Negativní korelace

Korelace v tradingu: Jak je využít ve svůj prospěch?
14.04.2025 Korelace na finančních trzích jednoduše označuje vztah mezi hodnotou dvou různých trhů (například měnových párů).

Fidelity International: Pozdní fáze cyklu se zvratem
17.12.2024 Přestože se nacházíme v pozdní fázi cyklu, u rizikových aktiv zůstáváme optimističtí.

Fidelity International: Argumenty pro neutrální strategie na akciových trzích v pěti grafech
01.11.2024 Strategie absolutního výnosu společnosti Fidelity může investorům pomoci diverzifikovat portfolio a posílit výnosnost akcií tehdy, kdy panuje zvýšená makroekonomická a tržní volatilita.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a USD/CHF
06.10.2024 V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Porovnám právě probíhající Price Action na měnovém páru EUR/USD s měnovým párem USD/CHF, který s ním udržuje negativní korelaci.

Bitcoin ztrácí korelaci se zlatem!
13.09.2024 V roce 2024 se jak u bitcoinu, tak u zlata rozvinula ohromující rally a tato dvě aktiva se stala nejvýkonnějšími aktivy roku. V posledních měsících ale zlato zastiňuje bitcoin a ten zaostává. Z toho vyplývá, že investoři považují žlutý kov v době sílících ekonomických otřesů za preferované bezpečné aktivum. Podle zprávy z CryptoQuant se korelace mezi bitcoinem a zlatem v poslední době mění na zápornou.

Na finančních trzích vše souvisí se vším! Jak to obchodně využít?
15.08.2024 Obchodníci i investoři neustále hledají způsoby, jak získat informační výhodu, která by jim pomohla k ziskovosti. Jednou z populárních strategií, jak získat pomyslný obchodní „edge”, je korelace. Ve finančním světě znamená korelace určitou formu vztahu mezi dvěma různými aktivy. Jinými slovy, různé instrumenty mohou mít na sebe různý vliv, který obchodníci mohou využít ve svůj prospěch.

Pokročilé obchodní strategie v Prop Tradingu
12.07.2024 V minulé kapitole jsme si rozebrali význam backtestingu a paper tradingu před challengí (evaluace, výzva), jakými postupy se řídit a jaké to pro vás může mít výhody. V dnešní kapitole se podíváme na úplně jiné téma, ačkoli stále ve smyslu prop obchodování, a to na pokročilé obchodní strategie v prop tradingu.

Největší výzvy pro současné obchodníky? Názory řečníků Online trading konference 2024
21.03.2024 Již tuto sobotu 23. 3. od 13:00 proběhne další ročník Online trading konference XTB. V tomto článku zpovídáme část řečníků tohoto eventu. Dnes jsme se zeptali na otázku ,,Jaké jsou podle vás největší výzvy, kterým čelí obchodníci na trhu dnes, a jak se s nimi vyrovnáváte?”. Zde jsou jejich odpovědi:

Co si vybrat: zlato nebo dluhopisy?
26.10.2023 Sentiment na trhu se zlatem se zlepšil. Kvůli rostoucí geopolitické nejistotě se poptávka po bezpečných aktivech dále zvýšila a ceny drahého kovu se vrátily na 2000 dolarů za unci.

Zlato na svém čtyřtýdenním maximu
18.10.2023 Zlato, které je často považováno za bezpečný investiční přístav, dnes dosáhlo svého čtyřtýdenního maxima. V uplynulém týdnu se také oddělilo od svého tradičního konkurenta - výnosů amerických státních dluhopisů. Tato dvě aktiva mají většinou negativní korelaci, protože vyšší výnosy často odrazují investory od zlata, které neposkytuje žádný výnos, a směřují k americkým státním dluhopisům. Toto kvazi-bezrizikové aktivum v současné době nabízí výnos nad 4,8 % p.a.

Fidelity International: Návrat poměru 60 ku 40?
01.09.2023 Historicky negativní korelace mezi dluhopisy a akciemi, která byla během Covidu narušena, naznačuje obnovení a oživuje představy o tom, jak má vypadat tradiční portfolio 60 na 40.

Je už „vyvážené“ portfolio 60 % akcií / 40 % dluhopisů minulostí?
20.02.2023 Roky panovala myšlenka, že je vyvážené portfolio věcí minulosti. Nedávný vývoj to však nejspíš změnil.

🛢Vrátí se cena ropy nad 100 USD?
12.10.2022 OPEC+ překvapil svým rozhodnutím výrazně snížit svůj produkční cíl, což by mohlo vést ke zvrácení klesajícího trendu na trhu s ropou. Na druhé straně se trh stále obává možné globální recese a Spojené státy se připravují na volby v polovině volebního období. Existuje vzhledem k této skutečnosti šance, že se ceny ropy vrátí nad 100 dolarů za barel?

Obchodní signál pro zlato (XAU/USD) na 5.–8. srpna 2022: prodávejte v případě pullbacku na úrovni 1 805 USD (Murray 6/8 – NFP)
05.08.2022 Zlato dosáhlo maxima 1 794,89 USD za trojskou unci, tj. úrovně zaznamenané naposledy 5. července. Obavy z globální recese udržují investory v pohotovosti. Pokles výnosů státních dluhopisů v důsledku negativní korelace se zlatem podpořil býčí pohyb XAU/USD.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 28.–29. července 2022: nakupujte nad úrovní 1 723 USD (21 SMA – 200 EMA)
28.07.2022 Pár XAU/USD prudce prorazil klesající trendový kanál, který se vytvářel od 28. června. Kov se nyní obchoduje na ceně 1 738, nad 21 SMA a nad klesajícím trendovým kanálem. Nejspíš bude dál stoupat, ale mohl by mít určité potíže, protože se obchoduje na překoupených úrovních. Mohlo by dojít k technické korekci a pak k obnovení rostoucího trendu.

Americký akciový trh v úterý posiluje
16.03.2022 V závěru včerejšího obchodování se americké akciové indexy na pozadí poklesu cen ropy posunuly vpřed. Největší zisky zaznamenaly společnosti z technologického sektoru a také ze sektoru spotřebního zboží a služeb.

Goldman Sachs říká, že rostoucí popularita kryptoměn nezvyšuje jejich
28.01.2022 Zrovna nedávno stratégové Goldman Sachs doporučili investorům, aby byli vůči vyprávění o tom, že široké přijetí kryptoměn zvyšuje jejich ceny, skeptičtí. Uvedli, že rostoucí popularita krypto aktiv nezvyšuje jejich hodnotu, protože i když se jejich obliba rozšířila, korelace krypto aktiv s ostatními makro aktivy se zvýšila do té míry, že jsou nyní v centru nedávných rotací napříč třídami aktiv. To je v rozporu s myšlenkou, že krypto je nástrojem diverzifikace.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.1.2022
17.01.2022 Světové fórum v Davosu se opět uskuteční virtuální formou. Již dnes v 11:00 hodin bude mít projev čínský prezident. Členové světového ekonomického fóra vydali přehled hlavních globálních rizik. Z jejich pohledu vévodí rizika klimatická. Extrémního počasí se obává více než 31 % respondentů, nedostatečné akce v souvislosti s ochranou klimatu 27,5 %. Naproti tomu ekonomická rizika nejsou vnímána jako ta nejzásadnější. Splasknutí bubliny na trzích aktiv se obává pouze 14 % respondentů.

Intradenní strategie na stříbro? I to je možné!
26.07.2021 Patrně zde není třeba zmiňovat všechny důvody, pro které se k obchodování stříbra uchyluje nemalá část traderské komunity. Co však třeba zmínit musíme je fakt, že tento drahý kov je v drtivé většině obchodován pomocí pozičního (swingového) tradingu. Strategie jednoho z členů našeho Purple Trading Clubu, Milana Klebana, jde v tomto ohledu zcela proti proudu. Ukáže vám, jak obchodovat stříbro intradenně a dravým způsobem.

Intradenní strategie na stříbro? I to je možné!
23.07.2021 Patrně zde není třeba zmiňovat všechny důvody, pro které se k obchodování stříbra uchyluje nemalá část traderské komunity. Co však třeba zmínit musíme je fakt, že tento drahý kov je v drtivé většině obchodován pomocí pozičního (swingového) tradingu. Strategie jednoho z členů našeho Purple Trading Clubu, Milana Klebana, jde v tomto ohledu zcela proti proudu. Ukáže vám, jak obchodovat stříbro intradenně a dravým způsobem.

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Světu už dochází úplně všechno
30.03.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.

Graf dne: SILVER (26.02.2021)
26.02.2021 Stříbro se na rozdíl od zlata během aktuálního růstu výnosů z dluhopisů docela drží. Dlouho se mu dařilo růst a opět otestovat rezistenci na $28,00. Naopak ceny zlata už měly tendenci během posledních týdnů klesat. Poslední prudký růst výnosů však už zanechal šrámy také na stříbru. Existuje dlouhodobá negativní korelace mezi výnosy z dluhopisů a zlatem, ovšem vztah stříbra a výnosů není tak jasný. Nižší investiční využití tohoto hlavně průmyslového kovu (dle poptávky) negativní vztah zamlžuje. Z technického pohledu se nejbližší support nachází na úrovni $26,15. Jedná se o spodní limitu struktury Overbalance, poslední lokální minima a rostoucí trendovou čáru. Dokud nedojde k proražení supportu, tak aktuální pokles můžeme vnímat více jako korekci než změnu trendu.

👎 Zlato propadlo pod klíčový support ❗
26.02.2021 Výnosy z dluhopisů pokračují v rychlém vzestupu v reakci na rostoucí sázky obchodníků na růst inflace. Zlato je jednou z hlavních obětí tohoto pohybu. Existuje silně negativní korelace mezi výnosy a cenami zlata. Kov podpíral nějakou dobu support na úrovni $1765, ale rostoucí výnosy znamenaly příliš silný tlak. Ceny se tak pohnuly směrem ke spodní limitě klesajícího kanálu. K jejímu dosažení však stále existuje hodně prostoru. Hlavní horizontální support se nachází až v blízkosti $1680. Stojí za povšimnutí, jak dobře pracují úrovně 50 a 75 LWMA (linear weighted moving average) jako rezistence. Jedná se o další faktor možného pokračování poklesu.

Graf dne: Na ropě vládne negativní korelace s USD
14.01.2021 Pohyb kurzu USD dlouhodobě ovlivňuje hodnotu aktiv v této měně vyjádřených. Při růstu kurzu dolaru mají ceny těchto aktiv tendenci klesat a obráceně. Někdy tento vztah funguje lépe, jindy hůře. Negativní korelace je často dobře k vidění na komoditních trzích a v současnosti jsme opět svědky jejího nárůstu na ropě. Korelační koeficient (40) klesl na -0,48, přitom ještě na konci roku se pohyboval okolo nuly. Kurz dolaru se pohybuje v blízkosti nejnižších úrovní za poslední 3 roky. Naopak ropa si užívá několikaměsíčního růstu. Brent se naopak nachází v blízkosti nejvyšších hodnot od února minulého roku (nad $55/bbl). Obchodníci sázejí na rychlý konec koronakrize a růst poptávky po ropě v tomto roce.

Bezpečný přístav pro investice v roce 2021, koronaviru navzdory
12.01.2021 Zpráva o nové nebezpečné mutaci koronaviru z Velké Británie nám připomněla, kolik toho ještě o novém viru nevíme a jak nestabilní období pro podnikání na trzích zažíváme. Sotva se zdálo, že máme vývoj pandemie pod kontrolou a opatření se rozvolnila, ukázalo se, že stabilita byla jen zdánlivá. Zpráva o nové mutaci viru doslova ze dne na den negativně zasáhla finanční trhy – pokles zaznamenalo zlato, evropské akcie i Bitcoin. V souvislosti s tím se nabízí otázka, co nás čeká v investicích příští rok. Je na obzoru další krize?

Je na obzoru další krize?
23.12.2020 Když už to vypadalo, že se koronakrize pomalu chýlí ke konci, opět se ukázalo, že má virus navrch. Vakcíny už byly připravené, opatření se uvolnila a vypadalo to, že příští rok bude pro trhy a investory mnohem přívětivější. Jenže v neděli přišly zprávy o nové formě covidu, a to trhy položilo. Pokles zažilo například zlato, index S&P 500, evropské akcie ale i Tesla nebo takový Bitcoin. Co nás tedy čeká příští rok? Zažijeme korona krizi opět od začátku?

Hedging pro začátečníky
21.12.2020 Pokud se pohybujete ve světě investic, nebo obchodujete na finančních trzích, určitě byste vždy měli hledat způsoby, jak eliminovat nebo alespoň minimalizovat svá rizika. Zřejmě nejhorší varianta je, když jako obchodník a investor budete úplně ignorovat veškeré hrozby, které nám při obchodování na finančních trzích hrozí. V tomto článku se dozvíte o jednom ze způsobů ochrany proti rizikům.

Využití korelace k obchodování když zlato roste
07.08.2020 Zlato v posledním týdnu prorazilo psychologickou hranici 2000$ a dosáhlo tak svého historického cenového maxima. Zlato od roku 2019 posílilo o více než 35 % a ve světě investic se díky neustálému tisku peněz a obav z rozpadu monetárního systému v dobách korona krize drží na prvních pozicích. Pro lepší diverzifikaci obchodního rizika je však vhodné se podívat i na jiné investiční příležitosti. Právě na základě pozitivních a negativních korelací můžeme vhodně rozložit obchodované riziko a investovat do jiných instrumentů. Pokud budeme například sledovat pohyby zlata, tak na základě jeho korelací se můžeme rozhodovat, kam vložit další finanční prostředky.

Graf dne: Měď posiluje v reakci na pokles globálních zásob
11.05.2020 Cena mědi se postupně vzpamatovává z propadů, které tuto komoditu postihly na počátku roku. Z březnových minim už měď povyskočila o 14 % do blízkosti úrovně 5 300 dolarů za tunu. Naopak globální zásoby mědi od března klesly takřka o čtvrtinu pod 500 tisíc tun. Na grafu je zřetelně vidět negativní korelace mezi cenou na londýnské LME a globálními zásobami mědi za poslední rok. Cena mědi roste přes destrukci poptávky způsobené šířením pandemie koronaviru. Negativní dopad je však k vidění také na straně nabídky, když riziko nákazy uzavřelo důležité doly.

Jak obchodovat v koronavirové volatilitě?
23.03.2020 Uplynulý týden byl extrémní, co se týče paniky a volatility na trzích. Tradeři nyní prodávají všechno od akcií, přes korporátní dluhopisy a průmyslové komodity až po zlato, které se kvůli prudkému posílení amerického dolaru i přes svůj bezpečný statut také poroučelo směrem dolů. Nucené prodeje způsobené „stop-lossy“ a „margin-cally“ na akciových trzích jen těžko ve svém objemu hledají kupce, takže trh padá. Jak v tomto období upravit obchodní strategii, abychom se nedostali právě do skupiny oněch prodejců, kteří nemají na výběr?

Je Trumpova rally u konce?
30.04.2018 Americké akciové trhy se doposud z korekce, která začala před třemi měsíci, nevzpamatovaly. Přitom ekonomice Spojených států se daří velice dobře a ve srovnání s Evropou by letos nemělo dojít k výraznému zpomalení růstu. Je tedy nynější korekce příležitostí nakoupit americké akcie, nebo se na další maxima už zřejmě v rámci tohoto cyklu nedostaneme?

Základy obchodování opcí 9: Historická vs. implikovaná volatilita
09.01.2015 Volatilita měří intenzitu kolísavosti ceny určitého podkladu za dané časové období. Ve světě opcí se střetáváme se dvěma základními volatilitami: historickou a implikovanou. Obě hodnoty se vyjadřují v procentech.

Ruský rubl – jak nepodcenit politické riziko?
29.09.2014 V dalším vzdělávacím článku ze seriálu exotických měn se detailně podíváme na faktory, které ovlivňují hodnotu ruského rublu (RUB). Zvláštní pozornost pak budeme věnovat aktuálně žhavému tématu spojenému s rusko-ukrajinským vojenským konfliktem, kterým je politické riziko. Jak si ale v článku ukážeme, zvýšená nejistota pramenící z tohoto konfliktu není hlavním důvodem stojícím za prudkým oslabením rublu z letošního léta.

Jak obchodovat USD/CNY? (2/2)
22.07.2013 V minulém článku jsme si představili základy obchodování netradičního měnového páru USD/CNY (americký dolar vůči čínskému jüanu) a ukázali jsme si jeho vlastnosti. V dnešním druhém díle našeho miniseriálu si řekneme něco o speciálním statutu, který tento pár má díky odlišné tvorbě měnového kurzu, a také o možném „obědu zdarma“, který nabízejí měnové opce.

Fundamentální analýza III - Carry Trade (2/2)
12.04.2010 V minulém díle jsme si vysvětlili co je to carry trade. V tomto díle se podíváme na korelaci párů xxx/JPY s akciovými indexy a vysvětlíme si proč tyto měnové páry zažívají vysokou volatilitu v časech nejistoty nebo ekonomické krize.

Fundamentální analýza III - Carry Trade (1/2)
01.04.2010 Carry trade je velmi oblíbeným typem investice a naprostá většina investičních společností včetně hedgeových fondů používá nějaký typ carry trade k vytváření zisku.

Korelace měn
10.08.2009 Vzájemná korelace měnových párů - korelační tabulka. V této sekci můžete sledovat online vzájemné korelace měnových párů na týdenních, denních a hodinových časových rámcích (H1-hourly, D1-daily a W1-weekly timeframe apod.). Někteří tradeři používá vzájemné korelace pro své trading strategie nebo pro intermarket analýzu.
Související klíčová slova:
Přikoupení | Testování obchodních strategií | Tempo růstu | Malé zisky | Retracement | Do čeho investovat | Mataf.net | Micro kontrakty | Take Profit | Overbalance | EUR | Margin call | Vysoké valuace | Doplňková strategie | Cap | Alphabet | Akciové trhy | Funded prop | Zpřísnění sankcí | Korelace akcií | High-Frequency Trading (HFT) | Měnový kurz | Pozitivní vliv | Pozitivní carry | Korelace zlata | Obchodník | Cenový pohyb | Trend | Obchodování korelovaných párů | Supporty a resistence | Otevření nové short pozice | Long pozice | BrokerJet | Investiční banky | Další růst | Dow Jones Industrial | Vzestup inflace | Bělorusko | Výrazný pohyb | Poplatek prop firmě | Aktiva | Ukončit obchod se ztrátou | Nálady na trhu | Výzvy u prop firmy | Korelace | Edge | Otevřené pozice | Závislost | Kolaps | Japonská měna | Splasknutí bubliny | Dopad na akcie | Sdružení národů jihovýchodní Asie | Zpoždění v aktualizaci cen | Společnost Saxo Bank | Cenné kovy | Diverzifikace | Line | Výnosy dluhopisů | Pravděpodobnost | Optimismus investorů | Počet akcií | Vládní opatření | Grid trading | Výkyvy | Riziko pro investory | Stanovení velikosti pozice | Financial Times | Systém řízení peněz | Goldman Sachs | Investiční certifikáty | Určení hlavního trendu | Latency arbitráž | Výkyvy v hodnotě | SL (stop-loss) | Expanze | Nejrychlejší přenos dat | Geopolitické napětí | Saúdská Arábie | Oznámení | Burze | Propad cen | Cena zlata | Peter Garnry | Obchodník na finančních trzích | Latenční obchodníci | Exchange | Forex Flex | Retailový obchodník | Obchod se ztrátou | Tržní volatilita | Příkazy buy | Finanční instrumenty | Afrika | Ukázka negativní korelace | Analýzy | Scoach | Přerozdělení bohatství | CI Komodity | Zajištění v prop tradingu | Bloomberg Global Aggregate Total Return Index | Pokles ceny ropy | Karanténní opatření | Hedging - příklad | Break-Even | MT4 platformy | Online obchodování | Online trading konference XTB | Proti trendu | Růst cen | CZK | Techniky řízení rizika | ROE | Cross-hedging | Vysoká očekávání | Kontroverzní téma | Implikovaná volatilita | Snížení úrokových sazeb | Jan Smolen | Párové obchodování | Pokerový hráč | Vysoké riziko | Proražení | Vývoj měnového páru | Americké ministerstvo financí | Výnosy z amerických dluhopisů | Ruská ekonomika | High-frequency trading (HFT) | EIA | Inflace | Výnos do splatnosti | Ticky | Scalpingové strategie | Sledování mikroodchylek | Základy obchodování opcí | NZD/USD | Hlavní ekonom | Vliv na ziskovost | Analýza trhu | Latency arbitráž u prop firmy | Analyzování | Dolarový index | Platforma xStation 5 | Sell | Vstupování do obchodu | Poměr risku k zisku | Dividendy | Forex Exchange | Americké výnosy | CFETS | Forexové páry | Výrazný růst | Iracionální panický pohyb | Hodnota zlata | Měnová korelace | Zlato hedgovat | Ruské zboží | Příkaz | YTD | Scalping | Analytický tým FXstreet.cz | Výhled | Rubl | Vakcinace | Zvyšování sazeb | Zajišťování | Výnosy | Prop účty | Pokračování poklesu | Vstup do obchodu | Více obchodů | Podnikání | Algoritmický trading | Pandemie koronaviru | Trendový kanál | Princip strategie | Hodnocení rizika | Konference 2024 | Statistické modely | Porovnání vývoje | Maloobchod | US Treasury | Dolary | Prohlášení politiků | Korelace na finančních trzích | Globální ekonomiky | Nabídka | Oslabení zlata | Washington | Nástroj pro investory | Historická volatilita | Reálné výnosy | Spotřebitelské inflace | Ukončení pozice | Akcie bankovních domů | Trumpova rally | Korelované páry | Trading konference 2024 | Umelá inteligencia | Významný fundament | Prop firma | CL | Ceny pohonných hmot | Global Investment | Pohyb ceny | Ukázka pozitivní korelace | Úspěšné obchodování | Norská centrální banka | Ukončit obchod | Ekonomiky | Momentum trhu | Nezájem investorů | Země OPEC | Čínský jüan | Nejnižší výnosy | Volatilita | Poplatek | Porovnání vývoje ceny ropy | Forex Fury | Začít vydělávat | Vstoupit do obchodu | Potvrzení průrazu | Výhled Saxo Bank | Jaroslav Brychta | Federální rezervní banka | Směřování trhu | Manažeři | Centrální banky | P/E | Peníze | Zpráva | Opční strategie | Foreign Exchange | Velikost lotu | CySEC | HFT | Zlato a AUD/USD | Brent | Akcie a dluhopisy | Politika | Exxon Mobil | Zvýšit ziskovost | Cena opce | Obchodní instrument | Analytické služby | Intradenní trading | Jüan | Očekávání | Australská měna | Popularita kryptoměn | Uzavírání pozic | NFLX | Obchodování v párech | Vyšší výnosy | Zvýšení sazeb | Investujeme | Tick scalping | Timeframe | Průmysl | Využití korelace k obchodování | Rozhodování o obchodování | Diverzifikovat portfolio | Konference XTB | Majetek | Blockchain | Trading strategie | Fio | Regulace v prop tradingu | Saxo | Obchodní signály | Nákupy | Růst | Sázky po každé prohře | Historie | Příležitosti | Část traderů | MiFID II | MetaTrader | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Uvolnění měnové politiky | SPY | Fundamentální analýza | Sentiment na trhu | L.F. Investment | Měnový pár USD/JPY | Micro NAS100 | Použití finanční páky | Výkonné počítače | Obligace | Trh práce | Venezuela | xStation | Graf | Kongres | CBOE | Kvalitní Money Management | American Airlines | Kolísání ceny | United Airlines Holdings | Pohyb kurzu | Deglobalizace | Challenge | Volatility | Long | Chování | Náklady na obchodování | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Novozélandský dolar | Měnový pár USD/CNY | Strategie v Prop Tradingu | AUD | Caterpillar | Opatření | Investujte zodpovědně | Covid | Oslabení eura | Vývoj kurzu | Konsolidace | Trh | Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) | Komise v přenesené pravomoci (EU) | MSCI | Prop firmy | Světový pokrok | RebelsFunding.com | Recese ve Spojených státech | Rétorika centrálních bank | Rozdílové smlouvy | Index | Grid Trading | Futures | Žádná korelace | Měď | Dolar roste | Korelační tabulky | Korelace s akciemi | Eura | Komise | Nejistoty | Tržní kapitalizace | Kapitál | Posílení | Neutrální strategie | Tick scalpingové strategie | David Monozson | Význam backtestingu | Kurz ruského rublu | S&P | Společnosti | Big Tech | Obchodní signál | Rok 2025 | Unie | RebelsFunding | Vice | Margin-Cally | Výnosové křivky | Obchodování na finančních trzích | Základy obchodování | Sázky | Kvantitativní analýzy | Čínský prezident | Kurz dolaru | Akciové indexy | Momentum | Funded prop účty | Americké státní dluhopisy | Online trading konference 2024 | Problémy | Swing | Globální poptávka | Souhrn finančních trhů | Anglie | Podnikatelé | Analytický tým | Vyloučení Ruska | Vývoj zlata | Asie | Negativní dopad | Cyklické tituly | Technické analýzy | G7 | Řízení rizika | Exekuce obchodu | Pokles ceny | Rada guvernérů | Virus | Zajištění proti riziku | Index Hang Seng | Dluhové problémy | Vysoká inflace | Větší riziko | Flex EA | Přesun výroby | Hamás | Riskovat svůj kapitál | Latenční obchodování | Asijské indexy | Vojtěch Slovák | Index Nasdaq Composite | Pozornost | Ropa Brent | Obchodníci | Klesající trend | Robotron | Bohatství | Stratégové | Obchodování komodit | Vývoj inflace | Margin | Směrodatná odchylka | Americká měna | Rostoucí úrokové sazby | Překoupené zóny | Bitcoin | Velikosti pozice | RRR | Poptávka | Kov | Dopad na volatilitu | Gamble | Elliott | EUR/RUB | Elliott Wave | Bull | Marketingová komunikace | Hang Seng | Spekulace u prop firmy | Směřování trhů | Obchodovat | Digitální zlato | Vývoj spotřebitelské inflace | Investice do akcií | Největší ztráty | Úspěšné hedge fondy | Norsko | Finance | MIFID | Korelace k obchodování | Dluhopisy | Indikátor | Equity | Korporátní dluhopisy | Pár EUR/USD | Analytici | Stříbro | Ole Hansen | Throwback | Akcioví investoři | FRED | Vyšší sazby | Trading konference XTB | Závislosti na Číně | Bezpečnější investice | Mini NAS100 | Počasí | Certifikáty | Zlato a USD/CHF | Průmyslové komodity | Ropa | Firma | SWIFT | Koncentrace | Korelace měn | Investiční banka Goldman Sachs | Vývoj běžného účtu platební bilance | Celková otevřená pozice | Majors | Obchodování proti trendu | Otevření nové short | SMA 200 | Short pozice | Podnikání na kapitálovém trhu | MarkeTimers | Bezpečný přístav pro investice | Cik-cak pohyby | Nový virus | USA | Zpomalení světové ekonomiky | Technické korekce | Spojené státy | Kvantitativní nástroje | Pandemie | Výzva | 3М | Platforma | Sázka | Zdvojnásobení velikosti | Volby | Zvyšování úrokových sazeb | Pohonné hmoty | Index volatility | Dow Jones | Tým Admiral Markets | Směr trhu | Důležitý support | Klesly akcie | Zisky dolaru | Jak obchodovat | Kurz dolarů | Úsilí | Platný obchodní signál | Vývoj | Více volatilní | FAP Turbo | Korelace v tradingu | Typ algoritmického obchodování | Forex Flex EA | Prop Trading | Americké akcie | Ruská centrální banka | Akciový stratég | Ministr zdravotnictví | Volatilní | Sentiment na trhu se zlatem | Riziko ztráty | Úrokové sazby | EUR/USD | Výdaje | CryptoQuant | Průměrný výnos | Korelace a kauzalita | Prohlášení | Čtyřhodinový graf | Finanční zdraví | Další vývoj | Kopírování obchodů | Latency | Recese v USA | Měnové politiky | Výhody korelace měnových párů | Marek Vaňha | Finanční domy | Ceny nemovitostí | Aktuální situace | Obavy z globální recese | Durace | Odvětví | Investiční doporučení | Správce portfolia | Riziková pozice | Růstový potenciál | Prop účet | Trading | Dna | Implikované volatility | CNY | Dosáhnout zisku | Čínské indexy | Tržní cena | Vítězství | Investiční strategie | Švýcarská měna | Bezpečný přístav | Nákup put opce | Koronavirus | Británie | Umělá inteligence | Nesoulad | Účet u prop firmy | Růst poptávky po ropě | Obilí | Cenové pohyby | Intradenní strategie | Dluhopis | Bankovní systém | Platební bilance | Růst mezd | MarkeTimers.com | Reálné ekonomiky | Nízká korelace | Sazby | Zemědělství | Ropa (USOIL) | Komise v přenesené pravomoci | Vývoj akciového indexu | Úrok | Amazon | Online trading | Investovat | Komoditní | Martingale strategie | Překážky | Hotovost | Supporty | Milan Kleban | Zlato a USD/JPY | Firmy | Páka | Stratég Saxo Bank | Nálady investorů | Murray | Zajištění | Averze k riziku | Zájem investorů | Money management | Růst cen komodit | Poměr P/E | Výsledky společnosti | Investování | Fed | Magnificent | Multi-asset | Nejbližší support | NASDAQ 100 | Historicky nejnižší výnosy | Kauzalita | Světové ekonomické fórum | Technologický Nasdaq | Hry | Trhy | Trade | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Emerging markets | Fluktuace | Nejbližší rezistence | Eleanor Creagh | Tým RebelsFunding | Vyšší riziko | Vysokofrekvenční obchodování | USD/MXN | Rizika | Žlutý kov | Eurozóna | Velký růst | Indexy pohyb | Nevýhody hedgingu | Akcie a cenné kovy | Obchodujeme | Doplnění kapitálu | Kvantitativní analýza | Teorie Elliott Wave | Počítačové algoritmy | Vlastní kapitál | Zdvojnásobení velikosti pozice | Řízení peněz | Hodnota akcií | xStation 5 | Nejlepší výsledky | Riziková aktiva | Pokročilé obchodní strategie | TradingEconomics | Limitní příkaz | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | Ondřej Hartman | Tesla | Data o nově nakažených | Stabilita | Nárůst volatility | Vývoj měnového páru USD/CNY | Inflace v USA | Komodity | St. Louis | GS | Poradenství | CAD | Banka Goldman Sachs | Na burze | EURTRY | Cenové úrovně | Společnost | Ruský rubl | Zpřísňování měnové politiky | Fórum v Davosu | Carry obchody | Sázet | Měnové politiky centrálních bank | Politika centrální banky | Evolv | Poptávka po bezpečných aktivech | Hospodaření | Procter & Gamble Company | Ztráta | Nadvýnosy | Panický pohyb | FXstreet | Strategie na stříbro | Obchod | Purple Trading | Hlavní trend | Tomáš Raputa | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Ceny ropy Brent | Obchodování opcí | MSCI All Country World | AUD/USD | Long Term | Moving Average | Riziko | Analytik | MAM | ATH | JPY | Nákup ropy | FT | Rollover | Pokles výnosů | MSCI World Index | Yahoo Finance | Bank of America | Cenový strop | Transakce | USDX | Meta | Portfolio | Nástroj | United Airlines | GBP | Trading konference | Vyšší úrok | Čína | Risk | USD/CNY | Ceny | Forexový obchodník | HFT (vysokofrekvenční obchodování) | Financování | Zvýšení ceny | FCF | Recese | Pokles | Pohyby na trhu | Mírná korekce | Války | Obchodní platformy | Centrální banka | Predikce | P/E poměr | WTI | Obchodní kapitál | USD/RUB | Radek Zalubil | SMA | Yahoo | Biliony | Divergence | Libra | Restriktivní politiky | Odborníci | Slábnoucí dolar | Webinář | Stratég | Kurzové riziko | SXXP | Morgan Stanley | Ceny zlata | Stop-Lossy | Výnos | Výnosy z dluhopisů | Prop obchodování | ESG | Index DOW | IHNED | Frank | Počet nakažených | Index Nasdaq | CFD | Algoritmy | Austrálie | Minulá výkonnost | FTMO | Vývoj měnového páru EUR/USD | Topstep | Vietnam | Ceny akcií | S/R zóny | GBP/USD | Bezpečné přístavy | VIX | RUB | Pravděpodobnost recese | Írán | EPS | Biliony dolarů | Bez rizika | Zisk | Total | ČNB | Ruské ropy | American Airlines Group | Vývoj ceny akcií | Rating | Nasdaq Composite | Zahraniční investoři | Obchodování | Vzdělání | Posílení dolaru | Úroky | Výběr akcií | MSCI World | Prezident | Růst inflace | Cena mědi | Shortovat | Tržní rizika | Poptávka po pohonných hmotách | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Zprávy | Ceny ropy | Reliance | Předpověď | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Eurodolar | Biden | Růst zlata | Finanční krize | FXstreet.cz | Obchody | Běžný účet | EUR/USD a GBP/USD | Drahý kov | xStation5 | ProCent | Portfólia | Japonsko | Exxon | Akciové strategie | Marže | Směřování | Arbitráž | Grafy | Large Cap | Aktivum | Přenos | Společnost XTB | Situace | Časový horizont | Dluhy | Hedge fondy | Předpovídání | FOREX | Konsenzus | Signály | Sazby beze změny | Trader | Expirace | Americké akciové trhy | Spready | HDP | Načasování | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Demo účet | Čínské vlády | Dolar | Euro | Falešný signál | Klid | Investování je rizikové | Tržní změny | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Globální investoři | MyFxBook | Politici | USD/CAD | Obchodní bilance | Vyšší inflace | Brazílie | Výprodej | Měnové páry | Obchodní systémy | Retail | Stimuly | Ztráty | ASEAN | VIAC | Japonský jen | Nakupovat | FOMC | Akcie | WELL | Vývoj jádrové inflace | Nový Zéland | Návratnost | Lepší zítřky | John Hardy | Vzestupný trend | Výhody | Očkování | Index spotřebitelských cen | Koš | SPOT | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Index cen | OPEC+ | Hospodářská situace | PEPP | Globální ekonomika | Počet obchodních dní | Price Action | Technologie | Pokles vývozu | Koronakrize | Exekuce | Prognózy | Globální recese | Akciové výnosy | Kurz | DNO | Daně | DXY | Růst zisků | Online trading konference | Americká ekonomika | Růstový trend | Jiné měny | Světové ekonomiky | Výsledky | Silnější dolar | Ekonomické fórum | Bear | Investice | Microsoft | Pro investory | Fidelity | Potenciál | Big tech | Rally | Investujte | Kapitalizace | Komoditní stratég | Komunikace | Tržní trendy | Pivoty | Indie | Bod | Myšlenka | Růst ceny zlata | CFDs | Index volatility CBOE | Zisky | tradingeconomics.com | Regulace | Oddlužení | Tick | Diverzifikovat | Cyrrus | Účet platební bilance | Fondy | USD za barel | Walt Disney | Akcie klesají | Co je to hedging? | Vítězství republikánů | Oslabení dolaru | Provádění obchodů | Americký akciový trh | Výhled do budoucna | Davos | Běžný účet platební bilance | Index MSCI | Exotické měny | Měny | Profitovat | AUDJPY | Spread | UST | Rusko | Iracionální | Signál | Ukončení války | Zhodnocení | Nervozita | Leverage | 1 milion | High-frequency trading | Fundament | Minimální počet obchodních dní | Valuace | Výsledková sezóna | Začněte obchodovat | Rozšíření | Dosažení zisku | Resistence | Politická nestabilita | COVID-19 | Silný trh | Držení pozice | Dluhopisové výnosy | NFP | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Americké společnosti | Sázení | Zbohatnutí | Myšlení | Evropské akcie | Evaluace | Inflace v Rusku | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Prodej | Platforma xStation | Bloomberg | ADR | Admiral Markets | XAU/USD | Třída aktiv | Guru | Mexiko | Vyhlídky | Finanční trhy | Míra | Růst poptávky | Korekce | Obchodní strategie | Výkonnost | Carry trade | Uvolňování měnové politiky v USA | Index S&P 500 | Instrument | Přehled | Short | Tomáš Pfeiler | Krize | High | Beta | Silná korelace | CHF | Spot | Supercyklus | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Akcie firem | Těžba ropy | USD/NOK | Zakladatel | S&P 500 | JDE | Historická data | MT4 | Jaguar | Cena | Očekávané výnosy | Vývoje ceny | Apple | Zadlužení | Dluh USA | Steen Jakobsen | ATF | Kurzy | IG | Finanční prostředky | Pozitivní korelace | Ekonomická data | Fidelity International | Drahé kovy | CIA | Možnost diverzifikace | Co bude | Medvědi | Ekonomická rizika | Pasivní investování | Zelené energie | EMA | Forexu | Alternativy zajištění | Podhodnocený | Profesionální trader | Akcie společnosti | Oscilátory | Zlato | Ekonomika | Ekonomické teorie | Hlavní rizika | Denní graf | CFA | Oslabení | Finanční situace | Ekonomické krize | Práce | Výnosnost | Úspěch | Investiční příležitosti | Zákaz dovozu ruské ropy | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Likvidní | Banky | Buy | Microsoft Corporation | Více příležitostí | Americká vláda | Velká výhoda | Šance | Fundamenty | Netflix | Poptávka po ropě | Svíčková formace | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Datová centra | Analýza | Velké ztráty | Procter & Gamble | Měnové politiky v USA | L.F. Investment Limited | XTB | Manažeři fondů | Index MSCI All Country World | Intervenovat | Peter Siks | Pozice | Portfolia | Ekonomická expanze | Potenciální zisk | Negativní úrokové sazby | Začínající tradeři | Pullback | Příprava | LES | Chevron | Švýcarský frank | Vyšší volatilita | Hedge | Market | Cenné papíry | Otevřená pozice | LSEG | Support | Cenný papír | Brokeři | Převody peněz | Vývoj ceny zlata | Posílení amerického dolaru | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Vysoké výnosy | Investiční banka | OPEC | Technologie blockchain | Broker | Keynes | Magnificent 7 | Sentiment | NYSE | Investoři | USOil | Zlato (XAU/USD) | Stop-Loss | Obchodní bariéry | Futures prop | Spotřebitelé | Rostoucí výnosy | Vzdělávání | Čínská vláda | Rezistence | Index Dow Jones | Saxo Bank | Klíčový support | W1 | Vyvážené portfolio | Opční prémium | Put opce | Obchodujte | Nařízení | Bond | Ropy | Korelační koeficient | Historicky nejnižší | P.A. | Škoda | Akcie společnosti Walt Disney | Americké ekonomiky | USD | Cestování | Emoce | Technologické tituly | PayPal | D1 | Vyšší úrokové sazby | Silný dolar | Konflikt mezi Izraelem | Nízké úrokové sazby | Cena ropy | Federální rezervní systém | Americké ministerstvo | Rotace | CZ | Průraz | Australský dolar | Zákaz dovozu | Propad | Bankovnictví | Trading forex | Nákupy akcií | ANO | Časové období | Objemy obchodů | Finanční ztráty | Economic | Vydělat peníze | Nemovitosti | Evropský trh | Stimulační program | Markets | USD/CHF | High risk | Kanada | CPI v USA | Nejistota | Profesionální obchodník | Opce | Nvidia | Investment | Plnění výzvy | Martin Klass | Dlouhodobí investoři | Vystavení riziku | Swap | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Zamyšlení | SMC | Makro | Statut | Psychologické úrovně | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | ECB | HG měď | Vysoká poptávka | Růst ceny | Alokace | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Reverzní formace | Krypto | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | Cykly | Lockdowny | Hedging | EU | Politické riziko | Materiály | Spekulanti | Martingale | Poptávky po ropě | Tržní kapitalizace kryptoměn | Prodeje | Akciový trh | Uhlí | Investor | USD/JPY | Put | Dvojité dno | Jerome Powell | NZD | Měnový pár | Banka | Obchodování na forexu | Výnos dluhopisů | Nákupy zlata | Graf dne | Nízká inflace | Baker Hughes | SPX | Indonésie | Disney | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot