Středa 06. červenec 2022 03:51
reklama
Instaforex krypto webinar
reklama
Vantage
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Výrobní náklady

img

PMI hlásí další úpadek objednávek

01.06.2022 PMI pro zpracovatelský sektor se po nepatrné korekci v dubnu (o 0,3 bodu) během května propadl z 55,4 na 52,3 bodu, výrazně pod tržní odhady. Tempo výroby zvolnilo. Zatímco po otevření ekonomik z pandemických uzavírek výrobce omezovaly problémy na nabídkové straně, v aktuálním prostředí vysokých cen a nejistoty odvíjející se od války na Ukrajině, se čím dál více přidává i upadající poptávka.
C:\fakepath\cukr-02052022.jpg

Velmi sladká investice

02.05.2022 Komodity prudce zdražují a táhnou spotřebitelské ceny vzhůru. Kombinace post-covidového poptávkového boomu, negativních dopadů ukrajinské války na nabídku energií i potravin žene trh do inflační spirály. Ceny energií zdražují výrobní náklady ostatních surovin a zástupci průmyslu ve strachu z nedostatku hromadí zásoby a uměle posouvají ceny ještě výše.
img

EU podala u WTO stížnost kvůli britským subvencím na výrobu větrné energie

29.03.2022 Evropská unie podala u Světové obchodní organizace (WTO) stížnost kvůli britskému systému subvencí na výrobu větrné energie. Oznámila to dnes Evropská komise. Podle agentury Reuters jde o první stížnost EU na Británii u WTO po brexitu.
img

Ranní okénko - ECB bude pokračovat ve snižování tempa nákupu aktiv

11.03.2022 Dnes se dozvíme, jak si na začátku roku vedl český průmysl. Oproti prosinci se mělo dostavit zlepšení a v meziročním srovnání odhadujeme vyšší objem produkce o 4,2 %. K dobru měl ale letošní leden jeden pracovní den navíc, po očištění tak bude výsledek nižší. Z USA odpoledne dorazí index od University of Michigan, který by měl poukázat mírný pokles spotřebitelské důvěry a další navýšení inflačních očekávání.
img

Akcie ropy v roce 2022: 6 tipů na nejlepší ropné akcie

10.03.2022 Akcie ropy jsou v důsledku růstu ceny ropy v posledních dnech opět v hledáčku investorů. Konflikt na Ukrajině nadále pokračuje a některé země zavádějí embargo na dovoz ropy a plynu z Ruska. Mnozí investoři se ptají, jaké to bude mít reálné dopady na cenu ropy a zda může tento růst nadále pokračovat.
img

Ranní okénko - Na finančním trhu došlo k částečné korekci včerejších výkyvů

25.02.2022 Na finančním trhu během včerejška docházelo k úprku do bezpečnějších aktiv. Rostla například cena zlata, dolar posílil na 1,1200 za euro a zvýšila se poptávka po státních dluhopisech vnímaných jako prakticky bezrizikových. Následně padaly jejich výnosy, u amerického 10letého dluhopisu poklesl o téměř 7 % během několika hodin. Rizikovější aktiva byla naopak pod tlakem úprku investorů. Česká koruna otestovala hranici 25 EUR/CZK a aktuálně je na 24,76. Značná volatilita byla patrná i v obchodování českých státních dluhopisů. Výnosy na kratším konci splatnosti vystřelily nahoru o necelých 10 % a odpoledne se vrátily zpět na předchozí úroveň.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Výrobní ceny v Německu v lednu vzrostly o rekordních 25 procent

21.02.2022 Výrobní ceny v Německu se v lednu zvýšily o 25 procent, nejvíce od začátku záznamů v roce 1949. Oznámil to dnes německý statistický úřad. Podniky tak budou podle analytiků pod silným finančním tlakem, zatímco spotřebitelská inflace zůstane vysoko. Německá centrální banka a Svaz německého průmyslu (BDI) varují před dopady poslední vlny covidu-19 na ekonomiku a varují, že se hrubý domácí produkt (HDP) v aktuálním čtvrtletí sníží.
img

Bitcoin klesá pod 43 tisíc USD

21.02.2022 Po středečních minutách FOMC jsou sázky na březnové zvýšení sazeb, ale akcie se také obávají geopolitické nestability v tomto týdnu. Bitcoin (BTC) klesl na Febiofestu pod 43 000 dolarů. 17 jako další den na rozložení složených nadějí na blížící se útěk.
img

Ranní okénko - Známky odeznění komplikací na nabídkové straně neznamenají okamžitou úlevu pro inflaci

25.01.2022 Lednový konjunkturální průzkum včera ukázal na zlepšení důvěry v tuzemskou ekonomiku. Povzbudivě vyzněly také PMI indexy pro Německo a eurozónu, a to zejména pro zpracovatelský sektor. Dle toho průzkumu jsou výrobci již méně zatíženi komplikacemi na nabídkové straně. To ale neplatí pro USA, kde PMI odhalil silnější dopad šíření omikronu v podobě prodloužení dodávek zboží a nedostatku zaměstnanců.
img

Ranní okénko - Dražší energie opět značně navýšily výrobní ceny v Německu

20.01.2022 V Německu dnes ráno statistický úřad zveřejnil prosincový vývoj výrobních cen, které vzrostly výrazně více, než trh předpokládal. Z USA dorazí týdenní data z trhu práce a výsledek průzkumu mezi podnikateli tzv. Philadelphia Fed Business Outlook. V eurozóně bude zveřejněn výsledek spotřebitelské důvěry. Ta se po oživení během léta od října postupně snižuje a v tomto trendu měla pokračovat i v lednu. Za zmínku stojí také zveřejnění zápisu z posledního zasedání ECB, kde trh bude sledovat postoj centrálních bankéřů k rizikům inflace.
img

Výrobní inflace vykazuje známky zvolnění

17.01.2022 Ceny českých průmyslových výrobců v prosinci překvapily meziměsíčním poklesem o 0,1 %. Stalo se tak poprvé od listopadu 2020 a po silných přírůstcích v závěru loňského roku: + 1,9 % v říjnu a +1,2 % v listopadu. V meziročním srovnání dynamika mírně poklesla z 13,5 % na 13,2 %. Za celý loňský rok dosáhla průmyslová inflace v průměru 7,1 %, mírně více, než očekávala naše prognóza (6,8 %).
img

Ranní okénko - ECB pomalu snižuje nákupy aktiv, sazby stabilní i v příštím roce

17.12.2021 ECB včera potvrdila, že stáhne svůj pandemický program nákupu aktiv PEPP v březnu příštího roku. Současně ale od dubna přechodně navýší objem standardního programu APP, který má běžet až do října. Zvýšení sazeb má následovat krátce po skončení APP, a tím je růst sazeb už v příštím roce prakticky vyloučen. Z ekonomických dat dnes dorazí německý Ifo index, který nastíní tempo tamní ekonomiky ke konci roku. Český i globální kalendář nenabízí žádná klíčová makro data.
img

Zdražování ve výrobě pokračuje

16.12.2021 Ceny českých průmyslových výrobců jdou dále strmě nahoru. V listopadu meziměsíčně přidaly 1,2 %, více než trh čekal, naopak o trochu méně, než jsme se obávali my. Meziročně se tím dostaly na 13,5 % po předešlých 11,6 %. Znovu tak stanovily nový rekord.
img

Ceny potravin dál rostou, o komoditách teď rozhodují COVID a inflace

22.11.2021 Komoditní sektor pokračuje už pátý týden v cestě směrem dolů. Kvůli posilujícímu dolaru rostou náklady na většinu klíčových komodit v lokálních měnách. Síla dolaru byla patrná zejména vůči euru, které se propadlo až na 16měsíční minimum. Může za to rostoucí hrozba opětovných lockdownů po celém kontinentu, brutálně vysoké ceny plynu a elektřiny, které brzdí růst, a nové problémy na východních hranicích.
img

Průmyslová výroba ČR - komentář Radka Jáče

22.10.2021 Růst ekonomické aktivity v eurozóně zpomaluje, zejména v důsledku slabšího růstu v sektoru služeb, kde se projevují obavy z pandemie COVID-19.
img

Ceny energií a úrokové sazby srážejí akcie zpátky na zem

30.09.2021 Akcie mají za sebou druhé nejdelší období nepřetržitého růstu od roku 1999 a pokles nedosáhl ani 5 %, ale globální energetická krize uvedla do pohybu síly, které to brzy změní. Ceny energií, zejména elektřiny a zemního plynu, se utrhly ze řetězu a jejich dopady rezonují celou ekonomikou. Zavírají výrobní provozy, takže se dál zhoršují celosvětové problémy se zásobováním a rostou tlaky na inflaci, což žene nahoru americké i evropské úrokové sazby. Vyšší ceny energií a zvýšené úrokové sazby začaly konečně doléhat už i na akcie.
img

KOMENTÁŘ (PMI průzkum, eurozóna, září 2021 – předběžný výsledek)

23.09.2021 Růst ekonomické aktivity v eurozóně letos v září dle předběžných výsledků PMI průzkumu zpomalil druhý měsíc v řadě, přičemž zpomalení oproti srpnu bylo poměrně výrazné.
img

Microsoft – uhlíkově neutrální firma?

09.09.2021 Švýcarský startup vytvořil obří vysavač pro zachycování oxidu uhličitého ze vzduchu. Novou technologii hodlá používat společnost Microsoft v rámci své snahy stát se uhlíkově neutrální firmou. U většiny systémů, jejichž úkolem je zachycování nečistot, vyvstává nerudovská otázka: „Kam s tím?“ V případě CO2 je využití doslova nabíledni – oxid uhličitý lze využívat v potravinářském průmyslu k nasycování limonád a jedním z odběratelů je proto také nápojový gigant Coca-Cola.
C:\fakepath\investice-25082021.png

Zelené investice: Konečně, sláva, jupí

25.08.2021 Můj rezervovaný postoj k aktuální prezentované verzi elektromobilů je celkem známý. Občas si někdo možná položí otázku, proč o tom píšu tady, no já si myslím, že i v tomto světě jde o peníze. O horské dráze na kryptoměnách potom dnes pomlčím.
img

Nákladová inflace v USA ještě neodezněla

13.08.2021 Dnes jsou v kalendáři spíše druhořadá data, která nemají mnoho potenciálu ovlivnit korunu a obecně aktivitu na finančních trzích. Z tuzemských dat dorazí červnová platební bilance. Trh ji očekává mírně v záporu (-3,9 mld. Kč, po květnových +7,2 mld. Kč). Slabšímu výsledku napovídá nečekaně záporné saldo bilance zahraničního obchodu, které v červnu vykázalo -6,9 mld. Kč. Nicméně měsíční statistiky běžného účtu platební bilance bývají volatilní, obzvlášť v této době, a proto nečekáme reakci na finančních trzích.
img

Akcie ropy v roce 2021: 5 tipů na nejlepší ropné akcie!

03.03.2021 Akcie ropy si prošly složitým rokem. Kurz ropy počátkem roku 2020 zaznamenal rychlý propad. Dokonce nastala i situace, kdy se cena ropy dostala do záporných hodnot. To samozřejmě mělo dopad i na ropné společnosti.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

01.03.2021 Růst aktivity v tuzemském zpracovatelském průmyslu dle průzkumu PMI v únoru zpomalil na své tříměsíční minimum, přesto ale zůstat solidní. Tuzemští průmysloví výrobci hlásí zpomalení tempa růstu výroby i nových objednávek, v obou případech ale růst zůstal z historického pohledu silný. Na zpracovatelský průmysl ale dopadá zhoršení dodavatelských vztahů související s pandemií, což vede ke značnému růstu nákladů. Rostoucí využití výrobních kapacit zároveň vedlo k růstu zaměstnanosti ve zpracovatelském průmyslu, jež se v únorů zvýšila nejvíce od března 2018.
C:\fakepath\agro212.jpg

Zemědělské komodity v roce 2020

28.12.2020 Zemědělské komodity mají za sebou úspěšný rok. Podobně jako akcie se s příchodem pandemie cukr, sojové boby nebo pšenice propadly. Ve zbytku roku ale ztráty vesměs dokázaly smazat a meziročně se již obchodují v plusu. Přitom výrazně lépe se logicky dařilo čistě zemědělským komoditám a méně pak už komoditám, které se používají jak v zemědělství, tak v průmyslu.
img

Apple chystá na rok 2024 výrobu automobilů, píše Reuters

22.12.2020 Americká technologická společnost Apple pokročila při vývoji technologií pro samořízené vozy a v roce 2024 plánuje výrobu osobního automobilu, který by mohl využívat její vlastní průlomovou technologii bateriových článků. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené se situací. Podle některých zdrojů by nicméně problémy spojené s pandemií covidu-19 mohly vést k odkladu zahájení produkce na rok 2025 či ještě na pozdější termín.
img

Investice do vodíku – Nejlepší vodíkové akcie roku 2020

20.08.2020 Vodíkové akcie jsou stále populárnější a jejich ceny rostou. Lidstvo dlouhodobě hledá čistší alternativy k běžným fosilním palivům. Už nějakou dobu se vodík využívá v mnoha průmyslových odvětvích, avšak od doby, co se stal novým potenciálním palivem pro automobily, může dojít k raketovému růstu jeho poptávky. Vodíkové akcie jako forma investice do vodíku se stávají stále zajímavější.
img

Investice do zlata – nejlepší akcie těžařů zlata v roce 2020

24.07.2020 Akcie těžařů zlata jsou mezi investory velmi oblíbené. Zlatý trend dlouhodobě nedosahoval dobrých výsledků, ale od roku 2019 se situace změnila a býci přebrali kontrolu. Akcie těžařů zlata mohou nesmírně profitovat z nové zlaté rally. V následujícím článku se podíváme na vše, co potřebujete jako investor vědět o zlatě a představíme vám nejzajímavější zlaté akcie pro rok 2020.
img

Investice do stříbra – nejlepší akcie těžařů stříbra v roce 2020

23.07.2020 Vzácné kovy byly od krize COVID-19 ve středu zájmu mnoha investorů a po letech bočního pohybu jsme opět zaznamenali rostoucí trendy. Akcie těžařů stříbra a zlata se v posledních měsících vyvíjely velmi pozitivně. Hlavním důvodem je fakt, že investoři, kteří reagovali na prudký pokles globálního růstu v důsledku pandemie COVID-19, považují drahé kovy za tradičně bezpečná útočiště.
img

Okénko trhu - prodeje automobilů dál padají, výrobci budou propouštět

17.06.2020 Prezident Fedu J. Powell řekl ve svém projevu před Kongresem, že k úplnému zotavení ekonomiky Spojených států nedojde, dokud si Američané nebudou jisti, že dostali epidemii koronaviru pod kontrolu. Zmínil, že USA čelí nejistému, nerovnoměrnému a vleklému zotavení. Fed na svém pravidelném zasedání minulý týden ponechal úrokové sazby beze změny na úrovních v blízkosti nuly a ve svém výhledu pak počítá s pokračováním mimořádných ekonomických stimulů. Americká ekonomika se aktuálně pokouší o znovunastartování, nicméně tento proces neprobíhá úplně hladce, protože se stále nepodařilo dostat pod kontrolu epidemii Covid-19, o čemž svědčí nová lokální ohniska šíření nákazy. Powell zopakoval, že Fed podrží sazby na nule, dokud nebude ekonomika na cestě ke splnění cílů zaměstnanosti a inflace. V naší prognóze předpokládáme, že současná úroveň sazeb vydrží až do konce roku 2022.
img

2 nejlepší palladiové akcie roku 2020

30.03.2020 Během posledních tří let patřilo palladium ke komoditám s nejvyšším růstem cen. Celkově vzrostla hodnota palladia o 160 %. V desetiletém horizontu vzrostlo palladium o neuvěřitelných 430 %.
img

4 nejlepší ropné akcie roku 2020

23.01.2020 Obchod s ropou je v současné době opět trochu hrbolatý. Poté, co americko-čínský konflikt po určitou dobu zasáhl cenu ropy, eskalující konflikt v Íránu způsobil částečné oživení. Pro investory by stále relativně levná cenová hladina ropy mohla nabídnout dlouhodobé možnosti vstupu pro vybrané ropné akcie.
img

Investice do ropy – 4 nejlepší ropné akcie současnosti

31.10.2019 Obchod s ropou je v současné době opět trochu hrbolatý. Poté, co americko-čínský konflikt po určitou dobu zasáhl cenu ropy, eskalující konflikt v Íránu způsobil částečné oživení. Pro investory by stále relativně levná cenová hladina ropy mohla nabídnout dlouhodobé možnosti vstupu pro vybrané ropné akcie.
img

Investice do platiny: 3 nejlepší platinové akcie roku 2019

03.10.2019 Platina jako vzácný kov s širokým využitím napříč sektory patří mezi suroviny, o které prozatím mnoho investorů neprojevuje zájem. Je to ale chyba? Zlato a stříbro jsou sice mezi obchodníky nejznámější, ale zdaleka se nejedná o jediné komodity, do kterých stojí za to investovat. Platina je, stejně jako jiné drahé kovy, považována za bezpečné útočiště navíc i v dobách recese.
img

Boeing ve ztrátě kvůli odškodnění

19.07.2019 Společnost Boeing si kvůli odškodnění problémů s letadly 737 Max odepíše 4,9 miliardy dolarů a tím propadne se do hluboké ztráty. Letadla se vyrábí v továrně ve městě Renton ve státě Washington.
img

3 nejlepší ropné akcie roku 2019

18.07.2019 Obchod s ropou je v současné době opět trochu hrbolatý. Poté, co americko-čínský konflikt po určitou dobu zasáhl cenu ropy, eskalující konflikt v Íránu způsobil částečné oživení.
img

Akciový výhled: Chystá se pořádná bouře, která zvedne vlnu inflace

04.07.2019 Centrální banky na hrozící zpomalení ekonomiky a obchodní válku reagují tím, že panicky snižují úrokové sazby a signalizují nové extrémní uvolňování. Politici se mezitím začínají klonit k myšlence „moderní monetární teorie“. Náš model naznačuje, že ve třetím čtvrtletí čeká nejnižší bod ekonomického cyklu Čínu. Pro Spojené státy, Velkou Británii a Evropu to pak bude první až druhé čtvrtletí. Navíc bychom mohli začít směřovat k masivnímu opakování globální krize.
img

ČNB preferuje výrazně silnější korunu

03.09.2018 Českou korunu prozatím nepřesvědčila k posílení ani dvě rychlá zvýšení úrokových sazeb během léta. Negativní sentiment z rozvíjejících se trhů, který rozdmýchávají Turecko s Argentinou, znevýhodňuje korunu vůči hlavním světovým měnám. Na druhou stranu se volatilita drží až překvapivě nízko, když se během celého srpna měnový pár EUR/CZK nevymanil z úzkého pásma 25,50-25,80.
img

WTI

12.03.2018 Bearish faktory stále sílí a jejich impakt na ceny ropy je více a více znatelný; největší z nich je břidlicový olej ze...
img

Trumpovy daně z oceli a hliníku vyvolávají rozhořčení po celém světě

12.03.2018 Čína, Jižní Korea a zejména Kanada jsou znepokojeny některými prohlášeními Donalda Trumpa. Bezodkladné sliby amerického prezidenta o nových daních z oceli a hliníku vyvolaly vlnu tvrdých reakcí od amerických obchodních partnerů, až se zdá, že Trump má prst na tlačítku zahajujícím obchodní válku.
img

Kde sklízet zisky?

14.12.2017 Čína, USA, eurozóna. Všechny tři nejdůležitější světové ekonomiky jedou na plný plyn a vyhlídky do dalších let jsou růžové. Globální růst si tím pádem udrží slibné tempo 3,7 % i v roce 2018. Zvyšující se celosvětová spotřeba i investice nahrává relativně opomíjené třídě aktiv, komoditám.
1466693093-brexit3.jpg

Brexit by mohl mít vliv na výrobu aut v Británii

23.06.2016 Takzvaný brexit, tedy vystoupení Británie z Evropské unie, by v případě vzniku obchodních sporů mezi...
img

Elektřina jako komodita a její specifické vlastnosti ve srovnání s největším trhem světa

21.04.2016 Teorie podobnosti říká, že pokud je několik různých systémů navzájem podobných, stačí umět popsat (není důležité, zdali teoreticky nebo experimentálně) jeden z nich, a k popisu ostatních stačí použít jednoduchých operací na základě vhodných definic. Na základě znalosti jednoho systému lze sestavit modely procesů, na základě kterých lze pak předpovídat chování reálného systému při různých změnách podmínek.
cnb.jpg

ČNB zatím intervenční pásmo nezmění

12.01.2015 Česká ekonomika zatím není v situaci, aby bylo nutné posouvat intervenční pásmo, kdy Česká národní...
img

Makro: Bank of England hlasovala o úrokových sazbách 7-2, zápis

17.12.2014 Bank of England hlasovala o úrokových sazbách v poměru 7-2 páté zasedání za sebou a jednomyslně pokud jde o zásob...
img

Komodity: Saúdská Arábie bude tolerovat cenu ropy pod 80 dolarů, aby ochránila podíl na trhu

20.10.2014 Saúdskoarabské království tiše konstatuje, že by bylo v hodné, aby cena ropy byla delší období mnohem nižší, což ...
img

Zlato - ano/ne? Zlaté doly - ano/ne?

29.07.2013 Přesto, že o dlouhodobém růstovém potenciálu zlata málokdo pochybuje, zájem se stáčí k otázce, zdali jsme dna již...
img

Komodity: Goldman Sachs snížila odhad ceny zlata pro letošní rok na 1300 dolarů

25.06.2013 Krátkodobý výhled pro trh zlata je nejistý, investiční banka Goldman Sachs v pondělí snížila odhad ceny nejcennějšího kovu pro rok 2013 na 1300 dolarů z původní prognózy 1435 dolarů za trojskou unci. V nejnovějším průzkumu uvedla, že změna měnové politiky Fedu bude tlačit ceny zlata na nižší úrovně. Centrální banka patrně ukončí kvantitativní uvolňování a zvýší úrokové sazby dřív, než naši ekonomové předpokládali.
forex vahy.jpg

Ochrana proti změně - Co je to Hedging (2/2)

27.06.2011 V minulém díle jsme si vysvětlili co to hedging je a ukázali jsme si jednoduchý příklad ochrany proti oslabujícímu euru. Jako hedge byla použita krátká pozice na spotovém trhu na páru EUR/CZK. Pro hedging ale můžeme použít i jiné instrumenty.
forex vahy3.jpg

Ochrana proti změně - Co je to Hedging (1/2)

13.06.2011 Za možná až tajemně znějícím slovem "hedging" se skrývá ve svém principu relativně jednoduchá činnost - ochrana proti možné nepříznivé změně (pojištění před ztrátou/ zajišťování rizik). Hedging značí koupi instrumentu, jehož hodnota by vzrostla v případě, že by hodnota ochraňovaného podkladového aktiva klesla. Oním ochraňovaným aktivem může být jakýkoliv finanční instrument, měna, úroková sazba nebo cokoliv jiného.
img

Makro: Výrobní ceny Německa setrvaly v růstovém trendu

20.05.2011 Index cen výrobců Německa v dubnu vyskočil o 1,0% a meziroční růst zesílil o 0,2% na 30-měsíční vrc...
img

Makro: Výrobní ceny Austrálie rostly v prvním čtvrtletí o 1,2 pct

21.04.2011 Index cen výrobců Austrálie vzrostl ve čtvrtletí do března o 1,2% a následoval mírný 0,1% růst v předchozím čtvrtl...
img

Makro: Růst výrobních cen Německa polevil poprvé za sedm měsíců

20.04.2011 Index cen německých výrobců se v březnu zvýšil o 0,4% ale meziroční růst polevil o 0,2% na 6,2%, uvedl s...
img

Makro: Výrobní ceny Německa únoru vyskočily na 28-měsíční vrchol

18.03.2011 Index cen německých výrobců se v únoru zvýšil o 0,7% a meziroční růst zrychlil z 5,7% na 6,4%, oznámil spo...
img

Makro: Výrobní ceny Německa rostly lednu meziročně rostly o 5,7 pct

18.02.2011 Index cen německých výrobců v lednu vyskočil o 1,2% a meziroční růst zrychlil z 5,3% na 5,7%, ozn...
img

Makro: Výrobní ceny Německa rostly v roce 2010 o 1,6 pct

20.01.2011 Ceny dokončené výroby Německa v prosinci vyskočily o 0,7% a meziroční růst zrychlil z 4,4% na 5,3...
img

Makro: Výrobní ceny Německa v listopadu meziročně rostly o 4,4 pct

20.12.2010 Ceny dokončené výroby Německa rostly v listopadu o 0,2%, pomaleji než o 0,4% v říjnu, uvedl s...
img

Makro: Výrobní ceny Německa v říjnu meziročně vyskočily o 4,3 pct

19.11.2010 Ceny dokončené výroby Německa v říjnu vzrostly o 0,4%, v meziročním srovnání vyskočily o 4,3% a ata...
img

Makro: Výrobní ceny Německa v září meziročně rostly o 3,9 pct

20.10.2010 Ceny dokončené výroby Německa v září vzrostly o 0,3% a v meziročním srovnání o 3,9%, uvedl spol...
img

Makro: Výrobní ceny Německa v srpnu stagnovaly

17.09.2010 Index cen výrobců Německa v srpnu nečekaně stagnoval, uvedl spolkový statistický úřad. Naposledy ne...
img

Makro: Výrobní ceny Německa v červenci meziročně rostly o 3,7 pct

19.08.2010 Index cen výrobců Německa v červenci vzrostl o 0,5%, méně než o 0,6% v červnu, uvedl spolko...
img

Makro: Výrobní ceny Německa v červnu rostly o 0,6 pct

20.07.2010 Výrobní ceny Německa v červnu rostly o 0,6%, rychleji než o 0,3% v květnu, informoval spo...
img

Makro: Výrobní ceny Německa v květnu rostly o 0,3 pct

18.06.2010 Výrobní ceny Německa v květnu rostly o 0,3% pomaleji, než o 0,8% v dubnu, uvedl spolkov...
img

Makro: Výrobní ceny Německa v dubnu vyskočily o 0,8 pct

20.05.2010 Výrobní ceny Německa v dubnu vyskočily o 0,8% a následovaly 0,7% v březnu, uvedl Spolkový statisti...
img

Makro: Výrobní ceny Německa v březnu rostly o 0,7 pct

20.04.2010 Výrobní ceny Německa v březnu rostly o  0,7% a následovaly stagnaci v únoru a 0,8% sko...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Obchodní systémy | Kathy Lien | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Inflace | Deflace | EUR/USD | Nasdaq | Rusko | USA | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Brazilský real | Bezpečný přístav | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Česká měna | Turecko | Apple | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Býčí trh | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | USD/BRL | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Měnový trh | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | AOS | Akcie | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Bonita | Breakout | Bundesbank | Burza | CEO | CFD | CME | Call opce | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dolarový index | Downtrend | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Foreign Exchange | Forward | Futures | Hedging | Hedge | High | IFO index | IPO | ISIN | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | MT4 | Makro data | Margin | Marže | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nákupní cena | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní zásoby | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | P/E | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Počáteční marže | Produktivita práce | Put opce | Pákový efekt | Rally | Rating | Resistence | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Spot | Spotová cena | Spotový trh | Spread | Stagflace | Support | Swap | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Warranty | Warren Buffett | ZEW index | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | Komerční banka | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Business | Drahé kovy | Mezibankovní trh | Zisk | Berkshire Hathaway | Těžba ropy | Futures kontrakt | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | IEA | Credit Suisse | Partners | Gold | Obchodovat | Kurzové výkyvy | Obchodování s akciemi | Investiční banka | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | Hedgeové fondy | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Eurostat | LYNX | BTC | Donald Trump | Burzy | FX trh | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | EURCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Průlom | Přenos | Vnitřní hodnota | Volatilní | Likvidita trhu | Akcie ropy | Akcie Shell | Akcie Tesla | Aktuální cena ropy | Aktuální cena stříbra | Aktuální vývoj ceny ropy | Analýzy | Automatické obchodní systémy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Break Even | Brent | Brokerské společnosti | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Dolar | Dolary | Ekonomické analýzy | Ekonomický růst | Elektřina | EUR na CZK | Eura | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Finanční rizika | Fondy | Forexu | Fortuna | FXstreet.cz | GfK | Graf | Graf ceny zlata | Hodnota akcií | Hodnota dolaru | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | HSBC | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční kovy | Investiční portfolio | Investování do akcií | Investování do zlata | Investovat do zlata | Jádrová inflace | Jak investovat | Kam investovat | Komodita | Komoditní | Komoditní trh | Kurz EUR | Kurz ropy | Kurz stříbra | Kurzy | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měnový forward | Nákup akcií | Nemovitosti | Oslabení koruny | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Ropy | Řízení rizika | Sázky | Signály | Státní dluhopisy | Shares | SWIFT | Transakční náklady | Trh | Unce zlata | Velká Británie | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Finanční nástroj | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buffett | Put | CEE | CEPS | Čistý dluh | EBITDA | Indie | Intermediate | Měď | Průměrování | ROCE | Small caps | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | eBook | Komise | Kontrakt | Trader Workstation | Volby | E-mini | Cukr | Retail | Poradenská společnost | Burze | Commodities | Dividendové akcie | Forex ziskové intradenní a swingové obchodní strategie | Aramco | Rhodium | KPMG | Microsoft | MSCI | Generali Investments CEE | Baker Hughes | Ole Hansen | Barrick Gold | Oslabení eura | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Bavlna | Dovoz ropy | Podnikání | Spot FX | BMW | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Snižování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Energie | Prezident Fedu | Rada ČNB | Podnikatelé | Příprava | Přehled | Zdravý rozum | Kč/EUR | Odvětví ropy | Volby v USA | Agentura Reuters | Bankovnictví | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Akcie těžařských společností | Inflační tlaky | Forwardy | S&P Global | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Rizikovější aktiva | Utahování měnové politiky | Halliburton | Akcie ropných společností | Propad | Bělorusko | Ropné společnosti | Ropná společnost | Režim forexových intervencí | TradingView | Země OPEC | S&P | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Sinopec | Historická maxima | Nejistota | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Komoditní sektor | Zpomalení v Číně | Úvěrové krize | Tesla | Obchodování s finančními deriváty | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Hlavní úroková sazba | Globální krize | Poplatky | Poptávka investorů | Rekordní maxima | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Ekonomická situace | Průzkum | Graf ropy | Krize | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Historické rekordy | Inflace v Česku | Výnosy | Americká vláda | Očekávání analytiků | Indikátor důvěry | Příjmy | Čistý příjem | Kapitálové strategie | ExxonMobil | Údaje o inflaci | Alphabet | ČTK | Aktuální cena | Německý Ifo index | Konsenzus | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | Audi | Globtrex | Generali Investments | Okénko trhu | Cena palladia | Sladká ropa | Globtrex.com | Ceny pšenice | Breakout Trader | LBBW | Nákupy zlata | Bitcoin (BTC) | Investiční firmy | Cena platiny | Palladium | Podnikové dluhopisy | BTC/USD | LYNX Trading | xPartners | ETC | Vývoj ceny pšenice | Lithium | Investice do lithia | Investovat do palladia | Jak fungují akcie | Vzácné kovy | TRON | Kobalt | Investice do kobaltu | Investování s LYNX | Cena bitcoinu | Saxo | Obchodní války | Německá centrální banka | Slabší koruna | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Globální růst | Silný americký dolar | Long signál | Akcie společnosti | Objem obchodování | Pokles ceny | Domácí měna | RDSA | Royal Dutch Shell | Americký dolarový index | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Julius Baer | Akciový výhled | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Propad cen ropy | Marihuanové akcie | Růst zisků | Evropská komise | Hodnota indexu | Inflační vývoj | Společnost Apple | Obchodovat s akciemi | Vysoké zisky | Nakoupit akcie | Investice do palladia | Palladiové akcie | Zvýšení sazeb | Michal Uma | Investice do konopí | Konopné akcie | Investice do marihuany | Zájem investorů | Statistický úřad | Akciový stratég | Inflační očekávání | Obchodování platiny | Micro futures | Český průmysl | Slabší dolar | Růst cen ropy | Sójové boby | Jak na obchodování | AMS | Vyšší mzdy | Akcie a ETF | Ropné akcie | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Capital Partners | Uranové akcie | Pokles cen | Vanadiové akcie | Vanad | Silný dolar | Oživení ekonomiky | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Stříbrné mince | Saudi Aramco | Vývoj ceny cukru | Denní graf | Prodeje nových aut | Nastavení úrokových sazeb | Program odkupu akcií | Vlastní akcie | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | UCITS | Nejlepší vanadiové akcie | iShares | ESG | Ceny palladia | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Akcie Anglo American Platinum | Akcie Impala Platinum | Akcie Sibanye Gold | Jak se stát lepším investorem | Očekávaný růst | Ochrana před inflací | Zlaté ETF | Bilance zahraničního obchodu | Akcií těžařů | Akcie Barrick Gold | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Obchodní spory | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | McKinsey | Akcie Pan American Silver (PAAS) | Pan American Silver | PAAS | Automobilky | Čistý zisk | Startup | Obchodní model | Peter Garnry | Káva | Ropný gigant | Ceny benzínu | Německá vláda | IOT | Investice do ropy | Obchod s ropou | LNG | Býčí signál | Objem | Obchod | Cennější než zlato | Obchodní dohody | Myšlenka | Inflace v USA | ČSÚ | Firma | Ekonomiky eurozóny | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Radomír Jáč | USA a Čína | TradingEconomics | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Studie | BDI | Datový kalendář | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Generální ředitel | Obchodní spor | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Amazon | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | Tržní dynamiky | Ekonomická důvěra | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Dvojité dno | Konkurenti | Financovat | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | PLN | Na burze | Drahý kov | Impuls | Rostoucí náklady | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Zdražování | Ceny zboží | Problémy | NAFTA | Finanční ztráty | Total | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Světové obchodní organizace | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Newmont Mining | HDP Německa | Americká ropná společnost | Nord Stream | Nord Stream 2 | Goldcorp | Společnost Microsoft | Dieselgate | Míra | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Konec roku | Měnové politiky | Investujte | Naše prognóza | FedEx | Bankovní vklady | Nike | Bydlení | Ztráta | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Stratég | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | ETF roku 2020 | Růst poptávky | Klesající trend | Vyšší ceny ropy | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Návratnost | Zabití íránského generála | Daimler | O2 | Irák | Sezónnost | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | Česká průmyslová výroba | Inflační překvapení | Nový rekord | Dividendový aristokrat | Podnik | Česká inflace | Proinflační | Silnější koruna | Analytička | Ukazatele | První část obchodní dohody | Technologická společnost | Cenové tlaky | Ceny v zemědělství | Britské společnosti | Ceny energií | Vyplácení dividend | Očekávaný vývoj | Komunikace | Trump | Prezident | Koronavirus | WhatsApp | Trhy | Souhrnný indikátor | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Komoditní ropa | Upstream | Midstream | Downstream | Integrovaná ropná společnost | Íránský konflikt | Investice do ropných akcií | Akcie Royal Dutch Shell | Akcie Scorpio Tankers | Scorpio Tankers | Scorpio Tankers (STNG) | STNG | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Akcie Enbridge | Enbridge | ENB | Enbridge (ENB) | Obchodování ropných akcií | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Meziroční růst | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Certifikace | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Akcie v roce 2020 | Akcie Norilsk Nickel | Výdaje | Zpracovatelský sektor | BP | Prodeje aut | Zrychlení růstu | Sazby beze změny | Formace technické analýzy | Hodnota aktiv | West Texas Intermediate | Medvědi | Organizace zemí vyvážejících ropu | Růst sazeb | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Ceny kukuřice | Ekonomické aktivity | Konjunkturální průzkum | Obavy z pandemie | Zpřesněný odhad | Toyota | Vývoj | Šok | Nakoupit zlato | Guru | Inflace v únoru | WP | Těžební kapacity | Prudký pokles | Program nákupu aktiv | Mince | Profitovat | Medvědí trend | Stimuly | Evropské země | Výrazný vzestup | Cenový vývoj | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Hyundai | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice | Aktuální situace | Texas | Vyplácet dividendy | Koronavirová krize | Domácnosti | Průmyslové komodity | Hotovost | Nákup aktiv | Tomáš Raputa | Dividendové výnosy | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Potenciál | Výroba automobilů | Automobilový trh | Německý statistický úřad | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Nejlepší palladiové akcie | Akcie Norlisk Nickel | Akcie Norlisk Nickel (NILSY) | NILSY | Norlisk Nickel | Akcie Anglo American Platinum (AMS) | Anglo American Platinum | Anglo American Platinum (AMS) | Norlisk Nickel (NILSY) | E-commerce | Ekonomiky | Nigérie | Situace v průmyslu | Vzdělávací webináře | Války | Organizace | Závislost | Sláva | Práce | Zelené energie | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Údaje | Ropný průmysl | Cushing | Extrémní nárůst | Španělé | Oživení cen | Výpadky | Delaware | Long signál na akcie | Dodavatelské řetězce | Úspory | Statistiky | USD za barel | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Situace na trhu s ropou | Břidlicové ropy | Posílení | Joe Biden | Data z trhu práce | Cestování | Volvo | Osobní příjmy | Shell | Společnost Shell | HG měď | Dovoz | Průmyslová výroba ČR | MSCI World | Zdražení ropy | Velikost pozic | Skladování ropy | Státy eurozóny | Expanze | Evropský datový kalendář | Dluhy | Průzkum KPMG | ONE | RBI | Auta | Konsorcium | Sektor služeb | CL | Evropské sdružení výrobců automobilů | Aktivity v eurozóně | Renault | JDE | Unie | ČR | PEPP | Sentiment na finančním trhu | Waymo | Býčí trend | Nikola | Ropná krize | Období krize | Nevada | Prodeje automobilů | Propad cen | Nikola Motor | Rostoucí trend | Covid | Snížení nákladů | Ekonomické aktivity v eurozóně | Příjmy a výdaje | Úroda | Objem zakázek | Zdroj příjmů | KPMG Global Automotive Executive Survey | Ceny emisních povolenek | NEXO | Šance | Růst tržeb | Ceny | Noble Energy | Akcie těžařů | Akcie Wheaton Precious Metals | Wheaton Precious Metals | Akcie SSR Mining | SSR Mining | First Majestic Silver | Fortuna Silver Mines | Fresnillo | Hecla Mining | KGHM | MAG Silver | Silvercorp Metals | Akcie Newmont Goldcorp (NEM) | Newmont Goldcorp (NEM) | Newmont Goldcorp | Barrick Gold (ABX) | Akcie Wesdome Gold Mines | Wesdome Gold Mines (WDO) | Wesdome Gold Mines | Akcie Corvus Gold | Corvus Gold (KOR) | OMV | Důvěra | Výzkumy | Inflace v červenci | Podhodnocené akcie | Prezidentské volby USA | Pandemická situace | Investice do vodíku | Ballard Power (BLDP) | BLDP | Ballard Power | Powercell Sweden | PCELL | Powercell Sweden (PCELL) | Akcie Plug Power | PLUG | Plug Power | Akcie Plug Power (PLUG) | Akcie Nel Hydrogen | Akcie Nel Hydrogen / Nel ASA | Nel Hydrogen / Nel ASA | Akcie Air Liquide | Air Liquide | Akcie Air Liquide (AI) | Vývoj ceny sojových bobů | Slábnoucí americký dolar | Coca-Cola | Ruská vláda | Německý regulátor | Elektrická auta | Transparentnost | Inspirace | Narůstající ceny | Snížení emisí | Ceny sójových bobů | Elektromobily | Snížit emise | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | PMI indikátor | Investovat do ropy | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | Ranní okénko | iPhone | Embargo | Concho | Volby USA | Volby USA 2020 | Nařízení | Průzkum PMI | Futures na ropu | Pandemický program | XOM | CVX | UMA | Výsledky voleb | Klesající dolar | Poptávka po státních dluhopisech | Praktické tipy | Spotřebitelská poptávka | Zelené investice | Výběr akcií | Vakcinace | Cointelegraph | Počasí | Růst ceny | PMI ve výrobě | Komentář Radomíra Jáče | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Rostoucí ceny ropy | Ceny cukru | Tempo hospodářského růstu | Situace na trhu | ROI | Kov | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | WTI Crude Oil | PMI indexy | Nárůst výnosů | Akcie ropy v roce 2021 | Akcie Enbridge (ENB) | Akcie Scorpio Tankers (STNG) | Akcie Phillips 66 | Akcie Phillips 66 (PSX) | Phillips 66 (PSX) | PSX | Akcie ConocoPhillips (COP) | ConocoPhillips (COP) | Špinavá energie | Vysoké dividendy | Ropné futures | PMI index | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | LME | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Cenový pohyb | Objednávky | Saxo Group | Otevření ekonomik | Cenové akce | Pandemie COVID | Royal Dutch Shell A | Německé společnosti | API | Oslabení | Spotřeba domácností | Plány | Prodej | Graf akcie | CO2 | Obrovský potenciál | Technologie | Síla dolaru | Spotové ceny | Současný trend | Odvětví | Rekord | University of Michigan | Dřevo | Růst výrobních cen | Devon Energy | Phillips 66 | Růst průmyslových cen | Projekce | TWS | Vratislav Zámiš | Medián | Výrobní inflace | Vlna pandemie | David Vagenknecht | Mirai | Společnosti | Opatření | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | Uhlí | Vysoká poptávka | Chevron Corporation | Energetika | Ceny plynu | Los Angeles | Americká firma | Pracovní den | Zemní plyn (LNG) | TTF | Navyšování cen | Trader Workstation (TWS) | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Schlumberger | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Společnost | TIM | | Rozšíření | Výkon průmyslu | Spotřebitelské inflace | Hodnoty měny | Miliardy USD | Fed Business Outlook | Philadelphia Fed Business Outlook | Philadelphia Fed | Business Outlook | Dražší energie | Válka na Ukrajině | Shell Plc | Royal Dutch | Invaze na Ukrajinu | Sankce | Sankce vůči Rusku | Prudký růst ceny ropy | Konflikt na Ukrajině | Export do Ruska | Emise CO2 | Akcie Schlumberger | Akcie Schlumberger (SLB) | Schlumberger (SLB) | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Řetězec | Aktivity v Rusku | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Sladká investice | Produkce cukrové třtiny | Období stagflace
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Výrobní aktivity
Výrobní ceny
Výrobní ceny v Číně
Výrobní ceny v eurozóně
Výrobní index
Výrobní index ISM
Výrobní index PMI
Výrobní inflace
Výrobní inflace v Číně
Výrobní komodita

Následující klíčová slova

Výrobní PMI
Výrobní podniky
Výrobní sektor
Výrobní sektor v USA
Výroby elektromobilů
Výroby osobních automobilů
Výroby v továrnách
Výroční zpráva
Výroční zprávy
Výrok Lagardeové
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
UFX
FXCM
Swiss Markets
reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít