Globální vývoj

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 17. června: Geopolitika sehrála svou roli
17.06.2025 Měnový pár EUR/USD vykázal v úterý silný růst, přesně jak jsme očekávali. Během dne nebyly zveřejněny žádné makroekonomické zprávy – hlavní ani vedlejší, takže nejnovější pokles amerického dolaru lze přičíst výhradně víkendovým událostem.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 13. června: Trump varuje před zvýšením cel
13.06.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v silném růstu, který začal ve středu. Na konci dne sice klesl, ale výrazně slaběji, než když rostl. Další vlna poklesu amerického dolaru začala po zveřejnění údajů o inflaci v USA, které nesplnily očekávání trhu. Tento report nicméně přímo nespojujeme s dalším prudkým oslabením dolaru. Inflace byla sice nižší, než se očekávalo, ale v květnu každopádně mírně vzrostla. Co to znamená? Inflace roste. Fed je tedy ještě dál od obnovení cyklu uvolňování měnové politiky. Tento faktor je jestřábí, tedy pro americký dolar pozitivní.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 11. června: Pohyb do strany na maximech
11.06.2025 Pár EUR/USD se v úterý dál pohyboval oběma směry. Tyto pohyby ukazují na plochý trh. Připomeňme, že pár předtím dvakrát prorazil rostoucí trendovou linii, což ale nevedlo k žádnému výraznému poklesu. Dolar tak opět nedokázal posílit, a to ani při poměrně rozumných důvodech.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 10. června: Další den, další dávka negativity
10.06.2025 Měnový pár EUR/USD se po celé pondělí obchodoval smíšeně. Navzdory průrazu trendové linie nedošlo k poklesu (tedy k růstu amerického dolaru). Technické signály tak pro obchodníky stále nemají význam, stejně jako všechny ostatní faktory, které nesouvisí s Donaldem Trumpem. Rádi bychom řekli, že trh se stále soustředí na obchodní válku a na tomto základě stále ignoruje americkou měnu. Jenže to už tak úplně není pravda. Bílý dům dál chrlí zprávy, z nichž každá na obchodníky doslova křičí "Prodávejte dolar". Až nejnovější vývoj v USA dokázal zastavit nastupující klesající trend.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 9. června: Jak dlouho dolar poroste tentokrát?
09.06.2025 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v poměrně mírném poklesu a den zakončil poblíž známé rostoucí trendové linie. Připomeňme, že zhruba před 10 dny byla tuto linii prorazil a signalizoval tak konec uptrendu. Nicméně fundamentální pozadí spojené s obchodními konflikty Donalda Trumpa se zbytkem světa opět vyvinulo silný tlak na americký dolar a pár začal znovu stoupat. Teď bychom mohli být v podobné situaci. Fundamentální pozadí v pátek podpořilo prodejce, protože zprávy o nonfarm payrolls a míře nezaměstnanosti sice nebyly "silné", ale ani katastrofální. Jejich hodnoty byly průměrné a odpovídaly očekávání trhu. Nicméně za současných okolností, kdy americká ekonomika může zpomalovat kvůli Trumpovým clům, se mohly očekávat i horší údaje z trhu práce.

Obchodní doporučení a analýza obchodů pro pár EUR/USD na 6. června 2025
06.06.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v růstu. Ani poslední uvolnění měnové politiky ECB nedokázalo zachránit dolar. Evropský regulátor včera poosmé rozhodl o snížení všech tří klíčových sazeb, což je samozřejmě "holubičí" rozhodnutí a "medvědí" faktor pro euro. Euro ale přesto nevnímalo žádný tlak. Bezprostředně po oznámení výsledků zasedání euro pokračovalo v růstu, jako by se nic nedělo, a večer jen mírně zkorigovalo. Opět jsme byli svědky růstu eura tam, kde měl dolar posílit.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 4. června: Inflace v EU trh nezajímá
04.06.2025 Měnový pár EUR/USD začal v úterý slabě klesat, pravděpodobně v rámci další mírné korekční vlny. Navzdory průrazu trendové linie zůstává celkový uptrend neporušený, protože fundamentální pozadí dál vyvíjí obvyklý tlak na americký dolar. Fakt, že dolar včera posílil, neznamená vůbec nic. Donald Trump dnes může oznámit nová cla a dolar může opět prudce oslabit.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 3. června: Trump a index ISM drtí dolar
03.06.2025 Měnový pár EUR/USD vykázal v pondělí poměrně silný růst. Americký dolar začal přesně podle očekávání klesat okamžitě po otevření trhu v pondělí večer. Co jiného se dalo čekat, když Trump o víkendu oznámil, že hodlá zvýšit cla na ocel a hliník o dalších 25 %? Bylo to nové kolo eskalace obchodní války a obchodníci adekvátně reagovali. Během americké seance byla zveřejněna také nejdůležitější zpráva dne – americký výrobní PMI. Jeho květnová hodnota činila 48,5 bodů, zatímco prognóza hovořila o 49,5 bodech. I když tedy obchodníci měli v úmyslu nechat dolar do americké seance na pokoji, makroekonomické pozadí jim to nedovolilo.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 2. června: Blíží se nová bouře...
02.06.2025 Pár EUR/USD se v pátek obchodoval velmi klidně, protože nebyly zveřejněny žádné zprávy, které by dokázaly výrazně pohnout trhem. V posledních měsících obchodníci věnují jen malou pozornost rutinním makroekonomickým údajům. Téměř každý týden se objevují zprávy globálního významu, které zastíní i zasedání Federálního rezervního systému. Ve čtvrtek například došlo k chaosu na trhu poté, co jeden americký soud zrušil cla zavedená Donaldem Trumpem, zatímco druhý toto rozhodnutí vzápětí zvrátil. Výsledkem bylo, že obchodníci nejprve ve spěchu nakupovali USD v naději na vyřešení obchodního konfliktu – a poté jej stejně rychle prodávali, když tato naděje padla.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 30. května: Trh oklamal všechny
30.05.2025 Pár EUR/USD se během čtvrteční noci prudce propadl, ale během dne zaznamenal více než trojnásobný růst. Noční pohyb byl vyvolán jedinou událostí: americký soud pro mezinárodní obchod zrušil téměř všechna cla uvalená Donaldem Trumpem, označil je za nezákonná a jako důvod uvedl "zneužití pravomoci". Soud se postavil na stranu žaloby podané 12 státy v čele s demokraty a několika soukromými podnikateli. Trump samozřejmě s rozhodnutím nesouhlasil, oznámil, že se odvolá, a hodlá případ předložit Nejvyššímu soudu.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 29. května: Dolar láme všechny rekordy
29.05.2025 Ve středu pár EUR/USD pokračoval v mírném klesajícím pohybu, který však stále zapadá do rámce převládajícího rostoucího trendu. Jinými slovy, stále pozorujeme korekci. Americký dolar měl včera jen málo důvodů pro další růst, ale klesající pohyb pokračoval ze setrvačnosti. Je třeba poznamenat, že těsně pod aktuální cenou se nachází důležitý support na úrovni 1,1274 spolu s linií rostoucího trendu. Zdá se pravděpodobné, že cena cílí právě na tyto technické úrovně. Vzhledem k aktuálním fundamentálním a makroekonomickým podmínkám nevidíme přesvědčivý důvod pro jejich průraz.

Rostoucí nejistoty vedou ČNB k opatrnosti
04.04.2025 Dnes byl zveřejněn záznam z posledního měnověpolitického zasedání ČNB, na kterém bankovní rada jednomyslně ponechala úrokové sazby beze změny. Repo sazba tak zůstala na 3,75 %, přestože základní scénář poslední (únorové) prognózy centrální banky pro druhé čtvrtletí počítal s jejím průměrem ve výši 3,3 %, a další snížení sazeb s ním tedy bylo konzistentní. Bilance rizik poslední prognózy ČNB však byla vychýlena v proinflačním směru a spolu se značnými globálními riziky tak poskytla bankovní radě podporu pro ponechání úrokových sazeb beze změny.

Akcie na vrcholu a svět v chaosu. Kde hledat bezpečí a výnosy?
11.03.2025 „Investoři se po mimořádně úspěšné dekádě dostávají do bodu, kdy musí přijmout fakt, že jednoduché časy jsou pryč a nový svět vyžaduje aktivnější a chytřejší správu portfolia,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

Deloitte: Počet fúzí a akvizic ve světě loni vzrostl
20.02.2025 Počet fúzí a akvizic ve světě loni vzrostl o 7,5 procenta na 42.947, z toho v zemích Evropské unie a ve Velké Británii se zvýšil o 9,1 procenta na 12.682. Objem transakcí se přiblížil úrovni před válkou na Ukrajině. Vyplývá to z M&A Indexu, který společnost Deloitte poskytla ČTK.

Britská centrální banka podle očekávání snížila úroky
06.02.2025 Britská centrální banka dnes snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,5 procenta. Základní úrok je tak nejníže za déle než 18 měsíců. Banka o tom informovala v dnešní tiskové zprávě. Únorové snížení je třetí od srpna loňského roku a všeobecně se očekávalo vzhledem k pomalému hospodářskému růstu v Británii.

WOOD & Company: zhodnocení uplynulého roku a výhledy na 2025
30.12.2024 Navzdory nadprůměrné výkonnosti v roce 2023 globální akciové trhy pokračovaly ve svém růstovém tažení, i nadále však při významné dominanci amerických akcií. Po větší část roku byl růst amerických burz tažen především akciemi velkých technologických společností a až během posledního kvartálu, převážně v souvislosti s podzimními prezidentskými volbami, se optimismus začal přelévat i do ostatních segmentů amerického trhu. Index S&P 500 tak po loňském nárůstu o 24,2 % letos připisuje zisk 27 %, technologický index Nasdaq pak po loňském zisku 43 % letos přidává opět nadpůrměrných 34 %. Ústředním tématem zůstával především rozvoj umělé inteligence a byly to právě největší americké technologické společnosti, které z tohoto trendu nejvíce benefitovaly.

Rok 2025 přinese turbulentní vývoj ceny zlata. Predikce ukazují na překonání historického maxima
17.12.2024 Analytici předpokládají, že zlatý trh bude v roce 2025 nadále pod vlivem geopolitických nejistot, měnové politiky centrálních bank a pohybů na světových měnových trzích. Podle jejich odhadů má před sebou zlato rok plný cenových výkyvů. Zlato by v roce 2025 mohlo dosáhnout historicky nejvyšší ceny.

Podle ČNB stále trvá riziko zrychlení inflace
04.10.2024 Podle bankovní rady České národní banky (ČNB) v Česku stále přetrvává riziko zrychlení inflace, a to zejména s ohledem na zvýšené tempo růstu cen služeb. Za varovné považují bankéři také zdražování nemovitostí. Vyplývá to ze záznamu z jednání bankovní rady o nastavení úrokových sazeb, který dnes ČNB zveřejnila. Šest ze sedmi členů bankovní rady minulý týden podpořilo snížení základní úrokové sazby o čtvrt procentního bodu na 4,25 procenta.

Ranní okénko - Inflace v eurozóně beze změny, snížení sazeb nablízku
21.08.2024 Dnes je „euro-americký“ ekonomický kalendář z hlediska nových dat prázdný, trhy tak mohou ve zvýšené míře sledovat spíše globální vývoj. Z událostí dnes upozorníme na aukci českých státních dluhopisů, která je naplánována pro dluhopisy se splatností 2M (EUR), a dále pro dluhopisy se splatností 9Y, 12Y a 33Y denominované v českých korunách. Zároveň se bude pozornost investorů upínat také k večerní 20. hodině, kdy bude zveřejněn zápis z posledního zasedání Fedu, které proběhlo 30.-31. července.

Tuzemská inflace v zajetí střednědobých rizik
10.07.2024 Dnes ráno bude zveřejněn výsledek inflace za červen – odhadujeme její mírné meziroční zvolnění z 2,6 % na 2,4 %, což je v souladu s analytickým koncensem. V meziměsíčním srovnání se spotřebitelské ceny pravděpodobně zvýšily o 0,2 %, povzbuzené pokračujícím zdražováním v sektoru pohostinství a hoteliérství, zatímco ceny potravin nejspíše stagnovaly a pohonné hmoty zlevňovaly.

Ozvěny trhu: Koruna těží z globálního sentimentu, zisky ale nemusí udržet
30.05.2024 České koruně se v posledních týdnech daří. Posilují však i ostatní měny středoevropského regionu, respektive většina měn rozvíjejících se trhů. Přestože se úrokový diferenciál korunových a eurových tržních úrokových sazeb nijak výrazně nerozšiřuje, zčásti k odpoutání od hladiny 25,00 EUR/CZK mohla přispět také tuzemská dubnová inflace, která se z březnových 2 % meziročně zvýšila na 2,9 %. Analytický konsenzus i ČNB přitom očekávaly, že vzroste pouze na 2,4 % respektive 2,5 %. Obecně by se mezi důvody posilování koruny vůči euru dalo zařadit rovněž robustní oživování české ekonomiky, které je patrné nejen v rámci domácí poptávky, ale i u - pro vývoj koruny důležitého - zahraničního obchodu.

Analytici: Dnešní rozhodnutí ČNB snížit základní sazbu není překvapení
02.05.2024 Dnešní rozhodnutí České národní banky (ČNB) snížit základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu bylo v souladu s tržním očekáváním a nepředstavuje tak velké překvapení. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Odpovídá tomu podle nich i nulová reakce finančního trhu. Základní úroková sazba 5,25 procenta se tak dostala na nejnižší úroveň od počátku května 2022.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Navzdory slabé ekonomice a nízké inflaci sníží ČNB sazby opět pouze o 50 bb
18.03.2024 Klíčovými událostmi tohoto týdne pro korunový trh budou zasedání České národní banky, ale i amerického Fedu. Tuzemští centrální bankéři dali v minulém týdnu poměrně jasně najevo, že i přes slabou ekonomiku a inflaci na dvouprocentním cíli chtějí pokračovat v pouze pozvolném snižování úrokových sazeb. Na středečním zasedání tedy očekáváme jejich pokles o dalších 50 bb. V USA je situace jiná.

Forex: Inflace klesla na cíl ČNB, ta chce ale sazby snižovat pomalu
15.03.2024 Uplynulý týden byl bohatý na data z tuzemské ekonomiky. Inflace překvapila mírně nižší hodnotou, když klesla z lednových 2,3 % y/y na rovná 2 % v únoru, zatímco tržní konsensus čekal 2,1 %. ČNB ve své únorové prognóze odhadovala 2,8 % y/y, velká část odchylky od skutečnosti však vznikla již v lednu, kdy došlo k mírnějšímu přecenění, než s jakým centrální banka počítala.

Forex: Sazby ČNB budou kvůli nízké inflaci klesat rychleji, koruna už ale dále neoslabí
22.02.2024 Vlivem nižšího lednového čísla jsme snížili náš odhad inflace pro letošní rok z 2,7 % na 2,1 %. Celková i jádrová inflace po zbytek roku pravděpodobně zůstanou v tolerančním pásmu ČNB. Ta tak podle nás urychlí tempo snižování úrokových sazeb, a to i s ohledem na slabou ekonomiku. V březnu a květnu očekáváme snížení repo sazby o 75 bb a její pokles na 3,5 % do konce roku. Korunové tržní sazby s kratší splatností by měly dále klesat. U delších splatností podobný prostor nespatřujeme. Oslabení koruny k euru v posledním půlroce do značné míry souviselo se zužováním úrokového diferenciálu. To ale podle nás pokračovat nebude a koruna by tak mohla s přispěním oživující domácí i zahraniční poptávky a oslabení amerického dolaru do konce roku mírně posílit.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Předstihové indikátory z evropské ekonomiky zřejmě mají své dno za sebou, …
19.02.2024 Ukazatele PMI z evropského průmyslu by měly navázat na vzestupný trend z předchozích měsíců, stále ale pravděpodobně zůstanou poměrně hluboko v pásmu kontrakce. Ani ve spotřebitelském sektoru není kvůli předchozímu poklesu kupní síly domácností situace zcela optimistická.

Forex: Návrat inflace do blízkosti cíle by mohl urychlit pokles sazeb
16.02.2024 Tuzemská inflace za leden překvapila výraznějším poklesem, a to i v jádrové složce. Meziroční růst spotřebitelských cen v lednu zpomalil na pouhých 2,3 % po prosincových 6,9 %. Na tom se podílel meziroční pokles cen potravin podpořený snížením sazby DPH, stejně tak ale i nižší jádrová inflace. Ta klesla z prosincových 3,6 % na 2,9 % y/y a těsně se tak dostala do tolerančního pásma centrální banky. Překvapivě slabý byl také meziměsíční vývoj jádrových cen, které podle našeho odhadu po sezonním očištění v průměru zhruba stagnovaly. V posledních měsících loňského roku přitom meziměsíční jádrová inflace rostla a v anualizovaném vyjádření se pohybovala poblíž 3 %.

Forex: Silná data a méně jestřábí ECB pomohla americkému dolaru
26.01.2024 ECB na čtvrtečním zasedání dle očekávání ponechala úrokové sazby beze změny. Zároveň opět naznačila, že je debata o jejich bezprostředním snižování předčasná. Prezidentka Lagardeová potvrdila, že by se podle ní možnost ke snížení mohla naskytnout již během léta, respektive v tu dobu bude ECB zřejmě mít dostatek nových dat k vyhodnocení udržitelnosti poklesu inflace k 2% cíli. Důraz na pozitivní hodnocení dosavadní dezinflace a absence výraznějšího potlačení agresivního tempa snižování sazeb, které očekává trh (140 bb do konce roku) finanční trhy interpretovaly holubičím směrem. Sázky na zmíněné tempo uvolňování měnové politiky ECB to zřejmě upevnilo, ty se ale zásadně neměnily. Na rozdíl od nich očekáváme snížení sazeb ECB o pouhých 50 bb v letošním roce.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Inflace na ústupu
09.10.2023 Globální i domácí datový kalendář tento týden ovládnou zářijové cenové statistiky. U nás inflace s přispěním levnějších energií a utlumené domácí poptávky podle našeho odhadu klesla na 7,2 % y/y. Jádrové cenové tlaky viditelně ustupují také ve výrobním a spotřebitelském sektoru v USA. Fed tak pravděpodobně i vzhledem k nárůstu výnosů s delší splatností již sazby nebude muset zvyšovat. Průmysl v eurozóně by měl v srpnu potvrdit svou momentální slabost, fundamenty však z našeho pohledu nahrávají jeho oživení v závěrečném čtvrtletí letošního roku. Kromě dat lze v tomto týdnu očekávat citlivost finančních trhů i na zprávy o vývoji situace na Blízkém východě.

Forex: Americký dolar drží silné pozice
06.10.2023 Přibývá otazníků nad oživením domácí ekonomiky ve druhé polovině roku. Tuzemský PMI ze zpracovatelského průmyslu v září poklesl na 41,7 b., na čemž se odrazilo mimo jiné pokračující snižování nových zakázek. V útlumu zůstává také domácí spotřebitelská poptávka. Maloobchodní tržby bez aut v srpnu poklesly meziměsíčně v reálném vyjádření o 0,8 %. Meziročně se tržby snížily o 2,8 % a výrazně tak zaostaly za tržním konsensem, který očekával pokles o 1,9 %. Po mírné recesi ve druhé polovině loňského roku a stagnaci v letošním prvním pololetí tak tuzemská ekonomika stále neoživuje a je možné, že v celoročním vyjádření letos nakonec mírně poklesne.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Srpnová inflace a zasedání ECB
11.09.2023 Datově budou tomuto týdnu v tuzemsku i ve Spojených státech vévodit statistiky srpnové inflace. Zatímco v USA se podle našeho odhadu meziroční růst cenové hladiny zvýšil na 3,7 %, u nás očekáváme další zpomalení inflace na 8,2 % y/y. Zámořská čísla doplní i srpnové maloobchodní tržby, které by měly ukázat slábnoucí domácí poptávku. V eurozóně bude nejdůležitější událostí zasedání ECB, na kterém očekáváme hlavně vlivem slabších dat z poslední doby ponechání úrokových sazeb beze změny. Šance na jejich další zvýšení do konce letošního roku však stále žije.

Forex: Koruna dál zůstává slabá k euru a přes dnešní mírně zpevnění i vůči dolaru
08.09.2023 Koruna zůstává vůči jednotné evropské měně nejslabší od druhé poloviny loňského listopadu. Dnes kolem 17:00 se obchodovala za 24,38 EUR/CZK, stejně jako ve čtvrtek vpodvečer. K dolaru sice od té doby zpevnila o dva haléře na 22,75 USD/CZK, i tak je to ale jeden z jejích nejslabších závěrů v letošním roce. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.

Forex: Koruna proti euru nejslabší za téměř 10 měsíců
08.09.2023 Data z domácí ekonomiky v tomto týdnu zklamala. Průměrná reálná mzda se sice ve druhém čtvrtletí odrazila ode dna, když mezičtvrtletně po sezónním očištění podle našeho odhadu vzrostla o 0,8 % (meziročně -3,1 %). Je to ale méně, než jsme my i trh předpokládali. Za našimi odhady zaostaly rovněž červencové statistiky z reálné ekonomiky. Ať už se jednalo o průmyslovou a stavební produkci nebo maloobchodní tržby, vše veskrze naznačuje, že oživení domácí ekonomiky ve třetím čtvrtletí bylo pouze mírné.

Forex: Se zářijovým zvýšením sazeb ECB to vidí trh zhruba padesát na padesát
31.08.2023 V centru pozornosti dnes bude inflace v eurozóně za srpen. Ta by podle našeho odhadu měla stagnovat na 5,3 % y/y, zatímco jádrová inflace by měla o desetinu klesnout. Srpnová inflace bude zároveň klíčovým ukazatelem pro ECB, která dnes zveřejní zápis z červencového zasedání. Na tom opět zvýšila úrokové sazby. Zářijové rozhodnutí je však spojeno s vyšší mírou nejistoty, když předstihové indikátory z evropské ekonomiky zaznamenaly výrazné zhoršení. Zveřejněny dnes budou také srpnové statistiky z německého trhu práce. Ty by měly v souladu se slabým výkonem německého hospodářství v posledních několika čtvrtletích ukázat na mírný nárůst registrované nezaměstnanosti z 5,6 % na 5,7 %. Dlouhodobá zkušenost podniků s nedostatkem pracovních sil a strukturální faktory jako je stárnutí populace však mohou přenos slabší poptávky po zboží a službách do nižší zaměstnanosti významně brzdit.

Forex: Další pokles důvěry v ekonomiku eurozóny
30.08.2023 Důvěra v ekonomiku eurozóny se v srpnu opět snížila. Ukazatel od Evropské komise zaznamenal pokles z červencových 94,5 b. na 93,3 b., což bylo jen nepatrně pod tržním konsensem ve výši 93,5 b. Důvěra tak klesala již čtvrtý měsíc v radě a byla nejnižší od listopadu 2020. Podle průzkumu Evropské komise se zhoršila situace jak v průmyslu, tak i ve službách. Zpřesněný odhad spotřebitelské důvěry pak potvrdil meziměsíční pokles i v jejím případě. Zdá se tedy, že obavy týkající se slábnoucí poptávky se již rozšířily i do spotřebitelského sektoru. Jde tak o další z mnoha předstihových indikátorů, které nyní ukazují na převládající pesimismus ohledně dalšího vývoje evropské ekonomiky.

Forex: Tuzemská meziroční inflace po roce a půl dosáhne jednociferné hodnoty
13.07.2023 Inflace u nás by podle našeho odhadu měla zavítat po roce a půl opět do jednociferného teritoria. Její meziměsíční tempo však podle nás stagnovalo na 0,3 %, sezónně očištěný meziměsíční růst jádrových cen pak zůstal slabý na 0,1 %. Průmyslová produkce v eurozóně by měla ukázat na meziměsíční nárůst navzdory pesimistickému obrázku předstihových ukazatelů. Další díl do dezinflačního příběhu nabídne vývoj výrobních cen v USA, které podle nás v červnu téměř stagnovaly.

Forex: Koruna dnes posilovala k oběma hlavním světovým měnám
12.07.2023 Koruna dnes posilovala k oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru si česká měna ve srovnání s úterním závěrem polepšila o osm haléřů na 23,79 EUR/CZK. K dolaru pak zpevnila o 32 haléřů, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 21,40 USD/CZK.

Forex: Americká inflace překvapila výraznějším zpomalením
12.07.2023 Americká inflace dnes překvapila směrem dolů, když meziměsíčně tamní spotřebitelské ceny vzrostly o 0,2 % (vs konsensus 0,3 %), stejně jako ceny očištěné o ceny potravin a energií, které také překvapily o desetinu nižším růstem. Růst cen spojených s bydlením, které tvoří více jak třetinu CPI, meziměsíčně zpomalil na 0,4 % m/m v červnu z 0,6 % v květnu. Zpomalení růstu v této perzistentní kategorii, případně stagnace meziměsíčního tempa na nízkých úrovních u ostatních služeb, je dobrou zprávou pro americký Fed. To však pravděpodobně nebude stačit k tomu, aby to tamní centrální bankéře odradilo od zvýšení sazeb na následujícím zasedání 26.7. Nicméně příznivé zprávy o zvolňování inflačních tlaků jak u zboží, tak i u klíčových služeb nahrávají tomu, že vrchol cyklu zvyšování sazeb je už velmi blízko.

Ranní okénko - Poslední hike Fedu a pokračující stabilita ČNB
03.05.2023 Dnes odpoledne rozhodne o nastavení úrokových sazeb ČNB, ve večerních hodinách pak Fed. Od ČNB se téměř výhradně očekává, že ponechá sazby beze změny. Dvoutýdenní repo sazba tím setrvá na 7 %. S ohledem na nedávné jestřábější výroky některých členů bankovní rady ČNB ale zazněly i názory upozorňující na možnost hiku o 25bb. Tento scénář nám ale přijde nepravděpodobný. Jádrová inflace, i když nadále zvýšená, je na ústupu a poptávka oslabená. Obavu ohledně vyšší persistence inflace ale mohou v bankovní radě vytvářet mzdy, respektive indikace o jejich svižnějším růstu, než prognóza ČNB očekávala. Další obavou, jež někteří členové bankovní rady zmínili, je deficit státní kasy. Kromě samotného rozhodnutí o sazbách bude tradičně následovat tisková konference a tentokrát centrální banka vydá aktualizovanou makroekonomickou prognózu. Ta nastíní očekávánou trajektorii úrokových sazeb.

Technická recese byla dle výsledku HDP zastavena
02.05.2023 Podle předběžného odhadu Českého statistického úřadu si česká ekonomika v letošním prvním čtvrtletí připsala mezikvartálně 0,1 % po předchozím poklesu o 0,4 % v 4Q22 a 0,3 % v 3Q22. V souladu s naším očekáváním tak byla, i když těsně, zastavena technická recese (=alespoň dva po sobě následující čtvrtletí mezikvartálního poklesu). Medián analytického odhadu, a také odhad ČNB či MFČR, vykresloval možnost dalšího mezikvartálního poklesu během 1Q23. Přeloženo do meziročního vývoje se ekonomika dostala do mírného poklesu o 0,2 % proti +0,3 % v 4Q22.

Raiffeisenbank: 1Q23 Strategie Česká republika - Odráží se (už) ekonomika od dna?
07.03.2023 V odkazu si Vám dovolujeme zaslat čerstvé vydání našeho makroekonomického čtvrtletníku Strategie Česká republika so podtitulkem "Odráží se (už) Česká ekonomika od dna?".

Měsíční report finančních trhů (leden 2023)
06.02.2023 Nový obchodní rok 2023 plynule navázal na trendy z loňského roku. Hlavně na začátku loňského roku byl americký dolar velmi silný, avšak v jeho druhé polovině začal ztrácet na síle. Lednové obchodování na měnových trzích se tedy neslo ve znamení slabého amerického dolaru, což se odrazilo i ve výkonnosti jednotlivých měn. Nejsilnější lednovou měnou se stal australský dolar, který ten americký pokořil o 4,92 %. V těsném závěsu byly měny novozélandský dolar a euro, které překročily hranici 3% zhodnocení. Nejslabší lednovou měnou byl japonský jen, ale i ten dokázal americký dolar pokořit, i když jen o 1,32 %. Nyní se již pojďme podívat na cenový vývoj na jednotlivých měnových párech.

Česká ekonomika poklesla, ale méně než se čekalo
31.01.2023 Podle prvního odhadu Českého statistického úřadu poklesla tuzemská ekonomika v Q4’22 mezikvartálně o 0,3 %. Pokles zaznamenala již v předcházejícím čtvrtletí (-0,2 %) a naplnila tak obecně uznávanou definici technické recese. Za slabším výkonem stála podle doprovodného komentáře ČSÚ především spotřeba domácností, která se ocitla pod tlakem kvůli nízké spotřebitelské důvěře v důsledku vysoké inflace a nejistého výhledu do budoucnosti. Podrobnější rozklad ale bude k dispozici až v rámci druhého odhadu. Za celý rok 2022 rostlo HDP o 2,5 %, v souladu s naší neměněnou prognózou z loňského jara.

Forex: Závazek ČNB pomáhá koruně i bez potřeby aktivity
30.01.2023 V závěru ledna se koruna obchoduje v okolí 23,85 EUR/CZK a stále se tak drží na nejsilnějších úrovních od konce roku 2008. Ačkoliv hlavním důvodem je především pozitivní globální vývoj, koruně pomáhá i přístup ČNB k domácí měně. Investoři tak mohou na korunových vkladech získat vyšší výnos, zároveň je ale tlumeno i podstupované kurzové riziko, jelikož panuje všeobecný předpoklad, že centrální banka by výraznějšímu oslabení koruny zabránila. Stejný set argumentů zároveň odrazuje spekulanty od uzavírání krátkých pozic, kdy relativně vysoké úrokové sazby představují zvýšený náklad při držení pozice, která ale kvůli kurzovému závazku a značným FX rezervám České národní banky nenabízí příliš vysoký potenciální výnos.

Na 73 procent generálních ředitelů čeká letos pokles globální ekonomiky
16.01.2023 Na 73 procent generálních ředitelů ve světě se domnívá, že globální ekonomika v tomto roce klesne. Představuje to nejpesimističtější výhled klíčových šéfů na globální hospodářský růst za 12 let průzkumu. Vyplývá to z pravidelného průzkumu Global CEO Survey společnosti PwC, kterého se zúčastnilo loni v říjnu a listopadu 4410 generálních ředitelů ze 105 zemí. Firma jej představila na Světovém ekonomickém fóru v Davosu.

Forex: Absence překvapení se přetavila i v absenci volatility u koruny
16.01.2023 Koruna dále setrvává u hranice 24,00 EUR/CZK, kdy i v minulém týdnu projevovala jen minimální známky volatility a ani v jednom ze směrů se neodchýlila o více než několik haléřů. O kurzotvorná čísla přitom nouze nebyla a důvodem byly spíše dobře odhadnuté výsledky, na které tak trh byl již připravený. Na začátku týdne vycházela česká inflace, která sice překvapila mírně nižším výsledkem (0,0 % m/m; 15,8 % r/r), rozdíl ale nebyl natolik velký, aby dokázal více rozproudit sentiment na finančních trzích.

Forex: Silná koruna na Nový rok… i po celý rok?
02.01.2023 Závěrem roku 2022 koruna dále posilovala a během prvních hodin nového roku se nakrátko dostala až do blízkosti 24,10 EUR/CZK, kde byla naposledy v září 2011. K posilování na 10leté maximum přispěly tradičně nižší „sváteční“ objemy, kdy likvidita byla ve srovnání se zbytkem roku jen minimální. Vzhledem k absenci zásadnějších makroekonomických dat hrál vliv i globální vývoj, kde pozitivně působil mj. pokračující ústup cen zemního plynu symbolizující naději na postupné odeznívání loňského energetického šoku.

Ranní okénko - Finanční trh vyhodnocuje stanoviska centrálních bank
28.11.2022 Ekonomický kalendář tento týden obsahuje důležitá data pro globální vývoj na finančním trhu jako měsíční zprávu z amerického trhu práce či inflaci v Německu a eurozóně. Z domácího pohledu bude zajímavý PMI index pro výrobní sektor, struktura HDP v 3Q22 a státní rozpočet za listopad. Vnímání rizika mezi investory v závěru minulého týdne zklidnily zápisky ze zasedání Fedu, které indikovaly zpomalení tempa zvedání úrokových sazeb, ale současně vyšší cílovou sazbu. Opačným směrem ale na vnímání rizika působí situace v Číně, jejíž ekonomiku dusí politika nulového covidu.

Forex: Koruna vyhlíží výsledek HDP a zasedání ČNB
31.10.2022 Z pohledu domácích dat byl uplynulý zkrácený týden skromnější a koruna tak opět spíše následovala globální vývoj. Za našimi hranicemi totiž vycházela série důležitých čísel, v čele s americkým a německým výsledkem HDP za třetí kvartál, ale i třeba říjnovou inflací v Německu. Ostře sledované bylo i čtvrteční zasedání ECB. Zatímco americká ekonomika se vyvíjela ve třetím čtvrtletí víceméně v souladu s očekáváním, německý výsledek překvapil.

Forex: Tenká hranice v intervenční taktice ČNB
19.09.2022 Koruna v minulém týdnu mírně posilovala a pondělí startuje v okolí 24,50 EUR/CZK. Ovlivňována byla opět zejména globálním děním, kdy zásadní byla v úterý zveřejněná americká inflace. Ta skončila mírně nad očekáváními, hlavní rozbuškou ale byla silnější dynamika jádrové inflace. Vyšším tempem překvapil růst cen služeb a v tempu zůstaly i ceny zboží. To je negativní zpráva pro Fed, který bude muset na nebezpečný domácí vývoj reagovat restriktivnější měnovou politikou. To si záhy uvědomil i trh, který rychle začal měnit svá očekávání.

Forex: Čekáme mírné zlepšení spotřebitelské důvěry v eurozóně
20.05.2022 Makroekonomický kalendář dnes nabídne spotřebitelskou důvěru v eurozóně, která pravděpodobně ukáže mírné zlepšení, ale vliv na finanční trh mít nebude. Polský průmysl by měl za duben klesnout a indikovat tak směr českého protějšku. Koruna hlavně čeká na jakékoliv zprávy ohledně dalšího směřování ČNB.

Forex: Růst aktivity v americkém sektoru služeb přibrzďuje
05.10.2021 ISM index aktivity ve službách za září USA ukáže zpomalující, ale přesto stále rychle expandující terciální sektor. Současně index naznačí, jak budou vypadat ostře sledovaná data z trhu práce, která budou zveřejněna v pátek. PMI potvrdí zpomalování expanze služeb v Evropě a PPI pokračování rychlého růstu cen průmyslových výrobců.

Forex: Očekávání ohledně dalšího postupu Fedu ovlivní i korunu
30.08.2021 České koruně se už více než týden nedaří dostat zpět pod hladinu EUR/CZK 25,50. Impuls ze strany rostoucích sázek na zvyšování domácích úrokových sazeb již do značné míry vyčerpal potenciál dále podporovat korunu – FRA sazby i výnosy českých státních dluhopisů byly v posledních dnech stabilní. Do popředí se dostal spíše globální vývoj na finančních trzích, kterému v poslední době dominuje přehodnocení ekonomického výhledu (vzhledem k pandemické situaci) a očekávání snižování nákupů aktiv tzv. taperingu ze strany Fedu. Ten dle slov Powella přijde již letos a bude pozvolný. Americká centrální banka tak obrací kormidlo opatrně, což finančnímu trhu vyhovuje. Akciové indexy si v závěru týdne polepšily a spíše umírněný páteční projev Jeroma Powella poslal výnos amerického 10letého dluhopisu níže a dolar k slabší úrovni. Klesající trajektorii dolaru vůči euru kopírovala v pátek odpoledne česká měna, která přechodně posílila o 0,25 % pod EUR/CZK 25,50. Aktuálně se ale opět navrátila na 25,56 a týden odstartovala ve srovnání s polským zlotým a maďarským forintem v horší formě.

Ministerstvo financí prodalo 16-letý dluhopis s výnosem 1,95 %
25.08.2021 V dnešní aukci státních dluhopisů získalo Ministerstvo financí 6,2 mld. CZK. Poptávka investorů byla zhruba dvojnásobná, což odpovídá průměrné aukci. V nabídce byl osmiletý a šestnáctiletý dluhopis. Druhý zmíněný byl dnes prodáván poprvé a dosáhl průměrného výnosu 1,95 %.

Motor ekonomiky zažehnut
28.07.2021 Ekonomika jde ostře vzhůru: Její růst letos odstartovala vysoká tvorba zásob a nyní roli tahouna převezmou investice do fixního kapitálu a spotřeba domácností. Letos poroste ekonomika tempem 4,2 % a příští rok 5,3 %.

Forex: Meziroční inflace v eurozóně dále poroste
16.07.2021 Americký Fed signalizuje připravenost začít utahovat měnovou politiku. Inflace v eurozóně vykáže mírnou revizi dolů. V druhé polovině roku by však měla bezpečně přesáhnout úroveň dvou procent. Americké maloobchodní tržby podle našich odhadů v červnu zpomalily po předchozím silném růstu. Zadržená poptávka z dob lockdownu se vyčerpala a tržby se začínají stabilizovat. Koruna umazala ztráty z nedávné korekce, nicméně její další posilovaní bude pomalejší. Její další osud je v rukou volatilního eurodolaru.

Forex: Koruna umazala ztráty nedávné korekce
15.07.2021 Po guvernérovi amerického Fedu se na veřejnosti ukázal další člen FOMC James Bullard. Podle něj centrální banka naplnila svůj cíl cenové stability a zaměstnanosti a měla by se posunout k utahování uvolněné měnové politiky. Fed by svým chováním neměl podlomit finanční trhy, ale podle Bullarda nadešel čas ukončit nouzová opatření. Zveřejněná data z americké ekonomiky však dnes nabídla spíše smíšený obrázek. Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti ukázaly oproti očekáváním vyšší nárůst a průmysl vzrostl v červnu pomalejším tempem. Na druhou stranu předstihové ukazatele z průmyslu vykázaly silný růst optimismu. Trhy však dnešní zprávy spíše ignorovaly a vyčkávají na druhé vystoupení guvernéra Fedu v kongresu.

Forex: Důvěra v ekonomiku eurozóny dále roste
28.05.2021 Čtvrteční obchodování pokračovalo v klidném trendu posledních dní. Ani páteční kalendář příliš impulsů nepřinese. Ekonomický sentiment v eurozóně by měl za květen vykázat další růst. Hlavním tahounem by však namísto průmyslu měl být sektor služeb, který těží z uvolňování vládních opatření ve většině zemí. Americká data příjmů domácností vykážou dvouciferný pokles po skokovém březnovém růstu z důvodu vládního stimulu. Korunu na cestě k silnějším úrovním brzdí již velmi vysoké sázky na zvyšování úrokových sazeb.

Forex: ČNB ponechává hypoteční limity beze změny
27.05.2021 Čtvrteční obchodování přineslo smíšená data z ekonomiky. Spotřebitelská důvěra v Německu vzrostla pomalejším tempem, než se očekávalo. Nejasný obrázek ukázaly i americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby. Ty v celkovém vyjádření poklesly navzdory očekáváním trhu. Po očištění o dopravní sektor však vykázaly růst. Obchodování na akciových trzích se tak udrželo s kladnou nulou a navázalo tak na trend předchozích dní. Euro se z počátku dne snažilo vrátit na předchozí silnější hodnotu vůči americkému dolaru, na konci dne však končí jen na zanedbatelně silnějších úrovních.

Dluhopisy v době pandemie a proč rostly a zda-li ještě porostou
10.05.2021 Níže naleznete speciální Ad-hoc analýzu "Dluhopisy v době pandemie a proč rostly a zda-li ještě porostou". Pro bližší pochopení nedávného vývoje na českých dluhopisech jsme provedli dekompozici výnosů českých státních dluhopisů pomocí jednoduchého modelu. S podrobnostmi Vás seznámíme v této publikaci.

Forex: Koruna dnes v poklidu stagnovala vůči euru i dolaru
16.04.2021 Koruna dnes stagnovala k oběma hlavním světovým měnám. Stejně jako ve čtvrtek vpodvečer se i dnes kolem 17:00 obchodovala v kurzu 25,91 Kč/EUR a 21,63 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Forex: Silný dolar brání koruně v cestě k dalším ziskům
30.03.2021 Důvěra v ekonomiku v eurozóně i USA se postupně zlepšuje, nicméně zpoždění v měření nemusí reflektovat skutečnost, kterou ovlivňuje opětovné zpřísňování vládních opatření v některých ekonomikách. Polský zlotý zůstává zatížen pandemickou situací v zemi a obavami trhu z rozhodnutí ústavního soudu. Pro celý region je však hlavní překážkou přetrvávající posilující trend amerického dolaru.

Forex: Polský zlotý prohlubuje svoje rekordní ztráty
29.03.2021 Akciové trhy se dnes vypořádávaly s poklesem bankovních domů, které byly zapojené do obchodování s hedgeovým fondem Archegos. Evropské trhy tak končí se smíšenými výsledky a americké obchodování naznačuje spíše ztráty i navzdory vyřešení situace v suezském průplavu. Výnosy státních dluhopisů na globálních trzích se v úvodu týdne vrátily po několika dnech k růstu, zatímco na devizových trzích panoval klid. Euro opět mírně ztratilo vůči americkému dolaru, nicméně nevybočilo z pátečního trendu. V regionu koruna i maďarský forint končí se zanedbatelnou ztrátou, zatímco polský zlotý prohloubil své rekordní ztráty. I tento týden tak na něj dopadá zhoršující se pandemická situace a blížíce se rozhodnutí ústavního soudu ve věci cizoměnových hypoték, které trh považuje za riziko pro tamní finanční sektor.

Ranní okénko - Americký maloobchod má potenciál ke zlepšení
17.02.2021 Americký Fed dnes zveřejnění zápis z posledního zasedání. Z USA dále dorazí sada ekonomických dat za měsíc leden včetně maloobchodních tržeb a průmyslové výroby. Lednový údaj o maloobchodních tržbách ukáže, zda na přelomu roku posílila spotřebitelská poptávka. Konsensus trhu počítá s růstem tržeb meziměsíčně blízko 1% bez i se zahrnutím prodeje automobilů. Jednalo by se o zlepšení oproti prosinci, kdy se dostavil pokles o 0,7 % (vyjma automobilů o 1,4 %), čímž byl překonán i ten nejpesimističtější odhad. Naději dodává snižující se dynamika počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v posledních týdnech. Na druhé straně ukazují výsledky šetření mezi spotřebiteli na zhoršení sentimentu – v únoru spotřebitelská důvěra dokonce sestoupila až na šestiměsíční minimum. Navíc údaje zachycující změny ve statistice o žádostech o podporu v nezaměstnanosti jsou ovlivňovány sezónními faktory, které můžou v takto atypickém období zkreslovat skutečný vývoj. Příkladem je třeba obvyklé sezónní nabírání nových zaměstnanců, které je pandemií narušeno.

MF zhoršilo odhad letošního růstu ekonomiky na 3,1 procenta
20.01.2021 Ministerstvo financí v nové prognóze zhoršilo odhad růstu ekonomiky v letošním roce na 3,1 procenta. Zároveň úřad očekává mírnější propad ekonomiky za loňský rok, a to o 6,1 procenta. MF o tom dnes informovalo v tiskové zprávě. V předchozí prognóze ze září MF počítalo letos s růstem ekonomiky o 3,9 procenta a za loňský rok s poklesem o 6,6 procenta. MF využije nové odhady vývoje ekonomiky při přípravě novely státního rozpočtu na letošní rok.

BDO: Počet fúzí a akvizic v regionu klesl loni o třetinu
03.01.2021 Počet fúzí a akvizic ve střední Evropě klesl loni proti roku 2019 o třetinu. Vyplývá to z analýzy poradenské firmy BDO. Globální trh se ale podle jejích expertů začíná vzpamatovávat.

Lufthansa má za kvartál ztrátu 1,3 mld. eur, čeká slabou poptávku
21.10.2020 Německá letecká společnost Lufthansa vykázala ve třetím čtvrtletí kvůli pandemii covidu-19 provozní ztrátu 1,26 miliardy eur (34,2 miliardy Kč). Největší evropské aerolinky se zveřejněním hospodářských výsledků varovaly před slabou poptávkou po zbytek roku. Minulý rok měla Lufthansa ve stejném období zisk 1,3 miliardy eur. V porovnání s předchozím kvartálem jí provozní ztráta klesla díky obnovení některých letů a omezení nákladů.

Hnojiva v zemědělství černým koněm dlouhodobých investic
18.08.2020 V analýze brokera Tradecentrum jsme se nejprve podívali na globální vývoj populace a zemědělské půdy z ekonomického pohledu. Následně se věnujeme investičním příležitostem.

Ekonomické následky pandemie mohou znovu poslat dolů akcie finančních institucí
24.07.2020 Druhá a případně další vlny pandemie se zdají být nevyhnutelné. Ale otázka, zda tyto vlny budou provázet další pády akciových trhů, jako tomu bylo v březnu, nemá zdaleka tak jasnou odpověď. Podle dopadů první vlny se dá předpokládat možný další pokles firem "v první linii" - jako jsou odvětví dopravy, kultury, turismu, ale také prodej zboží dlouhodobé spotřeby, jako jsou auta.

Forex: Americký maloobchod vykáže další nárůst
16.07.2020 Na dnešním zasedání ECB se změna nastavení měnové politiky nečeká. Maloobchodní tržby v USA za červen vykáží pokračování růstu. Čínský HDP vzrostl ve druhém čtvrtletí nad odhady.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Oživení ekonomik začne být vidět na datech
18.05.2020 Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti by se s otevíráním ekonomiky USA měl citelně snížit. Předstihové indikátory v USA i Evropě pravděpodobně ukáží výrazný růst. Výjimkou by mohl být německý ZEW index, který se zvyšoval už v dubnu. V Evropě se stále čeká na dohodu ohledně záchranného fondu. Dva měsíce zpožděný národní všelidový kongres v Číně představí cíle pro ekonomiku, které velmi pravděpodobně výrazně uberou na ambicích minulých let. Korunou minulý týden zahýbala ČNB, a pokud opět neuslyšíme výraznější slova od tvůrců hospodářské politiky, pak bude koruna v tomto týdnu sledovat spíše globální vývoj, neboť domácí kalendář nabízí jen zveřejnění dubnového vývoje průmyslových cen.

Forex: Globální vývoj koruně prospívá
09.12.2019 Koruna má za sebou další mimořádně stabilní týden, který zakončila prakticky na totožné úrovni, jako začala, tedy poblíž EUR/CZK 25,52. Nezaskočil ji tak ani výrazný propad deficitu hospodaření českého státu, ani poněkud bídná data o německé průmyslové výrobě či továrních objednávkách. I pondělní ranní smršť údajů z české ekonomiky, jež přinesla stagnující nezaměstnanost, mírně klesající průmysl a nadále kladný přebytek obchodu, zůstala bez kurzové odezvy.

Investice do marihuany? Je to možné s tímto ETF
26.04.2017 I tak liberální země jako je Nizozemsko se zdá být trochu ve stínu za Severní Amerikou, pokud jde o pěstování a především obchodování s marihuanou. Produkce trávy se v Severní Americe stává stále více populární, pěstuje se čím dál tím víc, častěji a na více místech. Především pokud jde o konopí pro lékařské účely, pak je Severní Amerika vyloženým rájem.
Související klíčová slova:
Akciové trhy | Technická indikace | Mezinárodní měnový fond | Akcie Komerční banky | LYNX | Jackson Hole | Historie | Long pozice | Kč/EUR | Ekonomické následky | Akcie Erste | Odhad vývoje ekonomiky | EUR | Zkušenosti | Řecko | Tempo růstu | Alphabet | Line | Apetit investorů | Oznámení výsledků | Pozitivní vliv | MONETA Money Bank | Bitcoin ETF | František Táborský | Rozkolísaný | Zpracovatelský sektor | Trend | Take Profit | Politická podpora | Diverzifikace | Cenové stability | Tržní stagnace | Pokles sazeb | ISM ve službách | Siemens Energy | Aktiva | USD/PLN | Statistiky | Index PX | Korelace | Nikl | Pravděpodobnost | Energetika | Zveřejnění výsledků | Zasedání ECB | Zvýšení cel | Hnojiva | CZK | Napětí v Afghánistánu | Investiční manažer | Výrobní PMI | Zvýšení deficitu státního rozpočtu | Utahování měnové politiky | Snižování cel | Britská libra | Rizikový profil | Výkyvy | Lagardeová | Index aktivity | Regionální měny | Nejnovější fundament | Vývoj zlata a stříbra | Přístup ČNB | Jan Kolb | Český statistický úřad | Statistika z amerického trhu práce | Technické signály | Holubičí tón | Naše prognóza | Ethereum | Geopolitické napětí | Prosperity | Vývoj finančních trhů | Vývoj na trzích | Expanze | Růst průmyslové produkce | Údaje o inflaci | PLN | Údaje o maloobchodních tržbách | Geografická diverzifikace | Pokles dolaru | Roman Pilíšek | Estonsko | Výhled | Analýzy | Windfall daně | Tržní příležitosti | Graf komodity Stříbro | Vratislav Zámiš | Akcie Moneta Money Bank | Airbus SE | Výdaje | Data z Německa | Cena zlata | Výhled ekonomiky | Burza | Úrokové sazby | Fundamentální impuls | Základní úrokové sazby | NZD/USD | Německý DAX | Směřování měnové politiky | Polský průmysl | Pandemie COVID-19 | Strach | Brexit | Konsensus analytiků | Posilování japonského jenu | Období vyšších úrokových sazeb | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | Růstový pohyb | Růst cen | HDP za Q2 | Makroekonomické zprávy | Náklady | České vlády | Bankovní rada ČNB | Dnešní makroekonomické ukazatele | Tuzemská ekonomika | Rumunsko | Motor ekonomiky | Růst nezaměstnanosti | Bob Moritz | Cíl ČNB | Důležité zprávy | Dividendy | Ceny producentů | Americké výnosy | Výsledek inflace | Ekonomický sentiment v eurozóně | Zpráva NFP | Dopravní sektor | Akcie Kofoly | Uvolnění měnové politiky | Válka na Blízkém východě | Hodnota dolaru | Tuzemská měna | Zdražování cen | ČSOB | ČSÚ | Nezaměstnanost | Zápis Fedu | Konsolidační pohyb | Michal Dvořák | Repo sazba ČNB | Jiří Cihlář | Parlamentní volby | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní signály | Mimořádná situace | Proražení | Konflikty | Společnosti Blackstone | Malé zisky | Hlavní události | Pohyby trhu | BP | Americké technologické společnosti | Zvyšování sazeb | Zrušení cel | Americká inflace | Snižování nákupu aktiv | Vývoj v USA | Kč/USD | Dnešní statistiky | Průmysl a zahraniční obchod | Tempo hospodářského růstu | Dnes ČNB | Investiční komodita | Vývoj měnového páru | Maloobchod | NFP report | Ceny elektřiny | Implikace | Zaměstnanost | Cenový růst zlata | Nákupní pohyb | Washington | Daně z příjmů | Aktuální hodnoty měny | Dnešní zprávy | Spotřebitelské inflace | Evropská měna | Výprodeje | Burze | VIG | Viceguvernér ČNB | Počet fúzí a akvizic | Vít Hradil | Lednová nákupní korekce | Byznys | Flat | ENEL SpA | Letecká společnost | Polská centrální banka | Ekonomiky | Výkon | Česká měna | Philip Morris | Volatilita | Vývoj cen zlata | Maďarsko | Covid | Výsledky firem | Členové bankovní rady | Klíčové oblasti | Zelené kovy | Klesající trend | Miroslav Turčín | Průmyslová produkce | Bohatí | Covidová situace | Zápis z posledního zasedání Fedu | Donald Trump | Cenové hladiny | Bridgewater Associates | Průmyslová produkce v eurozóně | Index ISM ve službách | Inflace | Více peněz | Peníze | Mimoburzovní trhy | Výrobní index | Brent | Moderna | Politika | Indikátor | Členové bankovní rady ČNB | Očekávání | Cena transakce | Kurz EUR/CZK | Suroviny | Globální vývoj finančních trhů | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Hluboké recese | Newstream | Reakce trhu | Boom | Ozvěny trhu | Průmysl | Neutrální úroková sazba | Základní sazby | Polská centrální banka (NBP) | Měnový fond | Evropské měny | Poptávka po úvěrech | Šance na zisk | Výroba elektřiny | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Spotové operace | Kolo jednání | Globální ekonomiky | Zasedání Evropské centrální banky | CZK/EUR | Růst | Klíčové úrovně | BDO | Koruna | Příležitosti | Cenový šok | Itálie | Bohuslav Čížek | EUR/CZK | Hospodaření státu | Německý export | BreakEven | Kalendář tento týden | Rostoucí šance | PacWest | Sentiment na trhu | Prognóza | Výnosová křivka | Data z USA | Energetické suroviny | Souhrnný index | Rozvoj umělé inteligence | Analytik České bankovní asociace | Situace na Blízkém východě | Jaderné energie | Trh práce | Výhled pro americký dolar | Britská centrální banka | Mercedes | Výhled české ekonomiky | Tempo poklesu | Akvizice | Válka | Graf akciového indexu | Nastavení úrokových sazeb | Zpráva | Americké hospodářství | Zápis ze zasedání Fedu | Koronavirová krize | Opatrný optimismus | Evropské ekonomiky | Surové ropy | Kongres | Čínský HDP | Klíčové události | Odhad letošního růstu ekonomiky | Ceny výrobců | Cenová volatilita | Long | Kontrakty | Tržní úrokové sazby | Zpomalení ekonomiky | Německé tovární objednávky | Rozhodnutí soudu | EUR/PLN | Graf | Očekávání trhu | Geopolitická rizika | Zasedání centrálních bank | Hnojiva v zemědělství | Rovnovážný kurz | AUD | JOLTS | Geopolitická situace | Portál FXstreet.cz | Politická rizika | Luxury | Oslabování koruny | Raketový útok | Meziroční růst | Měnové stimuly | Žádný trend | Indikátor RSI | Oslabení eura | Sektor služeb | Vývoj kurzu | Měny v regionu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trh | Index výrobní aktivity | Centrální banky | Zkušenost | MSCI | Zdroje energie | Oživení české ekonomiky | Václav Kůla | Bridgewater | Moderna Inc. | Ekonomika Rakouska | PwC | Tomáš Kacerovský | Dot plot | Prezident USA | Index | Události roku | Měsíční futures report | Studie | Data z reálné ekonomiky | Futures | Nálada na trhu | Měď | Rozšiřování kapacit | HUF | Zveřejněná data | Vyšší poptávka | Nabídka | USA | Akcie Apple | Jana Vaisová | Zlaté rezervy | Eura | Komise | Nejistoty | Snižování sazeb | Rovnováhy | Tržní kapitalizace | ROE | Bílý dům | Počasí | Kapitál | Posílení | Trading | Makroekonomická data | Projev Jeroma Powella | Nejdůležitější události | Postranní trend | Dluhopisy v době pandemie | Inflace v eurozóně | Index STOXX Europe | Ústup inflace | Předstihové indikátory | S&P | Obchodní signál | GW Pharmaceuticals | Unie | Airbus | Výnosové křivky | Data z ekonomiky | Zpřesněný odhad | Sázky | Vysoké sázky | Data z tuzemské ekonomiky | Akciové indexy | Vice | Ekonomický kalendář | Technická recese | Země EU | Pozornost | Ocel | Potenciál koruny | Raiffeisenbank a.s. | COT reporty | Reakce trhů | Rozpočtová politika | Novozélandský dolar | MFČR | Ropa | CL | Opatření | Deficit | Volatility | Asie | Výsledky průzkumu | Úvěrové aktivity | Americká měna | Další růst | Budoucnost | Pokračující pokles | Tuzemské banky | Izrael | Americká centrální banka | Zpráva o inflaci | Sell | Společnosti | Měsíční data | Výnosy českých státních dluhopisů | Wood & Company | Cíl cenové stability | BNP Paribas | Obnovitelné zdroje energie | Intervenovat ve prospěch koruny | Česká koruna | Výroba aut | Patterny | Vývoj zlata | Dopady války na Ukrajině | Výhled cen | Prudký propad | Klouzavý průměr SMA | Vysoké úroky | Měsíční report finančních trhů | Ropa Brent | Obchodní války | Devizové intervence | Ifo | Stratégové | Akciový index | PwC Bob Moritz | Thermo Fisher Scientific | Domácnosti | Erste Group | Bitcoin | Polský zlotý | Viceprezident | Agresivní pokles | Dna | Nejziskovější | Korunové sazby | ISM index | Sazba ČNB | Snižování úrokových sazeb | Historické maximum | Rozhodnutí ČNB | Polymarket | Kurz koruny | Analytik Raiffeisenbank | Celková inflace | Eskalace | TradeCentrum | Fed dnes | Kurz české koruny | Data o inflaci | Elektromobily | Ranní okénko | Technologický index Nasdaq | Investice do komerčních nemovitostí | Moneta | Patria Online | Vývoj inflace | Bancorp | Tovární objednávky | Válka na Ukrajině | Francouzský CAC 40 | Závislost | Důvěra v ekonomiku | Platformy | Nastavení Stop-Lossů | Pár EUR/USD | Konjunkturální průzkum | Maloobchodní tržby | Cenové konsolidace | Analytici | Aukce | BH Securities | Proinflační rizika | Stříbro | Systémové riziko | Canopy Growth Corporation | Tomáš Cverna | Obchodovat | Cla na dovoz | Tuzemská inflace | Obchodování na měnových trzích | G7 | Pokles cen | Investice do umění | Výkyvy cen | Vysoké inflace | Vyšší sazby | Finance | Pozornost trhu | Michigan | Dividendový výnos | Obchodování v Evropě | ETF | RBI | Dluhopisy | Analytika | Firma | Prostor pro pokles | Obchodníci | Poptávka | Výrobní index ISM | Zboží dlouhodobé spotřeby | Koncentrace | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Následky pandemie | Kroky ČNB | Německý index DAX | Nastavení měnové politiky | Conference Board | SMA 200 | Signál k nákupu | Klouzavý průměr | Členské státy | České výnosy | Hospodaření bank | Rok 2025 | Vyšší cenové úrovně | Úsilí | Zpomalení inflace | Bankéři | Depozitní sazby | Šance na vakcínu | Problémy | MetLife | 3М | Softwarové firmy | STOXX50 | Kanadský dolar | Statistický úřad | Stoxx Europe 50 | Oslabení české koruny | Růst HDP | Překonání historického maxima | Uptrend | Inflační výhled | Komerční banka | Guvernér ČNB Aleš Michl | Euro vůči dolaru | Zavedení dovozních cel | Nárůst zisků | Přebytek obchodu | Purple Trading Jaroslav Tupý | Report finančních trhů | PMI index | Sázka | Milan Svoboda | Poskytování hypoték | Ekonomové | Snížení úroků | Qualcomm | Boeing | Spojené státy | Americká data | Vývoj | Archegos | Indexy PMI | Problémy se subdodávkami | Úroková sazba | Důležitý support | Windfall tax | BHS Timur Barotov | Společnost Lufthansa | Volby | Výkon hlavních měnových párů | Nadhodnocení | Empire State Index | Platforma | Americké akcie | Komodity ropa | Velmi volatilní | Snížení základní úrokové sazby | Zasedání České národní banky | Short pozice | Flexibilita | Plánování | Struktura HDP | Pohonné hmoty | České měny | Objednávky | Data z průmyslu | Estée Lauder | Spotřebitelská důvěra v USA | Nouzová opatření | Volatilní | Sankce | Zvyšování úrokových sazeb | Technologický index | EUR/USD | Pin Bar | Blackstone | Intervence | Průměrný výnos | Pandemie | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Výprodej dolaru | Člen bankovní rady ČNB | Konsolidace | Pokles cen energií | První odhad | Měnové politiky | Výrobní inflace | Michal Brožka | Akcie Amazonu | Sazby ČNB | BDO Milan Svoboda | Člen bankovní rady | Nevýhody | Obchodní dohody | Sellier & Bellot | Zvedání úrokových sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Výnosy | Zlotý | Uvolnit měnovou politiku | Odhad HDP | Klesající úrokové sazby | Ekonomický sentiment | Růstový potenciál | Denní volatilita | Index FTSE 100 | Kapitálové rezervy | Filadelfský Fed index | Hypoteční sazby | Centrální bankéři | Denní graf měnového páru | Zlepšení ekonomiky | Vyhlídky amerického dolaru | ADP | Lednové obchodování | Sell signály | Analytik Komerční banky | Závislost na americkém dolaru | Krátkodobý výhled | Pivovary CZ | Silná koruna | Uvolnění měnové politiky v eurozóně | Miliardy korun | Tisková konference | Thermo Fisher | Růst mezd | Luis De Guindos | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Denní graf komodity | Odvětví | Růst cen nemovitostí | Posilování koruny | Sazby | Nízká korelace | Odhad spotřebitelské důvěry | Hlavní ekonom | Deloitte | Vladimír Vávra | Lufthansa | Británie | Patria | Ekonomické aktivity | České koruny | Hike | Tempo zdražování | MF | Výhled britské ekonomiky | IMF | Prohlášení | Dovoz do USA | Úrok | Investovat | Rekordní ztráty | Nesoulad | Počet fúzí a akvizic ve střední Evropě | Světové HDP | Překážky | Regulátor | Obchodní dohoda | Dluhopis | Boj s inflací | Britská centrální banka dnes | Průzkum | Firmy | Nová cla | Zajištění | Zemědělství | Averze k riziku | Zájem investorů | Finanční situace firem | Dolar včera | Phillips 66 | Dovoz oceli | Burzovní trh | Zveřejnění NFP reportu | Podíl obnovitelných zdrojů | Repo sazby | Akcie Moneta | Podíl nezaměstnaných | Investování | Ekonomické následky pandemie | Fed | Nonfarm Payrolls | Index spotřebitelské důvěry | Maďarský forint | Prodejní signál | Rozvíjející se ekonomiky | Pokračující růst | Automobilový průmysl | Generali Investments | Hry | Narůst zisků | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Trhy | Daně z neočekávaných zisků | Rachel Reevesová | FTSE | Dlouhodobé posilování | Dubnová inflace | Statistiky z německého trhu práce | Rizika | Celosvětový trh | Rada ČNB | Mimořádná výkonnost | Fond | Eskalace obchodní války | ISM | Páteční NFP | Pšenice | Celkový výsledek | Vývoj HDP v eurozóně | Konfluence | Energetické společnosti | Sláva | Zasedání centrální banky | Apple Inc. | Obnovení růstu | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | Cenový vývoj | TradingEconomics | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Sentiment v eurozóně | CEE | Bankovní asociace | Tesla | David Vagenknecht | Stabilita | Španělsko | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Inflace v USA | Komodity | Akcie Meta | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | CAD | Dlouhodobý klouzavý průměr | Počet fúzí a akvizic v regionu | Denní zisk | Viceprezident ECB | Deeskalace | Na burze | Cenové úrovně | Analytička | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Cenový vývoj zlata a stříbra | Evropské trhy | Měnové politiky centrálních bank | Hospodaření | Zahraniční obchod | Ztráta | Indikátory sentimentu | Estee Lauder | EUR/HUF | FXstreet | Měsíční report | Maďarská centrální banka | Reporty | Globalizace | Fundamentální pozadí | Obchod | Purple Trading | Alokovat kapitál | Prodeje existujících domů | AUD/USD | OTC | Vývoj na trhu | Kobalt | Riziko | Analytik | Minimální zisk | Emise | Pražský PX | JPY | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Pokles výnosů | RSI | Transakce | Údaje o HDP | Šok | Finanční trh | Trend na trhu | Meta | Portfolio | Pesimismus | GBP | NATO | ACT | Německá ekonomika | Čína | Úrovně supportu | Aktuálně trh | Ceny | Spotřebitelský sektor | T-Mobile | Siemens | Financování | Akcie Meta Platforms | Propad ekonomiky | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Záloha | Německý ZEW index | FTSE 100 | COT report | General Dynamics | Války | Impuls | Raiffeisenbank | Data z trhu práce | Fúze a akvizice | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | DPH | Predikce | WTI | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Silný americký dolar | Měnový report | Fed index | SMA | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | Libra | Trump dnes | Philip Morris ČR | Odborníci | Investments | Vnímání rizika | ServiceNow | USD/EUR | Vývoj na finančních trzích | Prodeje automobilů | Kurzové riziko | Erste Bank | Panevropský akciový index | Forint | Francouzská ekonomika | Ceny zlata | Proticyklické kapitálové rezervy | Náklady na financování | Americký ADP report | Výnos | Donald Trump dnes | Filadelfský Fed | České akcie | Kurzotvorné informace | Čínští výrobci | Trhy dnes | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | Index Nasdaq | Prostor pro růst | CEO | Automatic Data Processing | Dobrá zpráva | Olívia Lacenová | Spotřeba domácností | Vývoj koruny | Akcie Photon Energy | Historické zkušenosti | Historická maxima | Posílení koruny | Ceny energií | GBP/USD | Inflační cíl | Tovární objednávky v USA | Jaromír Gec | Euforie | Írán | Rychlý růst cen | Cenové minimum | Akciové trhy v USA | FRA | Vlna poklesu | Stav devizových rezerv | Akcie MONETA | Slabý ekonomický růst | Zisk | Politické problémy | ČNB | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Demokraté | Swapy | Jan Kubíček | Sektor technologií | Překoupené oblasti | Středoevropské měny | Avast | Dovoz | Silná data | Tržní sazby | Mimoburzovní | Progres | Obchodování | Býčí sentiment | Konopné akcie | Posílení dolaru | Úroky | MSCI World | Cenový růst | Akciový index S&P 500 | Růst inflace | Prémie | Colt CZ | Státní rozpočet | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Ekonomické cykly | Francie | Index cen průmyslových výrobců | Údaje | Western Alliance Bancorp | Technologické společnosti | Dolarové sazby | Spoření | Srovnávací základna | Eurodolar | Omezení pohybu | Růst zlata | Finanční krize | Indikace | FXstreet.cz | Německý PMI | Obchody | Pokles české ekonomiky | Medián | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Platforms | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Směřování | Aktivum | TopForex | Přenos | Dobré zprávy | BNP | Situace | USD/CZK | Akcie Siemens | Růst dolaru | SMA 20 | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Roční výnos | Konsensus | Euro STOXX | Prodej aut | Proinflační riziko | FOREX | Konsenzus | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Dividenda | Index pražské burzy | Spready | HDP | Důvěra v Německu | Devizový trh | Načasování | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Stabilní výnosy | Dolar | Euro | Pohyby ceny | Klid | FED sazby | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Index euro | Pandemická situace | Objem investic | USD/CAD | Obchodní bilance | Vládní deficit | Meziroční růst spotřebitelských cen | Trhy v USA | Poradenské firmy | Výprodej | Tomáš Holub | Poptávka investorů | Martin Gürtler | PFNonwovens | Akcie Apple Inc. | ČTK | Odhad letošního růstu | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Česká národní banka | Česká inflace | 1D | Americké firmy | Philip Lane | Japonský jen | Meziroční inflace | Nakupovat | FOMC | Slabost dolaru | Akcie | Psychologický efekt | Jestřábí ECB | Měnové podmínky | Mzda | Vývoj jádrové inflace | Société Générale | Návratnost | Vzestupný trend | Výhody | Pražská burza | Základní úroková sazba | Očkování | Podniky | Index spotřebitelských cen | Nastavení Stop-Lossu | Makléř | ECB Luis De Guindos | Energetická bezpečnost | Vývoj ceny | Analytik XTB | Dodavatelské řetězce | Index cen | Světová ekonomika | ADP report | Reuters | Zvýšení ziskovosti | Týdenní zpráva | PEPP | Globální ekonomika | Technické faktory | Pokles cen komodit | Vývoj ekonomiky | Vývoj pandemie | Přeprodané oblasti | Napětí na Blízkém východě | Technologie | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Kurz | Daně | DNO | Spoluzakladatel | Negativní nálada | Technický indikátor | Růst zisků | Jádrová inflace | Využití kapacit | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Růstový trend | Pivovary | Měnová politika Fedu | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | BHS | Aerolinky | ENEL | Silnější dolar | Rychlý růst | Počty nových žádostí o podporu | Růst amerických akcií | Bankovní rada | Investice | Osobní příjmy | Business | Pro investory | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Kevin Tran Nguyen | Rally | Relativní výkon hlavních měnových párů | Výsledek zasedání | Pokles inflace | Kapitalizace | Domácí data | Komunikace | Oživení ekonomiky | Photon Energy | Indie | Bod | Obchodování na akciových trzích | Vnímání | Americký soud | Ekonomika eurozóny | Růst ceny zlata | Makrodata | Zisky | Šéf Fedu | Cyrrus | Diverzifikovat | Dluhopisové trhy | SAP | Hospodářství | Timur Barotov | Důvěra | Luxusní zboží | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | Kontrakce | Situace v Číně | CAC 40 | PMI za leden | Ukazatel | Měny | Návratnost investic | Aurora Cannabis | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Investiční potenciál | Cash flow | Export | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Signál | Nové žádosti o podporu | S&P 500 Index | Real Estate | Radomír Jáč | Komodity ropa WTI | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Akcie Erste Group | Federální rezervní systém (FED) | Britská vláda | Napětí mezi Čínou a USA | Eva Zamrazilová | Fundament | Globální akciové trhy | Valuace | Stav ekonomiky | Nižší poptávka | COVID-19 | Propad HDP | Cenové tlaky | Korunový trh | Držení pozice | Dluhopisové výnosy | NFP | Devizové rezervy | Hypotéky | Graf komodity | Next Finance | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Sázení | Data z amerického trhu práce | Blockchainové technologie | ZEW | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Bloomberg | KB | Guvernér centrální banky | Trh kryptoměn | Rozvoj | Silný růst | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Colt | Iberdrola | University of Michigan | Korekce | Odhady trhu | Výrazný pokles | Asociace | HDP eurozóny | Vakcína | Výkonnost | Aktivita investorů | Spotřebitelská inflace | Index S&P 500 | Pokles úrokových sazeb | Inflation Reduction Act | Trendové linie | Short | Makléř Wood & Company | Andrew Bailey | Spotřebitelská nálada | Krize | Rostoucí trend | CVS | CEE region | CHF | Obnovitelné zdroje | Oslabení koruny | Výrobce munice | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Odhad amerického HDP | Změna trendu | James Bullard | Koruny vůči euru | Relativní výkon | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Ceny zboží | Prognóza ČNB | Letecká skupina | MT4 | Důvěra v průmyslu | Zvýšené geopolitické napětí | Evropský regulátor | Cena | Markéta Šichtařová | Německá vláda | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Komodity zlato | MJ | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Komodita | Bristol-Myers | Snížení sazeb | DOT | CME Group | Česká ekonomika | Partners | Ekonomická data | Tempo inflace | TPG | Výhledy | PacWest Bancorp | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Erste | Rezervy | Zavedení cel | Zpráva CoT | Nákupní korekce | Hliník | Debata | Datový kalendář | Obchodní válka | Mercedes-Benz | Zlato | Graf komodity Ropa WTI | Ekonomika | Evropské méně | Inflace v Německu | Geopolitika | Denní graf | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Jan Procházka | Nejnovější zpráva | ČNB Tomáš Nidetzký | Oslabení | Akciové futures | Finanční situace | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | Likvidita | Cíle | ČNB dnes | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Nákup zlata | Repo sazba | Bezpečnost | Pokles německé ekonomiky | Banky | BlackRock | Buy | Akcie ČEZ | Zisky společnosti | Vlády | Investiční společnosti | Šance | Daně z příjmů právnických osob | Fundamenty | Netflix | Měsíční měnový report | Wall Street | Průlom | Analýza | Data ze Spojených států | Ministr financí | Umění | Kurz EUR | Zlepšení | Sazby Fedu | ČR | Tomáš Nidetzký | XTB | Meta Platforms | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Intervenovat | Tržní kapitalizace společnosti | Burzovní trhy | Americký Fed | Ratingové agentury | Pozice | Euro proti dolaru | Čínská ekonomika | Portfolia | Potenciální zisk | Objem transakcí | Teplé počasí | Příprava | Inflace v EU | PX-TR | Kovy | Švýcarský frank | Jakub Seidler | Americký ADP | ČNB Aleš Michl | Vyšší volatilita | Hedge | Silná poptávka | Market | PMI indexy | Stoxx | Investice do marihuany | Průměrný roční výnos | Sestupný trend | Hlavní trendy | Vývoj HDP | Support | Waste Management | FX | Vývoj ceny zlata | Index PX-TR | Posílení amerického dolaru | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Pokračování růstu | Představitelé ČNB | Finální odhad | Služby | Lednová inflace | Meta Platforms Inc | Ceny energetických komodit | Prudké zdražování | CVS Health | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Snižování sazeb ČNB | Tržní očekávání | Návrat inflace | Ministryně financí | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | Index ISM | Experti | Jaroslav Tupý | NYSE | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Bohatý | Největší pokles | Graf komodity Zlato | Spotřebitelská důvěra v Německu | Americké objednávky | Spotřebitelé | Přecenění | Proinflační působení | Indexy nákupních manažerů | Politika Fedu | Šéfové | Ceny potravin | Rezistence | Bankovní rady ČNB | ZEW index | Auta | Zpráva COT | Zpravodajství | Spotřebitelská poptávka | Ichimoku | Základní úrok | Měny rozvíjejících se trhů | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | Struktura | Výrobní sektor | XTB Tomáš Cverna | Dnešní obchodování | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Výsledek HDP | Generace Z | Hospodářské výsledky | Internetové bubliny | Pohyby kurzu | Americké ekonomiky | Zvedání sazeb | Nárůst ceny | Úročení | Karina Kubelková | Cenové stropy | Inflace v lednu | USD | Cestování | Růst aktivity | Silný dolar | 3M | Tržní podíl | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | Viceguvernérka | Western Alliance | Cena ropy | Zpomalení ekonomického růstu | Federální rezervní systém | Americký maloobchod | Prognózy ČNB | CZ | Průraz | Australský dolar | Inflace ve službách | Propad | Dezinflace | Rakousko | Tempo růstu spotřebitelských cen | FinGO | Nemovitosti | Evropský trh | Data z americké ekonomiky | USD/CHF | Dlouhodobější trend | Arbitráže | Rok 2024 | Další rozvoj | Aleš Michl | Kanada | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Německý Ifo index | Makroekonomický kalendář | Nvidia | Martin Klass | Česká republika | Technické patterny | Ceny komodit | Indexy | Prognózy inflace | Americký dolar | Blue chips | Makro | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Výkon německé ekonomiky | Švédsko | Koruna dnes | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | HICP | NBP | Ekonomiky eurozóny | Výkonnost akcií | Velikost pozice | Fotovoltaické elektrárny | Stabilita sazeb | Růst ceny | Měnová politika | Index euro stoxx 50 | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Body | Rozkolísanost trhu | Payrolls | Světové poptávky | ROCE | Spekulace | Krátkodobý klouzavý průměr | Averze vůči riziku | Graf akciového indexu S&P 500 | Akcie Alphabet | Konjukturální průzkum | Hodnoty měny | Cykly | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Redukce | Miliardy | Zpracovatelský průmysl | Tržní ocenění | Větrná energetika | Globální trh | Hermes | Kraft Heinz | Nákupní signál | Silný růstový potenciál | Prodeje | Fúze | Akciový trh | Zasedání bankovní rady | USD/JPY | Americké vlády | Akciové trhy v Asii | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Americké obchodování | Ovlivňování | Banka | Polský zlotý a maďarský forint | Významné události | Úřady | Enel | Oživení ekonomik | Domácí poptávka | Statistika | Výzvy | Další pokles | Spotřebitelské ceny | COT | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot