Neděle 25. září 2022 00:47
reklama
ProTradery Purple - indikátor
reklama
Webinar energie
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
Webinar energie

Klíčová slova - Globální recese

img

Akcie Meta Platforms se přibližují minimům z roku 2018

23.09.2022 Cena akcií Meta Platforms pokračuje ve svém drastickém poklesu. Společnost tíží nákladné uvádění produktů na trh související s trendem Metaverse a slábnoucím reklamním segmentem:
C:\fakepath\trader-19092022-39-zm.jpg

Cena pšenice na trzích klesá, je blízko hodnot před válkou na Ukrajině

19.09.2022 Cena pšenice na světových trzích klesá a jeden bušl (27,2 kg) se odpoledne prodával zhruba za 8,44 USD (207 Kč). Důvodem jsou obavy z globální recese, která by podle analytiků snížila poptávku, i pokračující vývoz ukrajinského obilí podle dohody vyjednané za účasti OSN v létě v Istanbulu. Cena je tak blízko hodnot před únorovou invazí ruských vojsk na Ukrajinu.
img

Špatné počasí bude mít i nadále velký dopad na kapitálové trhy

13.09.2022 POČASÍ: Meteorologové budou mít i nadále velký vliv na kapitálové trhy, neboť podle předpovědi se na severní polokouli již potřetí v řadě objeví meteorologický jev La Niña. Jednalo by se o rekordní "trojí výskyt" v řadě a hrozí tak ještě větší narušení celosvětového zásobování zemědělskými produkty. Vysoké ceny komodit jsou výzvou pro nižší inflaci a spotřebitele na rozvíjejících se trzích, ale pro některé, od firem dodávajících hnojiva až po akcie zemědělských zařízení, jsou pozitivní. Stejně tak se po nejklidnějším začátku za poslední desetiletí pravděpodobně zrychlí sezóna hurikánů v Atlantiku, což představuje hrozbu pro napjaté trhy s americkými rafinovanými ropnými produkty, jako je například benzin. Vyšší ceny by mohly pomoci rafineriím, ale poškodit spotřebitele.
C:\fakepath\trader-31082022-25-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy dále klesají kvůli obavám investorů z příchodu recese

31.08.2022 Ceny ropy dnes dále klesají kvůli obavám investorů z příchodu globální recese. Dolů je tlačí i signály o slábnoucí poptávce po ropě ze strany skupiny OPEC+, která sdružuje členy Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojence včetně Ruska. Nepříznivě působí na trh také zprávy o nových uzávěrách v Číně kvůli šíření covidu-19.
img

OPEC ovládá svět ropy

25.08.2022 Saúdský ministr energetiky princ Abdulaziz bin Salmán začátkem tohoto týdne uvedl, že trh s ropou se stále více vzdaluje od svých fundamentálních faktorů a na vině je vysoká volatilita a extrémně nízká likvidita. Poznamenal také, že v současné situaci může OPEC + využívat všechny výsady, které má k regulaci trhu. Aliance může například kdykoli oznámit snížení výroby, tím spíše, že toto opatření již využila v nedávné minulosti – v krizových letech 2020 a 2021.
img

USD si udržuje svůj hvězdný růst

24.08.2022 Americký dolar udržuje svou vítěznou sérii. Před sympoziem v Jackson Hole dolar zastavil pokles. Neztratil však na síle. Euro se není schopno prosadit. Snaží se konsolidovat na současných nebo mírně vyšších úrovních. Jeho pokusy však byly neúspěšné.
img

Invesco: Čtvrtletní výkonnost cen zlata

24.08.2022 Na konci loňského roku došlo k poklesu reálných úrokových sazeb do záporných hodnot. To je prostředí, které podporuje cenu zlata. Zlato bylo v minulosti vyhlašováno jako "bezpečný přístavu" a "zajištění" proti inflaci. Vlastnictví společností těžících zlato poskytuje expozici vůči rostoucí ceně zlata, ale také nabízí potenciál zhodnocení kapitálu a dividend. Jak je na tom zlato nyní, když se situace obrátila?
C:\fakepath\trader-23082022-21-zm.jpg

Komodity: Ropa přidává přes tři procenta, obnovily se obavy o dostatek dodávek

23.08.2022 Ropa se dnes vrátila k růstu, přidává přes tři procenta. Na trhu se obnovily obavy o dostatek dodávek poté, co Saúdská Arábie přišla s myšlenkou na snížení produkce skupiny OPEC+, která zahrnuje Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejich spojence včetně Ruska, aby podpořila její cenu. Té pomáhá i vyhlídka na pokles zásob ropy ve Spojených státech.
img

Prognóza pro EUR/USD na 23. 8. 2022

23.08.2022 Euro v pondělí nezůstávalo v konsolidaci na 1,0020 a při poklesu dosáhlo další medvědí cílové úrovně 0,9950. Nyní je otevřen další cíl (0,9850). Důvodem byly vážné obavy (za poslední měsíc) z globální recese. Německý akciový index DAX klesl o 2,32 %, americký S&P 500 o -2,14 %.
img

Stříbro během příštích dvou měsíců na 18 USD za unci

19.08.2022 Na trhu se stříbrem byla letos značná volatilita, ale jedna kanadská banka se domnívá, že cenová akce by se mohla ješt...
img

Graf dne: NZDUSD (17.08.2022)

17.08.2022 Pár NZD/USD vzrostl během asijské seance poté, co Rezervní banka Nového Zélandu zvýšila svou měnovou sazbu o 50 bps na 3 % v široce očekávaném a opakovaném prohlášení, že bude pokračovat v normalizaci sazeb, s tím, že OCR dosáhne vrcholu na 4,1 % v březnu 2023. Pohyb nahoru se však ukázal jako krátkodobý, protože jestřábí FED a slabé ekonomické údaje znovu podnítily obavy z globální recese, která vyvíjí tlak na měny citlivé na riziko. Dvojice dostane šanci se pohnout během dnešního vydání FOMC minutes. Z technického hlediska se NZDUSD odrazil od lokální rezistence na 0,6430, která je označena horní hranicí struktury 1:1, předchozími cenovými reakcemi a horní hranicí sestupného kanálu. Během dnešní seance pár prolomil 50 SMA (zelená čára) a pokud převládne aktuální sentiment, může být ohrožena podpora na 0,6245.
C:\fakepath\trader-15082022-35-zm.jpg

Forex: Obavy o globální ekonomický růst posilují americký dolar

15.08.2022 Po slabé čínské statistice rostou obavy o globální ekonomický růst, což posiluje americký dolar vnímaný jako bezpečná investice v čase nejistoty. Dolarový index přidává kolem 18:30 SELČ 0,65 procenta na 106,32 bodu.
C:\fakepath\PT-cestovni-ruch-clanek-FXstreet-10082022.jpg

Jako z holywoodského filmu: Zmrtvýchvstání sektoru cestovního ruchu

10.08.2022 Je tu léto, pandemie koronaviru vlivem proočkovanosti populace ustupuje a lidé touží cestovat. Akcie společností ze sektoru cestovního ruchu tak aktuálně zažívají nebývalý boom. V tomto článku si analyzujeme ty nejzajímavější z nich a řekneme si, jak na nich potenciálně profitovat.
img

Jako z holywoodského filmu: Zmrtvýchvstání sektoru cestovního ruchu

08.08.2022 Je tu léto, pandemie koronaviru vlivem proočkovanosti populace ustupuje a lidé touží cestovat. Akcie společností ze sektoru cestovního ruchu tak aktuálně zažívají nebývalý boom. V tomto článku si analyzujeme ty nejzajímavější z nich a řekneme si, jak na nich potenciálně profitovat.
img

Obchodní signál pro zlato (XAU/USD) na 5.–8. srpna 2022: prodávejte v případě pullbacku na úrovni 1 805 USD (Murray 6/8 – NFP)

05.08.2022 Zlato dosáhlo maxima 1 794,89 USD za trojskou unci, tj. úrovně zaznamenané naposledy 5. července. Obavy z globální recese udržují investory v pohotovosti. Pokles výnosů státních dluhopisů v důsledku negativní korelace se zlatem podpořil býčí pohyb XAU/USD.
C:\fakepath\trader-02082022-25-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy se před zasedáním skupiny těžebních zemí OPEC+ mírně zvyšují

02.08.2022 Ceny ropy se dnes na světových trzích mírně zvyšují. Obchodníci očekávají, že producenti ze skupiny OPEC+ tento týden zřejmě nezvýší dodávky ropy na trh kvůli obavám z globální recese, která by mohla změnit poptávku po energiích.
img

Přelije se recese do BigTech?

26.07.2022 Recese v poslední době klepe na brány Wall Street stále hlasitěji. Více vysoce profilovaných růstových společností začíná vykazovat neuspokojivé výsledky. V období mezi dubnem a červnem přestal Netflixu platit předplatné asi 1 milion uživatelů. Akcie společnosti Snap zaznamenaly 40% propad poté, co společnost zveřejnila výsledky, které byly sotva v souladu s očekáváním analytiků. Čeká nás investiční déjà vu tak, jak ho známe z boomu akcií herních společností? Nebo zde existuje šance, že blue chip technologické společnosti, které již jednu recesi zažily, zatím odolají zhoršující se ekonomické situaci? Dolejí finanční výsledky vlajkových lodí Silicon Valley olej do ohně zvyšujících se obav z recese, nebo se postarají o zlepšení nálady na Wall Street, která se od začátku letošního roku nelepší? To se dozvíme tento týden. Trhy tají dech před zveřejněním výsledků gigantů jako jsou Alphabet, Apple, Amazon, Mircosoft nebo Meta Platforms. Investoři se obávají, že ekonomický pokles ovlivní skupinu BigTech společností, ve které viděl trh vítěze poslední dekády.
C:\fakepath\PT-akcie-cyklus-clanek-FXstreet-25072022.jpg

Jak využít ekonomického cyklu u akcií?

25.07.2022 Naučte se, jak správně načasovat investice do akcií tak, abyste mohli potenciálně profitovat v dobách expanze i recese.
img

Jak využít ekonomického cyklu u akcií?

22.07.2022 Jedním z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují finanční trhy, je ekonomický cyklus. Ten se dělí na několik fází, přičemž každá z nich má vliv na nárůst či propad určitých skupin či typů akcií a akciových indexů. V tomto článku se společně podíváme na to, jak správně načasovat investování do těchto typů akcií tak, abyste mohli potenciálně profitovat na globálním růstu, ale také v případě krize.
img

Apple se připravuje na recesi, Alphabet dokončil split akcií 20:1

19.07.2022 Přízrak blížící se globální recese si vybírá svou daň na náladě managementu velkých společností, které stále častěji signalizují vnitřní změny, aby připravily své podnikání na horší časy. Nejinak je tomu u Applu (AAPL.US), který plánuje v nadcházejícím roce zpomalit dynamiku náboru a snížit výdaje v některých svých divizích. Změny se nedotknou všech týmů a Apple stále plánuje agresivní plán uvedení svých produktů na rok 2023, který mimo jiné zahrnuje sadu smíšené reality (VR/AR), ta je prvním velkým projektem nové kategorie od roku 2015. Opatrnější tón společnosti Apple je pozoruhodný vzhledem k síle společnosti tváří v tvář pandemii Covid-19 a dalším nepokojům (ve srovnání s konkurencí). Akcie společnosti včera po zprávě ztratily téměř 2,1 %.
img

Swingový výhled 28. týden 2022

15.07.2022 Nové rekordní hodnoty inflace, které byly v tomto týdnu zaznamenány, vyslaly centrálním bankéřům jasný vzkaz. Další zvyšování úrokových sazeb musí být rychlejší než doposud. Jako první z velkých bank vzala tuto výzvu vážně centrální banka Kanady, která doslova šokovala trhy bezprecedentním zvýšením sazby o celé 1 %. To samozřejmě není příznivé pro akcie, které v uplynulém týdnu opět oslabovaly. Nedařilo se ani euru, které již kleslo pod paritu. Nejistota naopak přeje americkému dolaru, který dosáhl nových rekordních hodnot.
img

Měď klesla od svého březnového rekordu o 30 %

13.07.2022 Měď ztratila jednoho ze svých nejmocnějších podporovatelů poté, co Goldman Sachs snížil své krátkodobé cenové prognózy v očekávání prudkého poklesu spotřebitelských výdajů a průmyslové aktivity v důsledku prohlubující se energetické krize v eurozóně.
img

Celkový obrázek: Jaká bude alokace aktiv ve 3. čtvrtletí 2022 podle Invesca?

08.07.2022 Hlavní centrální banky agresivně zpřísňují měnovou politiku, výnosy dluhopisů prudce rostou a ceny většiny aktiv klesají. Vzhledem k tomu, že výnosy amerických státních dluhopisů jsou na úrovních, které nebyly zaznamenány už víc než 10 let, a v Invescu jsou analytici přesvědčeni, že riziko globální recese roste, rozhodli se v rámci alokace modelových aktiv převážit státní dluhopisy (poprvé od roku 2016). Vyvažují to tím, že převážili také nemovitosti. Těchto změn dosáhli snížením váhy akcií (na Underweight), úvěrů investičního stupně (stále Overweight), úvěrů s vysokým výnosem (na nulu) a hotovosti (Overweight). V rámci regionů Invesco upřednostňuje aktiva ve Spojeném království a na rozvíjejících se trzích (EM).
img

Obchodní signál pro zlato (XAU/USD) na 7.–8. července 2022: nakupujte nad úrovní 1 735 USD (Murray 7/8 – týdenní support)

07.07.2022 Zlato (XAU/USD) se druhý den po sobě propadalo a dosáhlo minima 1 732,50 USD za trojskou unci, to je nejnižší hodnoty od 26. září 2021.
C:\fakepath\trader-05072022-29-zm.jpg

Komodity: Ropa výrazně oslabuje, Brent odepisuje přes pět procent zhruba na 107 dolarů

05.07.2022 Ropa dnes výrazně oslabuje, severomořský Brent odepisuje přes pět procent. K propadu přispěly zejména obavy z globální recese, která by omezila poptávku. To v náladě trhu převážilo nad znepokojením ohledně narušení dodávek, umocněné stávkou zaměstnanců plošin na těžbu ropy a zemního plynu z moře v Norsku.
img

BREAKING: Zlato klesá na nejnižší úroveň od prosince 2021!

05.07.2022 Síla amerického dolaru se propisuje i do cen zlata. Během dnešní seance prolomilo zlato support na 1780 USD a vrhlo se do oblasti, ve které bylo naposledy spatřeno v prosinci 2021. V současnosti ztrácí zlato více než 2 %. Přísné finanční podmínky ve vyspělých ekonomikách vyvolaly obavy z globální recese, tlačily investory do bezpečí dolaru a způsobily poklesy komodit. Přesto si zlato vedlo v předchozích kritích dobře. Nyní však zbývá otázka, zda-li by se situace mohla opakovat.
C:\fakepath\trader-04072022-40-zm.jpg

Forex: Dolar při nízkém objemu obchodů mírně posiluje ke koši měn

04.07.2022 Obchodování na devizovém trhu je dnes kvůli svátku ve Spojených státech klidné a kurzy se pohybují kolem závěrů z konce minulého týdne. Výrazněji oslabuje japonský jen, a to kvůli zlepšení nálady na trhu, která mírně zvýšila zájem o rizikovější investice. Nejprve pomohl také euru k ziskům vůči dolaru, později však euro většinu zisků smazalo.
C:\fakepath\trader-04072022-33-zm.png

Komodity: Ropa zdražuje, obavy o dodávky převážily nad strachem z globální recese

04.07.2022 Ropa na začátku týdne zdražuje. Obavy o dodávky zapříčiněné nižší těžbou v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) totiž převážily nad strachem z globální recese a slabší poptávky. Krátce po 17:15 SELČ vykazovala cena severomořské ropy Brent růst o 1,8 procenta zhruba na 113,60 dolaru za barel, americká lehká ropa WTI si připisovala 1,7 procenta přibližně na 110,30 USD za barel.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 04.07.2022

04.07.2022 Během minulého týdne burzy oslabovaly. Volatilita sestoupila z psychologické hranice 30, stále však zůstává zvýšená (VIX aktuálně na 27). Vidíme, že se recese pomalu stává hlavní obavou investorů a střídá tak strach ze zpřísňování monetární politiky. V tomto momentě však burzy prozatím nezaceňují hospodářské ochlazení adekvátně. Přestože vidíme revize hospodářských výsledků směrem dolů, stále zůstávají odhady zisků poměrně euforické.
C:\fakepath\akcie-01072022.png

Akcie v USA před prodlouženým víkendem posílily, dolarový index vzrostl

02.07.2022 Akcie ve Spojených státech první den druhé poloviny nového roku posílily. Za první pololetí byl výkon všech tří indexů nejhorší za několik desetiletí. Objem obchodování byl ale dnes nízký, protože finanční trhy v USA jsou v pondělí kvůli státnímu svátku zavřené a investoři na počátku nového čtvrtletí hledají nový katalyzátor, který by rozhýbal trh.
C:\fakepath\trader-01072022-37-zm.jpg

Forex: Dolar kvůli obavám z recese posiluje, obchodníci nechtějí příliš riskovat

01.07.2022 Americký dolar první den nového čtvrtletí posiluje. Obavy z globální recese totiž podle analytiků zvyšují poptávku po bezpečnějších aktivech, mezi která patří také americký dolar. Index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, krátce před 18:00 SELČ přidával 0,7 procenta zhruba na 105,40 bodu. Je tak blízké 20letého maxima 105,79 bodu, na které vystoupil v polovině června.
C:\fakepath\trader-30062022-39-zm.jpg

Evropské akcie mají za sebou nejhorší čtvrtletí od začátku pandemie

30.06.2022 Evropské akcie mají za sebou nejhorší čtvrtletí od začátku roku 2020, kdy vypukla pandemie covidu-19. Kvůli obavám z globální recese ztratil panevropský akciový index STOXX Europe 600 ve druhém kvartálu téměř 11 procent. Špatně se vedlo především akciím těžařských společností, které za tři měsíce do konce června odepsaly přes 20 procent.
img

VIDEO: Vývoj cen pohonných hmot: Ceny ropy jsou opět jako na houpačce

30.06.2022 Během minulého týdne ceny černého zlata klesly kvůli obavám z globální recese. Tento týden se však objevily zprávy o tom, že libyjská státní ropná společnost omezila export ropy ze země kvůli probíhající politické krizi, což vyvolalo obavy z nedostatku nabídky ropy na trhu. To umocňuje i nízká hladina zásob v Evropě a USA. Růst cen se však zastavil, protože obavy z globální recese se během tohoto týdne obnovily a růst cen se zastavil. V následujících týdnech bychom tedy měli tankovat levněji. Slovenští spotřebitelé si však možná budou moci vydechnout, protože země G7 se dohodly na zastropování cen ruské ropy, což může výrazně omezit růst cen pohonných hmot na Slovensku.
img

RBA v červnu zvýšila oficiální měnovou sazbu a připojila se ke globálním jestřábům

07.06.2022 Australská centrální banka (RBA) je poslední centrální bankou, která zvýšila svou orientační úrokovou sazbu a přidala se tak ke globálním jestřábům poté, co Reserve Bank of New Zealand (RBNZ) na konci května zvýšila svou sazbu z 1,5% na 2%.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Hodnota primárních veřejných nabídek akcií v USA a v Evropě klesla o 90 procent

06.06.2022 Hodnota primárních veřejných nabídek akcií (IPO) ve Spojených státech a v Evropě od začátku roku klesla o 90 procent. Hlavním důvodem je válka na Ukrajině a růst inflace i úrokových sazeb, což přimělo podniky odložit plány na prodej akcií. S odvoláním na údaje společnosti Dealogic o tom informuje list Financial Times (FT). Celkem 157 společností získalo do konce května z nabídky akcií 17,9 miliardy USD (411,7 miliardy Kč), zatímco ve stejném období loni 628 firem získalo 192 miliard USD.
img

Objem prostředků získaných prostřednictvím IPO na amerických a evropských burzách klesl o 90 %

06.06.2022 V prvních pěti měsících roku 2022 klesl objem prostředků získaných prostřednictvím IPO na burzách v USA a Evropě ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 90 %.
img

Dolar padá a míří k měsíční ztrátě

30.05.2022 V pondělí nabíral dolar na ztrátách z minulého týdne a blížil se k prvnímu měsíčnímu poklesu za pět měsíců, jelikož investoři omezili sázky na to, že zvýšení sazeb v USA podnítí další zisky a obavy z globální recese poněkud ustoupily.
img

Inflace se zpomaluje: Je sklenice poloprázdná nebo poloplná?

30.05.2022 Úřad pro ekonomickou analýzu (BEA) v pátek vydal zprávu PCE (Personal Consumption Expenditure) za duben 2022. Tato zpráva je preferovaným měřítkem inflace, kterou Federální rezervní systém používá jako klíčovou složku při utváření jejich výhledu měnové politiky.
img

Strach z globální recese? Data teď nedávají důvod k panice

20.05.2022 Americká centrální banka poprvé po dvaceti letech zvýšila základní úrokovou sazbu o 50 procentních bodů. Pokud v posledních dvou dekádách sazby zvyšovala, bylo to maximálně o polovinu. Trhy to očekávaly, nicméně akciové indexy výrazně propadly a výnosy 10letých státních amerických dluhopisů vzrostly na hodnoty přes 3 procenta. Investoři se obávají recese, kterou by mohlo agresivní utahování měnové politiky vyvolat. Data ale důvody k panice nedávají.
img

Svět má další problém – příliš silný dolar. Dojde na jeho globálně koordinované oslabování?

18.05.2022 Prudké zpevňování americké měny, jehož jsme poslední dobou svědky, začíná být pro svět vážným problémem. Vrací dokonce v úvahách mnohé do roku 1985. Tehdy se v newyorském hotelu Plaza ministři financí vedoucích světových ekonomik – USA, Velké Británie, Japonska, Západního Německa a Francie – dohodli na koordinované akci za účelem oslabení dolaru.
C:\fakepath\trader-16052022-30-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy se zvyšují, Brent se přiblížil hranici 112 dolarů za barel

16.05.2022 Ceny ropy se dnes mírně zvyšují. Na jednu stranu na ně působí zprávy, že Evropská unie se přiblížila zákazu dovozu ruské ropy, na stranu druhou pak uzávěry v Číně zavedení kvůli šíření nového koronaviru. Hospodářské statistiky z Číny přitom vyvolávají obavy z globální recese.
img

Americké indexy jako na horské dráze. Akcie KB po jmenování nového guvernéra ČNB -1,6 %

11.05.2022 Obavy z inflace i potenciální globální recese, to byla hlavní témata středeční obchodní seance na světových trzích. Evropské indexy se již druhý den v řadě obchodovaly v zelených hodnotách, když německý akciový index Dax posiloval přibližně o dvě procenta.
img

Výprodej světových akcií - zaměřeno na index spotřebitelských cen v USA

10.05.2022 Na začátku obchodního týdne se na světových akciových trzích prohloubila medvědí nálada, která byla poznamenána výprodeji na Wall Street a na asijských indexech společně s údaji o indexu spotřebitelských cen v USA.
C:\fakepath\stribro.jpg

Poptávka po stříbře loni stoupla nejvýše od roku 2015 a letos dál poroste

20.04.2022 Poptávka po stříbře v loňském roce vzrostla o 19 procent na 1,05 miliardy troyských uncí (31,1 gramu), což bylo nejvýše od roku 2015. Poprvé od roku 1997 rostly všechny hlavní oblasti poptávky a nákup stříbra pro průmyslové využití byl rekordní. V letošním roce se čeká další růst poptávky, a to o pět procent na 1,1 miliardy uncí díky, zejména rostoucímu používání solárních panelů. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnil Institut stříbra.
img

Invesco: Investiční alternativy pod drobnohledem

29.03.2022 Lidé se často ptají na názor na alternativní aktiva, tedy nelikvidní aktiva, která jsou obvykle mimo dosah průměrného investora. Příkladem mohou být nemovitosti, private equity a mnoho strategií hedgeových fondů (distressed assets, merger arbitrage atd.). Do této kategorie mohou spadat i komodity vzhledem k obtížnosti jejich dodávání a skladování.
img

Fidelity International: Důsledkem konfliktu jsou stagflační tlaky a vyšší pravděpodobnost globální recese

04.03.2022 Oli Shakir-Khalil, investiční ředitel, Emerging Market Debt, Fidelity International: Události na Ukrajině otřásly světem a my myslíme na ty, kteří jsou postiženi probíhající humanitární krizí. Jaké jsou potenciální trvalé ekonomické, finanční a tržní dopady konfliktu a jejich důsledky pro trhy a portfolia dluhopisů rozvíjejících se trhů, případně co ale nedávný vývoj znamená pro globální ekonomiku a trhy s pevným výnosem? Dnes se budeme bavit o bezprostředních i potenciálně trvalých dopadech konfliktu ve sféře ekonomické, finanční i tržní nebo o důsledcích pro dluhopisové trhy a naše portfolia dluhopisů na rozvíjejících se trzích.
img

Geopolitika a ropa

01.03.2022 Podle agentury Bloomberg Intelligence může geopolitická situace na Ukrajině vyvolat globální recesi, která povede k poklesu cen ropy.
C:\fakepath\meny.jpg

Čína roste a jüan by to měl reflektovat

08.02.2021 Byť celá pandemie začala ve Wuhanu, dokázala Čína ze současné globální recese oživit nejrychleji. Seběhlo se totiž několik příznivých faktorů, díky kterým mohla Čína ve čtvrtém čtvrtletí vykázat meziroční růst HDP 6,5 %, zatímco ostatní velké světové ekonomiky ztrácely na poslední předcovidové čtvrtletí mezi 2 a 7 %.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Rok 2020 budeme mít ještě dlouho v paměti

18.01.2021 Za rok 2020 vykazují akciové fondy výkonnost 2,50 %, v listopadu vykazovaly 1,17 %. Dluhopisové fondy si za stejné období připisují zhodnocení 1,05 %, v listopadu 0,95 % a peněžní fondy zaznamenaly mírný meziměsíční propad a vykazují zhodnocení pouze 0,34 %, pro připomenutí v listopadu si připisovaly 0,43 %. Smíšené fondy si připisují 2,60 %, v listopadu to bylo 1,88 %. Komoditní fondy stále vykazují pokles ve všech sledovaných obdobích, od začátku roku vykazují pokles -3,23 % a v listopadu měly pokles o -5,97 %. Nemovitostní fondy zaznamenaly v prosinci pokles a vykazují tak za uplynulý rok -9,62 %, v listopadu měly pokles -8,46 %. Index podílových fondů uvádí celkové číslo za jednotlivé skupiny fondů. Rozdílná výkonnost fondů v měně fondu a v CZK je dána vývojem měnových kurzů.
img

Očekávaný růst ceny lithia i podpora ze strany EU může představovat pro Česko a ČEZ ohromnou investiční příležitost

18.08.2020 Spotřebitelé žijící na území starého kontinentu můžou být v nejbližší době příčinou růstu cen lithia. Většina zemí nabízí dotace za účelem nákupu elektrického vozidla, což by se mělo promítnout i do vyšší poptávky. Přes pozdější restart některých závodů těžících lithium kvůli blokaci při pandemii koronaviru, ceny za kov používaný v bateriích nadále zůstávají na víceletých minimech.
img

Kupující tlačí cenu zlata - All Time Highs v centru pozornosti

22.07.2020 Přestože volatilita zlata zůstala v průběhu posledních týdnů utlumená, dosáhl drahý kov nového roční maxima a celkový obraz tak zůstal velmi pozitivní.
img

Evropský maloobchod se zotavuje, ale luxusní zboží potřebuje ty, kteří hodně utrácí

02.07.2020 Evropa se začíná „oklepávat“ z omezení pohybu a podle analýzy Fidelity International ukazují čerstvá data známky oživení u maloobchodu, jednoho z nejvíce zasažených odvětví. U luxusního zboží je kvůli absenci čínských turistů, kteří hodně utrácí a představují až 40 procent poptávky v tomto sektoru, nejbližší výhled nejistý.
C:\fakepath\MW-IE162_corona.jpg

Koronavirus by globální ekonomiku mohl stát 8,8 bilionu USD

15.05.2020 Koronavirus a s ním spojená paralýza ekonomické aktivity by globální ekonomiku mohla přijít na 5,8 až 8,8 bilionu dolarů (148 až 225 bilionů Kč), odhaduje asijská rozvojová banka (ADB). To představuje 6,4 až 9,7 procenta globálního hrubého domácího produktu (HDP). Na svém webu o tom informoval zpravodajský server BBC.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: ČNB dnes opět sníží úrokové sazby. My sázíme na 50 bb

07.05.2020 Po včerejším zklamání, které přinesly tuzemské maloobchodní tržby za březen, se pro dnešek obáváme výsledku průmyslu, stavebnictví a exportů za stejný měsíc. V reakci na paralyzovanou ekonomiku dnes ČNB doručí další stimul v podobě snížení úrokových sazeb; podle nás klesne 2týdenní repo sazba o 50 bb na 0,50 %. Propadů průmyslových výrob za březen se kromě Česka dočkáme i z Německa a Francie. Americký ekonomický kalendář přinese další vysoká čísla nových uchazečů o podporu v nezaměstnanosti za minulý týden.
img

Forex: Dolar drží silné pozice, koruna neúspěšně atakovala hladinu 27 CZK/EUR

06.05.2020 Společné evropské měně se ani třetí pracovní den tohoto týdne nedařilo, když euro pokračovalo v sestupném trendu. Vůči dolaru tak kurz spadl až k 1,0780 EUR/USD. V průběhu americké seance euro přeci jen lehce korigovalo návratem nad 1,0800 EUR/USD.
img

MMF očekává nejhorší recesi od krize v 30. letech. Trump chce znovuotevřít ekonomiku

17.04.2020 Saudskoarabský ministr energetiky princ Abdalazíz bin Salmán v pondělí uvedl, že celosvětové dodávky ropy se po dohodě skupiny OPEC+ sníží o přibližně 19,5 milionů barelů denně. Exporty se v Číně v březnu meziročně snížily o 6,6 % po poklesu z předchozího měsíce o 17,2 %. Ekonomové osloveni agenturou Reuters však očekávali snížení exportu o 14 %.
C:\fakepath\ropa7.jpg

Komodity: Ceny ropy se dnes pohybují v blízkosti pondělního závěru

07.04.2020 Ceny ropy se dnes pohybují v blízkosti závěru z předchozího dne. Na jedné straně je tlačí vzhůru naděje, že se ropný kartel OPEC a jeho spojenci v čele s Ruskem dohodnou na snížení těžby. Na druhé straně se ale analytici obávají, že globální recese způsobená koronavirem bude mnohem horší, než se nyní čeká, což způsobí ještě větší pokles poptávky po ropě.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Euroskupina asi odvahu k emisi evropských koronabondů nenajde

07.04.2020 Klíčovou geopolitickou událostí dneška je odpolední setkání euroskupiny. Na programu by měly být otázky fiskální odezvy na pandemii COVID-19. Na tom, jak by měl rozpočet EU zareagovat, shoda nepanuje, a to jak v případě zdrojů financování, zapojení institucí typu EIB či ESM nebo velikosti fiskálního stimulu. Ekonomický kalendář přinese zajímavá data německé únorové průmyslové produkce, dílčí data z amerického trhu práce či tuzemské statistiky maloobchodních tržeb.
img

Forex: Koruna dnes lehce korigovala předchozí ztráty

06.04.2020 První den nového týdne patřil na devizových trzích mezi ty klidnější. Euro vůči dolaru pokračovalo v trendu minulého týdne, tj, mírně klesajícího eura. Společné měně příliš nepomohla dnes zveřejněná data – německé podnikové objednávky sice skončily lépe, březnové číslo ale bude vypadat úplně jinak. Leccos naznačil již koronavirem napadený Sentix indikátor důvěry investorů v eurozóně. Ten totiž spadl na nejnižší hodnotu v celé historii časové řady, je dokonce níže než v době vrcholící globální recese v roce 2009.
img

Standardní ekonomické ukazatele selhávají

30.03.2020 „Pandemie koronaviru sebou přinesla synchronizovanou globální recesi. Ta propukla pod taktovkou vlád a bez předchozího varování,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\cina.jpg

Průmyslová výroba v Číně klesla v lednu a únoru nejvíce za 30 let

16.03.2020 Průmyslová výroba v Číně se v lednu a únoru v porovnání se stejným obdobím loňského roku snížila o 13,5 procenta. S odvoláním na čínský statistický úřad o tom dnes informovala agentura Reuters, podle níž se jedná o největší pokles za posledních 30 let. Výrazně se propadly i maloobchodní tržby a vzrostla také nezaměstnanost. Vláda ve druhém čtvrtletí očekává pokles ekonomiky.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Výrobní ceny v USA klesly nejvíce za pět let

12.03.2020 Výrobní ceny ve Spojených státech v únoru klesly ve srovnání s předchozím měsícem o 0,6 procenta, což byl nejvyšší propad od ledna 2015. Důvodem byly hlavně nižší náklady na benzin a služby. V lednu naopak ceny o půl procenta vzrostly. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo práce.
C:\fakepath\Asie.jpeg

Asijské akcie po hlubokém propadu obnovily růst

10.03.2020 Akcie v Asii po pondělním hlubokém propadu obnovily růst. Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 uzavřel se ziskem 0,85 procenta na 19.867,12 bodu. V pondělí se propadl na tříleté minimum, dnes ale po počátečním propadu zaznamenal nejprudší jednodenní nárůst od února 2018.
C:\fakepath\eurusd-10032020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 10.3.2020

10.03.2020 Americké akcie zažily nejvyšší denní propad od finanční krize v roce 2008. Prudký pokles cen ropy a šíření onemocnění způsobeného novým koronavirem vyvolalo mezi investory obavy z globální recese a paniku na burze. Po zahájení obchodování včera trh kvůli propadu indexu S&P 500 krátce přerušil obchodování, napsala agentura Reuters.
img

USD / JPY – 2. 3. 2020

02.03.2020 Dolar klesl v pondělí proti japonskému jenu, protože investoři byli v optimismu schlazeni víkendovými údaji z Číny, kt...
img

USD / JPY – 2. 3. 2020

02.03.2020 Dolar klesl v pondělí proti japonskému jenu, protože investoři byli v optimismu schlazeni víkendovými údaji z Číny, které ukázaly nejrychlejší pokles ve výrobní aktivitě za dobu měření, což vyvolalo obavy z globální recese způsobené koronavirem a jeho šířením po zbytku světa. Pandemické obavy vytlačily trhy z blízkosti historických maxim a vymazaly více než 5 bilionů dolarů z globální tržní hodnoty akcií, protože akcie utrpěly svůj nejstrmější pokles za více než deset let.
img

Rozbřesk: Jak (ne)mohou centrální banky pomoci v boji s koronavirem

02.03.2020 Trhy se budou snažit na počátku týdne vzpamatovat z nejhoršího akciového masakru od pádu investiční banky Lehman Brothers. Americký index S&P 500 ztratil za uplynulý týden 11 %. A zdá se, že nové zprávy přes víkend nenabízí moc čerstvého optimismu. Přírůstky případů mimo Čínu dál zrychlují, zatímco čínské PMI spadly na historicky nejnižší úrovně vůbec, stejně tak jako výnos desetiletého amerického dluhopisu.
C:\fakepath\investor monitor.jpg

Evropské akcie prohlubují propad, trh se obává globální recese

28.02.2020 Akcie na evropských trzích prohlubují pokles, jejich hlavní index odepisuje další zhruba tři procenta a je hlouběji v pásmu korekce. Investoři se obávají, že narůstající počet nových případů onemocnění způsobeného koronavirem srazí globální ekonomiku do recese.
C:\fakepath\iea-13022020-lv.jpg

IEA: Poptávka po ropě ve čtvrtletí kvůli koronaviru klesne

13.02.2020 Poptávka po ropě v letošním prvním čtvrtletí kvůli epidemii koronaviru meziročně klesne. Ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu s ropou to dnes uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Pokud se její předpoklad naplní, bude to první meziroční pokles poptávky od finanční krize z roku 2009.
C:\fakepath\akcie.jpg

Rok 2019 byl v režii Fedu

23.12.2019 Před vánočními svátky se tradičně podíváme na vývoj trhů za uplynulých 12 měsíců. Před rokem touto dobou se propadaly akcie i ropa a zdálo se, že další krize je na spadnutí. Žádné globální recese jsme se ale ani přes řadu varovných signálů nedočkali, byť zavedení vysokých cel mezi dvěma největšími světovými ekonomikami nebo inverze americké výnosové křivky by k tomu vybízely.
img

Maďarská centrální banka zlepšila hospodářský výhled

17.12.2019 Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska by se měl v letošním roce zvýšit o 4,9 procenta namísto dříve předpokládaných 4,5 procenta. Uvedla to dnes maďarská centrální banka. Zlepšila rovněž výhled pro příští dva roky, i nadále však počítá se zpomalením hospodářského růstu.
C:\fakepath\R5.jpg

Komodity: Ceny ropy díky vyjádřením šéfů OPEC a Fedu rostou

13.11.2019 Ceny ropy smazaly ztráty z počátku obchodování a rostou. Změnu směru trhu způsobila zpráva, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) nevidí signály globální recese a čeká nižší růst těžby ropy z břidlic v USA. Náladu na trhu zlepšil také komentář šéfa centrální banky USA (Fed).
C:\fakepath\stop-looking-for-holy-grail_orig.jpeg

Jak porozumět technické analýze: Pět nástrojů, které vám pomohou obchodovat na nestabilních trzích

05.11.2019 Technická analýza je častou volbou mezi pokročilými obchodníky – představuje nástroje, které mohou být ku prospěchu každému obchodníkovi a investorovi. V podstatě jde o to, jak vykládat pohyby na trhu, a tak lépe porozumět náladě trhu, identifikovat obchodní příležitosti a řídit rizika.
C:\fakepath\frank.jpg

Švýcarsko znovu intervenuje

03.10.2019 Švýcarský frank proti euru letos posiluje o jednotky procent. K tomu mu pomáhá uvolnění měnové politiky v eurozóně a zároveň se veze na rizikové vlně, kdy se zvyšující se pravděpodobností globální recese láká vystrašené investory do svého bezpečného přístavu. To se ale nelíbí Švýcarské národní bance (SNB), která prohlašuje, že je připravena vstoupit na trh a intervencemi zastavit zisky franku.
C:\fakepath\top-19092019-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.09.2019 1) Asijské akcie dnešní obchodování uzavřely s mírnými ztrátami, když investoři především sledovali tahy velkých centrálních bank. Japonská centrální banka se podle očekávání držela svého záměru ponechat klíčovou úrokovou sazbu na -0,1 % a závazek držet výnosy desetiletých státních dluhopisů kolem nuly.
img

Globální recese je za dveřmi

19.09.2019 Podle průzkumu společnosti Bank of America Merrill Lynch – BAML přinesl své výsledky. Podle něj téměř 38 % investorů očekává, že se světová ekonomika během roku znovu dostane do recese. Jde o nejvyšší podíl respondentů předpovídajících globální recesi za 10 let. Podíl respondentů očekávajících recesi se tak zvýšil ze 34 % v srpnovém průzkumu na stávajících 38 %. Asi 59 % respondentů však zůstává zcela klidná a považuje recesi za velmi nepravděpodobnou. Zřejmě si ji ani nedokážou představit. Výsledky zveřejnila agentura Reuters.
C:\fakepath\boa-17092019-lv-2.jpg

Průzkum: Obavy z globální recese jsou nejsilnější za deset let

17.09.2019 Zhruba 38 procent investorů podle průzkumu společnosti Bank of America Merrill Lynch (BAML) očekává, že světová ekonomika se během příštích 12 měsíců dostane do recese. Podíl respondentů předpovídajících globální recesi je tak nejvyšší za deset let, napsala agentura Reuters. Zhruba 59 procent respondentů však považuje recesi za nepravděpodobnou.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar po odkladu amerických cel na některé čínské zboží zpevňuje

13.08.2019 Dolar dnes na forexovém trhu posiluje. Americkou měnu poslalo vzhůru oznámení americké vlády, že odloží clo na některé čínské zboží, včetně chytrých telefonů a laptopů, které mělo začít platit příští měsíc. To je výrazný ústupek v obchodní válce.
img

Obchodní dohoda TPP: USA jsou zpátky ve hře

13.10.2015 Na několik posledních let se bude vzpomínat jako na období, kdy Spojené státy dočasně ztratily svoji pozici garanta globálního ekonomického systému...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Mexické peso | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Private equity | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | XAU/USD | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bank of Japan | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Béžová kniha | CBOT | CFD | Cap | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Certifikáty | DAX | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | ECB | EMA | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trhy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Forward | Futures | G10 | G7 | Grafy | Hedge Fund | Hedge | High | High Yield | IPO | ISIN | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kótování akcií | Likvidita | Likvidní trh | Long | Low | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Makro data | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | P/E | Portfolio | Pozice | Prémie | Příkaz | Příkaz Stop | RSI | Rally | Realizace zisku | Repo sazba | Reserve Bank of New Zealand | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Směnný kurz | Split | Spot | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Stop-Loss | Support | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Performance | Výnos | Wall Street | Yield | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Produkce ropy | Exxon Mobil | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Zkušenosti | Panika | Deprese | Optimismus | Výsledky | Strach | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | RBNZ | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Analytický tým | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Swissquote | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index CPI | Obchodní seance | Portugalsko | Facebook | LYNX | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | ADP report | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Semináře | Centrální bankéři | AUDUSD | NZDUSD | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Volatilní | Kasina | Akcie Apple | Akcie KB | Akcie Netflix | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bezpečná investice | Bollingerova pásma | Brent | Broker Consulting | Cena | Cena akcií | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD kontrakty | Čínská ekonomika | CISCO | Cyrrus | CZK | Devizové kurzy | DJIA | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Elektřina | Etoro | Eura | Evropská měna | Evropské měny | Finanční služby | Fondy | Forex kalendář | Forexu | Frank | FXstreet.com | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Investování do akcií | ISM | Jádrová inflace | EBay | Jedno euro | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Koruna česká | Kurzy | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Market | Markets | Měnový kurz | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování s CFD | Obchodujeme | Pád akcií | PayPal | Pokles eura | Portfolia | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Signály | Smíšené fondy | Société Générale | SPX | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Švýcarská centrální banka | Těžba ropy v USA | Trh | Tržní podíl | USD index | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Webináře | WTI | XM | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | Rozkolísanost trhu | ZEW | EIA | ING | Benzín | DMA | Bill Gates | EBITDA | Ekonomika EU | Index relativní síly | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Overweight | P.A. | REIT | ROCE | Underweight | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | eBook | Zhodnocení kapitálu | Komise | Federální rezervní systém | Majors | Volby | 1 milion | Burze | Penny stocks | Commodities | Currency | Dividendové akcie | Investment | Traders | Markit | TD Securities | Bank of New York Mellon | DPA | Intesa Sanpaolo | Bank of America Merrill Lynch | Charles Schwab | Jackson Hole | Scotiabank | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | Caterpillar | Sentix | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | PVM | BBC | Agentura DPA | Zvyšování sazeb | Bezpečné měny | Brazílie | Průmyslová produkce | Finanční systém | Pokles cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Index pražské burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Finanční aktiva | Globální trhy | Diamanty | Internetová bublina | Cizí měny | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Earnings | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | KBC | BlackRock | Ekonomické indikátory | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Obchodování CFD | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Investiční firma | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Nejistoty na trzích | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Index britských akcií FTSE 100 | Economic | Inflační tlaky | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | JPMorgan Chase | Broker Trust | Pokles ceny akcií | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Forexoví obchodníci | Globální ekonomický růst | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Bezpečnější investice | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Obchodování v Asii | Utahování měnové politiky | Walmart | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Kurz domácí měny | Kryptoměny | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Status bezpečného přístavu | TradingView | Citi | S&P | Guvernér | Německý akciový index DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Oslabení dolaru | Pokles výnosů | Akciové trhy ve Spojených státech | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Nejistota | Philip Morris | Saúdská Arábie | Daně z příjmů | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | FTSE 100 | Baidu | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Prodejní signál | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Výhled | Akciový index DAX | Bankéři | Poplatky | Index pařížské burzy CAC 40 | Exxon | Chevron | Konsensus | Dnešní zpráva | Opatřením na podporu ekonomiky | Růst světového obchodu | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | TTIP | Výnosy | Institut API | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Rizikovější investice | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Indikátor důvěry | Čínský statistický úřad | Příjmy | Oslabování eura | Indexy PMI | Volatilita trhů | Alphabet | xStation | ČTK | Země G7 | Pokles ekonomiky | Belgie | Zpomalení ekonomiky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | Deutsche Bank Securities | ABN AMRO Bank | Morningstar | ex | Vstup na burzu | CIBC | Alokace aktiv | BBVA | Zahraniční forex | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Cena palladia | Goldenburg Group | Obchodníci s měnami | BHS | Ceny pšenice | Breakout Trader | Nákupy zlata | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Palladium | Jerome Powell | MiFID II | LYNX Trading | BTCUSD | Vývoj ceny pšenice | Invesco | Dealogic | Nemovitostní fondy | Panevropský index STOXX 600 | MSCI World Index | Lithium | Dlouhodobé investování | Ceny lithia | Výkonnost fondů | Vzácné kovy | Cena bitcoinu | Airbnb | Začít investovat | Podnikání na kapitálovém trhu | Ekonomické výsledky | Saxo | Obchodní války | Výkonnost indexů | Raytheon | Lockheed Martin | Růstové akcie | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Podniky | Projev Jeroma Powella | Globální růst | Globální hospodářský růst | Long signál | Schwab | Netflix (NFLX) | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie Applu | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Objem obchodování | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americký S&P 500 | Pokles ceny | Růst firemních zisků | Geopolitika | Šéf Fedu | RDSA | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Zasedání OPEC | Profesionální obchodník | I-Trader | Použití finanční páky | Bank of America Merrill Lynch (BAML) | BAML | Trhy v USA | Trh s ropou | Tržby Amazonu | Macquarie Group | Mileniálové | Ruská centrální banka | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Obchodní signál | Goldenburg Group Ltd | IG | Zvýšení mezd | Obchodování se CFD | Průzkum společnosti | Zvyšování úroků | FTSE/MIB | Růst zisků | Zpomalení hospodářského růstu | Evropská komise | Pohyby na trzích | Německé akcie | Financial Times (FT) | Refinitiv | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Ropný kartel | Zpomalení světové ekonomiky | Dolarová aktiva | Dluhopisy s vysokým výnosem | Akcie Boeingu | Palladiové akcie | Zvýšení sazeb | Zájem investorů | USTR | Globální rizika | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Obavy investorů | Český průmysl | Růst cen ropy | CNY | Růst těžby ropy | Vývoj hlavní úrokové sazby | Sójové boby | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | NVDA | iFX | Volný čas | Akcie a ETF | NASDAQ 100 | Pokles úroků | Americká výnosová křivka | Obchodní konflikt | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | XTB Research | Štěpán Křeček | Silný dolar | Tomáš Pfeiler | Obavy z recese | Ekonomické problémy | AMZN | Thyssenkrupp | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Čeští investoři | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Růst mezd | Kótování | KB | Pravděpodobnost recese | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | MT5 Supreme Edition | Obavy z globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Poptávka po ropě | Finanční situace | Tamás Varga | Dolarové likvidity | MetLife | GOOGL | Akcie roku | Očekávaný růst | Obchodní dohoda | Státní ropná společnost | Vyšší úrokové sazby | Očekávané Earnings | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | TikTok | Automobilky | KOSPI | Obchodní model | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Investiční skupina | Ceny benzínu | Trinity | Výkon amerického dolaru | Býčí signál | Medvědí signál | Index relativní síly (RSI) | Objem | Význam trendů | Jednoduchý klouzavý průměr | Hodnota vašich investic | Objem klesá | Sledování obchodovaného objemu | Ropný kartel OPEC | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Trh práce | Německý průmysl | Standardní odchylka | FRED | Vyšší volatilita | Těžba v USA | Supreme Edition | Růst spotřebitelských cen | Mercurius Pro | Šéf Fedu Jerome Powell | Generální sekretář OPEC | Mohammed Barkindo | OPEC Mohammed Barkindo | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Statistiky z Číny | Měnový pár USD/CNY | Slušné zisky | Americký dolar dnes | Primární nabídky | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Reálné ekonomiky | Maloobchodní prodeje | Martin Krištoff | CFDWorld | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Server BBC | Globální dluhopisové trhy | Maďarská centrální banka | Produkty obchodované s finanční pákou | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Co bude | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Největší pokles | Ukrajina | Amazon | Hedge Fund Research | Fixed income | Nálada spotřebitelů | Úrok | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Bulgari | Nejbohatší | Miliardy | Admiral Markets Forex Kalendář | Vyhlídky | Průzkumy | Hongkongské akcie | INTC | Walt Disney | 5G | FT | Meziroční růst HDP | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Globální trh | Vládní bondy | SMA | Omezení těžby | Statistika | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Předpovědi | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Eva Miklášová | Na burze | Drahý kov | Propouštění | Dnešní data | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Rozvoj | CFD World | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Koruna dnes | Ceny zboží | Problémy | Finanční ztráty | Směřování měnové politiky | Breaking | Ekonomická recese | Total | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Ranní zpráva | Goldenburg | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Chuť k riziku | Plyn | Nálada | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Centrální banky USA | Amgen | Ropná zařízení | Airbus | Zahájení obchodování | Porsche | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Úroky | Měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Investujte | Americké centrální banky | Dolar roste | ČNB dnes | Vánoce | Šperky | AXA | FedEx | FDX | xStation5 | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Nike | Majors měnové páry | Emerging market měny | Nákupy centrálních bank | Pojistka proti inflaci | Dot-com | Růst mezd v USA | Rychlý růst mezd | Forward PE | WHEAT | Analytik Broker Consulting | Ztráta | Nejlepší akcie | BREAKING | Stratég | Cena pšenice | Kraft Heinz | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Investiční ředitel | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Index pařížské burzy | Hospodaření | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Silný support | CFA | Prodej automobilů | Američané | Návratnost | Altria Group | Netflix | NFLX | Inovace | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Americké dolary | Evropský maloobchod | Daimler | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Hospodářské statistiky | Micron Technology | Microchip Technology | Aktualizované údaje | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Sodexo | Zpomalující ekonomika | Hýbat trhy | RBA | Budoucnost | Hodnota investic | Zemědělství | Rekordní maximum | Nejbližší rezistence | ASML | ASML Holding NV | Horší časy | Poradenství | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Růst cen potravin | Ukazatele | SAP | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Zajímavé zisky | Komunikace | Trump | Prezident | AMGN | Koronavirus | Paypal Holdings | Trhy | Šíření nového koronaviru | Světová zdravotnická organizace | WHO | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | American Express | Virus | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Situace okolo koronaviru | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Meziroční růst | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | Lehká ropa WTI | Panika kolem koronaviru | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Dovoz z Číny | SBUX | Akcie v roce 2020 | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Výrazné ztráty | Fresenius Medical | FME | Adidas | Rekordní hodnoty | NFP | Rozhodování | Dnes ČNB | Wish | Hrozba recese | Americké ekonomiky | Propad průmyslu | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Galapagos | Biogen | Pharming Group NV | COVID-19 | Kukuřice | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Gilead Sciences | Prudký propad | Craig Erlam | Krize v eurozóně | Akcie na evropských trzích | Rizika globální | NVAX | Akcie Novavax (NVAX) | Akcie Novavax | ALNOV | Akcie Novacyt (ALNOV) | Akcie Novacyt | Akcie Akcie Philips (PHIA) | Akcie Akcie Philips | PHIA | Vývoj ceny dluhopisů | Šíření onemocnění | Ekonomické recese | Výroba v Číně | Commonwealth Bank of Australia | Americký Fed | Akcie Netflix (NFLX) | Shortovat | Cyklické akcie | Cestovní ruch | Vývoj | Boj proti koronaviru | Šok | Snížení těžby | Vládní opatření | Výkyvy | Index čínských akcií | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | Příležitost k nákupu | Výprodej na burzách | Restrikce | Americké výnosy | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Hlavní měny | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Opatření proti koronaviru | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Olaf Scholz | Mince | Profitovat | Medvědí trend | Průmyslová výroba v Číně | Čínští vládní představitelé | Vládní představitelé | Maloobchodní tržby v Číně | Další vývoj | Australská centrální banka (RBA) | Nízká likvidita | Tržby společnosti | Třída aktiv | Allied Healthcare | AHPI | Allied Healthcare (AHPI) | Akcie Allied Healthcare | Šíření viru | Stimul | New York Times | Nákupy aktiv | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Spotřebitelé | Pandemie COVID-19 | Historie | Značný pokles | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Texas | PYPL | Další pokles | Německý ministr financí | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN | Salmán | Hlavní centrální banky | Domácnosti | Negativní korelace | Hotovost | Dramatický dopad | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Německý akciový index | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Graf dne | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | American Airlines | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Globální poptávka po ropě | Potenciál | Allianz | Výkonnost indexu | Nejlepší palladiové akcie | Ekonomické ukazatele | Standardní ekonomické ukazatele | Abbott Laboratories | Ekonomiky | Solidní růst | Války | Březnová data | Poradce | Organizace | Nvidia Corp | Závislost | Práce | ADB | Asijská rozvojová banka (ADB) | Asijská rozvojová banka | Rozvojová banka | WFP | Údaje | Sentix indikátor | Eni | Pojišťovna | Lukáš Vokel | UnitedHealth Group | Znovuotevřít ekonomiku | Ministři | Ekonomické oživení | Snížení produkce | Abdalazíz bin Salmán | Splátky dluhů | Výpadky | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Premiér Justin Trudeau | Microsoft Corp | US Bancorp | Hospodářské oživení | Globální výhled | Restart ekonomiky | Statistiky | Rozvíjející se země | Poradenské společnosti | USD za barel | Americký ropný institut | Ropný institut | Ropný institut API | Reddit | PMI ve službách | Evropská data | Evropské indexy | Posílení | Omezení pohybu | Dnešní statistika | Evropské méně | Cestování | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | SMA 100 | Maloobchod | Zaměstnanci | Denní pokles | Růst výnosů | Úvěry a hypotéky | Shaun Osborne | Dovoz | Vývoz | Míra nezaměstnanosti v dubnu | MSCI World | Obchodní přebytek | Zadlužení | Expanze | Dopad krize | ONE | Čínští turisté | T-Mobile | Royal Caribbean | Dopad covid-19 | Vakcína | CL | Spekulovat | Zboží z Číny | AMZN.US | Podnikatelské aktivity | Argentina | Investovat peníze | JDE | Unie | Překoupené zóny | Koronavirové pandemie | Dlouhodobý výhled | Průraz | Fondy soukromého kapitálu | Saúdskoarabský ministr energetiky | Zpomalení inflace | Největší světová ekonomika | Globální poptávka | GlaxoSmithKline | Propad cen | Rostoucí trend | Covid | Technologické firmy | Výkyvy cen | Ziskové marže | Den nezávislosti | Úroda | Výrazný propad | Leva | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Ceny | Kolaps | Technologické společnosti | Mediální pokrytí | Společnost XTB | Životní úroveň | Pár EUR/USD | Podhodnocený | Hnojiva | Očekávaný růst ceny lithia | Růst ceny lithia | C.W. CFD World | Upozornění na rizika | Výpadek příjmů | SPAC | Delta Airlines | Ceny mědi | Bloomberg Intelligence | Ceny sójových bobů | Ropa dnes | Dnes na světových trzích | Rozdělení akcií | Východní Asie | Micron | Michal Valentík | Centrální banky USA (Fed) | Lockdown | Americké měny | Růst zlata | Nařízení | TPG | Zásoby benzinu | Futures na ropu | T-Mobile US | Riziko a výnos | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Obchodní bilance Číny | AAPL.US | Bayer | Vývoj měnového páru USD/CNY | Swingový výhled | Rozpočtové deficity | Futures na ropu WTI | Nálada investorů | Pokles zásob | Počasí | Růst ceny | Zvýšení těžby | Joseph Trevisani | Evropské centrální banky | CARA | Marriott | WallStreetBets | Dnešní seance | Finanční výsledky | Poptávka po stříbře | Kov | MSFT.US | Microsoft (MSFT.US) | AIG | Americká pojišťovna | Globální zadlužení | FOMC minutes | Jeremy Stretch | Investoři a obchodníci | Dollar Tree | Admirals | Pandemie covidu-19 | Apple (AAPL.US) | Fidelity | Vývoj ceny akcií | Síla amerického dolaru | xStation 5 | Ceny ropy Brent | Alphabet (GOOGL.US) | GOOGL.US | Rostoucí ceny | Objednávky | Pandemie COVID | Německé společnosti | Obavy z inflace | API | Oslabení | Prodejní ceny | Výnosy 10letých dluhopisů | Plány | Cíle | Příležitosti | Konkurence | Prodej | Změny ceny | Dolar dnes | Inflace v eurozóně v červnu | Technologie | Nabídky akcií | Růst společnosti | Síla dolaru | Spotové ceny | UST | Včerejší seance | Rada guvernérů | Americký trh | FIXED | Uzavření dohody | Současný trend | Odvětví | Načasování | Ceny termínových kontraktů | Boom | Azure | Rekord | Společný podnik | Výsledky za Q2 | Štěstí | Chování | Marriott International | Projekce | Plány společnosti | Psychologické úrovně | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Spotové ceny ropy | Liquid | SPOT | Index ASX | ASX | SXXP | Sympozium | Bloomberg News | Společnosti | Opatření | Dna | ANO | Ceny plynu | Analytici Goldman Sachs | Metal Focus | BNP | Investment grade | Problémy v dodavatelských řetězcích | Energetická krize | Globální inflace | White & Case | Dosažení dohody | Zlato a bitcoin | Minulá výkonnost | Energetické krize | Vysoké ceny | Změny na trhu | Ukončení kvantitativního uvolňování | Oculus | Snap | Akcie společnosti Snap | Obilí | Pozornost | Amazon (AMZN.US) | SPX 500 | Meta | Klima | Metaverse | Stephen Brennock | Meta Platforms | Index francouzských akcií | Royal Caribbean Cruises | Indexy pohyb | Společnost | Stratégové | Reálné výnosy | Měny G10 | American Petroleum Institute | American Petroleum Institute (API) | Lockdowny | Alexander Schallenberg | TIM | Index technologického trhu | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Booking Holdings | Booking | | Etiopie | Špatné počasí | BofA | Zlato (XAU/USD) | Rostoucí inflace | Jestřábí Fed | Zemědělci | Annalena Baerbocková | Druhá největší světová ekonomika | Focus | Vstoupit na burzu | Miliardy USD | Pokles zlata | Real Estate | Reality | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Objem prostředků | Napětí na Ukrajině | Základní úrok | Murray | Cenová akce | Invaze na Ukrajinu | Poradenské služby | Sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Motivace | Úřad pro ekonomickou analýzu | Sankce EU | Invaze | Narušení dodávek | Pokles inflace | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Řetězec | Agentura Bloomberg News | Energetická závislost | Plynárenská společnost | Technické korekce | Růst cen energií | Ben Laidler | Vlastnictví | Vzestupný trend | Philip Newman | Nárůst spotřeby stříbra | Nákup stříbrných mincí | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Rostoucí ceny energií | Cenové prognózy | Bloomberg Dollar Spot Index | Dollar Spot Index | Prudká inflace | Zvednutí sazeb | Vývoj cen pohonných hmot | Výroba v továrnách | Energetické krize v eurozóně | Obchodování CFD akcií | Marketingová komunikace | Fáze expanze | Jak obchodovat cyklické akcie | Necyklické akcie | Jak obchodovat necyklické akcie | Proticyklické akcie | Jak obchodovat proticyklické akcie | Akcie společnosti Disney | Akcie společnosti Delta Airlines | Cykličnost | Akcie společnosti AirBnB | Obavy o globální ekonomický růst | Obilí z Ukrajiny | Marka
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Globální pravidla pro regulaci kryptoměn
Globální problém
Globální problémy
Globální prodej
Globální prodej aut
Globální prodej zlatých slitků
Globální příjmy
Globální příjmy pracovníků
Globální přímé zahraniční investice
Globální ratingové agentury

Následující klíčová slova

Globální referenční ropa
Globální rezervy
Globální rizika
Globální riziko
Globální riziko redenominace
Globální role eura
Globální ropný trh
Globální růst
Globální sentiment
Globální spekulativní kapitál
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB ambasador Conora McGregor
Potvrďte prosím... Zavřít