Středa 19. června 2024 14:57
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Swissquote Bank
reklama
FTMO férovost

Tesla (TSLA.US)

img

US Open: nižší údaje o PPI podporují pozitivní náladu na Wall Street 🎯

13.06.2024 Investoři na akciovém trhu mohou tento týden rozhodně považovat za úspěšný. Přestože do konce týdne zbývají ještě dva obchodní dny, nejdůležitější události týdne jsou již za námi. Včera byl Fed mírně jestřábí a uznal pokrok při přibližování inflace k cíli. Jerome Powell poznamenal, že nižší údaje o CPI byly zohledněny v bodovém grafu. Nicméně jedna zpráva určitě nezmění očekávání Fedu, ale je to dobrý první krok ke snížení úrokových sazeb. Dnešní zveřejnění PPI bylo dalším takovým krokem. Mnohem nižší hodnoty, které byly způsobeny klesajícími cenami ropy, poskytly další růstový katalyzátor pro býky na akciovém trhu. V době zveřejnění investoři prakticky očekávají v roce 2024 snížení sazeb o 2 plné 25 bazických bodů. K prvnímu by mělo dojít v září nebo listopadu, k dalšímu v prosinci.
img

Nvidia a Apple přitahují pozornost investorů

10.06.2024 Nvidia (NVDA.US) se dnes obchoduje o více než 1 % výše, i když otevření bylo mírně negativní. Po páteční seanci došlo k rozdělení akcií Nvidia v poměru 10:1 a dnes je to první seance, kdy se akcie obchodují za cenu těsně nad 120 USD za akcii namísto více než 1200 USD za akcii. Ačkoli rozdělení akcií nemá vliv na ocenění společnosti, historicky bývá rozdělení někdy motivací k nákupu nových akcií. Na tento faktor poukazuje mimo jiné banka Goldman Sachs. Na druhou stranu v případě společnosti Tesla (TSLA.US) se nedávný split uskutečnil těsně před lokálním cenovým vrcholem. Za zmínku stojí, že Nvidia překonala tržní kapitalizaci 3 biliony dolarů a předstihla Apple na druhém místě nejhodnotnějších společností.
img

Denní shrnutí: Zlato a stříbro roste díky nižším výnosům amerických státních dluhopisů a oslabení amerického dolaru

06.06.2024 Evropská centrální banka podle očekávání snížila úrokové sazby o 25 bazických bodů, nicméně sdělila, že vývoj inflace v roce 2024 bude nerovnoměrný, a zvýšila prognózy inflace pro roky 2024 a 2025. V důsledku toho se dnes EURUSD obchoduje o 0,2 % výše a blíží se k úrovni 1,09.
img

Tesla po zprávě agentury Reuters klesá

08.05.2024 Tesla (TSLA.US) zahájila dnešní obchodování medvědí cenovou mezerou. Pohyb směrem dolů byl vyvolán zprávou agentury Reuters. Agentura uvedla, že američtí prokurátoři prověřují, zda společnost neuvedla investory a spotřebitele v omyl ohledně schopností svých elektromobilů. Konkrétně budou státní zástupci zkoumat, zda Elon Musk lhal investorům, když naznačoval, že vozy Tesla mohou řídit samy, přičemž ani systém Tesla Autopilot, ani systém plně autonomního řízení nejsou plně autonomní. Pokud vyšetřovatelé shledají společnost Tesla vinnou z klamání investorů, mohou být vznesena obvinění z podvodu nebo podvodu s cennými papíry.
img

Tesla po výsledcích za 1. čtvrtletí vzrostla v premarketu o 12 %.

24.04.2024 Tesla (TSLA.US) včera po ukončení seance na Wall Street oznámila zprávu o výsledcích za 1. čtvrtletí 2024. Zpráva se ukázala být zklamáním ve srovnání se středními očekáváními analytiků sestavenými agenturou Bloomberg. Akcie se však během včerejšího obchodování po hodině shromáždily a drží si tyto zisky i dnes před uvedením na trh, protože někteří říkají, že výsledky nejsou tak špatné, jak se obávali.
img

Ekonomický kalendář: Výsledky Meta Platforms a objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v centru pozornosti

24.04.2024 Středeční seance na akciových trzích slibuje pozitivní vývoj. Po včerejších ziscích indexů na Wall Street dnes býčí trend rozšířily indexy z asijských trhů. Futures kontrakty rovněž naznačují vyšší otevření seance na starém kontinentu. Takto dobrá nálada je také reakcí na výsledky společnosti Tesla (TSLA.US). Přestože výsledky byly horší, než se očekávalo, cena akcií společnosti Elona Muska vzrostla o 13,3 %.
img

Co očekávat od výsledků Tesly❓

23.04.2024 Tesla (TSLA.US) je naplánována na toto úterý po skončení seance na Wall Street zveřejnit svou zprávu o zisku za 1. čtvrtletí 2024. Akcie Tesly klesají již více než půl roku a nedávno klesly na nejnižší úroveň od konce ledna 2023. Zpráva o výnosech může být šancí změnit sentiment na akcie, ale společnost bude muset prokázat, že se výhled zlepšuje.
img

Graf dne - US100 (23.04.2024)

23.04.2024 Nasdaq-100 (US100) i další indexy na Wall Street se v poslední době potýkají s problémy. Stále napjatá geopolitická situace na Blízkém východě a klesající šance trhu na zahájení cyklu snižování sazeb Fedu v první polovině letošního roku vyvíjejí tlak na americké akciové trhy. Velké technologické společnosti, které byly tahouny růstu Wall Street v roce 2023 a v prvním čtvrtletí roku 2024, rovněž zaznamenaly zmírnění nebo zastavení svého růstu.
img

Ekonomický kalendář: Bleskové indexy PMI z Evropy a USA, zpráva o výsledcích společnosti Tesla

23.04.2024 Futures na evropské indexy ukazují na vyšší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. To následuje po převážně optimistické asijsko-pacifické seanci, která proběhla dříve, a také po včerejších solidních ziscích na Wall Street.
img

US OPEN: Wall Street získává, Tesla klesá kvůli zprávám o snížení cen

22.04.2024 Indexy Wall Street zahájily dnešní obchodování výše, po pozitivním obchodování v Evropě a navzdory smíšené výkonnosti regionálních indexů během dnešního asijsko-pacifického regionu. S&P 500 si při zahájení seance připsal 0,3 %, Dow Jones a Nasdaq se posouvaly o 0,4 % výše a malý Russell 2000 vyskočil o 0,6 %.
img

Výsledky firem ke shlédnutí tento týden (22.04.2024)

22.04.2024 Výsledková sezóna Wall Street za Q1 2024 vstupuje do svého nejzajímavějšího období. Obchodníci se chystají získat zprávy od největších technologických společností ze Spojených států. Tech sektor řídil zisky Wall Street v prvním čtvrtletí roku a solidní zprávy od klíčových společností mohou pomoci zahájit oživení indexů po nedávných poklesech.
img

Ekonomický kalendář: čtvrtletní výsledky společností Tesla, Microsoft, Alphabet a Meta tento týden📃

22.04.2024 První den týdne začíná na trzích poměrně klidně. V makroekonomickém kalendáři nejsou naplánovány žádné významné události, které by mohly výrazně ovlivnit světové finanční trhy.
img

US Open: indexy zůstávají pod tlakem z rostoucího dolaru a výnosů dluhopisů 📌

16.04.2024 Druhý den tohoto týdne přináší na trhy další dávku volatility. Těsně před zahájením peněžní seance se americké indexy pokusily odrazit a na chvíli dokonce získaly kontrakty US500 a US100. Zisky však byly vymazány na začátku peněžní seance, protože rostoucí výnosy amerických dluhopisů podporují medvědy. V době zveřejnění jsou výnosy 10letých dluhopisů na 4,68 %, zatímco 2leté dluhopisy se blíží hranici 5,00 %. V obou případech jsou výnosy asi o 4–7 % méně než vrcholy dosažené v říjnu 2023. Spodní hranice konsolidačního kanálu na vrcholech je však již v aktuálním rozmezí výnosů. To vyvolává otázku, jak velkou část vzestupného momentu máme ještě před sebou, za předpokladu, že již nedojde k dalšímu růstu úrokových sazeb a že současná úroveň bude dlouhodobě udržována.
img

Tesla se po údajích o dodávkách za 1. čtvrtletí propadla o 6 %

02.04.2024 Tesla (TSLA.US) dnes prodělává. Akcie společnosti klesají o více než 7 % poté, co americký výrobce elektromobilů zveřejnil údaje o výrobě a dodávkách za první čtvrtletí roku 2023. Údaje zklamaly, protože provoz společnosti byl ovlivněn konfliktem v Rudém moři a žhářským útokem v továrně v Německu.
img

Tesla umožní bezplatné vyzkoušení systému FSD; akcie rostou o 6 % ⚡

26.03.2024 Tesla (TSLA.US) nabídne americkým zákazníkům měsíční bezplatnou zkušební verzi své technologie pro podporu řidiče nazvanou Full Self-Driving (FSD). Tato akce má z velké části čelit klesající poptávce po automobilech společnosti. Program zatím nedokázal plně využít společnost tváří v tvář rostoucím právním tlakům, které omezují možnost plně automatizovaných vozů. Cathie Woodová a její fondy Ark Invest v pondělí investovaly do akcií Tesly a nakoupily 163 421 akcií, podle podání SEC. Akcie společnosti se během dnešní seance odrážejí téměř o 6 %.
img

Denní shrnutí: EURUSD klesá o 0,5 % v důsledku posilování USD 💲💲

22.03.2024 Navzdory nižšímu otevření hotovostní seance americké indexy v průběhu dne ztráty umazávají. US500 konsoliduje na maximech kolem 5 300 bodů, zatímco US100 získává 0,10 % na 18 600 bodů.
img

US Open: Indexy Wall Street otevírají na konci týdne níže 📌

22.03.2024 Poslední den na Wall Street začíná v červených číslech. Indexy při zahájení peněžní seance mírně ztrácejí, ale je třeba poznamenat, že kotace jsou aktuálně na historických maximech. Slabší sentiment na akciovém trhu podporuje i posilující dolar. USD zisky o 0,3 % a u většiny měnových párů mezi 0,3-0,4 %, a dokonce až 0,6 % v případě NZD, AUD a SEK. Výnosy 10letých amerických dluhopisů přitom ztrácejí z úrovně 4,21 %.
img

Tesla ztrácí 3,5 % kvůli obavám z čínské poptávky a omezení výroby 📉

22.03.2024 Tesla (TSLA.US) ztrácí před otevřením trhu v USA více než 3 % poté, co se výrobce elektromobilů rozhodl snížit výrobu v Číně na 5 dní v týdnu, podle zdrojů Bloombergu z dřívějších 6,5. Gigafactory v Šanghaji bude fungovat se sníženou kapacitou, což naznačuje klesající poptávku na největším světovém trhu EV. Snížení výroby začalo v březnu a může pokračovat až do dubna, podle zdrojů Bloombergu. Zásoby společnosti se přitom zdají vysoké; export modelů ze Šanghaje do Evropy v posledních měsících prudce klesl. Berlínská továrna Tesly také funguje pod kapacitu a potýkala se s výpadky. Díky tomu bude trh pravděpodobně revidovat prognózy tržeb a zisku směrem dolů a očekávat možná rekordně nízký růst zisků za 1. čtvrtletí.
img

Denní shrnutí: dolar rozšiřuje rostoucí trend, trh čeká na rozhodnutí BoJ 📃

18.03.2024 Nový týden začíná na Wall Street smíšeně. Na jedné straně akciové indexy nabírají na síle díky technologickým společnostem a konferenci Nvidia GTC. Na druhé straně vidíme částečný přesun kapitálu do bezpečnějších aktiv, jako je dolar a dluhopisy.
img

Tesla announces Model Y price hike, shares gain 6% 📌

18.03.2024 Od pátku 22. března zvýší Tesla (TSLA.US) ceny vozů Model Y v Evropě a od 1. dubna v USA. Ceny v USA se zvýší v průměru o 1000 dolarů a v Evropě přibližně o 2100 dolarů.
img

Největší společnosti na Nasdaqu mají smíšené nálady 📊 Microsoft roste, Nvidia a Tesla se obchodují níže ✂

14.03.2024 Dnešní seance amerických technologických společností vykazuje smíšené nálady. Spotový index Nasdaq100 dnes klesá o téměř 0,4 %, a to především díky akciím společností Tesla a Nvidia, ačkoli "top pódiové" společnosti Microsoft a Apple si dnes vedou velmi dobře.
img

Wall Street pod tlakem technologických akcií 📉

05.03.2024 Alphabet prorazil pod 200denní exponenciální klouzavý průměr. Poklesy však byly v druhé části seance téměř zcela vymazány. Akcie Nvidia odolávají prodejnímu tlaku v sektoru polovodičů poté, co společnost CFRA zvýšila cílovou cenu pro Nvidia na 1 000 USD za akcii (dříve 840 USD). Dnešní seance se zdá být prodloužením vybírání zisků po působivé rally na Wall Street.
img

US500 nad 5000 bodů 📌

07.02.2024 Středeční seance na Wall Street se nese ve znamení růstu. Index US500 překonal hranici 5000 bodů a stanovil nové historické rekordy. Růst amerických indexů může být pro někoho překvapivý, protože na jedné straně sledujeme stále odvážnější komentáře bankéřů Fedu signalizující, že první snížení sazeb nemusí přijít tak brzy, jak se očekávalo, a na druhé straně dnes vidíme poklesy v bankovním sektoru kvůli obavám z rizika likvidity souvisejícího s New York Community Bancorp (NYCB.US). Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) dnes posílily dokonce o 3 % po zprávách, že američtí manažeři společnosti museli posoudit, zda je role každého člena týmu kritická. Tyto zisky však již byly zcela vymazány.
img

US Open: US500 se blíží k hranici 5 000 bodů 🔔

07.02.2024 Polovina týdne přináší další zisky na americkém akciovém trhu. Futures na začátku seance posilují a US500 se blíží historické hranici 5000 bodů. Růst akcií je samozřejmě podpořen výsledkovou sezónou. Nejdůležitější zveřejnění již máme za sebou a je zřejmé, že společnosti investory nezklamaly. Až na několik výjimek byly finanční zprávy solidní, stejně jako výhledy na rok 2024. Lepší náladu udržuje i návrat dolaru k poklesu. Nicméně výnosy desetiletých státních dluhopisů se mírně odrážejí a vracejí se na úroveň kolem 4,10 %.
img

US OPEN: Coherent roste, zatímco Symbotic se po výsledcích propadá

06.02.2024 Indexy na Wall Street zahájily dnešní obchodování smíšeně - S&P 500 a Nasdaq na začátku seance mírně posílily, zatímco Dow Jones a index s malou kapitalizací Russell 2000 se pohybovaly o něco níže. Ekonomický kalendář pro dnešní den je prázdný a obchodníci s akciemi se nadále soustředí na příchozí výsledkové zprávy. Coherent (COHR.US) a Symbotic (SYM.US) jsou příkladem akcií, které dnes zažívají velké pohyby cen po výsledcích.
img

US Open: Wall Street se obchoduje o něco níže před klíčovými publikacemi 📌

30.01.2024 Futures naznačují mírně nižší otevření pro hotovostní seanci v USA. Investoři očekávají zveřejnění klíčových čtvrtletních a makroekonomických zpráv. Ihned po zahájení cash session bude zveřejněna zpráva JOLTS o nových volných pracovních místech a index Conference Board. Dnes, po uzavření relace, budou známy zprávy mimo jiné od Microsoftu, Alphabetu a AMD.
img

Denní shrnutí: Vybírání zisků tlačí na Wall Street a americký dolar roste

25.01.2024 HDP USA dosáhl vyššího růstu, než se očekávalo, a to 3,3 % anualizovaně za 4. čtvrtletí 2023, přičemž deflátor činil 1,5 % a jádrová inflace PCE 2,0 %. To byla velmi dobrá zpráva z hlediska dalšího zmírnění inflace a měkkého přistání.
img

Překvapí dnes Wall Street výsledky společnosti Tesla za 4. čtvrtletí? 📊

24.01.2024 Dnes se po skončení seance na Wall Street dozvíme výsledky největšího amerického výrobce elektromobilů Tesla (TSLA.US). Pozornost investorů se bude soustředit nejen na výsledky za uplynulé čtvrtletí, ale také na prognózy společnosti pro letošní rok. Tesla má za sebou obtížný začátek roku 2024, kdy její akcie ztratily na burze přes 16 % své hodnoty, a očekávání trhu naznačují slabé údaje za poslední čtvrtletí ve srovnání s předchozím rokem.
img

Makrokalendář: Tesla, IBM a ASML; rozhodnutí BoC a údaje o PMI za leden

24.01.2024 Akcie v regionu APAC se obchodovaly se smíšeným sentimentem, podobně jako v USA během včerejší seance. Čínské indexy převážně posilovaly, zatímco japonský Nikkei a korejský Kospi během dne ztrácely. Evropské futures ukazují na vyšší otevření evropské hotovostní seance.
img

Tesla ztrácí 3 % po snížení dojezdu amerických vozidel

09.01.2024 Tesla (TSLA.US) je dnes se ztrátou 2,7 % nejhorší akcií mezi americkými "BigTech" společnostmi a je vidět, že to může být způsobeno snížením odhadů dojezdu po zpřísnění pravidel pro testování vozidel americkými regulátory. Dojezd elektromobilů X, S, Y a 3 byl snížen odhad dojezdu napříč celou řadou jejích vozů. Americké regulační orgány tlačí na automobilky, aby přesně odrážely výkony vozů v reálném provozu. To může signalizovat, že náskok Tesly v dojezdu bude nižší, než výrobce signalizoval, a sníží se tak určitý náskok před konkurencí na trhu s elektromobily.
img

US Open: Wall Street začíná nový rok korekcí

02.01.2024 Nový rok na Wall Street začíná opravou. Kontrakty na hlavních indexech zaznamenávají ztráty a dolar se odráží od klíčové podpory. US500 klesla o 0,80 % na 4775 bodů, zatímco US100 klesla o 1,60 % na 16700 bodů. Výnosy 10letých amerických dluhopisů také výrazně rostou na 3,94 %.
img

US Open: US500 opět testuje ATH 🔔

21.12.2023 Ve čtvrtek futures na americké akciové indexy naznačovaly pravděpodobné oživení Wall Street poté, co den předtím zažily svůj nejvýraznější pokles od konce září. To přichází po řadě ekonomických aktualizací, které shrneme v odstavci níže. Poslední hodinu před otevřením trhu byly futures na Nasdaq 100, S&P 500 a Dow všechny nahoře, což signalizovalo pozitivní začátek a tento sentiment pokračuje i na otevřeném trhu. Toto oživení následuje po středečním prudkém poklesu, kdy S&P 500 téměř dosáhl rekordního maxima, než náhle klesl o 1,5 %.
img

US Open: US je blízko letošního vrcholu 📌

29.11.2023 Wall Street otevírá středeční seanci výše. Index US500 se blíží letošním maximům, dnes vzrostl o 0,30 % na 4590 bodů. Podobný nárůst lze pozorovat v USA100. Velký technologický index posílil o 0,30 % a je již letos na nejvyšší úrovni, když prolomil 16050 bodů. Zisky jsou podporovány odlivem kapitálu z bezpečných aktiv. Investoři již neoceňují zvyšování úrokových sazeb v USA. V důsledku toho výnosy dluhopisů klesají a překračují další úrovně podpory. Dnes se výnosy 10letých dluhopisů kotují kolem 4,25 %, což je nejméně od poloviny letošního září. Americký dolar konsoliduje na nízkých úrovních a dnešní seance zatím této měně příliš volatility nepřinesla.
img

Denní shrnutí: Trh se na začátku týdne odráží ode dna

30.10.2023 Jednou z nejvýkonnějších společností indexu DAX byla Siemens Energy (ENR.DE), která dnes posílila o více než 5 %. Generální ředitel společnosti ujistil, že společnost nepotřebuje peníze od státu. Tato vyjádření přišla v době, kdy se v poslední době objevily určité obavy ohledně ztrátových výrobců turbín, kteří by mohli potřebovat státní pomoc.
img

Zpomalení trhu s elektromobily je příčinou poklesu společnosti Tesla 🔎

30.10.2023 Tesla (TSLA.US) čelí tlaku na pokles, který je ovlivněn širším poklesem akcií automobilek vyvolaným neuspokojivou prognózou společnosti ON Semiconductor. Společnost ON Semi, klíčový dodavatel na trhu elektromobilů (EV), oznámila nižší než očekávané prognózy prodejů, což naznačuje zpomalení prodeje EV. Tato zpráva ovlivnila hlavní výrobce automobilů, přičemž akcie společnosti Tesla klesly o 5,8 %.
img

Akcie výrobců elektromobilů pod tlakem 📉

19.10.2023 Trhy na Wall Street se obchodují na smíšených úrovních a pozornost investorů se během dnešní seance soustředí především na čtvrtletní výsledky společnosti Tesla (TSLA.US), které nedopadly dobře. Poprvé od roku 2019 společnost negativně zklamala, pokud jde o ukazatele zisku na akcii a tržeb.
img

Překvapí dnes zisky Tesly za 3. čtvrtletí Wall Street? 📊

18.10.2023 Dnes po zasedání na Wall Street se dozvíme výsledky největšího amerického výrobce elektromobilů Tesla (TSLA.US). Trh bude primárně věnovat pozornost hrubým maržím, které pravděpodobně klesnou v důsledku další vlny snižování cen Modelu Y a Modelu 3 ve 3. čtvrtletí. Kromě marží budou investoři věnovat pozornost také tržnímu podílu, který v USA od roku 2018 klesl z 86 na 60 % nyní tváří v tvář rostoucí konkurenci ostatních automobilek. Důležitý bude také výhled společnosti na poslední čtvrtletí roku. Celkem až 21 analytiků nedávno snížilo svou prognózu zisku na akcii a konečný konsenzus očekávání klesl téměř o 50 %. Podaří se Tesle pozitivně překvapit Wall Street?
img

Makrokalendář: Inflace v eurozóně, Netflix a Tesla v centru pozornosti

18.10.2023 Futures na evropské indexy dnes otevřely poklesem, protože nálada na světových akciových trzích opět mírně oslabila v důsledku obav z eskalace války na Blízkém východě po dramatické bilanci ostřelování nemocnice Al-Ahli v pásmu Gazy. Ceny ropy reagovaly růstem (také v návaznosti na včera zveřejněnou zprávu API, která ukázala mnohem větší než očekávaný pokles zásob), přičemž index VIX dnes zaznamenal mírné zisky.
img

Nejlepší přehledy akcií ke shlédnutí tento týden (16.10.2023)

16.10.2023 První celý týden výsledkové sezóny Wall Street za Q3 2023 právě začal. V rozvrhu stále dominují finanční instituce, jako tomu bylo v předchozím týdnu, ale tok zisků bude tento týden mnohem rozmanitější.
img

US Open: Wall Street otevírá níže po eskalaci konfliktu na Blízkém východě

09.10.2023 Wall Street začíná týden sestupně kvůli sílícímu konfliktu mezi Izraelem a Hamásem. Oba indexy US500 a US100 se snížily přibližně o 0,40–0,70 %. Výnosy amerických 10letých dluhopisů mezitím zůstávají konzistentní a pohybují se poblíž nedávného vrcholu 4,70 %. Kvůli zvýšenému napětí rostou ceny ropy.WTI a zlata. Současný konflikt zůstává pro finanční trhy velkou nejistotou, protože teoreticky by mohl vést k většímu zapojení různých dalších stran po celém světě. Nárůst cen zlata se nemusí zdát významný, ale přichází po týdnech značných výprodejů.
img

Denní shrnutí: Wall Street končí týden v nečekané euforii

06.10.2023 Páteční obchodní seance přinesla nečekanou býčí rally na indexech Wall Street. Nasdaq 100 získává téměř 1,5 %, index S&P500 přidává 1,2 %, Russell 2000 roste o 1 %. V Evropě indexy zakončily obchodování růstem, DAX si připisuje 1,06 %, CAC40 roste o 0,88 % a FTSE o 0,58 %.
img

US100 nad 15 000 body! ⚡

06.10.2023 Zveřejnění dalších silných údajů z amerického trhu práce - ačkoli nepřineslo trhem požadovaný pokles zaměstnanosti - se ukázalo jako příležitost "prodat fakta".
img

US Open: US PMI a ISM silnější, než se očekávalo, USD posiluje 📌

02.10.2023 Dnes je Wall Street připravena otevřít znovu níže, protože futures indexy vymazaly zisky z dřívějšího dne. Jak US500, tak US100 se opět blíží kritické úrovni podpory poblíž nedávného lokálního minima. Výnosy amerických 10letých dluhopisů rostou o více než 1,5 % a dolar posiluje a etabluje se jako jedna z nejsilnějších měn mezi rozvinutými ekonomikami. Je evidentní, že riziková aktiva dnes nejsou upřednostňována, protože investoři se přesouvají k pozicím s nižším rizikem a vyšší likviditou.
img

Denní přehled: Averze k riziku se vrací na vlně obav z možného rozpadu americké vlády

29.09.2023 Wall Street vymazala zisky zaznamenané na začátku seance. Index Nasdaq si připsal 0,12 %, zatímco S&P500 ztratil 0,28 %, Dow Jones 0,55 % a Russell 2000 více než 0,67 %.
img

Tesla pod tlakem kvůli evropskému vyšetřovaní subvencí elektromobilů⚡

26.09.2023 Tesla (TSLA.US) a další evropští výrobci automobilů, kteří do EU dovážejí z Číny, budou součástí vyšetřování ohledně toho, zda automobilový průmysl elektromobilů dostává nespravedlivé dotace, informovala Financial Times s odvoláním na Valdisa Dombrovskise, výkonného místopředsedu Evropské unie.
img

US Open: Wall Street otevírá výše, Tesla roste o 6.8%!

11.09.2023 Začátek důležitého týdne přináší po slabším předchozím týdnu mírné oživení indexů v USA i v Evropě. Dolar zpomalil své zisky a index USDIDX je téměř o 0,50 % nižší. Výnosy 10letých dluhopisů rostou o 0,80 % a jsou kotovány poblíž svých maxim z konce října 2022 a konce srpna 2023. Index US500 získává na začátku seance 0,40 % a US100 0,55 %.
img

Baird Equity přidává Teslu na seznam "nejlepších nápadů"; akcie rostou o 5,5 %📈

21.08.2023 Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) v pondělí posílily o více než 5,5 % a přerušily tak sérii šesti poklesů poté, co makléřská společnost Baird Equity Research zařadila akcie Tesly na svůj seznam "nejlepších nápadů".
img

Akcie společnosti Lucid po potvrzení celoroční prognózy výroby rostou💡

08.08.2023 Společnost Lucid (LCID.US) včera po skončení obchodování oznámila své čtvrtletní výsledky, které nepřekonaly očekávání analytiků. I přes počáteční pokles trhu (v období po uzavření) byl tento pohyb negován potvrzenými prognózami výroby pro letošní rok, kdy společnost hodlá vyrobit minimálně 10 000 vlastních elektromobilů.
img

US OPEN: Wall Street na začátku zajímavého týdne mírně vzrostla

24.07.2023 První obchodní seance tohoto týdne na Wall Street přináší mírný růst hlavních akciových indexů, které čekají na čtvrtletní zprávy hlavních amerických technologických společností a rozhodnutí FEDu, ECB a BoJ o úrokových sazbách a měnové politice.
img

Akcie společnosti Tesla propadly o 12 %

21.07.2023 Akcie společnosti Tesla se od konce dubna, kdy se ocitly v zóně supportu 152,00, nacházejí v trvalém růstovém trendu. V předposlední denní seanci navíc cena vyskočila na 291,60, což je nejvyšší úroveň od září 2022. Včera trh propadl o 12% na 261.6. Navzdory této silné rally ukazatele momenta aktuálně odrážejí divergenci.
img

Investoři se obávají o marže společnosti Tesla❗

20.07.2023 Včerejší výsledky společnosti Tesla (TSLA.US) byly poměrně dobré. Očištěný zisk na akcii vyšel o více než 13 % nad mediánem prognóz a hrubá marže, kterou investoři obzvláště pečlivě sledují, byla o 2,9 % nižší než konsensus (18,2 % oproti očekávaným 18,74 %). Proč tedy akcie společnosti před zahájením dnešní seance na Wall Street ztrácejí téměř 4 %?
img

➡️Co očekávat od výsledků společnosti Tesla? 🚗

19.07.2023 Dnes po skončení obchodování na Wall Street začíná výsledková sezóna za 2. čtvrtletí 2023 mezi společnostmi s největší tržní kapitalizací (společnosti tvořící tzv. "velkolepou sedmičku"). V hledáčku investorů jsou např: Tesla (TSLA.US) a Netflix (NFLX.US). O samotném náhledu na výsledky Netlixu si můžete přečíst zde, zatímco my se zaměříme na to, co dnes večer může představit společnost Elona Muska.
img

Eufória z akcií Toyoty. Japonský gigant vyzýva Teslu? 🔌

14.06.2023 Akcie automobilky Toyota (TM.US) získali v ázijskej seanse takmer 8 % a jej ADR vzrástli takmer o 5 % pred otvorením Wall Street. Spoločnosť oznámila technologický prielom a chce predstaviť elektrické vozidlá s novými batériami novej generácie od roku 2026. Taktiež prerobí celý výrobný reťazec s konečným cieľom ušetriť náklady a urýchliť montáž. Najväčšia automobilka na svete má v úmysle stať sa globálnym lídrom v spotrebe energie EV. Spoločnosť sa stáva „zelenejšou“ ako za predchádzajúceho generálneho riaditeľa Toyoty.
img

💥US100 rastie o 1%

09.06.2023 Tohtotýždňová posledná obchodná seansa na Wall Street začala silnými rally na indexoch Wall Street, ktoré ťažia z býčieho sentimentu okolo technologických akcií a dynamickej rallye spoločností Tesla a Netlix. Technologické spoločnosti dnes navyše ťažia z podtextu slabých výsledkov na kanadskom trhu práce, čo tiež znižuje šancu na jastrabie výnosy Fedu. Výnosy 10-ročných dlhopisov v USA dnes strácajú pôdu pod nohami, čím držia tempo rastu pre technologické spoločnosti.
img

Ford uzavírá partnerství se společností Tesla 🚗

30.05.2023 Akcie společností Tesla (TSLA.US) a Ford (F.US) vzrostly o 2,5 %, resp. 4,5 % na základě oznámení o spolupráci mezi těmito společnostmi a řady dalších jednotkových faktorů. Ford bude se společností Tesla spolupracovat na iniciativách v oblasti nabíjení svých současných i budoucích elektromobilů.
img

Odrazí se vyšší cena litia na akciích Albemarle? 📊

11.05.2023 Albemarle (ALB.US) je největším světovým producentem lithia používaného v elektromobilech. Společnost také poskytuje služby v chemickém průmyslu (včetně bromu, chemické katalýzy, rafinace ropy, bezpečnosti potravin a dalších specializovaných služeb). Nejnovější komentář analytiků Bank of America (BofA) ukazuje, že banka očekává stabilizaci cen lithia, které již řadu měsíců klesají. To by mohlo naznačovat lepší sentiment kolem akcií výrobců lithia. V posledních dnech Tesla (TSLA.US), jeden z největších zákazníků společnosti (elektrické baterie), oznámila, že staví masivní továrnu v Texasu. Uvedl však, že nehodlá opustit služby Albemarle.
img

Tesla klesla v premarkete o 6% v rámci zverejnených štvrťročných výsledkov

20.04.2023 Tržby a zisky Tesly za Q1 2023 boli podľa prieskumu analytikov spoločnosti Refinitiv blízko očakávaniam. Spoločnosť v dokumente oznámila akcionárom, že „nedostatočné využívanie nových tovární“ znížilo marže spolu s vyššími surovinovými, komoditnými, logistickými a záručnými nákladmi a nižšími príjmami z environmentálnych úverov."
img

Tesla - co očekávat od výsledků za první kvartál?

19.04.2023 Společnost Tesla (TSLA.US) dnes po skončení obchodní seance zveřejní výsledky za 1. čtvrtletí roku 2023 a podá zprávu o čtvrtletí, v němž zaznamenala rekordní počet dodávek. Tržní konsensus předpokládá, že tržby společnosti Tesla dosáhnou 23,54 miliardy USD. To by představovalo meziroční růst o přibližně 24 %. Tržní očekávání, pokud jde o zisk na akcii, činí 0,87 USD na akcii.
img

Akcie týdne - Tesla (22.02.2023)

22.02.2023 Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) se minulý týden dostaly pod tlak po zprávě, že software pro plně samořízená vozidla (FSD) bude postupně ukončen. Nicméně slavný výrobce elektromobilů dosahuje dalšího důležitého milníku týkajícího se technologie FSD, a to autonomního řízení, což může být významným impulsem k růstu.
img

Akcie Tesly klesají po stažení téměř 363 000 vozů s "autonomním" softwarem z trhu

17.02.2023 Společnost Tesla (TSLA.US) oznámila stažení 362 758 vozů z trhu s tím, že "experimentální" autonomní software Full Self-Driving Beta s umělou inteligencí může způsobit kolizi. Akcie společnosti před otevřením trhu ztrácejí a její v Německu obchodované akcie (TSLA.DE) klesají o 7 %:
img

Tesla roste o více než 6 %, automobilka plánuje zvýšit výrobu v Číně

02.02.2023 Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) ve čtvrtek vzrostly o více než 6,5 % poté, co agentura Reuters oznámila, že výrobce elektromobilů se chystá v únoru a březnu zvýšit výrobu v šanghajské továrně na téměř 20 000 vozů týdně, protože nedávné snížení cen vyvolalo poptávku mezi zákazníky. Pokud se tyto plány naplní, mohla by čínská továrna v roce 2023 vyrábět více než 1 milion vozidel, což by Elonu Muskovi usnadnilo splnění jeho ambiciózního cíle dodat 2 miliony vozů v letošním roce.
img

Výrobci elektromobilů pod tlakem

30.01.2023 Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) v pondělí klesly o více než 3 %, přestože Berenberg zvýšil doporučení pro výrobce elektromobilů na "buy" z původního "hold" s tím, že poslední snížení cen je součástí širší strategie a že výroba bateriových článků je pro společnost další příležitostí ke zvýšení rozsahu. Berenberg očekává, že si Tesla udrží náskok v hrubé a EBIT marži před staršími výrobci automobilů a podle názoru analytiků akcie klesly natolik, že je lze začít nakupovat. Na druhou stranu Berenberg snížil odhad zisku Tesly pro rok 2023 o zhruba 25 % a snížil cílovou cenu z 255 na 200 bodů.
img

Akcie týdne - Tesla (26.01.2023)

26.01.2023 Společnost Tesla včera oznámila výsledky za poslední čtvrtletí a pozitivně překvapila trh. Akcie společnosti ve čtvrtek vyskočily o více než 10 % poté, co generální ředitel Elon Musk uvedl, že společnost by mohla být schopna letos vyrobit 2 miliony vozidel.
img

⚡Po Microsoftu je čas na výsledky Tesly. Překvapí Musk Wall Street?📊

25.01.2023 Společnost Tesla (TSLA.US) po dnešní seanci na Wall Street představí své výsledky za 4. čtvrtletí 2022, po nichž bude tradičně následovat konferenční hovor, kde budou vyjádření vedení pozorně sledovat analytici. Konec roku byl pro společnost Elona Muska náročný. Akcie drhly o dno, čínská politika Covid Zero zatížila sentiment a obavy o globální poptávku, zdraví spotřebitelů a recesi vedly analytiky k rozpoznání rizik, která na akcie společnosti doléhají. Wall Street očekává, že společnost vykáže nejpomalejší růst tržeb za posledních 10 čtvrtletí:
img

Ekonomický kalendář: BoC zvedne sazby, výsledky zveřejní Boeing či Tesla

25.01.2023 Evropské akciové indexy zahájily dnešní hotovostní seanci na starém kontinentu bez výrazných změn. Komodity korigují v reakci na posílení USD, průmyslové kovy, ropa a drahé kovy se obchodují na nižsích úrovních. Australský dolar překonává ostatní měny G10 po zveřejnění vyššího než očekávaného růstu CPI ve 4. čtvrtletí 2022.
img

Tesla se v premarketu propadla o více než 6 % kvůli novému snížení ceny a snížení hodnocení analytiků

13.01.2023 Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) klesly před otevřením burzy o více než 6 % poté, co společnost Guggenheim snížila hodnocení výrobce elektromobilů z neutrálního na prodejní s tím, že odhady pro čtvrté čtvrtletí jsou příliš optimistické. Zároveň banka Wells Fargo snížila cílovou cenu Tesly z 230 na 130 USD a ponechává rating equal-weight.
img

Akcie týdne - Tesla (05.01.2023)

05.01.2023 Během první obchodní seance roku 2023 zaznamenaly akcie společnosti Tesla (TSLA.US) dvouciferný pokles v důsledku slabších údajů o dodávkách za 4. čtvrtletí 2022, než se očekávalo. Očekávání trhu byla nafouknuta prohlášeními generálního ředitele společnosti Tesla, Elona Muska, který opakovaně oznámil, že čtvrté čtvrtletí bude "epické".
img

Poklesy na Wall Street, kapitalizace Apple klesá pod 2 biliony dolarů!

03.01.2023 Navzdory vyššímu otevření první americké seance roku 2023 se nálada na Wall Street dramaticky obrátila. Index US100 aktuálně ztrácí téměř 0,9 % a US500 ztrácí 0,5 %. Akcie společnosti Apple (AAPL.US) aktuálně ztrácejí téměř 4 % a ztrácejí označení společnosti s kapitalizací přes 2 biliony dolarů.
img

Akcie Lucid ztrácejí navzdory rekordní investici saúdského investičního fondu 📉

30.12.2022 Investice z veřejného investičního fondu nepomohla zastavit pokles akcií společnosti, protože výrobci elektromobilů ztratili ve vlně kaskádových výprodejů akcií Tesly. Analytici investičních fondů navíc poukazují na největší ziskové výrobce elektromobilů, mimo jiné i na společnost Tesla (TSLA.US), jako na potenciální beneficienty zákona o snížení inflace (IRA). Do této skupiny ziskových výrobců nepatří společnosti Lucid, Rivian (RVN.US) nebo Nikola (NKLA.US), tyto společnosti jsou financovány převážně dluhem. K poklesu ceny akcií společnosti Lucid dochází navzdory tomu, že se Lucid chystá začít prodávat automobily v Evropě, akcionářům se nelíbí politika společnosti, kterou jsou akcie postupně "ředěny".
img

Tesla roste o téměř 5.0% v pre-marketu díky býčím komentářům Morgan Stanley

29.12.2022 Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) ve středu přerušily svou sérii ztrát, protože někteří analytici stále považují EV giganta za dobrý investiční nápad pro příští rok.
img

Akcie Tesly sú najnižšie od októbra 2020📉

27.12.2022 US500 stráca 0,6 % a predajcovia na trhu sa snažia posunúť hlavný americký benchmark na úrovne pod 3 800 bodov. US100 klesol pod 10 900 bodov a obchoduje sa o 1,2 %. US30 je na tom oveľa lepšie, obchoduje sa s poklesom o 0,2 %. Býčia dynamika, ktorá sa udržala počas európskej seansy, bola negovaná po zverejnení bilancie obchodu s tovarom. Obrovský pokles deficitu tovarov v USA, najväčší od roku 2009, vyvolal zhoršenie rastu trhu. Lepšie údaje o deficite tovarov by mohli podporiť HDP USA v štvrtom štvrťroku 2022, čo by mohlo byť predzvesťou zachovania jastrabieho postoja Fedu.
img

Tesla predĺži odstavenie výroby v Číne

27.12.2022 Spomalenie výroby v šanghajskom závode, ktoré sa začalo tento mesiac, sa podľa plánovacieho dokumentu Tesly (TSLA.US) predĺži, a to aj napriek tomu, že čínska vláda uvoľňuje obmedzenia súvisiace s covidom. Akcie klesli v premarkete o viac ako 3,0 %. Výroba potrvá 17 dní budúci mesiac od 3. do 19. januára a zastaví sa v období od 20. do 31. januára, uvádza agentúra Reuters. Dôvod prerušenia výroby nebol špecifikovaný a nie je jasné, či by práce pokračovali mimo montážnych liniek pre Model 3 a Model Y v závode počas plánovanej odstávky.
img

Akcie Tesly jsou nejníže od září 2020

22.12.2022 Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) pokračují ve volném pádu a během dnešní seance klesly o více než 7,0 %.Někteří analytici poukazují na to, že se může jednat o prodej daňové ztráty, jiní poukazují na rostoucí konkurenci na trhu s elektromobily, zatímco většina se domnívá, že je to důsledek ztráty důvěry v Elona Muska a jeho odhodlání pro společnost. Muskovi je vyčítáno, že se příliš soustředí na Twitter, a zanedbává tak své povinnosti generálního ředitele společnosti Tesla. Rovněž za účelem financování transakce byl Musk nucen prodat miliardy vlastních akcií Tesly, což ještě více podpořilo pohyb směrem dolů. Nicméně po zavedení řady významných změn v gigantu sociálních médií, které mohou být v budoucnu přínosné, Musk oznámil, že nyní hledá nového generálního ředitele Twitteru, který by převzal jeho povinnosti, takže tento argument může brzy ztratit na aktuálnosti.
img

Tesla údajně snižuje náklady a připravuje další vlnu propouštění

21.12.2022 Podle zpráv portálu Electrek Tesla zastaví zaměstnávání a připravuje se na další vlnu propouštění zaměstnanců kvůli chmurným makroekonomickým vyhlídkám a rostoucím cenám energií, které mohou omezit poptávku po elektromobilech. Akcie společnosti Tesla včera klesly o téměř 8 % na 52týdenní minimum. Dnes před zahájením seance se kotují mírně výše, protože akcionáři pozitivně vnímali plánované snižování nákladů v nejistém ekonomickém prostředí.
img

Musk odstoupil z funkce generálního ředitele Twitteru. Akcie Tesly v premarketu rostou 📈

19.12.2022 Akcie společnosti Tesla před otevřením burzy posilují o téměř 3 % poté, co Elon Musk podlehl výsledkům ankety na Twitteru. V důsledku toho Musk odstoupil z funkce generálního ředitele Twitteru a akcionáři Tesly (TSLA.US) očekávají, že se Musk nyní bude opět více věnovat svému hlavnímu investičnímu nástroji. Akcie výrobce elektromobilů si před otevřením burzy připsaly téměř 3 %:
img

Tesla pod tlakem po obrovském omezení výroby v Šanghaji 📉

09.12.2022 Agentura Reuters informovala, že Tesla (TSLA.US) hodlá mezi 25. prosincem a 1. lednem zcela pozastavit výrobu Modelu Y v Šanghaji. Reuters se odvolává na interní sdělení společnosti, do kterého nahlédli dva lidé obeznámení s touto záležitostí. V memorandu byly údajně podrobně popsány nadcházející montážní plány společnosti Tesla. Podle zdrojů agentury Reuters nebylo pozastavení výroby původně plánováno; Tesla zatím na žádost o komentář nereagovala:
img

Tesla roste po vyšším doporučení Citi 📈

23.11.2022 Navzdory obavám z návratu čínské politiky Covid Zero, která by mohla zasáhnout továrny Tesly (TSLA.US), dnes akcie vlajkové společnosti Elona Muska posilují o téměř 6 % díky zvýšení ratingu akcií od Citi. Akcie společnosti za měsíc ztratily téměř 20 %, a to i přes oživení indexů:
img

📢 Klíčové body k volbám v USA

03.11.2022 Volby ve Spojených státech se budou konat v úterý 8. listopadu 2022. Název těchto voleb vychází ze skutečnosti, že se konají uprostřed funkčního období prezidenta USA. Příští týden budou mít hlasy Američanů vliv na rozdělení moci v Kongresu. Volby v polovině volebního období jsou jakýmsi hodnocením práce současné vlády a především současného prezidenta. Zůstanou demokraté u moci? Získá Biden mandát k pokračování své politiky? Koho Američané zvolí 8. listopadu?
img

Akcie Tesly po snížení cen v Číně klesají

24.10.2022 Akcie Tesly (TSLA.US) v pondělí klesly o více než 3 % poté, co nejpopulárnější výrobce EV snížil ceny svých vozů Model 3 a Model Y v Číně o celých 9 % kvůli slábnoucí poptávce na největším světovém automobilovém trhu, krátce poté, co CEO Musk ujistil, že společnost bude pokračovat v masivní výrobě bez ohledu na to, zda globální ekonomika sklouzla do recese, či nikoli.
img

Výsledky Tesly nenaplňují očekávání Wall Street 📉

20.10.2022 Americký výrobce elektromobilů Tesla (TSLA.US) po včerejší seanci oznámil finanční výsledky, které zklamaly analytiky zpomalujícím růstem tržeb. Pokles akcií Tesly může ovlivnit celkový sentiment akciových indexů, kdy akcie před otevřením trhu ztrácely téměř 6 %.
img

Překoná Tesla již po sedmé za sebou očekávání Wall Street? 🚗

19.10.2022 Americký výrobce elektromobilů Tesla (TSLA.US) v čele s Elonem Muskem dnes představí své finanční výsledky za třetí čtvrtletí roku. Akcie Tesly od letošního roku zatím ztrácejí 36 %, ale před otevřením se obchodují o 2 % výše:
img

Ekonomický kalendář: Výsledky Tesla a IBM, Kanadská inflace

19.10.2022 Futures trhy dnes ukazují na mírně vyšší otevření evropské seance. Zatímco americké a evropské indexové futures rostly po zveřejnění solidních zisků Netflixu, tyto zisky byly během asijské seance vymazány. GBP je jednou z nejhůře výkonnostních měn G10 poté, co britská inflace v září vyskočila na 10,1 % meziročně, což odpovídá 40letému maximu z července.
img

Graf dne - US100 (18.10.2022)

18.10.2022 Americké indexy včera posílily, přičemž nejlépe se dařilo technologickým akciím. Index Nasdaq-100 (US100) včera posílil téměř o 3,5 %, zatímco S&P 500 a Dow Jones přidaly v pořadí 2,65 % a 1,86 %. Vzhledem k tomu, že minulý týden začala výsledková sezóna na Wall Street za 3. čtvrtletí 2022, obchodníci mohou očekávat zvýšenou volatilitu na amerických indexech. Zatím se zdá, že americká ekonomika směřuje k recesi a hospodářské reporty firem budou zvláště důležitým vodítkem. Klíčový týden s výsledky mnoha mega-cap společností bude až ten příští, nicméně ani tento týden nelze rozhodně nazvat nudným. Dnes oznámí hospodářská data po závěru seance společnost Netflix (NFLX.US). Společnosti IBM (IBM.US) a Tesla (TSLA.US) zveřejní své finanční výsledky za 3. čtvrtletí zítra.
img

Musk znovu prodává akcie Tesly

10.08.2022 Dokumenty americké Komise pro cenné papíry (SEC) odhalily, že Musk se zbavil akcií Tesly mezi 5. a 9. srpnem. Celkový počet prodaných akcií byl asi 7,92 milionu v celkové hodnotě téměř 7 miliard dolarů. Musk prodal za průměrnou cenu 869 dolarů za akcii. V dubnu Musk prodal blok 9,6 milionu akcií v tehdejší hodnotě asi 8,5 miliardy dolarů, za průměrnou cenu vyšší než během srpnové transakce, tedy 883 dolarů za akcii. Miliardář v dubnu prohlásil, že letos nehodlá realizovat žádné další prodeje:
img

Ekonomický kalendář: Hospodářské výsledky zveřejňuje Tesla

20.07.2022 Evropské indexy otevřely mírně do plusu. Na trzích drahých kovů a kryptoměn lze zaznamenat nejednoznačnou náladu, naopak energetické komodity korigují. Měny protinožců (AUD a NZD) vedou skupinu měn G10, naopak CAD a CHF nejvíce zaostávají.
img

Akcie Tesly rostou, protože Muska nezajímá konkurence

21.06.2022 Akcie Tesly (TSLA.US) vyskočily během úterní seance o více než 10 % poté, co na konferenci v Kataru CEO společnosti Elon Musk oznámil, že v příštích třech měsících dojde ke snížení platů zaměstnanců o 10 %, což bude znamenat celkovou redukci o 3,5 %.
img

Tesla zdražuje elektromobily

16.06.2022 Cena akcií automobilky Tesla se během čtvrteční seance výrazně propadla. Na vině téměř 7% poklesu je negativní sentiment a také zprávy o zdražení produktů.
img

Akcie Tesly v premarketu posílily! Vše díky silnému upgradu analytiků UBS

09.06.2022 Akcie Tesly zaznamenaly další medvědí úder kvůli nabídce Twitteru na převzetí, ve které figurovaly akcie Tesly jako zdroj financování. Musk zůstává průkopníkem Tesly, z čehož firma čerpá výhody i nevýhody.
img

📉US100 ztrácí více než 3,0 %❗

26.04.2022 Dnešní obchodování na technologickém indexu Nasdaq (US100) provází kapitulace býků. Investoři se zbavují FAANG akcií a také dalších technologických firem. Alphabet a Microsoft budou dnes po uzavření trhů reportovat finanční výsledky. Náladu na finančních trzích zhoršuje strach z pokračování vlny lockdownů v Číně a válka na Ukrajině. Primárním faktorem je však utahování měnové politiky centrálních bank v čele s americkým Fedem. Dle dnešních dat z futures trhů by se sazby v USA měly na konci roku pohybovat v blízkosti 2,65 %.
img

Ranní shrnutí (21.04.2022)

21.04.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování smíšeně. Dow Jones si připsal 0,71 %, S&P 500 skončil beze změny, zatímco Nasdaq klesl o 1,22 %. Russell 2000 rostl 0,37 %.
img

Preview hospodářských výsledků: Tesla

20.04.2022 Tesla (TSLA.US), nejznámější výrobce elektrických vozidel, dnes po skončení seance na Wall Street oznámí finanční výsledky za 1. čtvrtletí 2022. Vzhledem k tomu, že společnost je jednou z největších z pohledu tržní kapitalizace a jednou z nejoblíbenějších u retailových investorů, bude zveřejnění výsledků jistě velkou událostí. Pojďme se krátce podívat na to, co trh očekává a na co se zaměřit.
img

Ekonomický kalendár: Inflácia z Kanady, výsledky Tesly

20.04.2022 Futures trhy dnes poukazujú na mierne vyššie otvorenie európskej seansy po včerajšom solídnom výkone amerických akcií. Futures na DAX sa obchodujú približne 50 bodov nad včerajšou uzatváracou cenou. Sentiment sa v noci trochu zhoršil, pretože výsledky Netflixu spustili masívny pokles ceny akcií v postmarkete.
img

Ako môže rozdelenie akcií ovplyvniť Amazon?

29.03.2022 Americký maloobchodný gigant Amazon AMZN.US nedávno oznámil plánované rozdelenie akcií. Cieľom operácie bude zníženie súčasnej vysokej ceny akcií, čo samozrejme neovplyvní reálnu hodnotu akcií akcionárov:
img

Akcie spoločnosti Tesla rastú v predobchodnej fáze o viac ako 4 %

28.03.2022 Americký technologický gigant a výrobca elektrických vozidiel Tesla (TSLA.US), oznámil pozastavenie výroby v Šanghaji, v jednej z najväčších tovární spoločnosti kvôli obmedzeniam spôsobeným vírusom COVID 19. Tesla bola pri pozastavení výroby opatrná a uviedla, že radikálne opatrenia prijaté Šanghajom na boj proti pandémii koronavírusu boli primerané. Zatiaľ nie je isté, či sa lockdown továrne pretiahne aj po pondelka.
img

Akcie NIO pokračují ve výprodeji

25.03.2022 NIO (NIO.US) patří mezi přední čínský výrobce a prodejce elektromobilů a je jedním z hlavních konkurentů automobilky Tesla (TSLA.US).
img

Tesla: Výsledky za Q4

26.01.2022 Tesla (TSLA.US) dnes po skončení obchodovania na Wall Street oznámi finančné výsledky za posledný štvrťrok 2021. Ako je to zvyčajne v prípade štvrťročných výsledkov spoločnosti Tesla, čísla dodávok už boli zverejnené. Spoločnosť dodala v poslednom kalendárnom štvrťroku 2021 rekordných 308,6 tisíc vozidiel. To predstavovalo medziročný nárast o 71 %. Výsledkom je, že celoročné dodávky dosiahli 936 tisíc kusov, čo predstavuje nárast o 87,4 % v porovnaní s celým rokom 2020. .
img

Ekonomický kalendár: V centre pozornosti je rozhodnutie Fedu a výsledky Tesly

26.01.2022 Európske akciové indexy začali dnešné obchodovanie vyššie. Dnešná seansa v Ázii bola zmiešaná, pretože indexy blue chips z Číny sa snažili nájsť spoločný smer, zatiaľ čo ostatné indexy z regiónu klesli.
img

Akcie Tesla padají, SEC automobilku vyšetřuje

06.12.2021 Akcie Tesla (TSLA.US) klesají po zveřejnění zpráv o tom, že americká Komise pro cenné papíry (SEC) zahájila vyšetřování kvůli vadným solárním panelům automobilky. Regulátor oznámil, že případ je spojen se stížností na nedostatečné plnění povinností a poskytnutí adekvátních informací ohledně panelů. Společnost je navíc vyšetřována ve spojení s nehodami, které způsobil asistenční systém řidiče.
img

Co se děje na akciích automobilky Tesla❓

10.11.2021 Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) propadly v úterý o téměř 12 %. Jedná se o nejvyšší jednodenní propad od března. Společně s pondělním poklesem už cena akcií automobilky klesla o 16,2 %, což znamená nejvyšší dvoudenní pokles za posledních 14 měsíců. Zdá se, že hlavním impulsem poklesu je aktivita CEO Elona Muska na Twitteru. A zklamaní investoři se ptají, zda už bublina praská.
img

🚀Akcie Avis roste o více než 100 %❗

02.11.2021 Akcie společnosti Avis Budget Group (CAR.US) dnes roste o více než 100 % po zveřejnění hospodářských výsledků. Autopůjčovna reportovala EPS ve výši $10,74 na akcii nad očekáváním ve výši $6,52. Tržby vzrostly o 96 % na $3 mld. z $1,534 mld. v minulém roce. Trh čekal růst tržeb na $2,7 mld. Silný poptávka po půjčování automobilů a vyšší sazby měly na hospodářské výsledky pozitivní dopad. Společnost také oznámila vzestup částky určené na zpětný odkup akcií o $1 mld.
Související klíčová slova: Akcie Nike (NKE.US) | Dynamický růst | Zpomalení čínské ekonomiky | FCF | Cap | Hlava a ramena | Zásoby zemního plynu | Výnosy dluhopisů | Zvyšování cen | Návratnost | Války | Údaje z USA | Lithium | Vývoj | GameStop (GME.US) | US2000 | CRON | EUR | FDA | Outperform | CrowdStrike Holdings | SMCI.US | Caterpillar (CAT.US) | Nedostatek čipů | Kalifornie | Tesla v Číně | Salesforce | Roche | Automobilový sektor | Dnešní obchodování | XOM | Itálie | GTC | Texas | AMC Entertainment Holdings | Očekávání | CPCA | Russell 2000 (US2000) | Inflace v září | Biliony USD | US500 | Volatilní | Diverzifikace | Pershing Square | Pozitivní nálada | LI.US | FAA | Ark | NYCB | Trh práce | Pro investory | Aramco | Vývoj akcií Tesly | Investice | US Bancorp | MACD | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Akvizice | Přesnost | Norges Bank | Biogen (BIIB.US) | Ifo | RTX | Prognózy | Akcie společnosti Alibaba | Chování | RDDT | NYSE | Společnost Cisco | Růst mezd | Broadcom | CARA | Dánská centrální banka | SBLK.US | Ark Investment | Výsledky za Q2 | Počáteční zisky | Rekord | Akcie NIO | Analytici Citi | Návrh zákona | Společnost finančních služeb | Bidenova administrativa | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | Pokles zisku | Obchodní seance | Impuls | Konsensus | EUR/USD | General Electric | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Alphabet (GOOGL.US) | LULU | Goldman Sachs | Strach | Neckline | Cena bitcoinu | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Současná cena | Konkurenti | Akcie společnosti | Chování trhu | Benchmark | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Čistý příjem | Množství peněz | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Brent | Cenné papíry | P/S | Kansas City | New York Community | Nikola | IHNED | Delta | Russell 2000 | Baird Equity | Silný výhled | TNOTE | SMA | Rizika | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | ESG | United Airlines Holdings (UAL.US) | Investiční strategie | Ekonomické údaje | Zvýšení sazeb Fedu | Zákaz vývozu | Hlavní zprávy | Alcoa | Vybírat zisky | Společnost Huawei | Eskalace na Blízkém východě | Prodeje automobilky Tesla | Dluhopisy | Kontrakty | Kamala Harrisová | BRKB.US | Propad cen | Cathie Woodová | Microsoft (MSFT.US) | Nasdaq100 | Sentiment na trhu | JPY | Pozitivní výsledek | Polovodiče | Index Russell | Pfizer (PFE.US) | AVGO.US | Kontrakce | Peníze | Výhled do budoucna | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Rivian (RIVN.US) | Kapitalizace Tesly | Aurora Cannabis | IBM (IBM.US) | Analytika | Obchodníci | Rozhodování | Prognóza | Služby | Index NASDAQ 100 | Anthem | Sociální sítě | PlayStation 5 | Amgen | Palladium | Americký Fed | Zahájení dodávek | Micron | Lockheed Martin | INTC.US | Verizon Communications (VZ.US) | Akcie Coca-Coly | Ola | Výhled poptávky | ABT | Dolar dnes | Pozornost investorů | Burzy | NextEra | Prodeje aut | Člen ECB | USD | Shopify | Dolar (USD) | Cash flow | PYPL.US | Upravený zisk | Růst společnosti | Růst zisku a tržeb | Export | Banka Goldman Sachs | Delta Air | Qualcomm | NFLX | Plány | Aktuální informace | CRM | Berkshire | Na burze | Jestřábí komentáře | Finanční instituce | Zastavení poklesu | Prodej automobilů | Politika centrální banky | Tesla Elon Musk | BABA.US | Price-to-Earnings | Split | TXN | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | OXY.US | FedEx | LMT | Hertz | Xiaomi | WIG20 | ZAR | Roční růst | Výsledky společnosti | Úroková sazba | Obchodní dny | CSCO | RIVN | Čtvrtletní výsledky | Unie | Zvýšení sazeb | Netflix (NFLX.US) | Japonské vlády | ENPH.US | Automobilka Tesla | Vládní výdaje | Vyšší náklady | General Electric (GE.US) | Nikkei | Model 3 | Caterpillar | Hospodářská data | Avis Budget Group (CAR.US) | CISCO | Pozitivní zprávy | Copilot | First Solar | American Express (AXP.US) | QCOM.US | Mizuho Securities | BIIB.US | Model Y | 1 milion | Celoroční výhled | Válka na Ukrajině | Regulační orgány | Výrobci elektromobilů | Elon Musk | Textron | Akciové indexy | Pokles ceny akcií | Vybírání zisků | McKinsey | Akcie NIO (NIO.US) | Euforie | Makrodata | iPhone | FTNT | Čínští výrobci | Investoři | Dolar roste | American Airlines | ADR | Nejistoty | Negativní sentiment | AMD | Morgan Stanley (MS.US) | Graf akcií | Média | Zpřísňování měnové politiky | Lepší výsledky | Exxon Mobil (XOM.US) | Zisk | Prezident | Rekordní minima | Futures na S&P 500 | Ropné společnosti | Kevin McCarthy | Centrální banky | Vývoj akcií | Zveřejnění zprávy | Snížení nákladů | Roboti | WSJ | Raytheon | AT&T | BABA | Pesimismus | McKinsey & Co | BP | Hold | AXP.US | Průzkum | Funkční období | Nižší poptávka | AMC.US | Investiční | Makrokalendář | Sestupný trend | Akcie společnosti Tesla | Graf US500 | Avis | Analýzy | Tržní podíl | Slevy | Solární energie | ExxonMobil | Klíčové společnosti | Morningstar | Demokraté | Německý DAX | Fiskální rok | Aktivita ve výrobním sektoru | Uber | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Odhad analytiků | Cena akcií společnosti | P/E | Zpráva | FedEx (FDX.US) | LCID | Agentura Reuters | Akcie Nike | Údaje ISM | Prodej | PFE | Performance | Rok 2024 | Tržní kapitalizace | Huawei | Akcionáři | Státní pomoc | JOLTS | S&P | Zasedání Fedu | Automobilka | Výkonnost | Obchodování | Zvýšení daní | Výrazné ztráty | GBP | Společnost Berkshire Hathaway | Ford (F.US) | Tržby z prodeje | Posilování eura | Klamání investorů | Management | Obchodní týden | Meta | Oznámení | GAAP | Zprávy | Akcie v Asii | TSMC | PG | Johnson & Johnson (JNJ.US) | Dolary | FB | Futures na evropské indexy | SPCE.US | Evropské trhy | Bard | Averze k riziku | Asijská seance | Obchodování na Wall Street | Ceny ropy | Rostoucí potenciál | FDX.US | Investiční banka | Occidental Petroleum | Ceny Bitcoinu | Opce | Berkshire Hathaway | Silný růst | Covid | Regulační úřad | 3M | Vyhlídky | Nejdůležitější události | Cena ropy brent | Virgin Galactic | Snižování cen | Rostoucí výnosy amerických dluhopisů | Míra | Firmy | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Index US100 | Obchodovanie | Medvědí divergence | Investment management | Pokles tržeb | Prodej elektromobilů | Výsledky | Tennessee | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Odhady trhu | Australský dolar | Nio | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Stellantis | Narušené dodavatelské řetězce | Cena ropy WTI | Bank of America | TIM | Výrazný pokles | Tesla dnes | Společnost Berkshire | Retracement | Kupující | Včerejší obchodování | Eli Lilly | Finanční výsledky | Francie | Cenový index PCE | Předpověď | Komodity | Americký výrobce | Akcie Avis | Onemocnění | Rallye | Propad | Žádosti o dávky v nezaměstnanosti | Marka | Uzavření dohody | Objem | Výsledky firem | Údaje | Očekávání investorů | Hlavní měny | Čistý zisk společnosti | Akcie společnosti Pfizer | Avis Budget | Federální rezervní systém | Microsoft (MSFT) | Společnost Nvidia | Klima | KOL | xStation | Exxon Mobil | Alibaba | Komise v přenesené pravomoci | Očekávání analytiků | Postavení na trhu | Technologické společnosti | Průzkumy | Trendová čára | Nomura | Regulátor | Placebo | Raytheon Technologies Corp | Hlavní indexy | RMB | Automobilky | Procter & Gamble | AMC | Pfizer | Toyota Motor | Studie | Průraz | Kansas | Northrop Grumman | Graf | Polsko | Index S&P 500 | Reakce trhu | CFRA | Pozornost | Canopy Growth | ADBE | Upgrade | Přijetí | Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) | OPEC | Short | Amazon (AMZN.US) | Johnson & Johnson | BYD | Carrefour | Akcie včera | Oslabení amerického dolaru | Zveřejněná data | DPZ | Earnings | Trump | Dnešní růst | FactSet | Instant Trading EU Ltd. | Finanční rok | Foot Locker | UPS | PYPL | Technické analýzy | Rostoucí trend | Inflace ve Spojených státech | Výsledky hospodaření | Turecká centrální banka | Stříbro | Nejbližší support | BA.US | Tým InstaForex | Instituce | Turecko | Kakao | Bank of Japan | Americké objednávky | FAANG | G10 | Americké akcie | PLUG | Růst amerického HDP | Kongres | Výdělky | Divize | Iberdrola | Spot | Pozitivní vliv | Akcie Amazonu | Ziskové marže | Las Vegas | JNJ | Zvýšení úrokových sazeb | Audi | Indikátor RSI | NKLA.US | Obchodníci s ropou | Trh | Komise | Li Auto (LI.US) | Výrazný růst | Upravený zisk EBITDA | Ceny zemního plynu v USA (NATGAS) | Fed | United Parcel Service | Korekce | SPOT | CAT | GME.US | Upozornění | United Airlines Holdings | Tržní prostředí | Směřování | Investoři na akciovém trhu | Nové trhy | Nákupní příležitost | Zveřejnění výsledků | Odveta | Akcie AMD (AMD.US) | Dopad na trhy | Kanada | Automobilový průmysl | XOM.US | UBER.US | Platforms | VZ | Wells Fargo | Rating | Alphabet Inc. | MWh | UAL.US | Microsoft | Příležitosti | Americký výrobce elektromobilů | Globální pracovní síly | UNH | NFLX.US | Data z USA | Nejistota | Daňové úlevy | Společnost Tesla | Růst tržeb | CME | NKLA | Pokles sentimentu | Makroekonomické údaje | Siemens Energy | Cybertruck | Exporty | Dodavatelské řetězce | F.US | Akcie společnosti Avis | Pravděpodobnost | Tvůrce trhu | Index Nasdaq | Rivian | SPOT.US | Futures na DAX | Exxon | Představenstvo | MSFT.US | Trendové linie | Japonsko | Výpadky | Zisky akcií | Celkový sentiment | Riksbank | AA | Invest | Centrální banka | Call opce | Největší kryptoměna bitcoin | Propouštění zaměstnanců | Trendová linie | Prodej osobních automobilů | Put | Německo | Německý Ifo index | New York Community Bancorp | BIIB | Twitter | Čistý zisk | Jádrová inflace | Hotovost | Technické problémy | Nejvýraznější pokles | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | CL | Akcie společnosti Tilray | Čtvrtletní výsledky společnosti | Visa | Vyšší ceny | Pokles dolaru | Vice | Abbott Laboratories (ABT.US) | API | Cisco Systems (CSCO.US) | Akcie AAPL | Společnosti z USA | Azure | Hamás | Zahraniční investice | Reuters | AMC Entertainment | Dnešní výsledky | Společnost XTB | Baidu | QCOM | Dolar (USDIDX) | Situace | Chevron | PFE.US | Domácnosti | Index US500 | PEPSICO | Maloobchodní tržby | Ycharts | Palo Alto | Předseda | Analytici | Americký dolar | Provozní zisk | Utahování měnové politiky | Růstový impuls | Analytici Morgan Stanley | NYCB.US | Equity | USDIDX | Akcie Twitteru | CVX.US | Guvernér Fedu | Evropská unie | Boeing | Dow Jones a S&P 500 | United Airlines (UAL.US) | Ekonomiky | Dobrá nálada | US100 | Mike Pence | Prime | Online prostředí | Stagnace | Wedbush Securities | Negativní dopad | Google | Apple | GM | GameStop | Startup | Rekordní inflace | Nižší růst | Open | Cena akcie | Velké technologické společnosti | FTSE | TSLA | Prodeje domů | Zásoby společnosti | AT&T (T.US) | Ztráta | Americké vlády | Rostoucí náklady | Aktuální cena | AMD.US | Fond | Federal Reserve | ECB | Nový rekord | Úroky | Refinitiv | CVX | Cena | Investiční banky | Řetězec | Gemini | Boeing (BA.US) | Silný trh | Air | Akcie dnes | Cenový cíl | Aktivum | Ceny akcií | Izrael | S&P500 | Ceny | Abbott Laboratories | Prudký pokles | Technologie | Vysoká inflace | TSLA.US | Akcie Lucid | ANTM | Viceprezident | Agentura Bloomberg | Pokles | Akcie Virgin | Ceny zemního plynu | Biogen | Blue chips | Star Bulk Carriers (SBLK.US) | DPZ.US | Americký trh | Banka | Makro | Mercedes | Tržní očekávání | Zisky dolaru | Americká ekonomika | NVDA | Odpor | Akcie spoločnosti | TSM | Akcie týdne | UHR.CH | Tržby | COVID-19 | Futures kontrakty | Snížení sazeb | General Motors (GM.US) | ROE | Evropská centrální banka | Indikátor | Index cen | Intel (INTC.US) | ISM | Čínská vláda | EBIT | Daně | Investment Management | Kryptoměna | Zprávy z trhů | Bristol-Myers | Bancorp | Momentum | Pozitivní sentiment | Akcie společnosti Lucid | Finanční prostředky | Vývoj inflace | Moskva | Růst zisků | Zisky | Konsenzus | Conference Board | Finance | Zboží dlouhodobé spotřeby | Historické rekordy | Obchodníci s akciemi | Redwood | Globální ekonomika | COST | TradingEconomics | Autopilot | Cisco Systems | Energie v Evropě | Toyota | NATGAS | Delta Air Lines | Vyšší sazby | New York Community Bancorp (NYCB.US) | LVS | CBRT | Zvýšení ceny | Nvidia (NVDA.US) | Růst cen | Index Russell 2000 | Drahé kovy | Vrcholy | Měkké přistání | RSI | CSX Corporation | PMI ve výrobě | Asset management | Poptávka | IFO index | Financování | Změny v ekonomice | Pokles akcií | Akcie společnosti Micron | Cenový graf | Gasoline inventories | Výrobce čipů | Čína | Occidental | Americké banky | Obavy o poptávku | Republikáni | USDJPY | Těžby kryptoměn | Švýcarská národní banka | Cenový propad | Velké riziko | Investiční poradenství | DAX | Kryptotrh | Reporty | Americké akciové trhy | Semi | GS.US | Tilray | Capital | MU.US | Investor | MIFID | Uzavření trhů | Mali | Distillate inventories | Pokles trhů | PSX | Oil inventories | Pokles zásob | Dna | Spotřebitel | Medvědi | Ark Investment Management | Odhodlání | Palo Alto Networks | WTI | Křiž smrti | ETF fondy | Evercore ISI | Bod | Podmínky na trhu | Shares | Zisk společnosti | Výhled německé ekonomiky | Data PMI | Únorová inflace | HDP | Klouzavý průměr | ROCE | SAIC | Micron Technology | Problémy | Projevy centrálních bankéřů | Ziskovost | Bankéři | Klesající trendová linie | Technology | CAR.US | Cena ropy | Firma | Inflace | Advanced Micro Devices | TSM.US | Marže | Analýza | Zlato a stříbro | Měny G10 | Načasování | Alphabet | Vedení společnosti | Omyl | Ropa | Index PMI | PCE inflace | Ondřej Koběrský | Lira | Ceny nafty | Pokračující výprodej | Statistiky | Výsledky Tesly | PSX.US | Big Short | Výprodej | SAP | Dnes Wall Street | Americká Komise pro cenné papíry | Světové finanční trhy | Facebook | Deutsche Bank | Canaccord Genuity | Američané | 256/2004 | EMA | LMT.US | Merck | Washington Post | Optimismus | Gigafactory | Oracle | Enphase Energy | ON Semiconductor | Dolar | Fibonacciho retracement | Costco | Konglomerát | AUD | Obchod | Nálada na Wall Street | Zpomalení růstu | Fibo | Visa (V.US) | Propad cen akcií | Japonský Nikkei | Sony | Index VIX | Nio (NIO.US) | AEHR | Útok Hamásu | EV | EU | EBITDA | Investiční doporučení | Motley Fool | GE.US | Vzestupný trend | Kapitalizácia | Nižší ceny | Spojené státy | CAR | Air Liquide | Gamble | Portfolia | Tesla | Holdingová společnost | Hlavní trend | Vývoz | Prodeje akcií | Úroveň rezistence | Recese | Miliardy | ASML | Švýcarský frank | Báze | Růst akcií | Bank of Canada | Mercedes-Benz | Silicon Valley | xStation 5 | Výroby elektromobilů | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Výhled na rok | Situace na Blízkém východě | Kyjev | Stavební povolení | Pandemie | Spekulace | Nákupní doporučení | Negativní zprávy | Frank | Kapitálové výdaje | Negativní nálada | STAR | Dnešní zpráva | Čínské indexy | Wuling | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Obrat trendu | Intel | NEST | Rostoucí inflace | Stabilní výnosy | ACB | Soud | SPAC | Uhlí | Předpovědi | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Údaje z Číny | Zásoby ropy | CrowdStrike | Trend | OXY | Las Vegas Sands | Qualcomm (QCOM.US) | Oslabení | Časový rámec | Verizon | Platforma | Manufacturing | Akcie společnosti Nvidia | MMF | United Airlines | Spotify | Nařízení | Pioneer Natural Resources | SWIFT | Akcie automobilky Tesla | Anthem (ANTM.US) | BTC | KOSPI | Indexy | Altcoiny | Citi | Obchodování v Evropě | Report stavu ropných zásob | Mizuho | ASX 200 | Odkup akcií | Akcie automobilky | Německý index IFO | Výrobní PMI | Baterie | Průmysl | Očekávané výsledky | Tempo růstu | Marže společností | Scotiabank | Zpracovatelský průmysl | Biliony | Divergence | Alibaba (BABA.US) | ETF | Akciové trhy | Omezení těžby | Nasdaq-100 (US100) | Saúdové | UnitedHealth | Varování | Úsilí | LLY | Long | Rally | Klíčový support | Výsledky za Q4 | Nálady na trhu | PlayStation | Aktiva | Použití finanční páky | Prodejní tlak | NextEra Energy | Indexy na Wall Street | Business | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Albemarle | Růst cen akcií | Odvolací soud | Pokles cen | Kongres USA | Plynárenské společnosti | Akcie Nvidia | SP500 | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Xbox | Nový týden | Výsledky voleb | Sucha | Obchodní rozhodnutí | Energetické krize | Akcie Tesly | Čínské akcie | Riziko ztráty | Ministryně financí | Bezpečnost | Trhy dnes | Snížení cen | | Indexy PMI | Riziková aktiva | Prodeje automobilů | Známky oživení | Náskok před konkurencí | Americký dolar (USD) | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Raytheon Technologies | Řetězce | Zisk na akcii (EPS) | Sentiment | Silná konkurence | Růst úrokových sazeb | Berenberg | Politika | Konkurence | Nálada na trhu | Letecké společnosti | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | NIO (NIO.US) | Čínský prezident | Dnešní seance | Americké futures | Centrální banky USA | Plány společnosti | Poplatky | Nike | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Megapack | Optimismus investorů | Nálada | Geopolitická rizika | Vládnoucí strana | Indie | Nákupy | Měnové politiky | Společnost Adobe | Vnímání | Chevron (CVX.US) | Čínský výrobce | Výprodej akcií | Ekonomika | Historická maxima | Dobrá zpráva | Volný peněžní tok | Sankce | Výhled | Prodejní cena | Auta | Foot Locker (FL.US) | Ethereum | Occidental Petroleum (OXY.US) | Kótování | Odpovědnost | ONE | Propouštění | Fondy ETF | Zaměstnanci | PayPal | Finanční trhy | Levi Strauss (LEVI.US) | Údaje o maloobchodních tržbách | Burze | Expanze | Americké akciové indexy | General Motors | Konsolidace | Dlouhodobý trend | Fondy | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | AAPL | Apple Inc. | Austrálie | Německé ekonomiky | Hrubá marže | Financial Times | PMI za leden | GOOGL.US | USD za barel | Philips | Iniciativa | Vývoj ceny akcie | Obavy investorů | New York | Katastrofy | MSFT | UAL | GS | Krize | Optimistický výhled | Burzy v USA | Vlastní akcie | Zpětný odkup akcií | Baker Hughes (BKR.US) | Výrobci automobilů | Pokles poptávky | CEO | Objednávky | SHOP.US | Prezidentské volby | PepsiCo (PEP.US) | Elektrická vozidla | Trhy | Dolarový index | Sazby | Akcie Tesla | US30 | Lucid | JAP225 | Generální ředitel | Ceny aktiv | Poradenství | Cíle | Čistá marže | Ekonomický kalendář | Provozní náklady | Akcie společnosti Boeing | AXP | Akcie společnosti Apple | Výrobci čipů | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | UHR | Exponenciální klouzavý průměr | Žádosti o podporu | Výprodeje | Porsche | Wall Street výsledky | Transakce | BMO | Slabší dolar | Technologický index | Měny | Session | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Akciový trh | Výnosy 10letých dluhopisů | Lululemon | Zaměstnanost | Profitovat | Bank of America (BofA) | Dílčí indexy | Energie | Analytici společnosti | Peněžní tok | Instant Trading EU | ANTM.US | Model S Plaid | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Ceny akcií Tesly | The Wall Street Journal | XPeng | Pracovní síly | Společnost Morgan Stanley | Zásoby benzinu | Index podnikatelské nálady | Fed Williams | KeyBanc | Výnosy | Akcia | Miliardy dolarů | W1 | Nižší hodnoty | Finanční trh | FOMC | Snižování nákladů | JPMorgan | Reakce investorů | RIVN.US | Emise | EIA | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Miliardy USD | Provozní marže | Tržby společnosti | Obchodní den | Výsledkové sezóny | Vývoj cen akcií | EPS | Square | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Biliony dolarů | Úbytek | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | Index S&P 500 (US500) | Výdaje | Zisk EBITDA | Společnost | Apple (AAPL.US) | Ocenění akcií | Fibo retracement | BMW | Cena akcií | Představenstvo společnosti | Kupci | ASX | Rozšíření | CAC40 | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Umělé inteligence | Buy | Tisková konference | Eura | AAPL.US | Ztráty | ACT | Organizace | Očekávaný zisk | Posilování USD | Ceny pohonných hmot | VIX | Zmírnění inflace | Růst | Akcie společnosti Alphabet | Inflační výhled | Příjmy | Nejistoty na trzích | Pohyby cen | Hospodářské výsledky | Volvo | Výsledková sezóna v USA | Administrativa | Výnosy amerických státních dluhopisů | Fortinet | Snížení inflace | Linie podpory | Overweight | Index | Nikola (NKLA.US) | Wall Street Journal | Komoditní | Lockdown | Cenový index | MiFID II | Shopify (SHOP.US) | Čínský trh | Investiční fond | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Výsledková sezóna | Měnové politiky centrálních bank | NHTSA | Výsledkové zprávy | Valuace | Cathie Wood | Výsledky Meta | Index Fedu | IBM.US | GM.US | Albemarle (ALB.US) | Makléřská společnost | TXT.US | Pokles akcií Tesly | Čínská továrna | Netflix | Automotive | Akcie společnosti Micron Technology | Společnost Fedex | Tchaj-wan | First Solar Inc (FSLR.US) | USB.US | Eli Lilly (LLY.US) | LVMH | SBLK | Největší meziroční nárůst | Premarket | LEVI.US | Eskalace | WHR | Express | Budoucí potenciál | Zisk na akcii | Ford Motor (F.US) | Správa | Vinci | Berkshire Hathaway (BRKB.US) | Úřad FAA | Rezistence | AMC (AMC.US) | Banka Morgan Stanley | CAD | Kryptoměna Bitcoin | Nike (NKE.US) | Micron Technology (MU.US) | AI | Posílení | PayPal (PYPL.US) | Ropné a plynárenské společnosti | CAPEX | Včerejší seance | ACB.US | Akcie výrobců elektromobilů | Osobní příjem | EURUSD | Futures na zlato | CRWD.US | ET7 | NFP | NVDA.US | NIO.US | FSLR | CSX Corporation (CSX.US) | Banka UBS | Investovat | Výkon | Rozdělení akcií | Vyšší úrokové sazby | Španělsko | Zásoby zemního plynu v USA | Prodej vozů | FSLR.US | TLRY | Boom | ADS | Riziko | Hertz Global | Reverzní rozdělení | WHR.US | Bloomberg | Dnešní sentiment | Nabídka | Pandemie COVID | S&P/ASX 200 | Cena BTC | Baker Hughes | Covid Zero | Zvýšit ziskovost | UBS | Lucid Motors | Makroprostředí | CGC | AVGO | Snižování sazeb | Konec roku | Prognózy inflace | Obchodní války | Graf akcie | ZIM.US | Roadster | Finanční výkazy | Bitcoin | Růst výnosů | Ministerstvo spravedlnosti | Broadcom (AVGO.US) | Přehled | City | Hindenburg | Denso | Výnosové křivky | Hospodaření | Zemědělství | Futures | Inflace v eurozóně | Finanční ztráty | Hodnocení akcií | GME | Pokles ceny | Beta | MS.US | Star Bulk Carriers | Klesající trend | Propad akcií | Futures trhy | CHF | Akciový index | HDP USA | Trojitý vrchol | Cronos | Americký dolar (USDIDX) | Medián | Podpora | Výroba automobilů | S&P 500 | xStation5 | CSX.US | OpenAI | JDE | Graf dne | Zlepšení | Akcie Redditu | Volatility | ATH | Portfólia | Společnost Cisco Systems | CrowdStrike Holdings (CRWD.US) | Seance v USA | Konkurent | Očekávání trhu | Největší kryptoměna | BRKB | Zdroj příjmů | UNH.US | Partnerství | Goldman Sachs (GS.US) | Vyrovnat ztráty | Vývoj ceny | Realizace zisku | Nvidia | Guvernér | BofA | Ceny zemního plynu v USA | Důležitá rezistence | Avis Budget Group | Vyšetřovatelé | Japonská centrální banka | Americké regulační orgány | Ericsson | Dolarový index (USDIDX) | Ceny akcií Tesla | CME Group | Průmyslové kovy | JD.com | Elektromobily | CRM.US | Jefferies | Dow Jones (US30) | Manažer fondu | TLRY.US | Amazon | Piper Sandler | Orange | Závislost | First Solar Inc | Marketingová komunikace | Eurozóna | XTB | Nejnovější zprávy | PM.US | Pšenice | Star Bulk | První support | Nákup komodit | UPS.US | Společnost Nike | Americká ministryně financí | Underweight | Zprávy ze společností | Salesforce (CRM.US) | Sazby beze změny | Meta Platforms | Akční plán | Doporučení | Pozornost trhu | Trh s elektromobily | Evropské akciové indexy | Inflace spotřebitelských cen | Travelers | Směrnice | Cena akcií společnosti Tesla | Saudi Aramco | Podnikání | Covid v Číně | XTB Research | Počasí | Solární panely | Spotify Technology | Procter & Gamble (PG.US) | LLY.US | Zveřejnění zpráv | AMZN.US | Opatření | Pozice | Futures na ropu | BKR.US | Aurora Cannabis (ACB.US) | Dell (DELL.US) | Tilray (TLRY.US) | Podíl v automobilce | Barclays | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | Ocenění | Fundamenty | Virgin Galactic Holdings | Vývoj ceny akcií Tesly | SEC | Akcia týždňa | Lululemon Athletica | Evropské indexy | Statistika | Zvýšení ratingu | Šance | Výrobní náklady | Futures na americké akciové indexy | Analytik | Whirlpool (WHR.US) | Prudký růst cen | Wall Street | REIT | Ford Motor | SPCE | United Parcel Service (UPS.US) | Lockheed | Eskalace války | Sazby v Číně | Index PCE | PEP | Dow Jones | Ceny lithia | Cílová cena | Úrokové sazby | Trading | Lucid Group | CNY | Travelers (TRV.US) | Humanoidní roboti | Vyšetřování | Biden | Budoucnost | Banky | Dodavatelský řetězec | Výhledy | Zisk Tesly | NASDAQ 100 | Peking | Restrukturalizace | Jak trh reaguje | Kompenzace | RTX.US | Býčí potenciál | LCID.US | Lockheed Martin (LMT.US) | NKE | Psychologické úrovně | Prohlášení | Prodeje | Akcie AMD | ADBE.US | Zastavení činnosti | Výhled trhů | Akcie výrobce elektromobilů | Výrobce elektromobilů | Měnový pár | Odvětví | Očekávaný růst | Výhled na rok 2024 | Finanční situace | Rivian Automotive (RIVN.US) | Vlastní vývoj | Nikola Corp | Joe Biden | Kotace | Akcie Virgin Galactic | Technický výhled | Obchodované akcie | American Express | Texas Instruments | Abbott | US Bancorp (USB.US) | Baird | Whirlpool | InstaForex | Novinky | Kontrakt | Superpočítač | USA | Akcie velkých technologických společností | Prodeje domů v USA | Dobré časy | AA.US | Federal Reserve Bank | Zlato | V.US | Býčí trend | Guggenheim | GOOGL | Philip Morris | Nasdaq | FED sazby | PMI ve službách | Volkswagen | Geopolitická situace | Holding | Odhady analytiků | CSCO.US | Index nových objednávek | Výrobce domácích spotřebičů | Hike | Verizon Communications | Zákon o snížení inflace | Práce | FOREX | Údaje o inflaci | JD | FDX | CRWD | AMZN | Rivian Automotive | Operativní zisk | JNJ.US | FL.US | Investment | Lucid Group (LCID.US) | VIAC | Firemní výsledky | PEP.US | Společnost Albemarle | CSX | Bill Ackman | Nasdaq (US100) | Samořízení | Kryptoměny | Futures na stříbro | Manažeři | Taiwan Semiconductor | Prodejní ceny | LVS.US | Ark Invest | INTC | Výrobce elektromobilů Tesla | Podnikání na kapitálovém trhu | Další pokles | Státní fond | J.P. Morgan | Úvěr | Akcie | SMCI | Stimuly | CNBC | Americký odvolací soud | Jerome Powell | ENPH | CME.US | Volby | Ukazatele | Li Auto | Miliardář | Hindenburg Research | Disney | CME Group (CME.US) | Varování před riziky | Británie | Vnímání Elona Muska | Americká vláda | Wedbush | NZD | Nákupní aktivity | Las Vegas Sands (LVS.US) | Podniky | CELO | Významné události | Chování spotřebitelů | Banka Wells Fargo
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Tesla Investor Relations
Tesla luxusní
Tesla luxusní značka
Tesla Motor
Tesla Motors
Tesla Motors akcie
Tesla Q1/23
Tesla Q1/23 report
Tesla-Stock-Trades
Tesla-Stock-Trades Ltd

Následující klíčová slova

Tesla v Číně
Tesla v S&P 500
Tesler
tesler.today
Tester strategií
Test na covid-19
Test na koronavirus
Testovací účet
Testované období
Testované rezistence
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít