Pátek 22. září 2023 12:43
reklama
XTB Ondřej Hartman
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new

Klíčová slova - Fenomén

img

Návrat meme mincí: předpověď cen Shiba Memu, ApeCoinu a Dogecoinu na roky 2023 – 2030

19.09.2023 Meme mince se staly kometami kryptosvěta a zaujaly představivost i peněženky. Od hravých internetových vtípků až po vážné finanční uchazeče – tyto tokeny nově definovaly kryptoměnový příběh.
img

US Open: Wall Street v útlumu před rozhodnutím Fedu koncem tohoto týdne 📣

18.09.2023 Zatímco se globální trhy tento týden připravují na sérii zasedání centrálních bank, americký akciový trh po pátečním výprodeji kolísá. Pokles je také umocněn eskalací cen ropy blízko 95 dolarů za barel, čímž se zvyšují inflační tlaky. Benchmark Brent zaznamenal 11% nárůst během třítýdenního růstu cen ropy, což je fenomén, který představuje problém pro centrální banky po celém světě při zmírňování inflace. Výnosy amerických dluhopisů zaznamenaly růst, s očekáváními bouřlivého týdne dopředu nabitého politickými rozhodnutími, která by mohla utvářet ekonomické prostředí.
img

Nezaměstnanost 8/2023 – 3,6 %

08.09.2023 „Fenomén nízké nezaměstnanosti v Česku přetrvává i přes mírné navýšení v srpnu. Ukazuje to, jak je český pracovní trh stabilní a trpí akorát nedostatkem pracovníků, což brzdí rozvoj celého hospodářství. I když většina ekonomických ukazatelů nepřináší hezké vyhlídky, pracovní trh bude i nadále vykazovat nízká čísla nezaměstnanosti, bez ohledu na vnější vlivy. Spíš by mělo být zásadní otázkou, jak do české ekonomiky přineseme větší konkurenci a dáme příležitost zahraniční pracovní síle.“
C:\fakepath\fomo-05092023.jpg

Proč se lidé rádi účastní FOMO efektu?

05.09.2023 FOMO efekt je jedním z důvodů, proč obchodníci prodělávají peníze. Dnes se na tento efekt podíváme trochu blíže a povíme si, jak se od jeho působení distancovat.
C:\fakepath\1692698436-Pondln_nedokavost-22082023.jpg

Hyperbolické diskontování – Jako z učebnic tradingu

22.08.2023 Od dnešního dne bude mít předčasné vybírání zisků název. Jedná se o fenomén hyperbolické diskontování, který si v tomto článku více přiblížíme.
C:\fakepath\1690269289-RRRobr-25072023.jpg

Pygmalion efekt - O svém ne/úspěchu si rozhodujeme sami

25.07.2023 Každý je strůjcem svého štěstí i neštěstí. Dnešní článek pojednává o tom, jaký vliv má názor na sebe sama právě na úspěch v životě a tradingu.
img

Největší výrobce hnojiv Lovochemie z koncernu Agrofert loni navýšil zisk o 1225 procent. Firmy napříč obory měly loni „mejdan“, podařilo se jim náklady inflace přenést na řadového občana a leckdy na tom ještě vydělat dost navíc

24.07.2023 Výrobce hnojiv Lovochemie z koncernu Agrofert, největší v Česku, hlásí dramatický nárůst zisku. Ten mu loni stoupl o mimořádných 1225 procent. Navzdory prostředí mimořádně vysoké inflace. Či právě díky němu.
C:\fakepath\1689697934-anagram-18072023.jpg

Iluze frekvence – Fenomén bránící vnímat širší kontext trhu

18.07.2023 Udržet si přehled o dění na finančních trzích vyžaduje zkušenosti, a také do široka otevřenou mysl, která jednotlivé podněty dokáže vnímat. Dnes si představíme druh zkreslení, kvůli kterému obchodníci tuto schopnost ztrácejí.
img

Firma Vodňanská drůbež z koncernu Agrofert loni navýšila zisk o 165 procenta. Firmy napříč obory měly loni „mejdan“, podařilo se jim náklady inflace přenést na řadového občana a leckdy na tom ještě vydělat dost navíc

14.07.2023 Společnost Vodňanská drůbež z koncernu Agrofert hlásí dramatický nárůst zisku. Ten jí loni stoupl o mimořádných 165 procent. Navzdory prostředí mimořádně vysoké inflace.
C:\fakepath\1689080496-nervsoustava-11072023.jpg

Empatický odstup – Základem všeho je rovnováha

11.07.2023 Emocionální vykolejení může způsobit problémy jak v soukromém životě, tak i v tradingu. V tomto článku si povíme, co je potřeba udělat proto, aby obchodník dokázal udržet své emoce na uzdě.
img

Češi trpí fetišem vlastnického bydlení, které je a bude stále hůře dostupné

11.07.2023 Češi trpí fetišem vlastnického bydlení. V zemích, jako je Německo, Švýcarsko nebo Rakousko, které si jinak rádi Češi berou za příklad, přetrvává daleko nižší podíl populace bydlící ve vlastním bytě nebo domě. Nájemní bydlení je tam mnohem rozšířenější než v Česku. A nikomu to nepřipadá jako ekonomický nerozum. Jestliže tuto mentalitu Češi postupně přijmou za svoji také, usnadní jim to život. Navíc učiní věc v mnoha ohledech rozumnou i ryze z ekonomického hlediska.
C:\fakepath\investorka-11072023.jpg

Prečo investori pociťujú strach?

11.07.2023 Investovanie je činnosť, ktorá prináša so sebou určité množstvo neistoty. Aj keď môže priniesť veľké zisky, existuje vždy riziko straty peňazí. Preto nie je prekvapujúce, že investori môžu mať obavy a strach z investovania. Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa investori boja a robia unáhlené kroky, je nedostatok porozumenia toho, čo vlastne robia. Investovanie je komplexný proces, ktorý vyžaduje znalosti a skúsenosti. Mnohí investori vstupujú na trhy bez dostatočného vzdelania a prípravy. Nemajú jasný plán a stratégiu a nedokážu predvídať, ako sa ich investície môžu vyvíjať v dlhodobom horizonte. Keďže im chýba porozumenie a jasnosť, strach a neistota ich vedú k unáhleným rozhodnutiam.
img

Velkým firmám v Česku rostou zisky v desítkách, ba stovkách procent, na dovolenou si ale lidé musí půjčovat nebo si brát druhou práci, aby na ni vůbec měli. Firmám se prostě podařilo náklady inflace přenést na řadového občana a leckdy na tom ještě vydělat

06.07.2023 Stát vybírá historicky suverénně nejvíce na daních. Alespoň tedy v nominálním vyjádření. Letos v prvním pololetí vybral na daních (bez pojistného na sociální zabezpečení) celkem 644,3 miliardy korun, vyplývá z dat ministerstva financí. To je o přes 36 procent více než v průměru v prvních pololetích let předpandemických a předválečných let 2016 až 2019.
img

Velkým firmám v Česku rostou zisky v desítkách, ba stovkách procent, na dovolenou si ale lidé musí půjčovat nebo si brát druhou práci, aby na ni vůbec měli. Firmám se prostě podařilo náklady inflace přenést na řadového občana a leckdy na tom ještě vydělat

05.07.2023 Stát vybírá historicky suverénně nejvíce na daních. Alespoň tedy v nominálním vyjádření. Letos v prvním pololetí vybral na daních (bez pojistného na sociální zabezpečení) celkem 644,3 miliardy korun, vyplývá z dat ministerstva financí. To je o přes 36 procent více než v průměru v prvních pololetích let předpandemických a předválečných let 2016 až 2019.
C:\fakepath\1688482512-anagram0.jpg

Zanedbání délky trvání – Strašák při řízení otevřené obchodní pozice

04.07.2023 Řízení obchodní pozice ve ztrátě je nepříjemná, ale nezbytná součást tradingu. Dnes se pokusíme přijít na to, proč tomu tak je.
img

Stát vybírá historicky suverénně nejvíce na daních, a to se ještě dočká tučného inkasa mimořádné „daně z drahé elektřiny“. Státu svědčí výrazný růst ziskovosti nejen ČEZ, ale i podniků jako Agrofert – ten hlásí růst zisku o 124 procent

04.07.2023 Stát vybírá historicky suverénně nejvíce na daních. Letos v prvním pololetí vybral na daních (bez pojistného na sociální zabezpečení) celkem 644,3 miliardy korun, vyplývá z dat ministerstva financí. To je o přes 36 procent více než v průměru v prvních pololetích let předpandemických a předválečných let 2016 až 2019.
C:\fakepath\investorka-04072023.jpg

Úloha štastia v tradingu a investovaní (časť 3.) - Nástrahy subjektívneho vnímania technickej analýzy

04.07.2023 Technická analýza je široko používanou metódou obchodníkov na finančných trhoch, ktorá sľubuje predpoveď budúcich pohybov cien. Poskytuje nástroje a indikátory na identifikáciu trendov, vzorov a signálov na cenových grafoch. Avšak, v oblasti tradingu je bežné preceňovať dôležitosť technickej analýzy a podceňovať vplyv iných faktorov na trhové pohyby. V tomto článku sa zameriame na niektoré hlavné problémy spojené s nadhodnocovaním technickej analýzy v tradingu.
img

Brigády vycházejí z módy, mladí lidé se radši nechávají živit rodiči – generací 90. let – v „mamahotelích“, než aby manuálně pracovali. Na vině je však i reálný pokles brigádnických výdělků v čase rapidní inflace

02.07.2023 Český trh s brigádnickými pracovními pozicemi prochází i letos útlumem. Prakticky vymizely nabídky brigád v podobě administrativní činnosti. Ty byly vždy oblíbené. Nyní jsou nabízeny jen poskrovnu. Pokud ano, jsou rychle rozebrány lidmi, kteří si kvůli rapidní inflaci celoročně přibírají druhý úvazek, aby s příjmy vůbec vyšli. V létě pak je logicky nabídka brigád v administrativě mnohem omezenější než v minulosti.
img

Data z řetězce XRP signalizují potenciál k nárůstu ceny

28.06.2023 Zřetelný vzorec v aktivitě denně aktivních adres může naznačovat, že nativní token účetní knihy XRP, připravuje půdu pro výrazné cenové pumpy. Tento vzorec byl zřejmě v minulosti již několikrát zaznamenán a vedl k výrazným skokům.
C:\fakepath\investori-22062023.jpg

Mená a osudy najúspešnejších investorov, ktorí zmenili hru

22.06.2023 Vo svete finančných trhov sa nachádza úzky okruh jednotlivcov, ktorí dokázali zanechať veľkú stopu svojimi úspechmi a zmeniť pravidlá hry investovania. Sú to osobnosti, ktoré zosobňujú vášeň, múdrosť a odvahu, čím vytvorili svoje vlastné investičné impériá. Ich úspechy nie sú iba o získaní veľkých bohatstiev, ale predstavujú skutočnú inšpiráciu pre generácie investorov po celom svete. Títo výnimoční jedinci majú schopnosť vidieť príležitosti tam, kde ostatní vidia riziká. Tento článok sa zameriava na životy a príbehy niekoľkých najúspešnejších investorov v histórii, ktorí sa stali legendami finančného sveta.
img

Záporné ceny elektřiny dorazily do Česka dříve, než se čekalo. Ohrožují další rozvoj solární energetiky a paradoxně dokládají nenahraditelnost fosilní elektřiny, včetně té z uhlí

21.06.2023 Solární boom, jejž v Česku loni vystupňoval vpád ruských vojsk na Ukrajinu a jeho důsledky, vede letos stále častěji k záporným okamžitým cenám elektřiny. Při záporných cenách přitom výrobci elektřiny platí za to, že ji vyrábí, zatímco odběratelé dostávají peníze za to, že ji odebírají.
img

Průzkum: Polovina Čechů počítá s tím, že nevyjde se svými úsporami v důchodu, k tomu se 64 procent lidí obává poklesu životní úrovně ve stáří

14.06.2023 Ačkoli si sedm z 10 Čechů spoří a na penzi se nějak připravují, 73 procent lidí počítá, že bude muset v důchodu omezit své výdaje. Zároveň se bezmála dvě třetiny obávají, že jim ve stáří klesne životní úroveň. Více než polovina populace přitom spoří pravidelně. Sedmdesát čtyři procent si odkládá na důchod do 2000 korun za měsíc, čtvrtina z nich potom méně než 500 korun.
C:\fakepath\activtrades-14062023.jpg

FXstreet.cz přináší rozhovor s ředitelem brokerské společnosti ActivTrades, která vstupuje na český a slovenský trh

14.06.2023 Brokerská společnost ActivTrades patří mezi celosvětově uznávané brokery a řadí se mezi průkopníky ve světě online obchodování. Ricardo Evangelista je hlavní analytik a výkonný ředitel společnosti ActivTrades Europe SA, která poprvé vstupuje na česko-slovenský trh. Tradingový portál FXstreet.cz přináší rozhovor s Ricardem, ve kterém jsme se ho ptali na současné tržní podmínky, budoucnost tradingu a co tato společnost může nabídnout česko-slovenským traderům. To a ještě mnohem více se dozvíte v tomto zajímavém rozhovoru.
img

Nezaměstnanost ČR 05/2023 – 3,5 %

08.06.2023 „Česká nezaměstnanost je neuvěřitelný fenomén. Kdo chce pracovat, tak zaměstnání má a ani tolik nezáleží na jeho kvalifikaci. Česká nezaměstnanost je držák, který přečká nejeden negativní vliv. I když z počtu lidí bez práce můžeme mít na první pohled radost, tak na druhý pohled už je vliv nezaměstnanosti negativní. Pokud máte tak dlouho nedostatek zaměstnanců, vytváří to na trhu práce významný vliv na navyšování mezd a to přispívá k inflaci. Trh práce tak mírně přispívá i k tomu, že je u nás stále inflace vysoká. Mírné zvýšení nezaměstnanosti a pročištění trhu by Česku do jisté míry prospělo. Některé podniky totiž už od pandemie uměle držíme nad vodou.“
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Analýza: Světové akcie letos převážně rostly, nejvíce zářily technologické firmy

02.06.2023 Světové akcie letos do konce května převážně rostly, nejvíce se dařilo technologickým společnostem. Německé a japonské indexy se dostaly na rekordní hodnoty. Naopak pokles zaznamenaly britské a čínské akcie. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu.
img

Konsolidační balíček je ze dvou třetin správný, z jedné třetiny jej lze zlepšovat. Ale například proti balíku opatření jménem Green Deal EU představuje titěrnost

31.05.2023 České veřejné finance jsou sice v mizerném stavu, ale v žádném rozvratu. Ani k bankrotu rozhodně nemíříme. Určitě je ale potřeba ten mizerný stav napravovat. Nemělo by se tak však dít zvyšováním daní nebo odvodů. Možná s výjimkou daní z neřestí, jako je alkohol, tabák a hazard.
img

Bitcoin prudce roste na základě zpráv o dohodě o americkém dluhu

30.05.2023 Bitcoin vzrostl na dvoutýdenní maximum díky potenciální dohodě, kterou uzavřeli republikáni a demokraté, aby se vyhnuli neschopnosti splácet dluhový strop USA.
img

Hlavní trendy ve finančnictví – digitalizace, AI a udržitelnost

30.05.2023 Zájem investorů o startupy podnikající ve fintech sektoru klesá. Upozorňují na to experti z poradenské skupiny Moore Global, a mírní tak očekávání revolučních změn v oblasti financí. Velkému množství fintech startupů se nepodařilo dostatečně monetizovat své nápady, a ztrácejí tedy svou konkurenční výhodu. Nicméně, digitalizace včetně řešení umělé inteligence bude hrát ve vývoji finančního sektoru zásadní roli.
img

Mimořádná inflace roku 2022 drtila v Česku hlavně střední třídu, zjišťuje studie zveřejněná ČNB. Bohatství z Česka plynulo zejména do zahraničí a na účty bohatých, kteří těžili z vyvolání „válečné atmosféry“

16.05.2023 Za současnou mimořádnou inflaci platí v Česku hlavně střední třída. Její životní úroveň padá opravdu výrazně, a to na rozdíl od nejchudších a nejbohatších vrstev.
img

Hamižflace, aneb ekonomika jako čerpací stanice

16.05.2023 Ten fenomén známe všichni velmi dobře – když na světových trzích roste cena ropy, tuzemští pumpaři na nic nečekají a rychle zdražují, zvláště v časech prudkých cenových výkyvů. Opačným směrem je však cenová korekce o poznání zdrženlivější a levnější ropa se na totemech čerpacích stanic projeví s viditelným zpožděním. V posledním roce však tuto cenovou asymetrii pozorujeme nejen v případě pohonných hmot, ale napříč mnoha dalšími sektory české ekonomiky.
C:\fakepath\1682410544-Dopady_kognitivn_disonance_na_trading.jpg

Negativní dopady „kotvení“ na trading

25.04.2023 Přehlížet celistvost finančních trhů je vždy na škodu. Obvykle za tímto přehlížením nalezneme fenomén s názvem kotvení, který se v tomto článku více přiblížíme.
C:\fakepath\facebook-19042023.jpg

Zachrání metavers umělá inteligence?

19.04.2023 Pro mě osobně je velkým překvapením roku 2023 růst akcií Mety. Od začátku roku tato akcie posílila o 81 %. Což jí řadí hned na druhé místo za společností Nvidia v žebříčku nejziskovějších akcií z technologického indexu Nasdaq100. Proč je to překvapení?
img

Ztratí dolar své výsadní postavení mezi světovými měnami? Zatím o něj přichází spíše euro, plyne z dat Banky pro mezinárodní platby

18.04.2023 Rostoucí aktivita Číny na mezinárodní scéně, nedávná návštěva prezidenta Si Ťin-pchinga v Moskvě či naopak návštěva francouzského prezidenta Emmanuela Macrona v Číně, zintenzivňují debatu i přeskupování geopolitických sil. Tu podtrhuje i aktuální návštěva ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova v Brazílii. Ta pro změnu oživuje fenomén BRICS, tedy svého času rychle se rozvíjejících ekonomik Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky, které prý mohou představovat ekonomického vyzyvatele Západu a otřást globálním postavením amerického dolaru coby rezervní měny číslo jedna.
img

BREAKING: Cukr dosahuje 11letých maxim!

11.04.2023 Začátek nového týdne je pro býky na cukru velmi pozitivní. Cukr se dnes obchoduje o 2 % výše a podařilo se mu prolomit hranici 24,06 USD za libru, což představuje maximum roku 2016. Cena se tak na krátkou dobu ocitla na nejvyšší úrovni od dubna 2012, tedy na 11letém maximu. Silný růstový impuls zahájený na konci března je poháněn cenově pozitivními fundamenty.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 23. března 2023

23.03.2023 Bílý dům zveřejnil ekonomickou zprávu, ve které se dotkl tématu kryptoměn, ale řeší v ní i různá jiná témata včetně války na Ukrajině, pandemie koronaviru, infrastruktury a problémů se zaměstnaností v USA. Nechybí ani téma bitcoinu a altcoinů.
C:\fakepath\stop-loss-17032023.jpg

Strategie lovení Stop-Lossů

17.03.2023 Často se setkáváme s tím, že obchodníci své ztráty přisuzují nekalým praktikám známým jako "stop-loss hunting". Občas se jedná o nekalou praktiku podvodných brokerů, kteří se snaží maximalizovat ztráty svých klientů a tím zvýšit své vlastní zisky, nicméně může se jednat i o postup, který provádějí velcí hráči na trhu. Tato strategie může dokonce tvořit základ ziskové obchodní strategie. Více o této strategii se dozvíte v dnešním příspěvku.
C:\fakepath\algo-trader-08032023.png

Algoritmické obchodování: pochopení základů a klíčových pojmů

07.03.2023 Při procházení příspěvků na různých webech a fórech věnovaných algoritmickému obchodování jsem postupně dospěl k závěru, že jejich autoři ne vždy v plném rozsahu chápou algoritmické obchodování jako takové. Proto jsem se rozhodl osvětlit tento fenomén sérií krátkých vhledů do této problematiky.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 21. února 2023

21.02.2023 Bitcoin, největší kryptoměna na světě, opět spojuje země. Vláda Salvadoru totiž otvírá ve Spojených státech "bitcoinovou ambasádu".
C:\fakepath\1676369371-trnink_pozornosti-14022023.jpg

Vložené životní cíle ke štěstí nevedou

14.02.2023 Plnit si své cíle vede ke štěstí a k naplněnému životu. Ovšem pozor na ty cíle, které nejsou naše, které nám byly do mysli jenom vloženy.
img

Fenomén TikTok: Snap Inc. vykázala ve 4. čtvrtletí mnohamilionovou ztrátu

01.02.2023 ‚‚Společnost Snap Inc. zaznamenala historicky nejnižší čtvrtletní růst, protože zpomalení reklamních rozpočtů nadále ochromuje platformu sociální sítě. Tržby za 4. čtvrtletí činily 1,3 miliardy USD, což je pouhý 0,1% nárůst oproti předchozímu roku, a 20% nárůst nákladů přivedl Snap do čtvrtletní ztráty ve výši 288 milionů USD poté, co ve 4. čtvrtletí 2021 dosáhl zisku.
img

Forex: Trh očekává výsledek amerického HDP za 4Q

26.01.2023 Německá podnikatelská nálada reprezentovaná indexem Ifo již trh nijak zásadně nepřekvapila a tak eurodolar stále parkuje u hodnoty 1,0900. Dnes odpoledne budou trh jistě zajímat údaje za americký HDP za čtvrtý kvartál minulého roku. Podle dosud známých dat si americká ekonomika na konci roku 2022 vedla stále velmi dobře. Fenomén očekávání vs. realita však i zde může sehrát roli. Trh ale především respektovaný nowcast atlantského Fedu (GDPnow) vidí růst výrazně nad potenciálem (2,6 %, resp. 3,5 %), náš běžící odhad pro americký HDP - Stopař - je pesimističtější. Pokud růst opravdu trh lehce zklame, tak by se eurodolar mohl vydat na cestu směrem k 1,1000.
img

Forex: Eurozóna na vlně pozitivních překvapení

25.01.2023 Pro mnohé je poslední vývoj eurodolaru překvapením. Namísto toho, aby se vinou válečného konfliktu v Evropě trápil někde v blízkosti parity, je téměř o deset figur výše. Pravda, za mnohé vděčí eurozóna teplému počasí, které jí dovolilo ušetřit za energie (a tím dostat běžný účet do přebytku), ale jde také o relativní dynamiku očekávaného vývoje ekonomických indikátorů.
C:\fakepath\tesla-10012023.jpg

Bude nový rok kritický pro akcie výrobců elektromobilů?

10.01.2023 Analytik Adam Jonas z prestižní společnosti Morgan Stanley varoval, že trh s elektroauty může v příštích týdnech zaznamenat silný šok. Celý segment může podlehnout změně paradigmatu. Do současnosti platilo, že stejně jako pro auta se spalovacími motory, platí převis poptávky nad nabídkou. Covid ale přerušil zaběhnuté dodavatelské řetězce. Zákazník si musel zvyknout čekat na nové auto nebo elektromobil. Nyní však nastává možnost, že se trh ocitne v situaci, kdy bude naopak převis nabídky nad poptávkou.
C:\fakepath\1673353833-anagram-100120223.jpg

Nejtěžší je vzdát se toho, co nás ničí

10.01.2023 Každý trader je zodpovědný za své obchodní výsledky. Proto je velmi důležité pracovat na udržení čisté mysli, abychom dokázali správně vyhodnotit situace, kdy se jedná o predikovanou sérii ztrát, a kdy již o nefunkční obchodní systém. Jak se na svůj trading podívat z nadhledu si povíme v tomto článku.
C:\fakepath\forex-30122022.jpg

Kam vystoupají úrokové sazby v roce 2023?

30.12.2022 Měnová politika centrálních bank určovala vývoj na akciových trzích. Jinak tomu nebude ani v roce 2023. Zásadní otázka je, do jaké výše americký Fed vyžene svoje úrokové sazby. Trhy nyní počítají s maximální výškou 5 %. Toto očekávání je prakticky jednomyslné a týká se následujících dvou zasedání americké centrální banky. 1. února a 15. března by měla sazby pokaždé zvednout o 25 bazických bodů. Avšak vývoj od 3. května se odhaduje již těžko. Větší část analytiků si myslí, že Fed zvedání sazeb zastaví, zatímco jiní se domnívají, že Fed je bude zvyšovat i nadále. Otázka maximální výše sazeb tak bude klíčová minimálně pro první polovinu roku 2023.
C:\fakepath\Ponziho-schema-08122022-2.jpg

Ponziho schéma – jak ho poznat a nenechat se obrat o peníze

08.12.2022 Uplynul sotva rok a českou finanční scénu rozvířila další kauza, ve které se skloňuje Ponziho schéma. Jestli Xixoio bylo nebo nebylo Ponziho schéma, mi nepřísluší hodnotit, to je téma pro orgány činné v trestním řízení. Tato kauza mě ale inspirovala k úvahám, jestli se „investice“ založená na Ponziho schématu dá poznat včas, tedy dříve, než vše praskne a peníze investorů zmizí v nenávratnu. Mám za to, že ANO, poznat se dá, a to je téma dnešního blogu.
img

"Dvanáct dní Vánoc" - 12 firem pro Santa Claus Rally

28.11.2022 Santa Claus rally - fenomén na burze, který mnoha obchodníkům připravil úspěšné Vánoce a s trochou štěstí i příjemně strávené v nějakém exotickém koutě. Od poloviny října jsme byli svědky dynamického oživení nejen na varšavském, ale i na zahraničních obchodních parketech. Nabízí se tak otázka, zda letošní burzovní Ježíšek přinese jako dárek Rally s pokračováním růstů přes hradbu strachu? Nebude však cena sklouzávat ze strmého svahu kopce, který se buduje od poloviny října, a vytvoří tak příležitost pro bolestivé obchodníky, kteří v současné době nemají ve svém portfoliu žádné nebo jen málo akcií a čekají na slevu, která by zažehla novou růstovou vlnu? 
img

Akcie AMC se propadly o téměř 10 % navzdory dobrým čtvrtletním výsledkům

09.11.2022 Akcie společnosti AMC Entertainment (AMC.US) během dnešní seance prudce klesly, a to i přesto, že řetězec kin zveřejnil lepší než očekávané čtvrtletní výsledky.
img

Jak a kde koupit bitcoin a další kryptoměny

07.11.2022 Kryptoměny, jak možná víte, jsou jednoduše řečeno digitální měny. Dnes jich na trhu najdete opravdu mnoho. Příkladem můžeme uvést nejznámější, nejstarší a nejtradičnější bitcoin nebo třeba ethereum, XRP, litecoin či dogecoin.
img

Bitcoin znova testuje hladinu 20 000 USD 📉

28.10.2022 Kryptomeny vymazali veľkú časť rastu po tom, čo americké megatechy prezentovali slabé finančné výsledky, ktoré prispeli k poklesu indexov. Zároveň sa z kryptomenových búrz sťahujú rekordné množstvá bitcoinov:
C:\fakepath\fomo-25102022.jpg

FOMO a jak mu odolat

25.10.2022 FOMO, tento rozšířený fenomén dokáže s psychikou tradera velmi silně zacvičit. V tomto článku si ukážeme metody, jak se z jeho sevření vymanit a tak dát tradingu jasný řád.
img

Rozbřesk: Boom v americkém průmyslu nejde dohromady se stagflačním příběhem 70. let a v Evropě padají ceny plynu

19.10.2022 Americká ekonomika se proměňuje v ekonomiku vícerychlostní, což komplikuje soudy o tom, zdali směřuje do recese či nikoliv. Na jednu stranu zde totiž máme trápící se realitní sektor s padajícím stavebnictvím a na straně druhé velmi svižně rostoucí průmyslovou výrobu. Někde mezi se pak nachází maloobchod, resp. spotřeba domácností, která v reálném vyjádření fakticky stagnuje.
img

Boom v americkém průmyslu

19.10.2022 Americká ekonomika se proměňuje v ekonomiku vícerychlostní, což komplikuje soudy o tom, zdali směřuje do recese či nikoliv. Na jednu stranu zde totiž máme trápící se realitní sektor s padajícím stavebnictvím a na straně druhé velmi svižně rostoucí průmyslovou výrobu. Někde mezi se pak nachází maloobchod, resp. spotřeba domácností, která v reálném vyjádření fakticky stagnuje.
img

Nobelovka za ekonomii pro Bernankeho

11.10.2022 Helicopter Ben alias bývalý šéf Fedu a architekt nekonvenčního režimu měnové politiky, kdy centrální banka manipuluje se svojí bilancí, Ben Bernanke, dostává letošní Nobelovu cenu za ekonomii. Bernanke ocenění obdržel spolu s Douglasem Diamondem a Philipem Dybvigem za “výzkum bank a finančních krizí”. Není pochyb o tom, že Bernanke je vynikajícím teoretickým ekonomem a globální ekonomika měla během finanční krize v roce 2008 velké štěstí, že právě on seděl na místě šéfa Fedu.
img

Rozbřesk: Nobelovka za ekonomii pro vrtulníka Bena

11.10.2022 Helicopter Ben alias bývalý šéf Fedu a architekt nekonvenčního režimu měnové politiky, kdy centrální banka manipuluje se svojí bilancí, Ben Bernanke, dostává letošní Nobelovu cenu za ekonomii. Bernanke ocenění obdržel spolu s Douglasem Diamondem a Philipem Dybvigem za “výzkum bank a finančních krizí”.
C:\fakepath\Appstore-07102022.PNG

Konec MetaTrader 4 na obzoru?

07.10.2022 Rozhovor s Vladimírem Holovkou, obchodním ředitelem XTB.
img

Bitcoin bojuje o 20 000 USD 📈

04.10.2022 Kryptoměny rostou s tím, jak se zlepšuje sentiment na hlavních indexech a dolar klesá. Bitcoin se obchoduje kolem 19 900 USD, kde se zdá, že čeká na otevření Wall Street. Ethereum se obchoduje kolem 1 350 $:
C:\fakepath\1663051343-RRRobr-13092022.jpg

Fenomén "informační demence" a její vliv na trading

13.09.2022 Moderní člověk je každý den doslova bombardován informacemi, které ve svém životě nechce a nepotřebuje. Příliš mnoho informací tak vytváří neschopnost rozlišit realitu od fikce a nahrazuje hodnotu osobního prožitku za zprostředkovanou informaci, bez jakékoliv vnitřní hodnoty.
img

Pět neotřelých rad, jak bojovat se zdražováním potravin

13.04.2022 Ceny potravin rostou citelně a jejich růst ještě zrychlí. Letos se tak dočkáme nejvýraznější zdražení potravin od 90. let. Jak se mu bránit?
C:\fakepath\1628681004-neuzaven_svky0.jpg

Proč vstupuješ do NEuzavřených svíček?

11.08.2021 Impulsivní chování je na finančních trzích známkou neziskových Traderů. Tento fenomén je maskován strachem a jedním z technických prohřešků je to, že si Trader nedopřeje dostatek času na vyhodnocení tržní situace.
C:\fakepath\saxo-bank6.png

Saxo Bank: Rozhovor se šéfem klientského oddělení Stefanem Veghem

14.10.2019 Hodně lidí si myslí, že si přečte jednu knihu nebo článek na internetu a dokáže vydělávat miliony. Takto to nefunguje. Medik se po přečtení knihy o srdci také hned nesebere a nepůjde operovat. Je potřeba mít reálná očekávání a umět řídit riziko, tedy přesně vědět, kolik jsem ochoten ztratit. Pokud nemám zcela jasno, tak na 99 % prodělám, říká šéf klientského servisu pražské Saxo Bank, Stefan Vegh, který se svými kolegy servisuje 28 zemí střední a východní Evropy.
C:\\fakepath\\3-Things-You-Didnt-Know-About-The-Swiss-Franc.jpg

BBC: Proč Švýcaři stále milují hotovost

24.04.2019 Švýcaři v březnu představili novou, chytrou bankovku, kterou si mohou uložit do peněženky. Fialové platidlo v hodnotě 1000 franků (22.500 Kč) je další z nové série modernizovaných bankovek. Není to však úplně běžná bankovka, patří mezi ty s nejvyšší hodnotou na světě a Švýcarsko jde modernizací své bankovky nejvyšší hodnoty proti mezinárodnímu trendu, píše BBC.
C:\fakepath\kryptomeny-logo.jpg

Kryptoměny

13.11.2017 Vzhledem k tomu, že svět kryptoměn je momentálně velmi žhavým tématem nabízející mnoho příležitostí, vzniká na našem webu tato nová sekce, která se bude kryptoměnám intenzivněji věnovat. Kryptoměny považujeme za novou součást forexu a ve světě kryptoměn funguje mnoho zákonitostí z klasického tradingu.
img
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | George Soros | Bitcoin | Price Action | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Finance | Peníze | Order Flow | Pullback | Inflace | Deflace | OECD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Koruna | BIS | HDP | Pin Bar | Měnová politika | Německo | Polsko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Spekulace | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | XAU/USD | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Objemy obchodů | Intradenní obchodníci | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Analýza | Zhodnocení | BRICS | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Bias | Bloomberg | Bod | Broker | Burza | Béžová kniha | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikát | DAX | Dividendový výnos | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Exekuce | FX | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | GAAP | Grafy | High | ISO | Index DAX | Indexový fond | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Long | Long pozice | Low | MIFID | MMF | MT4 | Obchodní příkazy | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Monetizovat | Měna | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní systém | Obchodník | Obchodování s měnami | Opce | Open | Order | Oscilátor | P/E | Parita | Parita kupní síly | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | RRR | RSI | Rally | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Stop-Loss | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Upgrade | Uptrend | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | CHF | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Objem obchodů | Panevropský index | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Bank of America | XTB | Saxo Bank | Indexy | OSN | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Psychologie tradingu | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Investiční příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | Santa Claus Rally | ČSOB | Investiční produkty | Obchodovat | MT5 | Akcie ČEZ | Akciový analytik | Deutsche Bank | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeový fond | Algoritmické obchodování | Nasdaq Composite | Makro | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Facebook | BTC | Lukáš Kovanda | Burzy | Dukascopy | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Komunita | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Volatilní | Alpari | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Směnárna | Běžný účet | Break Even | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Brokerská společnost | Brokerské společnosti | Brokeři | Cena | Cena akcií | CFD kontrakty | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Elektronické obchodování | Etoro | Eura | Euro Stoxx 50 | Exchange | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GFT | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hodnota akcií | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Jiří Rusnok | Kam investovat | Koupit akcie | Koupit bitcoin | Maďarsko | Management | Market | Markets | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Míra inflace | MQL | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Ocenění akcií | Online broker | Online obchodování | PayPal | Pivot | Platforma MT4 | Portfolia | Prezidentské volby | Prognóza | Rakousko | Reuters | Roboti | Ropy | Řízení rizik | Řízení rizika | SaxoBank | Signály | Směnárny | SPX | Spořící účet | Státní dluh | Stoxx | Španělská ekonomika | Švýcarské banky | Throwback | Trh | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj inflace | Země eurozóny | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Mojmír Hampl | Buffett | CEE | Cílová cena | Čistá marže | Indie | P/S | Prospekt | Redukce | REIT | ROCE | ROE | Výroční zpráva | Využití kapacit | Spojené státy | Vybírání zisků | Převis | Tržby | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Úspěšný obchodník | Úspěšný investor | Know-how | Blog | Cukr | Vzdělání | Frustrace | Velcí hráči | Burze | Podvědomí | Head and Shoulders | Investment | Stock market | Microsoft | Bankovní sektor | ActivTrades | BBC | Technické indikátory | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Sebenaplňující proroctví | Dění na finančních trzích | Technický výhled | Brazílie | Zasedání centrálních bank | Finanční gramotnost | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Globální trhy | Investovaný kapitál | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Podnikatelé | BlackRock | Znalost | Příprava | Přehled | Futures kontrakty | Lídři | Firmy | Inflační tlaky | Japonský index Nikkei | Mladý podnikatel | Algoritmus | Obchodníci na finančních trzích | Nervozita | Růst akcií | AAA | Světové centrální banky | Finančnictví | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Index Nikkei | Citi | S&P | Guvernér | Vývoj na akciových trzích | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Historická maxima | Světové finanční krize | Akcionáři | Zajištění | Finanční poradce | Výnosy amerických dluhopisů | Ekonomický přínos | FTSE 100 | Digitální měny | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | MetaQuotes | Tesla | Dluhové krize | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Poplatky | Historická data | Exxon | Chevron | Mzdy | Řízení peněz | Odhady trhu | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Velké zisky | FCA | Investovat do akcií | Aktivně spravované fondy | Spravované fondy | Indexové fondy | Výnosy | Americká vláda | Ekonomické údaje | Příjmy | Poměr RRR | Alphabet | xStation | ČTK | Konsenzus | Zasedání americké centrální banky | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Švédsko | Očekávání | Vývoj eurodolaru | SaxoTraderGO | Carl Icahn | Paul Tudor Jones | Americký akciový trh | Obchodování s kryptoměnami | BTC/USD | MiFID II | Investiční nástroj | XRP | Ray Dalio | Binance | Štěpán Hájek | Těžba kryptoměn | Crypto | Výkonnost fondů | Dobrý trader | Conseq Investment Management | Výnosy desetiletých dluhopisů | SaxoTraderPRO | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Energetické akcie | Saxo | FinTech | Výkonnost indexů | Krypto | Obchodní válka | Spoření na důchod | Podíl dolaru | Podíl eura | Přijetí eura | Podniky | Čínské měny | Akcie společnosti | Portu | Šéf Fedu | MoffettNathanson | Ether | Korunový trh | Mileniálové | Stavební spoření | Trh s kryptoměnami | Obchodní signál | Roční výnos | Největší kryptoměna | Růst úrokových sazeb | Úspěšné obchody | Průzkum společnosti | Růst zisků | Nejbohatší lidé | Majetek | Velké riziko | Obchodní rozhodnutí | Aktivní trader | Zájem investorů | Inflace v ČR | Drobní obchodníci | Kvartální výsledky | Platby v hotovosti | Podnikatelská nálada | Technologický Nasdaq | Nasdaq100 | GDPNow | Bitcoin a další kryptoměny | Brexit bez dohody | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Token | Americké společnosti | Snížení sazeb | Ponziho schéma | Reinvestování | Býčí výhled | NASDAQ 100 | Ziskové obchody | Ztrátový obchod | Napětí na trzích | Ochrana před záporným zůstatkem | Pokles cen | Situace v Hongkongu | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Britský premiér | Nový britský premiér | SEBA | Obavy z recese | Bohatí | AMZN | Úspěšné obchodní strategie | Obchodní pokyny | US500 | Nárůst cen ropy | Globální recese | Stablecoiny | Finanční situace | Obchodní praktiky | Saxo Bank v Praze | Programovací jazyk | Ziskové výsledky | ESG | GOOGL | Banky pro mezinárodní platby | Stefan Vegh | Saxo Select | Globální hospodářský cyklus | Hard brexit | USA prezidentské volby | Informace z trhu | Nejpřesnější informace z trhu | Opuštění Evropské unie | Obchodování dluhopisů | Obchodování dluhopisů online | Strategy leader | Kopírovat úspěšné obchodní strategie | Největší geopolitické riziko | Geopolitické riziko | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Robotické investování | High risk | Tradingové strategie | Ochrana před inflací | Doporučení pro tradera | Aktivní zkušený trader | Zkušený trader | Maržové požadavky | Strategie pro investování | Investiční workshopy | Obchodní spolupráce | RISK-ON | Trinity Bank | TikTok | Digitalizace | První investoři | Rozpočtová politika | Automobilky | Investment Management | Rozpočet | Hazard | Deficit | Investiční skupina | Patterny | Algo | Trinity | Objem | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Myšlenka | Proroctví | Obchodování na americkém trhu | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Technické analýzy | Global Markets | Risk-off | Růst cen | Zůstatek | Studie | Bilance | Index DOW | Vladimír Holovka | Co bude | Vývoj trhu | Generální ředitel | Vyšetřování | Amazon | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | Americká data | Fintech společnost | Walt Disney | Disney+ | Překoupené podmínky | Zveřejněná data | Swingové maximum | Outsider | Financovat | SMA | Předpovědi | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | Společnost ČEZ | Na burze | Gabriel Štefaňák | Impuls | Výrazný pokles | Ceny potravin | Řídit riziko | Další rozvoj | Rozvoj | Vlastní nemovitost | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Růstový impuls | Breaking | Nejistoty | Válka mezi USA a Čínou | Přehled o dění | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Míra | Ohlédnutí | Levnější ropa | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Důchod | Předseda | Americké centrální banky | Vánoce | FedEx | xStation5 | AAPL | Snap Inc | Disney | Bydlení | SUGAR | Ipsos | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Ztráta | BREAKING | Miliardy korun | Průmyslové podniky | Ziskovost | Klesající trend | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Návratnost | Netflix | Inovace | Budoucnost | Ifo | Experti | Poradenství | Iniciativa | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Spotřebitel | Výsledky americké banky | Mateřská společnost Googlu | Nájemné | Nájmy | Ceny energií | Krach | Komunikace | Trump | Výsledky průzkumu | Paypal Holdings | Google | Instagram | Trhy | Stock Trader | Evropské ekonomiky | Slabé měny | Pokles | Situace | Zdražovat | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | DISH | Vysoká inflace | Vstupy | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Akcie Alphabet | Obchody | Indická vláda | Výdaje | Daňová optimalizace | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | Rozhodování | Hrozba recese | Americké ekonomiky | Americké banky | Průměrná cena | Obchodovanie | Medvědi | Prodávající | Politika centrálních bank | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Data ČSÚ | Bez rizika | Největší švýcarské banky | Obchodní myšlenky | Americký Fed | Shortovat | Vývoj | Šok | Guru | Výkyvy | Příležitost k nákupu | Sazby hypoték | Prudký pokles | Bankovky | Mince | Tržní podmínky | Profitovat | Evropské země | Kabinet | Moore Czech Republic | Tudor | Prostor k růstu | Spotřebitelé | Automobilka | Historie | Potenciální změny | Čerpací stanice | Prudký pokles cen | PYPL | Situace v Číně | OSVČ | Automobilka Volkswagen | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Fundament | Ukončit obchod | Stop-Lossy | Hotovost | Prodejní tlak | Spoření | Dividendové výnosy | Další růst | Růst | Signál | Potenciál | Platební neschopnosti | Allianz | Americký investor | Ceny elektřiny | Živobytí | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Reálné mzdy | Ekonomiky | Slovensko | Války | Poradce | Organizace | Analytik Saxo Bank | Deficit veřejných financí | Umělá inteligence | Vášeň | Práce | Podíl na trhu | Údaje | DPH | Česká nezaměstnanost | Životní styl | Španělská vláda | Více peněz | Dodavatelské řetězce | Investoři z Wall Street | Majitel | Úspory | AMC | Statistiky | Tlak medvědů | Měny zemí | Průměrný výnos | Nizozemsko | Selský rozum | Cenové pohyby | Debata | Spotřebitelský sentiment | Cestování | Čtvrtletní výsledky | Americký HDP | Maloobchod | ATH | Obchodní kapitál | Zaměstnanci | Vývoj akcií Tesla | Tweet | Soud | FOMO | Vývoz | Richard Siuda | Dlouhodobý trend | Maximalizace zisku | Rekordní zisk | Historicky nejnižší | Zadlužení | Rezervní měny | Akcie a dluhopisy | Chování na trhu | Auta | Hlavní trendy | Vstupovat do obchodu | Vstup do obchodu | Velké peníze | Záporné ceny | CL | Zhodnotit své peníze | Manažeři | AMZN.US | Stop-Loss hunting | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Investment management | Proti trendu | Investované peníze | JDE | Unie | ČR | Průraz | Tržní situace | Pozitivní sentiment | Vedení společnosti | Alteryx | Rekordní pokles | Index Nasdaq Composite | Klasické technické analýzy | Index Nikkei 225 | Agrofert | Otevření obchodu | Covid | Technologické firmy | Investiční aplikace | Živnostníci | Nejlepší strategie | Majitelé firem | Míra zisku | Jasný signál | Situace na trhu práce | MAM | Generace Z | Úspěchy | Ocenění | Šance | Ceny | Praha | Větší objemy obchodů | Otevřené obchodní pozice | Směřování ceny | Technologické společnosti | Kognitivní disonance | Společnost XTB | Životní úroveň | Bohatí lidé | Zdravý selský rozum | Důvěra | Časový horizont | Cenové hladiny | Analytik XTB | SMA 200 | Zrušení superhrubé mzdy | Typ obchodování | Odborníci | Transparentnost | Zdanění | Nvidia | Sebekázeň | Skvělý trader | Řízení obchodu | Rozdělení akcií | Elektromobily | Německý rozpočet | Politici | Micron | Česká republika | Centrální banky světa | Energetický sektor | iPhone | Ziskové obchodní strategie | Nařízení | Výrobce čipů | Pokles indexu | Pokles indexu S&P 500 | Pravidelný příjem | CVX | Kryptoměnová směnárna | Martin Malý | Šťastné obchodování | Tempo inflace | Zpětné testování | Online investiční konference | Pasivní investování | FoMO efekt | Fear of Missing Out | ZM | ZM.US | Výdělky | Proražení | Vzorce chování | AAPL.US | Zelené investice | Životní prostředí | Nio | Li Auto | Používání hotovosti | Akcie americké společnosti | CD Projekt | Výběr akcií | Sektor kryptoměn | TABAK | LEN | Peníze navíc | Reálná očekávání | Velký kapitál | Nízké úroky | Svět kryptoměn | Počasí | DOT | Zvýšení ceny | Investiční manažeři | Znehodnocení úspor | SNY | Futures na indexy | Klienti XTB | Situace na trhu | AMC.US | AMC Entertainment | Akcie AMC | WallStreetBets | Přerozdělení bohatství | Nárůst ceny | Vypuknutí pandemie | Dnešní seance | Akcie společnosti Alphabet | Rostoucí úrokové sazby | Předpověď ceny | Předpověď ceny Dogecoinu | Cena dogecoinu | Rostoucí výnosy | Air | Golden Cross | Terra | Apple (AAPL.US) | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | Těžby kryptoměn | CryptoQuant | Holubičí tón | AMC Entertainment (AMC.US) | Zpravodajské události | Distribuované účetní knihy | DLT | xStation 5 | Blížící se fundament | Platformy xStation | Micron (MU.US) | Analytické schopnosti | Držení ztrátového obchodu | Předpovědi ceny | Bernard Madoff | Alphabet (GOOGL.US) | GOOGL.US | Rostoucí ceny | Cenový pohyb | Objednávky | CVX.US | Chevron (CVX.US) | Finanční produkt | Dluhový strop | Shiba Inu | Ceny realit | Těžaři | Oslabení | Hypoteční sazby | XIXOIO | Martin Klass | Akcie společnosti AMC | Spotřeba domácností | Salvador | Nůžky bohatství | Plány | Cíle | Příležitosti | Světové kryptoměny | Průměrný roční výnos | Úroveň supportu | Známý americký investor | Platidlo | Konkurence | XPeng | Revolut | Prodej | Hodně peněz | Mali | Další kryptoměny | Zvyšování daní | CD Projekt (CDR.PL) | CDR.PL | CDR | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Cyklus zvyšování sazeb | Zajímavý rozhovor | Obchodní výsledky | Technologie | MAN | MU.US | Koncentrace | Destruktivní chování | Evropská automobilka Volkswagen | AI | Inflace cen | Odvětví | Flexibilita | Boom | Otevřené pozice | Společný podnik | Google Play | Ziskový potenciál | University of Michigan | Štěstí | Mateřská společnost | Chování | Životní cíle | Vnímání | Ceny akcií NIO | VIAC | Walt Disney (DIS.US) | DIS.US | Akcie společnosti AMC Entertainment | Analytik Portu | Eliminace impulsivního chování | Psychologie investování | HD.US | Home Depot (HD.US) | Home Depot | Tokeny | Správné řízení peněz | Lidské činnosti | Školení | Způsob myšlení | Společnosti | Neúspěch | Opatření | Shrinkflation | Smrskflace | Dna | Nájemní bydlení | ANO | Uhlí | NFT | Energetika | Ceny plynu | Česká společnost | Marika Čupa | Cena DOGECOINu | Hospodářské soutěže | Automotive | Sněmovní volby | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | Minulá výkonnost | Češi | Výrobci potravin | Energetické krize | Pravidla hry | Změny na trhu | Horizon | Horizon World | Snap | Rozpočtové schodky | Pozornost | Amazon (AMZN.US) | Adam Jonas | Cenový cíl | Ruská společnost | Přijetí bitcoinu | Meme mince | Meta | Vanguard | Metaverse | Trh s elektromobily | PYPL.US | Demoverze | Společnost | Adam Aron | Výsledky společnosti | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Target | Maloobchodní prodejce | Narušené dodavatelské řetězce | TIM | Blockstream | Zprávy z krypto | Zprávy z krypto průmyslu | | Pumpaři | Dotcom | Cykly | Rozšíření | Řízení obchodní pozice | Rostoucí inflace | Jestřábí Fed | Spotřebitelské inflace | Vánoční rally | Krátkodobý výhled | Hráči na trhu | Miliardy USD | Uhelné elektrárny | Hry | Dražší energie | Válka na Ukrajině | Analytik trhů | Instituce | Pin Bary | Šum na trhu | NVDA.US | Nvidia (NVDA.US) | Invaze na Ukrajinu | Sankce | LOW.US | Lowe's | Lowe's (LOW.US) | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Green Deal | Motivace | TGT.US | Target (TGT.US) | TGT | Invaze | Santiment | XTB Štěpán Hájek | Řetězec | Řetězce | Čínské platformy | Společnost Meta | Margot | Předpověď cen | Vyhodnocení tržní situace | Bitcoinové sítě | Růst cen energií | Správa | Vlastnictví | Ricardo Evangelista | Alternativní investování | Vzestupný trend | LOGeco | Technický výhled trhu | Boj s inflací | Dow Jones Industrial Average | Realitní sektor | Web3 | Nárůst zisků | ApeCoin | Vývoj inflace v USA | Prognóza ceny | Popírání | Přijetí | Znehodnocení | Marketingová komunikace | Centrum | Akcie Micronu | Prime | Akcie společnosti PayPal | Minimalizace rizika | Válečná daň | Udržitelnost | Disney (DIS.US) | Pohyby na trhu | Mobilní aplikace | Řetězec kin | Zestátnění | Bolest | Výsledek HDP | Akcie společnosti Amazon.com | Akcie společnosti Amazon | Holding Agrofert | Informační demence | Marka | Glassnode | Akcie technologických společností | Otevření Wall Street | Konec MetaTrader 4 | Konec MetaTrader | Tradingový portál FXstreet.cz | Fondy a ETF | Velké finanční krize | Josh Gilbert | Výkonnost fondu | PayPal Holdings (PYPL.US) | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Otevření ekonomiky | MyCoiner | Česká kryptoměnová směnárna MyCoiner | Česká kryptoměnová směnárna | Směnárna MyCoiner | Přehřátý trh | Přehřátý trh práce | Investiční konference 2022 | Konference 2022 | Matěj Široký | Nedostatek likvidity | Novinky | Administrativa | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Britský akciový trh | Výrobci elektřiny | CZ | Ekonomické prostředí | Peníze investorů | Právní struktura | Systém pyramidy | Investiční ikona | Velké varování | Varování | Mimořádné daně | Střední třída | Úspěch v investování | Právo | Marek Malina | Portu Marek Malina | Otevření Číny | Lidská mysl | CryptoGlobe | ChatGPT | Výroba elektřiny | Akcie výrobců elektromobilů | Zero Covid | Freyer Battery | Rivan Automotive | Vývoj ceny akcií Nio | Zpráva Morgan Stanley | Uvolněná fiskální politika | Nejvyšší inflace | Výhled trhů | Invest | Pokles cen energií | Aktivně spravované | Akcie Googlu | Plynové elektrárny | Média | Algo obchodování | Výhody algoritmického obchodování | Nevýhody algoritmického obchodování | Jak algoritmické obchodování funguje | Klíčové pojmy algoritmického obchodování | Pojmy algoritmického obchodování | Optimalizace | Ženy | Dlouhodobý pohled | Nástroje a indikátory | Vklady | Lovení Stop-Lossů | Válka | Vyšší ceny | Překážky | Maximalizovat zisk | Platba | Závazek | Současné tržní podmínky | Splácení hypotéky | Role kryptoměn | Vývoj akcií Mety | Vývoj akcií Mety od začátku roku | Segment Anything Model | Segment Anything Model (SAM) | Model SAM | Síť Facebook | Vytržení informace z kontextu | Informace z kontextu | Kotvení při tradingu | Kontext trhu | Zakladatel | Ztráty peněz | Soustředění | PayPal (PYPL.US) | Nedostatek financí | Konsolidační balíček | Patron Go | Spořit a investovat | Spektrum aktiv | Populismus | Vice | Mimořádná inflace roku 2022 | Mimořádná inflace | Mimořádná inflace roku | Inflace roku 2022 | Inflace roku | Transparentní | Levice | Green Deal EU | Dluhový strop USA | Trendy ve finančnictví | Ewen Fleming | Moore Advisory CZ | Moore Advisory | Martin Buranský | Moore Global | Uznávaný online broker | Juliána Mochnaľová | ActivTrader | GFT Global Markets | Společnost ActivTrades | ActivTrades Europe SA | ActivTrades Europe | Budoucnost tradingu | Spekulativní mánie | Značka ActivTrades | O společnosti ActivTrades | Brokerská společnost ActivTrades | Ředitel společnosti ActivTrades | Prasknutí bubliny Dotcom | Prasknutí bubliny | Evropské dluhové krize | Technologické bubliny | Nadměrné nadšení | Depegging | Globální fenomén | Hard-landing | Soft-landing | No-landing | Platformy ActivTrader | Finanční média | Gramotné obyvatelstvo | Řízení volatility | Obchodní služby | Kvalitní obchodní služby | Férové obchodní praktiky | Základny traderů | Příležitosti pro forexové brokery | Mladší generace | Bankovní účet | Online broker v oblasti forexu | Broker v oblasti forexu | Oblasti forexu | Vytváření devizových trhů | Obchodování s více aktivy | CSSF | SCB | BACEN & CVM | CMVM | Český a slovenský trh | Slovenský trh | Zpřísnění ekonomických podmínek | Směrový názor | Pozice ActivTrades | Demografické skupiny | Obchodování jako životní styl | Rozvoj dlouhodobých vztahů | Síla koruny | Volatility obchodování s měnami | Věk pro obchodování | Revoluce v obchodování | České trhy | Pojištění k důchodu | Úspory pro děti | Výdaje v důchodu | Plány na důchod | Důstojné stáří | Pokles životní úrovně | Michal Straka | Analytik agentury Ipsos | Petr Čížek | INVESTIKA | Spoření a investice | Spoření a investice na penzi | Investice na penzi | Švýcaři | Příjmy obyvatelstva | Inflační vlna | Záporné ceny elektřiny | John Bogle | Joel Greenblatt | Gotham Capital | Citáty Joela Greenblatta | The Little Book That Beats the Market | You Can Be a Stock Market Genius | DNO | Firma Vodňanská drůbež | Vodňanská drůbež | Trading a investování | Pygmalion | Pygmalion efekt | iPhone 15
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | Cena | ROCE | Trading

Předchozí klíčová slova

Fed vs. ECB
FedWatch
FedWatch burzy CME
FedWatch Tool
Fed Williams
Feed and Greed Index
Feingold Research
Felbermayr
Fendi
Fenestra Wieden

Následující klíčová slova

Fenomenální růst
Fenomén Robinhood
Ferdinand Dudenhöffer
FERGOFX
FérMakléři
FérMakléři.cz
Fern
Fernando Bilotti Ferreira
Fern (FuerFX)
Férové ceny
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít