Země OPEC

Ropa roste o 2 % a odráží se od čtyřletých minim 📈
06.05.2025 Ceny ropy Brent (OIL) dnes rostou o více než 2 %, čímž se odrážejí od čtyřletých minim. Za nedávným poklesem stály obavy z nadměrné nabídky na trhu poté, co se země OPEC včetně Saúdské Arábie rozhodly o víkendu - již podruhé za sebou - zvýšit těžbu. Dnešní pohyb vzhůru pravděpodobně odráží lovení výhodných nabídek, protože technické ukazatele naznačovaly, že trh je technicky přeprodaný.

BREAKING: OIL.WTI klesá o 3 % po oznámení zvýšení těžby ze strany OPEC
23.04.2025 Podle zdrojů agentury Reuters chtějí některé členské země OPEC+ na zasedání 5. května schválit další zrychlené navýšení těžby ropy na červen.

Trump vyzývá lídry v Davosu ke snížení cen ropy a úrokových sazeb
24.01.2025 Americký prezident Donald Trump ve svém virtuálním projevu na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu vyzval Saúdskou Arábii a další země OPEC, aby snížily ceny ropy zvýšením její těžby. Argumentoval tím, že nižší ceny ropy by ekonomicky zatlačily na Rusko a přispěly k ukončení probíhajícího konfliktu na Ukrajině, který trvá již téměř tři roky.

Trump v Davosu volá po nižších cenách ropy a snížení úrokových sazeb
23.01.2025 Prezident se zaměřuje na saúdské investice: Během svého virtuálního projevu na Světovém ekonomickém fóru v Davosu prezident Donald Trump vyzval Saúdskou Arábii a země OPEC ke snížení cen ropy a spojil to s kontrolou inflace a snížením globálních úrokových sazeb. Zdůraznil také zvýšení saúdských investic v USA ze 600 miliard dolarů na 1 bilion dolarů.

Představuje růst ropy riziko pro inflaci?
11.10.2024 Tento týden jsme se dozvěděli údaje o nominální inflaci v USA. Inflace podle očekávání mírně klesla na 2,4 % pro měsíc září. Není tedy důvod k obavám, že by toto číslo zásadně změnilo měnovou politiku Fedu na příštím zasedání. Trhy očekávají další snížení úrokových sazeb o 25 bazických bodů.

Geopolitika je pro ropu důležitější než OPEC
29.05.2024 Brent se před pár dny obchodoval mírně nad 80 dolary za barel. V kontextu inflace se to nemusí zdát málo, ale zdaleka to není vrcholy posledních dvou let, kdy to často stálo 90 nebo dokonce 100 dolarů za barel. V poslední době jsou investoři skeptičtí ohledně síly poptávky ve dvou hlavních motorech globální ekonomiky: v USA a Číně. Zároveň však kartel OPEC+ udržuje dobrovolné omezování produkce, což vede k uměle vyváženému trhu nebo dokonce mírnému deficitu, který udržuje relativně vysoké ceny ropy. Ukazuje se však, že rozhodnutí OPEC+ ohledně budoucnosti dohody o dobrovolných škrtech není tak důležité jako geopolitika. Právě poslední eskalace na Blízkém východě vedla k výraznému oživení cen ropy. Zvýší rozhodnutí OPEC+ ceny dále?

Ranní shrnutí (24.11.2023)
24.11.2023 Po mírně pozitivní čtvrteční evropské seanci a neobchodování na Wall Street byl páteční sentiment v asijské seanci převážně slabý. HangSeng ztratil více než 1,7 % a jihokorejský index KOSPI 0,7 %. Japonské indexy Topix a Nikkei si připsaly do 0,5 %.

Ropa ztrácí 1,5 %, protože obchodníci zvažují scénář bez omezení těžby ze strany OPEC+
22.11.2023 Ropa Brent a WTI dnes ztrácí v rozmezí 1,5 % poté, co obchodníci nacenili stále vysoké zásoby ropy v USA a potenciální rozhodnutí OPEC+ neprovádět další snižování produkce.

OIL.WTI ztrácí 5,3 % 📉
16.11.2023 Není jasné, zda je pokles kontraktů skutečnou předzvěstí nižší poptávky na fyzickém trhu, obchodníci však udržují medvědí pozice. Ceny dnes nereagovaly na zprávy banky JP Morgan, která naznačila, že OPEC+ může zvýšit omezení produkce. Země OPEC i Mezinárodní agentura pro energii (IEA) předpovídaly snížení nabídky ve čtvrtém čtvrtletí roku, ale včerejší údaje z USA ukázaly vysokou úroveň zásob. Americká agentura pro energii (EIA) oznámila, že zásoby ropy v USA minulý týden vzrostly o 3,6 mil. barelů na 421,9 mil. barelů, čímž výrazně překonaly odhady analytiků. Zároveň domácí produkce ropy v USA zůstala na rekordní úrovni 13,2 mil. barelů denně (bpd).

⏫⏫WTI získává 1,4 %!
31.08.2023 WTI (OIL.WTI) se obchoduje výše i navzdory dnešnímu posílení amerického dolaru. Klíčovým faktorem, který tlačí ceny ropy vzhůru, jsou obavy z možnosti, že země OPEC+ prodlouží nebo dokonce prohloubí omezení dodávek. Saúdská Arábie již dříve naznačila, že pravděpodobně prodlouží snížení těžby o 1 milion barelů až do října, a nyní se uvádí, že Rusko se možná také rozhodne prodloužit své snížení vývozu o 0,5 milionu barelů až do října.

Ranní shrnutí (19.06.2023)
19.06.2023 V první obchodní seanci nového týdne se indexy z asijsko-pacifické oblasti obchodovaly níže. Nikkei klesl o 1,2 %, Kospi se obchodoval o 0,9 % níže, Nifty 50 klesl o 0,2 % a indexy z Číny se obchodovaly až o 1,6 % níže. Australský index S&P/ASX 200 si vedl lépe a posílil o 0,6 %.

Míří ropa na 70 nebo 90 dolarů?
06.06.2023 Zasedání kartelu OPEC má tradičně obrovský vliv na trh s ropou. Kartel má pod palcem přibližně 40 % celosvětové produkce ropy a až 80 % známých rezerv. Mnohdy tak není nouze o překvapení. To do jisté míry přišlo i tentokrát. Míří tak ropa zpět na 90 dolarů za barel, nebo se pod hrozbou globální recese opět vrátí pod 70 dolarů?

Ropa se zotavuje z dřívějších poklesů
31.05.2023 Ropa smazala většinu ztrát, které dnes utrpěla. Ačkoli důvodem oživení nebyly žádné konkrétní zprávy, průzkum agentury Reuters založený na sekundárních zdrojích naznačil, že země OPEC přestaly dodržovat slíbené snížení těžby. Zatímco země jako Saúdská Arábie, Kuvajt a Spojené arabské emiráty byly většinou v souladu s přislíbenými škrty, existovala řada zemí, které snížily více, než se zavázaly. Za zmínku stojí Irák a Nigérie, které jsou významnými producenty ropy a jejichž plnění přislíbených škrtů činilo 151 %, resp. 448 %. Kombinovaná produkce 13 zemí OPEC byla v květnu o 460 tis. bpd nižší než v dubnu. Údaje o produkci za duben byly navíc revidovány o 150 tis. bpd níže.

Americký pre-market 26. 5. 2023: Americký akciový trh pokračuje v zotavování
26.05.2023 Futures na americké akciové indexy v pátek vzrostly díky optimismu a zvěstem o tom, že dohoda o zvýšení dluhového stropu USA je velmi blízko. Futures na S&P 500 se vrátily do zelené zóny a vykazují 0,2% nárůst, zatímco index NASDAQ si také připsal zhruba 0,2 %. Výnosy státních dluhopisů zůstaly na dvouměsíčním maximu, protože investoři stále čekají na zprávy o tom, zda američtí zákonodárci dosáhnou dohody o dluhu do víkendu, či nikoli. Výnos dvouletých státních dluhopisů činil 4,49 %.

Libra rozšíří své zisky
04.04.2023 Britská měna zakončila první jarní měsíc pozitivně. Odborníci se však obávají, že pro libru bude obtížné udržet vzestupný trend. Krátkodobě si britská libra pravděpodobně udrží zisky, ale z dlouhodobého hlediska je vysoká pravděpodobnost poklesu.

⛽Vrátí se ropa k ceně 100 dolarů za barel?
03.04.2023 Ještě před dvěma týdny se svět těšil extrémně nízkým cenám ropy (na dnešní poměry). Cena ropy Brent klesla na 70 dolarů za barel a byla nejnižší od prosince 2021. Dnes ráno jsme však za stejný barel ropy Brent museli zaplatit dokonce o 15 dolarů více! Takto volatilní změnu cen ropy lze zdůvodnit nečekaným snížením těžby ze strany zemí OPEC, Ruska a Kazachstánu. Zdálo se, že nižší ceny ropy pomohou globální ekonomice rychleji se vymanit z období vysoké inflace, ale už to tak jistě nevypadá.

Ekonomický kalendář: Zpracovatelský ISM, zasedání OPEC+ JMMC
03.04.2023 Futures trhy naznačují mírně nižší otevření dnešní evropské hotovostní seance. Pozornost investorů se soustředí na trh s ropou, když se ropy Brent a WTI obchodují o 5 % výše poté, co země OPEC překvapily dobrovolným snížením těžby o více než 1 milion barelů. Zasedání Společného monitorovacího výboru ministrů OPEC+ bude opět pozorně sledováno. Načasování oznámení po zasedání však není známo. Kromě toho bude investorům nabídnuto zveřejnění amerického ISM ve výrobě a konečné PMI z Evropy a Spojených států. Obchodníci by měli mít na paměti, že se jedná o předvelikonoční týden a likvidita na trzích může být nižší. Týden bude také kratší, protože mnoho burz bude v pátek uzavřeno.

Ranní shrnutí (03.04.2023)
03.04.2023 Ropa zahájila nový týden obchodování s velkým cenovým gapem poté, co země OPEC o víkendu oznámily dobrovolné snížení těžby.

Studená válka o ropu. Bude stát 140 nebo 40 dolarů?
27.02.2023 Jako studená válka by se dal v současnosti popsat stav trhu s ropou. Na jedné straně stojí USA, které se snaží zoufale srazit ropu na co nejnižší hodnoty v rámci svého boje s inflací. Nebojí se tak uvolnit své ropné zásoby, které jsou již na nejnižších hodnotách za posledních 40 let. Co se stane, až USD nebudou mít jak se říká “kde brát”? Na druhé straně pak stojí Rusko, které v rámci své odpovědi na západní sankce omezí svou ropnou produkci o 500 tisíc barelů denně s platností od března. To představuje přibližně 5 % ruské produkce a 0,5 % celosvětové denní produkce. Na vše se z povzdálí dívá kartel OPEC, který má cenu ropy ve svých rukou. Pojďme se ale blíže podívat na jednotlivé faktory, které budou letos ovlivňovat cenu ropy.

🛢Vrátí se cena ropy nad 100 USD?
12.10.2022 OPEC+ překvapil svým rozhodnutím výrazně snížit svůj produkční cíl, což by mohlo vést ke zvrácení klesajícího trendu na trhu s ropou. Na druhé straně se trh stále obává možné globální recese a Spojené státy se připravují na volby v polovině volebního období. Existuje vzhledem k této skutečnosti šance, že se ceny ropy vrátí nad 100 dolarů za barel?

Ropa je nejníže od ledna 2021
26.09.2022 Ceny ropy jednoznačně tíží silný dolarový index, který je na 20letých maximech a obavy z globální recese způsobující pokles poptávky po ropě. V současnosti patří rok 2022 mezi 6 nejvolatilnějších let na ropném trhu za posledních 30 let. Cena ropy brent dnes klesla pod 84 dolarů za barel:

Komodity: Ropa se pohybuje oběma směry, dolů ji tlačí očekávané zvyšování úrokových sazeb
26.08.2022 Ceny ropy se dnes pohybují oběma směry. Dolů je tlačí očekávané zvyšování úrokových sazeb americkou centrální bankou (Fed) i Evropskou centrální bankou (ECB). Impulsem pro jejich růst je pondělní naznačení Rijádu, že by skupina OPEC mohla snížit těžbu, aby tak kompenzovala případný návrat íránské ropy na trh.

Zprávy z ropného trhu: ceny komodit rostou a embargo zatím není přesvědčivé
07.06.2022 Ceny ropy v pondělí stoupaly v souvislosti s oslabením amerického dolaru vůči hlavním světovým měnám, růstem cen u největší ropné společnosti na světě Saudi Aramco a očekávaným růstem poptávky po ropných produktech.

Německý ministr hospodářství vyzval OPEC ke zvýšení těžby
21.03.2022 Německý ministr hospodářství Robert Habeck dnes vyzval Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) ke zvýšení těžby. Během návštěvy Spojených arabských emirátů rovněž prohlásil, že země z oblasti Perského zálivu by se neměly snažit vydělávat na sankcích, které západní země uvalily na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu.

Obchodní signály pro ropu (WTI – #CL) na 9.–10. února 2022
09.02.2022 Ropa WTI klesá už třetí den v řadě. Poté, co dosáhla osmiletého maxima 93,15, se aktuálně obchoduje na úrovni 89,60 za barel. WTI nachází podporu následkem vývoje napětí na hranici mezi Ruskem a Ukrajinou. Pokud bude pokračovat, mohl by omezit dodávky ropy.

Ropa letos v létě za 100 dolarů?
26.01.2022 Zatímco pozornost obchodníků je zaměřena na klesající akciový trh a v hlavě se jim honí otázky o hloubce propadu, je čas zamyslet se nad tím, co se nyní z pohledu prosté lidské logiky zdá nemožné: je ropa na 100 USD snem nebo budoucí realitou?

Brent prudce vzrostl nad 88 USD a může pokračovat v růstu
18.01.2022 V úterý ceny ropy poprvé od října 2014 přesáhly 88 dolarů za barel. Obavy investorů z narušení ropného dodavatelského řetězce kvůli situaci na Blízkém východě odstartovaly růst cen ropy. Futures na ropu Brent vzrostly na 87,5 USD za barel, WTI se vyšplhala na 84,85 USD za barel. Dříve Brent přesáhl 88 dolarů a WTI prudce vzrostl nad 85 dolarů za barel.

Volatilita ropy a zemního plynu před sankcemi
08.12.2021 Ceny plynu a ropy v Evropě v úterý vzrostly, protože polevily obavy z kmene omikron a stouplo riziko nových sankcí vůči hlavnímu dodavateli energií.

Trhy reagovaly na výskyt nového kmene covid-19 nepřiměřeně úzkostlivě. Přehled vývoje USD, EUR a GBP
30.11.2021 Zpráva o výskytu nového kmene koronaviru, nazvaného Omicron, vyvolala minulý pátek na trzích paniku. Navzdory tomu, že o novém kmeni je zatím známo jen málo, obchodníci se rozhodli pro jistotu a prudce snížili poptávku po riziku, což vedlo k propadu cen ropy, rozsáhlému poklesu akciových indexů a zvýšení poptávky po dluhopisech.

Z nuly na sto. Měl by mimořádný růst ceny ropy znepokojovat investory?
29.10.2021 Krize spojená s pandemií covid-19 způsobila, že se loni v dubnu cena ropy krátce propadla k nulovým, dokonce i záporným hodnotám. Panika, lockdowny a absolutně plné zásobníky způsobily, že v jednu chvíli byla ropa drahá i zadarmo. Následovalo rychlé zotavení a za posledních dvanáct měsíců se cena černého zlata zdvojnásobila. Mimochodem, to se stalo v posledních 80 letech jen pětkrát. Měl by investory současný růst ropy znepokojovat?

Je ropa stále zajímavou investicí?
20.07.2021 „Ropa si nyní prochází většími cenovými propady. Podílí se na tom nejen výsledek zasedání skupiny OPEC, který však byl v určité míře očekáván, ale především šíření covidové varianty Delta. Poklesy můžeme vidět na ropných termínovaných kontraktech,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Evropská ropa Brent se v pondělí usadila na 68,62 USD za barel, což znamená jednodenní propad o 6,8 %. Americké ropné kontrakty na srpnové dodávky ropy dosedly na hodnotu 66,42 USD, což je pokles o 7,5 %. Zářijový americký ropný kontrakt se snížil na 66,35 USD.

Navzdory rizikům spojeným s Íránem a americkou břidlicí došlo před schůzkou OPEC+ u ropy k průlomu
03.06.2021 Před schůzkou OPEC+ se ropa Brent vyšplhala nad 70 USD, a dosáhla tak svého čtyřměsíčního maxima. I WTI se obchoduje na nejvyšší hladině od října 2018. Země OPEC+ drží svou produkci zkrátka, rostoucí proočkovanost zvyšuje mobilitu, a tak globální poptávka znovu stoupá a dohání nabídku. Za rychlým vzestupem cen, který kulminoval průlomem v polovině týdne, stojí hned několik faktorů. Tím hlavním byla ropa WTI, ale hned za ní následoval nízký stav amerických zásob benzínu před zahájením letní automobilové sezóny a stav zásob ropy v Cushingu, distribučním centru WTI, který je zhruba 17 % pod pětiletým průměrem.

Nabídkové deficity ženou cenu komodit stále výš
12.04.2021 Komodity dál přitahují zvýšenou pozornost i poptávku. Oživení globálních aktivit po nasazení vakcín v kombinaci se zelenou transformací a počínajícím nedostatkem hned několika klíčových komodit způsobilo, že Bloomberg Commodity Index od loňského dubna, kdy se svět zmítal v hlubinách koronavirového zoufalství, stoupl o 45 %. Díky tomu se akcie spojené s komoditami za poslední rok vyšplhaly mezi nejlepší tematicky zaměřené akciové koše Saxo.

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (8.3.2021)
08.03.2021 Situace na finančních trzích zůstává i nadále opatrně optimistická, i když všeobecnou rally už máme pravděpodobně za sebou. V USA by již v úterý mohl být prezidentem Joe Bidenem podepsán stimul ve výši $1,9 bilionu, i když trhy již tuto obří injekci započetli do současných cen. Investoři si více vybírají, do čeho ještě vloží peníze a co už je za hranou. Dobrým příkladem jsou technologické akcie, které nemají v posledních týdnech na růžích ustláno. Mnoho technologických vítězů pandemie se nyní sklání před cyklickými tituly. Vzestup výnosů však sebral část růstového momenta i zde. Naopak pomohl americkému dolaru, který na hlavních měnových párech v poslední době posiluje. Od počátku března nejvíce na NZD, CHF a JPY. Hlavním tématem tohoto týdne by však mohla být ropa. Překročení 70 dolarové úrovně na Brentu je na současnou dobu hodně ambiciózní. Co na to těžaři z břidlic v USA?

Růst cen ropy zpomaluje, předběhl fundamenty
16.02.2021 Nejdelší vítězné tažení ropy za poslední dva roky pokračuje, i když se už objevují známky, že začíná přibržďovat. Cena za barel už od počátku listopadu stoupla o působivých 64 %. Díky zprávám o vakcíně se pozornost obrátila k zotavení a stimuly plánované americkým prezidentem Bidenem pomohly nastartovat inflační očekávání a spolu s nimi i poptávku po zajištění ve formě komodit.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.12.2020
07.12.2020 ECB nejspíše navýší objem dluhopisů, které nakupuje v rámci protipandemického programu (PEPP) o dalších 500 mld. EUR. Zároveň, se očekává, že centrální banka prodlouží platnost programu do prosince 2021. Aktuálně běží do června příštího roku. Frankfurtská instituce by taktéž mohla přijít s dalším kolem zvýhodněné likvidity pro banky, tzv. TLTRO. Od Christine Lagardeové pravděpodobně zazní komentáře k vývoji eura. Silná úroveň jednotné evropské měny představuje riziko pro střednědobý inflační cíl. Na druhou stranu, ECB disponuje omezenými prostředky, jak EUR oslabit. Nejefektivnějším nástrojem by v tomto směru bylo vydat se s úroky hlouběji do záporu. Evropská centrální banka by taktéž mohla nastínit nové informace ohledně obnovení dividendové politiky mezi finančními domy eurozóny.

EUR/CAD - co stojí za pohybem tohoto měnového páru?
30.11.2020 Euro vůči kanadskému dolaru v letošním roce výrazně posílilo, přičemž veškeré zisky se koncentrovaly do přelomu února a března. Razantní uvolnění měnové politiky ve Spojených státech ale za tímto pohybem nehledejme, obě měny z páru EUR/CAD totiž reagují na zásadní změny v americké hospodářské politice víceméně stejně. Tím hlavním hybatelem eura vůči kanadskému dolaru je cena ropy.

Ropa hledá oporu po rekordním propadu
04.11.2020 Ropa se v pondělí 2. listopadu propadla na své pětiměsíční minimum, přičemž se jí krátce poté podařilo získat 12 % zpět. Vývoj, který narušil poměrně klidné období panující od letošního června, měl tři hlavní aktéry: Libyi, COVID-19 a OPEC+. Oslabení bylo - stejně jako v dubnu - způsobené poklesem poptávky a růstem produkce. Rychlý pád se zastavil, až když se trhy znovu začaly soustředit na podporu ze strany OPEC+.

Ceny komodit stále stoupají
31.08.2020 Pro široce exponovaný Bloomberg Commodity Index se stal srpen nejlepším měsícem od dubna 2016. Čtyři po sobě jdoucí měsíce růstu cen způsobily, že se index dokázal z velké části zotavit z pandemického propadu, který jej zasáhl v únoru a březnu. Klíčovými faktory, které za tímto zotavením stojí, jsou patrně bezprecedentní objem stimulů centrálních bank, americké i světové úrokové sazby, kterého dosáhly naprostého dna, nedávné oslabení dolaru, obavy z rozmarů počasí i poptávka po zajištění proti inflaci.

OPEC+ dohodl prodloužení nižší těžby ropy do konce července
07.06.2020 Zástupci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců včetně Ruska se včera dohodli na prodloužení rekordního snížení těžby ropy o měsíc, tedy do konce července, informovala o tom agentura Reuters.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
03.06.2020 1) Cena ropy poprvé od března překonala hranici 40 dolarů za barel. Za růstem stojí zvýšená poptávka, pokles zásob v USA a předpoklad, že země OPEC+ budou udržovat nízkou produkci.

VIDEO: Je už to nejhorší na ropě za námi?
13.05.2020 Cena ropy v posledních týdnech rostla s postupným globálním uvolňováním opatření proti koronaviru. K růstu poptávky se navíc přidaly další omezení na straně nabídky. Některé země OPEC+ si dobrovolně navýšily produkční kvóty. Nabídka a poptávka po ropě se přiblížily a tlak na růst zásob klesl. Stále však zůstávají nezodpovězené otázky, které mohou s cenami ropy řádně zahýbat. Jak by se mohly dále vyvíjet hlavní ropné benchmarky Brent a WTI?

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.4.2020
06.04.2020 V mnoha zemích dochází k poklesu tempa růstu nových infekcí. To signalizuje, že se tvrdá opatření začínají vyplácet. Spousta států začíná debatovat o možnosti dřívějšího uvolnění restrikcí. Tj. v rámci Evropy lze očekávat přechody do volnějšího režimu po Velikonocích. Na druhou stranu nelze podceňovat riziko druhé vlny nákazy a proto musí vlády postupovat obezřetně. Trhy reagují pozitivně na to, že rekordní čísla denních přírůstků nově nakažených máme pravděpodobně za sebou.

Ceny ropy včera vystřelily nejvíce v historii. Co bude dál?
03.04.2020 Trhy za sebou mají masivní nárůst cen ropy. Futures Brent v Londýně rostly až o 47 % a texaský benchmark WTI přidával až 35 %. Jednalo se o nejvyšší jednodenní nárůst v historii. Růst přišel v reakci na amerického prezidenta Trumpa, který prohlásil, že Saúdská Arábie a Rusko by se mohly dohodnout na výrazném snížení těžby. Jeho tweet obsahoval poznámku o snížení produkce v rozmezí 10 - 15 mil. barelů. Dá se očekávat, že měl na mysli denní produkci, i když to text přímo nezmiňoval. Jednání se rozjela, ovšem výsledek je stále velmi nejistý. Ropa však věří, že se věci daly do pohybu a pokračují v růstu také během páteční seance.

Mračna se stahují, zlato však zůstává na výsluní
09.03.2020 Negativní ekonomické dopady koronaviru, na něž nás celé týdny připravovalo oslabování procyklických komodit, se rozšířily jako požár i na zbytek trhu. Minulý týden odstartoval americký Fed náhlým snížením sazeb o 50 bazických bodů, což přispělo k další panice na trzích. Během několika málo dní se výnosy vládních dluhopisů po celém světě propadly na svá rekordní minima a volatilita trhu se zlatem i akciového trhu vystřelila vzhůru. Dolar se totiž ocitl pod vážným tlakem, jak investoři opouštěli dlouhé pozice.

Komodity: Ceny ropy se propadly nejníže od roku 2017
06.03.2020 Ceny ropy se dnes kvůli odporu Ruska k výraznějšímu omezení těžby propadly na nejnižší úrovně od léta 2017. Severomořská ropa Brent krátce před 17:05 SEČ ztrácela 6,7 procenta na 46,63 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu vykazovala pokles o více než sedm procent na 42,67 dolaru za barel.

Komoditní výhled: Komodity z pohledu klimatických změn a inflace
28.01.2020 Kombinace obav z pomalého růstu, geopolitického napětí, klimatické změny a inflačních tlaků připravila globálním komoditám potenciálně volatilní rok 2020. Zatímco globální růst – a s ním i poptávka po klíčových cyklických komoditách – zůstanou nadále nevýrazné, budeme svědky nejrůznějších problémů na straně nabídky, jejichž příčinou budou společenské nepokoje a klimatická změna.

4 nejlepší ropné akcie roku 2020
23.01.2020 Obchod s ropou je v současné době opět trochu hrbolatý. Poté, co americko-čínský konflikt po určitou dobu zasáhl cenu ropy, eskalující konflikt v Íránu způsobil částečné oživení. Pro investory by stále relativně levná cenová hladina ropy mohla nabídnout dlouhodobé možnosti vstupu pro vybrané ropné akcie.

Pozitivně naladěným trhům nevadí německá čísla. Pozornost míří k trhu práce a OPECu
06.12.2019 Závěr týdne nabídne řadu důležitých událostí a čísel. Začít můžeme už zveřejněnými čísly o německé průmyslové výrobě. Tak jako včera objednávky, i dnes výroba překvapila negativně, když vykázala za říjen meziroční propad o 5,3 procenta při revizi září směrem dolů. Škarohlídi jsou však v menšině - evropské akcie začínají do plusu asi o 0,3 procenta a německý trh zaostává minimálně. Zlato klesá a dluhopisy zatím vykazují drobný pokles výnosů.

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2020: Světem vládne chaos a centrální banky i vlády ztrácejí kontrolu
03.12.2019 Saxo Bank, přední globální multi-asset zprostředkovatel produktů a služeb na kapitálových trzích, dnes vydala svou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2020 (10 šokujících předpovědí pro rok 2020). Tyto predikce se soustřeďují na řadu nepravděpodobných, ale zároveň nedoceňovaných událostí, které by v případě, že by k nim opravdu došlo, mohly pořádně rozvířit finanční trhy.

Investice do ropy – 4 nejlepší ropné akcie současnosti
31.10.2019 Obchod s ropou je v současné době opět trochu hrbolatý. Poté, co americko-čínský konflikt po určitou dobu zasáhl cenu ropy, eskalující konflikt v Íránu způsobil částečné oživení. Pro investory by stále relativně levná cenová hladina ropy mohla nabídnout dlouhodobé možnosti vstupu pro vybrané ropné akcie.

Asijským trhům se dnešní seance povedla
11.09.2019 Americký akciový trh podobně jako včera prakticky žádných změn nedoznal. Index S&P 500 se oproti pondělnímu závěrečnému kurzu posunul pouze o tři setiny procenta výše. V rámci něho se nejvíce dařilo energetickým společnostem, které podpořily rostoucí ceny ropy poté, co země OPEC příslíbily, že prodlouží období snížené produkce černého zlata. O jedno procento si polepšili i těžaři a zpracovatelé komodit a průmyslové podniky. Naproti tomu realitní developeři byli nejhorším sektorem, když akcie těchto firem spadly o 1,4 %. Technologický Nasdaq včera rovněž žádných změn nedoznal, zatímco průmyslový Dow Jones si polepšil o 0,3 %.

Pražský PX odolal západní Evropě a uzavřel v plusu
10.09.2019 Evropský index Stoxx 600 dnes pod tíhou farmaceutických společností, informačních technologií a prodejců spotřebního zboží odepisuje zhruba 0,4 %. Zmíněné sektory odevzdávají mezi 1,2 až 2,2 %. Od hlubšího propadu brání index kvarteto energetických, finančních, komoditních a realitních společností. Jejich zisky se pohybují mezi 0,4 až 1,6 %. Ropným těžařům v rámci energetického sektoru se daří nejvíce, když podporou jim je rostoucí cena černého zlata v reakci na zprávy, že země OPEC budou dále snižovat svoji produkci.

3 nejlepší ropné akcie roku 2019
18.07.2019 Obchod s ropou je v současné době opět trochu hrbolatý. Poté, co americko-čínský konflikt po určitou dobu zasáhl cenu ropy, eskalující konflikt v Íránu způsobil částečné oživení.

OPEC i jeho spojenci budou pokračovat v omezování těžby ropy
02.07.2019 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci se domluvili na prodloužení dohody o snížení těžby ropy o devět měsíců, což znamená do konce března příštího roku. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Dohoda byla původně sjednána pouze na první polovinu letošního roku, její prodloužení ale už v pondělí schválili představitelé kartelu OPEC.

Poslední dubnová seance zřejmě skončí v červeném, Praha ale míří nahoru
30.04.2019 Evropské akcie poslední dubnovou seanci zamířily do červeného. Index Stoxx 600 ztrácí zhruba čtvrt procenta. Nejméně se daří informačním technologiím, jejichž akcie odepisují 0,9 %. Naopak za jednoznačným vítězstvím míří energetické tituly, které si připisují jedno procento v reakci na zprávy, že země OPEC by mohly prodloužit omezení dodávek ropy na trhy až do konce letošního roku. S mínusem otevřely i burzy v zámoří. Index S&P 500 umazává 0,2 %, technologický Nasdaq dokonce 0,6 % po neuspokojivých výsledcích Alphabetu, jehož akcie otevřely 7,5% propadem.

Těžba OPEC v lednu klesla nejvýrazněji za dva roky
31.01.2019 Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se v lednu proti předchozímu měsíci snížila o 890.000 barelů na 30,98 milionu barelů denně. Zaznamenala tak nejprudší pokles za dva roky. Vyplývá to z propočtů agentury Reuters, které vycházejí z údajů o přepravě a z informací od zdrojů z odvětví. Začátkem ledna vstoupila v platnost dohoda kartelu OPEC a několika dalších těžařských zemí o omezení dodávek na trh.

Top 3 důležité grafy tohoto týdne: Dolarový index, Ropa, W20
15.01.2019 Americká měna si na přelomu roku procházela těžými seancemi. Holubičí komentáře členů FOMC posunuly očekávání růstu sazeb v USA a přicházející makrodata horší náladu podporovaly. V posledních seancích však tlak na pokles ustoupil do pozadí a naopak Dolarový index část svých předchozích ztrát zlikvidoval. Index se od poloviny roku 2018 obchodoval v rostoucím kanálu a poslední otestování jeho spodní hrany se setkalo se silnou reakcí býků. Aktuálně je navíc tato limita posílena blízkostí 200 - denního klouzavého průměru. Makrodata z USA zůstávají pro Dolarový index stěžejní.

Komodity: Ceny ropy dnes prudce posilují
28.09.2018 Ceny ropy dnes prudce rostou a ropa Brent stoupla na nové čtyřleté maximum. Přispívají k tomu blížící se plánované sankce USA vůči Íránu, které mají mít dopad na vývoz ropy ze země. Kolem 18:05 SELČ cena severomořské ropy Brent stoupla o 1,3 procenta na 82,79 dolaru za barel, nejvýše od 10. listopadu 2014.

Spekulanti sázejí na výrazný růst cen ropy
26.09.2018 Velké finanční i nefinanční společnosti, které pravidelně obchodují s ropou, očekávají její návrat nad 100 USD za barel, poprvé od roku 2014. Důvodem má být neochota zemí OPEC kompenzovat výpadek produkce spojeného s americkými sankcemi na Irán.

Komodity: Ceny ropy zahájily týden posílením
03.09.2018 Ceny ropy zahájily týden růstem v důsledku obav z dopadu protiíránských sankcí, které od listopadu sníží její zásoby na trhu. Ve výraznějším růstu jim brání vyšší těžba Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a Spojených států.

Technická analýza: Geopolitika přebíjí fundament a tlačí ceny ropy vzhůru
10.05.2018 Na trhu ještě dnes doznívá odstoupení Ameriky od jaderné dohody s Iránem, z čehož mají evidentně sázkaři na růst ropy radost. Navíc ceny dnes nahoru tlačí i zvýšené napětí na blízkém východě mezi Iránem a Izraelem. Ropa má tak důvod dál ignorovat fundamentální ukazatele, které by za jiných okolností k poklesu cen vedly.

Evropské indexy mírně v zelených číslech, důležité fundamenty, které by rozvlnily finanční trhy ale stále chybí
28.11.2017 Po včerejší mírné korekci dnes evropské akciové indexy zamířily pro změnu do zelených čísel. Zisky jsou ale malé a na nízkých objemech, takže na většině trhů pokračuje spíše jen vyčkávaní na důležitější fundamenty, které začátek tohoto týdne zatím nabídnout nedokázal. Německý DAX tak pokračuje v už několikadenním opatrném bočním trendu mírně nad hranicí 13 tis. euro a přidává necelého půl procenta procenta, zatímco ostatní evropské indexy rostou ještě o pár desetin procenta více.

WTI & Brent
01.11.2017 Oba typy oleje – Brent a WTI směřují výše, neboť se trh blíží rovnováze a cenu zvyšuje další rozšíření omezení těžby a dodávek od OPEC. Brent se obchoduje za 61,4 USD za barel a WTI za cenu o cca 6,5 USD za barel nižší.

Brent je blízko 2letého maxima nad 61 USD
31.10.2017 Ropa dnes na světových trzích mírně zdražuje a ceny se pohybují v blízkosti nejvyšších hodnot za dva roky. Obchodníci očekávají, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) prodlouží dohodu o snížení těžby suroviny. Negativně naopak na vývoj cen působí zprávy o zvýšení dodávek z Iráku a očekávaném zvýšení exportu ze Spojených států.

Ranní zpráva z akciového trhu: ČEZ v Q2 nezklamal, společnost zvýšila výhled EBITDA i čistého zisku
08.08.2017 Americké akcie v pondělí jen mírně posilovaly o několik desetin procenta. Nicméně i tak to stačilo indexům S&P 500 a Dow Jones k dosažení nových rekordních úrovní. Včera se dařilo především technologickým titulům, a tak si index Nasdaq připsal půl procenta. Rostoucí ekonomika a silný trh práce prospívá sektoru spotřebního zboží, který včera přidal 0,7 %. Klesající cena ropy srazila akcie energetických společností skoro o procento. Podpořit cenu ropy k růstu se od včerejška snaží země OPEC a Ruska na jednání o dalším omezování těžby.

OPEC v červnu zvýšil produkci. Po třech měsících těží znovu více než má
18.07.2017 Bloomberg zveřejnil docela hezkou infografiku k aktuální produkci ropy zemí OPEC a zemí, které se k OPECu připojily v loňské dohodě o snížení ropné produkce, která byla minulý měsíc prodloužena o dalších devět měsíců. Podle dohody měl OPEC snížit produkci o 1,16 mil. barelů a nečlenské země OPEC (v čele s Ruskem) se měly přidat dalšími 560 tis. barely. OPEC svou část dohody od března skutečně naplňoval, ale minulý měsíc produkci začal znovu zvyšovat. Největší podíl na tom mají země bez kvót (Libye, Irák), ale nově se přidaly také Angola a dokonce i Saudská Arábie, která minulý měsíc začala opět těžit více než 10 mil barelů denně. Poté co v květnu OPEC plnil kvóty na 110 % se tak vrací na 95 %, což je nejnižší úroveň od začátku roku, kdy kvóty poprvé vstoupily v platnost.

Ceny ropy se navzdory růstu zásob v USA zvyšují
28.06.2017 Ceny ropy dnes na světových trzích pokračují v růstu, i když statistika ukázala další růst zásob suroviny v USA. Objem zásob minulý týden podle údajů Amerického ropného institutu (API) vzrostl o 851.000 barelů, ačkoliv analytici očekávali jejich pokles. Zvýšily se i zásoby benzinu.

Britská ekonomika po brexitu slábne, OPEC se dohodl, analýza EUR/USD
25.05.2017 Členské země OPEC se ve čtvrtek dohodly na prodloužení období pro omezení těžby o devět měsíců do března 2018. Přední světoví producenti se stále potýkají s problémem přesycení trhu. Vyrovnání nabídky s poptávkou chtějí dosáhnout snížením produkce na straně nabídky.

Evropské indexy na nízkých objemech opět pouze přešlapují na místě
25.05.2017 Čtvrteční seance má zatím dvě nosná témata. Tím první je návštěva Donalda Trumpa v Bruselu a tím druhým pak zasedání ropného kartelu OPEC. Zatímco první téma je tématem spíše mediálním, druhé se promítá do obchodování na finančních trzích, když na něj reaguje nejen cena ropy, ale i cena měn navázaných na ropu. OPEC si dnes podle očekávání odsouhlasil, že posune o dalších devět měsíců platnost dohody z minulého listopadu, podle které měly členské země OPEC společně s některými nečlenskými snížit ropnou produkci o 1,8 mil. barelů denně. Trh s touto zprávou počítal a zdá se že dnešní seance díky tomu na ropě probíhá v duchu tradičního „buy the rumour sell the news“, protože cena ropy začala už v dopoledních hodinách výrazně slábnout. Pomohly k tomu hlavě komentáře Saúdského ministra pro ropu, podle kterého zatím OEPC nemá důvod produkci snižovat více, což od něj ale paradoxně vůbec nikdo neočekával. Reakce na ropě je tak pode nás docela přehnaná a jedná se spíše o výběr zisků, jelikož po dnešním zasedání OPEC ropa ztrácí jeden z fundamentů, který ji v minulých týdnech táhl vzhůru.

Fed nechal v květnu úrokové sazby beze změny. Černý týden zažila ropa
05.05.2017 Jednou z nejsledovanějších událostí minulého týdne bylo středeční zasedání měnového výboru americké centrální banky, který rozhodoval o případné změně aktuálních úrokových měr. Podle převažujícího očekávání ponechal Fed v květnu úrokové sazby beze změny. V platnosti tedy zůstávají stávající úrovně, základní úrok je v pásmu 0,75 – 1,00 %, kam byl Fedem posunut letos v březnu. Investoři očekávají, že další utažení měnové politiky může přijít v červu. Podle vyjádření měnových tvůrců by se základní úroková sazba letos měla zvýšit ještě dvakrát.

Dubnové resumé pro komodity: Zlato a ropa drží svou podporu
02.05.2017 Komodity ukončily měsíc duben téměř beze změny, celkově však už druhý po sobě jdoucí měsíc o něco níž – i když jen o 1 %. Po oznámení výsledků prvního kola francouzských prezidentských voleb oslabilo zlato se snížením politických rizik, ale i tak statečně bojovalo proti řadě nepříznivých vlivů v čele se slabším japonským jenem zvyšujícím akcie a výnosy obligací.

Raiffeisenbank: Okénko trhu 12.4.2017
12.04.2017 Cena ropy Brent dnes vzrostla nad 56,50 dolarů za barel, což je nejvýš od začátku března. K růstu jí pomohly mimo jiné nové zprávy o možném prodloužení dohody o omezování produkce ropných velmocí. Saudská Arábie by zřejmě byla ochotna prodloužit dohodu do druhé poloviny roku. Příznivě nakloněný je i Kuvajt. Ovšem důležitý bude postoj zemí jako Irán, Irák či Rusko. Země OPEC doposud implementovaly dohodnuté těžební limity téměř ze 100 %. Od začátku roku Saudská Arábie snížila těžbu ropy dokonce víc, než o kolik se zavázala v dohodě. Nicméně zásoby ropy jsou v současné době na vysokých úrovních. U amerických zásob se odhaduje, že jsou přibližně 35 % nad 5letým průměrem.

Fed zvýšil úrokové sazby. OPEC má problémy udržet ceny ropy
21.03.2017 Nejsledovanější událostí minulého týdne bylo jednoznačně zasedání členů americké centrální banky a rozhodnutí o úrokové sazbě. Podle očekávání se Fed rozhodl zvýšit úrokovou míru o čtvrt procentního bodu na 0,75 – 1,00 %. Poslední navýšení sazeb proběhlo před třemi měsíci a Fed letos plánuje zvýšit sazby ještě dvakrát. Zvyšování ale má být podle členů FOMC postupné. V následující tiskové konferenci potvrdila předsedkyně Fedu Janet Yellenová dobrý stav americké ekonomiky.“Krátkodobá rizika pro hospodářský výhled jsou vyrovnaná. Vzhledem k nynějším a očekávaným podmínkách na trhu práce a vývoje inflace se členové FOMC rozhodli pro zvýšení sazeb.“

Proč klesá cena ropy, když OPEC snížil těžbu?
16.03.2017 Cena ropy se předchozí týden propadla pod hodnotu 50 dolarů za barel prvně od loňského prosince, když nárůst zásob surové ropy v USA paralyzoval snahy zemí OPEC a 11 dalších producentů ropy snížit celkovou nabídku suroviny na světovém trhu. Saúdská Arábie, největší producent ze zemí OPEC, se zavázala snížit denní objem těžby o téměř půl miliónu barelů denně. Jakožto hlavní a největší reprezentant skupiny OPEC šla vzorem a v lednu zredukovala denní objem těžby nad rámec dohody. Prosincový závazek členů OPEC vedl k zvýšení ceny ropy a její stabilizaci nad úrovní 50 USD za barel. Nicméně Spojené státy využily situace a dražší ropa vedla k obnově břidlicových vrtů. Ve výsledku stouply zásoby černého zlata v USA a ropa dostala ránu od medvědů. Nyní je otázka, zda bude OPEC trpělivě držet nižší limity těžby, když na nich parazitují USA.

Technická analýza: Dohoda OPEC a spol. trhu nestačí
16.03.2017 Za propadem cen ropy krom dalšího růstu zásob nejspíš mohla i sama Saúdská Arábie, která v únoru zvýšila produkci nad 10 mil. barelů denně. Toto zjištění působí vcelku protichůdně proti stanovisku, které Saúdská Arábie prezentovala na ropné konferenci v Houstunu. Co se týče zprávy Mezinárodní energetické agentury (IEA) z trhu s ropou, tak ta potvrdila, že členské země OPEC i přes únorové škobrtnutí Arábie dohodu plní na sto procent. Dlužno podotknout, že přes veškerou jejich snahu se deficit na trhu stále neobjevuje a cenu ropy tak dál podrývá rostoucí produkce amerických břidlicových těžařů.

Dolar silnější na všech párech, daří se i ropě a akciím
21.02.2017 Úterní seance zatím vypadá velmi dobře. Evropská data zdá se dokázala popostrčit evropské akcie znovu o něco výše a například německý DAX díky nim navyšuje své pozice, když se dostal až na hranici 11 900b. Dostává se tak na resistenci z konce minulého měsíce, která byla zároveň nejvyšší hodnotou indexu od května 2015. Vzhledem k velmi dobrým výsledkům PMI pro výrobní sektor přitom není divu, že dnes DAX táhnou nahoru především akcie průmyslových firem, které přidávají okolo 1,5 %. Index samotný pak dnes roste o 0,6 %.

Ceny ropy na světových trzích obnovily růst
31.01.2017 Ceny ropy na světových trzích dnes obnovily růst. Přispěla k tomu zpráva, že členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) pokračují ve snižování produkce, a plní tak dohodu z konce loňského roku. Severomořská ropa Brent kolem 17:00 SEČ vykazovala růst o jedno procento na 55,80 dolaru za barel, zatímco americká lehká ropa WTI přidávala asi 1,5 procenta a nacházela se na 53,45 USD za barel.

Komodity: Ceny ropy začaly týden poklesem
30.01.2017 Ceny ropy na světových trzích začaly týden poklesem a navazují na páteční výrazné ztráty. Investoři se obávají, že rostoucí vrtná aktivita v USA by mohla podkopat úsilí Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a dalších těžařů o snížení produkce a dodávek, které má zajistit cenám podporu.

Komodity: Ceny ropy v závěru týdne klesají
27.01.2017 Ceny ropy v závěru týdne výrazně oslabily a smazaly čtvrteční i celotýdenní zisky. Ropný trh svou pozornost přesměroval z plnění dohody o snižování těžby kartelu OPEC na trend růstu produkce ve Spojených státech.

Benzin v Česku zdražil. Na ceně se podepsala dohoda ropného kartelu OPEC
09.01.2017 Dohoda ropného kartelu OPEC z loňského roku má „stabilizovat“ ceny ropy, tedy z pohledu producentů dostat její cenu nahoru. Čísla dokládají, že tento cíl se podařilo splnit. Jak to ale bude fungovat v praxi, není jisté. Data zveřejňovaná kartelem nejsou čitelná a s cenami by mohli zahýbat jak Američané, tak Saúdové. Cena pohonných hmot začíná po dohodě růst i v Česku.

Věříte v dohody OPECU? My NE!
02.01.2017 Cena ropy se letos bude držet pod 60 dolary za barel. Rozhodnutí OPEC v polovině minulého roku o snížení těžby ropy sice bylo razantní, ale předpovědím vývoje cen ropy příliš nepomohlo. Prozatím to vypadá, že v roce 2017 by ceny měly být stabilnější, než v roce předchozím.

Ceny ropy na světových trzích dnes pokračují v růstu
28.12.2016 Ceny ropy na světových trzích dnes pokračují v růstu. Pozornost investorů se soustředí na dohodu předních těžařských zemí o snížení produkce ropy, která v neděli vstoupí v platnost. Čeká se rovněž na údaje o vývoji zásob suroviny ve Spojených státech za minulý týden.

Komodity: Ceny ropy přidávají téměř 2 %
27.12.2016 Ceny ropy na světových trzích dnes přidávají téměř dvě procenta, k růstu přispívají zejména vyhlídky na omezení dodávek suroviny. Na konci týdne totiž vstoupí v platnost dohoda předních těžařských zemí o snížení produkce ropy.

Komodity: Ceny ropy beze změn
19.12.2016 Ceny ropy na světových trzích zůstaly na počátku týdne bez větších změn. Ropný trh po dohodě na omezení produkce mezi kartelem OPEC a dalšími těžařskými zeměmi sleduje vývoj těžby ve Spojených státech.

Ceny ropy na světových trzích dnes stouply
16.12.2016 Ceny ropy na světových trzích dnes stouply o zhruba dvě procenta. K růstu jim pomáhají známky toho, že těžařské země hodlají dodržovat dohodu o snížení produkce ropy.

Na ropném trhu vládne býčí nálada
16.12.2016 Pozitivní sentiment, který se zabydlel na trhu s ropou po překvapivé dohodě zemí států OPEC, dostal tento víkend další významnou podporu. Bylo jí rozhodnutí dalších zemí, které nejsou členy ropného kartelu, připojit se k plánu omezovat těžbu.

Země OPEC v říjnu zvýšily těžbu ropy
11.11.2016 Členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v říjnu navzdory plánům na omezování dodávek zvýšili...

Pimco: Projekce cen ropy pro rok 2017
09.11.2016 Už v první polovině tohoto roku jsme očekávali, že se ceny ropy vrátí na úroveň kolem 50 dolarů za barel. Ta stabili...

Pimco: Projekce cen ropy pro rok 2017
09.11.2016 Už v první polovině tohoto roku jsme očekávali, že se ceny ropy vrátí na úroveň kolem 50 dolarů za barel. Ta stabilizuje těžbu ve Spojených státech a je v souladu s vyrovnaným růstem poptávky po ropě. Ceny ropy se nyní na této úrovni pohybují. Investoři čekají, co vzejde ze setkání zástupců zemí OPEC naplánovaného na konec listopadu. My čekáme, že v roce 2017 se budou ceny ropy pohybovat mírně nad 50 dolary za barel.

Ekonomika eurozóny si drží stabilní tempo růstu, analýza EUR/NZD
31.10.2016 Ekonomika eurozóny ve třetím čtvrtletí rostla stejným tempem jako ve druhém, zatímco inflace v říjnu mírně zrychlila díky stabilizaci cen energií. Hrubý domácí produkt eurozóny v období od července do září mezikvartálně stoupl o 0,3 procenta, v souladu s očekáváními trhu. V meziročním srovnání ekonomika expandovala o 1,6 procenta.

Ranní videokomentář: Růst sazeb v USA se po zápisu ze zasedání Fedu nepřiblížil
13.10.2016 Obchodníci včera vyčkávali na zápis ze zasedání Fedu, který toho ovšem mnoho nového nepřinesl. Mohl zklamat část býků, kteří očekávali jasné signály růstu sazeb do konce roku. Na druhou stranu nepotěšil holubice, které mohly čekat umírněnější postoj FOMC. Reakce trhů na zprávu byla vlažná. Pravděpodobnost růstu sazeb na prosincovém zasedání se dle Bloombergu stále drží na 67 %. Zajímavou seanci má za sebou britská libra, která neudržela včerejší ranní zisky a opět se pomalu sunula k dlouholetým minimům. Japonský jen dnes ráno pozitivně reagoval na horší výsledky čínské obchodní bilance. V konsolidaci pokračovala ropa. Trh příliš nevěří, že dojde k podstatnému omezení produkce, zvláště když dle aktuálních statistik zvýšili země OPEC výrazně svoji těžbu.

Cena zlata strmě padá, je vhodný čas na nákup?
10.10.2016 Americké akciové indexy se minulý týden tiše převalovaly v neutrálním bočním trendu a víceméně vyčkávaly na silné fundamenty, které by je z range vyvedly. Index Dow Jones uzavřel obchodní týden na úrovni 18240,5 bodů, širší index S&P 500 na 2153,74 a Nasdaq Composite na 5292,40. Podobná situace se odehrávala i Evropě, ačkoliv zde se samozřejmě nepohybujeme tak blízko absolutních maxim. Celková nálada na akciových trzích je prozatím klidná, index volatility VIX je na nízkých hodnotách (kolem 13 bodů) a investoři nejeví známky nervozity.

Komodity: Ceny ropy na konci týdne klesly
07.10.2016 Světové ceny ropy dnes po celodenním kolísání klesly pod tlakem vybírání zisků z předešlých dní růstu, za týden ale...

Jaké komodity se vyplatí sledovat do konce roku?
07.10.2016 Komodity stále směřují v celoroční bilanci k zeleným číslům, což by bylo poprvé od roku 2010, ale určité obavy zůstávají. Zejména surová ropa a zlato čelí různým rizikovým událostem, které by mohly před začátkem roku 2017 poslat ceny dolů.

Ceny ropy dnes dál výrazně klesají
01.09.2016 Světové ceny ropy dnes dál výrazně klesají a míří k nejhlubší týdenní ztrátě od počátku roku. Středeční údaje o nečekaně...

Market Color aneb co se děje na finančním trhu
09.08.2016 Americké burzy v pondělí nepatrně klesly a sestoupily z rekordních výšin, i když úvod obchodní seance se nesl v pozitivním duchu. Americkému akciovému trhu včera nepomohlo ani oživení na trhu s ropou. K zotavení cen ropy o 1 procento pomohla zpráva, že některé členské země OPEC obnovily rozhovory o omezení těžby.

Market Color, aneb co se děje na trhu s analýzou NASDAQ
02.06.2016 Analytický článek: Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) bude dnes na svém vídeňském zasedání pravděpodobně opět mluvit o limitech pro těžbu ropy. O podobnou dohodu země usilovaly již v prosinci, nicméně neúspěšně. Do prosince 2015 si země OPEC držely limit těžby 30 milionů barelů ropy denně, uplatňovaný od konce roku 2011. Nyní OPEC těží zhruba 32,5 milionů barelů ropy denně. Jakýkoli limit pod touto úrovní by znamenal efektivní omezení produkce. Pokud by se dnes dohoda podařila dojednat, jednalo by se o významný kompromis mezi členskými státy po krachu jednání o omezení těžby v prosinci 2015. Pravděpodobnost dosažení kompromisu je však nízká.

Market Color, aneb co se děje na trhu s analýzou ZLATA
01.06.2016 Měnový index amerického dolaru včera ztratil sílu a po dosažení měsíčního maxima si dal pauzu. Proti japonskému jenu oslabil o 0,7 procenta na hodnotu 109,95. Posílení japonského jenu přichází v den, kdy se očekává, že premiér Shinzo Abe oficiálně ohlásí odklad zvýšení daně DPH o dva a půl roku. DPH měla vzrůst od dubna 2017, nicméně trhy již delší dobu sází na to, že Abe tento nepopulární krok, který by snížil domácí spotřebu, odloží. Investoři se nyní hlavně soustředí na to, zda Liberální demokratická strana (LDP) oficiálně představí další fiskální stimuly, aby mohli vyhodnotit jejich dopad na tamní akciový trh a obecně rizikový sentiment. Aktuální očekávání trhu kalkulují s fiskálními stimuly v objemu 5-10 bilionů jenů. Když se japonská vláda nedostane na toto čísla, bude to pro trh zklamáním.

Dohoda Ruska a Saúdské Arábie o zmrazení produkce nemusí mnoho znamenat, pokud se nepřidají ostatní
16.02.2016 A je to konečně tady. Po měsících úvah a spekulací došlo k dohodě mezi Ruskem a dalšími zeměmi OPEC v čele se Saúdskou...
Související klíčová slova:
Zvyšováním těžby | Čínský průmysl | Fibo | Australská centrální banka | Ekonomické problémy | Tempo růstu | Obchodování zlata | Geopolitické riziko | Růst ropy | HangSeng | Enbridge | Válka o ropu | Retracement | LYNX | Oživení cen | ETC | Údaje z USA | Take Profit | Overbalance | EUR | Margin call | Viktor Orbán | Zkušenosti | Makroekonomika | Cenová hladina | Charles Michel | Cap | Matěj Široký | Akciové trhy | Ekonomické dopady koronaviru | Rolování | Obchodník | Akcie Enbridge | Plynárenská společnost | Oživení poptávky | Trend | Bank of Japan | Long pozice | Výrobní PMI | SECO | Investiční banky | Další růst | Aktiva | Utahování měnové politiky | Bezpečné útočiště | Záporné sazby | Kolaps cen ropy | Futures kontrakt | Sazby daně | Organizace zemí vyvážejících ropu | Korelace | Bankovní index | PLN | Investing | Scorpio Tankers (STNG) | Závislost | Kolaps | Komoditní ropa | Indexy na Wall Street | Klouzavé průměry | Oznámení | Vývoj amerických ropných rezerv | Zasedání ECB | Cenné kovy | Vliv na trh | Nifty 50 | FTSE MIB | Země Perského zálivu | Index PX | American Petroleum Institute (API) | Pravděpodobnost | Michala Moravcová | Údaje o maloobchodních tržbách | Graf | Lagardeová | Petromatrix | ENB | Podíl na trhu | Ethereum | Pokles indexu | Britská libra | Rostoucí ceny | Poplatky | Fond obnovy | Asijské akcie | Zlato a stříbro | Financial Times | Goldman Sachs | Asijské trhy | Ekonomické aktivity | Německý DAX | Důležité fundamenty | Geopolitické napětí | Americká ropná společnost | Saúdská Arábie | Burze | Těžby ropy | SoftBank Group | Vysoké inflace | Snížení produkce | Bidenova administrativa | Cena zlata | Brent (OIL) | Snížení cen | Rusko a OPEC | Akcie dnes | Strach | Burza | Americký akciový index | Akcie Avastu | Základní úrokové sazby | Směrnice | Silicon Valley | Analytický tým | WTO | Analýzy | Pokles ceny ropy | Globální ekonomické aktivity | Break-Even | Reliance Industries | Investiční analytik | Danske Bank | Obchodování ropných akcií | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Americký prezident | Růst cen | CZK | Akcie roku 2019 | Obchodní signály pro ropu | Rezervní měna | New York | Poradní výbor | Snížení úrokových sazeb | Brexit | Vysoké riziko | Proražení | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Vývoj měnového páru | Rubl | Dopady obchodní války | Výnosy z amerických dluhopisů | EIA | Inflace | Evropská měna | Dolarový index | GBP/CHF | STNG | Nord Stream | Hrozba globální recese | Vývoj cen pohonných hmot | Vývoj měnového kurzu | Breakout | Nižší ceny | Hlavní ekonom | Česká měna | Sell | Obavy investorů | Dividendy | Diskont | Breaking | Možnost obchodovat | Ceny NATGAS | Obchodní seance | Jak investovat do komodit | Indické společnosti | Index volatility VIX | Širší index S&P 500 | Zasedání Evropské centrální banky | První část obchodní dohody | Stav trhu s ropou | PrimStock | Cenové rozpětí | Analytika | VIG | YTD | Analytický tým FXstreet.cz | Výhled | RDSA | Zvyšování sazeb | Philip Morris | Ruský ministr energetiky | Hedgové fondy | Výnosy | Rozšíření produkce | WSJ | Market Color | Podnikání | Nárůst cen ropy | Pandemie koronaviru | Trendový kanál | Nové trhy | Globální poptávka po ropě | Sankce | Zveřejněná data | Summit EU | Dolary | Globální ekonomiky | Nabídka | Útok dronů | Výzkumy | Předseda sněmovny | Kouzlo srovnávací základny | Obchodní plán | Reserve Bank of Australia | Akciový index | CL | Dovoz ropy | Bilion | Podnikání na kapitálovém trhu | Lepší výsledky | EUR/PLN | Bydlení | Ceny pohonných hmot | Akcie s LYNX | Světové ceny ropy | Pohyb ceny | Vyšší poptávka | Ropné akcie | Ekonomiky | Komoditní výhled | Donald Trump | Čínský jüan | PLN/EUR | Hospodářské záležitosti | Volatilita | Maďarsko | Členové bankovní rady | Federální rezervní banka | Průmyslová produkce | Scorpio Tankers | Manažeři | Závazky společnosti | Breakout Trader | Warranty | Předpovědi Saxo Bank | HDP Číny | Japonská vláda | Centrální banky | Futures na ropu WTI | Platina | Peníze | Zpráva | Vývoz ropy | Výrobní index | Defenzivní akcie | Trpělivost | Brent | Analytický článek | HUF | Velcí obchodníci | Politika | Exxon Mobil | HUF/EUR | Stimul | Očekávání | Cena žlutého kovu | Evropské burzy | Palladium | Index cen domů | Ministr hospodářství | Vybírání zisků | Nomura | Příležitost k nákupu | Denní minima | Bloomberg Commodity Index | Silné momentum | Sentix index | Zvýšení sazeb | Průmysl | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Studená válka | Majetek | Alžírsko | Evropské měny | Financovat | Automobil | EUR/CAD | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | InstaForex | Investice do kobaltu | Zásoby ropy | Tlak na Rusko | Analytik TopForex | Situace na trzích | Saxo | Hedgeové fondy | Janet Yellenová | Vanad | Obchodní signály | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Příležitosti | Itálie | Akcie a ETF | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Neckline | IOT | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zaměstnanost | Futures kontrakty | Program kvantitativního uvolňování | MiFID II | Válka | MetaTrader | Uvolnění měnové politiky | BreakEven | Jednání FOMC | Prognóza | Použití finanční páky | Zásoby ropy v USA | Trh práce | Zabití íránského generála | Swiss | xStation | Německý ministr hospodářství | Aktuální kurzy měn | Kongres | CBOE | Vývoj ceny ropy Brent | Akvizice | Futures trhy | Země EU | Izrael | Trump v Davosu | Banka Barclays | PVM Oil Associates | Velká Británie | Standard Life | Technologické akcie | ABN AMRO Bank | Poměr zlata a stříbra | Ropný trh | Volatility | Společnost Eni | Těžba OPEC | Ministr energetiky | Long | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Snižování sazeb | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Floating | Novozélandský dolar | Konsolidace | Americké ropné společnosti | LYNX Trading | Nigérie | AUD | Huw Pill | Nominální hodnota | Opatření proti koronaviru | Opatření | Meziroční růst | Investujte zodpovědně | Covid | OIL.WTI | Fincentrum | Trh | Barel ropy | SAE | Portfolio manažer | MSCI | Riziková averze | Dollar Index | Open | Ceny plynu | GBP/CAD | Rozdílové smlouvy | Swapové body | Index | Futures | Měď | Rok 2025 | CIPS | Zpřísnění měnové politiky | Ruský premiér | Eura | Komise | Benzín RBOB | Nejistoty | Tržní kapitalizace | Videokonference | Bílý dům | Kapitál | Zvýšení dluhového stropu | FinTech | Posílení | Index KOSPI | Agentura Reuters | GBP/JPY | Bank of Canada | Skupina OPEC+ | Vzdělávací materiály | S&P | Regulátoři | Společnosti | Opatření proti šíření koronaviru | Koruna | Unie | Omezení dodávek | Vice | Výnosové křivky | Obchodování na finančních trzích | Sázky | Kurz dolaru | Akciové indexy | Ranní zpráva z akciového trhu | Momentum | Christine Lagardeová | Komoditní index | Ropné zásoby | Ekonomický kalendář | Internet of Things (IoT) | Tržní podmínky | Prezident Trump | Mimořádný růst | Zahraniční firmy | Wall Street Journal | Dodávky ropy | Problémy | Swing | Globální poptávka | Souhrn finančních trhů | IEA | Ekonomický vývoj | Klesající cena | Ceny ropy v dolarech | Očekávání analytiků | Vedoucí představitelé | Frankfurtský DAX | Deficit | Objem dluhopisů | Negativní dopad | BREAKING | Index Stoxx 600 | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Technické analýzy | G7 | Čínské oživení | Řízení rizika | Budoucnost | Pokles ceny | Cukr | Republikáni | Virus | Kartel OPEC | Kakao | Americká centrální banka | Finlord | Invaze | Americké ropné zásoby | Odvětví | Hamás | SaxoTraderGO | Midstream | Globální finanční krize | Akcie ConocoPhillips | Snížení cen ropy | Česká koruna | Úřad pro energetické informace (EIA) | Daně z příjmů | Vysoká volatilita | Margin | Benzín | Buy the rumor, sell the news | Objem stimulů | Asijské indexy | Americké produkce | Švýcarská ekonomika | Integrovaná ropná společnost | Fincentrum & Swiss Life Select | Ceny zemního plynu | Pozornost | Ropa Brent | Obchodníci | Surové ropy | Obchodní války | Elektromobily | Eskalace | Popírání | Futures na americké akciové indexy | Range | Americké úrokové sazby | Premiér Viktor Orbán | Stratégové | Akcie Scorpio Tankers | Royal Dutch Shell | Polský zlotý | Conference Board | Íránský konflikt | Polská vláda | Maďarský premiér | Závislost na dolaru | Index nákupních manažerů | Ripple | Americká měna | Domácnosti | Futures na americké indexy | Bitcoin | Počet žádostí o podporu | Makroekonomická data | Kanadský dolar | Rovnováha na trhu | Pozornost obchodníků | Poptávka | U.S. Bank Private Client Group | USA a Čína | Video | Investice do ropných akcií | Maloobchodní tržby | Měny rozvíjejících se zemí | Komise pro futures trhy | Vývoj cen ropy | Obchodování na zámořských trzích | Akcie Apple | Snižování úrokových sazeb | Nákup akcií | Akcie Royal Dutch Shell | Odpor | NAFTA | Závazek | Technologický index Nasdaq | Marketingová komunikace | Kapitálové trhy | Očekávání trhu | Londýn - ICE | Obchodovat | Americké indexy | Investice do akcií | Válka na Ukrajině | Dnešní cena ropy | Obchodní aktivita | Finance | MIFID | Dluhopisy | Indikátor | Skupina OPEC | Moskva | Prezident Donald Trump | Analytici | Aukce | Cenový graf | Cenový index | Dlužníci | Stříbro | Ole Hansen | TLTRO | Trumpův návrat | Finanční instituce | Internet of Things | Statistický úřad | Pokles cen | Monetární politika | Index PMI | Počasí | Certifikáty | Africké země | ETF | BH Securities | Klouzavý průměr | Větší pokles | Ropa | Firma | Omezení těžby | SWIFT | Investujte do akcií | Investiční banka Goldman Sachs | Barclays | Cenový index PCE | Enbridge (ENB) | West Texas Intermediate (WTI) | Index S&P/ASX 200 | Short pozice | Cena barelu ropy | UBS | Komerční banka | USA | Janet Yellen | Dividendový výnos | Spojené státy | Volatilita ropy | Ekonomové | Ex-dividend | Celosvětová poptávka po ropě | Pandemie | Výzva | 3М | Napětí mezi USA a Íránem | Sázka | Ropná společnost | Volby | Zvyšování úrokových sazeb | Ceny benzínu | Pohonné hmoty | Index volatility | Dow Jones | Velmi volatilní | Iniciativa | Nový týden | Kurz dolarů | Japonská ekonomika | Vývoj | Finanční aktiva | Evropské společnosti | Americké burzy | Investice do zlata | Úroková sazba | Michal Valentík | Časový rámec | Hodnota dolaru | Vliv ceny ropy | Technologický index | Podnikatelská nálada | Demokraté a Republikáni | Investiční poradenství | JMMC | Akcie mediální skupiny CME | Západní sankce | Obchodní dohody | Dostatek likvidity | Ceny drahých kovů | Facebook | Americké akcie | Pandemie covidu-19 | New York - Nymex | Výdaje | Rostoucí ceny ropy | Plynovod Nord Stream 2 | American Petroleum Institute | Nabídka a poptávka | iShares | Volatilní | Členské země EU | Riziko ztráty | Úrokové sazby | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Prohlášení | OSN | Intervence | WTI (OIL.WTI) | Newyorský index S&P 500 | Spotřebitelská důvěra | Členské země Evropské unie | Ekonomická recese | Měnové politiky | Investiční doporučení | S&P/ASX 200 | Aktuální situace | Obavy z globální recese | Rozhodnutí o sazbách | Vývoj cen komodit | Dedolarizace | Uvolnit měnovou politiku | TradingView | Nasdaq (US100) | Pracovní den | Odhad HDP | Růstový potenciál | Trading | CNY | KOSPI | Jak se stát lepším investorem | Small caps | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Index Topix | Rozhodnutí centrální banky | Koronavirus | Miliardy dolarů | ADP | Británie | Světové trhy | Obchodní model | Přeprodané zóny | Kazachstán | Růst poptávky po ropě | Prezidentské volby | Ycharts | Tisková konference | Těžba ropy v USA | Eskalace na Blízkém východě | Růst mezd | Prezident ECB | Snížení inflace | Čínská poptávka | Nákupy dluhopisů | Sazby | Zemědělství | PMI ve výrobě | Zničení poptávky | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Zasedání OPEC | Úrok | Sankce vůči Rusku | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Cena severomořské ropy Brent | Ekonomické oživení | Mezinárodní agentura pro energii | Hotovost | Průmyslové objednávky | Investiční fondy | Boj s inflací | Průzkum | Firmy | Mezinárodní vztahy | Medvědí divergence | Nespokojenost | Ruské společnosti | Stratég Saxo Bank | Růst cen ropy | Panika | Murray | Zajištění | Zájem investorů | Cena ropy brent | Vyšší ceny | Aramco | Money management | Zasedání Bank of Canada | Ruská ropa | Maďarská ekonomika | Investování | Přední světoví těžaři | Distribuce | Fed | Čistý dluh | Maďarský forint | Dnešní fundamenty | Pražský parket | Technologický Nasdaq | Celosvětová poptávka | Ropa Brent (OIL) | Automobilový průmysl | Trhy | Trade | Peter Bukov | FTSE | Rizika | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Fond | ISM | Zvýšení volatility | Globální trhy | Pšenice | Ropné velmoci | Futures na ropu | Velcí hráči | Scotiabank | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Tržní aktuality | Obnovení růstu | Růst ekonomiky | Stagflace | TradingEconomics | Žádosti o podporu | Kartel OPEC+ | Húsíové | Americké akciové indexy | Cena kávy | Holubice | Low | Španělsko | Státní rozpočty | Ekonomický růst | Globální ekonomický růst | RBNZ | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Poradenství | Pád cen ropy | Vliv amerického dolaru | CAD | Odhady analytiků | Ceny zemního plynu v USA | Sentiment trhu | Americká ropa WTI | Banka Goldman Sachs | Na burze | Cenové úrovně | Společnost | Ruský rubl | Advanced Micro Devices | Aktuální cena ropy | Evropské trhy | Vysoký výnos | Orbán | Severomořská ropa | EUR/HUF | FXstreet | EBITDA | Projevy centrálních bankéřů | Nabídka ropy | Kukuřice | Obchod | Purple Trading | Pips | Tomáš Raputa | Prodeje existujících domů | Výrobní náklady | Akcie energetických společností | Strategie komodit | Ceny ropy Brent | AUD/USD | Pracovní trh | Petro-Logistics | Americká Federální rezervní banka | Světoví lídři | Hongkongské akcie | Riziko | Analytik | Pražský PX | Benchmarky | JPY | Credit Suisse | Pokles výnosů | Swiss Life | RSI | Bank of America | Cenový strop | Transakce | Volatilita trhů | Portfolio | Nástroj | GBP | NATO | Plyn | Pokles cen ropy | Vývoj dolaru | Spekulativní pozice | Obchodujte akcie | Čína | J.P. Morgan | CZK/USD | USD/CNY | Ceny | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Celosvětový růst | Jak fungují akcie | Realitní trh | Války | Ukrajina | Raiffeisenbank | Břidlicové ropy | Centrální banka | Předpovědi | Prodeje ropy | Predikce | Softbank | EUR/NZD | Největší světová ekonomika | WTI | Stavební povolení | Salesforce | Surová ropa | Mileniálové | Biliony | Divergence | Evropské centrální banky | MACD | CFTC | Libra | Klíčová úroveň | Odborníci | Cena severomořské ropy | Zákonodárci | USD/EUR | Sentix | Klima | Stratég | Instituce | Propuštění | Forint | Negativní korelace | Morgan Stanley | EURHUF | Ceny zlata | Plodiny | Stav trhů | Výnos | Výnosy z dluhopisů | Bankovní krize | Insider | IHNED | Producenti ropy | Trhy dnes | ČEZ | Kapitálové výdaje | Index Nasdaq | Akcie ropných společností | CFD | Benchmark | Americká investiční banka | Oživení cen ropy | Ekonomická krize | Sankce EU | CEO | 256/2004 | Přebytek ropy | Austrálie | Minulá výkonnost | Eni | Historická maxima | Stoxx Europe 600 | Ceny akcií | Cena akcií | GBP/USD | ASX | Bezpečné přístavy | Inflační cíl | VIX | Výběr zisků | MarketWatch | Propad poptávky | BOSSA | Írán | Biliony dolarů | Obchodní deník | Křiž smrti | Káva | ETF roku 2020 | Zisk | Total | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | EURUSD | PVM | Demokraté | Nord Stream 2 | Makléři | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Obchodování | Obchodování ropy | Vzdělání | Posílení dolaru | Úroky | Eurostat | Prezident | Rekordní minima | Ropovod | Růst inflace | Cena mědi | Prémie | Poptávka po pohonných hmotách | Ropovod Družba | Státní rozpočet | Evropa | Měna | TOPIX | Management | Nasdaq | Trump | SaxoBank | Zprávy | Ceny ropy | Lockdown | Reliance | Francie | Předpověď | Trigger | GBP/NZD | Údaje | Technologické společnosti | Převodník měn | Automobilky | Srovnávací základna | Eurodolar | Biden | Finanční krize | FXstreet.cz | Teherán | Producent ropy | Britská měna | Běžný účet | ex | Španělská ekonomika | Index CPI | xStation5 | Změny sazeb | Zvýšení těžby | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Zasedání americké centrální banky | Marže | ConocoPhillips | RBOB | Prudký růst inflace | Grafy | Large Cap | TopForex | Japonská centrální banka | Společnost XTB | U.S. Bank | Situace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Fundamentální ukazatele | Google | Tržby | Snižování produkce | Vyplácet dividendy | Konsensus | Obchod s ropou | NATGAS | Vrcholy | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Signály | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Dividenda | GfK | Resistance | Pokles zásob | Spready | HDP | Hlava a ramena | Načasování | WTI ropa | Protekcionismus | Ekonom | Restrikce | Akciové tipy | Optimismus | Dolar | Euro | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Ohlédnutí | Ropa roste | USD/CAD | Obchodní bilance | Index PCE | Vyšší inflace | Brazílie | Členské země | Výprodej | Vlastní akcie | Členové OPEC | Slovensko | Investice do komodit | JPMorgan | Akumulace | Nejlepší ropné akcie | ČTK | Lehman Brothers | Vyšší úroveň | Stimuly | Ztráty | Zásobníky | Prodejní ceny | Americké firmy | Spojené arabské emiráty | Úvěr | Meziroční inflace | Japonský jen | Index amerického dolaru | FOMC | Akcie | Norská koruna | Ukrajina a Rusko | Fundamentální výhled | Kupci | Americké úřady | Nový Zéland | Obchodovat s akciemi | Vzestupný trend | Podniky | Dividendový aristokrat | Index spotřebitelských cen | Američtí zákonodárci | City | Ropné měny | Růst ceny ropy | Saxo Group | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Index cen | Světová ekonomika | Převis | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Hospodářská situace | PEPP | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | Upstream | Price Action | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Zásoby zemního plynu | Prognózy | Ceny pšenice | Globální recese | Kurz | Daně | Ministři | Zpřísnění finančních podmínek | Makrokalendář | Globální růst | Jádrová inflace | Rusko-ukrajinský konflikt | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Sázkaři | Intermediate | Snížení těžby | Pokladniční poukázky | CFD na komodity | Světové ekonomiky | Výsledky | Saúdové | Daňová politika | Investice | Evropské banky | Čínský index | Pro investory | Traders | Potenciál | Rally | Investujte | Kapitalizace | Komoditní stratég | Komunikace | Zpráva z akciového trhu | Americké futures | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Makrodata | Zisky | Delta | Regulace | Deriváty | Cyrrus | Fondy | USD za barel | Akcie roku 2020 | Hospodářství | WHO | Oslabení dolaru | Americký akciový trh | Ukazatel | Index MSCI | Obchodní politika | Měny | Profitovat | Dollar | Ropa WTI | Burzy | Hospodářský růst | Akcie Shell | Cash flow | Trh s ropou | Investování do zlata | Export | Rusko | Vývoj ceny ropy | Aktuální cena | Vanadiové akcie | Burzovní rozcvička | GBPUSD | Ukončení války | Mark Carney | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | 1 milion | Australská ekonomika | Rozšíření | Technická analýza | Plány | COVID-19 | Cena ropy WTI | Brusel | Nejlepší vanadiové akcie | Nikkei | Data z amerického trhu práce | Příjmy Ruska | ZEW | Evropské akcie | TIM | Futures na S&P 500 | Energie | Program odkupu akcií | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Britské banky | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Ekonomické dopady | Prodej | Zobchodované objemy | Zasedání Fedu | Bloomberg | ADR | Evropská unie | Vliv na ceny | Broker Trust | Vyhlídky | Finanční trhy | Druhy ropy | PEG | Míra | Komoditní trhy | Růst poptávky | Korekce | Odhady trhu | LNG | Monopoly | Rosněfť | US dollar | Stimulační opatření | Recese v Evropě | Výkonnost | Průzkumy | Pokles libry | Obchodování s akciemi | Downtrend | Carry trade | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Přehled | Technické ukazatele | Short | Tomáš Pfeiler | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | High | Oživení světové ekonomiky | Sinopec | Tým InstaForex | OECD | Íránská ropa | CHF | Měnový trh | Ropné futures | Index Nikkei | Spot | Ztrátové pozice | Supercyklus | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Těžba ropy | Volby v USA | AUD/CAD | Drawdown | S&P 500 | JDE | Podpora | Šokující předpovědi | QE | Investice do ropy | MT4 | Pohyby na finančních trzích | Zvýšené geopolitické napětí | Snížení těžby ropy | Mexické peso | Cena | NYMEX | Německo | Krach | Upozornění | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Snížení sazeb | Close | Kurzy | Finanční prostředky | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Drahé kovy | Pád cen | Maďarská měna | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | DAX | Erste | Objem dovozu | EMA | Forexu | Kurzy měn | Downstream | Akcie společnosti | Fiskální stimuly | Tempo růstu HDP | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Geopolitika | Barel WTI | Denní graf | SEC | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Práce | Výnosnost | Úspěch | Zákaz dovozu ruské ropy | Intel | Nový býčí trh | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Evropský akciový trh | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Banky | Buy | Země G7 | Vlády | Americká vláda | Kotace | Šance | Biliony USD | Daně z příjmů právnických osob | Fundamenty | Poptávka po ropě | Zisk na akcii | Wall Street | Halliburton | Průlom | Analýza | Zlepšení | Omicron | Japonský index Nikkei | Irák | ČR | Vyšší ceny ropy | Manažer fondu | XTB | Kontrakt | Bavlna | Snížení produkce ropy | Americký Fed | API | Pozice | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Příprava | Dlouhé pozice | Chevron | Výrobce čipů | Robert Habeck | Market | Měnový index | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | Americká lehká ropa WTI | Support | Obchodní deficit | Posílení amerického dolaru | Bilion dolarů | Inflační tlaky | Družba | Investiční banka | OPEC | Plynovod Nord Stream | Broker | Společnost Saudi Aramco | Sentiment | Index ISM | Experti | NYSE | Investoři | USOil | Míra nezaměstnanosti | Futures a opce | Okénko trhu | Bohatý | Petr Lajsek | Objem ropy | Spotřebitelé | Obchodní spor | Embargo | Polsko | Jeden dolar | Omezení produkce | AUDUSD | Rezistence | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | ZEW index | Saxo Bank | Multi-Asset obchodování | Odvětví ropy | Základní úrok | Obchodujte | Nařízení | The Wall Street Journal | Ropy | ABN Amro | IPO | Předseda | Pokles poptávky | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Světoví těžaři | Obchodní vztahy | USD | Commodity index | Ekonomické recese | D1 | Investing.com | Obchodování s komoditami | Statistický úřad Eurostat | Richard Bechník | Konflikt mezi Izraelem | Nízké úrokové sazby | Údaje ISM | Vývoj akcií | Cena ropy | Prezidentka ECB | Čínská centrální banka | Poptávka v Číně | Earnings | Australský dolar | Vysoké ceny ropy | Zákaz dovozu | Propad | Dopady koronaviru | GBP/AUD | ANO | Britské libry | Pokles eura | Dogecoin | Finanční ztráty | Růst eura | Nemovitosti | Markets | Oslabování amerického dolaru | Dividendové akcie | Kanada | ISIN | Nejistota | Akcie roku | CME | HDP v eurozóně | Makroekonomický kalendář | Opce | MetaTrader 4 | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Blue chips | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Švédsko | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | ECB | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | Ekonomiky eurozóny | HG měď | Těžaři | Růst ceny | Alokace | Doporučení | Inflační očekávání | Srovnávací základny | Body | Swiss Life Select | ROCE | Spekulace | Navýšení | Omikron | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | PBOC | Černé zlato | ASX 200 | Pimco | Caixin | Materiály | Spekulanti | Trading pro začátečníky | Řízení kapitálu | Poptávky po ropě | Jak investovat | Prodeje | Akciový trh | Uhlí | Kolaps cen | Intradenní obchodník | Investor | USD/JPY | Americké vlády | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Šíření koronaviru | Banka | Saudi Aramco | Produkce ropy | Země eurozóny | Američané | Baker Hughes | Průmyslové kovy | CNBC | Statistika | Spotřebitelské ceny | COT
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot