Pátek 12. srpen 2022 11:48
reklama
Vantage
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Purple Trading akcie CFD
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - UST

img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.07.2022

25.07.2022 Během minulého týdne burzy citelně posílily. S&P 500 přidal 2,5 %, evropské indexy posílily pod vlivem taktické deeskalace napětí ze strany Ruska více než jejichž americké protějšky (+2,9 %). Volatilita sestoupila pod hranici 25, aktuálně dosahuje zhruba 23. Hlavní obavou investorů zůstává ochabování ekonomického růstu. V tomto momentě však burzy prozatím nezaceňují hospodářské ochlazení adekvátně. Přestože vidíme, revize hospodářských výsledků směrem dolů, stále zůstávají odhady zisků poměrně euforické. Investoři jako by jednostranně vnímali pouze pozitivní aspekty hospodářského zpomalení – tj. nižší sazby a dluhopisové výnosy. Rizika tedy zůstávají dále asymetricky nakloněna směrem dolů.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 04.07.2022

04.07.2022 Během minulého týdne burzy oslabovaly. Volatilita sestoupila z psychologické hranice 30, stále však zůstává zvýšená (VIX aktuálně na 27). Vidíme, že se recese pomalu stává hlavní obavou investorů a střídá tak strach ze zpřísňování monetární politiky. V tomto momentě však burzy prozatím nezaceňují hospodářské ochlazení adekvátně. Přestože vidíme revize hospodářských výsledků směrem dolů, stále zůstávají odhady zisků poměrně euforické.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 29. června 2022

29.06.2022 Před necelým týdnem varovali představitelé Komunistické strany Číny prostřednictvím plně ovládaných novin The Economic Daily před propadem bitcoinu na nulu. Veřili, že přijde brzy a že nedávné poklesy budou jen jedním z mnoha hřebíčků do rakve bitcoinu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.06.2022

27.06.2022 Během minulého týdne burzy citelně posílily. S&P 500 přidal 6,4 %, což představuje nevýznamnější týdenní růst od května. Volatilita sestoupila z psychologické hranice 30, stále však zůstává zvýšená (VIX aktuálně na 27). V minulém týdnu vévodily trhům obavy ze zpomalování ekonomiky, které by však znamenaly méně přísnou politiku centrálních bank. Vytlačily tak prvotní investorskou hrozbu – robustní zvyšování úroků, což burzy potěšilo. Podle mého názoru však investoři v této fázi nezaceňují hospodářské ochlazení adekvátně.
img

SEC: Investice do sektoru DeFi jsou příliš dobré na to, aby to byla pravda

23.06.2022 To, že bitcoin nejeví známky života a jen občas koreluje s akciovými indexy, většinou se na ně jen dotahuje, to vše říká jediné – dno ještě nebylo nalezeno a je třeba počkat na další pád.
img

Ranní okénko - Měkké přistání Fedu může bolet

16.06.2022 Dnes dorazí z Česka ceny výrobců za květen, z USA pak série dat týkající se nemovitostního trhu. Především se ale dále rozleží dojmy ze včerejšího zasedání Fedu, i narychlo svolané schůzky ECB. Fed zvýšil sazby o 75 bodů, představil zároveň cestu do restriktivního teritoria s finální sazbou těsně pod 4 %. ECB dohnala resty a oznámila to, co se od ní čekalo již před týdnem. V boji s možnou fragmentací na evropských dluhopisových trzích využije reinvestice prostředků plynoucích z pandemického balíčku nákupu aktiv. Zároveň se pokusí vymyslet nový nástroj pro „pomoc“ hluboce zadluženým státům. Průmysl v eurozóně skončil podle očekávání meziměsíčně těsně nad nulou, na americký maloobchod naopak dopadly vysoké ceny a ten si tak připsal nečekaný meziměsíční pokles.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 15. června 2022

15.06.2022 Do Kwon, generální ředitel a spoluzakladatel nechvalně proslulých ekosystémů Terra a TerraUSD, odmítl obvinění, že téměř tři roky platil každý měsíc 80 milionů USD.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 13.06.2022

13.06.2022 Během minulého týdne burzy citelně oslabily. S&P 500 odepsal 5,1 %, což představuje nevýznamnější týdenní pokles od ledna. Volatilita zůstává zvýšená (VIX na 28). Klíčovým faktorem během minulého týdne bylo americké CPI, které vyžaduje důraznější akci ze strany Fedu. Trh se tak začíná opět obávat, že centrální banky budou muset udělat více, než investoři v tuto chvíli zaceňují, aby dokázaly zkrotit inflaci.
img

Kryptoměny padají. Bitcoin pod $25 000❗

13.06.2022 Kryptoměny o víkendu výrazně ztrácely a ve ztrátách pokračují také na začátku nového týdne. Bitcoin už klesl pod 25 000 USD. Ethereum prolomilo důležité supporty a kleslo pod 1 300 USD. Téměř všechny altcoiny mažou zisky z roku 2020 a pokračující v roce 2021, přičemž Polygon, Kusama, Polkadot a Chainlink ztrácejí ještě více. Bitcoin „Král kryptoměn“ je zpět na úrovních, kde bylo krypto naposledy během paniky způsobené pádem Luny.
img

Čeká nás kryptozima?

10.06.2022 Kryptoměny na konci týdne ukazují svou slabost. Bitcoin se obchoduje za méně než 30 000 USD, trend je stejný jako u amerických indexů. Menší kryptoměny jsou v červených číslech. Altcoiny jako Chainlink a Cardano dnes ztrácejí více než 7 %, navzdory nižší volatilitě z předchozích dní. Kryptotrh se zdá být opuštěn krátkodobými investory, je to však argument ke zvýšeným valuacím? Medvědi se právě pohybují:
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 06.06.2022

06.06.2022 Během minulého týdne burzy opět oslabily. Volatilita zůstává zvýšená (VIX na 25), ale vidíme návrat k normálnějším hodnotám. Klíčovými faktory během minulého týdne byly více jestřábí Fed a výsledek payrolls. Ty přebily pozitivní zprávu o navýšení produkce ropy ze strany OPEC – tato skutečnost by mohla pomoci k oslabení inflačních tlaků ve 2H. Rizika zůstávají dále asymetricky nakloněna směrem dolů. Kromě utahování měnové politiky se investoři obávají, jak na burzy dopadne synchronizované zpomalení globálního ekonomického růstu.
img

Odborníci tvrdí, že většina kryptoměn se pravděpodobně brzy zhroutí

03.06.2022 BTC se zkraje pátku pohyboval do strany. V době psaní článku se obchodoval za 30 488 USD. Podle CoinMarketCap se ve čtvrtek obchodoval v rozpětí 29 688 – 30 633 USD.
img

Bitcoin získává na popularitě jako zajištění proti inflaci. Jak to ovlivní medvědí trh?

02.06.2022 Během posledních šesti měsíců Bitcoin systematicky bořil hlavní mýty o jeho vhodnosti v různých makroekonomických situacích. Jak však kryptoměna klesala na lokální minima, trh viděl, že BTC není konkurentem zlata jako zajištění proti inflaci. Situace s UST a Luna Foundation ukázala, že je nebezpečné používat hlavní digitální aktivum jako rezervní fond kvůli vysoké pravděpodobnosti prudkého poklesu likvidity. Po aktualizaci lokálního minima na 25 000 USD se však aktivum začalo zotavovat a objevily se první signály, že BTC se vrací do globální ekonomické arény jako zajištění proti inflaci.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 2. června 2022

02.06.2022 Americký Federální rezervní systém zahajuje proces snižování rozvahy přibližně o 7,5 bil. USD. Co to znamená pro kryptoměnový trh?
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 30.05.2022

30.05.2022 Během minulého týdne došlo na burzách k růstu. Volatilita zůstává zvýšená (VIX na 25), ale vidíme pozvolný návrat k normálnějším hodnotám. S&P 500 přerušil 7-týdenní poklesovou šňůru a zpevnil o 6,6 % - jde o nejlepší týdenní výkonnost od listopadu 2020. K euforii z minulého týdne přispěly povzbudivější výsledky některých řetězců supermarketů, lepší makrodata v US, pokles inflačních očekávání a skutečnost, že investoři zredukovali počet hiků, které letos očekávají od Fedu. Roli hrálo i pozicování – docházelo k masivnímu uzavírání short pozic.
img

Trh se připravuje na střednědobý klesající trend. Kde bitcoin aktualizuje lokální dno?

25.05.2022 Krypto trh byl poslední týden ve fázi stabilizace po vážném kolapsu bitcoinů a altcoinů. Většina coinů se dostala do dynamiky bočního trendu a investoři čekají na ten správný čas a plánují dlouhodobé strategie. V této situaci trh s kryptoměnami výrazně snížil úroveň volatility a všechny hlavní metriky se vrátily do normálu. Navíc došlo k lokální divergenci mezi bitcoinem a indexem S&P 500. Všechny tyto faktory ukazují na plnohodnotnou stabilizaci trhu a pravděpodobný začátek pohybu směrem nahoru.
img

Za pád kryptoměny Terra by mohly nést odpovědnost jihokorejské burzy

24.05.2022 Vládnoucí strana Jižní Koreje pravděpodobně v úterý uspořádá naléhavou schůzku s představiteli pěti největších kryptoburz ve státě. Úředníci se těší na to, že kryptoburzy ponesou odpovědnost za to, že při havárii Terra nezachránily obchodníky.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.05.2022

23.05.2022 Futures zelené, asijské indexy převážně smíšené – pozitivní zprávou je, že Biden zvažuje zrušení některých cel na čínské zboží zavedených Trumpem.
img

Stáhnou stabelcoiny celý krypto trh?

19.05.2022 Velkolepý kolaps projektu Terra (Luna) a stablecoinu UST způsobily silné otřesy na celém krypto trhu. Není divu, že Terra v dobách největší slávy zastávala místo jednoho z vůdců elektronické revoluce. Nyní se panika přesunula na největší stablecoin sítě, Tether.
img

Krvavý měsíc: Záchranný plán Terra LUNA prosazoval průmysl 

18.05.2022 Necelý týden po zhroucení stablecoinu TerraUSD (UST) vázaného na americký dolar zveřejnil spoluzakladatel projektu plán, který, jak doufá, udělá čáru za mnohamiliardovým krachem tokenu a jeho rodné měny LUNA. Společnost Kwon Do-hyung – známější pod jménem Do Kwon – uvedla, že záchranný plán, který bude mít podobu hard fork, by mohl vdechnout ekosystému nový život a kompenzovat ty, kteří utrpěli uprostřed jeho téměř úplného kolapsu. „Fork“ však byla z Kwonova posledního oživovacího návrhu odstraněna poté, co komunita Terra tuto myšlenku v drtivém předběžném hlasování odmítla.
img

Bitcoin (BTC) a ethereum (ETH) mají za sebou solidní odraz, jak vysoko se mohou dostat?

18.05.2022 Bitcoin a ostatní krypto aktiva čelí již velmi depresivnímu stavu. Trhy jsou v těchto chvílích přeprodané a ze střednědobého hlediska dává mnohem větší smysl jít nahoru. Jinak do jisté míry současnému stavu přispěl i problém s kryptoměnou terra (LUNA), která je propojena s jinou kryptoměnou ve formě stablecoinu UST. Ty se kvůli zpackanému algoritmu totálně zhroutily a mnozí investoři kvůli tomu přišli o vše.
img

Ben Bernanke: Bitcoin je čistě spekulativní aktivum

17.05.2022 Mezitím index strachu a chamtivosti kryptoměn dosáhl dalšího minima a stále naznačuje paniku mezi investory, což zpochybňuje další oživení bitcoinu a dalších altcoinů. Bývalý předseda Federálního rezervního systému Ben Bernanke v rozhovoru řekl, že se bitcoin hlavně používá ve stínové ekonomice a často na nezákonné akce a operace. Bernanke také nevěří, že se bitcoin stane alternativní formou peněz.
img

Portugalsko připravuje změny v daňové legislativě v oblasti kryptoměn

17.05.2022 Portugalsko je již dlouho zemí, která je považována za útočiště kryptoměn. Hlavním důvodem je nedostatek zdanění související s kryptoměnami. Podle posledních zpráv už to ale takto pokračovat nebude – úřady se chystají změnit politiku. Fernando Medina, portugalský ministr financí, nedávno řekl, že země pracuje na struktuře, která umožňuje zdanění příjmů plynoucích z používání kryptoměn v souladu s principy "férovosti" a "efektivnosti". Poznamenal také, že nový návrh zákona bude zaměřen na odstranění mezer, které v současnosti existují ve zdanění sektoru kryptoměn.
img

Bitcoin: Zde je několik signálů, které poukazují na silnou možnost zotavení

17.05.2022 Zdá se, že cena Bitcoinu si po nedávném bleskovém pádu pod ním našla stabilní oporu na 29 100 dolarech. Toto rychlé zotavení a retest bude svědectvím o síle býků a určí další postup BTC.
img

Bitcoin a Ethereum předčí akciové trhy, říká stratég agentury Bloomberg

17.05.2022 Komoditní stratég agentury Bloomberg, Mike McGlone naznačil, že cena předních kryptoměn Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) v budoucnu překoná akciové trhy, neboť volatilita vlajkové lodi kryptoměn neustále klesá.
img

Buterin: Terra by měla chránit malomocné, ne velryby 

16.05.2022 Vitalik Buterin vyzval k úlevě průměrného malého držitele UST, který se nechal nalákat přísliby vysokého výnosu stabilních mincí od kryptoinfluencerů.
img

Bitcoin klesne na 20 000 USD a ETH na 1300 USD, říká Arthur Hayes. Jaká je pravděpodobnost, že se tak stane?

16.05.2022 Minulý týden byl na trhu s kryptoměnami jedním z nejvolatilnějších za posledních šest měsíců. Coiny dosáhly a prolomily místní minima a investoři hystericky prodávali svůj kapitál, podpořený kolapsem algoritmického stablecoinu UST. A pak přišel dlouho očekávaný víkend, obchodní aktivita se snížila a kryptoměny zahájily lokální korekce směrem nahoru. Díky tomu celková kapitalizace digitálních aktiv za poslední den vzrostla o 1,75 % a dosáhla 1,3 bilionu dolarů.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.05.2022

16.05.2022 Na akciové trhy se vrátila volatilita, VIX se drží na úrovních kolem 30 bodů. V tuto chvíli zůstávají rizika asymetricky nakloněna směrem dolů. S&P 500 předvedl šestý klesající týden v řadě. Takto dlouhou úroveň týdenních ztrát index naposledy zaznamenal v roce 2008. Dominantním faktorem je probíhající obrat v měnové politice hlavních centrálních bank. Ten bude pokračovat, jelikož inflační tlaky prozatím nemizí. Čím dál více začíná náladu na burzách ovlivňovat zero covid policy v Číně.
img

Bitcoin a Ethereum zaznamenaly 9% nárůst jako oživení dešifrovacích trhů 

13.05.2022 Po bouřlivém týdnu na celém kryptotrhu způsobeném pádem stáje UST v Zemi se cena bitcoinu (BTC) v pátek v časných ranních hodinách vyšplhala zpět nad 30 000 dolarů a dosáhla vnitrodenního maxima 30 921 dolarů.
img

Dodávky Luny se před posledním zastavením Terra vyšplhaly na 6,5 bilionu mincí 

13.05.2022 Cirkulující zásoby Luny (LUNA) se vyhouply na více než 6,5 bilionu ve chvíli, kdy byl terra blockchain podruhé zastaven ve snaze zachránit hroutící se ekosystém.
img

Propad Luny a problémy celého kryptoměnového trhu drtí investory

13.05.2022 Krach kryptoměny Luna je jednou z nejpozoruhodnějších událostí v celé historii trhu s kryptoměnami. Projekt ztratil více než 99 % své hodnoty během pouhých několika dní. Jeho kapitalizace klesla z desítek miliard dolarů na pouhých několik set milionů během chvilky. Co bylo příčinou masivního vzestupu a náhlého výprodeje Luny? Můžeme čekat dlouhodobé dopady na trh s kryptem?
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

Analytici: Cena bitcoinu by mohla ještě klesnout. Přiláká nové investory

13.05.2022 Cena bitcoinu by mohla ve střednědobém horizontu dále klesat. Přiblížit by se mohla až hranici 20.000 USD (cca 479.000 Kč) ze stávajících zhruba 30.000 USD (718.590 Kč). Záležet bude i na vývoji ostatních rizikových aktiv včetně části akcií. Výrazný pokles ale začne lákat nové investory, domnívají se někteří analytici oslovení dnes ČTK.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Kryptoměna luna ztratila prakticky veškerou hodnotu, bitcoin zpevnil

13.05.2022 Cena digitální měny luna, která je sesterskou kryptoměnou kontroverzního stablecoinu terraUSD, spadla o více než 99 procent a je téměř na nule. Příčinou je právě pád stablecoinu terraUSD. Naopak nejznámější a nejpoužívanější kryptoměna bitcoin se zotavila a vrátila se nad 30.000 USD. Zvýšila se i cena dalších známějších kryptoměn, jako je ether, ukazují záznamy na specializovaném webu CoinDesk.
img

Not so stable stablecoins

13.05.2022 Člověk přezdívaný jako boomer není zpravidla “in” pokud jde o svět kryptoměn. Právě proto jej potěší, když se dočte, že i v tomto finančním ekosystému fungují standardní ekonomické zákonitosti, jako je třeba run na banky či spekulativní útok na fixní měnový kurz. Přesně k něčemu takovému došlo v posledních hodinách a dnech u tzv. stablecoinu TerraUSD (zkratka UST), což byla kryptoměna, která měla udržovat fixní měnový kurz k americkému dolaru v poměru 1:1.
img

Rozbřesk: Not so stable stablecoins a ČNB zasahuje proti nejistotě spojené s vlastní obměnou

13.05.2022 Člověk přezdívaný jako boomer není zpravidla “in” pokud jde o svět kryptoměn. Právě proto jej potěší, když se dočte, že i v tomto finančním ekosystému fungují standardní ekonomické zákonitosti, jako je třeba run na banky či spekulativní útok na fixní měnový kurz.
img

Obchodování s Bitcoiny a Ethereem dostalo zelenou v největší digitální bance v Brazílii

12.05.2022 Největší brazilská digitální banka Nubank brzy umožní zákazníkům nákup Bitcoinu a Etherea. Neobanka dokonce naznačila, že v budoucnu bude přidávat další kryptoměny.
img

Terra nastiňuje podpůrná opatření pro stabilní coiny, protože Luna sklouzává pod 10 centů

12.05.2022 Terra předložila několik opatření, která mají pomoci UST a podpořit cenu Luny. Návrhy obsahují několik velkých spálených žetonů.
img

Jak riskantní je cena bitcoinu pod 30 000 USD?

12.05.2022 Podle CoinMarketCap je trh s kryptoměnami ve stavu paniky, protože digitální aktiva ztratila za poslední měsíc tržní hodnotu 800 mld. USD. Změna sentimentu přichází v době, kdy investoři přeceňují riziková aktiva před mnohem přísnější měnovou politikou po celém světě.
img

Denní makroekonomické postřehy: Bitcoin se ocitl v dvojitém výprodeji 12/05/2022

12.05.2022 NENÍ KAM SE SCHOVAT: Všechny třídy aktiv, kromě komodit, se ocitly v prudkém výprodeji. Nechuť k riziku vzrostla, když Fed urychlil svůj obrat v oblasti úrokových sazeb založený na inflaci a zpřísnil finanční podmínky. Pád Bitcoinu (BTC) začal dříve (před půl rokem), byl hlubší (-60 % z 69 000 USD), výrazně jej zhoršila současná nákaza z rozvolnění pevného kurzu UST stablecoinů, ale je také nejméně překvapivý (10. „krach“ desetiletí). Maloobchodní vlastnictví kryptoměn je velmi vysoké a odolné.
img

Kryptoměny opět přitahují pozornost regulátorů

12.05.2022 Bitcoin opět sklouzl pod psychologickou úroveň 30 000 $ a snaží se udržet klíčovou podporu. Mezitím rostou obavy investorů a kontroverze ohledně regulace trhu s kryptoměnami. Trend De-Fi neboli decentralizované finance, který byl v tomto býčím trhu populární, vytvořil sofistikované digitální nástroje, které nebyly k dispozici během předchozích bublin s kryptoměnami a které budou regulační orgány sledovat:
img

Pád Terra / Luna ochromil investory

11.05.2022 Jen v průběhu noci kryptoměna Terra/Luna klesla o dalších 75 %. Jedná se o jeden z nejpozoruhodnějších pádů v historii kryptoměn a největší pád mezi TOP kryptoměnami. Projekt klesl z téměř 80 $ na 5 $ za 5 dní. Trh s kryptoměnami pozorně sleduje nejnovější zprávy o projektu, jehož kolaps je přirovnáván k bankrotu Lehman Brothers v roce 2008.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Kontroverzní digitální měna terraUSD pokračuje v prudkém poklesu

11.05.2022 Kontroverzní digitální měna terraUSD, která má být podle plánu jejich tvůrců navázána na americký dolar v poměru 1:1, dnes pokračuje v propadu a klesla na 30 centů. Obchodníci čekají na plán jejího oživení, který slíbil zakladatel měny Do Kwon, uvedla agentura Bloomberg.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 11. května 2022

11.05.2022 Americká ministryně financí Janet Yellenová vyzvala americké zákonodárce k vytvoření "uceleného federálního rámce" pro stablecoiny s cílem čelit ohrožením finanční stability.
img

🧨Panický výprodej na Terra (LUNA)❗

10.05.2022 Terra Luna je projekt, který nedávno povzbudil investory vysokými odměnami za staking na síti. Projekt se také chlubil rostoucí TVL (Total Value Locked), což znamená, že stále více lidí zamykalo své tokeny do blockchainu Terra a nehodlalo je prodávat, aby získali pasivní odměny za staking, které by pomohly ověřit transakce v ekosystému. Značný počet investorů těžil také z arbitráže kolem ceny stablecoinů TerraUSD (UST). Cena projektu rychle rostla, ale kryptoměna v posledních dnech zažila masivní výprodej v důsledku ztráty likvidity UST stablecoinu a kontroverze kolem fundamentu projektu:
img

Bitcoin pod $33,000, kryptoměny na ústupu

09.05.2022 Cena bitcoinu o víkendu znovu klesala a dnes „král kryptoměn“ klesl na nejnižší úrovně od července 2021, do oblasti pod 33 000 $. Co dále očekávat od kryptotrhu?
img

Compounding bojuje o trh s kryptoaktivy

09.05.2022 Trh s kryptoaktivy minulý týden čelil velkému výprodeji, který umocnil setrvávající potíže trhu od začátku roku.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 09.05.2022

09.05.2022 Na akciové trhy se vrátila volatilita, VIX se drží na úrovních kolem 30 bodů. V tuto chvíli mezi investory zřetelně převažuje negativní sentiment. S&P 500 předvedl pátý klesající týden v řadě. Takto dlouhou úroveň týdenních ztrát index naposledy zaznamenal v roce 2011. Dominantním faktorem je probíhající obrat v měnové politice hlavních centrálních bank. Ten bude pokračovat, jelikož inflační tlaky prozatím nemizí. Čím dál více začíná náladu na burzách ovlivňovat zero covid policy v Číně.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 02.05.2022

02.05.2022 Přímý dopad konfliktu na globální trhy je v této fázi de facto imateriální. Existují dvě rizika, která nesmíme podceňovat. 1) Hrozba přerušení dodávek ruského plynu. Na této frontě jsme se minulý týden dočkali poměrně významné eskalace, kdy Rusko odstřihlo od plynu Polsko a Bulharsko. I tak se přikláníme k názoru, že jde spíše o určité ukazování svalů a k přerušení dodávek do Německa nebo Itálie nedojde. V případě naplnění této varianty by hrozila realizace stagflačního scénáře v eurozóně.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.4.2022

25.04.2022 Od půlky dubna dochází k citelnému oslabení čínské měny proti USD. Aktuálně se jeden dolar obchoduje za 6,55 renminbi. Jde o nejslabší úroveň od loňského dubna. Oslabení měny představuje pro čínské autority způsob, jak zmírnit negativní dopady politiky nulové tolerance vůči covidu – Čína je typickou exportní ekonomikou. Slabší kurz reflektuje obavy ze zpomalení ekonomického růstu. Úroveň měny taktéž zrcadlí divergenci v měnových politikách Fedu a PBoC. Čínská centrální banka bude muset politiku uvolňovat.
img

Generální ředitel společnosti Celsius prohlásil, že Bitcoin a Ethereum letos dosáhnout nových maxim

22.04.2022 Euro a britská libra se zhroutily vůči americkému dolaru poté, co předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell plně podpořil zvýšení úrokových sazeb o půl bodu a přiklonil se k dalšímu agresivnímu zpřísňování měnové politiky s cílem omezit inflaci.
img

Analytik předpovídá velký nárůst Terra (LUNA)

21.04.2022 Oblíbený kryptoanalytik uvádí, že konkurent Etherea (ETH) je na dobré cestě dosáhnout nového historického maxima poté, co během 33 hodin vzrostl o 25 %.
img

Stablecoin UST se dostal  na nový milník, Terra zdolává medvědím trendům

19.04.2022 LUNA těží z dosažení nového milníku UST. Terra (LUNA-USD) si své jméno vytvořila jako významná síla v decentralizovaném finančnictví. Nových milníků dosahuje nyní, oslavuje svůj vzestup a přijímá do ekosystému nové peníze. Držitelé kryptoměny LUNA překypovali v pondělí radostí, jelikož mince je nyní jednou z mála kryptoměn obchodovaných zelenými čísly.
img

Ranní okénko - Od ČNB očekáváme ještě tři hiky, ECB dnes může jen překvapit

14.04.2022 Období Velikonoc přinese na většinu trhů klid a významnější ekonomická data začnou proudit zase až v příštím týdnu. Dnes bude každopádně o zábavu postaráno, protože zasedá Evropská centrální banka. Konkrétnější informace ohledně zvyšování sazeb nečekáme, zaznít by ale teoreticky mohly bližší náznaky o konci aktuálního QE, což je nezbytnou podmínkou pro odstartování navyšovacího cyklu. Z USA dnes dorazí data z maloobchodu, zítra pak z průmyslu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 11.4.2022

11.04.2022 Ve čtvrtek zasedá ECB – neočekává se, že by došlo ke zvýšení sazeb nebo náhlému ukončení APP. Investoři však budou bedlivě sledovat komentáře Lagardeové, která by mohla poodhalit směr, kterým bude centrální banka navigovat politiku. Lze předpokládat, že v této fázi již musí představitelé ECB vyslat signál, že inflaci vnímají jako citelnou hrozbu. Měli by proto nastínit případné načasování ukončení APP a prvních hiků.
img

Které kryptoměny jsou rozhodně lepší investicí, než Dogecoin?

10.04.2022 Kryptotrh si prošel těžkým prvním čtvrtletím. Mince společně s tokeny padaly a stoupaly závratnou rychlostí. Velký podíl na tom mají regulace, které se plíží do reality v rámci největších světových mocností. Spojené státy, Evropská unie, Indie, Rusko – všechny mocnosti pomalu pracují na tom, aby se kryptopolitika rozjela.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 7. dubna 2022

07.04.2022 Z portfolia společnosti Luna Foundation Guard bylo převedeno 231 400 000 USD. Tyto prostředky byly použity na nákup 5 040 BTC. Zakladatel protokolu Terra (LUNA) Do Kwon nedávno oznámil, že plánuje masivní nákupy bitcoinů, které budou použity ke zvýšení stability populárního decentralizovaného stablecoinu TerraUSD (UST). Před posledním nákupem neobsahovala peněženka Luna Foundation Guard ani 31 000 BTC a na seznamu největších adres se nacházela na 29. místě.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.4.2022

04.04.2022 V reakci na ústup ruské armády z předměstí Kyjeva, vyplývají na povrch pravděpodobné válečné zločiny. V reakci na tyto skutečnosti zvažuje EU zpřísnění sankcí. K jednání o sankcích by mělo dojít ve středu. Více se skloňují restrikce na dovoz energetických komodit z Ruska. V praxi bych však zavedení tohoto opatření neočekával.
img

3 důvody opětného vzestupu kryptoměn

30.03.2022 Krypto nadšenci jsou upět u kormidla. Zde jsou hlavní faktory, které přispěly k rallye. Už 19. března upozornil Luke Lango členy své crypto investorské sítě, že bitcoin (BTC-USD) dokončuje ne jednu, ale dvě praporcové formace: medvědí s krátkou životností a dlouhodobou býčí. Podle toho, která vyhraje, Luke předpověděl, že „Bitcoin se do dubna chystá buď na velký pohyb nahoru, nebo dolů.“
img

Bitcoin prolomil klíčovou bariéru odporu

28.03.2022 Bitcoin minulý týden překonal klíčovou úroveň rezistence a přes noc na neděli prudce vzrostl.
img

Bude Terra (LUNA) následovat vývoj ATOMu?

28.03.2022 Terra je velmi zajímavý platformový blockchain se stejnojmennou kryptoměnou (LUNA). Hovoříme o další konkurenci Etherea (ETH), kdy její blockchain umožňuje užití inteligentních smluv, decentralizovaných aplikací i nativních tokenů.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 21.3.2022

21.03.2022 Lze konstatovat, že se válka přesunula do poziční fáze. Ani jedné straně se nepovedl zásadnější průlom. Přestože údajně probíhají jednání o příměří, tuhé boje pokračují a narůstá počet civilních obětí. Jde vidět, že obě strany konfliktu prozatím nechtějí příliš ustupovat ze svých požadavků. Uzavření vzdušného prostoru nad Ukrajinou nebo přímá vojenská podpora ze strany NATO se jeví jako čím dál méně pravděpodobné.
img

Zakladatel Terra plánuje získat 10 miliard Bitcoinů za rezervy

18.03.2022 Zakladatel Terraform Labs a konkurent Etherea Terra, Do Kwon, nastínil své plány na nahromadění BTC v hodnotě až 10 miliard dolarů, které by byly přidány k rezervám stablecoinů projektu.
img

Ranní okénko - Fed zvýšil sazby, zvýší i na každém dalším zasedání v tomto roce

17.03.2022 Napjaté trhy se konečně dočkaly prvního navýšení sazeb ze strany Fedu. Co stojí za to si ze včerejška ve zkratce odnést? Letos bude ještě šest zasedání, na každém z nich Fed zvýší sazby, ke konci roku by se chtěl dostat na 1,9 %. Menší polovina členů se kloní ještě k rychlejšímu tempu, což by znamenalo minimálně jeden hike o 0,5. Ke konci roku 23 by se sazby měly dostat na 2,8 %, a být tak nad rovnovážnou úrovní = ochlazování ekonomiky. Ohledně snižování bilance se více dozvíme až na květnovém setkání.
img

Analytická firma vysvětluje, co je hnacím motorem explozivního cenového růstu Terra ($LUNA)

15.03.2022 Lucas Outumuro, vedoucí výzkumu v analytické firmě Blockchain IntoTheBlock (ITB), se podrobněji podíval na LUNA, která je nativním podílovým a řídícím tokenem protokolu Terra, zejména na hlavní katalyzátory, které ženou jeho cenu výš – a to i během medvědího trhu.
img

Rozpočet je schválený: vláda dá na Ukrajince tolik, co člověk s běžným příjmem za jedno pivo. Kritika, že pomáhá „na úkor“ vlastních občanů, neobstojí

10.03.2022 Fialova vláda má svůj první rozpočet. Poslanci jej schválili dnes. Jeho již přijaté rámcové parametry se vlivem války na Ukrajině nezměnily. Plánovaný schodek zůstává na úrovni 280 miliard korun. Příjmy mají činit 1613,2 miliardy korun, zatímco výdaje 1893,2 miliardy. Na dílčích změnách se však poslanci shodli. Na humanitární pomoc související s Ukrajinou nově vyčlení 1,8 miliardy korun.
img

Obchodní signály pro ethereum (ETH/USD) 28. února 2022: prodávejte pod úrovní 2 812 (Murray 1/8)

28.02.2022 Cena etherea se 24. února propadla na minimum 2 300 a po oznámení nových sankcí vůči Rusku z úst amerického prezidenta Joea Bidena se zotavila o 17 %.
img

Terra bullish trend pokračuje

24.02.2022 Terra LUNA pokračuje ve svém býčím trendu od místa, kde skončil ve středu, až o téměř 7% obchoduje za 59,39 dolarů ve čtvrtek ráno, Asijský čas.
img

Zotavení Bitcoinu

24.02.2022 Zatímco Bitcoin se zvýšil o zhruba 5% za den, některé altcoiny, jako je LUNA, AVAX a ADA zaznamenaly výrazně působivější zisky. Po několika po sobě následujících dnech cenových výpisů Bitcoin obrátil svou trajektorii a přidal více než 2000 dolarů v hodině.
img

LUNA možná trpí, ale tady je to, co od ní získává podporu 

21.02.2022 Terra blockchain nedávno napustil UST v hodnotě 450 milionů dolarů do rezervy výtěžku kotvy prostřednictvím Luna Foundation Guard. Tím byly rezervy prodlouženy na dalších 12 měsíců.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 21.2.2022

21.02.2022 V posledním týdnu určovala trhům rytmus právě geopolitika. Situace se během uplynulého týdne spíše zhoršovala, řada pozorovatelů vnímá narůstající šance invaze. Během včerejška mělo skončit ruské vojenské cvičení v Bělorusku, nicméně ruské jednotky zůstanou v zemi i nadále. Pozitivní zprávou je, že Putin i Biden souhlasí se summitem, který se snaží zaranžovat francouzský prezident Macron – v reakci na ni přidávají futures na S&P necelé procento.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 14.2.2022

14.02.2022 Ani víkend nepřinesl progres v jednáních mezi Ruskem a zeměmi NATO. Přímá invaze zůstává méně pravděpodobným scénářem, v této fázi ji však nemůžeme zcela vyloučit. Obavy z geopolitického rizika již začínají prosakovat do širšího tržního dění. Byla to právě geopolitika, která určila trhům rytmus v pátek. Byli jsme svědku ukázkového úprku ke kvalitě. Investoři se zbavovali rizikových aktiv a mohutně investovali do dluhopisů. Výnos 10Y UST se během pátku snížil o téměř 10 bps na 1,94 %. Posiloval i americký dolar, který uzavřel týden na páru s EUR pod hladinou 1,1400.
img

Vyhlídky amerického dolaru: Fed musí trhy překvapit, rostoucí inflace vyžaduje rozhodné kroky

11.02.2022 Americká inflace dosáhla rekordní růstové trajektorie od roku 1982, když v lednu přidala +0,6 % meziměsíčně a +7,6 % meziročně oproti předpokládaným +0,5 % a +7,3 %. Zároveň prudce vzrostly výnosy – desetileté UST poprvé od srpna 2019 překročily 2 %, ale jako obvykle americký dolar na měnovém trhu vykazoval smíšenou dynamiku. Poptávka po něm nerostla.
img

Terra zajišťuje sportovní dohodu s Washington Nationals MLB

10.02.2022 V něčem, co může být pravděpodobně označeno jako první DAO hlasování o dohodě o sportovním sponzorství v historii, Terra oficiálně oznámila svou novou smlouvu o sportovním sponzorství s Washington Nationals.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.2.2022

07.02.2022 Aktuálně vidíme na trzích značné cenové pohyby. Ty souvisí s vyprchávající likviditou. Rostou tak bid-ask spready. V případě některých cenných papírů se setkáváme s nedostatečnou nabídkou. V prostředí zvýšené volatility někteří market-makeři opouští trh. Tato menší nabídka cenných papírů pak vede ke zvýšeným nákladům na obochodávní. Zároveň dokáží relativně nízké objemy obchodů vyvolat citelné cenové pohyby. Volatilita a likvidita se tak vzájemně ovlivňují a vytváří začarovaný kruh. Rozkolísání trhů pomáhá i extrémní aktivita na opčním trhu. Ten si oblíbili retailoví investoři, kteří prostřednictvím krátkých opcí (tj. vysoce spekulativních) sází na výkonnost trhů. V pozadí zvýšené volatility se skrývá jestřábí obrat Fedu, kdy většina investorů zápasí s tím, jak správně zacenit měnící se monetárně politické prostředí.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 31.1.2022

31.01.2022 Na čtvrtečním zasedání měnově politické rozhodnutí nepadne. Rétorika ECB se zřejmě nezmění a můžeme tak očekávat ujišťování centrálních bankéřů o předčasnosti hiku v letošním roce. V tuto chvíli je plně zaceněno, že se frankfurtská instituce vydá s úroky nahoru na svém říjnovém zasedání. Holubičí rétorika lagardeové však nakonec může vést k méně agresivnímu tržnímu pricingu. ECB standardně argumentuje, že její měnová politika vykazuje určité zpoždění oproti Fedu vzhledem k pomalejší trajektorii zotavení ekonomiky eurozóny ve srovnání s USA. Na prosincovém zasedání ECB ohlásila pokračování v dluhopisových programech po skončení PEPP. V tomto směru neočekávám žádnou změnu.
img

Fed potvrzuje přechod ke zpřísnění finančních podmínek. Je pandemie u konce?

27.01.2022 Riziková aktiva po včerejším zasedání FOMC klesla. Fed potvrdil svůj záměr zahájit cyklus zvyšování sazeb v březnu se současným dokončením QE. Výnosy prudce vzrostly – 2leté UST vzrostly na 1,12 % a 10leté UST dosáhly vrcholu na 1,873 %, ale jde o poměrně umírněnou reakci, protože vrchol z 19. ledna to stál. Zlato a akciové indexy klesly, ale propad akcií byl také mírný.
img

Zpráva CFTC: masivní výprodej amerického dolaru před zasedáním FOMC. Přehled vývoje USD, EUR a GBP

24.01.2022 V pondělí se zaměříme na zprávy o indexech PMI z USA, Velké Británie a eurozóny, které odpoví na otázku, zda inflační tlaky slábnou, nebo rostou, a také na to, jaký vliv má prudce zvýšené tempo šíření covid-19.
img

Fed vstupuje do "tichého týdne." Čína podporuje poptávku po riziku. Přehled USD, NZD a AUD

18.01.2022 Fed vstupuje do "týdne ticha" před svým zasedáním 25.-26. ledna. Trhy očekávají, že náznaky blížícího se zvýšení sazeb se odrazí v konečném dokumentu. Výnos 10letých amerických státních dluhopisů poprvé od ledna 2020, tedy od začátku paniky okolo covidu-19, přesáhl 1,8 %. To je vážný býčí faktor pro americký dolar.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.1.2022

17.01.2022 Světové fórum v Davosu se opět uskuteční virtuální formou. Již dnes v 11:00 hodin bude mít projev čínský prezident. Členové světového ekonomického fóra vydali přehled hlavních globálních rizik. Z jejich pohledu vévodí rizika klimatická. Extrémního počasí se obává více než 31 % respondentů, nedostatečné akce v souvislosti s ochranou klimatu 27,5 %. Naproti tomu ekonomická rizika nejsou vnímána jako ta nejzásadnější. Splasknutí bubliny na trzích aktiv se obává pouze 14 % respondentů.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.1.2022

10.01.2022 Dceřiná společnost developera Shimao nesplatila jistinu na svém úvěru. Tento případ se od předchozích čínských developerů, kteří zápasí s nedostatkem likvidity, poněkud liší. Shimao totiž patří mezi stabilnější developery. Jeho rating dosahuje BB a před pár lety se nacházel i v investičním stupni (BBB a lepší). Pokud se v potížích nachází i firmy s ratiingem poblíž IG stupně, signalizuje to, že se stres začíná šířit napříč developerským sektorem. Situace v developmentu tak zůstává signifikantním zdrojem nejistoty.
img

Šance, že v pátek uvidíme silnou zprávu o zaměstnanosti je vyšší, přičemž americký dolar získal další impuls. Přehled USD, CAD a JPY

06.01.2022 Údaje o zaměstnanosti v soukromém sektoru USA za prosinec znatelně překonaly prognózy, nárůst o 807 tisíc nových pracovních míst je nejvyšší za posledních 7 měsíců. Je jasné, že mezi ADP a Nonfarm daty neexistuje žádná přímá souvislost, ale jak se často stává, slabá Nonfarm data vyjdou po silném ADP reportu nebo naopak. Nyní lze předpokládat, že pravděpodobnost, že v pátek uvidíme silné údaje o zaměstnanosti, se zvýšila.
img

Zpráva CFTC je pro americký dolar neutrální. Tento týden bude plný nových zpráv. Přehled USD, EUR a GBP.

04.01.2022 Zpráva CFTC byla v pondělí zveřejněna později kvůli svátkům. Agregovaná pozice vůči americkému dolaru se poněkud změnila. Komoditní měny přitom stále mírně ztrácejí, ale euro, jen a frank jsou o něco výše, což nenaznačuje žádné známky obratu u rizikových aktiv.
img

Investoři Terra (LUNA) by měli zvážit tato rizika: CNBC

29.12.2021 Vzdělávací platforma CNBC Make It vydala vysvětlení k diskusi o možných výhodách a nevýhodách Terra (LUNA), které by investoři při držení tokenu měli zvážit.
img

V prosinci byly doposud spáleny tokeny LUNA v hodnotě až 2,7 miliardy dolarů, jelikož poptávka UST vzrostla

27.12.2021 Podle Terra Analytics byly zatím v prosinci spáleny tokeny LUNA v hodnotě téměř 2,7 miliardy dolarů, neboli 27 milionů, protože poptávka v UST prudce vzrostla.
img

Na trzích nadále dominuje covid-19. Vrací se optimismus, ale na jak dlouho? Přehled vývoje USD, CAD a JPY

22.12.2021 Téma covid-19, i když neovládá trhy, má nadále významný vliv na kotace. Akciové indexy obnovily svůj růst, jakmile se ve zprávách objevila informace, že počet denních případů v Jihoafrické republice klesl na dvoutýdenní minimum. Ve Velké Británii je počet nových nakažených vysoký, Johnson však vyloučil přísná restriktivní opatření, což rovněž přidalo na pozitivitě. Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) navíc hodlá tento týden schválit tabletky společností Pfizer a Merck pro léčbu koronaviru, které by měly řešit hrozbu závažných onemocnění.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 13.12.2021

13.12.2021 Evergrande nezaplatila dlužné kupónové platby ani po uplynutí 30-denní lhůty. Fitch shodila rating bondů na tzv. restricted default. V praxi to znamená, že společnost na některých závazcích formálně zdefaultovala, proces jednání s věřiteli ještě nezačal. Podobně jednala agentura i v případě dluhopisů druhého nejvíce zadluženého developera, společnosti Kaisa.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.12.2021

06.12.2021 Přestože na týdenní bázi nebyl pokles až tak výrazný, předvedly burzy v minulém týdnu výrazné turbulence. Volatilita bude pokračovat i v následujících týdnech. Zatím panuje nejistota ohledně varianty omicron. Hlavním scénářem zůstává, že nedojde k plošným lockdownům, nicméně některé investiční banky, např. GS, již přistoupily k revizím ekonomického růstu směrem dolů.
img

EUR/USD. Vlna covid-19 v Evropě, holubičí rétorika ECB a Powellovo nové funkční období

23.11.2021 Medvědí trend pokračuje: měnový pár EUR/USD se systematicky a konzistentně pohybuje směrem k základně 12. značky a aktualizuje roční minima. Momentálně se nejbližší úroveň supportu nachází na úrovni 1,1200 (spodní linie ukazatele Bollinger Bands na časovém rámci D1). Co se týče dlouhodobých vyhlídek, odborníci stále častěji volají po cíli na úrovni 1,10. Pár se propadá již pátý týden v řadě a impulzivně se propadl o téměř 400 b.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 08.11.2021

08.11.2021 Akcie padají, poté co se Elon Musk rozhodl na základě Twitterové ankety zredukovat svůj podíl o 10 %. Podle různých kryptotokenů nebo německého Tradegate ztrácí akcie více než 7 %. Z Muskova pohledu jde spíš o PR – nikde není psané, kdy musí zrealizovat. Jde jen spíš o nezávazné prohlášení s cílem navýšit si kredit u fanoušků. V pozadí ankety stojí Bidenův plán zdanit miliardáře.
img

Celé národy zmizí z povrchu zemského, varovala OSN… v červnu 1989. Podobná varování uslyšíte i v příštích dvou týdnech u příležitosti právě začínajícího klima-summitu v Glasgow

31.10.2021 Lídři zemí skupiny G-20, tedy dvacítky nejvyspělejších a nejvýznamnějších světových ekonomik, nevyslali před dnes začínajícím klimatickým summitem OSN v Glasgow příliš silný signál. Na svém římském summitu, který dnes končí, mezi nimi totiž stále přetrvává rozpor ohledně stanovení zřetelného klimatického závazku. Zdá se dokonce, že cíl spočívající v dosažení uhlíkové neutrality k roku 2050 zjemní. A sice tak, že jej nevztáhnou ke konkrétnímu roku, “2050”, ale k vágnějšímu termínu “polovina století”.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.10.2021

25.10.2021 Čínský developer překvapivě splatil úroky na dolarových dluhopisech. Stalo se tak v pátek, tedy den před koncem třicetidenní lhůty. Tato zpráva však není v kontextu celkového hospodaření firmy až tak zásadní. Evergrande si pouze koupila čas. Již tento pátek skončí lhůta pro možnost splacení další dlužné úrokové platby ($47 m). Určitá forma restrukturalizace je takřka nevyhnutelná. Pravděpodobný scénář je převzetí operací firmy lokálními vládami. Vyplacení kupónu znamená, že firma prozatím nebude čelit žalobám a vyhne se jednání s věřiteli. K mírně pozitivnímu sentimentu přispěly i informace o obnově některých pozastavených rezidenčních projektů v jižní Číně.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 18.10.2021

18.10.2021 Tuto sobotu (23.10.) skončí třicetidenní lhůta, během které může Evergrande splatit dlužnou úrokovou platbu. Pokud nezaplatí ani do tohoto termínu, formálně nastává default. Podle zástupců držitelů dolarových dluhopisů se management firmy výrazněji neangažuje. Default tak představuje velmi reálnou variantu. Čínská centrální banka vydala zprávu, že má situaci prozatím pod kontrolou a k šíření nákazy ve finančním systému by dojít nemělo. Nejpravděpodobnější scénář představuje částečné znárodnění operací společnosti kombinované s prodejem některých aktiv zájemcům ze soukromého sektoru. V zájmu čínských autorit je především dokončení některých projektů s cílem zamezit možné sociální nestabilitě.
img

Forex: Přichází klíčový údaj pro další směřování FEDu

04.10.2021 Že bude hlavní událostí minulého týdne měnověpolitické zasedání České národní banky se všeobecně očekávalo, jeho výsledek ovšem nakonec očekávání předčil. Bankéři se sice v souladu s odhady odhodlali k největšímu jednorázovému zvýšení základní sazby od roku 1997, ovšem namísto vyhlížených 50 bazických bodů přidali rovnou 75. Jejich analytický aparát tak evidentně ukázal na pokračující silné inflační tlaky, které ostatně vyjevil již srpnový růst cen (4,1 % r/r), který aktuální prognózu ČNB překonal o jeden procentní bod. Bankovní rada se také s největší pravděpodobností vědomě rozhodla přijít s něčím, co bude mít potenciál trh alespoň trochu šokovat. Zařídí tím jednak značnou mediální pozornost, která by měla napomoci ukotvit inflační očekávání obyvatel, zároveň i posílení koruny, které skrze levnější import zapůsobí protiinflačně a také posílí svou kredibilitu jako měnové autority, která se v případě nutnosti nebojí přebít tržní očekávání i politické tlaky. K těm se ostatně nezvykle otevřeně vyjádřil i guvernér Rusnok, když odmítavou reakci na zpřísnění měnové politiky z úst ministryně financí označil za „nekompetentní“. Koruně překvapivé rozhodnutí ČNB vyneslo okamžité posílení z EUR/CZK 25,50 na 25,30, kde se drží i dnes.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.10.2021

04.10.2021 Během minulého týdne Evergrande opět promeškala platbu na dolarových dluhopisech. Developer v současnosti neposkytl žádný komentář. Firma prodala podíl v jedné z regionálních bank asi za $1,5 mld. V kontextu celkových závazků, které činí $300 mld. jde však o zanedbatelnou částku. Mírně pozitivní zprávou je zvýšený zájem o dluhopisy společnosti ze strany specializovaných distressed fondů. Tyto fondy se zaměřují na papíry firem, které se nachází blízko bankrotu. Záměrem takových investorů je koupit bondy za zlomek nominálu a očekávat, že během restrukturalizace se jim podaří získat zajímavější částku. Lze tak říci, že tito investoři vnímají šanci na alespoň částečně úspěšnou restrukturalizaci firmy.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.8.2021

16.08.2021 Nový pětiletý plán naznačuje, že regulatorní tlaky zesílí a rozšíří se i do jiných odvětví. Některé firmy na situaci spojenou s regulatorními riziky reagují. Cloud Village, společnost na streamování hudby, odložila plánované IPO na Hong Kongské burze. Investiční banky totiž neregistrovaly dostatečný zájem investorů. S úspěchem se nesetkalo IPO herní společnosti Krafton na burze v Soulu. Za společností stojí skupina Tencent a jednalo se nejobjemnější letošní listing na jihokorejském trhu. Akcie po primárním úpisu ztrácely 20 %. K poklesu přispěl regulatorní zátah čínských autorit proti herním společnostem. Investoři se přesouvají ze sektorů u nichž hrozí regulatorní riziko, např. e-commerce, do těch, které jsou čínskou vládou preferovány – např. polovodiče.
img

AMISTA a J&T BANKA uzavřely strategické partnerství

09.08.2021 Investiční společnost AMISTA, největší tuzemský správce a administrátor fondů kvalifikovaných investorů, a J&T BANKA uzavřely strategické partnerství s cílem nabídnout investorům nejširší portfolio služeb v oblasti fondů kvalifikovaných investorů (FKI) v České republice. Partnerství se promítá také do akcionářské struktury investiční společnosti, v níž J&T BANKA převzala 9,9% podíl zakladatele Víta Vařeky. Zároveň se akcionáři společnosti stávají ředitel AMISTY, Ondřej Horák, spolu s dalšími manažery, Petrem Janouškem a Pavlem Barešem. Významná změna v akcionářské struktuře v sobě odráží nejen synergii se skupinou J&T, ale také kontinuitu reprezentovanou dosavadním managementem. Zakladatel AMISTY, Vít Vařeka, nadále zůstává minoritním spoluvlastníkem.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 9.8.2021

09.08.2021 Společnost ByteDance, majitel TikTok, oznámila plán IPO na hongkongské burze a to navzdory nepříznivému regulatornímu prostředí. Primární emise akcií by se mohla uskutečnit během 4Q21, případně začátkem příštího roku. Toto IPO bude čelit řadě regulatorních překážek. Vzhledem k počtu uživatelů budou čínské autority rozhodovat o tom, zda úpis povolí. Nicméně jde o určitý znak, že čínské firmy zcela neopouští kapitálový trh.
C:\fakepath\analyza-01082021-5.jpg

Prečo nežijeme v deflačnom svete?

01.08.2021 Nie ľahko sa pozerá na to ako sa časom vytráca kúpna sila peňazí snáď každému už niekedy napadlo, že by bolo lepšie keby to bolo naopak. Pozrime sa na to bližšie
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.07.2021

26.07.2021 Tento týden se uskuteční zasedání Fedu. Na červencovém setkání centrální bankéřů s největší pravděpodobností zásadní informace nezazní. Vzhledem k obavám z dopadu varianty delta na ekonomický růst můžeme jakoukoliv zmínku o taperingu prozatím vyloučit. Relevantnější tak bude až zářijové zasedání amerických centrálních bankéřů, na kterém již vyjdou aktualizované ekonomické prognózy. Lze předpokládat, že první náznaky taperingu uslyšíme právě na zářijovém meetingu FOMC. Čistě teoreticky by mohla první slova padnout i na setkání v Jackson Hole, které se koná koncem srpna. Na zářijovém zasedání taktéž dojde k publikaci aktualizované projekce sazeb – tzv. dot plot. Zde nelze vyloučit další jestřábí překvapení – např. predikce prvního zvýšení úroků v roce 2022 nebo větší počet hiků v letech následujících.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 19.07.2021

19.07.2021 Tento týden se uskuteční zasedání ECB. Na červencovém setkání centrální bankéřů se žádná zásadní změna neočekává. Většina trhu se přiklání k názoru, že k případnému oznámení redukce tempa nákupů v rámci PEPP dojde až v září, kdy budou k dispozici aktualizované prognózy. Samotná změna inflačního cíle na symetrický by neměla mít bezprostřední vliv na monetárně politická rozhodnutí. Strategická revize se projeví spíše uvolněnější politikou v delším období. I tak investoři vyčkávají na komentáře centrálních bankéřů – budou sledovat jednotnost bankovní rady v pohledu na měnovou politiku.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Obchodní systémy | Korelace měn | Kathy Lien | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Nový Zéland | Price Action | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | VIP zóna | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | USD/CAD | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | BIS | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Fibonacci | MQL4 | Programování | Divergence | Pin Bar | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Analytik | Pimco | Profit-Target | Bankovní trader | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Podílové fondy | Private equity | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | Hyperinflace | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Objemy obchodů | Intradenní obchodníci | Obchodování na burze | Binární opce | Spready | Jak se stát forexovým obchodníkem | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Arbitrážní obchod | Ask | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Bull | Bundesbank | Burza | CCI | CEO | CFD | CFTC | CME | Call opce | Cap | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | Decline | Demo účet | Nesoulad | Diverzifikace | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dollar | Downside | ECB | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Fibonacci retracement | Finanční trh | Finanční trhy | Hedge fondy | Forward | Futures | Fúze | Grafy | Hedge | Holubice | IPO | Employment Cost Index | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intraday | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Jestřáb | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | LIBOR | Likvidita | Long | Low | MACD | MMF | MT4 | Margin | Margin call | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Neckline | Nástroj | Nástroje peněžního trhu | Obchodní systém | Obchodník | Opce | Open | Open interest | Oscilátor | Fondy kvalifikovaných investorů | P/E | PEG | Papertrading | Pevný kurz | Platforma | Portfolio | Pozice | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rating | Reinvestice | Resistence | Retracement | Rezistence | Reálný účet | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Skalper | Směnný kurz | Splatnost | Split | Spread | Stagflace | Stochastic | Státní dluhopis | Support | Svíčkový graf | Pokladniční poukázky | Technical analysis | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | Uptrend | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | YTD | Maturity | Yield | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Regulátor | Citigroup | Cena zlata | Hospodářský růst | Bank of America | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Axiory | Indexy | OSN | Spekulanti | RMB | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Psychologie tradingu | Začínáme na burze | Fond | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Komise pro cenné papíry a burzy | Spekulant | Break-Even | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Arbitráže | Bohatství | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Partners | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Investment Banking | Deutsche Bank | Investiční banka | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Money-Management | Makro | Makrodata | Portugalsko | Facebook | Riziková averze | Index strachu | BTC | Lukáš Kovanda | Burzy | FX trh | Bankrot | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Průlom | Volatilní | Forex pro začátečníky | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bollinger Bands | Brent | Brokers | Brokeři | Cena | Čínská ekonomika | Čínská měna | Cyrrus | CZK | Česká spořitelna | Denník | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Engulfing | Etoro | Eura | Evropská měna | Exchange | Fibonaci | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forexo | Forexu | Frank | Full time | FX Street | FXstreet.cz | Graf | Hrajeme si na burze | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Inside | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | ISM | J&T Banka | J&T | Jiří Tyleček | Jeden dolar | JP Morgan | Knihy o forexu | Komoditní | Konfluence | Kurz akcií | Kurz amerického dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz EUR | Kurzy | Libra | Makroekonomické ukazatele | Management | Manuál | Market | Markets | Měnové kurzy | Měnový kurz | MyFxBook | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodování s komoditami | Obchodování spreadů | Obchodujeme | Online kurz | Oslabení měny | Pasivní příjem | PinBar | Pips | Pivot | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prognóza | Recenze | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Seminář | Signály | Směnné kurzy | SPX | Hodnocení brokerů | Státní dluhopisy | Stochastický oscilátor | Stochastický | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Škola tradingu | Tapering | Throwback | TopForex | Trade Brokers | Trh | Tržní hodnota | US dollar | Velká Británie | Volatility | Výběr brokera | Výprodej | Webináře | X-Trade | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | Škola forexu | CNBC | Trading Coach | DXY | EIA | Dolarové dluhopisy | ING | Komise pro cenné papíry | Put | Andrej Babiš | Bill Gates | Buy | Cílová cena | Elon Musk | EV | Hold | Indie | Janet Yellen | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Redukce | ROCE | ROE | Sell | Itálie | Spojené státy | Primární emise | Cenová hladina | M2 | StopLoss | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Co je forex | Milionář | Bohatý | Equity křivka | Forex Pro | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Flag | Mezibankovní sazby | Session | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Úspěšný trader | Úspěšný obchodník | Know-how | Blog | Retail | Vzdělání | Velcí hráči | Burze | Investment | Profi obchodní systémy | Jackson Hole | KPMG | CNN | Wells Fargo | Microsoft | ANZ | Nordea | NATO | Forex asistent | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Technický výhled | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Backtestovat | Podnikatel | Podnikání | Euro proti dolaru | BMW | Averze k riziku | Pokles akcií | Ministr financí | Globální trhy | Fixní kurz | Renminbi | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Energie | Henry Hub | BlackRock | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | Ekonomické fórum | Volby v USA | Christine Lagardeová | Hodnota bitcoinu | Sázet | Obchodní signály | Bankovnictví | Finanční poradenství | Swapy | London Breakout | Institucionální objednávky | Obchodní styl | Forbes | Sázení | Pozornost investorů | Lídři | Firmy | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Akcie evropských bank | Americké státní dluhopisy | Soros Fund Management | Velké banky | Objem investic | Americké akciové indexy | Algoritmus | Supporty a rezistence | Globální ekonomický růst | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Nervozita | Ekonomická rizika | Setkání centrálních bankéřů | Reálné obchody | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Fibo | Propad | Denominace | Bankovní tradeři | Kryptoměny | Představitelé centrální banky | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Posílení koruny | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Vysoká volatilita | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Bankéři | Poplatky | Propad akcií | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Predikce | Průzkum | Začínající trader | Data z amerického trhu práce | Krize | Zisky firem | Výběr zisků | Výnosy | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Quantum | Měnové krize | Odliv kapitálu | Institucionální investoři | Příjmy | Orderflow | Finanční domy | Alphabet | xStation | ČTK | Obchodování forexu | Konsenzus | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Bilance Fedu | Profesionální trading | J&T Finance Group | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | HDP v eurozóně | Informace o forexu | Venture Capital | Vstup na burzu | Zahraniční forex | CoinDesk | Coinbase | BitMEX | Bitcoin (BTC) | Virtuální mince | Akcie Tesly | Kvantitativní utahování | BTC/USD | ETH/USD | Cena Etherea | Digitální zlato | Obchodování s Bitcoiny | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Coinmarketcap | Altcoin | Kraken | Bitcoinové futures | ETH | Hard fork | Binance | Charles Hoskinson | NEST | Robinhood | Investice do kryptoměn | Crypto | Tether | Tržní kapitalizace kryptoměn | Nákupy kryptoměn | Krypto aktiva | Vitalik Buterin | Altcoiny | Tržní očekávání | Investorský sentiment | Drobní investoři | Cena bitcoinu | Blockchain Week | Energetické akcie | Saxo | Obchodní války | FinTech | Výkonnost indexů | Jamie Dimon | Krypto | Bitcoiny | Burza kryptoměn | Růstové akcie | Můj trading | Obchodní týden | OPEC+ | Primární emise akcií | Čínské měny | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Portu | Geopolitické napětí | Pokles ceny | Geopolitika | Šéf Fedu | Ether | Obchodování akcií | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Trendové čáry | VIX index | Akcie v Evropě | I-Trader | FKI | Pipy | Výsledky firem | NIESR | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Růst amerického dolaru | Největší kryptoměna | IG | Nejznámější kryptoměna | Nervozita na trzích | Zvyšování úroků | Růst zisků | Pokles valuací | Politika Fedu | Zpomalení ekonomického růstu | Kryptoměna Bitcoin | Čínské firmy | Zpřísňování měnové politiky | Sazby Fedu | Transakční poplatky | Majetek | Zájem o dluhopisy | Výsledky bank | Oživení trhu | Poptávka po americkém dolaru | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Zájem investorů | Cena zemního plynu | Finanční produkty | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Obavy investorů | Inflační očekávání | Zahraniční investoři | Růst cen ropy | Pokles sazeb | Nejznámější kryptoměny | Bitcoin a další kryptoměny | Pokles kurzu | Index čínských firem | Akcie čínských firem | Moje obchody | Chainalysis | Vyšší mzdy | Oživení světové ekonomiky | Token | Stablecoin | Guvernér Fedu | Reinvestování | Fibo retracement | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Základy obchodování | Akcie Netflixu | Medvědí výhled | Gazprom | NASDAQ 100 | GBTC | Ziskové obchody | Ztrátový obchod | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Čínská makrodata | Výkonný ředitel | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | SEBA | Digitální aktiva | Inverze výnosové křivky | Obavy z recese | Velcí spekulanti | Intradenní trader | Bohatí | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | Růst mezd | Papírové peníze | Pravděpodobnost recese | Dění na trzích | Globální recese | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Dot plot | Backtest | Měnověpolitické zasedání | Dobrý obchod | Ziskové výsledky | Investování na Forexu | Banky pro mezinárodní platby | Nižší volatilita | Očekávaný růst | Bilance zahraničního obchodu | Trading na forexu | Obchodujte | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Hospodářské krize | Oslabení čínské měny | Mnoho ziskových obchodů | Konfluence více faktorů | Platební společnost | ByteDance | TikTok | Čistý zisk | Startup | Rozpočet | VIP seminář | Strategické partnerství | Kryptoměnová burza | Trinity | Býčí signál | Objem | Obchod | Zpomalování ekonomiky | RPSN | Přístup do VIP zóny | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Myšlenka | Inflace v USA | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Firma | Ekonomiky eurozóny | Hlavní události | Technické analýzy | USDC | Pfizer | Obchodovat na burze | Svíčková formace | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Equity křivky | Studie | Server CNBC | Bilance | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | PSA | Čínský prezident | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Akcie společnosti Tesla | Vyšetřování | Amazon | Citadel | Úrok | Miliardy | Proof of Work | Proof of Stake | USDT | dApps | Vyhlídky | Američtí zákonodárci | Hong Kong | Legislativa | Vicepremiér | 5G | Domácí poptávka | Helena Horská | Ekonomka | Automobilový sektor | Dluhopisoví investoři | Poptávka po úvěrech | Vládní bondy | SMA | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Miloš Mikolanda | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Ján Hájek | PLN | Na burze | CBDC | Impuls | Visa | Výrazný pokles | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Dodržovat obchodní plán | Rozvoj | Data z průmyslu | Zdražování | Inflace v listopadu | Problémy | Cvičení | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Cenové formace | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | AbbVie | Nord Stream | Zahájení obchodování | Míra | Inflační výhled | Ohlédnutí | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Regulátoři | Ředitelka | xStation5 | Nejziskovější | AT&T | Bydlení | První obchod | Ztráta | NERV | Počet investorů | Stratég | Miliardy korun | Demokratické strany | Peking | Investiční ředitel | Americký index | Pozitivní zpráva | Halving | Hospodaření | Placení daní | Zvýšení inflace | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | CFA | Eskalace napětí | Návratnost | Netflix | NFLX | Celsius Network | Dobrá data | Washington | Hlavní rizika | Čínský HDP | Budoucnost | Negativní zprávy | Příjmy domácností | Poradenství | Vzdělávat se | Podnik | Proinflační | Tržby obchodníků | Zpřísnění měnové politiky | Bloky | Fork | Analytička | Technické ukazatele | Ukazatele | Bankroty | Americké ministerstvo financí | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Ceny energií | Zamyšlení | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | Francouzský prezident | Emmanuel Macron | Macron | Davos | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Fórum v Davosu | Prezident | Výsledkové sezóny | Google | Instagram | 100 miliard dolarů | Trhy | Evropské ekonomiky | Pohyby cen | Změny cen | Asijské indexy | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Finance Group | Meziroční růst | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Reálné peníze | Konzistentní zisky | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Píle | Obchody | Výdaje | Platit daně | Pesimismus | Čínská vláda | SEC | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Americké banky | Obchodovanie | Medvědi | Americká inflace | Indikátor RSI | Růst sazeb | Valuace | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | TWTR | Ekonomické aktivity | Prudký propad | Noviny | Guggenheim Partners | Největší ztráty | Zpřesněný odhad | Výskyt koronaviru | Čínské banky | Stabilita | Shortovat | Jižní Korea | Vývoj | Nižší sazby | Nová data | Šok | Mzda v ČR | Mzda | Varovné signály | Restrikce | Davové psychózy | Vysoká rizika | Hlavní měny | Aerolinky | Vlna výprodejů | Program nákupu aktiv | Masivní nákupy | Mince | Tencent | Buy the dip | Medvědí trend | Restriktivní opatření | Stimuly | Evropské země | Guvernér Rusnok | Vyšší úrok | Vysoce likvidní | Stimul | Inflace v EU | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Zotavení ekonomiky | Určení trendu | Mimořádná opatření | Onemocnění | Bilion dolarů | Prodeje domů | Další pokles | Situace v Číně | OSVČ | Kongres | Škoda | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Pat Toomey | Návrh zákona | Domácnosti | Negativní korelace | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Ministryně financí | Prodejní tlak | Extrémní volatilita | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Biliony | Potenciál | Viry | Výkonnost indexu | Šíření nákazy | Bulharsko | E-commerce | Ekonomiky | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Růst nezaměstnanosti | Vášeň | Práce | Změny sazeb | Podíl na trhu | Údaje | Německá průmyslová produkce | Velké americké banky | Ministři | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Velikonoce | Životní styl | Hackerský útok | DAWN | IMF | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Majitel | Úspory | Pokles čínského HDP | Statistiky | Program pomoci | Pohled na trading | Očekávaný zisk | Vládnoucí strana | Rizikové averze | Trade | Tlak medvědů | Premiér Andrej Babiš | Cenové pohyby | PMI ve službách | Evropské indexy | Posílení | Swingové minimum | Joe Biden | Regulační rámec | Budoucnost kryptoměn | Grayscale | Podpůrná opatření | Data z trhu práce | Binance Coin | Cenový propad | Ekonomické vztahy | Prudké pohyby | Zasedání Evropské centrální banky | Zájem zahraničních investorů | Maloobchod | Halving bitcoinu | ATH | FDA | Tweet | Akcie padají | Pasivní investice | Růst výnosů | Dovoz | Regulační orgány | Expanze | Obavy o bezpečnost | Bezpečnost | Američtí regulátoři | Leasing | Dominance bitcoinu | Burza Binance | Technologický pokrok | Největší burza | Merck | RBI | Dopad na cenu | Vstup do obchodu | Bundesbanka | Moderna | Fiskální stimul | Manažeři | Eli Lilly | Obchodovat dlouhodobě | PMI v eurozóně | Spoluzakladatel | Dislokace | Ekonomické zotavení | Investované peníze | JDE | Unie | ČR | Restaurace Novodvorka | Novodvorka | Tempo růstu HDP | Průraz | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Nová prognóza | Peter Svátek | Oracle | Nepřipravenost | Portugalský ministr financí | Americká nezaměstnanost | Americké CPI | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Vysoké valuace | Členové Fedu | Splasknutí bubliny | Výplata | Covid | Technologické firmy | Changpeng Zhao | ZIL | Cardano | Restrukturalizace | Vlna koronaviru | Ziskové marže | Den nezávislosti | Rozkolísání trhů | Jasný signál | Novavax | MAM | Rétorika centrálních bank | Michal Lukáč | Fundamentální pozadí | Zdroj příjmů | Ceny emisních povolenek | ChainLink | Úspěchy | Ocenění | Šance | Druhá největší kryptoměna | Americký maloobchod | Růst tržeb | Hospodaření firmy | Ceny | Praha | Kolaps | Ethereum 2.0 | Technologické společnosti | Názory lidí | Znovuotevření ekonomiky | Semi | Progres | Úspěšně obchodovat | Forward guidance | DeFi | Staking | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Důvěra | Časový horizont | Klesající tendence | Cenové hladiny | Úřad pro kontrolu potravin a léčiv | Analytik XTB | Pandemická situace | Fear and Greed Index | Fear and Greed | Chamtivost a strach | Kryptoměnový trh | SMA 200 | Setkání v Jackson Hole | Ceny v eurozóně | Výpadek příjmů | Kryptotrh | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Představitelé ECB | Decentralizované finance | Big Tech | Odborníci | Inspirace | Zdanění | Nvidia | Čínské technologické firmy | Sequoia | Snížení emisí | Plán na snížení emisí | Zasedání FED | Bloomberg Intelligence | Tržní kapitalizace tetheru | Kapitalizace tetheru | Společnost ByteDance | Slabší kurz | Velké množství obchodů | Biden | Marathon | Data z pracovního trhu | Ranní okénko | Agresivní strategie | Změna politiky | Lockdown | CPI v USA | Oživení německé ekonomiky | Jack Dorsey | MicroStrategy | Epidemiologická situace | Množství peněz | Platby v kryptoměnách | Defi | Intel | JPM | GS | Moneta | CVX | Zveřejnění výsledků | Tempo inflace | Průmysl v eurozóně | Akcie bankovních domů | Jens Spahn | Německý ministr zdravotnictví | Ministr zdravotnictví | Růst amerického HDP | Výdělky | GME | GameStop | Vakcinace | Cointelegraph | LEN | Zadlužování | NBP | Lael Brainardová | Emise akcií | Ceny aktiv | Růst průmyslové produkce | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Voda | Scott Minerd | Svět kryptoměn | Počasí | VET | ADA | Polkadot | DOT | Zvýšení ceny | Silné oživení | Dopad na akcie | Dlouhodobé obchodování | Rostoucí ceny ropy | Nemovitosti v Česku | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | Vývoj inflačních očekávání | MJ | Situace na trhu | Tržní reakce | Mark Cuban | Velké fondy | Problémy s likviditou | Retailoví investoři | Rozvolnění | Platby v bitcoinech | HAS | Nákup bitcoinu | Ark Invest | Rostoucí úrokové sazby | Blockchainy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trendové linie | James Bullard | Rostoucí výnosy | Skluz | Sentiment investorů | Naplnění inflačního cíle | Systémové riziko | Terra | Nárůst výnosů | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Záchranný plán | Fidelity | CryptoQuant | Holubičí Fed | Hodnotové akcie | Platební prostředek | xStation 5 | Čekající pokyny | Bidenův plán | Pohyb ceny | Hodnota trhu kryptoměn | CoinGecko | Umění | Používání kryptoměn | AMD | COIN | Akcie Coinbase | Držitelé kryptoměn | Ark | Cathie Wood | Krypto trh | Bullish Engulfing | Všechny indikátory | Klimatický summit | Ceny ETH | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Objednávky | Objem transakcí | Události tohoto týdne | Comcast | DOGE | Dluhový strop | Nárůst objemů | Shiba Inu | Meziroční růst cen | Systém obchodování | Plán obnovy | Optimistický signál | Korekce na kryptu | Pád bitcoinu | Kurzotvorné zprávy | Oslabení | Objem fúzí a akvizic | Princip obchodování | Bit.plus | Martin Klass | Weibo | KOL | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Dodávky plynu | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Krafton | Platidlo | Zajišťování | Konkurence | Prodej | Jednotné měny | Další kryptoměny | Cyklus zvyšování sazeb | Cryptocurrency | Didi | Programátor | Technologie | Ethereum (ETH) | Zvyšování těžby | Odraz ceny | Američtí centrální bankéři | Změny ve strategii | Revize strategie | První obchody | Videohry | JAR | Rada guvernérů | AI | COST | Chování velkých hráčů | Globální ceny | Odvětví | Amber Group | Kryptoaktiva | CNN Business | Načasování | Varianta delta | Rekord | Stablecoins | Bilion | CAR | Guidance | AMISTA | University of Michigan | Štěstí | Náhoda | Hluboké znalosti | HICP | Harmonised Index of Consumer Prices | Přemýšlení | Chování | Rodinné vztahy | Pocity | Vnímání | Interpretace | Style | SDR | Posílení rezerv | Projekce | Stabilní kryptoměny | Gary Gensler | VIAC | Uvedení na burzu | Delta varianta | Ondřej Horák | Vít Vařeka | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | BioNTech | Čínský deník | Vratislav Zámiš | SHIB | Asijské země | Regulatorní prostředí | Infrastrukturní balíček | Cloud Village | Regulatorní riziko | Tokeny | ERC-20 | Výprodeje na trzích | Očekávaná inflace | Základní pojmy | Začátečník | Americká ministryně financí | Funkční období | Školení | SXXP | Sympozium | David Vagenknecht | Společnosti | Protocol | Národní měny | Popularita kryptoměn | Opatření | Dna | Dlouhodobé strategie | Evergrande | Rychlý růst | ANO | Uhlí | NFT | Petr Mašláň | Juniorská škola tradingu | Stakování | Platební gigant | Solana | Los Angeles | Workshop | Gucci | Luxusní značky | Etherea | Dodržování pravidel | Kompenzace | Plány Fedu | Advokátní kancelář | Kryptotransakce | Kryptoanalytik | Samou | Problémy v dodavatelských řetězcích | Směřování FEDu | Klíčový údaj | DAI | Globální inflace | Posilování amerického dolaru | Dawn Fitzpatricková | Nejnovější zprávy | Chování lidí | Napjatá situace | Češi | Modern Land | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Pravidla hry | Objemy prodeje | GIC | Temasek | MoneyExpo | ProShares | Zdravotnictví | Obilí | Nová historická maxima | Pozornost | Získávání peněz | Meta | OSN v Glasgow | Klima | Goldmani | Meta Platforms | Ceny kryptoměny | Ethereum (ETH/USD) | Polygon | Fialova vláda | Internet Computer | Kaisa | Indexy pohyb | Messari | Poskytování likvidity | Meta (Facebook) | Společnost | Stratégové | Tým InstaForex | Krypto průmysl | Reálné výnosy | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Tether (USDT) | Další růst sazeb | Target | Crypto.com | Americká Komise pro cenné papíry | Regulační úřady | Lockdowny | Přístup k obchodování | TIM | AVAX | Avalanche | Avalanche (AVAX) | Zprávy z krypto | Investovat do kryptoměn | Omikron | Omicron | Zveřejnění zprávy | Zprávy z krypto průmyslu | Nálada na trzích | | Bear market | Propad hodnoty | Zlotý | Kmen omikron | Dotcom | Cykly | Rotace | Fibonacciho posloupnosti | Rozšíření | Rostoucí inflace | Delisting | Developeři | Jestřábí Fed | Terra Luna | Terra (LUNA) | LookIntoBitcoin | Restricted Default | Fundamentální analýzy | Pokles cen zlata | Nativní aktivum | Sequoia Capital | Technická rezistence | Supportní pásmo | Základní sazba | TerraUSD | TerraUSD (UST) | Terra Analytics | Focus | Konvergence | Hodnoty měny | Miliardy USD | Situace v Kazachstánu | Zvyšování sazeb Fedu | DAO | Big tech | Zdražování bytů | Cílové ceny | Hry | Aktualizace Ethereum | Reality | Simon Peters | Analytik trhů s kryptoměnami | Analytik trhů | Instituce | Přerušení dodávek ruského plynu | Arthur Hayes | Murray | Formace Pin Bar | Cenová akce | Pin Bary | GlobalBlock | Klaas Knot | Šéf nizozemské centrální banky | Deeskalace | Deeskalace napětí | Nubank | Terra blockchain | Sankce na Rusko | Sankce | Uzavření vzdušného prostoru | Situace na Ukrajině | Loopring | LRC | BAL | Prima | Zpřísnění sankcí | VK | Invaze | Řetězec | Řetězce | APP | Nord Stream 1 | Společnost Meta | Používání kryptoaktiv | Čínští investoři | Covid v Číně | Regulace kryptoměn | KUSAMA | Le Penová | Pohyby trhu | Ben Laidler | Waves | Vlastnictví | Vzestupný trend | Kryptoměnová burza Binance | Vývoj kryptoměny | Rekordní inflace | Technický výhled trhu | Kvantitativní zpřísňování | Značka Gucci | Měna terraUSD | Do Kwon | Kontroverzní digitální měna | Digitální měna terraUSD | Mati Greenspan | Algoritmické tokeny | Algoritmický stablecoin | Širší trh s kryptoměnami | Quantum Economics | Největší stablecoin | Stablecoin Tether | Axion Global Asset Management | Luna Foundation Guard | Scottie Siu | Kryptoměna luna | Run na banky | Cena digitální měny | První hike | Jihokorejské burzy | Christopher Waller | Bertrand Perez | Web3 | Web3 Foundation | Ripple Brad Garlinghouse | Guggenheim | Zvednutí sazeb
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Uspět na trzích
Uspět v tradingu
Úsporný energetický tarif
Úsporný tarif
Úspory
Úspory Čechů
US Securities and Exchange Commission
U.S. Steel
U.S. Steel Corp
U.S. Steel Corp (X.US)

Následující klíčová slova

Ústavní soud
USTR
Ústřední zpravodajská služba
Ústřední zpravodajská služba (CIA)
Ústup inflace
Ústup pandemie
Ústup rizik
Ústup strachu z koronaviru
US Vegan Climate
US Vegan Climate ETF
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading akcie CFD
Potvrďte prosím... Zavřít