Středa 31. květen 2023 04:37
reklama
The Trading Pit
reklama
The Trading Pit
reklama
Tickmill logo
reklama
Instaforex krypto

Klíčová slova - Škoda Auto

img

Škoda Auto díky odkladu emisní normy nebude muset propouštět, řekl Jahn

29.05.2023 Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto díky očekávanému odkladu zavedení emisní normy Euro 7 nezavře jednu výrobní halu a nepropustí 3000 lidí, jak dřív avizovala. Firma totiž nebude muset předčasně ukončit výrobu modelů Fabia, Scala a Kamiq. V rozhovoru pro deník E15 to řekl člen představenstva Škody Auto pro prodej a marketing Martin Jahn.
img

Continental prodal továrnu na výrobu pneumatik v ruském městě Kaluga

22.05.2023 Německý dodavatel automobilových součástek Continental prodal svou továrnu na výrobu pneumatik v ruském městě Kaluga ruskému podniku S8 Capital. Continental, který působí rovněž v České republice, to oznámil v dnešní tiskové zprávě. Podrobnosti o finančních podmínkách transakce ale neposkytl.
img

Volkswagen prodal své aktivity v Rusku ruské společnosti Avilon

19.05.2023 Německý automobilový koncern Volkswagen prodal svou továrnu v Kaluze v Rusku ruskému prodejci automobilů Avilon. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení a v tiskové zprávě, kterou jeho dceřiný podnik Škoda Auto zaslal ČTK. Společnost se tak z Ruska zcela stáhla.
img

Prodej aut v EU se v dubnu zvýšil o 17 procent, vyšší je podíl elektromobilů

17.05.2023 Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v dubnu meziročně zvýšil o 17,2 procenta na 803.188 vozů, růst vykázal už devátý měsíc za sebou. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). V dubnu se výrazně zvýšil podíl prodaných elektromobilů. Prodej aut v České republice vzrostl o více než 25 procent.
img

Ekonomický potenciál metaverza dosáhne v roce 2035 v Česku až 9 miliard eur, odhaduje zpráva

12.05.2023 Metaverse je sice stále v počátečních fázích vývoje, již nyní je však možné vidět jeho potenciál v oblastech, jako je vzdělávání, zábava a průmysl. Podle reportu The metaverse and the opportunity for the European Union je Česká republika a její průmysl připraven úspěšně adaptovat možnosti virtuální a rozšířené reality. Odhady naznačují, že potenciální ekonomický dopad metaverza by mohl v České republice do roku 2035 dosáhnout 5 až 9 miliard eur.
img

Škoda Auto zkompletovala všechny nedokončené vozy z odstavných ploch

11.05.2023 Škoda Auto zkompletovala všechny nedokončené vozy, které čekaly na díly na odstavných parkovištích na několika místech v Česku. Čekajících aut bylo ještě na konci minulého roku 15.000 a na podzim okolo 28.000. ČTK to dnes řekl mluvčí Škody pro ČR Pavel Jína. Auta na odstavných plochách čekala na některé chybějící díly, zejména polovodiče. V březnu jich zbývalo dokompletovat 800. Od 19. dubna podle Jíny nekompletní vozidla nevznikají a výroba vozů v Mladé Boleslavi i Kvasinách běží plynule.
img

Podobně jako maloobchodní tržby i ty za prodej služeb zklamaly

10.05.2023 Tržby za prodej služeb v průběhu prvního letošního čtvrtletí slábly. Zatímco v lednu po sezonním očištění vzrostly meziměsíčně o 0,8 %, v únoru došlo k poklesu o 0,4 % a v březnu se tempo tohoto poklesu ještě urychlilo na -1 % m/m. Jen zásluhou silných lednových čísel tak nakonec výsledek za celé první čtvrtletí ukazuje na pouze nepatrné mezičtvrtletní snížení tržeb o 0,1 %. I tak šlo o třetí mezičtvrtletní pokles v řadě. Mezičtvrtletní růst tržeb byl v prvním čtvrtletní zaznamenán pouze v odvětví profesních, vědeckých a technických činností a odvětví informačních a komunikačních činností.
img

ČNB “obrušuje” jestřábí rétoriku

26.04.2023 Na trh dorazily poslední výroky centrálních bankéřů před květnovým zasedáním ČNB - počínaje dneškem by měla startovat mediální karanténa. Co si z nich vzít a co očekávat na květnovém zasedání ČNB spojeném s novou prognózou centrální banky. Jestřábí výroky centrálních bankéřů v posledních týdnech poukazovaly zejména na riziko spojené s nadměrným růstem mezd v roce 2023 a s nejistým rozpočtovým výhledem.
img

Odbyt Škody Auto se v prvním čtvrtletí zvýšil téměř o 13 procent

21.04.2023 Odbyt automobilky Škoda Auto v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,6 procenta na 209.600 vozů. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil mateřský koncern Volkswagen. V samotném březnu se odbyt meziročně zvýšil o 29,9 procenta na 82.200 vozů. Tempo růstu tak prudce zrychlilo z únorových 6,8 procenta.
img

Ranní okénko - Maďarští centrální bankéři jako první otevírají možnost snižování sazeb

20.04.2023 Dnešek již odstartovalo Německo březnovou statistikou cen ve výrobě. Stejně jako v Česku se dostavil větší než očekávaný pokles, kdy se ceny meziměsíčně snížily o 2,6 %. Meziročně jsou tak vyšší už jen o 7,5 %, což i díky vyšší srovnávací základně představuje výrazný pokles z únorových necelých 16 %. Na německá data naváže v eurozóně spotřebitelská důvěra a zápisky z posledního zasedání ECB.
img

Prodej aut v EU v březnu pokračoval v růstu, přesáhl milion vozů

19.04.2023 Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v březnu meziročně zvýšil o 28,8 procenta na 1,087.939 vozů, růst vykázal už osmý měsíc za sebou. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA).
img

Maloobchod ukazuje na rychlejší stabilizaci spotřeby

05.04.2023 Únorový maloobchod nás překvapil lehce pozitivně. Po poměrně výrazném lednovém nárůstu tržeb, daném mimo jiné i tím, že řada zboží (například textil) na rozdíl od roku 2022 začala opět sezónně zlevňovat, jsme předpokládali výraznější únorový útlum. K tomu nedošlo, když meziměsíčně maloobchod reálně poklesl jen 0,4 % a meziročně se tak tempo poklesu maloobchodu opět zmírnilo (na -6,4 % oproti našemu odhadu -8 %). Bylo to především díky sezónně zlevňujícímu nepotravinářskému zboží - tržby v prodejnách s oděvy a obuví meziročně vzrostly o 4,8 %, stejně tak jako v prodejnách s počítači a elektronikou (+3,8 %). Na druhé straně potraviny v únoru opět prohloubily svůj propad (-7,6 % meziročně).
img

Podvodníci lákají na falešné investice a soutěže jménem Škody Auto

27.03.2023 Podvodníci se snaží z lidí na internetu vylákat peníze falešnými nabídkami investic a soutěží jménem Škody Auto a dalších známých firem. Podvedení už přišli o miliony korun. Automobilka spolupracuje s policií a podala trestní oznámení kvůli podvodu a zneužití ochranných známek. Uvedla to dnes v tiskové zprávě.
img

Reuters: EK navrhuje, že po roce 2035 umožní prodej aut na syntetická paliva

21.03.2023 Evropská komise (EK) navrhuje, že po roce 2035 umožní prodej nových osobních aut se spalovacími motory, ale jen v případě, že budou využívat pouze syntetická paliva. Informovala o tom agentura Reuters. Ta se odvolává na dokument, který nastiňuje návrhy komise německému ministerstvu dopravy. Německo patří spolu s Českou republikou mezi členské země Evropské unie, které pro auta na syntetická paliva prosazují výjimku ze zákazu prodeje nových osobních aut se spalovacími motory po roce 2035.
img

Jahn: Škoda Auto bude muset kvůli Euro 7 propustit 3000 lidí a zavřít jednu halu

19.03.2023  V případě zavedení emisní normy Euro 7 bude Škoda Auto muset zavřít jednu výrobní halu a o práci přímo u automobilky přijde 3000 lidí. Včetně dodavatelů půjde o zhruba 10.000 propuštěných lidí. Důvodem je ekonomická nemožnost dále vyrábět a prodávat menší modely Fabia, Scala a Kamiq. V dnešním pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to řekl člen představenstva Škoda Auto pro prodej a marketing Martin Jahn.
img

Škoda oznámí loňské výsledky. Čeká se pokles provozního zisku

16.03.2023 Největší tuzemská automobilka Škoda Auto dnes oznámí výsledky hospodaření za loňský rok. Podle údajů mateřské firmy Volkswagen firma vykázala pokles provozního zisku o 42 procent na 628 milionů eur (téměř 15 miliard Kč). Tržby se ale zvýšily o 18,5 procenta na 21 miliard eur (499 miliard Kč).
img

Provozní zisk automobilky Škoda Auto loni klesl o 42 procent

14.03.2023 Provozní zisk automobilky Škoda Auto v loňském roce klesl o 42 procent na 628 milionů eur (téměř 15 miliard Kč). Výsledky negativně ovlivnila válka na Ukrajině, ale také vyšší náklady a nepříznivý vývoj směnných kurzů. Ve své výsledkové zprávě to oznámil mateřský koncern Volkswagen.
C:\fakepath\trader-08032023-26-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.03.2023 1) Míra inflace v Maďarsku se v únoru poprvé po více než roce snížila. Z lednové hodnoty 25,7 procenta klesla na 25,4 procenta, v růstu ale pokračovaly například ceny potravin. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedl maďarský statistický úřad. Maďarsko má nadále nejvyšší inflaci ze zemí Evropské unie.
img

Volkswagen dál počítá s budováním továren na baterie v Evropě

08.03.2023 Skupina Volkswagen (VW) je i nadále odhodlaná vybudovat v Evropě do roku 2030 továrny na výrobu bateriových článků o kapacitě přibližně 240 gigawatthodin (GWh). Potřebuje však správné rámcové podmínky a chce zohlednit konečný rámec legislativy EU ohledně takzvané nová Zelené dohody. Rozhodovací procesy o výstavbě gigafactory v Evropě a Severní Americe jsou na sobě nezávislé. Škoda Auto, která je součástí skupiny VW, to uvedla v dnešním prohlášení pro ČTK.
C:\fakepath\trader-24022023-31-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.02.2023 1) Míra inflace v Japonsku se v lednu vyšplhala na maximum za 41 let, podniky totiž přesouvaly zvýšené náklady na domácnosti. Spotřebitelské ceny bez zahrnutí čerstvých potravin se tak meziročně zvýšily o 4,2 procenta po prosincovém nárůstu o 4,0 procenta, oznámila dnes japonská vláda. Ceny tak rostly nejrychleji od září 1981, kdy ropná krize na Blízkém východě vedla k prudkému zdražení paliv.
C:\fakepath\auta.jpg

Německá automobilka Audi zvažuje výstavbu továrny na výrobu elektromobilů v USA

24.02.2023 Německá automobilka Audi zvažuje výstavbu továrny na výrobu elektromobilů ve Spojených státech, aby tak využila subvence, které nabízí americký zákon o snižování inflace (IRA). Informovala o tom dnes agentura Reuters. Audi je stejně jako Škoda Auto a další značky součástí německého automobilového koncernu Volkswagen.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Vizitky nových členů bankovní rady České národní banky

12.02.2023 Vizitky nových členů bankovní rady České národní banky Jana Kubíčka a Jana Procházky, kteří nastoupí do funkce 13. února (řazeni abecedně):
C:\fakepath\trader-10022023-50-zm.jpg

Pokud koruna zůstane silná, tržby exportérům klesnou o 210 mld. korun

10.02.2023 Pokud koruna vůči euru zůstane nadále silná, exportérům by tržby proti loňsku mohly klesnout zhruba o 210 miliard korun, přičemž řada z nich by již generovala ztrátu. Na dotaz ČTK to dnes sdělil místopředseda Asociace exportérů Otto Daněk. V porovnání s rokem 2021 by propad tržeb dosáhl dokonce zhruba 470 miliard korun, doplnil. Loni export z Česka překonal hranici 4,47 bilionu Kč.
img

Smíšené vyhlídky tuzemského průmyslu

07.02.2023 Tuzemský průmysl zakončil minulý rok mírným 0,2% růstem (meziměsíčně), za celý rok 2022 pak přidal k dobru 1,7 %. Přestože produkce v automobilovém sektoru v prosinci mírně poklesla, v celoročním úhrnu to byl právě automotive, který držel průmysl nad vodou. Meziročně vzrostla v automobilovém sektoru výroba o téměř 12 %, byť tento výsledek je třeba poměřovat s relativně nízkou srovnávací základnou předminulého roku, kdy vrcholily problémy v globálních dodavatelských řetězcích a s tím spojený nedostatek vstupů potřebných pro výrobu.
img

Průmysl držel nad vodou opět automotive

06.02.2023 Průmysl v závěru roku dokázal růst, když meziročně přidal 1,3 %, při očištění o kalendářní vlivy pak vykázal zlepšení o rovné 4 %. Hlavní roli hrál podle očekávání automobilový sektor, těžící z nízké srovnávací základny. Pozitivní efekt byl o něco silnější, než jsme předpokládali, což tvoří hlavní rozdíl proti našemu odhadu. Do kalendářně očištěného výsledku přidal automotive 4,6 procentního bodu. Při jeho odečtení tak výsledek českého průmyslu naplňuje stagnační scénář, spíše ve směru mírného poklesu, tak jak v předchozích měsících naznačovaly některé předstihové ukazatele. Meziměsíčně v prosinci průmyslová produkce rostla o 0,2 %.
C:\fakepath\Indie.jpg

Indie zvýší dovozní cla na auta, daň by mohla zasáhnout rovněž automobilku Škoda

01.02.2023 Indie od dubna zvýší cla na dovážená auta a motocykly, opatření se týká rovněž elektromobilů. Dovozní clo stoupne i v případě aut, která se v zemi kompletují. Změna by se tak mohla týkat i automobilky Škoda Auto, která má v Indii dva závody. S odvoláním na dnešní oznámení vlády o tom informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\EURCZK-27012023-ilust.png

Je na koruně bublina?

27.01.2023 Česká koruna prolamuje stále silnější a silnější hranice kurzu oproti euru. Měnový pár EUR/CZK se podíval na dlouho nevídané hodnoty pod 23,80.
img

Škoda auto v lednu citelně zdražuje

23.01.2023 Škoda Auto oznámila, že v lednu také přidá “pár polínek” pod inflační kotel a zvýší ceny svých vozů častokrát o desítky tisíc korun. Zdražení vozů, které ČSÚ monitoruje při sestavování indexu spotřebitelských cen, se pohybuje mezi 4-10 %. Pokud budeme předpokládat, že zbytek trhu půjde v lednu nahoru o 5 % a ojeté automobily přibližně o 3 %, může celá sekce “pořízení dopravních prostředků” v lednu zdražit okolo 4 %. Před rokem v lednu to přitom bylo “pouze” o 1,5 % a pořízení automobilů se tak v lednu zařadí k “tahounům” meziroční inflace.
img

Prodej nových osobních aut v EU loni klesl o 4,6 procenta, v Česku více

18.01.2023 Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii loni klesl o 4,6 procenta na 9,255.930 vozů, což je nejméně od roku 1993. Hlavní příčinou byl nedostatek součástek v prvním pololetí, od srpna do prosince už trh vykazoval růst. Ve své zprávě to dnes uvedlo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). V České republice prodej osobních aut klesl o více než sedm procent na 192.087 vozů, oznámil už dříve Svaz dovozců automobilů.
img

Výroba aut v Česku loni stoupla o desetinu na 1,218 milionu vozů

18.01.2023 Výroba osobních aut loni meziročně stoupla o 10,2 procenta na 1,218 milionu vozů. Produkce rostla navzdory přetrvávajícímu nedostatku polovodičů a dalších součástí, válce na Ukrajině a obtížím ve výrobních a logistických řetězcích. Na tuzemský trh směřovalo 87.736 vozidel, tedy o 9,7 procenta méně než v předchozím roce. Víc než 92 procent vyrobených automobilů šlo na zahraniční trhy. Export vozidel tak v meziročním srovnání zaznamenal 12procentní růst. V tiskové zprávě to dnes ČTK sdělilo Sdružení automobilového průmyslu (SAP).
C:\fakepath\trader-12012023-24-zm.jpg

Odbyt koncernu Volkswagen loni klesl o sedm procent, více než předloni

12.01.2023 Celosvětový odbyt německého automobilového koncernu Volkswagen loni navzdory lepšímu druhému čtvrtletí klesl o sedm procent na 8,3 milionu vozů. Propad je hlubší než v předchozím roce, kdy se odbyt snížil na desetileté minimum. Volkswagen dnes zároveň uvedl, že si udržel pozici předního evropského výrobce elektromobilů s bateriemi. Odbyt čistě elektrických vozů meziročně vzrostl o 26 procent.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2022

30.12.2022 3. - Prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech jmenoval Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL) ministrem zemědělství. Za Nekulu dosud resort dočasně vedl vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL). Nekula nemohl být v prosinci spolu s celou novou vládou jmenován kvůli pozitivnímu testu na koronavirus.
img

Prodej aut v EU se v listopadu znovu výrazně zvýšil, stoupl o 16,3 procenta

15.12.2022 Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii v listopadu čtvrtý měsíc po sobě vzrostl. Meziročně se zvýšil o 16,3 procenta na 829.527 vozů. Trh ale zůstal hluboko pod úrovní před pandemií z listopadu 2019, kdy se zaregistroval milion nových automobilů. Za prvních 11 měsíců letošního roku klesl prodej o 6,1 procenta. Ve své tiskové zprávě to dnes uvedlo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA).
C:\fakepath\cnb.jpg

Vizitky dnes jmenovaných členů bankovní rady České národní banky

14.12.2022 Vizitky dnes jmenovaných členů bankovní rady České národní banky (řazeni abecedně):
img

Finmex: Reálné mzdy klesají. Čeká Čechy propad do chudoby?

13.12.2022 Aktuální situace v Česku není příliš optimistická. Jen ve 3. kvartálu poklesly reálné mzdy o 9,8 %. Reálné mzdy v Česku klesají nejprudčeji ze všech 38 rozvinutých členských zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), které přijaly demokracii a principy tržní ekonomiky. Zároveň se jedná o nejrychlejší pokles v historii samostatné České republiky. Důvodem tak dramatického poklesu je vysoká inflace, všudypřítomná drahota a pomalý růst mezd.
img

Finmex: Reálné mzdy klesají. Čeká Čechy propad do chudoby?

13.12.2022 Aktuální situace v Česku není příliš optimistická. Jen ve 3. kvartálu poklesly reálné mzdy o 9,8 %. Reálné mzdy v Česku klesají nejprudčeji ze všech 38 rozvinutých členských zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), které přijaly demokracii a principy tržní ekonomiky. Zároveň se jedná o nejrychlejší pokles v historii samostatné České republiky. Důvodem tak dramatického poklesu je vysoká inflace, všudypřítomná drahota a pomalý růst mezd.
img

Škoda Auto - stažení z Číny - komentář

11.12.2022 Dlouhodobě jde o vysoce nepříznivý signál, že Škoda nedokáže uspokojivě obstát v celosvětové konkurenci. A že nedokáže vyjít vstříc preferencím stále náročnějšího čínského zákazníka. Je to však nepříznivý signál také pro celý evropský autoprůmysl, který zejména kvůli přeregulovanému prostředí nedokázal včas zachytit nové trendy, včetně elektromobility. 
img

Volkswagen odkládá rozhodnutí o možné továrně na baterie v Česku

08.12.2022 Automobilový koncern Volkswagen o několik měsíců odkládá rozhodnutí o tom, kde ve východní Evropě postaví továrnu na baterie do elektroaut. Koncern v prohlášení, které ČTK poskytl mluvčí automobilky Škoda Auto Pavel Jína, mimo jiné uvádí, že vzhledem k současné energetické krizi není třeba jednat okamžitě. Původně se očekávalo, že Volkswagen výběr místa pro továrnu oznámí v pátek 16. prosince. O projekt takzvané gigafactory až za 120 miliard korun se uchází i Česká republika, která Volkswagenu nabízí pro výstavbu letiště v Líních u Plzně.
img

Škoda Auto za tři čtvrtletí zvýšila výrobu o 12 procent na 647.200 aut

31.10.2022 Škoda Auto vyrobila ve svých závodech za tři čtvrtletí 647.200 aut, což je o 11,9 procenta více než loni. Údaj nezahrnuje výrobu v partnerských závodech v Číně, Německu a na Slovensku. Odbyt směrem k prodejcům stoupl o 8,3 procenta na 645.500 vozů. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.
img

Provozní zisk Škody Auto za devět měsíců klesl o 4,9 procenta

28.10.2022 Provozní zisk automobilky Škoda Auto za prvních devět měsíců letošního roku klesl na 856 milionů eur (21 miliard Kč) z loňských srovnatelných 900 milionů eur (22 miliard Kč). Ke snížení zisku přispěl hlavně rusko-ukrajinský konflikt. Negativní dopad růstu nákladů a vývoje směnných kurzů kompenzovalo zlepšení nabídky. Ve své výsledkové zprávě to dnes oznámil mateřský koncern Volkswagen.
img

Vláda podpořila vybudování gigafactory VW u Plzně

19.10.2022 Vláda dnes podpořila záměr vybudovat na záložním armádním letišti Líně u Plzně továrnu na baterie do elektroautomobilů. Premiér Petr Fiala (ODS) bude o záměru informovat vedení koncernu Volkswagen, který Česko zvažuje jako jednu ze tří lokalit pro tuto takzvanou gigafactory. Novinářům to po jednání vlády řekli ministr průmyslu Jozef Síkela (za STAN) a ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).
img

Úpisu akcií společnosti HARDWARIO se zúčastní také Národní rozvojová banka, koupí až 30 % nabízených akcií

06.10.2022 Veřejné nabídky akcií (IPO) libereckého inovátora v oblasti internetu věcí, společnosti HARDWARIO, se zúčastní také Národní rozvojová banka, respektive její dceřiná společnost Národní rozvojová investiční, a.s. Ta koupí až 30 % z nabízených akcií v celkové hodnotě necelých 15 miliónů Kč, a to v rámci svého IPO fondu.
img

Společnost HARDWARIO odstartovala IPO, úpisem akcií chce získat až 70 milionů Kč

04.10.2022 Dnešním dnem odstartovala veřejná nabídka akcií (IPO) liberecké společnosti HARDWARIO, která potrvá až do 18. října 2022. Následně se s akciemi této společnosti, která úspěšně působí v oblasti internetu věcí (IoT), bude obchodovat na trhu START Burzy cenných papírů Praha (BCPP). Zároveň s odstartováním IPO se emitent představil investorům v rámci Start Day na BCPP.
img

ČNB schválila prospekt pro IPO liberecké HARDWARIO, společnost vstupuje na pražskou burzu

30.09.2022 Česká firma HARDWARIO, která se zaměřuje na obor budoucnosti – internet věcí (IoT), dnes obdržela souhlas České národní banky (ČNB) k veřejné nabídce akcií (IPO). Akcie společnosti bude možné upsat v rámci veřejné nabídky prostřednictvím člena burzy v termínu od 4. do 18. října 2022. Následně se s akciemi HARDWARIO bude obchodovat na trhu START Burzy cenných papírů Praha. Úspěšný rozvoj firmy dokresluje v září představené nové řešení bezdrátového monitoringu spotřeby strojů na bázi technologií internetu věcí s využitím technologií Vodafone a Microsoft.
C:\\fakepath\\porsche.jpg

Volkswagen: Vstup na burzu může firmu Porsche ohodnotit až na 75 miliard eur

19.09.2022 Připravovaný vstup na burzu by mohl německého výrobce luxusních sportovních automobilů Porsche ohodnotit na 70 až 75 miliard eur (zhruba 1,7 až 1,8 bilionu Kč). Mateřská společnost Volkswagen totiž oznámila, že stanovila cenu prioritních akcií Porsche na 76,50 až 82,50 eura za kus. V případě dosažení horní hranice stanoveného rozpětí by vstup automobilky Porsche na burzu znamenal třetí největší primární veřejnou nabídku akcií (IPO) v evropské historii, uvedla v neděli agentura Reuters.
img

Červencová data ukázala zhoršující se kondici domácí ekonomiky

06.09.2022 Červencové výsledky průmyslové výroby, zahraničního obchodu i stavebnictví potvrdily zhoršující se kondici české ekonomiky. Pozitivně se na výstupu průmyslového sektoru i zahraničním obchodě odrazila vyšší produkce a vývoz automobilů, stejně tak i vyšší výroba elektřiny, plynu a tepla. Zklamaly naopak tradiční tahouni českého průmyslu, jako je kovovýroba. Za deficitem zahraničního obchodu stály vyšší i dražší importy ropy a zemního plynu. Příliš nepotěšilo ani české stavitelství, jehož výstup klesl již pátý měsíc v řadě.
img

Průmyslová výroba zpomaluje

06.09.2022 Český průmysl v červenci dále zpomalil. Produkce byla meziměsíčně nižší o 0,3 %, meziročně reálně pak vzrostla o 0,8 %. K meziroční změně kladně nejvíce přispěla výroba motorových vozidel, která přidala 2,57 pb. To je velmi dobrý výsledek vzhledem k tomu, že Škoda Auto vyhlásila pro první a poslední červencový týden celozávodní dovolenou. Je tedy patrné, že problémy se subdodávkami již výrazně slábnou, což vyplývá i z předstihových ukazatelů PMI. Dalším kladným přispěvatelem bylo odvětví výroby a rozvodu elektřiny, plynu a tepla (+0,5 pb) a výroba strojů a zařízení (+0,5 pb). Naopak odvětví, která tradičně pomáhala českému průmyslu v růstu, zaznamenala pokles (výroba kovodělných výrobků a základních kovů).
img

Slábnoucí poptávka se promítá v nižší aktivitě i cenových tlacích

31.08.2022 V srpnu podle našich odhadů došlo k poklesu jak v průmyslové produkci, tak i v maloobchodních tržbách. V průmyslu bude působit zejména slábnoucí poptávka a celozávodní dovolené v automobilovém odvětví. Slabší kupní síla domácností vlivem vysoké inflace a nízký spotřebitelský sentiment by měly negativně dopadnout na maloobchodní tržby, které tak v červenci zřejmě meziměsíčně klesly o 0,7 %. Po překvapivě výrazném zpomalení inflace v červenci čekáme, že růst spotřebitelských cen bude pokračovat v meziměsíčním zpomalování. Nicméně meziročně stoupne o trochu výše z červencových 17,5 % na 17,7 % v srpnu. Velká nejistota však přetrvává s ohledem na přeliv vysokých cen energií. Předpokládáme, že ČNB i ve světle stále vysoké inflace na záříjovém zasedání opět zvolí stabilitu sazeb a ponechá klíčovou dvoutýdenní repo sazbu na 7 %.
img

Odbyt Škody Auto se v červenci snížil o 18 %, tempo poklesu ale zpomalilo

12.08.2022 Automobilka Škoda Auto v červenci dodala zákazníkům 61.300 vozů, což je o 18,3 procenta méně než před rokem. Tempo meziročního poklesu nicméně zpomalilo z červnových 26,6 procenta. Vyplývá to údajů, které dnes zveřejnil mateřský koncern Volkswagen. V období od ledna do července se odbyt Škody Auto meziročně snížil o 28,5 procenta na 421.800 vozů. To představuje nejvýraznější pokles ze všech automobilových značek koncernu.
img

Škodě Auto klesl odbyt o 30 procent, nejvíce ze značek skupiny Volkswagen

15.07.2022 Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto za první pololetí dodala zákazníkům v celém světě 360.600 aut, což je meziroční pokles o 30 procent. Ve své zprávě to dnes uvedla mateřská skupina Volkswagen. Propad odbytu vozidel české automobilky je za pololetí nejhlubší ze všech značek, o kterých Volkswagen samostatně informuje.
img

Fialova vláda přebírá zásadní část programu ČSSD a KSČM: hodlá porušit klíčový volební slib a zvyšovat daně. Rezignuje na hledání úspor, které slibovala

01.07.2022 Ministr financí Zbyněk Stanjura dnes definitivně potvrdil, že vláda hodlá porušit svůj klíčový slib, totiž slib nezvyšovat daně. Žádná diskuse o zvedání daní není podle něj v tuto chvíli tabu.
img

Škoda Group, většinově vlastněná PPF, prodala Škodě Auto práva ke značce

23.06.2022 Strojírenské firmy Škoda Group, jejímž většinovým vlastníkem je PPF, prodaly automobilce Škoda Auto ze skupiny Volkswagen práva ke značce Škoda. Dohodly se tak na ukončení sporů o užívání značky s okřídleným šípem. Škoda Group může název Škoda i znak okřídleného šípu používat do roku 2029. PPF to dnes oznámila ČTK, cenu neuvedla. Informaci potvrdila také Škoda Auto.
img

Deficit zahraničního obchodu se přiblížil k 30 mld. Kč

06.06.2022 Bilance zahraničního obchodu se v dubnu dále propadla z -12,1 na -28,4 mld. Kč. Meziročně se jedná o 48 mld. Kč horší výsledek. Prohloubení deficitu koresponduje se zhoršením v průmyslu, jehož výroba v dubnu meziročně poklesla o 6,4 % (kalendářně neočištěný údaj). To se ve výsledku negativně propisuje do výkonu exportu, zatímco vysoké dovozní ceny navyšují hodnotu dovážených komodit a stahují tak saldo především s energetickými komoditami do mínusu.
img

Povšík: Škodě se stále nedaří vyrábět na plnou kapacitu, chybějí díly

24.05.2022 Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto stále nevyrábí na maximum své kapacity. Nadále se potýká s nedostatkem některých dílů, kromě čipů nebo dveřních výplní již firmě chyběly například i USB porty. Milion vozů se letos Škodě vyrobit nepodaří, cokoliv nad 800.000 vozů ale bude pozitivní výsledek, řekl ČTK předseda podnikové rady Jaroslav Povšík. Zda se Škoda vrátí do Ruska, není podle něj jasné.
img

Výroba aut v Česku do konce dubna meziročně klesla o pětinu na 361.349 vozů

18.05.2022 Výroba osobních aut v Česku za čtyři měsíce letošního roku meziročně klesla o 20,3 procenta na 361.349 vozů. Pokles způsobily problémy v dodavatelských řetězcích v souvislosti s válkou na Ukrajině a bojem s pandemií v Číně. V samotném dubnu výroba klesla o čtvrtinu na 92.259 aut. Oznámilo to dnes Sdružení automobilového průmyslu.
img

Provozní zisk Škody Auto v prvním čtvrtletí klesl o čtvrtinu na 337 milionů eur

04.05.2022 Provozní zisk automobilky Škoda Auto v prvním čtvrtletí klesl zhruba o čtvrtinu na 337 milionů eur (8,3 miliardy Kč) ze 448 milionů eur před rokem. Ve své výsledkové zprávě to dnes oznámil mateřský koncern Volkswagen. Upozornil, že na výsledky měla negativní vliv válka na Ukrajině.
img

Odbyt automobilky Škoda Auto v prvním čtvrtletí klesl o více než čtvrtinu

14.04.2022  Odbyt automobilky Škoda Auto se v prvním čtvrtletí meziročně snížil o 25,4 procenta na 186.200 vozů. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil mateřský koncern Volkswagen. V samotném březnu se odbyt meziročně propadl dokonce o 35 procent na 63.300 vozů. Tempo poklesu tak zrychlilo z únorových dvaceti procent.
img

AMD akcie a rekordní zisk za rok 2021. Klesne poptávka po čipech?

13.04.2022 AMD akcie zažívají velmi volatilní období, což je dáno i vývojem na trhu s nabídkou čipů. Čekací lhůty na čipy se i v roce 2022 nadále prodlužují. Blíží se období, kdy začne poptávka po čipech klesat? I na to se podíváme v dnešním článku.
img

Škoda Auto potvrdila, že předsedou představenstva bude Klaus Zellmer

04.04.2022 Automobilka Škoda Auto dnes oficiálně potvrdila, že Klaus Zellmer se k 1. červenci 2022 stane předsedou představenstva značky. Nahradí dosavadního šéfa Thomase Schäfera, který převezme k 1. červenci funkci předsedy představenstva značky Volkswagen, zároveň se stane členem koncernového představenstva a bude řídit skupinu objemových značek. Automobilka to dnes uvedla v tiskové zprávě.
img

Ranní okénko - Spotřebitelská důvěra zřejmě poklesla, ale méně než během pandemie

23.03.2022 Spotřebitelská důvěra v eurozóně zřejmě poklesla v důsledku negativních ekonomických dopadů války na Ukrajině. Avšak například v porovnání s příchodem pandemie, kdy se index spotřebitelské důvěry propadl během dvou měsíců o 15,5 bodů, očekáváme mírnější efekt: z únorových -8,8 bodů se index podle nás dostal na -11,8. Spotřebitelská důvěra totiž byla v eurozóně na ústupu už v závěru minulého roku především kvůli zvyšující se inflaci. Ruská válka na Ukrajině tento problém ještě umocňuje a k tomu ohrožuje ekonomické oživení.
img

Škoda Auto dnes zveřejní hospodářské výsledky za loňský rok

22.03.2022 Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto dnes zveřejní hospodářské výsledky za loňský rok, pořádá výroční tiskovou konferenci. Mezi další témata bude patřit také aktuální vývoj a další plány firmy. Tiskovou konferenci bude Škoda Auto vysílat on-line, začne v 10:00.
C:\fakepath\nikl.jpg

Volkswagen China vytvoří společné podniky, aby si zajistil nikl a kobalt

21.03.2022 Společnost Volkswagen Group China vytvoří dva společné podniky s firmami Huayou Cobalt a Tsingshan Group, aby si zajistila dodávky niklu a kobaltu. Chce tak mít v čase rostoucích cen materiálů pod kontrolou náklady na výrobu baterií. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

Škoda Auto má zhruba 800 nadbytečných zaměstnanců, odbory je chtějí udržet

17.03.2022 Automobilka Škoda Auto má nyní ve svých výrobních závodech v České republice zhruba 800 nadbytečných zaměstnanců. Odbory se je snaží v co nejvyšší míře udržet. Firma má zastavené nábory, přijímány jsou pouze speciální profese jako náhrada za fluktuaci či profese pro nové trendy v oblasti e-mobility, konektivity a dalších nových směrů. Uvedl to dnes týdeník Škodovácký odborář.
img

Prodej aut v EU opět klesl, přetrvávají výpadky v dodavatelském řetězci

17.03.2022 Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v únoru meziročně snížil o 6,7 procenta na 719.465 vozů, výrobci nadále čelili výpadkům v dodavatelských řetězcích. Jde o nejslabší únorový prodej od začátku sledování údajů, oznámilo v dnešní tiskové zprávě Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Tempo poklesu prodeje v únoru zrychlilo z lednových šesti procent.
img

Škoda Auto loni zvýšila provozní zisk o 43 procent na 1,08 miliardy eur

15.03.2022 Automobilka Škoda Auto v loňském roce navzdory poklesu prodeje aut zvýšila provozní zisk o 43,2 procenta na 1,08 miliardy eur (26,8 miliardy Kč). K růstu přispěly vyšší marže, příznivý vývoj směnných kurzů a nižší poplatky za nadlimitní emise oxidu uhličitého. Ve své výroční zprávě to dnes uvedl mateřský koncern Volkswagen.
C:\fakepath\porsche.jpg

Primární nabídka akcií Porsche by se mohla uskutečnit ve čtvrtém čtvrtletí

15.03.2022 Primární veřejná nabídka akcií (IPO) automobilky Porsche by se i přes současnou nejistotu na trzích mohla uskutečnit ve čtvrtém čtvrtletí. Na dnešní tiskové konferenci to řekl finanční ředitel společnost Volkswagen Arno Antlitz. Definitivní rozhodnutí ale zatím nepadlo. Výrobce sportovních vozů Porsche je součástí skupiny Volkswagen, podobně jako například Škoda Auto.
C:\fakepath\trader-14032022-41-zm.jpg

Evropské akcie posílily, těžily z nadějí na pokrok v jednání Ukrajiny s Ruskem

14.03.2022 Evropské akcie zahájily týden růstem, těžily hlavně z nadějí na pokrok v jednáních Ukrajiny a Ruska o ukončení konfliktu. Panevropský index STOXX Europe 600 si připsal 1,20 procenta a uzavřel na 436,35 bodu. Navázal tak na páteční jednoprocentní nárůst. Od začátku letošního roku nicméně index nadále ztrácí přes deset procent.
img

Leden přinesl příznivé statistiky z reálné ekonomiky

11.03.2022 Vstup do letošního roku se české ekonomice vydařil. Vyplývá to alespoň ze zveřejněné statistiky průmyslu, zahraničního obchodu i stavebnictví. Na výsledcích byla patrná zlepšující se situace se subdodávkami, zároveň ale i rychlý cenový růst. Průmysl se v lednu přehoupl z prosincového meziročního záporu do kladných čísel, zahraniční obchod vykázal solidní přebytek, přičemž stavební výroba rostla dokonce nejrychleji od března loňského roku. Zatímco únorové statistiky mohou ještě přinést dobré výsledky, na ty březnové zřejmě již dopadne ukrajinská krize a lze tak očekávat jejich zhoršení.
img

Průmysl zpět v kladných číslech

11.03.2022 Průmyslová výroba v lednu vzrostla meziměsíčně o 3,1 %. V meziročním srovnání se pak vymanila ze záporných prosincových čísel a stoupla o 1,0 %. K meziročnímu růstu nejvíce přispěla výroba strojů a zařízení a výroba ve farmaceutickém průmyslu.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Šéf VW: Válka na Ukrajině může evropské ekonomice způsobit větší škody než covid

10.03.2022 Vleklá válka na Ukrajině by mohla evropské ekonomice způsobit mnohem větší škody než pandemie covidu-19. V rozhovoru s listem Financial Times (FT) to řekl šéf německého automobilového koncernu Volkswagen Herbert Diess.
img

Škoda Auto zřejmě kvůli Ukrajině přeruší výrobu vozidel Scala a Kamiq

09.03.2022 Škodě Auto hrozí, že bude muset zastavit výrobu modelů Scala a Kamiq. Tak jako u elektromobilu Enyaq je důvodem výpadek dodávek elektrických svazků od dodavatele z válkou zmítané Ukrajiny. ČTK to dnes řekl vedoucí komunikace Škody Tomáš Kotera. Firma podle něj v současnosti hledá řešení, jak si kabelové svazky do aut zajistit.
C:\fakepath\trader-07032022-29-zm.jpg

Ruská vládní strana navrhuje znárodnit výrobu západních firem

07.03.2022 Ruská vládní strana Jednotné Rusko navrhla znárodnit výrobní závody západních společností, které během ruské invaze na Ukrajinu ohlásily, že odcházejí z Ruska. Uvedl to dnes list Vedomosti s odvoláním na vyjádření tajemníka vedení Jednotného Ruska Andreje Turčaka.
C:\fakepath\trader-04032022-25-zm.jpg

Akcie v Evropě jsou na téměř ročním minimu, za celý týden ztratily sedm procent

04.03.2022 Evropské akcie se kvůli obavám z hospodářských důsledků ruské invaze na Ukrajinu propadly na téměř roční minimum. Panevropský index STOXX Europe 600 po čtvrtečním dvouprocentním poklesu dnes odepsal 3,56 procenta a uzavřel na 421,78 bodu. Za celý týden pak ztratil kolem sedmi procent, a utrpěl tak nejprudší týdenní propad od března 2020, kdy akciové trhy tvrdě zasáhlo šíření koronaviru.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Výběr firem, které pozastavují nebo ukončují své aktivity v Rusku

04.03.2022 Výběr firem, které pozastavují nebo ukončují své aktivity v Rusku (americký softwarový gigant Microsoft se rozhodl pozastavit prodej svých produktů a služeb v Rusku; řazeno abecedně podle odvětví):
img

Škoda má na Ukrajině 13 výrobců, chybí ji komponenty mj. pro kabelové svazky

03.03.2022 Automobilka Škoda Auto má na Ukrajině, kterou napadlo Rusko, 13 výrobců dílů do aut. Chybí jí tak například komponenty pro kabelové svazky nebo spínací moduly. V první fázi se výpadek dodávek dotkne elektrického SUV Enyaq iV, jehož výroba byla dočasně pozastavena. Další omezení lze kvůli situaci na Ukrajině postupně očekávat i u dalších modelů. Uvedl to dnes týdeník Škodovácký odborář.
img

Škoda Auto zastaví kvůli ruské invazi na Ukrajinu veškeré aktivity v Rusku

03.03.2022 Automobilka Škoda Auto kvůli ruské invazi na Ukrajinu zastaví veškeré své aktivity v Rusku. Přeruší výrobu ve svých ruských závodech v Kaluze a Nižném Novgorodu, zastaví i export vozů do země. ČTK to tom dnes informovala automobilka v tiskovém prohlášení.
img

Rozbřesk: Silnější bombardování ukrajinských měst poslalo korunu k 25,50 EUR/CZK

02.03.2022 Zostřené bombardování ukrajinských měst a rostoucí geopolitická nejistota včera opět dolehla na trhy a vedla k “úprku” investorů do bezpečných aktiv. Americké akcie proto poklesly o více než 1,5 % (evropské skoro o 2,5 %) a výnosy bezpečných dluhopisů relativně výrazně propadly - výnos desetiletého německého bundu spadl o více než 20 bps a dostal se znovu do záporných úrovní. Současně s tím jsou pod výrazným tlakem i všechny středoevropské měny, které jako by reagovaly ještě daleko citlivěji na nové zprávy o sílícím ostřelování hlavních ukrajinských měst. Česká koruna se tak během dne vyšplhala až do blízkosti 25,50 EUR/CZK.
img

Bombardování ukrajinských měst oslabilo korunu

02.03.2022 Zostřené bombardování ukrajinských měst a rostoucí geopolitická nejistota včera opět dolehla na trhy a vedla k “úprku” investorů do bezpečných aktiv. Americké akcie proto poklesly o více než 1,5 % (evropské skoro o 2,5 %) a výnosy bezpečných dluhopisů relativně výrazně propadly - výnos desetiletého německého bundu spadl o více než 20bps a dostal se znovu do záporných úrovní. Současně s tím jsou pod výrazným tlakem i všechny středoevropské měny, které jako by reagovaly ještě daleko citlivěji na nové zprávy o sílícím ostřelování hlavních ukrajinských měst.
img

Škoda Auto musí kvůli ruské invazi omezit výrobu, má kritický nedostatek dílů

01.03.2022 Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto musí od tohoto týdne kvůli ruské invazi na Ukrajinu omezit výrobu. Potýká se s kritickým nedostatkem dodávek dílů od několika lokálních dodavatelů z Ukrajiny, což má dopad na některé modely. Škoda musela omezit například výrobu elektrického SUV Enyaq iV. Škoda Auto to dnes uvedla v tiskovém prohlášení. Výroba vozů na Ukrajině je pozastavena.
img

Zahraniční obchod ČR loni skončil ve schodku, poprvé od roku 2010. Stahovaly jej problémy průmyslu, tedy zejména čipový hladomor a drahé energie

07.02.2022 Průmyslová výroba v Česku v roce 2021 vzrostla o 6,4 procenta. Nedokázala tak kompenzovat více než sedmiprocentní propad vrcholně pandemického roku 2020. Letos se však tuzemský průmysl vrátí na svoji předpandemickou úroveň. A s ním se na předpandemickou úroveň vrátí i česká ekonomika jako celek.
img

Škoda Auto chce letos prodat 73.000 aut, mírně více než v loňském roce

21.01.2022 Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto chce v letošním roce obhájit loňské výsledky na českém trhu. Plánuje prodat zhruba 73.000 aut, tedy asi o 2000 více než v loňském roce. Chce udržet tržní podíl 34 procent. Na tiskové konferenci to dnes řekl vedoucí českého zastoupení Škody Jiří Maláček. V programu ojetých vozů Škoda Plus neplánuje firma růst, chce dosáhnout loňských rekordních čísel, kdy prodala zhruba 56.000 aut.
img

Ve Škoda Auto pokračuje rušení směn kvůli nedostatku čipů

13.01.2022 V mladoboleslavské automobilce Škoda Auto pokračuje rušení části směn kvůli nedostatku čipů, které se používají v palubní elektronice. Výroba tak zůstává omezená. Kvůli nedostatku dílů se prodloužila i vánoční odstávka, řada zaměstnanců se do práce vrátila až v noci z neděle na pondělí, uvedl týdeník Škodovácký odborář. Podle dřívějšího vyjádření firmy se situace v dodávkách polovodičů bude postupně uvolňovat v druhém pololetí letošního roku.
img

Odbyt koncernu Volkswagen se loni propadl na desetileté minimum

12.01.2022 Celosvětový odbyt německého automobilového koncernu Volkswagen se v loňském roce snížil o 4,5 procenta na desetileté minimum 8,9 milionu vozů. Vyplývá to z údajů, které dnes firma zveřejnila. Volkswagen se v poslední době podobně jako další výrobci aut potýká s nedostatkem čipů.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

HDP ve 3. čtvrtletí stoupl víc, než se čekalo, ekonomika přesto zaostává

07.01.2022 Česká ekonomika loni ve třetím čtvrtletí podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziročně stoupla o 3,3 procenta a mezičtvrtletně o 1,6 procenta. Proti jeho předchozímu odhadu je sice hrubý domácí produkt (HDP) o něco vyšší, nicméně podle analytiků tuzemská ekonomika v dohánění úrovně před epidemií koronaviru zaostává. Důvodem je vývoj v průmyslu, na kterém z velké části stojí. V listopadu ale průmyslová výroba po třech měsících poklesu meziročně vzrostla a do plusu se dostal po pěti měsících i zahraniční obchod Česka. Růst stavebnictví zpomalil, informoval dnes ČSÚ.
img

Škoda Auto a IT skupina Etnetera založily společný podnik Green:Code

06.01.2022 Automobilka Škoda Auto a tuzemská IT skupina Etnetera založily společný podnik Green:Code. Ten bude vyvíjet software a aplikace nové generace pro všechny modely Škody včetně elektrických. Nový podnik bude sídlit v Praze a v příštích pěti letech přijme až 200 specialistů. Firmy to uvedly ve společné tiskové zprávě.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
img

Čipová krize podle budoucího šéfa dodavatele autodílů Bosch ještě neskončila

27.12.2021 Problémy s nedostatkem čipů budou ještě delší dobu pokračovat. Uvedl to budoucí šéf německého dodavatele automobilových součástek Bosch Stefan Hartung v rozhovoru s časopisem Focus. "Čipová krize neskončila," prohlásil.
img

Výroba aut do listopadu kvůli čipům klesla o 2,9 % na 1,024 milionu

20.12.2021 Automobilky v Česku vyrobily letos za 11 měsíců 1,024 milionu osobních aut, což je o 2,9 procenta meziročně méně. Důvodem byl nedostatek čipů. Milionovou hranici produkce překonala zhruba o dva měsíce později, než bylo obvyklé před koronavirovou pandemií. V listopadu přitom výroba díky mírnému zlepšení situace v dodávkách polovodičů meziročně vzrostla. Na 11 procent tuzemské produkce aktuálně tvoří elektrifikované modely. Uvedlo to dnes Sdružení automobilového průmyslu.
img

Výroba ve Škoda Auto se po Vánocích rozjede až 10. ledna

16.12.2021 Výroba v automobilce Škoda Auto se po vánočních svátcích rozjede až 10. ledna. Výrobní linky se před svátky zastaví 22. a 23. prosince. Uvedl to dnes týdeník Škodovácký odborář. Důvodem delší odstávky je podle něj rozhodnutí z koncernu Volkswagen a také nutnost provést plánované investice. V automobilce Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku bude tradiční vánoční volno jako každoročně jen jeden týden, řekl ČTK mluvčí. Stejná bude i odstávka v kolínské Toyotě.
img

Toyota plánuje rozsáhlé investice do automobilů s plně elektrickým pohonem

14.12.2021 Největší japonská automobilka Toyota Motor plánuje do roku 2030 investovat čtyři biliony jenů (téměř 800 miliard Kč) do rozšíření nabídky automobilů s čistě elektrickým pohonem. Svůj roční prodej elektromobilů hodlá v tomto období zvýšit na 3,5 milionu. Oznámil to dnes podle agentury Reuters šéf podniku Akio Tojoda.
img

Volswagen uvažuje o uvedení divize Porsche na burzu

08.12.2021 Podle informací agentury Reuters uvažuje automobilový německý koncern Volkswagen o uvedení divize k výrobě vozů Porsche na burzu, díky čemuž by mohl získat finance k sponzorování nákladného přechodu k automobilům s elektrickým pohonem.
img

Zahraniční obchod stahuje českou ekonomiku dolů, jeho letošní bilance je meziročně o více než 120 miliard horší

07.12.2021 Český zahraniční obchod se v říjnu dle očekávání citelně propadl, v národním pojetí činila jeho bilance minus 18,2 miliardy, což je meziročně o takřka padesát miliard korun horší výsledek. Trh citelně záporné saldo očekával, ale přece jenom ne až takto hluboké. Ve střední hodnotě se analytici oslovení agenturou Bloomberg, tuzemští i mezinárodní, shodli na tom, že saldo vykáže hodnotu minus 14,5 procenta.
img

Průmysl meziměsíčně v plusu, automobilky nadále brzdou

07.12.2021 Tuzemská průmyslová výroba zůstala dle očekávání v útlumu i na počátku posledního čtvrtletí. V říjnu produkce poklesla meziročně (bez očištění o kalendářní vlivy) o 7,4 %, více než činil medián trhu (6,8 %). Stejně jako tomu bylo v září, zhoršil celkový výsledek především automobilový sektor, kde objem výroby meziročně ztrácel 32,9 %. Po očištění o kalendářní vlivy meziroční pokles dosahoval 4,9 %. Oproti září se ovšem dostavilo navýšení celkového objemu výroby o necelé 1 %. Jedná se tak o vylepšení po meziměsíčním poklesu o 3,0 % o měsíc dříve.
img

Český průmysl se propadá nejvíce za skoro rok a půl, důvodem je čipový hladomor a zastavení výroby aut

07.12.2021 Tuzemská průmyslová výroba se v říjnu dle očekávání citelně propadla, meziročně o 7,4 procenta v neočištěném vyjádření. Trh citelný propad očekával, ale přece jenom ne až takto hluboký. Ve střední hodnotě se analytici oslovení agenturou Bloomberg, tuzemští i mezinárodní, shodli na propadu čítajícím 6,8 procenta. V očištění o odlišný počet pracovních dní klesla výroba pouze o 4,9 procenta, protože loňský říjen měl o jeden pracovní den více než ten letošní.
img

Ranní okénko - Průmysl a export tlumeny automotive

07.12.2021 Silný pokles německých průmyslových objednávek za říjen včera indikoval další slabý výkon průmyslové výroby, což se ovšem dnes ráno nepotvrdilo. Tamní objem výroby meziměsíčně vzrostl o 2,8 % (oproti odhadovaným 1,0 %) a revize nahoru se dostavila pro údaje za září na -0,5 % z dříve udávaných -1,5 %. Ve výsledku tak německý průmysl meziročně ztrácí 0,6 %, přičemž medián odhadu počítal s hodnotou poblíž 3 %. Nakonec výroba aut celkový výsledek dolů nestáhla. Naopak, dle informací od německého statistického úřadu se výroba motorových vozidel a jejich dílů zvýšila meziměsíčně o 12,6 %.
img

Ranní okénko - Inflaci rozhodí energie, může překvapit oběma směry

06.12.2021 Po poněkud zvláštní měsíční statistice z amerického trhu práce, kdy tvorba nových pracovních míst výrazně zaostala za odhady a míra nezaměstnanosti i tak citelně poklesla, nás čeká týden bohatý na data z české ekonomiky. Dorazí jak měsíční ukazatele z reálné ekonomiky, tak údaje o z trhu práce a statistika inflace, u které panuje nejistota, jak ji v listopadu nakonec ovlivní energie.
img

Růst HDP mírně vylepšen

30.11.2021 Druhý odhad HDP za třetí čtvrtletí přinesl revizi nahoru. Mezičtvrtletně ekonomika rostla o 1,5 % namísto 1,4 % a v meziročním srovnání dosáhla na 3,1 % namísto původně udávaných 2,8 %. Současně bylo revidováno směrem nahoru druhé čtvrtletí, z 8,1 % na 8,5 %.
C:\fakepath\graf global.jpg

WTO: Výpadky v globálním dodavatelském řetězci jsou přechodné, příští rok skončí

25.11.2021 Výpadky v globálním dodavatelském řetězci jsou pouze přechodné, skončit by měly v příštím roce. Uvedla to dnes podle agentury Reuters generální ředitelka Světové obchodní organizace (WTO) Ngozi Okonjová-Iwealová.
img

Ranní okénko - Pozitivní data z americké ekonomiky

25.11.2021 V USA je dnes Den díkuvzdání a obchodování na finančním trhu by tak mělo být spíše poklidné. Ještě před tím ale z americké ekonomiky včera odpoledne stihly dorazit povzbudivé zprávy. Růst HDP v Q3 21 byl revidován mírně nahoru z 2 na 2,1 %. Osobní příjmy vzrostly více, než se čekalo, a to i po odpadnutí některých fiskálních podpůrných opatření. A také osobní výdaje rostly nad očekávání navzdory svižné inflaci. Týdenní počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti zaznamenaly pouze nízký přírůstek, dokonce mírně pod hodnotami obvyklými pro předpandemické období. Nicméně za nečekaným výsledkem mohly stát sezónní faktory, jako právě zmíněný blížící se Den díkuvzdání.
img

Šéf Škody: Nebýt nedostatku polovodičů, dosáhli bychom rekordního výsledku

23.11.2021 Nebýt nedostatku polovodičů, dosáhla by Škoda Auto letos rekordního výsledku, kapacity výroby jsou vyprodané, uvedl dnes předseda představenstva Škoda Auto Thomas Schäfer na interní konferenci managementu. S nedostatkem čipů, které se používají v palubní elektronice, se potýkají automobilky po celém světě. Škoda kvůli tomu musela během letošního roku několikrát omezit či zcela zastavit výrobu. Škoda bude mít podle Schäfera nejméně tři další plně elektrické modely velikostí pod vozem Enyaq iV.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Ekonomické události | Měnový trh | Obchodování na burze | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Asset management | Transakce | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | Burza cenných papírů | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dluhopis | Dow Jones Industrial | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Futures | Fúze | Gap | High | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Kiwi | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | Likvidita | Lot | Low | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nákupní cena | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | P/E | Platební bilance | Platforma | Podílník | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prodejní cena | RSI | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Split | Stagflace | Support | Swiss | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Vega | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | ZEW index | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Investoři | Fond | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Zisk | Ropný trh | Těžba ropy | Sázka | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Intervence na devizovém trhu | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Výrobní ceny | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Makrodata | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Akcenta | Kybernetická měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Hazardní hry | Akcie Alibaba | Akcie CETV | Akcie Česká spořitelna | Akcie České spořitelny | Akcie ČEZ aktuálně | Akcie ČEZ aktuální dividendy | Akcie ČEZ aktuálně dividendy | Akcie ČEZ aktuálně dividendy 2015 | Akcie ČEZ graf | Akcie ČEZ investiční doporučení | Akcie ČEZ kurz | Akcie ČEZ názory diskuze | Akcie ČEZ názory diskuze Patria | Akcie ČEZ online | Akcie ČEZu | Akcie ČEZu na burze | Akcie Čína | Akcie ČSOB | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie O2 | Akcie online | Akcie online Čína | Akcie Shell | Akcie Škoda auto | Akcie Tesla | Akcie Unipetrolu | Akcie Volkswagen | Akcie.cz | Akcie.cz on line burza | Akcie-2000.cz | Akciové burzy | Akciové fondy aktuální kurzy | Akciový mix ČSOB | Akciový mix FF | Akciový prémiový dluhopis | Akciový prémiový dluhopis IV | Akciový prémiový dluhopis XII | Aktuální cena akcie Unipetrolu | Aktuální ceny akcií | Aktuální kurz australského dolaru | Aktuální kurz euro | Aktuální kurz libry | Aktuální kurz rublu | Aktuální kurz rublu ke koruně | Aktuální kurzovní lístek | Aktuální kurzovní lístek KB | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Burza cenných papírů Praha | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Časový pásma | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | ČEZ online | Členské země Evropské unie | Dolar | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Euro dnes | Evropská banka | Exchange | Fio | Fondy | Forexu | Fortuna | Frank | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | HDP Číny | HDP v Evropě | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investing | ISM | J&T | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jiří Rusnok | Kapitálové trhy | Kurzovní lístek | Kurs koruny | Kurs koruny k euru | Kurz australského dolaru | Kurz EUR | Kurz euro | Kurz libry | Kurz rublu | Kurz rublu ke koruně | Kurzovní lístek KB | Kurzy | E15 | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | Meziroční inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Obchodní platformy | Online burza | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Patria Online | PayPal | Penzijní společnosti | Portfolia | Pražská burza cenných papírů | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Risk On | Roboti | Ropy | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Volatility | Volkswagen | Vývoj inflace | Webináře | WTI | Patria Direct | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | ROIC | ZEW | EIA | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Akciové riziko (Risk On Shares) | Andrej Babiš | CEE | Cenové rozpětí | Centrální depozitář | CEPS | Cílová cena | Current Ratio | Čistá marže | Daniel Beneš | Depozitář | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Hrubá marže | Indie | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | Obchodní den | Omega | Overweight | P.A. | Petr Kellner | Prospekt | Provozní marže | Překoupení | ROCE | ROE | Underweight | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | CMC Markets | Čekací doba | Hlavní trh | Převis | Primární emise | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | eBook | Komise | Kontrakt | Mezinárodní banky | Volby | Fundamentální data | Rozhovor | Know-how | Genesis | Vzdělání | Velcí hráči | Poradenská společnost | 1 milion | Akcie.cz online burza | Burze | Commodities | Investment | Aramco | Moody's Investors Service | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Royal Bank of Scotland | DPA | Jefferies | The New York Times | CNN | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Home Credit | Sentix | Institut Ifo | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Nordea | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | Mitsubishi | NATO | PwC | Next Finance | Agentura DPA | The Guardian | Sentix index | Petr Koblic | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Thomson Reuters | HUF/EUR | Polská centrální banka | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Nákupy dluhopisů | Firemní dluhopisy | Magnát | Realitní magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Živnostník | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Creditas | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | Index německých akcií DAX | KBC | BlackRock | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Ekonomické fórum | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Modrá pyramida | Sázet | Evropské trhy | Bankovnictví | Swapy | Referendum | City | Posilování koruny | Investiční firma | Forbes | Prezident ECB | Americké firmy | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Nárůst úroků | České firmy | Economic | Inflační tlaky | Akcie v USA | Akcie v Asii | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Program nákupu dluhopisů | Objem investic | Vladimir Putin | Americký akciový index | Panické výprodeje | S&P Global | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Nervozita | Obchodní partner | AAA | Světové centrální banky | Utahování měnové politiky | Alibaba | Propad | Handelsblatt | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Šéf britské centrální banky | Výrobní aktivita | CzechInvest | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Posílení koruny | Pokles výnosů | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Zajištění | FTSE 100 | Hlavní index londýnské akciové burzy FTSE 100 | Šéf společnosti | Digitální měny | Blockchain | Tesla | Odhodlání | Ekonomický institut | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Výnosy bezpečných dluhopisů | Rekordní maxima | Britská vláda | BDO | Propad akcií | Exxon | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Nonfarm Payrolls | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Makléřské společnosti | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Finanční ústav | Inflace v Česku | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výběr zisků | Výnosy | Japonská vláda | Česká vláda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Americké investiční banky | Softbank | ARM Holdings | Indikátor důvěry | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Bisnode | ExxonMobil | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Internetové firmy | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | HDP Británie | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj meziroční spotřebitelské inflace | Členské země EU | Zobchodované objemy | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Mercedes | Audi | Globtrex | IHS Markit | Devizy | TPG Capital | Mitsubishi UFJ Financial Group | MUFG | Ranní nadhoz | Belviport Trading | Skupina PPF | Vstup na burzu | Zahraniční forex | Vývoj směnných kurzů | BHS | Globtrex.com | Aleš Michl | Breakout Trader | Vladimír Pikora | Devizoví obchodníci | Palladium | Technologie blockchain | Průmyslový index Dow Jones | Jerome Powell | Fincentrum | Lithium | Investiční skupiny | Zlatá koruna | Obchodování na trzích | Asijské trhy | Kurz eurodolaru | Kobalt | Airbnb | Burzovní trh | Burzovní trh START | VŠE v Praze | Saxo | Obchodní války | Zonky | Bitcoiny | Virtuální měny | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Renaissance Capital | Akcie Facebooku | Kurz EUR/CZK | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Forint | Výplaty dividend | Trh Start | Czech Fund | USMCA | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Přímé zahraniční investice | Expobank | Expobank CZ | Výsledky firem | Finanční skupina | Akcie společnosti ČEZ | Dodávky ropy | Cena plynu | IG | Primární nabídka | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Starteepo | Průzkum společnosti | Výkyvy na trzích | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Pohyby na trzích | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Veřejný dluh | Česká firma | Centrální depozitář cenných papírů | CDCP | Český miliardář | Financial Times (FT) | Hodnota indexu | Refinitiv | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Ukončení obchodní války | WEF | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Vysoké zisky | Inven Capital | Globální dluh | Volatilní období | Primární nabídka akcií | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Martin Sklenář | Primární nabídky akcií | Světové finanční trhy | Státní fond | Inflace v ČR | MUFG Bank | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Ropovod | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Reakce koruny | Český průmysl | Primární veřejná nabídka | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | České HDP | Pokles sazeb | Nejznámější kryptoměny | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Značka Apple | Odhad růstu ekonomiky | NVDA | Prodej ropy | Nabídka akcií | Americké společnosti | Akcie a ETF | Rozhodnutí centrálních bank | Společnost Gazprom | Gazprom | Blackstone | Capital Partners | Pokles cen | Akcie automobilky | Aston Martin | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Tomáš Pfeiler | Konglomerát | Akcie týdne | Raiffeisen Bank International | Oživení ekonomiky | Cena niklu | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Globalizace trhů | Růst mezd | KB | Deficit rozpočtu | Saudi Aramco | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Denní graf | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Úpis akcií | Thomas Cook | Finanční situace | Pohonné hmoty v Česku | Energetické firmy | Tuzemské banky | Kurzarbeit | ESG | Předstihové indikátory | Formule 1 | Jak se stát lepším investorem | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | Hospodářské dopady | Loterie | Cena akcie | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | CzechTrade | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Měny regionu | Hospodářské krize | Platební společnost | TikTok | Huawei | Digitalizace | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Central European Media Enterprises (CME) | Převzetí CME | CET 21 | TV Nova | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | Ropný gigant | Německá vláda | IOT | Hongkong | Obchod s ropou | Výsledkové zprávy | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | PXE | LNG | Objem | Data z USA | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Skupina ČEZ | CETA | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Průmyslová výroba v eurozóně | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | Hrubý domácí produkt České republiky | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Vyšší riziko | Primární nabídky | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Pokles průmyslové produkce | Technické analýzy | Aktuální obchodní příležitosti | Pfizer | Výrobce léků | USA a Čína | TradingEconomics | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Borsa Italiana | Royal Mail | Maďarská centrální banka | Studie | IW | Bilance | Přebytek obchodu | Index DOW | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Celkový objem obchodů | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | Jiří Šmejc | HCBV | United Auto Workers (UAW) | United Auto Workers | UAW | Generální ředitel | PSA | GM | Růst světové ekonomiky | Statistici | Kybernetická měna Bitcoin | Ukrajina | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Den díkůvzdání | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Tiffany | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | All Time High | Důvěra v ekonomiku | CENTRICA | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Administrativa prezidenta | INTC | Intel (INTC) | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Federální rezervní banky | Český akciový trh | Walt Disney | Macquarie Asset Management | 5G | AFP | Dlužníci | Bankovní tituly | FT | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Meziroční růst HDP | Automobilový sektor | Otto Daněk | Konkurenti | Financovat | Wüstenrot | EET | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | E-shopy | Cla na dovoz hliníku | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Společnost ČEZ | Rozpočet na rok 2020 | HUF | PLN | Na burze | Deficit zahraničního obchodu | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Formule | Firma Apple | Visa | General Motors | NTT | Docomo | Výrazný pokles | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Tvorba pracovních míst v USA | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Čínský vývoz | Další rozvoj | Rozvoj | Stavební produkce | Nezaměstnanost v Česku | Data z průmyslu | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | TA3 | Koruna dnes | Zdražování | Inflace v listopadu | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Pojišťovny | Americké ministerstvo práce | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Kotační výbor | ECB Christine Lagardeová | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | GBP/EUR | Penále | Plyn | Nálada | Kontrakty | Koruna zpevnila | Rakouská centrální banka | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Alstom | Amcor | Moskva | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Časopis Forbes | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | Tata Steel | Farmaceutická společnost | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Akciový index Dow Jones | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | František Savov | Moravský Peněžní Ústav | Záložna | Modern Times Group | Nova Broadcasting Group | Eastern European Media Holdings | NN Group | Martin Durčák | Kladenská Poldi | Poldi | Opimo Trade | Eurovia CS | Sev.en Energy | Poradce premiéra | Poradce premiéra Andreje Babiše | Czech Media Invest | Marta Nováková | Seznam.cz | Pilsen Steel | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | BHM Group | Penta Real Estate | Hanwha Investment & Securities | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | CITIC Group | CEFC Europe | ÚOHS | Karel Pospíšil | ČVUT | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Jaroslav Hanák | Alpiq | Švýcarská společnost | Premiér Babiš | Veba Broumov | Canal Plus | Vivendi | General Atlantic | Radek Dvořák | Eurojackpot | RegioJet | Pivovary Staropramen | Ovocnářská unie | Jednání vlané hromady ČEZ | Jednání vlané hromady | Madeta | Energetický a průmyslový holding | Pavol Kováčik | Ministerstvo životního prostředí | Petr Zatloukal | ÚKZÚZ | Akro | Papcel | Coca-Cola HBC | Nexen Tire | Roman Juráš | EP Power Europe | Elektronická evidence tržeb (EET) | Empresa Media | Médea | CEFC China | Médea Group | XXX Lutz | Kika | Skupina Sazka | tunel Blanka | CITIC Dicastal | České aerolinie (ČSA) | EP Global Commerce | EPGC | Metro AG | Řetězec Makro | Telenor Hungary | Telenor Real Estate | Baby Direkt | Nový blok Jaderné elektrárny | Jaderné elektrárny | Tendr | R2G | InterContinental | Fairmont Hotels & Resorts | Accor | Golden Prague Hotel | Státní zemědělský intervenční fond | SZIF | Fond Hartenberg | Jat Tehnika | CzechToll/SkyToll | Martin Ulčák | Witkowitz | Korea Heavy Industry& Development | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Fed úroky | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Francouzská centrální banka | Přerušení výroby | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Smartwings | Geely | Důchod | Předseda | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Kupní síla | Automobil | Skupina AXA | AXA | Regulátoři | Ředitelka | Philadelphia Fed index | Fed index | Europoslanci | FedEx | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | AT&T | Disney | Andrew Bailey | Americké vlády | Nike | Lámání rekordů | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | Dovozní cla | Uber | Ipsos | Martin Novák | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | EY | Aurora Cannabis | Pěstitel marihuany | CanniMed Therapeutics | Ztráta | NERV | SPD | ACEA | Důležité ekonomické události | Miliardy korun | Inflace v Maďarsku | Cena pšenice | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Události v ČR | Průmyslové podniky | Peking | Americký index | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Obchodní podmínky | Tuzemská ekonomika | Index londýnské akciové burzy | Hospodaření | Paschal Donohoe | Analytik Cyrrusu | Místní centrální banka | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | Prodej automobilů | Američané | Návratnost | Odškodné | IKEA | Netflix | Inovace | General Motors (GM) | List Financial Times | Výroba aut | Výroba aut v Německu | Washington | Daimler | VDA | Schodek zahraničního obchodu | Finální odhad | Analýza společnosti | O2 | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Oslabení kurzu | Sodexo | Čínský HDP | Světová banka (SB) | Sezónnost | Zahraniční obchod ČR | Asociace exportérů | Elektrické vozy | Budoucnost | Ifo | Experti | Katastrofální dopady | Zemědělství | Výsledky hospodaření | Hospodaření za loňský rok | Česká průmyslová výroba | Automobilka BMW | Mercedes-Benz | Německá společnost | Luxusní vozy | Mzdová dynamika | Oslabení kurzu koruny | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Čínský vicepremiér Liou Che | Iniciativa | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Podnik | Peníze z prodeje akcií | Tuzemská inflace | Proinflační | Silnější koruna | Vyšší inflace | Bloky | Míra zadlužení | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Přebytek bilance | Bankroty | Americké ministerstvo financí | SAP | Technologická společnost | Výroba v eurozóně | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Nová auta | Vývoj meziroční inflace | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Nájemné | Nižší růst | Velké firmy | Ceny energií | Zamyšlení | Celková průmyslová výroba | Vyplácení dividend | Ptačí chřipka | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Měnový pár EUR/CZK | Kancléřka Merkelová | Očekávaný vývoj | Komunikace | HN | Údaje o HDP | Astrazeneca | General Electric (GE) | Trump | Davos | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Paypal Holdings | Firma Avast | Tržní hodnota Tesly | Hodnota Tesly | Brand Finance | Značka Amazon | Hodnota značky | Google | Samsung | WhatsApp | 100 miliard dolarů | Nákaza koronavirem | Trhy | Šíření nového koronaviru | Světová zdravotnická organizace | WHO | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Ratingová agentura Fitch | Stabilní výhled | Většinový podíl | Reakce investorů | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | České měny | Klaus Wohlrabe | Ifo Klaus Wohlrabe | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Operátor O2 | Mobilní operátor | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland | Jumpshot | Jednatel | Vysoká inflace | Burzy v Šanghaji | Index akciové burzy | Burzy v Hongkongu | Starbucks | Boeing | Vstupy | Snížení těžby ropy | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | BABA | Růst v eurozóně | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Správce daně | Daň z příjmu | Zpracovatelský sektor | Next Finance Vladimír Pikora | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Dopady koronaviru | BP | Optimismus na trzích | Kiwi.com | Tescan | Tenza | Student Agency | Prodeje aut | Převody peněz | Běžní investoři | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | SEC | Rozhodování | Velmi bohatý | Postmates | Snowflake | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Firemní sektor | Medvědi | Prodávající | Opatření proti šíření epidemie | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Dopady koronaviru na ekonomiku | Indikátor RSI | Státní dluh ČR | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Německý HDP | Životní minimum | Empire State Index | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Bentley | Gilead Sciences | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Krize v eurozóně | České banky | Akcie Novavax | Slabá čísla | Největší ztráty | Výhled růstu globální ekonomiky | Patrie | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Průměrná mzda | Italský cestovní ruch | Cestovní ruch | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Čínský svaz osobních automobilů | CPCA | Analytická společnost | Ministři financí zemí platících eurem | Pokles prodeje | Hospodářská politika | Vyhlášení nouzového stavu | Šok | Snížení těžby | Martin Gürtler | Mzda | České mzdy | Vládní opatření | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Akcie na světových trzích | Předpokládané ztráty | Ekonomika Evropské unie | Únorová inflace | Extrémní růst | WP | Pomoc ekonomice | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Výsledný zisk | Prudký pokles | Aerolinky | Lufthansa | Nouzový stav | Euro včera | Olaf Scholz | Nejprudší pokles v historii | Tencent | Opatření vlády | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Evropské země | Brusel | Letectví | Záchranné balíčky | Pokles HDP | Fiskální politiky | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Generální ředitel ČEZ | Největší propad | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Silný pokles | Antivirové firmy | Chod firem | Situace kolem koronaviru | ČMZRB | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Šíření viru | Stimul | Dnešní čísla | Burzy cenných papírů | New York Times | Gazprombank | Odhad inflace | Škoda Auto v ČR | Zastavení výroby automobilky | Zastavení výroby | Spotřebitelé | Rory Gamble | Prezident UAW | Mary Barraová | Šéfka GM | Uzavření evropských továren | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Úvěrový program | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Značný pokles | Žádosti o podporu | Onemocnění | Ekologické organizace | Zásobníky | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Další pokles | Souhrnný čistý zisk | Národní rozvojový fond | Zdanění bank | Valné hromady | Německý ministr financí | Situace v Číně | Koronavirová krize | Unilever | Katar | MPO | MF | Náhrady mezd | Daňové povinnosti | OSVČ | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Ducati | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Bugatti | Lamborghini | Motocykly Ducati | Motocykly | LinkedIn | Koito Czech | Denso Manufacturing | Denso | Manufacturing | Výrobce autoklimatizací | Liberecký výrobce | Komerční banky | Republikáni | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Babišova vláda | Zápis z posledního zasedání | Úřad práce | Sněmovna reprezentantů | Největší zisk | Dopad pandemie koronaviru | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Pojišťovací společnosti | Další růst | Růst | Německý parlament | Roberto Azevedo | Koronavirové krize | Uzdravování | Poslanci | Signál | Ratingová agentura S&P | Ministr vnitra | Instituty | Ekonom Klaus Wohlrabe | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Institut IW | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Sněmovna reprezentantů USA | Dopady pandemie na ekonomiku | České vlády | Ferdinand Dudenhöffer | Výroba automobilů | Výroba automobilů v Německu | Rozsáhlé propouštění | Automobilový trh | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Farmaceutické firmy | Křetínský | Ceny elektřiny | Karanténa | Šíření nákazy | Bulharsko | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Podnikatelé a firmy | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | Klid před bouří | MALL | Ekonomiky | Společnost Walt Disney | VW | Člen představenstva | Andreas Tostmann | Akciový index S&P 500 | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | FAZ | Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) | Slovensko | Nošovická automobilka | Pavel Barvík | Mluvčí automobilky | Války | EGAP | Jan Procházka | Schodek | Daniel Münich | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | LTV | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Internet věcí | Závislost | Práce | Rozvojová banka | Vláda Spojených států | Autoprůmysl | Změny sazeb | Podíl na trhu | Údaje | Emise oxidu uhličitého | IATA | DPH | Mexiko | Průmyslová produkce v únoru | Eni | Pojišťovna | Obchodovat s cennými papíry | Spotřebitelské úvěry | Opatření proti šíření koronaviru | Coface | Sociální nepokoje | Radovan Vítek | Karel Komárek | Marek Dospiva | Patenty | Možnosti obchodování | Propouštění zaměstnanců | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | CBS | Ministři | Ekonomické oživení | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Chřipka | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Životní styl | Cena benzínu | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Naréndra Módí | Německé automobilky | Markus Söder | Nejvyšší soud | Přebytek běžného účtu | Celková inflace | Výpadky | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Majitel | Úspory | Internetové televize | Televize Netflix | Otevírání ekonomiky | Prodej aut v EU | EP | Statistiky | Uzavření továren | Vládnoucí strana | Investiční manažer | CMC | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Trade | Chesapeake Energy | Důvěra v eurozóně | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Surové ropy | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Jaromír Sladkovský | Ředitel Raiffeisen | Ředitel Raiffeisen investiční společnosti | Posílení | Omezení pohybu | Výrobce letadel Boeing | Nové zakázky | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Zrušení daně z nabytí | Cestování | Automobilka Ford Motor | Zisk automobilky | Zisk automobilky Škoda | Provozní zisk automobilky Škoda | Superpočítač | 737 MAX | Rušení pracovních míst | Americká centrální banka (Fed) | Norwegian Air | Ryanair | Volvo | Liberty Ostrava | Propad exportu | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Monte Carlo | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Sazka Group | OPAP | LottoItalia | Casinos Austria | Maloobchod | Zaměstnanci | Gilead | Společnost Gilead | Dopravci | Situace v německém autoprůmyslu | Podnikatelská situace | Růst výnosů | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Greenpeace | Herbert Diess | Šéf Volkswagenu | Koncern Volkswagen | PEPSICO | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Dovoz | Vývoz | Petrochemická společnost | Zdražení ropy | Zaměstnanci Škody | Tomáš Kotera | Rekordní zisk | Soudní dvůr Evropské unie | Státy eurozóny | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Zveřejněné údaje | Patrik Tkáč | Dluhy | Toyota Motor | Oživení české ekonomiky | Společnost Avast | Členské státy | Vrácení daně | Členské země | ONE | RBI | Účet platební bilance | Pojišťovací skupiny | T-Mobile | PPF Telecom Group | Nejbohatší Čech | Auta | Xiaomi | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Scénáře vývoje české ekonomiky | Prodej elektromobilů | Konsorcium | Vakcína | Sektor služeb | Zboží z Číny | Moderna | Jukos | Prodej vozů | Prodej vozů v rámci Evropské unie | Český Svaz dovozců automobilů | Svaz dovozců automobilů | Státní podpora | Martin Winterkorn | Hans Dieter Pötsch | Předseda dozorčí rady | Manažeři | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Lesy ČR | Omezení produkce | Kupci | Biotechnologická společnost | Renault | PMI v eurozóně | Fischer | Spoluzakladatel | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | Předstihové ukazatele | Technologické centrum | OKD | Kia | JDE | Unie | ČR | Stravenkové firmy | Stravenkový paušál | Záchranný program | Počty nových žádostí o podporu | Salesforce | Hertz | Andrej Babiš (ANO) | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Výrobce aut | Nissan | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Skupina Starteepo | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Dušan Jilčík | Starteepo Dušan Jilčík | Řecký parlament | Zbrojovka | Reálná ekonomika | PEPP | Genesis Capital | Ruské úřady | Londýnské burzy | Nová prognóza | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Obchodovaný objem | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Akcie AMD | Německé vládní strany | Počet nových žádostí o podporu | Statistiky z trhu práce | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Rozhodnutí soudu | Banka Creditas | Tempo poklesu | Hertz Global Holding | Hertz Global | Zpomalení inflace | Rozpočtový deficit USA | Ropná krize | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPPE | Odbyt VW | Subvence | Investice do infrastruktury | Rozsáhlé investice | Hospodářský propad | Nestlé | Sanofi | Členové Fedu | Prodeje automobilů | Evropský automobilový sektor | Podpůrné programy | Žebříček největších firem | CZECH TOP 100 | CZECH TOP | Účetní výsledky | Agrofert | Foxconn CZ | Foxconn | Hyundai Motor Manufacturing Czech | Alpiq Energy SE | Alpiq Energy | Hyundai Motor Manufacturing | Moravia Steel | Continental Barum | Proticyklické kapitálové rezervy | Dluh Británie | HDP EU | Covid | Technologické firmy | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Představenstvo | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Výrobci aut | Firma ČEZ | Index německých akcií | Příjmy a výdaje | Živnostníci | Paušální daň | Vrcholoví manažeři | Chesapeake | Sankce proti Rusku | Skupina Smartwings | Český stát | Letošní úroda | Úroda | Společnost Uber | Situace na trhu práce | Exporty | Dopad pandemie | Novavax | MAM | Ant | Sony | Japonská společnost | Nový trend | E.ON | Koronavirová situace | Ceny emisních povolenek | Americký výrobce letadel | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Stellantis | Opel | Peugeot | Citroën | Chrysler | Růst tržeb | Hospodaření firmy | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Odbyt automobilky | Odbyt automobilky Škoda Auto | Evropské investiční banky | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Německé ceny výrobců | Softwarový gigant | Zotavení ekonomik | Salesforce.com | Burzovní hodnota | Model 3 | Životní úroveň | Nižší poptávka | Index Ventures | Progres | Celkový výsledek | Natland Group | Insolvence | COVID III | OMV | Nikl | Provozní zisk Škody Auto | Čínská společnost | Odhad růstu HDP | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Ant Group | Indonésie | Slabý dolar | Odhad vývoje ekonomiky | Objem dovozu | PPF Petra Kellnera | Inflace v červenci | Hyundai Motor | Lepší výsledky | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Letecká přeprava | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Největší tržby v ČR | Největší tržby | ŠKODA AUTO a.s. | Energetický a průmyslový holding, a.s. | ČEZ, a. s. | AGROFERT, a.s. | FOXCONN CZ s.r.o. | UNIPETROL, a.s. | Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. | MORAVIA STEEL, a.s. | Continental Barum s.r.o. | ČEPRO, a.s. | BOSCH GROUP ČR | MOL Česká republika, s.r.o. | Metrostav a.s. | České dráhy, a.s. | GECO, a.s. | Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech, s.r.o. | TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, a. s. | Penny Market s.r.o. | OTE, a.s. | Oživení poptávky | Americké ministerstvo spravedlnosti | Počty nakažených | VHM | Czechoslovak Group | eMan | Fima eMan | Softwarová fima | Jiří Horyna | eMan Solutions LLC | eMan Solutions | Pandemická situace | Vládní koalice | Virgin Galactic | Goodyear | Výrobce pneumatik | PLUG | Veřejný dluh Británie | Nový stavební zákon | Stavební zákon | DPH v Německu | Vesa Equity | Airbus Group | Akcie softwarové společnosti | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Výpadek příjmů | Nižší výdaje | Americký soud | Německá automobilka Daimler | Automobilka Daimler | Průměrné mzdy | DIA | Statistika z amerického trhu práce | Společnost eMan | IT společnosti | Emise IT společnosti | Seznam Zprávy | Německý autoprůmysl | Elektrická auta | Německý automobilový sektor | Klimatické změny | Prodej aut v Číně | CAAM | New Energy Vehicles | Geely Automobile Holdings | Kuba | Odborníci | Rentabilita | Transparentnost | Zdanění | Navistar | Navistar International | Traton | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Inditex | Budoucí vývoj | Vývoj výroby automobilů | Zadlužení Německa | Americký podnik | Program Antivirus | Cena elektřiny | Elektromobily | Šéf podniku | Vývoj ceny akcie | Ropovody | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Klimatický plán | Ministr životního prostředí | Snížit emise | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | ACS | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Česká republika | Cineworld | Společnost Cineworld | Průmyslové zakázky | Zápis z posledního zasedání Fedu | Průmyslová výroba v ČR | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | Allegro | Společnost Allegro | Paul Milgrom | Robert Wilson | Americké měny | iPhone | Výrobce letecké techniky | Masivní investice | Walgreens | Michael Hewson | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern VW | Koncern | Embargo | Pilulka Lékárny | Digitální převody peněz | Protiepidemická opatření | Nařízení | Interfax | Manager Magazin | TPG | Intel | Výrobce čipů | GS | Bidenovo vítězství | Moneta | PFE | Zveřejnění výsledků | Nepříznivý signál | Odklad splátek | EP Global Commerce (EPGC) | Ruské společnosti | Přebytek zahraničního obchodu | T-Mobile US | Tempo inflace | Nové zprávy | Apollo | Sazka Entertainment | Fondy Apollo | Letecká doprava | Akcie Qualcomm | Akcie Qualcomm (QCOM) | Qualcomm (QCOM) | QCOM | MRNA | Soutěž Českých 100 | Českých 100 | Comenius | Společnost Comenius | Geco | Sportisimo | Česká televize | Mountfield | Mattoni | Elektronická evidence tržeb | Praktické tipy | Stock Spirits | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | BNTX | Daňový balíček | Zelené investice | Životní prostředí | Nio | Tesco | Akcie americké společnosti | Norwegian Air Shuttle | Siemens | Bayer | Deutsche Post | Munich | Continental | LATAM Airlines | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Prezidenti Turecka | TCL | Vakcinace | Trans Adriatic Pipeline | Alexandre de Juniac | Virgin Atlantic | Výsledky makroekonomických statistik | Investice státu | H&M | BIDU | Lego | Očkování | Antigenní testování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | NBP | CMI | EC Investments | Vesa Equity Investment | Orbán | Mutace koronaviru | Vývoj spreadu | Plný úvazek | Cenné papíry a burzy | Voda | Boeing 737 Max | Stock Spirits Group | Nízké úroky | Počasí | Růst ceny | Dobrý výsledek | Pomoc firmám | SOLEK | Autopůjčovna Hertz | Německá inflace | Společnost Tesla | Silné oživení | Inženýrské stavitelství | Počet pracovních míst | Holdingové společnosti | Zdravotní péče | Cestovní kancelář | Zpomalující inflace | Akcie společnosti Telefonica | Evropské centrální banky | MJ | ACT | Měsíční data | Německé ceny | Situace na trhu | Důvěra v ekonomiku ČR | VTB | DHL | United Parcel Service | UPS | SPCE | Streamovací služby | Polská společnost | Očkování proti covidu | WallStreetBets | BlackBerry | Express | Návrh PPF | Výrobní aktivity | Nynější krize | Vypuknutí pandemie | Rozvolnění | Tencent Holding | Obchodní deficit USA | Počet zahájených bytů | Mezinárodní investiční banka | MIB | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Poslanci Evropského parlamentu | Mateřské firmy | Maersk | A.P. Moller-Maersk | Rostoucí úrokové sazby | Anheuser-Busch inBev | Kov | Colt | Zajímavé akcie | Spotify | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | Negativní vývoj | Průmyslová výroba v lednu | Evropský výrobce letecké techniky | Porušení zákona | PMI indexy | Rozhodnutí vlády | Air | Nový kapitál | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Akcie Boeing | Rohlik Group | PPF Telecom | Intervenovat na devizovém trhu | Silný růst | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Britská společnost | Britská firma | Pandemická opatření | Pokračující krize | Pandemie covidu-19 | ČSA | Investice společnosti | Dlouhodobý investor | Tržby ve službách | Společnost Nokia | Zisk Škody | Výhled růstu ekonomiky | Akcie Volkswagenu | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Liberty Steel | GFG Alliance | ArcelorMittal Ostrava | Ladislav Bartoníček | PMI index | CPI Property Group | CPI Property | EDF | Škoda ENYAQ | Prodej nových automobilů | Harley-Davidson | Advanced Micro Devices | AMD | GE Renewable Energy | Xilinx | AMD a Xilinx | Zátěžové testy | Emise skleníkových plynů | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Odhad letošního růstu ekonomiky | United Parcel Service (UPS) | Indická firma | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Objednávky | Ministr práce | Výpadky v dodávkách čipů | Problém s nedostatkem čipů | Cena emisních povolenek | Dluhový strop | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Konsensus trhu | Obavy z růstu inflace | Panasonic | Francouzská společnost | Inflace v České republice | Arca Investments | Arca | Otevření ekonomik | Ceny ve výrobě | Cenové úrovně | Plán obnovy | Zvýšení cel | Jádrová inflace v eurozóně | Tuzemská měna | Turów | Petrus Advisers | Silnější support | Těžaři | Podnikatelské klima | Vesa | Renáta Kellnerová | Zpřesněné údaje | Oslabení | Zisk před zdaněním | Prodejní ceny | Výhled růstu české ekonomiky | Výrobní aktivita v ČR | MNB | Petrus | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | KOL | Růst v průmyslu | Spotřeba domácností | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Světové kryptoměny | Snižování nákupu aktiv | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Zneužití tržní síly | Tržní síly | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Primark | Zajišťování | Bezemisní ekonomika | Dekarbonizace | Jan Kalina | Gigafactory | Zelená energetika | Wise | Konkurence | Prodej | Akcionáři Monety | Graf akcie | Denní graf akcie | Regulační úřad | PPF Telco | ČD-Telematika | ICT | České dráhy | WISE | CO2 | Den daňové svobody | Pozitivní vliv | Životní pojišťovny | Tornádo | Energetická společnost ČEZ | Malajsie | | Cena Virgin Galactic akcie | Cena Virgin Galactic | Virgin Galactic akcie | Počet nezaměstnaných | Prodejci automobilů | Technologie | MAN | Americký výrobce | Nabídky akcií | Plnění objednávek | Hliník | Američtí centrální bankéři | Analytici JPMorgan | Eurohold | Pojišťovací společnost | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Philip Morris International | Budějovický Budvar | Budvar | Výroční zprávy | Pivovar | Největší evropská automobilka | Evropská automobilka Volkswagen | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | Problémy se subdodávkami | USA inflace | Český vývoz | NortonLifeLock | Odbyt Škody Auto | Odbyt Škody | Americký trh | Walgreens Boots Alliance | Zotavování světové ekonomiky | Odvětví | Pokles poptávky | BHP | Divize | Pohyb kapitálu | Akcie čínské společnosti | Načasování | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Současné ceny | Moderna akcie | Spikevax | Moderna akcie (MRNA) | Analýza Moderna akcie | Gigafactory v ČR | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | E.ON Distribuce | A350 | Dodávky čipů | Globální prodej | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Firemní značky | Divize finančních služeb | Růst v Číně | University of Michigan | Náhoda | Letiště Praha | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Thomas Schäfer | Mateřská společnost | Ministerstvo spravedlnosti | Dřevo | Chování | Vizualizace | Interpretace | Logistika | Účetní období | Dovozní clo | Takata | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Letecká společnost Virgin Atlantic | Společnost Virgin Atlantic | Plány společnosti | CVC Capital Partners | CVC | Společnost Equinor | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Těžařská firma | BioNTech | Drahota | Vratislav Zámiš | Převzetí Avastu | Webnode | Asahi Group Holdings | Asahi Group | ČGS | Transgas | RWE Gas | Erste Bank Sparkassen | KBC Bank | Ocelárny | SABMiller | Převzetí Plzeňského Prazdroje | Team.blue | Belgická firma | Britská společnost Cineworld | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Byty | První odhad | Dovoz oceli | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Varšava | Jaroslav Povšík | Předseda podnikové rady | Medián | Bonusy | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Výrobní inflace | Analytici banky | Funkční období | Školení | Proočkovanost | Česká mlékárna | Největší česká mlékárna | David Vagenknecht | Nedostatek čipů | Ranní glosa | Mediální společnost | Společnosti | Měnové unie | Guardian | Opatření | Dna | Prazdroj | Telco | Lenka Kalivodová | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | Porsche SE | Puma | Holding Porsche SE | Energetika | Ceny velkoobchodní elektřiny | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ekonomický potenciál | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Konfederace | Reakce centrální banky | Facebook akcie | Cena Facebook akcie | Cena Facebook | Los Angeles | Česká společnost | Analytici Goldman Sachs | Luxusní značky | LIFTIA | Macao | Mezinárodní skupina | Strojírenské firmy | Lagardere | Americká firma | Pracovní den | Porsche Automobil Holding | Jednotné Rusko | Společnost AT&T | Warner Bros | České aerolinie | A220 | Inskol | Dopady epidemie | Chris Beauchamp | Nio akcie | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Jaroslav Haščák | Kupónová privatizace | Restituce | Kupónová knížka | Malá privatizace | Velké privatizace | Držitel investičních kupónů | SCP | Čepro | Telecom | DIKové | Potíže v dodavatelských řetězcích | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Německá automobilka Volkswagen | Reorganizační plán | Společnost Škoda Auto | Zemní plyn (LNG) | Úročení | Stagflační tendence | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Bankovní skupiny | Hospodářské soutěže | Apple Pay | Automotive | Snížení dluhu | Škodovka | Dosažení dohody | Vylepšení teorie aukcí | Napjatá situace | Zdražování potravin | Češi | Bohemia Energy | Energetické krize | Nákup plynu | Závod Volkswagenu | ID.3 | Vysoké ceny | Kolibřík Energie | Kurzarbeit pro automobilky | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | CSX | Dodávky čipů pro autoprůmysl | Bosch | Reakce ČNB | Zdravotnictví | Bank of Scotland | Snap | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Ruská společnost | Zprostředkovatelé | Poptávka po čipech | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Zboží dlouhodobé spotřeby | Výsledky Volkswagenu | Orlen Unipetrol | Vývoj měnových kurzů | Meta | Metaverzum | Dceřiná firma | Klima | Metaverse | Prohloubení deficitu | Hlavní index francouzských akcií | Index francouzských akcií | Fialova vláda | IG Metall | Primární úpis akcií | Česká národní banka (ČNB) | Zvýšení minimální mzdy | WeDo | Soud v Haagu | Akcie skupiny | Drahé energie | Hořčík | AMD akcie | Graf AMD akcie | Technická analýza AMD akcie | Fundamentální analýza AMD akcie | Daimler Truck | Společnost | Obchodní ředitel | Průmyslový sektor | Nexi | Družba | Polské firmy | TIM | Pozemky | Ruský trh | Společnost innogy | Innogy | Booking | Výpadky v globálním dodavatelském řetězci | Globální nedostatek čipů | Těžařská společnost | Broadcom | | Výhled české ekonomiky | Vietnam | Globální problémy | Postavení na trhu | SOTIO | Rozšíření | Rostoucí inflace | Arm | Zemědělci | Výkon průmyslu | Evernym | Franz Fehrenbach | Spotřebitelské inflace | Pyramida | Letadlo | Výroba ve Škoda Auto | Nejvyšší výhra | Úpis nových akcií | Jaromír Gec | Ekonom Komerční banky | PGNiG | Sekyra Group | Banka HSBC | Čipová krize | Problémy s nedostatkem čipů | Stefan Hartung | Bosch Stefan Hartung | Focus | Bosch Franz Fehrenbach | Telefónica | Těžební společnost | MTI | Agentura MTI | Společnost Smartwings | Jiří Šimáně | Získané peníze | Hodnoty měny | Odbyt elektromobilů | Výrobce nákladních aut | Iveco | Uniper | Výtěžek z prodeje akcií | Miliardy USD | Apple Music | IT skupina | Etnetera | Green:Code | Nábor IT odborníků | Marian Pavlík | Škoda Plus | MyŠkoda | Strategické plány | Petr Knap | Vladimír Dlouhý | Ocel | Odbyt koncernu Volkswagen | Japonská automobilka Toyota | Hypomonitor | Míra inflace v Maďarsku | Cílové ceny | Realitní skupina CPI Property Group | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Hry | Allwyn | Allwyn Entertainment | Cohn Robbins Holdings Corp. | Cohn Robbins Holdings | Cohn Robbins | CRHC | Hodnota sloučené společnosti | Provozovatel loterií | Real Estate | Reality | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Společnost Allwyn | Ericsson | Obchodní platformy IG | Platformy IG | Rostoucí ceny plynu | Electrolux | Výrobce domácích spotřebičů | Belviport Trading Limited | Firma Belviport Trading | Chvaletice | Počerady | Cena transakce | Sev.en | Výrobce hraček | Rusko-ukrajinský konflikt | Ivo Lukačovič | Klesající struktury | Škoda Transportation | Didier Pfleger | RTL | RTL Hrvatska | Invaze na Ukrajinu | Kupní cena | Ruské invaze na Ukrajinu | Hlavní index německých akcií | TotalEnergies | Dění na Ukrajině | Sankce | Konflikt na Ukrajině | Belviport | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ukrajinská krize | Německá energetická společnost | Zelená dohoda | Green Deal | Energiewende | Sberbank CZ | Nokian | AvtoVAZ | Ford Sollers | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | Erste Group Bank | Západní firmy | Kamaz | Ministr dopravy | MWh | Francouzská energetická skupina | AerCap | AerCap Holdings | Projekty v Rusku | Kühne+Nagel | British Gas | Orsted | Dell Technologies | Americký výrobce počítačů | Francouzský Renault | JLR | Jaguar Land Rover (JLR) | Nokian Tyres | Carlsberg | Sandvik | Zkapalněný zemní plyn | Pegas | Naftogaz | Internetová společnost Google | Společnost Google | AIIB | Asijská banka pro investice do infrastruktury | Asijská banka pro investice do infrastruktury (AIIB) | Raiffeisen | Invaze | Britská banka | Britská banka HSBC | Skupina Nordea | Norská finanční skupina | Britský energetický kolos | Energetický kolos | Společnost Orsted | Dánská energetická společnost | Společnost ExxonMobil | Společnost Eni | Britská Centrica | Sony Pictures Entertainment | Německá Deutsche Post | Mediterranean Shipping Company | Mediterranean Shipping Company (MSC) | Finská společnost | Výrobce luxusních automobilů | Mitsubishi Motors | Společnost AvtoVAZ | Švédská nábytkářská značka | Švédský oděvní řetězec | Oděvní řetězec | Pivovar Budějovický Budvar | Staropramen | Plzeňský Prazdroj | Objednávky z Ruska | Východní Evropa | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Ruská vládní strana | Ruská vládní strana Jednotné Rusko | Strana Jednotné Rusko | Kroky západních firem | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Šéf VW | Vleklá válka na Ukrajině | Energetická závislost | Závislost Evropy na Rusku | Energetická závislost Evropy na Rusku | Igor Kim | Ruský finančník | Signet Bank AS | Signet Bank | Západní sankce | APP | Počátek bojů na Ukrajině | Počátek bojů | Západní intervence | Optimistická nálada | Ruská společnost Gazprom | ČEZ Daniel Beneš | Primární nabídka akcií Porsche | Arno Antlitz | Automobilka Porsche | Výroby elektromobilů | Vlastník Volkswagenu | Porsche Automobil Holding SE | Porsche Automobil Holding SE (PSE) | Porsche AG | Společnost Porsche | Společnost Porsche SE | Kapitál Porsche | Holding PSE | PSE | Konsolidované účetní závěrky | Účetní závěrky | Provoz britské národní loterie | Britské národní loterie | Národní loterie | Společnost Intel | Společnost Meta | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Dopady války na Ukrajině | Opatření v Číně | Volkswagen China | Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen | Společnost Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen Group | Huayou Cobalt | Tsingshan Group | Akcie kybernetické bezpečnosti | Americký výrobce elektromobilů | Aktivisté | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Nicolás Maduro | Venezuelský prezident | Skupiny PPF | Protiinflační kroky | Inflace v Japonsku | Vysoké ceny energií | Dodávky zemního plynu | Společnost E.ON | Ruský Gazprom | Klaus Zellmer | Růst cen energií | Petr Fiala | Atlantia | Státní distributor paliv | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Správa | Zákonodárci | Ceny pohonných hmot v Česku | Pokles produkce | Skupina Stellantis | Rekordní inflace | CzechToll | Central European Media Enterprises | Šmejc | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Italský módní dům | Ropovod TAL | Cena digitální měny | Převzetí firmy | Výroba aut v Česku | ArcelorMittal | Dow Jones Industrial Average | Daň na banky | Borealis | Jan Frait | Mimořádné zasedání | Škoda Group | Práva ke značce | Přijetí | Pochybení | Ředitel ČEZ | Nové sankce | EdF | Nová bankovní rada | Cenový strop | Společnost EDF | Úsporný tarif | Obchodování na Energetické burze | Zastavení poklesu | Centrum | Negativní vývoj ekonomiky | Sloučení | Kevin Tran Nguyen | Akcez | Prime | Snížení zisku | Česká antivirová firma | Výrobci automobilů | Řetězec lékáren | Pomoc Ukrajině | Rýn | Těžařská skupina | Objem nákupů | Premiér Petr Fiala | Premiér Fiala | Virtuální realita | Pražský městský soud | Zestátnění | Zastropování cen | Nejvyšší kontrolní úřad | NKÚ | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Výsledek HDP | Společnost S&P Global | Windfall tax | Porsche na burzu | HCFB | Home Credit & Finance Bank | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Finance Bank | Pavel Heřmanský | Holding Agrofert | Úrokové náklady | Marka | Ruské ropy | Zastropování cen elektřiny | Sloe | Paroplynové elektrárny | HARDWARIO | Firma HARDWARIO | Internet věcí (IoT) | Obor budoucnosti | Rozvoj firmy | Úspěšný rozvoj firmy | IoT | Alan Fabik | Společnost HARDWARIO | Řešení energetické krize | Národní rozvojová banka | Primární emise nových akcií | Gigafactory VW | Gigafactory VW u Plzně | Výstavba gigafactory | Baterie do elektroaut | Telekomunikační společnost | Newton | Camelot | Hmotné investice | EP Commodities | Aircraft Industries | Aircraft | Omnipol | WISE Air | Starwisata Air | Sulut Airways Indonesia | Sulut Airways | INDO Defence | Gen Digital | GEN | Jackpot | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Síkela | F-35 | Novinky | Novinky.cz | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Ontario Teachers | Pension Plan | Ontario Teachers' Pension Plan | Tržní ekonomiky | Týden na pražské burze | Výrobci čipů | Ekosystém | Výrobci elektřiny | Obchodní řetězce | Chemický průmysl | CZ | Pokles reálných mezd | Britské loterie | Problémy v Číně | Polovodiče | Mitsubishi UFJ | ERÚ | Fiocchi Munizioni | Fiocchi | Krungsri Bank | Škoda JS | Martin Maršovský | Finmex Academy | Finmex | Manažer Finmex | Line | Národní bezpečnost | Mzdy v Česku | Stažení z Číny | Daně z mimořádných zisků | Školení Finmex academy | Školení Finmex | Propad do chudoby | Aktuální situace v Česku | Střední třída | Průměrný zaměstnanec | Manažer Finmex Academy | Hlavní manažer | Jan Kubíček | Bankovní rady ČNB | Jiřina Lužová | Správkyně Sberbank CZ | Správkyně Sberbank | Komise RIA | Václav Smolka | Omezení cen plynu | Uniles | Camelot LS Group | Camelot LS | Dalibor Šafařík | Společnost Allwyn Entertainment | Carlyle | Tescan Orsay Holding | Tescan Orsay | Shrnutí roku | Mega Millions | Premiér Naréndra Módí | Společnost Seznam.cz | Společnost Seznam.cz média | Seznam.cz média | Borgis | Právo | Silky | Silky Zdeňka Porybného | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Ges Group | Společnost Rohlik Group | Společnost Rohlik | CV90 | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | One Ticket | Sberbank CZ Jiřina Lužová | IMG Bohemia | Společnost Lumius | Lumius | Sdružení výrobců automobilů | Silná koruna | Mzdové požadavky | ČNB silná koruna | Přecenění zboží i služeb | Přecenění zboží | Vyšší náklady | Euro 7 | Média | opPORTUnity | Zavedení Euro 7 | Martin Jahn | Válka | Falešné investice | Uživatelé internetu | Asie | Odbyt automobilky Škoda | Odbyt celé skupiny Volkswagen | Výrobní závody | Výrobní závody v České republice | Patrik Tovaryš | Digitální dekáda | Ekonomický potenciál metaverza | Potenciál metaverza | Vice | Avilon
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Šíření nového koronaviru
Šíření nového typu koronaviru
Šíření nových variant koronaviru
Šíření onemocnění
Šíření varianty omikron
Šíření viru
Šíření vysoce nakažlivé varianty koronaviru
Šíře trhu
Šířící se koronavirus
Škoda

Následující klíčová slova

ŠKODA AUTO a.s.
Škoda Auto v ČR
Škoda ENYAQ
Škoda Group
Škoda JS
Škoda Plus
Škoda Transportation
Škodovka
Škody po zemětřesení
Škody po zemětřesení v Turecku
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
The Trading Pit
Potvrďte prosím... Zavřít