Úterý 19. březen 2024 11:00
reklama
Purple trading AI
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei ProTrader

PCE index

img

Ranní okénko - ČNB zahájila cyklus snižování sazeb, v USA vyjde statistika příjmů a výdajů

22.12.2023 Dnešní Ranní okénko je v rámci letošního roku poslední, a proto bychom Vám rádi za celý tým Raiffeisenbank Economic Research popřáli klidné prožití vánočních svátků a mnoho pracovních i osobních úspěchů do nového roku. Další Ranní okénko vyjde 2. ledna 2024.
img

Ranní okénko - ČNB: stabilita nebo cut, to je, oč tu běží

21.12.2023 Předvánoční období kromě shánění vánočních dárků, pečení cukroví či sledování pohádek vyplní poslední měnově-politické zasedání České národní banky v tomto roce, které je do poslední chvíle zahaleno pod rouškou nejistoty. Již na listopadovém jednání rozhodnutí nebylo jednomyslné (5:2) a nyní se očekává velmi vyrovnaná diskuse. Členové bankovní rady budou zvažovat několik faktorů, které budou vstupovat do jejich rozhodnutí. Velikou neznámou je síla lednového přecenění v příštím roce, která mimo jiné souvisí s cenami energií, daňovými změnami v rámci konsolidačního balíčku či cenovou politikou obchodníků.
img

Ranní okénko - Ukazatele důvěry naznačí možný ekonomický start příštího roku

20.12.2023 Dnešek patří zejména ukazatelům spotřebitelské důvěry, kdy již před pár minutami vyšel průzkum mezi domácnostmi v Německu. Ten potvrdil mírné zlepšení nálady, stále ale nacházející se hluboko pod historickým průměrem. Srovnatelný vývoj je v odpoledních hodinách očekáván i od průzkumu důvěry v eurozóně. Původní „odraz ode dna“ nabral během léta zpoždění a byl následován opětovným propadem. Nálada je sice dále pod historickým průměrem, v případě celé eurozóny ale již relativně znatelně nad hodnotami naměřenými během roku 2022. To by mělo vést k postupnému oživení spotřeby a možnému rychlejšímu růstu HDP.
img

Ranní okénko - Výhled v Německu na optimismu nepřidal

19.12.2023 Dnešní den nabídne z Evropy pouze finální údaje o listopadové inflaci v eurozóně. Oproti úvodnímu odhadu se neočekává žádná změna. Jádrová inflace by tak měla poklesnout z říjnových 4,2 % na 3,6 % v listopadu a meziroční inflace by se měla snížit z 2,9 % v říjnu na listopadových 2,4 %. Mohlo by se zdát, že 2% inflační cíl je již na dosah, ale cílová rovinka bývá nejtěžší. Důvodem je, že inflace vznikla kombinací nabídkových (růst cen energií, pohonných hmot či problémy v dodavatelských řetězcích) i poptávkových (akumulace úspor během doby covidu, silná domácí poptávka, napjatý trh práce) faktorů, což se odráží na inflačních očekáváních domácností, která zůstávají zvýšená. Zároveň vyprchá efekt zvýšené statistické základny, který působil pozitivně v tomto roce.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá ČNB, šance na snížení sazeb rostou

18.12.2023 Tento týden bude nejzajímavější událost představovat „předvánoční“ zasedání České národní banky. Po mírně holubičích vyjádřeních některých členů bankovní rady se zhruba tři čtvrtiny analytiků (dle dat agentury Bloomberg) přiklánějí k našemu odhadu, že ČNB ve čtvrtek sníží základní sazbu o 25bb. Část analytiků odhadujících stabilitu ale ukazuje, že rozhodnutí opět bude do poslední chvíle nejisté a bez ohledu na rozhodnutí lze očekávat na českém finančním trhu významnější volatilitu jedním či druhým směrem. Z pohledu globálních trhů bude nejdůležitější údaj patrně představovat páteční statistika osobních příjmů a výdajů vycházející ve Spojených státech.
C:\fakepath\akcie-05122023.jpg

Prodlouží prosinec aktuální býčí rally?

05.12.2023 Býčí rally na akciových indexech nám v několika posledních dnech poněkud uvadá, a protože před sebou máme sadu důležitých dat, tak by mohla nastat korekce, kterou by jistě uvítali trpěliví swingoví obchodníci, kteří chtějí na indexech spekulovat long. Očekávaný pokles úrokových sazeb svědčí také zlatu, které v pondělí vytvořilo nové all-time high. Zásadní otázka proto je: Bude zlatá horečka pokračovat i v prosinci?
img

EUR/USD. Obchodníci jsou opatrní. Pozornost na HDP Číny a konflikt na Blízkém východě

19.10.2023 Pár EUR/USD obchoduje v úzkém pásmu s hranicemi na úrovni č. 5. Smíšené fundamentální signály udržely obchodníky v opatrnosti: býci i medvědi váhají s otevřením velkých pozic a raději zůstávají v režimu vyčkávání. Trh zamrzl v očekávání výrazného impulsu, který by mohl pozici dolaru buď posílit, nebo oslabit, což umožní býkům konsolidovat se v rámci 6. čísla a v dlouhodobém horizontu otestovat hladinu rezistence na 1,0700 (linie Tenkan-sen na týdenním grafu). Ale zatím musí obchodníci pracovat se smíšenými signály. Například americká inflace vykazuje známky zpomalení (jádrový CPI, jádrový PCE index, mzdové ukazatele), na druhé straně cenové tlaky zůstávají silné (všeobecný index spotřebitelských cen, PPI). Takto smíšené výsledky nepomohly ani medvědům, ani býkům na EUR/USD. Po krátkém poklesu se pár vrátil do oblasti č. 5.
img

EUR/USD. Euro vypadá jako outsider; dolar dominuje

26.09.2023 Pár EUR/USD se nadále obchoduje v rámci úrovně 1,06 a pomalu se dostává směrem k 1,0600. Po poklesu o 400 bodů jsou prodejci EUR/USD nuceni udělat si pauzu a čekat na další informaci, která bude řídit pohyb trhu. Obchodníci potřebují dostatečně silný informační impuls, který jim nejen pomůže prolomit úroveň supportu na 1,0600 (spodní linie Bollingerových pásem na denním grafu), ale také se etablovat v rámci oblasti 1,05. V pátek 29. září bude zveřejněna řada klíčových ekonomických dat. Můžeme se těšit na jádrový PCE index a index spotřebitelských cen eurozóny. Tyto zprávy mají potenciál vyvolat výrazné turbulence na páru EUR/USD a za určitých podmínek (zrychlení inflace v USA a současné zpomalení CPI v eurozóně) by mohly vydláždit cestu k 1,05. Do pátku je však ještě daleko a ekonomický kalendář na aktuální týden je poměrně nabitý. Obchodníci s EUR/USD jsou proto nuceni na jedné straně reagovat na aktuální tok zpráv a na druhé straně být opatrní před klíčovými zprávami.
img

Ranní okénko - ECB dnes zvýší sazby. Bude to již naposled?

27.07.2023 Oči ekonomického světa se dnes přesouvají z Ameriky do Evropy. Podobně jako Fed, tak i ECB by měla na svém dnešním zasedání zvýšit sazby o 25 bb. Cokoli jiného by bylo pro trhy překvapením, a tak bude bedlivě sledována především komunikace ohledně dalšího vývoje měnové politiky. Do této chvíle byly trhy rozpolcené, zda ECB přistoupí ještě k jednomu zvýšení sazeb nebo dneškem utahování měnové politiky skončí. Je pravděpodobné, že prezidentka ECB Christine Lagarde tuto otázku jednoznačně nerozsekne. Komunikace bude nejspíše taková, že ECB počká na nejnovější příchozí data, která bude pečlivě vyhodnocovat před zářijovém zasedání. Zároveň bude zopakováno, že uvolnění měnové politiky v blízkém časovém horizontu není na pořadu dne a ECB bude postupovat tak, aby dostála svého mandátu a dostala inflaci zpět ke svému 2% cíli.
img

Ranní okénko - Fed dnes zvýší sazby, další výhled je ale nejistý

26.07.2023 Dnešek patří Fedu, který večer bude rozhodovat o dalším nastavení úrokových sazeb. Pro dnešek je scénář poměrně jasný, a to 25bodový hike, kdy rozhodnutí o stabilitě by i navzdory rychle klesající meziroční inflaci představovalo výrazné překvapení. Trh tak bude sledovat především náznaky ohledně dalšího vývoje. Fed ve své poslední prognóze naznačil ochotu sazby zvýšit po dnešním hiku ještě jednou, trh se ale tomuto scénáři zdráhá věřit.
img

Ranní okénko - Patová situace ve Španělsku

25.07.2023 Dnešní den můžeme označit jako klid před bouří, než Fed a ECB na svých zasedáních ve středu a čtvrtek rozhodnou o dalším směřování své měnové politiky. Nicméně se dozvíme, jak je analytiky pomocí indexu Ifo hodnocena současná ekonomická situace včetně budoucího výhledu v Německu. Největší evropská ekonomika není v dobré kondici a neočekává se, že v brzké době dojde k obratu, proto se očekává další dílčí zhoršení v jednotlivých částech průzkumu Ifo. Z USA přijdou nejnovější údaje o tamní spotřebitelské důvěře, která pravděpodobně opět nabrala na síle. Tento výsledek by neměl přinést zvrat v uvažování Fedu a naopak by se mělo jednat o poslední dílek mozaiky, proč Fed na svém středečním měnověpolitickém jednání zvýší základní úrokovou sazbu o 25 bazických bodů.
img

EUR/USD. Fed, ECB, US GDP a Core PCE Index. Před námi je nejteplejší červencový týden.

24.07.2023 Pár EUR/USD uzavřel předchozí obchodní týden na 1,1126, což odráží sílu amerického dolaru. Na začátku týdne (18. července) dosáhli kupující EUR/USD maxima za téměř rok a půl na úrovni 1,1276. Dynamika se však posunula ve prospěch medvědů a pár postupně klesal, až nakonec klesl o 150 pipů.
img

Ranní okénko - Tento týden rozhoduje Fed a ECB, vyjde americké HDP nebo německá inflace

24.07.2023 Finanční trhy před sebou mají vzrušující týden, kdy makroekonomický kalendář otevírá prostor zvýšené volatilitě. Vrcholem týdne bude středeční zasedání Fedu, v USA zároveň vyjde výsledek HDP za druhý kvartál, nebo také statistika osobních příjmů a výdajů. V eurozóně bude kromě čtvrtečního zasedání ECB budit pozornost německá inflace, část pohledů pak bude mířit do Španělska, k výsledku vyjednávání po parlamentních volbách. Těsný výsledek spíše zvyšuje nejistotu a může lehce ovlivňovat valuace na evropském dluhopisovém trhu. V Česku je ekonomický kalendář takřka prázdný, s výjimkou dnes zveřejňovaného konjukturálního průzkumu.
img

ŽIVÝ KOMENTÁŘ XTB: PCE Inflace v USA

30.06.2023 Inflace ve Spojených státech zpomaluje, ale americký Fed dále předpokládá, že bude pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb. Čísla HDP ukázala, že spotřeba domácností zůstala velmi silná, což je pro Fed znepokojující. Právě PCE index je zásadní pro rozhodování o měnové politice, jelikož lépe odráží spotřebu domácností.
img

Ranní okénko - Pokles spotřeby dostal německou ekonomiku na -0,3 %

25.05.2023 Důležitá data dorazila během včerejška i dnes ráno. Německý Ifo index nečekaně poklesl ve všech sledovaných složkách včetně složky očekávaného vývoje, která dosáhla na 88,6 (odhad 91,6) z 91,7 bodů. Stalo se tak navzdory zlepšení situace v dodavatelských řetězcích. Nicméně ekonomika čelí jiným překážkám, například narůstajícím úrokovým sazbám, které dolehly i na nedávno zveřejněný ZEW index. V ekonomice probíhá nerovný vývoj, kdy je v útlumu průmyslový sektor, kterému chybí impulzy se strany poptávky.
img

Ranní okénko - V eurozóně by mělo docházet k přivírání nůžek mezi výrobou a službami

23.05.2023 Dnešní nejzajímavější ekonomickou událost představují zveřejnění indexů nákupních manažerů (PMI) z hlavních ekonomik eurozóny, v odpoledních hodinách pak dorazí obdobný ukazatel i ze Spojených států. U eurozóny je trhem očekáváno mírné přivírání nůžek mezi sektorem výroby a služeb, kdy index hlásí jasný nepoměr. U výroby se PMI nachází relativně hluboko pod 50 body, což je hranice oddělující pokles výroby od expanze. Například v Německu dubnový index pro výrobu poklesl až na hodnotu 44,5 bodu, což představuje nejnižší úroveň od jara 2020. Jako čím dál tím větší problém se ukazuje klesající poptávka, která postupně ochabuje i celkovou výrobu. Ta doposavad těžila z dokončování rozpracovaných zakázek. U služeb se index naopak nachází vysoko nad 50 body, značící expanzi sektoru. Otázkou je, nakolik se v nejbližších měsících začne projevovat mj. negativní dopad vyšších úrokových sazeb nastavených ECB. V USA je od PMI očekávaný obdobný posun – o něco výše u výroby, o něco níže u služeb.
img

Ranní okénko - Trh v USA je nadále v nejistotě ohledně výhledu inflace

22.05.2023 V tomto týdnu plní ekonomický kalendář Česka, eurozóny a USA především předstihové indikátory. První na řadě bude spotřebitelská důvěra v eurozóně za květen, která vyjde dnes odpoledne. Očekáváme mírné zlepšení indexu na -16,5 z -17,5 bodu, což představuje nadále slabou úroveň. Na spotřebu domácností doléhá měnová politika ECB, jak vyplývá z šetření úvěrových podmínek. Cyklus zvyšování sazeb ECB bude podle naší prognózy dovršen až v 3Q23.
img

Jak ovlivní zprávy z tohoto týdne dolar a zlato?

25.04.2023 Ve čtvrtek a pátek tohoto týdne budou zveřejněny dvě důležité ekonomické zprávy americké vlády, o které se bude FED opírat při konečném rozhodování o úrokových sazbách na zasedání FOMC příští týden. Ve čtvrtek zveřejní Bureau of Economic Analysis (BEA) zprávu o hrubém domácím produktu za první čtvrtletí. Podle aktuálních prognóz bude HDP za první čtvrtletí roku 2023 činit 1,8 %. Pokud se prognóza potvrdí, znamená to, že ekonomika nadále klesá z 2,6 % HDP vykázaných ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku.
img

EUR/USD: Pauza po Powellově projevu, zprávě ADP a před zprávou Nonfarm Payrolls

09.03.2023 EUR/USD se konsolidoval v rámci pátého čísla díky Jerome Powellovi, který v americkém Kongresu vyjádřil jestřábí rétoriku.Ale i přes sílící medvědí nálady v páru se prodejcům nepodařilo překonat úroveň supportu 1,0520, která odpovídá spodní linii indikátoru Bollinger Bands v časovém rámci D1. Je to důležitá cenová úroveň, jejíž překonání vám otevře cestu do oblasti čísla 4. Obchodníci samozřejmě potřebují další informační impuls pro další sestup. Takovým impulsem by mohla být únorová zpráva Nonfarm Payrolls, která vyjde zítra, 10. března.
img

Forex: Eurodolar vyhlíží zasedání Fedu a ECB

27.01.2023 Ani lepší než očekávaný výsledek amerického HDP za čtvrtý kvartál ani další pokles nových žádostí o podporu nijak zásadně nezměnily situaci na eurodolarovém trhu. Eurodolar tak sice dnes bude monitorovat prosincové údaje za spotřebitelské výdaje a inflaci (PCE index) v USA, ale vše nasvědčuje tomu, že se trh již nechce pouštět do žádných větších akcí před zasedáním Fedu a ECB příští týden.
img

Nejdůležitější ekonomické události v týdnu 24.10.2022 – 30.10.2022

24.10.2022 Makrodata zveřejněná minulý týden ukázala, že inflace ve světě, včetně jeho ekonomicky nejrozvinutějších regionů, nadále roste. Podle předložených údajů tak roční spotřebitelská inflace ve Spojeném království dosáhla nového víceletého maxima 10,1 %, v eurozóně - 9,9 %, v Kanadě - 6,9 %. Index spotřebitelských cen CPI pro Spojené státy, zveřejněný o týden dříve, rovněž naznačoval vysokou míru inflace ve výši 8,2 % (v ročním vyjádření).
img

Globální inflace nadále roste

03.10.2022 Klíčové zprávy publikované v USA i v Evropě ukazují, že inflace pokračuje v růstu a dosahuje ohromujících úrovní. To vedlo Credit Suisse k vydání chmurného výhledu pro globální ekonomiku s tím, že to nejhorší teprve přijde.
img

Ekonomický kalendář: Data HDP za 1Q z Evropy

29.04.2022 Futures trhy naznačují na vyšší otevření evropské seance po včerejší hvězdné seanci na Wall Street a dnešním optimistickém obchodování v Asii. Futtuers na DAX se v tuto chvíli obchodují přibližně 150 bodů nad včerejším close.
C:\fakepath\forex-eurusd.jpg

Američané už šetří

15.04.2022 Po čtvrtečním relativně holubičím zasedání Evropské centrální banky zamířil měnový pár EUR/USD níže. Jedno euro se tak prodává pouze za 1,08 amerického dolaru, což je nejnižší kurz za poslední dva roky a blíží se lokálnímu minimu z akutní fáze pandemie 1,06, kdy kapitál prudce proudil do USA ve strachu se zastavením ekonomiky.
img

Ranní komentář: Zlato zpět pod 1 800 USD, růstové akcie hluboko pod svými all-time high

24.11.2021 Akciové trhy za sebou mají další klidnou seanci. Pod mírný tlak se opět dostal Nasdaq, kterému komplikují život vyšší sazby, které vzrostly v reakci na jmenování J. Powella do funkce šéfa Fedu na další čtyři roky. Včera jsme se dočkali hned několika výsledků PMI, které nabídly solidní výsledky z Evropy i z USA. Dnes nás čeká opět několik velmi zajímavých fundamentů, v čele s výsledky amerického HDP a zápisem z minulého zasedání americké centrální banky.
img

TÝDENNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 30.08.2021

30.08.2021 Akciové trhy byly v uplynulém týdnu spíše klidné a investoři v módu vyčkávání, kdy čekali zejména na závěry symposia v Jackson Hole a komentáře centrálních bankéřů k dalšímu směřování monetání politiky. Klid v uplynulém týdnu byl znát také na tržních pohybech – pouze jedenkrát byl pohyb indexu S&P 500 větší než 1 %. Za uplynulý týden tedy hlavní americký akciový benchmark posílil o 1,5 % a trhy se opět dostaly na nová historická maxima, když S&P 500 překonalo hranici 4500 b. Euro Stoxx 600 za minulý týden připsal 0,8 %, a PX index 0,6 %. V návaznosti na holubičí rétoriku oslabuje americký dolar
img

Ranní okénko - Jackson Hole, inflace a trh práce

27.08.2021 Hlavní událostí dne bude vystoupení šéfa Fedu Powella na symposiu v Jackson Hole, které se bude konat online po 16 hodině. Před tím ale ještě stihnou dorazit americké osobní výdaje a příjmy za červenec. Těsně před tím, než se Powell ujme slova, vyjde cenový index PCE, který Fed sleduje pro zhodnocení vývoje domácích inflačních tlaků. Budou následovat po včerejším zveřejnění týdenních dat z trhu práce o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Vedle amerického kalendáře je ten evropský i tuzemský prázdný. Z pohledu globální ekonomiky stojí za zmínku pouze dnes ráno zveřejněné zisky čínských průmyslových podniků. V červenci vzrostly meziročně o 16,4 % a zaostaly tak za očekáváním 20 %. Signalizuje to nižší, než očekávaný objem výroby anebo hromadící se stav zásob hotových výrobků.
img

Ranní okénko - Výkon německé ekonomiky dle Ifo indexu ochladne

26.08.2021 Z Německa dnes ráno dorazil další indikátor sentimentu. Tentokrát spotřebitelská důvěra od institutu Gfk. Evropská centrální banka zveřejní zápis z posledního měnového zasedání. Investoři budou číst mezi řádky, zda se nedozví více detailů ohledně přechodu na tzv. forward guidance. V USA vyjde druhý, zpřesněný odhad růstu ekonomiky ve druhém čtvrtletí.
img

Ranní okénko - IFO index nastíní, jak si německá ekonomika vede v 3Q21

25.08.2021 Jak si během třetího čtvrtletí vede německá ekonomika dnes nastíní srpnový Ifo index. Z USA dorazí údaje o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby za červenec. Koruna včera přechodně posílila pod 25,50 za euro, rychle se ale navrátila k úrovni 25,54, kde se pohybuje i dnes ráno. Na včerejší konjunkturální průzkum typicky nereagovala.
img

Ranní okénko - Indikátory sentimentu korigují k nižším hodnotám

24.08.2021 Dnes je na řadě tuzemský konjunkturální průzkum. Maďarská centrální banka dnes pravděpodobně navýší úrokovou sazbu. Německý statistický úřad vydal zpřesněný odhad HDP ve druhém čtvrtletí, současně s jeho strukturou.
img

Ranní okénko - Z Jackson Hole by měly dorazit indicie o blížící se akci Fedu

23.08.2021 Na finančním trhu minulý týden zavládla pesimistická nálada. Na vině jsou obavy ohledně zpomalení ekonomického oživení souvisejícího s šířením delta varianty covidu (např. skrze uzavření důležitých asijských přístavů). Dalším faktorem je očekávané utažení měnové politiky ze strany Fedu (omezení programu nákupu aktiv). Upřesnění ohledně načasování tohoto kroku by měla poskytnout dvoudenní konference v Jackson Hole, jež se koná koncem tohoto týdne. Investorský sentiment patrně nevylepší ani nadcházející „měkké“ indikátory – PMI, Ifo a průzkumy spotřebitelské důvěry.
img

Rozbřesk: Evropa a Asie jedou po jiných covidových kolejích

13.08.2021 Akciové trhy dobývají nová maxima, tedy alespoň v USA. Zdá se totiž, jako by za nimi asijské trhy pomalu začaly pokulhávat (S&P 500 +0,30 % versus Hang Seng -0,70 % a KOSPI -1,40 %). A mohou k tomu mít pádný důvod.
img

Ranní komentář: Americké akcie na nových maximech, banky v USA prošly stress testem

25.06.2021 Akciové trhy za sebou mají další úspěšnou seanci. Index S&P 500 se včera dostal na nové historické maximum, když rostl o 0.58 %. Společně s ním se pak v zelených číslech nacházely také další americké a evropské indexy. Pozitivnímu sentimentu rozhodně pomohly zprávy z USA, kde americký prezident našel v Senátu dostatek hlasů na podporu svého infrastrukturního balíčku, který dosahuje cenovky přibližně 1 bln. dolarů. Dobré zprávy pak přišly také od americké centrální banky, která zveřejnila výsledky stress testu amerických bank, které bez problémů tímto zátěžovým testem prošly. Mohou tak už od příštího měsíce začít s buybacky a vyplácením dividend bez jakýchkoli omezení.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (31.5.2021)

31.05.2021 Konec týdny proběhl navzdory očekávaným fundamentům poměrně klidně a ukázalo se, že inflace skutečně dorazila, ale FED si na druhou stranu nemusí díky nízkým výnosům dělat vrásky. Dnes bude v USA banking holiday, takže můžeme očekávat mnohem nižší volatilitu a pohyby na akciových trzích a dolarových měnových párech.
img

Ranní okénko - Cenový PCE index tažen nabídkovými i poptávkovými vlivy

28.05.2021 Závěru týdne budou dominovat data z USA. Dorazí dubnová statistika osobních příjmů a výdajů a cenový index PCE – centrální bankou preferovaný ukazatel inflace. Trh bude dále bedlivě sledovat dění v tamní politice. Prezident Biden předloží návrh rozpočtu na příští rok, který bude obsahovat rekordně vysoké výdaje. Nicméně finální verze rozpočtu je ještě vzdálena. Lze očekávat opozici mezi republikány. Evropský kalendář nabídne sentiment a inflační očekávání.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Fundamentální analýza | Čína | Japonsko | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Moody's | Korelace | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | HDP | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Pražská burza | Polsko | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Dluhopisový trh | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Burza | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Close | DAX | Depreciace | Devizový trh | Distribuce | Nesoulad | Dolarový index | Dollar | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Foreign Exchange | Forward | Futures | High | IFO index | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Likvidita | Long | MIFID | MT4 | Měna | Měnový pár | Měny | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Peněžní trh | Platforma | Pozice | Prodeje existujících domů | Rally | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Stagflace | Support | Trading | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Euro STOXX | Regulátor | Evropa | Cena zlata | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | OSN | Investoři | Fundamenty | Exxon Mobil | Trh s nemovitostmi | EU | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Credit Suisse | Santa Claus Rally | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Obchodovat | Stoxx 600 | Analytický tým | Investiční společnosti | Investovat | Eurostat | Makrodata | Zásoby ropy | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Delta | Index | Investiční strategie | Volatilní | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Bollinger Bands | Brent | Cena | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Conference Board | Cyrrus | CZK | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika Německa | Eura | Exchange | Finanční služby | Forexu | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Graf zlata | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | HDP USA | Ichimoku | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | ISM | Jádrová inflace | Jedno euro | Kanadská měna | Libra | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Meziroční inflace | Míra inflace | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodování s CFD | Oslabování koruny | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | SP500 | Shares | Stoxx | Tapering | Trh | US dollar | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vývoj inflace | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | ZEW | DXY | Cenové rozpětí | Christine Lagarde | Janet Yellen | Ministerstvo financí | PX index | ROCE | Itálie | Spojené státy | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Futures trhy | Graf EUR/USD | Investment | Jackson Hole | Microsoft | Bankovní sektor | CME Group | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Averze k riziku | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Rada ČNB | Podnikatelé | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Přehled | Klid | Jádrový index | Christine Lagardeová | Evropské trhy | Fundamentální faktory | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Euro Stoxx 600 | Dollar Index | S&P Global | Globální ekonomiky | Nervozita | Obchodování v Asii | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Nálada na trhu | Ekonomická data | Historická maxima | Nejistota | Stagnace | Tempo růstu | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Vysoká volatilita | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Nonfarm Payrolls | Americký trh práce | Predikce | Ekonomická situace | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Analytický tým FXstreet.cz | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americký index S&P 500 | Indikátor důvěry | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Indexy PMI | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Konsenzus | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Statistiky ECB | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Tisková konference ECB | Odhad HDP | Očekávání | Mercedes | Swingoví obchodníci | CME FedWatch | Purple Trading | Zahraniční forex | Inflace ve světě | Bureau of Economic Analysis | Americký akciový trh | Obchodování s cizími měnami | Jerome Powell | MiFID II | Asijské trhy | Investorský sentiment | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Raytheon | Northrop Grumman | Růstové akcie | Obchodní týden | Posilování dolaru | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Akciový trh v USA | Geopolitika | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Graf indexu | Indikátor Ichimoku | Pražský index PX | Pražský PX | Spotřebitelská inflace | Kompozitní index | Akcie společnosti ČEZ | Růst amerického dolaru | Zvýšení úrokové sazby | Index spotřebitelské důvěry | Hodnota indexu | Zpřísňování měnové politiky | Sazby Fedu | Oživení trhu | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Americké HDP | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Graf indexu S&P 500 | Obchodní aktivity | Akciové futures | CNY | Německé firmy | Odhad růstu ekonomiky | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | FedWatch Tool | Ministerstvo obchodu | Vývoj české ekonomiky | Depozitní sazby | Sazby ECB | Denní graf | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Předstihové indikátory | Makroekonomický výhled | Očekávaný růst | Equinor | Stav trhu práce | Růst čínského HDP | Tým FXstreet.cz | Automobilky | KOSPI | Rozpočet | HDP v USA | Objem | Data z USA | Trh práce | Vyšší sazby | FRED | Včerejší obchodování | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | ČSÚ | Zasedání ČNB | CPI v eurozóně | Hlavní události | Parlamentní volby | Souhrn finančních trhů | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Vysoké riziko | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Statistici | Zájem o riziková aktiva | Lagardeová | Souhrnný index | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Důvěra v českou ekonomiku | LVMH | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Průzkumy | Domácí poptávka | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Zveřejněná data | Nezaměstnanost v eurozóně | Struktura HDP | Outsider | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | PLN | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | General Motors | Enel | Rozvoj | Zdražování | Rostoucí mzdy | Nízká inflace | Problémy | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Fed dnes | Nejnovější údaje o inflaci | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Soukromý sektor | Výhled do budoucna | Nálada | Kofola | Prohlášení | Ford Motor | AbbVie | Airbus | Nejdůležitější ekonomické události | Míra | Ohlédnutí | Nálada v USA | Měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | FedEx | Evropská spotřebitelská důvěra | MasterCard | AT&T | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Bydlení | Americký index | Investiční aktivita | Silný support | Američané | Daimler | Micron Technology | Írán | Čínský HDP | RBA | Měnové politiky centrální banky | Ifo | Experti | Poradenství | Mercedes-Benz | Ministerstvo práce | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Ukazatele | Smíšené výsledky | Růst německé ekonomiky | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Ceny energií | Komunikace | Údaje o HDP | Prezident | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Trhy | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | České měny | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Peněžní statistiky ECB | Peněžní statistiky | Boeing | Vstupy | Výstupy | L.F. Investment | Raiffeisenbank a.s. | Pochybnosti | Zlepšení | Výdaje | Pesimismus | Zpracovatelský sektor | Rozhodování | Asana | Americké ekonomiky | Medvědi | Americká inflace | Valuace | Ekonomické aktivity | Důvěra v průmyslu | Konjunkturální průzkum | FedWatch | Zpřesněný odhad | Americký Fed | Stabilita | Sestupný trend | Cestovní ruch | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Vývoj na trhu | Rozhodnutí centrální banky | Silný propad | Evropské země | Letectví | Členové bankovní rady | Guvernér Rusnok | Zrychlení inflace | Míra nejistoty | ECB dnes | Odhad inflace | Spotřebitelé | Ekonomický rozvoj | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Vládní podpory | Texas | Waste Management | Další pokles | Unilever | Komerční banky | Domácnosti | Hotovost | Zdraví ekonomiky | Tomáš Raputa | Růst | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Německý statistický úřad | Izrael | Klid před bouří | Ekonomiky | Index DXY | Jan Procházka | Poradce | Poskytování hypoték | Práce | Výraznější pokles | Údaje | Nezaměstnanost ve Spojených státech | Pomalé oživení | Microsoft Corp | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Hospodářské oživení | Statistiky | S&P500 | Důvěra v eurozóně | Debata | PMI ve službách | Evropské indexy | Aktuální očekávání | Posílení | Kapitálové zboží | Joe Biden | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Důvěra amerických spotřebitelů | 3M | Americký HDP | Americká centrální banka (Fed) | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Osobní výdaje | HDP report | Shell | Spotřebitelské výdaje v USA | Blízký východ | Růst výnosů | Výnosy na dluhopisech | Snižování cen | Expanze | Ústup inflace | RBI | T-Mobile | NetEase | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Spolková vláda | Manažeři | GSK | Důvěra spotřebitelů | Australská vláda | Investovat peníze | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Costco | Výrobní PMI | Počet nových žádostí o podporu | MongoDB | Nestlé | Proticyklické kapitálové rezervy | Největší evropská ekonomika | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Tiff Macklem | Nové žádosti o podporu | Příjmy a výdaje amerických domácností | Příjmy a výdaje | Velké investice | Medtronic | Thermo Fisher Scientific | Situace na trhu práce | Exporty | Fundamentální pozadí | Tisková konference Bank of Canada | Šance | Ceny | Verizon Communications | Společnost XTB | Konjukturální průzkum | Forward guidance | Zisky čínských průmyslových podniků | Zlatá horečka | Pár EUR/USD | Důvěra | Výzkumy | Zpomalování inflace | Zprávy z USA | Indikátory sentimentu | Vládní koalice | Air Liquide | Symposium v Jackson Hole | Kanadská ekonomika | Coca-Cola | Představitelé ECB | Výkon ekonomiky | Zasedání FED | Accenture | Micron | Biden | Ranní okénko | Pablo Hernández de Cos | Epidemická situace | NextEra | Oživení německé ekonomiky | Nařízení | Intel | Reálný HDP | Geopolitické faktory | Vlny koronaviru | XOM | CVX | T-Mobile US | Průmysl v eurozóně | Palo Alto Networks | Odhad amerického HDP | S&P Global Inc | Spotřebitelská poptávka | NextEra Energy | Linde | Lael Brainardová | Počasí | Utažení měnové politiky | Německá inflace | Rio Tinto | Kofola ČeskoSlovensko | VMware | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | MJ | Situace na trhu | Thermo Fisher | Rozvolnění | Oživení evropské ekonomiky | Colt | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Kering | PMI indexy | Air | PSX | XOM.US | Pohyb trhu | Banco Santander | Dnešní videokomentář | Evropský kalendář | Sýrie | Míra úspor | PMI index | British American Tobacco | Raytheon Technologies | Zasilatelské společnosti | Rostoucí ceny | Objednávky | CVX.US | Chevron (CVX.US) | Verizon | Comcast | Santander | Konsensus trhu | Výkonost průmyslu | Hlavní indikátor | cTrader Purple Trading | Riziko ztráty | Palo Alto | Oslabení | Cenový PCE index | Růst cen nemovitostí | Impulzy | DocuSign | Spotřeba domácností | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Prodej | McDonald's | Nové prognózy | CrowdStrike | Cyklus zvyšování sazeb | Pozitivní vliv | Cenové stability | Očekávaná data | Rozvolnění restrikcí | Iberdrola | USA inflace | Rada guvernérů ECB | Rada guvernérů | Americký trh | Načasování | Pesimistická nálada | Guidance | University of Michigan | HICP | Vnímání | Phillips 66 | PSX.US | Phillips 66 (PSX.US) | Comcast Corp | Delta varianta | Důležité zprávy | Vratislav Zámiš | Medián | Reckitt Benckiser | Konference v Jackson Hole | David Vagenknecht | Výkon německé ekonomiky | Společnosti | Národní měny | Opatření | Dna | Anna Píchová | Veeva Systems | Okta | ANO | Honeywell International | Automatic Data Processing | Airbus SE | BNP | Problémy v dodavatelských řetězcích | Zvýšení základní úrokové sazby | Globální inflace | Automotive | Inflace v září | Minulá výkonnost | Bristol-Myers | HON.US | Honeywell International (HON.US) | Pozornost | ServiceNow | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Meta Platforms | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Průmyslový sektor | Intuit | TIM | Skutečný výsledek | Rozhodnutí o úrokových sazbách | | Honeywell | Rostoucí inflace | L'Oréal | Spotřebitelské inflace | Hodnoty měny | CME FedWatch Tool | Shell Plc | Instituce | Nový týden | Chipotle Mexican Grill | Vojenský konflikt | General Dynamics | Index PCE | Cenový index | Cenový index PCE | TotalEnergies | Lowe's | Konflikt na Ukrajině | Raytheon Technologies Corp | L3Harris Technologies | Fiserv | Očekávání nastavení úrokových sazeb | Palo Alto Networks Inc | Meta Platforms Inc | Růst cen energií | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Vzestupný trend | Korekční pohyb | Christopher Waller | Mondelez International | Jan Frait | Vedení ECB | Roche | Snížení inflace | Marketingová komunikace | Hike | Micron Technology Inc | Zpráva o inflaci | Autozone | Hershey | Německé ekonomiky | Investiční cíle | Výsledek HDP | L3Harris | CFD (Rozdílové smlouvy) | Volkswagen AG | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Živé vysílání | Roche Holding | Roche Holding AG | CZ | Ekonomické prostředí | Živý komentář | Christian Dior | Dior | Moët | Hennessy | Bankovní rady ČNB | Inflace v Evropě | Ustupující inflace | OCI | Viceguvernérka | PCE inflace v USA | PCE inflace | Proinflační faktor | ENEL SpA | ENEL | Rychlost | Ztráty peněz | Patová situace | Vice | Zhoršení výhledu | Zvýšení sazeb Fedu | Směřování | Živý komentář XTB | Komentář XTB | Konflikt na Blízkém východě | Technology | Přecenění | Ukazatel inflace | Býčí rally
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

P/B
PBH Invest
PBN Capital
PBOC
P/B (P/BV)
P/BV
PCAR
P/CE
PCED
PCE data

Následující klíčová slova

PCE inflace
PCE inflace v USA
PCE inflační index
PCELL
P/CF
PCmag
PCR test
PCR test na covid-19
PDCO
PDCO.US
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FBS
IQ Option
Falcon Broker
reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít