Středa 19. června 2024 15:26
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO král
reklama
CapXmaster

McDonald's

img

McDonald's v EU přišel o ochrannou známku Big Mac ke kuřecím produktům

05.06.2024 Americký řetězec restaurací rychlého občerstvení McDonald's nemá v Evropské unii právo používat ochrannou známku Big Mac u kuřecích produktů. Ve své zprávě to dnes uvedl druhý nejvyšší soud EU. Verdikt zdůvodnil tím, že McDonald's neprokázal využívání známky Big Mac u kuřecích produktů po dobu alespoň pěti let v řadě. McDonald's na verdikt bezprostředně nereagoval, uvedla agentura Reuters.
img

Varovná znamení na Wall Street: Pokles akcií Dow Transportation a státních dluhopisů

03.06.2024 Index Dow Jones Transportation Average (.DJT) letos klesl o zhruba 5 %, což je v naprostém kontrastu s 9% meziročním růstem indexu S&P 500 (.SPX) a 1% růstem indexu Dow Jones Industrial Average (.DJI), který tento měsíc poprvé překonal hranici 40 000 bodů.
C:\fakepath\Goldman-Sachs-24052024.png

CEO Goldman Sachs věští, že Fed letos na sazby nesáhne

24.05.2024 Rozhodování Fedu bylo poslední dobou pod drobnohledem investorů. Zejména spekulace na brzké snížení sazeb byly hlavním motorem růstu akciových trhů od prosince 2023. Nyní se ukazuje, že tato očekávání byla přehnaná. Mnoho velkých investorů a významných influencerů připravuje trhy na spolknutí hořké pilulky. Posledním, kdo tak učinil, byl David Solomon z Goldman Sachs, který neočekává žádné snížení sazeb pro tento rok.
img

US OPEN: indexy se odrážejí ode dna díky oslabení dolaru 💲

24.05.2024 Poslední den tohoto týdne přináší mírné oživení po včerejších silných hodnotách PMI. Po zveřejnění makrozprávy jsme pozorovali návrat kapitálu do bezpečných aktiv, jako je dolar, a pokles akciových indexů a kryptoměn. Ani lepší čtvrtletní údaje zveřejněné společností Nvidia po středeční seanci sentiment nezlepšily.
C:\fakepath\burza-12052024.png

Výsledková sezóna 1Q 2024: Ústup umělé inteligence a zpomalování spotřeby v USA

12.05.2024 Máme téměř za sebou většinu výsledků velkých amerických firem. Poslední společností, která zbývá a zároveň má potenciál ovlivnit celkové obchodování na amerických trzích, je Nvidia. Na odtajnění jejích výsledků si budeme muset počkat až do 22. května. I bez znalosti těchto výsledků se však již můžeme pustit do bilance výsledkové sezóny. Co nám tedy přinesla výsledková sezóna za 1Q 2024?
img

Ranní okénko - Česká ekonomika očekává návrat na růstovou trajektorii

30.04.2024 Dnes očekáváme zveřejnění výše reálného hrubého domácího produktu za první čtvrtletí, a to jak v Česku, tak v Německu. Nejprve budou zveřejněna sezónně očištěná data za Českou republiku, kde, po zohlednění inflace, očekáváme meziroční růst ve výši 0,4 %, což představuje malé zlepšení oproti závěru loňského roku (0,2 %). Mezičtvrtletní růst by měl dosáhnout taktéž výše 0,4 %. Měla by to být především spotřeba domácností tažená, poprvé od roku 2022, růstem reálných mezd, která českou ekonomiku opět vymaní z recese, ve které pobývala po většinu předchozího roku. Pro letošní rok očekáváme návrat na trajektorii růstu, který by měl dosáhnout výše 1,5 %.
img

Ranní komentář: Tesla likviduje dřívější ztráty, výsledky Sofi a BYD, Philips včera +30 %

30.04.2024 Akciové trhy za sebou mají klidný start do nového týdne. Výrazného růstu se dočkaly akcie, Tesly, které včera přidávaly 15 % poté, co Elon Musk v Číně dostal povolení na prodej FSD. Z korporátního kalendáře pakl zaujaly například výsledky Paramountu a Sofi. Dnes nás čeká několik zajímavých makrodat, v čele s výsledky evropské inflace. Pozor také na výsledky společností PayPal, McDonald's, AMD nebo Amazon.
img

Příběh na trhu: Beyond Meat stoupá v předobchodní fázi o 50 %, protože investoři vidí další katalyzátory budoucí ziskovosti 📈

28.02.2024 Akcie společnosti Beyond Meat (BYND.US), výrobce rostlinných náhražek masa s vysokým obsahem bílkovin, dnes před zahájením obchodování na Wall Street posilují o více než 50 %. Společnost se snaží zotavit z období vysokých nákladů a utlumené poptávky po drahých rostlinných výrobcích. I když potíže, které zažívá, rozhodně nejsou u konce, investoři doufají v postupné zlepšování ziskovosti. Akcie společnosti zažily v posledních letech masivní výprodej, během něhož kapitalizace společnosti klesla z více než 14 miliard dolarů v roce 2020 na současných méně než 500 milionů dolarů. Proč tolik euforie po čtvrtletních výsledcích a "překlopí" se spotřebitelé v zájmu vlastního zdraví opět na rostlinné maso?
img

Beyond Meat roste v premarketu o 50 %, protože investoři vidí další katalyzátory budoucí ziskovosti 📈

28.02.2024 Akcie společnosti Beyond Meat (BYND.US), výrobce rostlinných náhražek masa s vysokým obsahem bílkovin, dnes před zahájením obchodování na Wall Street posilují o více než 50 %. Společnost se snaží zotavit z období vysokých nákladů a utlumené poptávky po drahých rostlinných výrobcích. I když potíže, které zažívá, rozhodně nejsou u konce, investoři doufají v postupné zlepšování ziskovosti. Akcie společnosti zažily v posledních letech masivní výprodej, během něhož kapitalizace společnosti klesla z více než 14 miliard dolarů v roce 2020 na současných méně než 500 milionů dolarů. Proč tolik euforie po čtvrtletních výsledcích a "překlopí" se spotřebitelé v zájmu vlastního zdraví opět na rostlinné maso?
img

Ranný komentář: Dolar a výnosy amerických dluhopisů pokračují v růstu, Čína nadále podporuje akcie, výsledky EL, MCD a PLTR

06.02.2024 Nálada na trzích po včerejšku zůstává stabilizovaná. Po nedávném zasedání Federálního rezervního systému a komentářích J. Powella a jeho kolegů pokračuje v růstu americký dolar a postupně rostou také výnosy z dluhopisů. Velkým tématem zůstává také situace v Číně, kde se tamní vláda dál snaží stabilizovat situaci na akciovém trhu. Na trhu v USA se mezitím investoři zaměřují hlavně na nově příchozí korporátní data, z nichž včera zaujaly například výsledky společností Palantir, McDonald's nebo kosmetické společnosti Esteé Lauder. Dnešek přinese výsledky společností Spotify, Ford, Snap nebo Enphase Energy.
img

Výsledky McDonald's

05.02.2024  Tato sada výsledků giganta rychlého občerstvení přinesla investorům určité zklamání, ale není to všechno špatně. Z pohledu poloplné sklenice je třeba říci, že očištěný zisk na akcii byl vyšší, než se očekávalo. Problém je však v údajích o tržbách a růstu, které způsobily prvotní nepříznivou reakci v době před zahájením obchodování.
img

McDonald's se smíšenými výsledky, ale celkově s pozitivním růstem

05.02.2024 Společnost McDonald's (MCD) oznámila nižší než očekávaný růst srovnatelných tržeb, nižší než očekávané tržby, ale vyšší zisk na akcii (EPS) za čtvrté čtvrtletí a celý rok 2023, čímž se cena jejích akcií v předobchodní fázi mírně zvýšila.
img

Hlavní zprávy o akciích, které je třeba sledovat tento týden (05.02.2024)

05.02.2024 Výsledková sezóna na Wall Street je v plném proudu. Investoři se již dočkali zpráv od největších amerických technologických společností, které byly hlavními tahouny rallye na akciovém trhu v roce 2023. To však neznamená, že už nezbývají žádné další zajímavé společnosti, které by mohly reportovat. Ve výsledkovém kalendáři tohoto týdne lze najít 4 členy indexu Dow Jones - Amgen (AMGN.US), Caterpillar (CAT.US), McDonald's (MCD.US) a Walt Disney (DIS.US), z nichž dvě reportují dnes. Mezi hlavními událostmi týdne lze nalézt také reporty společností jako Alibaba Group (BABA.US), Arm Holdings (ARM.US), Ford Motor (F.US) nebo PepsiCo (PEP.US). Kalendář nejzajímavějších výsledkových zpráv z Wall Street naplánovaných na tento týden naleznete v tabulce níže.
img

Ekonomický kalendář: Revize PMI ve službách, údaje ISM v USA

05.02.2024 Evropské indexy zahájily obchodování s malými změnami po smíšené asijsko-pacifické seanci. Německý DAX a francouzský CAC40 se obchodují beze změny, britský FTSE 100 získává 0,1 % a nizozemský AEX přidává 0,2 %. AUD a NZD jsou nejúspěšnějšími hlavními měnami, zatímco CHF a CAD nejvíce zaostávají.
img

Ranní okénko - Sníží ČNB sazby tento týden o 25bb nebo 50bb?

05.02.2024 Tento týden bude patřit číslům z tuzemského trhu, kdy dorazí statistika průmyslu, zahraničního obchodu, maloobchodu nebo také vývoj nezaměstnanosti. Zdaleka nejdůležitější ale bude čtvrteční zasedání České národní banky. V odhadech analytiků zhruba v poměru 2:1 převažují tipy na snížení sazeb o 25bb, kdy menší část analytiků ale předpokládá hned dvojnásobné snížení o 50bb. To ostatně v komentářích během minulého týdne nevyloučil například viceguvernér ČNB Jan Frait nebo člen bankovní rady Tomáš Holub a možnost rychlejšího tempa snižování i s přihlédnutím k patrně nižší lednové hodnotě inflace je reálná. My ovšem v rámci naší prognózy i nadále počítáme spíše se snížením o 25bb a zrychlením tempa až na březnovém zasedání, kdy bankovní rada bude mít k dispozici finální údaj o lednové inflaci.
img

Ranní okénko - Dnes zasedá Fed, v Německu vychází lednová inflace

31.01.2024 Dnešní ekonomické dění opanuje zasedání americké centrální banky, které je v rámci našeho časového pásma naplánované na 20:00. Ještě před ním tak s trhy může zahýbat lednový výsledek inflace v některých zemích eurozóny, kdy pro celkový výsledek budou určující zejména dnešní hodnoty z Německa a Francie. V případě Německa je očekáván pokles harmonizované meziroční míry z 3,8 % na 3,2 %, ve Francii by míra inflace měla poklesnout z 4,1 % na 3,6 %. Meziměsíční míry se v rámci eurozóny budou vesměs pohybovat stejně jako v předcházejících měsících okolo nuly.
C:\fakepath\akcie-29012024-uvod.jpg

Akcie: Základy akciových grafů pro začátečníky (díl 6.)

29.01.2024 Pokud máte vybranou akcii, kterou byste rádi zahrnuli do svého portfolia, technická analýza vám může pomoci zodpovědět otázku, kdy danou akcii koupit a kdy jí prodat. Technická analýza pracuje s grafy, a pokud jste začátečník a s grafy nejste úplně kamarád, v dnešním díle se základy akciových grafů naučíte.
img

Top 10 akcií: Drobní investoři nadále podporují akcie rychlého hubnutí a sklízí zisky za rok 2023

23.01.2024 Podle nejnovějších čtvrtletních údajů o akciích z obchodní a investiční platformy eToro drobní investoři v posledním čtvrtletí roku nadále podporovali výrobce léků na hubnutí a zároveň si uzavírali zisky z několika nejsilnějších "cash-cows" roku 2023.
img

McDonald's silným býčím sentimentem vzrostl o 20 %

18.01.2024 McDonald's se od poloviny října do začátku ledna nacházel ve zřetelně rostoucím trendu, když posílil o 20 % z minima 245,51 na maximum 297,73. Silný býčí sentiment však nestačil na to, aby poslal cenu nad červencové rekordní maximum 299,10, a akcie se následně posunuly do ústraní. Krátkodobý boční vzorec se zřejmě vyvíjí v medvědí vzorec hlavy a ramen, který by v případě potvrzení prolomením pod oblast linie krku 287,50-285,38 mohl vyvolat rychlý pokles směrem k úrovni 277,74.
C:\fakepath\investice-2024-07012024.jpg

To nejdůležitější v roce 2024 – na co se připravit

08.01.2024 V tomto článku se společně podíváme na výběr hlavních dosud známých ekonomických očekávaných událostí ve světě v roce 2024, abyste si je mohli vyznačit ve svém investičním kalendáři.
C:\fakepath\Wall Street.jpg

Akcie ve světě letos přes podzimní pokles zpevňují, S&P 500 o deset procent

01.11.2023 Akcie na světových trzích zaznamenaly i v říjnu pokles, od začátku je ale většina akciových trhů stále v plusu. Nejsledovanější americký index S&P 500 si do konce října připsal téměř deset procent, index akcií technologických firem Nasdaq Composite pak 24 procent. Index akcií z eurozóny Euro STOXX 50 se zhodnotil o více než pět procent, vyplývá z burzovních statistik.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá ČNB a Fed, v eurozóně vyjde inflace

30.10.2023 Zatímco z pohledu domácího trhu je nejočekávanější událostí týdne zasedání ČNB, kde je ve hře možnost prvního snížení sazeb, globální trhy bude zajímat především zasedání Fedu. Ten sice sazby s jistotou nesníží, vyloučit ale nelze možnost ještě jednoho letošního navýšení. Na středečním zasedání se ale k tomuto kroku americká centrální banka s největší pravděpodobností neodhodlá a důležitý bude zejména nastíněný výhled.
img

Ekonomický kalendář: CPI údaje z Evropy, německý HDP za 3. čtvrtletí

30.10.2023 Futures na evropské indexy ukazují na vyšší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Izraelská armáda o víkendu zintenzivnila pozemní operace v pásmu Gazy. Jelikož se však boje omezují na pásmo Gazy a nerozšiřují se po celém regionu, lze na trzích zaznamenat určitou úlevu. Ropa Brent stahuje 0,5 % a měny bezpečných přístavů zaostávají za ostatními měnami zemí G10.
img

Apple zpomaluje S&P a Nasdaq, žádosti o podporu v nezaměstnanosti ovlivňují ceny na trhu

08.09.2023 Apple, ikona technologického průmyslu, opět upoutal pozornost investorů a analytiků. Tentokrát se objevily obavy z možného omezení výroby iPhonů v Číně. A trh to jako vždy nenechal bez povšimnutí. Omamná vůně zisku táhla pozornost i k dohodě mezi McDonald's a Wells Fargo, ale čipový index zároveň mířil dolů. Dnes si povíme o klíčových událostech na trhu, které z něj dělají skutečně dynamickou podívanou. Apple, globální technologický gigant, se ocitl v centru aféry, když vyšlo najevo, že Čína plánuje zakázat používání iPhonů ve státních organizacích a na úřadech.
img

Beyond Meat se kvůli výsledkům za 2. čtvrtletí propadá o 16 %

08.08.2023 Akcie kalifornského výrobce rostlinných náhražek masa Beyond Meat (BYND.US) po výsledcích ztrácejí více než 15 % - společnosti se nepodařilo překonat očekávané zisky a tržby. Jako důvod uvedla slabší poptávku v náročném ekonomickém prostředí, kde panuje inflace. Investoři vzali výsledky jako varovný signál - v případě možného oslabení ekonomiky, a tedy dalšího poklesu poptávky po výrobcích, by se tlak na Beyond Meat mohl zintenzivnit. Tržby společnosti ve druhém čtvrtletí klesly o 30,5 % a v USA o 40 % - nepomohlo ani snížení cen. Společnost snížila svůj celoroční odhad tržeb.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí ECB o sazbách, zpráva o HDP USA za Q2

27.07.2023 Futures na evropské indexy ukazují na vyšší otevření dnešní seance na starém kontinentu. Výsledek včerejšího zasedání FOMC nebyl překvapivý - sazby ve Spojených státech byly podle očekávání zvýšeny o 25 bazických bodů a Powell byl opatrný a neposkytl žádné jasné forward guidance. Dnes se investoři dozvědí informace od další významné centrální banky - ve 14:15 oznámí rozhodnutí o sazbách Evropská centrální banka. Očekávání pro dnešní rozhodnutí ECB jsou stejná jako pro včerejší rozhodnutí FOMC - zvýšení sazeb o 25 bazických bodů a důraz na závislost budoucího rozhodnutí na datech.
img

Ranní okénko - ECB dnes zvýší sazby. Bude to již naposled?

27.07.2023 Oči ekonomického světa se dnes přesouvají z Ameriky do Evropy. Podobně jako Fed, tak i ECB by měla na svém dnešním zasedání zvýšit sazby o 25 bb. Cokoli jiného by bylo pro trhy překvapením, a tak bude bedlivě sledována především komunikace ohledně dalšího vývoje měnové politiky. Do této chvíle byly trhy rozpolcené, zda ECB přistoupí ještě k jednomu zvýšení sazeb nebo dneškem utahování měnové politiky skončí. Je pravděpodobné, že prezidentka ECB Christine Lagarde tuto otázku jednoznačně nerozsekne. Komunikace bude nejspíše taková, že ECB počká na nejnovější příchozí data, která bude pečlivě vyhodnocovat před zářijovém zasedání. Zároveň bude zopakováno, že uvolnění měnové politiky v blízkém časovém horizontu není na pořadu dne a ECB bude postupovat tak, aby dostála svého mandátu a dostala inflaci zpět ke svému 2% cíli.
C:\fakepath\trader-14062023-35-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.06.2023 1) Úrokové sazby České národní banky by pravděpodobně někdy na konci roku měly začít klesat. Jak rychle, to nikdo neví, řekl na tiskové konferenci společnosti Broker Consulting bývalý guvernér ČNB Jiří Rusnok. Bude podle něj záležet na tom, jak se bude vyvíjet inflace. Sazby teď podle něj zůstanou tam, kde jsou. "Jestli se nyní mírně zvýší, neumím odhadnout," dodal. Bankovní rada ČNB bude o nastavení sazeb jednat příští středu.
C:\fakepath\apple.jpg

Kantar: Nejhodnotnější značkou je Apple, následují Google a Microsoft

14.06.2023 Nejhodnotnější značkou světa je Apple, za ním následují Google a Microsoft, který předstihl loni třetí Amazon. Z netechnologických značek si prvenství připsal McDonald's, do první desítky se vrátila Coca-Cola. Vyplývá to z žebříčku 100 nejhodnotnějších značek světa BrandZ, který sestavuje výzkumná společnost Kantar.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

AP: Zahraniční firmy zjišťují, že není jednoduché opustit Rusko

25.05.2023 Po invazi ruských vojsk na Ukrajinu mnoho globálních společností oznámilo, že plánují opustit Rusko, nebo tam alespoň omezit své aktivity. Ukázalo se však, že odchod z Ruska je obtížnější, než se původně zdálo. Ruská vláda zavedla překážky, vyžaduje schválení odchodu a ukládá daně a slevy z prodejní ceny. Firmy se tak ocitají v situaci, kdy se pohybují mezi západními sankcemi a veřejným míněním na straně jedné a snahou Ruska od odchodů odrazovat na straně druhé, uvedla agentura AP.
img

McDonald's vystoupal po skvělých výsledcích na historická maxima⚡

25.04.2023 Akcie McDonald's se před otevřením obchodovaly téměř o 2 % výše, v blízkosti historických maxim poblíž 300 USD za akcii. Výsledky společnosti ukázaly, že její podnikání je odolné a roste i přes vyhlídky na zpomalení a opatrnější spotřebitele. Výsledková sezóna pro sektor restaurací v USA nabírá na síle, přičemž Subway v pondělí také hlásí pozitivní spotřebitelské trendy a vyšší tržby. Provoz v restauracích McDonald's vzrostl i přes zdražení celého menu. Výsledky překonaly prognózy jak v čistém příjmu, tak v tržbách.
img

Ekonomický kalendář: Čeká nás index spotřebitelské důvěry z USA

25.04.2023 Úterní obchodní seance v Evropě otevřela převážně v červených číslech. Horší sentiment na evropském trhu následuje po poklesu na asijských trzích, kde čínské indexy jako CHNCOMP a HKComp ztrácely více než -1 %. Dolar vůči ostatním měnám mírně oslabuje a EUR/USD se blíží k úrovni 1,1055.
img

Ranní okénko - Pozitivní výsledky předstihových ukazatelů

25.04.2023 Dnešní ekonomický kalendář plní data z USA, která však postrádají váhu, aby zahýbala s finančním trhem. Dorazí data o prodejích nových domů a sada předstihových indikátorů v čele se spotřebitelskou důvěrou od Conference Board a indexů od Fedu v Richmondu měřící náladu ve výrobním sektoru a mezi podnikateli. V eurozóně je kalendář prázdný, zajímavější je v CEE regionu, kde maďarská centrální banka dnes rozhoduje o nastavení úrokových sazeb. Trh jednotně počítá s ponecháním hlavní úrokové sazby na 13 %.
img

Reporty top firem pro tento týden (24.04.2023)

24.04.2023 Výsledková sezóna na Wall Street se dostává do své nejzajímavější fáze, která je ve znamení největšího počtu zveřejněných údajů od velkých amerických společností. Mezi těmi, které jsou naplánovány na tento týden, najdeme zprávy od 4 amerických mega-technologií a také od 14 členů indexu Dow Jones.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

AP: Život Rusů se z ekonomického hlediska příliš nezměnil, hospodářství se drží

26.03.2023 Západní sankce zasáhly ruské banky, bohaté jednotlivce nebo dovoz technologií. Po roce rozsáhlých omezení, jejichž cílem bylo oslabit válečný fond Moskvy, se ale ekonomický život pro běžné Rusy příliš neliší od toho, který vedli před ruskou invazí na Ukrajinu. Žádná masová nezaměstnanost a propad měny se nekonají. Nejsou tu žádné krachující banky, před kterými se tvoří dlouhé fronty. Nabídka v supermarketech se příliš nezměnila, zahraniční zboží je stále dostupné, nebo jeho místo zaujaly místní ekvivalenty, píše agentura AP.
C:\fakepath\trader-03032023-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.03.2023 1) Cena kryptoměny bitcoin dnes přechodně klesla na více než dvoutýdenní minimum k hranici 22.000 USD (zhruba 486.400 Kč). Obdobně oslabují i další kryptoměny, které tak podle analytiků reagují na problémy americké banky Silvergate Capital. Ta nabízí široce využívanou platební síť, která usnadňuje převody finančních prostředků mezi kryptografickými firmami v reálném čase.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

NYT: Mnohé západní firmy rok po invazi nemohou, anebo nechtějí opustit Rusko

03.03.2023 McDonald's po 32 letech odstranil své zlaté oblouky. Ropný gigant BP se začal zbavovat obřích ruských investic. Francouzská automobilka Renault prodala své továrny za symbolický jeden rubl. Loňská invaze na Ukrajinu spustila vlnu slibů západních společností o tom, že se z Ruska rychle stáhnou. Stovky firem z Evropy a Spojených států ale v zemi dál podnikají, navzdory sankcím a výzvám k bojkotu, upozorňuje deník The New York Times (NYT).
img

Americké akcie uzavřely výš, Dow Jones vzrostl o 1,09 %

01.02.2023 Do závěru obchodování na Newyorské burze vzrostl index Dow Jones o 1,09 %, index S&P 500 o 1,46 %, index NASDAQ Composite o 1,67 %.
img

Optimismus MMF a údaje o HDP eurozóny vzbuzují pozornost

31.01.2023 Mezinárodní měnový fond (IMF) zvýšil svou prognózu globálního růstu na letošní rok, přičemž uvedl větší odolnost ekonomik po celém světě, než se očekávalo, a zvolil pozitivnější tón než ve svých zprávách z předchozího roku. MMF předpokládá, že globální růst dosáhne 2,3 %, což je o 0,2 % více než jeho předchozí prognóza. Analytici MMF předpovídají, že Spojené království bude jedinou ekonomikou skupiny G7, která se v roce 2023 dostane do záporného růstu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: McDonald's odoláva ekonomickým problémom, rastie takmer v každom ohľade

31.01.2023 McDonald’s je považovaný za silnú a stabilnú spoločnosť, ktorá vďaka svojej silnej značke dokáže zvýšené náklady prenášať na spotrebiteľov. Čísla za minulý kvartál to potvrdili a spoločnosti sa darilo viac menej všade. Viac v našom videu.
img

McDonald’s v premarketu klesá navzdory pozitivním čtvrtletním výsledkům

31.01.2023 Akcie společnosti McDonald's (MCD.US) před otevřením trhu klesly o více než 2 %, přestože fastfoodový gigant zveřejnil lepší než očekávané čtvrtletní údaje. Generální ředitel Chris Kempczinski však uvedl, že společnost očekává, že "krátkodobé inflační tlaky budou pokračovat i v roce 2023", což zřejmě zatíží náladu investorů.
img

Vstoupí česká ekonomika do technické recese?

31.01.2023 Za několik málo minut vychází výsledek českého HDP za poslední loňský kvartál. Široce očekáván je pokles, mezičtvrtletně zhruba o 0,6 %. Pokud se naplní tento scénář, znamená to druhý pokles v řadě a naplnění všeobecně uznávané definice technické recese. Již ráno vyšla statistika z německého maloobchodu, která ukázala nečekaně silný pokles. Trh očekával meziměsíční pokles o 0,2 %, nakonec se ale dostavilo podstatně výraznější snížení, o 5,3 %.
img

Ekonomický kalendář: Dnes reportuje ExxonMobil, McDonald's nebo AMD a na programu je také HDP eurozóny

31.01.2023 Evropské akciové indexy otevřely v úterý s malými medvědími gapy po včerejším poklesu na Wall Street a dnes v Asii. Energetické komodity korigují. Brent klesá o 0,7 %. Drahé kovy jsou pod tlakem posilování USD, přičemž zlato ztrácí 0,5 %, zatímco platina a stříbro klesají o 1,4 %.
C:\fakepath\akcie-30012023-1.jpg

Jaký je aktuální sentiment amerického akciového trhu aneb máme opravdu důvod k optimismu?

30.01.2023 Věřím, že sentiment, tedy nálada investorů, má významný vliv na akciový trh. Potvrzuje se, že pozitivní sentiment na trhu zpravidla vede k růstu cen akcií, zatímco negativní sentiment vede k jejich poklesu. Pokud téma sentimentu trhu zajímá i vás, třeba pro vás bude zajímavý můj dnešní blog.
img

Reporty top firem pro tento týden (30.01.2023)

30.01.2023 Investoři se minulý týden poprvé seznámili se zprávami špičkových amerických technologických společností, jako je Microsoft nebo Tesla. Zisky naplánované na tento týden budou rovněž technologicky bohaté, protože zprávy budou podávat 4 americké megatechnologické společnosti. První z nich bude Meta Platforms, jejíž zpráva bude zveřejněna ve středu po skončení seance na Wall Street. O den později, ve čtvrtek (rovněž po skončení seance na Wall Street), budou následovat finanční zprávy společností Alphabet, Amazon a Apple za 4. čtvrtletí. Obchodníkům bude tento týden nabídnuto celkem 6 zpráv od členů Dow Jones (Amgen, Caterpillar, McDonald's, Apple, Honeywell, Merck). Celkově je tento týden tok výsledků mnohem rozmanitější než v předchozím týdnu, kdy mají reportovat společnosti téměř ze všech sektorů.
img

Americký akciový trh uzavřel smíšeně, Dow Jones vzrostl o 0,03 %

26.01.2023 Do konce obchodování na Newyorské burze vzrostl Dow Jones o 0,03 %, S&P 500 klesl o 0,02 % a NASDAQ Composite se propadl o 0,18 %.
C:\fakepath\eurusd-25012023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 25.1.2023

25.01.2023 Americké akcie včera uzavřely smíšeně, posílil pouze index Dow Jones. Krátce po zahájení bylo obchodování s akciemi desítek firem zastaveno kvůli technické poruše, která způsobila prudký propad ceny. Problém se týkal mimo jiné společností Morgan Stanley, Verizon, AT&T, Nike či McDonald's. Věc vyšetřuje americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC).
C:\fakepath\NYSE.jpg

Newyorská burza vyřešila problém, kvůli němuž stálo obchodování desítek akcií

24.01.2023 Newyorská burza vyřešila technický problém, kvůli němuž bylo dnes krátce po zahájení zastaveno obchodování s akciemi desítek firem, mimo jiné Morgan Stanley, Verizon, AT&T, Nike či McDonald's. Na žádosti o komentář od serveru CNBC či agentury Bloomberg burza zatím neodpověděla.
img

Americký akciový trh uzavřel smíšeně, Dow Jones klesl o 1,14 %

18.01.2023 V závěru newyorské burzy Dow Jones klesl o 1,14 %, S&P 500 klesl o 0,20 %, index NASDAQ Composite vzrostl o 0,14 %.
img

Americké akcie uzavřely výš, Dow Jones vzrostl o 1,60 %

22.12.2022 Nejvýkonnější složkou indexu Dow Jones dnes byla Nike Inc, která si připsala 12,57 bodů, resp. 12,18 %, a uzavřela na hodnotě 115,78. Kotace Boeing Co vzrostly o 7,71 bodů, resp. 4,09 %, a obchodování zakončily na úrovni 196,00. Caterpillar Inc vzrostla o 2,80 %, resp. 6,59 bodů, a uzavřela na hodnotě 241,73.
img

Americké akcie uzavřely níž, Dow Jones klesl o 0,85 %

19.12.2022 Vzhledem k negativní dynamice v sektorech veřejných služeb, spotřebního zboží a ropy a plynu zakončil americký akciový trh páteční obchodování poklesem.
img

Americký akciový trh uzavřel růstem, Dow Jones si připsal 0,30 %

14.12.2022 Na konci seance newyorské burzy vzrostl Dow Jones o 0,30 %, index S&P 500 vzrostl o 0,73 %, index NASDAQ Composite vzrostl o 1,01 %.
img

Společnosti, které mohou profitovat na Mistrovství světa ve fotbale

18.11.2022 Mistrovství světa ve fotbale v Kataru 2022 je naplánováno na období od 20. listopadu do 18. prosince letošního roku. Na stadionech a před televizory nás budou provázet fotbalové emoce, na obrazovkách obchodních platforem nebudou dojmy o nic menší. Jak na největší světové události nejpopulárnějšího sportu můžete nejen získat měsíc dojmů, ale také na ní vydělat? (A to nemluvíme o sázkách u sázkových kanceláří).
img

Americký akciový trh uzavřel níž, Dow Jones klesl o 0,12 %

17.11.2022 Nejziskovější složkou indexu Dow Jones byla McDonald's Corporation, která vzrostla o 4,67 bodů, resp. 1,74 %, a uzavřela na hodnotě 272,51. UnitedHealth Group Incorporated vzrostla o 8,51 bodů, resp. 1,69 %, a uzavřela na úrovni 511,52. Home Depot Inc. vzrostl o 0,96 %, resp. 2,98 bodů, a uzavřel na úrovni 314,91.
img

Americký akciový trh uzavírá výš, Dow Jones si připisuje 3,70 %

11.11.2022 V závěru obchodování na Newyorské burze vzrostl Dow Jones o 3,70 % na měsíční maximum, S&P 500 vzrostl o 5,54 % a NASDAQ Composite o 7,35 %.
img

Americké akcie uzavřely níž, Dow Jones klesl o 1,95 %

10.11.2022 Nejziskovější složkou indexu Dow Jones byla během dnešního obchodování Merck & Company Inc, která vzrostla o 0,09 bodů (0,09 %) a uzavřela na hodnotě 101,59. Kotace McDonald's Corporation klesly o 0,61 bodů (0,22 %) a obchodování zakončily na úrovni 277,79. Procter & Gamble Company ztratila 0,33 bodů, resp. 0,24 %, a uzavřela na úrovni 136,48.
img

Ranní okénko - Dnes rozhoduje ECB, v USA vyjde HDP

27.10.2022 Po obědě dnes dorazí na trh slušná dávka kurzotvorných dat, v čele se zasedáním ECB a údajem o výkonu americké ekonomiky ve třetím čtvrtletí. Od ECB se očekává zvýšení sazeb o 75bb a jakýkoliv krok jinam by představoval velké překvapení. Pozorněji tak trh bude sledovat spíše komentáře ohledně změny příznivých podmínek v rámci TLTROs a držení dluhopisů. Od amerického HDP je pak očekáván anualizovaný růst o 2,4 %, což zhruba odpovídá mezikvartálnímu přírůstku o 0,6 %. Růst HDP po dvou čtvrtletích poklesu očekávají takřka všichni oslovení analytici. Již před pár minutami pak dorazil průzkum spotřebitelské důvěry v Německu od instituce GfK. Index se dočkal velmi mírného zlepšení na druhou nejnižší úroveň za posledních 20 let.
img

Ekonomický kalendář: V centru pozornosti je ECB!

27.10.2022 Hlavní událostí dne je bezesporu rozhodnutí o sazbách Evropské centrální banky. Peněžní trhy i ekonomové oslovení agenturou Bloomberg poukazují na další zvýšení sazeb o 75 bazických bodů. Nicméně, protože to vypadá jako hotová věc, obchodníci budou hledat náznaky, co přijde poté, co Bank of Canada včera poslala holubičí zprávu, že se může blížit konec zpřísňování. Kromě rozhodnutí ECB bude investorům nabídnuta také zpráva o HDP ve 3. čtvrtletí ze Spojených států, která by měla ukázat expanzi americké ekonomiky po poklesu ve 2. čtvrtletí 2022. Pokud jde o zisky, zprávy od dvou zbývajících amerických mega-tech – Amazon a Apple – budou zveřejněny po skončení zasedání na Wall Street. Zisky od společností Microsoft, Alphabet a Meta, které byly zveřejněny začátkem tohoto týdne, zklamaly a vyvolaly výrazný pokles ceny akcií a také zatížily celý technologický sektor.
img

Blíží se tsunami zvyšování cen digitálních služeb

25.10.2022 Výsledky společností za 3. čtvrtletí jsou právě zveřejňovány. Většina společností z indexu S&P500 zveřejňuje mírně vyšší výsledky, než se předpokládalo. Zároveň se je společnosti snaží zlepšit v následujících čtvrtletích navyšováním marží a cen svých služeb. Zvýšení cen ze strany společností Apple a Google by mohlo vyvolat řadu nárůstů na trhu předplatného a digitálních služeb.
img

SATS DJIA Live 09/2022

28.08.2022 Jak jsem slíbil, tak držím slovo a uvádím seznam společností, které nakoupím první zářijový pracovní den a prodám poslední zářijový pracovní den:
C:\fakepath\PT-buffett-portfolio-clanek-FXstreet-17082022.jpg

Jak se mění portfolio W. Buffetta a proč by vás to mělo zajímat

17.08.2022 Jméno legendárního investora zná pravděpodobně každý z vás, přesná skladba portfolia jeho investiční společnosti Berkshire Hathaway však až tak známá není. Podívejte se na největší pozice v portfoliu slavného “věštce z Omahy” a nechte se inspirovat jeho investiční strategií. Na jaký sektor aktuálně Warren Buffett sází? Věští slavný investor nadcházející krizi? Přinášíme vám největší pozice a také změny, kterých portfolio Warrena Buffetta doznalo v roce 2022.
img

AP: McDonald's postupně otevře restaurace na Ukrajině, začne v Kyjevě

11.08.2022 Řetězec restaurací rychlého občerstvení McDonald's v nadcházejících měsících plánuje znovu otevřít své provozovny na Ukrajině. S odkazem na interní sdělení firmy to uvedla agentura AP. Je to podle ní symbol alespoň částečného návratu k normalitě v jinak válkou zasažené zemi, a také ukázka podpory od americké firmy, která se stáhla z ruského trhu.
img

Burgernomika nám dává mnoho podnětů k zamyšlení

09.08.2022 ‚‚Big Mac index je užitečnou zkratkou pro měnové ocenění a má dobré výsledky. Vytvořil ho časopis The Economist v roce 1986 jako odlehčený způsob porovnávání ocenění měn a jeho teorie (Purchasing Power Parity) říká, že směnné kurzy by se měly dlouhodobě vyrovnávat, takže podobné zboží má mít podobné ceny.
img

Americký akciový trh uzavřel smíšeně, Dow Jones vzrostl o 0,09 %

09.08.2022 Na konci obchodování burzy v New Yorku vzrostl Dow Jones o 0,09 %, S&P 500 klesl o 0,12 % a NASDAQ Composite klesl o 0,10 %.
C:\fakepath\swiss_franc2.jpg

Švýcarský potravinářský gigant Nestlé v pololetí zdražil o 6,5 procenta

28.07.2022 Švýcarský potravinářský gigant Nestlé kvůli nejvyššímu růstu nákladů za 40 let v prvním pololetí zdražil své výrobky v průměru o 6,5 procenta. Výrobce čokoládové tyčinky KitKat nebo cereálií Nesquik to spolu s výsledky hospodaření dnes uvedl ve svém oznámení. Růst cen tento týden v reakci na dražší pohonné hmoty, růst mezd a dražší ingredience oznámila například i nápojová společnost Coca-Cola nebo řetězec restaurací rychlého občerstvení McDonald's.
img

Ekonomický kalendář: Dnes reportují Microsoft, Alphabet a další TOP americké společnosti

26.07.2022 Evropa otevřela mírně do negativního teritoria. Americký dolar patří mezi nejvíce klesající měny skupiny G10, což povzbuzuje ceny dolarových aktiv včetně komodit. Kryptoměny naopak korigují. Ráno a dopoledne je ekonomický kalendář prázdný, nicméně odpoledne se můžeme těšit na výsledky spotřebitelské důvěry Conference Board. V plném proudu je naopak výsledková sezóna v USA. Dnes začínají zveřejňovat své hospodářské výsledky mega technologické společnosti jako Microsoft nebo Alphabet (Google). Navíc se dočkáme množství dalších zajímavých výsledků.
img

Americký akciový trh uzavřel smíšeně, Dow Jones vzrostl o 0,28 %

26.07.2022 Nejziskovější složkou indexu Dow Jones byla dnes společnost Chevron Corp, která vzrostla o 4,29 bodů, resp. 2,98 %, a uzavřela na hodnotě 148,48. Společnost The Travelers Companies Inc vzrostla o 3,56 bodů, resp. 2,28 %, a uzavřela na úrovni 159,98. Caterpillar Inc stoupla o 3,19 bodů, resp. 1,79 %, a uzavřela na hodnotě 181,81.
img

Reporty top společností pro tento týden (25.07.2022)

25.07.2022 Výsledková sezóna na Wall Street je v plném proudu a před námi je nezajímavější týden. Investorům totiž budou nabídnuty výsledky největších amerických společností. Mezi nejočekávanější zprávy patří ty od společností Alphabet, Microsoft, Meta Platforms, Amazon a Apple. Reportovat budou i další zajímavé firmy, včetně 10 z indexu Dow Jones. Těmi jsou 3M, Apple, Boeing, Chevron, Honeywell International, Intel, McDonald's, Microsoft, Procter & Gamble, Visa.
img

Americký akciový trh uzavřel smíšeně, Dow Jones vzrostl o 0,27 %

30.06.2022 V závěru obchodování na Newyorské burze byl Dow Jones o 0,27 % výš, S&P 500 o 0,07 % níž a NASDAQ Composite o 0,03 % níž.
img

Americký akciový trh uzavřel smíšeně, Dow Jones vzrostl o 0,15 %

25.05.2022 Na konci burzy v New Yorku vzrostl Dow Jones o 0,15 %, index S&P 500 klesl o 0,81 %, index NASDAQ Composite klesl o 2,35 %.
img

Americké akciové indexy v pondělí klesly

17.05.2022 Indexy amerických akciových trhů v pondělí z velké části uzavřely v záporných hodnotách. Index S&P 500 klesl o 0,39 %, zatímco NASDAQ ztratil 1,2 %. Dow Jones Industrial Average se mírně zvýšil o 0,08 %.
img

Ranní shrnutí (17.05.2022)

17.05.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování většinou níže. S&P 500 klesl o 0,39 %, Nasdaq se posunul o 1,20 % níže a Russell 2000 klesl o 0,52 %. Výjimkou byl Dow Jones, který si připsal 0,08 %
img

Ekonomický kalendár: HDP za 1. štvrťrok z USA, nemecká inflácia za apríl

28.04.2022 Futures trhy poukazujú na vyššie otvorenie dnešnej európskej seansy. Futures na DAX sa obchodujú viac ako 100 bodov nad včerajšou uzatváracou cenou. Deň, ktorý je pred nami, vyzerá zaujímavo vďaka zverejneniam makier najvyššej úrovne, ako aj niektorým zverejneniam hospodárskych výsledkov. O 14:00 bude zverejnená predbežná správa CPI za apríl z Nemecka, ktorá by mala ukázať mierne spomalenie rastu cien. Správa HDP za 1. štvrťrok v USA bude zverejnená o pol hodiny neskôr, takže obchodníci môžu očakávať, že EURUSD bude skoro popoludní volatilnejší. Pokiaľ ide o hospodárske výsledky, investorom budú okrem iného ponúkané finančné správy od spoločností Amazon, Apple, Twitter a Intel.
img

Americké akcie uzavřely níže, Dow Jones klesl o 0,80 %

06.04.2022 UnitedHealth Group Incorporated byl dnes v indexu Dow Jones nejvýkonnější, vzrostl 7,74 bodu (1,52) % a uzavřel na 517,76. McDonald's Corporation vzrostl o 1,68 bodu (0,68 %) a uzavřel na 248,51. Johnson & Johnson vzrostl o 0,65 % (1,14 bodu) a uzavřel na 177,61.
img

Americký akciový trh uzavírá výš, Dow Jones si připisuje 0,30 %

05.04.2022 Největší zisky dnes mezi složkami indexu Dow Jones zaznamenala společnost Salesforce.com Inc, která vzrostla o 6,60 bodů neboli 3,11 % a uzavřela na hodnotě 218,85. Kotace Apple Inc vzrostly o 4,13 bodů (2,37 %) a aukci zakončily na úrovni 178,44. Intel Corporation vzrostla o 1,09 bodů, tj. 2,27 %, a uzavřela na hodnotě 49,20.
img

Americký akciový trh uzavřel růstem, Dow Jones si připsal 1,23 %

18.03.2022 Mezi složkami indexu Dow Jones se dnes nejvíce dařilo Dow Inc, která vzrostla o 3,21 b. (5,38 %) a uzavřela na hodnotě 62,85 b. Kotace společnosti American Express Company vzrostly o 6,37 b. (3,53 %) a uzavřely seanci na 186,98 b. Společnost Caterpillar Inc vzrostla o 5,58 b., tj. o 2,58 %, a uzavřela na 221,66 b.
C:\fakepath\letecka dopr.jpg

Ruské aerolinky si mohou v Rusku registrovat pronajatá zahraniční letadla

14.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal zákon, který umožňuje, aby si ruské letecké společnosti v Rusku zaregistrovaly letadla pronajatá od zahraničních společností. Informovala o tom agentura TASS. Sankce uvalené na Rusko po invazi Moskvy na Ukrajinu dávají leasingovým firmám čas do 28. března, aby se osvobodily od smluv s ruskými aerolinkami, připomněla agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Majitel Norilsk Nickelu varuje před zatahováním Ruska zpět do roku 1917

11.03.2022 Většinový majitel ruské těžařské společnosti Norilsk Nickel Vladimir Potanin varoval, aby Rusko nebylo zatahováno zpátky do roku 1917, do časů bolševické revoluce. Konfiskace majetku firem, které odešly z Ruska, podle něj ovlivní důvěru investorů na desítky let. Potanin tak reagoval na první kroky ruské vlády směrem ke znárodnění majetku zahraničních firem, informuje agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko kvůli sankcím Západu zakázalo do konce 2022 vývoz široké škály produktů

11.03.2022 V reakci na protiruské sankce vyhlášené Západem po ruské invazi na Ukrajinu zakázala Moskva do konce roku export telekomunikačního, zdravotnického, automobilového, zemědělského, elektrického a technického vybavení. Informovala o tom včera ruská vláda. Premiér Michail Mišustin řekl, že zákaz se bude týkat vývozu zboží zahraničních společností působících v Rusku. Na seznam vláda zařadila přes 200 položek, mimo jiné železniční vagony, kontejnery, turbíny a další zboží. Ministerstvo hospodářství uvedlo, že byl zakázán vývoz některých druhů lesnických a dřevařských produktů. Neupřesnilo, o které se jedná. Zákaz vývozu do konce letošního roku se týká mimo jiné automobilů, letadel a dronů, napsala později agentura TASS.
img

Americký akciový trh je po několika ztrátových dnech ve středu konečně v plusu

10.03.2022 Hlavní indexy amerického akciového trhu ve středu rostly díky růstu v sektorech technologií, základních materiálů a financí. Trh zůstává velmi volatilní, protože investoři se obávají ekonomických dopadů války ve východní Evropě.
img

Ukrajinsko-ruská válka, den 14. Co se děje ve světě?

09.03.2022 Klíčové indexy amerického akciového trhu – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – v úterý uzavřely dalším poklesem. Dne 9. března se kotace všech tří indexů pohybují v blízkosti svých lokálních minim, korekce pokračuje a s největší pravděpodobností bude pokračovat také pokles. Během uplynulého dne nedošlo k žádným důležitým makroekonomickým událostem ani k důležitým prohlášením představitelů Fedu. Devizový trh odpočíval, jako by slavil Mezinárodní den žen, a poprvé za poslední dva týdny vykazoval malou volatilitu a žádný trendový pohyb. Geopolitická situace ve východní Evropě zůstává složitá, ale v posledních dnech se bojovalo mnohem méně. Je nepravděpodobné, že by tato skutečnost svědčila o deeskalaci konfliktu, protože během tří kol jednání mezi Kyjevem a Moskvou nebylo dosaženo žádného pokroku. Zítra, 10. března, se v Turecku uskuteční setkání dvou ministrů zahraničí – Dmitrije Kuleby a Sergeje Lavrova. Jisté naděje na pozitivní výsledek samozřejmě existují, ale upřímně řečeno, v úspěch jednání nyní nikdo nevěří. Pozice ukrajinské a ruské strany jsou příliš rozdílné.
img

Ranní shrnutí (09.03.2022)

09.03.2022 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže, ale nad denními minimi. S&P 500 klesl o 0,73 %, Dow Jones se posunul o 0,56 % a Nasdaq klesl o 0,28 %.
img

Z Ruska odchází McDonald’s, Coca-Cola, Pepsi, Starbucks, L'Oréal a další

09.03.2022 Americká společnost McDonald’s dnes oznámila, že kvůli ruské invazi na Ukrajinu dočasně uzavře všech svých 850 restaurací v Rusku. Obchodní aktivity v Rusku přerušují také američtí výrobci nealkoholických nápojů Coca-Cola a PepsiCo a kavárenská síť Starbucks. Francouzská kosmetická firma L'Oréal mezitím sdělila, že v Rusku uzavře své obchody a pozastaví tam investice. Vývoz do Ruska pozastavuje také italský výrobce luxusních automobilů Ferrari. Vydavatelství Universal Music Group (UMG) pozastavuje v zemi veškeré operace a uzavírá tamní kanceláře.
img

McDonald’s kvůli ruské invazi na Ukrajinu zavírá své restaurace v Rusku

08.03.2022 Americká společnost McDonald’s dnes oznámila, že kvůli ruské invazi na Ukrajinu dočasně uzavře všech svých 850 restaurací v Rusku. Gigant v oblasti rychlého občerstvení však bude i nadále svým zhruba 62.000 zaměstnanců v Rusku vyplácet mzdy. Informuje o tom agentura AP.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Velké západní potravinářské a nápojové firmy čelí tlaku, aby se stáhly z Ruska

08.03.2022 Velké západní potravinářské a nápojové firmy čelí tlaku, aby se kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu stáhly z Ruska. Kvůli tomu, že se ke konfliktu nevyjádřily a v zemi dál působí, čelí na sociálních sítích kritice mimo jiné společnosti McDonald's nebo Coca-Cola, napsal dnes zpravodajský server BBC. V Rusku zastavila prodej či přestala poskytovat služby řada jiných firem, z těch posledních například Neflix či Levi's.
img

VIDEO: McDonald's úspešne prenáša infláciu na zákazníkov

28.01.2022 Americký reťazec rýchleho občerstvenia je jednou z firiem, ktorá mala výrazne problémy s rastom cien vstupov a taktiež aj s nedostatkom personálu a rastom miezd. Firma má ale silnú značku a tak bez zaváhania zvýšila ceny svojich produktov, aby si tieto zvýšené náklady kompenzovala a aby ostala ziskovosť približne rovnaká. Viac sa dozviete v našom videu.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na americké HDP a hospodářské výsledky Apple

27.01.2022 Evropa otevřela hluboce do negativního teritoria. Nálada se zhoršila po jestřábích vzkazech guvernéra Fedu Powella po zasedání FOMC. Německý DAX otevřel pod úrovní 15 200 bodů, ovšem nálada se začala brzy zlepšovat. Sentiment na trzích by dnes měl hrát důležitou úlohu, přesto je na programu několik důležitých událostí, a to z pohledu makrodat i výsledkové sezóny. Klíčové by dnes mohly být výsledky amerického HDP za poslední kvartál 2021. Navíc hospodářské výsledky reportuje množství zajímavých společností v čele s Apple nebo McDonald's.
img

Dlouho očekávaný optimismus na krypto trhu: bitcoin roste, zatímco Musk lobuje za dogecoin

26.01.2022 Cena bitcoinu ve středečním obchodování neustále roste. V době psaní článku proto BTC získalo 3,7 % a obchoduje se za 37 326 USD. Podle statistik CoinGecko, oblíbené online platformy, která fixuje ceny virtuálních aktiv, dosahuje aktuální tržní kapitalizace bitcoinu 716 mld. USD.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 26. ledna 2022

26.01.2022 Na fastfoodový gigant McDonald's se po jeho odpovědi generálnímu řediteli Tesly Elonu Muskovi snesla kritika. Miliardář včera chicagskou fastfoodovou korporaci požádal o uznávání plateb v kryptoměně dogecoin. Na oplátku slíbil, že v televizi sní Happy meal:
img

Americké akciové indexy neustále klesají a nadále straší významnými antirekordy

24.01.2022 Po výsledcích páteční seance se americké akciové ukazatele výrazně propadly, přičemž ukazatele S&P 500 a NASDAQ Composite uzavřely týdenní obchodování s maximálním poklesem od jara 2020. Lídry poklesu byly sektory surovin, technologií a spotřebitelských služeb.
img

Akcie Beyond Meat prudko rastú po lepšom odporúčaní od analytikov

14.12.2021 Akcie spoločnosti Beyond Meat (BYND.US) počas dnešného obchodovania vzrástli o viac ako 7,0 % po tom, čo Piper Sandler zlepšila svoj investičný postoj k výrobcovi rastlinných náhrad mäsa na „neutral“ z „underweight“ a uviedla, že celonárodné uvedenie ich produktov na trh v McDonald's (MCD.US) sa môže udiať do 3 mesiacov.
img

Americké akcie v závěru obchodování klesly, Dow Jones Industrial Average o 0,04 %

16.11.2021 V závěru obchodování na Newyorské burze ztratil Dow Jones 0,04 %, S&P 500 klesl o 0,00 % a NASDAQ Composite ztratil 0,04 %.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí o sazbách BoC a DOE report

27.10.2021 Evropské trhy otevřely na mírně nižších úrovních. Na forexu se daří australskému dolaru po zveřejnění inflace za Q3. Přestože se nedaří americkému dolaru, který dnes zatím předvádí nejhorší výkonnost z G10, tak komodity, drahé kovy, průmyslové kovy i ropa, klesají.
img

TOP společnosti zveřejňující hospodářské výsledky v tomto týdnu (25.10.2021)

25.10.2021 Výsledková sezóna v USA je v plném proudu. S ohledem na tržní kapitalizaci firem je tento týden nejsilnější z celé výsledkové sezóny za Q3. Je to hlavně důsledkem 5 gigantů, kteří v těchto dnech zveřejňují. Už dnes po uzávěře trhů bude reportovat Facebook a v dalších dnech budou následovat Alphabet, Apple a Amazon. Kromě technologických obrů se dočkáme výsledků celkem 10 společností indexu Dow Jones.
C:\fakepath\top5-21102021-25-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.10.2021 1) Čína tlačí na americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's, aby se v jeho čínských provozovnách před zimní olympiádou plánovanou na únor dalo platit digitální měnou její centrální banky. Píše o tom server britského deníku Financial Times (FT). Peking podle jeho zdrojů vyvíjí nátlak i na další americké podniky, aby začaly digitální měnu známou jako e-CNY přijímat. Podle amerických kritiků ale systém není bezpečný.
C:\fakepath\Cina-e-cny.jpg

FT: Čína tlačí na McDonald's, aby před olympiádou přijímal digitální měnu

20.10.2021 Čína tlačí na americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's, aby se v jeho čínských provozovnách před zimní olympiádou plánovanou na únor dalo platit digitální měnou její centrální banky. Píše o tom server britského deníku Financial Times (FT). Peking podle jeho zdrojů vyvíjí nátlak i na další americké podniky, aby začaly digitální měnu známou jako e-CNY přijímat. Podle amerických kritiků ale systém není bezpečný.
img

MMF očekává pokles inflace příští rok na úroveň před pandemií. Německý průmysl nečekaně klesl o 4 %

08.10.2021 Polská centrální banka (NBP) nečekaně sáhla ke zvýšení základní úrokové sazby o čtyřicet bazických bodů na 0,5 %. Polský předseda vlády Mateusz Morawiecki krok banky vítá, když prohlásil, že je mandátem NBP bojovat s vysokou inflací.
C:\fakepath\graf global.jpg

Bloomberg: Nedostatek pracovníků po celém světě je hrozbou pro ceny potravin

03.10.2021 Nedostatek pracovníků po celém světě ohrožuje dodavatelské řetězce u potravin. Ať jsou to sběrači ovoce, pracovníci na jatkách, řidiči kamionů, skladníci, kuchaři nebo číšníci, celý globální potravinářský ekosystém se hroutí kvůli nedostatku zaměstnanců. Někteří zaměstnavatelé jsou proto nuceni výrazně zvyšovat mzdy. Hrozí tak, že ceny potravin, které už prodražují rostoucí náklady na suroviny a dopravu, se zvýší ještě víc. Uvedla to agentura Bloomberg.
img

Inflace v eurozóně dosáhla 3,4 %. ČNB razantně zvýšila úrokovou sazbu o 75 bodů na 1,5 %

01.10.2021 Inflace v eurozóně se v září podle předběžných dat i nadále zvyšovala, když se vyšplhala na úroveň 3,4 %. Jedná se o nevyšší hodnotu za posledních deset let. Na růstu se nejvíce podílela energie, následovaná potravinami, alkoholem a tabákem.
img

Fed ukončí nákup aktiv do pololetí 2022. Plánuje zvyšovat sazby dříve, než se očekávalo

24.09.2021 Ze zasedání měnového výboru Fedu vyplynulo, že americká centrální banka hodlá začít se zvyšováním úrokových sazeb již v příštím roce, což je dříve, než se původně předpokládalo. Pokud se bude americká ekonomika vyvíjet podle predikcí Fedu, tak k taperingu (zpomalování tempa nákupů aktiv) by mělo dojít již v tomto roce. Úplné ukončení nákupů aktiv je pak naplánováno do pololetí příštího roku.
Související klíčová slova: Banco Santander | Mzda | Štěpán Hájek | Walmart | Evropská pojišťovna | První odhad HDP | Bar chart | Akcie Sony | Uvolněné měnové politiky | Finanční ústav | UMG | Čínské značky | Zpravodajský server | Výnosy dluhopisů | Euro k americkému dolaru | Goldcorp | Minerva Analysis | Zvyšování cen | Návratnost | EBAY.US | Debata prezidentských kandidátů | Vývoj nezaměstnanosti | Války | Vývoj | Data z trhu práce | Dostupný kapitál | Australská centrální banka | Allianz | Superúterý | Panevropský index | Globální růst | LHA | Ceny bytů | Graf akcií společnosti | General Dynamics | Americká automobilka | EUR | Bundesbank | Caterpillar (CAT.US) | Standard & Poor's | Volby v Bhútánu | HOOD.US | Kalifornie | TSCO | Společnost McDonald's | BrandZ | Yandex | Accenture | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Roche | Wal-Mart Stores | XOM | Výkyvy | Růst životních nákladů | Itálie | Organizace Conference Board | Extrémní počasí | Stoxx | Akcie Carnival | Vývoj akcie MCD | Epidemická situace | PEPP | Akcie firmy | Texas | Očekávání | Edison | Jüan | Prezidentské a parlamentní volby | Evropské centrální banky | Zavedení bitcoinu | Společnost Delta Air | T-Mobile | Nikl | Finance Yahoo | US500 | INTU.US | Galapagos | Volatilní | Diverzifikace | Novo | EUR/JPY | Zisk automobilky | Zasedání ČNB | Coca-Cola | Novartis | Volby v Indonésii | Dolar k japonskému jenu | Trh práce | Digitální peněženky | Evropská komise | Výhoda svíčkových grafů | Správná volba time frame | Investice | US Bancorp | MACD | Akcie Salesforce | Potenciál | Devon Energy | Support | XEL | Grafy | Akvizice | ServiceNow | Lednová inflace | Index aktivity | Přesnost | Coca-Cola Company | Novo Nordisk A/S | Dění na světových burzách | Burgernomika | ADP report | Miliony dolarů | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Norwegian Cruise Line Holdings | Základní pojmy | Výkonný ředitel | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Chování | ČNB Jiří Rusnok | Volby ve Venezuele | NYSE | Výkon ekonomiky | Růst mezd | CARA | E.ON | Nová měna | Standard Chartered | Francouzský Renault | Rekord | Raiffeisenbank | Bitcoiny | KHC.US | Návrh zákona | Evropský index | Otevírací cena akcie | Akcie spoločnosti Beyond Meat | Společnost Apple | IHS | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | Americká společnost | EUR/USD | 1W | Binance Coin | General Electric | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Akcie Baidu | Sazby ECB | Předseda představenstva | Reality | Mediální společnost | Goldman Sachs | Strach | PACCAR | Severní Dakota | Cena bitcoinu | Růst akciových indexů | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Wolters Kluwer | Akcie společnosti | ETH | Chování trhu | Krizový balík | Index spotřebitelské nálady | Tuzemské hospodářství | Rostoucí výnosy | Opatrný optimismus | Lagardeová | Nejvyšší soud | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Brent | Cenné papíry | Americké podniky | Výnos | Kansas City | DAI | Alphabet (GOOGL.US) | Americký akciový trh | CMCSA.US | Soukromá spotřeba | SNOW | IHNED | Delta | Russell 2000 | Ruský premiér | HOOD | CEO Goldman Sachs | Ross Stores (ROST.US) | Vzdělávání | Evergrande dnes | Co je trend | Acacia Communications | Rozhodnutí o sazbách | Technické rezistence | VaR | Intel Corporation | Index DOW | Investiční strategie | Hlavní zprávy | Airbus SE | Exchange | Fitch | KLDR | Dluhopisy | Republikánské primárky | Věštec z Omahy | Kontrakty | Hasbro | Boston Consulting Group (BCG) | NovaPoint | Microsoft (MSFT.US) | Automobilka Ford Motor | AUDUSD | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Sentiment na trhu | JPY | H&M | Akcie Wells Fargo | Ebay (EBAY.US) | Pozitivní výsledek | Philip Morris International | ISM indexy | Ekonomika Velké Británie | Odhad HDP | Většinový podíl | Pfizer (PFE.US) | PAYX | Směřování trhu | Uber Technologies | Prezidentské volby v USA | Projekce | Peníze | Newmont | Ukazatel | Výrobní sektor | Zavírací cena | FTX | Palantir Technologies (PLTR.US) | Archer Daniels Midland | Průmyslové zakázky | Raytheon Technologies (RTX.US) | Americká ropa | Nestlé | Obchodníci | Rozhodování | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Konsensus | Rizika | Jak profitovat | Anthem | Sociální sítě | Electronic Arts (EA.US) | Amgen | Palladium | Ropa WTI | Micron | Tyson Foods (TSN.US) | Lockheed Martin | Walt Disney Co | Alaska Air Group | Bankovní rada ČNB | INTC.US | Verizon Communications (VZ.US) | Akcie společnosti Chevron Corp | Americké ekonomiky | Southwest | Hershey | Dánská společnost | Charter Communications | Brexit | Největší evropská pojišťovna | Bayer | ABT | FedWatch | Pozornost investorů | Burzy | Norwegian Cruise | NextEra | Krypto trh | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | Aljaška | Kontrakty na ropu | Robinhood | Hyundai | USD | Citroën | Druhy grafů | Bond | Broker | Shopify | Společnost Siemens | SS&C | David Solomon | Upravený zisk | Technická analýza | Rozhodnutí ECB o sazbách | AEX | Export | Banka Goldman Sachs | Delta Air | Qualcomm | NFLX | Edward Jones | Total | DTE | Plány | Na burze | Schůze Evropského parlamentu | DISCA | Viceguvernér ČNB | Zynga | Finanční instituce | Inflace v České republice | Gilead | Comcast | Southwest Airlines | Katar | Maďarsko | TJX Companies | Depreciace | BABA.US | Index ISM ve službách | TXN | Trh s ropou | Index volatility CBOE | Ekonomická aktivita | Volby v Ghaně | Regulace | DJI | FedEx | LMT | Ranní zpráva pro tradery | Nejnižší cena | FME | SPGI | Nord Stream 2 | Měnový fond | Index Philadelphia | Dividendový výnos | Nastavení úrokových sazeb | Ahold Delhaize | Sdružení výrobců automobilů | Širší index S&P 500 | Ruský prezident | The Economist | NATO | Xiaomi | Tovární objednávky | Velké firmy | Výsledek inflace | Výsledky společnosti | Úroková sazba | Čtvrtletní výsledky | Dovoz | Unie | Analytik trhů | Zvýšení sazeb | Automobilka Tesla | Harmonizovaná inflace | General Electric (GE.US) | ALV | InterContinental | Výzkumy | Akcie společnosti Beyond Meat | Nikkei | Měnový pár EUR/USD | Caterpillar | CISCO | Pozitivní zprávy | EOG | Německé maloobchodní tržby | Ruské banky | Rekordní maxima | Pro tradery | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Marek Mora | S&P Global | Elon Musk | Světový obchod | Take-Two Interactive Software | Textron | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Akciové indexy | Býčí sentiment | International Business Machines Corporation | Britská obchodní komora | Pokles ceny akcií | Společnost Shell | EUR/CZK | Investing.com | Nové měny | Zájem investorů | Intercontinental Exchange | Euforie | Investice do solární energie | Západní společnosti | Francouzská automobilka | iPhone | Obchody | Investoři | Volby v Mexiku | 3M (MMM.US) | BitMEX | Portfolio | American Airlines | ADR | Nejistoty | Fidelity | Koninklijke Ahold Delhaize | Chování účastníků na trhu | Exact Sciences | Negativní sentiment | Mezinárodní agentura pro energii | AMD | Euro Stoxx 50 | Západní sankce | Globální ekonomiky | Společnost Google | Graf akcií | Jeff Bezos | Zpřísňování měnové politiky | APA | Akcie Beyond Meat | Nárůst ceny | Jádrový index | Britský premiér | Zisk | Prezident | Kontrakty na ropu WTI | Spotřebitelská nálada v Německu | Globální pravidla | CCI | Bank of England | Airbnb | Forward guidance | Phillips 66 | Centrální banky | Vzorce chování | Vývoj akcií | Akcie SolarEdge Technologies | Britské akcie | Roboti | Supporty a rezistence | Ministerstvo obchodu | Raytheon | AT&T | BABA | BP | Starbucks Corporation | DIS.US | DOGE | Covidové krize | Berlín | Průzkum | Týdenní pivotní body | Investiční | Vývoj měnového páru | WYNN | Moderna | Avis | Horší období | IEA | Analýzy | Nejvýkonnější akcie | Plenární schůze | Anglie | Otevírací cena | Solární energie | ExxonMobil | Zasedání Evropské centrální banky | Altria | Invesco | HeidelbergCement | Německý DAX | Portu Marek Malina | Hlavní události | KFC | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Fiskální rok | Bydlení | RWE | Uber | Vonovia | UnitedHealth Group | Odhad analytiků | Spotřebitelská nálada | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Cena akcií společnosti | Kávové akcie | Zpráva | Inflace v Evropské unii | Americké HDP | Druhy time frames | LCID | Agentura Reuters | Prémie | Údaje ISM | Tencent | Colt CZ | Prodej | PFE | Rok 2024 | Technologické tituly | Platební neschopnost | Znárodnění | Majitel Facebooku | Tržní kapitalizace | Gen Digital | Huawei | Hrubý domácí produkt (HDP) | MAR.US | Akcie společnosti Walt Disney | Trump dnes | Akcionáři | Emoce | JOLTS | Warren Buffett | S&P | Zasedání Fedu | Automobilka | Výkonnost | Obchodování | XM | Výrazné ztráty | GBP | Co se děje na finančních trzích | Recese v Evropě | Minerva | Chevron Corporation | Management | Obchodní týden | Meta | Simon Property Group | Financial Times (FT) | Nákupy dluhopisů | GAAP | Thyssenkrupp | Dobré výsledky | BASF | Výkonnost indexu | Majitel | Prezidentka ECB | Carnival | ZEW | Zprávy | Akcie v Asii | Zasedání OPEC | PG | Nadšení | Shell | Nejznámější kryptoměny | Zavedení záporných úrokových sazeb | FB | Nástroje technické analýzy | Futures na evropské indexy | Trigger | Události ve světě | Eurostat | Evropské trhy | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Index Stoxx 600 | Evropské akcie | Vývoj ceny bitcoinu | Kristalina Georgievová | Moskevská burza | Alena Schillerová | Růst inflace | AvtoVAZ | Island | REGN | Obchodování na Wall Street | Ceny ropy | Život Rusů | Hospodářský výsledek | Wyoming | Occidental Petroleum | PLTR | Ceny Bitcoinu | Republikánské prezidentské primárky | Berkshire Hathaway | Výrobce léků | Celkový trend | Covid | CRISPR Therapeutics | Airbus | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Obchod Amazon | 3M | Vyhlídky | DTE Energy | Santander | Aktuální inflace | CZ | Základní nástroj | Tržní podmínky | McDonald's (MCD.US) | Očekávání úrokových sazeb | CDW | Společnost Beyond Meat | PEG | Alstom | Míra | Firmy | Obchodovanie | Index cen domů | Kryptoměnové burzy | Pokles tržeb | Nástroj | Výsledky | Honeywell International (HON.US) | Odhady trhu | PLTR.US | Index MSCI All Country World | Nio | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Siemens | Stellantis | Uplynulý rok | Waste Management | Cena ropy WTI | Bank of America | Špatné výsledky | Ruské aerolinky | APA Corporation | TIM | Koruna | Finanční služby | Fundamentální analýza | Pokles investic | Výrazný pokles | Tesla dnes | Financial Markets | Zelená čísla | Retracement | Včerejší obchodování | Eli Lilly | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Komodity | Colgate-Palmolive | Americký výrobce | Zůstatek | Onemocnění | OPEC+ | Propad | Pandemie nemoci COVID-19 | Zasedání Světového ekonomického fóra | Applied Materials | Pokračující pokles | Kryptoměny bitcoin | Velké automobilky | Objem | Telegram | Výsledky firem | HDP eurozóny | Údaje | Hlavní měny | IPO Aston Martin | Avis Budget | Federální rezervní systém | Společnost Nvidia | Klima | Americká banka | KOL | xStation | Exxon Mobil | Report ADP | Akcie Volkswagen | Robert Half International | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Alibaba | Komise v přenesené pravomoci | Podnikatelská nálada | Očekávání analytiků | WMT | Technologické společnosti | iPhone 14 | Nucor | Maryland | Trendová čára | Aktivity v Rusku | Malajsie | Nomura | Regulátor | Podíl nezaměstnaných | Raytheon Technologies Corp | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Automobilky | Digitální zlato | Tržní kapitalizace bitcoinu | Procter & Gamble | Průmyslová výroba | MMF Kristalina Georgievová | Constellation Brands | Deset nejhodnotnějších značek | Pfizer | Ekonomika Německa | Case-Shiller | Obchodování s akciemi | Covestro | Studie | CBRE | Cena akcií firmy | Výsledky SoFi | Plán restrukturalizace | Kansas | Premiér Andrej Babiš | Nástroj technické analýzy | Deficit | Northrop Grumman | EDF | Graf | Polsko | Kolaps | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Reakce trhu | Centene | Cenová hladina | Pozornost | Bankéř | Ropa Brent | Kering | Hrubý domácí produkt | Současná situace | Hráči na trhu | Nejlepší akcie | Aktuální hodnoty měny | LEN | Evropa | Technické ukazatele | Jackson Hole | Akcie Beyond Meat (BYND.US) | OPEC | USD/PLN | Amazon (AMZN.US) | Ukrajina | Ropná společnost | Bitcoin dnes | Svíčkové grafy | Pár EUR/USD | Schlumberger | Egypt | Johnson & Johnson | BYD | EW | Deficit rozpočtu | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Debata prezidentských kandidátů v USA | Maloobchod | Americká centrální banka | Earnings | Nike, Inc. | Inflace v EU | Trump | MRK | Hospodářské oživení | Index volatility | FactSet | Brands | Institut Ifo | Instant Trading EU Ltd. | Ústup inflace | Dow Jonesův index | Finanční rok | Index Dow Jones Industrial Average | Britský FTSE 100 | Rhode Island | UPS | PYPL | Technické analýzy | Stranická volební shromáždění | Snižování inflace | E*Trade | Mexiko | High | Universal Music | Andrej Babiš | Alibaba Group (BABA.US) | Index spotřebitelské důvěry | Předčasné parlamentní volby | Ukazatel inflace | Turecká centrální banka | Stříbro | BA.US | Guvernér banky | Americký dolarový index | Tým InstaForex | L'Oréal | Instituce | Constellation | Dogecoin | Úrokové sazby České národní banky | SARS-CoV-2 | Podnikatelská důvěra | Výsledky hospodaření | G10 | Snižování cel | Růstový potenciál | Zasedání americké centrální banky | The New York Times (NYT) | Americké akcie | 10 akcií | BBC | UBS Group | Do čeho investovat | EUIPO | Ex-dividend | Evropské sdružení výrobců automobilů | Běžný účet | Společnost Novo Nordisk | Kongres | Procter & Gamble Company | Divize | Iberdrola | Ameriprise Financial | Volby v Jižní Koreji | Drahý kov | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Akcie Amazonu | ex | Rosněfť | PSA | JNJ | Inflace v Polsku | ABB | CVS Health | Výsledky HDP | Komise pro cenné papíry a burzy | Obchodování se CFD | Equinor | Trh | Snížení těžby | Komise | Crown | Přehled o dění na světových burzách | SolarEdge Technologies | Technologické firmy | Německý HDP | Akcie firem | ArcelorMittal | Fed | Rekordní minimum | Zahraniční obchod | United Parcel Service | Korekce | CAT | Důvěra spotřebitelů | Rubl | Upozornění | United Airlines Holdings | S&P Global Inc | Směřování | Stavební povolenky | Hospodářské výsledky firem | Illumina | Buffett | Xylem | Lukáš Novotný | Arista Networks | McDonald's Corporation | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Volby v USA | Jednání OPEC | Alexion | Zveřejnění výsledků | Sázení | Citrix | SAP AG | Kanada | Yahoo | Objem akcií | Ruské úřady | XOM.US | Volná pracovní místa | Marriott | Stock | ANO | Martin Malý | Růst spotřebitelských cen | Platforms | Nákup akcií | VZ | Akcie Morgan Stanley | Wells Fargo | Ceny zboží | Rating | eSports | Společnost Alphabet | Merck & Company | Prezident Joe Biden | Tvrdé sankce | Microsoft | L3Harris | Příležitosti | Opatření proti šíření koronaviru | CMS | UnitedHealth Group Incorporated | UNH | Volkswagen AG | Trader Steve Nison | Začátečník | Ústup umělé inteligence | Data z USA | Nejistota | SBUX | Thermo Fisher Scientific | Mateusz Morawiecki | Dividends | Růst tržeb | Členové Fedu | CME | Spotřebitelská inflace | CRSP | Demokratické strany | Intuitive Surgical | Broker Consulting | Mondelez International | CMA | Důvěra v průmyslu | Finanční rezervy | Anghami | Siemens Energy | Dollar Tree | LYNX webinář | Světová banka | Zpomalování spotřeby | Peugeot | Exporty | Dodavatelské řetězce | F.US | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Konference FOMC | Spolková vláda | ECB dnes | Ruské těžařské společnosti | Příjmy z ropy | Futures na DAX | Výrobce luxusních automobilů | Exxon | Hlavy států | MSFT.US | CMG | Agentura AP | Haruhiko Kuroda | Tržní odhad | Výpadky | Společnost Meta Platforms | Riksbank | Nifty 50 | Gazprom | Centrální banka | Andrew Bailey | Meta Platforms Inc | Raymond James Financial | ASR Nederland | QE | Německo | Krach | LYNX | Úroveň parity | Donald Trump | BIIB | Twitter | Makroekonomické ukazatele | Čistý zisk | Jádrová inflace | Activision | Hotovost | IHS Markit Ltd | Největší světový producent palladia | Agilent | Nejvýraznější pokles | Index Sentix | Akcie Aston Martin | Společnosti | Super Micro Computer | CL | Bělorusko | JPMorgan Chase & Co | CRISPR | Šíření viru | Visa | ConocoPhillips | Spoluzakladatel | Inflace v ČR | Comcast (CMCSA.US) | Vice | Pokles měny | Energetický sektor | Globální index | API | HON.US | Fiserv | Akcie společnosti Chevron | Estee Lauder (EL.US) | Česká republika | BNP | Podhodnocené akcie | Volba prezidenta | Blog | Ztráty společnosti | CZK | Candlestick chart | Reuters | Erste Group | Unilever | Společnost XTB | FB.US | Podcast | Baidu | QCOM | Kov | Situace | Chevron | Kompozitní index | Základní analýza | Index nákupních manažerů | Nákupy ve slevách | PFE.US | Domácnosti | Konjunkturální průzkum | Letecká společnost | Depozitní sazba | PEPSICO | Akciový index Dow Jones | Intuit | Maloobchodní tržby | Prodejce luxusního zboží | Rekordní maximum | Předseda | Analytici | Dobré zprávy | Americký dolar | Kurz koruny | BCG | IKEA | Provozní zisk | Utahování měnové politiky | Deutsche Boerse | Chipotle Mexican Grill | Equity | Investování | Vývoj akcií Starbucks | ARM Holdings | Vývoj akcií Super Micro Computer | CVX.US | MGM Resorts International | 3M Company | Evropská unie | Boeing | Cvičení | Dow Jones a S&P 500 | Adyen | PINS | Ekonomiky | US100 | Společnost Walmart | CMCSA | Prime | Rozpočet | Wedbush Securities | Google | Apple | GM | WM | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | Hlavní zprávy o akciích | Open | Cena akcie | Dow Jones Industrial Average | Indické akcie | DGX | Automobilka Renault | Západní firmy | Webináře zdarma | Marika Čupa a Ondřej Hartman | FTSE | TSLA | Financovat | Prodeje domů | Hubnutí | Pohyby na trhu | Ztráta | Cardinal Health | BRICS | Rostoucí náklady | Nálada investorů | PHIA | Fortune | AMD.US | Arm | Fond | IPO Uber | Alibaba Group | Dobré obchodní příležitosti | ECB | Nová mutace koronaviru | Refinitiv | CVX | Portu | Cena | ING | Řetězec | GWW | Boeing (BA.US) | ASML Holding NV | BYND | Moneta | Akcie 3M | Air | Káva | Akcioví investoři | Ceny akcií | S&P500 | EBay | Vývoj indexu nákupních manažerů | Ruský trh | Čínská ekonomika | Ceny | Abbott Laboratories | Prudký pokles | Kurzy | Vysoká inflace | Projekt čínské centrální banky | Budvar | ČNB | Zoetis Inc | ANTM | Viceprezident | Comcast Corp | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | USD/CZK | Ranní zpráva | Pokles | MGM | Směřování trhů | RHI | United Parcel Services | International Flavors & Fragrances | Právo | Delta mutace | Biogen | NYT | Globální akciový index MSCI | Americké společnosti | Odhady ekonomů | Charles Schwab | Royal Caribbean | Americký trh | Moody's | Server BBC | Zahraniční společnosti | Rabobank | Banka | Makro | Mercedes | Index ISM | Americká ekonomika | Mosaic | NVDA | Svět investování | Akcie spoločnosti | Akcie týdne | Plynárenská společnost | Tržby | COVID-19 | Futures kontrakty | BoE Andrew Bailey | CF Industries | Snížení sazeb | General Motors (GM.US) | Stimulační balík | Evropská centrální banka | Index cen | Obchodování forexu | Operace na volném trhu | Intel (INTC.US) | Paypal Holdings | Mutace koronaviru | ISM | Index PX | USCBC | Deliveroo | Daně | Tradingové webináře zdarma | Close | Americká centrální banka (Fed) | Malina | Pivot | Kryptoměna | CRH | Pokles indexu | Bristol-Myers | Česká ekonomika | Zásoby ropy v USA | Jen-tchien | Pandemie nemoci | Pozitivní sentiment | CBOE | Primárky v Nevadě | Prezident Vladimir Putin | Moskva | Růst zisků | Zisky | HICP | American Express Company | BNP Paribas | Conference Board | Finance | Zboží dlouhodobé spotřeby | Americký index S&P 500 | E*Trade Financial | COST | ACEA | Situace na trhu | GRMN | Allianz SE | Miliardy eur | MLM | Ranní okénko | Cisco Systems | NBP | Situace na trhu práce | Starbucks | Káva robusta | Toyota | Delta Air Lines | Akcie MCD | Základy akciových grafů | Bukele | HSBC | Zvýšení ceny | Ekonomiky eurozóny | Měnověpolitické zasedání | Výkonnost akcií | Euro STOXX | Růst cen | Společnost Chevron | Drahé kovy | Freeport-McMoRan | Vrcholy | RSI | Měnová politika | CSX Corporation | Kathleen Brooksová | Delaware | Společnosti Netflix | Poptávka | IFO index | Financování | Pokles akcií | ČSÚ | CIA | Zasedání RBA | AWK | Internetové společnosti | Čína | Nálada spotřebitelů | Occidental | Invaze | Spirit Airlines | Arista Networks (ANET.US) | Čínská komunistická strana | Pokles ekonomiky | Růst HDP | Americké banky | Volby do Evropského parlamentu | WBA | Pivotní body | Gilead Sciences (GILD.US) | Výrobce sportovního oblečení | Akcie Newmont Goldcorp | KSU | Inflační očekávání | Investiční poradenství | Amgen (AMGN.US) | TSN.US | DAX | Společnost Kantar | Volatilní trh | DISH | AAL | Reporty | Americké akciové trhy | GfK | Beyond Meat (BYND.US) | Line | Cena kryptoměny | Globální trhy | FT | RBI | ALGN | Investor | Apple Podcasts | Kalendář událostí | MIFID | Uzavření trhů | Mali | Malé podniky | Obchodovat | ABBV | Pokles trhů | PSX | Dna | Spotřebitel | Market close | Nejlepší kávové akcie | Přijetí kryptoměny | SolarEdge | Shell Plc | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Medvědi | Halliburton | HSBC Holdings | XTB Štěpán Hájek | Sociální síť | Dividenda | S&P/Case-Shiller | HAS | Inflace v Maďarsku | WTI | Standard & Poor's 500 | Platební síť | Facebook (FB.US) | Bod | Tweet | Miliardy korun | Shares | Christine Lagardová | RBNZ | New York Times | PRIBOR | AMGN | Video | HDP | Klouzavý průměr | ROCE | Světové události | Micron Technology | Zpomalování spotřeby v USA | Honeywell International | Nord Stream | Moelis | Problémy | Saúdská Arábie | Projevy centrálních bankéřů | KMX | Ziskovost | OCI | Technology | Zahraniční firmy | Cena ropy | HKComp | Firma | Inflace | Advanced Micro Devices | Prezidentské primárky | Drobní investoři | Marže | TOP americké společnosti | Německá ekonomika | Analýza | Profesionální tradeři | Warner Bros Discovery | Devizový trh | Načasování | Prosus | TAP | Alphabet | Čínské realitní společnosti | Vedení společnosti | Konjukturální průzkum | Zkušenosti | Ropa | Ohio | Index PMI | Obchodní komora | Zasedání měnového výboru | Signály | Monetizace | Ekonomická rizika | Kolísání trhu | TJX | Akcie Walgreens Boots Alliance | JPM | MCD | IHS Markit | Obchodování akcie | Statistiky | Týdenní pokles | Erste | Konzultační firmy | Pivovary | Referendum | PSX.US | Stoxx 600 | Výprodej | Zahájení obchodování | Manufacturing PMI | SAP | Americká Komise pro cenné papíry | Blizzard | Facebook | Deutsche Bank | RUB | Kurz | Market | Forexu | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Big Mac | EMA | TASS | Akcie padají | Telefónica | AMAT | Horizon | Restrikce | Merck | Optimismus | Hliník | DBK | Akcie v roce 2021 | Euro | Ross Stores | Enphase Energy | Tyson Foods | Dolar | Fibonacciho retracement | Byznys | Kukuřice | Costco | Debata | Propad měny | Hodnoty měny | Proinflační | ANZ | Konglomerát | AUD | Bank of New York Mellon | Formula One | Binance | Palantir Technologies | Obchod | Dominion Energy Inc | Federální rezervní banky | Pozitivní výsledky | Investiční ředitel společnosti | Zpomalení růstu | Christine Lagarde | Risk | Predikce | Visa (V.US) | Světová obchodní organizace (WTO) | Citigroup | Ekonomové | Sony | Index VIX | Výnosy státních dluhopisů | Hospodářství | ANET | Rada ČNB | Etoro | EU | Investiční doporučení | KBC Group | Skyworks | Uniper | Největší zisk | Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví | GE.US | NOW.US | Ranní komentář | Kapitalizace bitcoinu | Globální akciový index | SATS DJIA | Spojené státy | CAR | Zasedání ECB | Air Liquide | Gamble | Take-Two Interactive | Portfolia | Fresenius Medical | Tesla | Další kryptoměny | NN Group | Deutsche Lufthansa | Hodnota indexu | ARM | Vývoz | Komerční banka | BYND.US | Marek Malina | Světové poptávky | Recese | Index strachu | ZNGA | Portfolio W. Buffetta | Německé aerolinky | Objem investovaných peněz | Miliardy | ASML | AXA | Ropný gigant | Renault | Báze | Bank of Canada | Investoři a obchodníci | Volby na Islandu | Mercedes-Benz | xStation 5 | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Odchod z Ruska | Activision Blizzard | Výhled na rok | Společnost IHS Markit | Eskalace konfliktu | Stavební povolení | Pandemie | Inflace v Německu | Denní graf | Spekulace | Guvernér BoE | Silný support | Air Products | VF Corporation | Fosilní paliva | Negativní zprávy | Realitní společnosti | ETN | Prudký propad | Matěj Široký | Mondelez | STAR | KBC | Goodyear | Caixin | Čínské indexy | Lufthansa | Konkrétní příklad | Fresenius SE | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Intel | Správná volba | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Ticker | Walt Disney (DIS.US) | Polská centrální banka (NBP) | Regeneron Pharmaceuticals | Ruská plynárenská společnost | Korporace | Prezident Donald Trump | Advance | Zoetis | Technologický sektor | Soud | Komunita | SPAC | Výkon amerického dolaru | LyondellBasell | Blockchain | Agentura Fitch | Uhlí | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Mince | Investiční stratég | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Trhy v USA | Trend | Western Union | Adidas | Dow Jones Industrial | OXY | Exponenciální klouzavý průměr (EMA) | Švýcarská společnost | Oslabení | Ruská aktiva | Časový rámec | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Verizon | Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) | Politické události | Manufacturing | Akcie společnosti Nvidia | Nové investice | Spotřebitelská důvěra | MMF | United Airlines | Spotify | Ekonomický výhled | Peter Rawlinson | Nařízení | Pioneer Natural Resources | Oblasti umělé inteligence | Schodek | Bezpečnostní nástrahy nové měny | Převody peněz | BTC | KOSPI | Fed index | Indexy | Altcoiny | Citi | Forex Factory | Zvyšování sazeb | Odborníci | M2 | ASX 200 | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Průmysl | Očekávané výsledky | Úroveň supportu | Nebraska | American Airlines Group | Úvěrový rating | Citrix Systems Inc | NewYorská burza | Odkup vlastních akcií | Aerolinky | USD index | Americké dluhopisy | Akcie Occidental Petroleum | Continental | Pohonné hmoty | Zpracovatelský průmysl | Nejvyšší růst | ETF | Marathon Oil | Akciové trhy | CarMax | T-Mobile US | SunPower | Silvergate | Moneta Money Bank | Humana | UnitedHealth | McDonald's (MCD) | Varování | Obchodní bilance | Guidance | SWKS | Hospodářské soutěže | LLY | PayPal Holdings Inc | Tomáš Holub | Obchodní aktivity | EOG Resources Inc | Společnost eToro | Western Digital | Rally | Bankovní rada | Pojišťovna | Výsledky za Q4 | Zasedání České národní banky | SARS | Internetový obchod | Intesa Sanpaolo | Pokles inflace | Aktiva | Osobní příjmy | Použití finanční páky | Skladba portfolia | PDD | HDP za Q2 | Širší index | XYL | NextEra Energy | Velikosti pozic | Zasedání centrální banky | Discovery | Indexy na Wall Street | Problémy v dodavatelských řetězcích | McDonald's Corporation (MCD.US) | Výnosy z dluhopisů | Vývoj trhu | Business | Poradenské firmy | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Albemarle | Arizona | WFC | Royal Dutch | TikTok | Volatilita akcií Apple | Automatic Data Processing | Platební společnost | Index euro | Konfederace | Výsledky amerických společností | Šéfka ECB | Aston Martin | Obchodní rozhodnutí | Počet akcií | Čínské akcie | Producenti ropy | Riziko ztráty | Ministryně financí | Firma Nestlé | Časový úsek | Bezpečnost | Investice do kávy | Brazílie | Jihoafrická republika | Společnost BP | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Agentura TASS | | Německý statistický úřad | Philadelphia Semiconductor | Index akcií | Pochybnosti | Obchodování s opcemi | Westpac | Stratég | Dogecoiny | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Raytheon Technologies | Řetězce | Zisk na akcii (EPS) | Zotavení | Sentiment | Ian Peters | Události ve světové ekonomice | WEF | Šéf společnosti | Výsledek zasedání | Největší pokles | CFG | Politika | Profesionální investoři | Konkurence | Duke Energy Corp | Letecké společnosti | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Ben Laidler | Ekonomická škola | Komunikace | Konsensus trhu | Investiční ředitel | Dnešní seance | Yahoo Finance | MAM | Deutsche Telekom | Majitel Norilsk Nickelu | Nike | Forint | GDP | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | Zprávy z krypto | Makroekonomická data | Výnosy amerických dluhopisů | Real Estate | Pinterest (PINS.US) | Dnešní kalendář | Indexy S&P | Obchodování na devizovém trhu | EdF | Protiruské sankce | Nálada | Nastavení sazeb | Geopolitická rizika | Applied Materials | Symantec | Indie | Technologičtí giganti | Měnové politiky | Výraznější volatilita akcií | Orpea | Oregon | Chevron (CVX.US) | Přijetí kryptoměny bitcoin | David Vagenknecht | Paramount Global | Dnešní ekonomický kalendář | Výkonnost indexu S&P 500 | Ekonomika | Pohyb ceny | Norilsk | Historická maxima | Ekonomická data | WTO | Vivendi | Warner Bros | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Americký kongres | Výplaty dividend | Výhled | Trade Financial | Erste Group Bank | Slovo recese | Auta | Americký akciový index | Akcie Goldman Sachs | PCAR | Obchodní analýza | Colt CZ Group SE | Přísná opatření | Ethereum | Japonská ekonomika | Akcie Moderna | Economist | Tlak na akcie | Odpovědnost | iRobot | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | ONE | Propouštění | Index Hang Seng | Americký trader | Sentix index | Zaměstnanci | PayPal | Politika Fedu | Evropský trh | Finanční trhy | Burze | Komunistická strana | Data o inflaci | Expanze | Americké akciové indexy | eBook | Největší ekonomika | Advance Auto Parts | General Motors | Fondy | Komise pro cenné papíry | PINS.US | Vliv na finanční trhy | Walt Disney | CyberArk Software | Situace v Číně | STT | AAPL | Německé ekonomiky | Hrubá marže | Financial Times | Počet Američanů žádajících o podporu | Tesla Motors | PMI za leden | GOOGL.US | Poptávky po ropě | USD za barel | Philips | Nikkei 225 | Počet nakažených | Iniciativa | Společnost Intel | Vývoj měnového páru EUR/USD | Nevada | Peněžní trhy | Under Armour | Merck (MRK.US) | New York | Tradingové webináře | Anadarko Petroleum | BinckBank | MSFT | Čistá ztráta | UAL | GS | AIG | Krize | Fresenius | Staropramen | CMI | ETH/USD | Kevin Johnson | AOS | Kraft Heinz | Paramount | CoinGecko | Norská centrální banka | CEO | Oslabení dolaru | Objednávky | Akcie ve světě | Slabší kurz | Společnost Walt Disney | SHOP.US | Prezidentské volby | Dollar | Vratislav Zámiš | PepsiCo (PEP.US) | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | ZTS | Globální trh | Prazdroj | Sazby | Náročná práce | Lucid | Generální ředitel | Odhady růstu | Maloobchodní prodej | Poradenství | STZ | Kontejnerový terminál | Cíle | Burza | Semináře | Ekonomický kalendář | Provozní náklady | Newmont Mining | AXP | Index MSCI | Akcie společnosti Apple | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Investovat do akcií | Izraelská armáda | Exponenciální klouzavý průměr | Klouzavé průměry | RBA | Žádosti o podporu | Akcie Boeing | Heineken | M1 | Porsche | Spotřeba domácností | Transakce | Formula One Group | Jak funguje screening akcií | DTE Energy Company | Měny | TechnipFMC | Trh s kryptoměnami | Big Mac index | Snížení úrokových sazeb | Akciový trh | Sankce proti Rusku | MasterCard | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Raymond James | Zaměstnanost | Profitovat | Slovensko | ISRG | Irsko | TotalEnergies | Energie | Instant Trading EU | ANET.US | Které akcie | Pharming Group NV | Tradeři | Special Purpose Acquisition Company | USDX | Inaugurace | Dividendy | Měna | Vypuknutí pandemie | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Marathon Petroleum | Pracovní síly | Silný pokles | Alexion Pharmaceuticals | Uvolnění měnové politiky | Salesforce.com | MSCI | Ukončení nákupu aktiv | Ukazatel volatility | Australská ekonomika | Thomson Reuters | Snap | Výnosy | Walgreens | Miliardy dolarů | W1 | Růst poptávky | Cosmos | FOMC | Snižování nákladů | JPMorgan | ALXN | SPWR | Trade | Eni | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Ruský prezident Vladimir Putin | Sentiment na trzích | Microsoft Corporation | ABN Amro | Nadnárodní firmy | EIA | Platformy | Partneři | IPO | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Ceny výrobců | 1D | Nový Zéland | Miliardy USD | Provozní marže | Poradce | Tržby společnosti | FAST | Carlsberg | Obchodní den | Pinduoduo | Mistrovství světa ve fotbale | Duševní vlastnictví | Invaze ruských vojsk | Signál | Digitální měna | Írán | Zdražování | Výsledkové sezóny | State Street | EPS | ADP | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Úbytek | Dow (DOW.US) | Bit Brother | Ropy | Pracovní den | Rozdílové smlouvy | Historie | Malé zisky | Nové žádosti o podporu | CHNComp | Cena kryptoměny bitcoin | Člen bankovní rady | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Akcie Coca-Cola | Podcasty | Očekávané Earnings | Výdaje | Evropská komise (EK) | Společnost | Apple (AAPL.US) | Xilinx | Časové období | Firma McDonald's | Sázky | Disclaimer | Colt | MMM (MMM.US) | Goldman Sachs Group | BlackRock | NIO Inc | Wood & Company | Cena akcií | Ukrajinská ekonomika | Skyworks Solutions | Kupci | ASX | Objem nákupů | Rozšíření | CAC40 | Volatilita | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | United Technologies | Umělé inteligence | ASM International | Tisková konference | Eura | Schodek rozpočtu | AAPL.US | Nasdaq Inc | Výsledek HDP | Ztráty | Nizozemsko | LyondellBasell Industries | Organizace | Britský FTSE | Obilí | DIW | Posilování USD | Gap | Expedia | Services | VIX | Stock Exchange | Růst | Kansas City Southern | Grafy akcií | Index Dow Jones Industrial | Polská centrální banka | Evropský akciový trh | Pohyb ceny akcie | Energetické komodity | Příjmy | Nvidia Corporation | Událostí ve světové ekonomice | Hospodářské výsledky | Propad ceny | Výsledková sezóna v USA | Obchodování opcí | WU | Ministryně financí Alena Schillerová | Dominion Energy | KO | Volby v Rwandě | TWTR | Zprávy z krypto průmyslu | BIDU | Burger King | Index | PCE index | Ruská vláda | Infineon | Align Technology | Wirecard | Akcie Alibaba | Cenový index | MiFID II | Shopify (SHOP.US) | Token | Investiční fond | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Thermo Fisher | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | ČTK | Zpomalení růstu ekonomiky | ISM index | Akcie Coca-Cola Company | Silvergate Capital | TWS | Sanofi | Dnešní zprávy | Steve Nison | Mišustin | e-CNY | GM.US | European Central Bank | Česká národní banka | Výzkumný ústav | Ruské podniky | Bolševické revoluce | L3Harris Technologies | Netflix | Wall Street index | Automotive | Virgínie | Harley-Davidson | AMGN.US | Nákup aktiv | Target | Archer Daniels Midland (ADM.US) | Palantir | Bilance zahraničního obchodu | Nová mutace | Demokratické primárky | LVMH | Farmacie | Výsledek zasedání k měnové politice | Akcie Salesforce.com | TWTR.US | Newmont Goldcorp | Nápojové firmy | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Burzovní prázdniny | Express | Zisk na akcii | IMF | Ford Motor (F.US) | Správa | Vinci | Výsledková sezóna s XTB | Ferrari | 1M | Vývoj ceny dané akcie | Citrix Systems | Markit | Rezistence | Dvoudenní summit EU | Volební shromáždění | Autozone | Marika Čupa | CAD | Kantar | Volby v Portugalsku | Robinhood (HOOD.US) | Nákupní manažeři | Regionální volby | Nálada spotřebitelů v USA | Přesná skladba portfolia | AI | Daimler | SoFi | YNDX | Index spotřebitelských cen | Société Générale | Volby v Bělorusku | Pracovní místa | Kyjevská ekonomická škola | Time frame | Ozempic | Universal Music Group (UMG) | Instrumenty | Oeystein Olsen | AbbVie (ABBV.US) | Vývoj dolarového indexu | Henkel | EURUSD | Dow Chemical Company | Pivovar | ČSOB | Disney (DIS.US) | Jednoduché nástroje technické analýzy | Divize společnosti | Screening akcií | Vývoji podnikatelské nálady | Banka UBS | Investovat | DOW.US | Nasdaq Composite | The New York Times | Argo Blockchain | Zasedání FOMC | MCD.US | Verizon Communications Inc. | Vladimir Potanin | Akciový index Dow Jones Industrial Average | Španělsko | Americký prezident | Americký index | Sazby Fedu | Snižování nákupu aktiv | Michail Mišustin | Norilsk Nickel | Akciový index S&P 500 | Volatilita akcií | Boom | Směnné kurzy | Connecticut | Concho | Základní druhy grafů | ADS | Americké centrální banky | Bankrot | Riziko | Honeywell International Inc. | Duke Energy | Coca-Cola (KO.US) | Bloomberg | Roche Holding | Nabídka | MarketAxess Holdings | Macerich | NICKEL | Pandemie COVID | S&P/ASX 200 | Baker Hughes | Volby v Mosambiku | Nejvyšší cena | Studená válka | Reálné mzdy | UBS | Volby na Tchaj-wanu | V USA volba prezidenta | DJIA | Tribunál Soudního dvora | Campbell Soup | China Evergrande | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Notino | ADM.US | Snižování sazeb | Asociace | Volby v Izraeli | Australská měna | Verdikt soudu | Obchodní války | Mluvčí Bílého domu | Výkonnost indexů | Bitcoin | Makrozprávy | Šťastné obchodování | Comcast Corporation | Nejziskovější | ROST.US | Přehled | Sektor služeb | Plyn | City | Čárový graf | Výnosové křivky | Hospodaření | Zemědělství | Futures | Inflace v eurozóně | EK | Finanční ztráty | Hodnocení akcií | Hodnota Applu | Zavírací cena akcie | Volby v Bangladéši | Italská vláda | Měsíční data | CVS | Pokles ceny | Nemovitosti | Klesající trend | Zpráva pro tradery | Společnost Siemens Energy | Savelletri | FXstreet.cz | Index Nikkei | Akcie v roce 2022 | Futures trhy | Americká data | Parlamentní volby | CHF | Akciový index | Futures na ropu WTI | HDP USA | Ochranné známky | Akcie na světových trzích | Deset nejhodnotnějších značek světa | Qatar Energy | Uptrend | Primárky v Portoriku | Medián | Problémy s dodavatelskými řetězci | Podpora | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | xStation5 | Index Nasdaq Composite | Electronic Arts | JDE | Svíčkový graf | Zasedání k měnové politice | COIN | Estee Lauder | United Parcel Services (UPS.US) | Zlepšení | MT4 | Volatility | Portfólia | T. Rowe Price | Royal Caribbean Cruises | Graf akcií společnosti Tesla | Illinois | Destatis | Očekávání trhu | Adobe Systems | Obchodní výhled | MJ | Platina | Louis Vuitton | Akcie společnosti Coca-Cola Company | Albemarle Corp | Oblasti rezistence | Vývoj ceny | Wynn Resorts | Nvidia | Guvernér | Makléř | Příjmy a výdaje | Přehled o dění | Avis Budget Group | Supporty | Dlouhodobí investoři | Paweł Majtkowski | Obchodní model | ČR | Norwegian Cruise Line | CME Group | Průmyslové kovy | GEN | Týdenní pivot | JD.com | Boston Consulting Group | Beiersdorf | Co je trend a jak ho určit | Zamyšlení | Akcie Dollar Tree | Mastercard (MA.US) | Nálada na trzích | Cyberark Software Ltd | Průzkum ČSÚ | Amazon | Kellogg | Royal Dutch Shell | Piper Sandler | Závislost | Vývoj akcie | Marketingová komunikace | Eurozóna | Aerolinky Lufthansa | XTB | Makroekonomický kalendář | Volba time frame | Marathon | Fastenal Company | Nejnižší cena akcie | Kazachstán | Risk Management | FXstreet | Line chart | EOG Resources | Forward | Intuit (INTU.US) | UPS.US | Společnost Delta Air Lines | Ruská centrální banka | Match Group | Společnost Nike | Podnikatelská aktivita | Underweight | Měsíční report | Sazby beze změny | Meta Platforms | Trader | Volby v Dominikánské republice | Hang Seng | Doporučení | Akcie společnosti Bank of America | Expirace | Evropské akciové indexy | Společnost McDonald's (MCD) | Travelers | Gilead Sciences | Soud EU | Statistický úřad | Podnikání | MO.US | Podnik | Rozhodnutí o úrokové sazbě | INTU | Krátkodobí tradeři | Honeywell | XTB Research | After market close | Index Nikkei 225 | Uživatelé eToro | Západní Virgínie | Krypto | Indexy amerického akciového trhu | MRO | Počasí | Donald Trump dnes | Co bude | Německý index DAX | AMZN.US | Mattel | Opatření | Pozice | Jan Frait | Jen Psakiová | Celkový výsledek | Nejvyšší soud EU | OHLC | Futures na ropu | Index amerického dolaru | Majitelé franšíz | Maďarská centrální banka | WHO | Etiopie | Linde | Ministerstvo hospodářství | Arlington Asset Investment | Ocenění | Investing | CoinDesk | Výraznější volatilita | Volby v Íránu | Wegovy | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | SEC | Akcie Newmont | QUALCOMM Incorporated | Evropské indexy | Pozornost obchodníků | Stavební společnosti | Statistika | MetLife | Šance | Akcie Align Technology | Digitální jüan | Analytik | GSK | Tržní kapitalizace společnosti | Raytheon Technologies (RTX.US) | Nárůst ceny akcií | Schwab | Denní ekonomický kalendář | Wall Street | Index euro stoxx 50 | Ford Motor | United Parcel Service (UPS.US) | Ondřej Hartman | Walgreens Boots Alliance | Doing Business | Index DAX | Universal Music Group | Index PCE | U.S. Bancorp | PEP | Dow Jones | Home Depot | Potravinářské firmy | Summit EU | Kraft Heinz (KHC.US) | Úrokové sazby | Analytik XTB | Time Frames | Zisky akciových indexů | Ekonomická recese | Roche Holding AG | Trading | Lucid Group | CNY | Americký ISM | Ruská ekonomika | Biden | Růst poptávky po ropě | Budoucnost | CEE | Banky | Infineon Technologies | Americká letecká společnost | Bilance | NASDAQ 100 | Peking | Historie kávy | Restrukturalizace | Lennar | RTX.US | Čínské centrální banky | Český statistický úřad (ČSÚ) | Microsoft Corp | MGM Resorts | LCID.US | JPMorgan Chase | Tým FXstreet.cz | NKE | Vlastnictví | To nejdůležitější | Investovat peníze | Aktuální situace | Šíření koronaviru | Rozhodnutí bankovní rady | Lockdowny | MMM.US | Prohlášení | Prodeje | Akcie SolarEdge | Fortum | STMicroelectronics | Index FTSE 100 | SPX | Měnový pár | Odvětví | Očekávaný růst | Výhled na rok 2024 | Finanční situace | TMO.US | Dnešní události | Největší ekonomika eurozóny | Meziroční inflace | MMM | G7 | Joe Biden | Obnovení růstu | IRBT | Paychex | Kotace | Guvernér ČNB | Technický výhled | Výzkumná společnost | Merck KGaA | American Express | Webináře | Abbott | Turecká ekonomika | HDP report | Podnikový sektor | Nárůst tržeb | Investiční platformy | Volby v Salvadoru | InstaForex | Novinky | Obchodní příležitosti | SEDG | Americký finanční ústav | Retail | Indiana | USA | Twitter (TWTR.US) | Obchodní válka | Řetězec restaurací | EL.US | Deutsche Post | Estée Lauder | ING Groep NV | Zlato | Novo Nordisk | V.US | Ruské hospodářství | Anheuser-Busch inBev | Hledání podhodnocených akcií | Den výplaty | Vývoji podnikatelské nálady v Německu | GOOGL | Analog Devices | Philip Morris | Nasdaq | Společnost Nestlé | Společnost Meta | AbbVie | Výkonnost dolaru | Demokratické prezidentské primárky | PMI ve službách | Světová obchodní organizace | Tisková konference FOMC | Volkswagen | Geopolitická situace | Zprávy o akciích | Odhady analytiků | Vítězství | ABBV.US | Qatar | Hike | Philadelphia SE | UBS Group AG | Verizon Communications | Pražská burza | Práce | Etsy | FIS | FOREX | Údaje o inflaci | JD | FDX | Levi's | AMZN | Chivo | Téma akciových grafů | Dohoda o globální dani | Zasedání Rady guvernérů | Investment | Lucid Group (LCID.US) | Akciový index Dow Jones Industrial | Zákaz dovozu ruské ropy | Phillips 66 (PSX.US) | VIAC | Qatar Airways | Restaurant Brands International | Novozélandská centrální banka | Masivní investice | Apple Music | Volby v Senegalu | PEP.US | Pinterest | Globální obchod | CSX | USD/JPY | Počet nezaměstnaných | Obchodování na newyorské burze | Kentucky | Spojené arabské emiráty | Kryptoměny | Akcie společnosti Coca-Cola | Low | Manažeři | Prodejní ceny | Americké firmy | INTC | Podnikání na kapitálovém trhu | Úvěr | Primárky | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | Úspěch | CNBC | Jerome Powell | MSCI All Country World | Robusta | Volby | Ukazatele | Eco | Americké úřady | Zveřejňování výsledků | Umělá inteligence | Miliardář | Vladimir Putin | Markets Analyst | Disney | Varování před riziky | Obchodní divize | Nejvyšší cena akcie | Volby v Pákistánu | Británie | Wedbush | NZD | Koncern | Společnost Gazprom | Yum Brands | Norfolk | EQT | Altria Group | Belgie | Podniky | Překážky | Sentiment trhu | Primárky v Jižní Karolíně | Inflace v USA | 2U | Enel | Vysoká rizika
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

MBM Capitals
MBM-CAPITALS
MB Trading
mBTU
MCADE
McAfee
MCA Petroleum
MCA Petroleum Corp.
MCA účty
MCD

Následující klíčová slova

McDonald's Corporation
McDonald's Corporation (MCD.US)
McDonald's (MCD)
McDonald's (MCD.US)
MCD.US
MC.FR
McGregor
McIntyre Partnerships
McKesson
McKesson Corp
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Začínáme s Forexem (dopolední seminář)
reklama
InstaForex ETF
Potvrďte prosím... Zavřít