Neděle 26. září 2021 02:33
reklama
ETX Capital
reklama
Swissquote Bank
reklama
ETX Capital
reklama
ETX Capital

Klíčová slova - Pozornost obchodníků

img

Co očekávat od dnešního zasedání Fedu❓

16.06.2021 Zasedání FOMC končí večerním (20:00) zveřejnění rozhodnutím o sazbách. Následná tisková konference začne o 30 minut později. Rozhodnutí bude zveřejněno včetně nových makroekonomických projekcí a tzv. tečkového grafu. Objeví se tedy spousta materiálů, na které se soustředí pozornost obchodníků. Sledujte naši sekci "Zprávy z trhů", kde budeme dnešní zasedání pokrývat.
C:\fakepath\Momentum-indikator.png

Co je Momentum v tradingu a Jak používat Momentum indikátory

08.03.2021 Momentum trading je přístup k nákupu a prodeji aktiv podle nedávné síly cenových trendů. Je založen na myšlence, že pokud bude za pohybem ceny dostatek síly, bude se i nadále pohybovat stejným směrem.
C:\fakepath\video-15022021.png

Týdenní výhled - 7. týden (Dolarová rally a stagnující indexy)

15.02.2021 Akciové indexy po několikadenní rallye pouze stagnovaly a pozornost obchodníků se přesunula na devizové trhy, kde nekompromisně odepisoval předešlé zisky americký dolar. Ten pomohl euru zpět nad 1.21 a libře na nejvyšší úrovně od dubna 2018. Zajímavá však byla situace také na komoditách, kde rychle posiluje ropa a na nižší úrovně se naopak posouvá zlato.
img

Ekonomický kalendář: Politika dnes hraje prim

28.12.2020 Máme před sebou další zkrácený týden na finančních trzích. Některé indexy zůstanou v pondělí, úterý, nebo v pátek zavřené. V USA budou zveřejněna některá důležitá makrodata včetně statistik žádostí o podporu, velkoobchodních zásob, obchodní bilance, cen domů, chicagského PMI a výrobního indexu Dallaského Fedu. Pod drobnohledem budou také čínská data PMI.
img

💲 USD roste po rozhodnutí FOMC o sazbách ❗

16.12.2020 FOMC právě zveřejnila své rozhodnutí o sazbách, které ponechala dle očekávání beze změny v rozmezí 0 - 0,25 %. Složení a tempo nákupů aktiv zůstalo taktéž nezměněno. Žádný ze členů FOMC nepředpokládá růst sazeb v příštím roce a jeden člen očekává růst sazeb v roce 2022 (stejně jako v zářijovém vydání tečkového grafu). Celkem 5 členů FOMC očekává růst sazeb v roce 2023 (o jednoho více než v září). Fed bude nadále nakupovat aktiva v částce alespoň $120 mil. měsíčně, a to až do doby, kdy dojde k výraznému zlepšení v plnění cílů americké centrální banky. Prodlouženy byly dolarové swapové linky. Ekonomické projekce v období 2020 - 2022 byly zlepšeny. Nyní se pozornost obchodníků soustředí na tiskovou konferenci guvernéra Powella, která začíná už ve 20:30.
img

Ekonomický kalendář: Jednání o stimulu opět v centru pozornosti

20.10.2020 Evropské a americké indexy včera uzavřely na nižších úrovních a v červených číslech se evropské indexy pohybují také krátce po otevření. Dnes uplyne nejzazší termín pro schválení stimulu, který stanovila Demokratická strana, pokud by měl být stimul implementován ještě před prezidentskými volbami. Dnes by se tak mohlo jednat o hlavní událost, na kterou se bude soustředit pozornost obchodníků. Ekonomický kalendář dnes vypadá prázdný. Na programu není žádné globálně důležité makro. Po uzavření americké seance bude reportovat své hospodářské výsledky za Q3 společnost Netflix.
img

📈 Výsledková sezóna začíná 💲

13.10.2020 Futures na americké indexy vymazaly noční ztráty způsobené špatnými zprávami od společnosti Johnson & Johnson ohledně testování vakcíny na COVID-19. Investoři však už zaměřili svoji pozornost na výsledkovou sezónu za Q3. První výsledky budou známé již před začátkem americké obchodní seance. Dnes reportují dvě velké banky - Citigroup a JPMorgan a také největší správce aktiv - společnost BlackRock. Hospodářské výsledky by dnes měly být hlavní hybnou silou na Wall Street. Ukážou, jak se společnosti popasovaly s oživením po koronavirové krizi. Dnešní hlavní výsledky:
img

Pozornost obchodníků se zlatem směruje na dnešní zasedání FEDu

16.09.2020 Po projevu Powella v Jackson Hole 27. srpna, kde uvedl „cílení průměrné inflace" (což znamená, že FED umožní inflaci, aby po určitou dobu přesáhla cílovou sazbou 2%), budou obchodníci se zlatem dnes sledovat rozhodnutí o sazbě.
C:\fakepath\eurodollar.jpeg

Forex: Evropská měna před zasedáním měnového výboru ECB oslabuje

07.09.2020 Evropská měna zahájila nový týden poklesem. Obchodníci, kteří vytáhli euro na několikaletá maxima, nyní nabírají dech a připravují se na čtvrteční zasedání měnového výboru Evropské centrální banky (ECB). Dnešní objem obchodování je však nízký kvůli státnímu svátku v USA.
img

Ekonomický kalendář: Pozornost obchodníků bude směřovat na americký maloobchod

14.08.2020 Evropské akciové trhy otevřely mírně do negativního teritoria. Obchodníci však dnes čekají hlavně na data z USA. Maloobchodní tržby za červenec by měly ukázat, jak se americký maloobchod popral s končícími jednorázovými podporami v nezaměstnanosti. Navíc o necelou hodinu později bude zveřejněna průmyslová produkce a spotřebitelská nálada University of Michigan.
img

Ekonomický kalendář: Pozornost obchodníků směřuje na ISM a ADP reporty

05.08.2020 Na globálních trzích převažuje pozitivní nálada. Technologický index Nasdaq a zlato dosáhly na historická maxima a US500 vystoupal na nová postpandemická maxima. Evropské akcie zamířily krátce po otevření do pozitivního teritoria. Dnes jsou na programu 2 zajímavá makrodata - ADP report zaměstnanosti v USA a ISM z nevýrobního sektoru. ADP report naznačí před oficiálním pátečním NFP reportem jak je na tom zaměstnanost v americké ekonomice.
img

ADP očekává - 20 milionů ve středu - dosáhne zlato nové roční maxima?

06.05.2020 V roce 2015 se hodnota zlata snížila o 10.4%, v roce 2016 se zvýšila o 8.1%, v roce 2017 se zvýšila o 13.1%, v roce 2018 se snížila o 1.6%, v roce 2019 se zvýšila o 18.9%, což znamená, že po pěti letech hodnota zvýšila o 6.4%.
img

Ekonomický kalendář: Pozornost se přesouvá na výsledkovou sezónu v USA

14.04.2020 Trhy se po Velikonocích vracejí k normálnímu dění. Akciové trhy v Evropě otevřely na pozitivní vlně. Německý DAX se krátce po otevření pohyboval v blízkosti 10 700 bodů. Dnes není na programu žádné důležité makro, ale trhy oceňují pozitivní vývoj pandemie koronaviru v Evropě. Z více států zaznívaly v posledních dnech hlasy o zmírňování opatření a návratu k normálnímu režimu. Pozor na začátek výsledkové sezóny v USA za první kvartál.
img

Ekonomický kalendář: Pozornost obchodníků se soustřední na NFP a ISM reporty z USA

03.04.2020 Včerejší výstřel cen ropy na vyšší úrovně pomohl zlepšit náladu na globálních akciových trzích. Nicméně dnešní otevření evropské seance bylo do negativního teritoria. Z Evropy se dnes podstatných dat nedočkáme, když na programu jsou pouze revidovaná data PMI ve službách ze zemí eurozóny. Naopak v USA čekáme na dvě podstatné zveřejnění: NFP report z trhu práce a ISM ze sektoru služeb. Mimo standardní makro bude po včerejším překvapivém dění na ropě zajímavé sledovat dnešní osud této komodity. Jsou Trumpovy představy v souladu se členy OPEC+?
img

BREAKING: Bank of Canada snižuje sazby o dalších 50 bazických bodů, USDCAD roste

27.03.2020 Ani páteční odpoledne nedává obchodníkům vydechnout. Po důležitých novinkách okolo šíření koronaviru se pozornost obchodníků stočila k Bank of Canada, která snížila sazby o dalších 50 bps z 0,75 % na 0,25 %. Snížení sazeb by mělo podpořit kanadskou ekonomiku v nejistých dobách šíření koronaviru. Před poklesem držela BoC nejvyšší sazby mezi vyspělými ekonomikami. USDCAD navýšil zisky a otestoval úroveň 23,6 % Fibo poklesu s počátkem 19. března.
img

Ekonomický kalendář: V centru pozornosti se drží opatření proti ekonomickým dopadům šíření koronaviru

18.03.2020 V průběhu asijské seance se na finanční trhy vrátilo riziko. Propady však nakonec nebyly většinou tak extrémní, jakých jsme byli svědky v předcházejících seancích. I když futures na S&P 500 opět narazil na limit propadu a futures na DAX ukazovaly až pokles o 4,5 %. Australská centrální banka bude během následující asijské seance rozhodovat o sazbách. Další důležité centrální banky už mají svá mimořádná zasedání za sebou. Pozornost obchodníků se tak zaměří hlavně na kroky vlád ke zmínění dopadů koronaviru.
img

TOP 3 grafy tohoto týdne: USDJPY,  DE30, CD Projekt

22.01.2020 Nový týden přinesl změny na finančních trzích. Japonský jen a další asijská aktiva reagovaly na obavy okolo šíření koronaviru. DAX vytvořil nový historický rekord a akcie polského herního vývojáře CD Projekt se odrazily vzhůru po výprodeji z minulého týdne. Pojďme se podívat na aktuální technickou situaci na těchto instrumentech.
img

Jsou lepší listopadová data z Číny indikátorem zotavení ekonomiky?

16.12.2019 V pondělí ráno byl zveřejněn set makroekonomických statistik za listopad z Číny. Výborných výsledků dosáhla průmyslová produkce, která meziročně vzrostla o 6,2 % - nejvíce od června. Výsledek výrazně překonal očekávání na úrovni 5,1 %. Lepších výsledků jsme se dočkali také v oblasti maloobchodních prodejů, které meziročně vyskočily o 8 %. Investice do fixních aktiv vzrostly o 5,2 % za prvních 11 měsíců tohoto roku.
img

Ekonomický kalendář: Pozornost obchodníků se soustředí na americké HDP a spotřebitelskou inflaci

27.11.2019 14:30 - USA, HPD report za Q3 (druhé vydání) a objednávky zboží dlouhodobé spotřeby za říjen. První revize výkonu americké republiky bude zveřejněna odpoledne. Výsledek by se neměl příliš lišit od předběžně zveřejněných dat na úrovni 1,9 % q/q. Každá další revize obsahuje méně odhadů a více reálných dat, proto je vhodnější pro analýzu. Předběžné objednávky zboží dlouhodobé spotřeby za říjen by měly vykázat pokles o 0,9 % m/m.
img

Ekonomický kalendář: ČNB dnes bude rozhodovat o sazbách, Amerika zveřejňuje HDP

28.03.2019 Předběžná data CPI inflace za eurozónu budou zveřejněny zítra v 11. hodin dopoledne. Reakce na tato data je ovšem obvykle nízká, protože již jsou známy předběžné výsledky z některých důležitých evropských zemí, které jsou zveřejňovány den dopředu. Španělská inflace (9:00) zklamala růstem o pouze 1,3 % z 1,1 % y/y v únoru. Očekával se však růst o 1,6 %. Data z Německa pak budou zveřejněna pravděpodobně ve 14. hodin. Německé CPI by mělo setrvat na 1,5 % y/y.
C:\fakepath\eurusd-28122017-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 28.12.2017

28.12.2017 Americké akcie včera mírně posílily, růst některých významných technologických společností totiž převážil nad poklesem v energetickém sektoru. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 0,11 procenta a obchodování uzavřel na 24.774,30 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,08 procenta na 2682,62 bodu, index technologického trhu Nasdaq Composite pak zpevnil o 0,04 procenta na 6939,34 bodu.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

EUR/USD vystoupil nejvýše za tři a půl týdne

27.12.2017 Euro se dnes na forexových trzích vůči dolaru vyšplhalo na nejvyšší úroveň za tři a půl týdne, objem obchodů je ale kvůli vánočním svátkům nižší než obvykle. Jednotná evropská měna si kolem 17:30 SEČ připisovala 0,4 procenta na 1,1904 EUR/USD.
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Nový Zéland | Price Action | Japonsko | Bank of Canada | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | EUR/JPY | USA | NFP report | Británie | OPEC | HDP | Divergence | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Americké akcie | Americká ekonomika | Rizika | Politika | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Míra nezaměstnanosti | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Benchmark | Bod | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Futures | Gap | Grafy | Hlava a ramena | Indikátor | Indikátory | Investice | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | MACD | MT4 | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnové páry | Měny | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Oscilátor | Pozice | RSI | Rally | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Trader | Trading | Trend | Ukazatel | Výkonnost | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | JPY | Obchodování | JPMorgan | Objem obchodů | Evropa | Citigroup | Cena zlata | Americký prezident | XTB | Admiral Markets | Indexy | Investoři | Klouzavé průměry | Býčí divergence | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Business | Pravděpodobnost | Zisk | Výsledky | Obchodní příležitosti | Obchodovat | MT5 | Zprávy z trhů | Investiční společnosti | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Obchodní seance | Makrodata | Australská centrální banka | Zásoby ropy | ADP report | Obchodníci | Praxe | Centrální bankéři | USDJPY | USDCAD | EURCZK | Aktivum | Index | Analýzy | Banka | Běžný účet | Brent | Cena | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Evropská měna | Evropské měny | Forex kalendář | Forexu | GDP | Graf | Hodnota zlata | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Indikátor momentum | Instrument | Investiční | Investiční poradenství | ISM | Jádrová inflace | Market | Markets | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Obchodujeme | Reuters | Ropy | Trh | Velká Británie | Výprodej | WTI | Zpráva | Zprávy | Zisky | Tradeři | Ministerstvo financí | ROCE | Itálie | Tržby | Zaměstnanost | QE | Momentum indikátor | Retail | Dow Jonesův index | Jackson Hole | Wells Fargo | Reporty | Zvyšování sazeb | Riksbank | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Euro vůči dolaru | Hospodářské výsledky | Dlouhé pozice | Energie | Sentiment trhu | BlackRock | Agentura Reuters | Fundamentální faktory | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Akcie energetických společností | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Velké banky | Styl obchodování | Index technologického trhu Nasdaq | Utahování měnové politiky | Fibo | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Americké indexy | Historická maxima | Philip Morris | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výhled | Bankéři | Makléřské společnosti | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Investiční rozhodnutí | Index amerických akcií | Příjmy | ČTK | Odhad HDP | Očekávání | eTrader | ex | Purple Trading | Začátek výsledkové sezóny | United Overseas Bank | KeyBanc | Bluetrader | Blue trader | Štěpán Hájek | RoboMarkets | Lockheed Martin | OPEC+ | Evropské akciové trhy | Technologické akcie | Objem obchodování | Profesionální obchodník | Spotřebitelská inflace | Pokles cen ropy | Obchodní signál | Prezident Trump | Bank of Mexico | Růst cen komodit | Výsledková sezóna v USA | Americké HDP | Nasdaq100 | DE30 | Snížení sazeb | Fibo retracement | Pokles cen | XTB Research | Shrnutí obchodování | US500 | MT5 Supreme Edition | Novozélandská centrální banka | Overbalance | Data z Německa | MetLife | Pohled na zlato | Obchodní dohoda | Projevy centrálních bankéřů | Cena akcie | Objem | Data z USA | Obchod | Obchodní dohody | Supreme Edition | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Maloobchodní prodeje | Růst cen | Produkty obchodované s finanční pákou | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Black Friday | Admiral Markets Forex Kalendář | Fáze obchodní dohody | ADP | PLN | Impuls | ABC | Investujte na Forexu | Hlavní trend | Problémy | Breaking | Zasedání FOMC | Nálada | Prohlášení | Míra | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Investujte | Americké centrální banky | ČNB dnes | xStation5 | Tým RoboMarkets | BREAKING | Zasedání měnového výboru | US100 | Ceny dluhopisů | Netflix | NFLX | RBA | Příjmy domácností | Poradenství | Americké ministerstvo financí | Americké ministerstvo | Komunikace | Trump | Prezident | Výsledkové sezóny v USA | Výsledkové sezóny | Trhy | Šíření koronaviru | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Pokles | Situace | Pandemie koronaviru | Pandemie | IOER | Zlepšení | SEC | NFP | NFP data | Medvědi | Momentum indikátory | Růst sazeb | Směrovost | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Týden na finančních trzích | Dopad koronaviru | Data PMI | Vývoj | Vládní opatření | Akcie včera | Profitovat | Americká seance | Asijská seance | Stimul | New York Times | Aktuální situace | Žádosti o podporu | REGN | Domácnosti | Spotřebitelská nálada | Prodejní tlak | Hodinový graf | Německý akciový index | Dávky v nezaměstnanosti | Růst | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Práce | Akcie výrobce elektromobilů | Údaje | Korekce ztrát | JPM.US | WFC.US | Procter & Gamble | Uzavření trhů | PMI ve službách | Evropské indexy | Výkon dolaru | Data z trhu práce | Rozhodnutí o sazbách | Maloobchod | Federal Reserve | Průraz | Rozhodnutí FOMC | Pokračování růstu | Parlament dnes | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Správce aktiv | Johnson & Johnson | Americký maloobchod | Ceny | Model 3 | Silné momentum | Přístup k tradingu | Upozornění na rizika | Výrobní index | Ceny mědi | Stavební povolenky | Jens Klatt | Zveřejnění výsledků | Proražení | CD Projekt | Index DE30 | Dnešní zasedání Fedu | Trendové linie | Dolarová rally | Stagnující indexy | Momentum v tradingu | Momentum trading | Porozumění divergenci | Obchodníci momenta | Inverzní hlava a ramena | Ceny mědi dnes | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | CDR.PL | CDR | Akcie CD Projekt | Peter Chia
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | FXstreet | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Pozitivní sentiment trhů
Pozitivní vliv
Pozitivní vliv na trh
Pozitivní výsledek
Pozitivní vzorce chování
Pozitivní zpráva
Pozitivní zprávy
Pozornost finančních trhů
Pozornost forexového trhu
Pozornost investorů

Následující klíčová slova

Pozornost tradera
Pozornost trhu
Požáry v Austrálii
PPF
PPF a Beneteau
PPF B.V.
PPF Group
PPF Jitka Tkadlecová
PPF Leoš Rousek
PPF Petra Kellnera
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít