Čtvrtek 20. června 2024 04:12
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Fintokei léto akce
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Fintokei ProTrader

Energy Aspects

C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

EU nechce prodlužovat smlouvu o tranzitu ruského plynu přes Ukrajinu

15.02.2024 Evropská unie nemá zájem o prodloužení smlouvy o tranzitu ruského zemního plynu přes území Ukrajiny dál do Evropy. Řekla to dnes komisařka EU pro energetiku Kadri Simsonová, podle níž unie nic takového nepotřebuje. Současná smlouva vyprší na konci letošního roku. Ukrajina už v lednu popřela informace, že je připravena jednat o prodloužení smlouvy.
img

Ukrajina popřela, že je ochotna prodloužit smlouvu o tranzitu ruského plynu

25.01.2024 Ukrajina popřela, že je připravena jednat o prodloužení klíčové smlouvy o tranzitu ruského plynu přes své území, jejíž platnost vyprší na konci letošního roku. Informovala o tom agentura Bloomberg. Slovenský premiér Robert Fico přitom ve středu po setkání se svým ukrajinským protějškem Denysem Šmyhalem uvedl, že tranzit plynu přes Ukrajinu do Evropy by mohl pokračovat.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

S&P: Spotřeba plynu v evropském průmyslu zůstane proti roku 2021 nižší

12.09.2023 Spotřeba plynu v evropském průmyslu zůstane přibližně o 20 procent nižší než v roce 2021, odhaduje společnosti S&P Global Commodity Insights. Evropští výrobci totiž loni kvůli dopadům energetické krize v Německu omezili výrobu. Přetrvávající škrty jsou pak známkou toho, že se v průmyslu začíná projevovat hlubší krize, uvedla dnes agentura Bloomberg.
img

U.S. crude stocks expected to drop below last year’s levels, analysts say

04.09.2023 Analysts predict that U.S. crude oil stocks, currently at their lowest levels for the year, will continue to decrease due to soaring demand, production cuts, weaker futures, and rising storage costs. This tight crude market is expected to persist into 2024, exerting upward pressure on global oil prices. In a bullish sign, U.S. inventories plummeted by 10.6 million barrels last week, reaching their lowest point since December 2022 at 420.65 million barrels.
C:\fakepath\trader-09062023-85-zm.jpg

Cena plynu pro evropský trh stoupla téměř o pětinu, vrátila se nad 30 eur za MWh

09.06.2023 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dnes zvýšila téměř o pětinu a vrátila se nad 30 eur (přes 700 Kč) za megawatthodinu (MWh). Za jejím růstem stojí nejistota ohledně vývoje dodávek. Za celý týden plyn podle agentury Bloomberg zdražil o 35 procent. Jeho cena tak zaznamenala první týdenní nárůst od letošního března a nejvýraznější týdenní nárůst od loňského srpna, kdy byla evropská energetická krize na svém vrcholu, píše Bloomberg.
img

Nafta i benzín jsou nyní v ČR poprvé levnější než před invazí Ruska na Ukrajinu. Družbou má do Německa proudit ropa z Kazachstánu, Polsko se ale bojí, že může jít o ropu ruskou

02.03.2023 Ceny nafty a zároveň benzínu včera vůbec poprvé klesly pod úroveň z doby před invazí Ruska na Ukrajinu loni v únoru. Shodou okolností – a symbolicky – se tak tedy děje ve dech výročí invaze. Průměrná cena litru nafty v Česku včera činila 36,19 koruny, vyplývá z dat společnosti CCS. To je její nejnižší cena za celé období od 18. února 2022. V předvečer invaze, jež začala 24. února 2022, činila její průměrná cena 36,45 koruny za litr. Benzín stál 23. února 2022 celorepublikově průměrně 37,43 koruny za litr, ale včera jeho cena klesla na 37,40.
img

Vrátil se londýnský týden večírků ropy a hovoří se o blížící se rallye

28.02.2023 Poprvé od pandemie se vrátil zpátky do Londýna největší večírek ropného průmyslu a největším tématem bude, jestli se ceny připravují na velkou rally.
img

Nafta je nyní v ČR poprvé nejlevnější za celé období od doby ještě před invazí Ruska na Ukrajinu. Družbou má do Německa proudit ropa z Kazachstánu, Polsko se ale bojí, že může jít o ropu ruskou

26.02.2023 Cena nafty u českých čerpacích stanic včera vůbec poprvé klesla pod úroveň z doby před invazí Ruska na Ukrajinu. Shodou okolností – a symbolicky – se tak tedy stalo pouhý jeden den po výročí invaze. Průměrná cena litru nafty v Česku včera činila 36,43 koruny, vyplývá z dat společnosti CCS. To je její nejnižší cena za celé období od 23. února 2022, tedy od předvečera invaze. V den invaze, 24. 2. 2022, činila její průměrná cena 36,45 koruny za litr.
img

Pohonné hmoty v Česku po roce klesly na úrovně těsně před invazí Ruska na Ukrajinu. V příštím týdnu dále zlevní

23.02.2023 Pohonné hmoty se v Česku prodávají ze srovnatelné ceny jako takřka přesně před rokem, 23. února, tedy v předvečer ruské invaze na Ukrajinu. Ta loni na jaře a v létě vedla ke zdražení pohonných hmot v ČR na historicky rekordní úrovně, když třeba cena nafta atakovala v celorepublikovém průměru úroveň 50 korun za litr. Toto mocné cenové vzepětí je však pryč.
C:\fakepath\trader-17022023-28-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.02.2023 1) Společnost Terrraform Labs a její šéf, Jihokorejec To Kwon, se podle amerického regulátora dopustili podvodu v odvětví kryptoaktiv, který způsobil škody v řádu desítek miliard dolarů. Informovala o tom dnes BBC. Firma se sídlem v Singapuru vytvořila tokeny terraUSD a luna, které loni v květnu zkrachovaly. Odhaduje se, že tento kolaps stál investory více než 40 miliard dolarů (skoro 892 miliard Kč).
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Poptávka po ropě v Číně by letos mohla poprvé za 20 let klesnout

09.09.2022 Poptávka po ropě v Číně, která je největším spotřebitelem energií na světě, by v letošním roce podle analytiků mohla poprvé za 20 let klesnout. Spotřebu ropy totiž podkopávají přísná opatření čínských úřadů proti šíření koronaviru. Slabá poptávka v Číně by tak mohla přispět k poklesu cen ropy na světových trzích, uvedla dnes agentura Reuters.
img

Evropa po šesti letech překonala Asii a je největším odběratelem ropy z USA

15.07.2022 Evropa po šesti letech překonala Asii a stala se největším odběratelem americké ropy. Od ledna do května letošního roku odebrala v průměru 213,1 milionu barelů ropy, zatímco Asie 191,1 milionu barelů. Vyplývá to z nejnovějších statistických údajů, na které upozornila agentura Bloomberg. Naposledy byl dovoz americké ropy do Asie nižší než do Evropy v roce 2016, kdy Spojené státy zrušily zákaz vývozu.
C:\fakepath\trader-02062022-28-zm.jpeg

OPEC+ urychlí zvyšování těžby, růst v červenci a srpnu činí 648.000 barelů denně

02.06.2022 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem budou od července zvyšovat těžbu výrazněji než doposud. Skupina nazývaná OPEC+ se dnes dohodla, že těžbu v příštích dvou měsících zvýší o 648.000 barelů denně místo dosavadních 432.000 barelů denně. Skupina to uvedla v dnešním prohlášení. Rozhodnutí odůvodnila ukončením výluk ve významných ekonomických lokalitách a sezonně zvýšenou poptávkou rafinerií. Rusko se nadále podílí na dohodnutých kvótách.
img

Poté co OPEC+ zvýšil produkci se ropa stabilizuje

05.01.2022 Poté co se OPEC+ dohodli na zvýšení produkce ropy na příští měsíc, v USA poukázala zpráva z průmyslu na další pokles zásob ropy.
img

Před zasedáním OPEC+ se ceny ropy zvyšují

04.01.2022 V úterý vzrostly ceny ropy, jelikož investoři očekávají, že producenti ropy zvýší cenu na úterním zasedání. Známka toho, že poptávka po pohonných hmotách je stál silná i navzdory stále se šířící pandemii a nynější variantě omikron.
img

Německý regulátor nyní ruský plynovod Nord Stream 2 neschválí

16.11.2021 Proces schvalování německo-ruského plynovodu Nord Stream 2 je dočasně pozastaven, německý regulační úřad projektu nyní povolení k provozu nedá. Požaduje, aby provozovatel nejprve upravil svou obchodní strukturu podle německého práva. Oznámila to dnes německá Spolková agentura pro sítě, která certifikaci provádí. Provozovatel zatím plánuje založit ke správě plynovodního potrubí v Německu dceřinou společnost, což podle úřadu nestačí.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Velkoobchodní ceny plynu po obnovení toku plynovodem Jamal klesají

09.11.2021 Velkoobchodní ceny plynu v Evropě dnes klesají, protože se obnovil tok ruského plynu do Německa plynovodem Jamal. To posílilo naději, že Rusko splní svůj závazek a zvýší dodávky, a současně zmírnilo obavy z nedostatku plynu a vysokých cen s blížící se zimou, uvedla agentura Reuters.
img

🛢Směřuje ropa k $100 za barel?

05.10.2021 V posledních týdnech narůstají obavy z globální energetické krize. Nedostatečné zásoby komodit jako zemního plynu nebo uhlí a nízká úroveň produkce vede k výraznému růstu cen. K této skupině se nyní přidává ropa. Vypadá to, že počasí a teploty budou mít na cenu této komodity výrazný dopad. Navíc se cena blíží bodu, jehož překročení bude znamenat zásadní ohrožení globálního ekonomického oživení.
img

Bloomberg: Evropa nemá dostatek zemního plynu, kontinent se proto vrací k uhlí

15.06.2021 V Evropě je takový nedostatek zemního plynu, že kontinent začal znovu spoléhat na uhlí, aby uspokojil poptávku po elektřině. Ta se nyní vrací na úroveň před pandemií nemoci covid-19. Uvedla to dnes agentura Bloomberg. Evropa je přitom jinak považována za vzor globálního boje proti emisím oxidu uhličitého.
C:\fakepath\opec-21112019-lv.jpg

Reuters: OPEC+ zřejmě prodlouží snížení těžby do června

21.11.2019 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci včetně Ruska pravděpodobně prodlouží dohodu o snížení těžby do poloviny roku 2020. Tvrdí to zdroje agentury Reuters. Zástupci OPEC se sejdou na jednání ve Vídni 5. prosince, poté budou následovat rozhovory se skupinou dalších států v čele s Ruskem známou jako OPEC+. Nyní platná dohoda, kterou země uzavřely, aby podpořily vyšší ceny ropy, má vypršet v březnu 2020.
C:\fakepath\R2.jpg

Komodity: Ropa z obav o dodávky ze Saúdské Arábie dál zdražuje

19.09.2019 Ceny ropy dnes obnovily růst. Obchodníci vyhodnocují rizika, která přináší výpadek dodávek ze Saúdské Arábie po víkendovém útoku dronů na její ropnou infrastrukturu. Severomořská ropa Brent přidávala před 17:35 SELČ 1,5 procenta na 64,14 dolaru. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala nárůst o 1,2 procenta na 58,62 dolaru za barel.
img

Nad ropnou dohodou opět visí mračna

23.11.2016 Vypadá to, že tahanice kolem ropné dohody jen tak neskončí. Zapojení Iráku a Íránu do ropného paktu je po úterních předběžných rozhovorech zřejmě pořád nejisté a na trh se po opatrných nadějích vrátily pochybnosti, zda Organizace zemí vyvážejících ropu dokáže omezení produkce doopravdy prosadit.
ropa 14122014-2.png

USA po zrušení zákazu vyvážejí ropu do celého světa

18.03.2016 Pouhé tři měsíce od zrušení amerického zákazu vyvážet ropu již surovina proudí ze Spojených států takřka do...
wti-24022016-6.png

Komodity: Ropa smazala ztráty a míří vzhůru

24.02.2016 Světové ceny ropy dnes pokračovaly v poklesu, za kterým stály výroky saúdskoarabského ministra ropného průmyslu Alího Nuajmího, že jeho země nesníží těžbu. Pozdě odpoledne se ale vývoj na trzích zcela otočil. Severomořská ropa Brent kolem 19:30 SEČ přidávala zhruba 2,5 procenta a byla nad 34 dolary za barel.
brent-10122015-5.png

Ropa sestoupila k sedmiletému minimu

10.12.2015 Světové ceny ropy dnes pokračovaly v poklesu a americká ropa sestoupila do blízkosti nejnižších hodnot za sedm...
brent-07082015-5.png

Ceny ropy ztrácejí už šestý týden za sebou

07.08.2015 Světové ceny ropy dnes znovu klesají a pod tlakem rostoucího přetlaku nabídky na globálním trhu ztrácejí...
brent-28072015-5.png

Ropa zastavila propad z předchozích dnů

28.07.2015 Světové ceny ropy dnes nejprve pokračovaly v poklesu a dostaly se na nejnižší úroveň za posledních téměř šest...
brent-24042015-5.png

Komodity: Ceny ropy si drží zisky

24.04.2015 Světové ceny ropy si dnes udržují zisky předešlých dní a pohybují se v blízkosti letošních maxim. Ropný trh tento...
brent-16042015-5.png

Cena ropy Brent je na letošním maximu

16.04.2015 Severomořská ropa Brent během dnešního obchodování zdražila na letošní maximum nad 63 USD za...
brent-01042015-5.png

Ceny ropy kvůli jednáním o Íránu vzrostly

01.04.2015 Světové ceny ropy dnes odpoledne oživily z počátečních ztrát, trh reagoval na nepřesvědčivý vývoj jednání...
brent-06032015-5.png

Ceny ropy klesly kvůli silnějšímu dolaru

06.03.2015 Světové ceny ropy se dnes snížily kvůli silnějšímu kurzu amerického dolaru. Jejich pokles však zmírnily obavy...
wti-13012015-5.png

Ropa WTI sestoupila pod 45 dolarů

13.01.2015 Světové ceny ropy dnes pokračují v poklesu. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak...
brent 15072014-5.png

Komodity: Cena ropy Brent prudce klesá

15.07.2014 Cena severomořské ropy Brent dnes prudce klesá a v jednu chvíli ztrácela více než dva dolary na barel. Trh...
Související klíčová slova: FOREX | Čína | Peníze | Expert | Fitch | Inflace | Rusko | USA | OPEC | Evropská unie | HDP | Kanada | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Export | Akciové trhy | CFDs | Hospodářství | Sazby | Akcie | Bloomberg | Broker | Centrální banka | Centrální banky | Close | Distribuce | Ekonomika | Finanční trhy | Forward | Futures | G7 | High | IPO | Investice | Investor | Komodity | Kurz | Leverage | MMF | MT4 | Risk | NYMEX | Obchodník | Rally | Riziko | Ropa | Spread | Stagflace | Termínový kontrakt | Trader | Trading | Trading systém | Trend | Wall Street | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Obchodování | Morgan Stanley | Regulátor | Evropa | Cena ropy | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Bank of America | Americký prezident | Americká lehká ropa | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Ropný trh | Těžba ropy | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | IEA | Partners | Deutsche Bank | Financování | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Obchodníci | Komunita | Index | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Brent | Brokers | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Dolar | Dolary | Eura | Evropská rada | Futures forex | Graf | Hrubý domácí produkt | Investing | Islámský stát | JP Morgan | Komoditní | Kurz amerického dolaru | Kurz dolarů | Management | Market | Rates | Rakousko | Reuters | Risk Management | Ropy | Světové ceny ropy | Těžba ropy v USA | Trh | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zemního plynu | WTI | Zemní plyn | Zpráva | Zisky | EIA | Benzín | Indie | Intermediate | ROCE | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Barchart | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Futures trading | Retail | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Futures broker | Futures brokers | Futures trader | Futures trading software | Futures trading system | Aramco | DPA | Caprock Risk Management | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Ole Hansen | BBC | Agentura DPA | Dovoz ropy | Úspěch | Trading software | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Severomořská ropa | Rosněfť | Agentura Reuters | Cena kontraktu | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Lídři | Firmy | Vladimir Putin | S&P Global | Agentura Bloomberg | Utahování měnové politiky | Propad | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | S&P | Guvernér | Ztráty | Nálada na trhu | Evropský trh | Nejistota | Saúdská Arábie | Zajištění | Vitol Group | Vitol | Výhled | Poplatky | Exxon | Konsensus | Krize | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Příjmy | ČTK | Silný kurz dolaru | Belgie | Hlavní ekonom | Očekávání | Mercedes | Obchodník s kryptoměnami | Zvýšení těžby ropy | Wood Mackenzie | OPEC+ | Podniky | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Trh s ropou | Cena plynu | EK | Evropská komise | Zpomalování růstu světové ekonomiky | The Wall Street Journal | Ceny zemního plynu | Společnost Gazprom | Gazprom | Pokles cen | SIX | Obavy z recese | Pohonné hmoty | Saudi Aramco | Enverus | Vlastní akcie | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Pohonné hmoty v Česku | High risk | Trinity Bank | Deficit | Německá vláda | Trinity | LNG | Objem | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | List The Wall Street Journal | Firma | Růst cen | Skupina OPEC+ | Ukrajina | Miliardy | Domácí poptávka | Omezení těžby | Průmysl | Na burze | Impuls | Problémy | NAFTA | Nejistoty | Ruská ropa | Těžba ropy v Rusku | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Nord Stream | Nord Stream 2 | Švýcarská společnost | Měnové politiky | xStation5 | SPD | Miliardy korun | Miliardy eur | Írán | Mercedes-Benz | Geopolitická situace | Podnik | Analytička | Banka Morgan Stanley | Angela Merkelová | Prezident | Trhy | Šíření koronaviru | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Pandemie | Certifikace | BP | Hrozba recese | Průměrná cena | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Prudký propad | Vývoj | Snížení těžby | Ceny nafty | Zásoby ropy v USA | Prudký pokles | Olaf Scholz | Profitovat | Energetické společnosti | Spotřebitelé | Automobilka | Historie | Tiskové agentury | Zásobníky | Přísná opatření | Další pokles | Německá automobilka | Domácnosti | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Další růst | Růst | Poptávka po surovině | Ekonomiky | Nigérie | Angola | Slovensko | Války | Organizace | Závislost | Práce | Týdenní nárůst | Skupina OPEC | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Pohonné hmoty v ČR | Cena benzínu | Poradenské společnosti | USD za barel | Trade | Producenti ropy | Nizozemsko | Americký ropný institut | Ropný institut | Poptávka po pohonných hmotách | Cenový propad | 3M | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Blízký východ | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Průmysl v Německu | Regulační orgány | Bezpečnost | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Manažeři | Unie | ČR | Slabá poptávka | Čínská poptávka | Společnost BP | Největší evropská ekonomika | Covid | Sankce proti Rusku | Trend v obchodování | Ceny emisních povolenek | Ceny | Kolaps | Spotřební daně | Merkelová | Plynárenské společnosti | Cenové hladiny | Oživení poptávky | Výrobní sektor | Venezuela | Německý regulátor | Obchodování s ropou | Česká republika | Měnový fond | Libye | Interfax | Futures na ropu | Ruské společnosti | Oživení čínské ekonomiky | Pokles zásob | Počasí | Růst ceny | Zvýšení těžby | Rostoucí ceny ropy | Express | HAS | Ceny povolenek | Mrazivé počasí | Zásoby plynu | Air | Reuters analytik | Vysoká cena | ERA | Rostoucí ceny | Eurokomisařka | Oslabení | Bit.plus | Spotřeba uhlí v Evropě | Návrat uhlí | Dodávky plynu | Prodej | Regulační úřad | Zvyšování těžby | Spojené arabské emiráty | Cenový rekord | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | Odvětví | Pokles poptávky | Rekord | Varšava | Tokeny | Společnosti | Opatření | ANO | Uhlí | Ceny plynu | FDP | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Energetická krize | Dosažení dohody | Energetické krize | Dmitrij Peskov | Nord Stream 2 AG | Pozornost | Retail Investor | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Největší tuzemský obchodník | Velkoobchodní ceny plynu | Společnost | Burzovní cena | Ruský plynovod | Družba | TIM | Celosvětový trh | Omikron | | Kazachstán | Obavy z omikronu | TerraUSD | Tranzit ruského plynu | Ruský plyn | Omezení dodávek | Snížení daně | Útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Cena plynu pro evropský trh | Kyjev | MWh | Kadri Simsonová | Velkoobchodní cena plynu | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Producenti na Blízkém východě | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Západní sankce | Zastavení dodávek | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Daň z benzinu | Cenu plynu | Centrum | Poptávka po ropě v Číně | Ruské ropy | Burzovní cena plynu | Ekonomické důsledky | Chemický průmysl | Rafinerie | Německý svaz | Trafigura | Hospodářský pokles | Německé podniky | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Dovoz ruského plynu | Teplé počasí | Invest | Terrraform Labs | Terrraform | To Kwon | FGE | S&P Global Commodity Insight | Tiger | Vice | Ekonomické podmínky | Levels | ProCent | Mluvčí
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Energetika
Energetika a zelené kovy
Energetika 2023
Energie
Energie v Evropě
Energie v zimních měsících
Energiewende
Energie ze sopky
Energie z jádra
Energo-Pro

Následující klíčová slova

Energy broker
Energy financial group
Energy Fuels
Energy Fuels Inc
Energy Fuels (UUUU)
Energy Futures
Energy Information Administration
Energy Information Administration (EIA)
Energy Management Institute
Energy Price Index
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít