Sobota 02. červenec 2022 07:55
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy forex
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Bollinger Bands

img

USD/JPY roste i přes oslabení dolaru, první cíl je 136,70

28.06.2022 Pár USD/JPY pomalu, ale důsledně rozvíjí vzestupnou ofenzívu s úmyslem prosadit se v oblasti čísla 136. Během tří obchodních dnů cena postupně roste a překonala úrovně střední rezistence. Vypadá to, že tento trend bude ve střednědobém horizontu pokračovat.
img

AUD/USD: Překvapivý krok RBA, posílení dolaru a růstový výhled AUD

07.06.2022 V návaznosti na výsledky červnového zasedání zavedla Reserve Bank of Australia nejvíce jestřábí a nejméně očekávaný scénář a zvýšila úrokovou sazbu o 50 bazických bodů najednou, zatímco základní scénář předpokládal nárůst OCR o 25 bodů. Pár AUD/USD v reakci na toto rozhodnutí impulzivně vyskočil do středu 72. úrovně, ale na začátku evropské obchodní seance v úterý byl nucen otočit se o 180 stupňů.
img

GBP/USD. Bank of England se trápí pochybnostmi, libra zlevňuje

09.05.2022 Dolar opět ukázal svůj charakter na začátku obchodního týdne po výnosu státních dluhopisů. Index amerického dolaru opět testoval úroveň 104 a výnos 10letých státních dluhopisů dosáhl 3,199 %. Posílení americké měny zasáhlo všechny páry "hlavní skupiny". A pár GBP/USD zde nebyl výjimkou: libra dnes aktualizovala další cenové minimum a klesla do poloviny 22. čísla.
img

AUD/USD. Zasedání RBA v květnu

02.05.2022 Australská centrální banka v úterý oznámí výsledky svého květnového zasedání. Většina odborníků se domnívá, že regulátor zvýší úrokové sazby o 15 bazických bodů. Existuje jestřábí sentiment podporující 40bodové zvýšení na 0,5 % a holubičí názory, kdy RBA volí vyčkávací přístup. Hlavní scénář však počítá s 15bodovým zvýšením sazeb.
img

EUR/USD: Medvědi otevírají nové cenové horizonty, cíl na 1,0660

26.04.2022 Pár EUR/USD klesá již čtvrtý týden v řadě. Na konci března se obchodníci blížili k hranici 1,1200, dnes se prodejci přiblížili k číslu 6. Včera medvědi EUR/USD testovali tuto cenovou oblast, dosáhli 1,0697, ale dostatečně rychle ustoupili a skončili obchodní den na základně 7. cenové hladiny. Obecně v páru nadále převládá medvědí sentiment. Korektivní pullbacky jsou omezené, zatímco impulzy směrem dolů umožňují prodejcům otevřít nové cenové horizonty a prosadit silné úrovně supportu.
img

EUR/USD: Sestupný trend posiluje navzdory jestřábím fámám okolo ECB

25.04.2022 Pár EUR/USD vykazuje na začátku obchodování opět medvědí náladu. Během pondělní asijské seance se obchodníci pokusili vyvinout korektivní růst, ale neuspěli. Pouhou hodinu po zahájení obchodování se iniciativy chopili medvědi a poslali cenu na základ 7. úrovně, čímž aktualizovali dvouleté cenové minimum. Sestupný trend je stále v platnosti, proto je vhodné využít případné korekční pullbacky jako záminku k otevření krátkých pozic.
img

EUR/USD: Macronovo nominální vítězství, jestřábí kurz Fedu a vleklá vyjednávání

11.04.2022 Nominální vítězství Emmanuela Macrona v prvním kole francouzských prezidentských voleb pomohlo kupujícím v EUR/USD začít obchodní týden směrem nahoru, v oblasti okolo čísla 9. Tento fundamentální faktor však jednotné měně nepomůže. Zaprvé se bavíme pouze o prvním kole a zadruhé Macronovo vítězství není přesvědčivé. Naopak jeho rivalka – Marine Le Penová – měla poprvé po mnoha letech skutečně reálnou příležitost ujmout se prezidentského úřadu.
img

Růst AUD/USD se zastavil uprostřed mírových rozhovorů v Turecku a lockdownu v Šanghaji

28.03.2022 Vzestupný trend AUD/USD se zastavil. AUD se usadil v oblasti 0,75 bočním trendem, což odráží váhavost kupujících. Býci na tomto páru potřebují překonat další úroveň rezistence na 0,7560, což odpovídá hornímu pásmu indikátoru Bollinger Bands na denním grafu. To vytvoří další vzestupnou hybnost pro pár. Přesto obchodníci váhají s testováním tohoto cíle. Zatímco celkový technický obraz podporuje australský dolar, bude hodně záviset na fundamentálních faktorech. Klíčové geopolitické události mohou posunout sentiment trhu jakýmkoli směrem. Obchodníci buď dosáhnou nového maxima, nebo ustoupí k úrovni supportu 0,7460 (střední pásmo indikátoru Bollinger Bands, které se shoduje s linií Kijun-sen na čtyřhodinovém grafu).
img

EUR/USD. Klid během bouřky

22.03.2022 Na pozadí téměř prázdného ekonomického kalendáře pár EUR/USD zamrzl na místě. Během pondělní asijské seance se medvědům podařilo snížit cenu o téměř 30 bodů (z otevírací ceny), ale již během evropské seance se klesající dynamika zastavila. Na páru panuje klid, i když na trzích stále panuje velké dusno. Současný tok informací nepřispívá ke snížení protirizikového sentimentu, takže se takové apatické chování páru nezdá být logické.
img

GBP/USD. Pár se ocitl na křižovatce: v Bank of England se objevil "disident", dolar se řídí geopolitikou

18.03.2022 Libra na páru s dolarem dnes vykazuje zvýšenou volatilitu: denní maximum se ustálilo na 1,3210 a minimum na 1,3087. Tato cenová dynamika je způsobena několika fundamentálními faktory. Zaprvé, britská měna prudce reagovala na výsledky březnového zasedání Bank of England. Centrální banka na jedné straně zvýšila úrokovou sazbu, čímž pokračovala ve zpřísňování parametrů měnové politiky. Na druhé straně však dnešní zasedání odhalilo rozkol v táboře Výboru pro měnovou politiku. Tato okolnost vyvinula nejsilnější tlak na libru, která se během několika minut propadla o více než 100 bodů.
img

EUR/USD. Iluze růstu: nevěřte korekčním pullbackům

15.03.2022 Pár euro-dolar dnes vykázal korekční růst a chytil se devátého čísla. A přestože se býci na EUR/USD nedokázali přiblížit ke klíčové úrovni rezistence 1,1000, dokázali se od základny deváté cenové hladiny vzdálit a vyhnout se tak dalšímu poklesu do oblasti ročního minima 1,0806.
img

NZD/USD. RBNZ zvyšuje sazby a oznamuje "jestřábí útok"

23.02.2022 Novozélandský dolar posiluje své pozice na celém trhu již druhý den v řadě – a to i v páru s americkou měnou. Dolarový index ve skutečnosti zamrzl na místě poté, co rostl na pozadí sílícího protirizikového sentimentu. Americký dolar zaujal pasivní pozici, což umožnilo kupujícím "kiwi" uspořádat protiútok směrem vzhůru. Navíc k tomu existuje vhodný důvod: výsledky dnešního zasedání novozélandské centrální banky Reserve Bank of New Zealand odrážely jestřábí záměry regulátora. Centrální banka nejenže zvýšila úrokovou sazbu, ale také vyslovila poměrně agresivní rétoriku ohledně tempa dalšího zpřísňování parametrů měnové politiky.
img

EUR/USD. Neobvyklý obrat amerického dolaru a sestupný výhled páru

11.02.2022 Pár EUR/USD včera zaznamenal poměrně neobvyklý obrat: zpočátku se při rekordním růstu americké inflace propadl asi o 50 bodů a poté vykázal 100bodový nárůst a přiblížil se k hranici 1,15. Taková dynamika cen byla velmi zvláštní, protože včerejší vydání nepřineslo žádné nesrovnalosti. Všechny ukazatele vyšly v zeleném pásmu a meziročně aktualizovaly víceleté rekordy. Žádná "úskalí" v tomto případě nenastala: zvýšila se jak obecná inflace (v důsledku výrazného zdražení energetických zdrojů), tak index jádrové inflace, který nezahrnuje volatilní ceny potravin a energií. Proto je prostě nemožné analyzovat lednovou zprávu jiným způsobem. Inflace stále více roste, a dokonce předčila odvážné prognózy odborníků. To je důvod, proč pár EUR/USD před čtvrtečním uzavřením otočil a zamířil ke dnu 1,14. Během páteční asijské seance se cena dostala do oblasti 1,13.
img

USD/CAD. Kanadský dolar směřuje vzhůru

08.02.2022 Pár USD/CAD se nemůže rozhodnout o směru svého pohybu. Kanadský dolar se již třetí týden pohybuje v cenovém rozmezí 100 bodů. Nejprve se cena propadla na úroveň 1,2660, poté vzrostla na cílovou úroveň 1,2760. Ani medvědi, ani býci na USD/CAD však nebyli schopni vyvinout jednosměrný pohyb. Rozporuplné fundamentální signály nedovolují obchodníkům vyloučit krátké nebo dlouhé pozice.
img

GBP/USD. Únorové zasedání Bank of England nepřineslo překvapení

04.02.2022 Bank of England včera zvýšila úrokové sazby o 25 bazických bodů. Toto rozhodnutí bylo příliš očekávané a předvídatelné, takže toto zvýšení sazeb na obchodníky GBP/USD nezapůsobilo. Účastníci trhu také fakticky ignorovali skutečnost, že čtyři členové výboru pro měnovou politiku navrhovali jestřábí variantu, která zahrnovala zvýšení sazby o 50 bazických bodů. Většina hlasů však byla minimální – pět členů výboru stále trvalo na navýšení o 25 bodů. Pár GBP/USD reflexivně vzrostl o 30-40 bodů, načež se zastavil a čekal na vyjádření guvernéra BoE Andrewa Baileyho.
img

AUD/NZD. Nečekaná "odhalení" guvernéra RBA a novozélandské non-farm údaje

02.02.2022 Nový Zéland zveřejnil své klíčové údaje o trhu práce během středeční asijské seance. Zveřejněné údaje se ukázaly být kontroverzní, takže účastníci trhu na ně reagovali různě. Například obchodníci na páru NZD/USD reagovali pozitivně, i když byl růst páru omezený. Křížový pár AUD/NZD mezitím vzrostl: novozélandský dolar byl po zveřejnění pod tlakem a australský dolar získal určitou podporu od guvernéra RBA Philipa Lowea, který nečekaně připustil pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb během letošního roku. V důsledku toho křížový pár vzrostl na úroveň rezistence 1,0750 (horní linie ukazatele Bollinger Bands na denním grafu).
img

Pár EUR/USD je medvědí kvůli jestřábímu Fedu a výsledkům HDP USA za 4. čtvrtletí

28.01.2022 Pár euro/dolar aktualizoval své dvacetiměsíční minimum na pozadí všeobecného posilování amerického dolaru. Této hranice se cena dříve dotkla na konci jara 2020. Zdá se, že medvědi jsou odhodláni prodloužit klesající trend.
img

EUR/USD. Fed umožnil růst amerického dolaru

27.01.2022 Měnový pár EUR/USD dnes aktualizoval dvouměsíční cenové minimum a klesl až ke spodní hranici 1,12. Výsledky lednového zasedání Fedu hovořily ve prospěch americké měny, a to navzdory vysokým očekáváním. Zároveň předčila všechna očekávání jestřábí nálada Jeromea Powella. Powell překvapil svou rozhodností a přímočarostí, ačkoli má zcela opačné vlastnosti. Nicméně faktem zůstává, že dolaroví býci slyšeli, co slyšet chtěli, načež americký dolar začal nabírat na síle napříč celým trhem. Dolarový index aktualizoval dvouměsíční maximum a je pravděpodobné, že se vzhledem k jasným signálům Fedu vydá ještě výše.
img

AUD/USD. Australská inflace kupující AUD nepovzbudila

25.01.2022 Během úterní asijské seance byly zveřejněny údaje o inflaci v Austrálii. Zveřejněné údaje předčily očekávání většiny odborníků, neboť všechny složky vyšly v "zeleném pásmu", což odráží silný růst inflace ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku. Australský dolar na toto zveřejnění reagoval pozitivně: kurz AUD/USD impulzivně vzrostl na úroveň 0,7180, a to navzdory skutečnosti, že australský dolar včera večer dosáhl nového měsíčního minima a dostal se až k cílové hodnotě 0,7090. Tato vzestupná dynamika však vyprchala.
img

AUD/USD. Míra nezaměstnanosti v Austrálii klesla na 4,2 %

20.01.2022 Během dnešní asijské seance se měnový pár AUD/USD usadil v oblasti 0,72 v reakci na silné údaje z australského trhu práce. Dnes zveřejněná zpráva odráží pozitivní trendy, a to i přes aktivní šíření nového kmene koronaviru v zemi.
img

AUD/USD. Australský dolar následuje svůj americký protějšek

18.01.2022 Americký dolar nadále postupně získává na síle a přepisuje výhled hlavních dolarových párů. Následuje výnosy státních dluhopisů, které naopak lámou několikaměsíční rekordy. Zejména výnos desetiletých státních dluhopisů dnes dosáhl ročního maxima (1,852 %), což odráží náladu investorů ohledně dalších kroků Fedu. Minulý týden, jen několik dní před oznámením "režimu mlčení", se mnozí představitelé Fedu vyjadřovali "jestřábím" tónem. Někteří z nich uvedli, že první kolo zvyšování sazeb by mělo být provedeno v březnu, zatímco jiní dodali, že očekávají tři nebo čtyři zvýšení do konce letošního roku. Vzhledem k tomu se americké akciové indexy dostaly pod tlak, zatímco výnosy státních dluhopisů začaly postupně (ale jistě) růst.
img

AUD/USD. Australský dolar nedokázal využít poklesu amerického dolaru

14.01.2022 Kupující na páru AUD/USD se chovají poměrně skromně a nerozhodně navzdory celkovému oslabení amerického dolaru. Za zmínku stojí, že americká měna klesla o více než 200 bodů v páru s frankem a librou, o téměř 300 bodů v páru s japonským jenem a o téměř 400 bodů s kanadským dolarem. Australská měna naopak v důsledku devalvace amerického dolaru vzrostla pouze o 100 bodů a růstový impuls se v tuto chvíli vlastně zastavil. Včera kupující AUD/USD zaútočili na oblast 0,73, ale dokázali otestovat pouze úroveň rezistence 0,7310 (horní linie ukazatele BB na denním grafu), načež ustoupili a klesli do oblasti 0,7280–0,7300.
img

EUR/USD. Trh ignoruje jestřábí signály Fedu

13.01.2022 Měnový pár EUR/USD dnes překonal úroveň 1,1450 a obchodoval se mírně výše. Nelogická reakce obchodníků na zveřejnění silné inflace naznačuje, že máme co do činění s korekčním pullbackem, který byl vyvolán nerozhodným projevem předsedy Fedu v Senátu. Domníváme se však, že jde o poměrně slabý argument pro oslabení amerického dolaru. Jerome Powell není a nikdy nebyl nápadně jestřábí. Jeho rétorika byla téměř vždy opatrná a obezřetná, zatímco mnozí jeho kolegové v poslední době postupně zpřísňují rétoriku. Jestliže dříve existovaly pouze nesmělé předpoklady o vyhlídkách na zpřísnění měnové politiky, pak dnes se objevují sebevědomé signály, že sazba Fedu bude letos zvýšena třikrát až čtyřikrát. Takové informace zaznívají stále častěji včetně včerejších holubičích představitelů Fedu. Zaznamenaný růst prosincové americké inflace posílil důvěru, že americký regulátor bude letos jednat rozhodně a agresivně.
img

EUR/USD. O čem Powell mlčel?

12.01.2022 Americký dolar včera napříč trhem oslabil v reakci na projev Jeromea Powella v Senátu. Předseda Fedu nepřinesl obchodníkům "jestřábí překvapení", čímž účastníky trhu zklamal. V projevu před senátory vyslovil předem připravený doslovný projev, který byl den předtím zveřejněn v americkém tisku. A při odpovědích na otázky kongresmanů se Powell rovněž vyhýbal konkrétním informacím a používal obecné fráze a formulace. Jeho rétorika působila na pozadí jednoznačně jestřábích prohlášení mnoha představitelů Fedu spíše zdrženlivě. Jinými slovy, obchodníci byli zklamáni, že neslyšeli jasné signály, které měli slyšet. To však neznamená, že Fed změnil kurz nebo že bude letos implementovat opatrnější politiku. V tuto chvíli k tomu nejsou žádné konkrétní předpoklady – alespoň Powell takové náznaky nevyslovil. Současné oslabení amerického dolaru je proto třeba brát s rezervou, zejména před zveřejněním inflace.
img

AUD/USD. Australské údaje o maloobchodních tržbách a Powellův špatný start

11.01.2022 Pár AUD/USD se dnes znovu přiblížil k hranici 0,72, uprostřed silné zprávy o maloobchodních tržbách v Austrálii a další vlně oslabování amerického dolaru. Australský dolar získal mírnou podporu, ale není třeba spěchat s otevíráním longů, protože situace pro tento pár je nejednoznačná. Obchodníci s AUD/USD nemohou určovat směr pohybu, a to i přes silnou intradenní volatilitu. Při pohledu na týdenní graf páru je vidět, že medvědi AUD/ISD na konci listopadu loňského roku testovali klíčovou úroveň supportu 0,7000, ale nepodařilo se jim ji prolomit. Po několika neúspěšných pokusech se do vedení dostali býci, kteří během prosince překonali více než 250 bodů a před Novým rokem dosáhli úrovně 0,7277. Vzestupný impuls však v této cenové oblasti odezněl: dolaroví býci opustili předsváteční aktivitu a fungovali jako protiváha. V důsledku toho se australský dolar zasekl v rozmezí 0,7150-0,7280.
img

AUD/USD. Australský omikron a slibná zpráva ADP

07.01.2022 Australský dolar v páru s americkou měnou dnes aktualizoval dvoutýdenní minimum na úrovni 0,7147. Pár AUD/USD klesá již druhý den po sobě na pozadí všeobecného posilování dolaru a slabých pozic australského dolaru. Australský dolar je pod tlakem hned několika fundamentálních faktorů, které jsou ve skutečnosti vzájemně propojeny. Na vině je omikron, který se v poslední době aktivně šíří napříč zeleným kontinentem. Vzhledem k převládajícímu fundamentálnímu pozadí je nyní riskantní hovořit o dlouhých pozicích: je vhodné využít pullbacků AUD/USD směrem vzhůru jako záminky k otevření krátkých pozic. Ve střednědobém horizontu zůstane pár pod tlakem, zejména pokud se zítřejší zprávy o nezemědělském sektoru ocitnou v zeleném pásmu. Vše se však bude řešit popořadě.
img

USD/CAD: Kanadský dolar čeká na páteční zprávy

05.01.2022 Kanadský dolar spárovaný s americkou měnou na konci loňského roku prudce posílil: za pouhých pár dní posílil CAD svou pozici o více než 200 bodů. Pár USD/CAD klesl z 1,2830 na 1,2620. Začátkem letošního roku však medvědi povolili. Tato skutečnost umožnila býkům páru vystoupat do oblasti 27. úrovně, v rámci které se nyní obchoduje.
img

EUR/USD. V centru pozornosti je zápis z jednání Fedu a data o nonfarm payrolls.

04.01.2022 Kupující páru EUR/USD se poslední den roku 2021 pokusili opustit cenové rozmezí 1,1260-1,1360, takže cena vyskočila na úroveň 1,1387. Poslední obchodní den týdne, měsíce a roku byl na býčí straně, protože mnoho obchodníků vybíralo zisky, a neriskovali pozice otevřené přes víkend. V důsledku toho pár aktualizoval své maximum za měsíc a půl.
img

EUR/USD. "Černá labuť" jménem omikron

29.12.2021 Pár EUR/USD pokračuje v bočním trendu v úzkém rozmezí, které pomalu klesá. Soudě podle cenové dynamiky v posledních dnech se pár obchoduje v 50bodové úrovni, jejíž hranice tvoří 1,1280 a 1,1340. Obchodníci neriskovali, že půjdou výše nebo níže – prodávající a kupující střídavě přebírali vedení jeden od druhého, čímž se zužovalo obchodní rozmezí. Pár se ve skutečnosti pohyboval inertně, počínaje od hranic rozmezí. Účastníci trhu přitom ignorují vzácné makroekonomické zprávy. Včera byly například docela dobré statistiky z USA. Ale i přes pozitivní zprávy americký dolar ztrácel svou pozici: kupující EUR/USD dokázali pár "vytáhnout" na úroveň 1,1334. A přestože pár nakonec zůstal v rozmezí, včerejšek byl důležitý. Úzký trh funguje podle svých vlastních pravidel a ignoruje klasické fundamentální faktory.
img

GBP/USD. Selhání konzervativců, omikron a Frostova rezignace

21.12.2021 Libra opět prochází krizí. V páru s americkým dolarem se vrátila do oblasti čísla 31, když ztratila většinu vyhraných pozic. Jestřábí síla, která byly pozorována minulý týden, přišla zcela vniveč. Jakmile pár stoupne o několik desítek bodů nahoru, okamžitě spadne pod vlnu krátkých pozic. Libře nepomohla ani Bank of England, která minulý čtvrtek zvýšila úrokovou sazbu o 15 bazických bodů. Toto rozhodnutí bylo neočekávané, a proto pár GBP/USD okamžitě prudce vzrostl o 150 bodů. Ale býci nedokázali tento vrchol udržet. Řada politických problémů táhne pár ke dnu, k cenovým minimům roku. Je ironií, že libra zlevňuje na pozadí rekordního růstu inflace, oživení trhu práce a zpřísňování parametrů měnové politiky. Navzdory tak jestřábímu pozadí, je stále v platnosti klesající trend GBP/USD.
img

EUR/USD. Přehled předvánočního týdne: Bude trh vykazovat minimální aktivitu?

20.12.2021 Index amerického dolaru na začátku nového obchodního týdne opět vykázal pozitivní dynamiku, odrážející zvýšený zájem investorů o americký dolar. Uvedená měna dominuje tak či onak téměř ve všech dolarových párech. Páteční impuls však zmizel – měnový trh se hýbe setrvačností posledních událostí. Nastává předvánoční období, které se tradičně vyznačuje nízkou likviditou a tržní slabostí. Trh proto upadá do minimální aktivity. V období katolických Vánoc, kdy jsou hlavní obchodní parkety světa zavřené, obchodníci zaměřují svou pozornost na sekundární fundamentální faktory nebo související témata, která mají hypotetický charakter. Úzký trh je obzvláště citlivý, takže nelze vyloučit neobvyklé cenové výkyvy, zejména na pozadí téměř prázdného ekonomického kalendáře.
img

GBP/JPY. Směr – nahoru: Britská inflace opět vykázala rekordní růst

16.12.2021 Obchodování dolarových párů je dnes mimořádně rizikové. Zkrátka a dobře nikdo na trhu neví jistě, na kterou stranu se kyvadlo vychýlí – směrem k dolaru, nebo naopak proti němu. Existuje mnoho verzí, scénářů a fám, ale všechny tyto předpoklady (které jsou navíc ve své podstatě protichůdné) jsou pouhými dohady. Jedná se o vratký domeček z karet, který se může kdykoli zhroutit. Navíc bychom neměli zapomínat na rizika falešných cenových pohybů, zejména v krátkém časovém období mezi oznámením závěrečného komuniké a tiskovou konferencí šéfa Federálního rezervního systému Jeromea Powella.
img

GBP/USD. "Bermudský trojúhelník" fundamentálních faktorů: Omikron, statistiky a Brexit

13.12.2021 Minulý pátek pár GBP/USD klesl na úroveň 1,13 v reakci na slabá data o růstu britské ekonomiky. Zveřejnění vyšlo v "červené zóně", takže pochybuji, že se Bank of England rozhodne zpřísnit rétoriku na prosincovém zasedání, jehož výsledky budou oznámeny tento čtvrtek. Na druhou stranu budou tento týden zveřejněny další klíčové makroekonomické zprávy, které mohou páteční negativa do jisté míry vyvážit. Ostatně zveřejněná data o růstu britského HDP jsou poněkud opožděná (za říjen), zatímco novější čísla se dozvíme tento týden.
img

GBP/USD: plán pro evropskou seanci na 9. prosince. COT reporty. Býci ubránili důležitý support na úrovni 1,3192, ale situace se nelepší

09.12.2021 Librovým býkům se včera podařilo ubránit důležitý support na úrovni 1,3192, ale jejich situace se nijak nezlepšila – od dalšího výrazného poklesu je dělí jediný krok. Podívejme se na 5minutový graf a uvidíme, k čemu včera došlo. Průraz a konsolidace pod úrovní 1,3245, která je v grafu jasně zřetelná, a pak opětovný průraz této oblasti zespodu nahoru – to vše přineslo dobrý signál k prodeji libry. Výsledkem byl první pokles o zhruba 45 bodů.
img

GBP/USD: plán pro evropskou seanci na 9. prosince. COT reporty. Býci ubránili důležitý support na úrovni 1,3192, ale situace se nelepší.

09.12.2021 Librovým býkům se včera podařilo ubránit důležitý support na úrovni 1,3192, ale jejich situace se nijak nezlepšila – od dalšího výrazného poklesu je dělí jediný krok. Podívejme se na 5minutový graf a uvidíme, k čemu včera došlo. Průraz a konsolidace pod úrovní 1,3245, která je v grafu jasně zřetelná, a pak opětovný průraz této oblasti zespodu nahoru – to vše přineslo dobrý signál k prodeji libry. Výsledkem byl první pokles o zhruba 45 bodů. Nepomohla ani úroveň 1,3210, ve kterou býci doufali. Během americké seance byla libra pod tlakem a průraz supportu na úrovni 1,3197 vyvolal její další velký výprodej. Bohužel jsem nečekal na zpětné otestování této úrovně zespodu nahoru, a tak jsem vstupní bod musel oželet.
img

AUD/USD. Náhled na prosincové zasedání RBA

06.12.2021 Pár AUSD/USD minulý pátek aktualizoval své téměř rok a půl staré cenové minimum a dosáhl úrovně 0,6994. Pod klíčovou úrovní rezistence 0,7000 se pár naposledy nacházel v červenci 2020. Medvědi se však v oblasti 0,69 nedokázali konsolidovat – jakmile tuto hranici překročili, impuls k poklesu okamžitě zmizel.
img

EUR/USD. Zápis z listopadového zasedání Fedu: jestřábí signál, který nebyl doceněn

26.11.2021 Včera zveřejněný zápis z posledního zasedání Fedu za sebou zanechal více otázek než odpovědí. Trh toto zveřejnění skutečně ignoroval, a to kvůli jeho "vágní" a předvídatelné rétorice. I když podle mého názoru obchodníci podcenili zveřejněný dokument, který má de facto výrazný jestřábí tón.
img

EUR/USD. Vlna covid-19 v Evropě, holubičí rétorika ECB a Powellovo nové funkční období

23.11.2021 Medvědí trend pokračuje: měnový pár EUR/USD se systematicky a konzistentně pohybuje směrem k základně 12. značky a aktualizuje roční minima. Momentálně se nejbližší úroveň supportu nachází na úrovni 1,1200 (spodní linie ukazatele Bollinger Bands na časovém rámci D1). Co se týče dlouhodobých vyhlídek, odborníci stále častěji volají po cíli na úrovni 1,10. Pár se propadá již pátý týden v řadě a impulzivně se propadl o téměř 400 b.
img

EUR/USD. Přehled posledního listopadového týdne: koronavirová vlna v EU a verdikt Joea Bidena

22.11.2021 Minulý týden opět skončil ve prospěch medvědů na EUR/USD. A přestože obchodní pětidenní období bylo méně jasné než to předchozí, obecné trendy se nezměnily. Klesající trend stále platí. Závěrečný páteční akord obchodníkům připomněl, "kdo je tady pánem": po dvou dnech pochybností převzali iniciativu do svých rukou opět dolaroví býci, kteří posílili pozici dolaru na celém trhu.
C:\fakepath\eth-03112021-2.png

Trading pohled na Ethereum, EUR/USD a AUD/USD 3.11.2021

03.11.2021 Ethereum (ETH/USD): Na 4hodinovém grafu cena pokračuje v rostoucím trendu, dostala se na 4500. Jsme nad denními klouzavými průměry SMA 25 a SMA 50 a nad rostoucí trendovou čarou. Indikátor ADX opět roste, což značí silný trend. Nyní bychom mohli tedy dále růst s cílem kolem 4600.
img

Swingové obchodování: Objevte kouzlo této oblíbené investiční strategie!

16.04.2021 Zajímáte se o investování na burze? Chtěli byste obchodovat na finančním trhu, ale nechcete trávit celý den před cenovými grafy? Dlouhodobé investování vám také není blízké? Naštěstí existuje i obchodní styl, který vám umožňuje aktivní obchodování, přičemž budete mít stále dostatek času na svou práci, koníčky a rodinu. Poznejte s námi swingové obchodování. Seznamte se s tímto obchodním stylem a poznejte specifika swingových obchodů.
C:\fakepath\Cumulative-Levels-0.jpg

Profesionální indikátor „CUMULATIVE LEVELS“

08.02.2021 V tomto článku bychom vám s radostí představili profesionální tradingový indikátor zvaný Cumulative Levels. Není žádným tajemstvím, že pro obchodní platformu MT4 existuje doslova tisíce a tisíce různých indikátorů. Většina z nich funguje na principu kalkulovaných průměrů (moving average apod.), různých koridorů (bollinger bands apod.), či výpočtu extrémních hodnot v podobě oscilátorů (RSI apod.).
C:\fakepath\indikator-01022021-1.png

Jak na Bollingerova pásma

01.02.2021 Pokud se pohybujete na akciových trzích, ve světě investic a krátkodobého obchodování určitě víte o technických indikátorech a nástrojích, které jsou pro krátkodobé obchodování nezbytné. Nástrojů je však mnoho a často má problém se ve výběru vhodného nástroje zorientovat i pokročilý obchodník. V tomto článku se zaměříme na další jednoduchý technický indikátor.
C:\fakepath\Obrazek27302.jpg

Oblíbené kombinace indikátorů s Price Action (2. část)

16.11.2020 V předchozím článku jsme si představili některé kombinace technických indikátorů společně s Price Action, které mohou obchodníci využívat ke svému obchodování. Konkrétně jsme se zaměřili na oblíbený indikátor Stochastic. V dnešním díle se nezaměříme výhradně na jeden jediný indikátor, ale podíváme se na několik dalších možností, jak pomocí Price Action a indikátorů najít kvalitní obchodní signál.
img

Graf dne: Stříbro by dle Bollinger Bands mohlo brzy vystřelit vzhůru

10.09.2020 Stříbro by se mohlo nacházet v blízkosti bodu zvratu. Jeho spotová cena se v úterý dotkla spodní limity pásma Bollinger Bands (ve vzdálenosti 2 směrodatných odchylek od 20 denního klouzavého průměru). A včera se přiblížila zpět ke klouzavému průměru za současného přibližování cenových limitů. Po divokém srpnu tak klesá volatilita trhu, ovšem přibližující se horní a spodní pásmo také může znamenat konsolidaci býčích objednávek před cenovým růstem. Jedním z katalyzátorů takového pohybu by se mohl stát oslabující americký dolar. Vzhledem k odpolednímu zasedání ECB by se stříbro mohlo stát velmi zajímavým instrumentem v následujících seancích.
img

13 nejoblíbenějších technických indikátorů

05.12.2019 Blížíme se ke konci našeho seriálu o technické analýze, a proto je čas na určitou rekapitulaci. V předchozích dílech jsem se věnovali svíčkovým formacím, obchodování gapů, swingovému tradingu i popisu různých indikátorů.
C:\fakepath\obrazek1.png

Jednoduchý kĺzavý priemer - jeden zo základných kameňov technickej analýzy

02.12.2019 Jednoduchý kĺzavý priemer, Simple Moving Average alebo skrátene SMA je jeden z najjednoduchších ale zároveň najpoužívanejších a najuniverzálnejších indikátorov technickej analýzy, ktorý by mal poznať určite každý trader. V článku uvidíte rozličné príklady použitia SMA v praxi na rôznych trhoch, čítajte ďalej…
C:\fakepath\forex1.png

Najpoužívanejšie indikátory na Forexe

01.11.2019 Asi každého začínajúceho a menej skúseného obchodníka zaujíma, ktoré indikátory sú najlepšie a väčšina sa zhodne, že sú to tie najpoužívanejšie. Nemusia dávať najpresnejšiu hodnotu ale vždy ich budete mať vo svojom MetaTraderi, viac informácií o indikátoroch a návody ako ich používať nájdete nielen na stránke svojho brokera.
C:\fakepath\AM-1.png

Kĺzavé priemery na MT4 a MT5

26.08.2019 Kĺzavý priemer je jeden z úplne najzákladnejších indikátorov, ktorý stále patrí medzi tie najpoužívanejšie medzi obchodníkmi na rôznych trhoch. Kĺzavý priemer je obľúbený vďaka bohatej možnosti nastavenia, pozrime sa na tento indikátor bližšie...
img

Bollingerove pásma

14.06.2019 Bollinger Bands je jeden z klasických indikátorov a medzi tradermi stále patrí medzi tie najobľúbenejšie. Pozrime sa prečo je tomu tak, na čom je založený výpočet, aké informácie môžeme čerpať z indikátora a ako to využiť pri obchodovaní.
img

Průvodce typologie tradera 3. část: technický obchodník

25.03.2019 Techničtí obchodníci nebo také techničtí analytici se snaží předpovědět budoucí směr ceny na základě historických a současných dat s pomocí technické analýzy. Analyzují cenové grafy a rozvíjejí své teorie o tom, jakým směrem se trh pravděpodobně bude pohybovat.
img

Jaký typ tradera jste?

15.02.2019 Správná volba obchodního stylu, který nejvíce vyhovuje vaší osobnosti, pomůže omezit emocionální obtíže, s nimiž se obchodníci často setkávají. Pochopení těchto strategií vám pomůže najít takovou, které nejlépe odpovídá vaší osobnosti, časovým a finančním možnostem. V tradingu využívají obchodníci řadu strategií, které pomáhají posilovat jejich postavení na trhu. Každý obchodník má však svůj vlastní obchodní styl, který je determinován chováním, znalostí trhu a zkušenostmi, instinkty, povědomím o makroekonomických událostech a technické analýze. To a další aspekty obchodování jsou propojené v jeden celek a tvoří váš specifický styl přístupu k trhu. Projděte si Bossa průvodce typologie tradera a začněte obchodovat způsobem, který vám nejvíce sedí.
C:\fakepath\bossa.png

VIDEO: Rozhovor s úspěšným traderem

07.02.2019 Přinášíme vám rozhovor u kávy s úspěšným traderem Petrem Koubou, jehož mottem je: “Bez bolesti není radosti, bez rizika není zisku“. Petr ke svému tradingu využívá výhradně automatické obchodní strategie (AOS). Věříme, že tento inspirativní rozhovor bude pro ostatní tradery velkým přínosem.
C:\fakepath\vip-rijen-ilustracni.png

VIP zóna: Na co se můžete těšit v únoru

02.02.2019 Unikátní služba VIP zóna - Forex Asistent se mimo informací o objednávkách finančních institucí na mezibankovním trhu pravidelně rozrůstá o mimořádné vzdělávací materiály, v rámci kterých předávají své osobní know-how profesionální obchodníci a členové týmu FXstreet.cz a dávají tak možnost ostatním členům VIP zóny nahlédnout do jejich soukromého obchodování a získat informace a zkušenosti z dlouholetého forexového tradingu.
img

Jak obchodovat dle Purple Bands indikátoru?

11.09.2018 Brokerská společnost Purple Trading nabízí volně ke stažení unikátní indikátor Purple Bands, který dokáže velmi přesně detekovat potencionálně zajímavé obchodní příležitosti na finančním trhu. Indikátor je schopen velmi často správně určit situaci, kdy je cena na trhu již překoupená, a v nejbližší době velmi pravděpodobně začne klesat. Nebo naopak situaci, kdy je cena na trhu podhodnocená, a v nejbližší době začne růst!
img

VIX Index: Vše co je nutné vědět o indexu volatility

06.12.2017 Index VIX, neboli index volatility, je pro investory horkým tématem. Často se o něm hovoří jako o indexu strachu. Odráží totiž aktuální nervozitu na trzích.
img

7 nejoblíbenějších technických indikátorů

22.11.2017 Blížíme se ke konci našeho seriálu o technické analýze a proto je čas na určitou rekapitulaci. V předchozích dílech jsem se věnovali svíčkovýcm formacím, obchodování gapů, swingovému tradingu i popisu různých indikátorů.
img

Obchodování gapů: nebezpečí, nebo příležitost?

25.10.2017 V grafu můžete často vidět určité mezery mezi cenovými úsečkami. Těmto mezerám se říká „gapy“ (z anglického gap = mezera, díra) a často se objevují při přechodu mezi dny.
img

Obchodování gapů: Nebezpečí nebo příležitost?

25.10.2017 V grafu můžete často vidět určité mezery mezi cenovými úsečkami. Těmto mezerám se říká „gapy“ (z anglického gap = mezera, díra) a často se objevují při přechodu mezi dny.
img

Pivoty: obchodování podle supportů a rezistencí

11.10.2017 Investoři, kteří používají technickou analýzu často hovoří o supportech a rezistencích. Jak už z anglického názvu napovídá, support (podpora) je určitá hladina v grafu, která slouží jako podpora ceny, rezistence (odpor) je určitá hladina, která naopak slouží jako hladina odporu.
img

Swingové obchodování: Vzrušující investiční strategie

04.10.2017 Swingový trading je založený na obchodování delších pohybů, než nabízí jen intradenní trh, zároveň ale kratších, než na které spekuluje dlouhodobý investor. Swingový trader drží pozice řádově několik dní, či týdnů vstupuje-li na intradenním timeframe. Vstupuje-li na timeframu vyšším, kupř. denním, drží pozice týdny či měsíce.
img

Bollingerova pásma: Technický indikátor úspěšných

30.08.2017 Bollingerova pásma neboli anglicky Bollinger Bands jsou široce používaným indikátorem jak u profesionálních tak i soukromých investorů. Používání tohoto indikátoru je značně jednoduché, což je jeden z primárních důvodů jeho velké oblíbenosti.
img

Breakout strategie s Bollinger Bands a Admiral Keltner indikátory

29.06.2017 Breakout strategie s Bollinger Bands a Admiral Keltner indikátory je strategie na volatilitu. Vlastně to začíná s neobvyklým nedostatkem volatility na trhu, který obchodujete. Jinými slovy, trh obchoduje s mnohem menší volatilitou, než byste usoudili z historických dat.
img

Přečtěte si, proč Forex a CFD obchodníci těží z Bollinger Bands ve svých grafech

22.06.2017 Vážení obchodníci,máte v grafu Bollinger Bands? Většina obchodníků o Bollinger Bands slyšela, ale nemusí znát pozadí t...
img

Jak se přizpůsobit volatilitě?

15.03.2017 Nejspíš jste se jako forexový obchodník již setkali se stovkami či tisíci různými obchodními systémy, strategiemi, všemožnými obchodními přístupy a technikami. Forexoví tradeři často zkouší do trhu vstupovat a následně z něj vystupovat bez detailního ověření, že jejich strategie ve zvoleném trhu skutečně funguje. Hlavně pak za současné volatility a struktury celého trhu.
img

Technická analýza - DAX vyčkává na další tah bankéřů Fed

23.08.2016 DAX : Oscilátor průměrů MACD protíná signální linii zespod, což může značit začátek růstového trendu. Index relativní síly RSI se nachází v neutrálních hodnotách okolo 50 bodů. Bollinger bands neudávají v tuto chvíli jasný směr. Týdenní Put/Call sentiment dle Frankfurtské derivátové burzy se nyní nachází v poměru 0,5586/0,4414. Těsná většina obchodníku tedy nyní sází na pokles indexu.
img

Technická analýza - Německý DAX pokračuje tento týden v růstu

10.08.2016 DAX : Oscilátor MACD protnul shora signální linku a značí tak možný obrat trendu. Indikátor relativní síly RSI se pohybuje v „překoupených“ hodnotách při 73 bodech. Bollinger bands po odražení od horní hranice pásma naopak signalizují zachování trendu.
img

Konstrukce AOS v programu StrategyQuant s využitím náhodného generování

12.06.2016 Možnosti, které pro stavbu automatických obchodních strategií (AOS) v programu StrategyQuant používám, jsou v podstatě dvě. Buď nechám program AOS generovat náhodným způsobem anebo využiji genetickou evoluci.
img

GBP/USD: review and forecast

03.09.2015 Current trend During last days, the GBP/USD pair is trading within about 80 points, and the price is hovering around t...
img

AUD/USD: Australian dollar weakens

01.09.2015 This week, the volatility in the AUD/USD pair is high, the price is approaching the record lows. Despite some weakness...
img

GBP/USD: review and forecast

31.08.2015 The GBP/USD pair seems to have finished declining. Today, early in the session, the pair was trading at 1.5411. The pr...
img

EUR/USD: general review

17.08.2015 Last week, the Euro grew and managed to consolidate above the level of 1.1100 on Friday. Two events can be outlined th...
img

AUD/USD: pair is trading in wide flat

14.08.2015 On Thursday, the AUD remained on about the same level against the USD, despite quite strong data on Retail Sales from ...
img

Brent: growth did not last long

12.08.2015 At the beginning of the week, Brent crude oil prices were likely to start growing due to the temporary weak US Dollar;...
img

EUR/USD: euro is growing

10.08.2015 At the end of last week, the European currency showed a steady rise as investors took profits looking for a USD growth...
img

USD/CAD: pair is reversing before key publications

07.08.2015 The USD/CAD pair is trying to correct downwards while remaining near the record highs. The USD is falling amid poor la...
img

Brent: oil is correcting from record lows

05.08.2015 Brent crude oil is trading near its record lows, however yesterday it grew slightly. Some support to the price of oil ...
img

GBP/USD: Pound is trying to strengthen

03.08.2015 Last week, the GBP/USD pair reached its local highs, but the Pound could not develop an upward trend. The main reason...
img

EUR/USD: euro weakens

31.07.2015 The European currency is falling significantly against the US dollar at the end of this trading week. The pair decreas...
img

EUR/USD: Euro is strengthening

28.07.2015 At the beginning of this week, the Euro confidently grew against the USD amid positive PMI statistics from Germany as ...
img

Brent: oil price at record low

27.07.2015 Brent crude oil is in a strong downward trend, hitting new record lows. The price is affected partly by US dollar whic...
img

XAG/USD: silver at record lows

24.07.2015 This week the XAG/USD pair is trading flat. After a nosedive seen last week, this Monday the price reached the year lo...
img

GBP/USD: review and forecast

20.07.2015 In the beginning of the week, the volatility remains low. The GBP/USD pair opened at 1.5600 and since then fell by onl...
img

NZD/USD: milk prices pressure the NZD

15.07.2015 The pair USD/NZD reached two-weeks high last Friday and tested 23.6% Fibonacci correction. This week, however, the pai...
img

GBP/USD: outlook and forecast

07.07.2015 Yesterday the pair GBP/USD was trading within a wide range and amid the news release the price rose from 1.5550 to 1.5...
img

XAU/USD: review and forecast

03.07.2015 Yesterday, the price of the pair XAU/USD fell to its lowest level in the last 3 months (1161.00) that was determined b...
img

EUR/USD: general analysis

02.07.2015 Yesterday, during the trading session, the European currency continued to fall, losing 94 points, and reached the leve...
img

GBP/USD: review and forecast

29.06.2015 As the result of the latest Greek crisis development, today markets opened with gaps. The gap in the GBP/USD pair was ...
img

USD/JPY: review and forecast

24.06.2015 The Yen was falling against the USD all week after opening at 122.93 on Monday. This morning, the price settled near 1...
clanek-08062015.png

Obchodné stratégie a systémy, V. časť

08.06.2015 Bollingerove pásma (angl. Bollinger Bands, BB). Medzi technickými analytikmi a obchodníkmi na všetkých trhoch, vrátane forexu, sú veľmi populárne a obľúbené. V dnešnom článku si popíšeme ďalšiu jednoduchú obchodnú stratégiu, ktorá je založená práve na tomto technickom indikátore. Dôvod popularity tohto nástroja je jednoduchý. Každý obchodník, aby dosiahol a zvýšil celkový zisk, vyhľadáva cenové pohyby. A preto potrebuje rýchlo a účinne rozpoznať zmeny trendu a volatilitu. Indikátor BB vizualizuje volatilitu a relatívnu cenovú úroveň za určité obdobie. Čím vyššia je volatilita, tým širšie je Bollingerovo pásmo. Ak je volatilita nízka, horné a dolné pásmo je blízko seba. Ceny menového páru (obecne finančného nástroja) sa obvykle pohybujú v rámci Bollingerových pásiem a odrážajú sa z jednej strany na druhú. Idea indikátora je založená na predpoklade, že cena má tendenciu vrátiť sa k priemeru. Preto, ak sa kurz dotkne horného, prípadne dolného pásma, je pravdepodobné, že sa odrazí späť. Samozrejme, ale nie vždy je to tak.
img

Obchodník měsíce: Z forexové letargie vytrhl tradera až DAX

24.10.2014 Výběr obchodníka měsíce byl tentokrát jednoznačný. Přesvědčily nás obchodní styl a velmi dobré výsledky na reálném účtu. Férová komunikace nás utvrdila v názoru, že máme tu čest s kvalitním profesionálním traderem.
img

Dokáží mobilní platformy plně nahradit systémy pro PC?

25.06.2014 Každý obchodník zná velmi dobře situaci, kdy nemůže být u svého počítače v době, kdy je trh volatilní a obchodník má otevřené pozice. Nebo očekáváte...
titulka_smallsize.jpg

Novinka! Kniha "Jak se stát forexovým obchodníkem" Ondřeje Hartmana vychází ve druhém a výrazně rozšířeném vydání!

18.05.2014  Kniha vychází již ve druhém, ale tentokrát výrazně upraveném a rozšířeném vydání. Kniha je koncipována tak, aby byla užitečným průvodcem jak začínajícím obchodníkům bez zkušeností, tak i těm, kdo na forexu již obchodují a potřebují si prohloubit své znalosti.
technicka analyza ilustracni 10032014.png

Úvod do technických indikátorů

10.03.2014 Dnešní článek by měl posloužit těm, kdo se začínají učit obchodovat na forexu, s orientací v základech technické analýzy. Seznámíme se s několika nejrozšířenějšími indikátory a každý z nich uvidíte na praktickém příkladu.
img

Trade Navigator od Saxo Bank dává tradingu další dimenzi

16.05.2013 Saxo Bank, specialista na investice a online obchodování s investičními nástroji, spustila na stránce TradingFloor.com nový nástroj pro trading nazvaný Trade Navigator, který denně nabízí hlubší pochopení technické stránky zhruba dvou stovek investičních nástrojů.
usdchf 09022012.png

Forex: USD/CHF – bude korigovat?

09.02.2012 Případný návrat nad úroveň 0,9265 by potvrdil předpokládaný výhled a zmírnil by bezprostřední prodejní tlak.
img

Nový system.

01.04.2011 Chcete vědět jak stoprocentně profitovat?
bollinger.gif

Bollinger Bands - Bolingerova pásma

17.03.2011 Tento indikátor je spíše než indikátorem sledující trend, indikátorem volatility, který umožňuje vizualizovat volatilitu a relativní cenovou úroveň v určitém období.
Picture-022.jpg

Deník obchodníka: Část 3. technická analýza

11.10.2010 Ti z vás, kteří již něco zaslechli o Pandořině skříňce, se mějte na pozoru, protože se ji právě chystám otevřít. Ti z vás, kterým tento pojem nic neříká, se připravte na to, že se po otevření této skříňky budete potýkat s takovou přemírou možností a voleb, s jakou jste se doposud nesetkali a nejspíš už ani nikdy nesetkáte. Téma, na které se chystám, je samozřejmě technická analýza. Držte si klobouky, jízda do světa forex obchodování začíná, a chvílemi bude poněkud drsná...
charts.jpg

Technická analýza - indikátory sledující trend

04.10.2010 Indikátory sledující trend jsou velmi dobrým pomocníkem při definování trendu. Tato zdánlivě jednoduchá záležitost nám může pořádně zamotat hlavu například při změně časového rámce, který právě sledujeme nebo při pohybech trhu do strany. Proto je dobré znát alespoň základní metody technické analýzy, které nám usnadní definovat a pochopit zda je UPtrend nebo DOWNtrend. Při podrobném zkoumání můžeme dokonce zjistit, že mají svoji logiku a dají se používat intuitivně.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Obchodní systémy | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Harmonic trading | Live trading | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Video | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | VIP zóna | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Korelace | Equity | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | GBP/JPY | USD/CAD | EUR/JPY | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Fibonacci | MQL4 | Divergence | Pin Bar | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Austrálie | Německo | Francie | Turecko | Španělsko | New York | Profit-Target | Spekulace | Medvědí trh | ETF | Podílové fondy | Poptávka | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | AUD/NZD | XAU/USD | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | GBP/CAD | GBP/AUD | Míra nezaměstnanosti | Měnový trh | Svíčkové formace | Měnové trhy | Spready | Jak se stát forexovým obchodníkem | CFDs | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | AOS | Akcie | Akciový fond | Aktiva | Alert | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Average True Range | ADX | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bear | Bid | Bloomberg | Bod | Bollingerova pásma (Bollinger bands) | Bond | Breakout | Broker | Burza | Buy Stop | CCI | CFD | CME | COT report | Call opce | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Certifikáty | Channel | Chop | Close | Commodity Channel Index | Kongesce | Konsolidace | DAX | Daytrading | Decline | Demo účet | Devalvace | Devizový trh | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Downtrend | Drawdown | ECB | EMA | Ekonomika | Emitent | Euro | Evropská centrální banka | Exponenciální klouzavý průměr | FOMC | FX | Fed | Fibonacci retracement | Finanční páka | Finanční trhy | Flat | Hedge fondy | Forexový obchodník | Futures | G7 | Gap | Vyplnění GAPU | Grafy | Hedge | High | Hlava a ramena | Holubice | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Kapitálový trh | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kotovaná měna | Krátká pozice | Kurz | Likvidita | Limitní pokyn | Long | Long pozice | Loonie | Lot | Low | Lower Highs | MACD | MT4 | Margin | Obchodní příkazy | Market Maker | Market Makeři | Risk | MetaTrader | Momentum | Moving Average (Klouzavý průměr) | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Národní fond | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | Open interest | Oscilátor | P/E | PTR | Papertrading | Parabolic SAR | Čekající příkazy | Pip | Pivot Point | Pivot points | Platforma | Podkladové aktivum | Podmíněné příkazy | Podílník | Podílový fond | Podílový list | Poplatek | Portfolio | Portfolio fund | Posuvný Stop-Loss | Pozice | Primární příkaz | Profil investora | Profit Target | Put opce | Přijetí zisku | Příkaz | Příkaz OCO | Příkaz Stop | Qualified Institutional | Qualitative analysis | Quotation Size | RRR | RSI | Rally | Rate of change (ROC) | Rating | Referenční měna | Regionální fond | Registrované cenné papíry | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistance | Resistence | Retracement | Rezistence | Risk Reward Ratio (RRR) | Riziko | Růstový fond | S&P 500 | Samurai bond | Scalping | Scoring | Sektorový fond | Sekundární příkaz | Sell Stop | Sentiment | Short | Short Term | Short pozice | Slippage | Sloupcový graf | Slumpflace | Small and Mid Cap Funds | Smlouva o termínových obchodech | Spot | Spot Market | Spotová cena | Spotová měnová transakce | Spread | Stagflace | Stochastic | Stop-Loss | Support | Support (Podpora) | Svíčkový graf | Swap | Swing | Swing Trading | Swingový obchodník | TER (Total Expense Ratio) | Take Profit | Tenký trh | Termínovaný vklad | Tightening | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trendline | Trigger | Triple Witching Hour (day) | Tržní cena | Tvrdá měna | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Volume | Vypořádací kurz (futures) | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosový fond | Výstupní srážka | WIOF (World Investment Opportunities Funds) | Wall Street | Wallflower | Warranty | Warren Buffett | Zajištěný fond | Zajišťovatel | Zastavení ztrát | Zlato | Časový rámec | Čárový graf | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Investiční příležitosti | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Social Trading | Jihoafrický rand | Investoři | Fond | Ekonomie | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Ken Veksler | Zisk | Obchodní instrumenty | Finanční instrumenty | Breakout strategie | Britská měna | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Sociální obchodování | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | RBNZ | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Online trading | Deutsche Bank | Forex roboti | Regulace | Kopírování obchodů | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Makro | Index cen | Obchodní seance | LYNX | Swingové obchodování | Australská centrální banka | Burzy | Intermarket analýza | Forexový trader | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Semináře | Praxe | EURUSD | USDJPY | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | GBPJPY | Aktivum | Bollingerovy pásy | Delta | Index | Investiční strategie | Trading strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Uzavření pozice | Vnitřní hodnota | Volatilní | StrategyQuant | Americká centrální banka | Analýzy | AOS forex | Australská měna | Automatické obchodní systémy | Automatický obchodní systém | Banka | Bid Ask | Bollingerova pásma | Break Even | Brent | Britské libry | Brokers | Brokerská společnost | Brokeři | Cena | Cena akcií | CFD akcie | Co je akcie | Co je to forex | Časové pásmo | Černá labuť | Day trading | Dobrá investice | Dolar | Druhy akcií | Druhy grafů | Ekonomický kalendář | EUR USD | Eura | EURGBP | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Expirace | Fibonacci fans | Fibonacci time zones | Fibonacciho posloupnost | Fondy | Forex demo | Forex obchodování | Forexu | FX Trader | FXstreet.cz | GDP | Graf | HDP USA | Ichimoku | Ichimoku Kinko Hyo | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor MACD | Indikátor momentum | Inside | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Intuice | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investování do akcií | Investování na burze | Irsko | Jádrová inflace | Komoditní | Konfluence | Kurz EUR | Kurzy | Libra | MACD histogram | MACD indikátor | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Manuál | Market | Markets | Mayzus | Měna dolar | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Money Flow Index | Moving Average | MQL | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodujeme | Odborné kurzy | Online kurz | Online obchodování | Parabolic SAR indikátor | Pips | Pivot | Pivoty | Portfolia | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Psychologie obchodování | Psychologie trhu | Rate Of Change | Rates | Rakousko | Reuters | Roboti | Ropy | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Seminář | Signály | Slovník pojmů | Smíšené fondy | Société Générale | SPX | SP500 | Státní dluhopisy | Stochastic oscillator | Stochastický oscilátor | Stochastický | Stoxx | Swingy | Škola tradingu | Throwback | Trade Brokers | Trailing Stop | Trh | Twitter | US dollar | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj USD | Webinář | Webináře | XTB.cz | X-Trade | Země EU | Zkušenost | Zlatý řez | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | Tradeři | Backtestování | ZEW | ATR | Benzín | Buffett | Put | Average Directional Index (ADX) | Buy | Cenové rozpětí | Cílová cena | Donchian kanál | Index relativní síly | Janet Yellen | Medium Term | Obálka | Obchodní den | P.A. | Portfolio cenných papírů | Posuvný Stop | Range | Rate Hike | Redukce | ROCE | Sell | Typická cena | Vážená cena | Hráči na forexu | Trend following | Spojené státy | Vybírání zisků | Cenová hladina | Exponenciální klouzavý průměr (exponential moving average) | StopLoss | QE | Co je forex | Equity křivka | Bailout | Reálné obchodování | Vydělávat na forexu | Average directional movement index (ADX) | Average true range (ATR) | Komise | Kontrakt | Correction | Double bottom | Double top | Federální rezervní systém | Křížové měnové páry | Trendový indikátor | Majors | Martingale | Overbought | Oversold | Paper trading | Session | Technická analýza (TA) | Backtesty | Volby | Pivot Pointy | S/R zóny | Rozhovor | Fibonacci trading | Úspěšný trader | Butterfly | Know-how | Retail | Vzdělání | COT | Velcí hráči | Burze | Currencies | Currency | Day trader | Expert Advisor | Investment | Swing trading strategie | Profi obchodní systémy | xSocial | Forex analýza | Markit | TD Securities | Rabobank | Jackson Hole | Wells Fargo | Westpac | CME Group | TradingFloor.com | SaxoTrader | YouGov | City Index | Technické indikátory | Forex asistent | Reporty | FX společnosti | Zvyšování sazeb | Trade Navigator | Specialista na investice | S/R zóna | Diamantová formace | Zig Zag | Kurz EUR/USD | Brazílie | Zasedání centrální banky | OctaFX | Backtestovat | XAG/USD | Úspěch | Podnikání | Ministr financí | Tržní volatilita | Zvyšování úrokových sazeb | Otočení trendu | Dlouhé pozice | Saxo PrivatBank | Prezident Fedu | Earnings | Sentiment trhu | Pro tradery | Implikovaná volatilita | Konstrukce AOS | Přehled | Klid | Jádrový index | Profit faktor | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Obchodní signály | Index amerického dolaru | Obchodování CFD | Contango | Referendum | Časová pásma | City | Obchodní styl | Svatý grál | Fundamentální faktory | Základní úrokové sazby | Firmy | Economic | Forexoví tradeři | Britská centrální banka | Obchodování měnových párů | Program nákupu dluhopisů | Americké akciové indexy | Algoritmus | Obchodníci na finančních trzích | Alerty | Styl obchodování | Supporty a rezistence | Utahování měnové politiky | Fibo | Propad | Kryptoměny | TradingView | Citi | S&P | Guvernér | Volatilita na forexu | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Nejistota | Zasedání Bank of England | Indikátor Stochastic | Tempo růstu | Obchodování na devizovém trhu | Obchodování AOS | CySEC | Ethereum | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Nákupní signál | Prodejní signál | Odhodlání | Měny na forexu | Robustní strategie | Představitelé Fedu | Výhled | Akciový index DAX | Poplatky | Historická data | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Futures na VIX | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Řízení peněz | Začínající trader | Začínající obchodník | Data z amerického trhu práce | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Měnová politika Fedu | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Čekající příkaz | Institucionální investor | Zájem obchodníků | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Nástroje technické analýzy | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Přeprodaný trh | xStation | Ziskové obchodování | Standardní loty | Aktuální cena | Zvýšení volatility | Pokles ekonomiky | Obchodování na měnových trzích | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Očekávání | Derivátové produkty | Swingoví obchodníci | Purple Trading | Obchodovat na forexu | Interbank VIP indikátor | Andrea Unger | Intradenní obchody | Chris Svorcik | Makroekonomické zprávy | Vydělávat peníze | Breakout Trader | Benjamin Graham | MT4 Supreme Edition | Nenad Kerkez | Obchodování s cizími měnami | ETH/USD | Obchodování s investičními nástroji | Úspěšní obchodníci | Jerome Powell | LYNX Trading | Investiční nástroj | ETH | ESMA | Jak fungují akcie | Dlouhodobé investování | Ichimoku indikátor | Začít investovat | Saxo | Obchodní války | LYNX webinář | Očekávání investorů | Obchodní týden | Kurzy měnových párů | Posilování dolaru | Podniky | Full-time trader | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Pokles ceny | Geopolitika | Šéf Fedu | Indikátor Ichimoku | Poptávka po dolaru | Obchodování akcií | Trendové čáry | Reakce trhu | Růst amerického dolaru | Obchodní signál | Automatické obchodní strategie | Úspěšné obchody | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | Index spotřebitelské důvěry | SaxoWeb Trader | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | The Wall Street Journal | Růst dolaru | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Poptávka po americkém dolaru | ADX indikátor | Petr Kouba | Algotrader | Vývoj obchodního kapitálu | Makroekonomické statistiky | Technický obchodník | Denní obchodník | Fundamentální obchodník | Dlouhodobý obchodník | Obchodní přístup | Profesionální trader | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Indikátor ATR | Zájem investorů | Index peněžních toků (MFI) | Index peněžních toků | MFI | Inflační očekávání | Jak na obchodování | Akcie firmy | Elliottovy vlny | Boris Johnson | Začít obchodovat | Investice firem | Prezidentka ECB | Akcie a ETF | Svět investování | Obchodní pásmo | Swing strategie | Instant Trading EU | Napětí na trzích | Pohonné hmoty | Růst mezd | Denní graf | Očekávání trhu | Risk Reward Ratio | Sestavení obchodního systému | Vstup do SHORT pozice | Předstihové indikátory | Jak se stát lepším investorem | Edge | Swingová obchodní strategie | Stav ekonomiky | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Konfluence více faktorů | MetaTrader 5 Supreme Edition | Indikátor ZigZag | Politická situace | Patterny | Býčí signál | Medvědí signál | Objem | Jednoduchý klouzavý průměr | Dvojitý vrchol | Bílý dům | Obchod | Jak začít investovat | Trh práce | Standardní odchylky | Standardní odchylka | Histogram | Obrat trendu | Supreme Edition | Inflace v USA | Luis De Guindos | Technické analýzy | BAT | Parlamentní volby | SP500 CFD | Svíčková formace | Jakub Hodan | Lukáš Voženílek | Růst cen | Technická analýza na forexu | Studie | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Křížení klouzavých průměrů | Bilance | Zápis z Fedu | Vývoj trhu | ECB Luis De Guindos | Lagardeová | Labouristé | Nízké úrokové sazby | Philip Lowe | Vyhlídky | Průzkumy | Trendová linie | Federální rezervní banky | Americká data | Zveřejněná data | Dvojité dno | Master Candle | SMA | Předpovědi | ADP | Na burze | Impuls | Zasedání RBA | Ceny potravin | Být trpělivý | Velikost pozice | Rozvoj | Paul Volcker | Problémy | Růstový impuls | Britové | Cvičení | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Konzervativní strana | Vybírat zisky | Symetrický trojúhelník | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Konzervativci | Nálada | Prohlášení | Zahájení obchodování | Míra | Jak určit trend | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Dolar roste | Andrew Bailey | Bydlení | První obchod | Ztráta | Výnosy státních dluhopisů | Peking | Zvýšení inflace | Klesající trend | Krátkodobé obchodování | Inovace | Washington | RBA | Budoucnost | Experti | Poradenství | Nový rekord | Geopolitická situace | Zpřísnění měnové politiky | Technické ukazatele | Ukazatele | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Ceny energií | Zamyšlení | Hladiny podpory | Komunikace | Údaje o HDP | Emmanuel Macron | Macron | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Severní Irsko | Skotsko | Wales | Trhy | WHO | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Pokles | Situace | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Vstupy | Výstupy | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Aktuální rezistence | Techničtí obchodníci | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Optimismus na trzích | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Pin Bar formace | Průměrná cena | Medvědi | Prodávající | Dolarové páry | Lednová inflace | Americká inflace | Momentum indikátory | Trendové indikátory | Indikátor RSI | Fibonacciho linie | Indikátor ADX | Indikátor OBV | Indikátor MFI | Indikátor Ichimoku Cloud | Ichimoku Cloud | Indikátor ROC | Indikátor STO | Technický indikátor | Dělení technických indikátorů | On Balance Volume | Moving Average Convergence Divergence | Average Directional Index | Indikátor Stochastic Oscillator | Inflace v lednu | COVID-19 | Britské měny | Pokračování poklesu | Výskyt koronaviru | Průměrná mzda | Americký Fed | Pokračování klesajícího trendu | Sestupný trend | Kanadská centrální banka | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Mzda | Guru | Výkyvy | Změny trendu | Inflace v únoru | Nástroje měnové politiky | Volatilita na finančních trzích | WP | Scott Morrison | Premiér Scott Morrison | Prudký pokles | Program nákupu aktiv | Medvědí trend | Další vývoj | Index výrobní aktivity | Největší propad | Šíření viru | Důležitý support | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Směr trendů | Historie se opakuje | Historie | Určení trendu | Počet nakažených | Žádosti o podporu | Stimulační opatření na podporu ekonomiky | Onemocnění | Další pokles | Kongres | Demokraté | Domácnosti | Divergence indikátoru | Páka | Stop-Lossy | Zápis z posledního zasedání | Hodinový graf | Tým Admiral Markets | Anomálie | Graf dne | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Dlouhé (long) pozice | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Potenciál | Ceny elektřiny | Inflace zpomaluje | Ekonomiky | Slovensko | Války | Práce | Swapové body | Údaje | Americké ministerstvo zahraničí | DPH | Raketový útok | Míra nezaměstnanosti v březnu | Oblasti S/R zóny | Možnosti obchodování | Nejsilnější růst | David Frost | Statistiky | Nizozemsko | Selský rozum | Cenové pohyby | Posílení | Joe Biden | Evropské méně | Data z trhu práce | Sazba Fedu | Aktivní obchodování | Euro klesá | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | Australská ekonomika | Soudní řízení | Devalvace amerického dolaru | Politika centrální banky | Zveřejněné údaje | Psychologické hladiny | Oblasti rezistence | Propuknutí nemoci | Sektor služeb | Vstup do obchodu | Velké peníze | Potenciální zisk | Kupci | Falešný průraz | Americká média | Australská vláda | Klesající trendová linie | JDE | Unie | Průraz | Zvyšování mezd | Rekordní nárůst | Býčí trend | Obchodování pomocí Price Action | Členové Fedu | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Rostoucí trend | Trend is your friend | Trend je tvůj přítel | Bezpečný dolar | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Nárůst nakažených koronavirem | Tiff Macklem | Další vlna koronaviru | Vlna koronaviru | Nastavení Stop-Lossu | Stimulační program | Objem zakázek | Signál k prodeji | Risk na obchod | Fundamentální pozadí | Šance | Dynamický support | Ceny | Příležitost ke vstupu | Silný trend | Pár EUR/USD | Odhad růstu HDP | Důvěra | Zkušený obchodník | Philip Lane | Časový horizont | Vstupy do pozic | Cenové hladiny | Virologie | Obchodní hodiny | Trh s futures | Představitelé ECB | SPAC | Odborníci | Kombinace indikátorů | Novozélandská ekonomika | Budoucí vývoj | Epidemiologické situace | Prezidentské kampaně | Počet úmrtí | Biden | Pracovní místa | Česká republika | Snižování nezaměstnanosti | Šéf centrální banky | Zápis z posledního zasedání Fedu | Lockdown | Americké měny | Epidemiologická situace | Pokles indexu | První obchodní den | Geopolitické faktory | Výsledky voleb | Oslabování amerického dolaru | Kvalitní obchodní signál | Signál do short pozice | Agresivnější obchodníci | Poměr rizika vůči zisku | Jak využít indikátory | Vyhledávání obchodních příležitostí | Parametry indikátorů | Jens Spahn | Německý ministr zdravotnictví | Ministr zdravotnictví | Obchodování nanečisto | Praktické tipy | Proražení | Nastavení trhů | Lael Brainardová | Nový kmen koronaviru | Kmen koronaviru | Plný úvazek | Částečný úvazek | Štědrý den | S&P/Case-Shiller | Case-Shiller | Růst ceny | Indikátory volatility | Proražení rezistence | Evropské centrální banky | CARA | Investiční účely | Nárůst ceny | Cenové výkyvy | Jednoduchý technický indikátor | Výrobní aktivity | Profesionální indikátor | CUMULATIVE LEVELS | Tradingový indikátor | Princip struktury trhu | Indikátor Cumulative Levels | Budoucí vývoj ceny | Odezvy trhu | Šance reakce trhu | Zvýšená šance | Překreslování indikátorů | Import DLL | DLL | Návod na zprovoznění indikátoru | Zprovoznění indikátoru | Zajímavé akcie | Obchodní přístupy | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trendové linie | Dolarová rally | Růstový trend | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | Více obchodů | Golden Cross | Silný růst | Ceny železné rudy | Trend GBP | Special Purpose Acquisition Company | Klíčové centrální banky | Obchodování gapů | Výhody swingového obchodování | Význam supportů a rezistencí | Typologie tradera | Rostoucí ceny | Zákony Evropské unie | Oslabení | První zvýšení sazeb | Impulzy | Přehřátí ekonomiky | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Prodej | Jednotné měny | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Index podnikatelské nálady | Dolar dnes | Významné zprávy | Vyšší úroveň | Vlna epidemie | Cenové stability | Technologie | Energetický regulátor | Spotové ceny | UST | Americký trh | Načasování | Boom | Rekord | University of Michigan | Chování | Kulatá čísla | Použití indikátoru | Důležité zprávy | Objem HDP | Signály Fedu | Klíčové makroekonomické ukazatele | Velké instituce | Esther Georgeová | Analytici banky | Funkční období | Vlna pandemie | Společnosti | Opatření | Růst trhu | Obchodní bilance Austrálie | Vysoká poptávka | Federální úřady | Workshop | Problémy v dodavatelských řetězcích | Posilování amerického dolaru | Nejnovější zprávy | Minulá výkonnost | Energetické krize | Omezení stimulů | Zdravotnictví | Pozornost | Trading pohled | Australia and New Zealand Banking Group | Ethereum (ETH/USD) | Podmínky na trhu | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Williams %R | Lockdowny | TIM | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Omikron | Skutečný výsledek | Zveřejnění zprávy | | Fibonacciho retracement | Prognózy inflace | Počet případů koronaviru | Euro-dolar | Pár euro-dolar | Rady expertů | Hry | Vlna omikronu | Pár USD/CAD | Víkendové gapy | Rollback | St. Louis | Index PCE | Cenový index | Geopolitické události | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Le Penová | Jean-Luc Mélenchon | Marine Le Penová | Pokračovací grafické formace | Vzestupný trend | Trojúhelníkové formace
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Boje na Ukrajině
Bojkot
Bojkot Izraele
Bojovník Jiří Procházka
Boj proti koronaviru
Boj s inflací
Boj s koronavirem
Boj s koronavirovou krizí
Bolest duševní
Bolívar

Následující klíčová slova

Bollinger Band Width
Bollingerova pásma
Bollingerova pásma (Bollinger bands)
Bollingerovy pásy
Bolloré
Bolševické revoluce
Bolt Food
Bombardier
Bonanza Mine
Bond
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Coinfy
Potvrďte prosím... Zavřít