Čtvrtek 18. července 2024 03:33
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei Payout

WMT

img

Technický sektor posiluje Nasdaq, Dow klesá: Analýza obchodování

26.06.2024 Nasdaq v úterý vzrostl o 1,3 % díky růstu Nvidie (NVDA.O) a dalších velkých technologických firem. Průmyslový index Dow Jones mezitím klesl, protože maloobchodníci upravovali své pozice a investoři očekávali klíčové údaje o inflaci, které budou zveřejněny později během týdne.
img

Walmart po výsledcích za 1. fiskální čtvrtletí roste o 6 %

16.05.2024 Walmart (WMT.US) dnes roste o více než 6 % po zveřejnění zprávy o výsledcích za 1. čtvrtletí 2025 (kalendářní únor - duben 2024). Americký maloobchodní prodejce vykázal výsledky, které byly mnohem lepší, než se očekávalo, a také se rozhodl zvýšit celoroční výhled.
img

Rozpor dne: Zisky společnosti Nvidia neuchránily její akcie před poklesem

21.02.2024 Americký akciový trh zakončil úterý poklesem. Nejvýraznější propad zaznamenal Nasdaq, a to hlavně kvůli poklesu akcií výrobců čipů Nvidia před očekávanou zprávou o výsledcích, zatímco růst Walmartu pomohl zmírnit ztráty na indexu Dow Industrials.
img

Ekonomický kalendář: Čeká nás kanadská inflace a výsledky Walmartu 📌

20.02.2024 Dnešní makroekonomický kalendář je poměrně chudý a postrádá publikace, které by mohly výrazně ovlivnit volatilitu na světových trzích. Přesto jsou však během zahájení seance na Wall Street po prodlouženém víkendu možné větší pohyby.
img

Jakým akciím se daří během vánočního sezónního trhu?

27.12.2023 S blížícími se svátky se objevují příležitosti zisku na akciovém trhu. V tomto článku se věnujeme čtyřem slibným možnostem investování do akcií, které vynikají jako potenciální tržní zisky během svátečního období. Naše pozornost přesahuje běžné tržní trendy a zahrnuje maloobchodní akcie, sezónní favority a společnosti, které jsou připraveny odhalit solidní tržby na konci roku. Naši pozornost získaly například společnosti American Express (AMEX) jako platební gigant a čelní společnost digitálních plateb PayPal. Ať už jste zkušený investor, nebo na trh teprve vstupujete, tento článek vám nabídne základní informace pro investice během vánočních svátků.
img

Akcie na Black Friday: 3 Nejlepší možnosti, do kterých investovat právě teď

23.11.2023 Blíží se každoroční maloobchodní akce Black Friday a investoři pozorně sledují výkonnost tří významných akcií na trhu. Tyto subjekty, hluboce zakořeněné v různých maloobchodních sektorech, nabízejí jedinečný pohled na dynamiku sváteční nákupní sezóny. I když je jejich výkonnost na Černý pátek hlavním bodem zájmu, představují tyto akcie více než jen sezónní investiční příležitosti.
img

Ranní komentář: WMT a BABA po výsledcích klesají, AMAT vyšetřuje DOJ a Amazon bude prodávat auta

17.11.2023 Akciové trhy včera pokračovaly v konsolidaci, přičemž většina indexů si úspěšně udržela své předchozí zisky. Energetický sektor je pod tlakem kvůli poklesu cen ropy, což má negativní dopad. Společnosti jako Alibaba, Walmart a Applied Materials zaznamenaly pokles po zveřejnění výsledků za třetí čtvrtletí. Dnešní den přinese méně nových makroekonomických a firemních dat, očekává se tedy klidnější obchodování na trzích."
img

Walmart ztrácí po reportu za třetí čtvrtletí 7%. Společnost předpokládá slabší spotřebitelské trendy 📉

16.11.2023 Akcie největšího amerického maloobchodního řetězce Walmart (WMT.US), které se včera vyšplhaly na nová historická maxima, ztrácejí, protože společnost předložila opatrnější prognózy a očekává nižší spotřebitelské výdaje. V důsledku toho akcie ztrácí, i když výsledky překonaly prognózy Wall Street ohledně zisku na akcii i tržeb za třetí čtvrtletí. Walmart varoval, že pozorovaná aktivita spotřebitelů v posledních dvou říjnových týdnech poklesla, což vedlo ke snížení roční prognózy zisku navzdory tomu, že společnost vstupuje do historicky velmi úspěšné vánoční sezóny maloobchodníka. Target (TGT.US) také zaznamenal pokles před dnešním otevřením USA, přičemž některé z euforických zisků pocházely z Macy's (M.US), které vykázaly vyšší než prognózované zisky a mírně příznivější roční výhled.
img

Ekonomický kalendář: Údaje druhé úrovně z USA, projevy centrálních bankéřů

16.11.2023 Futures na evropské indexy naznačují, že dnešní peněžní seance na starém kontinentu začne víceméně beze změny. Rozhovory mezi americkým prezidentem Bidenem a čínským prezidentem Si na summitu APEC byly označeny za pozitivní, přičemž oba lídři diskutovali o řadě otázek včetně Ukrajiny, Tchaj-wanu a Blízkého východu. Poznámky, které po setkání zazněly z úst Bidena a Si, však byly poněkud obecné a vágní, a proto na trzích nevidíme žádnou výraznější reakci.
img

Plug Power čelí vážným finančním problémům, akcie ztrácejí 35 % 🔔

10.11.2023 Plug Power (PLUG.US), výrobce vodíkových palivových článků, zveřejnil čtvrtletní zprávu, která odhalila vážné finanční problémy společnosti. V důsledku toho akcie po otevření trhu ztratily více než 35 %. Společnost ve zprávě uvedla, že v současné době čelí značným problémům s likviditou, což může mít přímý dopad na její neschopnost dlouhodobě pokračovat v provozu. Plug Power dodává své palivové články některým z největších světových společností, včetně průmyslových vozidel používaných Amazon (AMZN) a Walmart (WMT).
img

SATS DJIA Live 11/2023

26.10.2023 Jak jsem slíbil, tak držím slovo a uvádím seznam společností, které nakoupím první listopadový pracovní den a prodám poslední listopadový pracovní den.
img

Akcie WalMart v předobchodní fázi rostou díky dobrým výsledkům za 2. čtvrtletí 💵

17.08.2023 Výsledky největšího maloobchodního řetězce v USA, WalMart (WMT.US), potvrdily celkovou sílu amerického spotřebitele a dobrou kondici podnikání společnosti. Zpráva ukázala, že zaměření společnosti na potravinářské zboží na úkor "diskrečního" zboží, jako jsou spotřebiče, domácí spotřebiče a další, přineslo zamýšlené výsledky. Tržby z elektronického obchodu se meziročně zvýšily o 24 %, přičemž tržby z prodeje v USA - hlavním trhu společnosti - vzrostly o téměř 6,3 %. Pro srovnání, konkurenční Target (TGT.US) včera oznámil o 5,4 % nižší meziroční tržby v USA a slabší výhled na celý rok.
img

Blíží se konec výsledkové sezóny. Společnostem z indexu S&P500 poklesly zisky meziročně o 8 %!

14.08.2023 Své výsledky hospodaření zveřejnilo již více než 450 firem z indexu S&P 500, přičemž výsledková sezóna dopadla o něco lépe, než se očekávalo (v průměru o 7 % lepší zisky a o 2 % lepší tržby), ale stále se jedná o výrazný meziroční pokles o více než 8 %, což představuje již 3. čtvrtletí poklesu zisku v řadě. Podle prognóz se očekává, že příští čtvrtletí přinese mírné oživení. Nicméně tento týden zveřejňování výsledků pokračuje. Za pozornost stojí maloobchodní společnosti jako Home Depot (HD.US), Target (TGT.US) a Walmart (WMT.US). Na druhé straně se dozvíme také výsledky technologických společností, jako je Cisco (CSCO.US) a JD (JD.US).
img

Americký akciový trh uzavřel smíšeně, Dow Jones klesl o 0,68 %

15.06.2023 Obchodníci věnovali pozornost i makroekonomickým statistikám pro zemi. Ceny výrobců v USA meziročně stouply o 2,8 % při očekávaném růstu o 2,9 % a v meziměsíčním vyjádření klesly o 0,3 % při prognóze poklesu o 0,1 %.
img

SATS DJIA Live 06/2023

30.05.2023 Jak jsem slíbil, tak držím slovo a uvádím seznam společností, které nakoupím první červnový pracovní den a prodám poslední červnový pracovní den.
img

Výsledky WalMartu za 1. čtvrtletí překonaly očekávání 📊 Akcie v premarketu rostou

18.05.2023 Největší maloobchodní řetězec ve Spojených státech (WMT.US) v 1. čtvrtletí překonal očekávání Wall Street jak v zisku na akcii, tak v tržbách. Přestože maloobchodní tržby (reálné) v USA meziročně klesají, prodejny společnosti jsou proti konkurenci stále oblíbené - především díky konkurenčním výhodám (ceny). Slabší spotřebitelé si vybírají maloobchodníky, kteří nabízejí levnější produkty a zboží - na což se WalMart specializuje. Společnost zvýšila celoroční prognózu, ale upozornila, že spotřebitelé na konci čtvrtletí jednoznačně oslabili.
img

Ekonomický kalendár: Údaje druhého stupňa v USA, prejavy centrálnych bankárov

18.05.2023 Futures na európske indexy dnes poukazujú na vyššie otvorenie peňažnej seansy, keďže hlavné európske benchmarky dobiehajú americké indexy po včerajšej solídnej seanse na Wall Street. AUD dnes klesol vďaka neuspokojivej správe o pracovných miestach za apríl, ale odvtedy sa mu podarilo opäť získať pôdu pod nohami. Hlavné kryptomeny opäť klesajú.
img

Americký akciový trh uzavřel smíšeně, Dow Jones klesl o 0,66 %

12.05.2023 Pozornost investoři věnovali také makrostatistikám. Počet nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti v USA za týden končící 6. 5. vzrostl o 22 000 oproti předchozímu týdnu na 264 000. Analytici očekávali, že toto číslo vzroste pouze na 245 000.
img

Americký akciový trh končí růstem, Dow Jones přidává 0,01 %

07.04.2023 Investoři čekají na zprávu s údaji o nezaměstnanosti v USA, která má být zveřejněna v pátek. Analytici se domnívají, že březnová míra nezaměstnanosti zůstala na únorové úrovni 3,6 % a počet zaměstnaných mimo zemědělský sektor se zvýšil o 239 000. Statistiky mohou naznačit další kroky Federálního rezervního systému USA.
img

SATS DJIA Live 03/2023

26.02.2023 Jak jsem slíbil, tak držím slovo a uvádím seznam společností, které nakoupím první březnový pracovní den a prodám poslední březnový pracovní den:
img

Akcie Walmartu pod tlakem po překvapivě slabém výhledu na rok 2023 📉

21.02.2023 Wall Street ignorovala výrazně lepší výsledky největšího amerického řetězce supermarketů Walmart (WMT.US) za 4. čtvrtletí 2022, než předpovídali analytici, a zaměřila se na prognózy. Konzervativní odhady společnosti investory negativně zklamaly a vyvolaly obavy kolem očekávané nižší spotřebitelské aktivity. V důsledku toho akcie jako Home Depot (HD.US) již před otevřením amerického trhu ztrácejí téměř 3 %.
img

Ekonomický kalendář: Dnešek patří PMI!

21.02.2023 Futures naznařují na nižší otevření evropské seance pro hlavní indexy ze starého kontinentu. Očekává se však, že medvědí gap bude malý s opatrnou náladou z asijské seance, která se vlečou do evropského obchodování. Američtí obchodníci se dnes vrací po dlouhém víkendu a obchodování na Wall Street bude obnoveno.
img

Akcie na Wall Street po včerejší pauze pokračují v rally; Walmart +8 %

15.11.2022 Americké trhy se po včerejším vydechnutí vracejí k rally, když dnešní optimismus přiživují další čísla ohledně americké inflace. Index cen průmyslových výrobců (PPI) v říjnu zpomalil na 8 % z 8,4 %, zatímco analytici očekávali 8,3 %. Index S&P 500 posiluje o 1,5 %, když se po dvouměsíční pauze dostává výrazněji nad hladinu 4000 b. Index Nasdaq roste dokonce o 2,2 %, a tak rozšiřuje své zisky za poslední čtyři dny na 10,5 %.
img

Akcie WalMart po zveřejnění výsledků rostou o 7 % 📈

15.11.2022 Akcie WalMart (WMT.US) posilují o téměř 15 % poté, co společnost výrazně překonala odhady zisku a zvýšila prognózy. Vedení společnosti informovalo investory o programu zpětného odkupu akcií v hodnotě 20 miliard USD:
img

Ekonomický kalendář: US PPI inflace, Německý ZEW index

15.11.2022 Futures trhy dnes naznačují na vyšší otevření evropské seance. Zveřejnění horších než očekávaných měsíčních údajů o aktivitě z Číny neovládlo trhy, což umožnilo indexům a dalším rizikovým aktivům pohybovat se mírně výše. Kryptoměny se po nedávném výprodeji stabilizovaly a hlavní coiny dnes zaznamenaly malé zisky. Americký dolar na devizovém trhu poněkud ztrácí, což umožňuje USDJPY vrátit se zpět pod hranici 140,00.
img

Reporty top společností pro tento týden (14.11.2022)

14.11.2022 Výsledková sezóna Wall Street za 3. čtvrtletí 2022 se pomalu blíží ke konci. Zatímco stále zbývá spousta společností, které mohou vykázat zisky, většina velkých společností již zveřejnila své finanční výsledky. Kalendáři reportů v USA na tento týden dominují maloobchodní řetězce se zprávami mimo jiné od společností Walmart (WMT.US) a Home Depot (HD.US). Kromě prodejců se objeví i další zajímavé zprávy. Nvidia (NVDA.US) oznámí zisky ve středu, zatímco Tencent Music Entertainment (TME.US) zítra. Seznam nejzajímavějších společností, které v tomto týdnu reportují, naleznete níže!
img

Výsledky Pepsico otevírají výsledkovou sezónu na Wall Street 📈

12.10.2022 Výsledky společnosti Pepsico (PEP.US) překonaly očekávání analytiků již třetí čtvrtletí v řadě. Spolu s úspěšnými výsledky společnost zvýšila roční prognózu. Akcie před otevřením posílily o 2 %.
img

Walmart vstupuje do Metaverse s Robloxem 🛒

27.09.2022 Americký maloobchodní gigant Walmart (WMT.US) včera informoval investory o dohodě se společností Roblox (RBLX.US) a otevření dvou pohlcujících zážitků ve virtuálním prostoru "metaverse“. Akcie obou společností před otevřením posilují:
img

WalMart je po zveřejnění výsledků výše. BedBath roste v důsledku short squeeze 📈🧨

16.08.2022 WalMart dnes před otevřením americké obchodní seance vykázal výborné finanční výsledky, což se propsalo i do akcií dalších amerických maloobchodníků. Rostou tedy akcie společností Target a Costco:
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na německý ZEW index a hospodářské výsledky Walmartu

16.08.2022 Ekonomický kalendář dnes nenabízí data první kategorie, přesto se dají najít zajímavé statistiky. V 11. hodin je na programu index ZEW za srpen a odpoledne se dočkáme zveřejnění kanadské inflace a dat z amerického trhu s bydlením. Trh s ropou by si mohl projít určitou volatilitou po večerním zveřejnění zásob API. Obchodnící s NZD budou sledovat výsledky aukce mléka, které budou k dispozici po poledni. V neposlední řadě se těšíme na hospodářské reporty Walmartu a Home Depot.
C:\fakepath\wmt-15082022-4-zm.png

Akcie: Pullback a další pokles na Walmart (WMT)?

15.08.2022 Cena akcie Walmart se na denním grafu aktuálně přibližuje k již dříve prolomené oblasti supportu (pullback - nyní rezistence) kolem psychologické hladiny 134,00 USD. Dočkáme se nyní posílení a následného odrazu (pullback) směrem dolů, nebo naopak dojde k průrazu zmiňované rezistence a návratu zpět do obchodního pásma?
img

WalMart padá o 10 % v premarketu. Mají maloobchodníci problém?

26.07.2022 WalMart snížil očekávání zisku kvůli rostoucí inflaci. WalMart, který již desítky let patří mezi top maloobchodníky v USA, lze považovat za jakýsi barometr spotřebitelského sentimentu a trendů. Společnost oznámila rostoucí poptávku po potravinách a zároveň klesající nákupy zbytného zboží. Drastický pokles cen maloobchodního giganta se již rozšířil na další společnosti v tomto odvětví, přičemž mimo jiné Costco, Target a Macy's ztratily v premarketu půdu pod nohama:
img

Target a Walmart kazí investorům náladu

07.06.2022 Akcie retailových řetězců Target a Walmart dnes ztrácejí půdu pod nohama a připisují 2% ztrátu. Nad akciemi maloobchodních řetězců se stahují mračna. Slabé odhady, problémy se zásobami a obavy o zdraví spotřebitelů tíží sentiment investorů a ti napomáhají poklesům.
img

SATS DJIA Live 06/2022

27.05.2022 Jak jsem slíbil, tak držím slovo a uvádím seznam společností, které nakoupím první červnový pracovní den a prodám poslední červnový pracovní den:
img

Cisco Systems - špička ledovce ❓

19.05.2022 Cisco Systems je další americkou společností, která zveřejnila znepokojivé hospodářské výsledky. Je důležité zmínit, že report od společnosti Cisco se týkal období únor–duben, a proto už zachycuje dopad lockdownů v Číně. Vidíme riziko, že podobně špatný výkon uvedou ve svých výsledcích za 2. čtvrtletí také další společnosti. Mohl by být report finančních výsledků společnosti Cisco Systems jen špičkou ledovce současných korporátních problémů?
img

Rozbřesk: Aleš Michl dostal od trhů žlutou kartu, Tomáš Holub nechce jít tureckou cestou

18.05.2022 Tomáš Holub z bankovní rady ČNB včera hovořil v Hospodářských novinách o tom, že nový guvernér dostal od trhů “žlutou kartu” ještě před tím, než se dostal na hřiště. V relativně otevřeném vystoupení Tomáš Holub jasně mluvil o tom, že si v tuto chvíli slabou korunu centrální banka nemůže dovolit. Znepokojují ho zejména neukotvená inflační očekávání podniků, která skutečně znepokojující jsou - ta střednědobá se pohybují v okolí 6,00 % na historických maximech. Podle jeho slov je v tuto chvíli kriticky důležité, aby byla diskontinuita v rozhodování bankovní rady co nejmenší. Varoval otevřeně před tureckým scénářem, ve kterém padající kurz způsobený nepřiměřeně nízkými reálnými sazbami vedl k výprodejům měny, dalšímu růstu inflace, mezd a inflačních očekávání a zpětně k poklesu reálné sazby vedoucí k opětovnému odlivu peněz z turecké liry.
img

O slovo se přihlásila pozitivní nálada

18.05.2022 Nejvýrazněji včera posiloval technologický Nasdaq Composite, který přidal více jak 250 b. a přerušil tím pondělní propad. Průmyslový index Dow Jones Industrial Average přidal cca 330 bodů a potvrdil již tří denní rally. Čistý zisk na akcii společnosti Walmart zaostal za odhady trhu o 12 %, když reportovaný zisk na akci byl 1,30 USD, ovšem očekávání trhu bylo rovno 1,475 USD, WMT US -11,38 %. Stoupaly i akcie Baidu či Alibaby, JD +4,15 %, BIDU +4,79 %, BABA +6,37 %. Společnosti AMD posílila o více jak 15 % a při včerejším obchodním dni to byla polovina, AMD +8,73 %.
img

Akcie Walmartu padají, inflace zasáhla zisky

17.05.2022 Akcie maloobchodního řetězce Walmartu (WMT.US) se v úterý propadají o téměř 9 % v reakci na neuspokojivé čtvrtletní zisky a snížení celoročního výhledu hospodaření. Hlavním důvodem jsou rostoucí ceny potravin, pohonných hmot a mezd, které měly negativní dopad na zisky společnosti.
img

Globální akcie rostou díky výhodným nákupům, ale problémy s čínským COVIDem jsou přítěží

17.05.2022 Světové akcie na začátku obchodního a investičního týdne rostly díky výhodným nákupům, ale čínské problémy s politikou zero-COVID se podepsaly na náladě.
img

Ekonomický kalendář: Maloobchodní prodeje nejdůležitějším makroúdajem dne

17.05.2022 Evropské futures poukazují na vyšší otevření obchodní seance. Zatímco včerejší seance na Wall Street vypadala smíšeně, nálada se během asijské seance zlepšila, což umožnilo indexům z regionu posunout se výše.
img

SATS DJIA Live 03/2022

27.02.2022 Jak jsem slíbil, tak držím slovo a uvádím seznam společností, které nakoupím první březnový pracovní den a prodám poslední březnový pracovní den...
img

Ekonomický kalendár: rozhodnutie o sadzbách CBRT, výsledky Palantir

17.02.2022 Európske akciové trhy začali dnešné obchodovanie nižšie. Sentiment sa zhoršil na konci ázijského obchodovania, keď ruské štátne médiá informovali, že Ukrajina začala mínometné ostreľovanie pozícií separatistov v Doneckej a Luhanskej oblasti. Ukrajina obsah správ poprela a správy o ostreľovaní zatiaľ nepotvrdili žiadne západné médiá. Niektorí hovoria, že ide o ruskú provokáciu zameranú na ospravedlnenie vojenskej akcie na Ukrajine. Napätie v každom prípade zostáva vysoké a očakáva sa, že to tak zostane aspoň v najbližších dňoch.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme maloobchodní prodeje z USA a projevy centrálních bankéřů

16.11.2021 Virtuální schůzka mezi americkým a čínským prezidentem nezpůsobila žádné výraznější pohyby na trzích. Evropské indexy otevřely v plusu. Dopoledne je kalendář prostý výraznějších fundamentů. Situace bude zajímavější ve 14:30, kdy čekáme zveřejnění maloobchodních prodejů v USA. S příchodem večera se můžeme těšit na projevy guvernérky ECB Lagardové a 4 členů Fedu. Z pohledu výsledkové sezóny dnes reportují 2 společnosti indexu Dow Jones - Walmart a Home Depot.
img

Akcie Amazonu klesli v predobchodnej fáze o 4 % kvôli slabým výnosom a prognózam

29.10.2021 Akcie Amazonu (AMZN.US) klesli v predobchodnej fáze o viac ako 4 % po tom, čo gigant elektronického obchodu zverejnil neuspokojivé výsledky za tretí štvrťrok a poskytol slabé usmernenia pre kritické obdobie sviatkov. Za tri mesiace do 30. septembra 2021 spoločnosť vykázala tržby 110,8 miliardy USD, čo je o 15 % viac v porovnaní s obdobím spred roka. Amazon tiež vykázal čistý príjem vo výške 3,2 miliardy USD v tomto období, alebo 6,12 USD na akciu.
img

MMF očekává pokles inflace příští rok na úroveň před pandemií. Německý průmysl nečekaně klesl o 4 %

08.10.2021 Polská centrální banka (NBP) nečekaně sáhla ke zvýšení základní úrokové sazby o čtyřicet bazických bodů na 0,5 %. Polský předseda vlády Mateusz Morawiecki krok banky vítá, když prohlásil, že je mandátem NBP bojovat s vysokou inflací.
img

Inflace v eurozóně dosáhla 3,4 %. ČNB razantně zvýšila úrokovou sazbu o 75 bodů na 1,5 %

01.10.2021 Inflace v eurozóně se v září podle předběžných dat i nadále zvyšovala, když se vyšplhala na úroveň 3,4 %. Jedná se o nevyšší hodnotu za posledních deset let. Na růstu se nejvíce podílela energie, následovaná potravinami, alkoholem a tabákem.
img

Fed ukončí nákup aktiv do pololetí 2022. Plánuje zvyšovat sazby dříve, než se očekávalo

24.09.2021 Ze zasedání měnového výboru Fedu vyplynulo, že americká centrální banka hodlá začít se zvyšováním úrokových sazeb již v příštím roce, což je dříve, než se původně předpokládalo. Pokud se bude americká ekonomika vyvíjet podle predikcí Fedu, tak k taperingu (zpomalování tempa nákupů aktiv) by mělo dojít již v tomto roce. Úplné ukončení nákupů aktiv je pak naplánováno do pololetí příštího roku.
img

Čínská ekonomika začíná překvapivě zpomalovat. Inflace v EU je nejvyšší za posledních 10 let

17.09.2021 Z Číny jsme se tento týden dočkali dalších negativních fundamentů, když maloobchodní tržby zaznamenaly v srpnu meziroční růst jen o 2,5 %. Přitom se očekávalo, že tržby vzrostou o 7 %. Průmyslová výroba pak vykázala nárůst o 5,3 %, což bylo pomalejší tempo než v červenci, kdy zpevnila o 6,4 % meziročně.
img

Inflace v ČR dosáhla hodnot 4,1 %. Ekonomika v EU se po recesi vrátila k růstu o 2,1 % v Q2

10.09.2021 Podle konečných údajů Eurostatu ekonomika v Evropské unii ve druhém kvartálu zaznamenala mezičtvrtletní růst o 2,1 %. Došlo tak k obnovení růstu po dvojité recesi, která byla způsobená pandemií. V zemích platících eurem v porovnání s prvním čtvrtletím ekonomika zpevnila dokonce o 2,1 %.
img

Inflace v Polsku je poprvé po 20 letech nad 5 %. ČR má nezaměstnanost 2,8 %, nejnižší v EU

03.09.2021 Turecká ekonomika zaznamenala ve druhém kvartále mezičtvrtletní růst o 0,9 %. V meziročním srovnání však se HDP zvýšilo o úctyhodných 21,7 %. Tamní ekonomika byla jedná z mála světových ekonomik, která dokázala růst i v minulém roce, kdy docházelo k lockdownům.
img

Fed chce snížit nákup aktiv co nejdříve. Ceny přepravy kontejnerů z Číny vzrostly o 220 %, spotřebitelé se bojí inflace

27.08.2021 Na velmi sledovaném sympoziu v Jackson Hole se členové FEDu Bullard a Kaplan shodli, že k oznámení o snížení stimulů (nakupování aktiv) ze strany americké centrální banky by mělo dojít v nejbližší době. S největší pravděpodobností bychom se ho tedy měli dočkat již na zářijovém zasedání banky.
img

Fed naznačuje snižování nákupů aktiv již tento rok. Čína reguluje své technologické giganty, jejich akcie padají

20.08.2021 Růst průmyslová produkce v Číně v červenci klesl meziročně z červnových 8,3 % na 6,4 %, přitom analytici očekávali pokles růstu na 7,8 %. Maloobchodní tržby v nejlidnatější zemi světa také zaznamenaly snížení růstu, když na roční bázi dosáhly růstu o 8,5 % oproti 12,1 % z června.
img

Ceny nejen ojetin v USA zpomalují. Žádosti o podporu opětovně klesají k významné hranici

13.08.2021 Inflace v Česku zrychluje. Stejně jako je tomu u dalších evropských zemí, i v Česku začala inflace výrazně zvyšovat. Červencové číslo překvapilo trhy i centrální banku. Meziročně inflace vyskočila na 3,4 % a jádrová dokonce na 3,8 %. Jedná se o nejvyšší hodnoty za posledních čtrnáct a půl roku.
img

ČNB zvýšila sazbu na 0,75 %, tento rok očekává inflaci 3 %. Nezaměstnanost v USA klesla na 5,4 %

06.08.2021 Česká národní banka se opět rozhodla zvýšit základní úrokovou sazbu o čtvrtprocentního bodu na 0,75 %. K zvýšení sazby banka přikročila v tomto roce již podruhé především kvůli rostoucí inflaci, která souvisí s oživením ekonomiky. Banka také oznámila, že hodlá pokračovat ve zvyšování repo sazby v letošním i v průběhu příštího roku. Pro hike zvedli ruku čtyři členové bankovní rady. Jeden člen dokonce hlasovat pro zvýšení sazby o půl procentního bodu. Další dva bankéři byli pro zachování repo sazby na současné úrovni.
img

ČNB bude i nadále pokračovat ve zvyšování sazeb. Čína zavádí regulace i na vzdělávání.

30.07.2021 Čínské úřady o víkendu oznámily, že vzdělávací společnosti budou muset být pouze neziskové. Po nedávném zpřísňování regulací u čínských technologických firem to přirozeně vyvolalo obavu u investorů, kteří se houfně začali zbavovat akcií ze “země draka“. Tamní akciový index CSI 300 v tomto týdnu klesl až na osmiměsíční dno. Řada firem odepsala i přes 50 % své hodnoty. Investorům tak bylo rázným způsobem připomenuto, že při investicích v Číně musejí kromě standardních rizik počítat i s nevyzpytatelností komunistické strany a regulacemi. To může vést k tomu, že zahraniční investoři budou u těchto aktiv požadovat výraznější diskont, nebo sníží expozici.
img

Německo očekává návrat ekonomiky na úroveň před krizí již v Q3. Rusko zvedlo sazbu o rekordních 6,3 %, bojí se inflace

23.07.2021 Podle Deutsche Bundesbank se největší evropská ekonomika brzy vrátí na úroveň před koronakrizí. Německá centrální banka tedy očekává, že se tak stane nejspíše ve třetím čtvrtletí letošního roku, avšak jedním dechem dodává, že nesmí dojít k žádným významným komplikacím ve zpracovatelském průmyslu.
img

Inflace nezadržitelně roste, proti Powellovi stojí Rusnok. Dle něho se nejedná o přechodný jev

16.07.2021 Během dvoudenního vystoupení šéfa Fedu Jeroma Powella před Kongresem zaznělo, že finanční instituce ve spojených státech jsou dobře kapitalizované. Inflace, která se dostala vysoko nad inflační cíl centrální banky, v současnosti není podle Powella vázána na obvykle faktory, jako je napjatý trh práce či přehřátá ekonomika. Tento typ inflace je v historii jedinečný a podle centrálního bankéře bude pro Fed výzvou reagovat na tuto inflaci. Proto bude centrální americká banka i nadále pokračovat s hodnocením rizik, které ovlivňují inflaci. Powell také zopakoval, že se stále domnívá, že vysoká inflace je pouze přechodným jevem a že postupně bude docházet k jejímu poklesu.
img

ECB oznámila 2% inflační cíl. Pracovní trh v USA začíná ztrácet na síle

09.07.2021  Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA v minulém týdnu vzrostly na 373 000 oproti 371 000 z předminulého týdne. Trh počítal s poklesem k 350 000. Před vypuknutím pandemie se počty žádosti pohybovaly pod hranicí 200 000. Počet dlouhodobých žádostí o podporu se snížit o 145 000 na 3,34 mil. Trh se však nyní obává, že US pracovní trh začíná ztrácet na síle z první poloviny roku a mohl by nadále čelit těžkostem.
img

Česko má nejnižší nezaměstnanost v eurozóně. ECB plánuje utáhnout uvolněnou monetární ekonomiku

02.07.2021 Míra nezaměstnanosti v eurozóně se v květnu snížila z 8,1 % na 7,9 %. V Evropské unii pak došlo k poklesu nezaměstnanosti o jednu desetinu procentního bodu na 7,3 %. Nejnižší zaměstnanost z celé EU stále přetrvává v České republice (3,3 %). Nizozemsko se však také může pochlubit stejnou úrovní nezaměstnaností.
img

USA hlásí očekávaný růst HDP o 6,4 %. Americké banky prošly stress testy, mohou navýšit dividendy i odkup akcií

25.06.2021 Podle konečného údaje amerického ministerstva obchodu tamní ekonomika v prvním kvartále letošního roku meziročně vzrostla o 6,4 %, což bylo v souladu s předchozím odhadem ministerstva. Podle agentury Reuters stojí za robustním růstem mohutná fiskální podpora vlády. Nevětší podíl na růstu HDP měla výroba zboží dlouhodobé spotřeby.
img

Vyšší inflace je pouze přechodný jev, tvrdí Powell. Světová banka zamítla bitcoin jako měnu Salvadoru

18.06.2021 Japonská centrální banka (BoJ) se rozhodla na svém posledním zasedání ponechat základní úrokovou sazbu na -0,1 %, což nebylo žádným překvapením, jelikož Japonsko po delší dobu bojuje s deflací, i když se jádrové inflaci v květnu podařilo se dostat do kladných hodnot.
img

Země G7 se dohodly na 15% dani pro mezinárodní firmy. ECB očekává, že HDP stoupne o 4,6 %

11.06.2021 Kvůli zvyšující se inflaci se ruská centrální banka rozhodla již potřetí v tomto roce zvýšit hlavní úrokovou sazbu. Tentokrát centrální banka zvýšila sazbu o 50 bazických na 5,5 %. V doprovodném prohlášení banka oznámila, že nejspíše budou následovat další “hiky“ v příštích zasedáních.
img

EU hlási 15 mil. nezaměstnaných lidí. Průměrná mzda v České republice vzrostla o 3,2 %

04.06.2021 Ruský ministr financí Anton Siluanov na ekonomickém fóru v Petrohradu oznámil, že Rusko hodlá ze svého státního investičního fondu (FNB) vyjmout všechna dolarová aktiva, která by měly být nahrazeny eury, jüany a zlatem. „Podobně jako centrální banka jsme se rozhodli omezit investice fondu do dolarových aktiv“, dodal Siluanov.
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastrukturního plánu na 928 mld. USD

28.05.2021  Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z kvě...
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastruktúrniho plánu na 928 mld. USD

28.05.2021 Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z květnových -8,6 bodu. Dochází tedy ke zlepšení spotřebitelské důvěry v největší evropské ekonomice, avšak analytici očekávali daleko významnější zlepšení (-5,2 bodu).
img

Fed začíná zvažovat redukci nákupu aktiv. Maďarská CB chce přistoupit k přísnější měnové politice již v červnu

21.05.2021 Evropský statistický úřad Eurostat oznámil, že průmyslový výroba v eurozóně tento rok stoupla oproti předchozímu o 0,1 %, v celé EU potom o 0,6 %. Za stejné období průmysl v ČR rostl o 3,3 %. V meziročním srovnání průmyslová výroba stoupla o 11 % v celé EU.
img

Bude Walmart pokračovat ve svém 21% nárůstu?

19.05.2021 Akcie ve společnosti Walmart včera prudce vzrostly poté, co největší maloobchodní prodejce na světě vykázal tržby v prvním čtvrtletí, které překonaly odhady Wall Street. Společnost vykázala zisk na akcii 1.69 USD oproti očekávaným 1.21 USD. Investorům se tato zpráva líbila, stejně jako oznámení, o výrazném posílení e-shopů, což vedlo ke zvýšení výhledu pro zbytek roku.
img

Bude Walmart pokračovat ve svém 21% nárůstu?

19.05.2021  Akcie ve společnosti Walmart včera prudce vzrostly poté, co největší maloobchodní prodejce na světě vykázal tržby ...
img

Bude Walmart pokračovat ve svém 21% nárůstu?

19.05.2021  Akcie ve společnosti Walmart včera prudce vzrostly poté, co největší maloobchodní prodejce na světě vykázal tržby ...
img

Inflace v USA vzrostla o rekordních 4,2 %. Růst cen zažívá také Česko, dle ČNB však pouze dočasný

14.05.2021 Index spotřebitelských cen (CPI) v USA v dubnu zaznamenal meziroční nárůst o 4,2 %. Naposledy bylo takto vysoké číslo reportováno v září 2008. Jádrová inflace se pak vyhoupla z 1,6 % a rovných 3 %. Zveřejněný fundament vedl k výprodejům na amerických akciových trzích, jelikož investoři se začali obávat, že Fed bude muset kvůli zvýšené inflaci utahovat rozvolněnou monetární politiku mnohem dříve, než se doposud očekávalo.
img

Dolar v reakci na pracovní místa prudce poklesl. Rusnok očekává zvýšení sazeb již tento rok

07.05.2021 Česká národní banka na svém květnovém zasedání dle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu na 0,25 %. V nové makroekonomické prognóze došlo k poměrně značnému zhoršení odhadu vývoje ekonomiky pro letošní rok z 2,2 % na 1,2 %. V následujícím roce však ČNB prognózu upravila směrem nahoru a nově tedy počítá s růstem ekonomiky o 4,3 %, když v únorové prognóze predikovala růst o 3,8 %.
img

Růst ekonomiky USA o 6,4 % překonává očekávání. Nezaměstnanost v Česku je jedna z nejnižších v EU

30.04.2021 Na středečním zasedání měnového výboru Fedu nedošlo k žádnému překvapení, když členové výboru ponechali základní úrokovou sazbu v rozpětí 0-0,25 %. Tempo nákupu aktiv Fed také nezměnil, a tedy i nadále bude docházet k měsíčním nákupům vládních dluhopisů ve výši 80 mld. USD a také k nákupům cenných papírů krytými hypotékami ve výši 40 mld. USD. Fed rovněž zopakoval, že k dosaženích svých cílů je připraven použít všechny nástroje, které má k dispozici.
img

Biden hrozí prudkým zvýšením daní z kapitálových zisků. Rusko zvyšuje úrokové sazby kvůli vysoké inflaci

23.04.2021 Kanadská centrální banka ponechala na svém dubnovém zasedání dle očekávaní úrokovou sazbu na 0,25 %. BoC však překvapila trhy oznámením, že hodlá snížit nákupy aktiv ze 4 mld. CAD týdně na 3 mld. Banka také konstatovala, že hodlá začít navyšovat úrokové sazby již ke konci roku 2022. Trh ohodnotil zasedání BoC jako jestřábí, když americký dolar vůči kanadskému zaznamenal ve středeční seanci pokles o přibližně 0,9 %.
img

Čínská ekonomika roste rekordním růstem o 18,3 %. Inflace v USA i EU začíná růst nad stanovené cíle

16.04.2021 Čínská ekonomika v první čtvrtletí dosáhla rekordního meziročního růstu na úrovni 18,3 %. Ekonomové však varují, že jsou čísla zkreslená, jelikož se porovnávají s obdobím, kdy tamní ekonomika zaznamenala obrovský propad. Čína byla v minulém roce jedinou velkou ekonomiku, která nezaznamenala v celoročním vyjádření pokles ekonomiky.
img

MMF zlepšil odhad růstu globální ekonomiky na 6 %. Itálie připravuje podporu pro firmy ve výši 30 mld. eur

09.04.2021 Mezinárodní měnový fond upravil odhad růstu globální ekonomiky směrem nahoru z 5,5 % na 6 %. Prognózu fond upravil zejména kvůli dalším stimulačním opatřením, které zavedly vlády v některých velkých ekonomikách a také kvůli postupnému proočkování obyvatelstva. MMF však upozorňuje na velmi nejistý vývoj světové ekonomiky, který bude závislý na vyřešení koronavirové krize.
img

Biden schválil podporu infrastruktury v hodnotě 2,25 bil. USD. Zablokovanou loď v Suezském průplavu se podařilo uvolnit

01.04.2021 Americký prezident Joe Biden tento týden představit investiční plán v hodnotě 2,25 bil. USD, který se má zaměřit na výstavbu dopravní infrastruktury, telekomunikace a průmysl. Financování této podpory, včetně těch předešlých i budoucích, má být z vyšších korporátních daní, respektive ze zrušení úlev zavedených bývalým prezidentem Trumpem. Biden hodlá zvýšit daně pro firmy z 21 na 28 procent, v případě příjmů ze zahraničí ze 13 na 21 procent. Agresivní fiskálně-expanzivní politika nového prezidenta nemá historicky obdoby. Mnozí proto poukazují na to, že přichází zlomový moment, který může spustit výraznější inflaci v USA.
img

Turecká lira se po vyhazovu guvernéra CB silně propadla. Rusko oznámilo, že s EU už nemá žádné vztahy

26.03.2021 Turecký prezident Erdogan po osmi měsících (opět) propustil guvernéra tamní centrální banky Naciho Agbala, což způsobilo depreciaci turecké liry, která se vůči dolaru v jednu chvíli dostala na hladinu 8,2. Důvodem “vyhazovu“ je, že se tureckému prezidentovi nelíbilo zvyšování úrokové sazeb centrální bankou. Naopak zahraniční investory Agbalovi kroky podporovali.
img

Výrazné oživení ekonomiky USA překvapuje Fed. Zotavování té britské je dle BoE velmi dobré

19.03.2021 Americká centrální banka na svém březnovém zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Také nedošlo k úpravě programu nákupu aktiv. Všeobecně se neočekávalo, že Fed na tomto zasedání nijak nebude upravovat svoji monetární politiku, a proto mělo zasedání jen malý vliv na finanční trhy.
img

Trump hrozí Číně a zavádí nové restrikce. Rekordní růst HDP Velké Británie o 15,5 %

13.11.2020 Šéf americké obchodní komory Thomas Donohue v pondělí oznámil, že malé podniky nemohou čekat další tři měsíce, než se Kongres dohodne na další pomoci. Americké firmy jsou ochotné začít spolupracovat s vítězem prezidentských voleb Joem Bidenem na rychlejší podpoře ekonomiky, dodal Donohue. Turecká lira zaznamenala v pondělní obchodní seanci největší nárůst od loňského března. Analytici připisují posílení TRY sobotní výměně guvernéra centrální banky a nedělní rezignaci ministra financí, který je mimochodem Erdoganův zeď.
img

Nezaměstnanost v USA nečekaně klesla na 6,9 %. Fed ponechal úrokové sazby i program nákupu dluhopisů beze změn

06.11.2020 Z pondělních zveřejněních údajů společnosti Caixin a Markit vyplynulo, že aktivita v čínském průmyslu v říjnu zaznamenala nejrychlejší tempo růstu za téměř deset let. Index nákupních manažerů PMI se vyhoupl ze zářijových 53 bodů na 53,6 bodů. Analytici naopak očekávali, že hodnota indexu zůstane beze změny.
img

Nejrychlejší růst HDP od roku 1947. USA zaznamenalo za třetí kvartál skok o 33,1 %

30.10.2020 Světová obchodní organizace v pondělí rozhodla, že Evropská unie může uvalit cla na dovoz zboží ze Spojených států ve výši čtyř miliard dolarů ročně kvůli subvencím americké vlády, které poskytovala americkému výrobci letadel Boeing. Analytici však neočekávají, že Evropská unie zavede cla dříve, než bude znám nový americký prezident. Americký delegát vyzval Evropskou unii, aby cla nezaváděla, jelikož Washington již upustil od nelegálních subvencí a dále pohrozil, že v případě zavedení budou Spojené státy reagovat protiopatřeními.
img

Dividendové strategie – Jak na pravidelný příjem díky dividendám

30.10.2020 Pasivní dodatečný příjem z úroků a dividend je to, na co cílí stále více investorů. Přestože v dobách s nízkými úrokovými sazbami nejsou výnosy z investic s pevným úrokem příliš lukrativní, s dobře promyšlenou dividendovou strategií je možné dosáhnout nadprůměrného výkonu a překonat zhodnocení největších akciových indexů.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 21.9.2020

21.09.2020 ECB zahájí vyhodnocování a případnou revizi svého protipandemického programu (PEPP). Frankfurtská instituce bude vyhodnocovat úspešnost programu a zvažovat, zda jej neprodlouží, či nenavýší maximální objemy nakoupených dluhopisů. Centrální banka prozatím nakoupila dluhopisy za cca €500 mld. přitom celková cílová částka dosahuje až 1,35 bilionu EUR. Spekuluje se, že by ECB mohla program navýšit o další €500 mld. s cílem přispět k oslabení EUR. Silné EUR prohlubuje rozdíly v rychlejším oživení severních a pomalejším zotavení jižních ekonomik eurozóny.
img

Dow Jones index – 8 zajímavostí k nejznámějšímu indexu světa

03.09.2020 Dow Jones Industrial Average index (DJIA) známý jako Dow Jones index je nejčastěji zmiňovaným akciovým indexem na světě. Pokud sledujete světové burzy, je téměř nemožné se s ním pravidelně nesetkávat ve finančních médiích jako je Bloomberg, CNBC atd.
img

Hospodářské výsledky Walmartu za Q2 dopadly výrazně nad očekávání

18.08.2020 Akcie společnosti Walmart (WMT.US) vzrostly v premarketu o více než 6 % díly lepším než očekávaným hospodářským výsledkům za Q2 2020. Společnost reportovala zisk ve výši $1,56 dolaru na akcii. Očekávání trhu bylo nastaveno pouze na $1,25. Tržby ve výši $137,74 miliard dolarů snadno překonaly očekávání nastavené na $135,48 miliard. Tržby v existujících obchodech (same store sales) vzrostly o 9,3 % ve srovnání s očekáváním ve výši 5,4 % (dle StreetAccount survey). Hlavním faktorem růstu byl růst výdajů zákazníků za jídlo a běžný tovar. Sekce e-commerce v USA vzrostla o masivních 97 % hlavně díky pandemii koronaviru.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na výsledky amerického maloobchodu

18.08.2020 Na mapě evropských indexů dnes krátce po otevření dominovala červená barva. Klesaly také futures na Wall Street, přestože S&P 500 se pohybuje na dosah historických maxim. V USA stále neexistuje dohoda o dalších koronavirových stimulech. Ekonomický kalendář je dnes takřka prázdný, takže velkou roli by mohly hrát novinové titulky. Dnes před otevřením americké seance bychom se měli dočkat hospodářských výsledků významných maloobchodních prodejců za Q2.
img

Fed nezná hranice. Pro záchranu ekonomiky uděláme cokoliv, říká Powell

22.05.2020 Guvernér ČNB Jiří Rusnok v pondělí uvedl, že koruna je v současnosti vzhledem k úrovni ekonomiky podhodnocená a že nevidí důvody, proč by tuzemská měna měla i nadále oslabovat. Podle guvernéra není příliš pravděpodobné, že se centrální banka v blízké budoucnosti uchýlí ke kurzovému závazku či oslabení koruny.
img

Akcie společnosti Walmart rostou v premarketu po výsledcích o 4 %!

19.05.2020 Walmart (WMT.US) dnes reportoval své finanční výsledky za první kvartál fiskálního roku 2021. Upravené EPS dosáhlo na 1,18 dolarů na akcii při tržbách 134,6 miliard dolarů. Dle očekávání analytiků mělo upravené EPS klesnout o 0,9 % na 1,12 dolarů na akcii a příjmy měly vzrůst o 6,9 % y/y na 132,5 miliardy dolarů.
img

Ekonomický kalendář: Powell a výsledková sezóna

19.05.2020 Nálada na trzích zůstává dobrá díky slibným výsledkům experimentální vakcíny společnosti Moderna a velkému fondu na boj s důsledky pandemie koronaviru, který schválili Francie a Německo. Naopak investoři příliš neberou v potaz napětí mezi Čínou a USA (opět na frontě WHO) a také zhoršující se vztah mezi Austrálií a Čínou. Odpoledne promluví guvernér Fedu Powell před bankovním výborem amerického Senátu. Obvykle se jedná o událost s potenciálně výrazným dopadem na trhy, nicméně dnešní projev byl již zveřejněn a žádné výrazné překvapení nepřinesl.
img

ČNB je otevřena záporným úrokovým sazbám. Trump hrozí Číně za koronavirus

15.05.2020 Agentura Reuters v pondělí informovala, že ECB minulý týden nakoupila dluhopisy za rekordních 44 miliard eur. Celkově Evropská centrální banka plánuje nakoupit v letošním roce dluhopisy za 1,1 bilionu eur.
img

Nejhorší recese v historii EU přichází. Ztráta 20 mil. pracovní míst v USA

07.05.2020 Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA opět zaznamenaly rekordní hodnoty. Přes 3,169 mil. Američanů zažádalo o podporu. Jedná se o pokles oproti předešlému týdnu z 3,846 mil., trh však očekával 3 mil. Další vypovídající hodnotou o dopadech opatření proti koronaviru má statistika počtu pokračujících (trvajících) žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Ta za minulý týden vzostla na 22,647 mil. z 18,011 mil. týden předešlý.
img

Nejhlubší propad HDP od finanční krize. Nezaměstnanost opět trhá rekordy

30.04.2020 Japonská centrální banka (BoJ) tento týden zhoršila výhled ekonomiky a rozhodla o nejrozsáhlejších opatřeních, které kdy provedla. Na podporu ekonomiky bude nakupovat firemních dluhopisy, a to v neomezených objemech. Cílem je udržet nízké úrokové sazby a tím i náklady na úvěry.
img

Ropa zadarmo. Více než 26 milionů Američanů je bez práce

24.04.2020 V pondělí po výrazném snížení poptávky po ropě z důvodů pandemických opatření, se květnový kontrakt na ropu WTI dostal do záporných čísel (přibližně až -35 USD za barel). Hlavním důvodem bylo uvědomění si spekulantů, že na rozdíl od ropy Brent je nutné barely ropy WTI fyzicky převzít. Panické prodeje proto započaly. Také cena ropy Brent poklesla, a to až na 16 dolarů za barel, což je nejnižší cena za posledních 20 let.
img

MMF očekává nejhorší recesi od krize v 30. letech. Trump chce znovuotevřít ekonomiku

17.04.2020 Saudskoarabský ministr energetiky princ Abdalazíz bin Salmán v pondělí uvedl, že celosvětové dodávky ropy se po dohodě skupiny OPEC+ sníží o přibližně 19,5 milionů barelů denně. Exporty se v Číně v březnu meziročně snížily o 6,6 % po poklesu z předchozího měsíce o 17,2 %. Ekonomové osloveni agenturou Reuters však očekávali snížení exportu o 14 %.
img

Po „FANG“ přichází „DAWN“ – nejlepší akcie po koronavirové krizi

14.04.2020 Krize vyvolaná pandemií koronaviru otřásla globální ekonomikou. Celá ekonomická odvětví byla zmražena a mnoho velkých i malých společností je nyní v obtížné situaci.
img

Turecká krize, emerging markets a pokračující earnigns

17.08.2018 Zahájení obchodování v pondělí se neslo ve znamení obav z turecké liry. Přestože má Turecko vliv především na emerging markets, obavy byly cítit i za oceánem v USA.
img

Dow Jones index – 8 zajímavostí k nejznámějšímu indexu světa

03.04.2018 Dow Jones Industrial Average index (DJIA) známý jako Dow Jonesův index je nejčastěji zmiňovaným akciovým indexem na světě. Pokud sledujete světové burzy, je téměř nemožné se s ním pravidelně nesetkávat ve finančních médiích jako je Bloomberg, CNBC atd.
img

Akcie Boeing blízko historických maxim

25.11.2015 Další americký bluechip z představované série akcií z indexu Dow Jones je Boeing. Celosvětově známá společnost Boeing nemá jenom spokojené zákazníky ve více než 150 zemích, ale také spokojené dlouhodobé investory. Po hlubokém pádu o více než 70 % v letech 2007 a 2008 trvalo akciím Boeing 5 let, než se jim podařilo vrátit zpátky nad úroveň $100. Od počátku svého dna z počátku roku 2009 akcie Boeing téměř zpětinásobily svou hodnotu. Od počátku roku 2013 se nachází v rostoucím trendu.
img

Kam teď investuje Warren Buffett? 20 nejvýznamnějších podílů Berkshire Hathaway

21.11.2013 Warren E. Buffett od začátku roku již zbohatl o 11 miliard dolarů a s aktuálními 58,9 miliardami dolaru (asi 1,19 bilionu korun) by bez problémů splatil více než dvě třetiny státního dluhu České republiky. Bohatší je podle neoficiální statistiky agentury Bloomberg pouze zakladatel Microsoftu Bill Gates s majetkem 76,4 miliardy dolarů, mexický magnát Carlos Slim Helú s majetkem 70,1 miliardy dolarů a španělský zakladatel Inditexu Amancio Ortega, jehož bohatství se odhaduje na 62,7 miliardy dolarů.
img

Kam teď investuje Warren Buffett? 15 nejvýznamnějších podílů Berkshire Hathaway

15.08.2013 Třetí nejbohatší muž planety, Warren E. Buffett, má majetek v hodnotě 59,6 miliardy dolarů (asi 1,16 bilionu korun), a mohl by tak bez problémů splatit více než dvě třetiny státního dluhu České republiky. Bohatší je podle neoficiální statistiky agentury Bloomberg pouze zakladatel Microsoftu Bill Gates s majetkem 72,4 miliardy dolarů a mexický magnát Carlos Slim Helú s majetkem 67,2 miliardy dolarů.
Související klíčová slova: PPI v USA | DBX | Maloobchodníci | Carlos Slim | FCF | Akcie Sony | Beckton Dickinson | Jak fungují akcie | Dostupný kapitál | Cap | Hodnota společnosti | Graf ceny akcií společnosti | Světové akcie | Války | Vývoj | Index spotřebitelských cen | Home Depot (HD.US) | Australská centrální banka | Allianz | Akcie ropy v roce 2021 | Ceny bytů | Bezpečné útočiště pro investory | Andrés Manuel López Obrador | Inflační očekávání | BedBath | EUR | Spotřebitelské výdaje | Caterpillar Inc. (CAT) | Bundesbank | TME.US | Nezaměstnanost v eurozóně | Geopolitické události | Yandex | Costco Wholesale Corporation | Salesforce | Akciové společnosti | Wal-Mart Stores | JP Morgan Chase | XOM | Výkyvy | Itálie | McDonald's | Organizace Conference Board | Stoxx | PEPP | Texas | Očekávání | Korelace | Volatilní | Deutsche Bundesbank | Evropské centrální banky | T-Mobile | UnitedHealth (UNH) | Galapagos | Target (TGT.US) | Kvartální výsledky | Podnikání společnosti | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Coca-Cola Company | Stimulační balíček | Trh práce | Obnova ekonomiky | Evropská komise | Pro investory | Oživení ekonomiky | iShares | Investice | Britská centrální banka | Uranové akcie | US Bancorp | Plán investic | DXY | Akcie Salesforce | Potenciál | TWTR | Diverzifikace | Support | XEL | Míra nezaměstnanosti v ČR | Devon Energy | Posílení | Index aktivity | Target (TGT) | Přesnost | COST.US | Dění na světových burzách | Ifo | Investopedia | Hlavní zprávy | Prognózy | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | NYSE | Intervence | Společnost Cisco | E.ON | Klesly akcie | Futures kontrakt | Člen bankovní rady ČNB | Maloobchodní tržby v Číně | Evropský index | Nákupy aktiv | IHS | Uvolňování měnové politiky | KEYS | Pokles zisku | Obchodní seance | Český statistický úřad | Zavedení digitální daně | Accor | EUR/USD | Bruno Le Maire | General Electric | Nezaměstnanost v Česku | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Oblasti supportu | Šéf Fedu Jerome Powell | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | PACCAR | The Telegraph | General Motors (GM) | Wolters Kluwer | Akcie společnosti | Index spotřebitelské nálady | Běžná likvidita | CSI 300 | Lagardeová | Průměrné mzdy | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Čistý příjem | Výnos | P/S | Nikola | RBC Capital | Brent | Delta | Zalando | Diamondback Energy (FANG.US) | Americký akciový trh | SMA | Vzdělávání | Russell 2000 | Šéf Fedu | LYNX Trading | Růst sazeb | Oživení ekonomiky USA | Reddit | Intel Corporation | Index DOW | Acacia Communications | Exchange | Investiční portfolio | Splátky dluhů | Akcie roku 2020 | Investiční strategie | Fundamentální náhled | Vývoj akcie WMT | Akcie Domino’s Pizza (DPZ) | Halloween | GameStop (GME) | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Euronext | JPY | Akciový index | Dropbox | Metaverse | Roční zhodnocení | Bed Bath & Beyond (BBBY.US) | Investiční plán | AI | Ekonomika Velké Británie | Index Russell | SoftBank Group | Cenově vážený index | PAYX | Ekonomický sentiment | Uber Technologies | Projekce | Peníze | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | TeamViewer | Rally akcií | Výrobní sektor | López Obrador | Britská obchodní komora | Palantir Technologies (PLTR.US) | Průmyslové zakázky | RBLX | Nakupovat akcie | JD.US | Prognóza | Služby | Palantir | CRM | Amgen | Palladium | Ropa WTI | Micron | Den výplaty | Lockheed Martin | Viceguvernér ČNB | Walt Disney Co | Bankovní rada ČNB | Brexit | FedEx | ZEW index | CSCO | Valná hromada | NVDA.US | Implikace | Pozornost investorů | Burzy | WallStreetBets | Americké ekonomiky | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | NFP | NYSE:NKE | Béžová kniha | AMS | Průmyslová výroba v Evropské unii | Bayer | Akcionáři | Cash flow | Proražení | xStation | Magnát | Výkon | USD | Investovat | Export | Upravený zisk | Shopify | NFLX | Britové | DTE | Zasedání FOMC | Dot plot | Trh s nemovitostmi | CISCO | Zynga | Unie | Gilead | Qualcomm | Comcast | Sodexo | HD.US | Na burze | Makro zprávy | ČSOB | Inflace v České republice | ByteDance | Ekonomiky | Trh s ropou | Total | Ekonomická aktivita | Regulace | Maďarsko | FME | Měnový fond | Úroková sazba | Ahold Delhaize | BDX | Akcie Walmartu | Výše dividendy | Index volatility CBOE | DJI | Verizon Communications Inc. | Akcie s vysokými dividendami | Index Philadelphia | Tržní trendy | Spekulovat | ATVI | Skutečný výsledek | Sociální sítě | Kanadský premiér | Čtvrtletní výsledky | Fintech společnosti | Psychologické hladiny | Růst ekonomiky USA | Zvýšení sazeb | Freedom Finance Europe | Akcie 2021 | NTAP | Německý export | Skupování aktiv | Dovoz | Admirals | Caterpillar | Nejbohatší | Generace Z | Čínské úřady | Marek Mora | Souhrn finančních trhů | Procter & Gamble (PG) | Maloobchodní prodejce | Světový obchod | Výkonnost společnosti | Černé pondělí | Eurex | EUR/CZK | Průmyslová výroba v Německu | FANG | Makrodata | Akciové indexy | Investoři | Obchodní deník | Roblox (RBLX.US) | Portfolio | Online nakupování | Globální ekonomiky | Americký prezident | RWE | CSX Corporation | Coca-Cola | AMD | Moderna | ADR | Média | Nejistota | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Hodnota akcií | AA | PMI pro sektor | Jádrový index | Zisk | Statistický úřad Eurostat | Credit Agricole SA | Janet Yellenová | Graf akcií | BABA.US | Průmyslové revoluce | Průmyslové objednávky | Finanční instituce | Bank of England | Lepší výsledky | Forward guidance | Zveřejnění zprávy | NAHB | Prezident | Xetra | AT&T | Americké prezidentské volby | BABA | Cíl ČNB | Hold | Bed Bath & Beyond | Raytheon | Kroger | Jak se stát lepším investorem | Avis | ROKU.US | Starbucks Corporation | Evropské trhy | Analýzy | Ekonomická situace | Zvýšení úrokových sazeb | Světové burzy | Investiční | Průzkum | ExxonMobil | Netflix (NFLX) | Meme akcie | Německý DAX | Patria | Covid | Uber | UnitedHealth Group | Podnikatelská aktivita v eurozóně | TRY | Kávové akcie | Dollar General Corporation | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Akcie na Black Friday | Agentura Reuters | Fiskální rok | Odhad analytiků | Sentiment investorů | Prodej | Visa (V) | PFE | P/E | Cestovní ruch | Zpráva | First Republic Bank | Tržní kapitalizace | Růstové akcie | Tencent | Akcie společnosti Walt Disney | Finanční ředitel | Warren Buffett | S&P | Expanzivní politika | Coty | Česká měna | Celoroční výhled | Meta Platforms | Důvěra investorů | Obchodování | Zvýšení daní | Zasedání Fedu | Společnost Berkshire Hathaway | Tržby z prodeje | Tisková konference ECB | Chevron Corporation | Macy's (M.US) | Meta | S&P Global | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | Rekordní hodnoty | Thyssenkrupp | Management | ZEW | XM | Admiral Markets | Dobré výsledky | Zahraniční investoři | PG | Centrální banky | Prezidentka ECB | Výkonnost indexu | Eurostat | Guru | Vesmírné akcie | Předpověď | Zprávy | Ruský rubl | VaR | Nadšení | Kristalina Georgievová | Dolary | FB | Kanada | Exact Sciences | Růst inflace | Nezaměstnanost v USA | Turecká lira | Asijská seance | Obchodování na Wall Street | REGN | Cílování inflace | Alena Schillerová | Dow Jones index | Occidental Petroleum | PLTR | Index Stoxx 600 | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Míra | Pokles tržeb | Evropské akcie | Program nákupu aktiv | 3M | Bitcoin | Airbus | Dividendové strategie | Očekávání úrokových sazeb | Volný čas | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Aktuální inflace | Vyhlídky | Firmy | CZ | iFX | Cena ropy brent | Evropské dividendové akcie | Futures | Sharpe ratio | Index cen domů | Co je Sharpe Ratio? | Investment management | Kryptoměnové burzy | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Výsledky | Obchodovanie | HDP v eurozóně | Investice do vodíku | Spotové ceny | Inflace v Česku | Phillips 66 | Květnový kontrakt | Veřejné služby | PLTR.US | Minulá výkonnost | Bank of America | Opatření proti koronaviru | TIM | Fundamentální analýza | Výrobce letadel | Odhady trhu | Počet zaměstnaných | HUM | Finanční domy | Retracement | Koruna | Guvernér banky | Finanční služby | Výrazný pokles | SVB Financial | American Airlines | DJIA | Shell | Kupující | Finanční výsledky | OPEC+ | Francie | KEYS.US | Futures na evropské indexy | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Oldřich Dědek | Index cen průmyslových výrobců | Objem | Propad | London Stock Exchange | Applied Materials | Obavy z recese | Halifax | Trigger | Evropský statistický úřad Eurostat | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Stimulační opatření | Microsoft (MSFT) | Údaje | Dopady koronavirové krize | Provozní zisk před odpisy | Výsledky společnosti | Americká banka | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Prodeje domů | Očekávání analytiků | Alibaba | Reddit WallStreetBets | Hlavní indexy | RMB | Převodník měn | Odvětví cestovního ruchu | Světové krize | Graf ceny akcií | Průmyslová výroba | MMF Kristalina Georgievová | Pfizer | Investiční společnost | Obchodování s akciemi | Offshore | Vesmírné akcie 2021 | Obchody | Premiér Andrej Babiš | S&P 500 Index | Comcast Corporation | Graf | Polsko | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Plyn | PepsiCo (PEP.US) | Příjem díky dividendám | Centene | Bankéř | FOMC | Canopy Growth | ADBE | Fibonacci retracement | Hrubý domácí produkt | Zpráva o měnové politice | Roblox | Nejlepší akcie | Evropa | Jackson Hole | Korporátní daně | CVS | OPEC | Short | ČNB Tomáš Holub | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Situace | Tiffany | Reálný HDP | Pár EUR/USD | Johnson & Johnson | Eurodolar | Bezpečné útočiště | Program nákupu dluhopisů | Maloobchod | Aktuální cena ropy | DPZ | Earnings | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Trump | MRK | Index volatility | FactSet | Brands | Dow Jonesův index | Foot Locker | Index Dow Jones Industrial Average | PYPL | Italská vláda | Splunk | Nejbohatší muž planety | Finanční krize | High | FXstreet.cz | Nakoupit akcie | Alibaba Group (BABA.US) | Index spotřebitelské důvěry | Rakousko | FinTech akcie 2021 | Turecká centrální banka | Nově zahájené stavby domů | Americký dolarový index | JWN | Instituce | Česká koruna | Turecko | Podnikatelská důvěra | Aktuální problémy | JNJ | Americké akcie | BBC | GfK Rolf Bürkl | TTWO | Futures na ropu WTI | Standard Oil | Dopad pandemie | MetaTrader | Ex-dividend | Běžný účet | Kongres | Procter & Gamble Company | Divize | Index cen výrobců | Oslabení koruny | Akcie Amazonu | Spot | Index CSI 300 | Vyplácení dividend | Evropská ekonomika | Ziskové marže | ex | Rally na akciích | Americká data | Inflace v Polsku | Japonský export | Naše ekonomika | CVS Health | Nejprudší pokles | Japonský export v dubnu | Capital Markets | Avis Budget | Trh | Komise | SolarEdge Technologies | Přehled o dění na světových burzách | GME | DTE Energy | Výrazný růst | Fed | Akcie Coca Cola | Rolf Bürkl | Investování s LYNX | Korekce | CAT | Rubl | Pozornost | United Airlines Holdings | Nové trhy | NetApp | Buffett | RBC | Illumina | Money management | Keysight Technologies (KEYS.US) | Dividendové akcie | McDonald's Corporation | Zveřejnění výsledků | Cena akcie Walmart | SAP AG | S&P 500 | Globální recese | Tencent Music Entertainment | Spotové ceny ropy | Electronic Arts | JDE | Stock | Martin Malý | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | Volná pracovní místa | Finanční problémy | Ministři financí | VZ | Ceny zboží | Rating | E-commerce | Agentura S&P | Poměr P/S | Merck & Company | Znalost | Prezident Joe Biden | Microsoft | Akcie roku | Wells Fargo | Maxim Manturov | Příležitosti | UnitedHealth Group Incorporated | Vládní dluhopisy | Data z USA | Nejvýraznější propad | SBUX | Mateusz Morawiecki | Dividends | Členové Fedu | Růst tržeb | Volatility | Úspory | CME | CRSP | Prostor pro pokles | Důvěra | Pravděpodobnost | Asijské indexy | Markets | Světová banka | Index Nasdaq | Apple | Společnost PayPal | Akcie Activision Blizzard | ABN AMRO Bank | Kanadská data | Nejziskovější | Společnost XTB | Marathon | Výpadky | Tomáš Pfeiler | Japonsko | XTB | Amazon (AMZN) | Centrální banka | Adobe Systems | Životní prostředí | Inflace v Británii | Čtvrtletní výsledky společnosti | Exxon | Analytici | Akcie vs. dluhopisy | Devizové intervence | Rozbor | Řízení rizika | ING | J P Morgan Chase & Co | Německá vláda | Grafy | Růst HDP | LYNX | Donald Trump | Čistý zisk | Vzdělávací webináře | Jádrová inflace | Twitter | Premiér Justin Trudeau | Zasedání americké centrální banky | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Rozpočet | Další růst | Zprávy o vakcíně | CL | Japonská centrální banka | NetEase (NTES.US) | ABT | Investice do akcií | UCITS ETF | Hamás | Kellogg | CRISPR | Aukce | API | Air France | Energetický sektor | Capital One | Rušení objednávek | Údaje o inflaci | BBBY | PEPSICO | CZK | Reuters | Unilever | Výsledky WalMartu | Zoetis Inc | Baidu | QCOM | Delta mutace | Chevron | Důvěra v eurozóně | GM | Neptune Wellness | Česká republika | Maďarská ekonomika | Rekordní maximum | Předseda | TXN | Utahování měnové politiky | Výnosy z investic | Index nákupních manažerů | Míra inflace v Evropské unii | Traders | Moody's | Makro | Arlington Asset Investment | Oeystein Olsen | Boeing | Vstup na burzu | Vinci | Příkaz | Záporné sazby | Společnost Walmart | Rychlý růst | Americký dolar | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | Evropská unie | Cena akcie | Globální akciový index MSCI | BlackRock | 3M Company | DOT | Německá centrální banka | Aktuální cena | CME Group | MRO | TSLA | Alibaba Group | Dluhopisy | Úroky | Refinitiv | Aktivita v čínském průmyslu | STMicroelectronics | Cena | GWW | Řetězec | 2U | ASML Holding NV | Royal Dutch Shell | Guvernér Fedu | Air | Akcie 3M | Globální rizika | Ztráta | Státní podpora | Ceny akcií | Inspirace | CVX | S&P500 | EBay | Dolar | Čínská ekonomika | Ceny | MetaTrader 5 | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | JPMorgan Chase & Co | ČNB | Devizoví obchodníci | Akciový graf | Ross Stores | Akcie Microsoft | Jiří Rusnok | Pokles | Emise | MGM | Vyšší ceny | Peter Altmaier | Margin | International Flavors & Fragrances | Nvidia | Biogen | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | ConocoPhillips | Andy Jassy | Počet uživatelů | Tencent Music | Finančnictví | Mosaic | Royal Caribbean | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | Maloobchodní tržby | Merck & Co | FTSE | CARA | Obchodujte akcie | Index ISM | Deliveroo | Sanofi | Hewlett Packard | Americká ekonomika | NVDA | Svět investování | Obchodník | Webináře | Hormel Foods | Akcie týdne | HPQ | Akcie s LYNX | PHIA | Tomáš Holub | COVID-19 | Nikola Motor | Negativní dopad | MGM Resorts International | Google | Blue chips | FOREX | Hospodářské výsledky Walmartu | Růst mezd | Regulátoři | CF Industries | ISIN | ROE | Evropská centrální banka | Index cen | Německý ministr financí | Dow Jones Industrial Average | Paypal Holdings | Čínská vláda | Salvador | Vánoce | Kryptoměnový gigant | Daně | PEP.US | Lídři | Investment Management | Rizika | ECB | Nákup akcií | Pracovní trh | Pokles indexu | Vývoj inflace | Coinbase | Česká ekonomika | Institucionální investoři | Momentum | Intel (INTC) | Marketingová komunikace | CBOE | Fond | Finanční prostředky | Čína | Zisky | HICP | Low | Partners | Trader | Konsensus | SMCI | BNP Paribas | Conference Board | Konsenzus | Akcie Boeingu | Signature Bank | Pozitivní korelace | Globální ekonomika | Cyberark Software Ltd | AMEX | COST | GRMN | ISM | Benchmarky | Cisco Systems | Zboží dlouhodobé spotřeby | NBP | Nejlepší 5G akcie | Situace na trhu práce | Starbucks | American Express Company | Toyota | KLM | Obchodníci | Pullback | Akcie Nikola Motor | CBRT | Zvýšení ceny | Ekonomiky eurozóny | Euro STOXX | Výkonnost akcií | Dolarová aktiva | Breakout | Turecký prezident | Silná americká data | Růst cen | Plug Power (PLUG.US) | 5G | Dluhový strop | Indikátor | ABBV | RSI | Operace na volném trhu | Forward | Měnová politika | Delaware | Repo sazby | Financování | ČSÚ | Zasedání RBA | Akcie Walmart | Fitch | Výrobce čipů | Nastavení měnové politiky | Nálada spotřebitelů | GMT | Historické maximum | Hospodářský růst USA | Occidental | Philadelphia Fed | Spirit Airlines | Turecké liry | Honeywell | Pokles ekonomiky | Cena palladia | Finance | Technický náhled | Walgreens Boots Alliance | WBA | CAH | Dividenda | Republikáni | USDJPY | FTSE Russell | Inflace v ČR | Investiční poradenství | Poptávka | Intradenní obchodník | Express | DISH | Infrastrukturní plán | Guvernér | Americké banky | Capital | Průměrná hodnota | Očekávání trhu | Nvidia (NVDA.US) | Cisco Systems, Inc. | Cenový graf | Freedom Finance | Průměrná mzda | Mali | Malé podniky | Intuit Inc. | Obchodovat | Jitan Solanki | PSX | Zvýšení inflace | Microsoft Corp | JPMorgan Chase | Nejlepší kávové akcie | SolarEdge | Hospodářský růst | Výplata dividend | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Uzavření trhů | Inflace v Maďarsku | Akcie Gamestop | Technologický Nasdaq | AAPL | FinTech | WTI | ETF fondy | Bod | Reporty | Shares | Medvědi | NetEase | RBNZ | GfK | Discover Financial | AMGN | Nejlepší uranové akcie | Co bude | Obchodování s měnami | Americké maloobchodní prodeje | Klouzavý průměr | Fundamentální výhled | Honeywell International | Index amerického dolaru | Justin Trudeau | Ziskovost | Bankéři | Video | Procter & Gamble | Podnikání | Španělsko | Cena ropy | Nižší výdaje | Inflace | Problémy | Liquid | Marže | DAWN | ROCE | Německá ekonomika | DAX | HDP | Diskont | Bill Gates | Infineon Technologies | Projevy centrálních bankéřů | Prosus | Důvěra v Německu | Alphabet | Akcie Domino’s Pizza | Vedení společnosti | Zkušenosti | Trading Central | Firma | Zasedání měnového výboru | Signály | Nezaměstnanost v Británii | Micron Technology | Stabilita | Lira | Načasování | MCD | Futures na ropu | IHS Markit | Obchodování akcie | Ropa | Statistiky | Peněžní zásoba | Dnešní zprávy | Ekonomická rizika | China Telecom | Stoxx 600 | Zahájení obchodování | RBC Capital Markets | Manufacturing PMI | SAP | AMAT | JPM | L Brands | FX | Index PMI | Propad HDP | AMZN.US | COIN.US | Průmyslový index Dow Jones | Proof of Stake | Deutsche Bank | Američané | Kurz | Akcie Alphabet | 256/2004 | Tyson Foods | Valné hromady | Akciové tipy | Akcie padají | Horizon | UST | Restrikce | Merck | Optimismus | Rozhodování | Facebook | Akcie v roce 2021 | Historie kávy | W.W. Grainger | Oracle | Světová obchodní organizace | Costco | USA | Fibonacciho retracement | Washington Post | Investujte | Pravidelný příjem | Proinflační | Konglomerát | Euro | AUD | Rada ČNB | Zpomalení růstu ekonomiky | Dominion Energy Inc | Breakout Trader | Akcie na Wall Street | Kabelky | Predikce | Dodávky ropy | Home Depot (HD) | DG | Akcie Netflix | Co je dividenda? | Světová obchodní organizace (WTO) | Bank of New York Mellon | Citigroup | Softbank | Hewlett Packard Enterprise | Dividendový výnos | Sony | Hospodářství | Keysight Technologies | Ministr financí | EBITDA | JP Morgan | Ohlédnutí | Nejlepší dividendové ETF | Zpomalení růstu | Obchod | Růst ekonomiky | Santa Claus Rally | Úrokové sazby | Ranní komentář | Akcie Intel Corporation | Nárůst nezaměstnanosti | Air France-KLM | Čínská měna | Globální akciový index | Nižší ceny | PEP | EU | Redukce | Zasedání ECB | Gamble | Správce fondu | Portfolia | Fresenius Medical | Maloobchodní tržby v Německu | NN Group | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Vývoz | xStation 5 | Akcie WMT | Recese | ZNGA | ASML | Renault | Bank of Canada | Německý ZEW index | Výprodeje na akciových trzích | GameStop akcie | Erdogan | Virtuální měny | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Finanční problémy společnosti | SEC | Začít investovat | Výrobní index | Největší propad | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Miliardy | Počet nových žádostí o dávky | Denní graf | Guvernér BoE | Globální finanční krize | Silný support | Hodnota indexu | Ministři | Kapitálové výdaje | KBC | Prodeje existujících domů | Mondelez | The Stock Trader's Almanac | Zkušený investor | Lufthansa | Ceny energií | Babypips | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | Jerome Powell | Polská centrální banka (NBP) | Úspěchy | Streamování videa | Atlantik | Prezident Donald Trump | Rostoucí inflace | Advance | Zoetis | WMG.US | Technologický sektor | Saudi Aramco | Agentura Fitch | PMI indexy | China Mobile | Předpovědi | Investice do společnosti Target | TradingView | AXA | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Rostoucí ceny | Trend | Akcie a ETF | Konfederace | Adidas | Dow Jones Industrial | OXY | SVB Financial Group | Vstup na trh | Merck KGaA | Časový rámec | Míra inflace | Akcie NIO | BBBY.US | Platforma | Evropský statistický úřad | Energetika | Manufacturing | Intervence centrální banky | Spotřebitelská důvěra | PBOC | MMF | Biotechnologické společnosti | United Airlines | Diverzifikované portfolio | Náklady na úvěry | Finanční situace | Objem objednávek | Oslabení | Nařízení | Verizon Communications | Odkup vlastních akcií | Pioneer Natural Resources | Ropné akcie | Jak obchodovat | WP | Verizon | Fed index | Indexy | Zvyšování sazeb | Hospodářské krize | Obchodní bilance | Ticker | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Gold | Šéfka ECB | Investování | Průmysl | Očekávané výsledky | Úsilí | Airbus Group | Tempo růstu | Marže společností | Activision Blizzard | Odkup akcií | American Airlines Group | FDX | Citrix Systems Inc | Bankovnictví | Investor | USD index | Francouzská ekonomika | COTTON | Air Liquide | Biliony | ETF | Marathon Oil | Investujte do akcií | Akciové trhy | Zajímavé akcie | Měnový výbor Fedu | SunPower | Myšlenka | Humana | UnitedHealth | Inflace v Evropské unii | SWKS | Palladiové akcie | Rally | Investování do akcií | Bankovní rada | Pandemie | GLE | Dlouhodobý úspěch | Intesa Sanpaolo | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Zasedání centrální banky | Problémy v dodavatelských řetězcích | Business | Akcie Home Depot | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Xcel Energy Inc. | Albemarle | WFC | Akcie herních vývojářů | Zdanění | Pokles cen | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | TikTok | Plug Power | Obchodování s komoditami | Automatic Data Processing | Akcie Nvidia | Technologická společnost | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | ČNB Tomáš Nidetzký | Western Union | Konsolidace | Zdravotnictví | Počet akcií | Čínské akcie | Ministryně financí | Investice do kávy | Automotive | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Microchip Technology | Trhy dnes | | Macy's | Philadelphia Semiconductor | Velké investiční fondy | Westpac | IRBT | Pandemická situace | Stratég | Zisky společnosti | Majetek | Akcie First Republic | Bluechip | Kvalitní akcie | Řetězce | Zisk na akcii (EPS) | Dividendové akcie 2020 | Sentiment | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | JD | ECB Christine Lagardeová | Politika | Doing Business | Duke Energy Corp | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Komunikace | Konsensus trhu | Americké futures | FinTech akcie | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Forint | Epic Games | Velká Británie | Rating České republiky | Německý průmysl | Finanční zdraví | Anton Siluanov | US akcie | Spotřebitelská důvěra v Německu | Členové bankovní rady | GPS | General Electric (GE) | CAR | Nálada | Jak na pravidelný příjem | Letectví | Technologické akcie | Měnové politiky | Intel | SVB | Výkonnost indexu S&P 500 | Ekonomika | Růst vývozu | Investice do společnosti Walmart | Historická maxima | DAWN akcie | WTO | Pandemický program | Nastavení sazeb | Commerzbank | Zhodnocení | Ministr energetiky | Podnikání na kapitálovém trhu | 5G akcie | Ceny zlata | Výhled | Amazon.com Inc. | ESM | Auta | PCAR | Mexický prezident | Analytik GfK | Ever Given | Obchodní analýza | Ethereum | Přísná opatření | Akciový trh | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Bilance Fedu | Odpovědnost | iRobot | Sentix index | Zaměstnanci | PayPal | Finanční trhy | Nízké ceny ropy | Británie | Cyrrus | Komunistická strana | Index DJIA | Advance Auto Parts | Hospodářský cyklus | General Motors | Prodejní signál | Fondy | Investiční příležitosti | Walt Disney | IPO společnosti | Situace v Číně | Hrubá marže | CMCSA | USD za barel | Poptávky po ropě | Počet nakažených | Spread | CZK/USD | Obavy investorů | Aktuální situace | Společnost Target | Under Armour | New York | MSFT | Čistá ztráta | GS | AIG | Zotavení ekonomiky | Jak investovat | Vlastní akcie | Applied Materials | Zpětný odkup akcií | Kraft Heinz | Salmán | G20 | Norská centrální banka | Prezident Erdogan | APEC | Prezidentské volby | Tesla | Dollar | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Měnové stimuly | Dolarový index | ZTS | Kontrakt | Výplata | Akcie Intel | Sazby | Graf indexu | Norfolk | Coinbase (COIN.US) | Generální ředitel | Devizové rezervy | Cíle | DIHK | USD/JPY | Provozní náklady | Ekonomický kalendář | AXP | Volkswagen | Guvernér Rusnok | Index MSCI | Zvyšování úrokových sazeb | Investovat do akcií | Likvidita | RBA | Žádosti o podporu | Akcie Boeing | Akcie roku 2021 | Australská centrální banka (RBA) | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Wall Street výsledky | DTE Energy Company | Dnešní údaje | Měny | Snížení úrokových sazeb | Růst nezaměstnanosti | MasterCard | Bezpečnost | Výroba v Německu | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Irsko | Maloobchodní prodej | Nová historická maxima | Pasivní příjem | Zpravodajství | Pharming Group NV | Special Purpose Acquisition Company | Domino’s Pizza (DPZ) | Nezaměstnanosti v Německu | Nejlepší ropné akcie | UNA | Rozhodnutí FOMC | Akcie výrobce letadel | Aktivity společnosti | Internet of Things | MSCI | Burzovní index | Salesforce.com | Fed Williams | Ukončení nákupu aktiv | Australská ekonomika | Gilead Sciences | Thomson Reuters | Walgreens | Ekonomické zotavení | JPMorgan | SPWR | Apple (AAPL) | Eni | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Patria.cz | NewYorská burza | ABN Amro | Nadnárodní firmy | FANG.US | EIA | UNH | Rusko | Ceny výrobců | Akcionář | Miliardy USD | Provozní marže | Poradce | Osobní výdaje | FAST | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Signál | Česká národní banka | Výsledkové sezóny | State Street | EPS | Výkonnost společností | ADP | Square | Biliony dolarů | CPI v USA | Short squeeze | Joe Biden | Ropy | Historie | Malé zisky | Důvěra amerických spotřebitelů | Nové žádosti o podporu | Pracovní síly | Dividendové výnosy | Člen bankovní rady | Institut GfK | Akcie Coca-Cola | Větší riziko | Společnost | Akcie ropy | ZEW index ekonomického sentimentu | Firma McDonald's | Investice do společnosti Amazon | Diamondback Energy | Mezinárodní obchod | Amazon (AMNZ) | Obchodujte | Skyworks Solutions | Allergan | RDSA | Trading | BMW | Cena akcií | Abdalazíz bin Salmán | Guvernér ČNB | Paychex | ASX | Černý pátek | WMT.US | BBVA | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | SUGAR | IPO Deliveroo | United Technologies | Umělé inteligence | Burze | Buy | Eura | Tisková konference | Citrix | Walmart (WMT.US) | Nizozemsko | Organizace | Letecký průmysl | CBI | Gap | Moelis | Expedia | Services | TGT | Stock Exchange | Premiér Boris Johnson | Růst | Očekávání zisku | Index Dow Jones Industrial | Polská centrální banka | Ceny výrobců v USA | Příjmy | Nvidia Corporation | TAP | Nejlepší palladiové akcie | Pohyby na trzích | Obchodování opcí | Zajištění | WU | Ministryně financí Alena Schillerová | Dominion Energy | Komise v přenesené pravomoci | AbbVie | Měnový výbor | BIDU | Index | Wall Street Journal | Infineon | Lockdown | Wirecard | Akcie Alibaba | Fundament | Nejbližší rezistence | Bohatství | Kanadská centrální banka | PMI pro sektor služeb | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Obchodní vztahy | Warner Music | Výsledková sezóna | Avis Budget Group | Dividendové ETF | Goldman Sachs Group | Fastenal Company | Akcie Plug Power | Roku (ROKU.US) | Poziční obchodníci | Turecká krize | Abbott Laboratorien | Kotace | Americké trhy | Carlos Slim Helú | Co je akcie | Amazon | Large-cap | Cisco Systems (CSCO.US) | Fiskální a měnové stimuly | Nike (NKE) | Dna | GameStop | Cisco-Systeme | Investiční společnosti | Tržby společnosti | Šance | Akcie Plug Power (PLUG.US) | Program nákupů dluhopisů | EBITDA marže | Speedway | European Central Bank | LVMH | ING Groep NV | JD.com (JD.US) | UCITS | Stock Trader's Almanac | VIV | Zisk na akcii | Akcie | Ropa zadarmo | Očekávaný růst | MiFID II | Dividendové strategie v praxi | John Hancock Investment Management | Daimler | Akcie na newyorské burze | Prodeje potravin | Dnešní obchodování | NTES.US | Poptávka po ropě | Obchodovat s cennými papíry | Odvětví | Netflix | Vladimir Putin | Zemědělství | Budoucnost | Nárůst ceny | Prohlášení | Letní období | Pracovní místa | CPI v eurozóně | Včerejší seance | Rozdělení zisku | Banka | Henkel | Obchodování na trzích | Aramco | SS&C | NYSE:TRV | Rekordní růst | Vývoj průměrné mzdy | Zlepšení | Nasdaq Composite | Macerich | HRL | Náhled na akcie | Neptune | COIN | CAD | Druhy akcií | Nízké úrokové sazby | DBX.US | Index průmyslové výroby | Americké centrální banky | ONE | Trading Central Technical Ideas Lookup | Honeywell International Inc. | SPAC | Snižování nákupu aktiv | The Travelers Companies | Bloomberg | Equity | VFC | YNDX | Výhled vývoje ekonomiky | UBS | CRISPR Therapeutics | Discover Financial Services | Coca Cola (KO.US) | Duke Energy | Dropbox (DBX.US) | Pokles HDP | Bydlení | CDW | Zastavení růstu | Walmart (WMT) | MDT | Akcie Fedex | Vypuknutí pandemie | Den nezávislosti | Amundi | Příjmy z reklamy | Podpora | Snižování sazeb | Northrop Grumman | Nvidia Corp | Obchodování NASDAQ | CSX | Výkonnost indexů | Německý maloobchod | Biden | Hospodaření | Americká společnost | Andrej Babiš | First Republic | Nemovitosti | Akcie Netflix (NFLX) | Boris Johnson | JD.com | Futures trhy | Snížení sazeb | Společnost Nike | Šťastné obchodování | Míra nezaměstnanosti v Německu | PLUG | Přehled | Institut ZEW | Costco (COST.US) | Do čeho investovat | Žádosti o dávky v nezaměstnanosti | Problémy s dodavatelskými řetězci | Index CPI | Phillips 66 (PSX) | Globální akcie | Akcie Nvidia Corporation | Medtronic | Vonovia | Cenové výkyvy | Sektor služeb | Vivendi | Index Nasdaq Composite | NTES | xStation5 | Hotovost | Německo | Obchodní model | Aleš Michl | Haruhiko Kuroda | Estee Lauder | Největší evropská ekonomika | Riziko | Mezinárodní firmy | Maloobchodní prodeje | Louis Vuitton | Sazby beze změny | Vice | Walmart | NYSE: DIS | Albemarle Corp | Super Micro Computer | Activision Blizzard (ATVI) | Visa | Počet nezaměstnaných | Platební gigant | Domácnosti | DFS | Dobrá nálada | Státní dluhopisy | M.US | Cardinal Health | Provozní zisk | Ruská centrální banka | Statistika | Akcie PepsiCo | Vysoká inflace | Black Friday | Akciový stratég | Akcie Nikola | Akcie Activision Blizzard (ATVI) | Abbott Laboratories | RBLX.US | International Business Machines (IBM) | Americké vlády | Pozice | Philip Lowe | Další pokles | Znovuotevřít ekonomiku | Warner Music Group | INTU | Šíření koronaviru | Výhody dividendových strategií | Oživení německé ekonomiky | Vývoj akcie | Americké firmy | Pracovní den | Ben Broadbent | Ocenění | Oslabování koruny | Ostatní příjmy | WHO | Dopady pandemie | Magnát Carlos Slim | Pravidla EU | Spotřebitelské ceny | Index DAX | Royal Caribbean Cruises | SATS DJIA | Obchodování indexů | Fibonacci | Akcie Facebook | ConocoPhillips (COP) | Evropské indexy | Makroekonomický kalendář | Investiční rozhodnutí | CSCO.US | Světové akciové indexy | Barrick Gold | MIFID | Omezené dodávky | Travelers | Agilent | MMM | Ekonomický cyklus | Křížový kurz | Cílová cena | Meziroční inflace | Black Monday | CEO | Ruský ministr | Citrix Systems | Rezistence | CyberArk Software | Yale Hirsch | Banky | Na burze dnes | Mexický magnát | Aktivum | Peking | ALV | Obchodovat s akciemi | Dividendy | Disney | Akcie GE | Čistá marže | Burza | Mzda | Výrobce elektromobilů | Turecká ekonomika | Největší pokles | Target | Doporučení | Miliardy dolarů | Hikvision | IPO | Astrazeneca | Cílové ceny | Inflační cíl | Hospodářské výsledky | Očekávané Earnings | Hike | Opatření | Klaus Regling | Dow Chemical Company | Emerging markets | Home Depot | Energie | SEDG | Retail | Hormel | Obchodování Futures | QUALCOMM Incorporated | MGM Resorts | Nákup aktiv | Loď Ever Given | Maloobchodní gigant | AZN | Přehled o dění | Dow Jones | Palantir Technologies | Analog Devices | Měna | Philip Morris | Warner Music Group (WMG.US) | Ekonomický růst | Nasdaq | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Poměrové ukazatele | Ross Stores (ROST.US) | Země G7 | Geopolitická situace | Výsledky hospodaření | Stimulační balík | IPO Coinbase | Podnikatelská aktivita | Vyšší inflace | Charles Dow | CFA | Práce | Société Générale | MFČR | Nasdaq akcie | Obnovení růstu | Nálada mezi německými spotřebiteli | Texas Instruments Incorporated | Baker Hughes | AMZN | ROST.US | Dohoda o globální dani | Investment | Krize | Stress testy | MetLife | Akcie společnosti Target | Důvěra investorů v německou ekonomiku | VIAC | Maďarská centrální banka | Cestovní omezení | Novozélandská centrální banka | GOOGL | Výrobní náklady | Rezistenční úrovně | Globální obchod | Spojené státy | Zadluženost | Nevýhody dividendových strategií | TGT.US | ForFarmers | Kryptoměny | Crédit Agricole | Evropské akciové trhy | Akcie FedEx | HDP report | FRC | Akcie kryptoměnové burzy | INTC | NKE | Domino’s Pizza | Export v dubnu | KO | Situace na trhu | Úvěr | Investiční doporučení | Úspěch | Rozhodnutí bankovní rady | Ekonomové | G7 | Podhodnocené akcie | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Nike, Inc. | Akcie Walmart (WMT) | Tržby | Eurozóna | Akcie v roce 2020 | Americká vláda | Odhady analytiků | Microsoft Corporation | Koronavirus | FXstreet | Russell 3000 | Celoroční výsledky | Belgie | Podniky | Ekonomické aktivity | Kurz GBP | Tomáš Nidetzký | Bilance | Ekonomika Evropské unie | AMAT.US | Enel | Správa | Zlato | EQT | PLUG.US | Mzdy | Jen-tchien | Akcie 2020 | Ford Motor | Obchodní komora | International Business Machines Corporation | NZD | Stock Trader | Altria Group | Bilance zahraničního obchodu | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Poradenství | Markit | Campbell Soup | ČR | Index Philadelphia Semiconductor | Obchodování na newyorské burze | VF Corporation | American Express | OTC | CNBC | SPX | Olaf Scholz | Zveřejňování výsledků | Caixin | Objednávky | Zisky společnosti Nvidia | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Analytik | Návratnost | Tržní kapitalizace společnosti | Tradeři | Maloobchodní tržby v USA | Výnosy | Objem obchodování | Vojtěch Benda | Kontejnerový terminál | Výdaje | Stimuly | Ztráty | Inflace v USA | Komodity | Analýza | WKL | XTB Research
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

WizzAir
Wizz Air (WIZZ.UK)
WizzAir (WIZZ.UK)
WIZZ.UK
WKL
WM
WMC Energy
WM Global Forex
WMG.US
WMO

Následující klíčová slova

WMT.US
WNA
Wojak
Wojak (WOJAK)
Wojciech Paczos
Wolfgang Ischinger
Wolfgang Köhler
Wolfgang Schäuble
Wolfstreet
Wolt
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít