Pondělí 26. září 2022 01:31
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Purple Trading Room
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Kolaps

img

Kotace BTC začaly nečekaně růst

22.09.2022 Podle webu CoinMarketCap, který sleduje ceny virtuálních aktiv, dosáhla jeho nejvyšší cena během posledních 24 hodin úrovně 19 548 USD a nejnižší cena úrovně 18 813 USD.
img

Trh s polovodiči čelí studené válce. Hrozí Intelu imploze?

21.09.2022 Intel je uznáván jako předchůdce technologického vývoje kalifornského Silicon Valley a přední výrobce procesorů a grafických čipů, který umožnil stavbu počítačů, notebooků a smartphonů. Společnost mnoho let odolávala odklonu výroby polovodičů do Asie a byla považována za vlajkovou loď amerického výrobce polovodičů.
img

Libra ztratila sebevědomí

19.09.2022 Trhy se bojí stagflace, ale jestli někde je, tak je to Británie. Právě kombinace vysokých cen a extrémně pomalého a s největší pravděpodobností negativního růstu HDP může za propad GBP/USD na 37leté dno. Nemusíte svádět všechny výkyvy na silný americký dolar. V polovině září se libra propadla nejen vůči němu, ale po zveřejnění statistik maloobchodních tržeb i vůči euru.
img

Přehled páru EUR/USD 14. 9. 2022. Evropská měna posiluje díky Joachimu Nagelovi.

14.09.2022 Měnový pár EUR/USD v úterý celkem klidně obnovil svůj růst. Již v minulých článcích jsme si řekli, že na jednoznačný závěr o dokončení formování dlouhodobého sestupného trendu je příliš brzy. Tento trend se formoval příliš dlouho na to, aby svůj pohyb dokončil během jednoho týdne. Připomeňme, že máme určitý "bifurkační bod" - 1,0369. Tato úroveň je posledním lokálním maximem. Pokud bude aktualizován, šance na vytvoření nového vzestupného trendu se dramaticky zvýší. Pokud ne, pak bude celý aktuální segment růstu eura jen slabou korekcí, jelikož si pamatujeme, že během celého sestupného trendu pár vykázal korekce maximálně o 400 bodů. A úterý nám výmluvně ukázalo, že úroveň 1,0369 je pro pár nedosažitelná a na konec dolaru je příliš brzy. Trh pouze dostatečně chápal, že inflace v USA v srpnu klesla o něco méně, než se předpokládalo, a pár se propadl o 200 bodů. Co víc k tomu říct?
img

Hedgové fondy sázejí na kolaps amerického akciového trhu

24.08.2022 Někteří pochybují, že se americkému akciovému trhu bude v příštích šesti měsících dařit. Potvrzují to data hedgeových fondů, které jsou stále skeptičtější k nedávno pozorované velké rally, ke které došlo uprostřed medvědího trhu.
img

Držitelé bitcoinů hromadně opouštějí kryptoburzy

24.08.2022 Podle nejnovějších údajů Arcane Reasearch o odlivu z burzy, nemají držitelé kryptoměn zájem obchodovat se svými tokeny a místo toho raději drží své BTC v bezpečí na hardwarových peněženkách.
C:\fakepath\Libanon-libra.jpg

Reuters: Libanon se blíží ke kolapsu, státní sektor je v rozkladu

18.08.2022 Je pracovní den, ale 50letý zaměstnanec libanonského ministerstva financí Valíd Šaar v práci není a nebyl tam od června. Spěchá, aby zalil zahradu u svého domu v kopcích jižně od hlavního města Bejrútu. Zavlažovač může kvůli vládnímu nařízení mít zapnutý jen hodinu. Poté volá své matce, které se nedaří získat nový pas, protože se příslušný úřad potýká s nedostatkem papíru a inkoustu, píše agentura Reuters.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

CNBC: Ekonomové se rozcházejí v názoru na dlouhodobý vývoj ruské ekonomiky

16.08.2022 Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla, ekonomové se ale rozcházejí v názoru, zda Rusko dokáže dlouhodobě čelit náporu mezinárodních sankcí, upozornil zpravodajský server CNBC. Druhé čtvrtletí bylo prvním celým čtvrtletím, kdy se do vývoje ekonomiky už plně promítl dopad invaze ruských vojsk na Ukrajinu.
img

Přinese druhá polovina roku 2022 dobré zprávy pro investory ohledně BTC?

01.08.2022 Od maxim okolo 68 000 dolarů až po minima okolo 17 000 dolarů, Bitcoin zažil vše. První polovina roku 2022 byla do očí bijícím odrazem trendů volatility krypto ekonomiky. Během tohoto období byly ve hře vnitřní i vnější faktory, které uzavřely jeden z nejhorších pololetních výkonů bitcoinu.
C:\fakepath\trader-27072022-32-zm.jpg

Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla meziročně o čtyři procenta

27.07.2022 Ruská ekonomika klesla ve druhém čtvrtletí v meziročním srovnání o čtyři procenta. V prvních třech měsících letošního roku hrubý domácí produkt vzrostl o 3,5 procenta. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo hospodářství.
img

Forex: ECB se konečně odhodlá ke zvýšení sazeb

21.07.2022 ECB by dnes měla poprvé od roku 2011 sáhnout ke zvýšení sazeb. Mělo by jít o již dlouho předem zmiňovaných 25 bb, nicméně na stůl podle všeho přistane i návrh na 50bodový hike. Dále bychom se mohli dočkat nastartování tzv. nástroje na ochranu transmise měnové politiky, který by měl zacílit zhoršující se spready dluhopisů periferních zemí. V brzkých ranních hodinách došlo k obnovení dodávek plynu přes Nord Stream 1 (NS1). Chaos v italské vládě včera s sebou stáhl i euro.
img

Gazprom brnká Evropě na nervy “vyšší mocí”

19.07.2022 Píše se rok 2018 a americký prezident Donald Trump na půdě OSN hřímá, že se Německo může stát totálně závislé na ruských energetických zdrojích pokud okamžitě nezmění kurz. V sále poslouchá německý ministr zahraničních věcí Heiko Maas, který na Trumpova reaguje pobaveným úsměvem. Píše se rok 2022 a ruský dodavatel plynu Gazprom rozesílá svým hlavním zákazníkům dopisy v nichž jim píše, že z důvodu “zásahu vyšší moci” nebude schopen dodávat plyn. Pokud k tomu dojde a příští týden, měsíc a čtvrtletí nezačne plyn z důvodu “vyšší moci” po pravidelné odstávce plynovodu Nord Stream I.
img

Rozbřesk: Gazprom brnká Evropě na nervy “vyšší mocí”

19.07.2022 Píše se rok 2018 a americký prezident Donald Trump na půdě OSN hřímá, že se Německo může stát totálně závislé na ruských energetických zdrojích, pokud okamžitě nezmění kurz. V sále poslouchá německý ministr zahraničních věcí Heiko Maas, který na Trumpova reaguje pobaveným úsměvem.
img

Zachrání spekulanti euro?

12.07.2022 Euru chybělo pár pipů k paritě s americkým dolarem, načež se býci vrhli do protiútoku. Ještě v únoru se pár EUR/USD obchodoval za 1,15, kolaps byl rychlý a mnoho investorů považovalo úroveň 1:1 za důvod k uzamčení zisků, tak proč nezačít s odrazem? Alespoň technicky. Z fundamentálního hlediska zůstává v platnosti sestupný trend.
img

Začala údržba plynovodu Nord Stream 1, Německo z ní má obavy

11.07.2022 Konsorcium Nord Stream AG dnes zahájilo pravidelnou roční údržbu plynovodu Nord Stream 1, který vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa a který je hlavní trasou pro dodávky ruského zemního plynu do EU. Konsorcium sídlí ve Švýcarsku a uvádí, že údržba potrvá do 21. července. Německo se obává, že kvůli sporu mezi Ruskem a Západem by se mohlo stát, že plyn přes Nord Stream 1 po údržbě nepoteče.
img

Ve Spojeném království skončilo více než 40 ministrů a asistentů

07.07.2022 Britský premiér Boris Johnson prohlásil, že nemá v úmyslu odstoupit, ačkoli mnoho členů jeho kabinetu v reakci na jeho skandály rezignovalo.
img

Můžu věřit Robertu Kiyosakimu?

04.07.2022 Proč bude bitcoin s největší pravděpodobností nadále klesat, jsme již rozebrali v dřívějších analýzách. Následující scénář je podle nás nejpravděpodobnější. Je třeba připomenout, že byste nikdy neměli brát něčí předpovědi za nominální hodnotu. Trh je velmi složitý systém, který může být ovlivněn mnoha nepředvídatelnými faktory. Kdo mohl předvídat vypuknutí epidemie, snížení úrokových sazeb centrálními bankami na nulu a rozsáhlé iniciativy kvantitativního uvolňování, které umožnily bitcoinu dosáhnout přibližně 80 000 USD? Obecně řečeno, poslední "býčí" trend by nenastal, kdyby nedošlo k pandemii. Jakýkoli úsudek nebo předpověď je tedy pouze názorem jednotlivce.
C:\fakepath\trader-04072022-23-zm.jpg

Sentix: Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny klesla nejníže od listopadu 2020

04.07.2022 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se tento měsíc opět zhoršila a dostala se na nejslabší úroveň za více než dva roky. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost Sentix. Podle šéfa Sentixu data naznačují "nevyhnutelnou" recesi eurozóny. Na hospodářský vývoj v eurozóně má nyní negativní dopad válka na Ukrajině.
C:\fakepath\trader-01072022-31-zm.jpg

Bitcoin ve čtvrtletí klesl nejvíce od roku 2011, červnový pokles byl rekordní

01.07.2022 Nejznámější kryptoměna bitcoin klesla ve druhém čtvrtletí o 58 procent, což je nejhorší čtvrtletní propad od roku 2011. V červnu se pak cena bitcoinu propadla o rekordních 38 procent. Celý trh s kryptoměnami se ve druhém čtvrtletí snížil přibližně o 1,2 bilionu dolarů (28,6 bilionu Kč), uvedl zpravodajský server CNBC.
img

Cena bitcoinu klesá, mnoho odborníků ale vydává pozitivní prognózy

29.06.2022 Bitcoin zahájil úterní ráno poklesem. V jednu chvíli se mince obchodovala za 21 141 USD. Podle CoinMarketCap, webové s...
img

Dolar může zastavit svůj růst, zatímco kolaps krypto trhu bude pokračovat (očekávejte lokální růst v USD / JPY a XAU / USD)

28.06.2022 Devizový trh se nadále pohybuje v úzkém horizontálním kanálu poháněném mnoha faktory, které se navzájem vyvažují. Zabraňují vytvoření zřetelného trendu, ale protože dolar již zastavil svůj růst, euro tedy zdá se krátkodobě znatelně poroste. To je možné i v jiných měnových párech s dolarem.
img

LUNA2 obnoví 70 % za devět z historických minim

28.06.2022 Společnost, která stojí za TerraUSD a Luna, která minulý měsíc vyvolala kolaps na trhu s kryptoměnami, uvedla na trh nový coin. Ten se aktuálně aktivně rozvíjí. Devět dní po pádu na historické minimum 1,62 dolarů se cena čerstvě vyraženého nového tokenu (LUNA2) společnosti Terra výrazně zvýšila.
img

SEC: Investice do sektoru DeFi jsou příliš dobré na to, aby to byla pravda

23.06.2022 To, že bitcoin nejeví známky života a jen občas koreluje s akciovými indexy, většinou se na ně jen dotahuje, to vše říká jediné – dno ještě nebylo nalezeno a je třeba počkat na další pád.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.06.2022

20.06.2022 Během minulého týdne burzy citelně oslabily. S&P 500 odepsal 5,8 %, což představuje nevýznamnější týdenní pokles od března 2020. Volatilita zůstává zvýšená (VIX na 31). Klíčovým faktorem je globální utahování měnové politiky – kromě Fedu zvyšovala sazby i BoE a překvapivě i Švýcarská centrální banka. Přestože Powell investory uklidňoval, hrozí, že reálně bude muset Fed udělat více. Tento týden bude bohatý na vyjádření amerických centrálních bankéřů (viz. tabulka).
img

Rozbřesk: Nemovitosti podle ČNB nadhodnoceny o 40 %, pokles jen v případě hlubších problémů

17.06.2022 Ceny nemovitostí na začátku roku nehledě na růst úrokových sazeb dál rychle stoupaly - meziroční dynamika cen starších bytů v Praze i mimo Prahu zrychlila na 30 %. Zdá se tedy, že propad hypotečního trhu zatím neměl na ceny výraznější negativní dopad a dostupnost bydlení (příjmová) zůstává v Česku jedna z úplně nejhorších v Evropě - podle posledních dat OECD je poměr cen českých nemovitostí k příjmům domácností skoro 4 směrodatné odchylky nad dlouhodobým průměrem (v EU je to v průměru lehce přes 2,5).
img

Forex: Eurodolar včera posílil

17.06.2022 Kolaps dolarových úrokových sazeb v souvislosti se slabšími americkými čísly a s tím souvisejícím propadem akcií přinesl vzpruhu pro eurodolar. Svoje mohl sehrát také optimismus, že ECB se podaří vyřešit dilema s italským dluhem, který bude muset nakupovat čím dál více, pokud bude chtít zvedat úrokové sazby. Pro dolar může být naopak opět globálně důležité, že Bank of Japan dnes po ránu rozhodla pokračovat v cílení výnosové křivky, které spustí sázky na další oslabování japonského jenu (krátké pozice proti JPY budou uzavírány proti dlouhým v USD).
img

Proč zesílil propad kryptoměn?

15.06.2022 Kryptoměny jsou v sestupném trendu od listopadu 2021, ale poslední týdny byly obzvláště bolestivé pro digitální aktiva. Slabý sentiment přetrvává nejen mezi investory se zaměřením na kryptoměny, ale také na akciové indexy, které mají za sebou jeden z nejslabších šesti měsíců v historii akciového trhu.
img

Jak 15. června obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché rady pro začátečníky.

15.06.2022 Měnový pár EUR/USD se v úterý po třídenním propadu, který vypadá spíš jako kolaps, pokusil zahájit vzestupnou korekci. Předtím, než na své cestě dosáhl první úrovně, to ale euro vzdalo a stáhlo se z ní. Hovoříme o úrovni 1,0465.
img

Coinbase propustí 18 % zaměstnanců před „kryptozimou“

14.06.2022 Akcie Coinbase (COIN.US) dnes klesají o více než 4,5 % kvůli informacím o plánovaném propouštění 18 % zaměstnanců, protože manažeři očekávají recesi a dlouhodobý kolaps na trhu s kryptoměnami.
img

Finanční trh se dál hroutí

14.06.2022 Zlato v reakci na rostoucí výnosy dluhopisů, které podpořily dolar a během jednoho dne klesly o 50 USD, zaznamenalo prudký výprodej. Drahý kov čelí výzvám, protože investoři stále ještě vstřebávají páteční údaje o inflaci a opětovné obavy z dalšího zpomalení růstu v Číně kvůli poslední vlně covidu. Situace související s covidem-19 v Číně by mohla vyústit v delší období problémů s dodavatelskými řetězci, což by posílilo obavy z inflace. Navíc, očekávání agresivního zvyšování sazeb Federálního rezervního systému, která jsou nyní z hlediska kontroly inflace považována za nedostatečná, jsou poněkud nadsazená. Očekávalo se, že Fed dokáže zpomalit zvyšování sazeb do září nebo října. Teď se ale taktika změnila. Analytici odhadují, jak agresivní bude a jak dlouho potrvá. Agresivní zpřísňování by mohlo pokračovat do konce roku. Zlatu v důsledku toho dál hrozí výraznější výprodej. Support na hladině 1 800 USD za unci se nemusí udržet a trh se zlatem by mohl klesnout na 1 750 USD za unci.
img

Bitcoin se dál hroutí

14.06.2022 V úterý se vlajková kryptoměna dostala na nové swingové minimum a na začátku obchodní seance spadla na 20 950 USD.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Hodnota primárních veřejných nabídek akcií v USA a v Evropě klesla o 90 procent

06.06.2022 Hodnota primárních veřejných nabídek akcií (IPO) ve Spojených státech a v Evropě od začátku roku klesla o 90 procent. Hlavním důvodem je válka na Ukrajině a růst inflace i úrokových sazeb, což přimělo podniky odložit plány na prodej akcií. S odvoláním na údaje společnosti Dealogic o tom informuje list Financial Times (FT). Celkem 157 společností získalo do konce května z nabídky akcií 17,9 miliardy USD (411,7 miliardy Kč), zatímco ve stejném období loni 628 firem získalo 192 miliard USD.
img

Odborníci tvrdí, že většina kryptoměn se pravděpodobně brzy zhroutí

03.06.2022 BTC se zkraje pátku pohyboval do strany. V době psaní článku se obchodoval za 30 488 USD. Podle CoinMarketCap se ve čtvrtek obchodoval v rozpětí 29 688 – 30 633 USD.
img

Ranné zhrnutie (01.06.2022)

01.06.2022 Indexy z Wall Street klesli počas prvej seansy po predlženom víkende. S&P 500 klesol o 0,63 %, Dow Jones sa posunul o 0,67 % nižšie a Nasdaq uzavrel o 0,41 % nižšie. Russell 2000 klesol o 1,26 %.
img

Přehled páru GBP/USD na 1. 6. 2022. Problém severoirského protokolu je stále palčivější.

01.06.2022 Měnový pár GBP/USD začal v úterý korigovat oproti růstu za poslední 2-3 týdny. Jak jsme již řekli, hlavní důvod růstu britské měny je technického rázu. Libra, stejně jako euro, klesaly příliš dlouho a prostě se musely přizpůsobit. Po této korekci může následovat nový kolaps libry a eura. Stále odmítáme věřit takovému scénáři, protože například euro je již velmi blízko svým 20letým minimům. Přesto stojí za zmínku, že dolar stále vypadá pro obchodníky mnohem sebevědoměji a atraktivněji než libra nebo euro. Celý problém je v tom, že Evropa je na Rusku a Ukrajině mnohem více závislá než USA, které jsou na druhé straně oceánu. Evropa (a také Spojené království) si přirozeně vytvořila mnohem více vazeb s Ruskem než se Spojenými státy. V důsledku toho pro ně bude přerušení těchto vazeb mnohem bolestivější než pro Spojené státy a jejich ekonomiku. To je to, co právě teď vidíme.
img

Bitcoin opět stoupá přes 31 tisíc dolarů a kryptotrhy se vzpamatovávají

31.05.2022 Širší kryptotrh se zotavil a BTC se vyšplhal zpět na 31 tisíc dolarů a výše. Ethereum testuje odolnost 2 tisíc dolarů.
img

Stáhnou stabelcoiny celý krypto trh?

19.05.2022 Velkolepý kolaps projektu Terra (Luna) a stablecoinu UST způsobily silné otřesy na celém krypto trhu. Není divu, že Terra v dobách největší slávy zastávala místo jednoho z vůdců elektronické revoluce. Nyní se panika přesunula na největší stablecoin sítě, Tether.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ruská ekonomika má podle ministerstva hospodářství letos klesnout o 7,8 pct.

18.05.2022 Ruská ekonomika by v letošním roce měla klesnout o 7,8 procenta. Na ekonomiku země závislé na komoditách budou mít negativní dopad západní sankce. Vyplývá to z prognózy ruského ministerstva hospodářství, o které informovala agentura Interfax.
img

Ben Bernanke: Bitcoin je čistě spekulativní aktivum

17.05.2022 Mezitím index strachu a chamtivosti kryptoměn dosáhl dalšího minima a stále naznačuje paniku mezi investory, což zpochybňuje další oživení bitcoinu a dalších altcoinů. Bývalý předseda Federálního rezervního systému Ben Bernanke v rozhovoru řekl, že se bitcoin hlavně používá ve stínové ekonomice a často na nezákonné akce a operace. Bernanke také nevěří, že se bitcoin stane alternativní formou peněz.
img

Portugalsko připravuje změny v daňové legislativě v oblasti kryptoměn

17.05.2022 Portugalsko je již dlouho zemí, která je považována za útočiště kryptoměn. Hlavním důvodem je nedostatek zdanění související s kryptoměnami. Podle posledních zpráv už to ale takto pokračovat nebude – úřady se chystají změnit politiku. Fernando Medina, portugalský ministr financí, nedávno řekl, že země pracuje na struktuře, která umožňuje zdanění příjmů plynoucích z používání kryptoměn v souladu s principy "férovosti" a "efektivnosti". Poznamenal také, že nový návrh zákona bude zaměřen na odstranění mezer, které v současnosti existují ve zdanění sektoru kryptoměn.
img

David Lundák z EFG: Zelené investice zvýšila potřeba energetické soběstačnosti

17.05.2022 Zelené projekty, obnovitelné zdroje energie a obecně ESG investice byly v uplynulých letech v hledáčku řady investorů. Jedním z hlavních důvodů je větší ekologická odpovědnost firem i jednotlivců či tzv. investiční taxonomie EU.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.05.2022

16.05.2022 Na akciové trhy se vrátila volatilita, VIX se drží na úrovních kolem 30 bodů. V tuto chvíli zůstávají rizika asymetricky nakloněna směrem dolů. S&P 500 předvedl šestý klesající týden v řadě. Takto dlouhou úroveň týdenních ztrát index naposledy zaznamenal v roce 2008. Dominantním faktorem je probíhající obrat v měnové politice hlavních centrálních bank. Ten bude pokračovat, jelikož inflační tlaky prozatím nemizí. Čím dál více začíná náladu na burzách ovlivňovat zero covid policy v Číně.
img

Propad Luny a problémy celého kryptoměnového trhu drtí investory

13.05.2022 Krach kryptoměny Luna je jednou z nejpozoruhodnějších událostí v celé historii trhu s kryptoměnami. Projekt ztratil více než 99 % své hodnoty během pouhých několika dní. Jeho kapitalizace klesla z desítek miliard dolarů na pouhých několik set milionů během chvilky. Co bylo příčinou masivního vzestupu a náhlého výprodeje Luny? Můžeme čekat dlouhodobé dopady na trh s kryptem?
img

🚀 Bitcoin vzrástol o 9 %

13.05.2022 Uplynulé dni na trhu s kryptomenami neboli prinajmenšom dobré. De-pegging stablecoinov a kolaps LUNY vrhajú tieň na celý trh s digitálnymi menami a vytvárajú tlak aj na veľké coiny. BITCOIN včera testoval hladinu 25 000 USD, čo je najnižšia úroveň od decembra 2020, zatiaľ čo ETHEREUM kleslo na 1 700 USD, čo je úroveň, ktorá nebola zaznamenaná od polovice roka 2021. Napriek tomu sa obe kryptomeny dnes obchodujú oveľa vyššie, keďže turbulencie na trhu stablecoinov sa zmiernili a celkový prístup k riziku na globálnych finančných trhoch sa zlepšil. BITCOIN dnes rastie o takmer 9 % a dostal sa nad hranicu 30 000 USD. V skutočnosti sa najslávnejšia kryptomena už pomaly blíži k hladine 31 000 $. Pokiaľ ide o ETHEREUM, to dnes vzrástlo nad hladinu 2 000 USD a teraz sa obchoduje nad úrovňou 2 100 USD.
img

Závěr týdne zatím v pozitivním duchu. Fed uklidňuje i nenápadně varuje

13.05.2022 Wall Street si včera nemohla vybrat směr a nakonec zůstala zhruba beze změny. Dnešní vývoj na evropských akciových trzích je veskrze pozitivní při růstu klíčových indexů o 1-1,5 procenta. A podobně jsou na tom také americké futures, které zatím naznačují růstový konec týdne.
img

Eurodolar proráží 1,05 a akcie padají při další vlně výprodejů rizika

12.05.2022 Evropské akciové trhy po včerejší inflaci z USA nakonec zamířily nahoru, ale dnešek z tohoto pohybu dělá jen další pomíjivý výkyv. Hlavní indexy dopoledne padají většinou o více než 2 procenta a v záporu se obchodují také americké futures, které výrazně klesly už včera.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Výprodej na trhu kryptoměn zrychluje, bitcoin spadl pod 27.000 USD

12.05.2022 Výprodej na trhu kryptoměn zrychluje, bitcoin dopoledne spadl pod 27.000 USD a je nejníže od konce roku 2020. Výrazně klesají i další digitální měny, například ether od začátku roku odepsal už přes 50 procent, ukazují záznamy na specializovaném webu CoinDesk. Spolu s kryptoměnami klesají i ceny dalších aktiv považovaných za riziková, například akcie mnoha technologických firem, které nevytvářejí žádný zisk.
img

Tether ztrácí korelaci s USD!📌📉

12.05.2022 Největší stablecoin Tether USDT dnes ztrácí svou takzvanou pegovou korelaci s americkým dolarem a klesl pod 0,95 dolaru, což může být příčinou širšího výprodeje Tetheru a celého trhu s kryptoměnami:
img

Kryptoměny opět přitahují pozornost regulátorů

12.05.2022 Bitcoin opět sklouzl pod psychologickou úroveň 30 000 $ a snaží se udržet klíčovou podporu. Mezitím rostou obavy investorů a kontroverze ohledně regulace trhu s kryptoměnami. Trend De-Fi neboli decentralizované finance, který byl v tomto býčím trhu populární, vytvořil sofistikované digitální nástroje, které nebyly k dispozici během předchozích bublin s kryptoměnami a které budou regulační orgány sledovat:
img

Forex: Americká inflace přinesla rozčarování

12.05.2022 Americká dubnová inflace přinesla rozčarování. Duben sice přinesl očekávané zpomalení spotřebitelských cen v zámoří, ale podle odhadů mělo být o něco větší. Meziměsíčně americký index spotřebitelských cen přidal 0,3 % po 1,2 % v březnu. V případě jádrového indexu dokonce došlo ke zrychlení na 0,6 z 0,3 procenta. Meziroční inflace se snížila na 8,3 pct z předchozích 8,5, zatímco se čekalo zpomalení až na 8,1 procenta.
img

Rozbřesk: Vyššími sazbami zvedat chtěl inflaci… myslel, že je to známka punku

12.05.2022 V poslední době se nám tu rozmáhá takový nešvar: jsouce konfrontováni s vysokou inflací, začínají nám někteří čelní představitelé v některých zemích tvrdit, že zvyšování úrokových sazeb růst spotřebitelských cen nejenže nebrzdí, ale dokonce jej ještě podporuje. Diplomaticky řečeno jde o velmi neortodoxní ekonomický názor...
img

Pád Terra / Luna ochromil investory

11.05.2022 Jen v průběhu noci kryptoměna Terra/Luna klesla o dalších 75 %. Jedná se o jeden z nejpozoruhodnějších pádů v historii kryptoměn a největší pád mezi TOP kryptoměnami. Projekt klesl z téměř 80 $ na 5 $ za 5 dní. Trh s kryptoměnami pozorně sleduje nejnovější zprávy o projektu, jehož kolaps je přirovnáván k bankrotu Lehman Brothers v roce 2008.
img

🧨Panický výprodej na Terra (LUNA)❗

10.05.2022 Terra Luna je projekt, který nedávno povzbudil investory vysokými odměnami za staking na síti. Projekt se také chlubil rostoucí TVL (Total Value Locked), což znamená, že stále více lidí zamykalo své tokeny do blockchainu Terra a nehodlalo je prodávat, aby získali pasivní odměny za staking, které by pomohly ověřit transakce v ekosystému. Značný počet investorů těžil také z arbitráže kolem ceny stablecoinů TerraUSD (UST). Cena projektu rychle rostla, ale kryptoměna v posledních dnech zažila masivní výprodej v důsledku ztráty likvidity UST stablecoinu a kontroverze kolem fundamentu projektu:
img

Jaká bude cena zlata za 5 let?

10.05.2022 Americký Fed minulý týden poprvé od roku 2000 zvýšil úrokové sazby o 50 bazických bodů. Kvůli rekordně vysoké 40leté míře inflace v zemi regulátor neměl jinou možnost než se uchýlit k tomuto agresivnímu kroku.
img

Inflace vytvoří politické vakuum. Dokáže jej Bitcoin vyplnit? 

09.05.2022 Ceny rostou v době všudypřítomné nedůvěry ve vládu, že problém napraví. To nechává otevřené dveře k bitcoinu, konečnému protiinflačnímu zajištění.
img

Fundamentální pohled na ZLATO🏆

09.05.2022 Zlato za sebou nemá jednoduché časy. Vypuknutí války na Ukrajině vyvolalo cenový skok, ale ten měl zatím jen krátkodobý charakter. Cena vzrostla nad 2000 dolarů za unci a obchodovala se poblíž rekordních maxim. Býci však tyto zisky nedokázali udržet a cena klesla na nejnižší úrovně od poloviny února – z doby před začátkem ruské invaze. Rostoucí výnosy i posilující USD byly hlavními důvody poklesu. Vyšší úrokové sazby povzbuzují investory, kteří hledají bezpečí, aby hledali nástroje peněžního trhu spíše než zlato, které nepřináší úrokové zhodnocení. V této analýze se zaměříme na fundamentální pohled na zlato.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Růst vývozu z Číny v dubnu kvůli covidu-19 prudce zpomalil

09.05.2022 Růst vývozu z Číny v dubnu prudce zpomalil a dovoz zůstal beze změny, protože přísná omezení pohybu, která mají zabránit šíření covidu-19, zastavila výrobu v továrnách, narušila dodavatelské řetězce a vyvolala kolaps domácí poptávky. Přebytek zahraničního obchodu země se však zvýšil na 51,12 miliardy USD (1,2 bilionu Kč) z březnových 47,38 miliardy USD. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil čínský celní úřad. Analytici dotazovaní agenturou Reuters čekali přebytek 50,65 miliardy USD.
img

Americký pre-market 4. května: Rozhodnutí Fedu může způsobit kolaps amerických akcií. Lyft se propadl o 25 %.

04.05.2022 Ve středu futures na americké akciové indexy rostou, protože investoři se připravovali na důležité rozhodnutí Federálního rezervního systému o úrokové sazbě, kde se očekává okamžité zvýšení o 0,5 %. Dow Jones Industrial Average futures vzrostly o 125 bodů neboli 0,4 %. Futures na S&P 500 vyskočily o 0,4 % a futures na Nasdaq 100 o 0,3 %.
img

eToro: Tento týden je to pro kryptoaktiva buď, anebo

03.05.2022 Jak bitcoin, tak ether minulý týden bojovaly se strachem investorů a obě měny skončily v mezitýdenním srovnání výrazně níže. Zdá se, že tento týden představuje pro kryptoaktiva něco jako scénář „buď, anebo“, protože investoři po celém světě se zhluboka nadechují před posledním oznámením měnové politiky amerického Federálního rezervního systému.
img

Blokace podniku Vítkovice Steel ohrožuje až tisíce pracovních míst. Může ho dostihnout osud Sberbank CZ, tedy rychlý kolaps

03.05.2022 České úřady zablokovaly majetek ostravské hutní společnosti Vítkovice Steel. Ta je důležitým zaměstnavatelem v Moravskoslezském kraji, jenž už nyní vykazuje společně s Ústeckým krajem nejvyšší míru nezaměstnanosti v zemi, konkrétně pětiprocentní. V Ostravě samotné míra nezaměstnanosti činí dokonce 5,4 procenta. Přitom celorepublikový průměr odpovídá jen 3,4 procenta. Blokace majetku společnosti Vítkovice Steel ohrožuje pracovní místa jejích zhruba devíti stovek zaměstnanců a také pracovní místa v subdodavatelských firmách. Celkem může jít až o nižší tisíce pozic.
img

Nelítostný kolaps jenu, parita eura. Trhy čekaly na korekci, ale dolar má jiné plány.

29.04.2022 Na devizovém trhu je divoká nálada, velké měnové páry s dolarem přitahují pozornost, protože dosáhly dalších důležitých úrovní. Zároveň dolar nevyčerpal svůj potenciál k růstu. Nabízí se otázka: co bude dál s eurem, jenem, australským dolarem a dalšími renomovanými měnami?
img

Zůstane dolar na vrcholu?

27.04.2022 Mnoho analytiků a účastníků trhu se zabývá otázkou: jak dlouho bude USD schopen zůstat na vrcholu? Současné posilování dolaru dříve či později skončí jeho poklesem. Odborníci však očekávají, že pokles dolaru bude mírný.
img

Rozbřesk: Tento týden napoví, jak si vedla česká ekonomika přes ruskou invazí na Ukrajinu

25.04.2022 Jak se vedlo světové ekonomice před startem ruské invaze? Důležitý dílek do skládačky dodají v tomto týdnu výsledky HDP za první kvartál. Pod vlivem vysoké inflace sice na řadě míst globální ekonomika šlapala na brzdu (eurozóna podle našeho odhadu mezikvartálně rostla jen o 0,1 %), na druhou stranu však meziroční čísla budou stále vypadat velmi optimisticky. A to proto, že se porovnáváme s velmi slabým kvartálem roku 2021 poznamenaným na řadě míst výraznými proti-covidovými omezeními.
img

Forex: Macron zvítězil ve volbách

25.04.2022 Francouzský prezident Macron včera obhájil svůj mandát na další volební období, což by eurozóně teoreticky mělo pomoci k další integraci. Na eurodolaru se však Macronovo vítězství nijak pozitivně neprojevuje, neboť averze k riziku globálně roste a to pomáhá dolaru. Důvodem nervozity je nejen strach z chování centrálních bank a dění na Ukrajině, ale především lockdown Šanghaje.
img

PAST NA INVESTORY 💥 KOLAPS POKRAČUJE 💰 Dividendové akcie | Earnings, Krypto, Bitcoin, Forex, Komodity

24.04.2022 Týdenní videokomentář - technická analýza, fundamenty, makrokalendář a zprávy: Forex, komodity, akcie, indexy, opce, kryptoměny.
C:\fakepath\trader-19042022-30-zm.jpeg

MMF kvůli válce na Ukrajině snížil odhad letošního růstu světové ekonomiky

19.04.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) snížil odhad letošního růstu světové ekonomiky na 3,6 procenta, zatímco dosud růst odhadoval na 4,4 procenta. Hospodářské vyhlídky se podle fondu zhoršily zejména kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu a kvůli sankcím, kterými se západní země snaží přimět Rusko k ukončení agrese. Fond to dnes uvedl ve svém jarním výhledu. Ruská ekonomika letos podle prognózy MMF klesne o 8,5 procenta, zatímco v lednu jí fond předpovídal ještě růst, a to o 2,8 procenta.
img

Rozbřesk: Rubl na předválečných úrovních, aneb potěmkinovská stabilita

08.04.2022 Rubl včera vůči dolaru zpevnil o více než 5 % a dostal se tak zpět na předválečnou úroveň pod 80 USD/RUB. Bezprostředně po začátku války na Ukrajině se přitom rubl propadl až nad hranici 150 USD/RUB a zdálo se, že ruská ekonomika má zaděláno na měnovou krizi. Navzdory tvrdým západním sankcím se však ruské měně v posledních týdnech daří nejen stabilizovat, ale dokonce i citelně posilovat.
img

Forex: Rubl na předválečných úrovních

08.04.2022 Rubl včera vůči dolaru zpevnil o více než 5 % a dostal se tak zpět na předválečnou úroveň pod 80 USD/RUB. Bezprostředně po začátku války na Ukrajině se přitom rubl propadl až nad hranici 150 USD/RUB a zdálo se, že ruská ekonomika má zaděláno na měnovou krizi. Navzdory tvrdým západním sankcím se však ruské měně v posledních týdnech daří nejen stabilizovat, ale dokonce i citelně posilovat. Jedním z hlavních důvodů je omezená konvertibilita rublu (oproti předválečnému stavu).
C:\fakepath\inflace-04042022-1.jpg

Lze změnit to, že za chyby jednotlivců platí celá společnost? Aneb, jak potrestat Českou národní banku?

04.04.2022 V uplynulém týdnu jsem dočetl knihu How Markets Fail. Kniha mi dodala několik nových poznatků a zamyšlení. Jedno z těch zamyšlení mě po dlouhé době inspirovalo napsat něco veřejně.
img

Zlato zaznamenává zisky v seanci, za měsíc i kvartál

01.04.2022 Poslední březnový den byl pro trh zlata ve znamení pozitivních zpráv. Drahý kov uzavřel seanci v kladném teritoriu a vykázal zisky za měsíc i za první čtvrtletí.
img

Válka na Ukrajině odhaluje podstatu kryptoměn

22.03.2022 Když rusko-ukrajinský konflikt vypukl, trhy zachvátily šoky – S&P 500 index a měny fiat se propadly, mezitím co ceny ropy a dalších komodit prudce vzrostly kvůli strachu z přerušení dodávek. Ačkoliv trhy s kryptoměnami zpočátku také trpěly propadem, Bitcoin se držel.
img

Hodnocení aktuální politiky ruské centrální banky

18.03.2022 Ruská centrální banka dlouhodobě patří mezi nejlépe fungující instituce v Rusku, a dokonce bych ji dal za vzor mnoha dalším zemím. Současnou krizi zvládá na výbornou. Na kolaps rublu zareagovala přerušením obchodování s ruskou měnu, akciemi a dluhopisy. Doplnila to prudkým zvýšením základní úrokové sazby na 20 % a omezeními na pohyb kapitálu.
img

Bitcoin neustále roste a dokonce i krypto skeptici věří v jeho potenciál

17.03.2022 Na konci středeční obchodní seance vykázal bItcoin prudký 4% nárůst, v důsledku čehož aktivum uzavřelo poblíž 40 100 USD. Aktivum předvedlo velkolepý růst a ostatní riziková aktiva ho následovala.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Na ruské akciové burze se nebude obchodovat ani příští týden

13.03.2022 Na ruské akciové burze se nebude obchodovat ani příští týden. Informovala o tom dnes ruská centrální banka. Ruská burza je zavřená od 28. února. Ruská měnová autorita se tak rozhodla, aby zabránila dalším škodám po zavedení západních sankcí, které přivodily kolaps rublu a ochromily ruskou ekonomiku.
img

Rusko stojí válka 25 miliard denně, spočítal profesor válečných studií. I při embargu na ropu tak mohou válku financovat dlouhé měsíce, vždyť barel ropy teď prvně v historii stojí přes 3000 Kč

07.03.2022 Západ zřejmě tento týden zavede embargo na ruskou ropu. Podobné embargo nyní uplatňuje například vůči Íránu. Otázkou je, do jaké míry by embargo na ruskou ropu uplatnil. A do jaké míry by uplatnil související embargo na ruský zemní plyn.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Sankce povedou podle Francie ke kolapsu ruské ekonomiky

01.03.2022 Sankce, které na Rusko uvalily západní státy v odvetě za invazi na Ukrajinu, povedou ke kolapsu ruské ekonomiky. Stanici France Info to dnes řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire, který dodal, že Západ je připravený ještě přitvrdit.
C:\fakepath\trader-28022022-39-zm.jpg

Akciová burza v Moskvě neotevře ani v úterý, rozhodla centrální banka

28.02.2022 Ruská akciová burza, která dnes zůstala zavřená, neobnoví obchodování ani v úterý. Obchodovat se nebude ani na trhu s finančními deriváty, uvedla ruská centrální banka. Ruská měnová autorita se tak rozhodla, aby zabránila dalším škodám po zavedení tvrdých západních sankcí, které přivodily kolaps rublu a ochromily ruskou ekonomiku. Kreml následně oznámil odvetná opatření za to, že sankce ochromily v Rusku leteckou dopravu. Západ Rusko trestá za invazi na Ukrajinu.
img

Očekává se vysoká volatilita krypto trhu

28.02.2022 Cena bitcoinu se v pondělí pohybuje poblíž značky 38 000 USD. Podle statistik CoinGecko, populární online platformy, která zachycuje cenu virtuálních aktiv, činí kapitalizace bitcoinu přibližně 720 miliard USD.
img

Eskalace nepřátelských akcí na Ukrajině, která narušuje finanční trhy. Ropa a zlato z nepokojů těží

28.02.2022 Probíhající vojenský vpád Ruska na Ukrajinu si vyžádal tvrdé sankce ze strany USA a jejich evropských spojenců. Kromě toho invaze vyvolala šok na světových finančních trzích.
C:\fakepath\trader-28022022-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.02.2022 1) Ruský rubl klesl po vyhlášení západních ekonomických sankcí proti Rusku o téměř 30 % a je na novém historickém minimu vůči americkému dolaru. Informoval o tom dnes zpravodajský web BBC News.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Akciová burza v Moskvě dnes neotevře, Kreml chystá odvetu za sankce

28.02.2022 Ruská akciová burza dnes neotevře, oznámila centrální banka. Obchodovat se nebude ani na trhu s finančními deriváty. Ruská měnová autorita se tak rozhodla, aby zabránila dalším škodám po zavedení tvrdých západních sankcí, které přivodily kolaps rublu a ochromily ruskou ekonomiku. Kreml následně oznámil, že chystá odvetná opatření za to, že sankce ochromily v Rusku leteckou dopravu. Západ Rusko trestá za invazi na Ukrajinu.
img

Spojené státy zvažují skutečné finanční „jaderné tlačítko“: chtějí historicky bezprecedentně sankcionovat ruskou centrální banku, a přivodit tak krach rublu a ruskou hyperinflaci

27.02.2022 USA zvažují užít skutečné finanční „jaderné tlačítko“, proti němuž je odstřižení od SWIFT maličkostí. Historicky poprvé v případě země velikosti Ruska totiž analyzují možnost sankcionovat rezervy centrální banky, uvádí agentura Bloomberg. Opatření by přivodilo totální krach rublu.
img

Globální trhy se zhroutily, pár USD/JPY bude pokračovat v poklesu, zatímco ceny ropy vzhledem k rusko-ukrajinské krizi rostou

24.02.2022 Zahájení speciální ruské vojenské operace na východě Ukrajiny k "denacifikaci" a "demilitarizaci" ve čtvrtek brzy ráno vyvolalo kolaps světových trhů. Akciové trhy v asijsko-pacifickém regionu dnes ráno klesly o více než 2,0 %. Výrazně klesají i futures na hlavní evropské a americké akciové indexy.
img

Americký dolar čeká na mimořádné zasedání Fedu

14.02.2022 Experti minulý pátek zaznamenali prudký nárůst "medvědí" nálady na americkém dolaru. Po rozhodnutí Fedu o sazbě americký dolar prudce vzrostl a poté klesl. Ke stabilizaci má ještě daleko. Dnes je na programu neplánované jednání regulátora.
img

Údaje o inflaci ve Spojených státech způsobily kolaps na trhu s kryptoměnami

11.02.2022 V pátek hodnota hlavního virtuálního aktiva již ztratila více než 2 000 USD ze čtvrtečních maxim. Aktuálně se BTC obchoduje za 43 518 USD. Podle statistik oblíbené internetové platformy CoinGecko, která fixuje ceny virtuálních aktiv, je kapitalizace bitcoinu 821 miliard dolarů.
C:\fakepath\money.jpg

Evropští regulátoři chtějí uzpůsobit dozor nad finančními službami v digitální éře

07.02.2022 Evropští regulátoři vyzvali k rychlým změnám kontrolních mechanismů a ochrany spotřebitelů v oblasti mezinárodních finančních služeb v době, kdy se toto odvětví digitalizuje a zvýšenou roli v něm hrají velké technologické společnosti. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

Hlavním zájmem eura a amerického dolaru je dosáhnout nových maxim

07.02.2022 Cenová maxima, kterých euro dosáhlo minulý pátek, pro něj nejsou hranicí. Jeho cílem je překonat nové překážky. Zároveň je podobně nastaven i americký dolar, který čeká na pomoc Fedu.
img

Pozornost investorů se nadále soustředí na kolaps akciových trhů, růst eura a situaci na trhu práce v USA

04.02.2022 Americký akciový trh se včera propadl kvůli středečnímu zveřejnění korporátních zpráv za 4. čtvrtletí bývalého Facebooku, společnosti Meta. Data ukázala pokles zisku na akcii a další vážnější problémy. Další tlak navíc přidaly zprávy o pokračujícím konfliktu Applu s IOS kvůli změnám v zásadách ochrany osobních údajů.
img

Překážky na cestě k masovému rozšíření bitcoinu

01.02.2022 Výzkumná zpráva JPMorgan uvádí, že největším problémem bitcoinu je jeho volatilita a cykly boom-and-bust (střídání období vysoké a nízké aktivity), které brání dalšímu přijetí ze strany institucí.
img

Britský automobilový průmysl má za sebou nejhorší rok za 65 let

27.01.2022 Loňský rok byl pro britský automobilový průmysl nejhorší od roku 1956. Především kvůli celosvětovému nedostatku čipů vyrobil jen 859.575 aut, což je o 6,7 procenta méně než v prvním koronavirovém roce. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil britský svaz výrobců a prodejců aut SMMT.
img

Akciové korekce příležitostí pro nákup?

27.01.2022 „Aktuální vývoj na finančních trzích prochází turbulentním obdobím, což se promítá jak do zvýšené volatility, tak i podoby letošních ztrát převážné části investic. To platí pro akciové i dluhopisové trhy. Americké akcie (index S&P 500) za uplynulý týden klesly o téměř 5,7 % a ztráta od začátku roku se nyní velice proměnlivě pohybuje v intervalu -7 % až -11 %. Uvidíme, jakým směrem se sentiment na trzích vydá,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Dlouho očekávaný optimismus na krypto trhu: bitcoin roste, zatímco Musk lobuje za dogecoin

26.01.2022 Cena bitcoinu ve středečním obchodování neustále roste. V době psaní článku proto BTC získalo 3,7 % a obchoduje se za 37 326 USD. Podle statistik CoinGecko, oblíbené online platformy, která fixuje ceny virtuálních aktiv, dosahuje aktuální tržní kapitalizace bitcoinu 716 mld. USD.
img

Přehled páru EUR/USD. 25. 1. 2022. Geopolitika, Fed, kolaps světových trhů.

25.01.2022 Měnový pár EUR/USD v pondělí dle očekávání znovu klesl. Situace ve světě je každým dnem zajímavější, i když samozřejmě za současných okolností je "zajímavější" tak trochu špatné slovo. Lépe řečeno nebezpečnější nebo intenzivnější. V poslední době téměř všichni účastníci trhu pozorně sledují prohlášení a kroky Fedu. Situace se vyvíjí a v současnosti 7% inflace nutí mnohé účastníky mluvit ne o 3-4 zvýšení sazeb v roce 2022, ale o 5-7 zvýšeních. Přirozeně jde o "jestřábí" rétoriku, i když nepochází od samotného Fedu.
img

Rozbřesk: Česko na konci roku asi překonalo očekávání ČNB, automotive má však k normálu daleko

21.01.2022 Poslední sada čísel z české ekonomiky ukázala, že konec roku 2021 pravděpodobně vůbec nebyl tak špatný, jak se bála centrální banka. Ta očekávala v důsledku rozbitých výrobních řetězců a nové varianty omikron pokles hospodářství o 1,1 % mezikvartálně. Zdá se však, že poslední listopadové statistiky ukazují, že napětí v průmyslu začalo odeznívat o něco rychleji a náš nowcast ukazuje spíše než na propad hospodářství na lehce “kladnou nulu”. Lepší čísla přišla zejména z nejvíce postižených průmyslových odvětví - výrobci dopravních prostředků, zpracovatelé plastů a kovů.
img

Forex: Výprodej amerických technologických akcií nabírá obrátky

21.01.2022 Eurodolar nereaguje na smíšená americká data, která na jedné straně naznačují, že omicron si jednak vybírá daň na ekonomice a jednak, že zřejmě půjde jen o krátkodobou záležitost. Zatímco na eurodolaru se nijak dramaticky neprojevuje současný výprodej na akciových trzích, tak jinak je tomu v případě kurzu dolaru ke kryptoměnám.
img

Další úspěšný test CBDC. Parlament Spojeného království se vyslovil proti zavedení digitálních měn

14.01.2022 Bitcoin a ethereum se pohybují poblíž důležitých úrovní rezistence a stále není jasné, zda býčí odraz zaznamenaný na začátku tohoto týdne bude pokračovat. Uprostřed paniky z toho, že nedojde k dalšímu růstu, mohou obchodníci začít fixovat zisky, což pravděpodobně vyvolá další propad trhu s kryptoměnami. Než se však ponoříme do technické analýzy, rád bych nadhodil téma CBDC.
img

Způsobil Fed kolaps amerického dolaru?

12.01.2022 Americký dolar klesl po prohlášeních Fedu o délce trvání normalizace měnové politiky. Hrozí, že dolar během tohoto procesu přijde o své výhody hlavní bezpečné měny.
img

Harry Dent: americký akciový trh se letos může zhroutit

07.01.2022 Harry Dent předpovídá, že letos dojde k největšímu finančnímu propadu v historii a že investoři budou riskovat nejvíc, pokud okamžitě nezačnou prodávat aktiva.
img

📉 Turecká líra na nových rekordných minimách

17.12.2021 Kolaps tureckej líry pokračuje. Centrálna banka Tureckej republiky včera znížila 1-týždňovú repo sadzbu o ďalších 100 bázických bodov, čím poslala líru na nové rekordné minimá. Zatiaľ čo CBRT uviedla, že priestor na zníženie sadzieb bol využitý, mene to pomohlo len málo. Ani neskoršie vyhlásenie Erdogana, že minimálna mzda sa zvýši o 50 %, aby sa zachovala hodnota meny a pomohla sa stabilizácia ekonomiky, menej nepomohla. USD/TRY dnes ráno vyskočil nad hladinu 16,20, zatiaľ čo EUR/TRY testoval úroveň 18,40.
img

17. prosince 2021: Aktuální informace z kryptoměnového trhu

17.12.2021 14. a 15. prosince se hlavní kryptoměně podařilo vzrůst o 2 200 USD a nadále se nachází ve fázi formování klesající vlny, pravděpodobně vlny a. Vzhledem k tomu, že v posledních několika týdnech nedošlo k žádnému růstu kotací, nelze na grafu pozorovat korekční vlnu b ani její protějšek. Na základě toho lze usuzovat, že vlna a pokračuje a kryptoměna může v jejím rámci pokračovat v poklesu. Předpokládaná vlna b zároveň může nabýt podoby tří vln a přivést nástroj na 55 295 USD, což odpovídá 50,0% Fibonacciho koeficientu. Po jejím skončení by však měl následovat nový pokles, jelikož korekční struktura může mít minimálně tři vlny.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Obchodní systémy | Korelace měn | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Apple | Středoevropské měny | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | XAU/USD | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/NOK | USD/TRY | EUR/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Důvěra investorů | Robert Kiyosaki | Měnový trh | Objemy obchodů | Spready | Interactive Brokers | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AMEX | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | CBOE | CCI | CEO | CFD | CME | Carry trade | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Downside | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Futures | G10 | Grafy | Hedging | Hedge | High | IPO | ISIN | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kupón | Kurz | Kurzové riziko | Kurzy měn | Likvidita | Long | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | Nástroje peněžního trhu | Obchodník | Obligace | Oficiální úroková sazba | Opce | Overnight | P/E | PEG | Parita | Peněžní trh | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Long Term | Short pozice | Směnný kurz | Splatnost | Spot | Spread | Stagflace | Stop-Loss | Support | Swiss | Take Profit | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Volatilní trh | Výkonnost | Performance | Výnos | Wall Street | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Zisk | Ropný trh | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Jaroslav Tupý | Break-Even | Sázka | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Arbitráže | Obchodní příležitosti | Bohatství | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Japonská měna | Peter Schiff | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Gold | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Online trading | Deutsche Bank | Investiční banka | Makrokalendář | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Obchodní transakce | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Hedgeový fond | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Swissquote | Index cen | Výrobní ceny | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Facebook | Riziková averze | LYNX | Index strachu | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Burzovní regulátoři | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Průlom | Přenos | Volatilní | Kasino | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Tesla | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | AUDJPY | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Brent | Brokers | Burzovní zpravodajství | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská měna | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | DAX 30 | Dax index | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Etoro | Eura | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | EURTRY | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Finanční rizika | Finanční služby | Fondy | Forex kalendář | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | HDP USA | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Indikátor CCI | Indikátor MACD | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Intuice | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Investování do akcií | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak vydělat | Jak vydělat peníze | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | Kiyosaki | Komoditní | Komoditní trh | Konec dolaru | Krach na newyorské burze | Krize eurozóny | Kurs koruny | Kurz amerického dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz rublu | Kurz USD | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měna euro | Měnový kurz | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodování s dluhopisy | Ocenění akcií | Oslabení měny | Pád Lehman Brothers | Paládium | Pasivní příjem | Patria.cz | Pivot | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Řízení rizik | Řízení rizika | Sázky | Signály | Směnné kurzy | SPX | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | SWIFT | Švýcarská centrální banka | Trh | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj rublu | Webináře | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | Rozkolísanost trhu | BreakEven | ZEW | EIA | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Put | CEE | EBITDA | Elon Musk | EV | Indie | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Překoupení | Redukce | ROCE | ROE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | CMC Markets | Vybírání zisků | WGC | Kmenové akcie | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Bailout | Tržní sentiment | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Know-how | IG Group | Velcí hráči | 1 milion | Burza dnes | Burze | Dividendové akcie | Ekonomický kolaps | Traders | Zlatý standard | Evropské obchodování | Aramco | Capital Economics | Markit | Raymond James | TD Securities | DPA | Bernstein | Charles Schwab | KPMG | LPL Financial | CNN | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | CME Group | Generali Investments CEE | Caterpillar | Sentix | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | Investing.com | NATO | Ole Hansen | PwC | Agentura AP | BBC | FX strategie | Agentura DPA | Hospodářské vyhlídky | Reporty | CI Komodity | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | UNCTAD | Kolaps finančních trhů | Ceny nemovitostí | Růst ekonomiky eurozóny | Expanzivní měnová politika | Fundamentální pohled | Bezpečné měny | HUF/EUR | Brazílie | Dnešní fundamenty | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | Tomáš Kadeřávek | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Echo24 | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Finanční aktiva | Globální trhy | Fixní kurz | Stock Exchange | Globální měny | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Spready mezi dluhopisy | BlackRock | Přehled | Klid | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | City | Investiční firma | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Sázení | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Den D | Economic | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | IHS | Měnová autorita | Xetra | Globální finanční krize | Soros Fund Management | Realitní trh | Velké banky | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americké akciové indexy | Panické výprodeje | Algoritmus | Globální ekonomický růst | Pokles libry | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Dostatek hotovosti | Obchodování v Asii | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Světové akciové trhy | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | DAX30 | DAX30 CFD | TradingView | Země OPEC | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Cena mědi | Vývoj na akciových trzích | Německý akciový index DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Saúdská Arábie | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nákupní signál | Prodejní signál | Agentura AFP | Credit Suisse Group | Japan Exchange Group | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Tradeweb | Akciový index DAX | Burzovní společnost | Bankéři | Poplatky | Historická data | Rekordní minima | Britská vláda | Propad akcií | Chevron | Payrolls | Mzdy | Non-Farm Payrolls | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Ekonomická situace | Ministr obchodu | General Electric | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Úřad pro finanční etiku (FCA) | Světové trhy | Historické rekordy | Snížení úrokových sazeb | Výběr zisků | S&P Global Ratings | TTIP | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Rizikové investice | Americká vláda | Ekonomické údaje | Měnové krize | Turecká centrální banka | TRY | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Institucionální investoři | Příjmy | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Světový finanční systém | Aktuální cena | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Zasedání americké centrální banky | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Globální ekonomický výhled | Raymond James Financial | IHS Markit | Bridgewater | ex | Jeffrey Gundlach | Purple Trading | MUFG | Generali Investments | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Bridgewater Associates | Alokace aktiv | Zahraniční forex | Směnné kurzy měn | CoinDesk | BHS | Aleš Michl | Breakout Trader | World Gold Council | Nákupy zlata | Anadarko Petroleum | Coinbase | BitMEX | Virtuální mince | Americký akciový trh | Trhy s kryptoměnami | Obchodování s kryptoměnami | Úřad pro finanční služby | BTC/USD | Vývoj BTC/USD | Digitální zlato | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Coinmarketcap | MiFID II | Altcoin | CBOE Global Markets | ETH | ETC | XRP | Obchodník s kryptoměnami | Dealogic | Tržní kapitalizace bitcoinu | Kapitalizace bitcoinu | Fincentrum | Binance | Kryptoměna ethereum | Charles Hoskinson | Růst bitcoinu | Masivní výprodeje | ESMA | Štěpán Hájek | Robinhood | Crypto | Tether | Příznivci kryptoměn | Tržní kapitalizace kryptoměn | Pokles bitcoinu | Nákupy kryptoměn | Krypto aktiva | Vitalik Buterin | Investiční skupiny | Jak fungují akcie | Obchodování na trzích | Altcoiny | Tržní očekávání | Asijské trhy | Kurz eurodolaru | Výnosy desetiletých dluhopisů | Investovat své prostředky | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Portfolio manažeři | Airbnb | Index Russell 2000 | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Krypto | Bitcoiny | Virtuální měny | Růstové akcie | OPEC+ | Posilování dolaru | Podíl eura | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Podniky | Evropské akciové trhy | Regionální měny | Silný americký dolar | Long signál | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Evropský akciový trh | Schwab | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Objem obchodování | CSI 300 | Americká investiční banka | Forint | Turecké liry | Úrokové sazby v Turecku | Pokles ceny | Domácí měna | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Cenový kanál | Správci kapitálu | Měny rozvíjejících se ekonomik | RDSA | Royal Dutch Shell | Ether | Manažer fondu | Korunový trh | Profesionální obchodník | Dluhopisové výnosy | Trendové čáry | Vývoj těžby ropy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Globální investoři | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Vývoj ceny bitcoinu | Růst amerického dolaru | Cena plynu | Brexitová dohoda | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Intercontinental Exchange | IG | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | LYNX WhatsApp | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Jiné měny | Zvyšování úroků | Hospodářský vzestup | Růst zisků | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Index spotřebitelské důvěry | Jednotná měna | Pojištění vkladů | Alternativa oficiálních měn | Ceny kryptoměn | Financial Times (FT) | Zpomalení ekonomického růstu | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Transakční poplatky | Majetek | Heiken Ashi | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Snížení volatility | Silný frank | Makléřská společnost | Makroekonomické statistiky | Slabší euro | Poptávka po zlatu | Petr Plecháč | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Platformy pro obchodování | Německé banky | TradeWeb | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Světové finanční trhy | Akcie Lyftu | Vysoké zhodnocení | Začínající obchodníci | Zájem investorů | TradeCZ | Inflace v ČR | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Zahraniční investoři | Obchodní aktivity | CNY | Vývoj amerického dolarového indexu | Vývoj hlavní úrokové sazby | Nejznámější kryptoměny | Bitcoin a další kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Oživení světové ekonomiky | Boris Johnson | Token | Stablecoin | Americké společnosti | DE30 | Růst cen zlata | Pohyb kurzu | Prezidentka ECB | CoinShares | Blockchainové akcie | Akcie a ETF | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Pokles dolaru | Uranové akcie | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Převrácená výnosová křivka | Americké futures | Pokles výnosů dluhopisů | XTB Research | Štěpán Křeček | Britský premiér | Situace na trzích | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Nové akcie | Akcie týdne | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | CFD na akcie | Výnosy amerických státních dluhopisů | Kristalina Georgievová | FRS | Růst mezd | Hongkongská burza | Papírové peníze | Depozitní sazby | Hospodářská recese | MT5 Supreme Edition | Globální recese | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Overbalance | Finanční situace | Snížení daní | Energetické firmy | ESG | GOOGL | Internetové ekonomiky | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Společnost Deutsche Börse | Pohled na zlato | Očekávaný růst | Nejlepší výsledky | Vývoz ropy a plynu | Vývoz ropy | SMMT | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Měnový systém | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Nákupní příkazy | Hospodářské krize | Oslabování japonského jenu | Platební společnost | Huawei | Digitalizace | S&P 500 Index | New Deal | Nový úděl | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | Prezident Donald Trump | Propad ceny akcií | Německá vláda | IOT | Kryptoměnová burza | Ropné firmy | Trinity | LNG | Objem | Evropské firmy | Klíčová rizika | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | CIC | Trh práce | Vyšší sazby | Myšlenka | Hypotéza | Proroctví | FRED | Investiční nálada | Obrat trendu | Supreme Edition | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | ČSÚ | Recese v Evropě | Statistický úřad Eurostat | Riziko pro investory | Primární nabídky | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Hlavní události | Technické analýzy | Global Markets | USDC | BAT | Martin Krištoff | CFDWorld | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | CFD DAX30 | Renaissance Technologies | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Server CNBC | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Negativní sentiment | Ekologie | Co bude | Vývoj trhu | Generální ředitel | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Volný obchod | Klesly akcie | Labouristé | Amazon | Citadel | Ceny amerických akcií | Úrok | Miliardy | USDT | All Time High | PoW | Admiral Markets Forex Kalendář | Global Times | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Výměny akcií | Hong Kong | Trendová linie | Domácí měny | INTC | Federální rezervní banka | Americká data | 5G | AFP | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Oblast supportu | Hospodářské záležitosti | FT | Ekonomka | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | CHNComp | Globální trh | Too Big to Fail | Vládní bondy | Financovat | SMA | Předpovědi | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Propouštění | CBDC | Impuls | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Poptávka centrálních bank | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Paul Volcker | Zdražování | Německý ZEW index | Problémy | Přeprodané podmínky | Britové | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Total | Americké ministerstvo práce | Libanonská ekonomika | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Konzervativní strana | Přehled o dění | GBP/EUR | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Prohlášení | Čínské vlády | Moskva | Časopis Forbes | Americká ropná společnost | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Porsche | ČVUT | Míra | InterContinental | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Bilance běžného účtu | Chování centrálních bank | Edward Moya | Přerušení výroby | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Dolar roste | Šperky | Automobil | Regulátoři | Ředitelka | FedEx | FDX | xStation5 | Nejziskovější | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Dot-com | Bydlení | Vánoční svátky | Uber | EY | Aurora Cannabis | Eugal | Ztráta | Vlastní prostředky | NERV | Počet investorů | Stratég | Snižování stavů | Miliardy korun | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Peking | Investiční ředitel | US100 | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Nálada na globálních trzích | Ziskovost | Hospodaření | Placení daní | Třetí světová válka | Světová válka | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Klesající trend | CFA | Společnost Sentix | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Tržní kapitalizace Tesly | Netflix | Celsius Network | Inovace | Půjčky v kryptoměnách | List Financial Times | Americké dolary | Evropská inflace | Washington | VDA | Micron Technology | Výprodeje akcií | Aktualizované údaje | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Produkce energie | Von der Leyenová | RBA | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Negativní zprávy | Poradenství | Německá společnost | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Posílení USD/JPY | Iniciativa | Podnik | Vývoj měnového páru USD/TRY | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Bloky | Analytička | Ukazatele | Bankroty | Americké ministerstvo financí | Federální vláda | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Inflace v Rusku | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Ceny energií | Zamyšlení | Cyklus růstu | Zajímavé zisky | Krach | Komunikace | HN | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Macron | Edelman | Trump | Chudoba | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Google | Samsung | WhatsApp | Severní Irsko | Trhy | Čínské úřady | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Evropské ekonomiky | Akcie Royal Dutch Shell | Šíření koronaviru | Změny cen | Virus | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Americký kongres | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Finanční ředitel | Meziroční růst | Růst inflace | Závislost na dolaru | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Vstupy | Výstupy | Japonský jen (JPY) | FIAT | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Pravidla obchodního systému | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Swingová minima | Růst v eurozóně | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Pesimismus | Čínská vláda | S3 Partners | Meziroční vývoj inflace | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | Výrazné ztráty | BP | Americká společnost | Sazby beze změny | Capital Group | SEC | Rozhodování | Rolování kontraktů | Hrozba recese | Americké ekonomiky | Hodnota aktiv | Americké banky | TNOTE | Růst britské ekonomiky | Zveřejňování výsledků | Zveřejňování výsledků hospodaření | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Americká inflace | Růst sazeb | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Britské měny | Německý HDP | Směřování trhů | Index CSI 300 | Údaje z USA | Prudký propad | Krize v eurozóně | Guggenheim Partners | Největší ztráty | Panika na trzích | Vyjádření světových centrálních bank | Čínské banky | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Šok | Mzda | DoubleLine | Výkyvy | Současná cena | Varovné signály | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | Výsledky HDP | Propad rublu | Obrovské ztráty | Změna sazeb | WP | Makroekonomické údaje | Pomoc ekonomice | Restrikce | Těžební kapacity | Americké výnosy | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Program nákupu aktiv | Royal Dutch Shell (RDSA) | Mince | Profitovat | Opatření vlády | Další vývoj | Stimuly | Dopad na finanční trhy | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Fiskální politiky | Zrychlení inflace | Největší propad | Třída aktiv | Asijská seance | Poměr cen | Index frankfurtské burzy | Stimul | Inflace v EU | Obavy trhu | Prostor k růstu | Měnové podmínky | Viceprezident | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Určení trendu | Aktuální situace | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Tiskové agentury | Zásobníky | Texas | Bilion dolarů | Další pokles | Vyplácet dividendy | Situace v Číně | MF | Kongres | Škoda | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Negativní korelace | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Prodejní tlak | Hodinový graf | Extrémní volatilita | Německý akciový index | Sněmovna reprezentantů | Mitch McConnell | Anomálie | Tomáš Raputa | Podpůrný balíček | Velká finanční krize | Další růst | Růst | Balík na podporu ekonomiky | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Ratingová agentura S&P | Hranice měnové politiky | Tisková konference | Repo sazby | Biliony | Potenciál | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Spotřebitelská důvěra v USA | Viry | Živobytí | Izrael | Reálné mzdy | Sberbank | Ekonomiky | Ekonomický propad | Nigérie | Čtvrtletní pokles | Vzdělávací webináře | Slovensko | Luno | Války | Organizace | Realitní firmy | Poskytování hypoték | LTV | Růst nezaměstnanosti | Hrubý domácí produkt země | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Zelené energie | Vláda USA | Britský automobilový průmysl | Podíl na trhu | Afrika | FAO | Údaje | Ekonomické škody | Mexiko | Marshallův plán | Ropný průmysl | Eni | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Ruský ministr energetiky | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | CIA | Úrokové zhodnocení | Snížení produkce | Oživení cen | Čínský celní úřad | Celní úřad | France Info | Výpadky | DAWN | Trh dluhopisů | Více peněz | Akcie Royal Dutch Shell (RDSA) | Long signál na akcie | Peníze z vrtulníku | Credit Suisse Group AG | Nové dluhopisy | Dodavatelské řetězce | Negativní data | Úspory | Statistiky | Chuť riskovat | Očekávaný zisk | Vzrušení | Uzavření trhů | Indikace | Oživit ekonomiku | Colorado | USD za barel | CMC | Propad ceny | Americké produkce | Trade | S&P500 | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Poptávka po pohonných hmotách | CBRT | Debata | Surové ropy | Posílení | Swingové minimum | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Euro dolů | Premiéři zemí Evropské unie | Výkon dolaru | Joe Biden | Podpůrná opatření | Binance Coin | ADBE | Cenový propad | Cestování | Bitcoin dnes | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ministerstvo hospodářství | Rozhodnutí o sazbách | HDP report | Dubnová inflace | Shell | Ekonomická realita | Maloobchod | ATH | Zaměstnanci | Dopravci | Manfred Hübner | Šéf Sentixu | Akcie padají | Pasivní investice | Růst výnosů | Wolfstreet | Federal Reserve | Soud | Finanční riziko | Oddlužení | Čtvrtletní zisk | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | UNWTO | KfW | Hugo | Regulační orgány | Australská ekonomika | Pád USD | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Obavy o bezpečnost | Bezpečnost | Politická nestabilita | Kontrakce | Huobi | Politika centrální banky | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | Průmyslová výroba v Evropské unii | Dominance bitcoinu | Burza Binance | Technologický pokrok | Auta | Vývoj ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Export do Číny | Záporné ceny | CL | Moderna | Fiskální stimul | Advance Auto Parts | Manažeři | České ceny | Důvěra spotřebitelů | Růst Bitcoinů | Růst BTC | Sankce USA | Kupci | Tether USDT | Josh Frydenberg | Umělé inteligence | Argentina | Spoluzakladatel | Vládní pomoc | Vývoj inflace v Turecku | Inflace v Turecku | JDE | Unijní činitelé | Unie | ČR | Soběstačnost | EU50 | Balíček na podporu ekonomiky | Vakcíny proti koronaviru | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Koronavirové pandemie | Akcie Intel | Měsíční mzda | Průraz | Chování trhu | Uzavírání pozic | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Nová prognóza | Vedení společnosti | Čínská poptávka | Bitcoinové a blockchainové akcie | Rekordní nárůst | Francouzský ministr | Statistiky z trhu práce | Výhled Světové banky | OCBC | Tchaj-wan | Rekordní pokles | Portugalský ministr financí | Pokles evropské ekonomiky | Poptávka po zlatě | Nikola | Banky v eurozóně | Index Nasdaq Composite | Strach z druhé vlny | Největší světová ekonomika | Finanční krize 2008 | Globální poptávka | Arizona | Agrofert | Foxconn | Propad cen | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Německé finanční společnosti | Bezpečná měna | Covid | Internetové bubliny | Aplikace Robinhood | Technologické firmy | Analytické společnosti | Chování americké centrální banky | Cardano | Restrukturalizace | Druhá vlna | Analytik Purple Trading | Sankce proti Rusku | ONS | Ziskové marže | Dostupnost bydlení | Ukrajinská vláda | Peníze z vrtulníků | Novavax | MAM | Nizozemská vláda | Chorvatsko | E.ON | Slabý americký dolar | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Prezident Francie | Šance | Americký maloobchod | Růst tržeb | Ceny | Summit Evropské unie | Výplach | Květnový růst | Aktuální obchodní seance | Ethereum 2.0 | Rozdíly v názorech | Kolísání cen | Technologické společnosti | Merkelová | Noble Energy | Společnost Chevron | Polský průmysl | Společnost XTB | Následky pandemie | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Insolvence | DeFi | Staking | Pár EUR/USD | Nikl | Akcie u LYNX | Obchodní divize | Zastavení růstu | Důvěra | Kolaps amerického dolaru | Kolaps dolaru | List Global Times | Vysoký přebytek | Růst vývozu | Výbuch v Bejrútu | Výbuch v libanonském hlavním městě Bejrútu | Země Perského zálivu | Interní informace | HelloFresh | Erdogan | Turecký prezident | Zalando | Ranko Berich | Monex Europe | Monex | Oživení poptávky | Americké ministerstvo spravedlnosti | Prezidentské volby USA | Analytik XTB | Pokles tržeb | Fear and Greed Index | Fear and Greed | SMA 200 | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Kryptotrh | Venezuela | Růst eura | Kolaps těžby v USA | Kolaps těžby | Vývoj těžby surové ropy | Decentralizované finance | SPAC | Vývoj indexu Nasdaq | SMIC | Pokles hospodářství | Odborníci | Rentabilita | Signál ke vstupu | Zdanění | Američtí investoři | Nvidia | Qualcomm | VOW3 | Snížení emisí | Akcie NIO | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Tržní kapitalizace tetheru | Kapitalizace tetheru | Velké množství obchodů | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Elektromobily | Očekávání ČNB | Politici | Vývoj ceny akcie | Nákupní příležitosti | Investiční prostředí | Micron | Biden | Odklon od fosilních paliv | Akciová burza dnes | Pracovní místa | Česká republika | Cineworld | Ruské firmy | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | AEX | Americké měny | Výrobce letecké techniky | MicroStrategy | Akciové portfolio | Udržitelné investice | Koncern | Embargo | Vítězství Joe Bidena | Defi | Volby USA | Volby USA 2020 | Nařízení | Interfax | TPG | Intel | Výrobce čipů | JPM | Bidenovo vítězství | Technologické tituly | Bed Bath & Beyond | XOM | CVX | PFE | Zveřejnění výsledků | Státy Evropské unie | Přebytek zahraničního obchodu | Bidenovy plány | Beth Ann Bovinová | Oslabování amerického dolaru | MCD | Hospodářský vývoj | Zisky bank | Farfetch | Poptávka po bitcoinech | Snižování daní | Heiko Maas | Akcie spoločnosti | Praktické tipy | S&P Global Inc | Energy financial group | Zelené dluhopisy | Spotřebitelská poptávka | Výdělky | Proražení | INTC.US | Zelené investice | Brexitová jednání | Používání hotovosti | Akcie americké společnosti | Lyft | Akcie Airbnb | Cenový skok | Synthetix | Sektor kryptoměn | Index DAX 30 | Futures na DAX | Siemens | Deutsche Boerse | Vakcinace | Očkování | Představitelé ČNB | LEN | Coinbase Global | Zadlužování | NBP | FDX.US | FedEx (FDX.US) | Analytické shrnutí | Trading bez volatility | Vývoj těžby ropy kartelu | Vývoj těžby ropy kartelu OPEC | Kapitalizace Tesly | Vývoj akciového indexu Nasdaq 100 | Zhodnocení jednotlivých měn | Vývoj výše aktiv | Nákup měnových párů | Zmrazení ekonomiky | Účinnosti vakcín | Překoupení USD | Nákupy cenných papírů | Zhodnocení o desítky procent | Možnost zhodnocení | Trumpova vláda | Aktivita investorů | Investování z karantény | Vidina rychlých zisků | Nákup australského dolaru | IPO společnosti | Ceny aktiv | Velký kapitál | Očkování proti covidu-19 | Kryptoburzy | Měnový pár EUR/PLN | Inflace v Polsku | Makléřská firma | Paralýza | Scott Minerd | Výhled na rok | Počasí | Růst ceny | Report stavu ropných zásob | ADA | DOT | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Tržby z prodeje | Evropské centrální banky | ACB | MJ | Futures na indexy | WU | Situace na trhu | Agentura Interfax | Očkování proti covidu | Intradenní pohyby | Klíčové faktory | Cenové výkyvy | Vypuknutí pandemie | Růst ceny Bitcoinu | Finanční výsledky | Platby v bitcoinech | Supercyklus | Rostoucí úrokové sazby | ACB.US | Předpověď ceny | Arcane Research | Kov | Zajímavé akcie | Norská ekonomika | Flow Traders | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trendové linie | Sentiment v ekonomice | Hedgové fondy | Nizozemský ministr | Nizozemský ministr financí | James Bullard | Celosvětové zadlužení | Robinhood Markets | Rostoucí výnosy | Falešné signály | Čisté krátké pozice | Sentiment investorů | Tržní rizika | Systémové riziko | Finanční zdraví | Více obchodů | Terra | Libanonská libra | Nárůst výnosů | Siemens Energy | Riziková prémie | Silný růst | Pokračující krize | Krize za Baracka Obamy | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Tempo očkování | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Akcie spoločnosti Volkswagen | VOW3.DE | Makléřské služby | Akcie Volkswagenu | Nové regulace | VOW1.DE | VOW1 | SLR | Síla amerického dolaru | Meziroční vývoj inflace v Turecku | Vývoj hlavní úrokové sazby v Turecku | Prezident Erdogan | Měnový pár USD/TRY | Nárůst sazeb | Fungování ČNB | Platební prostředek | Suezský průplav | xStation 5 | ViacomCBS | Discovery | Archegos Capital | Archegos | Martin Pohl | Makroekonomický analytik | Reuters analytik | CoinGecko | Konkrétní akcie | Podíl nesplácených úvěrů | Používání kryptoměn | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Advanced Micro Devices | AMD | Ochrana proti inflaci | COIN | COIN.US | Coinbase (COIN.US) | Akcie Coinbase | Akcie Coinbase (COIN.US) | Držitelé kryptoměn | Cathie Wood | Krypto trh | Island | Real Vision | Intel (INTC.US) | Strach z inflace | Advanced Micro Devices (AMD.US) | AMD.US | Vysoká cena | ERA | Uranium Energy | UEC | Cameco | CCJ | Akcie Cameco | Nejlepší uranové akcie | Uran | Rostoucí ceny | Směřování trhu | Investiční poptávka | Přeprodané oblasti | Blockchain etherea | Praní peněz | Goldman Sachs Group | Hong Kong Exchanges & Clearing | London Stock Exchange Group | CITIC Securities | MSCI Inc | Interactive Brokers Group | Nasdaq Inc | MarketAxess Holdings | Tradeweb Markets | LPL Financial Holdings | Euronext NV | Virtu Financial | Avanza Bank Holding | Avanza Bank | Nordnet AB | Nordnet | IG Group Holdings | flatexDEGIRO | Swissquote Group Holding | Swissquote Group | Monex Group | CMC Markets PLC | Knight Capital Group | Archegos Capital Management | Knight Capital | Saxo Group | Aurora Cannabis (ACB.US) | Pandemie COVID | Pád bitcoinu | Kurzotvorné zprávy | Zvýšené riziko | Těžaři | Německé společnosti | Obavy z inflace | API | Akcie McDonald’s | Oslabení | Prudké oslabení | Výpadky proudu | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Kolaps amerického fondu Archegos | Aktuální problémy Deutsche Bank | Problémy Deutsche Bank | Aktuální problémy | Přístup k riziku | Islandsbanki | Omezování nákupů aktiv | Salvador | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Tržní síly | Dodávky plynu | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Konkurence | Prodej | Mali | Zdanění firem | Další kryptoměny | McDonald's | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Výbor FOMC | Cyklus zvyšování sazeb | Regulační úřad | Nový cyklus | Dolar dnes | Hydroelektrárny | Největší kryptoměnové burzy | Škody v turistickém sektoru | Velké ekonomické škody | Kolaps mezinárodní turistiky | Výhled na letošní rok | Ralf Peters | Pandemie letos | Technologie | Obchodování v Evropě | Nabídky akcií | Nákupní příležitost | Hliník | Koncentrace | Strategie ECB | Vzorec chování | Spotové ceny | UST | TSMC | Rada guvernérů | Podíl Číny | Americký trh | VZ | Roger | Odvětví | Úřad pro finanční etiku | Pokles poptávky | Nedostatek potravin | Kryptoaktiva | MiCA | Divize | Pohyb kapitálu | Načasování | Varianta delta | Boom | Rekord | Bilion | Náhoda | Ministerstvo spravedlnosti | Vnější prostředí | Přemýšlení | Chování | Projekce | Stabilní kryptoměny | Gary Gensler | Čínští regulátoři | Kulaté číslo | Osobní počítače | Elliptic | Index Russell | Růst úrokových sazeb ČNB | Byty | Afghánská měna | Afghánská ekonomika | Afghánistán | Tálibán | Tokeny | Bonusy | SPOT | Výrobní inflace | Převzetí moci Tálibánem | Americká ministryně financí | ASX | SXXP | Dodávky plynu do Evropy | Společnosti | Protocol | Národní měny | Opatření | Dna | Evergrande | China Evergrande | Výběr daní | ANO | Uhlí | Qontigo | NFT | Honeywell International | Indexy amerického akciového trhu | Hlavní německý akciový index | Hlavní německý akciový index DAX | Automobilový holding | Porsche SE | Puma | Výrobce sportovního zboží | Rozšíření indexu DAX | Siemens Healthineers | Symrise | Sartorius | Brenntag | Hellofresh | Qiagen | Holding Porsche SE | Stephan Flägel | Manfred Schlumberger | Starcapital | Společnost Siemens | Ceny plynu | Brian Armstrong | Hospodářský růst v eurozóně | Solana | Evropský index | Marika Čupa | Etherea | Pracovní den | Celkové závazky společnosti | Závazky společnosti | Airbus SE | Zalando SE | Porsche Automobil Holding | Puma SE | Index Hang Seng (CHNComp) | Problémy Evergrande | Hang Seng (CHNComp) | Akcie Evergrande | Kupování nemovitostí za účelem investice | Kupování nemovitostí | Arrows | Advokátní kancelář | Čínský finanční systém | Kolaps podniku | Závazky společnosti Evergrande | Odd Lots | Podcasty | Čínský Evergrande | Situace s Evergrande | Finanční situace Evergrande | Situace Evergrande | P/B | UBS Group | UBS Group AG | Problémy v dodavatelských řetězcích | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Společnost Evergrande | Operace na hongkongské burze | Hopson Development | Energetická krize | Algorand | Dawn Fitzpatricková | Automotive | Nejnovější zprávy | Minulá výkonnost | Chování lidí | Růst vývozu z Číny | Energetické krize | Dmitrij Peskov | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Vysoké ceny | Kryptoměnové společnosti | Šéf německé centrální banky | Zdravotnictví | AdBlue | Pozornost | Přijetí bitcoinu | SPX 500 | Izraelská centrální banka | Robert Habeck | Ruský prezident | Meta | Goldmani | Metaverse | Odborníci na kryptoměny | Internet Computer | Držitelé Bitcoinu | Indexy pohyb | Podmínky na trhu | Poskytování likvidity | Peter Brandt | Obchodník Peter Brandt | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Krypto průmysl | Tether (USDT) | ESG investice | Lockdowny | UNDP | Abdalláh Dardarí | Vedoucí UNDP | Návrhy UNDP | TIM | Pozemky | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Omikron | Omicron | Zavedení digitální měny | Švýcarský frank (CHF) | | Omezování nákupů dluhopisů | Kolaps eura | Nejvýraznější propad | Občanské války | Dotcom | Cykly | Rotace | Rozšíření | Fibonacciho úrovně | Rostoucí inflace | Krypto analytik | Jestřábí Fed | Arm | Terra Luna | Terra (LUNA) | Informace z kryptoměnového trhu | LookIntoBitcoin | Trh se zlatem | Bundesnetzagentur | Kryptoinvestor | Joachim Nagel | Cyklus utahování měnové politiky | Problémy české ekonomiky | TerraUSD | TerraUSD (UST) | Hráči na trhu | IRU | Konvergence | Hodnoty měny | Vstoupit na burzu | Miliardy USD | Akcie velkých technologických společností | Nepokoje v Kazachstánu | Mike Novogratz | Zvyšování sazeb Fedu | Doporučení k obchodování | Evropský orgán pro bankovnictví | Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) | Ruský plyn | KuCoin | Organizace spojených národů | Cílové ceny | Hry | Aktualizace Ethereum | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Simon Peters | Analytik trhů s kryptoměnami | Analytik trhů | Instituce | Individuální trader | Nový týden | Základní úrok | Korelace BTC | Arthur Hayes | Murray | Cenová akce | Rozšíření bitcoinu | BBC News | Dozor nad finančními službami | Digitální finance | Evropští regulátoři | Rostoucí digitalizace | Datafikace | Datafikace finančních služeb | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy | Evropský orgán pro pojišťovnictví | EIOPA | Futures na S&P 500 | Futures na americké akciové indexy | Rusko-ukrajinský konflikt | Invaze na Ukrajinu | H-shares | Poradenské služby | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Dění na Ukrajině | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Kryptoúvěrové společnosti | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Cena plynu pro evropský trh | Odstřižení od SWIFT | Sberbank CZ | Devalvace rublu | Bankovní licence | Kyjev | Západní firmy | Akciová burza v Moskvě | Burza v Moskvě | Sankce na ruskou centrální banku | Plyn přes Ukrajinu | Studená válka | Volatilita krypto trhu | Volatilita krypto | Grant Shapps | Ministr dopravy | Ruská vojska | Moskevská akciová burza | Růst kryptoměn | MWh | Světoví lídři | Výše ruských aktiv | Kolaps ruské ekonomiky | Finanční rovnováha | Sedmadvacítka | Elysejský palác | Gala | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Společnost Eni | Lawrence Freedman | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Ředitel Intelu | Řetězec | Řetězce | Západní sankce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Společnost Intel | Investoři do bitcoinu | Kapitálové kontroly | Cosmos | Zastavení dodávek | Rusko dodávky plynu | Plynárenská společnost | Odpovědnost ČNB | Společenská odpovědnost | Gideon Capital Management | Růst cen energií | Zničení poptávky | Pohyby trhu | Waves | Vlastnictví | Vzestupný trend | Kryptoměnová burza Binance | Dodávky ruského zemního plynu | Rostoucí ceny energií | Algoritmický stablecoin | Výprodej na trhu kryptoměn | Největší stablecoin | Stablecoin Tether | AscendEx | Michael Rinko | David Lundák | EFG | Valíd | Dow Jones Industrial Average | Bertrand Perez | Web3 | Web3 Foundation | Ripple Brad Garlinghouse | Guggenheim | Propad kryptoměn | Mimořádné zasedání ECB | Mimořádné zasedání | Medvědí rally | Nord Stream AG | Celsius | Marketingová komunikace | Centrum | Pentagon | Překoupené oblasti | Zpráva o inflaci | Makroekonomické prostředí | Merge | Kotace BTC
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Kohlova korporácia (KSS.US)
Kohl's
Kohl's Corp (KSS.US)
Kohl's Corporation
Kohl's Corporation (KSS.US)
Koinly
Koito Czech
KOL
Kola kvantitativního uvolňování
Kola nákupů aktiv

Následující klíčová slova

Kolaps amerického dolaru
Kolaps amerického fondu Archegos
Kolaps cen
Kolaps cen ropy
Kolaps Číny
Kolaps dolaru
Kolaps eura
Kolaps finančních trhů
Kolaps mezinárodní turistiky
Kolaps na ropě
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít