Úterý 19. březen 2024 05:07
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple pivot points
reklama
Fintokei SwiftTrader

Ceny zeleniny

img

Ceny v průmyslu mírně nad očekáváním trhu

18.03.2024 Ceny průmyslových výrobců v meziměsíčním srovnání vzrostly ve srovnání s letošním lednem o 0,5 %, oproti únoru minulého roku jsou nižší o 0,9 %. Meziroční číslo představuje nižší pokles, než očekávala naše i tržní prognóza. Ceny zemědělských výrobců stejně jako v lednu stouply meziměsíčně o 0,7 %, ale meziročně klesly o 18,7 % a trend poklesu cen na začátku potravního řetězce tak trvá již deset měsíců.
img

Inflace rychle brzdí. Mnozí se začínají bát deflace

11.03.2024 Český statistický úřad dnes zveřejnil data o únorové inflaci. Spotřebitelské ceny meziměsíčně vzrostly o 0,3 %. Tento vývoj byl ovlivněn zejména vyššími cenami v oddíle doprava a v oddíle rekreace a kultura. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v únoru o 2,0 %, což bylo o 0,3procentního bodu méně než v lednu.
img

Inflace v Česku dále výrazně klesá, nejníže od roku 2018. Padají ceny zeleniny – už nejen i zemědělců, ale i v obchodech, takže poprvé právě od roku 2018 je inflace přesně na inflačním cíli ČNB, v EU je podle všeho šestá nejnižší

11.03.2024 Únorová míra inflace činí v Česku rovná dvě procenta v meziročním vyjádření. Poprvé od konce roku 2018 se tak míra inflace ocitá přesně na cíli České národní banky. Od ledna 2019 včetně byla vždy nad tímto cílem.
img

Meziroční propad cen v průmyslu

28.02.2024 Ceny průmyslových výrobců v lednu meziměsíčně vzrostly o 2,5 %, tedy méně, než očekávala naše prognóza, naopak více než predikoval trh. V meziročním srovnání byly nižší o 1,8 % a jedná se o první pokles od listopadu 2020. V případě cen zemědělských výrobců byl zaznamenán meziměsíční nárůst o 0,7 %, ale v meziročním srovnání pokračoval trend trvající již 9 měsíců, kdy ceny padaly, tentokrát o téměř 20 %.
img

Existuje prostor pro další zlevňování potravin

16.11.2023 „Vzhledem k meziročnímu poklesu cen zemědělských výrobců existuje prostor pro další zlevňování potravin na pultech obchodů. Nedostatečná konkurence na českém trhu však způsobuje, že pokles cen v obchodech má výrazně pozvolnější tempo, než když dochází ke zdražování,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

BREAKING: Inflace na Slovensku na úrovni 7,1 %

15.11.2023 Meziroční inflace dosáhla v říjnu 7,1 %, což je o 1,1 procentního bodu méně než v předchozím měsíci. To je samozřejmě způsobeno tím, že z ročního období sledování postupně opouštíme měsíce, kdy ceny rostly výrazněji, a vstupujeme do současných měsíců, kdy ceny vzrostly pouze o 0,2 %. Meziměsíčně vzrostly ceny v 11 z 12 námi sledovaných odvětví. Nejvýrazněji se to projevilo u cen potravin, které rovněž vzrostly o 0,2 %.
img

Ceny zemědělských výrobců umožňují zlevňovat potraviny v obchodech

18.09.2023 „Vzhledem k prudkému poklesu cen zemědělských výrobců a zlepšující se situaci na energetických trzích již nic nebrání zlevňování potravin v obchodech. Jestliže potravináři a obchodníci přesto nebudou zlevňovat, tak budou zneužívat svého postavení na úkor zákazníků,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Inflace se po více jak roce dostala pod 10 %

13.07.2023 V souladu s našim i tržním očekáváním tuzemská inflace zamířila v červnu do jednociferných čísel a spotřebitelské ceny vzrostly meziročně o 9,7 %. Meziměsíčně došlo ke zvýšení cen o 0,3 %. Z meziročního pohledu je inflace nejnižší od prosince 2021, kdy ceny rostly o 6,6 %. V lednu 2022 se meziroční růst již přiblížil 10 %. Rychle klesající meziroční inflace je zapříčiněna zejména vyšší srovnávací základnou, inflační tlaky v rámci tuzemské ekonomiky ale zůstávají i nadále poměrně široké a hlavní nejistota tak panuje ohledně dlouhodobějšího návratu k 2% inflačnímu cíli ČNB. Nad cílem podle našeho odhadu setrvá inflace i v průběhu roku 2024.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Meziroční inflace v květnu činila 11,1 pct., meziměsíčně ceny stouply o 0,3 pct.

12.06.2023 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v květnu zpomalil na 11,1 procenta z dubnových 12,7 procenta. Meziměsíčně ceny stouply o 0,3 procenta. Oznámil to dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Loni v květnu činil meziroční nárůst cenové hladiny 16 procent. Nynější mírnější nárůst cen je tak dán i vysokou srovnávací základnou z loňského roku. Pokles cen statistici v květnu zaznamenali ve srovnání s loňskem jen v dopravě díky zlevňování paliv. Značně meziročně zdražil třeba cukr nebo plyn, a to o desítky procent.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Meziroční inflace dosáhla v dubnu 12,7 pct, tempo růstu cen dál zpomalilo

11.05.2023 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v dubnu zpomalil na 12,7 procenta z březnových 15 procent. V meziměsíčním srovnání ceny klesly o 0,2 procenta, oproti březnu zlevnily zejména potraviny, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen zmírnilo potřetí za sebou, inflace je nejnižší od loňského března, kdy rovněž činila 12,7 procenta.
C:\fakepath\Cina-ekonomika-2.jpg

Spotřebitelské ceny v Číně v dubnu rostly nejpomaleji za dva roky

11.05.2023 Spotřebitelské ceny v Číně vzrostly v dubnu v meziročním srovnání o 0,1 procenta, což byl nejpomalejší růst od února 2021. Tempo růstu zpomalilo z březnových 0,7 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad. Podle analytiků slabý růst spotřebitelských cen naznačuje, že domácí poptávka zůstává nevýrazná a k oživení druhé největší ekonomiky světa po skončení pandemie nemoci covid-19 bude možná zapotřebí více stimulů.
img

Výrobci dál zdražují, ale pomalejším tempem

15.03.2023 „To, že inflaci zřejmě dochází dech, potvrzuje vývoj cen výrobců. Výrazné zlepšení situace hlásí průmyslníci i zemědělci. K poklesu tempa růstu cen výrobců přispívá nižší poptávka ze strany spotřebitelů, kterým se propadají reálné příjmy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Červencová inflace překvapila pomalejším růstem

10.08.2022 Česká inflace v červenci pravděpodobně dál zrychlila, ovšem o poznání méně, něž jsme očekávali my i trh. Meziměsíčně vzrostly ceny o 1,3 % (oproti odhadu 2,6 %) a meziročně tak zrychlila “pouze” na 17,5 %. Velká část překvapení šla pravděpodobně na vrub pomalejšího zdražování energií - elektřina o 1,5 % a plyn o 1,3 %. Je proto pravděpodobné, že další výraznější navýšení cen nás čeká v průběhu srpna a září. A možná bude zdražování pokračovat i nad rámec dosud ohlášených změn ceníků - ceny elektřiny na (pro nás) relevantních burzách v průběhu posledního měsíce dál vzrostly a pohybují se okolo desetinásobků dlouhodobých průměrů.
C:\fakepath\trader-05072022-6-zm.jpg

Austrálie zvýšila hlavní úrokovou sazbu o půl procentního bodu

05.07.2022 Australská centrální banka (RBA) na dnešním zasedání svého měnového výboru zvýšila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 1,35 procenta. Od května už základní úroky zvýšila o 1,25 procentního bodu, což představuje nejrychlejší sérii změn od roku 1994. Banka naznačila další zvyšování, přestože v zemi hrozí hospodářský pokles v důsledku snah omezit prudce rostoucí inflaci.
img

Ceny na vstupech dále rychle rostou

16.06.2022 Ceny během května opět rostly ve všech primárních okruzích. Nejdramatičtější nárůst zaznamenaly za jediný měsíc ceny zemědělských producentů, když se zvedly o téměř šest procent. Oproti loňskému květnu byly vyšší o téměř 40 procent. Vedle cen energetických komodit, pohonných hmot a bydlení se tak ceny potravin stávají významnou inflační položkou.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Meziroční inflace v září zrychlila na 4,9 procenta

11.10.2021 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku potřetí za sebou výrazně zrychlil. V září se inflace zvýšila na 4,9 procenta, což bylo o 0,8 procentního bodu více než v srpnu. Vyšší meziroční růst byl naposledy v roce 2008. Vývoj ovlivnily zejména ceny za bydlení a dopravu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici zrychlení inflace očekávali, předpokládali ale nižší tempo.
img

Dvanáct pandemických trendů českého trhu s nemovitostmi

24.06.2021  V únoru 2021 se průměrná sazba hypoték dostala na své pandemické dno, 1,93 procenta. V březnu už nepatrně vzrostla na 1,94 procent – růst pak pokračoval i nadále, v květnu dokonce nad úroveň dvou procent. Mnohaleté dno je tedy již za námi. Hypotéky jsou ale z dlouhodobého hlediska stále levné. Jejich cena půjde už jen nahoru, bankám totiž citelně zdražují zdroje, jimiž poskytované hypotéky kryjí. Češi se proto snaží vzít si hypotéku právě nyní, když je stále velmi levná, a nechtějí tak propásnout příležitost. Mezinárodní investoři nyní očekávají, že Česká národní banka kvůli inflační hrozbě zvýší v příštích dvanácti měsících svou základní úrokovou sazbu hned čtyřikrát, ze současné úrovně 0,25 až na 1,25 procenta. V rámci skupiny 37 zemí organizace OECD očekávají mezinárodní investoři agresivnější zvyšování základní sazby než v ČR už jen ve třech zemích, a to v Kolumbii, Chile a Mexiku. Dramaticky vyšší sazby ČNB jsou příznakem nového makroekonomického prostředí v ČR, v němž citelně půjdou nahoru – budou muset – také sazby hypoték.
img

Růst cen zkrotí vyšší úrokové sazby

10.06.2021 „Rychlé tempo zdražování bude nutit centrální bankéře, aby zvýšili úrokové sazby v ekonomice. Tím skončí éra uvolněné měnové politiky v České republice. V důsledku tohoto vývoje se zvýší úroky na hypotékách a kurz koruny bude posilovat vůči euru i dolaru,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Deset důvodů, proč si Češi rekordně berou hypotéky: Tak jak svět čekají citelný růst úroků v ČR v následujících dvanácti měsících, zároveň své hypotéky rekordně refinancují - tedy si je zlevňují

19.05.2021 Češi doslova šílí po hypotékách. V dubnu proto banky v ČR sjednaly hypotéky za více než 39 miliard korun, což je druhý nejvyšší objem v historii ČR, po letošním březnu.
img

Inflace překvapuje posunem nad 3 %

11.05.2021 Spotřebitelské ceny v dubnu meziročně vzrostly o 3,1 % oproti 2,3 % v březnu a skončily tak výrazně nad odhadem trhu včetně našeho. V meziměsíčním srovnání došlo k růstu o 0,5 %, přičemž se očekávalo obdobné tempo jako v březnu (0,2 %).
img

10 důvodů, proč si Češi rekordně berou hypotéky

21.04.2021 Češi doslova šílí po hypotékách. V březnu proto banky v ČR poskytly hypotéky za naprosto rekordních 44,7 miliardy korun. To je o skoro 50 procent více, než kolik činil dosavadní rekord. Ten z letošního února, kdy banky „udaly“ hypotéky za 29,9 miliardy korun.
img

Inflace je pod kontrolou. Motoristé a kuřáci však nebudou mít radost

13.04.2021 „Éra levného tankování skončila. Ceny pohonných hmot začaly přispívat k růstu inflace. Lidé si navíc výrazně připlatí i za nákup automobilů, takže jsme svědky výrazného zdražování osobní přepravy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Potraviny v Česku zdražují nejrychleji za více než třináct let. Pro vládní politiky je to další špatná zpráva

12.02.2021 Kilogram vepřové pečeně zdražil mezi prosincem a lednem o 10,70 kč. Polotučné mléko o skoro korunu. Máslo v přepočtu na kilogram bylo oproti prosinci dražší o bezmála čtyři koruny. Výsledkem toho všeho je nejprudší meziměsíční cen potravin a nealkoholických nápojů za posledních více než třináct let. V lednu 2021 totiž potraviny a nealkoholické nápoje meziměsíčně zdražily o 3,1 procenta. V tomto miléniu zdražily výrazněji jen jednou, a to právě před více než třinácti lety, v listopadu 2007, kdy z měsíce na měsíc poskočily o rovná čtyři procenta.
img

Češi čelí nepříjemně vysokému růst cen i letos, a to potravin, zeleniny či brambor. Stoupají také ceny v průmyslu, roste pravděpodobnost, že ČNB zvýší úroky už letos

12.02.2021 Spotřebitelské ceny v lednu v ČR rostly výrazně více, než se čekalo. Meziroční inflace dosáhla úrovně 2,2 procenta, takže oproti prosinci zvolnila jen o desetinku procentního bodu. Česká národní banka přitom ve své aktuální prognóze počítá s inflací 1,7 procenta. Stejnou úroveň inflace předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů čeští i mezinárodní analytici oslovení agenturou Bloomberg. Klíčovým důvodem rychlejší než předpokládané inflace je poměrně výrazný růst cen potravin, zejména pak zeleniny, ale také alkoholu a tabáku. Ceny zeleniny a například i brambor vzrostly mezi prosincem 2020 a lednem 2021 o více než deset procent. O takřka deset procent byly meziměsíčně dražší také vajíčka. Lednový vývoj cen potravin v ČR zapadá do globálního vývoje jejich cen, neboť ty podle údajů Organizace OSN pro výživu a zemědělství v lednu rostly nejvýrazněji od července 2014. Ve světě zdražuje hlavně obilí, cukr a rostlinný olej. Za globálním růstem cen potravin stojí kombinace rapdině se zvyšující poptávky v zemích typu Číny, které se zotavují po loňském pandemickém šoku, a slabší úrody, například cukrovky v EU. V meziročním pohledu se pak specificky v ČR projevilo loňské poměrně citelné zvýšení spotřební daně na lihoviny a tabák. Takže alkohol a právě i tabák zdražovaly v lednu meziročně opět o bezmála deset procent.
img

Inflace brzdí díky levnějším potravinám, jádrová inflace zůstává zvýšena

13.01.2021 Díky výraznému poklesu cen potravin zpomaluje inflace více, než se čekalo. Jádrová inflace se drží zvýšených úrovní. Stále počítáme s tím, že inflační tlaky budou zvolňovat kvůli oslabené poptávce. Začátkem roku by inflace měla zamířit pod 2 %. Inflace je pod očekáváním trhu i ČNB a spekulace na budoucí růst sazeb klesají.
img

Inflace dál brzdí díky potravinám

13.01.2021 Spotřebitelské ceny v ČR v prosinci oproti listopadu klesly v průměru o 0,2 %. Meziroční tempo růstu cen tak dále zpomalilo na 2,3 % z předchozího tempa 2,7 %. Náš i tržní odhad počítal se zpomalením na 2,6 %. Hlavním důvodem rychlejšího zpomalení inflace je výraznější pokles cen potravin, kde klesly především ceny zeleniny. Ceny u čerpacích stanic vzrostly naopak trochu rychleji, než jsem odhadovali. Zvyšovaly se dále ceny alkoholu a tabáku.
img

Došlo ke zkrocení inflace

10.11.2020 „Inflace se konečně vrátila do svého tolerančního pásma. Vysoké ceny však stále nepříjemně doléhají na domácnosti, kterým se v průběhu koronavirové krize snížily příjmy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Analýza makroindikátorů: Inflace dál zpomalila díky zlevnění potravin

12.10.2020 Spotřebitelské ceny v ČR v září klesly pod odhad trhu i prognózu ČNB. Kromě sezónních pohybů za tím stálo zejména výraznější zlevnění potravin. V dalších měsících čekáme další ústup inflace. ČNB bude zatím vyčkávat, zatímco finanční trh spekuluje na pokles úrokových sazeb.
img

Dynamika spotřebitelských cen polevila

12.10.2020 Spotřebitelské ceny v září minuly náš i tržní odhad, když v meziročním vyjádření poklesly o 3,2 %, což je o dvě desetinky méně než jsme očekávali. V meziměsíčním vyjádření došlo k poklesu o 0,6 % oproti srpnové stagnaci. Ceny přitom klesaly i v září minulého roku, což připravilo nízkou srovnávací základnu. I přesto se dostavilo snížení cenové dynamiky. Náhled do struktury inflace ukazuje, že došlo k prohloubení dezinflace. Ceny položek, které ve stejném období minulého roku zdražovaly, se letos zvýšily méně. Například v oddíle vzdělávání, kde v září začátkem školního roku tradičně rostou ceny, byl letos nárůst nižší. Zatímco v září 2019 ceny ve vzdělávání meziměsíčně přidaly 3,7 %, v září 2020 jen 2,5 %. Pomaleji rostly také ceny imputovaného nájemného. Na druhé straně pak u některých položek klesly ceny výrazněji, než minulý rok. Například ceny potravin a nealkoholických nápojů letos v září poklesly o 1,2 %, zatímco v září 2019 o 0,6 %.
img

Inflace pokračuje v ústupu

12.10.2020 Spotřebitelské ceny v ČR se v září oproti srpnu snížily o 0,6 %, což bylo dvakrát rychleji, než čekal trh i než kolik ukazoval náš odhad. Meziroční míra inflace zpomalila na 3,2 % z předchozího tempa 3,3 %.
img

Inflace spotřebitelských cen mírně zvolnila tempo

10.09.2020 Spotřebitelské ceny v srpnu v souladu s naším i tržním očekáváním meziročně vzrostly o 3,3 %, což je o 0,1 % méně oproti červenci. V meziměsíčním srovnání zůstaly spotřebitelské ceny v souhrnu beze změny (0,0 %). Ke snížení cen vedly především klesající ceny potravin a nealkoholických nápojů. V meziměsíčním srovnání klesly ceny zeleniny (-3,4 %) a ceny brambor pokračovaly v klesajícím trendu (-11,1 %). V sekci potravin vzrostly pak ceny cukru (+4,9 %) a olejů a tuků (+2,1 %). K meziměsíční dynamice cen přispěla kategorie dopravy, zejména růst cen automobilů (+0,6 %) a pohonných hmot a olejů (+0,4 %). Ve stravování a ubytování vzrostly ceny o 0,2 %. Ceny dovolených s komplexními službami rostly o 2,1 %, jelikož se s ohledem na pandemickou situaci zohledňují balíčky v tuzemsku namísto v zahraničí. Úhrnem v srpnu meziměsíčně klesly ceny zboží o 0,2 %, zatímco ceny služeb přidaly 0,2 %.
img

Inflace znovu vzrostla

13.08.2020 Spotřebitelské ceny v červenci meziročně stouply o 3,4 %, což odpovídá zvýšení o 0,4 % oproti červnu. Růst inflace byl ovlivněn především zvýšením cen ve složce rekreace a kultura. V této kategorii zaznamenaly výrazný růst ceny dovolených s komplexními službami, které se zvýšily o 23,2 % v porovnání s minulým měsícem. Během července pokračoval i růst cen pohonných hmot a olejů o 4,4 %, což přispělo k meziměsíčnímu růstu spotřebitelských cen. V sektoru potravin byly vyšší především ceny nealkoholických nápojů o 2,7 %. Naopak na snižování meziměsíční celkové úrovně spotřebitelských cen se projevily nižší ceny potravin a nealkoholických nápojů. Směrem dolů se pohybovaly zejména ceny zeleniny (12,2 %), brambor (28,0 %), ovoce (6,0%), vepřového masa (3,3 %) a cukru (10,1%).
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Inflace v červnu zrychlila růst na 3,3 procenta

10.07.2020 Spotřebitelské ceny v červnu zrychlily růst na 3,3 procenta z květnových 2,9 procenta. Zdražovaly hlavně potraviny a bydlení, ale dražší byl i alkohol a tabák. Naopak méně než před rokem lidé v červnu platili za dopravu a telekomunikační služby. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Ceny zboží v červnu vzrostly meziročně o 3,4 procenta, ceny služeb o 3,1 procenta.
img

Průmyslové ceny hlouběji v deflaci

20.05.2020 Ceny průmyslových výrobců v dubnu oproti únoru klesly o 0,5 %. Trh čekal v průměru pokles o 0,8 %, my jsme odhadovali větší snížení o 1,4 %. V meziročním srovnání ceny klesly o 0,8 % po předchozím růstu o 0,4 %. Připomeňme, že loni v dubnu činil meziroční růst cen v průmyslu 4,3 % a na začátku letošního roku byl 2,4 %.
img

Okénko trhu - Americké ceny výrobců strmě poklesly

13.05.2020 Česká meziroční inflace ztratila v dubnu další dvě desetiny procentního bodu a dosáhla 3,2 %. Oproti březnu se pak spotřebitelské ceny snížily o 0,2 %. Tato hodnota je mírně nad naším odhadem i konsenzem trhu. Další zpomalení cenového růstu bylo dáno zejména nižšími cenami pohonných hmot, oproti březnu se však snížily i ceny alkoholických nápojů a tabáku. Na druhé straně pokračoval růst cen potravin, kde byly vyšší zejména ceny zeleniny, ovoce a pečiva. Vlivem aktuální epidemie koronaviru a jejích dopadů na ekonomickou aktivitu i chování zákazníků očekáváme, že spotřebitelská inflace bude v následujících měsících dál ztrácet dynamiku. To bude dáno klesajícími cenami surovin a materiálů i slabou spotřebitelskou poptávkou. Podle našich odhadů by se růst spotřebitelských cen měl na konci letošního roku dostat mírně pod dvouprocentní cíl ČNB.
img

Spotřebitelské ceny poklesly druhý měsíc v řadě

13.05.2020 Koronavirová nákaza i v dubnu přibrzdila růst cen, když meziroční inflace ztratila další dvě desetiny procentního bodu a dosáhla 3,2 %. Oproti březnu se pak spotřebitelské ceny snížily o 0,2 %. Tato hodnota je mírně nad naším odhadem i konsenzem trhu. Další zpomalení cenového růstu bylo dáno zejména nižšími cenami pohonných hmot, oproti březnu se však snížily i ceny alkoholických nápojů a tabáku. Na druhé straně pokračoval růst cen potravin, kde byly vyšší zejména ceny zeleniny, ovoce a pečiva.
img

Inflaci v ČR bezprostředně žene nahoru zdražující zelenina. Drahé je také vepřové, mouka či cukr, rekordně levný naopak benzín

13.05.2020 Míra inflace v dubnu mírně překonala očekávání trhu. V meziročním vyjádření vykázala úroveň 3,2 procenta, zatímco analytici oslovení agenturou Bloomberg ve střední hodnotě svých odhadů počítali s růstem hladiny spotřebitelských cen ve výši 3,2 procenta.
euro 08012013-3.png

Spotřebitelské ceny v eurozóně vzrostly

16.11.2015 Spotřebitelské ceny v eurozóně v říjnu vzrostly meziročně o 0,1 procenta, zatímco v září ve stejném rozsahu klesly. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat, který tak zpřesnil svůj předchozí rychlý údaj mírně směrem vzhůru. V celé Evropské unii spotřebitelské ceny stagnovaly, když v září rovněž klesly o 0,1 procenta....
Související klíčová slova: Kvantitativní uvolňování | Finance | Peníze | Inflace | Deflace | OECD | Mario Draghi | USA | Koruna | Měnová politika | Austrálie | Německo | Ceny ropy | Spekulace | Česká koruna | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Sazby | Analýza | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Centrální banka | Centrální banky | Dezinflace | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Finanční trh | Index spotřebitelských cen | Investor | Kurz | MIFID | Peněžní trh | Repo sazba | Riziko | Sentiment | Trend | Výkonnost | Výnos | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | Dluhopisy | AUD | Nomura | Komerční banka | XTB | OSN | PBOC | Investoři | EU | Ekonom | Pravděpodobnost | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | ČSOB | Financování | CZK/EUR | Index cen | Výrobní ceny | Eurostat | Český statistický úřad | Australská centrální banka | Lukáš Kovanda | Obchodníci | Vzdělávání | Raiffeisenbank | Index | Investiční strategie | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Cena | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Ekonomická krize | Elektřina | Finanční služby | Graf | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Investiční | Investiční doporučení | Jádrová inflace | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Oslabení koruny | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Sázky | Trh | Volkswagen | Vývoj inflace | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Benzín | Ministerstvo financí | ROCE | Itálie | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Komise | Cukr | Burze | Markit | Guvernér centrální banky | Ceny nemovitostí | Uložení peněz | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Energie | Rada ČNB | Agentura Reuters | Posilování koruny | Základní úrokové sazby | Firmy | Inflační tlaky | Globální ekonomiky | Uvolňování měnové politiky | Propad | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení koruny | Pokles výnosů | Nejistota | Tempo růstu | Poplatky | Konsensus | Mzdy | Ekonomická situace | Světový obchod | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Česká vláda | Očekávání analytiků | Čínský statistický úřad | Příjmy | Údaje o inflaci | ČTK | Hlavní ekonom | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Okénko trhu | BHS | Vladimír Pikora | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Czech Fund | Spotřebitelská inflace | Slabá koruna | Náklady na úvěry | Šéf ECB | Cíl ČNB | Odhady analytiků | Růst cen komodit | Sazby ČNB | Mezinárodní investoři | Makroekonomická situace | Statistický úřad | Růst cen ropy | Ceny obilovin | Ceny pohonných hmot | Snížení sazeb | Výnosové křivky | Pokles cen | Štěpán Křeček | Pohonné hmoty | Očekávání trhu | Finanční situace | Čas jsou peníze | Vyšší úrokové sazby | Trinity Bank | Automobilky | Trinity | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Vyšší sazby | Inflace v říjnu | Růst spotřebitelských cen | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Statistický úřad Eurostat | BAT | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Statistici | Philip Lowe | Úrok | Miliardy | Důvod ke změně úrokových sazeb | Domácí poptávka | České dluhopisy | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Financovat | Ceny výrobců | Průmysl | Jan Vejmělek | Na burze | Dnešní data | Impuls | Ceny potravin | Rozvoj | Stavební produkce | Stavebnictví | Zdražování | Ceny zboží | Problémy | Spotřebitelské ceny v Číně | NAFTA | Člen bankovní rady | Breaking | Plyn | Míra | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypotéky | Naše prognóza | Záporné úrokové sazby | Bydlení | NERV | BREAKING | Miliardy korun | Nízké ceny ropy | Sezónnost | RBA | Zemědělství | Poradenství | Mzdová dynamika | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Růst cen potravin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Silné cenové tlaky | Cenové tlaky | Ceny v zemědělství | Dobré zprávy | Spotřebitel | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Ceny energií | Komunikace | Nejnovější údaje | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Finance Group | Meziroční růst | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Pandemie | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Zlepšení | Výdaje | Průmyslníci | Rozhodování | Ekonomický dopad | Růst sazeb | COVID-19 | Slábnutí koruny | Ekonomické aktivity | Prudký propad | Toyota | Vývoj | Šok | Mzda | Výkyvy | Inflace v únoru | Spotřebitelské ceny v únoru | Únorová inflace | Sazby hypoték | Restrikce | Rozhodnutí centrální banky | Nákupy státních dluhopisů | Australská centrální banka (RBA) | Průmyslové ceny | Zrychlení inflace | Špatné výsledky | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Automobilka | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Koronavirová krize | MPO | Automobilka Volkswagen | Škoda | Domácnosti | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Repo sazby | Potenciál | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Ekonomiky | Války | Organizace | Hotelnictví | Práce | Výraznější pokles | FAO | Údaje | Ekonomické škody | DPH | Úročení vkladů | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nákup automobilů | Výpadky | Více peněz | Inflace v březnu | Úspory | Otevírání ekonomiky | Statistiky | Posílení | Ekonomické restrikce | Zrušení daně z nabytí | Cestování | Daň z nabytí | Tempo růstu spotřebitelských cen | Zaměstnanci | Riziko deflace | Zadlužení | Míra inflace v dubnu | Ceny zeleniny a ovoce | Koronavirová nákaza | Ústup inflace | Americké ceny výrobců | Analýza makroindikátorů | Auta | Vakcína | CL | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Koronavirová pandemie | Ztráty zaměstnání | JDE | ČR | Antivirus | Míra inflace v květnu | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Nižší DPH | Propad cen | Covid | Chrysler | Ceny | Praha | Spotřební daně | Společnost XTB | Životní úroveň | Nižší poptávka | Předčasné splacení hypotéky | Obsazenost hotelů | Inflace v červenci | Cenové hladiny | Zpomalování inflace | Koupěschopnost | Úroky na hypotékách | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Zrušení superhrubé mzdy | Ceny v eurozóně | Průměrné mzdy | Inflace spotřebitelských cen | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Banky v ČR | Politici | Pracovní místa | Covidový šok | Nařízení | Spotřebitelské ceny v ČR | Vakcinace | TABAK | Zadlužování | Voda | Emise dluhopisů | Home office | Růst ceny | Ceny cukru | MJ | Inflace na Slovensku | Strach z inflace | ERA | Rostoucí ceny | Meziroční růst cen | Oslabení | Růst úroků | Cíle | Příležitosti | Konkurence | Prodej | Úročené vklady | Pozitivní vliv | Údaje Eurostatu | Vývoje ceny | Odvětví | HICP | Ceny rýže | Červencová inflace | Výrobní inflace | Uhlí | Ceny plynu | Evropský index | Meziroční inflace v září | Inflace v září | Minulá výkonnost | Češi | Zdražování energií | Zdravotnictví | Společnost | TIM | | Zemědělci | Spotřebitelské inflace | Základní sazba | Andrew Ticehurst | Pokles inflace | Řetězce | Zvyšování cen | Silné inflační tlaky | Marketingová komunikace | Růst ceny elektřiny | Český statistický úřad (ČSÚ) | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Comfort Finance | Comfort Finance Group | Znovuotevření čínské ekonomiky | Proinflační faktor | Srovnávací základna | Litva | Vice | ProCent | Konsensus analytiků
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Ceny v Japonsku
Ceny v průmyslu
Ceny v range
Ceny výrobců
Ceny výrobců v eurozóně
Ceny výrobců v USA
Ceny v zemědělství
Ceny XMR
Ceny za přepravu nákladů
Ceny zboží

Následující klíčová slova

Ceny zeleniny a ovoce
Ceny zemědělských výrobců
Ceny zemního plynu
Ceny zemního plynu Henry Hub
Ceny zemního plynu i elektřiny
Ceny zemního plynu v Evropě
Ceny zemního plynu v USA
Ceny zemního plynu v USA (NATGAS)
Ceny zinku
Ceny zlata
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB trading konference 2024
Potvrďte prosím... Zavřít