Pátek 24. května 2024 17:39
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO sleva

Nonfarm Payrolls

img

Bude Japonsko znovu intervenovat na trhu?

09.05.2024 Pár USD/JPY minulý týden zaznamenal nejsilnější pokles od listopadu 2022, když se propadl o více než 4 %. Mnoho obchodníků předpokládá, že na prudkém poklesu dolaru vůči jenu měla svůj podíl japonská vláda, která dvakrát vstoupila na trh s úmyslem podpořit svou měnu, a nevylučují, že úřady brzy zopakují scénář z roku 2022, kdy provedly tři měnové intervence po sobě.
img

Gold Prices Rise on Dollar Weakness, Weak Payrolls Shift Focus to Rate Cuts

06.05.2024 Gold prices in Asian trading gained ground on Monday, taking advantage of a recent decline in the dollar. Weaker-than-expected U.S. payrolls data prompted traders to increase their bets on eventual interest rate cuts by the Federal Reserve.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 6. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

06.05.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v pohybu vzhůru. Minulý týden se odehrálo poměrně dost pro dolar důležitých událostí a trh je využil k prodeji dolaru. Zhruba v 80 % případů měl pravdu, protože téměř všechny nejdůležitější americké zprávy byly zklamáním. Míra nezaměstnanosti vzrostla, HDP zpomalil, údaj Nonfarm Payrolls byl mnohem nižší, než se očekávalo, indexy ISM podnikatelské aktivity klesly pod 50 a údaj JOLTs o počtu volných pracovních míst zaostal za prognózami. Dolar mohla podpořit pouze jediná událost – zasedání FOMC – ale trh se rozhodl ji ignorovat.
img

Co můžeme příští týden očekávat od eura?

06.05.2024 Skončil další týden, přičemž pro dolar dopadl úplně jinak, než jsem očekával. Americké zprávy nenaplnily očekávání trhu. Klíčové zprávy byly bohužel slabé, což vyvinulo na dolar tlak. Připomínám, že aktuální vlnová analýza stále ukazuje na vytvoření souboru klesajících vln. Pro stávající vlnovou analýzu se tedy snad nic zneklidňujícího nestalo. Americký dolar však klesá již několik týdnů. Byli jsme svědky slabého amerického HDP, slabých Nonfarm Payrolls, zvýšené nezaměstnanosti a poklesu indexů podnikatelské aktivity ISM. Pokud se americké ekonomice nezačne dařit lépe, poptávka po dolaru může dále klesat, což nepotřebujeme...
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 2. května. Závěrečný akord pro dolar

03.05.2024 Vlnová analýza měnového páru GBP/USD je i nadále poměrně složitá. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho úrovně 50,0 % naznačil, že je trh připraven vybudovat klesající vlnu 3 nebo c. Pokud bude tato vlna skutečně pokračovat ve své konstrukci, pak se vlnová struktura výrazně zjednoduší a hrozba zkomplikování vlnové analýzy zmizí.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 3. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

03.05.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval v rámci vzestupného kanálu, ze kterého by se měl už vymanit. Ve skutečnosti v posledních týdnech dál pozorujeme slabou vzestupnou korekci, zatímco přetrvává celkový sestupný trend. Od středy a čtvrtka jsme dvakrát viděli, jak se cena pokusila usadit se pod kanálem a odrazit se od jeho spodní hranice, takže se logicky očekával pohyb nahoru. K takovému pohybu nebyly fundamentální ani makroekonomické důvody. Připomeňme, že výsledek zasedání FOMC ze středečního večera nelze považovat za holubičí, protože předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell se o termínu případného snížení sazeb vyjádřil nejistě. Včera se neodehrály vůbec žádné (důležité) události ani zprávy, takže pohyby byly čistě technické. Pořád tu ale máme vzestupný kanál, takže prostě stačí obchodovat v jeho rámci.
img

Gold Steadies Above $2,300 Amid Rate Jitters

02.05.2024 Gold prices stabilized in Asian trading on Thursday, rebounding above a crucial support level, yet momentum remained subdued due to ongoing expectations of prolonged higher U.S. interest rates.
img

EUR/USD driftuje v očekávání horské dráhy

30.04.2024 Kupci páru EUR/USD se na začátku nového obchodního týdne znovu snaží prosadit nad úrovní 1,07. Korekční růst ale téměř okamžitě skončil. Podotýkám, že obchodníci projevují úžasnou vytrvalost. Instrument pozvolna stoupá už třetí týden v řadě. Obchodníci se snaží zavřít long pozice nad cílem 1,0700, ale cena pokaždé sklouzne zpět do oblasti pod úrovní 1,07.
img

GBP/USD. 29. dubna. Býci se nesmírně těžce pohybují nahoru, ale tento týden by mohl vše změnit.

29.04.2024 Pár GBP/USD se v pátek v hodinovém grafu dál obchodoval mezi úrovněmi 1,2464 a 1,2517 a až v pondělí se dokázal konsolidovat nad úrovní 1,2517. S nákupem britské libry bych ale nespěchal, protože nedávný pohyb představuje korekční vlnu. Medvědi tak mohou brzy podniknout protiútok a zatlačit pár zpět k úrovni 1,2300. K tomu jsou samozřejmě potřeba silné zprávy týkající se dolaru. A ty tento týden dostaneme.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Fed ponechá sazby beze změny, sníží je až příští rok

29.04.2024 Americká centrální banka ponechá tento týden sazby beze změny. Inflační tlaky v ekonomice stále zůstávají silné, přičemž solidní kondice ekonomiky umožnuje Fedu s uvolňováním měnové politiky vyčkávat. První snížení sazeb tak očekáváme až v březnu 2025. Klíčovou statistikou týdne budou data z amerického trhu práce Nonfarm payrolls.
img

Co můžeme příští týden očekávat od dolaru?

29.04.2024 Příští týden bude mít hlavní slovo při dodávání zpráv na měnový trh Amerika. Trh se plně soustředí na zprávy týkající se USA, takže tyto zprávy budou mít největší dopad na kurz dolaru, který je součástí měnových párů EUR/USD i GBP/USD.
img

EUR/USD: holubičí signály z ECB a rostoucí index cen výrobců

15.04.2024 Pár euro-dolar v pátek pokořil šestou hodnotu. Prodávající EUR/USD aktualizovali čtyřměsíční cenové minimum a zdá se, že se u něj nehodlají zastavit. Pokud se medvědi usadí pod hladinou supportu 1,0680 (spodní linie ukazatele Bollingerova pásma v týdenním grafu), dalším cílem poklesu v dlouhodobém horizontu bude 1,0510. Tento cenový bod odpovídá spodní hranici cloudu Kumo v časovém rámci W1. To – řekněme – je hlavní, nejambicióznější cíl. Střednědobé cílové úrovně jsou 1,0650 a 1,0600.
img

GBP/USD. 11. dubna. Zpráva o inflaci v USA šokovala býky

11.04.2024 Pár GBP/USD se ve středu v hodinovém grafu podruhé po sobě odrazil od úrovně 1,2705, což znamenalo obrat ve prospěch americké měny a pokles na úroveň 1,2517. Růst americké měny tak během několika hodin dosáhl téměř 200 bodů. Odraz kotací od hladiny 1,2517 bude působit ve prospěch britské libry a může vyústit v určitý růst k hladině 1,2584. Konsolidace páru pod hladinou 1,2517 zvyšuje pravděpodobnost dalšího poklesu k nejbližší Fibonacciho úrovni 38,2 % (1,2453).
img

GBP/USD. 8. dubna. Nonfarm payrolls dolaru nepomohly.

08.04.2024 Pár GBP/USD se v pátek v hodinovém grafu odrazil od oblasti supportu 1,2584–1,2611 a obrátil se ve prospěch britské libry. Na nový růst neměl dost času, ale býčí obchodníci stále neztrácejí možnost posunout libru tento týden nahoru. Pokud se kotace zkonsolidují pod zónou 1,2584–1,2611, podpoří americkou měnu a obnoví pokles k úrovním 1,2517 a 1,2453. Trend v hodinovém grafu zůstává "medvědí".
img

Přehled páru GBP/USD. 8. dubna. Inflace v USA může znovu nepříjemně překvapit

08.04.2024 I měnový pár GBP/USD vykazoval v pátek nelogické a bezdůvodné pohyby. Mohlo by se zdát, že sestupný trend libry je stále neporušený, ale není to tak. Stačí přepnout na časový rámec 24H, kde je zřetelný čtyřměsíční flat. V grafu 4H tedy pozorujeme střídání krátkodobých vzestupných a sestupných trendů. Momentálně se cena drží u spodní hranice bočního kanálu – úrovně 1,2500. Tato úroveň je přibližná. Minulý týden se pár nelogicky odchýlil od úrovně 25 a ignoroval silné makroekonomické pozadí v USA. V pátek se pak nakrátko propadl, což by obchodníky nemělo mást. Teď je nový uptrend mnohem pravděpodobnější a je jedno, jestli tento pohyb odpovídá fundamentálnímu pozadí.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 8. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.04.2024 Ani pár GBP/USD v pátek nevykazoval nic jiného než nevyzpytatelné pohyby. Dolar opět nedokázal posílit, ačkoli měl jednoznačně vykázat růst. U páru EUR/USD se to může zdát zvláštní, ale u páru GBP/USD se to stává často. Britská libra se na denním grafu stále obchoduje v bočním kanálu a není schopna překonat úroveň 1,2500, takže bylo celkem předvídatelné, že se dolaru nepodaří vzrůst.
img

Výhled pro EUR/USD na 8. dubna. Nekonzistentní trh a údaje Nonfarm Payrolls

08.04.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek pokusil zahájit logický pohyb směrem dolů, a to zejména když byly zveřejněny zprávy Nonfarm Payrolls a údaje o nezaměstnanosti v USA. Obě zprávy dopadly lépe, než se předpokládalo, což mělo dolar podpořit. To se také stalo, ale dolar posílil jen na krátkou dobu. Dolar v podstatě vzrostl o 50 pipsů a pak stejných 50 pipsů během několika následujících hodin ztratil. Chápeme, proč dolar vzrostl, ale je záhadou, proč klesl. Proto je poměrně obtížné vysvětlit, proč dolar nevykázal růst. Stejně jako po celý minulý týden.Připomínáme, že většina klíčových amerických zpráv dopadla pozitivně. Dolar by tedy měl minimálně čtyři z pěti dnů růst. Trh však opět rozhodl jinak. Klesající trend je formálně zachován, jak ukazuje klesající trendová linie, ale cena se již nachází nad kritickou linií. Tento týden se pár může vydat směrem dolů, což by mohla být pozdní reakce trhu na americké zprávy, ale všichni vědí, že dolar by měl růst i bez pomoci těchto zpráv. Federální rezervní systém může odložit první snížení sazeb z června na pozdější termín a Evropská centrální banka může snížit sazby již tento týden.
img

Výhled pro GBP/USD na 8. dubna. Libra se cítí ve flatu skvěle

08.04.2024 Měnový pár GBP/USD v pátek vykazoval naprosto absurdní pohyby. Byly totožné s těmi, které vykazoval měnový pár EUR/USD. Zpočátku na základě silných statistik z trhu práce a nezaměstnanosti z druhé strany oceánu dolar rostl, ale poté se rychle vrátil na původní pozice. Veškeré pohyby v pátek a v průběhu celého minulého týdne neměly na technický obraz prakticky žádný vliv. Faktem je, že libra se poslední 4 měsíce pohybuje na stejné úrovni. Je to jasně patrné ve 24hodinovém časovém rámci. Cena se tedy může v rámci této flat fáze (přibližně mezi úrovněmi 1,25 a 1,28) pohybovat, jak chce. Linie indikátoru Ichimoku nemají žádnou sílu. To, že se cena nachází nad nimi nebo pod nimi, nevypovídá o žádném trendu.Zbývají pouze dvě možnosti. Buď počkat na konec flatu, nebo obchodovat v těch nejmenších časových rámcích. První možnost je špatná, protože nikdo neví, jak dlouho ještě budeme muset čekat. Flat fáze trvá již 4 měsíce a mohla by trvat další 4 měsíce. Druhá možnost je špatná, protože se nejedná pouze o flat, ale o flat s nízkou volatilitou. Pár se obvykle pohybuje o 50–60 pipsů denně, takže je velmi obtížné očekávat a priori dobré zisky. A když k tomu přidáme několik signálů, které kvůli nízké volatilitě prostě nefungují správně, pak je to docela smutné a skličující. Nejdůležitější však je, aby obchodníci jasně pochopili, co mohou od páru v současné době očekávat. Pochopení této skutečnosti jim pomůže vyhnout se ztrátám.
img

EUR/USD: ECB může předběhnout Fed

05.04.2024 Z Evropské centrální banky se čím dál častěji ozývají signály holubičího charakteru, které naznačují, že regulátor začne na červnovém zasedání snižovat úrokové sazby. Poslední zprávy o růstu CPI za březen, které odrážejí zpomalení inflace v Německu i v celé eurozóně, tyto předpoklady jen "potvrdily". Naznačuje to i zápis z březnového zasedání ECB.
img

Přehled měnového páru EUR/USD. 5. dubna. Dva scénáře pro důležitý pátek

05.04.2024 Měnový pár EUR/USD pokračoval většinu čtvrtku ve vzestupné korekci. Cena se předtím na několik dní usadila nad linií klouzavého průměru, takže trend se nečekaně změnil na klesající. Ještě včera jsme upozorňovali, že růst evropské měny byl tento týden naprosto nelogický, a přesto se trh vrátil do starých kolejí – ignoruje všechny zprávy a reporty, které favorizují dolar. Například ve středu ignoroval silnou zprávu ADP o změnách zaměstnanosti v soukromém sektoru a pozornost nevěnoval ani inflaci v Evropské unii, která meziročně klesla už na 2,4 %. Je třeba znovu připomínat, že čím rychleji a silněji inflace klesá, tím blíž je centrální banka k uvolnění měnové politiky? A čím blíž se banka dostane k uvolnění, tím větší by měl být tlak na měnu, protože uvolnění je pro národní měnu vždy negativním faktorem.
img

Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na období 5.–9. dubna 2024: nakupujte, pokud dojde k odrazu od 2 250 USD (+1/8 Murray – 21 SMA)

05.04.2024 Na začátku evropské seance se zlato obchoduje kolem 2 273 pod +1/8 Murray a pod SMA 21. Po dosažení maxima 2 305,54 zlato provádí silnou technickou korekci. Nyní vidíme, že by mohlo pokračovat v poklesu, ale na úrovni 2 256 se nachází důležitý support.
img

Klíčové události 5. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

05.04.2024 Na pátek je naplánováno několik makroekonomických událostí. Německo, EU a Spojené království zveřejní své vlastní údaje o PMI ve stavebnictví. EU mezitím také zveřejní zprávu o maloobchodních tržbách. Neočekáváme, že by tyto zprávy měly na účastníky trhu výrazně zapůsobit. Ve Spojených státech však budou zveřejněny údaje o NonFarm Payrolls, míře nezaměstnanosti a úrovni průměrné mzdy. Všechny tři zprávy mají přímý dopad na Federální rezervní systém a jeho rozhodnutí o měnové politice. Pokud údaje předčí očekávání, může dolar zahájit růstový pohyb, což by byl nejlogičtější možný postup. Alespoň na měnovém páru EUR/USD, kde přetrvává klesající trend.
img

Výhled pro pár EUR/USD na 5. dubna. Euro pokračuje v růstu

05.04.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval směrem nahoru a zaznamenal tak třetí den růstu v řadě. Makroekonomické a fundamentální pozadí stranilo americkému dolaru v úterý, ve středu i ve čtvrtek. Obsahovalo zprávy typu ADP a JOLTS v USA a zprávu o inflaci v eurozóně. I když některé údaje působily proti dolaru, bylo jich co do počtu méně. Trh ale z nějakého důvodu ignoroval všechny zprávy, které měly dolar podpořit.
img

EUR/USD: Velmi podivný a podezřelý růst

04.04.2024 Pár euro-dolar předevčírem aktualizoval své sedmitýdenní cenové minimum, které zaznamenal na úrovni 1,0725. Medvědi na...
img

EUR/USD: Velmi podivný a podezřelý růst

04.04.2024 Pár euro-dolar předevčírem aktualizoval své sedmitýdenní cenové minimum, které zaznamenal na úrovni 1,0725. Medvědi na EUR/USD se však neodvážili zaútočit na hranici 1,06 a uzamkli zisky. Iniciativu na tomto páru převzali kupující, kteří zpočátku předváděli skromné výsledky (pár se držel v rámci hodnoty 1,07), ale poté vyrazili strmě vzhůru. Momentálně cena testuje hladinu rezistence na úrovni 1,0850 (prostřední linie ukazatele Bollingerova pásma, která se na denním grafu shoduje s linií Tenkan-sen).
img

Výhled pro EUR/USD na 4. dubna. Trh se vrací do starých kolejí

04.04.2024 Ve středu pár EUR/USD již druhý den po sobě vykazoval kladné obchody. Zatímco růst eura z předchozího dne vyvolal otázky, které mohly být způsobeny technickou korekcí, pár pokračoval v korekci směrem vzhůru, přestože makroekonomické pozadí naznačovalo opak. Začněme zprávou o inflaci v eurozóně, která se ukázala být slabší, než se předpokládalo. Slabá inflace znamená jediné: Evropská centrální banka se ještě více přiblížila snížení sazeb v červnu, nebo možná dokonce v dubnu. To je samozřejmě pro euro medvědí faktor, ale trh to ignoroval.
img

Obchodní signály pro pár EUR/USD na 4.–6. dubna 2024: nakupujte nad úrovní 1,0803 (Murray 2/8 – 200 EMA)

04.04.2024 Pár EUR/USD se obchoduje nad 21 SMA a 200 EMA. Po dosažení minima 1,0720 vidíme oživení. Výhled pro euroby mohl být pozitivní, pokud se euro dokáže v nadcházejících dnech konsolidovat nad úrovní 1,0803.
img

Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na období 4.–6. dubna 2024: prodej pod 2 312 USD (+2/8 Murray – technická korekce)

04.04.2024 Na začátku evropské obchodní seance se zlato obchoduje kolem psychologické hladiny 2 300, přičemž podle denního grafu má silný býčí trend a vykazuje známky překoupenosti. Zlato dosáhlo extrémních úrovní, které podle ukazatele Murray pozorujeme v oblasti 2 312. Ta by mohla být klíčovým bodem pro silnou technickou korekci v nadcházejících dnech.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 4. dubna 2024

04.04.2024 Včera vyšly smíšené údaje z USA. V soukromém sektoru přibylo 184 000 pracovních míst, zatímco index S&P Global Services PMI se snížil z únorových 52,3 na březnových 51,7 bodů. Trh na tyto zprávy nereagoval. O patnáct minut později byl zveřejněn index ISM PMI ve službách, který klesl z 52,6 na 51,4 bodů. Euro v tomto okamžiku prudce vzrostlo o 45 pipů a den zakončilo růstem o 67 pipů. Působí to jako spekulace. Index S&P 500 vzrostl o 0,11 %, zatímco Dow Jones klesl o 0,11 %. Výnosy dluhopisů se trochu změnily. Takové spekulativní akce působí matoucím způsobem na očekávání trhu týkající se zítřejších klíčových údajů o zaměstnanosti. Prognóza pro nonfarm payrolls uvádí 205 000 proti únorovým 275 000. Pokud budeme předpokládat, že údaje vyjdou v souladu s prognózou, může euro vykázat silný pohyb oběma směry, ale s rozdílnou interpretací: nárůst by se mohl vysvětlovat blížícím se snížením sazeb, zatímco pokles by mohl být vnímán jako útěk od rizika.
img

Forex: Jádrová inflace v eurozóně zůstává vysoká

03.04.2024 Data z amerického trhu práce ukáží na další solidní tvorbu nových pracovních míst v soukromém sektoru. Stále solidní kondici americké ekonomiky potvrdí i index ISM z oblasti služeb, který naznačí další růst aktivity v tomto sektoru. Inflace v eurozóně v březnu zřejmě zůstane na únorové úrovni 2,6 % y/y. Růst jádrové složky podle nás sice zpomalí, ale pod tři procenta se nedostane. Polská centrální banka ponechá úrokové sazby beze změny. Jejich první snížení očekáváme letos v červenci.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 2. a 3. dubna

02.04.2024 Dobrý den, vážení obchodníci, v nedávných článcích jsem několikrát zopakoval, že očekávám pokles evropské měny a že trend je aktuálně medvědí. Jak vidíte, pár EUR/USD prodlužuje pokles. Cena pozvolna zaznamenává nižší maxima a minima. V tuto chvíli naprosto nic nenaznačuje konec medvědího trendu. Mnohé se ale může v průběhu tohoto týdne změnit, jak si řekneme v tomto článku.
img

Co příští týden čeká dolar?

02.04.2024 Dispozice amerického dolaru jsou poměrně dobré vůči euru a slabé vůči libře. Trh od libry stále očekává růst, zatímco zpravodajské pozadí a vlnová analýza naznačují klesající trend. Celkově máme pohyb do strany. Nadcházející americké zprávy ale budou poměrně silné, takže je velká šance, že na páru EUR/USD bude pokračovat klesající trend a na páru GBP/USD začne dlouho očekávaná vlna 3.
img

AUD/USD. Jak dopadly australské údaje o trhu práce mimo zemědělství?

22.03.2024 Ve čtvrtek se měnový pár AUD/USD prudce zvýšil a otestoval úroveň 0,66. Po vleklém poklesu pár již druhý den po sobě roste. Za růstem ceny stojí především oslabení dolaru, který reagoval negativně na výsledky březnového zasedání FOMC. Svým dílem však přispěl i australský dolar, kterému se dostalo výrazné podpory v souvislosti s nečekaně silnými údaji z australského trhu práce. Téměř všechny složky zprávy vyšly v zelených číslech, což zmírnilo obavy z toho, že Reserve Bank of Australia do budoucna zváží snížení úrokových sazeb.
img

EUR/USD. Americká inflace v únoru náhle zrychlila. Co nám říkají údaje?

13.03.2024 Zveřejněná zpráva o inflaci v USA se ukázala být poměrně kontroverzní. Téměř všechny její složky vyšly v "zeleném" a ukázaly se být silnější, než se předpokládalo. Jádrová inflace však stále vykazovala klesající trend, a to i přes pomalejší tempo zpomalování. To účastníky trhu zaskočilo: obchodníci jednoduše nevěděli, jak na zprávu reagovat. Zpočátku ceny prudce klesly k hranici 9. čísla, ale pohyb směrem dolů již nenásledoval. Poté převzali iniciativu kupující, kteří cenu vytlačili až na úroveň 1,0945. Své pozice však neudrželi, protože zpráva o inflaci nakonec zafungovala ve prospěch amerického dolaru.
img

Fed bude při rozhodování vycházet z inflace

13.03.2024 Analytici po celém světě stále mluví o čím dál horší ekonomické situaci ve Spojených státech, růstu nezaměstnanosti a zmenšujícím se trhu práce. Z jakéhosi důvodu ale nikdo z nich nemluví o tom, že situace v Evropské unii a ve Spojeném království není o nic lepší. Důvodem, proč dolar obvykle klesá, je bezprostřední snížení sazeb Fedu nebo hrozba recese. Ani jedno ale zatím nezačalo. Trh očekával snížení sazeb Fedu už na březnovém zasedání. Teď se jeho načasování posunulo na červen a členové FOMC stále hovoří o příliš vysokých očekáváních trhu. Americká centrální banka možná letos realizuje jen tři kola uvolňování měnové politiky místo pěti nebo šesti, jak trh očekával. A tato informace stále ještě nestačí na to, aby dolar podpořila, jak to vyžaduje zpravodajské pozadí a označení vln pro oba instrumenty.
img

GBP/USD. Klíčový týden pro libru

12.03.2024 Pár GBP/USD dosáhl minulý pátek téměř 8měsíčního cenového maxima a vystoupal na úroveň 1,2892. Pro kupující však bylo obtížné překonat úroveň 1,29, protože obchodníci vybírali zisky a cena ustoupila o několik desítek pipsů. Nový týden pár zahájil pobytem na úrovni 1,28, a to na pozadí téměř prázdného ekonomického kalendáře a všeobecného oslabení dolaru.
img

Steady Gold Prices Eye $2,200: Awaiting CPI for Rate Cues

11.03.2024 Gold prices stabilized just below record highs in Asian trade on Monday, as attention shifted primarily to the upcoming U.S. inflation data for further signals on when the Federal Reserve might initiate interest rate cuts.
img

EUR/USD Týdenní přehled: inflace a zase ta inflace

11.03.2024 Na konci minulého týdne se pár EUR/USD usadil v rámci 9. čísla, ale zaváhal, zda má zaútočit na 10. cenovou hladinu. Signály z úst šéfa Federálního rezervního systému a smíšené údaje Non-Farm Payrolls pomohly obchodníkům EUR/USD posunout cenové rozpětí, které je předběžně ohraničeno úrovněmi 1,0920 až 1,0990. K průlomu je však zapotřebí silný impuls, neboť úroveň 1,1000 je pevnou hladinou rezistence, tedy významným cílem. V této souvislosti bude hrát rozhodující roli nadcházející týden. V závislosti na jeho výsledku si býci buď udrží svou převahu a upevní se kolem 10. hodnoty, nebo znovu získají iniciativu prodávající a stáhnou pár zpět k 8. hodnotě. V nadcházejících dnech se pozornost zaměří na zprávy o inflaci v USA.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 11. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

11.03.2024 Pár EUR/USD se v pátek dál obchodoval směrem nahoru. Na rozdíl od předchozích dnů mělo euro v pátek dobrý důvod k růstu. Celkově se vše odvíjelo od dvou amerických reportů: nonfarm payrolls a nezaměstnanosti. Přičemž ani jeden report nesplnil očekávání. Únorové nonfarm payrolls výrazně překonaly prognózy, takže začátečníci se mohou ptát: proč říkáme, že ani jeden report nesplnil prognózu? Je to proto, že lednový údaj pro nonfarm payrolls byl zároveň revidován směrem dolů o více než 100 000 osob. Míra nezaměstnanosti se také zvýšila o 0,2 % na 3,9 %, což trh vůbec nečekal. Pokles dolaru byl tudíž naprosto logický.
img

Výhled pro měnový pár EUR/USD na 8. března. Euro po zasedání ECB roste

08.03.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek zaznamenal pozitivní vývoj. Tentokrát byl růst opravdu poměrně impozantní, zejména pokud jej budeme měřit od denního minima. Stejně jako tomu bylo o den dříve, trh neměl k nákupu eura žádné zvláštní důvody. Klíčovou událostí dne bylo zasedání Evropské centrální banky, přesněji řečeno projev prezidentky ECB Christine Lagarde. A co vlastně řekla, že se trhu náhle zachtělo nakupovat euro?
img

EUR/USD. Powellův projev

08.03.2024 Dolarový index v závěru středečního dne značně poklesl a dostal se na dvoutýdenní minimum. Výroky předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella v Kongresu se nelíbily dolarovým býkům. Obecně však jeho postoj nebyl přehnaně holubičí – prognózy ohledně uvolňování měnové politiky byly vágní, plné četných "ale" a "co kdyby". Trh proto reagoval vůči zelené bankovce tímto způsobem právě v důsledku přehnaných očekávání plynoucích z Powellových předchozích projevů. Powell se však rozhodl zachovat ve své rétorice vyvážený tón, což zapůsobilo v neprospěch americké měny.
img

Klíčové události 6. března: fundamentální analýza pro začátečníky

06.03.2024 Na středu je naplánována celá řada makroekonomických událostí, přičemž některé jsou poměrně důležité a mají potenciál ovlivnit pohyb obou měnových párů. Pojďme se na ně podívat.
img

Pár USD/JPY ovládá nejistota

05.03.2024 JPY uvízl na trhu omezeném rozpětím. Japonská měna se již třetí týden v řadě obchoduje vůči americkému dolaru v rozmezí 149,70–150,90. Prodávajícím se nedaří prosadit na úrovních nad hladinou 149. Kupující váhají ohledně vstupu do oblasti nad hladinou 151. Na jedné straně zde panuje nejistota ohledně dalších politických kroků Bank of Japan, na straně druhé zde existují rizika měnové intervence. Obchodníci na USD/JPY navíc musí přizpůsobit své strategie dynamice zelené bankovky, která naopak čeká na klíčové události tohoto týdne, tj. na Powellovo svědectví v Kongresu a na údaje o nonfarm payrolls za únor. Jinými slovy, současné fundamentální pozadí v tuto chvíli nepřeje žádnému proražení – ani ve směru nahoru, ani dolů.
img

Gold prices hover near record highs as markets await further interest rate cues

05.03.2024 Gold prices remained relatively unchanged in Asian trade on Tuesday, staying close to record highs amid uncertainty surrounding the global economy and speculation about early interest rate cuts, fueling a significant surge in bullion.
img

Obchodní signály pro pár EUR/USD na 4.–5. března 2024: nakupujte nad úrovní 1,0830 (200 EMA – 21 SMA)

05.03.2024 Euro se na začátku americké seance obchoduje kolem úrovně 1,0845, pod Murray 2/8 a nad 21 SMA. V pátek po zveřejnění údajů z USA se odrazilo nad 1/8 Murray kolem úrovně 1,0800 a teď vykazuje známky vyčerpání. Pokud se tedy instrument bude obchodovat pod úrovní 1,0864, bude v příštích hodinách pravděpodobná technická korekce.
img

Týdenní přehled. Zasedání ECB, Powellův projev v Kongresu, únorové údaje NFP

04.03.2024 Nadcházející týden slibuje, že bude zajímavý, přičemž hlavní události se odehrají ve druhé polovině obchodního týdne: dozvíme se výsledky březnového zasedání Evropské centrální banky, uslyšíme předsedu Federálního rezervního systému (který bude hovořit před Kongresem) a zhodnotíme dynamiku amerického trhu práce.
img

Co můžeme příští týden očekávat od amerického dolaru?

04.03.2024 Z Ameriky člověk obvykle očekává řadu zajímavých zpráv a událostí. Začíná březen, což znamená, že všechny tři centrální banky budou mít své druhé zasedání roku 2024. Očekávání trhu ohledně úrokových sazeb jsou v současné době poměrně jednotná. Očekává se, že Spojené státy a eurozóna sazby sníží, ale podle projekcí by se tak nemělo stát dříve než v červnu. Proto neočekávám, že by centrální banky v březnu provedly nějaké změny v měnové politice. V každém případě se v nadcházejícím týdnu uskuteční zasedání FOMC.
img

Klíčové události 4. března: fundamentální analýza pro začátečníky

04.03.2024 Ekonomický kalendář je v pondělí v podstatě prázdný. Během týdne sice dojde k několika důležitým událostem, ale mnoho od nich nečekáme. Například čtvrteční zasedání Evropské centrální banky může být nezajímavé, protože úrokové sazby mají podle očekávání zůstat beze změny. Zajímavé informace lze očekávat jen od prezidentky ECB Christine Lagardeové a předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella, kteří mají vystoupit. V USA budou zveřejněny důležité údaje ISM pro sektor služeb, nonfarm payrolls, nezaměstnanost, ADP a JOLTS. Všechny ale až v průběhu týdne, ne v pondělí.
img

Analýza páru EUR/USD na 28. února. Neúspěch jediné zprávy dne

28.02.2024 Vlnová analýza pro měnový pár EUR/USD v grafu 4H zůstává beze změny. Za poslední rok jsme viděli jen tři vlnové struktury, které se neustále střídají. Momentálně se stále tvoří další třívlnná struktura – klesající, což začalo 18. července loňského roku. Předpokládaná vlna 1 je dokončena; vlna 2 neboli B se zkomplikovala třikrát nebo čtyřikrát, ale v tuto chvíli je také dokončena, protože pár klesá už déle než měsíc.
img

USD/JPY: Býčí nálada přetrvává, zatímco jen nadále ztrácí půdu pod nohama

09.02.2024 Měnový pár USD/JPY se po delším rozmýšlení nakonec rozhodl zaútočit na 149. hodnotu. Stalo se tak po týdnech obléhání, takže současný impuls směrem vzhůru je třeba vnímat jako důkladný průzkum.
img

EUR/USD. Proč dolar posiluje?

06.02.2024 Na páru EUR/USD se nadále rozvíjí klesající trend. Medvědům se na druhý pokus podařilo konsolidovat v oblasti sedmimístného rozpětí díky silným údajům Nonfarm Payrolls a jestřábím komentářům šéfa Federálního rezervního systému Jeromea Powella. Kromě toho dochází k nárůstu averze k riziku v souvislosti s nedávnými událostmi na Blízkém východě a slabými údaji z Číny. Nastolený fundamentální obraz konečně umožnil prodávajícím opustit osmimístnou oblast, v níž se pár obchodoval téměř dva týdny. Další (hlavní) cíl klesajícího pohybu se nachází na úrovni 1,0640 (střední linie ukazatele Bollingerova pásma na časovém rámci MN). Současné informační pozadí podporuje vývoj směrem dolů. Pokud představitelé Fedu tento týden nezklamou dolarové býky, pár by mohl v nadcházejících dnech "nakouknout" do oblasti šestimístných hodnot.
img

EUR/USD. Výhled na tento týden. Veškerá pozornost se upírá k Fedu

05.02.2024 Měnový pár EUR/USD uzavřel týden na úrovni 1,0787, a reagoval tak na nejnovější údaje z amerického trhu práce. Údaje o zaměstnanosti mimo zemědělský sektor v USA výrazně překonala očekávání, takže dolar snadno získal zpět své ztracené pozice. Ještě několik hodin před zveřejněním se pár blížil k úrovni 1,09, ale údaje z trhu práce zafungovaly ve prospěch americké měny a zachránily situaci.
img

GBP/USD. 2. února. Reakce trhu na zasedání Bank of England se ukázala jako zvláštní

02.02.2024 Ve čtvrtek pár GBP/USD na hodinovém grafu provedl obrat ve prospěch britské libry a zahájil nový růstový pohyb směrem k zóně rezistence 1,2788–1,2801. Tento růst nemohu nazvat systematickým, ale je to tak, jak to je. Pro horizontální koridor jsou takové pohyby více než logické. Dnešní odraz kotací od zóny 1,2788–1,2801 bude působit ve prospěch americké měny a bude začátkem nového poklesu směrem k zóně supportu 1,2611–1,2584. Boční trend přetrvává.
img

Lednové zasedání Fedu: Dolar získal slabou podporu

02.02.2024 Výsledky lednového zasedání Federálního rezervního systému výmluvně ilustruje nástroj CME FedWatch, který, jak známo, ukazuje implikovanou pravděpodobnost změny sazeb na každém z nadcházejících zasedání. Ve středu ráno byla pravděpodobnost snížení sazeb na březnovém zasedání téměř 50%. Očekává se, že ve čtvrtek však tato pravděpodobnost bude 30%. Trh je tedy ze 70 % přesvědčen, že Federální rezervní systém si na příštím zasedání zachová status quo.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 1. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

01.02.2024 Pár EUR/USD zaznamenal ve středu úspěch, ale důvod k radosti to není. Euro posílilo a dolar klesl kvůli zprávě americké ADP. Pro začátečníky uveďme, že tato zpráva je srovnatelná s nonfarm payrolls, ale druhá jmenovaná je považována za důležitější a spolehlivější. Několikrát se stalo, že zpráva ADP signalizovala růst, zatímco nonfarms ukazovaly pokles. Proto nedoporučujeme posuzovat trh práce na základě zprávy ADP.
img

Forex: Zasedání Fedu by mohlo zredukovat očekávání březnového „cutu“

31.01.2024 Americká centrální banka ponechá dnes úrokové sazby s největší pravděpodobností beze změny. Navíc opět zřejmě zmíní, že debata o jejich snižování již začala, bližší informaci ohledně načasování začátku tohoto cyklu však nenabídne. V každém případě sázky na to, že to bude již v březnu, by dnešní zasedání mohlo zredukovat. Ve stejném směru by mohla působit data z amerického trhu práce, která ukáží na jeho stále slušnou kondici. V eurozóně bude pozornost směřovat do Německa, kde bude zveřejněna lednová inflace a data z trhu práce. Inflace by měla potvrdit, že cenové tlaky v Německu slábnou.
img

Fed ponechá sazby beze změny

30.01.2024 Americká centrální banka ponechá na svém středečním zasedání podle našeho odhadu úrokové sazby beze změny. Zmíní zřejmě, že debata o jejich snižování začala, konkrétnější specifikaci, kdy takovéto kroky očekávat, ale neposkytne. Data zveřejněná od jejího posledního zasedání překvapila ve směru nahoru (HDP, Nonfarm Payrolls), vyšší je stále i jádrová inflace. Zároveň se ale jádrový deflátor soukromé spotřeby v posledních dvou čtvrtletích již pohyboval na cíli Fedu. Trh nyní ve svých cenách zahrnuje 50% šanci, že Fed sníží sazby již v březnu. To je ale podle našeho názoru předčasné. Fed si bude chtít být jistý, že se i další inflační ukazatele blíží udržitelně k cíli a že trh práce ochlazuje. První snížení sazeb tak očekáváme až v květnu s tím, že na konci letošního roku by se klíčová úroková sazba měla nacházet na 3,75-4,00 %.
img

Gold Prices Hold Steady Ahead of Inflation Data

09.01.2024 Gold prices in Asian trade on Tuesday saw a modest increase, rebounding from a challenging start to the year, as market sentiment shifted on expectations of potential Federal Reserve rate cuts, ahead of pivotal U.S. inflation data later this week.
img

Klíčové události 5. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

05.01.2024 V pátek nás čeká den plný makroekonomických událostí jak sekundárního, tak primárního významu. "Slabší" zprávy přijdou z Německa, které zveřejní maloobchodní tržby a index podnikatelské aktivity v sektoru stavebnictví. Jedná se o sekundární data, která nejspíš nevyvolají reakci trhu.
img

Ekonomický kalendář: V centru pozornosti jsou údaje o mzdách mimo zemědělský sektor v USA 📣

05.01.2024 Dnešní kalendář je opět naplněn několika významnými publikacemi. V první části dne se investoři dozvědí údaje o inflaci z eurozóny. Očekávání ukazují na 3,5 % y/y, což je mírně nižší hodnota ve srovnání s 3,6 % y/y v listopadu.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 5. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky

05.01.2024 Pár EUR/USD prošel ve čtvrtek menší korekcí. Ve středu otestoval úroveň 1,0904 a jeho cena následně korigovala k úrovni 1,0971. Z technického hlediska byly oba pohyby téměř dokonalé. Volatilita páru ale činila zhruba 60 pipů, což je relativně málo. To znamená, že k výraznému pohybu nebo silné korekci nedošlo. 60 pipů je u eura v podstatě normální volatilita. Pár čtyři dny klesal a mírně korigoval a vše jde podle očekávání.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 5. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky

05.01.2024 Pár GBP/USD vykázal ke čtvrtečnímu večeru poměrně slušný růst. To nám sice neumožňuje dělat odvážné závěry například o návratu uptrendu, ale britská libra očividně už nemohla klesnout níž. Podruhé se odrazila od úrovně 1,2611 a výrazně stoupla. Aktuální hodnocení tedy říká: nic kromě průrazu vzestupné trendové linie nenasvědčuje ukončení downtrendu. Pár jednoduše prošel mírnou medvědí korekcí, která stačila k průrazu trendové linie. Uptrend ale neskončil, jen si dělá přestávku.
img

Gold prices surge as 2024 begins with a focus on potential early rate cuts

02.01.2024 Gold prices continued their upward momentum on Tuesday, building on the robust gains observed in the final trading sessions of 2023, fueled by optimism surrounding potential early interest rate reductions by the Federal Reserve in 2024.
img

Gold slipped below $2,000 as early Fed rate cut expectations faded

11.12.2023 Gold prices slid below crucial levels in Asian trade on Monday as robust labor market data prompted traders to reassess expectations that the Federal Reserve would start cutting interest rates sooner in 2024.
img

Klíčové události 8. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky

08.12.2023 Na pátek je naplánováno mnoho makroekonomických událostí, přičemž ty nejdůležitější se odehrají ve Spojených státech. Mimo USA bude zveřejněna jen jedna ekonomická zpráva, a to v Německu – finální hodnocení inflace za listopad. Tato zpráva má druhořadý význam a finální hodnocení se málokdy liší od prvního. Trh se proto zaměří na zprávy z USA.
img

Gold steadies ahead of US labor data and rate cut expectations

07.12.2023 Gold prices remained relatively stable in Asian trade on Thursday, as traders awaited further indications regarding the U.S. labor market’s status and information on the Federal Reserve’s timeline for initiating interest rate cuts.
img

Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na 7.–8. prosince 2023: nakupujte při průrazu ceny 2 032 USD nebo prodávejte pod cenou 2 025 USD (symetrický trojúhelník – 200 EMA)

07.12.2023 Zlato (XAU/USD) se na začátku evropské seance obchoduje kolem 2 029,20 USD uvnitř symetrického trojúhelníku, který se formuje od 5. prosince. V nejbližších hodinách tento pattern pravděpodobně silně prorazí, což by mohlo být považováno za signál k nákupu, pokud se cena usadí nad úrovní 2 032.
img

Forex: Data z amerického trhu práce pozitivně ovlivnil konec stávek

06.12.2023 Data z amerického trhu práce potvrdí jeho stále dobrou kondici. Vliv bude mít i konec stávek v některých oborech. V regionu k jednacímu stolu zasedne polská centrální banka. Ta ale podle našeho odhadu ponechá úrokové sazby beze změny. České říjnové maloobchodní tržby ve srovnání s předchozím měsícem vzrostou o jedno procento. I tak ale jejich reálná úroveň zůstane zhruba na úrovni z poloviny roku 2018.
img

Gold steadies above $2,000 after volatile record highs

05.12.2023 Gold prices inched up in Asian trade on Tuesday, stabilizing after reaching record highs earlier in the week. Persistent expectations of a less dovish Federal Reserve and increased safe-haven demand contributed to the support for the yellow metal.
img

Gold prices decline as dollar bounces back with focus on Fed officials

07.11.2023 Gold prices declined in Asian trading on Tuesday, influenced by a recovery in the dollar and Treasury yields ahead of a series of significant Federal Reserve speeches scheduled for this week.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Nižší srovnávací základna zrychlí českou inflaci

06.11.2023 Ve Spojených státech bude tento týden zveřejněn deficit zahraničního obchodu. Ten se zřejmě v důsledku růstu importů v září výrazně prohloubil. Značná část zboží pravděpodobně skončila v zásobách, což pomohlo americké ekonomice v Q3 k téměř pětiprocentnímu mezikvartálnímu anualizovanému růstu. V eurozóně bude pozornost patřit německé průmyslové produkci za září. Ta podle našeho odhadu meziměsíčně rostla. Naopak výstup českého průmyslu v září ve srovnání s předchozím měsícem o další více než jedno procento poklesl. Podíl českých nezaměstnaných osob v říjnu stagnoval. Klíčovou událostí pak bude páteční zveřejnění domácí inflace. Ta by měla stoupnout na 8,4 % z 6,9 % v září. Důvodem bude vliv nižší srovnávací základny související s loňským zavedením energetického úsporného tarifu. Nebýt tohoto čistě statistického efektu, inflace by podle našeho odhadu byla o 2 až 3 procentní body nižší. Polská centrální banka na svém středečním zasedání ponechá podle kolegů z SG sazby beze změny.
img

Forex: Po ponechání sazeb beze změny koruna posílila

03.11.2023 Na domácí půdě bylo klíčovou událostí tohoto týdne zasedání České národní banky. Ta ponechala repo sazbu na 7 %. Toto rozhodnutí podpořilo pět radních, zbylí dva hlasovali pro snížení repo sazby o 25 bb na 6,75 %. Svou roli pravděpodobně sehrála obava o dostatečnou ukotvenost inflačních očekávání v souvislosti s očekáváným (byť technickým) zvýšením meziroční inflace v letošním závěrečném čtvrtletí a nejistotou ohledně míry tradičního lednového přecenění zboží a služeb. Koruna ve čtvrtek reagovala zpevněním o 0,7 % na 24,46 EUR/CZK. Mírně posílila ještě i v pátek (pod 24,40 EUR/CZK). Kolem těchto úrovní se pohybovala i během pátečního obchodování. Ostatní regionální měny se vyvíjely rozdílně. Polský zlotý zůstal po celý týden víceméně beze změny (na 4,45 EUR/PLN), maďarský forint pak posílil pod hladinu 380 EUR/HUF, tedy o 1,3 %.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 3. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

03.11.2023 Pár GBP/USD v závěru čtvrteční obchodní seance po odrazu od silné úrovně 1,2107 pokračoval v pohybu nahoru. Můžeme tedy očekávat novou fázi vzestupného pohybu v rámci současného flatu. Jestliže dříve jsme mluvili o býčí korekci, teď jde ryze o flat, ze kterého se pár podle všeho nemůže vymanit. Nedávná zasedání Federálního rezervního systému a Bank of England měla na pohyb páru jen malý vliv. Ano, na trhu byly drobné emoční spikey, ty ale rychle odezněly a volatilita zůstala nízká.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 3. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

03.11.2023 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval různými směry. V první polovině dne se obchodoval na vyšších úrovních, což nejspíš nemělo příčinu v makroekonomických údajích. Během americké seance se ale prudce obrátil, což také nejspíš nevyvolaly údaje nebo fundamenty. Ve čtvrtek nebyly zveřejněny žádné významné zprávy, ale Bank of England oznámila výsledky svého zasedání, což ovlivnilo pohyb obou párů. Ohledně směru vývoje eura a libry ale nepanovala jasná shoda. BoE ponechala úrokové sazby beze změny. Pravděpodobně se tudíž nedočkáme souvislých čistě technických pohybů, jako je flat nebo korekce. Cena se poslední dobou obchoduje v omezeném cenovém pásmu, což naznačuje, že trh odpočívá.
img

Klíčové události 3. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

03.11.2023 Pátek má dostatek makroekonomických událostí na aktivní den pro oba páry. Bohužel v posledních dnech bylo událostí dost, ale viděli jsme jen pohyby s průměrnou volatilitou v rámci plochého trendu. Byl by proto vcelku problém doufat, že se trh probudí a zformuje trend. Spojené státy nicméně zveřejní tři zásadní zprávy: nonfarm payrolls, nezaměstnanost a index ISM pro sektor služeb. Každá z těchto zpráv dokáže vyvolat silnou reakci. Pokud trh zareaguje na data pozitivně, mohl by se pár EUR/USD alespoň vymanit z plochého trendu. V opačném případě budeme prostě svědky nové etapy klesajícího pohybu v rámci flatu.
img

FED ponechá úrokové sazby po delší období beze změny

31.10.2023 Americká centrální banka ponechá na svém středečním zasedání podle našeho odhadu úrokové sazby beze změny. Data zveřejněná od jejího zářijového zasedání překvapila ve směru nahoru (HDP, Nonfarm Payrolls), jádrová inflace se pak stále drží těsně pod čtyřmi procenty. Zároveň ale vysoké dlouhodobé úrokové sazby zpřísňují měnové podmínky, což se promítá do ochlazování nemovitostního trhu i korporátních investic. Z těchto důvodů se domníváme, že centrální banka bude spíše vyčkávat na další vývoj reálné ekonomiky a po delší období ponechá úrokové sazby beze změny. K jejich snížení bude třeba uvolnění na trhu práce, které podle nás přijde v první polovině příštího roku. Zároveň v důsledku utažené měnové politiky upadne ekonomika USA do recese (druhé a třetí čtvrtletí příštího roku). Ta by ale měla být mělká a krátká. S tím bude spojené i zahájení cyklu snižování úrokových sazeb. Na konci příštího roku by se klíčová sazba měla nacházet na 3,75-4,00 %.
img

Gold Prices Remain Above $2,000 Ahead of Fed Meeting

30.10.2023 On Monday, gold prices experienced a minor decline, yet they sustained levels above the crucial $2,000 mark. The ongoing uncertainty surrounding the conflict between Israel and Hamas continued to elevate the demand for safe-haven assets, just ahead of the Federal Reserve meeting scheduled for this week.
img

EUR/USD: Geopolitika a Federální rezervní systém

10.10.2023 Euro-dolarový pár zahájil nový obchodní týden v reakci na nárůst rizikového sentimentu poklesem směrem k úrovni č. 5. Do konce včerejšího dne však kupující EUR/USD získali zpět téměř všechny ztracené pozice. Dnes vzestupná dynamika pokračuje a pár testuje č. 6, navzdory přetrvávajícímu napětí na Blízkém východě. Obchodníci nebudou mít na výběr. Na jedné straně geopolitické faktory upřednostňují bezpečný dolar. Na druhou stranu opatrné komentáře Federálního rezervního systému vyvíjejí tlak na dolar před zveřejněním klíčových údajů o inflaci v USA. Po určitých výkyvech se misky vah naklonily ve prospěch kupujících v EUR/USD.
img

Obchodní signály pro pár EUR/USD na 6.–9. října 2023: nakupujte nad úrovní 1,0450 nebo 1,0500 (21 SMA – Murray 2/8)

06.10.2023 Pár EUR/USD se na začátku evropské seance obchoduje na úrovni 1,0541, nad 21 SMA a klesajícím trendovým kanálem, který byl včera v americké seanci proražen.
img

Klíčové události 6. října: fundamentální analýza pro začátečníky

06.10.2023 V pátek nás čeká jen málo makroekonomických událostí, ale téměř všechny budu poměrně významné. Spojené státy zveřejní údaje o mzdách mimo zemědělský sektor, míře nezaměstnanosti a mzdách. Poslední z nich lze považovat za druhořadé, ale první dva rozhodně budou v centru pozornosti. Tyto zprávy mohou vyvolat výraznou reakci trhu, která bude záviset na tom, jak moc se skutečné hodnoty odchýlí od prognóz. Nicméně i bez odchylek jsou tyto zprávy schopny podnítit volatilitu během americké obchodní seance. Míra nezaměstnanosti minulý měsíc vzrostla na 3,8 % a počet pracovních míst mimo zemědělský sektor činil 187 000, což bylo pod váženým průměrem 200 000. Trh očekává ještě nižší hodnotu nonfarm payrolls, ale zlepšení míry nezaměstnanosti o 0,1 %.
img

Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na 5.–6. října 2023: nakupujte nad 1 831 USD (21 SMA – symetrický trojúhelník)

05.10.2023 Zlato se na začátku evropské seance obchoduje kolem 1 826,07 USD a konsoliduje se nad Murray 2/8 na 1 812 USD a pod 21 SMA na 1 829 USD.
img

Výprodej zlata ještě neskončil

03.10.2023 Rally amerického dolaru a vyšší výnosy amerických dluhopisů jsou pro trh příliš silné. Ceny drahého kovu mohou nadále klesat, protože se očekává, že americká centrální banka v blízké budoucnosti zachová svou současnou měnovou politiku beze změny.
C:\fakepath\usdcad-02102023-2.png

Poroste letos kanadský dolar? - Analýza USD/CAD

02.10.2023 USD /CAD je jedním z nejžádanějších měnových párů v mezinárodním obchodování. V tomto článku prozkoumáme klíčové faktory ovlivňující směnný kurz páru, analyzujeme dynamiku cenových změn v roce 2023 a prozkoumáme krátkodobé a střednědobé prognózy poskytnuté odborníky.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Data z amerického trhu práce ukáží solidní tvorbu pracovních míst

02.10.2023 Ve Spojených státech budou tento týden zveřejněny předstihové indikátory z průmyslu, které i nadále zůstanou pod padesátibodovou hranicí. Naopak ISM ze služeb bude indikovat další růst tohoto segmentu. Klíčová data z amerického trhu práce (Nonfarm Payrolls) by měla vykázat další poměrně vysoký počet nově vytvořených pracovních míst. Finální odhady PMI z eurozóny zřejmě potvrdí, že se ukazatel jak v průmyslu, tak i ve službách nachází ve fázi kontrakce. Zhoršení čeká i český PMI. Z domácích dat stojí za zmínku ještě české maloobchodní tržby. Ty zřejmě v srpnu po očištění o prodeje motorových vozidel v meziměsíčním srovnání mírně poklesly. V Polsku k jednacímu stolu zasedne tamní centrální banka. Ta podle našeho odhadu sníží klíčovou úrokovou sazbu o dalších padesát bazických bodů.
img

Silné trhy práce znamenají, že úrokové sazby zůstanou déle na vysoké úrovni

05.09.2023 Centrální bankéři na sympoziu v Jackson Hole jasně řekli, že jejich další kroky v boji proti inflaci závisí na dalším vývoji údajů, zejména na těch, které pochází z trhu práce. První údaje z USA přišly v pátek a ukazují, že v americké ekonomice nadále přibývá pracovních míst, ale mzdy rostou pomalu, což jen utvrzuje Fed v jeho politice vysokých úrokových sazeb. Boj proti inflaci však ještě není vyhraný a silné trhy práce na obou březích Atlantiku stále umožňují centrálním bankéřům flexibilně udržovat sazby na vysokých úrovních po delší dobu.
img

Nejzajímavější události tohoto týdne

05.09.2023 Uplynulý obchodní týden byl plný důležitých událostí a zpráv. Při pohledu na pásmo a pohyby obou instrumentů by se člověk mohl ptát: proč byl tak utlumený? Právem jste mohli očekávat silnější pohyby a reakce trhu. Stručně shrňme, že klíčové zprávy ze Spojených států vyšly slaběji, než trh očekával. I ty silnější působily zvláštním dojmem. HDP ve druhém čtvrtletí vzrostlo o 2,1 %, nikoli o očekávaných 2,4 %. Zpráva ADP vykázala méně vytvořených pracovních míst, než se očekávalo. Nonfarm payrolls vykázaly víc pracovních míst, ale údaj za předchozí měsíc byl revidován směrem dolů. Index ISM ve zpracovatelském průmyslu se zvýšil, ale zůstal pod úrovní 50,0. Míra nezaměstnanosti vzrostla na 3,8 %, což očekával málokdo.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 4. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

04.09.2023 Pár EUR/USD se v pátek obchodoval níž, ačkoli k takovému poklesu neměl významný důvod. Všimněte si, že ačkoli zpráva o nonfarm payrolls, důležitý ukazatel, překonala prognózy, měla na dolar negativní vliv kvůli revizi červencového údaje směrem dolů. Navíc výrazně stoupla nezaměstnanost. Zmínili jsme, že odchylka 0,1 % od prognózy by nebyla katastrofická, ale skutečný nárůst činil 0,3 %! Index ISM ve zpracovatelském průmyslu vzrostl, ale zůstal pod klíčovou úrovní 50,0. Obecně se domníváme, že dolar neměl k výrazné rally dostatečný důvod.
img

Obchodní signál pro pár EUR/USD na 1.–4. září 2023: nakupujte nad úrovní 1,0830 a prodávejte pod úrovní 1,0917 (Murray 2/8 – 200 EMA)

01.09.2023 Pár EUR/USD našel na support na úrovni 1,0830. Tato úroveň se shoduje s Fibo 61,8 % (sledováno od minima 1,0764 a maxima 1,0944). Na začátku americké seance před zveřejněním nonfarm payrolls můžeme být svědky konsolidace eura, která by mu mohla dát silný impuls, a pár EUR/USD by se mohl vystoupat na vrchol klesajícího trendového kanálu kolem úrovně 1,0917.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 1. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

01.09.2023 Pár EUR/USD se ve čtvrtek nečekaně propadl. Nečekaně – na první pohled. Pokud se ale ponoříte hlouběji do makroekonomického pozadí, pochopíte, že posílení dolaru překvapivé nebylo. Všimněte si, že Německo ráno zveřejnilo dvě zprávy, které vyšly pod očekávání. Jde o žádosti o podporu v nezaměstnanosti a maloobchodní tržby.
img

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 1.–4. září 2023: prodávejte pod 1 937 USD (Murray 4/8 – 21 SMA)

01.09.2023 Na začátku evropské seance se zlato obchoduje kolem úrovně 1 939,04 s obratem pod Murray 5/8 (1 953), nad Murray 4/8 a nad 21 SMA, které by mohly působit jako support.
img

Přehled páru GBP/USD na 1. 9. 2023

01.09.2023 Ve čtvrtek měnový pár GBP/USD vykázal pokles, ale nepodařilo se mu stabilizovat se pod klouzavým průměrem. Z technického hlediska by se růst britské měny mohl klidně obnovit již dnes. Je však třeba poznamenat, že tento týden má velmi silné makroekonomické pozadí a pátek není výjimkou. Dnes budou zveřejněny nejméně tři zásadní americké zprávy, díky kterým by pár mohl prudce vzrůst nebo se propadnout o stovky bodů. Diskuse o bezprostředních vyhlídkách by proto mohla být smysluplnější. Dnes musíme vydržet a pak vyvodit technické závěry až bude klidněji.
img

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 31. srpna 2023: prodávajte pod 1 947 USD (Murray 5/8 – 21 SMA)

31.08.2023 Zlato (XAU/USD) se na začátku evropské seance obchoduje kolem úrovně 1 945,88 a konsoliduje se kolem této zóny; včera v americké seanci dosáhlo maxima 1 948,98.
img

BREAKING: Údaje o zaměstnanosti ADP pod očekávaní, EURUSD roste

30.08.2023 Zpráva o mzdách od společnosti Automatic Data Processing (ADP) již čtyři měsíce po sobě vykazuje vysoké hodnoty přidané zaměstnanosti. Tentokrát však výrazně spomalili. Dolar v reakci na to mírně oslabil.
img

Obchodní signál pro pár USD/JPY na 30.–31. srpna 2023: nakupujte nad úrovní 145,60 (Murray 5/8 – přeprodáno)

30.08.2023 Japonský jen se na začátku americké seance obchoduje na úrovni 145,72, pod 21 SMA a nad Murray 5/8. Vidíme, že od včerejšího maxima 146,46, které zaznamenal v americké seanci, provedl pár USD/JPY silnou technickou korekci o téměř 200 pipů. V příštích hodinách se tedy nejspíš technicky odrazí k úrovni 146,30.
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 30. srpna? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

30.08.2023 Na středu je naplánováno zveřejnění několika zajímavých zpráv v USA, EU a Velké Británii. Německo zveřejní předběžnou výši inflace za srpen. Připomínáme, že srpen ještě neskončil, ale první odhad má pro trh vždy velký význam. Pokud uvidíme odchylku od předpokládané hodnoty 6 %, pak by zpráva mohla pohnout trhem. Spojené království a Evropská unie zveřejní jen sekundární údaje, ale USA čekají významné události.
img

USD/JPY jako na horské dráze

30.08.2023 Dnes ráno se pár dolar/jen aktivně zotavuje ze včerejšího prudkého poklesu. V úterý se pár propadl z maxima 147,375 v reakci na šokující ekonomická data z USA. Pojďme se podívat na to, co oslabilo směnný kurz a jeho další vyhlídky.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 30. 8. 2023

30.08.2023 Před zahájením americké obchodní seance jednotná evropská měna klesala a ztratila téměř všechny své zisky z předchozího dne. Jakmile ale vešlo ve známost, že počet volných pracovních míst v USA klesl na 8,827 milionu, tedy strměji než plánovaných 9,570 milionu, jednotná evropská měna okamžitě vystřelila nahoru. To je dost zvláštní reakce. Z těchto údajů lze samozřejmě usoudit, že americká ekonomika nevytvářela dostatek pracovních míst, což by mohlo vést k růstu nezaměstnanosti.
img

Gold prices reach nearly a three-week peak as the dollar and yields decline

29.08.2023 On Tuesday, gold prices hit a near three-week high after the dollar and Treasury yields weakened; meanwhile, markets are awaiting a slew of key U.S. economic data due to be released at the end of this week.
img

Co nás čeká v novém týdnu?

28.08.2023 Zpravodajské pozadí nadcházejícího týdne bude mnohem silnější, což znamená, že objemy obchodů se mohou zvýšit a můžeme zaznamenat náhlý pohyb. Vezměte na vědomí, že oba nástroje jsou v současné době ve stavu, kdy může kdykoliv začít vzestupná korekční vlna. A pokud zpravodajské pozadí přestane podporovat poptávku po americké měně, může tato korekční vlna začít již příští týden. Budeme moci sledovat spoustu důležitých událostí.
img

Americký pre-market 4. 8. Akcie znovu klesají.

04.08.2023 Futures na americké akciové indexy v pátek otevřely mírným růstem. Později se však tlak vrátil. Před zveřejněním údajů o zaměstnanosti v USA pokračovaly státní dluhopisy v poklesu. Spekulanti si tyto údaje jistě pečlivě prostudují, aby našli vodítka ohledně budoucích plánů Fedu na měnovou politiku. Někteří analytici však předpokládají, že regulátor bude nucen v cyklu zpřísňování pokračovat i letos na podzim. Index Stoxx Europe 600 také klesl po pokusu o vzestup během asijské seance.
Související klíčová slova: Býčí pohyb | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy dluhopisů | Akcie Sony | Cenový kanál | Silný býčí trend | Oživení amerického trhu práce | Marlin | Hlava a ramena | Neel Kashkari | Zítřejší kalendář | Dlouhé pozice | Prognóza USD/CAD na rok 2023 | Analytický tým FXstreet.cz | Vývoj nezaměstnanosti | Války | Zveřejněné údaje | Americký ADP | Foxconn | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | DAX | Data z trhu práce | Pokračování klesajícího trendu | Australská centrální banka | Rada guvernérů ECB | Pesimismus | Silná rezistence | Pokračování růstu | Jana Steckerová | Dlouhodobý obchodník | EUR | Spotřebitelské výdaje | Americký akciový trh | Volatilní | Sankce na ruskou ropu | Standard & Poor's | Vít Hradil | Oznámení výsledků | Spotřebitelské ceny | Falešný průraz | Australský dolar | Itálie | Opatření ECB | Snížit úrokové sazby | Stoxx | Hlasovací právo | Take Profit | Epidemická situace | PEPP | Silná data z trhu práce | PMI v eurozóně | Výkonný ředitel | Texas | Vakcinace | Údaj o HDP | Jestřábí komentáře | Pip | Očekávání | Klíčový údaj | Korelace | Jüan | Ekonomický sentiment v eurozóně | Bezpečný přístav | Inflace v září | Evropské centrální banky | Růst deficitu | Zlato na burze | Tempo ekonomického růstu | L.F. Investment | Swingy | Pozitivní signál | Více peněz | Zasedání ČNB | EURJPY | Příležitost k nákupu | Trh práce | Evropská komise | Pro investory | Swiss | Investice | DXY | Rozvolnění | S&P Global | Spotřebitelské úvěry | MACD | Potenciál | Support | Návrat inflace | Obchodní signály | Chování | Edge | Podnikatelské aktivity | Lednová inflace | Index aktivity | Pokles cen energií | Nejdůležitější ekonomické události | Norges Bank | Brent | Cyklus zvyšování sazeb | Škoda Auto | Jak číst grafy | ADP report | Růst amerického dolaru | Reakce trhů | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Valentin Marinov | Urputnost | Prognózy | Britská libra | Bloomberg | Šéf Fedu Powell | Intervence | Výkon ekonomiky | Commodity futures trading | Měnový pár GBP/USD | Experti | PMI ve službách v eurozóně | Futures kontrakt | Rekord | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Rostoucí ceny ropy | Bitcoiny | Návrh zákona | Stop-Loss | Evropské měny | Býčí výhled | Výrobní sektor | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Béžová kniha | Důvěra v ekonomiku | Bidenova administrativa | Vývoj mezd | Uvolňování měnové politiky | Oslabování dolaru | Obchodní seance | Členka Rady guvernérů | Impuls | Český statistický úřad | Posílení | EUR/USD | Na burze | Evropské PMI | General Electric | GBP | Spotřebitelé | Objem maloobchodních tržeb | Oblasti supportu | Morgan Stanley | Hlavní zprávy | Analýza páru EUR/USD | Von der Leyenová | Šéf Fedu Jerome Powell | Reality | Goldman Sachs | Investors | Výhled ekonomiky | Strach | Český průmysl | Euroval | British Petroleum | COT report | Price Action | Akcie společnosti | Uzdravování | ETH | Základní pravidla obchodování | Index spotřebitelské nálady | EUR/PLN | XAU/USD | Benchmark | Ústup inflace | Americký index | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Stav trhů | Průměrné mzdy | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Graf EURUSD | Výnos | Velcí investoři | Maloobchodní tržby | Přecenění zboží | Ukazatele ekonomického rozvoje USA | Medvědí výhled | Americká média | Měnový pár USD/JPY | Tržby v Německu | Asijské akcie | BreakEven | Delta | Hospodaření | Meituan | SMA | Denník | Šéf Fedu | Opatření v Číně | Styl obchodování | IDEA | Zkrocení inflace | Šéfové | Index DOW | Import | Zvýšení sazeb Fedu | Cenové tlaky | Odchod z EU | Federální rezervní systém (FED) | Zvýšení dluhového limitu | Exchange | Alcoa | Forexový trh | Základní pravidla | MAE | Sociální sítě | Ekonomika USA | Zasedání centrálních bank | Vyšší úrokové sazby | Bilion | Fundamentální analýza pro začátečníky | Graf zlata | Americké ekonomiky | Kontrakty | Americké centrální banky | Janet Yellenová | Reálné ekonomiky | Cenové úrovně | Středoevropské měny | Standard & Poor's 500 | Přebytek běžného účtu | Plány | AUDUSD | Praxe | Nasdaq100 | Platební neschopnosti | Obchodování na finančních trzích | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Cestování | SIX | Makroekonomické statistiky | Sentiment na trhu | JPY | Statistiky z trhu práce | Odhad HDP | SoftBank Group | Dollar Index | Zasedání Bank of Japan | Pár USD/CAD | Ekonomický sentiment | Německé maloobchodní tržby | Technický výhled trhu | Nezaměstnanost ve Spojených státech | Hedgeové fondy | Resistence | Znehodnocení | Největší ztráty | Kontrakce | IT společnosti | Peníze | Rezistence | Maďarsko | Pozorování | Ukazatel | Tvorba pracovních míst | FedWatch | Francie | Ministerstvo financí USA | Shanghai Composite Index | Projev Jeroma Powella | Nakupovat akcie | Ruský prezident | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Evropské trhy | Nasdaq Composite | Prognóza | FTSE 100 | DMA | Pozitivní zprávy | Histogram | Události tohoto týdne | CAC 40 | Stop-Loss příkazy | Saxo Bank | Shenzhen Composite | Tuzemská ekonomika | Psychologické hladiny | Investiční strategie | Nikkei | Americký Fed | Představitelé ECB | Medvědí signál | CISCO | Fannie Mae | Prohlášení Bílého domu | Ropa WTI | Reakce dolaru | Lockheed Martin | Data z amerického trhu práce | CZ | The New York Times | Sentiment investorů | Tiff Macklem | CIBC | Vybírání zisků | Boj s inflací | Admirals | Eurostoxx 50 | ZEW index | Bernstein Bank | Americký prezident | EURUSD | Růst trhu | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Powellovo sdělení | Zprávy o nezaměstnanosti | Ceny elektřiny | Michelle Bowmanová | Americký prezident Joe Biden | Měsíční forwardové ceny | Obchodní charakteristiky páru USD/CAD | Bond | Broker | Posilování eura | Snižování nákupu aktiv | Proražení | Posilování amerického dolaru | Export | Hospodaření státního rozpočtu | Zhoršování situace | Americká ropa WTI | Podmínky na trhu | Dobrý nápad | Nastavení úrokových sazeb | Plný úvazek | Britský premiér | Polský zlotý | Poker | Průzkum | Analýza USD | Tržní volatilita | Data o vývoji HDP | Určení trendu | Šok | Zpřísňování měnové politiky | Obchodní tipy | Mary Dalyová | Depreciation | Riziková averze | London Stock Exchange | Evropská inflace | Průměrná volatilita | Unie | Averze k riziku | Ekonomická aktivita | Odklon od rizikových aktiv | Falešné signály | Bridgewater | Noviny | JDE | Zpráva | Management | Celkový trend | ISM pro sektor služeb | Cenné kovy | Pár euro-dolar | Pracovní místa v zemědělském sektoru | Tovární objednávky | Treasury Yields | Hyundai | Ukazatele ekonomického rozvoje | Zasedání FOMC | Skutečný výsledek | Bitcoinové transakce | Trpělivost | Kapitál | Pokles tržeb | Údaje ISM | Prémie | Vysoký přebytek | P.A. | Majitel | Představitelé Fedu | Základní pravidla systému obchodování | Omezení COVID | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Platební neschopnost | Vyhlídky | Raphael Bostic | Investovat | Medvědí kanál | Tržní podmínky | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | West Texas Intermediate (WTI) | Normalizace měnové politiky | Obchodní týden | Market Data | Jednoduché tipy pro začátečníky | Caterpillar | Velké instituce | BREAKING | GAAP | Index STOXX Europe | Der Spiegel | 1 milion | Stratégové | Předpověď | Marek Mora | Míra | Performance | Nejsilnější růst | Bydlení | Odhady trhu | Nadšení | EUR/CZK | Commodity Futures Trading Commission | Silný růst | Jestřábí postoj | Makrodata | Cena komodit | Cena ropy brent | Investoři | Včerejší obchodování | Sója | Ceny ropy | Listopadová inflace | Dobré výsledky | Koruna | Nejistoty | Marc Chandler | Německá průmyslová produkce | Předseda sněmovny | Investiční | Evropská měna | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Krátké (short) pozice | Přeprodání | Nové mutace | Prezident ECB | Média | Zpřesněný odhad | Index PPI | Obchodní plán | Kurz jenu | Jádrový index | Zisk | Carry trade | Bias | Commonwealth Bank | Bank of England | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Zveřejnění zprávy | Cenové výkyvy | Očekávání analytiků | Vývoj sazeb | Zápis z posledního zasedání | Epidemické situace | Vyšší mzdy | Současný trend | Hold | Růst německé ekonomiky | Booking Holdings | Nejbližší support | Makrokalendář | Sestupný trend | Tlak medvědů | Měsíční data | České koruny | Institute for Supply Management (ISM) | Futures | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Analýzy | Americký S&P 500 | Finanční služby | Panama | Alert | Kupující | Propad | Zasedání Evropské centrální banky | Bitcoin | Poptávka po bezpečných aktivech | Demokraté | HeidelbergCement | Německý DAX | Hlavní události | Den D | Patria | Plyn | Pokles libry | DJIA | Výhled na rok 2023 | Denní obchodník | Evropské akcie | Očekávání investorů | Bohatý | Loonie | Německý PMI | Rizikové měny | Tržní kapitalizace | Report ADP | Rostoucí trend | Emoce | Zvýšení úrokové sazby | S&P | Nomura | Index S&P 500 | Nemovitosti | Snižování sazeb | Handelsblatt | Parabolic SAR | Obchodování | Americká centrální banka | Signál k prodeji | Britské libry | Toyota Motor | High | Meta | Pokles ceny | Kroky centrálních bank | ZEW | Růst výnosů | Zasedání OPEC | Britská měna | Covid | Eurostat | Prezident | Míra zisku | Finanční krize | Zpomalující inflace | Deflace | Růst inflace | Tesco | Přehled měnového páru | Inflace v eurozóně | ex | Berkshire Hathaway | CME FedWatch Tool | Japonské ministerstvo financí | Kanadská ekonomika | Americká společnost | Tržní úrokové sazby | 4iG | Nejdůležitější události | Investiční centrum | Dopady války na Ukrajině | Měnová politika americké centrální banky | Prognóza Fedu | Firmy | Odhad inflace | Zvýšení dluhového stropu | Offshore | Euro měna | Leoš Mareš | MWh | Podíl nezaměstnaných | François Villeroy de Galhau | Statistický úřad | FXstreet.cz | Nástroj | Kurz dolaru | Výsledky | HUF | Boris Johnson | Nejprudší pokles | DailyFX | Měnový trh | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Bank of America | Budoucí vývoj | TIM | Hang Seng | Obchodní výsledky | Fundamentální analýza | René Remšík | Petr Lajsek | Země EU | Klesající trend | Nejistota | Růst v průmyslu | Ekonomické ukazatele | Ceny zboží | Inflace v únoru | OPEC+ | Tvůrci trhu | Další růst | Objem | Kanada | Pokles cen ropy | Obavy z recese | Halifax | Federální rezervní systém | Maloobchodní prodeje | Den díkůvzdání | Akcie Volkswagen | Heiken Ashi | Trendová čára | Národní měny | Federální rezervní banka | US dollar | Regulátor | Státní rozpočet | Ask | Průmyslová výroba | Aussie | Denní graf | Case-Shiller | Klid | Studie | Český PMI index | CME FedWatch | První obchodní den | Průraz | Cena plynu | Úřad INSEE | Deficit | Polsko | Rio Tinto | Ratingová agentura | Reakce trhu | FRA | CFDs | Global forex | Cenová hladina | Bankéř | Vodafone Group | Real-time | CME | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | Zasedání Bank of Canada | Evropa | Jackson Hole | Jemenští povstalci | HUF/EUR | Burze | Prodeje | Americká ropná společnost | OPEC | USD/PLN | Ropná společnost | Ministerstvo financí | Jednání FOMC | Nová pracovní místa v zemědělském sektoru | McAfee | Třetí vlna | Bezpečné útočiště | Čínský dovoz | Otevření obchodu | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Jádrový index spotřebitelských cen | Makroekonomické ukazatele | Oslabení amerického dolaru | Earnings | Český maloobchod | Zpomalení inflace | Trump | Dolarové likvidity | Index Dow Jones Industrial Average | Britský FTSE 100 | Ukazatele ekonomického rozvoje USA a Kanady | Obchodování v Asii | ING | Euro dnes | Obchodní strategie | Inflace ve Spojených státech | Načasování snížení úrokových sazeb | GBPUSD | Proočkovanost | Problémy se subdodávkami | Stříbro | USDCAD | Americký dolarový index | Klíčové události | COPPER | Přeprodané oblasti | Guvernér australské centrální banky | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Podnikatelská důvěra | Europe 600 | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Býčí signál | Dobrá data | Nové signály | Americké akcie | Gama | Index nákupních manažerů ve výrobě | Ex-dividend | Nový výhled | Kongres | GBPCHF | Moody's | Měnové intervence | Pozitivní vliv | Index cen výrobců | Forward | Zvýšená volatilita | Kov | Zahraniční investice | Trh | Komise | University of Michigan | CL | Bid | TopForex | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Kanadská měna | Výkyvy | Výrazný růst | Apple | Fed | Zahraniční obchod | Reálná hodnota | Ekonomické škody | Eskalace | Bailout | PLATINUM | Korekce | Upozornění | Čísla o inflaci | Obchodování forexu | Money management | USD/CZK | Největší ekonomika světa | Kurz forintu | Vývoj cen ropy | Downtrend | Sázení | Globální recese | Negativní dopad | NYMEX | Ceny v eurozóně | Swingové minimum | Posílení dolaru | ANO | Stock | Americké zásoby ropy | Sledování fundamentů | Rating | Dezinflace | Společnost XTB | Agentura S&P | Americký ADP report | SNB | Microsoft | Příležitosti | Patria Forex | Data z USA | Odhad růstu HDP | Členové Fedu | Inflační vývoj | Commission | CME Group | Sell | Americký trh | Správci aktiv | Světová měna | Dividendový výnos | Long pozice | Obchodování akcií | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Index relativní síly (RSI) | Celkový výsledek | Exporty | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Vývoj eura | PMI ve výrobě | Výrobce luxusních automobilů | Rizikovější aktiva | Oblast supportu | Pokles úrokových sazeb | Nižší minima | Trendové linie | Objem obchodů | Komodita | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Konsensus | Invest | Centrální banka | Andrew Bailey | Významné zprávy | QE | Evropské akciové indexy | Měnové otázky | LYNX | Propad britské libry | Donald Trump | Deliveroo | Čistý zisk | Jádrová inflace | Rumunsko | Horší data | Pohyb měnových párů | Vysoké inflace | AlfaOmegaTrhov | Centrum | Rizika | Společnosti | Fundamentální faktory | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Sinopec | Inflační indexy | Rozdíl mezi úrokovými sazbami | Aktivita v americkém sektoru služeb | Pokles dolaru | GfK | Komuniké | Obchodovat | Březnová inflace | USD/CAD v roce 2023 | Obchodníci | Nedůvěra investorů | Guvernér | Demand | Doporučení | EUR/MWh | Škoda | CZK | Reuters | Přebytek zahraničního obchodu | Firma | Vybrat zisk | Prodávající | Slušný zisk | Unemployment Rate | Chevron | Anglo American | Kompozitní index | Dnešní údaje | Guvernér Michl | Depozitní sazba | Souhrnný index | Příležitost k prodeji | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Libra šterlinků | Předseda | Pokles akcií | Utahování měnové politiky | Inflační indexy (CPI, PPI) | Klouzavý průměr | Přehled měnového páru USD/CAD | Výhled eura | Traders | Rok 2024 | Silná data | Americký regulátor | Averze vůči riziku | Ropa | Saxo | Evropská unie | Politická krize | Cvičení | Příkaz | Ekonomiky | Intradenní obchodování | Shanghai Composite | Nálada spotřebitelů | Webináře zdarma | Záporné sazby | Payrolls | Rychlý růst | Libra | Otevření Číny | Opatření centrálních bank | Měna GBP | CFD | Důvěra v domácí ekonomiku | Centrální banky | Rekordní hodnoty | Dopad na ekonomiku | Pokračování trendu | NATO | Důvěra v průmyslu | Řecko | Dividenda | Dlouhodobé obchody | Hodnoty měny | Měnová politika ECB | Květnová inflace | Plodiny | Graf XAUUSD | Ranní nadhoz | Cena | Růst produktivity | Kypr | Vývoj USD | Býčí trh | Silný trh | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Roční maximum | Zápis z posledního zasedání Fedu | Foreign Exchange | Ceny akcií | Izrael | Bezpečné měny | S&P500 | Royal Bank of Scotland | EBay | MUFG | Čínská ekonomika | Patterny | Ceny | Prudký pokles | Reserve Bank of New Zealand | Finální odhad | ČNB | Cigna | Pokles | Index PCE | Klíčové faktory | Holubičí postoj | Útlum aktivity | Kalendář tento týden | Makroekonomická situace | Westpac | Rating AAA | Evropský akciový trh | Americké společnosti | Analýza USD/CAD | Švýcarská centrální banka | Hedge | Cenové minimum | Utahování měnových podmínek | Česká průmyslová výroba | EMA | Rabobank | Podnikání | Úrokový diferenciál | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | PBOC | Index ISM | STOXX50 | Tržní očekávání | Situace na trhu | Invaze | Americká ekonomika | HDP | Obchodník | Kurz domácí měny | Rada guvernérů | Participace | COVID-19 | Tokio | Data z reálné ekonomiky | Regulátoři | Problémy | Tempo poklesu | Úroveň supportu | Index cen | Výše úrokových sazeb | Čínská vláda | Daně | Lídři | Pivot | Kryptoměna | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Bankovní sektor | Lockdowny | Zásoby ropy v USA | FXCM | Momentum | Manufacturing PMI | Workshop | Prezident Vladimir Putin | Wall Street | Zisky | Caixin | Facebook | BNP Paribas | EURIBOR | JOLTS report | Globální ekonomika | Časová pásma | Investro.com | Výsledek zahraničního obchodu | Swap | Úrovně nezaměstnanosti | Raiffeisenbank a.s. | Americké akciové trhy | Toyota | Nové vedení | Ratingové agentury | Manuál | Cena zlata | HSBC | Pullback | Euro | Přecenění | Úrovně supportu | Rusko-ukrajinský konflikt | Přeprodané zóny | Index výdajů | Hongkongský index Hang Seng | Růst cen | Obchodování měnových párů | Zdravotní pojištění | Nakupovat zlato | RSI | Asset management | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Repo sazby | Akcie na Wall Street | Nálada na trhu | IFO index | Financování | Úroková sazba v USA | Debata | ČSÚ | Vojtěch Benda | Zasedání RBA | Ursula von der Leyenová | Akcie Walmart | Měna euro | Dow Jones 30 | GMT | Index spotřebitelských cen | Fixing | Jarda Tupý | Překoupení | Pokles ekonomiky | Republikáni | USDJPY | Tovární objednávky v Německu | Zprávy z USA | Globální poptávka | Investiční poradenství | Trading analýza | ROCE | Přeprodáno | Kanadský dolar | Line | Hodnota amerického dolaru | Analytici z Wall Street | ASX 200 | DNO | Mali | Bollingerova pásma | Short pozice | Omikron | Ekonomická data z USA | Cena USD/CAD | Hospodářský růst | Růst dolaru | Prezident Fedu | Tržní sazby | Posílení eura | S&P/Case-Shiller | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | HAS | WTI | Hrozba recese | Bod | Redukce | Pandemická situace | RBNZ | Reserve Bank of Australia | Únorová inflace | Obchodování CFD | Index amerického dolaru | Americká měna | EMU | Průzkum společnosti | Omezení těžby | Bankéři | Technické korekce | Sázet | Cena ropy | Nižší výdaje | JD | Falešný signál | Marže | Využití kapacit | Domácí měna | Německá ekonomika | Zlato a stříbro | Diskont | BOOST | Cenový vývoj | Kurz USD | Euro-dolar | Alphabet | Struktura | USD/CAD | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Zkušenosti | Zprávy z Fedu | Signály | Martin Gürtler | Bank of Canada | Summit EU | Statistiky | Úrovně rezistence | Stoxx 600 | Rozhodnutí Bank of England | FX | Ben Bernanke | Purple Trading | Tým RoboMarkets | Kurz | Market | Renminbi | Unicredit | Pokles výnosů | Analýza EUR/USD | UST | Jan Procházka | Obchodování ropy | Zpráva Morgan Stanley | Investovat peníze | Finanční situace | Měď | Proinflační | AUD | Globální finanční krize | Pilulka Lékárny | Index relativní síly | Commodity | Německá průmyslová výroba | Vysokofrekvenční obchodování | Domácí data | Částečný úvazek | Fibo | Světové produkce | Prima | Technický obchodník | Citigroup | Trade | Softbank | Emise | Hospodářství | Index výdajů na osobní spotřebu | Barchart | Oslabení | Obchodování v pásmu | FXstreet.com | Moody's Analytics | Riziková aktiva | Referendum | Apple Inc. | Intermediate | Uhlí | Hodnota indexu | Vítězství nad inflací | Cenové stability | Zasedání ECB | Credit Suisse | Philip Lowe | Portfolia | Maloobchodní tržby v Německu | Pracovní síly | Odhady PMI | Koronavirové krize | Vývoz | Nákup zlata | Týdenní zpráva | Recese | Index strachu | Kazuo Ueda | Likvidita | Mzdový růst | Dominion Energy Inc | Švýcarský frank | European Central Bank | Báze | Německý ZEW index | Bannockburn Global Forex | Prodejní signál | CZK/EUR | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Výhled na rok | Hospodářské noviny | Výrobní index | Počet nových žádostí o podporu | Francouzská průmyslová produkce | Symetrický trojúhelník | Obchodní rozhodnutí | Růstový trend | Ekonomické prognózy | Silný support | Americké burzy | Stav trhu práce | Japonský Nikkei 225 | Frank | Ministři | Kurz eura | Pivot Pointy | Americké ministerstvo práce | Zpráva z amerického trhu práce | Růst cen zlata | Dnešní zpráva | Snížení úrokové sazby | Cap | Údaje z USA | Investopedia | Vystoupení z EU | Nikkei225 | Oscilátor Marlin | Tržby v eurozóně | Jestřáb | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Obrat trendu | Průmyslová výroba v lednu | Měnový stratég | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Základní sazby | Úspěchy | Kiwi | Nezaměstnanost v USA | Swingové maximum | Prezident Donald Trump | USDCHF | CySEC | Zvýšení cen ropy | Rostoucí inflace | OSN | Signál ke vstupu | Henry Hub | Booking | Euro posiluje | Inflace v Austrálii | Agentura Fitch | PMI indexy | Soukromé podniky | Předpovědi | Vlna výprodejů | Etoro | Zásoby ropy | Americké volby | Ceny plynu | JMMC | Benzín | Technická korekce | Rostoucí ceny | Trend | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Sankce | Důležité informace | Kroky Fedu | Časový rámec | Míra inflace | Rollover | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Zlato (XAU/USD) | Spotify | Nařízení | TradingView | Pokles cen zlata | Inflace v Německu | Komerční banka | Poptávka po dolaru | BTC | Fed index | KOSPI | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Global Forex | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Patrik Hezucký | Japonská měna | Gold | Průmysl | Bridgewater Associates | Makroekonomická data | Objem zakázek | Tempo růstu | Bankovnictví | Trim Broker | USD index | Dlouhodobá prognóza | Pohonné hmoty | Divergence | Silné euro | Commonwealth Bank of Australia | Úrokové sazby | Bilion dolarů | ETF | Akciové trhy | Pozice | Struktura HDP | Obchodní podmínky | Varování | Snížení volatility | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Ekonomické výhledy | Long | WHO | Rally | Bankovní rada | KBC | Výrazný propad | Cenové indexy | Zasedání České národní banky | Japonská ekonomika | Intesa Sanpaolo | První odhad | Pokles inflace | Osobní příjmy | Aktiva | Růst zaměstnanosti | Intuice | Problémy v dodavatelských řetězcích | Tuzemský průmysl | Volume | Business | Dow Jones | GBPJPY | Bariéra | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Ceny výrobců v eurozóně | Pokles cen | Automatic Data Processing | Kongres USA | SP500 | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Holubičí tón | FedWatch Tool | Program kvantitativního uvolňování | Nový týden | Tipy pro začátečníky | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Čínské akcie | Riziko ztráty | Economic | Ministryně financí | Brazílie | Swingový obchodník | Sentix | Japonské úřady | Německý statistický úřad | Indexy PMI | Pochybnosti | Německé společnosti | Americké statistiky | Stratég | Signál k nákupu | Prodeje automobilů | Vlnová analýza | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | BPI | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Ztráty | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Order | Dnešní statistiky | Bývalý ministr financí | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Investiční fondy | Breaking | Růst úrokových sazeb | Buy | Americká seance | Výsledek zasedání | Politika | Commodity futures | Zvyšování úrokových sazeb | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Prudké výkyvy | Indikátor MACD | MAM | ECOFIN | BHP | Nejnovější údaje o inflaci | Trading | Indikátory důvěry | Forint | GDP | Koronavirus | Akciový trh | Velká Británie | Německý průmysl | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Citibank | Ztráty eura | Dnes zveřejněná data | Kanadský statistický úřad | Pokles průmyslové výroby | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Dnešní kalendář | Indexy S&P | George Soros | EURHUF | Nálada | Nákupy | Výhled trhů | Měnové páry | Měnové politiky | FX news | Předstihový ukazatel | Hospodářská recese | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Česká národní banka | Průmyslový index Dow Jones | Ekonomická data | CBS | Obchodování s cizími měnami | Pandemický program | Šéfka ECB | Commerzbank | Zhodnocení | Katastrofy | Americký kongres | Ceny zlata | Poptávka po americkém dolaru | Evropské akciové trhy | Výhled | Investor | ESM | Kurz libry | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Dnešní zprávy | Obchodní analýza | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Deriváty | Ethereum | Investiční prostředí | Zpráva o trhu práce | Joe Biden | Zápis Fedu | Economist | Indikátor Ichimoku | Tlak na akcie | Trading Hours | Energetické společnosti | Propouštění | Index Hang Seng | Trendové čáry | Bilance | Tradeři | Bloomberg Intelligence | PayPal | Bankovní krize | Jaromír Gec | Finanční trhy | Graf měnového páru | Oscilátor | Shake Shack | Cenové rozpětí | Expanze | Prezident Federální rezervní banky | Největší ekonomika | Prostor pro růst | Fondy | Dlouhodobý trend | AUD/USD | Bílý dům | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Německé ekonomiky | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Spread | Iniciativa | Obavy investorů | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Americká vláda | New York | Tradingové webináře | LTRO | BinckBank | Retail Investor | Swing | Saldo zahraničního obchodu | Krize | Bernstein | Akcie ropných společností | Investing | Euro včera | Tightening | Německé tovární objednávky | Zpřesněná data | Risk Off | Ukrajinská krize | Vysoké ceny ropy | Omezení produkce | EURCHF | G20 | Currencies | Míra inflace v eurozóně | Pokles poptávky | CEO | Oslabení dolaru | Retail Investor Beat | Meziroční míra inflace v eurozóně | Člen rady guvernérů | Dollar | Vratislav Zámiš | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Indikátor CCI | Vývoj ceny ropy | Boj proti inflaci | Americké výnosy | Technická analýza USD/CAD | Úroková sazba | Generální ředitel | Devizové rezervy | Sázky na pokles | FX trh | Burza | Úřad pro energetické informace | Semináře | Ekonomický kalendář | Investiční doporučení | Poradenství | Index MSCI | Guvernér Rusnok | Americká inflace | Klouzavé průměry | RBA | Výprodeje | Nové sankce | Obchodování s CFD | Druhá největší ekonomika světa | Rozhovor | Dlouhá pozice | Hlavní měnové páry | Plán obchodování | Komoditní akcie | Spotřeba domácností | Pracovní den | Transakce | FAST | Volatility trhu | Měny | Produktivita práce | Dna | Volby | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Růst nezaměstnanosti | Zpráva COT | Zaměstnanost | Inflace v Japonsku | MNB | Profitovat | Glencore | Irsko | Energie | Důležité zprávy | Produkce ropy | Ekonomika EU | Inflace v březnu | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Program QE | AUDJPY | Šance | USDX | Nezaměstnanosti v Německu | Fed dnes | Předsedkyně Evropské komise | Měna | Jasný signál | Nesoulad | Údaje o HDP | Daňové příjmy | Americká burza | Sazby | Silný pokles | Historie | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Futures trading | Sainsbury | MSCI | Burzovní index | České maloobchodní tržby | Pozice dolaru | Konsolidace | Australská ekonomika | Pravidla obchodování | Thomson Reuters | USD | Index podnikatelské aktivity | Fundamenty | W1 | Růst aktivity | Jednání ČNB | Klíčové události tohoto týdne | US dolar | Finanční trh | Rozhodnutí centrální banky | Risk On | Regionální měny | Překoupené oblasti | Styly obchodování | EFSF | Huw Pill | Patria.cz | Carry trades | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | ABN Amro | EIA | Člen bankovní rady | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Akcionář | Poradce | Eskalace konfliktu | Nižší maxima | Obchodní den | Zkušenost | Obchodování na burze | Pakt stability | Signál | Dnešní obchodování | Předstihové indikátory | Akcie Amazon.com | Development | Domácí měny | EPS | Rotace | ADP | Číst grafy | Short squeeze | Ropy | Rozdílové smlouvy | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Míra úspor | Výdaje | Změny trendu | Koruna posílila | Společnost | US měna | Firma McDonald's | Currency | NZD | Sázky | Ministr hospodářství | Obchodujte | Dynamika mezd | Zvýšení volatility | Tržní kapitalizace kryptoměn | Historicky nejnižší | Swiss National Bank | Ruská vláda | Thomas Barkin | Retailoví investoři | Tržní pohyb | Utažení měnové politiky | Vysoká volatilita | Očekávaná inflace | Jerome Powell | BMW | Cena akcií | Volatilita trhů | Mark Carney | Investování | Lehman Brothers | Non-Farm Payrolls | ASX | Upozornění na rizika | Rozšíření | CAC40 | BBVA | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Bankrot | Akcie Amazon | Americká spotřebitelská důvěra | Bezpečný dolar | Britské měny | Eura | Tisková konference | Neúspěch | Výsledek HDP | Short Term | Obchodní signál | Nízká nezaměstnanost | Inflační cíl | Organizace | Banky | Obilí | Gap | Ceny pohonných hmot | Services | Leverage | VIX | Stock Exchange | Růst | Německé hospodářství | London metal exchange | Index Dow Jones Industrial | Centrální bankéři | Polská centrální banka | Výhled pro zlato | Příjmy | Hospodářské výsledky | Risk-off | Zajištění | Dominion Energy | Levels | Administrativa | BOSSA | Snížení inflace | Atlanta Fed | Index | Wall Street Journal | PCE index | Výsledek referenda | Komoditní | Lockdown | Cenový index | MiFID II | Fundament | Eva Zamrazilová | Cenová akce | Průmyslová produkce | Úročení | Jižní Korea | Strategy Research | Výsledková sezóna | Kupci | Ceny nemovitostí | Nákupní signál | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Panika | Měnové podmínky | Měnový pár | Ovlivňování | Spotové obchody | FX trhy | Daily FX | Dovoz | Německá míra nezaměstnanosti | Míra růstu HDP | Analýza fundamentálních událostí | Akcie British Petroleum | Zajištěné fondy | Býčí potenciál | Vyhlašování zpráv | Spekulovat | Míra nezaměstnanosti v březnu | Sazby Fedu | Zisk na akcii | WELL | NZDJPY | Dopad na finanční trh | Naplnění prognózy | Bayer | Situace na americkém trhu práce | MUFG Bank | Výzkumy | Tvorba pracovních míst v USA | RDSA | Index průmyslové výroby | Vlnový pattern | Bezpečné přístavy | Kondice ekonomiky | Investro | Technická analýza | Včerejší seance | Český trh práce | Americká sněmovna reprezentantů | Deficit zahraničního obchodu | CFD (Rozdílové smlouvy) | Pracovní místa | Volume profile | Posilování koruny | Analytička | Viceguvernér ČNB | NFP report | ONE | NFP | Zprávy o trhu | Consumer Confidence | Split | The Verge | Bogdan Maioreanu | Konvergence | Raytheon | Credit Agricole SA | Klidné období | Akciové indexy | Nákupní příkazy | Christine Lagardeová | Futures na S&P 500 | Čínský akciový index Shanghai Composite | Obavy trhu | Kapitálové rezervy | Inflace | Týdenní pivotní body | Vývoj měnového páru | Easing | Jednotná evropská měna | Úroveň volatility | Ekonomické dopady | Prodej | Objem intervencí | JOLTS | Zasedání Fedu | Fed fund futures | Akcie v Asii | Zprávy | RoboMarkets | Korekční pohyb | Nová prognóza | Japonská vláda | Současný stav | Prezidentka ECB | Analytik | Růst cen ropy | Časové pásmo | Murray | Dolary | Prognózy ČNB | Růst mezd v USA | CCI | UBS | Člen představenstva | Analýza makroekonomických zpráv | West Texas Intermediate | Kurz EUR/USD | Makrodata USA | Výrazný pokles | Financial | Instrument | Pokles HDP | Shell | S&P/ASX 200 | Onemocnění | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Údaje | HDP eurozóny | Výkonnost | Pandemie koronaviru | Exxon Mobil | Český index nákupních manažerů | Posílení kurzu | Produkce zlata | Významné úrovně | Srovnávací základna | Automobilky | CAD USD | Pojišťovny | Důležité zprávy z USA | Týdenní pivot | Americké měny | Graf | Ropa Brent | Obraty | Hrubý domácí produkt | Pokles exportu | Hráči na trhu | Přehled | Zhoršení nálady | Bossa.cz | Technické ukazatele | Eurodolar | Úvěrové pojišťovny | Distribuce | Short | Ekonomické události | Pár EUR/USD | Přehřátý trh práce | Zpráva o inflaci | Výnosové křivky | Zveřejněná data | Biden | Stavebnictví | Graf páru | Spotřebitelská nálada | Americké trhy | Institut Ifo | Euroskupina | Členka rady guvernérů | Růst eura | Index spotřebitelské důvěry | Makro data | Ekonomická situace | Ukazatel inflace | Jihokorejský KOSPI | Tým InstaForex | Futures trhy | Stimulační program | Česká koruna | OECD | Čínský akciový index | Úřad pro energetické informace (EIA) | Futures na ropu WTI | Obchody | CHF | Samsung Electronics | Úrokové sazby Fedu | NASDAQ 100 | Ekonomická důvěra | High risk | Pohyb zlata | Běžný účet | Dlouhodobější trend | Reálný účet | HDP USA | Index Nikkei | Dění na Ukrajině | Spot | Drahý kov | Americká data | Expanze HDP | PX index | Zvýšení úrokových sazeb | Změna trendu | Kevin McCarthy | Solidní růst | Akciový index | Německý HDP | Oslabování amerického dolaru | Otočení trendu | Výhled pro GBP/USD | Pozornost | Důvěra spotřebitelů | Statistické údaje z USA | Počet pracovních míst | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Medián | Změny sazeb | Automobilový průmysl | Finanční společnosti | Index CPI | Index nákupních manažerů (PMI) | Aleš Michl | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | Technická rezistence | Prognóza ČNB | Podpora | Velké banky | Růst spotřebitelských cen | Ministři financí | Náměstek japonského ministra financí | Volatility | Prezident Joe Biden | Makroekonomické údaje | Evropský regulátor | Dílčí index | Close | Polská inflace | Geopolitické faktory | MT4 | Focus | ECB dnes | RBC | HDP v eurozóně | Flat | Haruhiko Kuroda | Trendová linie | Snížení úroků | Zastavení růstu | Finance | Exxon | Tržní sentiment | Snižování inflace | Celkový sentiment | Německo | Japonsko | Range | Francouzská společnost | Riksbank | Intraday | Nejvýraznější pokles | Vývoj dolaru | Typologie tradera | Opatření | Šíření viru | Příkaz Stop | Opce | Maďarský forint | Německý Ifo index | Vzdělávací webináře | Statistické údaje | Velké zisky | Pojišťovnictví | Výhled pro EUR/USD | Nejnovější údaje | Zasedání americké centrální banky | Portugalsko | WeWork | Bollinger Bands | ConocoPhillips | Blog | Aktivita v průmyslu | Konjunkturální průzkum | Walmart | Hlavní akciové indexy | Makroekonomický kalendář | Bankovky | Směřování | Kanadský CPI | První support | LIBOR | Vodafone | Devizové trhy | Míra úspor domácností | Boční trend | Hamás | Nájemné | Grafy | Sdružení automobilového průmyslu | Internetová měna | EUR/HUF | Oblasti rezistence | Rozpočet | Japonská centrální banka | Meta Platforms | Merrill Lynch | Vice | Překoupené zóny | Kurz eura vůči dolaru | Ceny komodit | FTSE | CARA | Vytrvalost | Směnný kurz | Kurz koruny | Aktivum | Státní dluhopisy | XTB | Platební prostředek | Federal Reserve | DIP | Zprávy a události | Break Even | Překážky | Jednoduché tipy | Výroba automobilů | opPORTUnity | Analytici | Rate Hike | JD.com | Index nákupních manažerů | Právo | Snižování úrokových sazeb | Domácnosti | Riziko | Evropské indexy | Psychologické překážky | Royal Dutch Shell | Americký dolar | Klidné obchodování | Euro vůči dolaru | Situace | Mario Draghi | Vysoká inflace | Makro | Klesající trendové čáry | Očekávaná data | Evropská centrální banka | Market sentiment | Vybírat zisky | Regrese | Fair Value | Jednání ECB | Počet žádostí o podporu | Guvernér Fedu | Platební bilance | Tržby | Dow Jones Industrial Average | INSEE | Snížení sazeb | Fond | Destatis | Stagnace | Francouzský CAC 40 | Marketingová komunikace | Růst mezd | Růst americké ekonomiky | Řetězec | ECB | Ceny v průmyslu | Futures kontrakty | Psychologické úrovně | Hladiny rezistence | Hlavní ekonom | Tradingové webináře zdarma | Eurozóna | Časový horizont | Česká ekonomika | FXstreet | Vývoj inflace | Kurzy | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Benchmarky | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Nejnovější zprávy | Indikátor | HICP | Conference Board | Obchodní pozice | Ekonomické údaje | Risk Management | Inflační očekávání | Míra nezaměstnanosti v EU | COST | Restriktivní politika | Aktuální prognóza | Zboží dlouhodobé spotřeby | FOREX | Ranní okénko | Situace na trhu práce | Sazby ECB | Velikost pozice | Ekonomiky eurozóny | Spekulace | Verbální intervence | Měnová politika | Nárůst výnosů | Konsenzus | Růst ceny | Trh práce v USA | Dluhopisy | Množství peněz | Prostor pro další růst | Vrcholy | Vyšší sazby | Velmi vysoká volatilita | Chance | Restrukturalizace | ISM | Přehřátý trh | Měsíční report | Webináře | Sazby beze změny | Jefferies | J Sainsbury | Bývalý prezident | Pozornost trhu | TLTRO | Prezident Fedu v Dallasu | Dluhová krize | Christopher Waller | ECN | Oficiální údaje | Poptávka | Trader | Fitch | Co bude | Zasedání Bank of England | Krypto | Psychologie | Čína | Makroekonomické data | Očekávání trhu | Pivotní body | Nominální růst | EURGBP | Růst HDP | G7 | Uptrend | Zvýšení inflace | Masato Kanda | Výroba elektřiny | Kurz EURUSD | Reporty | Politici | Příznivé faktory | Stavební výroba | Počasí | New York Times | Medvědi | RBI | UTC | Slabé euro | Resistance | Větší pokles | Video | Index FTSE 100 | Spready | Monetární politika Bank of Canada | Akcie bank | GBP USD | Hospodářské vyhlídky | USA | Mayzus | Statistiky žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Velcí hráči | Drahé kovy | Akcie Apple | Pozornost obchodníků | Next | Intervenovat | Indonésie | Deutsche Bank | Zpřísňováním měnové politiky | Spojené státy | Naeem Aslam | Podnikatelská aktivita | Nastavení měnové politiky | Maďarská centrální banka | Index PMI | Obchodní instrumenty | Currency market | Konec kurzového závazku | Globální trhy | Bavlna | Yield | Fundamentální obchodník | Inflace spotřebitelských cen | Politické rozhodnutí | Naše prognóza | Federální rezervní banky | Podhodnocený | Devizový trh | Pokles k supportu | Bill Gross | Finanční podmínky | JP Morgan | Japonský Nikkei | Janet Yellen | Nejnovější zpráva | Kupón | Úroveň rezistence | Zlato | Průmysl a zahraniční obchod | MIFID | Fibonacciho úrovně | Ekonomové | JPMorgan Chase | Zveřejnění zpráv | Obchodní bilance | Evropské méně | Samsung | Larry Summers | US akcie | Kalendář ekonomických událostí | Klesající trendová linie | Švédská vláda | SEC | IPO akcií | Důležitý support | Celková inflace | Riziko hospodářského poklesu | Načasování | Futures na ropu | Jádrová inflace v eurozóně | Intervence Tokia | ECB Christine Lagardeová | Dolar | Konjukturální průzkum | PMI index | News | Forexu | Pandemie | ANZ | JPMorgan | Pips | Údaje o nezaměstnanosti | Výprodej | Byznys | Jak si vede USD/CAD | Analytici banky | Pozitivní výhled | Risk | Tomáš Holub | Fiskální stimuly | Zrychlení inflace v eurozóně | Indikátor důvěry | Vydání zprávy | Stav americké ekonomiky | Poradci | Členové OPEC | Růst ekonomiky | Tržní fundamenty | Low | Měnové trhy | Stagflace | Technická analýza USD | EU | Philip Lane | USD/JPY | Konečná sazba | Listopadová bilance zahraničního obchodu | Kalendář událostí | Úřad pro ekonomickou analýzu | Nákup eura | Pravidla obchodního systému | Pokles zásob | Nakupovat | NZDUSD | Rostoucí mzdy | Vysoké ceny | Nastavení sazeb | Lineární regrese | Odvětví | Impulzy | Společná evropská měna | Schodek | David Vagenknecht | ABC | Vysoké zisky | Akciové futures | Úsilí | Ceny ropy a plynu | Monetární politika | Retail | Ekonom | Futures na americké akciové indexy | Průmyslníci | Polská měna | Optimismus | Barclays | Rozhodování | Investment Banking | Ukazatele | VIAC | Fundamentální pozadí | PMI ve službách | Španělsko | Správa | Omyl | Úspěch | Spekulanti | OTC | Sony | Commitment of Traders | Holding | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Obchod | Významné události | Trh s kryptoměnami | Pokles nezaměstnanosti | Moving Average | Ekonomické aktivity | Mzda | Christine Lagarde | SVB | Banka | Volkswagen | Miliardy | Geopolitika | Cíle | Investiční nástroj | Poptávka po ropě | Sterling | Kmen omikron | Základní sazba | Vyšší úroveň | Pravidla systému obchodování | Výnosy | Druhá vlna | Ekonomické zprávy | Komodity | Vyšší inflace | Americký ISM | Vzestupný trend | Směnný kurz dolaru | Ticker | Kanadská centrální banka | IBEX | Pimco | | Likvidní | CNY | Zpracovatelský průmysl | Zlotý | Práce | Šéfka Fedu | Manažeři | Americké akciové indexy | Euro vůči americkému dolaru | ČR | Časové rámce | Covidový šok | Obchodování eura | Nový býčí trh | Vývoj trhu | Analýza | Dubnová inflace | TradingEconomics | Výplaty akcionářům | Obchodní nastavení | Zasedání centrální banky | Začínající obchodníci | Očkování | CAD | Investiční cíle | Inflace v Evropské unii | CNBC | Britský FTSE | Sentiment v eurozóně | Put | Objednávky | Klesající inflace | Session | První obchod | Hry | Kurz EUR | Crédit Agricole | Dánsko | Osobní příjem | DAX 30 | Americké tovární objednávky | Američtí politici | Další pokles | Hyundai Motor | Český HDP | Nákup dluhopisů | Nápad | Silnější americký dolar | Kotace | Normální volatilita | Obchodní výhled | Ekonomický růst | Nezaměstnanost v lednu | Test na koronavirus | Žádosti o podporu | FXTM | Investice firem | Obchodní styl | Odhady HDP | Mojmír Hampl | Technický výhled | Astrazeneca | Komise v přenesené pravomoci | ZIL | Pokles zlata | Země G7 | Američané | MAST | ČNB dnes | Podnikání na kapitálovém trhu | Zlepšení | Přísná měnová politika | L.F. Investment Limited | Zhoršování pandemické situace | Americká centrální banka dnes | Bilance zahraničního obchodu | Počet nezaměstnaných | Nový Zéland | Akcie | Česká vláda | Japonský jen | Meziroční inflace | Zavírací ceny | Target | Rates | Poptávky po dolaru | Sentiment trhu | MF | InstaForex | Kontrakt | Fibonacci | Obchodní příležitosti | Dlouhodobá prognóza pro USD/CAD | Cenová minima | CBOT | Tickové grafy | Podniky | Ministr financí | Japonský index Nikkei | Vyšší výnosy | Prodejní pozice | SPOT | Analytický tým | Ekonomika Japonska | ING Groep NV | Býčí trend | Instrumenty | Zápis z Fedu | Dolarový pár | Philip Morris | Overnight | Decline | Nasdaq | Jan Frait | Ray Dalio | ONS | Investoři i analytici | Index aktivity v sektoru služeb | Odhady analytiků | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Technické potíže | Dopad na sentiment | Inflace v USA | Německá nezaměstnanost | Krátkodobý výhled | Hike | Globální sentiment | Propad indexu | Domácí poptávka | Amazon | Zero Hedge | Stochastic | Carry tradeři | Výroba aut | Údaje o inflaci | Úřady | Zemědělství | Koncern | Omezování nákupů aktiv | Sektor služeb | FOMC | Société Générale | Holubice | Počet občanů | Belgie | Počet zaměstnaných | Měsíční statistiky růstu mezd | Průlom | Oživení v automobilovém průmyslu | AAA | Investment | Prognóza USD/CAD | Platina | Producer Price Index | Statistika | Rate cut | Vývoj ceny | Výraznější pokles | Forwardové ceny | Kryptoměny | Zasedání Rady guvernérů | Obchodování s komoditními futures | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Uvolnit měnovou politiku | Experti HSBC | Zhoršení epidemické situace | Maloobchodní tržby v eurozóně | Británie | Prohlášení | Vladimir Putin | Týdenní nárůst | COT
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

No More 925 Ltd
Nomura
Nomura FX Strategy Research
Nomura Holdings
Nomura Securities
Nomura Securities International
Nomura Securities Research
Non-business rizika
Non-Farm Employment Change
Non-Farm Payrolls

Následující klíčová slova

Nonfarm Payrrolls
Non-Fungible Castle
Non-fungible token
Non-Fungible Tokens
Nongfu Spring
Norbert Nepela
Norbert Rücker
Norddeutsche Landesbank Girozentrale
Nordea
Nordea Bank
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít