Čtvrtek 18. července 2024 04:42
reklama
CapXmaster
reklama
InstaForex
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept

Intesa Sanpaolo

img

Mimořádná daň z neočekávaných zisků děsí investory

17.08.2023 Velká Británie a Evropa se chopily vedení a zavedly mimořádnou daň z nadměrných zisků tzv. "windfall" daně na sektory energetiky a veřejných služeb a v poslední době i na banky. Spojené státy tak neučinily, možná se poučily ze svých chybných kroků při používání tohoto daňového nástroje v minulém století. Investoři však nemají rádi zavádění nových daní, což se projevilo minulý týden, kdy se trhy propadly po zprávě z Itálie, že bude uvalena nová daň z neočekávaných příjmů na banky.
C:\fakepath\Italie2.png

FT: Italská vláda po propadu cen akcií bank mírní podmínky výběru daně

09.08.2023 Akcie italských bank dnes umazávaly vysoké ztráty, které zaznamenaly v úterý po překvapivém oznámení vlády, že letos jednorázově zavede 40procentní daň z mimořádných zisků bank. Řím se snaží uklidnit nervozitu, kterou svým oznámením vyvolal, argumentuje přitom nutností zachovat finanční stabilitu. Napsal to dnes britský ekonomický list Financial Times (FT).
img

Apple, Alphabet nebo Amazon. Co napoví hospodářské výsledky technologických gigantů

01.02.2023 Hospodářské výsledky za 4. čtvrtletí zatím ukazují značný tlak na marže zejména v technologickém sektoru. Tento týden je tak hodně v sázce, protože po čtvrtečním uzavření trhů mají svůj hospodářský výsledek zveřejnit Apple, Alphabet a Amazon. Analytici nejsou nijak zvlášť optimističtí a podle nich budou výsledky i v případě těchto technologických firem odrážet tlaky na marže.
img

Evropské akciové trhy se v pátek uzavřely na nižší úrovni

07.02.2022 ECB hlavní parametry měnové politiky nezměnila. Základní úrokovou sazbu z úvěrů ponechala na nule, sazbu z vkladů na -0,5 %. Sazba z maržových úvěrů byla ponechána na úrovni 0,25 %.
img

Podpora ve výši 1,9 bil. dolarů pro USA schválena. Přehřátí ekonomiky ani inflace se Joe Biden nebojí

12.03.2021 Průmyslová výroba v Německu v lednu překvapivě meziměsíčně klesla o 2,5 %, když se očekával mírný růst o 0,2 %. Dané údaje podle analytiků naznačují zpomalení ekonomické aktivity od začátku roku v největší evropské ekonomice.
img

Prudký pokles tržeb v eurozóně o 6,4 %. Růst HDP a spotřebitelské důvěry v USA překonává očekávání

05.03.2021 České hospodářství zaznamenalo v minulém roce nejhlubší propad od vzniku samostatné České republiky. Podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu HDP vloni pokleslo o 5,6 %. „Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu,“ konstatoval ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.
img

Stimulační politika ze strany ECB a FEDu pokračuje. Rusko očekává návrat ekonomiky na předkrizovou úroveň koncem 2021

19.02.2021 Izraelská ekonomika poprvé od roku 2002 poklesla, když se HDP v letošním roce snížilo o 2,4 %. O rok dříve přítom izraelské hospodářství vzrostlo o 3,4 %. Tamní centrální banka však predikovala mnohem větší pokles o 3,7 %. Institut pro fiskální studie (IFS) konstatoval, že by Británie musela zvednou daně o 60 miliard liber ročně, pokud by se rozhodl současný ministr financí Rishi Sunak kompenzovat ztráty způsobené pandemii. Sunak má 3. března nastínit, jakým způsobem bude řešit dopady pandemie.
img

Evropský parlament schválil protikrizový balíček. Němečtí podnikatelé nelibě nesou prodloužení lockdownu.

12.02.2021 Americký prezident Joe Biden oznámil, že chce k Číně přistupovat odlišně než Donald Trump a soustředí se hlavně na mezinárodní pravidla. Dále prezident dodal, že obě ekonomické velmoci budou extrémně soupeřit. Inflace v lednu ve Spojených státech zůstala nezměněna na úrovni 1,4 %. Analytici očekávali mírnější růst na úrovni 1,5 %. Jádrová inflace v lednu zaznamenala pokles z 1,6 % na 1,4 %.
img

Prognóza ČNB: Rychlejší růst ekonomiky v 2021 a trojí zvýšení sazeb. Vše však závisí na rychlosti rozvolňování

05.02.2021 Farmaceutické společnosti Pfizer a BioNTech oznámily, že hodlají od poloviny února opět zvyšovat počty dodaných vakcín do Evropské unie. Ve druhém čtvrtletí letošního roku by pak evropské státy měly obdržet o 75 milionů vakcín více, než se původně očekávalo. EU totiž potřebuje urychlit proočkování obyvatelstva.
img

Fed ponechal úrokové sazby beze změny. Rusnok naopak vidí dvojí zvýšení již tento rok

29.01.2021 Měnový výbor americké centrální banky na svém středečním dle očekávání ponechal základní úrokovou sazbu v rozpětí 0-0,25 %. Nákupy aktiv (kvantitativní uvolňování) také zůstanou nezměněny. Banka jako při předchozích zasedáních zopakovala, že je odhodlaná využít všech dostupných nástrojů k dosažení svých monetárních cílů.
img

Joe Biden je prezidentem. Jaké změny čekájí USA? Rusnok: Česku hrozí recese s dvojím dnem

22.01.2021 Podle agentury IHS Markit v lednu klesla dle předstihových ukazatelů PMI (index nákupních manažerů) podnikatelská aktivita v eurozóně. Celkový kompozit se snížil pro eurozónu z 49,1 b. na 47,5 b. Dílčí PMI pro sektor služeb oslabil z prosincových 46,4 b. na 45 b. Hlavním důvodem je zhoršení obecné nálady kvůli přetrvávající pandemii a restriktivním opatřením ve všech zemích unie.
C:\fakepath\Stellantis.jpg

Akcie automobilky Stellantis na trhu debutovaly silným růstem

18.01.2021 Akcie společnosti Stellantis, která vznikla spojením italsko-americké automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) a francouzského konkurenta PSA, při svém dnešním debutu na burzách výrazně posílily. Během dopoledního obchodování přidávaly na akciovém trhu v Miláně více než 7,5 procenta.
img

Lagardová: Pokud „lockdowny“ neskočí do konce Q1, nastanou problémy. Biden oznámil podporu v hodnotě 2 bil. USD

15.01.2021 Nastávající americký prezident Joe Biden oznámil návrh nového balíku opatření ve výši téměř dvou bilionu dolarů na podporu největší ekonomiky na světě. Balík by měl zahrnovat přímou platbu 1 400 dolarů drtivé většině Američanů a dodatečný příspěvek nezaměstnaným by měl stoupnout na 400 dolarů týdně. Z předběžné zprávy německého statistického úřadu vyplynulo, že se německá ekonomika v minulém roce zaznamenala pokles o 5 %. Pokles byl tak o něco mírnější než původně očekávali analytici osloveni agenturou Reuters, kteří se domnívali, že německá ekonomika sestoupí o 5,1 %.
img

Demokráté ovládli Bílý dům, Senát i Kongres. ČNB zvažuje zvýšení sazeb již tento rok

08.01.2021 Představitelé OPEC+ se dohodli, že v příštích dvou měsících sníží těžbu černého zlata. Konkrétně Saudská Arábie se zavázala, že sníží svoji těžbu až o jeden milion barelů denně. Naopak Rusko či Kazachstán dohromady zvýší těžbu v únoru o 75 tisíc barelů denně a v následujícím měsíci zvednou těžbu taktéž o 75 tisíc barelů. Ostatní členové OPEC slíbili zachování těžebních limitů.
img

Překvapivý konec roku 2020: Akciové trhy i bitcoin na maximech. Tvrdý brexit je ze hry

31.12.2020 Stimulační balíček je na světě. Donald Trump podepsal dlouho navrhovaný zákon o podpoře pro občany USA. Podpora v rozsahu 2,3 bilionu dolarů zajistí s nejvyšší pravděpodobností americkým domácnostem jednorázový šek na 600 dolarů a prodloužení výplat v podpoře v nezaměstnanosti o jedenáct týdnů. Všechny tři hlavní americké indexy nejen díky této zprávě dosáhly intradenních rekordních maxim.
img

Ekonomika Velké Británie rostla nad očekávání o 16 %. Tvrdý brexit a nová mutace koronaviru může způsobit propad

23.12.2020 Velká Británie se stále nedohodla s Evropskou unií na obchodních vztazích po skončení tzv. přechodného období. Největší překážkou je dohoda ohledně rybolovu v britských vodách. EU totiž požaduje přístup rybolovu v těchto vodách a Británie zase chce obnovit plnou kontrolu na právem rybolovu.
img

Fed zvýšil očekávaný růst ekonomiky na 2021. Rusnok varuje před stále velkými riziky

18.12.2020 Ratingová agentura S&P tento týden varovala, že pokud by došlo ke tvrdému brexitu (bez dohody), pak pravděpodobně přikročí ke snížení ratingu Velké Británie. Aktuální rating je AA a stabilní výhled. Ke snížení ratingu by mohlo dojít především kvůli nedostupnosti britského zboží a služeb na klíčových evropských trzích.
img

Ministerstvo financí i ČNB euro odmítají. ECB navýšila nákup aktiv o 500 mld. eur do března 2022

11.12.2020 Ministerstvo financí i Česká národní banka se opět shodly na tom, že zatím pro Českou republiku není vhodné přijímat euro. Toto vyplynulo z pravidelné analýzy, která vyhodnocuje plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a úrovně sladěnosti místní ekonomiky s ekonomikou eurozóny. Vstupu do eurozóny není ani nakloněná současná vláda dle svého programového prohlášení.
img

Britové začínají jako první očkovat proti koronaviru. Vývoj ekonomiky USA je dobrý, říká Powell

04.12.2020 Tento týden dorazily dobré fundamentální zprávy z Číny, když čínský statistický úřad zveřejnil, že aktivita v tamních továrnách v listopadu vzrostla nejvíce za tři roky. Zpracovatelský sektor se dokonce již nachází nad úrovní před příchodem coronaviru. Index nákupních manažerů (PMI) tedy v listopadu vzrostl z říjnových 51,4 bodu na 52,1 bodu.
img

Ekonomika USA zaznamenala v Q3 rekordní růst o 33,1 %. Trump se smiřuje s prezidentskou porážkou

27.11.2020 Nastávající americký prezident Joe Biden oznámil první členy své vlády. Ministryní financí se má stát Janet Yellenová, která v minulosti vykonávala funkci guvernérky Fedu. Jednalo by se tak o první ženu, která by zastávala tuto funkci.
img

Japonská ekonomika stoupla rekordně o 21,4 %. Joe Biden plánuje vládní pomoc USA

20.11.2020 Při pondělním jednání zástupců zemí Evropské unie ohledně přijetí rozpočtů na období 2021 – 2027 se maďarští a polští zástupci rozhodli zablokovat schválení toho rozpočtu. Oběma zemím vadí, že vyplácení peněz z evropských fondů bude podmíněné dodržováním principů právního demokratického státu.
img

Trump hrozí Číně a zavádí nové restrikce. Rekordní růst HDP Velké Británie o 15,5 %

13.11.2020 Šéf americké obchodní komory Thomas Donohue v pondělí oznámil, že malé podniky nemohou čekat další tři měsíce, než se Kongres dohodne na další pomoci. Americké firmy jsou ochotné začít spolupracovat s vítězem prezidentských voleb Joem Bidenem na rychlejší podpoře ekonomiky, dodal Donohue. Turecká lira zaznamenala v pondělní obchodní seanci největší nárůst od loňského března. Analytici připisují posílení TRY sobotní výměně guvernéra centrální banky a nedělní rezignaci ministra financí, který je mimochodem Erdoganův zeď.
img

Nezaměstnanost v USA nečekaně klesla na 6,9 %. Fed ponechal úrokové sazby i program nákupu dluhopisů beze změn

06.11.2020 Z pondělních zveřejněních údajů společnosti Caixin a Markit vyplynulo, že aktivita v čínském průmyslu v říjnu zaznamenala nejrychlejší tempo růstu za téměř deset let. Index nákupních manažerů PMI se vyhoupl ze zářijových 53 bodů na 53,6 bodů. Analytici naopak očekávali, že hodnota indexu zůstane beze změny.
img

Nejrychlejší růst HDP od roku 1947. USA zaznamenalo za třetí kvartál skok o 33,1 %

30.10.2020 Světová obchodní organizace v pondělí rozhodla, že Evropská unie může uvalit cla na dovoz zboží ze Spojených států ve výši čtyř miliard dolarů ročně kvůli subvencím americké vlády, které poskytovala americkému výrobci letadel Boeing. Analytici však neočekávají, že Evropská unie zavede cla dříve, než bude znám nový americký prezident. Americký delegát vyzval Evropskou unii, aby cla nezaváděla, jelikož Washington již upustil od nelegálních subvencí a dále pohrozil, že v případě zavedení budou Spojené státy reagovat protiopatřeními.
img

HDP Číny vzrostlo o 4,9 % za Q3. Rusko odmítá zavést tvrdá koronavirová opatření

23.10.2020 Z pondělních zveřejněných údajů Eurostatem vyplývá, že jsou Češi v rámci EU nejméně ohrožení chudobou nebo sociálním vyloučením. V roce 2019 bylo chudobou nebo sociálním vyloučením ohroženo 12,5 % obyvatel České republiky, což je hluboko pod průměrem EU, který činí okolo 21 %.
img

Dohoda o Brexitu v nedohlednu. Rusko hrozí EU odvetou za uvalené sankce

16.10.2020 V pondělí vydal Český statistický úřad informace ohledně zářijové inflace v České republice. Index spotřebitelských cen mírně poklesl ze srpnových 3,3 % na 3,2 %. Ekonomové a analytici přitom očekávali růst na 3,5 %. ČNB dokonce predikovala inflaci na úrovní 3,6 %.
img

Sektor služeb v USA se dostal na úrovně před pandemií. Británie chce být Saudskou Arábií větrné energetiky

09.10.2020 V pondělí zveřejnil Institut nákupních manažerů data ohledně aktivity v americkém sektoru služeb za září. Tento fundament vyšel velmi pozitivně a aktivita v americkém sektoru služeb se dostala již na úroveň před pandemií.
img

Propad HDP o 19,8 %, Británie je v recesi. Nezaměstnanost v EU vzrostla na 7,4 %

02.10.2020 Britská ekonomika se po jedenácti letech dostala do recese, jelikož i ve druhém čtvrtletí pokleslo HDP šesté největší ekonomiky mezikvartálně o 19,8 %. Meziročně pak hospodářství Británie kleslo o 21,5 %. Podle Conference Board spotřebitelská důvěra ve Spojených státech v září zaznamenala markantní nárůst, když Index spotřebitelské důvěry vzrostl ze srpnových 86,3 bodu na 101,8 bodu. Analytici přitom očekávali nárůst pouze na 89,5 bodu. I tak se ale tento index nadále nachází pod úrovní před příchodem koronavirové krize.
img

Prodeje nových domů v US rekordně rostou. Goldman Sachs snižuje odhad růstu HDP o polovinu

25.09.2020 V pondělí novozélandská premiérka Jacinda Ardernová oznámila, že vláda ruší veškerá opatření proti koronaviru. Premiérka však upozornila obyvatele, aby i nadále byli opatrní a dodržovali hygienická pravidla. Zrušení opatření se však nebude týkat největšího novozélandského města Auckland.
img

FED plánuje nákup cenných papírů. Očekává rychlejší oživení US ekonomiky i snížení nezaměstnanosti

18.09.2020 Člen bankovní rady ČNB Vojtěch Benda v pondělí konstatoval, že zatím není potřeba více uvolňovat měnou politiku, jelikož opatření proti druhé vlně epidemie nebudou tak drastická jako na jaře. Benda také naznačil, že není rozumné v této době snižovat daně.
img

Guvernérka ECB: Evropská ekonomika zažívá silnou obnovu. HDP eurozóny propadlo v Q2 „pouze“ o 17,7 %

11.09.2020 V pondělí byly burzy ve Spojených státech i Kanadě zavřené kvůli svátku práce. Tedy jsme se ani nedočkali nějakých významných fundamentálních zpráv. Za zmínku však určitě stojí zveřejnění obchodní bilance z Číny, ze které vyplynulo, že v srpnu čínský vývoz vzrostl meziročně o 9,5 %. U dovozu však došlo opět k poklesu, a to o 2,1 %. Přebytek obchodní bilance se z červencových 62,33 mld. USD snížil na 58,93 mld. USD.
img

Austrálie poprvé od r. 1991 v recesi. Nezaměstnanost v USA prudce klesla na 8,4 %

04.09.2020 Hrubý domácí produkt Itálie zaznamenal ve druhém čtvrtletí meziroční pokles o 12,8 %. Mezikvartálně dokonce HDP pokleslo o více než 17 %. Jedná se tak o nejhorší propad od doby, kdy se v Itálii tento údaj měří (1960). Podle předběžných odhadů se inflace v eurozóně v srpnu snížila o 0,2 %. Spotřebitelské ceny tak poprvé klesly od roku 2016. Podle analytiků by kvůli poklesu inflace mohla ECB přikročit k ještě více uvolněné politice.
img

Rekordní propad americké ekonomiky o 31,7 %. Fed oznamuje agresivní inflační strategii

28.08.2020 Prodloužení programu Antivirus. Česká vláda schválila prodloužení programu Antivirus do konce října. Tento program je určen na podporu firmám i zaměstnancům před propouštěním. Původně měl program platit jen do konce srpna.
img

Rekordní pokles švýcarské a americké ekonomiky. Výsledky online zasedání centrálních bankéřů

28.08.2020 Prodloužení programu Antivirus. Česká vláda schválila prodloužení programu Antivirus do konce října. Tento program je určen na podporu firmám i zaměstnancům před propouštěním. Původně měl program platit jen do konce srpna.
img

Koronavirus je hrozbou pro stabilitu finančního systému, tvrdí Powell

21.08.2020 Klesající ceny v Německu. Dynamika cen průmyslových výrobců meziročně klesly o -1,7 % oproti červnovým -1,8 %. Hlavním důvodem poklesu byly klesající ceny energii. Meziměsíčně zaznamenaly růst o 0,2 %, trh očekával 0,1 %.
img

Dobré zprávy z USA: produktivita roste, nezaměstnanost skokově klesá

14.08.2020 Produktivita v USA nad očekávání. V druhém kvartálu produktivita práce v USA rostla nad očekávání, a to o 7,3 % v ročním vyjádření. Trh očekával pouze o 1,5 %. Jedná se o nejsilnější růst produktivity za posledních 11 let.
img

Trump chce zakázat čínský TikTok. ČNB vidí zotavení ekonomiky až v 2022

07.08.2020 Aktivita zpracovatelského sektoru ve Spojených stech zaznamenala v červenci nejvyšší tempo růstu za téměř jeden a půl roku, když index aktivity ve zpracovatelském sektoru vzrostl z 52,6 bodu na 54,2 bodu a druhý měsíc za sebou se tak nachází nad padesátibodovou hranicí, která odděluje růst aktivity od poklesu.
img

Volby US prezidenta v 2021? Největší propady HDP zemí v historii

31.07.2020 Nečekaně dobrá zpráva. PMI německého průmyslu se dostalo na 50 b. Zlepšily se také nové zakázky. PMI služeb skončilo dokonce na 56,7 b. To posunulo celkový složený indikátor na 55,7 b., bezpečně do fáze expanze. To samé platí pro eurozónu. PMI služeb zde dosáhla 55,1 b., za průmysl 51,1 b. Tento pozitivní vývoj by se měl přesunout do poptávky po českých exportech.
img

Úroveň inflace ČNB neznepokojuje. Evropa dostane 750 mld. EUR na obnovu ekonomik

24.07.2020 Guvernér České národní banky Jiří Rusnok v pondělním rozhovoru pro Právo zopakoval, že měnová politika je dle jeho názoru na správné úrovni. Současnou úroveň inflace guvernéra neznepokojuje, jelikož očekává na začátku příštího roku její návrat zpět k dvouprocentnímu cíli.
img

Čínská ekonomika roste nad očekávání. V USA se zhoršuje nálada

17.07.2020 Čína opět roste. HDP Číny v Q2 letošního roku vrostlo meziročně o 3,2 %. Trh očekával pouze 0,8 %. Po propadu 6,8 % v Q1 se tak ekonomika navrátila k růstu. Hlavní podíl na změně měly pravděpodobně vládní výdaje, soukromá spotřeba naopak stále zůstává utlumená – za loňským rokem zaostává o 11,4 %. Domácnosti tíží kromě viru i na Čínu vysoká nezaměstnanost na hodnotě 5,8 %.
img

Německo očekává nejhorší výsledky od 2. světové války. Dopady pocítíme i u nás

10.07.2020 Pokles německého vývozu můžeme pocítit i u nás. Německý statistický úřad tento týden zveřejnil data o květnovém zahraničním obchodu. Dle údajů klesl vývoz meziročně o 29,7 %, meziměsíčně došlo ke zlepšení o 9 %. Nejvyšší pokles zaznamenal vývoz do zemí nejvíce postižených koronavirem, např. do USA a Velké Británie. Pokud tento rok dojde k poklesu o 15 %, jak je odhadováno, ekonomické dopady rozhodně pocítíme i u nás.
img

Nezaměstnanost v eurozóně stále roste. Přes 12 mil. lidí nemá práci

03.07.2020 Spolkový sněm v pondělí snížil daň z přidané hodnoty v Německu u vyšší sazby z 19 % na 16 %. U nižší sazby došlo ke snížení z 7 % a 5 %. Německá vláda se tímto snaží podpořit skomírající výdaje domácností. Podle německého ministra zahraničí Heiko Maase vztahy USA a Německa v posledních letech zaznamenaly ochlazení především kvůli obchodu, výdajům na obranu a energetické infrastruktuře.
img

USA se blíží do recese. Dopady koronaviru jsou tvrdší než se očekávalo

26.06.2020 USA se blíží do recese. Pokles HDP americké ekonomiky v Q1 potvrzen, a to mezičtvrtletně o 5 %. Jedná se nejvýznamnější pokles od Q4 roku 2008, tehdy došlo k poklesu o 8,4 %. V Q2 se očekává výraznější pokles, a to až na neuvěřitelných 20 %. Podle předstihových indikátorů PMI však dochází k výraznému zlepšení, v Q3 by mělo docházet k oživování americké ekonomiky.
img

Tržby firem v USA rekordně rostou. Podnikatelé hlásí zlepšení aktivit

19.06.2020 Agentura Reuters v pondělí informovala, že německá vláda uvažuje o navýšení dluhu o dalších 62,5 miliard eur, které využije na pokrytí nákladů spojených s podporou ekonomiky. Celkově by si tak Německo v letošním roce mělo půjčit okolo 218 miliard eur.
img

Nejhorší pokles globální ekonomiky za 100 let. Sazby na nule do 2022

12.06.2020 Nezaměstnanost v US v týdnu do 6. června v souladu s očekáváním. 1,5 mil. nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti splňuje klesající trend, avšak jedná se stále o dvojnásobný počet oproti krizi z let 2008/2009. Pokračující žádosti o podporu v nezaměstnanosti se drží po 21 mil.
img

Nečekaný růst zaměstnanosti. USA vytvořilo 2,5 mil. pracovních míst

05.06.2020 Dle statistik US ekonomika v květnu vytvořila 2,5 mil. nových pracovních míst. Míra nezaměstnanosti se tak dostala na 13,3 %. Trh očekával ztrátu až 8,3 mil. pracovních míst a míru nezaměstnanosti 19,5 %. Růst zaměstnanosti v květnu byl nejvyšší v US historii od roku 1939.
img

Německo je v recesi. Ekonomická aktivita v USA zaznamenala prudký pokles

29.05.2020 Spolkový statistický úřad v pondělí zveřejnil, že se německá ekonomika v prvním čtvrtletí propadla v porovnání s předchozím měsícem o 2,2 %, což byl největší pokles od finanční krize v roce 2009. V předchozím čtvrtletí klesla ekonomika Německa o 0,1 % a nyní se tedy nachází v recesi.
img

Fed nezná hranice. Pro záchranu ekonomiky uděláme cokoliv, říká Powell

22.05.2020 Guvernér ČNB Jiří Rusnok v pondělí uvedl, že koruna je v současnosti vzhledem k úrovni ekonomiky podhodnocená a že nevidí důvody, proč by tuzemská měna měla i nadále oslabovat. Podle guvernéra není příliš pravděpodobné, že se centrální banka v blízké budoucnosti uchýlí ke kurzovému závazku či oslabení koruny.
img

ČNB je otevřena záporným úrokovým sazbám. Trump hrozí Číně za koronavirus

15.05.2020 Agentura Reuters v pondělí informovala, že ECB minulý týden nakoupila dluhopisy za rekordních 44 miliard eur. Celkově Evropská centrální banka plánuje nakoupit v letošním roce dluhopisy za 1,1 bilionu eur.
img

Nejhorší recese v historii EU přichází. Ztráta 20 mil. pracovní míst v USA

07.05.2020 Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA opět zaznamenaly rekordní hodnoty. Přes 3,169 mil. Američanů zažádalo o podporu. Jedná se o pokles oproti předešlému týdnu z 3,846 mil., trh však očekával 3 mil. Další vypovídající hodnotou o dopadech opatření proti koronaviru má statistika počtu pokračujících (trvajících) žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Ta za minulý týden vzostla na 22,647 mil. z 18,011 mil. týden předešlý.
img

Nejhlubší propad HDP od finanční krize. Nezaměstnanost opět trhá rekordy

30.04.2020 Japonská centrální banka (BoJ) tento týden zhoršila výhled ekonomiky a rozhodla o nejrozsáhlejších opatřeních, které kdy provedla. Na podporu ekonomiky bude nakupovat firemních dluhopisy, a to v neomezených objemech. Cílem je udržet nízké úrokové sazby a tím i náklady na úvěry.
img

Ropa zadarmo. Více než 26 milionů Američanů je bez práce

24.04.2020 V pondělí po výrazném snížení poptávky po ropě z důvodů pandemických opatření, se květnový kontrakt na ropu WTI dostal do záporných čísel (přibližně až -35 USD za barel). Hlavním důvodem bylo uvědomění si spekulantů, že na rozdíl od ropy Brent je nutné barely ropy WTI fyzicky převzít. Panické prodeje proto započaly. Také cena ropy Brent poklesla, a to až na 16 dolarů za barel, což je nejnižší cena za posledních 20 let.
img

MMF očekává nejhorší recesi od krize v 30. letech. Trump chce znovuotevřít ekonomiku

17.04.2020 Saudskoarabský ministr energetiky princ Abdalazíz bin Salmán v pondělí uvedl, že celosvětové dodávky ropy se po dohodě skupiny OPEC+ sníží o přibližně 19,5 milionů barelů denně. Exporty se v Číně v březnu meziročně snížily o 6,6 % po poklesu z předchozího měsíce o 17,2 %. Ekonomové osloveni agenturou Reuters však očekávali snížení exportu o 14 %.
img

16 milionů Američanů žádá o podporu. Powell očekává velmi vysokou nezaměstnanost

09.04.2020 Mezinárodní měnový fond v pondělí informoval, že eviduje povzbudivé signály oživení v Číně, avšak varoval, že nelze vyloučit obnovení pandemie v této zemi i jinde na světě. Podle průzkumu, který provedla společnost Sentix se důvěra investorů v ekonomiku eurozóny propadla nejníže od začátku sledování. Hospodářství se kvůli koronaviru nachází v hluboké recesi a pandemie dusí ekonomiku, dodala společnost.
img

Rekordní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA pokračuje. ČNB zmírnila limity u hypoték

03.04.2020 Americká pobočka Fedu v St. Louis v pondělí zveřejnila odhad, že šíření koronaviru by mohl vézt ve Spojených státech k zániku 47 milionů pracovních míst a míra nezaměstnanosti by se tak mohla dostat k 32 %. Čínské ministerstvo obchodu informovalo, že okolo 80 % restaurací je již otevřených. Také téměř všechny supermarkety, nákupní centra a maloobchodní obchody jsou v provozu.
img

Rekordní nezaměstnanost v USA. Centrální banky i nadále snižují sazby a rozšiřují QE

27.03.2020 Americká centrální banka oznámila v pondělí neomezené kvantitativní uvolňování. Tedy Fed bude nakupovat neomezené množství státních dluhopisů a cenných papírů zajištěných hypotékami. Podle MMF bude letošní recese světové ekonomiky způsobená koronavirem mnohem horší, než kterou způsobila finanční krize v letech 2008 až 2009. Avšak MMF dodal, že k zotavení světového hospodářství by mohlo dojít již v roce 2021.
img

Boj proti koronaviru. Centrální banky se odhodlaly ke koordinovanému uvolnění monetární politiky

20.03.2020 Americká centrální banka na svém mimořádném zasedání, které se konalo minulý týden v neděli, snížila hlavní úrokovou sazbu o jeden procentní bod do pásma 0 – 0,25 %. Fed zároveň oznámil, že zahájí masivní program QE ve výši 700 mld. amerických dolarů.
img

Největší pokles ceny ropy od roku 1991. Akciové trhy pokračují v pádu

13.03.2020 Ceny ropy zažily v pondělí ráno historický pokles, a to až o 34 %, což odpovídalo ceně $27,34 za barel. Tento pokles byl vyvolán jednak sníženou poptávky, za což můžou z velké části omezení pohybu, zavedená v některých zemích, jako opatření proti šíření koronaviru. Druhým důvodem poklesu ceny je zvýšení produkce ropy, který vyvolala organizace OPEC jako odplatu Rusku za neakceptování dohody o omezení produkce ropy. S&P 500 a Dow Jones otevřeli v pondělí ráno se 7% poklesem, což vyústilo v pozastavení obchodování na amerických burzách po dobu 15 minut. Toto opatření se spustí vždy, když S&P 500 poklesne o 7% a jeho hlavní funkcí je zabránit panice na americkém trhu.
img

Světová banka a MMF pomáhají v boji proti koronaviru. Fed snížil úrokovou sazbu o 50 bodů

06.03.2020 Guvernér japonské centrální banky Haruhiko Kuroda v pondělí uvedl, že jeho instituce je připravena plně využít všech dostupných nástrojů k podpoře ekonomiky. Italská ekonomika v loňském roce vzrostla o 0,3 %, což je o něco více, než predikovala vláda v poslední prognóze, která počítala pouze s 0,1 % růstem.
img

Akciové trhy zažívají nejhorší období od krize. Strach z koronaviru zavírá školy

28.02.2020 Italské úřady minulý týden v neděli kvůli šíření koronavirunařídily uzavřít na týden školy a zrušit sportovní utkání včetně fotbalových zápasů v Serii A. V Benátkách byl dokonce zrušen i tradiční karneval. Z průzkumu, který v úterý zveřejnila Čínská asociace malých a středních podniků, vyplývá, že okolo 60 % čínských firem je schopno uhradit běžné výdaje pouze jeden až dva měsíce, než jim dojdou finanční zdroje.
img

Koronavirus se šíří, světové ekonomiky hlásí pokles. Inflace v eurozóně zrychluje

21.02.2020 Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová v pondělí uvedla, že nový koronavirus bude mít za následek pokles novozélandské ekonomiky v první polovině letošního roku, avšak ve druhé polovině roku očekává premiérka opětovné oživení.
img

Expanze USA bude pokračovat, tvrdí Powell. Odvětví zasažené koronavirem získají finanční podporu

14.02.2020 V pondělí zveřejnila společnost Sentix důvěru investorů v ekonomiku eurozóny, která se v únoru poprvé za čtyři měsíce snížila. Investoři se především obávají šíření nového koronaviru. Index důvěry investorů tedy klesl z lednových 7,6 bodu na 5,2 bodu.
img

Koronavirus ochromí světovou ekonomiku. Británii se po brexitu nedaří vyjednat dohodu

07.02.2020 Po pátečním / sobotním Brexitovém dni Spojené království od pondělí začalo první pracovní týden „bez evropské unie“ a předseda vlády Boris Johnson začal svůj cyklus vyjednávání obchodních podmínek mezi UK, EU a USA.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 4.2.2020

04.02.2020 Hospodaření státu skončilo v lednu schodkem -8,0 mld. Kč. Deficit na počátku roku je překvapující, vzhledem k tomu, že první měsíce roku bývají z hlediska bilance tradičně pozitivní. Na příjmové straně oproti plánu silně zaostává výběr daně z příjmu právnických osob a na straně výdajů došlo k předplacení některých plateb do rozpočtu evropské unie. Podle našich očekávání by měl státní rozpočet v tomto roce skončit ještě v hlubším deficitu (-58 mld. Kč), než očekává vládní návrh (-40 mld. Kč).
img

Koronavirus se šíří, WHO vyhlásila globální stav zdravotní nouze. Británie opouští EU

31.01.2020 Ratingová agentura Fitch v pondělí potvrdila rating České republiky na stupni AA- a ponechala výhled ratingu na stabilní úrovni. Agentura očekává, že česká vláda bude pokračovat v relativně zdravé rozpočtové politice.
img

Koronavirus ohrožuje Čínu, akcie a ropa padají. ECB zahájila revizi své strategie

24.01.2020 Francouzský prezident Manuel Macron se dohodl se svým americkým protějškem Donaldem Trumpem na příměří ohledně daní, které by mělo trvat do konce roku. Macron novinářům sdělil, že obě země budou pokračovat v intenzivních rozhovorech.
img

První fáze obchodní dohody je podepsána. Německo vykázalo nejvyšší přebytek od roku 1990

17.01.2020 Člen bankovní rady BoE Gertjan Vlieghe v pondělí prozradil, že je připraven snížit sazby, pokud se data nezlepší. Raphael Bostic z Fedu neočekává, že obchodní příměří změní ekonomickou trajektorii. Zatím podle centrálního bankéře není nějaký výrazný podnět k utahování politiky. Německé ministerstvo financí zveřejnilo podle předběžných údajů přebytek rozpočtu 13,5 mld. euro, což představovalo nejvyšší přebytek rozpočtu Německa od roku 1990.
img

Americko-íránský vojenský konflikt eskaluje. BoE se přiklání k omezenému snížení sazeb

10.01.2020 Australský premiér Scott John Morrison se v pondělí zavázal, že uvolní 2 miliardy USD k obnovení škod, které napáchaly požáry. Podle průzkumu společnosti Sentix důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v lednu rostla již třetím měsícem. Agentura Reuters v úterý zveřejnila, že vedoucí úředník pro zemědělství Han Jun údajně konstatoval, že Čína nezvýší roční dovozní kvóty na zemědělské produkty z USA.
img

Ropa zdražuje po útocích v Bagdádu. První fáze obchodní dohody s Čínou bude uzavřena 15. ledna

03.01.2020 PBoC snížila RRR (povinná míra rezerv bank) o 50 bazických bodů, čímž chce vytvořit úvěrový impuls pro ekonomiku, a tím nakopnout hospodářský růst. Podle čínského vládního listu Global Times má Čínská lidová banka dostatek prostoru pro další snižování RRR.
img

Čínská vláda sníží dovozní cla na stovky produktů. OPEC+ by v březnu mohl navýšit svoji produkci

27.12.2019 Ruský premiér Dmitrij Medveděv nařídil vládě, aby vypracovala odvetná opatření za americké sankce proti plynovodu Nord Stream 2. Dále Medveděv označil americké sankce za krok, který nedopovídá zásadám mezinárodního práva a obchodu. Prodej nových domů ve Spojených státech v listopadu meziměsíčně vzrostl o 1,3 %. Trh přitom očekával že dojde k poklesu o 0,3 %. Čínská vláda informovala, že od začátku ledna sníží dovozní cla na stovky produktů. Tamní vláda také slíbila větší otevření energetického a telekomunikačního trhu. Podle analytiků se Peking tímto krokem snaží podpořit domácí ekonomiku, která v poslední době zpomaluje.
img

Ekonomika v USA na konci roku pokračuje v solidním růstu. Rusko ztratilo zájem o G7

20.12.2019 Guvernér Švýcarské národní banky (SNB) v pondělí oznámil, že zatím není zapotřebí více snižovat sazby od záporu, ale pokud si to fundamenty vyžádají, tak SNB bude připravena více uvolni svoji monetární politiku. Turecký prezident Erdogan pohrozil Spojeným státům, že zavře americkou leteckou základnu Incirlik, pokud vstoupí v účinnost sankce namířené na Turecko.
img

KOMENTÁŘ LYNX: Petrobehemot Aramco na burze. Volby v Británii a sazby FEDu na 2020

12.12.2019 Dominantní událostí tohoto týdne bylo IPO Saudi Aramco, UK volby, zasedání FOMC a evergreen poslední pětiletky – Donald a jeho cla. Začněme marketingově vděčným tématem – společností s největší tržní kapitalizací na světě je aktuálně Saudi Aramco, s hodnotou skoro 2 biliony USD. Tím předskočilo ohryzek, který osciluje okolo 1,2 bilionu. Jaké jsou v kostce důvody této kapitalizace?
img

Zasedání RBA a BoC bez překvapení. Obchodní dohoda mezi USA a Čínou možná až po prezidentských volbách

06.12.2019 Guvernér čínské centrální banky PBOC Yi Gang v pondělí uvedl, že ekonomický pokles v Číně bude trvat dlouhou dobu. Německou Sociálnědemokratickou stranu (SPD) nově povedou kritici současné velké koalice Saskia Eskenová a Norbert Walter-Borjans. Oba politici požadují po kancléřce Angely Merkelové změny v koaliční smlouvě, jinak hrozí koncem vlády. Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru v Číně pozitivně překvapil, když v listopadu zaznamenal růst na 51,8 bodu z 51,7 bodu v říjnu. Analytici naopak očekávali jeho pokles na 51,4 bodu. Jednalo se tak o čtvrtý růst tohoto indexu v řadě.
img

Podle guvernéra Lowa je velmi malá pravděpodobnost, že RBA zavede kvantitativní uvolňování. Nezaměstnanost v eurozóně se nachází nejníže od poloviny 2018

29.11.2019 Philip Lane z ECB v pondělí uvedl, že v případě potřeby mohou být upraveny všechny monetární nástroje banky. Podle bankéře bude ECB na dluhopisovém trhu aktivní po dlouhou dobu. Čínský vládní list Global Times informoval, že Čína a USA dosáhly ohledně první fáze obchodní dohody v zásadě širokého konsensu.
img

Fed pravděpodobně do konce roku ponechá úrokovou sazbu beze změny. U RBA analytici očekávají cut v únoru příštího roku

22.11.2019 Bundesbanka v pondělí informovala, že zpomalení německé ekonomiky bude trvat i ve 4Q. Podle německé centrální banky však není důvod se domnívat, že ekonomika upadne do recese.
img

Hlasy odpůrců monetární politky ECB sílí. Brexit na dosah ruky, dohodu musí schválit britský parlament

18.10.2019 Čínská média v pondělí informovala, že podle zdrojů obeznámeních se situací, Čína požaduje další rozhovory, než dojde k uzavření první fáze dohody. Vývoz z Číny v září klesl meziročně o 3,2 %, zatímco analytici očekávali pokles jen o 3 %. Dovoz se pak propadl o 8,5 % a snížil se tak pátý měsíc za sebou. Podle agentury Reuters zřejmě bude zapotřebí další stimulace zpomalující čínské ekonomiky.
img

Naděje na hladký brexit a uzavření obchodní dohody mezi US a Čínou vedly k „risk on“ sentimentu

11.10.2019 Americký prezident Donald Trump v pondělí pohrozil Turecku zničením tamní ekonomiky, pokud Ankara podnikne v Sýrii něco, co bude pokládat za nepřípustné. Americká armáda začala v pondělí s odsunem svých pozic v severní Sýrii kvůli plánované turecké ofenzívě.
img

USA nejspíše zavedou cla na evropská letadla, průmyslové a zemědělské zboží. RBA snížila úrokovou sazbu na historické minimum

04.10.2019 V pondělí byla zveřejněná výroční zpráva RBNZ, ve které bylo uvedeno, že novozélandská ekonomika se prokázala odolnost vůči oslabování světové ekonomiky a zvýšené globální nejistotě. Prezident ECB Mario Draghi konstatoval, že riziko pro evropskou ekonomiku pocházejí zvenčí, tedy mimo eurozónu. Podle Draghiho jsou vedlejší efekty z extrémně uvolněné politiky ECB (záporné sazby a znovuzavedení QE) čím dál viditelnější.
img

Na Příkopě 28 ponechali 2T repo sazbu na 2 %. Obchodní dohoda Japonska s USA nebude obsahovat dodatečná cla na dovoz automobilů

27.09.2019 Saudská Arábie v pondělí oznámila, že produkce ropy po útoku rebelů na ropná zařízení bude plně obnovená na konci měsíce. Evropský vyjednávač pro brexit Barnier konstatoval, že Johnsonovi návrhy ohledně irských hranic jsou stále nepřijatelné. James Bullard, který je momentálně největší holubicí ve Fedu, se domnívá, že inverzní výnosová křivka poukazuje na to, že základní úroková sazba Fedu by se měla nacházet níže. Podle Bullarda může FOMC na každém další zasedání rozhodnout o dalším snížení sazeb.
img

Týden ve znamení centrálních bank. Cena ropy po útoku na ropná zařízení v Saudské Arábii posílila

20.09.2019 O víkendu došlo k útoku húsíjských rebelů na dvě ropná zařízení na východě Saúdské Arábie. Podle prohlášení tamního ministerstva vnitra k útoku došlo prostřednictvím střel z dronu. Cena lehké americké ropy WTI v pondělí posílila o více než 14 %. Později vyšlo najevo, že škody nejsou tak velké a že k plné obnově produkce by mělo dojít do konce roku a cena ropy v průběhu týdne korigovala zisky. Spojené státy také oznámily, že pokud by na trhu bylo nedostatek ropy po uspokojení poptávky, jsou připravené uvolnit svoje strategické rezervy.
img

ECB snížila depositní sazbu o 10 bps. Také znovu zavedla QE v objemu 20 mld. měsíčně

13.09.2019 V pondělí v Británii vstoupil v platnost nový zákon, který stanovuje vládě, aby dohodu ohledně brexitu prosadila v parlamentu do 19. října, anebo aby získala od zákonodárců svolení pro „no-deal“. Pokud se kabinetu nepodaří splnit ani jednu z těchto podmínek, tak musí požádat o odklad brexitu do 31. ledna 2020.
img

RBA i BoC ponechaly základní sazbu beze změny. Boris Johnson utrpěl v parlamentu porážku

06.09.2019 Podle údajů zveřejněných v pondělí tureckým statistickým úřadem, tamní ekonomika zaznamenala ve druhém čtvrtletí meziroční pokles 1,5 %, což bylo méně než analytici očekávali. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím se hrubý domácí produkt už podruhé za sebou dokonce zvýšil.
img

USA a Francie se dohodli na kompromisu ohledně digitální daně. Trump vítá ochotu Číny řešit obchodní konflikt v poklidu

30.08.2019 Japonská vláda v pondělí informovala, že je blízko podepsání obchodní dohody s USA. Dohoda by neměla zahrnovat nová cla na japonské automobily. Čínský vicepremiér Liou Che v pondělí uvedl, že Čína je ochotna řešit obchodní konflikt se Spojenými státy prostřednictvím klidných rozhovorů. Americký prezident Donald Trump tuto ochotu uvítal a dodal, že doufá, že rozhovory začnou v brzké době.
img

Členové FOMC jsou nejednotní ohledně dalšího směřování úrokových sazeb. Brexit bez dohody je čím dal více pravděpodobnější

23.08.2019 V pondělí německý ministr financí Olaf Scholze oznámil, že v případě potřeby je odhodlaný vynaložit stimulační balíček o velikosti 50 miliard EUR. Bundesbanka informovala, že má obavy o německou ekonomiku, aby nespadla do recese. Podle banky ekonomika roste ve třetím čtvrtletí utlumeným tempem. Prezident bostonského Fedu Eric Rosengren chce být opatrný při snižování sazeb, aby nedošlo k jejich přílišnému snížení, když se současná ekonomika nepotýká s jasnými problémy.
img

Akciový výprodej pokračuje. Na trhu s dluhopisy bijí zvony na poplach

16.08.2019 V pondělí nic nenaznačovalo tomu, jaký týden nás čeká. Indexy Dow Jones a S&P 500 zaznamenaly velmi mírné ztráty, přičemž nefinanční index Nasdaq 100 k začátku obchodovacího týdne lehce posílil. Uklidnění přišlo vhod, zejména po turbulentním konci minulého týdne. Co se týče dalších aktiv, americký dolar v pondělí posiloval, zlato vyklesalo a ropa prudce rostla.
img

Čínský jüan na nejnižší úrovních do finanční krize. RBNZ snížila úrokovou sazbu o 50 bp

09.08.2019 Nový jmenovaný japonský ministr financí Yoshiki Takeuchi v pondělí konstatoval, že po nedávném posílení japonské měny, kvůli risk-off módů (averze k riziku), který na trzích nyní panuje, bude pozorně sledovat budoucí pohyby na jenu.
img

FED poprvé od roku 2008 snížil základní úrokovou sazbu. Trump zavádí nová cla vůči Číně

02.08.2019 Britský premiér Boris Johnson při pondělní návštěvě Skotska prohlásil, že bude usilovat o novou dohodu s Evropskou unií s tím, že dohodu, kterou vyjednala Theresa Mayová je „mrtvá“. Johnson se také setkal s se skotskou první ministryní Nicolou Sturgeonovou a šéfkou skotských konzervativců Ruth Davidsonovou a obě političky důrazně naznačili novému premiérovi, že jsou proti no-deal.
img

Johnson přebírá žezlo po Mayové. ECB frustrovaná z dlouhodobě přetrvávající nízké inflace

26.07.2019 Kandidátka do vedení Fedu Judy Sheltonová v pondělí oznámila, že by chtěla aby americká centrální banka na svém dalším zasedáním, které se koná koncem června snížila sazby o 50 bazických bodů.
img

Holubičí komentáře Powella a Williamse poslaly USD dolů. V případě potřeby je RBA připravena zasáhnout.

19.07.2019 Po propuštění guvernéra turecké centrální banky oznámil v pondělí turecký prezident Erdogan, že dojde ze strany CBRT k razantnímu snížení sazeb. Dal tak najevo, kdo je opravdový šéf tamní centrální banky.
img

Americké indexy překonaly historická maxima; BoC ponechala úrokové sazby beze změny

12.07.2019 V pondělí klesly objednávky strojů v Kanadě za květen o 7,8 %. Průmyslová produkce za květen v Německu vzrostla o 0,4 %, přestože se očekával 0,3% pokles. V úterý vzrostla míra nezaměstnanosti ve Švýcarsku o 2,3 %. Maloobchodní tržby za květen v Itálii klesly o 0,7 %, přestože se očekával 0,7% nárůst.
img

RBA snížila úrokové sazby. Index nákupních manažerů v Číně klesá

04.07.2019 V pondělí byl zveřejněn index nákupních manažerů ve výrobě za červen v Číně ve výši 49,4, což je o 0,6 méně, než bylo očekáváno. Maloobchodní tržby ve Švýcarsku za květen klesly o 1,7 %. Index nákupních manažerů ve výrobě v USA za červen stoupl o 51.7.
img

RBNZ ponechala úrokové sazby beze změny. HDP v USA a Velké Británii roste.

28.06.2019 V pondělí byl zveřejněno obchodní klima v Německu červen ve výši 97,4. V úterý bylo zveřejněna obchodní bilance na Novém Zélandě za květen ve výši $264 milionů. Jedná se o špatný výsledek, jelikož odhadovaná výše byla $971 milionů. Index cen domů v USA za duben vzrostl o 0,4 %, namísto očekávaných 0,2 %. Ve středu rozhodla ZBNZ, že pondechá úrokové sazby na stejné výši 1,5 %.
img

Měnové války díky FOMC a Draghimu i nadále na pořadu dne. Zlato se dostalo nad psychologickou hranici 1400 USD.

21.06.2019 Člen výkonné rady ECB Coure v pondělí sdělil, že centrální banka má dostatek nástrojů, které nebude váhat použít při zhoršení ekonomiky. Podle průzkumu britské obchodní komory jsou firemní investice v Británii na nejnižších úrovních za deset let. I samotná BoE již dlouhodobě upozorňuje na neuspokojivý vývoj investic, který je poznamenaný nejistotou spojenou s brexitem.
img

Ropa zažila volatilní týden. SNB ponechala sazby beze změny a v případě potřeb je připravena intervenovat.

14.06.2019 V neděli oznámil americký prezident Donald Trump, že pozastaví cla na dovoz mexického zboží do USA. Mexiko se totiž zavázalo, že zvýší svůj boj s ilegální imigrací a pašeráky. Do akce má být nasazena i národní garda.
img

ECB posunula případné zvýšení úrokových sazeb do první poloviny příštího roku

07.06.2019 Saudský ministr pro ropu Khalid A Al-Falíh v pondělí konstatoval, že věří v prodloužení dohody OPEC+ za červen letošního roku. Bullard z Fedu se domnívá, že budoucí snížení sazeb by mohlo být odůvodněno vzrůstajícím obchodním a inflačním rizikům. Inverzní křivka podle Bullarda signalizuje, že je zapotřebí snížit sazby, jelikož trh tím naznačuje, že jsou sazby na příliš vysokých úrovních. Také se zmínil, že plán ohledně rozvahy Fedu je dobrý a není potřeba se jim zabývat.
img

BoC ponechala úrokové sazby beze změny; HDP v USA a Kanadě mírně roste

31.05.2019 V pondělí byl v Japonsku zveřejněn hlavní ekonomický index za březen ve výši 95,9. Předpokládaná hodnota byla 96,3. V úterý překonal hrubý domácí produkt ve Švýcarsku. Gfk průzkum ekonomického sentimentu v Německu skončil na hodnotě 10,1, což je o 0,3 méně, než bylo očekáváno.
img

Fed se změnou sazeb zatím nepospíchá, ECB očekává oživení ekonomiky v druhé polovině 2019

24.05.2019 V pondělí Bundesbanka konstatovala, že i přes nedávné oživení je německá ekonomika stále slabá. Nedávné oživení bylo způsobené z velké části jednorázovými faktory. Člena FOMC Bullarda znepokojuje jádrová PCE inflace na úrovni 1,6 %. V Japonsku vzrostlo HDP v prvním čtvrtletí z 0,4 % na 0,5 %. Analytici přitom očekávali pokles HDP o 0,1 %.
img

Čína pohrozila Spojeným státům odvetnými cly, Trumpa to příliš nevystrašilo

17.05.2019 Peking v pondělí oznámil odvetná cla na americké zboží ve výši 60 miliard amerických dolarů. Nová cla by měla dosáhnout 5 až 25 % a zasáhnou až 5000 amerických produktů. Platit by měla od 1. června. Hlavní tajemník japonské vlády Yoshihide Suga konstatoval, že japonská vláda neuvažuje o změně zvýšení daně z prodeje v říjnu. Broadbent z BoE sdělil, že se domnívá, že odložení brexitu do října bude negativní pro investice.
img

RBA ponechalo úrokové sazby beze změny; HDP ve Velké Británii vzrostl podle očekávání

10.05.2019 V pondělí vzrostly maloobchodní prodeje v EU za březen o 1,9 %. Kompozitní index nákupních manažerů v EU za duben byl 51.5. V úterý ponechala RBA úrokové sazby v Austrálii beze změny na 1,5% hladině. Objednávky strojů v Německu se zvýšila o 0,6 %, přičemž očekávaný nárůst byl 1,5 %. GDT index cen na Novém Zélandu oproti předpokládanému poklesu o 1,1 % vzrostl o 0,4 %
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.5.2019

06.05.2019 Donald Trump na Twitteru uvedl, že zvýší cla pro Čínu. Čína v reakci na tweety odloží jednání. Trhy reagují negativně. Datový kalendář je tento týden poměrně prázdný. Až na konci týdne bude zveřejněn výsledek inflace za duben. Kromě dobíhající sezóny zveřejňování firemních výsledků tak trhem budou do velké míry hýbat právě nové problémy ve vyjednávání USA s Čínou.
Související klíčová slova: Banco Santander | Setkání G20 | Zpomalení čínské ekonomiky | Akcie Sony | Phil Hogan | ChatGPT | Euro k americkému dolaru | Cap | Hodnota společnosti | Výnosy dluhopisů | Vývoj nezaměstnanosti | Války | Vývoj | Novozélandská vláda | Index spotřebitelských cen | Data z trhu práce | Australská centrální banka | Allianz | Prestige Economics | Vládní pomoc | Velký propad | Andrés Manuel López Obrador | Investice do marihuany | Inflační očekávání | EUR | Fundamenty | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Nezaměstnanost v eurozóně | Posílení kapitálu | Cable | Yandex | Roche | XOM | Itálie | McDonald's | Stoxx | PEPP | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Texas | Očekávání | Index finančních společností | Zhoršující se epidemiologická situace | South China Morning Post | Volatilní | Akcie automobilky Stellantis | Trh s akciemi | Poslanci | T-Mobile | Galapagos | Jeep | České hospodářství | EUR/JPY | Zasedání ČNB | EURJPY | Novartis | Odvetná cla | Objem průmyslových zakázek | Čtvrtletní pokles | Stimulační balíček | Trh práce | Akcie Lyft | Roční míra inflace | Evropská komise | WeCHat | Pro investory | Brenntag | Oživení ekonomiky | Swiss | Investice | Britská centrální banka | Uranové akcie | US Bancorp | DXY | Potenciál | TWTR | Zpráva z akciového trhu | Diverzifikace | Support | Mezinárodní ratingová agentura | Nízké sazby | Posílení | Index aktivity | Ekonomické dopady koronaviru | Dění na světových burzách | ADP report | Úroková sazba Fedu | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Opouští EU | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | ISTAT | NYSE | Intervence | Výkon ekonomiky | Výkonný ředitel | DS | E.ON | Interactive Brokers | Futures kontrakt | Mimořádné daně | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Biotechnologické akcie | Člen bankovní rady ČNB | Evropské měny | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Měnový pár GBP/USD | Černé labutě | IHS | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | Accor | EUR/USD | Vanad | Index ekonomické nálady | General Electric | Zdanění bank | LULU | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Šéf Fedu Jerome Powell | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Český průmysl | PMI z Německa | City | The Telegraph | Wolters Kluwer | Akcie společnosti | Index spotřebitelské nálady | Kurs zlotých vůči české koruně | Aktuální vývoj | Benchmark | Akcie britské Barclays | Lagardeová | Euro vůči americkému dolaru | Americké podniky | Výnos | Akcie společnosti Stellantis | Nikola | Makro data | RBS | Brent | Soukromá spotřeba | Akcie těžařů | Delta | Boj proti koronaviru | Zalando | Americký akciový trh | USMCA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Small caps | Reddit | Měnové riziko | Import | Bankrot Řecka | Acacia Communications | Německý akciový index DAX | Akcie Facebooku | Airbus SE | Exchange | Alcoa | Investiční portfolio | O2 Czech Republic | Splátky dluhů | Akcie roku 2020 | Američtí vojáci | Zasedání centrálních bank | Nejlepší technologické akcie | Strach | Ekonomika Japonska | Šinzó Abe | Propad cen | GameStop (GME) | AUDUSD | PST | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Panevropské indexy | Euronext | JPY | Akciový index | Nejlepší vanadiové akcie | Nejvýraznější růst | Investiční příležitost | Ekonomika Velké Británie | Odhad HDP | Poradce Bílého domu | SoftBank Group | Ekonomický sentiment | Společnost Crédit Agricole | Uber Technologies | Peníze | Ukazatel | Úspěšný trader | Výrobní sektor | Vývoj měnové politiky | ING Groep | López Obrador | Průmyslové zakázky | Šéf ECB | Prognóza | FTSE 100 | Pokles ceny ropy | Saxo Bank | Amgen | Index CAC 40 | Palladium | Ropa WTI | Lockheed Martin | Viceguvernér ČNB | Bankovní rada ČNB | CIBC | Bankovní domy | Brexit | FedEx | ZEW index | CSCO | Valná hromada | Společnost Sentix | Burzy | WallStreetBets | USD/EUR | EURUSD | Americké ekonomiky | Kapitál | Vývoj kurzu USD/EUR | Americký prezident Joe Biden | NFP | Béžová kniha | Izraelská ekonomika | AMS | O2 | Bond | Bayer | Akcionáři | Cash flow | Záchranný fond | Citroën | Posílení koruny | USD | Investovat | Export | Německé HDP | Shopify | NFLX | Hlavní panevropské indexy | Britové | Technická analýza | Macquarie | DTE | Zasedání FOMC | Dot plot | CISCO | Zynga | Unie | Americká ropa WTI | Kapitálové strategie | Gilead | Qualcomm | Signály oživení | Sodexo | Southwest Airlines | Energetická společnost | Trpělivost | Na burze | Blue chip | Šok | ČSOB | Měnové války | ByteDance | ProSiebenSat.1 | Ekonomiky | Trh s ropou | Total | Ekonomická aktivita | Regulace | Hospodářské oživení | Maďarsko | FME | Měnový fond | Teorie černé labutě | Úroková sazba | Investice do robotiky | Očkování proti covidu-19 | ISM pro sektor služeb | Ahold Delhaize | BDX | Kabinet | Litva | Tovární objednávky | Screening akcií | ATVI | Nord Stream 2 | Kanadský premiér | HDP v USA | P.A. | Podpůrné programy | Snižování úroků | Čtvrtletní výsledky | Giuseppe Conte | Kapitálový trh | Fintech společnosti | Bogdan Maioreanu | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Spolkový sněm | Vládní výdaje | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Akcie 2021 | Hospodářské záležitosti | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | SIX | Agentura Kjódó | Skupování aktiv | Dovoz | Dovozní cla | CONSOB | Caterpillar | Nejbohatší | Pozitivní zprávy | Nikkei | Penzijní fondy | Akcie Bank of America | 1 milion | Výrobní ceny | Politická situace | Zpomalení německé ekonomiky | Marek Mora | Komoditní | Nejsilnější růst | Souhrn finančních trhů | Světový obchod | Eurex | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Makroekonomické ukazatele | Průmyslová výroba v Německu | CIMB Group Holdings | Euforie | Volby USA | Fiat Chrysler | Steven Mnuchin | FANG | Makrodata | Akciové indexy | Obchodní dohoda | Investoři | Obchodní deník | Portfolio | Investice do solární energie | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Konopné akcie | Koninklijke Ahold Delhaize | RWE | Coca-Cola | AMD | Moderna | Prezident ECB | ADR | Nejistota | Christine Lagardeová | Index PPI | Obchodní napětí | Euro Stoxx 50 | IBKR | PMI pro sektor | Jádrový index | Zisk | Credit Agricole SA | Janet Yellenová | APA | Zpřísňování měnové politiky | Průmyslové revoluce | Inflace v lednu | Commonwealth Bank | Průmyslové objednávky | Ministr financí Steven Mnuchin | DAX30 | Jak investovat do zlata | Finanční instituce | Kosdaq | Bank of England | Airbnb | Lepší výsledky | Zveřejnění zprávy | Spotřebitelská nálada v Německu | CAC 40 | Britský premiér | WSJ | Prezident | Xetra | DZ Bank | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Americké prezidentské volby | Odložení brexitu | BABA | BP | Hold | Makrokalendář | Čínské hospodářství | Raytheon | Ropné společnosti | Jak se stát lepším investorem | Investice do vody | Snížení nákladů | Evropské trhy | Analýzy | Ekonomická situace | Zvýšení úrokových sazeb | Světové burzy | Investiční | Průzkum | Vývoj měnového páru | Britské banky | IEA | Demokraté | Norddeutsche Landesbank Girozentrale | HeidelbergCement | Německý DAX | Hlavní události | Anglie | Ceny Bitcoinu | Covid | Uber | Ekonomický vývoj | Akciové trhy ve Spojených státech | UnitedHealth Group | Solární energie | Podnikatelská aktivita v eurozóně | TRY | Aktivita zpracovatelského sektoru | Pokles ceny | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Siemens Gamesa | Agentura Reuters | Fiskální rok | Prodej | Australský premiér | Cestovní ruch | Zpráva | Loonie | Prémie | EUR/PLN | Tržní kapitalizace | Ekonomické dopady | Tencent | Nový koronavirus | Nárůst úroků | Výhled ratingu | Ministerstvo obchodu | Zvýšení úrokové sazby | Zpomalení české ekonomiky | S&P | Expanzivní politika | Coty | Vzdělání | Hrubý domácí produkt (HDP) | ABB | Handelsblatt | Důvěra investorů | Obchodování | Zasedání Fedu | České koruny | Tisková konference ECB | Finanční nástroje | Brexit bez dohody | Meta | S&P Global | Financial Times (FT) | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | Rekordní hodnoty | Thyssenkrupp | Management | Posilování eura | ZEW | XM | Biofarmaceutické společnosti | Dobré výsledky | Zahraniční investoři | Zasedání OPEC | Centrální banky | Prezidentka ECB | GAAP | Japonská vláda | Eurostat | Zprávy | VaR | Pokles cen ropy | Deflace | Dolary | Investiční aktivita | FB | Kanada | Exact Sciences | Obchodní investice | Výroční zpráva | Nezaměstnanost v USA | Turecká lira | REGN | Investiční banka | Akciový analytik | Averze k riziku | Larry Kudlow | Occidental Petroleum | Americký maloobchod | Odchod z Evropské unie | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Evropský parlament | Míra | CAPEX | Pokles tržeb | Distribuce | Hospodářský výsledek | Evropské akcie | Program nákupu aktiv | 3M | Bitcoin | Airbus | Dividendové strategie | Intradenní obchodování | Vyhlídky | Firmy | Italská banka | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | NATO | Nordea | iFX | Cena ropy brent | Evropské dividendové akcie | Futures | Sharpe ratio | Index cen domů | Automobilky | Co je Sharpe Ratio? | Alstom | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Nástroj | Výsledky | Depozitní sazby | Ekonomické oživení | HDP v eurozóně | Investice do vodíku | Hospodaření státu | Fundamentální zprávy | Sumitomo Mitsui | Květnový kontrakt | Inflační tlaky | Siemens | Stellantis | Bank of America | Opatření proti koronaviru | TIM | Kurz dolaru | Odhady trhu | Vakcína | Australský dolar | Hnutí pěti hvězd | Finanční domy | Koruna | Eli Lilly | Výrazný pokles | American Airlines | DJIA | Kurz dolaru dnes | Shell | OPEC+ | Francie | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Index cen domů v USA | Dopady koronaviru | Objem | Propad | London Stock Exchange | Trigger | Jacobs | Výsledky firem | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Oživení v Číně | Údaje | Politika centrální banky | Australské akcie | Zákonodárci | Odchod z EU | Investovat do Bitcoinu | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Český index nákupních manažerů | Prodeje domů | Očekávání analytiků | Čínské ministerstvo obchodu | Alibaba | Reddit WallStreetBets | Průzkumy | Nomura | Státní rozpočet | Hlavní indexy | OpenAI | IBEX 35 | Průmyslová výroba | WMT | Ekonomika Německa | Pfizer | Case-Shiller | Snižování cel | Obchodování s akciemi | Covestro | Studie | Offshore | Obchody | Premiér Andrej Babiš | Deficit | Graf | Polsko | Ratingová agentura | Index S&P 500 | FRA | Příjem díky dividendám | Cenová hladina | Bankéř | FOMC | Ropa Brent | Kering | Canopy Growth | Americké automobilky | ADBE | Výnosové křivky | Hrubý domácí produkt | Německý akciový index | Nejlepší akcie | Aktuální hodnoty měny | Důvěra investorů v ekonomiku | Zasedání Bank of Canada | Evropa | Jackson Hole | Tvrdý brexit | HUF/EUR | OPEC | USD/PLN | Short | ČNB Tomáš Holub | Stabilní výhled | Jednání FOMC | Situace | Akciový výprodej | Index výrobních cen | Institut Ifo | Johnson & Johnson | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Eurodolar | Bezpečné útočiště | Program nákupu dluhopisů | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Zveřejněná data | Spotřebitelská nálada | Earnings | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Inflace v EU | Trump | Stavebnictví | Brands | FTSEurofirst | Booking Holdings | Britský FTSE 100 | UPS | PYPL | Italská vláda | Splunk | E*Trade | Finanční krize | Euro dnes | FXstreet.cz | Nakoupit akcie | Index spotřebitelské důvěry | GBPUSD | Rakousko | FinTech akcie 2021 | Turecká centrální banka | Stříbro | USDCAD | Nově zahájené stavby domů | Americký dolarový index | CHF | L'Oréal | COPPER | Česká koruna | Turecko | Bank of Japan | Vlna koronaviru | OECD | Dobré zprávy z USA | Podnikatelská důvěra | FAANG | Brokers | Akcie big data | Dobrá data | Americké akcie | BBC | TTWO | UBS Group | Ex-dividend | Běžný účet | Kongres | Obchodní rozhovory | Iberdrola | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index Nikkei | Oslabení koruny | Spot | Evropská ekonomika | Ziskové marže | ex | Rosněfť | PSA | Čínský statistický úřad | Americká data | Japonský export | Naše ekonomika | Mimořádná daň | Audi | Nejprudší pokles | Rozpočtový deficit | Rizika Over-The-Counter trhů | Japonský export v dubnu | Capital Markets | Růst výnosů | Big data | Trh | Snížení daní | Nejlepší biotechnologické akcie | Komise | List Financial Times | SolarEdge Technologies | Volby v USA | Erste Bank | Přehled o dění na světových burzách | GME | Těžba ropy | Technologické firmy | ArcelorMittal | Fed | Zahraniční obchod | Bailout | Druhá vlna | Korekce | Klesající trend | Vývoz ropy | Rubl | Pozornost | United Airlines Holdings | Money management | Vývoj ekonomiky | Švýcarská ekonomika | Kjódó | Dividendové akcie | Zveřejnění výsledků | National Australia Bank | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | S&P 500 | Vysoké ztráty | Globální recese | Aareal | Automobilový průmysl | Volby v Británii | Luis De Guindos | CNOOC | Electronic Arts | JDE | Posílení dolaru | Stock | Marriott | Růst spotřebitelských cen | Firemní investice | Ministři financí | Technický pohled | Rating | Agentura S&P | Miroslav Singer | Prezident Joe Biden | SNB | Velké banky | Microsoft | Akcie roku | Wells Fargo | Ekonomika ve světě | Natixis | Vládní dluhopisy | Investice do ropy | Odhad růstu HDP | SBUX | Thermo Fisher Scientific | Eurokomisař | Repo operace | IPO Saudi Aramco | Volatility | Úspory | CME | Sell | Demokratické strany | Důvěra v průmyslu | NAFTA | Finanční rezervy | LYNX webinář | Kurz dolarů | Peugeot | Důvěra | Maloobchodní tržby v eurozóně | Pravděpodobnost | Markets | Světová banka | Index Nasdaq | Apple | Konference FOMC | Mexické peso | ABN AMRO Bank | Ministryně práce | Francouzský prezident | Marathon | FIAT | Japonsko | TD Ameritrade | Centrální banka | Andrew Bailey | Silný propad | Deutsche Börse | Exxon | Analytici | Devizové intervence | Řízení rizika | ING | TLTRO | Německá vláda | Grafy | QE | Polský zlotý | Růst HDP | Měnové otázky | LYNX | Ranní zpráva z akciového trhu | Internetové akcie | Donald Trump | Zasedání RBNZ | Čistý zisk | Jádrová inflace | Twitter | Premiér Justin Trudeau | Analytika | Marriott International | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Portugalsko | Společnosti | Spotová cena | Zpomalení ekonomiky | Rozpočet | Zprávy o vakcíně | Výsledky Applu | CL | Japonská centrální banka | BNP | Investice do akcií | Opel | Bankovní tituly | Aukce | Aktivita v americkém sektoru služeb | Dluhové krize | Air France | Údaje o inflaci | ECB Luis De Guindos | PEPSICO | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | CZK | Reuters | Unilever | FTSE 250 | Beiersdorf | Baidu | Kartel OPEC | Chevron | Kompozitní index | Dobré zprávy | Důvěra v eurozóně | Mario Draghi | Nákup cenných papírů | GM | Depozitní sazba | Politické napětí | Česká republika | Souhrnný index | Předseda | Splácení dluhu | Utahování měnové politiky | Deutsche Boerse | Index nákupních manažerů | Traders | Moody's | Makro | Boeing | Vstup na burzu | Vinci | Příkaz | Adyen | PINS | Volby USA 2020 | Merrill Lynch | Telecom | Bernie Sanders | Organizace ADP | Záporné sazby | Evropské banky | Americký dolar | Libra | Evropská unie | Fiat Chrysler Automobiles | BlackRock | Obchodování na zámořských trzích | Indické akcie | Financovat | Příprava | Čínské měny | Řecko | CME Group | Snižování úrokových sazeb | Americké ministerstvo obchodu | ČNB Vojtěch Benda | Fáze obchodní dohody | Angela Merkelová | TSLA | Antivirus | Dluhopisy | Úroky | Sergej Rjabkov | Nová mutace koronaviru | Aktivita v čínském průmyslu | Internet of Things (IoT) | Tempus | STMicroelectronics | Over-The-Counter | Ranní nadhoz | Cena | Josh Frydenberg | Růst čínské ekonomiky | AUD/JPY | ASML Holding NV | Royal Dutch Shell | Sumitomo | Guvernér Fedu | Air | Akcie dnes | Ztráta | Přímé zahraniční investice | Ceny akcií | Defenzivní akcie | CVX | Royal Bank of Scotland | EBay | Olympijské hry v Tokiu | Dolar | Čínská ekonomika | Pokles úroků | Ceny | EK | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | Opce | Standard Chartered | JPMorgan Chase & Co | Finální odhad | Šíření viru | ČNB | Ztráty zaměstnání | Celkový deficit | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Pokles | Global Times | Záchranný program | Emise | Dluhopis | MGM | Inflace v listopadu | Zahraniční investice | Margin | Nvidia | Obchodní spory | Makroekonomická situace | Rating AAA | Biogen | Polská ekonomika | ConocoPhillips | Americké společnosti | Finančnictví | Komodita | Charles Schwab | Švýcarská centrální banka | Royal Caribbean | Poplatek | FITD | EUR/HUF | Maloobchodní tržby | ACS | FTSE | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Sanofi | Americká ekonomika | Credit Suisse Group | NVDA | Počet žádostí o podporu | Ekonomická aktivita v USA | PHIA | Tomáš Holub | COVID-19 | Nikola Motor | Negativní dopad | Google | Zavedení záporných úrokových sazeb | Blue chips | FOREX | BoE Andrew Bailey | Růst mezd | Remdesivir | Evropská centrální banka | OTC obchodování | Index cen | Německý ministr financí | Paypal Holdings | Luboš Růžička | Ředitelka | Čínská vláda | EBIT | Daně | Mitsubishi | Lídři | Alan Greenspan | Mutace koronaviru | Cena za akcii | Rizika | ECB | CRH | Vývoj inflace | Žádosti o podporu v USA | Česká ekonomika | Momentum | Daně z příjmů | Německá kancléřka | Fond | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Zisky | HICP | Low | Trader | Konsensus | FCA | Ekonomické údaje | BNP Paribas | Conference Board | Konsenzus | E*Trade Financial | Globální ekonomika | Thomas Jordan | Bitcoin Cash | Allianz SE | Miliardy eur | ISM | Zákaz shortování | Cisco Systems | Francouzský index CAC 40 | Starbucks | Shortování akcií | KLM | Ministr zahraničí | Ratingové agentury | Společnost Caterpillar | Cena zlata | Lyft (LYFT) | Makroekonomické data | Obchodníci | HSBC | Pullback | Zasedání Bank of England | Akcie Nikola Motor | Ruská vláda | Ekonomiky eurozóny | Euro STOXX | Flash Crash | IPO Instacart | RRR | Epidemiologická situace | Růst cen | Spekulace na růst | Drahé kovy | Vyšší sazby | Indikátor | Moskva | RSI | Guvernér japonské centrální banky | Měnová politika | Saxo | Americké akciové trhy | IFO index | Dnes na trzích | Financování | Zkušenost s investováním | ČSÚ | Investice do palladia | Zasedání RBA | Fitch | Stres | Nastavení měnové politiky | Americká lehká ropa | Turecké liry | Honeywell | Pokles ekonomiky | Cena palladia | Oversea-Chinese Banking | Finance | Walgreens Boots Alliance | CAH | Dividenda | Republikáni | USDJPY | Zprávy z USA | Poptávka | Express | DISH | Počet bankrotů | Guvernér | Premiér Babiš | Očekávání trhu | Tesla Motors | FT | Axel Springer | Recesia | Maďarská měna | Malé podniky | Obchodovat | Zvýšení inflace | Microsoft Corp | JPMorgan Chase | Ropné vrty | SolarEdge | Shell Plc | Hospodářský růst | UniCredit SpA | Vydělávat peníze | Prezident Fedu | S&P/Case-Shiller | Odhodlání | Uzavření trhů | Akcie Gamestop | AAPL | FinTech | WTI | Bod | Shares | NetEase | RBNZ | GfK | AMGN | Co bude | Reserve Bank of Australia | Únorová inflace | Pfizer a BioNTech | Predikce vývoje | Philadelphia Fed index | Nord Stream | Saúdská Arábie | Christine Lagardová | Justin Trudeau | Ziskovost | Payrolls | Bankéři | Barclays | Procter & Gamble | Liou Che | Podnikání | Španělsko | Cena ropy | Nejlepší internetové akcie | Zprávy z Německa | Inflace | Problémy | Recese světové ekonomiky | Vývoj měn | Marže | DAWN | Akcie bank | ROCE | Fiskální politika | Německá ekonomika | DAX | HDP | Infineon Technologies | Akcie těžařů stříbra | Odhad růstu ekonomiky | Tadawul | Prosus | Důvěra v Německu | Alphabet | Zkušenosti | Technologické akcie roku 2020 | Firma | Signály | Nezaměstnanost v Británii | Vysoké zisky | Micron Technology | Tweety | Stabilita | Lira | Snížení ekonomické aktivity | Obchodní válka | Erste | IHS Markit | Ropa | Peněžní zásoba | Dnešní zprávy | Byznys | China Telecom | Stoxx 600 | Monetární politika | SAP | Spolkový statistický úřad | FX | Index PMI | Ben Bernanke | Ekonom | Propad HDP | Debata | Deutsche Bank | Američané | Kurz | Market | Akcie Alphabet | Raiffeisenbank a.s. | Tyson Foods | Unicredit | Růst akcií | BMO Capital Markets | Pokles výnosů | Telefónica | Restrikce | Neomezené množství | Zavedení cel | Merck | Optimismus | Facebook | Oracle | Světová obchodní organizace | Francouzský CAC 40 | Nákup dluhopisů | NXP Semiconductors | Costco | USA | Deficit státního rozpočtu | Investujte | Pravidelný příjem | Prezident USA | Měď | Nezaměstnanost v ČR | Konzervativci | Fiskální stimuly | Být trpělivý | Euro | AUD | Datový kalendář | Rada ČNB | Caixin/Markit | Investice v Číně | Risk | Predikce | Dodávky ropy | Akcie Netflix | Světová obchodní organizace (WTO) | Bank of New York Mellon | Metro AG | Kypr | Citigroup | Softbank | Čínský vývoz | Dividendový výnos | Christine Lagarde | Sony | Hospodářství | MIB | Etoro | EV | Ministr financí | EBITDA | Ohlédnutí | Institut pro fiskální studie (IFS) | Zpomalení růstu | Obchod | Siemens Healthineers | Růst ekonomiky | KBC Group | Uniper | Úrokové sazby | Kam investovat | Nárůst nezaměstnanosti | Air France-KLM | PEP | EU | Redukce | Zasedání ECB | Gamble | Credit Suisse | Portfolia | Fresenius Medical | Akciové trhy v Asii | Převis | Komerční banka | NN Group | Deutsche Lufthansa | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Theresa May | Recese | ZNGA | Inflace v Německu | Obchodní příměří | ASML | Renault | Švýcarský frank | Báze | Bank of Canada | Německý ZEW index | CZK/EUR | Bitcoinové a blockchainové akcie | Index Dow Jones | Britská ekonomika | NZDUSD | SEC | Akcie Applu | Začít investovat | USD/CAD | Výrobní index | Největší propad | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Miliardy | Spekulace | Guvernér BoE | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Americké burzy | Hodnota indexu | Know-how | Frank | Ministři | Prudký propad | EUR/SEK | KBC | Prodeje existujících domů | Mondelez | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Olympijské hry | Dnešní zpráva | Nikkei225 | Ekonomický poradce | Lufthansa | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Globální HDP | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Politická nejistota | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | Index FTSE 100 | Jerome Powell | Panika | Japonský premiér | Starwood Hotels & Resorts | Regeneron Pharmaceuticals | Kiwi | Prezident Donald Trump | Multi-Asset obchodování | Kancléřka Angela Merkelová | Advance | Saudi Aramco | Fresenius SE | Booking | Kanadský dolar | Agentura Fitch | PMI indexy | China Mobile | Předpovědi | AXA | Investiční stratég | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Benzín | Produktivita práce | Trend | Střadatelé | Akcie a ETF | Adidas | OXY | ETF roku 2020 | Merck KGaA | Míra inflace | Akcie NIO | Platforma | Indexy PMI | Manufacturing | Akcie energetických společností | Spotřebitelská důvěra | PBOC | MMF | Soukromý sektor | United Airlines | Náklady na úvěry | Spotify | Objem objednávek | Verizon Communications | Pioneer Natural Resources | Ropné akcie | Empire State Index | Verizon | Schodek | Farmaceutické společnosti | Bankovní sektor | Fed index | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Hospodářské krize | Obchodní bilance | Ticker | Nouzový stav | Akcie automobilky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Gold | Šéfka ECB | Investování | Průmysl | Investovat do zlata | IPO Luckin Coffee | Druhá vlna koronaviru | Airbus Group | Tempo růstu | Activision Blizzard | American Airlines Group | Úvěrový rating | FDX | Citrix Systems Inc | Bankovnictví | Investor | Aerolinky | BASF | Continental | Air Liquide | Zpracovatelský průmysl | RISK-ON | Ekonomický poradce Bílého domu | Biliony | ETF | Akcie klesají | Akciové trhy | Zajímavé akcie | Europoslanci | Moneta Money Bank | UnitedHealth | Prezidentské volby USA | Největší propady | Počty nových žádostí o podporu | LLY | Viceprezident ECB | Šéfka Fedu | Palladiové akcie | Rally | Inverzní výnosová křivka | Bankovní rada | Euro Stoxx 600 | Pojišťovna | Macron | Pandemie | Zasedání České národní banky | GLE | FCA a PSA | Tripadvisor | Základní úroková sazba | Aktiva | IPO Airbnb | Ministerstvo financí | Výprodej | Zasedání centrální banky | Výnosy z dluhopisů | UniCredit Markets & Investment Banking | Business | Indikátory | Albemarle | Akcie herních vývojářů | Zdanění | Pokles cen | Royal Dutch | TikTok | Plug Power | LPR | Tempo růstu ekonomiky | SP500 | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Orsted | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Western Union | Španělský IBEX 35 | Konsolidace | Investice do stříbra | Akcie Tesly | NZD/USD | Čínské akcie | Ministryně financí | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Microchip Technology | Bank of America Merrill Lynch | | Německý statistický úřad | Velké investiční fondy | Danske Bank | Westpac | IRBT | Stratég | Špatné zprávy | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | Ekonomika eurozóny | Kvalitní akcie | Dividendové akcie 2020 | Schwab | Sentiment | Zhoršení pandemie | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | JD | ECB Christine Lagardeová | Berenberg | Politika | Hospodářské recese | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Potenciál pro růst | LYNX WhatsApp | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Čínský prezident | Tier 1 | Novavax | FinTech akcie | ECOFIN | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Oslabování eura | GDP | Velká Británie | Rating České republiky | Německý průmysl | Makroekonomická data | Investment Banking | Si Ťin-pching | Rekordní propad | Spotřebitelská důvěra v Německu | Členové bankovní rady | Zlatá horečka | Nálada | Jak na pravidelný příjem | Symantec | Měnové páry | Technologické akcie | Obchodní spor | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Prudential Financial | Intel | Čínský vicepremiér | Ekonomika | Výnosová křivka | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | DAWN akcie | Intradenní vývoj kurzu | SIE | WTO | Výrobní index PMI | Dohoda o brexitu | Hospodářské noviny | Pandemický program | Commerzbank | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Ministr energetiky | Ceny zlata | Výhled | Vývoj trhu | Trade Financial | Členové OPEC | ESM | Volume | Americké ministerstvo | Strach z koronaviru | Mexický prezident | Diamondback Energy Inc | Summit EU | Nejlepší blue chip akcie | Akciový trh | Japonská ekonomika | Digitální daň | Akciový index DAX | iRobot | Obchodní dohody | Monica Bosiová | PayPal | Evropský trh | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Británie | Cyrrus | Expanze | Insider | Největší ekonomika | Platinové akcie | Advance Auto Parts | General Motors | Fondy | Investiční příležitosti | Walt Disney | Bílý dům | ČEZ | Austrálie | HDP Číny | Financial Times | Počet Američanů žádajících o podporu | PMI za leden | Philips | USD za barel | Nikkei 225 | Poptávky po ropě | Obavy investorů | Alfa Romeo | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Schodek rozpočtu | New York | BinckBank | MSFT | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | AIG | Akcie ropných společností | Fresenius | Zvýšení úroků | Zotavení ekonomiky | Jak investovat | Risk Off | Applied Materials | IBEX | NXP | Kraft Heinz | Salmán | EURCHF | G20 | Míra inflace v eurozóně | Akcie roku 2019 | Abenomika | Meziroční míra inflace v eurozóně | Linde | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Tesla | Dollar | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Úročení vkladů | Dolarový index | Kontrakt | Vývoj ceny ropy | Sazby | České vlády | Investiční tituly | USD/JPY | Volkswagen | Guvernér Rusnok | Index MSCI | Zvyšování úrokových sazeb | Likvidita | RBA | Žádosti o podporu | Investice do zlata | Australská centrální banka (RBA) | Capital Economics | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Rozhovor | Španělský IBEX | Transakce | Jak funguje screening akcií | Dnešní údaje | Měny | Obchodní jednání | Válka mezi USA a Čínou | Snížení úrokových sazeb | Růst nezaměstnanosti | MasterCard | Lululemon | Výroba v Německu | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | Irsko | Maloobchodní prodej | Rozjednané prodeje domů | Analytici společnosti | Zpravodajství | Michal Brožka | Pharming Group NV | USDX | Nezaměstnanosti v Německu | Nejlepší ropné akcie | Peter Navarro | Inaugurace | UNA | Rozhodnutí FOMC | Finanční sektor | Marathon Petroleum | Internet of Things | Teroristický útok | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Australská ekonomika | Gilead Sciences | Thomson Reuters | Snap | Walgreens | Ekonomické zotavení | SEB | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | JPMorgan | SPWR | Daň z nadměrných zisků | Trade | Risk On | Eni | Velkoobchodní tržby | Automobilky FCA a PSA | EFSF | Britské hospodářství | Carry trades | Snížení úroků | Centrální bankéři | Světová zdravotnická organizace | ABN Amro | Rusko | Ceny výrobců | Guardian | Poradce | Vicepremiér | Osobní výdaje | Obchodní den | Vývoz z Číny | Makroekonomické události | Zkušenost | Bankrot | Írán | Zdražování | Carige | Česká národní banka | Předstihové indikátory | Britská vláda | EPS | ADP | Vanadiové akcie | Square | Repo sazba | Stephen Poloz | Short squeeze | Joe Biden | Ropy | Nové žádosti o podporu | Americké akciové indexy | Klesající dolar | Člen bankovní rady | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Guvernér české národní banky | Společnost | Italská ekonomika | LTV | ZEW index ekonomického sentimentu | Firma McDonald's | Ministr hospodářství | Uhlí | Diamondback Energy | Mezinárodní obchod | Snížení úrokové sazby | Allergan | Hospodářství Evropské unie | RDSA | Francouzský index | Negativní výhled | Trading | BMW | Cena akcií | Abdalazíz bin Salmán | Guvernér ČNB | Bezpečné měny | Mark Carney | CAC40 | BBVA | Volatilita | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | United Technologies | Rishi Sunak | DAX 30 | Umělé inteligence | Burze | ASM International | Eura | Tisková konference | Neúspěch | Citrix | Nizozemsko | Blockchainové akcie | Bankovní systém | Organizace | Ryanair | DIW | Expedia | Stock Exchange | Premiér Boris Johnson | Růst | Koronavirová opatření | Objem zakázek | Výhled pro zlato | Inflační výhled | Příjmy | Nejlepší palladiové akcie | Odhad letošního růstu | Emitent | Zajištění | WU | Administrativa | AbbVie | IAG | Měnový výbor | Propad cen ropy | BIDU | Daň z mimořádných zisků | America first | Fúze | Overweight | Index | Wall Street Journal | Infineon | Lockdown | Wirecard | Hlavní americké indexy | Fundament | Měnové stimulace | Kanadská centrální banka | PMI pro sektor služeb | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Obchodní vztahy | Úročení | Jižní Korea | Thermo Fisher | Výsledková sezóna | Farmaceutická společnost | ISM index | Ekonomický indikátor | Goldman Sachs Group | UBI | Burzovní zpravodajství | Zpracovatelský sektor | Výzkumný ústav | Americké trhy | Největší propady HDP | Fraport | Amazon | Pandora | Lululemon Athletica | ProSiebenSat.1 Media | GameStop | Chrysler | Investiční společnosti | Burzovní prázdniny | Daň z mimořádných zisků bank | Halliburton | Dohoda USMCA | Šance | Celoevropský Euro Stoxx 50 | Program nákupů dluhopisů | Vývoj kurzu USD | LVMH | ING Groep NV | Mylan | SECO | Betfair | Maserati | Nová vakcína | BT Group | Obchodování na burze | Ferrari | Zisk na akcii | Nový Zéland | CEE | Viacom | Akcie | Hledání podhodnocených akcií | LBBW | Ropa zadarmo | Očekávaný růst | Wilbur Ross | Sebenaplňující proroctví | Novo Nordisk | Daimler | Bankovní regulace | Výplaty dividend | M5S | Dnešní obchodování | Poptávka po ropě | Jošihide Suga | Obchodovat s cennými papíry | Odvětví | Netflix | Vladimir Putin | Zemědělství | Budoucnost | Italská centrální banka | Technologické společnosti | Prohlášení | Britský statistický úřad | Vývoj dolarového indexu | Banka | Henkel | Aareal Bank | Maďarský forint | Obchodování na trzích | Aramco | Nová mutace | Rekordní růst | Vít Hradil | Zlepšení | Analytička | Ekonomika USA | Propady HDP | Blue chip akcie | Vklady | Německé maloobchodní tržby | Propady HDP zemí | Sazby Fedu | Cena komodit | Akciový index S&P 500 | CAD | Počet bankrotů firem v Japonsku | Dodge | Nízké úrokové sazby | Index průmyslové výroby | Americké centrální banky | Bloomberg | Equity | FTSEurofirst 300 | UBS | Pokles HDP | Bydlení | Kurz EUR | Jysk | Neomezené kvantitativní uvolňování | Santander | Cantor Fitzgerald | Dnešní datový kalendář | Den díkůvzdání | Abbott Labs | Amundi | Investice do platiny | Obchodní války | CBRE | Podpora | Irská pojistka | Propad exportu | Snižování sazeb | Northrop Grumman | Denso | Nvidia Corp | Osobní příjem | Spready | Biden | Hospodaření | Konec roku | Andrej Babiš | Německý PMI | Nemovitosti | Boris Johnson | JD.com | Program skupování aktiv | Snížení sazeb | Míra nezaměstnanosti v Německu | PLUG | Maturity | Přehled | Euro k dolaru | Domácí poptávka | Institut ZEW | Daně z neočekávaných zisků | Do čeho investovat | CNH Industrial | Přenos | Index CPI | Poptávka po zlatu | Soudní dvůr | Celková průmyslová výroba | Obchodní konflikt | Prognóza ČNB | USD/CZK | NatWest | Opatření proti šíření koronaviru | Vonovia | Aramco na burze | Novozélandský dolar | Sektor služeb | Vivendi | Ruské akcie | Index nákupních manažerů (PMI) | USCBC | Německo | Aleš Michl | AAA | Haruhiko Kuroda | MT4 | Estee Lauder | Riziko | ČNB euro | Maloobchodní prodeje | Louis Vuitton | Tim Cook | Shanghai Composite | Sazby beze změny | Hlavní ekonom | Vice | Walmart | Albemarle Corp | Visa | Nové daně | Bid | Domácnosti | Fiskální balíček | Farmaceutické akcie | Nové zakázky | Cardinal Health | Hlavní světové burzy | Fiskální pomoc | Statistika | Akciový stratég | Akcie Nikola | Omezení výplaty dividend | The Guardian | Abbott Laboratories | Americké vlády | Pozice | Philip Lowe | Další pokles | Znovuotevřít ekonomiku | Počet bankrotů firem | Ceny v eurozóně | Šíření koronaviru | Anheuser-Busch inBev | Platina | Americké firmy | Česká vláda | Ben Broadbent | Qiagen | DIA | Ocenění | Oslabování koruny | WHO | Dopady pandemie | Volby v Georgii | Spotřebitelské ceny | Ministerstvo hospodářství | Index DAX | Holubice | Sentiment trhu | Výzkumná skupina | Ruská ekonomika | Kvantitativní utahování | Bavlna | Výraznější pokles | Výnosy italských dluhopisů | Makroekonomický kalendář | Americký ministr financí | Měnové manipulace | Čínské ministerstvo | Mark Zuckerberg | Světové akciové indexy | NFP report | PrimStock | Barrick Gold | Inflace ČNB | USTR | Travelers | Podnikatelé | Finanční systém | Jak profitovat | Jak vydělávat peníze | Meziroční inflace | CEO | Citrix Systems | Carlos Tavares | Rezistence | Banky | Intervenovat | Stav americké ekonomiky | NASDAQ 100 | Peking | ALV | Dividendy | Disney | Burza | Výrobce elektromobilů | GER30 | Turecká ekonomika | Největší pokles | Doporučení | Peter Garnry | Lockdowny | Hikvision | Řízení rizik | IPO | Astrazeneca | Apache | Umělá inteligence | Index NASDAQ 100 | Inflační cíl | Hospodářské výsledky | Měnový pár | Šíření nového koronaviru | Očekávané Earnings | Stimulační politika | Ministr obchodu | REIT | Opatření | Home Depot | Dobrý byznys | Indická ekonomika | Energie | SEDG | Vývoj ceny ropy Brent | Market Perform | Retail | Deutsche Post | Nákup aktiv | IFS | Cellnex | AZN | Evropská komise (EK) | Přehled o dění | Dow Jones | Měna | Philip Morris | Ekonomický růst | Nasdaq | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Tisková konference FOMC | GSK | Hang Seng | Ministerstvo práce | Obchodní poradce Bílého domu | Stimulační balík | Podnikatelská aktivita | Italský bankovní sektor | Vyšší inflace | Práce | Société Générale | Obnovení růstu | AMZN | Rolls-Royce | Investment | Krize | Fujitsu | MetLife | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Westpac Banking | Novozélandská centrální banka | GOOGL | IOT | Ropný kartel | Hard fork | Krizový balík | Globální obchod | Balíček na podporu ekonomiky | Spojené státy | Rekordní pokles | Obchodní poradce | Daně z příjmů právnických osob | Kryptoměny | Crédit Agricole | Oživení ekonomik | Evropské akciové trhy | INTC | NKE | Lokální investice | Export v dubnu | Miliardář | Jefferies | Úvěr | Úspěch | Ekonomové | Akcie Wirecard | Kurz české měny | G7 | Podhodnocené akcie | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Větší pokles | Bidenův stimulační balík | Mitsui | ASR Nederland | Stagnace | Tržby | Eurozóna | Akcie v roce 2020 | Americká vláda | Odhady analytiků | Overnight | Šéfové amerických podniků | Senátor Bernie Sanders | Odklad olympijských her | Koronavirus | FXstreet | Belgie | Ram | Obchodování na devizových trzích | Podniky | Plán obnovy ruské ekonomiky | Vyšetřování | Ekonomické aktivity | AUD/USD | Bilance | Černá labuť | Enel | Analytický tým | Očkování | Zlato | Imperial Brands | Mzdy | Stoupající sentiment | Akcie 2020 | Ford Motor | Obchodní komora | Čistý dluh | NZD | Americký ministr obchodu | Produkce ropy | Altria Group | Bilance zahraničního obchodu | Wall Street | Markit | Dividendový aristokrat | ČR | BIS | Nonfarm Payrolls | American Express | OTC | CNBC | Nesoulad | Tržby v eurozóně | Olaf Scholz | Caixin | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Vývoj ceny | Analytik | Ropný kartel OPEC | Ekonomické prognózy | Maloobchodní tržby v USA | Výnosy | Vojtěch Benda | Výdaje | ČTK | Stimuly | Ztráty | Inflace v USA | Komodity | Analýza | WKL
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Intervenční činnost České národní banky
Intervenční nákupy
Intervenční režim
Intervenční režim na podporu koruny
Intervenovat
Intervenovat na devizovém trhu
Intervenovat na forexovém trhu
Intervenovat proti vlastní měně
Intervenovat ve prospěch koruny
Intesa

Následující klíčová slova

Intetrader
Intetrader.com
Int’l Brokers
Int’l Brokers Assn Mkts
INTL FCStone Financial
IntoTheBlock
In Touch Capital Markets
Intouch Capital Markets
Intraday
Intraday Net Asset Value
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít