Čtvrtek 18. srpen 2022 15:49
reklama
Instaforex webinar zari 2022
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Politici

img

Sterling posiluje díky inflaci na 10.1%

17.08.2022 Britská libra ve středu posílila poté, co inflace britských spotřebitelských cen v červenci vzrostla na 10,1 %, což je nejvyšší hodnota od února 1982, a to z roční sazby 9,4 % v červnu, což zvýšilo očekávání, že BoE příští měsíc zvýší úrokové sazby o dalších 50 bps. Trhy počítají s 85% pravděpodobností zvýšení sazeb o půl bodu na zářijovém zasedání centrální banky. Politici očekávají, že inflace dosáhne vrcholu na 13,3 % v říjnu a Spojené království by mohlo ve čtvrtém čtvrtletí čelit recesi. Na druhou stranu se v datech objevily náznaky, že budoucí inflační tlaky by mohly začít slábnout. Nejnovější zpráva o pracovních místech již ukázala známky toho, že se trh práce začíná ochlazovat, zatímco ceny PPI začaly mírně klesat, což může způsobit, že BoE bude zdrženlivější. Z technického hlediska se pár GBPUSD odrazil od zóny rezistence kolem 1,2160, což se shoduje s 61,8% Fibonacciho retracementem a dřívějším prolomením spodní hranice vzestupného kanálu. Nicméně pokud bude pár sedět nad klíčovým supportem na 1,20, může být spuštěn další vzestupný impuls.
img

Lidi v ČR letos chudnou šestkrát rychleji než v dosud nejhorším roce historie. Skutečný pád životní úrovně si ale ještě plně neuvědomují, zatím podléhají mentální iluzi, která tlumí jejich rozhořčení

15.08.2022 Z nové prognózy České národní banky plyne, že životní úroveň v Česku letos klesá ještě rychleji, než se dosud čekalo. ČNB totiž pro letošek vyhlíží celoroční inflaci 16,5 procenta. Pracovní výdělky přitom v průměru mají růst o 7,2 procenta, jak plyne z nejnovějšího šetření ČNB mezi tuzemskými i zahraničními analytiky. Pokud od tohoto růstu výdělků odečteme uvedený údaj k letošní inflaci, dostáváme cifru -9,3 procenta.
C:\fakepath\Cina-mena.jpg

Čína po slabých statických údajích za červenec nečekaně snížila úroky

15.08.2022 Čínská centrální banka dnes překvapivě snížila některé důležité úrokové sazby, aby oživila poptávku, protože nejnovější statistické údaje ukázaly, že ekonomika v červenci překvapivě zpomalila. Aktivitu v továrnách a maloobchodě utlumila politika nulové tolerance nemoci covid-19 a realitní krize, uvedla agentura Reuters.
img

Válečná daň, kterou zvažuje zavést Fialova vláda, je jen druh sektorové daně. Sektorovou daň na více odvětví měla v programu jen KSČM, není slučitelná se svobodným trhem

14.08.2022 Daň z neočekávaného zisku, nově takzvaná válečná daň, je jedním z typu sektorové daně. Sektorovou daň na více odvětví měla před volbami v programu jediná ze stran, a to KSČM. Nepřekvapí tedy, že to je daň, která není slučitelná s opravdu svobodným trhem. Nad rámec běžného zdanění totiž zdaňuje selektivně vybrané firmy. Selekci provádějí politici. A je jedno, zda selektivně vyberou celá odvětví neboli sektory, nebo zda ukážou jen na vybrané firmy, třeba i z více odvětví. V obou případech se budou rozhodovat na základě subjektivního názoru, a to je právě kámen úrazu. Protože politik nikdy nemůže určit, do jaké míry je zisk neočekávaný. A zda je mimořádný natolik, že by měl být zdaněn nad rámec běžného. V tržní ekonomice nic jako neočekávaný zisk ani neexistuje. Sektorová nebo válečná daň jsou jen projevem nebezpečné libovůle politiků, určité arogance moci halené do hávu solidarity. Je to vlastně svévolné a selektivní postátňování a zabavování soukromého majetku firem a či jejich akcionářů.
img

„Válečná daň“ je jen jiné označení pro sektorovou daň. Fialova vláda ji chce novým názvem marketingově prodat veřejnosti, i když stále jde o porušení slibu voličům a o vykrádání KSČM

10.08.2022 Fialova vláda nově uvádí, že zvažuje zavedení takzvané válečné daně. To je však jen jiné označení pro daň z mimořádného či také neočekávaného zisku. A tato daň je jedním z typu sektorové daně. Sektorovou daň na více odvětví měla před volbami v programu jediná ze stran, a to KSČM.
img

Bloomberg: Británie se v krizovém plánu chystá na organizované odstávky plynu

10.08.2022 Britská vláda zvažuje, že pokud by v lednu přišly mrazy a zároveň by v zemi panoval nedostatek elektrické energie, zavedla by organizované odstávky plynu pro průmyslové podniky, a dokonce i domácnosti. V úterý o tom informovala agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje obeznámené s krizovým scénářem.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Analytici: Stát může lidem s energiemi pomoci prostřednictvím dividendy ČEZ

09.08.2022 Stát může podle analytiků využít vysokého zisku energetické společnosti ČEZ k pomoci lidem s vysokými cenami energií prostřednictvím dividendy. Stát by tak mohl podle některých získat více peněz než zavedením mimořádného zdanění. Oslovení analytici to dnes řekli ČTK. Energetická skupina ČEZ měla za první pololetí čistý zisk 33,6 miliardy korun, meziročně o 32 miliard korun vyšší. Provozní výnosy vzrostly o 21 procent na 130,5 miliardy korun. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) stoupl meziročně o 27,7 miliardy Kč na 59,3 miliardy Kč a podle skupiny byl ovlivněn mimo jiné enormním růstem cen komodit na velkoobchodních trzích.
img

S nákupem nemovitosti počkejte. Může být levněji

08.08.2022 Hypotéky v Česku prudce zdražují. Podle nejnovějších údajů Fincentra Hypoindexu odpovídala průměrná úroková sazba počátkem července 6,24 procenta, nyní už se blíží úrovni 6,5 procenta. Hypotéky jsou nejdražší od počátku milénia. Jsou dražší dokonce i než těsně před globální finanční krizí, jež vrcholila v letech 2008 a 2009. Ta tehdy následně způsobila pokles cen tuzemských nemovitostí.
C:\fakepath\cez.jpg

Analytici: Za poklesem ceny akcií ČEZ jsou vládní úvahy o dodatečném zdanění

02.08.2022 Za současným poklesem ceny akcií energetické společnosti ČEZ stojí vládní úvahy o tom, že zvýšené zisky firmy by mohly být dodatečně zdaněny. Shodli se na tom analytici, které dnes oslovila ČTK. Tento možný krok vlády většina expertů považuje za chybu. Od začátku roku na vrchol, který byl 9. června, přidaly akcie ČEZ na pražské burze 47 procent, od té doby ale odepsaly 18 procent, vyplývá z dat burzy.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Britské firmy se odvracejí od Číny, míní šéf Konfederace britského průmyslu

31.07.2022 Tisíce britských podniků omezují nebo zcela přerušují styky s Čínou kvůli obavám z politického napětí, což pravděpodobně vyvolá inflační tlaky. Ke stále většímu strachu ze závislosti na čínských dodavatelích je vedou také obavy Spojených států. Šéf Konfederace britského průmyslu (CBI) Tony Danker to uvedl ve včera zveřejněném rozhovoru s deníkem Financial Times (FT).
img

Pražská burza dnes klesala, nedařilo se bankám a Avastu

29.07.2022 Pražská burza v závěru týdne klesala, index PX dnes oslabil o 0,4 procenta na 1233,56 bodu. Dolů ho táhly hlavně akcie Komerční banky a Moneta Money Bank, nedařilo se ani technologické společnosti Avast. Rostla naopak hlavně Erste Bank. Aktivita na trhu byla vysoká, celkový zobchodovaný objem přesáhl jednu miliardu korun. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
C:\fakepath\trader-27072022-32-zm.jpg

Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla meziročně o čtyři procenta

27.07.2022 Ruská ekonomika klesla ve druhém čtvrtletí v meziročním srovnání o čtyři procenta. V prvních třech měsících letošního roku hrubý domácí produkt vzrostl o 3,5 procenta. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo hospodářství.
img

Stanjura chce letos schodek 330 miliard korun, což není příliš ambiciózní. Fialova vláda plánuje letos a v příštích letech dohromady o skoro 50 % vyšší schodky než Babišův kabinet

27.07.2022 Ministerstvo financí nově plánuje schodek rozpočtu pro letošní rok čítající 330 miliard korun. Šéf resortu Zbyněk Stanjura právě takový deficit navrhne vládě. Prosadí-li jej, nejde o příliš ambiciózní výsledek. Vláda totiž nebyla s to dodatečné výdaje, související s válkou na Ukrajině či drahými energiemi, kompenzovat dalšími úsporami. Přitom ovšem měla k dispozici „inflační dividendu“, neboť citelně vyšší inflace, než s jakou bylo možné počítat ještě v prvních měsících roku, znamená také vyšší daňové inkaso. Ano to však ministerstvo financí nedokázalo využít k tomu, aby byl nárůst schodku nad stávající plánovanou úroveň, 280 miliard korun, méně výrazný. Takový přístup k přípravě rozpočtu nepředstavuje zcela slibovanou změnu. Je však možné, že vláda promítne výraznější úspory do rozpočtu na příští rok a další léta.
img

Fialova vláda plánuje letos a v příštích letech dohromady o 50 % vyšší schodky než Babišův kabinet

26.07.2022 Fialova vláda plánuje schodek rozpočtu pro letošní rok čítající 326,9 miliardy korun. Vyplývá to z informací, jež včera zveřejnila Česká televize. Takový schodek není příliš ambiciózní.
img

Hypotéky prudce zdražují, splátka za panelákový byt bude 45 tisíc korun měsíčně. Ceny nemovitostí nyní proto budou často klesat, až po dva roky, vyplatí se s nákupem počkat

24.07.2022 Hypotéky v Česku prudce zdražují. Podle nejnovějších údajů Fincentra Hypoindexu odpovídala průměrná úroková sazba počátkem července 6,24 procenta, nyní už se blíží úrovni 6,5 procenta. Hypotéky jsou nejdražší od počátku milénia. Jsou dražší dokonce i než těsně před globální finanční krizí, jež vrcholila v letech 2008 a 2009. Ta tehdy následně způsobila pokles cen tuzemských nemovitostí.
C:\fakepath\putin.png

Daňové ráje jsou pro Putina zásadní, řekl zdroj stojící za Panamskými dokumenty

22.07.2022 Daňové ráje a skořápkové firmy mají zásadní význam pro vůdce autoritářských režimů, jako je ruský prezident Vladimir Putin. Tyto firmy nyní mimo jiné financují ruskou armádu, která napadla sousední Ukrajinu. V rozhovoru, který zveřejnil německý magazín Der Spiegel nebo server Investigace.cz, to řekl anonym, jenž tvrdí, že stojí za zveřejněním takzvaných Panamských dokumentů (Panama Papers). "Putin je pro USA mnohem větší hrozbou, než byl Hitler, a skořápkové firmy jsou jeho nejlepším přítelem. Když potom Putinovy rakety zasahují nákupní centra na Ukrajině, jsou tyto firmy financující ruskou armádu zodpovědné za vraždění nevinných civilistů," řekl muž, který se kvůli zachování anonymity nazývá John Doe.
img

ESG: klimatické závazky vs. energetická bezpečnost

21.07.2022 V několika bodech od společnosti Invesco naleznete aktuální informace o rovnováze mezi přechodem na nízkoemisní hospodářství a potřebou energetické bezpečnosti v kontextu geopolitických, implementačních a právních výzev.
img

Rusové překvapili, dnes začali plynovodem Nord Stream 1 zásobovat země EU. Kdykoli je ale mohou zase „skřípnout“

21.07.2022 Rusové překvapili. Dnes ráno začal plynovodem Nord Stream 1 proudit plyn, plánovaná odstávka tak v termínu končí. Podstatná část evropských obchodníků s plynem přitom předpokládala, že Gazprom, ruský plynárenský monopol v rukou Kremlu, své dodávky jen tak neobnoví a alespoň po nějakou dobu dojde k průtahu s obnovením alespoň částečného provozu potrubí. Na to, že Rusko své dodávky obnovit nemusí, nebo alespoň ne v plné míře, upozorňovali až do včerejška také vrcholní politici zemí EU, ale třeba i šéf Mezinárodní agentury pro energie. Například eurokomisař pro rozpočet EU Johannes Hahn se nechal slyšet, že nečeká obnovení provozu plynovodu.
img

Inflace ve Velké Británii dosáhla nového 40letého maxima

20.07.2022 Libra se po včerejší zprávě o trhu práce neudržela na 1,2030, což naznačuje, že na rozdíl od eura nejsou účastníci trhu ochotni jít do dlouhých pozic na libře ani za její současnou cenu, navzdory její slabé korekci směrem nahoru. Nejnovější údaje o inflaci dnes zvýšily tlak na býky v GBP.
img

Zmrzne Evropa?

18.07.2022 Evropa aktuálně čelí jedné z nejhorších energetických krizí v historii. Faktorů, kterých vedlo k této situaci je mnoho, avšak jeden je zřejmý. Rusko v odvetě za sankce uvalené po útoku na Ukrajinu již přerušilo dodávky plynu některým členským státům EU a postupně omezuje dodávky plynu do dalších zemí. Po dlouhá léta byl plyn preferovaným zdrojem energie, což se přisuzuje jeho nízké ceně. Nelze vyloučit různé akce ruské lobby, která učinila Evropu závislou na ruském plynu. Z toho důvodu se všichni obávají, že během zimní sezóny mohou zmrznout.
img

V pátek se Nord Stream 1 nerozjede, jak bylo plánováno. Turbínu do plynovodu totiž Rusové dostanou až v neděli

18.07.2022 V pátek se má po plánované údržbové odstávce obnovit provoz plynovodu Nord Stream 1. Jenže se tak podle všeho nestane. Rusko totiž tou dobou stále nebude mít k dispozici turbínu do plynovodní kompresní stanice Portovaja. Výrobce a „servisák“ turbíny, firma Siemens Energy Canada, teprve včera zařízení odeslal z revizní kontroly přes Německo do Ruska. Tam by turbína měla dorazit v neděli. Další čtyři dny může trvat její „nahození“ do běžného provozu.
C:\fakepath\JAR.png

Růst cen zesiluje protesty i v Africe, na balíky pomoci tam chybí vůle či peníze

14.07.2022 Růst cen pohonných hmot i základních potravin kvůli válce na Ukrajině vyvolává demonstrace v řadě států světa, rovněž v mnoha afrických zemích jsou protesty stále intenzivnější, napsal dnes španělský deník El País. Na rozdíl od například evropských zemí ale nemají tamní vlády takové možnosti nebo nejsou ochotné pomáhat lidem různými balíčky sociálních opatření. A i když v delším horizontu mohou některé země Afriky těžit ze snahy Evropy o snížení závislosti na ruském plynu, dopad na africké domácnosti, tamní zemědělský sektor a potravinovou bezpečnost bude dalekosáhlý. Zhoršující se ekonomická situace v řadě afrických zemí zřejmě také zesílí migrační vlnu do Evropy.
img

eToro, Ben Laidler: Komentář k oslabování eura a potenciální paritě s americkým dolarem

12.07.2022 „Parita EUR/USD je největší hranicí na světových devizových trzích a nebyla překonána již 20 let. Šance jsou však nyní stále více v neprospěch eura, protože se zhoršují jeho relativní fundamenty a jeho ocenění není v žádném případě levné.
img

Euro dnes zřejmě po skoro dvaceti letech bude nominálně slabší než dolar. Obě měny jsou blízko prolomení takzvané parity

12.07.2022 Euro dnes velmi pravděpodobně poprvé po skoro dvaceti letech oslabí vůči dolaru až na takzvanou paritu, tedy na kurs 1:1. Dnes ráno vzájemný kurs oslabil až na 1,0006 dolaru za euro, přičemž měnoví obchodníci jako pravděpodobnou vyhlíží možnost oslabení až na 0,95 dolaru za euro již v blízké době. Obě dvě hlavní světové rezervní měny dosáhly parity naposledy během obchodování 5. prosince 2002, od té doby až dosud bylo euro vždy silnější než dolar. Což Češi poznali tak, že za euro od té doby soustavně dostanou při směně nominálně více korun než za dolar.
img

Hypotéky prudce zdražují, splátka za panelákový byt bude 45 tisíc korun měsíčně. Ceny nemovitostí nyní proto budou často klesat, až po dva roky, vyplatí se s nákupem počkat

12.07.2022 Hypotéky v Česku prudce zdražují. Podle dnes zveřejněných údajů Fincentra Hypoindexu odpovídala průměrná úroková sazba počátkem července 6,24 procenta. Za poslední měsíc tak stoupla o další citelnou 0,53 procenta. Hypotéky jsou nejdražší od počátku milénia. Jsou dražší dokonce i než těsně před globální finanční krizí, jež vrcholila v letech 2008 a 2009. Ta tehdy následně způsobila pokles cen tuzemských nemovitostí.
img

Od zítřka bude EU prakticky bez ruského plynu, jde o historický milník. Turbínu však Rusko dostane zpět, nebude se na ni moci vymlouvat

10.07.2022 Zítra nastane historický okamžik energetického trhu EU. Do EU nebude proudit takřka žádný ruský plyn. Plánovaná údržbová odstávka, která zastaví tok plynu plynovodem Nord Stream 1, je sice každoroční, zpravidla červencovou záležitostí. Nyní se však přidává ta skutečnost, že plynovodem Jamal už od začátku dubna neproudí do Německa žádný ruský plyn. Jamal vede přes Bělorusko a Polsko.
C:\fakepath\dluh-06072022-3-zm.jpg

Celosvětové zadlužení podniků poprvé za osm let kleslo

06.07.2022 Celosvětové zadlužení podniků poprvé za osm let kleslo, protože náklady na financování dluhu se zvyšují a firmy omezují nové emise dluhopisů v obavách z recese. Index zadlužení podniků investiční společnosti Janus Henderson ukázal, že za 12 měsíců do konce letošního března se čistý dluh snížil o 1,9 procenta na 8,15 bilionu USD (197 bilionů Kč), a zaznamenal tak první pokles od roku 2014, napsala agentura Reuters.
img

Za energetickou krizi i rapidní inflaci si může Západ sám, píše Wall Street Journal. Desetiletí prosazování zelené agendy oslabilo demokracie, posiluje autokracie

01.07.2022 Dva stěžejní problémy, kterým dnes Západ čelí, nelze svádět na vnější síly. Za energetickou krizi, ani za rapidní inflaci ve své podstatě nemůže pandemie či Putin a jeho únorová invaze na Ukrajinu. Může si za ně Západ sám. V komentáři listu Wall Street Journal to píše člen jeho redakční rady Joseph Sternberg.
img

Pár EUR/USD: plán pro obchodování v USA na 29. června. Kupující brání hladinu 1,0498 a očekávají další růst eura

29.06.2022 Dříve jsem vás žádal o pozornost pro hladinu 1,0497, na které se rozhodnete, kdy vstoupit na trh. Podívejme se na pětiminutový graf, abychom si ujasnili situaci na trhu. Většina fundamentálních údajů druhořadého významu pomohla kupujícím ubránit hladinu 1,0497. Její falešný průraz přinesl nákupní signál a umožnil obchodníkům získat zhruba 30 pipů. Ve druhé části dne se technický obrázek trochu změnil, ale strategie zůstala stejná.
img

Pražská burza po pondělním poklesu posílila, ČEZ smazal část pondělních ztrát

28.06.2022 Pražská burza po pondělním poklesu dnes posílila, index PX vzrostl o 2,62 procenta na 1 293,09 bodu. Energetická společnost ČEZ smazala část svých pondělních ztrát a posílila o 4,4 procenta na 1091 korun. Dařilo se i finančnímu sektoru. Vyplývá to z internetových stránek burzy.
img

Pár EUR/USD: plán na evropskou seanci 28. června. COT report. Euro dosáhlo nového týdenního maxima, ale nedaří se mu konsolidovat nad hladinou 1,0603.

28.06.2022 Podmínky pro otevření long pozic na páru EUR/USD: Obchodníci včera v druhé polovině dne obdrželi jen jeden signál ke vstupu na trh. Podívejme se na pětiminutový graf a ujasněme si situaci na trhu. Předtím jsem vás žádal o pozornost pro hladinu 1,0603, na které se rozhodnote, kdy vstoupit na trh. V první části dne se kupující eura neúspěšně pokusili posunout cenu k maximu z minulého týdne na hladině 1,0603. Pár se ve výsledku na tuto hladinu nedostal a nevytvořil falešný průraz, který by obchodníkům mohl umožnit otevírat short pozice. Býci se během americké senace dokázali dostat k cíli, ale vzhledem k silným údajům z USA nekonsolidovali nad hladinou 1,0603. To vyvolalo falešný průraz a prodejní signál. Pár tak klesl zhruba o 25 pipů.
img

Akcie ČEZ včera spadly nejvíce za osm let, podnik přišel o 70 miliard své hodnoty, a to jen kvůli špatné komunikaci vláních stran. Dnešní valná hromada rozhodne o dividendě, jež asi bude zbytečně nízká

28.06.2022 Akcie ČEZ se včera během obchodního dne propadaly nejvýrazněji za celé období od května 2014, tedy za více než osm let. V jednu chvíli klesaly až o 14 procent. Nakonec obchodování uzavřely s propadem zhruba jedenáctiprocentním. I tak to znamená, že ČEZ přišel během jediného obchodního dne o 70 miliard své tržní hodnoty.
img

Embargo na ruské zlato: další komáří píchnutí, nebo se už mám začít bát?

27.06.2022 Včera čtyři ze sedmi zemí G7 oznámily svůj záměr uvalit embargo na dovoz zlata z Ruska. Pojďme zjistit, co to znamená pro trh s drahými kovy, a jsou sankce tak hrozné, jak jsou prezentovány?
img

Veřejné finance v rozvratu nejsou, shodují se profesoři Švejnar a Hindls. Za inflaci může hlavně ČNB, protože až moc zvedá úroky, dodává Švejnar

24.06.2022 Veřejné finance České republiky nejsou v rozvratu, shodují se profesoři Jan Švejnar a Richard Hindls. Oba diskutovali v televizním pořadu, v němž mimo jiné zhodnotili mimořádný projev premiéra Petra Fialy k národu. Švejnar jej hodnotí pozitivně, byl to podle něj projev státnický.
img

Powell bude v Kongresu hájit současnou politiku. Mezitím nazrává čas k dalšímu přitvrzení

22.06.2022 Globální trhy dnes čekají komentáře hned od několika bankéřů z Fedu. Nejvíce se však budou sledovat zprávy z amerického Kongresu, kde s pololetní zprávou vystoupí Jerome Powell. Je tu celkem velká pravděpodobnost, že se šéf Fedu bude maximálně držet linie poselství z minulého týdne, kdy zasedal měnový výbor. Sice na tomto jednání došlo ke zvýšení sazeb rovnou o 75 bazických bodů, ale zároveň Fed dál ujišťoval, že počítá s měkkým přistáním a že už příští zvyšování sazeb může být mírnější. Jenže s tímto přístupem začíná být problém.
img

Fialova vláda závodí levicí a populisty, ale pro to ji většina voličů hlas nedala

19.06.2022 Za minimálního zájmu médií Fialova vláda předminulý týden schválila předběžné návrhy státních rozpočtů pro léta 2023 až 2025. Je třeba podtrhnout, že jde nutně o návrhy předběžné, které ještě mohou doznat citelných změn. Nicméně i tak jde o dokument, který naznačuje, jak současná vláda uvažuje o svém přístupu k veřejným financím v celém jejím zbývajícím řádném funkčním období. Zkrátka a dobře, žádné zásadní ozdravování veřejných financí neplánuje.
img

Globální ekonomika: Je vyloženě špatná, nebo extra divná?

17.06.2022 Co je extra špatné? Válka mezi Ruskem a Ukrajinou, cena ropy a rizika recese ve Velké Británii a eurozóně jsou na prvním místě seznamu toho, co je v globální ekonomice špatné. Co zdaleka není tak špatné? Zaměstnanost v USA, snížení cel a uvolnění covid omezení v Číně.
img

Rupie posiluje v důsledku zvýšení úrokových sazeb RBI

08.06.2022 Rupie vůči americkému dolaru posílila v důsledku zprávy, že indická centrální banka (Reserve Bank of India) zvýšila svou repo sazbu na vyšší než očekávanou úroveň 4,9% oproti očekávaným 4,8% a předchozím 4,4%.
img

Pokud chce Česko mít euro před rokem 2030, musí vláda už teď propouštět, zvyšovat daně a nevymýšlet nové dávky jako 5000 korun na dítě

07.06.2022 Evropská centrální banka (ECB) bude muset už ve druhé polovině letošního roku razantně zvedat úrokové sazby. Ve své nové analýze tak praví experti Bank of America, druhé největší banky ve Spojených státech. Soudí, že ECB zvýší svoji základní úrokovou sazbu hned o 0,5 procentního bodu jak na svém červencovém, tak zářijovém zasedání.
img

Fed asi začal krotit svou rétoriku příliš brzy, dluhopisy i akcie padají

31.05.2022 Představitelé americké centrální banky se až na výjimky semkli kolem výhledu, který předpokládá razantnější zvýšení sazeb o 50 bodů na příštích zasedáních a následné zpomalení tempa. Mezitím se ustálila i očekávání na finančních trzích, který už nesází na ještě agresivnější postup. Možná to ale bylo předčasné.
img

Jestli Asie přestane panikařit, větší potravinové krizi se lze vyhnout

27.05.2022 Problém s potravinami ve světě je už teď vážný, jelikož ceny prudce rostou a protekcionismus vzplanul, ale existuje velká šance, že tomu, aby situace nebyla ještě horší zabrání vlády, pokud se poučí z krize z roku 2008: nepanikařte.
img

Obchodní signál pro Nasdaq-100 (#NDX) na 26.–27. května 2022: nakupujte nad 12 000 body (21 SMA – symetrický trojúhelník)

27.05.2022 Technologický index Nasdaq-100 (#NDX) se během americké seance obchoduje na úrovni 11 970 bodů nad 21 SMA a nad linií Murray 3/8 s mírně býčím sklonem.
img

Evropský akciový trh znovu na horské dráze

25.05.2022 Hlavní příčinou dnešního korekčního obratu akciového trhu byly pozitivní makro statistiky pro eurozónu. Hrubý domácí produkt Německa v prvním čtvrtletí letošního roku meziročně vyskočil o 4 %. Stojí za zmínku, že německá ekonomika je v eurozóně největší.
img

Jak nepřijít o peníze, ideálně vydělat při stagflaci. Tedy v době citelného růstu cen i nezaměstnanosti naráz

24.05.2022 Inflace vrcholí, brzy se nadějeme její zvolnění. I tak nás čeká ekonomicky nesmírně těžký čas. Stagflace. Tedy ekonomický propad spojený se stále výrazným růstem hladiny spotřebitelských cen. To vše lze vyčíst z nejnovějšího, květnového šetření mezi více než třemi stovkami předních světových ekonomů a investorů, které každý měsíc provádí Bank of America.
C:\fakepath\WEF.jpg

Davos po dvou letech opět hostí zasedání Světového ekonomického fóra

22.05.2022 Švýcarské lyžařské středisko Davos bude po dvouleté přestávce způsobené pandemií opět hostit výroční zasedání Světového ekonomického fóra (WEF), a to ve dnech od 22. do 26. května. Setkání se zúčastní více než 2000 zástupců vlád a podnikatelského sektoru z celého světa, uvádí WEF. Z velké části bude setkání dominovat válka na Ukrajině, kvůli které nebyli pozváni zástupci z Ruska.
img

Týden na akciových trzích: Praha vládla všem, skrze ČEZ, ostatní daleko za jejím výkonem

20.05.2022 Z makrodat byly důležité ceny průmyslových výrobců v Německu a u nás. Dopadly výrazně nad odhady. To jsou samozřejmě silné proinflační tlaky, které se s největší pravděpodobností projeví i ve spotřebitelských cenách.
C:\fakepath\cnb.jpg

Od července bude novým guvernérem ČNB Aleš Michl, chce stabilitu sazeb

11.05.2022 Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval dosavadního člena bankovní rady Aleše Michla (44) guvernérem České národní banky (ČNB). Ve funkci od července nahradí Jiřího Rusnoka, kterému končí druhý mandát a znovu už kandidovat nemohl. Michl je odpůrcem současného cyklu zvyšování úrokových sazeb, v současné sedmičlenné bankovní radě je s dalším členem Oldřichem Dědkem v tomto názoru v menšině. Michl po svém jmenování uvedl, že na prvním zasedání bankovní rady v srpnu navrhne ponechání úrokových sazeb beze změny. Michlovo jmenování vyvolalo rozporuplné reakce na politické scéně i mezi ekonomy, koruna reagovala prudkým oslabením. Do konce června prezident musí jmenovat ještě tři členy bankovní rady, a tím může zásadně ovlivnit politiku centrální banky.
C:\\fakepath\\Ceska republika.jpg

Fiala chce stabilitu cen, další politici upozorňují na Michlovu vazbu na Babiše

11.05.2022 Premiér Petr Fiala (ODS) by si v zájmu českých občanů přál, aby dnešní jmenování Aleše Michla guvernérem České národní banky neznamenalo změnu cíle banky v podobě cenové stability. Sdělil to ČTK. Předseda vlády věří, že centrální banka podnikne všechny kroky k tomu, aby inflace v Česku začala postupně klesat. Další politici vládních stran upozorňují na Michlovu vazbu na bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO), kterému dělal poradce, nebo možný střet zájmů.
img

Nový guvernér ČNB zastává názor, že inflace v ČR je dovezená, nikoli zde vyrobená. Zavelí proto k „holubičímu“ obratu, zlevní lidem hypotéky a zdraží dovolené

11.05.2022 Jmenováním Aleše Michla guvernérem České národní banky dává prezident Miloš Zeman signál, že je přesvědčen o tom, že české ekonomice nyní prospěje více „holubičí“ přístup k monetární politice – případně méně „jestřábí“ přístup –, než jaký zastává bankovní rada pod vedením končícího guvernéra Jiřího Rusnoka. Je tak pravděpodobné, že další personální obměny, které prezident v bankovní radě provede letos a příští rok, budou tento signál potvrzovat.
img

Za inflaci mohou „autisté“. Návody, které píší centrálním bankéřům, jsou odtržené od politické a sociální reality

11.05.2022 Česko má nejvyšší inflaci za skoro třicet let, poprvé od prosince 1993 přesahuje čtrnáct procent. A bude hůř. Blbě jsou na tom i jinde. Třeba v Estonsku je inflace takřka devatenáctiprocentní. Takže neobstojí tvrzení, že s eurem by byla inflace v ČR nutně nižší.
img

Libra klesla poté, co BoE varovala před recesí

09.05.2022 Bez ohledu na to, jak moc se jestřábí politici snažili, nepodařilo se jim zachránit britskou libru před jejím nejstrmějším poklesem od března 2020. Tři členové Výboru pro měnovou politiku hlasovali v květnu pro zvýšení repo sazby o 50 bazických bodů najednou, ale to býkům na libře nepomohlo. Prohlášení Bank of England o tom, že se Velká Británie dostává do recese a o rychlém propadu na americkém akciovém trhu den po zasedání FOMC stáhlo pár libra/dolar dolů.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Růst vývozu z Číny v dubnu kvůli covidu-19 prudce zpomalil

09.05.2022 Růst vývozu z Číny v dubnu prudce zpomalil a dovoz zůstal beze změny, protože přísná omezení pohybu, která mají zabránit šíření covidu-19, zastavila výrobu v továrnách, narušila dodavatelské řetězce a vyvolala kolaps domácí poptávky. Přebytek zahraničního obchodu země se však zvýšil na 51,12 miliardy USD (1,2 bilionu Kč) z březnových 47,38 miliardy USD. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil čínský celní úřad. Analytici dotazovaní agenturou Reuters čekali přebytek 50,65 miliardy USD.
img

Když Fed zvyšuje sazby, Dow stoupá

05.05.2022 Akcie ve středu vzrostly poté, co předseda Fedu Jerome Powell sdělil, že zvýšení sazeb o 75 bazických bodů není aktuální. Tato poznámka následovala po půlbodovém zvýšení na rozmezí 0,75 % až 1 %, což představuje největší nárůst od roku 2000.
img

Růst ropy, investoři uvažují o odhadu zásob

04.05.2022 Ropa rostla, jelikož průmyslové údaje ukázaly pokles zásob v USA a obchodníci se připravili na možné omezení ruské ropy ze strany Evropské unie.
img

Americký pre-market 4. května: Rozhodnutí Fedu může způsobit kolaps amerických akcií. Lyft se propadl o 25 %.

04.05.2022 Ve středu futures na americké akciové indexy rostou, protože investoři se připravovali na důležité rozhodnutí Federálního rezervního systému o úrokové sazbě, kde se očekává okamžité zvýšení o 0,5 %. Dow Jones Industrial Average futures vzrostly o 125 bodů neboli 0,4 %. Futures na S&P 500 vyskočily o 0,4 % a futures na Nasdaq 100 o 0,3 %.
img

Schodek státního rozpočtu už letos překonal 100 miliard korun. Podle ratingové agentury Standard & Poor’s české veřejné finance ukrajinskou válku zvládnou

02.05.2022 Za první čtyři měsíce letošního roku hospodařila vláda se schodkem mírně přesahujícím 100 miliard korun. Jedná se o jedno z nejhorších dubnových plnění historie novodobé České republiky, přesto je po katastrofálním loňském roce patrné citelné meziroční snížení schodku, o více než 90 miliard korun. Na relativním zlepšení hospodaření státního rozpočtu má největší podíl popandemické nastartování ekonomiky. Loňské první čtyři měsíce roku vážně poznamenaly covidové uzavírky ekonomiky, které snížily daňové inkaso vlády, zatímco si vynutily dodatečné výdaje, například na programy podpory zaměstnanosti.
img

Embargo na ruskou ropu podpoří Němci, Maďaři jej vetují. Akcie maďarského MOL, druhého největšího provozovatele čerpaček v Česku, přesto padají

02.05.2022 Maďarsko bude v rámci EU vetovat jakýkoli návrh, který by vedl k omezení energetického dovozu z Ruska. Tedy jak dovozu ropy, tak i plynu nebo uhlí. Včera to uvedl ministr maďarské vlády Gergely Gulyás. O embargu na dovoz ruské ropy má EU rozhodovat už tento týden. Embargo má být součástí šestého sankčního balíčku EU a podpořit by jej mělo dokonce i Německo, jak v noci na dnešek uvedla německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková.
img

Ratingová agentura Standard & Poor’s potvrzuje Česku rating, dobrá zpráva pro Fialu i Babiše. Nízké zadlužení prý zemi pomůže překonat dopady ukrajinské války

01.05.2022 Jedna ze tří světově významných ratingových agentur, Standard & Poor’s, potvrzuje České republice dosavadní rating a také výhled do nadcházející doby. Dlouhodobý korunový dluh Česka je tak nadále hodnocený na stupni AA, cizoměnový dluh pak na stupni AA-. Výhled je nadále stabilní.
img

Polovina Američanů si stěžuje na finance. Inflace v eurozóně na novém maximu

29.04.2022 Euro před zveřejněním údajů o inflaci vzrostlo v očekávání výraznějšího nárůstu v dubnu letošního roku. Samotná zpráva byla docela nevýrazná, protože se shodovala s prognózami ekonomů. Inflace v eurozóně tak vzrostla na nové historické maximum, což nutí Evropskou centrální banku aktivněji omezovat stimulační program a zvyšovat úrokové sazby.
img

EUR/USD: dolar opět získal veškerou pozornost

26.04.2022 Dolar stále patří mezi favority devizového trhu a pár EUR/USD tak zůstává pod tlakem. Jednotná měna zahájila nový týden bojovně, reagovala na vítězství Emmanuela Macrona ve druhém kole francouzských prezidentských voleb.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Válka na Ukrajině naplno odhalila slabiny a podfinancování německé armády

22.04.2022 Ruská invaze na Ukrajinu naplno odhalila to, na co už odborníci i část médií upozorňují léta - německá armáda je dlouhodobě podfinancovaná a stěží bojeschopná. Potvrzují to i aktuální slova vrcholných německých představitelů, že bundeswehr už prakticky nemá možnost dodávat další zbraně Kyjevu, protože by to mohlo ohrozit německou bezpečnost. I když teď politici slibují dramatické změny, zlepšení armádní připravenosti bude podle expertů trvat léta.
img

BREAKING: Sentiment na trzích se zhoršil po komentářích Dalyho z Fedu

21.04.2022 Nálada na trzích se večer zhoršila v reakci na vyjádření Dalyho z americké centrální banky. Řekl, že Fed pravděpodobně na několika zasedáních Fedu zvýší sazby o 50 bazických bodů a že politici budou diskutovat, zda je potřeba zvýšení sazeb o 25, 50 nebo 75 bazických bodů. Skutečnost, že Fed stále zvažuje zvýšení o 75 bp, na jedné straně způsobuje útěk investorů z akciových trhů a drahých kovů a na druhé straně stojí za posilováním amerického dolaru a vyššími výnosy z amerických dluhopisů.
img

Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) opětovně posílily – proč se kryptoměn nebát? 

20.04.2022 V rámci dnešního článku se koukneme na čerstvé price action na trzích s bitcoinem a etherem. Máme tu menší oživení, což si proto naši pozornost jistě zaslouží. Taktéž si ve stručnosti zpracujeme krátkézamyšlenínad tím, proč se kryptoměn nebát. Kryptoměny jsou totiž bezesporu mnohem jednodušší na pochopení než klasický bankovní systém. Bankovní systém totiž není nijak transparentní a je doslova prohnilý.
C:\fakepath\trader-19042022-5-zm.jpg

Válka na Ukrajině poničila až 30 procent dopravní infrastruktury

19.04.2022 Válka poničila na Ukrajině až 30 procent dopravní infrastruktury. Uvedla to v pondělí agentura Reuters s odvoláním na místní ministerstvo dopravy. To odhaduje výši škod na 100 miliard dolarů (přes dva biliony korun). Ukrajina doufá, že se jí většinu škod podaří opravit do dvou let a že bude moci financovat práce z ruských fondů zabavených v západních zemích.
img

Zvýšení sazeb Fedu nebude mít na zlato a bitcoin vliv

14.04.2022 Letošní zvýšení sazeb Fedu bude mít na zlato a bitcoin jen minimální dopad. Očekává se, že Federální rezervní systém zvýší letos úrokové sazby pětkrát až sedmkrát. Minulý měsíc je už zvýšil o 25 bazických bodů.
img

Ropa je na své cestě zpět 

07.04.2022 Po prudkém propadu vyvolaném vyhlídkou na další uvolňování ropy ze strategických rezerv, vyhlídkou na zpřísnění měnové politiky USA a slabší poptávkou v viry zasažené Číně se ropa opět se odrazila ode dna.
img

Twitter v premarketu prudce roste, reaguje na nákup akcií Muska

04.04.2022 Akcie Twitteru rostou v premarketu téměř o 30 % v reakci na zprávy SEC, která odhalila vlastnictví akcií společnosti Elonem Muskem.
img

Invesco: Energetická bezpečnost po ruské invazi: Jaké možnosti má EU?

01.04.2022 Použití energií jako „zbraní“ by mohlo mít pro EU vážné důsledky vzhledem k její velké závislosti na dodávkách ruského plynu. EU by si mohla v létě vytvořit zásoby zemního plynu a diverzifikovat svůj energetický mix, aby se zbavila závislosti na Rusku, pokud by stále tekl.
C:\fakepath\trader-31032022-27-zm.jpg

Putin trvá na rublových platbách za ruský plyn, evropské země to odmítají

31.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal dekret, podle kterého musejí zahraniční kupci od pátku platit za ruský plyn v rublech. Prohlásil rovněž, že pokud se takové platby neuskuteční, budou smlouvy o dodávkách plynu pozastaveny. Francie, Německo či Rakousko už takový postup odmítly a hovoří o politickém vydírání. Podle nich jde o porušení stávajících smluv, které počítají s platbami v eurech.
img

Země eurozóny pod hrozbou ekonomického zpomalení kvůli vysoké inflaci

30.03.2022 Evropská měna si razí cestu k dalším týdenním maximům a drží se na úrovni 1,1160, což potvrzuje pozitivní náladu kupců rizikových aktiv po včerejším jednání mezi Ruskem a Ukrajinou. A přestože mnozí investoři brali prohlášení s rezervou, uvolnění geopolitického napětí přispěje k dalšímu posílení páru EUR/USD.
img

Rusko krvácí a zoufá, ani bitcoin jej nespasí. Pokud mu pomůže Čína, tak jen trochu

28.03.2022 Na námořní lince mezi Čínou a Sibiří mají v těchto dnech déjà vu. Jako roku 2018, když sankce zavedla Trumpova administrativa, se tam pokoušejí navýšit vývoz aluminy čili oxidu hlinitého. Tu potřebuje ruský gigant Rusal k výrobě hliníkového kovu. Čínští obchodníci nakládají na lodě mířící do Ruska menší náklad aluminy a zkoušejí, co jim ještě projde. Pokud to „projde“, náklad navýší. A pak dále. Dokud se „ucho neutrhne“. Pokud se tedy někdy vůbec utrhne.
img

Gazprom musí do čtyř dnů vymyslet jak přijímat platby za dodávky plynu v rublech

25.03.2022 Ruský státní plynárenský gigant Gazprom musí do čtyř dnů vymyslet jak přijímat platby za vývoz plynu v rublech. Nařídil to ruský prezident Vladimir Putin. Konkurenční Novatek, který je největším ruským producentem zkapalněného zemního plynu, takový úkol nedostal, uvedl dnes podle agentury Reuters mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Summit EU pohrozil dalšími sankcemi a vyzval k ukončení válečných zločinů

25.03.2022 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie dnes nad ránem pohrozili Rusku dalšími robustními sankcemi za agresi na Ukrajině, neshodli se však na diskutovaném embargu na dovoz ruských energií ani jiných konkrétních krocích. Rusko podle nich musí přestat páchat válečné zločiny a umožnit lidem z ostřelovaných měst odejít či do nich dostat humanitární pomoc. Lídři v závěrech prvního dne bruselského summitu také slíbili vytvoření fondu solidarity pro Ukrajinu a další podporu pro uprchlíky i země, které je přijímají.
img

Rusko by si prodejem plynu a ropy za bitcoiny nepomohlo, vždyť bitcoin za poslední dobu propadl podobně jako rubl. Moskva zmiňováním bitcoinu buď blufuje, nebo je zoufalá

25.03.2022 Bitcoin dnes výrazněji nereaguje na zprávu světových médií v čele s BBC, že by Rusko mohlo při obchodování s ropou a plynem využít právě nejstarší a nejrozšířenější světovou kryptoměnu. Podle dat Bloombergu dnes ráno (9:00 SEČ) bitcoin vůči dolaru dokonce mírně ztrácí, 0,1 procenta. Jeho cena se sice včera vyhoupla nad úroveň 44 tisíc dolarů, poprvé od začátku března, avšak je stále citelně níže v porovnání s loňskou maximální cenovou úrovní. Loni v listopadu se bitcoin prodával takřka za 69 tisíc dolarů.
img

🚀USDJPY nad hladinou 122,00

24.03.2022 Vo štvrtok možno pozorovať silné oslabovanie japonského jenu. Pár USD/JPY vyskočil na najvyššiu úroveň od decembra 2015, keďže vyhliadky menovej politiky medzi Japonskom a USA sa výrazne líšia. Guvernér BoJ Kuroda nedávno opäť zdôraznil potrebu zachovať ultra uvoľnenú menovú politiku na podporu ekonomického oživenia Japonska. Medzitým sa FED stáva viac jastrabím a mnohí americkí politici naznačili pripravenosť agresívnejšie sprísniť politiku v boji proti vysokej inflácii, pričom k tomuto postoju sa pridal aj holubičí predstaviteľ Fedu, Evans. Zvýšené výnosy na amerických dlhopisoch taktiež podporili USD a poskytli ďalšie palivo pre rally. Výnos japonských 10-ročných dlhopisov medzitým zostáva pod 0,25 %, čo spôsobilo ďalšie rozšírenie rozpätia výnosov americko-japonských dlhopisov, čo vytvára ďalší tlak na JPY. Obchodníci by však mali mať na pamäti, že vyjadrenia predstaviteľov NATO po dnešnom stretnutí môžu mať pár najväčší vplyv.
img

USDCAD dosiahol dvojmesačné minimá

24.03.2022 Pár USD/CAD klesol na dvojmesačné minimum 1,2510 v dôsledku silnej podpory rastúcich cien ropy (s ktorou CAD silne koreluje) a pokračujúceho geopolitického napätia. Krajiny EÚ zvažujú, že sa pridajú k USA a Veľkej Británii v súvislosti s embargom ruskej ropy, zatiaľ čo americký prezident v Bruseli diskutuje o prísnejších sankciách proti Rusku. Medzimesačná inflácia výrobcov v Kanade sa vo februári zvýšila na 3,1 % a investori očakávajú, že Bank of Canada bude ďalej sprisňovať menovú politiku. Kanadskí politici na svojom marcovom stretnutí zdôraznili, že použijú nástroje menovej politiky na návrat inflácie k 2-percentnému cieľu. Americký dolár nepodporili jastrabie komentáre Evansa z Fedu, ktorý bol doteraz známy svojím ultraholubičím prístupom. Evans je v prípade potreby pripravený na zvýšenie o 50 bázických bodov. Evans podporuje pomerne rýchle začatie znižovania súvahy, uprednostňuje pomerne agresívne tempo, avšak vývoj údajov bude dôležitou súčasťou rozhodnutí o tempe, ako aj o dynamike zvyšovania sadzieb.
img

Volatilita na trzích pravděpodobně brzy vzroste

24.03.2022 Americký prezident Joe Biden dnes přijede do Bruselu, aby se setkal s lídry NATO a EU na mimořádném summitu. Zdroje uvedly, že bude diskutovat o balíčku, který obsahuje nová opatření proti ruským poslancům.
img

Americký akciový trh se vypořádal s dalšími 0,5 % od Powella adekvátně

22.03.2022 Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell včera uvedl, že centrální banka je připravena na svém příštím zasedání zvýšit úrokové sazby o půl procentního bodu, pokud to bude nutné, a nasadil tak agresivnější tón v otázce omezování inflace, než jaký používal ještě před několika dny.
img

Euro povzbudila zpráva o pokračování jednání mezi Ruskem a Ukrajinou

18.03.2022 Euro ve čtvrtek stabilně rostlo díky nadějím účastníků trhu na realizaci jednání mezi Ruskem a Ukrajinou. Rozhodnutí amerického Federálního rezervního systému o zvýšení sazeb v zemi však na trh nijak výrazně nezapůsobilo.
img

Akciové trhy pozitivně přijaly zvýšení úrokových sazeb Fedu o 0,25 %

17.03.2022 Akcie v USA a Evropě vzrostly, když obchodníci strávili zprávu Fedu, že silná americká ekonomika zvládne probíhající boj proti vysoké inflaci.
img

Americký akciový trh v úterý posiluje

16.03.2022 V závěru včerejšího obchodování se americké akciové indexy na pozadí poklesu cen ropy posunuly vpřed. Největší zisky zaznamenaly společnosti z technologického sektoru a také ze sektoru spotřebního zboží a služeb.
img

Stupňující se regulace (legalizace) kryptoměn – je to pozitivum nebo negativum?

15.03.2022 Trh s krypto aktivy se jenom za poslední dva roky zněkolikanásobil. To už jenom samo o sobě vábí širokou veřejnost k investování. Čehož si začali logicky všímat i politici. Proto zájem politických reprezentací o trh s krypto aktivy dramaticky stoupl. Což má samozřejmě dvě strany mince, neboť větší regulace může být v mnoha ohledech hodně negativní a v dalších zase pozitivní.
img

Cena plynu v Evropě klesá o 15 %, ale pro obyvatele Evropy se zatím nic nezměnilo

15.03.2022 Dubnové futures kontrakty na zemní plyn v Evropě na začátku pondělního obchodování zlevnily o zhruba 15 % a v době vydání této analýzy se pohybovaly pod hranicí 1 300 USD za 1 000 metrů krychlových. Připomeňme, že odhadovaná cena na konci pátečního obchodování byla na úrovni 1 479 USD.
img

Benzín v ČR poprvé od invaze přestal zdražovat. I tak Česko čeká stagflace, však řešit ji nyní kurzarbeitem je nesmysl

13.03.2022 Česko se v důsledku ukrajinské války a sankcí musí letos připravit na závažnou stagflační krizi celé ekonomiky. Rozhodující bude míra odříznutí ruských dodávek ropy a plynu. V tuto chvíli je zhruba 66 procent ruské ropy neprodejných, protože možní kupující se obávají embarga ruské ropy. Embargu podléhá například íránská ropa, ale ruská zatím ne.
img

BREAKING: USDJPY sa obchoduje na najvyššej úrovni za posledných päť rokov

11.03.2022 Pár USDJPY počas dnešnej seansy vzrástol takmer o 1,0 % a dosiahol najvyššie úrovne od januára 2017, keďže holubičí prístup Bank of Japan je v kontraste s krokmi iných centrálnych bánk. Napriek rastúcej inflácii a geopolitickému napätiu spôsobenému ruskou agresiou voči Ukrajine, BoJ opakovane vyhlásila, že bude udržiavať ultra uvoľnenú menovú politiku, aby podporila oživenie ekonomiky a dosiahla svoj 2% inflačný cieľ. Politici sa stretnú budúci týždeň, avšak guvernér BOJ Haruhiko Kuroda už vylúčil možnosť stiahnutia stimulov.
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, den 16. Co se děje ve světě?

11.03.2022 Klíčové indexy amerického akciového trhu – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – uzavřely čtvrtek dalším poklesem, tentokrát však malým. Včerejší den byl velmi plodný z hlediska různých zpráv a reportáží. Na prvním místě z hlediska důležitosti je samozřejmě americká inflace, která dále zrychlovala, jak očekávali všichni účastníci trhu bez výjimky. Index spotřebitelských cen v únoru vzrostl na 7,9 %, což také nepřekvapilo. Pravděpodobně proto, že obchodníci a investoři jsou již zvyklí na to, že inflace každým měsícem roste, a na tuto zprávu nebyla žádná zvláštní reakce. Akciový trh vykázal velmi zdrženlivou dynamiku a nadále se nachází poblíž svých lokálních minim.
img

BREAKING: EUR posiluje po rozhodnutí ECB o sazbách

10.03.2022 ECB ponechala svou základní úrokovou sazbu beze změny na 0,00 %, jak se všeobecně očekávalo. ECB na svém zasedání v březnu 2022 revidovala plán nákupu svého APP na nadcházející měsíce. Měsíční čisté nákupy v rámci APP budou činit 40 miliard EUR v dubnu, 30 miliard EUR v květnu a 20 miliard EUR v červnu. Politici také dodali, že jakékoli úpravy klíčových úrokových sazeb ECB proběhnou nějakou dobu po skončení čistých nákupů Rady guvernérů v rámci APP a budou postupné. Pokud jde o invazi na Ukrajinu, centrální banka dodala, že zajistí hladké podmínky likvidity a provede sankce, o nichž rozhodla EU a přijme veškerá opatření potřebná ke splnění mandátu ECB za účelem cenové stability a chránit finanční stabilitu.
C:\fakepath\benzin.jpg

Rostoucí ceny na čerpacích stanicích trápí Německo, Polsko i Slovensko

10.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu a následné protiruské sankce, které prudce zdražily ropu, výrazně zvýšily ceny pohonných hmot nejen v České republice. Situaci ještě zhoršuje drahý dolar, ve kterém se ropa obchoduje, zatímco evropští spotřebitelé platí za benzin v eurech nebo v jiných národních měnách. K tomu se přidává neobvykle vysoká poptávka po topných olejích, informují německá a polská média.
img

Akcie Chevron: Poroste cena akcie v důsledku ropné krize i nadále?

09.03.2022 Akcie Chevron (CVX) patří stejně jako Exxon Mobil a Shell mezi ropné tituly, které těží ze současné ropnékrize. Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na delší růst ceny ropy. Dramatický růst ceny ropy navíc stimuluje akceleraci inflace a redukuje tím pádem i hrubý domácí produkt.
img

USA a Velká Británie zakázaly ropu z Ruska. Blíží se další ropná krize?

09.03.2022 Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na další růst ceny ropy. Ten navíc způsobuje zvýšení inflace a má vliv na snížení hrubého domácího produktu. Jak by na tuto situaci mohl zaregovat Fed?
img

BREAKING: Spojené státy přeruší hospodářské kontakty s Ruskem, Evropa se chce odpoutat od ruské energie

07.03.2022 Předsedové obou stran obchodního výboru sněmovny a Senátu oznámili změnu legislativy, která zastaví pravidelné obchodní vztahy s Ruskem a Běloruskem, včetně importu energie. Politici EU mezitím zveřejnili návrh deklarace, ve které souhlasí s postupným snížením závislosti na dovozu ruského plynu, ropy a uhlí a s urychlením rozvoje obnovitelných zdrojů energie, což posílí propojení evropských plynárenských a elektrických sítí. Lídři EU hovořili také o výrobě čipů, fiskálních politikách nebo potravinové bezpečnosti. Žádný zákaz dovozu ruské energie bohužel vyhlášen nebyl.
img

Sankce: vítězové a poražení

03.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu byla aktem agrese, který jsme v Evropě po desetiletí neviděli. To vedlo k rozbití stavu, který na starém kontinentě panoval od konce Studené války a návratu násilí, za což evropské i další země světa ruské činy rychle odsoudily. Byly vyhlášeny sankce bezprecedentního rozsahu, které vedly k uzavření burzy v Moskvě a více než 90% propadu indexu ruských akcií kótovaných v Londýně. Sankce proti Rusku však mají i jiné dopady. Pojďme se tedy podívat na sektory akcií, které lze považovat za vítěze a poražené.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

BBC: Analytici vidí prostor pro zpřísnění sankcí Západu, mimo jiné v energetice

03.03.2022 Rusko už nyní kvůli napadení Ukrajiny čelí bezprecedentním sankcím Západu, které mají za cíl přiškrtit jeho ekonomiku a potrestat osoby blízké prezidentovi Vladimiru Putinovi. Experti nicméně vidí prostor pro další stupňování postihů a očekávají, že k němu dojde, napsala v noci na dnešek zpravodajská společnost BBC. Mimo jiné podle ní narůstá tlak na omezení nákupu nerostných surovin, takový postup by ale mohl kromě růstu ceny energií přinést i drastickou reakci Moskvy.
C:\fakepath\swift-27022022.png

Sankce v minulosti zasáhly kromě Ruska Irák, KLDR, Bělorusko nebo Barmu

27.02.2022 Výběr zemí, na které západní státy uvalily v uplynulých letech sankce (řazeno chronologicky).
C:\fakepath\swift.jpg

SWIFT využívá přes 200 zemí světa, o odpojení Ruska se mluvilo už v roce 2014

27.02.2022 Výběr informací o mezinárodním platebním systému SWIFT (Západ se rozhodl vyřadit některé ruské banky z platebního systému SWIFT):
img

Forex: Ruská invaze na Ukrajinu dnes rozbouří globální trhy

24.02.2022 Stejně jako v minulých dnech budou zraky finančních trhů i dnes upřeny především na Ukrajinu. Nad ránem Rusko spustilo invazi do celé země, což by mělo odstartovat i vysoce rizikový sentiment na trzích. Zisky si již začal připisovat dolar, naopak středoevropské měny dále oslabují. Západní politici plánují na dnešek řadu setkání, na kterých by měli přijmout odvetná opatření. Dnes zveřejněné makroekonomické statistiky tak budou mít na trhy patrně zanedbatelný vliv.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Ukrajina zavádí výjimečný stav, Západ sankce; Rusko stahuje diplomaty

24.02.2022 Ukrajina i západní státy hledají cesty, jak co nejúčinněji čelit ruským krokům na východě Ukrajiny. Kyjev zavádí výjimečný stav ve všech regionech kromě Luhanské a Doněcké oblasti, do armády povolává zálohy a schválil uvalení sankcí na 351 Rusů. S protiruskými sankcemi vedle USA přišla i Evropská unie, Británie či Japonsko. Spojené státy očekávají rozsáhlý útok na Ukrajinu do 48 hodin. Moskva se nechala slyšet, že sankce její postup nezmění, a z Ukrajiny stahuje své diplomaty. Stoupají ceny ropy.
img

Nemecko zastavilo schválenie Nord Stream 2

22.02.2022 Nemecko podniklo kroky na zastavenie procesu certifikácie plynovodu Nord Stream 2 z Ruska, oznámil dnes kancelár Olaf Scholz po tom, čo Kremeľ formálne uznal dva odštiepenecké regióny na východe Ukrajiny. Scholz povedal, že Nemecko nebude akceptovať uznanie separatistických regiónov v regióne Donbas a že nemeckí politici musia prehodnotiť situáciu „najmä pokiaľ ide o Nord Stream 2“, napísala agentúra Reuters. V utorok v rozhovore s novinármi v Berlíne Scholz povedal, že požiadal ministerstvo hospodárstva, aby „stiahlo správu o bezpečnosti dodávok s našou federálnou sieťovou agentúrou“, pričom to označil za „prvý krok k tomu, aby sa zabezpečilo, že plynovod nemôže byť v tomto bode certifikovaný“.
img

Mexický miliardář Ricardo Salinas Pliego říká: Kupujte bitcoiny, dokud jsou levné

22.02.2022 Kurz bitcoinu míří k 36 000 USD a ether opět testuje support na úrovni 2 620 USD. Skutečnost, že obchodníky zneklidňuje dnešní otevření amerických trhů, které první světová kryptoměna poslední dobou bedlivě následuje, poukazuje na nervozitu situace i na trhu kryptoměn, zejména v kontextu prudké eskalace geopolitického napětí. Na druhou stranu řada technických ukazatelů dlouhodobě naznačuje pokračování medvědího trendu, který u některých altcoinů a tokenů započal v letošním roce, a nedávný růst, byť tak sebevědomý, zatím změnu sentimentu nedokazuje. Než se podrobněji zmíním o technickém obrazu bitcoinu a etheru, rád bych řekl pár slov o prezidentovi peruánské centrální banky, který nedávno kritizoval hodnotu kryptoměn.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Cena zlata je kvůli krizi na Ukrajině poblíž devítiměsíčního maxima

22.02.2022 Zlato je kvůli vyostřené situaci na Ukrajině poblíž devítiměsíčního maxima na 1910 dolarech (asi 41.290 Kč) za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Cena kovu, který investoři více nakupují v časech nejistoty, by se podle analytiků nyní mohla přiblížit hranici 1920 USD/oz. Na několikaletá maxima se kvůli obavám ze zhoršení plynulosti dodávek vyšplhaly i ceny hliníku a niklu.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Pin Bar | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Swiss Life | Ekonomické události | Měnový trh | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Investujeme | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Alert | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Bundesbank | Burza | CBOE | CCI | CEO | CFD | CME | COT report | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Certifikát | Garance | Konsolidace | DAX | Denní rozpětí | Devalvace | Devizový trh | Devizový účet | Dezinflace | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | EMA | ERM | ERM II | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | Expanzivní politika | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Forex trader | Futures | G7 | Gap | Grafy | Hedging | High | Holubice | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzové riziko | Kurzy měn | LES | Likvidita | Long | Long pozice | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Makléř | Margin | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obligace | Opce | Order | P/E | Parita | Penzijní fond | Platforma | Podílový fond | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Počáteční marže | Prodejní cena | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | Quote | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Splatnost | Split | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Sterling | Stop-Loss | Support | Swiss | Ticker | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Josef Košťál | Makroekonomická data | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Spekulant | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Obchodní příležitosti | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Credit Suisse | Japonská měna | Oanda | Ozvěny trhu | Intervenovat | Golden Gate | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňové ráje | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Swissquote | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Facebook | LYNX | Index strachu | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | GBPUSD | USDCAD | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Akcie dnes | Akcie Google | Akcie Komerční banky | Akcie Netflix | Akcie Shell | Akcie Siemens | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Atlantik | Banka | Bankovní rada ČNB | Bankrot Řecka | Barel ropy | BH Securities | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | Cena | Cena akcií | Cena drahých kovů | Cena ropy brent | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD obchodování | Čínská ekonomika | Čínská měna | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Daňové přiznání | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Elektřina | ETF fondy | Etoro | Eura | Euro dnes | Evropská banka | Evropská měna | Evropská rada | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční plán | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor CCI | Indikátor MACD | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do drahých kovů | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradce | Investiční poradenství | Investiční výdaje | Investing | Investování do akcií | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak obchodovat forex | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Konfluence | Kurz akcií | Kurz bitcoinu | Kurz dolarů | Kurz USD | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup akcií | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodování forex | Ocenění akcií | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád měny | Paládium | Patria Finance | Patria Online | Pips | Pivot | Pivoty | Pokles eura | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Ratingové hodnocení | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Trh | Turecká měna | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělávání peněz | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Webináře | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | ROIC | CNBC | Rozkolísanost trhu | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Put | Andrej Babiš | Current Ratio | Čistý dluh | EBITDA | Elon Musk | Ex-dividend | Federal Funds Rate | Hrubá marže | Indie | Janet Yellen | Měď | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Obchodní den | Peněžní trhy | Petr Kellner | Provozní marže | Redukce | ROCE | ROE | Sell | Výroční zpráva | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | WSJ | Akciová společnost | Převis | Cenová hladina | Dumping | Hrubý domácí produkt (HDP) | Outperform | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Fundamentální data | S/R zóny | Rozhovor | Know-how | Cukr | Retail | Vzdělání | Frustrace | COT | Velcí hráči | Poradenská společnost | 1 milion | Burza dnes | Burze | Podvědomí | Currency | Graf EUR/USD | Investment | Zlatý standard | Capital Economics | Markit | Unicredit | TD Securities | Deutsche Bundesbank | Sky News | Rabobank | DPA | The New York Times | KPMG | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | CME Group | Česká bankovní asociace | Caterpillar | ANZ | DIW | Baker Hughes | Swissquote Bank | Investing.com | TLTRO | NATO | Ole Hansen | Next Finance | RBC Capital | Agentura AP | BBC | Barclays Capital | Agentura DPA | Sója | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Riksbank | Ceny nemovitostí | Expanzivní měnová politika | Technický výhled | Uložení peněz | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Dnešní fundamenty | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Výnosy německých dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Živnostník | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Averze k riziku | Kurz české měny | Der Spiegel | Ministr financí | Panama papers | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Investovaný kapitál | Cizí měny | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Precedens | Energie | Zlevnění ropy | Vizionář | Prezident Fedu | Rada ČNB | Podnikatelé | Pro tradery | Globální akciové trhy | Oddělení forexu | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Ekonomické fórum | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Sázet | Cena kontraktu | Americké trhy | David Cameron | Bankovnictví | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Golden Gate CZ | Miliardáři | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | České firmy | Economist | Inflační tlaky | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Otřesy na finančních trzích | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Intervence centrálních bank | Algoritmus | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Nervozita | Obchodní partner | Fitch Ratings | Summit EU | Americké burzy | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Alibaba | Akcie ropných společností | Propad | Bělorusko | Index burzy | Prezidentský kandidát | Úvěrový rating | John Kerry | Kryptoměny | Analytik Fio banky | Les Echos | Ropné společnosti | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Makroekonomické analýzy | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Čínské akciové trhy | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Komoditní sektor | Výnosy amerických dluhopisů | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Digitální měny | Blockchain | Ethereum | Digitální měna | E*Trade | Tesla | Dluhové krize | Nákupní signál | Prodejní signál | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Credit Suisse Group | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Akciový index DAX | Globální krize | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Nakupovat akcie | Historická data | Akcie v západní Evropě | Britská vláda | Exxon | Chevron | Payrolls | Mzdy | Dobré výsledky | Hrubý domácí produkt Německa | Futures na VIX | Ceny futures kontraktů | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Hlavní evropské indexy | Francouzský CAC 40 | Akcie na burze | Predikce | Summit G20 | Ekonomická situace | Světový obchod | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Německé dluhopisy | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Ekonomické údaje | Měnové krize | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Indická rupie | Softbank | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování eura | Indexy PMI | ExxonMobil | Údaje o inflaci | Makléř Fio banky | cTrader | Přeprodaný trh | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Monopoly | Rada MMF | Konsenzus | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Burzovně obchodovaný fond | JPMorgan Chase & Co. | ex | Akcie firem | MUFG | Bitstamp | Tržní kapitalizace společnosti | Ruské akcie | Swiss Life Select | Index německé burzy | Index německé burzy DAX | Hlavní index německé burzy | Bitcoinový fond | Alokace aktiv | Euler Hermes | Zahraniční forex | Bloomberg Commodity Index | CoinDesk | Inflace ve světě | BHS | René Remšík | Aleš Michl | Quant | Breakout Trader | Paul Tudor Jones | Bitcoin (BTC) | Protiruské sankce | Ceny hliníku | Akcie Tesly | Investiční firmy | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | MT4 Supreme Edition | Devizoví obchodníci | Kvantitativní utahování | Cena platiny | Palladium | Trade Financial | BTC/USD | ETH/USD | Jerome Powell | MiFID II | Rebalancování indexů | ETH | Kontrakty na bitcoin | Investice do bitcoinu | Invesco | Mineři | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | NEST | Oxfam | Štěpán Hájek | Robinhood | Těžba kryptoměn | Pokles bitcoinu | Krypto aktiva | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Investiční skupiny | Chuť investovat | Obchodování na trzích | Výkonnost fondů | Tržní očekávání | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Investovat své prostředky | Wood & Company | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Obchodování Futures | Airbnb | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Ekonomické výsledky | Saxo | Obchodní války | FinTech | Výkonnost indexů | Krypto | Bitcoiny | Raytheon | Lockheed Martin | Slabší koruna | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Zobchodovaný objem | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Obchodovat forex | Čínské měny | Regionální měny | Silný americký dolar | Long signál | Graf vývoje | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Evropský akciový trh | Schwab | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Forint | Obchodníci s ropou | Turecké liry | Domácí měna | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Graf indexu | Cenový kanál | Ether | Poptávka po dolaru | Stabilnější měny | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | VIX index | Akcie v Evropě | I-Trader | BGA | Vyšehradské fórum | Kompozitní index | Trh s ropou | Americké volby | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Cena plynu | Obchodní signál | Předpovědi Saxo Bank | Výnosy z amerických dluhopisů | Next Generation | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Zvýšení mezd | Aktivita na trhu | Jiné měny | Daňové reformy | Zvyšování úroků | Týden na akciových trzích | Financování vlády | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Základní úroková sazba | Úroková sazba v USA | Index spotřebitelské důvěry | Bloomberg Economics | Jednotná měna | Veřejný dluh | Český miliardář | Financial Times (FT) | Zadluženost | Zpomalení ekonomického růstu | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Růst cen komodit | Majetek | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | Růst dolaru | Nemovitostní trh | WEF | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Snížení volatility | Makléřská společnost | Vysoké zisky | Makroekonomické statistiky | Velké riziko | Obchodní operace | Makroekonomické strategie | Ceny zemního plynu | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Rekordní růst | Akcie Lyftu | Ekonomický poradce | Státní fond | Inflace v ČR | MUFG Bank | Cena zemního plynu | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Posilování kurzu koruny | Cena pohonných hmot | Hodnota firmy | Harris Financial | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | Sójové boby | Obiloviny | Ceny pohonných hmot | Akcie klesají | Vyšší mzdy | Brexit bez dohody | Boris Johnson | BrandZ | Riziko recese | Rostoucí příjmy | Token | Americké společnosti | Snížení sazeb | Čínský trh | NATGAS | Prezidentka ECB | Volný čas | Záporné sazby | Profesionální sportovci | Akcie a ETF | Ceny niklu | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | Maržový účet | Saxo Bank Group | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Záporný úrok | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Šéfové států | Britský premiér | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | SEBA | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Konglomerát | Nové akcie | Akcie týdne | Bohatí | Investiční kapitál | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Nejlidnatější země světa | AMZN | Sankce proti Íránu | Pohonné hmoty | Alan Greenspan | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Tisk peněz | US500 | Deficit rozpočtu | Pozornost finančních trhů | Nárůst cen ropy | PPF | Denní graf | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Vyjednávání o brexitu | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | EMIR | UCITS | Pohonné hmoty v Česku | Snížení daní | iShares | Energetické firmy | Kurzarbeit | ESG | Čas jsou peníze | Investujte do akcií | Akcie roku | Aphria | Jak se stát lepším investorem | Banky pro mezinárodní platby | Banka pro mezinárodní vypořádání | České nemovitosti | Čeští ekonomové | Edge | Nejlepší výsledky | Geopolitické riziko | Zerohedge | Snižování rizika | Vývoz ropy | Hypotéky v Česku | Vyšší úrokové sazby | Nízké daně | Loterie | Cena akcie | Automatické systémy | Měnový systém | FSB | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Hospodářské krize | McKinsey | Alipay | ByteDance | Papež František | Investigativní novinář | Vlastní investice | Digitalizace | Střadatelé | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Emitent dluhopisu | Rozpočet | Hazard | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Hongkong | Larry Kudlow | Výsledkové zprávy | Trinity | Obratové formace | LNG | Objem | Evropské firmy | Klíčová rizika | Hlavní index burzy | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Zrušení cel | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Myšlenka | Analýza dat | Statistické údaje | Inflace v říjnu | Nositel Nobelovy ceny | Nobelovy ceny za ekonomii | Pojišťovna VIG | Skupina ČEZ | Provozní zisk před odpisy | Obrat trendu | Supreme Edition | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Snižování úroků | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Akcioví obchodníci | Luis De Guindos | Vyšší riziko | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Technické analýzy | BAT | Aktuální obchodní příležitosti | Průmyslová výroba ve Spojených státech | UnitedHealth | Pfizer | Ekonomický poradce Bílého domu | Poradce Bílého domu | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Server BBC | Konfederace britského průmyslu (CBI) | CBI | Maďarská centrální banka | Studie | Bilance | Zasedání vlády | Index DOW | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Americký Senát | Ceny na čerpacích stanicích | Ekologie | Co bude | Erste Group | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Čínský prezident | ECB Luis De Guindos | Česká měna dnes | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Klesly akcie | Vyšetřování | Amazon | Jan Švejnar | Nízké úrokové sazby | Nadhodnocení | Úrok | Louis Vuitton | Nejbohatší | Implikované volatility | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Technologie blockchainu | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Legislativa | Administrativa prezidenta | Domácí měny | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Walt Disney | 5G | AFP | Technická analýza GBP/USD | Technická analýza EUR/USD | Oblast supportu | Hospodářské záležitosti | Dlužníci | Valdis Dombrovskis | Bankovní tituly | FT | Evropští investoři | Naše ekonomika | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Automobilový sektor | Zveřejněná data | Globální trh | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | Hospodaření státu | SMA | Statistika | Předpovědi | Šokující předpovědi | E-shopy | Průmysl | Předvolební průzkumy | ADP | Společnost ČEZ | Eva Miklášová | Poslanecká sněmovna | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Propouštění | CBDC | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Ceny potravin | Váš trading | Velikost pozice | Další rozvoj | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Hlavní trend | Viceprezident ECB | Paul Volcker | Volckerovo pravidlo | Celebrity | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Nízká inflace | Německý ZEW index | Hudebních vydavatelství | Sociální sítě | Problémy | Výzkumný institut | NAFTA | Britové | Cvičení | Tomáš Holub | Breaking | Pojišťovny | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Nejnovější údaje o inflaci | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Ranní komentář | Konzervativní strana | Symetrický trojúhelník | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Protekcionismus | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Výsledek voleb | Výsledek voleb ve Francii | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Schůzka FOMC | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Moskva | Časopis Forbes | První den obchodování | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Události roku | Ústavní soud | Míra | Premiér Babiš | Jaderné elektrárny | Daniel Křetínský | Inflační výhled | Úroky | Konec roku | STOXX50 | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Bloomberg Commodity Spot Index | Důchod | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Vojtěch Benda | Vánoce | Nabídka a poptávka | Kupní síla | Automobil | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Švédská Riksbank | Paolo Gentiloni | Europoslanci | Eurokomisař | Italský premiér | Obchodované akcie | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | AAPL | Disney | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Nejbližší support | Dot-com | Bydlení | Uber | Česká zbrojovka | Aurora Cannabis | Ztráta | Nejlepší investiční příležitosti | NERV | BREAKING | SPD | Stratég | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Miliardy korun | Předsevzetí | KLDR | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Průmyslové podniky | Peking | US100 | Americký index | Hospodářský růst v Německu | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Hospodaření | Údaje ministerstva | Placení daní | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Světová válka | Zvýšení inflace | Černé labutě | Nízké ceny ropy | Silný support | Point of Control | Eskalace konfliktu | Teherán | Američané | Eskalace napětí | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Commodity index | Netflix | Inovace | List Financial Times | Stoupající trend | Americké dolary | Washington | O2 | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Von der Leyenová | Budoucnost | Švýcarská vláda | Hodnota investic | Ifo | Experti | Zemědělství | INR | Poradenství | Luxusní auta | Hospodaření ČNB | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Čínský vicepremiér Liou Che | Iniciativa | Podnik | Proinflační | Vývoj měnového páru USD/TRY | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Bloky | Veřejné finance | Analytička | Eleanor Creagh | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | SAP | Atlantik-Brücke | Federální vláda | Kryptoměny bitcoin | Ceny v zemědělství | Americké ministerstvo | Nejnovější statistické údaje | Spotřebitel | Nájemné | Nižší růst | Britské společnosti | Ceny energií | Zamyšlení | Obchodujte americké akcie | Banka Morgan Stanley | Hewlett Packard | Společnost Hewlett Packard | Čerpání peněz | Barma | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Klaus Schwab | WEF Klaus Schwab | Thunbergová | Greta Thunbergová | Krach | Komunikace | Francouzská vláda | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Kapitalismus | Trump | Davos | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Vlastní digitální měny | Hodnota značky | Google | Samsung | Instagram | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Nákaza koronavirem | Všeobecné volby | Anglie | Trhy | Čínské úřady | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americký miliardář | Filantrop | Aktivita firem | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Španělská chřipka | Ratingová agentura Fitch | Stabilní výhled | Většinový podíl | Financial Conduct Authority | Virus | Vir | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Blue-chip | České měny | Penzijní systém | Spravedlivé důchody | Důchody | Americký kongres | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Provozní zisk | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | IHNED | Jednatel | Jednatel společnosti | Vysoká inflace | Očekávané události | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | Vstupy | FIAT | AML | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Spekulativní kapitál | Růst v eurozóně | Obchody | Peníze na financování | Rozpočtový rámec | Výdaje | Platit daně | Daň z příjmu | Průmyslníci | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | Přerušení vývozu | BP | Rekordní hodnoty | SEC | NFP | Rozhodování | Dnes ČNB | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Obchodovanie | Zdražování ropy | Medvědi | Nižší daně | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Tedros Adhanom | Uživatelé kryptoměn | Biogen | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Státní dluh ČR | Politika centrálních bank | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Kukuřice | TWTR | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Hlavy států | Ekonomické aktivity | E*Trade Financial | Aktivita v sektoru služeb | Investiční portfolia | LC Macro Advisors | Lorenzo Codogno | Analytik Lorenzo Codogno | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Krize v eurozóně | Střední podniky | Šíření onemocnění | Ekonomické recese | Šíření koronavirové nákazy | Největší ztráty | Šéfka ECB | Míra nezaměstnanosti v EU | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Stabilita | Shortovat | Longovat | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Haruhiko Kuroda | Toyota | Vývoj | Nafta v ČR | Nová data | Šok | Michel Barnier | Mzda v ČR | Mzda | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Aktuální Price Action | Výsledky HDP | Důsledky koronaviru | Propad rublu | Nástroje měnové politiky | Obrovské ztráty | WP | Cenové války | Lídři EU | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Pomoc ekonomice | Restrikce | Průmysl a stavebnictví | Nejrozšířenější kryptoměna | Rozhodnutí centrální banky | Masový výprodej | Poradci | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Asijské akcie dnes | Olaf Scholz | Charlie Munger | Mince | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | MSCI China | Solidarita | Medvědí trend | Těžaři ropy | Íránská ropa | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Oldřich Dědek | Dopad na finanční trhy | Silný propad | Poškodit ekonomiku | Evropské země | Unijní instituce | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Odhady ekonomů | Kabinet | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | Energetická firma | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Klíčový ukazatel | Největší propad | Vyšší úrok | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Třída aktiv | Analytik České spořitelny | Asijská seance | Silný pokles | Tudor | Stimul | Dnešní čísla | New York Times | Gazprombank | Obavy trhu | ECB dnes | Prostor k růstu | Obnova ekonomiky | Měnové zasedání | Akcie Monety | Viceprezident | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Zotavení ekonomiky | Politbyro | Šíření nového typu koronaviru | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Dluhopisy řecké vlády | Spiegel | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Refinancování dluhů | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Loňský zisk | Zásobníky | Texas | Waste Management | Nouzová opatření | Algoritmy | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Zelený plán | Katar | MPO | MF | Komentátor | Richard Burr | Pravidla EU | Kalifornie | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Kongres | Automobilka Volkswagen | Škoda | LinkedIn | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Posílení amerického dolaru | Iracionální | Negativní korelace | Hotovost | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Světové hospodářské krize | Babišova vláda | Úřad práce | Extrémní volatilita | Německý akciový index | Spoření | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Tým Admiral Markets | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Propad indexu | Další růst | Růst | Olympijské hry | Počet nakažených koronavirem | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Americká banka | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Hranice měnové politiky | Tisková konference | Repo sazby | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | The Economist | Boj s koronavirem | České vlády | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Viry | Živobytí | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Šíření nákazy | Bulharsko | Unijní země | Ekonomické ukazatele | Izrael | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Podnikatelé a firmy | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | Akciový index S&P 500 | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Petr Smejkal | Schodek | Český rozpočet | Poradce | Organizace | Hotelnictví | Analytik Saxo Bank | Americké žádostí o podporu | Průmyslové revoluce | Umělá inteligence | Závislost | Sláva | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Zelené energie | Afrika | Údaje | Emise oxidu uhličitého | Dlužník | Ekonomické škody | DPH | Omyl | Marshallův plán | Koronavirový fond | Ropný průmysl | Úročení vkladů | Oživení v Číně | Pojišťovna | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Globální trh s ropou | Opatření proti šíření koronaviru | Společnost Saxo Bank | Sociální nepokoje | Patenty | Prezident Vladimir Putin | Pohonné hmoty v ČR | Cestovní omezení | Hluboké recese | Snaha Fedu | Jihoevropské země | Ministři | Carsten Brzeski | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Vývoz komodit | Nemovitosti v ČR | Chřipka | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Hlavní měnové páry | Cena benzínu | Dostatek energie | MI6 | Zpravodajské služby | Tajné služby | Španělská vláda | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Pákistán | Indický premiér | Naréndra Módí | Nejvyšší soud | Čínský celní úřad | Celní úřad | Celková inflace | Výpadky | Trh dluhopisů | Více peněz | Postoj investorů | Vedení ČEZ | Valná hromada ČEZ | WisdomTree | Credit Suisse Group AG | Rozpočet EU | Dodavatelské řetězce | Jiří Makovský | Vedoucí představitelé | Úspory | Otevírání ekonomiky | B2Gold | Býčí vyhlídky | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Americké univerzity | Jeffrey Halley | Vzrušení | Růst daní | Poradenské společnosti | ZEW index ekonomického sentimentu | Colorado | USD za barel | Madrid | Rizikové averze | Trade | S&P500 | Nabídka ropy | Průměrný výnos | Finanční pomoc | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Vyjádření ekonomů | Americký ropný institut | Ropný institut | Reddit | Sociální síť | Debata | Evropské indexy | Air France | Institut GfK | Posílení | Sociální napětí | Omezení pohybu | Kristina Hooper | Premiéři zemí Evropské unie | Joe Biden | Grayscale | Zpravodajská společnost | Společnost BBC | Evropské méně | Data z trhu práce | Zrušení daně z nabytí | Očekávané výsledky | Cenový pokles | Pokles světové ekonomiky | Cenový propad | Cestování | Daň z nabytí | Bitcoin dnes | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pracovní síly | Ministerstvo hospodářství | Náklady na financování | Hospodářství země | Shell | Energetická společnost | Maloobchod | Finanční polštář | ATH | Zaměstnanci | Anthony Fauci | Epidemiolog | Blízký východ | Tweet | Řecký dluh | Dopravci | Akcie padají | HG měď | Růst výnosů | Soudní dvůr | Soud | Oddlužení | Bankovní akcie | Spolkový ústavní soud | HashRate | FOMO | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | MSCI World | Zdražení ropy | Dosáhnout zisku | KfW | Rekordní zisk | Justice | Soudní dvůr Evropské unie | Regulační orgány | Tisknutí peněz | Historicky nejnižší | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Jan Raška | Dluhy | Členské státy | Ceny zeleniny | Členské země | ONE | RBI | Bankéři z Fedu | Cestování do zahraničí | Nejbohatší Čech | Auta | Xiaomi | FBI | Vývoj ekonomiky | Dohoda mezi EU a Británií | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Levné peníze | Vakcína | Býčí scénář | Dění na trhu | Recyklace | Manažerka | CL | Spekulovat | Moderna | Fiskální stimul | Marek Brávník | Experimentální vakcíny | Manažeři | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Klíčové oblasti | Nové studie | Velký růst | Koronavirová pandemie | Protiíránské sankce | Magazín Der Spiegel | Kupci | Podnikatelské aktivity | Falešný průraz | Předsedkyně Evropské komise | Renault | Canberra | Akcie v Hongkongu | Pokračování rally | Obavy z ekonomického dopadu | Realitní společnosti | Fischer | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Investment management | Vládní pomoc | Inflace v Turecku | Globální ekonomické zotavení | Ekonomické zotavení | Jaguar | Ztráty zaměstnání | JDE | Unijní činitelé | Unie | ČR | Soběstačnost | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Jihoevropské státy | Koronavirové pandemie | Novatek | Akcie Intel | Andrej Babiš (ANO) | Bohumil Trampota | Měsíční mzda | Průraz | Nové úvěry | Zadlužení firem | Těžba kartelu OPEC | Bývalý prezident | Plán Evropské komise | Chování trhu | Zbrojovka | Slabá poptávka | Reálná ekonomika | Sentiment na trzích | PEPP | Britské firmy | Střední Evropa | Kommersant | Špatné zprávy | Nová prognóza | Gambling | Rozhodnutí ECB o sazbách | Manipulace trhu | Antivirus | Čínská poptávka | Rekordní nárůst | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Býčí trend | Funke | Lars Feld | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Francouzská obchodní bilance | Nikola | Index Nasdaq Composite | Americká nezaměstnanost | Ropná krize | Vysoké valuace | Místopředseda Evropské komise | Cronos | Nižší DPH | Globální poptávka | Arizona | Podpůrné programy | Agrofert | Foxconn | Výplata | Političtí vůdci | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Covid | Druhá vlna pandemie | Internetové bubliny | Americké technologické firmy | Technologické firmy | ZIL | Zahraniční kapitál | Vyšší daně | Představenstvo | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Druhá vlna | Počty nových případů | Firma ČEZ | CERGE-EI | IDEA | Instinkt | Nízké sazby | Nové žádosti o podporu | Práce z domova | Živnostníci | Vrcholoví manažeři | Sankce proti Rusku | Stimulační program | Program ECB | Den obchodování | Dostupnost bydlení | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Neočekávané události | Signál k prodeji | Jasný signál | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Dopad pandemie | MAM | Michal Lukáč | Fond obnovy | Nizozemská vláda | Výrazný propad | Nový trend | Mladé generace | Větší riziko | Zdroj příjmů | KLM | Podnikatelské úspěchy | Úspěchy | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | Chrysler | Růst tržeb | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | American Depositary Receipt | Američtí politici | Kolísání cen | Průměrný příjem | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost XTB | Fond obnovy EU | Zotavení ekonomik | Rostoucí ceny komodit | CVVM | Model 3 | Manfred Weber | Životní úroveň | Nižší poptávka | Supervelmoci | Progres | Exchange Traded Commodity | Bohatí lidé | Předčasné splacení hypotéky | Americké vládní dluhopisy | Záchranné programy | Insolvence | Plynárenské společnosti | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nikl | Akcie u LYNX | Největší firmy | Propad ekonomiky | Světové rezervní měny | Zastavení růstu | Obsazenost hotelů | Silné momentum | Důvěra | Velké technologické firmy | Turistický ruch | Psychika | Alexandr Lukašenko | Margrethe Vestagerová | Indonésie | Digitální ekonomika | Ocelářství | WeCHat | Tempo růstu průmyslové výroby | Růst vývozu | Časový horizont | Zvýšené napětí | Klesající tendence | NYT | HelloFresh | Cenové hladiny | Napětí mezi Čínou a USA | Lepší výsledky | Vyšší dividenda | Úřad pro kontrolu potravin a léčiv | Výhled na příští rok | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Podhodnocené akcie | Zalando | Ekonomické zotavování | Prezidentské volby USA | Čas na nákup | Počty nakažených | Analytik XTB | Pandemická situace | Hnojiva | Zápis ze zasedání FOMC | Úroky na hypotékách | Pokles tržeb | Vládní koalice | Investice do vodíku | Počet akcií | Chamtivost a strach | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Globální pandemie | Období zvýšené volatility | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Výrobní sektor | Výrobní index | Venezuela | Růst eura | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | SPAC | Big Tech | Klimatické změny | Delta Airlines | Měnová politika Evropské centrální banky | Inflace spotřebitelských cen | Ceny mědi | Kuba | Odborníci | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Kroger | Rentabilita | Transparentnost | Inspirace | Signál ke vstupu | Zdanění | Pumpování peněz do ekonomiky | Pumpování peněz | Vakcína proti koronaviru | Obchodování s ropou | Prezidentské volby v USA | Mezinárodní agentura pro energii | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Čínské technologické firmy | Sequoia | Snížení emisí | Akcie NIO | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Bloomberg Intelligence | Nákupní centra | Český nemovitostní trh | Banky v ČR | Rozmach nákazy | Program Antivirus | Elektromobily | Německý rozpočet | Evropský automobilový průmysl | Politici z Evropského parlamentu | Ursula von der Leyen | Ztráty společnosti | Němečtí politici | Ambasador | Strach z Brexitu | Koronavirus v USA | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Plynovody | Snížit emise | Počet úmrtí | App Store | Biden | Kandidát na prezidenta | Kandidát na prezidenta USA | USA Joe Biden | List The New York Times | Prezidentská debata | Fiskální pomoc | Marathon | Pracovní místa | Digitální euro | Česká republika | Dnes na pražské burze | Ruské firmy | Antimonopolní úřad | NextEra | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Lockdown | Měnový fond | Clement Beaune | Libye | Americké prezidentské volby | Jaroslaw Kaczyński | Polský vicepremiér | Jeffrey Sachs | Ekonom Jeffrey Sachs | Americký ekonom | Walgreens | Dopady amerických voleb | Jack Dorsey | Michael Saylor | MicroStrategy | CEO MicroStrategy | William Callanan | Významné riziko | Investor William Callanan | První peníze | Státní penzijní fond | Nárůst případů koronaviru | Koncern | Embargo | Množství peněz | Platby v kryptoměnách | Volby USA | Volby USA 2020 | Black Lifes Matter | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | Solární energie | Pokles indexu | Sigmar Gabriel | Saxo Bank Steen Jakobsen | Burzy v Evropě | Moneta | Technologické tituly | Bed Bath & Beyond | Pandemie v Česku | CVX | PFE | Nepříznivý signál | Výsledky amerických voleb | Státy Evropské unie | Výsledky voleb | Ruské společnosti | GLE | Přebytek zahraničního obchodu | Šéfové firem | Pfizer/BioNTech | Zprávy o vakcíně | Nové zprávy | Pfizer a BioNTech | Vakcína proti covidu-19 | Slábnoucí euro | Exekutivní příkaz | Akciové investování | Pohyby na komoditním trhu | WASDE | Zpráva WASDE | World Agriculture Supply and Demand | Řešení rozpočtového sporu | Blockchainové technologie | Zvyšování dovozu | Budoucí rozpočet EU | MRNA | Polská vláda | Snižování daní | Kurz liry | Cena bitcoinu dnes | Akcie spoločnosti | Představitelé americké centrální banky | Česká televize | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Diem | Ekonomické nerovnosti | Výdělky | Proražení | Daňový balíček | Zasedání WEF | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Investice do ekologie | Zelené investice | Životní prostředí | Nio | Li Auto | Enphase Energy | Hannon Armstrong | Solar Edge | NextEra Energy | Používání hotovosti | Investice do vody | GME | GameStop | Lyft | Akcie Airbnb | Akcie společnosti Walt Disney | Futures na DAX | Siemens | Continental | Dominic Raab | Britský ministr zahraničí | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | TABAK | Očkování | LEN | Zadlužování | Financování fondu | Lael Brainardová | Orbán | Nový kmen koronaviru | Kmen koronaviru | Mutace viru | Plný úvazek | Částečný úvazek | Předsednictví EU | Odvětví kryptoměn | Cenné papíry a burzy | Voda | BA.US | Centrální bankéř | Nízké úroky | Nálada investorů | Emise dluhopisů | Marcel Fratzscher | DIW Marcel Fratzscher | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Home office | Růst ceny | Pandemie v Německu | Německá inflace | DOT | Zvýšení ceny | Počet pracovních míst | Zdravotní péče | Dopad na akcie | TUI | Zhoršení ratingu | Akcie Twitteru | Carrefour | Couche-Tard | Evropské centrální banky | Tilray | TLRY | Konopí | SNY | MJ | YOLO | ACT | Situace na trhu | WallStreetBets | Nárůst ceny | Tržní ceny | Válka o vakcínu | Světová válka o vakcínu | Cenové výkyvy | Kolísání cen na finančních trzích | Jestřábí přístup | Nynější krize | Vypuknutí pandemie | Německá koalice | Rozvolnění | Rekordní rok | Nákup bitcoinu | TWTR.US | Twitter (TWTR.US) | Finanční výkonnost | Piper Sandler | Prodloužení karantény | Kov | Obchodování s emisemi | Evropský systém obchodování | Evropský systém | ETS | Colt | Zajímavé akcie | Spotify | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trendové linie | Vytěsnění minoritních akcionářů | Sales Associate Director | Nizozemský ministr | Nizozemský ministr financí | James Bullard | Akcie Air France-KLM | Akcie Tilray | Celosvětové zadlužení | Světový dluh | Celkový světový dluh | Rostoucí výnosy | Třetí vlna covidu | Třetí vlna | Hospodářský růst Německa | Růst Německa | Makroekonomický vývoj | Air | Investování do Bitcoinu | Covidová krize | Obchodování s emisemi (ETS) | Nárůst výnosů | Siemens Energy | Riziková prémie | Admirals | Technologické podniky | Silný růst | Evolv | Pandemie covidu-19 | Analýza EUR/USD | Balík rozpočtových opatření | Fidelity | Dlouhodobý investor | Těžby kryptoměn | Aleš Hála | Holubičí tón | Zpravodajské události | VOW1.DE | VOW1 | Zvolení Joe Bidena | Prezident Erdogan | Vývoj pandemie | Nárůst sazeb | Platební prostředek | Benjamin Larochaix | Knik | Jitka Tkadlecová | PPF Jitka Tkadlecová | PPF Group | Tordrillo Mountain Lodge | David Horváth | Výhled Saxo Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Bidenův plán | Pohyb ceny | Jobs Plan | Americké stimuly | LMT | Electricite de France | EDF | Umění | Firemní daně | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Eurokomisař pro ekonomiku | Ochrana proti inflaci | Zastropování výše nájemného | Výše nájemného | Výše nájemného v Berlíně | AA | Landsvirkjun | Island | Emise skleníkových plynů | COP26 | Strach z inflace | LME | Ekonomický plán | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | Raytheon Technologies | Raytheon Technologies (RTX.US) | RTX.US | ERA | Uranium Energy | UEC | Rostoucí ceny | Objednávky | Prezidentský dekret | WSB | WallStreetBets (WSB) | Legenda WallStreetBets | Martin Shkreli | token DOGE | DOGE | Riskantní token | Zpráva amerického ministerstva práce | Přeprodané oblasti | Eurokomisařka | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | Saxo Group | Systém obchodování | Indická centrální banka | Hospodářské stimuly | Pandemie COVID | Dovoz z USA | Ceny realit | Hladiny rezistence | Hladiny supportu | Kurzotvorné zprávy | Zvýšené riziko | Těžaři | Akcie německé společnosti | Německé společnosti | API | Oslabení | Prudké oslabení | Navýšení důchodů | Zdražení nemovitostí | Zdanění komerčních nemovitostí | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | Podstatné kurzotvorné zprávy | Dříví | První zvýšení sazeb | Naše hospodářství | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Firmy z EU | Evropské společnosti | Nayib Bukele | Zajištění proti inflaci | Salvador | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Trend klesající | Lídři G7 | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Dodávky plynu | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Legální platidlo | Platidlo | Dekarbonizace | Konkurence | Revolut | Prodej | Týdenní výkon | Microsoft Corporation | Jednotné měny | Senegal | Mali | Další kryptoměny | Zvyšování daní | Investování do vody | Globální ETS | FLOWX | Fidelity Water Sustainability | Global Water ETF | CFWAX | Calvert Global Water | First Trust Water ETF | IWC | Expense ratio | Invesco S&P Global Water ETF | Olimex Global Water | Vodní indexy | Invesco Water Resources ETF | Invesco Water Resources | PHO | NASDAQ omex us water | Výbor FOMC | Obilné trhy | Futures na sojové boby | Schůzce FOMC | Reflační obchodování | Nové prognózy | Graf akcie | Cyklus zvyšování sazeb | Regulační úřad | Éra levných peněz | Nový cyklus | Úročené vklady | Didi | CO2 | Nordstream 2 | Nordstream | Solární panely | Zasedání Organizace zemí vyvážejících ropu | Trh dnes | El País | Deník El País | Dividendy ČEZ | Energetická společnost ČEZ | Představenstvo ČEZ | Malajsie | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Technologie | Americký výrobce | Ethereum (ETH) | Schodek státních financí | Rekordní schodek | Vývoj měnového páru USD/RUB | Vývoje ceny | Hliník | Výkonná rada MMF | Spotové ceny | Cenový rekord | Příliv ropy | Didi Global | Tempo zdražování | Míra inflace v USA | Evropská unie dnes | Soubor klimatických opatření | Zelený balíček | Český vývoz | JAR | Rada guvernérů | Americký trh | Procter & Gamble Company | Walgreens Boots Alliance | Ceny suroviny | Globální ceny | Odvětví | Přijímání bitcoinů | Flexibilita | Klidný trh | Načasování | Varianta delta | Pesimistická nálada | Rozsah škod | Boom | Společnost Golden Gate CZ | Společnost Golden Gate | Dodávky suroviny | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Moderna akcie | Spikevax | Moderna akcie (MRNA) | Analýza Moderna akcie | Nedostatek mikročipů | Náhoda | Mateřská společnost | Daňový poplatník | HICP | Chování | Vnímání | Dodávky ruského plynu | Statistický klam | Růst aktivity | Occidental Petroleum | Projekce | Účetní období | Inovativní řešení | VIAC | Ceny rýže | Předseda správní rady | Barcelona | Messi | Psychologické úrovně | Richard Clarida | Místopředseda Fedu | Základní sazby | Klíčové suroviny | Převzetí Avastu | Cena akcie Pfizer | Akcie Pfizer | Asijské země | Spotové ceny ropy | Zahraniční společnosti | Byty | Afghánská měna | Afghání | Afghánská ekonomika | Velké instituce | Afghánistán | Tálibán | Tokeny | Bonusy | Rozbor | SPOT | Funkční období | Janus Henderson | Inflace ve Velké Británii | Golden Gate CZ Marek Brávník | Nedostatek čipů | Dodávky plynu do Evropy | DWS | Společnost pro správu majetku | Výkonnost hodnotových akcií | Růstové tituly | Společnosti | Decentralizovaný systém | Měnové unie | Národní měny | Opatření | Vrcholy | Dna | Finanční možnosti | Bitcoinové peněženky | Evergrande | Katastrofy | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Google akcie | Google akcie (Alphabet) | NFT | Vysoká poptávka | Chevron Corporation | Indexy amerického akciového trhu | Hellofresh | Ceny plynu | Roman Pilíšek | Konfederace | Evropský index | Zdanění prázdných bytů | Grattan Brendan Coates | Los Angeles | Obyvatelé Los Angeles | Byty duchů | Strategic Actions for a Just Economy | Joe Donlin | James McIntyre | Kennedy Stewart | Bukele | Etherea | Doing Business | Čínské realitní společnosti | Ztrátové pozice | Zprávy z pražské burzy | Celkové závazky společnosti | Závazky společnosti | Akcie čínské realitní společnosti | Obchodování na burze v Hongkongu | Problémy společnosti Evergrande | Uhrazení závazků | Akcie Evergrande | Amsterdam | Chuej Kcha Jüan | Problémy v čínském finančním sektoru | Záchrana podniku | ČSSD | BNP | Investice do těžby | Daniel Čang | Lej Ťün | Sequoia Capital China | Čínské regulační úřady | UBS Group | UBS Group AG | CDU/CSU | FDP | Sociální demokraté | Konzervativní unie | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | mmBtu | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Paras Anand | Cenový šok | Gamble | Markéta Pekarová Adamová | Energetická krize | Krize v Evropě | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Globální inflace | Prudké zdražování | Fiskální pravidla | Těžby Bitcoinu | Zlato a bitcoin | Nová vláda | David Card | Joshua Angrist | Guido Imbens | Minulá výkonnost | Práce laureátů Nobelovy ceny | Práce laureátů | Nobelovy ceny | Chování lidí | Chování lidí v reálném prostředí | Využití experimentů | Češi | Růst vývozu z Číny | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Zvýšení dodávek plynu | Pád Bohemia Energy | Dmitrij Peskov | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Snížení schodku | Nord Stream 2 AG | ProShares | Spuštění fondu | Zdravotnictví | Juraj Karpiš | Snap | Rozpočtové schodky | Obilí | Pozornost | Kryptoměnový průmysl | Zprostředkovatelé | Izraelská centrální banka | Boeing (BA.US) | Poptávka po čipech | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Robert Habeck | Ruský prezident | Veřejné investice | Meta | OSN v Glasgow | Fridays for Future | Ekonomika po pandemii | Klima | Plyn v EU | Metaverse | Plynovod Jamal | Fialova vláda | Starosta New Yorku | Eric Adams | Drahé energie | Digitální rubl | Podmínky na trhu | Principal Global Investors | NFT tokeny | Společnost | Nové emise | Stratégové | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Zoufalství | Tým InstaForex | Krypto průmysl | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Týdenní pivot | Burzovní cena | Raketový růst | Guvernér BoE | Narušené dodavatelské řetězce | Lockdowny | TIM | Město Bitcoin | Semih Tumen | Znehodnocování turecké měny | Turecké měny | Podpora vývozu | Opoziční politici | Propad měny | Nová německá vláda | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Zprávy z krypto | Omikron | Omicron | Zprávy z krypto průmyslu | Akcie Gazpromu | Zavedení digitální měny | Global Gateway | Globální brány | Varianta omikron | Nálada na trzích | | Drahý plyn | Marex | Vietnam | Špatné počasí | Varianty covidu | Zlotý | Daňové zatížení | Největší švýcarská banka | Postavení na trhu | Tržní vývoj | Míra inflace v Turecku | Fibonacciho retracement | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Participace | Globální emise | Emise uhlíku | Liz Trussová | Annalena Baerbocková | Stabilita turecké liry | Relativní stabilita | Ipek Ozkardeskayaová | Fundamentální analýzy | Úrokové sazby v USA | Trh se zlatem | Bidenova administrativa | Technická rezistence | Jaromír Gec | Adast | Daniel Struž | Elektromobilita | Budoucnost dopravy | Jamal | Mluvčí Kremlu | Banka HSBC | Konvergence | Infografika | Miliardy USD | Evropské aerolinky | Těžař | Rozvahy Fedu | Jestřábí komentáře | Situace v Kazachstánu | Ziskovost bank | Ruský plyn | Gate | Greenflation | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Těžby bitcoinů | Hashrate | Uhelné elektrárny | Hry | Reality | Vývoj vývozu zemního plynu | Válka na Ukrajině | Oslabení ukrajinské hřivny | Ukrajinské hřivny | Největší obchodníci | Obchodníci v New Yorku | Východní blok | Bývalý východní blok | Dluhopisy Kremlu | Akcie ruských bank | Napadení Ukrajiny | Ruské dodávky plynu | Dodávky plynu do Evropské Unie | Omezení dodávek surovin | Omezení dodávek | Projekce centrálních bank | Analytik trhů | Instituce | Napětí na Ukrajině | Spotřební zboží | Nový týden | Základní úrok | Snížení daně | Bit4You | Murray | Pár USD/CAD | London Bullion Market Association | Hive Blockchain | CRO | Futures na S&P 500 | Futures na americké akciové indexy | LHA | LHA.DE | Lufthansa (LHA.DE) | Luxusní zboží | Útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Plynárenské firmy | Ropné a plynárenské firmy | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Sankce vůči Rusku | Uznání nezávislosti | Separatistické regiony | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Luhanské lidové republiky | Makléřská společnost Marex | Společnost Marex | LMT.US | Lockheed Martin (LMT.US) | Odpojení Ruska | Platba SWIFT | Identifikační kód | Odpojení Ruska od systému SWIFT | Rusal | Ricardo Salinas Pliego | Mexický miliardář | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Výjimečný stav | Ruské banky | Napadení Ukrajiny Ruskem | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Green Deal | Odstřižení od SWIFT | Export do Ruska | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT | Odstřižení Ruska od SWIFT | Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication | Jaderný program | Porušování lidských práv | Erste Group Bank | Kyjev | Burza v Moskvě | UEC.US | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | BAE Systems | BA.UK | BAE Systems (BA.UK) | MWh | Oleg Děripaska | Vzdušný prostor | Politický tlak | Evropský blok | Situace na Ukrajině | Statista | Orsted | Rheinmetall | Zkapalněný zemní plyn | Prima | Zpřísnění sankcí Západu | Zpřísnění sankcí | Obranný sektor | DBK.DE | Deutsche Bank (DBK.DE) | GLE.FR | DBK | Societe Generale (GLE.FR) | UCG.IT | UCG | UniCredit (UCG.IT) | Renault (RNO.FR) | RNO.FR | Volkswagen (VOW1.DE) | Continental (CON.DE) | CON.DE | BMW (BMW.DE) | BMW.DE | TUI (TUI.DE) | TUI.DE | Airbus (AIR.DE) | AIR.DE | Nové energetické technologie | Energetické technologie | Vestas Wind Systems | VWS.DK | Vestas Wind Systems (VWS.DK) | ORSTED.DK | Orsted (ORSTED.DK) | NEL (NEL.NO) | NEL.NO | NEL | Uranium Energy (UEC.US) | RHM.DE | Rheinmetall (RHM.DE) | Společnost Google | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | XTB Štěpán Hájek | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Pokles inflace | Bojkot | Snížení spotřební daně | Hospodářské kontakty | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Závislost Evropy na Rusku | Západní sankce | Sankce Západu | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Tranzitní plynovody | Nord Stream 1 | Balík sankcí | Cizoměnový dluh | Dopady války na Ukrajině | Vladimir Medinskij | Platby za plyn v rublech | Ukončení válečných zločinů | Vysoké ceny energií | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Platby za plyn | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | MOL | Růst cen energií | Petr Fiala | Ruský majetek | Bitcoin 2022 | Le Penová | Ekonomické vzdělání | Marine Le Penová | Ben Laidler | Colt CZ | Vzestupný trend | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Rekordní inflace | Zdražování hypoték | Plyn v rublech | Embargo na ruskou ropu | Rostoucí ceny energií | Zdeněk Tůma | Josef Tošovský | Hladomor | Nové daně | Invesco S&P 500 ESG UCITS ETF | Invesco MSCI World ESG Universal Screened UCITS ETF | Konfederace britského průmyslu | Vedení ECB | Richard Hindls | Přijetí | Sektorová daň | Celosvětové zadlužení podniků | Zadlužení podniků | Využívání dluhu | Prolomení parity | Cenu plynu | Parita EUR/USD | Marketingová komunikace | Plán restrukturalizace | Státní energetické společnosti | Úsporný tarif | Vývoz plynu | Tony Danker | Mimořádná daň | Úvahy o dodatečném zdanění | Formy zdanění | Dividendový potenciál | Analytik Fio | Vysoké zisky ČEZ | Zisky ČEZ | Hospodaření ČEZ | Sociální transfery | Krytí vyšších nákladů | Krytí vyšších nákladů na energie | Speciální daně | Uvalení speciální daně | Nezasloužené zisky | Příjmy do státní pokladny | Predikce celoročního zisku | Aktuální predikce | Stanovení dividendy | Organizované odstávky plynu | Odstávky plynu | Válečná daň | Daň z neočekávaného zisku
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Pokročilí forexoví obchodníci
Pokrok ve vývoji
Pokuta pro Motejlka
Pokuta za předčasné splacení hypotéky
Pokutování za volný byt
Polarity Index
Polarity Index Wealth Management
Poldi
PoliPay
Politbyro

Následující klíčová slova

Politici z Evropského parlamentu
Politická krize
Politická krize v Hong Kongu
Politická krize v Itálii
Politická nejistota
Politická nestabilita
Politická rizika
Politická rozhodnutí
Politická scéna
Politická situace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
InstaForex
DeGiro
xPartners
reklama
Instaforex webinar zari 2022
Potvrďte prosím... Zavřít