Klíčová slova - Tržní sentiment

Technický přehled pro WTI: je možný lokální růst ceny
17.05.2022 Ropa dosáhla nového lokálního maxima, když poptávka po dolaru zeslábla a tržní sentiment se zlepšil. Mnoho lidí doufá, že tato dynamika v sobě silné poptávky vydrží a zabrání globální ekonomice upadnout do recese.

Propad Luny a problémy celého kryptoměnového trhu drtí investory
13.05.2022 Krach kryptoměny Luna je jednou z nejpozoruhodnějších událostí v celé historii trhu s kryptoměnami. Projekt ztratil více než 99 % své hodnoty během pouhých několika dní. Jeho kapitalizace klesla z desítek miliard dolarů na pouhých několik set milionů během chvilky. Co bylo příčinou masivního vzestupu a náhlého výprodeje Luny? Můžeme čekat dlouhodobé dopady na trh s kryptem?

Před víkendem sílí akciové nadšení, v čele kráčí Nasdaq
13.05.2022 Dnešek potvrdil slabý březnový výkon evropského průmyslu, rychlý růst amerických dovozních cen nebo ukázal značné zhoršení spotřebitelské důvěry v zámoří. To však nejsou údaje, které by dokázaly podstatným způsobem ovlivnit tržní sentiment. Ten je dnes výrazně nakloněn rizikovým aktivům a akcie z toho s gustem profitují. Jako příznivý faktor je zmiňován poslední komentář Jeroma Powella, ovšem podle nás jde hlavně o zavírání krátkých pozic a sázky investorů na odraz vzhůru.

Eurodolar proráží 1,05 a akcie padají při další vlně výprodejů rizika
12.05.2022 Evropské akciové trhy po včerejší inflaci z USA nakonec zamířily nahoru, ale dnešek z tohoto pohybu dělá jen další pomíjivý výkyv. Hlavní indexy dopoledne padají většinou o více než 2 procenta a v záporu se obchodují také americké futures, které výrazně klesly už včera.

Indexy a kryptoměny korigovaly po zveřejnění inflace z USA
11.05.2022 Data inflace z USA zhoršila tržní sentiment. Analytici čekali uklidnění situace, nicméně inflační tlaky jsou v největší světové ekonomice stále výrazné. Index CPI sice vykázal za duben nižší růst, nicméně to bylo důsledkem hlavně nižšího dopadu cen dopravy a také vyšší srovnávací základny z minulého roku. Další položky inflačního koše zůstaly bez výrazné změny, nebo dokonce vzrostly.

Silný trh práce podporuje protiinflační tažení Fedu
06.05.2022 Dubnová data z amerického trhu práce podle očekávání potvrzují jeho sílu. Respektive, v některých ohledech jsou ještě lepší, než se čekalo. Velmi relativní však zůstává slovo „lepší“. Co totiž ukazuje na sílu trhu práce, je současně argumentem pro pokračující utahování měnové politiky, které pro finanční trhy dobré není. Počet pracovních míst se za duben zvedl o 428 tisíc oproti očekávaným 380 tis. Předchozí dva měsíce byly naproti tomu revidovány k horšímu, takže překvapení je sice směrem vzhůru, ale nikoli velké.

Rychlý růst cen pohonných hmot zvyšuje inflaci a riskuje utlumení poptávky
02.05.2022 V dubnu zaznamenal komoditní sektor další měsíční vzestup. Bloomberg Spot Index zahrnující 23 hlavních komoditních futures již pátý měsíc stoupá a nyní dosáhl nového rekordního maxima. Vzestup se ale omezuje pouze na zemědělství a energetiku, zatímco v případě drahých a průmyslových kovů se situace naopak zhoršuje.

Technická analýza páru ETH/USD na 26. dubna 2022
26.04.2022 Přestože se vedení Twitteru snažilo nabídku Elona Muska na převzetí firmy původně zablokovat, lidé za tuto platformu zodpovědní se rozhodli návrh znovu přezkoumat. To by mohlo znamenat, že oblíbená webová stránka bude ještě tento týden miliardáři prodána.

BTC dál koreluje s SPX a NASDAQ
05.04.2022 V souvislosti se situací na krypto trhu v posledních dvou měsících se bitcoin výrazně změnil a stal se podobně jako zlato hedgem. Po výsledcích zasedání FOMC ale toto aktivum rostlo společně s indexy SPX a NASDAQ. To znamená, že s hlavními akciovými indexy stále koreluje. Hlavní příčinou je jestřábí postoj Fedu k měnové politice.

Obchodní signál pro zlato (XAU/USD) na 1.–4. dubna 2022: prodávejte pod úrovní 1 934 USD (200 EMA – 21 SMA)
01.04.2022 Na začátku asijské seance se zlato (XAU/USD) obchoduje okolo 21 SMA a 200 EMA na úrovni 1 934. Od 22. března se zlato v 1H grafu obchoduje uvnitř klesajícího trendového kanálu. Včera během americké seance se z něj pokusilo vymanit, ale nedokázalo se konsolidovat nad úrovní 1 950 a zahájilo technickou korekci.

Obchodní signál pro zlato (XAU/USD) na 29.–30. března 2021: nakupujte v případě odrazu od úrovně 1 890 (týdenní support)
29.03.2022 Cena zlata (XAU/USD) zůstává zkraje týdne v záporných číslech, protože americké státní dluhopisy rychle rostou, ženou výnosy neúprosně nahoru a vytváří tlak na zlato.

Obchodní signál pro ethereum (ETH/USD) na 28.–29. března 2021: prodávejte v případě pullbacku 3 437 USD (Murray +2/8)
28.03.2022 Posledních čtrnáct březnových dní pokračuje ethereum (ETH/USD) ve svém trendu, kdy se obchodovalo kolem úrovně 2 500 a nyní je na ceně 3 310. Jeho kumulovaný zisk činí více než 33 % a vede ho do oblasti extrémní překoupenosti.

Zlato klesá, protože Fed zahájil své politické zasedání
16.03.2022 Zlato během posledních dvou dnů ztratilo 71 USD. Poté, co minulý týden vystoupalo na rekordní úroveň, se dostalo na nejnižší cenu za poslední tři týdny. Celkově se propadlo o více než 150 USD.

Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) 24.–25. února 2022: nakupujte při průrazu úrovně 1 914 USD (linie uptrendu)
24.02.2022 Na začátku asijské seance se zlato obchoduje na úrovni 1 914 v silném býčím trendu. Je pravděpodobné, že v příštích hodinách dosáhne horní části vzestupného trendového kanálu na úrovních 1 933 a 1 937.

Americké futures klesají kvůli obavám z Ruska
21.02.2022 Americké futures vymazaly zisky a v pondělí se s ostatními indexy posunuly níže, a to kvůli pochybnostem ohledně summitu mezi americkým prezidentem Bidenem a ruským prezidentem Putinem. Představitelé Moskvy uvedli, že neexistují žádné konkrétní plány na summit poté, co úřad francouzského prezidenta Emmanuela Macrona oznámil, že prezident USA i Ruska se v zásadě dohodly, že se setkají, aby projednaly ukrajinskou krizi. Také nedávné zprávy, že separatistické regiony na Ukrajině žádají prezidenta Putina, aby uznal jejich nezávislost a obvinění Moskvy, že Ukrajina poslala vojáky do Ruska, navíc dolehly na tržní sentiment. Kyjev a západní země uvedly, že jde o provokace a jejich cílem je ospravedlnit ruskou vojenskou invazi. Kromě toho americký velvyslanec OSN řekl, že USA mají „věrohodné informace“, že Rusko sestavilo seznam Ukrajinců, kteří mají být „zabiti nebo posláni do táborů“ bezprostředně po invazi. Výnos amerických 10letých státních dluhopisů se mezitím dostal na 1,927 % z maxima 2,065 % dosaženého 16. února.

Amerika koriguje růst. Překvapily nejen výsledky, ale i data
02.02.2022 Růst akcií po otevření Ameriky uvadá. Nasdaq je už skoro půl procenta v červeném a S&P 500 se drží jen mírně nad nulou. Slabší chvíli jsme v první části obchodování ale sledovali i včera. Evropa je stále z většiny zelená, ale už to není, co během dne. Slušných 0,6 pct si připisuje FTSE 100, CAC 40 přidává 0,2 pct, ovšem AEX či DAX se už obchodují jen kolem nulové změny.

Fed tentokrát na pozitivní straně, na programu výsledky i data
01.02.2022 Další rally na Wall Street potvrzuje, že první vlna akciové korekce je za námi. Zájem investorů mířil hlavně do těch oblastí, které předtím výrazně klesaly. Je otázkou, nakolik jde o krátkodobou spekulaci na silný odraz a nakolik o trvalejší investice, neboť valuace stále těžko označit jako nízké.

Asijsko-pacifické indikátory vykazují zisky
28.01.2022 Asijsko-pacifické indikátory jsou po výrazném poklesu z předchozího dne většinou na vzestupu. Čínské indexy Shanghai Composite a Shenzhen Composite posílily o 0,05 %, resp. 0,85 %, zatímco hongkongský index Hang Seng o 1,11 % klesl. Ostatní asijské indikátory vykázaly výraznější zisky. Kompozitní index korejské burzy KOSPI získal 1,88 %, Nikkei 225 vzrostl o 1,87 % a S&P/ASX 200 posílil o 2,18 %.

Bitcoin nemusí být dobrým zajištěním proti inflaci
25.01.2022 Analytici uvedli, že prudký výprodej kryptoměn ještě nemusí být u konce. Tento chaotický odchod z krypto odvětví se shodoval s masivním propadem akcií, kdy se americké akcie blíží nejhoršímu měsíci od března 2020.

Ani velká akvizice sentiment nezvedla, akcie dál padají v obavách z Fedu
18.01.2022 Ostatní zprávy z finančních trhů dnes jednoznačně zastínila oznámená akvizice Blizzardu Microsoftem. Takové zprávy občas dokáží zlepšit tržní sentiment, ale tentokrát to nevyšlo, ačkoli samotné akcie Activision Blizzard jsou nahoře o 28 procent.

GBP/USD: Obchodní plán na evropskou seanci. COT report a přehled včerejšího obchodování. Kupci GBP vytvořili support na úrovni 1,3522 a očekávají průraz úrovně 1,3556.
07.01.2022 Měnový pár včera nabídl několik pěkných signálů pro vstup na trh. Analyzujme nyní 5minutový graf a pokusme se zjistit, k čemu vlastně došlo. V dopoledním článku jsem vám doporučil sledovat při rozhodování o obchodech úroveň 1,3510. Býci byli ve středu odhodláni vytlačit cenu na nová maxima, ale zatím se jim to nepodařilo. Místo toho měli navrch prodejci. Cena prorazila úroveň 1,3510 a konsolidovala pod ní při opačném testu směrem vzhůru. Tato cenová akce vytvořila výborný signál k prodeji. Cena se následně posunula asi o 25 pipsů dolů a akci dokončila. Býci v půi dne pohotově vstoupili na trh a ovládli úroveň 1,3510. Následující test směrem dolů vytvořil vynikající příležitost pro vstup na trh s long pozicemi. Pár GBP/USD tak vzrostl o 40 pipsů. V druhé polovině dne se medvědům podařilo ubránit rezistenci 1,3547. Falešný průraz této úrovně dal signál k prodeji. Statistické údaje z USA nesplnily očekávání, a tak se měnový pár nepohyboval dolů jednoznačně.

Dobrá nálada se drží, data ji nezkazí. OPEC+ dnes rozhoduje o těžbě
04.01.2022 Z hlavních ekonomik po přelomu roku začínají chodit první zajímavá makrodata a zatím vypadají slušně. Prosincový čínský index PMI z průmyslu stoupl na 50,9 bodu a překonal očekávání. Německé maloobchodní tržby za listopad výrazně zmenšily meziroční pokles na -0,2 pct. Odpoledne bychom se měli dočkat slušného výsledku ze zámoří, kde se průmyslový index ISM sice podle odhadů má snížit na 60 bodů, to by ale stále znamenalo pěkný odstup od neutrální 50bodové hranice.

EUR/USD: Má cenu čekat na vánoční překvapení eura?
22.12.2021 Euro nevykazuje jasný směr a dál se obchoduje v zavedeném rozpětí 1,1200–1,1350. Takovou dynamiku nevykazuje jen dnes či včera, ale celý měsíc. Pohyby v rámci rozpětí nevyvolávají zprávy, cena kolísá především následkem nahodilých spekulativních pohybů. Jak dlouho to potrvá? Může euro dané rozpětí brzy opustit? A čím to může být způsobeno?

Obchodní signál pro ethereum (ETH) na 21. – 22. 12. 2021. Nákup nad 4000 USD (symetrický trojúhelník)
21.12.2021 Od 4. 12. se cena etherea (ETH) obchoduje v symetrickém trojúhelníku. Právě teď je blízko vrcholu trojúhelníku a prolomení nad psychologickou úrovní 4 000 pravděpodobně potvrdí býčí pohyb s cíli směrem k 6/8 Murray okolo 4 375.

Dopoledne převažuje pozitivní vývoj při vyčkávání na Fed
15.12.2021 Většina evropských akciových trhů se dnes dopoledne obchoduje v zeleném. Slušně jsou na tom třeba CAC 40 a FTSE MIB s 0,7pct ziskem. Menší růst registrují AEX a DAX , zatímco FTSE 100 se obchoduje 0,3 pct v záporu. Americké futures jsou momentálně těsně u nuly.

Krátkodobý tržní sentiment – jak na něm vydělat?
13.12.2021 Pokud jste už někdy pročítali nejrůznější fundamentální analýzy a jejich závěry, pak jste v nich téměř jistě narazili i na nějaká ta doporučení, která se týkala obchodování s tržním sentimentem a bez něho. Jestli to slyšíte nyní poprvé, tak jste možná zaskočeni zjištěním, že i trh může mít své pocity. Samozřejmě, že samotné trhy pocity nemají, v tomto případě se má na mysli totiž převažující sentiment lidí, kteří do těchto trhů vstupují, tedy obchodníků. Pravdou nakonec, ať chceme nebo ne, je, že finanční trhy stojí na emocích, které chytří obchodníci dokáží využívat k vydělávání „rychlých“ peněz. A my se zde dnes proto společně podíváme na to, jak to někteří z nich dělají.

Sentiment na americkém akciovém trhu je stále pozitivní
08.12.2021 Americké akciové indexy zakončily včerejší obchodování růstem. Index Dow Jones Industrial Average posílil o 1,4 %, Nasdaq Composite vzrostl o 3,03 % a S&P 500 stoupl o 2,07 %.

Brát „nulu“ a mít klid, nebo riskovat stopku?
07.12.2021 Řízení obchodní pozice je asi tou nejdůležitější disciplínou v tradingu. Jakou roli v tom hraje break-even, jak jej použít a na co si dát pozor? To vše v dnešním článku.

Můj signál nepřichází, a tak čekám dál
30.11.2021 Tradeři by rádi dělali mnoho a mnoho obchodů, což je ovšem chování na úkor kvality. Proč máme v sobě zakořeněné právě toto "kvantitativní" pojetí tradingu? Hledání souvislostí s běžným životem.

Akcie na pražské burze během týdne oslabily o 0,8 procenta
26.11.2021 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne oslabily. Index PX klesl o 0,8 procenta na 1351,8 bodu. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Nejvýrazněji vzrostly akcie antivirové společnosti Avast, největší pokles naopak postihl cenné papíry Komerční banky. V předchozím týdnu akcie stagnovaly.

AKTUÁLNÍ zprávy z krypto trhu 25. 11. 2021
25.11.2021 Ve středu 24. 11. se bitcoin opět obchodoval níže a provedl další pokus o prolomení úrovně 56 361 USD, která odpovídá 76,4 % Fibonacciho korekci. Dovolte mi, abych vám připomněl důležitost této úrovně. Pokud se medvědi nakonec pokusí ji úspěšně prolomit, budou dveře otevřené pro novou sestupnou vlnu. Prodejcům to poskytne skvělé obchodní příležitosti. Pokud budou kupující schopni udržet cenu nad 56 361 USD, rozložení vln vzestupného trendu se zkomplikuje a bitcoin se bude schopen pokusit aktualizovat maxima z roku 2021.

Psychologický paradox – zaměstnání vs. trading
04.11.2021 Uvědomováním si paralel mezi zaměstnaneckou a tradingovou praxí může přinést mnoho zajímavých informací o sobě samém.

Forex: Důvěra v českou ekonomiku dál klesá
25.10.2021 Podle měření ČSÚ se v říjnu opět snížila souhrnná důvěra v tuzemskou ekonomiku. Ke zhoršení došlo jak v případě podnikatelů, tak i spotřebitelů.

Forex: Těžké časy pro průmyslníky
07.10.2021 Včerejší statistiky německých průmyslových objednávek zklamaly a představují zdvižený varovný prst před dnešními čísly německé průmyslové produkce za srpen. Pesimisty jsme i pokud jde o česká průmyslová data ve světle informací o výrazném propadu produkce v automobilovém sektoru. To se samozřejmě negativně podepíše i na srpnové bilanci zahraničního obchodu.

Důvěra v českou ekonomiku klesá
24.09.2021 Podle měření ČSÚ se v září opět snížila souhrnná důvěra v tuzemskou ekonomiku. Ke zhoršení došlo jak v případě podnikatelů, tak i spotřebitelů.

Forex: Maďarská centrální banka dnes znovu zvýší úrokové sazby
21.09.2021 Hlavní událostí ve středoevropském regionu dnes bude zasedání maďarské centrální banky. Ta podle našeho názoru bude pokračovat se zpřísňováním své měnové politiky, když tamní růst spotřebitelských cen i nadále setrvává výrazně nad inflačním cílem. Očekáváme zvýšení základní úrokové sazby o 25 bb na 1,75 %. Pozornost mohou v regionu přitáhnout také výsledky polských maloobchodních tržeb za srpen. Kalendář makroekonomických dat pro zbytek Evropy a USA je v podstatě prázdný.

Forex: Většina bankovní rady ČNB je pro zvýšení sazeb o 50 bb
20.09.2021 Německé ceny průmyslových výrobců v srpnu rostly mírně pomalejším meziměsíčním tempem, které však bylo i tak oproti odhadům analytiků skoro dvojnásobné. Nastala tak podobná situace jako v případě ČR. Průmyslové ceny se u našich sousedů zvýšily oproti červenci o 1,5 %, zatímco trh očekával 0,8 %. V meziročním vyjádření jejich růst zrychlil z 10,4 % na 12,0 %. Platí tak i nadále, že výrobní sektor zůstává významným zdrojem proinflačních rizik. Polská průmyslová produkce v srpnu zaostala za očekáváními, když se meziročně zvýšila o 13,2 %, zatímco analytici očekávali růst o 14,6 %. Zde tedy pokračuje negativní vliv chybějících vstupů do výroby. Polská data jsou zároveň také negativním signálem před zveřejněním dat z českého průmyslu, k němuž dojde zhruba za dva týdny.

Teorie preference likvidity
18.08.2021 V Ekonomické teorii pana Johna Maynarda Keynese můžeme hledat odpověď na otázku: "proč velké instituce působí na finančních trzích?" a "s jakým cílem tam působí?"

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Maloobchod v USA ubere na tempu
16.08.2021 Maloobchodní tržby v USA jsou na vysoké úrovni a jejich tempo růstu by mělo brzdit. Samotné prodeje aut jsou na sestupu, což je dáno i jejich nedostatkem. Průmyslová výroba v USA naopak podle našich odhadů zrychlila tempo růstu. Finanční trh již nyní bude nově zveřejněná data dávat do kontextu blížícího symposia v Jackson Hole. Druhé čtení HDP v zemích eurozóny by mělo potvrdit předchozí údaje o počínajícím silném oživení po pandemii. Statistiky v ČR pravděpodobně odhalí další silný růst cen průmyslových výrobců.

Znovu dolů s Čínou. Akcie padají před výsledky velkých techů
27.07.2021 Evropské akciové trhy jsou na tom dnes dopoledne podobně jako včera. Znovu jde o úvodní propad a znovu se na něm významně podílí Čína. Strach z její regulace dál obchází tamní společnosti a tlačí jejich ceny dolů. Ačkoli poslední krok mířil hlavně proti komerčnímu vzdělávání, tržní dopad je rozhodně plošnější, včetně exponovaných technologických firem. Utažení regulace totiž není zdaleka první a s největší pravděpodobností ani poslední.

Psychohygiena
27.07.2021 Udržení psychické rovnováhy je alfou a omegou dlouhodobě ziskového Tradingu. V dnešním článku si představíme nejčastější metody pro dosažení duševní pohody.

Aspekty tržního sentimentu
16.07.2021 Forexoví tradeři, ale i obchodníci na jiných trzích, pokud chtějí získat rozhodující konkurenční výhodu oproti ostatním účastníkům trhu, snaží se analyzovat všechny klíčové aspekty. Sentiment trhu je pro vás jako obchodníka vhodný z mnoha důvodů, které si níže popíšeme. Vhodný je především pro krátkodobější obchodníky, kteří se snaží zjistit aktuální přesvědčení většiny obchodníků na daném trhu. Ovšem existuje i dlouhodobější sentiment, založený na statistikách a datech o trhu.

Evropa obrací nahoru, ropa roste před rozhodnutím OPEC
01.07.2021 Po včerejším slabém výkonu míří evropské akciové trhy strmě nahoru. Zisky nabírají hned od začátku obchodování a DAX nebo FTSE 100 si už připisují přes procento. Lehce pozadu zůstává CAC 40 či nizozemský AEX. Výnosy dluhopisů drobně stoupají.

Kdy se raději vyhnout obchodování?
21.06.2021 Obchodovat nebo neobchodovat? Obchodování z domova a dostatek času pro trading a sledování trhů ještě nutně neznamená, že musíme nezbytně dělat více obchodů. Bohužel pro mnoho traderů se toto lehce říká, ale už hůře dodržuje. Forexové obchodování nabízí určitě několik vzrušujících okamžiků a potenciální zmeškaná příležitost nevyvolává u obchodníků nejlepší pocity.

Americký dolar hledal svůj další směr
17.05.2021 Minulý týden zaznamenal americký dolar oslabení k novým tříměsíčním minimům, avšak ve středu, po zveřejnění údajů o inflaci v USA trhy zneklidněly, což vedlo jak ke korekci akciových trhů a posílení USD. Tato změna sentimentu byla nicméně krátká a chuť k riziku po zbytek týdne opět rostla.

Výhody pasivního a aktivního investování
10.05.2021 Na finančních trzích probíhá mezi obchodníky a investory často debata o tom, zda je výhodnější investovat aktivně a zajímat se tedy o tržní dění, či naopak pasivně. Každý z obou způsobů má samozřejmě své zarputilé příznivce, kteří budou bezpochyby stát vždy za svým názorem, a proto není vůbec jednoduché stanovit, zda ta, či ona varianta investování je horší, nebo lepší. Dnes však nebudeme v tomto článku hledat odpověď na tuto nelehkou otázku, ale zaměříme se na každou variantu zvlášť a ukážeme si, jaké výhody a nevýhody lze od jedné, či druhé varianty očekávat.

Naznačí FED změnu QE?
26.04.2021 Zítra začíná dvoudenní zasedání amerického FEDu, které završí ve středu večer tisková konference. Zatímco se neočekává, že by centrální banka plánovala změnu měnové politiky, což několikrát zopakovala, ale může dojít k naznačení možné úpravy programu kvantitativního uvolňování (QE). Ekonomika se totiž začátkem roku rozjela a nákupy dluhopisů možná nebudou v nejbližších měsících tolik potřeba.

Po varování z Číny vyjde americké PPI. Akcie lehce v záporu
09.04.2021 Páteční obchodování znovu potvrzuje, jak důležitá jsou pro globální trhy očekávání o budoucí měnové politice a inflaci. Americký Fed jak v zápisu z jednání, tak v komentářích svých představitelů včetně předsedy Powella, nadále prosazuje vyhlídky dobrého růstu a trvající podpory, kterou umožní absence problémů s inflací. To je také důležitý pozitivní prvek pro současný tržní sentiment.

📉US500 mírně klesá před FED minutes⏰
07.04.2021 Dnešní zveřejnění zápisu z posledního zasedání Fedu by na trh nemělo mít výrazný dopad. Fed se vyjádřil jasně v tom smyslu, že se není třeba obávat inflace. Přestože se očekává její růst, tak by se mělo jednat pouze o dočasný a mírný vzestup. Rizika by se však neměla podceňovat. Trhy by mohlo zajímat, zda se rozvinula alespoň nějaká diskuze ohledně rychlejšího utahování měnové politiky v reakci na lepšící se ekonomický výhled. Tržní sentiment je dnes docela slabý a volatilita nízká. Po zveřejnění zápisu ve 20. hodin bychom se však mohli dočkat vyšších pohybů.

Slušná evropská data, německý obrat a vyčkávající ČNB
24.03.2021 Česká národní banka podle očekávání nechala úrokové sazby beze změny. V souladu s předpoklady také banka naznačila, že období stabilních sazeb se může ještě protáhnout. Vyjádřila to podstatnými riziky pro prognózu v souvislosti s pandemií, kvůli nimž akomodativní politika může trvat déle. Guvernér Rusnok neupřesnil termín možného budoucího zvedání sazeb, ale prohlásil, že podle bankovní rady by větší chybou bylo předčasné utažení. Bude se tak vyčkávat na vyřešení pandemické situace. Koruna výsledkem jednání nijak překvapena nebyla. Její kurz oslabil hned zrána, načež měl tendenci se postupně vracet.

Výnosy brání dalšímu růstu komodit, ropa dosáhla maxima
16.03.2021 Měsíc trvající růst cen komodit dál brzdí zvýšená volatilita trhu s cennými papíry. Ta totiž přinesla nový vzestup výnosů z amerických dluhopisů a s ním spojenou averzi k riziku a posílení dolaru. Díky tomuto vývoji zůstává Bloomberg Commodity Index téměř beze změny poblíž dvouapůlletého maxima, což ve spojení s rekordními dlouhými pozicemi fondů způsobilo, že je sektor navzdory silným fundamentálním ukazatelům nadále vystaven riziku konsolidace.

Forex: Průmysl v eurozóně zůstává vůči pandemii rezistentní. Otázkou je, jak dlouho.
12.03.2021 Závěr týdne bude ve znamení zveřejněný lednových statistik průmyslové produkce. Přes utahování restriktivních opatření průmysl v eurozóně v lednu přidal, když meziměsíční růst zaznamenaly kromě Španělska všechny velké země. Pro naše průmyslníky by to měla být dobrá zpráva, obáváme se ale, že zaváží předzásobení před brexitem a problémy v dodavatelských řetězcích, což srazilo lednovou produkci tuzemského průmyslu proti prosinci do červených čísel.

Evropské trhy zatím přešlapují, dluhopisy čeká inflace a další aukce
10.03.2021 Akcie v Asii a nyní ani Evropě nejeví velkou motivaci k následování výrazného amerického růstu. Hlavní indexy na našem kontinentu balancují kolem nuly a Londýn je o půl procenta níž. Evropa však má tak trochu nahráno, když ji v poslední době tolik netížily technologie, takže ani jejich odraz nahoru se zde neodráží tak silně.

Konsolidace po včerejších pohybech, akcie převážně v plusu
11.02.2021 Hlavní finanční trhy se dnes srovnávají, poté co jsme včera odpoledne na řadě z nich viděli náhlé a poměrně značné výkyvy. V případě evropských akcií sledujeme převážný růst, kterým indexy dorovnávají včerejší ztráty. DAX se posouvá výš o 0,4 pct, panevropský Stoxx Europe 600 je výš o 0,3 pct. Také americké futures se obchodují v plusu.

Slabší data tržní náladu nezhoršila. Euro i koruna navyšují zisky
17.12.2020 Také odpoledne zůstávají hlavní finanční trhy většinou pozitivně naladěné, ačkoli se oproti ránu dál neposouvají. Sentiment stále podporují stejná témata, nejvíce pravděpodobně důvěra v dodání fiskálního stimulu v zámoří a potvrzení podpůrné politiky Fedu.

Hlavní trhy vyčkávají. Data nepřekvapila, restrikce přibývají
15.12.2020 Čínská data z maloobchodu a průmyslu nepřekvapila a přesně se trefila do odhadů. Ukázala další zrychlení v obou oblastech a znovu tak potvrdila, že je ekonomika na cestě zpět k předchozímu výkonu. Odpoledne vyjde americká průmyslová výroba, jež by za listopad měla vykázat zpomalení. Zajímavější však bude prosincový průzkum aktivity z New Yorku, jenž minule klesl a tentokrát má podle odhadů pouze držet pozice v oblasti indikující slabou expanzi.

Proč bychom si měli zapisovat své pocity z obchodování?
07.12.2020 Zapisování obchodních statistik je v tradingu výborná věc, která nás může posunout výrazně vpřed. Nicméně, pouhá čísla nám nemusí odhalit celý příběh, jak na tom s obchodováním reálně jsme. Pokud jste si v tradingu vědomi, že děláte něco neustále špatně, může být skvělou pomůckou psychologický deník, do kterého si zapisujeme své pocity a emoce. V dnešním vzdělávacím článku se podíváme jak na to.

Emoční inteligence: Co to je a proč je důležitá pro tradery
23.11.2020 Když mluvíme o psychologických kompetencích, důležitých pro obchodníka, v první řadě bychom vyzdvihli emoční inteligenci. Pod emoční inteligencí chápeme schopnost rozlišovat a pojmenovávat emocionální stavy svých i jiných lidí.

Koronakrize opět sílí a pomoc se nechystá. Akcie míří dolů, koruna se zatím drží
15.10.2020 Koronakrize znovu nabírá na intenzitě. Co se týče nového rozmachu viru, ČR kráčí v čele, ale znepokojivý je i vývoj ve velkých západoevropských zemích a stále rychleji přibývá případů také v USA. S tím se pojí postupné utahování restrikcí, jako naposledy zákaz nočního vycházení ve Francii. Ačkoli se vlády brání, seč to jde, trend je jasný.

Pandemie vs podpora. Investoři zůstávají v nejistotě a akcie trpí
24.09.2020 Nová makrodata dnes nepotěšila. Nejprve mírně zaostal za očekáváními německý index podnikatelského klimatu Ifo a odpoledne přišla zpráva o vyšších počtech amerických žadatelů o dávky v nezaměstnanosti. Při pohledu na kondici hlavních ekonomik jsou to samozřejmě malé střípky, ale zvláště druhá sada čísel se zřejmě promítla na negativním úvodu amerických trhů.

Bulls a Bears indikátory – když chcete vědět, která strana má navrch
27.08.2020 V dnešním článku se můžete dočíst nejen o tom, proč je vhodné používat Bulls a Bears současně, ale také navíc o možných způsobech, jak s nimi lze obchodovat a samozřejmě nechybí ani praktické ukázky, díky kterým budete moci okamžitě po přečtení, začít sami na vlastní kůži testovat jejich unikátní vlastnosti.

Crypto newsletter: Tržní sentiment na Bitcoinu dosáhl na roční maximum
07.08.2020 Trh s kryptoměnami si během posledních seancí prošel boomem. Téměř všechny hlavní měny prorazily své klíčové úrovně rezistence. Bitcoin po proražení úrovně 10 tis. dolarů pokračoval vzhůru a v současnosti ho od dalšího růstu "zdržuje" rezistence na úrovni 12 tisíc. Další z kryptoměn jako Ripple nebo Ethereum rostly ještě výraznějším tempem. Ripple přidal 42 % a Ethereum se v tomto týdnu už obchoduje se ziskem 26 %.

Akcie po dohodě EU rostou, euro si odškrtlo důležitou položku a konsoliduje se
21.07.2020 Pozitivní start do nového dne zařídila naděje vkládaná do vakcín, a především dohoda EU na společném záchranném programu. Prodloužit summit se vyplatilo a nakonec je tu balík pomoci v nesnížené výši 750 mld. EUR, z větší části tvořený granty, zaměřený na klimatické cíle a digitalizaci a podmíněný dodržováním principů právního státu. Odpůrci tedy neprotlačili zásadnější omezení a kompromisy ze strany vedoucích zemí nejsou velké.

Akcie v Americe ztrácejí, euro klesá. Kupují se dluhopisy
09.07.2020 Vypadá to, že si evropské a americké akciové trhy dnes tak trochu prohodily role. Zatímco Evropa se drží většinou růstu, který táhne především Německo, tak v zámoří je vývoj negativní. S&P 500 ztrácí 0,7 pct a trhy aktuálně míří více do minusu. Pražské burze pomohl k 0,7pct zisku hlavně Avast.

Nervozita stoupá. Americké akcie odolávají lépe než evropské
18.06.2020 Evropské akcie se během dne zhouply i níž, ale nyní se nacházejí burzy ve Frankfurtu či Paříži necelé procento v záporu. Lépe je na tom Wall Street balancující kolem nulové změny. Své zisky navyšují bezpečné státní dluhopisy, přičemž 10Y americký výnos klesá o 4 bazické body. O zlato však takový zájem není a jeho cena lehce klesá.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Průmysl v Evropě byl v dubnu paralyzován covidem-19
08.06.2020 Dubnové statistiky průmyslové výroby z velkých evropských zemí i eurozóny jako celku ukážou na dramatický dopad vládních opatření v boji s pandemií covid-19. Květnové rozvolňování ale bude znamenat, že duben byl nejhorším měsícem. To bude platit i o tuzemském průmyslu. Z domova se též dočkáme květnové inflace, která se po půl roce vrátí do tolerančního pásma. Klíčová bude tento týden politika. Před Evropskou radou v příštím týdnu a čtvrteční euroskupinou budou zítra ministři financí EU dolaďovat názory na rozpočet EU, na víceletý výhled pro roky 2021 až 2027 a na návrh Evropské komise ohledně rozvojového fondu. Na druhé straně Atlantiku bude zasedat Fed. Nečekáme změnu měnové politiky, pouze utvrzení, že centrální bankéři budou ekonomiku podporovat tak dlouho, jak bude potřeba.

Data jdou akciím na ruku, pochybnosti o těžbě zabrzdily ropu
03.06.2020 Květnová statistika ADP naznačila překvapivě rychlé navracení amerického trhu práce do normálu, když ubylo jen 2,8 mil. pracovních míst při odhadovaných -9 mil. Vzhledem k tomu, že odchylka od odhadů je opravdu velká, vypadá to i na dobrá oficiální data z ministerstva práce v pátek. Tržní hráči s nimi budou už počítat, ale i tak může další důkaz vybředání z koronakrize sentiment podporovat.

Pochybnosti o vakcíně tlačí akcie dolů. Koruna si zisky drží
20.05.2020 Nadějné výsledky testů vakcíny na koronavirus od firmy Moderna, které v pondělí nadchly investory, byly zpochybněny. Stačila zmínka na jednom webu specializovaném na zprávy ze zdravotnictví, že výsledky testů postrádají dostatek detailů, a pochybnosti znovu získávají navrch. Když potom trhům schází nadšení pro rychlé oživení a absenci dalších vln nákazy, znovu se vracejí do hry scénáře pomalého návratu k předchozí úrovni produkce a obavy z důsledků nového kola obchodní války.

Rusnok podpořil korunu, akcie obrátily vzhůru
15.05.2020 Nová data z české ekonomiky vyšla o něco horší, než se čekalo. HDP v prvním čtvrtletí spadl o 3,6 procenta mezikvartálně. Překvapení není velké, ale rozhodně nedává prostor pro nějaké vylepšování poměrně chmurných prognóz pro letošní rok.

Zisky pro dolar, akcie i dluhopisy. Koruna slábne po ČNB
07.05.2020 Žádostí o dávky v nezaměstnanosti v zámoří dál postupně ubývá a statistika za minulý týden jich ukázala 3,17 milionu. To je sice víc než odhadované 3 miliony, ale znovu méně než předchozích 3,85 mil. Na trzích zpráva nevyvolala žádnou podstatnou reakci, ale naznačuje, že propouštění ve stále vysokém tempu pokračuje i na přelomu dubna a května, a měsíční data z trhu práce se tedy nebudou zlepšovat tak rychle. Zítra BLS zveřejní čísla za duben odrážející situaci zhruba do poloviny měsíce.

Nový výprodej ropy tentokrát nechává akcie v klidu
28.04.2020 Ropa se dnes ráno dostává znovu pod výrazný tlak. Na kapacitní problém odkazuje daleko větší propad WTI, jež ztrácí už 20 procent a obchoduje se na 10 dolarech. Brent se nechává strhnout k 5procentnímu poklesu. Impuls k propadu však tentokrát přišel hlavně ze strany finančních investorů, když Bloomberg zmiňuje výprodeje největšího ropného ETF.

Evropská data kazí náladu akciím i euru
23.04.2020 Ropa sice vykazuje stále poměrně velké pohyby, ale to už v rámci konsolidace po pádu ze začátku týdne. Brent se obchoduje nad 21 dolary, WTI roste zpět k 15 USD za barel. Takový vývoj dává prostor přesunout více pozornosti k novým makrodatům, která jsou dnes na programu.

Korekce optimismu aneb trh si všiml dnešních špatných zpráv
15.04.2020 Dnešní vývoj na finančních trzích vyvolává otázku, zda investoři přestali přehlížet zprávy svědčící o prudké recesi a jejímu dopadu na firmy. Jejich pozornost, dosud upřenou hodně dopředu na odraz ekonomik zpět nahoru, dnes strhly zpět data a firemní výsledky.

Velikonoční optimismus se drží, data ho asi nezlomí
09.04.2020 Před velikonoční přestávkou míří investoři stále do rizika a evropské akciové indexy z toho těží jedno- až dvouprocentní zisky. Změny výnosů na dluhopisových trzích jsou pouze skromné, přičemž je znát lehký přesun peněz z italského dluhu do bezpečnějších zemí. Eurodolar má tendenci drobně růst na 1,0865.

Slušná data, ale i varování. Akcie obrátily dolů, dolar posiluje
01.04.2020 Vedle "oficiálního" čínského PMI dopadl lépe, než se čekalo, také ten od Caixinu, zaměřený více na malé firmy. I podle něj aktivita v průmyslovém sektoru už v březnu začala trochu oživovat, zatímco trh čekal ještě další pokles. Menší než očekávaný propad vykázal japonský průzkum Tankan. V rámci eurozóny pak vidíme indexy PMI klesat sice dost nízko, ale nikoli příliš pod odhady. V případě Německa či Francie šlo už pouze o finální revize PMI.

Dluhopisy rostou, akcie zmenšují zisky, ropa obrátila prudce dolů
20.03.2020 Závěr týdne stále vypadá dobře pro akcie v Evropě. Tam sledujeme růst indexů od 1 do 5 procent, přičemž celoevropský Stoxx Europe 600 si připisuje asi 2 pct. Amerika se ale rozjela opatrněji a o úvodní zisky přišla. Solidně se na závěr týdne daří dluhopisům s delší splatností, a to jak na jádrových, tak periferních trzích. Eurodolar přerušil svůj propad a obchoduje se u 1,0730. Ropa sice dnes vystartovala vzhůru, ale odpoledne obrátila a jsou z toho nové ztráty, na Brentu více než 4procentní.

Ekonomický kalendář: Čekáme na telefonát lídrů skupiny G7
16.03.2020 Množství mimořádných opatření centrálních bank (Fed, RBNZ, BoJ) v posledních hodinách nedokázala zabránit propadům na finančních trzích. Asijské akcie propadly po boku futures na americké indexy. Evropské indexy otevřely do výrazně negativního teritoria. Index DE30 (DAX) se krátce po otevření propadl až k 8400 bodů, kde se nacházel naposledy v roce 2014. Investoři by více než makrodata měli sledovat dění v centrálních bankách a novinky okolo dopadu šíření koronaviru na významné ekonomiky. Spekuluje se, že by dnes měla s dalšími opatřeními přijít Bank of Canada.

Ranní nadhoz - Týden bude ve znamení předstihových ukazatelů
17.02.2020 V závěru minulého týdne byl zveřejněn růst tuzemské ekonomiky za poslední čtvrtletí. V souladu s našimi očekáváními růst HDP značně zpomalil meziroční růst na 1,7 % a to zejména zásluhou vysoké srovnávací základny z loňska. Dobrou zprávou je, že k růstu přispěly všechny jeho složky od domácí poptávky, přes čistý export až po investice, které zásluhou vysoké míry nejistoty ve zbytku roku zaznamenávaly značně horší výsledky.

Ranní zpráva z FOREX trhu: Pokles úrokových sazeb USA bude hlubší, než trh čeká
13.02.2020 Dnes zveřejněná data ukáží, že růst spotřebitelských cen zůstává utlumen. Šéf Fedu signalizoval, že americká centrální banka nebude v případě potřeby váhat přistoupit ke kvantitativnímu uvolňování. Deficit běžného účtu platební bilance ČR vykáže za prosinec prohloubení.

Koruna, ropa i akcie jedou dál. Kromě českých...
12.02.2020 Statistiky vypovídají už několikátý den o tom, že nejhorší období expanze koronaviru je za námi. To sice může dál podporovat tržní sentiment, ale už to není úplná novinka. Navíc je tomu už nějaký čas, co trhy obrátily pozitivním směrem a na další informace v podstatě nebraly ohled.

Forex: Koruna pod hladinou 24,85 CZK/EUR
12.02.2020 Koruna během dneška posílila až pod hladinu 24,84 CZK/EUR a poté zkorigovala ke 24,88 CZK/EUR. Tak silná byla naposledy v říjnu 2012. Pomohl ji k tomu nárůst tržních korunových sazeb, rekordní úrokový diferenciál a vysoký zájem o české státní dluhopisy v dnešní aukci.

Dluhopisy a zlato se závěrem týdne těší zvýšené poptávce. Data trhy nenadchla
07.02.2020 Jak jsme psali v komentáři k americkému trhu práce, čísla za leden byla dobrá, ale vzhledem k mimořádným faktorům jsou brána s rezervou. Navíc zpětná revize neudělala úplně dobrý dojem, a tak se zpráva s pozitivní odezvou nesetkala.

Vakcína na koronavirus je dopingem pro tržní sentiment
05.02.2020 Hlavními světovým trhy dnes obletěly zprávy, že se výzkumníkům z čínské university v Če-ťiangu podařilo najít lék působící proti 2019-nCoV, tedy kmeni koronaviru šířícímu se v rámci současné epidemie. Vedle toho britský tisk hovoří o výrazném průlomu tamních vědců na cestě k vakcíně proti tomuto viru.

Forex: Koruna rekordní sílu neudržela
27.01.2020 Po rychlém až zběsilém posílení, které během pouhých tří týdnů stlačilo kurz koruny z EUR/CZK 25,44 až na sedm let neviděné hodnoty poblíž EUR/CZK 25,06, se dostavila námi očekávaná korekce. Ještě v minulém týdnu to přitom vypadalo, že se české měně poblíž rekordu zalíbilo. Vlivem pozitivních dat o německém i evropském sentimentu koruna vždy na krátký čas posílila, nicméně na trendu byl už vidět posun spíše směrem ke slabším hladinám. K tomuto pohybu zároveň docházelo i u polské či maďarské měny a trhy tak zřejmě pomalu střízlivěly z předchozího nadšení pro rizikovější investice. To se potvrdilo v pondělí ráno, kdy stačilo, aby německý IFO index očekávání za leden dopadl pod předpoklady a středoevropské měny rázem pokračovaly ve sčítání ztrát.

BREAKING: DE30 se dostal na nejvyšší úrovně za poslední 2 roky
09.01.2020 Tržní sentiment se včera během méně než 24 hodin změnil z paniky na euforii obchodníků. A začátek dnešní seance se nese dále v pozitivním duchu. Index DE30 se ještě včera ráno nacházel pod úrovní 13 000 bodů. Od té doby však už přidal více než 500 pips a obchoduje se nejvýše od ledna 2018. Jen necelé procento mu chybí k historickým maximům! Obchodníci přehlížejí výsledky průmyslové produkce z Německa, která sice skončila mírně nad očekávání, ovšem důležité statistiky exportů výrazně propadly.

Špatná data rozjezd do nového týdne nezkazila. Akcie rostou, euro se drží
16.12.2019 Do nového týdne se přenáší příznivý efekt pátečních zpráv o dohodě mezi USA a Čínou. Navázala solidní čínská makrodata, když zdejší maloobchod i průmyslová výroba vykázaly za listopad zrychlení a překonání odhadů. Naproti tomu je podle nás značným zklamáním, že se opětovně zhoršily indexy nákupních manažerů v eurozóně.

Stříbro, drahý kov, který má potenciál
05.12.2019 Již po mnohá tisíciletí využívá lidstvo krásy a mnohostranné využitelnosti stříbra, kterou si zachovalo až do dnes. Jedním z hlavních důvodů, proč si stříbro zasloužilo i své místo mezi drahými kovy, je, že se již od starověkých civilizací (např.: Řecko) tento kov používal jednak jako platidlo, ale také i jako uchovatel hodnoty ve formách nejrůznějších drahokamů. Co se dnešní popularity týče, je i dnes o stříbro veliký zájem a to nejen z důvodu možného investičního využití, ale hlavně díky jeho širokému využití v průmyslu (např.: fotovoltaický průmysl, výroba plasmových obrazovek, a tak dále).

USA znovu hrozí cly, ale dnes už tržní náladu nekazí
03.12.2019 Na začátek týdne americký prezident zaskočil obnovením cel na ocel a hliník z Brazílie a Argentiny. Stačilo pár tweetů jen tak vnořených do proudu příspěvků k domácí politice a tržní sentiment šel spolehlivě dolů. Dnes tu máme další hrozbu, ale efekt už takový není.

Akcie znovu ve víru optimismu, dluhopisy bez jasného směru
25.11.2019 Dohoda USA s Čínou je znovu za rohem a na finančních trzích se znovu rozprostírá optimismus. Příspěvek ke klíčovému tématu tentokrát dodal čínský tisk, podle něhož je dohoda velmi blízko a obě strany v zásadě dosáhly konsensu. Má dojít k odbourání některých cel, ačkoli ještě není dohodnuto, jak velká tato akce nakonec bude. Navíc podle nás zprávy, které v poslední době přicházejí, mohou naznačovat i větší americkou motivaci kývnout konečně na dohodu.

Optimismus kolem obchodní dohody pomáhá akciím růst
25.11.2019 Akcie dnes v Asii rostou a k nim se přidávají také futures na indexy v Evropě a v USA. Optimismus souvisí s oznámením Číny, která hodlá zvýšit tresty za porušování práv duševního vlastnictví. Země tak adresuje jeden z problémů, který byl v minulosti hlavní překážkou dosažení obchodní dohody s USA. To mezi obchodníky zvyšuje optimismus, že by se konečně mohl otevřít prostor k dotažení podpisu první fáze obchodní dohody. Na stole je však stále řada nevyřešených témat, jako je například výše čínských nákupů amerických zemědělských produktů. Důležitou otázkou je pak také to, jak (jestli vůbec) do jednání promluví nedávný zákon, který v USA schválil Senát na podporu Hong Kongu. Také připomeňme vyjádření obou prezidentů z minulého týdne, kdy čínský prezidrnt Xi uvedl, že dohoda musí být pro obě strany stejně prospěšná, zatímco podle Trumpa musí být výhodnější pro USA, protože ty byly v minulosti zemí, na které Čína výrazně vydělávala.

Wall Street: Historické rekordy a co teď?
07.11.2019 Akciové indexy rostou v poslední době na základě pozitivních zpráv o vývoji jednání mezi USA a Čínou a pomáhají také náznaky, že globální ekonomické zpomalení zatím neakceleruje. Index US500 přidal 8 % a US100 (Nasdaq) dokonce desetinu během jediného měsíce. Oba indexy navíc den po dni dobývají historické rekordy. Podívejme se dnes na několik grafů, které nám napoví, zda mohou růsty nadále pokračovat.

Eurodolar na 1,10, akcie a výnosy níž. Pozornost dál patří ropě
16.09.2019 Na tržní sentiment v úvodu týdne dolehly dvě události - útok na saúdskoarabská ropná zařízení a slabá data z čínské ekonomiky. Ropa se po logickém skoku vzhůru vrátila níž, ale později se ceny začaly opět zvedat a Brent se obchoduje nad 67 USD. Kromě reakce zejména Spojených států se nyní bude čekat také na přesnější odhady škod. Během dne se objevovaly zprávy, že se Saúdské Arábii zřejmě podaří obnovit značnou část produkce v horizontu dní. Zástupci těžební firmy Aramco se ale později vyjádřili v tom smyslu, že o obnovení produkce jsou stále méně optimističtí.

Vlna optimismu smetla dluhopisy. Americké akcie strmě rostou a eurodolar se znovu posunul výš
05.09.2019 Optimismus, který zažehla dohoda na termínu rozhovorů mezi USA a Čínou, nabral dál na síle. Hned se spekuluje o tom, že by mohla být některá cla na čas odvolána atp. V pozadí pak stále stojí důvěra, že dohoda přijde dřív, než cla dokáží na ekonomikách napáchat velké škody. To je všechno možné, ale současný tržní sentiment je opravdu založen spíše na pocitech než na reálných náznacích.

Vidina obchodních jednání a odložení brexitu podporují tržní sentiment. Rostoucí riziko německé recese zůstává stranou
05.09.2019 Příznivé zprávy kolem jednání USA - Čína udržují na hlavních trzích převážně pozitivní sentiment, ze kterého těží zejména akcie. Ty si v Evropě připisují asi 0,4 procenta, zatímco ropa mírně koriguje včerejší skok vzhůru a dluhopisy většinou ztrácejí. Více se dnes investoři zbavují papírů z periferie eurozóny, kde třeba španělské výnosy stoupají o 5 bodů.

Hlavní trhy bez velkých změn. Čeká je však příděl dat, a především Fed
31.07.2019 Jedna z rizikových událostí včerejška nakonec pro trhy dopadla dobře - výsledky Applu překvapily pozitivně. Přesto se jim úplně nepodařilo zvrátit tržní sentiment příznivým směrem. Asijské akcie ještě navazovaly na pokles západních burz a ani rozjezd Evropy do nového dne nebyl přesvědčivý. Situaci se ale snaží vylepšit banky podpořené výsledky BNP Paribas. Hlavní evropské indexy balancují kolem nulové změny.

Na trzích vidíme konsolidaci či korekci zisků. Aktivitu tlumí svátek v USA
04.07.2019 Americké trhy dnes neotevřou, přičemž tamní akcie si volný den užijí na nových historických maximech. V Evropě se obchoduje, a to smíšeně. Hlavní akciové indexy vykazují drobné změny oběma směry, dluhopisy také zůstávají víceméně v klidu. Výjimkou jsou italské papíry, které korigují poslední výrazné cenové zisky. Korekci růstu pak sledujeme také na zlatě nebo ropě. Eurodolar klesl lehce pod 1,1300, ale velké výkyvy nepředvádí. Relativní klid potom panuje také na dalších hlavních měnových párech.

Trhy vítají příměří v obchodní válce. Optimismus prověří nová data
01.07.2019 Příměří v obchodní válce finanční trhy samozřejmě uvítaly a vstup do nového týdne je výrazně pozitivní pro akcie v Asii i Evropě. S odvrácením další eskalace se z většiny počítalo, ale potvrzení je určitě dobré stejně jako celková atmosféra jednání. Detailů však není moc a některá rizika zůstávají. Praktická implementace výsledků prezidentských schůzek se už párkrát zadrhla, z Kongresu se ozývají hlasy proti odstranění sankcí na Huawei atp.

Nová data nepotěšila dolar, ale tržní sentiment neobrátila
17.06.2019 Odpolední vývoj na hlavních trzích se pokusila narušit nová čísla z americké ekonomiky, která rozhodně nepotěšila. Index průmyslové aktivity pro New York, tak zvaný Empire State Manufacturing index, nečekaně spadl až na -8,6 bodu. Pod nulou, která je v tomto případě neutrální hodnotou, jsme ho neviděli dva roky a celkově je index nejníže od roku 2016. Ani pohled do struktury průzkumu není hezký a report naznačuje značné ochabnutí zejména u objednávek.

Hlavním trhům se dnes daří i přes známky napětí s Čínou, Německem i Íránem
13.06.2019 Donald Trump v posledních dnech mimo jiné prohlásil, že není ochoten s Čínou dál jednat, dokud nepřistoupí na čtyři až pět jeho zásadních požadavků. Dnes přišla reakce z druhé strany, když čínský ministr obchodu řekl, že se země nepodvolí žádnému tlaku USA a Čína neprovede ústupky v principiálních záležitostech.

Rozbřesk: ECB obrací kormidlo k uvolněné měnové politice. Dle trhů ale příliš pomalu
07.06.2019 ECB si jednoduše nemohla dovolit sedět se založenýma rukama a sledovat, kterak se v eurozóně zhoršují podnikatelské nálady a klesá inflace - tedy ta skutečná i očekávaná. ECB se tedy na svém červnovém zasedání pokusila měnovou politiku uvolnit a to primárně skrze prodloužení závazku držet oficiální úrokové sazby na historických minimech až do poloviny roku 2020, úpravu pravidel dlouhodobých repo operací a nakonec i v posunu v rétorice (několik členů bankovní rady chtělo snížit úroky již včera). Reakce trhu - konkrétně nárůst eurových sazeb, posílení eura a propad akcií evropských bank - svědčí o tom, že se od ECB ve skutečnosti čekalo více a trhy tak nemusí považovat znovuzahájené uvolňování měnových šroubů za ukončené.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Disciplína | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Grexit | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Devizové rezervy | Brazilský real | Dluhová krize | Divergence | Pin Bar | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | AUD/NZD | XAU/USD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | CHF/JPY | USD/BRL | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Objemy obchodů | Měnové trhy | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Benchmark | Bloomberg | Bod | Broker | Burza | Béžová kniha | CFD | CFTC | CME | COT report | Centrální banka | Centrální banky | Chop | Close | Konsolidace | DAX | Daytrading | Demo účet | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Drawdown | ECB | EMA | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Exekuce | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Flat | Hedge fondy | Futures | G7 | Grafy | Hedge | High | IFO index | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | LTRO | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MACD | MMF | MT4 | Makléř | Risk | Marže | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYMEX | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Odvrácení rizika | Opce | P/E | Parita | Peněžní trh | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Prémie | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Resistance | Resistence | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Splatnost | Spot | Stop-Loss | Support | Swing | Take Profit | Trader | Trading | Trend | Tržní cena | Ukazatel | Uptrend | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | HighSky Brokers | Axiory | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Klouzavé průměry | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Ziskový obchod | Britská měna | Dluhopisové trhy | Jaroslav Tupý | Break-Even | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Credit Suisse | Vývoj dolaru | RBNZ | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Partners | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Investment Banking | Akciový analytik | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Money-Management | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Index CPI | Obchodní seance | Makrodata | Riziková averze | LYNX | Index strachu | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Dukascopy | Penzijní fondy | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie dnes | Akcie Komerční banky | Akcie Tesla | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýza trhu | Analýzy | AUDJPY | Banka | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | Brokers | Cena | Cena akcií | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | České koruny | DAX 30 | Devizový kurz | Dluh Řecka | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Engulfing | Eura | EURCHF | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fondy | Forexové obchodování | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | HighSky | Hodnota akcií | Index Dow Jones | Index euro | Index Hang Seng | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Indikátor MACD | InstaForex | Instrumenty | Investice do podílových fondů | Investice do stříbra | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Investování do akcií | Investování do podílových fondů | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | EBay | Jiří Tyleček | Knihy o tradingu | Komoditní | Koruna posiluje | Kurz dolar | Kurz dolarů | Kurz koruny k euru | Kurzy | Libra | Libra šterlinků | Londýnská burza | Londýnská burza kovů LME | Lukáš Němec | Makléřské zkoušky | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měnové kurzy | Měnový kurz | MetaTrader4 | Meziroční inflace | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Patria Finance | Pips | Pivot | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Risk Off | Risk On | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Rychlé peníze | Řízení rizik | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Státní dluhopisy | Stochastický | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská měna | Švýcarská centrální banka | Trade Brokers | Transakční náklady | Trh | Twitter | USD EUR | USD GBP | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj ceny zlata | Vývoj USD | Webinář | WTI | X-Trade | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | DXY | EIA | Buffett | DMA | Komise pro cenné papíry | Buy | Diskont | Ekonomika Číny | Elon Musk | Index relativní síly | Indie | Janet Yellen | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | P/S | Peněžní trhy | Range | ROCE | Sell | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Převis | Tržby | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Boháč | MT4 Multiterminal | eBook | Zhodnocení kapitálu | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Majors | Market sentiment | Volby | Futures trading | Commitment of Traders | COT | 1 milion | Burza dnes | Burze | Podvědomí | Commodity futures | Commodity futures trading | Forex account | Forex accounts | Investment | Learn forex | Lite Forex | Managed forex | Managed forex account | Managed forex accounts | Traders | Aramco | Moody's Investors Service | Jackson Hole | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | Institut Ifo | Investing.com | TLTRO | NATO | Ole Hansen | FX Strategy | EPFR Global | BBC | Technické indikátory | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Halifax | Thomson Reuters | Finanční analýzy | Technický výhled | Bezpečné měny | HUF/EUR | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Bavlna | XAU/XAG | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Averze k riziku | Jak začít s tradingem | Index pražské burzy | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Finanční aktiva | Globální trhy | Fixní kurz | Tržní volatilita | eFXnews | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Earnings | Tržní nálada | Sentiment trhu | Pro tradery | Bezpečnější měny | BlackRock | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | Bezpečné přístavy | Hedžovat | Obchodní signály | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | David Cameron | Bankovnictví | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | Program OMT | Fidelity International | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Miliardáři | Prezident ECB | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Náklady na zajištění | Strategy Research | Economic | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Forexoví tradeři | Členství v EU | Měnová autorita | Globální finanční krize | Euro Stoxx 600 | Americké státní dluhopisy | Program nákupu dluhopisů | Deutsche Börse | Klidné obchodování | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Velikosti pozic | Klouzavý průměr SMA | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Odchod z EU | Hlavní indexy | Dostatek hotovosti | Nervozita | Růst akcií | Černé pondělí | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Vystoupení z EU | Kurz domácí měny | Denominace | Kryptoměny | Status bezpečného přístavu | Index Nikkei | DAX30 | Citi | S&P | Guvernér | Cena mědi | Vývoj na akciových trzích | Index bank | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Pokles výnosů | Opatření centrálních bank | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Rozpočtová pravidla | Cenné papíry Komerční banky | Stagnace | Tempo růstu | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Komoditní sektor | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Ripple | Litecoin | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Nákupní signál | Odhodlání | Americké rafinerie | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Akciový index DAX | Globální krize | Bankéři | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Aktivní investování | Řízení peněz | Dosahovat zisku | Hlavní evropské indexy | Analytik J&T Banky | Predikce | Ekonomická situace | Ministr obchodu | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Firemní výsledky | Krize bankovního sektoru | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Irská ekonomika | Historické rekordy | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Manažeři fondů | Ministři financí EU | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Německé dluhopisy | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikovější investice | Americká vláda | Ekonomické údaje | Akciové trhy v USA | Odliv kapitálu | Softbank | Čekající příkaz | Akcie bankovní skupiny Erste | Příjmy | Oslabování eura | Poměr RRR | Indexy PMI | Volatilita trhů | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Skupina G20 | Aktuální cena | Německý Ifo index | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Výhled ekonomiky | Inflační čísla | Očekávání | Zhodnocování měny | eTrader | Globtrex | CME FedWatch | Purple Trading | Oslabování měny | Trump rally | Forwardový kurz | Ranní nadhoz | XTB Market Barometr | Market Barometr | Zahraniční forex | Investiční činnost | ČSOB Finanční trhy | FX Strategy Research | Chris Svorcik | Bloomberg Commodity Index | Rovnovážný kurz | Rovnovážný kurz koruny | Zahraniční FX | CoinDesk | Vydělávat peníze | Kurzotvorná informace | Globtrex.com | Začátek výsledkové sezóny | Trading analýza | Investování na finančních trzích | Americký akciový trh | MT4 Supreme Edition | Hurikán Irma | Jack Schwager | Psychologický deník | Cena platiny | Palladium | BTC/USD | ETH/USD | Cena Etherea | Kalendář makroekonomických dat | Jerome Powell | Coinmarketcap | Ethereum Classic | ETH | ETC | Binance | Charles Hoskinson | Crypto | RoboMarkets | Obchodování na trzích | Altcoiny | John Maynard Keynes | Tržní očekávání | Wood & Company | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Krypto | Bitcoiny | Virtuální měny | OPEC+ | Tržní hráči | Finex | Finex.cz | Vývoj na finančních trzích | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Regionální měny | Graf vývoje | Technologické akcie | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Americký S&P 500 | Pokles ceny | Domácí měna | Šéf Fedu | Ether | Poptávka po dolaru | Obchodní rozhovory | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | Kompozitní index | Trhy v USA | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Pokles cen ropy | Obchodní signál | Obchodování se CFD | Růst zisků | EK | Prezident Trump | Inflační vývoj | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Analytici společnosti | Ukončení obchodní války | Sazby ČNB | Podnikové investice | Obchodní jednání | Obchodní přístup | Odložení brexitu | Obchodní rozhodnutí | Pozornost trhu | Silný trh | Zvýšení sazeb | Volatilní obchodování | Zájem investorů | Technická situace | Statistický úřad | Michal Brožka | Akciové futures | CNY | Trendové strategie | Pokles sazeb | Obiloviny | Stablecoin | DE30 | Snížení sazeb | Crypto newsletter | Vlastní kryptoměny | Gazprom | Digitální daň | Pokles dolaru | Obchodní myšlenka | Americká výnosová křivka | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Čínská makrodata | Americké futures | XTB Research | Oživení ekonomiky | Americká cla | KB | US500 | Růst na pražské burze | Poptávka po ropě | Data z Německa | Vyzkoušet si trading | Předstihové indikátory | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | Nová makrodata | Loterie | Tým FXstreet.cz | Mnoho ziskových obchodů | Huawei | KOSPI | Rozpočet | Deficit | Milan Vaníček | Analytik J&T | Jednání o brexitu | Ceny benzínu | Hodnocení ekonomiky | Německý vývoz | Index relativní síly (RSI) | Objem | Data z USA | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Statistické údaje | Včerejší obchodování | Supreme Edition | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | ČSÚ | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Průmyslová výroba v USA | Svíčková formace | Lukáš Voženílek | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Generální ředitel | Největší pokles | Ukrajina | Citadel | Indexy nákupních manažerů | Důvěra v českou ekonomiku | Tiffany | LVMH | Nejbohatší | Vyhlídky | Průzkumy | Hong Kong | Legislativa | Domácí měny | Evropští investoři | Domácí poptávka | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Technické rezistence | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Využití stříbra | Zmírnění rizik | Neinvestovat do stříbra | Neinvestovat | Gabriel Štefaňák | Propouštění | Impuls | Zasedání RBA | SoftBank Group | Visa | Enel | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Africký mor prasat | Africký mor | Váš trading | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Řešení Brexitu | Koruna dnes | Zdražování | Problémy | NAFTA | Cvičení | Tomáš Holub | Breaking | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní zpráva | Vybírat zisky | Symetrický trojúhelník | Chuť k riziku | GBP/EUR | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Yahoo | AbbVie | Míra | Měnové politiky | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Vojtěch Benda | Regulátoři | Záporné úrokové sazby | xStation5 | Tým RoboMarkets | Bydlení | Údaje z Číny | Ztráta | Počet investorů | BREAKING | Stratég | Hlavní akciové indexy | Průmyslové podniky | US100 | Index US100 | Americký index | Bernie Sanders | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Silný support | Návratnost | Commodity index | Inovace | Dobrá data | RBA | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Předběžné výsledky | Poradenství | Česká inflace | Luboš Růžička | Vyšší inflace | Analytička | Technické ukazatele | Ukazatele | Bankroty | Americké ministerstvo financí | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Dobrá čísla | Nižší růst | Tesla Inc. | Alibaba Group Holding | Apple Inc. | Ceny energií | Horší data | Hotovostní prostředky | Volatilita je nízká | Kancléřka Merkelová | Krach | Komunikace | Údaje o HDP | Trump | Čínské indexy | Prezident | Koronavirus | Samsung | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Virus | Vir | Negativní dopad | Pokles | Situace | Globální sentiment | Pravidelné investice | Meziroční růst | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Vstupy | L.F. Investment | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Přijmout ztrátu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Spekulativní kapitál | Obchody | Výdaje | Průmyslníci | Pesimismus | Útlum aktivity | Čínská vláda | BP | Prodeje aut | Vakcína na koronavirus | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Americké banky | Růst britské ekonomiky | Medvědi | Lednová inflace | Pokles úrokových sazeb USA | Šéf amerického Fedu | Průmyslová výroba eurozóny | Americká inflace | Marek Mora | Valuace | COVID-19 | Kukuřice | Bez rizika | Důvěra v průmyslu | Statistické údaje z USA | Údaje z USA | FedWatch | Obavy z pandemie | Index aktivity | Největší ztráty | Americký Fed | Německé maloobchodní tržby | Sestupný trend | Vývoj | Nová data | Martin Gürtler | Purple Trading indikátory | Výkyvy | Varovné signály | Změny trendu | Videokonference | Restrikce | Americké výnosy | Vysoká rizika | Prudký pokles | Hlavní měny | Opatření proti koronaviru | Profitovat | Shenzhen Composite | Další vývoj | Stimuly | Průmyslové ceny | Americká seance | Pokles HDP | Guvernér Rusnok | Zrychlení inflace | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Asijská seance | Fiskální balíček | Nákupy aktiv | Měnové podmínky | Zotavení ekonomiky | Politbyro | Hyundai | Žádosti o podporu | Vládní podpory | Texas | Vyrovnat ztráty | Příležitosti k nákupu | Další pokles | Algoritmy | Index ISM | Komerční banky | Domácnosti | Keynes | Hotovost | Dramatický dopad | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Využití ESM | Dávky v nezaměstnanosti | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | Silná rezistence | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Evropský parlament | Šíření nákazy | Riziko inflace | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Situace v průmyslu | Solidní růst | Války | Poradce | Organizace | Akcie Alibaba Group | Nvidia Corp | Práce | Výprodej ropy | Jednání ČNB | Koronakrize | Organizace pro výživu a zemědělství | Údaje | Německá průmyslová produkce | Velké americké banky | Ministři | Opětovný pokles | Výpadky | Akcie Activision Blizzard | Activision Blizzard | Více peněz | Rozpočet EU | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Otevírání ekonomiky | Otevírání ekonomik | Statistiky | Malé podniky | USD za barel | Rizikové averze | Tlak medvědů | Nizozemsko | Polská průmyslová produkce | Cenové pohyby | Vstoupit do obchodu | Debata | Tweety | PMI ve službách | Evropská data | Evropské indexy | Posílení | Větší pokles | Data z trhu práce | 3M | Osobní příjmy | Shell | Ropa roste | Maloobchod | Zaměstnanci | Akcie padají | Pasivní investice | Růst výnosů | Euro klesá | Maloobchodní tržby v eurozóně | Propad zaměstnanosti | Vývoz | Zdražení ropy | Potenciál zisku | Politika centrální banky | Zveřejněné údaje | Výsledky maloobchodních tržeb | Průmyslové kovy | Dominance bitcoinu | Merck | Vývoj ekonomiky | Sektor služeb | Moderna | Více riskovat | Důvěra spotřebitelů | Kupci | Falešný průraz | Realitní společnosti | Investovat peníze | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Ekonomické zotavení | Kia | JDE | ČR | Balíček na podporu ekonomiky | Překoupené zóny | Salesforce | Koronavirové pandemie | Průraz | Tržní situace | Lidské emoce | Pozitivní sentiment | PEPP | Střední Evropa | Nová prognóza | Býčí trend | Zprávy z finančních trhů | Zbytečné ztráty | Zpomalení inflace | GlaxoSmithKline | Propad cen | Sentiment na trhu | Covid | Technologické firmy | Cardano | Makléř Wood & Company | Nové žádosti o podporu | Sankce proti Rusku | Neočekávané události | Signál k prodeji | Akcie v Americe | Sony | Větší pozice | Šance | Ceny | Praha | Kolaps | Verizon Communications | Merkelová | HDP za Q2 | Silný trend | DeFi | Pár EUR/USD | Odhad růstu HDP | Důvěra | Výzkumy | Indonésie | Tržní sentiment na Bitcoinu | Sentiment na Bitcoinu | Uskutečnění obchodů | Damoklův meč | Hyundai Motor | Lepší výsledky | Významnější korekce | Analytik XTB | Pandemická situace | Upozornění na rizika | Počet akcií | Bulls a Bears indikátory | Výrobní sektor | Decentralizované finance | Odborníci | Zasedání amerického Fedu | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Objem exportu | Řízení obchodu | Ropa dnes | Diverzifikovat | Biden | Tržby v eurozóně | Optimismus na globálních trzích | Průmyslová produkce v srpnu | AEX | Americké měny | Množství peněz | Defi | Zásoby benzinu | JPM | Obchodování s futures | Grains Index | Bloomberg Grains Index | Zhoršování pandemické situace | Zveřejnění výsledků | Zájem o riziko | Průmysl v eurozóně | Emoční inteligence | Pasivní investování | Vývoj koronavirové pandemie | Dopady prezidentských voleb | Nastavení trhů | Myšlenky během tradingu | Vzorce chování | Pocity z obchodování | Zapisování obchodních statistik | Rozhodování v tradingu | Cenový skok | Očkování | Kryptoburzy | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | VET | Počet pracovních míst | Samsung Electronics | Tržní období | Německé ceny | Express | Dnešní seance | Activision | Blizzard | MIB | Hlavní finanční trhy | Kov | Obchodování s emisemi | Trend ceny | Růstový trend | James Bullard | Makroekonomický vývoj | Systémové riziko | Více obchodů | Kryptoměnový obchodník | Nárůst výnosů | Mnoho peněz | Silný růst | Výrazný růst | Nárůst rizikové averze | AMD | Cathie Wood | Krypto trh | Formace Bullish Engulfing | Bullish Engulfing | Cenový pohyb | Objednávky | Verizon | Comcast | Trading.com | Netrendové období | Časování investice | Nízké transakční náklady | Tvorba money-managementu | Nižší zisky | Vyšší zhodnocení | Ochrana před negativními tržními vývoji | Vyšší transakční náklady | Znalost trhu | Goldman Sachs Group | Hong Kong Exchanges & Clearing | Sledování grafu | Ochota riskovat | Obavy z inflace | Oslabení | Deník N | Martin Klass | Technické potíže | Obchodování z pomsty | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Prodej | Obchodování z domova | Zmeškaná příležitost | Hezká příležitost | Psychický stav | Osobní selhání | Platný signál | Tržní prostředí | Současné tržní prostředí | Využití různých tržních příležitostí | Události ovlivňující tržní sentiment | Příležitost k ziskům | Důvěra v obchodní plán | Vzdělávací článek | Vydělaný kapitál | Co aktuálně hýbe trhy | Pozitivní vliv | Paradox | Varianty koronaviru | Report ADP | Technologie | Obchodování v Evropě | Pomalejší inflace | Ethereum (ETH) | Vývoje ceny | UST | Včerejší seance | NortonLifeLock | Objem transakce | Sběr statistik z burz | Průzkumy analytiků | Indikátor tržního sentimentu | Významný kapitál | Verizon Communications Inc. | Odvětví | Psychohygiena | Kontrola fundamentálních zpráv | Kontrola otevřených obchodních pozic | Příprava nových obchodních úrovní | Identifikace dlouhodobého trendu | Analýza aktuální tržní volatility | Čekání na obchodní signál | Exekuce obchodního příkazu | Výstup z otevřené pozice | Otevřené pozice | Konzistentně ziskový | Přemýšlení | Chování | Pocity | Stabilní kryptoměny | Comcast Corp | Psychologické úrovně | Zápis z minulého jednání ČNB | Maloobchod v USA | Čínské přístavy | Maynard Keynes | Motiv prevence | Motiv transakcí | Motiv spekulace | Preference likvidity | Velké instituce | Tokeny | SPOT | Výrobní inflace | Americká ministryně financí | Návyk | ASX | Vlna pandemie | Exinity | Společnosti | Opatření | Dna | Evergrande | Rychlý růst | 3M Company | Merck & Company | Testování obchodní strategie | Čínský index | Etherea | Čínské realitní společnosti | Index Euro Stoxx 600 | Pesimismus v regionu | Posilování amerického dolaru | Charter Communications | Akcie Charter Communications | Nejnovější zprávy | Chování lidí | Rychlý růst cen | Problémy s počasím | Pozornost | Cenový cíl | Ethereum (ETH/USD) | Podmínky na trhu | Poskytování likvidity | Globální dodavatelské řetězce | Peter Brandt | Společnost | Výsledky společnosti | Tým InstaForex | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Lockdowny | TIM | Ceny BTC | Zprávy z krypto | Bezpečná aktiva | Svátek v USA | Omikron | Zprávy z krypto průmyslu | 3М | Zlato (XAU/USD) | Predikce psychologických cyklů | Řízení obchodní pozice | Rostoucí inflace | Krátkodobý tržní sentiment | Obchodníci s averzí k riziku | Obchodníci s ochotou riskovat | Fundamentální analýzy | Krátkodobý výhled | TerraUSD | Konvergence | Pokles zlata | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Poptávka po riziku | Akcie Activision | Hry | Velká akvizice | Válka na Ukrajině | Napětí na Ukrajině | Murray | Sankce | Ruská invaze | Invaze | Řetězce | Zvyšování cen | Normalizace úrokových sazeb | Cena zlata (XAU/USD) | Waves | Vzestupný trend | Miliardář Elon Musk | Vedení twitteru
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet