Úterý 07. červenec 2020 08:30
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
Admiral spread new
reklama
Admiral spread new

Klíčová slova - Slovensko

img

Slovensko by malo stimulovať agresívnejšie

23.06.2020 Počet nových prípadov koronavírusu postupne začína rásť už aj v Európe. Tzv. druhá vlna nákazy predstavuje obrovské riziko pre obnovenie hospodárskeho rastu, pretože oživenie je ovplyvnené uvoľnením blokovacích opatrení, čo by sa mohlo na vlne nárastu nových prípadov prinajmenšom spomaliť.
img

Rozbřesk: Německo versus Slovensko - čí poptávka pomáhá Česku nejvíce

22.06.2020 Investoři na trzích věří, že vlády dělají pro restart ekonomiky velké věci. A mají částečně pravdu. Deficity veřejných financí v největších evropských ekonomikách, podobně jako v Česku, se mohou letos pohybovat okolo 10 % HDP. Problém je, že za velkou částí deficitů bude stát čistě propad daňových příjmů nebo opatření udržující dočasně “nezaměstnané zaměstnance” v práci - chytřejší dávky v nezaměstnanosti.
img

Lídři EU nesblížili postoje k fondu obnovy, dohodu chtějí rychle

19.06.2020 Názory politických vůdců zemí Evropské unie na velikost bezprecedentního záchranného balíku peněz se na dnešním videosummitu nesblížily. Prezidenti a premiéři se však shodli na tom, že se pokusí dospět k dohodě již v červenci, kdy chce předseda Evropské rady Charles Michel svolat po pěti měsících první summit s osobní účastí všech. Zatímco zástupci covidem-19 nejpostiženějších jihoevropských zemí či Německa a Francie plán Evropské komise podpořili, někteří politici včetně českého premiéra Andreje Babiše dali najevo výhrady.
C:\fakepath\depositphotos-336415384-s-2019.jpg

Covid se rychle šíří v Americe či Indii, EU jedná o fondu obnovy

19.06.2020 Nemoc covid-19 se podle Světové zdravotnické organizace (WHO) ve světě velmi rychle šíří, za poslední den přibylo rekordních 150.000 potvrzených případů, z toho téměř polovina na obou amerických kontinentech. Většina Evropy má zřejmě co do šíření nákazy nejhorší za sebou, teď ji čeká řešení ekonomických dopadů této pandemie. O společném plánu oživení ekonomik dnes prostřednictvím videokonference jednali prezidenti a premiéři zemí Evropské unie, zatím se ale neshodli.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Lídři EU zahájili videosummit, v názorech na fond obnovy se liší

19.06.2020 Vůbec první debatu o společném záchranném plánu pokrizového oživení evropských ekonomik dnes zahájili prezidenti a premiéři zemí Evropské unie. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová jim představí plán, kterým chce Brusel ekonomikám nad úroveň běžného unijního rozpočtu poskytnout 750 miliard eur (přes 20 bilionů korun). Názory lídrů na parametry fondu se však rozcházejí a dnešní videosummit poslouží podle diplomatů spíše jako mapování terénu pro další jednání.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Lídři EU budou na dálku poprvé jednat o pokrizovém fondu

19.06.2020 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie si dnes vůbec poprvé vymění názory na bezprecedentní balík peněz, který má evropským ekonomikám pomoci z koronavirové krize. Během videosummitu představí své zatím velmi odlišné postoje k fondu, který chce Evropská komise naplnit vypůjčeným tři čtvrtě bilionem eur (přes 20 bilionů korun). Šéf Evropské rady Charles Michel doufá, že jednání bude výchozím krokem ke konečné dohodě, kterou by chtěl zpečetit na osobním setkání lídrů v červenci.
C:\fakepath\euro star.jpg

Lídry EU čeká první jednání o pokrizovém fondu

18.06.2020 První velký střet nad bezprecedentním balíkem podpory evropských ekonomik čeká v pátek prezidenty a premiéry zemí Evropské unie. Během zřejmě posledního ze série videosummitů budou sondovat terén pro možné kompromisy v zatím velmi odlišných postojích k fondu, který chce Evropská komise naplnit vypůjčeným tři čtvrtě bilionem eur (přes 20 bilionů korun).
img

Česko se stává velmocí v počtu aut na silnicích, za poslední léta jich českým řidičům přibývá druhým nejrychlejším tempem v EU

14.06.2020 Česko je, jak známo, světovou velmocí ve výrobě osobních aut v přepočtu na obyvatele. Konkurovat mu v tomto ohledu může snad jedině sousední Slovensko. V posledních letech se však Česká republika postupně stává velmocí také v počtu na silnicích. V letech 2014 až 2018 stoupal počet osobních vozů registrovaných v ČR druhým nejrychlejším tempem v EU, a sice devatenáctiprocentním, jak plyne z aktuálních údajů Eurostatu. Jinými slovy, za pouhé čtyři roky přibyla na českých silnicích pětina osobních vozů. Češi za to vděčí z velké části ekonomické prosperitě a citelnému růstu reálných mezd, k němuž v té době došlo.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Průmyslová výroba v EU v dubnu klesla o rekordních 17,3 procenta

12.06.2020 Průmyslová výroba v eurozóně v dubnu podle sezonně přepočtených údajů klesla proti předchozímu měsíci o 17,1 procenta, v celé Evropské unii o 17,3 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. V obou případech je to nejvýraznější propad od začátku měření a mnohem hlubší pokles než za finanční krize let 2008 a 2009. Duben byl první celý měsíc, kdy ekonomika z velké části stála kvůli opatřením proti šíření koronaviru.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

FT: Střední Evropa se obává dopadů útlumu německé ekonomiky

02.06.2020 Společnost Nemak Györ už 27 let vyrábí hlavy válců pro evropský automobilový průmysl. Vzhledem ke klesající produkci německých automobilových gigantů však byla tato maďarská firma nucena propustit 180 lidí, což odpovídá zhruba 20 procentům její celkové pracovní síly, píše ve své analytické zprávě list Financial Times (FT).
C:\fakepath\money.jpg

Propady HDP za první čtvrtletí hlásí většina hlavních ekonomik

27.05.2020 Británie - Britská ekonomika v prvním čtvrtletí klesla ve srovnání s předchozími třemi měsíci o dvě procenta. Znamená to nejhlubší propad od konce roku 2008, tedy od globální finanční krize. Britská centrální banka minulý týden uvedla, že ekonomika Spojeného království by letos mohla vykázat nejhlubší propad za více než 300 let. HDP by mohl klesnout o 14 procent, v příštím roce by naopak mohl vykázat až 15procentní růst. Počet lidí uplatňujících nárok na podporu v nezaměstnanosti v Británii v dubnu meziměsíčně vzrostl o rekordních 856.500 na 2,097 milionu osob. To je nejvíce od roku 1996.
img

S českým zlatým pokladem to jde rok od roku z kopce. Podle Zlatého indexu je Česko na devítině stavu od vzniku republiky

26.05.2020 Česká republika už má jen necelou devítinu ze 70 tun zlata, které získala po zániku federace v lednu 1993. Vyplývá to ze Zlatého indexu, který vytvořila akciová společnost Zlato, přední prodejce investičního zlata na tuzemském trhu. Hodnota Zlatého indexu podle jejích analytiků od vzniku samostatné České republiky klesla v dubnu 2020 na 11,2 procenta původního stavu.
img

AXA chce pomoci jednotkám intenzivní péče

26.05.2020 Skupina AXA spustila globální výzvu na sociálních sítích, aby podpořila všechny, kteří se v první linii střetávají s covid-19. Za každý vzkaz těmto lidem na sociálních sítích Twitter, LinkedIn a Instagram opatřený vizuálem a hashtagy #AXASolidarityResponse a #AXAHeartsInAction daruje skupina 10 eur na podporu jednotek intenzivní péče v České republice a na Slovensku, které jsou zapojené do programu Fondu 101. Na stránkách Fondu 101 je možné výzvu skupiny AXA podpořit i přímým finančním darem směřujícím do programu Fondu 101 v České republice nebo na Slovensku.
img

ČR má jen necelou devítinu ze 70 tun zlata, jež měla při vzniku

25.05.2020 Česko má v rezervách necelou devítinu ze 70 tun zlata, které získala po zániku federace v lednu 1993. Vyplývá to z tzv. zlatého indexu, který vytvořili analytici společnosti Zlato, jednoho z největších prodejců investičního zlata na tuzemském trhu. Hodnota indexu od vzniku samostatné ČR klesla v dubnu 2020 na 11,2 procenta původního stavu.
C:\\fakepath\\eurozona.jpg

Růst cen v EU v dubnu dál zpomalil, inflace je pouze 0,7 procenta

20.05.2020 Růst spotřebitelských cen v zemích eurozóny i v celé Evropské unii v dubnu pokračoval ve výrazném zpomalování. Meziroční inflace v zemích platících eurem činila 0,3 procenta a byla čtyři desetiny procentního bodu pod březnovou úrovní. Potvrdila to dnes konečná zpráva evropského statistického úřadu Eurostat. V celé sedmadvacítce pak ceny meziročně vzrostly o 0,7 procenta, což je o polovinu procentního bodu méně, než činil březnový růst.
img

Koruna oslabuje, česká ekonomika už v prvním čtvrtletí zažila největší negativní ekonomický šok od svého vzniku, a to je jenom začátek. Maďarsko překonalo očekávání trhu, na rozdíl od Česka roste

15.05.2020 Propad české ekonomiky byl v letošním prvním čtvrtletí mírně hlubší, než se čekalo. V meziročním vyjádření klesl reálný hrubý domácí produkt země o 2,2 procenta, vyplývá z dnešních předběžných dat ČSÚ. Analytici oslovení agenturou Bloomberg přitom ve střední hodnotě svých odhadů počítali s poklesem čítajícím rovná dvě procenta.
C:\fakepath\euro zona.jpg

V EU se plánuje otvírání hranic, hlášen propad průmyslové výroby

14.05.2020 V Evropské unii včera v návaznosti na příznivý vývoj epidemie covidu-19 pokračovaly debaty o návratu volnějšího režimu na vnitřních hranicích. Kroky v tomto směru ohlásilo Rakousko a Německo, podle Evropské komise by členské země měly umožnit cesty za prací i rodinou. Průmyslová výroba v EU podle čerstvých čísel v březnu klesla o více než deset procent. V Evropě včera počet mrtvých po nákaze koronavirem přesáhl 160.000. Rusko, USA i Brazílie dál zaznamenávají vysoké denní bilance spojené se šířením koronaviru.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Průmyslová výroba v EU v březnu kvůli koronaviru prudce klesla

13.05.2020 Průmyslová výroba v Evropské unii v březnu kvůli dopadům koronaviru prudce klesla. V zemích eurozóny propad proti předchozímu měsíci činil rekordních 11,3 procenta, v celé EU pak dosáhl 10,4 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\kz-12052020-lv.gif

Studie: O kurzarbeit firmy v Evropě požádaly pro 50 milionů lidí

12.05.2020 V zemích Evropské unie, v Británii a ve Švýcarsku firmy požádaly o takzvaný kurzarbeit už pro zhruba 50 milionů zaměstnanců. Ukazuje to studie, kterou na svém webu zveřejnila německá Nadace Hanse Böcklera. Věnuje se dopadům, které má na trh práce pandemie způsobená koronavirem.
img

Ekonomicky nejohroženější jsou domácnosti samoživitelů. Více než polovina z nich nepokryje nečekané výdaje, 7 % jich bojuje s nedoplatky

12.05.2020 Četná opatření v uplynulých týdnech v souvislosti s nákazou Covid-19 a jejich dopad na chod domácností řeší drtivá většina domácností v Čechách, ale i u našich východních sousedů na Slovensku. Aktuální analýza společnosti Wood & Company se proto podívala na schopnost domácností vypořádat se s poklesem příjmů, platbami účtů či splácením dluhů. Výsledky ukázaly, že ekonomicky nejohroženější jsou domácnosti samoživitelů, tedy jednoho rodiče s dětmi, a také osamělých seniorů.
C:\fakepath\cor-23042020-lv.jpg

Ekonomiku drtí koronavirus, ubývá práce a výhled není dobrý

23.04.2020 Evropskou i globální ekonomiku čím dál zřetelněji svírají dopady pandemie způsobené koronavirem, ubývá pracovních míst a vyhlídky se zatím jen zhoršují. V Evropě i jinde za březen a duben kvůli omezujícím opatřením vlád prakticky ustala ekonomická aktivita, americké podniky pak nevídaným tempem pokračují v propouštění. V některých zemích analytici v letošním roce očekávají nejvýraznější hospodářský útlum od druhé světové války.
C:\fakepath\euro star.jpg

Mezi státy EU i firmami roste podpora pro zelené oživení ekonomik

21.04.2020 Stále více evropských vlád a velkých firem podporuje myšlenku, aby oživení evropské ekonomiky po koronavirové krizi vycházelo z klimatického plánu Evropské komise. K výzvě, aby chystané masivní investice byly v souladu se Zelenou dohodou pro Evropu, se už připojilo 17 zemí včetně Slovenska. EK tvrdí, že navzdory tlaku z některých odvětví nehodlá tempo přechodu k ekologicky šetrnému hospodářství zpomalit.
img

Nejobchodovanější akcie Saxo Bank v 1. čtvrtletí: S Teslou si investoři užili pořádnou jízdu

15.04.2020 Po pomalém lednovém vzestupu přišla pandemie viru COVID-19, která během pár týdnů spláchla všechny zisky do kanálu. To bylo nejlépe vidět na akciích Tesly, které si v 1. kvartále užily divokou jízdu. Začalo to uzavíráním krátkých pozic, které přineslo růstovou špičku a nárůst ceny o 50 %, a skončilo karanténou, kterou doprovázel pád zpět na hladinu odpovídající začátku roku.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Čína v koronavirové krizi upevňuje svůj vliv v Česku i jinde

14.04.2020 Zatímco jinde ve světě je Čína kritizovaná za to, jakým způsobem se zpočátku k pandemii nemoci covid-19 stavěla, v zemích střední a jihovýchodní Evropy, jako je Čeko, Maďarsko a Srbsko, si Peking v současné situaci bez větších potíží udržuje svůj těžce vydobytý vliv, napsala dnes agentura AP. K tomu, aby se Číňané mohli stavět do role štědrého a strategického spojence, pomáhají dodávky roušek a dalších ochranných pomůcek.
C:\fakepath\global economy.jpg

Největší pokles HDP letos předpovídají v Itálii, až devět procent

08.04.2020 Odhady vývoje ekonomik ve vybraných zemích světa v souvislosti s šířením nového typu koronaviru (země řazeny abecedně):
C:\fakepath\saxo-bank.jpg

Zelené energie přinášejí slibné investiční příležitosti

03.04.2020 V poslední době jsme stále více konfrontováni s problematikou klimatických změn, globálního oteplování a udržitelnosti. Do popředí se tak dostává společenský požadavek na snižování podílu skleníkových plynů v ovzduší, a to zejména využitím obnovitelných zdrojů energie, tzv. zelené energie. A to může být mimořádně zajímavé z pohledu potencionálního individuálního investora.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německo počítá s pomocí za 20 bil. Kč, Slovensko s 23 mld. Kč

01.04.2020 Výběr opatření zemí sousedících s ČR na podporu ekonomiky kvůli šíření koronaviru (země řazeny abecedně):
C:\fakepath\eu penize.jpg

EP schválil vznik fondu na boj proti koronaviru

27.03.2020 Evropský parlament včera jasnou většinou schválil trojici návrhů, které mají státům Evropské unie či firmám pomoci v boji proti koronaviru a jeho ekonomickým následkům. Poslanci podpořili mimo jiné vznik investičního fondu, který umožní členským zemím přesunout nevyužitých 37 miliard eur (asi bilion korun) ze strukturálních fondů do zdravotnictví či na pomoc zasaženým odvětvím. Česko z tohoto balíku dostane téměř 1,2 miliardy eur (326 miliard Kč).
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

FT: Střední Evropa se chystá na zpomalování růstu v Německu

28.10.2019 Ekonomiky ve střední Evropě již několik let zažívají silný růst, který podporují nízké úrokové sazby, stoupající spotřebitelské výdaje a oživení v eurozóně. Německo, které je pro většinu střední Evropy největším obchodním partnerem, však loni na podzim začalo sklouzávat k recesi a mnozí mají obavy z negativních důsledků tohoto vývoje, napsal dnes list Financial Times (FT).
img

Možnost platby VIP zóny v EUR - zahraniční platba

16.09.2015 VIP zóna – Forex Asistent je dostupná také pro Slovensko a klienty žijící v zahraničí. Placení probíhá formou bankovního převodu na náš bankovní účet a můžete také platit v eurech. Máme mnoho klientů ze Slovenska a se zahraničním bankovním převodem není žádný problém, takže nemusíte mít obavy. Pokud byste rád/a platbu realizoval/a jako zahraniční platbu ze Slovenska k nám do České republiky, tak budete potřebovat IBAN a SWIFT kód našeho bankovního účtu (případně další informace) a to najdete ZDE.
titulka_smallsize.jpg

Novinka! Kniha "Jak se stát forexovým obchodníkem" Ondřeje Hartmana vychází ve druhém a výrazně rozšířeném vydání!

18.05.2014  Kniha vychází již ve druhém, ale tentokrát výrazně upraveném a rozšířeném vydání. Kniha je koncipována tak, aby byla užitečným průvodcem jak začínajícím obchodníkům bez zkušeností, tak i těm, kdo na forexu již obchodují a potřebují si prohloubit své znalosti.
C:\fakepath\meny3.jpg

Rating - S&P, Moody's a Fitch

06.06.2011 Aktuální informace o schopnostech států splácet své závazky podle agentur Moody's, S&P nebo Fitch. Aktuální známky od těchto ratingových agentur jsme pro vás připravili v přehledné tabulce. Snížení nebo zvýšení ratingu jednotlivého státu může výrazně pohnout měnou daného státu a proto je pro forexové fundamentální obchodníky tento údaj důležitý. Například v poslední době jsme mohli vidět snížení ratingu Řecka, což téměř vždy vedlo alespoň k dočasnému oslabení eura (z důvodu zvyšování obav o rozšiřování krize v eurozóně).
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Obchodní systémy | Fundamentální analýza | Nový Zéland | Price Action | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | VIP zóna | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | EUR/USD | Dow Jones | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Koruna | HDP | Obchodní deník | Fibonacci | Devizové rezervy | Divergence | Pin Bar | Monetární politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Kypr | Analytik | Ropa Brent | Česká koruna | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Svíčkové formace | Měnové trhy | Jak se stát forexovým obchodníkem | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Oscilátory | AOS | Akcie | Aktiva | Analýza | Zhodnocení | ADX | Ben Bernanke | Bloomberg | Centrální banka | Centrální banky | Channel | Commodity Channel Index | Konsolidace | Downtrend | ECB | EMA | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | Exponenciální klouzavý průměr | FX | Fed | Fibonacci retracement | Finanční páka | Grafy | Hlava a ramena | Indikátor | Indikátory | Investice | Klouzavý průměr | Kurz | Long | MACD | MMF | Margin | MetaTrader | Měnové páry | Měny | Nabídka | Nástroj | Obligace | Parabolic SAR | Pip | Pivot points | Politické riziko | Portfolio | Pozice | RSI | Rating | Ratingová agentura | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Scalping | Short | Slippage | Spread | Stochastic | Swap | Tištění peněz | Trader | Trend | Uptrend | Volatilita | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | Obchodování s cennými papíry | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Saxo Bank | Investoři | Fond | Stimulační opatření | EU | Klouzavé průměry | Ekonom | Pravděpodobnost | Zkušenosti | Výsledky | Investiční příležitost | Credit Suisse | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Forex roboti | Regulace | Investiční banky | Eurostat | Portugalsko | Lukáš Kovanda | Intermarket analýza | Mezinárodní měnový fond | Forexový trader | Financial Times | Ceny akcií | Obchodní účet | Praxe | Index | Podpora | Analytika | Analýzy | AOS forex | Banka | Bollinger Bands | Brent | Cena | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | České akcie | Devizové rezervy ČNB | Ekonomický kalendář | Ekonomika USA | Eura | Finanční prostředky | Fitch rating | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Hrubý domácí produkt | IBAN | Investiční | Irsko | Japonská ekonomika | Konfluence | Maďarsko | Makléři | Management | MetaTrader 4 | Meziroční inflace | Míra inflace | Moving Average | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Pips | Pivot | Portfolia | Prognóza | Rakousko | Rating států | Reuters | Roboti | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Slovník pojmů | Société Générale | SWIFT | Španělská ekonomika | Trh | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volkswagen | Vývoj cen ropy | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | Tradeři | EIA | ING | Andrej Babiš | Cílová cena | Daniel Beneš | Elon Musk | Index relativní síly | Indie | Ministerstvo financí | ROCE | Tim Cook | Hráči na forexu | Itálie | Finanční společnosti | WGC | Akciová společnost | Co je forex | Zhodnocení kapitálu | Vydělávat na forexu | Komise | Double bottom | Double top | Know-how | Burze | Markit | Unicredit | Danske Bank | Microsoft | Berenberg | Berenberg Bank | Agentura AP | Technické indikátory | Forex asistent | Oslabení eura | Finanční analýzy | Polská centrální banka | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Úspěch | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Ministr financí | Energie | Pro tradery | Přehled | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Bankovnictví | Časová pásma | Ekonomická aktivita | Lídři | Firmy | Standard & Poor's | Economist | Ekonomické dopady | IHS | Měnová autorita | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Supporty a rezistence | Miliardy dolarů | Fitch Ratings | AAA | Propad | Bělorusko | Citi | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura Fitch | Volatilita na forexu | Nejistota | Světová finanční krize | Tesla | Zahraniční firmy | Credit Suisse Group | Měny na forexu | Výhled | Francouzská ekonomika | Poplatky | Britská vláda | Mzdy | Britská ekonomika | Světový obchod | Bankovní domy | Začínající trader | Data z amerického trhu práce | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Výnosy | Očekávání analytiků | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Kapitálové strategie | Podnikatelská aktivita | Volatilita trhů | ČTK | Economist Intelligence Unit (EIU) | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Audi | Ekonomické průzkumy | IHS Markit | Zahraniční forex | Investoři na trzích | World Gold Council | Zlato.cz | Objem zlata | Fyzický trh s ropou | Obchodování na pražské burze | Wood & Company | Saxo | FinTech | OPEC+ | Přijetí eura | Podniky | Inflace v eurozóně | Portu | Czech Fund | Trendové čáry | Trh s ropou | EK | Evropská komise | Americké podniky | Veřejný dluh | Financial Times (FT) | Hodnota indexu | Analytici společnosti | Martin Sklenář | Uber Technologies | Statistický úřad | Splácení dluhu | Jak na obchodování | Economist Intelligence Unit | Začít obchodovat | Gram zlata | Hospodářská recese | Očekávání trhu | Italská ekonomika | Snížení daní | Kurzarbeit | F1 | Očekávaný růst | EREVITA | Konfluence více faktorů | Automobilky | Rozpočet | Deficit | Peter Garnry | Institut WIFO | WIFO | Ekonomiky ve střední Evropě | Zpomalení německé ekonomiky | Investiční skupina | Německá vláda | Hongkong | Objem | Jednoduchý klouzavý průměr | Dvojitý vrchol | Obchod | Trh práce | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | ČSÚ | Statistický úřad Eurostat | Firma | Růst cen | Technická analýza na forexu | Studie | Bilance | Co bude | Generální ředitel | Největší pokles | Ukrajina | Amazon | Nízké úrokové sazby | Miliardy | EREVITA s.r.o. | Ľubomír Šlauka | Vyhlídky | Průzkumy | Hong Kong | FT | Ekonomka | Automobilový sektor | Zveřejněná data | Dvojité dno | Financovat | SMA | Průmysl | Radim Krejčí | Propouštění | Rozvoj | Nezaměstnanost v Česku | Stavebnictví | Bývalý šéf americké centrální banky | Problémy | Total | Nejistoty | Státy EU | Symetrický trojúhelník | Předseda Evropské rady | Charles Michel | Půjčka | Nálada | Prohlášení | Míra | Úroky | Předseda | Americké centrální banky | Zpracování kovů | Skupina AXA | AXA | Italský premiér | Rozpočtové politiky | Uber | NERV | Giuseppe Conte | Miliardy korun | Peking | Investiční platformy | Singapur | American Airlines Group | IKEA | List Financial Times | Daimler | Analýza společnosti | Miliardy eur | Produkce energie | Von der Leyenová | Ifo | Experti | Dramatické dopady | Předběžné výsledky | Poradenství | Automobilka BMW | Analytička | Ukazatele | Výroba v eurozóně | Nejobchodovanější akcie | Čerpání peněz | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Prezident | Koronavirus | Instagram | Nákaza koronavirem | Trhy | Ursula von der Leyenová | Světová zdravotnická organizace | WHO | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | Ratingová agentura Fitch | Virus | Pokles | Situace | Finanční ředitel | SARS | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Konzultant | Boeing | Zlepšení | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Výdaje | Dopady koronaviru | NFP | Pin Bar formace | Medvědi | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Krize v eurozóně | Index aktivity | Šířením nového typu koronaviru | Vývoj | Boj proti koronaviru | Šok | Společnost IHS Markit | Videokonference | Lídři EU | Pomoc ekonomice | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Restrikce | Aerolinky | Air France-KLM | Nouzový stav | Evropská solidarita | Solidarita | Vládní představitelé | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Brusel | Pokles HDP | Kabinet | Největší propad | Šíření viru | Nemoc COVID-19 | Automobilka | Dopady pandemie | Historie | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Unilever | Zelený plán | Německá automobilka | LinkedIn | Domácnosti | Páka | Dramatický dopad | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Dávky v nezaměstnanosti | Růst | Německý parlament | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Limit pro nákup dluhopisů | Instituty | Evropský parlament | Platební neschopnosti | Boj s koronavirem | Propad HDP | Výše devizových rezerv | Šíření nákazy | Němečtí experti | Bulharsko | Izrael | Ekonomiky | Čtvrtletní pokles | Slovenská centrální banka | Boris Kollár | Předseda slovenské sněmovny | Slovenská vláda | Války | Organizace | Růst nezaměstnanosti | Confesercenti | Obchodní svaz | Obchodní svaz Confesercenti | Hrubý domácí produkt země | Umělá inteligence | Práce | Koronakrize | Zelené energie | Investiční megatrend | Afrika | Údaje | Ekonomické škody | DPH | Mexiko | Pedro Sánchez | Španělský premiér | Dopady koronavirové krize | Jihoevropské země | Ministři | Oživení ekonomik | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Pákistán | Německé automobilky | Výpadky | Emitenti | Více peněz | Akcie Saxo Bank | Lloyds Banking Group | Boeing Co. | Anglo American | Credit Suisse Group AG | LafargeHolcim | USB Group | Microsoft Corp | NOVACYT | Předseda ČEZ | Vedoucí představitelé | Hospodářské oživení | Restart ekonomiky | Růst cen v EU | EP | Statistiky | Zelené oživení ekonomik | Finanční pomoc | Nizozemsko | SARS-CoV-2 | Dluhopisy horší kvality | Air France | Institut GfK | Posílení | Omezení pohybu | Znovusjednocení země | Premiéři zemí Evropské unie | Lucembursko | Pracovní síly | Počet lidí bez práce | Počet lidí bez práce v Německu | Zaměstnanci | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Historicky nejnižší | Zadlužení | Propad průmyslové výroby | Nedoplatky a dluhy | Nedoplatky | Dluhy | Podmínky kurzarbeitu | Členské státy | Míra inflace v dubnu | Průmyslová výroba v Evropské unii | Členské země | Otvírání hranic | Propad daňových příjmů | Auta | Předseda dozorčí rady | Předsedkyně Evropské komise | Čínské hospodářství | Argentina | JDE | Unijní činitelé | Unie | Setkání lídrů | Propady HDP | ČR | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Koronavirové pandemie | Plán Evropské komise | Velcí producenti | Střední Evropa | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Tchaj-wan | Průmyslová výroba v EU | Dluh Británie | Političtí vůdci | Videosummit | Covid | Druhá vlna
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Sledování obchodovaného objemu
Sledování vlastních investičních cílů
Slevy na dani
SLF Markets
Slimovo impérium
Slippage
Sloučení ministerstev
Sloupcový graf
Slovenská centrální banka
Slovenská vláda

Následující klíčová slova

Slovensko - burza
Slovinská ekonomika
Slovinský parlament
Slovník pojmů
Složené úročení
Složený úrok
Složitá debata
Složitý byznys
Slumpflace
Slush pool
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral spread new
Potvrďte prosím... Zavřít