Úterý 09. srpen 2022 15:45
reklama
Dukascopy krypto
reklama
InstaMarkets
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Index DJIA

img

Euro k dolaru nejníže od jara 2020. Americké výnosy znovu rostou, technologie padají

14.04.2022  Euro se po dnešním měnověpolitickém oznámení ECB propadlo k dolaru pod 1,08 EURUSD na nejnižší hodnoty od května 2020 a pak jenom namáhavě šlape vodu. Centrální banka eurozóny nepřekvapivě potvrdila sazby na stávající úrovni, nepodařilo se jí ale dodat jakékoli náznaky, že by s utahováním měnové politiky nějak pospíchala. V prohlášení nechybělo ujištění, že Rada guvernérů podnikne veškeré potřebné kroky, aby naplnila mandát ECB v oblasti cenové stability. Dostupné údaje podle ní posilují očekávání, že čisté nákupy aktiv v rámci programu APP by měly být ukončeny ve třetím čtvrtletí – podle Lagardeové to může být v jeho úvodu i na konci.
img

S&P 500 a Nasdaq zavřely na nových maximech

30.08.2021 Wall Street v závěru minulého týdne opět zabrala. Technologický index Nasdaq si připsal více než 1 %, když zaznamenal již šestý růst během poslední sedmi dní.
img

Dow Jones index – 8 zajímavostí k nejznámějšímu indexu světa

03.09.2020 Dow Jones Industrial Average index (DJIA) známý jako Dow Jones index je nejčastěji zmiňovaným akciovým indexem na světě. Pokud sledujete světové burzy, je téměř nemožné se s ním pravidelně nesetkávat ve finančních médiích jako je Bloomberg, CNBC atd.
C:\fakepath\indexy.jpg

Situácia na amerických indexoch

18.03.2020 Obrovské poklesy postihli poslednou dobou nielen ázijské a európske akciové indexy ale rovnako aj tie americké a výpredaj pokračuje s menšími prestávkami už niekoľko dní. Situácia ohľadom koronavírusu sa každý deň mení a väčšinou to nie sú dobré správy a pre ekonomiku už vôbec. Aká je momentálne situácia na hlavných amerických indexoch?
img

Predikce vývoje finančních trhů - LEDEN 2020

05.01.2020 Růst akciového trhu se v roce 2020 zpomalí, event. zastaví. Trhy nemohou konzistentně rok co rok růst, korekce je nevyhnutelná. Nicméně zachytit tržní vrchol je obtížnější než tržní dno. Problém současné ekonomiky spočívá mj. v tom, že nadměrná likvidita vložila příliš mnoho peněz do příliš mnoha rukou. To způsobilo obecnou cenovou inflaci většiny aktiv. Malým symbolickým příkladem této situace je vánoční stromek v hotelu Kempinski Bahia ve VIP středisku Marbella na Costa del Sol v Andalusii. Ozdoben diamantovými šperky má hodnotu okolo 356 mil. Kč. Letitá zkušenost říká, spojí-li se aktiva dohromady, společně také padají. Vzhůru eskalátorem (pomalu), dolů výtahem (rychle).
img

Americké akcie se před Fedem dívají nahoru, dolar stagnuje

11.12.2019 Americké akcie míří před posledním letošním měnovým rozhodnutím Fedu většinou nahoru. Zisky jsou po dvou ztrátových dnech ale přiškrcené, protože investoři mají stále na paměti nedořešenou otázku dalších amerických cel na čínské zboží, která by měla začít platit v neděli. Index DJIA byl dokonce lehce v záporu, za kterým stojí slabá prognóza Home Depot a další problémy letadel Max od Boeingu. Akcie obou zmíněných firem klesají.
img

Víra v obchodní dohodu trvá, akcie rostou, lesk se ale vytrácí

05.11.2019 Americké akciové trhy se po rekordním pondělku trochu stáhly a zisky jsou v dopolední části newyorského obchodování skromnější. Index DJIA ale i tak po otevření zapsal nový rekord. Desetileté americké výnosy se dostaly na nejvyšší hodnoty od září, zatímco cela zlata během dne vytrvale klesá.
img

​Státní smutek v USA - tržní analýza 5.12.2018

05.12.2018 Včera oslabily především kvůli Trumpovi a jeho varovnému tweetu a bojovnému postoji. Na svém twitterovém účtu zmínil, že je "Tariff man" a pohrozil tím, že pokud nebude dohody dosaženo, cla jistě zavede. Zdá se, že Čína vše brala s rezervou a dále se snaží o dosažení dohody a co nejrychlejší implementaci jednotlivých dohodnutých bodů. Mezi USA a Čínou je od víkendu v rámci obchodních válek příměří a obě strany usilovně pracují na dohodě, která vyřeší zahraniční obchod. Na jakékoliv nové zprávy budou nejen americké akciové indexy reagovat.
img

​Ropa ve volném pádu – tržní analýza 21.11. 2018

21.11.2018 Oba druhy ropy klesají. Na ropě převažuje strana nabídky, produkce ropy je ve světě vysoká a zásob je dostatek. Na druhou stranu očekáváme, že OPEC omezí produkci ropy, jak již naznačil. Důležitý meeting proběhne 6.12, kdy se dozvíme více informací o snížení produkce na příští rok. Dalším fundamentem pro pokles ropy je například zpomalování globálního růstu. Ropa Brent se dostala pod 64,05 USD/barel a významný support je na hladině 61,96 USD/barel. Ropa WTI se nyní odráží od supportu 53,34 USD/barel.
img

US indexy stahují říjnové ztráty – tržní analýza 8.11.2018

08.11.2018 Stahují říjnové ztráty a dostávají se opět do růstové nálady. Akciový index DJIA stojí před rezistencí 26311 bodů, který bude tvořit odpor při pohybu v cestě vzhůru. Index S&P500 je v podobné situaci s rezistencí 2820 bodů a technologický index Nasdaq 100 má prostor pro růst až k hladině 7349 bodů. Výsledková sezóna se blíží ke konci, Trump plánuje setkání s čínským prezidentem a zahájit vyjednávání o obchodní dohodě. V případě pozitivních vyjednávání bychom mohli vidět další býčí rallye a vytvoření nových high.
img

ČNB zvyšuje úrokové sazby – tržní analýza 2.11.2018

02.11.2018  Na včerejším zasedání bankovní rady ČNB bylo odhlasováno zvýšení základní repo sazby na 1,75 %, lombardní sazby na 2,75 % a diskontní na 0,75 %. Na tiskové konferenci, která následovala poté, hovořil Jiří Rusnok o makroekonomickém výhledu v ČR a EU. Ekonomika v EU má zpomalit. Euro má oslabit, inflace se má pohybovat těsně pod 2 %. To ECB umožní ukončit kvantitativní uvolňování. Hlavní nejistoty vidí v protekcionismu ve světovém obchodě, způsobu odchodu UK z EU, v rozpočtové situaci v Itálii a v kolísající ceně ropy. Koruna vůči euru po vyhlášení změny sazeb posílila, na měnovém páru EUR/CZK z 25,92 na 25,82. Výhled od ČNB je posilování koruny vůči euru, které bude taženo kladným úrokovým diferenciálem vůči EU, ale také konvergencí české ekonomiky. V příštím roce chce ČNB dále postupně zvyšovat úrokové sazby.
C:\fakepath\wall street.jpg

Analytici: Středeční propad amerických akcií není počátkem trendu

25.10.2018 Středeční propad amerických akcií by neměl znamenat počátek dlouhodobého poklesu světových akciových trhů, včetně toho českého. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Americký technologický index Nasdaq ve středu oslabil o 4,4 procenta, což bylo nejvíc za sedm let. Také další americké indexy už prakticky odpáraly své zisky z úvodu tohoto roku.
img

Summit EU: Brexit v nedohlednu - Ranní analýza 17.10.2018

17.10.2018 První komentáře evropských ministrů ohledně Brexitu ze summitu EU zní spíše negativně. Michel Barnier, hlavní vyjednavač za EU řekl, že je otevřený možnosti prodloužit odchod UK o další rok. Donald Tusk, předseda Evropské rady řekl, že žádná dohoda je pravděpodobnější než kdy předtím. Také chce po Mayové zbrusu nové návrhy ohledně řešení irských hranic. Summit se koná ve dnech 17.-18.10.2018 a měl být finální přípravou před listopadovou mimořádnou schůzkou kde se mělo vše dořešit a formalizovat. Měnový pár GBP/USD díky těmto zprávám oslabuje.
img

Italové se „uskromní", zlato nad 1200 USD/oz. - tržní analýza 3.10.2018

03.10.2018  Italská vláda se nakonec bude držet schodku státního rozpočtu ve výši 2,4 % HDP, avšak v dalších letech schodek rozpočtu sníží na 2,2 až 2 % HDP v roce 2021. Vláda původně navrhovala schodek ve výši 2,4 % HDP pro všechny 3 roky. Měnový pár EURUSD reaguje mírným růstem, avšak z technického pohledu je stále v dlouhodobějším downtrendu.
img

Dow Jones index – 8 zajímavostí k nejznámějšímu indexu světa

03.04.2018 Dow Jones Industrial Average index (DJIA) známý jako Dow Jonesův index je nejčastěji zmiňovaným akciovým indexem na světě. Pokud sledujete světové burzy, je téměř nemožné se s ním pravidelně nesetkávat ve finančních médiích jako je Bloomberg, CNBC atd.
img

Rozbřesk: Stále napjatější situace na českém trhu práce

08.03.2018 Dnes je sice na pořadu dne jednání ECB, psali jsme o něm ovšem zde už v pondělí, a tak pozornost tentokrát věnujeme domácímu číslu, které vyšlo dnes v devět hodin – a sice míře nezaměstnanosti, respektive situaci na českém trhu práce. Po krátkém sezónním nárůstu na přelomu roku začíná nezaměstnanost v ČR opět klesat. Zatímco loni v únoru nezaměstnanost ještě překračovala 5 %, nyní je už menší než 4 %, konkrétně 3,7 % a za nedlouho se nejspíše dostane dokonce pod hranice tří procent. V počtech to znamená, že se řady nezaměstnaných meziročně ztenčily o 100 tisíc lidí a ve srovnání s obdobím konce poslední recese dokonce o cca 350 tis.
img

Rozbřesk: Inflace - další díl do skládačky “růst českých sazeb?

11.09.2017 Srpnová inflace půl procentního bodu nad cílem by pro ČNB neměla být velké překvapení. Dál se naplňuje srpnová prognóza, která počítá s tím, že především kvůli dražším potravinám zůstane inflace v nejbližších měsících nad cílem a spadne k němu až na začátku příštího roku.
img

Rozbřesk: Francouzské volby překvapily výsledkem “podle plánu?

24.04.2017 Podle prvních odhadů se zdá, že francouzské prezidentské volby nepřinesly alespoň v prvním kole velké překvapení. A možná, že to je samo o sobě největším překvapením. Poté co v roce 2016 šokovalo nejprve svým výsledkem referendum o setrvání Británie v EU a pak americké prezidentské volby, se výsledek prvního kola prezidentských voleb až překvapivě dobře shoduje s předvolebními průzkumy. Na prvním místě skončil středový reformní a pro-evropský Emanuel Macron a s ním postoupila do druhého kola Marine Le Penová z Národní fronty.
img

Ekonomické důsledky prezidenta Obamy, díl III. – Dow Jones a porovnání s ostatními prezidenty

14.01.2017 Obama byl od roku 1900 třetím „nejlepším“ prezidentem pro index Dow Jones Industrial Average (DJIA). Za jeho vlády totiž index rostl přibližně o 12 procent ročně. Nejlepší prezidenti byli Coolidge a Clinton – „jejich“ rally na druhou stranu ale vytvořily bubliny, které pak splaskly. Ve třetím díle seriálu Ekonomické důsledky prezidenta Obamy se podíváme, jak se odcházejícímu nájemníkovi Bílého domu dařilo oproti jeho předchůdcům.
img

Dobře vybírejte, jakým predikcím pro rok 2017 uvěříte

23.12.2016 Nečekejte, že velké investiční banky z Wall Street budou pro příští rok predikovat pokles akciového trhu. Takové predikce ony totiž nedělají. Namísto toho se věnují každoročnímu rituálu, který se rozjíždí i nyní: Každý prosinec, když se přibližují prázdniny, se začne objevovat jeden akciový guru za druhým a hovoří o tom, jak bude trh příští rok růst. Tento rok zatím ještě nemáme všechny predikce od velkých investičních bank pohromadě, ovšem vše naznačuje tomu, že žádné velké představení se konat nebude. Stratégové jsou opět v býčí náladě, i když nejde o žádný extrém.
img

Janet Yellenová: Zvýšení sazeb je blízko

29.08.2016 Minulý týden se nesl hodně ve znamení čekání na páteční projev Janet Yellenové na každoročním setkání centrálních bankéřů v horském letovisku Jackson Hole. Přestože se už během týdne americké trhy rozvlnily nepatrně více, než jsme byli poslední dobou zvyklí (index volatility VIX překonal hranici 13 bodů), obchodovalo se stále ve velmi poklidném tempu a žádných zásadních zvratů jsme se nedočkali. Stále tedy platí, že americké akciové indexy se obchodují poblíž rekordních maxim a evropské indexy si drží zisky, které ve druhé polovině prázdnin nabraly.
img

Akcie Yahoo se propadly pod regulatorním tlakem

20.05.2015 Úterní seance na amerických akciových trzích se nesla v poklidném duchu. Akciové indexy mírně rostly, když investory povzbudila pozitivní US makrodata. Počet stavebních povolení v dubnu vzrostl na 1,143 milionu z březnových 1,042 milionu. To bylo výše, než očekával konsensus analytiků na 1,060 milionu. Nad očekáváním skončil rovněž počet zahájených staveb rezidenčních nemovitostí, který v dubnu vzrostl na 1,135 milionu z březnových 0,944 milionu.
img

Býci se nevzdávají – Index S&P 500 roste na historická maxima

15.05.2015 Býci ve včerejším obchodování naplno projevili svou sílu a potvrdili tím pokračování dlouhotrvajícího růstového trendu...
img

5 zajímavostí o indexu Dow Jones, které Vás překvapí

23.09.2014 Akciový index Dow Jones minulý týden zavřel na novém rekordu – 17 156,85. Dow Jones již po šestnácté v tomto roc...
img

Akcie: Technická analýza VIX, Daily

19.09.2013 Kontrakt na index CBOE VIX směřuje k nejnižší úrovni v historii. Nečekané rozhodnutí Fedu pokračovat současn...
img

Akcie: Technická analýza VIX, Daily

05.08.2013 Kontrakt na index CBOE VIX v pátek sklouzl na nejnižší úroveň od poloviny března tohoto roku a přibližuje se k minimu ...
img

Algoritmy nahrazují hlavy analytiků i investorů. Mění investování i způsob tvorby cen

30.04.2013 Počítačem řízené algoritmy se už neomezují pouze na HFT. Postupně nahradí snahu a výhodu analytiků i investorů při zkoumání hodnoty konkrétní akcie a přinesou zásadní změnu způsobu, jakým dnes cenu akcie i její správnou hodnotu určujeme, zní z odvětví. Otázkou je cena za tuto schopnost: Nestabilita finančních trhů? Ztráta důvěry? Konec jejich chápání?
img

Akcie: Americké akcie zakončily v pátek růstem

25.03.2013 Americké akciové indexy obnovily v pátek růst v očekávání, že dojde k vyřešení složité situace na Kypru. Obchodníci uvedli, že zprávy během dne naznačovaly, že bude dohoda o finanční pomoci Kypru dříve či později dosažena. Index DJIA v pátek zakončil se ziskem 0,63% na 14 512,03 bodů. Dvacet dva z třiceti titulů zakončilo v plusu v čele s Hewlett- Packard, nejztrátovějším titulem byl UnitedHealth Group a beze změny zakončil Alcoa. V průběhu týdne DJIA odepsal méně než 0,1%. Širší index S&P 500 posílil o 0,72% na 1 556,89 bodů, za celý týden ale ztratil 0,2%.Technologický Nasdaq Composite index stoupl o 0,7% na 3 245,00 bodů a v průběhu týdne poklesl o 0,1%. Index tržní volatility CBOE (VIX) v pátek klesl o 0,42 bodů, nebo 3% na 13,57 bodů a v průběhu týdne si připsal 20,1%.
img

Akcie: Index DJIA ukončil desetidenní vítěznou sérii

18.03.2013 Americké akcie zaznamenaly další týden růstu, při kterém překonaly nová maxima. Patřil k nim hlavní Dow Jonesův index, který ukončil nejdelší vítěznou sérii od roku 1996. Rekordní úrovně posunul index Rusell 2000 i S&P MidCap 400. Širšímu indexu S&P 500 scházely dva body k tomu, aby překonal rekordní uzavírku 1 565,15 bodů a dvanáct bodů k intradennímu rekordnímu vrcholu 1 576,09 bodů. Sentiment je stále na straně býků, přestože jsou trhy v některých případech technicky překoupené.
img

Steroidy fungujú, trh je vo vytržení

14.03.2013 Ekonomika USA začína zjavne zaberať na dlhodobú kúru Fedu – nulové sadzby a likvidita kam sa len pozriete. QE3 n...
img

Stratég SocGen a Roubini: Trhy děsivě připomínají dobu před finanční krizí, přijde pád

08.03.2013 Rekordní maxima amerického akciového index DJIA, několikaletá maxima dalších trhů i rétorika amerického Fedu až příliš...
img

Růst zaměstnanosti překvapivě akceleroval. Wall Street posouvá DJIA na nový rekord

06.03.2013 V době, kdy se odborníci na kapitálové trhy přou, zda má akciové rally pokračovat dále, přinesla očekávaná data ADP z ...
img

Akcie: DJIA vystoupal na nový rekord a překonal dosavadní maximum z října 2007

06.03.2013 Krátce po otevření vzrostl hlavní Dow Jonesův index nad dosavadní rekordní maximum 14 198,10 bodů, které vytvořil...
img

Evropské i americké akcie jsou na maximech. Další rally má stoupence i oponenty

06.03.2013 Evropské i americké akciové trhy se v pokročilé rally dostávají na maxima historická či nejméně z let 2007 a 2008. Ame...
img

Evropské i americké akcie jsou na maximech. Další rally má stoupence i oponenty

06.03.2013 Evropské i americké akciové trhy se v pokročilé rally dostávají na maxima historická či nejméně z let 2007 a 2008. Ame...
img

Akcie: Index S&P 500 zaznamenal první týdenní pokles v tomto roce

25.02.2013 Po dvoudenní korekci zakončily americké akciové indexy v plusu. Páteční objem obchodování byl velmi mírný, což vzbuzuje určité znepokojení. Na trhu panuje nejistota ohledně možného ukončení měnového uvolňování ze strany americké centrální banky a avizovaného snižování rozpočtového schodku federální vlády. Právě významné škrty ve výdajích v letošním roce by mohly mít na sentiment významný vliv a stáhnout trhy do poklesu. Rozpočtový výbor Kongresu odhaduje, že úspory ve výdajích sníží růst HDP o 0,6% v roce 2013, avšak neměly by vykolejit americkou ekonomiku.
img

Akcie: DJIA uzavřel druhý týden se ztrátou

18.02.2013 Hlavní americké akciové indexy zaznamenaly už čtvrtý smíšený závěr, ke kterému přispěla především ekonomická data a po silném začátku na počátku roku nyní pokračuje fáze konsolidace. Hlavní index DJIA v pátek zakončil se ziskem 8,37bodů, nebo 0,06% na 13 992,97 bodů. Šestnáct titulů uzavíralo v pozitivním teritoriu včele s Coca-Cola.
img

Akcie: Americké akcie po otevření klesají

06.02.2013 Hlavní americké akciové indexy po otevření oslabují, index DJIA ztrácí 0,31% na 13 936,26 bodů, index S&P 500 o 0,28% ...
img

Akcie: Evropské akcie pod tlakem

04.02.2013 Evropské akcie otevíraly v pondělí smíšeně, ale v periferních zemích byly jasně pod tlakem. Odpoledne již index Euro S...
img

Akcie: Futures na americké akciové indexy v úterý dopoledne klesají

29.01.2013 Futures na americké akciové indexy poukazují na nižší open na Wall Street. Březnový futures na index DJIA (DJH3) dopoledne oslabuje o 0,01%, futures na index S&P 500 (SPH3) o 0,38% a futures na index Nasdaq (NDH3) o 0,31%.
img

Akcie: Americké akcie zakončily v pátek smíšeně

21.01.2013 Po počáteční slabosti zakončily americké akciové trhy v pátek smíšeně. Pozdní nákupní aktivita vytáhla hlavní a širší ...
img

Asie dnes: Z BoJ nepřišla žádná změna, ale USDJPY si stojí na svém

20.11.2012 Během dnešní seance se pozornost upřela znovu k asijským centrálním bankám. Konalo se jedno zasedání a z ...
img

Nezaměstnanost v ekonomice USA nečekaně roste, tvorba nových míst prudce pohasla. Trhy padají, eurodolar vystřelil

01.06.2012 Americká ekonomika vytvořila v květnu nejméně pracovních míst od května roku pře...
img

Akcie: Pražská burza v uplynulém týdnu rostla o 1,7 pct

05.03.2012 Vývoj ovlivnily zveřejněné výsledky za čtvrté čtvrtletí. Index pražské akciové burzy PX v závěru týdne nepatrně oslabil o 0,04% na 1017,9 bodů, ale v průběhu celého týdne dokázal posílit o 1,7%. Osm titulů zakončilo v pozitivním teritoriu. Největší zisk zaznamenala akcie Erste Bank (4,2%, 483,50Kč), největší pokles KIT Digital (-11,8%, 189,25Kč) po zveřejnění výhledu pro rok 2012. Objem zobchodovaných akcií činil 835,6 milionů korun. PX vykazoval od počátku roku růst o 11,7%. Erste vzrostl čistý zisk o 3,8% a předčil očekávání, následně Agentura Fitch zachovala rating banky na A- se stabilním výhledem.
img

Akcie: Akciové trhy USA zamířily na jih po HDP Německa a varování Fitch

11.01.2012 Wall Street otevřel ve středu v mínusu, znepokojením nad vývojem v Evropě. Hlavn...
img

Akcie: Pražská burza v předvánočním týdnu posílila o 4,9 pct

27.12.2011 Akce na podporu likvidity ECB a lepší makroekonomické údaje z USA v uplyn...
img

1.11. Rychlý propad AUD o 50 bodů poté, co RBA snížila sazby o 25 bazických bodů

01.11.2011 Andrew Robinson, Forex Market Strategist, Saxo BankObchodováním na asijských trz...
img

Fed slíbil levné peníze do poloviny roku 2013 - bude to stačit?

10.08.2011 Všechny zraky (a naděje?) se upíraly k zasedání Federálního výboru pro otevřený trh (FOMC), zatímco globální akciové trhy čelily 10dennímu výprodeji. Před zveřejněním výsledku zasedání se devizové trhy stabilizovaly, přestože úlohu bezpečného přístavu i nadále hrál CHF, který vůči EUR i USD vyšplhal na rekordní maxima. Zde si můžete přečíst kompletní prohlášení FOMC, jehož podstata po značném zhoršení ekonomického výhledu tkví ve slibu zachovat do poloviny roku 2013 extrémně umírněný postoj včetně ,,přiměřeného" používání doplňkových nástrojů. Vypadá to, že žádné QE3 se v tuto chvíli nekoná a za zmínku stojí i skutečnost, že proti tomuto novému postoji k měnové politice se postavili tři členové FOMC, konkrétně Plosser, Fisher a Kocherlakota. Znamená to, že cesta pro případné QE3 může být do budoucna trnitá. Tento příslib levných peněz posloužil Wall Street jako odrazový můstek - index DJIA si připsal 3,98 %, S&P +4,74 % a Nasdaq +5,29 %. Na to, abychom poznali, zda se jedná o falešný odraz, nebo začátek udržitelnějšího růstu, si budeme muset počkat. Výnosy z amerických vládních dluhopisů poklesly na rekordní minima a dostaly USD pod tlak - dolarový index se vrátil na minima z nedávné doby.
img

FX UPDATE

29.06.2011 Všichni sledují řecké hlasování; bude to pro EUR znamenat nakupovat očekávání a prodávat fakta...
img

FX Update: Řecká vláda obstála v hlasování o důvěře

22.06.2011 Vzhledem k tomu, že se veškerá pozornost upírala k hlasování o důvěře řecké vládě, měly trhy před oznámením verdiktu tendenci šlapat vodu s příklonem k pozitivnímu výsledku, což vyvolalo mírný tlak na posilování EUR. Premiér Jorgos Papandreou dosáhl v hlasování (hubeného) vítězství v poměru 155:143 (i když se šuškalo, že už před hlasováním měl 155 hlasů zajištěno), což způsobilo náhlý vzestup EURUSD a následně stejně rychlý návrat pod úroveň 1,44. Vedle zpráv z Řecka přinesl včerejšek také zklamání v podobě průzkumu ZEW (-5,9 oproti očekávaným +6,1), které poslalo EUR na začátku evropského obchodování na burze forex na nižší úrovně, ale po přiblížení k hladině 1,43 se znovu našli ochotní kupci. GBP se pod vlivem slabých očekávání CBI a zhoršujícího se stavu veřejných financí ve Velké Británii příliš nedařilo. Paul Fisher z BoE uvedl, že pokud poklesne inflace, bude uvažovat o dalším uvolňování měnové politiky.
img

FX Update: Eurem zmítají výkyvy poté, co se k možnosti bankrotu přiklonila i agentura Fitch

21.06.2011 Po vyšších úrovních, na kterých uzavírala newyorská burza, převzala otěže obchodování Asie, a pozornost trhů přitom zůstává pevně upřena na Řecko a na další vývoj v Evropě. Během asijského obchodování jsme byli svědky rychlého posilování a prolomení úrovně 1,4350, což aktivovalo stoplossy, které se poblíž této úrovně nacházely, až jsme se dostali na maximum 1,4383 (shodou okolností se jedná o 50% korekci poklesu z 1,4694 na 1,4073). Později se objevily zásadní zprávy týkající se postoje ratingové agentury Fitch, která údajně bude považovat výměnu řeckých dluhopisů nebo dobrovolné refinancování dluhů za platební neschopnost, což nastartovalo pád eura pod úroveň 1,4350, který se zastavil až těsně nad 1,43 (a to si uvědomme, že ve stejném smyslu se již předtím vyjádřily další agentury). Těmito pohyby bylo vymezeno pásmo, ve kterém se v rámci seance obchodovalo.
img

FOREX Update: Máme Řecko vyřešené? Nic není potvrzeno

17.06.2011 Andrew Robinson, FOREX Analyst, Saxo Capital MarketsAsie dychtivě sledovala zprávy o...
img

FOREX Update: Australské maloobchodní tržby zaznamenaly v dubnu prudký obrat nahoru. Jsou příčinou jednorázové faktory, nebo se jedná o trend?

02.06.2011 Andrew Robinson, FOREX Analyst, Saxo Capital Markets V průběhu asijské seance se do s...
img

FX Update: HDP Austrálie za 1. čtvrtletí mírně zklamalo, AUD přesto posiluje

01.06.2011 Během asijské seance se všechny zraky upíraly na HDP Austrálie za 1. čtvrtletí. Špatné číslo se ...
img

EUR se v Asii vydalo k novým maximům roku 2011

21.04.2011 Andrew Robinson, FX Analyst, Saxo Capital MarketsPoté, co evropská a americká seance s...
img

Riziku se dostalo obrovského povzbuzení, když Čína oznámila, že letos ještě více otevře své trhy

08.04.2011 Andrew Robinson, FX Analyst, Saxo Capital MarketsPo skončení nejrušnějšího dne v tomto t...
img

Prezident ECB J.-C. Trichet uspokojil eurobýky

04.03.2011 Komentáře k dění na trhu:J.-C. Trichet ve čtvrtek při tiskové konferenci po zasedání ECB uspok...
img

FX Update: Rizikový sentiment je v Asii mírně pozitivní

28.02.2011 Během asijské seance jsme u měn zaznamenali zpočátku pokles, jelikož akciové trhy otevřely v čer...
img

Mapa 8/11

21.02.2011 Venku přituhlo, tak uvidíme kam nám to půjde.
img

Přijme Irsko záchranný balíček v řeckém stylu?

15.11.2010 V pátek došlo k poměrně nervóznímu obchodování s EUR v centru pozornosti. Zprávy o tom, že Ir...
img

Obnovené obavy ze zadlužení zemí na periferii EU prodlužují korekci eura

09.11.2010 EUR včera i nadále klesalo, neboť se do středu pozornosti opět dostalo zadlužení zemí na perif...
img

Kroky RBA/BoJ se ukazují být pouze dočasnou překážkou v pádu dolaru

06.10.2010 USD sklouzl v indexu na nová minima od letošního ledna, když včera oznámená opatření Bank of J...
img

OIL - černé zlato II. Situace v dolarovém indexu DXU10 a akciovém indexu US30.

15.08.2010 Plním svůj slib daný v diskusi a doplňuji článek z 12.8.
ropa.jpg

Komodity: ropa a její obchodování

12.08.2010 Technická a fundamentální analýza ropy od tradera Tomáše.
img

OIL - černé zlato

12.08.2010 Mám sice po jarní havárce a po následných několika operacích zdravotní dovolenou. Právě proto mám nyní více času se zaobírat trhy z jiné strany a i více se podívat na jeden, který u sebe beru jako tzv. doplňkový. Jedná se o trh s ropou. Na toto téma by se dala napsat celá kniha, na to zde není prostor. Ve stručnosti, pár nejdůležitějších údajů a mých postřehů vycházejících z několika let obchodování s ropou může někomu pomoci.
img

FX Update - 12.08 - Kroky přijaté Fedem přes noc poplašily trhy

12.08.2010 Finanční trhy vyplašila pesimističtější prognóza Fedu ohledně dalšího vývoje americké ekonomiky a ta...
img

Wall Street neudržela nadějný růst; pokles vedly maloobchodní řetězce a technologie

22.06.2010 Americké akciové trhy včera v závěru obchodování neudržely nadějný růst, když pokles akcií maloobch...
dolar index.jpg

Situace v dolarovém indexu a jeho další možný vývoj

18.06.2010 Pohled na dolarový index a akciový index DJIA. Technický pohled a budoucí vývoj.
img

Shrnutí divokého týdne a výhled na příští.

07.05.2010 Blíží se konec divokého týdne. Pokusil bych se na několika řádcích vyhodnotit uplynulý týden a trochu se podívat na to co by nás mohlo čekat příští týden.
img

Zajímavá situace z hlediska korelace v USD a DJIA (US30)

18.02.2010 Na trzích se po dvou divočejších dnech vytvořila zajímavá situace z hlediska korelace :
img
forex222.jpg

Intradenní obchodníci XI. (zahajování obchodů při obratu trendu 1. SELL)

18.01.2010 V minulém článku jsem stručně prošel problematiku obchodních signálů a nyní bych se věnoval konkrétním situacím v trhu. Zahajování obchodů při obratu trendu a příklad takového obchodu.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | HDP | Fibonacci | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | AUD/NZD | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | SPX500 | Maloobchodní tržby | EUR/AUD | GBP/CHF | AUD/JPY | NZD/JPY | USD/CZK | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Měnový trh | Objemy obchodů | Intradenní obchodníci | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Broker | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | Burzovní index | CBOE | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Devalvace | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | ESM | Ekonomika | Euro | Eurozóna | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Fibonacci retracement | Finanční trhy | Fiskální politika | Hedge fondy | Futures | G7 | Grafy | HFT | Hedge | High | Hlava a ramena | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Kurzy měn | LTRO | Last Trading Day | Likvidita | Likvidní trh | Long | Long pozice | Lot | Low | MACD | MMF | Margin | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Neckline | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Obchodník | Open | P/E | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Průmyslové objednávky | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Sloupcový graf | Support | Pokladniční poukázky | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Euro STOXX | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Americký prezident | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | OSN | Spekulanti | PBOC | Investoři | Měnové války | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Býčí divergence | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Rollover | Makroekonomická data | Zisk | Britská měna | Dluhopisové trhy | Ceny komodit | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | Recesia | IEA | ČSOB | Partners | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Stoxx 600 | Aktuální kurzy | Regulace | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Algoritmické obchodování | Nasdaq Composite | Index cen | Výrobní ceny | Eurostat | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | Rozvíjející se trhy | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | USDCAD | Aktivum | Carry trades | First notice day | Formace hlava a ramena | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | High-frequency trading | AdmiralMarkets | Akcie Alibaba | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Facebook | Akcie Visa | Akciové burzy | Aktuální ceny ropy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Fio banka | Běžný účet | Brent | Brokeři | Burza online | Capital Markets | Cena | Cena ropy brent | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České akcie | Dax index | Devizové trhy | DJIA | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Ekonomický cyklus | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropské burzy | Exchange | Expirace | Finanční služby | Fio | Fondy | Forex market | Forexu | Fortuna | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Irsko | ISM | Jak investovat | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Konfluence | Koruna posiluje | Krach na newyorské burze | Kurz EUR | Kurz jüanu | Kurz USD | Kurzy | Kurzy akcií | Libra | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | NewYorská burza | Obchodní platformy | Patria Finance | Patria.cz | Podílové fondy kurzy | Pokračování divergence | Poplach na burze | Porovnání měn | Pražská burza aktuální kurz | Pražská burza cenných papírů | Pražská burza kurzy akcií | Pražská burza online | Pražská burza PX | Pražská burza SPAD | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | Růst HDP | SaxoBank | Sázky | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | SP500 | Stoxx | Světové burzy | Švýcarská centrální banka | Throwback | Trh nemovitostí | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD | WTI | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buy | Cenově vážený index | EBITDA | Ex-dividend | IRS | Ministerstvo financí | Obchodní den | OIBDA | Portfolio cenných papírů | Protistrana | ROCE | Sell | SPAD | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Černé zlato | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Tržby | QE | Kontrakt | FND | Volby | Retail | Burze | Investment | Kurz USD/CZK | Saxo Capital Markets | Evropské obchodování | Americké obchodování | FX Analyst | Janney Montgomery Scott | Dow Jonesův index | Bernstein | Jackson Hole | Microsoft | Caterpillar | FTSEurofirst 300 | YouGov | MF Global | Next Finance | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | Halifax | Thomson Reuters | Technický pohled | HUF/EUR | Erste Bank | Pokles akcií | Hospodářské výsledky | Dlouhé pozice | Energie | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Earnings | Sentiment trhu | Index FTSEurofirst 300 | Globální akciové trhy | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Znalost | Přehled | Politické napětí | Averze vůči riziku | Skandinávské měny | Obchodní signály | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Finanční poradenství | Referendum | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Prezident ECB | Americké firmy | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Firmy | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | IBEX | Euro Stoxx 600 | Obchodování měn | Cenné kovy | JPMorgan Chase | Známý investor | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Fitch Ratings | AAA | Černé pondělí | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Uvolňování měnové politiky | Finančnictví | Richard Branson | Walmart | Alibaba | Procter & Gamble (PG) | Fibo | Propad | Německý index DAX | Index Nikkei | DAX30 | TradingView | Citi | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Vývoj na akciových trzích | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Posílení eura | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | VIG | Zasedání Bank of England | Tempo růstu | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Baidu | Dluhové krize | Výhled | Bankéř | Poplatky | Nakupovat akcie | Rekordní minima | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Dnešní zpráva | Soukromí zaměstnavatelé | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Ekonomická situace | Hospodářská situace | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Firemní výsledky | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Zpomalení čínské ekonomiky | Výběr zisků | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Rizikovější investice | Očekávání analytiků | Index cen domů | Příjmy | ExxonMobil | Měny&Sazby | ČTK | Konsenzus | Rozjednané prodeje domů | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Očekávání | Vývoj eurodolaru | Zátěžové testy bank | Flash Crash | J.P. Morgan | Zahraniční forex | ČSOB Finanční trhy | Nasdaq Composite Index | Akcie Tesly | Index volatility CBOE | Markéta Šichtařová | Hurikán Irma | S&P 500 Insurance | Index pojišťoven | Obchodování indexů | Investování s LYNX | Obchodování Futures | Zápis ze zasedání Fedu | Obchodní války | Jamie Dimon | Apple (AAPL) | Kurz EUR/CZK | Akcie Applu | Graf indexu | Norges Bank | Akcie GE | Dluhopisové výnosy | Globální investoři | Silnější dolar | Prezident Trump | Obchodovat s akciemi | Ceny zemního plynu | Obchodovat na finančních trzích | Poziční obchodníci | CNY | Snížení sazeb | NASDAQ 100 | NQ100 | Konglomerát | Obchodujte | S&P 500 Index | Čistý zisk | MetaTrader 5 Supreme Edition | Deficit | MSFT | Obchod | Supreme Edition | NQ100 CFD | Cisco Systems | Technologický index Nasdaq | Technologický index | PLN/EUR | SP500 CFD | UnitedHealth | Pfizer | CBI | Index DOW | Trh s dluhopisy | Klesly akcie | Průzkumy | INTC | Intel (INTC) | Kalendář událostí | DJI30 CFD | DJI30 | Chronoekonomický pohled | Predikce vývoje finančních trhů | Predikce vývoje | Richard Stříbný | Miloš Mikolanda | INSTITUT CHRONOEKONOMIE | Průmysl | HUF | PLN | Na burze | Standard Oil | Visa | Čínské zboží | Sociální sítě | Problémy | Zasedání FOMC | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | GBP/EUR | Plyn | Prohlášení | Yahoo | Akcie Yahoo | United Technologies | Amgen | Měnové politiky | Investujte | Šperky | AAPL | AT&T | Disney | Nike | COTTON | SUGAR | Ztráta | Visa (V) | Komunikace | General Electric (GE) | AMGN | Výsledky průzkumu | Trhy | American Express | Pokles | Boeing | Zpomalení růstu | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | Obchodovanie | Cestovní ruch | Vývoj | Nižší sazby | Guru | Americké výnosy | Americká seance | Asijská seance | Nákupy aktiv | Index NASDAQ 100 | Index DJIA 30 | DJIA 30 | Russell 2000 (RUT) | Wall Street index | Charles Dow | Historie | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Růst | Solidní růst | Microsoft (MSFT) | Údaje | UnitedHealth Group | WMT | Delaware | WELL | Procter & Gamble | USD za barel | 3M | Mandát ECB | Dovoz | Obchodní přebytek | Nike (NKE) | NKE | Merck | Levné peníze | Spekulovat | Kupci | Roční zhodnocení | Salesforce | Střední Evropa | Black Monday | Spotřebitelská důvěra v EU | Letecký průmysl | Johnson & Johnson | Ceny | Verizon Communications | Salesforce.com | Důvěra | Coca-Cola | Walgreens | Intel | JPM | GS | Pokles indexu | Indexy na Wall Street | Řecká vláda | FX Update | Akcie Goldman Sachs | Didi | Cenové stability | Technologie | Rada guvernérů | Společnosti | Pozornost | | Ruský plyn | APP
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Index českého investora CII750
Index českého investora (CII750)
Index čínských akcií
Index čínských firem
Index ČSOB
Index DAX
Index DAX burzy
Index DAX (DE30)
Index DAX 30
Index DE30

Následující klíčová slova

Index DJIA 30
Index DOW
Index Dow Jones
Index dublinské burzy ISEQ
Index důvěry
Index důvěry v eurozóně
Index DXY
Index ekonomické aktivity
Index ekonomické aktivity v USA
Index ekonomické nálady
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
UFX
FP Markets
FXCM
reklama
Coinfy
Potvrďte prosím... Zavřít