Úterý 02. březen 2021 05:37
reklama
RoboMarkets CopyFX
reklama
BOSSA zlato
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - Úspory

img

Státní rozpočet za únor prohlubuje schodek na 86,1 mld. Kč

01.03.2021 Stát hospodařil za první dva měsíce letošního roku s deficitem 86,1 mld. Kč. Celkové příjmy poklesly meziročně o 5,4 % a výdaje naopak vzrostly o 18,1 %. Vzhledem k lednové statistice, domácímu vývoji pandemie a schválenému navýšení plánovaného rozpočtu není oznámený výsledek překvapením. Na příjmové straně nejvíce zaujme vývoj inkasa přímých daní. V případě daně z příjmu fyzických osob můžeme poprvé vidět čistý efekt daňových změn v letošním roce. Její inkaso kleslo meziročně o čtvrtinu, zatímco celkové daňové příjmy jsou nižší zhruba o deset procent. Do srovnání ale vstupují pouze první dva měsíce minulého roku, které ještě nebyly dotčeny covidovou krizí. Další výraznou položkou je daň z příjmu právnických osob, kterou ovlivňuje její čtvrtletní splatnost záloh. Proto aktuálně vykazuje největší ztrátu vůči plánu Ministerstva financí. Ten navíc stále počítá s původní verzí státního rozpočtu s deficitem 320 mld. Kč, čímž zveřejněný únorový výsledek ztrácí na vypovídací hodnotě.
C:\fakepath\bitcoin-25022021.png

Zase ten Bitcoin

25.02.2021 Není to tak dlouho, co jsem psal o Bitcoinu, jak mě baví. Také jsem psal o tom, jak neuvěřitelně nestabilní je to věc a tím pádem, i jak nepraktická z dlouhodobého pohledu. Nic proti myšlence virtuálních měn nemám, ale tohle mi hodně připomíná divoký západ, kdy pravomoc šerifa končí u prvního stromu za městem a dál je už jen naprosté bezvládí a libovůle.
img

Zajímavé akcie 2021: Přinášíme 19 skvělých tipů pro vaše portfolio!

12.02.2021 Tipů na zajímavé akcie není nikdy dost. Zejména, když se teď mnoho obchodníků zajímá, do kterých akcií v roce 2021 investovat. V následujícím článku vám představíme 19 akcií solidních společností s dobrými vyhlídkami, které mohou z dlouhodobého hlediska přinést dobrou návratnost. Rozhodli jsme se primárně pro stabilní společnosti. Lze u nich předpokládat, že jejich stabilní vývoj bude pokračovat i do budoucna. Náš seznam ovšem obsahuje i několik spekulativních akcií, které jsou více rizikové.
img

Lednová inflace v USA slabší, než se očekávalo

11.02.2021 Přírůstek nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA se začátkem února pravděpodobně dále mírně zmírnil. Trh očekává 758 tisíc nových žádostí, tedy o 21 tisíc méně než v předcházejícím týdnu. Počet pokračujících žádostí se očekává na úrovni 4,4 oproti předchozím 4,6 milionů. Data za poslední tři týdny poukazují na stabilnější situaci. Americký trh práce ovšem zůstává i nadále v obtížné situaci, na kterou znovu upozornil šéf Fedu Powell během svého včerejšího vystoupení v Ekonomickém klubu v New Yorku. Zmínil, že monetární politika sama o sobě nebude stačit na dosažení cíle maximální zaměstnanosti a podpora bude muset přijít také ze strany fiskální politiky. Upozornil přitom na nerovný vývoj na trhu práce. Ve vyšších příjmových kategoriích se zaměstnanost během covidového období snížila zhruba o 4 %, zatímco u nízkopříjmových skupin, pro které je složitější budovat úspory, se jedná o pokles okolo 17 %. Míra nezaměstnanosti v lednu sice klesla z 6,7 % na 6,4 %. Tento vývoj však nereflektuje skutečný vývoj na pracovním trhu, jelikož řada lidí vyčkává s aktivním hledáním zaměstnání na zklidnění epidemické situace.
C:\fakepath\akcie6.jpg

Saúdská Arábie prodá na burze podíly v dalších firmách

10.02.2021 Saúdská Arábie se letos chystá přes akciovou burzu prodat podíly v dalších firmách. Na trhu by se tak po úspěšné primární veřejné nabídce (IPO) akcií společnosti Saudi Aramco z konce roku 2019 měly objevit další velké emise, uvedla dnes agentura Reuters. Vláda spoléhá na zájem investorů, kteří mají kvůli omezení pohybu v důsledku pandemie značné úspory.
C:\fakepath\top-10022021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.02.2021 1) Začátek týdne se nesl ve znamení dolarového výprodeje. Ten oslabil proti všem hlavním měnám a například i proti koruně. Jedním z důvodů dolarových ztrát může být opětovné zažehnutí reflačních očekávání navázaných na fiskální stimul v možné výši 1,9 bilionu dolarů. Posilování eura zřejmě zpomalí vlivem pomalého průběhu vakcinace proti viru COVID-19. Ani jedna ze čtyř největších ekonomik eurozóny nedosáhla proočkovanosti vyšší než 2,82 % populace. Proočkovanost na úrovni 18,11 % hlásila Velká Británie. Na to konto posilovala libra, která v kombinaci s vakcinací těží především z pozitivního ekonomického výhledu.
img

Akcie GME díky Reddit WallStreetBets vzrostly až o 978 %!

28.01.2021 Poslední dny na akciových trzích jsou ve znamení šílenství, které vyvolali uživatelé Reddit platformy sdružující se ve skupině WallStreetBets. U vybraných akcií se rozhodli jít proti velkým investičním fondům. Symbolem tohoto boje se staly akcie společnosti GameStop (GME). Většina velkých investičních fondů se nacházela v short pozici, když uživatelé z Redditu zaveleli k nákupu akcií.
img

Akcie GameStop (GME) díky Reddit WallStreetBets vzrostly až o 978 %!

28.01.2021 Poslední dny na akciových trzích jsou ve znamení šílenství, které vyvolali uživatelé Reddit platformy sdružující se ve skupině WallStreetBets. U vybraných akcií se rozhodli jít proti velkým investičním fondům. Symbolem tohoto boje se staly akcie společnosti GameStop (GME). Většina velkých investičních fondů se nacházela v short pozici, když uživatelé z Redditu zaveleli k nákupu akcií.
img

Joe Biden prezidentem: Top 10 politických priorit

26.01.2021 Nedávný nástup 46. prezidenta Spojených států amerických Joe Bidena do úřadu znamená konec Trumpovy neotřelé čtyřleté vlády a přináší výraznou změnu prezidentského stylu a možná dokonce naprostý obrat v politice, kterou Trumpova éra v některých oblastech nastolila. Tento příspěvek se věnuje deseti největším politickým prioritám nastupující Bidenovy administrativy, pěti domácím a pěti zahraničním. Letošní rok totiž bude ve znamení nestálosti a proměnlivosti, zvlášť až se konečně vymaníme z covidové pandemie.
C:\fakepath\akcie-25012021.png

Rizika dividendových akcií

25.01.2021 Při výběru vhodné akcie figuruje spousta aspektů, podle kterých můžeme tituly vybírat. Hodnota akcie, růstový potencionál, zisky nebo například velikost vyplácené dividendy. Orientovat se podle velikosti dividendy je v dnešní době populární. Na první pohled se to může zdát, jako nejjednodušší cesta k pasivnímu příjmu, jenže investování do těchto společností je často spojeno se několika riziky, které si málokdo dokáže uvědomit.
C:\fakepath\Stellantis.jpg

Akcie automobilky Stellantis na trhu debutovaly silným růstem

18.01.2021 Akcie společnosti Stellantis, která vznikla spojením italsko-americké automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) a francouzského konkurenta PSA, při svém dnešním debutu na burzách výrazně posílily. Během dopoledního obchodování přidávaly na akciovém trhu v Miláně více než 7,5 procenta.
img

Zlato, jedno z nejvýkonnějších aktiv roku 2020, co mu přinese rok 2021

15.01.2021 Cena zlata v roce 2020 byla určena především vysokou mírou rizika, nízkými úrokovými sazbami a pozitivní cenovou dynamikou. Na rok 2021 se předpovídá další stabilní růst investic do této komodity a očekává se, že se bude zvyšovat také spotřeba zlata díky hospodářskému oživení.
img

Kam zamíří finanční trhy v roce 2021? Argumenty hovoří pro vzestup i pokles

14.01.2021 V den 6. ledna, kdy došlo k největšímu útoku na americkou demokracii v moderní historii, dosáhly indexy S&P 500 a Russell 2000 nového absolutního maxima. Všichni víme, že během pandemie COVID-19 nebylo nijak snadné se v tržním narativu vyznat, a doufáme v úspěšné nasazení vakcíny a v následné zotavení. Pokusíme se proto shrnout všechny argumenty, proč může akciový trh po rychlém zotavení většiny světových trhů začít rychle růst, ale i strmě klesat.
C:\fakepath\zlato1.png

Zlato v roce 2020 aneb co nám krize opět připomněla

13.01.2021 V minulém roce jsme mohli být svědky nečekaného světového dění, kdy se naše planeta, díky jen velmi těžko předvídatelné situaci, opět ocitla v krizi, která nám zase pro jednou ukázala, jak moc se toho musíme ještě naučit. Hlavní otázkou však není, co tato v moderním světě moc nepoznaná krize ukázala všem, ale co ukázala nám obchodníkům.
img

České dráhy se chystají plošně škrtat na mzdách, využívají zrušení superhrubé mzdy. Kdo bude další?

10.01.2021 Rok 2021 se ponese ve znamení plošného snížení mezd a platů v řadě firem a podniků, a to i těch ve vlastnictví státu. Signálů je více. Jeden z nich vysílá nový generální ředitel Českých drah Ivan Bednárik v podnikovém časopise Železničář.
img

Analýza makroindikátorů: Silné oživení za námi a slabý výkon před námi

08.01.2021 V pořadí třetí a zároveň konečný odhad vývoje HDP ve třetím čtvrtletí loňského roku potvrdil předchozí čísla, která ČSÚ zveřejnil na začátku prosince.
img

Silné oživení za námi a slabý výkon před námi

08.01.2021 V pořadí třetí a zároveň konečný odhad vývoje HDP ve třetím čtvrtletí loňského roku potvrdil předchozí čísla, která ČSÚ zveřejnil na začátku prosince.
img

Investice do zlata: 4 nejlepší akcie těžařů zlata v roce 2021!

07.01.2021 Lidstvo je fascinováno zlatem již po staletí. Využívá se při výrobě šperků, v elektronice i jako platidlo. Investice do zlata přitahuje obchodníky samozřejmě i v roce 2021. Zejména po slibném předchozím roku, kdy cena zlata dosáhla svých historických maxim.
img

Krize je tady, myslí si téměř každý druhý Čech

31.12.2020 Zhruba každý druhý Čech (47,7 %) souhlasí s tvrzením, že ekonomická krize je v plném proudu a přinese s sebou prudké zvýšení nezaměstnanosti. Necelých 30 procent obyvatel Česka ale situaci tak dramaticky nevnímá. Podle nich není sice růžová, ale o krizi není třeba mluvit. Vyplývá to z průzkumu Broker Consulting realizovaného přes Instant Research od Ipsosu.
img

Rok 2021 začne nebezpečnou jízdou dolaru a pobrexitovou Británií na křižovatce

30.12.2020 Trh se převážně shoduje na tom, že nás v roce 2021 čeká reflační odraz ode dna a oslabený americký dolar. My s tímto pohledem vcelku souhlasíme, ale pořád se toho může spousta pokazit. Bezprostředním nebezpečím je hlavně spekulativní zápal, který může vést dříve či později ke korekci – a asi spíš dříve. Brexitová dohoda byla pro libru velkým zklamáním.
C:\fakepath\trader-28122020-3.png

Nejčastější chyby při investování

28.12.2020 Pokud plánujete začít investovat, měli byste vědět, kterým chybám je třeba se vyvarovat. Některé níže zmíněné věci, které jsou v tomto článku, vám mohou přijít jako samozřejmost, jenže někdy i zkušený investor špatně odhadne situaci a dopustí se chyby, která pro něj může být drahá. Často se to stává u nových příležitostí na trhu, a proto je dobré si zopakovat někdy i úplné základy správného investování a zkontrolovat, jestli se z jedné z těchto chyb náhodou nedopouštíte.
img

CNN: Britská centrální banka neví, kde je 50 mld. liber hotovosti

09.12.2020  Je to hlavolam. Používání hotovosti v Británii již mnoho let klesá, ale poptávka po bankovkách strmě roste. A nikdo vlastně neví, kde peníze končí, píše na svém webu stanice CNN.
img

Vyplatí se teď k Vánocům darovat Dluhopis Republiky, jak to doporučuje ministryně financí? Daňový balíček jej osvobozuje od daně

09.12.2020 Hitem sociálních sítí těchto hodin je vánočně laděné video, ve kterém ministryně financí v takřka teleshoppingovém duchu nabízí Dluhopis Republiky jako vhodný dárek pod stromeček.
img

Říjen – úspory rostou a hypotéky atakují celoroční rekord

30.11.2020 Bilanční suma českého bankovního sektoru vzrostla v průběhu října o 2,3 % meziměsíčně a dosáhla nominální hodnoty 8 750 mld. Kč. Za tímto nárůstem tentokrát stojí vklady u centrálních bank, které byly navýšeny o 6,2 % meziměsíčně. V meziročním srovnání je celkový objem aktiv vyšší již o 7,9 %.
img

Ranní okénko - Americkým domácnostem se tenčí úspory

26.11.2020 Dnes nás nečeká žádná významná makroekonomická událost, což je dáno do značné míry tím, že na dnešek připadá americký Den díkuvzdání. Jediným údajem tak patrně bude informace o vývoji peněžní zásoby M3 v eurozóně. Ta je mohutně podporována probíhajícími nákupními programy Evropské centrální banky a trh tak za říjen čeká meziroční růst o 10,3 %.
img

Fatální omyl o snižování daní

23.11.2020 „Když lidem necháme více peněz, zvýší se kromě spotřeby i soukromé úspory a investice. Tato kombinace efektů má pro dlouhodobý rozvoj hospodářství blahodárné účinky,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Peníze by měly vydělávat další peníze

19.11.2020 „Kromě příjmů z práce by si lidé měli budovat i příjmy z kapitálu. Neměli by proto utrácet vše, co vydělávají a o své úspory by se měli pravidelně starat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Skončil odklad splátek, a co dál?

03.11.2020 Splátkové prázdniny skončily, ale koronavirové krize nabírá ještě na větší síle. Omezuje se fungování ekonomiky a lidem se snižují příjmy nebo přicházejí o práci, řada firem a živnostníků se potýká s propadem tržeb často až na nulovou hodnotu. Od listopadu se vrací povinnost platit splátky úvěrů, které si mnozí v rámci Vládního moratoria odložili.
C:\fakepath\forex-trader.jpg

Stojí za to stát se forexovým obchodníkem?

16.10.2020 Mnoho lidí se často oprávněně ptá, zda opravdu stojí za to stát se obchodníkem na forexu. Vzhledem k tomu, že forex je největším a nejlikvidnějším trhem na světě, není divu, že se mnoho lidí hrne do obchodování unáhleně. Po několika náročných obchodních dnech se pak ptají sami sebe, zda investování času, energie a peněz do forexu nakonec vůbec stojí za to. Pokud i vás zajímá, zda se vyplatí do forexového tradingu investovat svou energii, přečtěte si náš následující příspěvek.
C:\fakepath\top-29092020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.09.2020 1) Hospodářství východní Asie a Pacifiku i Číny poroste kvůli pandemii nemoci covid-19 nejpomaleji za posledních 50 let a 38 milionů lidí se v regionu nově ocitne v chudobě, uvedla Světová banka. Ekonomika regionu tento rok vzroste pouze o 0,9 %, což je nejméně od roku 1967.
img

Automobilky FCA a PSA upravily podmínky fúze

15.09.2020 Francouzská automobilka PSA a italsko-americká Fiat Chrysler (FCA) upravily podmínky své plánované fúze. Cílem změn je zachování vyšší hotovosti a větší snížení nákladů v době pokračující koronavirové krize. Oznámily to společnosti v dnešním prohlášení. Sloučená firma se bude jmenovat Stellantis a má být čtvrtým největším výrobcem aut na světě za společnostmi Volkswagen, Toyota a Renault-Nissan.
img

Pumpování peněz do ekonomiky má zelenou

14.09.2020 „Vzhledem k uvolněné měnové politice centrálních bank a rozhazovačné rozpočtové politice vlád je vhodné nakupovat aktiva, která si budou udržovat hodnotu. Naopak přestává dávat smysl vytvářet velké peněžní zůstatky, které v čase budou ztrácet kupní sílu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

17 investičních a finanční pojmů, které musí znát každý úspěšný investor

11.09.2020 Finanční páka, likvidita, kapitálový trh, cenné papíry, podílové fondy, volatilita. Ze začátku může být záplava termínů a pojmů pro nového investora ohromující. Začátky bývají náročné, a proto jsme připravili tento článek, který má pomoci začínajícím investorům lépe se orientovat v základních investičních a finančních pojmech, zkratkách a výrazech.
img

Čo bolo, čo bude... na finančných trhoch

07.09.2020 Akciové indexy zaznamenali behom posledného týždňa výrazný pokles, ktorý bol primárne ťahaný poklesom technologických akcií, ktoré boli výrazne nadhodnotené. Americký akciový index Nasdaq, ktorý je charakteristický technologickými spoločnosťami, zaznamenal z marcových miním nárast o viac ako 80%. Tento prudký nárast viedol k výraznému nadhodnoteniu amerických technologických spoločností.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Bloomberg: Jedné z nejbohatších ropných zemí dochází hotovost

04.09.2020 Když v roce 2016 tehdejší kuvajtský ministr financí Anas Sálih varoval, že nastal čas snížit výdaje a připravit se na život po ropě, setkal se s posměchem od obyvatel, kteří vyrůstali na zdánlivě nekonečném toku petrodolarů. O čtyři roky později ale jedna z nejbohatších zemí světa nemá dost peněz na pokrytí výdajů a prudký pokles cen energií vyvolává otázky ohledně dalšího fungování států v Perském zálivu, píše agentura Bloomberg.
img

Sedm mýtů spojených s důchodem aneb Proč neřešíme zajištění na stáří?

27.08.2020 Že je český penzijní systém dlouhodobě neudržitelný, je známý a často opakovaný fakt. Že stát se nepostará a bude jen hůř, slyšíme ze všech stran. Přesto však stále někteří před problémem zavírají oči a čekají, že se to „nějak vyřeší“. Často i proto, že místo faktů věříme nepodloženým mýtům.
img

Právě teď je ideální doba ke změně dodavatele elektřiny či plynu. Domácnosti mohou změnou ušetřit tisíce, a to i kvůli koronavirové krizi, která vytváří tlak na pokles cen

26.08.2020 Češi, kteří chtějí v příštím roce ušetřit až tisíce za energie, by právě teď měli zbystřit. V září totiž pro řadu z nich nastává ideální čas na změnu dodavatele elektřiny či zemního plynu.
img

Čo bolo, čo bude... na finančných trhoch

17.08.2020 Akciové indexy síce zaznamenali počas minulého týždňa nárast, no nálada na finančných trhoch sa do istej miery zhoršila, pretože klesajú šance na schválenie dodatočných fiškálnych stimulov v USA v objeme 1 bilióna dolárov v auguste. Ukazuje sa, že dodatočné stimuly, na ktoré investori netrpezlivo čakajú, môžu byť schválené až v septembri, čo vyvoláva nárast nervozity na trhoch. Táto skutočnosť taktiež viedla k nárastu reálnych úrokových sadzieb v USA a posilnenia amerického dolára, čo sa pretavilo do pomerne prudkého poklesu cien drahých kovov.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Objem peněz na finančním trhu loni stoupl na 6,9 bilionu Kč

04.08.2020 Celkový objem peněz umístěných na finančním trhu v Česku loni stoupl o 7,4 procenta na 6,9 bilionu korun. To představuje za posledních pět let nadprůměrné tempo růstu. Zhruba 68,5 procenta z toho tvoří vklady v bankách a záložnách, které loni stouply o 6,4 procenta na 4,7 bilionu korun. Nejvíce pak loni vzrostly finanční prostředky v investičních fondech, a to o 18,9 procenta na 746,2 miliardy korun. Vyplývá to ze Zprávy o vývoji finančního trhu v roce 2019, kterou zveřejnilo ministerstvo financí na internetu.
img

Státní rozpočet hospodaří nejhůře v historii

03.08.2020 „Vzhledem k blížícím se volbám jsme svědky nesčetného množství slibů, které budou zhoršovat hospodaření státního rozpočtu. Naopak snahu hledat úsporná opatření vykazuje jen minimum politiků. Odpovědného hospodaření se tak pravděpodobně v následujících letech nedočkáme,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Investice do zlata – nejlepší akcie těžařů zlata v roce 2020

24.07.2020 Akcie těžařů zlata jsou mezi investory velmi oblíbené. Zlatý trend dlouhodobě nedosahoval dobrých výsledků, ale od roku 2019 se situace změnila a býci přebrali kontrolu. Akcie těžařů zlata mohou nesmírně profitovat z nové zlaté rally. V následujícím článku se podíváme na vše, co potřebujete jako investor vědět o zlatě a představíme vám nejzajímavější zlaté akcie pro rok 2020.
img

Cena zlata vystoupala na devítileté maximum

22.07.2020 „Centrální banky pumpují do ekonomik peníze, aby zmírnily negativní důsledky pandemie koronaviru. Lidé na to reagují a ve zvýšené míře nakupují zlato. Pomocí vzácného kovu chtějí ochránit své úspory před znehodnocením,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Rozbřesk: Společný záchranný fond je přelomový, euro po právu sílí

22.07.2020 Nemožné se stává skutečností, dalo by se říct po maratonu jednání o záchranném fondu EU. Před rokem by vidina společného záchranného fondu, který dohromady s tradičním rozpočtovým rámcem bude přesahovat 15 % HDP eurozóny, budila úsměv na rtech. COVID vše změnil.
img

Chevron koupí ropnou firmu Noble Energy za pět miliard USD

20.07.2020 Americká ropná společnost Chevron se dohodla na koupi ropné a plynárenské společnosti Noble Energy Inc. za pět miliard USD (116 miliard Kč) formou výměny akcií. Je to první velká dohoda v ropném a plynárenském průmyslu od vypuknutí pandemie nemoci covid-19, která způsobila odvětví šok, upozornily agentury AP a Reuters.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Spotřeba ve Francii se už podle vlády téměř vrátila k normálu

13.07.2020 Spotřebitelské výdaje ve Francii se už téměř vrátily k normálu a peníze, které domácnosti ušetřily v období restriktivních opatření zavedených kvůli koronaviru, by mohly podpořit spotřebu ve zbytku roku. Uvedl to dnes francouzský ministr financí Bruno Le Maire.
C:\fakepath\tulipan.png

Tulipánová horečka roku 1637

10.07.2020 Jedním z nejvíce fascinujících aspektů lidského chování je naše tendence k pohlcení davem a následné ztrátě logického uvažování. Mnohokrát jsme tak nadšení, že náš smysl pro realitu a naše racionální myšlení je ohroženo. V tomto článku bude popsána jedna z prvních velkých bublin na finančním trhu - Tulipánová horečka. Historie se opakuje a lidská mentalita a uvažování se zdá být v čase neměnné. Čtěte tedy následující řádky pozorně a snažte se v nich hledat paralelu s dnešními bublinami na finančních trzích a najít poučení pro vaše obchodní seance.
img

Sněmovna dnes učinila bydlení dostupnější i mladým rodinám s dětmi. Zrušila nesmyslnou daň z nabytí nemovitostí, přičemž současně zachovala možnost odpočtu zaplacených úroků z hypoték

08.07.2020 Sněmovna schválila zrušení daně z nabytí nemovitostí. Proti původnímu vládnímu návrhu a přes nesouhlas ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) však zachovala možnost odpočtů zaplacených úroků z úvěrů na bydlení od základu daně z příjmů.
img

Češi kvůli koronaviru a obavě z budoucnosti navyšují své úspory nejvýrazněji za posledních šest let

30.06.2020 Šíření koronaviru a opatření pro boj s ním, stejně jako související obava z vývoje vlastní finanční situace, přiměla české domácnosti v letošním prvním čtvrtletí rapidně navýšit míru úspor. Míra úspor narostla o 1,8 procentního bodu, tedy nejvýrazněji za celé období od prvního čtvrtletí roku 2014. Za první čtyři měsíce letošního roku navýšily české domácnosti objem svých vkladů na depozitních účtech o takřka 55 miliard korun.
img

Živnostníci s příjmem do 800.000 budou moci platit paušální daň

29.06.2020  Živnostníci s ročním příjmem do 800.000 korun budou moci od 1. ledna příštího roku platit pouze jednu paušální daň. Na dnešním jednání to schválila vláda. Pro příští rok by měla činit 5740 korun měsíčně. Paušální daň by měla být složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Fungovat bude na dobrovolné bázi. Na svém twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 29.6.2020

29.06.2020 Ve Spojených státech stále narůstají významným tempem nové infekce covid-19. Guvernéři některých států přistupují k pomalejšímu uvolňování restriktivních opatření. Nicméně uvalování plošných karantén se nejeví jako pravděpodobný scénář. Vývoj nových infekcí způsobil mírnou korekci předchozího euforického vývoje na trzích . Přestože některé sektory, jako např. cestovní ruch, mohou být obavami z druhé vlny výrazně zasaženy, prudký propad širších indexů neočekáváme. Můžeme se dočkat volatilních reakcí na některá makrodata.
C:\fakepath\Robinhood.jpg

Jak Robinhood mění svět tradingu a jak se z toho poučit

22.06.2020 Pravidelně chodím na dlouhé procházky, během kterých poslouchám rozhovory z dílny světových deníků jako je Forbes a The Economist. V druhém zmíněném vyšel rozhovor s mladíkem, který na aplikaci Robinhood vložil veškeré své úspory a podařilo se mu je několikanásobně zhodnotit. Sám pro sebe jsem si říkal, že to nemůže dopadnout dobře.
img

Hospodářská krize přináší příležitosti. Do čeho se vyplatí investovat a kam uložit své finance?

18.06.2020 Ochlazení světového hospodářství prorokovali ekonomové již několik let. Všichni ale očekávali přirozené zpomalení růstu HDP, ke kterému dochází v pravidelných cyklech. Nikoho ani ve snu nenapadlo, že krize bude vyvolána celosvětovou pandemií koronaviru. Jak během krize ochránit své peníze? A v čem představuje hospodářská recese příležitost k investování?
img

Čtyři z deseti Čechů finančně krvácí už teď, nemají rezervu, a to přitom hrozí ještě druhá vlna pandemie. Kvůli dovolené se zbytečně zadlužují u lichváře

12.06.2020 Hned dvě pětiny Čechů nemají finanční rezervu pro nečekané situace podobné pandemii koronaviru. Jde především o lidi s nižším vzděláním a nižšími příjmy, často také o rodiče na rodičovské dovolené a nezaměstnané. Dvě třetiny lidí, kteří rezervu nemají, to ale do budoucna zvažují. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos. Polovina Čechů uvedla, že si finanční rezervu vytváří dlouhodobě. Týká se to hlavně lidí starších 66 let, dále lidí s vyšším vzděláním a vyššími příjmy. Více než desetina Čechů (11 procent) si rezervu začala dělat kvůli obavám spojeným s koronavirem.
img

Prodej zlata v Česku během pandemie stoupl o stovky procent

09.06.2020 Prodej zlata v Česku během pandemie stoupl o stovky procent. Extrémní poptávka po fyzickém zlatě a stříbře způsobila dočasný nedostatek zlata na trzích a stále trvající nedostatek stříbra, uvedli dnes hlavní tuzemští prodejci zlata pro ČTK. Přesná čísla neuvedli. V současné době se cena zlata na světových trzích pohybuje kolem 1720 dolarů za troyskou unci (v přepočtu 40.454 Kč), přičemž v polovině května ceny atakovaly sedmiletá maxima na úrovni 1765 USD za unci. Historické maximum zlata ze září 2011 činilo více než 1912 dolarů za troyskou unci.
img

3 nejlepší akcie big data a umělé inteligence v roce 2020

05.06.2020 Objem dat, které lidstvo generuje a zpracovává roste raketovým tempem. Globální objem dat se za pouhé 2 roky více než zdvojnásobil. Nové technologie v oblasti získávání, zpracování a vyhodnocování dat pomáhají společnostem ve všech průmyslových odvětvích získat větší ekonomické výhody z této obrovské záplavy informací.
img

Místo zvyšování mezd se bude propouštět

04.06.2020 „Zaměstnanci se začínají bát o práci a přestávají žádat zaměstnavatele o zvyšování mezd. Zaměstnavatelé zas přichází o zakázky a musí hledat úspory. V důsledku tohoto vývoje se sníží tempo růstu mezd. Mnohým zaměstnancům dokonce v důsledku vysoké inflace klesne reálná hodnota mezd,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Forex: ECB bude hlavní událostí dne a nemusí ani nic udělat

04.06.2020 Od ECB na dnešním zasedání žádný krok k další podpoře ekonomiky spíše nečekáme, ale důležitá budou slova a údaje z nové prognózy. Tempo růstu mezd v ČR za první čtvrtletí by mělo vykázat zpomalení.
img

Nejhorší státní rozpočet v historii České republiky

01.06.2020 „Zatímco soukromý sektor trpí kvůli negativním důsledkům pandemie koronaviru, veřejný sektor neprovádí žádná úsporná opatření. V důsledku tohoto vývoje se výrazně zhoršuje hospodaření státního rozpočtu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Dosáhly americké akcie vůči evropským svého maxima?

28.05.2020 V této zprávě z akciových trhů se zaměříme na fakt, že americké akcie mohou již brzy dosáhnout svého maxima vůči akciím evropským. A to zejména kvůli relativním celkovým výnosům, rozdílu ve zhodnocování i kvůli tomu, že evropské akcie mohou na rozdíl od těch amerických těžit z evropského náskoku v oblasti zdravotnictví a zelených technologií. Kromě toho je třeba zmínit i menší váhu technologického sektoru, která může být potenciálním katalyzátorem růstu evropských akcií v čase.
C:\fakepath\global economy.jpg

Globální ekonomika se podle expertů zotaví nejdříve v roce 2022

28.05.2020 Globální hrubý domácí produkt (HDP) se na úrovně z období před příchodem koronavirové krize nevrátí dříve než v roce 2022. Předpovídá to podle serveru CNBC nová zpráva analytické společnosti Economist Intelligence Unit (EIU). Varuje rovněž, že některé vyspělé země, například Itálie a Španělsko, by se mohly dostat na pokraj dluhové krize.
img

30 nejlepších filmů, seriálů a dokumentů s investiční tématikou

22.05.2020 Vzdělávání je klíčem k úspěchu na kapitálových trzích. Žádný investor se nikdy nedostane do stádia, kdy by se již nemohl naučit nic nového. Filmů z investičního prostředí existuje obrovské množství. Kinematografické umění je jednou z možností, jak si investoři mohou zábavnou metodou osvojit nové vědomosti z jiného než ryze akademického hlediska.
img

Co přinese zrušení daně z nabytí nemovitosti? Kdo si pospíší, vydělá na tom dvakrát

20.05.2020 Současná složitá situace, která se v řadě zemí nyní mění ve více ekonomických problémů než zdravotních, přinesla také u nás nejedno podpůrné opatření. K přerušení EET, zrušení Účtenkovky a podobně se trochu nečekaně rychle dostalo i na zrušení jedné z velmi diskutabilních až sporných daní – daně z nabytí nemovitých věcí. Co může tato změna v praxi přinést v oblasti financování bydlení nebo investic do nemovitostí?
img

Pandemie v Češích překvapivě povzbudila zájem o hypotéky, během měsíců nouzového stavu si napůjčovali o 25 procent více než loni. Hypotéky letos ještě dále zlevní

20.05.2020 Je to poměrně nečekaný výsledek, leč počet i objem nově poskytnutých hypoték byl letos v měsících březnu a dubnu vyšší než loni ve stejnou dobu roku. A to navzdory tomu, že od 12. března platil v ČR nouzový stav z důvodu boje s nákazou koronaviru.
img

Porovnání forem spoření: Jak můžete zhodnotit své peníze?

20.05.2020 Rádi byste ze svých výnosů získali více a našetřili si třeba na nové auto, vybavení bytu či na vysněnou dovolenou? Pak své peníze nenechávejte ležet ladem na běžném účtu a vyberte si vhodnou formu spoření. Připravili jsme přehled možností, díky kterým finance efektivně zhodnotíte.
img

Přechodem na euro či úplný bezhotovostní styk můžeme citelně zchudnout. Nepodléhejme mýtům koronakrize

18.05.2020 Koronavirus sice zabíjí, ale také resuscituje. Související ekonomická krize totiž oživuje hned dva mýty týkající se platebního styku. Podle prvního z nich by nám bylo lépe s eurem, neboť koruna přece kvůli koronakrizi tolik oslabila. Druhý z mýtů spočívá zase v tvrzení, že koronavirus definitivně pečetí překonanost hotovosti a měl by uspíšit přechod k plně bezhotovostnímu styku.
img

Ve vysloužilém elektru se skrývá množství drahocenných druhotných surovin. Mohou pomoci zachránit ekonomiku oslabenou koronavirem

18.05.2020 Kvůli pandemii COVID-19 může světová ekonomika dle odhadů přijít o biliony amerických dolarů – rané předpovědi hovoří asi o 4 bilionech USD. Pošramoceným ekonomikám může v budoucnu významně pomoci uplatnění principů cirkulární ekonomiky, zejména pak využití takzvaného urban miningu, tedy využívání odpadů jako zdroje druhotných surovin. Jen extrakce vzácných kovů ze starého elektra může přinést desítky miliard ročně, nemluvě o pozitivních ekologických vlivech. Skvělým příkladem recyklačního projektu jsou například medaile pro olympijské hry v Tokiu, které byly kompletně vyrobeny z kovů získaných z elektroodpadu.
img

O2 CR: Kvartální výsledky nad odhady, silný fundament

15.05.2020 Dnešní výsledky operátora O2 CR za první kvartál tohoto roku jsou mírně lepší než očekávání trhu. Zvýšila se ziskovost, když při růstu tržeb drží společnost striktní nákladovou disciplínu. Restriktivní opatření plynoucí z nákazy covid-19 zasáhly zejména prodeje hardwaru a roaming.
img

COVID-19 může dlouhodobě změnit to, jak lidé pracují, nakupují a cestují

14.05.2020 Sociální a ekonomické dopady koronaviru byly okamžitě vidět po celém světě. Může však nějakou dobu trvat, než se projeví problémy mimo ekonomiku a podnikání – to zjistíme, teprve až COVID-19 přestane plnit novinové titulky.
img

Zajistit se na stáří nebo spoléhat na stát?

07.05.2020 Určitě jste během posledních let zaznamenali vášnivé diskuze týkající se starobního důchodu. Říkáte si, že do penze máte ještě daleko, a stále vás toto téma úspěšně míjí? Nemělo by! Pokud nedisponujete značnými aktivy, které vám pojistí stáří, nebo nejste připraveni rapidně změnit životní styl, měli byste znejistit.
img

Hypotéky v Česku rekordně zlevní, u nemovitostí zlevnění nečekejme

01.05.2020 To, že hypotéky budou v ČR rekordně levné, už je „ložené“. Kdo pochybuje, zřejmě nesleduje, co v posledních týdnech činí světově významné centrální banky v čele s tou americkou.
img

Co přinese další halving bitcoinu

01.05.2020 Hodleři vyčkávají, co z dlouhodobého hlediska přinese halving. Mnozí spekulují a přemýšlí, zda se objeví nová třída bitcoinových milionářů.
img

Tři důvody, proč je dobře, že vláda právě teď zrušila daň z nabytí nemovitosti

30.04.2020 V rámci jednání Národní ekonomické rady vlády jsme s vládními představiteli diskutovali kromě jiného také práv zrušení daně z nabytí nemovitostí. Ministerstvo financí zrušení sice jednoznačně podporovalo, avšak proti se stavěli zejména sociální demokraté. Upozorňovali na výpadek třinácti miliard korun, který zrušení daně ve veřejných rozpočtech způsobí. Dnes vláda zrušení daně schválila.
img

Tlak na energetické úspory urychlí investice do technologií pro domácnosti

30.04.2020 Chytré žaluzie, inteligentní větrání, topení a spotřebiče, a to vše ovládáno z jedné aplikace v mobilu je nejen hračka pro dospělé, ale jak ukázal průzkum i nástroj pro dosažení úspor v rodinných domech a postupně i v celém rezidenčním sektoru. Aktuální krize tlak na úsporu dále zvýší. Pro mírně nadpoloviční většinu obyvatel Česka je sice investice do chytré domácnosti dnes finančně nedostupná, avšak 44 % domácností naopak takovou investici zvažuje. Hlavní motivací úspory energie. Vyplývá to z rozsáhlého průzkumu veřejného mínění, který v únoru realizovala v rámci své působnosti v oblasti digitální transformace společnost ABB spolu s výzkumnou agenturou Ipsos. Průzkum má návaznost na lednové zpřísnění požadavků na energetickou náročnost budov (evropská směrnice EPBD II). Tyto požadavky řeší inteligentní elektroinstalace chytré domácnosti.
img

Stres na peněžním trhu zdůvodňuje další kroky ECB

30.04.2020 Náklady na financování peněžních trhů v eurozóně zůstávají na znepokojivě vysoké úrovni i po bezprecedentních krocích ECB, což naznačuje, že centrální banka bude možná muset udělat více, aby zajistila plynulé poskytování krátkodobých úvěrů do ekonomiky.
img

Ostravská huť Liberty šetří. Odstavila vysokou pec.

30.04.2020 Ostravská huť Liberty ve snaze ušetřit odstavila jednu vysokou pec. Mezi odboráři a vedením společnosti Liberty Ostrava probíhaly velké spory. Jednalo se o tom, zda má firma kvůli úsporám odstavit vysokou pec.
img

Tři důvody, proč právě teď zrušit daň z nabytí nemovitosti

29.04.2020 V rámci jednání Národní ekonomické rady vlády diskutujeme s vládními představiteli kromě jiného také zrušení daně z nabytí nemovitostí. Realitní trh žije představou, že zrušení této daně je už v podstatě „hotovou věcí“. Zájemci o nemovitost nyní mnohdy vyčkávají, kdy se tato představa změní ve skutečnost a oni budou moci ušetřit.
img

Zrušení daně z nabytí: pomoc nebo danajský dar?

28.04.2020 Ministerstvo financí navrhuje zrušit dan z nabytí nemovitostí a rozpočtový výpadek pokrýt tím, že se zruší daňové odpočty úroků u hypotečních úvěr. Ignorujíc to, že taková izolovaná snaha MF ČR o „vypárování“ rozpočtových ztrát (cca 13-14 mld.) působí zvláštně v situaci, kdy v posledních dvou letech narostly výdaje o 240 mld. a kdy MF ČR ani tváří v tvář bezprecedentnímu propadu ekonomiky nechce třeba pozastavit růst platů ve veřejném sektoru, horší však je, že pro kupující nemusí být taková změna nyní ani výhodná.
img

Rozbřesk: S&P nakonec rating Itálii nesnížila a italské dluhopisy i euro si ulevily

27.04.2020 Itálie si může oddechnout, agentura S&P podobě jako Moody's rozhodla ponechat Itálii její investiční rating (BBB). Italské dluhopisy přitom byly v uplynulém týdnu pod tlakem kvůli neschopnosti evropských lídrů eurozóny dohodnout se na společném financování záchranných prací a právě kvůli strachu ze snížení ratingu. Mezi hlavními důvody, proč Itálii nadále věřit, S&P uvedla domácí úspory a nízkou míru soukromého zadlužení. To by však samo o sobě určitě nestačilo ve chvíli, kdy se čeká masivní nárůst veřejného zadlužení - v případě Itálie může jít bez problémů o rychlý nárůst veřejného dluhu o více než 20 % HDP. Hlavní důvod, proč tedy S&P Itálii věří, je jiný - je to důvěra v to, že ECB bude hrát v případě Itálie roli věřitele poslední instance a jednoduše ji v těžkých chvílích na trzích pomůže (i to je v důvodech explicitně zmíněno).
img

Konsekvence propadů způsobených COVID-19 krizí nepochybně rozdrobí koncept globalizace

21.04.2020 První čtyři měsíce letošního roku přinesly desetiletí nevídané události. Zasažení finančních trhů novým typem koronaviru v okamžiku, kdy se částečně zotavily z hrozby globální obchodní války, vyvolané diskrepancí platební bilance USA.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Odhady škod a naděje na návrat ekonomiky zpět

20.04.2020 Makroekonomická data sice pořád budou hrát druhé housle, ale i ta poskytnou zajímavé vodítko o rozsahu škod v ekonomice. Většina makročísel bude nyní směřovat dolů. PMI indexy klesnou pod úroveň krize 2008-2009. Můžeme se ale pomalu připravovat na brzký obrat těch předstihových indikátorů, které vidí do blízké budoucnosti. Zprávy o šíření pandemie jsou stále v centru pozornosti, ale klíčové je nyní chování tvůrců hospodářských politik. Čtvrteční jednání Evropské rady tak budou finanční trhy bedlivě sledovat.
img

Případ Foxtrade: majitel vybral od lidí úspory ve výši jedné miliardy, pak zmizel

16.04.2020 Majitel a jednatel pražské společnosti Foxtrade Invest Luboš Pánek vybíral v posledních třech letech ve velkém od lidí úspory a sliboval, že jim je výhodně zhodnotí. Letos v březnu ale zmizel a od té doby se klienti ke vkladům nedostali. Celkem bylo investorů přes čtyři stovky a podle jejich odhadů mohli Pánkovi svěřit více než miliardu korun. O případ se podle zjištění HN zajímá už i policie.
C:\fakepath\gruzinska.jpg

Gruzínská měna po vypuknutí nepokojů spadla na historické minimum

26.06.2019 Kurz gruzínské měny lari rekordně oslabil. Dolar nyní stojí 2,83 lari, což je maximum za celou historii existence gruzínské měny od rozpadu Sovětského svazu. Příčina spočívá v politické krizi a zákazu leteckého spojení s Ruskem, napsal dnes ruský internetový list Gazeta.ru.
img

Prečo Bitcoin nezanikne

30.04.2018 Bitcoin tu, Bitcoin tam, kde všade o ňom budem ešte čítať? Všade. Bitcoin je fenomén 21. storočia a nikam len tak nepôjde. Je to najžhavejší topic v burzovom svete za posledné dekády a ešte sa len začína dostávať do povedomia ľudí.
img

Investování pro začátečníky

03.05.2017 V důsledku nízkých úrokových sazeb, zvolení nového prezidenta USA, voleb v Evropě a napětí v zahraničí, již několik týdnů přebírá zpravodajství kontrolu nad pohyby na trzích po celém světě. "Každá politická akce vyvolá reakci na trzích."
australie 14122014.png

Australská ekonomika zrychlila růst

03.06.2015 Australská ekonomika zrychlila v prvním čtvrtletí mezičtvrtletní tempo růstu na 0,9 procenta z úrovně 0,5 procenta v předešlém kvartále. Zaznamenala tak nejsilnější expanzi za poslední rok a svým výkonem překonala většinu vyspělého světa. Její meziroční tempo růstu se ale dál zpomalilo a bylo nejslabší za více než rok. Plyne to z dnešních údajů australského statistického úřadu.
kuba 22102013-2.png

Kuba začala odstraňovat systém dvojí měny

22.10.2013 Kuba schválila plán postupného odstraňování duálního monetárního systému. Jde o součást reforem, které mají zlepšit výkonnost kubánské ekonomiky, uvádí se podle agentury Reuters ve vládním sdělení, které dnes přinesla oficiální média.
recko demonstrace.jpg

Míra nezaměstnanosti v Řecku téměř 27 %

11.07.2013 Míra nezaměstnanosti v Řecku v dubnu stoupla na 26,9 procenta z březnových 26,8 procenta. Dostala se tak na nejvyšší úroveň od roku 2006, kdy začali statistici tyto údaje zveřejňovat. Oznámil to dnes řecký statistický úřad ELSTAT. Nepříznivý vývoj na trhu práce odráží vleklou hospodářskou recesi, ke které přispívají úsporná opatření vlády, píše agentura Reuters.
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Investiční zlato | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Equity | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Koruna | BIS | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Monetární politika | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Síla měn | Hyperinflace | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | GBP/NZD | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Měnový trh | Obchodování na burze | Investujeme | Spready | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Burza | Burza cenných papírů | CFD | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Derivát | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Exekuce | FOMC | Fed | Finanční deriváty | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Floor | Fondy peněžního trhu | Futures | Fúze | HFT | High | IFO index | IPO | ISIN | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Koš | Kupón | Kurz | LIBOR | Likvidita | Long | Low | MMF | Makléř | Margin | Margin call | Risk | Marže | Mezibankovní | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYSE | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Fondy kvalifikovaných investorů | P/E | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Podílový fond | Poplatek | Portfolio | Pozice | Provize | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | Rally | Rating | Resistence | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Splatnost | Spot | Spread | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warranty | Warren Buffett | Maturity | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úroková míra | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | RMB | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | Čínské akcie | Investoři | Fond | Ekonomie | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Hospodářská krize | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Britská měna | Gordon Gekko | Sázka | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Stres | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Bohatství | Hospodářský cyklus | Euronext | Burzovní makléř | Golden Gate | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Stoxx 600 | Over-The-Counter | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | High frequency trading | Makro | Výrobní náklady | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Facebook | LYNX | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Komoditní spready | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Dukascopy | Penzijní fondy | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Přenos | Vnitřní hodnota | Volatilní | Burzovní obchodování | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Microsoft | Akcie online | Aktuální cena ropy | Aktuální cena zlata | Analýzy | Banka | Běžný účet | BH Securities | Brent | Broker Consulting | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena drahých kovů | Cena stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Degiro | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Elektronické obchodování | ETF fondy | Eura | EURIBOR | Exchange | Finanční derivát | Finanční nástroje | Finanční plánování | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | Fyzické zlato | Graf | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Inside | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do komodit | Investice do nemovitostí | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční portfolio | Investiční záměr | Zlaťáky | Investing | Investování do akcií | Investování pro začátečníky | Investovat do zlata | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Jak zbohatnout | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní trh | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Kurz bitcoinu | Kurz EUR | Kurz ropy | Libra | Libra šterlinků | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Míra inflace | Nákup akcií | Nemovitosti | Online broker | Oslabování koruny | Paládium | Portfolia | Prodej akcií | Prodej zlata | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řízení rizika | Sázky | Signály | Société Générale | Spořící účet | Spořící účty | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Termínované vklady | Trh | Trh s akciemi | Tržní hodnota | Twitter | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vývoj akcií | Vývoj cen akcií | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Webinář | Webináře | WTI | Země eurozóny | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Finanční nástroj | CNBC | ZEW | EIA | Benzín | Buffett | Put | Báze | Buy | Buyout | Čistý dluh | Diskont | EBITDA | EBITDA marže | Hold | Christine Lagarde | Měď | Ministerstvo financí | Redukce | ROCE | Itálie | Spojené státy | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Směrodatná odchylka | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | eBook | Forex Pro | Komise | Federální rezervní systém | Mezibankovní sazby | Volby | Fundamentální data | Rozhovor | Úspěšný obchodník | Úspěšný investor | Cukr | Vzdělání | Burze | Dividendové akcie | Investment | Traders | Zlatý standard | Aramco | Unicredit | Intesa Sanpaolo | CNN | Microsoft | Oxford Economics | UniCredit Bank | Home Credit | Institut Ifo | Investing.com | NATO | Barrick Gold | Sója | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Short squeeze | Kurz EUR/USD | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Živnostník | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Wolfgang Schäuble | Automobilový průmysl | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Creditas | Evropské banky | Měkké komodity | Fundamentální ukazatele | Yahoo Finance | Precedens | Energie | Severomořská ropa | Earnings | Podnikatelé | Obchodník na forexu | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Příprava | Přehled | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Bankovnictví | Finanční poradenství | Futures kontrakty | Swapy | Ekonomická aktivita | Golden Gate CZ | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | Forbes | Americké firmy | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Aktuální vývoj | Investice do technologií | Economist | Ekonomické dopady | Britská centrální banka | Investiční bankéř | Realitní trh | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Intervence centrálních bank | Styl obchodování | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Nervozita | Alibaba | Propad | Kryptoměny | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | TradingView | Citi | S&P | Agentura S&P | Marže společností | Vývoj na akciových trzích | Ztráty | Nákupní doporučení | Oslabení dolaru | Evropský trh | Nejistota | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | FTSE 100 | Šéf společnosti | Digitální měny | Blockchain | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Odhodlání | Kryptoměna | IOBE | Ekonomický institut | Kapitalizace | Výhled | NYSE Euronext | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Nakupovat akcie | Držení akcií | Britská vláda | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Americký trh práce | Predikce | Záchranný fond | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Nadměrné obchodování | Krize | Investiční rozhodnutí | Opatření na podporu ekonomiky | FCA | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Očekávání analytiků | TRY | Indická rupie | Institucionální investoři | Příjmy | Čistý příjem | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Návratnost investice | Kapitálové strategie | Alphabet | ČTK | Monopoly | Economist Intelligence Unit (EIU) | Aktuální cena | Zvýšení volatility | Indická rupie (INR) | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Hlavní ekonom | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | Ekonomická nálada v eurozóně | Devizy | Morningstar | Akcie firem | Purple Trading | Makléřské firmy | Alokace aktiv | Zahraniční forex | Daňové změny | Investopedia | Cena palladia | BHS | René Remšík | Breakout Trader | World Gold Council | Zlato.cz | LBMA Gold | LBMA | Nákupy zlata | Anadarko Petroleum | Spekulativní investice | Palladium | Digitální zlato | Obchodování s bitcoinem | LYNX Trading | ETC | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Binance | NEST | Štěpán Hájek | Robinhood | Jak fungují akcie | Chuť investovat | Altcoiny | Vzácné kovy | Conseq Investment Management | Kobalt | Investování s LYNX | Cena bitcoinu | Airbnb | Začít investovat | Saxo | Obchodní války | FinTech | Asociace pro kapitálový trh ČR | Konzervativní investice | Krypto | Virtuální měny | Slabší koruna | Podniky | Evropské akciové trhy | Graf vývoje | Technologické akcie | FAANG | Akcie společnosti | Objem obchodování | Forint | Pokles ceny | Nákup zlata | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Fond kvalifikovaných investorů | TradeCentrum | Obchodování akcií | Czech Fund | Nové peníze | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Použití finanční páky | FKI | Stavební spoření | Ruská centrální banka | Brexitová dohoda | Roční výnos | Posilování eura | Sázka na nejistotu | The Big Short | Steve Carell | Obchodování se CFD | Daňové reformy | EK | Evropská komise | Pohyby na trzích | Index spotřebitelské důvěry | Denní objem obchodů | Jednotná měna | Veřejný dluh | Inflační vývoj | Společnost Apple | Majetek | Nemovitostní trh | Obchodovat s akciemi | Vysoké zisky | Velké riziko | Pozornost trhu | Palladiové akcie | Zvýšení sazeb | Nejvýznamnější burza | Michal Uma | Zájem investorů | IPO Airbnb | IPO Instacart | Finanční produkty | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Inflační očekávání | Primární veřejná nabídka | Michal Brožka | Ceny pohonných hmot | Vyšší mzdy | Sharpe ratio | Globální HDP | Economist Intelligence Unit | Začít obchodovat | Nabídka akcií | Americké společnosti | Lari | Gruzínská měna | Kurz gruzínské měny | Národní banka Gruzie | Blockchainové akcie | Banky na Wall Street | Akcie a ETF | Ropné akcie | Zhodnocení finančních prostředků | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Maržové obchodování | Maržový účet | Vývoj na trzích | Pokles cen | Akcie automobilky | Americké futures | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Tomáš Pfeiler | Prodej na krátko | Nové akcie | Oživení ekonomiky | AMZN | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Růst mezd | Prosus | Deficit rozpočtu | Hospodářská recese | Saudi Aramco | Denní graf | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Britské domácnosti | Finanční situace | UCITS | Snížení daní | Asociace pro kapitálový trh | Kurzarbeit | ESG | GOOGL | Akcie Splunk | Akcie Skyworks Solutions | Internet of Things | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Obchodování zlata | Jak se stát lepším investorem | Nízká nezaměstnanost | Sjednocení měny | Zlaté ETF | Vývoz ropy | Akcií těžařů | Akcie Barrick Gold | Hypotéky v Česku | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Sestavování portfolia | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | Obchodujte | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Hospodářské krize | Mnoho ziskových obchodů | McKinsey | Huawei | Michal Cibulka | Digitalizace | Střadatelé | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Obchodní model | Jana Brodani | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | Prohloubení schodku | Jednání o brexitu | Peter Garnry | Káva | Ropná firma | Michal Dvořák | Politická situace | Ceny benzínu | IOT | Ropné firmy | Trinity | Objem | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Muhammad bin Salmán | Státní investiční fond | RPSN | Trh práce | Zelená politika | Myšlenka | Standardní odchylka | Analýza dat | Vyšší volatilita | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Tadawul | Vyšší riziko | Firma | Ekonomiky eurozóny | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | BAT | Martin Krištoff | CFDWorld | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Borsa Italiana | Studie | Datový kalendář | Vysoké riziko | Počet obchodů | Bilance | Důchodový systém | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | PSA | Rozvoj umělé inteligence | Obchodování akcií u LYNX | Statistici | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Citadel | Nízké úrokové sazby | Den díkůvzdání | Úrok | Implikované volatility | Miliardy | All Time High | Vyhlídky | Výměny akcií | Billions | 5G | Finanční rezervy | Globální trh | Wall Street Warriors | Vzestup peněz | Vlk z Wall Street | Záměna | Trading Places | Enron: The Smartest Guys in the Room | Quants: The Alchemists Of Wall Street | Outsider | Team Spirit | | Život Warrena Buffetta | Becoming Warren Buffett | Konkurenti | Glengarry Glen Ross | The Wall Street Code | Banking On Bitcoin | Den před krizí | Betting on Zero | Boiler Room | Rogue Trader | Velká krize | Too Big to Fail | Wall Street: Peníze nikdy nespí | Peníze nikdy nespí | Money Never Sleeps | Barbaři za branou | Barbarians at the Gate | Floored | Chasing Madoff | Quicksilver | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | EET | Hospodaření státu | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | ADP | PLN | Na burze | Drahý kov | Neinvestovat | Gabriel Štefaňák | Propouštění | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Rozvoj | Vlastní nemovitost | Lukáš Lipovský | Sociální sítě | Problémy | Ekonomická recese | Prognózy | Nejistoty | Obchodujte přes LYNX | Diverzifikace ekonomiky | Soukromý sektor | Schůzka FOMC | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Newmont Mining | Americká ropná společnost | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | UTC | Federální obchodní komise | Goldcorp | Ústavní soud | Míra | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Přerušení výroby | Hypotéky | Hypoteční trh | Důchod | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Trumpova administrativa | Automobil | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Nákupy centrálních bank | Dot-com | Bydlení | Uber | Ipsos | Ztráta | Vlastní prostředky | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Hlavní akciové indexy | Roční růst | Miliardy korun | Demokratické strany | Shortování akcií | Halving | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Stabilní společnosti | Hospodaření | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Netflix | Inovace | Stoupající trend | Washington | O2 | Letecké společnosti | Miliardy eur | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Experti | Výsledky hospodaření | INR | Horší časy | Poradenství | Podnik | Proinflační | Vyšší inflace | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | SAP | Technologická společnost | Velikost ztráty | Spotřebitel | Vyplácení dividend | Oživení globální ekonomiky | Krach | Komunikace | HN | Účastnické fondy | Francouzská vláda | Trump | Prezident | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Lepší zítřky | Google | Nákaza koronavirem | Internetové monopoly | Trhy | WHO | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Slabé měny | Vir | Jüan | Pokles | Situace | České měny | Penzijní systém | Pravidelné investice | Důchody | Počet zákazníků | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Jednatel | Freedom Financial Services | Očekávané události | Aktuální technická analýza | Vstupy | Lehká ropa WTI | Japonský jen (JPY) | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Investovať do kryptomien | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | BABA | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Dopady koronaviru | FCF | BP | Adidas | Americká společnost | Institut IOBE | SEC | Francouzský statistický úřad | Rozhodování | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Medvědi | Prodávající | Spuštění bitcoinů | Lednová inflace | COVID-19 | Kukuřice | Nemovitý majetek | Ekonomické dopady koronaviru | Prudký propad | Největší ztráty | Fungování finančních trhů | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Sestupný trend | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Olympijské hry v Tokiu | Šok | Mzda | České mzdy | Nakoupit zlato | Guru | Vládní opatření | Mladší investoři | Předpokládané ztráty | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | Příležitost k nákupu | WP | Sazby hypoték | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Nouzový stav | Bankovky | Profitovat | Tencent | Opatření vlády | Další vývoj | Restriktivní opatření | Stimuly | Italské dluhopisy | Evropské země | Brusel | Pokles HDP | Největší pády | Fiskální politiky | Míra nejistoty | Třída aktiv | Oznámení firmy | Šíření viru | Stimul | Nákupy aktiv | Spotřebitelé | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Historie se opakuje | Historie | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Volatilita akciových trhů | Prudký pokles cen | Pokles cen komodit | Investiční svět | Další pokles | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Akcie Ahold Delhaize | Salmán | MF | Ošetřovné | Kongres | Škoda | Index ISM | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Páka | Fundament | Stop-Lossy | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Spoření | Tým Admiral Markets | Peněžní zásoby | Propad indexu | Další růst | Růst | Olympijské hry | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Repo sazby | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | The Economist | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Viry | Výhody obchodování | Živobytí | Šíření nákazy | Nejlepší palladiové akcie | Fiat Chrysler | Krizový fond | Riziko inflace | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Solidní růst | Války | Schodek | Poradce | Organizace | LTV | Umělá inteligence | Internet věcí | Závislost | Sláva | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Údaje | Dlužník | DPH | Mexiko | Omyl | Úročení vkladů | Oživení v Číně | Novela zákona | Spotřebitelské úvěry | Opatření proti šíření koronaviru | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Big Short | Ministři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Životní styl | CIA | Tajné služby | Výpadky | Novela zákona o dluhopisech | Více peněz | Rozpočet EU | EIU | Kde investovat | Jiří Makovský | Foxtrade Invest | Foxtrade | Případ Foxtrade | Luboš Pánek | Majitel | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | Postupné otevírání ekonomiky | AMC | Statistiky | Uzavření továren | Malé podniky | Odhady škod | Návrat ekonomiky zpět | Colorado | USD za barel | Purple Trading Štěpán Hájek | Propad ceny | Americké produkce | Největší ekonomika eurozóny | Chesapeake Energy | Finanční pomoc | Reddit | Debata | Tweety | Surové ropy | Investiční tituly | Břidlicové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Joe Biden | Dluh Itálie | Zrušení daně z nabytí | Odhad vývoje HDP | Cenový pokles | Úřad INSEE | Cestování | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | Ryanair | Volvo | Liberty Ostrava | Ostravská huť Liberty | Ostravská huť | Huť Liberty | Náklady na financování peněžních trhů | Náklady na financování | Financování peněžních trhů | Co může ECB udělat? | Energetické úspory | Shell | Halving bitcoinu | Halving roku 2020 | Halving roku | ATH | Zaměstnanci | Fondy obchodované na burze | Růst výnosů | Federal Reserve | Soudní dvůr | Soud | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Zajistit se na stáří | Spořit na důchod | Richard Siuda | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Oživení hospodářství | Dosáhnout zisku | Australská ekonomika | Zadlužení | Bezpečnost | Ekonomické výhody | Američtí regulátoři | Akcie a dluhopisy | O2 CR | Evropský datový kalendář | Dluhy | Podezřelé transakce | Členské země | Analýza makroindikátorů | RBI | Hrozba COVID-19 | Propad daňových příjmů | JD.com | Dopad na cenu akcií | Dopad na cenu | Dopad na předpovědi | Hlavní trendy | Silný fundament | Dopad covid-19 | Dnešní výsledky | Levné peníze | Vakcína | Sektor služeb | Digitální revoluce | Recyklované kovy | Recyklace | Upcyklace | Trash Made | Zdenka Kladníčková | Manažerka projektu | Manažerka | Fiskální stimul | Marek Brávník | Porovnání forem spoření | Státní podpora | Zhodnotit své peníze | Rizikové investování | Zájem o hypotéky | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Přerušení EET | Zrušení Účtenkovky | Václav Šimek | Koronavirová pandemie | Kupci | Renault | Splunk | The Ascent of Money | Inside Job | The Wolf of Wall Street | Enron | Quants | America Psycho | The Corporation | The China Hustle | Komunistická strana | Umělé inteligence | Investovat peníze | Ekonomické zotavení | Ekonomický institut Ifo | Technologické centrum | Pronájem nemovitosti | JDE | Nezkušení investoři | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Unie | ČR | Jihoevropské státy | Salesforce | Koronavirové pandemie | Nissan | Francouzská automobilka | Zadlužení firem | Uzavírání pozic | Výrobní PMI | Reálná ekonomika | Pozitivní sentiment | Prodej podílů | Špatné zprávy | Gambling | Globální nálada | Dobrá globální nálada | Sentiment na finančním trhu | Waymo | Zvyšování mezd | Kvalitní akcie | Bitcoinové a blockchainové akcie | Francouzský ministr | Býčí trend | Big data | Alteryx | Cloudera | Domo | Elastic | MongoDB | New Relic | Oracle | Progress Software | Talend | Akcie big data | Tchaj-wan | Prodej zlata v Česku | Poptávka po zlatě | David Marášek | Nevada | Spořit na spořicím účtu | Jak investovat v době krize | Banky.cz | Výplata | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Covid | Druhá vlna pandemie | Internetové bubliny | Technologické firmy | Infekce Covid | Changpeng Zhao | Vzestup Robinhoodu | Snížení nákladů | Druhá vlna | Ministryně hospodářství | Živnostníci | Paušální daň | Objem aktiv | Akcie Coca-Cola | Situace na trhu práce | MAM | Ant | Sony | Tulipánová horečka | Tulipánová mánie | Carolus Clusius | Tulipány | Pěstovat tulipány | Tulipánoví brokeři | Semper Augustus | Tulipánové cibule | Tulipánová aktiva | Kolaps na tulipánovém trhu | Nizozemská vláda | Životní úspory | Fundamentální pozadí | Tolerance rizika | Riskování | Rychlé zbohatnutí | Zbohatnutí | Zdroj příjmů | Spotřeba ve Francii | Spotřebitelské výdaje ve Francii | Francouzský statistický úřad INSEE | Úspěchy | Ocenění | Šance | Stellantis | Opel | Peugeot | Citroën | DS | Chrysler | Jeep | Dodge | Maserati | Alfa Romeo | Ram | Růst tržeb | Investice do robotiky | Ceny | Praha | Kolaps | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Američtí politici | Celkové daňové příjmy | Noble Energy | Společnost Chevron | Reálná hodnota | Market cap | Akcie těžařů | Wheaton Precious Metals | Silvercorp Metals | Nálada v eurozóně | Akcie Newmont Goldcorp (NEM) | Newmont Goldcorp (NEM) | Newmont Goldcorp | Barrick Gold (ABX) | Akcie Wesdome Gold Mines | Wesdome Gold Mines (WDO) | Wesdome Gold Mines | Akcie Corvus Gold | Corvus Gold (KOR) | Exor | HDP za Q2 | Zlatá horečka | Insolvence | Vepřové maso | Franco Nevada | Čínská společnost | Rekordní deficit | Objem peněz na finančním trhu | Ant Group | Situace na americkém trhu práce | Produkce v průmyslu | Turecký prezident | Analytik XTB | Zhodnocení prostředků | Počet akcií | Turecká lira (TRY) | Jihoafrický rand (ZAR) | Globální pandemie | Zajištění na stáří | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Analýza ceny | Výrobní sektor | Průměrné mzdy | SPAC | Anas Sálih | Kuvajtský ministr financí | Země v Perském zálivu | Brexitové dohody | Míra nezaměstnanosti v Řecku | Konvertibilní peso | Kuba | Peso | Dvojí peso | Derivatový trh | Foreing Exchange | Mezinárodní měnový trh | Rentabilita | Price-to-Earnings | P/E poměr | Inspirace | Zdanění | Pumpování peněz do ekonomiky | Pumpování peněz | FCA a PSA | Automobilky FCA a PSA | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | Výkon ekonomiky | Politici | Vývoj ceny akcie | Diverzifikovat | Hospodářství východní Asie | Východní Asie | Allianz Global Wealth | Allianz Global Wealth Report 2020 | Allianz Global Wealth Report | Grubhub | Biden | Pracovní místa | Ranní okénko | John McAfee | McAfee | Poptávka po akciích | AEX | Naspers | Bezpečného útočiště | Kompenzační programy | Akciové portfolio | Akcie Sony | Obchodníkem na forexu | Investovat do vzdělání | Investiční projekt | Umění obchodování | Přijmout rizika | Množství peněz | Nástup druhé vlny koronaviru | Newmont | Epidemické situace | Investice do solární energie | Solární energie | Akcie First Solar | FSLR | First Solar | Bed Bath & Beyond | BBBY | Vlny koronaviru | Pravidelný příjem | UMA | Odklad splátek | Miroslav Zborovský | Ombudsman klientů | Pinduoduo | Snižování daní | Praktické tipy | Spotřebitelská poptávka | Proražení | Daňový balíček | Dluhopis Republiky | Úřad pro kontrolu finančních trhů | NAO | Používání hotovosti | Investice do vody | GME | GameStop | Akcie Airbnb | ABNB | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Očkování | Mutace viru | Chyby při investování | Carnival | Výhled na rok | Online prostředí | Růst ceny | DOT | Aktuální technická analýza ceny zlata | Analýza ceny zlata | Technická analýza ceny zlata | Akcie Newmont Goldcorp | Silné oživení | Akcie Prosus | JD | Evropské centrální banky | Makroekonomická analýza | Analýza Oxford Economics | Akcie automobilky Stellantis | Akcie společnosti Stellantis | Carlos Tavares | Monica Bosiová | Vhodné akcie | AMC Entertainment | Akcie Gamestop | KFC | WallStreetBets | BlackBerry | Akcie GME | Melvin | Citron Research | Melvin Capitals | GameStop (GME) | Co je Reddit | AMC Entertainment (AMC) | BlackBerry (BB) | Reddit skupina | Reddit WallStreetBets | Nárůst ceny akcií | Nárůst ceny | Ceny akcií Tesla | Manipulace s cenami | Regulační úřad pro cenné papíry | Sociální média | Short Interest | Melvin Capital | Fond Melvin Capitals | Short Interest Ratio | Outstanding shares | Bed Bath & Beyond (BBBY) | Intradenní pohyby | Aktivity WallStreetBets | Velké investiční fondy | SWKS | Skyworks Solutions | Zinek | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Akcie Amazon.com | Akcie Carnival | Akcie Just Eat Takeaway | Just Eat Takeaway | Tyson Foods | Akcie Tyson Foods | Dynatrace | Akcie Dynatrace | Akcie Euronext / Nasdaq | Akcie Euronext | Euronext / Nasdaq | Flow Traders | Akcie Flow Traders | Akcie Silvercorp Metals | Spotify | Akcie Spotify | Investování do Bitcoinu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE

Předchozí klíčová slova

Úspěšný obchod
Úspěšný obchodník
Úspěšný podnikatel
Úspěšný systém
Úspěšný trader
Úspěšný trading
Úspěšný týden
Uspět na finančních trzích
Uspět na trzích
Uspět v tradingu

Následující klíčová slova

Ústavní soud
USTR
Ústřední zpravodajská služba
Ústřední zpravodajská služba (CIA)
Ústup inflace
Ústup rizik
Ústup strachu z koronaviru
US00724F1012
US100
US2000
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets CopyFX
Potvrďte prosím... Zavřít