Středa 08. únor 2023 01:43
reklama
ProTradery Purple - vyhled
reklama
Purple Trading Tržní fundamenty
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Purple Trading Tržní fundamenty

Klíčová slova - Politici

C:\fakepath\USA-dolar.jpg

Deficit zahraničního obchodu USA loni vzrostl o 12,2 procenta na rekord

07.02.2023 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v loňském roce prohloubil o 12,2 procenta na rekordních 948,1 miliardy USD (21,1 bilionu Kč), protože Američané rekordně nakupovali zahraniční zboží. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu. V samotném prosinci deficit po dvou měsících prudkého poklesu stoupl meziměsíčně o 10,5 procenta, protože dovoz se zvýšil a vývoz dále klesl.
img

„Plná nákupní centra“ před Vánoci klamala. Prosincový propad maloobchodních tržeb je jeden z největších v historii, za potraviny pak vůbec největší

07.02.2023 „Plná nákupní centra“ a „plné restaurace“ v předvánočním čase klamaly. Teď je to oficiální. Maloobchodní tržby se v prosinci propadly jedním z nejvýraznějších temp v historii. Pád o 7,3 procenta je hlubší, než předpokládaly všechny expertní odhady. Experti oslovení agenturou Bloomberg očekávali ve střední hodnotě svých odhadů meziroční pokles maloobchodních tržeb pouze o 5,5 procenta. Nečekaně výrazný je také meziměsíční propad, tedy pokles tržeb mezi loňským listopadem a prosincem, jenž činí 0,7 procenta. To o stabilizaci v oblasti maloobchodní tržeb nesvědčí.
img

Navyšování věku odchodu do důchodu se děje i v řadě jiných zemí EU, Česko by nebylo výjimkou. Penzijnímu systému by pomohlo, vláda má po prezidentské volbě jedinečnou šanci jej prosadit

06.02.2023 Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka už loni uvedl, že navýšení věku odchodu do důchodu je v ČR nevyhnutelné, a to nejpozději kolem roku 2030. Nyní téma vrací na stůl další vrcholní politici vládní pětikoalice, například šéfka sněmovny Markéta Adamová Pekarová, která ovšem krok podmiňuje širší reformou penzí.
img

Zvýšení daně z nemovitosti rozevře příjmové nůžky mezi bohatými a chudšími, mezi vlastníky nemovitostí a nájemníky. Pokud už zvyšovat, ať peníze zůstanou obcím

06.02.2023 Už od příštího roku se v Česku podle všeho zvedne daň z nemovitosti. S myšlenkou jejího zvýšení si vážně pohrává ministerstvo financí. Někteří politici vládní pětikoalice pak přibližují, že by se mohla zvýšit na dvojnásobek stávající úrovně. Česko by i tak patřilo mezi ty země OECD, které nemovitosti zdaňují vůbec nejméně.
C:\fakepath\Scholz-Meloni.jpg

Scholz a Meloniová chtějí těsnou spolupráci, italská premiérka navštíví Kyjev

05.02.2023 Německá vláda chce těsně spolupracovat i s novým italským vedením v čele s pravicovou premiérkou Giorgiou Meloniovou. Obě země mají politicky, hospodářsky i kulturně úzké vazby, uvedl sociálnědemokratický (SPD) německý kancléř Olaf Scholz po pátečním jednání s šéfkou italské vlády v Berlíně. V centru rozhovorů mezi oběma šéfy vlád byly migrace a energetická krize, oba vyzdvihli jednotu v podpoře Ukrajiny proti ruské agresi. Meloniová oznámila, že Kyjev navštíví ještě před prvním výročím zahájení ruské invaze, které připadá na 24. února.
img

Ray Dalio říká, že hotovost je díky růstu sazeb atraktivnější než akcie a dluhopisy

03.02.2023 Ray Dalio, miliardář a investor, vyjádřil přesvědčení, že hotovost je atraktivní investicí a podle něj je v době rostoucích sazeb atraktivnější než akcie a dluhopisy.
img

Ranné zhrnutie (01.02.2023)

01.02.2023 Americké indexy ukončili včerajšie obchodovanie výrazne vyššie pred veľmi očakávaným rozhodnutím FEDu. S&P 500 vyskočil o 1,46 %, Dow Jones sa posunul o 1,09 % vyššie a Nasdaq o 1,67 %. Russell 2000 vzrástol o 2,07 %.
img

Česká ekonomika je v recesi, ta ale nepotrvá dlouho

31.01.2023 Český statistický úřad dnes zveřejnil předběžný odhad hrubého domácího produktu (HDP) za čtvrtý kvartál. Ekonomika podle nových dat poklesla mezikvartálně o 0,3 % a meziročně o 0,4 %. Česká republika tak upadla do mírné technické recese.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Podle Pavla jsou reformy penzí a daní nezbytné, je nutné je lidem vysvětlit

30.01.2023 Podle zvoleného prezidenta Petra Pavla jsou reformy penzí a daní pro Česko nezbytné, není možné je dál odkládat a je potřeba je lidem začít vysvětlovat. Řekl to včera večer v rozhovoru pro televizi Nova. Přibližování obou reforem zmínil jako součást svého plánu ve funkci. O důchodové reformě se v ČR debatuje léta. Zatím se ji nepodařilo prosadit a nenašla se na ní širší politická shoda. Podle expertů je potřeba změnit i nastavení daní. Vláda reformu penzí chystá.
img

Japonský jen a BoJ: Co byste měli vědět

26.01.2023 V posledních několika týdnech investoři a obchodníci zaměřili svou pozornost na japonský jen i na japonskou ekonomiku. Bank of Japan v prosinci překvapila analytiky trhu, když nečekaně změnila část své měnové politiky. V tomto blogu vysvětlíme, proč se japonský jen dostal na titulní stránky finančních zpravodajských serverů a jak rozhodnutí Bank of Japan ovlivnilo hodnotu měny této země.
C:\fakepath\dedek-25012023-2.jpg

FXstreet.cz přináší rozhovor s členem bankovní rady ČNB Oldřichem Dědkem

25.01.2023 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s končícím členem bankovní rady ČNB. V rozhovoru jsme si povídali o tom, co pomáhá držet silnou českou korunu i bez intervencí ČNB, jaká jsou inflační očekávání v tuzemské ekonomice nebo jak moc jsou v Česku předražené nemovitosti. Řeč přišla také na to, co centrální banka sleduje především a za jakých okolností by bylo potřeba ještě zvýšit úrokové sazby nebo zda bychom s eurem měli nižší nebo vyšší inflaci. Profesor Dědek také prozradil, čemu se hodlá věnovat po skončení svého mandátu v bankovní radě.
img

Těsně před volbami se prudce zlepšila spotřebitelská nálada Čechů, prakticky nejvýrazněji v historii. To pomůže Pavlovi k pravděpodobnému vítězství

24.01.2023 Spotřebitelská nálada Čechů se těsně před prvním kolem prezidentské volby prudce zlepšila. Příslušný ukazatel poskočil o 7,4 bodu, což je druhý nejvyšší meziměsíční nárůst v celé historii sledování od roku 2003. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad. Sběr dat probíhal převážně v první polovině ledna 2023, před prvním kolem prezidentské volby.
C:\fakepath\Argentina-Brazilie.png

Argentina a Brazílie plánují společnou měnu, připojit by se mohly další země

23.01.2023 Brazílie a Argentina plánují vytvořit společnou měnu, připojit by se k ní mohly i další země regionu. Informují o tom místní média v souvislosti s návštěvou brazilského prezidenta Luize Inácia Luly da Silva v Argentině. Jde o první zahraniční cestu Luly od jeho nástupu do úřadu začátkem ledna, v Buenos Aires se Lula také v úterý zúčastní summitu Společenství latinskoamerických a karibských států (CELAC).
img

Česko letos asi spadne do recese, koruna ale přesto dále sílí. To je ale paradoxy

23.01.2023 Doma není nikdo prorokem, říká se. Tak posuďme, jak vidí letošní výkon české ekonomiky v zahraničí. Lednové prognózy hovoří poměrně jasně: skončí v recesi. Americká banka Morgan Stanley jí předpovídá pokles o 0,9 procenta, italská banka UniCredit o 0,6 procenta a třeba švýcarská Credit Suisse nebo americká Citi o 0,7 procenta. Neměla by to však být žádná hluboká recese. Půjde spíše o pokračování technické recese, do níž Česko velmi pravděpodobně (čísla ČSÚ se teprve ještě dozvíme) zabředlo už v loňském druhém pololetí.
img

Česko letos čeká recese, i když jen mělká. Platíme účty za pandemii

20.01.2023 Lednové prognózy letošního výkonu české ekonomiky hovoří poměrně jasně: letos skončí v recesi. Americká banka Morgan Stanley jí předpovídá pokles o 0,9 procenta, italská banka UniCredit o 0,6 procenta a třeba švýcarská Credit Suisse nebo americká Citi o 0,7 procenta. Neměla by to však být žádná hluboká recese. Půjde spíše o pokračování technické recese, do níž Česko velmi pravděpodobně (čísla se teprve ještě dozvíme) zabředlo už v loňském druhém pololetí.
C:\fakepath\trader-18012023-56-zm.jpg

Chilská vláda odmítla vznik nového dolu na meď u rezervace vzácných tučňáků

18.01.2023 Výbor chilské vlády dnes odmítl povolit vznik nového rozsáhlého dolu na železo a měď, který se měl nacházet u rezervace hostící vzácné tučňáky Humboldtovy. Informovala o tom agentura Reuters. Proti vzniku dolu byli ekologové, kteří se obávali nenapravitelných škod na životním prostředí. Společnost Andes Iron, která chtěla nový důl vybudovat, uvedla, že se proti rozhodnutí vlády odvolá.
C:\fakepath\roubini-16012023.jpeg

Roubini predikuje stagflaci

16.01.2023 Nouriel Roubini byl hostem na francouzském YouTube kanálu Thinkerview. V rozhovoru trvajícím přes dvě hodiny se věnoval především abstraktním principům toho, proč lidé a politici nechtějí vidět rizika a nebezpečí současnosti. Pro investory byla nejzajímavější část, kdy Roubini mluvil o bezprostředním vývoji světové ekonomiky. Málokoho asi překvapí, že Roubini vidí budoucnost černě. Jak hodnotí současnou měnovou politiku amerického Fedu?
img

Ekonomický kalendár: Americký sviatok, prejav guvernéra BoE Baileyho

16.01.2023 Futures trhy poukazujú na mierne vyššie otvorenie prvej európskej obchodnej seansy nového týždňa. NZD a GBP sú najvýkonnejšie meny G10, zatiaľ čo JPY, CHF a AUD najviac zaostávajú. Ropa a drahé kovy klesajú, zatiaľ čo kryptomeny zaznamenávajú malé zisky.
img

Zaměření na inflaci ve Spojeném království a maloobchodní tržby v USA

13.01.2023 Příští týden se očekává, že v centru pozornosti budou zprávy o inflaci ve Spojeném království a eurozóně a údaje o maloobchodních tržbách z USA a Spojeného království. Zatímco rostoucí spotové ceny zlata přitahovaly minulý týden pozornost investorů a obchodníků, Světové ekonomické fórum v Davosu a několik zpráv týkajících se některých významných ekonomik nabídne proud cenných finančních údajů.
img

Ropná válka Západ vs. Rusko si začíná vybírat svou daň

13.01.2023 Podle představitelů a organizátorů kampaní z Ukrajiny tato zjištění ilustrují efektivitu cílení na ropné příjmy Ruska a zdůrazňují potřebu, aby západní politici zvýšili finanční tlak na Moskvu, čímž by pomohli Kyjevu zvítězit.
img

Fidelity International: Nový zlatý věk pro čínský investiční sektor

11.01.2023 Rychle rostoucí odvětví investic a správy majetku v Číně přichází do svého zlatého věku. Pevninské čínské trhy jsou prostě příliš velké na to, aby je bylo možné ignorovat, a pro zbytek světa budou atraktivní dlouhodobou investiční destinací.
img

Analýza společnosti Invesco: Šest novoročních předsevzetí pro investory

11.01.2023 Federální rezervní systém (FED) a další centrální banky zpřísňovaly mnohem více než se očekávalo, protože inflace byla mnohem horší, než se předpokládalo.
img

Česko zažívá boom solárních elektráren. Zelené zdroje ale tuzemskou, ani evropskou energetiku nespasí, proto ostatně Němci tak horečně budují terminály na plyn

10.01.2023 Česko zažívá pořádný solární boom. Loni bylo v zemi zprovozněno 33 760 fotovoltaických elektráren s celkovým výkonem 288,8 megawatt, vyplývá z dnes zveřejněných údajů Solární asociace. To představuje meziroční nárůst o 366 procent. Postupně se zvyšuje také průměrná velikost elektráren.
img

Armageddon nečekejme, na investování je brzy

10.01.2023 Výkon světové ekonomiky v roce 2022 podle všeho poprvé v historii překonal psychologickou hranici 100 bilionů dolarů (odpovídá zhruba 2270 bilionům korun). V letošním roce jí ale hrozí recese.
img

Zlato se blíží sedmiměsíčnímu maximu kvůli zápisu z jednání FEDu, který naznačuje pomalejší zvyšování sazeb

05.01.2023 Ceny zlata se ve čtvrtek zvýšily na skoro sedmiměsíční maximum poté, co zápis ze zasedání FEDu v prosinci ukázal, že politici jednoznačně podpořili pomalejší zvyšování úrokových sazeb, a to poskytlo určitou úlevu trhům s kovy, které jsou sužovány rostoucími výpůjčními náklady.
img

Akcie v roce 2022: Globalizace na rozcestí

05.01.2023 Rok 2022 vstoupí do historie jako ten, kdy byla ničím neomezovaná globalizace let 1980-2021 brutálně ukončena ruskou invazí na Ukrajinu. Ta jasně ukázala, že se svět řítí vstříc novému světovému řádu a rozděluje se na dva hodnotové systémy. Globální dodavatelské řetězce a technologie teď budou z pudu sebezáchovy izolované v uzavřených systémech. Rozvinutý svět zároveň urychluje zelenou transformaci. Může se tak zdát, že všechny cesty vedou k inflaci. My se na rok 2022 podíváme z geopolitické perspektivy a z perspektivy akciových trhů.
img

Naše „zelenání“ zaplatí naše děti, i s úroky

03.01.2023 Z hlediska evropské energetiky válka na Ukrajině v roce 2022 jenom uspíšila proces, který měl přijít tak jako tak. Zdražila fosilní paliva. Inflace, která v důsledku toho panuje, měla nastat i bez války. Jen by byla rozprostřena do delšího časového úseku. Ač se to zatím příliš nezdá, válka tak vlastně odhaluje, že zelená agenda EU je zatím prakticky neuskutečnitelná, stejně jako Green Deal.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 2. ledna 2023

02.01.2023 Reserve Bank of India ve své zprávě z 29. prosince oznámila, že kryptoměny jsou vysoce volatilní a vykazují vysokou korelaci s akciemi, a to způsobem, který zpochybňuje tvrzení, že virtuální digitální aktiva jsou vzhledem k údajným inflačním přírůstkům alternativním zdrojem hodnoty.
C:\fakepath\Chorvatsko-euro.jpg

Chorvatsko vstupuje 1. ledna do schengenského prostoru a eurozóny

01.01.2023 Chorvatsko 1. ledna 2023 vstoupí do schengenského prostoru, díky čemuž se cesty Čechů do oblíbené prázdninové destinace obejdou bez hraničních kontrol. Současně Chorvatsko zavádí euro, které nahradí dosud používané kuny. Velká očekávání má ze vstupu do Schengenu a přijetí jednotné evropské měny cestovní ruch, na němž ekonomika čtyřmilionové země z velké části stojí.
img

Graf dne - USDJPY (28.12.2022)

28.12.2022 Japonský jen je ve středu nejslabší měnou skupiny G10, což je důsledkem názorů centrálních bankéřů, které vyjádřili na posledním zasedání Bank of Japan. Bankéři ujistili, že nedávná nečekaná úprava tolerančního pásma výnosů by neměla být považována za krok k utaženější měnové politice. Guvernér BOJ Haruhiko Kuroda uvedl, že „banka bude usilovat o dosažení cenového cíle udržitelným a stabilním způsobem, doprovázeným růstem mezd a pokračováním uvolňování měnové politiky s kontrolou výnosové křivky. Politici diskutovali o známkách růstu mezd a pozitivního hospodářského vývoje, ale shodli se, že je vhodné prozatím zachovat uvolněnou politiku. Minulý týden BoJ zvýšila horní hranici tolerančního pásma pro 10leté státní dluhopisy na 0,5 % z 0,25 %, což posunulo výnos na 0,49 %. To je úroveň, které jsme nebyli svědky od roku 2015.
img

Dolar na vrcholu

26.12.2022 Miliardář a "dluhopisový král" Jeffrey Gundlach se domnívá, že Federální rezervní systém zvýší v únoru úrokové sazby o dalších 50 bazických bodů a sazby by mohly příští rok dosáhnout vrcholné úrovně 5 %.
img

Musk nechá uživatele twitteru hlasovat, zda má zůstat v čele společnosti

19.12.2022 Miliardář Elon Musk nechá uživatele twitteru hlasovat, zda má zůstat v čele společnosti. V noci na dnešek na twitteru napsal, že se výsledkům ankety podřídí. Na firmu se snáší kritika za nová pravidla a blokování novinářských účtů. "Mám rezignovat na funkci šéfa Twitteru? Budu se držet výsledků tohoto průzkumu,“ napsal Musk. Uživatelé mohou hlasovat "ano" nebo "ne".
img

EU pohrozila Twitteru sankcemi kvůli zablokování účtů novinářů

16.12.2022 Evropská unie pohrozila společnosti Twitter sankcemi kvůli tomu, že zablokovala několika novinářům účty na své sociální síti. Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová označila krok firmy Elona Muska za znepokojivý. Tvrdě ho kritizuje také Německo, podle něhož není možné svobodu tisku libovolně zapínat a vypínat. Výhrady má i Británie.
img

Učitelé mají už brzy brát průměrně přes 60 tisíc korun měsíčně, schválili poslanci. Pokud ale neřeknou, kde na to vezmou, jde o populismus na účet daňového poplatníka

16.12.2022 Učitelé dostávají od politiků slibnou nadílku pod stromeček. Poslanci dnes v prvním kole schvalování podpořili, aby učitelé od roku 2024 dostávali minimálně 1,404násobek hrubé měsíční mzdy předminulého roku. V roce 2024 tak mají mít průměrně bezmála 57 200 korun měsíčně, zatímco v roce 2025 dokonce bezmála 60 900 korun. Loni měli průměrně zhruba 46 800 korun. Průměrný učitelský plat by tedy mezi lety 2021 a 2025 o více než 30 procent.
img

GBPUSD klesá, protože obchodníci strávili zvýšení BoE

15.12.2022 Pár GBP/USD dnes klesl o více než 200 pipů, když investoři vstřebávali poslední rozhodnutí BoE zvýšit úrokové sazby o 50 bazických bodů na 3,5 %, což je 14leté maximum. Tento krok byl již trhem oceněn a samotné rozhodnutí nebylo jednomyslné, když dva politici prosazovali ponechání sazby beze změny, což naznačuje, že centrální bankéři si všímají skutečnosti, že zpřísňování podmínek má negativní dopad na ekonomiku. Dnešní zvýšení sazeb následovalo po chladnějším než očekávaném tisku indexu spotřebitelských cen na začátku tohoto měsíce, který ukázal, že inflace ve Spojeném království v listopadu zpomalila na 10,7 % z 41letého maxima 11,1 % v předchozím měsíci, a někteří investoři očekávají, že BoE ztratí proces zpřísňování. Mezitím včera Fed podle očekávání zvýšil sazby o 50 bazických bodů, nicméně revize projekcí úrokových sazeb směrem nahoru posílila americký dolar.
img

BREAKING: GBP klesá, protože BoE zvýšila sazby o 50 bazických bodů

15.12.2022 Bank of England oznámila rozhodnutí o měnové politice ve 13:00. Centrální banka podle všeobecného očekávání zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 50 bazických bodů na 3,50 %. Bank of England na svém prosincovém zasedání odhlasovala většinou 6-3 hlasů zvýšení úrokových sazeb o 50 bb na 3,5 %, což je menší zvýšení než minulý měsíc, neboť politici se snaží omezit inflaci v obavách z hrozící hospodářské recese. Dva členové upřednostnili zachování bankovní sazby na úrovni 3,0 % a jeden člen upřednostnil zvýšení bankovní sazby o 75 bazických bodů na 3,75 %. Poslední zvýšení sazeb posunulo náklady na půjčky na nejvyšší úroveň od konce roku 2008.
C:\fakepath\Binance.jpg

Reuters: Americké úřady se neshodnou, zda obvinit kryptoměnovou burzu Binance

14.12.2022 Žalobci amerického ministerstva spravedlnosti se neshodnou v tom, zda ukončit několikaleté vyšetřování kryptoměnové burzy Binance a obvinit ji z trestné činnosti. S odkazem na své zdroje to uvedla agentura Reuters. Firmě, která je největší kryptoměnovou burzou na světě a která v úterý po vlně výběrů přechodně zastavila výběry stablecoinu USDC, se podle jejího dnešního vyjádření vracejí na účty vklady.
img

Ropa po zveřejnění iniciativy demokratů opět pod tlakem 📉

08.12.2022 Před časem jsme byli svědky oživení na trhu s ropou v důsledku úniku z ropovodu Keystone, kvůli němuž již bylo zahájeno federální vyšetřování. Ropa však začala klesat poté, co trhy obletěly zprávy naznačující, že někteří senátoři v Kongresu přišli s novou iniciativou na zvýšení zdanění "velkých ropných" společností s cílem zvýšit rozpočtové příjmy. Kromě zvýšení zdanění chtějí senátoři přimět ropné společnosti k výraznému zvýšení produkce. Politici jsou zjevně znepokojeni proinflačním růstem cen ropy v USA. V důsledku toho se "černé zlato" opět dostalo pod tlak a vrací velkou část svých dřívějších zisků.
img

Invesco: Nezapomenutelný prosinec pro světovou ekonomiku

08.12.2022 1. Změny v čínské politice covidu. Čína provádí významné a pozitivní změny své politiky ohledně covidu. Minulý týden Čína oznámila novou iniciativu na podporu dalšího očkování starších osob a nedávno také zmírnila požadavky na testování covidu v některých velkých městech. Investoři tyto zprávy přijali velmi pozitivně, což vedlo k růstu čínských akcií. Objevily se také zprávy, že Čína možná tento týden oznámí nový, méně přísný soubor národních opatření v oblasti covidu, což by mohlo být pro ekonomiku stimulující a mohlo by to čínským akciím poskytnout další silný impuls.
img

Státy EU stále nemají jasno ve stropu cen pro plyn, jednají o 220 eurech

07.12.2022 Sjednotit pohled zatím rozdělených zemí Evropské unie na možné zavedení cenového stropu pro případ výrazného zdražení plynu se v těchto dnech pokouší české předsednictví bloku. Velvyslanci členských států mají dnes na stole upravený návrh, podle něhož by nejvyšší cena za plyn prodávaný na klíčovém virtuálním trhu Title Transfer Facility (TTF) mohla být 220 eur (zhruba 5350 Kč) za megawatthodinu místo 275 eur původně zamýšlených Evropskou komisí (EK).
img

BREAKING: CAD posiluje, protože BoC zvýšila úrokové sazby na 4,25 %

07.12.2022 Kanadská centrální banka podle všeobecného očekávání zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 50 bazických bodů na 4,25 %, čímž se výpůjční náklady dostaly na nejvyšší úroveň od roku 2008. Politici dodali, že také pokračují v politice kvantitativního zpřísňování. Do budoucna bude centrální banka zvažovat, zda je třeba základní úrokovou sazbu dále zvýšit, aby se nabídka a poptávka vrátily do rovnováhy a inflace se vrátila k cíli. Rada guvernérů nadále vyhodnocuje, jak přísnější měnová politika působí na zpomalení poptávky, jak se řeší problémy s nabídkou a jak reaguje inflace a inflační očekávání.
img

BREAKING: USDCAD dosáhl 4týdenního maxima, ropa zůstává pod tlakem

06.12.2022 Pár USD/CAD v úterý vyskočil na nejvyšší úroveň od začátku listopadu, protože nižší ceny ropy a oživující americký dolar nadále vyvíjejí tlak na kanadskou měnu, která je silně korelovaná s cenami ropy.Zítra se investoři zaměří na rozhodnutí Bank of Canada o úrokových sazbách. Peněžní trhy obecně očekávají, že BoC zvýší svou klíčovou sazbu pomalejším zvýšením o 25 bazických bodů, ale druhé zvýšení o 50 bazických bodů v řadě není vyloučeno, protože politici zvažují rostoucí inflaci a zpomalující ekonomiku.
img

Inflace v eurozóně poprvé za 1,5 roku zpomalila

01.12.2022 Inflace v eurozóně poprvé za 1,5 roku zpomalila a dala záblesk naděje Evropské centrální bance, která se snaží potlačit nejhorší šok spotřebitelských cen v eurozóně.
img

BREAKING: US100 rastie, USD klesá na základe komentárov od Powella

30.11.2022 Americký dolár oslabuje, zatiaľ čo akcie sa posunuli smerom nahor po holubičom komentári šéfa Fedu Powella. Počas jeho prejavu v Brookings Institution Powell povedal:
img

Výhled Fidelity International na rok 2023

29.11.2022 V letošním roce jsme byli svědky několika otřesů. Dopad událostí, které se odehrály v tomto roce, budeme pociťovat ještě dlouho, i v roce následujícím. Zejména se to týká tragických důsledků války na Ukrajině. Z finančního hlediska byl hlavní změnou posun v měnové politice, od režimu podporujícího globální finanční trhy, k nastavení měnové politiky zaměřené na zkrocení inflace.
img

Rezignovala Česká národní banka na boj s inflací? Odborný pohled je složitější, vždyť například její současná měnová politika Česko dlouhodobě spíše přiblíží euru než samo další zvedání úrokových sazeb

27.11.2022 Rezignovala Česká národní banka na boj s inflací, jak v týdnu zaznělo v rámci prezidentské kampaně? Laikovi se to zdát může, odborný pohled je složitější. Vždyť jen za posledních šest měsíců vydala na boj s inflací ze svých devizových rezerv v přepočtu více než 700 miliard korun. To se tedy rozhodně nejeví jako rezignace.
img

Americký pre-market 25. listopadu: Americký akciový trh stojí po Dni díkůvzdání na místě

25.11.2022 Globální akciové indexy a forexové páry se v pátek obchodují smíšeně uprostřed utlumeného sentimentu na trhu. Státní dluhopisy vzrostly po obnovení obchodování po Dni díkůvzdání v USA. Evropské akciové indexy zůstávají stabilní. Futures kontrakty na indexy S&P 500 a Nasdaq 100 mírně vzrostly po nedávných komentářích představitelů Federálního rezervního systému, kteří podporovali pomalejší tempo zvyšování úrokových sazeb.
img

Cena bitcoinu stále stagnuje, ale „velryby“ jsou aktivní 📌

24.11.2022 Nálada na trhu kryptoměn se včera zlepšila díky pozitivní reakci indexů na zápis z FOMC a zprávám od společnosti Genesis Capital, která potvrdila partnerství s investiční bankou Moelis. Bitcoin však stále konsoliduje a není schopen vystoupat nad 17 000 USD, což signalizuje, že ne všechny problémy způsobené FTX jsou minulostí:
img

🚀US500 roste po zveřejnění zápisu FOMC

23.11.2022 Právě byl zveřejněn zápis z posledního zasedání FOMC. Zveřejnění bylo vnímáno jako holubičí a vyvolalo pohyby na trzích.  Výsledkem byl prudký nárůst Wall Strret inidces, zatímco USD se posunul na jih.
img

Americký pre-market 23. listopadu: trh po včerejším vzestupu nevykazuje žádné zisky

23.11.2022 Futures na americké akciové indexy otevřely poblíž včerejšího maxima a pokračovaly v růstu stejně jako evropské akciové indexy, které zůstávají během pravidelné seance stabilní. Investoři čekají na zveřejnění zápisu z posledního zasedání Federálního rezervního systému. Budou hledat náznaky toho, že by se tempo zvyšování sazeb mohlo zpomalit již letos v prosinci.
C:\fakepath\APEC.jpg

Většina zástupců asijských a tichomořských ekonomik odsoudila ruskou invazi

20.11.2022 Většina zástupců Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) včera v prohlášení na závěr dvoudenního summitu v Bangkoku odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu. Shodu nicméně země nenašly, píše s odkazem na diplomatické zdroje agentura Kjódó.
img

EUR mírně oslabuje po holubičích zprávách agentury Bloomberg

16.11.2022 Dolar vůči euru mírně posílil poté, co zdroje agentury Bloomberg z Evropské centrální banky naznačily, že politici na prosincovém zasedání pravděpodobně podpoří menší zvýšení sazeb o 50 bb
C:\fakepath\Biden2.jpg

Americký Prezident Biden dorazil na Bali, kde se chystá summit zemí G20

13.11.2022 Americký prezident Joe Biden už dorazil do dějiště nadcházejícího summitu velkých světových ekonomik G20 na indonéském ostrově Bali. V pondělí se tam sejde s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem a podle Bidenova bezpečnostního poradce Jakea Sullivana čeká šéfa Bílého domu několikahodinové jednání, během nějž chce být "zcela otevřený a upřímný".
C:\fakepath\akcie-11112022.png

Index S&P 500 vyskočil o vyše 5%, čo ďalej?

11.11.2022 Akciové trhy si užili silné zisky a posunuli index S&P 500 o 5 % vyššie, keďže investori nakupovali akcie po zverejnení údajov o inflácii z USA.
C:\fakepath\biden3.jpeg

Biden burcoval voliče opět slovy o ohrožení demokracie

08.11.2022 Americký prezident Joe Biden při svém posledním mítinku před volbami opět vyzval voliče k obraně ohrožené demokracie. Ve Spojených státech se dnes volí nové složení celé Sněmovny reprezentantů a třetiny Senátu. Tyto volby budou klíčové pro další průběh Bidenova funkčního období v Bílém domě.
img

Twitter bude rušit parodické účty, které nebudou jasně označené jako parodie

07.11.2022 Parodické účty na twitteru, které se budou vydávat za profily známých osobností, ale neuvedou jasně, že jde o parodii, budou bez varování trvale zrušeny. Na svém twitterovém profilu to oznámil nový majitel firmy Twitter Elon Musk. Dříve platforma před pozastavením vydávala varování, ale vzhledem k tomu, že Twitter zavádí plošné ověřování, žádné varování už nebude, a také žádné výjimky.
img

Média: Twitter kvůli volbám odkládá ověřovací ikony pro předplatitele

07.11.2022 Americká internetová společnost Twitter odkládá poskytování ověřovacích modrých ikon předplatitelům nové služby na dobu po úterních volbách ve Spojených státech. Informoval o tom dnes list The New York Times (NYT), který se odvolává na interní dokument a na zdroje obeznámené s rozhodnutím podniku.
img

COP27 je na dně, ale není mimo hru

04.11.2022 KLIMA: 27. dvoutýdenní konference OSN o klimatu začíná 6. listopadu v Egyptě s drobným očekáváním. Politici se potýkají s velkými rozptylujícími faktory, jako je válka na Ukrajině, obavy o energetickou bezpečnost, geopolitické napětí a oslabující ekonomiky. Letošní rok se zaměří spíše na urychlení implementace, než na nové velké závazky a nedávné extrémní počasí a hostitelství Afriky udá změnu tónu směrem k adaptaci na klimatickou změnu stejně jako k jejímu zmírňování. Změna klimatu však stále stoupá v zájmu veřejnosti a investice do obnovitelných zdrojů energie zaznamenávají silný růst.
img

Inflace v USA stále není pod kontrolou: FED opět zvýšil úrokové sazby o 0,75 procent

03.11.2022 Americký FED dnes přistoupil k dalšímu razantnímu zvýšení úrokových sazeb. Ty se počtvrté v řadě zvedly o 75 bazických bodů do pásma 3,75-4,00 procenta. Trhy toto rozhodnutí očekávaly, a to především kvůli přetrvávajícím inflačním tlakům v americké ekonomice. Celková inflace v USA se sice minulý měsíc snížila na 8,2 %, analytici však čekali pokles na 8,1 %. Zásadní byl také vývoj jádrové inflace, která dosáhla 6,6 %, což je nejvíce za posledních 40 let. Zvýšení sazeb o méně než 0,75 procent by tak byl pro trhy výrazným zklamáním.
C:\fakepath\Shell.jpeg

Shell zatím daň z mimořádných zisků v Británii neplatí, legálně se jí vyhne

02.11.2022 Britská společnost Shell, která patří k největším producentům ropy na světě a která citelně vydělává na energetické krizi v Evropě, zatím daň z mimořádných zisků v Británii platit nebude. Legálně využívá možností, jak platbu takové daně oddálit nebo snížit na nulu. To je podle komentátora listu Financial Times (FT) Davida Shepparda jeden z důkazů, že vláda systém dobře nepromyslela a musí jej přepracovat, což znamená hlavně zjednodušit.
img

Ranné zhrnutie (02.11.2022)

02.11.2022 Tri hlavné americké indexy ukončili včerajšiu seansu nižšie, zatiaľ čo investori očakávajú dnešné zasadnutie Fedu. S&P 500 klesol o 0,41 %, Dow Jones klesol o 0,24 % a Nasdaq stratil 0,89 %.
img

Investiční profesionálové utíkají k hotovosti jako nikdy za dvacet let. Trvalejší růst akcií je ale na dohled, kanadská centrální banka zahájila otočku měnové politiky

01.11.2022 Zkušení investiční profesionálové utíkají k hotovosti jako nikdy v uplynulých více než dvaceti lety. Klíčový závěr pravidelného šetření Bank of America podtrhuje současnou povadlou náladu trhů a burz. Nejde o maličkost. Šetření se v první polovině října účastnilo 326 manažerů investičních fondů. Dohromady obhospodařují majetek v přepočtu za skoro 24 bilionů korun, což zhruba odpovídá čtyřnásobku ročního českého hrubého domácího produktu.
img

Změnou času letos Česko ušetří 75 milionů korun, kvůli energetické drahotě. Je to pořád málo, aby se změna času vyplatila

29.10.2022 O tomto víkendu se opět odehraje změna času, která už vůbec neměla být. Evropští poslanci už před třemi lety podpořili plán na zrušení povinného střídání standardního a letního času. Ke zrušení mělo dojít loni. Jenže kvůli covidové pandemii se rušení střídání času odložilo.
img

Vláda daně zvedat nemusí, škrtat v rozpočtu moc také ne. Ke splnění podmínek přijetí eura jí postačí „daň inflační“. GRAFICKY

27.10.2022 Akcie ČEZ včera na pražské burze reagovaly zřetelně pozitivně na výsledek úterního podvečerního sněmovního jednání. Akcie energetické společnosti posílily oproti předvčerejšku o více než čtyři procenta. Dnes přidávají další více než procento. Pochopitelně, svědčí jim zejména fakt, že Pirátská strana v úterý stáhla svůj požadavek na zavedení daně z mimořádných zisků platné zpětně už za letošní rok. Daň tak podle všeho bude platit až od roku 2023.
img

Energetická krize – až moc plynu

27.10.2022 Kvůli teplému počasí a úspěšným nabídkám na dodávky se zařízení zaplní jestě dříve, než Evropané zapnou termostaty. Ceny plynu jsou mnohem nižší než byly v létě, jsou asi třetinové.
img

Ministr financí Stanjura by se měl dnes distancovat od požadavku Pirátů na zavedení mimořádné daně už za letošek. Zítra totiž jinak hrozí opětovný propad akcií ČEZ i bank a mnohamiliardové ztráty akcionářů

23.10.2022 Piráti stále trvají na zavedení daně z mimořádného zisku uvalené už na letošní zisk. Zvažují, že podají příslušný pozměňovací návrh k projednávané sněmovní legislativě. Ministr financí Zbyněk Stanjura přitom ve středu uvedl, že se kloní spíše k variantě daně vypočítávané až ze zisku příštího roku. Stanjurovo středeční prohlášení uklidnilo pražskou burzu, na které se obchoduje hned několik akciových titulů, na něž se daň má vztahovat.
img

Piráti trvají na mimořádné dani už za letošek. V pondělí proto hrozí opětovný propad akcií ČEZ i bank a mnohamiliardové ztráty akcionářů

21.10.2022 Piráti stále trvají na zavedení daně z mimořádného zisku uvalené už na letošní zisk. Ministr financí Zbyněk Stanjura přitom ve středu uvedl, že se kloní spíše k variantě daně vypočítávané až ze zisku příštího roku. Stanjurovo středeční prohlášení uklidnilo pražskou burzu, na které se obchoduje hned několik akciových titulů, na něž se daň má vztahovat.
img

Invesco: Evropské akcie – Rozplétání tržní skepse

21.10.2022 Trhy se v současné době potýkají se spoustou dalších změn, například s vysokou inflací a rostoucími úrokovými sazbami – a s jejich potenciálními důsledky pro ekonomiku a korporátní zisky. Lepší pochopení toho, co v současné době trhy promítají do cen, lze využít při vyhledávání příležitostí, které se na trhu objevují. Nyní začínáme pozorovat zisková varování u ekonomicky citlivějších společností, a to v důsledku kombinace slabší než očekávané koncové poptávky a vyšších nákladů.
C:\fakepath\trader-20102022-32-zm.jpeg

Trussová rezignovala na funkci britské premiérky, ve které byla šest týdnů

20.10.2022 Liz Trussová rezignovala na funkci britské premiérky. Novinářům to oznámila po dnešním jednání s nejvyššími představiteli Konzervativní strany. V úřadu byla něco málo přes šest týdnů. V čele vlády zůstane, dokud konzervativci nezvolí svého nového vůdce či vůdkyni. Tato volba podle předsedy Výboru 1922 Grahama Bradyho nebude trvat déle než do pátku 28. října. Má být tedy výrazně kratší než poslední volební proces konzervativců, který začal 7. července rezignací Borise Johnsona a uvedením do funkce Trussové 6. září.
img

BTC vstupuje do nové fáze medvědího cyklu: je před ním nové dno?

20.10.2022 Bitcoin se stále pohybuje v úzkém rozmezí 19 až 20 tis. USD. Je uvězněn v tomto rozmezí a nemůže z něj uniknout kvůli nízké obchodní aktivitě. Býčí sentiment také postupně klesá, což může naznačovat novou fázi medvědího trhu.
img

GBP/USD: Tak atraktivní a nebezpečná libra

17.10.2022 Medvědům na páru GBP/USD se minulý týden nepodařilo překonat rozhodující úroveň supportu 1,1000. Přes všechny vynaložené pokusy tato cenová bariéra odolala a nedovolila páru přejít do oblasti čísel 9–8. V důsledku toho se iniciativy chopili kupující, kteří zorganizovali 300bodový korekční růst. Vzestupná rally však také uvázla poměrně rychle: býci GBP/USD se nedokázali prosadit na 13. úrovni a ukončili obchodní týden na 1,1176. Hlavním dilematem nadcházejících dnů je proto jednoduše: budou obchodníci schopni zopakovat vzestupný pohyb, nebo budou nuceni vrátit se na úroveň supportu 1,1000?
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německo má zásobníky plynu naplněné z více než 95 procent, dál plyn ukládá

14.10.2022 Německo má zásobníky plynu naplněné z více než 95 procent. Oznámil to dnes německý síťový regulátor Bundesnetzagentur. Německo tak s více než dvoutýdenním předstihem splnilo plán přípravy na zimu, který zákonem vyžadoval mít k 1. listopadu zásobníky plné z 95 procent.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Němci se letos nejvíce bojí inflace, strach z ní má 67 procent obyvatel

13.10.2022 Na 67 procent Němců má strach z rostoucích nákladů na potraviny a energie, zatímco loni měl takovéto obavy každý druhý. Vyplývá to ze studie, kterou dnes v Berlíně představila pojišťovací společnost R+V Versicherung. Ta zjistila, že z finančních a hospodářských nejistot mají Němci výrazně větší strach než z přírodních katastrof a extrémních výkyvů počasí nebo z celosvětového růstu moci autoritářských režimů.
img

Ranní shrnutí (13.10.2022)

13.10.2022 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. Indexy S&P 500 a Nasdaq včera prodloužily sérii ztrát na 6 dní, když klesly o 0,33 % a 0,09 %. Dow Jones a Russell 2000 uzavřely níže, když vykázaly ztráty 0,10 % a 0,30 %.
img

Jaké jsou šance Fedu na snížení inflace, aniž by dostal ekonomiku do recese?

12.10.2022 Podle prezidenta chicagského Fedu Charlese Evanse může Fed stále snižovat inflaci bez prudkého nárůstu nezaměstnanosti a bez toho, aniž by dostal ekonomiku do recese. Předpoklad, kterému věří jen málokdo.
img

Nedostatek čipů nejvíce zasáhl evropské automobilky. Škody mohou být až 100 miliard eur

12.10.2022 Hlavní obětí nedostatku čipů se staly v posledních dvou letech automobilky. Podle odhadů pojišťovny Allianz Trade došlo k výpadku přibližně 18 milionů vozidel. Nejvíce se tato krize promítla v Evropě, kde škody analytici odhadují v loňském a tomto roce až na zhruba 100 miliard eur přidané hodnoty.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD 12. října

12.10.2022 Test cenové úrovně 1,1010 proběhl, když byla linie MACD daleko pod nulou, což omezilo sestupný potenciál páru. O něco později proběhl další test, ale tentokrát byla linie MACD v překoupené oblasti, což byl dobrý důvod ke koupi. To vedlo k nárůstu a testu úrovně 1,1057, což se shodovalo s tím, že se linie MACD pohybovala nad nulou, což byl další důvod k nákupu. Výsledkem bylo, že pár vzrostl o dalších 40 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD 12. října

12.10.2022 K testu úrovně 0,9725 došlo, když byla linie MACD daleko nad nulou, což omezilo vzestupný potenciál páru. O nějaký čas později proběhl další test, ale tentokrát se linie MACD postupně posouvala dolů, což vyvolalo signál k prodeji. Ten vedl k poklesu ceny o přibližně 30 pipů. Třetí a poslední test hladiny 0,9725, ke kterému došlo, když linie MACD začínala stoupat nad nulu, byl dobrým nákupním signálem, který vedl k nárůstu přibližně o 50 pipů.
img

Fidelity International: Proč mohou technologie inteligentních sítí pomoci řešit čínské „zelené“ výzvy

06.10.2022 V podmínkách, kdy se hospodářský růst zpomaluje a mění se vzorce spotřeby energie, by rostoucí čínský systém inteligentních sítí mohl pomoci najít cestu k uhlíkové neutralitě.
img

Fed to může zjevně přehnat s agresí a uvrhnout ekonomiku do mnohem větší recese

30.09.2022 Rychlé a zběsilé zpřísňování ze strany Federálního rezervního systému může uvrhnout ekonomiku do recese a ekonomové se obávají, že centrální banka po nedávné pomalé reakci na nekontrolovanou inflaci dělá další chybu.
C:\fakepath\libra-27092022.jpg

Eroze britské libry

27.09.2022 Megalomanské plány nové britské vlády financované dluhem i smrt panovnice Alžběty II., která by mohla posílit skotské separatistické tendence - tyto dva faktory spolu s relativně vlažnou reakcí centrální banky Bank of England poslaly britskou libru na historická minima vůči americkému dolaru. Parita na měnovém páru GBP/USD není daleko, v pondělí se libra obchodovala pouze za 1,0340 dolaru.
img

Vláda k reakci na proběhlé volby zřejmě změní svůj přístup k boji s energetickou drahotou

25.09.2022 Proběhlé komunální a senátní volby zřejmě povedou ke změně vládního přístupu k ekonomickým opatřením, zejména těm souvisejícím s energetickou drahotou. Potvrdí se tím obrat, který započal už vlastně krátce před volbami, kdy se Fialův kabinet rozhodl pro krok, jejž předtím řadu měsíců rezolutně odmítal: rozpočtově nákladné zastropování cen elektřiny.
img

Vláda dále navýší životní minimum a i přídavky na děti. Tím ale zakletý kruh inflace nepřetne

23.09.2022 Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka včera oznámil záměr vlády zvýšit životní i existenční minimum a i přídavky na děti. Konkrétní míra zvýšení ještě není známa, ale měla by podle ministra být nad úrovní pěti procent.
C:\fakepath\trader-20092022-19-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.09.2022 1) Rusko s ohledem na rozpočtový deficit zvažuje, že v letech 2023 až 2025 zvýší daně v odvětví ropy a zemního plynu až o tři biliony rublů (1,2 bilionu Kč). S odvoláním na informované zdroje to dnes napsal list Kommersant. Ruské ministerstvo financí odmítlo zprávu komentovat.
img

Nutnost zastropovat cenu energií je i důsledkem velkého tištění peněz v podání centrálních bank

18.09.2022 Inflace ještě ani pořádně neklesla ze svých maxim za několik desetiletí a už vláda rozjíždí novou. Tentokrát se tomu říká zastropování. Celkové náklady zastropování se realisticky mohou pohybovat kolem 200 miliard korun ročně. Záleží ale pochopitelně na vývoji cen elektřiny. Stát jej bude muset z nemalé části financovat na dluh. Politici by měli lidem na rovinu říct, že zastropování cen elektřiny znamená jen úročené odložení platby za ni. Lidé si to později doplatí vyššími daněmi. A také inflací. A to i s úroky, které mezitím stát zaplatí z ještě výrazněji zvýšeného dluhu. Politici žádné peníze negenerují. Budou tak muset své rostoucí zadlužení utopit v inflačním znehodnocení měny.
img

Zastropování si lidé splatí v budoucnu, třeba inflací

16.09.2022 Zastropování jen přes naši mrtvolu. To ještě před létem znělo jednohlasně z úst představitelů Fialova kabinetu. Orbánovo zastropování cen pohonných hmot tehdy nazírali jako odstrašující případ, který se vymstí.
img

Fidelity International: Obnovit důvěru trhu v jednotnou měnu nebude po propadu parity eura s dolarem v eurozóně snadné

14.09.2022 Na celém světě panují těžké chvíle, avšak pozornost je věnována úředníkům z Evropské centrální banky, kteří čelí jménem spotřebitelů v eurozóně téměř neřešitelnému dilematu.
img

Pražská burza rostla popáté v řadě, index PX přidal více než dvě procenta

12.09.2022 Pražská burza rostla popáté v řadě, index PX dnes posílil o 2,05 procenta na 1223,84 bodu. Dařilo se především akciím finančního sektoru, v zisku zakončily obchodování také cenné papíry elektrárenské společnosti ČEZ i zbrojovky Colt CZ. Ztrácely pouze nápojářská Kofola a tabáková společnost Philip Morris ČR. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
img

Ranní komentář: Trhy znovu nervózní. Dolar silnější na všech párech, slábnutí JPY už řeší japonští politici

07.09.2022 Americké akciové indexy včera znovu klesaly a pod tlakem jsou také během dnešního rána. Nálada na trzích je nervózní a lze to vidět napříč finančními aktivy. Společně s akciemi klesají i ceny dluhopisů, což žene výnosy nahoru. Ztrácí kryptoměny a klesá také cena ropy. Té nijak nepomáhá ani silnější dolar, který roste na všech měnových párech. Výrazně pod tlakem jsou vůči dolaru nejen tradiční rizikovější měny, ale i japonský jen.
img

Polsko hodlá po Německu žádat až takřka 32 bilionů korun jako válečné reparace. Dnes zveřejnilo kalkulaci škod

01.09.2022 Komise polského parlamentu dnes zveřejnila zprávu vyčíslující odhad škod, které Polsku za druhé světové války způsobilo nacistické Německo. Částka činí v přepočtu 31,8 bilionu korun. Z rozsáhlé, třídílné zprávy budou polští politici vycházet v rámci požadavku uhrazení válečných reparací, který hodlají vůči Německu vznést.
img

Místo válečné daně, která oživuje Marxe, by vláda měla vyjednat pozastavení emisních povolenek

28.08.2022 Takzvaná válečná daň, kterou chystá zavést Fialova vláda, je druhem sektorové daně. Co hůř, vláda, která sama sebe označuje jako středopravou, by zavedením válečné sektorové daně přijala za své učení Karla Marxe.
img

Amazon se připravuje na převzetí Electronic Arts

26.08.2022 Americký akciový trh dnes po začátku týdne v červené zóně výrazně korigoval. Zdá se, že mnoho investorů, navzdory prohlášením zástupců Federálního rezervního systému, že je nutné dodržovat jestřábí politiku ohledně úrokových sazeb, stále sází na to, že Powell zpomalí. Alespoň nebude nadále tak urputně říkat, že ho ekonomika nezajímá do té doby, dokud se inflace nevrátí do normálu. Jakýkoli holubičí obrat, i když v něj existuje naděje, bude signalizovat býkům, aby nakupovali riziková aktiva.
img

Před Powellovým projevem panuje na Wall Street váhavost. Rostou Peloton a Bed Bath & Beyond

24.08.2022 Před pátečním projevem Jeroma Powella, který může napovědět, jak moc bude Fed jestřábí tváří v tvář rostoucím ekonomickým problémům, obchodníci s akciemi zůstávali spíše váhaví.
img

Powell bude mít tento týden projev v Jackson Hole

22.08.2022 Předseda Fedu Jerome Powell bude mít šanci obnovit očekávání na finančních trzích, až se tento týden sejdou guvernéři centrálních bank na svém výročním zasedání v Jackson Hole.
img

Rusové teď budou Evropě plyn zapínat a vypínat, na zimu jej vypnou zcela, varuje expert z Bruselu. Včera oznámené vypnutí zřejmě Němce definitivně přiměje zachovat si své jaderné elektrárny

20.08.2022 Rusko včera v podvečer nečekaně oznámilo, že opět zcela odstaví plynovod Nord Stream 1. Odstávku vysvětluje překážkami technického rázu a v té souvislosti západními sankcemi. Experti z EU, stejně jako třeba němečtí politici však soudí, že skutečný motiv Kremlu je politický. „Rusko teď bude několik měsíců dodávky střídavě přerušovat, než je na zimu vypne zcela,“ varuje Simone Tagliapietra z bruselského institutu Bruegel.
img

Bitcoin klesá před víkendem pod úroveň 22 000 USD

19.08.2022 Dnes bitcoin po několika dnech konsolidace klesl zpět pod úroveň 22 000 USD. Pod prodejním tlakem je před víkendem také Ethereum, které se obchoduje pod cenou 1 750 USD. Výprodej je docela znepokojující, protože „král kryptoměn“ podruhé za poslední 3 měsíce prolomil klíčové podpory v podobě 200 období klouzavých průměrů, což se v případě předchozích býčích trhů nestalo:
C:\fakepath\Trump5.png

Trump čelí vyšetřování kvůli snaze zvrátit volby či přechovávání dokumentů

19.08.2022 Výběr kauz a soudů, kterým čelí bývalý americký prezident Donald Trump (bývalý manažer Trumpovy firmy se u soudu přiznal k daňovým podvodům; řazeno abecedně):
img

Sterling posiluje díky inflaci na 10.1%

17.08.2022 Britská libra ve středu posílila poté, co inflace britských spotřebitelských cen v červenci vzrostla na 10,1 %, což je nejvyšší hodnota od února 1982, a to z roční sazby 9,4 % v červnu, což zvýšilo očekávání, že BoE příští měsíc zvýší úrokové sazby o dalších 50 bps. Trhy počítají s 85% pravděpodobností zvýšení sazeb o půl bodu na zářijovém zasedání centrální banky. Politici očekávají, že inflace dosáhne vrcholu na 13,3 % v říjnu a Spojené království by mohlo ve čtvrtém čtvrtletí čelit recesi. Na druhou stranu se v datech objevily náznaky, že budoucí inflační tlaky by mohly začít slábnout. Nejnovější zpráva o pracovních místech již ukázala známky toho, že se trh práce začíná ochlazovat, zatímco ceny PPI začaly mírně klesat, což může způsobit, že BoE bude zdrženlivější. Z technického hlediska se pár GBPUSD odrazil od zóny rezistence kolem 1,2160, což se shoduje s 61,8% Fibonacciho retracementem a dřívějším prolomením spodní hranice vzestupného kanálu. Nicméně pokud bude pár sedět nad klíčovým supportem na 1,20, může být spuštěn další vzestupný impuls.
img

Lidi v ČR letos chudnou šestkrát rychleji než v dosud nejhorším roce historie. Skutečný pád životní úrovně si ale ještě plně neuvědomují, zatím podléhají mentální iluzi, která tlumí jejich rozhořčení

15.08.2022 Z nové prognózy České národní banky plyne, že životní úroveň v Česku letos klesá ještě rychleji, než se dosud čekalo. ČNB totiž pro letošek vyhlíží celoroční inflaci 16,5 procenta. Pracovní výdělky přitom v průměru mají růst o 7,2 procenta, jak plyne z nejnovějšího šetření ČNB mezi tuzemskými i zahraničními analytiky. Pokud od tohoto růstu výdělků odečteme uvedený údaj k letošní inflaci, dostáváme cifru -9,3 procenta.
C:\fakepath\Cina-mena.jpg

Čína po slabých statických údajích za červenec nečekaně snížila úroky

15.08.2022 Čínská centrální banka dnes překvapivě snížila některé důležité úrokové sazby, aby oživila poptávku, protože nejnovější statistické údaje ukázaly, že ekonomika v červenci překvapivě zpomalila. Aktivitu v továrnách a maloobchodě utlumila politika nulové tolerance nemoci covid-19 a realitní krize, uvedla agentura Reuters.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Pin Bar | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Ekonomické události | Měnový trh | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Měnové trhy | Investujeme | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Alert | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | BRICS | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Bear | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Bundesbank | Burza | CBOE | CCI | CEO | CFD | CME | COT report | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikát | Garance | Close | Konsolidace | DAX | Denní rozpětí | Denní obchodování | Devalvace | Devizový trh | Devizový účet | Dezinflace | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | ECU | EMA | ERM | ERM II | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | Expanzivní politika | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trhy | Fiskální politika | Forex trader | Futures | G10 | G7 | Gap | Grafy | Hedging | High | Holubice | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Konečná sazba | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzové riziko | Kurzy měn | LES | Likvidita | Long | Long pozice | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Makléř | Margin | Záloha | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obligace | Opce | Order | P/E | Parita | Penzijní fond | Platforma | Podílový fond | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Počáteční marže | Prodejní cena | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | Quote | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Splatnost | Split | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Sterling | Stop-Loss | Support | Swiss | Ticker | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Singapurský dolar | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Josef Košťál | Makroekonomická data | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Spekulant | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Credit Suisse | Japonská měna | Santa Claus Rally | RBNZ | Oanda | Ozvěny trhu | Intervenovat | Partners | Golden Gate | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňové ráje | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Finanční analytici | Swissquote | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Facebook | LYNX | Index strachu | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | GBPUSD | USDCAD | Aktivum | Carry trades | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Akcie dnes | Akcie Google | Akcie Komerční banky | Akcie Netflix | Akcie Shell | Akcie Siemens | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká burza | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | Atlantik | Banka | Bankovní rada ČNB | Bankrot Řecka | Barel ropy | BH Securities | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | Cena | Cena akcií | Cena drahých kovů | Cena ropy brent | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD obchodování | Čínská ekonomika | Čínská měna | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Daňové přiznání | Devizové rezervy ČNB | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Emise cenných papírů | Engulfing | ETF fondy | Etoro | Eura | EURIBOR | Euro dnes | Evropská banka | Evropská měna | Evropská rada | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční plán | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hodnota britské libry | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor CCI | Indikátor MACD | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do drahých kovů | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investiční plán | Investiční poradce | Investiční poradenství | Investiční výdaje | Investing | Investování do akcií | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak obchodovat forex | Jedno euro | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Konfluence | Kurz akcií | Kurz bitcoinu | Kurz dolarů | Kurz USD | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měnová krize | Měnové kurzy | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup akcií | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodníci s akciemi | Obchodování forex | Ocenění akcií | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád měny | Paládium | Patria Finance | Patria Online | Pepperstone | Pips | Pivot | Pivoty | Pokles eura | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Ratingové hodnocení | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Trh | Turecká měna | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělávání peněz | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj amerického dolaru | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Webináře | WTI | Zahraniční měny | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Změna času | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Železná ruda | Předpověď | Zisky | ROIC | CNBC | Rozkolísanost trhu | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Put | Andrej Babiš | Burzovní seance | Current Ratio | Čistý dluh | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Ex-dividend | Federal Funds Rate | Hrubá marže | Indie | Janet Yellen | Komunální dluhopisy | Měď | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Obchodní den | P.A. | Peněžní trhy | Petr Kellner | Provozní marže | Průměrování | Redukce | REIT | ROCE | ROE | Sell | Výroční zpráva | Využití kapacit | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | Černé zlato | WSJ | Akciová společnost | Převis | Cenová hladina | Dumping | Hrubý domácí produkt (HDP) | Outperform | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Boháč | Investiční analytik | Zhodnocení kapitálu | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Volby | Fundamentální data | S/R zóny | Rozhovor | Futures trhy | Know-how | Genesis | Cukr | Retail | Vzdělání | Frustrace | COT | Velcí hráči | Poradenská společnost | 1 milion | Burza dnes | Burze | Podvědomí | Currency | Global forex | Graf EUR/USD | Investment | Zlatý standard | Capital Economics | Markit | Unicredit | TD Securities | Deutsche Bundesbank | Sky News | Rabobank | DPA | The New York Times | Jackson Hole | KPMG | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | CME Group | Česká bankovní asociace | Caterpillar | ANZ | DIW | SaxoTrader | Baker Hughes | Swissquote Bank | Nordea | Investing.com | TLTRO | NATO | Ole Hansen | Next Finance | RBC Capital | Agentura AP | BBC | Barclays Capital | Washington Post | FX strategie | Agentura DPA | Sója | The Guardian | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Riksbank | Ceny nemovitostí | Expanzivní měnová politika | Technický výhled | Uložení peněz | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Dnešní fundamenty | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Výnosy německých dluhopisů | Nastavení měnové politiky | The Trump Organization | Úspěch | Podnikatel | Živnostník | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Averze k riziku | Kurz české měny | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Panama papers | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Měnové riziko | Creditas | Globální trhy | Investovaný kapitál | Cizí měny | Evropské banky | Finančníci | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Precedens | Energie | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Vizionář | Prezident Fedu | Rada ČNB | Podnikatelé | Pro tradery | Globální akciové trhy | BlackRock | Oddělení forexu | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Ekonomické fórum | Odvětví ropy | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Sázet | Cena kontraktu | Americké trhy | Index amerického dolaru | David Cameron | Bankovnictví | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Miliardáři | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | České firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | Otřesy na finančních trzích | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Intervence centrálních bank | Algoritmus | Globální ekonomický růst | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Růst akcií | Obchodní partner | Fitch Ratings | Ekonomická rizika | Summit EU | Americké burzy | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Alibaba | Akcie ropných společností | Propad | Bělorusko | Index burzy | Prezidentský kandidát | Úvěrový rating | John Kerry | Kryptoměny | Analytik Fio banky | Les Echos | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Makroekonomické analýzy | Výrobní aktivita | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Libra vůči dolaru | Zajištění | Komoditní sektor | Beam Capital Management | Výnosy amerických dluhopisů | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Šéf společnosti | Digitální měny | Blockchain | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | E*Trade | Tesla | Dluhové krize | Nákupní signál | Prodejní signál | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Credit Suisse Group | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Akciový index DAX | Globální krize | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Nakupovat akcie | Historická data | Akcie v západní Evropě | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Hrubý domácí produkt Německa | Futures na VIX | Ceny futures kontraktů | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Hlavní evropské indexy | Francouzský CAC 40 | Akcie na burze | Predikce | Summit G20 | Ekonomická situace | Světový obchod | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Německé dluhopisy | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Ekonomické údaje | Měnové krize | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Indická rupie | Softbank | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování eura | Indexy PMI | ExxonMobil | Finanční domy | Údaje o inflaci | Makléř Fio banky | cTrader | Přeprodaný trh | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Guvernéři centrálních bank | Monopoly | Rada MMF | Konsenzus | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Burzovně obchodovaný fond | Příjmy z obchodování | JPMorgan Chase & Co. | Devizy | ex | DoubleLine Capital | Jeffrey Gundlach | Dluhopisový král | Akcie firem | MUFG | Bitstamp | Tržní kapitalizace společnosti | Ruské akcie | Swiss Life Select | Krize eura | Index německé burzy | Index německé burzy DAX | Hlavní index německé burzy | Bitcoinový fond | Alokace aktiv | Euler Hermes | Zahraniční forex | Investopedia | Bloomberg Commodity Index | CoinDesk | Makroekonomické zprávy | Inflace ve světě | Bond Connect | BHS | René Remšík | Aleš Michl | Quant | Breakout Trader | Paul Tudor Jones | Bitcoin (BTC) | Protiruské sankce | Ceny hliníku | Akcie Tesly | Investiční firmy | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | Vladimír Pikora | Obchodování na pražské burze | MT4 Supreme Edition | Devizoví obchodníci | Obchodování s kryptoměnami | Kvantitativní utahování | Cena platiny | Palladium | Trade Financial | Technologie blockchain | BTC/USD | ETH/USD | Jerome Powell | MiFID II | Rebalancování indexů | ETH | Kontrakty na bitcoin | Investice do bitcoinu | Ray Dalio | Invesco | Mineři | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Binance | Kryptoměna ethereum | NEST | Oxfam | Štěpán Hájek | Robinhood | Těžba kryptoměn | Pokles bitcoinu | Krypto aktiva | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Burzy kryptoměn | Investiční skupiny | Chuť investovat | Obchodování na trzích | Altcoiny | Výkonnost fondů | Tržní očekávání | Index MOEX | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Investovat své prostředky | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Obchodování Futures | Airbnb | Index Russell 2000 | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Trhy dnes | Ekonomické výsledky | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Výkonnost indexů | Krypto | Bitcoiny | Raytheon | Lockheed Martin | Slabší koruna | Forexové páry | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Zobchodovaný objem | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Obchodovat forex | Čínské měny | Globální růst | Regionální měny | Silný americký dolar | Long signál | Graf vývoje | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Evropský akciový trh | Schwab | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Ruský akciový index | Turecké liry | Domácí měna | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Graf indexu | Cenový kanál | Ether | Poptávka po dolaru | Stabilnější měny | HKD | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | VIX index | Akcie v Evropě | I-Trader | Brookings Institution | BGA | Vyšehradské fórum | Kompozitní index | Expobank | Expobank CZ | Brookings | Trh s ropou | Šéf burzy | Americké volby | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Bannockburn Global Forex | Global Forex | Cena plynu | Obchodní signál | Předpovědi Saxo Bank | Výnosy z amerických dluhopisů | IG | Next Generation | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Zvýšení mezd | Aktivita na trhu | Jiné měny | Daňové reformy | Zvyšování úroků | Růst zisků | Týden na akciových trzích | Zpomalení hospodářského růstu | Financování vlády | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Pohyby na trzích | Akciový propad | Základní úroková sazba | Úroková sazba v USA | Index spotřebitelské důvěry | Bloomberg Economics | Jednotná měna | Veřejný dluh | Český miliardář | Financial Times (FT) | Kongres USA | Zadluženost | Zpomalení ekonomického růstu | Silnější americký dolar | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | Růst dolaru | Nemovitostní trh | WEF | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Snížení volatility | Makléřská společnost | Vysoké zisky | Makroekonomické statistiky | Dluhopisy s vysokým výnosem | Evropské dluhopisy | Velké riziko | Obchodní operace | Makroekonomické strategie | Obchodní rozhodnutí | Ceny zemního plynu | Mt. Gox | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Rekordní růst | Akcie Lyftu | Ekonomický poradce | Státní fond | Začínající obchodníci | Inflace v ČR | MUFG Bank | Cena zemního plynu | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Graf indexu S&P 500 | Splácení dluhu | Posilování kurzu koruny | Cena pohonných hmot | Hodnota firmy | Harris Financial | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | Sójové boby | Obiloviny | Příjmy Ruska | Ceny pohonných hmot | MSCI Emerging Markets | Akcie klesají | Vyšší mzdy | Brexit bez dohody | Boris Johnson | BrandZ | Riziko recese | Rostoucí příjmy | Token | Stablecoin | Americké společnosti | Snížení sazeb | Čínský trh | NATGAS | Prezidentka ECB | Volný čas | Záporné sazby | Profesionální sportovci | Akcie a ETF | Ceny niklu | STAR | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | Capital Partners | Maržový účet | Coffee | Americká výnosová křivka | Saxo Bank Group | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Globální akciové indexy | Záporný úrok | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Šéfové států | Britský premiér | Nový britský premiér | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | SEBA | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Konglomerát | Nové akcie | Akcie týdne | Bohatí | Investiční kapitál | Oživení ekonomiky | Měnové kontroly | Ekonomické problémy | Nejlidnatější země světa | AMZN | Sankce proti Íránu | Pohonné hmoty | Alan Greenspan | Výnosy amerických státních dluhopisů | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Tisk peněz | US500 | Deficit rozpočtu | Pozornost finančních trhů | Nárůst cen ropy | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Majitel firmy | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Vyjednávání o brexitu | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | EMIR | UCITS | Obchodní praktiky | The Washington Post | Pohonné hmoty v Česku | Snížení daní | iShares | Energetické firmy | Tuzemské banky | Kurzarbeit | ESG | Čas jsou peníze | Investujte do akcií | Akcie roku | Aphria | Jak se stát lepším investorem | Banky pro mezinárodní platby | Banka pro mezinárodní vypořádání | České nemovitosti | Čeští ekonomové | Edge | Nejlepší výsledky | Geopolitické riziko | Zerohedge | APEC | Snižování rizika | Vývoz ropy | Hypotéky v Česku | Vyšší úrokové sazby | Nízké daně | Loterie | Cena akcie | Automatické systémy | Nová měna | Měnový systém | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | FSB | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Hospodářské krize | McKinsey | Alipay | ByteDance | Papež František | Investigativní novinář | Vlastní investice | Digitalizace | Střadatelé | Rozpočtová politika | US30 | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Emitent dluhopisu | Rozpočet | Hazard | MetaTrader 5 Supreme Edition | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Ropný gigant | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Hongkong | Kryptoměnová burza | Největší kryptoměnová burza | Larry Kudlow | Výsledkové zprávy | Trinity | Obratové formace | LNG | Objem | Evropské firmy | Klíčová rizika | Hlavní index burzy | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Zrušení cel | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Myšlenka | Analýza dat | Statistické údaje | Inflace v říjnu | Hluboká recese | Nositel Nobelovy ceny | Nobelovy ceny za ekonomii | Pojišťovna VIG | Skupina ČEZ | Provozní zisk před odpisy | Obrat trendu | Přijmout euro | Spojené státy a Čína | Supreme Edition | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Příliv zahraničního kapitálu | Akcioví obchodníci | Luis De Guindos | Vyšší riziko | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Technické analýzy | USDC | BAT | Parlamentní volby | Aktuální obchodní příležitosti | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Výše úrokových sazeb | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Výrobce léků Pfizer | Ekonomický poradce Bílého domu | Poradce Bílého domu | USA a Čína | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Server BBC | Konfederace britského průmyslu (CBI) | CBI | Maďarská centrální banka | Studie | WTI CFD | Bilance | Zasedání vlády | Index DOW | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Americký Senát | Ceny na čerpacích stanicích | Ekologie | Co bude | Erste Group | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Čínský prezident | ECB Luis De Guindos | Česká měna dnes | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Americký zpracovatelský průmysl | Klesly akcie | Vyšetřování | Amazon | Jan Švejnar | Nízké úrokové sazby | Nadhodnocení | Úrok | Louis Vuitton | Nejbohatší | Jednání mezi USA a Čínou | Implikované volatility | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Proof of Stake | Technologie blockchainu | Sentiment v ČR | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Legislativa | Administrativa prezidenta | Domácí měny | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Walt Disney | 5G | AFP | Technická analýza GBP/USD | Technická analýza EUR/USD | Oblast supportu | Hospodářské záležitosti | Dlužníci | Valdis Dombrovskis | Bankovní tituly | FT | Evropští investoři | Naše ekonomika | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Ekonomka | Automobilový sektor | Zveřejněná data | Globální trh | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | Hospodaření státu | SMA | Statistika | Předpovědi | Šokující předpovědi | Technologický sektor | E-shopy | Průmysl | Předvolební průzkumy | ADP | Společnost ČEZ | Eva Miklášová | Poslanecká sněmovna | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Propouštění | CBDC | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Rostoucí náklady | General Motors | Výrazný pokles | Ceny potravin | Váš trading | Velikost pozice | Další rozvoj | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Hlavní trend | Viceprezident ECB | Paul Volcker | Volckerovo pravidlo | Celebrity | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Nízká inflace | Německý ZEW index | Hudebních vydavatelství | Sociální sítě | Problémy | Výzkumný institut | NAFTA | Britové | Cvičení | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Breaking | Pojišťovny | Total | Fed dnes | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Nejnovější údaje o inflaci | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Ranní komentář | Konzervativní strana | Symetrický trojúhelník | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Protekcionismus | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Výsledek voleb | Výsledek voleb ve Francii | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Schůzka FOMC | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kofola | Termínové kontrakty | Kontrakty | Koruna zpevnila | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Moskva | Časopis Forbes | První den obchodování | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Události roku | Ústavní soud | ÚOHS | Míra | Premiér Babiš | Jaderné elektrárny | Daniel Křetínský | Inflační výhled | Nižší ceny ropy | Úroky | Konec roku | STOXX50 | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Hypoteční trh | Premiér Boris Johnson | Bloomberg Commodity Spot Index | Důchod | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Vojtěch Benda | Vánoce | Nabídka a poptávka | Kupní síla | Automobil | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Švédská Riksbank | Meziroční míra inflace v eurozóně | Paolo Gentiloni | Europoslanci | Eurokomisař | Italský premiér | Obchodované akcie | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | AAPL | Disney | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Nejbližší support | Dot-com | Celkový deficit | Bydlení | COCOA | COTTON | SOYBEAN | WHEAT | SUGAR | CORN | Uber | Ipsos | Česká zbrojovka | Aurora Cannabis | Ztráta | Úbytek | Nejlepší investiční příležitosti | NERV | BREAKING | SPD | Stratég | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Miliardy korun | Předsevzetí | Vývoj jádrové inflace | KLDR | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Průmyslové podniky | Peking | Investiční ředitel | US100 | Americký index | Hospodářský růst v Německu | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Hospodaření | Údaje ministerstva | Placení daní | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Zbrojovky | Světová válka | Zvýšení inflace | Černé labutě | Nízké ceny ropy | Silný support | Point of Control | Eskalace konfliktu | Teherán | Američané | Eskalace napětí | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Commodity index | Hospodářské recese | Netflix | Inovace | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Stoupající trend | Americké dolary | Washington | Analýza společnosti | O2 | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | USA Donald Trump | Čínský HDP | Von der Leyenová | RBA | Budoucnost | Švýcarská vláda | Hodnota investic | Ifo | Experti | Výhled Fidelity International | Zemědělství | INR | Poradenství | Luxusní auta | Hospodaření ČNB | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Čínský vicepremiér Liou Che | Iniciativa | Podnik | Proinflační | Vývoj měnového páru USD/TRY | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Bloky | Veřejné finance | Analytička | Eleanor Creagh | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | SAP | Atlantik-Brücke | Federální vláda | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Kryptoměny bitcoin | Ceny v zemědělství | Americké ministerstvo | Nejnovější statistické údaje | Spotřebitel | Nájemné v Česku | Nájemné | Nižší růst | Britské společnosti | Tesla Inc. | Amazon.com Inc. | Ceny energií | Index MSCI Europe | MSCI Europe | Zamyšlení | Ruský akciový index MOEX | Akciový index MOEX | MOEX | Obchodujte americké akcie | Banka Morgan Stanley | Hewlett Packard | Společnost Hewlett Packard | Čerpání peněz | Barma | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Klaus Schwab | WEF Klaus Schwab | Thunbergová | Greta Thunbergová | Krach | Komunikace | Francouzská vláda | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Kapitalismus | Trump | Davos | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Ekonomické fórum v Davosu | Fórum v Davosu | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Vlastní digitální měny | Hodnota značky | Google | Samsung | Instagram | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Nákaza koronavirem | Všeobecné volby | Anglie | Trhy | Čínské úřady | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americký miliardář | Filantrop | Aktivita firem | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Španělská chřipka | Ratingová agentura Fitch | Stabilní výhled | Většinový podíl | Financial Conduct Authority | Ztráta indexu S&P 500 | Nový virus | Virus | Vir | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Blue-chip | České měny | Finance Group | Penzijní systém | Spravedlivé důchody | Důchody | Americký kongres | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | IHNED | Jednatel | Jednatel společnosti | Vysoká inflace | Očekávané události | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | Vstupy | FIAT | AML | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Spekulativní kapitál | Růst v eurozóně | Obchody | Peníze na financování | Rozpočtový rámec | Výdaje | Platit daně | Daň z příjmu | Průmyslníci | Pesimismus | Trhy v Číně | Čínská vláda | Deník The Wall Street Journal | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | Přerušení vývozu | Výrazné ztráty | BP | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Dnes ČNB | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | TNOTE | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Obchodovanie | Zdražování ropy | Medvědi | Nižší daně | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Tedros Adhanom | Uživatelé kryptoměn | Biogen | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Státní dluh ČR | Politika centrálních bank | Valuace | London School of Economics | Navýšení úrokových sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Britské měny | Zemědělské komodity | Kukuřice | Německý HDP | Životní minimum | TWTR | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Hlavy států | Ekonomické aktivity | E*Trade Financial | Aktivita v sektoru služeb | Investiční portfolia | Správci aktiv | LC Macro Advisors | Lorenzo Codogno | Analytik Lorenzo Codogno | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Krize v eurozóně | Střední podniky | Šíření onemocnění | Ekonomické recese | Šíření koronavirové nákazy | Největší ztráty | Šéfka ECB | MacroPolicy Perspectives | Míra nezaměstnanosti v EU | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Longovat | Pokračování klesajícího trendu | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Kanadská centrální banka | Haruhiko Kuroda | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Nafta v ČR | Nová data | Šok | Michel Barnier | Mzda v ČR | Mzda | Mzdový růst | DoubleLine | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Ropná válka | Aktuální Price Action | Výsledky HDP | Důsledky koronaviru | Propad rublu | Nástroje měnové politiky | Obrovské ztráty | WP | Cenové války | Lídři EU | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Makroekonomické údaje | Pomoc ekonomice | Restrikce | Prudký pokles | Průmysl a stavebnictví | Nejrozšířenější kryptoměna | Rozhodnutí centrální banky | Další finanční krize | Masový výprodej | Poradci | Hlavní měny | Poklesu evropských akcií | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Asijské akcie dnes | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Charlie Munger | Mince | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | MSCI China | Solidarita | Medvědí trend | Vládní představitelé | Další vývoj | Armageddon | Těžaři ropy | Íránská ropa | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Nízká cena ropy | Oldřich Dědek | Dopad na finanční trhy | Silný propad | Poškodit ekonomiku | Evropské země | Unijní instituce | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Odhady ekonomů | Kabinet | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | Energetická firma | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Klíčový ukazatel | Největší propad | Vyšší úrok | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Třída aktiv | Analytik České spořitelny | Pokles tuzemské ekonomiky | Asijská seance | Silný pokles | Tudor | Stimul | Dnešní čísla | Důležitý support | New York Times | Gazprombank | Obavy trhu | ECB dnes | Odhad inflace | Prostor k růstu | Obnova ekonomiky | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Akcie Monety | Viceprezident | Spotřebitelé | Objem stimulů | Index NASDAQ 100 | Zotavení ekonomiky | Politbyro | Šíření nového typu koronaviru | Výhled poptávky | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Dluhopisy řecké vlády | Spiegel | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Výkon světové ekonomiky | Refinancování dluhů | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Loňský zisk | Ekologické organizace | Zásobníky | Texas | Waste Management | Nouzová opatření | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Další pokles | Algoritmy | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Zelený plán | Katar | MPO | MF | Komentátor | Richard Burr | Pravidla EU | Kalifornie | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Kongres | Automobilka Volkswagen | Škoda | LinkedIn | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Posílení amerického dolaru | Prohlášení politiků | Iracionální | Negativní korelace | Úrokové sazby na nízké úrovni | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada | Japonský ministr financí | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Světové hospodářské krize | Babišova vláda | Zápis z posledního zasedání | Úřad práce | Extrémní volatilita | Německý akciový index | Spoření | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Mitch McConnell | Dávky v nezaměstnanosti | Tým Admiral Markets | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Graf dne | Propad indexu | Další růst | Růst | Olympijské hry | Počet nakažených koronavirem | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Americká banka | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Hranice měnové politiky | Tisková konference | Repo sazby | Jair Bolsonaro | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | The Economist | Boj s koronavirem | České vlády | Výroba automobilů | Rozsáhlé propouštění | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Ceny elektřiny | Viry | Živobytí | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Šíření nákazy | Bulharsko | Unijní země | Ekonomické ukazatele | Izrael | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Podnikatelé a firmy | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | Brazilský prezident | Akciový index S&P 500 | Vzdělávací webináře | Slovensko | Slovenská vláda | Války | Petr Smejkal | Schodek | Český rozpočet | Poradce | Organizace | Hotelnictví | Mark Rutte | Nizozemský premiér | Premiér Mark Rutte | Analytik Saxo Bank | Deficit veřejných financí | Americké žádostí o podporu | Průmyslové revoluce | Umělá inteligence | Závislost | Sláva | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Koronakrize | Zelené energie | Afrika | Údaje | Emise oxidu uhličitého | Dlužník | Ekonomické škody | DPH | Omyl | Marshallův plán | Koronavirový fond | Ropný průmysl | Úročení vkladů | Oživení v Číně | Pojišťovna | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Globální trh s ropou | Opatření proti šíření koronaviru | Společnost Saxo Bank | Sociální nepokoje | Patenty | Prezident Vladimir Putin | Pohonné hmoty v ČR | Cestovní omezení | Hluboké recese | Snaha Fedu | Jihoevropské země | Ministři | Carsten Brzeski | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Vývoz komodit | Nemovitosti v ČR | Ministři energetiky | Chřipka | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Hlavní měnové páry | Cena benzínu | Dostatek energie | MI6 | Zpravodajské služby | Tajné služby | Španělská vláda | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Pákistán | Indický premiér | Naréndra Módí | Nejvyšší soud | Čínský celní úřad | Celní úřad | Celková inflace | Výpadky | Activision Blizzard | Trh dluhopisů | IMF | Více peněz | Postoj investorů | Vedení ČEZ | Valná hromada ČEZ | WisdomTree | Credit Suisse Group AG | Rozpočet EU | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Jiří Makovský | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | B2Gold | Býčí vyhlídky | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Americké univerzity | Jeffrey Halley | Rozvíjející se země | Vzrušení | Růst daní | Malé podniky | Poradenské společnosti | ZEW index ekonomického sentimentu | Colorado | USD za barel | Obchodovat ropu | Madrid | Rizikové averze | Trade | S&P500 | Nabídka ropy | Hrubý domácí produkt Číny | Průměrný výnos | Finanční pomoc | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Vyjádření ekonomů | Americký ropný institut | Ropný institut | Reddit | Sociální síť | Debata | Tweety | Výzkumný pracovník | Evropské indexy | Air France | Institut GfK | Posílení | Sociální napětí | Omezení pohybu | Znovusjednocení země | Kristina Hooper | Premiéři zemí Evropské unie | Joe Biden | Grayscale | Podpůrná opatření | Zpravodajská společnost | Společnost BBC | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Zrušení daně z nabytí | Očekávané výsledky | Cenový pokles | Pokles světové ekonomiky | Zisk BP | Cenový propad | Cestování | Daň z nabytí | Bitcoin dnes | Tempo růstu spotřebitelských cen | Rušení pracovních míst | Pracovní síly | Ministerstvo hospodářství | Výjimečná situace | Náklady na financování | Hospodářství země | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Spotřebitelské výdaje v USA | Maloobchod | Finanční polštář | ATH | Zaměstnanci | Anthony Fauci | Epidemiolog | Ztráta indexu | Blízký východ | Tweet | Řecký dluh | Dopravci | Akcie padají | UBS Global Proprietary Trading Group | Trading Group | Proprietary Trading | UBS Global | HG měď | Růst výnosů | Federal Reserve | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | Poměr PE | Oddlužení | Latinská Amerika | Rubikon | Čtvrtletní zisk | Bankovní akcie | Spolkový ústavní soud | HashRate | FOMO | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Petrochemická společnost | Spořit na důchod | Dlouhodobý trend | MSCI World | Zdražení ropy | Dosáhnout zisku | KfW | Rekordní zisk | Justice | Soudní dvůr Evropské unie | Regulační orgány | Tisknutí peněz | Historicky nejnižší | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Soudní řízení | Jan Raška | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Členské státy | Ceny zeleniny | Průmyslové kovy | Karl Schamotta | Členské země | Burza Binance | ONE | RBI | Bankéři z Fedu | Cestování do zahraničí | Nejbohatší Čech | Auta | Xiaomi | FBI | Vývoj ekonomiky | Dohoda mezi EU a Británií | Prodej elektromobilů | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Levné peníze | Vakcína | Býčí scénář | Dění na trhu | Recyklace | Manažerka | CL | Spekulovat | Moderna | Fiskální stimul | Marek Brávník | Experimentální vakcíny | Manažeři | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Klíčové oblasti | Nové studie | Velký růst | Koronavirová pandemie | Ruské ministerstvo financí | Protiíránské sankce | Magazín Der Spiegel | Kupci | Podnikatelské aktivity | Falešný průraz | Předsedkyně Evropské komise | Renault | Canberra | Akcie v Hongkongu | Pokračování rally | Obavy z ekonomického dopadu | Realitní společnosti | Fischer | Umělé inteligence | Argentina | Spoluzakladatel | Investment management | Vládní pomoc | Inflace v Turecku | Globální ekonomické zotavení | Ekonomické zotavení | Jaguar | Ztráty zaměstnání | JDE | Rizikovější měny | Unijní činitelé | Unie | Republikánský prezident | ČR | Soběstačnost | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Jihoevropské státy | Koronavirové pandemie | Novatek | Akcie Intel | Andrej Babiš (ANO) | Bohumil Trampota | Měsíční mzda | Průraz | Nové úvěry | Zadlužení firem | Těžba kartelu OPEC | Exprezident | Bývalý prezident | Plán Evropské komise | Chování trhu | Zbrojovka | Slabá poptávka | Výrobní PMI | Reálná ekonomika | Sentiment na trzích | PEPP | Britské firmy | Genesis Capital | Střední Evropa | Kommersant | Špatné zprávy | Nová prognóza | Gambling | Rozhodnutí ECB o sazbách | Manipulace trhu | Antivirus | Čínská poptávka | Rekordní nárůst | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Býčí trend | Funke | Lars Feld | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Banka Creditas | Společnost BP | Francouzská obchodní bilance | Pokračování růstu | Americké úrokové sazby | Nikola | Index Nasdaq Composite | Americká nezaměstnanost | Zpomalení inflace | Ropná krize | Vysoké valuace | Největší světová ekonomika | Místopředseda Evropské komise | Cronos | Nižší DPH | Globální poptávka | Arizona | Členové Fedu | Podpůrné programy | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Agrofert | Foxconn | Výplata | Političtí vůdci | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Covid | Druhá vlna pandemie | Internetové bubliny | Americké technologické firmy | Technologické firmy | Dlouhodobá výkonnost | Changpeng Zhao | ZIL | Zahraniční kapitál | Banka JP Morgan | Vyšší daně | Představenstvo | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Druhá vlna | Počty nových případů | Firma ČEZ | CERGE-EI | IDEA | Instinkt | LULU | Nízké sazby | Nové žádosti o podporu | Práce z domova | Živnostníci | Ed Miliband | Vrcholoví manažeři | Sankce proti Rusku | Stimulační program | Program ECB | ONS | Den obchodování | Dostupnost bydlení | Akcie Electronic Arts | Electronic Arts (EA) | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Neočekávané události | Signál k prodeji | Jasný signál | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Dopad pandemie | MAM | Michal Lukáč | Fond obnovy | Nizozemská vláda | Fundamentální pozadí | Výrazný propad | Chorvatsko | Nový trend | Mladé generace | Větší riziko | Zdroj příjmů | Podíl Evropy | KLM | Podnikatelské úspěchy | Úspěchy | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | Chrysler | Růst tržeb | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | American Depositary Receipt | Američtí politici | Malé zisky | Kolísání cen | Průměrný příjem | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Twitter | Společnost XTB | Fond obnovy EU | Zotavení ekonomik | Rostoucí ceny komodit | CVVM | Model 3 | Manfred Weber | Životní úroveň | Nižší poptávka | Supervelmoci | Progres | Exchange Traded Commodity | Bohatí lidé | Předčasné splacení hypotéky | Americké vládní dluhopisy | Záchranné programy | Insolvence | Plynárenské společnosti | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nikl | Akcie u LYNX | Největší firmy | Propad ekonomiky | Světové rezervní měny | Zastavení růstu | Obsazenost hotelů | Silné momentum | Důvěra | Velké technologické firmy | Turistický ruch | Psychika | Caixin | Alexandr Lukašenko | Margrethe Vestagerová | Indonésie | Slabý dolar | Digitální ekonomika | Ocelářství | Vesmírné společnosti | WeCHat | Tempo růstu průmyslové výroby | Růst vývozu | Zpomalující růst | Časový horizont | Zvýšené napětí | Klesající tendence | Bruegel | NYT | HelloFresh | Cenové hladiny | Napětí mezi Čínou a USA | Lepší výsledky | Vyšší dividenda | Úřad pro kontrolu potravin a léčiv | Zpomalování inflace | Ceny dováženého zboží | Výhled na příští rok | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Podhodnocené akcie | Zalando | Ekonomické zotavování | Americké ministerstvo spravedlnosti | Prezidentské volby USA | Čas na nákup | Počty nakažených | Velký propad | Analytik XTB | Pandemická situace | Hnojiva | Zápis ze zasedání FOMC | Úroky na hypotékách | Pokles tržeb | Vládní koalice | Investice do vodíku | Počet akcií | Chamtivost a strach | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Globální pandemie | Období zvýšené volatility | Marc Chandler | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Deglobalizace | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Kryptotrh | Výrobní sektor | Výrobní index | Venezuela | Růst eura | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | SPAC | Big Tech | Klimatické změny | Delta Airlines | Měnová politika Evropské centrální banky | Inflace spotřebitelských cen | Ceny mědi | Kuba | Odborníci | Peso | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Kroger | Rentabilita | Transparentnost | Inspirace | Signál ke vstupu | Zdanění | Pumpování peněz do ekonomiky | Pumpování peněz | Vakcína proti koronaviru | Obchodování s ropou | Prezidentské volby v USA | Mezinárodní agentura pro energii | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Čínské technologické firmy | Sequoia | Snížení emisí | Akcie NIO | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Bloomberg Intelligence | Nákupní centra | Budoucí vývoj | Český nemovitostní trh | Banky v ČR | Slabší kurz | Rozmach nákazy | Americký podnik | Program Antivirus | Elektromobily | Německý rozpočet | Zastavení pádu eura | Evropský automobilový průmysl | Politici z Evropského parlamentu | Ursula von der Leyen | Ztráty společnosti | Němečtí politici | Ambasador | Strach z Brexitu | Koronavirus v USA | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Plynovody | The New York Times (NYT) | Východní Asie | Prezidentské kampaně | Snížit emise | Počet úmrtí | App Store | Biden | Kandidát na prezidenta | Kandidát na prezidenta USA | USA Joe Biden | List The New York Times | Prezidentská debata | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Fiskální pomoc | Marathon | Pracovní místa | Digitální euro | Česká republika | Dnes na pražské burze | Ruské firmy | Antimonopolní úřad | NextEra | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Frakování | Změna politiky | Lockdown | Měnový fond | Clement Beaune | Libye | Americké prezidentské volby | Jaroslaw Kaczyński | Polský vicepremiér | Jeffrey Sachs | Ekonom Jeffrey Sachs | Americký ekonom | Walgreens | Dopady amerických voleb | Jack Dorsey | Michael Saylor | MicroStrategy | CEO MicroStrategy | William Callanan | Významné riziko | Investor William Callanan | První peníze | Státní penzijní fond | Nárůst případů koronaviru | Koncern | Embargo | Množství peněz | Platby v kryptoměnách | Volby USA | Volby USA 2020 | Black Lifes Matter | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | Solární energie | Pokles indexu | Reálný HDP | Futures na ropu | Sigmar Gabriel | Saxo Bank Steen Jakobsen | Bidenovo vítězství | Burzy v Evropě | Moneta | Technologické tituly | Bed Bath & Beyond | Pandemie v Česku | XOM | CVX | PFE | Nepříznivý signál | Výsledky amerických voleb | Státy Evropské unie | Výsledky voleb | Ruské společnosti | GLE | Electronic Arts | Přebytek zahraničního obchodu | Šéfové firem | Pfizer/BioNTech | Zprávy o vakcíně | Nové zprávy | Pfizer a BioNTech | Vakcína proti covidu-19 | Slábnoucí euro | Exekutivní příkaz | Akciové investování | Pohyby na komoditním trhu | WASDE | Zpráva WASDE | World Agriculture Supply and Demand | Zisky bank | Farfetch | Řešení rozpočtového sporu | Blockchainové technologie | Zvyšování dovozu | Budoucí rozpočet EU | Hlavní kryptoměna | MRNA | Polská vláda | Snižování daní | Kurz liry | Cena bitcoinu dnes | Akcie spoločnosti | Představitelé americké centrální banky | Česká televize | Praktické tipy | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Diem | Ekonomické nerovnosti | Výdělky | Proražení | Daňový balíček | Zasedání WEF | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Investice do ekologie | Zelené investice | Životní prostředí | Nio | Li Auto | Enphase Energy | Hannon Armstrong | Solar Edge | NextEra Energy | Používání hotovosti | Investice do vody | GME | GameStop | Lyft | Akcie Airbnb | Sektor kryptoměn | Akcie společnosti Walt Disney | Futures na DAX | Siemens | Continental | Dominic Raab | Britský ministr zahraničí | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Úrokové sazby v Číně | Sazby v Číně | TABAK | Očkování | LEN | Zadlužování | Financování fondu | Lael Brainardová | Orbán | Nový kmen koronaviru | Kmen koronaviru | Mutace viru | Peloton | US2000 | Plný úvazek | Částečný úvazek | Nicola Sturgeonová | Předsednictví EU | Odvětví kryptoměn | Cenné papíry a burzy | Voda | BA.US | Centrální bankéř | Nízké úroky | Nálada investorů | Emise dluhopisů | Marcel Fratzscher | DIW Marcel Fratzscher | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Home office | Růst ceny | Pandemie v Německu | Senátní volby | Německá inflace | DOT | Zvýšení ceny | Počet pracovních míst | Zdravotní péče | Dopad na akcie | TUI | Zhoršení ratingu | Akcie Twitteru | Průmysl v listopadu | Carrefour | Couche-Tard | Nemovitosti v Česku | Evropské centrální banky | Tilray | TLRY | Konopí | Cronos Group | SNY | CARA | MJ | YOLO | ACT | Mar-a-Lago | Situace na trhu | Toshiba | Konference FOMC | Tisková konference FOMC | WallStreetBets | Nárůst ceny | Tržní ceny | Válka o vakcínu | Světová válka o vakcínu | Cenové výkyvy | Problémy s likviditou | Kolísání cen na finančních trzích | Jestřábí přístup | Nynější krize | Vypuknutí pandemie | Dnešní seance | Německá koalice | Rozvolnění | Activision | Blizzard | Rekordní rok | Nákup bitcoinu | TWTR.US | Twitter (TWTR.US) | Finanční výkonnost | Piper Sandler | FTX | Prodloužení karantény | Kov | Obchodování s emisemi | Evropský systém obchodování | Evropský systém | ETS | Colt | Zajímavé akcie | Spotify | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Balík pomoci | Fosilní paliva | Trendové linie | Vytěsnění minoritních akcionářů | Slovenská ekonomika | Sales Associate Director | Nizozemský ministr | Nizozemský ministr financí | James Bullard | Akcie Air France-KLM | Akcie Tilray | Celosvětové zadlužení | Světový dluh | Celkový světový dluh | Přísná měnová politika | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | Rozhodnutí vlády | Manufacturing PMI | Třetí vlna covidu | Třetí vlna | Hospodářský růst Německa | Růst Německa | Makroekonomický vývoj | Air | Investování do Bitcoinu | Covidová krize | Obchodování s emisemi (ETS) | Investoři a obchodníci | Nárůst výnosů | Siemens Energy | XOM.US | Riziková prémie | Admirals | Technologické podniky | Silný růst | Evolv | Pohyb výnosů dluhopisů | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Analýza EUR/USD | Balík rozpočtových opatření | Fidelity | Dlouhodobý investor | Těžby kryptoměn | Aleš Hála | Holubičí tón | Filecoin | Decentraland | Holubičí Fed | Zpravodajské události | VOW1.DE | VOW1 | Zvolení Joe Bidena | Prezident Erdogan | Vývoj pandemie | Nárůst sazeb | Platební prostředek | Benjamin Larochaix | Knik | Jitka Tkadlecová | PPF Jitka Tkadlecová | PPF Group | Tordrillo Mountain Lodge | David Horváth | Výhled Saxo Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Bidenův plán | Pohyb ceny | Jobs Plan | PMI index | Americké stimuly | LMT | Daně ve Spojených státech | Electricite de France | EDF | Umění | Firemní daně | Data o inflaci | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Eurokomisař pro ekonomiku | Ochrana proti inflaci | Zastropování výše nájemného | Výše nájemného | Výše nájemného v Berlíně | AA | Bearish Engulfing | Landsvirkjun | Island | Emise skleníkových plynů | COP26 | Prognostici | Strach z inflace | LME | Ekonomický plán | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | Raytheon Technologies | Raytheon Technologies (RTX.US) | RTX.US | ERA | Uranium Energy | UEC | Rostoucí ceny | Objednávky | CVX.US | Chevron (CVX.US) | Ministr práce | Prezidentský dekret | WSB | WallStreetBets (WSB) | Legenda WallStreetBets | Martin Shkreli | token DOGE | DOGE | Riskantní token | SNP | Zpráva amerického ministerstva práce | Přeprodané oblasti | Chris Weston | Eurokomisařka | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | MSCI Inc | Saxo Group | Obchodování s povolenkami | Systém obchodování | Indická centrální banka | Cenové úrovně | Hospodářské stimuly | Pandemie COVID | Dovoz z USA | Ceny realit | Trump Organization | Tuzemská měna | Hladiny rezistence | Hladiny supportu | Kurzotvorné zprávy | Zvýšené riziko | Těžaři | Akcie německé společnosti | Německé společnosti | Obavy z inflace | API | Oslabení | Prudké oslabení | Navýšení důchodů | Zdražení nemovitostí | Zdanění komerčních nemovitostí | Růst úroků | Hypoteční sazby | Růst cen nemovitostí | Podstatné kurzotvorné zprávy | Dříví | První zvýšení sazeb | Naše hospodářství | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Ruský ministr | Země OECD | Firmy z EU | Evropské společnosti | Nayib Bukele | Zajištění proti inflaci | Salvador | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Trend klesající | Lídři G7 | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Dodávky plynu | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Legální platidlo | Platidlo | Dekarbonizace | Konkurence | Revolut | Prodej | Týdenní výkon | Microsoft Corporation | Jednotné měny | Senegal | Mali | Další kryptoměny | Zvyšování daní | Investování do vody | Globální ETS | FLOWX | Fidelity Water Sustainability | Global Water ETF | CFWAX | Calvert Global Water | First Trust Water ETF | IWC | Expense ratio | Invesco S&P Global Water ETF | Olimex Global Water | Vodní indexy | Invesco Water Resources ETF | Invesco Water Resources | PHO | NASDAQ omex us water | Výbor FOMC | Obilné trhy | Futures na sojové boby | Schůzce FOMC | Reflační obchodování | Nové prognózy | Čínský výrobce elektromobilů | Graf akcie | Cyklus zvyšování sazeb | Regulační úřad | Éra levných peněz | Nový cyklus | Úročené vklady | Didi | CO2 | Nordstream 2 | Nordstream | Solární panely | Zasedání Organizace zemí vyvážejících ropu | Trh dnes | El País | Deník El País | Dividendy ČEZ | Energetická společnost ČEZ | Představenstvo ČEZ | Výhled globálního růstu | Malajsie | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Technologie | Americký výrobce | Ethereum (ETH) | Schodek státních financí | Rekordní schodek | Vývoj měnového páru USD/RUB | Ekonomický šok | Vývoje ceny | Sazby daně | Hliník | Pojišťovací společnost | Společnost Philip Morris | Výkonná rada MMF | Engulfing pattern | Spotové ceny | UST | Cenový rekord | Zvýšení produkce | Příliv ropy | Didi Global | Tempo zdražování | Míra inflace v USA | Evropská unie dnes | Soubor klimatických opatření | Zelený balíček | Český vývoz | JAR | Rada guvernérů | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | Procter & Gamble Company | Walgreens Boots Alliance | Applied Materials | Ceny suroviny | Základní úrokové sazby ČNB | Globální ceny | Odvětví | Pokles poptávky | Přijímání bitcoinů | Flexibilita | Klidný trh | Načasování | Varianta delta | Pesimistická nálada | Rozsah škod | Boom | Společnost Golden Gate CZ | Společnost Golden Gate | Dodávky suroviny | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Moderna akcie | Spikevax | Moderna akcie (MRNA) | Analýza Moderna akcie | Bilion | Nedostatek mikročipů | Významná rizika | Náhoda | Mateřská společnost | Ministerstvo spravedlnosti | Daňový poplatník | HICP | Vnější prostředí | Chování | Vnímání | Dodávky ruského plynu | Statistický klam | Růst aktivity | Occidental Petroleum | OXY.US | OXY | Projekce | Účetní období | Inovativní řešení | VIAC | Ceny rýže | Předseda správní rady | Barcelona | Messi | Psychologické úrovně | Richard Clarida | Místopředseda Fedu | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Klíčové suroviny | Drahota | Převzetí Avastu | Cena akcie Pfizer | Akcie Pfizer | Rozpočtové příjmy | Index Russell | Asijské země | Spotové ceny ropy | Zahraniční společnosti | Byty | Afghánská měna | Afghání | Afghánská ekonomika | Velké instituce | Afghánistán | Tálibán | Tokeny | Medián | Bonusy | Rozbor | Očekávaná inflace | SpaceX | SPOT | Mluvčí firmy | Kansas City | Funkční období | Ochranný mechanismus | ASX | Janus Henderson | Inflace ve Velké Británii | Golden Gate CZ Marek Brávník | Nedostatek čipů | Dodávky plynu do Evropy | DWS | Společnost pro správu majetku | Výkonnost hodnotových akcií | Růstové tituly | Společnosti | Decentralizovaný systém | Měnové unie | Národní měny | Guardian | Neúspěch | Opatření | Vrcholy | Dna | The Times | Lobbing | Finanční možnosti | Bitcoinové peněženky | Evergrande | Nákladová inflace | Katastrofy | Výrobní aktivita v USA | Rychlý růst | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | Google akcie | Google akcie (Alphabet) | NFT | Vysoká poptávka | Chevron Corporation | Moelis | Indexy amerického akciového trhu | Hellofresh | Energetika | Podpůrný program | Ceny plynu | Roman Pilíšek | Konfederace | Evropský index | Zdanění prázdných bytů | Grattan Brendan Coates | Los Angeles | Obyvatelé Los Angeles | Byty duchů | Strategic Actions for a Just Economy | Joe Donlin | James McIntyre | Kennedy Stewart | Česká společnost | Analytici Goldman Sachs | Extrémní počasí | 100 SMA | Bukele | Etherea | Doing Business | Čínské realitní společnosti | Ztrátové pozice | Zprávy z pražské burzy | Ceny kovů | Celkové závazky společnosti | Závazky společnosti | Akcie čínské realitní společnosti | Obchodování na burze v Hongkongu | Problémy společnosti Evergrande | Uhrazení závazků | Akcie Evergrande | Amsterdam | Utahování měnových podmínek | Chuej Kcha Jüan | Problémy v čínském finančním sektoru | Záchrana podniku | ČSSD | Kompenzace | BNP | Investice do těžby | Daniel Čang | Lej Ťün | Sequoia Capital China | Čínské regulační úřady | UBS Group | UBS Group AG | CDU/CSU | FDP | Sociální demokraté | Konzervativní unie | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | mmBtu | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Paras Anand | Cenový šok | Gamble | Markéta Pekarová Adamová | Energetická krize | Krize v Evropě | Algorand | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Globální inflace | Prudké zdražování | Fiskální pravidla | Těžby Bitcoinu | Zlato a bitcoin | Nová vláda | David Card | Joshua Angrist | Guido Imbens | Minulá výkonnost | Práce laureátů Nobelovy ceny | Práce laureátů | Nobelovy ceny | Chování lidí | Chování lidí v reálném prostředí | Využití experimentů | Češi | Růst vývozu z Číny | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Zvýšení dodávek plynu | Pád Bohemia Energy | Dmitrij Peskov | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Rekordní ceny | ASEAN | Snížení schodku | Nord Stream 2 AG | ProShares | The Verge | Spuštění fondu | Zdravotnictví | Juraj Karpiš | Snap | Rozpočtové schodky | Obilí | Kuny | Pozornost | Kryptoměnový průmysl | Zprostředkovatelé | Izraelská centrální banka | Boeing (BA.US) | Poptávka po čipech | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Robert Habeck | Ruský prezident | Veřejné investice | Meta | OSN v Glasgow | Fridays for Future | Ekonomika po pandemii | Klima | Vanguard | Plyn v EU | Metaverse | Plynovod Jamal | Fialova vláda | Starosta New Yorku | Eric Adams | Česká národní banka (ČNB) | Drahé energie | Digitální rubl | Podmínky na trhu | Globální dodavatelské řetězce | Principal Global Investors | NFT tokeny | Společnost | Nové emise | Stratégové | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Zoufalství | Obchodní ředitel | Tým InstaForex | Krypto průmysl | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | MAST | Obchodní výhled | Burzovní cena | Raketový růst | Měny G10 | Guvernér BoE | Maloobchodní prodejce | Narušené dodavatelské řetězce | Družba | Lockdowny | TIM | Město Bitcoin | Semih Tumen | Znehodnocování turecké měny | Turecké měny | Podpora vývozu | Opoziční politici | Propad měny | Změny klimatu | Nová německá vláda | Zahraniční politika | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Zprávy z krypto | Omikron | Omicron | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zveřejnění zprávy | Zprávy z krypto průmyslu | Akcie Gazpromu | Zavedení digitální měny | Global Gateway | Globální brány | Varianta omikron | Nálada na trzích | Výhled Fidelity | | Drahý plyn | Ekonomické teorie | Marex | Vojtěch Boháč | Vietnam | Špatné počasí | Varianty covidu | Zlotý | Daňové zatížení | Největší švýcarská banka | Postavení na trhu | Tržní vývoj | Míra inflace v Turecku | Fibonacciho retracement | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Participace | Globální emise | Emise uhlíku | Liz Trussová | Annalena Baerbocková | Stabilita turecké liry | Relativní stabilita | Ipek Ozkardeskayaová | Fundamentální analýzy | Úrokové sazby v USA | Trh se zlatem | Bidenova administrativa | Obchodní tipy | Bundesnetzagentur | Technická rezistence | Jaromír Gec | Adast | Daniel Struž | Elektromobilita | Budoucnost dopravy | Jamal | Inflační spirála | Mluvčí Kremlu | Čínské dluhopisy | Banka HSBC | Prezident Jair Bolsonaro | Italská banka | Konvergence | Celkový sentiment | Infografika | Uniper | Miliardy USD | Evropské aerolinky | Těžař | Rozvahy Fedu | Jestřábí komentáře | Situace v Kazachstánu | Ministr práce a sociálních věcí | Ziskovost bank | Ruský plyn | Gate | Akcie v roce 2022 | Greenflation | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Těžby bitcoinů | Hashrate | Uhelné elektrárny | Hry | Downing Street | Reality | Vývoj vývozu zemního plynu | Válka na Ukrajině | Oslabení ukrajinské hřivny | Ukrajinské hřivny | Největší obchodníci | Obchodníci v New Yorku | Východní blok | Bývalý východní blok | Dluhopisy Kremlu | Akcie ruských bank | Napadení Ukrajiny | Ruské dodávky plynu | Dodávky plynu do Evropské Unie | Omezení dodávek surovin | Omezení dodávek | Projekce centrálních bank | Analytik trhů | Streamování videa | Instituce | Napětí na Ukrajině | Spotřební zboží | Nový týden | Časový plán | Základní úrok | Snížení daně | Daňová sazba | Bit4You | Murray | Pár USD/CAD | Electrolux | London Bullion Market Association | Ebury | Tomáš Kudla | Hive Blockchain | CRO | Peloton Interactive | Období zvýšené inflace | Affirm Holdings | Futures na S&P 500 | Futures na americké akciové indexy | LHA | LHA.DE | Lufthansa (LHA.DE) | Luxusní zboží | Blesk | Útok na Ukrajinu | Války v Evropě | Invaze na Ukrajinu | Plynárenské firmy | Ropné a plynárenské firmy | Ruské invaze na Ukrajinu | Index PCE | Cenový index | Cenový index PCE | Sankce | Sankce vůči Rusku | Uznání nezávislosti | Separatistické regiony | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Luhanské lidové republiky | Makléřská společnost Marex | Společnost Marex | LMT.US | Lockheed Martin (LMT.US) | Odpojení Ruska | Platba SWIFT | Identifikační kód | Odpojení Ruska od systému SWIFT | Rusal | Ricardo Salinas Pliego | Mexický miliardář | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Bidenova vláda | Výjimečný stav | Ruské banky | Napadení Ukrajiny Ruskem | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Green Deal | Odstřižení od SWIFT | Export do Ruska | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT | Odstřižení Ruska od SWIFT | Přímé intervence | Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication | Jaderný program | Porušování lidských práv | Erste Group Bank | Kyjev | Burza v Moskvě | UEC.US | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | BAE Systems | BA.UK | BAE Systems (BA.UK) | MWh | Forwardové ceny | Sedmadvacítka | Oleg Děripaska | Vzdušný prostor | Politický tlak | Evropský blok | Situace na Ukrajině | Evropští ministři | Statista | Čínské trhy | Orsted | Rheinmetall | Flex LNG | Zkapalněný zemní plyn | Prima | Poskytovatelé indexů | Zpřísnění sankcí Západu | Zpřísnění sankcí | Obranný sektor | DBK.DE | Deutsche Bank (DBK.DE) | GLE.FR | DBK | Societe Generale (GLE.FR) | UCG.IT | UCG | UniCredit (UCG.IT) | Renault (RNO.FR) | RNO.FR | Volkswagen (VOW1.DE) | Continental (CON.DE) | CON.DE | BMW (BMW.DE) | BMW.DE | TUI (TUI.DE) | TUI.DE | Airbus (AIR.DE) | AIR.DE | Nové energetické technologie | Energetické technologie | Vestas Wind Systems | VWS.DK | Vestas Wind Systems (VWS.DK) | ORSTED.DK | Orsted (ORSTED.DK) | NEL (NEL.NO) | NEL.NO | NEL | Uranium Energy (UEC.US) | RHM.DE | Rheinmetall (RHM.DE) | Společnost Google | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | XTB Štěpán Hájek | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Pokles inflace | Bojkot | Snížení spotřební daně | Hospodářské kontakty | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Závislost Evropy na Rusku | Západní sankce | Sankce Západu | Zahájení ruské invaze | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Tranzitní plynovody | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Balík sankcí | Cizoměnový dluh | Dopady války na Ukrajině | Vladimir Medinskij | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Platby za plyn v rublech | Ukončení válečných zločinů | Inflace v Japonsku | Vysoké ceny energií | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Platby za plyn | Allianz Trade | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | MOL | Regulace kryptoměn | Růst cen energií | Petr Fiala | Ruský majetek | Bitcoin 2022 | Le Penová | Ekonomické vzdělání | GoTo | Marine Le Penová | Ben Laidler | Colt CZ | Správa | Vlastnictví | Šéf Twitteru | Převzetí Twitteru | Vzestupný trend | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | Analýza transakcí | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Akcie společnosti Gap | Rekordní inflace | Zvyšování sazeb Fedem | Zdražování hypoték | Miliardář Elon Musk | Technický výhled trhu | Plyn v rublech | Embargo na ruskou ropu | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Zdeněk Tůma | Josef Tošovský | Iva Palusková | Occidental | Hladomor | Rozdělení ČEZ | Hlavní ekonom Saxo Bank | Dow Jones Industrial Average | Nové daně | Indexy S&P | Invesco S&P 500 ESG UCITS ETF | Invesco MSCI World ESG Universal Screened UCITS ETF | Varování před riziky | PLATINUM | Šéfové | Nadnárodní firmy | Konfederace britského průmyslu | Vedení ECB | Zvednutí sazeb | Richard Hindls | Přijetí | Sektorová daň | Snížení inflace | Velmi volatilní | Obchodní instrument | Celosvětové zadlužení podniků | Zadlužení podniků | Využívání dluhu | Kroky Fedu | Rostoucí životní náklady | Životní náklady | Prolomení parity | Propuštění | Znehodnocení | Cenu plynu | Evropské akciové indexy | Cenový strop | Parita EUR/USD | Marketingová komunikace | Plán restrukturalizace | Státní energetické společnosti | Zkrocení inflace | Pokles zisku | Úsporný tarif | Zvedání úrokových sazeb | Vývoz plynu | Centrum | Zavedení eura v ČR | Prime | Tony Danker | Daň z mimořádných zisků | Mimořádná daň | Úvahy o dodatečném zdanění | Překoupené oblasti | Výrobci automobilů | Kamala Harrisová | Formy zdanění | Dividendový potenciál | Analytik Fio | Vysoké zisky ČEZ | Zisky ČEZ | Hospodaření ČEZ | Sociální transfery | Krytí vyšších nákladů | Krytí vyšších nákladů na energie | Speciální daně | Uvalení speciální daně | Nezasloužené zisky | Příjmy do státní pokladny | Predikce celoročního zisku | Aktuální predikce | Stanovení dividendy | Organizované odstávky plynu | Odstávky plynu | Válečná daň | Pomoc Ukrajině | Neel Kashkari | České předsednictví | Daň z neočekávaného zisku | Energetické podniky | Akcie společnosti Chevron | Premiér Petr Fiala | Daňové přečiny | Přechováváním utajovaných dokumentů | Snaha zvrátit výsledky | Údajná pomluva | Útok na Kongres USA | Útok na Kongres | Strategické možnosti | Pohyby akcií | Největší vítězství | Pozastavení emisních povolenek | Zestátnění | Zastropování cen | Bolest | Windfall tax | Britská premiérka | Nová britská premiérka | Premiérka Liz Trussová | Britská premiérka Liz Trussová | Zveřejnění zpráv | Zastropování cen energií | Energetické komodity | Ruské ropy | Zvýšení daně | Vyšší daň | Zastropování cen elektřiny | Tržní události | Daňové škrty | Kwasi Kwarteng | Ministr financí Kwasi Kwarteng | Keir Starmer | Plaza Accord | Internetová společnost Twitter | Mary Dalyová | Charles Evans | Německý síťový regulátor | Regulátor Bundesnetzagentur | Jeremy Hunt | Obrovské pohyby | Investro | Investro.com | Rezignace | Lídr labouristické opozice | Penny Mourdantová | List The Times | Výbor 1922 | Konzervativní strany | George Canning | Šéf Elysejského paláce | Český premiér Petr Fiala | Marija Zacharovová | Britská velvyslankyně | Šéfka britské diplomacie | Vyhlášení předčasných voleb | Joel Copp-Barton | Tradingový portál FXstreet.cz | Analýzy trhu | Lula | Pokles cen nemovitostí | Omezení COVID | COP27 | Ministr Jurečka | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Zákonodárce | Otevření ekonomiky | Americký exprezident | Exprezident Trump | Americký exprezident Trump | Velké prohlášení | Jaderná energie | Nansen | Matěj Široký | Komunistické strany | Daně z neočekávaných zisků | Novinky | Administrativa | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Výběry | Schůzka zemí G20 | Summit zemí G20 | Bali | Andrew McCaffery | Vklady zákazníků | Nouriel Roubini | CZ | BTC na burzy | Polovodiče | Zkušený investor | Zavedení cenového stropu | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Nižší minima | Nižší maxima | Geografická diverzifikace | Idiosynkratické prvky | Inflace vs. úrokové sazby | Výhody diverzifikace | Diverzifikované portfolio | Světlo na konci tunelu | Index cen výrobců | Spekulativní útok | Akcie farmaceutických společností | Comfort Finance | Varování | Mimořádné daně | Energetické trhy | Bankovní rady ČNB | Farmaceutický sektor | Comfort Finance Group | Vysoké sazby | Diverzifikátor | Právo | Účast v eurozóně | Zisky bankovního sektoru | Sergio Massa | Výbor chilské vlády | Chilská vláda | Matías Walker | Dominga | Ekologové | Andes Iron | Společnost Andes Iron | Fiskální krize | Společenství latinskoamerických a karibských států | CELAC | Společenství latinskoamerických a karibských států (CELAC) | Europa Press | Latinskoamerická ekonomika | Lula da Silva | Argentina a Brazílie | Buenos Aires | Profesor Dědek | University of Warwick | Federal Reserve Bank of Kansas City | Poradce předsedy vlády | Poradce guvernéra ČNB | Tradeoff | Poskytování cizoměnových úvěrů | Rizikový jev | Eurové příjmy | Eurové úvěry | Nákladové tlaky | Pokles reálné spotřeby | Reálné spotřeby domácností | Nabídkové tlaky | Propad hypotečního trhu | Nákladová položka | Celosvětový problém | Náklady spojené s bydlením | Mzdová vyjednávání | Nominální mzdový růst | Celková ekonomika | Mzdové požadavky | Měnová sekce | Velikosti likvidity | Likvidity v bankovním sektoru | Sentiment finančních trhů | Stávající úrokový diferenciál | Korunový výnos | Ochlazení realitního trhu | Reálná kalkulace | Míra zadluženosti domácího sektoru | Míra zadluženosti | Podíl hypoték | Vývoj sazeb na trhu | Sociální problém | Pan euro | Volatilní položky | Česká měnová politika | Financování státu | Elektrická energie | České úrokové sazby | Vývoj sazeb | Nezávislé měnové politiky | Zastánce eura | ČSAV | Federal Reserve Bank | Zájem o eurové úvěry | Odkotvená inflační očekávání | Spekulativní útok na korunu | Útok na korunu | Reformy penzí a daní | Reformy penzí | Invest
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Pokrok ve vývoji
Pokuta pro Motejlka
Pokuta za předčasné splacení hypotéky
Pokutování za volný byt
Pokyn long
Polarity Index
Polarity Index Wealth Management
Poldi
PoliPay
Politbyro

Následující klíčová slova

Politici z Evropského parlamentu
Politická krize
Politická krize v Hong Kongu
Politická krize v Itálii
Politická nejistota
Politická nestabilita
Politická rizika
Politická rozhodnutí
Politická scéna
Politická situace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading Tržní fundamenty
Potvrďte prosím... Zavřít