Klíčová slova - Pokles inflace

Inflace v eurozóně znovu hlavním tématem
31.03.2023 Dnes budou zveřejněna březnová inflační čísla za celou eurozónu. Již čtvrteční data z Německa a Španělska naznačila, co můžeme očekávat – relativně svižný pokles celkové inflace díky levnějším energiím, ale stále silné a dokonce i mírně akcelerující jádrové inflační tlaky. A to je zvláště nepříjemná zpráva pro ECB, neboť jádrová inflace představuje jeden z hlavních vstupů do její nové reakční funkce. Celková inflace dosáhla v únoru 8,5 % meziročně, v březnu však s největší pravděpodobností došlo k prudkému poklesu (tržní koncensus: 7,1 %).

Inflace v Německu v březnu klesla na 7,8 procenta
30.03.2023 Meziroční růst spotřebitelských cen v Německu v březnu zpomalil na 7,8 procenta z únorových 9,3 procenta. Za výrazným poklesem inflace stálo především prudké zpomalení meziročního růstu cen energií. Vyplývá to z předběžných údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.

Invesco: Politici se snaží uklidnit a trhy čelí krizi důvěry
30.03.2023 Minulý týden nám přinesl holubičí zvýšení sazeb od dvou hlavních centrálních bank, několik důležitých prohlášení politiků a centrálních bankéřů, kteří se snažili zasáhnout proti potížím v bankovním sektoru, a na trzích jízdu jako na horské dráze. Co z toho všeho vyplývá? Já se například domnívám, že ačkoli se cesta k měkkému přistání ekonomiky možná zúžila, bankovní minikrize se může ukázat jako maskované požehnání, které dříve ukončí zvyšování sazeb a zabrání tomu, aby centrální bankéři svým příliš tvrdým postojem poslali ekonomiky do širší recese.

🔴Ceny ropy klesly za rok o 30 %!
29.03.2023 Cena ropy Brent od začátku roku 2023 klesla přibližně o 9 %, ale pokles ceny za posledních 12 měsíců již přesahuje 30 %. Podíváme-li se na celý pohyb po pandemickém oživení, ceny ropy se v současné době obchodují poblíž středního bodu. I když se zdálo, že problémem by mohla být nedostatečná nabídka a rostoucí poptávka, ukázalo se, že tyto obavy byly zbytečné. Od června 2022 lze na trhu s ropou pozorovat silný medvědí trend a poslední problémy v bankovním sektoru mohly připomínat finanční krizi z let 2007-2009, kdy se ceny ropy rychle propadly ze 150 dolarů na méně než 40 dolarů za barel. Mohla by se historie opakovat? Ukáže se levná ropa jako lék na řadu současných problémů? Čeká nás v pozdější části roku další pokles cen, nebo se ropa zotaví?

Zvýšení DPH na 23 procent? Když už vláda musí zvyšovat daně, nechť zví, že sociálně citlivější, méně inflační a rozpočtově výnosnější je zvýšení daně z příjmů zaměstnanců
28.03.2023 Vládní hnutí STAN navrhuje zvýšení základní sazby DPH ze stávajících 21 na 23 procent. Samozřejmě, zaštiťuje se snahou o ozdravení veřejných financí. Samozřejmě, daňové inkaso veřejných rozpočtů by se tím zvýšilo. Ovšem za cenu dalšího přilití oleje do inflačního kotle.

EUR/USD. Přehled na 27. 3. 2023. Předběžný náhled týdne: Evropská inflace
27.03.2023 Sestupný trend, který začal ve čtvrtek, u měnového páru EUR/USD stále pokračoval. Minulý týden byl vcelku dost chaotický. Přestože se evropské měně podařilo prokázat vynikající vývoj, zdá se, že swing se nezastavil. Nic však nenasvědčuje tomu, že by začal nový růst. Pár se aktuálně přizpůsobil linii klouzavého průměru a neví, co dál. Jak jsme již mnohokrát uvedli, nevidíme, jak může evropská měna ve střednědobém horizontu dále růst. Nárůst o 1 500 bodů ve druhé polovině loňského roku byl podle našeho názoru již přehnaný a neodrážel základní kontext. Pár se po tomto růstu nedokázal normálně korigovat (pouze 500 bodů). Poté Fed a ECB ještě jednou zvýšily své klíčové sazby a evropský regulátor začal otevřeně naznačovat, že sazba v květnu stoupne pouze o 0,25 %. Stejně jako dříve bude sazba silně ovlivněna inflací. Evropská unie zveřejní svou zprávu tento týden.

Bitcoin opět září jako letos nejvýkonnější
24.03.2023 NEJLEPŠÍ VÝKON: Bitcoin letos vzrostl o 70 % a náš související akciový index o 45 %. Kryptoměny jsou nejvýkonnější třídou aktiv na světě, a to již pojedenácté za 14 let své existence. K prudkému růstu došlo díky obavám z centralizovaného bankovního systému, které podpořily důvěru v decentralizované krypto a díky tomu, že riziková aktiva podpořily vyhlídky na rychlejší pokles inflace a úrokových sazeb, i když širší naděje na obnovení QE nejsou na místě.

Inflace v Británii v únoru překvapivě vzrostla a dostala se na 10,4 procenta
22.03.2023 Meziroční míra inflace v Británii se v únoru překvapivě zvýšila a dostala se na 10,4 procenta, v lednu činila 10,1 procenta. K jejímu růstu přispěly zejména vyšší ceny potravin a zdražení nápojů v hospodách a restauracích, oznámil dnes britský statistický úřad. Inflace tak vykázala nárůst poprvé za čtyři měsíce. Analytici v anketě agentury Reuters předpovídali pokles, a to na 9,9 procenta.

Bitcoin se stabilizuje kolem úrovně 28 000 USD: máme očekávat další růst?
21.03.2023 Bitcoin po silném vstupu do tohoto týdne zpomalil a konsolidoval se poblíž úrovně 28 000 USD. Přešel do fáze konsolidace a výrazně tak snížil volatilitu na trhu. Investoři nicméně vzhledem k prohlášením regulátorů vyspělých zemí očekávají další růst tohoto aktiva.

GBP/USD před zprávou o inflaci a zasedáním Bank of England
21.03.2023 Pár GBP/USD aktualizoval 8. 3. své několikaměsíční cenové minimum na 1,1802. Tento týden se pár pokusil přiblížit k hranici 23. čísla, včerejší maximum bylo na 1,2283. Za dva týdny pár vzrostl o více než 450 pipů především kvůli slabému dolaru. Všimněte si, že 1,2280 je poměrně silná úroveň rezistence, která odpovídá horní linii indikátoru Bollinger Bands na denním grafu. Jak vidíme, kupující GBP/USD ji nedokázali impulzivně překonat, i když býčí sentiment páru stále zůstává.

Bitcoin „vstává z popela“. Prožívá svůj nejlepší týden za poslední více než dva roky, protože americká centrální banka musí opět „pumpovat dolary“, aby nepokrachovaly další banky
17.03.2023 Bitcoin „vstává z popela“. Nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna světa dnes překonala psychologickou hranici 27 tisíc dolarů. Poprvé od poloviny loňského června. Navíc má našlápnuto mít vůbec nejúspěšnější týden za poslední více než dva roky. Jeho zhodnocení od pondělí tohoto týdne činí zhruba 25 procent.

OECD zlepšila výhled růstu na letošek, varuje ale před křehkostí oživení
17.03.2023 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zlepšila výhled růstu hlavních světových ekonomik na letošní rok na 2,6 procenta, zatímco v listopadu počítala s růstem o 2,2 procenta. Zdůvodnila to poklesem cen potravin a energií a uvolňováním opatření proti šíření covidu-19 v Číně. Varovala ale před křehkostí hospodářského oživení kvůli vysokým úrokovým sazbám. Vyplývá to z dlouhodobého hospodářského výhledu, který dnes organizace zveřejnila.

GBP/USD. Přehled na 16. 3. 2023
16.03.2023 Ve středu měnový pár GBP/USD zahájil nové kolo sestupného pohybu, přesně jak jsme předpovídali. Znovu a znovu jsme uvedli, že libra je ve "swingu" podobně jako pár EUR/USD. Jsou vidět pravidelné zvraty. Přestože včera nebyly zveřejněny žádné významné makroekonomické ukazatele, nový pokles hodnoty libry nás nepřekvapil. Zveřejněny byly pouze zprávy o cenách amerických výrobců a maloobchodních prodejích. Vzhledem k tomu, že první zpráva naznačovala pokles a druhá také pokles, což má zvláštní význam, ani jedna zpráva nemohla teoreticky podpořit dolar. Ve skutečnosti platí, že čím rychleji inflace klesá, tím menší má Fed důvod k agresivnímu zpřísňování měnové politiky. A abych byl upřímný, jde o "medvědí" aspekt dolaru. Stejně tak problémy švýcarské banky Credit Suisse nedokázaly způsobit pokles libry. Jednoduše proto, že mezi touto bankou a britskou ekonomikou neexistuje žádné spojení. Velká Británie vystoupila z EU. Globální finanční systém je samozřejmě obrovské množství bank s úzkými vazbami, ale teoreticky by selhání jedné významné banky (která ještě nezkrachovala, ale má problémy) mohlo vyvolat prodej mnoha měn z jiných zemí, protože švýcarské banky (považované za nejspolehlivější na světě) mají mnoho spojení po celém světě.

Zamrazilová: Předpoví-li ČNB růst mezd o 10 pct, hrozí zpřísnění měnové politiky
15.03.2023 Pokud by nová prognóza České národní banky v květnu předpověděla růst mezd o deset procent, musela by centrální banka velmi vážně uvažovat o zpřísnění měnové politiky. Poslancům ze sněmovního rozpočtového výboru to dnes řekla viceguvernérka ČNB Eva Zamrazilová, když jim představovala zprávu o měnové politice z letošního února. Česká národní banka v odhadu klíčových indikátorů, který zveřejnila 3. února, uvedla, že očekává letošní nominální růst mezd o 8,5 procenta, což by znamenalo jejich reálný pokles o 0,4 procenta.

EBRD: Předpovědi brzkého snižování úroků ve střední Evropě jsou optimistické
14.03.2023 Prognózy, že centrální banky ve střední Evropě v brzké době zahájí snižování úrokových sazeb, jsou optimistické. Inflace by totiž mohla být odolnější, než se předpokládalo. Agentuře Reuters to dnes řekla hlavní ekonomka Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD) Beata Javorciková.

Pokles inflace se zastavuje...ale dnes na tom tak nezáleží
14.03.2023 INFLACE: Inflace v USA byla na trzích nejdůležitějším číslem, které určovalo "závislost" Fedu na datech, prognózy zvyšování sazeb, rizika recese a očekávání zisků. Index S&P 500 zaznamenal v "den inflace" v průměru 2% pohyb. Nyní ji předstihly obavy o finanční systém, což vede ke zpřísnění podmínek. Boj proti nim byl důvodem založení Fedu v roce 1913.

V lednu došlo k nepatrnému oživení spotřebitelské poptávky
14.03.2023 Tuzemské maloobchodní tržby bez prodejů aut v lednu meziměsíčně vzrostly o 0,3 % po předchozím poklesu o 0,7 %. S mírným oživením spotřebitelské poptávky na začátku letošního roku jsme počítali, i když naše prognóza předpokládala o něco rychlejší tempo (+0,6 % m/m). Na vyšší útraty domácností podle nás působil lednový nárůst spotřebitelské důvěry. K němu pravděpodobně pomohlo uklidnění situace kolem fyzické a cenové dostupnosti energií. Na začátku roku podle dostupných předstihových indikátorů navíc došlo k dalšímu zrychlení mzdového růstu. V průmyslu lednový meziroční růst průměrné mzdy dosáhl 11,9 % a ve stavebnictví pak 14,9 %.

Inflace v únoru dosáhla 16,7 procenta, podle analytiků odeznívá jen zvolna
10.03.2023 Spotřebitelské ceny v Česku v únoru meziročně vzrostly o 16,7 procenta, inflace tak zpomalila z lednových 17,5 procenta. Proti lednu ceny stouply o 0,6 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Ke zpomalení inflace přispělo podle statistiků hlavně zmírnění růstu cen týkajících se bydlení. Podle analytiků inflační tlaky odeznívají jen zvolna, pokles inflace na jednocifernou hodnotu čekají v polovině roku nebo ve třetím čtvrtletí. Podle analýzy investiční společnosti Portu patřilo Česko i v únoru mezi země Evropské unie s nejvyšší inflací.

Únorová inflace byla mírně nad prognózou ČNB, rychleji zdražovaly potraviny
10.03.2023 Únorová inflace, která v meziročním vyjádření činila 16,7 procenta, byla o 0,2 procentního bodu nad prognózou České národní banky (ČNB). Rychleji, než centrální banka očekávala, rostly ceny potravin a pohonných hmot. Nejrychlejší meziroční růst vykázaly regulované ceny, kam spadají zejména ceny energií. Rostly ale pomaleji, než centrální banka předpokládala, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král.

Inflační tlaky v české ekonomice odeznívají jen zvolna, shodují se analytici
10.03.2023 Inflační tlaky v české ekonomice odeznívají jen zvolna, zatím se projevuje zejména zvyšování srovnávací základny cen z loňského roku. Shodují se na tom analytici v hodnocení dnes zveřejněných údajů o únorové inflaci. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziroční růst cen zvolnil na 16,7 procenta z lednových 17,5 procenta. Pokles inflace na jednocifernou hodnotu očekávají analytici v polovině roku nebo ve třetím čtvrtletí.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
07.03.2023 1) Devizové rezervy České národní banky (ČNB) v únoru meziročně klesly zhruba o 29 miliard eur na 127,4 miliardy eur. Ve srovnání s lednem byly nižší o 4,3 miliardy eur. Proti loňskému únoru se devizové rezervy snížily i v korunách a dolarech a klesly v těchto měnách také meziměsíčně. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes na svém webu zveřejnila ČNB.

ECB: Inflační očekávání v eurozóně výrazně klesla, zlepšují se i další ukazatele
07.03.2023 Inflační očekávání mezi spotřebiteli v eurozóně výrazně klesla a zlepšují se i některé další ekonomické indikátory. Ukázal to průzkum, který dnes zveřejnila Evropská centrální banka (ECB). Vyplývá z něj, že do tří let čekají lidé pokles inflace na 2,5 procenta. V únoru byla míra inflace v eurozóně na 8,5 procenta.

Inflace v eurozóně v únoru klesla na 8,5 procenta, čekal se výraznější pokles
02.03.2023 Míra inflace v eurozóně v únoru čtvrtý měsíc v řadě klesla, tentokrát ale jen o 0,1 bodu na 8,5 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. Na trhu se čekal výraznější pokles, analytici počítali s inflací 8,3 procenta nebo nižší. Za vyšším růstem jsou opět zejména drahé potraviny.

Invesco: Spíše realistický než pesimistický pohled na trh
24.02.2023 Posledních několik týdnů mě zarazila míra pesimismu, jakou jsem zažila při setkávání s klienty. Problémy nás určitě čekají, ale nemyslím si, že by měl pesimismus zastínit potenciál kapitálového zhodnocení a průběžných výnosů, které leží před námi.

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 17.2.2023
17.02.2023 Americké akcie včera výrazně oslabily. Nejnovější údaje o vývoji ekonomiky Spojených států totiž podpořily obavy, že americká centrální banka (Fed) bude pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb, aby zajistila pokles inflace. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, včera ztratil 1,26 procenta a zakončil obchodování na 33.696,85 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 1,38 procenta na 4090,41 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil o 1,78 procenta na 11.855,83 bodu.

Evropské akcie posílily, index pařížské burzy se vyšplhal na rekordní maximum
16.02.2023 Evropské akcie dnes posílily, podpořily je příznivé hospodářské výsledky některých významných podniků. Hlavní index pařížské burzy CAC 40 během dne vystoupil na nové rekordní maximum. Panevropský akciový index STOXX 600 si připsal 0,19 procenta a uzavřel obchodování na 465,24 bodu.

Forex: Dolar po nejnovějších údajích o ekonomice USA posiluje vůči euru
16.02.2023 Americký dolar se dnes vůči euru vyšplhal až na nejvyšší úroveň za více než pět týdnů. Nejnovější údaje o vývoji ekonomiky Spojených států totiž signalizovaly, že americká centrální banka (Fed) bude ještě určitou dobu pokračovat v přísné měnové politice, aby zajistila pokles inflace. Kolem 17:30 SEČ jednotná evropská měna vůči dolaru ztrácela zhruba desetinu procenta na 1,0675 EUR/USD.

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 16.2.2023
16.02.2023 Americké akcie včera navzdory počátečnímu poklesu posílily. Příznivé údaje o maloobchodních tržbách signalizovaly odolnost ekonomiky Spojených států. Zároveň však posílily obavy z dalšího zvyšování úrokových sazeb, což růst akciového trhu omezilo. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si včera připsal 0,11 procenta a zakončil obchodování na 34.128,05 bodu. Širší index S&P 500 stoupl o 0,28 procenta na 4147,60 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 0,92 procenta na 12.070,59 bodu.

Forex: Dolar vystoupil na šestitýdenní maximum ke koši měn
15.02.2023 Americký dolar se dnes vyšplhal na šestitýdenní maximum vůči koši předních měn. Reagoval tak na příznivé údaje o vývoji maloobchodních tržeb ve Spojených státech. Samotné euro vůči dolaru kolem 17:30 SEČ ztrácelo zhruba 0,6 procenta na 1,0670 EUR/USD. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, si ve stejnou dobu připisoval zhruba 0,8 procenta a pohyboval se v těsné blízkosti 104 bodů.

Inflace ve Spojeném království klesá frustrujícím tempem
15.02.2023 „Inflace ve Spojeném království klesla potřetí za sebou, ale její pokles zůstává frustrujícím způsobem pomalý. Růst cen je stále dvouciferný a je nejvyšší mezi velkými ekonomikami na světě.

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 15.2.2023
15.02.2023 Akcie ve Spojených státech uzavřely smíšeně, rostl pouze index technologického trhu Nasdaq. Zpráva o vývoji inflace v USA v lednu nezměnila očekávání trhu ohledně dalšího postupu americké centrální banky (Fed) při zvyšování úrokových sazeb.

Forex: Dolar mírně posiluje, růst spotřebitelských cen v USA v lednu zpomalil
14.02.2023 Dolar mírně posiluje. Před zprávou o vývoji inflace ve Spojených státech americká měna oslabovala. Meziroční růst spotřebitelských cen v lednu zpomalil. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, si v 18:00 SEČ připisoval 0,1 procenta a pohyboval se kolem 103,41 bodu.

Inflace v USA v lednu zvolnila na 6,4 procenta, čekal se výraznější pokles
14.02.2023 Meziroční růst spotřebitelských cen ve Spojených státech v lednu zpomalil na 6,4 procenta z prosincové hodnoty 6,5 procenta. Míra inflace tak klesla už sedmý měsíc za sebou a je nejníže od října 2021. Vyplývá to z dnešní zprávy amerického ministerstva práce. Pokles inflace byl ale mírnější, než očekávali analytici. Ti její lednovou hodnotu v anketě agentury Reuters odhadovali na 6,2 procenta.

📣US500 posiluje před zveřejněním CPI❗
14.02.2023 Vydání zprávy o indexu spotřebitelských cen je naplánováno na 14:30. Očekává se, že anualizovaná inflace bude dále zvolňovat, a proto budou měsíční údaje o indexu spotřebitelských cen přitahovat více pozornosti, protože se pravděpodobně odrazí a projeví se jako důvod k obavám pro Federální rezervní systém.

Tvrdé, hladké, nebo žádné přistání?
14.02.2023 Americká ekonomika čelí na začátku roku 2023 celé řadě nejistot, tou hlavní však zůstává otázka, jak bolestivá nakonec bude léčba vysoké inflace přísnější měnovou politikou ze strany Fedu. Pohled do historie nabízí dva možné scénáře – hladké přistání (soft landing), kdy proces desinflace hospodářský růst pouze přibrzdí, nebo tvrdé přistání (hard landing) implikující hlubší recesi následkem až příliš utažené měnové politiky. Ve světle posledních příchozích dat se však začíná hovořit o třetím scénáři, kdy by americká ekonomika teoreticky nemusela přistát vůbec (no landing).

Trhy čekají na zprávy o inflaci v USA a Velké Británii
13.02.2023 Tento týden se bude mluvit především o inflaci, HDP a maloobchodních tržbách, protože investoři a obchodníci budou moci pečlivě prozkoumat množství datových souborů. Zprávy o inflaci v USA a Velké Británii ukáží, zda politika zpřísňování měnové politiky snížila inflační tlaky.

Sentiment amerických spotřebitelů UoM nad očekáváním
10.02.2023 Wall Street je po zveřejnění údajů z UoM výše. Budoucí pokles inflace je stále nejistý, nicméně celková data naznačují, že dobrá ekonomika a trh práce znamenají vyšší zisky firem. Meziroční míra inflačních očekávání je po údajích vyšší, což znamená, že úterní čtení americké inflace bude pro náladu na trhu klíčové.

Vladimír Pikora: Inflace nejspíš dosáhla letošního vrcholu. Sazby už není třeba měnit, silná koruna udělá práci za ČNB
10.02.2023 Spotřebitelské ceny vzrostly v lednu meziměsíčně o 6,0 %. Meziročně vzrostly o 17,5 %. Za nezvykle vysokým meziměsíčním růstem cen stálo ukončení tzv. Úsporného tarifu. Kvůli tomu vzrostly ceny elektřiny meziměsíčně o neuvěřitelných 140 %. To, že ceny tepla vyskočily o 24 %, je vzhledem k rostoucím cenám energií pochopitelné. Naopak to, že cena stočného vyskočila o celých 30 %, je zvláštní a je otázkou, jestli tento růst nezpůsobuje především nedostatek konkurence.

Dolarový index USDDIDX oslabuje navzdory jestřábímu postoji členů Fedu 💵
09.02.2023 Navzdory včerejším jestřábím komentářům Christophera Wallera, šéfa FEDu v St. Louis, a Neela Kashkariho z FEDu v Minneapolisu a Joe Bidenovi, který naznačil, že recese v USA letos nebo v příštím roce a že vztahy s Čínou po incidentu s balonem neutrpěly - trh dnes americkou měnu vyprodává. Nedávná prohlášení členů Federálního rezervního systému lze interpretovat jako snahu rozmělnit poněkud holubičí tón Powellovy nedávné konference a snahu dát trhům najevo, že úrokové sazby mohou nadále růst, protože boj s inflací ještě zdaleka není vyhraný.

Forex: Zatím nekončící příběh napětí na americkém trhu práce
03.02.2023 Americký NFP report by měl potvrdit pokračující napětí na tamním trhu práce, když sektory jako zdravotnictví, rekreace či vzdělávání stále dohánějí předpandemické úrovně zaměstnanosti. Finální odhady PMI v eurozóně zřejmě potvrdí optimističtější výhled nákupních manažerů. Včerejší várka zasedání centrálních bank přinesla očekáváné zvýšení sazeb od BoE, překvapivou rétoriku ECB a opětovné ponechání klíčové úrokové sazby na 7 % od ČNB spolu s čerstvou prognózou.

Forex: ECB přinesla mírné překvapení, zatímco ČNB se obešla bez něj
02.02.2023 Dnešní smršť zasedání centrálních bank zahájila Bank of England, která dle očekávání zvýšila sazby o 50 bb. Podle nás nepůjde o poslední podobné zvýšení, když čekáme 50bodový hike i na příštím zasedání v březnu. Tím by utahování měnové politiky BoE mělo vrcholit.

Euro po komentáři Lagardeové dále oslabuje
02.02.2023 EUR/USD během konference Lagardeové prohloubil pokles. Hlavní měnový pár v současnosti testuje zónu krátkodobé podpory v oblasti 1,0930.

FT: Do akcií a dluhopisů rozvíjejících se trhů teď směřují značné objemy peněz
27.01.2023 Investoři nyní směřují peníze do akcií a dluhopisů rozvíjejících se trhů téměř rekordním tempem. Pokles inflace a uvolnění covidových restrikcí v čínské ekonomice pomáhají zvrátit loňský propad, napsal dnes list Financial Times (FT). Akcie a dluhopisy na rozvíjejících se trzích tento týden přilákaly denně 1,1 miliardy dolarů (24,1 miliardy Kč), vyplývá z dat, která v 21 zemích shromáždil Institut pro mezinárodní finance (IIF). Rychlost přeshraničních toků peněz je druhá největší po prudkém nárůstu na přelomu let 2020 a 2021.

Recese už tu byla? A kdy?
26.01.2023 Uteklo to jako voda a po čtvrt roce v Komerční bance opět přicházíme s aktualizovanou makroekonomickou prognózou. A jak už to bývá, máme pro Vás dvě zprávy. Ta horší je, že jsme pro letošní rok revidovali celkový očekávaný růst níže na 0,3 % z původně udávaných 0,5 %. Naopak očekávanou inflaci jsme posunuli výše na 12,9 %. Před třemi měsíci jsme přitom čekali 12,0 %.

Ranní okénko - Nálada v ekonomice se zlepšuje
25.01.2023 Po včerejších PMI indikátorech je dnes na řadě Ifo index pro německou ekonomiku. Dočkáme se tím dalšího ukazatele, který nastíní, jak by se v prvních letošních několika měsících mohla vyvíjet ekonomická aktivita. Je široce očekáváno, že i Ifo index naváže na vlnu zlepšujících se výsledků měkkých indikátorů. Jak složka hodnotící aktuální podmínky, tak složka hodnotící budoucí vývoj by měla zaznamenat mírný posun nahoru.

BREAKING: Harker podporuje 25bp hike, zatímco Georgeová radí být trpělivý
20.01.2023 Během dnešního zasedání se k měnové politice vyjádřili dva představitelé FEDu - Harker a George. Ani jeden z nich neprokázal žádné zásadní změny oproti svým předchozím názorům na ekonomiku.

4 Důvody, proč jsou americké akciové trhy stále rizikové
19.01.2023 „Se zpomalující inflací zdánlivě ubývají důvody k dalšímu poklesu na amerických trzích, ovšem rizika jsou stále vysoká, “ říká analytik BHS Timur Barotov.

Patrick Harker, James Bullard a jejich protichůdná prohlášení
19.01.2023 Kromě dat o inflaci ve Spojeném království a EU obsahovaly včerejší zprávy také informace o průmyslové výrobě a maloobchodních tržbách v USA. Během dne zazněly také nejméně čtyři projevy členů FOMC. Chci se zaměřit na několik poznámek členů měnového výboru Fedu.

Bullard dává dolaru trochu oddechu
18.01.2023 Prudký výprodej amerického dolaru souvisel se zveřejněním slabých makrodat. Později Bullard v rozhovoru pro Wall Street Journal vyzněl mírně jestřábím tónem, i když navrhl zastavit zvyšování sazeb na úrovni 5 %:

Míra inflace v EU v prosinci výrazně klesla a činila 10,4 procenta
18.01.2023 Míra inflace v Evropské unii v prosinci druhý měsíc v řadě výrazně klesla, s hodnotou 10,4 procenta ale pořád zůstává výrazně nad průměrem předchozích let. Tempo meziročního růstu cen se snížilo z říjnových 11,1 procenta, oznámil dnes evropský statistický úřad Eurostat. Inflace po listopadovém zvýšení klesla v posledním měsíci loňského roku i v České republice. Dostala se na 16,8 procenta, a je tak pátá nejvyšší z celé sedmadvacítky zemí.

2023: Výhled pro akcie, komodity a kryptoměny
16.01.2023 Do roku 2023 vstoupily finanční trhy na optimistické vlně. Akcie i ostatní riziková aktiva si v prvních lednových dnech připisují slušné zisky, vydrží však býčí sentiment i v následujících 12 měsících? Rizikových faktorů a proměnných do celé skládačky ve fundamentální analýze je více než dost. Pokud ale nepřiletí nějaká černá labuť (např. environmentálního nebo politického rázu), budou mezi dominantní témata patřit vývoj inflace, válka na Ukrajině i znovuotevření Číny.

Ranní okénko - Data z americké ekonomiky naznačují snížení tempo "hiků" Fedu
13.01.2023 V Česku se koná první kolo prezidentských voleb. Z ekonomických dat dorazí listopadový výsledek běžného účtu platební bilance. Trh očekává pokračující deficit způsoben především negativním saldem zahraničního obchodu se zbožím a odlivu dividend. Eurostat později zveřejní data z průmyslu. Výroba měla po říjnovém poklesu o 2 % vzrůst dle konsensu odhadu o 0,5 %, my počítáme s lepším výsledkem blízko 1 %. V USA jsou nejdůležitější data již za námi. Dnes dorazí jen ceny dovozů a vývozů a lednová aktualizace průzkumu mezi americkými spotřebiteli od University of Michigan.

Evropské akcie uzavřely na nejvyšší úrovni od dubna
12.01.2023 Evropské akcie uzavřely dnešní obchodování na nejvyšší úrovni od konce loňského dubna. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 si připsal 0,63 procenta na 450,22 bodu. K růstu přispěla zpráva o poklesu inflace ve Spojených státech, která zmírnila obavy z negativních důsledků vysokých úrokových sazeb, napsala agentura Reuters.

Komodity: Ropa dál zdražuje, Brent se dostal nad 84 dolarů za barel
12.01.2023 Ceny ropy dnes pokračují v růstu, těží ze zprávy o poklesu inflace ve Spojených státech a z nadějí na oživení poptávky v Číně. Severomořská ropa Brent si kolem 17:30 SEČ připisovala zhruba 1,8 procenta a dostala se nad 84 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o 1,7 procenta a blížila se k 79 dolarům za barel.

Inflace v USA živě dnes od 14:15. Můžeme čekat dobré zprávy?
12.01.2023 Již tradičně bude dnes XTB vysílat živý komentář ke zveřejnění americké inflace za minulý měsíc. V poslední době jsme pozorovali zpomalování indexu CPI z předešlých maxim, a to především díky klesajícím cenám energie a pohonných hmot.

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 12.1.2023
12.01.2023 Americké akcie včera zpevnily, nejvýrazněji posílil index technologického trhu Nasdaq. Investoři cítí optimismus před dnešní statistikou o vývoji inflace ve Spojených státech, která by mohla americké centrální bance (Fed) poskytnout prostor pro méně agresivní zvyšování úrokových sazeb.

Akciím i dluhopisům pomáhá optimismus před inflací
11.01.2023 Včerejší obchodování v zámoří bylo nakonec pro akcie pozitivní, ačkoli spolu s tím citelně narostly dluhopisové výnosy. Dnes přebrala štafetu Evropa, přičemž klíčovým akciovým trhům se daří - například DAX přidává skoro 0,9 pct a další z hlavních indexů nezůstávají o moc pozadu. Dluhopisy ale obrátily a výnosy dnes klesají. Větší pohyby vidíme na delších splatnostech - desetiletý výnos v USA i Německu klesá o 5 bps. Na eurodolaru nic extra nového, kurz zůstává poměrně stabilní a dnes dopoledne se nachází na 1,0740.

Inflace: nahoru a dolů
11.01.2023 Spotřebitelské ceny v závěru roku meziměsíčně stagnovaly, zatímco v listopadu vzrostly o 1,2 % po předchozím poklesu o 1,4 %. Rozkolísanost je dána zejména vlivem fiskálních opatření tlumící dopad růstu cen energií. V meziročním srovnání míra inflace v prosinci klesla z 16,2 % na 15,8 % - výrazněji, než jsme odhadovali (16,1 %). Konsensus trhu se zastavil na 16,2 %. Za celý rok 2022 činila průměrná inflace 15,1 %, což je víceméně v souladu s naší prognózou, jež počítala s 14,9 %.

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 11.1.2023
11.01.2023 Americké akcie včera posílily, investoři nyní čekají na údaje o vývoji inflace ve Spojených státech. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 0,56 procenta a uzavřel na 33.704,10 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,70 procenta na 3919,25 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 1,01 procenta na 10.742,63 bodu.

Bitcoin otevírá rok 2023 s 9 z 10 pozitivních relací
10.01.2023 „Rok 2022 byl pro bitcoin náročný, protože rozsáhlé neúspěchy utlumily náladu mezi kryptoinvestory a způsobily, že se toto aktivum loni propadlo o 65 %. Bitcoin však ukazuje, že je možná dole, ale ne mimo, s 9 z 10 pozitivních sessions na začátku roku 2023, přičemž se poprvé za měsíc dostal nad 17 000 USD. Přichází to po pozitivních údajích o zaměstnanosti z USA z minulého pátku, které naznačují, že stále existuje šance, že se USA vyhnou recesi a podaří se jim tak měkce přistát.

Jestřábí prohlášení Raphaela Bostica zchladilo trhy
10.01.2023 Týden začal optimisticky, protože chuť riskovat prudce vzrostla, doprovázená oslabením dolaru. Je zřejmé, že investoři nadále nakupovali v očekávání pozastavení růstu úrokových sazeb po dalším 0,25% zvýšení v únoru. Nejnovější údaje o průměrných mzdách také ukázaly nižší hodnoty, než se očekávalo, protože účastníci trhu očekávají v prosincové zprávě o spotřebitelských cenách znatelný pokles.

Lednová prognóza Federálního rezervního systému
09.01.2023 Makroekonomické vyhlídky jsou zkaleny obavami ohledně amerického výrobního sektoru, který podle indexu nákupních manažerů (PMI) ISM ve zpracovatelském průmyslu v prosinci poklesl již druhý měsíc po sobě. Jednalo se o nejnižší hodnotu od února 2016, nepočítaje v to implozi křivky vyvolanou pandemií v dubnu 2020.

Evropské akcie uzavřely na sedmiměsíčním maximu
06.01.2023 Evropské akcie uzavřely dnešní obchodování na sedmiměsíčním maximu. K jejich růstu přispěly ekonomické údaje z Evropy i Spojených států. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 si dnes připsal 1,16 procenta na 444,42 bodu. To představuje jeho nejvyšší závěrečnou úroveň od konce května. Za celý týden se index zvýšil o 4,6 procenta. Vykázal tak nejvýraznější týdenní nárůst za více než devět měsíců, napsala agentura Reuters.

Silná data z amerického trhu práce podpoří dolar, ale mohou způsobit propad amerického akciového trhu
06.01.2023 Trhy zůstávají pod tlakem, protože investoři nadále zvažují vyhlídky globálních centrálních bank uprostřed stále vysoké inflace, ale zároveň docela dobrého trhu práce, zejména v USA.

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 6.1.2023
06.01.2023 Americké akcie včera oslabily kvůli růstu obav z vysokých úrokových sazeb, za kterým stály příznivé údaje o trhu práce ve Spojených státech. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, ztratil 1,02 procenta a uzavřel na 32.930,08 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 1,16 procenta na 3808,10 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil o 1,47 procenta na 10.305,24 bodu.

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 5.1.2023
05.01.2023 Akcie ve Spojených státech se po zveřejnění zápisu z prosincového zasedání měnového výboru americké centrální banky (Fed) pohybovaly oběma směry, ale v závěru posílily. Ze zápisu vyplynulo, že zástupci Fedu nepřemýšlejí o tom, že by letos přistoupili ke snižování sazeb, protože by to mohlo zkomplikovat snahu banky dostat pod kontrolu inflaci. Na forexovém trhu oslaboval americký dolar.

💥US500 po zveřejnění zápisu FOMC mírně klesá
04.01.2023 Zápis z posledního zasedání FOMC byl jestřábí, ale investoři tento průběh očekávali. Dokument nepřinesl mnoho nových informací ohledně dalších kroků, které hodlá FED v únoru podniknout v oblasti fiskální politiky. Trhy se soustředily především na dodatečné komentáře týkající se stavu amerického trhu práce, žádné zásadní komentáře však nebyly poskytnuty. Po zveřejnění zprávy se americké akcie mírně stáhly, zatímco USD se příliš nezměnil.

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 4.1.2023
04.01.2023 Americké akcie během svého prvního obchodního dne v novém roce oslabily, k jejich poklesu velkou měrou přispěly firmy Tesla a Apple. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, ztratil 0,03 procenta a uzavřel na 33.136,37 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,40 procenta na 3824,14 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil o 0,76 procenta na 10.386,98 bodu.

Forex: Euro výrazně oslabuje po zprávě o poklesu inflace v Německu
03.01.2023 Euro dnes výrazně oslabuje vůči americkému dolaru. Za jeho poklesem stojí zpráva o překvapivě výrazném zpomalení růstu spotřebitelských cen v Německu, která by mohla zmírnit tlak na zvyšování úrokových sazeb v eurozóně. Kolem 17:30 SEČ jednotná evropská měna ztrácela zhruba 1,1 procenta a pohybovala se blízko 1,0550 EUR/USD.

Inflace v Německu v prosinci výrazně zpomalila, za celý rok činila 7,9 procenta
03.01.2023 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu v prosinci výrazně zpomalilo, míra inflace se tak dostala na 8,6 procenta z listopadových deseti procent. Dnes to v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Za celý loňský rok pak míra inflace podle předběžných propočtů činila 7,9 procenta. To je rekord v novodobých dějinách spolkové republiky.

Výhled na měnový pár EUR/USD na příští rok: Obrat eura vs. návrat k paritě
30.12.2022 Letos se měnový pár EUR/USD vrátil pod paritu, přičemž 28. září se dostal na minimum 0,9535, nejen letošní minimum, ale také nejnižší hodnota od června 2002, tedy před více než 20 lety.

Rok 2023 bude pro investování obtížný, analytici doporučují dluhopisy či zlato
28.12.2022 Rok 2023 bude pro investování obtížný, analytici doporučují zejména státní dluhopisy, drahé kovy či akcie společností ze zbrojařského či farmaceutického průmyslu. Vyplývá to z odpovědí analytiků na dotazy ČTK.

Ekonomická recese by měla trvat jen krátce, inflace zeslábne, předvídá ekonom
27.12.2022 Ekonomická recese v Česku, která už letos podle ekonoma Jana Čapka z Národního insitutu SYRI začala, by měla trvat krátce a povede k poklesu hrubého domácího produktu v jednotkách procent. Bude podle něj ještě růst nezaměstnanost, ale ne dramaticky. U inflace očekává ekonom postupný pokles k pěti procentům na konci příštího roku z nynějších dvouciferných hodnot. Uvedl to v tiskové zprávě. Čapek předpokládá, že kvůli poklesu spotřebitelské poptávky, která se už nyní projevuje, bude muset řada výrobců zlevňovat a snižovat marže.

Co očekávat od zasedání FOMC❓
13.12.2022 Tématem číslo jedna posledních týdnů byly bezpochyby centrální banky a inflace. Investoři si nyní kladou otázku, zda se po cyklu zvyšování úrokových sazeb po celém světě trhy blíží k tzv. pivotu, tj. zpomalení tempa tak rychlého zpřísňování a obratu v rétorice centrálních bankéřů. Zítra přijde na řadu Fed. Inflace spotřebitelských cen v USA posílila šance na holubičí krok Fedu. Podívejme se na klíčové body, abychom se na zítřejší zasedání FOMC lépe připravili.

Investičním ternem roku 2023 má být Čína. Pokud tedy zvládne nezřízené promořování, do něhož se nyní nově pouští a které v rámci náhlé otočky nahrazuje drakonické covidové restrikce
13.12.2022 Investoři, kteří se chystají vrátit na akciové trhy, by měli zase o něco více zpozornět. Celosvětová inflace má totiž podle všeho svůj vrchol již za sebou. I když i v roce 2023 setrvá ve výšinách, svůj sestup z maxima několika uplynulých desetiletí již zahájila. Podle odhadu Bloombergu činila v letošním třetím čtvrtletí meziročně 9,8 procenta – což je právě ono maximum za posledních několik dekád –, zatímco v posledních třech měsících letoška to bude nejspíše jen 9,5 procenta. V příštím roce pak 5,3 procenta.

Proč je úterní aktualizovaná inflace v USA nejdůležitějším číslem na světě
09.12.2022 TREND: Úterní listopadová zpráva o inflaci v USA je nejdůležitějším zbývajícím údajem tohoto roku. Tím spíše po nedávném dvouciferném růstu indexu S&P 500, který stále více ‚‚bojuje s Fedem‘‘. Konsensus předpokládá znepokojivě malý pokles celkové míry inflace o 7,7 % i meziroční míry jádrové inflace o 6,3 %, nicméně náš vlastní inflační tracker (viz graf) uklidňuje, že základní cenové tlaky se uvolňují. To poskytuje útěchu, že postupné oživení akciového trhu je podpořeno bez ohledu na úterní číslo. Inflace je hnacím motorem všeho, od zvyšování sazeb Fedu až po rizika recese a výhledy na zisky.

Dlouhá a mírnější recese? Trh práce říká, že jo!
07.12.2022 Jak čert kříže se však akcie bojí silného trhu práce. Oficiální data ukazují, že jsou „rock solid“, ale při bližším pohledu zjistíme, že statistika umí divy. Investoři musí neustále pracovat s mnoha scénáři, které mohou potenciálně nastat. Trhy mají nyní relativně jasno – ekonomika lehce přistane, trh práce zůstane silný a inflace postupně klesne.

Inflace zlepšuje náladu, čekání na Powella však investory vede k opatrnosti
30.11.2022 Čínská ekonomika na tom zřejmě v listopadu byla hůř, než se čekalo. Naznačují to slabší indexy nákupních manažerů z průmyslu i služeb. V obou případech došlo k výraznějšímu poklesu pod neutrálních 50 bodů ve srovnání s konsensem. Na druhou stranu je ovšem tak trochu ticho kolem nových zpráv týkajících se vládního boje s covidem a demonstranty, což možná přispívá k uklidnění trhů.

🛢 Ropa WTI ztrácí více než 3 %❗
28.11.2022 Ropa WTI je na nejnižší úrovni od konce prosince 2021 a ropa Brent na nejnižší úrovni od ledna letošního roku. Lze tedy říci, že ropa neutralizovala veškerý letošní růst tváří v tvář velmi velkým problémům s poptávkou v Číně. Vlna protestů v Číně jen posiluje obavy ze snížené ekonomické aktivity. Jejich počet v Číně roste rychleji než v první polovině letošního roku, což by mohlo vést nejen k ještě nižšímu růstu za 4. čtvrtletí než ve 2. čtvrtletí, ale pokud se situace nezlepší, není vyloučen ani pokles HDP na roční bázi. Jak je vidět, otázky poptávky jsou v současné době pro investory důležitější než omezení nabídky. Nedávný pokles inflace v USA navíc náladu na trhu s ropou nijak nezlepšil.

„Black Friday týden“ vrcholí, hrozí, že Češi se netvoří dostatečné rezervy. Mnozí podceňují náraz, který je z důvodu zdražení energií čeká hned zkraje roku 2023
27.11.2022 Letošní Black Friday mánii se podařilo načasovat na dobu, kdy energetickou krizí vystrašená veřejnost trochu polevila v pozornosti. O to horší ale může být dvojitý šok na začátku roku 2023.

Poměrně jestřábí komentáře Schnabelové z ECB
24.11.2022 Zprávy agentury Fitch naznačují, že prognózy Evropské komise zdůrazňují, že fiskální hrozby pro členy eurozóny vyplývající z energetické krize budou přetrvávat i v roce 2023.

VIDEO: Obrat na trzích 🔴 | Krach FTX 💣 | Pokles inflace v USA 💰 | Akcie vystřelily vzhůru 🚀 | Dolar dolů 📉
14.11.2022 Pravidelný týdenní komentář k aktuálnímu vývoji na finančních trzích (forex, komodity, akcie, akciové indexy a kryptoměny) od profesionálního tradera a analytika Patrika Urbana ze společnosti FXstreet.cz.

Rozbřesk: Říjnová inflace pod taktovkou úsporného tarifu, čeká nás vysoká volatilita
11.11.2022 Pokles inflace v říjnu v důsledku zavedení energetického úsporného tarifu jsme sice očekávali, překvapil nás ovšem svojí intenzitou - náš odhad 17,5 % (versus 18,0 % v září) patřil sice k nejnižším na trhu, i tak ovšem výrazně zaostal za realitou (-1,4 % meziměsíčně,15,1 % meziročně).

Česká inflace pod taktovkou úsporného tarifu
11.11.2022 Pokles inflace v říjnu v důsledku zavedení energetického úsporného tarifu jsme sice očekávali, překvapil nás ovšem svojí intenzitou - náš odhad 17,5 % (versus 18,0 % v září) patřil sice k nejnižším na trhu, i tak ovšem výrazně zaostal za realitou (-1,4 % meziměsíčně,15,1 % meziročně). Překvapení jde výhradně na vrub metodice zapracování energetického úsporného tarifu a odpuštění poplatků za obnovitelné zdroje.

Forex: Pro korunu je americká inflace dobrou zprávou
11.11.2022 Česká koruna se včera pohybovala dál v okolí 24,30 EUR/CZK. Překvapivě výrazný pokles inflace šel prakticky celý na vrub zaúčtování úsporného tarifu (viz úvodník) a podle nás by neměl výrazně měnit postoj bankovní rady. Ke konci týdne však pro korunu může být pozitivní efekt nižší americké inflace, po které jdou dolů americké výnosy a slábne dolar.

Forex: Koruna posílila, kurz k dolaru je po čtvrt roce opět pod 24 korunami
10.11.2022 Česká měna dnes posílila k oběma hlavním světovým měnám. Kurz k dolaru se po zhruba čtvrt roce opět dostal pod hranici 24 korun. Koruna k 17:00 zpevnila oproti předchozímu závěru vůči euru o čtyři haléře na 24,29 EUR/CZK a k dolaru o 39 haléřů na 23,87 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Akcie Tesly rostou navzdory Muskovu prodeji akcií 📈
10.11.2022 Akcie společnosti Tesla po otevření trhu posilují o 3,3 % díky nižší než očekávané inflaci v USA. Z dokumentů SEC z 8. listopadu vyplývá, že Elon Musk se zbavil akcií v hodnotě téměř 3,95 miliardy dolarů. Akcie společnosti od začátku roku ztratily téměř 49 %:

Tempo inflace zpomalilo na 15,1 procenta, způsobilo to omezení cen energií
10.11.2022 Spotřebitelské ceny v Česku v říjnu meziročně stouply o 15,1 procenta. Tempo inflace výrazně zpomalilo, v září byly ceny meziročně vyšší o 18 procent. Meziměsíčně ceny klesly o 1,4 procenta. Podle analytiků i České národní banky (ČNB) výsledek inflace ovlivnilo započítání vládních opatření na snížení cen energií, bez nich by růst cen proti září zrychlil na 18,6 procenta. Pokles inflace pod deset procent očekávají analytici i ČNB v polovině příštího roku. Zpomalení tempa růstu cen znamená, že se Česko v evropském srovnání posunulo z desátého na patnácté místo nejvyšších inflací.

Graf dne - GOLD (10.11.2022)
10.11.2022 Klíčovou makroekonomickou událostí dne je zveřejnění zprávy o indexu spotřebitelských cen v USA za říjen ve 14:30. Cenová stabilita a trh práce jsou hlavními body, na které se Federální rezervní systém při nastavování své politiky zaměřuje, a protože trh práce si nadále drží pevnou pozici, je inflace místem, kde je třeba hledat možné náznaky potenciálního obratu v politice. Očekává se, že zpráva vykáže mírné zpomalení růstu celkových i jádrových cen. Pokud se tato očekávání naplní, zůstane inflace stále na zvýšených úrovních, ale důležitý je trend, zejména pokud jde o jádrovou inflaci, protože celkový ukazatel již začal klesat.

Říjnovou inflaci podle analytiků zkreslilo započítání úsporného tarifu
10.11.2022 Říjnovou inflaci zkreslilo započítání úsporného tarifu na energie a odpuštění poplatku za podporované zdroje energie. Bez těchto opatření by růst cen proti září zrychlil na více než 18 procent, shodují se analytici, které oslovila ČTK. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) byla v říjnu meziroční inflace 15,1 procenta, v září bylo tempo růstu cen 18 procent.

Zásahy vlády výrazně snížily inflaci
10.11.2022 „Pokles inflace díky zásahům vlády může vést k myšlence, že by bylo vhodné, aby docházelo k navyšování štědrosti vládních opatření a tím se ještě více bojovalo proti inflaci. Tato teze však neplatí, protože vládní opatření jsou prováděna na dluh a budou v ekonomice vytvářet nové inflační tlaky. Lze tedy říct, že jsem si pouze koupili čas na řešení problémů, které však nejdou odstranit tím, že se budeme ještě rychleji zadlužovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Statistici dnes zveřejní data o říjnové inflaci
10.11.2022 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní údaje o vývoji spotřebitelských cen v říjnu. Podle analytiků se v říjnu meziroční inflace snížila na 17,2 až 17,5 procenta ze zářijových 18 procent. Inflaci podle nich táhlo nahoru zdražení potravin či pohonných hmot, zatímco opačně zapůsobila vládní opatření proti drahým energiím, konkrétně úsporný tarif na energie a omezení příspěvku na obnovitelné zdroje.

Inflace se v říjnu podle analytiků mírně snížila ze zářijových 18 procent
08.11.2022 Meziroční inflace v říjnu se zřejmě mírně snížila proti zářijovým 18 procentům. Shodují se na tom analytici, které ČTK oslovila. Podle nich se ve spotřebitelských cenách začal v říjnu projevovat efekt úsporného tarifu na energie a omezení příspěvku na obnovitelné zdroje. Dynamika růstu cen ale zůstává vysoká, podle analytiků meziročně dosáhla 17,2 až 17,5 procenta. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní informace o inflaci ve čtvrtek.

Rozbřesk: Inflace pravděpodobně dočasně poleví, vrchol stále před námi
07.11.2022 Po listopadovém zasedání ČNB se zdá být víceméně jasné, že se holubičí většině v bankovní radě v tuto chvíli do dalšího zvyšování úrokových sazeb jednoduše nechce. A nic na tom v tomto týdnu pravděpodobně nezmění ani nejnovější inflační čísla. Předpokládáme, že meziroční dynamika inflace v říjnu díky startujícímu účinku úsporného energetického tarifu lehce zvolní (17,5 %), v listopadu a v prosinci ovšem ještě zrychlí do rozmezí 19 - 20 %. To víceméně odpovídá poslední prognóze centrální banky a pro holubice to nebude nový argument zvyšovat sazby.

Inflace pravděpodobně dočasně poleví
07.11.2022 Po listopadovém zasedání ČNB se zdá být víceméně jasné, že se holubičí většině v bankovní radě v tuto chvíli do dalšího zvyšování úrokových sazeb jednoduše nechce. A nic na tom v tomto týdnu pravděpodobně nezmění ani nejnovější inflační čísla. Předpokládáme, že meziroční dynamika inflace v říjnu díky startujícímu účinku úsporného energetického tarifu lehce zvolní (17,5 %), v listopadu a v prosinci ovšem ještě zrychlí do rozmezí 19-20 %. To víceméně odpovídá poslední prognóze centrální banky a pro holubice to nebude nový argument zvyšovat sazby.

Globální ekonomika je na pokraji recese způsobené politikou Fedu
01.11.2022 Nyní hodně záleží na rozhodnutí, které Fed udělá ve středu. Je pozoruhodné, že trhy již předpověděly výsledek zasedání. Předpokládají, že regulátor zvýší základní úrokovou sazbu o 75 bazických bodů. Většina analytiků také ve středu očekávala nárůst o 75 bazických bodů. Poté může Fed zvýšit srovnávací sazbu o 50 bazických bodů a později o 25 bazických bodů. Poté si regulátor pravděpodobně udělá pauzu, aby analyzoval reakci inflace na úrokovou sazbu 4,75 %. Někteří členové FOMC se domnívají, že by to mělo stačit k tomu, aby se inflace během příštího roku nebo dvou posunula k 2% cíli. Pokud Fed zaznamená sebevědomý pokles inflace, může začít snižovat referenční sazbu blíže ke konci roku 2023.

Investiční profesionálové utíkají k hotovosti jako nikdy za dvacet let. Trvalejší růst akcií je ale na dohled, kanadská centrální banka zahájila otočku měnové politiky
01.11.2022 Zkušení investiční profesionálové utíkají k hotovosti jako nikdy v uplynulých více než dvaceti lety. Klíčový závěr pravidelného šetření Bank of America podtrhuje současnou povadlou náladu trhů a burz. Nejde o maličkost. Šetření se v první polovině října účastnilo 326 manažerů investičních fondů. Dohromady obhospodařují majetek v přepočtu za skoro 24 bilionů korun, což zhruba odpovídá čtyřnásobku ročního českého hrubého domácího produktu.

US30 snižuje zisky po jestřábích komentářích člena FEDu Harkera
20.10.2022 Hlavní indexy na Wall Street smazaly většinu počátečních zisků, výnos desetiletého státního dluhopisu vyskočil nad 4,20 % a dolar po čerstvých komentářích Harkera z FEDu mírně posílil. Podle jeho názoru se inflace v příštím roce bude pohybovat kolem 4 % a v roce 2024 by měla klesnout na 2,5 %. Harker uvedl, že FED bude ještě nějakou dobu zvyšovat sazby a teprve trvalý pokles inflace změní výhled politiky. Centrální banka dosáhla neuspokojivého pokroku při snižování inflace a bude se aktivně snažit zpomalit ekonomiku, aby omezila cenové tlaky.

DXY. Fed zvýší sazby na 9 %
19.10.2022 Korekce dolaru v důsledku růstu rizikového apetitu pravděpodobně nebude trvat dlouho, protože dnes je nálada v investorském prostředí sklíčená a americký měnový index vzrostl z týdenních minim.

💲USD před zveřejněním CPI oslabuje
13.10.2022 Zpráva o americké inflaci za září je naplánovaná na 14:30 a stává se tak klíčovým bodem dnešního ekonomického kalendáře. Trh očekává, že růst cen v USA zpomalí. Je nepravděpodobné, že by dnešní zpráva změnila jestřábí postoj Fedu, i když výrazná odchylka od očekávání trhu by mohla ovlivnit další rozhodnutí o úrokových sazbách na konci tohoto roku a na začátku roku 2023. Co trhy očekávají od dnešní zprávy?
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Mexické peso | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Investujeme | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Bull | Bundesbank | Burza | CAPEX | CCI | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | EBIT | ECB | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trhy | Fiskální politika | Forex trader | Futures | G7 | Grafy | Holubice | IFO index | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Marže | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | P/E | Peněžní zásoba | Platební bilance | Politické riziko | Portfolio | Pozice | Prémie | RSI | Rally | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Směnný kurz | Spot | Stagflace | Stochastic | Support | Swing | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | Upgrade | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Euro STOXX | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | XTB | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | EU | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Dluhopisové trhy | Jaroslav Tupý | Sázka | Kurz dolaru | Kurz koruny | Panika | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Bohatství | Credit Suisse | Japonská měna | RBNZ | Intervenovat | ČSOB | Deloitte | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní náklady | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Devizové intervence | EUR/HUF | Měnový index | LYNX | Akcenta | BTC | Australská centrální banka | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | USDCAD | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie RWE | Akcie Tesla | Akcie Volkswagen | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Brent | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Elektřina | Etoro | Eura | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Fiskální rok | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | Ichimoku | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor CCI | Indikátor MACD | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradce | Investiční poradenství | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jiří Tyleček | JP Morgan | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Kurz amerického dolaru | Kurz dolar | Kurz dolarů | Kurz euro | Kurz koruny k dolaru | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měnový kurz | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování komodit | Patria Finance | Patria Online | Pivot | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | Signály | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Swingy | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj mezd | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | DXY | EIA | Benzín | CEE | EBITDA | Elon Musk | Ex-dividend | Christine Lagarde | Index relativní síly | Intermediate | Komunální dluhopisy | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Peněžní trhy | ROCE | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Bohatý | Zhodnocení kapitálu | Komise | Federální rezervní systém | Přeprodáno | Volby | Cukr | Burze | Global forex | Investment | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Deutsche Bundesbank | Western Union Business Solutions | Rabobank | DPA | KPMG | LPL Financial | Wells Fargo | MSCI | CME Group | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | David Marek | Institut Ifo | Investing.com | PwC | Goldman Sachs Asset Management | Agentura DPA | Hospodářské vyhlídky | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Fedspeak | HUF/EUR | Polská centrální banka | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | OctaFX | Finanční systém | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Globální trhy | Evropské banky | Finančníci | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Fundamentální ukazatele | Výnosová křivka | Energie | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Earnings | Sentiment trhu | Podnikatelé | Pro tradery | Panevropský akciový index | Henry Hub | BlackRock | Ekonomické indikátory | Přehled | Klid | Jádrový index | DRW Trading | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Cena cukru | Americké trhy | Index amerického dolaru | Futures kontrakty | Swapy | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Apreciace dolaru | Vývoj ceny ropy WTI | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Ekonomické dopady | IBEX | Globální finanční krize | Cenné kovy | JPMorgan Chase | Známý investor | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Pokles libry | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | AAA | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | FactSet | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Index CAC 40 | Index německé akciové burzy DAX | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Nálada na trhu | Finanční injekce | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická minima | Člen rady guvernérů | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Tradiční měny | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Zajištění | Longbow Asset Management | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Baidu | Ethereum | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Úrokové sazby centrálních bank | Úroková sazba Fedu | Bankéři | Index pařížské burzy CAC 40 | Americké akciové trhy | Organizace ADP | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dnešní zprávy | Dnešní zpráva | Soukromí zaměstnavatelé | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Ekonomická situace | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Inflace v Německu | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Ekonomické údaje | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Odliv kapitálu | Institucionální investoři | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Údaje o inflaci | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Ziskové obchodování | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Vývoj úrokových sazeb | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | ex | Purple Trading | Generali Investments | CIBC | BBVA | Silicon Valley Bank | JPMorgan Asset Management | Makroekonomické zprávy | Inflace ve světě | BHS | Aleš Michl | Coinbase | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Vladimír Pikora | Vývoj ceny platiny | Palladium | BTC/USD | Digitální zlato | Jerome Powell | MiFID II | Backwardation | Crown | ETH | Invesco | Štěpán Hájek | CFG | Tether | Správce portfolia | Investiční skupiny | Digitální peněženky | Tržní očekávání | Vzácné kovy | Drobní investoři | Wood & Company | Cena bitcoinu | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Energetické akcie | Očekávání investorů | Krypto | Růstové akcie | Německá centrální banka | Kryptoburza | OPEC+ | Stock picking | Události ve světě | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální hospodářský růst | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Obchodní analýza | Objem obchodování | Geopolitické napětí | CIBC Capital Markets | Forint | Pokles ceny | Nákup zlata | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Posílení kurzu | Cenový kanál | Index Stoxx 600 | Poptávka po dolaru | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | Kompozitní index | Americké volby | Vývoj ceny bitcoinu | Bannockburn Global Forex | Global Forex | Pokles cen ropy | Roční výnos | Růst úrokových sazeb | Zvýšení mezd | Prognóza ECB | Zvyšování úroků | Hospodářský vzestup | Růst zisků | Týden na akciových trzích | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Evropská komise | Akciový propad | Základní úroková sazba | François Villeroy de Galhau | Financial Times (FT) | Španělský IBEX | Cíl ČNB | Odhady analytiků | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | Sazby ČNB | Dluhopisy s vysokým výnosem | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Obchodovat na finančních trzích | Mezinárodní investoři | Silný trh | Výsledky ČEZ | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Rekordní růst | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Obavy investorů | Inflační očekávání | Ekonomická stagnace | Růst americké ekonomiky | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Snížení sazeb | Volatilita na EURUSD | Svět investování | Napětí na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Pokles výnosů dluhopisů | XTB Research | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Recese v USA | Obavy z recese | Akcie týdne | Raiffeisen Bank International | Bohatí | Akcie podniku | Index londýnské burzy | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Růst mezd | KB | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | US500 | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Novozélandská centrální banka | Overbalance | Finanční situace | Data z Německa | Korunové sazby | Odhady ČNB | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Nejlepší výsledky | Geopolitické riziko | Zerohedge | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Očekávané Earnings | FSB | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Hospodářské krize | Rozpočtová politika | US30 | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Deficit | Prohloubení schodku | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Snížení úrokové sazby | Výsledkové zprávy | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Jakub Seidler | LNG | Býčí signál | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Smíšené obchodování | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Standardní odchylky | Inflace v říjnu | FRED | Říjnová inflace | Pojišťovna VIG | Včerejší obchodování | Těžba v USA | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | ČSÚ | Slušné zisky | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Zasedání ČNB | PLN/EUR | Index MSCI Emerging Markets | Radomír Jáč | UnitedHealth | IIF | TradingEconomics | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Statistici | Česká měna dnes | Největší pokles | Příliv investic | Lagardeová | Akcie společnosti Tesla | Black Friday | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Úrok | LVMH | Vysoké ceny ropy | Miliardy | USDT | CENTRICA | Vyhlídky | EBRD | Legislativa | Walt Disney | Finanční rezervy | FT | Evropští investoři | Naše ekonomika | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Otto Daněk | Zveřejněná data | SMA | Statistika | Předpovědi | Petr Dufek | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | HUF | PLN | Mario Centeno | Na burze | Drahý kov | Propouštění | Dnešní data | Impuls | USDIDX | Rostoucí náklady | General Motors | Výrazný pokles | Ceny potravin | Být trpělivý | Rozvoj | Data z průmyslu | Stavebnictví | Klíčová rezistence | Klíčový support | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Nízká inflace | Problémy | NAFTA | Breaking | Ekonomická recese | Total | Růst spotřebitelských cen v USA | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní zpráva | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | Alstom | Ford Motor | Centrální banky USA | Airbus | Míra | RWE | PMI z Německa | Inflační výhled | Levnější ropa | Nižší ceny ropy | Úroky | Vývoj devizových rezerv | Počet zaměstnaných | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Míra inflace v Británii | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Vývoj spotřebitelské inflace | Regulátoři | Meziroční míra inflace v eurozóně | FedEx | xStation5 | Bankovní vklady | AT&T | Disney | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | Americké vlády | Nike | Rychlý růst mezd | Bydlení | Oživení inflace | Uber | Ipsos | Ztráta | BREAKING | SPD | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | Kraft Heinz | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Peking | US100 | Růst hrubého domácího produktu | Ziskovost | Index pařížské burzy | Hospodaření | Údaje ministerstva | Vladimír Vávra | Zvýšení inflace | Předpokládaný vývoj | Pracovní trh | Silný support | Američané | Exact Sciences | Hospodářské recese | Celsius Network | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Evropská inflace | Washington | Ceny ropy dnes | Micron Technology | Miliardy eur | Von der Leyenová | Sezónnost | Asociace exportérů | Ifo | Experti | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | ASML | ASML Holding NV | Příjmy domácností | Poradenství | Ministerstvo práce | Česká inflace | Proinflační | Tržby obchodníků | Zpřísnění měnové politiky | Tržní sazby | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | iRobot | IRBT | Technologická společnost | Inflace v Německu v prosinci | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nájemné | Nájmy | Ceny energií | Prognózy ČNB | Zajímavé zisky | Pokles EUR/CZK | Krach | Komunikace | ILO | Chudoba | Prezident | Nejnovější údaje | Google | Samsung | 100 miliard dolarů | Anglie | Trhy | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Americké hospodářství | Banka UBS | Pražské burzy | Většinový podíl | Jüan | Zlepšení nálady | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Propad amerického akciového trhu | Finance Group | Odhad letošního růstu | Zisk EBITDA | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie | Natland | IHNED | DISH | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zlepšení | Růst akciových indexů | Výdaje | Daň z příjmu | Pesimismus | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Švýcarská banka UBS | BP | Dodávky na trh | Optimismus na trzích | Prodeje aut | Údaje o vývoji trhu práce | Zrychlení růstu | SEC | NFP | Rozhodování | Palantir | Bipan Rai | Hrozba recese | Recese ve Spojených státech | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Medvědi | Lednová inflace | Americká inflace | Indikátor RSI | Inflace v lednu | Růst sazeb | Valuace | Výrobce elektromobilů | Ekonomické aktivity | Investiční portfolia | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | FedWatch | České banky | Ekonomické recese | Průmysl a zahraniční obchod | Cestovní kanceláře | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Jižní Korea | Sestupný trend | Kanadská centrální banka | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Nová data | Šok | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Martin Gürtler | Mzda v ČR | Mzda | Mzdový růst | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Inflace v únoru | Míra inflace v únoru | Únorová inflace | Pohyb Bitcoinu | Makroekonomické údaje | Restrikce | Americké výnosy | Prudký pokles | Hlavní index PX | Nejrozšířenější kryptoměna | Hlavní měny | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Panevropský akciový index STOXX 600 | Akcie včera | Mince | Profitovat | Shenzhen Composite | Opatření vlády | Medvědí trend | Armageddon | Pokles HDP | Fiskální politiky | Útlum ekonomiky | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Třída aktiv | Index frankfurtské burzy | New York Times | Inflace v EU | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Prostor k růstu | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Historie | Aktuální situace | Značný pokles | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Rozhodnutí bankovní rady | Pokles cen komodit | Texas | Příležitosti k nákupu | Přísná opatření | Další pokles | Guvernér francouzské centrální banky | Manufacturing | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Prohlášení politiků | Výrobce letadel | Hotovost | Japonský ministr financí | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Vyspělé ekonomiky | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Podpůrný balíček | Prostor pro pokles | Graf dne | Bankovní systém USA | Další růst | Růst | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | Propad HDP | Ceny elektřiny | Viry | Ekonomické ukazatele | Abbott Laboratories | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Ekonomický propad | Slovensko | Války | Poradce | Organizace | Letecká společnost | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Vláda USA | Akcie výrobce elektromobilů | Údaje | Týdenní nárůst | DPH | Pojišťovna | Veřejný sektor | Devizové rezervy České národní banky | Propouštění zaměstnanců | UnitedHealth Group | Hluboké recese | Ekonomické oživení | Oživení cen | Jana Mücková | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | WMT | Index US500 | US Bancorp | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Úspory | Hospodářské oživení | Zpráva Evropské komise | Joe Manimbo | Analytik Joe Manimbo | B2Gold | Statistiky | Chuť riskovat | Indikace | Poradenské společnosti | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Potravinové krize | Levná ropa | Rizikové averze | S&P500 | Průměrný výnos | ODS | Debata | Evropské indexy | Aktuální očekávání | Posílení | Kristina Hooper | Výkon dolaru | Větší pokles | Lucembursko | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Období volatility | Čtvrtletní výsledky | 3M | Americký HDP | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Základní úroková sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Osobní příjmy | Náklady na financování | Zaměstnanci | Čistá ztráta | Robert Holzmann | Růst výnosů | Soud | Poměr PE | PEPSICO | Bankovní akcie | Dovoz | Vývoz | Pokles ekonomické aktivity | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Kontrakce | Politika centrální banky | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | NKE | Dominance bitcoinu | Merck | RBI | Účet platební bilance | Expedia | Royal Caribbean | Vývoj ekonomiky | Sektor služeb | Býčí scénář | CL | Spekulovat | Advance Auto Parts | Manažeři | Růst BTC | Předsedkyně Evropské komise | Urals | PMI v eurozóně | Sentiment amerických spotřebitelů | Kia | JDE | Unie | ČR | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Bohumil Trampota | Rozhodnutí FOMC | Chování trhu | Střední Evropa | Špatné zprávy | Londýnské burzy | Nová prognóza ECB | Nová prognóza | Vedení společnosti | Mateusz Morawiecki | Banka Creditas | Pokračování růstu | OCBC | Tempo poklesu | Mário Centeno | Poptávka po zlatě | Hlavní index frankfurtské burzy | Index Nasdaq Composite | Americké CPI | Zpomalení inflace | Odraz mrtvé kočky | Energetický gigant | Inflace v Evropské unii | Roční míra inflace | Míra inflace v Evropské unii | Úvěrové podmínky | Rostoucí trend | HDP EU | Covid | Banka JP Morgan | Makléř Wood & Company | Wood & Company Vladimír Vávra | Analytik Purple Trading | Nové žádosti o podporu | Příjmy a výdaje | Stimulační program | ONS | Ziskové marže | International Flavors & Fragrances | Šéf banky | Exporty | MAM | Marko Kolanovic | Inflační šok | Nový trend | E.ON | Johnson & Johnson | Větší riziko | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Pohyb koruny | Ceny | Kolaps | Technologické společnosti | Společnost XTB | Akcie těžařů | Čeští spotřebitelé | Bohatí lidé | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Pár EUR/USD | Nikl | Odhad růstu HDP | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Oživení v automobilovém průmyslu | Philip Lane | Odhad vývoje ekonomiky | Slábnoucí dolar | Zvýšené napětí | Cenové hladiny | Oživení poptávky | Růst cen v Česku | Analytik XTB | Úroky na hypotékách | Pokles tržeb | Odhady PMI | Kryptoměnový trh | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Výrobní sektor | Průměrné mzdy | SPAC | Vývoj indexu Nasdaq | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Peso | Kroger | P/E poměr | Zdanění | Vývoj indexu DAX | Američtí investoři | Prognóza Fedu | TSLA | Nvidia | Budoucí vývoj | Ekonomické dopady pandemie | NAHB | Dnešní zasedání ČNB | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Politici | Vývoj ceny akcie | Objemy peněz | Micron | Průměrný kurz koruny | Marathon | Seven & i Holdings | Pracovní místa | Ranní okénko | Česká republika | Šéf centrální banky | Poptávka po akciích | NextEra | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | Ceny bytů | Americké měny | iPhone | Embargo | Dopady na trhy | Nařízení | SolarEdge Technologies | SEDG | GS | Akcie Pilulky | Moneta | CVX | MMM | JNJ | Zveřejnění výsledků | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Soudní spor | Electronic Arts | Tempo inflace | MCD | Průmysl v eurozóně | Nákup amerických akcií | Palantir Technologies | Pád cen | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Spotřebitelská poptávka | Výše mezd | Růst průměrné mzdy | Proražení | Nastavení trhů | Životní prostředí | Nio | NextEra Energy | Siemens | Bayer | Změny úrokových sazeb | TABAK | BIDU | NBP | Revize amerického HDP | MGM | Plný úvazek | Voda | Šéf polské centrální banky | Lenovo | Počasí | Utažení měnové politiky | Německá inflace | DOT | Samsung Electronics | Brands | Zdravotní péče | Rio Tinto | TUI | Shopify | Údaj o HDP | Evropské centrální banky | Acacia Communications | Independent Advisor Alliance | Chris Zaccarelli | MRK | CARA | WU | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | PEP | Tržní ceny | Klíčové faktory | Rozvolnění | MIB | FTX | Kov | Colt | Tyson Foods | James Bullard | Kering | AIG | Přísná měnová politika | SPWR | PMI indexy | Air | TSLA.US | Investoři a obchodníci | Freeport-McMoRan | Míra inflace v Německu | Nárůst výnosů | Siemens Energy | Příznivé údaje | Mnoho peněz | Fidelity | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | Míra inflace v EU | Holubičí tón | Nárůst sazeb | Nárůst rizikové averze | xStation 5 | Dakota Wealth | GRMN | Globální finanční systém | Umění | Special Purpose Acquisition Company | Data o inflaci | Prudký růst cen | Ceny ropy Brent | Ceny surovin | Prognóza České národní banky | LME | Akcie v roce 2021 | Objednávky | Internetové společnosti | Kellogg | Boční trend | Konsensus trhu | Goldman Sachs Group | Růst cen v USA | Meziroční růst cen | Kurzotvorné zprávy | Těžaři | Akcie německé společnosti | Německé společnosti | Obavy z inflace | API | Oslabení | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Růst úroků | Podstatné kurzotvorné zprávy | Vývoj ceny dřeva | Vývoj ceny dřeva v USD | Ceny dřeva | Ceny dřeva v USD | Ceny benzínu v USA | Výhled růstu české ekonomiky | MNB | Fundamentální hodnota | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Dodávky plynu | Zdražování cen | Konkurence | XPeng | Prodej | Týdenní výkon | Wal-Mart Stores | Shortování | Další kryptoměny | Zvyšování daní | McDonald's | Cyklus zvyšování sazeb | Dovoz ropných produktů | Nejnovější prognóza | Trh dnes | Paradox | Počet nezaměstnaných | Cenové stability | Technologie | Americký výrobce | Síla dolaru | Nákupní příležitost | Hliník | Očekávání zisku | UST | Tempo zdražování | Míra inflace v USA | Americký trh | AI | Arlington Asset Investment | CAT | KO | Coca-Cola Company | Současný trend | Odvětví | MiCA | BHP | Výrobce elektromobilů Tesla | Omezené dodávky | Rekord | CAR | Dnešní report | Ziskový potenciál | University of Michigan | Štěstí | Dřevo | Chování | Růst výrobních cen | Devon Energy | Occidental Petroleum | OXY | Albemarle Corp | Albemarle | Projekce | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | Cena kryptoměny | Pioneer Natural Resources | Meziměsíční růst spotřebitelských cen v USA | Byty | První odhad HDP | První odhad | Home Depot | Vyšší úroky | Medián | AvaTrade | Naeem Aslam | SPOT | Americká ministryně financí | ASX | Inflace ve Velké Británii | David Vagenknecht | Dominion Energy | Agilent | Společnosti | Opatření | Dna | Růst trhu | Rychlý růst | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | Honeywell International Inc. | Analog Devices | Honeywell International | International Business Machines Corporation | Chevron Corporation | CDW | Dow Chemical Company | 3M Company | CSX Corporation | McDonald's Corporation | Moelis | Automatic Data Processing | Merck & Company | Jannis Sturnaras | Covidové restrikce | Energetika | Ceny plynu | Etherea | Zprávy z pražské burzy | Ceny kovů | Výsledek zasedání Fedu | Plány Fedu | BNP | MGM Resorts | Tim Ghriskey | Zoetis | ZTS | Zoetis Inc | Problémy v dodavatelských řetězcích | TTF | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Globální inflace | Dohoda o globální dani | Prudké zdražování | Automotive | Meziroční inflace v září | Inflace v září | TUI AG | Lenovo Group | Minulá výkonnost | Zdražování potravin | Češi | Nejvyšší výnos | Energetické krize | Zdražování energií | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | CSX | EQT | Šéf německé centrální banky | Abbott | Zdravotnictví | Nedostatek surovin | Obilí | Pozornost | Nálada v ekonomice | ServiceNow | Christian Lindner | Návrh rozpočtu | Trading pohled | Avis Budget Group | Avis | Avis Budget | MGM Resorts International | SunPower | Česká národní banka (ČNB) | Royal Caribbean Cruises | Podmínky na trhu | Poskytování likvidity | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | UNDP | TIM | Mise MMF | Index technologického trhu | Průměrná volatilita | Operace na volném trhu | Sazby centrálních bank | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Očekávání úrokových sazeb | Zveřejnění zprávy | 3М | Honeywell | Globální problémy | Zlotý | BofA | Největší švýcarská banka | Rozšíření | Fibonacciho úrovně | Rostoucí inflace | Participace | Výkon průmyslu | Relativní stabilita | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Larry Summers | Pokles cen zlata | Joachim Nagel | Cyklus utahování měnové politiky | Fondee | Základní sazba | Purple Trading Jaroslav Tupý | Hodnoty měny | Uniper | Jestřábí komentáře | Petr Lajsek | Zvyšování sazeb Fedu | Průměrná míra inflace | Uhelné elektrárny | Reality | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Analytik trhů | Instituce | Inflační očekávání trhu | Napětí na Ukrajině | Ingalls & Snyder | Základní úrok | Murray | Pár USD/CAD | Akcie automobilek | Spirit Airlines | Glapinski | Duke Energy | Illumina | Under Armour | Robert Pavlik | St. Louis | Luxusní zboží | Kabelky | Marathon Oil | MRO | Invaze na Ukrajinu | Výrobce letadel Airbus | Ruské invaze na Ukrajinu | General Dynamics | Cenový index | XTB Jiří Tyleček | Sankce na Rusko | Sankce | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruská agrese | Švýcarská národní banka | Úřad pro ekonomickou analýzu | YNDX | MWh | EUR/MWh | Krize na Ukrajině | Ruská aktiva | Japonský Nikkei 225 | Polská centrální banka (NBP) | Raiffeisen | Invaze | XTB Štěpán Hájek | Jak obchodovat na finančních trzích | Ztráta ruského trhu | Vývoj indexu energetických společností v S&P 500 | Vývoj indexu energetických společností | Vlastníci jaderných elektráren | Informovaní investoři | Zdravé firmy | Ceny akcie RWE | Vývoj ceny akcie RWE | Východní Evropa | Ziskové obchodování komodit | Historický vývoj ceny ropy | Historický vývoj ceny ropy Brent | Napadení Ukrajiny ruskou armádou | Sankce namířené proti Rusku | Obchodníci s velkými zásobami | Historický vývoj ceny platiny | Záporné reálné úrokové sazby | Dluhové papíry | Nákup českého dluhu | Vývoj devizových rezerv ČNB | Investice do rozšíření těžby | Komoditní dolary | Bezpečný přístav japonský jen | Politické riziko Japonska | Riziko Japonska | Rozuzlení ukrajinské války | Uzavření příměří | Hodnota rublu | Změna režimu | Ukončení války | Posílení středoevropských měn | Nečekaná zpráva | Dlouhodobý nákup | České dluhové papíry | Zdražení dovozů | Řetězec | Řetězce | CF Industries | Mosaic | Ukončení konfliktu | SS&C | Opatření v Číně | CyberArk Software | Cyberark Software Ltd | Britský FTSE | Jojo | Investování v Číně | Covid v Číně | Jestřábí politika | Vývoj cenové hladiny | Inflační náraz | Růst cen energií | Petr Fiala | Aktuální inflace | Výsledek inflace | Ben Laidler | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Tržní ocenění | Výhled pro akcie | Dovoz ruské ropy | Pokles produkce | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Akcie technologické společnosti | Korekční pohyb | Boj s inflací | Jake Dollarhide | Swedish Match | Převzetí firmy | Occidental | Hladomor | Indexy S&P | Embargo EU | CRISPR Therapeutics | CRISPR | CRSP | Nadnárodní firmy | Vývoj ceny oceli | CNY/T | Vývoj ceny oceli (CNY/T) | Vývoj úrokové sazby ve Švýcarsku | Úrokové sazby ve Švýcarsku | Vývoj komoditního indexu | Vývoj komoditního indexu LME | Komoditní index londýnské burzy | Indikátor průmyslové výroby | Vývoj ceny preferenční akcie | Preferenční akcie | Přijetí | Nike, Inc. | Snížení inflace | Velmi volatilní | Kroky Fedu | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Vývoj amerického akciového indexu | Cenový strop | Purple Trading Petr Lajsek | Celsius | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Posílení kurzu amerického dolaru | Pokles zisku | Úsporný tarif | Zastavení poklesu | Centrum | Dovoz ruského zlata | Kevin Tran Nguyen | Mona Mahajanová | Pokles akciových trhů | Nominální růst | Hike | Jan Bureš | Ceny nájmů | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Společnost Palantir | Zpráva o inflaci | Vývoj ceny benzínu v USA | Vývoj ceny benzínu | Vývoj celkové a jádrové inflace v USA | Vývoj celkové a jádrové inflace | Aktuální zpomalení inflace | Stlačení inflace | Výraznější recese | Nadšení akciových trhů | Neel Kashkari | Růst výnosové křivky | Pravděpodobné scénáře | Zpřísnění finančních podmínek | Současná situace | Andrew Kenningham | 2U | Makroekonomické prostředí | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Zastropování cen | Dovozce ruského plynu | Bolest | Akcioví investoři | EU a USA | Německý dovozce ruského plynu | Merge | Zastropování cen energií | TAP | Evropské akcie dnes | Marka | Ruské ropy | Den výplaty | Dividends | Zvýšení daně | Ekonom společnosti | Dodatečný výnos | Jane Foleyová | Anthony Saglimbene | Akcie technologických společností | Convera | Český statistický úřad (ČSÚ) | Jeremy Hunt | Zajímavé příležitosti | Kryptoaktivum | Možnost dalšího poklesu | Patrick Harker | Pokles cen nemovitostí | Nejrychleji rostoucí | Josh Gilbert | Macerich | Volby do Kongresu | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | SYRI | Duke Energy Corp | Dominion Energy Inc | Krach FTX | Walt Disney Co | Zmírnění inflace | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Širší index | Obrat na trzích | Pokles inflace v USA | Ranní zpráva pro tradery | Zpráva pro tradery | Co se děje na finančních trzích | CZ | Ministr financí Jeremy Hunt | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Lidové bouře | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Diverzifikované portfolio | Index cen výrobců | Inflační krize | Comfort Finance | Varování | Problémy s dodavatelskými řetězci | Další regulace | Živý komentář | Zisky společnosti | Vývoj geopolitické situace | Růstový potenciál | Zboží každodenní spotřeby | Akcie v obranném sektoru | Akcie producentů mědi | Modernizace přenosových sítí | Comfort Finance Group | Nápojové společnosti | Inflace v Evropě | Údaje ministerstva práce | Pojistky proti inflaci | Farmacie | Společnosti z USA | Výprodeje | Těžební náklady | Šíření covidu | Lou Brien | Ameriprise | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Znovuotevření Číny | MIB index | Italský MIB index | Tradiční automobilky | Investice do elektromobility | CAPEX rozpočty | Růst valuace | Vývoj ceny akcií Ford | Ceny akcií Ford Motor | Ceny akcií Ford | Sankce Evropské Unie | Vývoj amerického plynu Henry Hub | Evropský plyn TTF | Evropský plyn | LNG z Freeportu | Kontrakty TTF | Stabilní úrokové sazby | Sankce na dovoz ruského zlata | Omezené riziko | Potenciál pro zhodnocení | Býčí sentiment | Poptávka po LNG | Stavebnictví v USA | Nálada spekulantů | Prorážení stop-lossů | Korelace s technologickými akciemi | Soudržnost Evropské unie | Uvolněná fiskální politika | Ostatní komodity | Silná koruna | Cenové minimum | Viceguvernérka | SVB | Inflační tlaky v české ekonomice | Vklady | Silicon Valley Bank (SVB) | Centrální banky ve střední Evropě | Beata Javorciková | Snižování úroků ve střední Evropě | Hrozí zpřísnění měnové politiky | Problémy v bankovním sektoru | Krize důvěry | Zvýšení DPH
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading