Středa 09. července 2025 03:35
reklama
Purple trading band forex umíme
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
reklama
RebelsFunding NEW

Nejnovější zpráva

img

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 19. června: Euro se připravuje na nový růst

19.06.2025 Pár EUR/USD začal po úterním poklesu podle očekávání korigovat směrem vzhůru. Jak už bylo uvedeno v předchozích článcích, výsledky zasedání Federálního rezervního systému a reakci trhu na ně zatím nehodnotíme. Domníváme se, že je nutné počkat do čtvrtečního poledne, abychom mohli vyvodit smysluplné závěry ohledně této události. Často se totiž stává, že po takto významném impulzu se cena nejprve pohne jedním směrem, ale během následujících 10–20 hodin se vrátí zpět na původní úroveň.
img

Obchodní doporučení a analýza páru EUR/USD na 16. června: Přijde v pondělí nová bouře?

16.06.2025 Během pondělní seance se měnový pár EUR/USD pohyboval oběma směry. Nejprve došlo k prudkému poklesu kotací (pro ty, kteří ještě nespali), který byl vyvolán útokem Izraele na Írán. Následoval poměrně silný růst. Proč vlastně k obratu došlo? Proč dolar nepokračoval v posilování? Trh si velmi rychle připomněl jeden jednoduchý fakt — dolar už není považován za "bezpečný přístav".
C:\fakepath\dolar usa 05122013.jpg

USA nezjistily loni u obchodních partnerů manipulaci s měnou

06.06.2025 Žádný z hlavních obchodních partnerů Spojených států v loňském roce nemanipuloval se svojí měnou. Vyplývá to z pravidelné zprávy amerického ministerstva financí. USA však rozšířily seznam zemí, kterým je v tomto ohledu třeba věnovat zvláštní pozornost, o Irsko a Švýcarsko. Na tomto seznamu jsou také Čína, Japonsko, Jižní Korea. Tchaj-wan, Singapur, Vietnam a Německo.
img

EUR/USD. Neúspěšný útok na úroveň 1,14: Medvědi ustupují, ale nevzdávají se

04.06.2025 Kupci páru EUR/USD zahájili obchodní týden energickým testem rezistence na úrovni 1,1450 (horní linie indikátoru Bollingerova pásma v denním grafu) a aktualizací šestitýdenního maxima na 1,1455. Změněné fundamentální pozadí však býkům neumožnilo konsolidovat se nad cílovou úrovní 1,1400. Ačkoli je pokles páru zatím nejistý, jedno je jisté: další pokus o průnik do zóny 1,14 nevyšel.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 30. května: Trh oklamal všechny

30.05.2025 Pár EUR/USD se během čtvrteční noci prudce propadl, ale během dne zaznamenal více než trojnásobný růst. Noční pohyb byl vyvolán jedinou událostí: americký soud pro mezinárodní obchod zrušil téměř všechna cla uvalená Donaldem Trumpem, označil je za nezákonná a jako důvod uvedl "zneužití pravomoci". Soud se postavil na stranu žaloby podané 12 státy v čele s demokraty a několika soukromými podnikateli. Trump samozřejmě s rozhodnutím nesouhlasil, oznámil, že se odvolá, a hodlá případ předložit Nejvyššímu soudu.
img

EUR/USD: Zápis ze zasedání FOMC, HDP USA a právní bitva

30.05.2025 Zápis ze zasedání FOMC zveřejněný ve středu nevzbudil u obchodníků s párem EUR/USD žádné větší emoce. Kupující ani prodejci neprojevili výraznější reakci. Dokument pouze zopakoval hlavní body z doprovodného prohlášení a klíčová sdělení Jeroma Powella, která zazněla nejen na tiskové konferenci po zasedání, ale i při jeho dalších veřejných vystoupeních.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 29. května: Dolar láme všechny rekordy

29.05.2025 Ve středu pár EUR/USD pokračoval v mírném klesajícím pohybu, který však stále zapadá do rámce převládajícího rostoucího trendu. Jinými slovy, stále pozorujeme korekci. Americký dolar měl včera jen málo důvodů pro další růst, ale klesající pohyb pokračoval ze setrvačnosti. Je třeba poznamenat, že těsně pod aktuální cenou se nachází důležitý support na úrovni 1,1274 spolu s linií rostoucího trendu. Zdá se pravděpodobné, že cena cílí právě na tyto technické úrovně. Vzhledem k aktuálním fundamentálním a makroekonomickým podmínkám nevidíme přesvědčivý důvod pro jejich průraz.
img

Výprodej dolaru pokračuje, výhled zůstává slabý

29.04.2025 Jak ukazuje nejnovější zpráva CFTC, futures na americký dolar opět naznačují horší výhled. Čistá short pozice na dolaru vzrostla během sledovaného týdne o 3,9 miliard na 14 miliard USD. Pozice vůči euru zůstala téměř beze změny, zatímco u ostatních měn pokračuje trend opouštění dolaru.
img

ECB může dvakrát snížit úrokové sazby

11.04.2025 Euro prudce posiluje vůči americkému dolaru. Pár EUR/USD už dosáhl tříletého maxima a nejeví žádné známky zpomalení. Mezitím podle průzkumu mezi ekonomy zřejmě představitelé Evropské centrální banky plánují ještě několik snížení nákladů na půjčky, ačkoli se nakonec očekává, že budou následovat vedení amerického Federálního rezervního systému.
img

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 7. dubna: Situace kolem dolaru se nijak nelepší

07.04.2025 Měnový pár EUR/USD v pátek zahájil prudký pullback po silném růstu ve středu večer a ve čtvrtek. Tento pokles lze interpretovat různými způsoby, ale chceme zdůraznit dva klíčové body. Zaprvé, volatilita byla v poslední době extrémně vysoká a fundamentální pozadí je intenzivní. To znamená, že cenové pohyby jsou silné a agresivní. Výsledkem je, že se obchodníci nemohou spoléhat na přesné úrovně k vytváření obchodních signálů. Zadruhé, není jasné, jaké konkrétní faktory aktuálně formují cenový pohyb. V pátek mohl dolar pokračovat v poklesu nebo zůstat poblíž svých minim, ale odrazil se o přibližně 150–200 pipsů. Proč k tomu došlo? Možná účastníci trhu začali vybírat zisky ze short pozic na dolaru. Svou roli sehrál i jestřábí tón projevu předsedy Fedu Jeroma Powella a zdánlivá lhostejnost Fedu k ekonomickým problémům vyvolaným Trumpem. Anebo pomohla zpráva Nonfarm Payrolls.
img

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 4. dubna: Trh zachvátila nová panika

04.04.2025 Pár EUR/USD ve čtvrtek zaznamenal silný růstový pohyb. Upřímně řečeno, říkáme totéž už dva měsíce: kdykoli tento pár výrazně roste, je to jen kvůli Donaldu Trumpovi, který v USA zavádí nové dovozní tarify. Tento důvod je tak jednoduchý a zřejmý, že nevyžaduje žádné další vysvětlení. Je to prosté: Trump oznámí nové tarify – a dolar se okamžitě propadne.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 19. března: Pomalý, ale stabilní růst před zasedáním Fedu

19.03.2025 Měnový pár EUR/USD v úterý pokračoval v růstu, avšak zůstal v omezeném rozpětí, které lze považovat za boční kanál. V současnosti existují dva kanály: boční a slabý rostoucí trend. Druhý z nich je vyznačen v ilustraci, zatímco první má hranice na 1,0843 a 1,0949. Odrážení od úrovně 1,0949 by mohlo vyvolat mírný pokles páru, avšak výraznější propad zůstává nepravděpodobný. Nejvíce, co dolar v této chvíli může předvést, je minimální korekce, která nebude patrná ve vyšších časových rámcích. Trh nadále obchoduje na základě svých přesvědčení, očekávání a úvah. Více než polovinu makroekonomických údajů ignoruje. Volatilita se za poslední týden výrazně snížila a mnoho technických úrovní je kvůli slabým pohybům přehlíženo. Celkově se měnový trh nenachází v atraktivním stavu.
img

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 18. března: Nový růst, ale v rozumných mezích

18.03.2025 Měnový pár EUR/USD pokračoval v pondělí v růstu, ale obchodoval se v omezeném rozpětí, které lze považovat za boční kanál. Obchodníci opět ignorovali všechny zprávy podporující americký dolar, i když jich tentokrát nebylo mnoho. Americká zpráva o maloobchodních tržbách ukázala meziměsíční nárůst o 1 %, čímž výrazně překonala prognózu 0,2 %. Přestože byla prognóza pro předchozí měsíc revidovaná směrem dolů, rozdíl mezi skutečnými a očekávanými hodnotami za únor byl stále výrazně příznivější pro dolar než údaje z předchozích měsíců. Dolar tak měl první obchodní den v týdnu šanci posílit, ale opět se mu to nepodařilo. Trh odmítá dolar nakupovat, ignoruje jakékoliv události, které jej podporují, a zaměřuje se výhradně na Donalda Trumpa.
img

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 13. března: Zaznamenal vůbec někdo zprávu o inflaci?

13.03.2025 Měnový pár EUR/USD se během středy pohyboval mezi 1,0886 a 1,0935. Jelikož během dne nezazněly žádné novinky ohledně nových cel nebo sankcí ze strany Donalda Trumpa, trh přestal prodávat dolar. To je hlavní faktor, který stojí za současnými pohyby. Jak již bylo zmíněno, makroekonomické údaje mají v tuto chvíli minimální význam.
img

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 10. března: Trump je důležitější než ekonomika a trh práce

10.03.2025 V pátek měnový pár EUR/USD pokračoval v pohybu směrem vzhůru. Ve druhé polovině dne však došlo k mírnému poklesu, který neodpovídal makroekonomickému pozadí. Tento pokles byl tak malý, že zůstává nejasné, zda se jednalo o reakci na Powellův projev – ve kterém potvrdil svůj předchozí postoj k měnové politice – nebo jen o vybírání zisků na konci týdne. Současný pohyb trhu se bohužel jeví jako krajně nejasný a nelogický. Jde především o to, že trh minulý týden reagoval především na jediný faktor: novou zahraniční politiku USA. Není jisté, jak dlouho se trh bude soustředit pouze na tento faktor a nebude brát ohled na ostatní proměnné. Co se stane, až trh na tento faktor plně zareaguje? Jaké další zprávy mohou přijít od Donalda Trumpa a jak na ně bude trh reagovat? Míra nejistoty je na historicky nejvyšší úrovni.
img

USD/CAD: analýza a prognóza

07.03.2025 Index amerického dolaru klesl do blízkosti listopadových minim, protože byl pod tlakem cel Donalda Trumpa a rostoucích očekávání, že Federální rezervní systém by v roce 2025 mohl několikrát snížit úrokové sazby. Nejnovější zpráva z Automatic Data Processing (ADP) ukázala, že zaměstnanost v soukromém sektoru USA v únoru vzrostla o pouhých 77 000 pozic, takže výrazně zaostala za prognózovanými 140 000. Tyto slabé údaje vyvolaly obavy z možného zpomalení ekonomiky navzdory pokračující expanzi v sektoru služeb.
img

EURUSD prolomil úroveň 1,04 před PCE.

28.02.2025 Index cen osobních výdajů (PCE), preferovaný inflační ukazatel Federálního rezervního systému (Fed), bude dnes hlavním makroekonomickým údajem, na který se trhy zaměří. Hlavní rozdíl mezi CPI a PCE spočívá v tom, že PCE zahrnuje širší spektrum zboží a služeb, včetně nepřímých plateb, jako je zaměstnavatelem hrazená zdravotní péče.
img

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 5. února: Euro pokračuje v korekci směrem vzhůru

05.02.2025 Měnový pár EUR/USD v úterý pokračoval ve svém vzestupném pohybu a navázal tak na trend, který započal v pondělí. Již dříve jsme zaznamenali, že se v denním časovém rámci vyvíjela výrazná korekce, která naznačovala, že by euro mohlo z čistě technických důvodů vzrůst mnohem výše. Určité komplikace přinesly pondělní kroky Donalda Trumpa, které vyvolaly zmatek na devizovém trhu. Navzdory tomu se však denní technický obrázek nezměnil, což naznačuje, že stále můžeme očekávat pohyb vzhůru. Jedinou nezodpovězenou otázkou zůstává, zda bychom měli tento pohyb obchodovat, pokud se jedná pouze o korekci.
img

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 4. února: Polední bouře

04.02.2025 Měnovým párem EUR/USD v pondělí zmítala bouře. Analyzovat makroekonomické zprávy, které byly ten den zveřejněny, nedává moc smysl, protože měly jen malý vliv na pohyb ceny. Hlavním motorem turbulencí na trhu byl opět americký prezident Donald Trump, přičemž situace se začala rozvíjet už v neděli. O víkendu bylo oznámeno, že Trump zavede cla na dovoz zboží z Mexika, Kanady a Číny. Tato zpráva byla široce medializována a v pondělí vyvolala divoké výkyvy a propast na trhu. Do večera se navíc ukázalo, že zavedení cel na zboží z Mexika bylo o měsíc odloženo, a možná se brzy dočkáme podobných oznámení týkajících se Číny a Kanady.
img

EUR/USD: Jak ovlivní Trumpova inaugurace dolar?

14.01.2025 V poledne však došlo k obratu ve prospěch eura a byl zahájen růst směrem k Fibonacciho hladině 127,2 % na úrovni 1,0255. Konsolidace nad touto úrovní by mohla naznačovat další růst směrem k další korekční hladině 100,0 % na úrovni 1,0336. Naopak odraz od úrovně 1,0255 by naznačoval obnovení poklesu směrem k 1,0154.
img

Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 14. ledna: Bude libra ještě někdy růst?

14.01.2025 Měnový pár GBP/USD v pondělí pokračoval v pohybu směrem dolů. I přes absenci jakýchkoli zpráv ze Spojeného království či USA libra během první poloviny dne oslabila o 110 pipsů. Hladina 1,2100 dokázala pokles dočasně zastavit, otázkou však zůstává: na jak dlouho?
img

EUR/USD: Zpráva o CPI v eurozóně, JOLTS a index ISM ve službách

08.01.2025 Pár EUR/USD v úterý pod vlivem údajů o inflaci v eurozóně znovu otestoval úroveň 1,0400. Kupci se druhý den po sobě snažili prosadit nad hranicí 1,0400, přičemž profitovali z celkové slabosti dolaru a dočasného posílení eura. Obchodníci v pondělí reagovali na zprávu o inflaci v Německu a v úterý na obdobnou zprávu z eurozóny. Obě zprávy euro podpořily, ale pár se stále snaží udržet si pozici v pásmu 1,0400.
img

EUR/USD: Trend na jih má pauzu

07.01.2025 Index amerického dolaru zaznamenal v pondělí prudký pokles a umožnil tak kupcům páru EUR/USD otestovat pásmo 1,04. Minulý týden dosáhl 26měsíčního maxima na úrovni 109,36, ale v pondělí se propadl až do pásma 107. V úterý se dostal na úroveň 109,36. Stojí za zmínku, že k tomuto výraznému poklesu došlo navzdory převážně prázdnému ekonomickému kalendáři. Nečekaný propad ovlivnil zřejmě vývoj v Číně, který zmírnil obavy ze zvěstí o šíření viru podobného covidu v zemi. Rizikový apetit zvýšil navíc ještě pondělní pozitivní report Caixin-Markit.
img

Do eurozóny se vrací inflace, ale vyhlídky eura jsou stále slabé

07.01.2025 Před zveřejněním zprávy o spotřebitelské inflaci v eurozóně došlo k nárůstu obav z obnovení růstu cen, protože největší země eurozóny vykázaly vyšší míru inflace, než se předpokládalo. V Německu rostly ceny v prosinci rychleji, než se očekávalo, a vykázaly meziroční nárůst o 2,6 % oproti 2,2 % v předchozím měsíci. Ve Španělsku dosáhla inflace ve stejném období 2,8 % a překonala tak prognózu 2,6 %. Francie má svou zprávu o inflaci zveřejnit v úterý, jen dvě hodiny před zveřejněním údajů za celou eurozónu. Pokud také vývoj inlface ve Francii překoná očekávání, můžeme očekávat posílení eura.
img

Doporučení pro obchodování a přehled vývoje EUR/USD dne 17. prosince. Jízda na horské dráze v rámci flat rozpětí

17.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí nadále obchodoval v rámci flat rozpětí –už čtvrtý týden v řadě. Zajímavé je, že britská libra zároveň vytváří korekci směrem vzhůru, což dále potvrzuje náš pohled na silnou rezistenci libry.
img

Obchodní doporučení a přehled vývoje EUR/USD dne 11. prosince. Dolar před zveřejněním údajů o inflaci získává na síle

11.12.2024 V úterý začal měnový pár EUR/USD během evropské obchodní seance klesat. Pokles eura však nemůžeme přičítat jediné ekonomické zprávě dne, indexu spotřebitelských cen v Německu, protože se jednalo o druhý odhad, který dopadl v souladu s prognózami. Typicky zrychlující se inflace by naznačovala jestřábí postoj Evropské centrální banky, což by mělo euro spíše podpořit než oslabit. Pro včerejší růst dolaru tak existují dvě možná vysvětlení. První je technické. Cena korigovala proti novému klesajícímu trendu a nyní pokračuje v poklesu. Druhé je makroekonomické. Očekává se, že dnešní údaje o inflaci v USA budou vyšší, což znamená, že by Federální rezervní systém mohl na prosincovém zasedání ponechat svou klíčovou úrokovou sazbu beze změny.
img

Doporučení pro obchodování a přehled vývoje EUR/USD dne 9. prosince. Silný závěr týdne

09.12.2024 V pátek pár EUR/USD po většinu dne rostl, ale nakonec klesl. Vzhledem k omezenému počtu zpráv z eurozóny v dopoledních hodinách trh očekával slabé údaje o práci a nezaměstnanosti v USA. Tato očekávání se naplnila jen částečně: nezaměstnanost se zvýšila, ale údaje o počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor překonaly odhady za listopad i říjen. Nejpesimističtější očekávání se tedy nenaplnila a dolar rychle získal zpět své neprávem ztracené pozice.
C:\fakepath\miliardari.png

UBS: Majetek miliardářů vzrostl o 17 procent

05.12.2024 Majetek světových miliardářů se za poslední rok zvýšil zhruba o 17 procent na 14 bilionů USD (přes 334 bilionů Kč). Výrazné zisky mimořádně bohatých lidí ve Spojených státech více než kompenzovaly pokles majetku miliardářů v Číně. Celkový počet miliardářů pak vzrostl na 2682 z 2544 před rokem. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila švýcarská banka UBS.
img

Obchodní doporučení a přehled vývoje EUR/USD dne 3. prosince: těžký začátek týdne pro euro

03.12.2024 V pondělí začal měnový pár EUR/USD okamžitě klesat. To však nutně neznamená, že klesající trend bude pokračovat po celý týden, jelikož se odehraje spousta makroekonomických událostí. Pondělní aktivita na trhu však naznačovala připravenost obnovit nákupy dolarů, bez silné potřeby delší korekce. Pozoruhodné je, že nejvýznamnější zpráva dne favorizovala americkou měnu. Index PMI ve zpracovatelském průmyslu ISM se sice nacházel pod hranicí 50,0 bodů, přesto překonal prognózu. Dolar však začal růst již dříve v noci, takže samotný index ISM nelze přičítat na vrub pondělních zisků dolaru.
img

Obchodní doporučení a přehled vývoje EUR/USD dne 2. prosince: nudný konec nabitého týdne

02.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek už druhý den po sobě obchodoval s velmi nízkou volatilitou. Ve čtvrtek ani v pátek nedošlo k žádným výrazným pohybům a směr zůstal spíše do strany než býčí nebo medvědí. Zajímavé je, že v pátek byla zveřejněna nejdůležitější zpráva týdne – vývoj inflace v eurozóně – ale její dopad byl tlumený, jak je patrné z reakce trhu. Index spotřebitelských cen vzrostl podle očekávání na 2,3 %, zatímco jádrový index CPI zůstal na úrovni 2,7 %, což bylo v rozporu s očekáváním růstu o 2,8 %. Inflace se ukázala být mírně pod očekáváním trhu.
img

Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 13. listopadu. Libra se zastavila a poté se propadla

13.11.2024 Pár GBP/USD v úterý pokračoval v poklesu. Zrovna včera jsme konstatovali, že přestávka v poklesu libry nemůže trvat dlouho – a úterý nám dalo za pravdu. Libra bezdůvodně rostla, podobně jako euro poslední dva roky. Jediným důvodem růstu libry v tomto období bylo ocenění budoucího uvolnění americké měnové politiky trhem. Libra klesá od 18. září, přičemž ve hře není žádný jiný scénář. Libra sice stále vykazuje určitou odolnost vůči dolaru, ale je zřejmé, že jí chybí jakékoli podpůrné faktory. Libra byla uměle nafouknuta na extrémní úroveň, ale takové trendy nemohou trvat věčně.
img

Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 12. listopadu. Dolar neúnavně roste

12.11.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí pokračoval v plynulém poklesu, a to navzdory tomu, že v USA ani v EU nedošlo k žádným makroekonomickým ani fundamentálním událostem. Jak jsme opakovaně konstatovali, dolar je podhodnocený, zatímco euro je překoupené. Trh v průběhu roku 2024 oceňoval očekávané uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému.
img

Analýza EUR/USD: HDP eurozóny, HDP USA, inflace Německa a zpráva ADP

31.10.2024 HDP eurozóny vzrostl ve třetím čtvrtletí o 0,4 %, zatímco většina odborníků předpokládala růst o 0,2 %. Jedná se o nejsilnější tempo růstu od začátku roku 2022, kdy evropská ekonomika ve 2. čtvrtletí 2022 vzrostla o 0,8 %. Meziročně HDP vzrostl o 0,9 % (prognóza: 0,8 %), což je nejsilnější tempo růstu od 1. čtvrtletí 2023. Ze zprávy vyplývá, že HDP Španělska vzrostl ve 3. čtvrtletí o 0,8 %, Francie o 0,4 % a Německa o 0,2 %.
img

Tesla těží z poklesu gigantů, akcie po čtvrtletních výsledcích rostou o 12 %

25.10.2024 Středeční obchodování na Wall Street skončilo poklesem indexů kvůli rostoucím výnosům státních dluhopisů, které negativně ovlivnily společnosti s velkou kapitalizací. Investoři ztratili důvěru v rychlé snížení úrokových sazeb Fedu, zatímco korporátní zprávy zvýšily napětí a dolehly na ceny akcií McDonald's a Coca-Cola.
img

GBP/USD: Plán obchodování pro seanci v USA na 9. října (analýza dopoledních obchodů). Libra dosáhla týdenního minima

09.10.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,3066 a plánoval jsem na jejím základě přijmout rozhodnutí o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf a analyzujme, co se stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení na této úrovni poskytly dostatečné podmínky pro otevření dlouhých (long) pozic, což vedlo k mírnému růstu páru o 30 bodů. Technický výhled pro druhou polovinu dne nebyl revidován.
img

Bavlna testuje před dnešní zprávou CoT zónu odporu 73 USD 📊

04.10.2024 Futures na bavlnu testují plochu 73 USD za balík před dnešní zprávou Commitment of Traders (CoT), která bude zveřejněna ve 21:30 polského času.
img

Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 4. října: Index ISM pomáhá dolaru ještě trochu posílit

04.10.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek dál klesal. Volatilita se oproti pondělí a úterý mírně snížila, ale celkově je stále na přijatelné úrovni. Americký dolar rostl pět dní po sobě, což se už dlouho nestalo. Tento týden však štěstí stálo na straně americké měny. Dříve jsme zmínili, že téměř všechny makroekonomické údaje a fundamentální pozadí tento týden podporovaly růst amerického dolaru. A trh tentokrát tyto faktory neignoroval. Jedinou negativní zprávou byl index aktivity ve výrobním sektoru ISM, který nenaplnil prognózy a zůstal pod "klíčovou hladinou" 50,0 bodů.
img

Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 3. října. Euro si udělalo krátkou přestávku

03.10.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu po dvou dnech poklesu mírně uklidnil, ale celkově ani nezačal býčí korekci. A to je velmi dobré znamení. Opakovaně jsme zmiňovali, že euro je překoupené a dolar přeprodaný, takže pokles měnového páru EUR/USD by se zdál logický za jakýchkoli makroekonomických a fundamentálních okolností i bez nich. Tento týden se však dolaru poprvé po delší době dostalo podpory od Jeroma Powella a Christine Lagarde i makroekonomických údajů. Včera jediná trochu důležitá zpráva, ADP (obdoba NonFarm Payrolls), dopadla lépe, než se očekávalo, což umožnilo dolaru ještě trochu posílit. Je důležité poznamenat, že zpráva ADP nijak nekoreluje se zprávou NonFarms. Jinými slovy, nenaznačuje, že NonFarms v pátek vykáže silné údaje. Zdá se však, že tento týden vše vyznívá ve prospěch dolaru.
img

Doporučení pro obchodování a analýza EUR/USD ze dne 26. září. Euro zpomaluje, a to už je dobré znamení

26.09.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu vykázal poměrně výrazný pokles, což je do jisté míry povzbudivé. Ve středu nebyly k dispozici žádné významné makroekonomické ani fundamentální faktory (pokud nepočítáme zcela druhořadé události), takže k poklesu došlo čistě z technických důvodů. Jak vidíme, cena se v současné době nachází uvnitř vzestupného kanálu a dobře reaguje na jeho hranice. Sklon kanálu je relativně malý, což naznačuje slabost býků na trhu. Podle našeho názoru trh již do značné míry ocenil všechny faktory přispívající k poklesu amerického dolaru, takže je čas zahájit nový klesající trend. Cena však může ještě nějakou dobu růst díky momentu hybnosti. Trh stále dychtivě využívá každé příležitosti k prodeji dolaru a příští týden navíc budou zveřejněny klíčové údaje o americkém trhu práce a nezaměstnanosti. Proto může pár stále vykazovat růst.
img

Bavlna vyskočila nad 70 USD uprostřed zprávy USDA WASDE a hurikán Francine znepokojuje úrodu v Mississippi📈

13.09.2024 Cotton futures, na burze ICE (COTTON) vzrostly nad 70 USD a z víceletých minim aktuálně získávají 5 %. Zisky byly podpořeny nižšími odhady produkce ze včerejší zprávy USDA WASDE a obavami o plodiny v deltě Mississippi, které by mohly narušit nabídku na americkém trhu.Zemědělští prognostici očekávají, že výnosy bavlny na akr budou letos nejnižší od roku 2015. Rozvaha americké bavlny pro sezónu 2024/25 ukazuje pokles produkce, exportu a konečných zásob ve srovnání s minulým měsícem, přičemž prognóza domácí poptávky stagnuje.
img

Doporučení k obchodování a analýza EUR/USD na 21. srpna. Nezastavitelný růst eura pokračuje

21.08.2024 V úterý pár EUR/USD pokračoval ve svém vzestupném cenovém pohybu. Během dne byla zveřejněna pouze jedna makroekonomická zpráva, která však neměla žádný vliv a pohyb měnového páru tak ovlivnit nemohla. Byl zveřejněn druhý odhad za červenec, který byl totožný s tím prvním. Inflace se meziročně zvýšila o 2,6 %, což trh věděl i bez této zprávy. Včerejší růst eura s ní tak vůbec nesouvisel. Ve skutečnosti euro roste ve kteroukoli denní i noční hodinu, v kterýkoli den, i když nedochází k žádným fundamentálním nebo makroekonomickým událostem. Současný prudký růst je tedy zcela iracionální.
img

Doporučení pro obchodování a analýza EUR/USD na 20. srpna. Euro navzdory všemu pokračuje v růstu

20.08.2024 Pár EUR/USD si v pondělí udržel svůj růst, aniž by se během dne pokusil o korekci. Jsme svědky téměř nepřetržitého pohybu vzhůru, a to i během dnů bez zpráv. Vždy se však objeví nějaká zpráva, která by hypoteticky mohla pohyb vysvětlit. Každý pohyb se dá totiž snadno a jednoduše zpětně vysvětlit. Například v pondělí několik zástupců měnového výboru Federálního rezervního systému opět hovořilo o možném snížení sazeb v září. Skutečnost, že trh tento scénář již několik týdnů očekává, nikoho neznepokojuje. Navíc tržní očekávání ohledně uvolnění v září oslabila, protože trh původně očekával snížení sazeb o 0,5 % a nyní předpokládá pouze snížení sazeb o 0,25 %. To by naznačovalo, že americký dolar by měl alespoň mírně posílit. Jenže to není pravda. Trh pokračuje v neúnavných nákupech měnového páru EUR/USD.
img

Pivo a sport jako tradiční dvojice: Trh s pivem se na pozadí sportovních událostí chystá na oživení

08.08.2024 Prudce rostoucí letní teploty v kombinaci se sportovními událostmi si většina lidí nedokáže představit bez dobře vychlazeného piva. Čína jako země s největší spotřebou piva na světě a s největším pivním průmyslem je připravena této situace využít. Očekává se, že tato letní kombinace výrazně zvýší prodej piva v druhé polovině roku 2024, z čehož budou těžit nejen čínské, ale i evropské značky.
img

US100 klesá před NFP 📉

02.08.2024 S ohledem na negativní překvapení z dat ADP, vyšší nároky v nezaměstnanosti a další makroekonomická data je pravděpodobné, že zpráva o NFP také klesne pod konsensus.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance na 14. června (analýza dopoledního obchodování). Libra pokračovala v poklesu

14.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,2736 a plánoval jsem na jejím základě učinit rozhodnutí o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Proražení a otestování úrovně zdola nahoru vedlo k dalšímu výprodeji libry s pohybem o 50 bodů. Odpoledne byl technický obrázek mírně revidován.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance na 6. června (analýza dopoledního obchodování). Kupující se snažili, ale nedopadlo to podle jejich představ

06.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2782 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení vedly k nákupnímu signálu, ale po pohybu vzhůru o 12 bodů tlak na libru klesl. Technický obrázek pro druhou polovinu dne byl mírně upraven.
img

Zpráva CFTC: investoři i nadále prodávají USD navzdory vysokým výnosům

28.05.2024 Nejnovější zpráva CFTC nepřinesla žádné překvapení - čistá spekulativní dlouhá pozice na americkém dolaru klesá již čtvrtý týden v řadě.
img

US OPEN: Býci znovu získají kontrolu po rovnoměrném otevření na Wall Street 🎯

09.05.2024 Ve čtvrtek indexy v USA otevírají kolem včerejších závěrečných úrovní, dokonce mírně dolů. Nicméně několik minut po otevření vidíme, že býci se snaží znovu získat kontrolu a obnovit indexy k růstu. Akciovým trhům v posledních dnech pomohl slábnoucí dolar a klesající výnosy dluhopisů. Po jestřábí obratu minulý měsíc nyní vidíme pokus býků znovu převzít kontrolu. Trh před pouhými dvěma týdny revidoval předpovědi pro první snížení sazeb před Fedem. Nová data z americké ekonomiky, jako je nejnovější zpráva NFP, data ISM nebo dnešní žádosti o nezaměstnanost, však naznačují, že trh práce se po mírném oživení v prvním čtvrtletí letošního roku začíná stabilizovat.
img

AUD/USD. Jak dopadly australské údaje o trhu práce mimo zemědělství?

22.03.2024 Ve čtvrtek se měnový pár AUD/USD prudce zvýšil a otestoval úroveň 0,66. Po vleklém poklesu pár již druhý den po sobě roste. Za růstem ceny stojí především oslabení dolaru, který reagoval negativně na výsledky březnového zasedání FOMC. Svým dílem však přispěl i australský dolar, kterému se dostalo výrazné podpory v souvislosti s nečekaně silnými údaji z australského trhu práce. Téměř všechny složky zprávy vyšly v zelených číslech, což zmírnilo obavy z toho, že Reserve Bank of Australia do budoucna zváží snížení úrokových sazeb.
img

Fed realizoval ten nejzákladnější scénář, který trh zklamal

22.03.2024 Zklamání. To je slovo, kterým by se dal charakterizovat vývoj na trhu ve středu večer. Nedá se říci, že všichni účastníci trhu očekávali od předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella a americké centrální banky více jestřábí prohlášení a kroky, ale následný pokles dolaru ukázal, že takový scénář očekávala skutečně naprostá většina lidí. Důvody byly velmi jednoduché – nejnovější zpráva o inflaci v USA. Rozhodně nemůžu říct, že by byla neočekávaná (inflace vzrostla přesně v rámci prognózy), ale tady nejde o poměr očekávání/skutečnost, ale o to, že inflace v Americe nemůže klesnout pod 3 % na roční bázi. Na základě toho trh očekával, že by FOMC mohl zpřísnit rétoriku spojenou s měnovou politikou. To se však nestalo.
img

🥈Dožene stříbro zlato❓

21.02.2024 Drahé kovy byly v posledních měsících opět ve zprávách, což souvisí s novými maximy zlata nad 2 100 USD za unci. Při pohledu na poslední tři roky je patrné, že na trhu drahých kovů nedošlo k žádnému specifickému trendu, i když cena samotného zlata zůstala poměrně vysoká. Euforie spojená s palladiem definitivně pominula a i přes velké naděje spojené s platinou zůstává cena tohoto kovu jasně pod 1000 dolary za unci. Investoři se však diví, proč se stříbro obchoduje jen na půli cesty ke svým historickým maximům, přičemž zlato se trvale zapsalo nad 2000 dolarů za unci. Je pravděpodobné, že stříbro dožene zlato a také dosáhne historických vrcholů?
img

Výhled pro EUR/USD na 16. února. Dolar náhle ustupuje

16.02.2024 EUR/USD ve čtvrtek provedl korekci směrem vzhůru a ke konci dne překonal kritickou hranici. Klesající trend v tuto chvíli zůstává zachován, ale pár často koriguje směrem vzhůru, takže prolomení linie Kijun-sen není signálem, který by ukazoval na začátek obratu býčího trendu. Včera měl trh dobrý důvod zbavit se dolaru (nebo vybrat zisky z krátkých pozic). Dvě z amerických zpráv se ukázaly být výrazně slabší, než se předpokládalo. Maloobchodní tržby se v lednu snížily o 0,8 %, zatímco prognózy předpovídaly maximálně pokles o 0,1 %, a průmyslová výroba klesla o 0,1 %, zatímco obchodníci očekávali její růst o 0,3–0,5 %.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Japonsko celkem nečekaně sklouzlo do recese

15.02.2024 Japonsko loni přišlo o postavení třetí největší ekonomiky světa, z této pozice ho sesadilo Německo. V posledním čtvrtletí loňského roku se země nečekaně propadla do recese kvůli slabé domácí poptávce. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila japonská vláda. Zpráva vyvolává nejistotu ohledně plánů japonské centrální banky ukončit v letošním roce svoji mimořádně uvolněnou měnovou politiku.
img

EUR/USD. Dolar je zpátky na dobré cestě. Co nám prozradila nejnovější zpráva?

14.02.2024 Dolar je zpátky na vrcholu. Zpráva o inflaci v USA se postavila na stranu dolarových býků, což prodávajícím umožnilo zatlačit pár k úrovni 1,7. Lednová inflace však nezrychlila, naopak v meziročním srovnání zpomalila. V podstatě proto pár na zprávu reaguje poněkud zdrženlivě.
img

Výhled pro EUR/USD na 13. února. Euro nadále roste pomalým tempem

13.02.2024 Měnový pár EUR/USD pokračoval v korekci směrem vzhůru s nízkou volatilitou. Ve skutečnosti je volatilita nejen nízká, ale dokonce extrémně nízká. Celkově měnový pár nyní nevykazuje žádné pohyby. A pokud nedochází k žádným pohybům, nelze očekávat dobré obchodní signály a vysoké zisky. Proto musíme vydržet a v budoucnu budou signály a pohyby lepší.
C:\fakepath\trader-10012024-49-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy dnes výrazně kolísají, cenu ovlivňují obavy o poptávku a dodávky

10.01.2024 Ceny ropy se dnes pohybují jako na houpačce mezi zisky a ztrátami. Náladu na trhu ovlivňují na jedné straně obavy o dodávky vyvolané napětím na Blízkém východě a situací v Libyi a na druhé straně obavy o poptávku. K těm přispěla nejnovější zpráva o stavu zásob ve Spojených státech v uplynulém týdnu.
C:\\fakepath\\OECD2.jpeg

OECD: Nadnárodní firmy dál vykazují nízký zdaněný zisk, je to důvod k reformě

21.11.2023 Nadnárodní firmy stále vykazují nízký zdaněný zisk, a to i v zemích s vysokou sazbou daně z příjmu právnických osob. Ve zprávě o zdanění nadnárodních společností to dnes uvedla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Podle ní je to důvod ke globální reformě daní. Jurisdikce s vysokými daňovými sazbami představují podle nové analýzy více než polovinu nízko zdaněných zisků, které celosvětově vykazují nadnárodní společnosti.
Související klíčová slova: Index nákupních manažerů | Americká data | Býčí pohyb | Důležitý support | Údaje z USA | Retracement | Jackson Hole | Oživení cen | Long pozice | Průmyslová výroba v eurozóně | EUR | Tempo růstu | Nejnovější data | Nárůst objemů | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Akciové trhy | Australská centrální banka | Cenový pohyb | Nová data | Pip | Pokračování klesajícího trendu | Boční kanál | SEDG | Dow Jones Industrial | Globální daňové dohody | Pravděpodobné výsledky | Statistiky | Sektor informačních technologií | Tržní hodnota akcií | Hospodářský růst v EU | Profesionální obchodníci | Nikl | Trend | Zasedání ECB | Výnosy dluhopisů | Zvýšení cel | Hurikán | Podíl na trhu | Americká zpráva | Trumpova celní politika | Sazby daně | Pokles indexu | ISM ve službách | Rob Haworth | Britská libra | Časovaná bomba | Výkyvy | Index aktivity | Reakce trhu na zprávu | Chování trhu | APP | Akcie vzrostly | Depozitní sazba | CME futures | Pravděpodobnost | EURO 2024 | Model GDPNow | Atraktivní investice | Pohyby cen | Dolarový index | Snížení cen | Break-Even | Diverzifikace | Expanze | Růst zaměstnanosti | Údaje o inflaci | Pokles dolaru | Směrnice | Výhled | Medvědí výhled | Hedgeři | Rostoucí inflace | Cena zlata | Vývoj inflace v Eurozóně | Burza | Zprávy z USA | Hrubý domácí produkt (HDP) | Těžký začátek | Hospodářský růst eurozóny | Proti trendu | Souhrnný index nákupních manažerů (PMI) | Commercials | Klouzavé průměry | Obavy investorů | EQIX.US | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | EIA | Růstový pohyb | Růst cen | Fotovoltaika | Zdanění nadnárodních společností | Makroekonomické zprávy | Recese ve Spojených státech | Thomas Martin | Hodinový graf | Švýcarská banka UBS | Člen rady guvernérů | Objemy prodeje | Společnost NOC | Vybírání zisků | Obchodní seance | Zpráva NFP | Uvolnění měnové politiky | Válka na Blízkém východě | Nejdůležitější ekonomické události | Analýzy | Nezaměstnanost | Vysoké riziko | Hurikán Francine | Vlnová analýza | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní signály | Proražení | Hlavní události | Pohyby trhu | Americký prezident | Příkaz | Zprávy o inflaci | Zrušení cel | Spike | Bydlení | Představitelé Fedu | Faktor Donalda Trumpa | Technický analytik | Irsko | Krize v Německu | Poptávka po stříbře | Úmrtnost | Trumpová | Maloobchod | Vývoj ceny ropy WTI | Zaměstnanost | Coca-Cola | Nákup dolaru | Výrazný růst | Daně z příjmů | Ekonomické zpomalení | Spotřebitelské inflace | Výprodeje | Trh se stříbrem | Makroekonomické reporty | Reserve Bank of Australia | Medvědí signál | Gap | Růst eurozóny | Flat | Pozice Managed Money | Zpráva CFTC | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Pohyb ceny | Závislost na USA | Ekonomiky | Korekční pohyb | Thomas Barkin | Výkon | Zasedání FED | Volatilita | Covid | Klíčové oblasti | Klesající trend | Rostoucí obavy | Japonská vláda | Donald Trump | Index ISM ve službách | Významné riziko | Snížení nákladů | Výsledky za první čtvrtletí | Inflace | Peníze | Brent | Prudký pokles | Politika | Indikátor | Očekávání | Střední hodnota | Odvetná cla | Suroviny | Úrokové sazby | GLOBALT Investments | Vyšší výnosy | Posílení eura | Trump včera | Reakce trhu | Makroekonomické indikátory | Průmysl | Míra nezaměstnanosti v EU | Obchodní týden | Majetek | Evropské měny | Hlavní úrokové sazby | Denní pokles | Zásoby ropy | Americké volby | Nárůst poptávky | USD za tunu | Listopadová inflace | Nákupy | Růst | Příležitosti | Euro roste | Snížit úrokové sazby | Americká lehká ropa | Zasedání FOMC | Silnější support | MiFID II | Dnešní ekonomický kalendář | BreakEven | Sentiment na trhu | Prognóza | Souhrnný index | Použití finanční páky | Asset management | Trh práce | Dnešní seance | Hrozba | Vývoj ceny ropy Brent | EQIX | CL | Sektor spotřebního zboží | Růst amerického dolaru | Válka | Pochybnosti | Zpráva | Býčí výhled | Výroba v eurozóně | Největší hráči | Objem obchodů | Negativní dopad | Long | Nejvyšší soud | Chování | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Rozhodnutí soudu | Pracovní dokument | Akcie Boeingu | Harris | Graf | Dolary | AUD | JOLTS | Prodej dolaru | Meziroční růst | Olympijské hry | Zdravotní péče | Investujte zodpovědně | Oslabení eura | Trh | Reálný HDP | Hodnota dolaru | Centrální banky | Amazon | Makroekonomické události | Portfolio manažer | Open | Očekávání trhu | Celní politika | Rozdílové smlouvy | Dot plot | Index | Studie | Futures | Měď | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Nabídka | USA | Autopilot Tesly | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Nejistoty | Snižování sazeb | Společnost Heineken | Počasí | Zlaté slitky | Kapitál | CME FedWatch | Posílení | Upravený zisk | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Agentura Reuters | Arm Holdings (ARM.US) | Trading | Makroekonomická data | Silný růstový pohyb | Nejdůležitější události | S&P | xStation | Obchodní signál | Anheuser-Busch inBev | Unie | Nepředvídatelnost | Inflace ve Spojených státech | Hedgeové fondy | Inflace PCE | Trumpovo rozhodnutí | Vice | První obchodní den | Ekonomický kalendář | Řetězec | Obchodování na Wall Street | Pozornost | Růstové trendy | Ekonomická aktivita v USA | Ocel | Pokračující medvědí trend | Zpráva o vývoji inflace v USA | Reakce trhů | Volatilní období | Francine | Očekávání analytiků | Futures kontrakty na bavlnu | Ropa | Opatření | Deficit | Majetek světových miliardářů | Volatility | Společnost Arm | Další růst | ARM.US | Podnikání na kapitálovém trhu | Zavádění cel | Počet pracovních míst | Inflace v eurozóně | Snížení poptávky | Inflační faktory | Zpráva o inflaci | Sell | Oblasti rezistence | Společnosti | Americké měny | Váhání | Stabilní růst | Virus | Obchodní války | Konference FOMC | Ifo | Nomura | Nejnovější údaje | Momentum | Asahi Group Holdings | Pozornost obchodníků | HDP Španělska | Výhled pro GBP/USD | Rada guvernérů | Domácnosti | Kontrakty na bavlnu | Viceprezident | Burze | Cena plynu | Příležitost ke vstupu | Dna | Zboží z Mexika | Poptávka na trhu práce | Důvod k reformě | Tržní sentiment | Šíření viru | Makroekonomická zpráva | Elektromobily | Technologický index Nasdaq | Zprávy euro | Zrychlení inflace v eurozóně | Vývoj inflace | Zpráva Commitment of Traders | Dow Jones Industrial Average | Sektor služeb | Pohyb trhu | Fair Value | Poměr cen | Futures kontrakty | Pandemie nemoci | Objem majetku | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Maloobchodní tržby | Analytici | Závislost | Marketingová komunikace | Dobré obchodní signály | Obchodní sankce | Stříbro | Wonderinterest | Tlak na akcie | Autopilot | Obchodovat | Cla na dovoz | Ekonomické vyhlídky | Výsledky Tesly | Exponenciální klouzavý průměr | Globalt | Vyšší sazby | Finance | Pozornost trhu | Michigan | ETF | UTC | Nejhorší výsledek | Dluhopisy | Firma | Obchodníci | Poptávka | Zboží dlouhodobé spotřeby | Odpor | Globální hrubý domácí produkt | Vývoj hodnoty | Technologický vývoj | Nárůst výnosů | Signál k nákupu | Klouzavý průměr | Powellův projev | Rok 2025 | UBS | Očekáváná událost | Podnikání | Zpomalení inflace | MIFID | Problémy | | Kanadský dolar | Plán obchodování | Participace | Minimální sazby daně | Index PMI | Bank of Canada | Dnešní údaje | Asahi Group | Pohyby dolaru | Poptávka po zlatě | Ropná společnost | Cenová akce | Ekonomové | Christine Lagarde | Boeing | LPL | Spojené státy | Bollingerova pásma | Anheuser-Busch InBev | Commercials (hedgeři) | Libyjská Národní ropná společnost | Vývoj | Indexy PMI | Euro posiluje | Tržby Tesly | Časový rámec | Úroveň rezistence | Managed Money | Wonderinterest Trading Ltd | Počet obyvatel | Ceny benzínu | Konkurenceschopnost | Volby | Japonská ekonomika | Plánování | Short pozice | COTTON | Cena stříbra | Sankce | Volatilní | Technologický index | Poptávka po dolaru | Riziko ztráty | EUR/USD | FAIR | Varování | Majetek miliardářů | Pandemie | Výprodej dolaru | Konsolidace | Zdaněný zisk | Další vývoj | První odhad | Prazdroj | Měnové politiky | G20 | Obchodní dohody | Fiskální politika | Výdaje | Výnosy | Odhad HDP | Rozvaha | Růstový potenciál | Denní volatilita | Dow Jones | Velké ekonomické krize | Obchodní jednání | Fair Value Gap | Investiční strategie | Bezpečný přístav | ARM Holdings | Částečný úvazek | CNY | Vyhlídky amerického dolaru | Jurisdikce | Miliardy dolarů | ADP | Joe Biden | Faktor Trump | Cena komodity | Společnost Arm Holdings (ARM.US) | Investiční doporučení | Vládní výdaje | Stabilní růstový trend | Texas Instruments | Cenové pohyby | Změny úrokových sazeb | Poptávky po dolaru | Fabio Panetta | Vítězství | Platební bilance | Růst mezd | Luis De Guindos | Odvětví | Obchodní příležitosti | Sazby | Akcie na newyorské burze | Trh s elektromobily | Americké automobilky | Otevření obchodu | Švýcarská banka | Komise v přenesené pravomoci | Pomalejší inflace | Cena severomořské ropy Brent | Nesoulad | Prohlášení | Nerozhodnost | Generální ředitel | Snížení úrokových sazeb v USA | Průzkum | Firmy | Equinix (EQIX.US) | Průměrování | Daňové dohody | Panika | Zajištění | Zemědělství | Napětí mezi USA a Čínou | Překážky | Fair Value Gap (FVG) | Vyšší ceny | Hodnota akcií společnosti | Povětrnostní podmínky | Commitments of Traders (COT) | Nejnovější zpráva OECD | Nová cla | Investování | Býčí nebo medvědí | Fed | Nonfarm Payrolls | Index spotřebitelské důvěry | Rozpočtový deficit | Účastníci trhu | Prodejní signál | Hry | Nezávislost Fedu | Rivian | Trhy | Georgia | Rizika | Celosvětový trh | Eurozóna | Commitment of Traders | ISM | Pšenice | Nízký zdaněný zisk | Zpomalování inflace | Futures na bavlnu | Prodávající | Hodnota akcií | xStation 5 | Obnovení růstu | Rostoucí inflační očekávání | Úřad pro energetické informace | Růst ekonomiky | Stagflace | Cenový vývoj | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Chuť k riziku | Bilance | Tesla | Sportovní události | Miliardář | Skepse | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Poradenství | ICT | CAD | Růst ekonomiky eurozóny | Zpráva OECD | Deeskalace | Na burze | Analytička | Společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Ceny bavlny | Nákupy dolaru | USDIDX | SolarEdge | EBITDA | Reporty | Fundamentální pozadí | Obchod | Inflace v Austrálii | Výrobní náklady | Společnost Arm Holdings | Ceny ropy Brent | AUD/USD | Světoví lídři | Vývoj na trhu | Riziko | Analytik | Minimální zisk | Klesající ceny | JPY | USDX | Údaje o HDP | Finanční trh | Trend na trhu | Meta | Portfolio | GBP | Spekulativní pozice | Čína | Úrovně supportu | Ceny | Financování | Dynamický růst | Hrozba recese | Recese | Vyjádření představitelů | Pokles | Oslabení amerického dolaru | LPL Financial | Války | Impuls | Ukrajina | Analýza a prognóza | Zemědělské komodity | Data z trhu práce | Centrální banka | Předpovědi | ABNB | Doporučení k obchodování | WTI | Stavební povolení | SMA | Divergence | Evropské centrální banky | MACD | Komuniké | CFTC | Libra | Výkon trhu | Odborníci | Cena severomořské ropy | Investments | Wonderinterest Trading | Celní politiky | Slábnoucí dolar | Stratég | Současná cena | Instituce | Anomálie | ABNB.US | Vstup do trhu | Plodiny | Výnos | Indikátor Ichimoku | Zasedání RBA | Miliardáři | Pokles ekonomiky | Index DOW | IHNED | Prognostici | Kapitálové výdaje | Počet nakažených | Index Nasdaq | Oživení cen ropy | Pár USD/CAD | 256/2004 | Automatic Data Processing | Olívia Lacenová | Rozhovor | SNOW | Minulá výkonnost | Historická maxima | Nadnárodní firmy | Rozhodnutí FOMC | Obchodní den | Singapur | Vietnam | Ceny akcií | Ceny energií | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Velké instituce | Index Dow Jones Industrial | MarketWatch | Euforie | Írán | EPS | Jestřábí postoj | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Pracovní místa | Tržní hodnota | AT&T | Zisk | Bank of England | EURUSD | Den D | Bezpečný dolar | Finanční ředitel | Dovoz | Nasdaq Composite | Pozitivní zprávy | Obchodování | Býčí sentiment | Falešné proražení | Prezident | Růst inflace | Výdaje na osobní spotřebu | Analýza páru EUR/USD | Souhrnný index nákupních manažerů | Evropa | Pokles produkce | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Kupující | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Údaje | Automobilky | Ekonomické události | Biden | Obchody | Velcí spekulanti | Index CPI | xStation5 | ProCent | Platforms | Zvýšení těžby | Síla dolaru | Japonský HDP | Portfólia | Japonsko | Bollinger Bands | Příležitosti k prodeji | Aktivum | Společnost XTB | CARA | U.S. Bank | Situace | Růst dolaru | Vybírat zisky | Google | Tržby | Konsensus | Býčí trh | Signály | Obavy o poptávku | Cizí měny | Americké akciové trhy | Dodavatelský řetězec | HDP | Načasování | Optimismus | Dolar | Další posilování | Euro | Investování je rizikové | JP Morgan | Zpomalení růstu | Zdanění | Fibonacciho úrovně | USD/CAD | Obchodní bilance | Vyšší inflace | Výprodej | Zápis ze zasedání FOMC | Carlsberg | ČTK | Novinky | Pozitivní výhled | Vyšší úroveň | Ztráty | 1D | Spojené arabské emiráty | Technický výhled | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | Slabost dolaru | Akcie | Medvědí trend | Prodejní pozice | Mississippi | Kupci | Nižší úrokové sazby | Největší ekonomiky | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Výhody | Podniky | Lucid | Index spotřebitelských cen | ZIL | Štěstí | Asijské seance | Vývoj ceny | Býčí trend | Dodavatelské řetězce | Index cen | Změny na trhu | Převis | Reuters | Hodnota společnosti | Index PPI | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Technologie | Analýza EUR/USD | Prognózy | Airbnb | Kurz | Daně | Dnešní zpráva | Index Dow Jones Industrial Average | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Veřejné služby | Americká ekonomika | Růstový trend | Index cen výrobců | Nezaměstnanost v eurozóně | Pivovary | COLI | Výsledky | Silnější dolar | Sport | Střední třída | Investice | Traders | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Doporučení pro obchodování | Rally | Investujte | Konkurence | Pokles inflace | Nezávislost | Komunikace | Lehká ropa WTI | Bod | Vnímání | Americký soud | Ekonomika eurozóny | Value Gap | Ekonomická aktivita | Stratég firmy | Makrodata | Zisky | Soukromá spotřeba | Delta | Zaměstnanci | Fondy | Zotavení | Equinix | Oslabení dolaru | Kontrakce | Ukazatel | Dlouhá pozice | Korporátní zprávy | Obchodní politika | Měny | Inaugurace | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Heineken | Hospodářský růst | Spread | UST | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Iracionální | Vývoj ceny ropy | Signál | WASDE | Organizace | Ceny surovin | Jižní Korea | Technologičtí giganti | FedWatch | Rozšíření | Technická analýza | Plány | Smíšené výsledky | Důležitá data | COVID-19 | Béžová kniha | Cenové tlaky | Pozitivní signál | Brusel | NFP | Konvergence | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Nové zprávy | Elon Musk | ZEW | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Americké centrální banky | Příjmy | Index US100 | FVG | Fiskální rok | Prodej | Rok 2024 | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | Evropská unie | Rozvoj | Silný růst | ICE | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Evropská ekonomika | Míra | Pandemie nemoci COVID-19 | Vyšší mzdy | University of Michigan | Současný trend | Korekce | Výrazný pokles | Tržní ceny | HDP eurozóny | Výkonnost | Aktivita investorů | Mluvčí Bílého domu | Pokles libry | Index S&P 500 | Instrument | GDPNow | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Přehled | Obraty | Měnová politika eurozóny | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Stavebnictví | Krize | Rostoucí trend | TIPS | OECD | Měnový trh | HDP USA | Akcie firem | Index nákupních manažerů (PMI) | Dlouhé (long) pozice | S&P 500 | JDE | MT4 | Růst tržeb | Cena | EU a USA | Příkaz stop-loss | Plzeňský Prazdroj | Německo | Apple | Příkaz Stop | Americký trh | Arm | Snížení sazeb | DOT | CME Group | Drahé kovy | Zastavení výroby | Možnost diverzifikace | Medvědi | Zavedení cel | EMA | Zpráva CoT | Hliník | Japonský trh | Podhodnocený | Akcie společnosti | Obchodní válka | Oscilátory | Zlato | Ekonomika | Evropské méně | Inflace v Německu | Pozitivní výsledky | SEC | Komentáře Fedu | Míra nejistoty | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Ekonomické krize | Indikátor MACD | Práce | Investiční příležitosti | Cíle | Kryptoměny | Holding | Banky | Buy | Kotace | Šance | Daně z příjmů právnických osob | Očekávaný růst | PMI v eurozóně | Wall Street | Průlom | Analýza | ČR | XTB | Meta Platforms | Výraznější pokles | Bavlna | Pozice | Současná situace | Portfolia | Zájem obchodníků | Pullback | TTF | Dlouhé pozice | Lídři | Sestupný trend | Medvědí trh | Americká lehká ropa WTI | Support | Nezaměstnanost mladých | McDonald's | Texas | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Uvolňování měnové politiky | Soud | Import | Mluvčí | Služby | Lednová inflace | Vybrat zisk | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Index ISM | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Šílenství | Stop-Loss | Politická krize | Spotřebitelé | Přecenění | Vstupovat do obchodu | Měnový pár GBP/USD | Polsko | Ekonomické trendy | Airbnb (ABNB.US) | Ceny potravin | Rezistence | Index Dow Jones | Zpráva COT | Dobrá investice | W1 | Ichimoku | Nařízení | Ropy | Prudké pohyby | RBA | Struktura | Výrobní sektor | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Americké ekonomiky | Jádrový index | Obchodní vztahy | Krátké (short) pozice | Čínský výrobce | USD | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Globální pandemie | Významné změny | Emoce | Nové příležitosti | PMI ze sektoru služeb | Inflace ve Spojeném království | D1 | HDP v USA | Globální vývoj | Odhad inflace | US500 | Posilování amerického dolaru | USDA | Posilování eura | Vývoj akcií | Analytička společnosti | Federální rezervní systém | Přebytek obchodní bilance | Průraz | Australský dolar | Pokles HDP | Propad | Dezinflace | Sezónní faktory | Trh s futures | ANO | Pokles eura | Významné zprávy | Finanční ztráty | Agentura AP | Výhled na příští rok | Růst eura | Nemovitosti | Data z americké ekonomiky | Oblast supportu | Kanada | COT (Commitment of Traders) | Nejistota | Plný úvazek | CME | Makroekonomické údaje | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Makroekonomický kalendář | Výhled pro EUR/USD | Nvidia | Libra klesá | Indexy | Break Even | Americký dolar | US100 | Evropská centrální banka | ECB | Ekonomiky eurozóny | Výkonnost akcií | Zinek | Velikost pozice | Měnová politika | Doporučení | Inflační očekávání | Body | Zvýšení inflace | Korekční fáze | Payrolls | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | Vysoké zisky | EU | Miliardy | ARM | Úroveň supportu | Caixin | Materiály | PMI ve službách | Spekulanti | Prodeje | Zpráva o vývoji inflace | Pracovní síly | Akciový trh | Rizikový apetit | Jerome Powell | Ukazatele | Měnový pár | Nové údaje | Strukturální změny | Banka | CPI v eurozóně | Země eurozóny | Tchaj-wan | Markit | Nadnárodní společnosti | Významné události | Banka UBS | CNBC | Další pokles | Americký HDP | COT | Hospodářský výhled | Ocenění
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Nejnovější fundament
Nejnovější makroekonomické údaje
Nejnovější prognóza
Nejnovější prognóza OPEC
Nejnovější statistické údaje
Nejnovější statistika
Nejnovější trendy
Nejnovější údaje
Nejnovější údaje o inflaci
Nejnovější výsledky

Následující klíčová slova

Nejnovější zpráva OECD
Nejnovější zprávy
Nejnovější zprávy ze světa
Nejnovější zprávy z trhů
Nejobchodovanější akcie
Nejobchodovanější CFD
Nejobchodovanější CFD akcie
Nejobchodovanější emise
Nejobchodovanější komodity
Nejobchodovanější krypto produkt
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding NEW
Potvrďte prosím... Zavřít