Čtvrtek 18. prosince 2025 15:34
reklama
Fintokei Payouty
reklama
RebelsFunding NEW 2
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
reklama
RebelsFunding XMAS30

Investiční skupina Penta

img

Tykačova Tymeprax koupila od Kaprainu 50 procent skupiny Mafra

14.11.2025 Společnost Tymeprax Pavla Tykače uzavřela smlouvu s investiční skupinou Kaprain Karla Pražáka o koupi 50 procent skupiny Mafra, která vydává mimo jiné deník Mladá fronta Dnes nebo web iDNES. Mafra to dnes uvedla na svém webu.
C:\fakepath\zabka2.png

Akcie polského řetězce Žabka na burze zahájily růstem

17.10.2024 Akcie polského řetězce se smíšeným zbožím Žabka první den obchodování na burze zpevnily až o devět procent. V Polsku je to největší primární veřejná nabídka akcií (IPO) od roku 2020, kdy se začalo obchodovat s akciemi internetového prodejce Allegro. V historii varšavské burzy je to pak čtvrté největší IPO.
C:\fakepath\zabka.jpg

Polský provozovatel obchodů Žabka stanovil cenu pro své IPO

10.10.2024 Polská společnost Žabka, která provozuje obchody se smíšeným zbožím, stanovila cenu pro primární veřejnou nabídku (IPO) svých akcií na 21,50 zlotého. To je na horní hranici předběžně stanoveného pásma, informovala dnes agentura Reuters. Cena ohodnocuje celou skupinu na 21,5 miliardy zlotých (126,7 miliardy Kč). Současní akcionáři v rámci IPO nabídnou 300 milionů akcií, což znamená, že celková hodnota nabídky dosáhne 6,45 miliardy zlotých.
img

Síť lékáren Dr. Max loni navýšila čistý zisk o 40 % na 1,29 miliardy Kč

23.05.2024 Tuzemská síť lékáren Dr. Max loni vydělala 1,29 miliardy korun, její čistý zisk tak meziročně stoupl o 40 procent. O více než desetinu vzrostly také tržby řetězce, které loni činily téměř 27,4 miliardy korun. Počet lékáren společnosti v ČR pak stoupl o téměř dvě desítky, přičemž na začátku letošního roku firma otevřela svou 500. pobočku. Vyplývá to z výroční zprávy provozující společnosti Česká Lékárna Holding, kterou ovládá investiční skupina Penta. Dr. Max je největší tuzemskou lékárenskou sítí v tuzemsku. Celkově je v Česku přes 2800 lékáren.
C:\fakepath\cesko-2023.png

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2023

31.12.2023 Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2023 v ČR:

Další články k tématu Investiční skupina Penta

C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
img

Pentě loni stoupl čistý zisk o půl miliardy korun na 12,1 miliardy Kč

09.04.2024 Investiční skupině Penta loni meziročně stoupl čistý zisk o 0,5 miliardy procent na 12,1 miliardy korun. Je to po roce 2021 nejlepší výsledek firmy od jejího založení v roce 1994. Aktiva firem v portfoliu skupiny stoupla o 17 miliard na téměř 360 miliard korun. Penta to dnes oznámila v tiskové zprávě.
img

Výběr hlavních ekonomických událostí v ČR v roce 2019

16.12.2019 V tomto velmi rozsáhlém článku najdete kompletní výběr nejdůležitějších hospodářských událostí v České republice v roce 2019 (řazeno chronologicky po měsících a dnech):
img

Nejbohatším Čechem zůstává Kellner, zchudl ale o 57 miliard

14.10.2020 Nejbohatším Čechem zůstává majitel investiční skupiny PPF Petr Kellner s majetkem 293 miliard korun. Jako jediný z první desítky ale od loňského roku zchudl, když přišel zhruba o 57 miliard korun. Důvodem je špatné první pololetí jeho finanční skupiny Home Credit. Druhé místo obhájil realitní magnát Radovan Vítek, na třetí pozici se dostal majitel Energetického a průmyslové holdingu (EPH) Daniel Křetínský a čtvrtý zůstal premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Žebříček nejbohatších Čechů dnes zveřejnil Forbes na webu.
img

Penta loni vydělala 15,6 miliardy Kč, nejvíc od svého vzniku

31.03.2025 Investiční skupině Penta loni meziročně stoupl čistý zisk o 29 procent na 15,6 miliardy korun. Je to dosud nejlepší výsledek Penty od jejího založení v roce 1994. Na zisku skupiny se loni nejvíce podílel řetězec lékáren Dr. Max. Hospodářské výsledky dnes firma zveřejnila v tiskové zprávě.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Schválená daňová reforma vodu na mlýn akciových trhů již nepřilila

20.12.2017 Americké akciové trhy včera zakončily se ztrátou. Průmyslový Dow Jones přišel o 0,2 %, S&P 500 klesl o třetinu procenta a hodnota technologického indexu Nasdaq se snížila o 0,4 %. Obchodní aktivita byla podprůměrná. Akcie zamířily dolů, přestože se podařilo dohodnout změny v daňových zákonech, které byly nejzásadnější za posledních 30 let. Utvrzuje nás to tak v domněnce, že akciové trhy již daňovou reformu do svého ocenění započítaly, a tak prostor pro další růst z tohoto titulu je již velmi omezený.
img

HN: Penta mění vlastnickou strukturu, Haščák převádí podíl na rodinu

15.06.2021 Finanční skupina Penta Investments mění vlastnickou strukturu. Jeden ze zakladatelů Jaroslav Haščák začal převádět svůj podíl v Penta Investments Group Limited, což je základní vlastnický fond celé skupiny, na rodinu. Vyplývá to z prvních zápisů v evidenci skutečných majitelů, píšou dnešní Hospodářské noviny (HN). Skupina to potvrdila s tím, že o změně vlastnické struktury majitelé uvažovali již delší dobu. Na konci roku má ze všech manažerských pozic odejít třetí největší podílník Penty Jozef Oravkin a zároveň začne jeho postupné vyplácení. Ze zakladatelů tak zůstane jako majitel jen Marek Dospiva.
C:\fakepath\Kellnerova.jpg

Nejbohatší Češka je i letos Kellnerová

02.04.2024 Mezi dolarové miliardáře se letos opět dostalo 11 Čechů, z nichž nejbohatší je nadále dědička investiční skupiny PPF Renáta Kellnerová s majetkem 18 miliard dolarů (v přepočtu asi 421 miliard korun). Skokanem roku se stal zbrojař Michal Strnad, který se ve světovém žebříčku meziročně posunul nahoru o stovky příček. S majetkem 4,4 miliardy dolarů (103 miliard korun) je mezi Čechy na šestém místě. Uvedl to dnes časopis Forbes, který mezinárodní žebříček sestavuje. Strnad letos překonal i bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO), jehož majetek podle časopisu činí 3,5 miliardy dolarů (82 miliard korun).
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Spekulace nad financováním nových jaderných bloků stále pokračují

08.01.2018 Americké trhy uzavřely první obchodní týden tohoto roku dosažením nových historických maxim. Dařilo se všem hlavním indexům. Průmyslový Dow Jones v pátek vzrostl o 0,9 %, S&P 500 index přidal 0,7 % a technologický Nasdaq si polepšil o 0,8 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejvíce dařilo informačním technologiím (+1,2 %). Druhé místo obsadila trojice sektorů zdravotní péče, surovin a prodejců zbytného zboží se ziskem 0,9 %. Menší ztrátu utrpěly pouze utility (-0,1 %).
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2022

30.12.2022 3. - Prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech jmenoval Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL) ministrem zemědělství. Za Nekulu dosud resort dočasně vedl vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL). Nekula nemohl být v prosinci spolu s celou novou vládou jmenován kvůli pozitivnímu testu na koronavirus.
Související klíčová slova: Index nákupních manažerů | Konsorcium | Emma Capital | Výsledek hospodaření | Odhad vývoje ekonomiky | Společnost Kofola | Belgie | ČBA | Primární emise | Agentura Moody's | Životní prostředí | Line | Kč/EUR | Primární veřejná nabídka akcií | EUR | CSG | Ministr dopravy | PPF | Daniel Křetínský | Finance | Galderma | Toyota Motor Manufacturing | Podíl Daniela Křetínského | Podnikatel | Pojišťovna | Pivovary CZ | Pojišťovací společnosti | Evropská komise | Automobilka Toyota | Aktiva | Škoda Auto | Spojení | ČT Jan Souček | Index PX | Automotodrom Brno | Primární veřejná nabídka akcií (IPO) | Snížení cen | Tymeprax | Fotbalový klub Slavia | Statistický úřad | Energetika | Platba | Výhled ekonomiky | Fotbalový klub | Podnikatelé | Rudolf Špoták | Schodek státního rozpočtu | Penta | Největší nabídka akcií | Bankovní rada ČNB | Koncern Volkswagen | O2 Czech Republic | Sev.en Global | Development | Meopta | Český statistický úřad | Skupina Kaprain | Obchodní seance | Financial Times | Petr Fiala | Czechoslovak Group (CSG) | ProSieben | USA | Poplatky | Mediální společnost | Výhled ratingu | Vicepremiér | Dnešní obchodní seance | České vlády | Dividendy | Mid Europa | Ladoga | Czech Media Invest (CMI) | Rafinerie | Ceny akcií Žabka | Huť Liberty | Ceny elektřiny | Polská společnost | CV90 | Akciová společnost | Kč/USD | Posílení | Loterijní společnosti | Colt CZ Group SE | Česká firma | Renáta Kellnerová | Garanční systém finančního trhu | Průmyslová produkce | ČSÚ | Státní dluh | Wienerberger | Peníze | Rafinérie v Litvínově | Politika | Žabka | METROSTAV | Společnost GasNet | Zvýšení minimální mzdy | Prodeje akcií | Majetek | Allianz | Důchody | Ekonomiky | Nákupy | Růst | PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Garanční systém | MF | Investiční skupiny | Výpadky | Poplatek | Karel Komárek | Prognóza | Financial Times (FT) | Asset management | Baterie do elektroaut | Společnost Automotodrom | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Výhled | Akvizice | Výsledky společnosti | Rozhodnutí soudu | Inflace | Ceny výrobců | SAZKAmobil | Uhelné elektrárny | Ratingová agentura | Vasky | Obchodovat | Sparta Praha | PPF Renáta Kellnerová | Regulační úřady | Meziroční růst | Dokončení transakce | Trh | TOP 09 | Česká bankovní asociace (ČBA) | KDU-ČSL | Arca Investments | Konopí | Průmysl | Index | Výroba aut | NÚKIB | Prima | Obnovitelné zdroje energie | Eura | Komise | Polská společnost Žabka | Tržní kapitalizace | RWE | Jiří Rusnok | Agentura Reuters | Hospodaření státu | Novinky.cz | Investor Jan Čermák | S&P | Nabídka | Slavomír Pavlíček | Obrovský potenciál | Unie | Penzijní fondy | Mladá fronta Dnes | Hospodářské krize | Události roku | Ministerstvo životního prostředí | Menšinový podíl | Skupina KKCG | Zbyněk Stanjura | Míra zadlužení | Česká měna | Rozpočtová politika | Televizní studio | Investiční skupina KKCG | Nová prognóza | Deficit | Pojišťovna EGAP | Majitel | Zdeněk Nekula | Ministr dopravy Kupka | ZAB.WA | Spotřební daně | KKCG | Pardubický pivovar | E15 | Koruna | Klub Slavia Praha | e& | Asie | Energetická skupina | Řetězec | CBC | Začít obchodovat | Toyota Motor | Výhled české ekonomiky | PPF Telecom | Graf | Zdroje energie | Akcez | Společnost Automotodrom Brno | Firma | Země EU | Seznam Zprávy | Křetínský | Závislost | Společnosti | Fotbalový klub Slavia Praha | Marek Španěl | Temelín | Vodafone | Čistý zisk | Premiér Petr Fiala | Domácnosti | Vice | Borgis | Opatření | Lex Babiš | Vývoj ceny akcií Žabka | Tendr | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | ProSiebenSat.1 | Packeta | Ekologové | Pozemky | Kellnerová | BNP Paribas | Ruský plyn | Elektromobily | | Věřitelé Arca Investments | Vysoké inflace | Automobilka Toyota Motor | Vládní koalice | Inflace zpomaluje | General Plastic | Moody's | CVC Capital | Společnost Synot Invest | Slavia Praha | Sázka | Odpor | Čepro | Energetická skupina ČEZ | Czechoslovak Group | Poptávka | Výdaje | Vývoj | Skupina Colt | TikTok | Huť Liberty Ostrava | Změny klimatu | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Holding Czechoslovak Group | Ministr zdravotnictví | Nejvyšší kontrolní úřad | Sklizeň obilovin | Seat | Varování | Společnost Czech Media Invest | Průměrný výnos | Moody's Investors Service | Vládní konsolidační balíček | Technologický holding | Sev.en | Renáta Kellnerová s rodinou | Sellier & Bellot | Manufacturing | Souhrnný čistý zisk | Poskytování hypoték | DIESEL | Výrobní závody | Kapitálové rezervy | Česká národní banka (ČNB) | Nabídková cena | Aplikace TikTok | Miliardy dolarů | Skupina Colt CZ Group SE | | Společnost Žabka | Parlamentní listy | Obilí | Miliardy korun | Škoda Transportation | Automobilka | Puig | Sazby | Patria | Klub Slavia | Nová sazba | Těžba lithia | Fond CVC | STV Group | Úrokové sazby | Finanční výsledky společnosti | Konsolidační balíček | Burze | Generální ředitel | Automobilka Škoda Auto | Firmy | Energetický a průmyslový holding | Ředitel skupiny PPF | Zvýšení mezd | Liberty Ostrava | Český státní rozpočet | Ministr zemědělství | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Podíl obnovitelných zdrojů | ProSiebenSat.1 Media SE | Největší primární veřejná nabídka | Slavia | Místní rozvoj | Turów | Mid Europa Partners | ProSiebenSat.1 Media | Prohlášení | Silky Zdeňka Porybného | Správa železnic | Mediální společnosti | CVC Capital Partners | Síť lékáren | Automobilka BMW | Akcie polského řetězce | Energetická společnost ČEZ | Potravinářská společnost | Rizika | Instinkt | Rada ČNB | Fond | Zemědělství | Cena benzínu | Sdružení automobilového průmyslu | Pšenice | Úspory | Prodávající | CETIN | Ředitelka | Plán obnovy | EdF | Ministerstvo financí | Společnost S&P Global | Allegro | Bankovní asociace | Český statistický úřad (ČSÚ) | Mzdy | Firma Wienerberger | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Společnost GEVORKYAN | Na burze | Akcionáři | Premiér Fiala | Společnost | Zadlužování | Hospodaření | Hello bank | MF DNES | Obchod | Energetický regulační úřad | Volkswagen | Kaprain | EK | Jan Frait | Emise | MAM | Právo | Pražské burzy | FT | Casino | Hnutí ANO | Transakce | Portfolio | Nástroj | Maspex | Plyn | CEPS | Insolvenční návrh | Capital | Ceny | Představenstvo | Financování | Recese | Nexen | Pokles | Gazprom | Úvěrový trh | Impuls | Capital Partners | Centrální banka | DPH | Sazba proticyklické kapitálové rezervy | GEVORKYAN | E.ON | Instituce | Důchod | Proticyklické kapitálové rezervy | Společnost E.ON | Společnost Emirates | Výnos | ČEZ | Zkrachovalé společnosti | CEO | Spotřeba domácností | CMI | Úřad pro regulaci finančního trhu | ERÚ | Trh Prime | Česká bankovní asociace | Singapur | Ceny akcií | Ceny energií | Channel | Michelin | Jiří Šmejc | Petr Pavel | Zisk | ČNB | Ruské ropy | Jan Kubíček | Vývoj ceny akcií | Sberbank CZ | Rating | Dovoz | Nejbohatší | Zahraniční investoři | Obchodování | Metalurgie | Prezident | NKÚ | Londa | Synot Invest | Sekyra Group | Colt CZ | Státní rozpočet | Měna | S&P Global | Management | Zprávy | Finanční výsledky | Pojišťovny | Macquarie Asset Management | List Financial Times | EGAP | Sberbank | Obchody | Dieselgate | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | Borealis | Editis | Arbitráž | Zemědělci | Prezident Pavel | Ursula von der Leyenová | BNP | Nové zakázky | Miliardy eur | Tržby | Největší kontrakt | Médea | Šmejc | Guvernér | GasNet | Hospodářské noviny | HDP | NJJ | Rozhodování | Zkapalněný zemní plyn | Fnac Darty | Zdanění | Turistické sezóny | Průměrná cena | Meziroční růst spotřebitelských cen | Slovensko | Síkela | Baterie | Paroplynové elektrárny | ČTK | Investiční fond | Státní veterinární správa | Novinky | Peníze z EU | Odhad letošního růstu | Guvernér ČNB | SYNTHESIA | Penta Real Estate | Zásobníky | Česká národní banka | ASEAN | Společnost Kofola ČeskoSlovensko | Americké firmy | Úvěr | Akcie | Jan Souček | Obchodovat s akciemi | Zemědělský svaz ČR | Podniky | Společnost Czech Media Invest (CMI) | Nexen Tire | Dodávky energií | Vývoj ceny | Reuters | Technologie | Skupina PPF | Colt CZ Group | Prognózy | Daně | ÚOHS | Energetická společnost | Den obchodování | Dana Drábová | Pivovary | Pivovary CZ Group | Komárek | Výsledky | Synthesia | Sport | Hospodářské soutěže | Bankovní rada | Investice | Časopis Forbes | Potenciál | Zdravotnictví | Macquarie Asset Management (MAM) | Pražský městský soud | Kapitalizace | Společnost NJJ | Vydavatelství Editis | Hospodářské noviny (HN) | Ministr vnitra | Zisky | Zaměstnanci | Fondy | SAP | Ministerstvo dopravy | Synot | ODS | HN | Krajský soud | Výstavba gigafactory | Finanční sektor | Burzy | Rada ČTK | F-35 | Patria.cz | Primární veřejná nabídka | Většinový podíl | Rafinérie | České firmy | Kofola | Forbes | Real Estate | Liberty Ostrava (LO) | Emirates | Organizace | Česká spořitelna | Praha | Média | Rozšíření | Skupiny PPF | Nižší poptávka | Toyota | Zemědělský svaz | Skupina EPH | Největší IPO | Advokátní kancelář | Baterie do elektromobilů | TIM | Škoda Group | Energie | Objem | Investiční | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Příjmy | MPO | Prodej | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Evropská unie | Rozvoj | Kodiaq | Vyhlídky | Míra | Colt | Kolínská automobilka | Divize | Vyšší mzdy | LNG | Ptačí chřipka | Asociace | Vista Outdoor | STV | Letiště Václava Havla | NET4GAS | Hrubý domácí produkt | Carlyle | Stavebnictví | Krize | Společnost Tameh Czech | CVC | OECD | Obnovitelné zdroje | Nabídka akcií | Centrum | Výrobce munice | Krajský soud v Ostravě | Index nákupních manažerů (PMI) | JDE | MWh | Skupina ČEZ | Cena | Silky | Jozef Síkela | Tameh Czech | Komerční banky | Zadlužení | Mattoni | Rozpočet | Prime | Česká ekonomika | Partners | PX Pražské burzy | Odvody | DSTI | Podnik | Gigafactory | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Ekonomika | Schodek | Jan Procházka | Práce | Sporting Products | Bezpečnost | Holding | Důchodový systém | Banky | Seznam.cz | Hodnota transakce | Investiční skupina | Konfederace | Správa | Ministr financí | Věřitelé Arca | ČR | Vivendi | Kontrakt | Zlínská obuvnická firma Vasky | Veřejná nabídka akcií | Lithium | Pozice | Portfolia | Automotodrom | Průmyslově-technologický holding | Creditas | Platební neschopnosti | ČNB Aleš Michl | Společnost ČEZ | Pavel Tykač | Valná hromada | GP Alliance | První den obchodování | Soud | Výroční zprávy | Česká pošta | Služby | Skupina Creditas | Czech Media Invest | InterGen | Řetězce | Greensill | Investoři | Veřejná nabídka akcií (IPO) | Von der Leyenová | Automobilka Škoda | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Polsko | Ceny potravin | PPF Telecom Group | Empresa Media | Hello bank! | Hello Bank | Nařízení | Zavedení eura | Noviny | Ropy | Macquarie | IPO | BNP Paribas Personal Finance | Předseda | Škoda | Our Media | Finančník | Deficit státního rozpočtu | Arca | USD | Chřipka | Pivovar | O2 | Kabinet | České předsednictví | Tesco | Piráti | Petr Novotný | Agrofert | BMW | RWE Gas | EPH | Řetězec Casino | Regulační úřad | CZ | EDF | Pokles HDP | ANO | Výplaty dividendy | Celková investice | Americká společnost | Nemovitosti | Invest | Aleš Michl | České dráhy | Finanční sektor v ČR | Ministr průmyslu a obchodu | Jan Čermák | Opce | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Malina | Mero | Majitel firmy | NJJ Presse | Nexen Tire u Žatce | SEV.EN GLOBAL INVESTMENTS | Kofola ČeskoSlovensko | Telecom | Výrobce pálených cihel | Průmyslové firmy | Stavební výroba | Skupina Colt CZ Group | Jaderné elektrárny | ROCE | Kupón | Zemní plyn (LNG) | EU | Bankovní sektor | Skupina Colt CZ | Redukce | Miliardy | Holding Agrofert | Větrná energetika | Plynárenské společnosti | Prodeje | Uhlí | Investor | Bloky | Tatra Trucks | Obchodování na burze | Hlavní trh | Banka | Vlastnictví | Úřady | PPF Jiří Šmejc | Koncern | Server HN.cz
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Výhled | Index | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Pokles | Banka | Trading | Reuters | | Indikátor | Banky | ČTK | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Investiční sázky
Investiční segmenty
Investiční seminář
Investiční semináře
Investiční síť
Investiční skupina
Investiční skupina ICT
Investiční skupina ICT Holding
Investiční skupina KKCG
Investiční skupina Miton

Následující klíčová slova

Investiční skupina PPF
Investiční skupiny
Investiční slepá ulička
Investiční služba
Investiční služby
Investiční služby a poradenství
Investiční služby v EHP
Investiční směnárna
Investiční smlouva
Investiční smlouva projektu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding NEW 2
Potvrďte prosím... Zavřít