Úterý 19. březen 2024 06:11
reklama
Purple MT4 platforma nova
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei ProTrader

ILO

img

Spotřebitelé podpoří růst slovenské ekonomiky a udrží inflační tlaky silné

14.03.2024 Slovenská ekonomika letos zůstane odolná a její růst podle nás mírně zrychlí na 1,6 % oproti růstu o 1,1 % zaznamenaném za rok 2023. K tomu přispěje spotřeba domácností podpořená rostoucími reálnými příjmy a také fixní investice tažené prostředky z fondů EU. Čistý vývoz by měl naopak po velmi silném roce 2023 přispět záporně.
C:\fakepath\EU2.jpg

Nezaměstnanost v EU v lednu stagnovala

01.03.2024 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v lednu podle sezonně přepočtených údajů zůstala v porovnání s prosincem beze změny na šesti procentech. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Nejnižší nezaměstnanost byla s hodnotou 2,6 procenta na Maltě. V zemích platících eurem nezaměstnanost klesla o jednu desetinu procentního bodu na 6,4 procenta. V České republice vzrostla o dvě desetiny procentního bodu na tři procenta, ale i tak byla třetí nejnižší v unii.
C:\fakepath\EU3.jpg

Míra nezaměstnanosti v EU zůstala v prosinci beze změny na 5,9 procenta

01.02.2024 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v prosinci podle sezonně přepočtených údajů zůstala beze změny na 5,9 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Nejnižší nezaměstnanost byla s hodnotou 2,4 procenta na Maltě. V zemích platících eurem nezaměstnanost zůstala na 6,4 procenta, v České republice vzrostla, ale i tak byla třetí nejnižší v unii.
img

BREAKING: Sterling klesá po horších údajích z trhu práce

16.01.2024 Míra nezaměstnanosti ve Spojeném království podle ILO v listopadu: 4,2 % (předchozí 4,2 %). Změna zaměstnanosti listopad: 73 tisíc ( předchozí 50 tisíc). Průměrný týdenní výdělek 3M (r/r) listopad: 6,5 % (odhad 6,8 %; předchozí 7,2 %).
C:\fakepath\miliardari.png

Oxfam: Svět by se do deseti let mohl dočkat prvního dolarového bilionáře

15.01.2024 Svět by mohl mít do deseti let prvního dolarového bilionáře. Ve zprávě zveřejněné před začátkem výročního zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu to dnes uvedla organizace Oxfam, která bojuje proti chudobě. Dodala, že rozdíly mezi velmi bohatými a většinou světové populace ještě více prohloubila pandemie nemoci covid-19. Zatímco majetek pěti nejbohatších lidí světa se od pandemie více než zdvojnásobil, pět miliard lidí za tu dobu zchudlo.
C:\fakepath\Global.jpg

ILO: Globální míra nezaměstnanosti letos mírně vzroste a dosáhne 5,2 procenta

10.01.2024 Globální míra nezaměstnanosti se v letošním roce nepatrně zvýší a z loňské hodnoty 5,1 procenta se dostane na 5,2 procenta. Počet nezaměstnaných pak stoupne o dva miliony na 190,8 milionu lidí. Způsobí to hlavně nárůst nezaměstnanosti ve vyspělých ekonomikách. Uvedla to ve své dnešní zprávě Mezinárodní organizace práce (ILO).
C:\fakepath\EU2.jpg

Nezaměstnanost v EU v listopadu klesla na 5,9 procenta, nejnižší byla v Česku

09.01.2024 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v listopadu podle sezonně přepočtených údajů klesla o desetinu procentního bodu na 5,9 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Nejnižší nezaměstnanost byla s hodnotou 2,4 procenta v České republice. V zemích platících eurem nezaměstnanost klesla také o desetinu bodu a dostala se na 6,4 procenta.
C:\fakepath\Nemecko6.jpg

Zaměstnanost v Německu loni byla nejvyšší od znovusjednocení země

02.01.2024 V Německu loni mělo zaměstnání v průměru 45,9 milionu lidí, což bylo nejvíce od znovusjednocení země v roce 1990. V předběžné bilanci to dnes oznámil Spolkový statistický úřad. V zemi, která má zhruba 84 milionů obyvatel, tak dosáhla zaměstnanost rekordu, meziročně byla vyšší o 333.000. Ve středu Spolkový úřad práce zveřejní zprávu o prosincovém vývoji na německém pracovním trhu s podrobnostmi o nezaměstnanosti.
C:\fakepath\fxstreet-2023-29122023-2.png

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2023

30.12.2023 V tomto každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – den za dnem jak události přicházely na trhy.
img

BREAKING: Pár GBPUSD mírně klesl po přečtení údajů z britského trhu práce

12.12.2023 Spojené království, listopadové žádosti o podporu v nezaměstnanosti se změnily na 16 tisíc oproti předchozím 17,8 tisícům.
C:\fakepath\eu.jpg

Míra nezaměstnanosti v EU v říjnu zůstala na šesti procentech

30.11.2023 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v říjnu zůstala podle sezonně přepočtených údajů na zářijové hodnotě šest procent. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. V České republice nezaměstnanost vzrostla na 2,9 ze zářijových 2,7 procenta a je v unii třetí nejnižší po Maltě a Polsku.
C:\fakepath\Izrael.jpg

CNBC: Ekonomika Pásma Gazy je v rozpadu, válka vrátila rozvoj zpět o desítky let

24.11.2023 Ekonomika válkou zmítaného Pásma Gazy je po měsíci bombardování Izraelem v troskách, stejně jako její budovy. Křehká ale byla už před válkou. Většina obyvatel měla jen omezený přístup k cenově dostupným a výživným potravinám a podle Světového potravinového programu OSN byla považována za potravinově nejistou. Nyní je však situace zoufalá, ekonomika této oblasti se prakticky na neurčito zastavila a rozvoj Gazy se vrátí zpět o více než deset let, uvedl server televize CNBC.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na maloobchodní prodeje z USA

15.11.2023 Globální akciový trh dnes stojí před vyhlídkou na potenciálně další úspěšnou seanci, která proběhne v očekávání údajů o maloobchodních tržbách v USA ve 14:30. Tato data potenciálně vrhnou více světla na poptávku v americké ekonomice a také ukážou, zda se "cena" nižší inflace pro trhy ukáže jako výrazné zhoršení spotřebitelské aktivity. Dalšími důležitými údaji v průběhu dnešní seance budou samozřejmě údaje o PPI, které budou zveřejněny rovněž ve 14:30. Dozvíme se také výsledky velkoobchodních tržeb v Kanadě a údaje o regionálním indexu newyorského Fedu. Obchodníci na trhu s ropou budou věnovat pozornost údajům o zásobách EIA, které budou zveřejněny v 16:30.
img

Ranní shrnutí (15.11.2023)

15.11.2023 Včerejší euforické zisky na Wall Street podpořily býky v asijské seanci, která přinesla silné zisky benchmarků v Japonsku, Jižní Koreji a Číně, kde bylo dnes zveřejněno několik důležitých makrodat. Korejský index KOSPI vzrostl o téměř 2 %, japonský Topix posílil o 1,1 % a Nikkei zaznamenal zisky přesahující 2,5 %, čímž překonal včerejší rally na Nasdaq 100 o 2,1 %.
C:\fakepath\DSC_4047.jpg

Nezaměstnanost v EU v září zůstala na šesti procentech, nejnižší je dál v Česku

03.11.2023 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v září zůstala podle sezonně přepočtených údajů na srpnové hodnotě šest procent. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. V České republice míra nezaměstnanosti vzrostla na 2,7 ze srpnových 2,5 procenta, zůstává ale v unii nejnižší.
C:\fakepath\eu.jpg

Eurostat: Nezaměstnanost v EU v srpnu klesla na 5,9 procenta, nejnižší byla v ČR

02.10.2023 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v srpnu klesla na 5,9 procenta z červencových šesti procent. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. V České republice míra nezaměstnanosti klesla na 2,5 procenta z červencových 2,7 procenta, byla tak nejnižší v EU, vyplývá z údajů Eurostatu.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU v červnu zůstala na 5,9 procenta, v ČR patří k nejnižším

01.08.2023 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v červnu zůstala na květnové úrovni 5,9 procenta, oznámil dnes Evropský statistický úřad Eurostat. Nejnižší míru nezaměstnanosti vykázala Malta, a to 2,6 procenta. Za ní následovaly Česká republika a Polsko, obě s hodnotou 2,7 procenta. Údaje Eurostatu nicméně ukázaly v Česku na výrazný vzestup nezaměstnanosti mezi mladými lidmi.
C:\fakepath\eu.jpg

Nezaměstnanost v EU v květnu klesla na 5,9 procenta, nejníže je v Česku

30.06.2023 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v květnu podle sezonně přepočtených údajů klesla na 5,9 procenta z dubnových šesti procent. Ve své zprávě to dnes oznámil unijní statistický úřad Eurostat. Nejnižší nezaměstnanost byla s hodnotou 2,4 procenta v České republice, druhá nejnižší pak v Polsku, kde činila 2,7 procenta.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU v dubnu zůstala na šesti procentech, nejníž je v ČR a Polsku

01.06.2023 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v dubnu podle sezonně přepočtených údajů zůstala na šesti procentech, kde byla i v únoru a březnu. Ve své zprávě to dnes oznámil unijní statistický úřad Eurostat. Nejnižší nezaměstnanost byla v České republice a v Polsku, kde shodně činila 2,7 procenta. V ČR tak stoupla z březnové hodnoty 2,6 procenta.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU v březnu zůstala na šesti procentech, nejnižší je v Česku

03.05.2023 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v březnu podle sezonně přepočtených údajů zůstala na šesti procentech, kde byla i v únoru. Ve své zprávě to dnes oznámil unijní statistický úřad Eurostat. Nejnižší nezaměstnanost byla v České republice, kde činila 2,6 procenta. Zvýšila se tak z únorové hodnoty 2,4 procenta.
C:\fakepath\eu.jpg

Nezaměstnanost v EU v únoru klesla na šest procent, nejnižší zůstává v Česku

31.03.2023 Míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie se v únoru snížila o desetinu bodu na šest procent. Nejnižší nezaměstnanost zůstává v České republice, kde proti lednu i loňskému únoru klesla o 0,1 bodu na 2,4 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Loni v únoru nezaměstnanost v EU činila 6,2 procenta.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU v lednu zůstala na 6,1 procenta, nejnižší byla opět v Česku

02.03.2023 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v lednu podle sezonně přepočtených údajů zůstala na 6,1 procenta, kde se nachází od listopadu. Proti loňskému lednu se snížila o 0,2 procentního bodu. Nejnižší zůstává v České republice, kde se ale o 0,2 bodu zvýšila a dostala se na 2,5 procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.
img

Trhy čekají na zprávy o inflaci v USA a Velké Británii

13.02.2023 Tento týden se bude mluvit především o inflaci, HDP a maloobchodních tržbách, protože investoři a obchodníci budou moc...
img

Trhy čekají na zprávy o inflaci v USA a Velké Británii

13.02.2023 Tento týden se bude mluvit především o inflaci, HDP a maloobchodních tržbách, protože investoři a obchodníci budou moci pečlivě prozkoumat množství datových souborů. Zprávy o inflaci v USA a Velké Británii ukáží, zda politika zpřísňování měnové politiky snížila inflační tlaky.
C:\fakepath\eu.jpg

Nezaměstnanost v EU zůstala v prosinci na 6,1 procenta, nejnižší zůstává v Česku

01.02.2023 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v prosinci podle sezonně přepočtených údajů činila 6,1 procent, a zůstala tak na listopadové úrovni. Meziročně se snížila o 0,3 procentního bodu. Nejnižší zůstává v České republice, kde klesla na 2,3 procenta z listopadových 2,6 procenta. Ve své zprávě to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU zůstala v listopadu šest procent, nejníže je nadále v Česku

09.01.2023 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii zůstala v listopadu na říjnové hodnotě šesti procent. Beze změny setrvala i nezaměstnanost v 19 zemích platících eurem, kde činila 6,5 procenta. Nejmenší zastoupení lidí bez práce bylo z celé sedmadvacítky unijních zemí i nadále v České republice, přestože nezaměstnanost v zemi vzrostla o polovinu procentního bodu na 2,7 procenta. Ve své zprávě to dnes na základě sezonně přepočtených údajů oznámil evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německo loni dosáhlo rekordní zaměstnanosti, uvedl statistický úřad

02.01.2023 V loňském roce bylo v třiaosmdesátimilionovém Německu v průměru zaměstnáno 45,6 milionu lidí, což bylo nejvíce od znovusjednocení země v roce 1990. Dnes to na základě předběžných propočtů oznámil Spolkový statistický úřad. Loni podle metodiky Mezinárodní organizace práce (ILO) výrazně klesla nezaměstnanost, a to na 2,8 procenta. Statistiky vývoje na německém pracovním trhu vydává také Spolkový úřad práce, který tak činí každý měsíc. Hodnoty za loňský prosince úřad práce zveřejní v úterý.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU klesla v říjnu na šest procent, nejnižší je nadále v Česku

01.12.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v říjnu klesla na šest procent, což je o desetinu bodu méně než v září. Nejmenší zastoupení lidí bez práce bylo i nadále v České republice, kde nezaměstnanost klesla na 2,1 procenta ze zářijových 2,2 procenta. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU zůstala na šesti procentech, nejnižší je v Česku

03.11.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v září zůstala na srpnových šesti procentech. Nejnižší byla i nadále v České republice, kde klesla na 2,2 procenta ze srpnových 2,4 procenta. Ve své tiskové zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\eu.jpg

Nezaměstnanost v EU zůstala na šesti procentech, nejnižší je nadále v Česku

30.09.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v srpnu podle sezonně přepočtených údajů činila šest procent, a zůstala tak na červencové úrovni. Nejnižší zůstává v České republice, kde činila stejně jako v předchozích dvou měsících 2,4 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU v červenci klesla na šest procent, nejnižší zůstává v Česku

01.09.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v červenci podle sezonně přepočtených údajů klesla proti červnu o desetinu procentního bodu na šest procent. Nejmenší zastoupení lidí bez práce zůstává v České republice, kde se nezaměstnanost proti červnu snížila o desetinu bodu na 2,3 procenta. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Zároveň zpřesnil údaj za červen, kde původně uváděl také šestiprocentní nezaměstnanost.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Míra nezaměstnanosti v EU zůstala na šesti procentech, nejnižší zůstává v Česku

01.08.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v červnu podle sezonně přepočtených údajů činila šest procent, a zůstala tak na květnové úrovni. Nejnižší zůstává v České republice, kde se proti květnu ale snížila o desetinu procentního bodu na 2,4 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\trader-30062022-14-zm.jpg

Nezaměstnanost v EU v květnu zůstala na 6,1 procenta, nejnižší je v Česku

30.06.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v květnu podle sezonně přepočtených údajů činila 6,1 procenta, a zůstala tak na dubnové úrovni. Nejnižší nadále zůstává v České republice, kde se proti dubnu ale zvýšila o desetinu procentního bodu na 2,5 procenta. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat.
img

Tuzemská poptávka slábne pod tlakem vysoké inflace

03.06.2022 Průměrná nominální mzda podle našeho odhadu v prvním letošním čtvrtletí vzrostla meziročně o 7,0 %, v reálném vyjádření však vlivem vysoké inflace pravděpodobně klesla o 4,3 %. Očekáváme navíc, že růst spotřebitelských cen v květnu dále zrychlil na meziročních 15,5 %. Klesající kupní síla domácností se podle nás již začala negativně projevovat na objemu maloobchodních tržeb.
C:\fakepath\eu.jpg

Nezaměstnanost v EU v dubnu zůstala na 6,2 procenta, nejnižší je v Česku

01.06.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v dubnu podle sezonně přepočtených údajů činila 6,2 procenta, a zůstala tak na stejné hodnotě jako v březnu. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Nejnižší míru nezaměstnanosti má i nadále Česká republika, byť tam o desetinu procentního bodu vzrostla a činila 2,4 procenta. Žádná jiná země EU nemá nezaměstnanost pod třemi procenty.
C:\\fakepath\\Ukrajina.png

ILO: Kvůli ruské invazi už na Ukrajině zanikla skoro třetina pracovních míst

11.05.2022 Kvůli ruské invazi už na Ukrajině zaniklo asi 4,8 milionu pracovní míst, což je skoro třetina. Informovala o tom dnes Mezinárodní organizace práce (ILO). V závislosti na vývoji vojenských operací vypracovala několik scénářů vývoje ukrajinského pracovního trhu. Organizace například chválí úsilí ukrajinské vlády o zachování funkčnosti systémů sociálního zabezpečení.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU v březnu klesla na 6,2 procenta, nejnižší je dál v Česku

03.05.2022 Míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie v březnu klesla na 6,2 procenta, což je o desetinu procentního bodu méně než v únoru. O desetinu bodu se snížila i v 19 zemích platících eurem, kde se dostala na 6,8 procenta. To je nejnižší hodnota za dobu sledování dat. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Nejnižší nezaměstnanost z celé sedmadvacítky států dlouhodobě zůstává v České republice.
img

Nálada ve 2. čtvrtletí ovlivněna inflací, růstem i ostrým postojem centrálních bank

11.04.2022 Inflace, obavy z růstu HDP a ostré postoje centrálních bank některých největších světových ekonomik budou na začátku druhého čtvrtletí dominovat náladě světových investorů.
C:\fakepath\eu.jpg

Míra nezaměstnanosti v EU v únoru mírně klesla na 6,2 procenta

31.03.2022 Míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie v únoru klesla ve srovnání s předchozím měsícem o 0,1 procentního bodu na 6,2 procenta. Podobná byla situace i v zemích platících eurem, kde se míra nezaměstnanosti snížila stejným tempem na 6,8 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Nejnižší nezaměstnanost ze zemí EU zůstává v České republice.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU v lednu klesla na 6,2 procenta, nejnižší je nadále v Česku

03.03.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v lednu podle sezonně přepočtených údajů klesla na 6,2 procenta, zatímco v prosinci po zpřesnění dat činila 6,3 procenta. Nejnižší zůstává v České republice, kde byla v lednu na 2,2 procenta. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\eu.jpg

Nezaměstnanost v EU v prosinci klesla na 6,4 procenta, nejnižší je v Česku

01.02.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v prosinci pokračovala v mírně klesajícím trendu, proti listopadu se snížila o desetinu procentního bodu na 6,4 procenta. Dlouhodobě nejméně lidí bez práce je v České republice, kde nezaměstnanost činila 2,1 procenta. Ve své zprávě to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. V zemích eurozóny nezaměstnanost proti jedenáctému měsíci roku rovněž klesla o desetinu bodu, a to na sedm procent.
C:\fakepath\corona2.jpg

ILO: Nejistota kolem pandemie a omikronu zpozdí oživení pracovního trhu

17.01.2022 Oživení globálního trhu práce potrvá déle, než se původně předpokládalo, a nezaměstnanost zůstane nad úrovní z doby před pandemií nejméně do roku 2023. Důvodem je nejistota ohledně dalšího vývoje a trvání pandemie. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Mezinárodní organizace práce (ILO).
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU v listopadu klesla na 6,5 procenta, nejnižší zůstává v Česku

10.01.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v listopadu klesla proti říjnu o dvě desetiny procentního bodu na 6,5 procenta. Nejméně lidí bez práce je i nadále v České republice, kde nezaměstnanost činila 2,2 procenta. Ve své zprávě to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. V zemích eurozóny se nezaměstnanost proti desátému měsíci roku snížila o desetinu procentního bodu na 7,2 procenta.
C:\fakepath\global economy.jpg

Organizace čekají růst ekonomiky, svět ale dusí inflace a nová varianta covidu

07.12.2021 Po loňských rekordních propadech ekonomiky, které způsobila stále trvající pandemie nového typu koronaviru a s ní spojené uzávěry, je situace světové ekonomiky v letošním roce stále nejistá. Během roku se ekonomická situace zlepšila a mezinárodní instituce vidí situaci stále optimisticky a předpovídají růst světové ekonomiky. Během roku se ale objevily znepokojivé jevy. Už od léta se světové ekonomiky potýkají s růstem inflace, který podle ekonomů souvisí s hospodářským oživením doprovázeným zdražováním energií a nedostatkem některých surovin. Automobilový průmysl také drtí globální nedostatek čipů. A v dosavadních prognózách zatím není zahrnuto nebezpečí nové varianty koronaviru omikron, jejíž možné šíření by mohlo opět omezit ekonomiku.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU v říjnu zůstala na 6,7 procenta, nejnižší je stále v ČR

02.12.2021 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii podle sezonně přepočtených údajů v říjnu zůstala na 6,7 procenta. Nejnižší je i nadále v České republice, kde činila 2,6 procenta, oznámil dnes evropský statistický úřad Eurostat. V zemích eurozóny se nezaměstnanost o desetinu procentního bodu snížila a dosáhla 7,3 procenta.
C:\fakepath\DSC_4047.jpg

Nezaměstnanost v EU v září klesla na 6,7 procenta, nejnižší je v Česku

03.11.2021 Míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie v září podle sezonně přepočtených údajů klesla na 6,7 procenta ze srpnové hodnoty 6,9 procenta. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Ze všech unijních zemí byla nejnižší míra nezaměstnanosti v České republice, kde činila 2,6 procenta. V zemích eurozóny klesla na 7,4 procenta ze 7,5 procenta v předchozím měsíci.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Lidí bez práce v EU v srpnu opět ubylo, nezaměstnanost klesla na 6,8 procenta

30.09.2021 V zemích Evropské unie v srpnu již čtvrtý měsíc v řadě ubylo lidí bez práce. Míra nezaměstnanosti klesla proti červenci o desetinu procentního bodu na 6,8 procenta, oznámil dnes evropský statistický úřad Eurostat. Nezaměstnaných je výrazně méně než před rokem, kdy v době dopadu omezení spojených s první vlnou pandemie nezaměstnanost vystoupila na 7,7 procenta. Nejnižší hladinu nezaměstnanosti si i přes mírný růst podle Eurostatu udržuje Česká republika, kde bylo v srpnu bez práce 2,9 procenta lidí.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Lidí bez práce v EU v červenci opět ubylo, nezaměstnanost klesla na 6,9 procenta

01.09.2021 V zemích Evropské unie nadále ubývá lidí bez práce. V červenci klesla míra nezaměstnanosti na 6,9 procenta z červnových 7,1 procenta, a snížila se tak už třetí měsíc v řadě. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil statistický úřad Eurostat. Nezaměstnanost je výrazně nižší než loni v červenci, kdy během rychlého růstu způsobeného první vlnou pandemie dosáhla 7,6 procenta. Nejmenší zastoupení lidí bez práce zůstává podle Eurostatu v České republice, kde jich v červenci bylo stejně jako o měsíc dříve 2,8 procenta.
C:\fakepath\eu.jpg

Nezaměstnanost v EU dál klesá, v červnu se dostala na 7,1 procenta

30.07.2021 Lidí bez práce v Evropské unii druhý měsíc v řadě ubylo. Míra nezaměstnanosti dosáhla v červnu 7,1 procenta, zatímco v květnu činila 7,3 procenta. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. Poprvé po roce je nezaměstnanost nižší než ve stejném měsíci minulého roku, kdy v době prudkého růstu za první vlny pandemie dosáhla 7,3 procenta. Nejmenší zastoupení lidí bez práce je podle Eurostatu v České republice, kde nezaměstnanost klesla na 2,8 procenta.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU klesla na 7,3 procenta, nejnižší je v Česku a Nizozemsku

01.07.2021 Míra nezaměstnanost v zemích Evropské unie v květnu podle sezonně přepočtených údajů činila 7,3 procenta, a snížila se tak z dubnové hodnoty 7,4 procenta. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. Nejnižší nezaměstnanost má Česká republika a Nizozemsko, kde shodně činila 3,3 procenta. Situace se zlepšila i v eurozóně, kde míra nezaměstnanosti klesla o dvě desetiny procentního bodu a činila 7,9 procenta.
C:\fakepath\eu.jpg

Míra nezaměstnanosti v EU v dubnu zůstala na 7,3 procenta

01.06.2021 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v dubnu zůstala podle sezonně přepočtených údajů na 7,3 procenta, v zemích eurozóně se ale proti březnu o desetinu procentního bodu snížila a byla na osmi procentech. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Mírně horší je proti březnu situace v České republice, kde ale nezaměstnanost i nadále zůstává jedna z nejnižších v EU. V dubnu se podle Eurostatu zvýšila o desetinu bodu na 3,4 procenta.
img

Statistiky z trhu práce stále řídí koronavirus

04.05.2021  Statistický úřad dnes zveřejnil výběrové šetření pracovních sil za první čtvrtletí letošního roku. Na výsledcích je stále patrný vliv koronavirové krize, a to nejen z pohledu rostoucího počtu nezaměstnaných osob, ale i na jejich struktuře, či důvodech, proč nepracují. Na datech je evidentní, že cestovní sektor byl v Q1 stále uzavřen a lidé nemohli cestovat. To se odrazilo ve výrazném poklesu počtu zaměstnanců, kteří nepracovali z důvodu čerpání dovolených. Toto číslo naopak kompenzovali pracující, kteří byli v pracovní neschopnosti, či na rodičovské dovolené. I nadále nejvíce klesala zaměstnanost v oblasti ubytování, stravování a pohostinství. Trochu překvapivě se snižovala i ve zpracovatelském průmyslu, ačkoli průzkumy PMI hlásí nabírání nových pracovníků v tomto segmentu. Naopak počet zaměstnanců vzrostl ve stavebním sektoru, přestože jeho výsledky byly v prvním čtvrtletí letošního roku bídné. Zaměstnanost v Q1 rostla i v sekci informačních a komunikačních činností, kde se patrně odráží přechod firem na práci z domu. Stoupala i zaměstnanost ve vzdělání. Celkově se míra zaměstnanosti (podíl počtu pracujících osob ve skupině 15–64letých) v Q1 v porovnání se stejným obdobím minulého roku snížila o 0,8 pb na 74,0 %. Obecná míra nezaměstnanosti (podle definice ILO) ve věkové skupině 15–64letých v Q1 meziročně stoupla o 1,4 pb na 3,4 %.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Míra nezaměstnanosti v EU v březnu mírně klesla, dostala se na 7,3 procenta

30.04.2021 Míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie v březnu klesla na 7,3 procenta, zatímco v únoru byla o desetinu procentního bodu vyšší. Podobná byla situace i v zemích platících eurem, kde se míra nezaměstnanosti rovněž snížila o 0,1 procentního bodu a činila 8,1 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU zůstala v únoru na 7,5 procenta, stabilní je i v eurozóně

06.04.2021 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii zůstala v únoru na hodnotě 7,5 procenta, kde byla i v lednu. Beze změn je od začátku roku i poměr lidí bez práce i v zemích platících eurem, kde jich v únoru bylo 8,3 procenta. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\DSC_4047.jpg

Nezaměstnanost v EU v lednu zůstala na 7,3 procenta

04.03.2021 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v lednu zůstala na prosincové hodnotě 7,3 procenta. Beze změny byl poměr lidí bez práce i v zemích platících eurem, kde jich v prvním měsíci letošního roku bylo 8,1 procenta. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat. Česká republika přišla o pozici země s nejnižší nezaměstnaností, v EU ji předstihlo Polsko.
C:\fakepath\DSC_4047.jpg

Nezaměstnanost v EU zůstala v prosinci na 7,5 procenta

01.02.2021 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii zůstala v prosinci na listopadové hodnotě 7,5 procenta. Beze změny na 8,3 procenta byl v posledním měsíci loňského roku i poměr nezaměstnaných v zemích platících eurem. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat. Nejnižší zastoupení lidí bez práce má z celé sedmadvacítky států i nadále Česká republika, kde jich bylo 3,1 procenta.
C:\fakepath\n-25012021-lv.gif

ILO: Ztráty míst kvůli viru jsou čtyřnásobně vyšší než ve 2009

25.01.2021 V loňském roce kvůli pandemii nemoci covid-19 zaniklo čtyřikrát více pracovních míst než v nejhorším období globální finanční krize v roce 2009. Omezení činnosti podniků a veřejného života zrušilo loni 8,8 procenta všech pracovních hodin, což odpovídá 255 milionům pracovních míst na plný úvazek. Vyplývá to z odhadu, který zveřejnila Mezinárodní organizace práce (ILO).
C:\fakepath\eu.jpg

Míra nezaměstnanosti v EU v listopadu klesla na 7,5 procenta

08.01.2021 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v listopadu klesla o desetinu procentního bodu na 7,5 procenta. Stejné meziměsíční snížení zaznamenaly i země platící eurem, kde bylo nezaměstnaných 8,3 procenta. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat. Nejnižší poměr lidí bez práce měla z celé sedmadvacítky států nadále Česká republika, kde nezaměstnanost činila 2,9 procenta.
C:\fakepath\economy-corona-virus.png

Koronavirus - propady HDP a některých oborů, velké zadlužování

18.12.2020 Koronavirus je hlavním tématem tohoto roku, a jelikož se rok 2020 pomalu chýlí ke konci, tak jsme pro naše čtenáře připravili další ze série článků na toto téma. Tentokrát přinášíme výběr dopadů šíření nového typu koronaviru na světovou ekonomiku a na vybrané obory v letošním roce.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Nezaměstnanost v EU zůstala na 7,6 procenta, v eurozóně klesla

02.12.2020 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v říjnu zůstala na 7,6 procenta. Nejnižší byla i nadále v České republice, ačkoli meziměsíčně tam vzrostla o 0,1 procentního bodu na 2,9 procenta. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat. V eurozóně se míra nezaměstnanosti snížila na 8,4 procenta ze zářijových 8,5 procenta.
C:\fakepath\DSC_4047.jpg

Nezaměstnanost v EU zůstala v září na 7,5 procenta

30.10.2020 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii i v zemích eurozóny zůstala v září na srpnových hodnotách. Zatímco v celé sedmadvacítce bylo bez práce 7,5 procenta lidí, ve státech platících eurem to bylo 8,3 procenta. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat. V předchozích pěti měsících, kdy ekonomika pociťovala dopady koronavirových omezení, nezaměstnanost vytrvale rostla. Nejnižší nezaměstnanost měla v září i nadále Česká republika.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Nezaměstnanost v EU i v eurozóně pátý měsíc za sebou vzrostla

01.10.2020 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii se v srpnu zvýšila na 7,4 z červencových 7,3 procenta a růst zaznamenala už pátý měsíc za sebou. Podobná je situace i v zemích platících eurem, kde se míra nezaměstnanosti rovněž zvýšila o 0,1 procentního bodu a dostala se na 8,1 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

ILO: Pandemie vedla k poklesu globálních příjmů z práce

23.09.2020 Globální příjmy pracovníků z jejich práce se v prvních třech čtvrtletích letošního roku snížily o téměř 11 procent na 3,5 bilionu dolarů (80,5 bilionu Kč), protože pandemie covidu-19 negativně ovlivnila počet odpracovaných hodin. Uvedla to dnes Mezinárodní organizace práce (ILO). Upozornila, že údaje nezahrnují vládní kompenzace za uzavření pracovišť v době koronavirové krize.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Míra nezaměstnanosti v EU v červenci vystoupila na 7,2 procenta

01.09.2020 Míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie se v červenci zvýšila o desetinu procentního bodu na 7,2 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Na vzestupu je nezaměstnanost i v zemích platících eurem, kde se zvýšila o dvě desetiny bodu na 7,9 procenta. Červenec byl přitom měsícem, kdy mnoho členských zemí částečně uvolnilo koronavirová omezení. Nejnižší nezaměstnanost byla nadále v České republice.
C:\fakepath\francie.jpg

Nezaměstnanost ve Francii nejníže za 37 let, virus zkreslil data

13.08.2020 Míra nezaměstnanosti ve Francii ve druhém čtvrtletí klesla nejníže za 37 let. Několikaletý trend poklesu ve čtvrtletí zkreslila pandemie nemoci covid-19, protože kvůli omezení pohybu nemohli lidé hledat práci a ze statistik tak vypadli, upozornil dnes statistický úřad INSEE. Míra nezaměstnanosti tak klesla na 7,1 procenta ze 7,8 procenta v prvním čtvrtletí a ocitla se nejníže od druhého čtvrtletí 1983, kdy činila sedm procent.
img

Ranní nadhoz - PMI potvrdí pozvolný nárůst sentimentu

03.07.2020 Ceny výrobců v eurozóně v květnu meziměsíčně poklesly o 0,6 %, což odpovídá -5,0 % meziročně. Trh se zápornou cenovou dynamikou počítal, ačkoliv sázel na o něco menší propad. I nadále se jedná do značné míry o důsledek nízkých cen energií, které jsou poháněny levnou ropou.
C:\fakepath\francie.jpg

Nezaměstnanost ve Francii klesla ve čtvrtletí nejníže za 11 let

14.05.2020 Míra nezaměstnanosti ve Francii v prvním čtvrtletí klesla na 7,8 procenta, nejníže za 11 let. Důvodem bylo omezení pohybu zavedené ve snaze zastavit šíření nemoci covid-19, kvůli kterému lidé bez práce neměli možnost hledat si zaměstnání. V posledním čtvrtletí loňského roku míra nezaměstnanosti činila 8,1 procenta. Uvedl to dnes statistický úřad INSEE.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Pesimistické odhady nezaměstnanosti v USA se potvrzují

08.05.2020 Mezinárodní organizace práce (ILO) začátkem dubna varovala, že nynější pandemie a s ní spojená globální ekonomická krize by mohla na celém světě vést k zániku až 30 milionů pracovních míst. Globální finanční krize z let 2008 až 2009 přitom zvýšila počet nezaměstnaných zhruba o 25 milionů. Pandemie nemoci covid-19 sníží podle ILO ve druhém čtvrtletí po celém světě počet pracovních hodin o 6,7 procenta, což odpovídá pracovní době 195 milionů lidí na plný úvazek.
C:\fakepath\top-30042020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.04.2020 1) Ekonomika eurozóny i celé Evropské unie v prvním čtvrtletí kvůli dopadům koronaviru prudce klesla. V zemích EU propad ve srovnání s předchozím čtvrtletím činí podle sezonně přepočtených údajů 3,5 %, v eurozóně 3,8 %, oznámil dnes v prvním rychlém odhadu statistický úřad Eurostat. Jde o nejvýraznější propad od roku 1995, kdy se tyto údaje začaly sledovat.
C:\fakepath\graf global.jpg

ILO: Pandemie ohrožuje živobytí poloviny globální pracovní síly

30.04.2020 Zhruba 1,6 miliardy lidí pracujících v šedé ekonomice, tedy téměř polovina globální pracovní síly, čelí v důsledku koronavirové krize bezprostřední hrozbě ztráty svého živobytí. Uvedla to ve své včerejší zprávě Mezinárodní organizace práce (ILO).
C:\fakepath\usa 22082013.jpg

Pesimistické odhady nezaměstnanosti zaznívají hlavně z USA

09.04.2020 Mezinárodní organizace práce (ILO) už v polovině března varovala, že epidemie a s ní spojená globální ekonomická krize by mohla na celém světě vést k zániku až 25 milionů pracovních míst. Pro srovnání - globální finanční krize z let 2008 až 2009 zvýšila počet nezaměstnaných zhruba o 22 milionů. Ve své zatím poslední zprávě sice neuvedla přesný odhad, ale napsala, že to bude "podstatně více". Na počátku tohoto roku bylo bez práce po celém světě 190 milionů lidí.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Pandemie sníží celosvětově počet pracovních hodin o 6,7 pct.

08.04.2020 Pandemie nemoci covid-19 sníží ve druhém čtvrtletí po celém světě počet pracovních hodin o 6,7 procenta, což odpovídá pracovní době 195 milionů lidí na plný úvazek. Uvedla to včera Mezinárodní organizace práce (ILO). Více než čtyři pětiny lidí z celosvětové pracovní síly žijí na místech, kde jsou pracoviště zcela, nebo částečně uzavřená.
C:\fakepath\usa 22082013.jpg

USA se obávají rekordní nezaměstnanosti, větší než za velké krize

02.04.2020 Zatímco v únoru například klesla míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie na dosavadní minimum 6,5 procenta, odhady a údaje za březen a další období už kvůli šíření nového koronaviru předpokládají růst nezaměstnanosti po celém světě. Podle americké centrální banky (Fed) by například ve Spojených státech mohlo šíření koronaviru vést k zániku 47 milionů pracovních míst, Španělsko už za březen eviduje přes 300.000 nových nezaměstnaných.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Nedávno ekonomové čekali pokles růstu, nyní předpovídají propady

26.03.2020 Zatímco ještě začátkem tohoto měsíce všechny instituce, jako je Mezinárodní měnový fond (MMF) nebo Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), předpovídali pokles růstu celosvětového hrubého domácího produktu (HDP) i jednotlivých ekonomik, teď už prognózy hovoří o propadech a podle většiny odhadů bude ekonomika zasažena mnohem hůře, než tomu bylo za hospodářské krize v letech 2007 až 2009. OECD sice nepředpokládá celosvětovou recesi, všeobecně se ale čeká nulový či záporný růst v mnoha ekonomikách světa i skupinách ekonomik.
C:\fakepath\ilo-18032020-lv.jpg

ILO: Koronavirus by mohl zničit až 25 milionů pracovních míst

18.03.2020 Epidemie nového koronaviru a s ní spojená globální ekonomická krize by mohla na celém světě vést ke zrušení až 25 milionů pracovních míst - více než finanční krize z let 2008 a 2009. Podle Mezinárodní organizace práce (ILO) taková situace nastane, pokud vlády nezačnou rychle jednat, aby před dopady krize ochránily zaměstnance.
C:\fakepath\top-21012020-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.01.2020 1) Za účasti významných představitelů ekonomiky a politiky z celého světa dnes ve švýcarském horském letovisku Davos začalo 50. zasedání Světového ekonomického fóra (WEF). V popředí diskusí bude zejména problematika změn klimatu, kvůli níž do alpského střediska míří také stovky ekologických aktivistů. Ti po světových lídrech požadují, aby přijali opatření ke zmírnění dopadů globálního oteplování, a volají také po klimatické spravedlnosti.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Globální míra nezaměstnanosti se loni stabilizovala

21.01.2020 Globální míra nezaměstnanosti se loni po devíti letech poklesu stabilizovala a beze změny zřejmě zůstane i v letošním roce. Loni bylo bez práce po celém světě 188 milionů osob a míra nezaměstnanosti činila 5,4 procenta. To bylo stejně jako v roce 2018. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnila Mezinárodní organizace práce (ILO).
C:\fakepath\2018-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2018

17.12.2018 Rok 2018 se brzy stane minulostí, a tak je na čase se společně podívat na každoroční přehled všech důležitých a klíčových ekonomických událostí v tomto roce. Byl to rok velmi bohatý na důležité ekonomické události ve světové ekonomice a nuda na trzích rozhodně nebyla. Pojďme si tedy přehledně po jednotlivých měsících připomenout ty nejzajímavější okamžiky, které nám nabídly finanční trhy v roce 2018.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Nezaměstnanost v Německu se drží nízko

30.10.2018 Míra nezaměstnanosti v Německu v říjnu zůstala na zářijových 5,1 procenta, tedy na nejnižší úrovni od znovusjednocení země v roce 1990. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.
francie 14122014.png

Nezaměstnanost ve Francii ve 2Q klesla

17.08.2017 Míra nezaměstnanosti ve Francii se ve druhém čtvrtletí podle metodiky Mezinárodní organizace práce (ILO) snížila na 9,5 procenta, zatímco v předchozím kvartálu byla o desetinu procentního bodu vyšší. Oznámil to dnes francouzský statistický úřad INSEE.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | George Soros | Bitcoin | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Daně | Rizika | Politika | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Ekonomické prognózy | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Burza | CFTC | Centrální banka | Centrální banky | Distribuce | Dolarový index | Dow Jones Industrial | EBIT | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trhy | Finančník | Futures | G7 | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Komodity | Kurz | MIFID | MMF | Marže | Měna | Měny | Nabídka | Open | Poplatek | Portfolio | Pozice | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of New Zealand | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Stagflace | Sterling | Trend | Tržní kapitalizace | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Zlato | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | CHF | GBP | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Ekonom | Business | Zisk | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Ceny komodit | Výsledky | Arbitráže | Bohatství | IEA | Credit Suisse | RBNZ | Partners | Deloitte | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Světová obchodní organizace | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Index cen | Eurostat | Facebook | Kybernetická měna | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Bankrot | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | EURUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Index | Investiční strategie | Podpora | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny drahých kovů | Čínská ekonomika | CISCO | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Evropské měny | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | J&T | Jádrová inflace | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Market | Měna Bitcoin | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | PayPal | Praní špinavých peněz | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Société Générale | Švýcarská banka | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Volkswagen | Webináře | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | Benzín | Buffett | DMA | Komise pro cenné papíry | Ekonomika EU | Elon Musk | Jeff Bezos | Měď | ROCE | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | WSJ | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | INSEE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Casino | Komise | Volby | Vzdělání | Burze | Capital Economics | Dow Jonesův index | Royal Bank of Scotland | DPA | The New York Times | KPMG | Institut ZEW | CNN | RBS | Microsoft | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | Agentura AP | BBC | The Guardian | Hospodářské vyhlídky | UNCTAD | Thomson Reuters | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Magnát | Podnikatel | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Diamanty | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | Podnikatelská důvěra | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Ekonomické fórum | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bankovnictví | City | Miliardáři | Forbes | Americké firmy | Firmy | Mezinárodní ratingové agentury | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | Inflační tlaky | Akcie v USA | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Vladimir Putin | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Americký ministr financí | Fitch Ratings | AAA | Zpřísňováním měnové politiky | Dnešní obchodování | Propad | Kryptoměny | Ropná společnost | Index Nikkei | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Benchmarky | Ztráty | Nálada na trhu | Americké indexy | Evropský trh | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Zajištění | Digitální měny | Blockchain | Ethereum | Tesla | Vysoká volatilita | Kapitalizace | Výhled | Francouzská ekonomika | Burzovní společnost | Poplatky | Exxon | Chevron | Mzdy | Americký trh práce | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | General Electric | Průzkum | Krize | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Ministři financí EU | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Japonská vláda | Quantum | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | ExxonMobil | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | ČTK | Monopoly | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Švédsko | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | Mercedes | Audi | Finanční podniky | Index KOSPI | J.P. Morgan | Ranní nadhoz | Silicon Valley Bank | Coinbase | Palladium | Technologie blockchain | Obchodování s termínovými kontrakty | Jerome Powell | MiFID II | Binance | Oxfam | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Země platící eurem | Kryptoměnové burzy | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotové obchodování | Obchodní války | Jamie Dimon | Finančník George Soros | PANW | OPEC+ | Obchodní válka | Obchodní napětí | Podniky | Asijské akciové trhy | Akcie Facebooku | Inflace v eurozóně | Obchodní analýza | Japonský akciový index | USMCA | Kompozitní index | Finanční skupina | Cena plynu | Růst úrokových sazeb | Daňové úlevy | Zvyšování úroků | EK | Evropská komise | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Majetek | The Wall Street Journal | WEF | Globální dluh | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Statistický úřad | Růst americké ekonomiky | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Podíl nezaměstnaných | Slabší dolar | Infineon | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | NATGAS | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Konglomerát | Bankovní daň | Oživení ekonomiky | Americká cla | WeWork | Thyssenkrupp | Růst mezd | Televize CNBC | Majitel firmy | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Kurzarbeit | Předstihové indikátory | Formule 1 | Projevy centrálních bankéřů | Obchodní spory | Tým FXstreet.cz | Hospodářské krize | McKinsey | ByteDance | TikTok | TOPIX | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | Ropná firma | Ropný gigant | Německá vláda | Hongkong | Kryptoměnová burza | Největší kryptoměnová burza | LNG | Indigo | Objem | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Statistický úřad Eurostat | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Ekonomiky eurozóny | Maloobchodní prodeje | Tesla Elon Musk | Průmyslová výroba v USA | Pfizer | Výrobce léků | USA a Čína | Růst cen | Studie | Datový kalendář | Vysoké riziko | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Generální ředitel | PSA | Růst světové ekonomiky | Skupina OPEC+ | Statistici | Kybernetická měna Bitcoin | Ukrajina | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Fortune | Úrok | LVMH | Arnault | Bernard Arnault | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Výměny akcií | 5G | AFP | Naše ekonomika | Domácí poptávka | Nezaměstnanost v eurozóně | Konkurenti | Velká krize | Předpovědi | E-shopy | Cla na dovoz hliníku | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Průmysl | Michal Šnobr | PLN | Na burze | Centrální banka USA | Propouštění | Impuls | Formule | USDIDX | Standard Oil | Čínské zboží | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Rozvoj | Nezaměstnanost v Česku | Nejvyšší nezaměstnanost | Stavebnictví | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Breaking | Nejnovější údaje o inflaci | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Světové obchodní organizace | Plyn | Nálada | Kontrakty | Moskva | PSA Group | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | První den obchodování | Americká automobilka | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | Tata Steel | Farmaceutická společnost | Federální obchodní komise | FTC | Nissan Motor | Airbus | IAG | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Czech Media Invest | Ústavní soud | Škoda Auto | Míra | RWE | Energetický a průmyslový holding | Jaderné elektrárny | Úroky | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Zasedání Světového ekonomického fóra | Předseda | Americké centrální banky | Kupní síla | AXA | Meziroční míra inflace v eurozóně | Europoslanci | Biotechnologické společnosti | AT&T | Andrew Bailey | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Aurora Cannabis | Pěstitel marihuany | CanniMed Therapeutics | Ztráta | Úbytek | BREAKING | ACEA | Důležité ekonomické události | Japonský akciový index Nikkei | Akciový index Nikkei | Vývoj měnové politiky | Průmyslové podniky | Peking | Wirecard | Údaje ministerstva | Pracovní trh | Američané | Altria Group | Netflix | Míra inflace v eurozóně | Výroba aut | Washington | Letecké společnosti | Miliardy eur | Budoucnost | Hodnota investic | Ifo | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Poradenství | Automobilka BMW | Mercedes-Benz | Nový rekord | Ministerstvo práce | Wall Street Journal (WSJ) | Ministr financí Steven Mnuchin | Podnik | Luboš Růžička | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Bankroty | SAP | Technologická společnost | Federální vláda | Výroba v eurozóně | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Meziroční růst spotřebitelských cen | Americké ministerstvo | Nižší růst | Ceny energií | Čerpání peněz | Prognózy ČNB | Krach | Komunikace | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | General Electric (GE) | Trump | Davos | Globální míra nezaměstnanosti | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | Investice čínských firem | Chudoba | ILO Guy Ryder | Guy Ryder | Ředitel ILO | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Paypal Holdings | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Trhy | Šíření nového koronaviru | Americký miliardář | Midstream | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Impérium | Virus | Asijské indexy | Pokles | Situace | Klaus Wohlrabe | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | Starbucks | Boeing | Snížení těžby ropy | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zlepšení | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | Růst v eurozóně | Obchody | Výdaje | Švýcarská banka UBS | BP | Prodeje aut | Americká společnost | SEC | Francouzský statistický úřad | Velmi bohatý | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Americké banky | Organizace zemí vyvážejících ropu | Inflace v lednu | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Německý HDP | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Zhejiang Huayou Cobalt | Výhled růstu globální ekonomiky | Data PMI | Míra nezaměstnanosti v EU | Cestovní ruch | Haruhiko Kuroda | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Ministři financí zemí platících eurem | Šok | Snížení těžby | Martin Gürtler | Americké tovární objednávky | Mzda | Vzestup inflace | Mzdový růst | Guru | Vládní opatření | Výsledky HDP | Ekonomika Evropské unie | Restrikce | Prudký pokles | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Olaf Scholz | Maloobchodní tržby v Číně | Restriktivní opatření | Stimuly | Brusel | Letectví | Záchranné balíčky | Pokles HDP | Světové organizace | Energetické společnosti | Výrazný vzestup | New York Times | Epidemie nového koronaviru | Spotřebitelé | Šíření nového typu koronaviru | Nemoc COVID-19 | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Počet nakažených | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Ekonomiky zasažené krizí | Koronavirová krize | Katar | MPSV | Kalifornie | Německá automobilka | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Manufacturing | Domácnosti | Výrobce letadel | Japonský ministr financí | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Nákup aktiv | Úřad práce | Dávky v nezaměstnanosti | Růst | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Ratingová agentura S&P | Ekonom Klaus Wohlrabe | Rakouský institut IHS | Institut IHS | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Banka JPMorgan | Státní rozpočty | Biliony USD | Biliony | Evropský parlament | Platební neschopnosti | Výroba automobilů | Marc Schattenberg | Německý statistický úřad | Farmaceutické firmy | Ceny elektřiny | Živobytí | Šíření nákazy | Bulharsko | Unijní země | Izrael | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Ekonomiky | VW | Jana Steckerová | Slovensko | Slovenská vláda | Solidní růst | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Růst nezaměstnanosti | Rekordní růst nezaměstnanosti | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Závislost | Práce | Výraznější pokles | FAO | Údaje | IATA | Skupina OPEC | DPH | Mexiko | Ropný průmysl | Pojišťovna | Ministři EU | Patenty | Organizace ILO | Prezident Vladimir Putin | Nezaměstnanost v březnu | Hluboké recese | Pesimistické odhady | Odhady nezaměstnanosti | Ministři | Nárůst nezaměstnanosti | Německé automobilky | Rozpočtový schodek USA | Nejvyšší soud | Celková inflace | Activision Blizzard | Maloobchodní tržby v USA | Majitel | Úspory | Internetové televize | Televize Netflix | Statistiky | Poradenské společnosti | Nizozemsko | Surové ropy | Evropské indexy | Air France | Posílení | Omezení pohybu | Znovusjednocení země | Joe Biden | Poklesy HDP | Úřad INSEE | Skandinávské aerolinky | Aerolinky SAS | SAS | Cestování | 3M | Superpočítač | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Globální pracovní síly | Ryanair | Nezaměstnanost v Německu | Počet lidí bez práce | Dubnová inflace | Hospodářství země | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Zaměstnanci | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | PEPSICO | Hospodářství EU | Dovoz | Vývoz | Regulační orgány | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Nedoplatky | Toyota Motor | Členské státy | Burza Binance | RBI | Nezaměstnanost ve Francii | T-Mobile | Auta | JD.com | Xiaomi | Sektor služeb | CL | Advance Auto Parts | Martin Winterkorn | Eli Lilly | Důvěra spotřebitelů | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | EasyJet | Renault | Argentina | Společnost Lufthansa | Kia | JDE | Unie | Propady HDP | ČR | Záchranný program | Tempo růstu HDP | Hertz | Nissan | Francouzská automobilka | Řecký parlament | Statistiky z trhu práce | Oracle | Britská ropná společnost | Společnost BP | OCBC | Hertz Global Holding | Hertz Global | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Subvence | Hospodářský propad | Nestlé | Novartis | Novo Nordisk | Sanofi | Český investor | Covid | Technologické firmy | Changpeng Zhao | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Představenstvo | Restrukturalizace | Druhá vlna | Státní pomoc | Vlna koronaviru | Stimulační program | ONS | Ziskové marže | Den obchodování | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Den nezávislosti | Ukrajinská vláda | Situace na trhu práce | Sony | Fond obnovy | Výhled vývoje ekonomiky | Chorvatsko | Emirates | Společnost Emirates | KLM | Silicon Valley | Ocenění | Americká společnost Apple | Opel | Chrysler | Ceny | Evropské investiční banky | Spotřební daně | Společnost Twitter | Společnost Chevron | Softwarový gigant | Zakladatel Amazonu | Společnost XTB | Cybertruck | Aerolinky Ryanair | Čínská společnost | Odhad růstu HDP | Důvěra | Turistický ruch | Margrethe Vestagerová | Růst zaměstnanosti | Quantum Fund | Open Society Foundations | Hyundai Motor | NYT | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Míra nezaměstnanosti ve Francii | Výhled na příští rok | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Americké ministerstvo spravedlnosti | Největší naleziště zemního plynu | Snížení DPH | Unijní ministři | Coca-Cola | Příliv kapitálu | Americký soud | Larry Ellison | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Automobilka PSA | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Qualcomm | Snížení emisí | Společnost ByteDance | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Globální příjmy | Globální příjmy pracovníků | The New York Times (NYT) | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Pracovní místa | Druhá vlna koronaviru | ACS | Česká republika | Cineworld | Cinema City | Měnový fond | Jaroslaw Kaczyński | iPhone | Společnost Eli Lilly | Výrobce letecké techniky | Globální veřejný dluh | Walgreens | Jihokorejské společnosti | Koncern | Embargo | Nařízení | Newmont | Intel | Výrobce čipů | Thoma Bravo | Státy Evropské unie | T-Mobile US | Společnost Pfizer | Palo Alto Networks | Letecká doprava | Polská vláda | Spotřebitelská poptávka | Tesco | Bayer | LATAM Airlines | Virgin Atlantic | Lego | Očkování | Data o vývoji HDP | Rozpočtové deficity | Rozpočtové deficity vlád | Deficity vlád | Velké zadlužování | Zadlužování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | CMI | Plný úvazek | Cenné papíry a burzy | Boeing 737 Max | Výhled na rok | Počasí | Utažení měnové politiky | TUI | TUI Group | JD.US | JD | Údaj o HDP | Evropské centrální banky | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | Streamovací služby | Tržní ceny | Dnešní seance | Activision | Blizzard | Automobilka Tesla | Spotify | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Růst produktivity | Slovenská ekonomika | Evropský výrobce letecké techniky | Air | Investoři a obchodníci | Silný růst | Jemenští povstalci | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Britská firma | Pandemie covidu-19 | Výhled růstu ekonomiky | Míra úspor | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | LEAG | AA | Ceny surovin | Emise skleníkových plynů | Odhad letošního růstu ekonomiky | Indická firma | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Futures na americké indexy | Hospodářské stimuly | Dovoz z USA | Malta | Palo Alto | PANW.US | Palo Alto Networks (PANW.US) | Práce v EU | Zisk před zdaněním | Impulzy | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | Největší americká banka | Cíle | Světové kryptoměny | Konkurence | Prodej | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Čínský výrobce elektromobilů | CO2 | Obchodování na trhu | Největší světové kryptoměnové burzy | Trh dnes | Varianty koronaviru | Počet nezaměstnaných | Dopady pandemie covidu-19 | Technologie | Americký výrobce | Údaje Eurostatu | Hliník | Egypt | TSMC | Pivovar | Rada guvernérů | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | AI | Walgreens Boots Alliance | Současný trend | Odvětví | BHP | Divize | Akcie čínské společnosti | Výrobce elektromobilů Tesla | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Nasdaq v New Yorku | Bilion | A350 | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Úřad pro ochranu osobních údajů | Dvojité recese | Ministerstvo spravedlnosti | Dřevo | HICP | Pioneer Natural Resources | Dovoz oceli | Americká Federální obchodní komise | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Virgin Orbit | Nedostatek čipů | Společnosti | Měnové unie | Guardian | Opatření | Uhlí | Velkoobchodní ceny elektřiny | Vodafone | Vodafone Group | Hospodářský růst v eurozóně | Los Angeles | Čínský index | Macao | Editis | Vydavatelství Editis | Americká firma | Pracovní den | UK100 | Společnost AT&T | A321Neo | Kompenzace | Problémy v dodavatelských řetězcích | Zemní plyn (LNG) | Úročení | Automotive | Minulá výkonnost | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | Vysoké ceny | ITA | Alitalie | Americký podnikatel | Bosch | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Bank of Scotland | Vlastní sociální sítě | Obilí | Pozornost | Ruská společnost | Robert Habeck | Ruský prezident | Meta | Meta Platforms | Česká národní banka (ČNB) | Drahé energie | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Dopady inflace | Target | JD.com (JD.US) | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | TIM | Booking Holdings | Booking | Globální nedostatek čipů | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Omikron | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zveřejnění zprávy | Broadcom | | Největší švýcarská banka | Postavení na trhu | Rozšíření | Rostoucí inflace | Arm | PGNiG | Banka HSBC | LGES | LG Energy Solution | LG Energy Solution (LGES) | Miliardy USD | Apple Music | Altria | Firma Meta Platforms | Firma Meta | Ocel | Instacart | Japonská automobilka Toyota | Automobilka Toyota Motor | Nejistota kolem pandemie | Húsíové | Napadení Ukrajiny | Teams | Spotřební zboží | Základní úrok | Švédská společnost | Finanční rok | Spirit Airlines | Konsolidovaný čistý zisk | Výrobce hraček | Realitní společnost | Invaze na Ukrajinu | Plynárenské firmy | Evropský výrobce letadel | Výrobce letadel Airbus | Ruské invaze na Ukrajinu | TotalEnergies | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Konflikt na Ukrajině | Cena plynu pro evropský trh | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Erste Group Bank | Kyjev | TGT.US | Target (TGT.US) | TGT | MWh | Evropská komisařka | Carlsberg | Zkapalněný zemní plyn | Naftogaz | Společnost Google | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Britská banka | Britská banka HSBC | Pokles inflace | Invaze ruských vojsk | Řetězec | Řetězce | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Ruská společnost Gazprom | Balík sankcí | Automobilka Porsche | Výroby elektromobilů | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Ukončení konfliktu | Dopady války na Ukrajině | Huayou Cobalt | Americký výrobce elektromobilů | Nicolás Maduro | Venezuelský prezident | Dodávky zemního plynu | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Atlantia | GMT | Vlastnictví | Zelenskyj | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Kryptoměnová burza Binance | Italský módní dům | Cena digitální měny | Převzetí firmy | Převzetí firmy Twitter | ArcelorMittal | PIF | Dow Jones Industrial Average | ZEN | Pochybení | Cenový strop | Marketingová komunikace | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Sloučení | Kevin Tran Nguyen | Řetězec lékáren | Výrobce čipů Nvidia | Zpráva o inflaci | Zákaz dovozu | Těžařská skupina | Objem nákupů | Cineworld Group | PlayStation 5 | PlayStation | Zastropování cen | Obilí z Ukrajiny | Monarchie | Zastropování cen energií | Marka | Pokles nezaměstnanosti | Jeremy Hunt | Telekomunikační společnost | Nejrychleji rostoucí | Snižování počtu zaměstnanců | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Jackpot | Vysoké inflace | Konkurent | Výběry | Taiwan Semiconductor | Výrobci čipů | Průmyslové firmy | CZ | Ministr financí Jeremy Hunt | Dynamika růstu | Národní bezpečnost | Index cen výrobců | Souhrnná hodnota | Ropná společnost Exxon Mobil | Společnost Exxon Mobil | WTI a Brent | Ropa WTI a Brent | Shrnutí roku | Mega Millions | Právo | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Sdružení výrobců automobilů | Belgická vláda | Nejdůležitější události | Cenový růst | FDIC | ChatGPT | OpenAI | Spotřeby plynu | Nominální mzdový růst | NXP | Invest | Newcrest Mining | Společnost Newmont | Bard | Euro 7 | NHTSA | Menšinový podíl | Ajay Banga | Média | SVB Financial | SVB | Bankovní regulační orgány | SVB Financial Group | Kalifornské bankovní regulační orgány | Krach SVB | Vklady | Turkish Airlines | First Republic | Miliardy švýcarských franků | ZIM Integrated Shipping | ZIM.US | ZIM Integrated Shipping (ZIM.US) | First Republic Bank | Válka | First Citizens | Banka First Citizens | ITA Airways | Americké úřady | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | Omezení spotřeby plynu | Soud v Německu | Americké sankce | Spojení | Vyšší ceny | Ředitel banky | Dceřiné společnosti | Celková investice | Baterie | Dovoz ukrajinského obilí | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | Nezávislost | BYD | Inflace ve Spojeném království | Pravidla regulace | S&P Global Market Intelligence | Srbsko | Dekret | Zakladatel | Výrobce luxusních aut | Elektrotechnický koncern | Koncern Sony | Irské aerolinky | Irské aerolinky Ryanair | Společnost Ryanair | Nízkonákladová letecká společnost | Ruské diamanty | Oneok | Magellan Midstream Partners | Společnost Oneok | Vice | Pravidla regulace trhů | Regulace trhů | Regulace trhů s kryptoměnami | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Index regionálních bank | Zvýšení sazeb Fedu | Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia | Hodnota výrobce čipů Nvidia | Sam Altman | Americká technologická společnost | Technologická společnost Apple | Czech Media Invest (CMI) | OSF | Open Society Foundations (OSF) | Společnost Nasdaq | Adenza | ARM | Bunge | Viterra | Guvernér BOJ | Reálné příjmy | Nárůst cen energií | Odvody | Threads | Síť Threads | Podnikatel Elon Musk | Chatbot | Linda Yaccarinová | Řetězec Casino | Futures na evropské indexy | Nejhorší výsledek | Společnost Novo Nordisk | Novo | Tapestry | Americká společnost Tapestry | Společnost Tapestry | Capri Holdings | Capri | Michael Kors | Cla na dovoz | Dánská farmaceutická společnost | Výrobce luxusního zboží | iPhone 15 | Odhadovaná cena | Účely primární veřejné nabídky | Primární veřejné nabídky (IPO) | Mediální magnát | Mediální magnát Rupert Murdoch | Magnát Rupert Murdoch | Fox Corp | News Corp | Fox | News | NJJ Presse | NJJ | Společnost NJJ | Soukromé investiční společnosti | Hamás | Claudia Goldinová | Hnutí Hamás | Americká pravidla | PiS | Lesnictví | Baterie do elektromobilů | Americká energetická společnost | Skupina J&T | Mezinárodní standard | Vymáhání práva | Burza v Argentině | Akciová burza v Argentině | Milei | Továrny na čipy | Ekonomika Pásma Gazy | Ekonomika Gazy | Války s Izraelem | Javier Milei | Prezident Javier Milei | Nezisková organizace | Embargo na ruské diamanty | Slevy | Dopravní subvence | Inventor Chemical Tankers | Norské společnosti | ProCent | Rok 2024 | Nuevo León | Zakladatel serveru FXstreet.cz | Paxlovid | Německá automobilka Porsche | Americký internetový obchod | ProLogium | Tchajwanská firma | Tower Semiconductor | IONWAY | Soud v Tokiu | Greg Kelly | Signa Holding | Organizace Oxfam | Analýza Oxfamu | Úřad Eurostat | Dotace | Výkon | Vlády
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Ikonický investor
IKZE
Ilga Haubelt
Iliad
Ilja Averbuch
Illinois
Illumina
Illumina (ILMN.US)
ILMN.US
ILNA

Následující klíčová slova

ILO Guy Ryder
Il Sole 24
Il Sole 24 Ore
IM Academy
IM Akademie
imakademie.cz
Iman Nasseri
iMarketsLive
iMarketsLive.com
Imbalance
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple pivot points
Potvrďte prosím... Zavřít