Úterý 25. června 2024 15:22
reklama
FTMO král
reklama
FTMO férovost
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei SwiftTrader

Vnímání

C:\fakepath\ftmo-rozhovor-2.jpg

FTMO: Prop Tradingem od nuly k miliardám

20.06.2024 Zakladatelé české prop tradingové společnosti FTMO Marek Vašíček a Otakar Šuffner v rozhovoru pro FXstreet.cz popisují své začátky, proč jim trvalo několik let, než měli první klienty? V rozhovoru také prozradí, proč jsou jedni z nejdražších ve svém odvětví, proč odešli ze Spojených států, jaký byl historicky největší payout, či z jakých zemí se rekrutují nejlepší obchodníci. Bavili jsme se také o tom, co může placená challenge traderům nabídnout nebo zda do podnikání šli s vidinou miliardových valuací.
img

Ranní okénko - Dnes průzkum ZEW v Německu, maloobchod a průmysl v USA

18.06.2024 Dnes se dozvíme výsledky červnového průzkumu instituce ZEW mezi finančními analytiky ohledně hodnocení aktuální ekonomické situace Německa včetně budoucích očekávání. Přítomnost je shledávána velmi negativní, nicméně v květnu se míra pesimismu významněji snížila a trh očekává, že v podobném rozsahu dojde ke zlepšení i nyní. To je dáno pomalu se oživující ekonomikou a zahájeným cyklem uvolňování měnové politiky ze strany ECB. Naproti tomu budoucnost byla v posledních měsících vnímána optimisticky, kdy v průběhu celého letošního roku byly překonávány v pozitivním slova smyslu odhady trhu. Nicméně v dalších měsících vnímání budoucnosti pravděpodobně nebude růst takovým tempem jako dosud.
C:\fakepath\psychologie-11062024.jpg

2 zásadní statistické chyby, kterých se tradeři obvykle dopouštějí

11.06.2024 Statistika je nedílnou součástí obchodování na finančních trzích. Mnoho obchodníků ovšem neví, jak si jí získat na svojí stranu. Jak změnit svůj pohled na statistiku se dočtete v tomto článku.
img

Zpráva CFTC: investoři i nadále prodávají USD navzdory vysokým výnosům

28.05.2024 Nejnovější zpráva CFTC nepřinesla žádné překvapení - čistá spekulativní dlouhá pozice na americkém dolaru klesá již čtvrtý týden v řadě.
img

Poznatky ze schůzky FOMC: Proč může inflační riziko podrazit Fedu nohy

09.05.2024 I když se Federální rezervy snažily vyslat vyrovnané poselství, oznámily, že v červnu začne zpomalení kvantitativního zpřísňování (Quantitative Tightening, QT), a bezprostřední snižování základní sazby označily za nepravděpodobné, trh vnímá jejich tón celkově jako holubičí. Příčinou je rozhodnutí snížit měsíční limit QT ze 30 miliard USD, navrhovaných některými politickými činiteli, na 25 miliard USD.
img

Do jakých akcií se vyplatí investovat před příchodem léta? Tipy na investice běhěm léta

06.05.2024 S příchodem teplejšího počasí je ideální čas přidat do svého portfolia některé dobré letní akcie - akcie společností, kterým se v létě daří. Mezi takové akcie můžeme zařadit společnosti, které budou mít v létě očekávaný sezónní růst, jako například společnost Disney, která vlastní spoustu zábavních parků, které se v letním období stanou cílem pozornosti a tím pádem jejich prodeje mohou vzrůst. Ovšem Disney v posledních letech schytala kritiku a její akcie jsou dnes mnohem níže než bývaly.
img

Ranní okénko - První odhad růstu HDP za 1.Q 2024 v USA či data ohledně PMI v tomto týdnu

22.04.2024 V tomto týdnu dorazí podstatné ekonomické údaje především ze Spojených států amerických. Tím nejzásadnějším bude pravděpodobně ve čtvrtek zveřejněný první odhad růstu americké ekonomiky v prvním čtvrtletí letošního roku. Podle odhadu analytiků by výkon tamního hospodářství v anualizovaném vyjádření měl být vyšší o 2,3 %, což by tak byl sice nižší růst oproti druhé polovině loňského roku, ale stále vyšší než by si představovat Fed pro dosažení svého inflačního cíle. Fed bude také pozorně sledovat páteční cenový index PCE, který se vyvíjí lépe, než index CPI, ale podle trhu i ten mírně stoupne, z 2,5 % na 2,6 %. Dále se dozvíme nejnovější výsledky indexu nákupních manažerů (PMI) v USA, Německu i celé eurozóně.
img

Revize neutrální sazby ČNB se blíží - co čekat?

22.04.2024 Trhy v celku napjatě čekají na květnovou prognózu ČNB, kde by měl být zveřejněn také “nový názor” ČNB na tzv. neutrální úrokovou sazbu - normální úroveň úroků, která “lidově řečeno” ekonomiku a inflaci nezrychluje ani nebrzdí.
img

📊Podpoří zisky TSMC Q1 Nasdaq? Co od společnosti čekat?🔍

17.04.2024 Největší smluvní výrobce polovodičů, Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM.US), oznámí své finanční výsledky zítra, pravděpodobně kolem 8:30, protože konferenční hovor o výdělcích je naplánován na 9:00. Zpráva se pravděpodobně ukáže jako hlavní akciová událost týdne a odpoví na další otázky trhu ohledně trajektorie růstu technologických společností a trendu AI. Trh očekává, že společnost vykáže růst zisků, tažený především trendem AI a objednávkami od Nvidie. Zdá se, že zpráva TSMC by se mohla ukázat jako klíčová pro širší technologický akciový sektor, přičemž v dubnu vykázalo zisky několik BigTech společností. Otázkou je, zda bude celková slabost na trhu smartphonů (dodávky Applu klesly o 9,6 % v 1. čtvrtletí 2024) vykompenzována silnou poptávkou po čipech AI? Akcie společnosti během dnešního zasedání na Tchaj-wanu vzrostly téměř o 2,5 % a tržby za 1. čtvrtletí byly podle meziročních ukazatelů velmi silné (ale nižší než 20 % předpovědi společnosti pro FY 2024).
img

Kryptoměny: Budoucnost financí nebo riziková hra?

16.04.2024 Prozkoumejte, jak kryptoměny mění finanční svět. Jsou skutečně budoucností, nebo jen rizikovou hrou? Analyzujeme jejich potenciál, rizika a případové studie úspěchů i neúspěchů.
img

Ranní okénko - Úterý ve znamení smíšeného sentimentu německých analytiků

16.04.2024 Dnes v 11 hodin očekáváme zveřejnění výsledků měsíčního průzkumu vnímání německé ekonomiky, který vydá instituce ZEW za měsíc duben. Tento měsíc se očekává zlepšení sentimentu jak ohledně výhledu, tak současného stavu německého hospodářství, přičemž zveřejňovaná čísla představují poměr mezi 350 finančními analytiky. V případě současného stavu však nálada i přes zlepšení nejspíš zůstane převážně negativní (očekává se -76,0 v dubnu vs -80,5 v březnu), a to s ohledem na pokles německé ekonomiky v posledním kvartále minulého roku a stále ochablý průmysl. Šestiměsíční výhled by ovšem mohl naznačit možný růst HDP vzhledem k příznivé situaci na trhu práce a taktéž z pravděpodobného snížení úrokových sazeb na červnovém zasedání ECB. Vyhlídky pro růst eurozóny ale zůstávají slabé, riziko představuje i současná geopolitická situace.
img

Přehled páru EUR/USD. 11. dubna. Trh po zprávě o inflaci nevydržel.

11.04.2024 Měnový pár EUR/USD se během středeční evropské obchodní seance obchodoval ve známých kolejích s minimální volatilitou. Během americké seance se ale propadl. Pochybovali jsme, že trh zareaguje na zprávu o inflaci v USA logicky, ale spravedlnost zvítězila. Inflace v USA v březnu nejenže vzrostla, ale také překonala i ty nejpesimističtější prognózy. Co z toho vyplývá? Snad jen to, že Fed v dubnu upustí od snižování sazeb, a v červnu dokonce od uvolnění měnové politiky. Ale to jsme probírali už mnohokrát.
img

Makro výhled: Jde o volby a udržení status quo

10.04.2024 Náš první výhled zdůrazňuje, že "volební optimismus a rallye na akciích zatím maskují nepříjemné pravdy, které se skrývají za naší ekonomikou, kde dluh stále roste rychleji než HDP".
C:\fakepath\trading-09042024-martin.jpg

Jedna z metod výstupu ze ziskové pozice

09.04.2024 Výstupy z obchodních pozic jsou v tradingu mnohem důležitější, než vstupy do trhu. V tomto článku se proto podíváme na jednu metodu, určenou právě pro výstupy ze ziskových obchodních pozic.
img

AI už vylepšuje i chuť piva nebo čokolády

05.04.2024 Belgičtí vědci se rozhodli využít sílu umělé inteligence k tomu, aby zlepšili chuť tamních piv. Zásadní ale podle nich i nadále zůstane zručnost sládka, píše britský list The Guardian. AI využili i sládci v Česku, umělá inteligence se ale podílela například i na výrobě čokolády.
img

💲USD posiluje před čtením PCE

29.03.2024 Přestože je Velký pátek ve Spojených státech svátkem a mnoho dalších trhů je již kvůli velikonočním svátkům uzavřeno, obchodníci dnes v brzkých odpoledních hodinách obdrží klíčový údaj z USA - zprávu o PCE inflaci za únor. Jedná se o Fedem preferovaný ukazatel inflace, který účastníci trhů bedlivě sledují. Očekává se, že celková PCE zrychlí v důsledku vyšších mezd a výdajů a také vyšších cen benzinu. Očekává se však, že jádrový PCE ve srovnání s předchozím měsícem dále zpomalí nebo zůstane beze změny. Změní dnešní čtení úvahy Fedu o snižování sazeb?
C:\fakepath\konflikt-28032024-1.png

Geopolitické události – mezinárodní konflikty (2. díl)

28.03.2024 V tomto článku se blíže podíváme na geopolitické události. Probereme, co jsou to mezinárodní konflikty a jak probíhají. Nakonec nastíníme faktory, které mezinárodní konflikty ovlivňují, a jejich dopad na ekonomiku a spotřebitele.
img

Ranní okénko - Důvěra spotřebitelů i byznysu v českou ekonomiku se zvedá

26.03.2024 Dnes se dozvíme, jak se vyvíjí dle instituce Gfk spotřebitelská důvěra v Německu. Ta dosáhla svého dna na konci roku 2022 a od té doby míra pesimismu jen velmi pozvolna ustupovala a v posledních měsících se ustálila na stále velmi podprůměrných hodnotách.
C:\\fakepath\\fed-22032024.jpeg

Centrální banky rozhýbaly forex a pomohly akciím

22.03.2024 Tento týden byl velice výživný na rozhodnutí světových centrálních bank a nebyla nouze o překvapení. Zatímco v Japonsku a Turecku se sazby zvyšovaly, v Česku a Švýcarsku se úroky snížily. Americký Fed i norská centrální banka nechaly nastavení měnové politiky beze změny.
img

Růst Wall Street pohání AI i přes opatrné kroky Fedu

19.03.2024 Na začátku týdne zaznamenaly klíčové indexy Wall Street růst díky vlivu společností s velkou tržní kapitalizací, jako jsou Alphabet a Tesla, které přispěly k posílení technologického sektoru Nasdaqu. Trh také čeká na nadcházející zasedání Federálního rezervního systému USA, které přitahuje pozornost investorů.
C:\fakepath\smart-money-14032024-1.png

Smart Money Concepts (SMC) - obchodování podle velkých hráčů (2. díl)

14.03.2024 V minulém dílu jsme si rozebrali úvod do ICT (Inner Circle Trader) konceptu a v dnešním díle si rozebereme trochu odlišný styl, tedy SMC (Smart Money Concepts). Oba koncepty jsou postaveny na vnímání likvidity na trhu, nicméně se trochu liší v různých otázkách a každý z nich má své výhody i nevýhody oproti druhému. Každopádně pokud se chystáte věnovat strategiím na bázi likvidity, je nutné znát ICT i SMC.
img

Bitcoin na historickém maximu vůči předním světovým měnám

05.03.2024 Bitcoin nadále stoupá a nyní se obchoduje na historickém maximu oproti předním světovým měnám, jako je euro, libra, australský, kanadský a novozélandský dolar a japonský jen.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Důvěra v ekonomiku podle analytiků naznačuje pomalé hospodářské oživení

23.02.2024 Spotřebitelské nálady se zlepšují díky slábnoucí inflaci a dávají naději na postupné oživení spotřeby. Naproti tomu průmysl dál trápí nedostatek zakázek, což je spojeno zejména se slabým hospodářským vývojem v Německu. Oživení české ekonomiky v letošním roce proto bude pomalé, hodnotí analytici dnešní údaje Českého statistického úřadu (ČSÚ) o důvěře v ekonomiku. Podle ČSÚ se spotřebitelská důvěra zlepšila, podnikatelská ale zhoršila a celkově důvěra meziměsíčně klesla o 1,9 bodu na 90,6 bodu, což je nejnižší hodnota od září.
img

Důvěra v českou ekonomiku (únor)

23.02.2024 „Spotřebitelé pravděpodobně pozitivně vnímají klesající meziroční míru inflace. Navíc se všeobecně v letošním roce očekává růst reálných mezd po dvou letech propadů. Není tedy překvapením, že vnímání stavu ekonomiky ze strany spotřebitelů je díky tomu pozitivnější. Opačný trend je patrný mezi podnikatelskými subjekty a svědčí o tom, že ani rok 2024 nebude pro českou ekonomiku jednoduchý a HDP poroste jen velmi mírně.”
C:\fakepath\Indonesie.jpg

Indonésie se snaží přidat k asijským hospodářským tygrům

18.02.2024 Indonésie se jako čtvrtá nejlidnatější země světa dlouhodobě pohybuje pod hranicí svých možností. Potřebuje zbohatnout dřív, než její populace zestárne. A čas se krátí, píše americký deník The Wall street Journal (WSJ).
img

Ranní okénko - V březnu cut od Fedu nečekejme

14.02.2024 Den svatého Valentýna nám výhradně vyplní data z eurozóny, kde bude v dopoledních hodinách publikován zpřesněný odhad HDP za poslední kvartál minulého roku. První odhad naznačil, že ekonomika eurozóny mezičtvrtletně stagnovala a těsně se tak vyhnula technické recesi, kterou predikoval trh (-0,1 %). Nyní trh očekává potvrzení úvodního odhadu, ovšem vyloučit se nedá ani horší výsledek.
img

Ranní okénko - Inflace v USA by měla klesnout ke 3 %, ale jádrová bude nadále zvýšená

13.02.2024 Hlavní ekonomická zpráva dne dorazí ze Spojených států amerických, kde bude v odpoledních hodinách zveřejněna lednová inflace. Sice se očekává, že meziroční inflace by měla spadnout z 3,4 % na 2,9 %, ale jádrová inflace, které Fed přikládá větší váhu, by měla zůstat stále zvýšená, okolo 3,7 %. Takový výsledek v kombinaci se silným růstem americké ekonomiky a posledními daty z tamního trhu práce by trh pravděpodobně definitivně přesvědčil, že Fed zahájí cyklus uvolňování měnové politiky nejdříve na květnovém zasedání. Přitom ještě zhruba před měsícem dosahovaly sázky na začátek snižování sazeb už v březnu více než 70 %, ale aktuálně trh této možnosti přisuzuje pouze 15% pravděpodobnost. Naše prognóza zůstává nezměněna a nadále počítáme s prvním snížením ve druhém čtvrtletí tohoto roku.
img

Co bude dál s akciemi společnosti Disney po poklesu za rok 2023?

07.02.2024 Zábavní gigant se nyní potýká s poklesem jeho akcií, který se projevuje jejími nedávnými potížemi na burze. S ročním ziskem, který jen těsně přesáhl 6 %, se akcie společnosti Disney ocitly daleko za indexem S&P 500 (SPX), což znamená výrazný odklon od historické zdatnosti společnosti. Tato slabší výkonnost není nedávnou anomálií, ale spíše dlouhodobým trendem, neboť společnost Disney byla za posledních pět let svědkem 18% poklesu. Dokonce i když rozšíříme náš pohled na posledních deset let, kdysi mocný zábavní gigant dosáhl pouze skromného 31% růstu, což je přibližně pětina výnosů, které ve stejném období dosáhl široce uznávaný indexový fond S&P 500.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Analytici: Za loňský propad maloobchodu může inflace, oživení potvrdil prosinec

07.02.2024 Propad maloobchodních tržeb v loňském roce o 4,1 procenta byl podle analytiků způsoben bezprecedentním nárůstem inflace a poklesem reálných mezd. Oživení spotřeby domácností ale stejně jako v listopadu ukazují prosincová data, řekli ČTK. Mělo by také pokračovat s tím, jak bude inflace ustupovat a příjmy se reálně zvyšovat. Analytici upozornili na to, že prosincový meziroční růst maloobchodních tržeb o 1,6 procenta překonal tržní odhad, který činil 0,7 procenta. Podle dnes zveřejněných dat Českého statistického úřadu maloobchodní tržby v prosinci meziměsíčně vzrostly o 0,2 procenta.
img

Domácnosti začínají konečně utrácet

07.02.2024 V prosinci maloobchodní tržby bez prodeje aut vzrostly reálně v meziročním srovnání o 1,6 %, což je výrazně lepší výsledek, než který očekávala naše i tržní prognóza. Listopadový výsledek, který naznačoval změnu trendu v maloobchodě (ač došlo ke korekci z +0,9 % na +0,1 %), tak byl potvrzen. Meziměsíčně tržby stouply o 0,2 %.
img

Češi důvěřují malým podnikatelům. Za jejich produkty a služby si rád připlatí každý třetí

23.01.2024 Mikro a malí podnikatelé jsou páteří české ekonomiky, o jejich důležitosti nepochybuje 80 % Čechů. Podle celostátního průzkumu Barometr: Touha prosperovat – část 2: České mikro a malé podniky v roce 2023 jim důvěřuje více než polovina dotázaných, což je nejvíce ze všech zkoumaných subjektů. I díky tomu je více než třetina Čechů ochotná si za jejich služby připlatit. Průzkum vznikl v rámci programu na podporu podnikání Mastercard Strive™ Česko, ze společné iniciativy Centra pro inkluzivní růst společnosti Mastercard a neziskové organizace Care Česká republika.
img

Schválení bitcoinového spotového ETF se ukázalo jako prodejní příležitost

23.01.2024 Téměř dva týdny po schválení bitcoinového spotového ETF se začínají objevovat favorité.
C:\fakepath\trader-23012023.jpg

Malá pomůcka pro řízení obchodní pozice

23.01.2024 Dnešní článek je průnik technické stránky obchodování, která ovšem podléhá psychologickým mantinelům každého obchodníka.
C:\fakepath\1705662106-63c-19012024.jpg

Ať žijí altcoiny! Budou další ETF? | Investiční Memento #63

19.01.2024 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 63. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
img

Ranní okénko - Tento týden nabídne průzkumy ZEW či University of Michigan

15.01.2024 Tento týden nabídne pouze jediný tuzemský údaj, a to ve středu ceny výrobců, kde by měl pokračovat trend ustupujících inflačních tlaků. Patrně nejzajímavějším údajem z Evropy bude v úterý zveřejněný průzkum ZEW v Německu, který více napoví, zda pokračuje pozitivní vnímání budoucího vývoje největší evropské ekonomiky. Tentýž den se dozvíme, jak se vyvíjejí inflační očekávání v eurozóně. Ve středu bude publikován finální údaj prosincové inflace v eurozóně a o den dříve i v Německu. Ze Spojených států amerických dorazí uprostřed týdne nejnovější údaje z maloobchodu a průmyslu a v pátek výsledky průzkumu University of Michigan.
img

Bitcoin bez problémů překročil hodnotu 40 000 dolarů a nyní se drží ve vyšších hodnotách: Co bude dál?

08.01.2024 Bitcoin nedávno překonal hranici 40 000 USD a nyní se pevně drží v rozmezí 44 000 USD a 45 000 USD, což odráží jeho pokračující odolnost a výkonnost na finančních trzích v posledních měsících. Při pohledu do budoucna investoři čekají na plánovaný halving, který je očekáván v dubnu 2024, a uvědomují si jeho historický význam při ovlivňování dynamiky nabídky a poptávky po Bitcoinu.
img

Graf dne - TNOTE (20.12.2023)

20.12.2023 Finanční trhy neposlouchají prohlášení členů Federálního rezervního systému, kteří se nějak snaží rozmazat extrémně holubičí vnímání Powellových slov na nedávné konferenci Fedu. 10leté dluhopisové kontrakty v USA (TNOTE) přibývají další seanci v řadě a dnes přidávají téměř 0,3 % ještě před otevřením trhu v USA. Wall Street je zjevně v rozporu s projekcemi Fedu, sází na více než 150 bazických bodů snížení sazeb v roce 2024. Trhy očekávají první snížení již v 1. čtvrtletí 2024, tedy v době, kdy včera Raphael Bostic naznačil, že dvě snížení jsou reálná, v druhá polovina roku. To opět naznačuje určitý rozkol, který dostává bankéře pod tlak. Není však jasné, zda to bude udržitelné, protože trh jednoznačně sází na škrty a klesající inflaci. Jakékoli zhoršení makrodat by navíc mohlo vyvinout ještě větší tlak na výnosy a poskytnout další katalyzátor pro dluhopisy (a TNOTE).
img

Ranní okénko - Výhled v Německu na optimismu nepřidal

19.12.2023 Dnešní den nabídne z Evropy pouze finální údaje o listopadové inflaci v eurozóně. Oproti úvodnímu odhadu se neočekává žádná změna. Jádrová inflace by tak měla poklesnout z říjnových 4,2 % na 3,6 % v listopadu a meziroční inflace by se měla snížit z 2,9 % v říjnu na listopadových 2,4 %. Mohlo by se zdát, že 2% inflační cíl je již na dosah, ale cílová rovinka bývá nejtěžší. Důvodem je, že inflace vznikla kombinací nabídkových (růst cen energií, pohonných hmot či problémy v dodavatelských řetězcích) i poptávkových (akumulace úspor během doby covidu, silná domácí poptávka, napjatý trh práce) faktorů, což se odráží na inflačních očekáváních domácností, která zůstávají zvýšená. Zároveň vyprchá efekt zvýšené statistické základny, který působil pozitivně v tomto roce.
C:\fakepath\btc-13122023.png

Bitcoin i zlato se vezou na holubičím Fedu

13.12.2023 Vysoké úrokové sazby a výhled na jejich další růst držely až do konce léta zlato i bitcoin při zemi. Přece jen obě aktiva nesou nulový úrok a vyšší výnosy bezpečných vládních dluhopisů jejich atraktivitu značně snižovaly. I snížení bezprostředního rizika z energetické krize a opadnutí zájmu o zaseknutou válku na Ukrajině kupce zlata a bitcoinu nenavyšovaly.
img

Zdvojnásobují Katar a magnáti z Blízkého východu svůj podíl na nedostatku BTC?

05.12.2023 Mike Alfred, který se označuje za “angažovaného hodnotového investora a ředitele správní rady”, 4. prosince na serveru X uvedl, že se objevily zvěsti naznačující, že obchodníci s bitcoinem (BTC) čelí zvýšené konkurenci ze strany “katarského státního investičního fondu a dalších investorů z Blízkého východu”.
img

Graf dne – EURUSD (24.11.2023)

24.11.2023 Vzhledem k tomu, že včerejší data PMI v Evropě vyšla smíšeně (Německo mírně lepší, než se očekávalo, Francie rozhodně slabší), dnešní bleskové údaje S&P PMI z USA (14:45 GMT) mohou skončit rostoucí volatilitou na EUR/USD. Samozřejmě v komparativním vyjádření si evropské makroklima ve srovnání s USA stále vede nesrovnatelně špatně, což může ve střednědobém horizontu ovlivnit vnímání situace a prostor pro růst na eurodolaru. Dnešní hodnoty Ifo z Německa byly také slabé a byly nižší, než se očekávalo. Také německý meziroční HDP se ve 3. čtvrtletí revidoval směrem dolů z -0,3 % na -0,4 %. To však neovlivnilo slabost EUR/USD; reakce hlavního páru byla dosti omezená, což signalizovalo, že trh čeká na americká data.
C:\fakepath\trader-20112023.jpg

Když trh vyčkává: Jaká je psychologie tržní konsolidace?

20.11.2023 Konsolidace trhu je obdobím, kdy se finanční trhy zdánlivě zastavují a čekají. Toto období vyčkávání je fascinujícím příkladem, jak kolektivní psychologie obchodníků formuje tržní dynamiku. Za konsolidací často stojí soubor emocí, očekávání a kolektivního rozhodování, které se projevuje ve stagnaci cen. Zvlášť v tradingu, kde každý sebemenší pohyb má svůj význam, může být konsolidace klíčem k porozumění tomu, co se na trzích skutečně děje.
C:\fakepath\1699957963-Trnink_maximalizace_zisk.jpg

Evoluční adaptace – Proč více vnímáme ztrátové obchody?

14.11.2023 Obchodníci velmi často přikládají větší důraz ztrátovým obchodům, což může vést až k přeoptimalizaci obchodní strategie. Odkud se tato tendence, vidět spíše negativní věci, bere a jak je možné se tomuto zkreslení vyvarovat? Na tyto otázky odpovíme v článku.
C:\fakepath\sp500-10112023.png

Index VIX klesá! Co to znamená pro akcie?

10.11.2023 Uplynulé dny se nesly v optimistickém duchu. Docházelo ke snížení finančního rizika díky vnímání nižší potřeby dalšího utahování měnové politiky v USA i snížení geopolitického rizika díky absenci očekáváné eskalace na Blízkém východě. Ceny ropy v důsledku lepšího vybalancování nabídky a poptávky také klesaly.
C:\fakepath\trader-06112023.png

Proč nás ztráty bolí víc než zisky?

06.11.2023 Někdy to vypadá, jako by se svět zastavil kvůli jednomu špatnému obchodu, i když těch úspěšných bylo požehnaně. Je to známý pocit pro mnohé tradery: ta hořká pachuť ztráty, která často přetrvává i přes následné zisky. Proč tedy vnímáme ztráty intenzivněji?
img

Průzkum: Přes 60 procent Čechů nezná současnou výší inflace, kvůli ní se ale více než polovina vlastníků obává znehodnocení své nemovitosti

01.11.2023 Téměř polovina Čechů si myslí, že je aktuální míra inflace vyšší než v září loňského roku, kdy vrcholil její meziroční růst. Třetina z nás se navíc domnívá, že v příštích šesti měsících inflace nadále poroste. Navzdory zdražování v předchozím období polovina populace odhaduje, že se svými příjmy vychází tak akorát, pro čtvrtinu lidí je to ale obtížné. U nemovitostí si myslí většina Čechů, že ceny a nájmy jsou vysoké.
img

Ranní okénko - Záchvěv optimismu v Německu

18.10.2023 Dnes budou Eurostatem publikovány konečné výsledky spotřebitelské inflace za měsíc září. Podle prvotního odhadu se meziroční inflace v eurozóně snížila z 5,2 % na 4,3 % a to především v souvislosti s výrazným poklesem inflace v Německu. Rovněž došlo k výraznému snížení jádrové inflace z 5,3 % v srpnu na 4,5 % v září. Pokud se tyto předběžné výsledky potvrdí, bude to zajisté dobrá zpráva pro ECB a ujištění, že její restriktivní měnová politika působí ve správném směru. Ale je třeba zmínit, že ačkoli většinou jsou prvotní odhady potvrzeny, nelze vyloučit určitou korekci tak, jako tomu bylo u srpnové inflace.
img

Ranní okénko - Tento týden nabídne data o maloobchodu či průmyslové výrobě v USA

16.10.2023 Jediným tuzemským údajem v tomto týdnu bude statistika cen výrobců, kde očekáváme další potvrzení ztlumení inflačních tlaků na straně nabídky. Ani ze světa v tomto týdnu nepřijde velké množství ekonomických dat, ale některé z nich rozhodně stojí za znamenání. V Německu bude zveřejněn nejnovější průzkum ZEW ohledně vnímání současné ekonomické situace a rovněž budoucích očekávání, na konci týdne pak dorazí data o cenách výrobců. Eurostat vydá finální čísla o inflaci a není vyloučeno, že dojde k překvapení, jako tomu bylo naposled. Z USA kromě tradičních týdenních dat o trhu práce dorazí ještě vývoj maloobchodních tržeb a průmyslové výroby.
C:\fakepath\izrael-09102023.jpg

Válka v Izraeli a česká koruna

09.10.2023 Víkendový překvapivý a brutální útok z Pásma Gazy na Izrael prozatím finančními trhy příliš neotřásl. Zvýšené vnímání blízkovýchodního politického rizika pomohlo k ziskům zlata i ropy o několik procent.
img

Zářijový výsledek PMI nepotěšil

02.10.2023 Index nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském průmyslu po dvou měsících růstu v září opět poklesl, a to poměrně výrazně ze 42,9 na 41,7 bodů. Přestože v předchozích dvou měsících tento ukazatel vzrostl, potvrzuje se domněnka, že ani zdaleka český průmysl není z nejhoršího venku.
img

Ranní shrnutí (25.09.2023)

25.09.2023 Asijsko-pacifické trhy vykázaly v úvodní seanci tohoto týdne smíšené výsledky. Japonský index Nikkei 225 byl s nárůstem o 0,85 % hlavním tahounem, zatímco čínské indexy klesly o více než 1,30 %.
img

Kam míří index S&P 500 na konci roku 2023? Proč by měl přesáhnout svou současnou hodnotu a proč naopak ne?

22.09.2023 Předpovídání budoucí výkonnosti indexu S&P 500 je samozřejmě ze své podstaty nejisté a existuje mnoho faktorů, které mohou ovlivnit jeho vývoj.
img

🔴 US100 se odráží ode dna

20.09.2023  Trh nedává velkou šanci na zvyšování sazeb. Na základě úrokových kontraktů trh nedává ani 1% šanci na zvýšení, zatímco konsenzus mezi analytiky jasně ukazuje na nezvýšení. Existuje tedy šance na nějaké překvapení?
img

Apple o krok blíže k debutu iPhone 15 📊

12.09.2023 Akcie Applu (AAPL.US) letos prudce vzrostly, ale společnost zatím neuvedla, kde pro sebe vidí místo z hlediska vývoje technologie AI. Výsledky za 2. čtvrtletí navíc ukázaly, že společnost stagnuje v prodeji zařízení, přestože nadále vykazuje rekordní čisté zisky a zlepšuje marže. Apple dnes představí nejnovější vlajkovou loď iPhone verze 15. Tato událost je v technologickém průmyslu vždy široce hlášena a pokud společnost spolu s prezentací poskytne více vodítek například o potenciálním rozvoji Apple AI tzv. Siri. Na to může reagovat i cena akcií.
img

Ranní okénko - Tempo dezinflace se v srpnu mírně zadrhlo

12.09.2023 Dnešní den je z pohledu ekonomických dat tím nejméně zajímavým v tomto týdnu. Pouze v Německu vychází ZEW index, pomocí kterého je vyjádřeno, jak analytici hodnotí aktuální ekonomickou situaci a také, jaké mají očekávání ohledně budoucnosti. Trh očekává, že aktuální situace bude hodnocena ještě hůře než v předchozích měsících. A není se úplně čemu divit, protože většina příchozích dat v poslední době naznačuje, v jakých obtížích se největší evropská ekonomika nachází. Můžeme zmínit například průmyslovou výrobu, maloobchod či tovární objednávky, tyto všechny dílčí ukazatele skončily s horším výsledkem, než bylo predikováno. Co se týká budoucnosti, tak trh zatím nevidí bod, kdy by se německá ekonomika odrazila k lepším zítřkům a vnímání trhu tak zůstává nadále značně pesimistické.
img

Jaký je dopad nových online casin na český herní průmysl

31.08.2023 V posledních letech se na českém trhu objevilo mnoho nových online casin. Tato nové české online casino, jak jsou často označovány, přinášejí nové příležitosti pro hráče, ať už se jedná o širší výběr her, výhodnější bonusy nebo modernější technologie.
img

Utahuje ECB svou měnovou politiku až příliš?

22.08.2023 V posledních dvanácti měsících zvýšila ECB své úrokové sazby celkově o 425 bazických bodů. Po osmi letech záporných úrokových sazeb se tak v relativně krátkém čase dostaly sazby na nejvyšší úroveň v historii eurozóny. Na stole přitom zůstává ještě jedno čtvrt procentní zvýšení sazeb na zářijovém zasedání, kterým může ECB zakončit svůj nejagresivnější cyklus utahování měnové politiky.
img

Ranní okénko - Ruská centrální banka reaguje na další pád rublu

16.08.2023 Dnes bude zveřejněn jediný údaj tohoto týdne, který se týká České republiky, a to ceny průmyslových výrobců. Meziměsíčně očekáváme obdobný pokles jako při předchozím srovnání (-0,3 %), zatímco trh se kloní k mírně nižšímu poklesu (-0,1 %). Růst v meziročním srovnání by podle nás měl znovu zpomalit, tentokrát z 1,9 % na 1,3 % oproti trhu, který předpovídá pokles na 1,5 %. Cenové tlaky na straně nabídky by tak měly dále ustupovat i vzhledem ke zlepšení v dodavatelsko-odběratelských řetězcích. Zároveň firmy rozpouštějí své zásoby, které z důvodu poklesu cen nemá opodstatnění dále držet. Rovněž klesají nebo nerostou tak rychle některé komodity, takže výrobci nepropisují v takové míře zvýšené náklady opětovně do cen svých výstupů.
img

Nižší očekávaná inflace v EU v příštích 12 měsících - průzkum ECB!

08.08.2023 Dnes v 10:00 SEČ byly zveřejněny výsledky spotřebitelského průzkumu ECB za červen. Očekávání inflace na příštích 12 měsíců se snížila na 3,4 % a očekávání inflace na tři roky dopředu se rovněž snížila na 2,3 %. Nejistota ohledně inflačních očekávání na příštích 12 měsíců zůstala nezměněna. Vnímání a očekávání inflace byly konzistentní napříč příjmovými skupinami, přičemž mladší respondenti měli nižší vnímání a očekávání než starší.
C:\fakepath\1689697934-anagram-18072023.jpg

Iluze frekvence – Fenomén bránící vnímat širší kontext trhu

18.07.2023 Udržet si přehled o dění na finančních trzích vyžaduje zkušenosti, a také do široka otevřenou mysl, která jednotlivé podněty dokáže vnímat. Dnes si představíme druh zkreslení, kvůli kterému obchodníci tuto schopnost ztrácejí.
C:\fakepath\investorka-18072023.jpg

Vnímanie investičného rizika

18.07.2023 V dnešnom článku sa zamyslíme nad tým, ako jednotlivci vnímajú a hodnotia riziko na finančných trhoch a aký vplyv má toto subjektívne vnímanie na ich investičné rozhodnutia. Preskúmame, ako osobné skúsenosti, emócie a dostupné informácie ovplyvňujú naše vnímanie rizika a ako to zasa ovplyvňuje náš prístup k investovaniu. Každý z nás má inú mieru pohodlia voči riziku. Niektorí ľudia majú sklon byť opatrní a vyhýbať sa veľkým rizikám, zatiaľ čo iní sú ochotní prijať vyššie riziko sľubujúce vyššie potenciálne výnosy. To všetko súvisí s tým, ako vnímame a interpretujeme rizikové faktory, ktoré sa týkajú našich investícií.
img

Je umělá inteligence novou kryptoměnou?

17.07.2023 Horečka kolem umělé inteligence udělala z této technologie miláčka, protože kapitál proudí do firem zabývajících se umělou inteligencí, což posouvá kryptoměny dále do země nikoho, protože o bývalého favorita spekulativního prostředí se nyní zajímá méně lidí. Navzdory kontrastnímu stupni současného uznání existují mezi umělou inteligencí a kryptoměnami nápadné podobnosti. Mají-li se tyto podobnosti naplno projevit, pak umělá inteligence nebude ušetřena bublin.
img

Ranní okénko - Maloobchod vyhlíží lepší zítřky

11.07.2023 Dneškem odstartuje vlna nejnovějších informací o inflaci, a to konkrétně v Německu. V tomto případě se očekává, že proces poklesu inflace bude pozastaven. Meziroční inflace v květnu byla ve výši 6,1 %, zatímco červnová inflace je odhadována na 6,4 %. Meziměsíčně jsme byli svědky dokonce deflace (-0,1 %), ale v červnu by mělo dojít k opětovnému nárůstu cenové hladiny, a to o 0,3 % z důvodu ukončení státních regulací cen např. jízdného. Německa se bude také týkat průzkum ZEW hodnotící aktuální ekonomickou situaci a budoucí očekávání. Trh očekává v obou těchto aspektech další zhoršení vnímání ekonomiky Německa. Výsledky průzkumu ZEW ohledně budoucích očekávání budou také uveřejněny za celou eurozónu.
C:\fakepath\1688482512-anagram0.jpg

Zanedbání délky trvání – Strašák při řízení otevřené obchodní pozice

04.07.2023 Řízení obchodní pozice ve ztrátě je nepříjemná, ale nezbytná součást tradingu. Dnes se pokusíme přijít na to, proč tomu tak je.
img

Překvapí výsledky společnosti Nike Wall Street? 🕤

29.06.2023 Největší americký výrobce sportovní obuvi a oděvů Nike (NKE.US) po dnešní americké obchodní seanci oznámí své výsledky za čtvrté fiskální čtvrtletí roku 2023. Zpráva by mohla ovlivnit sentiment všech konkurenčních společností v odvětví, jako jsou Adidas (ADS.US), Puma (PUM1.DE), Under Armour (UA.US) a Lululemon (LULU.US). Může také vrhnout více světla na současný stav spotřebitelů v USA i mimo ně. Investoři budou věnovat pozornost výsledkům v Chianese, kde může dojít k výraznému meziročnímu zlepšení při pohledu na příslušné období loňského roku (uzavřené hospodaření). Ovlivní obavy z recese - slabší globální spotřebitel, nižší tržby a zužující se prostor pro marže - prognózy vydané společností Nike? Zde je to, co očekávají analytici.
img

Dopady tažení wagnerovců na Moskvu

27.06.2023 V Rusku se o víkendu odehrál dramatický a místy až bizardní pokus o vojenský převrat. Poté co žoldnéřská armáda wagnerovců pod vedením Jevgenie Prigožina ovládla Rostov na Donu přesunula svoji pozornost přímo na Moskvu. Jak rychle však vzpoura začala, tak rychle i skončila, třebaže ne úplně jasným kompromisním řešením.
img

Forex: Do centra pozornosti se dostanou centrální bankéři v portugalské Sintře

27.06.2023 Dnešní makroekonomický kalendář bude poměrně chudý na data. O dění na finančních trzích se tak zřejmě postará symposium ECB v portugalské Sintře, které dnes zahájí odbornou část a bude zároveň prostorem pro vystoupení prezidentky ECB Lagardeové. Na druhé straně Atlantiku v USA budou zveřejněné květnové údaje objednávek zboží dlouhodobé spotřeby, které podle nás celkově klesly o 0,3 % m/m, resp. téměř stagnovaly (+0,1 % m/m) v případě objednávek bez dopravních zařízení.
img

Forex: Rostoucí pesimismus v tuzemské ekonomice

26.06.2023 Dnešní měkké indikátory sentimentu vykreslují poněkud ponurý obrázek tuzemské ekonomiky. Konjunkturální průzkum za červen ukázal na zhoršení nálady v domácí ekonomice, a to napříč všemi podnikatelskými odvětvími s výjimkou stavebnictví a zároveň také u spotřebitelů. Nejhlouběji pod dlouhodobými průměry se současně nachází nálada v průmyslu, která je nejnižší zhruba od začátku covidové pandemie (duben-červen 2020). U průmyslníků došlo především ke zhoršení vnímání ekonomické situace a výhledu výrobní činnosti, zatímco hodnocení současné poptávky zůstalo poměrně slabé. Ani nálada českých domácností se v červnu nezvedla, což opět příliš nesvědčí o začátku oživení spotřebitelských výdajů.
C:\\fakepath\\sell-23062023.jpg

Znovu přepálené technologie?

23.06.2023 Roky 2000, 2020 a nyní i 2023 by se daly charakterizovat na akciových trzích nadměrným zájmem o technologie. Růstoví giganti v čele s Amazonem, Applem a Teslou se dostávají do popředí a jako hlavní konstituenti indexu Nasdaq přidávají letos už desítky procent.
C:\fakepath\iq-19062023.jpeg

Emoční inteligence v tradingu

19.06.2023 Když se řekne slovo „inteligence“, většina lidí si vybaví tzv. racionální inteligenci, tedy IQ. Málokdo však zná koncept dělení inteligence na racionální a emoční. Nejen v případě tradingu je však důležitější emoční inteligence. Proč tomu tak je?
img

Technická analýza páru BTC/USD na 14. června 2023

14.06.2023 Podle zakladatele Digital Assets Council of Financial Professionals (DACFP) Rica Edelmana vnímají regulační úřady kryptoměnový trh, včetně bitcoinu, jako cíl. Když Edelman nastínil svůj pohled na aktuální situaci v odvětví, uvedl, že rostoucí regulatorní nejistota vytváří z hlediska doporučování kryptoměn zákazníkům "obtížnou, ne-li nebezpečnou dobu".
img

Čínské PPI překvapilo 📊 HKComp s velmi malou reakcí

09.06.2023 Makrodata z Číny jsou sledována s velkou pozorností investorů, protože mohou ovlivnit obavy trhu z recese. Vzestupná ekonomická dynamika ze začátku roku zřetelně zeslábla (v ceně se špatně fungujícími čínskými indexy) a investoři začínají zemi opět vnímat jako nestabilní – a to i geopoliticky. Napětí mezi Pekingem a USA stále trvá. Problém Tchaj-wanu zůstává nevyřešený a volby na ostrově se blíží letos na podzim, takže vnímání rizikového investičního klimatu v Číně může být déle.:
C:\fakepath\1685465332-optimalizace0.jpg

Konzervativní zkreslení – Je důležitější historická analýza nebo současné dění

30.05.2023 V tomto článku si popíšeme další zkreslení, které brání obchodníkům posouvat se vpřed. Zaměříme se na konzervativní zkreslení.
C:\fakepath\recko vlajky eu.jpg

Řecké akcie za rok zpevnily o 40 procent, vzpruhou je i volební neúspěch levice

24.05.2023 Řecké akcie za poslední rok výrazně zpevnily a země se podle analytiků postupně zbavuje nálepky problémového dítěte Evropy. Investoři v posledních dnech také vítají, že v parlamentních volbách o víkendu neuspěly levicové strany, takže nehrozí, že by po opakovaných volbách předběžně plánovaných na červen vznikla koalice mnoha stran. Očekává se tak, že dál bude vládnout liberálně-konzervativní Nová demokracie (ND) současného premiéra Kyriakose Mitsotakise, napsal server americké televize CNBC.
C:\fakepath\indiktor_k_istmu_grafu-16052023.jpg

Zkreslení slepé skvrny – Obraťme pozornost na sebe

16.05.2023 Vidíte okolo sebe samé problémy, nedokonalé věci nebo chyby ostatních lidí? Gratuluji. Vaše mysl podléhá zkreslení slepé skvrny. Jak se tohoto zkreslení zbavit, se dočtete v tomto článku.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Nepatrný růst ekonomiky eurozóny v Q1 následován výraznějším oživením

15.05.2023 Dnes zveřejněná březnová průmyslová produkce v eurozóně by měla potvrdit hluboký pokles o 4,1 % m/m v souladu s již zveřejněnými národními statistikami. V týdnu se dočkáme zpřesněného odhadu HDP v eurozóně, který podle nás nic nezmění na nepatrném růstu o 0,1 % q/q v Q123. Ve stejný den bude zveřejněn výkon regionálních ekonomik v prvním letošním čtvrtletí dle předběžných odhadů HDP. Makroekonomický kalendář na druhé straně Atlantiku nabídne americké maloobchodní tržby a průmyslovou výrobu. V obou zmíněných případech čekáme v dubnu meziměsíční nárůst.
img

Forex: Síla české koruny se dnes opět vytrácela

12.05.2023 Dnes zveřejněný zápis z posledního jednání ČNB ukázal, že se debata uvnitř bankovní rady (BR) stáčela primárně kolem proinflačních rizik. Ty však neodradily současnou holubičí většinu, byť nyní již alespoň dle hlasování méně početnou, od ponechání úrokových sazeb beze změny. Dále ve čtvrtek zveřejněná tuzemská inflace za duben překvapila výrazně směrem dolů, když ceny meziměsíčně klesly o 0,2 %.
C:\fakepath\1683823638-praktick_oknko-11052023.jpg

Praktické okénko - Stop-Loss hunting a jak stát na té správné straně trhu

11.05.2023 Mnoho obchodníků nechápe, jakým způsobem finanční trhy fungují, a proto zbytečně přicházejí o peníze. V tomto článku se věnuji pivotovým high a low a jejich vlivu na umisťování SL a tvorbu likvidity.
C:\fakepath\zlato-09052023.png

Zlato znovu nad 2000 USD

09.05.2023 Zlato letos zhodnotilo o 11 % a dostalo se znovu nad kulatých 2000 amerických dolarů za unci. Nad touto hranicí bylo zlato už v roce 2020 i 2022, pokaždé ale pozice neudrželo a spadlo rychle zpět dolů. Proč by tomu mohlo být nyní jinak?
img

Federální rezervní systém USA lže o ekonomice. Technologie blockchainu může být řešením!

03.05.2023 Federální rezervní systém USA bývá často osočován ze zastírání ekonomických faktů a manipulace s údaji pro politické účely.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Eurobarometr: Češi se obávají inflace, nejsou spokojeni s ekonomikou ani vládou

28.04.2023 V české společnosti nadále panují silné obavy z rostoucích cen a inflace i z dalšího vývoje v energetice a také nespokojenost s domácí ekonomikou. Oproti loňsku klesla důvěra v Evropskou unii i vládu. Vyplývá to z výsledků celoevropského průzkumu veřejného mínění Eurobarometr z letošního ledna a února, kterou dnes zveřejnilo Zastoupení Evropské komise v ČR. Budoucnost Evropské unie vidí optimisticky 55 procent českých respondentů, což republiku řadí mezi sedm nejpesimističtěji naladěných zemí sedmadvacítky.
img

Technická analýza BTC/USD na 28. 4. 2023

28.04.2023 Nová zpráva Kongresové výzkumné služby (CRS) zjistila, že krypto ztráty nezpůsobily kolaps Silicon Valley Bank a Signature Bank nebo dokonce Silvergate. Právě strach z expozice vůči kryptoměnám byl hnacím motorem runu na banky.
C:\fakepath\1682589105-praktick_oknko-27042023.jpg

Praktické okénko – Jak číst kontext trhu a proč proti němu neobchodovat

27.04.2023 Praktická ukázka toho, proč by se kontext trhu neměl podceňovat a jak může dopadnout kotvení pouze na jednu informaci.
img

Forex: Zasedání maďarské centrální banky a spotřebitelská důvěra v USA

25.04.2023 V regionu dnes bude zasedat maďarská centrální banka. Podle nás jak základní, tak i jednodenní depozitní úroková sazba setrvají na 13 %, resp. 18 %. Nicméně náznaky přicházejícího začátku tamního cyklu uvolňování měnové politiky se již pomalu objevují. Podle nás by k prvnímu snížení 18% sazby mohlo dojít již v květnu. V dubnu podle nás došlo k mírnému zlepšení nálady amerických spotřebitelů.
img

Proč je pro kryptoinvestory důležitá psychologie obchodování!

19.04.2023 Strach a chamtivost mohou z investora udělat buď bohatého, nebo chudého. Proto je pro většinu investic do kryptoměn zvládnutí těchto vrozených lidských projevů stejně důležité jako určitý investiční plán. A pokud jde o to, jak by měl být sestaven, nezáleží jen na vnějších faktorech, vnitřní motivace mohou hrát ještě důležitější roli. Investoři by si měli být vědomi svého chování vůči obchodním příležitostem, jako je digitální obchodování. Neměli by dovolit, aby jejich rozhodování ovlivňoval strach a aby jim chamtivost diktovala, kolik jim v danou chvíli stačí.
C:\fakepath\1681211458-nervsoustava-11042023.jpg

Afektivní heuristika – Podle čeho určujeme míru rizika

11.04.2023 Vnímat skutečnost by měla být samozřejmost, ale jsme toho vůbec schopní? Článek o tom, jakým způsobem jsou zkreslována rizika v běžném životě i tradingu.
C:\fakepath\ropa-fx.png

OPEC+ zaskočil trhy. Komu pomůže?

03.04.2023 V koordinované akci rozšířeného kartelu zemí vyvážejících ropu OPEC+ ohlásila tato skupina přes víkend snížení těžby ropy o 1,15 milionů barelů denně (mbd). Tento objem je znatelný. Navazuje totiž na (vynucené) škrty v Rusku o 0,5 mbd a také na listopadové snížení dodávek na trh o 2 mbd. Celkem tak během půl roku z rozhodnutí kartelu zmizí z ropného trhu nabídka 3,5-4,0 mbd, což odpovídá zhruba těžbě Spojených arabských emirátů i Kataru dohromady.
img

Forex: Inflace v Německu pokračuje ve svižném poklesu

30.03.2023 Předpokládaný pokles německé inflace potvrdí vnímání spotřebitelů, že situace se postupně začíná zlepšovat. To se zprostředkovaně odráží na dalších sentiment indikátorech, jak odhalí dnešní statistiky z dílny Evropské komise. Zrovna tak robustní budou odpolední americká data, zejména týdenní statistiky o počtu nových uchazečů o podporu v nezaměstnanosti.
img

Měnový pár EUR/USD je na úrovni 1,0800; chuť k riziku je stále nedotčena

29.03.2023 Uprostřed týdne se na finančních trzích stále projevují rizikové toky. Brzy ráno v Evropě se futures na americké akciové indexy obchodují na vyšších hodnotách. Po dvoudenním klesání se index amerického dolaru drží mírných zisků z oživení a výnos 10letých amerických dluhopisů zůstává nad 3,5 %.
img

Forex: Koruně napomohl sentiment, fundamenty ale dále hlásí oslabení

27.03.2023 Česká koruna v minulém týdnu vůči euru poměrně svižně posílila, když se dostala z pondělních 23,98 EUR/CZK na 23,78 v úterý večer a na 23,69 ve středu večer. Dále pak pokračovala k 23,63, kde koncem týdne našla své dno. Zmíněný pohyb koreloval s oslabením dolaru, což bylo větrem do plachet pro výnosy na rozvíjejícím se trhu. Kladně také působila jistá korekce předchozího úprku kapitálu do dolarového bezpečného přístavu: během minulého týdne přiteklo do ETFs pro rozvíjející se trh 47 mil. USD, což ukončilo předchozí epizodu odlivu kapitálu. Konkrétně ETFs pro Česko zaznamenaly přísun 6 mil. USD, Polsko 6,3 mil. USD a Maďarsko 1,3 mil. USD.
img

Kryptotrhy si z velké části udržují nedávno dosažené zisky

27.03.2023 Kryptotrhy si z velké části udržely své nedávno dosažené zisky, i když se stále mluví o možném krátkodobém poklesu.
img

Trhy se po rozhodnutí Fedu připravují na nárůst volatility

23.03.2023 Jelikož se investoři připravují na oznámení ohledně politiky amerického Federálního rezervního systému (FED) a na tiskovou konferenci předsedy Fedu Jeroma Powella, zůstávají finanční trhy relativně v klidu. Vystoupit má také několik politiků Evropské centrální banky (ECB), včetně její prezidentky Christine Lagardeové.
C:\fakepath\akcie-21032023.png

Zažehná UBS nákupem Credit Suisse bankovní krizi?

21.03.2023 Zpráva o převzetí banky Credit Suisse oběhla celý svět. Credit Suisse převezme její dlouhodobý konkurent UBS. To by mělo stačit, aby se krize bankovního sektoru nerozšířila. Tak by se daly asi všechny tyto zprávy shrnout. Situace se vyřešila během víkendu a velmi rychle. Již tyto dvě skutečnosti by měly zbystřit naše vnímání problému. Pokud politici a bankéři pracují horlivě během víkendu, tak situace musí být skutečně vážná.
C:\fakepath\1679397533-Pondln_nedokavost-21032023.jpg

Psychologie Fibonacciho úrovní

21.03.2023 Vysoká míra psychické odolnosti je v tradingu velice důležitá. V tomto článku si představíme jednoduchý způsob, jak svojí psychickou odolnost měřit a pozorovat.
img

Tržní kapitalizace XRP překročila 20 miliard dolarů

20.03.2023 Tržní kapitalizace XRP, kontroverzní kryptoměny navázané na společnost Ripple v San Francisku, přesáhla 20 miliard dolarů. Jen za posledních 24 hodin token vzrostl o téměř 5 %.
C:\fakepath\Obrazek-candle.png

Rizikové měny pod tlakem výprodejů

17.03.2023 Ochlazení tržního sentimentu a vyšší citlivost při vnímání rizika je v posledních dvou týdnech cítit napříč finančními trhy. Pád dvou bank v USA a problémy švýcarského giganta Credit Suisse nasměrovaly tok kapitálu do bezpečí.
C:\fakepath\shutterstock_511068034-15032023.jpg

Pohled tradera: Jak si zorganizovat svůj čas při tradingu

14.03.2023 Nemám tolik času na trading jako ty, ale chtěl bych obchodovat. Co mám dělat? Toto je častý dotaz, který slýchávám. Pojďme se podívat, jak si co nejefektivněji zorganizovat svůj tradingový čas. Jak být v obraze o trhu a mít možnost jej i zobchodovat, i když nemůžu nebo nechci sedět celý den u počítače.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Pomalejší odeznívání inflace v USA a předem avizovaný 50bodový hike ECB

13.03.2023 Námi předpovídaný meziměsíční růst spotřebitelských cen v USA o 0,4 % by měl potvrdit, že odeznívání inflace bude poměrně pomalé. Spolu se středečními maloobchodními tržbami by měly oba údaje rozklíčovat, zdali americký Fed opět přitlačí a zvýší sazby o 50 bb. po předchozím návratu ke standardním 25bodovým hikům. Na cestě k námi předpokládanému vrcholu depozitní sazby na 4 % v září by měla ECB pokračovat 50bodovým zvýšení na čtvrtečním zasedání.
C:\fakepath\1677238557-26d-24022024.jpg

Tiká na trzích časovaná bomba? | Investiční Memento #26

24.02.2023 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 26. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
img

Ranní okénko - Nadcházejícímu týdnu budou vládnout předstihové ukazatele

20.02.2023 V následujících dnech dorazí na trh zejména měkké ukazatele stavící na průzkumech mezi firmami a domácnostmi. Dnes to bude spotřebitelská důvěra v rámci eurozóny, zítra pak index nákupních manažerů jak z eurozóny, tak i USA. Z Německa v úterý dorazí ZEW index, následovaný ve středu průzkumem od Ifo institutu. Patrně největší prostor pro rozhýbání trhu ale mají ve stejný den zveřejňované zápisky z posledního zasedání Fedu. V závěru týdne pak kromě dat z USA o osobních příjmech a výdajích dorazí i jediný tuzemský zápis do kalendáře v podobě konjukturálního průzkumu z dílny ČSÚ.
Související klíčová slova: Akcie Nike (NKE.US) | Prodej bitcoinů | Střední Evropa | Institucionální hráči | Německé ministerstvo hospodářství | Akcie své vlastní společnosti | Rozdíly mezi ICT a SMC | Akcie Sony | Zdroje dat | Cenový kanál | Myšlenka SMC | Burzovní trh | Růst v eurozóně | Realitní trh | Hlava a ramena | ChatGPT | Touha prosperovat | Triton | Výplach | Tok kapitálu do daného trhu | Lance Beggs | Hodnota společnosti | Celý prop trading | Zvyšování cen | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Dukascopy | Geopolitické konflikty | Války | Vývoj | Sell in May and go away | Tržní konsolidace | Obchodní platformy | Češi | Rychlé zisky | Data z trhu práce | Buy the rumour, sell the news | Alternativní zdroje dat | Rizikový faktor | Ozbrojené konflikty | Australská centrální banka | Allianz | Akcie obsažené v indexu Russell 2000 | Náhodná volatilita | Členové představenstva | Pravidla na vstup do obchodu | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | Hospodaření firmy | BioNTech (BNTX.US) | Měnový pár EUR/CZK | DPH | General Dynamics | EUR | Placená challenge | Marek v FTMO | Spotřebitelské výdaje | Dlouhodobě profitabilní | Ztrátový obchod | Výroba aut v USA | Vývoj ceny uhlí v USD | Zhodnocení akcií | Nulový úrok | Průmysl v USA | Vítězství EY | Přemýšlení | Půjčování cenných papírů | Accenture | Oživení cen | Pomoc Švýcarské centrální banky | Hlavní úrokové sazby | Falešný průraz | Automobilový sektor | OTP | Makrotrend | Výkyvy | Itálie | Komise pro cenné papíry a burzy v USA | Série ztrátových obchodů | Stoxx | Realitní divize | Ceny v českém průmyslu | PEPP | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | CBDC | Madeleine Albright | Pip | Očekávání | Korelace | S&P 500 (SPX) | Zahraniční intervence | Raghee Horner | Otevřené pozice | Akcie Colt | Inflace v září | Evropské centrální banky | Slábnutí inflačních tlaků | Nikl | Volatilní | Historický vývoj poměru akciových indexů | Inflační riziko | Finance Yahoo | Budoucí potenciál | Znovuotevření čínské ekonomiky | Jak obchodovat Price Action | Výpadek příjmů | Pozitivní nálada | Kvartální výsledky | Podnikání společnosti | Zasedání ČNB | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Obchodování pomocí Price Action | Oživení ekonomiky | Dluhopisy Saxo | Trh práce | Spuštění AOS | Dopady energetické krize | Vítězství EY podnikatele roku | WeCHat | Pro investory | FTMO Marek Vašíček | Spotřební daň z nafty | iShares | Crypto | Investice | Způsob myšlení | Indexový fond | US Bancorp | Chuť k riziku | MACD | Potenciál | Kognitivní trénink | Support | Diverzifikace | Invaze na Tchaj-wan | Fundamenty | Edge | Akvizice | ServiceNow | Lednová inflace | Index aktivity | Přesnost | Technologie blockchain | Norges Bank | Cyklus zvyšování sazeb | ADP report | LULU | Etnické rozdíly | Formule | Investment Institute | Obchodní roboty | Kognitivní výzkum | Ifo | Hackerské útoky | Japonské akcie | Programátor | Obchodní pravidla | Invaze na Ukrajinu | Nadprůměrné cash flow | Prognózy | NYSE | Intervence | Levice | Rizika v tradingu | Experti | Narušení dodávek z Ruska | Individuální psychoterapie | ČSOB | Chování | Rekord | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Bitcoinového ETF | CME futures | Bitcoiny | Stop-Loss | Psychické rozpoložení | Evropské měny | Nákupy aktiv | Creditas | Dění na trzích | Velké množství komodit | Měnový pár GBP/USD | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Index prosperity | Reálné příjmy domácností | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | Michal Straka | Kondice ekonomiky | EUR/USD | Řízení obchodní pozice | Order block | Největší payout | Klíčový údaj | CRYFIN | Binance Coin | Peníze ovládají trh | Nálada v průmyslu | Administrativa prezidenta | Technické znalosti | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Krypto burzy | Tvrdé sankce proti Rusku | Reality | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Český průmysl | Cena bitcoinu | Současná cena | Konkurenti | Binaurální nahrávky | Menší hodnotové akcie | Price Action | Profesionální trader | Akcie společnosti | Trailing-stopy | Tradingové dovednosti | ETH | Chování trhu | Mezinárodní konflikty | Solidarita | Důvěra v ekonomiku | Živelné katastrofy | Zvažované investice | Milionáři | Lagardeová | Průměrné mzdy | Point of Control | Měnové zasedání | Cenné papíry | Insider nakupuje akcie | Ztrátová investice | Výnos | DeFi | Emoční vzorce | Zprostředkování obchodování | Emoční inteligence (EQ) | Kurzotvorné informace | Nikola | Měnový pár USD/JPY | Brent | IHNED | Delta | Účetní rok | TNOTE | Americký akciový trh | Zlato a dluhopisy | Vzdělávání | Russell 2000 | Support cen ropy | Úspěch v investování | Juliána Mochnaľová | Slabá poptávka | Dosažení úspěchu | Faktory ovlivňující mezinárodní konflikty | Růst sazeb | Psychologie obchodování | Oživení ekonomiky USA | Reddit | Index DOW | Série ztrát | Exchange | Nastavení parametrů v AOS | Forexový trh | Nárůst ceny | Tomáš Rozehnal | Investiční strategie | Státní dluh | Graf EURUSD | Obchodni metody | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Evropská politika | Strach | Manipulovat s trhem | Způsob obchodování | Optimism bias | Provident Financial | Oživení čínské ekonomiky | Pandemie COVID | Microsoft (MSFT.US) | Depozitní úroková sazba | Otevřené podílové fondy | Katarína Klamková | Online obchodování | Praxe | Investiční výhled | Společnost Didi | Obchodníci dnes | JPY | Wells Fargo Investment Institute | Svíčkové patterny | Analytický tým FXstreet.cz | Spotřebitelské inflace | Investiční příležitost | Odhad HDP | CEE Equities | Pfizer (PFE.US) | Casino | Pár USD/CAD | Petr Javůrek | Nová bankovní rada | Více peněz | Kroky centrálních bank | Projekce | Znehodnocení | Kontrakce | Peníze | Částečné zestátnění | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Tempo zdražování | Korunový trh | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Výrobní sektor | Kapitalizace Tesly | Kryptoměnové ETF | FTX | Zastropování cen energií | Nakupovat akcie | Coinmarketcap | Koncept teorie | Obavy z inflace | Prognóza | Velké americké banky | Výrazný vzestup | Služby | Technologie blockchainu | Bezpečné přístavy | ALUMINIUM | Vývoj diskreční strategie | Pozitivní zprávy | Rozsah konfliktů | Zotavování světové ekonomiky | Nigérie | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Electronic Arts (EA.US) | Covidová situace | Americký Fed | Představitelé ECB | Vakcíny proti koronaviru | Měnové zajištění | Vzácné kovy | 13F | Začátky FTMO | Simon Peters | Lockheed Martin | Vyšší úrokové sazby | Zvýšených cen vstupů | Index NASDAQ 100 | Bankovní rada ČNB | INTC.US | Představitelé ČNB | Obrat trendu | ZEW index | Kurz eura k dolaru | Pozornost investorů | Burzy | České FTMO | Americké ekonomiky | Kapitál | Pohyb zlata | Cestování | Bývalý premiér | Investování do kryptoměn | Broker | Dot plot | FedWatch | Portfólia | Proražení | Cash flow | Prodeje aut | Obchodování a investice | Posílení koruny | Backtesting | USD | Banka Goldman Sachs | Růst společnosti | Průzkum | Technická analýza | Předsudky | Evropské PMI | Zrušení cel | ADS | Zynga | Výhled recesních scénářů | CD Projekt | Qualcomm | Dobré výsledky | Tržní volatilita | Americká média | Úroková sazba | Plány | Vládní opatření | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Velké volatility | Na burze | Komise pro cenné papíry (SEC) | Aktuální informace | Asie | Šok | Varianta delta | Ekonom společnosti | Obchodní platformy Metatrader | Průměrná volatilita | Price-to-Earnings | Warren Buffett a Charlie Munger | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Senior trader | Vývoj válečného konfliktu | Katar | Apple Pay | New York Stock Exchange (NYSE) | Maďarsko | Historické výsledky | Měnový fond | Exekuce | Američtí centrální bankéři | John F. Kennedy | Pozorování | Očkování proti covidu-19 | Růst výrobních cen | Nárůst nově nakažených | Hlavní úroková sazba | Form 13F | Rozhodnutí soudu | Jednotlivé burzy | Forexové trhy | Management | Ladění AOS | Obchodování Price Action | Tovární objednávky | Zkušení obchodníci | Pokles kurzu | Reálné hodnoty | Zvyšování sazeb Fedu | ATVI | Cenové tlaky | Swapy | Aktéři | Sociální sítě | Plánování obchodů | Praktická ukázka | Slábnutí ekonomik | P.A. | Snižování úroků | Automatické obchodní systémy | Kapitálový trh | Inner Circle Trader | Udržitelnost | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vysoké sazby | Výsledky společnosti | Vnímání rizika | Cenové úrovně | Vládní výdaje | Analytik kryptoměn | Středoevropské měny | Vizualizační trénink | Freedom Finance Europe | Dovednosti | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Dovoz | Sazby hypoték | Covid | Obrovský potenciál | Výzkumy | Viry | Nejbohatší | Obchodování na finančních trzích | VIX index | Měnové politiky v USA | Míra | Odstranění strachu ze ztráty | Nikkei | Instagram | Mizuho Securities | Model Y | 1 milion | Cenové pohyby | CISCO | Utěsňování centrálních bank | Maloobchodní prodejce | Jádrová PCE inflace | FDP | Kritické myšlení | Globální ekonomiky | EUR/CZK | Zájem investorů | Elon Musk | Mírové procesy a dohody | Válka na Ukrajině | Znárodnění | Produkce základních surovin | Největší firmy | Euforie | Boom | Prudký růst cen | Otakar v FTMO | Národní rozpočtová rada | Makrodata | Akciové indexy | Nárůst poptávky | Čínští výrobci | Investoři | Rizikovost | Fungování | Portfolio | Myšlení | Index Nikkei | Nejistoty | Fidelity | Nejnovější výsledky | Očkování proti covidu | MetaQuotes | Evropská měna | Kurz švýcarského franku | AMD | Média | Inflační čísla | Bitcoin ETF | Obchodní platforma | Christine Lagardeová | Coca-Cola | Grayscale | Odeznívání inflace | Zisk | Profesionální kognitivní trénink | Zlepšení sentimentu | Bias | Ceny kryptoměn | Zásoby niklu | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Zpřísňování měnové politiky | xStation | Vyšší hodnoty | Globální akciové trhy | Patrik Polák | Údaje o průmyslové výrobě | Finanční instituce | Situace na finančních trzích | Trénink na emoční úrovni | Ruské ropy | Bank of England | Airbnb | Gary Gensler | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Cena Etherea | Forward guidance | Vzorce chování | Stres a emoce | Technická analýza BTC/USD | Roboti | Ubisoft | WSJ | Prezident | Xetra | Zápis z posledního zasedání | Hlášení SEC | Co bude dál? | Asociace pro kapitálový trh | Analytické služby | Neziskové organizace | Omicron | Sójové boby | Cíl ČNB | Nízké úrokové sazby | DOGE | Nastavení úrokových sazeb | Sestupný trend | Cena mědi | Higher high | Akcie společnosti Tesla | Kč/EUR | Pesimismus | Psychické schopnosti člověka | Akcie producentů mědi | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Boj s inflací | Analýzy | Vnímání problému | Míra inflace ve Spojených státech | Ekonom ING | Investiční | Týdenní pivotní body | Moderna | Vývoj měnového páru | Růst ceny Bitcoinu | Ukazatel inflace | ExxonMobil | Zasedání Evropské centrální banky | Burza v Istanbulu | Invesco | Morningstar | Demokraté | Německý DAX | Hlavní události | Souhrn finančních trhů | Patria | Sloučení Etherea | Firma Nike | Prezidentka ECB | Sloučení | Indikátory sentimentu | Válka | Česká společnost | TRY | Nabídka | Dlouhodobé pozice | Úrok | Formule 1 | Obchodní příležitost | Evropské ekonomiky | Jednotná evropská měna | Porovnání vývoje | Agentura Reuters | Akcie Nike | Obchodní plán | Althea Spinozzi | Odhad analytiků | Psychika | Sentiment investorů | Růst cen ropy | Obchodní přístup | FXstreet.cz | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Cestovní ruch | Visa (V) | PFE | Zpráva | Posilování amerického dolaru | Bohatý | Hlavní kryptoměny | Technologické tituly | Nové příležitosti | EUR/PLN | Prémie | Rizikové měny | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | Bitcoin | Strojové učení | Růstové akcie | Ekonomické dopady | Janet Yellenová | Konflikty | Tencent | Hlavní ekonom ING | Colt CZ | Akcie společnosti Walt Disney | Akcionáři | Emoce | Psychoterapie | Venture investic | Zvýšení úrokové sazby | Warren Buffett | S&P | Ziskovosti společnosti | Česká měna | Vzdělání | iPhone | CHF | Rok 2024 | Obchodování | Zasedání Fedu | CEE region | Technický výhled trhu | Narušení dodávek | Breakout strategie | JOLTS | Meta | S&P Global | Vývoj akcií | Oznámení | GBP | Investiční činnosti | Vývoj indexu VIX | Vygenerovaný zisk | Obchodní týden | ZEW | GFT | Asociace | Dlouhodobé důsledky | TSMC | Zahraniční investoři | Centrální banky | XAU/USD | České firmy | Fenomén | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Beta | Nástroje technické analýzy | Zpomalení ekonomického růstu | Jednání bank | Objem dluhopisů | Bethesdy | Eurostat | Historický vývoj | Majitel | S/R zóna | Tržní cykly | Zprávy | Farmaceutický sektor | Ruský rubl | Deflace | Monitorování | Murray | Nejznámější kryptoměny | Dolary | Vysoký přebytek | Tokeny | Největší zásoby niklu na světě | MOEX | Averze k riziku | CCI | Německé firmy | Vývoj ceny bitcoinu | Přebytek obchodní bilance | Investiční banka | Prognózy ČNB | Occidental Petroleum | PwC | Diplomatické napětí | Výnosové křivky | Aktuální inflace | Praha | Ceny ropy | Evropský parlament | Obchodní bilance Austrálie | Jim Cramer | Hazardní hry | Evropské akcie | Ceny Bitcoinu | UA.US | Silný růst | ProShares Bitcoin Strategy ETF | Výčitky | Bydlení | Očekávání úrokových sazeb | Volatility | Neúprosná statistika | Dnešní data | ATVI.US | České banky | CZ | Vyhlídky | Firmy | Kevin Tran Nguyen | NDAQ | Směřování | Tržní podmínky | Konzervativní strany | Snižování cen | Enormní zájem | Vklad do obchodování | Raphael Bostic | Finanční společnosti | François Villeroy de Galhau | Světové centrální banky | Budoucnost financí | Nástroj | Výsledky | HUF | Obchodovanie | Krypto komunita | Depozitní sazby | Ekonomické oživení | Dění na finančních trzích | EURCZK | Dnes ČNB | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Burzovně obchodované fondy | Hedgeové fondy | Electronic Arts | Správy majetku | Inflační tlaky | S/R hladiny | Minulá výkonnost | Digitální měny | Úvod do ICT (Inner Circle Trader) | Tlak medvědů | Waste Management | Bank of America | BNTX | TIM | Petr Lajsek | Humanitární tragédie | Odhady trhu | Silný dolar | Australský dolar | Tržní ceny | Zpřesněný odhad | XTB Jiří Tyleček | Finanční domy | Suroviny | Retracement | Financial | Spojené arabské emiráty (SAE) | Projev Jeroma Powella | Los Angeles | Meziroční inflace v eurozóně | Koruna | Splatnost | Investice do umělé inteligence | Cenový index PCE | Výrazný pokles | Pandemie koronaviru | Zůstatek | Finanční výsledky | Antoš | OPEC+ | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | SAE | Tvůrci trhu | Cena akcií společnosti | Americký výrobce | Sazby ČNB | Objem | DMA | Propad | Ipsos | Backtest | Vývoj ceny zlata v CZK | Spekulant | Myšlenkové vizualizace | Obavy z recese | Class A | Marka | HDP eurozóny | Federální rezervní systém | Hodnota akcií | Údaje | Společnost Nvidia | Předcházení konfliktům | Saxo Bank Steen Jakobsen | DAO | Deprese | Nvidia | MJ | Cenné papíry a burzy | Období zvýšené volatility | Investice do kryptoměn | Podnikatelská nálada | Očekávání analytiků | Alibaba | Růst spotřebitelských cen v USA | Dluhové problémy | Trendová čára | Vývoj akcií UBS | Anagramy | Výsledky průzkumu | Regulátor | Průzkumy | Shortovat | Nomura | Fibo úrovně | Státní rozpočet | Hlavní indexy | Nejvýraznější ztráty | Kapitulace technické analýzy | Kathy Lien | Stop-Loss hunting | SHIB | RMB | Odvětví cestovního ruchu | Televize CNBC | Průmyslová výroba | Důchod | Pfizer | Krátkodobé strategie | Obchodování s akciemi | Studie | Srovnávací základna | CME FedWatch | Tempo růstu spotřebitelských cen | Louis Vuitton | Průraz | COIN | De Beers | Deficit | Graf | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Index S&P 500 | Reakce trhu | Podnikatelé | Nejnovější údaje | Fixní Take-Profity | Ropa Brent | Hypotéky | Současná situace | Lukáš Kovanda | Školení | Zvýšené riziko | EY | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | tradingeconomics.com | LEN | Přijetí | Evropa | Supporty | Technické ukazatele | Jackson Hole | Akcie TSMC | Co je to tedy SMC? | Český kapitálový trh | Obraty | USD/PLN | OPEC | Short | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Grafy | Jednání FOMC | Pár EUR/USD | Specialista na online obchodování | Index výrobních cen | CAD/JPY | Vizualizace | Ceny zemědělských výrobců | Grafické karty | Investice do nemovitostí | Omezení pohybu | Eurodolar | Poptávka po nemovitostech | Dopady na ekonomiku | Disciplína | Ekonomické ztráty | Deficit rozpočtu | Hodnocení akcií | Dnešní makroekonomické ukazatele | Cenný papír | Maloobchod | Finanční svět | Udržení inflace | Zveřejněná data | Earnings | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Spotřebitelská nálada | Zpomalení inflace | Politické soupeření | Inflace v EU | Oživení inflace | Rostoucí obavy | Institucionální investor | Stavebnictví | Hospodářské oživení | Makroekonomický vývoj | Dnešní růst | FactSet | Úspěšný obchod | NZD/CAD | Foot Locker | Index Dow Jones Industrial Average | Velikost obchodní pozice | Disney+ | Technické analýzy | Urals | Spořící účet | Zdanění mimořádných zisků | Spotřebitelské výdaje v USA | Finanční krize | Rostoucí trend | High | Vydělat peníze | Ekonomická situace | Availability heuristic | Vstupy | Viceprezident | Obchodní strategie | Inflace ve Spojených státech | Vývoj obchodní bilance Austrálie | Omniverse | Index spotřebitelské důvěry | Státní dluhopisy | Makro data | Rizikovost investice | Ztrátové obchody | Obchodování s ropou | Indikace | Akcie pražské burzy | Cena akcií společnosti Tesla | Rakousko | Ostrovní země | Christopher Dembik | Konzervativní zkreslení | Turecká centrální banka | Stříbro | Inteligence v tradingu | Euler Hermes | Opatření vlád | COPPER | Instituce | Platby za plyn | Sell the news | Česká koruna | Turecko | Dogecoin | Bitcoinové ETF | Ziskové výsledky | Bank of Japan | Chamtivost | Globální ceny | Podnikatelská důvěra | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Data z americké ekonomiky | Růstový potenciál | Foreign Exchange | Vývoj ceny zlata v USD | Americké akcie | Index WIG20 | Británie | Ekonomická důvěra | Týdenní výhled | Platební prostředek | MetaTrader | Halving bitcoinu | Běžný účet | Kongres | Walt Disney Company (DIS) | Vývoj ceny zlata v CZK za unci | Výdělky | Zakladatel | Backtestovat | Divize | Hrozí krach | Oslabení koruny | Iberdrola | Ekonomické ukazatele | Pozitivní vliv | Obchodní výsledky | Vývoj měnového páru USD/JPY | Evropská ekonomika | Analýza BTC/USD | Rozpočtový deficit | ABB | Obchodovat SMC | Naše ekonomika | Mimořádná daň | Zvýšení úrokových sazeb | Komise pro cenné papíry a burzy | Zhodnocení kapitálu | Růst výnosů | Vnímání na finančních trzích | Změna trendu | Trh | Snížení těžby | Komise | University of Michigan | Pád rublu | Hlavní ekonom | BK Asset Management | Technologické firmy | Války na Ukrajině | Nálada na trzích | Výrazný růst | Skvělá investice | Dluhopisoví investoři | CNN Prima News | Fed | Frustrace | Zahraniční obchod | Forexoví obchodníci | Snížení zadlužení | Algo | Korekce | Dlouhodobé strategie | Klesající trend | Burza Coinbase | Vývoz ropy | Upozornění | Příliv kapitálu | Rubl | Alameda Research | Drahota | Tržní prostředí | Důvěra spotřebitelů | Spotřebitelská důvěra v USA | Pozornost | Akcie ve velkém objemu | Ideální čas | Vývoj situace v Číně | Buffett | Money management | Akciový sektor | Vývoj ekonomiky | Americké dolary | Arbitráže | Ceny kryptoměny | Tuzemská inflace | Pražské burzy | USD/NOK | Downtrend | Konkrétní akcie | Zveřejnění výsledků | Výběry | Ceny v průmyslu | Další rozvoj | Sázení | Kanada | Sledování zpráv | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | S&P 500 | USDT | Globální recese | Investiční trendy | Lowe's | Eurozóna | Yahoo | Oživení české ekonomiky | Swingové minimum | JDE | Technické indikátory | Posílení dolaru | Stock | ANO | Marriott | Pohyb trhu | Růst spotřebitelských cen | IRS | Generali Investments | ProCent | Identifikovat trendy | Obchodní systém | Ceny zboží | Kybernetické hrozby | Deloitte Fast | Rating | Dezinflace | Společnost Nike | Oblast pro investování | Agentura S&P | Zestátnění | Uptrend | Znalost | Ruská invaze | Soustředění | Tvrdé sankce | Velké banky | Microsoft | Trh dnes | Wells Fargo | Maxim Manturov | Příležitosti | Budoucí vývoj | Otevření obchodu | Dopad na cenu | Obchodování kryptoměn | Vládní dluhopisy | Nejistota | Data z USA | Súdán | Daňové úlevy | Odhad růstu HDP | Pin Bary | Herní průmysl | Analýza trendu | Thermo Fisher Scientific | Růst tržeb | Členové Fedu | CME | Spotřebitelská inflace | Commission | Defi | Pokles cen ropy | HDP v eurozóně | Akcenta | Srí Lanka | Sell | Pozitivní zpráva | Pohyby na finančních trzích | Letadla | Long pozice | Obchodování akcií | Denní objem obchodů | Broker Consulting | Celkový sentiment | Zemní plyn | Národní ekonomická rada vlády | Drahé energie | Čína | Důvěra | Programování | Asijské indexy | Pravděpodobnost | Tvůrce trhu | Markets | Index Nasdaq | Uzavření pozice | Decentraland | Vývoj úrokových sazeb | Cardano | Spolková vláda | Francouzský prezident | Obchodní praktiky | Pokles technologických akcií | Obchodní výhled | Společnost BlackRock | MSFT.US | Makroekonomika | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Tržní odhad | Trendové linie | Objem obchodů | CFTC | Jiří Hruška | FIAT | Podpůrná opatření | Tomáš Pfeiler | Japonsko | Umístění Stop-Lossu | XRP | Invest | ForexFactory.com | Centrální banka | Propouštění zaměstnanců | Významné zprávy | Meta Platforms Inc | Federální rezervní banka | Řízení rizika | Paras Anand | Kde investovat | Polský zlotý | Německá vláda | Jiří Tyleček | Myšlení obchodníka | Červnová inflace | Největší kryptoměna | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Čistý zisk | Jádrová inflace | Makroekonomické ukazatele | Twitter | Přicházející recese | Marriott International | Fluktuace | Krach | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | New York Stock Exchange | Activision | Centrum | Research expenses | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Další růst | BAT | Izraelský šekel | Modernizace přenosových sítí | Analytik | Pivotní body | Tržní situace | Obchodování na páku | Optimistický sentiment | Zdražování cen | Aktivní obchodování | Erste | Reálné ekonomiky | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Marek Vašíček a Otakar Šuffner | Spoluzakladatel | Chování centrálních bank | Devizové trhy | Vyšší ceny | Partnerství | StopLoss | Více časových rámců | Inflace v ČR | Nedostatek potravin | Investiční služby | Energetický sektor | Březnová inflace | Počasí | Vlastní trading | Podnikání | Mezinárodní investoři | Výhled Saxo Bank | Zhodnocení o desítky procent | Komodita | Smart Money koncept | Vedoucí pracovníci společností | Podmínky obchodu | Demand | Současná cena mědi | Diskreční strategie | CZK | Reuters | Úspory | Obchodníci | Česká republika | Blog | Nákupní trend | Čísla o inflaci | EUR/HUF | Bulhaři | Společnost XTB | Visa | Porušování lidských práv | Další růst úrokových sazeb | PFE.US | Domácnosti | Vývoj německé ekonomiky | JPMorgan Chase | Generovat zisk | Výkonná ředitelka | Co bude | Depozitní sazba | Videohry | Kov | Výstupy | Krize bankovního sektoru | Konjunkturální průzkum | Negativní úrokové sazby | Eskalace | Index nákupních manažerů | Kenneth Waltz | Ekonom | TSM | Předseda | Analytici | Finanční trhy dnes | Vývoj obchodní bilance | Kurz koruny | Cyklické odvětví | Světové měny | Zajištění bezpečnosti | Radek Zalubil | Zavedení cenového stropu | Profesionálové | Utahování měnové politiky | Emoční inteligence | Deficit veřejných financí | Dvojciferné zhodnocení | Ripple | CARA | Prognózy inflace | Situace | xStation 5 | Equity | Korunové sazby | Investiční Memento | Afektivní heuristika | Provozní zisk | Boeing | Vnímání likvidity na trhu | Cvičení | CME Group | Psycholog | Vývoj měnového páru USD/NOK | Životní názory | Příkaz | HDP v USA | Ekonomiky | Steen Jakobsen | PROP Trading | Malí podnikatelé | Barclays | Guvernér | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Bělorusko | Dlouhodobé investice | Stagnace | Rozpočet | Riziko recese | Vnější prostředí člověka | Převzetí banky Credit Suisse | Negativní dopad | Apple | Ženy | Libra | Eva Miklášová | Opatření centrálních bank | Chytré peníze | Kurz eura vůči dolaru | CFD | Inflace v květnu | Nová data | Dopad na ekonomiku | Decentralizované finance | Omezení nákupů aktiv | Růst ceny zlata | Životní úroveň | Pokračování trendu | MRNA.US | Psychologie tradingu | Celsius Network | Interpretace | US100 | Zvýšení základní sazby | Wealth Management | Akcie společnosti Disney | Financovat | Investiční doporučení | Prodeje domů | Analytik XTB | Příprava | Dobrá nálada | Budoucnost kryptoměn | Pips | Čínské měny | Ztráta | Řecko | Vliv mezinárodních konfliktů na ekonomiku | BRICS | Moderna (MRNA.US) | Futures na americké akciové indexy | Aktuální cena | Platební bilance | Nálada investorů | Hlavní akciové indexy | Rozpoutání války na Ukrajině | Smart Money Concepts | Tržby z hazardních her | SMC | Dow Jones Industrial Average | Jednání ECB | Růst mezd | Barometr | Prime | Deglobalizace | Akciový stratég | Alibaba Group | Startup | Technika vizualizace | Obchodní spory | JPMorgan Chase & Co | Forward | Elliottova vlnová teorie | Úroky | F1 | Americký průmysl | Nájemné | Středoevropské burzy | Bancorp | Ranní nadhoz | Stagflační tendence | Miliardy švýcarských franků | Cena | Investiční banky | ING | Předstihové ukazatele | BioNTech | Finanční analytici | Gemini | Vývoj měnového páru USD/TRY | Ceny komodit | ASML Holding NV | DOT | Silný trh | Výhled pro americký dolar | Objem peněz | Money-Management | Moneta | Cesta tradera | Růst ekonomiky eurozóny | Halving | Káva | MetaTrader 4 | Zápis z posledního zasedání Fedu | Bilance běžného účtu | Aktivum | Ceny akcií | Izrael | Ruská invaze na Ukrajinu | Fond | Přenos | Těžby ropy v Kanadě | Americký dolar | Dobré zprávy | Čínská ekonomika | Benjamin Graham | Patterny | Pokles úroků | Ceny | Euro vůči dolaru | Švédsko | Abbott Laboratories | Technologie | Vysoká inflace | Energetická krize | MetaTrader 5 | Ekonomické údaje | ČNB | Akcie obsažené v indexu Russell | Piloti stíhaček | TSLA.US | Rizika | Zajímavé příležitosti | Zoetis Inc | Vládní koalice | Pokles likvidity | Agentura Bloomberg | Jiří Rusnok | USD/CZK | Proprietary Trading | Pokles | Global Times | Maximalizace zisku | Psychická odolnost | Největší rizika | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Spotové bitcoinové ETF | Nasdaq 100 a Russell 2000 | Snižování úrokových sazeb | Strategické myšlení | Kurzy | Euro | Kalendář tento týden | Afghánistán | Šance | Globální inflace | Počet žádostí o podporu | Výše úrokových sazeb | Závodníci Formule 1 | Amazon Prime | Studijní materiály | Vývoj akciového indexu | Pšenice | Investice do S&P 500 | Americké společnosti | Finančnictví | Konsensus | Jan Vejmělek | Švýcarská centrální banka | Hedge | Pozitivní výsledek | Americký trh | Ropa Urals | Poplatek | Moody's | Google | ECB | Řetězec | Makro | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Ekonomické vztahy | Otevřené obchodní pozice | ETF (obchodovatelné fondy) | Nižší růst | Americká ekonomika | Největší evropská ekonomika | NVDA | Odpor | Akcie spoločnosti | Obchodník | Letadlo | Portfolio manažer | Psychické schopnosti | Největší zásoby niklu | Snížení těžby ropy | Sazby ECB | MRNA | Tržby | COVID-19 | TSLA | Luboš Růžička | Bitcoin a další kryptoměny | Sam Bankman-Fried | Regulátoři | Snížení sazeb | Coinbase | Evropská centrální banka | Indikátor | Index cen | Instinkt | Situace na trhu | Index PX | Čínská vláda | Vánoce | Společnost Facebook | Daně | Lídři | Marketingová komunikace | Americká centrální banka (Fed) | Pivot | Velikost pozice | Spojené státy americké | Kryptoměna | Investiční rozhodnutí | Sport | Inflace v Turecku | Pokles indexu | Bristol-Myers | Růst výroby | Česká ekonomika | FXCM | Americké produkce | Dopad na hospodářství | Momentum | Pandemie nemoci | Trading firmy | Mezinárodní spolupráce a řešení | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Dluhopisy | Finanční prostředky | Růst zisků | SNY | Zisky | Maloobchodní tržby | Současné ceny | Platformy pro obchodování | Konsenzus | Conference Board | Asijské země | Signature Bank | Globální ekonomika | Insider trading | Růst ceny | Držení ztrátového obchodu | Růst cen domů | Vnímání dynamiky trhu | Obchodní pozice | Vývoj inflace | TradingEconomics | ISM | USD/TRY | Benchmarky | Značné výhody | Ranní okénko | Cisco Systems | Zboží dlouhodobé spotřeby | NBP | Ustupující inflace | Koncept SMC | Energie v Evropě | Otakar Šuffner | Manuál | Alerty | SPAD | Hedge fondy | HSBC | Zvýšení ceny | Conseq | Česká vláda | Měnověpolitické zasedání | Ekonomiky eurozóny | Americký index S&P 500 | Londýnské banky | Vyhodnocení tržní situace | Výkonnost akcií | Trinity Bank | Breakout | Podílové fondy | Přeprodané zóny | Silnější kurz | Stabilní společnosti | RRR | Trh práce v USA | Aktuální makrotrend | Světová produkce mědi | Růst cen | Přijetí bitcoinu | Saxo | Drahé kovy | Freeport-McMoRan | Vyšší sazby | Vrcholy | Dluhový strop | Zdravotní pojištění | Analytika | Cenový pohyb | RSI | Obchodní definice | Měnová politika | Vysoké inflace | Obchodujeme | Asset management | Alokace | PMI ve výrobě | ERA | Investiční plán | Indexy pohyb | Repo sazby | USD/CAD | Rozvoj kryptoměn | Tržní síly | Poptávka | IFO index | Financování | Silicon Valley | Metaverzum | Nastavení měnové politiky | ČSÚ | ECN | Ztráta peněz | Fitch | Finance | Stres | Platforma MT4 | Prodávající | Nálada spotřebitelů | GMT | Možné zisky | Occidental | Turecké liry | Růst HDP | Dodatečný kapitál | Růst úroků | Psychologie | Peer-to-peer | Komise v přenesené pravomoci | Solana | Švýcarská národní banka | Inflační očekávání | Výkyvy trhu | PMI index | GfK | Line | Zvýšení produkce | Poptávka po zlatě | UMA | VŠE v Praze | Michal Skořepa | Americké banky | Globální trhy | Invaze | České mikro a malé podniky | Odliv prostředků z trhu | Růst produktivity | Bulharsko | Obchodování na akciových trzích | Investor | Freedom Finance | Dolarové sazby | Mali | DNO | Struktura trhu zaměřená na likviditu | Malé podniky | Pravidla ekonomie | Obchodovat | Dnešní čísla | Struktura zastropování cen | Ostatní kryptoměny | Ethereum 2.0 | Řecké akcie | Litecoin | Spotřebitel | Poradenství | MetaQuotes Software Corp. | Hospodářský růst | Analýzy trhu | Tržní sazby | Dividenda | Technologický Nasdaq | Koncentrace | Americké státní dluhopisy | Obchodní situace | Odhodlání | Co je Smart Money? | Kryptotrh | WTI | FinTech | ETF fondy | Oživení eurozóny | Evercore ISI | Bod | Miliardy korun | RBI | Kryptotrhy | Přepálení cen | Podvědomí | Ozbrojené složky | Společnost TSMC | Zisk společnosti | Ekonomové | Medvědi | Silnější koruna | Náboženské a etnické rozdíly | Uchovatel hodnoty | Prudké výkyvy | Rada ČNB | Paládium | Index MOEX | FRED | Pokladniční poukázky | Spready | MIFID | Charlie Munger | Data PMI | Únorová inflace | Krachy velkých krypto burz | Klouzavý průměr | Technologický vývoj | Světové události | Dividendový výnos | Americká měna | Nejbohatší člověk světa | EMU | Tesla (TSLA.US) | OCI | Ziskovost | Kapitálové trhy | Payrolls | Bankéři | Nejvyšší objem | Měny regionu | HKComp | Změny klimatu | Obavy trhu | Inflace | Problémy | TSM.US | Drobní investoři | Značné riziko | Marže | Obchodní dohody | Účet platební bilance | ROCE | Německá ekonomika | Státy EU | DAX | HDP | Předběžné výsledky | Binaurální rytmy | Váš trading | Obchodovatelné fondy | Vstup do obchodu | Důvěra v Německu | Pokles cen akcií | Alphabet | Rozvoj strategie | Struktura | Vedení společnosti | Zkušenosti | Akcie online | Firma | Ekosystém | Avalanche | Znalosti finančních trhů | Korporace | Co jsou mezinárodní konflikty? | Signály | PCE inflace | Monetizace | Reálné příjmy | Nastavení sazeb | Devizový trh | Autoritářské vlády | Načasování | Ziskový trading | Bitcoin velryby | Vývoj indexu ISM | Ministerstvo financí | Ropa | Statistiky | Omyl | Pivotové high | Korporátní dluhopisy | Čínský index | Direct market | SAP | Rezervy | Diverzifikovat | Finanční výkonnost | FX | Geopolitika | Dopady vysokých úrokových sazeb | Řízení obchodu | Deutsche Bank | RUB | Američané | Kurz | Market | Forexu | Referendum | Martin Klass | Používání kryptoměn | Odstranění strachu | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Historie se opakuje | Bali | Kaisa | Blizzard | Dobré časy | Propad sentimentu | Horizon | UST | Americká Komise pro cenné papíry | Optimismus | Konjukturální průzkum | Facebook | Rozhodování | Hliník | Růst dolaru | Forex.com | Vývoj indexu S&P 500 | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM.US) | Oracle | Profit-Target | Activision (ATVI.US) | Poměr RRR | Dolar | Fibonacciho retracement | Demo účty | Kukuřice | Costco | Debata | Měď | Proinflační | Hodnoty měny | Libanon | Průzkum společnosti | Fundamentální pozadí | AUD | Byznys | Naše prognóza | Binance | Obchodní bilance | Federální rezervní banky | Banky a hedge fondy | Nárůst zisků | Dostatek likvidity | Jasný směr | Nedostatek zakázek | Intervence centrální banky | Přerušení dodávek ruského plynu | Risk | Predikce | Bearish | Fibo | Kurz franku | Nejlidnatější země světa | Prima | Akcenta Miroslav Novák | ETF na bitcoin | Investiční ředitel společnosti | Forex asistent | Christine Lagarde | Sony | Index VIX | Hospodářství | Stagflace | Pražský index PX | Nákup nemovitostí | Výnosy státních dluhopisů | Etoro | BNB | Poskytování hypoték | Index amerického dolaru | Procter & Gamble | Zpomalení růstu | EBITDA | Ohlédnutí | Obchod | Růst ekonomiky | Mezinárodní vztahy | Santa Claus Rally | Prodeje | Obchodní aktivita | Obchodní centra | Pinpoint Asset Management | Cyklus utahování měnové politiky | Majors | Hlavní ekonomka | Banka | Fibonacciho úrovně | Short obchody | Šárka Grguřičová | Realizace obchodu | Survivorship bias | Nižší ceny | EU | Slabé stránky | Cenové stability | Zasedání ECB | Gamble | Credit Suisse | Take-Two Interactive | Portfolia | Transakční náklady | Tesla | Převis | Divergence ve vývoji | Koronavirové krize | Úrovně rezistence | Vývoz | Rodinné vztahy | Týdenní zpráva | Postavení dolaru | Recese | Index strachu | Začínající tradeři | Zoufalství | Vývoj výnosu 10letého amerického vládního dluhopisu | SMC teorie | ASML | Hodnota indexu | Švýcarský frank | Přizpůsobivost | Bank of Canada | Virtuální měny | Analýza BTC | Vývoj pandemie | Mercedes-Benz | ING Bank | Index Dow Jones | Digitalizace | Activision Blizzard | Akcie Applu | Eskalace konfliktu | Počet nových žádostí o podporu | Aktuální stav | Inflace v Německu | Zbohatnutí | Miliardy | Spekulace | Denní graf | Manažerka | Meziměsíční inflace | Koronavirové pandemie | Růstový trend | Komerční banka | Silný support | Investoři a obchodníci | Obchodování pro klienty | Nálada na akciových trzích | Mazars | Know-how | Výzva | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Frank | Retailoví obchodníci | Příjmy domácností | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Negativní nálada | Vývoj těžby ropy v Kanadě | Kontrola pojištění | Pin Bar | Kurz eura | Pivot Pointy | Členské státy | Vláda Spojených států | Další kryptoměny | Čínské indexy | Závislost na Číně | Šíření nového typu koronaviru | Ceny energií | Magdaléna Frouzová | Americké indexy | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Intel | Japonský jen | Index důvěry | Základní sazby | Nejrychleji rostoucí | Nejlepší trader | Úspěchy | NEST | Swingové maximum | Prodeje existujících domů | Rostoucí inflace | Zoetis | Definitivní obrat trendu | Svíčkové formace | Technologický sektor | OSN | Soud | Panika | Komunita | Booking | Boje na Ukrajině | Blockchain | Nové strategie | Kanadský dolar | Bankman-Fried | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Martin Novák | Německé akcie | Mince | Challenge | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Světové ekonomiky | Konspirační teorie | Rostoucí ceny | Trend | Pokles sazeb | Dění na trhu | Adidas | Dow Jones Industrial | Růst eurozóny | Akcie Electronic Arts | Oslabení | Kroky Fedu | Dnešní kurz | Střední podniky | Časový rámec | Obchodní pokyny | Míra inflace | Windfall tax | RTS | Regulační orgány | Platforma | Akcie energetických společností | Manufacturing | Akcie společnosti Nvidia | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Průmyslová výroba v eurozóně | CNN | USD/RUB | Pomalé oživení | Řízení pozic | ChainLink | Nařízení | PoW | Prospekt | Proces učení | Míra nejistoty | SWIFT | Jak obchodovat | BTC | Bankovní sektor | Fed index | Indexy | Citi | Altcoiny | Gabriel Štefaňák | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Mizuho | Alibaba Group Holdings | Zpřísnění měnové politiky | Evoluce | Budoucí ziskový trading | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Konfirmační zkreslení | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Bolest | Vnímání Elona Muska | Očekávané výsledky | Market Profile | Použití v tradingu | Abbott | Verizon | Výrobní inflace | Tempo růstu | Bankovnictví | Učení se | Pohonné hmoty | STOXX50 | Americké dluhopisy | Dosahovat zisku | Nadhodnocení | Druh kognitivního výzkumu | Break-Even | American Depositary Receipt | Biliony | Divergence | Zdražování energií | Cenové svíčky | Nejvyšší růst | ETF | Akciové trhy | Rozvoj blockchainové infrastruktury | Struktura HDP | Silná inflace | Silvergate | Ethereum (ETH) | Myšlenka | Varování | Guidance | Úsilí | Invaze Ruska | Nejbohatší člověk | Akcie výrobců vakcín | Reinvestování | APP | Přepálení cen technologií | Zastoupení Evropské komise | Ekonomika Spojených států | Osobní výdaje | Spojení | Cykly | Long | Rally | Investování do akcií | Bankovní rada | Základní sazba | Macron | Výrazný propad | Klíčový support | Pandemie | Fidelity National Information Services | Velcí institucionální hráči | Mastercard pro Českou republiku a Slovensko | Bear | Spokojenost | Bonusy | Společnost Saxo Bank | Osobní příjmy | Klid | Aktiva | SXXP | Poskytování úvěrů | Technické stránky obchodování | Fundamentální analýzy | Prodejní tlak | HDP za Q2 | Růst zaměstnanosti | Velikosti pozic | NVAX | Intuice | Výprodej | Indexy na Wall Street | Problémy v dodavatelských řetězcích | Očekávaný vývoj | Investiční možnosti | Výnosy z dluhopisů | Business | Silný růstový potenciál | Schopnosti člověka | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Schwab | Guvernér ČNB | Indikátory | Zdanění | Základní úrok | Pokles cen | Holubice | Další regulace | Obchodní příkazy | Tržní události | Automatic Data Processing | Racionální inteligence | Investments | Čínská centrální banka | Obchodní operace | Společnost Disney | Jan Procházka | Technologická společnost | Vývoj měnového páru USD/CAD | Zvedání úrokových sazeb | 1D | Helena Horská | Xbox | Holubičí tón | XPeng | Výsledky amerických společností | Nový týden | Fiskální politiky | Inovace | Tradingový portál | Zdravotnictví | Energetické krize | Počet akcií | Akcie Tesly | Výnosnost | Čínské akcie | Ministryně financí | Zákaz obchodů s kryptoměnami | Časový úsek | Technologický pokrok | Target | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Tržní kapitalizace kryptoměn | Trhy dnes | Jana Lvová | | Counterpoint Research | Risk-Management | Německý statistický úřad | David Vagenknecht | Macy's | Hlavní index řeckých akcií | Pochybnosti | Philadelphia Semiconductor | Intradenní trader | Danske Bank | Výsledek voleb | George Lagarias | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | ETFs | Zisky firem | Václav Holler | Majetek | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Purple Trading | Automatizace | Řetězce | Zisk na akcii (EPS) | Sentiment | Order | Online obchodování a investice | Dnešní statistiky | Short pozice | Kurzové riziko | Částečný úvazek | Investovat do ETF | Stoxx Europe 600 | Růst úrokových sazeb | Politika | Profesionální investoři | Konkurence | IBIT | CoinShares | Úrovně supportů či rezistencí | Vladimír Vávra | Banka Barclays | Nálada na trhu | Životní cíle | Riziková aktiva | Akcie ČEZu | PLN | Circle | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Ben Laidler | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Nejlepší obchodníci | Konsensus trhu | Burza Binance | Stop-Lossy | Investiční ředitel | Novavax | Yahoo Finance | Nespokojenost | Výhled pro akcie | MAM | Dodržování pravidel | Americký dluh | Pravidla hry | Vývoj měnového páru USD/ILS | Indikátory důvěry | Poplatky | Nike | Forint | Řízení pozice | Úrovně supportu | Exportní firmy | Velká Británie | Evergrande | Zprávy z krypto | Makroekonomická data | Fungování mezinárodních konfliktů | Výnosy amerických dluhopisů | Zahraniční politika | Další vývoj | Obchodovat Price Action | Dnes zveřejněná data | Zasedání FED | Burzovní obchodování | Vývoj trhu | Investování do nemovitostí | Puma | Spotřebitelská důvěra v Německu | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Obchodní přístupy | Centrální bankéři | Býčí scénář | CAR | Optimismus investorů | Nálada | Napětí na trzích | Geopolitická rizika | Indie | Nákupy | ForexFactory | LTC | Měnové páry | Technologické akcie | ProShares | Holubičí výhled měnové politiky | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Výrazná inflace | Hlavní rizika | SVB | Řecká ekonomika | Předstihový ukazatel | Inflace v české ekonomice | Forexové obchodování | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Vlastnění luxusního vozu | Zklidnění situace | Historická maxima | Ekonomická data | Stratég Saxo Bank | Politika centrálních bank | Kotace | Slábnoucí americký dolar | Blockchainy | Řízení kapitálu | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | AUD/USD | Ceny zlata | Akcie Activision (ATVI.US) | Vysoké zhodnocení | Výhled | Dlouhodobé trendy | Velmi volatilní | Timeframe | České akcie | ZEN | Zerohedge | Volume | Americký akciový index | Auta | Akcie v Hongkongu | Komerční banky | GBTC | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Vývoj poměru akciových indexů | Celsius | Recese americké ekonomiky | Technická analýza BTC | Deriváty | Ethereum | Investiční prostředí | Akciový trh | Vysoké ceny | Hry | Odpovědnost | Vysoké ocenění | Seminář | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | Propouštění | Index Hang Seng | Trendové čáry | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Vlastní bydlení | Tok kapitálu | Private equity | Bloomberg Intelligence | Polkadot | Zaměstnanci | Bankovní krize | Jaromír Gec | Stabilita | Technologický index Nasdaq | ČNB dnes | Finanční trhy | Banka Creditas | Vstup do dlouhé pozice | Údaje o maloobchodních tržbách | Nízké ceny ropy | Martin Vašek | Oživení cen ropy | Cyrrus | Cenové rozpětí | Expanze | Zklamání investorů | Insider | Šéfka ECB | Výzkumná společnost | Růst cen energií | Prostor pro růst | Fondy | Dlouhodobý trend | Konsolidace | Investiční příležitosti | Kalendář makroekonomických dat | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | Bílý dům | Uhlí | Situace v Číně | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | AAPL | Německé ekonomiky | USA inflace | Hrubá marže | Růst průmyslové produkce | USD za barel | Začínající investoři | Nikkei 225 | Zveřejňované údaje o prodejích | Obavy investorů | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Místní centrální banka | Návrh rozpočtu | Under Armour | New York | FOMO | MSFT | Retail Investor | Swing | Index BUX | Krize | Bernstein | Západoevropské trhy | Ceny ropy Brent | Optimalizace | Zvýšení úroků | Minimalizace rizika | Růst cen výrobců | Depozitní sazba ECB | NZD/CHF | Burzy v USA | Portál FXstreet.cz | Sociologické metriky | Protipandemická opatření | Eurobarometr | Luxusní zboží | Ekonomické zprávy | Applied Materials | Situace na trzích | Zlotý | AOS | Kraft Heinz | BUX | Míra inflace v eurozóně | Slabá čísla | Norská centrální banka | Informace z trhu | CEO | Objednávky | Oslabení dolaru | Kritické myšlení v praxi | NFT | Akcie ve světě | Těžař | Dow Jones | Algoritmy | Evropská rada | Člen rady guvernérů | Vratislav Zámiš | Vnímání likvidity | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Komodity | Měnové stimuly | Dolarový index | Indikátor CCI | Deeskalace | NBH | Vývoj ceny ropy | Varšavská burza | Dubnová inflace | Nový cyklus | Sazby | Nadnárodní korporace | Strach ze ztráty | Invaze Ruska na Ukrajinu | Ředitelka | Generální ředitel | Maloobchodní prodej | Ceny aktiv | Bezpečnost | Devizové rezervy | Cíle | Politická rozhodnutí | Burza | Semináře | Ekonomický kalendář | Ceny dluhopisů | Akcie společnosti Boeing | Šekel | Dotcom | Aktuálně trh | První odhad | Americká inflace | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Exponenciální klouzavý průměr | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | Likvidita | Nabídka a poptávka | Žádosti o podporu | Graf dne | Heineken | Zpráva o převzetí banky | Rozhovor | Dlouhá pozice | Spotřeba domácností | Transakce | Ceny bitcoinu v USD | Canary Wharf | Dnešní údaje | Slabší dolar | Hodinový graf | Technologický index | Solidní růst | Měny | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | Philip Lane | Růst nezaměstnanosti | MasterCard | Válka Ruska proti Ukrajině | Lululemon | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Slovensko | Irsko | Regulační úřady | Energie | Analytici společnosti | Zpravodajství | Pocity | Michal Brožka | Care Česká republika | Inflace v březnu | Mikro a malé podniky | Tradeři | Velký balík peněz | Úrokové sazby | Podnikání na kapitálovém trhu | Pozitivní výhled | BTC/USD | Soupeření | Dividendy | Měna | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Break/Even | Katastrofy | Retail Investor Beat | Silný pokles | Uvolnění měnové politiky | MSCI | EUR/CHF | Karanténní opatření | Hodnota bitcoinu | Patria Direct | Pravidla obchodování | Thomson Reuters | LinkedIn | Výnosy | FTMO | Spotřebitelská poptávka | Bullish | Miliardy dolarů | Jednání ČNB | Politická stabilita | Nákup nemovitosti | Finanční trh | Marek Vašíček | Předsevzetí | Růst poptávky | FOMC | Nový trend | Snižování nákladů | JPMorgan | Neúspěch levice | Index polovodičů | Nová vláda | Dna | Daň z nadměrných zisků | Data z Německa | Obchodujeme FOREX | Překoupené oblasti | Nové prognózy | Globální finanční trhy | Výnosy desetiletých dluhopisů | Limitní příkazy | Tightening | Zisky společnosti | Automatický obchodní systém | Zastoupení Evropské komise v ČR | Stav ekonomiky | Sentiment na trzích | Limitní příkaz | Trading | Pravděpodobnost recese | Americké akciové indexy | Platformy | Partneři | Rusko | Smíšené výsledky | Hráči pokeru | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Pozitivní sentiment na trzích | Miliardy USD | Guardian | Poradce | Emoční inteligence (EQ) | FAST | Obchodní den | Další růst sazeb | Akcie Colt CZ | Zkušenost | Tradingový portál FXstreet.cz | Signál | Peter Garnry | Technický výhled | Digitální měna | Írán | Zdražování | S/R zóny | Pozemky | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Development | Vlády | EPS | UBI | ADP | Square | BIST 100 | Repo sazba | Biliony dolarů | Kupní síla | Úbytek | Nebezpečí | Ropy | Historie | Historická analýza | Důvěra amerických spotřebitelů | Sociální média | Řízení rizik | Singapur | Výdaje | Catherine Yeung | Koruna posílila | Kontext trhu | Společnost | Petr Dufek | Obchodní systémy | DMA obchodovaní | Rezervní měny | Časové období | ESPN | Likvidní | PinBar | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Ministr hospodářství | Futures na americké akcie | Mezinárodní obchod | Maloobchodní tržby v USA | Ocenění akcií | Dynamika mezd | Obchodované fondy | Colt | Radomír Jáč | BlackRock | Ukončení války | Retailoví investoři | Utažení měnové politiky | Vysoká volatilita | Očekávaný růst | Očekávaná inflace | Wood & Company | BMW | Cena akcií | EQ | Non-Farm Payrolls | Kupci | Rozšíření | Standardní odchylky | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Úrokové sazby ČNB | Americké ministerstvo financí | Umělé inteligence | Burze | Buy | Eura | Tisková konference | Přijetí kryptoměn | Neúspěch | World Giving Index | AAPL.US | Zasedání bankovní rady | Nasdaq Inc | Ztráty | Obchodní signál | Lehman Brothers | Inflační cíl | ACT | Organizace | Ekonomické zájmy | DIW | Deník The Wall Street Journal | Ceny stavebních prací | Gap | Ceny pohonných hmot | Services | VIX | Stock Exchange | Regulační rámec | Růst | Česká národní banka | Objem obchodování | Občanské války | Vyšší úroveň | Průmyslové kovy | Akcie společnosti Alphabet | Hodně peněz | Index Dow Jones Industrial | Případové studie | Akcie ČEZ | Citelná inflace | Příjmy | Předpovědi ceny | Udržení cenové stability | Průmyslová produkce v eurozóně | Hospodářské výsledky | Taiwan Semiconductor | Propad ceny | Proti trendu | Zajištění | Strach a chamtivost | Administrativa | Šéf podniku | Zprávy z krypto průmyslu | Snížení inflace | Daň z mimořádných zisků | Linie podpory | Index | Wall Street Journal | PCE index | Zkoumání kognitivní psychologie | Prop Trading firmy | Cenový index | Výhled trhů | MiFID II | Americké vládní dluhopisy | Token | Fundament | Čínský trh | Bohatství | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Nedostatek sebedůvěry | Úročení | Jižní Korea | Thermo Fisher | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | Pokles německé ekonomiky | Merge | ČTK | Tuzemská měna | ISM index | Valuace | Míra inflace v USA | Odhady HDP | Příčiny konfliktů | Zestátnění společnosti | Důvěra v českou ekonomiku | Koncept Smart Money | Pracovní trh | Největší zásoby | X (dříve Twitter) | IDC | Oculus Quest | LVMH | XTB Research | Ondřej Hartman | Defenzivní strategie | Investování | Obchodní myšlenka | Diamanty | Odvětví | Index BIST 100 | Makers | ICT (Inner Circle Trader) | Peněžní toky | Americký státní dluh | Správný money-management | Geolokační informace | Union Bank | Kulminace inflačních tlaků | SMC obchodníci | Řešení sporů | Asociace pro kapitálový trh České republiky | Blue-chips | Sledování zpráv z mainstream | Federální rezervy | Blockchainové infrastruktury | Ethereum Foundation | Přehled o tocích peněz | Zvýšení ratingu | Mírové procesy | Výkyvy v hodnotě | Generali Investments CEE | Online casino | Litecoiny | Nesoulad | Bankrot | Forex robot | Kompenzace | Obchodování Futures | Oligarchové | Market Makers | Edelman | Postoj k riziku | BNTX.US | Necyklické aktivum | Komentátor | Alaska Airlines | Americké vlády | Kulturní rozdíly | Kryptoměnový trh | Intradenní volatilita | Zboží každodenní spotřeby | Mzda | Začátky obchodní kariéry | Týdenní pivot | Frontier trh | Geopolitické události | Nejlepší tradeři | Prohlášení | Riziko | EGÚ | Tradingové společnosti | Lepší zítřky | Konfederace | Syndrom vyhoření | Podílové listy | Novavax (NVAX.US) | Zisk na akcii | Dodavatelské řetězce | Ekonomická závislost | Rezistence | Ovlivňování | Boris Schlossberg | Smart Money Concepts (SMC) | Vliv mocenských struktur | Vzestupný trend | Deloitte Fast 50 | Diverzifikace bohatství | Mazars Wealth Management | CDR | Myšlenka Smart Money | Nike (NKE.US) | NERV | Silný základ | AI | Vlastnictví | Tvůrce bitcoinu | Krypto aktiva | Vnitřní motivace | Den díkůvzdání | Větší tok kapitálu | Traderky | Válka v Izraeli | Množství komodit | Výhody | Instrumenty | Čínský úřad | Reálné mzdy | Struktura trhu | Výše zdanění | Posílení | SMC obchodník | WFT zdanění | Vzdělávací videa | Akcie na vlastní účet | Smíšený signál | Pracovní místa | Španělsko | Supportní pásmo | Krypto trh | Ověřovací proces | Akciový index MOEX | Wall Street | SEC Form | Investovat do nemovitostí | Cestování do zahraničí | Herní plán | Přebytek běžného účtu | EURUSD | Viceguvernér ČNB | Akcie Activision | Formace Pin Bar | Restricted Default | CAD | Měnový pár USD/NOK | NFP | WIG20 | Nárůst volatility | Jana Brodani | Rekordní růst | Vít Hradil | Analýza | Unie | JM Bullion | Výkon | SPAC v ČR | Analytička | Založení demo účtu | Fidelity National Information Services (FIS) | Nasdaq Composite | Supply | Balkánské země | Obchodní signály | Domácí investiční společnosti | Trpělivost | RIC | Investovat | NFP report | Balík peněz | Vklady | Úrokové míry | Komoditní | Ziskový obchodní systém | Počet zaměstnaných | Nová německá vláda | Sociální demokraté | Norsko | Světlo na konci tunelu | Pozitivní myšlení | City | Securities and Exchange Commission | Akciový index S&P 500 | Mozek | Vývoj cen komodit | Americký index | Kurz turecké liry | Globální vývoj | Supporty a rezistence | Cílové ceny | Vývoj geopolitické situace | Růst ceny ropy | Výkonnost | Alternativní zdroje | Růst cen průmyslových výrobců | Základní úroková sazba | Americké centrální banky | Svět kryptoměn | Hodnotové akcie | Transparency International | Zdravotní péče | Rozpoutání války | Meme coiny | HYCM | Silicon Valley Bank (SVB) | Vývoj průměrné mzdy | Příležitost akcie | Společnost Evergrande | Bloomberg | ADR | Konsolidace trhu | Postoje jedince | CAPEX | Pohled tradera | Nejvyšší cena | Retail obchodníci | Zvýšit ziskovost | Nejvýraznější propad | UBS | Provident | Pokles tržeb | Globální finanční systém | SEC Form 13F | Akcie českých bank | Akciové tituly | České koruny | Příjmy z poplatků | Profit-Targety | Tipy a triky | Pád kryptoměn | Tvorby rezerv | Předpověď | Inflace ve službách | Správci fondů | Ekonomický růst | DJIA | Dluhopisy Saxo Bank | Graf akcie | Obchodní války | Vysoké ceny energií | Akcie ropných firem | Výhled pro akcie ČEZu | Budoucí pohyby | Spoření | Finanční výkazy | Snižování sazeb | Technologické společnosti | Větší regulace | Povinné očkování | Dopady pandemie | Exit strategy | Vnímání rizika v tradingu | Order Flow | Zhoršení nálady | Sektorové alokace | Plyn | Přehled | Footprint | Rozhodnutí FED | Bankomat | Hospodaření | Obchodní omezení | Futures | Produkce mědi | ICT obchodníci | Finanční ztráty | Pokles ceny | Parlamentní volby | Dopady koronavirové krize | Nemovitosti | Štěstí | Politbyro | Společnost Boeing | Akcie společnosti Visa | Americká data | Mezinárodní spolupráce | WEN | Analytické pokrytí | Zmírňování opatření | Wall Street Journal (WSJ) | Situace v Rusku | PX index | Podpora | Prodej v USA | Index CPI | Jakub Matis | Valuace sektoru | Akciový index | Údaje o prodejích | Technická rezistence | Backtestování AOS | Převzetí banky | Euro k dolaru | Oblečení | Zlepšení | Úspěšný trading | Ovládněte tržní cykly | Medián | Bohemia Energy | Bankovní tradeři | Tržby v maloobchodě | Aleš Michl | Praktické okénko | Cenové alerty | CNBC | OpenAI | Destatis | Prognóza ČNB | Desinflační trend | Očekávání trhu | Ekonomie | Nízká inflace | Vivendi | SMC (Smart Money Concepts) | Monetizovat | Hromadné akcie | Ekonomické zpomalení | Podnikatelská důvěra v Německu | Geopolitické faktory | Nákupy zlata do rezerv | Agency business | Vývoj čínských zlatých rezerv | Cenové výkyvy | Scalper | Prodej akcie | Zvýšení těžby | Zrychlení růstu | Novozélandský dolar | Prodejní příležitost | Haruhiko Kuroda | Německý Ifo index | Němečtí politici | Velké zisky | Příjmy a výdaje | E-commerce | Index nákupních manažerů (PMI) | Technický nástroj | Index Nasdaq Composite | Zadlužení | Přehled o dění | xStation5 | Znalost SMC | Hotovost | Neustálé učení se | Čínská společnost | Německo | Významné úrovně | Motivace | Vývoj válečného konfliktu na Ukrajině | CL | Maďarský forint | Český PX index | MT4 | Kvantitativní utěsňování | Nákup fyzického zlata | The Facebook Files | Portugalsko | Vedoucí pracovníci | Nakupovat | Konkurent | Přepálené technologie | Energetická situace v Evropě | Lululemon (LULU.US) | Startup společnosti | Vice | Opačný trend | Porozumění strachu | Pohyb cen | Růstové společnosti | Maxim Rešetnikov | 1Inch | Wall St. Cheat Sheet | Obchodníci s konceptem chytrých peněz | Závislost | Obsah semináře | Korelace Bitcoinu | Zvýšený zájem investorů | Předseda Evropské komise | Humanitární důsledky | Trader | Aktivní trader | Statistika | Elektromobily | Zpráva CFTC | SPX | Americké trhy | Algo trader | Eskalace na Blízkém východě | BofA | Platformy MT4 | Veřejné investice | Snížení úroků | Miroslav Novák | Přijmout ztrátu | Riskování | Velcí hráči | Měnový pár USD/TRY | Zpřísňováním měnové politiky | Spotřebitelské ceny | Absolvování semináře | Ruská centrální banka | Mzdová dynamika | Le Penová | Bullish struktury | Společnost je podhodnocená | Americká ministryně financí | Nejnovější zprávy | Dot-com | List The Guardian | Pozice | Smart money | Aktuální cena bitcoinu | Dostatečné zkušenosti | Hike ECB | Postoj FOMC | Energetická situace | The Guardian | Deloitte | Low | Hang Seng | News | Lidská mysl | Zemědělství | Vývoj ceny | FXstreet | Digitální měna centrální banky | XTB | Odborníci z oboru | Obchody | Larry Fink | Emise | Direct market access | Vlastní vývoj | Krypto | Dluhopisový trh | Capital Markets | Komisí pro cenné papíry a burzy | Vývoj těžby ropy | Opatření | Obchodování podle velkých hráčů | Prop tradingové společnosti | Forex trh | Marika Čupa | Kantar | Ekonomka | Oslabování koruny | Chorvatsko | Snížení odměn | Pozastavení obchodování | Vývoj ceny uhlí | Cena BTC | Čokolády | Pád bitcoinu | Aktuální valuace | Internetový gigant | Custody | Růst výnosů dluhopisů | Messari | Demo účet | Recese ekonomiky | Rostoucí mzdy | Etherea | Futures na bitcoin | Čeští investoři | Ministerstvo hospodářství | Velké londýnské banky | Krachy bank | Carson Group | Významní účastníci trhu | Vývoj základní úrokové sazby | HYCM CAPITAL MARKETS | Meziměsíční růst spotřebitelských cen v USA | Kurz liry | Burzovní trhy | Nekonvenční konflikty | Zestátnění společnosti ČEZ | Platina | VIX klesá | Akcie v obranném sektoru | Porozumět pohybům na trhu | Sociální demokraté (SPD) | Svíčková formace | Dosažení úspěchu na Forexu | Proinflační faktor | Makroekonomický kalendář | SPD | Středoevropský region | Mark Zuckerberg | CEE | Redukce | Zajištění majetku | Michal Uma | Bullish price action | Pepa Zeman | Výstupy z obchodních pozic | Americký regulátor | Investiční zisky | Další pokles | Index PCE | Velké investice | Kam tečou peníze? | Domácí akcie | Časový horizont | NVAX.US | Chování spotřebitelů | Ovládněte tržní cykly a zvýšíte své investiční zisky | Finanční systém | George F. Kennan | Podnikatelky | Investiční téma | Celý svět | Pracovníci společností | Ekonomická zpráva | Geografické regiony | Vnitřní prostředí | Ethereum Merge | Silné inflační tlaky | Nižší produkce | Obchodovať kryptomeny | Dominantní postavení dolaru | Budoucnost | Krach FTX | Banky | Meziroční inflace | IQ | Prodejní trend | Vývoj konfliktu | Bilance | Rozmach kryptoměn | NASDAQ 100 | Podnik | Umělá inteligence | Durace | Restrukturalizace | Oculus | Konzervativci | Nejnovější zpráva | Ocenění | Klaas Knot | Tereza Hrtúsová | Dynamika HDP | Ziskové obchodování | Čínské vlády | Žlutý kov | Tomáš Holub | Ruská ekonomika | Světové produkce | Vysoké úrokové sazby | SONY.US | Home Depot | Akcie | Účet u brokera | ICT | Doporučení | Quantitative tightening | Rozhodnutí bankovní rady | Pražský PX | Velké technologické firmy | Finanční situace | Měnový pár | Promořenosti populace | Video | Výhledy | Investorské prezentace | Důsledky konfliktu | Výkyvy kurzu | G7 | Bearish price action | Krypto ETF | Statistický úřad | Ziskové pozice | Bilance zahraničního obchodu | Nejvyšší payout | Sazba Fedu | Vzorec chování | Raketový růst | Didi | Vizualizace postupného vývoje | Price Action strategie | Cena akcií Applu | Úspěch v tradingu | Vliv médií | Heuristika | VanEck | Zkoumání sebe sama | Poptávky po dolaru | MSCI China | Kontrakt | Norská vláda | CD Projekt (CDR.PL) | Paradox | Obchodní příležitosti | Vývoj ceny ropy Brent | Retail | USA | Petrodolary | Vyšší výnosy | Aktuální situace | Běloruský prezident | Omezení pohybu obyvatelstva | Index Nikkei 225 | Koncept chytrých peněz | Maďarský index BUX | Ekonomické prostředí | Měsíční report | Maďarská centrální banka | Zastropování cen | Začátek porozumění | Atraktivní příležitosti | Longovat | Služby pro institucionální investory | USD/ILS | Nasdaq | Závratné zbohatnutí | FED sazby | Sazby beze změny | Cenový graf | Geopolitická situace | Mads Eberhardt | Indonésie | Online casina | Maďarský index | Vítězství | Konflikt mezi Íránem a Izraelem | Geopolitické napětí | Index RTS | Louis Vuitton Moet Hennessy | Cenový vývoj | Ziskovost AOS | Hike | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | FTMO Challenge | Propad indexu | Výroční konference | Likvidity na trhu | Arcane Research | Vyšší inflace | Tržní ocenění | CFA | Verizon Communications | Pražská burza | Práce | Dukascopy Europe | FIS | FOREX | Výroba aut | Údaje o inflaci | Théta | Manažer Cyrrus | BIC | Spekulativní horečka | Rebranding | Bankovní sektor v ČR | Kvantitativní utěsňování centrálních bank | Konsolidace ceny | Forex ziskové intradenní a swingové obchodní strategie | Průlom | Nadprůměrný zisk | Investment | Uvolňování měnové politiky v USA | VPS | Nedostatek komunikace | Home Depot (HD) | VIAC | Výraznější pokles | Vyhoření | Spojené státy | Bloky | Začínající obchodníci | Tvorba AOS | Bitcoin Trust | Fidelity International | Vybalancování nabídky | Společnost Cyrrus | Administrativa prezidenta Bidena | SEC | Odliv prostředků | Klesající inflace | Silná koruna | Quantlane | Vývoj na trhu | Spojené arabské emiráty | Více volatilní | STP | Kryptoměny | Průzkum ECB | Změny úrokových sazeb | Zachování neutrality | Prodejní ceny | Rozsah konfliktů a jejich význam | MF | Ekonomické aktivity | Hodnota všech kryptoměn | INTC | NKE | Tržní vývoj | Zvýšený zájem | Neutrální úroková sazba | Hypoteční banky | Výhled měnové politiky | Miliardář | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Co je FTMO? | SMCI | Úspěch | Stimuly | Paralýza | Výrobce elektromobilů | Riziková prémie | Jerome Powell | Global Conflict Tracker | Makro zprávy | Volby | Ukazatele | Umění | Emocionální reakce | Disney | CDR.PL | Pokles indexu VIX | Kurz GBP | Backtestování | Index relativní síly | Úrokové sazby v Česku | University of Leicester | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Vojtěch Benda | Vývoj jádrové spotřebitelské inflace | Zlato | Zveřejňované údaje | Americká vláda | Přijímání bitcoinů | Mozkové schopnosti | NZD | Kognitivní psychologie | USD/JPY | SPAC | Zlepšení nálady | Koronavirus | Chytré peníze ovládají trh | Odliv mozků | Řídit riziko | Norská koruna | Reklasifikace | ČR | Podniky | Obchodování na burze | Vyšetřování | Sentiment trhu | Olaf Scholz | Analytický tým | Inflace v USA | Netflix | Politici | Individuální akcie | Obchodování na forexu | AML | Očkování | Foreign exchange trading | Omezení investic | Vnímání volatility | Obchodní styl | Velký trend | Payout | Tchaj-wan | Tvůrci trhu (market makers) | Vnější prostředí | LULU.US | Akumulace | Překážky | Zajištění proti inflaci | Vývoj výnosu 10letého výnosu | Meta Platforms | Nákupy zlata | Domácí poptávka | Amazon | Index spotřebitelských cen | Rostoucí úrokové sazby | Japonský index Nikkei | Zvyšování úroků | Tým FXstreet.cz
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

VMW
VMware
VMware (VMW.US)
VMW.US
Vnější motivace
Vnější prostředí
Vnější prostředí člověka
Vnější stres
VNG
Vnímané hrozby

Následující klíčová slova

Vnímání dynamiky trhu
Vnímání Elona Muska
Vnímání likvidity
Vnímání likvidity na trhu
Vnímání na finančních trzích
Vnímání peněz
Vnímání problému
Vnímání rizika
Vnímání rizika v tradingu
Vnímání volatility
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít