Čtvrtek 20. června 2024 06:50
reklama
FTMO férovost
reklama
FTMO král
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Fintokei SwiftTrader

Výběr zisků

img

Výhled pro pár EUR/USD na 13. června. Toto je konec dolaru a dobro pro ty, kdo obchodovali.

13.06.2024 Pár EUR/USD zaznamenal ve středu prudký a opět nelogický růst o zhruba 100 pipů. Situace odráží dění z doby před měsícem, kdy mírný pokles inflace vyvolal výrazný pokles amerického dolaru. Tehdy jsme zmínili, že dolar nemá pro tak prudký pokles solidní důvod, a totéž může platit pro včerejší události. Chceme zdůraznit, že v tomto článku záměrně nezvažujeme výsledky zasedání Federálního rezervního systému a jeho vliv na měnový trh. Reakce obchodníků podle nás mohou přetrvávat ještě den po skončení zasedání, takže případné závěry by se měly vyvozovat nejdřív dnes odpoledne.
C:\fakepath\trader-12062024-48-zm.jpeg

Pražská burza poprvé v týdnu posílila, dařilo se akciím Komerční banky a Erste

12.06.2024 Pražská burza poprvé v týdnu posílila. Index PX dnes přidal 0,53 procenta na 1538,36 bodu. Nahoru ho vytáhly hlavně akcie Erste Bank a Komerční banky. Ztrácela naopak energetická společnost ČEZ. Aktivita na trhu byla nízká, objem obchodů dosáhl podprůměrných 246 milionů korun. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
img

Technologické lídry na Wall Street zasáhl výběr zisků

31.05.2024 Americké akciové trhy včera pokračovaly v nepřesvědčivých výsledcích z úvodu týdne. Index Nasdaq 100 ztratil od začátku týdne přibližně 1,5 %, a tak míří k první týdenní ztrátě po sérii pěti týdenních růstů v řadě. Největší pohroma v rámci indexu S&P 500 potkala akcie společnosti Salesforce, které se propadly přibližně o 20 % při největším denním propadu od roku 2004. Dalším propadákem v technologickém odvětví byl nedávný neotřesitelný lídr – akcie společnosti CrowdStrike, které propadly o téměř 10 % při nejhorším propadu od února tohoto roku. Tato zpráva se nelíbila ani investorům Cloudflare a její akcie odepsaly podobnou ztrátu. Akcie Nvidia přerušily čtyřdenní růst, a akcie Dell nedokázaly navázat na předchozích šest růstů v řadě.
img

EUR/USD: Co by mohlo zastavit růst eura? Hypotéza

29.05.2024 Pár EUR/USD je už téměř měsíc a půl ve fázi růstu, ke kterému mám spoustu otázek, protože býčí obchodníci útočí téměř za jakýchkoli podmínek. Informační pozadí může být různé a v poslední době různé i bylo, ale ve většině případů jsme viděli růst evropské měny. Co mohlo být jeho příčinou a jak dlouho potrvá?
C:\fakepath\trader-09052024.jpg

Praktické okénko – Moc pěkný obchod, který mohl být ještě lepší

09.05.2024 Výběr zisků je nejdůležitější součást tradingu. Ne vždy se ovšem povede vybrat zisk za tu nejlepší cenu.
C:\fakepath\zisk-07052024.jpg

Vzít, či nevzít zisk - to je, oč tu běží

07.05.2024 O úspěšném tradingu nerozhodují vstupy, ale výstupy z obchodů. Proto se této problematice budeme v tomto článku věnovat více do hloubky.
C:\fakepath\SP500-05052024.jpg

Aktuální technická situace na indexu S&P 500 a vybraných měnových párech

05.05.2024 V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Tentokrát nebude chybět úvod v podobě seznámení s technickou situací na denním grafu indexu S&P 500.
img

EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci 29. dubna (analýza dopoledních obchodů). Euro stále vězí v bočním kanálu.

29.04.2024 V dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0714 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, který nám ukáže, co se stalo. Pokles a falešný průraz přinesly signál k nákupu eura, ale pár nevykázal výrazný růst. Obchodoval se dál kolem úrovně 1,0714, takže jsem se rozhodl trh opustit a počkat na nové signály. Ve druhé polovině dne se technický obraz nezměnil.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.04.2024

15.04.2024 Burzy během minulého týdne korigovaly, S&P 500 odepsal 1,5 %. Hlavní americký akciový benchmark se stále nachází nad hladinou 5 100 bodů. Stoxx Europe 600 ztratil 0,3 %. Během minulého týdne dorazila na trhy série negativních faktorů. Vyšší inflace přistřihla sázky investorů na snižování sazeb. Do toho banky nezahájily výsledkovou sezónu nejlépe a na sklonku týdne dorazilo na burzy i geopolitické riziko. Stále platí, že valuace zůstávají našponované a rizika tak zůstávají nakloněna směrem dolů.
C:\fakepath\trading-03042024.jpg

Praktické okénko – Řízení ziskového obchodu na EUR/JPY

03.04.2024 Řízení obchodu je alfou a omegou ziskového tradingu. V tomto článku se dočtete, jak lze díky čtení trhu maximalizovat zisk z obchodu.
img

Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (25.03.2024)

25.03.2024 Technicky by tento týden mohl být zajímavý zejména kvůli tomu, že končí měsíc a dokonce i kvartál, což by mohlo vést obchodníky k většímu ukončování pozic. Zajímavá je situace na akciovém trhu, kde panuje výrazný optimismus i přes výrazný výběr zisků. Komodity zůstávají z dlouhodobého pohledu stále extrémně zajímavé, z krátkodobějšího hlediska zejména trh ropy. Měnové páry byly poslední dny hůře čitelné a pro určení síly Amerického dolaru bude jistě rozhodující dění hlavně na Euru a Libře.
img

USD/JPY: Jaký bude vývoj páru v nadcházejících dnech?

20.03.2024 Z pohledu vlnové analýzy se pár USD/JPY pohybuje v rámci aktuální globální vlny (W). Vlna (W) má podobu standardní klikaté vlny W-X-Y. Závěrečná impulsní dílčí vlna C je ve fázi vývoje. Na aktuálním grafu můžeme vidět závěrečnou část tohoto impulsu.
img

Vlnová analýza měnového páru USD/JPY na 12. března: Vytváří se silný medvědí impuls – příznivé období pro prodej

12.03.2024 Podle aktuálního grafu měnový pár USD/JPY dokončil globální aktivní vlnu (W) v rámci potenciální dvojité cik-cak vlny (W)-(X)-(Y). Vlna (W) měla podobu standardní cik-cak vlny A-B-C. Na posledním segmentu grafu pozorujeme vývoj nového medvědího trendu.
C:\fakepath\bitcoin-08032024.jpg

Dosáhne letos bitcoin na 200 tisíc?! | Investiční Memento #70

08.03.2024 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 70. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
img

Investoři před výsledky vybírali zisky z Nvidie

22.02.2024 Hlavní událostí tohoto týdne budou výsledky hospodaření společnosti Nvidia. Za poslední dva na je ale cítit výběr zisků na této akcii, která se propadla z maxim 746,11 USD až na včerejších konečných 674,72 USD a odepsala 2,9 %. Kyberbezpečnostní společnost Palo Alto změnila svou obchodní strategii, kdy rozšířila nabídka produktů, které poskytuje zdarma. Zároveň s touto transformací ovšem musela snížit výhled na své hospodaření v letošním roce, což se nelíbilo investorům a její akcie tak propadly o 28,4 %. Velký propad, konkrétně 23,7 %, zaznamenala taktéž společnost Teladoc, která se specializuje na řešení medicínských problémů po telefonu případně virtuálním hovoru. Za propad mohl v tomto případě snížený výhled ziskovosti.
C:\fakepath\1707832261-Dleitost_prvnho_obchodu.jpg

Výběrem zisků ještě nikdo nezchudl

13.02.2024 Vybírání zisků je nezbytná součást obchodní strategie. V tomto článku si popíšeme situace, při kterých toto přestává být samozřejmostí.
img

Vlnová analýza GBP/USD na 13. února: Důležité období pro otevření krátkých pozic

13.02.2024 Analýza vývoje situace na měnovém páru GBP/USD na čtyřhodinovém časovém rámci. Z dlouhodobého hlediska se může vytvořit výrazná korekce (B) s komplexní vnitřní strukturou v podobě trojité cik-cak vlny. Je označena pěti dílčími vlnami W-X-Y-X-Z. V současné době dochází k formování poslední aktivní dílčí vlny Z.
img

Vlnová analýza EUR/USD na 12. února: Co můžeme očekávat od nového obchodního týdne?

12.02.2024 Ze střednědobého pohledu se na měnovém páru EUR/USD vytváří prodloužená korekce (B), která má podobu dvojité klikaté vlny W-X-Y. Dílčí vlny W a X jsou již zcela dokončeny, zatímco poslední aktivní vlna Y se stále vyvíjí.
C:\fakepath\capxmaster-08022024.png

CapXmaster

08.02.2024 CapXmaster je prop firma, které nabízí své služby i v České republice. Sídlo firmy je vedené též v České republice v Praze 4 a samotná firma má podle jejich obchodní smlouvy název Bonypay s.r.o., která byla založena před 6 lety. Samotná značka CapXmaster není v českém prostředí příliš vidět na rozdíl od jiných konkurenčních firem, to si můžeme potvrdit i tím, že je to relativně nová značka, jelikož jejich webová doména byla zaregistrována teprve před půl rokem. Mimoto můžeme CapXmaster vidět i mezi partnery fotbalového klubu Sparta.
img

Akcie neudržely úvodní růst a nakonec propadly

21.12.2023 Americké akciové trhy si včera prošly poněkud nečekanou korekcí, když při absenci nových zpráv oslabily nejvíce od konce října. Nejslabším titulem z celého S&P 500 byl jednoznačně FedEx. Akcie této přepravní společnosti propadly o více než 11 % poté, co společnost oznámila slabá hospodářská čísla za minulý kvartál. Velkého zklamání se investoři dočkali především v oblasti letecké přepravy a u slabého výhledu pro výnosy v následujícím roce. Mezi nejslabšími tituly v rámci S&P 500 byly také akcie AON nebo Mosaic, zatímco mezi těmi nejsilnějšími nechyběly akcie Alphabet nebo CVS Health. Relativně silný výběr zisků postihl i technologický sektor, když akcie AMD, Nvidia nebo Tesla odepsaly přes 3 %.
C:\fakepath\1700129903-praktick_oknko-16112023.jpg

Praktické okénko – Můj oblíbený pattern po agresivním růstu trhu

16.11.2023 Vítám vás u dalšího dílu Praktického okénka. Dnes si ukážeme jeden z mých oblíbených patternů, který používám v okamžiku, kdy trh (obvykle po fundamentálním impulsu) výrazně posílí. Tento pattern je velmi jednoduchý a především dlouhodobě funkční. Vysvětlíme si také, jak trh číst tak, abychom dokázali správně odhadnout potenciál zisku. Pojďme na to.
img

Dokáže Solana udržet svůj nedávný vzestup?

23.10.2023 Solana (SOL) dělá na trhu kryptoměn vlny s působivým cenovým výkonem od začátku roku 2023. Digitální měna během tohoto období zaznamenala ohromující nárůst své hodnoty o 195 %, takže obchodníci a investoři jsou zvědaví, zda se tato rally udrží i v následujících měsících.
C:\fakepath\xtb-09102023.jpeg

Síla Fibonacciho nástrojů v tradingu a investování

09.10.2023 Obchodování a investování na finančních trzích se v průběhu posledních let výrazně vyvinulo díky technologickému pokroku a dostupnosti sofistikovaných analytických nástrojů. Dnes na běžném obchodním účtu u každého kvalitního brokera naleznete desítky možností pro Vaši technickou analýzu. Mezi ty nejpopulárnější se dlouhodobě řadí i Fibonacciho nástroje.
C:\\fakepath\\1694506635-Trnink_maximalizace_zisk-12092023.jpg

Ideomotorický efekt – Moc chtít se nevyplácí

12.09.2023 Pouhá myšlenka může mít významný vliv na naše chování a jednání. V tomto článku si povíme, jak mohou myšlenky ovlivňovat náš úsudek, a proč by nám mohly bránit v ziskovém tradingu.
img

Wall Street zaznamenala další pokles

09.08.2023 Americké akciové trhy včera zaznamenaly již pátý pokles během posledních šesti dní. Včerejší poklesy hlavních indexů byly spíše umírněné, když Dow Jones a S&P 500 odepsaly přibližně 0,4 %. Výběr zisků byl opět patrný především u technologických titulů. Technologický index Nasdaq 100 si navzdory nedávným poklesům drží od začátku roku téměř 40% zisky. Více než 1% ztráty jsme v tomto sektoru viděli u akcií AMD, Nvidia nebo také Microsoft. Farmaceutický gigant Eli Lilly v minulém kvartálu zvýšil meziročně zisk o 30 % na 8,3 mld. USD, čím překonal konsensus o 700 mil. USD. Společnost dále výrazně navýšila celoroční výhled pro tržby a podařilo se jí o 1 % zvýšit i její hrubé marže. Akcie Eli Lilly po těchto výtečných číslech posílily o více než 14 %.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 07.08.2023

07.08.2023 Během minulého týdne burzy oslabovaly. S&P 500 ztratil 2,4 %, během minulého týdne předvedl nejhorší denní výkonnost od dubna. Stoxx Europe 600 odepsal 2,4 %. VIX během minulého týdne vyskočil na úroveň okolo 17 bodů. Pokles na trzích odstartovalo rozhodnutí agentury Fitch. Nicméně jde o výběr zisků – trhy se stále nachází na euforických úrovních. Další mírná korekce je proto velmi pravděpodobná.
img

Tipy na obchodování bitcoinu

15.06.2023 Obrovská gratulace těm, kteří se touto strategií řídili! Jelikož se bitcoin propadl o 1 000 USD, zavřete short pozice a profitujte.
img

Tipy na obchodování páru CHF/JPY

25.04.2023 Dobrý den, obchodníci! Pár CHF/JPY po silné korekci z konce loňského roku roste. Získal už 13 000 pipů, a aktualizoval dokonce historické maximum.
img

Investoři na Wall Street vybírali zisky

13.04.2023 Obchodování na amerických akciových trzích včera měla ovlivnit především inflační čísla za březen. Prvotní reakce sice byla pozitivní, ale optimismus rychle vyprchal, když investoři nakonec zvolili raději cestu výběru zisků. Výběr zisků byl patrný především v technologickém sektoru, který v minulých týdnech zaznamenal strmý růst. Technologicky laděný index Nasdaq 100 tak vedl pokles s 0,9% ztrátou. Tento index si ale pořád drží velice solidní zisky, když od začátku roku zpevnil o více než 17 %. V rámci výběru zisků tak byli nejvíce zasaženi lídři této rally v čele s akciemi Nvidia a AMD.
img

Pražská burza oslabila podruhé v řadě, dolů ji tlačily akcie ČEZ a KB

16.02.2023 Pražská burza podruhé v řadě klesla, index PX dnes oslabil o 0,47 procenta na 1400,55 bodu. Dolů ho táhly hlavně akcie energetické společnosti ČEZ a Komerční banky. Aktivita na trhu byla vysoká, celkový objem obchodů přesáhl 1,2 miliardy korun. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
img

💲 Změní Jackson Hole náhled na USD?

26.08.2022 Trh se nachází ve vyčkávacím módu před projevem předsedy Fedu na dnešním sympoziu v Jackson Hole. Powell promluví v 16:00 a trh vidí šanci na zdůraznění faktu, že Fed bude bojovat s inflací všemi nástroji, které má k dispozici. Nečeká se, že by sympozium v Jackson Hole mělo spustit výrazné tržní pohyby. Význam této události vzrostl pod vedením Bena Bernankeho - guvernéra Fedu, který využil zasedání v Jackson Hole k oznámení opatření měnové politiky během globální finanční krize. Yellenová ani Powell však nenásledovali Bernankeho kroky a zdrželi se zásadních prohlášení na této akci. Přesto nemůžeme vyloučit zveřejnění zásadních informací pro finanční trhy.
C:\fakepath\banking_and_capital_market-1030x685.jpg

Technická analýza měnových párů EUR/USD, AUD/USD a EUR/JPY

14.08.2022 V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Cena měnového páru EUR/USD se nachází na rozhodující S/R úrovni. Na měnovém páru AUD/USD byl potvrzen break silné rezistence a na denním grafu EUR/JPY byl zakreslen medvědí reverzní pattern 1-2-3
C:\fakepath\trading-17072022.jpg

8 nejlepších obchodních strategií – obchodování v pásmu (3. díl)

18.07.2022 Dnešní článek je pokračováním seriálu o osmi obchodních strategiích, které si postupně představíme. V minulém díle byla řeč o Price Action obchodování a dnes se budeme věnovat strategii obchodování v pásmu (takzvaná Range Trading Strategy).
C:\fakepath\dargon-20062022-1.png

Jak obchodovat podle patternu Dragon

20.06.2022 V technické analýze existují patterny (vzorce), které vám mohou pomoci včas zachytit obrat na trhu. Mezi výrazné vzorce lidé řadí Double Top a Double Bottom, neboli W-top a M-top.
C:\fakepath\1654151876-praktick_oknko.jpg

Praktické okénko - proč jsou částečné výběry zisků důležité?

02.06.2022 Částečný výběr zisku je velmi důležitou součástí swingové obchodní strategie. Zajišťuje totiž zisk i v případě změny tržního sentimentu.
img

Výběr zisků na ropě WTI

31.05.2022 Zdravím Vás, obchodníci! Rád bych vám řekl, jak se v praxi osvědčil obchodní nápad pro WTI. Minulý týden jsem vám dal obchodní doporučení založené na růstu od 109 do 117 USD za barel. Včera stupeň WTI stoupal a prolomil cílovou úroveň 117 USD.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.05.2022

16.05.2022 Na akciové trhy se vrátila volatilita, VIX se drží na úrovních kolem 30 bodů. V tuto chvíli zůstávají rizika asymetricky nakloněna směrem dolů. S&P 500 předvedl šestý klesající týden v řadě. Takto dlouhou úroveň týdenních ztrát index naposledy zaznamenal v roce 2008. Dominantním faktorem je probíhající obrat v měnové politice hlavních centrálních bank. Ten bude pokračovat, jelikož inflační tlaky prozatím nemizí. Čím dál více začíná náladu na burzách ovlivňovat zero covid policy v Číně.
img

Kupující zlata, pozor na past!

10.05.2022 Zdravím vás, vážení obchodníci! Dovolte mi podělit se s vámi o plán na obchodování zlata.Zlato včera zakončilo denním patternem Bearish engulfing, který je považován za zřetelný signál dalšího medvědího trendu. Kov zakončil se ztrátami i obchodování v New Yorku. Dnes je trh se zlatem stále pod prodejním tlakem a prodlužuje včerejší americké výprodeje.
img

Evropské akcie v úvodu týdne bez větších změn. Vede se farmaceutikám Novartis a Roche, v Praze se vybírají zisky

04.04.2022 Evropské akciové trhy vstupují do nového týdne bez větších změn, když zatím nedokážou navázat na páteční optimistický závěr na Wall Street. Během víkendu se sice objevily pozitivní zprávy o blížící se schůzce mezi prezidentem Ruska a Ukrajiny, ale ruská strana tyto zprávy označila za spekulace a takové plány označila za předčasné. Náladu tak ovládají spíše během víkendu zveřejněné záběry z osvobozeného ukrajinského města Buča, kde údajně ruská armáda zabíjela civilisty. Tyto záběry opět rozvířily emoce a rétoriku o přísnější sankcích vůči Rusku, včetně zákazu dovozu ruského plynu do Evropy.
img

Bez makrodat a s hrozící invazí zůstávají evropské trhy v nejistotě. V Praze klesají ČEZ či Erste

17.02.2022 Evropské trhy obchodují dnes dopoledne převážně v červených číslech a vyčkávají na další dění v zámoří. Absence makro dat a trvající hrozba ruské invaze nadále drží trhy v nejistotě.
img

Pražská burza klesla z mnohaletých maxim, nedařilo se Komerční bance

10.02.2022 Index PX pražské burzy dnes oslabil o 0,28 procenta na 1477,59 bodu. Mírně tak klesl z nejvyšší hodnoty od konce června 2008, na které zavíral ve středu. Dolů ho dnes táhly hlavně akcie Komerční banky. Aktivita na trhu byla vysoká. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
img

Pražská burza oslabila, PX mírně ustoupil ze svých dlouholetých maxim

05.01.2022 Pražská burza dnes částečně korigovala úterní růst, kdy index PX uzavřel nejvýše od září 2008. Dnes index PX klesl o 0,69 procenta na 1427,16 bodu. Nedařilo se většině titulů v čele s bankami. Nejvíce, 1,74 procenta, odepsala Erste Bank a o procento přišla Komerční banka. Technologický Avast či energetický ČEZ oslabily mírněji. Se ziskem uzavřely jen pojišťovna VIG, tabákový Philip Morris a nápojářská Kofola. Vyplývá to z údajů na webu burzy.
img

Společnosti vyrábějící vakcíny jsou pod tlakem!

21.12.2021 Dnešní seance není jednoduchá pro akcionáře společností vyrábějící vakcínu COVID-19. Během dnešního obchodování ztrácejí společnosti jako Pfizer (PFE.US), Moderna (MRNA.US), BioNTech (BNTX.US) a Novavax (NVAX.US) většinou více než 5 %. Nejvíce ztrácí Novavax (-10 %). Společnost Pfizer dnes zaznamenává nejvyšší denní pokles od června 2020, a to o více než 5 %.
img

Technická analýza EUR/USD na 15. 12. 2021

15.12.2021 Pár EUR/USD prolomil rezistenci, která se změnila v silný support na 1,1264. Právě teď se pár obchoduje nad touto úrovní. Je pravděpodobné, že se bude obchodovat ve vyšším rozmezí, pokud zůstane nad supportem (1,1264), který by se dnes měl chovat jako menší support.
img

Evropa následuje americký propad. Ve hře výběr zisků, omikron i Fed. Změní Amerika znovu směr?

02.12.2021 Divoké změny směrů na akciových trzích pokračují. Včerejší večer byl pro Wall Street docela drtivý a dnes navazují citelným poklesem evropské trhy, které včera uchránilo skončení obchodního dne. Mezitím však futures naznačují opětovný růst v Americe.
C:\fakepath\trader-27102021-32-zm.jpg

Forex: Dolar je bez větší změny, investoři čekají na zasedání amerického Fedu

27.10.2021 Americký dolar je bez větších změn - klidné trhy čekají na výsledek zasedání americké centrální banky (Fed) příští týden. Před rozhodnutím japonské centrální banky o základní úrokové sazbě posiluje japonský jen.
img

Pražské burze pomohly k pátému posílení v řadě rakouské akcie

06.10.2021 Pražská burza dnes popáté v řadě posílila, i když mírněji než v předchozích dnech. Index PX stoupl o 0,09 procenta na 1363,59 bodu. K růstu mu pomohly hlavně rakouské finanční emise. Opačným směrem působil pokles ceny akcií energetické společnosti ČEZ. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Koruna dnes ztrácela vůči oběma hlavním světovým měnám.
img

Pražská burza dnes poprvé od dubna 2010 zakončila nad 1300 body

16.09.2021 Pražská burza dnes poprvé od dubna 2010 zakončila nad 1300 body. Index PX vzrostl o 0,53 procenta na 1301,98 bodu. Vzhůru burzu táhly zejména akcie energetické společnosti ČEZ a Erste Bank. Vyplývá to z informací burzy a makléřů. Česká koruna dnes mírně zpevnila k euru, výrazněji oslabila vůči dolaru.
C:\fakepath\objemy.png

Tradeři se stále častěji soustředí na trh s kryptoměnami

06.05.2021 Každý den se více a více traderů obrací z akciového trhu na trh s kryptoměnami. Od začátku roku tak můžeme sledovat výrazný pokles obchodní aktivity a objemů na akciových trzích a naopak výrazný nárůst zobchodovaných objemů na kryptoměnách. Spekulativní aktiva začínají být stále populárnější hlavně díky vysokým výnosům, které nabízejí a důvěře, která je na trhu cítit.
img

📉US100 klesá na čtyřtýdenní minimum❗

04.05.2021 Během dnešní seance jsme svědky prudkého poklesu na akciových trzích. Propad vede americký technologický sektor, přestože se neobjevily žádné informace, které by mohly být příčinou poklesu. Pravděpodobně se jedná o výběr zisků. Výsledková sezóna v USA za Q1 probíhá velmi dobře a zvláště velké technologické firmy představily excelentní reporty. Akciové indexy se navíc i přes oslabení stále nacházejí v blízkosti maxim. Květen je spojen s pořekadlem 'Sell in May and Go Away'. Přestože důvody výprodeje mohou být tentokrát jiné než v "tradiční" květen, a to kvůli uvolněné měnové politice centrálních bank, tak stále platí, že nic neroste do nebe. Faktorem poklesu mohou být také obavy z rostoucího zadlužení, rostoucí inflace a vyšších daní. Technologické firmy se navíc potýkají s obavami, zda i v době po koronaviru budou schopny uspokojivě zlepšovat své hospodaření.
img

Amerika se po včerejšku otřepala, daně akcie už nedusí

23.04.2021 Závěr týdne byl ještě poznamenán zprávou o zvyšování daní, jež plánuje americká administrativa. Zatím nešlo o materiální dopad, spíše lehký šok z nečekané zprávy, který podnítil výběr zisků. A právě proto, že samotný efekt vyšších daní tu zatím není a výsledné zvyšování daní ještě může vypadat jinak, byla reakce trhů zatím jen přechodná.
img

Akcie Alibaby rostou o 6 % navzdory rekordní pokutě

12.04.2021 Alibaba (BABA.US) – ADR vzrostly o 6 % v reakci na pokutu ve výši $2,8 mld. od čínského regulátora za zneužití dominantního postavení. Na první pohled velká pokuta však dosahuje pouze 4 % domácích prodejů, přičemž legislativa povoluje až pokutu ve výši desetiny všech domácích prodejů. Trhy se tak nyní může přestat bát možných kroků čínské administrativy a vrátit se zpět k fundamentům společnosti.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Bitcoin poprvé překonal hranici 60.000 dolarů

14.03.2021 Cena nejznámější kryptoměny bitcoin včera poprvé vystoupila nad 60.000 dolarů (1,3 milionu Kč). Trh je optimistický poté, co americký prezident Joe Biden podepsal stimulační balík na podporu ekonomiky zasažené nemocí covid-19 za 1,9 bilionu dolarů a bitcoinu pomáhá i očekávání, že se mu dostane širšího přijetí.
C:\fakepath\graf-04032021-2.png

Pozitivní nálada dlouho nevydržela, akcie jsou znovu pod tlakem

04.03.2021 Řadě investorů stále přijde růst výnosů z amerických státních dluhopisů jako přehnané stanovisko pro výprodej na akciích. Přece jen rostoucí výnosy odráží vyšší očekávanou výkonnost americké ekonomiky. Zároveň však jde o zdroj nejistoty pro předražené akciové tituly, jejichž růst stojí na nízkých výpůjčních nákladech, a ty jsou nyní v ohrožení. Začíná také zrychlovat rotace do hodnotových titulů. Byl pondělní růst býčí pastí, nebo je pokles další příležitostí pro nákup?
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (3.3.2021)

03.03.2021 Na akciových trzích došlo po pondělní rekordní seanci k menšímu výběru zisků a akciové indexy tak víceméně korigovaly. Návrat převážně pozitivního sentimentu odrážel vývoj na americkém dolaru, který svým oslabením pomohl euru k 1.21. Ropa čeká na zasedání ropného kartelu OPEC, který by se mohl domluvit na zvýšení produkce.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (8.2.2021)

08.02.2021 Akciové trhy se v minulém týdnu vzpamatovaly z lehké korekce a opět úspěšně sahaly po rekordech. Obchodníci spoléhají na schválení rekordního stimulačního balíčku v USA. Kromě prezidenta Joe Bidena se za jeho schválení staví také ministryně financí Janet Yellenová. A nesmělým podporovatelem vyšších fiskálních výdajů je také guvernér Fedu Jerome Powell. Zatím vše směřuje ke schválení balíčku, i když to vypadá, že pro jeho podporu budou v Kongresu hlasovat pouze demokraté.
img

Bitcoin zůstává vysoko, protože se trh změnil

04.02.2021 Růst ceny Bitcoinu na 40 000 dolarů zatím nedoprovází podobný výprodej jako v roce 2017 a nejspíše k němu ani nedojde. Musel by dorazit nějaký externí šok, který však oddalují centrální banky svou monetární politikou. Zároveň se trh od roku 2017 hodně změnil a kryptoměny už nekupují pouze geekové, anarchisté a libertariáni. Sebevědomí zůstává vysoko, dokáže ale Bitcoin navázat dalším růstem, nebo najde novou “férovou” cenu?
img

Cena bitcoinu se přes víkend propadla o zhruba 200 tisíc korun, investoři vybírají zisky

11.01.2021 Nejrozšířenější kryptoměna světa, bitcoin, má za sebou dramatický cenový pokles. Ještě v pátek se prodávala až za takřka 900 tisíc korun. V pondělí ráno se však cena jednoho bitcoinu propadla až pod 700 tisíc korun, tedy o zhruba 200 tisíc korun oproti pátečnímu maximu.
img

Ranní komentář: Bitcoin na 34 tis. USD, ethereum za 24 hodin vzrostlo o 40 %

04.01.2021 Konec minulého a začátek letošního roku se nesl především v duchu prudkého růstu na kryptoměnách. Bitcoin po prolomení hranice 20 tis. dolarů pokračuje v masivním rally, díky kterému se již dostal nad hranici 34 tis. dolarů. Včera pak dramaticky vzrostla také cena Etherea, která za posledních 24 hodin přidala více než 40 % a vyhoupla se rázem nad hranici 1 100 dolarů. Sentiment na kryptu je i nadále pozitivní, i když po nedávných růstech může přijít výraznější korekce a výběr zisků prakticky kdykoliv.
C:\fakepath\1609670815-blog_312021.png

Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD, CAD/JPY a GBP/NZD

03.01.2021 Oslavy nového roku a dny odpočinku máme za sebou. Zde je můj první blog tohoto roku a obchodní příprava pro ty co chtějí zahájit tradování s první obchodní seancí. Slušností je začít královským měnovým párem. Zde se rýsuje korekce trendu. Na CAD/JPY se formuje trendový pattern a na GBP/NZD se chystá breakout důležité rezistence. To vše na týdenních a denních grafech.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Analytici: Cena bitcoinu dál poroste, může ale přijít korekce

17.12.2020 Další růst ceny bitcoinu, který sice může přerušit krátkodobá korekce, očekávají analytici oslovení dnes ČTK. Za zhodnocením bitcoinu je podle nich především přetrvávající ekonomická nestabilita ve světě, ale i zájem některých velkých finančních institucí. Růst ceny nejznámější kryptoměny pokořil dnes další rekord a překonal hranici 23.000 dolarů. Ve středu se přitom poprvé dostal přes 20.000 USD.
img

Index PX (CZKCASH) mírně ztratil, Moneta (MONET.CZ) propadla

30.11.2020 Akciové trhy mají za sebou nejisté obchodování. Už v průběhu asijské seance došlo k poklesům, které se následně přelily do Evropy. Po otevření klesá také Wall Street. Trhy se bojí nárůstu počtu případů koronaviru v USA. A s koncem měsíce listopadu, kdy akciové indexy vykazovaly mnohdy nejvyšší růsty za poslední roky, přišel na řadu výběr zisků.
C:\fakepath\6f214cfc3be745863bfe1d1285a63298.jpg

Výběr z nedělní přípravy: USD/JPY, USD/CHF a GBP/CAD

29.11.2020 V dnešní přípravě se budu věnovat cenovým formacím na denních grafech. USD/JPY se nachází uvnitř trojúhelníku, cena GBP/CAD hranice trojúhelníku nedávno překonala a na USD/CHF se může zformovat pattern hlava-ramena. Jako obvykle nastavím podmínky pro případný obchod a vhodné ceny pro jejich uzavření.
C:\fakepath\FX3.jpg

Analytici: Propad technologických akcií je návratem k normálu

11.09.2020 Propad světových technologických akcií, které od počátku září klesly nejvíce od letošního března, je návratem k normálním cenám po období nevázaného optimismu a nákupů. Shodli se na tom analytici oslovení dnes ČTK. Společnosti Amazon, Alphabet, Facebook a Microsoft propadly v týdnu o desetinu hodnoty, firma Apple o 16 procent a společnost Tesla dokonce o zhruba čtvrtinu.
img

Směr udává výběr zisků na technologiích, koruna dál ztrácí

03.09.2020 Akcie amerických technologických gigantů přestaly strmě růst a po včerejším zaváhání se už naplno propadly. Dobře je to vidět na 3,5procentním poklesu Nasdaqu, ale sektor svou velkou vahou doléhá také na S&P 500. Evropské indexy postupně přicházely o své denní zisky, až o ně ve většině případů přišly úplně. Stoxx Europe 600 se obchoduje nepatrně v záporu. 0,6procentní růst však hájí pařížská burza, poté co tamní vláda představila nový balík pomoci za 100 mld. euro.
img

Zápis Fedu překvapivě zkazil trhům náladu, dolar posílil

20.08.2020 Nestává se to často, ale zápis z posledního zasedání měnového výboru Fedu dokázal s finančními trhy citelně pohnout. Zatímco jsme se soustředili na revizi strategie měnové politiky, k tomuto tématu mnoho informací nepřišlo: Zápis ukázal jen snahu o preciznější prohlášení. Nakonec šlo o jiné pasáže.
img

Ceny stříbra propadly o 16%!

12.08.2020 Včerejší den byl velmi živým na drahých kovech po páteční mírné korekci a pondělním pohybu do strany. Ceny zlata a stříbra v úterý poklesly nevídaným tempem. Propad nebyl důsledkem žádného jednoho fundamentu, nicméně určitě k němu přispěl překoupený sentiment, který spustil výběr zisků a skončil masivním výprodejem.
img

Pražská burza dál ztrácí, PX klesl o 3 pct, je nejníže od května

30.07.2020 Pražská burza poosmé v řadě oslabila, index PX je nejníž od května. Dnes klesl o tři procenta na 876,94 bodu. Ztráty kolem čtyř procent zaznamenaly Erste Bank, pojišťovna VIG, Komerční banka a technologická společnost Avast. Moneta Money Bank a ČEZ zlevnily o více než procento a půl. Se ziskem nekončil žádný titul, operátor O2 a nápojářská Kofola stagnovaly na středečních hodnotách. Vyplývá to z údajů na webu burzy. V souvislosti se zveřejněním dat, že německá ekonomika se ve druhém čtvrtletí propadla ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 10,1 procenta, výrazně oslabily i západoevropské burzy.
img

Pražská burza oslabila, ztratila většina emisí, Avast 4,5 pct

14.07.2020 Pražská burza dnes oslabila, index PX klesl o 1,54 procenta na 937,84 bodu. Nedařilo se většině emisí v čele s technologickou společností Avast, která ztratila přes 4,5 procenta. S mírným ziskem uzavřely pouze Komerční banka a pojišťovna VIG. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
img

Jen další krátký pokles? Kalifornie spustila výběr akciových zisků

14.07.2020 Včera na Wall Street nakonec převládl výběr zisků, který srazil zejména technologický sektor citelně dolů. Dnes navázala Asie a momentálně se také Evropa noří výrazně do červeného. Hlavní indexy ztrácejí 1,5 až 2 procenta.
img

Závěr týdne bez Ameriky. Převládl výběr zisků

03.07.2020 Přísun dobrých makrodat se nezastavil ani dnes, kdy čísla z amerického trhu práce doplnily indexy sledující aktivitu ve službách z Číny a Evropy. Byly nečekaně vysoké, respektive se dočkaly revize směrem vzhůru. Do toho občas problesknou nadějné zprávy o vakcínách, jež určitě mají potenciál trhy nadchnout.
img

Z akcií se před Fedem vybírají zisky

10.06.2020 Americký Fed oznámí závěry ze svého zasedání ve 20 hodin našeho času. Podle nás by výsledek nemusel být špatný, ale hráči na finančních trzích zřejmě usoudili, že další velká vzpruha nás nečeká, a je tedy na místě opatrnost s dalšími nákupy, či rovnou výběr zisků.
C:\fakepath\1591546860-blog_7620_NU_W1.png

Dlouhodobé rezistence na hlavních měnových párech, Fakkey pattern a něco málo o zlatě

07.06.2020 V dnešním blogu technické analýzy se dočtete o dlouhodobých rezistencích na měnových párech AUD/USD a NZD/USD, Fakkey patternu na měnovém páru USD/CHF a aktuální technické situaci na zlatě.
C:\fakepath\1583000760-blog_29220_GU_MNa.png

Technická analýza vycházející z nejvyšších časových rámců: GBP/USD, USD/JPY a NZD/USD

29.02.2020 Opět tu máme začátek nového měsíce. Je čas se podívat na nejvyšší časové rámce a zjistit, jaké nám mohou poskytnout informace. Dnešní blog bude věnovaný hlavním měnovým párům GBP/USD, USD/JPY a NZD/USD.
img

Trhy se konsolidují, napětí kvůli viru však trvá a nejistota je velká

28.01.2020 Velká nejistota o dopadech koronaviru trvá, na tom se příliš nic nemění. Odhady materiálních škod či trvání celého problému se dívají spíše do minulosti na podobné případy a zůstávají v podstatě na úrovni spekulací. Pohled často míří na začátek milénia a nákazu SARS, jenže podmínky samozřejmě nejsou stejné. Čínská vláda sice může pevnou rukou opět provádět mimořádná opatření, ale prostor pro fiskální pomoc je přece jen menší, a navíc dopady na ekonomiku umocní rozpoutání nákazy během spotřebitelsky významného období.
C:\fakepath\181409-blog_26120_EU_D1.png

Technická analýza: EUR/USD, GBP/AUD a NZD/JPY

26.01.2020 V dnešním blogu technické anylýzy se budu věnovat obchodním příležitostem vycházejících z vyšších časových rámců.
C:\fakepath\forex-target-trading.jpg

Aktuální denní svíčkové formace

15.01.2020 V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na aktuální svíčkové formace vznikající na denních grafech měnových párů NZD/USD a USD/CAD. Měly by nám napovědět jakým směrem se bude vyvíjet cena dále.
C:\fakepath\132729-blog_12120_EJ_D1.png

Výběr z nedělní přípravy: EUR/JPY, EUR/NZD a EUR/CHF

12.01.2020 V dnešní nedělní přípravě se budu věnovat křížovým měnovým párům s eurem. Euro nabízí z mého pohledu zajímavé obchodní příležitosti pro příští týden. Posuďte sami.
C:\fakepath\175900-blog_11120_AU_D1.png

Trendová obchodní příležitost na AUD/USD

11.01.2020 Měnový pár AUD/USD nabízí zajímavou obchodní příležitost. Na straně býků je Fibonacci trading i RSI/PA (W1/D1) trend systém.
img

Rychlé shrnutí

31.12.2019 Výběr zisků na konec roku - Wall Street včera zaznamenala výprodej na akciích a negativní sentiment se přenesl částečně i do Asie. Americké indexy klesly o 0,6 % až 0,7 %, DAX se propadl o 1 % a uzavřel letošek na ceně 13 119 euro - je jen těsně nad supportem.
C:\fakepath\forex.png

Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD a USD/JPY

15.12.2019 Pomalu se blíží konec roku. Aspoň toho mého, obchodního. Dnešní nedělní příprava bude v tomto kalendářním roce poslední. Dnes se budu věnovat technické analýze na měnovým párech EUR/USD, USD/JPY a možným obchodním příležitostem pro příští týden.
C:\fakepath\123322-blog_81219_EU_D1.png

Výběr z nedělní přípravy: USD/CAD a EUR/USD

08.12.2019 V dnešním blogu technické analýzy popíši situaci na měnových párech USD/CAD a EUR/USD, tak jak jí vidím a nastavím podmínky pro případnou realizaci obchodu.
C:\fakepath\jan.png

RSI/PA (W1, D1) trend system: Aktuální nastavení pro eurodolar

21.11.2019 Tento blog navazuje na můj článek z 9.11 o technické analýze měnového páru EUR/USD vycházející z vyšších časových rámců. Ukázal jsem opakující se vzor chování a úroveň pro sell příležitost na eurodolaru. S/R úroveň byla dosažena. V dnešním blogu nastavím podmínky obchodu podle RSI/PA trend systemu. Nebude chybět ani využití nižších časových rámců při obchodování obratových patternů, které jsou jeho součástí.
img

Žádná dohoda o rušení všech cel není, říká Trump. Trhy však nepanikaří

08.11.2019 Na závěr dalšího pozitivního týdne se už hlavním akciovým trhům nechtělo lámat nové rekordy a převládla konsolidace či lehký výběr zisků. U toho překvapivě zůstalo i poté, co Donald Trump v podvečer prohlásil, že USA nesouhlasily s odstraněním všech cel, jak by si Čína přála. Právě takové vyhlídky přitom udržovaly tržní nadšení v posledních dnech.
C:\fakepath\175507-blog_201019_AU_D1.png

Využití nižších časových rámců při obchodování reverzních patternů

20.10.2019 Všichni techničtí obchodníci znají reverzní patterny. Jejich obchodování je mezi FOREX obchodníky velmi rozšířené a byla o nich napsána hromada textu. Známý vyhledavač najde na dva miliony odkazů při zadání "forex reversal patterns". Dnes přispěji i já svou troškou do mlýna. V dnešním blogu se dočtete jakým způsobem obchoduji reverzní patterny a proč. V mém případě nezáleží na tom zda se na grafu nachází obratový pattern 1-2-3, 2b, nebo třeba cenová formace hlava ramena. Stejně jako při analýze trendu a "štelování" více časových rámců tak i v tomto případě používám další časový rámec.
img

Trhy na nejlepší dohodu v dějinách moc neslyší. Čína chce víc a hrozí drcením kostí

14.10.2019 Začátek týdne byl ještě na asijských trzích příznivý, když zde doznívala euforie ještě z pátku. Evropské trhy ale optimismu znovu nepodlehly a na akciích jsme naopak sledovali výběr zisků, posílající hlavní indexy zhruba o půl procenta do červeného.
img

Akcie i dluhopisy opatrně rostou. Místo slabších dat se dál řeší G20

27.06.2019 Zprvu pozitivní nálada na hlavních trzích během dopoledne poněkud ochabla, ale stále se dá říct, že převažuje. V Evropě se daří růst německým nebo italským akciím, v USA sledujeme růst tažený bankami, zdravotnictvím a technologiemi. Na zlatě zřejmě probíhá výběr zisků, který stlačil jeho cenu po posledním výrazném růstu. Dluhopisové výnosy ale začaly klesat, což by mělo zlatu vyhovovat. Navíc tento vývoj naznačuje, že sentiment vůči riziku zůstává křehký.
img

Long signál na akcie Facebook (FB)

28.05.2019 Čtvrtletní výsledky, které nedávno zveřejnila společnost Facebook, byly na trhu dobře přijaty, což na konci dubna zvýšilo konečný cenový skok. Korekce na Wall Streetu také odstartovala. To probíhá řádně a neporušený vzestupný trend ještě nebyl porušen.
C:\fakepath\akcie2.png

Jak obchodovat s akciemi?

22.04.2019 Akcie se pro veřejnost stávají obchodovatelné poté, co daná společnost vstoupí na burzu. Tento proces se nazývá Initial Public Offering (IPO) a firma se přetransformuje ze soukromé na veřejnou. Akcie této společnosti se tedy dostanou na akciový trh, kde je mohou nakupovat a prodávat investoři.
img

Top 3 grafy tohoto týdne: DE30, AUDNZD, Ropa WTI

16.04.2019 Německý index v úterý posiluje na nejvyšší hodnoty za posledních 6 měsíců. Vzhůru je poháněn klesající rizikovou averzí, která se projevuje také na dalších rizikových aktivech. Zlepšení přichází po zveřejnění sady pozitivních markodat, která naznačují, že se světové ekonomice daří relativně dobře. Globálnímu sentimentu pomáhá zvýšená úvěrová aktivita Číny a také data z Německa nenaznačují výrazné problémy (například dnešní ZEW index, který dopadl mírně nad očekávání). Z technického pohledu DE30 testuje důležitou rezistenci. Dalo by se očekávat, že cena bude ještě bojovat o úrovně okolo 12 200 bodů. Pokud bude DAX skutečně potřebovat výběr zisků a korekci, tak ta by mohla index přivést až k úrovni 50 % retracementu posledního poklesu.
img

Rekordní růst palladia je u konce

29.03.2019 Palladium včera ztrácelo již třetí den v řadě a zaznamenalo největší pokles za posledních devět let. Zahraniční média hovoří kvůli výraznému nárůstu ceny o splasknutí bubliny. Za propadem mohou být obavy ze zpomalení globálního růstu spolu s opakovaným varováním, že růst ceny kovu na rekordní maxima nedopovídá jeho hodnotě. Trh s palladiem je dlouhodobě v deficitu a poptávka výrazně převyšuje nabídku. Cena palladia za unci je i tak stále vyšší, jak cena zlata, a to za 1388 dolarů za unci.
img

Závěr týdne zhořkl s evropskými daty. Zájem o dluhopisy prudce roste, akcie se prodávají

22.03.2019 Finanční trhy se poslední dobou dostávaly do velmi dobré nálady díky vidině udržení měnové podpory. Byly však znát i pochybnosti dané zhoršením vyhlídek pro ekonomiku ze strany ECB i Fedu. A dnes se obavy ze slábnoucího růstu dostávají naplno do centra pozornosti po datech z eurozóny. Eurozóna svými výkony už delší dobu radost nerozdává, ale už to vypadalo, že nejhorší období zhoršování dat a překreslování prognóz máme za sebou. Dnešní PMI ukazují, že nikoli. Data za březen byla nečekaně špatná, přičemž jako největší zklamání můžeme označit klesající aktivitu v německém průmyslu.
img

Technická analýza: Zlato

01.03.2019 Cenový vývoj na zlatě byl v uplynulém týdnu zvláště zajímavý. Zlato dokázalo vzrůst až k horní limitě trojúhelníkové formace, kterou buduje už několik let. Tento drahý kov podpořil zápis z posledního zasedání Fedu a zároveň některá vyjádření členů FOMC o překážkách dalšího růstu sazeb. Výběr zisků však srazil ceny zlata na konci týdne až o 40 dolarů. Pokud se podíváme na uptrend, kterým zlato prochází už od listopadu, neměla by nás ani vyšší korekce překvapit. Zlato se aktuálně přiblížilo zpět úrovni supportu na 1 300 dolarech, kde se také nachází 23,6 % retracement posledního růstového impulsu.
img

Kim není velký problém, za pozornost stojí spíše Fed a Čína. Trhy dnes najdou důvod k negativnímu vývoji

28.02.2019 Lídři USA a KLDR na hanojském setkání nedospěli až k dohodě o odstranění sankcí výměnou za konec korejského jaderného programu. To samozřejmě moc nepotěší, ale podle nás nejde o žádné velké zklamání, které by mělo dostávat finanční trhy pod vážný tlak. Proces denuklearizace KLDR bude zdlouhavý, a jestli se o pár měsíců či kvartálů zdrží, hraje malou roli. Navíc trhy v současné době bezpečnostní hrozby spojené s Korejským poloostrovem prakticky vůbec netrápí, takže podle nás nehrozí ani vážný nárůst obav. Jsou tu jiné zprávy, které si zaslouží větší pozornost.
img

Pražská burza letos poprvé klesla, index PX ubral 0,23 procenta

10.01.2019 Pražská burza poprvé v letošním roce klesla. Index PX se po sedmi předchozích růstech dnes snížil o 0,23 procenta na 1015,70 bodu. Dolů šly akcie Erste Banky a Moneta Money Bank, rostly naopak cenné papíry Komerční banky. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna posílila k euru i dolaru.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ČNB tento týden dovrší hattrick, nahoru půjdou i dolarové sazby

24.09.2018 Klíčovou událostí na domácí scéně je středeční zasedání ČNB. I když bankovní rada nebude mít k dispozici novou prognózu a pouze zhodnotí rizika stávající, zvedne podle nás na třetím zasedání v řadě svou klíčovou sazbu o 25 bb na 1,50 %. My čekáme letos ještě jedno další zvýšení sazeb (na listopadovém zasedání). Centrální bankéři ale zřejmě takto otevření nebudou a budou odkazovat na nadcházející data a novou prognózu, kterou budou pro příští zasedání na počátku listopadu chystat.
img

Technická analýza: Dolar v hluboké defenzivě a výběr zisků z koruny

21.09.2018 Posilování koruny vůči euru dosáhlo svého maxima v polovině týdne v těsné blízkosti ceny 25,40 EURCZK, kde se následně bez konkrétního důvodu změnil aktuální trend vývoje. Na vině může být částečně vybírání rychlých zisků z minulého týdne, čemuž nahrává i fakt, že tuzemskou měnu stále drží celá řada zahraničních spekulantů. Během posledních dvou dnů tak euro poskočilo o 20 haléřů a momentálně se pár obchoduje na úrovni 25,60 EURCZK.
img

Forex: Koruna v závěru týdne oslabovala

21.09.2018 Středoevropské trhy byly v závěru týdne pod mírným prodejním tlakem, který souvisel s oslabování eura na globálním trhu. Na české koruně pak bylo vidět určité přivírání pozic a vybírání zisků. Z počátku září do poloviny tohoto týdne koruna vůči euru posílila o téměř procento půl na nejsilnější hodnotu od konce dubna do blízkosti 25,40 CZK/EUR. Za tímto pohybem stálo mimo jiné sílící očekávání na další zvyšování úrokových sazeb ze strany ČNB. Trh již v ročním horizontu počítá v podstatě se čtverým z výšením úrokových sazeb. Prostor pro další růst sazeb peněžního trhu (FRA) je tak hodně omezený a tím i kurz koruny nalezl své lokální dno. V závěru páteční seance tak kurz mířil k hladině 25,60 CZK/EUR.
img

Euro a libru zabrzdily slabší data a postoj EU k brexitu

21.09.2018 Také páteční obchodování se na hlavních trzích nese v pozitivním duchu. Asijské trhy rostly a výrazné zisky si připisuje zejména Čína. Po poklesu obav z obchodní války se do hry zapojila čínská vláda a její plánovaná podpora ekonomice v zájmu kompenzace negativního dopadu zahraničního obchodu.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Česká měna dnes k euru dál ztrácela

20.09.2018 Česká měna dnes k euru dál ztrácela, končila na 25,59 Kč/EUR, zhruba o desetník slabší než ve středu. Vůči dolaru naopak zpevnila o šest haléřů na 21,78 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Štěpán Hájek | Obchodní pásmo | Hospodářská situace | GBP/CAD | Pokles na trzích | Cap | Další finanční krize | Hlava a ramena | Prostor k růstu | FX trhy | Zásoby zemního plynu | Výnosy dluhopisů | Celkový zisk | Dlouhé pozice | Světové akcie | Jaromír Sladkovský | Komoditní | Vývoj | Sell in May and go away | US CPI | Obchodní platformy | Intradenní obchodování | Pokračování klesajícího trendu | Trh nemovitostí | Vybrat zisk | Ukončení pozice | Velký propad | BioNTech (BNTX.US) | EUR/CAD | Oblasti supportu a rezistence | EUR | Zátěžové testy bank | Situace na trhu | Přehled kurzů | FDA | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Trendová obchodní příležitost | Standard & Poor's | FxPro | Kalifornie | Brokeři | Mezibankovní forex objednávky | Salesforce | Falešný průraz | Dnešní obchodování | Výkyvy | Itálie | Nárok na výplatu | Obchodování v New Yorku | Stoxx | Euro Stoxx Banks | Take Profit | PEPP | Vývoj ceny zlata | Finanční aktiva | Společnost Avast | Pip | Očekávání | Korelace | Evropské centrální banky | Trh s akciemi | Aktuální kurzy měn | Volatilní | LIBOR | AUD/NZD | EUR/JPY | Harami | Státní dluhopisy | EURJPY | Novartis | Trh práce | Philip Morris ČR | Struktury trhu | Investice | DXY | Geopolitické riziko | MACD | Potenciál | Support | Oživení ekonomiky | Zhodnocovat kapitál | Přesnost | Česká měna dnes | Solana | Škoda Auto | Obchodní pravidla | Prognózy | Britská libra | Chování | Intervence | NYSE | CARA | Měny účtů | Fibonacciho posloupnosti | Futures kontrakt | Rekord | Bitcoiny | Zajímavé zisky | Měnový pár GBP/USD | Stop-Loss | Býčí výhled | Evropské měny | Pattern vigo | Čtyřhodinový graf | Asijské trhy | Úrovně Fibonacciho retracementu | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Dění ve světě | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Reality | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Strach | Uzavírání obchodů | Neckline | Cena bitcoinu | Konkurenti | COT report | Price Action | Profesionální trader | Akcie společnosti | Chování trhu | Americký prezident | První support | Benchmark | Cloudflare | Rostoucí výnosy | Lagardeová | BitStock | Obchodní fáze | Fortuna | Brent | Cenné papíry | Výnos | Rozdělení zisků | New York Community | AdmiralMarkets | 100 miliard dolarů | Měnový pár USD/JPY | IHNED | BreakEven | Russell 2000 | Vývoj na trzích | SMA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Růst sazeb | Dnes na pražské burze | Reddit | Rekordní růst | US500 | Akcie Erste | Index DOW | Import | Investiční strategie | Německý akciový index DAX | Exchange | Pattern Master Candle | Fitch | Úrokový diferenciál | Růst akcií Nvidia | Česká burza | Dluhopisy | Tulipánová horečka | Způsob obchodování | Propad cen | Analytický tým FXstreet.cz | Poplatky a provize | Online obchodování | AUDUSD | Index spekulativního sentimentu | Investiční výhled | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Sentiment na trhu | Posilování koruny | Technická analýza měnových párů | JPY | Německá kancléřka | Nejvýraznější růst | Obchodní instrumenty | Pohyby na finančních trzích | Pfizer (PFE.US) | Obchodovat během zpráv | Společnost Crédit Agricole | ÚOHS | Obchodujeme | Projekce | Znehodnocení | Krátká pozice | Peníze | Globtrex.com | Pokles kurzu | Ukazatel | Výrobní sektor | Graf ropy WTI | Dosáhnout zisku | Posuvný Stop-Loss | Doporučení k obchodování | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Slippage | Služby | Velké problémy | Konsensus | Běžní investoři | Bezpečné přístavy | Hlavní události tohoto týdne | Volby v USA | Index NASDAQ 100 | Saxo Bank | Long obchod | Sociální sítě | Revoluční obchodní platforma | Přebytek ropy | Palladium | Americký Fed | CapX | Goldmani | Ropa WTI | Lockheed Martin | Objem obchodů s akciemi | Bankovní rada ČNB | Analytika | Silné S/R úrovně | Největší světové ekonomiky | Americké ekonomiky | Brexit | ZEW index | Valná hromada | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | E-book o investování | USD | Potenciální ztráty | Odliv kapitálu | Protistrana | Bond | Broker | Kč/USD | Poměr rizika k zisku | Meta Trader | Cash flow | Proražení | Občané | Technická analýza | Posílení koruny | Backtesting | AEX | GBP/JPY | Hikkake pattern | Export | Americká ropa WTI | Plány | Bankovní skupiny | Na burze | Trh s nemovitostmi | Eskalace | Resistence | Finanční instituce | Energetická společnost | ČEZ burza | Maďarsko | Šok | Inside Bar | Riziková averze | BABA.US | Akcie Avastu | Split | Regulace | GBP/CHF | Kofola | FedEx | Garance | NIKKEI Index | Spekulovat | Noviny | CFD kontrakty | Středoevropské měny | Grafy | Akcie společnosti Moderna | Primární úpis akcií | Úroková sazba | Elektrárenská společnost | Česká burza cenných papírů | Patria Online | Avast | Unie | Reálný účet | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Výsledky Apple | Úrokové sazby | Dvojitý vrchol | Dovednosti | CNY | Nikkei | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Aktuální kurzy | Obchodování na finančních trzích | Tržní ceny | Dovozní cla | Rally na Bitcoinu | Konvergence | MT5 | Velké instituce | Pozitivní zprávy | Commodity Channel Index | Srovnání prop trading | Rekordní maxima | 1 milion | Cenové pohyby | Celoroční výhled | Data z amerického trhu práce | Konfluence | Tržní reakce | Aberdeen Asset Management | WGC | Černé pondělí | Sell Limit | Akciové indexy | Pokles ceny akcií | Vybírání zisků | EUR/CZK | Zájem investorů | Krátkodobé dno | Firemní zisky | Euforie | Falešné proražení | Makrodata | Maximální denní ztráta | Obchody | Investoři | Obchodní deník | Portfolio | Výnosy z amerických dluhopisů | ADR | Obchodní platforma | Nejistoty | B/E | Negativní sentiment | Evropská měna | AMD | Obchodování s ropu | Inflační čísla | Mezibankovní trh | Lepší výsledky | Grayscale | Průmyslové objednávky | Arbitráž | Nárůst ceny | Zisk | CAC 40 | Prezident | Bitcoin futures | Vyšší hodnoty | Globální akciové trhy | Globální pravidla | Česká koruna | CCI | Bank of England | Cena Etherea | Forward guidance | Centrální banky | Krize 2008 | VIG | Supporty a rezistence | Institucionální objednávky | Zápis z posledního zasedání | BABA | Spike | BP | Pád banky | Průzkum | Boj s inflací | Přeprodaný trh | Investiční | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Vývoj měnového páru | Růst ceny Bitcoinu | Moderna | Kč/EUR | Technická analýza EUR/USD | IEA | Souhrn finančních trhů | Analýzy | Ředitel Raiffeisen | Hlavní úroková sazba | Reakce trhů | Zasedání Evropské centrální banky | Přístup na burzu | Demokraté | Obchodní příležitost | Německý DAX | Hlavní události | Patria | Finanční krize 2008 | Společnost XTB | Analytik Purple Trading | RWE | Forex Pro | Koruna dnes | Obchodní plán | Prodejní příležitost | Rating USA | Úrok | Zpráva | Prémie | Česká měna | Colt CZ | Prodej | PFE | Technologické tituly | Starteepo Dušan Jilčík | Tržní kapitalizace | Členské země EU | Vice | Růstové akcie | Janet Yellenová | Akcie VIG | Akcionáři | Emoce | Dluhopisové výnosy | Warren Buffett | Finanční ředitel | S&P | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Olej | Výkonnost | Řízení ziskového obchodu | Obchodování | Legislativa | GBP | Síla Fibonacciho nástrojů | Signál k prodeji | Management | Meta | Dlouhodobé rezistence | Admiral Markets | Nákupy dluhopisů | Jaké strategie jsou povoleny | Japonská vláda | Dobré výsledky | S/R zóna | ZEW | Zprávy | Shell | Fenomén | Nejznámější kryptoměny | Dolary | Akciové burzy | Evropské trhy | Ceny stříbra | Evropské akcie | Averze k riziku | Deflace | Vývoj ceny bitcoinu | Dow Jones index | Obchodování během zpráv | News trading | Počet investorů | Akcie v Evropě | Turecká lira | Ceny ropy | Cenné papíry Komerční banky | Marek Brávník | Ceny Bitcoinu | Opce | Růst akcií společností | Silný růst | Úpis akcií | Změny tržního sentimentu | Gama | Covid | Airbus | Akcie společnosti Salesforce | Vyhlídky | Europe 600 | Rostoucí trendové čáry | CZ | Vybírat zisky | Míra | Firmy | Obchodování s finančními instrumenty | Analytici Patria Finance | Index US100 | Páka | EURCZK | Technická situace | Hedgeové fondy | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Nástroj | Výsledky | HUF | Ekonomické oživení | Intervenční režim | Rozhodování | Počet obchodních dní | Fundamentální zprávy | Firma Apple | Australský dolar | eSignal | Inflační tlaky | Úroky snížit | Rizika | Expirace opce | Minulá výkonnost | Bank of America | Úroda | BNTX | Komoditní měny | Koruna | TIM | Fundamentální analýza | Petr Lajsek | Výrazný pokles | Makroekonomie | CZKCASH | Cukr | Retracement | Projev Jeroma Powella | Eli Lilly | Francie | Předpověď | Raiffeisen | Sell obchody | OPEC+ | Propad | Kryptoměny bitcoin | Objem | Hypotéza | Údaje | Temelín | Pokles akcií | Steen Jakobsen | Přeprodání | Americká banka | Bankovní trader | Deprese | xStation | Leva | Alibaba | Stablecoiny | Trendová čára | HighSky | US dollar | Regulátor | Prasknutí bubliny | Hlavní indexy | Kathy Lien | Pád bitcoinu | Vývoj směnných kurzů | Světové krize | Digitální zlato | Ask | Průmyslová výroba | Zájem o dluhopisy | AMC | Technické patterny | Pfizer | Britské libry | Akcie AMD | Obchodování s akciemi | Likérka Stock | Pojišťovny | Průraz | Česká firma | Graf | Kolaps | Index S&P 500 | Instrument | Reakce trhu | FRA | CFDs | Pozornost | Ropa Brent | Fibonacci retracement | Lukáš Kovanda | Přijetí | Zasedání Bank of Canada | Evropa | Vojtěch Boháč | First notice day | Technické ukazatele | Jackson Hole | HUF/EUR | OPEC | Short | Stop Loss (SL) | Bitcoin dnes | Lednový efekt | Pár EUR/USD | CAD/JPY | Vizualizace | Eurodolar | KB | Dopady na ekonomiku | Kontext | Kontraindikátor SSI | Polský zlotý | Výsledky hospodaření společností | Americká centrální banka | Mnozí investoři | Index volatility | Brands | Dow Jonesův index | Technické analýzy | Live Trading Room | Srovnání prop trading firem | Růst eura | Rostoucí trend | Finanční krize | High | Euro dnes | Vstupy | Obchodní strategie | Načasování vstupů | Wall Street | Inflace ve Spojených státech | Obchodování a investování | GBPUSD | Makro data | Obchodování s ropou | Dot-com | Akcie Komerční banky | CapXmaster | GBP/AUD | Navyšování účtu | Stříbro | Nejbližší support | USDCAD | Instituce | Turecko | Bank of Japan | Chamtivost | Jakub Hodan | Výsledky hospodaření | G10 | Dnešní fundamenty | Zasedání americké centrální banky | Trend systém | Brokers | Burza cenných papírů | Býčí signál | Americké akcie | Profit Target | Měnový trh | Obchodování ETF | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Britská měna | MetaTrader | Ex-dividend | GBPCHF | Výdělky | Divize | Oslabení koruny | Spot | Vývoj měnového páru USD/JPY | ex | Evropská ekonomika | CVS Health | Zvýšení úrokových sazeb | Analytik Fio banky | Zvýšená volatilita | Time-Frame | Trh s futures | Trh | Komise | Aktivita na trhu | Výrobce dronů Primoco | Technologické firmy | Erste Bank | Investice do akcií | Burzy cenných papírů | Výrazný růst | Fed | Zahraniční obchod | Signál na akcie | Korekce | Commodity Channel Index (CCI) | Upozornění | Země EU | Buffett | Lukáš Novotný | Pražské burzy | Finanční společnosti | Boháč | Výběry | ATR | Krize eurozóny | Sázení | Dopad na trhy | Kanada | Způsoby analýzy akcií | Yahoo | Technické indikátory | Stock | ANO | ProCent | StopLoss | Ministři financí | Kurz USD/CZK | Obchodní systém | GBP/NZD | Wells Fargo | Rating | Dezinflace | Praktické okénko | Asijské indexy | Velké banky | Finanční budoucnost | Znalost | Prezident Joe Biden | SNB | Microsoft | USD/CHF | Příležitosti | Dušan Jilčík | Generovat zisk | Maximalizovat zisk | Nejistota | Akciové indexy v USA | CME | Spotřebitelská inflace | Outside Bar | Sell | Starteepo | Long pozice | Obchodování akcií | Národní ekonomická rada vlády | Důvěra | Živé vysílání | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Uzavření pozice | Mexické peso | Obchodování zlata | Short obchod | Představenstvo | Obchodování na forexovém trhu | Pokles úrokových sazeb | Trendové linie | Japonsko | Roční výkon | XRP | Objem obchodů | Range | Tomáš Pfeiler | Burzovní obchodní systém | Pokles eura | AA | Invest | Centrální banka | Deutsche Börse | Řízení rizika | NYMEX | Apreciace | Devizové intervence | Zemní plyn | Put | QE | Překoupenost | Německo | Akcie Fortuna | Měny&Sazby | LYNX | Německý Ifo index | New York Community Bancorp | Donald Trump | Twitter | Velké zisky | Čistý zisk | Jádrová inflace | Patrik Urban | Kovy | Další růst | New York Stock Exchange | Centrum | Jiří Tyleček | Společnosti | Fundamentální faktory | CL | Mentoring | Západoevropské burzy | Vyšší ceny | Dvojité dno | Aukce | Fibonacciho pásma | Pokles měny | Energetická společnost ČEZ | Xmaster | Dluhové krize | Nárůst objemů | Rizikovější investice | Kurz české měny | X-Trade | Pojišťovna VIG | Komodita | Blog | Směnný kurz | Analytik Cyrrusu | CZK | Reuters | Úspory | AVG | Obchodníci | Akumulace objednávek | Fiskální balíček | Kov | Situace | Index nákupních manažerů | Škoda | PFE.US | Domácnosti | Obchodní aktivita | Výstupy | Maloobchodní tržby | Rolování | Palo Alto | Primární emise | Analytici | Kurz koruny | Patrik Štefek | Provozní zisk | Tištění peněz | Utahování měnové politiky | Deutsche Boerse | Ripple | Růstový impuls | Public Offering | Orion | Equity | Guvernér Fedu | Vývoj kurzu USD/EUR | Investiční Memento | Evropská unie | Psycholog | Dow Jones a S&P 500 | Příkaz | Ekonomiky | US100 | PROP Trading | Nové signály | Rychlý růst | Klesající trendové čáry | Stagnace | Negativní dopad | Apple | Libra | GameStop | CFD | Nová data | Cena akcie | Životní úroveň | Růst ceny zlata | Cenové akce | MRNA.US | Nakoupit akcie | Pattern Engulfing | Financovat | Příprava | Návratnosti investice | Pohyby na trhu | Buy the rumor, sell the news | Cenová maxima | Ztráta | Řecko | Moderna (MRNA.US) | Aktuální cena | Nálada investorů | Hlavní akciové indexy | Fortune | ECB | Nový rekord | Úroky | Severomořská ropa | Indikátor Stochastic | Získání licence | Facebook (FB) | Cena | Investiční banky | BioNTech | Bearish Engulfing | Ceny komodit | Akcie Unipetrol | DOT | Objem peněz | Moneta | Klouzavý průměr SMA | IG Markets | Aktivum | Ceny akcií | Izrael | Pracovní trh | FTSE | Americký dolar | Čínská ekonomika | Patterny | Ceny | Prudký pokles | Kurzy | Obchodování pásem | Rostoucí klín | Break Even | Energetická krize | MetaTrader 5 | ČNB | Potvrzení trendu | Fakey Pattern | USD/CZK | Futures na americké akciové indexy | Pokles | Margin | Právo | CHF/JPY | Hodinky | Hedge | Americký trh | Poplatek | Purple Trading Štěpán Hájek | Akcie Monety | Banka | Makro | Index ISM | Základy obchodování | Stanovení cílů | Americká ekonomika | Mosaic | Odpor | Obchodník | Velký problém | Rada guvernérů | MRNA | Tržby | COVID-19 | Černý pátek | Stimulační balík | Evropská centrální banka | Prop firma | Indikátor | Index cen | Tým FXstreet.cz | Růst ceny | Bitcoin a kryptoměny | ISM | Index PX | Dobré obchody | Akcie Philip Morris | EBIT | První fáze | Mentor | Daně | Lídři | Golden Gate | Close | Úvěrová krize | Marketingová komunikace | Pivot | US Dollar Index | Kryptoměna | Počet obchodních příležitostí | Market Barometr | Investiční rozhodnutí | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Bancorp | Momentum | Investování na finančních trzích | Akcie Shell | CBOE | Vývoj ceny ropy WTI | Obchodní rozpětí | Zisky | SNY | Vstup do pozice | Konsenzus | Globální ekonomika | Cena palladia | Obchodní pozice | Vývoj inflace | Swap | Miliardy eur | Benchmarky | Režim devizových intervencí | Investování do Bitcoinu | Cena zlata | Hedge fondy | Pullback | Falcon | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Euro STOXX | Trinity Bank | CAR | Breakout | RRR | Hospodářská krize | Růst cen | Spekulace na růst | Saxo | Drahé kovy | Vyšší sazby | Forex asistent | Cenový pohyb | RSI | Měnová politika | Fire Sales | SPX500 | Asset management | Indexy pohyb | Poptávka | IFO index | Dnes na trzích | Financování | Férové ceny | Investice do palladia | Nastavení měnové politiky | Highsky.cz | Cenový graf | Slušný zisk | Finance | Čína | Historické maximum | Překoupení | Růst HDP | Americké banky | Oslabení japonského jenu | Poplatky a ceny | USDJPY | Cenový propad | Inflační očekávání | Investiční poradenství | DAX | Reporty | Americké akciové trhy | Otevírání ekonomiky | Aktuální technická situace | Globální trhy | FT | SSI | Denní pokles | Kurz kanadského dolaru | Investor | MIFID | Řízení obchodní pozice | Uzavření trhů | Obchodovat | Korelace měn | Použití oscilátorů | Tatry Mountain Resorts | Hospodářský růst | Medvědi | Vydělávat peníze | Uchovatel hodnoty | Posílení eura | Dividenda | Akcie NWR | Akcie Fortuny | Akcie Gamestop | Reálné obchodování | WTI | Otevřená pozice | Bod | Miliardy korun | Trading firmy | RBNZ | New York Times | PRIBOR | Paládium | Americké firmy | Spready | HDP | Klouzavý průměr | ROCE | Americká měna | Nákaza virem | Platforma MetaTrader | Problémy | Saúdská Arábie | OCI | Payrolls | Bankéři | Globtrex | Sázet | Turbulence na trzích | Vzrušení | Cena ropy | Imperial Brands | Jaderné elektrárny | Obchodování Bitcoinu | Firma | Inflace | Vývoj indexu S&P 500 | Marže | Domácí měna | Německá ekonomika | Svatý grál | Aktuální ceny ropy | Fiskální politika | Načasování | Vstup do obchodu | Kurz USD | Mírná korekce | Pokles cen akcií | Recenze | Alphabet | Zkušenosti | Ropa | Index PMI | Ether | Žádosti o výplatu | Zasedání měnového výboru | Signály | Omikron | Tipy na obchodování bitcoinu | Lira | Trading Station | Lot | Akcie Alphabet | Statistiky | Erste | Limitní pokyn | Revalvace | Referendum | Stoxx 600 | Výprodej | Světová ekonomika | Rezistenční oblast | Monetární politika | Dluhopisové trhy | Tržní kapitalizace firem | 1D | FX | Ben Bernanke | ČEZ dividenda | Důvěra ve vyšší ceny | Řízení obchodu | Facebook | Komise v přenesené pravomoci | Indická rupie | Tým RoboMarkets | Kurz | Market | Forexu | Martin Klass | Česká národní banka | 256/2004 | Double top | EMA | Světová válka | Zasedání amerického Fedu | Analýza EUR/USD | Telefónica | UST | Restrikce | Merck | Optimismus | Obratové formace | Euro | Profit-Target | JP Morgan | Dolar | Fibonacciho retracement | Byznys | Debata | Měď | Nebezpečí | ANZ | Inflace cen | Bezpečné dluhopisy | AUD | Bod zlomu | FND | Obchod | Škálování | Oscilátor RSI | Trh se zlatem | Breakout Trader | Měnový stratég | Pegas Nonwovens | Risk | Predikce | Fibo | Řízení peněz | Růst ekonomiky | Citigroup | Ekonomové | Japonský Nikkei | Index VIX | Fibonacciho úrovně | Hospodářství | Apreciace dolaru | Head and Shoulders | Obchodování v pásmu | Rada ČNB | Největší investoři | EU | Investiční doporučení | Rozdělení zisku a navyšování účtu | Ministerstvo financí | Ranní komentář | Nexo | Bollingerova pásma | Měnové trhy | Fundamentální základ | Archegos | Spojené státy | Obchodování reverzních patternů | Šíření nákazy | Dna | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Tesla | Převis | Další kryptoměny | Obchodované instrumenty | Vývoz | Energetické firmy | Prodeje akcií | Komerční banka | Světové finanční krize | Úroveň rezistence | Finanční tituly | Recese | Nový lék | Index strachu | Index relativní síly (RSI) | Miliardy | Švýcarský frank | Báze | Růst akcií | Bank of Canada | Investoři a obchodníci | Obchodní smlouvy | CZK/EUR | Ukončení pozice v zisku | Odporu (rezistence) | Index Dow Jones | Makléř | Situace na Blízkém východě | Největší propad | Pandemie | Denní graf | Spekulace | Globální finanční krize | Růstový trend | Silný support | Americké burzy | Snížení úroků | Know-how | Frank | Ministři | Akcie Alibaby | Pin Bar | Výkon dolaru | Dnešní zpráva | Fibonacciho expanaze | Centrální banka USA | Vystoupení z EU | Zbrojovky | Patria Finance | Babypips | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Unipetrol | Snížení produkce | Intel | Japonský jen | Analytik Komerční banky | Jak obchodovat | Virtuální mince | Instant Funding | Swingové maximum | Averze vůči riziku | USDCHF | Rostoucí inflace | Identifikace vstupních a výstupních bodů | Svíčkové formace | Technologický sektor | Seznam brokerů | Panika | Společnost ČEZ | Komunita | Agentura Fitch | Kanadský dolar | Sell Stop | Uhlí | Předpovědi | Bondy | Martin Novák | Mince | Zásoby ropy | Fibonacciho posloupnost | Světové ekonomiky | Evropské méně | Firemní data USA | Benzín | Ministr financí | CrowdStrike | Channel | Trend | EUR/NZD | Rozdělení zisku | Akcie na burze | USOil | Splnění výzvy | Oslabení | Časový rámec | Obchodování v obchodním pásmu | Fundamentální data | Platforma | Rollover | Vládní bondy | Likvidní trh | PBOC | FX Trend Snagger | Spotřebitelská důvěra | MMF | Ekonomický výhled | Nařízení | Americký Senát | NZD/JPY | Analytici Patria | BTC | Bankovní sektor | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Cenné papíry ČEZ | Severomořská ropa Brent | Transparentnost | Japonská měna | Gold | Bitcoinová bublina | Obří cenová bublina | Úroveň supportu | Lehká ropa WTI | Market Profile | Obchodování měnových párů | Emise akcií | Akcie KB | Tempo růstu | Bankovnictví | Aktivita na akciovém trhu | USD index | Komodity | Continental | Break-Even | Bankovní index | Divergence | Alibaba (BABA.US) | ETF | Akciové trhy | Kurzy měn | Větší zisky | Myšlenka | Moneta Money Bank | Obchodní bilance | Guidance | Úsilí | Černé zlato | Obchodní aktivity | Spojení | Long | PFNonwovens | Rally | Bankovní rada | Pojišťovna | Futures na VIX | Nálady na trhu | Výplatní poměr | 2222 | Pokles inflace | Aktiva | Klid | Korporace | SXXP | Použití finanční páky | Prodejní tlak | Flexibilita | Live trading | NVAX | AUDNZD | České měny | Akcie CETV | Výnosy z dluhopisů | Akcie společnosti CrowdStrike | Business | GBPJPY | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Výnosnost | Indikátory | Analýza měnových párů | Pokles cen | Obchodní příkazy | Akcie Nvidia | SP500 | Technologická společnost | Začít obchodovat | Index euro | Vývoj měnového páru USD/CAD | Vývoj kurzu | RSI/PA (W1, D1) trend system | Podpory (support) | Long signál | NZD/USD | KYC | Riziko ztráty | Ministryně financí | Graf ropy | Brazílie | Trhy dnes | | Westpac | DAX 30 | Riziková aktiva | Trinity | Signál k nákupu | Splasknutí bubliny | ETFs | Pokračování poklesu | Vlnová analýza | Majetek | Purple Trading | Řetězce | Sentiment | Order | Short pozice | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Největší pokles | Politika | Spotová volatilita | Medvědí trend | Akcie ČEZu | PLN | Univerzální platforma | Kapitalizace | Typy účtů | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Josef Dudek | Indikátor MACD | CFD na akcie | Dnešní seance | Novavax | MAM | SAB Finance | Tým Admiral Markets | Poplatky | Oslabování eura | Úrovně supportu | Obchodní rozpětí (pásmo) | Velká Británie | Makroekonomická data | Ziskový obchod | PLN/EUR | Další vývoj | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Růst palladia | Double bottom | George Soros | Podmínky obchodování | Nálada | Indie | Nastavení Fibonacci | Měnové páry | Energetická krize v Evropě | Technologické akcie | Měnové politiky | MT5 (MetaTrader 5) | Index volatility VIX | HighSky Brokers | Koncern Volkswagen | Martin Stránský | Teladoc | Výprodej akcií | Ekonomika | Pohyb ceny | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | Politika centrálních bank | Hospodářské noviny | Karanténa | Commerzbank | Zhodnocení | Obchodování s futures | Ceny zlata | Používané platformy | Výhled | Operátor O2 | Jan Kovalovský | České akcie | Výše kapitálu | Americký akciový index | Volume | Komerční banky | Obchodní účet | Nenaplněná očekávání | Obchodní myšlenky | Deriváty | Ethereum | Japonská ekonomika | Zápis Fedu | Bilance Fedu | Akciový index DAX | Seminář | Reálný obchodní účet | Energetické společnosti | Sympozium v Jackson Hole | Trendové čáry | Technologický index Nasdaq | Finanční trhy | Burza dnes | Cyrrus | Burze | Cenové rozpětí | Expanze | X-Trade Brokers | Americké akciové indexy | Index DJIA | Způsob investování | Obchodní účty | Konsolidace | Fondy | Komoditní trhy | ČEZ | Austrálie | Financial Times | Chop | Tesla Motors | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Spread | Vývoj měnového páru EUR/USD | Americké vlády | New York | Analytik finančních trhů | Krize | Pád akcií | OIBDA | Horizontální linie | Massachusetts | G20 | Slabá čísla | Informace z trhu | Návratnost | Ondřej Hartman | Nákupní signál | Objednávky | Navyšování cen | Prezidentské volby | Dollar | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Indikátor CCI | Výplata | Vývoj ceny ropy | Sazby | Strach ze ztráty | Americké výnosy | Akcie Tesla | Mezibankovní | US30 | Generální ředitel | Ceny aktiv | Poradenství | Cíle | Burza | Investování | Semináře | Ekonomický kalendář | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Rozvoj | Investovat do akcií | Klouzavé průměry | Likvidita | Cenová bublina | Americká administrativa | M1 | Derivát | Capital Economics | Break/Even | Transakce | Dnešní údaje | Hodinový graf | Technologický index | Měny | Akcie mediální skupiny CME | Trh s kryptoměnami | Akciový trh | Úrovně Fibonacciho expanaze | Hodně peněz | Zaměstnanost | Irsko | Energie | Trade Brokers | Větší korekce | Tradeři | DE30 | USDX | BTC/USD | Dividendy | Měna | Skupina investorů | Obchodování bitcoinu | Jak obchodovat s akciemi | Finanční sektor | Ropa dnes | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Sympozium | Burzovní index | EUR/CHF | Patria Direct | Výnosy | W1 | Inside | FOMC | Nový trend | Instant funding | Akcie Erste Bank | Risk On | Trade | Čekající pokyny | Stop order | Prop firmy | Patria.cz | Limitní příkazy | Carry trades | Poměr rizika k potencionálnímu zisku | Stav ekonomiky | BUY STOP ORDER | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Platformy | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Poradce | Obchodní den | Rakouské akcie | Initial Public Offering | Makroekonomické události | Vlády | GBP/EUR | Signál | Digitální měna | Írán | S/R zóny | Výsledkové sezóny | Čtení trhu | Rotace | Akcie Dell | Rozdílové smlouvy | Ropy | Historie | Řízení rizik | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Porušení pravidel | Kontext trhu | Společnost | Likvidní | Sázky | Mezinárodní obchod | Obchodujte | Colt | Zvýšení volatility | Kurzotvorné zprávy | BMW | Potenciál zisku | Wood & Company | OTC trh | Cena akcií | Volatilita trhů | Kupci | Upozornění na rizika | Rozšíření | Volatilita | D1 | Země OPEC | Fibonacci | Slovník pojmů | NEXO | Umělé inteligence | Buy | Eura | Ztráty | Lehman Brothers | RBAG | Britský FTSE | Gap | XTB.cz | Ken Veksler | VIX | Inflační data | Stock Exchange | Růst | Limitní příkaz | Primární trh | Intradenní obchodníci | Akcie ČEZ | Úrovně Fibonacciho | Úrovní podpory (support) | Hospodářské výsledky | Risk-off | Výsledková sezóna v USA | Vášeň | Zajištění | BOSSA | Index | Obchodní nastavení | Cenový pokles | Golden Gate CZ | Prop Trading firmy | Akcie Alibaba | MiFID II | Fundament | Nejbližší rezistence | Fibonacciho expanze | Centrální bankéři | Měnové stimulace | Cenová akce | Produktivita práce | Průmyslová produkce | Úročení | Nakupovat | Výsledková sezóna | ČTK | Engulfing | Americký technologický sektor | Dovednosti v tradingu | Valuace | Obchodní platforma MetaTrader | Frekvence výplat | Ekonomický růst | Kanadský PMI | Světové akciové trhy | Dnešní zprávy | Celkové ztráty | Snaha Fedu | Range Trading Strategy | Fibonacci trading | Obchodníci pásma | Dobrá čísla | Vydělat hodně peněz | Obchodní příprava | Železná ruda | Sazba PRIBOR | Uzavřít všechny pozice | Analýza | Target | Svíčkový pattern | Světové akciové burzy | Obratové patterny | Akcie rakouské bankovní skupiny Erste | Časová náročnost | Situace na indexu S&P 500 | Hluboké ztráty | NamirTrade | Kam umístit Stop Loss | Současný propad | ČEZ online | Posuvný Stop | Vývoj kurzu USD | BNTX.US | Index Stoxx 600 Banks | CHF EUR | Produkce ropy | Fibonacciho nástroje | Závazek | Rezistentní zóny | Novavax (NVAX.US) | Profit split | Vyšší low | AAA | Rezistence | CAD | Ministr obchodu | Kryptoměna Bitcoin | Dragon | Šíře trhu | Nízká inflace | Volatility report | Zahraniční forex | Momentum trhu | Co je volatilita | Týden na pražské burze | Obchodovat s akciemi | Geopolitické vlivy | Bankovní emise | Index spotřebitelských cen | Monetární politika centrálních bank | Posílení | Société Générale | Svíčková formace | Supporty | VIP zóna | Minimální počet obchodních dní | Instrumenty | Vakcinace | Optimistické výsledky | Dollar Index | WallStreetBets | Tržní hodnota | Vývoj dolarového indexu | ČEZ dividendy | EURUSD | Finanční emise | O2 | Trendový indikátor | Více peněz | Trading Room | ČSOB | Last Trading Day | Pegas | RSI indikátor | KOBOS (Kontinuální Burzovní Obchodní Systém) | Investovat | Události tohoto týdne | Výkon | Úrovní podpory | Problémy s regulací | Evropský bankovní index Euro Stoxx Banks | Prolomení oblasti | Mutace omicron | Obchodní signály | Buy obchody | Společnost Pfizer | Akumulace | Výjimečná situace | Americký index | Sazby Fedu | Celkový objem obchodů | Formace hlava a ramena | Opční strategie | Boom | Americké centrální banky | Bankrot | Obchodovaný objem | Obchodování obchodního pásma | Riziko | Oblasti konsolidace | Analýza páru EUR/USD | Válka | Co je CapXmaster? | Primární emise akcií | Bloomberg | Nabídka | Omicron | Vstupní signály | Vývoj ceny | Financial | UBS | Prolomení oblasti supportu | DJIA | Hlavní ekonom | České koruny | Snižování sazeb | Konec roku | Obchodní války | Pandemie koronaviru | Oslabení měny | Guvernéři centrálních bank | Finanční výkazy | Bitcoin | Růst výnosů | Makléř Fio banky | Cílové ceny | Přehled | Bankovní tradeři | Sektor služeb | Plyn | Pattern Dragon | Intradenní obchody | Výnosové křivky | Makléř Wood & Company | cTrader | Hospodaření | London Stock Exchange | Futures | Inflace v eurozóně | Finanční ztráty | CVS | Pokles ceny | Nemovitosti | Klesající trend | Prodej akcií | Propad akcií | Vysoká cena | FXstreet.cz | Index Nikkei | Analytik XTB | Oživení ekonomik | CHF | Akciový index | HDP USA | News | Obratový pattern | Oscilátor | James Bullard | Euro k dolaru | Uptrend | Technický pohled a výhled | První obchod | Podpora | S&P 500 | Technický pohled | XTB Market Barometr | JDE | Svíčkový graf | Objem obchodů na pražské burze | Měny účtu | Motivace | Zlepšení | Škálování účtu | Firemní data | Volatility | Patterns | Portfólia | Vývoj úrokových sazeb | Společnosti vyrábějící vakcíny | Znalosti technické analýzy | Spotřebitelské ceny | Druhá vlna | Zadlužení | Novozélandský dolar | Oblasti rezistence | Panické výprodeje | Nvidia | Guvernér | Cena cibule | Bid | Obchodování pásma | TopForex | Emerging markets | xStation5 | Obchodní model | Japonská centrální banka | MT4 | UAV | Konec dolaru | Popularita kryptoměn | Swingový obchod | Emise | Portfolio manager | Největší zásoby | Opačný trend | Amazon | BAT | Zlatý řez | IG | XTB | Makroekonomický kalendář | Akcie Facebook | Úrovně retracementu | Akcie Erstebank | Pozice v zisku | EURGBP | FXstreet | Americké trhy | Forward | Sol | Velké technologické firmy | Sazby beze změny | Hang Seng | Expirace | Primoco UAV | Prop Trading společnosti | Člen burzy | 8 nejlepších obchodních strategií | Švýcarské hodinky | Dluhopisový trh | EK | Krypto | Počasí | Politické napětí | Německý index DAX | Opatření | Tulipány | XRP/USD | Akcie O2 | USDMXN | Výstup z obchodu | Zisky obchodování | Formace Hammer | Ocenění | Výběry zisků | Hodnota Tesly | Oscilátory | Fair Value | Pozice | Throwback | Burzovní trhy | Primoco | Bitstock.com | SEC | Evropské indexy | Statistika | Vyznačené supporty | Šance | Risk Management | Analytik | Cena aktiva | Redukce | KOBOS | Tržní cena | Eurozóna | Lidstvo | CZK/USD | Tulipánové horečky | Index DAX | Akcie skupiny | Provize | Dow Jones | Cílová cena | USD/CAD | Investiční nástroj | Potenciál poklesu | Trading | Krize v Evropě | Biden | Budoucnost | CEE | Fundamenty | Banky | Devizy | Západoevropské trhy | Bilance | NASDAQ 100 | NVAX.US | Fundamentální výhled | Situace v Hongkongu | Cena kontraktu | ADX | To nejdůležitější | Doporučení | Šíření koronaviru | AUD/USD | CHFJPY | USD/CNY | Prohlášení | Prodeje | Rostoucí trendová čára | Trader | Intradenní obchodník | Kč/GBP | Výrobce elektromobilů | Měnový pár | Odvětví | PX Pražské burzy | Finanční situace | G7 | Produkty a služby | Joe Biden | CEZ1 | Sazba Fedu | Webináře | Štěstí | Meta Trader 5 | Podnikání | Španělský PMI | Kontrakt | Obchodní příležitosti | Ekonom | USA | Býčí scénář | Ukončení ziskového obchodu | Názory analytiků | FUNDING | Ziskové cíle | Černý pátek na newyorské burze | Zlato | Analýzy akcií | Akcie Eli Lilly | Underperform | Philip Morris | Buy Stop | RISK-ON | Nasdaq | Společná evropská měna | Italský PMI | Výhled na letošní rok | Volkswagen | Pips | Odhady analytiků | Dobrý obchod | Geopolitické napětí | Dnes index PX | Spekulanti | Akcie Pražská burza | Fundamentální aspekty | Hikkake | Akcie JP Morgan | Vyšší inflace | CFA | Stoupající trend | Stochastic | Pražská burza | Práce | Ideomotorický efekt | FOREX | Fintokei | Měnový kurs | Fundamentální pohled | Průlom | Výplata dividendy | Americký ekonom | Specifika kontraktu | Proražená rezistence | Zajištění proti inflaci | Limitní objednávky | Firemní výsledky | OTC | Obchodník s cennými papíry | Graf EUR/USD | Evropské akciové trhy | Situace na akciovém trhu | Fio | Kryptoměny | Ruská armáda | Cena nejznámější kryptoměny bitcoin | Low | Crédit Agricole | Býčí trend | Podnikání na kapitálovém trhu | Další pokles | Ředitel Raiffeisen investiční společnosti | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | Úspěch | Vybrání likvidity | Jerome Powell | Denní ztráta | Volby | Pegasus | Vývoj měnového páru BTC/USD | Ukazatele | Moving Average | Cena nejznámější kryptoměny | Master Candle | Nonfarm Payrolls | Initial Public Offering (IPO) | Antoni Trenchev | Index relativní síly | Británie | Textilka PFNonwovens | COT | Ropné měny | NZD | USD/JPY | Nejrozšířenější kryptoměna | Belgie | ČR | Sentiment trhu | Analytický tým | Kurz EURUSD | NERV | Jaké strategie jsou povoleny? | Balík na podporu ekonomiky | Downgrade | Důležitá zpráva | Čtení cenového grafu | Očkování | SPX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Výběr větších firem
Výběry
Výběry likvidity
Výběry na Ex-Cap
Výběry na Falcon Broker
Výběry peněz
Výběry peněz bez poplatku
Výběry z FTX
Výběry zisků
Výběr ze zpravodajství

Následující klíčová slova

Vybírání kapitálu
Vybírání likvidity
Vybírání zisků
Vybírání zisků investorů
Vybírání zisků na ČEZu
Vybírat nejlepší rozhodnutí
Vybírat zisky
Výbor dánské centrální banky
Výbor ekonomických poradců
Výbor FOMC
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít