Středa 23. říjen 2019 08:44
reklama
Admiral Markets SE
reklama
UFX
reklama
UFX

Klíčová slova - P/S

img

Měsíčník finančních trhů – září 2019

02.10.2019 12. září proběhlo dlouho očekávané zasedání Evropské centrální banky. 1) ECB snížila hlavní depozitní sazbu o 0,1 % z -0,4 % na -0,5 %. 2) ECB od listopadu obnoví program kvantitativního uvolňování, nákupy dluhopisů, v objemu 20 miliard euro měsíčně. Program bude prozatím časově neomezený. 3) ECB zavedla tiering systém pro ukládání přebytečných bankovních rezerv. 4) ECB rovněž zmírnila náklady pro banky na dodávky dlouhodobé likvidity. Celkově můžeme říci, že někteří tržní účastníci čekali, že výstupy budou výraznější. Mluvilo se například o zavedení programu na nákup evropských akcií. Nakonec podle našeho názoru ECB dodala nezbytné minimum pro podporu relativně příznivé nálady na finančních trzích a pro podporu dynamiky HDP a inflace. Na druhou stranu je velice významné faktem skutečnost, že mimo časově neomezený program kvantitativního uvolňování byl změněn také výhled na úrokové sazby na neurčito. To implicitně znamená ještě uvolněnější měnovou politiku. Vše bude záviset na budoucím vývoji inflace a inflačních očekávání.
img

Americké megacapy? Totální valuační úlet

12.09.2019 Mezi nejpopulárnější akcie v držení velkých institucionálních i drobných akciových investorů momentálně patří největší americké technologické společnosti, konkrétně Microsoft, Google, Amazon, Facebook a Apple. Jsou to zároveň společnosti s největší tržní kapitalizací na světě, proto označení „megacaps“. V tomto krátkém textu chci pomocí základních fundamentálních finančních dat ukázat, že z valuačního hlediska jsou ceny jejich akcií totálně přestřelené, mimo jakékoliv valuační standardy stanovené například Benjaminem Grahamem, autorem nejslavnější publikace pro akciové investory Inteligentní investor. Domnívám se, že tyto akcie mohou být samozřejmě vhodné pro krátkodobou spekulaci, nicméně pro investory s dlouhým investičním horizontem jsou zcela nevhodné, neboť aktuální tržní ceny jejich akcií jsou velmi výrazně nad fundamentální vnitřní hodnotou. Akcie by musely spadnout o desítky procent, aby se fundamentální vnitřní hodnotě přiblížily.
img

Srpen na finančních trzích

02.09.2019 V Itálii se rozpadla vláda. Lídr Hnutí severu Matteo Salvini doufal v předčasné volby. Ty se ale nakonec pravděpodobně konat nebudou. Dodejme, že dle historických statistik vydrží vláda v Itálii přibližně pouze rok a půl.
img

Americké akcie jsou předražené, preferujeme Evropu

29.08.2019 Americké versus evropské akcie. Pokud se podíváme na výkonnost obou regionů za posledních 10 let, zjistíme, že americkým akciím se dařilo výrazně lépe než evropským protějškům. Dle indexu S&P 500 si připsaly zhodnocení 200 %, zatímco evropské akcie pouze 70 %. V korunovém vyjádření je rozdíl ještě markantnější. Americké akcie připsaly zisk 280 %, zatímco evropské akcie 70 %. Stejné je to i v letošním roce. Od začátku roku americké akcie přidávají 14 %, zatímco evropské 10 %.
img

Akcie versus dluhopisy – Jak to bude dál?

19.08.2019 Globálním finančním trhům se zatím v letošní roce, celkem vzato, daří na výbornou. Naprostá většina investorů si připisuje zisky. Především je v letošním roce zajímavý fakt, že akciím se z celkového globálního pohledu daří téměř stejně jako dluhopisům. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World si ke dnešnímu dni připisuje zhodnocení 9 %, zatímco globální dluhopisový index Bloomberg Barclays připisuje zisk 8 %.
img

Americká výnosová křivka invertovala – Bude letošní akciový růst pokračovat?

15.08.2019 „Americká výnosová křivka invertovala.“ To je headline, který nyní můžeme vidět prakticky na všech zpravodajských serverech po celém světě. Co to vlastně znamená a jaké jsou implikace pro investory?
img

Akciové trhy: výhled komplikuje obchodní válka

08.08.2019 Přes poklesly z posledních dnů, jež byly způsobeny rozjitřením obchodní (a měnové) války mezi USA a Čínou, si od začátku letošního roku připisují akciové trhy solidní zisky. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World je momentálně v pěkném 11% plusu. Jaký faktor tento růst způsobil, když dynamika korporátních zisků prudce zpomaluje, valuace – P/E, P/B, P/S či EV/EBITDA – nejsou vyloženě levné a globální ekonomika zpomaluje? Tímto primárním faktorem byla holubičí otočka centrálních bank v čele s americkým Fedem a ECB - posun měnových politik směrem k nižším úrokovým sazbám a spekulacím o znovuobnovení programu kvantitativního uvolňování (QE), tedy nákupů vládních a korporátních dluhopisů.
img

Klíčové události ve světě: Přehled vývoje na finančních trzích v červenci

06.08.2019 Evropská centrální banka zasedala 25. července. Výstupy byly v souladu s očekáváním investorů. ECB jednak ponechala úrokové sazby beze změny a jednak nepřímo indikovala, že kvůli perzistentně slabé inflaci pod inflačním cílem, slabému ekonomickému růstu a zhoršujícímu se výhledu by mohla úrokové sazby snížit ještě více do záporu. Většina investorů se domnívá, že ke snížení úrokových sazeb by mohlo dojít už na příštím zasedání v září. ECB rovněž nepřímo indikovala, že by mohla znovuobnovit program kvantitativního uvolňování (QE), tedy nákupy vládních a korporátních dluhopisů. K jeho oznámení by mohlo podle tržních odhadů dojít na zasedání v říjnu.
img

Růst cen akcií letos táhnou valuace

26.07.2019 Globální akciové trhy zažívají od začátku letošního roku velice vydařené období. Index MSCI All Country World Total Return totiž připisuje zhodnocení 18 %. Podívejme se proto na detailní kontribuční analýzu, která zhodnotí, jak jednotlivé klíčové fundamentální faktory přispěly k celkovému výnosu.
img

Vývoj na finančních trzích – duben 2019

06.05.2019 Evropská centrální banka zasedala 10. dubna. Centrální bankéři ve Frankfurtu v čele s prezidentem Mariem Draghim ponechali v souladu s očekáváním investorů úrokové sazby beze změny a stejně tak i úrokový výhled, v jehož rámci by měly zůstat úrokové sazby na stávající úrovni minimálně do konce letošního roku. Zásadnějších změn nedoznalo ani hodnocení výhledu ekonomického růstu a inflace. Detaily nových dlouhodobých úvěrů pro banky (TLTRO3) se přitom pravděpodobně dozvíme na červnovém zasedání.
img

Fundamentální analýza akcií: Praktický průvodce

08.02.2019 Vedle technické a psychologické analýzy je fundamentální analýza další metodou, pomocí které se může investor rozhodnout, zda nakoupit nebo prodat konkrétní akciový titul. Jedná se o jeden ze základních přístupů, které se používají pro ocenění akcií.
img

Globální akciové valuace indikují mírně pozitivní výkonnost

05.02.2019 Jedním z nejdůležitějších indikátorů atraktivity akcií ve střednědobém horizontu, a možná vůbec tím nejdůležitějším, jsou valuace. Ty představují poměr tržních cen akcií na různých fundamentálních veličinách z finančních výkazů jako zisky či tržby. Čím jsou valuace nižší, tím jsou akcie levnější a tím vyšší výnos od nich investoři mohou ve střednědobém horizontu očekávat a naopak.
img

Čínské akcie jsou momentálně velice atraktivní

05.12.2018 V rámci globální akciové alokace momentálně hodně sázíme na čínské akcie. Přestože jsou v Číně přítomna významná investiční rizika, zejména z titulu zpomalujícího ekonomického růstu a obchodní války s USA, ve střednědobém investičním horizontu čínské akcie nabízí velice atraktivní růstový potenciál. Pro tento investiční názor jsou čtyři hlavní důvody.
img

Amazon přestává růst a začíná vydělávat

29.10.2018 Poslední kvartální výsledky Amazonu investory potěšily v mnoha oblastech. Dařilo se růstu zisku na akcii, expanzi ziskových marží i množství volných peněžních toků. Amazon však nesplnil očekávání investorů v růstu tržeb a zejména ve výhledu na nadcházející vánoční sezónu. Výhledy jsou přitom pro růstové tituly s nabobtnalými poměry P/E a P/S klíčové, proto akcie Amazonu po oznámení výsledků reagovaly poklesem.
img

Revoluční změny v akciovém indexu S&P 500

01.10.2018 Začátek října přináší největší změny indexu S&P 500 od roku 1999. Vzniknou a zaniknou sektory a odvětví, dojde ke změně jejich vah v indexu a některé akcie se přesunou do jiných sektorů. Změny se nejvíce dotknou sektorů informačních technologií, telekomunikací a zbytného spotřebního zboží. Změny se týkají mimo jiné většiny velmi známých FAANG titulů Alphabet (Google), Facebook a Netflix, které budou nyní patřit pod nově vznikající sektor komunikačních služeb.
img

Shrnutí červnového vývoje na finančních trzích

02.07.2018 Americká centrální banka (Fed) 13. června zvýšila základní úrokovou sazbu – Fed funds rate – o čtvrt procentního bodu na pásmo 1,75 – 2,0 %.
img

Globální akciové valuace indikují akciové výnosy kolem 5 % ročně

26.04.2018 Pro výhled na očekávané akciové výnosy ve střednědobém horizontu kolem pěti let jsou klíčové valuace neboli ocenění akciových trhů ve vztahu k fundamentálním veličinám jako korporátní zisky či tržby. Na základě historických statistik jsou sice pro střednědobý investiční horizont významnými faktory celkových akciových výnosů také růst korporátních zisků a vyplácené dividendy, nicméně tím nejdůležitějším faktorem se zdají být právě akciové valuace neboli ocenění (angl. valuations). Čím více jsou akciové valuace níže, tím levnější akcie jsou a zároveň tím vyšší potenciál pro dodatečné výnosy ve střednědobém horizontu a naopak. K nejsledovanějším valuačním ukazatelům přitom patří poměr ceny akcie k čistému zisku P/E (price-to-earnings ratio) a poměr ceny akcie k tržbám (price-to-sales ratio).
img

Kenneth Fisher, muž z lesa

09.06.2016 Syn investora Phillipa A. Fishera, který se jako první zabýval růstovými akciemi, vyrůstal v prostředí investic. Jeho zájem však byl financím vzdálený, jelikož si jako mladý představoval kariéru v lesnictví. Přesto Kenneth podlehl tlaku rodiny a začal pracovat pro rodinou společnost. Jeho otec byl velmi přísný a jen těžko zvládal synovu rebelskou povahu. Kenneth se brzy rozhodl, že se vydá po své vlastní ose.
img

Akcie Goldman Sachs prožívají volatilní rok

18.12.2015 Po představení leteckého giganta Boeing z konce listopadu pokračujeme v představení amerických blue chipů z indexu Dow Jones. Tento článek podrobně představí a analyzuje akcii, která má v tomto indexu nejvyšší váhu, což je tahoun bankovního sektoru Goldman Sachs (GS). Žádná jiná splečnost z Dow Jones okolo sebe nemá takovou auru jako Goldman Sachs, jelikož jejich úspěch rozděluje společnost. Jedna strana ji odsuzuje za praktiky na hraně etiky a mnohdy i zákona a druhá strana je ohromena lidským kapitálem, který ovládá Wall Street a je předmětem mnoha tajuplných historek. Punc tajuplnosti umocňuje vzhled sídla banky na newyorském Manhattonu, kde na jejich mrakodraku nenajdete žádnou okázalou ceduli, ale pouze nápis 200 West Street.
img

Akcie Boeing blízko historických maxim

25.11.2015 Celosvětově známá společnost Boeing nemá jenom spokojené zákazníky ve více než 150 zemích, ale také spokojené dlouhodobé investory...
img

Akcie 3M jsou růstovým příběhem i po více než 100 letech existence

22.10.2015 V seriálu věnovanému akciím z indexu Dow Jones se po představení samotného indexu a akcií Procter & Gamble (PG) budeme...
Související klíčová slova: Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Equity | Inflace | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USA | Koruna | Grexit | HDP | Měnová politika | Pražská burza | Apple | Evropské akcie | New York | Ceny ropy | Ropa Brent | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Míra nezaměstnanosti | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Bank of Japan | Bloomberg | Bod | Burza | CEO | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Durace | EBIT | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Large Cap | High | High Yield | IPO | Index PX | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Kurz | Likvidita | MACD | Marže | Momentum | Měny | Fluktuace | P/E | PEG | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | RSI | Rally | Riziko | Ropa | S&P 500 | Splatnost | Stochastic | Support | Trading | Trend | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warren Buffett | Maturity | Yield | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | FTSE | Bank of America | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Klouzavé průměry | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Makroekonomická data | Zisk | Dluhopisové trhy | Výsledky | Hospodářský cyklus | Obchodovat | Investment Banking | Investiční bankovnictví | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | Makrodata | Conseq | Facebook | Riziková averze | LYNX | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Bankrot | Ceny akcií | Centrální bankéři | EPS | Index | Vnitřní hodnota | Volatilní | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Argentinské peso | Atlantik | Banka | BH Securities | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | Do čeho investovat | Dolar | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | Finanční prostředky | Graf | Hang Seng | Index S&P 500 | Investiční | Investiční výdaje | Japonská ekonomika | Korporátní dluhopisy | Kurz akcií | Management | Markets | Míra inflace | Nákup akcií | Nikkei 225 | Ocenění akcií | Odkup akcií | Pasivní příjem | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Ropy | Růst HDP | Signály | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Tržní hodnota | Tržní hodnota akcie | Twitter | Vývoj akcií | Vývoj inflace | Předpověď | Zisky | Fed Funds Rate | ROIC | DXY | ING | Buffett | Čistá marže | Čistý dluh | DCF | Diskont | Dluhopisový index | EBITDA | EV | Indie | Nominální hodnota | P.A. | ROA | ROCE | ROE | WSJ | Akciová společnost | Běžná likvidita | Tržby | Výsledek hospodaření | QE | Světové ekonomiky | Depreciation | Volby | Retail | Burze | Investment | Slušný zisk | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | Caterpillar | Oslabení eura | Snižování sazeb | Růst ekonomiky eurozóny | Dění na finančních trzích | Fundamentální výhled | Fundamentální pohled | Technický pohled | Brazílie | Nákupy dluhopisů | Fisher Investments | Poměr P/S | Prostředí investic | Fisher Asset Management | Výkon fondu | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | Zvyšování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Earnings | Globální akciové trhy | Znalost | Přehled | Klid | Bankovnictví | Forbes | Prezident ECB | Fundamentální faktory | Americké firmy | Firmy | Akcie v USA | Měnová autorita | IBEX | Německé státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Pokles ceny akcií | Globální ekonomický růst | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Globální finanční trhy | Alibaba | Procter & Gamble (PG) | Fibo | Propad | Index Nikkei | S&P | Guvernér | Ztráty | Posílení dolaru | Pokles výnosů | Historická maxima | Indikátor Stochastic | Tempo růstu | FTSE 100 | Prodejní signál | Kapitalizace | Výhled | Investiční výhled | Bankéři | Nakupovat akcie | Konsensus | Mzdy | General Electric | Krize | Investiční stratég | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | Americká vláda | Měnové krize | Příjmy | Návratnost investice | Alphabet | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Program kvantitativního uvolňování | Hlavní ekonom | Očekávání | Tempo růstu ekonomiky | Morningstar | Fluktuace kurzu | Alokace aktiv | FocusEconomics | BHS | Akciové společnosti | Investiční specialista | Jerome Powell | Rebalancování indexů | Inteligentní investor | Conseq Investment Management | Price-to-earnings ratio | Price-to-sales ratio | Poměr ceny akcie k tržbám | Poměr ceny akcie k čistému zisku P/E | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Akciové výnosy | Globální akcie | Obchodní války | Developed markets | Očekávání investorů | Akcie Amazonu | Obchodní válka | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Globální růst | FAANG | Výplaty dividend | Cena akcií Amazonu | Měny rozvíjejících se ekonomik | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Tržby Amazonu | Silnější dolar | Tvrdý brexit | Roční výnos | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Výkonnost akcií | Prezident Trump | Základní úroková sazba | Zpomalování světové ekonomiky | Zadluženost | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Vysoké zisky | Fundamentální analýza akcií | Globální rizika | Růst ekonomiky USA | Hodnota firmy | MSCI Emerging Markets | Brexit bez dohody | Americké společnosti | Snížení sazeb | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Americká výnosová křivka | Výnosové křivky | Výnos dluhopisů | Akciový růst | Akciové alokace | Uvolňování měnových politik | Tiering | Měsíčník finančních trhů
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | Pozice | Banky | ČTK | Výhled | Banka | FOREX | EUR/USD | Rezistence | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | Graf | Indikátor

Předchozí klíčová slova

Přímý přístup na trh (DMA)
Přímý zápis
Případ Ondřej Hartman
Příprava
Příprava na krizi
Přípustné cenové pásmo
Příručka tradera
Přístup k financím
Přístup k investování
Příznivci kryptoměn

Následující klíčová slova

Psychika tradera
Psycholog
Psychologická analýza
Psychologický deník
Psychologie
Psychologie davu
Psychologie emoce
Psychologie myšlení
Psychologie obchodování
Psychologie online
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Potvrďte prosím... Zavřít