Sobota 13. srpen 2022 05:18
reklama
ProTradery Purple - indikátor
reklama
Coinfy
reklama
Coinfy
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Etoro

img

Vychutnejte si vrchol inflace

11.08.2022 VRCHOL: Po sérii záporných zpráv o měsíční inflaci v USA přišlo další překvapení, které bylo pozitivní napříč všemi ukazateli a potvrzuje rally z červnových minim. Nyní vrcholící inflace, odolné podniky a spotřebitelé, a také stále zhoršený sentiment investorů nadále podporuje trhy. To jim pomáhá přizpůsobit se jakýmkoliv nepříznivým zprávám, přestože na cestě k inflaci se budou vyskytovat různé překážky. Silně zatížená "sticky" inflace stále roste (viz graf), protože jsou vysoké ceny práce a bydlení. Investoři však spatřili vrchol inflační hory.
img

Burgernomika nám dává mnoho podnětů k zamyšlení

09.08.2022 ‚‚Big Mac index je užitečnou zkratkou pro měnové ocenění a má dobré výsledky. Vytvořil ho časopis The Economist v roce 1986 jako odlehčený způsob porovnávání ocenění měn a jeho teorie (Purchasing Power Parity) říká, že směnné kurzy by se měly dlouhodobě vyrovnávat, takže podobné zboží má mít podobné ceny.
img

Kryptoměny se drží na nových úrovních rezistence, ale volatilita přetrvává

08.08.2022 Jak bitcoin, tak ether si minulý týden udržely své nové vyšší úrovně, protože trh s kryptoměnami nadále vykazoval pozitivní známky, a to i přes určitou zjevnou volatilitu, která je stále pro nastolování cen ve hře.
img

Demografie formuje světové ekonomiky a investiční trendy zítřka

05.08.2022 Říká se, že „demografie je osud“, a to je pro investory stále důležitější a předvídatelnější faktor. Nejnovější prognózy vývoje světové populace ukazují dramatické změny, a to pouze v příštích několika letech. Při ekonomickém růstu, který v podstatě představuje pouze počet obyvatel plus produktivita na osobu, jde o důležitou věc.
img

Spotřebitelé prozatím nepociťují plný přínos nižších cen ropy

04.08.2022 „Protože se zhoršily vyhlídky poptávky v souvislosti s rostoucími obavami z recese a větší nabídkou na trhu ze strany OPEC a prodeje ropných rezerv v USA ceny ropy Brent klesly z nedávných maximálních hodnot 120 USD. To přispívá ke zmírnění obav z inflace, nicméně překážky v rafinaci brání tomu, aby se tato výhoda plně přenesla na spotřebitele, což tlumí její dopad.
img

Nedávné oživení trhu díky výsledkům za 2. čtvrtletí, které se ukázaly být o něco lepší, než se původně očekávalo

02.08.2022 „Nedávné oživení trhu bylo z velké části způsobeno úlevou investorů z výsledků za druhé čtvrtletí, které se ukázaly být o něco lepší, než se očekávalo. Vzhledem k propadu ocenění byly zisky hlavním základem trhu. Největší společnosti opět dokazují, že jsou schopny proplout toxickým koktejlem zpomalujícího se růstu a rostoucích nákladových tlaků. To však nemůže trvat věčně. Růst zisků pomalu polevuje a trhy se ocitají v závodě mezi vrcholící inflací a nižšími zisky podniků.
img

Kryptoměny nabírají na obrátkách

01.08.2022 Trhy s kryptoměnami zaznamenaly minulý týden další silný růst, protože hlavní kryptoměny jako bitcoin a ether pokračovaly v tažení vzhůru.
img

FED říká „recese“ a zvyšuje sazby o 0,75 procentního bodu

28.07.2022 Úrokové sazby v USA se zvyšují o 0,75 p.b. Zároveň FED pomalu mění rétoriku a začíná věnovat větší pozornost zpomalení ekonomiky. V srpnu nás čekají prázdniny od zvyšování sazeb, které se k nám vrátí v září.
img

Je čas na to, aby krypto opět získalo ztracené pozice?

25.07.2022 Hlavní kryptoaktiva, jako je bitcoin a ether, začala minulý týden získávat zpět své ztracené pozice. Ačkoli se stále nacházejí hluboko pod historickými maximy, zdá se, že se kryptoaktiva dostávají do jakési fáze oživení.
img

Evropská centrální banka se rozhodla pro šok v podobě navýšení o 0,5 %

21.07.2022 "Evropská centrální banka (ECB) při svém prvním zvýšení od roku 2011 zvýšila úrokové sazby o 0,50 %, což je více než se očekávalo. Zároveň oznámila plány na omezení rostoucích nákladů na financování vlád, což je krok, kterému dodaly na naléhavosti současné politické nepokoje v Itálii.
img

Komentář Simona Peterse, analytika trhů s kryptoměnami

18.07.2022 Ether – kryptoaktivum spojené s blockchainem Ethereum – se odrazilo od zveřejnění informace, že The Merge má nyní předběžné datum spuštění. Kryptoaktivum se vyšplhalo nad 1 400 USD, což je jeho nejvyšší úroveň za více než měsíc, přičemž minulý týden se v některých okamžicích obchodovalo téměř za 1 000 USD.
img

Drobní investoři opouštějí farmaceutické akcie kvůli Twitteru, potvrzují data eToro

15.07.2022 Drobní investoři zřejmě ztrácejí trpělivost s akciemi farmaceutických společností, ukazují to nejnovější čtvrtletní statistiky o akciích ze sociální investiční sítě eToro.
img

Začátek důležité výsledkové sezóny

14.07.2022 „Globální výsledková sezóna za druhé čtvrtletí dnes neoficiálně začíná bankou JP Morgan a dalšími americkými bankami. V současné době je to důležitější než kdy jindy. Pokračující odolné zisky společností by do značné míry zmírnily prudce rostoucí obavy z recese a uklidnily nervózní investory.
img

Denní makroekonomické postřehy: Energetická noční můra Evropy se prohlubuje 14/07/2022

14.07.2022 KRIZE: Ceny zemního plynu v Evropě a ve Velké Británii opět prudce vzrostly, což potvrzuje nejhorší obavy tohoto regionu v oblasti energetiky. To zvyšuje rizika inflace a recese a vede k oslabení měny. Bezprostřední příčinou jsou škrty v plynovodu Nord stream, který zásobuje velkou část evropských potřeb. Ten je až do 21. července uzavřen kvůli údržbě a panují obavy, že by nemusel být znovu otevřen. Německo přešlo na druhý stupeň svého plánu nouzového zásobování plynem, což je pouze o stupeň níže před přídělovým systémem.
img

Jak se bude bitcoin chovat nadále: 10 000 USD nebo spíše 30 000 USD?

14.07.2022 Dnes se společně ponoříme do tématu: sentiment pro bitcoiny (BTC) a „altcoiny“… k tomu objemové trendy pro Cardano (ADA) a burzu Binance (BNB)! Ponořme se do toho.
img

Denní makro postřehy: Závod mezi inflací a recesí 13/07/2022

13.07.2022 INFLACE: Vysoká a přetrvávající inflace ve Spojených státech a v Evropě vede centrální banky k jestřábímu postoji. Ty na inflační hrozbu přišly pozdě, a proto zvyšují úrokové sazby až do tohoto ekonomického zpomalení. Čím déle to bude trvat, tím pravděpodobnější bude recese. Současné rezervy odolných spotřebitelů a podniků nejsou nepřekonatelné. Dnešní červnová zpráva o inflaci v USA je klíčová. Obavy panují z nového vrcholu inflace na vysoké úrovni 8,8 %, zejména po páteční silné zprávě o zaměstnanosti.
img

eToro, Ben Laidler: Komentář k oslabování eura a potenciální paritě s americkým dolarem

12.07.2022 „Parita EUR/USD je největší hranicí na světových devizových trzích a nebyla překonána již 20 let. Šance jsou však nyní stále více v neprospěch eura, protože se zhoršují jeho relativní fundamenty a jeho ocenění není v žádném případě levné.
img

Bitcoin se drží nad 20 000 USD, zatímco Ethereum čeká sloučení

11.07.2022 Bitcoin se nadále drží nad 20 000 USD, přičemž minulý týden, poprvé od poloviny června, nakrátko přesáhl 22 000 USD a vykazoval tak známky odolnosti.
img

Čeští drobní investoři jsou odolní, 93 % z nich drží investice nebo nakupuje při poklesu

11.07.2022 PRAHA – Drobní investoři po celém světě zůstávají navzdory výprodejům na akciových trzích a obavám z recese odolní a devět z deseti (92 %) si buď ponechává investice, nebo nakupuje při poklesu, vyplývá z nejnovějšího čtvrtletního průzkumu „Retail Investor Beat“, kterého se účastní 10 000 drobných investorů ze 14 zemí, a kteçý provádí sociální investiční síť eToro.
img

Trhy přivítaly rezignaci Borise Johnsona

07.07.2022 „Investoři pokrčili rameny nad rezignací britského premiéra, čímž naznačili jeho význam pro trhy. Libra dnes posílila, index FTSE 100 vzrostl a index FTSE 250, který je více zaměřen na domácí trhy, vede.
img

Boj bitcoinu pokračuje

04.07.2022 Ačkoli cena BTC podléhala menší volatilitě než v předchozích týdnech obchodování, pohybovala se v klesajícím trendu a po zahájení týdne na úrovni kolem 21 000 amerických dolarů se v polovině týdne propadla na současnou úroveň kolem 19 tisíc dolarů.
img

ECB riskuje finanční nestabilitu univerzálním zvýšením úrokových sazeb

29.06.2022 „ECB se sice chystá zvýšit úrokové sazby, ale čelí mnohem větším rizikům než Fed, z nichž nejzávažnější je tzv. roztříštěnost. Zvýšením sazeb v boji proti 8% inflaci by ECB mohla ve skutečnosti způsobit další finanční nestabilitu, zejména pokud jde o náklady na vládní půjčky. Důvodem je její univerzální přístup k úrokovým sazbám, který je nucena uplatňovat, přestože situace se velmi liší podle toho, v jaké zemi EU se nacházíte.
img

Denní makroekonomické postřehy: Rostoucí pracovní nepokoje, protože mzdy stále zaostávají 28/06/2022

28.06.2022 MZDY: Po celostátních stávkách na železnici čeká Spojené království „nespokojené léto“. Situaci zhoršuje růst mezd, který výrazně zaostává za 9% inflací. Spojené království je sice globálním ukázkovým případem „stagflace“, ale USA a kontinent nejsou daleko za ním. Počet rozsáhlých stávek práce v USA vzrostl o 30 % oproti loňskému roku. Tato nespokojenost je však stále jen malým zlomkem nespokojenosti ze 70. let (viz graf) a pravděpodobně bude mít kratší trvání. Centrální banky jsou na koni, dlouhodobá inflační očekávání jsou dobře ukotvena, trhy práce se ochlazují. Pracovní síla se však změnila, což žene kupředu investiční příležitosti.
img

Orientace v rostoucích rizicích recese

28.06.2022 Ben Laidler, globální tržní stratég společnosti eToro, komentuje: „Rizika recese na trzích prudce rostou, protože centrální banky upřednostňují zamezení inflace před vším ostatním. Rizika se zvýšila po Powellově výpovědi v Kongresu a špatných globálních údajích o PMI. Výsledkem je, že trhy zaznamenaly největší výprodej od krachu spojeného s Covidem v roce 2020, protože agresivní centrální banky zvyšují rizika recese, aby zpomalily inflaci.
img

Bitcoin se drží nad 20 000 $

27.06.2022 Bitcoin, největší kryptoměna na světě, se v uplynulém týdnu udržel nad cenovou hladinou 20 000 amerických dolarů a zastavil tak pokles z předchozích týdnů.
img

Denní makro postřehy: ‘Kryptokapitulace’ v kontextu 22/06/2022

22.06.2022 KAPITULACE: 30% propad cen kryptoměn z minulého týdne může být katarzí. Byla to „dokonalá bouře“ - zaprvé zvýšené korelace s prudkými výprodeji akcií a VIXu, zadruhé rány, které se způsobily samy, když se Celsius zastavil po kolapsu TerraUSD a Luny, a zatřetí rozšíření „smyčky zkázy“ – likvidací s pákovým efektem, výzev k úhradě marží a propouštění od Coinbase (COIN) po BlockFi. Takové výprodeje nejsou bezprecedentní a přicházejí na pozadí pokračující adopce, což vytváří příležitosti pro odvážné. Chytrá portfolia od @CryptoPortfolio po @DeFiPortfolio.
img

Bitcoin a ether klesají pod klíčové úrovně podpory

21.06.2022 Bitcoin i ether se propadly pod klíčové úrovně podpory, protože krypto trhy nadále pociťují značnou nepřízeň tváří v tvář rostoucí inflaci a úrokovým sazbám.
img

Daně z prudce rostoucích cen benzínu 15/06/2022

15.06.2022 Benzín: Ceny benzínu celosvětově prudce rostou kvůli nahromaděné poptávce po cestování a omezením při rafinaci. To komplikuje život spotřebitelům, centrálním bankéřům i politikům. Je to daň ze spotřeby, odvádí výdaje z jiných oblastí a zvyšuje inflaci. Ceny benzínu předstihly růst ropy vzhledem k nedostatku rafinérských kapacit a kontrole vývozu ze strany Číny. Tato situace se může zhoršit vzhledem k předpovědím nadprůměrné hurikánové sezóny v USA a polovině rafinérské kapacity USA na pobřeží Mexického zálivu. Vítězi, alespoň prozatím, jsou rafinerie ropy od Marathonu (MPC) po Valero (VLO).
img

Denní makro postřehy: Historie říká, že medvědí trhy ještě potrvají 14/06/2022

14.06.2022 MEDVĚDÍ TRH: Index S&P 500 včera uzavřel v medvědím teritoriu, za celý rok poklesl o více než 20 % a historie nám říká, že je před námi ještě dlouhá cesta. Rizika recese se zvyšují a mohly by vést k poklesu tohoto trhu o dalších 20 %. Průměrný medvědí trh indexu S&P 500, kterých je málo, totiž trvá 19 měsíců a ceny na něm klesají o 38 %. Tento trvá pouze pět měsíců a poklesl o 21 %. Investujeme, abychom se postupně zotavili ve tvaru písmene U, ale jsme připraveni v defenzivě, abychom zvládli rostoucí rizika.
img

Bitcoin klesá na nejnižší úroveň od konce roku 2020

13.06.2022 Zatímco v minulosti se kryptoměny nepohybovaly v souladu s tradičními aktivy, jako jsou akcie, v poslední době se jejich propojení stále více sbližuje. Nyní se objevil zatím nejjasnější signál, že se kryptoaktiva, jako jsou bitcoin a ether, pohybují v souladu s akciemi, protože obavy z inflace poslaly akcie a kryptoaktiva dolů.
img

Denní makro postřehy: Využití robotů k překonání inflace 10/06/2022

10.06.2022 NÁTLAKY: Nedostatek pracovníků a rostoucí mzdy podporují strukturální růst automatizace a robotizace, které zvyšují produktivitu. To je hlavní hnací silou silných investičních výdajů společností, zejména v souvislosti s tím, že offshoring je nyní obtížnější, protože se snaží bránit vysoké ziskové marže. Například instalace průmyslových robotů se za posledních deset let ztrojnásobily, v loňském roce vzrostly o 27 % a v USA v prvním čtvrtletí letošního roku o 28 %. Průmysl automatizace, robotiky a umělé inteligence je dalším segmentem, který vidí světlou stránku současných makrotlaků, jako jsou obnovitelné zdroje energie a elektromobily, a to navzdory propadu ocenění technologií.
img

Denní makro postřehy: ECB mezi kamenem a nožem 08/06/2022

08.06.2022 VYSOKÉ ÚROVNĚ: Evropská centrální banka (ECB) je blízko k tomu, aby poprvé po deseti letech zvýšila úrokové sazby, protože čelí výraznému rozporu mezi 8% inflací a sazbami -0,5 %. To je rizikovější, než se zdá, a pravděpodobně to znamená zmírnění růstu sazeb, než se dosud očekávalo. 1) Evropa je blíže recesi než většina ostatních, 2) inflace na straně nabídky je obtížněji řešitelná, 3) rozvaha ECB v hodnotě 9,3 bilionu USD je větší a rovná se 66 % HDP a 4) riziko roztříštěnosti je vysoké, neboť úrovně státního dluhu a výnosů dluhopisů se značně liší.
img

Ceny kryptoměn se pevně drží. Odchází „krypto zima“ ?

06.06.2022 Ceny kryptoaktiv se v minulém týdnu držely pevně, protože investoři hodnotili situaci v oblasti krypto trhu. Bitcoin se nyní již několik týdnů stabilně drží kolem úrovně 30 000 amerických dolarů, což vzbuzuje naději, že to nejhorší z „kryptoměnového ochlazení“ je již pro pokles cen zažehnáno.
img

Denní makro postřehy: Mezera mezi elektromobily 03/06/2022

03.06.2022 RŮST: Podle údajů IEA vzrostl v 1. čtvrtletí celosvětový prodej elektromobilů (EV) o 75 %, čímž celosvětový vozový park dosáhl 18,5 milionu, a to díky politické podpoře dotací a mandátů a opatřením průmyslu v oblasti nových modelů a delších dojezdů. Čína dominuje, loni prodala 3,3 milionu vozů, zatímco Evropa 2,3 milionu a USA pouze 0,6 milionu.
C:\fakepath\trader-02062022-12-zm.jpg

FCA varuje před brokerem Etoro SB Limited

02.06.2022 Britský finanční regulátor Financial Conduct Authority (FCA) varuje před neregulovanou společností, která nabízí finanční služby a cílí hlavně na britské klienty. Nové varování se týká brokera Etoro SB Limited, který je nelegálním klonem regulované společnosti eToro (UK) Ltd. Ta však s tímto nelegálním klonem nemá nic společného.
img

Denní makro postřehy: Hrozba cen energií 01/06/2022

01.06.2022 HROZBA: Ropa Brent se vrátila nad 115 USD za barel, OPEC+ bude udržovat omezené dodávky, ruské sankce se rozšířily a obavy z růstu v Číně se zmírnily. Futures kontrakty jsou výrazným příkladem inverzní situace, tzv. backwardation. Mezitím rostou obavy z prudkého nárůstu cen benzinu v USA směrem k 6 dolarům za galon v důsledku chronicky nízkých rafinérských kapacit a zásob v USA v době, kdy začíná letní „řidičská sezóna“. To představuje hrozbu pro rychlý pokles inflace, odolnost téměř rekordních ziskových marží podniků, ale také pozitivum pro energetické akcie (XLE).
img

Denní makroekonomické postřehy: Fed nenechá trhy příliš růst 31/05/2022

31.05.2022 Co na to Fed: Nemyslíme si, že „Fed put“, tedy opatření k omezení poklesu akciových trhů, dnes nebo na těchto úrovních existuje. Zpřísnění finančních podmínek dělá velkou část práce Fedu, snižuje inflační očekávání a snižuje případný rozsah tohoto cyklu zvyšování. Velká akciová rally to riskuje, a to v době, kdy inflace dosahuje svého vrcholu, ale prudce neklesá. Vidíme, že Fed vysílá signály, aby zadržel pokračující prudkou rally, a akciový odraz ve tvaru písmene U, nikoli V. Úvěrové, nikoli akciové trhy jsou ty, které je třeba sledovat ohledně „putu“. Investujte, ale zůstaňte defenzivní.
img

„The Merge“ má zelenou

30.05.2022 Bitcoin si v průběhu minulého týdne udržel stabilní hodnotu kolem 30 000 amerických dolarů, a to navzdory obnovené volatilitě této kryptoměny. Cena mince v průběhu týdne klesala a dostala se až na minimum přibližně 28 000 dolarů, ale na konci týdne se zvedla a dostala se zpět nad úroveň 30 000 dolarů.
img

Denní makroekonomické postřehy: Příležitost pro “severský model” 26/05/2022

26.05.2022 IDEA: Skandinávské akciové trhy dlouhodobě dosahují lepších výsledků (viz graf), přičemž v posledních 15 letech byl severský trh sedmkrát nejvíce výkonný ze všech vyspělých zemí světa. Vedou si tak vysoko nad očekávání, neboť tvoří pouhá 2 % světového HDP a tržní kapitalizace a 0,3 % populace.
img

Denní makro postřehy: Dopady špatné situace v oblasti bydlení 25/05/2022

25.05.2022 TRHLINY: Podle našeho indexu „mizérie“ bydlení v USA (viz graf) je bydlení v USA nejméně dostupné za posledních čtyřicet let. Index kombinuje 20% nárůst průměrných cen nemovitostí s více než desetiletou fixní úrokovou sazbou hypoték na 30 let přesahující 5 %.
img

Denní makro postřehy: Strach z cen potravin 24/05/2022

24.05.2022 OBAVY: Strach z nedostatku potravin je velký, pšenice tvoří 20 % všech kalorií na světě a její ceny letos vzrostly o 40 % (WEAT). Mnozí považují šok z cen potravin za významnější než prudký nárůst cen ropy, který živí globální inflaci a rizika na rozvíjejících se trzích. Poslední číslo časopisu Economist neslo název „nadcházející potravinová katastrofa“ a guvernér Bank of England označuje situaci za "apokalyptickou". To nám připomíná neuctivý kontrariánský ukazatel „obálky časopisu“. Protože náš „snídaňový“ index cen komodit se v poslední době zmírnil (viz graf) a zaostává za širším indexem spolu se zemědělskými výrobci. Vidíme „vysoké ceny na delší dobu“ u komodit, ale trhy možná cítí agrární vrchol.
img

Kryptoměny jsou svědky dalšího vzestupného a sestupného týdne

23.05.2022 Kryptoměny mají za sebou dalších sedm dní, kdy se ceny pohybují nahoru a dolů, a i když výkyvy zasáhly všechna aktiva, vykazují menší volatilitu než minulý týden.
img

Denní makro postřehy: Realita v oblasti obnovitelných zdrojů 20/05/2022

20.05.2022 DLOUHÁ CESTA: Akcie v oblasti obnovitelných zdrojů energie se dočkaly krátkého pozitivního efektu v důsledku ukrajinské krize, protože rostoucí cena ropy podněcuje přechod na obnovitelné zdroje a přeorientování se na energetickou bezpečnost. Nicméně celý sektor, počínaje globálním ETF zaměřujícímu se na čistou energii ICLN a konče chytrým portfoliem @RenewableEnergy, své zisky navrátil, protože akcie fosilních paliv vyrazily do čela (viz graf). Realita v oblasti obnovitelných zdrojů je ovlivněna rostoucími náklady, pomalu se vyvíjejícími předpisy a tlakem na ocenění výnosů dluhopisů. Jde sice o zklamání, ale podpora investorů a dlouhodobé uplatnění je zřejmé a ocenění je nyní na úrovni 4x Cena/Tržby NASDAQ.
img

Denní makroekonomické postřehy: Největší letní cestovní horečka v našem životě 18/05/2022

19.05.2022 OBNOVA: Cestování po celém světě se znovu rozvíjí díky nahromaděné poptávce, nižšímu počtu případů nákazy a omezení, a je tak relativním útočištěm během současné volatility na trhu. To může být hnacím motorem největšího cestovatelského léta našeho života, kterému vévodí hlavně mezinárodní cestování, přičemž k domácímu cestování se vrací jen zlomek. Volný čas tvoří čtyři pětiny výdajů na cestování a cestovní ruch, což je více než 10 % světového HDP. To je vzpruhou pro velké ekonomiky od Španělska po Řecko (viz graf) a akcie od JETS po @TravelKit. Pro mnoho menších zemí, od Malediv po Macau, je to existenční záležitost s více než 50 % HDP.
img

Denní makro postřehy: Změna je jediná konstanta 18/05/2022

18.05.2022 FACEBOOK: Dnes je tomu 10 let, co byla společnost Meta (FB) veřejně uvedena na burzu jako Facebook v rámci třetího největšího IPO v historii USA. Desetinásobný cenový nárůst z 38 amerických dolarů při IPO ji vynesl na nejvyšší tržní kapitalizaci v roce 2021, která přesáhla 1 bilion dolarů. Od té doby však cena klesla na polovinu a její ocenění 16x P/E je pod průměrem indexu S&P 500. To je jasná připomínka neustálé kreativní destrukce i mezi největšími akciemi, přičemž životnost akcií v indexu S&P 500 prudce klesla (viz graf) a ropné akcie se nyní opět staly největšími na světě.
img

Denní makro postřehy: Dosáhly výnosy dluhopisů vrcholu? 17/05/2022

17.05.2022 NIŽŠÍ VÝNOSY DLUHOPISŮ: Ceny amerických desetiletých dluhopisů prudce klesly a výnosy se letos zdvojnásobily na 3 %. To vedlo k podprůměrnému ocenění akcií a ke korekci. Náš aktualizovaný poměr mědi a zlata ukazuje, že výnosy dluhopisů možná přestřelily (viz graf). To podporuje náš „méně špatný“ pohled na vrchol inflace a obavy z úrokových sazeb.
img

Podařilo se pokles cen kryptoaktiv zastavit?

16.05.2022 Bitcoin v minulém týdnu zaznamenal velký výprodej, který začal nad 33 800 americkými dolary a ve čtvrtek se na platformě eToro dostal až na 26 350 dolarů. Během víkendu se však mince trochu zotavila a nyní se obchoduje mezi 29 000 a 30 000 dolary.
img

Denní makroekonomické postřehy: Společnosti nedostaly memorandum 13/05/2022

13.05.2022 KDO MÁ PRAVDU: Finanční podmínky se zpřísňují, ocenění akcií klesá a trhy se blíží „medvědímu“ teritoriu -20 %. IPO se propadly a zaměřily se pouze na hodnotové akcie. Přesto manažeři nedostali zprávu o krizi. Zisky a kapitálové výdaje rostou dvouciferným tempem a společnosti napínají peněžní toky a rozvahy na akvizice. Fúze a akvizice jsou odolné a zaměřují se na technologické tituly. Posiluje to korekci vedenou oceněním, přičemž fundamenty jsou stále bezpečné a manageři sebevědomí.
img

Vítězové a poražení z Elonova váhání

13.05.2022 „Akcie Twitteru (TWTR) se propadly, když vzrostly obavy, že by Elon Musk mohl vycouvat z převzetí Twitteru, když byl vnímán jako zachránce dlouho se trápící společnosti sociálních médií, za jejíž akcie nabízel prémiovou cenu 54,2 USD/akcii. Tato nabídka ocenila Twitter na 44 miliard dolarů i přesto, že ocenění technologického sektoru se letos propadlo.
img

Denní makroekonomické postřehy: Bitcoin se ocitl v dvojitém výprodeji 12/05/2022

12.05.2022 NENÍ KAM SE SCHOVAT: Všechny třídy aktiv, kromě komodit, se ocitly v prudkém výprodeji. Nechuť k riziku vzrostla, když Fed urychlil svůj obrat v oblasti úrokových sazeb založený na inflaci a zpřísnil finanční podmínky. Pád Bitcoinu (BTC) začal dříve (před půl rokem), byl hlubší (-60 % z 69 000 USD), výrazně jej zhoršila současná nákaza z rozvolnění pevného kurzu UST stablecoinů, ale je také nejméně překvapivý (10. „krach“ desetiletí). Maloobchodní vlastnictví kryptoměn je velmi vysoké a odolné.
img

Denní makro postřehy: Začátek úlevy od inflace 11/05/2022

11.05.2022 ÚLEVA: Dnešní květnová zpráva o inflaci v USA by mohla být klíčovým bodem zlomu, kdy meziroční míra inflace dosáhne vrcholu a prudce zpomalí. Normalizace směrem k 2% inflačnímu cíli Fedu bude dlouhou cestou. Vidíme však prostor pro určitou úlevu od nemilosrdného dopadu „neřesti“ Fedu, stále vyšších výnosů dluhopisů a rizika recese, na velmi vystresované akciové trhy.
img

Denní makroekonomické postřehy: Útočiště „šťastné země“ 10/05/2022

10.05.2022 HODNOTA: Osmý největší akciový trh na světě (AUS200) byl letos jako jeden z mála v zelených číslech spolu s mnoha dalšími komoditními a zapomenutými hodnotovými trhy, jako je Velká Británie, Kanada nebo Brazílie. „Šťastnému“ postavení Austrálie jako bezpečnému přístavu přispěla silná dávka finančních akcií, a to po 1/3 trhu, a malá expozice vůči nejhůře výkonnému technologickému sektoru.
img

Compounding bojuje o trh s kryptoaktivy

09.05.2022 Trh s kryptoaktivy minulý týden čelil velkému výprodeji, který umocnil setrvávající potíže trhu od začátku roku.
img

Denní makro postřehy: Stávka ropných investic 05/05/2022

05.05.2022 VYSOKÉ CENY: V současné době existuje řada faktorů, kvůli kterým se ropa pohybuje kolem 110 dolarů za barel. Spojené státy a jejich spojenci agresivně prodávají ropu ze svých strategických rezerv, zatímco poptávka ze strany největšího dovozce Číny se ochlazuje, protože lockdowny v rámci její politiky nulového covidu se začínají projevovat. Dodávky jsou mezitím ohroženy ruským embargem a vlastními sankcemi ze strany klientů a v širším měřítku i omezením dodávek ze strany OPEC.
img

eToro spouští LuxuryBrands, smart portfolio zahrnující nejopulentnější firmy světa

03.05.2022 Sociální investiční síť eToro dnes oznámila spuštění LuxuryBrands, nejnovějšího přírůstku do své sady tematických chytrých portfolií, která investorům nabízí dlouhodobou expozici v odvětví luxusního zboží.
img

eToro: Tento týden je to pro kryptoaktiva buď, anebo

03.05.2022 Jak bitcoin, tak ether minulý týden bojovaly se strachem investorů a obě měny skončily v mezitýdenním srovnání výrazně níže. Zdá se, že tento týden představuje pro kryptoaktiva něco jako scénář „buď, anebo“, protože investoři po celém světě se zhluboka nadechují před posledním oznámením měnové politiky amerického Federálního rezervního systému.
img

Denní makro postřehy: Poučení z výsledkové sezóny 03/05/2022

03.05.2022 POLOČAS: Zisky USA překonaly poločas a Evropa je rychle dohání. Dramat u jednotlivých společností bylo více, než bychom si přáli, zejména "velké technologické" zklamání ze strany Netflixu (NFLX) a Amazonu (AMZN), a ani teflonem potažený Apple (AAPL) nebyl imunní vůči problémům s dodavatelským řetězcem. Nervozita je zřejmá ze silně asymetrických reakcí na nesplněná očekávání (-3 %) oproti překonání trhu (+0,5 %).
img

Denní makro postřehy: Berkshire je lídrem hodnotového odrazu 27/04/2022

27.04.2022 MOJO: V sobotu bude Berkshire Hathaway (BRK.B), největší americká netechnologická společnost, poprvé od roku 2019 pořádat své výroční setkání „karneval kapitalismu“ v přímém přenosu z Omahy. Bude to již 62. rok, co Warren Buffett zastává funkci generálního ředitele, a bude zde po boku svého partnera Charlieho Mungera a příštího generálního ředitele Grega Abela.
img

eToro uvádí na trh BatteryTech, chytré portfolio podporuje transformaci mobility a energetiky

27.04.2022 Sociální investiční síť eToro oznamuje spuštění BatteryTech, nejnovějšího přírůstku do své sady tematických chytrých portfolií, která investorům nabízí dlouhodobou expozici v rychle rostoucím odvětví výroby baterií.
img

Denní makro postřehy: Pohled na „alternativní“ aktiva 21/04/2022

21.04.2022 „ALT. AKTIVA“: Investoři hledají větší diverzifikaci, protože akcie i dluhopisy jsou slabší a vyšší inflace je trvalejší. Nejvýkonnější třídou aktiv byly v loňském roce nemovitosti (REITs). V letošním roce byly zatím zdaleka nejlepší komodity.
img

Tesla opět vyvrací názory skeptiků

21.04.2022 Tesla, nejhodnotnější automobilová společnost na světě, opět vyvrací názory skeptiků, když rostoucí ceny vyrovnaly tlak na náklady a zajistily vyšší než očekávaný zisk za první čtvrtletí roku 2022. To po nedávném rozptýlení v podobě nabídky zakladatele Elona Muska na Twitteru znovu zaměří pozornost na zrychlující se globální přechod na elektromobily (EV).
img

Bitcoin a ethereum bojují na klíčových úrovních odporu

19.04.2022 Bitcoin i ether v současné době bojují s klíčovými úrovněmi odporu poté, co v minulém týdnu výrazně oslabily.
img

Nabídka Elona Muska na koupi Twitteru - komentář Bena Laidlera

14.04.2022 Zakladatel společností Tesla a SpaceX Elon Musk nabídl, že koupí celý Twitter (TWTR) za 41 miliard dolarů, a to jen dva týdny poté, co koupil 9% podíl a stal se tak největším akcionářem této mikroblogovací sociální sítě.
img

Denní makro postřehy: Odolnost tematického investování 14/04/2022

14.04.2022 PRÁVĚ ZAČÍNÁME: Sekulární růstové „tematické“ investování, na rozdíl od investování do tradičních sektorů a zeměpisných oblastí, zůstává populární i přes prudkou korekci akcií disruptivních technologických společností a růstové investování v posledních čtvrtletích, kdy prudce vzrostly výnosy dluhopisů. Příliv investic však pokračoval, veden mladšími investory a investorkami a s rozšířením zájmu i mimo „tech“.
img

63 % českých investorů si navzdory současným hrozbám a volatilitě zachovává důvěru ve své investice

12.04.2022 Od 10. března do 23. března 2022 byl díky spolupráci platformy eToro se společností Opinium proveden průzkum sentimentu drobných investorů. Zúčastnilo se ho celkem 8 500 drobných investorů z 12 zemí včetně České republiky. Aktivní využívání platformy eToro nebylo podmínkou.
img

Bitcoin klesá, trhy trápí obavy z růstu sazeb

11.04.2022 Bitcoin se minulý týden propadl, protože trhy trápily obavy ze zvyšování úrokových sazeb a konce kvantitativního uvolňování.
img

eToro reakce na prohlášení Elona Muska

11.04.2022 „Zakladatel společnosti Tesla Elon Musk opět naznačil, že největší světový výrobce elektromobilů bude možná muset sám těžit klíčový materiál pro baterie, lithium, aby zajistil svůj dodavatelský řetězec a zvládl prudce rostoucí náklady. To se snáze řekne, než udělá, ale odráží to obavy, že nekontrolovaný růst cen baterií zpomalí přechod na elektromobily.
img

Vzestup „workhorse“ kryptoměn: investoři nakupují praktické tokeny, protože trh je jako na houpačce

11.04.2022 Drobní investoři v prvním čtvrtletí roku 2022 zrychlili tempo investování do kryptoměn typu „workhorse“, přičemž se často rozhodli pro tokeny založené na blockchainu ethereum, ale s alternativními případy praktického využití.
img

Meta Platforms je nejvíce drženou akcií českých drobných investorů

11.04.2022 Drobní investoři se drží akcií technologických firem, přestože tento sektor patřil během nedávné volatility na trhu k nejhůře postiženým. Údaje společnosti eToro ukazují, že deset z deseti akcií, které její uživatelé na konci prvního čtvrtletí drželi nejvíce, byly akcie technologických firem.
img

Denní makro postřehy: Hrátky s ohněm na trhu s ropou 08/04/2022

08.04.2022 NEPŘÍJEMNÉ RIZIKO: USA a jejich spojenci mají dramatické plány na prodej ropy ze svých nouzových „strategických ropných rezerv“ (SPR), aby zabránili růstu ceny ropy nad 100 dolarů. USA plánují prodávat 1,0 mil. barelů denně, což odpovídá 1 % celosvětové nabídky, po dobu šesti měsíců.
img

Denní makro postřehy: francouzské volby se dramatizují 07/04/2022

07.04.2022 FOCUS: Trhy jsou nervózní a přehodnocují volební šance v napjatých (viz graf) francouzských prezidentských volbách, jejichž první kolo proběhne v neděli. Od překvapivého volebního vítězství „pro-business“ Macrona v roce 2017 si akciový trh vedl lépe než jeho evropští kolegové.
img

Bitcoin zažívá zvrat s tím, jak se zastavil nedávný růst cen

04.04.2022 Bitcoin minulý týden zaznamenal obrat, když se jeho nedávný vzestup zastavil. Kryptoměna zahájila týden obchodováním pod hranicí 47 000 amerických dolarů, v pondělí se na eToro vyšplhala až na 47 635 dolarů.
img

Bitcoin prolomil klíčovou bariéru odporu

28.03.2022 Bitcoin minulý týden překonal klíčovou úroveň rezistence a přes noc na neděli prudce vzrostl.
img

Co by znamenalo selhání Ruska splácet státní dluh?

25.03.2022 Rusko od začátku ukrajinské krize mnohé překvapilo tím, že plní své mezinárodní dluhové závazky. Západní vlády mu to umožnily díky tomu, že upustily od sankčních omezení těchto plateb, aby pomohly dlužníkům.
img

Bitcoin zaostává za ostatními kryptoaktivy i navzdory oživení cen

21.03.2022 Bitcoin v uplynulém týdnu zaostával za ostatními kryptoměnami, přestože jeho cena pokračuje v mírném růstu. Největší světové kryptoaktivum začalo týden pod hranicí 37 400 amerických dolarů a během sedmi dnů se na platformě eToro vyšplhalo až na 41 847 dolarů.
img

Jak může stagflace ovlivnit hospodářské výsledky podniků

16.03.2022 ,,Rizika stagflace rostou. ECB právě snížila výhled hospodářského růstu na letošní rok na 3,7 % a zvýšila prognózu inflace na 5,1 %. To bude pro některé akcie (nikoli však pro většinu) obtížné prostředí. Vyšší inflace a následné vyšší úrokové sazby snižují ceny, které jsou investoři ochotni za akcie zaplatit. Nejdramatičtěji se to letos projevilo u nejdražších technologických segmentů trhu. Zatímco nižší hospodářský růst a rostoucí vstupní náklady mohou snižovat ziskové marže. To způsobilo, že diskreční spotřebitelská odvětví, jako jsou automobilový průmysl, oděvní průmysl a maloobchod, patří v letošním roce k těm s nejhoršími výsledky.
img

Denní makro postřehy: Chaos v dodavatelském řetězci se vrací 16/03/2022

16.03.2022 DALŠÍ NARUŠENÍ: Obavy z dodávek komodit v důsledku ukrajinské krize a covidovému lockdownuy v Číně znovu vyvolávají chaos v dodavatelském řetězci. 50 % neonu pro polovodiče pochází z Ukrajiny. Čínské technologické centrum Šen-čen je uzamčeno. Druhá největší automobilka Volkswagen (VOW3.DE) vidí větší narušení dodávek z důvodu krize na Ukrajině než kvůli covidu. Nedostatek kabelových svazků způsobil předčasné zastavení její německé výroby. Logistika letecké nákladní dopravy je zasažena narušenými přeletovými právy Ruska.
img

Reakce britského analytyka, Bena Laidlera na německý index ZEW

15.03.2022 Německá ekonomická nálada v březnu poklesla více, než se očekávalo, a to pod trojím vlivem - ukrajinské krize, vyšších cen energií a stále rekordního počtu případů onemocnění Covid-19. Sentiment je na nejnižší úrovni od března 2020 a veškeré naděje na rychlé hospodářské oživení největší evropské ekonomiky se vypařily.
img

Denní makro postřehy: Měnová nákaza z období krize 15/03/2022

15.03.2022 BLÍZKOST BOLÍ: Čím blíže jsou měny k Ukrajině, tím více to bolí. Polský zlotý (PLN) je letos třetí nejhorší měnou, -7 % vůči americkému dolaru (USD), za ruským rublem (RUB) a tureckou lirou (TRY). Maďarský forint (HUF), česká koruna (CZK) a rumunský leu (RON) nejsou daleko za ním. Fundamenty vidíme sice napjaté, ale bezpečné. V rámci boje proti inflaci agresivně zvyšují sazby. Sazby v průměru dosahují 3,5 % u všech čtyř oproti 0 % u ECB.
img

Denní makroekonomické výhledy: Pomsta staré ekonomiky 09/03/2022

09.03.2022 KOMODITY: Široký komoditní index Bloomberg (DJP) vzrostl za poslední měsíc o 23 % a v letošním roce o 35 %. Ruská krize umocnila již tak napjatou situaci na komoditním trhu a zvýšila poptávku po inflačních hedgeových nástrojích, poté, co se tyto třídy aktiv strávily dekádu v investiční pustině. Ropa (OIL) by po zákazu dovozu z Ruska do USA mohla zaznamenat historická maxima. Nikl (NICKEL) se včera zdvojnásobil v rámci short squeezu.
img

eToro Crypto prochází dalšími divokými výkyvy

07.03.2022 Kryptoměny prošly minulý týden dalšími divokými výkyvy, kdy ceny bitcoinu vzrostly na více než 44 000 amerických dolarů a poté klesly zpět tam, kde týden začaly, tedy pod hranicí 40 000 dolarů.
img

Ukrajinský konflikt zasáhl křídla leteckého průmyslu

04.03.2022 Ulehčení pravidel souvisejících s pandemií koronaviru způsobilo, že letecký průmysl s optimismem vzhlížel k roku 2022. V posledním únorovém týdnu však vojenský konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou vrhl velký stín na očekávané oživení cestovního ruchu a leteckého průmyslu. Sankce uvalené západními zeměmi již zasahují do cestování a způsobí tak postiženým leteckým společnostem další dodatečné náklady.
img

Ruská krize se nebude opakovat

03.03.2022 Naposledy mělo Rusko tak výrazný vliv na finanční trhy v roce 1998, kdy proběhla "ruská krize". Její ekonomické dopady na světovou ekonomiku však byly mnohem závažnější než dnes. Nyní jsou problémy následující: globální averze k riziku a rostoucí ceny komodit. Základy světové ekonomiky však zůstávají stabilní. Dopad současné situace na burzy je rovněž omezený a dočasný.
img

eToro přidává další kryptoměny Storj, Balancer, Loopring a Gala

02.03.2022 Sociální investiční síť eToro dnes oznámila, že do své investiční platformy přidala další čtyři nová aktiva.
img

Peníze, ropa, zlato a Rusové

28.02.2022 Nejistota vyvolaná ruskými vojenskými akcemi na Ukrajině se rozšiřuje i do zasedacích místností firem a vládních úřadů. Sankce západních zemí vůči Rusku a ruským subjektům mají potenciál ovlivnit velké společnosti s aktivitami na Ukrajině a v Rusku a vést k prudkému nárůstu cen komodit pocházejících z oblastí konfliktu. Vyloučení vybraných ruských bank ze systému SWIFT a zároveň poškození Ruska zablokováním dovozu a vývozu poškozuje i některé evropské banky. V dlouhodobějším horizontu mohou tato opatření vést ke zvýšení inflace a snížení hospodářského růstu.
img

Reakce na propady kryptoměn

24.02.2022 Investoři se obecně při nejistotě odvracejí od aktiv, která považují za riziková. Proto jsme byli v minulém týdnu svědky toho, že se aktiva, jako je bitcoin a některé technologické akcie, dostala pod tlak. Od počátku této nejistoty se bitcoin propadl přibližně o 20 %.
img

Jaký mají ženy vztah k penězům? Odpovídaly české drobné investorky

24.02.2022 Sociální investiční platforma eToro provedla ve spolupráci se společností Appinio ve dnech 4. - 15. února 2022 studii, ve které vyzpovídali 9500 drobných investorek ze 14 zemí.
img

Valentýnská úleva pro spotřebitele

10.02.2022 VZÁCNÁ ÚLEVA: Ceny komodit v letošním roce zatím vzrostly o 10 %, což je jeden z jejich nejlepších začátků v historii. Myslíme si, že ještě nenaplnily svůj potenciál, protože současná poptávka je silná, nabídka omezená a obavy z inflace vysoké. Ne všechny ceny však prudce vzrostly. Náš "valentýnský" index cen komodit se vyhnul prudkému nárůstu inflace a oproti loňskému roku stagnuje. To je relativně světlý bod pro stísněné romantické spotřebitele a ukazuje, že komoditní rally má stále prostor pro rozšíření.
img

Komentář k zasedání ECB

04.02.2022 "Evropská centrální banka (ECB) zaostává za celosvětovým trendu ve zvyšování úrokových sazeb, které vedou Bank of England a americký Fed. Na jejím dnešním zasedání však prezidentka ECB Lagardeová uznala proinflační rizika a začala otevírat dveře možnému zvýšení sazeb později v tomto roce.
img

Kryptoměny klesají uprostřed globálního výprodeje růstových a technologických aktiv

24.01.2022 Hodnota bitcoinu (BTC) je nyní na cenovém minimu od června 2020. Bitcoin se propadl o zhruba 50 % ze svého historického maxima (ATH) z listopadu 2021, kdy byla cena bitcoinu víc než 69 000 amerických dolarů.
img

Investiční aplikace eToro se zapojuje do metaverse. Otevírá inteligentní portfolio „MetaverseLife“

24.01.2022 eToro, sociální investiční platforma oznamuje uvedení nového SmartPortfolia „MetaverseLife“, které nabízí dlouhodobé působení na klíčových projektech v nově vznikající oblasti, a držení akcií i kryptoměn souvisejících se sektorem metaverse.
img

Návrh ruského zákazu těžby BTC - kometář Simon Peters

21.01.2022 „Zavedení plošného zákazu těžby bitcoinů v Rusku může mít krátkodobě dopad na jeho hashrate a cenu. Nevěřím však, že se bude jednat o dlouhodobý efekt.
img

Bitcoin vede český kryptoměnový žebříček eToro. Na vzestupu je decentralizované financování DeFi

21.01.2022 Drobní čeští investoři po spektakulárním roce 2021 znovu potvrdili svou důvěru v bitcoin. Potvrzují to poslední data společnosti eToro. Žebříček Top 10 nejvíce obchodovaných kryptoměn také ukazuje, že bitcoin dosáhl 476% meziročního nárůstu otevřených pozic a zůstává vůbec nejobchodovanější kryptoměnou na platformě.
img

Americké akcie směřovaly před Dnem Martina Luthera Kinga vzhůru

17.01.2022 Finanční trhy v pátek ovládla volatilita, protože investoři vzhledem k možným brzkým letošním zvýšením úrokových sazeb přehodnocovali strategie. Index S&P 500 se obchodoval poblíž seančních minim, zatímco výnosy státních dluhopisů spolu s dolarem rostly.
img

Do Bitcoinu vstoupilo více než polovina investorů letos

08.12.2021 Asi čtvrtina z 1 000 lidí, kteří se zúčastnili průzkumu uvedlo, že vlastní Bitcoin. 55% z nich, prý začalo investovat až v letošním roce.
img

Akciový trh klesá kvůli výprodejům velkých technologických společností

06.12.2021 Uplynulý týden byl na finančních trzích ve znamení prudkých výkyvů. Jedním z příkladů byl výprodej velkých technologických společností minulý pátek, který způsobil masivní pokles akcií.
img

Počet aktivních adres ADA roste

03.12.2021 Počet aktivních adres v síti Cardano vyskočil ze 150 000 za den na více než 480 000 za den, opět spadl na 200 000. Podle údajů od společnosti Messari se ukázalo, že s tím jak cena tokenu sítě Cardano klesala, počet aktivních adres vzrostl.
C:\fakepath\investice investor.jpg

Průzkum: Drobní investoři i při rostoucích obavách vyčkávají

26.10.2021 Na 66 procent českých a 56 procent světových drobných investorů ponechává svoje portfolia beze změny i v situaci, kdy rostou obavy z inflace a slábnoucího ekonomického oživení. Růst cen v ekonomice přitom nyní považuje za hlavní hrozbu pro svoje investice polovina Čechů. Ukázal to pravidelný čtvrtletní průzkum Retail Investor Beat společnosti eToro mezi 6000 respondenty ve 12 zemích včetně ČR.
img

Pandemie rozproudila obchodování na finančních trzích

11.05.2021 V loňském roce jsme zaznamenali přímo explozivní růst obchodních aktivit. Stojí za ním rekordní přírůstek drobných investorů, kteří s obchodováním na finančních trzích začali během lockdownu. Otázkou je, zda takto vysoký růst našeho koše 30 firem z ekosystému obchodníků na finančních trzích vydrží i nadále. Volatilita postupně klesá a ekonomiky se otevírají, takže už budoucnost obchodování nejspíš nebude tak růžová. Celkově však bude toto odvětví patrně dál vzkvétat s tím, jak bude docházet k další financializaci světové ekonomiky. Dále se zabýváme tím, zda v tomto odvětví existují firmy, které mohou nabídnout dlouhou volatilitu bez negativního carry, k němuž dochází u strategií využití put opcí a dlouhých futures na index VIX.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Světové akcie jsou na rekordu, přispěl k tomu i silný růst čínské ekonomiky

16.04.2021 Světové akciové trhy jsou na rekordech a zvyšují se i ceny některých komodit, zejména ropy. K růstu přispívá všeobecný optimismus po zprávách o rekordním růstu čínské ekonomiky a o solidním vývoji ekonomiky Spojených států, která se zotavuje z pandemie. Index MSCI All-Country World Equity před polednem vykazoval růst o 0,8 procenta a dostal se nad 702 bodů. Index sleduje pohyb akcií asi 3000 firem z 23 vyspělých a 26 rozvojových zemí.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Money management | Bitcoin | Big Mac index | Nový Zéland | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Maďarský forint | Koruna | BIS | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Divergence | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | Nikkei | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Míra nezaměstnanosti | Objemy obchodů | Tradestation | Obchodování na burze | GKFX | Investujeme | Spready | Interactive Brokers | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Zhodnocení | Ask | Transakce | Bank of England | Beta | Bid | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | Burza cenných papírů | CBOE | CEO | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Downtrend | Drawdown | ECB | ECN | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční páka | Finanční trhy | Futures | Fúze | Grafy | Hedging | IPO | Index DAX | Index výrobních cen | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | JForex | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Long | MT4 | Makléř | Margin | Market Maker | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Open | P/E | Parita | Pevný kurz | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Rally | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | STP | Sentiment | Short | Směnný kurz | Spread | Stagflace | Swiss | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Tržní riziko | Tvůrce trhu | Ukazatel | Upgrade | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | Yard | Zlato | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Index MSCI | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Patria Forex | HighSky Brokers | Axiory | Admiral Markets | Indexy | OSN | Social Trading | PBOC | Investoři | Fundamenty | Fond | Ekonomie | EU | Zasedání ECB | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Těžba ropy | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Plus 500 | Sociální obchodování | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Euronext | HotForex | Oanda | Partners | Gold | BrokerJet | GCI | Obchodovat | MT5 | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeový fond | Trade.com | Markets.com | Makro | USDX | Swissquote | Index cen | Výrobní ceny | Facebook | LYNX | BTC | Burzy | Rozvíjející se trhy | Trim Broker | Colosseum | FxPro | FXTM | Zásoby ropy | NinjaTrader | Dukascopy | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Centrální bankéři | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Průlom | Volatilní | Alpari | Alpari UK | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | ATC Brokers | Banka | Fio banka | Barel ropy | Směnárna | Big Mac | Brent | Brokers | Brokeři | Cena | Cena za barel ropy | Ceny zlata | CFD kontrakty | Čínská ekonomika | CZK | ČEZ online | Degiro | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | ECN broker | Ekonomický výhled | ETF fondy | ETX | ETX Capital | Eura | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fondy | Forex Invest | Forex Yard | Forex.com | Forexu | FXCM | FXDD | FXstreet.cz | GFT | GO Markets | Graf | Hang Seng | HDP USA | HighSky | HSBC | iForex | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | InstaForex | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční služby | Investiční účet | IQ Option | IronFX | Jak investovat | Jeden dolar | JP Morgan | Komoditní | Komoditní index | Krize eurozóny | Kurz bitcoinu | Kurz rublu | Kurzy | Libra | Management | Market | Markets | Mayzus | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční míra inflace | Mig Bank | Míra inflace | Nákup akcií | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Obchodování s dluhopisy | Ocenění akcií | Odkup akcií | Online broker | Oslabení měny | Patria Finance | PayPal | Pepperstone | Pips | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Sázky | Signály | Saxo Trader | Směnné kurzy | Státní dluh | Stoxx | Švédská koruna | Světové ceny ropy | SWIFT | TeleTrade | Tesla Motors | Těžba bitcoinů | TopForex | Trade Brokers | Trh | Twitter | Vantage FX | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | VT trader | Výběr brokera | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Webináře | XM | xTrade | X-Trade | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | Dolarové dluhopisy | Benzín | Buffett | DMA | Put | Sunbird FX | Due diligence | Elon Musk | EV | Hrubá marže | Měď | Ministerstvo financí | Průměrování | Překoupení | REIT | ROCE | CTA | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | CMC Markets | WSJ | Tržby | Zaměstnanost | Clearing | Světové ekonomiky | IC Markets | WebTrader | Miliardář | Bohatý | eBook | Zhodnocení kapitálu | Komise | Contract | Federální rezervní systém | Volby | IG Group | eBroker | Blog | Retail | Vzdělání | Velcí hráči | 1 milion | Burze | CMS forex | Diskusní fórum | Easy forex | Interbank FX | Traders | Aramco | Raymond James | Bernstein | Charles Schwab | Jackson Hole | KPMG | LPL Financial | CNN | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | CME Group | UFX | Swissquote Bank | ActivTrades | MIG | FX Solutions | City Index | MB Trading | Deltastock | BBC | Opinium | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | Ceny nemovitostí | IG Markets | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | OctaFX | Blackwell Trader | CFI Markets | CIX Markets | FIBO Group | Dovoz ropy | Trading Economics | Úspěch | Podnikání | Currenex | BMW | Tomáš Kadeřávek | Automobilový průmysl | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Index pražské burzy | Pokles akcií | Mobile trader | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Fixní kurz | Stock Exchange | Velcí investoři | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Online webináře | Pro tradery | Klid | Konzistence | Rosněfť | Agentura Reuters | Politické napětí | Hodnota bitcoinu | Americké trhy | Finanční poradenství | Futures kontrakty | KeyStock | City | FX Global | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Mezinárodní instituce | Economist | Inflační tlaky | Glencore | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Na volné noze | Xetra | Globální finanční krize | Objem investic | Deutsche Börse | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Hlavní indexy | Nervozita | Finančnictví | Alibaba | Fibo | Propad | Německý index DAX | Světové akciové trhy | Index burzy | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Citi | S&P | Guvernér | Britská banka Barclays | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Historická maxima | Nejistota | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | CySEC | Zajištění | FTSE 100 | Šéf společnosti | Guvernér banky | Digitální měny | Blockchain | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Dash | Digitální měna | FxPrimus | Tesla | Dluhové krize | Japan Exchange Group | 24option | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Tradeweb | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Držení akcií | Propad akcií | Mzdy | Dobré výsledky | Slabé euro | XM.com | Dnešní zpráva | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Hospodářská situace | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Zisky firem | FCA | Světové trhy | Investovat do akcií | Vývoj indexu S&P 500 | Manažeři fondů | Výnosy | Růst čínské ekonomiky | TRY | Odliv kapitálu | Softbank | Institucionální investoři | Příjmy | Oslabování eura | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | xStation | Polský zlotý (PLN) | Maďarský forint (HUF) | Česká koruna (CZK) | ČTK | Obchodování na měnových trzích | Zpomalení ekonomiky | Výkyvy na finančních trzích | JFD Brokers | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Ekonomická nálada | Burzovně obchodovaný fond | eTrader | Finanční podniky | Globtrex | FxNet | SIRIX | Raymond James Financial | Morningstar | SaxoTraderGO | Purple Trading | CentroFX | Directa | Bernstein Bank | Fúze a akvizice | Vstup na burzu | Bitcoinový ETF | AxiTrader | Finexo | CoinDesk | Kawase | Inflace ve světě | Globtrex.com | Ceny pšenice | Quant | Breakout Trader | Coinbase | Bitcoin (BTC) | Virtuální mince | Trhy s kryptoměnami | Obchodování s kryptoměnami | BMFN | Palladium | GCI Financial | Investování do kryptoměn | Obchodování Bitcoinu | Cena Litecoinu | Kryptoměnové ETF | Obchodování s Bitcoiny | CIX Trader | Jerome Powell | Backwardation | xPartners | Zcash | IOTA | Ethereum Classic | Bitcoinové futures | CBOE Global Markets | LTC | ETH | XRP | ThinkMarkets | Crypto trading | Kapitálové výnosy | Trh s bitcoiny | Kapitalizace akciového trhu | Panevropský index STOXX 600 | Hard fork | Binance | Charles Hoskinson | One Financial Markets | Lightning Network | ESMA | Robinhood | Litecoin (LTC) | Stellar (XLM) | Stellar | Kryptoměnová horečka | Investice do kryptoměn | Crypto | RoboMarkets | Tether | Vitalik Buterin | Zakladatel etherea | FinFX | Lithium | Hantec Markets | Ceny lithia | RTrader | Altcoiny | TRON | Kobalt | Drobní investoři | Výnosy desetiletých dluhopisů | Cena bitcoinu | Airbnb | SaxoTraderPRO | Energetické akcie | Globální akcie | R Trader | Saxo | FinTech | Očekávání investorů | Jamie Dimon | Krypto | EOS | Bitcoiny | Virtuální měny | Propad kapitálu | OPEC+ | Podniky | Financial Conduct Authority (FCA) | FXlift | Long signál | Technologické akcie | Schwab | Apple (AAPL) | Akcie společnosti | Investiční platforma | Diverzifikovaná portfolia | Objem obchodování | CSI 300 | Geopolitické napětí | Forint | Pokles ceny | Geopolitika | FTSE 250 | Ether | Index Stoxx 600 | TradeCentrum | Obchodování akcií | IPO kalendář | Zasedání OPEC | Bitmain | Společnost Bitmain | I-Trader | Trh s ropou | MSCI All-Country World | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Investiční chování | Signál na akcie | Největší kryptoměna | IFC Markets | Intercontinental Exchange | Swiss Markets | Exness | EightCap | IG | AT Pro | Konzultační společnosti | AETOS | Nejznámější kryptoměna | UFX Trading | ParagonEx | ParagonEx Web Trader | FBS | FXGiants | Průzkum společnosti | Výprodej akcií v Evropě | FTSE/MIB | Růst zisků | Česká firma | Ceny kryptoměn | Web Trader | Rezervy bank | Zpřísňování měnové politiky | Tadawul FX | Akciová rally | Růst cen komodit | Transakční poplatky | Platforma pro obchodování | Obchodovat s akciemi | Zahraniční akcie | Oživení trhu | Makléřská společnost | AGM Markets | Kopírování strategií | PurpleZone | Ceny zemního plynu | Platformy pro obchodování | Silný trh | TradeWeb | Zvýšení sazeb | Global Crypto | Obavy investorů | Inflační očekávání | Zpětný odkup akcií | Nasdaq100 | Harris Financial | CNY | GDPNow | NAGA | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Chainalysis | Riziko recese | Prodej ropy | Začít obchodovat | Oživení kryptoměn | Oživení litecoinu | Charlie Lee | Zakladatel litecoinu | Transakce s litecoinem | Token | Stablecoin | Ferrari | NATGAS | Prezidentka ECB | CoinShares | Indigo Trader | Volný čas | Akcie a ETF | Ropné akcie | Býčí výhled | Gazprom | Defenzivní akcie | GBTC | Výprodeje na akciovém trhu | Spready a poplatky | Farmaceutické akcie | Pokles cen | Situace na trzích | Digitální aktiva | Obavy z recese | Nejlidnatější země světa | AMZN | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Čeští investoři | Růst mezd | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Stablecoiny | Úpis akcií | Snížení daní | Investujte do akcií | Jak se stát lepším investorem | Banky pro mezinárodní platby | Profesionální obchodníci | Ceny kakaa | Equinor | RISK-ON | Vyšší úrokové sazby | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Obchodujte | McKinsey | Investorka | Huawei | Digitalizace | Střadatelé | Automobilky | Investiční skupina | Ceny benzínu | TRX | IOT | Hongkong | LNG | Objem | Klíčová rizika | Obchod | Trh práce | FRED | Inflace v USA | Konkurenceschopnost | Vyšší riziko | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | Global Markets | USDC | XLM | Risk-off | Parlamentní volby | Tesla Elon Musk | Pfizer | Obchodovat na burze | Růst cen | Borsa Italiana | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Generální ředitel | GM | Největší pokles | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Příliv investic | Lagardeová | Akcie společnosti Tesla | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Nízké úrokové sazby | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Proof of Work | Proof of Stake | dApps | PoW | Vyhlídky | Hong Kong | NagaTrader | 5G | Evropští investoři | Automobilový sektor | Globální trh | Omezení těžby | Předpovědi | Technologický sektor | 4GLD | Xetra Gold | Průmysl | HUF | PLN | Na burze | Neinvestovat | Propouštění | CBDC | Rostoucí náklady | SoftBank Group | Výrazný pokles | Rozvoj | Stavebnictví | Rostoucí mzdy | Běžný investor | Sociální sítě | Klíčové problémy | Problémy | COPPER | Total | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Cena za akcii | Vybírat zisky | Index MSCI All-Country | MSCI All-Country | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Alstom | Internetový gigant | Airbus | Nord Stream | Míra | InterContinental | Nálada v USA | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Investujte | Americké centrální banky | Šperky | Ředitelka | FedEx | AAPL | MasterCard | FB | Disney | Bydlení | Nejlepší investiční příležitosti | Počet investorů | Yandex | Stratég | Roční růst | Výnosy státních dluhopisů | Průmyslové podniky | Investiční platformy | Americký index | Pozitivní zpráva | Ziskovost | Hospodaření | Zvýšení inflace | Dlouhodobé pozice | Návratnost | IKEA | Hospodářské recese | Netflix | NFLX | Inovace | Evropská inflace | Letecké společnosti | FP Markets | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | Poradenství | Podnik | Proinflační | Vyšší inflace | Fork | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Kryptoměny bitcoin | Americké ministerstvo | Zamyšlení | Internetový gigant Yandex | Hewlett Packard | Krach | Komunikace | Údaje o HDP | Macron | Prezident | Výsledkové sezóny | Výsledky průzkumu | Jihokorejská vláda | Google | Instagram | 100 miliard dolarů | Všeobecné volby | Hodnota transakcí | Trhy | Evropské ekonomiky | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | American Express | Financial Conduct Authority | Finanční regulátor | Britský finanční regulátor | Změny cen | Pokles | Situace | Finanční vzdělávání | Zhoršený sentiment | Meziroční růst | Pandemie | IHNED | DISH | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Japonský jen (JPY) | FIAT | Obchodovať kryptomeny | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Platit daně | BP | Zvýšení sazeb v Polsku | Adidas | Americká společnost | Capital Group | SEC | Rozhodování | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Obchodovanie | Medvědi | Půlení bitcoinu | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | TWTR | Akcie společnosti Apple | CoverdealFX | Cestovní kanceláře | Americký Fed | Cyklické akcie | Jižní Korea | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Výkyvy | Hlavní index čínských akcií | Index čínských akcií | Příležitost k nákupu | WP | Sazby hypoték | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Index DAX burzy | Mince | Tržní podmínky | Technologičtí giganti | Klíčový ukazatel | Třída aktiv | Společnost Saudi Aramco | Spotřebitelé | Šíření nového typu koronaviru | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Historie | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Zásobníky | Bilion dolarů | Další pokles | Koronavirová krize | Senátorka | Automobilka Volkswagen | Manufacturing | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Spotřebitelská nálada | Zahraniční dluh | Tým Admiral Markets | Růst | Vyšší výnosy | Delta Air Lines | Signál | Banka JPMorgan | Potenciál | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | The Economist | Izrael | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Organizace | Letecká společnost | Závislost | Práce | Zelené energie | Podíl na trhu | Údaje | IATA | DPH | Mexiko | OPEC plus | Veřejný sektor | Koronavirová epidemie | Pomalé oživení | Ekonomické oživení | Vývoz komodit | Oživení cen | IMF | Long signál na akcie | Úspory | Hospodářské oživení | Globální výhled | AMC | Statistiky | Očekávaný zisk | Strategy Provider | Poskytovatelé signálů | Ověřené výsledky | Vydělávat na finančních trzích | Dlouhodobě vydělávat | USD za barel | CMC | Procentuální zhodnocení kapitálu | Zhodnocení kapitálu obyčejných traderů | Trade | S&P500 | Finanční pomoc | Nizozemsko | Oslabení akcií | Reddit | Sociální síť | Air France | Posílení | Největší propady | Regulační rámec | Grayscale | Podpůrná opatření | Seznam brokerů | SAS | Cenový propad | Cestování | Náklady na financování | Shell | Maloobchod | ATH | Blízký východ | Tweet | Dopravci | Strach ze sankcí | Růst výnosů | Latinská Amerika | HashRate | Dovoz | Vývoz | Regulační orgány | Růst zadlužení | Zadlužení | Bezpečnost | Politická nestabilita | Průmyslové kovy | Link | Hlavní kryptoměny | Merck | Auta | Expedia | Royal Caribbean | Dopad na cenu | Hlavní trendy | Volatility trhu | Velké ekonomiky | Prodej elektromobilů | Potenciální zisk | Manažeři | Kupci | Renault | Umělé inteligence | Argentina | Roční zhodnocení | Průměrné roční zhodnocení | Technologické centrum | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Salesforce | Hertz | Dlouhodobý výhled | Špatné zprávy | Square | Předkrizové úrovně | Společnost BP | Tchaj-wan | Období krize | Nestlé | Český investor | Propad cen | Covid | Americké technologické firmy | Technologické firmy | Investiční aplikace | Správce aktiv | Roční výkonnost | Cardano | Filipínská centrální banka | IDEA | Ziskové marže | Letecký průmysl | Iress | MAM | Sony | Epic Games | Riskování | Větší riziko | Emirates | Společnost Emirates | KLM | ChainLink | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Ceny | Praha | Kolaps | Ethereum 2.0 | Technologické společnosti | Dlouhodobé výsledky | Rostoucí ceny komodit | Znovuotevření ekonomiky | OMV | DeFi | Staking | Nárůst volatility | Nikl | Důvěra | Správci fondů | Významné události | Cenové hladiny | Monex | Velký propad | Capital.com | Online nakupování | Hnojiva | Výrobce pneumatik | Holdingová společnost | Výrobce baterií | SPAC | Akcie SPAC | Platforma eToro | Tail Risk | Typ obchodování | AlexandruCinca | JeppeKirkBonde | Junaidshaffy | MarianoPardo | Thunderstorm654 | Nízké drawdowny | Velký propad kapitálu | Atlantis Medium | Jackson Capital | Bulletproof Strategy | OceanBlue Fund | Kopírování signálů | Skvělé zhodnocení | Big Tech | Transparentnost | Inspirace | TSLA | Nvidia | Qualcomm | VOW3 | CFR | Unity | Twitter (TWTR) | Elektromobily | Politici | Diverzifikovat | Snižovat riziko | Plynovody | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Zadlužení země | Softwarová společnost | Pracovní místa | Vinci | Centrální banky světa | Energetický sektor | Embargo | BNB | Platby v kryptoměnách | Defi | Intel | Výrobce čipů | Solární energie | Sunrun | Technologické tituly | PFE | Aave | Kryptoměnová směnárna | Porovnání poplatků | Poplatková struktura XTB | Poplatková struktura | Poplatková struktura eToro | XTB vs. eToro | Ruské společnosti | Electronic Arts | Dillí | Broker XTB | Praktické tipy | S&P Global Inc | BNTX | Spotřebitelská poptávka | Nio | GameStop | Cenový skok | CELO | A16z | Sektor kryptoměn | BASF | Deutsche Boerse | ABNB | Virgin Atlantic | Lego | Očkování | LEN | Coinbase Global | IPO společnosti | Spotřebitelská nálada v USA | Očkování proti covidu-19 | Chytré peníze | Odvětví kryptoměn | Kryptoburzy | Makléřská firma | Carnival | Boston Consulting Group | BCG | Boston Consulting Group (BCG) | Peer-to-peer | Svět kryptoměn | ADA | Cardano (ADA) | Silné oživení | Zdravotní péče | KKR | Akcie Twitteru | Independent Advisor Alliance | BioNTec (BNTX) | Akcie BioNTec | Akcie BioNTec (BNTX) | Situace na trhu | UPS | Marriott | Očkování proti covidu | Express | Cenové výkyvy | Retailoví investoři | Xetra GOLD | Xetra GOLD (4GLD) | Vaxart | Rozvolnění | Prázdná firma | Maersk | Rostoucí úrokové sazby | Blockchainy | FTX | Arcane Research | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Flow Traders | Spotify | Air France-KLM (AF) | Akcie Air France-KLM | Akcie Air France-KLM (AF) | Kering | KER | Robinhood Markets | Rostoucí výnosy | Special Purpose Acquisition Companies | Air | Celosvětová poptávka | Sentiment investorů | Finanční zdraví | IPO Coinbase | Kryptoměnový gigant | Terra | Herní průmysl | Admirals | Silný růst | Fidelity | Společnost eToro | eToro Group | Makléřská platforma | Fintech Acquisition V | Vision Fund 2 | Fidelity Management & Research | Wellington Management | Start-up eToro | VOW3.DE | On-line makléřské služby | Makléřské služby | Makléřská platforma eToro | Platformy Robinhood | Chainlink (LINK) | Basic Attention Token | Decentraland | Decentraland (MANA) | Hodnotové akcie | Distribuované účetní knihy | Archegos Capital | Archegos | Umění | Najlepší brokeri | Najlepší brokeri v SR | Broker Purple Trading | Klíčové centrální banky | Používání kryptoměn | AMD | COIN | Držitelé kryptoměn | Výše nájemného | Ark | Krypto trh | Vstupní náklady | MSCI All-Country World Equity | Index MSCI All-Country World Equity | Ceny ropy Brent | Polymetal | Ceny ETH | Strach z inflace | Rostoucí ceny | DOGE | Blockchain etherea | Goldman Sachs Group | Hong Kong Exchanges & Clearing | London Stock Exchange Group | CITIC Securities | MSCI Inc | Interactive Brokers Group | Nasdaq Inc | MarketAxess Holdings | Tradeweb Markets | LPL Financial Holdings | Euronext NV | Virtu Financial | Avanza Bank Holding | Avanza Bank | Nordnet AB | Nordnet | IG Group Holdings | flatexDEGIRO | Swissquote Group Holding | Swissquote Group | Monex Group | CMC Markets PLC | Knight Capital Group | Archegos Capital Management | Knight Capital | Saxo Group | Shiba Inu | Dobrá strategie | Pandemie COVID | Pád bitcoinu | Zaměření investorů | Cenové trendy | Těžaři | Obavy z inflace | Oslabení | Cena Cardana | Nadnárodní společnosti | GameStop Corp | Evropské společnosti | Nayib Bukele | Zajištění proti inflaci | Salvador | Plány | Cíle | Příležitosti | Světové kryptoměny | Úroveň rezistence | Dodávky plynu | Platidlo | Akcie technologických firem | Konkurence | Prodej | Další kryptoměny | IWC | McDonald's | Cyklus zvyšování sazeb | Pozitivní vliv | Obrovský potenciál | Finanční vzdělání | Dodavatelský řetězec | Technologie | UST | Zvýšení produkce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | DG | AXP | KO | Odvětví | Kryptoaktiva | MiCA | ACY Securities | ACY | BHP | Načasování | Boom | Otevřené pozice | Omezené dodávky | Rekord | ABB | Bilion | CAR | Mateřská společnost | Dřevo | Chování | Logistika | Marriott International | Occidental Petroleum | OXY | Ubisoft | Internetové obchody | Společnost Virgin Atlantic | Společnost Equinor | BioNTech | SHIB | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | Velké instituce | Richemont | Tokeny | Medián | SpaceX | ASX | Společnosti | Prezident Nayib Bukele | Opatření | Dna | Digitální platby | TraderPro | Bitcoinová peněženka | Růst trhu | Rychlý růst | ANO | Atlantský Fed | Uhlí | NFT | Zájem o NFT | Vysoká poptávka | Non-fungible token | Energetika | El Salvador | Stakování | Solana | Los Angeles | Gucci | Saint Laurent | Balenciaga | Luxusní značky | Macau | Bukele | Etherea | Obchodování na burze v Hongkongu | BidAskBit | Německá skupina | BNP | BX | InstaMarkets | Algorand | Globální inflace | Automotive | Těžby Bitcoinu | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | Češi | Energetické krize | Vysoké ceny | Pravidla hry | EQT | Spuštění fondu | Zdravotnictví | Rumunsko | Pozornost | Uzavírání obchodů | Správce digitálních aktiv | Retail Investor Beat | Retail Investor | Přijetí bitcoinu | Izraelská centrální banka | Meme mince | Meta | Metaverse | MANA | Konkurent Tesly | Meta Platforms | Avis | Polygon | Zvýšení sazeb v eurozóně | Podmínky na trhu | Messari | Společnost | Cartier | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Target | Coinbase (COIN) | Lockdowny | TIM | Pozemky | Blockstream | TriangleMarkets | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Booking Holdings | Booking | AVAX | Investovat do kryptoměn | Shiba inu (SHIB) | Omikron | Euro (EUR) | | Společnost Grayscale | Grayscale Bitcoin Trust | Kazachstán | Vietnam | Zlotý | Postavení na trhu | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Krypto komunita | L'Oréal | Úrokové sazby v USA | MATIC | Cloudflare | TerraUSD | TerraUSD (UST) | Hráči na trhu | Focus | Celkový sentiment | Kryptofondy | Blockchain Cardano | Zvyšování sazeb Fedu | Boston Consulting | DAO | Big tech | Těžby bitcoinů | Hashrate | Hry | Technologie NFT | Bonanza Mine | Reality | Válka na Ukrajině | Simon Peters | Analytik trhů s kryptoměnami | Analytik trhů | Koncept DeFi | Qatar Airways | Instituce | Digitální ekonomiky | MetaverseLife | Dani Brinke | Tomer Niv | Crypto Solutions | Inteligentní portfolio | Omniverse | Investiční aplikace eToro | Aplikace eToro | Sociální investiční platforma | Mesh | Teams | Chytré portfolio | Unity Software | Chytrá portfolia | The Sandbox | Sandbox | Spotřební zboží | Zavedení bitcoinu | Akcie BHP | Rusko dnes | Zemědělská půda | Zemědělské půdy | Banka Barclays | Ruské dluhopisy | HTZ | LHA | LHA.DE | Lufthansa (LHA.DE) | Luxusní zboží | Zmírnění obav | Upstart Holdings | Upstart | RBLX | Vojenský konflikt | Sankce na Rusko | Sankce | Ukrajina a Rusko | Ceny zemního plynu v Evropě | BKNG | Lowe's Companies | Lowe's | Konflikt na Ukrajině | Moskevská burza | Nokian | AvtoVAZ | YNDX | Ozon Holdings | QIWI | Evraz | Bogdan Maioreanu | Market Analyst | eToro Market Analyst | Rusko a Ukrajina | Uzavření vzdušného prostoru | Krize na Ukrajině | Situace na Ukrajině | Storj | Balancer | Loopring | Gala | Balancer (BAL) | Storj (STORJ) | Loopring (LRC) | Gala (GALA) | LRC | BAL | Orsted | Thales | Rheinmetall | Ruská krize | Ruský kapitálový trh | Situace v Rusku | Bankers Trust | Long-Term Capital Management | Společnost Google | Invaze | Narušení dodávek | Bitcoinové velryby | Britská banka | Pokles inflace | Cox | Shake Shack US | Shake Shack | eToro Crypto | Akcie Occidental Petroleum | NICKEL | NIKL (NICKEL) | Řetězec | Řetězce | Bolševické revoluce | Zvyšování cen | Ukrajinské krize | Hospodářské výsledky podniků | Společnost Meta | Používání kryptoaktiv | Alleghany | Geico | Meta Platforms Inc | Axie Infinity | NIO Inc | Honduras Prospera | Honduras | Ekonomická zóna | Zvláštní ekonomická zóna | Bitcoin 2022 | Biopaliva | Workhorse | Workhorse kryptoměny | SushiSwap | Ben Laidler | Online platformy | Callie Cox | Investiční analytička | Vlastnictví | Převzetí Twitteru | Tržní ocenění | BatteryTech | LuxuryBrands | Smart portfolio | Nejopulentnější firmy světa | Nejopulentnější firmy | Sociální investiční síť | Investiční síť | Značka Gucci | Swedish Match | Occidental | Valíd | Etoro SB Limited | Etoro SB | eToro (UK) Ltd | eToro (UK) | Web3 | Podíl Ruska | ApeCoin | Investiční trendy | Propad kryptoměn | Zakladatel Cardana | Fedex Corporation | ZEN | Přijetí | Parita EUR/USD | Burgernomika
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Etický hacker
Etický kodex
Etiopie
Etiopský premiér
ETL
ETL Global
ETL Group
ETN
Etnetera
ETN na VIX

Následující klíčová slova

eToro Crypto
eToro Group
eToro Market Analyst
Etoro SB
Etoro SB Limited
eToro (UK)
eToro (UK) Ltd
E-Trade
E*Trade
E*Trade Financial
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Vantage
Potvrďte prosím... Zavřít