Pátek 12. srpen 2022 10:45
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Uložení peněz

C:\fakepath\eu.jpg

Maďarsko překonalo ČR a má nejvyšší sazbu v EU, inflace je nejvyšší v Estonsku

28.06.2022 Maďarská centrální banka dnes razantně zvýšila základní úrokovou sazbu. Zvýšila ji o 1,85 procentního bodu na 7,75 procenta. Maďarsko tak nyní má nejvyšší základní sazbu v Evropské unii. Doposud měla nejvyšší úrokovou sazbu v EU Česká republika, kde ji bankovní rada České národní banky (ČNB) minulý týden zvýšila o 1,25 bodu na sedm procent.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

ECB na konci června ukončí nákupy aktiv, úroky jsou zatím beze změny

09.06.2022 Evropská centrální banka (ECB) od 1. července ukončí nákupy aktiv, kterými léta podporovala ekonomiku eurozóny. Základní úrokovou sazbu nechala na dnešním zasedání Rady guvernérů podle očekávání na rekordním minimu nula procent, ale naznačila, že kvůli vysoké inflaci přikročí od července k sérii zvyšování úroků. Základní sazbu ECB naposledy zvýšila v roce 2011.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

ECB na konci června ukončí nákupy aktiv, základní úrok zatím nechává na nule

09.06.2022 Evropská centrální banka (ECB) od 1. července ukončí nákupy aktiv, kterými léta podporovala ekonomiku eurozóny. Uvedla to dnes v tiskové zprávě. Základní úrokovou sazbu nechala na dnešním zasedání Rady guvernérů podle očekávání zatím na rekordním minimu nula procent, ale naznačila, že od července zahájí její zvyšování. Základní úrok ECB naposledy zvýšila v roce 2011.
C:\fakepath\euro4.jpg

Míra inflace v eurozóně v květnu vystoupila na rekordních 8,1 procenta

31.05.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen v eurozóně v květnu zrychlil na 8,1 procenta, zatímco v dubnu byla míra inflace na 7,4 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Inflace v zemích používajících euro se tak vyšplhala na další rekord, nejvýrazněji se zvýšily ceny energií. Rychlý odhad neobsahuje data za celou Evropskou unii.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

Lagardeová: ECB zřejmě opustí negativní úrokové sazby do konce září

23.05.2022 Depozitní sazba Evropské centrální banky (ECB) se zřejmě dostane z negativního pásma do konce září a mohla by se pak dál zvyšovat, pokud nebude vidět, že se inflace stabilizuje na dvou procentech. Prohlásila to dnes prezidentka ECB Christine Lagardeová. Zdůraznila tak svou zásadní změnu postoje k měnové politice. Původně zvyšování úroků v letošním roce vylučovala, teď už ale plánuje úroky zvýšit vícekrát. Důvodem je rekordní inflace v eurozóně.
img

Čtyři pětiny Čechů cítí dopady inflace na vlastní úspory, více než 35 % z nich už aktivně hledá způsoby, jak je ochránit

10.05.2022 Navzdory současné vysoké inflaci nechává přes 90 % Čechů své finance ležet na běžném účtu. Takové zjištění přinesl březnový průzkum společnosti Broker Consulting mezi 1050 respondenty z celé republiky. Dále ukázal, že polovina z nich využívá také spořicí účet, dvě pětiny pak spoléhají na penzijní spoření. Na stavební spoření si peníze ukládá více než čtvrtina Čechů, podílové fondy či státní dluhopisy využívá pětina z nich.
img

Jak investovat za války? Ternem mohou být akcie německých zbrojařů, amerických bank nebo krvácejících ruských podniků

06.04.2022 Válka na Ukrajině přepisuje všechna letošní doporučení, jak a do čeho investovat. Navíc stále bohužel probíhá. A stupňují se související sankce Západu a ruská odvetná opatření, což investorův výhled ještě dále zatemňuje. Pohnutá doba navíc přináší docela nečekané věci.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Od základních úrokových sazeb ČNB se odvíjí cena peněz

04.11.2021 Základní informace o úrokových sazbách vyhlašovaných Českou národní bankou (ČNB dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 1,25 pct. bodu na 2,75 procenta, jde o největší zvýšení od roku 1997):
C:\fakepath\zlato-03102021.jpg

Zlato letos zlevnilo o téměř desetinu, výrazně zdražily ropa, plyn a uhlí

03.10.2021 Cena zlata od začátku roku klesla o téměř desetinu na 1760 dolarů za unci. Také stříbro letos ztrácí. Pokles o 18 procent na 710 USD za kilogram jej vrací na hodnoty před pandemií. Drahé kovy jako platina a palladium, hojně využívané v automobilovém průmyslu, letos rovněž zažívají dvojciferný pokles. Naopak výrazně vzrostla cena ropy, plynu či uhlí. ČTK to řekl analytik Golden Gate CZ Pavel Ryba.
img

Češi chtějí ochránit své peníze před inflací jejich „zaparkováním“ ve fondech

14.09.2021 Investicím do fondů přichází Češi na chuť stále více. Jde totiž o nejdostupnější formu investování peněz s možností zajímavého zhodnocení. Podle výzkum Equa bank investuje do fondů 31 % dospělých Čechů1). Nejčastěji investují pravidelně každý měsíc a menší částku – s jasným cílem ochránit peníze před inflací. Dávají proto přednost rizikovějším, ale potenciálně výnosnějším akciovým a smíšeným fondům.
img

Nová éra zlaté horečky způsobená COVID-19

09.09.2021 Drahé kovy jsou považovány za bezpečný přístav v době politické, ekonomické a společenské krize. První vlna koronavirové krize v 2020 způsobila strmý růst a pád zlata. V reakci na rostoucí cenu zlata roste i zájem Čechů o nákup tohoto kovu a obchodníci s drahými kovy dokonce hovoří o nové éře zlaté horečky. Jak se bude cena zlata dál vyvíjet a proč teď rozhodně neprodávat?
img

Analytici: Bankovní spořicí účty se nyní znehodnocují o 3 % ročně

16.08.2021 Výnosy na spořicích účtech českých bank jsou nyní v desetinách procent, takže vzhledem k letošní inflaci se tyto peníze znehodnocují o zhruba tři procenta ročně. Vyplývá to ze srovnání analytiků oslovených ČTK. Pro uchovávání hodnoty je podle nich potřeba investovat do jiných produktů, což je ale vždy spojeno s vyšší mírou rizika a pravděpodobně horší likviditou.
img

Dvanáct pandemických trendů českého trhu s nemovitostmi

24.06.2021  V únoru 2021 se průměrná sazba hypoték dostala na své pandemické dno, 1,93 procenta. V březnu už nepatrně vzrostla na 1,94 procent – růst pak pokračoval i nadále, v květnu dokonce nad úroveň dvou procent. Mnohaleté dno je tedy již za námi. Hypotéky jsou ale z dlouhodobého hlediska stále levné. Jejich cena půjde už jen nahoru, bankám totiž citelně zdražují zdroje, jimiž poskytované hypotéky kryjí. Češi se proto snaží vzít si hypotéku právě nyní, když je stále velmi levná, a nechtějí tak propásnout příležitost. Mezinárodní investoři nyní očekávají, že Česká národní banka kvůli inflační hrozbě zvýší v příštích dvanácti měsících svou základní úrokovou sazbu hned čtyřikrát, ze současné úrovně 0,25 až na 1,25 procenta. V rámci skupiny 37 zemí organizace OECD očekávají mezinárodní investoři agresivnější zvyšování základní sazby než v ČR už jen ve třech zemích, a to v Kolumbii, Chile a Mexiku. Dramaticky vyšší sazby ČNB jsou příznakem nového makroekonomického prostředí v ČR, v němž citelně půjdou nahoru – budou muset – také sazby hypoték.
img

Deset důvodů, proč si Češi rekordně berou hypotéky: Tak jak svět čekají citelný růst úroků v ČR v následujících dvanácti měsících, zároveň své hypotéky rekordně refinancují - tedy si je zlevňují

19.05.2021 Češi doslova šílí po hypotékách. V dubnu proto banky v ČR sjednaly hypotéky za více než 39 miliard korun, což je druhý nejvyšší objem v historii ČR, po letošním březnu.
img

10 důvodů, proč si Češi rekordně berou hypotéky

21.04.2021 Češi doslova šílí po hypotékách. V březnu proto banky v ČR poskytly hypotéky za naprosto rekordních 44,7 miliardy korun. To je o skoro 50 procent více, než kolik činil dosavadní rekord. Ten z letošního února, kdy banky „udaly“ hypotéky za 29,9 miliardy korun.
img

Nemovitosti v Česku stále rychle zdražují, za posledních pět let druhým nejrychlejším tempem v EU. Dvakrát rychleji než v EU jako celku

17.01.2021 V Česku v uplynulých pěti letech rostly realizační ceny rezidenčních nemovitostí druhým nejrychlejším tempem v EU. Vyplývá to z údajů, které nově zveřejnil Eurostat. V loňském třetím čtvrtletí – za něž jsou k dispozici nejnovější dostupná data – vzrostly v porovnání s průměrem roku 2015 ceny bytů a domů v ČR o 55,4 procenta. Výrazněji v celé EU zdražovaly v daném období ceny rezidenčních realit už pouze v Maďarsku, a to o 80,1 procenta. V Evropské unii jako celku, bez zahrnutí Británie, vzrostly v letech 2015 až 2020 ceny o 27,60, tedy jen zhruba polovičním tempem v porovnání s vývojem v ČR.
img

Nemovitosti v Česku zdražují během pandemie podobně jako před ní, na úrovni celé EU dokonce ještě rychleji. Lidé napříč Evropou se totiž v rostoucí míře bojí inflačního znehodnocení úspor

14.01.2021 Ve třetím loňském čtvrtletí zdražovaly nemovitosti v ČR pátým nejrychlejším tempem v EU, meziročně o 8,4 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Eurostat. Rychleji nemovitosti zdražovaly už pouze v Lucembursku a v sousedních zemích Polsku, Rakousku a na Slovensku.
img

I přes loňské propady zvítězili investoři do akcií. Co jim letos dělá vrásky?

13.01.2021 Při pohledu na loňská čísla by se chtělo říct, že „ročník 2020“ byl další z řady běžných, pro investory příjemných roků, na které jsme byli v posledním desetiletí zvyklí. Akciové trhy poměrně silně vyrostly, dařilo se také dluhopisům a mnohým komoditám, kdy si například zlato sáhlo na svá historická maxima z roku 2011. Všichni ale víme, že „běžný rok“ za sebou rozhodně nemáme. Co můžeme čekat od letoška?
C:\fakepath\boe-12102020-lv.gif

Britská centrální banka zvažuje negativní úrokové sazby

12.10.2020 Britská centrální banka (BoE) zvažuje možnost snížit úrokové sazby pod nulu. Chce tak pomoci britské ekonomice vzpamatovat se z koronavirové krize. BoE dnes rozeslala britským bankám dopis s dotazem, jak jsou na možnost nulových či negativních úroků připraveny, informoval zpravodajský server BBC. Základní úroková sazba je v Británii od března na rekordním minimu 0,1 procenta.
img

Inflace se drží nad třemi procenty. Na spořicích účtech se tak vyplatí nechávat jen nutnou rezervu

29.06.2020 Průměrná míra inflace v Česku se dlouhodobě drží kolem tří procent. Nechávat volné finanční prostředky na spořicích účtech v bance se tak podle odborníků s výjimkou nutné rezervy nevyplatí. Kam ale mají svoje peníze uložit opatrnější investoři? Alespoň mírné zhodnocení jim díky státní podpoře nabízí stavební spoření, kde se dá dostat i na úrok kolem 3,5 procenta ročně.
img

Bundesbanka očekává vratké a nesmělé zotavování

18.05.2020 Člen Bankovní rady České národní banky A. Michl věří, že česká ekonomika vykáže v letošním třetím čtvrtletí již dobré výsledky. A to i přesto, že hrubý domácí produkt klesl v prvním čtvrtletí o meziročně o 2,2 procenta a ještě výraznější propad je očekáván v aktuálně probíhajícím kvartále. Současnou fázi boje proti koronaviru hodnotí jako stabilizační. S tím jak se postupně začnou otevírat provozy, najedou výrobní podniky i služby, začne se oživovat i poptávka a ekonomická čísla se začnou zlepšovat. Podmínkou pro rychlejší návrat na předkrizové úrovně je to, aby se již neprojevily další vlny nákazy. Podle Michla ČNB snížením úrokových sazeb výrazně zlevnila peníze, rozhodně je ale proti poklesu úrokových sazeb až do záporných hodnot. Argumentuje tím, že cena peněz je důležitá a je nelogické aby střadatelé museli za uložení peněz ještě doplácet. Proto vítá, že zatím má ČR vlastní měnu a vlastní měnovou politiku. Vyslovil se také proti jakýmkoli experimentům, které by hýbaly s kurzem. Vítá slabší úroveň kurzu během krize, což pomáhá tuzemským exportérům.
C:\fakepath\Británie.jpg

Britská centrální banka zatím neuvažuje o záporných úrocích

14.05.2020 Koronavirová krize způsobí britské ekonomice dlouhodobější škody. Britská centrální banka ale zatím neuvažuje o tom, že by ekonomiku podpořila zavedením záporných úrokových sazeb. Uvedl to dnes šéf banky Andrew Bailey.
img

Proč ČNB dnes nečekaně zvýšila úroky a co posilování koruny znamená pro „obyčejného smrtelníka“? Zdraží hypotéky, zlevní elektronika

06.02.2020 Česká národní banka dnes zcela nečekaně zvýšila klíčové úrokové sazby. Základní sazba se zvedá z dvou na 2,25 procenta. Vzestup sazeb nečekal nikdo z analytiků oslovených agenturou Bloomberg.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Koruna sílí díky vývoji ve světě a rostoucí inflaci

15.01.2020 Posilující koruna těží z lepší nálady na trhu, který očekává uzavření obchodní dohody mezi USA a Čínou, a z růstu inflace v tuzemsku, jenž vrátil do hry možný růst úrokových sazeb v ČR, shodli se analytici oslovení ČTK. Českou měnu podle nich kupují investoři ze spekulativních důvodů. Koruna dnes k euru zpevnila na nejsilnější úroveň za sedm let 25,11 Kč/EUR. Dostala se tak i na nejsilnější hodnotu vůči jednotné evropské měně od ukončení intervenčního režimu ČNB z dubna 2017.
img

Koruna je nečekaně nejsilnější za více než sedm let, elektronika by mohla zlevnit až o 25 %

15.01.2020 Koruna je nejsilnější za více než sedm let. Jednoduše řečeno, je to hlavně proto, že za uložení peněz v korunách lze získat výrazně vyšší úrok než za uložení peněz v eurech. Tyto nůžky se přitom dále rozevřely koncem loňského roku, kdy Evropská centrální banka opět začala tisknout eura ve velkém, znehodnocovat je, a dále tak tlačit na snížení úroku na euru. Zároveň v Česku citelně rostly ceny. Zdražování se protáhlo do roku 2020, kvůli růstu spotřební daně na tvrdý alkohol či tabák, úpravě řady ceníků směrem nahoru, například v případě elektřiny pro domácnosti či vodného a stočného, k níž došlo s příchodem roku 2020. Dále letos pokračuje zdražování potravin typu vepřového či cukru, takže se zvyšuje pravděpodobnost, že Česká národní banka bude muset „přehřívající“ se ekonomiku zchladit. A to udělá právě zvýšením úroků, které nastavuje. Toto zvýšení úroků dále zvýší výhodnost ukládání peněz v koruně, což české i mezinárodní investory povede k tomu, aby korunu dále pořizovali, což vyžene její kurs výše, možná dokonce prolomí hranici 25 korun za jedno euro. Toto vše platí, pokud vydrží příznivé podmínky ve světě, tj. pokud se nestupňuje americko-čínská obchodní válka nebo třeba napětí na Blízkém východě, či pokud nedorazí nějaká nečekaně špatná makroekonomická zpráva z tuzemska, ale zejména ze světa.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

Lagardeová přebírá ECB, chystá se více vyjednávat se státy

01.11.2019 Příliš nízká inflace a zpomalení růstu ekonomiky budou hlavními úkoly k řešení pro Francouzku Christine Lagardeovou, která dnes přebírá vedení Evropské centrální banky (ECB). Podle ekonomů bude mít proti svému předchůdci Mariu Draghimu k dispozici menší manévrovací prostor, její výhodou zato mohou být vyjednávací schopnosti. Sama Lagardeová už naznačila, že je chce využít k přesvědčení Německa a dalších zemí, aby souhlasily s uvolněním přísné fiskální politiky.
img

Market Alert: Co očekávat od čtvrtečního zasedání ECB?

11.09.2019 Čtvrteční zasedání ECB je jednou z nejvíce očekávaných událostí tohoto roku na finančních trzích. Banka by měla odpovědět na zpomalující evropskou ekonomiku a tržní očekávání jsou vysoká. V této analýze se podíváme na možné scénáře a dopad na dva hlavní dotčené trhy. DE30 a EURUSD.
img

Okénko finančního trhu 22.7.2019

22.07.2019 Komentáře amerických centrálních bankéřů pokračovaly koncem minulého týdne vyjádřením prezidenta bostonského Fedu Erica Rosengrena. Ten ve světle posledních příznivých dat z americké ekonomiky (vyšší jádrová inflace, maloobchodní tržby, pozitivní trh práce) vyjádřil určitou skepsi ohledně snížení úrokových sazeb na nejbližším měnovém zasedání Fedu 31. července. Trh očekává pokles základní úrokové sazby o 25 bazických bodů s téměř 80 procentní pravděpodobností, což oporu v posledních amerických datech příliš nemá. Do uvažování centrálních bankéřů však stále zřetelněji vstupují rizika spojená s globálním vývojem, která by mohla ekonomiku Spojených států silně zasáhnout. Ve světle těchto nejistot proto někteří představitelé Fedu naopak upřednostňují preventivní snížení sazeb. Do příštího měnového zasedání Fedu již panuje mediální karanténa, proto bude zajímavé sledovat nově publikovaná data z americké ekonomiky, která mohou napovědět, jakým směrem se nakonec rozhodnutí Fedu bude ubírat. Nejdůležitější z těchto dat bude v pátek publikovaný předběžný odhad HDP za druhé čtvrtletí. Podle očekávání by anualizované mezičtvrtletní tempo růstu mělo oproti prvnímu čtvrtletí zpomalit na úroveň dvou procent. Podle předstihových ukazatelů by měla k růstu přispět spotřeba domácností, zatímco čisté vývozy budou nejspíše horší. Mnohé napoví již ve čtvrtek publikovaná úroveň objednávek zboží dlouhodobé spotřeby za červen.
C:\fakepath\draghi ecb.jpg

ECB minimálně do konce roku sazby měnit nehodlá

10.04.2019 Evropská centrální banka (ECB) podle očekávání dnes ponechala měnovou politiku beze změn. Úrokové sazby tak zůstávají na dosavadních minimech, hlavní sazba na nule. Na dnešním zasedání o tom rozhodla Rada guvernérů ECB. Ekonomika eurozóny prudce zpomaluje a ECB již dříve uvedla, že minimálně do konce roku sazby měnit nehodlá.
C:\fakepath\draghi ecb2.jpg

ECB je připravena na podporu ekonomiky

27.03.2019 Evropská centrální banka (ECB) je připravena podniknout další kroky na podporu ekonomiky eurozóny, pokud dojde k neočekávanému zhoršení hospodářských vyhlídek. Uvedl to dnes šéf ECB Mario Draghi. Upozornil, že ekonomika eurozóny nyní čelí nejistotě kvůli vývoji světového obchodu, zatímco domácí poptávka zůstává silná.
C:\fakepath\Madarsko.png

Maďarsko zvýšilo svou depozitní sazbu

26.03.2019 Maďarská centrální banka dnes zahájila zpřísňování své měnové politiky. Zvýšila svou jednodenní depozitní sazbu o 0,1 procentního bodu na minus 0,05 procenta. Svou základní úrokovou sazbu nicméně ponechala beze změny na rekordním minimu 0,9 procenta. Dnešnímu zvýšení depozitní sazby předcházelo téměř sedmileté období uvolňování měnové politiky, píše agentura Reuters.
img

Zájem Čechů o investování ve fondech meziročně znatelně poklesl. V porovnání se Západem investují stále málo

26.11.2018 Majetek, který mají Češi uložen v podílových fondech, stoupl během tří uplynulých čtvrtletí letošního roku o necelých patnáct miliard korun, na 498,4 miliardy korun ke konci září. Jde o výrazně zpomalení přílivu nových prostředků do fondů. Loni od ledna do září totiž do nich přiteklo bezmála 40 miliard korun. Ztráta dynamiky růstu objemu investovaných prostředků souvisí se silnou kolísavostí finančních trhů celého světa, která je patrná prakticky od začátku letošního roku. Nepříznivě působí také růst úrokových sazeb zejména ve Spojených státech, který je klíčovým důvodem citelného poklesu zájmu o investice hlavně v dluhopisových fondech. Dluhopisové fondy zaznamenávají letos zdaleka největší odliv prostředků ze všech druhů fondů. Od ledna do září z nich odteklo 17,1 miliardy, zatímco ostatní druhy fondů – až na strukturované – vykázaly naopak čistý příliv prostředků.
C:\fakepath\Top5-16072018-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.07.2018 1) Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes vyzval prezidenta USA Donalda Trumpa, ruského prezidenta Vladimira Putina a Čínu ke spolupráci s Evropou. Prohlásil, že by se měli vyhnout obchodním válkám a předcházet konfliktům a chaosu.
C:\fakepath\draghi ecb2.jpg

ECB chce ukončit program nákupů dluhopisů do konce roku

14.06.2018 Evropská centrální banka (ECB) je připravena od října snížit svůj rozsáhlý program nákupů dluhopisů a zcela jej ukončit do konce letošního roku. Banka to uvedla po dnešním zasedání své Rady guvernérů s tím, že základní úrokové sazby zůstanou beze změn alespoň do léta 2019. ECB nyní nakupuje od bank dluhopisy vlád a firem v objemu 30 miliard eur (771 miliard Kč) měsíčně. Základní úroková sazba zůstává na rekordním minimu nula procent.
C:\fakepath\ecb.jpg

ECB by mohla ukončit svůj program nákupu majetku do konce roku

14.06.2018 Evropská centrální banka (ECB) by mohla od října začít snižovat svůj rozsáhlý program nákupu majetku a zcela ho ukončit do závěru letošního roku. Uvedla to banka v prohlášení zveřejněném po zasedání měnového výboru banky. ECB nakupuje nyní od bank dluhopisy vlád a firem v objemu 30 miliard eur (zhruba 771 miliard Kč) měsíčně. Úrokové sazby by měly zůstat stabilní do léta 2019.
C:\fakepath\ecb 14122014-3.png

ECB dnes upravila svou rétoriku

08.03.2018 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k žádné úpravě programu nákupů cenných papírů. Z textu, který popisuje její zamýšlené kroky, ale vypustila, že je připravena nákup dluhopisů zvýšit, pokud to bude nutné. Analytici považují změnu rétoriky za další krok v omezování mimořádně uvolněné měnové politiky. ECB dnes také zlepšila odhad letošního růstu ekonomiky eurozóny na 2,4 procenta z dříve předpokládaných 2,3 procenta.
C:\fakepath\ecb 14122014.png

ECB ponechala politiku beze změny, upravila však svoji rétoriku

08.03.2018 Evropská centrální banka (ECB) na svém dnešním zasedání podle očekávání nechala úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k žádné úpravě programu nákupů cenných papírů. Vypustila však ze svého prohlášení zmínku o tom, že je připravena nákup dluhopisů zvýšit, pokud to bude nutné. Analytici považují tuto změnu rétoriky za další malý krok v omezování mimořádně volné měnové politiky. Finanční trhy nyní čekají na tiskovou konferenci prezidenta ECB Maria Draghiho, která začne ve 14:30. Draghi by měl představit nový makroekonomický výhled.
C:\fakepath\Draghi-Mario.jpg

ECB bude nadále nakupovat dluhopisy

25.01.2018 Evropská centrální banka (ECB) na svém prvním letošním zasedání podle očekávání nechala úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k žádné úpravě programu nákupů cenných papírů. Základní sazba tak zůstává na dlouhodobém minimu nula procent. Podle šéfa ECB Maria Draghiho ekonomika eurozóny navzdory oživení nadále potřebuje podporu ze strany měnové politiky. Draghi rovněž poukázal na nejistotu spojenou s posilováním eura.
C:\fakepath\ecb 14122014.png

ECB podle očekávání nechala měnovou politiku beze změn

25.01.2018 Evropská centrální banka (ECB) na svém prvním letošním zasedání podle očekávání nechala úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k žádné úpravě programu nákupů cenných papírů. Základní sazba tak zůstává na dlouhodobém minimu nula procent. Finanční trhy nyní čekají na tiskovou konferenci prezidenta ECB Maria Draghiho, která začne ve 14:30.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Forex: Euro smazalo zisky a v reakci na ECB oslabuje

14.12.2017 Euro dnes na forexových trzích smazalo zisky a odpoledne začalo oslabovat. Reagovalo tak na slova prezidenta Evropské centrální banky (ECB) Maria Draghiho, který zopakoval, že banka hodlá ekonomiku eurozóny dál podporovat. ECB nechala úroky beze změny, ale zlepšila výhled ekonomiky.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB zlepšila výhled ekonomiky

14.12.2017 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k žádné úpravě programu nákupů cenných papírů. Zlepšila ale výhled ekonomiky eurozóny, která by letos měla vykázat růst o 2,4 procenta. Základní úrok zůstává na nule.
C:\fakepath\ceska koruna 28072013-2.png

Od základních úrokových sazeb ČNB se odvíjí cena peněz

02.11.2017 Základní informace o úrokových sazbách, vyhlašovaných Českou národní bankou (ČNB dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na 0,5 procenta):
koruna.jpeg

Od základních úrokových sazeb ČNB se odvíjí cena peněz

03.08.2017 Základní informace o úrokových sazbách, vyhlašovaných Českou národní bankou (ČNB dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,2 procentního bodu na 0,25 procenta):
ecb.jpg

ECB ponechala měnovou politiku beze změny

20.07.2017 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupů cenných papírů. Zopakovala také, že je připravena tento program rozšířit, pokud to bude situace vyžadovat. Pozornost finančních trhů se teď upírá k tiskové konferenci prezidenta ECB Maria Draghiho, která začne ve 14:30.
komodity.jpg

Z komodit loni nejvíce vynesl plyn s ropou

29.01.2017 Z komodit loni nejvíce vzrostla cena plynu (o 53 procent), ropy (45 procent) a elektřiny (24 procent). Z drahých kovů přineslo nejvyšší výnos lithium (25 procent), stříbro (16 procent) a zlato s diamanty (po devíti procentech). Naopak cena platiny vzrostla jen o procento. Vyplývá to z analýzy investičního fondu Quant.
img

Lidé chtějí změnu a jsou připraveni podstoupit riziko, které jim Trump přináší

09.11.2016 Vítězem voleb v USA se po bouřlivé a kontroverzní předvolební prezidentské kampani stal republikánský kandidát Donald Trump. Jaké to bude mít důsledky pro americkou i globální ekonomiku? Odborníci Fidelity International, globálního lídra v oblasti investic, komentují potenciální dopady na investory a popisují, kde vidí investiční příležitosti po výsledku voleb.
cnb 08012014.png

Analytici: ČNB záporné sazby dlouhodobě nezavede

10.10.2016 Česká národní banka záporné sazby dlouhodobě nezavede, shodli se analytici oslovení ČTK. Mohlo by se...
euro money.jpg

Němci vydělali na krizi v eurozóně desítky miliard eur

19.08.2013 Německo vydělalo na krizi v eurozóně desítky miliard eur. Napsal to ve svém aktuálním vydání magazín Der Spiegel...
Související klíčová slova: FOREX | Intervence | Investiční zlato | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Čína | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Inflace | OECD | EUR/USD | Mario Draghi | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Koruna | Evropská unie | HDP | Bezpečný přístav | Měnová politika | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Analytik | Ropa WTI | ETF | Podílové fondy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Investujeme | Cenné papíry | Sazby | Akcie | Aktiva | Alert | Americký dolar | Zhodnocení | Transakce | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Dluhopisové fondy | Broker | Burza | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Dolarový index | ECB | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Fondy peněžního trhu | Hlava a ramena | Investice | Investiční riziko | Investor | Investování | Komodity | Kurz | Likvidita | MMF | MT4 | Marže | MetaTrader | Měny | Nabídka | Nástroj | PRIBOR | Poplatek | Portfolio | Repo sazba | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Support | Tištění peněz | Trading | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | Obchodování | Euro STOXX | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | Evropská ekonomika | Komerční banka | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Investoři | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Jaroslav Tupý | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Investiční příležitost | Bohatství | Golden Gate | Obchodovat | Deutsche Bank | Portfolio manager | Financování | Investovat | USDX | Eurostat | Český statistický úřad | Roklen | Forexové intervence | Devizové intervence | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | Raiffeisenbank | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Americká burza | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Běžný účet | Broker Consulting | Cena | Cena akcií | Cena zlata a stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Česká ekonomika | České koruny | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Elektřina | Eura | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropské měny | Finanční prostředky | Fondy | Graf | Hrubý domácí produkt | Index euro | Index euro stoxx 50 | Investice do nemovitostí | Investiční | Investing | Investování do akcií | Investování do fondů | Investování peněz | Jádrová inflace | Jak investovat | Jedno euro | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Kurs koruny | Kursy | Kurz koruny k dolaru | Kurzy | Maďarsko | Market | Markets | Měnové kurzy | MetaTrader 4 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Nové trhy | Oslabení koruny | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rates | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Sázky | Smíšené fondy | Spořící účet | Spořící účty | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Švýcarská banka | Termínované vklady | Trh | Unce zlata | WTI | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zlaté rezervy | Zpráva | Zisky | Diskontní sazba | ING | Ministerstvo financí | ROCE | Itálie | Spojené státy | Černé zlato | Repo operace | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Investiční analytik | Kontrakt | Vzdělání | Burze | Investment | Žhavé komodity | Bankovní sektor | MSCI | Investing.com | NATO | BBC | Sója | Oslabení eura | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Expanzivní měnová politika | Nákupy dluhopisů | Firemní dluhopisy | Trading Economics | Der Spiegel | Ministr financí | Chytrý Honza | Creditas | Finanční aktiva | Diamanty | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Přehled | Kč/EUR | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Prezident ECB | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj dolarového indexu | Akcie energetických společností | Britská centrální banka | Broker Trust | Program nákupu dluhopisů | Americký ministr financí | Ekonomická rizika | Uvolňování měnové politiky | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | Režim devizových intervencí | Režim forexových intervencí | Citi | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Posílení koruny | Historická maxima | Nejistota | Analytik Komerční banky | Tempo růstu | Zajištění | Dluhové krize | Odhodlání | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Úroková sazba ECB | Úroková sazba Fedu | Bankéři | Poplatky | Mzdy | Dobré výsledky | ING Bank | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Ekonomická situace | Hospodářská situace | Průzkum | Krize | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Čínský statistický úřad | Měnové stimuly | Spotřebitelské výdaje | Finanční domy | ČTK | Pokles ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj úrokových sazeb | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Politico | Grant Thornton | Akcie firem | Purple Trading | Zklamání investorů | Makléřské firmy | Nejvyšší zhodnocení | ALO diamonds | Keystone XL | Ruské akcie | Aleš Michl | Quant | Zajímavé výnosy | Devizoví obchodníci | Cena platiny | Palladium | Václav Pech | Jerome Powell | Tržní očekávání | Geopolitická rizika | Ekonomické výsledky | Obchodní války | Očekávání investorů | Německá centrální banka | Obchodní válka | Podniky | Inflace v eurozóně | Okénko finančního trhu | Portu | Geopolitické napětí | Forint | Czech Fund | Spotřebitelská inflace | Stavební spoření | Propad cen ropy | Investování ve fondech | Růst úrokových sazeb | Posilování české koruny | Průzkum společnosti | Zvyšování úroků | Dopady na ekonomiku | Základní úroková sazba | Šéf ECB | Bloomberg Economics | Veřejný dluh | Úrokové sazby ČNB | Nemovitostní trh | Sazby ČNB | Podnikové investice | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | Analytik Czech Fund | Market alert | Státní fond | Statistický úřad | DE30 | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Gazprom | Snížení úroků | Poskytování úvěrů | Akcie podniku | Finanční situace | Hypotéky v Česku | Vyšší úrokové sazby | Trinity Bank | Střadatelé | Rozpočet | Prezident Donald Trump | Snížení úrokové sazby | Trinity | Jakub Seidler | Objem | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Statistický úřad Eurostat | Vyšší riziko | Ekonomiky eurozóny | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Výše úrokových sazeb | Růst cen | Server BBC | Maďarská centrální banka | Ukrajina | Lagardeová | ING Bank Jakub Seidler | Úrok | Miliardy | Průzkumy | Finanční rezervy | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Financovat | Hospodářský růst eurozóny | Růst eurozóny | Na burze | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Člen bankovní rady | Prognózy | Nejistoty | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Plyn | Nálada | Prohlášení | Nord Stream | Nord Stream 2 | Události roku | Záložna | Míra | Inflační výhled | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Záporné úrokové sazby | Zavedení záporných úrokových sazeb | Andrew Bailey | Bydlení | Ipsos | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | NERV | Citelné zdražování | Miliardy korun | Peking | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Ziskovost | Návratnost | Míra inflace v eurozóně | Washington | Miliardy eur | Budoucnost | Proinflační | Silnější koruna | Snížit úrokové sazby | Ukazatele | Koruna sílí | Meziroční růst spotřebitelských cen | Ceny energií | Trump | Prezident | Výsledky průzkumu | Trhy | Banka UBS | Šíření koronaviru | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Pandemie | Konzultant | Vysoká inflace | Raiffeisenbank a.s. | Pochybnosti | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | 4fin | Sazby beze změny | DNB | COVID-19 | Krize v eurozóně | Šéfka ECB | Americký Fed | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Vzestup inflace | Výkyvy | Příležitost k nákupu | Propad rublu | Sazby hypoték | Vývoj na trhu | Evropské země | Největší propad | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Dopady pandemie | Historie | Koronavirová krize | Komerční banky | Domácnosti | Hotovost | Spoření | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Equa Bank | Hello Bank | Ekonomiky | Slovensko | Války | Organizace | Hotelnictví | Práce | Údaje | DPH | Úročení vkladů | Poradenské firmy | Nemovitosti v ČR | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Úspory | Nizozemsko | Omezení pohybu | Zrušení daně z nabytí | Cestování | Daň z nabytí | Sazba Fedu | Základní úroková sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Zaměstnanci | Dovoz | Vývoz | MSCI World | Zadlužení | Bezpečnost | Dluhy | Ceny zeleniny | Vakcína | Záporné ceny | Spekulovat | Bundesbanka | Státní podpora | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Spoluzakladatel | Ztráty zaměstnání | JDE | Unie | ČR | Lukoil | PEPP | Antivirus | Míra inflace v květnu | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Roční míra inflace | Propad cen | Covid | MAM | Zbohatnutí | Ceny | Praha | Předčasné splacení hypotéky | Obsazenost hotelů | Časový horizont | Zrušení superhrubé mzdy | Ceny v eurozóně | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Banky v ČR | Evropský statistický úřad | Politici | Epidemiologické situace | Pracovní místa | Česká republika | Energetický sektor | Negativní úrokové sazby | Ceny bytů | Nařízení | Moneta | Vakcinace | Zadlužování | Emise dluhopisů | Home office | Nemovitosti v Česku | Znehodnocení úspor | Evropské centrální banky | MJ | Kov | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Poptávka po nemovitostech | Umění | Strach z inflace | ERA | Rostoucí ceny | David Kögler | Meziroční růst cen | Oslabení | EMA data | Cíle | Příležitosti | Prodej | Úročené vklady | Ekonomický šok | Rada guvernérů | Rekord | Instant Research | Dřevo | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Bankovní spořicí účty | Výnosy na spořicích účtech | Zájem Čechů | Vlna pandemie | Společnosti | Úroková sazba v eurozóně | Opatření | ANO | Uhlí | Podpůrný program | Roman Pilíšek | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Češi | Společnost | Dopady inflace | TIM | Sazby centrální banky | | Rostoucí inflace | Základní sazba | Ruský plyn | Inflace v zemích Evropské Unie | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Základní úrok | Klaas Knot | Šéf nizozemské centrální banky | Invaze na Ukrajinu | Sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Moskevská burza | Green Deal | Rheinmetall | Invaze | Sankce Západu | APP | Růst cen energií | Rekordní inflace | Depozitní sazba Evropské centrální banky | Sazba Evropské centrální banky | Inflace v zemích EU | Přehled úrokových sazeb
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

UK-Trades
ÚKZÚZ
UK100
Úlevy pro banky
Úlevy pro chudé země
Ulf Lindahl
Úloha obchodního systému
Úloha zlata
Uložení domácí měny
Uložení finančních prostředků

Následující klíčová slova

Uložení ropy v tankerech
Uložení svých peněz
Uložení transakce do bloku
Uložení volných peněz
Ulrich Leuchtmann
Ulrik Fugmann
Ulsan National Institute of Science and Technology
Ultimatecryptofx
Ultimatecryptofxglobal
Ultimate Funds Intl.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
TRADE.com
ActivTrades
Oanda
reklama
Vantage
Potvrďte prosím... Zavřít