Neděle 14. srpen 2022 04:57
reklama
Purple Trading akcie CFD
reklama
InstaMarkets
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Bezpečnost

img

Cardano velryby vysvětlují svůj přístup oceňování Cardana

11.08.2022 Populární influencer Cardano (ADA) nedávno vysvětlil svůj přístup k oceňování platformy inteligentních smluv a poukázal na to, že vidí rozpor mezi „těmi, kteří skutečně věří, že Cardano je zásadně nadhodnocený“ a jím samotným.
img

Alternativa bitcoinu vzrostla o více než 150 %

08.08.2022 Jedna kryptoměna náhle překonala ostatní trhy s obrovským cenovým vzestupem poté, co projekt oznámil plánované aktualizace.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Britské firmy se odvracejí od Číny, míní šéf Konfederace britského průmyslu

31.07.2022 Tisíce britských podniků omezují nebo zcela přerušují styky s Čínou kvůli obavám z politického napětí, což pravděpodobně vyvolá inflační tlaky. Ke stále většímu strachu ze závislosti na čínských dodavatelích je vedou také obavy Spojených států. Šéf Konfederace britského průmyslu (CBI) Tony Danker to uvedl ve včera zveřejněném rozhovoru s deníkem Financial Times (FT).
C:\fakepath\USA.jpg

Kongres USA schválil balík 280 mld. USD na podporu výroby čipů a výzkumu

29.07.2022 Americký Kongres schválil balík 280 miliard dolarů (6,8 bilionu Kč) na podporu výrobců čipů a vědeckého výzkumu. Cílem je vytvořit v USA více pracovních míst a zvýšit konkurenceschopnost země vůči Číně. Po Senátu včera zákon schválila Sněmovna reprezentantů poměrem hlasů 243 ku 187. Pro zákon hlasovaly více než dvě desítky republikánů a nyní ho dostane k podpisu prezident Joe Biden, napsala agentura AP.
C:\fakepath\putin.png

Daňové ráje jsou pro Putina zásadní, řekl zdroj stojící za Panamskými dokumenty

22.07.2022 Daňové ráje a skořápkové firmy mají zásadní význam pro vůdce autoritářských režimů, jako je ruský prezident Vladimir Putin. Tyto firmy nyní mimo jiné financují ruskou armádu, která napadla sousední Ukrajinu. V rozhovoru, který zveřejnil německý magazín Der Spiegel nebo server Investigace.cz, to řekl anonym, jenž tvrdí, že stojí za zveřejněním takzvaných Panamských dokumentů (Panama Papers). "Putin je pro USA mnohem větší hrozbou, než byl Hitler, a skořápkové firmy jsou jeho nejlepším přítelem. Když potom Putinovy rakety zasahují nákupní centra na Ukrajině, jsou tyto firmy financující ruskou armádu zodpovědné za vraždění nevinných civilistů," řekl muž, který se kvůli zachování anonymity nazývá John Doe.
img

ESG: klimatické závazky vs. energetická bezpečnost

21.07.2022 V několika bodech od společnosti Invesco naleznete aktuální informace o rovnováze mezi přechodem na nízkoemisní hospodářství a potřebou energetické bezpečnosti v kontextu geopolitických, implementačních a právních výzev.
img

Ranní shrnutí (18.07.2022)

18.07.2022 Akciové indexy z asijsko-pacifického regionu se na začátku nového týdne obchodovaly na vyšších úrovních. Nikkei si připsal 0,5 %, S&P/ASX 200 vyskočil o 1 % a Kospi posílil o 1,8 %. Indexy z Číny se obchodovaly o 0,8-2,7 % výše.
C:\fakepath\JAR.png

Růst cen zesiluje protesty i v Africe, na balíky pomoci tam chybí vůle či peníze

14.07.2022 Růst cen pohonných hmot i základních potravin kvůli válce na Ukrajině vyvolává demonstrace v řadě států světa, rovněž v mnoha afrických zemích jsou protesty stále intenzivnější, napsal dnes španělský deník El País. Na rozdíl od například evropských zemí ale nemají tamní vlády takové možnosti nebo nejsou ochotné pomáhat lidem různými balíčky sociálních opatření. A i když v delším horizontu mohou některé země Afriky těžit ze snahy Evropy o snížení závislosti na ruském plynu, dopad na africké domácnosti, tamní zemědělský sektor a potravinovou bezpečnost bude dalekosáhlý. Zhoršující se ekonomická situace v řadě afrických zemí zřejmě také zesílí migrační vlnu do Evropy.
img

Blíží se konec TikToku? Jaký to bude mít dopad na trhy?😱

08.07.2022 Čínský TikTok je poslední roky nejrychleji rostoucí sociální sítí na světě a způsobuje problémy mnoha zavedeným firmám – Instagramu, Facebooku, YouTube, ale například i Snapchatu či Netflixu. Známé firmy zatím nenašly recept, jak silný růst TikToku zastavit. Situaci za ně ale mohou vyřešit americké úřady, protože komisař telekomunikačního úřadu vyzval Tima Cooka (Apple) a Sundara Pichaia (Alphabet), aby aplikaci stáhly ze svých obchodů, neboť představuje hrozbu pro bezpečnost země. To by samozřejmě pomohlo zejména americkým firmám. Více jsme se na toto téma podívali v našem novém videu.
C:\fakepath\forex-08072022.jpg

Demo účty a jejich užitečnost

08.07.2022 Demo obchodování se objevilo v dobách, kdy online obchodování nabylo poměrně silnou popularitu. Internet, mobilní aplikace a zvýšená online bezpečnost zajistily, že brokeři mohou skrze obchodní platformy poskytovat své služby masám. Obchodování a investování je nyní možností pro každého, bez ohledu na to, odkud člověk pochází.
img

Problém důvěry u kryptoměn a jeho řešení. Co se v budoucnosti změní?

04.07.2022 Někteří jednotlivci – ti, kteří se nenechali odradit titulky soudného dne a dobře propagovanými hackerskými útoky – jsou ochotni podstoupit riziko, když může být odměna tak vysoká. Pro většinu nerozhodnutých je však bezpečnost na prvním místě a s každou další zprávou je stále jasnější, že právě toto je největší překážkou masového rozšíření. Pokud má tedy síla blockchainu nějakou naději oslovit masy, jednotlivci i podniky musí věřit, že to, co dělají se svými penězi a penězi svých klientů, je to nejbezpečnější.
img

IEA: Do poloviny století je třeba zdvojnásobit výrobu energie z jádra

30.06.2022 Celosvětové kapacity pro výrobu jaderné energie je zapotřebí do roku 2050 zdvojnásobit, aby se podařilo dosáhnout uhlíkové neutrality. Uvedla to Mezinárodní agentura pro energii (IEA) v dnešní zprávě. Růst produkce jaderné energie by měl rovněž pomoci nynějším snahám vlád posílit energetickou bezpečnost snížením závislosti na dovozu fosilních paliv.
C:\fakepath\g7.png

Summit G7 podpořil Ukrajinu, slíbil protiruské sankce a věnoval se klimatu

28.06.2022 Další rozhodná podpora Ukrajiny, větší politický a ekonomický tlak na Rusko, důraznější ochrana klimatu a také výzva Číně, aby dodržovala lidská práva - to jsou hlavní výsledky třídenního summitu skupiny světových ekonomik G7, který dnes skončil v bavorském alpském zámku Elmau. Představitelé Německa, Británie, Francie, Itálie, Japonska, Kanady a USA chtějí ještě zpřísnit již tak bezprecedentní sankce proti Rusku mimo jiné o zákaz dovozu ruského zlata. Ve hře je i zastropování cen ruských energetických surovin.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz: Čeká nás doba nejistoty, Putin ale nesmí na Ukrajině vyhrát

28.06.2022 Ruská invaze na Ukrajinu znamená pro svět dobu nejistoty, na našem odhodlání podporovat Kyjev to ale nic nemění. Na závěrečné tiskové konferenci po summitu skupiny sedmi velkých ekonomik G7 v bavorském alpském zámku Elamu to dnes prohlásil německý kancléř Olaf Scholz. Dodal, že země G7 jsou pilířem jednoty svobodného světa a že ruský prezident Vladimir Putin nesmí na Ukrajině vyhrát.
C:\fakepath\trader-28062022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.06.2022 1) Evropská centrální banka (ECB) půjde v boji s vysokou inflací tak daleko, jak bude třeba. Při zahajovacím proslovu na akci nazvané Fórum ECB o centrálním bankovnictví to dnes řekla prezidentka banky Christine Lagardeová. ECB chce mít inflaci v eurozóně na dvou procentech, ve skutečnosti je ale teď inflace asi čtyřikrát vyšší.
img

Investování do blockcchainu, to nejsou jen kryptoměny

28.06.2022 Lidé si obecně spojují "blockchain" s "crypto", a to z dobrého důvodu. Kryptoměny, které se objevily jako první varianta využití, upoutaly pozornost a zájem lidí. Toto aktivum a základní technologie blockchainu jsou v myslích mnoha lidí synonymem. Při pohledu na krypto jen jako na další třídu aktiv však hrozí, že vám unikne širší pohled - základní infrastruktura digitálního trhu umožňující novou inovativní automatizaci, která nahrazuje tradiční zprostředkovatelské funkce kódem.
C:\fakepath\psenice.jpg

Podle G7 je Rusko zodpovědné za potravinovou krizi, G7 vyčlení 4,5 miliardy USD

28.06.2022 Rusko kvůli své agresivní válce proti Ukrajině nese obrovskou odpovědnost za enormní růst cen potravin a hnojiv a za dramatické zhoršení potravinové krize ve světě. Dnes to ve společném prohlášení uvedli představitelé skupiny velkých světových ekonomik G7, kteří od neděle jednají v bavorském alpském zámku Elmau. Británie, Francie, Itálie, Japonsko, Kanada, Německo a USA v prohlášení uvedly, že na boj proti hladu a podvýživě vyčlení dodatečných 4,5 miliardy dolarů (105 miliard korun). Krátce před zveřejněním prohlášení jeden z představitelů americké vlády řekl, že dodatečná pomoc na potravinovou bezpečnost bude činit až pět miliard dolarů a že polovinou přispějí Spojené státy.
C:\fakepath\trader-27062022-39-zm.jpg

Summit G7 se postavil za Ukrajinu a připravuje další protiruské sankce

27.06.2022 Šéfové států a vlád skupiny velkých světových ekonomik G7 se dnes po jednání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským jasně postavili za Kyjev, který přes čtyři měsíce vzdoruje ruské invazi. Slíbili, že Ukrajina si rozhodne o své budoucnosti výhradně sama, a zároveň ohlásili další vystupňování tlaku na ruského prezidenta Vladimira Putina. Zelenskyj státníky požádal o další zbraně a další protiruské sankce. Podle USA už G7 další odvetná opatření připravuje, cílit mají mimo jiné na ruský zbrojní průmysl a možná i na vývoz ruské ropy.
C:\fakepath\klima-neutral.jpg

Země G7, EU a další demokratické státy chtějí urychlit klimatickou neutralitu

27.06.2022 Skupina velkých světových ekonomik G7, Evropská unie, Argentina, Indie, Indonésie, Senegal a Jihoafrická republika chtějí urychlit přechod ke klimaticky neutrálnímu hospodářství a zároveň si zajistit energetickou bezpečnost. Země to dnes po jednání na summitu G7 v bavorském alpském zámku Elmau uvedly ve společném prohlášení. G7 tvoří Británie, Francie, Itálie, Japonsko, Kanada, Německo a USA, jejich summitů se ale tradičně účastní i EU. Ostatní nečlenské státy pozval do Elmau německý kancléř Olaf Scholz.
img

Cardano: vše je připraveno na býčí maraton 

27.06.2022 Může se zdát, že nejlepší krypto projekty, jako je Cardano, zdvojnásobily svůj růst během medvědího trhu. Společnost odpovědná za vývoj blockchainu Cardano, Input Output Hong Kong, oznámila významný milník ve vývoji.
img

Solana a cenové prognózy: Co bude skutečnost Web 3.0 pro kryptoměnu SOL znamenat?

27.06.2022 Solana (SOL-USD) je dnes jedním z nejmocnějších tokenů v kryptosvětě. Solana za posledních 24 hodin vzrostla o více než 9 % a chytla se na vlně býčího sentimentu investorů v regionu. V souladu s tím se kolem prognózy ceny Solana začíná zvyšovat zájem.
C:\fakepath\Johnson.jpeg

Britský premiér Johnson chce posílit jednotný postoj Západu proti Rusku

27.06.2022 Jednotný postoj Západu proti Rusku a jeho invazi na Ukrajinu je nehledě na hospodářské dopady důležitější než kdy jindy, protože vítězství ruského prezidenta Vladimira Putina by mělo mnohem výraznější dopady. Včera to při příchodu na summit skupiny sedmi velkých světových ekonomik G7 prohlásil britský premiér Boris Johnson.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Státy skupiny G7 míří k zákazu dovozu zlata z Ruska

26.06.2022 Británie, USA, Japonsko a Kanada zakážou dovoz zlata z Ruska. Na úvod začínajícího summitu sedmi velkých ekonomik G7 to podle agentury Reuters oznámila britská vláda, která chce, aby nové protiruské opatření za invazi na Ukrajinu přijaly také Německo s Francií a Itálií, což jsou zbývající členové G7. Americký prezident Joe Biden na twitteru napsal, že G7 zákaz dovozu zlata oznámí společně.
C:\fakepath\g7.png

V Bavorsku začíná třídenní summit skupiny G7, tématy budou Ukrajina či klima

26.06.2022 V bavorském alpském zámku Elmau dnes začíná třídenní summit šéfů států a vlád zemí skupiny velkých světových ekonomik G7. Představitelé států skupiny, kterou tvoří Británie, Francie, Spojené státy, Kanada, Německo, Japonsko a Itálie, budou jednat především o hospodářských a bezpečnostních dopadech ruské invaze na Ukrajinu, tématem bude ale také ochrana klimatu.
C:\fakepath\g7.png

V Bavorsku v neděli začne summit G7, středobodem bude Ukrajina

24.06.2022 Ruská invaze na Ukrajinu bude středobodem třídenního summitu šéfů států a vlád zemí skupiny sedmi velkých ekonomik G7, který v neděli začne v bavorském alpském zámku Elmau. Německý kancléř Olaf Scholz, který kolegy z Británie, Francie, Itálie, Japonska, Kanady a Spojených států letos hostí, pozval na jednání také zástupce Indonésie, Indie, Jihoafrické republiky, Senegalu a Argentiny. Na G7 je tradičně zastoupena i Evropská unie. Přes telemost k účastníkům summitu promluví ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, jehož země již čtyři měsíce vzdoruje ruské agresi.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čína naplní své letošní hospodářské cíle, řekl Si Ťin-pching na summitu BRICS

23.06.2022 Čína nasadí efektivnější prostředky, aby naplnila své hospodářské cíle pro letošní rok. Na zahájení summitu předních rozvíjejících se ekonomik to řekl čínský prezident Si Ťin-pching. Informoval o tom dnes zpravodajský server CNBC. Skupina označovaná jako BRICS kromě Číny zahrnuje také Rusko, Indii, Brazílii a Jihoafrickou republiku. Konflikt na Ukrajině označil Si za "výstražný signál" pro lidstvo. Čína si ohledně Ruské invaze zachovává neutralitu. Na dvoudenním summitu má vystoupit i ruský prezident Vladimir Putin.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz slíbil podporu Ukrajině a chce odvážnou energetickou transformaci

21.06.2022 Protiruské sankce jsou sice bolestivé pro německé hospodářství, jsou ale správné, důležité a fungují. Dnes to v projevu na Průmyslovém dni organizovaném Svazem německého průmyslu (BDI) prohlásil německý kancléř Olaf Scholz. Řekl také, že je třeba zabránit roztočení dlouhodobé inflační spirály a že Německo musí učinit odvážné kroky v energetické transformaci. Scholz zároveň přislíbil Ukrajině humanitární i vojenskou podporu, dokud ji bude země vzdorující ruské invazi potřebovat.
C:\fakepath\putin.png

Putin na fóru v Petrohradu kritizoval USA a EU, hájil svou politiku

17.06.2022 Ruský prezident Vladimir Putin na ekonomickém fóru v Petrohradu prohlásil, že skončil jednostranný světový řád, podřízený prý Spojeným státům, které se podle něj cítí vyslancem Boha na Zemi, nemají žádné povinnosti, ale jen své vlastní "posvátné zájmy". Tvrdil také, že Evropská unie ztratila globální konkurenceschopnost i politickou svrchovanost. Předpověděl vzestup populismu a výměnu elit v evropských zemích. Ruský prezident také znovu obhajoval své rozhodnutí napadnout Ukrajinu a kritizoval sankce Západu, které mají Moskvu donutit k ukončení agrese a stažení vojsk ze sousední země.
img

Rozbřesk: Fed zvedne sazby o 75 bazických bodů a zveřejní jestřábí prognózu. Proč končí éra levné ropy?

15.06.2022 Vysoké ceny ropy a především finálních produktů nadále citelně zdražují paliva pro koncové spotřebitele. Stále větším politickým tématem jsou před blížícími se podzimními volbami drahé pohonné hmoty ve Spojených státech, kde jsou řidiči tradičně zvyklí na levný benzín. Jeho průměrná cena však poprvé v historii překonala hranici 5 USD/galon. Americký prezident Biden na to konto tvrdě kritizoval domácí ropný gigant Exxon, který dle jeho slov „v tomto roce vydělal více než pánbůh“.
img

Komodity: Proč končí éra levné ropy?

15.06.2022 Vysoké ceny ropy a především finálních produktů nadále citelně zdražují paliva pro koncové spotřebitele. Stále větším politickým tématem jsou před blížícími se podzimními volbami drahé pohonné hmoty ve Spojených státech, kde jsou řidiči tradičně zvyklí na levný benzín. Jeho průměrná cena však poprvé v historii překonala hranici 5 USD/galon.
img

Gazprom: Přepravní kapacity plynovodu Nord Stream 1 kvůli opravám výrazně klesla

14.06.2022 Nutnost oprav omezila kapacitu plynovodu Nord Stream 1 pro přepravu ruského plynu do Evropy zhruba o 40 procent na 100 milionů krychlových metrů denně. Oznámila to dnes ruská státní plynárenská společnost Gazprom. Potrubím se přepravuje plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře, jde o hlavní trasu pro export ruského plynu do Evropské unie. Cena plynu se po zprávě začala výrazněji zvyšovat. Na dodávky plynu do České republiky by to podle oslovených odborníků nemělo mít vliv.
img

Každý sportovec by měl koupit Bitcoin

03.06.2022 Mnoho profesionálních sportovců bitcoinům fandí, protože potřebují perspektivní myšlení, aby připravili své finance na konec kariéry.
img

Ceny ropy rostou kvůli dohodě lídrů EU na částečném zákazu ruské ropy

01.06.2022 Lídři EU se dohodli, že do konce roku sníží dovoz ruské ropy o 90 %. Dohoda je již hotová, budou upřesněny pouze podrobnosti. Podle agentury Reuters je asi 65 % ruského vývozu ropy do Evropské unie dodáváno na kontinent tankery, zbytek připadá na ropovod Družba. Polsko a Německo se již zavázaly ukončit dovoz ruské ropy prostřednictvím ropovodu Družba do konce roku, čímž se pokrytí zákazu zvýšilo na přibližně 90 %. V první řadě embargo ovlivní provoz tankerů.
img

Různé typy kryptopeněženek

01.06.2022 Kryptoměny mění způsob, jakým vnímáme peníze. Mění mnoho tradičních precedentů v odvětví finančních služeb a poutá pozornost vlád, investorů, technologických odborníků, podniků i široké veřejnosti po celém světě. Radikální nárůst popularity kryptoměn podpořil růst jejich používání. Mnoho lidí se však zajímá o to, kde je kryptoměna uložena.
img

Jestli Asie přestane panikařit, větší potravinové krizi se lze vyhnout

27.05.2022 Problém s potravinami ve světě je už teď vážný, jelikož ceny prudce rostou a protekcionismus vzplanul, ale existuje velká šance, že tomu, aby situace nebyla ještě horší zabrání vlády, pokud se poučí z krize z roku 2008: nepanikařte.
img

Denní makro postřehy: Strach z cen potravin 24/05/2022

24.05.2022 OBAVY: Strach z nedostatku potravin je velký, pšenice tvoří 20 % všech kalorií na světě a její ceny letos vzrostly o 40 % (WEAT). Mnozí považují šok z cen potravin za významnější než prudký nárůst cen ropy, který živí globální inflaci a rizika na rozvíjejících se trzích. Poslední číslo časopisu Economist neslo název „nadcházející potravinová katastrofa“ a guvernér Bank of England označuje situaci za "apokalyptickou". To nám připomíná neuctivý kontrariánský ukazatel „obálky časopisu“. Protože náš „snídaňový“ index cen komodit se v poslední době zmírnil (viz graf) a zaostává za širším indexem spolu se zemědělskými výrobci. Vidíme „vysoké ceny na delší dobu“ u komodit, ale trhy možná cítí agrární vrchol.
img

Tohle je to, co indický kryptosektor potřebuje víc než cokoliv jiného

24.05.2022 K překonání regulatorní nejednoznačnosti, ochraně investorů a rozvoji indického kryptoobchodu generální ředitel CoinSwitch, Ashish Singhal v neděli prohlásil, že země musí urychleně přijmout pravidla pro kryptoměny.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Zelenskyj vyzval účastníky fóra v Davosu k uvalení maximálních sankcí na Rusko

23.05.2022 Sankce mezinárodního společenství vůči Moskvě by měly být "maximální" včetně embarga na ruskou ropu či úplného zákazu obchodování s Ruskem. V projevu na Světovém ekonomickém fóru v Davosu (WEF) to dnes podle agentury AP řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Vyzval také k urychlení dodávek zbraní Ukrajině.
C:\fakepath\MMF-Georgiev.jpg

Šéfka MMF kvůli Ukrajině varuje před roztříštěností globální ekonomiky

23.05.2022 Invaze Ruska na Ukrajinu by mohla způsobit roztříštěnost globální ekonomiky, varovala na svém blogu šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová. Zrušení desítky let trvající integrace by podle ní znamenalo, že svět by se stal chudším a nebezpečnějším.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.05.2022

23.05.2022 Futures zelené, asijské indexy převážně smíšené – pozitivní zprávou je, že Biden zvažuje zrušení některých cel na čínské zboží zavedených Trumpem.
C:\fakepath\WEF2.jpg

Po dvouleté přestávce začíná zasedání Světového ekonomického fóra v Davosu

22.05.2022 Po dvouleté přestávce způsobené pandemií nemoci covid-19 dnes ve švýcarském horském středisku Davos začíná pětidenní výroční zasedání Světového ekonomického fóra (WEF). Setkání se zúčastní více než 2000 zástupců vlád a podnikatelského sektoru z celého světa, za Českou republiku je mezi účastníky uveden ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.
C:\fakepath\WEF.jpg

Davos po dvou letech opět hostí zasedání Světového ekonomického fóra

22.05.2022 Švýcarské lyžařské středisko Davos bude po dvouleté přestávce způsobené pandemií opět hostit výroční zasedání Světového ekonomického fóra (WEF), a to ve dnech od 22. do 26. května. Setkání se zúčastní více než 2000 zástupců vlád a podnikatelského sektoru z celého světa, uvádí WEF. Z velké části bude setkání dominovat válka na Ukrajině, kvůli které nebyli pozváni zástupci z Ruska.
img

Denní makro postřehy: Realita v oblasti obnovitelných zdrojů 20/05/2022

20.05.2022 DLOUHÁ CESTA: Akcie v oblasti obnovitelných zdrojů energie se dočkaly krátkého pozitivního efektu v důsledku ukrajinské krize, protože rostoucí cena ropy podněcuje přechod na obnovitelné zdroje a přeorientování se na energetickou bezpečnost. Nicméně celý sektor, počínaje globálním ETF zaměřujícímu se na čistou energii ICLN a konče chytrým portfoliem @RenewableEnergy, své zisky navrátil, protože akcie fosilních paliv vyrazily do čela (viz graf). Realita v oblasti obnovitelných zdrojů je ovlivněna rostoucími náklady, pomalu se vyvíjejícími předpisy a tlakem na ocenění výnosů dluhopisů. Jde sice o zklamání, ale podpora investorů a dlouhodobé uplatnění je zřejmé a ocenění je nyní na úrovni 4x Cena/Tržby NASDAQ.
C:\fakepath\trader-19052022-37-zm.jpg

Jednáním ministrů zemí skupiny G7 dominuje Ukrajina, potraviny a klima

19.05.2022 Závazek hospodářsky vyspělých zemí poskytovat rozvojovým státům sto miliard dolarů (2,3 bilionu Kč) ročně na ochranu klimatu bude splněn v roce 2023. V návrhu závěrečného komuniké s tím podle agentury Reuters počítají ministři financí skupiny sedmi velkých ekonomiky G7. Mezi hlavní témata patřila i ruská invaze na Ukrajinu a možnosti, jak Kyjevu pomoci stabilizovat rozpočet.
img

Stáhnou stabelcoiny celý krypto trh?

19.05.2022 Velkolepý kolaps projektu Terra (Luna) a stablecoinu UST způsobily silné otřesy na celém krypto trhu. Není divu, že Terra v dobách největší slávy zastávala místo jednoho z vůdců elektronické revoluce. Nyní se panika přesunula na největší stablecoin sítě, Tether.
C:\fakepath\trader-18052022-20-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.05.2022 1) Kvůli ruské invazi na Ukrajinu hrozí světu největší hladomor od druhé světové války. Dnes to na tiskové konferenci na úvod dvoudenního zasedání ministrů pro rozvoj ze zemí skupiny velkých světových ekonomik G7 prohlásila německá ministryně pro rozvoj Svenja Schulzeová. Řekla, že je proto nezbytné vytvořit mezinárodní alianci pro potravinovou bezpečnost.
C:\fakepath\psenice.jpg

Kvůli Rusku hrozí podle Berlína největší hladomor od konce druhé světové války

18.05.2022 Kvůli ruské invazi na Ukrajinu hrozí světu největší hladomor od druhé světové války. Dnes to na tiskové konferenci na úvod dvoudenního zasedání ministrů pro rozvoj ze zemí skupiny velkých světových ekonomik G7 prohlásila německá ministryně pro rozvoj Svenja Schulzeová. Řekla, že je proto nezbytné vytvořit mezinárodní alianci pro potravinovou bezpečnost.
img

Ranní shrnutí (17.05.2022)

17.05.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování většinou níže. S&P 500 klesl o 0,39 %, Nasdaq se posunul o 1,20 % níže a Russell 2000 klesl o 0,52 %. Výjimkou byl Dow Jones, který si připsal 0,08 %
img

BREAKING: Ceny pšenice roste o více jak 5 %

16.05.2022 Cena pšenice v pondělí prudce roste poté, co Indie omezila vývoz pšenice, aby si zachovala potravinovou bezpečnost. Ceny zemědělských komodit vzrostly na konci února poté, co Rusko zaútočilo na Ukrajinu, která dříve tvořila 12,0 % celosvětového exportu. Společně s Ruskem obě země podle analytiků RBC Capital Markets představují 25 % celosvětového exportu pšenice, přičemž 13 % exportu kukuřice pochází z Ukrajiny. Ruská agrese způsobila nedostatek pšenice po celém světě, což zvýšilo obavy z hladomoru a sociálních nepokojů v mnoha rozvojových zemích.
img

Bitcoin je chráněn podle čínského zákona, říká čínský vrchní soud

16.05.2022 Nové rozhodnutí Šanghajského vrchního lidového soudu v Číně dodalo jeho názoru na kryptoměnu nový obrat poté, co prohlásilo bitcoin za virtuální aktivum chráněné čínskými zákony.
img

Přehled páru EUR/USD. 13. 5. 2022. Finsko a Švédsko podají do týdne žádost o vstup do NATO.

13.05.2022 Měnový pár EUR/USD se během čtvrtého obchodního dne v týdnu propadl. Pár z ničeho nic obnovil svůj pád, ačkoli tomu nepředcházelo nic, co by mohlo tento pohyb vyvolat. V předchozích článcích jsme řekli, že téměř jediným růstovým faktorem pro euro může být nutnost čas od času se přizpůsobit. Zdá se však, že ve skutečnosti je vše přesně naopak. Právě kvůli neschopnosti přizpůsobit se obnovil pár svůj obrovský propad. Nutno podotknout, že poslední dny byly pro americký akciový trh a trh s kryptoměnami neveselé. Viděli jsme rekordní pády, které ještě ani nelze považovat za dokončené. Proto na obecném pozadí nový pád eura a libry už ani nevypadá děsivě. Přesto si stojíme za svým názorem: současný pád eura je již naprosto nelogický, trh se nadále vyprodává pouze setrvačností, spekulanti útočí, jelikož trend je silný a přidává se stále více účastníků, kteří na tomto propadu chtějí vydělat.
img

🧨Panický výprodej na Terra (LUNA)❗

10.05.2022 Terra Luna je projekt, který nedávno povzbudil investory vysokými odměnami za staking na síti. Projekt se také chlubil rostoucí TVL (Total Value Locked), což znamená, že stále více lidí zamykalo své tokeny do blockchainu Terra a nehodlalo je prodávat, aby získali pasivní odměny za staking, které by pomohly ověřit transakce v ekosystému. Značný počet investorů těžil také z arbitráže kolem ceny stablecoinů TerraUSD (UST). Cena projektu rychle rostla, ale kryptoměna v posledních dnech zažila masivní výprodej v důsledku ztráty likvidity UST stablecoinu a kontroverze kolem fundamentu projektu:
img

Odhady studie Fintech – 4.4 miliardy uživatel do roku 2024 přijme mobilní peněženky 

03.05.2022 Na základě nedávno zveřejněné studie společnosti Merchant Machine se předpokládá, že mobilní peněženky do roku 2024 přijme 4,4 miliardy uživatel. Zjištění Merchant Machine ukazují, že pandemie COVIDU-19, která zasáhla celý svět, poháněla oblíbenost digitálních peněženek a analytici očekávají, že jejich počet vzroste ze 44,50 %. na 51,70 % populace do roku 2024.
C:\fakepath\trader-26042022-34-zm.png

Rusko ve středu ukončí dodávky plynu do Polska, uvedla polská plynárenská firma

26.04.2022 Polská plynárenská společnost PGNiG uvedla, že ji ruský Gazprom informoval, že od středečních 08:00 SELČ zastavuje dodávky zemního plynu do Polska prostřednictvím plynovodu Jamal. Potvrdily se tak neoficiální informace, které dříve dnes zveřejnila polská média. Polská ministryně životního prostředí Anna Moskwová uvedla, že Polsko je připravené obejít se bez ruských energetických surovin.
img

EUR/USD: dolar opět získal veškerou pozornost

26.04.2022 Dolar stále patří mezi favority devizového trhu a pár EUR/USD tak zůstává pod tlakem. Jednotná měna zahájila nový týden bojovně, reagovala na vítězství Emmanuela Macrona ve druhém kole francouzských prezidentských voleb.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Válka na Ukrajině naplno odhalila slabiny a podfinancování německé armády

22.04.2022 Ruská invaze na Ukrajinu naplno odhalila to, na co už odborníci i část médií upozorňují léta - německá armáda je dlouhodobě podfinancovaná a stěží bojeschopná. Potvrzují to i aktuální slova vrcholných německých představitelů, že bundeswehr už prakticky nemá možnost dodávat další zbraně Kyjevu, protože by to mohlo ohrozit německou bezpečnost. I když teď politici slibují dramatické změny, zlepšení armádní připravenosti bude podle expertů trvat léta.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

MMF: Vlády by měly před dopady inflace chránit ty nejzranitelnější

21.04.2022 Vlády by měly daňově podpořit ty nejzranitelnější, kterých se kvůli válce na Ukrajině nejvíce dotkne růst cen energií a potravin a kteří čelí narůstající potravinové nejistotě. Ve své nejnovější zprávě o fiskálním vývoji to včera uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF).
img

63 % českých investorů si navzdory současným hrozbám a volatilitě zachovává důvěru ve své investice

12.04.2022 Od 10. března do 23. března 2022 byl díky spolupráci platformy eToro se společností Opinium proveden průzkum sentimentu drobných investorů. Zúčastnilo se ho celkem 8 500 drobných investorů z 12 zemí včetně České republiky. Aktivní využívání platformy eToro nebylo podmínkou.
img

Invesco: Po druhé válce: Tři lekce

12.04.2022 Odborníci společnosti Invesco hodnotili tři možné scénáře týkající se dopadů války na ekonomiku. V hlavním scénáři – který představuje opotřebovávací válku – posuzovali možné přístupy k alokaci aktiv. Mezi další klíčová témata analýzy patřil vliv války na globalizovanou ekonomiku a její důsledky pro energetickou transformaci.
img

Jak investovat za války? Ternem mohou být akcie německých zbrojařů, amerických bank nebo krvácejících ruských podniků

06.04.2022 Válka na Ukrajině přepisuje všechna letošní doporučení, jak a do čeho investovat. Navíc stále bohužel probíhá. A stupňují se související sankce Západu a ruská odvetná opatření, což investorův výhled ještě dále zatemňuje. Pohnutá doba navíc přináší docela nečekané věci.
C:\fakepath\trader-05042022-27-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy mírně klesají, obavy o poptávku převážily nad obavami o dodávky

05.04.2022 Ceny ropy dnes mírně klesají. Rostoucí obavy z poklesu poptávky kvůli nemoci covid-19 převážily nad obavami o další vývoj nabídky kvůli novým sankcím Spojených států a Evropské unie na Rusko za údajné válečné zločiny na Ukrajině.
img

Akcie Palantir od začátku války na Ukrajině rostly o 50 %.

05.04.2022 Palantir (PLTR.US) je jedním z největších poskytovatelů bezpečnostních systémů a systémů pro analýzu dat pro vládní a soukromé klienty. Společnost zůstává hlavním dodavatelem systémů pro zpracování dat pro federální agentury USA a dne 1. dubna 2022 uzavřela partnerství s Carashhoft Technologies:
C:\fakepath\trader-05042022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.04.2022 1) Spojené státy v pondělí znemožnily ruské vládě uhradit splátky dluhopisů v hodnotě přes 600 milionů dolarů (více než 13 miliard Kč) z ruských rezerv držených u amerických bank. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na mluvčího amerického ministerstva financí. Washington se tak snaží zvýšit tlak na Moskvu a omezit množství dolarů, které má Rusko k dispozici.
img

Proč se na růst kryptoměny Cardano vyplatí počkat?

04.04.2022 Růst Cardana od jeho spuštění v roce 2015 provází nejistota. Ether (ETH-USD), blockchainový token Etherea, se tehdy v té době obchodoval za méně než 1 dolar za minci a v současné době má jednotkovou hodnotu 3 294 dolarů. ADA, token blockchainu Cardano (ADA-USD), má v současné době hodnotu pouhých 1,15 dolaru za jednotku po všech těch letech.
img

SEC řadí bezpečnost kryptoměn mezi své priority

04.04.2022 V USA se zvýší regulace a dohled nad společnostmi podnikajícími v kryptosegmentu. Co má největší americký regulátor, SEC, v plánu?
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.4.2022

04.04.2022 V reakci na ústup ruské armády z předměstí Kyjeva, vyplývají na povrch pravděpodobné válečné zločiny. V reakci na tyto skutečnosti zvažuje EU zpřísnění sankcí. K jednání o sankcích by mělo dojít ve středu. Více se skloňují restrikce na dovoz energetických komodit z Ruska. V praxi bych však zavedení tohoto opatření neočekával.
img

V Česku začal historicky rekordní pád životní úrovně. Češi – kteří si to mohou dovolit – jej mohou odvrátit jen riskováním, například investicí do akcií zbrojařů

03.04.2022 V Česku už začal historicky největší pokles životní úrovně, jaký republika ve své historii od roku 1993 pamatuje. Rapidní inflace při poměrně slabém růstu mezd letos způsobí suverénně největší pokles životní úrovně od roku 1993.
img

Invesco: Energetická bezpečnost po ruské invazi: Jaké možnosti má EU?

01.04.2022 Použití energií jako „zbraní“ by mohlo mít pro EU vážné důsledky vzhledem k její velké závislosti na dodávkách ruského plynu. EU by si mohla v létě vytvořit zásoby zemního plynu a diverzifikovat svůj energetický mix, aby se zbavila závislosti na Rusku, pokud by stále tekl.
img

Krypto trh ignoruje krádež 600 milionů USD

31.03.2022 Navzdory zprávě o 600 milionech USD odcizených při jedné z největších kryptoměnových loupeží vykazuje krypto trh tento týden působivý růst. Jeho příčinou je s největší pravděpodobností aktivita velryb v krypto prostoru.
img

3 důvody opětného vzestupu kryptoměn

30.03.2022 Krypto nadšenci jsou upět u kormidla. Zde jsou hlavní faktory, které přispěly k rallye. Už 19. března upozornil Luke Lango členy své crypto investorské sítě, že bitcoin (BTC-USD) dokončuje ne jednu, ale dvě praporcové formace: medvědí s krátkou životností a dlouhodobou býčí. Podle toho, která vyhraje, Luke předpověděl, že „Bitcoin se do dubna chystá buď na velký pohyb nahoru, nebo dolů.“
img

Turbulentní časy přinášejí chaos do finančního plánování. Firmy musejí revidovat investice a hledat nové příležitosti

30.03.2022 Válečný konflikt na Ukrajině vrhnul světové trhy do dalšího období nejistoty a znemožnil firmám dlouhodobější plánování. Dříve vypracované rozpočtové plány musejí jít často stranou. Místo toho přechází řada firem k reaktivnímu způsobu řízení, u něhož se snaží s maximální flexibilitou zohledňovat aktuální vývoj. V krizové situaci se finanční manažeři musejí zaměřit na revizi nákladů a investic.
img

Streamovací platforma Spotify pozastaví své služby v Rusku

25.03.2022 Švédská streamovací platforma Spotify dnes oznámila, že pozastaví poskytování svých služeb v Rusku. Odůvodnila to novými ruskými zákony, které tvrdě trestají kritiku úřadů a armády, uvedla agentura Reuters. Spotify již dříve uzavřela svou kancelář v Moskvě kvůli "nevyprovokovanému útoku na Ukrajinu" ze strany Ruska.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Německo se podle Habecka letos zbaví závislosti na ruském uhlí a možná ropě

25.03.2022 Německo se do podzimu může zbavit závislosti na ruském uhlí a do konce roku možná na ruské ropě, do poloviny roku 2024 pak může být země nezávislá i na ruském plynu. Dnes to oznámil německý ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck. Německo se po ruské invazi rozhodlo posílit svou energetickou bezpečnost, která je nyní odkázána na dodávky energetických surovin z Ruska. Habeck v uplynulých dnech nicméně opakovaně varoval, že rychlé odpojení není možné.
img

ČEZ letos v Temelíně investuje 3,5 mld. Kč, do Dukovan skoro dvě mld. Kč

24.03.2022 ČEZ letos v jaderné elektrárně Temelín investuje 3,5 miliardy korun. Jednou z největších investic bude výměna řídicích systémů. Peníze dá ČEZ i do věcí spjatých s životním prostředím, chce také zefektivnit výrobu. Investiční akce se budou dělat hlavně při dvouměsíčních odstávkách; první blok energetici plánovaně odstaví 15. dubna, druhý 22. července. Novináře o tom informoval temelínský mluvčí Marek Sviták. ČEZ letos investuje i do Jaderné elektrárny Dukovany - skoro dvě miliardy korun.
img

Obchodování s kryptoměnami v rublech klesá

24.03.2022 Prezidentka Evropské centrální banky, Christine Lagardeové, označila kryptoměny za hrozbu pro globální bezpečnost. Takové tvrzení se však zdá být v rozporu s údaji ze světa a názorem odborníků.
img

Bitcoin na sebe v době geopolitického napětí bere novou roli

24.03.2022 V posledních měsících svět zažil více historických událostí než za celý rok 2021. Jejich dopad na světovou ekonomiku je obrovský a přirozeně ovlivnil investorský sentiment. Tváří v tvář makroekonomické krizi, narušování starých a vytváření nových dodavatelských řetězců se velké podniky snažily svůj kapitál ochránit.
img

Forex: Dnes je na programu summit NATO a zasedání Evropské rady

24.03.2022 Předběžné indexy nákupních manažerů v eurozóně i USA za březen ukážou aktivitu a důvěru v sektoru výroby i služeb. Údaje již mohou částečně reflektovat kritickou geopolitickou situaci, což je z pohledu finančního trhu relevantní. Nicméně samotný konflikt a prognózy jeho vývoje mají hlavní slovo. Dnes začínající summit NATO by mohl přinést nové impulsy a sledováno bude i zasedání Evropské rady. Indexy ekonomické důvěry v ČR za březen pravděpodobně ukážou z důvodu války na Ukrajině výrazný pokles.
img

Fed nemění přístup ke kryptoměnám

23.03.2022 Počátkem tohoto měsíce se Powell obrátil na ministerstvo financí, aby prozkoumalo, jak by trh s kryptoměnami mohl ovlivnit národní bezpečnost a finanční stabilitu USA. Někteří senátoři nedávno naznačili, že digitální měny mohou využít ruští oligarchové k obcházení sankcí.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Putin: Rusko za plyn nebude brát eura ani dolary, ale rubly

23.03.2022 Rusko už za plyn určený pro Evropu nebude brát eura ani dolary, platby se chystá požadovat v rublech. Na videokonferenci, kterou odvysílala státní televize, to dnes uvedl prezident Vladimir Putin. Opatření se podle něj týká zemí, které Rusko nepovažuje za přátelské a které proti Rusku zavádějí tvrdé ekonomické sankce, tedy i Spojených států, Kanady nebo Velké Británie. Státní plynárenský gigant Gazprom dostal nařízeno, aby tímto způsobem upravil dodavatelské smlouvy. Rusko dodává plyn i do České republiky.
img

Předpověď ceny BTC od roku 2022 do roku 2026

21.03.2022 Bitcoin je digitální aktivum, které svou pozici v rámci finančních trhů povýšilo a dostalo přezdívku digitální zlato. Jedná se o kryptoměnu, která odporuje tlakům centrální vlády. Pandemie COVIDU-19 přišla s technologickou revolucí, která obchodníkům ukázala jak s pouhým připojením k internetu obchodovat s BTC.
img

MPO chce kvůli ruské invazi navýšit minimální zásoby plynu z 30 na 45 procent

17.03.2022 Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravuje vyhlášku, kterou změní bezpečnostní standard dodávek plynu. Minimální zásoby plynu v zásobnících se mají navýšit ze současných 30 procent na 45 procent. Důvodem je riziko, že by mohla být omezena či dlouhodoběji zastavena přeprava plynu z Ruska do Evropské unie. Vyplývá to z materiálu, který má ČTK k dispozici. Dnes skončilo připomínkové řízení.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Fond OSN: Afrika a Blízký východ začaly pociťovat důsledky konfliktu na Ukrajině

17.03.2022 Severní Afrika a Blízký východ už začaly pociťovat negativní dopady konfliktu na Ukrajině na svou potravinovou bezpečnost. Uvedl to dnes Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj (IFAD), který je finanční institucí OSN. Mezi zeměmi, které pociťují negativní důsledky, fond uvádí Somálsko, Libanon, Egypt či země ve Střední Asii.
img

4 věci, které by měla vláda Petra Fialy okamžitě udělat

16.03.2022 Napadnutí Ukrajiny sousedním Ruskem je tragédií, o které jsem si jako mnozí jiní bláhově myslel, že je v našem prostoru věcí dávno vybledlé minulosti. Realita ukázala, že není.
img

Stupňující se regulace (legalizace) kryptoměn – je to pozitivum nebo negativum?

15.03.2022 Trh s krypto aktivy se jenom za poslední dva roky zněkolikanásobil. To už jenom samo o sobě vábí širokou veřejnost k investování. Čehož si začali logicky všímat i politici. Proto zájem politických reprezentací o trh s krypto aktivy dramaticky stoupl. Což má samozřejmě dvě strany mince, neboť větší regulace může být v mnoha ohledech hodně negativní a v dalších zase pozitivní.
img

PKN Orlen je připraven i na eventualitu, že budou uvaleny sankce na ruskou ropu

14.03.2022 Největší polská rafinerská společnost PKN Orlen, která je majitelem českého Unipetrolu, je připravena i na eventualitu, že budou uvaleny sankce na ruskou ropu. S odvoláním na dnešní vyjádření šéfa podniku o tom informovala agentura Reuters. Na konci minulého týdne PKN Orlen informoval, že dál kupuje ruskou ropu, aby zajistil bezpečnost dodávek.
img

Ekonomický kalendár: stretnutie USA a Číny o Ukrajine

14.03.2022 Európske akciové trhy začali nový týždeň vyššie po niekoľkých optimistických komentároch k rusko-ukrajinským rozhovorom cez víkend. Ukrajina uviedla, že rozhovory sa stali konštruktívnymi a určitá predbežná dohoda vrátane predbežného prímeria by mohla byť dosiahnutá v priebehu niekoľkých dní. Akcie rástli, zatiaľ čo ropa klesla. Čínske akcie dnes klesli, keď bol Shenzhen opäť zaradený do karantény.
img

Odliv kapitálu z Evropy podpoří dolar před zasedáním FOMC; Přehled USD, EUR, GBP

14.03.2022 Jak vyplývá ze zprávy CFTC, dvouměsíční pokles dolaru se možná chýlí ke konci – týdenní změnu -7 mil. lze považovat za bezvýznamnou. Trend je stále klesající, takže to zatím nevypadá, že by dolar nabíral na síle, zejména vzhledem k rychle rostoucí dlouhé pozici na zlatě, která za týden přidala +6,156 mld. a dosáhla 56,270 mld. EUR. Jedná se o maximální býčí míru od začátku roku 2021 – převaha je více než výrazná.
img

Ranné zhrnutie (14.03.2022)

14.03.2022 Akcie v Ázii sa obchodovali zmiešane. Nikkei si pripísal 0,6 %, S&P/ASX 200 si pripísal 1,2 %, zatiaľ čo Kospi sa posunul o 0,6 % nižšie. Indexy z Číny klesli o 2,2 až 4,0 % po tom, čo sa Shenzhen dostal do karantény.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Na Ukrajině se zastavila polovina světové produkce neonu pro výrobu čipů

13.03.2022 Dva přední ukrajinští dodavatelé neonu, kteří se na celosvětových dodávkách této důležité suroviny pro výrobu čipů podílejí zhruba polovinou, zastavili své operace, protože Moskva zesílila svůj útok na zemi. Hrozí tak zvýšení cen a zhoršení nedostatku čipů, upozornil zpravodajský server televize CNN.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Lídři EU chtějí skoncovat s ruskými fosilními palivy, zřejmě to ale potrvá roky

11.03.2022 Lídři členských zemí Evropské unie se na summitu ve Versailles vyslovili pro postupné ukončení závislosti na plynu, ropě i uhlí z Ruska, které aktuálně tvoří velkou část unijní spotřeby. Docílit toho chtějí kombinací nových zdrojů dodávek, ale i urychlením odklonu od fosilních paliv a dalšími kroky. Evropská komise navrhuje ukončit odběry z Ruska do roku 2027, summit deklaroval, že se tak má stát "co nejdříve".
img

Denní makroekonomické výhledy: Pomsta staré ekonomiky 09/03/2022

09.03.2022 KOMODITY: Široký komoditní index Bloomberg (DJP) vzrostl za poslední měsíc o 23 % a v letošním roce o 35 %. Ruská krize umocnila již tak napjatou situaci na komoditním trhu a zvýšila poptávku po inflačních hedgeových nástrojích, poté, co se tyto třídy aktiv strávily dekádu v investiční pustině. Ropa (OIL) by po zákazu dovozu z Ruska do USA mohla zaznamenat historická maxima. Nikl (NICKEL) se včera zdvojnásobil v rámci short squeezu.
img

Z Ruska odchází McDonald’s, Coca-Cola, Pepsi, Starbucks, L'Oréal a další

09.03.2022 Americká společnost McDonald’s dnes oznámila, že kvůli ruské invazi na Ukrajinu dočasně uzavře všech svých 850 restaurací v Rusku. Obchodní aktivity v Rusku přerušují také američtí výrobci nealkoholických nápojů Coca-Cola a PepsiCo a kavárenská síť Starbucks. Francouzská kosmetická firma L'Oréal mezitím sdělila, že v Rusku uzavře své obchody a pozastaví tam investice. Vývoz do Ruska pozastavuje také italský výrobce luxusních automobilů Ferrari. Vydavatelství Universal Music Group (UMG) pozastavuje v zemi veškeré operace a uzavírá tamní kanceláře.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Rusko patrně zakáže vývoz některých výrobků a surovin, neví se ale kterých

09.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin včera podepsal výnos, který umožní zakázat vývoz ze země některých výrobků a surovin. Cílem opatření je zaručit národní bezpečnost a aktivity ruského průmyslu, uvedl Kreml. Jakého zboží a kterých zemí se bude zákaz týkat, později určí ruská vláda, uvedly zahraniční agentury. Moskva o opatření informovala krátce poté, co USA zakázaly dovoz ruské ropy či plynu.
img

Společné evropské dluhopisy znovu na scéně, EU chystá podporu

08.03.2022 Jedna z klíčových dnešních zpráv hovoří o tom, že se EU chystá vydat další společné dluhopisy. Už to udělala v souvislosti s koronakrizí, nyní je to kvůli potřebě financovat výdaje na obranu, a především drahé energie. Zatím chybějí podrobnosti, údajně se má rozhodnout na mimořádném summitu konaném ve čtvrtek a pátek.
img

Společnost Shell se zavázala stáhnout se z ruského ropného a plynárenského trhu

08.03.2022 Společnost Shell v pátek koupila od Ruska 100 000 tun ropy Urals. Tu údajně nakoupila s rekordní slevou, protože mnoho firem se ruské ropě vyhýbá kvůli invazi Moskvy do sousední země. Tímto nákupem nebyly porušeny žádné západní sankce. Společnost však byla za toto jednání ostře kritizována, a to i ukrajinským ministrem zahraničí Dmytrem Kulebou, který firmu vyzval, aby přerušila veškeré obchodní styky s Ruskem.
img

Euler Hermes: ČR by bez plynu z Ruska přišlo o čtvrtinu spotřeby energie

07.03.2022 V případě, že by Rusko zcela uzavřelo kohouty plynovodů vedoucích do Evropy, Česko by takto přišlo o 24 procent z celkové roční spotřeby energie. Evropský průměr je devět procent. ČR by tak byla společně s Maďarskem a Slovenskem jednou z nejvíce zasažených zemí v EU. Vyplývá to z analýzy přední světové úvěrové pojišťovny Euler Hermes.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Akciové trhy dál ztrácí, ceny ropy a dalších komodit strmě rostou

07.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu a související sankce dál ovlivňují finanční a akciové trhy. Pražská burza, stejně jako evropské akciové trhy, dnes dál ztrácejí, dopoledne index PX odepisoval přes šest procent. Dál slábne i koruna, dopoledne se obchodovala vůči euru kolem 25,85 Kč/EUR a podle ekonomů ČNB zřejmě pokračuje v intervencích proti oslabování koruny. Nadále také strmě rostou ceny pohonných hmot, tuzemští dopravci žádají stát, aby do cen paliv okamžitě zasáhl. Předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr vyzval distributory a prodejce paliv, aby ke zvyšování cen přistupovali uvážlivě a nenavyšovali marže neobjektivně. Odbory žádají kvůli dopadům války na Ukrajině o svolání mimořádného zasedání tripartity.
img

Česko by zastavení dodávek ruského plynu významně poznamenalo. Řešením by mohlo být masivní rozšíření výroby energie z obnovitelných zdrojů

07.03.2022 V případě, že by Rusko zcela uzavřelo kohouty plynovodů vedoucích do Evropy, Česko by bylo společně s Maďarskem a Slovenskem jednou z nejzasaženějších zemí v rámci EU. ČR by takto přišla téměř o čtvrtinu (24 %) z celkové spotřeby energie, přičemž evropský průměr je 9 %. Přestože se tato varianta zatím nejeví jako zcela pravděpodobná, země Evropské unie by už nyní měly aktivně začít připravovat plán, jak zajistit bezpečnost dodávek pro příští zimu a další období.
img

Co je Solana a jak funguje? 

07.03.2022 Solana je vysoce funkční open source projekt, který implementuje nový, bezdovolený a vysokorychlostní blockchain layer-1. V roce 2017 ho vytvořil Anatolij Jakovenko, bývalý výkonný ředitel Qualcommu, Solana si klade za cíl zmenšit propustnost nad rámec toho, čeho obvykle dosahují populární blockchainy, a přitom udržet nízké náklady.
img

Těžba Bitcoinu a krádeže elektřiny, rostoucí problém pro malajsijské užitné společnosti 

07.03.2022 Krádeže elektřiny v Malajsii, těžaři Bitcoinu stály energetické společnosti v roce 2021 stovky milionů dolarů, ale jedna společnost to chce změnit.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Investiční zlato | Kvantitativní uvolňování | Live trading | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Turecká lira | Programování | Monetární politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Take-Profit | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Private equity | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | EUR/CZK | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Ekonomické události | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Investujeme | Spready | CFDs | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Advance | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | BRICS | Transakce | BaFin | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bull | Burza | Burzovní index | CBOE | CCI | CEO | CFD | CFTC | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikát | Garance | Certifikáty | Autochartist | Konsolidace | DAX | Demo účet | Devalvace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | ECN | EMA | ESM | Easing | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Exekuce | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Floor | Hedge fondy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | Grafy | HFT | Hedging | Hedge | High | IPO | ISIN | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční riziko | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Makléř | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | OTC | Obchodní příkaz | Obchodník | Obchodování s měnami | Oficiální úroková sazba | Opce | Open | Fondy kvalifikovaných investorů | P/E | PAMM | Parita | Platforma | Podkladové aktivum | Podílník | Poplatek | Portfolio | Pozice | Provize | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Realizovat zisk | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | STP | Scalping | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Směnný kurz | Splatnost | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Statut | Stop-Loss | Support | Swiss | Take Profit | Pokladniční poukázky | Tick | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trading systém | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | Axiory | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | RMB | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Mezibankovní trh | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | New York Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Oanda | Intervenovat | ČSOB | BK Asset Management | Partners | Golden Gate | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Over-The-Counter | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Aktuální kurzy | Money Manager | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Axiory Europe | Obchodní transakce | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňové ráje | Algo trading | Money-Management | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Finanční analytici | Index cen | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Conseq | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Akcenta | Swingové obchodování | Satoshi Nakamoto | BTC | Virtuální měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Dukascopy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | EURUSD | AUDUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Burzovní obchodování | Ruleta | Kasina | Hazardní hry | Akcie Alibaba | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Microsoft | Akcie Netflix | Akcie online | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Australská měna | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Bitcoin peněženka | Brent | Britské libry | Brokers | Brokerské společnosti | Brokeři | Burza akcií | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena zlata dnes | Ceny zlata | CFD trading | Čínská ekonomika | CISCO | Co je bitcoin | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | Devalvace měny | Devizové trhy | Direct market | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Ekonomický kalendář | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Engulfing | ETF fond | ETF fondy | Etoro | Eura | Evropská banka | Evropská měna | Evropská rada | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forex calculator | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Indikátor CCI | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Zlaťáky | Investing | Investování do akcií | Investování na burze | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Jak těžit Bitcoin | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Koupit akcie | Koupit bitcoin | Krátkodobé investice | Kursy | Kurz amerického dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz dolarů | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Maximální riziko | Měna euro | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | MyFxBook | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | NewYorská burza | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Obchodní software | Obchodujeme | Ocenění akcií | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabování koruny | OTC trh | Paládium | Pasivní příjem | Patria Finance | PayPal | Penzijní společnosti | Pips | Pivot | Pivoty | Platforma xStation | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Recenze | Reuters | Roboti | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Seminář | Signály | Směnárny | Směnné kurzy | SPX | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové měny | SWIFT | Těžba bitcoinů | Těžba ropy v USA | TopForex | Trade Brokers | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Webinář | Webináře | WTI | X-Trade | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | BreakEven | EIA | ING | Benzín | Buffett | DMA | Komise pro cenné papíry | Put | Andrej Babiš | Báze | Bill Gates | CEPS | Current Ratio | Čistý dluh | Daniel Beneš | Ekonomika EU | Elon Musk | Ex-dividend | Hrubá marže | Indie | Intermediate | IRS | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Obálka | Obchodní den | Petr Kellner | Průměrování | Redukce | REIT | ROCE | Výroční zpráva | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Instrukce | Kmenové akcie | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Western Union | WebTrader | Miliardář | Bohatý | Commission | Komise | Contract | Kontrakt | Full-service broker | Volby | Rozhovor | Butterfly | Know-how | Genesis | Retail | Poradenská společnost | Burze | Commodities | Currencies | Investment | Traders | Aramco | Rhodium | Moody's Investors Service | Markit | Dow Jonesův index | Sky News | Western Union Business Solutions | Rabobank | Royal Bank of Scotland | DPA | The New York Times | Charles Schwab | Natixis | Jackson Hole | Energy Aspects | RBC Capital Markets | Boris Schlossberg | CNN | Wells Fargo | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Oxford Economics | CME Group | Česká bankovní asociace | Home Credit | Guvernér centrální banky | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | YouGov | Mitsubishi | NATO | RBC Capital | Agentura AP | Barrick Gold | BBC | Destatis | Washington Post | Agentura DPA | Sója | Forex asistent | Opinium | The Guardian | Reporty | FX společnosti | Zvyšování sazeb | UNCTAD | Demo obchodování | Technický výhled | Uložení peněz | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Magnát | Realitní magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Wolfgang Schäuble | Automobilový průmysl | Erste Bank | Averze k riziku | Der Spiegel | Ministr financí | Panama papers | Hospodářské výsledky | Finanční aktiva | Globální trhy | Stock Exchange | Globální měny | Finanční centrum | Evropské banky | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Precedens | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Online webináře | Earnings | Podnikatelé | Bloomberg TV | Pro tradery | Index německých akcií DAX | BlackRock | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Zdravý rozum | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Ekonomické fórum | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Sázet | Evropské trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Finanční poradenství | Obchodování CFD | Futures kontrakty | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Golden Gate CZ | Expirace opcí | US akcie | Obchodované instrumenty | Investiční firma | Forbes | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Sázení | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Televize Sky News | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IHS | Xetra | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Obchodování měn | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Objem investic | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Algoritmus | Alerty | Styl obchodování | Index asijsko-pacifických akcií | Pokles libry | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | Obchodní partner | AAA | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Fibo | Dnes na trzích | Propad | Bělorusko | Světové akciové trhy | John Kerry | Kryptoměny | Cenový boom | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Specifika kontraktu | TradingView | Citi | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Výzkumná společnost | CzechInvest | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení eura | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Tradiční měny | CySEC | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Ethereum | Digitální měna | Elektronické peníze | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Poskytovatelé likvidity | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | Credit Suisse Group | Kryptoměna | Finanční svoboda | Skrill | Neteller | Elektronické peněženky | Kapitalizace | Výhled | Obchodování na newyorské burze | Poplatky | Rychlé zisky | Hlavní index německých akcií DAX | Rekordní maxima | Britská vláda | BDO | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Spekulativní obchodování | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Predikce | Summit G20 | Summit G7 | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | Ministr obchodu | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | Velké zisky | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Softbank | Akcie Bank of America | ARM Holdings | Institucionální investoři | Příjmy | Čistý příjem | Vydávání dluhopisů | Indikátory důvěry | Kapitálové strategie | ExxonMobil | cTrader | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Světový finanční systém | Skupina G7 | Obchodování forexu | Rada MMF | Internetové firmy | Investice v Číně | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | HDP Británie | Zpomalení ekonomiky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Akcie výrobce letadel Boeing | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Mercedes | Audi | Bitfinex | Politico | Business Insider | IHS Markit | Devizy | SaxoTraderGO | Venture Capital | ex | Akcie firem | Purple Trading | Mizuho | MUFG | Rhodium Group | Bitstamp | Ekonomická globalizace | Tržní kapitalizace společnosti | Keystone XL | Ruské akcie | Skupina PPF | Vstup na burzu | Alokace aktiv | Euler Hermes | Vývoj ceny hliníku | CoinDesk | Cena palladia | Pohyby na finančních trzích | Finanční ředitelé | Vydělávat peníze | Goldenburg Group | BlueBay Asset Management | BHS | René Remšík | Ceny pšenice | Breakout Trader | IBKR | World Gold Council | Návratnost investic | Anadarko Petroleum | Coinbase | Bitcoin (BTC) | Protiruské sankce | Cena hliníku | Ceny hliníku | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Zásoby zlata | BlueBay | Obchodování s cizími měnami | Obchodování s kryptoměnami | Bitcoinové burzy | Palladium | Investování do kryptoměn | Technologie blockchain | Investovat do Bitcoinu | Obchodování Bitcoin | Obchodování Bitcoinu | BTC/USD | ETH/USD | Cena Etherea | Průmyslový index Dow Jones | Digitální zlato | Obchodování s Bitcoiny | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Coinmarketcap | MiFID II | Bitcoin futures | LYNX Trading | BTCUSD | Investiční nástroj | ZEC/USD | Zcash | ETH | ETC | ZEC | NEO | GDAX | Investice do bitcoinu | Capitalinked | Radim Dohnal | Invesco | Mineři | Fincentrum | XBT | Panevropský index STOXX 600 | Hard fork | Binance | Kryptoměna ethereum | Vývoj ceny etherea | Flippening | Enterprise Ethereum Alliance | Steven Nerayoff | Cena kryptoměny ethereum | Ethereum blockchain | Charles Hoskinson | Boom kryptoměn | Davis Stockman | Hardwarové peněženky | NEST | Lightning Network | SegWit | ESMA | Zcash (ZEC) | Stellar | Coincheck | Služby spojené s kryptoměnami | Crypto | RoboMarkets | Tether | Chytré kontrakty | Krypto burzy | Nákupy kryptoměn | Krypto aktiva | Vitalik Buterin | Lithium | Burzy kryptoměn | Investiční skupiny | Jak fungují akcie | Možnost diverzifikace | BTC/EUR | Digitální peněženky | Online kasina | Hraní pokeru | Obchodování na trzích | Altcoiny | Ochrana před negativním zůstatkem | Vzácné kovy | Investorský sentiment | CNMV | Conseq Investment Management | Kobalt | Drobní investoři | Investování s LYNX | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Portfolio manažeři | Airbnb | SaxoTraderPRO | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Zvýšení těžby ropy | Saxo | Obchodní války | FinTech | Zonky | Výkonnost indexů | Očekávání investorů | Krypto | Bitcoiny | Virtuální měny | Raytheon | Forexové páry | Kartel OPEC | OPEC+ | Hackerské útoky | Obchodní válka | Capitalinked.com | Obchodní bariéry | Výsledky obchodování | Podniky | Evropské akciové trhy | Renaissance Capital | CONSOB | Asijské akciové trhy | Čínské měny | Globální růst | Globální hospodářský růst | FINRA | Silný americký dolar | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Schwab | FAANG | Apple (AAPL) | Tok investic | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie společnosti | Investiční platforma | Objem obchodování | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Ruský akciový index | Index RTS | Výplaty dividend | Geopolitika | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Graf indexu | Americké akciové burzy | Cenový kanál | Správci kapitálu | Fond kvalifikovaných investorů | Royal Dutch Shell | Ether | Odvětví polovodičů | Index Stoxx 600 | Obchodování akcií | Hlavní akciový index | HKD | USMCA | Dluhopisové výnosy | Kryptomagazin | Růst výnosů dluhopisů | Spotřebitelská inflace | CipherTrace | I-Trader | Použití finanční páky | Přímé zahraniční investice | Kompozitní index | FKI | NIESR | Finanční skupina | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Roční výnos | Největší kryptoměna | Vývoj kurzu bitcoinu | Goldenburg Group Ltd | Cyprus Securities and Exchange Commission | Předpovědi Saxo Bank | Výnosy z amerických dluhopisů | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Nervozita na trzích | Primární nabídka | Daňové úlevy | Regulační orgán | Pokles valuací | Politika Fedu | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Pohyby na trzích | Americké podniky | Základní úroková sazba | Denní objem obchodů | Aktiva centrálních bank | Měny považované za bezpečné | Bloomberg Economics | Jednotná měna | Veřejný dluh | Česká firma | Bankomaty | Český miliardář | Ceny kryptoměn | Financial Times (FT) | Kongres USA | Zadluženost | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Transakční poplatky | Majetek | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | Heiken Ashi | SABIC | Růst dolaru | Klasické peníze | WEF | Obchodovat s akciemi | Zahraniční akcie | Oživení trhu | Obchodování na burzách | Makléřská společnost | FCC | Vysoké zisky | Evropské dluhopisy | Inven Capital | Obchodní přístup | Globální dluh | ASIC | Způsob obchodování | Obchodní rozhodnutí | Akciové burzy v USA | Foreign Policy | Ceny zemního plynu | Akcie Boeingu | Primární nabídka akcií | Mt. Gox | Zvýšení sazeb | Asijské burzy | Michal Uma | Evropský regulátor | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Státní fond | Zájem investorů | Akcie herních vývojářů | MUFG Bank | Cena zemního plynu | Rizikové akcie | Uber Technologies | Profesor ekonomie | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Tržní hodnota Microsoftu | Ropovod | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Ruský akciový trh | Splácení dluhu | Zákaznická podpora | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Harris Financial | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Obchodní aktivity | CNY | GDPNow | Nejznámější kryptoměny | Bondster | NAGA | GRAYSCALE BITCOIN TRUST (GBTC) | Obchodovat Bitcoin | Bitcoin a další kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Merlin Entertainments | Akcie firmy | Tencent Holdings | Chainalysis | Odhad růstu ekonomiky | Propad ropy | Boris Johnson | BrandZTop | NVDA | Riziko recese | Economist Intelligence Unit | Začít obchodovat | Nabídka akcií | Token | Stablecoin | Americké společnosti | DE30 | Ferrari | Čínský trh | Obchodování na demo účtu | Prezidentka ECB | CoinShares | Volný čas | Blockchainové akcie | Akcie a ETF | Kalkulačka obchodníka | Svět investování | Markets Broker | AOS trading | Býčí výhled | Biotechnologické akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | Blackstone | Capital Partners | GBTC | Maržové obchodování | Maržový účet | Coffee | Pokles dolaru | Spready a poplatky | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | ZECUSD | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Odvetná cla | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Šéfové států | Britský premiér | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Inverze výnosové křivky | Konglomerát | Raiffeisen Bank International | Komoditní obchody | Indická ekonomika | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | Burzovní průvodce | Akcie podniku | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Sběratel | Kristalina Georgievová | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | Dealing | US500 | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Denní graf | Stablecoiny | Breaking news | Očekávání trhu | Italská vláda | Dot plot | Vlastní akcie | Overbalance | LPR | Thomas Cook | Finanční situace | EMIR | UCITS | Manipulace s akciovým trhem | Obchodní praktiky | Softwarová firma | Snížení daní | AKAT | Ethery | Energetické firmy | ESG | Akcie Splunk | Internet of Things | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Bank for International Settlements | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Strategie pro investování | Demo účty | Equinor | RISK-ON | Hypotéky v Česku | Hospodářské dopady | Růst čínského HDP | Loterie | Cena akcie | Očekávané Earnings | Nová měna | Měnový systém | CzechTrade | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Hospodářské krize | Devalvaci měn | McKinsey | Alipay | Platební společnost | ByteDance | TikTok | Huawei | Digitalizace | US30 | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Startup | Obchodní model | AKAT ČR | Rozpočet | Hazard | Rozpočtový schodek | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Deficit | Vláda prezidenta Donalda Trumpa | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | Central European Media Enterprises (CME) | Převzetí CME | TV Nova | Majoritní akcionář | Ropná firma | Mediální společnosti | Investiční skupina | Ropný gigant | Ceny benzínu | Německá vláda | IOT | Hongkong | Kryptoměnová burza | Algo | Americký ministr obchodu | Trinity | Jakub Seidler | LNG | Indigo | Objem | Data z USA | František Táborský | Dovoz čínského zboží | Čínské podniky | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zrušení cel | XTZ | Trh práce | Obchodní dohody | Myšlenka | Praktická ukázka | Analýza dat | FRED | Autotrade | Skupina ČEZ | Včerejší obchodování | Spojené státy a Čína | UCITS ETF | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Primární nabídky | Cisco Systems | Firma | Období nejistoty | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Technické analýzy | Global Markets | Tezos | USDC | BAT | Olívia Lacenová | Tesla Elon Musk | Aktuální obchodní příležitosti | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Výrobce léků Pfizer | Poradce Bílého domu | Svíčková formace | Souhrn finančních trhů | Čínská firma | Růst cen | Borsa Italiana | Server BBC | Konfederace britského průmyslu (CBI) | CBI | Zůstatek | Studie | BDI | Server CNBC | BAKKT | Vysoké riziko | Tomáš Vlk | Bilance | Zavedená cla | Vývoz ze země | Index DOW | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Co bude | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | Generální ředitel | PSA | GM | Odhad růstu světové ekonomiky | Rozvoj umělé inteligence | Poskytovatelé úvěrů | Skrytý potenciál | Obchodní spor | Skupina OPEC+ | Negativní nálada | Čínský prezident | Největší pokles | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Lagardeová | Čínská armáda | Si Ťin-pching | Akcie společnosti Tesla | Výbor pro zahraniční investice | CFIUS | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Fortune | Placebo | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Tiffany | LVMH | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Proof of Work | Proof of Stake | Využití kryptoměn | USDT | dApps | Technologie blockchainu | Přeshraniční platby | PoW | Global Times | Adam Glapiński | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Hong Kong | Legislativa | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Administrativa prezidenta | INTC | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Kalendář událostí | Walt Disney | Disney+ | Macquarie Asset Management | 5G | AFP | Hospodářské záležitosti | Dlužníci | Valdis Dombrovskis | FT | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Meziroční růst HDP | Ekonomka | Automobilový sektor | Zveřejněná data | Globální trh | Technické rezistence | Konkurenti | Objem obchodů s kryptoměnami | Financovat | EET | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | E-shopy | Wilbur Ross | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | Investovat v roce 2020 | Společnost ČEZ | Eva Miklášová | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Nabídka Aramco | Gabriel Štefaňák | Propouštění | CBDC | Impuls | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Hospodářský výsledek | Rostoucí náklady | Abkajk | Churajs | Visa | General Motors | NTT | Docomo | Výrazný pokles | Čínské zboží | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Ceny potravin | Další rozvoj | Rozvoj | Stavebnictví | Klíčový support | Paul Volcker | Statut celebrity | Celebrity | Bývalý šéf americké centrální banky | Dolar vůči japonskému jenu | Zdražování | Inflace v listopadu | Překvapení trhu | Sociální sítě | Problémy | Soukromé podniky | NAFTA | Finanční ztráty | Cvičení | Breaking | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Total | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Primární nabídka Aramco | Firma Saudi Aramco | Ropná firma Saudi Aramco | Goldenburg | Konzervativní strana | Klesající klín | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Protekcionismus | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Výsledek voleb | Výsledek voleb ve Francii | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Kanadské burzy | Prohlášení čínské vlády | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Yahoo Japan | Alstom | Amcor | Moskva | Jim Yong Kim | Prezident Světové banky | David Malpass | Newmont Mining | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Bemis | Embraer | Časopis Forbes | EASA | Fidelity National Information Services | FIS | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | První den obchodování | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Avon Products | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | UTC | Tata Steel | BrandZTop 100 | Patrick Drahi | Největší americký výrobce léků | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Francouzský Senát | Federální obchodní komise | FTC | Mylan | Upjohn | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Nissan Motor | Apple Arcade | Apple TV+ | Ropná zařízení | Zmírnění chudoby | Zmírnění chudoby ve světě | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost IAG | Akciový index Dow Jones | Největší primární nabídka akcií | Harmony | Goldcorp | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Array Biopharma | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Eurovia CS | Sev.en Energy | Czech Media Invest | Pilsen Steel | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Švýcarská společnost | Premiér Babiš | Vivendi | RegioJet | Madeta | Energetický a průmyslový holding | Ministerstvo životního prostředí | EP Power Europe | Médea | České aerolinie (ČSA) | Řetězec Makro | Jaderné elektrárny | Tendr | Martin Ulčák | Witkowitz | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Akciové korporace | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Americké výrobky | Edward Moya | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Smartwings | Míra inflace v Británii | Premiér Boris Johnson | Geely | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Elektrárenská společnost | Trumpova administrativa | Vojtěch Benda | Vánoce | Nabídka a poptávka | Automobil | Skupina AXA | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Meziroční míra inflace v eurozóně | Europoslanci | FedEx | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Tým RoboMarkets | Rozpočtové politiky | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Americké vlády | Nike | Lámání rekordů | Nejbližší support | Bydlení | WHEAT | Uber | Martin Novák | Česká zbrojovka | EY | Eugal | První obchod | Ztráta | Úbytek | NERV | Počet investorů | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | BREAKING | SPD | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | Roční růst | ACEA | Miliardy korun | Cena pšenice | Kraft Heinz | Forex a komodity | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Peking | Investiční platformy | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Halving | Obchodní podmínky | Lombard Odier | Hospodaření | Paschal Donohoe | Placení daní | MSCI AC World | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | Silný support | Objem objednávek | CFA | Američané | Exact Sciences | Návratnost | Odškodné | Netflix | NFLX | Inovace | Bitcoinové bubliny | CFRA | General Motors (GM) | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Výroba aut | Výroba aut v Německu | Washington | Daimler | VDA | Ceny ropy dnes | O2 | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Von der Leyenová | Úřad britského premiéra | Sezónnost | FP Markets | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | Švýcarská vláda | Hodnota investic | Centrální vláda | Ifo | Experti | Zemědělství | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Hospodaření za loňský rok | Nejbližší rezistence | TWD | ASML | Poradenství | Mercedes-Benz | Nový rekord | Ministerstvo práce | Dow Jonesův akciový index | Čínský vicepremiér Liou Che | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Podnik | Tržní trendy | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Tržní sazby | Bloky | Fork | Potvrzení transakce | Růst cen potravin | Míra zadlužení | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | SAP | iRobot | IRBT | Technologická společnost | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Ceny v zemědělství | Americké ministerstvo | Evropský komisař pro obchod | Komisař pro obchod | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nižší růst | Velké firmy | Ceny energií | Zamyšlení | Ptačí chřipka | Jared Kushner | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | List The Guardian | Klaus Schwab | WEF Klaus Schwab | Thunbergová | Greta Thunbergová | Parabolický vývoj | Zajímavé zisky | Vladimír Beszédes | Krach | Komunikace | HN | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Kapitalismus | Trump | Davos | Pozitivní zprávy | Mezinárodní organizace práce | Prezident | AMGN | Koronavirus | Akcie výrobce letadel | Průměrná úroková sazba | Paypal Holdings | Firma Avast | Brand Finance | Značka Amazon | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Ministr obchodu Wilbur Ross | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Většinový podíl | Financial Conduct Authority | Finanční regulátor | Změny cen | Virus | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Eva Zamrazilová | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | České měny | Důchody | Coronavirus | Americký kongres | Zhoršený sentiment | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Operátor O2 | Firmy v ČR | Mobilní operátor | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Jumpshot | IHNED | DISH | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Burzy v Šanghaji | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | L.F. Investment | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Spekulativní kapitál | Akcie v roce 2020 | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Americká administrativa | Obchody | Indická vláda | Výdaje | Správce daně | Finanční úřad | Daň z příjmu | Pesimismus | Čínská vláda | Vývoj měnového páru EUR/CZK | ETH/BTC | Přerušení vývozu | BP | Dodávky na trh | Tenza | Student Agency | Převody peněz | Aktivity v Číně | Adidas | Americká společnost | Akcie finančních společností | Capital Group | Čínské strany | Universal Music Group | SEC | NFP | Rozhodování | Velmi bohatý | Postmates | Snowflake | Palantir | Čínské ministerstvo | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Obchodovanie | Oživení britské ekonomiky | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Růst sazeb | Státní dluh ČR | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | Expanzivní fiskální politika | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Index CSI 300 | Gilead Sciences | Společnost Berkshire Hathaway | Dopad koronaviru | Obavy z pandemie | Střední podniky | Akcie Novavax | Šíření koronavirové nákazy | Index aktivity | Představitelé Číny | Největší ztráty | Výhled růstu globální ekonomiky | Cestovní kanceláře | Prohlášení G7 | Průměrná mzda | Americký Fed | Cyklické akcie | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | CPCA | Analytická společnost | Vyhlášení nouzového stavu | Šok | Snížení těžby | Mzda | Guru | Akcie Microsoft (MSFT) | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Příležitost k nákupu | Burza v New Yorku | Propad rublu | WP | Lídři EU | Rishi Sunak | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Negativní hospodářské dopady | Vývoj na trhu | Zákaz cestování | Prudký pokles | Vysoké ztráty | Hlavní měny | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Indické akcie | Olaf Scholz | Charlie Munger | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Tržní podmínky | Profitovat | Nejprudší pokles v historii | Technologičtí giganti | Tencent | Solidarita | Další vývoj | Íránská ropa | Desetileté dluhopisy | Restriktivní opatření | Stimuly | Evropské země | Brusel | Letectví | Fiskální politiky | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Generální ředitel ČEZ | Největší propad | Cenový vývoj | Silný pokles | Antivirové firmy | ČMZRB | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Společnost Saudi Aramco | Burzy cenných papírů | New York Times | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Vedlejší účinky | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Mike Pence | Viceprezident | Viceprezident Mike Pence | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Ekonomický rozvoj | Nemoc COVID-19 | Pád ceny | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Úvěrový program | Aktuální situace | Spiegel | Nejslabší růst | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Získávání nových půjček | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Intervenovat ve prospěch koruny | Tiskové agentury | Období finanční krize | Prudký pokles cen | Ekologické organizace | Zásobníky | Texas | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Další pokles | Deutschlandfunk | Národní rozvojový fond | Valné hromady | Německý ministr financí | Situace v Číně | Koronavirová krize | Unilever | REGN | Zelený plán | Katar | Státní televize | MPO | MF | Náhrady mezd | Daňové povinnosti | Senátorka | Komentátor | OSVČ | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Motocykly | LinkedIn | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Páka | Keynes | Posílení amerického dolaru | Iracionální | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Prodejní tlak | Citrix | Citrix Systems | Index podnikatelské aktivity | Spoření | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Politická rozhodnutí | Peněžní zásoby | Axios | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Olympijské hry | Německý parlament | United Airlines | American Airlines | Delta Air Lines | Roberto Azevedo | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Ratingová agentura S&P | Ministr vnitra | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Hranice měnové politiky | Repo sazby | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Sněmovna reprezentantů USA | KNF | Dopady pandemie na ekonomiku | České vlády | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Farmaceutické firmy | Křetínský | Ceny elektřiny | Výhody obchodování | Výkonnost indexu | Šíření nákazy | Bulharsko | Ekonomické ukazatele | Izrael | Fiat Chrysler | Air Bank | Equa Bank | E-commerce | MALL | Ekonomiky | Nigérie | Společnost Walt Disney | VW | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Potenciál pro růst | Vzdělávací materiály | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Míra volatility | Schodek | Poradce | Organizace | Microsoft (MSFT) | Realitní firmy | Poskytování hypoték | LTV | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Průmyslové revoluce | Umělá inteligence | Internet věcí | Akcie Nvidia | Závislost | Náročná práce | Práce | Rozvojová banka | Otázka za miliony | Vláda USA | Vláda Spojených států | Podíl na trhu | Afrika | RBK | Model Y | Údaje | Americké ministerstvo zahraničí | Emise oxidu uhličitého | IATA | Týdenní nárůst | Dlužník | Skupina OPEC | AOL | DPH | Mexiko | Omyl | Úročení vkladů | Pojišťovna | Obchodovat s cennými papíry | Výroba v Německu | Radovan Vítek | Karel Komárek | Pavel Tykač | Marek Dospiva | Patenty | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Možnosti obchodování | Propouštění zaměstnanců | UnitedHealth Group | Rušení objednávek | Menší poptávka | Cestovní omezení | Dopady koronavirové krize | Ministři | Nemovitosti v ČR | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Chřipka | Znárodnění | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | MI6 | Zpravodajské služby | CIA | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Tajné služby | Naréndra Módí | Německé automobilky | Snížení produkce | Nejvyšší soud | Technické problémy | Hackerský útok | Výpadky | FANG | DAWN | WMT | Emitenti | Vývoj HDP | Představitelé G7 | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Premiér Justin Trudeau | Credit Suisse Group AG | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Joe Manimbo | Analytik Joe Manimbo | Růst cen v EU | EP | Statistiky | Americké univerzity | Jeffrey Halley | Remdesivir | Vzrušení | Portfolio manageři | Investiční manažer | Poradenské společnosti | USD za barel | Američtí těžaři | Potravinové krize | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Trade | S&P500 | Dílčí index | Chu-pej | Chesapeake Energy | Nizozemsko | ODS | Premiér Andrej Babiš | Cenové pohyby | Postavení USA | CBRT | SARS-CoV-2 | Sociální síť | Debata | Tweety | Air France | Posílení | Sociální napětí | Omezení pohybu | Zoom Video Communications | Amazon Jeff Bezos | NY FED | WEI | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Joe Biden | Americký viceprezident | Christos Staikuras | Grayscale | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Větší pokles | Zpravodajská společnost | Společnost BBC | Data z trhu práce | Zrušení daně z nabytí | Seznam brokerů | Cestování | Čtvrtletní výsledky | Americký HDP | Automobilka Ford Motor | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | 737 MAX | Tržby Boeingu | Experimentální lék | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Norwegian Air | Ryanair | Volvo | Liberty Ostrava | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Náklady na financování | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Sazka Group | Casinos Austria | Maloobchod | Zaměstnanci | FDA | Anthony Fauci | Epidemiolog | Gilead | Čistá ztráta | Společnost Gilead | Blízký východ | Tweet | Letečtí dopravci | Dopravci | Mike Pompeo | Futures na zemní plyn | Růst výnosů | Vývoj bilance Fedu | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Greenpeace | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Latinská Amerika | PEPSICO | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Dovoz | Vývoz | UNWTO | Dlouhodobý trend | MSCI World | ETN | Generovat zisk | Wolt | Alternativní taxislužby | Soud EU | Unijní soud | Soudní dvůr Evropské unie | Regulační orgány | Státy eurozóny | Australský premiér | Wu-chan | Dodání likvidity | Dodání likvidity komerčním bankám | Navýšení měnové báze | Měnové báze | Centrální banka Japonska | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Pokles ekonomické aktivity | Fiskální programy | Maloobchodní inflace | Tisknutí peněz | Propad japonského jenu | Obchodně vážený index | Bilance aktiv | Bilance aktiv držených amerických Fedem | Pád USD | Velikost celkové bilance | Neomezené QE | Kola kvantitativního uvolňování | Pád akciových trhů | Globální pád akciových trhů | Riziko deflace | Nejnižší výnosy státních dluhopisů | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Výnosová křivka v USA | TIPS dluhopisy | Americké dluhopisy očištěné o inflaci | Dlouholetý trend | Tlak na nižší cenu výrobků | Tlak na nižší cenu | Amazon efekt | Marže prodávajících | Minimální marže | Segment retail trhu | Just-in-time manufacturing | Prodat dluhopisy | Prodat USD | Výnosy na dluhopisech | Růst cen v době stagnace | Další obchodní válka | Antiglobalizační tlaky | Deflační tlaky | Silné deflační tlaky | Snižování cen | Hluboký propad ropy | Navyšování zadluženosti | Prudké navyšování zadluženosti | Křehký finanční systém | Americké repo sazby | Růst zadlužení | Zadlužení | Obavy z insolvence | Expanze | Obavy o bezpečnost | Bezpečnost nejbezpečnějších investic | Rezervní měny | Bezpečí investic | Víra v bezpečí investic | Politická nestabilita | Kontrakce | Vládní deficit | Schopnost financovat vládní deficit | Financovat vládní deficit | Ekonomické výhody | Huobi | Quantitative Easing | Devalvace amerického dolaru | Očekávaná devalvace | Zkušenosti z Japonska | Politika centrální banky | Stimulační procesy | Američtí regulátoři | Patrik Tkáč | Dluhy | Toyota Motor | Oživení české ekonomiky | Dopad krize | Společnost Avast | Podezřelé transakce | Členské státy | NKE | Verdikt soudu | Členské země | Burza Binance | ONE | Merck | RBI | Světové hospodářství | Výzkumné společnosti | T-Mobile | PPF Telecom Group | Nejbohatší Čech | Auta | Expedia | JD.com | Royal Caribbean | Dopad na cenu | Xiaomi | Společnost Xiaomi | Federální úřad pro vyšetřování (FBI) | Federální úřad pro vyšetřování | FBI | CNN Prima News | Scénáře vývoje české ekonomiky | Konzistentní zisk | Prodej elektromobilů | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Vakcína | Digitální revoluce | Fujitsu | Manažerka | CL | Spekulovat | Zboží z Číny | Moderna | Společnost Moderna | MRNA.US | Jukos | Svaz dovozců automobilů | Britský trh práce | Experimentální vakcína | Marek Brávník | Advance Auto Parts | Rozpočtový úřad Kongresu | Hans Dieter Pötsch | Předseda dozorčí rady | Manažeři | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Contemporary Amperex Technology | CATL | Léky na koronavirus | Eli Lilly | LLY.US | LLY | Vakcíny na koronavirus | GSK | AZN.UK | AZN | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Sankce USA | Magazín Der Spiegel | Akcie leteckých společností | Lesy ČR | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Předsedkyně Evropské komise | Americká média | Urals | Hongkongský burzovní index | Burzovní index Hang Seng | Biotechnologická společnost | Pomoc lidem | Renault | Akcie v Hongkongu | Zákon o národní bezpečnosti | Splunk | Vztahy mezi Čínou a Spojenými státy | Realitní společnosti | Měny vázané na komodity | Fischer | Oznámení Spojených států | Komunistická strana | NetPosa | Umělé inteligence | Qihoo 360 | CloudMinds | Hikvision | Argentina | Spoluzakladatel | Investment management | Předstihové ukazatele | Tomáš Kálal | OKD | Mondelez | JDE | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Unie | ČR | Stravenkový paušál | Soběstačnost | Vakcíny proti koronaviru | Prezidenti a premiéři | Salesforce | Koronavirové pandemie | Lukoil | Hertz | Andrej Babiš (ANO) | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Výrobce aut | Nissan | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Rozhodnutí FOMC | Soubor pravidel | Zbrojovka | Pozitivní sentiment | CBO | PEPP | Britské firmy | Genesis Capital | Střední Evropa | Mišustin | Špatné zprávy | Ruské úřady | Londýnské burzy | Nová prognóza | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Start-upy | Bitcoinové a blockchainové akcie | Akcie AMD | Riot Blockchain | Square | Německé vládní strany | Berlín | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Big data | Alteryx | Cloudera | Domo | Elastic | MongoDB | New Relic | Oracle | Progress Software | Talend | Akcie big data | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Nepřipravenost | Společnost BP | Hertz Global Holding | Hertz Global | Index Nasdaq Composite | Rozpočtový deficit USA | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPPE | Subvence | Pevninská Čína | Akcie FAANG | Nestlé | Sanofi | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Agrofert | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Dluh Británie | Rostoucí trend | Covid | Technologické firmy | Cardano | Banka JP Morgan | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Představenstvo | Výhled hospodaření | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Výrobci aut | Firma ČEZ | Makléř Wood & Company | Index německých akcií | Státní pomoc | Nízké sazby | Nové žádosti o podporu | Práce z domova | Civilní letectví | Výkyvy cen | Google Pay | Vrcholoví manažeři | Chesapeake | Sankce proti Rusku | Skupina Smartwings | Den obchodování | Obchodování na evropských burzách | Online hry | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Akcie Coca-Cola | Ukrajinský parlament | Společnost Uber | Jasný signál | Situace na trhu práce | Novavax | FPMarkets | Iress | Broker FP Markets | Australian Securities and Investments Commission | PoliPay | BPay | Fasapay | Paytrust88 | Ngan Luong | Online Pay | Broker to Broker | Převedení peněz od jiného brokera | Klientská podpora | MAM/PAMM | MAM | Virtual Private Server | Virtual Private Server (VPS) | VPS | Traders Toolbox | Ant | Sony | Japonská společnost | Výrazný propad | Generace Z | E.ON | Johnson & Johnson | Tolerance rizika | Větší riziko | KLM | ChainLink | Dodávky letadel | Americký výrobce letadel | DoorDash | Silicon Valley | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Druhá největší kryptoměna | SAE | Stellantis | Peugeot | Citroën | Chrysler | Investice do robotiky | Mike Bloomberg | Kanye West | Kim Kardashianová | Deset nejbohatších lidí | Deset nejbohatších lidí na světě | Účty celebrit | IDC-softwarehouse | Karel Diviš | Twitterové účty | Ceny | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | Výplach | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Ethereum 2.0 | Evropské investiční banky | Verizon Communications | Malé zisky | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Twitter | Mediální pokrytí | Společnost Amazon | Společnost Chevron | Softwarový gigant | Společnost XTB | Republikánští senátoři | Zotavení ekonomik | Salesforce.com | Burzovní hodnota | Semi | Model 3 | Akcie těžařů | Životní úroveň | Následky pandemie | Porušení pravidel | Progres | Insolvence | Letecká osobní doprava | COVID III | OMV | Plynárenské společnosti | DeFi | Staking | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Nikl | Čínská společnost | Obrat ekonomiky | Smazání ztrát | Weekly Economic Index | Zastavení růstu | Odhad růstu HDP | NY Fed Staff Nowcast indikátor | Fed Staff Nowcast indikátor | Odhad ekonomické aktivity | Obsazenost hotelů v USA | Obsazenost hotelů | Síla akcií | Promeškání investičních příležitostí | Silné momentum | Monetární stimulus | Mezinárodní firmy | Možnost práce z domova | Překvapivý růst | Důvěra | Covid19 | Newyorská pobočka FEDu | Pobočka FEDu | Turistický ruch | Odhad sektoru pohostinství | Počet leteckých pasažérů | New York City | Ekonomický vliv | Psychika | Spor mezi USA a Čínou | Ant Group | List Global Times | Odliv mozků | Indonésie | Global Communications Fund | Ocelářství | Kreativita | Odhad vývoje ekonomiky | WeCHat | Růst měny | Časový horizont | Kirin | Exekutivní příkazy | Cenové hladiny | Účetní normy | Nikos Dendias | Vývoj léků | Letecká přeprava | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Společnost Rosněfť | Americké ministerstvo spravedlnosti | Worldometers | Dluhopisy a zlato | VHM | Capital.com | Marks & Spencer | Hnojiva | Upozornění na rizika | Vládní koalice | Goodyear | Výrobce pneumatik | PLUG | Veřejný dluh Británie | Býčí formace | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Snížení DPH | Airbus Group | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Unijní ministři | Unijní ministři zahraničí | Coca-Cola | Bojkot Izraele | Analýza ceny | Ruská vláda | Výpadek příjmů | Kryptotrh | Americký soud | Německý regulátor | Factory 56 | Továrna 56 | Mercedes-Benz třídy S | Německá automobilka Daimler | Automobilka Daimler | Růst eura | Průměrné mzdy | SPAC | Bert | SMIC | Elektrická auta | Klimatické změny | Southwest Airlines | Odborníci | Price-to-Earnings | Transparentnost | Analyzovat trh | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | CGTN | Televize CGTN | Čínská státní televize | Platforma TikTok | Nová prognóza Fedu | Prognóza Fedu | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Čínské technologické firmy | Snížení emisí | Investice mezi USA a Čínou | Přímé investice | Investice amerických firem | Investice amerických firem v Číně | Universal Music | Celkové investice | Akcie NIO | Bloomberg Intelligence | Nákupní centra | Budoucí vývoj | Tržní kapitalizace tetheru | Kapitalizace tetheru | Společnost ByteDance | TikTok Global | Zadlužení Německa | Robusta | Americký podnik | Společnost Cisco | Program Antivirus | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | LG Chem | Elektromobily | Německý rozpočet | Politici | Němečtí politici | Vývoj ceny akcie | Contemporary Amperex Technology (CATL) | Imperium3 New York LLC | Imperium3 New York | BloombergNEF | Azimuth Capital Management | David Deak | Abhijit Banerjee | Diverzifikovat | TikTok v USA | Zlaté rezervy centrálních bank | Rezervy centrálních bank | Ropovody | Plynovody | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Klimatický plán | Ministr životního prostředí | Počet úmrtí | Biden | USA Joe Biden | List The New York Times | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Marathon | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Digitální euro | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Česká republika | Cineworld | Společnost Cineworld | McAfee | Šéf centrální banky | Průmyslová výroba v ČR | UOKiK | Polský antimonopolní úřad | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Federální odvolací soud | Energetický sektor | Měnový fond | Allegro | Společnost Allegro | Paul Milgrom | Robert Wilson | Americké prezidentské volby | Akcie Johnson & Johnson | iPhone | Klinické testy | Výrobce letecké techniky | Globální veřejný dluh | Jack Dorsey | MicroStrategy | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Embargo | Růst zlata | Mluvčí Bílého domu | Defi | Dopady na trhy | Digitální převody peněz | Protiepidemická opatření | Nařízení | Interfax | Newmont | Epidemické situace | Reebok | Intel | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | Solární energie | SolarEdge Technologies | SEDG | Canalys | JPM | GS | Ropný tanker | První obchodní den | Moneta | Pandemický program | SAP AG | CVX | PFE | CSCO | JNJ | UMA | Odklad splátek | Fond Fidelity | Global Communication Fund | Future Connectivity Fund | Jon Guinness | SolarEdge | Státy Evropské unie | Zynga | ZNGA | Ruské společnosti | Electronic Arts | T-Mobile US | Nové zprávy | Společnost Pfizer | Pfizer a BioNTech | Vakcína proti covidu-19 | Apollo | Sazka Entertainment | Apollo Global Management | Fondy Apollo | China Telecom | China Mobile | Exekutivní příkaz | Broker XTB | Evropská léková agentura | Evropská léková agentura (EMA) | Letecká doprava | QCOM | MRNA | Jens Spahn | Německý ministr zdravotnictví | Ministr zdravotnictví | Producent ropy | Růst amerického HDP | BAB | Akcie spoločnosti | Ropovod Družba | Česká televize | Praktické tipy | Stock Spirits | Diem | PLTR.US | PLTR | Ministerstvo energetiky | Výdělky | Proražení | Daňový balíček | Zasedání WEF | Životní prostředí | Nio | Li Auto | Dluhopis Republiky | Používání hotovosti | Investice do vody | GME | GameStop | Společnost DoorDash | Akcie americké společnosti | Norwegian Air Shuttle | Decred | DCR | Futures na DAX | Siemens | Munich Re | Vonovia | Munich | Continental | LATAM Airlines | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Prezidenti Turecka | TCL | Vakcinace | Trans Adriatic Pipeline | Alexandre de Juniac | Virgin Atlantic | Výsledky makroekonomických statistik | Swingový výhled | H&M | BIDU | Analytik Commerzbank | Lego | Očkování | LEN | Burza Coinbase | Kryptoměnová burza Coinbase | Antigenní testování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | EC Investments | Mutace koronaviru | Rekordní rozpočet | Ceny aktiv | MGM | Roskosmos | Očkování proti covidu-19 | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Přístup na finanční trhy | Boeing 737 Max | Lukáš Novotný | Stock Spirits Group | Carnival | Boston Consulting Group | BCG | Boston Consulting Group (BCG) | Dow Jones a S&P 500 | Indexy Dow Jones a S&P 500 | P2P | Peer-to-peer | Burzy v USA | Pokles zásob | Počasí | Akcie čínských telekomů | China Unicom | Pomoc firmám | SOLEK | Zvýšení těžby | Autopůjčovna Hertz | ADA | Cardano (ADA) | Polkadot | DOT | Vývoj akcie | Hodnota trhu s kryptoměnami | Zájem o bitcoin | Společnost Tesla | Holdingové společnosti | Brands | Zdravotní péče | Cestovní kancelář | Akcie americké internetové společnosti | JD | Tržby z prodeje | Shopify | ET7 | Zoom Video | Soud v USA | Carrefour | Couche-Tard | Evropské centrální banky | Acacia Communications | Dopad na trhy | Alternativní taxislužba | MRK | MJ | Futures na indexy | WU | Inaugurace | Mar-a-Lago | Adam Back | Oživování světové ekonomiky | Josep Borrell | Šéf unijní diplomacie | Unijní diplomacie | Situace na trhu | Toshiba | Olívie Lacenová | KFC | Čínské značky | PEP | Polská společnost | Deliveroo | Očkování proti covidu | WallStreetBets | BlackBerry | Nárůst ceny | Express | Mark Cuban | Obavy o poptávku | Tržní ceny | Retailoví investoři | Jen Psakiová | Nynější krize | Globální letecká osobní doprava | Dnešní seance | Tencent Holding | Obchodní deficit USA | Rekordní rok | Finanční výsledky | Automobilka Tesla | Dialog | Dialog Semiconductor | Ethos Foundation | Vincent Kaufmann | Corey Klemmer | Domini Impact Investments | Brian Grieves | Pat Zerega | Shareholder Advocacy | Mercy Investment Services | Achmea Investment Management | ACTIAM | Lombard Odier Investment Management | MFS Investment Management | UNH | Finanční výkonnost | Piper Sandler | Maersk | A.P. Moller-Maersk | Rostoucí úrokové sazby | Předpověď ceny | Blockchainy | FTX | Coinswitch | Kov | Obchodování s emisemi | Colt | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Tyson Foods | Spotify | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Vakcíny proti COVID-19 | Trendové linie | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | Růstový trend | CETIN | AIG | Evropský výrobce letecké techniky | SPWR | Porušení zákona | Zásoby plynu | Súdán | Air | Nový kapitál | Sentiment investorů | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Úřad FAA | Investování do Bitcoinu | Covidová krize | Finanční zdraví | Propady na akciích | Rohlik Group | PPF Telecom | Terra | Cla na hliník | Nárůst výnosů | Půjčky od MMF | Admirals | Silný růst | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | ČSA | Fidelity | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Dlouhodobý investor | Těžby kryptoměn | Dnešní videokomentář | Aleš Hála | Čínské akcie dnes | Nové regulace | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | IPO Deliveroo | Suezský průplav | Akcie AstraZenecy | Cenové alerty | Discovery | Platformy xStation | Loď Ever Given | Ever Given | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Ladislav Bartoníček | Poptávka po nemovitostech | Pohyb ceny | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | GRMN | Reuters analytik | Hodnota trhu kryptoměn | Společnost MicroStrategy | Korporátní daně | EDF | Umění | Special Purpose Acquisition Company | Harley-Davidson | Anonymní Kryptoměna | Quorum | Bitcoinové transakce | zk-SNARK | Kryptoměnový projekt | Cryptologie | Cryptografie | xStation Mobile | Unikátní vzdělávání | Společnost X-Trade Brokers | GE Renewable Energy | Občané eurozóny | Zátěžové testy | Debut na trhu Nasdaq | Graf indexu Nasdaq | Krypto trh | Pomoc MMF | AA | Formace Bearish Engulfing | Bearish Engulfing | Formace kladivo | Ceny ropy Brent | Polymetal | COP26 | Předpověď ceny etherea | Ceny Etherea | ETH CFD | Analýza ceny Etherea | Předpovědi ceny | Ceny ETH | Předpovědi ceny ETH | Zimní olympijské hry | Pepco | LME | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Odhad letošního růstu ekonomiky | ERA | Akcie v roce 2021 | Rostoucí ceny | Objednávky | Potenciální výnosy | Internetové společnosti | Digitální měna ethereum | Měna ethereum | Verizon | Společnost Verizon | Comcast | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Nárůst objemů | Kellogg | Vstup do pozice | Benxy | Akcionáři Avastu | Poptávka po kryptoměnách | Přeprodané oblasti | Obavy z růstu inflace | Panasonic | Japonský konglomerát | Francouzská společnost | Japonský akciový trh | Goldman Sachs Group | Interactive Brokers Group | Indická centrální banka | Kybernetický útok | Cenové úrovně | Plán obnovy | Pandemie COVID | Zvýšení cel | Zvýšení cel na dovoz | Dovoz z USA | Hladiny rezistence | cTrader Purple Trading | Turów | Riziko ztráty | Těžaři | Ochrana investorů | Deutsche Wohnen | Vonovia a Deutsche Wohnen | Renáta Kellnerová | API | Oslabení | Cena Cardana | Zisk před zdaněním | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | About You | Objem fúzí a akvizic | Václav Holler | CRYFIN | Naše hospodářství | Crypto FX | Nabídka Crypto FX | Stanislav Kostyukhin | Kryptopeněženky | Aktuální problémy | Pershing Square Tontine Holdings | PSTH | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | KOL | Tesla v Číně | Zajištění proti inflaci | Salvador | IB | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Taproot | Těžaři bitcoinu | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Zneužití tržní síly | Tržní síly | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Ruský HDP | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Platidlo | Primark | Zajišťování | Akcie technologických firem | Gigafactory | Zprávy z kryptotrhu | BTC vs. USD | ETH vs. USD | SAIC | Konkurenti společnosti Tesla | Konkurence | Vláda v Pekingu | Hongguang Mini | Great Wall ORA | Roewe eRX5 | Wuling | CPIA | JL Warren Capital | XPeng | Roewe | Prodej | XPEV | Jednotné měny | Senegal | Mali | Zdanění firem | Další kryptoměny | Známé digitální měny | McDonald's | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Rozhodnutí Číny | Akcionáři Monety | Graf akcie | Regulační úřad | ČD-Telematika | České dráhy | Zajištění bezpečnosti | Didi | Den daňové svobody | NASA | Falcon 9 | Falcon | Obchodní dovednosti | Trh dnes | El País | Deník El País | Energetická společnost ČEZ | Paradox | Malajsie | Akcie Moderna | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Dodavatelský řetězec | Společnost Didi | Technologie | Americký výrobce | Protipandemická opatření | Nabídky akcií | Zvyšování těžby | Růst společnosti | Zkušení obchodníci | Nákupní příležitost | REvil | Skupina REvil | Kybernetický gang | Andy Jassy | Útok hackerů | Americké tajné služby | Check Point Software Technologies | Peter Kovalčík | Robert Šuman | Virové laboratoře | ESET Robert Šuman | Hliník | Mluvčí společnosti | Kontejnerová loď | Kontejnerová loď Ever Given | Egypt | Eurohold | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Cena akcie Newegg | Akcie Newegg | Newegg (NEGG) | NEGG | Akcie Newegg (NEGG) | Pravidla pro čínské firmy | Pravidla pro firmy | Zahraniční akciové burzy | UST | TSMC | Budvar | Výroční zprávy | Pivovar | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | Biotechnologické akcie 2021 | Akcie výrobců vakcín | Akcie výrobců vakcín proti Covid-19 | Didi Global | Plány obnovy | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | Nepokoje v JAR | JAR | NortonLifeLock | Úřad pro hospodářskou soutěž | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | Zotavování světové ekonomiky | GlobalFoundries | Mutace delta | Globální ceny | Odvětví | Nedostatek potravin | Kryptoaktiva | Divize | Rotterdam | Šíření mutace delta | Šíření mutace | Načasování | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Dodávky suroviny | Bulharská finanční společnost | Člen představenstva ČEZ | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Americké technologické společnosti | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Suez | Ředitel komunikace | FB.US | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Ziskový potenciál | Štěstí | Letiště Praha | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Thomas Schäfer | Ministerstvo spravedlnosti | Dřevo | Vnější prostředí | Chování | Vnímání | Dodávky ruského plynu | Objem nouzových rezerv | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Státy Mezinárodního měnového fondu | Continental Resources | Ropné a plynárenské společnosti | Projekce | Inovativní řešení | VIAC | Ceny rýže | Rekordní minimum | Takata | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Letecká společnost Virgin Atlantic | Společnost Virgin Atlantic | Zajišťovny | Aplikace TikTok | CVC Capital Partners | CVC | Palantir (PLTR.US) | Andreessen Horowitz | Německý stát | Cena kryptoměny | RWE Gas | Poly Network | Elliptic | Hackeři | Asijské země | Britská společnost Cineworld | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Kryptoměny z Poly Network | Etický hacker | Kryptoměnová platforma | Platforma Poly Network | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Authentic Brands Group | Regulatorní prostředí | Byty | Token ADA | Dovoz oceli | Velké instituce | Afghánistán | Jim Cramer | Varšava | Tokeny | ERC-20 | Meituan | Ceny nových aut | Ceny nových osobních aut | Bonusy | Koronavirové mutace | Šíření koronavirové mutace | SpaceX | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Koronavirové mutace delta | Kansas City | Esther Georgeová | Yale School of Management | Analytici banky | Funkční období | ASX | SXXP | Proočkovanost | Checklist tradera | Checklist | Kontrolní seznam | Dupont | Dominion Energy | Agilent | Butterfly spread | Kdy obchod ukončit | Důvody pro obchodování | Plán vstupu | Plán vstupu a výstupu | Nedostatek čipů | Jihoafrická republika | Společnosti | Axel Springer | Vydavatelství Axel Springer | Německé vydavatelství | Protocol | Chivo | Náklady na obchodování | Guardian | Neúspěch | Opatření | Rivian | Dna | Hurikán Ida | Káva robusta | Prazdroj | Katastrofy | ANO | Uhlí | RBC | NFT | Non-fungible token | Energetika | Velkoobchodní ceny elektřiny | Silvergate Bank | Ceny plynu | Brian Armstrong | Rezervy ropy | Státní rezervy ropy | OANDA Edward Moya | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Konfederace | Solana | Kryptoměnová komunita | Česká společnost | Bondster.cz | Česká investiční platforma | Platforma Bondster | Investiční platforma Bondster | Společnost Walmart | Extrémní počasí | Catherine Yeung | Nakamoto | Etherea | Společnost AT&T | WarnerMedia | Warner Bros | České aerolinie | Inskol | Dopady epidemie | UMG | Universal Music Group (UMG) | Mediální skupina | Skupina Vivendi | BidAskBit | Nio akcie | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Fixní poplatky | BrokerChooser | Stockbrokers | Skupina Interactive Brokers | Investment grade | Real Time Margin | IB SmartRouting | Globální makléřská společnost | Společnost Interactive Brokers | Firemní akcie | Požadavky na kapitál | Poplatky a provize | BrokerChooser.com | Stockbrokers.com | Systém Real Time Margin | Customer Services | Komise u akcií | Kryptotransakce | UBS Group | UBS Group AG | Jaroslav Haščák | CDU/CSU | FDP | Sociální demokraté | Telecom | Německá automobilka Volkswagen | Reorganizační plán | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Cenový šok | Energetická krize | InstaMarkets | ECN VIP | Aleš Loprais | InstaForex Loprais | Společnost InstaMarkets | InstaForex EU | Algorand | Algorand (ALGO) | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Apple Pay | Akcie Palantir | Těžby Bitcoinu | Mathias Cormann | Mediální podnik | Nejnovější zprávy | Vylepšení teorie aukcí | David Card | Joshua Angrist | Guido Imbens | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | Češi | Bohemia Energy | Energetické krize | Polský zlotý a maďarský forint | Zvýšení dodávek plynu | Dmitrij Peskov | Vysoké ceny | Pravidla hry | ITA | Italia Trasporto Aereo | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Kolibřík Energie | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nord Stream 2 AG | Nedostatek polovodičů | e-CNY | Digitální jüan | ProShares | Veolia | Giphy | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Obilí | Pozornost | Volvo Cars | Zprostředkovatelé | Izraelská centrální banka | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Christian Lindner | Robert Habeck | Orlen Unipetrol | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ceny zemního plynu i elektřiny | Ruský prezident | Tom Marzec-Manser | ICIS | Akcie švédské automobilky | Meta | Metaverzum | Dceřiná firma | OSN v Glasgow | Fridays for Future | Ekonomika po pandemii | Klima | Metaverse | Burger King | Meta Platforms | Společnost Yahoo | Plynovod Jamal | Hlavní index francouzských akcií | Index francouzských akcií | Přístup ke kryptoměnám | Polygon | Kryptoměnové produkty | Nové kryptoměnové produkty | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Kryptoměnový broker | cTrader Android & iOS | cTrader Web | cTrader Desktop | WeDo | Kryptoměnová obchodní platforma | Soud v Haagu | Indexy pohyb | Drahé energie | Zavádění digitální měny | Podmínky na trhu | Messari | Společnost | Klimatičtí aktivisté | Stratégové | Výsledky společnosti | Tým InstaForex | Krypto průmysl | Segregated Witness | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Schnorr | Bitcoinová síť | Výhled na krypto | MAST | Merkelized Abstract Syntax Tree | Cíl BTC | Obchodní výhled | UTXI | Zabezpečení protokolu | Tether (USDT) | Dopady inflace | Nexi | Ruský plynovod | Target | Družba | Mads Eberhardt | Ropný šok | Povinné očkování | Přístup k obchodování | TIM | Pozemky | TriangleMarkets | Jiří Gavor | ENA | Ruský trh | RTS | Antony Blinken | Ceny BTC | Společnost innogy | Innogy | Akcie Meta | Zahraniční politika | Průměrná volatilita | Avalanche | Zprávy z krypto | Globální nedostatek čipů | Bezpečná aktiva | Nové mutace | Omikron | Omicron | Zprávy z krypto průmyslu | Zavedení digitální měny | Parag Agrawal | | Rozpočet Japonska | Britský antimonopolní úřad | CMA | Nové vakcíny | Výhled české ekonomiky | Kazachstán | Nejvýraznější propad | Vietnam | Špatné počasí | Zlotý | Kartel při obchodování s měnami | Kartel při obchodování | Postavení na trhu | SOTIO | Taxislužba Didi | Čínská alternativní taxislužba | Cena akcií Didi | Čínský úřad | Čínský úřad CAC | Mocný čínský úřad | Fibonacciho retracement | Rotace | Rozšíření | Rostoucí inflace | Nejlepší krypto | Arm | Zemědělci | Výrobce čipů Intel | Terra Luna | Terra (LUNA) | L'Oréal | Tržní hodnota americké společnosti | Evernym | Kryptoměnové transakce | Emise uhlíku | Liz Trussová | Annalena Baerbocková | Fundamentální analýzy | Bidenova administrativa | Letadlo | MATIC | Provozovatel sociální sítě | Technická rezistence | Úpis nových akcií | Jamal | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Sekyra Group | Základní sazba | Banka HSBC | TerraUSD | TerraUSD (UST) | Telefónica | Těžební společnost | Konvergence | Společnost Smartwings | Hodnoty měny | Miliardy USD | Firma Meta | Srí Lanka | Doporučení k obchodování | Ruský plyn | Klarna | Celosvětová spotřeba | DAO | Japonská automobilka Toyota | Triangleview Investments Limited | Triangleview Investments | Broker TriangleMarkets | Consensys | Nejvyšší soud v USA | Organizace spojených národů (OSN) | Organizace spojených národů | Povinné očkování pro zaměstnance | Očkování pro zaměstnance | Potíže EDF | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Těžby bitcoinů | Hry | Kristina Hooperová | Reality | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Instituce | Napětí na Ukrajině | Spotřební zboží | Nový týden | Benchmark Mineral Intelligence | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Pozitivní výsledky | Murray | Rusko dnes | Wormhole | Akcie společnosti Meta Platforms | Klaas Knot | Šéf nizozemské centrální banky | Krádeže kryptoměn | CRO | Tezos (XTZ) | Rollback | Futures na americké akciové indexy | Škola obchodování | Zbigniew Rau | Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě | OBSE | Zdeněk Hřib | Pražský primátor | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Dropbox | Situace kolem Ukrajiny | Bezpečnostní situace | Akcie Palantiru | Rizika decentralizace | Decentralizace | Certus One | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Russia Trading System | Index Russia Trading System | Výkonnost indexu RTS | Cena generických futures | Metaanalýza | Anexe Krymu | Ruská ruleta | Čínský prezident Si Ťin-pching | Mihailo Beljic | Ruské hospodářství | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Uznání nezávislosti | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Luhanské lidové republiky | Dění kolem Ukrajiny | Odpojení Ruska | Platba SWIFT | Identifikační kód | Odpojení Ruska od systému SWIFT | Capitalinked.com Radim Dohnal | Ukrajina a Rusko | Ruští oligarchové | Oligarchové | Rusko-Ukrajinská krize | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ukrajinská krize | Výjimečný stav | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Unian | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Napadení Ukrajiny Ruskem | Green Deal | Odstřižení od SWIFT | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT | Odstřižení Ruska od SWIFT | Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication | Devalvace rublu | Kyjev | Ruská vojska | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | Růst kryptoměn | MWh | EUR/MWh | Vzdušný prostor | Michail Mišustin | Situace na Ukrajině | Statista | Loopring | LRC | Velkoobchodní cena plynu | Orsted | Dell Technologies | Rheinmetall | Carlsberg | Zkapalněný zemní plyn | Ruská krize | Rizika podnikání | Dodávky automobilů | Zpřísnění sankcí Západu | Zpřísnění sankcí | Zmírnění konfliktu | Andrew Ticehurst | Nomura Holdings | Jennifer Granholmová | MAAE | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Záporožská jaderná elektrárna | Dana Drábová | Ženevské konvence | Černobyl | Jaderná katastrofa | Zahájení invaze | Invaze | Hrozba druhého Černobylu | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Výrobce luxusních automobilů | Ukrajinský premiér | Denys Šmyhal | Americký ministr zahraničí | Bojkot | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Cox | Tlak na Rusko | NICKEL | NIKL (NICKEL) | Řetězec | Řetězce | Členství v NATO | Aktivity v Rusku | Rozsáhlé sankce | Vliv války | Západní sankce | Sankce Západu | Světové produkce | Světové produkce neonu | Produkce neonu | Dodavatelé neonu | Zastavení produkce | Angelo Zino | Cryoin | Firma Cryoin | Neon | Ukrajinský neon | Ceny neonu | Supplyframe | Richard Barnett | APP | Vývoz ruské ropy | Pšenice (WHEAT) | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Uvalení sankcí | Nord Stream 1 | Balík sankcí | Ukrajinské krize | Důsledky konfliktu na Ukrajině | Důsledky konfliktu | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Fond OSN | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj | IFAD | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj (IFAD) | Gilbert Houngbo | Předseda fondu | Obchodování s Ruskem | Aktivisté | Kryptosektor | Zúčtování plateb | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Axie Infinity | Caspian Pipeline Consortium | Vysoké ceny energií | Dodávky zemního plynu | DigitalCoinPrice | Vývoz pšenice | Ronin | Tomáš Vahalík | Lubor Lacina | Dominik Moser | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruský Gazprom | Plynárenská společnost | Regulace kryptoměn | Carahsoft | Carashhoft Technologies | Carashhoft | Růst cen energií | Zničení poptávky | Biopaliva | Le Penová | Marine Le Penová | Ben Laidler | Online platformy | Callie Cox | Investiční analytička | Stagflační riziko | Zákonodárci | Vlastnictví | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Premiér Denys Šmyhal | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | Kryptoměnová burza Binance | Onet.pl | Onet | NET4GAS | Rostoucí ceny energií | Cenové prognózy | Předpovědi cen | Největší stablecoin | EuRoPol Gaz | Hladomor | Jednáním ministrů zemí skupiny G7 | Vývoz obilí | Společnost Invesco | Invesco S&P 500 ESG UCITS ETF | Invesco MSCI World ESG Universal Screened UCITS ETF | Šéfové | Konfederace britského průmyslu | Ruská federace | Přijetí | Investování do blockcchainu | Energie z jádra | Marketingová komunikace | Centrum | Tony Danker | Alternativa bitcoinu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Bezpečné dluhopisy
Bezpečné hlavní měny
Bezpečného útočiště
Bezpečné investice
Bezpečnější investice
Bezpečnější měny
Bezpečné měny
Bezpečné přístavy
Bezpečné útočiště
Bezpečné útočiště pro investory

Následující klíčová slova

Bezpečnosti na internetu
Bezpečnost nejbezpečnějších investic
Bezpečnostní analytik
Bezpečnostní firmy
Bezpečnostní nástrahy nové měny
Bezpečnostní odborník
Bezpečnostní situace
Bezpečnostní slabiny
Bezpečnostní zákon
Bezpečnostní zákon z Hongkongu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Beam FX
MIG Bank
BidAskBit
reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít