Úterý 01. července 2025 04:18
reklama
Swissquote Bank
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
RebelsFunding NEW

Hodnoty měny

img

Ranní okénko - Nová data z amerického trhu práce a inflační vývoj v Evropě

30.06.2025 Tento týden nabídne nejnovější údaje o inflaci v Evropě, které budou postupně zveřejněny v Německu (pondělí), eurozóně (úterý) i ČR (pátek). Finanční trhy se však budou pravděpodobněji více koncentrovat na data z amerického trhu práce, která naznačí jeho aktuální stav, potažmo stav celé ekonomiky.
img

Ranní okénko - Cla vzala za své a propsala se do výsledků amerického HDP

27.06.2025 Dnes dopoledne Český statistický úřad zveřejní finální HDP za 1Q 2025. Dle trhu a dle našich odhadů neočekáváme změny a předpokládáme, že růst meziročního HDP zůstane na 2,2 % a mezičtvrtletního na 0,8 %.
img

Ranní okénko - Obezřetná ČNB a 5 % HDP na obranu do roku 2035

26.06.2025 Hlavním ekonomickým údajem dnešního dne je finální odhad růstu americké ekonomiky na začátku letošního roku. Respektive, pokud bychom chtěli být exaktní, tak spíše nerůstu největší světové ekonomiky. Ta podle úvodního odhadu anualizovaně poklesla o 0,3 % a zpřesněný odhad přinesl pouze nepatrnou korekci na -0,2 %. V samotné struktuře došlo k nejvýraznější revizi u spotřeby domácností, jejíchž růst byl snížen z 1,8 % na 1,2 %. Pokles hospodářství v prvním čtvrtletí byl ale primárně způsoben skokovým nárůstem dovozů zboží (o více než 40 %), kdy se firmy snažily předzásobit před zavedením amerických cel.
img

Ranní okénko - Jak dlouho vydrží úroková stabilita ČNB?

25.06.2025 O dnešní hlavní ekonomické události není třeba spekulovat. Bude jí další zasedání bankovní rady ČNB. Ta velmi pravděpodobně opět přeruší cyklus uvolňování měnové politiky. S tímto scénářem počítá nejen naše prognóza, ale i celá analytická obec v rámci ankety agentury Bloomberg. Rovněž finanční trh se přiklání k této variantě. Důvodů pro tento postup je celá řada, od stále svižného růstu cen služeb, a díky tomu zvýšené inflaci, velmi těžko predikovatelného růstu cen potravin, napjatého trhu práce či deficitního hospodaření státu.
img

Ranní okénko - Příměří mezi Íránem a Izraelem poslalo cenu ropy pod 69 USD/barel

24.06.2025 Dnes bude zveřejněn Ifo index podnikatelské nálady za měsíc červen v Německu, který měří náladu podnikatelů ohledně současné podnikatelské situace a jejich očekávání pro dalších šest měsíců. Minulý měsíc se nálada mezi německými firmami zlepšila. Index podnikatelského klimatu v květnu vzrostl na 87,5 bodu a trh předpokládá, že v červnu vzroste na 88,2 bodů. Hodnocení je způsobeno méně skeptickými očekáváními, nejistota mezi německými firmami se snížila. Hodnocení aktuální situace podniků v květnu dosáhlo 86,1 bodů a trh očekává, že v červnu vzroste na 86,5 bodů. Budoucí očekávání pak dle trhu vzrostou na 90,0 bodů z květnové hodnoty 88,9 bodů.
img

Ranní okénko - Hlavní událostí tohoto týdne bude zasedání ČNB

23.06.2025 V tomto týdnu bude nejzajímavější událostí středeční zasedání ČNB. Očekáváme, že ČNB na tomto zasedání ponechá sazby na stávající úrovni 3,5 %. Dozvíme se index nákupních manažerů PMI v Německu, USA i eurozóně. Z globálního hlediska nás bude zajímat dění v USA, kde budou zveřejněny údaje o finálním odhadu HDP za 1Q 2025, PCE inflaci a o spotřebitelské důvěře.
img

Ranní okénko - Geopolitická nejistota jako hlavní dějová linka

20.06.2025 Hned ráno budou zveřejněny PPI ceny výrobců v Německu za měsíc květen. Trh očekává, že meziměsíčně se ceny výrobců sníží o 0,2 % a meziročně poklesnou o 1,1 %. Minulý měsíc se ceny výrobců snížily meziměsíčně o 0,6 %, meziročně o 0,9 %.
img

Ranní okénko - Vláda ustála jednání o nedůvěře, sazby Fedu nezměněny a výroky D. Trumpa na adresu Izraelsko-íránského konfliktu

19.06.2025 Dnes zasedá švýcarská národní banka SNB, která na svém posledním zasedání v březnu snížila hlavní úrokovou sazbu o 25 bb na 0,25 %. SNB se pro tento krok rozhodla z důvodu možných deflačních tlaků. V květnu 2025 byla meziroční inflace CPI -0,1 %, přičemž inflace klesá pomalu od února 2023 z hodnoty 3,4 %. SNB sazby snižuje pozvolna, z 1,75 % v prosinci 2023 až na 0,25 v březnu 2025.
img

Ranní okénko - Dnes zasedá Fed, koruna během hlasování o důvěře vlády mírně oslabila

18.06.2025 Hlavní událostí dne bude zasedání amerického Fedu, které se uskuteční ve 20:00 SEČ. Fed s největší pravděpodobností ponechá úrokové sazby nezměněny na úrovni 4,25-4,5 %. Trh nedává žádnou šanci tomu, že by se měnový výbor rozhodl obnovit cyklus uvolňování měnové politiky a z 99,6 % předpokládá, že sazby zůstanou na původní úrovni a z 0,4 %, že by se mohly zvýšit.
img

Ranní okénko - Výrobní inflace v ČR nepřekvapila, v USA se propadl index výrobní aktivity

17.06.2025 Dnes bude v Německu zveřejněn indikátor ekonomického sentimentu ZEW za červen, který měří očekávání finančních expertů ohledně budoucího ekonomického vývoje. V květnu ukazatel vzrostl na 25,2 bodů, zaznamenal výrazné zlepšení a vykompenzoval část ztrát realizovaných během dubna. Důvodem k optimismu bylo sestavení nové vlády Friedricha Merze, avizovaný fiskální multiplikátor, odložení amerických cel a stabilizace inflace.
img

Ranní okénko - Tento týden ve znamení zasedání centrálních bank

16.06.2025 Hlavní událostí týdne bude středeční zasedání Fedu. Tento týden bude zasedat také Bank of England a švýcarská národní banka SNB. Z dat z České republiky se dozvíme index cen průmyslových výrobců, PPI k nám dorazí také z Německa a z eurozóny zjistíme finální hodnotu inflace HICP.
img

Ranní okénko - Na závěr týdne výsledky PPI v USA, německá inflace i česká platební bilance

13.06.2025 Dnes dopoledne zveřejní ČNB dubnovou výši běžného účtu platební bilance. Mediánový odhad očekává jeho přebytek ve výši 31 mld. Kč, což by znamenalo snížení kladného salda ve srovnání s březnem (42,5 mld. Kč).
img

Ranní okénko - Americká inflace zatím clům odolává

12.06.2025 Dnešní ekonomický kalendář je spíše prázdnější, když jedním z mála zajímavějších údajů bude výrobní inflace ve Spojených státech amerických. Trh predikuje, že po meziměsíčním poklesu o 0,5 % v dubnu tentokrát cenová hladina vzroste o 0,2 %. Podobný vývoj je očekáván i u její jádrové složky (bez potravin a energií), kdy dubnový pokles o 0,4 % by měl být v květnu takřka úplně smazán (+0,3 %). Pokud se zaměříme na meziroční čísla, inflace by dle mediánového odhadu trhu měla vzrůst z 2,4 % na 2,6 % a jádrová inflace pak stagnovat na 3,1 %. I v těchto číslech budeme zejména sledovat potenciální dopady amerických cel, které se mohou a nejspíše se odrazí na konečných cenách pro spotřebitele.
img

Ranní okénko - Projeví se cla na americké inflaci už nyní?

11.06.2025 Dnešní den nabídne hlavní údaj tohoto týdne, a tím bude květnová inflace ve Spojených státech amerických. Meziroční inflace v dubnu poklesla až na 2,3 % a zároveň to byl již třetí měsíc v řadě, kdy inflace skončila pod odhadem trhu. Na první pohled by se tak mohlo zdát, že vše směřuje zdárně k 2% inflačnímu cíli a Fed tak bude mít odpracováno (alespoň polovinu z duálního mandátu). Tak jednoduché to ale nebude.
img

Ranní okénko - Dnes nás čekají údaje finální inflace z ČR

10.06.2025 Dnes zveřejní Český statistický úřad finální hodnotu inflace za měsíc květen. Předběžný odhad ukázal, že meziroční inflace v květnu vyskočila z dubnové hodnoty 1,8 % na 2,4 % a vrátila se nad cíl ČNB. Nárůst inflace ve srovnání s dubnovou hodnotou jsme očekávali (2,1 %), i když ne tak výrazný. Nyní předpokládáme, že finální odhad inflace zůstane na úrovni předběžného odhadu. Meziměsíční míra inflace se vyšplhala na 0,5 % a ani zde ve srovnání s finálním odhadem nepředpokládáme změnu. Za poslední dva roky byla nejvyšší míra inflace v dubnu 2023, kdy činila 12,7 %. Naopak nejnižší hodnoty bylo dosaženo právě v letošním dubnu, kdy se inflace dostala dokonce pod 2% cíl ČNB.
img

Ranní okénko - Středobodem tohoto týdne inflace v USA

09.06.2025 Tento týden se z USA dozvíme index spotřebitelských cen za měsíc květen. Dále z České republiky dorazí finální data o inflaci za květen, květnová nezaměstnanost a platební bilance za duben. Z Německa zjistíme finální údaje o inflaci za květen, z EU data o průmyslové produkci za duben. Nakonec nás čeká z USA index cen výrobců a také průzkum University of Michigan.
img

Ranní okénko - Důležitá data z Česka i snížení sazeb ECB

06.06.2025 Hlavní ekonomickou událostí dne bude zveřejnění údajů z amerického trhu práce. Trh odhaduje míru nezaměstnanosti v USA za měsíc květen na 4,2 % a předpokládá, že se v porovnání s dubnem nezmění. Dále se dozvíme počet nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělský sektor. Trh odhaduje, že změna za měsíc květen dosáhne 125 tisíc míst. V dubnu to bylo 177 tisíc míst. Za poslední dva roky bylo nejvíce nově vytvořených pracovních míst v lednu 2024 (353 tisíc).
img

Ranní okénko - Včera sprška českých dat, dnes je na řadě ECB

05.06.2025 Hlavní událostí dnešního dne ovšem bude zasedání ECB. Samotné rozhodnutí se zdá jasné, když všichni analytici v rámci ankety Bloomberg předpokládají snížení sazeb o 25bb. Finanční trhy aktuálně zaceňují tento krok z 97 %. Depozitní sazba by v takovém případě poklesla na 2 %. Argumentem pro bankovní radu k dalšímu uvolnění měnové politiky je současný (meziroční inflace v květnu 1,9 %) i predikovaný vývoj inflace.
img

Ranní okénko - Dnes klíčová data z Česka

04.06.2025 Dnes dorazí z České republiky předběžný odhad inflace za měsíc květen. Trh i naše predikce předpokládá, že inflace se meziměsíčně zvýší o 0,2 %, meziročně vzroste o 2,0 %. Inflaci dále tlačí dolů zejména ceny energií, když předpokládáme, že ceny pohonných hmot poklesly o více než 14 %. Naopak inflace ve službách zatím nepolevuje a u potravin by mohla dle naší predikce zrychlit z dubnových 3,4 % na téměř 4 %.
img

Ranní okénko - Pokles PMI v českém průmyslu nepříjemně překvapil

03.06.2025 Eurostat dnes zveřejní inflaci v eurozóně za květen. V meziročním vyjádření trh očekává nepatrný pokles z 2,2 % na 2,1 %, u jádrové složky je predikován pokles z 2,7 % na 2,5 %. V dubnu byla nejnižší míra inflace registrována ve Francii (0,9 %), na Kypru (1,4 %) a v Dánsku (1,5 %). Nejvyšší míra inflace byla registrována v Rumunsku (4,9 %), v Estonsku (4,4 %) a v Maďarsku (4,2 %). Nejvyšší podíl na inflaci měly služby (+1,8 p.b.), následované potravinami, alkoholem a tabákem (+ 0,57 p.b.), neenergetickým průmyslovým zbožím (+0,15 p.b.) a energiemi (-0,35 p.b.).
img

Ranní okénko - Ekonomické léto začne zhurta

02.06.2025 První červnový týden bude nabitý zajímavými ekonomickými událostmi a daty. Zasedat budou centrální bankéři ve Frankfurtu (čtvrtek) a ve Varšavě (středa), postup měnové politiky však očekáváme odlišný. V případě ECB předpokládáme další snížení o 25bb, zatímco v Polsku po 50bb snížení na začátku května očekáváme stabilitu sazeb. Ostře sledované budou údaje z amerického trhu práce, zejména pak páteční počet nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělský sektor a míra nezaměstnanosti. Publikovány budou také úvodní odhady květnové inflace pro eurozónu (úterý) a ČR (středa). Z tuzemska se dozvíme ještě údaje o mzdách, maloobchodu, PMI, průmyslu a zahraničního obchodu.
img

Ranní okénko - Zamíchají americká reciproční cla kartami v Trumpově politice?

30.05.2025 Dnes Český statistický úřad publikuje zpřesněný odhad HDP za 1Q 2025. Dle předběžného odhadu, který byl zveřejněn na konci dubna, se HDP očištěný o cenové vlivy a sezónnost zvýšil mezičtvrtletně o 0,5 % a meziročně o 2,0 %. Mezičtvrtletní růst byl tažen domácí poptávkou, zejména výdaji na konečnou spotřebu domácností. Hrubá přidaná hodnota se zvýšila ve stavebnictví, obchodu, dopravě, ubytování a pohostinství, i ostatních službách, poklesla ve zpracovatelském průmyslu.
img

Ranní okénko - Potvrdí se propad americké ekonomiky na začátku roku?

29.05.2025 Dnes budeme očekávat zpřesněný odhad amerického HDP v prvním čtvrtletí letošního roku a bude nás zajímat, zda se potvrdí anualizovaný pokles největší světové ekonomiky o 0,3 % na začátku roku. Trh předpokládá, že tomu tak bude, nicméně nelze vyloučit revizi jakýmkoli směrem vzhledem k širokému rozptylu odhadů analytiků (-1,8 % až +1,7 %) před zveřejněním úvodního údaje.
img

Ranní okénko - Důvěra spotřebitelů v USA výrazně vzrostla, německá data odkrývají smíšené pocity

28.05.2025 Dnes bude hlavní událostí večer publikovaný zápis z posledního zasedání amerického Fedu, který při květnovém zasedání ponechal sazby beze změny v pásmu 4,25-4,50 %. Hlasování Federálního výboru pro volný trh (FOMC) bylo jednomyslné. V USA vzrostla rizika vyšší nezaměstnanosti a vyšší inflace, nezaměstnanost zůstává prozatím nízká, inflace je stále zvýšená. Předseda Fedu Powell preferuje přístup „počkáme a uvidíme“. Na zasedání Fedu, které se uskuteční v červnu a v červenci, očekává trh stabilitu sazeb.
img

Ranní okénko - Důvěra spotřebitelů v Česku v květnu vzrostla nad dlouhodobý průměr

27.05.2025 Dnes zasedá Maďarská národní banka. Základní úroková sazba je na úrovni 6,5 %. Dle našeho odhadu a dle predikce trhu MNB sazby na tomto zasedání s největší pravděpodobností nesníží. Bankovní rada snížila sazby naposledy v září 2024 a změnu v přístupu k měnové politice v brzké době nepředpokládáme.
img

Ranní okénko - Další Trumpovy hrozby, tento týden široká paleta ekonomických dat

26.05.2025 Tento týden nabídne zpřesněné odhady růstu HDP v prvním kvartále letošního roku ze Spojených států amerických (čtvrtek) a z České republiky (pátek). Ve středu bude zveřejněn zápis z posledního jednání Fedu, který opět ponechal úrokové sazby nezměněny. V pátek dorazí údaje o inflaci z Německa (CPI/HICP) a USA (PCE), kdy v obou případech se očekává její meziroční výše těsně nad 2 %.
img

Ranní okénko - PMI i průzkum Ifo v Německu dávají naději na lepší zítra

23.05.2025 Dnes bude zveřejněn finální odhad HDP v Německu za 1Q 2025. Dle odhadu trhu se mezičtvrtletní HDP zvýší o 0,2 %, ve 4Q 2024 HDP poklesl o 0,2 %. Meziroční HDP se dle finálního odhadu trhu sníží o 0,2 %.
img

Ranní okénko - Dnešek ve znamení PMI v Německu, eurozóně i v USA

22.05.2025 Ráno bude zveřejněn PMI ve zpracovatelském průmyslu v Německu za měsíc květen, který minulý měsíc dosáhl na hodnotu 48,4 bodů, a opět se nedotkl pomyslné hranice expanze odvětví, kterou je 50 bodů. Trh na květen předpokládá, že se PMI mírně zvýší na hodnotu 48,7 bodů. Od března, kdy byl schválen německý fiskální balíček, se index drží těsně pod 50ti bodovou hranicí, kam se skokově posunul z únorových 46,5 bodů na březnových 48,3 bodů.
img

Ranní okénko - Tlak rostoucích cen v zemědělství sílí

21.05.2025 Ekonomický kalendář je dnes prázdný, a tak se v našem výhledu podíváme do vzdálenější budoucnosti a zaměříme se konkrétně na veřejné finance USA. Agentura Moody’s na konci minulého týdne snížila v souvislosti s napjatými veřejnými rozpočty rating USA z nejvyššího stupně Aaa na Aa1 a přidala se tímto krokem ke zbytku „TOP3“ ratingových agentur, které tak učinily již dříve. Americký veřejný dluh se vyšplhal v posledních letech přes 120 % HDP a deficit veřejných financí byl v minulém roce více než 6 % HDP. Americký dluh se neustále prodražuje, přičemž v tomto směru negativně působí i restriktivní měnová politika amerického Fedu.
img

Ranní okénko - Jarní hospodářská prognóza EK předpokládá mírnou revizi HDP i inflace směrem dolů

20.05.2025 Hned ráno byly zveřejněny PPI ceny výrobců v Německu za měsíc duben. Trh očekával, že meziměsíčně se ceny výrobců sníží o 0,4 % a meziročně poklesnou o 0,7 %, ale nakonec ceny výrobců poklesly meziměsíčně o 0,6 % a meziročně o 0,9 %. Minulý měsíc se ceny výrobců snížily meziměsíčně o 0,7 %, meziročně o 0,2 %.
img

Ranní okénko - Předstihové ukazatele naznačí (další) trajektorii ekonomiky

19.05.2025 Tento týden nabídne zejména sadu předstihových indikátorů, kdy pravděpodobně nejzajímavějším bude index PMI, který bude ve čtvrtek zveřejněn v Německu, eurozóně i ve Spojených státech amerických. Rovněž ve čtvrtek budou publikovány výsledky průzkumu instituce Ifo ohledně hodnocení německého byznysu na aktuální a budoucí vývoj tamní ekonomiky.
img

Ranní okénko - Průmyslová produkce v eurozóně předčila očekávání, americký maloobchod nepřekvapil

16.05.2025 Dnes bude zveřejněn písemný záznam z měnově-politického jednání bankovní rady ČNB, ve kterém bude uvedena diskuse členů bankovní rady.
img

Ranní okénko - Bilance běžného účtu ČR v přebytku i velká dávka dat z USA

15.05.2025 V dopoledních hodinách zveřejní Eurostat zpřesněný odhad HDP za první čtvrtletí 2025 v EU i v eurozóně. Dle prvního předběžného odhadu sezóně očištěný HDP mezičtvrtletně vzrostl o 0,4 % v eurozóně a o 0,3 % v EU (ve 4Q 2024 vzrostl o 0,2 % v eurozóně a o 0,4 % v EU). Meziročně sezónně očištěný HDP vzrostl o 1,2 % v eurozóně a o 1,4 % v EU (ve 4Q se zvýšil o 1,2 % v EU a o 1,4 % v eurozóně). Trh očekává, že zpřesněný odhad bude totožný s předběžným odhadem a HDP v eurozóně mezičtvrtletně vzroste o 0,4 %, meziročně vzroste o 1,2 %.
img

Ranní okénko - Další pokles americké inflace

14.05.2025 Dnešní ekonomický kalendář není úplně nabitý, přesto byly již dnes ráno publikovány finální údaje dubnové inflace v Německu, které potvrdily prvotní odhady. Meziroční inflace dle národní metodiky tak aktuálně činí 2,1 % a podle metodiky Eurostatu je o 0,1 p.b. vyšší.
img

Ranní okénko - Dnešek ve znamení americké inflace i německého indexu ZEW

13.05.2025 Dnes odpoledne se dozvíme dubnová data o americké inflaci. Od posledního zasedání Fedu v březnu vzrostla rizika vyšší inflace a vyšší nezaměstnanosti, což bylo částečně způsobeno obchodní politikou. Federální výbor pro volný trh (FOMC) na květnovém zasedání podle očekávání cílové rozpětí sazby federálních fondů nezměnil a nechal jej na úrovni 4,25 % až 4,5 %. Nejbližší snížení sazeb se předpokládá v září, ale to se bude odvíjet od příchozích dat. V dubnu trh očekává, že inflace bude 2,4 %. Meziroční míra inflace v březnu zpomalila na 2,4 % (v únoru byla 2,8 %), což je nejnižší hodnota od září 2024. Inflaci zmírnily ceny benzinu a topného oleje, na druhé straně ji zvýšily ceny zemního plynu a elektřiny.
img

Ranní okénko - Hlavní událostí tohoto týdne bude americká inflace

12.05.2025 Hlavní událostí tohoto týdne budou data o americké inflaci. Fed ponechal sazby na stávající úrovni, protože se opět zvýšila nejistota ohledně hospodářských vyhlídek. Fed poukázal na vyšší riziko růstu inflace i nezaměstnanosti. Obava o vývoj inflace se odrazí v budoucím nastavení měnové politiky. Z EU se dozvíme druhý odhad HDP za první čtvrtletí 2025, data z průmyslu a také jarní hospodářskou prognózu Evropské komise.
img

Ranní okénko - Po velké dávce českých dat dnes střídmé informace

09.05.2025 Dnešní den je na údaje střídmý. Český statistický úřad zveřejní březnová data o českém maloobchodu. Únorové tržby maloobchodu bez aut se meziročně reálně zvýšily o 3,8 % (meziměsíčně o 0,4 %). Trh předpokládá v březnu meziroční pokles na 3,5 % (naše predikce růst na 4,4 %). V Maďarsku bude publikována meziroční míra inflace spotřebitelských cen za duben. Trh očekává pokles z 4,7 % na 3,9 %, u jádrové inflace předpokládá snížení z 5,7 % na 5,1 %.
img

Ranní okénko - Dnes ČNB a Fed, včera pokles české inflace, odklad jaderného tendru a drama Merze

07.05.2025 Již dnes ráno byl publikován výsledek průmyslových objednávek v Německu. Ty v meziměsíčním srovnání po únorové stagnaci v březnu vzrostly o 3,6 %, zatímco trh očekával nárůst jen o 1,3 %.
img

Ranní okénko - Dnešní odhad inflace napoví, jak se zítra zachová ČNB

06.05.2025 Již za pár minut zveřejní Český statistický úřad předběžný odhad dubnové inflace. V únoru a březnu se meziroční inflace zastavila na 2,7 %, ale v dubnu podle naší prognózy poklesla do blízkosti 2% cíle ČNB.
img

Ranní okénko - Zasedat bude Fed i ČNB

05.05.2025 Tento týden bude patřit středečnímu zasedání České národní banky, která bude rozhodovat o tom, zda se sníží základní úroková sazba z 3,75 %. Ve středu večer bude v USA publikováno rozhodnutí Federálního výboru pro volný trh (FOMC) o nastavení úrokových sazeb.
img

Ranní okénko - Solidní růst HDP ukazuje, že nic není ztraceno

02.05.2025 Dnes nás čeká velká porce dat. Pro Českou republiku bude dopoledne zveřejněn index nákupních manažerů (PMI) v českém zpracovatelském průmyslu. Březnová hodnota 48,3 byla nakonec o něco menší, než očekával trh. Na měsíc duben předpokládáme, že PMI bude 48,3 bodů, odhad trhu je 48,0 bodů.
img

Ranní okénko - Na pořadu dne první odhady HDP, inflace i americký trh práce

30.04.2025 Dnešní den je doslova natřískaný zajímavými ekonomickými údaji. Vše zahájí předběžné odhady růstu HDP v prvním kvartále tohoto roku. V případě České republiky očekáváme mírné zpomalení mezičtvrtletní dynamiky z 0,7 % na 0,5 %. Ve srovnání s prvními třemi měsíci loňského růstu by to ale znamenalo růst o 2 %. Hlavním faktorem oživení tuzemského hospodářství by měla být dále rostoucí spotřeba domácností. Následovat bude údaj z Německa, které se podle trhu pravděpodobně opět vyhne technické recesi, protože po mezičtvrtletním poklesu o 0,2 % ve 4Q’24 by tentokrát naopak měla ekonomika o 0,2 % vzrůst. Tentýž mezikvartální růst je predikován námi i trhem pro eurozónu. Odpoledne pak dorazí údaje ještě ze Spojených států amerických, kde se očekává výrazné zpomalení největší světové ekonomiky, a dokonce její možný pokles na začátku tohoto roku. Mediánová predikce analytiků je -0,2 %, nicméně rozptyl odhadů je velmi široký a pohybuje se od -1,8 % do +1,7 %.
img

Ranní okénko - Důvěra spotřebitelů se v Německu zlepšila, clům navzdory

29.04.2025 Dnes zasedá Maďarská národní banka, která bude rozhodovat, zda ponechá sazby na stávající úrovni 6,5 % nebo zda je sníží. Inflace v Maďarsku byla v březnu 4,8 %, meziročně se zvýšila o 1,2 p.b. V současné době nepředpokládáme, že by úrokové sazby poklesly. Naposledy bankovní rada snížila sazby v loňském září z 6,75 % o 25 bb.
img

Ranní okénko - Nabitý přelom dubna a května

28.04.2025 Tento zkrácený pracovní týden bude nabitý velmi zajímavými ekonomickými údaji. Uprostřed týdne se dozvíme první odhady růstu HDP za první čtvrtletí napříč západním světem, které naznačí dynamiku světové ekonomiky v letošním roce. Zároveň tyto údaje budou důležité pro centrální bankéře při jejich rozhodování o dalším nastavení měnových politik. Dále dorazí také nejnovější údaje o inflaci (HICP v Německu a eurozóně, PCE v USA) a také klíčové údaje z amerického trhu práce.
img

Ranní okénko - Německá ekonomika se nezvedne ani letos

25.04.2025 Konec tohoto zkráceného týdne se z pohledu ekonomických dat ponese v klidnějším módu. Dnes budou publikovány pouze finální výsledky dubnového průzkumu University of Michigan. Předběžné odhady naznačují, že bude pokračovat trend, který pozorujeme od začátku tohoto roku.
img

Ranní okénko - PMI v eurozóně vzrostl, statistika přeje i Spojeným státům

24.04.2025 Za pár chvil Český statistický úřad v rámci konjunkturálního průzkumu zveřejní, jak se v dubnu vyvíjí nálada spotřebitelů a podnikatelů. Spotřebitelská důvěra od prosince minulého roku mírně klesala, protože mezi domácnostmi panovaly obavy z růstu nezaměstnanosti a z možného snížení životní úrovně. Nicméně v březnu se spotřebitelská důvěra zvýšila na 98,8 bodů, protože méně domácností předpokládalo zhoršení české ekonomiky v následujících měsících, strach domácnosti ze ztráty zaměstnání ovšem přetrvává. Trh očekává spotřebitelskou důvěru v dubnu na úrovni 98,6 bodů.
img

Ranní okénko - Důvěra spotřebitelů v EU i v eurozóně opět poklesla

23.04.2025 Dnes bude zveřejněn index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru, který se v eurozóně v posledních měsících pozvolna zvyšoval. Nyní ale předpokládáme, že se růstový trend v dubnu zastaví. V Německu predikujeme pokles indexu z březnové hodnoty 48,3 na 46,3 bodů, přičemž tržní odhad počítá s mírnějším poklesem na 47,6 bodů. V eurozóně jsou hodnoty podobné, kdy vyhlížíme pokles z březnové hodnoty 48,6 bodů na 46,7 bodů, tržní odhad je optimističtější a očekává 47,4 bodů. PMI ve Spojených státech se v tomto roce drží nad 50 bodovou hranicí, která indikuje expanzi výrobního sektoru. V dubnu se ale očekává propad indexu z březnové hodnoty 50,2 bodů na úroveň 49 bodů.
img

Ranní okénko - ECB nebrzdí, tento týden nabídne předstihové ukazatele

22.04.2025 Nejzajímavějšími údaji po velikonočním týdnu budou indexy nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském sektoru, které se dozvíme z Německa, eurozóny i Spojených států amerických, a to během středy.
img

Ranní okénko - ECB na rozcestí: Sníží sazby nebo bude vyčkávat?

17.04.2025 Německý statistický úřad Destatis dnes ráno zveřejnil výrobní inflaci v Německu, která se pro měsíc březen předpokládala na úrovni -0,1 % meziměsíčně (v únoru -0,2 %). Meziroční změna se očekávala na úrovni 0,4 % (v únoru 0,7 %). Konečná hodnota březnové inflace byla -0,7 % meziměsíčně a -0,2 % meziročně.
img

Ranní okénko - Mizerná nálada se pomalu dostává do Evropy. A začne v Německu

16.04.2025 Ráno zveřejní Český statistický úřad ceny průmyslových výrobců za březen. Trh meziměsíčně očekává mírný růst na úrovni 0,1 %, předpokládá se, že meziročně se index nezmění. Minulý měsíc v meziročním srovnání se ceny v průmyslu snížily o 0,1 %. Hlavním důvodem snížení průmyslových cen v minulém měsíci byl pokles cen elektřiny a plynu. Na straně druhé ceny ostatních výrobců nadále rostly. V únoru meziročně výrazně rostly ceny v zemědělství o 9,3 %.
img

Ranní okénko - Nálada se v Německu opět zhorší v důsledku amerických cel

15.04.2025 Již za několik okamžiků bude zveřejněn ukazatel ekonomického sentimentu ZEW pro německou ekonomiku, který měří očekávání ohledně vývoje německé ekonomiky na následujících šest měsíců. V březnu tento ukazatel silně vzrostl na 51,6 bodu a v porovnání s únorem si polepšil o 25,6 bodu. Pokud se podíváme do minulosti, naposledy se indikátor takto výrazně zvýšil v lednu 2023.
img

Ranní okénko - Jak rozhodne v tomto týdnu ECB?

14.04.2025 V rámci tohoto týdne bude nejzajímavější událostí zasedání Evropské centrální banky. Ta od loňského června snížila úrokové sazby v rozsahu 150bb. Depozitní sazba aktuálně činí 2,50 %, ale další uvolnění měnové politiky není zdaleka tak jasné jako na předchozích zasedání. V oficiálním prohlášení po posledním měnově-politickém jednání totiž došlo ke změně hodnocení měnové politiky, která je aktuálně hodnocena jako „výrazně méně restriktivní“. Trh dává vysokou šanci dalšímu snížení sazeb, zatímco naše predikce předpovídá přerušení cyklu uvolňování měnové politiky vzhledem k výrazné ekonomické nejistotě. Obě varianty ale vnímáme jako zcela vyrovnané.
img

Ranní okénko - Zdražení potravin v ČR kralovaly vejce, v USA inflace klesla

11.04.2025 V ranních hodinách byly zveřejněny finální odhady březnové inflace v Německu, které potvrdily její stagnaci. Dle metodiky německého statistického úřadu Statistisches Bundesamt meziroční inflace poklesla z 2,3 % na 2,2 %. Podle metodiky Eurostatu meziroční inflace zůstane na 2,3 %.
img

Ranní okénko - Trump lehce brzdí, dnes inflace v ČR a USA

10.04.2025 Již za pár okamžiků zveřejní Český statistický úřad finální údaj březnové inflace. Ta podle předběžného odhadu v meziročním srovnání stagnovala na 2,7 %. To bylo v souladu s naší prognózou, zatímco tržní odhad i České národní banky predikoval velmi mírný pokles na 2,6 %. Struktura inflace zůstává v průběhu letošního roku téměř nezměněna. Rostou zejména ceny potravin, alkoholu a tabákových výrobků a jejich tempo dokonce zrychlilo ze 4,7 % na 5,9 %. Inflace ve službách se drží viditelně nad cílovými 2 % a dezinflační proces v této oblasti se téměř zastavil. Naopak rychleji klesají ceny energií (v únoru -3,6 %, v březnu -4,9 %), k čemuž přispěl i výrazný pokles cen pohonných hmot. Očekává se potvrzení předběžného odhadu, dopad na finančních trzích byl tak neměl být významného charakteru.
img

Ranní okénko - Reciproční cla nejvíce pocítí Američané. Celní válka nemá vítěze, jen poražené

09.04.2025 Hlavní událostí dne bude večer zveřejněný zápis z posledního zasedání amerického Fedu. Ten ponechal sazby beze změny v pásmu 4,25-4,50 %. V oficiálním prohlášení Fed uvedl, že nejistota dalšího vývoje v USA se zvýšila. Výhled růstu pro letošní rok byl snížen z 2,1 % na 1,7 %, výhled pro průměrnou inflaci se zvýšil z 2,5 % na 2,7 %, pro nezaměstnanost platí 4,4 %. Medián měnového výboru u dot plotu zůstal stejný. Většina členů očekává, že se v tomto roce sníží sazby dvakrát o 25 bb. Měnový výbor bude dbát na opatrný postup v oblasti měnové politiky, zejména z důvodu zvýšené inflace a rizik, které s sebou vyšší inflace nese. Předpokládá se, že Fed v květnu sazby nesníží, ale možné snížení lze očekávat na červnovém zasedání. Je jisté, že Fed čelí problémům s naplněním svého duálního mandátu, což znamená zajištění maximální zaměstnanosti a cenové stability.
img

Ranní okénko - Překvapivá bilance zahraničního obchodu za únor i zvrat v průmyslové produkci

08.04.2025 Dnes ráno zveřejní Úřad práce měsíční statistiku nezaměstnanosti za březen, ve které uvidíme, zda se zvyšuje nárůst podílu nezaměstnaných v ČR. Podle naší prognózy předpokládáme, že se nezaměstnanost sníží z 4,4 % na 4,3 %. Stejný pokles očekává také trh. I přesto, že se trh práce mírně ochlazuje, zatím nedosahuje přirozené míry, která se pohybuje mezi 4,5 – 5 %. Po očištění sezónních vlivů není nárůst nezaměstnanosti příliš velký, nicméně v porovnání se stejným obdobím minulého roku, je mírné zvýšení nezaměstnanosti znát. V dubnu začaly propouštět zaměstnance další velké české společnosti, mezi které patří například Spolana Neratovice nebo závod na výrobu autosedaček Adient.
img

Ranní okénko - Zavádění recipročních cel a výsledek inflace v USA

07.04.2025 V tomto týdnu by měla vejít v platnost reciproční cla ze strany USA na konkrétní země. Z ekonomických dat se zaměříme především na čtvrtek, kdy se dozvíme výsledek spotřebitelské inflace v USA za březen. Té bude předcházet zápis z posledního zasedání Fedu. Česká ekonomika nabídne data o průmyslu, zahraničním obchodu (pondělí), nezaměstnanosti (úterý) či finální inflaci (čtvrtek).
img

Ranní okénko - Propad amerického akciového trhu a ochlazení tamního trhu práce

04.04.2025 Dnes ráno byl publikován výsledek průmyslových objednávek v Německu. Průmyslové objednávky v lednu poklesly o 5,5 % (po revizi, původně -7 %) a v únoru ve srovnání s minulým měsícem zůstaly stabilní. Statistika průmyslových objednávek je v posledních měsících nestabilní a očekáváme, že se tento trend v blízké budoucnosti nezmění.
img

Ranní okénko - Započala ostrá fáze celní války

03.04.2025 Celý svět se včera se zatajeným dechem díval do Spojených států amerických, zda Donald Trump dostojí svým slovům o uvalení cel. A tentokrát dostál. Od půlnoci platí 25% clo na dovoz všech automobilů (na dovoz autodílů nejpozději od 3. května). Dále zavedl plošné clo ve výši 10 % na veškerý dovoz do Spojených států, ale některé země byly zasaženy ještě vyššími celními sazbami. Americký prezident přitom označil tato reciproční cla ještě jako milosrdná, protože jsou v poloviční výši, než která jsou údajně uvalena na americké zboží. Na tiskové konferenci ukázal tabulku, kde byly představeny celní sazby pro konkrétní země.
img

Ranní okénko - Lepší vyhlídky pro český průmysl, horší pro americké spotřebitele

02.04.2025 Od dnešního dne by měla vstoupit v platnost americká cla na dovoz automobilů vyrobených mimo území USA. Dále ohlásil, že budou zavedena reciproční cla, která by měla platit pro všechny země. Není stále jisté, zda a v jaké výši budou cla skutečně platit, avšak američtí spotřebitelé omezují své nákupy již nyní a americké domácnosti pomalu, ale jistě, čeká vlna zdražování. Důvěra Američanů v tamní ekonomiku poklesla již třetí měsíc v řadě na nejnižší hodnotu od roku 2022.
img

Ranní okénko - Porce dat z české ekonomiky

01.04.2025 Hlavní událostí dnešního dne bude inflace v eurozóně, která se blíží 2% cíli ECB. V únoru inflace klesla na 2,3 % a mírný pokles očekává trh i nyní, a to na 2,2 %. Naproti tomu naše prognóza předpokládá stagnaci na stávající úrovni. Totéž platí i pro jádrovou inflaci, která by se podle trhu měla snížit z 2,6 % na 2,5 %, zatímco podle naší predikce zůstane na 2,6 %.
img

Ranní okénko - Začátek dubna začne zostra

31.03.2025 Ještě jednou vás zveme na náš dnešní webinář „Svět v pohybu – příležitost nebo hrozba pro ekonomiku“. Začínáme ve 14 hodin a těšíme se na vás!
img

Ranní okénko - Americká ekonomika zatím drží, ale bude tomu tak i letos?

28.03.2025 Ještě jednou vás zveme na náš pondělní webinář „Svět v pohybu – příležitost nebo hrozba pro ekonomiku“. Jak si s americkými cly na dovoz aut poradí evropská a česká ekonomika? Zachrání nás (znovu) německá rozpočtová bazuka? Proč koruna nemá velký potenciál ani posílit ani oslabit? To vše s vámi probereme na našem pravidelném webináři Raiffeisenbank. Začínáme ve 14 hodin a těšíme se na vás!
img

Ranní okénko - ČNB brzdí, Trump uvaluje 25% clo na automotive

27.03.2025 Hlavním údajem dnešního dne je finální odhad růstu americké ekonomiky za čtvrté čtvrtletí minulého roku. Ta podle předchozích odhadů vzrostla anualizovaně o 2,3 %, když tamnímu hospodářství nadále pomáhají zejména výdaje domácností. Jejich tempo zrychlilo z 3,7 % ve třetím kvartálu na 4,2 %, otázkou ovšem je jejich další vývoj. Spotřebitelská důvěra od začátku roku klesá, když důležitým faktorem v tomto směru je rostoucí nejistota na pozadí hrozící celní války.
img

Ranní okénko - ČNB v módu "stop and go"

26.03.2025 Vrcholem tohoto týdne je dnešní zasedání České národní banky. Bankovní rada v únoru jednohlasně rozhodla na svém prvním letošním měnově-politickém jednání obnovit cyklus uvolňování měnové politiky po prosincové pauze. Dnes se bude podobně jako na předchozích zasedání rozhodovat mezi snížením sazeb o 25bb či jejich stabilitou. Pro obě varianty existují argumenty, nicméně my se domníváme, že v bankovní radě převládne opatrnější přístup.
img

Ranní okénko - Bohaté úterý před námi

25.03.2025 Rádi bychom vás pozvali na náš webinář „Svět v pohybu – příležitost nebo hrozba pro ekonomiku“, který se bude konat v pondělí 31.3. od 14 hodin. Pochopitelně se dotkneme dopadů celních válek či německého fiskálního balíčku a s tím spojených výzev pro českou ekonomiku.
img

Ranní okénko - V tomto týdnu nás čeká zasedání ČNB

24.03.2025 Nejzajímavější událostí v tomto týdnu bude z pohledu české ekonomiky středeční zasedání České národní banky. Ta v únoru obnovila cyklus uvolňování měnové politiky, když snížila úrokové sazby v rozsahu 25bb. Nyní si podle nás bankovní rada opět dopřeje pauzu a základní sazbu nechá na úrovni 3,75 %. Z globálního hlediska se zaměříme primárně na dění v USA, kde budou postupně zveřejněny údaje o spotřebitelské důvěře (úterý), finálním odhadu HDP za 4Q’24 (čtvrtek) a PCE inflace (pátek).
img

Ranní okénko - Dnes se dozvíme, jaká je aktuální nálada spotřebitelů v ČR a eurozóně

21.03.2025 Dnes Český statistický úřad ukáže, jak se vyvíjí nálada spotřebitelů a podnikatelů v rámci konjunkturálního průzkumu. Spotřebitelská důvěra klesá od loňského prosince, když rostou mezi domácnostmi obavy z možného zvýšení nezaměstnanosti, což by se negativně projevilo na jejich životní situaci. Podnikatelská důvěra je na mírně vyšší úrovni (98,0 bodů) než u spotřebitelů (96,6 bodů), nicméně nadále se nachází pod dlouhodobým průměrem (100 bodů). Na druhé straně nálada je nejlepší od dubna 2023, když podnikatelé vnímají zlepšení aktuální ekonomické situace a zároveň hledí do budoucna poměrně optimisticky. Ve světlé zítřky mohou firmy doufat i s plánovanými vyššími investicemi v Německu. České firmy by sice pravděpodobně na veřejných zakázkách neparticipovaly napřímo, ale skrze napojení na německé firmy by se mohl i jim zvýšit odbyt. Právě ten jim v současnosti chybí, kdy poptávka zůstává nízká především z hlavních trhů v Evropě.
img

Ranní okénko - Fed uvízl v pasti

20.03.2025 Dnes ráno byl již publikován první údaj tohoto dne, a tím byl vývoj výrobních cen v Německu. Ty podle německého statistického úřadu v únoru ve srovnání s lednem poklesly o 0,2 %, ačkoli trh naopak očekával jejich nárůst o 0,2 %. Meziročně se tak zvýšily o 0,7 % namísto predikovaného 1 %.
img

Ranní okénko - Bundestag schválil reformu dluhové brzdy, dnes je na řadě Fed

19.03.2025 O dnešní hlavní ekonomické události nemůže být pochyb. Ve večerních hodinách totiž vyvrcholí dvoudenní zasedání amerického Fedu. Ten velmi pravděpodobně ponechá úrokové sazby nezměněny podobně jako na letošním prvním zasedání. Inflace se totiž pohybuje okolo 3 %, jádrová inflace pak dokonce nad touto hranicí. Americká ekonomika byla doposud v solidní kondici a rovněž trh práce zůstává silný, když produkuje nová pracovní místa a míra nezaměstnanosti atakuje historická minima. Nelze ale opomenout ani inflační rizika plynoucí mimo jiné z hospodářské politiky Donalda Trumpa. Ten přislíbil snížit daně, což by způsobilo ještě expanzivnější fiskální politiku. Ještě silnějším nástrojem se ovšem zdají být cla, se kterými vyrukoval zejména proti Kanadě, Mexiku a Číně.
img

Ranní okénko - V USA roste pesimismus, v Německu optimismus

18.03.2025 Dnes se zaměříme zejména na průzkum instituce ZEW týkající se německé ekonomiky. Bude to jeho první vydání po předčasných parlamentních volbách, které se na konci února konaly v nejlidnatější zemi Evropy. Investoři ocenili vítězství konzervativní CDU/CSU a možné sestavení vlády pouze o dvou stranách (se Sociálními demokraty vytvoří tzv. velkou koalici) a dá se očekávat, že optimismus narostl i mezi finančními analytiky.
img

Ranní okénko - Ve středu nás čeká zasedání amerického Fedu

17.03.2025 V tomto týdnu se zaměříme především na středu, kdy zasedá americký Fed. Ten čelí nelehké situaci. Na jedné straně inflace zůstává mírně zvýšená, inflační očekávání mezi domácnostmi jsou na vzestupu a hospodářská politika Trumpa vytváří dodatečná proinflační rizika. Na druhé straně trh práce mírně ochlazuje, strach z hospodářské recese je zpět a do toho Trumpův nátlak na rychlé snižování sazeb.
img

Ranní okénko - Rostou inflační očekávání mezi Američany?

14.03.2025 Již dnes ráno byly publikovány finální odhady únorové inflace v Německu, které naznačovaly její stagnaci. Podle metodiky tamního statistického úřadu meziroční inflace zůstává na 2,3 %, ale podle metodiky Eurostatu se inflace snížila z 2,8 % na 2,6 %, ačkoli úvodní odhad signalizoval stagnaci na 2,8 %.
img

Ranní okénko - Inflace v USA se vydala směrem dolů

13.03.2025 Za pár minut bude zveřejněn poslední údaj z české ekonomiky v rámci tohoto týdne a tím bude vývoj maloobchodních tržeb. Ty rostly meziročně v průběhu celého loňského roku a za celý rok 2024 stouply o 4,6 %. S pokračujícím růstem reálných mezd a postupným užitím úspor z minulého období očekáváme, že spotřebitelé budou ve vyšší míře utrácet. Začátek roku 2025 podle naší predikce navázal na velmi dobrý konec minulého roku a reálné tržby bez prodejů aut se zvýšily o necelých 6 %.
img

Ranní okénko - Překvapí opět americká inflace?

12.03.2025 Český statistický úřad za pár minut ukáže, jak se na začátku roku vyvíjela průmyslová výroba. Ta dva roky za sebou poklesla zejména kvůli nízké zahraniční poptávce a skokovému nárůstu cen energií. V první polovině minulého roku sice automobilový sektor držel průmysl nad vodou, ale s odezněním dříve nahromaděných zakázek došel i našemu tahounovi dech. Rovněž začátek letošního roku mnoho optimismu nenabídne, jelikož produkce v automotive poklesla dvouciferným tempem, což je jeden z hlavních důvodů, proč očekáváme pokles průmyslové výroby o 4 %. Mediánový odhad trhu je méně pesimistický, když předpokládá snížení produkce o 1,2 %.
img

Ranní okénko - Jádrová inflace klíčem pro ČNB

11.03.2025 Hlavním údajem dnešního dne bude za pár okamžiků zveřejněné finální číslo únorové inflace. Ta v meziročním vyjádření podle předběžného odhadu ČSÚ poklesla z 2,8 % na 2,7 %. Vývoj ve spotřebitelském koši se ovšem liší. Ceny v oddíle potraviny, alkohol a tabákové výroby, ale i služeb rostly shodně tempem ve výši 4,7 %. Naopak ceny zboží rostou nadále umírněnou rychlostí (pod 2 %) kvůli stále nízké poptávce v průmyslu. Ceny energií dokonce klesají, tentokrát o 3,6 %. Pro bankovní radu ČNB bude ovšem zásadní výše jádrové inflace, která bude-li stagnovat nebo vzroste-li, bude argumentem spíše pro ponechání úrokových sazeb na příštím zasedání (26. března).
img

Ranní okénko - Vrcholem tohoto týdne bude inflace v USA

10.03.2025 Tomuto týdnu bude dominovat údaj o spotřebitelské inflaci ve Spojených státech amerických za únor. Bude to poslední důležitá informace před zasedáním Fedu, které nás čeká příští týden. Z české ekonomiky dorazí postupně data o nezaměstnanosti, zahraničním obchodu, finální inflaci včetně její detailní struktury, průmyslu a maloobchodu.
img

Ranní okénko - ECB směr nemění, dnes klíčová data z amerického trhu práce

07.03.2025 Již dnes ráno byl publikován výsledek průmyslových objednávek v Německu. Ty po téměř 6% meziměsíčním nárůstu v prosinci poklesly v lednu o 7 %. Tato statistika je v posledních měsících velmi volatilní, trend ovšem nepoukazuje na brzký obrat německého průmyslu.
img

Ranní okénko - Dnes se budeme věnovat zasedání ECB a českým mzdám

06.03.2025 Dalším highlightem tohoto týdne z české ekonomiky bude za chvíli zveřejněný vývoj mezd v posledním čtvrtletí minulého roku. V průběhu celého loňského roku nominální mzdy rostly rychleji než spotřebitelské ceny, díky čemuž se po dlouhé době zvýšila kupní síla českých zaměstnanců. Poslední známý údaj je ze třetího kvartálu, kdy vzrostla nominální mzda v průměru o 7 %, což při průměrné inflaci za dané období znamenalo nárůst průměrné reálné mzdy o 4,6 %. Podle naší prognózy i v posledním čtvrtletí roku 2024 stoupla meziročně průměrná nominální mzda o 7 %, ale inflace v posledních třech měsících byla vyšší (2,9 %) než v období červenec-září (2,3 %). Průměrná reálná mzda by tak v uvozovkách vzrostla jen o 4 %.
img

Ranní okénko - Jak silně bude vzdorovat tuzemská inflace?

05.03.2025 Již za pár okamžiků bude zveřejněn hlavní ekonomický údaj dnešního dne a tím bude předběžný odhad únorové inflace. Ta se na přelomu roků 2024/2025 udržela zuby nehty v horní části tolerančního pásma ČNB (do 3 %). Podobné hodnocení by mohlo platit i pro únor, jelikož očekáváme, že se inflace vrátila z 2,8 % v lednu na rovná 3 %. Kromě nižší srovnávací základny z minulého roku, kdy inflace dokonce spadla přesně na 2% cíl, je predikovaný nárůst inflace výhradně dán rostoucí dynamikou cen potravin, která dokonce předčí lednové zdražení. Pokud by se naplnila naše prognóza, jednalo by se o nejvyšší nárůst od září 2023.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně poklesla méně, než se očekávalo

04.03.2025 Ekonomický kalendář je dnes vesměs prázdný, když jediným údajem dne bude výše nezaměstnanosti na začátku nového roku v eurozóně. Ta v listopadu dosáhla historického minima, když poklesla až na 6,2 %. V prosinci se mírně zvýšila na 6,3 % a očekáváme, že stagnovala i v prvním měsíci letošního roku. Mediánový odhad je totožný. V rámci Evropské unie je na tom v tomto ohledu nejhůře Španělsko, jež čelí dvojciferné nezaměstnanosti. Na druhé straně její míra se postupně snižuje, když v září minulého roku činila 11,1 % a na konci roku poklesla na 10,6 %. Problém ovšem zůstává zejména u lidí do 25 let, kde se nezaměstnanost pohybuje okolo 25 %. Další země s vysokou nezaměstnaností jsou Řecko (9,4 %), Finsko (8,6 %) a Švédsko (8,5 %). Na druhém konci břehu je Česká republika s nejnižší nezaměstnaností ve výši 2,6 %. Následují Polsko a Malta shodně se 3 %.
img

Ranní okénko - Začátek března plný zajímavých událostí a dat

03.03.2025 První týden nového měsíce nabídne pestrou paletu zajímavých ekonomických událostí a dat. Z celosvětového hlediska budeme pozorovat zejména nejnovější údaje z amerického trhu práce a také zasedání ECB. Z tuzemska dorazí předběžný odhad únorové inflace, vývoj mezd v posledním čtvrtletí minulého roku či PMI ve zpracovatelském sektoru.
img

Ranní okénko - Dnes zpřesněný odhad HDP v ČR, inflace v SRN a USA

28.02.2025 Za pár minut Český statistický úřad zveřejní zpřesněný údaj tuzemského HDP ve 4Q’24 včetně jeho struktury. Podle úvodního odhadu vzrostla česká ekonomika mezičtvrtletně o 0,5 % a meziročně o 1,6 % zejména díky vyšší spotřebě domácností. Za celý loňský rok by pak tuzemské hospodářství stouplo přesně o 1 %, přičemž se na trhu předpokládá potvrzení čísel z dílny ČSÚ.
img

Ranní okénko - Letos nečekáme snížení sazeb od Fedu

27.02.2025 Během dnešního dne se zaměříme zejména na americkou ekonomiku, která všechny pesimistické odhady postavila na hlavu. Její růst dosáhl v minulém roce necelých 3 %, když v posledním kvartálu vzrostla v anualizovaném vyjádření o 2,3 %. To bylo sice výraznější zpomalení z 3,1 %, když trh očekával růst ve výši 2,6 %, ale podíváme-li se na jeho strukturu, zjistíme, že největší ekonomika světa je stále v dobré kondici.
img

Ranní okénko - Nižší růst mezd v eurozóně, důvěra spotřebitelů v USA na ústupu

26.02.2025 Již dnes ráno bylo zveřejněno, jak se vyvíjí spotřebitelská důvěra v Německu dle průzkumu instituce GfK. Pesimismus německých domácností během minulého roku pomalu ustupoval, ale v prosinci se opět zvýšil a od té doby došlo jen k nepatrnému zmírnění negativních nálad. To ale nepotvrdil aktuální výsledek, kdy se index propadl z -22,6 na -24,7 bodů. Odhad trhu přitom očekával mírné zlepšení (-21,6 bodů).
img

Ranní okénko - Dnešní den nadělí bohatou nadílku

25.02.2025 Dnešní den nabídne celou plejádu zajímavých dat z celého světa. Již před pár desítkami minut byl publikován finální odhad HDP německé ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku. Překvapení se nekonalo, byl potvrzen mezičtvrtletní pokles o 0,2 %.
img

Ranní okénko - Začínají povolební jednání v Německu, dále data o HDP ve 4Q'24

24.02.2025 V tomto týdnu budeme sledovat povolební situaci v Německu, další výroky Donalda Trumpa nejen v oblasti celních opatření, ale také další fázi vyjednávání ohledně války Ruska a Ukrajiny. Ekonomický kalendář nabídne údaje o HDP v posledním kvartále minulého roku (ČR, SRN, USA) a také další údaje o inflaci (PCE v USA, CPI/HICP v SRN).
img

Ranní okénko - Dnešní den bohatý na PMI údaje, o víkendu volby v Německu

21.02.2025 Již za pár okamžiků Český statistický úřad zveřejní, jak se vyvíjí nálada spotřebitelů a podnikatelů v rámci konjunkturálního průzkumu. Spotřebitelská důvěra v průběhu minulého roku překonala hranici 100 bodů, která vyznačuje dlouhodobý historický průměr, ale nyní je opět pod touto hranicí. Lidé mají obavy z možného návratu inflace a jejich budoucí finanční situace. Důvěra podnikatelů je téměř na identické úrovni jako u spotřebitelů. Firmy trápí zejména nízká poptávka, zvýšení provozních nákladů, byrokracie a nedostatek ne/kvalifikované pracovní síly. Na tomto hodnocení se v únoru podle trhu nic zásadnějšího nezměnilo ve srovnání s prvním letošním průzkumem ČSÚ.
img

Ranní okénko - Dnes ČBA zveřejní novou makroekonomickou prognózu

20.02.2025 Dnes ráno byl již publikován první údaj tohoto dne, a tím byl vývoj výrobních cen v Německu. Německý statistický úřad zaznamenal druhý měsíc v řadě meziměsíční pokles o 0,1 %, ačkoli trh očekával nárůst o 0,6 %. V meziročním srovnání tak místo předpokládaného zvýšení o 1,2 % ceny vzrostly jen o 0,5 %.
img

Ranní okénko - Přinese zápis z posledního zasedání Fedu něco nového?

19.02.2025 Nejzajímavější událostí dnešního dne bude večer zveřejněný zápis z posledního měnově-politického zasedání amerického Fedu. Měnový výbor rozhodl po třech snížení sazeb v závěru loňského roku přerušit cyklus uvolňování měnové politiky a ponechat úrokové sazby v pásmu 4,25-4,50 %. Zápis může poodkrýt další důvody, proč se na tomto postupu shodli všichni centrální bankéři.
img

Ranní okénko - Dnes průzkum ZEW z Německa

18.02.2025 Dnešní den nabídne průzkum instituce ZEW. Finanční analytici hodnotí stále současnou kondici německé ekonomiky velmi negativně, a přestože podobně jako trh očekáváme mírně lepší výsledek než v lednu, nálada zůstává pod psa, na úrovni během covidového roku 2020. Co se týká budoucích očekávání, předpokládáme, že index vzroste z 10,3 na 20 bodů (mediánový odhad je stejný).
img

Ranní okénko - O víkendu čekají Německo předčasné parlamentní volby

17.02.2025 Tomuto týdnu budou dominovat předčasné parlamentní volby v Německu, které se konají o víkendu. Jejich výsledek bude zásadním pro dění nejen za našimi západními hranicemi, ale také v celé Evropě. Z ekonomických dat budou hlavními údaji předstihové ukazatele v podobě indexu nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském průmyslu, které budou zveřejněny během pátku v Německu, eurozóně i USA.
img

Ranní okénko - Dnes zápis ze zasedání ČNB a zpřesněný odhad HDP v eurozóně

14.02.2025 Dnešní den zamilovaných nabídne kromě láskyplných gest také zápis z posledního měnově-politického zasedání České národní banky, na kterém bankovní rada rozhodla o obnovení cyklu uvolňování měnové politiky. Pro tento krok hlasovalo nakonec všech sedm členů, ačkoli lednová inflace dopadla nad odhadem trhu i ČNB. Na stole tak byla velmi pravděpodobně i varianta pokračující stability sazeb. Bude tak zajímavé se podívat na argumenty jednotlivých členů, hodnocení rizik a možné náznaky dalšího postupu.
img

Ranní okénko - Nárůst inflace v USA, co na to Fed?

13.02.2025 Již dnes ráno byly potvrzeny předběžné odhady lednové inflace v Německu, které naznačovaly zastavení jejího opětovného mírného nárůstu započatého v posledním čtvrtletí minulého roku. Podle metodiky Eurostatu meziroční inflace zůstala na 2,8 %, zatímco podle národní metodiky na začátku tohoto roku dokonce poklesla z 2,6 % na 2,3 %.
img

Ranní okénko - Na pořadu dne americká inflace

12.02.2025 Z ekonomického hlediska tento týden vyvrcholí právě dnes, kdy bude publikován výsledek lednové inflace ve Spojených státech amerických. Ta v meziročním vyjádření na konci předchozího roku vyšplhala na 2,9 % a na této úrovni se podle trhu udržela i na začátku letošního roku. V meziměsíčním srovnání by inflace mohla zvolnit z 0,4 % na 0,3 %. Jádrová inflace zůstane nad 3 %, ačkoli by mohlo dojít k jejímu mírnému poklesu z 3,2 % na 3,1 %. Momentum po předchozím poklesu na 0,2 % by ovšem dle konsensu analytiků mělo opětovně zrychlit na 0,3 %. Pokud by se predikce trhu naplnila, v kombinaci s robustním trhem práce a ekonomikou USA, vyššími inflačními očekáváními a proinflačními riziky v podobě uvalených cel ze strany nové americké administrativy, brání Fedu, aby se v brzké době vrátil ke snižování úrokových sazeb.
img

Ranní okénko - Další kolo cel a předseda Fedu Powell dnes v Kongresu

11.02.2025 V minulém týdnu rozhodl Donald Trump o uvalení dovozních cel na Kanadu, Mexiko (v tuto chvíli o měsíc odloženo) a na Čínu. Asijská velmoc nyní vrací úder, když jsou americké uhlí a zkapalněný zemní plyn (LNG) zatíženy 15% clem. 10% sazba pak platí na surovou ropu, zemědělské stroje a některá auta. Ani toto ale Donalda Trumpa nezastavilo a ten spustil další salvu, když vyhlásil 25% clo na veškerý dovoz oceli a hliníku do Spojených států amerických. Další země podobně jako Čína mluví o protiopatřeních. Eskalace případné obchodní války a pokračující deglobalizace ovšem v konečném důsledku nikomu nepomůže.
img

Ranní okénko - Americká inflace mementem tohoto týdne

10.02.2025 Hlavní událostí tohoto týdne bude středeční zveřejnění americké inflace. Její meziroční výše se na konci předchozího roku vyšplhala na 2,9 % a na této úrovni se pravděpodobně udržela i na začátku letošního roku. Zároveň jádrová inflace nadále zůstává nad 3% hranicí a proinflační rizika v podobě možného uvalení cel získávají reálnější obrysy. To v kombinaci se silným trhem práce či obecně ekonomickou kondicí USA nedovolí Fedu výrazněji uvolnit měnové podmínky.
img

Ranní okénko - Jestřábí snížení sazeb i přes vyšší inflaci v ČR a dnes klíčová data z amerického trhu práce

07.02.2025 Pozornost finančních trhů se dnes stočí do Spojených států amerických na klíčová data z tamního trhu práce. Ten je americkou centrální bankou hodnocen jako robustní, což potvrzoval po většinu minulého roku i počet nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělský sektor. Na začátku roku se sice očekává jejich nižší tvorba (175 tis.) než na konci minulého roku (256 tis.), v historickém kontextu by se jednalo ale stále o nadprůměrnou hodnotu. Rovněž míra nezaměstnanosti zůstává nízká a podle mediánové predikce k žádné změně nyní nedojde (4,1 %). Takto odolný trh práce v kombinaci s mírně zvýšenou inflací a proinflačními riziky v souvislosti s hospodářskou politikou Donalda Trumpa dává jen velmi omezený prostor Fedu, aby obnovil cyklus snižování sazeb. Pravděpodobnost, že by se tak stalo již na březnovém zasedání, je necelých 16 %.
img

Ranní okénko - Den D je tady - lednová inflace a zasedání ČNB

06.02.2025 Dnešní den bude téměř výhradně patřit českým datům. Začneme pěkně zostra, když Český statistický úřad nově od tohoto roku bude zveřejňovat předběžný odhad inflace pro daný měsíc a napoprvé to bude pro nás analytiky ten nejobtížněji predikovatelný – leden. Tradičně v tomto měsíci totiž dochází k přeceňování zboží a služeb. Meziměsíční změna cenové hladiny bývá tak mnohem výraznější než v dalších měsících. Extrémními případy byly krizové roky 2022 a 2023, kdy se zvýšily ceny v lednu oproti prosinci o 4,4 %, resp. o 6 %. Letos takový obrovský skok nečekáme a inflace se podle naší prognózy meziměsíčně zvýší v uvozovkách pouze o 1,1 % (medián trhu je stejný). To by v meziročním srovnání znamenalo zpomalení inflace z 3 % na 2,6 %. Lednová inflace ale podléhá zvýšené nejistotě, tudíž v žádném případě nelze vyloučit překvapení oběma směry.
img

Ranní okénko - Dnes maloobchod v ČR a další vlaštovka z amerického trhu práce

05.02.2025 Dnešní den otevřou tržby tuzemských maloobchodních prodejců za loňský prosinec. Maloobchodní sektor jako celek podle naší predikce oslaví roční výročí nárůstu svých tržeb, když očekáváme jejich reálné meziroční navýšení o 4,1 %. Mediánový odhad trhu je totožný. Za celý rok 2024 by tak maloobchodní tržby vzrostly o 4,3 %, a odmazaly by tak téměř celý propad roku 2023 (-4,5 %). Maloobchodní prodejci těží z výrazného poklesu inflace a s tím souvisejícího růstu reálných mezd domácností, díky čemuž se spotřebitelé ve vyšší míře osmělují k nákupům. Podobný trend předpokládáme i v letošním roce na pozadí pokračující obnovy koupěschopnosti domácností a postupného snižování zvýšených úspor po covidovém období.
Související klíčová slova: Fortinet Inc | Měny zemí | Špatná nálada | Úvěrování | Čína a USA | Prezident USA | Makroekonomické dění | Tuzemský maloobchod | Makroekonomická data | Český průmysl | Akcie včera | Dění v USA | Ekonomické problémy | Akcie Komerční banky | Role ECB | Dnešní údaje | Výdaje | HSBC | Jackson Hole | Deficit veřejných financí | Vládní dluhopisy | Hospodaření českého státu | Oživení cen | AMC | Míra nezaměstnanosti v ČR | Silnější koruna | Údaje z USA | MAE | Výsledky průzkumu Michiganské univerzity | Prodeje nových domů | Kvantitativní utahování (QT) | PPI v USA | Fiskální stimul | Akcie Erste | EUR | Maďarská inflace | Akciové trhy | Veřejné finance | Výsledek hospodaření | Javier Milei | Hospodářské problémy | Cenová hladina | Řecko | České společnosti | Tempo růstu | Alphabet | Nowcast | Vstupy | USD/BRL | Německý ministr financí | Vývoj ceny zemního plynu | Jednotný kapitálový trh | Koronavirové krize | Nálada amerických spotřebitelů | Exporty | Line | Spolkový statistický úřad | USDT | Nákladové tlaky | Světové akcie | Deflace | McKesson Corp | Pozitivní vliv | Crown | Amazon | Obchodník | MONETA Money Bank | Opětovný pokles | Futures kontrakt | Cenový pohyb | Zastropování cen plynu | Nová data | Hlavní ekonom | Mistrovství světa v hokeji | Rozkolísaný | Zpracovatelský sektor | Pfizer | Trend | Akcie Apple | Objem peněz | Kvantitativní uvolňování (QE) | Dezinflace v Německu | Vliv HDP | Inflační čísla | Ruský akciový index MOEX | Makroekonomické predikce | Mezinárodní měnový fond | Státní dluhopis | Americký dolarový index | Dopad omikronu | Dassault | Volební období | Cyklus zvyšování sazeb | Izraelský útok | Delegace | Průmyslová výroba v eurozóně | Federální rezervní banka | Regeneron Pharmaceuticals | Přehřáté ekonomiky | Stlačení inflace | Volný trh | Zpřísnění sankcí | Očekávání do budoucnosti | Statistiky | Finanční stabilita | Bank of Japan | Akcie dnes | Měnový pár EUR/CZK | Pokles sazeb | Dezinflační proces v eurozóně | Prognóza americké centrální banky | Bezpečné útočiště | ISM ve službách | Společnost Tesla | Diverzifikace | Aktiva | USD/PLN | Citigroup | Maloobchod v USA | Geopolitické riziko | Moderna | Naše prognóza | Očekávané výsledky | Vyhlídky do budoucnosti | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Globální ekonomické trendy | Fed Business Outlook | Český výrobní sektor | Inflace v září | Korelace | Cenové stability | Produkce ve stavebnictví | Dolar (USD) | Využití umělé inteligence | Výše dividendy | Nižší ceny | Ekonomika Spojených států | Predikce analytiků | Schodek státního rozpočtu | Měnové zasedání | Nikl | Dividendy z ČEZ | ZEW indexy | Růst výnosů u dluhopisů | Míra poklesu | Pravděpodobnost | Energetika | Počet nezaměstnaných | Úřad práce | Zdroje informací | Zveřejnění výsledků | Arizona | Německý automobilový sektor | Kolaps | Zasedání ECB | Širší index | Ruská ekonomika | AfD | Výnosy dluhopisů | Index PX | Výnosová křivka v USA | Tvorba fixního kapitálu | Reálná ekonomika | Dovoz aut | Zvýšení cel | Míra nezaměstnanosti v dubnu | UnitedHealth Group | Evropská komise | Holubičí tón | Vliv měnové politiky | Strach | Německá míra nezaměstnanosti | CZK | Nájemní bydlení | Šéfka ECB | Šéf Fedu Powell | Vládní opatření | Výrobní PMI | Oživení poptávky | Recese v eurozóně | Německá průmyslová produkce | Narůstající ceny | Ukončení kvantitativního uvolňování | Jak to ovlivňuje forex | Pokles indexu | Utahování měnové politiky | Pensylvánie | Britská libra | Politika amerického Fedu | Index pražské burzy PX | Dovoz zboží | Americký prezident Donald Trump | Německé ceny výrobců | Reality | Dezinflační vývoj | Výkyvy | Generální tajemník | Lagardeová | Předseda Fedu | Nejvyšší inflace | Covidové krize | Index aktivity | Hluboké znalosti | Kroky Fedu | Rozhodování Fedu | Chování trhu | Společnost Boeing | APP | Tuzemský průmysl | Saúdská ropná zařízení | Depozitní sazba | Přesnost | Ceny výrobců v eurozóně | Výkyvy na trzích | Firemní sektor | Goldman Sachs | Severní Karolína | Američtí voliči | Základy fundamentální analýzy na forexovém trhu | Aktualizovaný výhled | Americké dluhopisy | Statistics | Asijské trhy | Konec dezinflace | Škoda Auto | Proticyklická kapitálová rezerva | Berkshire Hathaway | Zpřesněná data | Marsh & McLennan | Americké podniky | PMI z Německa | Zasedání turecké centrální banky | Zdraví ekonomiky | Geopolitické napětí | Vysoká volatilita | Role centrálních bank | Výkon společností | Nejvyšší výnos | Nemovitostní trh v USA | Průměrné hodinové mzdy | Nezaměstnanost v lednu | Zvýšení limitu pro zadlužení | Lockheed Martin | Český statistický úřad | Jednání centrálních bankéřů | Statistika z amerického trhu práce | ČBA | Saúdská Arábie | Colt CZ Group SE | Ekonomika Německa | Vliv na úrokové sazby | Nálada v eurozóně | Situace na Ukrajině | Start-upy | Nezaměstnanost v Česku | Aktuální prognózy | Výrazný pohyb | Dolarový index | Směřování měnové politiky | Sazby v Polsku | Zásoby plynu | Jak to funguje? | Snížení cen | American Tower | Unilever | Znehodnocení | Nástroje centrální banky | Výroby v továrnách | Zpráva z Německa | Clo na dovoz | Spotřebitelská důvěra v EU | Japonský akciový index | Vlna omikronu | Expanze | Růst průmyslové produkce | Růst zaměstnanosti | Údaje o inflaci | PLN | Americký akciový index | Palo Alto | Údaje o maloobchodních tržbách | EOG | Meziroční inflace v Německu | Riziko likvidity | Směr trhu | Růst sazeb | Estonsko | TerraUSD (UST) | Exchange | Evropský kalendář | Výhled | Příjmy a výdaje domácností | Analýzy | Nevada | Klesající trend | Asijské akcie | Vratislav Zámiš | Tuzemské státní dluhopisy | Ruský trh | Pokles hospodářství | Spotřebitelská důvěra podle Conference Board | Měnověpolitické zasedání Fedu | Strategie Česká republika | Tvorba pracovních míst | Zahraniční akcie | Rozsah konfliktů | Cena pohonných hmot | Index Euro Stoxx 600 | Samsung | Globální ekonomické aktivity | Nezaměstnanost v červenci | Pesimistické odhady | Airbus SE | Ceny výrobců v USA | Dassault Systemes | Rostoucí inflace | Data z Německa | Cena zlata | Šéf Fedu Jerome Powell | Svátek v USA | Vývoj na trzích | Rostoucí ceny | Příchod recese | Burza | Úrokové sazby | Prognóza Evropské komise | Uvalené sankce | Philip Morris International | Hrubý domácí produkt (HDP) | FAO | Glencore | Zájem o investování | Hospodářský růst eurozóny | Základní úrokové sazby | Proti trendu | Negativní výhled | Úspěšný týden | Inflace v prosinci | Podpůrné programy | Německý DAX | Bayer AG | Meziroční míra inflace v eurozóně | Přijetí | HDP v Maďarsku | Nezaměstnanost v březnu | Nizozemsko | New York | Dopad na ekonomiku | Pandemie COVID-19 | Objem produkce | Dovozní cla | Převzetí banky | Snížení produkce | Velké ekonomiky | HSBC Holdings | Výrobní ceny v USA | Analytický tým FXstreet.cz | Raiffeisen | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Propad cen | Světové obchodní války | Prima | Jaderný program | Daňové škrty | Akče | Aktuální ekonomické podmínky | Americké ministerstvo financí | Predikovatelný | Patová situace | Comcast | Kapitalizace tetheru | Obavy investorů | Ceny ve výrobě | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | Růst cen | UPS | Chod ekonomiky | Finanční krize 2008 | Obchodní příměří | HDP za Q2 | US dluhopisy | Fox News | Lidovci | Nord Stream | REITs | Konflikt mezi Íránem a Izraelem | 1Q 2025 | České vlády | Wisconsin | Autodesk | Právní řád | Bankovní rada ČNB | Index nových objednávek | Pozitivní sentiment | Dnešní makroekonomické ukazatele | Tiff Macklem | Tuzemská ekonomika | Rumunsko | Situace na trhu s ropou | Akciový index PX | Francouzské společnosti | Představitelé Fedu | Nálada v ČR | Bydlení | Růst nezaměstnanosti | Hlasy pro zvýšení sazeb | Cíl ČNB | Důležité zprávy | Tržní reakce | Nobelova cena za ekonomii | Dividendy | Generální tajemník NATO | Tržby obchodníků | Zasilatelské společnosti | Výsledek inflace | Nová historická maxima | Rizika a příležitosti | Růst cen výrobců | Klid před bouří | Obchodní seance | Propad cen ropy | Česká nezaměstnanost | TJX | Krypto trh | Čínský HDP | Posilování dolaru | Podnikatelská důvěra | Sentiment na trzích | Uvolnění měnové politiky | Index volatility VIX | Spotřebitelská nálada v eurozóně | BP | Nejdůležitější ekonomické události | Zvýšená důvěra | Vládní dluh | Důchody | Produkce v průmyslu | Růst v oblasti služeb | Sezónně očištěná nezaměstnanost | Horší výsledky | Znehodnocení hodnoty měny | Tuzemská měna | Zdražování cen | ČSÚ | Carry trade obchody | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Cena hliníku | Hlavní ukazatele | Nezaměstnanost | Zápis Fedu | Představitelé ECB | Nálada spotřebitelů v USA | Dezinflační trend | Americká cla na čínské zboží | Kimberly-Clark | Parlamentní volby | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Výsledkové sezóny | Konflikty | Maloobchodní prodejce | Vývoj české inflace | Vliv úrokových sazeb | TLTRO | Hlavní události | Izraelský premiér | Forward guidance | Optimismus spotřebitelů | Propad exportu | Zvyšování sazeb | Navýšení vojenských kapacit | Více peněz | Nástroje měnové politiky | Americký prezident | Pandemie koronaviru | Zajišťování | Americká inflace | Snižování nákupu aktiv | Spotřební daň z nafty | Republikáni | Růst cen nájmů | Inflace v Maďarsku | První odhady HDP | NATO Mark Rutte | Vliv na akciové trhy | Statistiky z pracovního trhu | Investiční nálada | Míra úspor | Zvýšení základní úrokové sazby | Irsko | Dnes ČNB | Snižování cen výrobců | Uber | Německá spotřebitelská důvěra | Itochu | Český běžný účet | Vývoj měnového páru | Bayer | Dovoz z EU | Zvýšení úrokové sazby | Letecká společnost | Trumpová | Maloobchod | Dnešní datový kalendář | EUR/MWh | Hershey | Reakce ČNB | Ceny elektřiny | Globální výhled | Úroková sazba v Maďarsku | Ursula von der Leyen | Polská národní banka (NBP) | Zaměstnanost | Produkce energií | Budoucí vládní koalice | Výrobní ceny v eurozóně | Coca-Cola | Altria | Práce v Německu | Průmysl v USA | Nulové úroky | Politické důsledky | Kapitálové toky | Rozhodnutí centrálních bank | Aktuální hodnoty měny | Jestřábí Fed | Akciový trh v USA | L3Harris | Byznys | Ekonomické zpomalení | Index nákupních manažerů v ČR | Zasedání Rady guvernérů | Úroveň důvěry | Spotřebitelské inflace | Míra inflace v dubnu | Mzdově-inflační spirála | Evropská měna | Handelsblatt | Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan | Sektor služeb | Burze | Americké prezidentské volby | VIG | Business Outlook | Zlevňování ropy | Viceguvernér ČNB | Bilance běžného účtu ČR | Reserve Bank of Australia | Zápis z jednání ČNB | Vít Hradil | Fiskální a měnová politika | Bývalý ministr obrany | Uhlíkové neutrality | Vakcinace | Růst eurozóny | Americké státní dluhopisy | Postupné otevírání ekonomiky | Dior | ENEL SpA | Zadlužení v eurozóně | Cenová stagnace | Polská centrální banka | Úrokové míry | Projev šéfa Fedu | Ekonomiky | Politická situace | Vývoj měnového kurzu | Odhodlání | Nárůst cen ropy | Růst německé ekonomiky | Směnné kurzy | Výkon | Výroba počítačů | Nezaměstnanost ve Spojených státech | Růst ekonomiky USA | Data z trhu | Čínský jüan | Předstihové indexy | Česká měna | Řešení energetické krize | Zasedání FED | Philip Morris | Volatilita | Pokles ceny komodity | Maďarsko | Covid | HealthCare | Ministerstvo práce | Výsledky firem | Členové bankovní rady | První zvýšení sazeb | Krize v Evropě | Carry trades | Íránský konflikt | Český trh práce | Průmyslová produkce | Macron | Směřování trhu | Optimismus investorů | Pokles ceny | Banky v ČR | Tržby maloobchodníků | Japonská vláda | Data z USA | Zápis z posledního zasedání Fedu | Donald Trump | JPMorgan Chase | Lednové přecenění | CISCO | Riziko systematické | Cenové hladiny | Vojtěch Benda | Dění na finančním trhu | Průmyslová produkce v eurozóně | Index ISM ve službách | Americká banka First Republic | Rezervní požadavky | Inflace | Zveřejněné údaje | Peníze | Výrobní index | Pozitivní očekávání | Rating USA | Brent | Stavební produkce | Březnová inflace | Čínský dovoz | Prudký pokles | Politika | Stimul | Škoda Power | Ceny pohonných hmot | Indikátor | Booking | Jüan | Očekávání | Daňové úlevy | Porovnání vývoje | Parlamentní volby v Německu | Současný stav | Státy eurozóny | Inflační spirála | Suroviny | Přebytky zahraničního obchodu | Vstupu do EU | Index cen domů | Světové finanční trhy | Fundamentální analýzy na forexovém trhu | Mezinárodní dohody | Coinmarketcap | Inflační riziko | Dění na finančních trzích | Výhled na rok | Ekonomická zpráva | Cisco Systems | Vyšší výnosy | První odhad HDP | Tržní kapitalizace tetheru | Posílení eura | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Hodnota HDP | Hluboké recese | Trump včera | Obchodní spolupráce | Harris | Obrat v měnové politice | Pád rublu | Spotřebitelský sentiment v USA | Reakce trhu | Boom | Jádrová spotřebitelská inflace | Napadení Ukrajiny | Celní války | Výrobní podniky | Průmysl | Události tohoto týdne | Realita | Války na Ukrajině | Americké ministerstvo práce | Konflikt na Blízkém východě | Podnikatelské investice | Deprese | Americký S&P 500 | Invaze na Ukrajinu | Základní sazby | Intercontinental Exchange | Vývoj na akciových trzích | Allianz | Měnový fond | Ustupující inflace | Evropské měny | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Covidová situace | Dopad na cenu | Nové signály | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdražovat | Cena elektřiny | Zásoby ropy | Americké volby | Kurz eurodolaru | DeepSeek | Pokles polské ekonomiky | Hlavní události tohoto týdne | Globální ekonomiky | Krize 2008 | Politická nejistota | Zasedání Evropské centrální banky | Pojištění vkladů | Nárůst poptávky | Důvěra v českou ekonomiku | Inverze výnosové křivky | Nárůst zásob | Vysoké ceny energií | Listopadová inflace | Nákupy | ISM pro sektor služeb | Růst | Vývoj české ekonomiky | Pomalé oživení | Nálada domácností | Konference v Jackson Hole | Pioneer Natural Resources | Americké HDP | Příležitosti | Žaloba | Premiér Benjamin Netanjahu | Cenový šok | Itálie | Snížit úrokové sazby | Výpadky | EUR/CZK | Hospodaření státu | Tisková konference Bank of Canada | Vývoj devizových rezerv | Fundamentální analýza | Lepší výsledky | UBS Group | Národní měny | Průměrná nominální mzda | Open Market Operations | Snižování cen | Problémy německého průmyslu | Slovenská ekonomika | Německé firmy | Kalendář tento týden | Jednání FOMC | PacWest | Prognóza | Snížení volatility | Výnosová křivka | Očekávání trhu | Pozitivní nálada | Souhrnný index | Výrazný propad | Zavedení digitální daně | Restriktivní fiskální politika | Situace na Blízkém východě | Trh práce | Prezident Fedu | Změny cen | Investice v zahraničí | Crypto | US Bancorp | Mercedes | Spotřebitelské úvěry | Veřejný dluh | Rodinné domy | Tempo poklesu | Akcie ve světě | Hrozba | Negativní dopad | Ukončení carry trade | Časový úsek | České HDP | Systematické riziko | Válka | Geopolitická situace | Nastavení úrokových sazeb | Zpráva | Větší riziko | Americké hospodářství | S&P Case-Shiller index | Omezení dodávek | Mezinárodní politické skandály | Micron | Zápis ze zasedání Fedu | Elity | Meta (Facebook) | Ratingová agentura | Hyundai | Výroba v eurozóně | Hospodářské recese | Duke Energy Corp | Historický kontext | Zprávy a události | Cigna | Bunds | Snižování sazeb | Dobrý výsledek | Uzdravování | Velká Británie | Americká průmyslová produkce | Nálada v české ekonomice | Spolupráce | Walt Disney Co | Opatrný optimismus | Evropské ekonomiky | Index podnikatelské nálady | Dluhopisy s kratší splatností | Deglobalizace | Obrat trendu | Dopad pandemie | Investovat do zlata | Hospodaření vlády | Vláda CDU/CSU | Nike | Růst cen ve výrobě | Výnos desetiletého dluhopisu | Období poklesu | Ceny výrobců | Chování | Bez reakce trhu | Kontrakty | Hospodářské krize | Pohyby cen | Zpomalení ekonomiky | DAI | Vliv inflace | Evropská inflace | Německé tovární objednávky | Americký index | Lira | EUR/PLN | Rodinné rozpočty | Koruna posílila | České PMI | MF ČR | Graf | E15 | Geopolitická rizika | Dolary | Akcie společnosti ČEZ | Americká spotřebitelská důvěra | Cla na americké zboží | Německý maloobchod | Zasedání centrálních bank | Vliv války na Ukrajině | Vývoj na Blízkém východě | Návrh rozpočtu | AUD | Hlavní ekonomické události | Tiskové zprávy | JOLTS | Pozitivní seance | Akcie ČEZu | Caterpillar | Tok kapitálu | Celková míra nezaměstnanosti | Oslabování koruny | Elektrická energie | EURCZK | Exxon Mobil | Zelená čísla | S&P500 | Vliv na americký dolar (USD) | Expanzivní měnová politika | Vývoj americké nezaměstnanosti | Energetická krize v Evropě | Meziroční růst | Slevové akce | První obchodní den | PMI pro sektor | Tapering | Míra úspor domácností | Trh s dluhopisy | Oslabení eura | Index ekonomické aktivity | Autozone | Akciový index MOEX | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Drahé energie | Nezaměstnanost v USA | Měny v regionu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trh | Reálný HDP | Sezónnost | Barel ropy | Index výrobní aktivity | Centrální banky | Deficit zahraničního obchodu | Výše devizových rezerv | Deficit rozpočtu | Cena kontraktu | Digitální aktiva | Prezidenti a premiéři | Cykličnost | Výrazný růst | MSCI | Friedrich Merz | Americká nezaměstnanost | EMU | Cestovní ruch | Telekom | Silné cenové tlaky | Doosan Škoda | Nabídkové tlaky | Hike ECB | Dragon | Průměrné mzdy | Obchodování na forexových trzích | Ruský prezident | Open | Měnová politika a úrokové sazby | Příznivé výsledky | Neutrality | Recese ve Spojených státech | Ceny plynu | AA | Turecko | Nálada na akciových trzích | Počasí | Kapitálový trh | Dot plot | Index | Makroprognózy | Němečtí exportéři | Švýcarská centrální banka | Studie | Vývoj meziroční inflace v Turecku | Data z reálné ekonomiky | Futures | Reálné úrokové sazby | Nálada na trhu | Vyšší náklady | Měď | Situace kolem SVB | Rozšiřování kapacit | HUF | Nezaměstnanost v Německu | Český PMI index | Dai-ichi Life Research Institute | Inflace spotřebitelských cen | Zveřejněná data | Reposazba | Zpomalení v Číně | Vyšší poptávka | Elektřina | MMF | Reckitt Benckiser | Kondice ekonomiky | Politické strany | Obchodní bilance eurozóny | Nabídka | Letošní maximum | Čínský akciový trh | Japonský jen (JPY) | USA | Výrobní ceny | Globální poptávka | Problémy české ekonomiky | Zpřísnění měnové politiky | PEPSICO | Nastavení sazeb | Jednání ČNB | Eura | Důvěra amerických spotřebitelů | Dobré výsledky | Český index nákupních manažerů | Bilance aktiv | Komise | Státní rozpočet ČR | Nejistoty | Rovnováhy | Dnešní kalendář | Tržní kapitalizace | Obchodování na devizovém trhu | Intuit | Dolarové likvidity | Bílý dům | Kapitál | Změny pracovních míst | Jiří Rusnok | Zvyšování mezd | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Posílení | Devalvace | Monster | Spotřebitelská nálada v USA | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Chemický průmysl | Nákupy kryptoměn | Platební neschopnost | Výnosy českých státních dluhopisů | Rubl | Vývozní omezení | Podmínky na trhu | Včerejší obchodování | Největší stablecoin | Mzda v ČR | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Projev Jeroma Powella | Nejdůležitější události | Depreciace | Uplynulý rok | Američtí centrální bankéři | Inflace v eurozóně | Majitel | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Ústup inflace | Sentiment investorů | Předstihové indikátory | S&P | Hrozba recese v eurozóně | Koruna | Rekordní minimum | Unie | Historické údaje | Airbus | E-commerce | Léto | Výnosové křivky | Obchodování na finančních trzích | Inflace ve Spojených státech | Německá nezaměstnanost | Zástupci USA | Důvěra investorů | Data z ekonomiky | Group | Zpřesněný odhad | Nejvyšší přebytek | Finanční stability | Zvýšení cen ropy | Sázky | Vysoké sázky | Podpora vývozu | Data z tuzemské ekonomiky | Pokles cen elektřiny | Odhad vývoje HDP | Narušení dodávek | Akciové indexy | Goldman Sachs Group Inc | Výhled pro Německo | Očekávání úrokových sazeb | Mechanismy centrální banky | Výrazné ztráty | Vice | Roche Holding | Christine Lagardeová | Zasedání Světového ekonomického fóra | Ekonomický kalendář | Index MOEX | Tržní podmínky | Technická recese | Soukromý sektor | Pozornost | Ropa | Fannie Mae | Nová data o inflaci | Země EU | Obchodní napětí | Wall Street Journal | Propad amerického akciového trhu | Ocel | EUR Index | Devizové trhy | Swing | Poptávková strana | PNČ | Ekonomický vývoj | Centene | Analytický tým | Uvolnění obchodního napětí | Klesající cena | Raiffeisenbank a.s. | Reakce trhů | Rozpočtová politika | Novozélandský dolar | Snížení DPH | EUR/GBP | Komoditní měny | Vývoj inflačních očekávání | Očekávání analytiků | Zahraniční firmy | Schlumberger | Harmonizovaná inflace | Nová prognóza | Neutrální úroková sazba | CL | Prodej dluhopisů | Opatření | Kurz EUR/USD | Deficit | Pandemie COVID | Objem dluhopisů | GSK | Volatility | Cena zemního plynu | Asie | Klíčový okamžik | PMI z výroby | Výsledky průzkumu | Shell | Zařízení | Komunikace ČNB | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Koruna oslabuje | Varianty koronaviru | Analog Devices | Hodnota indexu PX | Joachim Nagel | Měsíční mzda | Inflační vlny | Další růst | Lídři EU | Hlavní ekonomka | Ceny domů | Ekonomické ukazatele | Budoucnost | Konflikt mezi Izraelem a Íránem | Northrop Grumman | Odliv dividend | Spotřební daně | Powell v Kongresu | Zavádění cel | Mzdy v ČR | Společná měna | Počet pracovních míst | Futures v Evropě | Vývoj v Evropě | Ceny zemědělských výrobců | Pozitivní impulz | Pokračující pokles | Směnárny | Fiskální politiky | Mike Johnson | Kakao | Globální dodavatelské řetězce | Mírný růst | World Economic Outlook | Americká banka | Inflační cíl 2 % | Měsíční data | Průmysl v Německu | Izrael | Situace v USA | Americká centrální banka | Case-Shiller | Zpráva o inflaci | Ukončení intervencí | Kapitálová rezerva | Reinvestování | Vývoj státního rozpočtu | Stablecoin | Společnosti | Liberty Ostrava | Počet volných míst | Amazon Prime | Fundamentální analýza forexu | Automobilový sektor | BNP Paribas | Vývoj na devizovém trhu | Hospodářská politika | Zprávy z ekonomiky | Česká koruna | Výroba aut | Nord Stream 1 | Snižování inflace | Zahájení intervencí | Roche | AXA | Reportované výsledky | Samou | Marathon | Dopady války na Ukrajině | Forexové trhy | Rada guvernérů | Velmi volatilní | Nejvyšší objem | Úrokový rozdíl | Webináře | Výroby osobních automobilů | Index výroby | Kontrola inflace | Nejnovější prognóza | Zajímavá data | Reflexe | Výkon společnosti | Nejprudší pokles | Volná pracovní místa | Ropa Brent | Obavy o bezpečnost | Množství objednávek | Mediánová mzda | Obchodní války | Hospodaření vládních institucí | Meziroční míra inflace | Vládní koalice | Devizové intervence | ECB dnes | Medtronic | Stav běžného účtu | Ukončení obchodního dne | Uzavření Hormuzského průlivu | Ifo | Akciový index | Intervence centrálních bank | Christian Dior | Zpráva z amerického trhu práce | Důvěra spotřebitelů | Nejnovější údaje | Euro včera | Chubb | McKesson | Analýza akciových trhů | Náklady | Momentum | Podnikání | Červnová inflace | Index nákupních manažerů | Finanční analytici | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Vývoj mezd | Kapitálové požadavky | Zahraniční bilance | Řetězec | Export do Ruska | Vývoj peněžního agregátu | Australská vláda | Thermo Fisher Scientific | KLM | Kolonizace | Domácnosti | Růst v letošním roce | Erste Group | Ruský plyn | Hamás | Růst výnosů u amerických dluhopisů | Sázky trhu | Bitcoin | Ministr obrany | Polský zlotý | Výkonnost pražské burzy | Snížení spotřeby plynu | Freeport-McMoRan | Viceprezident | Federální rezervní banka v New Yorku | Očekávaná data | Nové zdroje | Cena plynu | Bureau of Labor Statistics | Guvernér Fedu | Ceny zemního plynu | Závislost | Získávání peněz | Volby a referenda | Micron Technology Inc | Druhá největší ekonomika světa | Dna | Balance | Informace o vývoji inflace | Pandemický program | Americké akcie včera | Korunové sazby | ISM index | Sazba ČNB | Snižování úrokových sazeb | Historické maximum | Kartel OPEC | Vysoká inflace | Futures kontrakty | Rozhodnutí ČNB | Applied Materials | Světové centrální banky | Inflace v Turecku | Fundamentální analýza akciových trhů | Eskalace | Kurz koruny | Úvěrové podmínky | Snížení schodku | Vyšší úroky | Saldo zahraničního obchodu | Polská vláda | Omezování výroby | Nákup bitcoinu | Vliv na obchodní dohody | Ekonom ECB | Research | Fed dnes | Celková inflace | Data o inflaci | Moody's | Elektromobily | Hermes International | Směřování trhů | Československo | Ontario | Energetický sektor | Oslabení kurzu | Souvislost s komoditami | Depozitní sazby ECB | Pozitivní zpráva | Ranní okénko | Průměrná inflace | Refinanční operace | ASML Holding | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Podnikatelé | Moneta | Zpomalení globální ekonomiky | Silnější euro | Vývoj inflace | Bancorp | Tovární objednávky | Volby | Americké indexy | Abbott Laboratories | Počet žádostí o podporu | Největší ekonomika | Dodávky ropy | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Norsko | Jednání ECB | Francouzský CAC 40 | Zpomalení růstu americké ekonomiky | Dluhopis | Vývoj obchodní bilance Turecka | Nižší produkce | Obchodní bilance Turecka | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Alphabet (Google) | ERA | Prezident Donald Trump | Index DXY | Předseda Fedu Jerome Powell | Pár EUR/USD | Konjunkturální průzkum | Maloobchodní tržby | Více volatilní | Vývoj cen ropy | Uptrend | Ceny nemovitostí v USA | Analytici | Occidental | Aukce | Ekonomické vyhlídky | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Příliv dolarů | Vývoj německé ekonomiky | Zápis ze zasedání ECB | Strach ze ztráty | Historická minima | Větší pokles | Největší evropská ekonomika | Nobelova cena | Invaze | Čínská cla | Cenový index | Inflace ve Francii | Oslabení forintu | Proinflační rizika | Stres | eXchange | Micron Technology | Obchodovat | Cla na dovoz | USA prezidentské volby | Finanční instituce | Tuzemská inflace | Sanofi | Norfolk Southern | ECB sazby | G7 | Pokles cen | Trh práce v USA | Atraktivita carry trade | Nedostatečné investice | Jádrová inflace v eurozóně | Zvýšení cenové hladiny | Měnové intervence | Výkyvy cen | Výrazné pohyby | Akcie online | Vysoké inflace | Vyšší sazby | Finance | Emiráty | Obchodní aktivita | Pozornost trhu | Index Exportu | Michigan | Zvyšování sazeb Fedu | Obchodování v Evropě | ETF | Představitelé Číny | RBI | Shell Plc | Zvýšená volatilita na trzích | Pokles zájmu investorů | CDU/CSU a SPD | Bankovní rada České národní banky | Nejhorší výsledek | Průmysl a zahraniční obchod | Dluhopisy | Zbytečné regulace | Firma | Prostor pro pokles | Obchodníci | Poptávka | Makro prostředí | Zasedání Bank of England | Hang Seng | Investiční aktivita | Výrobní index ISM | Zboží dlouhodobé spotřeby | Koncentrace | Cenový index PCE | Bulharsko | Viceprezident ECB Luis de Guindos | T-Mobile US | Fundamentální analýzy | Ministerstvo hospodářství | Propad sentimentu | Gamble | Intervenovat na devizovém trhu | Dopady energetické krize | Německý index DAX | Rozpočtová pravidla | Úsilí | Současné ceny | Vliv na komoditní měny | Prezident Javier Milei | Prezidentské volby ve Spojených státech | Nastavení měnové politiky | Conference Board | Rizika vyšší inflace | Vývoj obchodní bilance | Problémy Credit Suisse | Navýšení úrokových sazeb | Výsledky amerických společností | Omezení těžby | Tovární objednávky z Německa | Uchovatel hodnoty | Pokračování trendu | British American Tobacco | Nárůst výnosů | Vítězství Donalda Trumpa | Statistici | Farmacie | Členské státy | Rok 2025 | UBS | Zpomalení inflace | Koupěschopnost | Bankéři | Helena Horská | Důležité nástroje | Depozitní sazby | Vývoj kurzu EUR/USD | Mihály Varga | Problémy | MetLife | Inflační výhled | | Komerční banka | Honeywell | STOXX50 | Polská národní banka | Množství peněz | Palmolive | Kanadský dolar | Statistický úřad | Participace | CDU/CSU | ECB Christine Lagardeová | Hodnota akcií ČEZ | Růst HDP | Odvetná opatření | Blizzard | Index PMI | První hike ECB | Euro vůči dolaru | Vývoj na akciovém trhu | Dubnový PMI | Zavedení dovozních cel | Vliv na trhy s dluhopisy | Akcie na pražské burze | Přebytek obchodu | Bank of Canada | Průzkum společnosti | Novartis AG | Hospodaření státního rozpočtu | PMI index | Celní válka | Indická rupie | Setkání OPEC | Maxim Manturov | Short pozice | Politické rozhodnutí | Napadení Ukrajiny Ruskem | Kanadská měna | Vliv na měnové páry | Poskytování hypoték | Index volatility | Vývoj cenové hladiny | Deutsche Bank | Ekonomové | Oslabení kurzu koruny | Dnešní report | Objem devizových intervencí | SWIFT | Kurz USD | Spojené státy americké | Ruský akciový index | Hlavní refinanční sazba | Christine Lagarde | Česká národní banka (ČNB) | Qualcomm | Boeing | Vývoj nezaměstnanosti | Spojené státy | Česká ekonomika letos | Zákonodárce | Držení short pozice | Americká data | Tuzemská nezaměstnanost | Jestřábí komentáře | Pokles nezaměstnanosti | Roche Holding AG | Anheuser-Busch InBev | ASML Holding NV | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Finanční aktiva | Americké burzy | Anheuser-Busch inBev | Pražský index PX | Pařížské dohody | Cyklické akcie | Výkon ekonomiky | Ekonomické faktory | Velké technologické firmy | Indexy PMI | Covidové restrikce | Ekonomická aktivita v eurozóně | Úroková sazba | Investování do akcií | Odhad HDP v eurozóně | Inflace ve světě | Krajní levice | Sazby v eurozóně | Počet nových míst | Meziroční inflace v září | Útok na saúdská ropná zařízení | Windfall tax | Dluhová krize | Public Storage | Riziko inflace | Investiční záměry | Data z ekonomiky USA | Silicon Valley | Americké domácnosti | Zpomalování americké ekonomiky | HDP Francie | Prognóza České bankovní asociace | Mistrovství světa | Podnikatelská nálada | Výzkumná společnost | Výsledky ISM | Další kryptoměny | Ceny benzínu | Lucembursko | Zvyšování úrokových sazeb | Rizikové averze | Americká firma | Empire State Index | České mzdy | Konkurenceschopnost | Ropná zařízení | OnSemi | Uvalení amerických cel | Strach z recese | Facebook | Americké akcie | Nový týden | Ruská centrální banka | Snížení základní úrokové sazby | Akciový index DAX | Zasedání České národní banky | Devizové rezervy ČNB | MSCI index | Dnešní zasedání Fedu | Erdogan | Struktura HDP | Důvěra domácností | Rostoucí ceny ropy | Poměrové ukazatele | Pohonné hmoty | Základy fundamentální analýzy | České měny | Růst americké ekonomiky | Objednávky | Rusko-Ukrajinská krize | Zveřejnění výsledků HDP | Data z průmyslu | Rušení pracovních míst | Estée Lauder | Spotřebitelská důvěra v USA | Activision Blizzard | Ceny v zemědělství | Volatilní | Sankce | Členské země EU | Sněmovny | Směřování FEDu | EUR/USD | Beyoncé | Zahájení obchodování | Cyklus utahování měnové politiky | Zvýšení DPH | Sentix index | OSN | Varování | Zisky firem | Blackstone | Intervence | Mistrovství světa v hokeji v Praze | Konflikt na Ukrajině | Trh s kryptoměnami | Slabá čísla | Normalizace měnové politiky | Dostatek likvidity | Příklad z historie | Vývoj nabídky peněz | Pandemie | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Člen bankovní rady ČNB | Konsolidace | Pokles cen energií | Nejnovější data | Další vývoj | Ekonomické zájmy | Chipotle Mexican Grill | Dnes zveřejněná data | První odhad | První hike | Dnešní ekonomický kalendář | Výroba v Německu | Dění ve světě | Strach z inflace | Historie | Měnové politiky | Porsche | Mark Rutte | Finanční služby | Německé banky | Texas Instruments | Šíření varianty omikron | Předstihový ukazatel | Sazby ČNB | Tesla a Alphabet | Hotelnictví | Ceny nemovitostí | Aktuální situace | Německé hospodářství | Člen bankovní rady | Hodnocení rizik | Míra nezaměstnanosti v Německu | Obchodní dohody | Fiskální politika | Manufacturing | Zvedání úrokových sazeb | Rostoucí úrokové sazby | Rozhodnutí o sazbách | Výnosy | Znovuotevření ekonomiky | Pohyby na trzích | Měnový výbor | Druhý odhad amerického HDP | Ekonomické sankce | Výdělky | Zlotý | Dopad vysokých cen energií | Nejvyšší deficit | Hennessy | Gilead Sciences | Volatilní vývoj | Ceny plynu a elektřiny | Ekonomická situace | Ceny domů v USA | Odhad HDP | Klesající úrokové sazby | Prezident Erdogan | P&G | Ekonomický sentiment | Euro Stoxx 600 | Akcie evropských bank | NextEra Energy | Cenová válka | Růstový potenciál | Podnikové objednávky | Výsledky maloobchodních tržeb | PCE inflace v USA | Vojenské konflikty | Ceny v českém průmyslu | Izraelsko-íránský konflikt | Výrobní inflace | Daron Acemoglu | Dow Jones | Napětí mezi Ruskem a Západem | Kapitálové rezervy | Zavedená cla | Zástupci firem | Americká administrativa | Americký dolar (USD) | Klíčový údaj | Únorová bilance zahraničního obchodu | Bilance ECB | Milei | Investiční strategie | Podpůrný balíček | Bezpečný přístav | Prologis | Částečný úvazek | Národní banka | Hypoteční sazby | Sentiment University of Michigan | Šíření nákazy | CNY | Centrální bankéři | Rozhodnutí centrální banky | Prognózovaní | Odliv kapitálu | Poptávka po státních dluhopisech | Joe Biden | Investorský sentiment | Miliardy dolarů | Nervozita na finančních trzích | AI | ADP | Podíl firem | Pracovní den | Hike | Čínské výrobky | Geopolitické vlivy | Úvod do klíčových pojmů | Vládní výdaje | Vysokoúročené měny | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Ekonomika Slovenska | Nordstream | Ceny v dopravě | Prezidentské volby | Silná koruna | Globální ekonomický kalendář | Změny úrokových sazeb | Vývoj inflace v ČR | LVMH | Tisková konference | Vítězství | Ekonomika Španělska | Obchodování na pražské burze | Zvýšení dividend | Platební bilance | Honeywell International | Thermo Fisher | Růst mezd | Zpráva amerického ministerstva obchodu | Luis De Guindos | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Odvětví | Bělorusko | Růst cen nemovitostí | Belgie | Posilování koruny | Aktuální očekávání | Ford Motor | Společnost Nvidia | Sazby | Odhad spotřebitelské důvěry | Philadelphia Fed Business Outlook | Inflace v České republice | Americký tapering | Dlouhodobé výzvy | Dollar General | Politické volby | Lufthansa | Oživení německé ekonomiky | PMI ve výrobě | Obavy finančních trhů | Británie | Růst výrobních cen | Ekonomické aktivity | Propad průmyslové výroby | Německá Bundesbanka | Americký index S&P 500 | Guidance | České koruny | Geopolitické události | Švýcarská banka | Tržby v eurozóně | Nálada nákupních manažerů | Kompenzace | Nesoulad | Tempo zdražování | MF | Prohlášení | Zvýšení produkce | IMF | Průmysl eurozóny | Dovoz do USA | Americké ceny nemovitostí | Zasedání OPEC | Úrok | Pozitivní swapy | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Dlouhodobější výhled | MOEX | Konsolidační balíček | Přidaná hodnota | Světové trhy | Data o HDP | Expanzivní fiskální politika | Ruské akcie | Ekonomické oživení | České ceny výrobců | Překážky | Hotovost | Průmyslové objednávky | Růst ceny komodity | Obchodní dohoda | Výkyvy na forexových trzích | České maloobchodní tržby | Boj s inflací | Údaje z německé ekonomiky | Průzkum | Firmy | Komentátor | Mezinárodní vztahy | Polská ekonomika | Inflace v Česku | Budoucí vývoj | Uvolnění dluhové brzdy | Soudní dvůr | Celkový sentiment | HDP Německa | Firemní výsledky | Sempra Energy | Růst cen ropy | Panika | Reálné mzdy | Zajištění | Zemědělství | Averze k riziku | Silný propad | Index pro zpracovatelský průmysl | Normalizace úrokových sazeb | Nálada v ekonomice | Zájem investorů | Cena ropy brent | Dolar včera | NBH | Vyšší ceny | Finsko | Air France | Manažeři | Phillips 66 | Dovoz oceli | Sankce vůči Rusku | Smíšené obchodování | Dopad na finanční trhy | Ekonomické podmínky | Kroky centrálních bank | Výhled růstu ekonomiky | Repo sazby | Současná hodnota | Provozní zisk | Hypotéza | Proinflační faktor | Oslabení měny | Státní svátek | Inflace ve Velké Británii | Podíl nezaměstnaných | První fáze | Odhad růstu HDP | Výsledky společnosti | Investování | M1 v Turecku | Fed | Nonfarm Payrolls | Magnificent | M2 | Index spotřebitelské důvěry | Vliv války | Vliv nezaměstnanosti | Nově zahájené stavby domů | Maďarský forint | Předpokládaný růst | Forwardy | Kevin McCarthy | HDP ČR | Federální odvolací soud | Technologický Nasdaq | Pokračující růst | Index NFIB | Dividendy ČEZ | Automobilový průmysl | Počet nezaměstnaných v Německu | Česká vláda | Hry | Nezávislost Fedu | Novo Nordisk | Volkswagen AG | Počet prodaných nových domů | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zadluženost | Trhy | Trade | Banky v eurozóně | Daně z neočekávaných zisků | Akcie v USA | Paypal Holdings | Sada dat | Emerging markets | Války a vojenské konflikty | Walmart | Měnová intervence | Ekonomické klima | Období zvýšené inflace | Aktuální stav | Nárůst výdajů | Index nákupních manažerů ve výrobě | Georgia | Průměrná mzda v ČR | Německé akcie | Pozastavení růstu | Odhad poptávky po ropě | Vyšší riziko | Dubnová inflace | Růst české ekonomiky | Důvěra v eurozóně | Data o výrobní inflaci | Index Sentix | Utahování měnových podmínek | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Americké ceny výrobců | Rizika | Luboš Růžička | Znehodnocení národní měny | Vánoce | Podrobný pohled | Rada ČNB | Eurozóna | Portugalsko | Investiční rozhodnutí | Fond | Investorská nálada | Výše úrokových sazeb | USA inflace | ISM | Přicházející recese | Zvýšení volatility | Aktuální nálada | Vládní krize | Globální trhy | Měnověpolitické zasedání | Ekonomická nálada | Charter Communications | Pokles dovozů | Měkké přistání | Poptávková inflace | Index inflace | Průzkum ČSÚ | Fitch | Nárůst tržeb | Americké banky | Depozitní úrokové sazby | Dluhopisový trh | HDP v Evropě | Zpomalování inflace | Komentáře členů Fedu | Celkový výsledek | Úspory | Poslanecká sněmovna | Předvolební průzkumy | Měnová politika ECB | Snížení spotřební daně | Futures na ropu | Bitcoin a další kryptoměny | Kalendář ekonomických událostí | Dánsko | Počet stavebních povolení | Vývoj měnového páru USD/CAD | Otevírání ekonomiky | Energetické společnosti | Raytheon Technologies | Verizon Communications | Nominální růst | Hodnota akcií | Sláva | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Růst cen plynu | Růst ekonomiky | Stagflace | UnitedHealth | Cenový vývoj | TradingEconomics | Goldman Sachs Group | Odhady HDP | EdF | Žádosti o podporu | Kartel OPEC+ | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | CEE | Výsledky společnosti Nvidia | Volby v Německu | Obchodní řetězce | Bankovní asociace | Ekonomický indikátor | Tesla | Dovoz z Ruska | Americký akciový index S&P 500 | Finanční polštář | David Vagenknecht | Stabilita | Příjmy domácností | Skepse | Španělsko | Solidní růst | Vývoj peněžní zásoby | Doosan Škoda Power | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Tržní predikce | GBP/CZK | Globální sentiment | Forexový trh | Americké trhy | Vývoj nabídky peněz M1 | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | St. Louis | Meziroční inflace v Turecku | Nálada na finančních trzích | Důležité nástroje centrální banky | Mzdy | Poradenství | Zlepšení nálady | Evropský průmysl | Nestlé | General Motors | CAD | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Pilulka Lékárny | Odhady analytiků | Růst ekonomiky eurozóny | Béžová kniha Fedu | DPH v Německu | Společnost ADP | Vlna zdražování | Sentiment trhu | Bank of America Corp | Shares | Mzdová vyjednávání | Výhled v eurozóně | HDP EU | Viceprezident ECB | Investiční aktivity | Makroekonomická prognóza | Peněžní trh | Shortování | Na burze | Významný dopad | Analytička | Zvednutí sazeb | Společnost | Ruský rubl | Tisková konference ECB | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Advanced Micro Devices | Inflační překvapení | Velké firmy | Evropské trhy | Vliv na forex | Meziroční inflace v eurozóně | Maloobchodní sektor | Sázet | Měnové politiky centrálních bank | Politika centrální banky | Meziroční růst HDP | Jihoamerická země | Květnová inflace | Hospodaření | Dnešní výsledky | Zahraniční obchod | Ztráta | Indikátory sentimentu | Wells Fargo | Estee Lauder | ADP report zaměstnanosti | Očekávání do budoucna | EUR/HUF | Vliv na kapitálové toky | Ekonomické výsledky | Růst výroby | Politické skandály | Investice do rozšiřování kapacit | Ztráty zaměstnání | Optimismus na akciových trzích | Situace na trhu práce | FXstreet | Měsíční report | Maďarská centrální banka | Reporty | Finanční podmínky | Výkyvy na finančních trzích | Cykličnost ekonomiky | Globalizace | Fundamentální pozadí | Kukuřice | Obchod | Konsensus trhu | Tomáš Raputa | Prodeje existujících domů | Výrobní náklady | Negativní zprávy | Bilance Fedu | Tradeři | Ceny ropy Brent | Kurz koruny vůči euru | Cenový pokles | Americká burza | Hospodářské politiky | Volkswagen | Dluh eurozóny | Čas na nákup | Průmyslová výroba v USA | Pracovní trh | Nejnovější statistika | Eskalace konfliktu | Pokles reálných mezd | Astrazeneca | Dlouhodobý pohled | Vývoj na trhu | Bezpečná aktiva | EK | Zajištění proti inflaci | Riziko | Míra inflace v Německu | Jan Frait | Analytik | Pražský PX | Velké investice | Klesající ceny | Spotové ceny | Nájemné | Právo | Swing states | FIAT | JPY | Credit Suisse | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Pokles výnosů | Bank of America | Cenový strop | Transakce | Lowe's | Údaje o HDP | Šok | Projev šéfa Fedu Powella | Volatilita trhů | LTV | Finanční trh | Meta | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | Nadšení | Santander | NATO | Plyn | Veřejný sektor | Životní úroveň | Insolvenční návrh | S&P/Case-Shiller | ISM indexy | Nálada v USA | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Nezaměstnanost v ČR | Inovace | Pocity | USD/CNY | Aktuálně trh | Ceny | T-Mobile | Siemens | Financování | Dynamický růst | Hrozba recese | Recese | Zahraniční kapitál | Pokles | Gazprom | Oslabení amerického dolaru | Bankovní tituly | Údaje o prodejích | Pohyby na trhu | Kompozitní index | Záloha | Německý ZEW index | Velmi bohatý | Repsol | Meziměsíční inflace | Mírná korekce | General Dynamics | Mondelez | Války | Impuls | Ukrajina | Snižování stavů | Raiffeisenbank | Bundesbank | Přebytek bilance | Data z trhu práce | Společnosti Netflix | Guvernér ČNB Rusnok | Finanční operace | Rada guvernérů ECB | ČNB Rusnok | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Velký propad | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Predikce | Novo | Největší světová ekonomika | USD/TRY | ASML | WTI | Berkshire | Prosus | Tržní odhad | USD/RUB | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Salesforce | Air Products | Fed index | Hurikány | Illinois | Státy EU | SMA | Největší ekonomika světa | Biliony | Makroekonomické faktory | GameStop | Uvolněné měnové | Cla na čínské zboží | Úrokové sazby v eurozóně | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | Libra | Extrémně volatilní | Mondelez International | Novartis | Comcast Corp | Souhrnný indikátor | Philip Morris ČR | Odborníci | Rozvolnění | Vnímání rizika | Dopad na trhy | ServiceNow | Průmyslový sektor | Zákonodárci | Překvapivý růst | Celní politiky | USD/EUR | Slábnoucí dolar | Sentix | Vývoj na finančních trzích | Webinář | Výsledek voleb | Klima | Prodeje automobilů | Broadcom | Současná cena | Stablecoiny | Výsledek obchodování | Instituce | Propuštění | Forint | Důchod | Opatření v Číně | Americký ministr financí | Novo Nordisk A/S | Morgan Stanley | PiS | RTX | Ceny zlata | Říjnová inflace | Proticyklické kapitálové rezervy | Náklady na financování | Pesimistická nálada | Stav trhů | Výnos | Kurzotvorné informace | Bankovní krize | Prodeje domů v USA | Výsledky amerických voleb | Pokles ekonomiky | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Podcast | Růst cen energií | IHNED | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | Kapitálové výdaje | Počet nakažených | Index Nasdaq | Fresenius | Humana | Zoetis | Domácí měna | Automatic Data Processing | VIX index | Dobrá zpráva | Úrokové sazby ECB | Rozhovor | Spotřeba domácností | ALUMINIUM | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | MNB | Slabší kurz | Zhoršení výhledu | Vlna pandemie | Dlouhodobý trend | Austrálie | Silný pokles | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Vývoj měnového páru EUR/USD | Měnové krize | Zastropování cen | Eni | Historická maxima | Posílení koruny | Zasedání MNB | Obchodní den | Rostoucí ceny energií | Osvobození | Ceny akcií | Ceny energií | Cílování inflace | FTX | Reálné hodnoty | Skutečný výsledek | Utažení měnové politiky | Energetická krize | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Oživení trhu | Investoři v Evropě | Inflační cíl | VIX | CrowdStrike | RUB | Akcie společnosti Alphabet | Pravděpodobnost recese | Oficiální údaje | Malta | Euforie | Írán | Nejnovější výsledky | Největší světové ekonomiky | Petr Pavel | Rychlý růst cen | Vývoj sazeb | Jasný signál | Akcionář | Údaje o průmyslové výrobě | Dynamika mezd | Čínské zboží | Pracovní místa | Vývoj meziroční inflace | Merck & Co | Allianz SE | Německé HDP | FRA | Akciové trhy v USA | Stav devizových rezerv | Vienna Insurance Group | TerraUSD | Vyšší hodnoty | Část zisků | Vedení ECB | Zisk | AT&T | Dodávky plynu do Evropy | Devalvace měny | ČNB | Bank of England | Data ČSÚ | Sociální média | Důvěra v ekonomiku eurozóny | PCE index | Sezónní vlivy | Fóra | FedEx | Den D | Bundesbanka | Demokraté | Spekulovat | Nord Stream 2 | Swapy | Jan Kubíček | Rizikové měny | Středoevropské měny | Rating | Dovoz | Silná data | Cena ropy na světových trzích | Tržní sazby | Nemovitostní fondy | Pozitivní zprávy | Pokles tuzemské ekonomiky | Německé maloobchodní tržby | Moskevská burza | České hospodářství | Progres | Obchodování | Nové prognózy | Dnešní data | Očekávaný vývoj | Směnné kurzy měn | Posílení dolaru | Úroky | Zlepšení sentimentu | Cenový růst | Prezident | Eurostat | Akciový index S&P 500 | Varovné signály | Úsporný tarif | Růst inflace | Colgate-Palmolive | Raytheon | Cena mědi | Finanční pomoc | Týden na finančních trzích | Hypoteční trh | Akciové trhy ve Spojených státech | Freedom Finance | TRY | Odhad analytiků | Prémie | Oslabování dolaru | Statistiky z trhu práce | Colt CZ | Státní rozpočet | Evropa | Pokles produkce | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Reakce centrální banky | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Class A | Ceny ropy | Údaje o vývoji HDP | Potravinářství | Zprávy z trhů | Francie | Předpověď | Všechny indikátory | Den díkůvzdání | Index cen průmyslových výrobců | L'Oréal | Údaje | Dodávky plynu | Western Alliance Bancorp | Maso | Spoření | Automobilky | Forwardové sazby | Srovnávací základna | Poklidné obchodování | Inflace v Evropě | Důvěra investorů v ekonomiku | Pokles exportu | Ekonomické události | Inflační vývoj | Eurodolar | Kontext | Německý akciový index | Biden | Rýže | Moët | Booking Holdings | Finanční krize | Zisky akcií | Snížení spotřeby | Indikace | FXstreet.cz | Spolková vláda | Německý PMI | Obchody | Běžný účet | Aktuální sentiment | EUR/USD a GBP/USD | Pokles české ekonomiky | ex | Inflace v Polsku | Naše ekonomika | Snížení daní | Jakub Matis | Technologické firmy | Medián | Index CPI | Dezinflační tendence | Celkový deficit | Marriott | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Platforms | Ukotvení | Změny sazeb | Celková nabídka | Deutsche Telekom | Statistika z USA | Růst tržeb maloobchodu | Roční maximum | PRIBOR | Portfólia | Haruhiko Kuroda | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Úroveň parity | Ropa typu Brent | Zasedání americké centrální banky | Marže | JPMorgan Chase & Co | Směřování | ConocoPhillips | Visa | Český trh | Inflace v říjnu | České ceny | Fiserv | Aktivum | Japonská centrální banka | Přenos | Vývoj měnového páru USD/TRY | Finanční svět | Ursula von der Leyenová | Výroba automobilů | Chorvatsko | BNP | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Dostupná data | Nové zakázky | Sentiment spotřebitelů | Kamala Harris | Google | Miliardy eur | Tržby | Stagnace | Časový horizont | Destatis | Konsensus | Aktuální prognóza | Pozitivní výsledek | Costco | Verbální intervence | Euro STOXX | Operace na volném trhu | Prodej aut | Proinflační riziko | Německá burza | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Turecké liry | Signály | Dovoz čínského zboží | Inflace v ČR | Cenový propad | Sazby beze změny | Guvernér | Expirace | Americké akciové trhy | Dividenda | Peking | Index pražské burzy | Zvýšení rizika | GfK | Aliance | Philadelphia Fed index | Investiční výdaje | Výrobní aktivity | Pokles zásob | Tweet | Hospodářské noviny | HDP | Měnové kurzy | Oživení ekonomiky eurozóny | Technology | Důvěra v Německu | Devizový trh | Načasování | Hlavní indikátor | Manufacturing PMI | Skandály | Dodávky zemního plynu | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Kurzy.cz | Ekonomka | Dolar | Euro | Federální rezervní banky | Banka First Republic | Deere | Zkapalněný zemní plyn | Klid | FED sazby | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | NEST | Index euro | Otevření ekonomik | Pandemická situace | HCOB | Turistické sezóny | Globální investoři | Objem investic | USD/CAD | Obchodní bilance | Index PCE | Celý svět | Vládní deficit | Nedostatek zakázek | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Zhoršení ratingu | Trhy v USA | Členské země | Air Liquide | Nejnovější údaje o inflaci | Známky oživení | Výprodej | Měnové páry | Průmyslové ceny | Ekonomické zprávy | Colgate | Tomáš Holub | Přírodní katastrofy | Slovensko | Míra inflace v eurozóně | JPMorgan | Měnové unie | Akumulace | FX trh | Zklamání investorů | EUR/CHF | Zdraví | Domácí měny | Návrh rozpočtu na příští rok | Stav trhu práce | Katastrofy | Retail | Vyšší úroveň | Otevřenost | Guvernér ČNB | Ztráty | TotalEnergies | Osobní výdaje | Zásobníky | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Americký ISM | Česká inflace | Brazilský real | 1D | Dnešní události | Výhled trhů | Prodejní ceny | Abbott | Růst průměrné mzdy | Americké firmy | Philip Lane | Recese americké ekonomiky | Japonský jen | Meziroční inflace | Klesající inflace | Změny v měnové politice | Nakupovat | FOMC | Ekonomická realita | Přísná měnová politika | Výběr daní | Omezené dodávky | Akcie | Norská koruna | Psychologický efekt | Jestřábí ECB | Měnové podmínky | Mzda | Výsledek amerických voleb | Nižší úrokové sazby | Dramatický dopad | Největší ekonomiky | KBW | Vývoj jádrové inflace | Nákup aktiv | Ekonomický cyklus | Návratnost | Lepší zítřky | Pražská burza | Target | Základní úroková sazba | Aktuální kurz | Podniky | Tether | PayPal Holdings Inc | Index spotřebitelských cen | Štěstí | Růst ceny ropy | Propad indexu | AbbVie | Osobní příjem | Hospodářské výsledky společnosti | Zrychlení růstu | Zveřejňování výsledků | ECB Luis De Guindos | Český HDP | AAA | Tržby v maloobchodě | Motivace | Vývoj ceny | Mzdová dynamika | Tvrdá data | Tým FXstreet.cz | Raytheon Technologies Corp | Akciový index Nikkei | Evropské akcie dnes | Dodavatelské řetězce | Inflační šok | SPD | EOG Resources | Index cen | Kanceláře | Banco Santander | Světová ekonomika | Češi | Tuzemské hospodářství | ADP report | Vývoz | Reuters | OPEC+ | PEPP | Globální ekonomika | Americké ceny | Úroková míra | Vývoj ekonomiky | Index PPI | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Technologie | Největší propad | Pokles vývozu | Emmanuel Macron | Ekonomický výzkum | Colt CZ Group | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Zvyšování cen | Maloobchodní tržby v Německu | Airbnb | Kurz | Druhá největší ekonomika | Propad americké ekonomiky | Daně | SOK | Ministři | Negativní nálada | DXY | Růst zisků | Asijské burzy | Švýcarská národní banka | Jádrová inflace | Využití kapacit | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Růstový trend | AMD | Americký prezident Joe Biden | PCE inflace | Nejlidnatější země světa | Ekonomika Číny | Index cen výrobců | Snížení těžby | Nezaměstnanost v eurozóně | Měnová politika Fedu | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Přemýšlení | Údaj o HDP | Zdražování energií | Růst trhu | ENEL | Silnější dolar | Rychlý růst | Ekonomické fórum | Hospodářské soutěže | Napjatá situace | Počty nových žádostí o podporu | Zavedení cenového stropu | EOG Resources Inc | Bankovní rada | Uber Technologies | Gilead | Peněžní zásoba | Investice | Osobní příjmy | Podíl Ruska | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Varianta omikron | Potenciál | Míra volatility | Zdravotnictví | Podnikatelské aktivity | Obchodování v Asii | Špatné zprávy | Rally | Ceny kakaa | Členství v EU | Konkurence | Pokles inflace | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Nezávislost | Komunikace | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Devon Energy | Photon Energy | Americké futures | Indie | Bod | Obchodování na akciových trzích | Vnímání | Sentiment v USA | Ekonomika eurozóny | Levice | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Výdaje na obranu | Makrodata | Slovo recese | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | ECOFIN | Conference Board index | Soukromá spotřeba | Makroekonomický vývoj | Výkon průmyslu | Zpřesněné údaje | Dražší energie | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | Diverzifikovat | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Fondy | Johnson & Johnson | Motorová vozidla | Německý akciový index DAX | Kurz eura | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Zotavení | Důvěra | Equinix | WHO | Rating České republiky | Protipandemická opatření | Majoritní akcionář | Oslabení dolaru | Kontrakce | Situace v Číně | CAC 40 | Očekávání ČNB | Americký akciový trh | Výhled do budoucna | Budoucí prezident | Ukazatel | Členové Fedu | Běžný účet platební bilance | Reinvestice | Dlouhá pozice | Index MSCI | Slabší dolar | Amgen | Obchodní politika | Exotické měny | Krajský soud | Měny | Profitovat | Návratnost investic | Dollar | Silné měny | Inaugurace | Značný pokles | Předběžné výsledky | Nezaměstnanosti v Německu | Tvorba pracovních míst v USA | Ropa WTI | Prodej automobilů | Finanční sektor | Daňové příjmy | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | Ukončení nákupu aktiv | Objem maloobchodních tržeb | Heineken | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Chaos | Snížení dluhu | Thomson Reuters | Spread | Politická stabilita | UST | NBC | Výraznější impuls | Pasivní příjem | Dynamika růstu | Export | Milník | Prezident Putin | Diskontní sazba | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Vývoj ceny ropy | Simon Johnson | Signál | Snížení daně | Kering | Nové žádosti o podporu | Investovat do akcií | Úbytek | České firmy | Kofola | NFIB | S&P 500 Index | TABAK | Futures na americké akcie | Geopolitická nejistota | Letectví | NBER | Tržby v Německu | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Brands | Ceny stavebních prací | Reakce investorů | Services | Federální rezervní systém (FED) | Nemovitostní trh | Stock Exchange | Výsledky HDP | Dominion Energy | Neúspěch | Fortinet | Britská vláda | Ekonomický rozvoj | Eva Zamrazilová | Negativní sentiment | Média | Globální akciové trhy | Valuace | Liz Truss | Prodeje aut | Výsledková sezóna | Hodnota bitcoinu | Air | Rozšíření | Technická analýza | Stav ekonomiky | Dvoutýdenní repo sazby | Plány | Celkové příjmy | Smíšené výsledky | Nižší poptávka | Toyota | Fixní kurz | Důležitá data | Fed včera | Nová prognóza Fedu | Politická nestabilita | Administrativa | COVID-19 | Béžová kniha | Cenové tlaky | Silný trh | Korunový trh | Snižování sazeb v USA | Pozitivní signál | Freedom Finance Europe | Devizové rezervy | Hypotéky | Vývoz do USA | InterContinental | Nikkei | Ekonomika oživuje | Konvergence | Ekonomika USA | Dubnová čísla | Data z amerického trhu práce | Průmyslová výroba v Německu | Oživení evropské ekonomiky | Zhodnocení měny | FDP | ZEW | Prognóza Fedu | Zpomalující inflace | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | 21. století | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | Propouštění | Energie | Prodeje rodinných domů | NAHB | Šéf Bílého domu | Pozornost finančních trhů | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Fiskální rok | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Rok 2024 | Financial | Podnikatelská nálada v Německu | Zasedání Fedu | Bloomberg | Eli Lilly | KB | Zhoršování situace | Inflace v květnu | Německé ceny | Vliv na americký dolar | Akcie v Asii | Evropská unie | Ústavní soud | Akcie v Evropě | NY FED | Inflace v červenci | Rozvoj | Americký PMI | Hlavní indexy | Silný růst | Devizové kurzy | Refinanční sazba | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Colt | Equinor | Pokles tržeb | Neuspokojivé výsledky | Iberdrola | University of Michigan | Růst poptávky | Korekce | Odhady trhu | Reálná mzda | Časový plán | LNG | Zklidnění situace | Výrazný pokles | Vyhlášení předčasných voleb | Kvantitativní uvolňování | Akciové tituly | Obchodní strategie | Letní měsíce | Ptačí chřipka | Riziko recese | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Asociace | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Premiér Benjamin | Předčasné parlamentní volby | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Nvidia Corp | Carry trade | Intervence ČNB | Uvolňování měnové politiky v USA | Index S&P 500 | GDPNow | Hrubý domácí produkt | Aktualizace softwaru | Zvýšené riziko | Trumpova administrativa | Přehled | Zhoršení nálady | Pokles úrokových sazeb | Short | ČNB Tomáš Holub | Andrew Bailey | Nakupovat státní dluhopisy | Vepřové maso | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Společnost S&P | Krize | Kanadská ekonomika | Institut Ifo | Rostoucí trend | CVS | CEE region | OECD | Rozbor | CHF | Měnový trh | Ekonomická důvěra | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Krach banky | Nízká nezaměstnanost | Zastropování cen elektřiny | ABB | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Odhad amerického HDP | Změna trendu | Inflace v únoru | James Bullard | Akcie firem | Koruny vůči euru | Turecký prezident | Volby v USA | Bohemia Energy | Index nákupních manažerů (PMI) | Vysoké ztráty | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Ministři financí | Ceny zboží | MWh | Historická data | Prognóza ČNB | Prezident Joe Biden | Geopolitické faktory | QE | Skokové oslabení | MT4 | First Republic | Růst tržeb | Intuitive Surgical | Důvěra v průmyslu | Zvýšené geopolitické napětí | Mexické peso | Cena | S&P Global Inc | Německá vláda | Adient | Německo | Prodeje domů | Digitalizace | Bund | Makroekonomické ukazatele | Krach | MJ | Upozornění | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | Indikátory ekonomického sentimentu | Setkání centrálních bankéřů | Obchodní partner | Čísla o inflaci | Zoetis Inc | Evropské indexy | Čeští spotřebitelé | Americký trh | Cheniere Energy | Interpretace | Dobrá nálada | Bristol-Myers | Snížení sazeb | Vysoká hodnota | Prime | Nižší růst | DOT | CME Group | BAT | Česká ekonomika | Kurzy | IG | Finanční prostředky | Ekonomické údaje | Sázkové kanceláře | Rozvolnění protipandemických opatření | PX Pražské burzy | Ekonomická data | Situace na trhu | Silnější kurz | Teroristické útoky | Inflace v listopadu | Závislost na Rusku | Rozhodnutí bankovní rady | Názory analytiků | Newmont | Evropské akciové indexy | Ekonomická data z USA | Tempo inflace | Maďarská měna | DSTI | Výhledy | Tisková konference Fedu | PacWest Bancorp | Nižší výdaje | Co bude | Microsoft Corp | Inflace CPI | Bloomberg Economics | Prohloubení deficitu | Volby do Kongresu | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Data z pracovního trhu | Spotřeby plynu | Erste | Rezervy | Objem dovozu | Zavedení cel | Fiskální balíček | Problémy v bankovním sektoru | Forexu | Hliník | Merck | Debata | Kurzy měn | Datový kalendář | Dominion Energy Inc | Akcie společnosti | Vzdělávací článek | Rizikový sentiment | Obchodní válka | Kypr | Sony | Mercedes-Benz | Indikátor důvěry | Zastavení dodávek | Zlato | Zpětná vazba | Relativní stabilita | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Inflace v Německu | Geopolitika | Znehodnocení měny | Desetileté dluhopisy | Pozitivní výsledky | Denní graf | SEC | Impulzy | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Jan Procházka | Oslabení | Verizon | Akciové futures | EUR/TRY | Finanční situace | Odvolací soud | Nominální mzda | Nálada podnikatelů | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Výnosnost | Schwab | Úspěch | Jestřábí přístup | Strategie carry trade | Benjamin Netanjahu | Intel | Navyšování cen | Tightening | Likvidita | Cíle | ČNB dnes | Prognóza ECB | Stabilita úrokových sazeb | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Inflační data | Bezpečnost | Maloobchodní prodej | Znovuzvolení Donalda | Odhady růstu | Pokles německé ekonomiky | Terra | Holding | Banky | BlackRock | Předčasné volby | Česká průmyslová výroba | Produktivita práce | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Nižší hodnoty | Palo Alto Networks Inc | Situace ve světě | Vypuknutí pandemie | Automotive | Vlády | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Americká vláda | Express | Kotace | Rychlost | Ceny mědi | Šance | Altria Group | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | PMI v eurozóně | Fox | Netflix | Poptávka po ropě | Tisková konference šéfa Fedu | L3Harris Technologies | Volatilita na finančních trzích | Wall Street | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Procter & Gamble | Data ze Spojených států | Americké tovární objednávky | Ministr financí | Kurz EUR | Měnové politiky v USA | CSX | Zlepšení | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | Omicron | Sazby Fedu | Světové akciové trhy | Duke Energy | ČR | Vyšší ceny ropy | Tomáš Nidetzký | Jednodenní zisk | Kontrakt | Akcie na světových trzích | Meta Platforms | Ministerstvo financí dnes | Ropný průmysl | Linde | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Výraznější pokles | Americká centrální banka dnes | Intervenovat | Kvantitativní utahování | Zastavení poklesu | Americký Fed | Dukovany | Snowflake | Pozice | Euro proti dolaru | Vítězství nad inflací | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Rozvahy Fedu | Constellation | Německá průmyslová výroba | OCI | Teplé počasí | Mzdový růst | Neustálé vzdělávání | Demokratické strany | Inflace v EU | Měnové politiky centrální banky | TTF | Saldo běžného účtu | Chevron | Platební neschopnosti | Kovy | Švýcarský frank | Změna sazeb | Dlouhodobé důsledky | Jakub Seidler | Červencová inflace | Americký ADP | Čokoláda | Vyšší volatilita | Silná poptávka | Slabší koruna | Historický milník | Market | Tovární objednávky v Německu | Cenné papíry | PMI indexy | Stoxx | Lídři | Německé vlády | Banka Credit Suisse | LSEG | Vývoj HDP | Zdražování ropy | General Electric | Průměrná mzda | Accenture | Kapitálové zboží | McDonald's | Waste Management | FX | Rozvíjející se trhy | Uznání nezávislosti | Obchodní deficit | Texas | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Poslanci | Nové dluhopisy | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Soud | Pokračování růstu | Inflace ve Španělsku | Import | Obchodní aktivity | Globální ekonomický výhled | Finální odhad | Spokojenost | Služby | Lednová inflace | Meta Platforms Inc | Ceny energetických komodit | Americký průmysl | Londýnská burza | Výsledek prezidentských voleb | Marek Mora | CVS Health | Litva | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rizikovější aktiva | Spotřební zboží | Zvýšená volatilita | Ruský výraz pro peníze | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Plynovod Nord Stream | Magnificent 7 | Peněžní zásoby | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Jestřábí hlasy | SNB | Index ISM | NYSE | Investoři | Nižší sazby | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Spotify | Evropský index | Bohatý | Guvernér Michl | Největší pokles | Nákupy aktiv | Occidental Petroleum | Průměrná hodnota | Spotřebitelská důvěra v Německu | Pokles průmyslové výroby | Americké objednávky | Politická krize | Japonský akciový index Nikkei | Spotřebitelé | Aktivita ve službách | Von der Leyenová | Německý statistický úřad | Výstupy | Zkrocení inflace | Výprodej akcií | Přecenění | Karanténa | Rostoucí výnosy | Proinflační působení | Německé automobilky | Erste Group Bank | Vzdělávání | Optimistická očekávání | Embargo | Indexy nákupních manažerů | Americký dolar včera | Politika Fedu | Slabá poptávka | Polsko | Ekonomické trendy | Čínská vláda | Zastavení dodávek plynu | Report ADP | Ceny potravin | Nikkei 225 | Výnosy německých dluhopisů | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | ZEW index | Březnová data | Auta | Projekce | Inflace v březnu | Spotřebitelská poptávka | Oživení čínské ekonomiky | Nová vláda | Akcie Nvidia | Průmyslové aktivity | Nařízení | Zavedení eura | Noviny | Bond | Další růst sazeb | Budoucí pohyby | České sazby | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | RBA | Čokolády | Hodnocení současné situace | Struktura | Výrobní sektor | IPO | Zvolený prezident | Obchodování dnes | Meme akcie | Maloobchodní tržby v listopadu | Historicky nejnižší | Dnešní obchodování | Bilance obchodu | Očekávaná inflace | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Výsledek HDP | Koruna posiluje | Škoda | Pokles poptávky | Hospodářské výsledky | Oracle | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Zvedání sazeb | Jádrový index | Únorová inflace | Úročení | Vývoj průmyslu | Karina Kubelková | Cenové stropy | Inflace v lednu | Deficit státního rozpočtu | USD | Kamala | Nová makroekonomická prognóza | Odražení ode dna | Volatilita na trzích | Rio Tinto | Chřipka | Cestování | Peso | VMware | TJX Companies | Ekonomický dopad | Emoce | Zvýšení základní sazby | Technologické tituly | NextEra | PayPal | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | Ekonomické recese | Powell dnes | HDP v USA | Vyšší úrokové sazby | Globální vývoj | Silný dolar | Konflikt mezi Izraelem | Minimální mzda | Monster Beverage | BMW | 3M | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | Dnešní čísla | iPhone | Viceguvernérka | Western Alliance | Posilování eura | Cena ropy | Prezidentka ECB | Vysoký přebytek | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Situace v průmyslu | Americký maloobchod | Přebytek obchodní bilance | Prognózy ČNB | Události ve světě | Krize ve Francii | Island | Americké ministerstvo | Kupní síla | Ceny nafty | CZ | EDF | Program nákupu aktiv | Smíšené pocity | Australský dolar | Korporátní daně | Pokles investic | Akcie bankovních společností | Inflace ve službách | Pokles HDP | Objem exportu | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Dezinflace | Sezónní faktory | Čeští exportéři | Rakousko | Trh s futures | Růst spotřebitelských cen v USA | Mistrovství | Znovuzvolení | Zpomalování ekonomiky | ANO | Tempo růstu spotřebitelských cen | Výplaty dividendy | Pokles sentimentu | Proinflační faktory | United Parcel Service | London Stock Exchange | Hospodářské oživení | Ruský akciový trh | Průmyslová produkce v srpnu | Výhled na příští rok | Economic | Nemovitosti | Makro data | Turecká centrální banka | Evropský trh | Data z americké ekonomiky | Markets | Dezinflační proces | Repo operace | Platební bilance ČR | Čínský statistický úřad | PSA | Inflace ve Švýcarsku | PX index | USA Donald Trump | Pořízení vlastního bydlení | Oslabování amerického dolaru | Rok 2024 | Nejhorší den | Aleš Michl | Kanada | Navýšení sazeb | CPI v USA | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Den nezávislosti | Stav nouze | Makroekonomické údaje | Úrokové sazby v Maďarsku | Obchodování na americkém trhu | 3M PRIBOR | Německý Ifo index | Kryptoměna | Marriott International | Čeští investoři | Activision | Makroekonomický kalendář | Los Angeles | Nvidia | Český maloobchod | Česká republika | Swap | Boční trend | Ceny komodit | Indexy | Bilance běžného účtu | Vývoj kurzu koruny | Prognózy inflace | Státní dluhopisy | Americký dolar | Zamyšlení | Ceny v eurozóně | Lockheed | London Stock Exchange Group | Makro | Vinci | Situace v Německu | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Kofola ČeskoSlovensko | Výkon německé ekonomiky | Ceny v průmyslu | Slušné zisky | Starbucks | Švédsko | Koruna dnes | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Institut | HICP | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | NBP | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Stabilita sazeb | Vysoká poptávka | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Index euro stoxx 50 | Philadelphia Fed | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | Palo Alto Networks | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Srovnávací základny | Přerušení dodávek ruského plynu | Výsledek zahraničního obchodu | Náklady na práci | Body | Zvýšení inflace | Německé podniky | Krypto | Evropské země | Turistický ruch | World Bank | Payrolls | Jaderné elektrárny | Reakce koruny | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Vzrušení | Reálné příjmy | Vysoké zisky | HDP v ČR | Aktualizovaná prognóza | Navýšení | Omikron | Evropské automobilky | MPSV | Referendum | Týdenní pokles | Americká cla | Konjukturální průzkum | Zasedání amerického Fedu | Negativní vývoj | Údaje o nezaměstnanosti | Cykly | Cena niklu | Konzervativci | Politická opatření | Lockdowny | Hizballáh | Siemens Healthineers | Zemní plyn (LNG) | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Terra (LUNA) | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Analog Devices | Dostupnost bydlení | Anexe Krymu | Americký dluh | Zpracovatelský průmysl | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Tržní ocenění | Materiály | PMI ve službách | Spekulanti | IG Metall | MasterCard | Globální trh | SVB | Marathon Petroleum | Teroristický útok | Globální finanční trhy | Zrušení superhrubé mzdy | Poptávky po ropě | Applied Materials | Hermes | Constellation Brands | Kraft Heinz | PMI pro sektor služeb | Prodeje | Základní sazba | Zpráva o vývoji inflace | Pracovní síly | Akciový trh | Uhlí | Trend klesající | Ekonomické prostředí | Zasedání bankovní rady | Investor | Nákup dluhopisů | USD/JPY | Předsedkyně Evropské komise | Norfolk | Americké vlády | Jerome Powell | Uvalení cel | Ukazatele | American Express | Jestřáb | Měnový pár | Obchodování na burze | Merck KGaA | Šíření koronaviru | Nové údaje | Ovlivňování | Strukturální změny | Banka | Produkce ropy | Výprodej dluhopisů | Vlastnictví | Růst cen průmyslových výrobců | Polský zlotý a maďarský forint | Hlavní ekonom ECB | Ceny ropy a plynu | Situace na americkém trhu práce | Podnikatelské klima | Významné události | Američané | Banka UBS | Počet zaměstnaných | Indikátor ekonomického sentimentu | UBS Group AG | Nízká inflace | Enel | Oživení ekonomik | Domácí poptávka | Statistika | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Richmond | Hospodářský výhled | Německá inflace | Disney | Strukturální problémy | News | Ocenění | V4 | Home Depot | Chování spotřebitelů | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Hodnoty COT reportu
Hodnoty EPS
Hodnoty hypotečních úvěrů
Hodnoty indexu
Hodnoty investice
Hodnoty kapitálu
Hodnoty klouzavých průměrů
Hodnoty MACD
Hodnoty majetku miliardářů
Hodnoty měn

Následující klíčová slova

Hodnoty nemovitostí
Hodnoty NFT
Hodnoty novozélandských mléčných exportů
Hodnoty P/B
Hodnoty P/CF
Hodnoty ropy
Hodnoty VIX
HOG.US
Hoch Capital
Hoch Capital Ltd
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding NEW
Potvrďte prosím... Zavřít