Pátek 27. květen 2022 17:09
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets
reklama
virarosi krypto

Klíčová slova - Kolaps

img

Stáhnou stabelcoiny celý krypto trh?

19.05.2022 Velkolepý kolaps projektu Terra (Luna) a stablecoinu UST způsobily silné otřesy na celém krypto trhu. Není divu, že Terra v dobách největší slávy zastávala místo jednoho z vůdců elektronické revoluce. Nyní se panika přesunula na největší stablecoin sítě, Tether.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ruská ekonomika má podle ministerstva hospodářství letos klesnout o 7,8 pct.

18.05.2022 Ruská ekonomika by v letošním roce měla klesnout o 7,8 procenta. Na ekonomiku země závislé na komoditách budou mít negativní dopad západní sankce. Vyplývá to z prognózy ruského ministerstva hospodářství, o které informovala agentura Interfax.
img

Ben Bernanke: Bitcoin je čistě spekulativní aktivum

17.05.2022 Mezitím index strachu a chamtivosti kryptoměn dosáhl dalšího minima a stále naznačuje paniku mezi investory, což zpochybňuje další oživení bitcoinu a dalších altcoinů. Bývalý předseda Federálního rezervního systému Ben Bernanke v rozhovoru řekl, že se bitcoin hlavně používá ve stínové ekonomice a často na nezákonné akce a operace. Bernanke také nevěří, že se bitcoin stane alternativní formou peněz.
img

Portugalsko připravuje změny v daňové legislativě v oblasti kryptoměn

17.05.2022 Portugalsko je již dlouho zemí, která je považována za útočiště kryptoměn. Hlavním důvodem je nedostatek zdanění související s kryptoměnami. Podle posledních zpráv už to ale takto pokračovat nebude – úřady se chystají změnit politiku. Fernando Medina, portugalský ministr financí, nedávno řekl, že země pracuje na struktuře, která umožňuje zdanění příjmů plynoucích z používání kryptoměn v souladu s principy "férovosti" a "efektivnosti". Poznamenal také, že nový návrh zákona bude zaměřen na odstranění mezer, které v současnosti existují ve zdanění sektoru kryptoměn.
img

David Lundák z EFG: Zelené investice zvýšila potřeba energetické soběstačnosti

17.05.2022 Zelené projekty, obnovitelné zdroje energie a obecně ESG investice byly v uplynulých letech v hledáčku řady investorů. Jedním z hlavních důvodů je větší ekologická odpovědnost firem i jednotlivců či tzv. investiční taxonomie EU.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.05.2022

16.05.2022 Na akciové trhy se vrátila volatilita, VIX se drží na úrovních kolem 30 bodů. V tuto chvíli zůstávají rizika asymetricky nakloněna směrem dolů. S&P 500 předvedl šestý klesající týden v řadě. Takto dlouhou úroveň týdenních ztrát index naposledy zaznamenal v roce 2008. Dominantním faktorem je probíhající obrat v měnové politice hlavních centrálních bank. Ten bude pokračovat, jelikož inflační tlaky prozatím nemizí. Čím dál více začíná náladu na burzách ovlivňovat zero covid policy v Číně.
img

Propad Luny a problémy celého kryptoměnového trhu drtí investory

13.05.2022 Krach kryptoměny Luna je jednou z nejpozoruhodnějších událostí v celé historii trhu s kryptoměnami. Projekt ztratil více než 99 % své hodnoty během pouhých několika dní. Jeho kapitalizace klesla z desítek miliard dolarů na pouhých několik set milionů během chvilky. Co bylo příčinou masivního vzestupu a náhlého výprodeje Luny? Můžeme čekat dlouhodobé dopady na trh s kryptem?
img

🚀 Bitcoin vzrástol o 9 %

13.05.2022 Uplynulé dni na trhu s kryptomenami neboli prinajmenšom dobré. De-pegging stablecoinov a kolaps LUNY vrhajú tieň na celý trh s digitálnymi menami a vytvárajú tlak aj na veľké coiny. BITCOIN včera testoval hladinu 25 000 USD, čo je najnižšia úroveň od decembra 2020, zatiaľ čo ETHEREUM kleslo na 1 700 USD, čo je úroveň, ktorá nebola zaznamenaná od polovice roka 2021. Napriek tomu sa obe kryptomeny dnes obchodujú oveľa vyššie, keďže turbulencie na trhu stablecoinov sa zmiernili a celkový prístup k riziku na globálnych finančných trhoch sa zlepšil. BITCOIN dnes rastie o takmer 9 % a dostal sa nad hranicu 30 000 USD. V skutočnosti sa najslávnejšia kryptomena už pomaly blíži k hladine 31 000 $. Pokiaľ ide o ETHEREUM, to dnes vzrástlo nad hladinu 2 000 USD a teraz sa obchoduje nad úrovňou 2 100 USD.
img

Závěr týdne zatím v pozitivním duchu. Fed uklidňuje i nenápadně varuje

13.05.2022 Wall Street si včera nemohla vybrat směr a nakonec zůstala zhruba beze změny. Dnešní vývoj na evropských akciových trzích je veskrze pozitivní při růstu klíčových indexů o 1-1,5 procenta. A podobně jsou na tom také americké futures, které zatím naznačují růstový konec týdne.
img

Eurodolar proráží 1,05 a akcie padají při další vlně výprodejů rizika

12.05.2022 Evropské akciové trhy po včerejší inflaci z USA nakonec zamířily nahoru, ale dnešek z tohoto pohybu dělá jen další pomíjivý výkyv. Hlavní indexy dopoledne padají většinou o více než 2 procenta a v záporu se obchodují také americké futures, které výrazně klesly už včera.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Výprodej na trhu kryptoměn zrychluje, bitcoin spadl pod 27.000 USD

12.05.2022 Výprodej na trhu kryptoměn zrychluje, bitcoin dopoledne spadl pod 27.000 USD a je nejníže od konce roku 2020. Výrazně klesají i další digitální měny, například ether od začátku roku odepsal už přes 50 procent, ukazují záznamy na specializovaném webu CoinDesk. Spolu s kryptoměnami klesají i ceny dalších aktiv považovaných za riziková, například akcie mnoha technologických firem, které nevytvářejí žádný zisk.
img

Tether ztrácí korelaci s USD!📌📉

12.05.2022 Největší stablecoin Tether USDT dnes ztrácí svou takzvanou pegovou korelaci s americkým dolarem a klesl pod 0,95 dolaru, což může být příčinou širšího výprodeje Tetheru a celého trhu s kryptoměnami:
img

Kryptoměny opět přitahují pozornost regulátorů

12.05.2022 Bitcoin opět sklouzl pod psychologickou úroveň 30 000 $ a snaží se udržet klíčovou podporu. Mezitím rostou obavy investorů a kontroverze ohledně regulace trhu s kryptoměnami. Trend De-Fi neboli decentralizované finance, který byl v tomto býčím trhu populární, vytvořil sofistikované digitální nástroje, které nebyly k dispozici během předchozích bublin s kryptoměnami a které budou regulační orgány sledovat:
img

Forex: Americká inflace přinesla rozčarování

12.05.2022 Americká dubnová inflace přinesla rozčarování. Duben sice přinesl očekávané zpomalení spotřebitelských cen v zámoří, ale podle odhadů mělo být o něco větší. Meziměsíčně americký index spotřebitelských cen přidal 0,3 % po 1,2 % v březnu. V případě jádrového indexu dokonce došlo ke zrychlení na 0,6 z 0,3 procenta. Meziroční inflace se snížila na 8,3 pct z předchozích 8,5, zatímco se čekalo zpomalení až na 8,1 procenta.
img

Rozbřesk: Vyššími sazbami zvedat chtěl inflaci… myslel, že je to známka punku

12.05.2022 V poslední době se nám tu rozmáhá takový nešvar: jsouce konfrontováni s vysokou inflací, začínají nám někteří čelní představitelé v některých zemích tvrdit, že zvyšování úrokových sazeb růst spotřebitelských cen nejenže nebrzdí, ale dokonce jej ještě podporuje. Diplomaticky řečeno jde o velmi neortodoxní ekonomický názor...
img

Pád Terra / Luna ochromil investory

11.05.2022 Jen v průběhu noci kryptoměna Terra/Luna klesla o dalších 75 %. Jedná se o jeden z nejpozoruhodnějších pádů v historii kryptoměn a největší pád mezi TOP kryptoměnami. Projekt klesl z téměř 80 $ na 5 $ za 5 dní. Trh s kryptoměnami pozorně sleduje nejnovější zprávy o projektu, jehož kolaps je přirovnáván k bankrotu Lehman Brothers v roce 2008.
img

🧨Panický výprodej na Terra (LUNA)❗

10.05.2022 Terra Luna je projekt, který nedávno povzbudil investory vysokými odměnami za staking na síti. Projekt se také chlubil rostoucí TVL (Total Value Locked), což znamená, že stále více lidí zamykalo své tokeny do blockchainu Terra a nehodlalo je prodávat, aby získali pasivní odměny za staking, které by pomohly ověřit transakce v ekosystému. Značný počet investorů těžil také z arbitráže kolem ceny stablecoinů TerraUSD (UST). Cena projektu rychle rostla, ale kryptoměna v posledních dnech zažila masivní výprodej v důsledku ztráty likvidity UST stablecoinu a kontroverze kolem fundamentu projektu:
img

Jaká bude cena zlata za 5 let?

10.05.2022 Americký Fed minulý týden poprvé od roku 2000 zvýšil úrokové sazby o 50 bazických bodů. Kvůli rekordně vysoké 40leté míře inflace v zemi regulátor neměl jinou možnost než se uchýlit k tomuto agresivnímu kroku.
img

Inflace vytvoří politické vakuum. Dokáže jej Bitcoin vyplnit? 

09.05.2022 Ceny rostou v době všudypřítomné nedůvěry ve vládu, že problém napraví. To nechává otevřené dveře k bitcoinu, konečnému protiinflačnímu zajištění.
img

Fundamentální pohled na ZLATO🏆

09.05.2022 Zlato za sebou nemá jednoduché časy. Vypuknutí války na Ukrajině vyvolalo cenový skok, ale ten měl zatím jen krátkodobý charakter. Cena vzrostla nad 2000 dolarů za unci a obchodovala se poblíž rekordních maxim. Býci však tyto zisky nedokázali udržet a cena klesla na nejnižší úrovně od poloviny února – z doby před začátkem ruské invaze. Rostoucí výnosy i posilující USD byly hlavními důvody poklesu. Vyšší úrokové sazby povzbuzují investory, kteří hledají bezpečí, aby hledali nástroje peněžního trhu spíše než zlato, které nepřináší úrokové zhodnocení. V této analýze se zaměříme na fundamentální pohled na zlato.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Růst vývozu z Číny v dubnu kvůli covidu-19 prudce zpomalil

09.05.2022 Růst vývozu z Číny v dubnu prudce zpomalil a dovoz zůstal beze změny, protože přísná omezení pohybu, která mají zabránit šíření covidu-19, zastavila výrobu v továrnách, narušila dodavatelské řetězce a vyvolala kolaps domácí poptávky. Přebytek zahraničního obchodu země se však zvýšil na 51,12 miliardy USD (1,2 bilionu Kč) z březnových 47,38 miliardy USD. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil čínský celní úřad. Analytici dotazovaní agenturou Reuters čekali přebytek 50,65 miliardy USD.
img

Americký pre-market 4. května: Rozhodnutí Fedu může způsobit kolaps amerických akcií. Lyft se propadl o 25 %.

04.05.2022 Ve středu futures na americké akciové indexy rostou, protože investoři se připravovali na důležité rozhodnutí Federálního rezervního systému o úrokové sazbě, kde se očekává okamžité zvýšení o 0,5 %. Dow Jones Industrial Average futures vzrostly o 125 bodů neboli 0,4 %. Futures na S&P 500 vyskočily o 0,4 % a futures na Nasdaq 100 o 0,3 %.
img

eToro: Tento týden je to pro kryptoaktiva buď, anebo

03.05.2022 Jak bitcoin, tak ether minulý týden bojovaly se strachem investorů a obě měny skončily v mezitýdenním srovnání výrazně níže. Zdá se, že tento týden představuje pro kryptoaktiva něco jako scénář „buď, anebo“, protože investoři po celém světě se zhluboka nadechují před posledním oznámením měnové politiky amerického Federálního rezervního systému.
img

Blokace podniku Vítkovice Steel ohrožuje až tisíce pracovních míst. Může ho dostihnout osud Sberbank CZ, tedy rychlý kolaps

03.05.2022 České úřady zablokovaly majetek ostravské hutní společnosti Vítkovice Steel. Ta je důležitým zaměstnavatelem v Moravskoslezském kraji, jenž už nyní vykazuje společně s Ústeckým krajem nejvyšší míru nezaměstnanosti v zemi, konkrétně pětiprocentní. V Ostravě samotné míra nezaměstnanosti činí dokonce 5,4 procenta. Přitom celorepublikový průměr odpovídá jen 3,4 procenta. Blokace majetku společnosti Vítkovice Steel ohrožuje pracovní místa jejích zhruba devíti stovek zaměstnanců a také pracovní místa v subdodavatelských firmách. Celkem může jít až o nižší tisíce pozic.
img

Nelítostný kolaps jenu, parita eura. Trhy čekaly na korekci, ale dolar má jiné plány.

29.04.2022 Na devizovém trhu je divoká nálada, velké měnové páry s dolarem přitahují pozornost, protože dosáhly dalších důležitých úrovní. Zároveň dolar nevyčerpal svůj potenciál k růstu. Nabízí se otázka: co bude dál s eurem, jenem, australským dolarem a dalšími renomovanými měnami?
img

Zůstane dolar na vrcholu?

27.04.2022 Mnoho analytiků a účastníků trhu se zabývá otázkou: jak dlouho bude USD schopen zůstat na vrcholu? Současné posilování dolaru dříve či později skončí jeho poklesem. Odborníci však očekávají, že pokles dolaru bude mírný.
img

Rozbřesk: Tento týden napoví, jak si vedla česká ekonomika přes ruskou invazí na Ukrajinu

25.04.2022 Jak se vedlo světové ekonomice před startem ruské invaze? Důležitý dílek do skládačky dodají v tomto týdnu výsledky HDP za první kvartál. Pod vlivem vysoké inflace sice na řadě míst globální ekonomika šlapala na brzdu (eurozóna podle našeho odhadu mezikvartálně rostla jen o 0,1 %), na druhou stranu však meziroční čísla budou stále vypadat velmi optimisticky. A to proto, že se porovnáváme s velmi slabým kvartálem roku 2021 poznamenaným na řadě míst výraznými proti-covidovými omezeními.
img

Forex: Macron zvítězil ve volbách

25.04.2022 Francouzský prezident Macron včera obhájil svůj mandát na další volební období, což by eurozóně teoreticky mělo pomoci k další integraci. Na eurodolaru se však Macronovo vítězství nijak pozitivně neprojevuje, neboť averze k riziku globálně roste a to pomáhá dolaru. Důvodem nervozity je nejen strach z chování centrálních bank a dění na Ukrajině, ale především lockdown Šanghaje.
img

PAST NA INVESTORY 💥 KOLAPS POKRAČUJE 💰 Dividendové akcie | Earnings, Krypto, Bitcoin, Forex, Komodity

24.04.2022 Týdenní videokomentář - technická analýza, fundamenty, makrokalendář a zprávy: Forex, komodity, akcie, indexy, opce, kryptoměny.
C:\fakepath\trader-19042022-30-zm.jpeg

MMF kvůli válce na Ukrajině snížil odhad letošního růstu světové ekonomiky

19.04.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) snížil odhad letošního růstu světové ekonomiky na 3,6 procenta, zatímco dosud růst odhadoval na 4,4 procenta. Hospodářské vyhlídky se podle fondu zhoršily zejména kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu a kvůli sankcím, kterými se západní země snaží přimět Rusko k ukončení agrese. Fond to dnes uvedl ve svém jarním výhledu. Ruská ekonomika letos podle prognózy MMF klesne o 8,5 procenta, zatímco v lednu jí fond předpovídal ještě růst, a to o 2,8 procenta.
img

Rozbřesk: Rubl na předválečných úrovních, aneb potěmkinovská stabilita

08.04.2022 Rubl včera vůči dolaru zpevnil o více než 5 % a dostal se tak zpět na předválečnou úroveň pod 80 USD/RUB. Bezprostředně po začátku války na Ukrajině se přitom rubl propadl až nad hranici 150 USD/RUB a zdálo se, že ruská ekonomika má zaděláno na měnovou krizi. Navzdory tvrdým západním sankcím se však ruské měně v posledních týdnech daří nejen stabilizovat, ale dokonce i citelně posilovat.
img

Forex: Rubl na předválečných úrovních

08.04.2022 Rubl včera vůči dolaru zpevnil o více než 5 % a dostal se tak zpět na předválečnou úroveň pod 80 USD/RUB. Bezprostředně po začátku války na Ukrajině se přitom rubl propadl až nad hranici 150 USD/RUB a zdálo se, že ruská ekonomika má zaděláno na měnovou krizi. Navzdory tvrdým západním sankcím se však ruské měně v posledních týdnech daří nejen stabilizovat, ale dokonce i citelně posilovat. Jedním z hlavních důvodů je omezená konvertibilita rublu (oproti předválečnému stavu).
C:\fakepath\inflace-04042022-1.jpg

Lze změnit to, že za chyby jednotlivců platí celá společnost? Aneb, jak potrestat Českou národní banku?

04.04.2022 V uplynulém týdnu jsem dočetl knihu How Markets Fail. Kniha mi dodala několik nových poznatků a zamyšlení. Jedno z těch zamyšlení mě po dlouhé době inspirovalo napsat něco veřejně.
img

Zlato zaznamenává zisky v seanci, za měsíc i kvartál

01.04.2022 Poslední březnový den byl pro trh zlata ve znamení pozitivních zpráv. Drahý kov uzavřel seanci v kladném teritoriu a vykázal zisky za měsíc i za první čtvrtletí.
img

Válka na Ukrajině odhaluje podstatu kryptoměn

22.03.2022 Když rusko-ukrajinský konflikt vypukl, trhy zachvátily šoky – S&P 500 index a měny fiat se propadly, mezitím co ceny ropy a dalších komodit prudce vzrostly kvůli strachu z přerušení dodávek. Ačkoliv trhy s kryptoměnami zpočátku také trpěly propadem, Bitcoin se držel.
img

Hodnocení aktuální politiky ruské centrální banky

18.03.2022 Ruská centrální banka dlouhodobě patří mezi nejlépe fungující instituce v Rusku, a dokonce bych ji dal za vzor mnoha dalším zemím. Současnou krizi zvládá na výbornou. Na kolaps rublu zareagovala přerušením obchodování s ruskou měnu, akciemi a dluhopisy. Doplnila to prudkým zvýšením základní úrokové sazby na 20 % a omezeními na pohyb kapitálu.
img

Bitcoin neustále roste a dokonce i krypto skeptici věří v jeho potenciál

17.03.2022 Na konci středeční obchodní seance vykázal bItcoin prudký 4% nárůst, v důsledku čehož aktivum uzavřelo poblíž 40 100 USD. Aktivum předvedlo velkolepý růst a ostatní riziková aktiva ho následovala.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Na ruské akciové burze se nebude obchodovat ani příští týden

13.03.2022 Na ruské akciové burze se nebude obchodovat ani příští týden. Informovala o tom dnes ruská centrální banka. Ruská burza je zavřená od 28. února. Ruská měnová autorita se tak rozhodla, aby zabránila dalším škodám po zavedení západních sankcí, které přivodily kolaps rublu a ochromily ruskou ekonomiku.
img

Rusko stojí válka 25 miliard denně, spočítal profesor válečných studií. I při embargu na ropu tak mohou válku financovat dlouhé měsíce, vždyť barel ropy teď prvně v historii stojí přes 3000 Kč

07.03.2022 Západ zřejmě tento týden zavede embargo na ruskou ropu. Podobné embargo nyní uplatňuje například vůči Íránu. Otázkou je, do jaké míry by embargo na ruskou ropu uplatnil. A do jaké míry by uplatnil související embargo na ruský zemní plyn.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Sankce povedou podle Francie ke kolapsu ruské ekonomiky

01.03.2022 Sankce, které na Rusko uvalily západní státy v odvetě za invazi na Ukrajinu, povedou ke kolapsu ruské ekonomiky. Stanici France Info to dnes řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire, který dodal, že Západ je připravený ještě přitvrdit.
C:\fakepath\trader-28022022-39-zm.jpg

Akciová burza v Moskvě neotevře ani v úterý, rozhodla centrální banka

28.02.2022 Ruská akciová burza, která dnes zůstala zavřená, neobnoví obchodování ani v úterý. Obchodovat se nebude ani na trhu s finančními deriváty, uvedla ruská centrální banka. Ruská měnová autorita se tak rozhodla, aby zabránila dalším škodám po zavedení tvrdých západních sankcí, které přivodily kolaps rublu a ochromily ruskou ekonomiku. Kreml následně oznámil odvetná opatření za to, že sankce ochromily v Rusku leteckou dopravu. Západ Rusko trestá za invazi na Ukrajinu.
img

Očekává se vysoká volatilita krypto trhu

28.02.2022 Cena bitcoinu se v pondělí pohybuje poblíž značky 38 000 USD. Podle statistik CoinGecko, populární online platformy, která zachycuje cenu virtuálních aktiv, činí kapitalizace bitcoinu přibližně 720 miliard USD.
img

Eskalace nepřátelských akcí na Ukrajině, která narušuje finanční trhy. Ropa a zlato z nepokojů těží

28.02.2022 Probíhající vojenský vpád Ruska na Ukrajinu si vyžádal tvrdé sankce ze strany USA a jejich evropských spojenců. Kromě toho invaze vyvolala šok na světových finančních trzích.
C:\fakepath\trader-28022022-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.02.2022 1) Ruský rubl klesl po vyhlášení západních ekonomických sankcí proti Rusku o téměř 30 % a je na novém historickém minimu vůči americkému dolaru. Informoval o tom dnes zpravodajský web BBC News.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Akciová burza v Moskvě dnes neotevře, Kreml chystá odvetu za sankce

28.02.2022 Ruská akciová burza dnes neotevře, oznámila centrální banka. Obchodovat se nebude ani na trhu s finančními deriváty. Ruská měnová autorita se tak rozhodla, aby zabránila dalším škodám po zavedení tvrdých západních sankcí, které přivodily kolaps rublu a ochromily ruskou ekonomiku. Kreml následně oznámil, že chystá odvetná opatření za to, že sankce ochromily v Rusku leteckou dopravu. Západ Rusko trestá za invazi na Ukrajinu.
img

Spojené státy zvažují skutečné finanční „jaderné tlačítko“: chtějí historicky bezprecedentně sankcionovat ruskou centrální banku, a přivodit tak krach rublu a ruskou hyperinflaci

27.02.2022 USA zvažují užít skutečné finanční „jaderné tlačítko“, proti němuž je odstřižení od SWIFT maličkostí. Historicky poprvé v případě země velikosti Ruska totiž analyzují možnost sankcionovat rezervy centrální banky, uvádí agentura Bloomberg. Opatření by přivodilo totální krach rublu.
img

Globální trhy se zhroutily, pár USD/JPY bude pokračovat v poklesu, zatímco ceny ropy vzhledem k rusko-ukrajinské krizi rostou

24.02.2022 Zahájení speciální ruské vojenské operace na východě Ukrajiny k "denacifikaci" a "demilitarizaci" ve čtvrtek brzy ráno vyvolalo kolaps světových trhů. Akciové trhy v asijsko-pacifickém regionu dnes ráno klesly o více než 2,0 %. Výrazně klesají i futures na hlavní evropské a americké akciové indexy.
img

Americký dolar čeká na mimořádné zasedání Fedu

14.02.2022 Experti minulý pátek zaznamenali prudký nárůst "medvědí" nálady na americkém dolaru. Po rozhodnutí Fedu o sazbě americký dolar prudce vzrostl a poté klesl. Ke stabilizaci má ještě daleko. Dnes je na programu neplánované jednání regulátora.
img

Údaje o inflaci ve Spojených státech způsobily kolaps na trhu s kryptoměnami

11.02.2022 V pátek hodnota hlavního virtuálního aktiva již ztratila více než 2 000 USD ze čtvrtečních maxim. Aktuálně se BTC obchoduje za 43 518 USD. Podle statistik oblíbené internetové platformy CoinGecko, která fixuje ceny virtuálních aktiv, je kapitalizace bitcoinu 821 miliard dolarů.
C:\fakepath\money.jpg

Evropští regulátoři chtějí uzpůsobit dozor nad finančními službami v digitální éře

07.02.2022 Evropští regulátoři vyzvali k rychlým změnám kontrolních mechanismů a ochrany spotřebitelů v oblasti mezinárodních finančních služeb v době, kdy se toto odvětví digitalizuje a zvýšenou roli v něm hrají velké technologické společnosti. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

Hlavním zájmem eura a amerického dolaru je dosáhnout nových maxim

07.02.2022 Cenová maxima, kterých euro dosáhlo minulý pátek, pro něj nejsou hranicí. Jeho cílem je překonat nové překážky. Zároveň je podobně nastaven i americký dolar, který čeká na pomoc Fedu.
img

Pozornost investorů se nadále soustředí na kolaps akciových trhů, růst eura a situaci na trhu práce v USA

04.02.2022 Americký akciový trh se včera propadl kvůli středečnímu zveřejnění korporátních zpráv za 4. čtvrtletí bývalého Facebooku, společnosti Meta. Data ukázala pokles zisku na akcii a další vážnější problémy. Další tlak navíc přidaly zprávy o pokračujícím konfliktu Applu s IOS kvůli změnám v zásadách ochrany osobních údajů.
img

Překážky na cestě k masovému rozšíření bitcoinu

01.02.2022 Výzkumná zpráva JPMorgan uvádí, že největším problémem bitcoinu je jeho volatilita a cykly boom-and-bust (střídání období vysoké a nízké aktivity), které brání dalšímu přijetí ze strany institucí.
img

Britský automobilový průmysl má za sebou nejhorší rok za 65 let

27.01.2022 Loňský rok byl pro britský automobilový průmysl nejhorší od roku 1956. Především kvůli celosvětovému nedostatku čipů vyrobil jen 859.575 aut, což je o 6,7 procenta méně než v prvním koronavirovém roce. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil britský svaz výrobců a prodejců aut SMMT.
img

Akciové korekce příležitostí pro nákup?

27.01.2022 „Aktuální vývoj na finančních trzích prochází turbulentním obdobím, což se promítá jak do zvýšené volatility, tak i podoby letošních ztrát převážné části investic. To platí pro akciové i dluhopisové trhy. Americké akcie (index S&P 500) za uplynulý týden klesly o téměř 5,7 % a ztráta od začátku roku se nyní velice proměnlivě pohybuje v intervalu -7 % až -11 %. Uvidíme, jakým směrem se sentiment na trzích vydá,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Dlouho očekávaný optimismus na krypto trhu: bitcoin roste, zatímco Musk lobuje za dogecoin

26.01.2022 Cena bitcoinu ve středečním obchodování neustále roste. V době psaní článku proto BTC získalo 3,7 % a obchoduje se za 37 326 USD. Podle statistik CoinGecko, oblíbené online platformy, která fixuje ceny virtuálních aktiv, dosahuje aktuální tržní kapitalizace bitcoinu 716 mld. USD.
img

Přehled páru EUR/USD. 25. 1. 2022. Geopolitika, Fed, kolaps světových trhů.

25.01.2022 Měnový pár EUR/USD v pondělí dle očekávání znovu klesl. Situace ve světě je každým dnem zajímavější, i když samozřejmě za současných okolností je "zajímavější" tak trochu špatné slovo. Lépe řečeno nebezpečnější nebo intenzivnější. V poslední době téměř všichni účastníci trhu pozorně sledují prohlášení a kroky Fedu. Situace se vyvíjí a v současnosti 7% inflace nutí mnohé účastníky mluvit ne o 3-4 zvýšení sazeb v roce 2022, ale o 5-7 zvýšeních. Přirozeně jde o "jestřábí" rétoriku, i když nepochází od samotného Fedu.
img

Rozbřesk: Česko na konci roku asi překonalo očekávání ČNB, automotive má však k normálu daleko

21.01.2022 Poslední sada čísel z české ekonomiky ukázala, že konec roku 2021 pravděpodobně vůbec nebyl tak špatný, jak se bála centrální banka. Ta očekávala v důsledku rozbitých výrobních řetězců a nové varianty omikron pokles hospodářství o 1,1 % mezikvartálně. Zdá se však, že poslední listopadové statistiky ukazují, že napětí v průmyslu začalo odeznívat o něco rychleji a náš nowcast ukazuje spíše než na propad hospodářství na lehce “kladnou nulu”. Lepší čísla přišla zejména z nejvíce postižených průmyslových odvětví - výrobci dopravních prostředků, zpracovatelé plastů a kovů.
img

Forex: Výprodej amerických technologických akcií nabírá obrátky

21.01.2022 Eurodolar nereaguje na smíšená americká data, která na jedné straně naznačují, že omicron si jednak vybírá daň na ekonomice a jednak, že zřejmě půjde jen o krátkodobou záležitost. Zatímco na eurodolaru se nijak dramaticky neprojevuje současný výprodej na akciových trzích, tak jinak je tomu v případě kurzu dolaru ke kryptoměnám.
img

Další úspěšný test CBDC. Parlament Spojeného království se vyslovil proti zavedení digitálních měn

14.01.2022 Bitcoin a ethereum se pohybují poblíž důležitých úrovní rezistence a stále není jasné, zda býčí odraz zaznamenaný na začátku tohoto týdne bude pokračovat. Uprostřed paniky z toho, že nedojde k dalšímu růstu, mohou obchodníci začít fixovat zisky, což pravděpodobně vyvolá další propad trhu s kryptoměnami. Než se však ponoříme do technické analýzy, rád bych nadhodil téma CBDC.
img

Způsobil Fed kolaps amerického dolaru?

12.01.2022 Americký dolar klesl po prohlášeních Fedu o délce trvání normalizace měnové politiky. Hrozí, že dolar během tohoto procesu přijde o své výhody hlavní bezpečné měny.
img

Harry Dent: americký akciový trh se letos může zhroutit

07.01.2022 Harry Dent předpovídá, že letos dojde k největšímu finančnímu propadu v historii a že investoři budou riskovat nejvíc, pokud okamžitě nezačnou prodávat aktiva.
img

📉 Turecká líra na nových rekordných minimách

17.12.2021 Kolaps tureckej líry pokračuje. Centrálna banka Tureckej republiky včera znížila 1-týždňovú repo sadzbu o ďalších 100 bázických bodov, čím poslala líru na nové rekordné minimá. Zatiaľ čo CBRT uviedla, že priestor na zníženie sadzieb bol využitý, mene to pomohlo len málo. Ani neskoršie vyhlásenie Erdogana, že minimálna mzda sa zvýši o 50 %, aby sa zachovala hodnota meny a pomohla sa stabilizácia ekonomiky, menej nepomohla. USD/TRY dnes ráno vyskočil nad hladinu 16,20, zatiaľ čo EUR/TRY testoval úroveň 18,40.
img

17. prosince 2021: Aktuální informace z kryptoměnového trhu

17.12.2021 14. a 15. prosince se hlavní kryptoměně podařilo vzrůst o 2 200 USD a nadále se nachází ve fázi formování klesající vlny, pravděpodobně vlny a. Vzhledem k tomu, že v posledních několika týdnech nedošlo k žádnému růstu kotací, nelze na grafu pozorovat korekční vlnu b ani její protějšek. Na základě toho lze usuzovat, že vlna a pokračuje a kryptoměna může v jejím rámci pokračovat v poklesu. Předpokládaná vlna b zároveň může nabýt podoby tří vln a přivést nástroj na 55 295 USD, což odpovídá 50,0% Fibonacciho koeficientu. Po jejím skončení by však měl následovat nový pokles, jelikož korekční struktura může mít minimálně tři vlny.
img

EUR/USD: Euro si věřilo a odsunulo americký dolar stranou

08.12.2021 Evropská měna byla na začátku tohoto týdne pod silným tlakem a pohybovala se na hranici vážného propadu. Nakonec však našla rovnováhu a pokusila se o růst, čímž vytáhla měnový pár EUR/USD na novou úroveň.
img

Bitcoin se příští rok pokusí dosáhnout úrovně 200 000 USD

03.12.2021 Letošní rok byl pro první kryptoměnu velkou výzvou. Vysoká volatilita bitcoinu někdy překročila všechny hranice a velké vzestupy střídaly pády. V nadcházejícím roce se toto digitální aktivum neobejde bez problémů, ale odborníci očekávají pozitivní změny v jeho dynamice.
img

Inflace způsobila kolaps eura

01.12.2021 Euro se již několik dní snaží udržet své pozice. Tento boj však probíhal se střídavými úspěchy. Euru podrazila nohy inflace, která dosáhla svých nejvyšších hodnot.
img

Co bude silnější: silné ekonomické údaje z tohoto týdne nebo zprávy o novém kmeni Omicron?

29.11.2021 Události z minulého pátku jasně ukazují, jak křehká je rovnováha na světových trzích. Zprávy o novém jihoafrickém kmeni covid-19 Omicron, který je údajně mnohem nakažlivější než Delta, vedly ke kolapsu trhů v Evropě a Spojených státech. Akciové indexy a komoditní aktiva se při silné poptávce po ochranných aktivech – státních dluhopisech ekonomicky vyspělých zemí a bezpečných měnách, jako je jen a frank – zhroutily. Americký dolar byl mezitím pod tlakem.
C:\fakepath\Afganistan.jpeg

OSN varuje před kolapsem afghánského bankovního systému

22.11.2021 Organizace spojených národů vyzvala k urychlení přijetí opatření na podporu bank v Afghánistánu a varovala, že nárůst počtu lidí, kteří nejsou schopni splácet půjčky, nižší vklady a nedostatek hotovosti může způsobit v příštích několika měsících kolaps finančního systému. Podle rozvojového programu OSN (UNDP) ekonomické náklady kolapsu bankovního systému a následné negativní sociální dopady by byly "kolosální". Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na třístránkovou zprávu o afghánském bankovním a finančním systému, do které měla možnost nahlédnout.
img

Řidiči v panice vykupují příměs do motorů AdBlue. Babišovu továrnu na AdBlue, největší v Evropě, drtí drahý plyn, dopravci se bojí kolapsu

22.10.2021 Cena důležité příměsi do naftovými motorů AdBlue prudce stoupá a lidé ji v panice vykupují. Důvodem zdražování i paniky je plynová krize EU. Dopravci se obávají nedostatku příměsi. Slovensko už ji nakupuje, Česko podle slov vicepremiéra Karla Havlíčka bude nakupovat pouze základní množství pro záchranky.
img

Záhadná disonance v říši akcií. Přijde kolaps akciových trhů?

20.10.2021 Na akciových trzích vládne nové paradigma, které vzešlo z pandemie. Ceny akcií i reálné výnosy dosáhly úrovně v posledních letech a desetiletích nevídané. V USA už se komodity blíží novým absolutním maximům a ziskové marže pokořily historické rekordy. Index cen potravin FAO zároveň koketuje s nejvyšší úrovní za posledních šest desetiletí a Evropa stojí na prahu energetického šoku. Varianta delta zpomalila ekonomický růst po celém světě a přinesla další problémy v asijských centrech zpracovatelského průmyslu. Ale akcie to vše zatím ignorují a prožívají od roku 1999 druhé nejdelší období růstu, kdy pokles nepřesáhl 5 %.
img

Babišovu továrnu na močovinu drtí drahý plyn, dopravci varují před ekonomickým kolapsem. Odvrátit jej může Kreml a teplé počasí

18.10.2021 Slovensku hrozí hospodářský kolaps. Ten může vážně poškodit také českou ekonomiku, zejména pak českou nákladní silniční dopravu. Důvodem je nedostatek močoviny, tedy látky, která se přidává do výfukových systémů aut za účelem snížení emisí.
C:\fakepath\Evergrande2.jpg

Global Times: Podíl v China Evergrande se chystá převzít Hopson Development

04.10.2021 Podíl v krachujícím čínském developerovi China Evergrande se chystá převzít společnost Hopson Development. Za 51procentní podíl v její divizi správy majetku hodlá zaplatit více než 40 miliard hongkongských dolarů (asi 112 miliard Kč), píše státní list Global Times. Zpráva přichází poté, co dnes obě firmy požádaly, aby bylo pozastaveno obchodování s jejich akciemi na hongkongské burze kvůli oznámení velké obchodní transakce.
C:\fakepath\Evergrande.jpg

Obchodování s akciemi čínské Evergrande bylo v Hongkongu pozastaveno

04.10.2021 Hluboce zadlužená čínská developerská společnost Evergrande, která má problémy se splácením svých závazků, dnes bez udání důvodů přerušila své operace na hongkongské burze, píše agentura AFP.
C:\fakepath\akcie-28092021-2.jpg

Čínský Evergrande a co může způsobit jeho pád

27.09.2021 V posledních dnech se zejména v zahraničních finančních médiích hodně skloňuje kauza čínské společnosti Evergrande, která je rekordně zadlužená a hrozí její bankrot. Situace s Evergrande v minulých dnech hodně ovlivňovala vývoj světových akciových trhů. Co však o Evergrande víme a jaké následky může mít její případný pád? A nechá vůbec čínská vláda padnout tak velkou společnost?
C:\fakepath\Dolar-2.jpg

Forex: Dolar posiluje, potíže čínské Evergrande dále vyvolávají nejistotu na trhu

24.09.2021 Dolar dnes posiluje ke koši měn, těží ze své pozice bezpečné měny. Nejistotu na trhu vyvolávají finanční potíže čínské developerské společnosti Evergrande. Obavy z platební neschopnosti této čínské firmy a možného dopadu na čínský i světový finanční systém ovlivňují náladu na trzích od poloviny měsíce.
img

Kolaps konglomerátu Evergrande

24.09.2021 Kolaps konglomerátu Evergrande otřásl čínskými trhy a významně přispěl k velkým tržním výkyvům posledních dní. Klíčovou otázkou je, zda se jedná o symptom blížící se imploze čínského finančního systému a prudkého ochlazení tamější ekonomiky, nebo zda jde primárně o důsledek nezvládnuté agresivní obchodní strategie společnosti Evergrande. My se přikláním k druhé variantě, i když připouštíme souvislost potíží Evergrande s řadou negativních trendů v Číně.
img

Přední evropský index DAX30 bude rozšířen o dalších 10 společností

22.09.2021 Německá společnost Deutsche Boerse, konkrétně její dceřinná společnost Qontigo oznámila, že od pondělí 20.9.2021 byl významný evropský index DAX 30 rozšířen z původních 30 společností na 40. Důvodem tohoto kroku je získání větší diverzifikace, která má zajistit vyšší stabilizaci pro DAX index. Jedním z impulzů k této úpravě byl kolaps společnosti Wirecard v roce 2020.
img

Pomůže čínská vláda Evergrande a překvapí Fed? Americké trhy opatrnější než evropské

21.09.2021 Dnešek v Evropě znamená na akciích nápravu po negativním vstupu do tohoto týdne. Akciové indexy si drží, nebo ještě rozšiřují své zisky. DAX a CAC 40 jsou +1,5 pct, AEX či FTSE 100 přidávají lehce přes procento. Amerika, která se začala zvedat už včera před závěrem, ale takový optimismus nevykazuje. Zdejší hlavní indexy si připisují jen kolem čtvrt procenta.
img

Strach klesá, investoři hledají příležitosti. Akcie obrátily nahoru

21.09.2021 Zatímco ratingová agentura S&P oznámila, že čínská Evergrande je na pokraji krachu, západní finanční trhy přestávají toto riziko vnímat tak naléhavě jako včera. Zdá se, že při tom sázejí na určitý zásah čínské vlády, která se asi nebude snažit zachránit přímo danou firmu, ale bude chtít zabránit divokému krachu a systémovým problémům. Rizikem zůstává další utužení regulace v sektoru a jeho ochlazení s důsledky na dynamiku ekonomiky, ale to je přece jen menší problém než neřízený kolaps. Pomáhat může i vyjádření šéfa Evergrande, který věří, že firma se brzy z problémů dostane.
img

Ekonomický kalendář: Pod drobnohledem jsou centrální banky a nálada na trzích

21.09.2021 Situace na trzích se během noci mírně zklidnila. Evropské a americké futures na indexy našly pevnou půdu pod nohama. Nicméně možný kolaps čínského developera Evergrande zůstává systémovým rizikem. V následujících dnech musí firma splatit úroky z dluhopisů. Pokud by se tak nestalo, tak dojde k technickému bankrotu.
img

Forex: Kolaps čínského developera pomohl globálně dolaru

21.09.2021 Nárůst averze k riziku spojený s kolapsem čínského developera pomohl globálně dolaru a naopak dostal pod tlak rizikovější aktiva mezi která patří třeba forint a především zlotý (měnový pár EUR/PLN byl do konce obchodu již nad úrovní 4,60). Uvidíme jak dlouho současná nejistá situace vydrží - jeden z dluhopisových kupónů čínského developera Evergrande je splatný dnes.
img

⛩Je Evergrande čínským Lehman Brothers?

20.09.2021 Evergrande je druhým největším čínským developerem v objemech prodejů. Má téměř 200 tisíc zaměstnanců a pracovně je s touto společností spjato téměř 4 miliony lidí. Více než 70 tisíc investorů drží dluhové cenné papíry společnosti, a to včetně několika stovek bank (i evropských) a dalších finančních ústavů. Ve výstavbě má Evergrande 1 - 1,5 mil. bytů a stará se o 2 800 čtvrtí ve více než 300 městech. Společnost navíc podniká v sektorech zdravotnictví, spotřebního zboží, zábavy a také elektromobilů.
img

Rudý start týdne, strach z Číny a přibývající rizika

20.09.2021 Do nového týdne akciové trhy vstoupily propadem. Po výrazně negativním vývoji v Asii se evropské akciové indexy zanořily do červeného asi o 1,3 až 2,3 procenta, přičemž DAX patří mezi ty nejhorší. Padají ceny průmyslových kovů a ropy. Naopak roste poptávka po dluhopisech, přičemž 10Y výnosy klesají v Německu i USA zhruba o 3 bazické body. Eurodolar je celkem v klidu a obchoduje se u 1,1710. Překvapivě málo ze situace profituje zlato, pouze o 0,3 pct nad páteční hodnotou.
img

Analytik: Rozšíření indexu DAX přinese snížení volatility

20.09.2021 Německá společnost Deutsche Boerse dnes rozšiřuje evropský index DAX z původních 30 titulů na 40. Důvodem je především větší diverzifikace, která má zajistit vyšší stabilizaci indexu. Podle analytika Purple Trading Jaroslava Tupého to v dlouhodobém horizontu povede ke snížení volatility indexu.
img

Závěr týdne nevyšel, akcie i dluhopisy padají

17.09.2021 Evropské obchodování sice začalo slibně, ale v průběhu dne se situace na trzích obrátila k horšímu. Dluhopisové výnosy se posouvají vzhůru, na 10Y splatnosti je německý výš o 3 a americký o 4 bazické body. Akcie míří dolů na obou stranách Atlantiku, když indexy DAX , S&P 500 a Nasdaq klesají o půl procenta, FTSE 100 je dole o 0,3 pct a CAC 40 se nachází aspoň lehce v červeném. Dolů o více než procento se sesouvá ropa, rostoucí výnosy doléhají na drahé kovy. Dolar proti euru posiluje pod 1,1750.
C:\fakepath\DAX.jpg

Německý akciový index DAX se rozšíří na 40 podniků

05.09.2021 Hlavní německý akciový index DAX se rozšíří ze 30 na 40 podniků. Nově se do indexu dostanou například automobilový holding Porsche SE a výrobce sportovního zboží Puma. Oznámila to včera burzovní společnost Deutsche Börse. Rozšíření, které vstoupí v platnost 20. září, je největší úpravou indexu DAX za posledních 33 let, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\letecka dopr.jpg

UNCTAD: Pandemie letos opět způsobí velké ekonomické škody v turistickém sektoru

30.06.2021 Kolaps mezinárodní turistiky v důsledku pandemie covidu-19 by mohl světové ekonomice v letošním roce způsobit ztrátu 1,7 až 2,4 bilionu dolarů (zhruba 36,4 až 51,4 bilionu Kč). Ve své zprávě, kterou vydala společně se Světovou turistickou organizací (UNWTO), to dnes předpověděla Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD). Ztráta by tak mohla dosáhnout podobné úrovně jako v loňském roce, kdy podle odhadů UNCTAD činila 2,4 bilionu dolarů.
C:\fakepath\i-07062021-lv.jpg

Island spustil nabídku akcií Islandsbanki, kterou převzal ve 2008

07.06.2021 Island dnes učinil první krok k omezení státního vlastnictví v bankovním sektoru. Stát spustil primární nabídku akcií Islandsbanki, která by měla ohodnotit banku na 150 miliard islandských korun (26 miliard Kč), uvedla agentura Reuters. Islandsbanki se původně jmenovala Glitnir. Je jednou ze tří bank, které v roce 2008 zkrachovaly. Stát pak musel banky převzít a přistoupit k jejich restrukturalizaci.
img

Akcie Deutsche Bank: Blýská se po rekordním propadu ceny akcie na lepší časy?

02.06.2021 Od poslední analýzy na akcie McDonald’s zase výrazně odbočíme, jelikož se tentokrát zaměříme na bankovní sektor. Konkrétně na akcie Deutsche Bank, protože se dlouhá léta jedná o velmi zajímavý (až kontroverzní) akciový titul.
img

Rozbřesk: Energie a paliva táhnou inflaci v EU a dolar těží ze slov z Fedu

20.05.2021 Vyšší inflace se stává nejenom realitou ČR, ale i dalších evropských zemí. V EU se meziroční inflace po dvou letech vrátila na hranici dvou procent, a to především zásluhou zemí stojících mimo eurozónu. Premianty v evropském inflačním klání jsou Maďarsko a Polsko, kde se již inflace dostala přes hranici pěti procent. ČR má v tomto řebříčku čestné čtvrté místo.
img

Pandemie rozproudila obchodování na finančních trzích

11.05.2021 V loňském roce jsme zaznamenali přímo explozivní růst obchodních aktivit. Stojí za ním rekordní přírůstek drobných investorů, kteří s obchodováním na finančních trzích začali během lockdownu. Otázkou je, zda takto vysoký růst našeho koše 30 firem z ekosystému obchodníků na finančních trzích vydrží i nadále. Volatilita postupně klesá a ekonomiky se otevírají, takže už budoucnost obchodování nejspíš nebude tak růžová. Celkově však bude toto odvětví patrně dál vzkvétat s tím, jak bude docházet k další financializaci světové ekonomiky. Dále se zabýváme tím, zda v tomto odvětví existují firmy, které mohou nabídnout dlouhou volatilitu bez negativního carry, k němuž dochází u strategií využití put opcí a dlouhých futures na index VIX.
img

Ranní komentář: Indexy stabilní navzdory výplachu na ViacomCBS a Discovery. Suezský průplav konečně odblokován

29.03.2021 Závěr minulého týdne se na akciových trzích nesl v pozitivním duchu a ty dokázaly růst jak v Evropě, tak v USA. S&P 500 v pátek rostl o 1.66 %, zatímco Nasdaq přidal 1.24 %, i když obchodníci tentokrát mnohem více než trh samotný sledovali kolaps dvou mediálních akcií ViacomCBS a Discovery, které odepsaly téměř 30 % poté, co se na trhu objevily obří bloky akcií, které prodávaly americké investiční banky za některého ze svých klientů. Více k tomuto tématu v dnešním videu.
img

Rozbřesk: Promoříme se a proočkujeme k chytré karanténě?

23.03.2021 Čtvrtá vlna COVIDu v Česku pomalu odeznívá. Zemřelí bohužel přibývají stále příliš rychle a nároky na zdravotní systém klesají pomaleji, než bychom si všichni přáli. Dobrou zprávou v jinak prazvláštních časech je, že tempo očkování zrychluje. Po Velikonocích by snad podle vládních představitelů mohlo dosáhnout až 100 tisíc dávek denně. A to už je číslo, které nás může pomoci snad i celkem rychle přiblížit ke stavu, kdy se třeba děti podívají do školy i jinak než jen přes webkameru.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 22.3.2021

22.03.2021 Fed současný nárůst dluhopisových výnosů toleruje. Výnos desetileté splatnosti tak vystřelil nad úroveň 1,7 %. Výrazný nárůst byl tažen nahoru i zvýšením reálných výnosů. Ty se aktuálně dostaly na hladinu -0,6 %. Rostoucí reálné výnosy odráží jednak akceleraci ekonomického růstu. Vysílají však také signál, že trhy věří dřívějšímu utahování měnové politiky, než aktuálně připouští Fed. Tento týden se značnou pravděpodobností staneme svědky dalšího nárůstu dluhopisových výnosů, ke kterému přispěje i zamítavý postoj Fedu k prodloužení výjimky pro výpočet kapitálové přiměřenosti amerických bank. V případě výrazného růstu dluhopisových výnosů mají tendenci ztrácet zejména technologické tituly.
C:\fakepath\turkey-flag-lira-005-580x358.jpg

Kolaps turecké liry

22.03.2021 Šok forexovým obchodníkům o víkendu přinesl turecký prezident Erdogan, když bez jakýchkoliv předchozích náznaků vyhodil šéfa centrální banky Naciho Agbala. Příklon k tradiční měnové politice bojující proti inflaci mu tak příliš dlouho nevydržel, protože po 8 měsících znovu dosadil do čela turecké centrální banky muže, který není zastáncem vyšších úrokových sazeb.
img

Akcie spoločnosti Volkswagen sa obchodujú nižšie ... a vyššie. Zároveň!

19.03.2021 Kmeňové akcie nemeckej automobilky dnes strácajú viac ako 16%. Pri pohľade na bežné akcie (ticker VOW1.DE) je možné vidieť cenový kolaps, ktorý nijako významne neovplyvňuje nemecký index DAX. Je to tak kvôli skutočnosti, že pri výpočte hodnoty indexu DAX sa berú do úvahy preferenčné akcie (ticker VOW3.DE). Je zaujímavé, že tieto akcie dnes mierne rastú. Na druhej strane je sentiment na akciových trhoch stále veľmi zmiešaný po tom, čo Federálny rezervný systém oznámil, že dočasná zmena pomeru dodatočného pákového efektu pre banky vyprší podľa plánu 31. marca.
img

Londýnskou burzu ničí nové regulace a brexit

19.03.2021 „První data o objemu obchodů naznačují, že brexit výrazně poškozuje londýnskou burzu. Pozice Paříže a Frankfurtu nad Mohanem se zlepšují jen mírně. Vítězem brexitu se zřejmě stane burza v Amsterodamu. Polepší si i americká Wall Street,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\p-09032021-lv.gif

Prezidenti USA v krizi snižovali daně, zvyšovali i státní výdaje

09.03.2021 Výběr známých programů na podporu ekonomiky v historii USA (Sněmovna reprezentantů má po úpravách v Senátu na programu další hlasování o balíčku v hodnotě 1,9 bilionu dolarů - asi 41 bilionů korun - na podporu ekonomiky zasažené pandemií covidu-19):
img

Rok 2021 - jasnější příležitosti, nebo spousta rizik

02.02.2021 Rok 2020 byl pro finanční trhy rokem extrémů. Navzdory tomu lze však tvrdit, že většina aktiv se vypořádala s pandemií poměrně dobře a investoři nejsou začátkem roku ani příliš nervózní. Obecně se očekává, že se svět bude postupně vracet k normálu, což by mohlo pomoci sektorům nebo měnám, které byly pod tlakem.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Obchodní systémy | Korelace měn | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/NOK | USD/TRY | EUR/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Měnový trh | Objemy obchodů | Spready | Interactive Brokers | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AMEX | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Burza | CBOE | CCI | CEO | CFD | CME | Carry trade | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Devalvace | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Downside | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Futures | Grafy | Hedging | Hedge | High | IPO | ISIN | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kupón | Kurz | Kurzové riziko | Kurzy měn | Likvidita | Long | Low | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | Nástroje peněžního trhu | Obchodník | Obligace | Oficiální úroková sazba | Opce | Overnight | P/E | Parita | Peněžní trh | Platební bilance | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Long Term | Směnný kurz | Splatnost | Spot | Spread | Stagflace | Stop-Loss | Support | Swiss | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Volatilní trh | Výkonnost | Performance | Výnos | Wall Street | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | FTSE | Patria | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Zisk | Ropný trh | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Jaroslav Tupý | Break-Even | Sázka | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Arbitráže | Obchodní příležitosti | Bohatství | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Japonská měna | Peter Schiff | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Deloitte | Gold | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Online trading | Deutsche Bank | Investiční banka | Makrokalendář | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Obchodní transakce | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Swissquote | Index cen | Výrobní ceny | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Facebook | Riziková averze | LYNX | Index strachu | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Zásoby ropy | Burzovní regulátoři | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | Aktivum | Delta | EPS | Index | Likvidní | Odpor | Průlom | Přenos | Volatilní | Kasino | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Tesla | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Brent | Brokers | Burzovní zpravodajství | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská měna | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | DAX 30 | Dax index | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Etoro | Eura | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | EURTRY | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční rizika | Finanční služby | Fondy | Forex kalendář | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Indikátor CCI | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Intuice | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Investování do akcií | ISM | Jádrová inflace | Jak vydělat | Jak vydělat peníze | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | Komoditní | Komoditní trh | Krach na newyorské burze | Krize eurozóny | Kurs koruny | Kurz amerického dolaru | Kurz rublu | Kurz USD | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měna euro | Měnový kurz | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Obchodování s dluhopisy | Ocenění akcií | Oslabení měny | Pád Lehman Brothers | Pasivní příjem | Patria.cz | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Řízení rizika | Sázky | Signály | Směnné kurzy | SPX | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | SWIFT | Trh | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj rublu | Webináře | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Put | CEE | EBITDA | Elon Musk | EV | Indie | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Překoupení | Redukce | ROCE | ROE | Spojené státy | Finanční společnosti | CMC Markets | WGC | Kmenové akcie | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Bailout | Tržní sentiment | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Know-how | IG Group | 1 milion | Burza dnes | Burze | Dividendové akcie | Ekonomický kolaps | Traders | Zlatý standard | Evropské obchodování | Aramco | Markit | Raymond James | DPA | Charles Schwab | KPMG | LPL Financial | CNN | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | CME Group | Generali Investments CEE | Caterpillar | Investing.com | NATO | Ole Hansen | PwC | Agentura AP | BBC | Agentura DPA | Hospodářské vyhlídky | CI Komodity | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Růst ekonomiky eurozóny | Expanzivní měnová politika | Fundamentální pohled | Bezpečné měny | HUF/EUR | Brazílie | Dnešní fundamenty | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Euro vůči dolaru | Tomáš Kadeřávek | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Finanční aktiva | Globální trhy | Fixní kurz | Stock Exchange | Globální měny | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | BlackRock | Přehled | Volby v USA | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | City | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Sázení | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Den D | Economic | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | IHS | Měnová autorita | Xetra | Globální finanční krize | Realitní trh | Velké banky | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americké akciové indexy | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Dostatek hotovosti | Obchodování v Asii | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Světové akciové trhy | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | DAX30 | DAX30 CFD | TradingView | Země OPEC | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Cena mědi | Vývoj na akciových trzích | Německý akciový index DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Evropský trh | Nejistota | Saúdská Arábie | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Digitální měny | Blockchain | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Agentura AFP | Credit Suisse Group | Japan Exchange Group | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Tradeweb | Akciový index DAX | Burzovní společnost | Bankéři | Poplatky | Historická data | Britská vláda | Propad akcií | Chevron | Payrolls | Mzdy | Non-Farm Payrolls | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Ekonomická situace | General Electric | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Úřad pro finanční etiku (FCA) | Světové trhy | Historické rekordy | Snížení úrokových sazeb | Výběr zisků | S&P Global Ratings | TTIP | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Rizikové investice | Americká vláda | Ekonomické údaje | Měnové krize | Turecká centrální banka | TRY | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Institucionální investoři | Příjmy | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Měny&Sazby | ČTK | Světový finanční systém | Aktuální cena | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Globální ekonomický výhled | Raymond James Financial | IHS Markit | Bridgewater | ex | Purple Trading | Generali Investments | Swiss Life Select | Bridgewater Associates | Alokace aktiv | Zahraniční forex | CoinDesk | BHS | Aleš Michl | Breakout Trader | World Gold Council | Nákupy zlata | Anadarko Petroleum | Coinbase | BitMEX | Virtuální mince | Americký akciový trh | Trhy s kryptoměnami | Úřad pro finanční služby | BTC/USD | Digitální zlato | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Coinmarketcap | Altcoin | CBOE Global Markets | ETH | ETC | XRP | Obchodník s kryptoměnami | Tržní kapitalizace bitcoinu | Kapitalizace bitcoinu | Fincentrum | Binance | Charles Hoskinson | ESMA | Štěpán Hájek | Robinhood | Tether | Nákupy kryptoměn | Krypto aktiva | Jak fungují akcie | Obchodování na trzích | Altcoiny | Tržní očekávání | Asijské trhy | Kurz eurodolaru | Výnosy desetiletých dluhopisů | Investovat své prostředky | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Portfolio manažeři | Airbnb | Index Russell 2000 | Saxo | Krypto | Bitcoiny | Růstové akcie | OPEC+ | Posilování dolaru | Podíl eura | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Podniky | Evropské akciové trhy | Long signál | Technologické akcie | Evropský akciový trh | Schwab | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Objem obchodování | Americká investiční banka | Forint | Turecké liry | Úrokové sazby v Turecku | Domácí měna | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Cenový kanál | Správci kapitálu | Měny rozvíjejících se ekonomik | RDSA | Royal Dutch Shell | Ether | Manažer fondu | Profesionální obchodník | Dluhopisové výnosy | Trendové čáry | Vývoj těžby ropy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Globální investoři | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Vývoj ceny bitcoinu | Růst amerického dolaru | Brexitová dohoda | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Intercontinental Exchange | IG | Růst úrokových sazeb | LYNX WhatsApp | Daňové úlevy | Jiné měny | Zvyšování úroků | Hospodářský vzestup | Růst zisků | Politika Fedu | EK | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Index spotřebitelské důvěry | Jednotná měna | Pojištění vkladů | Alternativa oficiálních měn | Ceny kryptoměn | Zpomalení ekonomického růstu | Odhady analytiků | Čínské firmy | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Transakční poplatky | Majetek | Heiken Ashi | Obchodovat s akciemi | Snížení volatility | Makléřská společnost | Poptávka po zlatu | Petr Plecháč | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Platformy pro obchodování | Německé banky | TradeWeb | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Světové finanční trhy | Akcie Lyftu | Vysoké zhodnocení | Zájem investorů | TradeCZ | Inflace v ČR | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Zahraniční investoři | Obchodní aktivity | CNY | Vývoj amerického dolarového indexu | Vývoj hlavní úrokové sazby | Nejznámější kryptoměny | Bitcoin a další kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Oživení světové ekonomiky | Boris Johnson | Token | Stablecoin | Americké společnosti | DE30 | Růst cen zlata | Prezidentka ECB | Blockchainové akcie | Akcie a ETF | Gazprom | NASDAQ 100 | Pokles dolaru | Uranové akcie | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Pokles cen | Převrácená výnosová křivka | Americké futures | Pokles výnosů dluhopisů | XTB Research | Štěpán Křeček | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Nové akcie | Akcie týdne | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | CFD na akcie | Výnosy amerických státních dluhopisů | Kristalina Georgievová | FRS | Růst mezd | Hongkongská burza | Papírové peníze | Hospodářská recese | MT5 Supreme Edition | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Snížení daní | Energetické firmy | ESG | Internetové ekonomiky | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Společnost Deutsche Börse | Pohled na zlato | Očekávaný růst | Vývoz ropy a plynu | Vývoz ropy | SMMT | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Měnový systém | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | Platební společnost | Digitalizace | S&P 500 Index | New Deal | Nový úděl | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | Propad ceny akcií | Německá vláda | IOT | Kryptoměnová burza | Ropné firmy | Trinity | Objem | Evropské firmy | Klíčová rizika | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | CIC | Trh práce | Vyšší sazby | Myšlenka | Hypotéza | FRED | Obrat trendu | Supreme Edition | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | ČSÚ | Recese v Evropě | Statistický úřad Eurostat | Riziko pro investory | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Technické analýzy | Global Markets | USDC | BAT | Martin Krištoff | CFDWorld | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Růst cen | CFD DAX30 | Renaissance Technologies | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Co bude | Vývoj trhu | Generální ředitel | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Klesly akcie | Labouristé | Amazon | Citadel | Ceny amerických akcií | Úrok | Miliardy | USDT | All Time High | Admiral Markets Forex Kalendář | Global Times | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Výměny akcií | Hong Kong | Domácí měny | Federální rezervní banka | Americká data | 5G | AFP | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Hospodářské záležitosti | Ekonomka | Zveřejněná data | CHNComp | Globální trh | Too Big to Fail | Vládní bondy | Financovat | Předpovědi | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | CBDC | Impuls | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Poptávka centrálních bank | Paul Volcker | Zdražování | Německý ZEW index | Problémy | Přeprodané podmínky | Britové | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Total | Americké ministerstvo práce | Libanonská ekonomika | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Konzervativní strana | Přehled o dění | GBP/EUR | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Prohlášení | Čínské vlády | Časopis Forbes | Americká ropná společnost | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Porsche | ČVUT | Míra | InterContinental | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Bilance běžného účtu | Chování centrálních bank | Edward Moya | Přerušení výroby | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Dolar roste | Šperky | Automobil | Regulátoři | FedEx | FDX | xStation5 | Ministr hospodářství | Americké vlády | Dot-com | Bydlení | Vánoční svátky | Uber | EY | Aurora Cannabis | Ztráta | NERV | Počet investorů | Stratég | Miliardy korun | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Peking | US100 | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Nálada na globálních trzích | Ziskovost | Hospodaření | Placení daní | Růst poptávky | Klesající trend | CFA | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Tržní kapitalizace Tesly | Netflix | Inovace | Americké dolary | Washington | VDA | Aktualizované údaje | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Produkce energie | Von der Leyenová | RBA | Budoucnost | Ifo | Experti | Negativní zprávy | Poradenství | Německá společnost | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Posílení USD/JPY | Iniciativa | Podnik | Vývoj měnového páru USD/TRY | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Bloky | Analytička | Ukazatele | Bankroty | Americké ministerstvo financí | Federální vláda | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Inflace v Rusku | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Ceny energií | Zamyšlení | Zajímavé zisky | Krach | Komunikace | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Macron | Edelman | Trump | Chudoba | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Google | WhatsApp | Trhy | Čínské úřady | Evropské ekonomiky | Akcie Royal Dutch Shell | Šíření koronaviru | Změny cen | Virus | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Americký kongres | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Závislost na dolaru | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Vstupy | Výstupy | Japonský jen (JPY) | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Růst v eurozóně | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Pesimismus | Čínská vláda | Meziroční vývoj inflace | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | Výrazné ztráty | BP | Americká společnost | Sazby beze změny | Capital Group | SEC | Rozhodování | Rolování kontraktů | Hrozba recese | Americké ekonomiky | Hodnota aktiv | Americké banky | TNOTE | Růst britské ekonomiky | Zveřejňování výsledků | Zveřejňování výsledků hospodaření | Medvědi | Poptávky po ropě | Americká inflace | Růst sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Údaje z USA | Prudký propad | Krize v eurozóně | Panika na trzích | Čínské banky | Americký Fed | Stabilita | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Šok | Mzda | Výkyvy | Současná cena | Varovné signály | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | Výsledky HDP | Propad rublu | Obrovské ztráty | Změna sazeb | WP | Makroekonomické údaje | Pomoc ekonomice | Restrikce | Těžební kapacity | Americké výnosy | Vysoká rizika | Program nákupu aktiv | Royal Dutch Shell (RDSA) | Mince | Profitovat | Další vývoj | Stimuly | Dopad na finanční trhy | Evropské země | Letectví | Pokles HDP | Fiskální politiky | Zrychlení inflace | Asijská seance | Index frankfurtské burzy | Stimul | Inflace v EU | Obavy trhu | Prostor k růstu | Měnové podmínky | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Určení trendu | Aktuální situace | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Zásobníky | Texas | Bilion dolarů | Další pokles | Vyplácet dividendy | Situace v Číně | MF | Kongres | Škoda | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Negativní korelace | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Prodejní tlak | Hodinový graf | Extrémní volatilita | Německý akciový index | Sněmovna reprezentantů | Mitch McConnell | Anomálie | Tomáš Raputa | Podpůrný balíček | Velká finanční krize | Další růst | Růst | Balík na podporu ekonomiky | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Ratingová agentura S&P | Hranice měnové politiky | Tisková konference | Repo sazby | Biliony | Potenciál | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Spotřebitelská důvěra v USA | Viry | Živobytí | Izrael | Sberbank | Ekonomiky | Ekonomický propad | Nigérie | Čtvrtletní pokles | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Organizace | Realitní firmy | Poskytování hypoték | Růst nezaměstnanosti | Hrubý domácí produkt země | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Zelené energie | Vláda USA | Britský automobilový průmysl | Podíl na trhu | Afrika | FAO | Údaje | Ekonomické škody | Mexiko | Marshallův plán | Ropný průmysl | Prezident Vladimir Putin | Ruský ministr energetiky | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Úrokové zhodnocení | Snížení produkce | Oživení cen | Čínský celní úřad | Celní úřad | France Info | Výpadky | Trh dluhopisů | Více peněz | Akcie Royal Dutch Shell (RDSA) | Long signál na akcie | Peníze z vrtulníku | Credit Suisse Group AG | Nové dluhopisy | Dodavatelské řetězce | Negativní data | Úspory | Statistiky | Chuť riskovat | Očekávaný zisk | Vzrušení | Uzavření trhů | Indikace | Oživit ekonomiku | Colorado | USD za barel | CMC | Propad ceny | Americké produkce | Trade | S&P500 | Nizozemsko | Poptávka po pohonných hmotách | CBRT | Debata | Surové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Premiéři zemí Evropské unie | Výkon dolaru | Joe Biden | Podpůrná opatření | Binance Coin | ADBE | Cenový propad | Cestování | Bitcoin dnes | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Rozhodnutí o sazbách | HDP report | Dubnová inflace | Shell | Ekonomická realita | Maloobchod | Zaměstnanci | Dopravci | Akcie padají | Pasivní investice | Růst výnosů | Wolfstreet | Federal Reserve | Soud | Finanční riziko | Oddlužení | Dovoz | Vývoz | UNWTO | KfW | Hugo | Regulační orgány | Australská ekonomika | Pád USD | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Obavy o bezpečnost | Bezpečnost | Politická nestabilita | Kontrakce | Politika centrální banky | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | Průmyslová výroba v Evropské unii | Burza Binance | Auta | Vývoj ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Záporné ceny | Moderna | Fiskální stimul | Manažeři | Růst BTC | Sankce USA | Kupci | Tether USDT | Josh Frydenberg | Umělé inteligence | Argentina | Vládní pomoc | Vývoj inflace v Turecku | Inflace v Turecku | JDE | Unijní činitelé | Unie | ČR | Soběstačnost | EU50 | Balíček na podporu ekonomiky | Vakcíny proti koronaviru | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Akcie Intel | Průraz | Chování trhu | Uzavírání pozic | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Nová prognóza | Vedení společnosti | Čínská poptávka | Bitcoinové a blockchainové akcie | Francouzský ministr | Statistiky z trhu práce | Výhled Světové banky | OCBC | Rekordní pokles | Portugalský ministr financí | Pokles evropské ekonomiky | Poptávka po zlatě | Nikola | Banky v eurozóně | Index Nasdaq Composite | Strach z druhé vlny | Největší světová ekonomika | Finanční krize 2008 | Globální poptávka | Arizona | Agrofert | Foxconn | Propad cen | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Rostoucí trend | Německé finanční společnosti | Covid | Internetové bubliny | Aplikace Robinhood | Technologické firmy | Analytické společnosti | Chování americké centrální banky | Cardano | Restrukturalizace | Druhá vlna | Analytik Purple Trading | Sankce proti Rusku | ONS | Ziskové marže | Ukrajinská vláda | Peníze z vrtulníků | Novavax | MAM | Nizozemská vláda | Chorvatsko | Slabý americký dolar | Úspěchy | Ocenění | Prezident Francie | Šance | Americký maloobchod | Růst tržeb | Ceny | Summit Evropské unie | Výplach | Květnový růst | Aktuální obchodní seance | Rozdíly v názorech | Kolísání cen | Technologické společnosti | Merkelová | Noble Energy | Společnost Chevron | Následky pandemie | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Insolvence | DeFi | Staking | Pár EUR/USD | Nikl | Akcie u LYNX | Důvěra | Kolaps amerického dolaru | Kolaps dolaru | List Global Times | Vysoký přebytek | Růst vývozu | Výbuch v Bejrútu | Výbuch v libanonském hlavním městě Bejrútu | Země Perského zálivu | Interní informace | HelloFresh | Erdogan | Turecký prezident | Zalando | Ranko Berich | Monex Europe | Monex | Oživení poptávky | Americké ministerstvo spravedlnosti | Prezidentské volby USA | Analytik XTB | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Kryptotrh | Venezuela | Růst eura | Kolaps těžby v USA | Kolaps těžby | Vývoj těžby surové ropy | Decentralizované finance | Vývoj indexu Nasdaq | Pokles hospodářství | Odborníci | Rentabilita | Zdanění | Nvidia | VOW3 | Snížení emisí | Akcie NIO | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Tržní kapitalizace tetheru | Kapitalizace tetheru | Velké množství obchodů | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Elektromobily | Očekávání ČNB | Politici | Vývoj ceny akcie | Nákupní příležitosti | Investiční prostředí | Biden | Akciová burza dnes | Pracovní místa | Cineworld | Ruské firmy | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | AEX | Americké měny | Výrobce letecké techniky | Akciové portfolio | Udržitelné investice | Embargo | Vítězství Joe Bidena | Defi | Volby USA | Volby USA 2020 | Nařízení | Interfax | Intel | JPM | Bidenovo vítězství | Technologické tituly | XOM | CVX | PFE | Státy Evropské unie | Přebytek zahraničního obchodu | Bidenovy plány | Beth Ann Bovinová | Oslabování amerického dolaru | MCD | Hospodářský vývoj | Zisky bank | Poptávka po bitcoinech | Snižování daní | Akcie spoločnosti | Praktické tipy | S&P Global Inc | Energy financial group | Zelené dluhopisy | Výdělky | Proražení | Zelené investice | Brexitová jednání | Používání hotovosti | Lyft | Akcie Airbnb | Cenový skok | Sektor kryptoměn | Index DAX 30 | Siemens | Deutsche Boerse | Vakcinace | Očkování | Představitelé ČNB | LEN | Coinbase Global | Zadlužování | NBP | FDX.US | FedEx (FDX.US) | Analytické shrnutí | Trading bez volatility | Vývoj těžby ropy kartelu | Vývoj těžby ropy kartelu OPEC | Kapitalizace Tesly | Vývoj akciového indexu Nasdaq 100 | Zhodnocení jednotlivých měn | Vývoj výše aktiv | Nákup měnových párů | Zmrazení ekonomiky | Účinnosti vakcín | Překoupení USD | Nákupy cenných papírů | Zhodnocení o desítky procent | Možnost zhodnocení | Trumpova vláda | Aktivita investorů | Investování z karantény | Vidina rychlých zisků | Nákup australského dolaru | IPO společnosti | Ceny aktiv | Očkování proti covidu-19 | Kryptoburzy | Měnový pár EUR/PLN | Inflace v Polsku | Makléřská firma | Výhled na rok | Počasí | Růst ceny | Report stavu ropných zásob | DOT | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Tržby z prodeje | Evropské centrální banky | ACB | Futures na indexy | Situace na trhu | Agentura Interfax | Očkování proti covidu | Intradenní pohyby | Cenové výkyvy | Vypuknutí pandemie | Růst ceny Bitcoinu | Finanční výsledky | Platby v bitcoinech | Supercyklus | ACB.US | Kov | Zajímavé akcie | Norská ekonomika | Flow Traders | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Sentiment v ekonomice | Nizozemský ministr | Nizozemský ministr financí | James Bullard | Celosvětové zadlužení | Robinhood Markets | Rostoucí výnosy | Sentiment investorů | Systémové riziko | Finanční zdraví | Terra | Nárůst výnosů | Riziková prémie | Silný růst | Pokračující krize | Krize za Baracka Obamy | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Tempo očkování | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Akcie spoločnosti Volkswagen | VOW3.DE | Makléřské služby | Akcie Volkswagenu | Nové regulace | VOW1.DE | VOW1 | SLR | Meziroční vývoj inflace v Turecku | Vývoj hlavní úrokové sazby v Turecku | Prezident Erdogan | Měnový pár USD/TRY | Nárůst sazeb | Fungování ČNB | Platební prostředek | Suezský průplav | ViacomCBS | Discovery | Archegos Capital | Archegos | Martin Pohl | Makroekonomický analytik | Reuters analytik | CoinGecko | Konkrétní akcie | Podíl nesplácených úvěrů | Používání kryptoměn | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Ochrana proti inflaci | COIN | Akcie Coinbase | Cathie Wood | Krypto trh | Island | Strach z inflace | Vysoká cena | ERA | Uranium Energy | UEC | Cameco | CCJ | Akcie Cameco | Nejlepší uranové akcie | Uran | Rostoucí ceny | Investiční poptávka | Přeprodané oblasti | Blockchain etherea | Praní peněz | Goldman Sachs Group | Hong Kong Exchanges & Clearing | London Stock Exchange Group | CITIC Securities | MSCI Inc | Interactive Brokers Group | Nasdaq Inc | MarketAxess Holdings | Tradeweb Markets | LPL Financial Holdings | Euronext NV | Virtu Financial | Avanza Bank Holding | Avanza Bank | Nordnet AB | Nordnet | IG Group Holdings | flatexDEGIRO | Swissquote Group Holding | Swissquote Group | Monex Group | CMC Markets PLC | Knight Capital Group | Archegos Capital Management | Knight Capital | Saxo Group | Aurora Cannabis (ACB.US) | Pandemie COVID | Pád bitcoinu | Kurzotvorné zprávy | Zvýšené riziko | API | Akcie McDonald’s | Oslabení | Prudké oslabení | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Kolaps amerického fondu Archegos | Aktuální problémy Deutsche Bank | Problémy Deutsche Bank | Aktuální problémy | Přístup k riziku | Islandsbanki | Omezování nákupů aktiv | Salvador | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Tržní síly | Dodávky plynu | Konkurence | Prodej | Mali | Zdanění firem | Další kryptoměny | McDonald's | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Výbor FOMC | Cyklus zvyšování sazeb | Regulační úřad | Dolar dnes | Hydroelektrárny | Škody v turistickém sektoru | Velké ekonomické škody | Kolaps mezinárodní turistiky | Výhled na letošní rok | Ralf Peters | Pandemie letos | Technologie | Obchodování v Evropě | Nákupní příležitost | Hliník | Koncentrace | Strategie ECB | UST | Americký trh | VZ | Odvětví | Úřad pro finanční etiku | Pokles poptávky | Kryptoaktiva | Divize | Pohyb kapitálu | Načasování | Varianta delta | Boom | Rekord | Bilion | Ministerstvo spravedlnosti | Vnější prostředí | Přemýšlení | Chování | Projekce | Stabilní kryptoměny | Čínští regulátoři | Kulaté číslo | Elliptic | Index Russell | Růst úrokových sazeb ČNB | Byty | Afghánská měna | Afghánská ekonomika | Afghánistán | Tálibán | Tokeny | Bonusy | SPOT | Výrobní inflace | Převzetí moci Tálibánem | Americká ministryně financí | SXXP | Společnosti | Protocol | Národní měny | Opatření | Dna | Evergrande | China Evergrande | ANO | Uhlí | Qontigo | NFT | Honeywell International | Indexy amerického akciového trhu | Hlavní německý akciový index | Hlavní německý akciový index DAX | Automobilový holding | Porsche SE | Puma | Výrobce sportovního zboží | Rozšíření indexu DAX | Siemens Healthineers | Symrise | Sartorius | Brenntag | Hellofresh | Qiagen | Holding Porsche SE | Stephan Flägel | Manfred Schlumberger | Starcapital | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | Solana | Evropský index | Marika Čupa | Etherea | Celkové závazky společnosti | Závazky společnosti | Airbus SE | Zalando SE | Porsche Automobil Holding | Puma SE | Index Hang Seng (CHNComp) | Problémy Evergrande | Hang Seng (CHNComp) | Akcie Evergrande | Kupování nemovitostí za účelem investice | Kupování nemovitostí | Čínský finanční systém | Kolaps podniku | Závazky společnosti Evergrande | Odd Lots | Podcasty | Čínský Evergrande | Situace s Evergrande | Finanční situace Evergrande | Situace Evergrande | P/B | UBS Group | UBS Group AG | Problémy v dodavatelských řetězcích | Společnost Evergrande | Operace na hongkongské burze | Hopson Development | Algorand | Automotive | Nejnovější zprávy | Chování lidí | Růst vývozu z Číny | Energetické krize | Dmitrij Peskov | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Vysoké ceny | AdBlue | Pozornost | Přijetí bitcoinu | Izraelská centrální banka | Ruský prezident | Meta | Goldmani | Metaverse | Indexy pohyb | Poskytování likvidity | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Krypto průmysl | Tether (USDT) | ESG investice | Lockdowny | UNDP | Abdalláh Dardarí | Vedoucí UNDP | Návrhy UNDP | TIM | Pozemky | Omikron | Omicron | Zavedení digitální měny | Švýcarský frank (CHF) | | Omezování nákupů dluhopisů | Kolaps eura | Nejvýraznější propad | Cykly | Rotace | Rozšíření | Fibonacciho úrovně | Rostoucí inflace | Jestřábí Fed | Terra Luna | Terra (LUNA) | Informace z kryptoměnového trhu | LookIntoBitcoin | Trh se zlatem | Cyklus utahování měnové politiky | TerraUSD | TerraUSD (UST) | Hráči na trhu | Konvergence | Hodnoty měny | Miliardy USD | Nepokoje v Kazachstánu | Zvyšování sazeb Fedu | Evropský orgán pro bankovnictví | Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) | Organizace spojených národů | Cílové ceny | Hry | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Simon Peters | Analytik trhů s kryptoměnami | Analytik trhů | Instituce | Individuální trader | Nový týden | Základní úrok | Rozšíření bitcoinu | BBC News | Dozor nad finančními službami | Digitální finance | Evropští regulátoři | Rostoucí digitalizace | Datafikace | Datafikace finančních služeb | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy | Evropský orgán pro pojišťovnictví | EIOPA | Futures na S&P 500 | Futures na americké akciové indexy | Rusko-ukrajinský konflikt | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Dění na Ukrajině | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Odstřižení od SWIFT | Sberbank CZ | Devalvace rublu | Bankovní licence | Západní firmy | Akciová burza v Moskvě | Burza v Moskvě | Sankce na ruskou centrální banku | Volatilita krypto trhu | Volatilita krypto | Ruská vojska | Moskevská akciová burza | Světoví lídři | Výše ruských aktiv | Kolaps ruské ekonomiky | Finanční rovnováha | Sedmadvacítka | Elysejský palác | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Lawrence Freedman | Řetězec | Řetězce | Západní sankce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Kapitálové kontroly | Odpovědnost ČNB | Společenská odpovědnost | Gideon Capital Management | Waves | Vzestupný trend | Kryptoměnová burza Binance | Algoritmický stablecoin | Výprodej na trhu kryptoměn | Největší stablecoin | Stablecoin Tether | AscendEx | Michael Rinko | David Lundák | EFG
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Kohlova korporácia
Kohlova korporácia (KSS.US)
Kohl's
Kohl's Corporation
Kohl's Corporation (KSS.US)
Koinly
Koito Czech
KOL
Kola kvantitativního uvolňování
Kola nákupů aktiv

Následující klíčová slova

Kolaps amerického dolaru
Kolaps amerického fondu Archegos
Kolaps cen
Kolaps cen ropy
Kolaps Číny
Kolaps dolaru
Kolaps eura
Kolaps finančních trhů
Kolaps mezinárodní turistiky
Kolaps na ropě
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Instaforex webinar cerven
Potvrďte prosím... Zavřít