Pátek 21. června 2024 13:37
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
FTMO férovost
reklama
Fintokei léto akce

Republikáni

C:\fakepath\USA5.jpg

Podle průzkumu se většina obyvatel USA mylně domnívá, že USA jsou v recesi

23.05.2024 Přestože hrubý domácí produkt (HDP) Spojených států v poslední době roste, 56 procent Američanů v novém průzkumu vyjádřilo přesvědčení, že země zažívá ekonomickou recesi. Sondáž vypracovaná pro britský deník The Guardian odhalila i další mylné představy o vývoji ekonomických ukazatelů necelých šest měsíců před prezidentskými volbami, v nichž bude stav hospodářství jako obvykle ústředním tématem.
C:\fakepath\trump-27032024.png

Vítězství Trumpa bude znamenat radost v USA, obavy v Evropě

27.03.2024 Zatím předvolební průzkumy mírně favorizují Donalda Trumpa. Spoléhat se na ně se však nevyplácí. V případě vítězství Joea Bidena se dočkáme pouze prodloužení dosavadního stylu vedení americké politiky. Tento styl, stejně jako Joe Biden, má své nejlepší léta za sebou. Výrazné změny můžeme proto očekávat pouze od Donalda Trumpa. Co čekat od akciových trhů v případě Trumpova vítězství?
C:\fakepath\forex-25032024.jpg

EUR/USD silně koreluje s tímto indikátorem

25.03.2024 Eurodolar se už více než 15 měsíců obchoduje v relativně úzkém koridoru 1,04 – 1,13. Tradeři se nemohou opřít o žádný trend, rozdíl v úrocích mezi eurem a americkým dolarem je také minimální. Nejobchodovanější měnový pár světa tak už delší dobu nedává příliš příležitostí pro poziční obchodníky, pohyby jsou v rámci měsíců tak malé, že poplatky tvoří vyšší procento z případného zisku, než tomu bylo dříve.
img

Vláda USA prosadila $1,2 bilionový finanční balíček

25.03.2024 „Americké vládě se podařilo protlačit zbylou část rozpočtového balíčku, který slibuje investovat do USA 1,2 bilionů USD do konce září. To podpoří americkou ekonomiku a finanční trhy,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\trader-06032024-52-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.03.2024 1) Bývalý americký prezident Donald Trump míří za jasným vítězstvím v souboji o republikánskou nominaci do listopadových prezidentských voleb. Během takzvaného superúterý, v němž republikáni rozhodují o svém kandidátovi v celkem 15 státech, dosud podle výsledkových projekcí vyhrál ve 12 státech včetně Kalifornie, Texasu či Severní Karolíny. Trumpova poslední významná soupeřka v tomto klání Nikki Haleyová zaznamenala ojedinělé vítězství ve Vermontu. Americký prezident Joe Biden zvítězil ve všech 15 státech, kde se při superúterý odehrál demokratický souboj o prezidentskou nominaci. Porážku utrpěl na Americké Samoi.
C:\fakepath\trump.jpg

Donald Trump míří k republikánské nominaci

06.03.2024 Bývalý americký prezident Donald Trump míří za jasným vítězstvím v souboji o republikánskou nominaci do listopadových prezidentských voleb. Během takzvaného superúterý, v němž republikáni rozhodují o svém kandidátovi v celkem 15 státech, dosud podle výsledkových projekcí vyhrál ve 12 státech včetně Kalifornie, Texasu či Severní Karolíny. Trumpova poslední významná soupeřka v tomto klání Nikki Haleyová zaznamenala ojedinělé vítězství ve Vermontu. Americký prezident Joe Biden zvítězil ve všech 15 státech, kde se při superúterý odehrál demokratický souboj o prezidentskou nominaci. Porážku utrpěl na Americké Samoi.
C:\fakepath\trader-05032024-22-zm.jpg

Američany čeká volební superúterý

05.03.2024 Miliony voličů napříč Spojenými státy se dnes zapojí do výběru republikánského a demokratického kandidáta pro listopadové prezidentské volby. Během takzvaného superúterý se konají primárky nebo stranická volební shromáždění v 16 různých státech. Očekává se, že výsledky potvrdí suverénní postavení republikánského exprezidenta Donalda Trumpa a jeho demokratického nástupce v Bílém domě Joea Bidena.
img

Dva roky války na Ukrajině. Jak se změnil svět?

23.02.2024 Přesně před dvěma lety, 24. února 2022, zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Po dvou letech války se současná situace na východě země zdá být v západních zemích na denním pořádku, i když pro Ukrajinu je to stále těžký boj o vlastní území, stejně jako v posledních několika měsících. Co se ve světě změnilo od 24. února 2022? Jaký je současný stav finančního trhu, zejména trhu s komoditami? Je svět stále ochoten pomoci Ukrajině? Jak by mohla změna moci v USA ovlivnit vojenskou pomoc Ukrajině?
img

Ranní shrnutí (21.02.2024)

21.02.2024 Indexy na Wall Street zakončily včerejší obchodování na nižší úrovni, ale mimo seanční minima. S&P 500 klesl o 0,60 %, Dow Jones se posunul o 0,17 % níže, Nasdaq se snížil o 0,92 % a index s malou kapitalizací Russell 2000 klesl o více než 1,4 %.
C:\fakepath\biden5.jpg

Demokratické primárky v Nevadě s přehledem vyhrál Biden

07.02.2024 Americký prezident Joe Biden s přehledem zvítězil v demokratických primárkách ve státu Nevada. Vyplývá to z projekcí agentury AP po sečtení více než poloviny hlasů. Pro stávající hlavu státu se jedná o druhé oficiální vítězství v rámci letošních nominačních soubojů, které ve Spojených státech v listopadu vyústí v prezidentské volby.
img

Fidelity International: Tři důvody pro návrat čistých energetických akcií v roce 2024

02.02.2024 V nadcházejícím roce budou v sektoru zabývajícím se čistou energií dominovat politická a makroekonomická rizika, a to zejména v USA. Většina špatných zpráv v tomto odvětví již však byla trhem v cenách promítnuta.
C:\fakepath\Zelenskyj.png

Zelenskyj vítá novou finanční pomoc EU, jde podle něj o důvěryhodnost Evropy

01.02.2024 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poděkoval členským zemím Evropské unie za schválení dalšího balíku finanční pomoci Ukrajině v hodnotě 50 miliard eur (1,2 bilionu korun). Unijním lídrům na summitu, který rozhodnutí přijal, vzkázal, že v sázce byla důvěryhodnost Evropy. V projevu také připomenul nesplněný cíl EU v dodávkách dělostřelecké munice a vyzval unii k vystupňování investic do vojenské podpory.
C:\fakepath\trump.jpg

Trump v New Hampshire porazil Haleyovou, opět je blíže souboji s Bidenem

24.01.2024 Bývalý americký prezident Donald Trump podle očekávání zvítězil v úterních republikánských primárkách ve státě New Hampshire, a přiblížil se tak stranické nominaci do listopadových prezidentských voleb ve Spojených státech. Trumpova hlavní soupeřka, bývalá guvernérka Jižní Karolíny Nikki Haleyová, slíbila, že bude v kampani pokračovat. V demokratických primárkách zvítězil prezident Joe Biden. Podle agentury AP se čím dál zřetelněji rýsuje možnost reprízy jeho volebního souboje s Trumpem z roku 2020.
img

Invesco: Nevšední pravdy – 10 nepravděpodobných, ale možných scénářů pro rok 2024

16.01.2024 Je čas zapomenout na standardní scénáře a přemýšlet o těch méně pravděpodobných a přesto možných. Trhy zakončily rok 2023 pozitivně a náš seznam možných překvapení se proto kloní negativním směrem (tyto hypotetické události jsou naším pohledem na to, co by se mohlo stát, ačkoli to nutně není součástí našeho hlavního scénáře).
C:\fakepath\trader-12012024-44-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.01.2024 1) Ceny ropy dnes prudce rostou. Reagují na noční americko-britské útoky na vojenské základny jemenských povstalců Húsíů, které přišly jako reakce na útoky této Íránem podporované skupiny na lodní dopravu v Rudém moři. Akce zvýšila obavy trhu z možného dopadu širšího konfliktu na Blízkém východě na dodávky ropy z regionu, zejména na ty, které procházejí Hormuzským průlivem mezi Perským a Ománským zálivem.
C:\fakepath\biden5.jpg

Syn amerického prezidenta Hunter Biden odmítl obžalobu z daňových deliktů

12.01.2024 Hunter Biden včera před soudem v Los Angeles odmítl obžalobu z daňových deliktů. Uvedla to stanice CNN. Podle obžaloby se syn amerického prezidenta Joea Bidena dopustil trestných činů a přestupků, za což mu hrozí až 17 let vězení. Problémy Bidena mladšího využívají republikáni k politickým útokům na demokratického politika.
C:\fakepath\cerna-labut-27122023.jpg

Které “černé labutě” mohou ohrozit trhy v roce 2024?

27.12.2023 Postrach všech analytiků, který na trzích nenechává kámen na kameni. To jsou černé labutě - nepředvídatelné scénáře mnohdy až katastrofických rozměrů, avšak s nízkou pravděpodobností výskytu. V dnešním článku si zkusíme zavěštit a předpovědět si hned několik podobných událostí.
img

Spojeným státům hrozí zhoršení ratingu a podle Pensylvánské univerzity nakonec i bankrot. Investor Buffett nesouhlasí

18.11.2023 Spojeným státům hrozí zhoršení ratingu, který jim přisuzuje agentura Moody’s. Ta v pátek minulý týden zhoršila výhled úvěruschopnosti země z dosavadního „stabilního“ na „negativní“. Povážlivě tak stoupá pravděpodobnost, že přikročí také k vlastnímu snížení ratingu – poprvé po více než sto letech, od úsvitu moderních finančních dějin.
img

Klíčové body a závěry ze schůzky Biden - Si 🗽

17.11.2023 Návštěva Si Ťin-pchinga v USA, která vyvrcholila setkáním s Joe Bidenem a americkými podnikateli, byla přijata pozitivně. Obě země označily summit Biden - Si za konstruktivní, celkový tón však zůstává nejednoznačný. Hlavní otázky zůstaly nevyřešeny, ačkoli Biden informoval o velmi konstruktivních a upřímných rozhovorech, které by mohly položit základ pro další zlepšení vztahů. Také čínská diplomacie komentovala závěry rozhovorů a úkoly přijaté ze strany budování dohody a kontroly eskalace pozitivně.
C:\fakepath\usa4.jpg

Americká sněmovna schválila návrh na odvrácení rozpočtové krize

15.11.2023 Americká sněmovna reprezentantů schválila návrh o krátkodobém financování vlády, který by zajistil plnohodnotný chod federálních úřadů i po pátečním konci aktuálního rozpočtového provizoria. Kongresmani učinili první krok k odvrácení takzvaného shutdownu, nyní plán projedná Senát, který jej může poslat k podpisu americkému prezidentovi Joeu Bidenovi.
img

Spojeným státům hrozí zhoršení ratingu, který drží od roku 1917. Agentura Moody’s jim zhoršuje ratingový výhled, Pensylvánská univerzita zase časově zařazuje jejích možný bankrot

11.11.2023 Spojeným státům hrozí zhoršení ratingu, který jim přisuzuje agentura Moody’s. Ta včera večer, po zavření burz, zhoršila výhled úvěruschopnosti země z dosavadního „stabilního“ na „negativní“. Povážlivě tak stoupá pravděpodobnost, že přikročí také k vlastnímu snížení ratingu – poprvé po více než sto letech, od úsvitu moderních finančních dějin.
C:\fakepath\1697198000-53a-13102023.jpg

Okamžik, na který bitcoin čekal! | Investiční Memento #53

13.10.2023 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 53. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
img

EUR/USD: Politická krize v USA se prohlubuje, riziko shutdownu přetrvává

04.10.2023 Pár euro-dolar se usadil v oblasti čísla 4. V tuto chvíli se prodejci pokoušejí prolomit úroveň supportu na 1,0450, což odpovídá spodní linii Bollingerových pásem v časovém rámci D1. Medvědi EUR/USD se chovají méně agresivně než na začátku obchodního týdne, ale stále vykazují vytrvalost, což odráží celkové posílení dolaru.
C:\fakepath\Biden.png

Paralýza federálních úřadů v USA zatím zažehnána, Biden podepsal zákon

01.10.2023 Americký prezident Joe Biden podepsal zákon o nouzovém financování federální vlády na příštích 45 dnů. O několik hodin dříve ho schválily obě komory Kongresu. Zákon těsně před začátkem nového fiskálního roku odvrátil ochromení vládních úřadů a agentur, takzvaný shutdown, neobsahuje však další pomoc Ukrajině bránící se ruské agresi.
C:\fakepath\trader-27092023-37-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.09.2023 1) Společnost Binance, která je největší kryptoměnovou burzou na světě, prodá své aktivity v Rusku nově vzniklé burze CommEX. Firma o tom dnes informovala na svém webu. Finanční podrobnosti transakce nezveřejnila. Binance zdůraznila, že nebude mít pravidelný podíl z tržeb CommEX a nemůže v budoucnu koupit zpět akcie prodaného podniku.
C:\fakepath\usa ekonomika.jpg

Kongres USA ovládly nové spory kvůli hrozícímu ochromení vládních financí

27.09.2023 Dva různé recepty, jak odvrátit hrozící výpadek financování amerických federálních úřadů, představili v úterý v Kongresu demokraté a republikáni. Zatímco strana prezidenta Joea Bidena podle médií navrhuje zákon o dočasném financování předpokládající mimo jiné zvýšení pomoci Ukrajině, pravice hodlá prosadit omezení některých výdajů a počítá například s přísnější imigrační politikou. Pokud se politikům obou stran nepodaří najít společnou řeč do sobotní půlnoci, hrozí dočasné propouštění řady státních zaměstnanců a omezené fungování některých úřadů.
img

Akcionář podal oznámení ohledně korupce při prodeji Atosu Křetínskému

25.09.2023 Minoritní akcionář francouzské skupiny Atos podal trestní oznámení ohledně korupce při prodeji části této technologické firmy společnosti EP Equity Investment českého miliardáře Daniela Křetínského. Uvádí to agentura AFP s odkazem na svůj zdroj. Podle deníku Les Echos Národní finanční prokuratura v pátek potvrdila, že oznámení od fondu Alix AM obdržela a jeho obsah prozkoumává.
C:\fakepath\1695402706-51a-22092023.jpg

Čekáme na trzích další krach?! Investiční Memento #51

22.09.2023 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 51. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
img

Technická analýza BTC/USD na 16. 8. 2023

16.08.2023 Bývalý vysoce postavený člen americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) John Reed Stark věří, že budoucí události kolem prezidentských voleb by mohly přispět ke schválení Bitcoin ETF.
img

Donald Trump, který byl dlouho ke kryptoměnám skeptický, má v Ethereu až 500 000 dolarů

14.08.2023 Bývalý prezident a republikánský favorit pro rok 2024 se v minulosti vyjadřoval o hodnotě kryptoměn odmítavě.
img

USA přišly o AAA rating agentury Fitch. USD reaguje poklesem.

02.08.2023 Fitch Ratings, společnost, která dlouhodobě kritizuje zvyšující se deficit amerického rozpočtu, učinila překvapivé rozhodnutí odejmout zemi její nejvyšší rating. To výrazně ovlivnilo měnový trh a přinutilo americký dolar oslabit vůči ostatním hlavním měnám. Tento krok zasáhl také americký akciový trh, kdy futures na hlavní indexy klesly o více než 1,0 %. Bitcoin a Ethereum na zprávu reagovaly pozitivně a vzrostly.
C:\fakepath\stepan-krecek-18062023-1.jpg

Štěpán Křeček: Když je zle, věřím dolaru. Když se situace zlepšuje, přesouvám se do koruny

19.06.2023 Koruna zůstane silná, myslí si Štěpán Křeček, hlavní ekonom BH Securities. „Je to dáno tím, že v tuzemsku jsou stále vyšší sazby než v eurozóně,“ říká Křeček. Dodává ale také, že roli hrají firemní úvěry v eurech, které podniky následně směňují do koruny a vytváří tak poptávku po české měně. Křeček také prozradil, kterým měnám aktuálně věří nejvíce. V rozhovoru se dozvíte, zda by bankovní rada ČNB měla ještě sáhnout po zvýšení úrokové sazby nebo ji naopak začít snižovat.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 13. června 2023

13.06.2023 Podle dvojčat Winklevossových hrozí, že americký prezident Joe Biden a Demokratická strana ztratí klíčové mladé voliče. Jde o důsledek "války proti kryptoměnám". Cameron Winklevoss tweetoval, že demokrati odrazují celou generaci nejmladších Američanů, což by mohlo vyústit ve volební porážku a návrat republikánů k moci. Kritizoval konkrétně senátorku Elizabeth Warrenovou a Bidenova kandidáta na pozici předsedy Komise pro cenné papíry a burzy Garyho Genslera.
img

Největší kryptoměnová událost týdne? Návrh zákona o struktuře digitálního trhu!

12.06.2023 Kryptoměny mají za sebou bláznivý týden, jehož největší události se soustředily na… návrh zákona o struktuře digitálního trhu, který předložili republikáni ve Sněmovně reprezentantů.
C:\fakepath\USA-dolar.jpg

Dohoda o dluhovém stropu zabránila ekonomické krizi a kolapsu, míní Biden

04.06.2023 Dohoda o dluhovém stropu zabránila ekonomické krizi a kolapsu, uvedl v noci na sobotu americký prezident Joe Biden ve svém prvním projevu z oválné pracovny Bílého domu. Zákon o pozastavení platnosti dluhového stropu USA, který americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti, měl podepsat během soboty, informuje agentura AP.
C:\\fakepath\\trader-02062023-37-zm.jpg

Zákon o dluhu v USA kritizují za vstřícnost k infrastruktuře pro fosilní paliva

02.06.2023 Květnová vyjednávání ve Washingtonu ohledně odvrácení platební neschopnosti provázely spekulace, že výsledná dohoda by mohla zahrnovat i reformu pravidel pro výstavbu energetických projektů, která by podpořila ekologickou transformaci Spojených států. Nakonec ovšem návrh zákona přináší jen drobné změny, které mohou urychlit i výstavbu infrastruktury spojené s fosilními palivy. Kritiku od ekologů a některých členů Demokratické strany pak umocňuje výjimka pro plynovod prosazovaný senátorem napojeným na fosilní průmysl.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Sněmovna reprezentantů USA schválila zákon, který pozastavuje dluhový strop

01.06.2023 Americká Sněmovna reprezentantů dnes brzy ráno SELČ schválila zákon, který pozastavuje platnost dluhového stropu. Legislativní text nyní putuje do Senátu. Prezident Joe Biden výsledek hlasování uvítal a vyzval Senát, aby zákon schválil, co nejdříve, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\usa4.jpg

Návrh o pozastavení dluhového stropu USA bude schválen, řekl lídr republikánů

31.05.2023 Lídr republikánské většiny v americké Sněmovně reprezentantů Kevin McCarthy očekává, že kompromisní návrh o dluhovém stropu a úpravě vládních výdajů bude schválen. Řekl to dnes několik hodin před očekávaným hlasováním kongresmanů, které může USA přiblížit k zažehnání hrozby platební neschopnosti. McCarthy a americký prezident Joe Biden se po víkendové dohodě snaží pro návrh zajistit potřebnou podporu v Kongresu.
img

EUR/USD: dolar usiluje o nová maxima, zatímco euro zůstává pod tlakem

31.05.2023 Na devizovém trhu je americký dolar nadále výzvou a překonává euro. I když euro po nedávných statistikách z eurozóny zaznamenalo určitý vzestup, tento úspěch byl pomíjivý. Mezitím dolar posiluje své postavení a připravuje se na další pokroky.
C:\fakepath\eurusd-31052023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 31.5.2023

31.05.2023 Akcie ve Spojených státech uzavřely smíšeně. Náladu na trhu negativně ovlivňují obavy z republikánů, kteří jsou proti dohodě o zrušení dluhového stropu. Trh ale podpořil další růst akcií čipové společnosti Nvidia.
img

Bitcoin prudce roste na základě zpráv o dohodě o americkém dluhu

30.05.2023 Bitcoin vzrostl na dvoutýdenní maximum díky potenciální dohodě, kterou uzavřeli republikáni a demokraté, aby se vyhnuli neschopnosti splácet dluhový strop USA.
img

Dohoda o dluhovém stropu pravděpodobně nesníží schodek amerického rozpočtu

30.05.2023 Dohoda dosažená v sobotu mezi americkým prezidentem Joem Bidenem a předsedou Sněmovny reprezentantů Kevinem McCarthym nepovede k výrazné změně ve financích země, protože primárně ovlivní část rozpočtu známou jako diskreční výdaje, což omezí výdaje na určité služby federální vlády, ale výrazně nesníží celkový rozpočtový deficit, který v příštím desetiletí pravděpodobně dosáhne cca 20 bilionů dolarů.
img

Přehled páru EUR/USD. 30. května. Otázka dluhového limitu USA: záležitost zůstává nevyřešena.

30.05.2023 Měnový pár EUR/USD neukázal v pondělí vůbec nic. Včera jsme upozorňovali, že kalendář událostí je prázdný, bez sebemenších zpráv či reportů. Není tedy divu, že pár zůstal celý den na jednom místě a vykazoval ohromující volatilitu 38 bodů. Při rozpětí necelých 40 pipsů neměly smysl ani obchody v časovém rámci 5M. Předtím jsme upozornili, že volatilita v posledních měsících výrazně klesá, takže nejlepší je obchodovat ve střednědobém horizontu (máme totiž stále trend). Ačkoli pár klesá už tři týdny po sobě, situace na trhu nás nepřekvapuje. Předtím pár dva měsíce bez dostačujících důvodů stoupal. Co vidíme teď, je jen vrácení dluhu americkému dolaru.
img

Přehled pro pár EUR/USD. 30. května. Otázka dluhového limitu USA: záležitost zůstává nevyřešena.

30.05.2023 Měnový pár EUR/USD neukázal v pondělí vůbec nic. Včera jsme upozorňovali, že kalendář událostí je prázdný, bez sebemenších zpráv či reportů. Není tedy divu, že pár zůstal celý den na jednom místě a vykazoval ohromující volatilitu 38 bodů. Při rozpětí necelých 40 pipsů neměly smysl ani obchody v časovém rámci 5M. Předtím jsme upozornili, že volatilita v posledních měsících výrazně klesá, takže nejlepší je obchodovat ve střednědobém horizontu (máme totiž stále trend). Ačkoli pár klesá už tři týdny po sobě, situace na trhu nás nepřekvapuje. Předtím pár dva měsíce bez dostačujících důvodů stoupal. Co vidíme teď, je jen vrácení dluhu americkému dolaru.
img

🏯 JAP225 poblíž 30letých maxim 📈

29.05.2023 Analytici Nomury upozornili, že míra tržního rizika klesla v souvislosti s dosažením základní dohody, přičemž obě strany se zavázaly vyhnout se i technickému defaultu. Na této vlně Nikkei krátce překonal úroveň 31 500 bodů, i když od té doby část zisků snížil, což signalizuje, že býci možná přehnali svou euforii. Někteří demokraté a republikáni kritizovali předběžnou dohodu mezi předsedou Sněmovny reprezentantů McCarthym a americkým prezidentem Joe Bidenem. Trhy jsou však uklidněny, že Kongres bude hlasovat ve prospěch dohody, kterou formovali klíčoví představitelé obou vládnoucích stran.
C:\fakepath\trader-29052023-43-zm.png

Dohoda Bidena s McCarthym by pozastavila dluhový strop USA do začátku roku 2025

29.05.2023 Členové amerického Kongresu začínají projednávat návrh zákona, který může odvrátit bezprostřední hrozbu platební neschopnosti Spojených států. Text je výsledkem vyjednávání mezi americkým prezidentem Joem Bidenem a předsedou Sněmovny reprezentantů Kevinem McCarthym, kteří se o víkendu dohodli na pozastavení dluhového stropu federální vlády do začátku roku 2025. Návrh obsahuje mnohá další opatření, včetně plánů odrážejících požadavky Republikánské strany na omezení vládních výdajů mimo těch na obranu.
C:\fakepath\trader-29052023-75-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.05.2023 1) Ceny ropy se dnes snižují, protože obavy z negativních dopadů vysokých úrokových sazeb na hospodářský růst převážily nad zprávou o dohodě na zvýšení dluhového stropu ve Spojených státech. Severomořská ropa Brent kolem 16:00 SELČ ztrácela zhruba 0,7 procenta na 76,4 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o 0,4 procenta na 72,4 dolaru za barel.
img

GBP/USD. 29. 5. 2023. K defaultu v USA nedojde

29.05.2023 Na hodinovém grafu pár GBP/USD v pátek zažil vzestupný pohyb směrem k horní linii sestupného trendového koridoru, který v současnosti charakterizuje sentiment obchodníků jako "medvědí". Pondělní ráno začalo mírným poklesem. Doporučuji obchodníkům, aby očekávali růst britské libry, když pár uzavře nad koridorem. Do té doby zůstává pravděpodobnější pokles směrem k úrovni korekce 76,4 % na 1,2295.
img

 Poté, co se americkým zákonodárcům podařilo dohodnout na dluhovém stropu, se BTC a akcie těší na nárůst

29.05.2023 Poté, co se 27. května Bílý dům a republikáni ve Sněmovně reprezentantů domluvili na předběžné dohodě, se USA pravděpodobně vyvarují katastrofální platební neschopnosti. Americké akciové trhy v souvislosti s dohodou 26. května vzrostly a tento pozitivní sentiment se projevil i na kryptotrhu.
img

Týden může začít volatilně, protože americký Kongres rozhodl o státním dluhu

29.05.2023 Oba instrumenty dál stabilně klesají i na pozadí zpráv, které nejsou vždy "silné". O víkendu ale přišly vcelku očekávané zprávy z amerického Kongresu o limitu státního dluhu. Americká ministryně financí Janet Yellenová potvrdila 1. červen jako "neměnný termín", do kterého musí USA zvýšit dluhový strop, jinak hrozí, že nebudou schopny plnit své závazky. Jelikož nikdo na trhu nepochyboval, že demokraté a republikáni nakonec najdou společnou řeč, bylo toto rozhodnutí a jeho oznámení očekávané. Tisková kancelář amerického prezidenta Joea Bidena oznámila, že Bílý dům a republikáni ve Sněmovně reprezentantů dosáhli dohody, což znamená, že do 1. června bude přijat oficiální návrh zákona, který zvýší dluhový strop o další 2 biliony dolarů. Problém je vyřešen a týden na trzích by mohl začít volatilně.
img

Forex: Dolar oceňuje rostoucí sázky na zvýšení sazeb

29.05.2023 Vyšší než očekávaná americká inflace za duben (Fedem preferovaný index PCE) překlopila pravděpodobnost zvýšení sazeb ze strany Fedu nad 50 %, což se samozřejmě dolaru líbí. Naopak zprávy o tom, že Republikáni a Demokraté již v podstatě dosáhli dohody nad zvýšení dluhového stropu v USA mají na trh je omezený dopad. Začátek týdne bude pravděpodobně velmi vlažný, neb v USA i Velké Británii je státní svátek.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Biden a McCarthy mají finální dohodu na zvýšení dluhového stropu USA

29.05.2023 Americký demokratický prezident Joe Biden a republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy dosáhli konečné dohody na zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států, což americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti. S odvoláním na svůj zdroj to dnes napsala agentura AP. O předběžné dohodě oba politici informovali už v noci na neděli. Pokud by demokraté a republikáni nenalezli shodu, hrozila by USA platební neschopnost už 5. června, což by mělo vážné dopady na celosvětové hospodářství.
C:\fakepath\usa-28052023-2.png

Biden a McCarthy se dohodli na zvýšení dluhového stropu USA

28.05.2023 Americký demokratický prezident Joe Biden a republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy se v zásadě dohodli na zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států, což americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti. Po sobotním telefonickém jednání to oba potvrdili v noci na dnešek. Pokud by demokraté a republikáni nenalezli shodu, hrozila by USA platební neschopnost už 5. června, což by mělo vážné dopady na celosvětovou ekonomiku.
C:\fakepath\usa-28052023.png

Dohoda o zvýšení dluhového stropu v USA je do 5. června možná, věří McCarthy

28.05.2023 Šéf republikánů v americkém Kongresu Kevin McCarthy věří, že dohody o zvýšení dluhového stropu lze dosáhnout do 5. června, kdy vládě Spojených států hrozí platební neschopnost. Zatím ale dohoda není, řekl dnes předseda Sněmovny reprezentantů novinářům.
img

Jednání o americkém dluhovém stropu probíhají

26.05.2023 Americké akciové trhy se mírně zotavily, zatímco euro a britská libra zastavily svůj pokles po zvěstích, že se republikáni a zástupci Bílého domu blíží k dohodě o zvýšení dluhového stropu a omezení federálních výdajů na dva roky.
img

EUR/USD: Panické nálady zesilují, zatímco dolar nabírá na síle

25.05.2023 Situace kolem amerického vládního dluhu ovlivňuje obchodníky den ode dne víc. Není divu, protože termín stanovený americkým ministerstvem financí (1. června) se blíží a strany jsou od dosažení dohody stále daleko.
C:\fakepath\USA.jpg

Fitch kvůli sporům o dluhový strop zařadila rating USA do režimu pozorování

25.05.2023 Americká agentura Fitch zařadila rating Spojených států do režimu pozorování s možností jeho snížení. To v praxi znamená, že by mohla v příštích měsících hodnocení úvěrové spolehlivosti země zhoršit. Spojené státy mají aktuálně rating na stupni AAA, tedy nejvyšší. Agentura své rozhodnutí zdůvodnila pokračujícím sporem o zvýšení dluhového stropu a hrozbou platební neschopnosti federální vlády. Agentura to uvedla ve středeční tiskové zprávě.
img

Invesco: S pokračující debatou o dluhovém stropu v USA se očekává nárůst tržní volatility

24.05.2023 Vyjednávání o dluhovém stropu v USA přitahuje stále větší pozornost investorů. Ta je upřena zejména na kritické datum „X“, kdy se očekává, že americké vládě dojdou prostředky na plné uhrazení finančních závazků. V současné době se toto datum odhaduje na 1. června.
img

GBP/USD v klesajícím trojúhelníku

23.05.2023 Americký dolar v pondělí na začátku obchodování v Evropě mírně klesl kvůli nejistotě kolem jednání o dluhovém stropu USA a po holubičích komentářích předsedy Fedu Jerome Powella. Dolar dostal koncem minulého týdne ránu, když jednání o potenciálním zvýšení dluhového stropu USA, a tedy zamezení velmi škodlivému defaultu, náhle zkrachovala a republikáni odešli z jednání.
C:\fakepath\USA.jpg

Představitelé USA se stále nedohodli na odvrácení platební neschopnosti vlády

23.05.2023 Ani osobní schůzka amerického prezidenta Joea Bidena se šéfem Sněmovny reprezentantů Kevinem McCarthym nepřinesla dohodu o navýšení dluhového stropu Spojených států, která by odvrátila hrozící platební neschopnost federální vlády. Po jednání v Bílém domě to podle agentur AP a Reuters uvedl McCarthy. Zároveň ale poznamenal, že diskuze byla produktivní. Věří, že je možné se dohodnout. Nenavýší-li Kongres limit pro zadlužení USA, mohla by platební neschopnost nastat už 1. června. To by mělo dramatické dopady nejen na americkou, ale i světovou ekonomiku.
img

Ranné zhrnutie (23.05.2023)

23.05.2023 Indexy na Wall Street skončili včerajšie obchodovanie vyššie - S&P 500 si pripísal 0,02 %, Nasdaq sa posunul o 0,50 % vyššie a Russell 2000 vyskočil o 1,22 %. Dow Jones zaostával a klesol o 0,42 %.
img

Janet Yellenová trvá na vyřešení dluhové otázky do 1. 6.

23.05.2023 Oba nástroje pokračují v nedávném zpomalení. Trh projevuje nízký zájem o téma dluhového stropu v USA. Zmínil jsem to o víkendu a v pondělí analytici několika velkých bank oznámili stejný závěr. Americká ministryně financí Janet Yellenová však nabádá lidi, aby tento problém brali vážně, protože věří, že americká ekonomika by se mohla zhroutit, pokud to politici nevyřeší do týdne.
img

Americký akciový trh uzavřel smíšeně, Dow Jones klesl o 0,42 %

23.05.2023 Obchodníci sledují vývoj situace ohledně veřejného dluhu země. Bílý dům a republikáni, kteří kontrolují Sněmovnu reprezentantů v Kongresu, pokračují v jednáních o zvýšení dluhového stropu. Předseda americké Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy již dříve uvedl, že se v pondělí setká s prezidentem Joem Bidenem k jednání na toto téma.
img

Jednání o americkém dluhovém stropu pokračují

22.05.2023 Prezident Joe Biden a republikánský předseda Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy se mají v pondělí setkat, aby pokračovali v jednání, které má zabránit katastrofickému defaultu USA.
img

Bitcoin a zlato jsou stále nejlepší pojistkou proti korupci, říká Kiyosaki

22.05.2023 Autor knihy Bohatý táta, chudý táta pronesl několik drsných slov na účet amerického prezidenta Joea Bidena.
img

Ranní shrnutí (22.05.2023)

22.05.2023 Asijsko-pacifické indexy se na začátku nového týdne obchodovaly výše. Nikkei a Kospi si připsaly 0,8 %, Nifty 50 přidal 0,5 % a indexy z Číny se obchodovaly až o 1,3 % výše. S&P/ASX 200 v regionu zaostával a klesl o 0,2 %.
C:\fakepath\usa-19052023.png

Jednání o odvrácení platební neschopnosti USA stojí, pokračování je nejisté

19.05.2023 Vyjednávání o zvýšení stropu pro zadlužení Spojených států se necelé dva týdny před potenciální platební neschopností vlády zastavila, informují dnes americká média. Jeden z vyjednavačů Republikánské strany v Kongresu uvedl, že rozhovory v tuto chvíli nepřinášejí posun a že je potřeba je přerušit, načež tým prezidenta Joea Bidena přišel s vyjádřením o značných rozdílech mezi pozicemi obou stran. Akcie na Wall Street ve světle tohoto vývoje smazaly počáteční zisky a začaly oslabovat.
img

Zlato nepřestává udivovat

17.05.2023 Pokud je zlato pojistkou proti inflaci, proč nepřekvapilo v roce 2022, kdy byly ceny nebetyčně vysoké? Proč prudce stouplo v letošním roce do oblasti rekordních maxim, když inflace začala zpomalovat? Pokud jsou drahé kovy nejlepší investiční možností během defaultu, proč klesá, když se jeho datum blíží? Dynamika XAU/USD je nejlepším důkazem toho, jak mylné jsou představy lidí o zlatě. Nebo možná jen nevíme všechno.
img

Americký pre-market 15. 5. 2023 - politici se musí dohodnout

15.05.2023 Futures na americké akciové indexy v pondělí prudce vzrostly, podpořeny důvěrou investorů, že američtí zákonodárci budou schopni dosáhnout konsensu a vyřešit hrozící krizi dluhového stropu. Prezident Joe Biden o víkendu vyjádřil optimismus, že dohody by mohlo být dosaženo během týdne, a oznámil setkání s republikány, které se bude konat v úterý. Diskuse o rozpočtu, která byla naplánována na pátek, byla odložena.
C:\\fakepath\\trader-11052023-37-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy klesají kvůli patové situaci kolem dluhového stropu v USA

11.05.2023 Ceny ropy dnes klesají, dolů je tlačí patová situace kolem dluhového stropu ve Spojených státech. Rostoucí počet nezaměstnaných v USA pak budí obavy z recese v této zemi, která je největším spotřebitelem ropy na světě, píše agentura Reuters.
C:\fakepath\USA.jpg

Schůzka Bidena s kongresovými lídry o zvýšení dluhového stropu dohodu nepřinesla

10.05.2023 Setkání amerického prezidenta Joea Bidena s kongresovými lídry nepřineslo průlom v jednáních o zvýšení dluhového stropu, bez kterého se vláda může už v červnu dostat do problémů kvůli nedostatku peněz na pokrytí svých výdajů. Účastníci nicméně po schůzce ujišťovali, že Spojené státy se do bezprecedentního stavu platební neschopnosti nedostanou. Jaký kompromis mezi demokraty a republikány by v poměrně krátkém čase mohl tento scénář odvrátit, však není jasné.
img

GBP/USD. Přehled na 10. 5. 2023. Inflace v USA je pro obchodníky důležitější než rozhodnutí Bank of England o sazbách

10.05.2023 V úterý se měnový pár GBP/USD také pokusil vykázat klesající pohyb, ale ukázalo se, že je tak pomalý, že o tom ani nemá smysl mluvit. I když cena překoná linii klouzavého průměru, nebude to znamenat další pokles britské měny. Na rozdíl od eura, které se vědoměji pokouší ukončit vzestupný trend, libra nadále sebevědomě roste. Má k tomu však ještě méně důvodů než euro. Připomeňme, že Fed minulý týden zvýšil sazbu o dalších 0,25 % a dnešní slabá inflační zpráva může vést k dalšímu zpřísnění v roce 2023. Někdo může říci, že všechna rozhodnutí Fedu již trh učinil dávno před jejich oznámením. Ale v tomto případě by všechna rozhodnutí Bank of England o sazbě měla být vypracována. Trh na to měl dost času. Jak jinak si vysvětlit poslední kolo růstu britské měny o 870 bodů, když ne politikou Bank of England?
img

GBP/USD. Přehled na 9. 5. 2023. Janet Yellenová se bojí defaultu, zatímco libra měla v pondělí podmínky k růstu.

09.05.2023 Měnový pár GBP/USD v pondělí pokračoval ve svém pomalém růstu. Ať už pomalém nebo ne, je to jedno, protože pokračuje prakticky z ničeho. Připomeňme, že minulý týden se odehrálo dost důležitých událostí, z nichž některé mohly vést k posílení amerického dolaru, který je silně přeprodaný a nemůže se ani trochu korigovat. Trh však stejně jako dříve interpretoval všechny události a zprávy ve prospěch britské libry. Pár proto nadále roste a za 2 měsíce přidal již 860 bodů s maximální korekcí směrem dolů asi 180 bodů.
img

Janet Yellenová varuje, že USA by do 1. června mohly vyhlásit platební neschopnost

02.05.2023 Americká ministryně financí Janet Yellenová varuje, že pokud nebude navýšen dluhový strop, mohou USA do 1. června vyhlásit platební neschopnost. Co bude s dolarem?
img

Světový den marihuany

20.04.2023 Na dnešní den připadá každoroční den "420". Kdysi obyčejný den se stal manifestací těch, kteří usilují o legalizaci marihuany pro léčebné i rekreační účely. Více informací o vzniku tohoto dne si můžete přečíst níže.
C:\fakepath\trader-09032023-39-zm.jpg

Biden chce v příštích deseti letech snížit rozpočtový deficit o 2,9 bil. USD

09.03.2023 Americký prezident Joe Biden představil svůj rozpočtový plán, který by v příštím desetiletí měl snížit deficit o 2,9 bilionu USD (64,7 bilionu Kč). To je vyšší cíl, než jaký slíbil ve svém projevu minulý měsíc, kdy uvedl, že plánuje snížení deficitu o dva biliony USD. Plán počítá hlavně s vyššími daněmi pro bohaté. Je však již jasné, že republikáni návrh odmítnou. Agentura Kjódó upozornila, že celkový rozpočtový deficit za deset let do fiskálního roku 2033 by měl činit 17,05 bilionu USD.
C:\fakepath\biden3.jpeg

Média: Biden navrhuje 25procentní daň pro miliardáře, více zdanit chce i firmy

09.03.2023 Americký prezident Joe Biden navrhuje 25procentní daň pro miliardáře, více zdanit chce i bohaté investory a korporace. Příjmy státu z kapitálového majetku by se tak podle jeho plánu téměř zdvojnásobily. S odkazem na zdroje v Bílém domě to dnes uvedla agentura Bloomberg a další média. Biden chce podle tohoto návrhu také zrušit daňové úlevy pro podniky a pro bohaté, které zavedl předchozí prezident Donald Trump. Pravděpodobnost, že Kongres tento záměr schválí, ale zřejmě není vysoká.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Biden chce posílit státní zdravotní pojištění, i skrze zvýšení odvodu pro bohaté

07.03.2023 Americký prezident Joe Biden chce zvýšit daně bohatým a posílit mechanismus vyjednávání s výrobci léčiv ve snaze zajistit na následující dekády financování pro systém veřejného zdravotního pojištění Medicare. Oznámil to dnes v komentáři publikovaném na webu listu The New York Times. Plán je součástí nového návrhu rozpočtu, jehož odhalení se čeká ve čtvrtek.
img

Co debata o zvýšení dluhového stropu znamená pro trhy?

10.02.2023 Otázka zvýšení dluhového stropu americké vlády se stává politickým dramatem, protože strany nedokážou dosáhnout oboustranné dohody.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Biden v poselství o stavu unie hovořil o pokroku a potřebě spolupráce

08.02.2023 Americký prezident Joe Biden dnes ve svém poselství o stavu unie vyzdvihl ekonomické oživení USA po pandemii covidu-19 a řekl, že nezaměstnanost je nejnižší za posledních 50 let a že inflace klesá. Demokracie v USA je dva roky po útoku na Kapitol podle Bidena "neohnutá a nezlomená" a Spojené státy jsou na tom ekonomicky lépe než zbytek světa. Demokratický prezident také vyzval ke spolupráci republikány, kteří mají po loňských volbách většinu ve Sněmovně reprezentantů. Zdůraznil zároveň americkou podporu Ruskem napadené Ukrajině a řekl, že USA nechtějí konflikt s Čínou.
img

Vyrovnání dluhového stropu USA nabízí riziko i odměnu

24.01.2023 STROP: USA minulý týden dosáhly stropu svého zadlužení ve výši 31,4 bilionu dolarů. Až do léta platí "mimořádná opatření", díky nimž lze získat čas, ale aby USA mohly své dluhy splácet, musí být limit navýšen. Od 60. let minulého století se tak stalo již 68krát, ale rozdělený Kongres vyvolává u mnoha lidí obavy z politického štvaní a chybných odhadů.
C:\fakepath\trader-20012023-29-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.01.2023 1) Spojené státy ve čtvrtek večer vyčerpaly stanovený limit pro zadlužení, který činí 31,4 bilionu dolarů (694,2 bilionu Kč). Demokraté a republikáni se nedokázali shodnout na jeho zvýšení, zemi tak hrozí fiskální krize, uvedla agentura Reuters. Znamená to, že bez politické shody by se vláda později mohla potýkat s nedostatkem peněz na financování své agendy a na provoz všech vládních úřadů.
C:\fakepath\USA-dolar.jpg

Spojené státy vyčerpaly limit pro zadlužení, hrozí jim fiskální krize

20.01.2023 Spojené státy ve čtvrtek večer vyčerpaly stanovený limit pro zadlužení, který činí 31,4 bilionu dolarů (694,2 bilionu Kč). Demokraté a republikáni se nedokázali shodnout na jeho zvýšení, zemi tak hrozí fiskální krize, uvedla agentura Reuters. Znamená to, že bez politické shody by se vláda později mohla potýkat s nedostatkem peněz na financování své agendy a na provoz všech vládních úřadů.
C:\fakepath\trader-12012023-40-zm.jpg

Americký berní úřad IRS potřebuje miliardy, aby vybral biliony

12.01.2023 Americký federální berní úřad IRS potřebuje miliardy dolarů, aby mohl zajistit daně v řádu bilionů dolarů, napsala v názorovém sloupku serveru Bloomberg novinářka Alexis Leondisová. Sněmovna reprezentantů, kde mají převahu republikáni, zrušila tento týden financování pro IRS ve výši 80 miliard dolarů (1,8 bilionu Kč), které úřadu přiřkl předchozí Kongres. Zákon má ovšem téměř nulovou šanci, že projde skrze demokratickou většinu v Senátu. To však nemění nic na skutečnosti, že podfinancovaný úřad IRS notně pokulhává v odhalování daňových prohřešků, konstatuje Leondisová.
img

EUR/USD: pokles německé inflace, jestřábí komentáře ECB, problém s plynem a očekávání zápisu z jednání Fedu

04.01.2023 Americký dolarový index v úterý dosáhl třítýdenního maxima uprostřed rostoucího rizikového sentimentu, klesajícího amerického akciového trhu, pesimistických komentářů od vedení MMF, neuspokojivých zpráv z Číny a politických turbulencí ve Sněmovně reprezentantů. Všechny tyto fundamentální faktory umožnily dolarovým býkům, aby se znovu projevili - také ve spojení s eurem, které se ocitlo pod dalším tlakem na pozadí neúspěšných německých inflačních údajů. Po krátkém růstu do oblasti 7. čísla začátkem tohoto týdne pár EUR/USD v úterý klesl na 1,0520, čímž aktualizoval třítýdenní cenové minimum.
C:\fakepath\Trump5.png

Demokratičtí kongresmani po letech tahanic zveřejnili Trumpovy daňové záznamy

30.12.2022 Americká Sněmovna reprezentantů ovládaná Demokratickou stranou dnes zveřejnila daňové záznamy bývalého šéfa Bílého domu Donalda Trumpa za roky 2015 až 2020. Krok představuje vyvrcholení několikaleté snahy rozkrýt finance někdejšího prezidenta, který na rozdíl od svých předchůdců daňová přiznání sám neposkytl a proti dohledu se bránil u soudů. Zda masivní soubor dokumentů přináší zásadní nová odhalení, nebylo ihned jasné.
img

Americký dolar směřuje dolů a investoři čekají zpomalení zvyšování sazeb 

08.12.2022 Americký dolar klesá, jelikož investoři zvažují výhled politiky FEDu spojenou s rostoucím strachem, že vysoké úrokové sazby by mohly způsobit recesi.
img

Výhled na americké akciové trhy ve zbytku roku

21.11.2022 Trhy od poloviny října nabraly pozitivní růstový trend po téměř dvou měsících klesání. To vše v důsledku inflačních, geopolitických a poptávkových problémů, kdy ekonomika začíná čím dál více pociťovat zvyšování klíčových úrokových sazeb. Ekonomika se může do budoucna dál zpomalovat a více firem bude oznamovat propouštění. Krachy firem mohou nabrat na obrátkách v příštím roce. Je potřeba mít na mysli, že se v současnosti utahuje monetární politika zběsilým tempem. Účinky změny úrokových sazeb se projevují se zpožděním zhruba 12 až 18 měsíců. Přesto krátkodobé vyhlídky na trzích nemusí být chmurné.
img

Republikáni viní Donalda Trumpa z volební porážky

16.11.2022 Zatímco americká měna pokračuje v poklesu vůči euru a libře, navrhuji znovu se podívat na volby do amerického Kongresu. Na první pohled (v prvních dnech po volbách) bylo vše zřejmé a jednoznačné – vyhrají republikáni a demokraté by si v lepším případě jen stěží udrželi výhodu v Senátu. Čím více času však plyne, tím více se pochybuje o vítězství republikánů alespoň v jedné komoře. Pro začátek, demokraté už vyhráli Senát. I při plné rovnosti křesel v horní komoře bude mít klíčový hlas Kamala Harrisová. Mnoho amerických zdrojů uvedlo, že demokraté získali potřebná křesla k udržení většiny. Údaje z The Associated Press však naznačují, že v tuto chvíli mají demokraté 48 křesel, republikáni 49 a výsledky voleb zůstávají neznámé pouze v jednom státě. Vezměme však naše americké kolegy za slovo.
img

Týden na akciových trzích: Nižší inflace znamenala nemalé zisky

11.11.2022 Tento týden se čekalo na zveřejnění inflace v USA. To byla opravdu ta rozhodující událost. Byla nižší, než se čekalo. To okamžitě zalilo trhy optimistickou náladou. Interpretace trhu je, že sazby nakonec nebude nutné zvedat tak vysoko. A to je ten důvod silného růstu.
img

Evropský akciový trh klesá, negativní sentiment převzal od amerických burz

11.11.2022 Přední burzovní indikátory západní Evropy následovaly ve čtvrtek klíčové indikátory amerického akciového trhu a vykázaly pokles. Investoři s napětím očekávali konečné údaje o úrovni spotřebitelských cen v Americe. Účastníci trhu kromě toho dál analyzují zprávy s výsledky hospodaření klíčových evropských společností za třetí čtvrtletí roku 2022.
img

První oběti voleb v USA

10.11.2022 Dva dny po amerických průběžných volbách si Američané stále nejsou stoprocentně jisti, kdo převezme Kongres. Předběžné výsledky naznačují, že v případě senátu si kontrolu udrží demokraté. V případě Sněmovny reprezentantů se historie opakuje. V minulosti, kdy v Kongresu vládla strana současného prezidenta, převzala v polovině voleb moc opozice. Vše nasvědčuje tomu, že tomu tak bude i letos a Sněmovnu reprezentantů ovládnou republikáni. To může politiky obou stran donutit k mnoha obtížným kompromisům, které mohou mít nepříznivý dopad na některé společnosti a průmyslová odvětví. Jedním z nich by mohlo být odvětví polovodičů.
img

Trhy se mohou propadnout kvůli neuspokojivým výsledkům amerických průběžných voleb a pokračujícímu růstu inflace

10.11.2022 Zdá se, že republikáni nebyli v USA tak úspěšní, jak se čekalo, takže výsledky tzv. midterm voleb zůstávají nejasné. To znamená, že poměr sil v obou komorách se nezměnil, což výrazně ovlivnilo sentiment trhu a vedlo k výprodeji na americkém akciovém trhu. Ovlivněna byla i dynamika obchodování v Evropě a Asii.
img

AKTUÁLNÍ prognóza pro EUR/USD na 10. 11. 2022

10.11.2022 První věc, na kterou byste si měli dát pozor, je, že od začátku týdne dolar výrazně zlevnil a odraz se dal čekat. Navíc to byl jen politický faktor, který na něj vyvíjel tlak v podobě nejistoty ohledně výsledků midterm voleb. Jakmile tedy bylo jasné, že demokraté zřejmě získávají kontrolu nad Senátem, americká měna okamžitě začala aktivně zdražovat. I když sčítání hlasů stále probíhá a v některých volebních místnostech je sečtena méně než polovina hlasovacích lístků. Nicméně zatím vše směřuje k tomu, že demokraté ovládnou Senát, zatímco republikáni Sněmovnu reprezentantů. Hlavním motorem oslabení dolaru byl předpoklad, že Republikánská strana vyhraje drtivé vítězství a získá kontrolu nad oběma komorami Kongresu.
C:\fakepath\eurusd-10112022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 10.11.2022

10.11.2022 Americké akcie včera oslabily poté, co parlamentní volby ve Spojených státech nepřinesly předpokládané drtivé vítězství Republikánské strany. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, včera ztratil 1,95 procenta a uzavřel na 32.513,94 bodu. Širší index S&P 500 se propadl o 2,08 procenta na 3748,57 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, klesl dokonce o 2,48 procenta na 10.353,17 bodu.
C:\fakepath\trader-09112022-37-zm.jpg

Forex: Dolar posiluje, pozornost se přesouvá od voleb k údajům o inflaci

09.11.2022 Dolar dnes posiluje, pozornost investorů se přesunuje od amerických voleb ke čtvrtečním údajům o vývoji inflace ve Spojených státech. Kolem 17:15 SEČ euro vůči dolaru ztrácelo zhruba čtvrt procenta na 1,0050 EUR/USD.
img

Amerika míří dolů. Tématem výsledky, inflace i volby

09.11.2022 Zatímco evropské akcie se během dne zhouply dolů i nahoru, Amerika otevřela se ztrátami, kterých se jí zatím nedaří zbavovat. S&P 500 klesá zhruba o procento. Na trzích stále předpokládáme nejistotu před zítřejší americkou inflací, ovšem do hry se zapojují i další faktory.
img

EUR/USD. Obchodníci vyčkávají uprostřed nejistoty na trhu

09.11.2022 Pár euro/dolar se snaží usadit nad úrovní rezistence 1,0060, což je horní hranice indikátoru Bollinger Bands v časovém rámci D1. Pokud pár uspěje, definitivně obnoví dlouhodobý býčí pohyb. Midterm volby však mohou omezit jeho růstový potenciál. Fundamentální faktory politické povahy mívají na forex krátkodobý dopad. Obchodníci nyní posuzují možnost rozdělení Kongresu. To je důvod, proč je nepravděpodobné, že se pár EUR/USD po dlouhou dobu usadí nad úrovní parity. Kupující potřebují silnější hnací síly, aby posunuli pár výše. Kromě toho USA zítra zveřejní data o inflaci, která mohou drasticky změnit trajektorii páru.
img

Průběžné výsledky amerických voleb v polovině období

09.11.2022 Hlasy se teprve sčítají, ale již nyní jsme svědky velmi zajímavého střetu o křesla v Senátu a Sněmovně reprezentantů. Ukazuje se, že průzkumy pravděpodobně podcenily demokraty. Ačkoli v případě Sněmovny reprezentantů se zdá, že ji ovládnou republikáni, v případě Senátu budou konečné výsledky známy až v prosinci.
img

Graf dne: USDIDX (09.11.2022)

09.11.2022 Předčasné výsledky amerických voleb naznačují, že republikáni získají kontrolu nad Sněmovnou, zatímco demokraté budou mít kontrolu nad Senátem. Takový výsledek – rozdělení moci v Kongresu – byl očekáván, a proto na trzích nepozorujeme žádné zásadní pohyby. Je však třeba poznamenat, že jakmile začnou přicházet další výsledky a začnou ukazovat na jiné výsledky, než se očekávalo rozdělení v Kongresu, může se volatilita na trzích zvýšit.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Býčí pohyb | Projekce Fedu | Obchodování na asijských akciových trzích | Republikánský prezident | Cenový kanál | Pohled na americké volby | BCPP | Uvolněné měnové politiky | Nikki Haleyová | ChatGPT | Zpravodajský server | Zásoby zemního plynu | Výplach | Americký ADP report z pracovního trhu | Obsluha státního dluhu | Hodnota společnosti | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Strategická rozhodnutí | Nový daňový a výdajový balík | Války | BHS expres | Drahá elektřina | Lithium | Americký ADP | Západní země | Joe Biden | Vývoj | Denys Šmyhal | Obchodní platformy | Češi | AUD/USD | Data z trhu práce | Maloobchodní prodej v eurozóně | Rizikový faktor | Superúterý | Allianz | Ekonomický vliv | Akcie ropy v roce 2021 | Panevropský index | Dohoda Bidena s McCarthym | Celní spor EU-USA | Jana Steckerová | Zdražovat | DPH | General Dynamics | EUR | FDA | Spotřebitelské výdaje | Fiskální a měnové stimuly | Miliardář Daniel Křetínský | Výhled trhů | Riziko inflace | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Analytik Joe Manimbo | Kalifornie | Finanční ústav | Yandex | Sílící koruna | Klíčové problémy | Pivotní body | Salesforce | Trumpova cla | Ochránit úspory | Míra inflace v Argentině | Dnešní obchodování | Zvýšení rozpočtového stropu | XOM | Index hongkongské burzy | Itálie | Stoxx | Klíčový ukazatel | Cena emisních povolenek v EU | Norwegian Cruise Line (NCLH.US) | Epidemická situace | PEPP | CBDC | Akcie firmy | Texas | Tencent Holdings | Eurový úvěr | Německé průmyslové objednávky | Rozpočet EU | Očekávání | Korelace | Edison | Finanční injekce | PMI v eurozóně | Miliardové investice | Datum vypršení platnosti | Oživení ekonomiky | First Solar Inc (FSLR.US) | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | General Dynamics (GD.US) | Varianta omikron | Aktuální kurzy měn | Poslanci | Finanční prokuratura | CMC Markets | Američtí voliči | Cena severomořské ropy | Volatilní | Objem forexových obchodů | L.F. Investment | Akcie NIO | EUR/JPY | Rozvoj umělé inteligence | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Světová rada pro zlato (World Gold Council) | Odvetná cla | Ruské invaze na Ukrajinu | COTY.US | Trh práce | Roční míra inflace | Evropská komise | WeCHat | Pro investory | Rozpočtová pravidla | Thought Leadership | iShares | Vývoj vakcín | Crypto | Investice | Počáteční marže | Britská centrální banka | Plán investic | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Support | Diverzifikace | Joel Kruger | Fundamenty | Nízké sazby | Podnikatelské aktivity | Edge | Penzijní systém | Akvizice | Index aktivity | Přesnost | Delivery Hero | Očima tradera | Dění na světových burzách | Škoda Auto | ADP report | Vývoj spreadu | Index Nikkei (JAP225) | Americká politika | Miliony dolarů | Ifo | Japonské akcie | Nové akcie | Zisk před zdaněním | Invaze na Ukrajinu | FiveThirtyEight | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | NYSE | Intervence | Kryptoburzy | Výkonný ředitel | E.ON | Regulovaný trh | ACA | Experti | Počáteční zisky | LSEG | Chování | Rekord | Raiffeisenbank | Daňové přečiny | Bitcoiny | Biotechnologické akcie | Škrtání dotací | Návrh zákona | Evropské měny | Nákupy aktiv | Hnojiva | FTSE MIB | Dění na trzích | Kryptoměna Bitcoin | Měnový pár GBP/USD | Největší světová ekonomika | Bidenova administrativa | Objem ropy | Úrokové sazby v USA | Černé labutě | IHS | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Asijské trhy | Reálné příjmy domácností | Volební superúterý | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Úsporný balíček | Fungování finančních trhů | Administrativa prezidenta | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Javier Milei | Zájem o investování | Reality | Šéf Fedu Jerome Powell | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Bezpečný přístav | Prognostici | Cena bitcoinu | Zvýšení dluhového limitu | Wolters Kluwer | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Agentura AFP | Index spotřebitelské nálady | Důvěra v ekonomiku | Aktuální vývoj | Příjmy domácností | Benchmark | Velké zadlužování | Role sociálních sítí | Lagardeová | Nejvyšší soud | Měnové zasedání | Cenné papíry | Prezidentské kampaně | Americké podniky | Čistý příjem | Výnos | DeFi | Streamovací služby | RBC Capital | 100 miliard dolarů | Měnový pár USD/JPY | Frakování | Brent | IHNED | Tisk peněz | Španělsko | Asijské akcie | Delta | Skokové oslabení koruny | Colorado | Dlužník | Americký akciový trh | Vývoj na trzích | SMA | Vzdělávání | Melvin Capital | Russell 2000 | Šéf Fedu | Růst sazeb | Dopravci | Cena emisních povolenek | Reddit | Šéfové | Jiné měny | Intel Corporation | ESG | Index DOW | Import | Vydat akcie | Acacia Communications | Statistiky z pracovního trhu | Exchange | Investiční portfolio | Volby do Kongresu v USA | Akcie roku 2020 | Miliardář Elon Musk | Investiční strategie | Společnost Huawei | Státní dluh | Zasedání centrálních bank | Commodities | Podstupování rizika | Kapitalizace akciového trhu | Ekonomický plán | Směřování měnové politiky | Kontrakty | INR | Strach | Rozpočtové krize | Americká nezaměstnanost | Propad cen | Válka | AUDUSD | Úroková sazba | Praxe | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Sentiment na trhu | JPY | Politico | Metaverse | Nejvýraznější růst | Analytický tým FXstreet.cz | Investiční příležitost | Zajímavé zhodnocení | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | Poradce Bílého domu | Casino | Uber Technologies | Více peněz | Projekce | Kontrakce | The Washington Post | Peníze | Infekce Covid | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Black Lifes Matter | Výrobní sektor | Vývoj měnové politiky | FTX | Průmyslové zakázky | Henkel | Aurora Cannabis | ČNB Rusnok | Americká lehká ropa WTI | Obavy z inflace | Český miliardář | Joe Manchin | Hodnota realit | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Obchodní politika | Evropské firmy | Haleon | Technologie blockchainu | FBI | Pokles ceny ropy | The New York Times | Bezpečné přístavy | Prezidentka ECB | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Long obchod | Tuzemská ekonomika | Vztahy s Čínou | Heatmap | Barel ropy | Amgen | Palladium | Federální úřady | Americký Fed | Představitelé ECB | Vakcíny proti koronaviru | NBC | Ropa WTI | Eurové příjmy | Micron | Efekt na trhy | Obchodní transakce | Lockheed Martin | Index NASDAQ 100 | FSLR | Ceny emisních povolenek | Koaliční partneři | Vyšší úrokové sazby | Bankovní rada ČNB | INTC.US | S&P CS index cen nemovitostí | Ekonomické dopady pandemie | CIBC | Zvýšení stropu pro zadlužení Spojených států | Brexit | ZEW index | Dolar dnes | Evropské burzy | CSI300 | Pozornost investorů | Burzy | Norwegian Cruise | Největší světové ekonomiky | USD/EUR | Americké ekonomiky | Nejhorší scénář | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | Boom | Den prezidentů | Robinhood | Cestování | Covid | Bond | Broker | Bayer | Výpadek financování | Dot plot | Implikované volatility | Analytik Saxo Bank | FedWatch | Proražení | Futures ropy | Kč/USD | USD | Export | Banka Goldman Sachs | Německé HDP | Shopify | AEX | Technická analýza | Globální ekonomiky | LMAX Group | Výrobní index ISM | Investiční analytik | Americká sněmovna reprezentantů | ProfitLevel | Tržní pozice | Zynga | Rozhodnutí ECB o sazbách | Automobilka | Průmyslová výroba v Itálii | Poměr PE | Nabídka | Prodej automobilů | Gilead | Qualcomm | Comcast | Ruská společnost | Americká média | Jestřábí komentáře | Plány | Vládní opatření | Centrální banky USA (Fed) | Na burze | Bankovní skupiny | Šok | Nezaměstnanost ve Spojených státech | Riziková averze | Obchodní platformy Metatrader | Evropská inflace | Průměrná volatilita | ByteDance | Tvorba pracovních míst | Trh s ropou | Total | Výnosové křivky | Ekonomická aktivita | Regulace | OXY.US | Kofola | Dnešní statistika | LMT | Ranní zpráva pro tradery | Maďarsko | Garance | Technický signál | Podílový fond | Platby na eura | Balíček na podporu ekonomiky | ISM pro sektor služeb | Ahold Delhaize | Inflační spirála | Růst cen ropy | Index volatility CBOE | Klimatické změny | Tovární objednávky | TXN | Konopí | Česká společnost | FedEx | Asociace | ZAR | Daňové škrty | Fitch Ratings | Separatisté | MT5 Supreme Edition | Swapy | Cenové tlaky | Sociální sítě | CashFlow | Sazby na dluhopisech | P.A. | Podpůrné programy | Čtvrtletní výsledky | CBO | Bankomaty | Širší index S&P 500 | Fintech společnosti | Avast | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vysoké sazby | Vládní výdaje | Vyšší náklady | Měnový pár EUR/USD | Celní spor | Nervozita | Agentura Kjódó | Státní výdaje | Skupování aktiv | Hospodářský institut | Dovoz | Kroky centrálních bank | RIVN | Šíření nemoci | Výzkumy | Caterpillar | MT5 | NextEra | Aktuální kurzy | Zprávy o trhu | Nejbohatší | Investice do těžby | Bidenovy plány | Hyundai | Dodávky čipů | Nikkei | Monopoly | Instagram | Pro tradery | 1 milion | Stratégové | Čtvrtletní zisk | CISCO | Politická situace | Nejsilnější růst | First Solar | Tržní reakce | Pozitivní zprávy | Index STOXX Europe | Venture Capital | Zajišťovny | CFD (Rozdílové smlouvy) | Textron | Rekordní maxima | Progres | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Myšlenkové schéma | Nové zprávy | Elon Musk | Válka na Ukrajině | McKinsey | Covidová vakcína | Zvláštní zájmy | Dopady na trhy | Největší firmy | Euforie | Volby USA | CO2 | Porušování lidských práv | Steven Mnuchin | Makrodata | Akciové indexy | Pandemie koronaviru | Investoři | Investing.com | Obchodní deník | Portfolio | Myšlení | Výnosy z amerických dluhopisů | Projednání v Kongresu | Vládní představitelé | McKinsey & Co | Nejistoty | Americký prezident | Oddlužení | Fidelity | Trh s komoditami | Dolar roste | Německá průmyslová produkce | Nejnovější výsledky | Předseda sněmovny | Negativní sentiment | Evropská měna | Firemní zisky | AMD | Cena hliníku dnes | Média | Bitcoin ETF | Christine Lagardeová | Burza Coinbase Global | Coca-Cola | Index PPI | Euro Stoxx 50 | Grayscale | Exxon Mobil (XOM.US) | Nárůst ceny | Zisk | Dovoz ropy | Statistický úřad Eurostat | Bias | Hlavní kryptoměna | Volatility | Peso | Zpřísňování měnové politiky | Revize fiskálních pravidel | Americké ministerstvo spravedlnosti | Akcie 2021 | Vyšší hodnoty | Inflace v lednu | NFT tokeny | Commonwealth Bank | Futures na S&P 500 | Průmyslové objednávky | Ministr financí Steven Mnuchin | DAX30 | Růst spotřebitelských cen v USA | Důvěra investorů | Konflikt mezi Izraelem | Ruské ropy | Bank of England | Airbnb | World Gold Council | Lepší výsledky | Forward guidance | Gary Gensler | Bernie Sanders | Zveřejnění zprávy | Minimální mzda | CAC 40 | Technická analýza BTC/USD | Britský premiér | Fáze obchodní dohody | Volatilita na trzích | Daniel Křetínský | VIG | Ministerstvo obchodu | Dopady koronaviru | WSJ | Tiskové agentury | Prezident | Rostoucí ceny ropy | Americké prezidentské volby | BABA | Neziskové organizace | Lukáš Baloga | Makroekonomický kalendář | Mimořádná opatření | BP | Britské akcie | Pokles cen nemovitostí | DIS.US | Bohatí | Růst německé ekonomiky | Funkční období | Sestupný trend | Raytheon | Oslabení měny | Ropné společnosti | Kč/EUR | Jak se stát lepším investorem | Nové volby | Pesimismus | Inflace v eurozóně | Trumpovo nařízení | Boj s inflací | Analýzy | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Finanční pomoc | Americký S&P 500 | Zvýšení limitu pro zadlužení | PMI pro sektor | Šíření nemoci COVID-19 | AMC.US | Investiční | Vývoj měnového páru | Moderna | Týdenní pivotní body | Britská centrální banka dnes | Institut Ifo | Reakce trhů | Mary Dalyová | Placení daní | Průzkum | Invesco | Meme akcie | IEA | Demokraté | HeidelbergCement | Německý DAX | Brusel | Hlavní události | Souhrn finančních trhů | Patria | Ekonom BHS | EP | Anglie | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Analytik Purple Trading | Oslabení USD | Uber | Tržní podíl | Všeobecné volby | Ekonomický vývoj | UnitedHealth Group | Solární energie | Bitcoin | Hudebních vydavatelství | TRY | Rating USA | Aktivita zpracovatelského sektoru | Klíčové společnosti | Úrok | US500 | Pár euro-dolar | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Les Echos | Sektor kryptoměn | Jednotná evropská měna | Americké HDP | RWE | LCID | Agentura Reuters | Fiskální rok | Sentiment investorů | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Index Nikkei | Technologické centrum | PFE | P/E | Cestovní ruch | Zpráva | Posilování amerického dolaru | Eastman Kodak | Bohatý | Hlavní kryptoměny | Technologické tituly | Prémie | EUR/PLN | Vítězství Joe Bidena | Oblast rezistence | Akciové trhy v Austrálii | Představitelé Fedu | Události roku | Tržní kapitalizace | Onemocnění COVID-19 | Ekonomické dopady | Janet Yellenová | China Unicom | Rozpočtová politika | Huawei | Spor EU-USA | Tencent | Kybernetické měny | Firemní daně | Nový koronavirus | Trump dnes | Akcionáři | Výhled ratingu | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | FANGMAN | Finanční ředitel | Automobilka Škoda | Warren Buffett | S&P | Oslabování dolaru | Pozitivní zpráva | Coty | Česká měna | Vzdělání | Hrubý domácí produkt (HDP) | Pomoc ekonomice | Rok 2024 | Hospodářské dopady | Prezident Javier Milei | Obchodování | Eurové úvěry | Zvýšení daní | Rizikovější měny | Růst výnosů | Legislativa | Zasedání Fedu | Společnost Berkshire Hathaway | Americký exprezident Trump | Technický výhled trhu | Graf ropy WTI | Nová prognóza | Vedoucí představitelé | Historické výsledky | Meta | S&P Global | Nákupy dluhopisů | Vývoj akcií | Management | GBP | Thyssenkrupp | Korekční pohyb | Posilování eura | Volodymyr Zelenskyj | Cena ropy na světových trzích | Klamání investorů | Obchodní týden | Admiral Markets | ZEW | Co se děje na finančních trzích | Ropovod | TSMC | Walmart | PG | Trojúhelníkové formace | Centrální banky | Exprezident Trump | Barry Eichengreen | XAU/USD | Fenomén | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Japonská vláda | Objem dluhopisů | Eurostat | Majitel | Evropské trhy | Guru | Zprávy | Oanda | Farmaceutický sektor | Deflace | Murray | Dolary | Nejznámější kryptoměny | Tovární objednávky v USA | Akcie v Asii | Tokeny | Exact Sciences | Růst inflace | Nezaměstnanost v USA | Ceny stříbra | Šokující předpovědi Saxo Bank | Turecká lira | Asijská seance | Averze k riziku | CCI | Německé firmy | Investiční banka | Soudní instance | Larry Kudlow | Occidental Petroleum | Britský statistický úřad | Marek Brávník | Index Stoxx 600 | Akcie roku | Klesající trend | Praha | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Akcie v Evropě | CME FedWatch Tool | Japonské ministerstvo financí | Obchod Amazon | Evropské akcie | Bezpečné investice | Náhrady mezd | Ceny Bitcoinu | Komory Kongresu USA | 3M | Sazby v USA | Silný růst | Covidové krize | Airbus | Dividendové strategie | Bydlení | NATO | Shell | Elektromobily | Volný čas | Celkový trend | Slevy oproti nabídkové ceně | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Udržitelnost | Cena ropy brent | CZ | Vyhlídky | Odhad inflace | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | Snížení DPH | Vláda USA | Zadlužování | Odvětví polovodičů | USA Donald Trump | Put opce | Tapering | Tržní podmínky | Index US100 | Čínské zboží | Index cen domů | Růst zadlužení | West Texas Intermediate | Kryptoměnové burzy | PEG | Nástroj | Výsledky | Míra | Jefferies | HUF | Ekonomické oživení | Depozitní sazby | Obchodovanie | Tennessee | Slabý dolar | Investice do vodíku | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Hedgeové fondy | Supreme Edition | JD.com | Inflační tlaky | Kurz EUR/USD | Nio | Siemens | Minulá výkonnost | Digitální měny | Nayib Bukele | Bank of America | Coronavirus | Špatné výsledky | Obchodní nápady | BNTX | TIM | Opatření proti koronaviru | Fundamentální analýza | Petr Lajsek | Odhady trhu | Zvyšování daní | Silný dolar | Ekonomický růst | Australský dolar | Retracement | Projev Jeroma Powella | American Airlines | Výhled ratingu Spojených států | Koruna | Eli Lilly | Finanční služby | Výrazný pokles | Včerejší obchodování | Zůstatek | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Finanční výsledky | Francie | S&P 500 | OPEC+ | Kurz dolaru | Pandemie nemoci COVID-19 | Zelenskyj | Pokles HDP | Firemní úvěry v eurech | Epidemické situace | Onemocnění | Objem exportu | Index cen průmyslových výrobců | Kryptoměny bitcoin | BHS | Makroekonomický výhled | Objem | Propad | Ipsos | Očekávání investorů | Hlavní měny | Obavy z recese | Halifax | Index podnikatelské nálady ISM | Trigger | Stimulační opatření | Úhrnný indikátor | Federální rezervní systém | Údaje | HDP eurozóny | Společnost Nvidia | Klima | Saxo Bank Steen Jakobsen | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Exxon Mobil | Zemní plyn | Americká banka | Podnikatelská nálada | xStation | Český index nákupních manažerů | Aktivisté | Očekávání analytiků | Cena akcií Tesly | Chuck Schumer | Alibaba | Aktivity v Rusku | Plyn z Ruska | Výsledky průzkumu | Investoři z Redditu | Regulátor | Vládní dluh | Průzkumy | Shortovat | BAT | Raytheon Technologies Corp | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Barack Obama | Spoření | Podíl nezaměstnaných | Převodník měn | Demokraté a Republikáni | Televize CNBC | Průmyslová výroba | Šéf centrální banky | Důchod | AMC | Zájem o dluhopisy | WMT | Pfizer | Snížit emise | Case-Shiller | Posílení amerického dolaru | Britské libry | NET4GAS | AFP | Covestro | Studie | Blízký východ | Investice do technologií | CME FedWatch | Tempo růstu spotřebitelských cen | Obnovitelné zdroje energie | Pojišťovny | Průraz | Cena plynu | COIN | Aktivita retailových investorů | Deficit | Mzdová spirála | Inflace v říjnu | Graf | Čínský výrobce elektromobilů | Polsko | Kolaps | Trumpovy daňové záznamy | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Instrument | Francouzský ministr | Reakce trhu | Hlava státu | Spotřebitelská nálada | Maďarský forint | Vypršení platnosti | Příjem díky dividendám | Cenová hladina | Pozornost | Ropa Brent | Dolar vůči japonskému jenu | Vodafone Group | Euforie na akciích | FTC | Jobs Plan | Hrubý domácí produkt | Hypotéky | Opce | Současná situace | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | tradingeconomics.com | Přijetí | Evropa | Pokles produkce | Distribuce | Technické ukazatele | HUF/EUR | Dopad na vývoj cen | USD/PLN | OPEC | Short | Ukrajina | Stabilní výhled | Jednání FOMC | Pár EUR/USD | Johnson & Johnson | Omezení pohybu | Eurodolar | KB | Nvidia (NVDA.US) | Deficit rozpočtu | Program nákupu dluhopisů | Thajský baht | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Německý akciový index | Americká centrální banka | Americká společnost | Aktuální cena ropy | Oslabení amerického dolaru | Hlavní akciové trhy | Zveřejněná data | Růst zlata | Earnings | Směřování | Inflace v EU | Trump | Stavebnictví | MRK | Hospodářské oživení | Kryptoměnové společnosti | Index volatility | FactSet | Brands | S&P Global Ratings | Dow Jonesův index | Prohloubení schodku | Reuters analytik | Index Dow Jones Industrial Average | Britský FTSE 100 | Křetínský | Silnější dolar | Stranická volební shromáždění | Urals | Obchodování v Asii | Růst eura | Vítězství Trumpa | Rostoucí trend | High | Finanční krize | Program skupování aktiv | Obchodní strategie | Inflace ve Spojených státech | Zavádění odvodů | Centrální vláda | Index spotřebitelské důvěry | GBPUSD | Ekonomická situace | Česká koruna | Christopher Dembik | Stříbro | Nejbližší support | BA.US | Mezinárodní investoři | Americký dolarový index | Tým InstaForex | Instituce | Turecko | Přeprodané oblasti | Dogecoin | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Infineon Technologies | Vlna koronaviru | SARS-CoV-2 | Podnikatelská důvěra | Globální ceny | Akcie farmaceutických společností | Vývoj akciového indexu S&P 500 | FAANG | High Yield | Dnešní fundamenty | LNG | Foreign Exchange | Německý hospodářský institut | The New York Times (NYT) | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | Uvolněná fiskální politika | Měnový trh | Obnovitelné zdroje | BBC | Severní křídlo | TTWO | GfK Rolf Bürkl | PLUG | Britská měna | MetaTrader | Ex-dividend | Běžný účet | Kongres | Procter & Gamble Company | Kontroly na úvěry | Výdělky | Zakladatel | Divize | Kevin McCarthy | Melvin | Oslabení koruny | Pozitivní vliv | Drahý kov | Obchodní výsledky | Vývoj měnového páru USD/JPY | Akcie Amazonu | Vyplácení dividend | ex | Evropská ekonomika | Analýza BTC/USD | Rally na akciích | Ministerstvo financí USA | Rozpočtový deficit | Zvýšení úrokových sazeb | Kristina Hooper | Indikátor RSI | ABN | Zvýšená volatilita | Komise pro cenné papíry a burzy | Snížení daní | Trh | Dividendový výnos | Kryptoměnová burza Coinbase | Nové zprávy o vakcíně | Komise | EUR Index | Přehled o dění na světových burzách | SolarEdge Technologies | Války na Ukrajině | Technologické firmy | Vládní podpory | Frustrace | Viktor Orbán | Akcie firem | Výrazný růst | ArcelorMittal | Fed | Rekordní minimum | Rolf Bürkl | Zahraniční obchod | Snížení zadlužení | Ekonomické škody | Korekce | Důvěra spotřebitelů | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Vývoz ropy | Indexy v Asii | Upozornění | Příliv kapitálu | Tržní prostředí | Spotřebitelská důvěra v USA | Zákonodárce | Buffett | Money management | Otevřený zisk | Švýcarská ekonomika | Volby v USA | Guvernér | Garret Graves | Kjódó | Pražské burzy | Finanční společnosti | Potenciální změny | Heiken Ashi | Vonovia | Další rozvoj | Tržní výhled | Akcie AMD (AMD.US) | SAP AG | Konkurenceschopnost | Kanada | USDT | Index Standard & Poor's | Automobilový průmysl | CME Group | Ekonomický a strategický výzkum | Senátor Bernie Sanders | Indikátory sentimentu | Odhady CBO | Fiskální stimuly | Primárky v Nevadě | Posílení dolaru | XOM.US | ANO | Stock | Americké zásoby ropy | Obranný průmysl | Forward | ProCent | Snaha zvrátit výsledky | Růst spotřebitelských cen | IRS | Kupní cena | Globální problém | WIG | Poměr P/E | Trumpova administrativa | Rating | Alligator | Americký ADP report | Prezident Joe Biden | SNB | Koronavirová pandemie | Microsoft | Wells Fargo | USD/CHF | Příležitosti | Hodnota investic | Vládní dluhopisy | Nejistota | Data z USA | Daňové úlevy | Akciové indexy v USA | Míra inflace v Maďarsku | Růst tržeb | CME | Commission | USA Joe Biden | Defi | Pokles cen ropy | Ekonom Nouriel Roubini | Sell | Správci aktiv | Demokratické strany | Finanční rezervy | Long pozice | Kurz dolarů | Pomoc Ukrajině | Známý investor | Národní ekonomická rada vlády | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Asijské indexy | Markets | Index Nasdaq | FSB | Mexické peso | Web3 | Američtí politici | Meziroční růst HDP | Zákon o pomoci ekonomice | Cena hliníku | Rivian | Prodej dolaru | Rivian Automotive (RIVN.US) | Obchodní praktiky | Futures na DAX | Rizikovější aktiva | Představenstvo | Radim Krejčí | Agentura AP | Evropská banka | Scott Sheffield | Trendové linie | Výpadky | Objem obchodů | CFTC | FIAT | Tomáš Pfeiler | Celkový sentiment | Japonsko | Nifty 50 | Investice do akcií | AA | Invest | Gazprom | Akcie v USA | Centrální banka | Správy devizových rezerv | Andrew Bailey | Životní prostředí | Zákon o pomoci ekonomice USA | Exxon | Řízení rizika | Pozitivní reakce trhů | Polský zlotý | Německá vláda | QE | Výsledek hlasování | Útok na Ukrajinu | Měny&Sazby | LYNX | Akcionáři a věřitelé | Německý Ifo index | Donald Trump | Čistý zisk | Makroekonomické ukazatele | Jádrová inflace | Twitter | Pravděpodobnost úspěchu | Interpretace trhu | Krach | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Centrum | Společnosti | Fundamentální faktory | Nejvýraznější pokles | Zpomalení ekonomiky | Instant Trading EU Ltd. | Další růst | Demokratka | Zprávy o vakcíně | Gazprom Export | Ekonomické úspěchy | Los Angeles | Rozpočtový balíček | Šíření viru | Visa | Bollinger Bands | Vodafone | Ron DeSantis | Spoluzakladatel | Státní zdravotní pojištění | Vyšší ceny | Devizové trhy | Hospodářský institut Ifo | Ekonomové | The Trump Organization | Tamas Varga | Dolar k japonskému jenu | Podnikatelé | Pensylvánie | Polská vláda | Dluhové krize | Energetický sektor | Nezaměstnaní Američané | API | Rizikovější investice | Český maloobchod | Zvýšení daní pro bohaté | Grafy | Pojišťovna VIG | První support | Míra inflace v květnu | Chod ekonomiky | Komodita | Zahraniční investice | CZK | Výrobce sportovního zboží | Offline Štěpána Křečka | Reuters | Úspory | Erste Group | AMC Entertainment | Obchodníci | Unilever | Česká republika | Světový den | EUR/HUF | Společnost XTB | Mar-a-Lago | Baidu | BLK.US | QCOM | Odborník na měnové kurzy | Index japonských akcií Nikkei | Chevron | Kompozitní index | Index nákupních manažerů | Eskalace | Škoda | NYSE:MMM | Domácnosti | Index US500 | Ruský plyn | Norwegian Cruise Line | Výrobní aktivita | Zlevnění akcií | Kov | Overbalance | Palo Alto | Předseda | Analytici | Finanční trhy dnes | Tištění peněz | Utahování měnové politiky | Vývoj meziročního růstu HDP v USA | Deutsche Boerse | Automotive | Ripple | CommEX | Skokový nárůst cen energií | Míra inflace v Evropské unii | USDIDX | Situace | Traders | Equity | Lídr republikánů | Maďarský premiér | VaR | Fond kvalifikovaných investorů | Investiční Memento | DPA | Evropská unie | Provozní zisk | Boeing | Politická krize | Cvičení | Kryptopeněženky | HDP v USA | Příkaz | Ekonomiky | Volby USA 2020 | Steen Jakobsen | Štěpán Hájek | Dlouhodobé investice | Rychlý růst | Online prostředí | Stagnace | Rozpočet | Riziko recese | Fiskální stimul | Negativní dopad | Apple | Investiční plány | Libra | Koronavirová krize | Hospodářské statistiky | Eva Miklášová | GameStop | Splácení dluhu | Vytrvalost | Ztráty peněz | CFD | Guvernér Fedu | Inflace v květnu | Nová data | Commitments of Traders (COT) | Pokračování trendu | 3M Company | Americké ministerstvo obchodu | Interpretace | US100 | Dnešní výsledky | Financovat | Prodeje domů | Příprava | Kellogg | Dobrá nálada | Ztráta | NAFTA | Aktuální cena | Green Deal | Platební bilance | Jednání o brexitu | Říjnová inflace | Jen Psakiová | AMD.US | Dow Jones Industrial Average | Růst mezd | Klesající trendové čáry | Orbán | Prime | Federal Reserve | Startup | Nový rekord | JPMorgan Chase & Co | Úroky | Severomořská ropa | Refinitiv | Ředitel CBO | Americký tech | Beth Ann Bovinová | Ranní nadhoz | Portu | Cena | Investiční banky | ING | Salvador | BioNTech | Půlení bitcoinu | Dlouhodobý support | Odvrácení platební neschopnosti USA | ASML Holding NV | Ceny komodit | Silný trh | DOT | BYND | Moneta | Akcie dnes | Bilance běžného účtu | Aktivum | NCLH | Index amerického dolaru (USDIDX) | Vyšší riziko | Ceny akcií | Izrael | Financování vlády | Inspirace | FTSE | Fond | S&P500 | Americký dolar | Ruský trh | Dobré zprávy | Míra inflace v Německu | MUFG | Čínská ekonomika | Opce na akcie | Euro vůči dolaru | Vyšší úroky | Ceny | Prudký pokles | Koruna dnes | Koronakrize | Skokové oslabení | Abbott Laboratories | Technologie | Úrokové sazby na hypotékách | Vysoká inflace | Energetická krize | MetaTrader 5 | ČNB | TSLA.US | Rizika | Argentina | Wall Street | Viceprezident | Agentura Bloomberg | Jiří Rusnok | Překoupené zóny | USD/CZK | Ranní zpráva | Pokles | MGM | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Snižování úrokových sazeb | Kurzy | Margin | Blesk | Schválení balíku | Ceny zemního plynu | Právo | Vývoj akciového indexu | Rating AAA | Odvody | Biogen | NYT | Historická data | Americké společnosti | Akciový index PX | Konsensus | Jan Vejmělek | Cointelegraph | Hedge | Fundamentální ukazatele | HII.US | Cenové minimum | Royal Caribbean | Americký trh | Moody's | Purple Trading Štěpán Hájek | Google | ECB | Nové zakázky | Řetězec | Makro | Projednávání fiskálních balíčků | Index ISM | Tržní očekávání | Infrastructure Capital Management | Ekonomické vztahy | Eurowag | Americká ekonomika | Počítačové algoritmy | NVDA | Národní finanční prokuratura | Odpor | Dluh USA | Akcie spoločnosti | Důvěryhodnost | TSM | Obchodník | Portfolio manažer | Akcie týdne | Akcie s LYNX | Plynárenská společnost | Zpochybnění voleb | Výhled české ekonomiky | Posílení ekonomiky | MRNA | PVM | Tržby | COVID-19 | Útok na Kongres | TSLA | Dan Sullivan | Americký dolar vůči japonskému jenu | Regulátoři | Coinbase | Snížení sazeb | Růst americké ekonomiky | Reakce bitcoinu | Tempo poklesu | Stimulační balík | Evropská centrální banka | Roční výnos | Program na podporu infrastruktury | BHS Timur Barotov | Indikátor | Dealer | Index cen | Tým FXstreet.cz | Intel (INTC.US) | Dodávky plynu do Evropy | Prezidentské volby v USA | Situace na trhu | Ukrajinský premiér | Slušné zisky | Přehled kurzů | Mutace koronaviru | Čínská vláda | Index PX | Daně | Terminály na zkapalněný zemní plyn | Robert Kiyosaki | Lídři | Vyšší úrok | Close | Marianne | Marketingová komunikace | Americká centrální banka (Fed) | Cena za akcii | Pivot | Kryptoměna | Investiční rozhodnutí | Dluhy | Epidemiologické situace | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Česká ekonomika | Tuzemská inflace | Dohoda o zvýšení dluhového stropu | Pandemie nemoci | Momentum | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Dluhopisy | CBOE | Sázkové kanceláře | Finanční prostředky | Vývoj ceny ropy WTI | Růst zisků | Zisky | SNY | Maloobchodní tržby | Množství peněz | FCA | CHN.cash | Obchodovat ropu | Šokující předpovědi Saxo | Platformy pro obchodování | Konsenzus | Conference Board | BNP Paribas | Fox Business | Kryptoměny vs. meme akcie | Signature Bank | Bývalý prezident | Zisk podniků | Globální ekonomika | Zájem o riziko | Lidský mozek | Vývoj inflace | TradingEconomics | USA prezidentské volby | GRMN | Swap | ISM | Miliardy eur | Golden Gate | Univerzita Johnse Hopkinse | Vývoj HDP | Ranní okénko | Cisco Systems | Zboží dlouhodobé spotřeby | NBP | Situace na trhu práce | Koronavirová situace | Ron Klain | Ratingové agentury | Očekávání do budoucna | Společná měna | Cena zlata | Zpravodajské služby | Bukele | Propady na akciových trzích | Hedge fondy | Pullback | Analytik měnového trhu | Záchranný program | Marks & Spencer | Výhled ratingu USA | Snižování rizika | Vývoj měnového páru GBP/USD | Americké hospodářství | Zavádění odvodů na zaměstnance | Výkonnost akcií | Euro STOXX | Trinity Bank | Silnější kurz | Turecký prezident | Tamás Varga | Čínské obchodní praktiky | Moskva | Růst cen | Drahé kovy | Saxo | Velký makroekonomický výhled | Vyšší sazby | Výsledky hospodaření | Dluhový strop | Závislost na Rusku v oblasti energií | cTrader Purple Trading | Zdravotní pojištění | TLTRO | Analytika | RSI | Měnová politika | Krize v USA | Obchodujeme | Rheinmetall | Alokace | Delaware | Býčí trh | Závislost na Rusku | MSCI World | Investiční plán | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Daňové záznamy | Poptávka | IFO index | Dnes na trzích | Rozpočtový schodek | Snížení ratingu | Financování | Změny v ekonomice | Nastavení měnové politiky | ČSÚ | Fitch | Daňové zatížení | Slušný zisk | Finance | Čína | Akcie AMC | Prodávající | Prostor pro pokles | Reálné příjmy obyvatelstva | Occidental | Americká lehká ropa | Růst HDP | Pokles ekonomiky | Úrokový diferenciál | Solana | USDJPY | Těžby kryptoměn | Inflační očekávání | Investiční poradenství | DISH | GfK | Beyond Meat (BYND.US) | Zasedání Bank of England | Polovodičové společnosti | Americké banky | Globální trhy | Pokles akcií | Rozpočtové politiky | Pákistán | FT | Cena kryptoměny | Bulharsko | Obchodování na akciových trzích | Investor | Soudní řízení | Pew Research Center | Americké akciové trhy | Průměrná mzda | Kalendář událostí | PlayStation 5 | Uzavření trhů | Malé podniky | Obchodovat | Dnešní čísla | Jitan Solanki | Měnové trhy | Cenová analýza | Devizové rezervy ČNB | Reporty | SolarEdge | Více riskovat | Hospodářský růst | Analýzy trhu | Bankovní rada České národní banky | Kurz měny | Posílení eura | Vyšší daně | Sociální síť | Technologický Nasdaq | Dividenda | Cena severomořské ropy Brent | S&P/Case-Shiller | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Inflace v Maďarsku | Palo Alto Networks | Stavební výroba | Akcie Gamestop | WTI | Bohumil Trampota | FinTech | Standard & Poor's 500 | Křiž smrti | Platební síť | Euro-dolar | Bod | Miliardy korun | RBI | Shares | Medvědi | Splácení svých závazků | Silnější koruna | New York Times | Analytici Nomury | Spready | Reserve Bank of Australia | MIFID | Tweet | Pfizer a BioNTech | Klouzavý průměr | Produktivita práce | O2 CR | Huntington Ingallss (HII.US) | Trading | Americká měna | Největší americká kryptoměnová burza | EMU | Komise v přenesené pravomoci | Poselství o stavu unie | Kiyosaki | Saúdská Arábie | AMGN | Tesla (TSLA.US) | Ziskovost | OCI | Payrolls | Kapitálové trhy | Bankéři | Uhlí | Sázet | Premiér Denys Šmyhal | Zahraniční firmy | LES | Cena ropy | Změny klimatu | Šance | Jaderné elektrárny | Obavy trhu | Nižší výdaje | Inflace | Měnové kurzy | Problémy | Advanced Micro Devices | Útok na Kongres USA | TSM.US | Drobní investoři | Marže | Projevy centrálních bankéřů | Primárky | Vysoké zisky | Účet platební bilance | ROCE | Domácí měna | Německá ekonomika | Státy EU | DAX | JCPOA | Zlato a stříbro | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | HDP | Diskont | Svatý grál | Předběžné výsledky | Dotace | PLUG.US | Analytik trhů | Alphabet | Předvolební průzkumy | China Telecom | Ztráty dolaru | Zkušenosti | Tweety | Index PMI | Trading Central | Firma | Akcie u LYNX | Vzrušení | Delta Airlines | Signály | Omikron | Golden Cross | I-Trader | Reálné příjmy | Spotřební daně | Lira | Klesající trojúhelník | Hlavní akciový index | Načasování | Omezení pro banky | Boeing Co. | Ether | Jens Klatt | Velké prohlášení | Výrazný růst cen ropy | Pozornost forexového trhu | IHS Markit | Ropa | Statistiky | Erste | Omyl | Zamávat trhy | Ekonomická rizika | TTIP | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Monetární politika | Manufacturing PMI | SAP | Hlavní index PX | Oslabuje dolar | Convera | FX | Propad HDP | Pracovní trh | Společnost Procter & Gamble | Nejvyšší soud USA | Proof of Stake | Kalendář ekonomických událostí | Největší kryptoměny | Vlády | Deutsche Bank | Američané | Kurz | Market | Forexu | Americká Federální obchodní komise | Musk dnes | Nancy Pelosiová | Raiffeisenbank a.s. | Světová válka | Zasedání amerického Fedu | Ekonomka | Sanofi | TASS | Akciové tipy | UST | NCLH.US | Druhá vlna | Indická rupie | Restrikce | JPM | Merck | Optimismus | Coinbase Global | Facebook | Rozhodování | Fiskální balíček | Hliník | Růst dolaru | Problémy v bankovním sektoru | Jak se stanovuje cena elektřiny | BH Securities | Vývoj indexu S&P 500 | Krize v eurozóně | Infrastrukturní plán | Beam Capital Management | ENPH.US | Francouzský CAC 40 | Poptávka po čipech | Tyson Foods | Investiční banka Goldman Sachs | Dolar | Fibonacciho retracement | CME.US | Kukuřice | Debata | Deficit státního rozpočtu | Washington Post | Investujte | Enphase Energy | Prezident USA | Pravidelný příjem | Proinflační | Hodnoty měny | Euro | Boj s koronavirem | ANZ | Rozvíjející se trhy | Yield | AUD | Premiér Viktor Orbán | Toky investic | Byznys | Binance | Počty žadatelů o podporu v USA | Agentura DPA | Podhodnocený | Tlak na růst inflace | Akcie na Wall Street | Nálada na globálních trzích | Odhady HDP | Risk | Predikce | Dodávky ropy | Fibo | Americké firmy | Akcie Netflix | Propad cen akcií | Prima | Kypr | Citigroup | Softbank | Sony | Index VIX | LME | Hospodářství | Stagflace | Společnost PG&E | Etoro | Zastavení dodávek | Zpomalení růstu | Moody's Analytics | Obchod | Ohlédnutí | Růst ekonomiky | Siemens Healthineers | Obchodní aktivita | Pro arte | Obchodujte americké akcie | Automobilka Škoda Auto | Labouristická strana | Ceny pohonných hmot v ČR | Riskantnější aktiva | Pat Toomey | Rozhodnutí Bank of England | Ranní komentář | Výhodný nákup | Oddělení forexu | Čínská měna | Fibonacciho úrovně | Kapitalizácia | Intermediate | Rada ČNB | Joseph Biden | Index akciového trhu | EU | Přechováváním utajovaných dokumentů | Balíček na pomoc ekonomice | Dna | Zasedání ECB | Gamble | Portfolia | Fresenius Medical | Tesla | European Investment Bank | Obchodní nastavení | NN Group | Deutsche Lufthansa | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Vývoz | Hunter Biden | Energetické firmy | Ekologie | Týdenní zpráva | Cenové dno | Gate | Týden na akciových trzích | Samsung | Recese | Index strachu | ZNGA | BTCUSD | Emisní povolenky | Jon Osnoff | ASML | Renault | Custody | Růst akcií | Německý ZEW index | Bank of Canada | Chuť riskovat | GameStop akcie | Erdogan | Alokace aktiv | Makroekonomický výhled pro rok 2024 | Analýza BTC | CZK/EUR | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Sněmovna reprezentantů | Situace na Blízkém východě | Akcie Applu | Společnost IHS Markit | Škody způsobené extrémním počasím | Eskalace konfliktu | Index Straits Times | Kyjev | Společnost Binance | BIS | Naučte se obchodovat | Výrobní index | Největší propad | Schválení pomoci | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Deflační tlaky | Aktuální stav | Inflace v Německu | Miliardy | Denní graf | Spekulace | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Růstový trend | Ekonomický výzkum | Komerční banka | Štěpán Křeček | Investoři a obchodníci | Fosilní paliva | Americké burzy | Bidenův předvolební slib | Daňové reformy | Know-how | Frank | Matěj Široký | Mondelez | Negativní nálada | Kurz eura | Pivot Pointy | Americké ministerstvo práce | Členské státy | Centrální banka USA | Zkušený investor | Čínské indexy | Ekonomický poradce | Ceny energií | Lufthansa | Exekutivní příkazy | Co chystá Donald Trump? | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Graf indexu S&P 500 | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Výkon dolaru | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Obrat trendu | Intel | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Dosažení dohody | Daňové přiznání | Základní sazby | Walt Disney (DIS.US) | KBC | Fatihem Birolem | Internetové monopoly | Úspěchy | NEST | Streamování videa | Buy the dip | Swingové maximum | Prezident Donald Trump | Prodeje existujících domů | Nouzový stav | Silná poptávka | CySEC | Exprezident | AXA | Rostoucí inflace | Advance | Financování státního dluhu | Kurz bitcoinu | Fresenius SE | Šéfka ECB | Investování | Caixin | Technologický sektor | OSN | Soud | Eskalace napětí | Investice do infrastruktury | Panika | Nejvyšší rating AAA | Komunita | Peníze z programu | Výkon amerického dolaru | Henry Hub | Předpovědi Saxo Bank | Blockchain | Cena elektřiny | Intradenní obchodník | Kanadský dolar | Agentura Fitch | Kandidát na prezidenta USA | China Mobile | Soukromé podniky | Předpovědi | Společnost Microsoft | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Meziroční inflace | Bondy | Mince | Tomáš Raputa | Zásoby ropy | Americké volby | Světové ekonomiky | Evropské méně | Benzín | Silicon Valley | Ministr financí | Rostoucí ceny | Trend | Ticker | Western Union | Shrnutí obchodování | Adidas | Pokles sazeb | Produkty obchodované s finanční pákou | Odvětví | Dow Jones Industrial | OXY | Ozbrojený konflikt | Francouzská průmyslová produkce | Oslabení | Časový rámec | Americký dolar k japonskému jenu | Zvýšení dluhového stropu americké vlády | Míra inflace | Zisky BlackRock | Ceny benzínu | Platforma | Vládní bondy | Energetika | Manufacturing | Akcie společnosti Nvidia | Spotřebitelská důvěra | MMF | Biotechnologické společnosti | United Airlines | Diverzifikované portfolio | CNN | Negativní zprávy | Spotify | Ekonomický výhled | ChainLink | Objem objednávek | Snížení emisí | Nařízení | Pioneer Natural Resources | Ropné akcie | WP | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Schodek | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Cloud Computing | BTC | Bankovní sektor | Fed index | KOSPI | Indexy | Citi | Altcoiny | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Severomořská ropa Brent | ASX 200 | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Gold | Zhoršení ratingu | Průmysl | Jay Hatfield | Centrální bankéři | Celní správa | Očekávané výsledky | Americké žádostí o podporu | Úroveň supportu | Lehká ropa WTI | Japonský akciový index Nikkei | Napjatá situace | Makroekonomické strategie | Senátorka | Trhy v USA | Verizon | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podnikatel | Úvěrový rating | Bankovnictví | Mitch McConnell | Aerolinky | USD index | Pohonné hmoty | Americké dluhopisy | Michael Hewson | BASF | Continental | Break-Even | Air Liquide | Ekonomický poradce Bílého domu | Zpracovatelský průmysl | Statistika | Divergence | Biliony | Commonwealth Bank of Australia | Bilion dolarů | ETF | Stabilita | Federální obchodní komise | Analýza společnosti | Investujte do akcií | Akciové trhy | Kurzy měn | Hlavní evropské indexy | Omezení těžby | Měnový výbor Fedu | Zhoršení výhledu | Myšlenka | Moneta Money Bank | UnitedHealth | Varování | Obchodní bilance | Prezidentské volby USA | Vánoční svátky | Úsilí | Nejbohatší člověk | IPO Airbnb | APP | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Těžba kryptoměn | Long | Rally | Bankovní rada | Banka | Recese v USA | Euro Stoxx 600 | Pojišťovna | Futures na VIX | Macron | Pandemie | Zasedání České národní banky | SARS | Klíčový okamžik | Bonusy | PlayStation | Ekonomické dopady pandemie koronaviru | Internetový obchod | Intesa Sanpaolo | Futures na americké akciové indexy | Klid | Aktiva | Pokles inflace | SXXP | Ekonomické krize | Použití finanční páky | Inflace v Evropské unii | HDP za Q2 | Prodejní tlak | Širší index | Růst zaměstnanosti | NextEra Energy | NVAX | Výprodej | Indexy na Wall Street | Ceny ropy dnes | Investiční možnosti | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | GD.US | Nárůst cen energií | Business | Staking | Evropští investoři | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Emise oxidu uhličitého | Indikátory | Arizona | Prognóza Ministerstva financí | Růst cen akcií | Zdanění | Pokles cen | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | TikTok | Plug Power | Algoritmus | Obchodování s komoditami | Plynárenské společnosti | Kongres USA | Ropovod TAL | Akcie Nvidia | SP500 | Vývoj měnového páru USD/CAD | YouGov | Vývoj meziročního růstu HDP | Xbox | FedWatch Tool | Výsledky voleb | Otevření ekonomik | Inovace | Zdravotnictví | Energetické krize | Obchodní rozhodnutí | Analytické centrum | Akcie Tesly | Čínské akcie | Riziko ztráty | Economic | Ministryně financí | Graf ropy | Býčí potenciál | Brazílie | Jihoafrická republika | Sentix | Trhy dnes | Cílová cena | Agentura TASS | | Německý statistický úřad | Mateřská společnost | Pochybnosti | Výsledek voleb | Westpac | Členské země | Německé společnosti | Pandemická situace | Trinity | Stratég | Výhled pro rok 2024 | Podnikatelská nálada v Německu | Fond obnovy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Purple Trading | Raytheon Technologies | Řetězce | Zisk na akcii (EPS) | Sentiment | Zrychlení inflace | Biliony USD | L.F. Investment Limited | Short pozice | Tisknout peníze | Bývalý ministr financí | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Silná konkurence | Růst úrokových sazeb | Největší pokles | Politika | Investiční platformy | Konkurence | Nálada na trhu | Riziková aktiva | Bidenova obchodní politika | Letecké společnosti | LVMH | PLN | Odvrácení rozpočtové krize | Kapitalizace | Nová stimulační opatření | Míra nezaměstnanosti | Ben Laidler | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Čínský prezident | Novavax | Americké futures | Nespokojenost | MAM | FinTech akcie | Tým Admiral Markets | Dodržování pravidel | Příznivé faktory | Pravidla hry | Martin Gürtler | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Forint | Si Ťin-pching | Americké akcie dnes | Proces volby prezidenta | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | Zprávy z krypto | Makroekonomická data | PLN/EUR | Zahraniční politika | Další vývoj | Analytické fórum | Bipartisan | Vývoj trhu | Japonský akciový index | Objemy obchodů | Akciové trhy v Asii | Společnost Amazon | Centrální banky USA | CAR | Optimismus investorů | Výhled na americké akciové trhy | Federální vláda | Nálada | Vládnoucí strana | Jak na pravidelný příjem | Indie | Letectví | Emise dluhopisů | MXN | Bilance zahraničního obchodu | Měnové páry | Technologické akcie | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Vliv na trh | Aktuální Price Action | Index volatility VIX | Čínský výrobce | Dnešní ekonomický kalendář | Zájem novinářů | Ekonomika | Výnosová křivka | New Hampshire | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | CBS | WTO | Ruská společnost Gazprom | Výrobní index PMI | Dohoda o brexitu | Dobrá zpráva | Fiskální strana | Obchodování s cizími měnami | Sněmovna reprezentantů USA | Sankce | Commerzbank | Klíčová demokratka | Zhodnocení | EU-USA | Americký kongres | 5G akcie | Ceny zlata | Složitý spor | Výhled | Operátor O2 | Velmi volatilní | Timeframe | Index technologického trhu | České akcie | Futures na indexy | ZEN | Zerohedge | Nikkei (JAP225) | Americký akciový index | Auta | Komerční banky | Worldometers | Americké ministerstvo | Timur Barotov | Nastavení sazeb | Obchodní účet | Analytik GfK | Technická analýza BTC | Americký lid | Deriváty | Ethereum | Occidental Petroleum (OXY.US) | Vysoké ceny | Hry | Tlak na akcie | Odpovědnost | iRobot | Indexy nákupních manažerů | Nový býčí trh | Energetické společnosti | ONE | Propouštění | Trendové čáry | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Polkadot | Zaměstnanci | PayPal | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | ČNB dnes | Finanční trhy | Optimismus na trzích | Burza dnes | Zlaté rezervy | Americká centrální banka FED | GM | Cyrrus | PacWest | Data o inflaci | Expanze | Bidenova iniciativa | Insider | Největší ekonomika | Advance Auto Parts | Růst cen energií | Prostor pro růst | Znovuotevření ekonomiky | Prodejní signál | General Motors | Vývoz do Kazachstánu | Dlouhodobý trend | Fondy | Konsolidace | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Týdenní výkon | Bílý dům | Komoditní trhy | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | HDP Číny | Německé ekonomiky | USA inflace | PMI za leden | Chuť nakupovat nemovitosti | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Poptávky po ropě | CAD | Spread | Iniciativa | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | Nevada | Peněžní trhy | Bankrot | Návrh rozpočtu | New York | MSFT | DeSantis | GS | Saldo zahraničního obchodu | AIG | Krize | Dopady amerických voleb na ekonomiku | Rizikový apetit | Ceny ropy Brent | Fresenius | Daňové zvýhodnění | cTrader | Ekonomické zprávy | Applied Materials | Situace na trzích | Zlotý | Massachusetts | Správní rada | Kraft Heinz | Fiskální krize | BUX | Míra inflace v eurozóně | Informace z trhu | Objednávky | Oslabení dolaru | Akcie ve světě | NFT | Zlatý kříž | Společnost Walt Disney | Algoritmy | Evropská rada | MMM | Americké vládní dluhopisy | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Komodity | Spor o dluhový strop | Měnové stimuly | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Indikátor CCI | Výplata | Vývoj ceny ropy | Boj proti inflaci | Robert Shiller | Sazby | Americké výnosy | Akcie Tesla | Graf indexu | US30 | Kandidát na prezidenta | Ředitelka | Lucid | JAP225 | Generální ředitel | Maloobchodní prodej | Ceny aktiv | Bezpečnost | Devizové rezervy | Cíle | John Hardy | Politická rozhodnutí | Burza | Ekonomický kalendář | AXP | Republikánská většina | Guvernér Rusnok | Akcie společnosti Apple | Index MSCI | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Americká inflace | Investovat do akcií | Fox News | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | RBA | Likvidita | Žádosti o podporu | Nabídka a poptávka | Největší kryptoměnové burzy | Americká administrativa | Výprodeje | Akcie roku 2021 | OIL.WTI | Obchodování s CFD | Rozhovor | Merck KGaA | Transakce | Americký ISM pro sektor služeb | Elizabeth Warrenová | Slabší dolar | Hodinový graf | Technologický index | Měny | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Růst nezaměstnanosti | Přístup k měnové politice | Nejlepší ropné akcie | Zaměstnanost | Inflace v Japonsku | Atos | Profitovat | Korporace | Energie | Rozjednané prodeje domů | Analytici společnosti | Instant Trading EU | Milei | Prezidenti a premiéři | Světové trhy | Tradeři | Úrokové sazby | USDX | BTC/USD | BHS Štěpán Křeček | Inaugurace | Měna | Inflace v prosinci | Dodávky plynu | Jasný signál | The Wall Street Journal | Platební neschopnosti USA | Daňové příjmy | Bohatý táta, chudý táta | Guvernérka Jižní Karolíny | Katastrofy | Ropa dnes | Šíření koronaviru | Zásoby benzinu | Silný pokles | Německé banky | Internet of Things | Uvolnění měnové politiky | Futures trading | MSCI | Karanténní opatření | Thomson Reuters | MetaTrader Supreme Edition | Výnosy | Walgreens | Ekonomické zotavení | W1 | Miliardy dolarů | Jednání ČNB | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | FOMC | JPMorgan | Nová vláda | SPWR | Půlení | Citrix | Deloitte | Reakce investorů | Data z Německa | Trade | Regionální měny | RIVN.US | Překoupené oblasti | Eni | Dvoustranický | Joe Manimbo | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Patria.cz | Ukončení investic | Dluhopisová ETF | Stav ekonomiky | Sentiment na trzích | ABN Amro | Americké akciové indexy | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Partneři | IPO | UNH | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Akcionář | Miliardy USD | Guardian | Snižování daní | Brazilský real | Poradce | Daňový úřad | Obchodní den | Další růst sazeb | Index japonských akcií | Tchaj-wan | Zisk na akcii | Zkušenost | GBP/EUR | Signál | Írán | Zdražování | S/R zóny | CMC | Daňový balíček | EPS | ADP | Hodnota zlata | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Biliony dolarů | CPI v USA | Úbytek | Optimistická nálada | DAX 30 | Rozdílové smlouvy | Ropy | Historie | Úspěšné obchodování | Ekonomický cyklus | Nové žádosti o podporu | Singapur | Zadlužení země | Index S&P 500 (US500) | NFIB | CNY | Forex trader | Institut GfK | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Větší riziko | Záchranný balíček | Očekávané Earnings | Výdaje | BYND.US | Silný trend | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Rafinerie | Společnost | Akcie ropy | Xilinx | Rezervní měny | ZEW index ekonomického sentimentu | Důchody | List The Wall Street Journal | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Nifty | Index MSCI World | Obchodujte | Zboží z Číny | Ocenění akcií | Zvýšení volatility | Implikovaná volatilita | Kurzotvorné zprávy | BlackRock | Retailoví investoři | Patová situace | Vysoká volatilita | Cena akcií | Bezpečné měny | Ukrajinská ekonomika | AMC Entertainment (AMC.US) | Non-Farm Payrolls | Kupci | ASX | Výkon německé ekonomiky | Rozšíření | Dopad koronaviru | CAC40 | NBER | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Proxy voting | Příliv investic | Země OPEC | Ropný trh | Analýza indikátorů | United Technologies | Americké ministerstvo financí | Americká spotřebitelská důvěra | Bezpečný dolar | Umělé inteligence | Burze | Britské měny | Buy | List The New York Times | Eura | Tisková konference | Přijetí kryptoměn | Neúspěch | Výsledek HDP | Investujte na Forexu | Ztráty | Zákon na snížení inflace | Inflační cíl | Nizozemsko | ACT | Organizace | Strop pro zadlužení | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Britský FTSE | Centralizované burzy | Deník The Wall Street Journal | Invesco Ltd. | CBI | Ceny pohonných hmot | Expedia | VIX | Krachy firem | Úrokové náklady | Růst | Objem obchodování | Dopad na finanční trhy | Občanské války | Index Dow Jones Industrial | Polská centrální banka | Evropský akciový trh | Akcie ČEZ | Energetické komodity | Inflační výhled | Příjmy | Agentura Standard & Poor's | Hospodářské výsledky | Volvo | Proti trendu | Výsledková sezóna v USA | Obchodování opcí | Zajištění | WU | Administrativa | Počet potvrzených případů | Měnový výbor | Výnosy amerických státních dluhopisů | Stravenkový paušál | Šéf podniku | Fortinet | Propad cen ropy | Zprávy z krypto průmyslu | Snížení inflace | BIDU | America first | Fúze | Index | Akciový trh | Nerozhodný výsledek | Wall Street Journal | Počet obětí koronaviru v USA | Golden Gate CZ | Rychlý růst cen | Praktické tipy | Lockdown | Infineon | Wirecard | Akcie Alibaba | MiFID II | Měnové stimulace | Eva Zamrazilová | Kryptoměnová burza | Bohatství | PMI pro sektor služeb | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Jižní Korea | Útlum ekonomiky | Akcie čínských firem | Thermo Fisher | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Farmaceutická společnost | ČTK | Index STOXX Europe 600 | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Valuace | Aristoteles | Legendární investor | Akcie AMD | Sociální síť Twitter | Axios | Knorr-Bremse | Nositel Nobelovy ceny | BAL | Návratnost | Jaromír Sladkovský | PG&E | Ekonomické následky | Dnešní videokomentář | Rozpočtové opatření | Mzda | Express | Index amerického dolaru | TXT.US | Investiční doporučení | Ředitel komunikace | Pandora | Snížit úrokové sazby | Primárky v Jižní Karolíně | Koronavirus | Worldgovernmentbonds | Klimatický plán | Die Zeit | Analýza Bitcoinu | Crypto.com | Politická scéna | Záchranný plán | Analýza | Trump Organization | Americká obchodní bilance | Obchodovat s akciemi | Cronos Group | PPF | Vedení Demokratické strany | Put | Mzdově-inflační spirála | První odhady HDP | Navyšování mezd | Okénko trhu | Citrix Systems | Demokratické primárky | Ondřej Hartman | Poradenství | RWE AG | Société Générale | Ekonom BH Securities | Světové akciové trhy | Vlastnictví | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Počty žadatelů o podporu | Ekonomický dopad koronaviru | Bidenova vláda | Program nákupů dluhopisů | Instrumenty | Halving | Americké vlády | Nejpopulárnější kryptoměny | Forex kalendář | Správa | Graf indexu Nasdaq | Poskytování likvidity | Vinci | Průmyslové kovy | Vzestupný trend | Wendy's (WEN.US) | Zdanění firem | Závazek | Světová rada pro zlato | Daně ve Spojených státech | Richmondský Fed index | Neschopnost amerických úřadů | KO | Novavax (NVAX.US) | Centrální banky světa | Again Capital | Základní úroková sazba | Počet nezaměstnaných v Německu | Stimul | Euro vůči americkému dolaru | Rezistence | Volební shromáždění | Extrémní volatilita | Stav hospodářství | Varianta koronaviru | Nasdaq Composite Index | Indikátor vývoje cen | Netflix | Kamala Harrisová | Průmyslový index Dow Jones | LNG terminály | Prezident Salvadoru | Brenntag | Republikánská senátorka | Futures na americké indexy | Daimler | 5G | První část obchodní dohody | Počasí letos | MUFG Bank | Posílení | Daňová přiznání | CNBC | Analytici Fidelity International | Ropné a plynárenské společnosti | Dramatické dopady | Tržby v eurozóně | Modrá vlna | Američtí regulátoři | Pracovní místa | Nižší daně | Tržní hodnota | Markit | Vakcinace | Vývoj dolarového indexu | Vstup na burzu | VP Bank | Politické problémy | EURUSD | Decentralizovaný systém | O2 | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | ČSOB | NFP | Béžová kniha | Americký dolar dnes | Meziměsíční růst spotřebitelských cen v USA | Disney (DIS.US) | NVDA.US | Průmyslová výroba v Evropské unii | Zlaté zásoby | Vít Hradil | Kanadské statistiky z pracovního trhu | CSCO | Unie | Ekonomika USA | Nasdaq Composite | Výkon | Analytička | Aljaška | Vysoké úrokové sazby | Krypto news | Zasedání FOMC | Trpělivost | Investovat | NFP report | Komoditní | Počet obětí koronaviru | Roubini | USA Biden | Procter & Gamble | Zvýšení dluhového stropu v USA | FSLR.US | Globální dluh | Mozek | Akciový index S&P 500 | Pevné terminály | Americký index | Ekonomický balíček | Speciální daně | Praní špinavých peněz | Krize na energetickém trhu | Vyjednávání o zvýšení stropu | Šéf Bílého domu | Zprávy z pražské burzy | Patová situace ve Washingtonu | Americké centrální banky | Velké firmy | John Kilduff | Prezident USA Biden | Hodnotové akcie | Zdravotní péče | Omicron | Statistiky z Číny | NPR | Rozpočtová krize v USA | Platební neschopnost | FTNT | Bloomberg | Index spotřebitelských cen | Bipan Rai | Plovoucí LNG terminály | Úvěry v eurech | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Pandemie COVID | Trumpova rally | Dobré výsledky | Rozpočtový úřad Kongresu | Akciové burzy | Kyrsten Sinemaová | Dohoda o dluhovém stropu | Nadnárodní společnosti | Paul Jackson | CIBC Capital Markets | UBS | Macrotrends | Bidenův plán | Lyft | Senát USA | České koruny | Zlatý standard | Žádný trend | Pokles tržeb | Vybrané měny | Vyšší mzdy | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Ochranný mechanismus | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Tempo růstu CPI | Vakcína | Vlastní digitální měny | Zdroje energie | Předpověď | Vývoj bilance běžného účtu | Firemní úvěry | Vakcína a covid | DJIA | S&P/ASX 200 | Konec roku | Mike Pence | Ed Yardeni | Mluvčí Bílého domu | Výkonnost | Obchodní války | Lukáš Lipovský | Státní svátek | Vysoká nezaměstnanost | Technologické společnosti | Ministerstvo spravedlnosti | Automobilky | Snižování sazeb | Volby prezidenta | Obrovské pohyby | Bilion | Výsledky společnosti | Americké měny | Northrop Grumman | Britská obchodní bilance | Sazby na hypotékách | Ceny zemního plynu v USA | Akciové zisky | Sankce vůči Rusku | Přehled | Zhoršení nálady | Plyn | Týdenní pivot | Hospodaření | Futures | FXstreet.cz | Finanční ztráty | Evropský statistický úřad Eurostat | Daňový a výdajový balík | Akcie Moderny | Dopady koronavirové krize | Pokles ceny | LMAX | Zdražení ropy | Parlamentní volby | Nemovitosti | CHF | Oživení světové ekonomiky | Mimořádné kroky | Fiskální situace | Tlaky na růst mezd | Futures trhy | Obchody | Reed Hastings | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Prezident Trump | Americká data | WEN | Cronos | Wall Street Journal (WSJ) | Jihokorejské akcie | Podpora | Boris Johnson | Světové rezervní měny | Index CPI | Americký HDP | Akciový index | Electronic Arts | Technická rezistence | Euro k dolaru | Zlepšení | Maržový účet | First Republic | Nový fiskální rok | ATH | EP Equity Investment | Kodak | FinTech akcie 2021 | RBC | Veřejný sektor | Maloobchodní prodeje | GME | OpenAI | Manažeři | JDE | Vivendi | Zahraniční forex | Prognóza ČNB | MJ | Spotřebitelské ceny | Globální akcie | Senátní volby | Ceny lithia | Filmová společnost | Nárůst nových infekcí | Podstatné kurzotvorné zprávy | Plný úvazek | Zvýšení těžby | Zpráva pro tradery | Novozélandský dolar | Snižovat daně | Prezident Biden | Makléř | Akcie ve Spojených státech | Akcie Nvidie | Profesionální obchodník | Index nákupních manažerů ve výrobě | Nvidia | Státní dluhopisy | Hladiny podpory | Příjmy a výdaje | CL | Munich | Index Nasdaq Composite | Zadlužení | Přehled o dění | xStation5 | Úroveň parity | Cannabis ETF | Statistické údaje | Hotovost | Obnovitelné energie | Čínská společnost | Německo | Navýšení sazeb | Japonská centrální banka | Hlavní ekonom | Šokující předpovědi | Průmyslové společnosti | Tržby Coinbase | MT4 | Ředitel Raiffeisen | Edward Moya | Varšava | Cardano | Podpora pro státy | Mártiňš Kazáks | Akciový index Nikkei | Výhled pro rok | AAA | Vládní pomoc | Vice | Emerging markets | Zvolení Trumpa | Capital Markets | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Fiskální pomoc | Goldman Sachs Group | Vystoupí USA z NATO? | Ceny v eurozóně | Krypto ETF | Růst ceny ropy | Nové daně | Závislost | Ruská ropa | PEPSICO | Pozice | Thunbergová | Index technologického trhu Nasdaq | Ropné firmy | Investiční balík | XTB | Tajné služby | Uptrend | Datum X | Splatnost | Dolarové páry | Vzdělávací webináře | Dlouhodobý investor | Pšenice | Kolaps HDP | BofA | Extrémní počasí | Koronavirová epidemie | Cenově mzdová spirála | Sektor služeb | Nákup komodit | FXstreet | Problém s dodávkami plynu | Civilní letectví | Ropný průmysl | Coty (COTY.US) | Podnikatelská aktivita | Americká ministryně financí | Riziko | Platina | Vývoj ceny | Viceprezident Mike Pence | Termínové kontrakty | Expirace | Damoklův meč | The Guardian | Dluhopisové investice | First Solar Inc | Gilead Sciences | Dnešní prohlášení | Vítězství Bidena | Štědrý den | Hang Seng | Kweichow Moutai | Úroveň dluhu | Rusko a OPEC | Pokles průmyslové produkce | Dluhopisový trh | Covid v Číně | Největší výnosy | Společnost Nike | EK | Sazby beze změny | Uzavření dohody | Game-changer | Aktuální prognóza | Cenový graf | Evropské země | Krypto | Francouzský prezident | Počasí | IPO Coinbase | Index energetického sektoru | Donald Trump dnes | Co bude | Německý index DAX | Nárůst sazeb | EUR/GBP | Údajná pomluva | Opatření | Krizový balík | Tempo růstu CPI v USA | Ceny futures kontraktů | Celkový výsledek | Obchodujte akcie | Webináře | Zdanění bohatých | Zemědělství | Evropské akciové indexy | WHO | Šíření nového koronaviru | Beiersdorf | Linde | Ropa typu Brent | Amazon | Marathon | Fiskální politika | Analytik | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Vítězství v Georgii | Ministr spravedlnosti | Východní Evropa | Finanční systém | Antimonopolní úřad | Investing | Pracovní místa v USA | Match Group | Nervozita na trzích | Zelené energie | Georgia | Index DAX | Americké trhy | Video | EMA | Navýšení dluhového stropu | Rozpočtová krize | Akcie Kofoly | SEC | BlackRock (BLK.US) | LMT.US | Zamyšlení | Američtí demokraté | Evropské indexy | Stavební společnosti | Propad akciových trhů | Hlasování v Senátu | Vládní úsporný balíček | Průmyslové podniky | Americký ministr financí | Solární projekty | Balík stimulačních opatření | Dominance bitcoinu | Royal Dutch Shell | Stíhačka | Spojené státy | Virus | Raytheon Technologies (RTX.US) | Redukce | Akcie GME | Burza Coinbase | Eurozóna | EBRD | CZK/USD | Americký regulátor | Nejobchodovanější měnový pár | Walgreens Boots Alliance | Index PCE | XTB Research | PEP | CFD DAX30 | Emise | Týdenní nárůst | Dow Jones | West Texas Intermediate (WTI) | Vyhozené peníze | Lael Brainardová | Anthony Scaramucci | Lucid Group | Celý svět | Akcie bank | Ministerstvo financí | Západní ekonomiky | Otevírání americké ekonomiky | Americký ISM | Ceny zemního plynu v Evropě | Nabídka ropy | Analytik XTB | Světové produkce | Holubičí rétorika | ABC | Biden | Fiskální stimul v USA | Budoucnost | Bidenův investiční balík | Banky | Dodavatelské řetězce | Intervenovat | Nedostatek plynu | Cena benzínu | Bilance | NASDAQ 100 | Peking | Uvolňování opatření proti koronaviru | Nákup dluhopisů | RBC Capital Markets | Stav trhu s ropou | Restrukturalizace | Indikátor vývoje cen akcií | Evropská spotřebitelská důvěra | Čínské centrální banky | Aktiva pod správou | Microsoft Corp | Fiskální balík | NVAX.US | Fiskální balíček v USA | WEN.US | LCID.US | JPMorgan Chase | Čínské vlády | SPD | Žlutý kov | Certifikace | Akční plán | Investovat peníze | Zrušení NATO | Doporučení | Ocenění | Růst cen ve Spojených státech | Lockdowny | Investiční cíle | Zkapalněný zemní plyn | Nesoulad | Zpochybnění výsledku | Vítězství Donalda Trumpa | Prohlášení | Politici | Hyundai Motor | Warren Patterson | Kurz EUR | Italský dluh | Trader | Sankce USA | Akcie výrobce elektromobilů | Finanční situace | Dopady amerických voleb | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Index FTSE 100 | Španělské statistiky z pracovního trhu | Nové peníze | Burzovní krach | Tedros Adhanom | Výrobce elektromobilů | Pandemická situace v USA | Tržní kapitalizace společnosti | Měnový pár | Hlavní akciový index S&P 500 | Dnešní události | Největší ekonomika eurozóny | USD/CAD | G7 | Sankce proti Íránu | Nejlepší 5G akcie | Obnovení růstu | Statistický úřad | IRBT | Guvernér ČNB | Kotace | Evropský kalendář | Technický výhled | World Bank | Sazba Fedu | Americký exprezident | American Express | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Bidenovo vítězství | RTX.US | DAX30 CFD | Masivní ekonomický balíček | Základní sazba | Zahraniční bilance | Podnikání | Autoprůmysl | Straits Times | Španělský PMI | Rozpočtové deficity | InstaForex | Novinky | Společnost Philip Morris | Kontrakt | Obchodní příležitosti | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM.US) | SEDG | Vývoj ceny ropy Brent | Kia | Ekonom | USA | Býčí scénář | Odvrácení platební neschopnosti | Banky pro mezinárodní platby | Japonský index Nikkei | Společnost Eurowag | Obchodní válka | Vyšší výnosy | Platba | Prodeje domů v USA | Chaos po volbách | Aktuální situace | Index CSI300 | Deutsche Post | Janet Yellen | ING Groep NV | Světové akciové indexy | Federal Reserve Bank | Zlato | Platy státních zaměstnanců | Index Nikkei 225 | Asijské akciové trhy | Refinitiv Eikon | Geopolitika | Philip Morris | Příležitost vstoupit na trh | RISK-ON | Nasdaq | Americké zásoby zemního plynu | Šéfové firem | Společná evropská měna | Výše devizových rezerv | Nouriel Roubini | UBI | Italský PMI | PMI ve službách | Světová obchodní organizace | Peníze do bank | Koronavirové epidemie | Volkswagen | Průměrná cena | Globální investoři | Odhady analytiků | Huntington Ingallss | Ministerstvo práce | Spekulanti | Cenový vývoj | Hike | Výdajový balík | Výsledky amerických voleb | Hlavní ekonom BH Securities | Kurzová rizika | Domácí poptávka | Americká seance | Uvalení cel | Vyšší inflace | CFA | Verizon Communications | Zákon o snížení inflace | Pražská burza | Práce | Export z Německa | FOREX | Údaje o inflaci | Výroba aut | Výrobní náklady | Snížení ratingu USA | Manažer Cyrrus | Krizové situace | Německá inflace | NYSE:NKE | Černá labuť | Rivian Automotive | Volby do Kongresu | Průlom | Americké tovární objednávky | Čipové společnosti | Oživení v automobilovém průmyslu | Investment | Zvýšení dluhového stropu USA | Lucid Group (LCID.US) | Nakupovat nemovitosti | Inflace v Argentině | ADP report z pracovního trhu | Zásobníky | Ratingový výhled | Období po brexitu | Masivní investice | Firemní výsledky | Průlom ve vývoji vakcíny | Fidelity International | Realitní sektor | Obchodní dohody | OTC | PVM Tamas Varga | Americká kryptoměnová burza | Astrazeneca | Počet nezaměstnaných | Ekonomické sankce | Evropské akciové trhy | Daně z příjmů právnických osob | Dluhový strop USA | Vojenská pomoc | Kryptoměny | Změny úrokových sazeb | Republikánští senátoři | Crédit Agricole | Taiwan Semiconductor | Portfolio manažer Cyrrus | Ekonomické aktivity | Plug Power (PLUG.US) | Záchranný balík | INTC | NKE | Výrobce elektromobilů Tesla | Tržní vývoj | Napětí mezi USA a Čínou | Podnikání na kapitálovém trhu | Omniverse | Propad daňových příjmů | Vývoj české koruny | Další pokles | Ředitel Raiffeisen investiční společnosti | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Fond Fidelity | Eurový příjem | Akcie | Úspěch | Stimuly | Paralýza | Volný obchod | Chudoba | Jerome Powell | ENPH | Evropské dluhopisy | Cena kybernetické měny | Makro zprávy | Volby | Ukazatele | Akcie Take Two Interactive | Program pomoci | Miliardář | Umělá inteligence | Platformy pro obchodování s kryptoměnami | Umění | Američtí zákonodárci | Američtí Demokraté a Republikáni | Disney | CME Group (CME.US) | Zvolení Bidena | Nonfarm Payrolls | Varování před riziky | Kybernetické měny bitcoin | Japonský vývoz | Výsledek amerických voleb | Británie | Dotovaná sazba | Cena zemního plynu | Produkce čínských továren | COT | Krátkodobý výhled | Admiral Markets Forex Kalendář | Americká vláda | Zotavení ekonomik | Dopady pandemie | NZD | Společnost Gazprom | Investiční divize | USD/JPY | Odklad daní | Nejvyšší rating | Nejrozšířenější kryptoměna | Graf dne | Měnové podmínky | Dánsko | Maloobchodní tržby v eurozóně | Senátní volby ve státě Georgia | Společnost S&P Global | ČR | Currency | Podniky | Příjmy obyvatelstva | Vyšetřování | Sentiment trhu | Bidenovy návrhy | Analytický tým | Inflace v USA | Greta Thunbergová | NERV | Ochromení vládních financí | Zůstatek na účtu | Balík na podporu ekonomiky | Ekonomika Evropské unie | Obchodování na forexu | Enel | Obchodní výhled | Očkování | Prezidentský kandidát | SPX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Reporty
Reporty Amerického ministerstva zemědělství
Report zaměstnanosti v USA
Report změny zaměstnanosti
Report změny zaměstnanosti v USA
Repo sazba
Reposazba
Repo sazba ČNB
Repo sazby
Repsol

Následující klíčová slova

Republikánská senátorka
Republikánská většina
Republikánské prezidentské primárky
Republikánské primárky
Republikánský prezident
Republikánský senátor
Republikánští senátoři
Reputace
Reputace brokera
Reputace společnosti
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FXCM
CIX Markets
Sunbird FX
reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít