Středa 19. června 2024 15:18
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO král
reklama
Dukascopy new

Utahování měnové politiky

img

JPY utahuje své sevření vůči USD

09.05.2024 Bank of Japan velmi vyděsila spekulanty na páru USD/JPY. Bez ohledu na to, jak moc se USA obávají měnových intervencí, a bez ohledu na to, co říká trh, že fundamenty donutí USD/JPY opět vzrůst, bude velmi obtížné vrátit se k hodnotě 160. I přes růst amerického dolaru nad 154 jenů není býčí sentiment dostatečně silný. Na vině je vnější pozadí.
img

USD/JPY. 25. března. Býci se obávají dalšího utahování měnové politiky Bank of Japan

25.03.2024 Na hodinovém grafu se měnovému páru USD/JPY v pátek nepodařilo pokračovat v růstovém trendu směrem ke korekční hladině 127,2 %–152,10. Obchodníkům se však ani nepodařilo vrátit se k zóně supportu 150,79–150,91. Dnešní odražení od zóny 150,79–150,91 umožní nový růst směrem k 152,10, zatímco konsolidace pod vzestupným trendovým kanálem bude pro japonskou měnu příznivá a povede k určitému poklesu k Fibonacciho úrovni 76,4 %–149,86.
img

Je bublina obklopující index S&P 500 připravena brzy prasknout?

07.03.2024 Vzhledem k tomu, že index S&P 500 vzrostl od listopadu o 25 %, čímž dosáhl svého patnáctého historického maxima od začátku roku, a kapitalizace akciového trhu vzrostla za čtyři měsíce o 8 bil. USD, klademe si otázku, zda se jedná o bublinu. To si myslí banka JP Morgan. Banka Goldman Sachs se naopak domnívá, že rally akciových indexů se opírá o pevné základy, a zvýšila svou prognózu pro konec roku na 5 200 bodů. Jednoduše proto, že předchozí odhad 5 100 byl již překonán. Bank of America předpovídá hodnotu 5 400.
img

USD/JPY. Falešný manévr

16.02.2024 Navzdory neuspokojivé zprávě o HDP se pár USD/JPY chová, jako by se nic nestalo. Medvědi navíc dokonce zorganizovali pullback ve směru dolů a využili tak všeobecné slabosti amerického dolaru. Ve čtvrtek dolar zjevně není v dobré kondici a klesá napříč trhem. Hlavními důvody jsou korekce a slabé údaje o maloobchodních tržbách (které rozebereme níže). Dynamika poklesu však není způsobena pouze poklesem dolarového indexu, ale i další, významnější okolností. Tou je skutečnost, že po nedávném prudkém růstu se pár obchoduje v "rizikovém pásmu". Představitelé japonské vlády už zase vyslovili transparentní náznaky, jejichž podstata se odvíjí od připravenosti provést měnovou intervenci, pokud bude jen nadále oslabovat. Obchodníci proto s testováním trpělivosti japonských úřadů nespěchají. Po otestování 150. hodnoty mnoho kupujících USD/JPY vybralo zisky, čímž vyvolali medvědí rollback.
img

Cenové rozpětí zlata pro rok 2024

28.12.2023 Obavy z recese ve Spojených státech před Novým rokem ustupují, ale americká ekonomika se z krize ještě nedostala a v první polovině roku může růst pomaleji, než se očekávalo. Podle prognóz Wells Fargo na rok 2024 existuje rozpor mezi prognózami hospodářského růstu a očekáváním trhu ohledně snižování úrokových sazeb v USA. Trhy pevně věří, že USA nespadnou do recese, ale očekávané uvolnění v příštím roce by mělo činit zhruba 150 bazických bodů.
img

Živé vysílání: ČNB snižuje úrokové sazby (host: Jan Berka)

21.12.2023 ČNB dnes poprvé od začátku utahování měnové politiky snížila úrokové sazby. Posun o 25 bp níže očekávala většina oslovených analytiků a pro trh tedy nešlo o větší překvapení. Po tiskové konferenci rozebereme s hostem Janem Berkou dopady nejnovějšího rozhodnutí, jak ovlivňuje další vývoj koruny a jaké jsou další kroky ČNB.
img

Ranní okénko - Fed představil výhled pro příští rok, jak tomu bude v případě ECB?

14.12.2023 Hlavní událostí dnešního dne je zasedání Evropské centrální banky. Ta s vysokou pravděpodobností již ukončila cyklus utahování měnové politiky a ponechá tak sazby na stávajících úrovních na svém posledním jednání v tomto roce. Diskuze se tak přetočila k tomu, kdy bude zahájen proces uvolňování měnové politiky.
img

Forex: ECB - stabilita sazeb a posun k neutrální rétorice

14.12.2023 Zatímco včera večer doručil Fed trhům holubičí překvapení, dnes bude v centru pozornosti ECB. Podobně jako na druhé straně Atlantiku nečekáme změnu úrokových sazeb, k posunu ale dojde v rétorice centrální banky. Předpokládáme, že ECB zvolí relativně neutrální tón, kdy na jedné straně de facto vyloučí další zvyšování úrokových sazeb, na druhé však trhům rozhodně neslíbí jejich brzký pokles. To, že cyklus utahování měnové politiky je již na svém vrcholu, dokládá pohled na poslední makro čísla v eurozóně.
img

Ranní okénko - Dnes zasedá Fed, změna sazeb není očekávána

13.12.2023 Dnes nejdůležitější událost představuje zasedání Fedu, byť trh takřka nepřipouští možnost, že by mohlo dojít ke změně ve výši sazeb. Na posledních dvou zasedáních rozhodla americká centrální banka o pauze, třetí ponechání sazeb na současných úrovních tak patrně bude možné interpretovat jako definitivní konec utahování měnové politiky. Investoři zároveň doufají, že předseda Fedu Jerome Powell připustí začátek interní diskuze o podmínkách, za kterých by Fed byl ochotný začít v příštím roce snižovat sazby. Patrně nejzajímavější pak bude část aktualizované prognózy týkající se dalšího nastavení sazeb. V poslední prognóze Fed předpokládal, že sazby v letošním roce ještě jednou porostou, v roce 2024 pak následně budou o 50bb klesat. Letošní hike případným nezvýšením sazeb Fed na dnešním zasedání vyloučí, pro příští rok by mohl indikovat rychlejší uvolňování měnové politiky, zhruba v rozsahu 50-75bb.
img

Invesco: Fixed income výhled na rok 2024

12.12.2023 V posledních několika letech byly dluhopisy všechno, jen ne nudné. Prostředí nízkých úrokových sazeb, jaké dominovalo světu po globální finanční krizi, se obrátilo naruby. Nejprve pandemie, pak narušení dodavatelských řetězců, a nakonec vypuknutí války na Ukrajině. Každý z těchto faktorů se přičinil o vznik tak vysoké inflace, jakou celá generace nespatřila, následované cyklem agresivního zvyšování úrokových sazeb ze strany téměř všech významných centrálních bank.
img

Graf dne: GBPUSD (17.11.2023)

17.11.2023 Dnes v 08:00 jsme obdrželi nejnovější zprávu o maloobchodních tržbách ve Spojeném království. Údaje dopadly výrazně pod očekávání, v meziročním srovnání jsme zaznamenali zrychlení celkového poklesu dynamiky tržeb a měsíční údaje popřely šance na oživení, které očekávali dotázaní ekonomové. Kontext této zprávy je důležitý, neboť po nedávném nízkém údaji o CPI ve Velké Británii šance na další zvýšení úrokových sazeb BoE výrazně poklesly.
C:\fakepath\sp500-10112023.png

Index VIX klesá! Co to znamená pro akcie?

10.11.2023 Uplynulé dny se nesly v optimistickém duchu. Docházelo ke snížení finančního rizika díky vnímání nižší potřeby dalšího utahování měnové politiky v USA i snížení geopolitického rizika díky absenci očekáváné eskalace na Blízkém východě. Ceny ropy v důsledku lepšího vybalancování nabídky a poptávky také klesaly.
img

Týden na akciových trzích: Indexy rostly každý den, jen v pátek a v jen Praze klesly

03.11.2023 Nejsledovanější centrální banka světa americký Fed tento týden úrokové sazby neměnil. Rétorika byla opatrně jestřábí. Nicméně podruhé zůstaly sazby stabilní a trh tak může sázet na pauzu v utahování měnové politiky. To tentokráte znamenalo podporu akciovým trhům, když se pravděpodobně čekal více jestřábí komentář.
img

Ranní okénko - Fed sazby nechal ve stejné výši, co udělá dnes ČNB?

02.11.2023 Den D je tady. Bankovní rada České národní banky dnes zasedá a bude rozhodovat o dalším nastavení měnové politiky. Zatímco v Polsku a Maďarsku cyklus uvolňování měnové politiky již začal, bankovní rada ČNB zatím vyčkává a ponechává již více než rok základní úrokovou sazbu na 7 % a zůstává tak posledním jestřábem ve středoevropském regionu. Tentokrát může dojít ke změně kurzu. Otázka tak zní: snížit či nesnížit, to je oč tu běží. Trh je v tomto rozdělen na dva početně stejné tábory.
C:\fakepath\trader-01112023-47-zm.jpg.png

Fed ponechal podle očekávání základní úrokovou sazbu beze změny

01.11.2023 Americká centrální banka (Fed) dnes na závěr dvoudenní schůzky svého měnového výboru ponechala základní úrokovou sazbu podle očekávání beze změny v pásmu 5,25 až 5,50 procenta. V prohlášení o tom informoval měnový výbor Fedu, který ovšem nevyloučil další zvýšení úrokových sazeb. Ty se nyní nacházejí nejvýše za 22 let. Naposledy je Fed zvýšil koncem července.
C:\fakepath\fed-01112023.png

Perspektivy americké měnové politiky

01.11.2023 Dnes se dozvíme, zda americký Fed změní nastavení své měnové politiky. Drtivá většina analytiků se domnívá, že Fed stejně jako ECB se rozhodne své sazby nezvedat. Cokoliv jiného by bylo překvapení, které však nikdy nejde stoprocentně vyloučit. Investoři budou pozorně sledovat spíš tiskovou konferenci, které bude následovat po oznámení rozhodnutí Fedu.
C:\fakepath\trhy-310102023.jpg

Tři velká rizika pro finanční trhy

31.10.2023 Finanční trhy, ale i realita je dnes čím dál víc komplikovanější a málo, kdo je schopen podchytit všechny příčiny a rizika. Přesto najdeme dnes hromadu článků, které se snaží velmi jednoduchým způsobem popsat rizika na trhu. Ano, je to značné zjednodušení. Rizik je určitě víc než tři. Na druhou stranu většina neprofesionálních investorů nemá čas pitvat jednotlivé analýzy. Kde tedy jsou největší rizika trhů podle odborníků?
C:\fakepath\trader-30102023.jpg

ECB už příliš škodit nebude

30.10.2023 Evropská centrální banka (ECB) minulý týden nechala základní úrokovou sazbu na 4,50 %, čímž zakončila ostrý cyklus utahování měnové politiky. Zdá se, že na rozdíl od USA nebude na zkrocení inflace v eurozóně třeba dalšího zvyšování úroků. Jádrová inflace rychle klesá, ceny nemovitostí jsou také v mínusu a především vlády jednotlivých zemích platících eurem ve svých rozpočtech šetří, což ECB uvolňuje ruce, protože svými škrty dělají pro stabilizaci cen hodně práce za ní.
C:\fakepath\fed-14102023.jpg

Přijde obrat u amerického Fedu?

14.10.2023 Hlavním číslem uplynulého obchodního týdne byla americká inflační statistika, která byla zveřejněna ve čtvrtek. Tolik kýžené zpomalení růstu cen nenastalo, meziročně zůstalo v září meziroční zdražení spotřebitelského koše na 3,7 %. Trhy reagovaly prodejem akcií a nákupem dolaru, protože očekávání dalšího utahování měnové politiky v USA se mírně zvýšilo.
img

Ranní okénko - Vrátí se americká inflace na sestupnou dráhu?

12.10.2023 Nejzajímavějším údajem dnešního dne bude vývoj americké inflace a výsledek může napovědět o dalším postupu Fedu. Dezinflační proces probíhá od loňského června, ale v letních měsících se zastavil, když v červenci i v srpnu inflace mírně povyrostla. Nyní trh očekává opětovný pokles, ale měl by být spíše kosmetického charakteru (ze 3,7 % na 3,6 %). Takový vliv již nebudou mít pohonné hmoty, ačkoli i v září pokračoval růst jejich cen ale nižším tempem než v předchozích měsících. Fed tak jako tradičně bude svou pozornost upínat spíše k výsledku jádrové inflace, která by se v meziročním vyjádření měla snížit ze 4,3 % na 4,1 %, ale meziměsíčně se predikuje její nárůst podobně jako v srpnu o 0,3 %. Pokud toto číslo vyjádříme v anualizované podobě, tak se jádrová inflace pohybuje těsně pod 4 %, což může Fed činit neklidným.
C:\fakepath\fed-26092023.png

Proč trhy nevěří, že se Fedu podaří měkké přistání?

26.09.2023 Od začátku cyklu utahování měnové politiky Fedu trhy sázejí na otočku centrální banky. Zatím se jim jejich sázka nevyplatila, ale zásadní postoj trhu nezměnil. Trhy se stále domnívají, že Fed svou měnovou politiku nedotáhne do konce a bude muset kapitulovat a sazby velmi rychle snížit. Sazby se nesnížily, ale naděje na jejich snížení trhy pořád drží.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Zasedání ČNB a zářijová inflace z eurozóny středem pozornosti v tomto týdnu

25.09.2023 Na středečním zasedání ČNB sice zřejmě nedojde ke změně nastavení úrokových sazeb, mohlo by však nabídnout zjevnější signály ohledně načasování začátku snižování sazeb. Kromě měkkých indikátorů sentimentu týden ovládnou především statistiky inflace v eurozóně zveřejněné ke konci týdne. Ta by v září měla v meziročním vyjádření výrazně zpomalit ze srpnových 5,2 % na 4,5 % vlivem několika technických faktorů. Jádrová inflace by měla zpomalit méně výrazně z 5,3 % y/y na 4,7 % v září. V samotném závěru týdne bude zveřejněn také finální odhad tuzemského HDP za Q2, který podle nás zůstane beze změny.
img

Forex: Blížící se vrchol cyklu zvyšování měnověpolitických sazeb

22.09.2023 Ostře sledovanou událostí tohoto týdne bylo zasedání amerického Fedu. K zásadnímu překvapení však nedošlo. Klíčovou úrokovou sazbu ponechal beze změny, prostor pro hike v letošním roce, který stále implikuje aktualizovaný dot plot, si však ponechal. I přes pauzu je proto vyznění zasedání jestřábí. Podle nás k dalšímu zvýšení již nedojde a první snížení sazeb přijde až ve Q2 24. Britská Bank of England oproti analytickému konsensu (+25 bb) naopak překvapila ponecháním základní úrokové sazby na 5,25 %, k čemuž se v souvislosti s nižší než očekávanou inflací zveřejněnou den před čtvrtečním zasedáním nakonec přikláněly i sázky finančního trhu. Obecně se tak zdá, že globální cyklus zvyšování sazeb již vrcholí.
img

Fed doručil další jestřábí pauzu

21.09.2023 Fed se již podruhé během posledních čtyř měsíců pokouší o jakousi jestřábí pauzu v cyklu utahování měnové politiky. Americká centrální banka totiž včera, podobně jako v červnu, ponechala úrokové sazby beze změny, avšak zároveň vydala velice jestřábí kvartální prognózu, která činí další zvýšení sazeb daleko pravděpodobnější. V čem je tedy nová kvartální prognóza tak jestřábí?
C:\fakepath\akcie-19092023.jpeg

Pád akcií Société Générale: Bez ambiciózního plánu nelze uspět

19.09.2023 Bankovní sektor v Evropě, zejména po pádu Credit Suisse, nyní nedisponuje vysokou mírou důvěry investorů. Možná právě proto bylo hlavním cílem nového generálního ředitele Société Générale (dále jen SG), Slawomira Krupy, který nastoupil do funkce 23. května 2023, rozptýlit pochybnosti, které se šíří v rámci velkých evropských bank.
img

ECB zvyšuje sazby na 4,0 %

14.09.2023 Evropská centrální banka dnes v souladu s naším očekáváním zvýšila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,0 %, nejvyšší úroveň v historii eurozóny. Rozhodnutí bylo tentokrát velmi nejisté, nakonec se však dle prezidentky ECB Christine Lagarde našla solidní většina pro vyšší sazby ve světle stále neutěšeného inflačního vývoje. Z doprovodné komunikace je ale zároveň zjevné, že si ECB nyní hodlá dát pauzu a dnešní růst sazeb pravděpodobně bude posledním v rámci tohoto cyklu. To, že inflační vývoj zatím není na udržitelné trajektorii k 2% inflačnímu cíli, potvrdila nová makroekonomická prognóza.
img

Forex: ECB si dnes vybere pauzu, se zvyšováním sazeb však ještě nemusí být konec

14.09.2023 Evropská centrální banka dnes podle našeho názoru ponechá úrokové sazby beze změny. Námi původně očekáváné poslední zvýšení sazeb v září podle nás centrální banka přesune až na prosinec. Myslíme si, že s ohledem na nejednoznačná data ECB raději zvolí vyčkávací taktiku. Oproti předchozím zasedáním je však to dnešní spojeno s vyšší mírou nejistoty. Z hlediska dat dnes budou zveřejněna pouze ta z USA. Maloobchodní tržby by směrem vzhůru měly táhnout především vyšší ceny pohonných hmot a stále solidní prodeje v oblasti služeb. Zveřejněn bude rovněž srpnový vývoj cen průmyslových výrobců a počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti za minulý týden.
C:\fakepath\ecb-13092023.jpg

Co čekat od ECB?

13.09.2023 Evropská centrální banka (ECB) zasedá tento čtvrtek a bude rozhodovat o ponechání hlavní úrokové sazby na 4,25 % nebo o jejím zvýšení na 4,50 %. Trhy víceméně počítají s první variantou. Některé indikátory recese, např. PMI indexy v průmyslu i službách nebo ceny nemovitostí, již v eurozóně svítí červeně.
img

Forex: Zariskuje NBP a sníží sazby?

06.09.2023 V poslední době máme stále častěji tendenci sledovat Polsko, neboť náš severní soused nás hospodářsky předbíhá. V oblasti, ve které nás Poláci možná rovněž předběhnou, bude start cyklu snižování oficiálních úrokových sazeb. Není to vůbec jisté, ale je to opravdu možné, že polská centrální banka (NBP) dnes lehce zariskuje a sníží hlavní úrokovou sazbu z 6,75 % na 6,50 %.
img

Více než 50 % obyvatel Turecka investuje do kryptoměn

04.09.2023 Nedávná zpráva ukazuje, že lidé v Turecku rychle přijímají kryptoměny, přičemž většina z nich se snaží budovat bohatství v dlouhodobém horizontu, a ne usilovat o rychlé zisky.
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 31. srpna? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

31.08.2023 Ve čtvrtek nás čeká několik makroekonomických událostí. Začněme těmi nejdůležitějšími, zvlášť proto, že jich není mnoho. Index spotřebitelských cen v Evropské unii za srpen. Netřeba připomínat, jak důležitý momentálně tento indikátor inflace je. Ačkoli Evropská centrální banka v cyklu utahování měnové politiky sebevědomě směřuje k pauze, nic nezaručuje, že se pro ni na příštím zasedání definitivně rozhodne. Měkký pokles nebo absence inflace vyprovokují centrální banku k agresivnějšímu a vyššímu zvyšování sazeb. Nebo v to trh přinejmenším bude věřit. Mírný pokles inflace v EU (5,2 a více procent v srpnu) může euro podpořit, zatímco prudší pokles (5,0 a méně procent) vyvolá jeho propad.
img

Německá spotřebitelská nálada - horší výsledky indexu Gfk!

29.08.2023 Futures kontrakty na DAX (DE30) po zveřejnění GfK mírně ztratily, to naznačuje, že spotřebitelé v Německu jsou stále slabší - což zní poměrně recesivně - zejména v kontextu pokračování cyklu utahování měnové politiky ECB.
img

Utahuje ECB svou měnovou politiku až příliš?

22.08.2023 V posledních dvanácti měsících zvýšila ECB své úrokové sazby celkově o 425 bazických bodů. Po osmi letech záporných úrokových sazeb se tak v relativně krátkém čase dostaly sazby na nejvyšší úroveň v historii eurozóny. Na stole přitom zůstává ještě jedno čtvrt procentní zvýšení sazeb na zářijovém zasedání, kterým může ECB zakončit svůj nejagresivnější cyklus utahování měnové politiky.
img

Ekonomové věří, že FOMC ukončil zpřísňování

21.08.2023 Pozvolna a nenápadně jsme vstoupili do druhé poloviny roku 2023. Všechny tři centrální banky dál zvyšují sazby, všechny tři jsou u konce cyklu zpřísňování. Trh to chápe, ale pořád je velký rozdíl mezi jedním zvýšením sazeb navíc nebo třemi dalšími zvýšeními – což je v případě Bank of England klidně možné. Poslední dobou vyvstává mnoho otázek v souvislosti s úrokovou sazbou Federálního rezervního systému. Připomeňme, že od jara 2023 kolují zvěsti, že proces utahování měnové politiky už buď skončil, nebo se ke konci blíží. Každé další zasedání a každá další várka ekonomických zpráv ale ukazuje, že FOMC může ve zvyšování sazeb pokračovat. A pokaždé z jiných důvodů.
C:\fakepath\Ray-Dalio-10082023.png

Ray Dalio opět varuje před pastí zadlužení

10.08.2023 Investor Ray Dalio stále zaujímá postoj k dluhovým pastem s velkým zájmem. Jak je u něj zvykem, aktuální vývoj analyzuje skrze historický kontext. Ve svém nedávném příspěvku „Whatʼs Happening with the Economy? The Great Wealth Transfer“ nepřímo srovnává současnou situaci s rizikem Německé krize z dvacátých let. I když neříká, že by se podobná krize měla opakovat, upozorňuje na možnost podobných scénářů, pokud nedojde k externímu zásahu.
img

Forex: Trh práce v USA zůstává napjatý

07.08.2023 Eurodolar v pátek bez větší odezvy vstřebal report o počtu nových pracovních míst v USA za červenec (+187 tisíc míst bylo plus mínus na konsenzu). Celkově platí, že trh práce v USA zůstává napjatý (viz mzdy) a otázkou je, zda dosavadní agresivní utahování měnové politiky bude stačit ke zkrocení inflace (trh ale od příštího zasedání 20. září očekává ve velké většině stabilitu sazeb). V nadcházejícím týdnu trhy zajímá především americká inflace (čtvrtek).
img

Fixní výnos: Zvyšovat či nezvyšovat? Toť otázka

01.08.2023 Centrální banky si uvědomují, že více než rok trvající agresivní měnová politika nemusela k boji s inflací stačit. Finanční podmínky zůstávají uvolněné, vlády nadále provádějí expanzivní fiskální politiku a ekonomika nezpomaluje očekávaným tempem. Čeká nás další zpřísňování, které bude ve třetím čtvrtletí roku nadále vést k hlubší inverzi výnosových křivek. Další zvyšování úrokových sazeb by však nemuselo fungovat tak, jak bylo zamýšleno. Proto musí tvůrci měnové politiky zvážit aktivní rozpouštění bilancí centrálních bank s cílem zvýšit výnosy v dlouhé části výnosové křivky. S blížícím se koncem cyklu zvyšování výnosů budou trhy podnikových a státních dluhopisů poskytovat lákavé příležitosti v přední části výnosové křivky.
C:\fakepath\banky-28072023.png

JP Morgan a First Republic Bank: Jak silný hráč se stal ještě silnějším

28.07.2023 Probíhající výsledková sezona v USA je nesmírně zajímavá. Od března 2022 americká ekonomika vstoupila do režimu utahování měnové politiky, a tento trend trvá už více než rok. Nyní se již s jistotou setkáváme s prvními projevy zdražení peněz.
img

Ranní okénko - ECB dnes zvýší sazby. Bude to již naposled?

27.07.2023 Oči ekonomického světa se dnes přesouvají z Ameriky do Evropy. Podobně jako Fed, tak i ECB by měla na svém dnešním zasedání zvýšit sazby o 25 bb. Cokoli jiného by bylo pro trhy překvapením, a tak bude bedlivě sledována především komunikace ohledně dalšího vývoje měnové politiky. Do této chvíle byly trhy rozpolcené, zda ECB přistoupí ještě k jednomu zvýšení sazeb nebo dneškem utahování měnové politiky skončí. Je pravděpodobné, že prezidentka ECB Christine Lagarde tuto otázku jednoznačně nerozsekne. Komunikace bude nejspíše taková, že ECB počká na nejnovější příchozí data, která bude pečlivě vyhodnocovat před zářijovém zasedání. Zároveň bude zopakováno, že uvolnění měnové politiky v blízkém časovém horizontu není na pořadu dne a ECB bude postupovat tak, aby dostála svého mandátu a dostala inflaci zpět ke svému 2% cíli.
img

Forex: Investoři vyhlížejí večerní rozhodnutí americké centrální banky

26.07.2023 Růst peněžní zásoby M3 v eurozóně dále zeslabil na 0,6 % y/y v červnu (vs 1,0 % v květnu). Meziročně opět zpomalil růst úvěrů (očištěný o prodeje a sekuritizace) nefinanční soukromé sféře (z 2,8 % y/y na 2,0 %), tj. domácnostem a nefinančním podnikům. Zpomalování úvěrování ekonomiky (kreditní impuls) podle nás nutně nepředznamenává další oslabení výkonu ekonomiky eurozóny. Z části to totiž reflektuje značnou likviditu nefinančních podniků a velký objem nadměrných úspor domácností.
img

Jestřábí ECB a riziko policy chyby

21.07.2023 Dnes je tomu přesně rok, co Evropská centrální banka odstartovala cyklus zpřísňování své měnové politiky. Opuštění záporných úrokových sazeb, které ECB držela dlouhých osm let, bylo od té chvíle následováno nad očekávání razantním cyklem zvyšování sazeb, a to o celých 400 bazických bodů. Centrální banka navíc sama signalizuje, že ještě nemá – vzhledem k neuspokojivému inflačnímu vývoji – hotovo a hodlá jít s úrokovými sazbami směrem vzhůru.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Dezinflační tlaky ve výrobní sféře jsou příslibem pro zpomalení inflace

17.07.2023 Trend na vstupu do tohoto týdne nastolí dnes ráno zveřejněná čínská data, která přinesla poměrně značné zklamání ohledně růstu tamní ekonomiky ve Q2. V úterý zveřejněné květnové maloobchodní tržby a průmyslová produkce v USA poodhalí kondici tamní ekonomiky ve druhém čtvrtletí. Na domácí datové frontě se dočkáme pouze červnového vývoje cen ve výrobní sféře. Ty podle nás opět klesly. V eurozóně budou potvrzeny údaje červnové inflace, která podle nás stále vyvíjí tlak na další zvyšování sazeb ECB. V minulém týdnu zveřejněná data v USA zase indikují, že zvýšení sazeb na následujícím zasedání Fedu o 25 bb by již zřejmě mohlo být v současném cyklu poslední.
C:\fakepath\zlato-17072023.png

Dolar oslabuje. Čekají cenné kovy žně?

17.07.2023 Padající inflace a vyhlídky na konec utahování měnové politiky FED. To jsou dvě hlavní příčiny, proč se tento týden dostal Dolar index na nejnižší hodnoty za poslední dva měsíce. Tato zpráva bezpochyby zablikala na radaru nejednoho obchodníka s komoditami. Byl to totiž právě silný dolar, který stál za poklesem cen mnoha komodit a tlačil také na cenné kovy.
img

Forex: Dezinflace u nás a v zámoří zamíchala s tržním očekáváním

14.07.2023 Tuzemská data zveřejněná na začátku týdne potvrdila stále poměrně slabou poptávku domácností. Maloobchodní tržby v květnu meziměsíčně sice mírně vzrostly o 0,5 %, k tomu ale přispěl především růst prodeje pohonných hmot (+4,1 % m/m) a potravin (+0,2 %).
img

⏫⏫ Stříbro získává přes 4 %

12.07.2023 Přestože lze očekávat pokračování utahování měnové politiky, nálada na trhu zůstává pozitivní. Ještě nedávno dosahovaly desetileté výnosy 4,1 %, dnes však činí pouze 3,85 %. Na TNOTE dnes dochází k výraznému pohybu, což má za následek výrazné zisky na trhu drahých kovů. Zlato vzrostlo o 1,3 %, zatímco stříbro zaznamenalo růst o více než 4 %.
C:\fakepath\fed-11072023.png

Fed bude muset srazit akcie

11.07.2023 Začátek léta odstartovalo několik pozitivních čísel z americké ekonomiky. Nová pracovní místa rostou i nadále vysoce nadprůměrně, když v červnu se vytvořilo 209 tisíc pozic. Podobně i mzdy stále přidávají kolem 5 % ročně, to však není slučitelné s udržitelným návratem inflace k 2procentnímu cíli.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská meziroční inflace po více než roce opět jednociferná

10.07.2023 Tuzemská meziroční inflace podle nás spadla během června pod 10 %, jednociferná by tak měla být poprvé od loňského ledna. Dynamika jádrové inflace potvrdí druhý měsíc v řadě minimální inflační tlaky plynoucí z nadále silně utlumené poptávky. Květnové statistiky maloobchodních tržeb z ČR žádné známky oživení podle nás nepřinesou. Obáváme se čtvrtého meziměsíčního poklesu prodejů v řadě. Ze světa bude nejdůležitějším číslem americká inflace za červen. Výraznější meziroční zmírnění celkové inflace doprovodí pouze umírněné snížení jádrové složky. Evropské indikátory důvěry za červenec by měly zaznamenat opatrné zlepšení.
img

Výhled Invesca na druhou polovinu roku: Očekáváme krátké a mírné zpomalení ekonomiky

29.06.2023 Vstupujeme do druhé poloviny letošního roku a je čas podělit se o pololetní výhled společnosti Invesco. Žijeme nyní ve výjimečné době, mnoho centrálních bank vyspělých ekonomik se stále soustředí na omezení nejhorší inflace za poslední desetiletí. Vyvinul se tlak na snižování inflace, ale zároveň to přineslo výrazné zpomalení globálního růstu a některé finanční problémy, včetně krachů několika amerických regionálních bank. Na tomto pozadí však vidíme odolnost mnoha ekonomik, zejména v oblasti služeb.
img

Akciové trhy: Evropské akcie bezpečně v mínusu

22.06.2023 BoE, centrální banka Velké Británie, dnes zvýšila sazby. To se čekalo. Překvapením ale byla rychlost utahování měnové politiky. BoE se totiž rozhodla zvýšit sazby o 50 bb, zatímco trh čekal poloviční tempo.
img

Akciové trhy: Jestřábí rétorika Fedu

21.06.2023 Sledovalo se vystoupení guvernéra Fedu Powella, který řekl, že ke zkrocení vysoké inflace bude pravděpodobně potřeba ještě vyšších sazeb. Což je v kontrastu s očekáváním trhu na brzký konec utahování měnové politiky. Negativně to ovlivnilo otevření zámořských trhů, respektive závěr v Evropě, kdy burzy pravděpodobně uzavřou na denních minimech.
img

Inflace v Británii opět zrychlila

21.06.2023 Již počtvrté v řadě byly cenové tlaky ve Velké Británii vyšší, než se očekávalo. Celková inflace meziměsíčně vzrostla v květnu o 0,7 % (oproti očekávaným 0,5 %), což udrželo meziroční srovnání na stabilní úrovni 8,7 % (oproti konsenzu 8,4 %). Základní jádrová inflace vzrostla meziměsíčně o 0,8 % a meziročně o 7,1 % (oproti 6,8 % v dubnu). Posledně jmenovaný ukazatel zaznamenal poprvé od března 1992 hodnotu vyšší než 7 %.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Repo sazba ČNB tento týden oslaví rok na 7 %

19.06.2023 Hlavní událostí týdne bude u nás z pohledů finančních trhů měnověpolitické zasedání ČNB. Přestože rétorika zůstane pravděpodobně nadále jestřábí s cílem podpořit korunu, k nárůstu úrokových sazeb patrně opět nedojde. Kromě preference většiny bankovní rady to totiž podporují i celkově protiinflační data ve srovnání s poslední prognózou z dílny centrální banky. V pátek budou zveřejněny předběžné PMI v eurozóně, které podle nás ukážou na mírně zlepšení podnikatelského sentimentu.
img

Forex: Fed sazby nezměnil, ECB pokračuje v jejich zvyšování

16.06.2023 Data z tuzemské ekonomiky v tomto týdnu potvrdila trend odeznívání inflace. Růst spotřebitelských cen v květnu poklesl na 11,1 % y/y (tržní konsenzus: 10,8 % y/y). V rámci struktury výrazně zpomalila jádrová inflace, která se v meziměsíčním anualizovaném vyjádření podle našeho odhadu dokonce nacházela pod dolní hranicí tolerančního pásma inflačního cíle. To naznačuje, že slabá poptávka se stále více odráží i v cenovém vývoji. V pátek dezinflační tendenci ukázaly i květnové průmyslové ceny. Jejich meziměsíční pokles o 0,8 % byl již čtvrtým v řadě. Snižování cen se přitom nekoncentrovalo pouze do energeticky náročných odvětví. Svou roli tak patrně i zde sehrává kromě nižších cen vstupů slabší poptávka.
img

Forex: Perzistentní jádrová inflace nahrává dalšímu růstu sazeb v eurozóně

16.06.2023 Kromě dozvuků zasedání Fedu a ECB dnes v eurozóně bude sledováno zveřejnění finální květnové inflace, která by měla být potvrzena na 6,1 % y/y. Celková cenová dynamika tak sice od říjnového vrcholu (10,6 % y/y) již viditelně zpomalila, jádrová inflace ale podobné snížení jako v květnu zřejmě v dalších měsících nezopakuje. Cyklus zvyšování úrokových sazeb ze strany ECB tak podle nás ještě bude pokračovat. U tuzemských cen průmyslových výrobců očekáváme, že v květnu meziměsíčně znovu poklesly. Inflační tlaky ve výrobní sféře tak s přispěním nižších nákladů a slabší poptávky dále odeznívaly.
img

Forex: ECB zvýšila sazby o 25 bb, jejich růst bude pokračovat

15.06.2023 ECB podle očekávání zvýšila úrokové sazby o 25 bb. Na tiskové konferenci prezidentka Lagardeová uvedla, že velmi pravděpodobně sazby porostou i na příštím zasedání v červenci. Na rozdíl od Fedu tak ECB nadále neuvažuje o „pauze“ ve zpřísňování měnové politiky. ECB k tomu vedou mj. inflační tlaky z trhu práce, v důsledku kterých došlo k přehodnocení prognózy jádrové inflace v letošním i příštím roce o 0,5 pb směrem nahoru na 5,1 % respektive 3,0 %. Kromě růstu sazeb byl na poli utahování měnové politiky potvrzen i záměr v červenci ukončit reinvestice z APP, o čemž bylo rozhodnuto již v květnu.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Do tohoto týdne vstoupíme s údajem o květnovém vývoji tuzemské inflace

12.06.2023 Týden nabitý zasedáními centrálních bank a údaji o vývoji spotřebitelských cen zahájí tuzemská inflace za květen. Ta by měla v meziročním vyjádření pokračovat v poměrně svižném poklesu; klíčový bude vývoj jádrové inflace po překvapivém výrazném zpomalení v dubnu. Dále bude tento týden zveřejněna americká inflace, která bude jedním z důležitých vstupů před zasedáním americké centrální banky v tomto týdnu. Zasedat bude i ECB, která na rozdíl od Fedu (od kterého se čeká pauza) podle nás zvýší sazby (o 25 bb). Obě centrální banky zveřejnění novou prognózu a americký Fed zároveň také výhled trajektorie úrokových sazeb dle jednotlivých představitelů (tzv. dot-plot).
img

Invesco: Co by investoři měli vědět o recesi v USA a inflaci v eurozóně

08.06.2023 Problém dluhového stropu byl odsunut do ledna 2025 a v tuto chvíli se už není třeba obávat, že by USA nesplnily své finanční závazky. Když je toto drama úspěšně za námi, nastává čas podívat se v širších souvislostech na dění v globální ekonomice.
C:\fakepath\trader-04062023.jpg

Co stojí za relativně klidnými akciovými trhy?

04.06.2023 Zvedání sazeb má na akciových trzích vést ke korekci. Tu stále vyhlížíme, i když je možné, že americký Fed ještě v červnu zvedne sazby o dalších 25 bazických bodů. Navíc cyklus utahování měnové politiky trvá víc než rok. Za chvíli se začnou vysoké náklady na dluh projevovat ve schodcích státních rozpočtů. To znamená jediné, státy budou muset zvedat daně. A kdo zvedá daně, tlumí ekonomickou aktivitu. I přes tuto černou vyhlídku jsou trhy zatím relativně v klidu.
img

Pohonné hmoty po dlouhé době zdražují, ale nevydrží jim to dlouho. Leda že by o víkendu překvapil kartel OPEC, na jeho vídeňský summit nečekaně nejsou pozvána klíčová média typu agentur Reuters či Bloomberg

01.06.2023 Jak benzín, tak nafta v uplynulém týdnu zdražily. To je na poměry posledních měsíců nezvyklé. Zejména nafta totiž má za sebou letos masivní zlevnění, když od 1. ledna do včerejška klesla její cena z 36,70 na jen mírně nad 31 korun za litr. V uplynulých sedmi dnech zdražila o dva haléře na litr, benzín přidal 15 haléřů na litr na 36,67.
img

Forex: Pozitivní signály z jednacího stolu ohledně dluhového stropu v USA

26.05.2023 Americká data by měla potvrdit, že utrácení amerických domácností zůstává silné navzdory přetrvávajícím inflačním tlakům. To by měl potvrdit Fedem preferovaný indikátor cenového růstu – deflátor soukromé spotřeby (PCE). Včerejší data z USA zároveň zvýšila očekávání finančního trhu ohledně červencového zvýšení sazeb. Sága ohledně navýšení amerického dluhového stropu by mohla již brzy vrcholit soudě dle vyjádření amerických představitelů obout stran.
img

Forex: Německá ekonomika se v zimě nacházela v recesi

25.05.2023 Zpřesněný odhad německého HDP za Q1 23 potvrdil, že se německá ekonomika v letošním prvním čtvrtletí nacházela již v recesi, když mezičtvrtletně klesla o 0,3 % (první odhad: 0,0 %) poté, co v loňském závěrečném čtvrtletí klesla o 0,5 % q/q. Zveřejněná struktura odhalila, že za poklesem byla primárně konečná spotřeba jak domácností, tak vlády, která klesla o 1,2 % q/q, resp. o 4,9 %. Naopak slabšímu výsledku zabránily kapitálové investice (+3,0 % q/q), a to i přes otřesy v bankovním sektoru a zvýšenou nejistotu v březnu. Zároveň je zřejmý stále poměrně silný čistý vývoz, který přispěl 0,7 pb. Ani to však nestačilo k vytáhnutí tamní ekonomiky z recese na přelomu roku.
img

Čemu věnovat pozornost 23. května? Přehled fundamentálních událostí.

23.05.2023 V úterý budeme mít jen velmi málo makro dat a žádné důležité zprávy. Evropská unie, Spojené státy a Velká Británie zveřejní zprávy o PMI v sektoru služeb a ve zpracovatelském průmyslu a dále kompozitní PMI. Pokud budou jejich hodnoty odpovídat nebo téměř odpovídat prognózám, nebude trh reagovat. Obchodníky bude nejvíc zajímat výrobní sektor, protože podnikatelská aktivita v Evropské unii a ve Spojeném království je pod prahovou hodnotou 50,0, zatímco ve Spojených státech je přesně na této úrovni. Sektor služeb je poměrně stabilní.
img

Forex: Koruna spolu s měnami v regionu ztrácela

22.05.2023 Koruna minulý týden dále oslabovala a v pátek dokonce atakovala hranici 23,80 EUR/CZK. Částečně k tomu přispěl překvapivě silný pokles cen průmyslových výrobců, což by mělo do budoucna vést i k rychlejšímu tlumení tlaků u konečných cen spotřebitelů. Nižší inflace pak v důsledku představuje i větší naději na uvolněnější měnovou politiku České národní banky, což výhledově snižuje atraktivnost koruny. Větší měrou se ale v kurzu koruny odráželo dění na globálním trhu, kdy oslabující euro vůči dolaru sebou stáhlo i další měny v evropském regionu, včetně koruny, polského zlotého a maďarského forintu.
img

Čemu věnovat pozornost 22. května? Přehled fundamentálních událostí.

22.05.2023 V pondělí nebudou zveřejněna žádná makro data. Pravděpodobně to bude další "nudný" den. Trh může reagovat jen na páteční výroky předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella, ale měl v podstatě dost času, aby je plně zpracoval už v ten den. Očekávám tedy, že se oba páry budou obchodovat s nízkou volatilitou a mírným vzestupným trendem (pokračování korekce).
C:\fakepath\Ray-Dalio-21052023.jpeg

Kde Ray Dalio vidí problém amerického dluhu?

21.05.2023 Po inflaci a restriktivní měnové politice mají finanční trhy nového strašáka. Tím je navýšení stropu amerického dluhu. Ten v absolutních číslech stále roste. Proto musí americká vláda prosadit zvýšení stropu, aby předešla platební neschopnosti.
img

Ranní okénko - Trhy vyčkávají na americké maloobchodní tržby

16.05.2023 Dnes je z pohledu ekonomických dat nejzajímavější den týdne, kdy dopoledne z Německa dorazí index ZEW, v odpoledních hodinách pak trhy může rozhýbat údaj o amerických maloobchodních tržbách spolu se statistikou průmyslové produkce. Nervozitu na trzích pak zvyšuje i diskuze v USA ohledně navýšení dluhového stropu, na kterou si investoři sice zčásti již zvyknuli, přesto určitá část obav přetrvává.
img

Forex: Koruna více pod vlivem domácího dění

15.05.2023 Zatímco v předcházejících měsících reagovala koruna zejména na globální dění, v posledních týdnech jsou otěže v rukou domácí ekonomiky. Zkraje měsíce přineslo pozitivní impuls zasedání ČNB, kde namísto očekávaného jednoho hlasu pro zvýšení sazeb zvedli ruku pro 25bb hike hned tři ze sedmi členů bankovní rady. V minulém týdnu ale opačným směrem vyzněl výsledek inflace, který skončil pod tržním očekáváním a spolu s představeným konsolidačním balíčkem vlády neguje část argumentů pro další utahování měnové politiky. Koruna tak opětovně oslabila k hranici 23,60 EUR/CZK, kde se pohybuje i začátkem tohoto týdne.
img

Ekonomický kalendář: BoE rozhoduje o sazbách a v USA zveřejní PPI inflační index

11.05.2023 Evropské trhy dnes otevírají na mírně vyšších úrovních. DE30 pokouší prorazit zpět nad hranici 16 000 bodů. K tomuto vývoji dochází po dřívější poněkud smíšené a jednotvárné asijské seanci a po vysoce volatilní seanci na Wall Street. Energetické komodity se dnes ráno obchodovaly na vyšších úrovních, zatímco drahé kovy zaznamenávají pouze malé změny. USD a JPY jsou nejvýkonnějšími měnami G10, zatímco EUR a AUD nejvíce zaostávají.
C:\fakepath\forex-05052023.jpg

ČNB začíná být nervózní

05.05.2023 Tento týden byl ve znamení centrálních bank, a to pro českého tradera rovnou těch tří nejzajímavějších. Americký Fed zvedl úrokové sazby o čtvrt procentního bodu do pásma 5,00 – 5,25 % a vypadá, že si v utahování měnové politiky dá pauzu, bez překvapení.
img

Forex: Růst zaměstnanosti v USA zůstává silný

05.05.2023 Do centra dění se dnes po dvou dnech v režii centrálních bank opět dostanou makroekonomické statistiky. Dubnový počet nově vytvořených pracovních míst v nezemědělském sektoru v USA podle nás znovu potvrdí napětí na tamním trhu práce. Tuzemské maloobchodní tržby za březen zase naznačí, že domácí poptávka po předchozím výrazném útlumu začala postupně oživovat.
img

Forex: ECB zařadila nižší stupeň, cyklus utahování ale nekončí

04.05.2023 ECB v souladu s konsenzem zpomalila tempo utahování měnové politiky, když rozhodla o zvýšení úrokových sazeb o 25 bb. Šéfka ECB Lagardeová na tiskové konferenci uvedla, že současný cyklus zvyšování úrokových sazeb ještě pravděpodobně není u konce. Rizika poslední prognózy inflace ECB vnímá jako vychýlená výrazně směrem nahoru. Jednoznačný závazek ohledně velikosti dalšího kroku, jeho časování nebo terminální sazby však nezazněl.
img

Fed přihodil dalších 25bps

04.05.2023 Fed doručil další a podle nás v tomto cyklu zřejmě poslední zvýšení úrokových sazeb. Americká centrální banka již totiž pozoruje zpomalení růstu a s vědomím toho, že stále ještě pokračuje bankovní mini-krize a hrozí utažení úvěrových standardů, tak je opatrnost na místě. Příslib dalšího utažení měnové politiky se tak pomalu vytratil z rétoriky Fedu, byť slovo “pauza” se zatím oficiálně nedostalo do slovníku šéfa americké centrální banky Jay Powella. Fed je však ve střehu a jeho politika se napříště bude řídit přísně příchozími daty. Jinak řečeno pokud budou příchozí makroekonomická čísla slabá, “pauza” v utahování měnové politiky se rychle vmísí do rétoriky členů vedení Fedu. Pokud se tak nestane, tak se o ní patrně oficiálně dozvíme až na příštím zasedání FOMC uprostřed června.
img

Forex: Po včerejších zasedáních Fedu a ČNB je dnes na řadě ECB

04.05.2023 Dnešní zasedání ECB by mělo opět přinést zvýšení všech tří klíčových sazeb. Otázkou ale je, zdali evropská centrální banka na květnovém zasedání zařadí nižší stupeň utahování měnové politiky, tj. 25bodový hike po sérii 50bodových zvýšení. Podle nás ne. Dnešní seance bude nicméně zřejmě ještě nést dozvuky včerejšího zasedání amerického Fedu. Dvojici centrálních bank v tomto týdnu doplnila včera i ČNB, která překvapila trhy svým jestřábím tónem. To vedlo ke značnému přecenění trajektorie úrokových sazeb finančním trhem.
img

Sledujte rozhodnutí Fedu, ECB o sazbách a zprávu o NFP

03.05.2023 Očekává se, že americký Federální rezervní systém (Fed) a Evropská centrální banka (ECB) dnes, resp. zítra oznámí svá rozhodnutí o úrokových sazbách. Zasedání Rady guvernérů Fedu je zastíněno obavami o regionální bankovní sektor, který o víkendu utrpěl další ránu, když banka JPMorgan vstoupila do převzetí problémové First Republic Bank.
img

Sledujte rozhodnutí Fedu, ECB o sazbách a zprávu o NFP

03.05.2023 Očekává se, že americký Federální rezervní systém (Fed) a Evropská centrální banka (ECB) dnes, resp. zítra oznámí svá ...
img

Technická recese byla dle výsledku HDP zastavena

02.05.2023 Podle předběžného odhadu Českého statistického úřadu si česká ekonomika v letošním prvním čtvrtletí připsala mezikvartálně 0,1 % po předchozím poklesu o 0,4 % v 4Q22 a 0,3 % v 3Q22. V souladu s naším očekáváním tak byla, i když těsně, zastavena technická recese (=alespoň dva po sobě následující čtvrtletí mezikvartálního poklesu). Medián analytického odhadu, a také odhad ČNB či MFČR, vykresloval možnost dalšího mezikvartálního poklesu během 1Q23. Přeloženo do meziročního vývoje se ekonomika dostala do mírného poklesu o 0,2 % proti +0,3 % v 4Q22.
C:\fakepath\buffett-21042023-1.jpg

Buffett očekává, že bankovní krize bude pokračovat

21.04.2023 Ikonický investor Warren Buffett měl velmi dlouhý, a pro investory jistě na informace bohatý rozhovor na americké televizní stanici CNBC. Na přetřes přišla všechna témata od japonských investic, přes bankovní krizi, měnovou politiku amerického Fedu až po bitcoin, jehož Buffett zůstává zavilým odpůrcem, považuje ho za moderní formu žetonu v kasinu. Nejzajímavější část interview však byla věnovaná bankovní krizi.
img

Koruna do konce roku oslabí, ale její nynější síla ještě nějaký čas přetrvá. Kdo a co za ni může?

17.04.2023 Ve světě je pouze pět význačnějších měn, které od předvečera ruské invaze na Ukrajinu (tedy od 23. 2. 2022) až do závěru minulého týdne posílily jak vůči dolaru, tak euru. Jen dvě z těchto měn jsou měny evropských zemí: česká koruna a švýcarský frank.
img

Koruna dnes prolamuje hranici 23,30 za euro. Má našlápnuto být ještě letos na jaře vůči němu vůbec nejsilnější v historii

13.04.2023 Koruna dále sílí, během dnešního odpoledního obchodování prolomila psychologickou hranici 23,30 koruny za euro. Je tudíž nejsilnější od 22. července 2008, vyplývá z dat agentury Bloomberg.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Únorová data z tuzemské ekonomiky příslibem lepšící se situace

03.04.2023 Bohatý týden na tuzemská data odhalí únorový vývoj české ekonomiky. Podle nás mírné oživení spotřebitelské poptávky pokračovalo i v únoru, zatímco průmyslová produkce korigovala ostrý lednový pokles. Finální odhady PMI v eurozóně by měly potvrdit slabší sentiment ve zpracovatelském průmyslu, a naopak velmi silnou aktivitu v sektoru služeb. Průmyslová produkce v členských zemích eurozóny by měla však vykázat vcelku příznivý výsledek. Na Velký pátek zveřejněný americký NFP report by měl opět přinést solidní přírůstek nových pracovních míst a podpořit tak nutnost utaženější měnové politiky oproti současnému tržnímu ocenění.
img

Forex: Jádrová inflace v eurozóně opět zrychlila

31.03.2023 Březnová inflace v eurozóně překvapila mírně směrem dolů, když oproti konsensu (7,1 % y/y) zpomalila výraznějším tempem na 6,9 % z únorových 8,5 % y/y. Pokles jde primárně na vrub vysoké srovnávací základny cen energií, která by i v následujících měsících měla vést ke svižnému poklesu inflace. Zatímco ceny potravin by mohly naopak pokles lehce brzdit. Nicméně většímu zpomalení bude zejména bránit jádrová inflace. Ta v březnu opět zrychlila na rekordních 5,7 % z 5,6 % y/y v únoru.
img

Ceny ropy a zlata ovlivněny strachem z bankovní krize

28.03.2023 Futures na americkou ropu WTI se dostaly k 70 USD za barel poté, co uzavřely minulý týden o skoro 4 % výše. Kvůli tomu, že bankovní turbulence vyvolávají strach z recese, americké úřady přemýšlí o rozšíření nouzového úvěrového nástroje, což je teď jedna z několika možností.
img

US100 roste o více než 1,5 % 📈

23.03.2023 Technologické akcie vedou dnešní rally na Wall Street, kterou nerozhodilo včerejší rozhodnutí FOMC zvýšit sazby o 25 bazických bodů a ani Powellovy komentáře o dalším utahování měnové politiky. Největší zisky jsou v současné době vidět u největších společnosti, jako jsou Meta nebo Alphabet. US100 futures kontrakt v současné době roste o více než 1,5 % a prorazil nad hranici 12 900 bodů. Žádosti o dávky v nezaměstnanosti v USA zaostaly za očekáváním, což naznačuje pokračující sílu amerického trhu práce.
C:\fakepath\FOMC-22032023.png

Jak zareaguje FED na krizi bankovního sektoru? Sledujte živě rozhodnutí o úrokových sazbách v USA!

22.03.2023 Zasedání FEDu, americké centrální banky, přichází po týdnech ekonomických turbulencí, včetně vysoké inflace, silného růstu pracovních míst a pádu několika velkých bank. Povede poslední vývoj událostí k zastavení zvyšování úrokových sazeb, nebo bude předseda Jerome Powell dál pokračovat v utahování americké ekonomiky?
img

BREAKING: Libra posiluje po zveřejnění vyšší inflace

22.03.2023 Míra inflace ve Spojeném království se v únoru meziročně zvýšila na 10,40 % z 10,10 % v lednu, nad odhady trhu ve výši 9,9 % meziročně.
img

Forex: Dnešek nabídne přehled o naladění investorů dle ZEW indexu

21.03.2023 Německý ZEW index by měl podle nás ukázat na mírné zhoršení a potenciálně již reflektovat nervozitu investorů s ohledem na dění v bankovním sektoru. Makroekonomický kalendář bude však jinak prakticky prázdný a investoři tak budou nejspíše stále vstřebávat dozvuky zmíněného dění a zároveň vyčkávat na zítřejší rozhodnutí americké centrální banky. Představitelé ECB včera potvrdili, že utahování měnové politiky ještě není u konce v případě, že základní scénář ECB bude i nadále v platnosti.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Fed podle nás i přes problémy v bankovním sektoru zvedne sazby o 25 bb

20.03.2023 Hlavní událostí tohoto týdne je zasedání americké centrální banky. Finanční trh po problémech v bankovním sektoru výrazně revidoval svá očekávání. Zatímco zhruba polovina investorů čeká, že Fed ve středu zvýší úrokové sazby o 25 bb, zbytek si myslí, že z důvodu opatrnosti je raději ponechá beze změny. Podle nás si však vývoj americké ekonomiky a inflace o další zvýšení sazeb říká, konkrétně čekáme +25 bb. Rizikem je samozřejmě případné opětovné zhoršení situace v bankovním sektoru, ke kterému by do středečního rozhodnutí mohlo dojít.
img

Bitcoin „vstává z popela“. Prožívá svůj nejlepší týden za poslední více než dva roky, protože americká centrální banka musí opět „pumpovat dolary“, aby nepokrachovaly další banky

17.03.2023 Bitcoin „vstává z popela“. Nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna světa dnes překonala psychologickou hranici 27 tisíc dolarů. Poprvé od poloviny loňského června. Navíc má našlápnuto mít vůbec nejúspěšnější týden za poslední více než dva roky. Jeho zhodnocení od pondělí tohoto týdne činí zhruba 25 procent.
img

Inflace má před sebou ještě divokou jízdu

15.03.2023 Při pohledu na inflaci, respektive index spotřebitelských cen v USA vidíme od poloviny loňského roku klesající tendenci. Neočekávejme ale, že pokles zpět k inflačnímu cíli centrálních bankéřů bude plynulý a přímý. Platí totiž, že když je inflace vysoká, její další vývoj bude pravděpodobně volatilní.
img

ECB zvýší sazby o 50 bb, jak slíbila

15.03.2023 Na svém čtvrtečním zasedání Evropská centrální banka pravděpodobně zvýší úrokové sazby o 50 bazických bodů tak, jak již avizovala. Tento krok očekáváme i navzdory panice, kterou na trzích vyvolal pád tří amerických bank. Předpokládáme, že po odeznění počátečního šoku se pozornost vrátí zpět k inflaci, která je výrazně nad cílem ECB. Náš odhad proto počítá s tím, že úrokové sazby půjdou nahoru i v následujících měsících.
img

Ranní okénko - Situace kolem SVB představuje spíše riziko likvidity než riziko systematické

15.03.2023 Ekonomický kalendář dnes plní vývoj cen výrobců. Údaj za únor dorazí nejprve z Česka, později z USA, kde navíc vyjde únorová statistika maloobchodních tržeb. Mezitím bude zveřejněn výkon průmyslu eurozóny. Medián odhadu počítá s tím, že průmysl v lednu meziměsíčně vzrostl o 0,3 %, nicméně jak ukázala nedávná historie, statistikou mohou nakonec zahýbat odchylky – hlavním podezřelým je obvykle Irsko.
img

Bankovní panika v USA pravděpodobně ukončí debatu o zvýšení úrokových sazeb ČNB. Na pořadu dne bude místo toho bude diskuse, kdy je začít snižovat

13.03.2023 Klíčovým výsledkem dramatického pondělí na světových burzách je výrazný pokles pravděpodobnosti, kterou investoři přisuzují dalšímu zvyšování úrokových sazeb v USA.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Pomalejší odeznívání inflace v USA a předem avizovaný 50bodový hike ECB

13.03.2023 Námi předpovídaný meziměsíční růst spotřebitelských cen v USA o 0,4 % by měl potvrdit, že odeznívání inflace bude poměrně pomalé. Spolu se středečními maloobchodními tržbami by měly oba údaje rozklíčovat, zdali americký Fed opět přitlačí a zvýší sazby o 50 bb. po předchozím návratu ke standardním 25bodovým hikům. Na cestě k námi předpokládanému vrcholu depozitní sazby na 4 % v září by měla ECB pokračovat 50bodovým zvýšení na čtvrtečním zasedání.
img

Forex: Únorový vývoj tuzemské inflace a americký NFP report ve středu pozornosti

10.03.2023 Nejsledovanějším údajem na domácí půdě bude tuzemský vývoj spotřebitelských cen v únoru. Meziroční inflace by podle nás měla zpomalit na 16,9 % po lednových 17,5 %, přičemž většímu zpomalení bude z velké části bránit pokračující svižný růst cen potravin. Výroba aut by měla pomoct tuzemskému průmyslu k solidnímu meziměsíčnímu růstu v únoru o 0,9 %. Americký NFP report by měl ukázat přetrvávající napětí tamního trhu práce a případně i naklonit váhy k 50bodovému hiku na březnovém zasedání Fedu.
img

Forex: Dolar mírně korigoval zisky z předchozích dní

09.03.2023 Tuzemská lednová bilance zahraničního obchodu skončila s přebytkem 9,5 mld. CZK (NSA), což bylo za tržním očekáváním (13,1 mld. CZK). Po sezonním očištění tak byl lednový výsledek (-2,5 mld. CZK) opět negativní poté, co v prosinci zaznamenal zahraniční obchod po více než roce přebytek. K přebytku zahraničního obchodu (NSA) přispěl zejména vývoz motorových vozidel, který byl meziročně vyšší o téměř 24 %. V opačném směru působil hlubší deficit obchodu s elektronickými zařízeními a mírně vyšší dovoz ropy a zemního plynu, i když zde již dochází ke značnému zmirňování deficitu, a to i díky nižším velkoobchodním cenám energetických surovin.
img

Ekonomika eurozóny stagnuje

09.03.2023 Včera zveřejněný zpřesněný odhad HDP potvrdil, že ekonomika eurozóny se nachází v útlumu, který alespoň prozatím nevyústil v propad růstu do červených čísel. Stalo se tak však jen velmi těsně – v mezikvartálním srovnání ekonomika eurozóny v posledním čtvrtletí 2022 stagnovala, což je o desetinku procentního bodu horší výsledek oproti bleskovému odhadu.
img

Pražská burza rostla, ČEZ zpět nad úrovní 1 000 CZK

08.03.2023 Z dnes zveřejněných dat stojí za zmínku německá průmyslová produkce. Reportované číslo bylo podstatně lepší, než kolik činilo očekávání trhu. Příjemně překvapil také ADP report z amerického trhu práce. To je předstihový ukazatel před pátečním zveřejněním nových pracovních míst (mimo zemědělství). To by mohlo indikovat silný trh práce a větší utahování měnové politiky za strany Fedu.
img

Ani nová prognóza politiku NBP nezmění

08.03.2023 Dnes odpoledne zasedá polská centrální banka, která téměř jistě nebude nastavení měnové politiky měnit. Výbor pro měnovou politiku bude mít sice k dispozici novou kvartální prognózu, ale ta stejně nepřinese zásadní argumenty pro změnu politiky. Spíše než prognóza bude důležité vystoupení prezidenta NBP Glapinského na jeho tiskovce v druhé polovině týdne. Zde by Glapinski mohl neformálně ohlásit konec cyklu utahování měnové politiky, což by ovšem mohlo být relativně riskantní s ohledem na politiku Fedu.
C:\fakepath\forex-07032023.jpg

Silnější euro ECB nemusí vadit

07.03.2023 Akutní fáze energetické krize se v Evropě zdá být zažehnána. Konkurenceschopnost evropského průmyslu se vrací na globální kolbiště bez větších šrámů a obchodní bilance Německa i celé eurozóny se obrací do zelených čísel. Nabízí se proto možnost dalších zisků eura, zvlášť když po mnoha dlouhých letech bude společnou evropskou měnu podporovat v růstu i její centrální banka ve Frankfurtu.
img

Zlato bez většího pohybu, snížení mědi v důsledku slabého cíle HDP Číny

07.03.2023 V pondělí se vyvíjelo zlato smíšeně vzhledem k nejistotě týkající se měnové politiky USA, zatímco ceny mědi se silně snížily, jelikož Čína stanovila pro letošní rok nižší než očekávaný cíl HDP, což podkopalo očekávání silného oživení poptávky.
Související klíčová slova: Střední Evropa | LIBOR | Mzda | Štěpán Hájek | Subdodávky | Oživení poptávky po službách | Nákup fyzického zlata | Zvyšování sazeb ČNB | ADP report z kanadského trhu práce | Bilanční suma | Walmart | Vyjádření ekonomů | Aktualizovaný výhled | Průmyslový index Dow Jones | Dynamický růst | Maďarská inflace | Hospodářská situace | Zpomalení čínské ekonomiky | PPI v USA | GBPNZD | Růst v eurozóně | BCPP | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Cap | Zveřejněné údaje | Hlava a ramena | Neel Kashkari | Vývoj eurodolaru | ChatGPT | Protiinflační tlaky | Zásoby zemního plynu | Výnosy dluhopisů | Výplach | Euro k americkému dolaru | Filip Louženský | Hodnota společnosti | Německá míra nezaměstnanosti | Celkový zisk | Aktualizované údaje | Dlouhé pozice | Světové akcie | Delisting | Středoevropské devizové trhy | Zonky | Kontrariánský obchod | Ozvěny trhu | Války | Snižování stavů | Údaje z USA | Jednotné Rusko | Opětovný pokles | Americký ADP | Foxconn | Vývoj | Sell in May and go away | Kurz dolaru k euru | Státní dluhopis | Výprodeje na koruně | Jakub Seidler | Ruská mobilizace | Češi | Rychlé zisky | Nárůst sazeb ČNB | Data z trhu práce | Pokračování růstu | Pokračování klesajícího trendu | TD Securities | Australská centrální banka | Zasedání bankovní rady | Trh nemovitostí | Jmenování Powella | Nákupu státních dluhopisů | US2000 | Globální růst | Podíl bitcoinů | VIX index (VOLX) | EUR/CAD | John Hardy | Jana Steckerová | Amsterdam | Zdražovat | Měnový pár EUR/CZK | Panické nákupy | DPH | General Dynamics | EUR | FDA | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Zhodnocení akcií | Paul Krugman | CBDC | Kurz eura graf | Nezaměstnanost v eurozóně | BrandZ | ABNB | Makléřské společnosti | Yandex | Oživení cen | Fortinet Inc | Hlavní úrokové sazby | Člen bankovní rady Aleš Michl | Roche | Wal-Mart Stores | Automobilový sektor | Dnešní obchodování | Výkyvy | Itálie | Zlepšování sentimentu | Pokračování výsledkové sezóny | Tvrdá recese | Euro proti dolaru | McDonald's | Okénko finančního trhu | Stoxx | Stavební produkce | Take Profit | Klíčový ukazatel | Lubomír Lízal | PEPP | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Vlastní kryptoměny | Meziroční vývoj jádrové inflace v eurozóně | Finanční aktiva | Německé průmyslové objednávky | Očekávání | Korelace | Ceny energetických komodit | Finanční injekce | Jüan | Technická recese | Míra nezaměstnanosti v březnu | Russell 2000 (US2000) | Inflace v září | Trh dluhopisů | Evropské centrální banky | Varianta omikron | Úrokové sazby v eurozóně | Aktuální kurzy měn | Státy eurozóny | T-Mobile | Nikl | JAR | Utahování měnových politik | US500 | Volatilní | Swiss Life | Očekávání nastavení úrokových sazeb | L.F. Investment | Inflační riziko | EUR USD | Diverzifikace | Thought Leadership | Novo | Polská NBP | Mezinárodní investoři | AUD/NZD | Ceny nových aut | Bilance Bank of Japan | Naplnění inflačního cíle | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Target (TGT.US) | Nárůst volatility | Kvartální výsledky | Zasedání ČNB | Coca-Cola | Veřejné finance | Devizové trhy | Reakce dolaru | Meziroční vývoj jádrové inflace v USA | Aktuální kurz anglické libry | Riziko Volmageddonu 2.0 | Ark | Příležitost k nákupu | Bear market | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Roční míra inflace | Ruský plyn | Evropská komise | Pro investory | Souhrnný indikátor | Rozpočtová pravidla | Růst algoritmického obchodování | Philip Morris ČR | Aramco | Crypto | Swiss | Investice | Britská centrální banka | DXY | Rozvolnění | Intervence České národní banky | Jednodenní výrazný pokles | Geopolitické riziko | MACD | Potenciál | Cenné papíry Komerční banky | Henning Stein | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zpráva z akciového trhu | Devon Energy | Support | Oživení ekonomiky | Návrat inflace | Švédské koruny | Nízké sazby | Podnikatelské aktivity | Grafy | Akvizice | ServiceNow | Lednová inflace | Index aktivity | Dopad na akcie | Majitel firmy | Coca-Cola Company | Pokles cen energií | Novo Nordisk A/S | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | Zvýšení inflačního cíle | Kurz anglická libra | Škoda Auto | Největší ekonomiky eurozóny | Komodity ropa | ADP report | Růst amerického dolaru | Vývoj spreadu | Palantir Technologies Inc. | Ifo | Japonské akcie | Nálada v eurozóně | Norwegian Cruise Line Holdings | Výkonný ředitel | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Britská libra | Chování | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | Intervence | Výkon ekonomiky | Společnost Cisco | Růst mezd | Fondee | Kryptoburzy | CARA | Riziko nediverzifikovaného portfolia | Situace kolem SVB | Slabá koruna | Experti | Důvěra v eurozóně | Čerpací stanice v ČR | Vývoj vakcíny proti koronaviru | Futures kontrakt | Rekord | Bull run | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Vstupní náklady | Aktuální kurs | Bitcoiny | Průměrný výnos | Člen bankovní rady ČNB | Měnový pár GBP/USD | Koruna dnes | Stop-Loss | Evropský index | Evropské měny | Nákupy aktiv | Dění na trzích | Zvýšení minimální mzdy | Nákupní párty | Měsíční předpovědi | Největší světová ekonomika | Společnost Apple | Snižovat daně | Hodnota eura | Úrokové sazby v USA | Vývoj mezd | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Asijské trhy | Objem nakupovaných aktiv | Obchodní seance | Zkušení investoři | Český statistický úřad | Impuls | Americká společnost | EUR/USD | Bruegel | Kurz dolar online | General Electric | Tradiční měny | Americké makro | Nálada v průmyslu | Celý bankovní sektor | Ekonomiky v eurozóně | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Sazby ECB | Bloomberg Markets | Předseda představenstva | Reality | Šéf Fedu Jerome Powell | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Švédská koruna | Analýza makroindikátorů | Bezpečný přístav | Strach | Český průmysl | PMI z Německa | Cena bitcoinu | Růst akciových indexů | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Repo sazba ČNB | Důvěra v ekonomiku | Akcie regionálních bank | COT report | Price Action | Snížení DPH v Německu | Akcie společnosti | ETH | Obchodování na zámořských trzích | Pesimistická nálada | CSI 300 | Aktuální vývoj | Desetileté výnosy | Benchmark | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | D.US | Slawomir Krupa | Lagardeová | Stav trhů | Ikonický investor | Sysco | Streamovací služby | Průměrné mzdy | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Fortuna | Brent | Cenné papíry | ESG investice | Výnos | DeFi | Kansas City | Měsíční forwardové ceny | Nová prognóza ČNB | Přecenění zboží | Investiční příležitost | Data z Ameriky | Kurzotvorné informace | Nákupy státních dluhopisů | RBC Capital | Americký akciový trh | 100 miliard dolarů | Měnový pár USD/JPY | Trh s dluhopisy | Objem maloobchodních tržeb | Index inflace | Alor Broker | Zpřesněné údaje | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | IHNED | Asijské akcie | Delta | Russell 2000 | Dluhový trh | Uzavření příměří | TNOTE | Vývoj na trzích | SMA | Burzy po celém světě | Vzdělávání | Měnové riziko | NFT investice | Šéf Fedu | Viceguvernéři | Opatření v Číně | Rumunský lei | Rizika | Slabá poptávka | Acacia Communications | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Zkrocení inflace | Šéfové | VaR | Akcie Erste | ESG | Index DOW | Import | Překvapivý růst | Investiční strategie | Vlna pandemie | Zvýšení sazeb Fedu | Úroky na hypotékách | Prodeje nových aut | Německý akciový index DAX | Známé digitální měny | Aktuální kurz eura | Poměr výnosu | Exchange | Investiční portfolio | Fitch | Snižování sazeb ČNB | Státní dluh | Zastavení dodávek plynu | Zasedání centrálních bank | Úrokový diferenciál | Akciové alokace | Zpomalující ekonomika | Hluboké recese | Investor Warren Buffett | Americká nezaměstnanost | Dluhopisy | Oživení čínské ekonomiky | Turecká měna | Směřování měnové politiky | Graf zlata | Kontrakty | Hasbro | Bed Bath & Beyond (BBBY) | Europe 600 | Jeden dolar | Nahromaděný dluh | Výsledky ČEZ | Covidová situace | Eskalace na Blízkém východě | Život s koronavirem | Nákupní příležitosti | Aktuální kurz dolaru ke koruně | Akciové investování | Virtuální měna | Propad cen komodit | Analytický tým FXstreet.cz | Aktuální kurz eura ČNB | Zpomalující růst | Očekávání ČNB | AUDUSD | Index spekulativního sentimentu | Zdražování cen | Zápis z jednání ČNB | Anglické libry | Investiční výhled | Coinmarketcap.com | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | UAA.US | Makroekonomické statistiky | Kurz dolaru ČNB | Sentiment na trhu | Posilování koruny | JPY | Metaverse | Kurz dolaru ke koruně | Německá kancléřka | Německý konglomerát | Nejvýraznější růst | Spotřebitelské inflace | Americká investiční banka | Posílení české měny | Konec programu QE | ISM indexy | Bossainfo | Odhad HDP | Nižší daně | Pád burzy | Politická situace | Růst spotřebitelných cen | Posilování dolaru | Směřování trhu | Ekonomický sentiment | Spotřebitelská nálada v eurozóně | Uber Technologies | Stabilita sazeb | Nová bankovní rada | Podnikové objednávky | Obchodní tipy | Projekce | Znehodnocení | Spořící účet v korunách | Kontrakce | Růst měnového páru | Peníze | Globtrex.com | Pokles kurzu | Výhled do budoucna | Pandemie COVID-19 | Výrobní aktivita v USA | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Vývoj měnové politiky | Výrobní sektor | Rekordní deficit | Kabinet | Maloobchod v USA | FTX | Výborné vyhlídky | Investiční aktiva | Měnověpolitické zasedání Fedu | Průmyslové zakázky | Aurora Cannabis | MONET.CZ | Coinmarketcap | Meziroční růst cen | ČNB Rusnok | Americká ropa | Nestlé | Analytika | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Bilance obchodu | Obchodníci | Rozhodování | Šéf ECB | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Výrazný vzestup | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Velké problémy | Pokles ceny ropy | Ekonomické údaje | Konsensus | Bezpečné přístavy | Hlavní události tohoto týdne | Vzácné kovy | Měnová politika Fedu | Proočkovanost obyvatelstva | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | Sociální sítě | Downside | Barel ropy | Palladium | Americký Fed | Federální rezervní systém (FED) | Korunový trh | Představitelé ECB | Vakcíny proti koronaviru | Goldmani | Medvědí signál | Aktuální cena stříbra | Solidní výnosy | Výprodeje na trzích | Ropa WTI | Micron | Nacenění kontraktu | Zájem obchodníků | Výsledek hospodaření | Bankovní rada ČNB | RBLX.US | Ekonomické dopady pandemie | Největší světové ekonomiky | Americké ekonomiky | Hershey | Oslabení jüanu | Růst akciových trhů | SYY.US | Developeři | Bankovní domy | Brexit | Eurostoxx 50 | ZEW index | Nemovitostní trh v USA | Kurz eura k dolaru | Průmyslový Dow Jones | Sýrie | Burzy celého světa | Polymetal International | Kurz dolaru graf | Dolar dnes | Měnová krize | Evropské burzy | Valná hromada | FedWatch | Růst dluhopisových výnosů | Datový kalendář | Růst trhu | Pozornost investorů | Burzy | Norwegian Cruise | Cenové tlaky | USD/EUR | Fondy dostupné pro obchodování s marží | Silný hráč | Ceny elektřiny | Kapitál | Kalendář ekonomických událostí | Americký prezident Joe Biden | Jednání centrálních bankéřů | Záchranný fond | Prodeje aut | Člen ECB | Robinhood | Hyundai | Cestování | USD | Reálné ekonomiky | Vývoj ceny akcií JP Morgan | Odliv kapitálu | Bond | Pád ceny | Broker | Shopify | Kč/USD | Dot plot | Rozšiřování kapacit | Britové | Cash flow | Proražení | Nová makroekonomická prognóza | Nákup plynu | Technická analýza | Německé HDP | Evropské PMI | Stav devizových rezerv | Posílení koruny | Aktuální hodnota dolar | AEX | Zvýšení produkce | Deficit zahraničního obchodu | Aktuální očekávání | Prodávat akcie | Export | Banka Goldman Sachs | Dluhopisový index | Nové mutace | Americká ropa WTI | Plány | Energetické akcie | Kroky centrálních bank | Inflačně mzdová spirála | Obavy z pandemie | Na burze | Omezení nákupů aktiv | Depozitní úroková sazba | Viceguvernér ČNB | Trh s nemovitostmi | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Zynga | Jestřábí komentáře | Investiční analytik | Resistence | Finanční instituce | Poměr PE | Taleb | Prodej automobilů | Cena americké ropy | Inflace v České republice | Comcast | Proticovidové lockdowny | Data o vývoji HDP | Vládní opatření | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Zvyšování těžby | Akcie průmyslových společností | Energetická společnost | Akcie Novavax | Maďarsko | Depreciace | Šok | Podílový fond | Politika centrální banky | Tvorba pracovních míst | Tesla Elon Musk | Hodnocení současné situace | Komentář Raiffeisenbank | Riziková averze | Měnové války | Američtí centrální bankéři | Evropská inflace | Italský premiér | ProSiebenSat.1 | Rozvahy Fedu | Růst výrobních cen | Akcie Avastu | BABA.US | Index ISM ve službách | Zavedení eura | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Profesionální investor | Regulace | Oživení eurozóny | Aktuální kurz eura česká spořitelna | GBP/CHF | Kofola | Garance | Velké fondy | Noviny | Spekulovat | Nord Stream 2 | Německá spotřebitelská důvěra | Investiční výdaje | Dividendový výnos | Dominion Energy (D.US) | Investor Warren | Swapy | Jmenování Powella do čela Fedu | Nastavení úrokových sazeb | Analytici XTB | Česká zbrojovka | Cenné kovy | Snižování úroků | Širší index S&P 500 | ING Jakub Seidler | Ruský prezident | Wienerberger | NATO | Tovární objednávky | Vysoké sazby | Kurz jenu | Středoevropské měny | Mary Dalyová | Zámořské indexy | UniCredit Bank | Daňové škrty | Zvyšování sazeb Fedu | Šíření mutace | Komoditní sektor | Výsledek inflace | Akciové trhy v Evropě | Výsledky společnosti | Úroková sazba | Rostoucí ceny energií | CSCO | P.A. | Patria Online | Avast | Německý export | Dovoz | Unie | Oživení trhu | Růst ekonomiky USA | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Japonské vlády | Admirals | Next Finance | Automobilka Tesla | Vládní výdaje | Rekordní růst | Zvednutí sazeb | Harmonizovaná inflace | InterContinental | Výzkumy | Ekonomika oživuje | Nikkei | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Aktuální kurzy | Obchodování na finančních trzích | Banky v ČR | Vývoj ceny zlata v CZK | Caterpillar | Viry | Splasknutí realitní bubliny | VIX index | Čínské úřady | CISCO | Penzijní fondy | Pozitivní zprávy | NFP report | Německé maloobchodní tržby | Rekordní maxima | České hospodářství | Pro tradery | CFD (Rozdílové smlouvy) | Zisky nad inflací | Investoři v USA | 1 milion | Cenové pohyby | Stratégové | Data z amerického trhu práce | Válka na Ukrajině | Investiční pojištění | Fincentrum | Výrobní ceny | Regulační orgány | Průmyslová výroba v Německu | Nové zprávy | Progres | Data z tuzemské ekonomiky | Marek Mora | Největší firmy | Tržní reakce | EUR/PLN | S&P Global | Plynovody | Elon Musk | Vývoj meziroční inflace | Maďarský forint | Představitelé Fedu | WGC | Fixní výnos | Akciové indexy | Býčí sentiment | International Business Machines Corporation | Rizikovost | DZ Bank | Data o HDP | Status bezpečné měny | Obchodní aktivita | EUR/CZK | Vybírání zisků | Investing.com | Zájem investorů | Intercontinental Exchange | Vývoj amerického dluhu | Banka JPMorgan | Myšlení | Poptávka centrálních bank | Příležitosti pro nákup | Dostatek hotovosti | Euforie | Dluhopisy s vysokým výnosem | Liz Truss | Západní společnosti | Vládní představitelé | Přerušení energetických dodávek | Makrodata | Nigérie | Obchody | Investoři | Dolar roste | Roblox (RBLX.US) | Portfolio | Kurz dolaru vývoj | Christine Lagardeová | Výnosy z amerických dluhopisů | ADR | Podnikové dluhopisy | Nejistoty | OCBC | Fidelity | Polymetal | Německá průmyslová produkce | Nejnovější výsledky | Jaroslav Brychta | Exact Sciences | Raiffeisenbank Vít Hradil | Zvedání sazeb | Negativní sentiment | Statistický úřad Eurostat | Evropská měna | AMD | Zlepšení sentimentu | Euro Stoxx 50 | Západní sankce | Globální ekonomiky | Společnost Google | Richard Bechník | YTD | Hlavní akciové indexy na Wall Street | Prezident ECB | Média | Inflační čísla | Zpřísňování měnové politiky | Futures euro | ČSOB Finanční trhy | Dovoz ropy | Kosdaq | Lepší výsledky | Cenový růst | MSCI Emerging Markets | Grayscale | Zahájení intervencí | Průmyslové objednávky | Tranše | Nárůst ceny | Jádrový index | Odeznívání inflace | Vývoj celkové a jádrové inflace v USA | Zisk | CAC 40 | Peso | Prezident | Vývoj průmyslu | Atraktivita zlata | Rekordní minima | Globální vývoj | Vyšší hodnoty | Globální akciové trhy | Červencová inflace | Inflace v lednu | Česká koruna | Úsporný tarif | Bed Bath & Beyond | DAX30 | Pokles cen nemovitostí | Bankovní panika v USA | Kurzu měn | Údaje o průmyslové výrobě | Makroekonomická prognóza | Ropné společnosti | Carry trading | Ruské ropy | Bank of England | Investiční cíle | Airbnb | Forward guidance | Centrální banky | Vývoj akcií | Zveřejnění zprávy | Volatilita na trzích | Cena mědi | Vývoj sazeb | VIG | Britské akcie | Roboti | WSJ | Rostoucí ceny ropy | Zápis z posledního zasedání | Pohyby trhu | Odložení brexitu | BABA | Pesimismus | Spike | BP | DIS.US | Bohatí | Dvoutýdenní repo sazby | Hold | Aktuální kurz australského dolaru | Pád banky | Britská premiérka Liz Trussová | Úvěrové krize | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Růst německé ekonomiky | Průzkum | Funkční období | Nižší poptávka | Boj s inflací | Ekonom ING | Investiční | Nízké úrokové sazby | Vývoj měnového páru | Makrokalendář | Sestupný trend | Jan Berka | Akcie společnosti Tesla | WYNN | Ekonomika Číny | Moderna | Broker Trust | Inflační překvapení | Kč/EUR | PMI pro sektor | Jádrová inflace v ČR | IEA | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Souhrn finančních trhů | Analýzy | Tržní podíl | Akciové trhy ve Spojených státech | Ekonomický vývoj | Americký S&P 500 | TTF | HDP Británie | Hlavní úroková sazba | Prognóza vývoje kurzu CZK/EUR | Zasedání Evropské centrální banky | Inflační situace | Invesco | Morningstar | Meme akcie | Demokraté | Obchodní příležitost | Pád akcií Société Générale | Německý DAX | Den D | Důvěra domácností | Brusel | Hlavní události | Problém pádu banky | Patria | Import ruské ropy | TRY | Fiskální rok | Jednotná evropská měna | Bydlení | Uber | MPO | Vonovia | Data z průmyslu | Růst v oblasti služeb | Český PMI index | Akcie a dluhopisy | Obchodní plán | Data z ekonomiky | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Události roku | Úrok | Sentiment investorů | Spotřebitelská nálada | Obcházení západních sankcí | Evropské ekonomiky | Poptávka po úvěrech | Výhled na rok 2023 | Beyond Meat | Implikace | Kávové akcie | Zpráva | Ekonomické dopady | Americké HDP | Porovnání vývoje | Agentura Reuters | Vývoj průměrné mzdy | Prémie | Půjčka | Oslabování dolaru | GlobalFoundries | Recese ve Spojených státech | Althea Spinozzi | Wynn Resorts (WYNN.US) | Česká měna | Spotřebitelský sentiment | Colt CZ | Prodej | Onemocnění COVID-19 | PFE | Bohatý | Aktuální prognózy | Rok 2024 | Technologické tituly | Platební neschopnost | Investiční horizont | Hlavní ekonom ING | Volatilita na forexu | First Republic Bank | Rizikové měny | Tržní kapitalizace | Členské země EU | Švýcarská banka | Růstové akcie | Janet Yellenová | Jan Kubíček | Měny rozvíjejících se ekonomik | XTB Online Trading | Rozhodnutí centrálních bank | Akcionáři | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | JOLTS | Warren Buffett | S&P | Zasedání Fedu | Automobilka | Hospodářský vývoj | Vzdělání | Korekční pohyb | Stimulační opatření | Výkonnost | Kurz dolar | Equal weight | Rizika pro finanční trhy | Nová prognóza | Obchodování | Zvýšení daní | Výrazné ztráty | Zhoršování situace | GBP | Signál k prodeji | Graf ropy WTI | Narušení dodávek | Spotřebitelské ceny v USA | Kryptoaktivum | Chevron Corporation | Management | Obchodní týden | Meta | Financial Times (FT) | Biotechnologická společnost | Nákupy dluhopisů | Ropné zásoby | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Prodej dluhopisů | Thyssenkrupp | XAU/USD | Německé ceny | Alert | Růst cen ropy | Vývoj indexu VIX | Cena ropy na světových trzích | Dobré výsledky | BASF | Výkonnost indexu | Majitel | Prezidentka ECB | ZEW | Vysoký přebytek | Zprávy | Ropovod | Akcie v Asii | Růst amerických výnosů | Guru | Zasedání OPEC | Zahraniční investoři | Krach burzy | Shell | Tradiční odvětví | Nezaměstnanost v USA | České firmy | Akcie Philip Morris ČR | Nejznámější kryptoměny | Dolary | Akciové burzy | Armageddon | FB | Trigger | BREAKING | Americký maloobchod | Objem dluhopisů | Největší švýcarská banka | Eurostat | Index STOXX Europe | Evropské trhy | Ceny stříbra | Index Stoxx 600 | Sysco (SYY.US) | Evropské akcie | Averze k riziku | Caitlin McCabe | Oanda | Ruský rubl | Zpomalující inflace | Deflace | Macau | Přebytek obchodní bilance | Vývoj ceny bitcoinu | Prognózy ČNB | Treasuries | Ralph Lauren | Investiční aktivita | Večírek na burze | Tovární objednávky v USA | Normalizace měnové politiky | Byty | TLTRO III | Zemědělské komodity | Růst inflace | Vytváření trendů | Výroční zpráva | Akcie v Evropě | Turecká lira | Asijská seance | Obchodování na Wall Street | Ceny ropy | Investiční banka | Pozornost finančních trhů | Silné cenové tlaky | Occidental Petroleum | PwC | PLTR | Ceny Bitcoinu | Opce | Buy and hold | Shrnutí vývoje | Praha | Akciové futures | Berkshire Hathaway | Růst sazeb ČNB | Opakování dluhové krize | Silný růst | Luhanské lidové republiky | Údaje o vývoji HDP | Covid | Úvěrování | Odliv zahraničního kapitálu | Mutace delta | Vojenský konflikt | Tržní úrokové sazby | 3M | Vyhlídky | Snížení DPH | Zachránce JP Morgan | Podíl jednotlivých zemí na ruském vývozu ropy | CZ | Aktuální kurz akcie ČEZ | Evropská dluhová krize | Cena ropy brent | Virgin Galactic | Snižování cen | Prognóza Fedu | Očekávání úrokových sazeb | Listopadová inflace | Dnešní data | Základní úrokové sazby ČNB | CDW | Analýza transakcí | Udržitelnost | Míra | Odhad inflace | Firmy | Inflace v roce 2023 | Vláda USA | ADP report z pracovního trhu | Kevin Tran Nguyen | Program nákupu aktiv | Zadlužování | Nordea | Tapering | Index US100 | EURCZK | Index cen domů | Digitální měny | Medvědí divergence | Depozitní sazby | François Villeroy de Galhau | Investment management | Technická situace | Předstihové ukazatele v Evropě | Wolfstreet | Pokles tržeb | Hedgeové fondy | Současný trend | Nástroj | Výsledky | Kurz EUR/USD | HUF | Ekonomické oživení | Dění na finančních trzích | Ceny ropy Brent v EUR | Corporate Governance | Dnes ČNB | Inflace v Česku | Fundamentální zprávy | Spoluředitel | Dluhopisové fondy | Odhady trhu | PLTR.US | Aktuální kurz eura KB | Raphael Bostic | Index MSCI All Country World | Australský dolar | eSignal | Britská obchodní bilance | Rozdíl mezi výší úroků | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Meziroční inflace v eurozóně | Waste Management | Cena ropy WTI | Bank of America | Špatné výsledky | Zpřesněný odhad | Komoditní měny | TIM | Koruna | Finanční služby | Fundamentální analýza | E15 | Výrazný pokles | Index cen realit | Rostoucí výnosy amerických dluhopisů | Vývoj ceny plynu | Silný dolar | CZKCASH | Cukr | Retracement | Projev Jeroma Powella | Spotové ceny | Kupující | Včerejší obchodování | Diverzifikátor portfolia | Eli Lilly | Finanční výsledky | Francie | Pokles HDP | Předpověď | Komodity | Kurz dolaru | Raiffeisen | Epidemické situace | Americký výrobce | DMA | Hypoteční trh | Finance Bank | Onemocnění | Index cen průmyslových výrobců | Zvyšování úroků | OPEC+ | Propad | Vývoj výnosů amerických desetiletých dluhopisů | Biotechnologická společnost Moderna | Meme stocks | Finanční domy | Marka | Sazby ČNB | Pokračující pokles | BHS | Makroekonomický výhled | Objem | Swapová výnosová křivka | Výsledky firem | Zvyšování mezd | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | HDP eurozóny | Údaje | Očekávání investorů | Obavy z recese | Globální dodavatelské řetězce | Čínský prezident Si Ťin-pching | Stimulační program | Federální rezervní systém | Oživení v Číně | BlackBerry (BB.US) | Steen Jakobsen | Cenový šok | Inverze výnosové křivky | Vývoj ceny benzínu | Dodávky a cenu plynu | Poměr Gold/Silver | Americká banka | Úrokové výnosy banky | Den díkůvzdání | Deprese | KOL | Leva | xStation | Exxon Mobil | Report ADP | Asie | Cenné papíry a burzy | Tisková konference ČNB | Hospodářský růst v eurozóně | Alibaba | Komise v přenesené pravomoci | Vývoj meziroční inflace v ČR | Podnikatelská nálada | Očekávání analytiků | WMT | Výsledky průzkumu | Technologické společnosti | Průzkumy | Stablecoiny | Trendová čára | Kurz eura Exchange | Národní měny | Nomura | Regulátor | Podíl nezaměstnaných | Výhody diverzifikace | Shortovat | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Pozitivní swapy | Kathy Lien | RMB | Automobilky | Dlouhodobý výhled | Devizové kurzy | Průmyslová výroba | Šéf centrální banky | Důchod | Bankovní panika | Zájem o dluhopisy | AMC | Pfizer | Bilion | Case-Shiller | Tempo růstu spotřebitelských cen | Britské libry | Sázka | Situace v eurozóně | Obchodování s akciemi | Vývoj inflačních očekávání | Likérka Stock | Blízký východ | CME FedWatch | Carry trade | Slabší koruna | Cena eura | Pojišťovny | Průraz | LB.US | Cena plynu | Aktivita retailových investorů | Globální dění | Deficit | Northrop Grumman | S&P 500 Index | Graf | Akcie České zbrojovky | Polsko | Kolaps | Oživení evropské ekonomiky | Index S&P 500 | Odliv dividend | Ratingová agentura | Instrument | Zbrojovka | Reakce trhu | Inženýrské stavitelství | FRA | Finanční regulace | Majoritní vlastník | Forexové intervence | Projev viceprezidenta Fedu | Cenová hladina | USDRUB | Pozornost | Bankéř | Ropa Brent | Kering | Ceny domů | Canopy Growth | Uchování reálné kupní síly peněz | KOMB.CZ | Hrubý domácí produkt | Hypotéky | Pohyb kurzu | Roblox | Atlantský Fed | Lukáš Kovanda | Hráči na trhu | Aktuální hodnoty měny | Vývoje kurzu | Nájmy | tradingeconomics.com | Kurz eura online | Přijetí | Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) | Zasedání Bank of Canada | Pokles produkce | Evropa | Historický vývoj ceny ropy Brent v EUR | Nárůst cen ropy | Distribuce | Vývoj rumunské bilance běžného účtu | Vojtěch Boháč | Česká spořitelna | Oživení americké ekonomiky | Jackson Hole | Tvrdý brexit | HUF/EUR | Blue Origin | Bohatí lidé | OPEC | USD/PLN | Short | Zelené investice | Argentinské peso | Švédská měna | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Ukončení intervencí | Jednání FOMC | Poptávka po bezpečných aktivech | Reálný HDP | Pár EUR/USD | Johnson & Johnson | Ceny zemědělských výrobců | Eurodolar | KB | Zpráva o inflaci | Ústavní soud | Bezpečné útočiště | Deficit rozpočtu | Kontraindikátor SSI | Polský zlotý | Kurzový vývoj | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Cenný papír | Generali Investments | Maloobchod | Vliv ceny ropy | Německý akciový index | Nakupovat státní dluhopisy | Proinflační faktory | Obrat v měnové politice | Americká centrální banka | Oslabení amerického dolaru | Hlavní akciové trhy | Zveřejněná data | Růst zlata | Earnings | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Index Bloomberg Barclays | Oživení inflace | Devalvace | Stavebnictví | MRK | Hospodářské oživení | Dnešní růst | Index volatility | Devizový dohled | FactSet | Brands | Pomoc lidem | Gold/Silver Ratio | Dow Jonesův index | Booking Holdings | Prohloubení schodku | Rollback | Britský FTSE 100 | Sazby centrální banky | Disney+ | Silnější dolar | Technické analýzy | Euroskupina | Urals | Dopady války na Ukrajině | Spořící účet | Rostoucí trend | High | Aktuální kurz eura ČNB střed | Směnárny | Spotřebitelské výdaje v USA | Finanční krize | Euro dnes | Vstupy | Obchodní strategie | Inflace ve Spojených státech | Index spotřebitelské důvěry | Dubnová inflace v eurozóně | GBPUSD | TIPS | Makro data | Akcie Komerční banky | Ekonomická situace | Indikace | Provozní výnosy | Rakousko | Problémy se subdodávkami | Nově zahájené stavby domů | Turecká centrální banka | Stříbro | Nejbližší support | USDCAD | Opatření vlád | Tým InstaForex | USDCZK | Korporátní výsledky | L'Oréal | Instituce | Lednová inflace v USA | DAX (DE30) | Turecko | Přeprodané oblasti | Dogecoin | Bank of Japan | OECD | Americké objednávky | Globální ceny | Podnikatelská důvěra | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Výsledky hospodaření | Americké CPI | FAANG | Německý PMI | G10 | Data z americké ekonomiky | Růstový potenciál | Dnešní fundamenty | Zasedání americké centrální banky | LNG | Foreign Exchange | Aktuální problémy | Brokers | VTB | Býčí signál | Dobrá data | Vývoj ceny zlata v USD | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | Měnový trh | BBC | Ekonomická důvěra | Ekonom UniCredit Bank | Czech Fund | PLUG | Britská měna | Do čeho investovat | Dopad pandemie | Řecká krize | MetaTrader | Ex-dividend | Růst amerického HDP | Nový výhled | Běžný účet | Kongres | Prodeje dluhopisů | Vývoj superjádrové inflace | Výdělky | Snížení kvantitativního uvolňování | Aktuální kurz eura prodej | Iberdrola | Oslabení koruny | Seznam Zprávy | Pozitivní vliv | Roční míra inflace v Německu | Drahý kov | Účet v bance | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Obchodování s korunou | Index CSI 300 | Evropská ekonomika | Ziskové marže | ex | Rally na akciích | Inflace ve Švýcarsku | Rosněfť | Las Vegas | Rozpočtový deficit | JNJ | Inflace v Polsku | Kristina Hooper | Kalendář ekonomických dat | Zvýšení úrokových sazeb | Výsledky HDP | Zvýšená volatilita | Zvýšení sazeb ČNB | BlackBerry | Zhodnocení kapitálu | Obchodníci s ropou | Snížení daní | Trh | Panika v USA | Změna trendu | Snížení těžby | Komise | Oslabení kurzu | University of Michigan | BK Asset Management | EUR Index | Cyklus zvyšování úroků | List Financial Times | Přehled o dění na světových burzách | SolarEdge Technologies | Války na Ukrajině | Technologické firmy | Akciové trhy jako celek | Vládní podpory | Erste Bank | Těžba ropy | Akcie firem | Investice do akcií | Výrazný růst | Ceny akcií JP Morgan | CNN Prima News | Masivní volatilita | Otočení trendu | Měnová autorita | Fed | ABNB.US | Rekordní minimum | Zahraniční obchod | Tempo očkování | Dnešní zasedání Fedu | Ekonomické škody | Lídři EU | Korekce | Důvěra spotřebitelů | Rubl | Indexy v Asii | Tržní prostředí | Penále | Spotřebitelská důvěra v USA | Kurz ČNB | Země EU | S&P Global Inc | Sazby daně | Projev šéfky ECB | Stavební povolenky | Buffett | Money management | Počet pracovních míst | Vývoj ekonomiky | Uvolněné fiskální politiky | Největší ekonomika světa | Equa Bank | Nákupní příležitost | Kurz forintu | McDonald's Corporation | Aktuální kurz eura Exchange | Pražské burzy | Volby v USA | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Finanční společnosti | Downtrend | Fluktuace | Zveřejnění výsledků | Boháč | National Australia Bank | Krize eurozóny | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Vysoké ztráty | Tři rizika | Tržní výhled | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | Kanada | Globální recese | Vývoj měnového páru EUR/RON | Automobilový průmysl | Ekonomický a strategický výzkum | IronFX | Spotové ceny ropy | Tempo růstu PPI | Luis De Guindos | Pokračování rally | Keynes | Pohled na zlato | Indikátory sentimentu | Posílení dolaru | Volná pracovní místa | Stock | ANO | Americké zásoby ropy | Kroger | Růst spotřebitelských cen | IRS | Firemní investice | Ministři financí | Finanční problémy | VZ | Wells Fargo | Ceny zboží | Rating | Miroslav Singer | Dezinflace | Asijské indexy | Investiční poradce | Agentura S&P | Velké banky | MWh | Merck & Company | Americký ADP report | Prognóza ČNB | Kryptoměnová horečka | Vývoj na komoditních trzích | Prezident Joe Biden | SNB | Ruská invaze | Budoucí vývoj | Microsoft | Trh dnes | USD/CHF | Příležitosti | Vývoj indexu cen nemovitostí | Volkswagen AG | Začátečník | Vládní dluhopisy | Data z USA | Nejistota | Evropské obchodování | Odhad růstu HDP | Akciové indexy v USA | Ekonomika Itálie | Thermo Fisher Scientific | Společnost Tesla | Růst tržeb | Inflační vývoj | Forwardy | CME | Spotřebitelská inflace | Defi | Pokles cen ropy | HDP v eurozóně | Jednodenní opce | Den nezávislosti | Akcenta | Sell | Demokratické strany | Pokles sentimentu | Mondelez International | Michal Valentík | NFP data | Úrokové sazby v Maďarsku | Důvěra v průmyslu | Makroekonomické údaje | Long pozice | Kurz dolarů | Turecké akcie | Známý investor | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Dodavatelské řetězce | Dražší energie | Drahé energie | JPMorgan Chase & Co. | Ekonomické problémy | Důvěra | Živé vysílání | Pravděpodobnost | Markets | Vývoj eura | Index Nasdaq | Představitelé americké centrální banky | Mexické peso | Unce zlata | ADP report zaměstnanosti | Spolková vláda | ECB dnes | Prodej dolaru | Americké úrokové sazby | Futures na DAX | Exxon | Zpřísnění sankcí | Rizikovější aktiva | Představenstvo | Pokles úrokových sazeb | Trendové linie | Japonsko | Výpadky | Rozhodnutí ČNB | Range | CFTC | Podpůrná opatření | Tomáš Pfeiler | Poměr cen zlata a stříbra | Celkový sentiment | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Rizikové investice | Riksbank | Běžný účet eurozóny | Invest | Akcie v USA | Gazprom | Centrální banka | Silný propad | Zpomalování čínské ekonomiky | Jobs Plan | Andrew Bailey | Významné zprávy | Meta Platforms Inc | Trendová linie | Životní prostředí | Inflace v Británii | Intraday | Řízení rizika | Vývoj dolaru | Zásobování trhu | Plány Fedu | Hazard | Apreciace | Devizové intervence | Zemní plyn | Put | Tržní sentiment | QE | Vývoj epidemie | Německo | Měnové otázky | Odhad vývoje HDP | Ranní zpráva z akciového trhu | Útok na Ukrajinu | Měny&Sazby | Krach | Kurzový závazek | Bund | LYNX | Německý Ifo index | Standard & Poor’s 500 | Donald Trump | Twitter | Rýn | Velké zisky | Makroekonomické ukazatele | Čistý zisk | 3M PRIBOR | Patrik Urban | Jádrová inflace | Spotová cena | Hotovost | Rumunsko | Další růst | Centrum | Agilent | Nejvýraznější pokles | Jiří Tyleček | Americká průmyslová produkce | Společnosti | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Zprávy o vakcíně | CL | Brookings Institution | Úrokové sazby v Turecku | Index DAX 30 | JPMorgan Chase & Co | Kartel OPEC | Podnikatelé | Maturity | Julien Eberhardt | Měnový pár EUR/HUF | ConocoPhillips | Vyšší ceny | Aukce | Chování centrálních bank | Pokles dolaru | Český maloobchod | Maloobchod v únoru | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Forwardový kurz | Inflace v ČR | Vice | Bollinger Bands | Předseda Evropské rady | Dluhové krize | Nárůst objemů | Energetický sektor | Obchodování na burze v Hongkongu | Březnová inflace | API | Kurz české měny | Cisco Systems (CSCO.US) | X-Trade | Nízká volatilita | Pojišťovna VIG | Komodita | BBBY | USD/SEK | Česká republika | Komunální dluhopisy | BNP | WirtschaftsWoche | Úvěrové podmínky | Kurz eura Česká spořitelna | Zahraniční investice | Směnný kurz | CZK | Analytik Cyrrusu | Reuters | Úspory | Erste Group | Přebytek zahraničního obchodu | Společnost XTB | ZEW indexy | Premiér Mario Draghi | EUR/HUF | Baidu | Přehřátí ekonomiky | Situace na Ukrajině | Dolar cena | Fixed income | Zprávy euro | Kov | Situace | Chevron | Páteční NFP report | Kompozitní index | Tržní zprávy | Index nákupních manažerů | Škoda | Kurz CZK | Domácnosti | Guvernér Michl | Konjunkturální průzkum | Obchodní partner | Index US500 | Bilance běžného účtu | Velcí obchodníci | Světové měny | Depozitní sazba | PEPSICO | Výrobní aktivita | Čísla o inflaci | Výstupy | Souhrnný index | Maloobchodní tržby | Růst průměrné mzdy | Overbalance | Kurz dolaru online | Rolování | Cyklus růstu | Předseda | Analytici | Dobré zprávy | Finanční trhy dnes | Bear market rally | Státní dluhopisy | Americký dolar | Kurz koruny | Zombifikace | Konkurenceschopnost dovozců | Růst v Číně | Tištění peněz | Středoevropské trhy | Maloobchodní tržby v ČR | USA recese | Ripple | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Solana | Růstový impuls | VIX klesá | Utahování měnových podmínek | Vývoj reálného ročního příjmu | J&T | Equity | Cenový rekord | Kurz eura vůči dolaru | Zhoršování situace v průmyslu | USDIDX | Traders | Investování | Silná data | Kupní síly peněz | Korunové sazby | Guvernér Fedu | Íránský riál | 3M Company | Evropská unie | GBP/CAD | Boeing | Rate Hike | Cvičení | HDP v USA | Ekonomiky | Dobrá nálada | Statut bezpečného přístavu | Průmyslová produkce v únoru | US100 | Intradenní obchodování | Zadlužení spotřebitelů | Záporné sazby | Vývoj na devizovém trhu | Rychlý růst | Prime | Indikátory ekonomického sentimentu | Online prostředí | Klesající trendové čáry | Stagnace | Riziko recese | Rozpočet | SLR | Obchodování na burze | Negativní dopad | Fiskální stimul | Evropské banky | Google | Apple | Libra | GM | Kurz české koruny | xPartners | GameStop | Problém amerického dluhu | Zvýšení základní úrokové sazby | Ztráty peněz | Analytik J&T | Colosseum.cz | CFD | Britská premiérka | Rekordní inflace | Nižší růst | Inflace v květnu | Nová data | SaxoBank | Decentralizované finance | Open | Životní úroveň | Pokračování trendu | Chicago Mercantile Exchange | Očekávaná data | Sazba ČNB | Miroslav Novák | Švédsko | Webináře zdarma | Zvýšení základní sazby | FTSE | TSLA | Polská inflace | Financovat | Prodeje domů | Orbán | Příprava | Čínské měny | Pohyby na trhu | Výnosy bezpečných dluhopisů | Ztráta | Řecko | Kurz EUR/CZK | BRICS | Americké vlády | Rostoucí náklady | Aktuální cena | Investiční rozhodnutí | Hlavní akciové indexy | Říjnová inflace | AMD.US | Udržitelné investování | Německá centrální banka | Jednání ECB | Fond | Federal Reserve | Alibaba Group | ECB | RRR | Květnová inflace | Nový rekord | Arbitráž | Bankéři z Fedu | Slabší euro | MONET | Ceny komodit | Úroky | Severomořská ropa | Indikátor Stochastic | Refinitiv | Americký průmysl | Nájemné | CVX | Ranní nadhoz | Portu | Cena | Taper | Silné oživení | Nové úvěry | Investiční banky | Vývoj české ekonomiky | Finanční rizika | ING | Řetězec | Předstihové ukazatele | BioNTech | Prudké zdražování | Jihokorejský HDP | Pád ceny ropy | Silný trh | DOT | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Moneta | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Fed Funds Rate | MetaTrader 4 | Klouzavý průměr SMA | Ovebalance | Zápis z posledního zasedání Fedu | Aktivum | NCLH | Proočkovanost | Ceny akcií | Vyšší riziko | Financování vlády | Defenzivní akcie | Směrodatná odchylka | Měny rozvíjejících se zemí | TABAK | Ruská invaze na Ukrajinu | Aktuální kurz eura ČSOB | Přenos | S&P500 | Analytik Raiffeisenbank | Britská cenová hladina | Ruský trh | Termínované vklady | MUFG | Čínská ekonomika | Ceny | Euro vůči dolaru | Pokles úroků | Vyšší úroky | Lyndon Man | Prudký pokles | Kurzy | Koronakrize | Skokové oslabení | Technologie | Indexy v Číně | Vysoká inflace | Omezení úvěrové aktivity | Energetická krize | Hypoteční sazby | Finální odhad | ČNB | TSLA.US | Dluhy | Devizoví obchodníci | Zajímavé příležitosti | Zoetis Inc | Cigna | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | VW | Viceprezident | Comcast Corp | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | USD/CZK | Ranní zpráva | Pokles | Italský premiér Mario Draghi | MGM | Čínský růst | Životní pojišťovny | Směřování trhů | E-mini | Colosseum | Výběr zisků | Ceny obilovin | Margin | Kalendář tento týden | Počet žádostí o podporu | Globální inflace | Výše úrokových sazeb | Ceny zemního plynu | Vývoj akciového indexu | Právo | Chytré peníze | Polská ekonomika | Negativní sentiment investorů | Dostupná data | Investiční portfolia | Historická data | Take-Profit | Konec obchodování | Trump rally | Největší rizika | Zpomalení globální ekonomiky | Americké společnosti | Finančnictví | Ceny hliníku | Blue chips | Tvrdá ekonomická data | Výprodeje na akciovém trhu | Podílové fondy | Švýcarská centrální banka | Jan Vejmělek | Hedge | Royal Caribbean | Americký trh | Moody's | Zahraniční společnosti | Platební bilance | Rabobank | Výnosy dvouletých dluhopisů | Nové zakázky | Vývoj cen ropy | Akcie Monety | Banka | Makro | Inflace v listopadu | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Ekonomické vztahy | Aktuální ceny zlata dnes | Výprodejní tlak | Americká ekonomika | Finanční deriváty | NVDA | Odpor | Svět investování | Tuzemská inflace | USD za tunu | Velký problém | Silnější euro | Situace na ropě | Akcie týdne | Market Monitor | Rada guvernérů | Sputnik V | Tržby | COVID-19 | Tokio | Ekonomické vyhlídky | Data z reálné ekonomiky | Bitcoin a další kryptoměny | Futures kontrakty | BoE Andrew Bailey | Coinbase | Snížení sazeb | Růst americké ekonomiky | Tempo poklesu | Volatilita je nízká | Umělé vytváření trendů | Evropská centrální banka | BHS Timur Barotov | Indikátor | Index cen | Spotové operace | Slušné zisky | Růst ceny | Mutace koronaviru | ISM | Čínská vláda | Index PX | Akcie Philip Morris | Vánoce | Daně | Lídři | Golden Gate | Tradingové webináře zdarma | Close | Inflace v červenci | Investment Management | Americká centrální banka (Fed) | Pivot | Ekonomická situace v eurozóně | Kryptoměna | Posilování kurzu koruny | cTrader Purple Trading | Růst cen nemovitostí | Inflace v Turecku | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Konec kurzového závazku | Bristol-Myers | Český stát | Růst výroby | Česká ekonomika | Žádosti o podporu v USA | Institucionální investoři | Vysoké sázky | Intervenovat na devizovém trhu | Momentum | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Run na banky | Horší data | Nastavení měnové politiky | Finanční prostředky | Očekávaná deflace | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Vývoj inflace | Moskva | Růst zisků | Zvýšená riziková averze | Zisky | HICP | Partners | Vývoj ceny benzínu v USA | Shanghai Composite | Oslabení kurzu koruny | BNP Paribas | Konsenzus | Conference Board | Finance | Společnost DoorDash | Zboží dlouhodobé spotřeby | Historické rekordy | Americký index S&P 500 | Signature Bank | Pozitivní korelace | Globální ekonomika | Intervence na devizovém trhu | Hike ECB | Kapitalizace celého krypto trhu | COST | Situace na trhu | TradingEconomics | GRMN | Swap | Summit G20 | USD/TRY | Anomálie | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Financial Conduct Authority | Voda | Výnos desetiletých dluhopisů | Spotový kurz | Vývoj HDP | Jestřábí hlasy | Ceny nemovitostí v USA | Ekonomika nového Zélandu | Oslabení forintu | Potíže s likviditou | Ranní okénko | Cisco Systems | NBP | Nižší ceny ropy | Ustupující inflace | Situace na trhu práce | Starbucks | Německé podnikové objednávky | Vysoké valuace | NATGAS | Vyšší sazby | Cena zlata | Propady na akciových trzích | SPAD | Verbální intervence | Hedge fondy | HSBC | Přehled kurzů | Pullback | Opatření vlády | Zvýšení ceny | Conseq | Ekonomiky eurozóny | Měnověpolitické zasedání | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Výkonnost akcií | Euro STOXX | Fincentrum & Swiss Life Select | Trinity Bank | Flash Crash | Dlouhodobé dluhopisy | Kurs euro koruna | Kurz eura k americkému dolaru | Investiční plán | Rusko-ukrajinský konflikt | Turecký prezident | Pojištění vkladů | Obchodníci s měnami | Trh práce v USA | Tržní nálada | 7 dní s korunou | Měnové intervence | Bull | Růst cen | Spekulace na růst | Saxo | Drahé kovy | Vrcholy | Dluhový strop | Měkké přistání | RSI | Inflace zpomaluje | Měnová politika | Vysoké inflace | Fire Sales | Holubice | Hypoteční sazba | CSX Corporation | PMI ve výrobě | SPX500 | Asset management | Alokace | Býčí trh | Slušný zisk | ERA | Volatilita emerging markets | Indexy pohyb | Repo sazby | Dash | Vysoké dividendy | Pád cen | Poptávka | IFO index | Dnes na trzích | Kurz australského dolaru | Statistici | Financování | CPI v Británii | Ceny suroviny | Úroková sazba v USA | Pokles akcií | ČSÚ | Akcie Walmart | Cenový graf | Důvěra investorů v německou ekonomiku | S&P Case/Shiller | Internetové společnosti | Historická minima | Výrobce čipů | Makro z USA | Čína | Omezení dodávek | Stres | ECB rozhodnutí o sazbách | Nálada spotřebitelů | Růst světové ekonomiky | Invaze | Americká lehká ropa | Turecké liry | Pokles ekonomiky | Růst HDP | Index pražské burzy | Přicházející recese | Růst úroků | Americké banky | Oslabení japonského jenu | Psychologie | Aktiva a pasiva | Republikáni | USDJPY | Tovární objednávky v Německu | Změny HDP | Švýcarská národní banka | Pravidla obchodního systému | Globální poptávka | Inflační očekávání | Velké riziko | Investiční poradenství | Masato Kanda | Index pražské burzy PX | Expobank | DAX | Maďarská měna | Lidé v Turecku | DISH | Depozitní úrokové sazby | Vývoj ceny akcie Thyssenkrupp | Reporty | Americké akciové trhy | Otevírání ekonomiky | GfK | Zasedání Bank of England | EGAP | Halliburton | Zhodnocení situace | Tilray | Globální trhy | Rozpočtové politiky | Akcie Pilulky | Reverzní formace | Capital | Menší úrok | FT | ECB Christine Lagardeová | SSI | Meziroční inflace v ČR | UniCredit SpA | RBI | Dluhová krize | Jedno euro | Obchodování na akciových trzích | Investor | Průměrná mzda | MIFID | Uzavření trhů | Dolarové sazby | Mali | Malé podniky | Pohyb kurzů měn | Obchodovat | Dnešní čísla | EUR/MWh | Akciový trh v USA | Britský trh práce | Stavební výroba | Resistance | Měnový pár EUR/GBP | Pokles zásob | Analytik J&T Banky | Zvýšení inflace | Dna | Spotřebitel | Online trading | Ekonomická data z USA | Nejlepší kávové akcie | Meziroční vývoj jádrové inflace | SolarEdge | Pokles zájmu investorů | Porovnání vývoje cen ropy | Shell Plc | Index výdajů | Tisková zpráva | Parita | Hospodářský růst | Medvědi | Prezident Fedu | Nové rekordy | Tržní sazby | Kurz měny | Největší americká banka | XTB Štěpán Hájek | BB.US | Posílení eura | Dividenda | Nárůst výnosů | Technologický Nasdaq | Poslanecká sněmovna | Americké státní dluhopisy | Bloomberg Economics | Odhodlání | Inflace v Maďarsku | Bohumil Trampota | WTI | Hrozba recese | ETF fondy | Bod | Miliardy korun | Bankovní rada České národní banky | Richard Branson | Podmínky na trhu | Zpřísnění finančních podmínek | Shares | Raiffeisen Bank International | Silnější koruna | Christine Lagardová | RBNZ | PRIBOR | Paládium | UTC | FRED | Pokladniční poukázky | Spready | Obchodování dnes | Reserve Bank of Australia | Americké maloobchodní prodeje | Video | Únorová inflace | HDP | Klouzavý průměr | ROCE | Micron Technology | Výrobní aktivity | Měnové kurzy | O2 CR | Americká měna | Honeywell International | B2Gold | Diverzifikace portfolia | Nord Stream | EMU | Vývoj měn | Moelis | Vývoj obchodní bilance | Spotřebitelské ceny v ČR | Problémy | Saúdská Arábie | Projevy centrálních bankéřů | Revize výhledu | Dow Jones 30 | Tesla (TSLA.US) | Ziskovost | OCI | PMČR | Payrolls | Bankéři | Oživení ekonomiky eurozóny | Globtrex | Sázet | Turbulence na trzích | Klesající trendová linie | Vzrušení | Měny regionu | Zahraniční firmy | Cena ropy | PwC Petr Kříž | Rates | Obavy trhu | Nižší výdaje | Participace | Firma | Inflace | Aktuální kurz anglická libra | Utáhnout měnovou politiku | Vývoj indexu S&P 500 | Kapitálová přiměřenost banky | Marže | Využití kapacit | Vysoké zisky | Účet platební bilance | Domácí měna | Německá ekonomika | Analýza | Statistiky z trhu práce | Zobchodované objemy | Státy EU | Zlato a stříbro | Koruna zpevnila | Předběžné výsledky | Trh kryptoměn | Kurz USD/EUR | Fiskální politika | Devizový trh | Načasování | Hedgové fondy | PLUG.US | Kurz USD | Mírná korekce | Důvěra v Německu | Pokles cen akcií | Alphabet | Struktura | Čínské realitní společnosti | Držitelé korun | Konjukturální průzkum | Zkušenosti | Ropa | Index PMI | Tisková konference šéfa Fedu | Ekosystém | Masivní volatilita na finančních trzích | Tuzemský HDP | Signály | Omikron | Protekcionismus | Ekonomická rizika | Spotřební daně | Lira | Přeprodané podmínky | Hlubší deficit | Aktuální cena stříbra za 1g | Ceny nafty | Vývoj indexu ISM | MCD | Lot | Výsledky NFP | Statistiky | Peněžní zásoba | Erste | Liz Trussová | Emise státních dluhopisů | Referendum | Stoxx 600 | Výprodej | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Monetární politika | Bali | Manufacturing PMI | Čínský index | Pracovní trh | Dluhopisové trhy | Výnosy banky | Hlavní index PX | Diverzifikovat | Dnešní zasedání ČNB | FX | Ben Bernanke | Propad HDP | Tokijská burza | Mobilizace | Michal Stupavský | Facebook | Ceny benzínu v USA | Deutsche Bank | Indická rupie | RUB | Pohonné hmoty v ČR | Američané | Kurz | Market | Forexu | Kurzy.cz | Americký PMI | Ropné vrty | Cenné papíry Erste | Problémy v bankovním sektoru | Raiffeisenbank a.s. | Unicredit | Ropa a Plyn | Vývoj amerického dolarového indexu | Big Mac | EMA | Světová válka | Ekonomický kolaps | Ekonomka | Zasedání amerického Fedu | Pokles výnosů | Kaisa | Litecoin | Americký trh nemovitostí | Rozkolísaný | Investiční banka Goldman Sachs | NCLH.US | Polská měna | UST | Francouzská centrální banka | Restrikce | Merck | Washington Post | Optimismus | Zájem o riziková aktiva | Snížení spotřební daně | Růst dolaru | Akcie v roce 2021 | Ceny pšenice | Forex.com | BH Securities | Vývoj německého akciového indexu | Anglická libra | Euro | Negativní vývoj | Zelená ekonomika | Spotová volatilita | Riziková prémie | Úspěšný týden | Tyson Foods | Akcie na pražské burze | JP Morgan | Zápis ze zasedání ECB | Dolar | EuroStoxx50 | Byznys | Reserve Bank of New Zealand | Costco | Debata | NortonLifeLock | Nárůst zisků | Indikátor důvěry | Rumunské úrokové sazby | Deficit státního rozpočtu | Spotový kurz koruny | Slovní intervence | Důležité fundamenty | Akcenta Miroslav Novák | Aktuální denní kurz ČNB | Investujte | Hodnoty měny | Nálada na globálních trzích | Měď | Proinflační | Šíření mutace delta | Tomáš Volf | ANZ | Fundamentální pozadí | Centrální banka ve Frankfurtu | Zastavení dodávek | Inflace ve světě | Eskalace války na Ukrajině | Inflace cen | Být trpělivý | Konglomerát | Bezpečné dluhopisy | Rozvíjející se trhy | Pražský index PX | Aktuální kurz dolaru ČNB | Yield | Naše prognóza | AUD | Akcie Thyssenkrupp | Caixin/Markit | SGD | Objem devizových intervencí | Palantir Technologies | Obchod | Obchodování forex | Poskytování hypoték | Federální rezervní banky | Měnový stratég | Akcie na Wall Street | Zpomalení růstu | Vysokofrekvenční obchodování | Christine Lagarde | Statistiky z eurozóny | Domácí data | Jasný směr | Přerušení dodávek ruského plynu | Aktuální kurs euro koruna | Risk | Dodávky ropy | Predikce | Fibo | Regulátor trhů | Růst ekonomiky | Santa Claus Rally | Navýšení úrokových sazeb | Aktuální zpomalení inflace | Fiskální stimuly | Držení short pozice | Prima | Úřad práce | Kypr | Zahraniční kapitál | Citigroup | Ekonomové | Japonský Nikkei | Rozhodnutí Bank of England | Index VIX | Výnosy státních dluhopisů | Banka JP Morgan | Hospodářství | Index výdajů na osobní spotřebu | Hlavní akciové indexy v USA | Stagflace | Hlavní ekonomka | Rada ČNB | Maynard Keynes | Asijské akcie dnes | EV | Ohlédnutí | Jednotná měna | Inflační cíle | EU | EBITDA | Investiční doporučení | Počty nových případů | Zahraniční FX | Nastavení intervenčního režimu | Představitelé centrální banky | Čínská měna | Vývoj na akciových trzích | Majors | Rozpočtové schodky | Ministerstvo financí | Ranní komentář | Vzestupný trend | Oddělení forexu | Ranní glosa | Ukrajinští uprchlíci | Průmyslové ceny | Švédská ministryně financí | Bollingerova pásma | Globální akciový index | Fundamentální základ | Tržní hráči | Spojené státy | CAR | Riziko systematické | Cenové stability | Šíření nákazy | Volatilita akciových trhů | Zasedání ECB | Air Liquide | Credit Suisse | Powellovy komentáře | Philip Lowe | Cigarety | Objem investic | Portfolia | Tesla | Růst důvěry | Převis | Další kryptoměny | Conseq Investment Management | Odhady PMI | Kurz domácí měny | Hodnota indexu | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Prodeje akcií | Komerční banka | Teplé počasí | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | AUD JPY | Gate | Úroveň rezistence | Theresa May | Týden na akciových trzích | Turistické sezóny | Riziková prémie u koruny | Americké ceny | Finanční tituly | Barel WTI | Recese | Index strachu | ZNGA | Vývoj výnosu 10letého amerického vládního dluhopisu | Vyjádření představitelů | Sterling | Emisní povolenky | Mzdový růst | Miliardy | Kurz eura ČSOB | Finanční web | Globální indexy | Renault | Švýcarský frank | Báze | Růst akcií | WP | BIS | Německý ZEW index | Realitní bublina v USA | Bank of Canada | Výprodeje na akciových trzích | Přerušení výroby | Investoři a obchodníci | Erdogan | Virtuální měny | Vývoj pandemie | Mercedes-Benz | CZK/EUR | Silicon Valley | NZDUSD | xStation 5 | Dobrá čísla | Analytik Portu | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Odchod z Ruska | Výhled na rok | Eskalace konfliktu | Kyjev | Začít investovat | Burzovní indexy | Naučte se obchodovat | Výrobní index | Největší propad | Silný americký dolar | Pandemie | Počet nových žádostí o podporu | Inflace v Německu | Sekce měnové | Výnosy na amerických dluhopisech | Denní graf | Spekulace | Meziměsíční inflace | Manažerka | Guvernér BoE | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Růstový trend | Ekonomický výzkum | František Táborský | Silný support | Americké burzy | Snížení úroků | Realitní společnosti | Situace okolo First Republic | Dividendová sezóna | Graf indexu S&P 500 | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Frank | Ministři | Prudký propad | Relativní stabilita | Ceny benzínu | Ekonomické teorie | Změna politiky | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Mondelez | Negativní nálada | Transparentní | Tržby v eurozóně | Kurz eura | Zpráva z amerického trhu práce | Členské státy | Výkon dolaru | Napětí mezi Ruskem a Západem | Dnešní zpráva | Helicopter money | Swapová křivka | Prodeje existujících domů | Caixin | Vystoupení z EU | Nikkei225 | Zbrojovky | Silné euro | Změna sazeb | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Aktuální kurs koruny k euru | Statistika z amerického trhu práce | Lufthansa | Ceny energií | Babypips | WTI ropa | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Unipetrol | Snížení produkce | Grayscale Bitcoin Trust | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Politická nejistota | Obrat trendu | Průmyslová výroba v lednu | Rychlý růst mezd | Intel | Výsledky ISM | Meziroční míra inflace | Přebytek bilance | Japonský jen | Index důvěry | Měnový kurz | Ticker | Základní sazby | Walt Disney (DIS.US) | Polská centrální banka (NBP) | Akcie Unipetrolu | Brent (OIL) | Empire State Index | Regeneron Pharmaceuticals | Čínský průmysl | Úspěchy | Analytik Komerční banky | Jak obchodovat | NEST | Kiwi | Virtuální mince | Poptávka po americkém dolaru | Buy the dip | Averze vůči riziku | Denní změna | USDCHF | Silná poptávka | CySEC | Multi-Asset obchodování | Politické riziko | Cena surové ropy | Rostoucí inflace | Advance | Doporučení Koupit | Zoetis | Kurz bitcoinu | ACB | Technologický sektor | Signál ke vstupu | Soud | Eskalace napětí | Panika | SPAC | Projev šéfa Fedu | Henry Hub | Booking | Výrazný pohyb | Emise dluhopisů | Cena elektřiny | Agentura Fitch | Kanadský dolar | PMI indexy | Uhlí | Předpovědi | Prodeje ropy | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Akcie čínské realitní společnosti | Mince | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Zásoby ropy | Vysoké úrokové sazby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Evropské méně | Nord Stream 1 | Benzín | Ministr financí | Trhy v USA | Rostoucí ceny | Trend | Nejprudší denní propad | Střadatelé | Western Union | Pokles sazeb | Dění na trhu | Dow Jones Industrial | OXY | Meziroční inflace v září | Růst eurozóny | Vývoj hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Las Vegas Sands | Akcie na burze | USOil | Oslabení | Kroky Fedu | Časový rámec | Míra inflace | Verizon | Windfall tax | RTS | Politické události | Vládní bondy | Měnová politika ECB | Energetika | Manufacturing | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | Michala Moravcová | Průmyslová výroba v eurozóně | MAN | CNN | USD/RUB | Ekonomický výhled | Nařízení | Pioneer Natural Resources | Míra nejistoty | SWIFT | Vzestup ceny | Zvýšené napětí | Trend cen nemovitostí | Pokles cen zlata | Nemovitostní trh | Poskytování úvěrů | Schodek | Dnešní PMI | Invaze Ruska | BTC | Bankovní sektor | KOSPI | Fed index | Sankce na Rusko | Indexy | Citi | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Report stavu ropných zásob | Pimco | Odborníci | Kurz akcie | Oživení poptávky | Hospodářské krize | M2 | Severomořská ropa Brent | ASX 200 | Odkup akcií | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Finanční polštář | Japonská měna | Mezinárodní měnový fond | Gold | Guvernér centrální banky | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Bazický bod | Bolest | Očekávané výsledky | Americké žádostí o podporu | Úroveň supportu | Investování do akcií | Napjatá situace | Akcie KB | Tempo růstu | Marže společností | Meziroční růst spotřebitelských cen | Bilance ECB | Snížení daně | Bankovnictví | Aerolinky | USD index | Čisté úrokové výnosy | Scotiabank | Asijské obchodování | Americké dluhopisy | Francouzská ekonomika | Vývoj peněžní zásoby | Break-Even | Pohonné hmoty | Zpracovatelský průmysl | Kurz britská libra | Biliony | Divergence | Investec | Zdražování energií | Vyšší inflace v Německu | Celkové provozní výnosy | Bilion dolarů | Nejvyšší růst | ETF | Aktuální kurz dolaru | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Kurzy měn | Struktura HDP | T-Mobile US | Geopolitický fundament | Měnový výbor Fedu | Omezení těžby | Silná inflace | Silvergate | Nasdaq-100 (US100) | Myšlenka | Moneta Money Bank | Saúdové | Ceny drahých kovů | Varování | Obchodní bilance | Guidance | Držitelé kryptoměn | Úsilí | Družba | Éra levných peněz | Viceprezident ECB | Reinvestování | Černé zlato | Bankovní unie | APP | Tomáš Holub | Kurz amerického dolaru | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Spojení | Ministr zdravotnictví | Náklady bydlení | Pokles indexu S&P 500 | Názor algoritmů | Long | PFNonwovens | Rally | Reálná ekonomika | Inverzní výnosová křivka | Bankovní rada | Sazby maďarské centrální banky | Risk-off sentiment | Recese v USA | Komoditní index | Pojišťovna | Euro Stoxx 600 | Růstové tituly | Macron | Výrazný propad | Klíčový support | Výsledky za Q4 | Zasedání České národní banky | Vysoké náklady na dluh | Globální ekonomický výhled | Bear | Tripadvisor | Intesa Sanpaolo | Pokles inflace | Aktiva | Osobní příjmy | SXXP | Klid | Ekonomické krize | Zprávy z pražské burzy | Začátek výsledkové sezóny | HDP za Q2 | Prodejní tlak | Flexibilita | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | MXN | Zasedání centrální banky | Indexy na Wall Street | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Očekávaný vývoj | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Vývoj trhu | Švýcarská banka UBS | Úrokové sazby ČNB | Business | Vývoj ceny průměrného ojetého vozu | Forwardové ceny | Zlepšující sentiment | Vstup do dlouhé pozice | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Výnosnost | Indikátory | Albemarle | Růst cen akcií | Slábnoucí dolar | Zdanění | Základní úrok | Pokles cen | Plug Power | Obchodování s komoditami | Automatic Data Processing | Investice do komodit | Čínská centrální banka | Jan Procházka | SP500 | Technologická společnost | Index euro | Vývoj měnového páru USD/CAD | Zvedání úrokových sazeb | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Helena Horská | Holubičí tón | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky amerických společností | Nový týden | Šéfka ECB | ČNB Tomáš Nidetzký | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Španělský IBEX 35 | Zdravotnictví | Obchodní rozhodnutí | Energetické krize | Růst firemních zisků | Akcie Tesly | Ole Hansen | NZD/USD | Čínské akcie | Riziko ztráty | Economic | Ministryně financí | Graf ropy | Časový úsek | Technologický pokrok | Investice do kávy | Diskontní sazba | Evropská rada | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Ekonom Komerční banky | Sentix | Robert Holzmann | Trhy dnes | Energy Aspects | | Japonské úřady | Tomáš Cverna | Macy's | Indexy PMI | Pochybnosti | Oslabení zlata | Tržní kapitalizace kryptoměn | Schodek zahraničního obchodu | DAX 30 | Riziková aktiva | Pandemická situace | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | Splasknutí bubliny | Prodeje automobilů | Známky oživení | Zisky firem | Pokračování poklesu | Čínský akciový trh | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Big tech | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Eskalace rusko-ukrajinské krize | Purple Trading | Řetězce | Objem zakázek | Sentiment | Zrychlení inflace | Síla měn | L.F. Investment Limited | Short pozice | Zhoršení pandemie | Dnešní statistiky | Částečný úvazek | Stoxx Europe 600 | Pojistky proti inflaci | Investiční fondy | Breaking | Růst úrokových sazeb | Ruské obcházení západních sankcí | Největší pokles | Politika | Konkurence | Zápis ze zasedání FOMC | Nálada na trhu | Duke Energy Corp | Utaženější měnové politiky | Akcie ČEZu | Čínský jüan | Akcie zbrojovky | PLN | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Komoditní stratég | Dodávky z Ruska | Míra nezaměstnanosti | Burzovní cena | Reálné výnosy | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Unity | Konsensus trhu | Investiční ředitel | Indikátor MACD | Čínský prezident | Dnešní seance | Novavax | Americké futures | Rizika globální | Nespokojenost | Alternativní taxislužby | MAM | Centrální banky USA | Strach z inflace | ECOFIN | Investiční instrumenty | Per rollam | Americký dluh | Martin Gürtler | Ekonomické prognózy | Indikátory důvěry | Poplatky | Nike | Oslabování eura | Forint | Si Ťin-pching | Americké akcie dnes | GDP | Holubičí výhled měnové politiky | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | Makroekonomická data | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Finanční zdraví | Investment Banking | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Citibank | Analytické fórum | Dnes zveřejněná data | Zasedání FED | Ministři financí eurozóny | Double bottom | Softwarové firmy | Spotřebitelská důvěra v Německu | Cena pohonných hmot | Real Estate | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Dnešní kalendář | Index DE30 | Úrokový výnos | Napětí kolem Ukrajiny | Rozpočtový deficit USA | Přední ekonomové | Optimismus investorů | Federální vláda | Tržní očekávání nastavení úrokových sazeb | Nálada | Nastavení sazeb | Napětí na trzích | Aktivita ve službách | Geopolitická rizika | FAO | Indie | Kurs euro | Růst cen ve výrobě | Nákupy | ForexFactory | Implikovaná volatilita akciových trhů | Měnové páry | Energetická krize v Evropě | Technologické akcie | Technologičtí giganti | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Výrazná inflace | Vnímání | Centrální bankéř | Přísná měnová politika | Korekce na kryptu | David Vagenknecht | SVB | Krátkodobý vývoj | Index volatility VIX | Dnešní ekonomický kalendář | Výprodej akcií | Inflace v české ekonomice | Ekonomika | Růst vývozu | První zvýšení sazeb | Vývoj hlavní úrokové sazby | Guvernér rakouské centrální banky | Výnosová křivka | Investiční období | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | Politika centrálních bank | Vivendi | Situace v průmyslu | ČEZ (CEZ1.CZ) | Dobrá zpráva | Slábnoucí americký dolar | Hospodářské noviny | Obchodování s cizími měnami | Karanténa | Zlevnění ropy | Pandemický program | SYRIZA | Investiční aktivity | Sankce | Soukromí zaměstnavatelé | Commerzbank | Varianty koronaviru | Proinflační působení | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Evropská průmyslová produkce | Zloba | Spořící účty | Zmírnění obav | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Výhled | Velmi volatilní | Poptávka po dolaru | Futures na indexy | Zerohedge | Erste Group Bank | Kurzotvorná informace | Nikkei (JAP225) | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Worldometers | Americké ministerstvo | Průměrná nominální mzda | Timur Barotov | Stavebnictví v květnu | Výrobní inflace | Americký trh práce | Obchodní analýza | Deriváty | Přísná opatření | Ethereum | Japonská ekonomika | Embargo | Vysoké ceny | Bilance Fedu | Filadelfský Fed | Economist | Indikátor Ichimoku | Hry | Akciový index DAX | Glapinski | Nadšení akciových trhů | iRobot | Zlevnění potravin | Jestřábí ECB | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Energetické společnosti | Propouštění | Trendové čáry | Sentix index | Tok kapitálu | Private equity | Mzdová dynamika | Česká inflace | Zaměstnanci | Měnové unie | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Bankovní krize | Jaromír Gec | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Čerpací stanice | Evropský trh | Finanční trhy | ČNB dnes | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Ropný kartel OPEC | Údaje o maloobchodních tržbách | Burza dnes | Zlaté rezervy | Vývoj rumunské meziroční inflace | Cyrrus | Dobrý výsledek | Burze | Cenové rozpětí | Data o inflaci | Expanze | X-Trade Brokers | Situace okolo First Republic Bank | Americké akciové indexy | eBook | Největší ekonomika | Advance Auto Parts | Mojmír Hampl | Růst cen energií | Hospodářský cyklus | Znovuotevření ekonomiky | General Motors | Konsolidace | Dlouhodobý trend | Fondy | Investiční příležitosti | Kalendář makroekonomických dat | EUR/TRY | XTB Tomáš Cverna | Walt Disney | Týdenní výkon | Fúze | Bílý dům | Komoditní trhy | Situace v Číně | ČEZ | Apple Inc. | Cenové hladiny | Austrálie | HDP Číny | Německé ekonomiky | USA inflace | Růst průmyslové produkce | Financial Times | PMI za leden | Poptávky po ropě | USD za barel | Philips | Nikkei 225 | Počet nakažených | Spread | Výraznější recese | Vývoj ceny akcie | Obavy investorů | Theresa Mayová | Britský antimonopolní úřad | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | Významné riziko | Under Armour | New York | Tradingové webináře | Katastrofy | Realitní bubliny | St. Louis | Swing | GS | Saldo zahraničního obchodu | Výsledky maloobchodních tržeb | Analytik finančních trhů | AIG | Krize | Bernstein | Obligace | Pád akcií | Rizikový apetit | Ceny ropy Brent | Zvýšení úroků | Zajišťování | Velká rizika | Depozitní sazba ECB | Růst cen výrobců | Euro včera | Německé tovární objednávky | Zotavení ekonomiky | Federal Funds Rate | Pasiva | USD/MXN | Luxusní zboží | Vlastní akcie | Ekonomické zprávy | S&P 500 nebo Nasdaq | Riziko likvidity | Situace na trzích | Zlotý | IBEX | Vysoké ceny ropy | Aktuální kurz eura nákup | Zpětný odkup akcií | Kraft Heinz | Šíření varianty omikron | Exotické měny | G20 | Míra inflace v eurozóně | Norská centrální banka | Pokles poptávky | Společnost Moderna | Oslabení dolaru | Objednávky | Forex analytik | Kurz libry | Navyšování cen | Oslabení polského zlotého | NFT | Prezident Erdogan | Meziroční míra inflace v eurozóně | Slabší kurz | Společnost Silvergate Capital | Algoritmy | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Vratislav Zámiš | FX trh | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Úročení vkladů | Akciové trhy v USA | Dolarový index | Sněhová lavina | GSAM | Deeskalace | Globální trh | Podíl akcií | Vývoj ceny ropy | Stabilita úrokových sazeb | Boj proti inflaci | Zrušení superhrubé mzdy | Big Tech | Poradci | Sazby | Americké výnosy | Akcie Tesla | Mezibankovní | US30 | Graf indexu | ODS | Invaze Ruska na Ukrajinu | Prodej EUR | Ředitelka | Coinbase (COIN.US) | JAP225 | Generální ředitel | Dubnová inflace | Ceny aktiv | Under Armour (UAA.US) | Vývoj na světovém devizovém trhu | Devizové rezervy | Poradenství | České vlády | Měny emerging markets | Sázky na pokles | Cíle | Politická rozhodnutí | Burza | Semináře | Ekonomický kalendář | Provozní náklady | Ceny dluhopisů | SPX 500 | LTRO | Index MSCI | Guvernér Rusnok | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Rozvoj | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | RBA | Likvidita | Jestřábí přístup | Žádosti o podporu | Investice do zlata | Americká administrativa | Reinvestice | Výprodeje | OIL.WTI | Nové sankce | Obchodování s CFD | Australská centrální banka (RBA) | Rozhovor | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Dlouhá pozice | Roklen24 | Španělský IBEX | Spotřeba domácností | Transakce | Volatility trhu | Nejvýraznější propad | Dnešní údaje | Slabší dolar | Hodinový graf | Technologický index | Měny | Obchodní jednání | Filadelfský Fed index | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Akciový trh | Vývoj koruny | Růst cen potravin | Růst nezaměstnanosti | MasterCard | Vzestup inflace | PPI index | Hodně peněz | Výroba v Německu | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Slovensko | Irsko | Čas k výhodné investici | TotalEnergies | Rozjednané prodeje domů | Energie | Důležité zprávy | Trade Brokers | Instant Trading EU | Roklen | Pasivní příjem | Zpravodajství | Jamie Dimon | Finance.cz | Michal Brožka | Inflace v březnu | Pohonné hmoty v Česku | Kanadská centrální banka | Obchodníci na finančních trzích | Tradeři | Special Purpose Acquisition Company | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Program QE | Riziko skutečné stagflace | DE30 | Nezaměstnanosti v Německu | USDX | Vývoj meziročního růstu mezd | Jádrová inflace v eurozóně | Fed dnes | Inaugurace | Ekonomický cyklus | Dividendy | Finanční centrum | Měna | Inflace v prosinci | Vypuknutí pandemie | Jasný signál | Dodávky plynu | Pokles ekonomické aktivity | Údaje o HDP | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Rozhodnutí FOMC | Renminbi | Finanční sektor | Daňové příjmy | Příležitosti k nákupu | Oslabení eura | Pracovní síly | Intradenní pohyby | David Marek | Ropa dnes | Silný pokles | Německé banky | Nízká inflace | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Sympozium | Burzovní index | MSCI | Vývoj akcií SG | EUR/CHF | Ukončení nákupu aktiv | Australská ekonomika | Thomson Reuters | Snap | LinkedIn | Index podnikatelské aktivity | Výnosy | Spotřebitelská poptávka | Miliardy dolarů | Růst aktivity | Dodávky LNG | Jednání ČNB | Klíčové události tohoto týdne | Finanční trh | Růst poptávky | FOMC | Algoritmické obchodování | JPMorgan | Kapitálová přiměřenost | Nová vláda | Akcie Erste Bank | SPWR | Rozhodnutí centrální banky | Reakce investorů | Data z Německa | Trade | Regionální měny | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Klíčová rezistence | EFSF | EIOPA | Patria.cz | Globální ekonomický kalendář | Tightening | Vyspělé ekonomiky | Carry trades | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Náklady na obsluhu dluhu | Sentiment na trzích | Emise | Pravděpodobnost recese | EIA | Brazilský real | Aktuální kurs akcie KB | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Akcionář | Futures zlata | Nový Zéland | Miliardy USD | Fixní kurz | Poradce | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Další růst sazeb | Aktuální spready | Zkušenost | GBP/EUR | Signál | Zdražování | Úrovně EUR/USD | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Britská vláda | Bank of America Global Research | EPS | Rotace | České sazby | ADP | Projev šéfa Fedu Powella | Repo sazba | Strategy Research | Přijetí eura | Velká rizika pro finanční trhy | Kupní síla | CPI v USA | Short squeeze | Úbytek | Ropy | Pracovní den | Rozdílové smlouvy | Historie | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Řízení rizik | Vývoj akciového indexu Dow Jones | CHNComp | Míra úspor | NFIB | Člen bankovní rady | Větší riziko | Očekávané Earnings | Výdaje | Možnost dalšího růstu | Koruna posílila | Rafinerie | Společnost | Kurz koruny vůči euru | Úvěrová aktivita | Ekonomické důsledky | Důchody | Likvidní | Firma McDonald's | Maloobchodní tržby v listopadu | Ekonomický nesmysl | Aktivita v sektoru služeb | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Ministr hospodářství | Futures na americké akcie | Zásah centrálních bank | Mezinárodní obchod | Snížení úrokové sazby | Forbes | Diverzifikátor | Milan Vaníček | Maloobchodní tržby v USA | Ocenění akcií | Colt | Zvýšení volatility | Implikovaná volatilita | Historicky nejnižší | Swiss National Bank | Radomír Jáč | Kurzotvorné zprávy | Thomas Barkin | Goldman Sachs Group | BlackRock | Ukončení války | Retailoví investoři | Utažení měnové politiky | Francouzský index | Negativní výhled | Vysoká volatilita | Kurz dolaru směnárny | Očekávaná inflace | Kurz britské libry | Fibo retracement | Jestřábí Fed | BMW | Wood & Company | Cena akcií | Bezpečné měny | Volatilita trhů | Mark Carney | Non-Farm Payrolls | Kupci | Výkon německé ekonomiky | ASX | Špatná data | Rozšíření | CAC40 | NBER | Ekonomické indikátory | Standardní odchylky | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Mimořádné zasedání | Cena americké ropy WTI | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Slovník pojmů | Americká spotřebitelská důvěra | Bezpečný dolar | Umělé inteligence | Vienna Insurance Group | Britské měny | Buy | Tisková konference | Eura | Schodek rozpočtu | Neúspěch | Výsledek HDP | Koruna posiluje | Čínští vládní představitelé | Short Term | Ztráty | Nízká nezaměstnanost | Zpomalení v Číně | Lehman Brothers | Inflační cíl | Nizozemsko | RBAG | Organizace | Akcie Erste Group | Britský FTSE | Očekávaný zisk | Obilí | Invesco Ltd. | Posilování USD | Kryptoburza | Ceny stavebních prací | Gap | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | XTB.cz | Expedia | Úrokové swapy | Snižování počtu zaměstnanců | VIX | Inflační data | TGT | Růst | Objem obchodování | Problémy s likviditou | Dopad na finanční trhy | Občanské války | Vyšší úroveň | Fed včera | Polská centrální banka | Akcie ČEZ | Pojišťovací společnosti | Výhled pro zlato | Energetické komodity | Inflační výhled | Příjmy | Nejistoty na trzích | Vývoj amerického dolaru | Pohyby cen | Stav trhu práce | Průmyslová produkce v eurozóně | Hospodářské výsledky | Risk-off | Výsledková sezóna v USA | Aukce státních dluhopisů | WU | Zajištění | Dominion Energy | KO | Domácí měny | Měnový výbor | Výnosy amerických státních dluhopisů | Fortinet | BOSSA | Snížení inflace | BIDU | Daň z mimořádných zisků | Růst průmyslové výroby | Overweight | Index | Wall Street Journal | Market rally | PCE index | Ruská vláda | Pohyby kurzu | Komoditní | Golden Gate CZ | Rychlý růst cen | Lockdown | Hlavní americké indexy | Akcie Alibaba | Cenový index | Stříbro a platina | Objemy na kryptoburzách | MiFID II | Fundament | Nejbližší rezistence | Centrální bankéři | Eva Zamrazilová | Kryptoměnová burza | Bohatství | Produktivita práce | PMI pro sektor služeb | Průmyslová produkce | Úročení | Meziroční růst | Složité algoritmy | Warner Music | Útlum ekonomiky | Thermo Fisher | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Měnové politiky centrálních bank | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | Varovné signály | ČTK | Tuzemská měna | Engulfing | Pozitivní sentiment na trzích | Kurz euro | Index STOXX Europe 600 | Neuznání volebních výsledků | ISM index | Valuace | Návratnost investice | Americký bankovní sektor | Investiční skupina | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Silvergate Capital | Obchodovaný měnový pár | Tržby ve službách | Náklady na dluh | Cathie Wood | Kanadský PMI | Australská vláda | LOGeco | Počet zaměstnaných | Riziko Volmageddonu | Akciové indexy na Wall Street | Dnešní zprávy | Tečkový graf | Snaha Fedu | Stlačení inflace | Výběr daní | Nejhorší výprodej | CECEEUR | Obrat v měnové politice Fedu | Oživení podnikatelské aktivity | Růst světového obchodu | Česká národní banka | Makléřská společnost | Tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Opačný trend | Walmart (WMT.US) | Cenové války | Korekce na trzích | Mezibankovní sazby | Snížit úrokové sazby | Esther Georgeová | Netflix | Železná ruda | FIXED | Jedinečná příležitost | Banka Moneta | Koronavirus | Automotive | Extrémní volatilita | Jestřábí tlak | Příležitost vydělat na Bitcoinu | Hodnocení ekonomiky | Růst měnového páru EUR/USD | Blue-chips | Výhledy růstu | Nákup aktiv | Sankce na ruskou ropu | Americký desetiletý výnos | Shrnutí vývoje na finančních trzích | Nejvyšší výnos | Target | After-market | Oscilátor | Nákupy z Ruska | Klasické technické analýzy | Palantir | Bilance zahraničního obchodu | Pumpování likvidity | PMI v eurozóně | Slovenská UniCredit Bank | Znehodnocení hodnoty měny | Higher Low | TLTRO4 | Reálné zisky | Silná data z trhu práce | Okénko trhu | Vývoj španělského akciového indexu | MICEX | Produkční ceny | Program nákupů dluhopisů | Vývoj tržní kapitalizace | Deloitte | Eskalace | Kurzy ČNB | Německá nezaměstnanost | Vývoj cen komodit | Vývoj inflace a mezd | Zisk na akcii | Poskytování likvidity | IMF | Produkce ropy | Správa | Nejvyšší pravděpodobnost | Hospodářský růst v Evropě | Zdražování hypoték | Závazek | SPARK | EUR/RON | Euro ECB | Růst cen průmyslových výrobců | Vydělat na Bitcoinu | Burzovní cena plynu | Květnová průmyslová produkce | Market alert | Tržby za služby | Vývoj ceny ropy Brent v USD | Pád amerických bank | Markit | Švédská Riksbank | Rezistence | Rizikovost eura | Stimul | Reakce ČNB | Dominance amerického dolaru | Vedoucí indikátory | Techy | Banka Morgan Stanley | CAD | Celková míra nezaměstnanosti | Těžba z břidlic | Zvýšení sazeb v eurozóně | Největší ekonomiky | Kurz eura prodej | Spotřebitelské ceny | Rizikovější euro | Vývoj na dluhopisovém trhu | Volatility report | Vyvážené portfolio | Vývoj německého akciového indexu DAX | Graf EURUSD | Historické zkušenosti | Vývoj jádrové inflace v USA | Volatilita na finančních trzích | Výraznější impuls | Složitá debata | Úvěrová krize | Kapitálové kontroly | Větší podniky | Skokové oslabení koruny | Vakcíny na koronavirus | Úrokové výnosy | Zasedání MNB | Futures na americké indexy | Makléřská společnost Robinhood | AI | Kdy přijde otočka | Reálné zisky nad inflací | Pozitivní sentiment trhů | Inflační index | Ukazatel amerických burz | Kurz anglické libry | Nákup indexu S&P 500 | Ruský útok na Ukrajinu | Kapitalizace akciového trhu | Futures v Evropě | KOSP200 | Úřad pro regulaci finančního sektoru | Vývoj akcií Berkshire Hathaway | Index spotřebitelských cen | Hospodářská stagnace | Hýbat trhy | Posílení | Histogram | Výhled pro rok 2022 | Société Générale | Práce s grafy | Tlak na zvyšování sazeb | Konference v Jackson Hole | Denní obchodování | Sociální demokraté | Pracovní místa | Americký dolar dnes | Rijád | Člen bankovní rady České národní banky | Kurz eura KB | Devizové kurzy ČNB | Měny v regionu | Tržní kapitalizace celého krypto trhu | Ropa a ostatní komodity | Systematické riziko | Růst HDP Itálie | Koronavirus v USA | Geopolitické události | Instrumenty | Vakcinace | Dollar Index | Vývoj ceny akcií | Vývoj dolarového indexu | Včerejší seance | ACB.US | Pád měny | Logistické problémy | Vstup na burzu | Daňový balíček | Klidné obchodování | Index SPX | Dlouhodobější dopady | EURUSD | Restricted Default | Futures euro FX | RUS50 | Dow Chemical Company | O2 | Kanadské maloobchodní prodeje | Rozhodnutí americké centrální banky | Německá spolková vláda | Trendový indikátor | Více peněz | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | ČSOB | Přebytky zahraničního obchodu | Meziměsíční růst spotřebitelských cen v USA | Béžová kniha | NFP | Analytička | Scénáře vývoje kurzu koruny | Akcie Walmartu | Tempo zdražování | Ceny emisních povolenek | Vít Hradil | Trpělivost | Nový šéf Fedu | Banka UBS | Investovat | Ekonomika USA | Nasdaq Composite | Události tohoto týdne | Cena OIL.WTI | Norsko | Jihokorejský won | Zasedání FOMC | Mutace omicron | Plynový armageddon | Navýšení dluhového stropu | Obchodní napětí | Vklady | Dislokace | Data z trhu práce USA | Nejistota na trzích | Solidní růst | Vyšší úrokové sazby | Expanzivní fiskální politika | Podnikatelská nálada v eurozóně | Španělsko | Saxo Capital Markets | Day-tradeři | Vývoj amerického akciového indexu | TABAK.CZ | Americký prezident | Tým XTB | Společnost Pfizer | Prostor pro posilování | Americký index | ČNB Mora | Typ ropy | Ceny energií v Evropě | Trend cen | Sazby Fedu | Extrémní nárůst | Snižování nákupu aktiv | Partners Martin Mašát | Kurz eura nákup | Co je volatilita | Akciový index S&P 500 | Formace hlava a ramena | NAHB | Situace na akciových trzích | Speciální daně | Realitní bublina | Čeští centrální bankéři | PPF | Boom | Indonéská rupie | Larry Summers | Daň z benzinu | První hike | Americké centrální banky | Bankrot | Výrobní index ISM | HDP Německa | Kvantitativní utahování | Zdravotní péče | Riziko | Honeywell International Inc. | Duke Energy | Barnabás Virág | Průběh krize | Silicon Valley Bank (SVB) | ECB Luis De Guindos | Válka | Tržní rizika | Ruské společnosti | Bloomberg | Dnešní sentiment | Roche Holding | Nabídka | Reakce centrální banky | Pandemie COVID | S&P/ASX 200 | Vyšší mzdy | Baker Hughes | Tom Kadeřábek | Omicron | NY Empire state index | Růst výnosové křivky | Durace dluhopisu | Reálné mzdy | Globální sentiment | Lawrence Summers | Základní úroková sazba | UBS | Vývoj indexu ISM ve službách | Nové signály | Lyft | Deflace v realitách | Velké západní společnosti | Dovoz ruské ropy | Úvěrové aktivity | Český běžný účet | DJIA | SWDA | Velké pohyby na trhu | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Úrokový rozdíl | Hlavní ekonom | Důvěra investorů | České koruny | Jedinečná příležitost k nákupu | Vývoj ceny akcií Tesla | Tempo růstu CPI | Maloobchodní sektor | Oldřich Dědek | Ekonomický propad | Vysoké ceny energií | Summit G7 | Vytěsnění minoritních akcionářů | Snižování sazeb | Růst spotřebitelských cen v USA | William Hill | Konec roku | Asociace | Prognózy inflace | Vakcína | Ukončení kvantitativního uvolňování | Posilování české koruny | Koš | Australská měna | Tempo růstu PPI v USA | Obchodní války | Pandemie koronaviru | Mluvčí Bílého domu | Úrokové sazby Fedu | Oslabení měny | Polský PMI | Posílení kurzu | Výkonnost indexů | Dluhové problémy | MFČR | Bitcoin | Zpomalování ekonomiky | Ruské akcie | Růst výnosů | Index spotřebitelské důvěry GfK | Flat | Aktuální kurz euro | Kurz koruny k euru | Důvěra v českou ekonomiku | Jana Mücková | Intervence ČNB | Forexové trhy | Cílové ceny | Americké měny | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Figúra | Nejziskovější | AUD/JPY | H-shares | Lockdowny v Číně | Přehled | Zhoršení nálady | Cenový index výdajů | Sektor služeb | Plyn | Výkon evropské ekonomiky | City | Ceny slunečnicového oleje | Koronavirové lockdowny v Číně | Měnová politika v USA | Předpokládaný růst | Ambiciózní šéf | Výnosové křivky | cTrader | Hospodaření | Zemědělství | Futures | Inflace v eurozóně | Hospodaření českého státu | GME | Průmyslová produkce v srpnu | Investiční výzkum | Zrychlení růstu | IBEX 35 | Měsíční data | Pokles ceny | Nemovitosti | Disciplína | Odchod z EU | Klesající trend | Cena drahých kovů | Propad akcií | Zpomalování světové ekonomiky | FXstreet.cz | Index Nikkei | Futures trhy | Dluhopisoví investoři | Americká data | Výkon průmyslu v Česku | Dění na Ukrajině | Dominance USD | Zdražení ropy | CHF | Velkoobchodní ceny elektřiny | Inflace v únoru | GDPNow | Míra nezaměstnanosti v Německu | Akciový index | HDP USA | Pokles české ekonomiky | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Prezident Trump | Zastropování cen elektřiny | DPH v Německu | AZAforex | Kurz eura ČNB | Odhady ČNB | PX index | Plný úvazek | Akcie na světových trzích | Údaje z německé ekonomiky | Boris Johnson | CitFin | Vývoj ceny zlata v CZK za unci | Odhad amerického HDP | Vývoj rumunské úrokové sazby | Prudké oslabení | James Bullard | Euro k dolaru | Koronavirové lockdowny | Uptrend | Vývoj zlata | Proud stability sazeb | Motivace | Medián | Veřejný sektor | Podpora | Rozjezd turistické sezóny | Výroba automobilů | Index CPI | AUD/CAD | Aleš Michl | Index nákupních manažerů (PMI) | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | xStation5 | Index Nasdaq Composite | Electronic Arts | Prosincová inflace | JDE | Extrémně silný dolar | Změny sazeb | Tendr | Převzetí banky | Aktuální cena akcie ČEZ | Graf dne | COIN | Zlepšení | MT4 | Velké americké banky | First Republic | Síla dolaru | Volatility | Zvýšení těžby | CEZ1.CZ | ATH | Elektromobilita | Aktuální kurz eura graf | RBC | Maloobchodní prodeje | Podnikatelská důvěra v Německu | Ichimoku Cloud | Nejrozšířenější kryptoměna | Česká a slovenská UniCredit Bank | Vývoj úrokových sazeb | Přísnější Fed | Destatis | Zpřísňováním měnové politiky | Markéta Šichtařová | Oficiální úroková sazba | Desinflační trend | Očekávání trhu | Sada dat | Červnová inflace | E-commerce | Ekonomie | Analytik České spořitelny | Akcie pro nákup | Aktivita v průmyslu | Rumunská centrální banka | MJ | Platina | Surové ropy | Úrokové sazby v Česku | Pozitivní zpráva | L Brands | Portugalsko | Ekonomické zpomalení | Revize strategie | Náměstek ministra financí | Narůstající ceny | Cenové výkyvy | Institut ZEW | Úrokový spread | Podstatné kurzotvorné zprávy | Albemarle Corp | Plynová krize v Evropě | Bankovky | Německý ukazatel | Zadlužení | Makroekonomické predikce | Novozélandský dolar | Oblasti rezistence | Setkání centrálních bankéřů | Akcie ve Spojených státech | Vývoj ceny | Aktuální devizové kurzy ČNB | Index nákupních manažerů ve výrobě | Panické výprodeje | Wynn Resorts | Nvidia | Inflace v říjnu | Guvernér | Vývoj indexu Nasdaq | Finanční systém | Příjmy a výdaje | Charles Michel | BofA | Objem poskytnutých úvěrů | Ceny zemního plynu v USA | Důležitá rezistence | Přehled o dění | Mario Draghi | Emerging markets | Dlouhodobí investoři | Polský průmysl | Králem bude hotovost | Japonská centrální banka | ČR | Komise pro futures trhy | Norwegian Cruise Line | Bureau of Labor Statistics | Úrokové sazby na nízké úrovni | Ruská ropa | Optimistický signál | Dolarový index (USDIDX) | Ceny akcií Tesla | CME Group | Průmyslové kovy | Výprodej na Wall Street | Portfolio manager | JD.com | Elektromobily | Commitments of Traders (COT) | Pokles hospodářství | Zprávy z ekonomiky | Interpretace | Snižování úrokových sazeb | Výprodej britských dluhopisů | NAFTA | Zamyšlení | INSEE | Výsledek hlasování | Návrat k fundamentální hodnotě | Jefferies | Dow Jones (US30) | Capital Markets | Napětí na akciových trzích | Rozvojové ekonomiky | Manažer fondu | Nálada na trzích | Uzavírání ekonomiky | Průzkum ČSÚ | GLOBEX | Hladomor | Ceny v eurozóně | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Hospodářský vzestup | Hlavní měnové páry | Amazon | Kellogg | Evropský orgán pro pojišťovnictví | BAT | Závislost | Specifikace kontraktu | Kurs koruny k euru | Pocovidové oživení | Příliv dolarů | Marketingová komunikace | Vývoj měnového páru USD/MXN | Americká centrální banka dnes | Americké statistiky | Jihoafrický rand | Racionalizace | Eurozóna | AGSI | Výroky z ECB | IG | XTB | Makroekonomický kalendář | Nejnovější zprávy | Splatnost | Marathon | Pšenice | Náklady vlastního bydlení | Aktuální prognóza | Cena benzínu | Finanční situace firem | Dolarové ztráty | Kazachstán | Historický vývoj ceny ropy Brent | HDP v ČR | Smíšený signál | Investoři se strategií | Vývoj HDP v eurozóně | Lael Brainardová | FXstreet | Americké trhy | Velcí hráči | Forward | IOER | Živý komentář | Vysoká poptávka | Ruská centrální banka | HDP Itálie | CPI v Kanadě | TLTRO | Bankovky a mince | Ropa Urals | Česká vláda | Podnikatelská aktivita | Americká ministryně financí | Vývoj vakcíny | Měsíční report | Kurz eura ČNB střed | Sazby beze změny | Období volatility | Meta Platforms | Investice budoucnosti | Hodnota akcií | Hang Seng | BDI | Swiss Life Select | Doporučení | Pozornost trhu | Pohyb koruny | Investiční odborníci | Propady na akciích | Britské společnosti | Evropské akciové indexy | Aktuální cena pšenice | Prohloubení deficitu | Cyklické sektory | Cena akcií ČEZ | Charkov | Ceny v průmyslu | Past na býky | Výsledek zahraničního obchodu | Dopady na trhy | Axis | Ekonomický růst | Statistický úřad | Saudi Aramco | Uchování reálné kupní síly | Slabší ekonomika | Christopher Waller | Podnikání | Polská průmyslová výroba | Míra inflace v Německu | Kroky ČNB | Podnik | Růst české ekonomiky | Generali Investments CEE | Finanční podmínky | Pokles průmyslové produkce | Honeywell | Dluhopisový trh | Covid v Číně | AAA | XTB Research | Prodeje rodinných domů | Krypto | Země platící eurem | Hospodářský výhled | Indexy amerického akciového trhu | Počasí | IPO Coinbase | Ceny kovů | Co bude | Politické napětí | Německý index DAX | Kupón | Fedspeak | Nárůst sazeb | EUR/GBP | Rostoucí úrokové sazby | Tisková konference šéfa Fedu Powella | Aktuální cena plynu | Opatření | Těžaři | Pozice | WMG.US | Hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Jan Frait | Ruský útok | Martin Mašát | Data z pracovního trhu | Wealth Management | Obchodování eura | Conference Board index | Páteční NFP | Evropská spotřebitelská důvěra | Akcie O2 | Oslabování koruny | ABC | KOMB | Maďarská centrální banka | České ceny | Měny vyspělých zemí | RBC Capital Markets | Index amerických akcií | Oživení německé ekonomiky | Linde | Růst výnosů dluhopisů | Barclays | Recese ekonomiky | Nůžky ve valuaci | Maďarská ekonomika | COIN.US | Arlington Asset Investment | Ocenění | Horké peníze | Fiskální balíček | Antimonopolní úřad | Nejsilnější ekonomiky světa | Akcie rozvinutých trhů | Investing | CZGB | Fundamenty | Program odkupu aktiv | Šéf polské centrální banky | Nervozita na trzích | VOLX | Intervenovat | Počet nových míst | Podhodnocený | Fair Value | Bavlna | Předkrizové úrovně | Buy-and-Hold | SEC | Devizový kurz | Německé dluhopisy | Inaugurace amerického prezidenta | Denní propad | Světové trhy | Evropské indexy | Pozornost obchodníků | Statistika | Jiří Polanský | Výnosy britských dluhopisů | MetLife | Pražský PX | Employment Cost Index | Průmyslové podniky | Americký ministr financí | Jestřáb | Šance | Výrobní náklady | Richard Bernstein | Růst těžby v USA | Cena stříbra | Covidové restrikce | Americké ceny výrobců | Analytik | Krach burzy FTX | Redukce | Wall Street | EURCAD | Daňové změny | Deflační prostředí | Ford Motor | Nulové úroky | Česká swapová křivka | Mobilizace v Rusku | Bankovní vklady | CZK/USD | Americký regulátor | Ondřej Hartman | Investice do rozšiřování kapacit | Světové centrální banky | Statut | Index DAX | Akcie skupiny | Společnost Exxon Mobil | Eskalace války | Vládní deficit | Fundamentální valuace | Medvědí trend | PEP | Pavel Štěpánek | MF | Americké obchodování | Dow Jones | Dnešní videokomentář | Home Depot | Šéfka Fedu | Časový horizont | Summit EU | Konzervativní uložení finančních prostředků | Intervence centrální banky | Cílová cena | USD/CAD | Úrokové sazby | Analytik XTB | Rostoucí nezaměstnanost | Ekonomická recese | Expobank CZ | Roche Holding AG | Akcie bank | Bublina v USA | Nové peníze | Trading | CNY | Americký ISM | Polský zlotý (PLN) | Historický vývoj ceny ropy | Růst průmyslových cen | Ruská ekonomika | Silné inflační tlaky | Holubičí rétorika | Biden | Růst poptávky po ropě | Budoucnost | CEE | KuCoin | Osobní výdaje | Banky | Devizy | WMT.US | Bilance | Stav americké ekonomiky | NASDAQ 100 | Peking | Rostoucí mzdy | Nákup dluhopisů | Historie kávy | Durace | Poptávka po plynu | Restrukturalizace | Nominální růst HDP | Krize v Evropě | Ray Dalio | Koruna sílí | Kompenzace | Silná americká data | Obchodní bilance eurozóny | Čínské centrální banky | Zpomalení růstu americké ekonomiky | Brookings | Průmysl a zahraniční obchod | Klaas Knot | JPMorgan Chase | Čínské vlády | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Žlutý kov | Tým FXstreet.cz | Ceny mědi | NKE | Vlastnictví | Země eurozóny | Solidní výsledky | Investovat peníze | Vývoj jádrové inflace v eurozóně | Aktuální situace | Aktuální kurz | Šíření koronaviru | Slabost dolaru | Rozhodnutí bankovní rady | Lockdowny | AUD/USD | Inflace ve Velké Británii | Pokles EUR/CZK | USD/CNY | Nesoulad | Next Finance Markéta Šichtařová | Prohlášení | Prodeje | Vnější prostředí | Politici | Bloomberg Barclays | Akcie AMD | Průmysl v Německu | Kurz EUR | Obchodování na měnovém trhu | Obchodování na forexu | Kupci zlata | Vývoj kurzu měn | Doba splatnosti | Pimco Total Return Fund | Michael Matthews | Měnové trhy | Aktuální kurz dolar | Goldman Sachs Asset Management | Společnost JDE | Impulzy | Dánsko | SPX | Měnový pár | Odvětví | Očekávaný růst | Premiérka Liz Trussová | Zásobování trhu s ropou | Výhled na rok 2024 | Banky v eurozóně | Finanční situace | Průmyslníci | Tempo inflace | Příjmy domácností | Americké vládní dluhopisy | Uložení finančních prostředků | Meziroční inflace | MMM | Výkyvy kurzu | Odhady HDP | Pavel Sobíšek | G7 | Větší pokles | Celková inflace | Vystřízlivění spekulantů | Philip Lane | Joe Biden | Obnovení růstu | Inflace ČNB | Rostoucí ceny komodit | IRBT | Pokles spotřebitelských cen | Kurs koruny | Evropské vlády | Kotace | Guvernér ČNB | Chicago Mercantile Exchange (CME) | Prezident Federální rezervní banky | Omezené dodávky | Evropský kalendář | Dluhopisy německé vlády | Ceny v České republice | Technický výhled | Bankovní asociace | Akciové trhy v Asii | CEZ1 | Dynamika HDP | Sazba Fedu | Webináře | Štěstí | Turecká ekonomika | Podílové listy | Raketový růst | Didi | Americká centrální banka FED | Příchod krize | Základní sazba | Úroková míra | Zahraniční měny | Delta varianta | Španělský PMI | Rozpočtové deficity | Výhled centrální banky | InstaForex | Oslabení maďarského forintu | Kontrakt | Dolarová výnosová křivka | Obchodní příležitosti | Aktuální cena eura | Ceny akcie Thyssenkrupp | Cena komodit | Kurz GBP | Robinhood Markets | SEDG | Vývoj ceny ropy Brent | NIESR | Ekonom | Indiana | Oblast kryptoměn | USA | Cena barelu ropy | Býčí scénář | Banky pro mezinárodní platby | Názory analytiků | Japonský index Nikkei | Obchodní válka | Vyšší výnosy | WYNN.US | Prodeje domů v USA | Dolarové úrokové sazby | Dobré časy | RBLX | Robotické obchodování | Deutsche Post | Janet Yellen | TGT.US | ING Groep NV | Světové akciové indexy | Nástroje peněžního trhu | Vývoj kurzu dolaru | Zlato | Novo Nordisk | Vývoj indexu spotřebitelské důvěry | Asijské akciové trhy | Býčí trend | Italové | Kumulativní účinky | Rétorika centrálních bank | Analog Devices | Zastropování cen | Geopolitika | Zajištění dodávek plynu | Philip Morris | RISK-ON | Nasdaq | Decline | Americké zásoby zemního plynu | Společná evropská měna | FED sazby | Další vývoj Bitcoinu | AbbVie | PMI index | Italský PMI | PMI ve službách | Volkswagen | Geopolitická situace | Průměrná cena | Korekce na rizikových aktivech | Pips | Odhady analytiků | MIC | CSCO.US | Geopolitické napětí | Listopadové maloobchodní tržby | Index RTS | Vzorec chování | Spekulanti | Cenový vývoj | Vývoj ceny slunečnicového oleje | Hike | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Ekonomické restrikce | Vývoj tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Dluhopis | Prodej aut | Domácí poptávka | Americký akciový index S&P 500 | Vybalancování nabídky | Slabé euro | Wagnerova skupina | Nárůst rizikové averze | Zero Hedge | Vyšší inflace | CFA | Tržní ocenění | Mimořádné zasedání ECB | John Maynard Keynes | Stochastic | Pražská burza | Nová prognóza ECB | Práce | Marže obchodníků | FOREX | Údaje o inflaci | Výroba aut | DoorDash | Výhled růstu ekonomiky | JD | Útlum ekonomické aktivity | Zpomalení hospodářského růstu | Zvýšená volatilita na trzích | Německá inflace | RBAG.CZ | Silné stagflace | Polský zlotý a maďarský forint | Černá labuť | CZG | Zveřejnění výsledků HDP | Průlom | Americké tovární objednávky | Aleš Sosnovský | Oživení v automobilovém průmyslu | Zasedání Rady guvernérů | Vývoj španělského akciového indexu IBEX 35 | Aktualizovaná prognóza | Investment | Výprodej dluhopisů | Prognóza ECB | Agentura Moody's | Zásobníky | Ekonomická katastrofa | Globální ekonomický růst | Sentiment v eurozóně | Zmírnění konfliktu | Výraznější pokles | Zajištění proti inflaci | Firemní výsledky | Začínající obchodníci | Fidelity International | Adam Glapiński | Klesající struktura | Ropný kartel | Holubičí Fed | Výhodně investovat | Středoevropské měny dnes | Zadluženost | Plynová krize | USD/JPY | Klesající inflace | Silná koruna | Vývoj celkové a jádrové inflace | Astrazeneca | Graf EUR/USD | Počet nezaměstnaných | Nasdaq (US100) | Krize v Turecku | Inflační epizoda | Doněcké lidové republiky | Evropské akciové trhy | Vývoj na trhu | Cyklus utahování měnové politiky | Daně z příjmů právnických osob | Shelter | Spojené arabské emiráty | Kryptoměny | Zlepšení ekonomiky | Změny úrokových sazeb | Česká průmyslová výroba | Low | Nálada na finančních trzích | Podíl firem | Zbyněk Stanjura | Prodejní ceny | Šéf amerického Fedu | Cenu plynu | Americké firmy | Ekonomické aktivity | Francouzská průmyslová produkce | Ark Invest | Fixing | Plug Power (PLUG.US) | Vývoj akciového indexu Nasdaq 100 | Olaf Scholz | Index NFIB | Problém beztrestnosti vedení | Napětí mezi USA a Čínou | Rychlost | Podnikání na kapitálovém trhu | Americký HDP | Nominální mzda | Další pokles | Výhled měnové politiky | Doplnění kapitálu | J.P. Morgan | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | Úspěch | Stimuly | CNBC | Uvolnit měnovou politiku | Jerome Powell | Federal Open Market Committee | MSCI All Country World | Petr Kříž | Volby | Evropský průmysl | Ukazatele | Americké úřady | Umělá inteligence | Umění | Vladimir Putin | Američtí zákonodárci | Disney | Nonfarm Payrolls | Vývoj ceny průměrného ojetého vozu v USA | Pokles indexu VIX | FX intervence | Stabilita | Denní kurz ČNB | Burzovní zpravodajství | Plán snížení daní | Květnový růst | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Země G7 | Vojtěch Benda | Británie | Cena zemního plynu | Rychlý zisk | COT | Krátkodobý výhled | Vývoj jádrové inflace | Strategie ECB | Americká vláda | Dopady pandemie | NZD | Aktuální kurz eura online | Indikátor ekonomického sentimentu | Korelace GBP/USD k EUR/USD | Overnight | Kurz NZD | Currency | Zlepšení nálady | Vývoj mezičtvrtletní změny HDP | Měnové podmínky | Maloobchodní tržby v eurozóně | Norská koruna | Zrychlení inflace v eurozóně | Belgie | Podniky | Překážky | Sentiment trhu | Inflační šok | CELO | Euro vůči americkému dolaru | Markéta Fišerová | Analytický tým | Inflace v USA | Kurz EURUSD | Omezování nákupů aktiv | NERV | Tomáš Nidetzký | Dollar General | Zahraniční forex | Očkování | Důvěra v německou ekonomiku | Ekonomické podmínky | Saxo Group | Tržby v maloobchodě | Analytici banky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

US2546871060
US30
US30 (Dow Jones)
US 500
US.500
US500
US500 CFD
US500 (ESmini)
Ušlé zisky
Utáhnout měnovou politiku

Následující klíčová slova

Utahování měnových podmínek
Utahování měnových politik
Utahování stop lossů
Utaženější měnové politiky
Utažení měnové politiky
Utažení úrokových sazeb
UTC
UTC Broker
Úterní zpráva
Utěsňování centrálních bank
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Začínáme s Forexem (dopolední seminář)
reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít