Sobota 03. prosinec 2022 02:49
reklama
Coinfy
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Řetězce

img

Cineworld se snaží odrazit po možné akvizici společnosti Vue ⚡

02.12.2022 Akcie společnosti Cineworld (CINE.UK) dnes posilují o téměř 10 %. Kapitalizace donedávna druhého největšího řetězce kin na světě se kvůli hrozbě bankrotu snížila na pouhých 68 milionů britských liber. Společnost souhlasila s tím, že prozkoumá možný prodej podniku a umožní věřitelům přispět k podnikatelskému plánu. Na trhu se objevily spekulace o možném převzetí společnosti společností Vue Inetrnational a o dobrém prodeji pokračování filmu Knives Out 2 do kin:
img

Češi se bojí utrácet, ale ne až tak, jak se čekalo. Takže i proto tuzemská ekonomika podává lepší než vyhlížený výkon

02.12.2022 Český statistický úřad dnes zpřesnil svůj předběžný odhad výkonu české ekonomiky v letošním třetím čtvrtletí. Ta podle něj meziročně rostla o 1,7 procenta, zatímco mezičtvrtletně ztratila 0,2 procenta. Jedná se tedy o dvojí zlepšení oproti předběžnému odhadu. Podle něj měla česká ekonomika vykazovat růst jen 1,6 procenta meziročně a propadat se mezičtvrtletně o 0,4 procenta. Pro drtivou většinu expertů oslovených agenturou Bloomberg je zlepšení oproti předběžnému odhadu příjemným překvapením, neboť i po zpřesnění čekali výsledky na úrovni předběžného odhadu – jak v případě meziročního, tak mezičtvrtletního údaje.
C:\fakepath\eurusd-02122022-2.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 02.12.2022

02.12.2022 Akcie ve Spojených státech uzavřely na začátku nového měsíce smíšeně. Výprodej akcií firmy Salesforce stáhl dolů index Dow Jones, zatímco investoři zpracovávali statistické údaje z USA, které naznačily, že zvyšování úrokových sazeb americkou centrální bankou (Fed) funguje.
img

Zprávy z proměňujícího se dodavatelského řetězce společnosti Apple

01.12.2022 DODÁVKA: Apple má největší tržní kapitalizaci na světě, 60 % svých tržeb ve výši 400 miliard dolarů realizuje mimo USA a má jeden z největších dodavatelských řetězců na světě. V rámci svého úsilí v oblasti ESG dlouhodobě zveřejňuje seznam svých dodavatelů a zprávu o odpovědnosti (což mu pomáhá získat nadprůměrné skóre v našich nedávno zavedených metrikách). Vede změny v dodavatelských řetězcích, ale také ukazuje jejich hranice. Konsolidovala a diverzifikovala své továrny, snížila angažovanost v Číně, ale také v USA ve prospěch zbytku Asie, nikoli však Mexika nebo Indie. A to i přesto, že podíl Číny na globální výrobě stále roste.
img

Pražská burza dnes uzavřela v minusu počtvrté za sebou

30.11.2022 Pražská burza zaznamenala čtvrtý ztrátový den v řadě. Index PX dnes klesl o 0,2 procenta na 1215,3 bodu. Dolů ho táhly hlavně rakouské finanční tituly. Vyplývá to z údajů na webu burzy. Koruna dnes stagnovala k euru a oslabila vůči dolaru.
img

BREAKING: US500 padá po výrocích Bullarda a Williamse z FEDu

28.11.2022 Další soubor jestřábích komentářů dvou členů FEDu Williamse a Bullarda způsobil večer na trhu určité pohyby. Dolarový kurz posílil, zatímco americké akcie prohloubily pohyb směrem dolů.  
img

"Dvanáct dní Vánoc" - 12 firem pro Santa Claus Rally

28.11.2022 Santa Claus rally - fenomén na burze, který mnoha obchodníkům připravil úspěšné Vánoce a s trochou štěstí i příjemně strávené v nějakém exotickém koutě. Od poloviny října jsme byli svědky dynamického oživení nejen na varšavském, ale i na zahraničních obchodních parketech. Nabízí se tak otázka, zda letošní burzovní Ježíšek přinese jako dárek Rally s pokračováním růstů přes hradbu strachu? Nebude však cena sklouzávat ze strmého svahu kopce, který se buduje od poloviny října, a vytvoří tak příležitost pro bolestivé obchodníky, kteří v současné době nemají ve svém portfoliu žádné nebo jen málo akcií a čekají na slevu, která by zažehla novou růstovou vlnu? 
img

Asie zůstává oporou růstu, zatímco zbytek světa se potácí na hranici recese

24.11.2022 VÝHLED: Přestože výhled trhu na rok 2023 je v některých ohledech pozitivní, rizika jsou vysoká. Nižší inflace a konec zvyšování úrokových sazeb by měly přinést tolik potřebnou úlevu v ocenění, stejně jako slabší růst HDP výrazněji nahlodává zisky. Nejnovější prognózy HDP (viz graf) upozorňují na příležitost v Asii a na rozvíjejících se trzích v příštím roce, zejména pokud dolar dosáhl svého vrcholu, ale také na rizika zpomalení v atraktivně oceňované Evropě, která ohrožují její současné fiskální a devizové rezervy. Obrovskou divokou kartou jsou ceny energií, a to jak pro inflaci, tak pro stále klíčový spotřebitelský výhled.
img

Akcie Tesly klesly v roce 2022 o 52 %

22.11.2022 Akcie společnosti Tesla Inc. včera klesly o více než 6,0 %, což donutilo analytiky revidovat své cenové cíle. Vzhledem k situaci, ve které se společnost nyní nachází, se analytici nyní domnívají, že akcie Tesly by musely vzrůst o neuvěřitelných 80 %, aby dosáhly své střední cílové ceny pro analytiky. Akcie společnosti, v jejímž čele stojí Elon Musk, již letos klesly o 52 % na 167,87 USD, což je výrazně pod odhady analytiků o 12měsíční průměrné ceně 302 USD. Letošní pokles snížil tržní kapitalizaci Tesly na pouhých 530 miliard dolarů, což je hodně daleko od hodnoty 1 bilionu dolarů, kterou měla v dubnu.
img

Potraviny ve světe už zlevňují, Češi se ale musí připravit na další zdražování. Při nákupech by měli být v adventním čase zvláště obezřetní, prodejci se budou snažit kapitalizovat mimořádné okolnosti

21.11.2022 Světová potravinová krize je nejspíše zažehnána. Ve světě totiž po více než dvou letech potraviny podle všeho konečně zlevňují. V Česku si ovšem na takový příznivý vývoj ještě počkáme, zatím je bohužel třeba připravit se na další zdražování. Řetězce a další prodejci se budou snažit mimořádné okolnosti maximálně kapitalizovat ve svůj prospěch.
img

Globální obchodní tlaky, ale i světlé stránky

18.11.2022 TLAK: Objem světového obchodu je pod tlakem. Hospodářský růst se zpomaluje, poptávka se přeorientovává ze zboží na služby a obchodní bariéry se zvyšují. To kompenzuje rozplétání dodavatelských řetězců. WTO vidí, že objem světového obchodu letos zpomalí na 3,5 % z loňských 9,1 % a výhled na rok 2023 snížila na 1 % - zpomalení může přijít brzy. Přední společnost v kontejnerové dopravě Maersk vidí „temná mračna na obzoru“ a doručovatelský gigant FedEx předpovídá „celosvětovou recesi“. Otevřené ekonomiky zaměřené na zboží, jako je Německo, by trpěly oproti „uzavřenějším“ zemím nebo zemím zaměřeným na služby od USA a Číny po Španělsko a Itálii.
C:\fakepath\eurusd-17112022-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 17.11.2022

17.11.2022 Americké akcie včera oslabily. Přispěl k tomu mimo jiné nepříznivý výhled řetězce Target, který vyvolal obavy ohledně maloobchodu před klíčovou sváteční sezonou. Avizované snížení dodávek společnosti Micron Technology, která je jedním ze tří největších dodavatelů paměťových čipů DRAM, vedla k poklesu v odvětví polovodičů.
C:\fakepath\Carl-Icahn-161120221.jpg

Jak Carl Icahn znovu porazil trhy

16.11.2022 Investor Carl Icahn patří mezi nejzkušenější světové investory. I přes svůj věk (86 let) je stále aktivní investor, který si libuje v současných rozbouřených vodách. Carl Icahn je nesmlouvavý muž, jehož praktiky jsou často na hraně. Dá se zařadit mezi aktivistické investory, kteří kupují problematické firmy a následně se je pokouší postavit na nohy a následně prodat. Jeho metody jsou však někdy tak kruté, že často dosáhne vítězství už jakmile se akcionáři a správní rada dozvědí, že koupil podíl ve firmě. Icahn patřil k lidem se kterými počítal americký prezident Donald Trump, pro svůj ekonomický program. Icahn byl jeho poradce mezi lety 2016 až 2017. Pojďme se nyní podívat, jak Icahn nyní obchoduje.
img

Řetězec Polygon dosáhl rekordu v počtu aktivních peněženek 

16.11.2022 Průměrný počet aktivních kryptopeněženek za den se v říjnu zvýšil o 54,8 %. Průměrný počet transakcí Polygon za den klesl o 3,7 %. Průměrná denní velikost bloku se snižuje již více než půl roku.
img

Taiwan Semiconductors získává 11 % po zveřejnění nákupu Berkshire Hathaway 📈

15.11.2022 Investiční společnost Berkshire Hathaway (BRKA.US), kterou vedou Warren Buffett a Charlie Munger, získala 60 milionů akcií největšího tchajwanského výrobce polovodičů Taiwan Semiconductors (TSMC). Hodnota tohoto balíku dosahuje téměř 4,1 miliardy USD. Na této vlně získávají také akcie dalších výrobců čipů včetně společností AMD (AMD.US), Intel (INTC.US) a Nvidia (NVDA.US), které byly letos pod tlakem:
img

Reporty top společností pro tento týden (14.11.2022)

14.11.2022 Výsledková sezóna Wall Street za 3. čtvrtletí 2022 se pomalu blíží ke konci. Zatímco stále zbývá spousta společností, které mohou vykázat zisky, většina velkých společností již zveřejnila své finanční výsledky. Kalendáři reportů v USA na tento týden dominují maloobchodní řetězce se zprávami mimo jiné od společností Walmart (WMT.US) a Home Depot (HD.US). Kromě prodejců se objeví i další zajímavé zprávy. Nvidia (NVDA.US) oznámí zisky ve středu, zatímco Tencent Music Entertainment (TME.US) zítra. Seznam nejzajímavějších společností, které v tomto týdnu reportují, naleznete níže!
img

Evropský akciový trh klesá, negativní sentiment převzal od amerických burz

11.11.2022 Přední burzovní indikátory západní Evropy následovaly ve čtvrtek klíčové indikátory amerického akciového trhu a vykázaly pokles. Investoři s napětím očekávali konečné údaje o úrovni spotřebitelských cen v Americe. Účastníci trhu kromě toho dál analyzují zprávy s výsledky hospodaření klíčových evropských společností za třetí čtvrtletí roku 2022.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Míra inflace v USA v říjnu překvapivě klesla na 7,7 procenta

10.11.2022 Míra inflace ve Spojených státech v říjnu počtvrté po sobě klesla. Překvapivě se snížila až na 7,7 procenta ze zářijových 8,2 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedlo americké ministerstvo práce. Meziměsíčně pak ceny vzrostly o 0,4 procenta, stejně jako v září. V obou případech je to příznivější vývoj, než čekali analytici.
img

Ranní shrnutí (10.11.2022)

10.11.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování poklesem a přerušily tak třídenní vítěznou sérii. S&P 500 klesl o 2,08 %, Dow Jones se posunul o 1,95 % níže a Nasdaq se propadl o 2,48 %. Russell 2000 zakončil obchodování o 2,68 % níže.
img

Velká Británie a EU jsou blízko vyřešení sporu ohledně obchodních pravidel Severního Irska po brexitu

09.11.2022 Tvrdí se, že Spojené království a Evropská unie jsou blízko zásadnímu průlomu v měsíce trvajícím sporu o obchodní pravidla Severního Irska po brexitu. Zpočátku problém hrozil rozsáhlou obchodní válkou, ale současná krize, kdy oba regiony zažívají rekordní inflaci, zřejmě přiměla vlády udělat vše pro to, aby našly společnou řeč.
img

Evropské akcie kvůli obavám obyvatel EU klesají

09.11.2022 Vzhledem k celkovému pesimismu vyvolanému zhoršující se finanční situací občanů EU hlavní evropské akciové indexy v úterý klesly. Investoři kromě toho dál analyzují zprávy o výsledcích hospodaření klíčových evropských společností za třetí čtvrtletí roku 2022.
img

Test vánočních výdajů spotřebitelů

08.11.2022 TEST: Vstupujeme do nejsilnějšího období spotřebitelských výdajů v roce a pro maloobchodníky do nejziskovějšího období, ale tento rok je velkou zkouškou. Spotřebitelé utrácejí pandemické úspory, inflace je vysoká a změnila růst reálných mezd v záporný, zatímco akciový trh a efekty bohatství v oblasti bydlení se propadly. Jedinou velkou podporou je generačně nízká nezaměstnanost. Pravděpodobným výsledkem je snížení odhadovaného růstu výdajů oproti loňskému roku téměř o polovinu, ale stále na zdravou úroveň. Spotřebitelé pohánějí 70 % americké ekonomiky a jsou největší kotvou globálního růstu. Diskreční akcie patří v letošním roce k nejslabším.
img

Průmysl je odolnější, než se čekalo. Pomáhá mu obnova mezinárodních dodavatelských řetězců

07.11.2022 Průmyslová výroba v září překonala většinu expertních odhadů. V meziročním pohledu vykázala růst 8,3 procenta, zatímco mezinárodní experti oslovení agenturou Bloomberg čekali ve střední hodnotě svých odhadů růst pouze 7,2 procenta. Důvodem výraznějšího než očekávaného růst je zaprvé to, že rychleji v porovnání s předpoklady odeznívají problémy se zajištěním dodávek a obnovují se mezinárodní dodavatelsko-odběratelské řetězce. Zadruhé pak to, že český průmysl vykazuje vyšší než předpokládanou míru odolnosti vůči ochabující poptávce, jež je důsledkem probíhajícího ekonomického útlumu u nás i v zahraničí.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Průmyslová výroba v Německu po srpnovém poklesu v září vzrostla

07.11.2022 Průmyslová výroba v Německu v září ve srovnání s předchozím měsícem vzrostla o 0,6 procenta, zatímco v srpnu o 1,2 procenta klesla. Růst podpořila produkce energií a spotřebního a kapitálového zboží, oznámil dnes spolkový statistický úřad. Meziročně se výroba zvýšila o 2,6 procenta, tempo růstu tak zrychlilo z 1,6 procenta v srpnu.
C:\fakepath\akcie-04112022.jpg

Akcie v USA posílila zpráva o americkém trhu práce, oslaboval dolar

04.11.2022 Akcie ve Spojených státech se po vydání dnešní zprávy o vývoji amerického trhu práce a komentářích představitelů americké centrální banky (Fed) o tempu zvyšování úrokových sazeb pohybovaly oběma směry. Nakonec ale hlavní indexy obchodování uzavřely se zisky, a přerušily tak čtyřdenní sérii ztrát. Na forexovém trhu oslaboval dolar.
img

Finanční trhy: Pro trvalejší oslabení dolaru je nutné rozvolnění ze strany Fedu

04.11.2022 Pokud v nadcházejícím čtvrtletí nedojde k náhlému obnovení toku zemního plynu z Ruska, čeká Evropskou unii a euro, ale i měny jejích satelitů, tedy libru a švédskou korunu, ekonomická zima. I když se to ECB a další centrální banky, s nezanedbatelnou výjimkou Bank of Japan (BoJ), snažily dohnat a ve 3. čtvrtletí zpřísňovaly, zůstává Fed i nadále centrální bankou, která „vládne všem“. A dokud nezačne Federální rezervní systém znovu rozvolňovat, nemůžeme si být jistí, že je americký dolar konečně připraven oslabit.
C:\fakepath\EK.jpg

Podle EK má být daň z mimořádného zisku nejméně 33 procent, někde již platí

04.11.2022 Výběr informací o daních z mimořádných zisků firem v Evropě (mimořádná schůze Sněmovny by mohla schválit například vládní daňový balíček, který kromě jiného zavádí novou daň z neočekávaných zisků):
img

FED pokračuje ve zvyšování sazeb, ty by se mohly dostat nad plánovanou úroveň

03.11.2022 Inflace v USA vykázala třetí měsíc po sobě mírné známky poklesu, avšak stále se dle očekávání mohutně nachází nad 2 % inflačním cílem Fedu, což rozhodně není uspokojivé. Americká centrální banka tak včera již počtvrté za sebou zvýšila úrokové sazby o 75 bazických bodů na rozmezí 3,75 % až 4 % ve snaze snížit poptávku po zboží a službách. Na dalším zasedání v prosinci chce Fed zvyšovat mírněji, bude však záležet na vývoji inflace a důležitých makrodatech z trhu práce.
img

Forex: Tuzemská ekonomika ve Q3 mezičtvrtletně stagnovala

01.11.2022 Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí podle našeho odhadu mezičtvrtletně stagnovala. Zatímco průmyslová produkce ožila vlivem lépe fungujících dodavatelských řetězců, spotřeba domácností pod tlakem vysoké inflace pravděpodobně pokračovala v poklesu. Tržní konsensus je oproti nám mírně pesimističtější, když čeká mezičtvrtletní pokles HDP o 0,3 %. V indikátorech PMI a ISM z průmyslu se bude nadále mísit pozitivní vliv zkracujících se dodavatelských lhůt s negativním trendem klesající poptávky.
img

Škoda Auto za tři čtvrtletí zvýšila výrobu o 12 procent na 647.200 aut

31.10.2022 Škoda Auto vyrobila ve svých závodech za tři čtvrtletí 647.200 aut, což je o 11,9 procenta více než loni. Údaj nezahrnuje výrobu v partnerských závodech v Číně, Německu a na Slovensku. Odbyt směrem k prodejcům stoupl o 8,3 procenta na 645.500 vozů. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.
img

Předpověď ceny BTC a ETH– vzroste bitcoin na 23 000 dolarů?

31.10.2022 Během asijské obchdoní seance se cena BTC obchodovala poblíž cenové hranice 20 480 dolarů a potýká se s úrovní 61,8 % Fibonacciho retracementu ve výši 21 000 dolarů. Podobně se i ETH propadlo o 2 % na 1 579 dolarů.
C:\fakepath\Asie.jpeg

S&P: Ekonomiky Asie a Tichomoří budou ve 2023 dominovat globálnímu růstu

27.10.2022 Ekonomiky v Asii a Tichomoří budou v příštím roce dominovat globálnímu ekonomickému růstu, zatímco Evropa a Spojené státy budou pravděpodobně čelit recesi. Uvedla to ve svém dnešním výhledu agentura S&P Global Market Intelligence. Současně snížila prognózu růstu globálního reálného hrubého domácího produktu na příští rok o 0,6 procentního bodu na 1,4 procenta.
img

Akcie Xeroxu se po horších čtvrtletních výsledcích propadly o 16 %

25.10.2022 Akcie Xeroxu (XRX.US) se v úterý propadly o více než 16 % poté, co výrobce kancelářského vybavení zveřejnil neuspokojivé čtvrtletní výsledky.
img

Trh v očekávání zpráv o zisku od Apple Inc., Alphabet Inc., Amazon.com Inc. a Microsoft Corp.

25.10.2022 Americký akciový trh postupně oslabuje, zatímco veškerá pozornost se soustředí na zprávy Apple Inc., Alphabet Inc., Amazon.com Inc. a Microsoft Corp.
img

Akcie Adidas se po ukončení partnerství s Kanyem Westem propadly 📉

25.10.2022 Výrobce sportovní obuvi a oblečení Adidas (ADS.DE) oznámil, že ukončil marketingovou smlouvu s rapperem Kanyem Westem. Důvodem odstoupení Adidas od partnerství je série „antisemitských a rasistických“ příspěvků od rappera, který byl zablokován na Twitteru. Akcie společnosti od svého vrcholu v roce 2021 již ztratily téměř 70 %:
img

Výsledky General Motors a UPS překonaly odhady Wall Street 📈

25.10.2022 Úspěšnou čtvrtletní zprávu společnosti Coca Cola doplnily výsledky General Motors (GM.US) a UPS (UPS.US), které překonaly očekávání Wall Street.
img

Polovodičová krize: Past, nebo investiční příležitost?

21.10.2022 Stejně jako auta nemohou jezdit bez oleje v nádrži nebo bez nabité baterie, nemůže se trh s novými technologiemi rozvíjet bez křemíkových integrovaných obvodů. Tyto čipy vyžadují obrovské výdaje na vývoj a speciální výrobní podmínky. Svět čelil perspektivě konkurence o strategické dodávky polovodičů, která může určovat tempo technologického rozvoje a konkurenceschopnost podniků na trhu nových technologií.
img

Pražská burza stagnovala, akcie ČEZ zdražily o tři procenta

21.10.2022 Pražská burza dnes stagnovala. Index PX se oproti čtvrtku téměř nezměnil. Ke konci dnešního obchodování na burze činil 1164,33 bodu, ve čtvrtek byl jen o několik setin bodu vyšší. Akcie energetické firmy ČEZ zdražily o zhruba tři procenta. Naopak propad o více než tři procenta zaznamenaly cenné papíry lékárenského řetězce Pilulka. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
img

Německo ustupuje, souhlasí s celounijním stropem na plyn. Podle průmyslníků i potravinářů je nejvyšší čas

21.10.2022 Itálie, Španělsko a Polsko, klíčoví stoupenci zastropování cen plynu v EU, triumfují. Nakonec totiž „přetlačily“ klíčového odpůrce takého řešení, tedy Německo. Na bruselském jednání lídrů EU v noci na dnešek totiž nakonec došlo k shodě na dočasném řešení spočívajícím ve stanovení dynamického cenového pásma. To má zabraňovat největším cenovým výstřelkům v burzovní ceně plynu a de facto tak představuje strop. Kromě stropu by měl růst cen plynu omezit také další krok, na němž se lídři v Bruselu usnesli. Je jím společné, celounijní nakupování plynu.
img

Výsledky Tesly nenaplňují očekávání Wall Street 📉

20.10.2022 Americký výrobce elektromobilů Tesla (TSLA.US) po včerejší seanci oznámil finanční výsledky, které zklamaly analytiky zpomalujícím růstem tržeb. Pokles akcií Tesly může ovlivnit celkový sentiment akciových indexů, kdy akcie před otevřením trhu ztrácely téměř 6 %.
img

Překoná Tesla již po sedmé za sebou očekávání Wall Street? 🚗

19.10.2022 Americký výrobce elektromobilů Tesla (TSLA.US) v čele s Elonem Muskem dnes představí své finanční výsledky za třetí čtvrtletí roku. Akcie Tesly od letošního roku zatím ztrácejí 36 %, ale před otevřením se obchodují o 2 % výše:
img

Cukr v českých obchodech za měsíc zdražil o více než 60 procent, což je zcela mimořádné. Na vině je drahý plyn a povolenky, ale zřejmě i navýšené marže obchodních řetězců

18.10.2022 Ceny cukru se v českých obchodech „utrhly ze řetězu“. Mezi zářím a říjnem letošního roku zdražil kilogram cukru krystal o průměrně celorepublikově o více než 60 procent. Ještě v září stál 21,40 Kč, v říjnu již 35,50.
C:\fakepath\eurusd-16102022.png

Shrnutí páteční seance: Akcie v USA kvůli obavám z inflace klesly, dolar posílil

16.10.2022 Akcie ve Spojených státech na závěr týdne oslabily. Inflační očekávání se zhoršila, což potvrdilo obavy, že agresivní zvyšování úrokových sazeb centrální bankou USA může způsobit hospodářskou recesi. Investoři také vstřebávají první výsledkové zprávy za třetí čtvrtletí.
img

Pražská burza rostla, pomohlo jí zdražení akcií bank

14.10.2022 Pražská burza dnes posílila. Index PX stoupl o 1,20 procenta na 1147,15 bodu. Burze pomohlo k růstu hlavně zdražení akcií bank. Brzdilo ji naopak oslabení cenných papírů energetické firmy ČEZ. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
img

Zklamání z údajů o inflaci v USA naznačuje, že globální trh s dluhopisy bude ještě pokračovat

13.10.2022 „Dnešní údaje o inflaci v USA budou pro vystresované trhy velkým zklamáním a stvrzením postoje Federálního rezervního systému ke zvyšování úrokových sazeb před jeho zasedáním 2. listopadu.
img

EURUSD se odráží od denních minim po komentářích člena Fedu Kashkariho

12.10.2022 Pár EUR/USD dokázal smazat většinu dnešních ztrát po čerstvých komentářích Fedu Kashkari. Prezident Federální rezervní banky v Minneapolis řekl, že pohyb Fed v přírůstcích 75 bazických bodů je velmi agresivní a bagatelizoval návrh, že centrální banka se nepohybuje agresivně. Podle jeho názoru Fed zvýší sazby na možná 4,5 % a pak tam nějakou dobu zůstane, když bude hodnotit ekonomiku.
img

Index pražské burzy se po třech dnech dnes vymanil ze ztrát

12.10.2022 Pražská burza dnes po předchozích třech dnech poklesů posílila. Index PX zpevnil o 0,65 procenta na 1141,3 bodu hlavně zásluhou rakouských finančních titulů v čele s Erste. Opačným směrem na něj působilo oslabování cenných papírů energetické společnosti ČEZ. Vyplývá to z údajů na webu burzy.
img

Nedostatek čipů nejvíce zasáhl evropské automobilky. Škody mohou být až 100 miliard eur

12.10.2022 Hlavní obětí nedostatku čipů se staly v posledních dvou letech automobilky. Podle odhadů pojišťovny Allianz Trade došlo k výpadku přibližně 18 milionů vozidel. Nejvíce se tato krize promítla v Evropě, kde škody analytici odhadují v loňském a tomto roce až na zhruba 100 miliard eur přidané hodnoty.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 12. října 2022

12.10.2022 Dá se říct, že Spojené státy patří ve světě k zemím s nejpřívětivějším přístupem ke kryptoměnám. V počtu bitcoin a ethereum nodů jsou na prvním místě a regulační orgány se o toto téma zvlášť zajímají. V září vydala administrativa prezidenta Joea Bidena řadu federálních zpráv o způsobech regulace kryptoměn v příštím roce.
img

Paul Tudor Jones drží menší část bitcoinů

11.10.2022 Paul Tudor Jones stále drží malou část BTC. Během rozhovoru se CNBC o bitcoinové investici hovořil, jelikož věří, že BTC má hodnotu, která by mohla být v budoucnu realizována. Přiznal se však, že neví, kdy se tak stane a jak vysoko se mohou ceny v příštích letech vyšplhat.
img

Predikce ceny Terra Luna Classic

10.10.2022 Predikce ceny Terra Luna Classic je nyní býčí poté, co se LUNC odrazila od 50denního klouzavého průměru oblasti podpory 0,00022525 dolarů. Většina býčího trendu LUNC je poháněna novým mechanismem spalování.
img

AMD očekává pokles příjmů 📉 Polovodičové společnosti ztrácejí 🔌

07.10.2022 Americký výrobce čipů Advanced Micro Devices (AMD.US) varoval investory před poklesem tržeb ve 3. čtvrtletí 2022 kvůli slabší poptávce na trhu s PC a zhoršujícím se problémům s dodavatelským řetězcem. Společnost snížila prognózy, akcie již před otevřením klesly téměř o 6 %:
img

Automotive výrazně pomohl k lepšímu výsledku průmyslu

07.10.2022 Průmyslová produkce v Česku rostla úctyhodným meziročním tempem a proti loňskému srpnu stoupla o 7,2 % (bez kalendářního očištění o 10,3 %). Potvrzuje se tak naše domněnka, že měsíční výsledky budou dále rozkolísané, zejména v důsledku vývoje v automobilovém sektoru. Ten samotný díky nízké srovnávací základně přidal k růstu přes 6 procentních bodů a byl hlavním důvodem úspěchu.
img

Forex: Trh práce v USA zůstává argumentem pro růst úrokových sazeb

07.10.2022 Globální trhy dnes budou bedlivě sledovat statistiky z amerického trhu práce za září. Oproti srpnu sice očekáváme zpomalení růstu zaměstnanosti, i tak podle nás dnešní data budou hovořit pro pokračování utahování měnové politiky Fedem. Euro naopak pravděpodobně nepodpoří srpnová průmyslová produkce v Německu. Na domácí půdě může vody finančního trhu rozvířit ČNB, která zveřejní objem svých intervencí za srpen, společně s devizovými rezervami ke konci září a rovněž zápis z posledního měnověpolitického zasedání.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německý průmysl měl v srpnu méně zakázek, ekonomice hrozí recese

06.10.2022 Zakázky německého průmyslu se v srpnu oproti červenci snížily o 2,4 procenta, což je více, než se čekalo. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů německého statistického úřadu. Největší evropské ekonomice čím dál víc hrozí propad do recese, napsala agentura Bloomberg.
img

Vánoční rohlíčky upečené doma jsou letos o 34 % dražší než loni. Pořád ale vyjdou levněji než při nákupu v obchodě nebo u cukráře

05.10.2022 S blížícími se Vánocemi je stále zřejmější, že půjde o nejdražší svátky historie. Pro řadu domácností ovšem budou také nejchudší za uplynulou řadu let. To proto, že přednost před útratami za dárky i cukroví dostanou platby za nezbytné věci typu energií, bydlení nebo základních potravin.
img

Výsledky společnosti H&M

30.09.2022 „Poslední aktualizace trhu společnosti H&M je prošpikována výhradami k číslům, což z ní dělá poněkud zavádějící zprávu. Nucený odchod firmy z ruského trhu měl zjevně velký dopad na její podnikání, ale logické skoky v jejích číslech, které to mají obejít, jsou dechberoucí.
img

Spotřebitelské výdaje jsou tím nejmenším problémem společnosti Nike

30.09.2022 „Společnost Nike vykázala tržby, které překonaly očekávání. Její strategie přímého prodeje spotřebitelům se nadále vyplácí, když tržby meziročně vzrostly o 9 %, protože se zbavila závislosti na velkoobchodních partnerech.
img

Walmart vstupuje do Metaverse s Robloxem 🛒

27.09.2022 Americký maloobchodní gigant Walmart (WMT.US) včera informoval investory o dohodě se společností Roblox (RBLX.US) a otevření dvou pohlcujících zážitků ve virtuálním prostoru "metaverse“. Akcie obou společností před otevřením posilují:
img

Polkadot zvyšuje rychlost transakce 100 až 1 000krát

27.09.2022 Polkadot v pondělí aktualizoval svou cestovní mapu a očekává, že do konce roku 2022 nasadí na svou vývojovou testovací síť Kusama techniku ​​zvanou „asynchronní zálohování“, jako předehru k upgradu hlavního sítě pro zvýšení rychlosti transakcí.
img

Pražská burza oslabila, z hlavních emisí zdražily jen akcie Pilulky

26.09.2022 Pražská burza dnes opět oslabila. Index PX klesl o 1,46 procenta na 1151,08 bodu. Z hlavních emisí burzy zdražily jen akcie lékárenského řetězce Pilulka. Z oslabujících emisí přispěly k poklesu burzy hlavně ztráty cenných papírů energetické firmy ČEZ. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
img

Pomohou humanoidní roboti Tesle se zotavením? 💣

26.09.2022 Akcie Tesly však za rok ztratily 31 % a vracejí velkou část zisků z období pandemie, kdy cena vzrostla z 35 USD na téměř 400 USD za akcii:
img

Bitcoin dosáhl nejnižší týdenní uzavírací hodnoty od roku 2020

26.09.2022 Bitcoin, největší světové kryptoaktivum, klesl na nejnižší týdenní uzavírací hodnotu od konce roku 2020. Propad uprostřed týdne srazil cenu ve středu až na 18 117 USD na platformě eToro. Později v průběhu týdne se cena navzdory volatilnímu obchodování poněkud zotavila a nyní se pohybuje kolem 18 500 USD.
img

Burza oslabila nejvíc od začátku července, ztrácely všechny hlavní emise

23.09.2022 Index PX pražské burzy dnes oslabil o 2,55 procenta na 1168,13 bodu. Byl to jeho nejvýraznější pokles za posledních 12 týdnů. Se ztrátou zakončilo dnešní obchodování všech deset emisí, které mají na hodnotu indexu vliv. Vyplývá to z údajů na webu burzy.
img

Pražská burza po sérii poklesů posílila

22.09.2022 Pražská burza dnes po sérii čtyř poklesů v řadě posílila. Index PX stoupl o 0,90 procenta na 1198,71 bodu. Nahoru burze pomohly hlavně akcie energetické firmy ČEZ a Komerční banky. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
img

Trh s polovodiči čelí studené válce. Hrozí Intelu imploze?

21.09.2022 Intel je uznáván jako předchůdce technologického vývoje kalifornského Silicon Valley a přední výrobce procesorů a grafických čipů, který umožnil stavbu počítačů, notebooků a smartphonů. Společnost mnoho let odolávala odklonu výroby polovodičů do Asie a byla považována za vlajkovou loď amerického výrobce polovodičů.
img

Co brání velkým validátorům v převzetí Etherea?

21.09.2022 Upgrade Etherea na Proof-of-Stake vyvolal obavy ohledně odolnosti sítě proti 51% útokům. Čtyři nejvyšší sázkové subjekty tvoří 59,6 % z celkového sázkového ETH. Uživatelsky aktivované soft forks (UASF) však zajišťují, že špatní aktéři nemohou převzít síť, bez ohledu na to, jak velký je jejich podíl.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Starosta Kyjeva: Jednota zemí EU s Ukrajinou je klíčem k zajištění míru v Evropě

16.09.2022 Jednota zemí Evropské unie (EU) s Ukrajinou je podle kyjevského starosty Vitalije Klička klíčem k zajištění míru v Evropě. Společně lze uspět proti všem současným krizím. Řekl to v Praze po jednání zástupců evropských měst a regionů na schůzi vedení Evropského výboru regionů pořádané ve spolupráci s českým předsednictvím v Radě EU. Doplnil, že válka na Ukrajině se osobně ekonomicky i politicky dotkne každého obyvatele Evropy, bylo by podle něj chybou, myslet si opak.
img

Cosmos je stále výkonnější než Ethreum a Bitcoin

16.09.2022 Cena kryptoměny Cosmos je stále blízko maxima před týdnem i přes zhoršující se sentiment kolem digitálních aktiv. Token podobně jako nechvalně známý projekt Luna láká investory vysokými výnosy z pasivních investic do blockchainu tzv. staking:
img

Ceny průmyslových výrobců v srpnu nepatrně poklesly

16.09.2022 U cen v průmyslu se konečně dostavila úleva. Po sedmi měsících zdražování se dostavil pokles cen, i když nepatrný o 0,1 %. Jedná se ale o příjemné překvapení, kdy trh počítal s pokračujícím růstem cen, i když v menší intenzitě ve srovnání s předchozími měsíci. Meziročně ceny vzrostly o 25,2 % po 26,8 % v červenci. Meziroční růst je ale výrazně ovlivňován energiemi. Pokud je ze statistiky vyloučíme, tak meziroční růst cen dosahuje 16,4 % (v červenci 18,0 %).
img

Pražská burza dnes o procento posílila, nejvíc se dařilo akciím Erste

15.09.2022 Pražská burza dnes smazala své středeční ztráty. Index PX stoupl o procento na 1246,49 bodu. Dařilo se drtivé většině nejdůležitějších emisí. Jediný z hlavních titulů, který ztrácel, byly akcie polostátní energetické firmy ČEZ. Vyplývá to z údajů na webu pražské burzy.
img

Ranní shrnutí (15.09.2022)

15.09.2022 Americké indexy zakončily včerejší seanci v plusu, ale rozsah tohoto pohybu se ani zdaleka nepřiblížil rozsahu výprodejů z předchozího dne. S&P 500 si připsal 0,34 %, Dow Jones se posunul o 0,10 % výše a Nasdaq vyskočil o 0,74 %. Russell 2000 získal 0,38 %.
img

Krátkodobé stlačování BTC neskončilo, cena BTC počítá s 17% týdenním nárůstem

12.09.2022 Analytici jsou stále přesvědčeni, že cenová akce BTC může prolomit cenovou hranici 23 000 dolarů v datech Ethereum Merge a US CPI.
img

Kryptoměny se snaží odolat nabídce

06.09.2022 Blíží se přechod Etherea na Proof of Stake, což dočasně zlepšuje sentiment na trhu s kryptoměnami. Zdá se však, že zlepšení stále obchází Bitcoin, který se může ukázat jako spící obr a opět ochladí poptávku, pokud se přesune na jih:
img

Pražská burza je nejslabší od loňského května, poklesu dnes čelil hlavně ČEZ

05.09.2022 Index pražské burzy dnes klesl o 1,16 procenta na 1136,73 bodu, uzavřel tak na nejnižší úrovni od loňského 20. května. Hlavním důvodem bylo oslabení akcií energetické společnosti ČEZ. Vyplývá to z údajů na webu burzy. Index PX klesá čtvrtým dnem v řadě.
img

Fidelity International: Budoucnost nemovitostí

05.09.2022 Dříve bylo investování do nemovitostí poměrně jednoduché – šlo hlavně o cenu a výnos. Nyní stojí v popředí také honba za čistou nulou. Se současnými budovami nikdy nedosáhneme cílů nulových emisí uhlíku stanovených do roku 2050. Stavby se musí změnit a spolu s nimi musíme změnit i náš investiční přístup. U těch aktiv, která zůstanou stejná, hrozí, že zastarají a ztratí hodnotu.
img

Průmysl má strach z vysokých cen a slabé poptávky

05.09.2022 Situace v českém průmyslu se mění. Hlavní problém posledních dvou let - rozbité výrobní řetězce - pomalu ustupuje do pozadí. To ale neznamená, že s lepší dostupností polovodičů se automaticky blýská na lepší časy. Novým zásadním problémem jsou vysoké vstupní ceny (zejména energií) a slábnoucí poptávka, která zjevně v řadě oblastí nedokáže dobře strávit rychlý cenový nárůst.
img

Rozbřesk: Průmysl má strach z vysokých cen a slabé poptávky. Mzdy jako klíčové číslo pro ČNB

05.09.2022 Situace v českém průmyslu se mění. Hlavní problém posledních dvou let - rozbité výrobní řetězce - pomalu ustupuje do pozadí. To ale neznamená, že s lepší dostupností polovodičů se automaticky blýská na lepší časy. Novým zásadním problémem jsou vysoké vstupní ceny (zejména energií) a slábnoucí poptávka, která zjevně v řadě oblastí nedokáže dobře strávit rychlý cenový nárůst. Srpnový index PMI ukázal, že nové zakázky kvůli vysokým cenám klesají v průmyslu šestý měsíc v řadě a nejrychlejším tempem od května 2020 (čísla z ČSÚ vyznívají optimističtěji, ale jsou dva měsíce zpožděná). Klienti podle průzkumu PMI s nákupy napříč sektory více váhají a někteří z nich dokonce ruší rozdělané projekty. To se pomalu začíná odrážet i v produkci, která v průběhu léta dál klesala.
img

Vliv společnosti Apple

02.09.2022 APPLE: Apple (AAPL) je největší veřejně obchodovanou akcií na světě. Jeho tržní kapitalizace ve výši 2,5 bilionu dolarů je o 300 miliard dolarů vyšší než tržní kapitalizace společnosti Saudi Aramco (SAOC). Samotný rozdíl se rovná tržní hodnotě společnosti Chevron (CVX) nebo Home Depot (HD). Apple má v indexu S&P 500 7% váhu. Obecněji řečeno, deset nejvýznamnějších akcií v indexu S&P 500 představuje 28 % indexu, což je jedna z nejvyšších úrovní koncentrace vůbec. Díky tomu je třeba příští týden sledovat událost týkající se nových produktů společnosti Apple a jejího rozsáhlého globálního dodavatelského řetězce. Přesto to nejsou největší akcie, které vedou trh. To je vítané pro šíři trhu, diverzifikaci a klíčovou podporu.
img

Burza zahájila září poklesem, ziskový nebyl žádný z hlavních titulů

01.09.2022 Pražská burza v úvodu nového měsíce ztrácela. Index PX dnes oslabil o 1,71 procenta na 1153,79 bodu. Zisková nebyla žádná z hlavních misí, nejvíc ztrácely rakouské finanční tituly. Vyplývá to z údajů na webu burzy.
img

Ranní shrnutí (01.09.2022)

01.09.2022 Americké indexy zaznamenaly další pokles v řadě. S&P 500 klesl o 0,78 %, Dow Jones klesl o 0,88 % a Nasdaq klesl o 0,56 %. Russell 2000 klesl o 0,62 %.
img

Akcie Hewlett-Packard padají před otevřením burzy o 7 %📉

31.08.2022 Akcie Hewlett&Packard, běžně známý jako HP, před otevřením burzy ztrácí téměř 7 % kvůli slabším než očekávaným výsledkům a snížením odhadů do konce roku:
C:\fakepath\trader-22082022-37-zm.jpg

Evropské akcie oslabily, jejich hlavní index je nejníže od konce července

22.08.2022 Evropské akcie dnes klesly nejníže za poslední téměř měsíc. Investoři se obávají omezování dodávek ruské ropy, zpřísňování měnové politiky Evropské centrální banky (ECB) a slabého ekonomického výhledu. Panevropský index STOXX Europe 600 odepsal 0,96 procenta na 433,17 bodu, uzavřel tak nejníže od 28. července.
img

Bitcoin klesl pod 22 000 USD, co to znamená pro poptávku v těchto sektorech

22.08.2022 Likvidace na kryptotrhu se za posledních 24 hodin rychle sčítaly. Data z Coinglass zdůraznila, že ve výše uvedeném období bylo zlikvidováno zhruba 600 milionů dolarů v kryptoměnách a zlikvidováno 168 586 obchodů.
img

Americké akciové trhy otevřely o 0,5–1 % níže

22.08.2022 Kvůli absenci důležitých statistik sledují investoři čtvrtletní a jiné korporátní zprávy, stejně jako prohlášení zástupců Fedu.
img

Pražská burza oslabila, pokles postihl hlavně akcie Komerční banky

18.08.2022 Pražská burza dále prohloubila ztráty ze středy, index PX dnes klesl o 0,68 procenta na 1230,33 bodu. Nedařilo se většině hlavních titulů v čele s Komerční bankou, vyplývá z údajů na burzovním webu. Dnešek nebyl úspěšný ani pro českou měnu, která ztrácela vůči euru i dolaru.
img

Wall Street si bere oddechový čas

18.08.2022 Wall Street přerušila několikatýdenní růstovou šnůru výprodejem, který následoval po poklesu asijských a evropských trhů. Výsledky retailového řetězce Target sentimentu nepřidaly, přecenění zásob vedlo k poklesu marží a akcie reagovaly 2,6% poklesem. Nedařilo se ale napříč všemi sektory a pokles vedl technologický Nasdaq. Výjimkou byly akcie Apple, jenž oznámil plány na představení nové řady telefonů iPhone 14 již 7. září. Wall Street závěr: Dow Jones -0,5 %; S&P 500 -0,72% ; Nasdaq Composite -1,25 %.
img

Akcie na Wall Street uzavřely níž

18.08.2022 Ze zápisu dále vyplynulo, že zástupci Fedu neměli v červenci přesvědčivé důkazy o zmírnění inflačních tlaků, což naznačuje, že zpomalení inflace by mohlo trvat déle, než se očekávalo.
C:\fakepath\eurusd-18082022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 18.8.2022

18.08.2022 Americké akcie včera oslabily, přispěly k tomu nepříznivé výsledky maloobchodního řetězce Target. Pokles akciového trhu se zmírnil po zveřejnění zápisu z posledního zasedání americké centrální banky (Fed), podle kterého bude tempo budoucího zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech záviset na vývoji údajů o ekonomice. Později se však hlavní akciové indexy vrátily ke svým ztrátám z doby před zveřejněním zápisu.
C:\fakepath\eurusd-17082022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 17.8.2022

17.08.2022 Americké akcie včera převážně posilovaly, velkou měrou k tomu přispěly výsledkové zprávy maloobchodních společností Walmart a Home Depot. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si včera připsal 0,71 procenta a uzavřel na 34.152,01 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,19 procenta na 4305,20 bodu, zatímco index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil o 0,19 procenta na 13.102,55 bodu.
img

WalMart je po zveřejnění výsledků výše. BedBath roste v důsledku short squeeze 📈🧨

16.08.2022 WalMart dnes před otevřením americké obchodní seance vykázal výborné finanční výsledky, což se propsalo i do akcií dalších amerických maloobchodníků. Rostou tedy akcie společností Target a Costco:
img

Thomas Barkin: Ne každá recese je jako velká recese

15.08.2022 Hlavní americké indexy, DOW Jones, NASDAQ a S&P 500 uzavřely v pátek růstem. Stále se domníváme, že jde o nelogické chování investorů. Nicméně i v tom může být jistá logika. Je možné, že mnozí věří, že prudký nárůst inflace v USA je u konce, a nyní očekávají, že se vrátí k 2% cíli. To nevíme jistě. Co s tím má společného nákup akcií, pokud bude americká centrální banka pokračovat ve zpřísňování? Akciový trh je stále stejný trh jako měnový trh s velkým počtem účastníků, kteří ne vždy obchodují podle obecně uznávané logiky. Proto se akciový trh pravděpodobně dříve nebo později stane medvědím. Nemůžeme však popřít fakt, že akcie a indexy jsou nyní na vzestupu. Proto je v každé neobvyklé situaci důležité obrátit se na technickou analýzu.
img

Burza v Praze přerušila růstovou sérii, nedařilo se hlavně akciím Erste a ČEZ

15.08.2022 Pražská burza dnes po předchozích osmi dnech růstu oslabila. Index PX klesl o 0,85 procenta na 1250,96 bodu. Dolů ho táhly především akcie bankovní skupiny Erste a energetické firmy ČEZ, vyplývá z údajů na webu burzy. Nedařilo se ani koruně, která dnes oslabila vůči oběma hlavním světovým měnám.
img

V uplynulém týdnu pražská burza díky sérii posílení rostla

12.08.2022 V uplynulém týdnu pražská burza díky sérii posílení rostla. Index PX stoupl za týden o 2,28 procenta na 1261,73 bodu. Nejvíce se dařilo akciím energetické firmy ČEZ, které zdražily o zhruba pět procent. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
img

AP: McDonald's postupně otevře restaurace na Ukrajině, začne v Kyjevě

11.08.2022 Řetězec restaurací rychlého občerstvení McDonald's v nadcházejících měsících plánuje znovu otevřít své provozovny na Ukrajině. S odkazem na interní sdělení firmy to uvedla agentura AP. Je to podle ní symbol alespoň částečného návratu k normalitě v jinak válkou zasažené zemi, a také ukázka podpory od americké firmy, která se stáhla z ruského trhu.
img

Evropský akciový trh vykazuje nejistý růst

11.08.2022 Klíčové burzovní ukazatele západní Evropy vykázaly při středečním obchodování mírný nárůst. Účastníci trhu se vyhýbají zásadním krokům v očekávání zveřejnění statistik červencové inflace ve Spojených státech. Kromě toho investoři nadále analyzují čtvrtletní a pololetní zprávy velkých evropských společností.
C:\fakepath\trader-10082022-27-zm.jpeg

Inflace v Rusku v červenci zpomalila na 15,1 procenta

10.08.2022 Meziroční inflace v Rusku v červenci dále zpomalila na 15,1 procenta z 15,9 procenta o měsíc dříve. Meziměsíčně pak spotřebitelské ceny klesly v reakci na slabou poptávku. Dnešní údaje ruského statistického úřadu poskytují ruské centrální bance argument pro další snižování úrokových sazeb.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Míra inflace v USA v červenci překvapivě klesla na 8,5 procenta

10.08.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen ve Spojených státech v červenci zpomalilo na 8,5 procenta z červnových 9,1 procenta. Pomohly k tomu klesající ceny benzinu, oznámilo dnes americké ministerstvo práce. Pokles mírny inflace je výraznější, než očekávali analytici.
img

Hledání cesty k paralelní BTC ekonomiky 

10.08.2022 Texas Slim’s Beef Initiative poskytuje model pro adopci BTC, aby bitcoiny propojil s obchodníky v přímé výměně peer-to-peer. Druhá konference Beef Initiative společnosti Texas Slim se nedávno uskutečnila v Crawfordu v Coloradu. Konvergence pohybů směrem k místní nabídce potravin a využití primární kryptoměny vytvořila atmosféru intrik a vzrušení.
img

Forex: Tlak na oslabení koruny jen tak nezmizí

09.08.2022 ČNB dnes zveřejní kolik činily její devizové rezervy na konci července a současně objem devizových intervencí proti oslabení koruny za červen. Ten podle nás vzrostl z květnových 3,5 mld. EUR na přibližně 5 mld. EUR. Ještě více pak centrální banka vynaložila v červenci. Navzdory přítomnosti ČNB na devizovém trhu očekáváme do konce roku vlivem slabých fundamentů oslabení koruny. Globální finanční trhy dnes budou při absenci významných makroekonomických dat vyhlížet středeční spotřebitelskou inflaci v USA.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Intervence ČNB | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | HDP | Fibonacci | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | AUD/NZD | XAU/USD | Hyperinflace | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | NZD/JPY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Robert Kiyosaki | Měnový trh | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Burza | CBOE | CCI | CEO | CFD | CME | CPI index | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikát | Konsolidace | DAX | Dezinflace | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Durace | EBIT | ECB | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Fibonacci retracement | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Forward | Futures | Fúze | G10 | G7 | GAAP | Gap | Grafy | Hlava a ramena | Holubice | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Low | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Neckline | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | P/E | PEG | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Provize | Prémie | Průmyslové objednávky | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Směnný kurz | Splatnost | Spot | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Support | Swap | Trader | Trading | Trend | Trendová čára | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Performance | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Těžba ropy | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Bohatství | London Stock Exchange | Santa Claus Rally | RBNZ | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Deloitte | ForexLive | Golden Gate | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Akcie ČEZ | CAC 40 | Deutsche Bank | Contracts for difference | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Facebook | LYNX | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | EURCZK | USDCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Vystavení riziku | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie KB | Akcie Komerční banky | Akcie Philip Morris | Akcie ropy | Akcie Siemens | Akcie VIG | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Fio banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Bitcoin cena | Brent | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektronické obchodování | Elektřina | Emisní povolenky | Etoro | EUR CZK | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP USA | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Indikátor CCI | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradce | Investiční poradenství | Investing | Investování do nemovitostí | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak nakoupit akcie | EBay | Jak vydělat | Jak vydělat peníze | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Kiyosaki | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Koupit akcie | Kurz eura k dolaru | Kurz měny | Kurz rublu | Kurzy | Libra | Londýnská burza | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | NZDJPY | Obchodování opcí | Ocenění akcií | Odkup akcií | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Patria Finance | Patria Online | PayPal | Pivot | Pokles eura | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Roboti | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | Světové měny | Švýcarská banka | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Ukrajinská ekonomika | USD index | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Webináře | WTI | Zavedení eura | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Diskontní sazba | CNBC | Obchodní pravidla | ZEW | EIA | Benzín | Buffett | Buy | Cílová cena | Čistá marže | Diskont | Due diligence | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Equal weight | EV | Hrubá marže | Index relativní síly | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Operativní zisk | Overweight | P/S | Provozní marže | Redukce | REIT | ROCE | ROE | Tim Cook | Tovární objednávky | Upisovací období | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | WGC | Čekací doba | Cenová hladina | Čistá zisková marže | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Underperform | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Boháč | Investiční téma | Tržní sentiment | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Futures trhy | Know-how | Cukr | Retail | Frustrace | Poradenská společnost | 1 milion | Burza dnes | Burze | Dividendové akcie | Investment | Aramco | Capital Economics | Dow Jonesův index | DPA | Bernstein | Scotiabank | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | CSI300 | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | Investing.com | Členové OPEC | Macquarie | NATO | Ole Hansen | PwC | Agentura AP | Barrick Gold | BBC | Agentura DPA | Hospodářské vyhlídky | Reporty | Petr Koblic | Finanční trhy dnes | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Technický výhled | Short squeeze | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Brazílie | Průmyslová produkce | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Světová rada pro zlato (WGC) | Dovoz ropy | XAU/XAG | Úspěch | Podnikatel | Růst cen akcií | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Erste Bank | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční ukazatele | Finanční aktiva | Globální trhy | Stock Exchange | Hargreaves Lansdown | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Prezident Fedu | Earnings | Linie odporu | Podnikatelé | Pro tradery | BlackRock | Přehled | Konzistence | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Americké trhy | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Golden Gate CZ | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Nejistoty na trzích | Fundamentální faktory | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Bookmakeři | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Akcie v Asii | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Turbulence na finančních trzích | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Vladimir Putin | Klidné obchodování | Americké akciové indexy | Algoritmus | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Globální finanční trhy | Růst akcií | AAA | Ekonomická rizika | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Akcie Virgin | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Burzovní parket | CME Fed Watch | Kryptoměny | Analytik Fio banky | Ropná společnost | Index Nikkei | FactSet | TradingView | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Marže společností | Německý DAX | Ztráty | Nákupní doporučení | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Akcie na Wall Street | Nálada na trhu | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Finanční tituly | Analytik Komerční banky | Erste | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Cenné papíry Komerční banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Zajištění | Komoditní sektor | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Šéf společnosti | Blockchain | Dogecoin | Ethereum | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Nákupní signál | Odhodlání | Americké rafinerie | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Rekordní maxima | Britská vláda | Objem devizových intervencí | Objem intervencí | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Spotové operace | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Slabé euro | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Aktivní investování | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Soukromí zaměstnavatelé | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Odhady trhu | Predikce | Summit G7 | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Globální obchod | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Akcie Moneta Money Bank | Akcie rakouské bankovní skupiny Erste | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Analytický tým FXstreet.cz | Inflace v Česku | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár GBP/USD | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Americké investiční banky | Institucionální investoři | Akcie bankovní skupiny Erste | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | D&B | Indexy PMI | Údaje o inflaci | Makléř Fio banky | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Monopoly | Aktuální cena | Konsenzus | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance ECB | Vývoj úrokových sazeb | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | Globální ekonomický výhled | JPMorgan Chase & Co. | ABN AMRO Bank | Index KOSPI | Venture Capital | Carl Icahn | Bankovní emise | Bitstamp | Tržní kapitalizace společnosti | Fúze a akvizice | CIBC | Zahraniční forex | Bitcoinový ETF | Investiční činnost | Cryptocompare | Makroekonomické zprávy | Inflace ve světě | Vydělávat peníze | Začátek výsledkové sezóny | Kurzové intervence | LBBW | Paul Tudor Jones | LBMA | Coinbase | Protiruské sankce | Ceny hliníku | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | Palladium | BTC/USD | ETH/USD | Cena Etherea | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | Kraken | ETH | ETC | Invesco | Soft fork | Binance | Věštec z Omahy | NEST | SegWit | Crypto | Tether | Vitalik Buterin | Lithium | Tržní očekávání | Kobalt | Drobní investoři | Wedbush Securities | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Airbnb | Začít investovat | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Energetické akcie | Trhy dnes | Ekonomické výsledky | Saxo | Obchodní války | Jamie Dimon | Krypto | Bitcoiny | Virtuální měny | Lockheed Martin | Růstové akcie | Spartan Capital Securities | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Obchodní bariéry | Obchodní napětí | Výsledky obchodování | Podniky | Evropské akciové trhy | Renaissance Capital | Projev Jeroma Powella | Globální růst | Globální hospodářský růst | Silný americký dolar | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Nejnovější statistika | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Evropský akciový trh | Amazon (AMZN) | Apple (AAPL) | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Obchodní analýza | CSI 300 | Geopolitické napětí | CIBC Capital Markets | Forint | Pokles ceny | Burza v Praze | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Cenový kanál | Short signál | Ether | Odvětví polovodičů | Obchodování akcií | Trh Start | Horizon Investment Services | Měny v regionu | Trendové čáry | I-Trader | Kompozitní index | Mileniálové | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Vývoj ceny bitcoinu | Cena plynu | Signál na akcie | Roční výnos | IG | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Akciové trhy v Asii | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | Zvyšování úroků | Výkonnost akcií | Růst zisků | Pokles valuací | Zvýšení úrokové sazby | EK | Náklady na úvěry | Evropská komise | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Ceny kryptoměn | Financial Times (FT) | Index hongkongské burzy | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Cenné papíry Erste | Odhady analytiků | Mergermarket | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Majetek | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | Budoucnost Bitcoinu | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Silný frank | Nakoupit akcie | Obchodní rozhodnutí | Ceny zemního plynu | Německé banky | Vysoký výnos | Silný trh | Zvýšení sazeb | Pokles burzy | Zájem investorů | Inflace v ČR | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Liberum | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Tencent Holdings | Vyšší mzdy | NVDA | Riziko recese | Nabídka akcií | Token | Stablecoin | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Reinvestování | Fibo retracement | South China Morning Post | CoinShares | Ropné akcie | Býčí výhled | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Výkonný ředitel | XTB Research | Silný dolar | Šéfové států | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Tomáš Jaroš | Digitální aktiva | Inverze výnosové křivky | Obavy z recese | Indická ekonomika | Bohatí | Investiční kapitál | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Cena niklu | AMZN | WeWork | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Cena žlutého kovu | KB | IMK | Pravděpodobnost recese | US500 | Saudi Aramco | Kjódó | Agentura Kjódó | Globální recese | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Dot plot | Program odkupu akcií | Vlastní akcie | Novozélandská centrální banka | Poptávka po ropě | Finanční situace | Data z Německa | UCITS | Růst podnikatelské aktivity | Nejnovější výsledky | Korunové sazby | iShares | Energetické firmy | Tuzemské banky | ESG | GOOGL | Předstihové indikátory | Internetové ekonomiky | Nízká nezaměstnanost | Edge | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | Akcie Barrick Gold | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Největší ekonomika | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Zveřejňování výsledkových zpráv | Huawei | Digitalizace | Vývoj burzovního indexu | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Ropný gigant | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Hodnocení ekonomiky | Kryptoměnová burza | Algo | Výsledkové zprávy | Trinity | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Budoucí podnikání | Ropný kartel OPEC | Rijád | Bílý dům | Obchod | Oslabení burzy | Cenné papíry ČEZ | Zrušení cel | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Průměrná hodnota | Statistické údaje | Inflace v říjnu | Proroctví | FRED | Pojišťovna VIG | Skupina ČEZ | Včerejší obchodování | Obrat trendu | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Akcie Alibaby | Akcie Alibaby na burze | Průmyslová výroba v eurozóně | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | SCMP | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Recese v Evropě | Odborníci z oboru | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Hlavní události | Technické analýzy | Tesla Elon Musk | UnitedHealth | USA a Čína | Rostoucí trendová čára | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Cena jedné akcie | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen ve výrobě | Růst cen | Server BBC | Konfederace britského průmyslu (CBI) | CBI | Maďarská centrální banka | Zůstatek | Studie | BDI | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Bilance | Obchod s Čínou | Index DOW | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Generální ředitel | GM | Růst světové ekonomiky | Negativní nálada | Česká měna dnes | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Volný obchod | Souhrnný index | Akcie společnosti Tesla | Vyšetřování | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Nakupovat zlato | Nadhodnocení | Úrok | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Proof of Work | Proof of Stake | USDT | Důvěra v ekonomiku | PoW | Vyhlídky | Průzkumy | Legislativa | Administrativa prezidenta | INTC | Federální rezervní banky | Americká data | Walt Disney | Disney+ | Macquarie Asset Management | Premarket | AFP | Finanční rezervy | Bankovní tituly | FT | Evropští investoři | Růst české ekonomiky | Ekonomka | Automobilový sektor | Zveřejněná data | Dvojité dno | Globální trh | Konkurenti | Financovat | SMA | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | E-shopy | Ceny výrobců | Průmysl | Předvolební průzkumy | ADP | Jan Vejmělek | Společnost ČEZ | Zakázky německého průmyslu | Růst eurozóny | HUF | PLN | Mario Centeno | Na burze | Drahý kov | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | Hospodářský výsledek | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Velikost pozice | Další rozvoj | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavební produkce | Data z průmyslu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Klíčový support | Paul Volcker | Koruna dnes | Cenné papíry Monety | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Výzkumný institut | NAFTA | Vládní výdaje | Cvičení | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | ČNB Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Pojišťovny | Ekonomická recese | Podíl akcií | Růst spotřebitelských cen v USA | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Ranní zpráva | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Philip Morris ČR | Akcie tabákové společnosti | GBP/EUR | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Koruna zpevnila | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Čínské vlády | Moskva | PKN Orlen | Americká ropná společnost | Farmaceutická společnost | Centrální banky USA | Amgen | Apple TV+ | Nord Stream | Škoda Auto | Míra | RWE | Jaderné elektrárny | InterContinental | Accor | Inflační výhled | Ohlédnutí | Úroky | Chování centrálních bank | STOXX50 | Měnové politiky | Hypotéky | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | ČNB dnes | Vánoce | Nabídka a poptávka | Kupní síla | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Paolo Gentiloni | Europoslanci | Eurokomisař | FedEx | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | Nejziskovější | AAPL | AT&T | Disney | Andrew Bailey | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Nejbližší support | Dot-com | Bydlení | Uber | EY | Ztráta | NERV | BREAKING | Stratég | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Josef Dudek | Cenné papíry Erste Bank | Zájem o rizikovější aktiva | Index šanghajské burzy | Vývoj měnové politiky | Průmyslové podniky | Peking | Investiční platformy | Investiční ředitel | Americký index | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Halving | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Růst akciových trhů | Hospodaření | Zbrojovky | Akcie Philip Morris ČR | Růst poptávky | Klesající trend | Pracovní trh | CFA | Chris Williamson | Američané | Eskalace napětí | Návratnost | IKEA | Netflix | Inovace | Akcie GM | Evropská inflace | Výroba aut | Ceny ropy dnes | Micron Technology | Výprodeje akcií | Analýza společnosti | Letecké společnosti | Miliardy eur | Ministr energetiky | Ekonomické sankce | Von der Leyenová | Sazby v Austrálii | RBA | Budoucnost | Ifo | Experti | Solidní výnosy | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | Poradenství | Slabší data z průmyslu | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Iniciativa | Podnik | Tuzemská inflace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Tržní sazby | Bloky | Fork | Růst cen potravin | Zadlužení České republiky | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Počet bankrotů | Americké ministerstvo financí | Konzervativní politik | Technologická společnost | Výroba v eurozóně | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Růst německé ekonomiky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Inflace v Rusku | Vývoj meziroční inflace | Americké ministerstvo | Mateřská společnost Googlu | Nájmy | Nižší růst | Britské společnosti | Tesla Inc. | Apple Inc. | Amazon.com Inc. | Ceny energií | Zamyšlení | Vyplácení dividend | HPQ | Hewlett Packard | Společnost Hewlett Packard | Očekávaný vývoj | Komunikace | Proaktivní přístup | HN | Údaje o HDP | Údaje o hrubém domácím produktu | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Edelman | Trump | Chudoba | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Paypal Holdings | Samsung | Obchodní vztahy | Anglie | Hodnota transakcí | Trhy | Ursula von der Leyenová | Stock Trader | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | Filantrop | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | ConocoPhillips | Banka UBS | Pražské burzy | Rating České republiky | Změny cen | Rostoucí trendové čáry | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Globální sentiment | České měny | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Nejvýraznější pokles | Zisk EBITDA | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | Vstupy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | BABA | Růst v eurozóně | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Daňová optimalizace | Průmyslníci | Pesimismus | Útlum aktivity | Index nových zakázek | Pokles akcií Tesly | Švýcarská banka UBS | BP | Zvýšení sazeb v Polsku | Prodeje aut | Adidas | Americká společnost | Společnost Nike | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Bipan Rai | Hrozba recese | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Firemní sektor | West Texas Intermediate | Medvědi | Nižší daně | Poptávky po ropě | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Pokračování poklesu | Akcie společnosti Apple | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Investiční portfolia | Index CSI 300 | Důvěra v průmyslu | Společnost Berkshire Hathaway | Nejvýraznější ztráty | Statistické údaje z USA | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | Index aktivity | Největší ztráty | Patrie | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Kanadská centrální banka | Toyota | Vývoj | Nová data | Šok | Ceny nafty | Martin Gürtler | Německé průmyslové podniky | Výkyvy | Změny trendu | Hlavní index čínských akcií | Index čínských akcií | Příležitost k nákupu | Výsledky HDP | WP | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Restrikce | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Hlavní měny | Aerolinky | Euro včera | Akcie včera | Nifty 50 | Olaf Scholz | Charlie Munger | Mince | Tržní podmínky | Profitovat | Čínský růst | Technologičtí giganti | Tencent | Medvědí trend | Maloobchodní tržby v Číně | Další vývoj | S&P 500 futures | Stimuly | Dopad na finanční trhy | Evropské země | Brusel | Pokles HDP | Fiskální politiky | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Klíčový ukazatel | Největší propad | Výrazný vzestup | Míra nejistoty | Silný pokles | Tudor | Zpráva institutu ZEW | Šíření viru | Burzy cenných papírů | Nákupy aktiv | Akcie Monety | Viceprezident | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Politbyro | Ekonomický rozvoj | Výhled poptávky | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice | Spiegel | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění | Posílení dnes | Prudký pokles cen | Zásobníky | Texas | PYPL | Hlavní americké indexy | Fed včera | Příležitosti k nákupu | Další pokles | Situace v Číně | Ahold Delhaize | Hlavní centrální banky | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Japonský ministr financí | Neomezené nákupy | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Ministryně financí | Zdraví ekonomiky | Úvěrové linky | Sněmovna reprezentantů | Tomáš Raputa | Vnímání rizika | Prostor pro pokles | Graf dne | Velká finanční krize | Dividendové výnosy | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Silná rezistence | Signál | Americká banka | Ratingová agentura S&P | Instituty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Repo sazby | Wood&Company | Biliony | Globální poptávka po ropě | Potenciál | Sněmovna reprezentantů USA | Finanční prostředí | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Farmaceutické firmy | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Riziko inflace | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Jana Steckerová | Slovensko | Solidní růst | Jaderné války | Války | Schodek | Březnová data | Poradce | Organizace | Potenciál poklesu | Cloud Computing | Akcie Nvidia | Závislost | Práce | Jednání ČNB | Vláda USA | Model Y | Tesla dnes | Údaje | IATA | Ekonomické škody | AOL | DPH | Mexiko | Omyl | Průmyslová produkce v únoru | Pojišťovna | Společnost Saxo Bank | Výroba v Německu | Sociální nepokoje | Ruské podniky | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Stav devizových rezerv | Cigna | Pohonné hmoty v ČR | Rušení objednávek | Ministři | Znárodnění | Nejsilnější růst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Rutina | MI6 | Zpravodajské služby | CIA | Oživení cen | Nejvyšší soud USA | Nejvyšší soud | Čínský celní úřad | Celní úřad | JPM.US | Celková inflace | Hackerský útok | Výpadky | Akcie Walmart | WMT | Activision Blizzard | Hlavní emise | Vedení ČEZ | Valná hromada ČEZ | Short signál na akcie | Long signál na akcie | Boeing Co. | Microsoft Corp | Dodavatelské řetězce | WELL | Investoři z Wall Street | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Prognóza Evropské komise | B2Gold | Procter & Gamble | Statistiky | Chuť riskovat | Vzrušení | USD za barel | Potravinové krize | Japonský export | Rizikové averze | Americké produkce | Trade | S&P500 | Tlak medvědů | Dílčí index | Průměrný výnos | Ázerbájdžán | Nizozemsko | ODS | Poptávka po pohonných hmotách | Oslabení akcií | Reddit | Debata | Surové ropy | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Institut GfK | Posílení | Swingové minimum | Omezení pohybu | Legendární investor | Kristina Hooper | Výkon dolaru | Nové zakázky | Joe Biden | Regulační rámec | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Očekávané výsledky | Firemní zprávy | InterContinental Hotels Group | Cestování | Čtvrtletní výsledky | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Volvo | Propad exportu | Osobní příjmy | Rozhodnutí o sazbách | SMA 100 | Náklady na financování | Shell | Energetická společnost | Spotřebitelské výdaje v USA | Maloobchod | ATH | Zaměstnanci | Čistá ztráta | Zisk firmy | Dopravci | Růst výnosů | Federal Reserve | Soudní dvůr | Soud | Německé průmyslové objednávky | Latinská Amerika | Čtvrtletní zisk | PEPSICO | HashRate | Hospodářství EU | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | MSCI World | Dosáhnout zisku | Předpokládaný zisk | Generovat zisk | Rekordní zisk | Regulační orgány | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Američtí regulátoři | Macy’s | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | Prognóza MMF | Členské státy | NKE | Průmyslové kovy | Omezení investic | Členské země | Burza Binance | Technologický pokrok | Merck | RBI | Obchodní firmy | Světové hospodářství | Výzkumné společnosti | Účet platební bilance | Auta | Dopad na cenu | Vývoj ekonomiky | Volatility trhu | Velké ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Sektor služeb | Dění na trhu | Export do Číny | Manažerka | CL | Spekulovat | Zahájení dodávek | Moderna | WMT.US | Marek Brávník | Manažeři | Koronavirová pandemie | AMZN.US | Kupci | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Předsedkyně Evropské komise | EasyJet | Renault | Komunistická strana | Umělé inteligence | Argentina | Spoluzakladatel | Investment management | Předstihové ukazatele | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | Technologické centrum | JDE | Unie | ČR | Měsíční průzkum | Costco | Salesforce | Knorr-Bremse | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Akcie Intel | Akcie Merck | Dlouhodobý výhled | Bohumil Trampota | Průraz | CZG | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Výrobní PMI | Britské firmy | Střední Evropa | Špatné zprávy | Nová prognóza | Vedení společnosti | Start-upy | Zvyšování mezd | Čínská poptávka | Akcie AMD | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Statistiky z trhu práce | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | ETH 2.0 | Tchaj-wan | Mário Centeno | Poptávka po zlatě | Süddeutsche Zeitung | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Největší světová ekonomika | Korporátní zprávy | Index Nikkei 225 | Globální poptávka | Arizona | Investice do infrastruktury | Nestlé | Novartis | Členové Fedu | Roční míra inflace | Prodeje automobilů | Foxconn | Propad cen | Negativní výhled | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Tiff Macklem | Správce aktiv | Cardano | Představenstvo | Restrukturalizace | Práce z domova | Příjmy a výdaje | ARD | Koronavirové epidemie | Sankce proti Rusku | Letecký průmysl | Český stát | Apetit investorů | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Akcie Coca-Cola | Šéf banky | Jasný signál | Situace na trhu práce | Dopad pandemie | MAM | Červnová inflace | Sony | Epic Games | Výrazný propad | Generace Z | Nový trend | E.ON | Větší riziko | DoorDash | Silicon Valley | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | SAE | Kyrylo Ševčenko | Růst tržeb | Ceny | Krátkodobé trendy | Viktor Orbán | Premiér Viktor Orbán | Praha | Kolaps | Odbyt automobilky | Ethereum Foundation | Rozdíly v názorech | Verizon Communications | Spotřební daně | Technologické společnosti | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Cybertruck | Semi | Model 3 | Životní úroveň | Nižší poptávka | Bretton Woods | Progres | Forward guidance | Bohatí lidé | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Americké vládní dluhopisy | DeFi | Staking | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Nikl | Obchodní divize | Největší firmy | Důvěra | Obnovení růstu | Caixin | Index výroby | Indonésie | Produkce energií | Růst vývozu | Růst zaměstnanosti | Kovy vzácných zemin | Pandemická situace | Wedbush | Marks & Spencer | Hnojiva | Pokles tržeb | Virgin Galactic | Výrobce pneumatik | Snížení DPH | Firma Berkshire Hathaway | Kanadská ekonomika | Coca-Cola | Deglobalizace | Zisk a tržby | Výrobní sektor | Holdingová společnost | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | SMIC | Delta Airlines | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Kroger | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Pokles exportu | VOW3 | Výkon ekonomiky | Firma Berkshire | Snížení emisí | Oživení z pandemie | Bloomberg Intelligence | PX START | Obchodní domy | Společnost Cisco | Rozdělení akcií | Šéf Tesly | Elektromobily | Politici | Účinné vakcíny | Diverzifikovat | Micron | App Store | Biden | Softwarová společnost | Pracovní místa | Ranní okénko | Delivery Hero | Cineworld | Společnost Cineworld | Dnes na pražské burze | Ruské firmy | Antimonopolní úřad | Centrální banky světa | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Lockdown | Měnový fond | Ceny bytů | Libye | iPhone | Výkon společností | Foot Locker | Koncern | Embargo | Množství peněz | Pilulka Lékárny | Defi | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | JPM | Pokles indexu | Pokles indexu S&P 500 | Akcie Pilulky | Reálný HDP | Obchodování s futures | Akcie společnosti Pilulka | Akcie společnosti Pilulka Lékárny | Saxo Bank Steen Jakobsen | Moneta | Bed Bath & Beyond | BBBY | Pandemický program | CVX | CSCO | Zveřejnění výsledků | Nepříznivý signál | Podvážení | Průmyslová výroba v září | Přebytek zahraničního obchodu | Provozní zisk společnosti | Akcie Coca-Coly | Tempo inflace | Růst ekonomiky EU | Coloseum | Skupina Coloseum | Jan Mužátko | Blockchainové technologie | GPS | GPS.US | Růst amerického HDP | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Výdělky | Proražení | Daňový balíček | INTC.US | AAPL.US | Nio | GameStop | Lyft | CD Projekt | Budoucnost investování | Futures na DAX | Siemens | Bayer | Deutsche Post | Munich | Swingový výhled | H&M | Cointelegraph | PX Pražské burzy | NBP | Peníze navíc | Lael Brainardová | Orbán | Trumpova vláda | IPO společnosti | MGM | Plný úvazek | Irský premiér | Růst průmyslové produkce | Inflace v Polsku | Nejobchodovanější emise | Peer-to-peer | Výhled na rok | Pokles zásob | Počasí | Růst ceny | Dobrý výsledek | Zvýšení těžby | Vývoj německé ekonomiky | ADA | Cardano (ADA) | Polkadot | DOT | Západní ekonomiky | Růst průmyslu | Inženýrské stavitelství | Počet pracovních míst | Brands | KKR | Rio Tinto | Akcie Twitteru | Tržby z prodeje | Carrefour | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Velikost obchodu | Dopad na trhy | SNY | CARA | MJ | ACT | Rijád Salamí | Guvernér libanonské centrální banky | WU | MSCI ACWI | Situace na trhu | Akcie MONETA | DHL | United Parcel Service | Deutsche Post DHL Group | Deutsche Post DHL | Philips | UPS | SPCE | KFC | Marriott | Deliveroo | Vypuknutí pandemie | Mincovny | Dnešní seance | Akcie společnosti Alphabet | Rozvolnění | Brent (OIL) | Activision | Blizzard | Daň z nadměrných zisků | Finanční výsledky | XOH | Dialog | Zisky akcií | General Motors (GM.US) | GM.US | Supercyklus | Finanční výkonnost | Maersk | Rostoucí úrokové sazby | Předpověď ceny | FTX | Kov | Colt | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trendové linie | Růst produktivity | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | Předpověď akcií | Rostoucí výnosy | PMI indexy | Air | Nový kapitál | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) | Celosvětová poptávka | Rizika při obchodování | Statistika z USA | Zlatý kříž | Míra inflace v Německu | Akcie Boeing | Terra | Dollar Tree | Oživování ekonomiky | Siemens Energy | Riziková prémie | Admirals | Technologické podniky | Silný růst | Britská společnost | Posilování USD | Pandemie covidu-19 | Apple (AAPL.US) | Fidelity | Průzkum analytiků | Pandemická omezení | Výrazný růst | Průmyslové společnosti | Gap (GPS.US) | VOW3.DE | Čínské akcie dnes | Hodnotové akcie | CRM | DLT | xStation 5 | Discovery | Tencent Music | Výhled Saxo Bank | Data z reálné ekonomiky | Míra úspor domácností | Míra úspor | Micron (MU.US) | Akcie Virgin Galactic | Reuters analytik | Nejvyšší růst | Umění | Harley-Davidson | Data o inflaci | Prudký růst cen | BABA.US | Alibaba (BABA.US) | Advanced Micro Devices | AMD | Xilinx | Bed Bath & Beyond (BBBY.US) | BBBY.US | Akcie kryptoměnové burzy | SPCE.US | Virgin Galactic (SPCE.US) | Vstupní náklady | Ceny ropy Brent | Ceny surovin | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Intel (INTC.US) | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Alphabet (GOOGL.US) | United Parcel Service (UPS.US) | AMD.US | GOOGL.US | UPS.US | Vývoj nominálního HDP | Vývoj nominálního HDP USA | ERA | Uran | Rostoucí ceny | Cenový pohyb | Objednávky | CVX.US | Chevron (CVX.US) | Kapitálové zisky | Události tohoto týdne | Hlavní události tohoto týdne | Verizon | Recyklované zlato | Investiční poptávka | Kellogg | Futures na americké indexy | Hospodaření firem | Pandora | Přeprodané oblasti | Konsensus trhu | Akcie společnosti Intel | Akcie společnosti Intel (INTC.US) | London Stock Exchange Group | Saxo Group | Shiba Inu | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Dobrá strategie | Indická centrální banka | Čínský internetový prodejce | Největší čínský internetový prodejce | Cenové úrovně | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Tuzemská měna | Zvýšené riziko | Těžaři | Ochota riskovat | Německé společnosti | API | Oslabení | Meme akcie | Zisk před zdaněním | Investor Carl Icahn | Objem fúzí a akvizic | Růst úroků | Hypoteční sazby | Výsledky za Q1 | Cena dřeva | První zvýšení sazeb | MNB | Nadnárodní společnosti | KOL | Růst v průmyslu | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Hedvábná stezka | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Softwarové firmy | Tržní síly | Dodávky plynu | Zdražování cen | Dekarbonizace | Gigafactory | Konkurence | Prodej | Jednotné měny | Tržní prostředí | Další kryptoměny | CD Projekt (CDR.PL) | CDR.PL | CDR | McDonald's | Schůzce FOMC | Nové prognózy | Čínský výrobce elektromobilů | Cyklus zvyšování sazeb | Nový cyklus | Pozitivní vliv | Obchodování na trhu | NASA | Hyperloop | Solární panely | Vyšší úroveň | Obchodní výsledky | Obchodní dovednosti | Obrovský potenciál | Dividendy ČEZ | Energetická společnost ČEZ | Představenstvo ČEZ | Výkon společnosti | Malajsie | Thajsko | Investiční byty | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Počet nezaměstnaných | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Technologie | Americký výrobce | Obchodování v Evropě | Akcie Bed Bath & Beyond | Akcie Bed Bath & Beyond (BBBY.US) | Nabídky akcií | Veronica Clarková | MU.US | Očekávaná data | Plnění objednávek | Spojené arabské emiráty | Hliník | Mluvčí společnosti | Kontejnerová loď | Koncentrace | Egypt | Philip Morris International | Očekávání zisku | Spotové ceny elektřiny | Spotové ceny | UST | TSMC | Pivovar | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | Tempo zdražování | Míra inflace v USA | Problémy se subdodávkami | JPMorgan (JPM.US) | Rada guvernérů | Podíl Číny | Čínský výrobce | TSM | TSM.US | Americký trh | TXN | AI | COST | Recese ekonomiky | Globální ceny | Odvětví | Pokles poptávky | Nedostatek potravin | Kryptoaktiva | Divize | Pohyb kapitálu | Načasování | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Energetická skupina | Tržby ze služeb | Xbox | Rekord | Wonderinterest Trading | Wonderinterest Trading Ltd | Suez | Klimatická politika | Dodávky čipů | CAR | Polovodičové společnosti | Yum Brands | Guidance | University of Michigan | Štěstí | Bankovní skupina | Úrokové výnosy | Mateřská společnost | Daňový poplatník | Dřevo | Chování | Vnímání | Dodávky ruského plynu | Růst aktivity | Vývojáři počítačových her | Logistika | Marriott International | Occidental Petroleum | Ubisoft | Projekce | Trh práce v USA | Rekordní minimum | Čínští výrobci | Zajišťovny | Psychologické úrovně | Logistické problémy | Walt Disney (DIS.US) | DIS.US | Strojové učení | Drahota | Osobní počítače | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | ADS | Akcie Adidas | Cena kryptoměny | Hackeři | Ocelárny | Britská společnost Cineworld | Společnost Admirals | Spotové ceny ropy | Německý výrobce | Pozitivní korelace | Byty | Akcie Home Depot | HD.US | Home Depot (HD.US) | Home Depot | Home Depot (HD) | Čínské přístavy | Liquid | Tokeny | ERC-20 | Medián | Podíl firem | Výhled USA | Očekávaná inflace | SpaceX | SPOT | Americká ministryně financí | Funkční období | ASX | SXXP | Proočkovanost | David Vagenknecht | Dupont | Agilent | Nedostatek čipů | Best Buy | Nordstrom | Růstové tituly | Zpravodajské společnosti | Společnosti | Protocol | Akcie společnosti Zoom | Měnové unie | Včerejší statistika z USA | Aktualizovaný výhled | Neúspěch | Opatření | Dna | The Times | Okta | Polská inflace | Nákladová inflace | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | ANO | Uhlí | NFT | Vysoká poptávka | Merck & Company | Indexy amerického akciového trhu | Výrobce sportovního zboží | Siemens Healthineers | Brenntag | Eurokomisař Gentiloni | Energetika | Měnový pár AUD/NZD | TIPS | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | Althea Spinozzi | Konfederace | Solana | Společnost Walmart | Etherea | Americká firma | Pracovní den | WarnerMedia | Warner Bros | ČSSD | Kompenzace | P/B | Problémy v dodavatelských řetězcích | Gamble | Odhady růstu | Algorand | Algorand (ALGO) | Růst cen plynu | Globální inflace | Bankovní skupiny | Hospodářské soutěže | Prudké zdražování | Automotive | Nejnovější zprávy | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Akcie zbrojovky | Češi | OTP | Růst vývozu z Číny | Energetické krize | Zdražování energií | Hodnota akcií ČEZ | Rychlý růst cen | Posílení polského zlotého | Ceny energie | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Vývoj produkce | Pravidla hry | ASEAN | Složení portfolia | Bristol-Myers | Nedostatek polovodičů | Robotické společnosti | Americký podnikatel | Veolia | Horizon | Šéf německé centrální banky | Zdravotnictví | Nedostatek surovin | Obilí | Problémy s počasím | Pozornost | Amazon (AMZN.US) | Přijetí bitcoinu | Poptávka po čipech | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Robert Habeck | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Meta | Klima | Plyn v EU | Metaverse | Burger King | Meta Platforms | Odkupy akcií | Polygon | Fialova vláda | Trh s elektromobily | Tencent Music Entertainment | TME.US | PYPL.US | Akcie britské společnosti | Akcie skupiny | Indexy pohyb | Podmínky na trhu | Messari | Globální dodavatelské řetězce | AMD akcie | Principal Global Investors | Seema Shahová | Společnost | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Walmart (WMT.US) | Burzovní cena | Raketový růst | Další růst sazeb | Dopady inflace | Cena Shiba Inu | Target | Akcie Walmartu | Celoroční výhled | Maloobchodní prodejce | Narušené dodavatelské řetězce | Macy's | TJX | RIA Novosti | Německé pojišťovny | Ropný šok | Lockdowny | TIM | Dell (DELL.US) | HPQ.US | Ruský trh | Ceny BTC | Index technologického trhu | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Booking Holdings | Booking | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Zprávy z krypto | Investovat do kryptoměn | Omikron | Omicron | Zprávy z krypto průmyslu | Potíže se zásobováním | Nálada na trzích | Švýcarský frank (CHF) | | Honeywell | Drahý plyn | Pumpaři | Vojtěch Boháč | Nejvýraznější propad | Vietnam | Nepříznivé počasí | Zlotý | Největší švýcarská banka | Postavení na trhu | Fibonacciho retracement | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Arm | Zemědělci | Akcie výrobce čipů | Terra Luna | Firma Nestlé | Výkon průmyslu | Liz Trussová | Úrokové sazby v USA | Ceny energií v Evropě | Vánoční rally | Bidenova administrativa | Ukončení nákupu aktiv | Dun & Bradstreet (D&B) | Letadlo | MATIC | Obchodní tipy | Bundesnetzagentur | Inflační situace | Joachim Nagel | Výsledky testování | Jaromír Gec | Poradenská společnost EY | Společnost EY | Krátkodobý výhled | Druhá největší světová ekonomika | Coinglass | Základní sazba | Banka HSBC | Odvětví cestovního ruchu | Hráči na trhu | Problémy s nedostatkem čipů | Zvyšování úroků v USA | Logistické společnosti | Plynová krize | Konvergence | Celkový sentiment | Hodnoty měny | Dobývání vesmíru | Desetileté výnosy | Desetileté výnosy v USA | Uniper | Miliardy USD | Apple Music | Akcie AMD (AMD.US) | Pokles zlata | Ocel | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Doporučení k obchodování | Ruský plyn | DAO | Gate | Cowen | Organizace spojených národů | Zisk firem z indexu S&P 500 | Zisk firem | Cílové ceny | Hashrate | Hry | Akcie Gap | Cena akcií společnosti | Technologie NFT | Fed Business Outlook | Philadelphia Fed Business Outlook | Philadelphia Fed | Business Outlook | Upravený zisk EBITDA | Upravený zisk | Reality | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Simon Peters | Analytik trhů | Hospodářská data | Instituce | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Omniverse | The Sandbox | Sandbox | Napětí na Ukrajině | Spotřební zboží | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Rostoucí ceny plynu | Snížení daně | Murray | Pár USD/CAD | Western Digital | Cenová akce | Finanční rok | Závislost na Číně | London Bullion Market Association | Amgen Inc. | ALUMINIUM | Livent | Rollback | Futures na americké akciové indexy | Rusko-ukrajinský konflikt | St. Louis | EZJ | EZJ.UK | Royal Mint | Luxusní zboží | Cisco Systems (CSCO.US) | CSCO.US | NVDA.US | Nvidia (NVDA.US) | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Akcie na asijských trzích | Deeskalace | Roblox | Invaze na Ukrajinu | RBLX | RBLX.US | Roblox (RBLX.US) | Zisk EBIT | Podnikatelský sektor | Adam Button | Míra inflace v Kanadě | Inflace v Kanadě | Ruské invaze na Ukrajinu | Cenový index | Microsoft Corp. | Dění na Ukrajině | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Ukrajina a Rusko | LOW.US | Lowe's | Lowe's (LOW.US) | Konflikt na Ukrajině | Ukrajinska pravda | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Bidenova vláda | Wally Adeyemo | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Boje na Ukrajině | Porušování lidských práv | Švýcarská národní banka | Kyjev | Studená válka | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | TGT.US | Target (TGT.US) | TGT | MWh | EUR/MWh | Krize na Ukrajině | Nahdi Medical | Nahdi | Evropský blok | Situace na Ukrajině | Statista | Polská centrální banka (NBP) | Logistické firmy | Dell Technologies | Rheinmetall | Sankce EU | Zpřísnění sankcí | Vestas Wind Systems | Agentura TASS | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Raiffeisen | Applepay | Invaze | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Tvrdé sankce proti Rusku | Tvrdé sankce | Santiment | DeFi a NFT | Východní Evropa | Sankce namířené proti Rusku | Pokles inflace | Ukončení války | Zákaz dovozu ruské ropy | Cena akcie Apple | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Ředitel Intelu | Shake Shack | Tlak na Rusko | Gazeta | Nápojové firmy | Levi's | Řetězec | Majitelé franšíz | Kevin Johnson | Kathleen Brooksová | Minerva Analysis | Ian Peters | Potravinářské firmy | Největší ekonomika ve střední Evropě | Bank Pekao | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | CF Industries | Odchod z Ruska | Protiinflační dluhopisy | Západní sankce | Sankce Západu | Zvyšování cen | Světové produkce | APP | Ruské aerolinky | Nákup ruské ropy | Dmytro Kuleba | Šéf ukrajinské diplomacie | Dodávky plynovodem | Nord Stream 1 | Ukrajinské krize | Účetní závěrky | Hospodářské škody | Společnost Intel | iShares Global Clean Energy | INRG | UCITS ETF (INRG) | iShares Global Clean Energy UCITS ETF (INRG) | Globální hospodářský řád | Hospodářský řád | Představitelé MMF | Rostěch | Dopady války na Ukrajině | Opatření v Číně | Volkswagen China | Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen | Společnost Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen Group | Huayou Cobalt | Tsingshan Group | Závod na elektromobily | Meta Platforms Inc | Dietmar Woidke | Braniborský premiér | Americký výrobce elektromobilů | Čínští investoři | Britský FTSE | Dodávky LNG | Geopolitické události | Vysoké ceny energií | Nárůst výdajů | Cena kryptoměny Cosmos | Cosmos | Dodávky zemního plynu | Institut IMK | Ruské dodavatelské řetězce | Allianz Trade | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Tagesspiegel | Plynárenská společnost | Akcie společnosti MOL | MOL | Regulace kryptoměn | Odbyt automobilky Tesla | Růst cen energií | Šéf banky BIS | Inflační éry | Augustín Carstens | Odborné prognózy | Neutrální úroková sazba | Zničení poptávky | KUSAMA | Jednociferná inflace | Ben Laidler | Colt CZ Group | Colt CZ | Reddit IPO | Správa | Stabilní výnosy | GMT | Siemens Healthineers (SHL) | SHL | Akcie Siemens Healthineers | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Vlastnictví | Investice do Applu | Tržní ocenění | Správní rada | Nike (NKE.US) | Vzestupný trend | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | Poradenská firma | Poradenská firma Dun & Bradstreet | Firma Dun & Bradstreet | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Kryptoměnová burza Binance | Akcie společnosti Gap | Akcie Apple Inc. | Rekordní inflace | Investiční události | Technický výhled trhu | Potravinová krize | Období stagflace | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Produkty s pákovým efektem | Závislosti na ruské ropě | Největší stablecoin | Iva Palusková | Occidental | Hladomor | Akcie Costco | Akcie Costco (COST.US) | Costco (COST.US) | COST.US | ArcelorMittal | Kryptokomunity | IPEF | Chuck Carlson | Výplaty akcionářům | Dow Jones Industrial Average | Komoditní supercyklus | Dollar General | Southwest | Nové daně | Daň na banky | Covidové uzávěry | Covidové uzávěry v Číně | Prudká inflace | Šéfové | ApeCoin | Rezervní fond | Uzávěry v Číně | Vývoj indexu PX | Ochránce proti inflaci | Ochránci proti inflaci | Ceny bytů v České republice | Konfederace britského průmyslu | Stavební společnosti | Úhrnný indikátor | ABN | EasyJet (EZJ.UK) | Přijetí | Sektorová daň | Širší trh | Nové sankce | Nové sankce vůči Rusku | Silné inflační tlaky | Snížení inflace | Velmi volatilní | Životní náklady | Akcie TSMC | Rostoucí akcie | Prolomení parity | Inflace na Ukrajině | Evropské akciové indexy | Cena BTC | Úroveň parity | Velký cenový pohyb | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Výsledky amerických bank | Pokles zisku | Míra inflace ve Spojených státech | Zastavení poklesu | Haleon | Centrum | Pentagon | Sloučení | Největší kryptoměny | Prime | Akcie internetového prodejce | Tony Danker | Daň z mimořádného zisku | Poměr P/E | Daň z mimořádných zisků | Mimořádná daň | Akcie Uber | Výrobci automobilů | Akcie společnosti PayPal | Švýcarské společnosti | Air Products | APD | NYSE:APD | Společnost Air Products | Analytik Fio | Zpráva o inflaci | Burzovní ukazatele | Disney (DIS.US) | Řetězec restaurací | Zpřísnění finančních podmínek | The Merge | Thomas Barkin | BedBath | Andrew Kenningham | Akcie Cineworld | CINE.UK | Cineworld (CINE.UK) | Akcie Cineworld (CINE.UK) | Akcie společnosti Target | Ochabování ekonomiky | Známky ochabování ekonomiky | Ochabování ekonomiky Spojených států | Jaroslav Šura | Německé ekonomiky | Makroekonomické prostředí | Řetězec kin Cineworld | Řetězec kin | Cineworld Group | Britská společnost Cineworld Group | Společnost Cineworld Group | Regal | Dovoz z Ruska | PlayStation 5 | PlayStation | Zastropování cen | Hewlett&Packard | Windfall tax | Turk Stream | Budoucnost nemovitostí | Premiérka Liz Trussová | Akcie společnosti Amazon.com | Akcie společnosti Amazon | Merge | Fenomén | Photon Energy | Sloučení Etherea | Josef Síkela | Humanoidní roboti | Burzovní cena plynu | Velké energetické firmy | Šuniči Suzuki | Adidas (ADS.DE) | Akcie Adidas (ADS.DE) | Akcie Xeroxu | Akcie Xeroxu (XRX.US) | Hmotné investice | PayPal Holdings (PYPL.US) | Marek Pokorný | Volby do Kongresu | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | RWE AG | Polygon (MATIC) | Matěj Široký | Zmírnění inflace | Války na Ukrajině | Širší index | Bali | Společnost TSMC | Taiwan Semiconductor | Ranní zpráva pro tradery | Zpráva pro tradery | Co se děje na finančních trzích | Icahn a S&P 500 | Sektorové investování | Průmyslové firmy | Společnosti produkující ropu | Výrobci elektřiny | Výrobci spotřebního zboží | Distribuce plynu | Obchodní řetězce | Výrobci autodílu | IT servis | Chemický průmysl | Výrobci zdravotnického materiálu | Southwest Gas Holdings | Southwest Gas | Konec energetické krize | Industriální společnosti | Protivzdušná obrana | Ukrajinská protivzdušná obrana | Wonderinterest | XOH Trader | Světová potravinová krize | Akcie Taiwan Semiconductor | Akcie Taiwan Semiconductors | Akcie Taiwan Semiconductors (TSM.US) | Akcie Taiwan Semiconductor (TSM.US)
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Řešení EK
Řešení energetické krize
Řešení finančního sporu
Řešení kriminality
Řešení krizí
Řešení obchodního sporu
Řešení obchodních problémů
Řešení rozpočtového sporu
Řešení šoků
Řešení vysoké inflace

Následující klíčová slova

Řetězec
Řetězec About You
Řetězec H&M
Řetězec kin
Řetězec kin AMC
Řetězec kin Cineworld
Řetězec kin Regal
Řetězec Kroger
Řetězec lékáren
Řetězec Makro
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Coinfy
Potvrďte prosím... Zavřít