Pátek 12. srpen 2022 11:09
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Purple Trading akcie CFD
reklama
Purple Trading akcie CFD
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Steen Jakobsen

img

Investiční fórum: Navigace jedním z nejtěžších (nejen) investičních roků v novodobé historii

22.05.2022 Chcete se dozvědět, jak se mohou vyvíjet kapitálové, měnové a komoditní trhy v druhé polovině roku 2022 a jak ochránit své portfolio v bezprecedentním ekonomickém, investičním a geopolitickém prostředí? Jedinečnou možnost máte ve čtvrtek 9. června 2022 na Investičním fóru, kde v rámci moderovaných diskuzí a samostatných přednášek vystoupí přední ekonomové, bankéři a investiční odborníci z Česka i zahraničí.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Konec jednoho paradigmatu

07.04.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2022 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
img

Co očekávat od rusko-ukrajinského konfliktu na trzích: Ještě vyšší inflace a důraz na energie

25.02.2022 Rusko včera otevřeně napadlo Ukrajinu, což mělo okamžitě vážné dopady na globální trhy. Situace se neustále mění a může se stát takřka cokoli, ale já se pokusím odhadnout, co bude následovat, což bude z hlediska globálních investorů záviset zejména na formě nových sankcí a rozsahu jejich uplatnění.
img

Dolar stále dominuje ostatním hlavním měnám

10.01.2022 Jednotná evropská měna nedokáže překonat výkonnost amerického dolaru. Uvedl to Steen Jakobsen, investiční ředitel Saxo Bank. Jedním z hlavních důvodů je, že evropský regulátor je nejstatičtější centrální bankou na světě. Referenční úroková sazba Evropské unie tak již delší dobu zůstává na nule, tj. nezměnila se od března 2016. Šéfka ECB Christine Lagardeová navíc nevidí důvod ke zvyšování úrokových sazeb v roce 2022.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2022: Přichází revoluce!

03.12.2021 Saxo Bank vydala publikaci 10 Outrageous Predictions for 2022 (10 šokujících předpovědí na rok 2022). Tyto předpovědi se zaměřují na řadu nepravděpodobných, ale také nedoceňovaných událostí, které by v případě, že by k nim opravdu došlo, mohly pořádně rozvířit finanční trhy:
img

Výhled Saxo Bank na 4. čtvrtletí: Inflace, kterou svět ještě neviděl. Tentokrát to bude jinak

11.10.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 4. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
img

Výhled Saxo Bank na 3. čtvrtletí: Evropská revoluce

30.06.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 3. čtvrtletí 2021 na globálních trzích. Kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, obsahuje také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Světu už dochází úplně všechno

30.03.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2021

08.12.2020 Saxo Bank dnes zveřejnila svou dlouho očekávanou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2021 (10 šokujících předpovědí pro rok 2021), předkládající 10 scénářů, které se na první pohled jeví nepravděpodobně, zároveň nejsou nereálné. V případě, že by se tyto předpovědi opravdu naplnily, mohly by pořádně rozvířit finanční trhy.
C:\fakepath\volbyUSA-2.jpg

Analytici: Volby v USA ovlivní ekonomiku a burzy v Evropě

27.10.2020 Výsledky amerických prezidentských voleb nebudou mít dopad pouze na hospodářskou situaci ve Spojených státech, ale výrazně ovlivní také finanční trhy a ekonomické vyhlídky v Evropě. Upozorňují na to podle serveru CNBC analytici a ekonomové.
img

Čtvrtý kvartál přinese americké volby, jaké nikdo z nás nezažil

08.10.2020 Obáváme se, že americké volby jsou největším politickým rizikem za posledních několik desetiletí, protože přicházejí v momentě souběhu konce ekonomického cyklu a značné nerovnosti, sociálních nepokojů a tržního šílenství vyvolaného politickou reakcí na současnou hlubokou ekonomickou krizi. Masivní oficiální pojistka, s garancemi poptávky a pracovních míst ve světě státního kapitalismu, znamená bezprecedentní útok na trhy i svobodu jednotlivců.
img

Očima Steena Jakobsena: Pozor na dopady vývoje ve tvaru K

06.10.2020 Proč právě písmeno K definuje společnost, ekonomiku, politiku i trhy? Jak tento nový makroekonomický model ovlivňuje tvorbu portfolia do budoucna? To vše se vám pokusí ve svém komentáři zodpovědět Steen Jakobsen.
img

Korelace zlata a všeho ostatního se blíží jedné

13.08.2020 Objevují se první náznaky, že jsme dosáhli vrcholu. Obě hnací síly růstu – nižší reálné sazby i nafukování rozvahy Fedu – jsou u konce s dechem.
img

Boj s pandemií nevyhrajeme lokálním, ale spíše globálnějším přístupem

09.07.2020 V průběhu tří desítek let od konce studené války a zejména po přelomovém přijetí Číny do WTO v roce 2001 se svět díky technologiím a globalizaci úzce propojil a integroval. Od Trumpova nástupu na prezidentský stolec se ale zdá, že se toto celistvé uskupení kvůli sobeckým zájmům, vzájemné nedůvěře a hledání vnějšího nepřítele znovu rozpadá. A díky pandemii Covid-19 se tento proces během několika málo měsíců neuvěřitelně zrychlil. Náš národ na prvním místě je v současné době modus operandi nejen v politice, ale i při plánování dodavatelských řetězců soukromých firem, které si během krize prošly zatěžkávací zkouškou.
img

Americký dolar v začarovaném kruhu

07.07.2020 Ve výhledu na druhý kvartál, který vznikal v období nejhorší březnové paniky na trzích, jsem uvedl, že nemohu s jistotou říci, zda již trhy dosáhly svého pomyslného dna a krize vyvrcholila, dokud americký dolar neotočí. Zpětně je tak vidět, jak výstižné toto tvrzení bylo. A to především díky tomu, že Fed zmobilizoval obrovská kvanta likvidity a realizoval celou řadu nákupů aktiv a úvěrových programů skrytých za nejrůznějšími zkratkami.
img

Zlatí býci riskují pozdější uspokojení

02.07.2020 Ve třetím čtvrtletí se budou dopady pandemie Covidu-19 na globální ekonomiku projevovat čím dál více. Zatímco druhý kvartál jsme strávili hlavně hašením požárů a snahou zabránit naprostému kolapsu světové ekonomiky, nyní začínají práce na její obnově.
img

Obnovené americko-čínské napětí vrhá stín na finanční trhy

04.05.2020 Akciový trh si minulý týden nevedl nejlépe a své obchodování uzavřel s týdenní ztrátou. Ve středu sice akcie rostly o 2,66 %, další dny však přehouply týden do červených čísel. Negativní nálada se přenesla i do úvodu tohoto týdne.
img

Steenova kronika: Vítejte zpátky v sedmdesátkách

29.04.2020 V roce 1976 vyměřila švédská vláda spisovatelce Astrid Lindgrenové, která se proslavila Pippi Dlouhou punčochou, mezní daňovou sazbu 102 %. Autorka na to zareagovala satirickou pohádkou „Pomperipossa ve světě peněz“ (Pomperipossa in Monismania). Její název mluví za vše. A nejen, že vyprovokovala zuřivou debatu, ale zároveň způsobila v témže roce velkou volební prohru sociálně demokratické vládě, která tak musela poprvé po 44 letech od válu.
img

Svět vyvedený z rovnováhy

02.04.2020 Koronavirus COVID-19 je katalyzátorem, který odhaluje křehkost našeho finančního systému a globální ekonomiky. Globální býčí trh let 2009 až 2020, trvající nejdéle v celé historii, právě zhynul na koronavirus.
img

Rub a líc rizik a trhů. Spojit síly je jen začátek

19.03.2020 Dosáhli jsme části krizového cyklu, kde již navzdory stále se horšícím zprávám musíme začít řešit hodnoty, předvídat další politické kroky a snažit se odhadnout minimální hodnotu, na které se trh zastaví. Pohybujeme se tedy na velmi tenkém ledě. V podobných situacích je totiž naší přirozenou reakcí obrana nebo útěk, nikoliv výpočet rizik a jejich srovnávání s možnými výnosy, zatímco se dál přitápí pod kotlem.
img

Makroekonomický výhled: Klima a inflace jako dvě nové priority trhů

23.01.2020 Klima je téma, ke kterému má asi každý co říct. Jste zastáncem jedné ze stran této podivně politicky nabité debaty o klimatické změně, nebo prostě jen máte obavy, protože víte, co říká vědecká komunita? Poprvé od 2. světové války cítíme posun, kdy se prioritou vlád a jejich občanů stává klima a životní prostředí, nikoli růst.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2020: Světem vládne chaos a centrální banky i vlády ztrácejí kontrolu

03.12.2019 Saxo Bank, přední globální multi-asset zprostředkovatel produktů a služeb na kapitálových trzích, dnes vydala svou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2020 (10 šokujících předpovědí pro rok 2020). Tyto predikce se soustřeďují na řadu nepravděpodobných, ale zároveň nedoceňovaných událostí, které by v případě, že by k nim opravdu došlo, mohly pořádně rozvířit finanční trhy.
img

Nekonečný příběh jménem brexit

21.10.2019 Co týden, to nové hlasování o brexitu. Premiér Boris Johnson se stále nevzdává svého plánu vystoupit z unie do 31. října. Mezitím se Labouristé snaží vynutit si druhé hlasování, kterým by zastavili hlasování o novém návrhu z jednání minulé týdne v Bruselu. Lhůta pro odchod by se navíc prodloužila minimálně na 31. ledna. Podle Saxo Bank je 75% šance, že Británie opustí EU do 31. ledna 2020. Tato pravděpodobnost zahrnuje alternativu odchodu k 31. říjnu.
img

Makroekonomický výhled: Neřízená střela jménem dolar

04.10.2019 Rok 2019 si budou investoři pamatovat jako začátek konce největšího měnového experimentu v historii. Měnová politika se dostala na konec své dlouhé cesty, která končí jejím selháním.
img

Připravme se na měnovou válku

15.08.2019 Pravděpodobnost snížení sazeb Fedu podstatně stoupla s růstem rizika recese. Hrozí výprodej akcií s poklesem ceny až o 25 procent. Jaká bude reakce Fedu? Fed potřebuje co nejdříve snížit sazby o 50 bazických bodů. Dojde k tomu možná i mimo plánovaného zasedání banky. Snížení sazeb pak oslabí již tak slábnoucí dolar. Připravme se na možnou měnovou válku.
img

Akciový výhled: Chystá se pořádná bouře, která zvedne vlnu inflace

04.07.2019 Centrální banky na hrozící zpomalení ekonomiky a obchodní válku reagují tím, že panicky snižují úrokové sazby a signalizují nové extrémní uvolňování. Politici se mezitím začínají klonit k myšlence „moderní monetární teorie“. Náš model naznačuje, že ve třetím čtvrtletí čeká nejnižší bod ekonomického cyklu Čínu. Pro Spojené státy, Velkou Británii a Evropu to pak bude první až druhé čtvrtletí. Navíc bychom mohli začít směřovat k masivnímu opakování globální krize.
img

Trump si našel svůj nový terč

20.06.2019 Neukojená chuť prezidenta Donalda Trumpa po nových „nepřátelích" našla svůj nový cíl. Po obchodní válce s Čínou, Evropskou unií, zpravodajskými médii a přistěhovalci, se stal terčem jeho nenávisti devizový trh, tedy forex. Výsledkem tohoto souboje může být slabší dolar a výnosy amerických dluhopisů posouvající se směrem k nule.
img

Fed ignoruje ekonomické hrozby

10.06.2019 Makroekonomické zpomalení již nemusíme očekávat, neboť je tu. Pravděpodobnost recese ve třetím nebo čtvrtém kvartále je nyní až 50 %. Fed však v této situaci evidentně zaostává a popírá aktuální tržní situaci. Je překvapující, jak hluboko strčil Fed hlavu do písku.
img

Čína ustupuje od stimulů. Etapa globální paniky je za námi

24.04.2019 V nejbližší době budeme pravděpodobně svědky významné změny trendu na finančních trzích. Ačkoliv je dnes volatilita extrémně nízká, myslíme si, že trhy byly uměle umírněné. Dnes proto nejsou připraveny na změnu makro politiky, ke které dochází v Číně.
img

Čtvrtletní výhled Saxo Bank: Dokáže Evropa uhájit svou pozici?

02.04.2019 Dánská investiční banka Saxo Bank dnes vydala své čtvrtletní vyhlídky pro globální trhy ve druhém čtvrtletí roku 2019. Ty zahrnují akcie, forex, měny, komodity a dluhopisy, i celou řadu makroekonomických témat, která mohou ovlivnit vývoj klientských portfolií v nadcházejícím kvartálu. Co od něj očekává hlavní ekonom a CIO Saxo Bank, Steen Jakobsen? Především další nárůst preferencí populistických uskupení ve volbách do Evropského parlamentu a pokračující krach německého růstu.
img

Brexit – drama na pokračování

12.03.2019 Dnešní vystoupení premiérky Mayové v britském parlamentu znamená, že brexit by mohl vstoupit do závěrečné fáze. Vzhledem k tomu, že Mayová má jen malou šanci získat podporu pro svou verzi dohody, je cesta k řešení stále stejně nejistá jako dříve.
img

ECB propadá panice

11.03.2019 Růst v eurozóně se hroutí, polarizace politiky eurozóny jen přispívá ke všeobecnému trápení a ECB to hodlá řešit tím, že bankám předhodí další peníze. To nic nevyřeší – a den zúčtování se blíží.
img

Vyhlídky Saxo Bank na první čtvrtletí: Pozor na globální politickou paniku

22.01.2019 Specialista zaměřený na obchodování a investice Saxo Bank dnes vydal své čtvrtletní vyhlídky. Ty jsou orientovaný na globální trhy a hlavní úvahy týkající se obchodování v 1Q 2019. Vyhlídky zahrnují akcie, FX, měny, komodity a dluhopisy i celou řadu makroekonomických témat, která mohou ovlivnit vývoj klientských portfolií.
img

Komedie zvaná brexit ještě neskončila

16.01.2019 Kontroverzní návrh zákona britské premiérky Teresy Mayové v úterý večer neprošel britským parlamentem. Jak se nejistota projevuje na ekonomických ukazatelích? A jaká budoucnost čeká Velkou Británii?
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2019

04.12.2018 Čeho se dočkáme v příštím roce? Recese v Německu, finanční injekce od Apple pro potápějící se Teslu, odchod Jerome Powella z pozice guvernéra Fedu nebo jmenování Jeremyho Corbyna britským premiérem a pád měnového páru GBP/USD až na paritu? Společnost Saxo Bank zveřejnila svých 10 šokujících předpovědí pro rok 2019. Předpovědi se zaměřují na sérii nepravděpodobných, a proto podhodnocených událostí, které by mohly na finančních trzích vyvolat vlnu paniky. Tyto předpovědi nejsou oficiální prognózy Saxo Bank, ale jde o varování před možným nesprávným sdílením rizik investory.
img

Mayové se dohodu o brexitu v parlamentu prosadit nepodaří

26.11.2018 Evropská unie na víkendovém summitu schválila dohodu o brexitu velmi rychle. Skutečná výzva však čeká na britskou premiérku Theresu Mayovou v britském parlamentu. Proti dohodě se již vyslovili labouristé, stejně jako severoirská strana DUP.
img

Jak včerejší volby změnily Ameriku?

07.11.2018 Republikáni upevnili svou pozici v Senátu a Demokraté se zmocnili Sněmovny reprezentantů. Co to ale znamená pro trhy? Hlavní ekonom Saxo Bank Steen Jakobsen předkládá svůj pohled na výsledky amerických voleb do Kongresu.
img

Vyhlídky Saxo Bank na čtvrté čtvrtletí: Nepříjemná realita vyvolá další cyklus uvolnění

17.10.2018 Přední specialista v oblasti finančních technologií Saxo Bank dnes zveřejnil své čtvrtletní vyhlídky pro globální trhy na čtvrté čtvrtletí roku 2018, včetně klíčových obchodních názorů na akcie, devizy, měny, komodity a dluhopisy i na celou řadu makroekonomických témat ovlivňujících klientská portfolia.
img

Volby se blíží. Švédsko potřebuje lekci!

07.09.2018 Vítězem bude opět populismus a poraženým "samhället". Tento švédský výraz se často překládá jako "společnost", ale skutečný význam je "vycházet spolu". V současnosti Švédsko dělá pravý opak. Je rozděleno v otázce imigrace a jejího dopadu na "švédský model sociální demokracie" se štědrým státním blahobytem.
img

Makro Digest: Nemůže za to Turecko, může za to dluhový cyklus

06.09.2018 V tuto chvíli se většina pozornosti soustředí na Turecko a je k tomu dobrý důvod, ale ve skutečnosti je Turecko jen druhým nebo dokonce třetím důsledkem globálního makroekonomického vývoje.
img

Ekonomické mistrovství světa 2018 vyhrává Island

19.06.2018 V Saxo Bank samozřejmě sledujeme jak mistrovství ve fotbale, tak i události ve světě ekonomiky a financí. Proto hodláme zveřejnit řadu článků na toto téma. Peter Garnry, vedoucí kapitálové strategie v Saxo Bank už oznámil vítěze na akciových trzích: je to prý Kolumbie. Pro ekonomický šampionát jsme vytvořili matici zahrnující faktory, které předpovídají jednotlivé výsledky skupin a nakonec i celkového vítěze. A tím je Island.
img

Americká cla zvýšila pravděpodobnost nové recese na 70 %

15.03.2018 Po Číně, kde kreditní impuls už zkolaboval, se podobným směrem vydaly i Spojené státy americké. Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalit vysoká cla na dovoz oceli a hliníku způsobí obrovské zpomalení obchodní výměny. Cla jsou v podstatě masivní daní vyměřenou v neprospěch amerických spotřebitelů. Pravděpodobnost recese v USA v průběhu následujících 12 měsíců tak podle nás v Saxo Bank vyletěla až na 70 procent.
img

Bývalý guvernér Fedu se mýlil. Jak poznat bublinu na trhu?

31.01.2018 Bývalý guvernér amerického Fedu, Alan Greenspan, dával světu často prázdné přísliby finanční pomoci, volnější monetární politiky a dalších podobných „neřešení“. Jeden z jeho mylných výroků je ale vytrvalejší než ostatní: „Je velmi obtížné jasně rozpoznat bublinu, dokud již není příliš pozdě.“ V tom se ale mýlil. Bublinu rozeznat lze, ačkoli není úplně jednoduché říci, kdy praskne.
img

Steen Jakobsen: Rok 2018 bude rokem změn

04.01.2018 Od čínského rozvoje elektrifikace k možné recesi ve Spojených státech a ironii kryptoměn – hlavní ekonom a investiční ředitel Saxo Bank Steen Jakobsen nabízí první náhled na to, co v roce 2018 čeká světové finanční trhy a jak bude vypadat růst na Středním Východě.
img

Kolísavé euro a tři možnosti Angely Merkelové

21.11.2017 Německá kancléřka Angela Merkelová zřejmě nedokáže sestavit novou vládu poté, co v neděli skončily debaty o vytvoření koalice. Německá Svobodná demokratická strana (FDP) se rozhodla jednání opustit, protože strategické prohlášení podle zástupců strany nezahrnovalo přijatelná řešení řady klíčových témat – od situace s uprchlíky po životní prostředí a energetiku.
img

Geopolitický vír událostí: Čeká nás konec večírku

13.11.2017 V době, kdy se Federální rezerva (FED) odhodlala k velkému kroku nahrazení kvantitativního uvolňování kvantitativním utahováním a kdy se geopolitická rétorika mezi USA, Severní Koreou a Íránem zintenzivňuje, není místo pro falešný pocit, že je vše v pořádku. Naneštěstí se svět nechává uchlácholit falešným pocitem bezpečí a ignoruje hrozící rizika. FED dělá obrovskou chybu ve své „politice naděje“, že se inflace bude chovat dle akademicky vyvrácené Phillipsovy křivky. Naší hlavní obavou je skutečnost, že ekonomický ukazatel úvěrového impulsu se hroutí.
img

Rusko a Čína v roce 2018? Technologie vedou ke změně paradigmatu

24.10.2017 Říjen mě přinesl zpět do jednoho z mých nejoblíbenějších míst k obchodování – do Ruska. Rusko bylo vždy vlídné k Saxo Bank i ke mně, ale tentokrát jsem pocítil trochu nejistoty až nedůvěry…a byl to silnější a znepokojivější dojem než jindy. Bylo to trochu zvláštní, protože ekonomická data Ruska se zlepšují. Rubl byl dokonce během posledních osmnácti měsíců ve špičkové formě.
img

Sledujeme geopolitickou reality show: Král USD je mrtev, ať žije král CNY!

12.10.2017 Příští týden začne v Pekingu 19. Národní kongres Komunistické strany Číny, který má potenciál stát se nejdůležitější událostí letošního roku pro finanční trhy a pro mezinárodní rovnováhu sil. Může dojít ke skutečnému posunu paradigmatu – k zásadní změně, ke které obvykle dochází, když dosavadní způsob myšlení ustoupí něčemu novému a odlišnému. Právě o tom tento Kongres bude, a proto je jasné, že má historický význam pro globální ekonomiku i pro každého z nás.
img

Očima Saxo Bank: Vývoj na globálních trzích ve třetím čtvrtletí 2017

07.08.2017 Období úvěrové expanze se chýlí ke svému konci a investoři by neměli ignorovat možný návrat k recesi. Saxo Bank přináší svůj čtvrtletní výhled pro globální trhy a přehled klíčových trendů v obchodování pro třetí čtvrtletí roku 2017.
img

Steenovy zápisky: Halloween indikátor – "sell in May and go away"

12.05.2017 V současnosti se pohybujeme v prostředí nových maxim a obrovské spokojenosti obchodníků, jakou jsme v Saxo Bank nezažili od roku 2000. Počasí bylo sice poslední dny příšerné, ale i do Dánska v posledních dnech pomalu přichází jaro připomínající, že je květen. A společně s květnem se začíná často skloňovat termín „Halloween indikátor“, také známý jako strategie „sell in May and go away“ („prodej v květnu a zmiz“).
img

Přes vítězství Macrona zůstává Evropa křehká, závěrečným testem bude Itálie

10.05.2017 Slavný Erasmův výrok zní: „Lépe je nemocem předcházet než je léčit.“ Po pondělním oznámení výrazného vítězství proevropského kandidáta Emmanuela Macrona ve francouzských prezidentských volbách můžeme souhlasit, že Macron zabránil populistickému nacionalismu Marine Le Penové, aby převzal otěže v Paříži. Ale jde-li o vyléčení francouzských problémů, zatím o tom nejsme přesvědčeni.
img

Výhled Saxo Bank pro 2. čtvrtletí: Zveličená nestabilita Evropy. Předstihne Evropa USA?

26.04.2017 Je starou investorskou pravdou, že zisky se nejlépe generují u nevhodně naceněných aktiv a nedostatečné likvidity. Čím hůře naceněné aktivum, tím vyšší očekávaný výnos. Podobně je tomu s likviditou: větší likvidita vede k menším očekávaným výnosům.
img

Jak se bude vyvíjet investiční prostředí ve 2Q 2017 podle Saxo Bank? Předstihne Evropa v atraktivitě Spojené Státy?

10.04.2017 Evropská aktiva, s výjimkou německých pevných výnosů, vstupují do druhého čtvrtletí roku 2017 s malým či velkým zlevněním na základě nervozity plynoucí z francouzských a německých voleb, ale i očekávání týkajících se konečného výsledku brexitu. S naším základním scénářem, že evropská ekonomika předstihne tu americkou v průběhu následujících čtyř let, vidíme velký rozdíl mezi vnímáním a realitou, pokud jde o evropská aktiva představující významné nákupní příležitosti pro investory ve druhém čtvrtletí roku 2017.
img

Jak zásadní je setkání Donalda Trumpa s čínským prezidentem?

06.04.2017 Tillersonovo „okopírování“ dřívějšího výroku čínského prezidenta vnímá čínský státní tisk jako podporu nového modelu významných mocenských vztahů (jak je formuluje Čína). To stojí v protikladu k politice Obamovy vlády, která v Asii takto nikdy postupovat nechtěla. Mezi Pekingem a Washingtonem nicméně zůstávají sporné body, co se obchodu týče.
img

Makro Digest: Americký dolar – připravit, pozor, start

20.02.2017 Trumpův souboj mezi snahou udržet setrvačnost růstu a regresí k „Trumpovi-kandidátovi“ ukazuje na omezený dosah a výkon jeho vlády.
img

Steenovy zápisky: Když změna není změnou

13.02.2017 Prezident Trump zůstává velkou neznámou i pro ty, kdo se s ním setkali; jeho povaha je v nejlepším případě nepředvídatelná a v nejhorším patologická. Přesto mi jeho schopnost „dostat věci do pohybu“ imponuje. Díky tomu dokázal přesvědčit řadu investorů, které mám v úctě, aby uvěřili jeho koncepci „zvířecího ducha“, tedy koncepci zavedené ekonomem Adamem Smithem v jeho myšlence ekonomiky laissez-faire. (To byl samozřejmě jediný ekonomický model před Marxovou definicí kapitalismu a komunismu.)
img

Plánuje Trump oslabení dolaru?

02.02.2017 Riziko toho, že americký prezident Trump bude usilovat o politiku slabého dolaru, neustále roste. Tento krok by, koneckonců, dával smysl pro jeho „program“, protože export je nezbytný nejen pro růst, ale pojí se také s potřebami vysoce zadlužených rozvíjejících se trhů. Oslabení dolaru by pro ně znamenalo ulehčení břemena od rostoucích (zejména v dolarech vyjádřených) kapitálových nákladů na úrocích.
img

Výhled Saxo Bank na Q1: Zase znovu sedmdesátá léta minulého století

17.01.2017 Klíčovou otázkou pro rok 2017 bude směr vývoje amerického dolaru. Měna, která během uplynulého roku posílila o 20 %, spustí nějakou reakci. Lze očekávat, že nastupující vláda Donalda Trumpa opustí víc než dvacetileté dogma, v němž se tvrdilo, že silný dolar je v zájmu Spojených států.
img

Macro Digest: Sbohem pane prezidente – #SaxoStrats

12.01.2017 Závěrečný projev prezidenta Baracka Obamy byl klasickou ukázkou jeho přístupu – skvělý, ale „nic moc nového“. Nyní se přesuňme na tiskovou konferenci nastupujícího prezidenta Donalda Trumpa (17:00 středoevropského času), kde vzhledem k novým obviněním z propojení s Ruskem můžeme očekávat zajímavé informace.
img

Deset šokujících předpovědí Saxo Bank na rok 2017

07.12.2016 Společnost navazuje na tradici, v níž vybírá prohlášení, která mají vyprovokovat debaty o tom, co by mohlo v příštím roce překvapit nebo šokovat investory. Letošní předpovědi se týkají rozmanité škály scénářů, je mezi nimi mimo jiné i prudký růst Číny, zotavení italských bank, „bremain“ (setrvání Británie ve sféře EU) místo brexitu a odhodlání EU změnit se v reakci na rozmach populismu. Tyto „šokující předpovědi“ nelze považovat za oficiální tržní odhady Saxo Bank – jde spíše o potenciální události a vývoj na trhu, které jsou považovány za neobyčejné a málo očekávané a které by mohly značně vyvést z rovnováhy konsenzuální náhledy.
img

Steenovy zápisky: Útěk z bezduchého stroje – #SaxoStrats

14.11.2016 Snad za to mohla drobná chyba v plánování, ale najednou jsem zjistil, že výsledky amerických prezidentských voleb sleduji z moskevského hotelu Radisson Ukraine – což je jedno z mých nejoblíbenějších míst v ruském hlavním městě.
img

Brexit by mohl zrychlit proces nezbytných reforem v UK

07.07.2016 Píšu tento záznam z Jižní Afriky, která je asi vůbec nejdál od Evropy a věčných řečí o brexitu, jak je to jen možné. I tady je však těžké vyhnout se zmatkům a věčné „potřeby“ investorů a médií zjistit, co bude dál.
img

Brexit je jen zástěrkou maskující nevyhnutelnou recesi Velké Británie

24.05.2016 Blížící se volby o Brexitu jsou celkem ironické, protože Británie do Evropské unie vlastně nikdy pořádně nevstoupila. Jako dítě sedmdesátých a osmdesátých let si jasně vybavuji, jak paní Thatcherová bojovala s EU o každou píď. Přesvědčila ji, aby se smířila s její verzí unie, aspoň po finanční stránce.
img

Dohoda o řešení uprchlické krize mezi EU a Tureckem v ohrožení

10.05.2016 Autor: Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank Dohoda uzavřená 18. března mezi Tureckem a EU o řešení uprchlické krize...
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Společenská smlouva je v troskách, což posiluje hlasy proti vládě i nestabilitu

05.04.2016 Politická nejistota a rostoucí nevole vůči vládě provázející americké volby i dění předcházející referendu o Brexitu, na které Evropa čeká v červnu, představují dvě hlavní rizika, se kterými musí finanční trhy ve druhém čtvrtletí roku 2016 počítat. Jejich význam dále zvyšuje sbližování podobných hnutí po celém světě, což by mohlo signalizovat zásadní odmítání elit a dosavadního statu quo. V tomto výhledu se analytici Saxo Bank věnují tomu, jak obchodovat mezi jednotlivými třídami aktiv.
img

„Mind the gap“ – výhled na první čtvrtletí podle Saxo Bank

13.01.2016 Jak nalézt příležitosti v novém cyklu úrokových sazeb i při stoupajících cenách kapitálu Saxo Bank, která se specializ...
img

Šokující předpovědi Saxo Bank na rok 2016

16.12.2015 Mezinárodní investiční a obchodní banka Saxo Bank dnes vydala své každoroční „Šokující předpovědi“ pro příští rok. Zde je 10 nepravděpodobných...
img

S ohledem na klesající globální růst a bouřlivý začátek 4. čtvrtletí Saxo Bank vidí příležitost na rozvíjejících se trzích

06.10.2015 Propad cen ropy a dalších komodit výrazně tlačí na řadu rozvíjejících se trhů. A přesto jsou právě rozvíjející se trhy...
img

Michaile, cos to provedl?

25.08.2015 Bývalý sovětský prezident Michail Gorbačov možná částečné uvolnění kontroly předpokládal, když v roce 1986 odhalil dva pilíře své...
img

Indikátory stresu: Hra se židlemi a hudbou

08.07.2015 Určitě nejsem jediný, kdo je ve spojitosti s Řeckem už otrávený různými časovými osami, potenciálními výsledky, nejhoršími scénáři a Evropou, která je zcela řízena politiky (nikoliv byznysem nebo lidmi).
img

Řecké volby: nyní je to již opravdu na ECB a EU

26.01.2015 Řecko nemá na výběr: buď poslechne „trojku“ nebo opustí euro. Vítězství strany SYRIZA je pohromou, ale, koneckonců, Ře...
img

Začátek konce centrálních bank

22.01.2015 Náhlé odstranění stropu švýcarského franku Švýcarskou národní bankou (SNB) minulý týden mělo dalekosáhlé následky, kte...
img

Japonská centrální banka v zoufalosti rozšiřuje kvantitativní uvolňování, měnový pár USDJPY čeká růst na hodnotu kolem 125 až 135

05.11.2014 Japonská centrální banka (Bank of Japan – BOJ) se rozhodla navýšit svůj rozsáhlý program nákupů dluhopisů a dalších aktiv ze 60 až 70 bilionů japonských jenů na 80 bilionů. To představuje 25 až 35procentní nárůst a hlavně jde o zoufalý krok, jak udržet abenomiku při životě.
img

Makroekonomické shrnutí: Kapitulace amerického trhu s dluhopisy

20.10.2014 Narazil jsem na velmi zajímavý graf od Credit Suisse. Investoři jen velmi neradi platí maximální spread, jak už jsem s...
img

Saxo Bank představuje svůj investiční výhled na čtvrtý kvartál 2014

16.10.2014 USA, Čína i Evropa směřují k dalšímu Minského momentu, ale toto obtížné prostředí může být pro investory i prostředím ...
img

Nejhorším druhem lásky je ta neopětovaná

04.09.2014 Švýcarská národní banka představila v září 2011 pevný kurz (tzv. peg) franku k euru 1,2000. Nyní se však tento krok uk...
img

Opravdu Francie potřebuje revoluci 21. století?

04.09.2014  Nová francouzská vláda postrádá skutečný mandát pro změnu a reformy. Politika “dirigismu? je zastaralá a neobhajiteln...
img

Pokud změníte názor, není na tom nic špatného – je čas shortovat americký dolar

28.08.2014 Německo si ve čtvrtém kvartálu letošního roku zalaškuje s recesí. Ekonomika Spojených států je v horší kondici, než si...
img

Tři věci, které nelze dlouho skrývat: Slunce, Měsíc a pravda

07.08.2014 Co se bude dít dál? Konsenzuální předpovědi vývoje trhu se zřejmě brzy zhroutí. Hlavní ekonom a investiční ředitel Sax...
img

Válka a trhy

23.07.2014 Připravte se na pomalejší růst ekonomiky, období větší nejistoty a hrozící geopolitická rizika. Cena ropy je tím nejjednodušším ukazatelem geopolitických rizik.
img

Saxo Bank představuje svůj investiční výhled na 3. čtvrtletí 2014

15.07.2014 Vstupujeme do třetího kvartálu a navzdory všeobecné samolibosti vidí investoři i nadále nepěkné makroekonomické nevyvá...
img

V éře nízkých úrokových sazeb až na věčné časy

10.07.2014 Doba věčnosti je tady. Věčnosti nízkých úrokových sazeb, kterých se jen tak nezbavíme. Věčným standardem se staly nadměrné zisky akciových trhů...
img

Fotbal je balet pro široké masy

16.06.2014 Od posledního fotbalového mistrovství světa dominoval mezi týmy španělský fotbal. Jenže teď už tzv. tiki-taka styl hra...
img

Německé dluhopisy, proč nikdo nevěří v jejich nová minima?

29.04.2014 Už celý rok mluvím o tom, že sazby diskontních marží klesnou na nová minima – a to navzdory konsensu, který svou pozornost zaměřuje...
img

Saxo Bank představuje svůj investiční výhled na druhé čtvrtletí

08.04.2014 Saxo Bank, specialista na investování a online obchodování s celým spektrem investičních nástrojů, představuje svoji a...
img

Austrálie ztrácí svůj nádech Británie předtchatcherovské éry

04.04.2014 Nechat novináře, aby vyjádřil vaše postoje, je vždycky riziko. Ovšem Philip Baker z australského Financial Review podle mě ve svém příspěvku...
img

Předpovědi z počátku roku klidně ignorujte

29.01.2014 Nejsem zrovna fanouškem příchodu nového roku a nových začátků, ovšem jde o přirozený běh života a hlavně investičního cyklu. Když přijde 1. leden, všichni jsou odpočatí, během Vánoc přečetli spoustu knih, zatímco prognostici pracují na plné obrátky (včetně mě). Ale nejlepší radou na leden, kterou jsem dostal od svého bývalého šéfa z firmy Chase, bylo: “Steene, nikdy nedělej žádné obchody v prvních dvou týdnech roku a ignoruj taky všechny předpovědi??
img

Šokující předpovědi pro rok 2014

06.01.2014 Evropská daň z bohatství zavání návratem ekonomiky sovětského typu Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank Defla...
img

Merkelová je možná královnou Německa, ale chybí jí korunní princ…

25.09.2013 Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank - Německé volby nakonec pro Angelu Merkelovou dopadly výborně. O to...
img

Abeho politická agenda k vytvoření nového Japonska spěje k zániku

26.07.2013 Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank Japonský premiér Shinzo Abe si sice zajistil politické vítězství se 76 křesly ...
img

Konec výjimečné doby pro komodity versus osmá směna kvantitativního uvolňování

24.05.2013 Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank. Zrovna jsem na služební cestě v Singapuru. A právě tady se mi vždycky...
img

Bermudský trojúhelník současné ekonomiky

17.05.2013 Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank. Tajuplný bermudský trojúhelník na sebe strhává pozornost už po několik...
img

Spojené státy se řítí do recese

11.05.2013 Inspiroval jsem serverem The King Report a předělal jeden zajímavý graf. Znázorňuje, že Spojené státy potřebují 4procentní růst ekonomiky (v nominálním vyjádření), aby se vyhnuly recesi. Pokaždé, když se americká ekonomika dostala pod tuto hranici, nastoupila právě recese. Přehledně jsem to zvýraznil v grafu níže.
img

Pomůže nám zlato odhalit, jak jsou na tom vlastně trhy?

22.04.2013 Steen Jakobsen, hlavní ekonom a ředitel IT Saxo Bank. “Měli bychom být schopní pociťovat smutek. Ovšem ne...
img

Výhled Saxo Bank na druhý kvartál: pokračující nízký růst skoncuje s jízdou politiků načerno

12.04.2013 Je konec třetího měsíce roku 2013 a v souladu s očekáváním Saxo Bank, investičního specialisty na investice a on-line obchodování napříč bohatou třídou aktiv, se už začínají snižovat celosvětové prognózy růstu. Saxo Bank ve své 2. čtvrtletní zprávě Insights Report, která je k dispozici na platformě TradingFloor.com, píše, že svět vnímá rok 2013 stejně jako rok 2011 a 2012, jen s tím rozdílem, že Německo čekají v září volby.
img

Výhled Saxo Bank na druhý kvartál: pokračující nízký růst skoncuje s jízdou politiků načerno

09.04.2013 Je konec třetího měsíce roku 2013 a v souladu s očekáváním Saxo Bank, investičního specialisty na investice a on-line obchodování napříč bohatou třídou aktiv, se už začínají snižovat celosvětové prognózy růstu. Saxo Bank ve své 2. čtvrtletní zprávě Insights Report, která je k dispozici na platformě TradingFloor.com, píše, že svět vnímá rok 2013 stejně jako rok 2011 a 2012, jen s tím rozdílem, že Německo čekají v září volby.
img

Špatné zprávy: Banky jsou opět v hledáčku trhu

28.03.2013 Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo bank. Staré tržní pravidlo říká: aby se potvrdil trend, musí jej vést banky. Špatné...
img

Švýcarsko: Momentum má zatím navrch, ale fundamenty se brzy přihlásí o slovo

18.03.2013 Zápisky z mých cest pokračují. Ve Švýcarsku jsem si všiml toho, že se ceny nemovitostí konečně ustálily. I tak ale za noc hotelu zaplatíte jednu z nejvyšších částek na světě, a tamní pokoje jsou přitom jedny z nejhorších. Švýcarsko sice miluji, ale tato země nutně potřebuje novou hotelovou kulturu!
img

Maďarsko: Promrhaná politická většina

18.03.2013 Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank. Ve středu jsem po skvělém dnu s klienty a médii opustil Budapešť. Všichni by...
img

Neměly by akciové trhy kopírovat vývoj reálné ekonomiky?

25.02.2013 Rok 2012 se nakonec ukázal v úplně jiném světle, než si většina z nás myslela. Já osobně jsem měl na jeho začátku dost negativní postoj, zejména co se evropských ekonomik týkalo. Po jeho skončení jsem pak měl více či méně pravdu. Ale na druhou stranu jsem byl skeptický i k růstu akciových trhů, což se na rozdíl od vývoje ekonomiky nevyplnilo. Jenže neměly by akciové trhy kopírovat nebo alespoň se chovat v souladu s reálnou ekonomikou?
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | Offshore | George Soros | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | G20 | Evropská unie | SYRIZA | Ruský rubl | HDP | Mexické peso | Brazilský real | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Hyperinflace | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | EUR/NOK | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Měnový trh | Měnové trhy | Spready | CFDs | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Asset management | Average True Range | Bank of England | Bank of Japan | Bear | Ben Bernanke | Beta | Bid | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Burza | CBOT | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Certifikáty | Konsolidace | Cyklické tituly | DAX | Devalvace | Devizový trh | Dezinflace | Nesoulad | Diverzifikace | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Durace | ECB | EFSF | ERM | ESM | Easing | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Forward | Futures | G10 | G7 | Gap | Grafy | Hedge Fund | Hedging | Hedge | High | High Yield | IPO | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | LES | LTRO | Likvidita | Long | Low | MMF | Margin | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obligace | P/E | PEG | Parita | Pevný kurz | Platební bilance | Platforma | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Portfolio management | Pozice | Prémie | Rally | Rating | Reserve Bank of Australia | Rezervní měna | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Long Term | Směnný kurz | Spot | Spread | Stagflace | Statut | Swiss | Swiss National Bank | T-Bill | Pokladniční poukázky | Ticker | Tightening | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Ukazatel | VaR | Value at Risk | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | YTD | Yield | Zlato | Šedá ekonomika | Švýcarský frank | ČNB | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | Euro STOXX | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Komoditní trhy | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Investoři | Měnové války | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Zasedání Fedu | Ekonom | Myšlení | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Carry obchody | Makroekonomická data | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | Credit Suisse | Uvolnění měnové politiky | Investiční fórum | Intervenovat | ČSOB | Partners | Investiční odborníci | Jak obchodovat | Obchodovat | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | USD/EUR | Daňový ráj | Hedgeové fondy | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Eurostat | Conseq | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | GBPUSD | EURJPY | Global macro | Abenomika | Aktivum | Carry trades | Delta | EuroCOIN | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Britské libry | Cena | Cena ropy brent | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská měna | Conference Board | Černá labuť | Devizové trhy | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Ekonomika Německa | Ekonomika USA | Elektřina | ETF fond | ETF fondy | Eura | EURHUF | EURCHF | EURIBOR | Evropská banka | Evropská měna | Evropská měnová unie | Expirace | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | Frank | GDP | Graf | Guvernér ČNB | HDP Číny | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Instrument | Instrumenty | Investice do dluhopisů | Investice do podnikání | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nemovitosti | Investiční portfolio | Investování do akcií | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak vydělat | Jak vydělat peníze | Jedno euro | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Korelační koeficient | Korporátní dluhopisy | Krize eurozóny | Kurz amerického dolaru | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz forintu | Kurz kanadského dolaru | Kurz libry | Kurzy | Kurzy EUR | Libra | Maďarská měna | Maďarsko | Makléři | Management | Manuál | Market | Markets | Měnové kurzy | Měnový kurz | Meziroční inflace | Minimální mzda | MSCI index | Nákup akcií | Nejsilnější ekonomiky světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodování s dluhopisy | Ocenění akcií | Online obchodování | PayPal | Pokles eura | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rates | Rakousko | Reuters | Roboti | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Řecké volby | S čím obchodovat | Saxo PDF | SaxoBank | Sázky | Seminář | Signály | Saxo Trader | Směnné kurzy | Société Générale | SPX | Spekulace na růst | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stoxx | Švédská koruna | Světové měny | SWIFT | Španělská ekonomika | Švédské koruny | Švýcarská centrální banka | Tapering | Trh nemovitostí | Trh | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volatility | Vydělat peníze | Vydělávání peněz | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj amerického dolaru | Vývoj zlata | Webináře | WTI | Zahraniční měny | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | DXY | Buffett | Put | Báze | CEE | Čistý dluh | Diskont | EBITDA | Ekonomika EU | Indie | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Overweight | Range | Redukce | ROCE | Sell | Underweight | Itálie | Spojené státy | M2 | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Investiční téma | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Vzdělání | Burze | Currency | Investment | Slušný zisk | Traders | Zlatý standard | Aramco | Deutsche Bundesbank | Jackson Hole | CNN | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | State Street | TradingFloor.com | SaxoTrader | Sociální trading | Guvernér centrální banky | Berenberg | Nordea | TLTRO | YouGov | NATO | Ole Hansen | BBC | Hospodářské vyhlídky | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Specialista na investice | Riksbank | Ceny nemovitostí | Kurz EUR/USD | Brazílie | Japonský premiér | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Výnosy německých dluhopisů | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | Top Stocks | Automobilový průmysl | Mark Carney | Ministr financí | Globální trhy | Renminbi | Velcí investoři | Cizí měny | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Obavy z brexitu | Vizionář | Podnikatelé | Pro tradery | Globální akciové trhy | Propad cen komodit | Oddělení forexu | Přehled | Zdravý rozum | Hillary Clintonová | Volby v USA | Rosněfť | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Politické napětí | Hodnota bitcoinu | Averze vůči riziku | Sázet | Americké trhy | Index amerického dolaru | David Cameron | Bankovnictví | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Program OMT | Ministři financí eurozóny | Prezident ECB | Americké firmy | Lídři | Firmy | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Měny zemí G-10 | Economist | Economic | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Členství v EU | IBEX | Britská centrální banka | Obchodování měn | Německé státní dluhopisy | Americké státní dluhopisy | Forexové trhy | Investiční bankéř | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Velké banky | Akce centrálních bank | Algoritmus | Globální ekonomický růst | Pád měnového páru GBP/USD | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Britské banky | Index evropských bank | Rizikovější aktiva | Nervozita | Summit EU | Světové centrální banky | Utahování měnové politiky | Walmart | Propad | Handelsblatt | Kryptoměny | Index Nikkei | Země OPEC | Citi | S&P | Guvernér | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Oslabení dolaru | Finanční injekce | Pokles výnosů | Ekonomická data | Historická minima | Nejistota | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Obchodování na forexovém trhu | Zajištění | Komoditní sektor | Výnosy amerických dluhopisů | Úvěrová krize | FTSE 100 | Digitální měny | Blockchain | Ethereum | Digitální měna | E*Trade | Tesla | Dluhové krize | Nízká volatilita | Nižší kurz | Nákupní signál | Zahraniční firmy | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Investiční výhled | Globální krize | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Rekordní minima | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Propad akcií | Devizové obchody | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Predikce | Ekonomická situace | General Electric | Záchranný fond | Bankovní unie | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Makroekonomika | Zisky firem | Světové trhy | Historické rekordy | Theresa Mayová | Zpomalení čínské ekonomiky | Britské referendum | Manažeři fondů | Pierre Moscovici | Výběr zisků | Německé dluhopisy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Americká vláda | Růst čínské ekonomiky | TRY | Indická rupie | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Kapitálové strategie | ČTK | Monopoly | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Obchodování na měnových trzích | Zpomalení ekonomiky | Bilance ECB | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Jednání FOMC | Setkání G20 | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | HDP v eurozóně | Investiční seminář | Devizy | Bridgewater | Akcie firem | Spekulativní investoři | Bankovní index | Alokace aktiv | Investopedia | Sell in May and go away | Bloomberg Commodity Index | Nákupy zlata | Návratnost investic | Investiční firmy | Velký třesk | Kvantitativní utahování | Palladium | Jerome Powell | Ray Dalio | Index Topix | Kodak | NEST | Těžba kryptoměn | MSCI World Index | Obchodování na trzích | Akciové výnosy | Wood & Company | Geopolitická rizika | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Raytheon | Růstové akcie | OPEC+ | Obchodní válka | Obchodní bariéry | Podniky | Evropské akciové trhy | Čínské měny | Globální růst | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Čínský akciový trh | Geopolitické napětí | Forint | Kompozitní index | Trh s ropou | Akciový výhled | Mileniálové | Americké volby | Reakce trhu | Výprodej akcií | Silnější dolar | Růst amerického dolaru | Tvrdý brexit | Předpovědi Saxo Bank | Výnosy z amerických dluhopisů | IG | Next Generation | Christopher Dembik | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Jiné měny | Politika Fedu | EK | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Majetek | Analytici společnosti | Výhodně investovat | Obchodní jednání | Makroekonomické strategie | Obchodní rozhodnutí | Platformy pro obchodování | Německé banky | Zvýšení sazeb | Přední ekonomové | Evropský regulátor | Obchodníci s kryptoměnami | Zájem investorů | Akciový stratég | Růst americké ekonomiky | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | Vyšší mzdy | Boris Johnson | Riziko recese | Rostoucí příjmy | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Capital Partners | Saxo Bank Group | Růst ceny zlata | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Silný dolar | Situace na trzích | Konfirmační zkreslení | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Konglomerát | Investiční kapitál | Oživení ekonomiky | AMZN | Růst mezd | Tisk peněz | Očekávání trhu | Poptávka po ropě | Snížení daní | iShares | Energetické firmy | ESG | Makroekonomický výhled | Výška světového dluhu | Geopolitické riziko | Snižování rizika | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Nízké daně | Měnový systém | Hospodářské krize | Alipay | Ředitel Saxo Bank | Střadatelé | Automobilky | Rozpočet | Hazard | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Zombifikace | Německá vláda | LNG | Objem | Evropské firmy | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Myšlenka | Vyšší volatilita | Inflace v USA | Konkurenceschopnost | Firma | Reálné ekonomiky | Risk-off | USA a Čína | Růst cen | Jeremy Corbyn | Studie | Bilance | Důchodový systém | Co bude | Růst světové ekonomiky | Skupina OPEC+ | Negativní nálada | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Labouristická strana | Amazon | Kapitálové požadavky | Nízké úrokové sazby | Nadhodnocení | Miliardy | Technologie blockchainu | Vyhlídky | Průzkumy | Měny rozvíjejících se trhů | Švýcarská ekonomika | Dlužníci | Inflační cíle | Automobilový sektor | Poptávka po úvěrech | Financovat | Předpovědi | Šokující předpovědi | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | Předvolební průzkumy | Ján Hájek | Portfoliomanažer | Propouštění | Impuls | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Další rozvoj | Rozvoj | Stavebnictví | Nízká inflace | Hudebních vydavatelství | Problémy | Vládní výdaje | Cvičení | Nejistoty | ECB Christine Lagardeová | Soukromý sektor | Výsledek voleb | Schůzka FOMC | Plyn | Nálada | Kontrakty | HDP Německa | Nord Stream | Nord Stream 2 | Události roku | Ústavní soud | Míra | Úroky | Konec roku | STOXX50 | Měnové politiky | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Nabídka a poptávka | Automobil | Švédská Riksbank | Záporné úrokové sazby | Disney | Bydlení | Uber | Ztráta | Nejlepší investiční příležitosti | Stratég | Investiční ředitel | Americký index | Hospodaření | Světová válka | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | Návratnost | Commodity index | Inovace | Washington | Letecké společnosti | Miliardy eur | Budoucnost | Experti | Zemědělství | Luxusní auta | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Veřejné finance | Eleanor Creagh | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Americké ministerstvo | Nižší růst | Ceny energií | Angela Merkelová | Kancléřka Merkelová | Krach | Francouzský prezident | Emmanuel Macron | Macron | Kapitalismus | Trump | Prezident | Koronavirus | Lepší zítřky | Google | Instagram | Všeobecné volby | Anglie | Alea iacta est | Internetové monopoly | Trhy | Virus | Jüan | Pokles | Situace | Závislosti na Číně | Penzijní systém | Důchody | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie | Vysoká inflace | Vstupy | FIAT | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Dopady koronaviru | FCF | Rozhodování | Americké ekonomiky | Medvědi | Poptávky po ropě | Americká inflace | Politika centrálních bank | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Nejvýraznější ztráty | Šéfka ECB | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Longovat | Vývoj | Šok | Vzestup inflace | Extrémní výkyvy | Výkyvy | Obrovské ztráty | Americké výnosy | Rozhodnutí centrální banky | Hlavní měny | Počet firemních bankrotů | Profitovat | Technologičtí giganti | Solidarita | Další vývoj | Stimuly | Fiskální politiky | Největší propad | Výrazný vzestup | Honba za hotovostí | Stimul | Obavy trhu | Prostor k růstu | Propad poptávky | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Historie | Refinancování dluhů | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Další pokles | Valné hromady | Algoritmy | Kongres | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Negativní korelace | Hotovost | Extrémní volatilita | Spoření | Fond ESM | Vnímání rizika | Politická rozhodnutí | Růst | Vyšší výnosy | Poslanci | Signál | Biliony | Potenciál | Ceny elektřiny | Viry | Izrael | Ekonomiky | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Švédská vláda | Analytik Saxo Bank | Deficit veřejných financí | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Zelené energie | FAO | Africké země | Údaje | Skupina OPEC | DPH | Omyl | Marshallův plán | Společnost Saxo Bank | Sociální nepokoje | Oživení ekonomik | Nejvyšší soud | Přebytek běžného účtu | Hackerský útok | Postoj investorů | Úspory | Býčí vyhlídky | Růst daní | Americké produkce | Trade | Poptávka po pohonných hmotách | Sociální síť | Posílení | Sociální napětí | Legendární investor | Amundi | Joe Biden | Sazba Fedu | Zaměstnanci | Akcie padají | UBS Global Proprietary Trading Group | Trading Group | Proprietary Trading | UBS Global | Americko-čínské napětí | HG měď | Růst výnosů | Vývoz z USA | Soudní dvůr | Soud | Oddlužení | Spolkový ústavní soud | Vývoz | Artemis | MSCI World | KfW | Tisknutí peněz | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Zadlužení | Expanze | Rezervní měny | Dluhy | Členské státy | Průmyslové kovy | Omezení investic | Auta | Vývoj ekonomiky | Vakcína | Spekulovat | Předseda dozorčí rady | Manažeři | Podnikatelské aktivity | Umělé inteligence | Ekonomické zotavení | Conseq IM | Petr Vomastek | JDE | Unie | Soběstačnost | Chování trhu | PEPP | Nepřipravenost | Globální poptávka | Objem vládních stimulů | Propad cen | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Vyšší daně | Druhá vlna | Práce z domova | Vrcholoví manažeři | Sankce proti Rusku | Ziskové marže | Reshoring | Jasný signál | MAM | Alexandr Solženicyn | Mladé generace | Ocenění | Šance | Ceny | Kolaps | Merkelová | Forward guidance | Americké vládní dluhopisy | DeFi | Nárůst volatility | Nikl | Největší firmy | Silné momentum | Důvěra | Indonésie | Ocelářství | WeCHat | Časový horizont | Zvýšené napětí | Napětí mezi Čínou a USA | Korelace zlata | Tail Risk | Klimatické změny | Odborníci | Transparentnost | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Čínské technologické firmy | Budoucí vývoj | Politici | Diverzifikovat | Nákupní příležitosti | Investiční prostředí | Biden | Pracovní místa | Španělská centrální banka | Energetický sektor | Měnový fond | Významné riziko | Defi | Solární energie | Holger Schmieding | Saxo Bank Steen Jakobsen | UBS Asset Management | Bidenovo vítězství | Vyhlídky globálních trhů | Burzy v Evropě | Výsledky voleb | Vakcína proti covidu-19 | Blockchainové technologie | Snižování daní | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Životní prostředí | Vakcinace | Očkování | Ceny aktiv | Růst ceny | Zvýšení těžby | Zdravotní péče | SNY | Přerozdělení bohatství | Supercyklus | Rostoucí úrokové sazby | Blockchainy | Obchodování s emisemi | ETS | Spotify | Růst produktivity | Obchodování s emisemi (ETS) | Riziková prémie | Španělské banky | Těžby kryptoměn | Zvolení Joe Bidena | Výhled Saxo Bank | Jobs Plan | Prudký růst cen | Ochrana proti inflaci | Island | Emise skleníkových plynů | Rostoucí ceny | Zvýšené riziko | Oslabení | Přístup k riziku | Plány | Cíle | Příležitosti | Dekarbonizace | Jednotné měny | Schůzce FOMC | Nový cyklus | CO2 | Nordstream 2 | Nordstream | Malajsie | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Úvěrový trh | Technologie | Zvýšení produkce | Odvětví | Varianta delta | Rozsah škod | Boom | Rekord | Guidance | Náhoda | Mateřská společnost | Chování | Vnímání | Čínští výrobci | Základní sazby | Tokeny | Očekávaná inflace | Společnosti | Decentralizovaný systém | Měnové unie | Opatření | Dna | Katastrofy | Rychlý růst | Uhlí | NFT | Althea Spinozzi | Smart kontrakty | Investice do těžby | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Anders Nysteen | Energetické krize | Rychlý růst cen | Zdravotnictví | Meta | Klima | Metaverse | NFT tokeny | Společnost | Reálné výnosy | Raketový růst | TIM | | Výhled české ekonomiky | Daňové zatížení | Tržní vývoj | Cykly | Rostoucí inflace | Konvergence | Válka na Ukrajině | ALUMINIUM | Invaze na Ukrajinu | Sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Invaze | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Tvrdé sankce proti Rusku | Tvrdé sankce | Ukončení války | Řetězce | Zdeněk Tůma | finGOOD | Vít Endler | Kateřina Zychová | Verdi fond farem | Hlavní ekonom Saxo Bank | Ajay Dayal | Legg Mason ClearBridge Infrastructure Value Fund
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Stav trhu s ropou
Stav vašeho kapitálu
Stažení akcií
Stažení akcií operátora O2
Stažení akcií O2
Stažení dat AUD/USD
Stažení indikátoru
Stažení platformy
Stažení ruských firem
Steel Mountain

Následující klíčová slova

Stefan Dörfler
Stefan Hartung
Stefan Kooths
Stefano Pesole
Stefan Schmittmann
Stefan Sommer
Stefan Thomas
Stefan Vegh
Steinhoff
Stella Markets
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít