Sobota 20. srpen 2022 04:11
reklama
Vantage
reklama
Purple Trading akcie CFD
reklama
Coinfy
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Deflační tlaky

img

Je současná fúze Etherea hnacím motorem tohoto cenového růstu? Kam půjde příště?

25.07.2022 Navrhované datum přechodu od mechanismu proof-of-work k proof-of-stake signalizuje návrat optimismu na kryptotrhy.
img

Rozbřesk: O inflaci, COVIDu a centrálních bankách v roce 2021 a 2022. Koruna končí rok v býčí náladě

31.12.2021 Silvestr a Nový rok svádí k různým anketám, které buď bilancují anebo se pokoušejí o lacinou prognostiku. Jedním z takových zamyšlení by mohlo být: jaké bylo (v roce 2021) a možná bude (v roce 2022) hlavní makroekonomické téma na globální úrovní? Kandidát pro vítězství v takové anketě by se přitom rýsoval celkem zřetelně a měl jméno: inflace. Přesněji řečeno - inflace v době pokračující epidemie.
img

Ranní glosa: O inflaci, COVIDu a centrálních bankách v roce 2021 a 2022

31.12.2021 Silvestr a Nový rok svádí k různým anketám, které buď bilancují anebo se pokoušejí o lacinou prognostiku. Jedním z takových zamyšlení by mohlo být: jaké bylo (v roce 2021) a možná bude (v roce 2022) hlavní makroekonomické téma na globální úrovní? Kandidát pro vítězství v takové anketě by se přitom rýsoval celkem zřetelně a měl jméno: inflace. Přesněji řečeno - inflace v době pokračující epidemie.
img

Hypotéky Čechům zdraží nejvýše průměrně na zhruba tři procenta, nadále je přitom budou mít znatelně dražší než třeba Slováci

18.08.2021 Průměrná úroková sazba hypoték v červenci poskočila nejvýrazněji od roku 2018, z červnových 2,13 na 2,23 procenta. Dramatického zdražování hypoték se však Češi obávat nemusí. Trh nyní očekává, že základní úroková sazba České národní banky v horizontu dvanácti příštích měsíců vystoupá ze stávající úrovně 0,75 až na rovná dvě procenta. Nad tuto úroveň by však dále růst neměla. Trh předpokládá, že po dosažení maxima ve zmíněném ročním horizontu znatelně zesílí tlaky na pokles základní sazby ČNB, takže za tři roky bude tato sazba pod úrovní dvou procent, konkrétně na hodnotě 1,75 procenta. Vše zachycuje zelená křivka na grafu níže.
img

Hypotéky Čechům zdraží průměrně na zhruba tři procenta, nadále je přitom budou mít znatelně dražší než třeba Slováci

31.07.2021 Kdekdo se dnes děsí trvaleji rapidní spotřebitelské inflace v ČR, jenže trh moc nevěří, že na ni dojde. Výnos desetiletých českých dluhopisů od března trendově klesá. Přitom vývoj tohoto výnosu není tolik deformován programy odkupu aktiv za nově tištěné biliony, jako je tomu třeba v USA nebo v eurozóně.
img

Nejdůležitější rezervní měna začíná oslabovat

15.02.2021 Minulý týden se index amerického dolaru zažil korekci po několikaměsíčních maximech. Díky dobrému sentimentu na trhu a akciovým trhům, které zaznamenávaly nová historická maxima, se investoři rozhodli pro riskantnější měny a k tendenci prodávat americký dolar.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.11.2020

16.11.2020 Současné ocenění trhů vysílá velmi optimistické signály. Přitom samotná distribuce vakcíny bude velmi složitá. Je potřeba uchovávat ji v teplotách -70 °C. V případě masivních dodávek vakcíny může toto omezení představovat značný problém. Diskutabilní zůstává samotná ochota lidí nechat se očkovat. Významná neochota by mohla znesnadnit získání stádní imunity. Podle posledního výzkumu, z konce září, by se nechalo očkovat jen asi 51% dospělých Američanů. Navíc mnoho vlád v posledních týdnech sáhlo k přísným lockdownům. K opatřením společenského distancování přistoupí i americká vláda. V následujících týdnech tak může následovat výrazný útlum ekonomické aktivity. Burzy tak opět může zachvátit volatilita. Finanční trhy jsou však ze své podstaty tzv. „forward looking“ (dopředu hledící) a proto převažuje pozitivní vliv budoucího střednědobého výhledu nad nejistými příštími týdny.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.10.2020

26.10.2020 Ve čtvrtek se uskuteční zasedání ECB. Očekává se, že frankfurtská instituce ponechá sazby beze změny, ani nenavýší objem dluhopisů, které nakupuje v rámci svého protipandemického programu (PEPP). Předpokládá se však, že ECB přistoupí navýšení PEPP o dalších €500 mld. na svém prosincovém zasedání. Eurozóna se aktuálně potýká s deflačními tlaky – ceny na meziroční bázi již poklesly dva měsíce po sobě, což se naposledy odehrálo v roce 2016. Zároveň ochabuje ekonomická aktivita v EMU. Lagardeová by mohla přijít alespoň s detaily o budoucím navýšení PEPP.
img

Vepřové v Česku prudce zlevňuje – a dále zlevní. Důvodem je šíření prasečího moru v sousedním Německu

16.10.2020 Tlaky zmírňující inflaci v české výrobní sféře opětovně sílí. V zemědělské výrobě je po celý letošní rok patrná meziroční deflace. V nadcházejících měsících se přitom pokles agrárních cen ještě prohloubí, a to díky letošní poměrně příznivé úrodě většiny zemědělských plodin, včetně obilovin či brambor.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 5.10.2020

05.10.2020 Onemocnění Donalda Trumpa zvyšuje předvolební nejistotu. Pro investory znamená tato situace další riziko a tak se raději uchylují k tradičním bezpečným přístavům. Interpretace Trumpovy nemoci nejsou jednoznačné. Někteří tvrdí, že mu ubírá šance v následujících volbách, jelikož se šéf Bílého domu nemůže zúčastnit řady předvolebních meetingů. Jiní zase tvrdí, že rychlé zotavení z nemoci může Trumpovi pomoci. Aktuální zprávy naznačují, že se stav amerického prezidenta lepší. Částečně dobrou zprávou je, že Donald Trump apeloval na co nejrychlejší schválení dodatečných fiskálních stimulů. Jednání o schválení nového balíčku od minulého týdne stojí na mrtvém bodě.
img

ČNB se sazbami dnes nepohnula. Inflace totiž kvůli covidu zmírní samovolně, čehož jedním z důkazů je dnes oznámené citelné zlevnění elektřiny v podání ČEZ

23.09.2020 Bankovní rada České národní banky na svém dnešním měnověpolitickém zasedání ponechala klíčové úrokové sazby na stávající úrovni. Je to výsledek, který byl široce očekáván. Z více důvodů.
img

Rozbřesk: ČNB zatím není pod tlakem, druhá vlna pandemie to však může změnit

23.09.2020 Česká národní banka může být dnes možná na první pohled spokojená. Poslední čísla z ekonomiky ji na rozdíl od ECB rozhodně do ničeho netlačí. Oproti srpnové prognóze je jádrová inflace vyšší, koruna slabší a dosavadní čísla ukazují na rychlejší oživení ve třetím kvartále. Je tu jediná potíž. Při pohledu na rychle startující druhou vlnu pandemie jsou to všechno v zásadě staré zprávy.
img

ČNB úrokové sazby nezmění, ale bude reflektovat rizika

18.09.2020 Česká národní banka pravděpodobně bude i nadále považovat měnové podmínky za dostatečně uvolněné. HDP i měsíční data ukazují oproti očekávání mírně rychlejší ekonomické oživení. Inflace je stále vyšší, ale zpomaluje. Nicméně rizika daná především pandemií COVID-19 zůstávají vysoká a ČNB by to měla reflektovat. V případě potřeby by měnové podmínky byly pravděpodobně uvolněny prostřednictvím měnového kurzu.
img

Ceny v tuzemské výrobě klesají spíše mírně v zemědělství v průmyslu a v reklamě. Nelze tedy počítat s dramatickým zvolněním tempa spotřebitelské inflace

16.09.2020 Produkční ceny v ČR v srpnu meziročně klesaly v zemědělství, v průmyslu a v oblasti reklamních služeb. Tlaky na zmírnění inflace ve výrobní sféře jsou tak méně plošné a celkově slabší, než se předpokládalo v době vrcholné koronavirové krize letos na jaře.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.9.2020

07.09.2020 Propad trhů kromě klasické korekce na technologických titulech souvisí i s aktivitou na opčním trhu. Patrná výrazná převaha call opcí - na indexu S&P 500 se hodnota poměru nakupovaných prodejních a kupních opcí propadla na 0,4, což představuje nejslabší úroveň za cca měsíc a půl. V případě individuálních technologických akcií, např. Apple, propadla hodnota ukazatele na mnohaletá minima. Nákupy call opcí hnaly technologické akcie dále nahoru. Dále platí, že banky, od kterých investoři opce nakupují se zajišťují prostřednictvím nákupů podkladových akcií. Tyto mechanismy brutální cenový vzestup trhů umocňovaly. Jedním z klíčových hráčů se ukázala japonská Softbank, která nakoupila opce v hodnotě asi $4 mld. přičemž hodnota podkladových akcií, dosáhla $30 mld. V posledních týdnech se objem obchodů s opcemi ztrojnásobil, což svědčí o horečnaté spekulativní aktivitě. Mnozí investoři považovali za varovný signál růst akcií doprovázený růstem VIXu – VIX totiž standardně roste pokud trhy ztrácí. V následujících dnech tak na trzích přetrvá zvýšená rozkolísanost. Fakt, že technologické akcie nehnala nahoru důvěra investorů, ale spekulace s opcemi, může taktéž vyvolat tlak na pokles.
img

RANNÍ SOUHRN AKCIOVÝCH TRHŮ PRO DEN 1.9.2020

01.09.2020 Investorům pomohl i slabší dolar, díky kterému jsou americké akcie atraktivnější pro zahraniční investory.
img

Ceny v tuzemské výrobě klesají prakticky jen v zemědělství a v reklamě. Nelze tedy počítat s dramatickým zvolněním tempa spotřebitelské inflace

17.08.2020 Produkční ceny v ČR v červenci meziročně klesaly prakticky pouze v zemědělství a v reklamě. Tlaky na zmírnění inflace ve výrobní sféře jsou tak méně plošné a celkově slabší, než se předpokládalo v době vrcholné koronavirové krize letos na jaře.
C:\fakepath\japonsko2.png

Japonský jen zůstává podhodnocený

17.08.2020 Americký dolar od května relativně prudce oslabuje proti ostatním měnám vyspělých zemí. Až na jednu výjimku, a tou je japonský jen. Měnový pár USD/JPY se obchoduje bez trendu a kromě několika volatilních korona-dnů zůstává v pásmu 104-110 jenů za dolar již více než rok.
img

Investoři nadále zvyšují své riziko

13.07.2020 Minulý týden na trzích přetrvával optimismus, což přimělo investory, aby nadále nakupovaly rizikové aktiva a americký dolar se tak znehodnocoval. Zatímco si účastníci trhu zachovali apetit po vysokém riziku, ekonomická data a počty nově infikovaných současný trend nepodpořili.
img

Rozbřesk: ČNB nevylučuje záporné sazby ani znovuzavedení kurzového závazku, korunu svými řešeními vylekala

12.05.2020 Určitě by stálo za to, podívat se na nejnovější čísla ze služeb, která ukazují, jak se restrikcemi, respektive s šířením koronaviru popasovala tato významná část ekonomiky. Jak hotely přišly za ani ne tři týdny o dvě třetiny tržeb, cestovní kanceláře nebo letecké společnosti o zhruba polovinu, restaurace o dvě pětiny atp. Stejně tak bychom našli i malou část služeb, kterým i v této době příjmy narůstaly. Šlo o právníky a účetní a vedle nich IT firmy, kterým práce v nouzovém stavu přibyla.
C:\fakepath\financni-trhy.jpg

Koho finanční trhy potrestají příště?

11.05.2020 Existuje rčení, které říká, že trh půjde vždy tím směrem, kde způsobí nejvíce bolesti. Restriktivní opatření kvůli koronaviru způsobila prudký pokles ekonomické aktivity, což je reflektováno v dluhopisových výnosech, které se v mnoha zemích pohybují na historických minimech. Tento fakt spolu s rekordním propadem ceny ropy způsobil, že se znovu začíná mluvit o rizicích plynoucích z poklesu cen, tedy z deflace. Na opačném konci názorového spektra se nachází velká skupina analytiků, kteří poukazují na to, že současné bezprecedentní monetární a fiskální programy spolu s kvantitativním uvolňováním prakticky všech nejdůležitějších centrálních bank naopak způsobí devalvaci měn a přinesou vysokou inflaci. Je možné, že trh si vybere třetí cestu a způsobí tak bolest oběma táborům?
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Kvantitativní uvolňování | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Peníze | Korelace | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Britská libra | Koruna | HDP | Monetární politika | Německo | Česká měna | Apple | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnové trhy | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Devalvace | Distribuce | Dow Jones Industrial | ECB | Easing | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Forward | Futures | Fúze | Holubice | Index spotřebitelských cen | Investice | Investor | Japonský jen | Korekce | Likvidita | MT4 | Marže | MetaTrader | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Osobní příjem | PRIBOR | Portfolio | Pozice | Rally | Repo sazba | Rezervní měna | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Splatnost | Stagflace | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | GBP | ČEZ | Obchodování | EMU | Objem obchodů | Evropa | Komerční banka | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Ropný trh | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Obchodní příležitosti | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | Analytický tým | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investiční společnosti | CZK/USD | Nasdaq Composite | Makro | Výrobní ceny | Obchodní seance | Makrodata | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Japonská centrální banka | Obchodníci | Centrální bankéři | Index | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cyrrus | CZK | Dolar | Elektřina | Evropská měna | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Index VIX | Investiční | Investiční poradenství | Investing | Jádrová inflace | Libra | Maloobchodní prodej | Market | Markets | MetaTrader 5 | Nemovitosti | Oslabení koruny | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Zpráva | Zprávy | Zisky | Diskontní sazba | ZEW | EIA | Put | Báze | Indie | MIC | Obchodní den | ROCE | Itálie | Spojené státy | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | QE | Volby | Retail | Natixis | Investing.com | TLTRO | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Finanční systém | Finanční aktiva | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Severomořská ropa | Christine Lagardeová | Index amerického dolaru | Contango | Ekonomická aktivita | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Inflační tlaky | Realitní trh | Vládní dluhopisy | Růst akcií | Propad | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | S&P | Ztráty | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Index SPX | Nejistota | Stagnace | Tempo růstu | Ethereum | Tesla | Vývoj meziroční jádrové inflace | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Americké akciové trhy | Payrolls | Dobré výsledky | Futures na VIX | Krize | Investiční rozhodnutí | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Česká vláda | Americký index S&P 500 | Softbank | Institucionální investoři | Příjmy | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Očekávání | Zahraniční forex | MT4 Supreme Edition | ETH | Krypto | Akcie Amazonu | Obchodní týden | Obchodní válka | Podniky | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Americké dluhopisy | Forint | Ether | Profesionální obchodník | Růst výnosů dluhopisů | Spotřebitelská inflace | Největší kryptoměna | Základní úroková sazba | Inflační vývoj | Výsledková sezóna v USA | Sazby ČNB | Inflace v ČR | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Slabší dolar | Pokles sazeb | Obiloviny | Propad ropy | Snížení sazeb | Záporné sazby | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Americké futures | Snížení úroků | Tomáš Pfeiler | Pohonné hmoty | MT5 Supreme Edition | Denní graf | Očekávání trhu | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Devalvaci měn | Deficit | Německý vývoz | Trinity | Objem | Trh práce | Myšlenka | FRED | Supreme Edition | Firma | Zasedání ČNB | Pfizer | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny v průmyslu | Růst cen | Maďarská centrální banka | Produkty obchodované s finanční pákou | Bilance | Index DOW | Lagardeová | Amazon | Úrok | Miliardy | Domácí měny | Financovat | Statistika | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Stavební produkce | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Zdražování | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Prognózy | Nejistoty | Výsledek voleb | Nálada | Prohlášení | Čínské vlády | Míra | Ohlédnutí | Nižší ceny ropy | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Epidemie afrického moru | Epidemie afrického moru prasat | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Investujte | Americké centrální banky | Vojtěch Benda | Záporné úrokové sazby | Nike | Česká zbrojovka | NERV | Výnosy státních dluhopisů | Americký index | Pracovní trh | CFA | Netflix | Celsius Network | Washington | Letecké společnosti | Experti | Zemědělství | Poradenství | Iniciativa | Analytička | Ukazatele | Šéf Bílého domu | Cenové tlaky | Ceny v zemědělství | Zamyšlení | Prognózy ČNB | Komunikace | Trump | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Trhy | Evropské ekonomiky | Asijské indexy | Pokles | Situace | Zdražovat | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Krypto rally | Zlepšení | Úsilí | BABA | Americká administrativa | Výdaje | Posilování domácí měny | Sazby beze změny | Valuace | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Cestovní kanceláře | Vývoj | Mzdový růst | Výsledky HDP | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Restrikce | Cílování inflace | Prudký pokles | Aerolinky | Profitovat | Opatření vlády | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Evropské země | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Cenový vývoj | Šíření viru | Odhad inflace | Měnové podmínky | Žádosti o podporu | Onemocnění | Další pokles | Koronavirová krize | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Fundament | Nákupu státních dluhopisů | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Objem dluhopisů | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Repo sazby | Biliony USD | Biliony | Šíření nákazy | Ekonomické ukazatele | Izrael | Ekonomiky | Nezaměstnanost v USA | Saúdové | Práce | Údaje | DPH | Opětovný pokles | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | ATVI | Hospodářské oživení | EP | Americké makro | Globální spotřeba ropy | Spotřeba ropy | Debata | Surové ropy | PMI ve službách | Evropské indexy | Posílení | Joe Biden | Podpůrná opatření | Data z trhu práce | Ekonomika oživuje | Americká centrální banka (Fed) | Zasedání Evropské centrální banky | Zaměstnanci | FDA | Růst výnosů | Vývoj bilance Fedu | Dovoz | Vývoz | Dodání likvidity | Dodání likvidity komerčním bankám | Navýšení měnové báze | Měnové báze | Centrální banka Japonska | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Pokles ekonomické aktivity | Fiskální programy | Maloobchodní inflace | Tisknutí peněz | Propad japonského jenu | Obchodně vážený index | Bilance aktiv | Bilance aktiv držených amerických Fedem | Pád USD | Velikost celkové bilance | Neomezené QE | Kola kvantitativního uvolňování | Pád akciových trhů | Globální pád akciových trhů | Riziko deflace | Nejnižší výnosy státních dluhopisů | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Výnosová křivka v USA | TIPS dluhopisy | Americké dluhopisy očištěné o inflaci | Dlouholetý trend | Tlak na nižší cenu výrobků | Tlak na nižší cenu | Amazon efekt | Marže prodávajících | Minimální marže | Segment retail trhu | Just-in-time manufacturing | Prodat dluhopisy | Prodat USD | Výnosy na dluhopisech | Růst cen v době stagnace | Další obchodní válka | Antiglobalizační tlaky | Silné deflační tlaky | Snižování cen | Hluboký propad ropy | Navyšování zadluženosti | Prudké navyšování zadluženosti | Křehký finanční systém | Americké repo sazby | Růst zadlužení | Zadlužení | Obavy z insolvence | Expanze | Obavy o bezpečnost | Bezpečnost | Bezpečnost nejbezpečnějších investic | Rezervní měny | Bezpečí investic | Víra v bezpečí investic | Politická nestabilita | Kontrakce | Vládní deficit | Schopnost financovat vládní deficit | Financovat vládní deficit | Quantitative Easing | Devalvace amerického dolaru | Očekávaná devalvace | Zkušenosti z Japonska | Politika centrální banky | Stimulační procesy | Čeští centrální bankéři | Vakcína | Sektor služeb | Zboží z Číny | Portfolio manažer Cyrrus | Manažer Cyrrus | Ekonomické zotavení | JDE | ČR | Zbrojovka | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | PEPP | Čínská poptávka | Počet nových žádostí o podporu | Vysoké valuace | Propad cen | Covid | Druhá vlna pandemie | Restrukturalizace | Druhá vlna | Útlum ekonomické aktivity | Úroda | Dopad pandemie | Leva | Ocenění | Šance | Druhá největší kryptoměna | Ceny | Forward guidance | Odhady HDP | První odhady HDP | Důvěra | Caixin | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Počty nakažených | Podhodnocený | Produkční ceny | Produkční ceny v ČR | Hypotéky v ČR | Úroky na hypotékách | DPH v Německu | Představitelé ECB | Pokles hospodářství | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Budoucí vývoj | ČNB úrokové sazby | Žádosti o podporu v USA | Biden | Prezidentská debata | Pracovní místa | Výrazné contango | Onemocnění Donalda Trumpa | Koronavirová nejistota | Nařízení | PFE | Pfizer a BioNTech | PDD | MRNA | BIDU | Očkování | Růst cen nemovitostí | Technologie | Inflace cen | Odvětví | Štěstí | Interpretace | Základní sazby | Ranní glosa | Společnosti | Etherea | Arrows | SPX 500 | TIM | Omicron | | Developeři | Celsius | Zkrocení inflace | Centrum | Sloučení
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Deficrypto-Profits
Definice CTA
Definice konfluence
Definice skluzu
Definice tradera
Definované cíle
Definování tržních situací
Deflace
Deflace v Německu
Deflační měny

Následující klíčová slova

Deflační vývoj
Degiro
Degiro recenze
Degiro zkušenosti
Deglobalizace
Deichmann
Dějiny burzovního obchodování
Dekabank
Deka MSCI Japan Large Cap UCITS ETF
Dekarbonizace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Sunbird FX
eToro
Deltastock
reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít