Pátek 27. květen 2022 17:00
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets
reklama
Purple broker v ziskovosti
reklama
XTB analyticke forum

Klíčová slova - Futures na americké indexy

img

Investoři se připravují na největší zvýšení sazeb v USA od roku 2000

03.05.2022 Dluhopisy po celém světě klesly, když se investoři připravovali na největší zvýšení sazeb v USA od roku 2000 a na vlnu zpřísňování politiky ze strany ostatních centrálních bank. Pokles cen způsobil růst akcií a futures na americké indexy. Výnosy 10letých dluhopisů v USA se obchodovaly kolem 3 % poté, co v pondělí dosáhly milníku. Německá referenční sazba poprvé od roku 2015 stoupla nad 1 %, zatímco výnos odpovídajících britských dluhopisů se vyšplhal nad 2 %. Australské dluhopisy klesly a měna vyskočila poté, co národní centrální banka zvýšila výpůjční náklady více, než mnozí očekávali. Mezitím se investoři sázející na to, že globální dluhopisy jsou stále drahé, obraceli k akciím. Futures na indexy S&P 500 a Nasdaq 100 vzrostly alespoň 0,1 %, zatímco evropský benchmark Stoxx50 přidal 0,6 %. Obchodování však bylo volatilní kvůli rostoucí nervozitě ze zvyšujících se výnosů.
img

Ranné zhrnutie (04.04.2022)

04.04.2022 Indexy z Ázie sa začiatkom nového týždňa obchodovali väčšinou vyššie. S&P/ASX 200 a Kospi vzrástli každý o približne 0,5 %, zatiaľ čo Nikkei skončil bez zmeny. Čínske burzy boli zatvorené.
img

Ranní komentář: Indexy znovu silnější navzdory rostoucím výnosům, zvedá se i Čína a meme stocky

23.03.2022 Akciové trhy včera dokázaly růst, a to i navzdory situaci na Ukrajině, nebo zvyšujícím se dluhopisových výnosům, které u desetiletých splatností v USA vystoupaly až na 2.4 %. Nálada na trzích zdá se zůstává docela optimistická i během dnešního rána, kdy si futures na americké indexy pozice drží, zatímco Evropa přidává okolo jednoho procenta.
img

Americké a evropské akciové trhy posilují na pozadí jednání o Ukrajině a zvýšení produkce ropy v SAE

10.03.2022 Trh s komoditami zastavil svůj růst poté, co Spojené arabské emiráty navrhly alianci OPEC+ zvýšit těžbu ropy. Přestože ministr energetiky SAE Suhail al-Mazrouei toto prohlášení bagatelizoval, ceny ropy klesly pod 110 USD za barel.
img

BREAKING: Trhy rostou v naději na vyjednávání

07.03.2022 Oživení lze pozorovat na evropských trzích a na futures na americké indexy. Dnes se bude konat třetí kolo rusko-ukrajinských rozhovorů. Turecko oznámilo, že tento čtvrtek uspořádá setkání ministrů zahraničí Ruska a Ukrajiny. Na druhou stranu mluvčí Kremlu nastínil požadavky, které nejsou sice tak tvrdé, ale zdají být pro Ukrajinu nepřijatelné. Mezi ně patřila změna ústavy, aby se Ukrajina nepřipojila k žádnému bloku (tj. EU nebo NATO), stejně jako uznání DLR a LPR jako nezávislých států a Krymu jako ruského území. Reakce trhu byla zpočátku vlažná, ale oživení pokračuje.
img

Trhy uklidňuje jistota

25.02.2022 „Nebezpečí je reálné, ale strach je pouhou volbou“. Takový citát může vystihovat aktuální náladu na trzích. Trhy setřásly nervozitu, kterou přinesla ohromná míra nejistoty spojená s invazí Ruska na Ukrajinu. Ta totiž způsobila úvodní mohutné výprodeje na finančních trzích, ale dnes sledujeme na trzích naprostý opak. Futures na americké indexy naznačují, že akcie otevřou výše a navážou tak na včerejší comeback z červených čísel. To vše navzdory dalšímu postupu ruské armády na Ukrajině. Kde se bere aktuální risk-on sentiment?
img

📈 Rusko je ochotné vyjednávať, akcie rastú

25.02.2022 Globálne akciové trhy sú v režime oživenia od štvrtkového večera, keď Spojené štáty americké oznámili balík sankcií voči Rusku, ktoré boli menej prísne, ako sa očakávalo. Európske indexy akciových trhov sa počas dnešnej seansy zotavovali a v skorých popoludňajších hodinách zaznamenali ďalší nárast vďaka pozitívnym správam ruských štátnych médií RIA. Podľa správy RIA je Putin ochotný vyslať delegáciu predstaviteľov ministerstva obrany a ministerstva zahraničných vecí do Minska na rokovania s Ukrajinou. Aj keď sa to na prvý pohľad môže zdať pozitívne, treba si uvedomiť, že Minsk nie je pre Ukrajinu neutrálnym územím, keďže hostil ruské jednotky, keď sa pripravovali na inváziu. Rusko navyše trvá na tom, že demilitarizácia Ukrajiny je podmienkou ukončenia vojenských operácií na jej území. Ukrajina zatiaľ nie je ochotná hovoriť o demilitarizácii, ale ukrajinský prezident Zelenskyj povedal, že rozhovory o neutrálnom štatúte Ukrajiny (nie člen NATO) sa môžu uskutočniť. Napriek tomu trhy rastú, keďže európske indexy a futures na americké indexy po týchto správach vyskočili o 0,8-1,0 %.
img

Situace na Ukrajině se zhoršuje, takže se evropský trh obchoduje v červených číslech

24.02.2022 Futures na evropské akcie dnes ráno klesly po zprávách, že ruské jednotky vypálily rakety na řadu ukrajinských měst a vylodily vojáky na jejím pobřeží. To vyvolalo na světovém trhu velkou vlnu odklonu od rizika.
img

Ranní komentář: Rusko zaútočilo na Ukrajinu, trhy výrazně ztrácejí

24.02.2022 Rusko dnes ráno zahájilo invazi na Ukrajinu. Prezident Putin v projevu uvedl, že se jedná o snahu demilitarizovat zemi. Raketové útoky byly hlášeny z několika ukrajinských měst a v zemi už mají operovat i ruské vojenské jednotky. Západ Ruské kroky odsoudil a chystá další sankce. Americký prezident na dnešek svolal zasedání představitelů G7.
img

Ranní shrnutí (18.02.2022)

18.02.2022 Americké akciové indexy včera výrazně klesaly kvůli stále napjaté situaci na hranicích mezi Ruskem a Ukrajinou. S&P 500 klesl o 2.12%, Nasdaq klesl 2.88% and Dow Jones o 1.78% . Russell 2000 uzavřel o 2.46% níže.
img

BREAKING: Indexy v Evropě vyskočily v reakci na návrat ruských vojáků na základny

15.02.2022 Evropské akciové trhy a futures na americké indexy vyskočily krátce po začátku evropské seance. Rusové oznámili, že jeho jednotky opouštějí ukrajinskou hranici. Důvodem má být ukončení vojenského cvičení. Tato zpráva je v rozporu s nočními reporty, které na základě satelitních údajů hovořily o tom, že přítomnost ruských vojáků u ukrajinských hranic se zvýšila. Nicméně trhy reagovaly na nové zprávy pozitivně. DE30 vyskočil o více než 200 bodů a US500 vzrostl o 40 bodů.
img

Ranní komentář: Vysoká inflace a výhled pro sazby tlačí akcie dolů, americké 10yr nad 2 %

11.02.2022 Na akciové trhy se včera vrátila korekce. K té pomohly výsledky americké inflace, které byly doprovázeny později komentářem J. Bullarda. Ten uvedl, že by uvítal růst sazeb do konce první poloviny letošního roku o 100bp. To ještě více přiživuje již tak živé spekulace o tom, že by Fed mohl v březnu zvýšit sazby o 50bp., které zároveň pomohly americkým desetiletým výnosům dostat se nad hranici 2 %.
img

ČEZ roste, ochota prodávat je malá

09.02.2022 Index Stoxx Europe 600 rostl během dopoledne o více jak 1 %, z větší části ho podporoval růst technologických společností a řada pozitivních zpráv výsledkové sezony.
img

Ranní shrnutí (28.01.2022)

28.01.2022 Wall Street zakončila včerejší seanci na nižších úrovních. Nejméně se dařilo technologickým titulům. Index S&P 500 ztratil 0,54 %, Dow Jones zakončil v blízkosti nulového zhodnocení a Nasdaq přišel o 1,40 %. Russell 2000 propadl o 2,29 %.
img

Ranní komentář: Výnosy v reakci na Fed začaly růst. Dolar silnější na všech párech, akcie znovu klesají

27.01.2022 Americká centrální banka včera podle očekávání ponechala sazby beze změny. Na tiskové konferenci pak J. Powell jasně naznačil, že sazby porostou už v březnu a že je Fed bude muset dál zvyšovat, aby dostal inflaci zpět ke dvěma procentům. Přestože trh s podobným vyjádřením počítal, akcie v reakci na Powellův projev začaly klesat, zatímco výnosy u desetiletých splatností stouply až na 1.86 %. Negativní sentiment přitom a trzích přetrvává také během dnešního rána, kdy futures na americké indexy ztrácejí více než procento.
img

Ranní komentář: Divoká seance na vysokých objemech, nervozita zatím neustupuje

25.01.2022 Máme za sebou velmi divoký vstup do nového týdne. Akciové indexy v Evropě i v USA včera na vysokých objemech prudce klesaly a Nasdaq dokonce v jednu chvíli ztrácel téměř 5 %. Odpoledne se však situace začala otáčet a pondělní seanci nakonec všechny hlavní americké indexy dokázaly zakončit mírně v zelených číslech. Dnes ráno je ale situace na trzích znovu nervózní a futures na americké indexy klesají o více než procento.
img

Ranní shrnutí (24.01.2022)

24.01.2022 Indexy v Asii se na počátku nového týdne obchodovaly smíšeně. Nikkei přidal 0,2 %, S&P/ASX 200 ztratil 0,5 % a Kospi klesl o 1,5 %. Indexy v Číně se obchodovaly smíšeně.
img

Ranní komentář: Nasdaq 13% pod ATH, vyšší výnosy a slabší výsledková sezóna dostávají akcie pod tlak

24.01.2022 Akciové trhy za sebou mají divoký týden, během kterého jsme byli svědky výrazných výprodejů. Americký index Nasdaq ztratil během týdne 7 %, zatímco Dow Jones a S&P500 klesly o více než 5 %. K negativnímu sentimentu přispěla kombinace několika faktorů, v čele s vysokými valuacemi, rostoucími výnosy a slabším startem výsledkové sezóny, která přinesla několik negativních překvapení. Dnes ráno se situace na trzích částečně stabilizuje a futures na americké indexy mírně rostou. Nový týden přinese ze zajímavých fundamentů především zasedání americké centrální banky. Pokračovat bude samozřejmě i výslechová sezóna.
img

Evropské indexy jsou připraveny na nový růst

18.01.2022 Akcie se v pondělí vyvíjely smíšeně, zatímco obchodníci přemýšleli nad globálním růstem státních výnosů a událostmi v podnicích. Euro Stoxx 50 si připsal zisky, zatímco futures na americké indexy byly smíšené. Určitý nárůst ceny vykázal také dolar.
img

Ranní komentář: Desetileté výnosy v USA na dosah 1.8 %, Čínská CB snížila úrokové sazby

17.01.2022 Závěr minulého týdne se nesl mírně v nervózním duchu a akciové indexy týden zakončily opět v červených číslech. Sentiment mezi investory je poznamenán hlavně obavami z rostoucích dluhopisových výnosů, které se negativně projevují především na valuacích menších růstových společností. Nervozita pak zdá se přetrvává i dnes, kdy se futures na americké indexy opět drží v červených číslech. Pondělí senace ale bude spíše klidnější vzhledem k svátku a uzavřeným trhům v USA.
img

Maloobchodné tržby v USA zaznamenali pokles, USD reaguje zmiešane

14.01.2022 Európske indexy akciových trhov a futures na americké indexy sa v piatok pred zverejnením údajov o maloobchodných predajoch v USA za december obchodovali nižšie. Americký dolár sa po silných poklesoch zo začiatku tohto týždňa obchodoval oproti hlavným konkurentom zmiešane. Trh očakával, že celkový rast maloobchodných tržieb bude medzimesačne stabilný (0,0 % medzimesačne), zatiaľ čo ukazovateľ bez autoboilov by mal medzimesačne vyskočiť o 0,2 %. Údaje bole pozorne sledované, pretože investori hodnotili, aký veľký vplyv má zvýšená inflácia na amerického spotrebiteľa.
img

Ranní komentář: Vysoká americká inflace trhy nechává v klidu, dolar pod tlakem na většině měnových párů

13.01.2022 Včerejší seance přinesla výsledky americké inflace. Ta rostla meziročně podle očekávání o 7 %, což bylo nejvyšší tempo růstu od roku 1982. Naplnění konsenzu bylo tentokrát dostatečným argumentem k tomu, aby investoři začali prodávat americký dolar, a to i navzdory dalším vyjádřením členů Fedu, kteří dávají jasně najevo, že americká centrální banka začne už brzy se zvyšováním sazeb. To že inflace nebyla ještě vyšší, však včera zdá se mírně pomohlo i akciím a ostatním rizikovým aktivům. Dluhopisové výnosy si pak své pozice drží mírně nad hranicí 1.7 % (US 10y).
img

🥈 Drahé kovy klesajú pred zverejnením CPI dát

12.01.2022 Zverejnenie údajov CPI v USA o 14:30 je kľúčovou udalosťou dňa. Očakáva sa, že správa za december ukáže, že rast cien sa medziročne zrýchli o 7 %, čo je najvyššia úroveň od roku 1982! Situácia bola vtedy značne odlišná, keď trhové sadzby (10-ročný výnos v USA) dosahovali 14 %, v porovnaní s približne 1,8 % dnes. Avšak faktory v hre a celkové trhové prostredie boli vtedy tiež odlišné. Očakáva sa, že jadrová inflácia sa medziročne zrýchli na 5,4 %, čo je najvyššia úroveň od začiatku roku 1991. Silné prekonanie dnešných údajov by mohlo podporiť stávky na jastrabie kroky Fedu. To by mohlo pomôcť USD a zároveň vytvoriť tlak na drahé kovy a akcie.
img

Ranní shrnutí (03.01.2022)

03.01.2022 Novozélandský index skončil v blízkosti otevírací ceny, korejský Kospi přidal 0,33 % a HangSeng klesl o téměř 1 %.
img

Ranné zhrnutie (03.12.2021)

03.12.2021 Futures na americké indexy klesli po uzavretí seansy po správach o zistených prípadoch Omicron v štáte New York, Los Angeles a Havaj. Indexy však počas ázijskej seansy vyrovnali straty.
img

Ranní komentář: Americké akcie včera kvůli omicronu navýšily ztráty, dnes zatím americké futures rostou

02.12.2021 Akciové trhy včera vylekal první případ omicron varianty covidu v USA. Americké indexy tak seanci zakončily v červených číslech a navýšily ztráty, které začaly právě díky omicronu koncem minulého týdne nabírat. Dnes ráno je ale situace na trzích opět klidnější a futures na americké indexy přidávají přibližně půl procenta.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 29.11.2021

29.11.2021 V pátek trhy předvedly výrazné propady, např. evropské akcie ztrácely nejvýrazněji od června 2020, v reakci na novou variantu covidu zvanou omicron. Ta je podle všeho nakažlivější než předchozí varianty a prozatím není jisté, zda jsou současné vakcíny účinné i proti této mutaci. Tato nová nejistota spojená s rekordními úrovněmi akcií v západních zemích srazila trhy dolů.
img

Ranní shrnutí (22.11.2021)

22.11.2021 Akcie v Asii se na počátku týdne obchodovaly převážně na vyšších úrovních. Nikkei vzrostl o 0,1 %, Kospi povyskočil o 1,4 % a přidaly také indexy v Číně. Naopak australský S&P/ASX 200 klesl o 0,6 %
img

Ekonomický kalendář: Čekáme projevy centrálních bankéřů a inflaci producentů

09.11.2021 Trhy v Evropě otevřely mírně do záporu. V průběhu noci se negativně vyvíjely také futures na americké indexy. Riziková nálada je k vidění na FX trhu, kde se nejvíce daří švýcarskému franku a japonskému jenu. Nicméně americký dolar svými výkony naopak zaostává.
img

💲 USD rastie pred zverejnením údajov NFP

05.11.2021 Akciové indexy v Európe a americké futures sa obchodujú vyššie pred zverejnením údajov o pracovných miestach v USA. Mierne zisky futures na americké indexy prichádzajú napriek širokému posilňovaniu USD, ktoré možno dnes pozorovať. Americký dolár sa obchoduje vyššie voči všetkým hlavným partnerom a menám EM.
img

Ranní komentář: Akcie znovu pod tlakem, desetileté výnosy v USA zpátky nad 1.5 %

29.09.2021 Včerejší seance se na trzích nesla opět ve velmi nervózním duchu. Výrazně ztrácely především růstové akcie a technologický Nasdaq, který odepsal 2.83 %. Na vině byly vedle vysokých valuací také rostoucí výnosy, které se u desetiletých splatností dostaly až nad hranici 1.50 %. V jejich růstu jim přitom pomohlo i vyjádření J. Powella, který před americkými senátory uvedl, že bude inflace vyšší delší dobu, než byla původní očekávání americké centrální banky. I tak by se ale podle Powella měla vrátit zpět k inflačnímu cíli.
img

📉 Výprodej se prohlubuje, DE30 ztrácí 3 %

20.09.2021 Výprodej na globálních akciových trzích pokračuje. Propad spustily obavy z krachu čínského developera Evergrande a možného průsaku problémů napříč trhy. Indexy dnes předvádějí hluboké výprodeje. Evropa klesá mezi 2 a 3 % a ztráty futures na americké indexy se blíží 2 %.
img

Graf dne: US100 (10.09.2021)

10.09.2021 Riziková averze na trzích dnes klesá po telefonickém rozhovoru mezi americkým prezidentem Joe Bidenem a čínským prezidentem Xi Jinpingem. Ačkoli výsledkem rozhovoru neměla být žádná dohoda ani prohlášení, tak vzájemná komunikace mezi lídry trhy povzbudila. Akcie v Asii vzrostly. V mírně v pozitivním trendu se obchodují také evropské akcie a futures na americké indexy.
img

Ekonomický kalendář: Čeká nás zasedání ECB

09.09.2021 Evropské akciové trhy otevřely po včerejším poklesu opět do negativního teritoria. Klesají futures na americké indexy. Zvýšená riziková averze je k vidění také na Forexu. Měny jako CHF a JPY vedou skupinu G10.
img

Dobrá data i ECB na obzoru. Akcie a dluhopisy v Evropě ztrácejí

07.09.2021 V úterý hned na úvod potěšila nová makrodata. V Číně došlo za srpen k většímu nárůstu vývozu i dovozu, než se čekalo. To je určitě dobrá zpráva, navíc při navýšení přebytku, jenž tím trochu pomůže ekonomice vykazující známky zpomalení. Silné exporty mohou být taženy jak doplňováním skladů po předchozích omezeních, tak urychlením objednávek před vánoční sezónou, neboť obchodníci si samozřejmě uvědomují problémy s dodávkami i sílu poptávky. Další příznivá data pak dodal německý průmysl, tentokrát přímo o výrobě.
img

📉 USD klesá pred NFP dátami

03.09.2021 Americký dolár sa pred zverejnením kľúčových údajov o pracovných pozíciách voči väčšine ostatným menám obchoduje nižšie. Futures na americké indexy dnes zaznamenali len malé zmeny. Správa NFP za august môže viesť k uzavretiu dohody o uťahovaní QE, ale boli by potrebné silné dáta. V stredu zverejnené údaje ADP nenaplnili očakávania a ukázali iba nárast vo výške 374 000 pracovných miest (očakávania 615 000). Tieto dve správy sa v predchádzajúcich mesiacoch často rozchádzali, preto stále existuje priestor na vzostupné prekvapenie. O údajoch sa bude pravdepodobne rozsiahlo diskutovať budúci týždeň, pretože podľa plánu má vystúpiť niekoľko členov Fedu. Šesť amerických centrálnych bankárov bude prednášať v stredu!
img

📉DE30 vymazal ranní zisky

31.08.2021 Dnešní seance začala na pozitivní vlně, nicméně odpoledne se situace výrazně zhoršila. Pokles na indexu DE30 může být do určité míry důsledkem komentáře Holzmanna z ECB, který řekl, že banka zvažuje snížení objemu pandemického záchranného programu. Nicméně poklesy jsou k vidění také na futures na americké indexy, což zároveň ukazuje na zhoršení globálního sentimentu.
img

📊 US500 roste před NFP

02.07.2021 Data NFP jsou klíčovým makrem dnešního dne. Budou zveřejněna v 14:30. Poslední zveřejnění byla negativním překvapením. Středeční ADP report ukázal na vzestup o 692 tis. pracovních míst, což je v souladu s konsenzem na dnešní výsledek ve výši 700 tisíc. ADP a NFP data se však v poslední době výrazně rozcházela.
img

BREAKING: NFP report nenaplnil očekávání, USD klesá

04.06.2021 Klíčová statistika - NFP report za květen - byla právě zveřejněna. Výsledek nenaplnil očekávání ve výšil 660 tisíc nových pracovních míst. Nepodařilo se mu ani přiblížit včerejšímu výsledku ADP reportu, který signalizoval přírůstek 978 tisíc. Zde jsou výsledky:
img

📆 Trh čeká na report NFP

04.06.2021 Klíčová makrodata tohoto týdne - NFP report za květen - budou zveřejněna ve 14:30. Trh čeká přírůstek zaměstnanosti ve výši 660 tisíc. Nicméně včerejší ADP report vykázal masivní přírůstek o 978 tisíc při očekávání 650 tisíc. Obchodníci by měli mít na paměti, že výsledky NFP reportu byly v minulém měsíci velkým zklamáním.
img

📈 Hlava a ramena na US500❗

03.06.2021 Dnešní evropská seance nezačala jednoznačně. Volatilita zůstávala nízká v prvních hodinách obchodování. Po 13. hodině se však většina evropských indexů sesunula na nižší úrovně. Obdobně na tom jsou také futures na americké indexy. Na US500 vidíme pokus o průraz úrovně neckline formace hlava a ramena na nižší úrovně. Tato formace může předpovídat obrat trendu. Stojí za zmínku, že zóna supportu vyplývající z předchozích cenových reakcí (4 180 bodů) leží nedaleko neckline. Až její průraz by tak mohl znamenat hlubší korekci.
img

Ranní komentář: Americká inflace výrazně zrychluje, Fed zůstává v klidu

13.05.2021 Americké indexy za sebou mají nervózní seanci. Pod tlak je dostaly výsledky inflace, která výrazně překonala očekávání, když zrychlila meziročně až na 4.2 %, zatímco konsenzus počítal s růstem pouze o 3.6 %. Inflační tlaky tak v USA zesilují, což pomohlo americkým výnosům, které se u desetiletých splatností přiblížily na dosah 1.7 %. Vyšší výnosy pak negativně dolehly na valuace amerických akcií a zejména pak na valuace růstových titulů, když například Nasdaq odepsal během jediné seance 2.67 %. Na FX pak kombinace vyšších výnosů a inflace pomohla americkému dolaru, který zpevňoval na většině měnových párů.
img

📈 Indexy před zveřejněním NFP rostou.

07.05.2021 Futures na americké indexy se před zveřejněním NFP ve 14:30 obchodují v zisku. Fed ve svém půlročním reportu varoval před zvýšenými cenami aktiv a s tím spojenými riziky. Nicméně trhy na to příliš nehledí.
img

Po slovech Bernankeho slabší trh práce v USA sestřelil ropu (-6 %) i akcie (až -2 %), eurodolar zamířil k 1,41

23.06.2011 Po včerejším zhoršení výhledu americké ekonomiky pro letošní rok na 2,7-2,9 % z dosavadních očekávaných 3,1-3,3 % ze strany amerického Fedu dnes slabší data z trhu práce přitlačila dolů komodity i akcie na obou stranách Atlantiku.
Související klíčová slova: FOREX | Bitcoin | Nový Zéland | Čína | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Inflace | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | NFP report | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Ruský rubl | HDP | Turecká lira | Austrálie | Německo | Francie | Turecko | Apple | Evropské akcie | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Dividendy | Rizika | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Zhodnocení | Bank of England | Bank of Japan | Benchmark | Bloomberg | Burza | CEO | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Dolarový index | ECB | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Flat | Futures | G10 | G7 | Hlava a ramena | Index DAX | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Low | Risk | Marže | Měna | Měnový pár | Měny | Neckline | Portfolio | Pozice | Rally | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Splatnost | Support | Trend | VIX | Volatilita | Výnos | Wall Street | ZEW index | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Patria | Americký prezident | Indexy | Americká lehká ropa | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | EU | Finanční sektor | Zasedání ECB | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Dluhopisové trhy | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | IEA | Obchodovat | CAC 40 | Aktuální kurzy | Financování | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | Index cen | Index CPI | Obchodní seance | Makrodata | Riziková averze | Burzy | Zásoby ropy | ADP report | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | Aktivum | EPS | Formace hlava a ramena | Index | Podpora | Volatilní | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Visa | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Banka | Brent | Cena | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Cyrrus | CZK | DJIA | Dolar | Ekonomický kalendář | Euro Stoxx 50 | Forexu | Frank | Graf | HangSeng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investiční | ISM | Kurzy | Lira | Management | Nemovitosti | Odkup akcií | Paládium | Patria.cz | Prezidentské volby | Pro investory | Reuters | Ropy | Rubl | Sázky | Signály | SPX | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Tapering | Trh nemovitostí | Trh | Twitter | Volatility | Výprodej | Vývoj USD | WTI | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Zisky | ZEW | EIA | Obchodní den | Redukce | ROCE | Tim Cook | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | Tržby | QE | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Burze | Investment | Markit | CNN | MSCI | Evercore ISI | NATO | Reporty | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Technický výhled | HUF/EUR | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Nákupy dluhopisů | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Přehled | Klid | Bezpečné přístavy | Evropské trhy | City | Fidelity International | Cena Brentu | Inflační tlaky | Akcie v Asii | Americké státní dluhopisy | Americké akciové indexy | Hlavní indexy | Nervozita | Růst akcií | Obchodování v Asii | Utahování měnové politiky | Alibaba | Fibo | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | S&P | Německý DAX | Ztráty | Americké indexy | Evropský trh | Nejistota | Tempo růstu | FTSE 100 | Ethereum | Dash | Kryptoměna | Výhled | Bankéři | Payrolls | Mzdy | Non-Farm Payrolls | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Měny&Sazby | Konsenzus | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Výhled ekonomiky | Očekávání | Tempo růstu ekonomiky | Coinbase | Asijské trhy | Jamie Dimon | Růstové akcie | OPEC+ | Evropské akciové trhy | Globální růst | Zasedání OPEC | Dluhopisové výnosy | VIX index | Akcie v Evropě | Trh s ropou | Reakce trhu | Odhady analytiků | Růst cen komodit | Zvýšení sazeb | UBS Global Wealth Management | Technologický Nasdaq | Zpětný odkup akcií | CNY | DE30 | Wealth Management | NATGAS | Banky na Wall Street | NASDAQ 100 | Pokles cen | Americké futures | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | KB | US500 | LPR | Projevy centrálních bankéřů | RISK-ON | Nová makrodata | Platební společnost | US30 | KOSPI | Investment Management | Politická situace | HDP v USA | Objem | Trh práce | Německý průmysl | Obrat trendu | Alibaba Group | Americká lehká ropa WTI | PLN/EUR | Hlavní události | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Negativní sentiment | Generální ředitel | Ukrajina | Amazon | Vyhlídky | Američtí zákonodárci | Vládní bondy | Statistika | Předpovědi | Průmysl | ADP | HUF | PLN | USDIDX | Visa | Problémy | Cvičení | Breaking | Nejistoty | Ranní komentář | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Prohlášení | Míra | Ohlédnutí | Německý PMI | STOXX50 | Měnové politiky | Americké centrální banky | Ředitelka | xStation5 | MasterCard | Tempo růstu americké ekonomiky | BREAKING | Stratég | US100 | Americký index | Dobrá data | O2 | Raketové útoky | Ministr energetiky | Ifo | Nejbližší rezistence | Vyšší inflace | Dobrá čísla | Alibaba Group Holding | Amazon.com Inc. | Komunikace | Prezident | Výsledkové sezóny | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Asijské indexy | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Americký kongres | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie | Vysoká inflace | Čínské burzy | Lehká ropa WTI | Zlepšení | Americká administrativa | PMI za leden | BP | Sazby beze změny | SEC | NFP | Palantir | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | TNOTE | NFP data | Obchodovanie | Medvědi | Americká inflace | Růst sazeb | Valuace | COVID-19 | Americký PMI | Caixin/Markit | Jižní Korea | Cestovní ruch | Vývoj | Tovární objednávky v USA | Výkyvy | Restrikce | Hlavní měny | Aerolinky | Akcie včera | Tržby společnosti | Míra nejistoty | New York Times | Barel WTI | Žádosti o podporu | Hlavní americké indexy | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Unilever | Kongres | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Sněmovna reprezentantů | Německý index IFO | Americké ceny nemovitostí | Graf dne | Růst | Vyšší výnosy | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Americká spotřebitelská důvěra | Sněmovna reprezentantů USA | Rozjednané prodeje domů v USA | Ceny elektřiny | Ekonomiky | Války | Americké žádostí o podporu | Práce | Údaje | Index US500 | Statistiky | Uzavření trhů | Indikace | USD za barel | Global Wealth Management | S&P500 | Americké zásoby zemního plynu | Evropské indexy | Amundi | Joe Biden | Podpůrná opatření | Data z trhu práce | Cestování | ECB rozhodnutí o sazbách | Rozhodnutí o sazbách | ATH | UBS Global | Výsledky NFP | Zveřejněné údaje | Akcie a dluhopisy | Průmyslové kovy | Indexy v Asii | Sektor služeb | Manažerka | Návrh dividendy | Investment management | JDE | Tempo růstu HDP v USA | Tempo růstu HDP | Průraz | Výrobní PMI | PEPP | Střední Evropa | Statistiky z pracovního trhu | GlaxoSmithKline | Rostoucí trend | Covid | Správce aktiv | Nové žádosti o podporu | Sankce proti Rusku | Ukrajinský prezident | Exporty | Tempo růstu PPI v USA | Tempo růstu PPI | PPI v USA | DoorDash | Šance | SAE | Růst tržeb | Ceny | Malé zisky | Španělské statistiky z pracovního trhu | Nárůst volatility | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Důvěra | Obnovení růstu | Caixin | Indonésie | Adyen | Výrobní sektor | Řecký premiér | Rozdělení akcií | Unity | Biden | Ropa a Plyn | Změna politiky | AEX | Libye | CPI v USA | Množství peněz | Zveřejnění výsledků | Nové zprávy | Palantir Technologies | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | PLTR.US | PLTR | Nio | Futures na DAX | Očkování | LEN | US2000 | Index DE30 | NIO.US | Rio Tinto | Dopad na akcie | CARA | Futures na indexy | DAX (DE30) | Nárůst ceny | Vypuknutí pandemie | Dnešní seance | Brent (OIL) | Rostoucí výnosy | Nio (NIO.US) | Fidelity | Risk-on sentiment | Index RUS50 | RUS50 | COIN | COIN.US | Coinbase (COIN.US) | Objednávky | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Meziroční růst cen | Výprodej na globálních akciových trzích | API | Oslabení | Výnosy 10letých dluhopisů | První zvýšení sazeb | Makro z USA | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Snižování nákupu aktiv | Mali | Cyklus zvyšování sazeb | Malajsie | Spojené arabské emiráty | Očekávání zisku | Zvýšená riziková averze | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | Včerejší seance | Boom | VIAC | Trh práce v USA | Palantir Technologies (PLTR.US) | Americké ceny | ASX | Indexy v Číně | SXXP | Společnosti | Opatření | Dna | Evergrande | Prezident El Salvadoru | Los Angeles | Developer Evergrande | Nejslabší měny | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Indexy pohyb | Společnost | Měny G10 | Povinné očkování | TIM | Omicron | Mutace omicron | Nálada na trzích | | Omicron varianty | Varianty covidu | Varianty covidu v USA | Fibonacciho posloupnosti | Mluvčí Kremlu | Desetileté výnosy | Desetileté výnosy v USA | Válka na Ukrajině | Rusko dnes | Sankce na Rusko | Sankce | Prezident Putin | Řetězce
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Futures fyzickým doručením
Futures kávy
Futures kávy Arabica
Futures kontrakt
Futures kontrakty
Futures kontrakty na bavlnu
Futures kontrakty na úrokové sazby
Futures na akcie
Futures na americké akcie
Futures na americké akciové indexy

Následující klíčová slova

Futures na americký dolarový index
Futures na bitcoin
Futures na bitcoiny
Futures na DAX
Futures na indexy
Futures na kávu
Futures na ropu
Futures na ropu WTI
Futures na samotnou elektřinu
Futures na sojové boby
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB analyticke forum
Potvrďte prosím... Zavřít