Pondělí 29. listopad 2021 15:06
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Trading CUP
reklama
XTB Masterclass
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Odvětví

C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Potíže se zásobováním v německém výrobním sektoru se v listopadu zhoršily

29.11.2021 Problémy se zásobováním v německém zpracovatelském sektoru v listopadu nabraly na intenzitě. Vyplývá to z výsledků průzkumu mnichovského ekonomického institutu Ifo. Na potíže při nákupu surovin a polotovarů si stěžovalo 74,4 procenta dotazovaných podniků, což je o čtyři procentní body více než v říjnu.
C:\fakepath\akcie-26112021.jpg

Americký akciový index Dow Jones utrpěl nejvýraznější propad za více než rok

26.11.2021 Americké akcie dnes kvůli obavám z dopadů nové mutace koronaviru výrazně oslabily. Dow Jonesův index tak zaznamenal nejhlubší propad od loňského října. Ztrácely zejména akcie společností z odvětví cestovního ruchu, bankovnictví a energetiky, ukazují data z burz. Dnes obchodování skončilo dříve, protože ve čtvrtek se ve Spojených státech slavil Den díkůvzdání.
C:\fakepath\trader-26112021-32-zm.jpg

Evropské akcie kvůli obavám z nové mutace koronaviru prudce oslabily

26.11.2021 Evropské akcie dnes utrpěly nejprudší pokles od loňského června. Pod zvýšený tlak se dostaly kvůli obavám z hospodářských dopadů nové mutace koronaviru, která byla zjištěna v Jihoafrické republice. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 odepsal 3,67 procenta a obchodování uzavřel na 464,05 bodu. Za celý týden tak přišel asi o 4,5 procenta.
img

Akcie Visa zažívají pokles. Na vině je spor s Amazonem i obavy z regulací

26.11.2021 Akcie Visa (V) nemají za sebou zrovna dobré období. A to i navzdory tomu, že jejich hospodářské výsledky jsou úctyhodné. Proč tedy titul čelí tak silnému prodejnímu tlaku? Mezi důvody patří například znovuzvolení Jeroma Powella, spor s Amazonem, negativní očekávaní ohledně dalšího vývoje a rostoucí konkurence ze strany alternativních platebních metod.
img

Rozbřesk: COVID a nová opatření opět zchladí českou ekonomiku, trhy mají strach z nové varianty

26.11.2021 Pandemie opět v Česku výrazně omezí sociální kontakty. Od dneška budou muset kromě jiného restaurace a bary uzavřít ve 22:00 a na sportovní a kulturní akce může nově dorazit maximálně 1000 lidí. Češi už nakonec tak jako tak dobrovolně své sociální kontakty omezovali, na což ukazovala například data společnosti Google. Vládní opatření však sociální kontakty omezí ještě více a přispějí k tomu, že některá odvětví v čele s pohostinstvím, hoteliérstvím a kulturou potáhnou českou ekonomiku na konci roku dolů.
img

Ranní glosa: COVID a nová opatření opět zchladí českou ekonomiku

26.11.2021 Pandemie opět v Česku výrazně omezí sociální kontakty. Od dneška budou muset kromě jiného restaurace a bary uzavřít ve 22:00 a na sportovní a kulturní akce může nově dorazit maximálně 1000 lidí. Češi už nakonec tak jako tak dobrovolně své sociální kontakty omezovali, na což ukazovala například data společnosti Google. Vládní opatření však sociální kontakty omezí ještě více a přispějí k tomu, že některá odvětví v čele s pohostinstvím, hoteliérstvím a kulturou potáhnou českou ekonomiku na konci roku dolů.
img

Trh nechce futures na ropu za 70 USD. Analytici slibují nespokojencům ropu za 100 USD

25.11.2021 Obchodníci s ropou sázejí na to, že v dlouhodobém horizontu mohou ceny ropy prudce vzrůst kvůli nedostatku investic do budoucích dodávek.
C:\fakepath\trader-24112021-34-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.11.2021 1) Znovu-jmenování Jeroma Powella guvernérem Fedu se na dolaru podepsalo podle očekávání příznivě. Na frontě s eurem zdolal dolar 18měsíční maxima a posílil až do okolí 1,1250 EUR/USD, kde leží lehčí technická bariéra. Rozjetý dolar se ale může zastavit spíše na až v pásmu v okolí 1,1000 EUR/USD. Po jmenování Jeroma Powella trhy očekávají, že Fed výrazněji přeladí na jestřábí notu.
C:\fakepath\platina.jpg

WPIC: Trh s platinou vykáže letos nejvyšší přebytek za několik let

24.11.2021 Celosvětový trh s platinou vykáže letos nejvyšší přebytek za několik let a vysoký přebytek bude na trhu i v roce 2022. Uvedla to dnes Světová rada pro investice do platiny (WPIC). Platinu používají výrobci aut k neutralizaci škodlivých emisí výfukových plynů, klenotníci a některá průmyslová odvětví jako například skláři. Kov se používá také pro investování. Přebytky na trhu znamenají nižší ceny, deficity naopak vyšší.
img

Ranní glosa: Česká ekonomika míří opět do útlumu

24.11.2021 V době, kdy se česká ekonomika stále ještě vypořádává s vysokými cenami surovin, začíná její vývoj komplikovat zhoršující se vývoj koronavirové pandemie. Počty nově nakažených lámou rekordy, a i když si nejspíš nevynutí přímo lockdown, dopad na křehké oživení ekonomiky nepochybně mít budou. První na řadě je cestovní ruch, který se zdaleka ještě neoklepal z loňské první vlny covidu. Stále zde chybí miliony zahraničních nerezidentů dříve navštěvujících ČR, jejichž nepříjezd znamená výpadek spotřeby okolo 100 mld. korun za rok.
img

Rozbřesk: Česká ekonomika míří opět do útlumu

24.11.2021 V době, kdy se česká ekonomika stále ještě vypořádává s vysokými cenami surovin, začíná její vývoj komplikovat zhoršující se vývoj koronavirové pandemie. Počty nově nakažených lámou rekordy, a i když si nejspíš nevynutí přímo lockdown, dopad na křehké oživení ekonomiky nepochybně mít budou.
img

E.ON investuje 27 miliard eur, aby se připravil na přechod k zelené energii

23.11.2021 Německá energetická skupina E.ON do roku 2026 investuje kolem 27 miliard eur (více než 687 miliard Kč), aby připravila distribuční sítě i zákazníky na přechod k obnovitelným zdrojům energie. Firma si také stanovila cíle z hlediska tvorby zisku a plán výplaty dividend. E.ON se tak přidal ke svým rivalům, kteří podobné plány buď již nastínili, nebo se k tomu chystají.
img

Poptávka po bitcoinech vzhledem k vysoké inflaci prudce stoupne

23.11.2021 Očekává se, že poptávka po kryptoměnách bude navzdory nedávné korekci trhu pokračovat. Důvodem je skutečnost, že investoři používají bitcoin jako zajištění proti inflaci, a tak se nejspíš budou snažit ponechat si ho ve svých rozvahách. Inflace koneckonců může během svátků v souvislosti s pokračujícím narušením dodavatelských řetězců prudce růst.
img

Shoduje se začátek kryptoměnové a kalendářní zimy? Trh s digitálními aktivy naplnily známky blížícího se kolapsu

23.11.2021 Hodnota první kryptoměny v průběhu pondělní obchodní seance vytrvale klesala. Přestože mince odpoledne váhavě otestovala rezistenci nedaleko úrovně 60 000 USD, brzy začal proces korekce a bitcoin se přiblížil k úrovni 57 000 USD. V době psaní článku se tedy propadl o 5,3 % a obchoduje se poblíž hladiny 56 850 USD.
C:\fakepath\eurusd-23112021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 23.11.2021

23.11.2021 Americké akcie uzavřely včerejší obchodování smíšeně po zprávě, že prezident Spojených států Joe Biden navrhl, aby současný šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell strávil v úřadu další čtyřleté období. Akcie bank díky vyhlídkám na zvyšování úroků rostly, zatímco akcie některých velkých technologických podniků oslabily.
img

COVID zasahuje primárně střední Evropu v čele s Rakouskem a Českem…

22.11.2021 Raketový nárůst počtu nakažených dohromady se zprávami z českého průmyslu nevěští pro českou ekonomiku na konci roku nic dobrého. Počty nakažených v přepočtu na tisíc překročily úroveň sto (týdenní průměr) a dostáváme se pomalu ale jistě nad nejhorší čísla z října 2020 a března 2021. Situace se dramaticky zhoršuje také v sousedním Německu a Rakousku a pak také v Nizozemí a v Belgii. Nikde však s výjimkou Rakouska není situace tak dramatická jako v Česku. Naopak výrazně lepší čísla než severní Evropa hlásí jih v čele se Španělskem, Itálií a Francií.
C:\fakepath\obrazek-22112021-1.jpeg

Jak pracovat se zdroji informací a nestát se obětí tržní paniky

22.11.2021 V éře internetu a elektronických médií, kdy jsou informace dostupné komukoli, je nyní snazší stát se obětí předem naplánovaného informačního útoku. V tomto článku vám se budeme zabývat tím, jak se vyhnout této „zkáze“ při analýze finančních zpráv.
img

Rozbřesk: COVID zasahuje primárně střední Evropu v čele s Rakouskem a Českem, ekonomiku čeká těžký konec roku

22.11.2021 Raketový nárůst počtu nakažených dohromady se zprávami z českého průmyslu nevěští pro českou ekonomiku na konci roku nic dobrého. Počty nakažených v přepočtu na tisíc překročily úroveň sto (týdenní průměr) a dostáváme se pomalu ale jistě nad nejhorší čísla z října 2020 a března 2021.
img

PPF a Moneta Money Bank dohodly nový model financování pro spojení bank

19.11.2021 Skupina PPF a Moneta Money Bank se dohodly na novém modelu financování spojení Moneta Money Bank a bankovní části PPF, kam patří Air Bank, český a slovenský Home Credit a společnost Benxy (Zonky). Informovala o tom včera v tiskové zprávě skupina PPF. Smlouvu o spojení odsouhlasili letos v červnu akcionáři Moneta Money Bank, ale zároveň odmítli tehdy navrhovaný model financování. Nová dohoda o financování vyžaduje nový souhlas valné hromady Moneta Money Bank. PPF upozornila, že jde zároveň o poslední možnost pro akcionáře Monety podpořit záměr spojení skupiny Air Bank a Moneta Money Bank.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 19. listopadu 2021

19.11.2021 Zdá se, že Indie zaujímá k bitcoinu čím dál pokrokovější postoj, zvlášť když uvážíme, že se snaží dosáhnout jednotného názoru na roztřídění a zákonnost této nové třídy aktiv.
C:\fakepath\global economy.jpg

Finanční svět se podle šéfa Allianz stává nebezpečnějším místem

18.11.2021 Finanční svět není bezpečnější, naopak se teď stává místem, které je více nebezpečné. Uvedl to dnes šéf německé pojišťovny Allianz Oliver Bäte. Poukázal v této souvislosti například na vysoké ceny akcií v automobilovém a technologickém sektoru, na pád amerického investičního fondu Archegos a britské finanční společnosti Greensil, stejně jako na na slabší regulaci bankovního systému.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-nejdulezitejsi_duvody.jpg

Nejdůležitější důvody pro diverzifikaci vlastního investičního portfolia

18.11.2021 Pokud nejste ve světě investic úplným začátečníkem, pak jste se již nejspíše setkali s pojmem diverzifikace portfolia a s některými obecnými důvody, proč je vhodné ji při investování používat. Přestože mnozí pseudoodborníci hovoří o diverzifikaci, jako o ochraně před riziky, tak je třeba říci, že právě tato definice nepatří zcela mezi ty správné a dokonce ani pravdivé. Než si zde však vysvětlíme, jak to s tou diverzifikací doopravdy je, pojďme si nejprve něco málo zopakovat o investicích a jejich zákonitostech.
img

Rozbřesk: Další zpřísnění opatření v Česku a v Německu a problémy průmyslu se podepíšou na výkonu ekonomiky

18.11.2021 Pandemie bude pro nastupující vládu bezesporu tématem číslo jedna. Rekordní počty nakažených v Česku i v Německu jsou špatnou zprávou nejen pro zdravotní systém, ale také pro ekonomiku. Přísnější opatření a přirozený pokles pohybu lidí (mobilita již podle dat společnosti Google klesá) opět dopadnou na sektor služeb. Je sice pravděpodobné, že to bude méně než před rokem, je třeba si ale uvědomit, že právě služby byly tentokrát hlavním motorem českého růstu v posledním kvartále.
img

Ranní okénko - Registrace nových automobilů pokračují v meziročním poklesu

18.11.2021 Po včerejším státním svátku nás ve zbytku týdne nečekají žádné významné makroekonomické údaje, ať tuzemské či globální.
img

Plyn v EU opět prudce zdražuje, hrozí další krachy firem typu Bohemia Energy. Důvodem je nyní zejména pozastavení schvalování plynovodu Nord Stream 2

17.11.2021 Velkoobchodní cena zemního plynu v EU dnes poskočila na své měsíční maximum, když se přiblížila úrovni 100 eur za megawatthodinu. Podle dat Bloombergu se z hlediska EU určující ukazatel, termínový kontrakt nizozemské burzy na dodání zemního plynu, dnes vyhoupl až na hodnotu 99,8 eura za megawatthodinu. Od začátku listopadu tedy zemní plyn v EU zdražil o zhruba 42 procent.
img

Růst cen v průmyslu je nejvyšší v historii ČR

16.11.2021 „Zdražování dál nabírá na síle a ničivě dopadá na naše hospodářství. Nová data o cenách výrobců dokládají, že rozhodnutí České národní banky o skokovém růstu úrokových sazeb bylo správné. Dostali jsme se totiž do situace, kdy se inflace stala největší hrozbou naší ekonomiky,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\akcie-15112021-3.png

Ukazatel pro analýzu akcií: Jak pracovat s P/CF

15.11.2021 Tento článek je věnován ukazateli s názvem P/CF, který často používají obchodníci a analytici pro analýzu akcií. Ukážeme vám příklady, jak může multiplikátor pomoci při výběru investičních nástrojů a jak jej použít ve srovnávací analýze.
img

RWE plánuje rozsáhlé investice do výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů

15.11.2021 Německý energetický gigant RWE hodlá do roku 2030 investovat 50 miliard eur (téměř 1,3 bilionu Kč) do zvýšení svých kapacit pro výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů. Firma uvedla, že investiční plán, který je největší v její 123leté historii, chce financovat pomocí příjmů ze svých provozních aktivit.
img

Rozbřesk: Proč německý průmysl zaostává za italským?

15.11.2021 Evropský průmysl vysílá trochu rozporuplné signály. Celkový pohled není nijak optimistický a je jasné, že z motoru oživení se ke konci roku 2021 stává jeho brzda. Na druhou stranu ne všude jsou výpadky v subdodávkách, špatná logistika a drahé energie stejně velkou brzdou.
img

Ranní glosa: Proč německý průmysl zaostává za italským?

15.11.2021 Evropský průmysl vysílá trochu rozporuplné signály. Celkový pohled není nijak optimistický a je jasné, že z motoru oživení se ke konci roku 2021 stává jeho brzda. Na druhou stranu ne všude jsou výpadky v subdodávkách, špatná logistika a drahé energie stejně velkou brzdou. Z odvětví je nejvíce zasažena výroba automobilů, kterou daleko více než jiné sektory zasáhl výpadek polovodičů. Výrazné problémy s produkcí hlásí v eurozóně více než 90 % firem z odvětví automotive.
C:\fakepath\trader-14112021121.jpg

Shrnutí páteční seance: Americké akcie v pátek posílily, za celý týden však klesly

14.11.2021 Americké akcie v pátek posílily, velkou měrou k tomu přispěly technologické společnosti. Pátečnímu nárůstu akciového trhu nezabránily ani nepříznivé ekonomické údaje ze Spojených států. Za celý týden však americké akcie oslabily po předchozích pěti týdenních nárůstech za sebou.
C:\fakepath\cop26.jpg

Klimatičtí aktivisté se po ropných firmách zaměří na banky a vedení firem

12.11.2021 Finanční instituce a členové správních rad jednotlivých firem se zřejmě stanou cílem v další vlně žalob, které kvůli znečišťování ovzduší chystají klimatičtí aktivisté. V Glasgow, kde právě končí konference OSN o změnách klimatu COP26, to řekl jejich zástupce, právník Roger Cox z organizace Milieudefensie. Aktivisté už letos na jaře u soudu v ostře sledovaném sporu uspěli s žalobou na britsko-nizozemský ropný kolos Royal Dutch Shell.
C:\fakepath\eurusd-12112021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 12.11.2021

12.11.2021 Akcie ve Spojených státech uzavřely včerejší obchodování smíšeně. Dow Jonesův index se snížil, k čemuž velkou měrou přispěl výrazný propad ceny akcií filmové a zábavní společnosti Walt Disney. Indexy S&P 500 a Nasdaq naopak posílily, těžily z růstu akcií výrobců čipů.
C:\fakepath\Evergrande.jpg

Zadlužená čínská realitní firma Evergrande včas splatila další úroky

11.11.2021 Zadlužená developerská společnost China Evergrande, jejíž případný krach ohrožuje čínskou ekonomiku, včas splatila úroky z další půjčky. Informovala o tom agentura Bloomberg. Akcie čínského podniku na burze v Hongkongu díky tomu dnes vzrostly téměř o sedm procent.
C:\fakepath\eurusd-11112021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 11.11.2021

11.11.2021 Americké akcie včera oslabily kvůli obavám investorů z negativních dopadů vysoké inflace. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, včera ztratil 0,66 procenta a uzavřel obchodování na 36.079,94 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,82 procenta na 4646,71 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil o 1,66 procenta na 15.622,71 bodu.
C:\fakepath\Rivian.jpg

Výrobce elektromobilů Rivian jde na burzu, prodal akcie za 11,9 miliardy USD

10.11.2021 Americký výrobce elektromobilů Rivian získal prodejem akcií v primární veřejné nabídce (IPO) 11,9 miliardy dolarů (260 miliard Kč). Za každou akcii získal 78 dolarů, což je víc, než firma původně plánovala. Podle údajů společnosti Dealogic jde o jeden z deseti největších úpisů akcií v primární veřejné nabídce ve Spojených státech. S akciemi podniku se na trhu Nasdaq začíná obchodovat dnes.
C:\fakepath\Evergrande-10112021.jpg

Čínský Evergrande & spol. - blížíme se vrcholu dramatu?

10.11.2021 Od posledního blogu na téma Evergrande uběhl skoro měsíc, během kterého kauza čínského Evergrandu a čínského developerského segmentu nabrala další dynamiku. Dnes čeká Evergrande zátěžový test – další velká splátka. Pojďme se podívat, co se v této kauze odehrálo nového.
C:\fakepath\eurusd-10112021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 10.11.2021

10.11.2021 Americké akcie včera oslabily poté, co jejich hlavní indexy několikrát za sebou uzavřely na nových rekordních maximech. Ke včerejšímu poklesu přispělo vybírání zisků, které investorům přinesl předchozí růst. Na akciovém trhu navíc panují obavy z negativních dopadů vysoké inflace. Ve výrazném poklesu včera pokračovaly akcie výrobce elektromobilů Tesla.
img

Tržby za prodej služeb se v září vrátily k růstu

09.11.2021 Tržby za prodej služeb v září vzrostly meziměsíčně o 0,9 % po předchozím poklesu o 1,3 %. Opět se tak obnovila jejich růstová dynamika. I přesto však jejich celkový objem zaostával za předkrizovým rokem 2019, a to o 4 %. V září rostly především tržby v oblasti dopravy a skladování - meziměsíčně o 3,4 %. Mírně se pak tržby zvýšily v odvětví ICT a administrativních a podpůrných činností (shodně o 0,4 % meziměsíčně). Zbylá odvětví meziměsíčně klesala. To se týkalo i pandemií nejvíce zasažené oblasti stravování a ubytování, kde tržby oproti předkrizovému období byly i nadále o zhruba čtvrtinu nižší.
img

Cestovní ruch se nadechl, aby se znovu potopil

09.11.2021 „Cestovnímu ruchu se daří jen ve druhém a třetím čtvrtletí roku. Ve zbývající polovině roku skomírá kvůli pandemii koronaviru. To zásadním způsobem mění podnikatelské modely v tomto odvětví a vede k poklesu jeho významu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ranní okénko - V Evropě se čeká další zhoršení nálady

09.11.2021 Dnes přijde listopadová edice indexu ZEW z Německa i z celé eurozóny. V Německu trh počítá s poklesem v obou podsložkách, tedy jak v očekávání do budoucnosti, tak i v hodnocení aktuální situace. Pokles patrně vykáže i index evropský.
C:\fakepath\eurusd-09112021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 9.11.2021

09.11.2021 Americké akcie včera opět posílily, jejich hlavní indexy tak uzavřely na nových rekordních maximech. Náladu na akciovém trhu podpořilo schválení plánu prezidenta Joea Bidena na investice do infrastruktury. Akcie výrobce elektromobilů Tesla však oslabily kvůli vyhlídkám na to, že šéf podniku Elon Musk prodá část svého podílu.
C:\fakepath\horcik.jpg

Automobilkám zatím hořčík nechybí, Volkswagen se ale obává nedostatku

08.11.2021 Očekávaný nedostatek hořčíku zatím na automobilky v Evropě nedoléhá. To se ale podle expertů může změnit, pokud Čína produkci tohoto kovu brzy výrazněji nezvýší, uvedla dnes agentura Reuters. Automobilky se už od loňska potýkají s nedostatkem čipů, obavy z nedostatku hořčíku dala najevo například největší evropská automobilka Volkswagen, jejíž součástí je i mladoboleslavská Škoda Auto.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-CZkonference-David.jpg

Tento broker bude do 5 let FX brokerem č. 1 v Česku a na Slovensku

08.11.2021 Na českém a slovenském trhu se objevuje velké množství brokerů. Ne všichni však berou ohledy na specifické potřeby zdejší klientely. A právě to bylo před 5 lety prvotním impulsem k založení Purple Trading. Pokud vás zajímá, jaké je to vybudovat od píky brokera, který nejenže obstojí v konkurenci nadnárodních gigantů, ale dokonce je schopen ohrozit jejich pozici na trhu, poslechněte si přednášku CEO Purple Trading, Davida Vargy.
img

Průmyslová výroba, ČR, září 2021

08.11.2021 Tuzemský průmysl vykázal v září meziroční pokles výroby o 4 %, a to v důsledku kolabující výroby motorových vozidel.
img

Stavebnictví zůstává i nadále v útlumu

08.11.2021 Stavební produkce vzrostla v září meziměsíčně o 0,4 % po předchozím růstu o 0,2 %. Přestože se její dynamika nepatrně zvýšila, zůstává i nadále výrazně utlumená, a to i s ohledem na stále nízkou srovnávací základnu. Hlavně ta je důvodem proč v meziročním vyjádření stavebnictví v září rostlo o 2,2 %. Zatímco pozemní stavitelství rostlo svižnějším meziměsíčním tempem o 1,5 %, inženýrské stavitelství pokračovalo ve výrazném meziměsíčním poklesu o 2,4 %. Významným hybatelem produkce inženýrského stavitelství jsou přitom vládní investice, jejichž realizace letos vázne.
img

Průmyslová mizérie trvá

08.11.2021 Tuzemská průmyslová výroba během letošního září meziročně poklesla o 4 %, což v meziměsíčním srovnání odpovídá snížení produkce o 3,3 %. Průmyslové zakázky meziročně klesly o 1,2 %, přičemž tento vývoj lze přičíst hlavně úbytku těch ze zahraničí (-3,1 %), zatímco tuzemské narostly (+3,5 %). Objem tržeb meziročně klesl o 0,7 % a i zde to bylo vinou těch ze zahraničí (-4,6 %), naopak české se zvyšovaly (+5,2 %). Průměrný evidenční počet zaměstnanců v průmyslu meziročně stagnoval, zatímco jejich průměrná mzda vzrostla o 4,2 %.
img

Zahraniční obchod dopadl hůře, než se čekalo

08.11.2021 Saldo zahraničního obchodu v září setrvalo v záporných číslech, konkrétně o 13,3 mld. Kč, což je pod všemi odhady. Oproti minulému roku se tak jednalo o 47,2 mld. Kč horší výsledek. Na druhé straně je to zlepšení oproti srpnovým -27,7 mld. Kč.
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

Češi v říjnu zobchodovali kryptoměny za 200 milionů Kč

08.11.2021 Obchodování s kryptoměnami v říjnu pokračovalo dosavadním tempem zhruba 200 milionů Kč měsíčně, což je dvojnásobek loňského objemu. Celkově Češi letos nakoupili kryptoměny za zhruba 4,2 miliardy korun. Znamená to meziroční zvýšení obchodů o 90 procent. Vyplývá to z údajů největšího tuzemského obchodníka Bit.plus.
C:\fakepath\ethereum.jpg

Kryproměny posilují, ethereum je na rekordu a bitcoin se mu blíží

08.11.2021 Kryptoměny zahájily týden růstem. Bitcoin překonal 66.000 dolarů (přes 1,4 milionu Kč) a pohybuje se poblíž rekordu, zatímco druhá největší kryptoměna ethereum vystoupila na dosavadní maximum. Podle analytiků k tomu přispívají pozitivní zprávy ohledně kryptoměn a také obavy z inflace.
img

Ranní okénko - Inflace v ČR i USA pravděpodobně dále rostla

08.11.2021 Týden odstartujeme tuzemským průmyslem a zahraničním obchodem. U obou očekáváme slabší výsledek na pozadí pokračujících omezení na nabídkové straně. V českém kalendáři je tento týden dále míra nezaměstnanosti a inflace. V tom evropském dominují indikátory sentimentu a průmyslová výroba. V USA bude pozornost poutána především na inflaci – dorazí jak ta spotřebitelská, tak výrobní.
C:\fakepath\eurusd-07112021.png

Shrnutí páteční seance: Hlavní akciové indexy v USA zavřely na rekordech, pomohla zpráva o trhu práce

07.11.2021 Americké akcie v pátek posílily, hlavní indexy zavřely na rekordech. Přispěla k tomu pozitivní statistika říjnového vývoje amerického trhu práce a také zpráva o experimentální pilulce proti covidu-19 od společnosti Pfizer.
C:\fakepath\Rivian.jpg

Vstup na burzu by mohl výrobce elektroaut Rivian ohodnotit až na 65 miliard USD

07.11.2021 Americký výrobce elektromobilů Rivian Automotive zvýšil cenové rozpětí své primární veřejné nabídky akcií (IPO). Připravovaný vstup na burzu by tak podnik mohl ohodnotit až na 65 miliard dolarů (zhruba 1,4 bilionu Kč). Rivian by tak v tržní hodnotě mohl překonat automobilku Stellantis, která nedávno vznikla spojením italsko-americké společnosti Fiat Chrysler s francouzským konkurentem PSA. Informovala o tom agentura Reuters.
img

CEO Purple Trading David Varga: Do 5 let chceme být FX brokerem č. 1 v Česku a na Slovensku

05.11.2021 Na českém a slovenském trhu se objevuje velké množství brokerů. Ne všichni však berou ohledy na specifické potřeby zdejší klientely. A právě to bylo před 5 lety prvotním impulsem k založení Purple Trading. Pokud vás zajímá, jaké je to vybudovat od píky brokera, který nejenže obstojí v konkurenci nadnárodních gigantů, ale dokonce je schopen ohrozit jejich pozici na trhu, poslechněte si přednášku CEO Purple Trading, Davida Vargy.
C:\fakepath\eurusd-05112021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 5.11.2021

05.11.2021 Americké akcie včera převážně rostly, indexy S&P 500 a Nasdaq se vyšplhaly na rekordy. Po dobrých hospodářských výsledcích společnosti Qualcomm posílily akcie výrobců čipů. Index Dow Jones táhly dolů akcie bank JPMorgan Chase a Goldman Sachs. Výnosy amerických státních dluhopisů se snížily.
C:\fakepath\bitcoin-3.jpg

Nový starosta New Yorku na twitteru napsal, že chce výplatu v bitcoinech

05.11.2021 Čerstvě zvolený starosta New Yorku Eric Adams chce první tři výplaty v bitcoinech a ze svého města hodlá učinit "centrum kryptoměnového průmyslu". Demokrat Adams se v lednu stane druhým černošským starostou nejlidnatějšího města Spojených států. Bývalý policista v úterních volbách s přehledem porazil republikána Curtise Sliwu.
img

Výrobce elektromobilů Rivian vstupuje na americkou burzu. Prostřednictvím IPO chce získat 8,4 miliardy dolarů

04.11.2021 Primární úpis akcií společnosti Rivian Automotive proběhne 9. listopadu na burze Nasdaq (pod symbolem RIVN). Rivian si od IPO slibuje získat kapitál v hodnotě více než 8 miliard dolarů. Výrobce elektrovozidel se nedávno zařadil mezi jednorožce, když byla společnost oceněna na 27,6 miliard dolarů. Během IPO, dostupného investorům také přes platformu Freedom24 by se její hodnota mohla vyšplhat až na 53 miliard dolarů.
img

Mezi vedením Volkswagenu a zaměstnanci panuje napětí, příčinou je Tesla

04.11.2021 Mezi vedením největší evropské automobilky Volkswagen a závodní radou firmy panuje napětí. Firma se jednak nadále potýká s výrobními problémy kvůli nedostatku čipů, jednak šéf podniku Herbert Diess připouští, že konkurence ze strany americké automobilky Tesla může být pro Volkswagen problém. Obavy se ale dnes před několika tisíci zaměstnanců snažil rozptýlit, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\eurusd-04112021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 4.11.2021

04.11.2021 Americké akcie zpevnily, hlavní indexy vystoupaly na rekordy. Americká centrální banka (Fed) oznámila, že tento měsíc začne omezovat nákupy dluhopisů, které plánuje ukončit v roce 2022. Investoři toto oznámení očekávali.
img

PPF v pololetí vydělala 5,32 miliardy, před rokem měla ztrátu 9,83 mld. Kč

03.11.2021 Skupina PPF zesnulého Petra Kellnera vytvořila v prvním pololetí 2021 konsolidovaný a auditovaný čistý zisk 208 milionů eur (5,32 miliardy Kč), zatímco o rok dříve vykázala ztrátu 384 eur milionů eur (9,83 miliardy Kč). PPF o tom dnes informovala ČTK.
img

Objem kryptoměn obchodovaných prostřednictvím Saxo Bank přesáhl 2,5 miliardy USD, přidává nové kryptoměnové produkty

03.11.2021 Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, oznámil, že obrat jeho sortimentu kryptoměnových produktů přesáhl v tomto roce 2,5 miliardy USD. V reakci na tak výrazný nárůst klientské poptávky zvýšila tato dánská online makléřská společnost limity otevřených pozic a rozšířila svou nabídku o nové kryptoměnové produkty.
img

Akcie Tesla trhají rekordy. Elon Musk je nejbohatší na světě

03.11.2021 Akcie Tesla rostou. Tržní kapitalizace firmy překonala magickou hranici 1 bilionu USD, díky čemuž se Tesla stala šestou nejhodnotnější akciovou společností na světě. Elon Musk je také nejbohatším člověkem planety a vytváří si velký náskok nad Jeffem Bezosem (Amazon), Bernardem Arnaultem a Billem Gatesem (Microsoft).
img

Rozbřesk: Průmysl zůstává ve vleku negativního nabídkového šoku

02.11.2021 Začátek nového měsíce přinesl dvě tradičně první sady dat z české ekonomiky, a sice nový index nákupních manažerů v průmyslu a vedle toho i výsledek státního rozpočtu. Aktuální výrazný pokles PMI v českém průmyslu ze zářijových 58 na 55,1 bodů asi nikoho moc překvapit vzhledem k situaci nemůže. Z podnikového sektoru už delší čas přicházejí zprávy o nedostatku komponent dopadající především na automobilový průmysl, který v našem případě reprezentuje včetně navázaných oborů zhruba 10 % celé ekonomiky.
img

Ranní glosa: Průmysl zůstává ve vleku negativního nabídkového šoku

02.11.2021 Začátek nového měsíce přinesl dvě tradičně první sady dat z české ekonomiky, a sice nový index nákupních manažerů v průmyslu a vedle toho i výsledek státního rozpočtu. Aktuální výrazný pokles PMI v českém průmyslu ze zářijových 58 na 55,1 bodů asi nikoho moc překvapit vzhledem k situaci nemůže. Z podnikového sektoru už delší čas přicházejí zprávy o nedostatku komponent dopadající především na automobilový průmysl, který v našem případě reprezentuje včetně navázaných oborů zhruba 10 % celé ekonomiky. Vedle toho se průmyslové firmy dál musejí vypořádávat s vysokými cenami komodit (včetně energií) a dopravy, které stále více promítají do svých prodejních cen.
C:\fakepath\eurusd-02112021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 2.11.2021

02.11.2021 Americké akcie včera zpevnily. Indexy Nasdaq a S&P 500 táhl vzhůru energetický sektor a automobilka Tesla. Trhy vyhlížejí zasedání americké centrální banky (Fed), na němž se bude dnes a ve středu probírat měnová politika. Index Dow Jones během včerejší seance poprvé překonal 36.000 bodů.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu

01.11.2021 Růst aktivity v tuzemském zpracovatelském průmyslu dle průzkumu PMI v říjnu dále zpomalil, když souhrnný indikátor PMI klesl na svou nejnižší úroveň od loňského listopadu.
img

Průmysl pod stále větším tlakem

01.11.2021 Útlum v tuzemském největším odvětví – průmyslu – v posledních měsících potvrzují nejenom ukazatele důvěry, ale aktuálně i index nákupních manažerů (PMI). Ten totiž v říjnu poklesl na 55,1 bodů z předchozích 58 a dostal se tak na jedenáctiměsíční minimum. Průmysl je stále pod tlakem nedostatku výrobních vstupů, který je asi nejzřetelněji vidět na automobilovém průmyslu. Firmy hromadí zásoby jak materiálu, tak i vlastních výrobků, které nejsou schopny dokončit v důsledku chybějících komponent.
C:\fakepath\FTMO-25102021-1.jpg

Práce v FTMO? A proč ne?

01.11.2021 V prvním díle našeho miniseriálu o společnosti FTMO jsme si řekli něco o historii společnosti a o tom, jak důležití jsou pro zdravý vývoj Prop Trading firmy nejenom dobří tradeři, kteří pro ni obchodují, ale také kvalitní a loajální zaměstnanci. V dnešní druhé části se podíváme na dění ve společnosti FTMO očima jednoho z jejich nových kolegů.
C:\fakepath\eu-usa-dohoda.jpg

EU a USA začnou jednat o globální dohodě o udržitelné oceli a hliníku

31.10.2021 Evropská unie a Spojené státy po vyřešení sporu o cla na hliník a ocel začnou jednat o globální dohodě o udržitelné oceli a hliníku. Dohoda má být novým milníkem v transatlantických vztazích a v úsilí EU a USA o dekarbonizaci odvětví výroby ocele a hliníku v rámci boje proti změnám klimatu. Oznámili to v dnešním společném prohlášení prezident Spojených států Joe Biden a předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová.
C:\fakepath\eurusd-31102021.png

Shrnutí páteční seance: Americké akcie mírně posílily, k jejich růstu přispěl Microsoft

31.10.2021 Americké akcie včera mírně posílily, k jejich růstu velkou měrou přispěla softwarová společnost Microsoft. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si včera připsal 0,25 procenta a uzavřel obchodování na 35.819,56 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,19 procenta na 4605,38 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 0,33 procenta na 15.498,39 bodu.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Celoroční růst podle ekonomů nepřekoná tři procenta, ukazují dnešní data

29.10.2021 Dnešní první data o vývoji ekonomiky ve třetím čtvrtletí naznačují, že celoroční růst ekonomiky nepřekoná tři procenta, a bude tak nižší, než se ještě v polovině roku očekávalo. Předpandemické úrovně tak ekonomika dosáhne až v příštím roce, vyplývá z vyjádření ekonomů. Nicméně údaje za třetí čtvrtletí lze podle analytiků považovat za pozitivní vzhledem k problémům v automobilovém průmyslu a dodavatelských řetězcích.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Ekonomika ČR ve 3. čtvrtletí podle předběžného odhadu vzrostla o 2,8 pct

29.10.2021 Česká ekonomika ve 3. čtvrtletí meziročně stoupla o 2,8 procenta. Proti předchozímu čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil o 1,4 procenta. Vyplynulo to z prvního odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ), který ho dnes zveřejnil na svém webu. K růstu HDP přispěla výhradně domácí poptávka.
C:\fakepath\eurusd-29102021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 29.10.2021

29.10.2021 Americké akcie včera zpevnily. Dobré hospodářské výsledky firem, například podniků Caterpillar a Merck, pomohly zmírnit obavy ze zpomalení hospodářského růstu. Akcie společností Tesla, Apple a Amazon vyhnaly index technologického trhu Nasdaq na rekord. Nových maxim dříve tento týdne dosáhly indexy S&P 500 a Dow Jones.
C:\fakepath\eurusd-28102021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 28.10.2021

28.10.2021 Akcie ve Spojených státech uprostřed týdne převážně oslabily. Díky Microsoftu, který oznámil příznivý výhled do konce roku, posilovaly technologie, ztráty ale zaznamenaly energetické společnosti kvůli poklesu cen ropy. Na forexovém trhu zlevňoval americký dolar.
img

Nedostatek čipů ohrožuje automobilový průmysl. Jak si aktuálně vedou akcie Ford?

27.10.2021 Nedostatek čipů na trhu silně zasáhl automobilový průmysl. Problémům se nevyhnula ani firma Ford. A právě na tuto společnost se dnes podíváme podrobněji. Automobilka se rozhodla ve velkém přeorientovat na elektromobilitu a za tímto účelem se soustředí na investice do výroby potřebných komponentů. V rámci technické a fundamentální analýzy si představíme aktuální výsledky firmy a rozebereme si i cenový graf akcie Ford. Dle všeho se akcie F nachází poblíž významné cenové úrovně a bude zajímavé sledovat, zda bude pokračovat růst, nebo dojde ke korekci.
C:\fakepath\eurusd-27102021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 27.10.2021

27.10.2021 Americké akcie včera mírně posílily, jejich indexy Dow Jones a S&P 500 se tak vyšplhaly na další rekordní maxima. K růstu velkou měrou přispěly příznivé hospodářské výsledky některých významných společností, akcie internetové firmy Facebook však zaznamenaly výrazný pokles.
img

Rozbřesk: Podnikatelské nálady se u nás i v Německu zhoršují

26.10.2021 Jak už naznačil páteční předběžný PMI, nálada se v německém podnikatelském sektoru dál zhoršuje. Nedostatek komponent se odráží nejenom v aktuálních výsledcích průmyslu, ale rovněž negativně ovlivňuje očekávání firem na další měsíce. Se stále větší skepsí do budoucna však nehledí pouze průmysl, ale i služby a obchod. Jediné odvětví, kde jsou očekávání stále optimističtější, je stejně jako v předchozích měsících stavebnictví. V každém případě dává říjnové Ifo další signál o zpomalování německé ekonomiky, které nepochybně znovu potvrdí i čtvrteční podrobný průzkum nálad a očekávání z Evropské komise.
img

Ranní glosa: Podnikatelské nálady se u nás i v Německu zhoršují

26.10.2021 Jak už naznačil páteční předběžný PMI, nálada se v německém podnikatelském sektoru dál zhoršuje. Nedostatek komponent se odráží nejenom v aktuálních výsledcích průmyslu, ale rovněž negativně ovlivňuje očekávání firem pro další měsíce. Se stále větší skepsí do budoucna však nehledí pouze průmysl, ale i služby a obchod. Jediné odvětví, kde jsou očekávání stále optimističtější je stejně jako v předchozích měsících stavebnictví. V každém případě dává říjnové Ifo další signál o zpomalování německé ekonomiky, které nepochybně znovu potvrdí i čtvrteční podrobný průzkum nálad a očekávání z Evropské komise.
C:\fakepath\eurusd-26102021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 26.10.2021

26.10.2021 Americké akcie včera posílily, jejich indexy Dow Jones a S&P 500 se tak vyšplhaly na nová rekordní maxima. K růstu velkou měrou přispěly akcie výrobce elektromobilů Tesla, jehož tržní hodnota poprvé překonala hranici jednoho bilionu dolarů (přes 22 bilionů Kč). Pozornost investorů se nyní upírá k hospodářským výsledkům, které tento týden představí řada významných amerických podniků.
img

Forex: Koruna je nejslabší od července

25.10.2021 České koruně – stejně jako ostatním měnám regionu – nesvědčí globální opatrná nálada pramenící z opětovného zesilování epidemického rizika, zádrhelů na nabídkové straně výrobních odvětví, turbulencí okolo čínského realitního sektoru a obav ze stagflace. Během minulého týdne stačila ztratit nepěkných 30 haléřů a dostala se i nad hranici EUR/CZK 25,70, kde jsme ji naposledy viděli v červenci letošního roku.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Důvěra v ekonomiku klesla i v říjnu, důvodem je mimo jiné situace v autoprůmyslu

25.10.2021 Důvěra v českou ekonomiku v říjnu klesla o 0,9 bodu na 95,3 bodu, snížila se tak čtvrtý měsíc za sebou. Pesimističtější jsou podnikatelé i spotřebitelé. Důvěru firem v ekonomiku ovlivňuje nepříznivá situace v automobilovém průmyslu a nedostatek materiálů, u spotřebitelů zejména obavy ze zdražování. Vyplynulo to z informací, které na webu dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Ve srovnání s loňským říjnem jsou uvedené indikátory vyšší.
img

Nálada v ekonomice od začátku léta soustavně klesá

25.10.2021 Ještě v červnu to vypadalo, že ekonomika má dobře našlápnuto a že bude hravě umazávat ztráty z loňské covidové recese. Extrémní růst cen paliv a energií spolu se stále větším nedostatkem vstupů do výroby však udělaly své. V průběhu dalších měsíců začal opadat optimismus jak podnikatelů, tak nakonec i spotřebitelů. A nic na tom nezměnil ani říjen.
img

Napětí na komoditních trzích roste, neveselá a drahá zima se blíží

25.10.2021 Tento rok byl zatím pro komodity velice příznivý a my očekáváme jejich další vzestup, a to nejen ve 4. čtvrtletí. Za výrazným růstem cen, který jsme letos zaznamenali u mnoha klíčových komodit, stojí prudký nárůst spotřebitelských výdajů po COVIDem způsobeném omezení ekonomiky – největší, co si kdo pamatuje. V Evropě, v Číně i v USA se začínají utlumovat vládní výdaje a státní dávky, a tak se postupně ochlazují i trhy. Problémy na straně nabídky však podle našeho názoru dál poženou ceny vzhůru, a to navzdory pomalejší růstové trajektorii.
img

Rozbřesk: Koruna navzdory jestřábí ČNB dál slábne

25.10.2021 Konec minulého týdne byl ve znamení prvních odhadů indexů nákupních manažerů v eurozóně za měsíc říjen. Celkový PMI podle očekávání mírně poklesl v důsledku nepříznivé situace v evropském průmyslu. Nejde však jen o problém pomalejšího růstu odvětví, jak by napovídal celkový index, ale také o slabší příliv nových zakázek, rostoucí zásoby nedokončených výrobků, a především o prudce rostoucí ceny vstupů, které se odrážejí i v rekordních cenách finální produkce.
img

Ranní glosa: Do nového čtvrtletí vstupuje evropská ekonomika v horší kondici

25.10.2021 Konec minulého týdne byl ve znamení prvních odhadů indexů nákupních manažerů v eurozóně za měsíc říjen. Celkový PMI podle očekávání mírně poklesl v důsledku nepříznivé situace v evropském průmyslu. Nejde však jen o problém pomalejšího růstu odvětví, jak by napovídal celkový index, ale také o slabší příliv nových zakázek, rostoucí zásoby nedokončených výrobků, a především o prudce rostoucí ceny vstupů, které se odrážejí i v rekordních cenách finální produkce.
C:\fakepath\diamanty.jpg

Největší světový těžař diamantů varoval, že dodávky budou několik let omezené

25.10.2021 Největší světový těžař diamantů, ruská skupina Alrosa, varoval, že dodávky drahých kamenů budou několik let omezené, mimo jiné kvůli odstávkám dolů a nedostatku nových těžebních projektů. Informoval o tom list Financial Times (FT).
C:\fakepath\trader-22102021-29-zm.jpeg

Podnikatelská aktivita v USA v říjnu vzrostla, nedostatek surovin brzdí továrny

22.10.2021 Podnikatelská aktivita se ve Spojených státech v říjnu značně vzrostla. Vyplývá to z výsledků průzkumu společnosti IHS Markit mezi nákupními manažery. Podle agentury Reuters data indikují, že tempo hospodářského růstu v USA na počátku čtvrtého čtvrtletí zrychlilo, neboť nárůst počtu nově nakažených koronavirem polevil. Zpracovatelský průmysl přitom brzdil nedostatek pracovních sil a surovin. Podnikatelská aktivita v zemích eurozóny oproti tomu zpomaluje, na vině je především rychlý růst nákladových cen a také přetrvávající potíže v dodavatelských řetězcích.
img

Ranní okénko - Finanční trh očekává výsledky PMI

22.10.2021 Ekonomický kalendář je dnes strohý, ale zajímavý. Z Evropy i USA dorazí vysoce sledované PMI indikátory – pravidelné měsíční šetření mezi nákupními manažery, tentokrát za měsíc říjen. Korekce k nižší hodnotě se očekává především u subindexu pro zpracovatelský sektor, kde nákupní manažeři zažívají úskalí nadále narušeného fungování dodavatelsko-odběratelských řetězců. V Eurozóně očekáváme pokles subindexu z 58,6 na 57 bodů. Za tím stojí především zhoršení situace v německém průmyslu.
img

Katastrofická politika turecké centrální banky

21.10.2021 Zatímco většina centrálních bank zpřísňuje měnovou politiku v boji proti inflaci, Turecko se vydalo opačnou cestou. Na dnešním zasedání turecká centrální banka snížila úrokové sazby o 200 bazických bodů na 16 %. Bankovní rada těžko mohla odolat tlaku prezidenta Erdogana, který před dvěma týdny odvolal dva její členy oponující uvolněné měnové politice. Zbytek bankovní rady se podřídil navzdory rostoucím inflačním tlakům a propadu liry.
C:\fakepath\eurusd-21102021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 21.10.2021

21.10.2021 Americké akcie uzavřely smíšeně. Indexy S&P 500 a Dow Jones posílily, neboť investoři čekají dobré čtvrtletní hospodářské výsledky. Index technologického trhu Nasdaq mírně oslabil. Vzpruhou pro S&P 500 byl druhý den segment zdravotnictví.
C:\fakepath\eurusd-20102021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 20.10.2021

20.10.2021 Americké akcie včera posílily. Investoři sázejí na dobré čtvrtletní hospodářské výsledky. K růstu akciových indexů nejvíce přispěly technologický a zdravotnický sektor. Index S&P 500 se zvýšil pátou seanci za sebou a blíží se rekordu z počátku září.
img

Nedostatek čipů netrápí všechny automobilky stejně

19.10.2021 Nedostatek polovodičů, který už více než rok po celém světě ovlivňuje řadu odvětví, trápí zejména automobilky. Ne všechny ale stejně. Projevuje se sice na všech kontinentech, v některých asijských zemích jsou ale dopady méně citelné. Například japonská automobilka Toyota má jen minimální problémy a podobně jihokorejský Hyundai čelí krizi lépe než například skupina Volkswagen včetně automobilky Škoda. Ukazují to výrobní plány jednotlivých firem.
img

Hlavní příčiny vysokých cen energií

19.10.2021 Cenový dopad energií pociťují všichni – spotřebitelé, zaměstnanci, firmy či investoři. „Zpolitizování celého tématu ale bohužel vede ke zjednodušování. Zavádějícím způsobem je celá vina kladena pouze na bedra zelené energetické transformace. Nebudeme si nalhávat, že na tom nemá svůj obří podíl. Současně by ale ani nebylo korektní hledat jednoho obětního beránka, který je příčinou všeho zla,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Kde jsou kořeny současných problémů? A jaký je dopad na české domácnosti? Odpověď hledá Fincentrum & Swiss Life Select ve svém komentáři.
img

Rozbřesk: Výrobní inflace dál sílí a koruně se nedaří těžit z vyšších sazeb

19.10.2021 I zářijová čísla potvrdila, že výrobní inflace v ČR dál nabírá na síle. Tentokrát se v průmyslu zvýšily ceny meziměsíčně o 0,7 %, když producenti ve svých cenách zohlednili vyšší ceny ropy, kovů a pomalu začali upravovat ceníky energií. V meziročním srovnání jsou ceny průmyslových výrobků už o 9,9 % výše, ve zpracovatelském průmyslu dokonce o rekordních 12 %.
img

Ranní glosa: Výrobní inflace dál sílí

19.10.2021 I zářijová čísla potvrdila, že výrobní inflace v ČR dál nabírá na síle. Tentokrát se v průmyslu zvýšily ceny meziměsíčně o 0,7 %, když producenti ve svých cenách zohlednili vyšší ceny ropy, kovů a pomalu začali upravovat ceníky energií. V meziročním srovnání jsou ceny průmyslových výrobků už o 9,9 % výše, ve zpracovatelském průmyslu dokonce o rekordních 12 %. Jde samozřejmě o průměr, za kterým můžeme vidět především vysoké ceny komodit, tedy nejenom drahou ropu a plyn, které se promítají třeba i v cenách výrobků chemického průmyslu, ale i rostoucí ceny kovů a kovových výrobků nebo dřeva. U této produkce jde přitom o přímo skokové navyšování cen o desítky procent.
C:\fakepath\eurusd-19102021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 19.10.2021

19.10.2021 Americké akcie včera uzavřely smíšeně. Indexy S&P 500 a Nasdaq posílily díky růstu nejvýznamnějších technologických a komunikačních firem. Nové produkty představila společnost Apple.
C:\fakepath\akcie-18102021.JPG

Ukazatele pro analýzu akcií - seznamte se s P/S

18.10.2021 Než začnete investovat do akcií společnosti, je důležité prostudovat si její graf a finanční výkazy. Nejčastěji to však nestačí a možná budete muset použít ukazatele. Tento článek je věnován jednomu z nich: popisuje princip jeho práce a jak může pomoci investorům na akciovém trhu. Tímto ukazatelem je P/S.
img

Průmyslové zdražování v září zvolnilo tempo

18.10.2021 Ceny českých průmyslových výrobců v září po dlouhé době nepřekvapily vyšším než očekávaným růstem. V souladu s tržním odhadem došlo ke zdražení o 0,7 % meziměsíčně, meziročně o 9,9 % po srpnových 9,3 %. PPI tak skončil mírně pod naším odhadem, kdy jsme očekávali růst o 1 % meziměsíčně.
img

V průmyslu se zdražuje nejrychleji od roku 1993. Růst cen se naplno rozjel i ve stavebnictví a zemědělství

18.10.2021 „Zdražování stále nabírá na obrátkách. Je tak zřejmé, že rozhodnutí České národní banky o zvýšení úrokových sazeb bylo správné a v následujících měsících zřejmě dojde k jejich dalšímu růstu. V případě, že bychom rázně nezakročili proti inflaci, rekordně vysoké úspory Čechů vzniklé v pandemii by byly spáleny na popel,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Meziroční růst cen v průmyslu zrychlil na 9,9 %

18.10.2021 Poprvé po dlouhých devíti měsících dnes nebyli analytici zaskočeni výraznějším vzestupem cen průmyslových výrobců a naplnila se jejich očekávání. V naprostém souladu s tržním konsensem se ceny producentů v průmyslu zvedly během září oproti srpnu o 0,7 %. To ovšem neznamená, že by tlaky na vzestup cen polevovaly, i když meziměsíční dynamika byla nejslabší od února. Ceny v odvětví elektřiny, plynu a páry se totiž zvedly pouze o 0,4 % a po říjnových událostech ohledně konce vybraných dodavatelů a vzestupu cen energií na světových trzích je zřejmé, že čísla v dalších měsících budou v tomto segmentu výrazně vyšší.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Disciplína | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Order Flow | Moody's | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Turecká lira | Divergence | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Analytik | Pimco | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Private equity | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/ZAR | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Investujeme | Spready | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Advance | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bankovní rada | Behaviorální | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bloomberg | Bod | Dluhopisové fondy | Break/Even | Breakout | Broker | Bull | Burza | Burzovní index | CBOE | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Demo účet | Devalvace | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fond fondů | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Foreign Exchange | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | Gap | Vyplnění GAPU | Grafy | High | Holubice | IPO | Index DAX | Index PX | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Initial Public Offering | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | Long | Low | MMF | MT4 | Margin | Obchodní příkazy | Market Makeři | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nákupní cena | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní příkaz | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Order | Osobní příjem | P/E | Pasiva | Penzijní fond | Peněžní trh | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Pozice | Provize | Prémie | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rating | Repo sazba | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | STP | Sentiment | Short | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Stop-Loss | Support | Swiss | Pokladniční poukázky | Termínový kontrakt | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Ukazatel | VaR | Value at Risk | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warranty | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | HighSky Brokers | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | RMB | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Psychologie tradingu | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Jaroslav Tupý | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Euronext | RBNZ | Oanda | ČSOB | BK Asset Management | Partners | Deloitte | Golden Gate | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Stoxx 600 | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Facebook | LYNX | Akcenta | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Burzovní obchodování | Akcie Alibaba | Akcie Apple | Akcie Citigroup | Akcie ČEZu | Akcie dnes | Akcie Facebook | Akcie Lufthansa | Akcie Netflix | Akcie Shell | Akcie Tesla | Akcie Visa | Akcie Volkswagen | Akciové burzy | Aktuální ceny akcií | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | BH Securities | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Brokers | Brokerská společnost | Burzovní indexy | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská měna | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | DAX 30 | Dax index | DJIA | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Kurzy.cz | Ekonomická krize | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Elektronické obchodování | Elektřina | Emisní povolenky | ETF fond | Eura | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | Evropská měna | Exchange | Finanční nástroje | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GE money | GfK | Graf | HighSky | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční plán | Investiční portfolio | Investiční výdaje | Investing | Investování do akcií | Investování do podílových fondů | Investování na burze | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jeden dolar | JP Morgan | Kam investovat | Komodita | Komoditní | Koupit akcie | Kurz akcie | Kurz amerického dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz dolarů | Kurz eura k dolaru | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měna euro | Měnový kurz | Meziroční inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování opcí | Obchodování s opcemi | Ocenění akcií | Odkup akcií | Online obchodování | PayPal | Pivot | Portfolia | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Roboti | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Sázky | Signály | Směnárny | Smíšené fondy | Société Générale | SPX | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská banka | Tapering | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen akcií | Vývoj cen komodit | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zemního plynu | Webináře | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | ROIC | CNBC | ZEW | EIA | Dolarové dluhopisy | ING | Komise pro cenné papíry | CEE | Cenové rozpětí | Cílová cena | Daniel Beneš | EBITDA | EBITDA marže | Ekonomika Německo | Elon Musk | EV | Ex-dividend | Hrubá marže | Index akciového trhu | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Měď | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Overweight | P/BV | P/S | Petr Kellner | Provozní marže | PX index | Range | Redukce | REIT | Roadshow | ROCE | ROE | Tovární objednávky | Tranše | Underweight | Výroční zpráva | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Převis | Primární emise | Cenová hladina | Čistá zisková marže | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | eBook | Investiční analytik | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | S/R hladiny | Rozhovor | Úspěšný trader | Know-how | Genesis | Vzdělání | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Currency | Global forex | Investment | Asijské obchodování | Aramco | Rhodium | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | TD Securities | Daiwa Securities | Ernst & Young | Western Union Business Solutions | Rabobank | DPA | The New York Times | Charles Schwab | Jackson Hole | KPMG | LPL Financial | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | State Street | CME Group | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | Home Credit | GE Money Bank | Caterpillar | Sentix | Institut Ifo | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | Ole Hansen | Agentura AP | BBC | Opinium | Sentix index | FX společnosti | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Technický výhled | Bezpečné měny | IG Markets | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Firemní dluhopisy | MarketWatch | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Pohyby eura | Averze k riziku | Kurz české měny | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční ukazatele | Vývoj akciového indexu | Finanční aktiva | Diamanty | Internetová bublina | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Cena kávy | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Precedens | Energie | Severomořská ropa | Earnings | Tržní nálada | Sentiment trhu | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | Index německých akcií DAX | Index londýnské burzy FTSE 100 | BlackRock | Ekonomický sentiment | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Vytrvalost | Klid | DAX (Deutscher Aktienindex) | Moneta Money Bank | Odvětví ropy | Agentura Reuters | Global Advisors | Hodnota bitcoinu | Obchodní signály | Evropské trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Golden Gate CZ | Investiční firma | Forbes | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Vývoj středoevropských měn | Americké firmy | Sázení | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | České firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | IHS | Xetra | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | JPMorgan Chase | Third Point LLC | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Velké banky | Objem investic | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Akce centrálních bank | Algoritmus | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Dostatek hotovosti | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Obchodování v Asii | Setkání centrálních bankéřů | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Akcie Virgin | Fibo | Akcie ropných společností | Propad | Světové akciové trhy | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Kingsview Asset Management | Úvěrový rating | Kryptoměny | Nejprudší jednodenní pokles | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | DAX30 | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Guvernér | Cena mědi | Marže společností | Vývoj na akciových trzích | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Oslabení dolaru | Posílení koruny | PetroChina | Pokles výnosů | Akciové trhy ve Spojených státech | Dnešní údaje | Ekonomická data | Historická maxima | Historická minima | Nejistota | Unipetrol | Saúdská Arábie | Aktiva a pasiva | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Vitol Group | Vitol | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Dogecoin | Ethereum | Zájem o akcie | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Zahraniční firmy | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Hlavní úroková sazba | Úroková sazba ECB | Akciový index DAX | Burzovní společnost | Bankéři | Poplatky | Historická data | Hlavní index německých akcií DAX | Index pařížské burzy CAC 40 | Rekordní minima | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Dnešní zpráva | Dosahovat zisku | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Historické rekordy | Investovat do akcií | Dohled nad finančním trhem | Snížení úrokových sazeb | Firemní zisky | Europe 1 | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Rizikovější investice | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Libra k americkému dolaru | Turecká centrální banka | TRY | Odliv kapitálu | Investiční plány | Akcie Bank of America | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Čínský statistický úřad | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | Orderflow | Kapitálové strategie | Podnikatelská aktivita | Finanční domy | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | Maďarský forint (HUF) | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Internetové firmy | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Americký dolar vůči japonskému jenu | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Odhad HDP | Očekávání | HDP v eurozóně | Politico | IHS Markit | SaxoTraderGO | ex | Akcie firem | Purple Trading | MUFG | State Street Global Advisors | Obchodovat na forexu | Generali Investments | Nejvyšší zhodnocení | Bitstamp | Finlord | Tržní kapitalizace společnosti | J.P. Morgan | Fúze a akvizice | Skupina PPF | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Alokace aktiv | Zahraniční forex | Vývoj ceny hliníku | Bloomberg Commodity Index | Nasdaq Composite Index | CoinDesk | Cena palladia | Vydělávat peníze | BHS | Breakout Trader | IBKR | Paul Tudor Jones | Návratnost investic | Coinbase | Ekonomické výhledy | Cena hliníku | Ceny hliníku | Akcie Tesly | Investiční firmy | Index volatility CBOE | Roklen24 | Obchodování s kryptoměnami | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | Technologie blockchain | ETH/USD | Cena Etherea | Průmyslový index Dow Jones | Obchodování s Bitcoiny | Ziskový trading | Jerome Powell | Coinmarketcap | Bitcoinové futures | ETH | Obchodník s kryptoměnami | Invesco | Dealogic | Hodnota fúzí a akvizic | Trh s bitcoiny | Nemovitostní fondy | Fincentrum | Panevropský index STOXX 600 | Inteligentní investor | Dominik Stroukal | Binance | Kryptoměna ethereum | Vývoj ceny etherea | Cena kryptoměny ethereum | Růst bitcoinu | NEST | Tiberius | Robinhood | Stellar | Coincheck | Česká investiční skupina | Crypto | RoboMarkets | Tether | Pokles bitcoinu | MSCI World Index | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Lithium | Chuť investovat | Digitální peněženky | Dobří tradeři | Tržní očekávání | Vzácné kovy | Investorský sentiment | Kobalt | Hospodářské výsledky firem | Drobní investoři | Výnosy desetiletých dluhopisů | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Airbnb | SaxoTraderPRO | Index Russell 2000 | Zápis ze zasedání Fedu | Globální akcie | Saxo | FinTech | Zonky | Krypto | Hodnota majetku | Hodnota majetku domácností | Bitcoiny | Boris Tomčiak | Spartan Capital Securities | Kartel OPEC | OPEC+ | Posilování dolaru | Podniky | New Vines Capital | Čínské měny | Globální růst | FINRA | Regionální měny | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Nejnovější statistika | Technologické akcie | Akcie Facebooku | Schwab | FAANG akcie | FAANG | Prosperující akcie | Facebook (FB) | Netflix (NFLX) | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie Applu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Objem obchodování | Americká investiční banka | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Turecké liry | Výplaty dividend | Šéf Fedu | Graf indexu | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Obchodování akcií | Manažer fondu | Měny v regionu | Baird | Akcie GE | Růst výnosů dluhopisů | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Použití finanční páky | Brookings Institution | Brookings | Výsledky firem | Finanční skupina | Kathy Lienová | Vývoj ceny bitcoinu | Bannockburn Global Forex | Global Forex | Drahé komodity | Dodávky ropy | Signál na akcie | Propad cen ropy | Roční výnos | Největší kryptoměna | IG | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | Nejznámější kryptoměna | Nervozita na trzích | Stanovení ceny | Daňové úlevy | Obchodování se CFD | Regulační orgán | MSCI All Country World | Aktivita na trhu | Daňové reformy | Zvyšování úroků | Růst zisků | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Evropská komise | Americké podniky | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Německé akcie | Měny považované za bezpečné | Ceny kryptoměn | Globální index | Financial Times (FT) | Španělský IBEX | Růst výnosů u dluhopisů | Hodnota indexu | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Úvěrové portfolio | Majetek | Akcie technologických podniků | The Wall Street Journal | Růst dolaru | Výhodně investovat | Platforma pro obchodování | Obchodovat s akciemi | Inverness Counsel | Oživení trhu | Sazby ČNB | Snížení volatility | Makléřská společnost | ETF portfolia | Makroekonomické statistiky | Dluhopisy s vysokým výnosem | Makroekonomické strategie | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Obchodovat na finančních trzích | Mt. Gox | Mezinárodní investoři | Vliv ceny ropy | Burzovní debut | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Diverzifikace rizika | Obchodníci s kryptoměnami | Zájem investorů | Inflace v ČR | Globální rizika | IPO Instacart | Cena zemního plynu | Akcie Pinterestu | Uber Technologies | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Burzovní ukazatel | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Obavy investorů | Nedůvěra investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Ruský akciový trh | Graf indexu S&P 500 | Zákaznická podpora | Český průmysl | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Podíl nezaměstnaných | Michal Brožka | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Ceny obilovin | Nejznámější kryptoměny | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Tencent Holdings | Chainalysis | Stav americké ekonomiky | Economist Intelligence Unit | Finanční svět | David Varga | Token | Stablecoin | Americké společnosti | Snížení sazeb | Dolarové sazby | Čínský trh | Ratingy udržitelnosti | Prezidentka ECB | CoinShares | Volný čas | Akcie a ETF | Svět investování | Ceny niklu | Akcie Netflixu | STAR | Medvědí výhled | Gazprom | NASDAQ 100 | Nálada na akciových trzích | Napětí na trzích | Americká výnosová křivka | Úspěch na akciovém trhu | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Čínská makrodata | Akcie automobilky | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Odvetná cla | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Aktuální cena akcií | Konglomerát | Nové akcie | Akcie týdne | Zprávy z Německa | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Obchodní situace | Akcie podniku | Index londýnské burzy | Pohonné hmoty | ISM index | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Růst mezd | Prosus | Tržní pozice | Obchodní pokyny | Deficit rozpočtu | Saudi Aramco | Televize CNBC | PPF | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Akcie Microsoftu | Vlastní akcie | Novozélandská centrální banka | Overbalance | Poptávka po ropě | Úpis akcií | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Růst podnikatelské aktivity | Softwarová firma | Asociace pro kapitálový trh | Energetické firmy | Tuzemské banky | Britská obchodní komora | Vyzkoušet si trading | ESG | Ceny palladia | Internet of Things | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Exchange Bank of Canada | Akcie roku | Investice do platiny | F1 | Formule 1 | Aphria | Jak se stát lepším investorem | Nízká nezaměstnanost | Společnost Deutsche Börse | Rychlé zhodnocení | Edge | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Bilance zahraničního obchodu | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | Mnoho ziskových obchodů | McKinsey | Alipay | ByteDance | Huawei | Digitalizace | FTSE 100 Index | S&P 500 Index | NASDAQ 100 Index | Nikkei 225 Index | TOPIX | Americké automobilky | Automobilky | Analytik GfK | Čistý zisk | Obchodní model | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | Mediální společnosti | Investiční skupina | Propad ceny akcií | HDP v USA | Německá vláda | Výsledkové zprávy | Trinity | Jakub Seidler | PXE | Nová prognóza ČNB | LNG | Výkon amerického dolaru | Býčí signál | Objem | Evropské firmy | Data z USA | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | České startupy | Zrušení cel | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Myšlenka | Analýza dat | Inflace v říjnu | Purple Trading David Varga | Včerejší obchodování | Obchodní nástroje | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Ekonomika ČR | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Primární nabídky | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | USDC | Parlamentní volby | Tesla Elon Musk | Aktuální obchodní příležitosti | Radomír Jáč | Jason Pride | Glenmede | Pfizer | Výrobce léků | Týdenní zpráva | Souhrn finančních trhů | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen ve výrobě | Růst cen | BSC | Server BBC | Maďarská centrální banka | Zůstatek | Studie | 4G | Server CNBC | Mazen Issa | Dolar k japonskému jenu | Datový kalendář | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Americký Senát | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Skupina Home Credit | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | GM | Statistici | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Clearstream | Lagardeová | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Akcie společnosti Tesla | Klesly akcie | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Den díkůvzdání | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Úrok | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Využití kryptoměn | All Time High | Důvěra v ekonomiku | PROP Trading | Guvernér polské centrální banky | Globalt | Vyhlídky | Průzkumy | Hong Kong | Politická krize | Měny rozvíjejících se trhů | Blahobyt | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Americká data | Walt Disney | 5G | Finanční rezervy | Valdis Dombrovskis | FT | Naše ekonomika | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Tvorba fixního kapitálu | Odvětví české ekonomiky | Meziroční růst HDP | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Zveřejněná data | Poptávka po úvěrech | Globální trh | Martin Stránský | Konkurenti | Financovat | Nákupní manažeři | SMA | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | HUF | PLN | Na burze | Centrální banka USA | Tržní kapitalizace firmy | Propouštění | Dnešní data | Digitální měny centrálních bank | Impuls | Formule | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí náklady | ABC | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavební produkce | Tržby z průmyslové činnosti | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Dolar vůči japonskému jenu | Zdražování | Ceny zboží | Nízká inflace | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | Výzkumný institut | Firmy v Číně | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Směřování měnové politiky | Breaking | Pojišťovny | Zbývající akcie | Total | Růst spotřebitelských cen v USA | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Evropský průmysl | Rostoucí klín | Klesající klín | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Výsledek voleb | GBP/EUR | Celkový zisk | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Časopis Forbes | Ford Motor | Americká automobilka | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | Farmaceutická společnost | Federální obchodní komise | FTC | Apple TV+ | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Akciový index Dow Jones | Společnost Microsoft | Dieselgate | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Škoda Auto | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Vivendi | Jaderné elektrárny | InterContinental | Accor | Ohlédnutí | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Přerušení výroby | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Důchod | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Šperky | Nabídka a poptávka | Kupní síla | Zpracování kovů | Automobil | Regulátoři | Ředitelka | Philadelphia Fed index | Fed index | xStation5 | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Tým RoboMarkets | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Rychlý růst mezd | Bydlení | Uber | Analytik Broker Consulting | EY | Ztráta | Úbytek | NERV | BREAKING | SPD | Yandex | Stratég | Propad akciových trhů | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Hlavní akciové indexy v USA | Roční růst | ACEA | Miliardy korun | Visa (V) | Rhodia | Tripadvisor | Kraft Heinz | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Zájem o rizikovější aktiva | SSE Composite | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | Evropské PMI | Americký index | Wirecard | Ziskovost | Maximální propad | Tuzemská ekonomika | Index pařížské burzy | Růst akciových trhů | Stabilní společnosti | Hospodaření | Analytik Cyrrusu | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Jestřábí hlasy | Pracovní trh | Silný support | Vyšší ceny ropy | Prodej automobilů | Exact Sciences | Návratnost | Russell 3000 | Tržní kapitalizace Tesly | Commodity index | Internetoví giganti | Netflix | NFLX | Inovace | General Motors (GM) | List Financial Times | Výroba aut | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Erik Bregar | Micron Technology | Analýza společnosti | Hlavní rizika | O2 | Federální úřad pro letectví | Letecké společnosti | Miliardy eur | Von der Leyenová | Elektrické vozy | Budoucnost | ProfitLevel | Hodnota investic | Centrální vláda | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Katastrofální dopady | Zemědělství | Rekordní maximum | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | ASML | Poradenství | Německá společnost | Nedostatek zakázek | Inflační překvapení | FTSE Russell | Nový rekord | Ministerstvo práce | Zpráva o trhu práce | Wall Street Journal (WSJ) | Čínský vicepremiér Liou Che | Iniciativa | Podnik | Tržní trendy | Tuzemská inflace | Emisní cena | Emisní cena akcií | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Růst cen potravin | Míra zadlužení | Zadlužení veřejného sektoru | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Vývoz z Číny | iRobot | IRBT | Technologická společnost | Výroba v eurozóně | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Růst německé ekonomiky | Peter Cardillo | Americké akcie dnes | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Tržní služby | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Komisař pro obchod | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Tom Martin | Nájemné | Velké firmy | Apple Inc. | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Allianz Global Investors | Vyplácení dividend | Oživení globální ekonomiky | Prognózy ČNB | Krach | Komunikace | HN | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | General Electric (GE) | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Paypal Holdings | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Souhrnný index aktivity | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Banka UBS | Šíření koronaviru | Velcí institucionální investoři | Impérium | Většinový podíl | Smysl života | Pohyby cen | Změny cen | Virus | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | České měny | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Ředitel investic | Americký kongres | Obavy z koronaviru | Počet zákazníků | Provozní zisk | Mobilní operátor | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | IHNED | DISH | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Vstupy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Tvrdá práce | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Osobní rozvoj | Úsilí | BABA | Růst v eurozóně | Série poklesů | Obchody | Indická vláda | Výdaje | Pesimismus | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Iris Pangová | Akcie automobilky Tesla | Hlavní úrokové sazby | Švýcarská banka UBS | Akcie americké automobilky | BP | Americký ISM | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Německé tovární objednávky | Akcie finančních společností | Capital Group | Warner Music | Nahrávací společnost | Warner Music Group | Universal Music Group | SEC | Rozhodování | Palantir | IPO Robinhood | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Obchodovanie | Britský statistický úřad | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Růst sazeb | Marek Mora | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | Akcie společnosti Apple | Paul Nolte | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Noviny | Obavy z pandemie | Střední podniky | Prodej skupiny | NVAX | Akcie Novavax | Spekulativní pozice | Index aktivity | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Commonwealth Bank of Australia | Čínské banky | Průměrná mzda | Americký Fed | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Boj proti koronaviru | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Mzda | České mzdy | Guru | Vládní opatření | Mladší investoři | Výkyvy | Varovné signály | Výsledek zahraničního obchodu | Výsledky HDP | Extrémní růst | WP | Cenové války | Rishi Sunak | Makroekonomické údaje | Pomoc ekonomice | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Vysoká rizika | Výsledný zisk | Prudký pokles | Poklesu evropských akcií | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Lufthansa | Panevropský akciový index STOXX 600 | Euro včera | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Nifty 50 | Mince | Profitovat | Čínští technologičtí giganti | Technologičtí giganti | Tencent | Dongfeng Motor | MSCI China | Medvědí trend | Další vývoj | Desetileté dluhopisy | Stimuly | Průmyslové ceny | Evropské země | Letectví | Tržní panika | Fiskální politiky | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Zisk společnosti | Největší propad | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Důvěra v německou ekonomiku | Tudor | Společnost Saudi Aramco | Index frankfurtské burzy | Stimul | Důležitý support | Burzy cenných papírů | New York Times | Nákupy aktiv | Zastavení výroby | Měnové zasedání | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Politbyro | Výhled poptávky | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Rozkolísaný | Větší podniky | Zásobníky | Texas | Internetový obchod | Obchod Amazon | Euro na dolar | Bilion dolarů | Perpetuum mobile | Další pokles | Vyplácet dividendy | Valné hromady | Algoritmy | Situace v Číně | Ahold Delhaize | Unilever | Salmán | MPO | MPSV | MF | Američtí senátoři | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Motocykly | Index ISM | Denso | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Páka | Fundament | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Američtí demokraté | Německý akciový index | Spoření | Mitch McConnell | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Dividendové výnosy | Další růst | Růst | Tvorby zisku | Vyšší výnosy | Lídr republikánů | United Airlines | American Airlines | Delta Air Lines | Banka J.P. Morgan | Koronavirové krize | Uzdravování | Signál | Index spotřebitelské nálady | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Repo sazby | Banka JPMorgan | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Platební neschopnosti | The Economist | Výroba automobilů | Rozsáhlé propouštění | Allianz | Propad HDP | Ceny elektřiny | Viry | Výhody obchodování | Šíření nákazy | Fiat Chrysler | Air Bank | Klid před bouří | E-commerce | Ekonomiky | VW | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | LTV | Analytik Saxo Bank | British Airways | Průmyslové revoluce | Umělá inteligence | Akcie Nvidia | Závislost | Náročná práce | Práce | Vyhoření | Koronakrize | Společnost Unilever | Zelené energie | Vláda USA | Vláda Spojených států | Autoprůmysl | Podíl na trhu | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Akcie výrobce elektromobilů | Údaje | Emise oxidu uhličitého | Týdenní nárůst | Ekonomické škody | Hrozí krach | DPH | ETF portfolio | Společnost Saxo Bank | Výroba v Německu | Lukáš Vokel | Patenty | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Velké americké banky | Anthem | Cigna | Opětovný pokles | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Mozek | Životní styl | CIA | Naréndra Módí | Snížení produkce | Inflace v české ekonomice | Hackerský útok | Výpadky | DAWN | WMT | IMF | Vývoj HDP | Massachusetts | Více peněz | Postoj investorů | Postoj investorů k riziku | Long signál na akcie | WisdomTree | Anglo American | Dluhopisy s kratší splatností | Nové dluhopisy | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Joe Manimbo | Analytik Joe Manimbo | Internetové televize | Televize Netflix | Otevírání ekonomiky | AMC | Dnešní statistiky | Statistiky | Chuť riskovat | Indikace | Vládnoucí strana | Poradenské společnosti | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Rizikové averze | Propad ceny | S&P500 | Dílčí index | Kontrakty na ropu | Měny zemí | Důvěra v eurozóně | Vyjádření ekonomů | Ministr pro energetiku | Reddit | Surové ropy | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Podnikatelská aktivita v USA | Institut GfK | Posílení | Omezení pohybu | Zoom Video Communications | Amundi | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Nové zakázky | Joe Biden | Grayscale | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Binance Coin | Ekonomika oživuje | Průzkum ČSÚ | Cenový pokles | InterContinental Hotels Group | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Americký HDP | 737 MAX | Experimentální lék | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Zájem zahraničních investorů | BCM | Shell | Společnost Shell | Spotřebitelské výdaje v USA | Maloobchod | ATH | Zaměstnanci | Denní pokles | Zisk firmy | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Tweet | Letečtí dopravci | Dopravci | PAMP | Růst výnosů | Soud | Herbert Diess | Šéf Volkswagenu | Koncern Volkswagen | Čtvrtletní zisk | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Průmyslová výroba ČR | MSCI World | ETN | Zdražení ropy | Generovat zisk | Očekávání do budoucnosti | Rekordní zisk | Hrubý provozní zisk | Regulační orgány | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Investice v USA | Zveřejněné údaje | Akcie a dluhopisy | Macy’s | Společnost Macy’s | Růst EBITDA | Evropský datový kalendář | Dluhy | Toyota Motor | Spotřebitelské ceny v USA | Členské státy | Vrácení daně | NKE | Verdikt soudu | Průmyslové kovy | Omezení investic | Členské země | Merck | RBI | Výzkumné společnosti | T-Mobile | Nejbohatší Čech | Auta | Expedia | Royal Caribbean | Xiaomi | Společnost Xiaomi | Postoj k riziku | Vývoj ekonomiky | De Beers | Alrosa | Vakcína | Sektor služeb | Digitální revoluce | Recyklace | Spekulovat | Potenciální zisk | Bundesbanka | Moderna | Lee Hardman | Fiskální stimul | Advance Auto Parts | Manažeři | Růst Bitcoinů | Koronavirová pandemie | LMC Automotive | LMC | Akcie leteckých společností | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Aktivity v eurozóně | Společnost Facebook | Předsedkyně Evropské komise | Aktivity společnosti | Odražení ode dna | Renault | PMI v eurozóně | Akcie v Hongkongu | Realitní společnosti | Umělé inteligence | China Daily | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Inflace v Turecku | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | Ztráty zaměstnání | Investované peníze | JDE | Aeroports de Paris | Aena | Index akcií | Unie | ČR | Tempo růstu HDP | Koronavirové pandemie | Ekonomický řád | Hertz | Výrobce aut | Nissan | Fundraising | Tržní situace | Čínské továrny | Slabá poptávka | Výrobní PMI | Vývoj hrubého domácího produktu | PEPP | Prodej podílů | Genesis Capital | Genesis Capital Equity | Ondřej Vičar | Střední Evropa | Špatné zprávy | Londýnské burzy | Nová prognóza | Manipulace trhu | Vedení společnosti | Antivirus | Akcie AMD | Square | Počet nových žádostí o podporu | Statistiky z trhu práce | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Michael Arone | Rozhodnutí soudu | Mateusz Morawiecki | Výkon českého průmyslu | Tchaj-wan | Wells Fargo Asset Management | Hlavní index frankfurtské burzy | Index Nasdaq Composite | Francouzský index CAC 40 | Místopředseda Evropské komise | Subvence | Energetický gigant | Investice do infrastruktury | Plán investic | Rozsáhlé investice | Sanofi | Světová poptávka po ropě | Členové Fedu | Prodeje automobilů | CapitalPanda | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | Jozo Perić | Propad cen | Projev šéfa Fedu | Největší evropská ekonomika | Německé finanční společnosti | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Matthew Keator | Aplikace Robinhood | Realitní firma | Technologické firmy | Analytické společnosti | ZIL | Cardano | Podmínky půjčky | Finanční ústavy | Snížení nákladů | Ukončení činnosti | Koronavirová opatření | Výrobci aut | Ekonomické aktivity v eurozóně | Podnikatelské aktivity v USA | Analytik Purple Trading | Index německých akcií | Nové žádosti o podporu | Práce z domova | Příjmy a výdaje | PT. PROFITFXLEVEL | GLOBALT Investments | Výkyvy cen | ONS | Ziskové marže | Objem aktiv | Fintech společnosti | Český stát | Online hry | Úroda | Neočekávané události | Objem zakázek | Signál k prodeji | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Dopad pandemie | Novavax | MAM | Ant | Prostor pro další růst | Nárůst počtu nově nakažených | Sony | Epic Games | Výrazný propad | Generace Z | Steve Jobs | E.ON | Johnson & Johnson | Jachty | Zbohatnutí | Ceny emisních povolenek | Silicon Valley | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Druhá největší kryptoměna | SAE | Stellantis | Opel | Chrysler | Růst tržeb | Ceny | Praha | Kolaps | Výplach | American Depositary Receipt | Verizon Communications | Technologické společnosti | Softwarový gigant | Rostoucí ceny komodit | Znovuotevření ekonomiky | Model 3 | Akcie těžařů | Podmínky money-managementu | Progres | Celkový výsledek | Odhady HDP | Americké vládní dluhopisy | Plynárenské společnosti | DeFi | Nárůst volatility | Čínská společnost | Propad ekonomiky | Odhad růstu HDP | Důvěra | Velké technologické firmy | Obnovení růstu | Zkušený obchodník | Caixin | IPO Ant Group | Ant Group | Situace na americkém trhu práce | Indonésie | Slabý dolar | Produkce v průmyslu | Vysoký přebytek | Analytici Fidelity International | Digitální ekonomika | Poptávka po oceli | Spotřeba oceli | Eurofer | Odhad vývoje ekonomiky | WeCHat | Tempo růstu průmyslové výroby | Produkce energií | PPF Petra Kellnera | Růst zaměstnanosti | Časový úsek | Inflace v červenci | HelloFresh | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Erdogan | Turecký prezident | Zalando | Čas na nákup | Worldometers | Indikátory sentimentu | Počty nakažených | Dluhopisy a zlato | Produkční ceny | Hospodaření banky | Pandemická situace | Upozornění na rizika | Vládní koalice | Virgin Galactic | Výrobce pneumatik | Akcie Plug Power | PLUG | Plug Power | SkyBridge Capital | Symposium v Jackson Hole | Období zvýšené volatility | Finlord Boris Tomčiak | VisualCapitalist | Marc Chandler | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Výpadek příjmů | Výrobní sektor | FTMO Challenge | FTMO | Americký soud | Holdingová společnost | Kenneth Broux | Průměrné mzdy | Přístup na burzu | SPAC | Akcie SPAC | Elektrická auta | Big Tech | Klimatické změny | Southwest Airlines | Ceny mědi | Odborníci | Peso | Rentabilita | Transparentnost | Inspirace | Dolarové úrokové sazby | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Akcie společnosti Nvidia | Qualcomm | Čínské technologické firmy | Výkon ekonomiky | Sequoia | Snížení emisí | Zasedání FED | Universal Music | Akcie NIO | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Oživení z pandemie | Rezidenční nemovitosti | Budoucí vývoj | Projev šéfa Fedu Powella | Robusta | Cena kávy arabica | Arabica | Program Antivirus | Cena elektřiny | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Elektromobily | Šéf podniku | Accenture | Politici | Ambasador | Vyhlídky světové ekonomiky | Účinné vakcíny | Zakladatel firmy | Malý kapitál | Diverzifikovat | Plynovody | Micron | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Snížit emise | App Store | Turecká vláda | Biden | Softwarová společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Marathon | Pracovní místa | Údaje o výkonu HDP | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Česká republika | Oživení podnikatelské aktivity | Průmyslové zakázky | Výpadek těžby | Zápis z posledního zasedání Fedu | Pokles průmyslové výroby | Antimonopolní úřad | Raiffeisen investiční společnost | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Martin Mašát | Partners Martin Mašát | Ceny bytů | Americké měny | iPhone | Výrobce letecké techniky | Hodnota fúzí | Jack Dorsey | Koncern | Epidemiologická situace | Defi | Nařízení | HDP Asie | Epidemické situace | TPG | Intel | Výrobce čipů | Průzkum PMI | SolarEdge Technologies | SEDG | GS | Pokles indexu | Čínská aktiva | Poptávka a nabídka | Futures na ropu | Moneta | Technologické tituly | Pravidelný příjem | CVX | PFE | MMM | JNJ | Zveřejnění výsledků | Očekávané výnosy | Norwegian Cruise Line Holdings | Norwegian Cruise Line | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Průmyslová výroba v září | Electronic Arts | Tempo inflace | MCD | Nové zprávy | Společnost Pfizer | Bull run | Inflace v Číně | Indické úřady | Pinduoduo | China Telecom | Zisky bank | Letecká doprava | Akcie Qualcomm | Akcie Qualcomm (QCOM) | Qualcomm (QCOM) | QCOM | Poptávka po bitcoinech | MRNA | Pád cen | NFIB | Akcie spoločnosti | Představitelé americké centrální banky | Pasivní investování | Praktické tipy | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | BNTX | PLTR | Spotřebitelská poptávka | Vývoj koronavirové pandemie | Nastavení trhů | Přebytek obchodní bilance | Situace ve stavebnictví | Nio | Li Auto | Tesco | GME | GameStop | Akcie americké společnosti | Akcie Airbnb | Výběr akcií | Uvedení akcií | Akcie společnosti Walt Disney | Index DAX 30 | Siemens | Deutsche Boerse | Continental | Největší IPO | Změny úrokových sazeb | TABAK | BIDU | Očkování | LEN | NBP | Vassili Serebriakov | Lael Brainardová | Kapitalizace Tesly | IPO společnosti | Mutace koronaviru | Mutace viru | MGM | Očkování proti covidu-19 | Odvětví kryptoměn | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Nálada investorů | Norwegian Cruise | Carnival | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Boston Consulting Group | BCG | Boston Consulting Group (BCG) | Dow Jones a S&P 500 | Indexy Dow Jones a S&P 500 | P2P | Výhled na rok | Odvětví těžby ropy | Počasí | Utažení měnové politiky | Home office | Růst ceny | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Zvýšení těžby | Německá inflace | Komentář Radomíra Jáče | Polkadot | Vakcinační strategie | Investiční manažeři | Růst průmyslu | Inženýrské stavitelství | HDP Česká republika | Brands | Zdravotní péče | Rio Tinto | TUI | Cestovní kancelář | Akcie Twitteru | Shopify | Zoom Video | Carrefour | Rostoucí ceny ropy | Předběžný údaj o HDP | Údaj o HDP | Evropské centrální banky | Acacia Communications | Tempo hospodářského růstu | Akcie automobilky Stellantis | Tilray | TLRY | MRK | MJ | ACT | WU | Jack Ma | Německé ceny | Nick Szabo | Situace na trhu | United Parcel Service | Philips | UPS | SPCE | Akcie Gamestop | Marriott | PEP | Streamovací služby | Deliveroo | Očkování proti covidu | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Nárůst ceny | Sociální média | Intradenní pohyby | Randy Frederick | Express | Tržní reakce | Tržní ceny | Problémy s likviditou | Kyle Rodda | Retailoví investoři | Vypuknutí pandemie | Akcie společnosti Alphabet | Rozvolnění protipandemických opatření | Rozvolnění | Kuaishou Technology | Dynamický růst | Oživení evropské ekonomiky | Počet zahájených bytů | Automobilka Tesla | Supercyklus | Nákup bitcoinu | Ark Invest | Maersk | A.P. Moller-Maersk | Blockchainy | Kov | Zajímavé akcie | Tyson Foods | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Těžařské firmy | Fosilní paliva | Růst produktivity | CETIN | Akcie Tilray | AIG | Akcie Visa (V) | Robinhood Markets | SPWR | Manufacturing PMI | ZAR | Special Purpose Acquisition Companies | Air | Nový kapitál | Světová poptávka | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | Systémové riziko | Finanční zdraví | Akcie Boeing | Zakladatel Alibaby | Akcie společnosti Moderna | Cla na hliník | Nárůst výnosů | PSX | Oživování ekonomiky | Riziková prémie | Příznivé údaje | Oživení americké ekonomiky | Akcie společnosti Microsoft | Technologické podniky | Silný růst | 21Shares | Pandemie covidu-19 | Akcie třídy A | Fidelity | Pandemická omezení | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Výrazný růst | Průmyslové společnosti | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Tržby ve službách | Unocoin | Digitální majetek | PLUG.US | Akcie Plug Power (PLUG.US) | Nové regulace | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Prezident Erdogan | Vývoj pandemie | IPO Deliveroo | Distribuované účetní knihy | DLT | ViacomCBS | Discovery | PPF Group | Tencent Music | Archegos | Výhled Saxo Bank | Ladislav Bartoníček | Plán amerického prezidenta | Údaje MMF | Český PMI index | PMI index | Martin Pohl | GRMN | Reuters analytik | Nejvyšší růst | Globální finanční systém | Zvýšení korporátní daně | Korporátní daně | EDF | Umění | Special Purpose Acquisition Company | HoReCa | Tradingové prostředí | Platformy MT4 | Analytické zprávy | Prudký růst cen | Evropské maloobchodní tržby | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Advanced Micro Devices | AMD | Xilinx | COIN | COIN.US | Coinbase (COIN.US) | Akcie Coinbase | Akcie Coinbase (COIN.US) | Graf indexu Nasdaq | Akcie kryptoměnové burzy | Ark | Cathie Wood | Ceny ropy Brent | Ceny surovin | COP26 | Ceny Etherea | Makroekonomická prognóza | Zvýšení ratingu | Nejvíce peněz | LME | Vývoji podnikatelské nálady | Vývoji podnikatelské nálady v Německu | Zasilatelské společnosti | Akcie zasilatelské společnosti | United Parcel Service (UPS) | Akcie v roce 2021 | Rostoucí ceny | Objednávky | Objem transakcí | Prezidentský dekret | Problém s nedostatkem čipů | Události tohoto týdne | Verizon | Comcast | Cena emisních povolenek | Dluhový strop | Trading.com | Větší korekce | Nárůst objemů | Kellogg | Zpráva amerického ministerstva práce | Benxy | Poptávka po kryptoměnách | Konsensus trhu | Hodnocení současné situace | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | London Stock Exchange Group | MSCI Inc | Interactive Brokers Group | Saxo Group | Shiba Inu | Otevření ekonomik | Meziroční růst cen | Ceny producentů | Cenové úrovně | Vývoj ceny elektřiny | Pandemie COVID | Kurzotvorné zprávy | Zvýšené riziko | Riziko ztráty | Silnější support | Těžaři kryptoměn | Těžaři | Ochota riskovat | Podnikatelské klima | Renata Kellnerová | Obavy z inflace | API | Zpřesněné údaje | Oslabení | Výpadky proudu | Meme akcie | Zisk před zdaněním | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Objem fúzí a akvizic | Růst cen nemovitostí | Václav Holler | CRYFIN | Znovuotevírání ekonomiky | Naše hospodářství | MNB | Crypto FX | Nabídka Crypto FX | Stanislav Kostyukhin | Kryptopeněženky | Bit.plus | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Martin Klass | Hodnota kryptoměn | Nadnárodní společnosti | Přístup k riziku | Evropské společnosti | Nayib Bukele | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | Salvador | IB | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Freedom Finance | Freedom Finance Europe | Freedom24 | Softwarové firmy | Dodávky plynu | Krafton | Zdražování cen | Platidlo | Akcie technologických firem | Dekarbonizace | SAIC | Konkurence | Hongguang Mini | Wuling | XPeng | Prodej | Výkon britské ekonomiky | Wal-Mart Stores | BCM Begin Capital Markets | Morrisons | Taper | McDonald's | Akcionáři Monety | Schůzce FOMC | Reflační obchodování | Navýšení kapitálu | Lucia Žárska | Akcionáři Moneta Money Bank | Akcionáři Moneta | Nové prognózy | Graf akcie | Denní graf akcie | Regulační úřad | ICT | Tennessee | Oligopol | Index podnikatelské nálady | Dolar dnes | Zátěžový test | Didi | CO2 | NASA | Solární panely | Obchodní výsledky | Streamovací společnost | Vysoce nakažlivé varianty koronaviru | Varianty koronaviru | Nakažlivé varianty koronaviru | Malajsie | | Cena Virgin Galactic akcie | Cena Virgin Galactic | Virgin Galactic akcie | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Jen-tchien | Cenové stability | Společnost Didi | SAIC Motor | Technologie | Americký výrobce | Mutace koronaviru delta | Ethereum (ETH) | Nabídky akcií | Růst společnosti | Vladimir Tenev | Baiju Bhatt | Obchodní aplikace | Rizikový profil | Hliník | Růst cen stavebních materiálů | Američtí centrální bankéři | Sada dat | Eric Rosengren | Chování spotřebitelů | Rozvolnění restrikcí | Spotové ceny | Vývoj ceny akcií EDF | UST | TSMC | Výroční zprávy | Zvýšení produkce | Didi Global | Včerejší seance | Růst dovozu | Míra inflace v USA | Největší evropská automobilka | Evropská automobilka Volkswagen | Problémy se subdodávkami | USA inflace | JAR | Rada guvernérů | Růst průmyslové výroby v USA | NortonLifeLock | Podíl Číny | Čínský výrobce | Smartphony | VZ | AI | Arlington Asset Investment | KO | Coca-Cola Company | Mutace delta | Uzavření dohody | Přidaná hodnota kryptoměn | Přidaná hodnota | Odborník na kryptoměny | Roger | Roger Dominik Stroukal | Bit.plus Martin Stránský | Světové osobnosti | Platformy na nákup bitcoinů | Ekonomické perpetuum mobile | Sledování ceny | Sledování ceny kryptoměn | Platby u obchodníků | Využití v ekonomických transakcích | Ostatní kryptoměny | Služby související s kryptoměnami | Obchodní bilance v Japonsku | MagnifyMoney | Baby Boomers | B Word | Akcie letecké společnosti | Lenox | Kryptoaktiva | Markets in Crypto-Assets | MiCA | Regulace MiCA | MiCA (Markets in Crypto-Assets) | Výzkum Fidelity International | Výzkum Fidelity | ACY Securities | ACY | BHP | Divize | Akcie indické | Akcie indické společnosti | Indické společnosti | Šíření mutace delta | Šíření mutace | HOOD | Stabilní zisky | Načasování | Americká brokerská společnost | Varianta delta | Ceny termínových kontraktů | Ceny termínových kontraktů na kávu | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Uzavření obchodování | Omezené dodávky | Dodávky suroviny | Energetická skupina | Softwarová společnost Microsoft | Nálada mezi německými spotřebiteli | Měnověpolitické zasedání Fedu | Rekord | Covidová situace | Moderna akcie | Spikevax | Moderna akcie (MRNA) | Analýza Moderna akcie | Beneteau | Groupe Beneteau | Dream Yacht | Navigare | SamBoat | Francouzská Polynésie | Společný podnik | PPF a Beneteau | Skupina Groupe Beneteau | Finanční skupina PPF | Česká finanční skupina | Česká finanční skupina PPF | Bilion | Antivaxeři | Pandemie a akciové trhy | Vypuknutí pandemie a akciové trhy | Šíření dezinformací | Dodávky čipů | Globální dodávky čipů | Nedostatek mikročipů | Dodávky čipů pro automobilky | Cerebras Systems | Andrew Fieldman | Centrum pro automobilový výzkum | CAR | Centrum pro automobilový výzkum (CAR) | Globální prodej aut | Globální prodej | AKHAN | AKHAN Semiconductor | Adam Khan | Polovodičové společnosti | Oživení z covidu-19 | Silné hospodářské oživení | Hospodářské oživení ve Spojených státech | Rozšiřování očkování | Guidance | University of Michigan | Štěstí | Náhoda | SSE Composite Index | Bankovní skupina | Magnety z kovů | Magnety ze vzácných zemin | Ceny oxidu neodymitého | Neodymové magnety | Cena permanentních magnetů | Fraunhofer IWKS | Jürgen Gassmann | Indukční motor | Claudio Vittori | Adamas Intelligence | Ryan Castilloux | Dřevo | Kognitivní trénink | Investiční činnosti | Znalosti finančních trhů | Technické znalosti | Sociologické metriky | Psychické schopnosti | Kognitivní psychologie | Vnější prostředí | Vnější prostředí člověka | Vnitřní prostředí | Přemýšlení | Chování | Zkoumání kognitivní psychologie | Životní názory | Postoje jedince | Rodinné vztahy | Životní cíle | Vlastnění luxusního vozu | Individuální psychoterapie | Psychoterapie | Syndrom vyhoření | Zkoumání sebe sama | Pocity | Profesionální kognitivní trénink | Mozkové schopnosti | Slabé stránky | Vizualizace | Vnímání | Ovlivňování | Interpretace | Technika vizualizace | Budoucí ziskový trading | Závodníci Formule 1 | Piloti stíhaček | Odstranění strachu | Odstranění strachu ze ztráty | Trénink na emoční úrovni | Myšlenkové vizualizace | Vlastní vývoj | Emoční vzorce | Psychické schopnosti člověka | Schopnosti člověka | Kognitivní výzkum | Druh kognitivního výzkumu | Vizualizace postupného vývoje | Vizualizační trénink | Technologie 3D tisku | 3D tisk | Růst aktivity | Akcie Li Auto | LI.US | Li Auto (LI.US) | Akcie spoločnosti Li Auto | Růst výrobních cen | Série příznivých zpráv | Logistika | Devon Energy | Marriott International | Occidental Petroleum | OXY | Phillips 66 | PSX.US | Phillips 66 (PSX.US) | Růst průmyslových cen | Continental Resources | Ropné a plynárenské společnosti | Ubisoft | Economic Information Daily | Gestaltismus | Max Wertheimer | Wolfgang Köhler | Kurt Koffka | Gestaltův zákon | Zákon podobnosti | Zákon dobrého obrazu | Zákon blízkosti | Zákon kontinuity | Zákon uzavření | Zákon o společném regionu | Albemarle Corp | Albemarle | Akcie makléřské společnosti | Projekce | Účetní období | Největší americké automobilky | Internetové obchody | Gary Gensler | VIAC | Automobilové součástky | Čínští regulátoři | Kuaishou | Logistické problémy | Delta varianta | Použití indikátoru | Důležité zprávy | Růst v oblasti služeb | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | BioNTech | Portu analýza | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Adidas (ADS) | ADS | Akcie Adidas (ADS) | Akcie Adidas | Cena kryptoměny | Cena akcie Pfizer | Akcie Pfizer | Pioneer Natural Resources | Meziměsíční růst spotřebitelských cen v USA | Poly Network | Společnost Poly Network | Ellipic | Objem peněz | Erher | Elliptic | Poly Network kryptoměny | Hackeři | Index Russell | Komentář Fidelity | Komentář Fidelity International | Odborný přístup | Asijské země | Dnešní kalendář | Vývoj akciového indexu DAX | Signály Fedu | Kryptoměny z Poly Network | Etický hacker | Kryptoměnová platforma | Platforma Poly Network | Zahraniční společnosti | Regulatorní prostředí | Infrastrukturní balíček | Cloud Village | Regulatorní riziko | Byty | Faurecie | Akcie Faurecie | Faurecia | Hella | Napětí v Afghánistánu | Dění v Afghánistánu | Skupina Air Bank | První odhad | Axel Eggert | Poptávky po oceli | Růst poptávky po oceli | Dovoz oceli | Home Depot | Cherry Lane Investments | Rick Meckler | Prostor pro růst | Palantir akcie | Palantir akcie (PLTR) | Akcie PLTR | Investice do SPAC | Varšava | Liquid | Tokeny | Zápis Fedu | Rozbor | Koronavirové mutace | Šíření koronavirové mutace | ETF Invesco China Technology | Invesco China Technology | SAMR | Státní správa pro regulaci trhu | Státní správa pro regulaci trhu (SAMR) | Výrobní inflace | Začátečník | All Star Charts | Willie Delwich | Koronavirové mutace delta | Funkční období | Školení | SXXP | Kellnerovy plány | Způsob myšlení | David Vagenknecht | Dominion Energy | Agilent | Virgin Orbit | Dan Hart | Akcie Virgin Orbit | Nedostatek čipů | GPEF IV | GPEF | Růst výroby | Růst výroby v továrnách | Výroby v továrnách | Radan Hanzl | David Vondra | Insighters | Genesis Capital Growth | Ranní glosa | Salman Ahmed | Společnosti | Axel Springer | Vydavatelství Axel Springer | Německé vydavatelství | Politico Europe | Robert Allbritton | Politico Robert Allbritton | Protocol | Morning Brew | Prezident Nayib Bukele | Národní měny | Vydávat akcie | Vydávat akcie v USA | Opatření | Rivian | Společnost Rivian | Signály z Fedu | Vrcholy | Dna | Eurowag | The Times | Britské burzy | Společnost Eurowag | TA Associates | Martin Vohánka | Káva robusta | Lobbing | Lobbing v EU | Lobbing v Evropě | Technologický lobbing | Polská inflace | Evergrande | China Evergrande | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | ANO | Codelco | Těžař mědi | Andina | Skupina Codelco | EFE | Agentura EFE | Latinskoamerické země | Uhlí | Royal Bank of Canada | Qontigo | Google akcie | Google akcie (Alphabet) | NFT | Zájem o NFT | Honeywell International Inc. | Analog Devices | Honeywell International | International Business Machines Corporation | Chevron Corporation | CDW | Dow Chemical Company | 3M Company | CSX Corporation | McDonald's Corporation | Moelis | Automatic Data Processing | Merck & Company | Indexy amerického akciového trhu | Hlavní německý akciový index | Hlavní německý akciový index DAX | Automobilový holding | Porsche SE | Puma | Výrobce sportovního zboží | Rozšíření indexu DAX | Siemens Healthineers | Symrise | Sartorius | Brenntag | Hellofresh | Qiagen | Holding Porsche SE | Stephan Flägel | Manfred Schlumberger | Starcapital | Energetika | Broker Consulting Lukáš Vokel | Ženy a investování | Salvadorský prezident | Velkoobchodní ceny elektřiny | Podpůrný program | Oživení na trhu s diamanty | Zájem o diamanty | Signet Jewelers | Klenotnictví | Klenotnictví Signet Jewelers | Ceny surových diamantů | Ceny plynu | Paidy | Platební gigant | Hospodářský růst v eurozóně | Althea Spinozzi | Britští zaměstnavatelé | Konfederace | Facebook akcie | Cena Facebook akcie | Cena Facebook | Solana | Evropský index | MarketBross | Finanční ředitelka | Těžba v Číně | Cena hliníku dnes | Analytici Goldman Sachs | Plug Power (PLUG.US) | Extrémní počasí | Marika Čupa | Macau | Regulace kasin | Čínský jüan k dolaru | Bukele | Lagardere | Akcie mediální firmy | Akcie mediální firmy Lagardere | Akcie francouzské mediální společnosti | Francouzské mediální společnosti | Amber Capital | Tržní hodnota Lagardere | Společnost Lagardere | Canal+ | Televizní studio | Editis | Havas | Společnost Havas | Vydavatelství Editis | Vincent Bolloré | Francouzský miliardář | Bolloré | Konglomerát Bolloré | Arnaud Lagardere | Catherine Yeung | Etherea | Zájem o kryptoměny | Ceny akcií EDF | Lukrativní business | Čínské realitní společnosti | Indické kryptoměnové burzy | Ceny kovů platinové skupiny | Problémy automobilek s čipy | MKS PAMP GROUP | Nicky Shielsová | Oliver Nugent | Metal Focus | Wilma Swartsová | Ceny kovů | Cena rhodia | Americká firma | Firma FTMO | Obchodní účty | Dodržování pravidel | Nedostatečný kapitál | Investiční pobídky | ZískejÚčet | FTMO Account | Odvětví Prop Tradingu | Fungování firmy | Vzdělaný trader | Růst firmy | Rising Stars | Deloitte Technology Fast 50 | Deloitte Technology | Pracovní den | Problémy společnosti Evergrande | Smart kontrakty | Airbus SE | Zalando SE | Porsche Automobil Holding | Puma SE | Akcie Evergrande | UMG | Největší nahrávací společnost | Universal Music Group (UMG) | Taylor Swiftová | Lady Gaga | Skupina Vivendi | Největší nahrávací společnost na světě | Letecké leasingové společnosti | Leasingové společnosti | Pronajímatelé letadel | Airlines Economics | Air Lease | Steven Udvar-Hazy | Udvar-Hazy | Finanční problémy společnosti | Potíže společnosti Evergrande | Akciový trh v Hongkongu | Chris Beauchamp | IG Chris Beauchamp | Akcie skupiny Universal Music Group | Akcie skupiny Universal Music | National Express | Akcie britského dopravce | Stagecoach | Akcie skotského dopravce | Výsledek zasedání Fedu | Nio akcie | Akcie Nio (NIO) | Plány Fedu | Kurz Číny | Hospodářský kurz | Hospodářský kurz Číny | Výroba ocele | Hodnota majetku amerických domácnostní | Částka uložená na spořících účtech | Německé volby | Investice do těžby | Fixní poplatky | BrokerChooser | Stockbrokers | Skupina Interactive Brokers | Investment grade | Real Time Margin | IB SmartRouting | Globální makléřská společnost | Společnost Interactive Brokers | Firemní akcie | Požadavky na kapitál | Poplatky a provize | BrokerChooser.com | Stockbrokers.com | Systém Real Time Margin | Customer Services | Komise u akcií | Daniel Čang | Lej Ťün | Sequoia Capital China | Čínské regulační úřady | Výsledky německých voleb | Čínský Evergrande | Jak analyzovat akcie | P/B | Hodnoty P/B | P/B (P/BV) | UBS Group | UBS Group AG | Aspen Technology | Aspen Technology Inc. | Ukazatel P/B | Ukazatel P/B (P/BV) | MGM Resorts | Tim Ghriskey | Zoetis | ZTS | Zoetis Inc | Potíže v dodavatelských řetězcích | Problémy v dodavatelských řetězcích | Hodnota primárních nabídek akcií | Paras Anand | Cenový šok | Křemík | Ceny kovového křemíku | Produkce v Číně | Omezení produkce v Číně | Kovový křemík | Jün-nan | Kvartální účetní období | Energetická krize | Cresset Wealth Advisors | Jack Ablin | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Kellnerová | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Dohoda o globální dani | Automotive | Navyšování cen | Fantasia Holdings Group | Těžby Bitcoinu | Akcie Comcastu | Zpráva o vývoji trhu práce | Charter Communications | Mediální podnik | Akcie Charter Communications | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | Ikiseq | Platforma Ikiseq | Projekt Ikiseq | Ondřej Novotný | ViralBrothers | Čeněk Stýblo | Petr Václavek | OKTAGON MMA | OKTAGON | Denis Maizner | Dalin Vaičner | První burza talentů | Burza talentů | Minulá výkonnost | Zájem investorů o Rusko | Chaos na trzích | Chaos na trzích s energií | Carrhae Capital | Správci majetku | Ali Akay | Napjatá situace | Napjatá situace na trzích | Situace na trzích s energiemi | Anders Nysteen | Zhoršení nálady | Počet zaměstnaných v Británii | Češi | Frank Media | OTP | Zavádění kryptoměn | Akcie Tata Motors | Tata Motors | ADQ | Investiční společnost TPG | TPG a ADQ | Indická automobilka | Nexon | Tigor | Tata Power | Tata Chemicals | Tata Autocomp | Maruti Suzuki | Šailéš Čandra | Investice do elektromobilů | Bohemia Energy | Energetické krize | Zvýšení dodávek plynu | Kunal Kundu | Výrobní ceny v Číně | Modern Land | Ceny energie | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Rekordní ceny uhlí | Ceny uhlí i plynu | Rekordní ceny uhlí i plynu | Situace na komoditních trzích | FF Trader | Ukazatele pro analýzu Akcií | Ukazatel P/S | Tržní cena společnosti | Objemy prodeje | Příklad výpočtu P/S | Normální hodnoty P/S | Jak používat P/S | Filtrování společností podle P/S | Investiční možnosti | Nedostatek polovodičů | Čínské centrální banky | ProShares | Spuštění fondu | Překonání historického maxima | Abbott | Akcie Verizon Communications | Segment zdravotnictví | Zdravotnictví | Exxon Mobil akcie | Podnikatelská aktivita se ve Spojených státech | Nedostatek surovin | Trading firmy | Prop Trading firmy | Práce v FTMO | Tradingový byznys | Pozornost | Společnost Alrosa | Těžař diamantů | Světový těžař diamantů | Největší světový těžař diamantů | Zásoby společnosti | Nedostatek diamantů | CFD Futures | Nálada v ekonomice | Výzkumný institut Ifo | Provozní výnos | Poptávka po čipech | Ruský prezident | Jakub Kania | Radek Babčan | Foreign Exchange Capital Group | F.X.C.G. | Meta | Dceřiná firma | Firma FF Trader | Plyn v EU | Rivian Automotive | Francouzský index | Commonwealth Bank of Australia (CBA) | Kryptoměnové produkty | Nové kryptoměnové produkty | Futures na bitcoiny | Největší australská banka | Australská banka | Ryan Detrick | IG Metall | RIVN | Primární úpis akcií | Maxim Manturov | Rivian R1T | Rivian R1S | Rivian EDV | Investiční analýzy | Trh s elektromobily | Centrum kryptoměnového průmyslu | Starosta New Yorku | Eric Adams | Akcie Qualcommu | Kaisa | Čínský realitní sektor | iGenius | Soud v Haagu | Oznámení Pfizeru | Segment cestovního ruchu | Antivirová pilulka | Experimentální antivirová pilulka | Pilulka určená k léčbě covidu-19 | Royal Caribbean Cruises | Andre Bakhos | Akcie provozovatelů výletních lodí | Výrobce elektroaut | Kryproměny posilují | Drahé energie | Velkoobchodní cena zemního plynu | Hořčík | Velkoobchodní ceny plynu | Riziko krachu Evergrande | Kaisa Group | Kaisa Group Holdings | Central China Real Estate | China Aoyuan | Modern Land China | Scenery Journey | Sinic Holdings Group | Xinyuan Real Estate | Yango Group | Zhenro Properties Group | AMD akcie | Meta (Facebook) | Principal Global Investors | Seema Shahová | Ross Mayfield | Společnost | Klimatičtí aktivisté | Roger Cox | Tým InstaForex | Krypto průmysl | P/CF | Výpočty P/CF | Price/Cash Flow | Hodnoty P/CF | Jak používat P/CF | iRobot Corporation | Mastercard Incorporated | Goldman Sachs BDC | GoPro Inc | GoPro | Ukazatel pro analýzu akcií | Cena akcií AMD | Hodnota P/CF | Investice do výroby elektřiny | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Výhled na krypto | Obchodní výhled | Technický výhled na trh | Diverzifikace v čase | Strategické řízení rizik | Oliver Bäte | Allianz Oliver Bäte | Šéf německé pojišťovny | Německé pojišťovny | Regulační úřady | Společnost Allianz | Skybridge Capital | Bitcoin City | TIM | Think tanky | Trh s platinou | Celosvětový trh | Celosvětový trh s platinou | WPIC | Světová rada pro investice do platiny | Světová rada pro investice do platiny (WPIC) | SFA | SFA (Oxford) | Booking Holdings | Booking | Společnost Booking | Nové mutace viru | Nové mutace | B.1.1.529 | Nová verze koronaviru | Data z burz
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Odstranit emoce
Odstranit nuly z národní měny
Odstraňovat emoce
ODS Zbyněk Stanjura
Odškodné
Odštěpení blockchainu
Odtržení od Evropské unie
Odvaha
Odveta
Odvetná cla

Následující klíčová slova

Odvětví CTA
Odvětví české ekonomiky
Odvětví golfu
Odvětví HFT
Odvětví HFT tradingu
Odvětví kryptoměn
Odvětví polovodičů
Odvětví Prop Tradingu
Odvětví ropy
Odvětví těžby ropy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
BidAskBit
Potvrďte prosím... Zavřít