Dánská společnost

Trumpova cla by v Evropě dolehla na auta, léky, luxus i na energetické firmy
20.01.2026 Dodatečná cla, která se americký prezident Donald Trump chystá kvůli sporu o Grónsko uvalit na některé evropské země, by dolehla na širokou škálu zboží. Týkala by se aut, léků, luxusního zboží a také velkých energetických firem, napsal server televize CNBC. Německá průmyslová asociace VCI hovoří také o chemickém sektoru.

Trumpova cla by v Evropě dolehla na auta, léky i energetické firmy
19.01.2026 Dodatečná cla, která se americký prezident Donald Trump chystá kvůli sporu o Grónsko uvalit na některé evropské země, by dolehla na širokou škálu zboží. Týkala by se aut, léků, luxusního zboží a také velkých energetických firem, napsal server televize CNBC. Německá průmyslová asociace VCI hovoří také o chemickém sektoru.

Pfizer koupí farmaceutickou společnost Metsera za přibližně až 10 mld. USD
10.11.2025 Farmaceutická společnost Metsera, která se zaměřuje na vývoj léků na obezitu, oznámila, že upravila smlouvu o fúzi se společností Pfizer, na jejímž základě tento farmaceutický gigant získá Metseru za až 86,25 USD za akcii.

Americké indexy se v úvodu obchodují smíšeně v záplavě výsledkových reportů
29.07.2025 Index Dow Jones -0,07 % na 44804,45 b. S&P 500 +0,13 % na 6398,2 b. Nasdaq Composite +0,22 % na 21226,08 b.

Novo Nordisk snížilo roční výhled a oznámilo nového generálního ředitele
29.07.2025 Dánská společnost Novo Nordisk snížila výhled růstu tržeb a provozního zisku. Rovněž oznámila nového CEO, kterým se stane Maziar Mike Doutsdar.

Ørsted získal financování ve výši 3 miliardy USD pro větrnou farmu v Tchaj-wanu
10.07.2025 Dánská společnost Ørsted specializující se na obnovitelné zdroje energie oznámila uzavření finančního balíčku ve výši přibližně 90 miliard tchajwanských dolarů (asi 3,08 miliardy USD) pro svou pobřežní větrnou farmu Greater Changhua 2 o výkonu 632 MW. Na financování se podílí 25 bank a 5 exportních úvěrových agentur, což představuje významný milník projektu.

Carlsberg klesl o 8 %, protože Britvic odmítl návrh na převzetí 📉
21.06.2024 Akcie dánského giganta na pivovarnickém trhu Carlsberg (CARLB.DK) dnes klesly téměř o 8,5 %, protože britští výrobci nealkoholických nápojů Britvic odmítli dohodu o převzetí v hodnotě 3,9 miliardy USD (3,1 miliardy GBP), kterou navrhla Carlsberg Group. V důsledku toho akcie Britvic dnes získaly více než 10 %, ale téměř polovinu z toho smazaly; investoři stále vidí vyšší potenciál, že společnost je stále podhodnocená, protože akcionáři dohodu odmítají. Dnešní zasedání pro Carlsberg je nejhorší od havárie Covid-19.

Tři světově největší firmy zaměřené na větrnou energii čekají složitý rok
07.02.2024 Tři největší firmy změřené na větrnou energii čekají složitý rok. Německá společnost Siemens Energy navzdory solidním výsledkům v závěru loňského roku čeká ztrátu, zatímco dánská společnost Vestas navrhla nevyplatit letos žádnou dividendu. Další dánský podnik Orsted vedle pozastavené dividendy na finanční roky 2023 až 2025 počítá navíc i s propouštěním. Firmy o tom dnes informovaly ve svých výsledkových zprávách. Jejich hospodaření odráží pokračující problémy v odvětví, jako je zpožďování projektů, problémy se zařízeními či dopady inflace, uvedla agentura Reuters.

Top 10 akcií: Drobní investoři nadále podporují akcie rychlého hubnutí a sklízí zisky za rok 2023
23.01.2024 Podle nejnovějších čtvrtletních údajů o akciích z obchodní a investiční platformy eToro drobní investoři v posledním čtvrtletí roku nadále podporovali výrobce léků na hubnutí a zároveň si uzavírali zisky z několika nejsilnějších "cash-cows" roku 2023.

General Electric staví větrné turbíny v Číně, Španělsku a Indii
09.01.2024 GE Vernova, divize americké společnosti General Electric, nedávno uzavřela rámcovou dohodu se společností Forestalia o instalaci větrných turbín na moři na několika připravovaných místech ve Španělsku. Tato dohoda podporuje úsilí Španělska o přechod na obnovitelné zdroje energie a pravděpodobně pomůže společnosti GE získat podobné projekty v roce 2024.

Lodě dvou velkých dopravních firem se po útocích Húsíů vracejí do Rudého moře
27.12.2023 Plavidla francouzské dopravní skupiny CMA CGM se po útocích jemenských povstaleckých Húsíů vracejí do Rudého moře, totéž činí lodě konkurenční společnosti Maersk. S odkazem na sdělení obou přepravních gigantů o tom dnes informovala agentura AFP. Obě firmy jsou důležité mimo jiné i pro přepravu ropy.

Akcie společnosti Orsted klesly o více než 18 % kvůli velkému znehodnocení
01.11.2023 Dánská společnost Orsted (ORSTED.DK) oznámila, že za prvních devět měsíců roku 2023 vytvořila opravnou položku ve výši 28,4 miliardy dánských korun (4,03 miliardy USD). Kromě toho společnost zastaví práce na svých amerických projektech větrných elektráren na moři Ocean Wind 1 a 2.

Akcie Torm se propadají navzdory dobým výsledkům za 1Q23 🚢
12.05.2023 Dánská společnost Torm (TRMDA.DK) je jedním z největších světových provozovatelů cisteren přepravujících ropné produkty, benzín, letecké palivo a naftu. Marže a tržby společnosti se po sankcích uvalených na Rusko zvýšily. Od začátku války na Ukrajině pracuje její flotila na plnou kapacitu a pokrývá delší trasy, díky čemuž má společnost vyšší sazby. díky svému velkému podílu na trhu může také vyjednat vyšší marže. Z komentáře vedení společnosti po zveřejnění výsledků vyplynulo, že trend vysokých sazeb po uvalení embarga na ruské ropné produkty pokračoval i v prvním čtvrtletí při vysoké volatilitě sazeb za přepravu. Společnost má celkem 85 plavidel.

Maersk: Uzávěra Šanghaje se projeví v nákladní dopravě a zvýší její náklady
29.03.2022 Protipandemická uzávěra Šanghaje se negativně projeví na nákladní dopravě a zvýší její náklady, varoval dnes dánský námořní dopravce A.P. Moller-Maersk. Postup Číny proti pandemii covidu-19 dále otřásá globálními dodavatelskými řetězci, napsala agentura Reuters. Čínské pobřežní město je rušnou námořní a leteckou křižovatkou.

Evropské akcie zavřely na rekordu, přispěly k tomu hospodářské statistiky
07.05.2021 Evropské akcie dnes zavřely na rekordu. K výrazným týdenním ziskům přispěly pozitivní hospodářské statistiky a dobré výsledky hospodaření firem v prvním čtvrtletí. To vše umocňuje naději na svižné ekonomické oživení po pandemii covidu-19.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
19.04.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří skončilo dnes v zelených číslech. Dařilo se burzám v Číně a Hongkongu, trhy v Japonsku, Austrálii a Jižní Koreji zaznamenaly jen kosmetické zisky.

Maersk prudce zvýšil zisk, hlásí nedostatek kontejnerů
10.02.2021 Dánská společnost A.P. Moller-Maersk ve čtvrtém čtvrtletí zvýšila zisk před úroky, daní a odpisy (EBITDA) o 85 procent na 2,71 miliardy dolarů (57,8 miliardy Kč). Mírně tak překonala odhady. Šéf podniku Sören Skou dnes také upozornil, že citelný nárůst poptávky vedl k nedostatku kontejnerů. Maersk je největším kontejnerovým dopravcem po moři a hospodářské výsledky tohoto podniku se považují za ukazatel vývoje globálního obchodu.
Související klíčová slova:
3М | Siemens Energy | Refinitiv | Dopady inflace | Partner společnosti | Bank of China | Británie | Statistiky | Pfizer | Účet u XTB | Energetické firmy | Klíčový prvek | Alphabet | Odvětví těžby ropy | EUR | Soukromé úvěry | Cla na dovoz | United Parcel Service (UPS) | Trend | Vývoj ceny akcií Volkswagen | Orsted (ORSTED.DK) | Vývoj léků | Finanční struktura | Trumpova obchodní politika | Léčiva | Americký prezident Donald Trump | Vývoj ceny akcií Kering | Citigroup | PFE | Akciové trhy | Dánská společnost Torm | Akcie Pfizer (PFE) | Problémy | Geopolitická situace | Růst cen surovin | Zveřejnění výsledků | Carrier Global | Danske Bank | UPS | Christian Bruch | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Reality | Agentura AFP | Investování do akcií | Clo na dovoz | MIFID | Úrokové sazby | Očištěný zisk na akcii | Akcie Novo Nordisk | Anders Schelde | Nařízení Evropského parlamentu | Hlavní ekonom | Akcie Torm | Investiční doporučení | Směrnice | Znehodnocení | Vývoj ceny akcií LVMH | Poplatky | Financial Times | Nižší ceny | Investing | Růst cen | Bayer | Dividendy | Obchodovat | Ceny akcií LVMH | Sanofi | Trumpová | Investování | Rozhodnutí firmy | Větrné energie | A.P. Moller-Maersk | Jakub Němec | ORSTED.DK | Vysoké riziko | Náklady | Micron Technology | Volné hotovostní toky | NIO Inc | Torm (TRMDA.DK) | Torm | Politika | Vedení společnosti | Očekávání | Daňové úlevy | Altria | Zvýšení sazeb | Války na Ukrajině | Coca-Cola | Nejslabší akcie | Americké automobilky | Růst | Německý export | Akcie dnes | AFP | Příležitosti | Carlsberg (CARLB.DK) | MiFID II | Akcie firmy | Drobní investoři | BP | Letecké palivo | Použití finanční páky | Uber | Odvětví | Šéf podniku | Hrozba | Ceny akcií Kering | Akvizice | Budoucnost | Mercedes | Micron | Výhled | Evropské ekonomiky | COP28 | Snížit emise | Cena bitcoinu | TradingView | Větrné turbíny | Společnost Orsted | Obnovitelné zdroje energie | Inflace | Světově největší | Investujte zodpovědně | Trh | Vývoj ceny akcií Novo Nordisk | Utility | Farmaceutická společnost | Siemens Gamesa | Metsera | UnitedHealth Group | Rozdílové smlouvy | Swapové body | Index | Plošné testování | Vyšší náklady | Burberry | Tržní podmínky | Ekonom společnosti | Hapag | Komise | Kapitál | Průmysl | TD Cowen | Americký prezident | Agentura Reuters | Tři světově největší firmy | S&P | Index Stoxx 600 | Zdravotní péče | Ekonomiky | Unie | Centrální banky | Zpráva | Andrea Cicione | TS Lombard | Hotovostní toky | xStation | Covid | Globální obchod | ROIC | Dobré výsledky | Výroba aut | Akcie výrobce | Wonderinterest | Nejsilnější akcie S&P | Jemenští povstalci | Alstom | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Nejsilnější sektory | Shell | Ceny akcií Volkswagen | Automobilový sektor | Asie | CARLB.DK | Roche | Benzín | Akcie firmy Orsted | Offshore | Zařízení | Graf | Alibaba | Zdroje energie | Index frankfurtské burzy | Společnosti | Nabídka | Bitcoin | Nio | Mírný růst | Donald Trump | Americké indexy | Grónsko | Izrael | Důvěra v ekonomiku | Prezident Donald Trump | Čistý zisk | Testovací účet u XTB | Globální poptávka | Mads Nipper | Adobe Systems | Akcie Metsera | Fio | Francouzská společnost | Dánské ministerstvo financí | Hamás | Vice | Opatření | PEPSICO | Rekordní minimum | Negativní zpráva | Trump o víkendu | Energetický sektor | Analytici | Odvetná opatření | Firmy zaměřené na větrnou energii | CL | Vývoj akcie | Marketingová komunikace | Qualcomm | Boeing | Globe Life | Vývoj | Sektory S&P | Francouzský CAC 40 | Moody's | Statistický úřad | Dánská společnost Vestas | Wonderinterest Trading Ltd | Zisk společnosti | Finanční ukazatele | Vyšší sazby | Konkurenceschopnost | Riziko ztráty | Poptávka | Akcie Torm (TRMDA.DK) | TRMDA.DK | Výhled EBITDA | Akcie firmy Vestas | Vestas | Firma | Podnikání | LVMH | Fio banka, a.s. | Lék Wegovy | Trading PRO | Investiční strategie | Pandemie | Miliardy dolarů | Výrazné pohyby | USA | Akcie společnosti Siemens Energy | Maersk | AkademikerPension | Ceny akcií Novo Nordisk | Spojené státy | Podnik Orsted | Společnost Nvidia | Wegovy | CMA CGM | Využití větrné energie | Trading | Úsilí | Orpea | Objednávky | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Akcie výrobce letadel Boeing | Firmy | 10 akcií | Pandemie covidu-19 | Výnosy | Světově největší firmy | Farmaceutický sektor | Sazby | Zajištění | Výrobce léků | Partnerství | ARM Holdings | Podnikání na kapitálovém trhu | Group | Kurz tradingu | Hospodaření firem | Carrier Global Corp | Burze | Prohlášení | Společnost Vestas | Dow Jones | Výrobce letadel Boeing | Uzávěra Šanghaje | TRMDA | Komise v přenesené pravomoci | Trhy | Největší firmy zaměřené na větrnou energii | Výstavba větrných farem | Paypal Holdings | Akcie výrobce letadel | Walmart | FTSE | Vzdělávací materiály | Gamesa | Rizika | Dovoz do USA | Fond | Novo Nordisk | Úspory | Konkurenční společnosti | Ning-po | PayPal Holdings (PYPL) | Ministerstvo hospodářství | Těžby ropy | Amazon | UnitedHealth | Orsted | Nárůst ceny akcií | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Húsíové | Akcie Pfizer | Tesla | Společnost eToro | Mezinárodní obchod | Poradenství | Royal Caribbean | Na burze | Akcionáři | Analytička | Společnost | Hlavní index frankfurtské burzy | Advanced Micro Devices | Hospodaření | Ztráta | EBITDA | Globalizace | Regulační rizika | Obchod | Nejslabší sektory | Obchodní přebytek | Volkswagen | Riziko | Analytik | Emise | CARLB | Adidas | Citi | Transakce | Meta | Portfolio | GBP | Capital | Ozempic | Ceny | Siemens | Představenstvo | Financování | Recese | Pokles | Testovací účet | FTSE 100 | Hubnutí | Války | Dopravci | Předpovědi | Novo | Prosus | Salesforce | Novartis | Wonderinterest Trading | Stratég | CFD na akcie | Michal Bárta | Index DOW | Německé ekonomiky | CFD | CEO | 256/2004 | Olívia Lacenová | Které akcie | Minulá výkonnost | Společnost Siemens | Miliardy USD | Ceny akcií | Cena akcií | Dlouhodobý výhled | Shopify | Merck & Co | Zisk | Vývoj ceny akcií | Dovoz | Nasdaq Composite | Nejbohatší | Obchodování | Největší firmy | Úroky | Eurostat | Prezident | Stellantis | Nasdaq | Trump | Ceny ropy | Francie | Předpověď | Údaje | Automobilky | Pojišťovny | List Financial Times | Omezení pohybu | PYPL | Společnost Novo Nordisk | ex | Nejslabší sektory S&P | xStation5 | Electronic Arts | ProCent | Platforms | Portfólia | Exxon | Marže | Společnost XTB | Situace | Miliardy eur | Tržby | Pozitivní výsledek | Dividenda | Spready | Technology | Ekonom | Optimismus | Investování je rizikové | Etoro | Carlsberg | Carrier | ČTK | Investiční fond | Nvidia Corporation | Ztráty | TotalEnergies | Akcie | Návratnost | Podniky | Dánská farmaceutická společnost | Vývoj ceny | Vývoz | Reuters | Bankovní společnost | Technologie | Kurz | Panevropský index | Rekord | Výsledky | Protipandemická uzávěra | Uživatelé eToro | Uber Technologies | Microsoft | Potenciál | Investujte | Komunikace | Indie | Obchodování na akciových trzích | Federální obchodní komise | Zisky | Dluhopisové trhy | Walt Disney | Hospodářství | Důvěra | Luxusní zboží | Výhled pro akcie | CAC 40 | Ukazatel | Obchodní politika | Měny | Burzy | Export | Milník | Rusko | Kering | Úbytek | SoFi | Technologičtí giganti | COVID-19 | Americké společnosti | Evropské akcie | TIM | Propouštění | Energie | Investiční | Bloomberg | Eli Lilly | ADR | Třída aktiv | Evropská unie | Britský FTSE 100 | Průmyslová výroba | Akcie S&P | Společnost Siemens Energy | Equinor | Divize | Panevropský index STOXX 600 | Asociace | Výkonnost | Televize CNBC | Obchodování s akciemi | CBRE | Cena akcií firmy | Index S&P 500 | FTC | Agentura Bloomberg | CVS | Obnovitelné zdroje | Mluvčí společnosti | Zakladatel | S&P 500 | JDE | Problémy s dodavatelskými řetězci | MT4 | Růst tržeb | Cena | Německo | Upozornění | Apple | Arm | Kurzy | Jefferies | Royal | Richemont | DAX | Podnik | Zavedení cel | Merck | Akcie společnosti | Mercedes-Benz | Odpovědnost | Finanční situace | Tesla Motors | Práce | Intel | Kryptoměny | Banky | Zisky společnosti | Rychlost | Tržby společnosti | Investiční platformy | Altria Group | Netflix | Zisk na akcii | Wall Street | Vysoké úrokové sazby | Zlepšení | Nejsilnější sektory S&P | XTB | Meta Platforms | Ratingové agentury | Významný milník | Pozice | Portfolia | Xiaomi | Nejslabší akcie S&P | Stoxx | Lídři | General Electric | Pandora | Farmaceutické společnosti | McDonald's | SoFi Technologies | Trumpova cla | Meta Platforms Inc | CVS Health | Ex-date | Fio banka | NYSE | Investoři | Nejsilnější akcie | Spotify | Spotřebitelé | Cowen | Investiční ředitel | General Electric (GE) | Německá společnost | Index Dow Jones | Auta | Nařízení | Ropy | Ben Laidler | Adyen | Struktura | ABN Amro | Zisk EBITDA | Hospodářské výsledky | Nárůst ceny | USD | O2 | PayPal | D1 | Investing.com | Vyšší úrokové sazby | BMW | Vývoj akcií | Výrobce letadel | United Parcel Service | Finanční ztráty | Americká společnost | CMA | Royal Caribbean Cruises | Kryptoměna | Nvidia | Ceny komodit | Indexy | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | Výkonnost akcií | Ziskovost | Doporučení | Body | Evropské země | ROCE | EU | Miliardy | ARM | PBOC | Materiály | Trading pro začátečníky | MasterCard | Hospodářské statistiky | Vyšší cla | Bloky | Ukazatele | Banka | CNBC | Konkurent | Disney
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Výhled | Index | Rezistence | Trh | Růst | Obchodování | Pokles | 3М | Banka | Trading | Reuters | Indikátor | Banky | ČTK | Cena | Pivot




