Klíčová slova - Vyšší úrok

8 nejlepších obchodních strategií – carry trade obchodování (9. díl) – 1. část
22.05.2023 Transakce carry trade zahrnuje půjčku nebo prodej finančního nástroje s nízkou úrokovou sazbou a následný nákup finančního nástroje s vyšší úrokovou sazbou. Zatímco za vypůjčený/prodaný finanční nástroj platíte nízkou úrokovou sazbu, za nakoupený finanční nástroj inkasujete vyšší úrok. Váš zisk jsou tedy peníze, které získáte z rozdílu úrokových sazeb.

Vláda USA si krátkodobě půjčuje nejdráže v dějinách, houstne totiž strach z bankrotu. Tento strach také může zhoršit opět se stupňující bankovní paniku v USA
05.05.2023 Vláda Spojených států si půjčuje nejdráže v dějinách. Důvodem je houstnoucí strach z bankrotu USA, k němuž může vést nebývale rozpolcený Kongres. Američtí zákonodárci totiž stále nejsou s to dohodnout se na navýšení limitu veřejného zadlužení. Bez tohoto navýšení nejspíše od letošního léta, možná ale už od začátku června, nebude možné řádně zajistit chod Spojených států.

Česko je v recesi, milion lidí tu už „nemá, kde brát“. A ČNB podle Mezinárodního měnového fondu může jejich živoření ještě zhoršit
03.02.2023 Česko je v recesi, milion lidí tu už „nemá, kde brát“. Přesto letos bude inflace dvouciferná. ČNB ovšem ani tak své úroky zvyšovat nemíní. Situace se tak trochu podobá stavu v USA, kde podle kritiků tamní centrální banka tlačí na „měkké přistání“ ekonomiky až tak moc, že tím naopak zvyšuje riziko přistání tvrdého.

Bankovní rada ČNB nechává úroky na stávající úrovni, nevyslyšela tak čerstvé doporučení Mezinárodní měnového fondu
02.02.2023 Bankovní rada Česká národní banky dnes dle očekávání ponechala klíčové úrokové sazby na stávajících úrovních. Zároveň nadále deklaruje, že je připravena intervenovat ve jménu podpory koruny. Koruna v reakci na zveřejnění stanoviska vůči euru mírně zpevnila, do blízkosti maxim dnešního obchodování. Většina bankovní tedy zjevně nadále považuje inflační tlaky v české ekonomice za „zvládnutelné“ za pomoci současné politiky. Ta spočívá v ponechání klíčových sazeb na stávajících úrovních, přičemž zároveň ČNB deklaruje připravenost intervenovat na devizovém trhu, čímž výrazně přispívá ke zpevnění kursu koruny. Toto zpevnění působí protiinflačně, nebo vytváří tlak na pokles cen dováženého zboží, včetně například ropy nebo plynu.

Lidé zatím spíše podceňují razanci a neústupnost letošní české inflace. Množí se prognózy, že bude opět dvouciferná
26.01.2023 Stále více expertních odhadů prognózuje, že inflace se letos v Česku v celoročním průměru nevymaní z dvouciferného pásma, do nějž vyskočila loni. Dnes zveřejnilo svoji novou prognózu tuzemské ministerstvo financí. Inflace má podle něj celoročně činit 10,4 procenta. Přitom v prognóze z loňského listopadu ještě počítalo pro letošek s inflací jen ve výši 9,5 procenta.

Česko letos asi spadne do recese, koruna ale přesto dále sílí. To je ale paradoxy
23.01.2023 Doma není nikdo prorokem, říká se. Tak posuďme, jak vidí letošní výkon české ekonomiky v zahraničí. Lednové prognózy hovoří poměrně jasně: skončí v recesi. Americká banka Morgan Stanley jí předpovídá pokles o 0,9 procenta, italská banka UniCredit o 0,6 procenta a třeba švýcarská Credit Suisse nebo americká Citi o 0,7 procenta. Neměla by to však být žádná hluboká recese. Půjde spíše o pokračování technické recese, do níž Česko velmi pravděpodobně (čísla ČSÚ se teprve ještě dozvíme) zabředlo už v loňském druhém pololetí.

ČNB úroky nechává beze změny, v příštím roce moc klesat nebudou. Centrální banka místo vyšších úroků sází na intervenci za silnější korunu, čímž například sráží ceny pohonných hmot v ČR
03.11.2022 Bankovní rada České národní banky dnes dle očekávání ponechala základní sazbu na úrovni sedmi procent. Jestliže pro změnu základní sazby nevyužila ani zasedání, kdy již měla k dispozici novou prognózu, je vysoce pravděpodobné, že na úrovni sedmi procent setrvá sazba po zbytek letošního roku.

I Ameriku stále drtí inflace. Takže dobré zprávy jsou (nejen) pro bitcoin špatné
18.10.2022 Inflace je stále při síle. Jak v Česku, tak i jinde, třeba v USA. Minulý týden překonala očekávání trhu tuzemská spotřebitelská inflace a podobně trhy zaskočil klíčový ukazatel inflace americké. Tamní jádrová inflace, jež vylučuje kolísavé ceny potravin a energií, má za září hodnotu 6,6 procenta. To je nejvíce srpna 1982.

Agentura Standard & Poor’s Česku potvrzuje rating, jde o dobrou zprávu pro Fialovu vládu. ČR podle agentury energetickou krizi zvládne, i díky svému nízkému dluhu
15.10.2022 Ratingová agentura Standard & Poor’s, jedna z tří světově významných ratingových agentur, dnes potvrdila ratingové hodnocení i ratingový výhled dluhu České republiky. Rating agentury tak zůstává na stupni „AA-“, přičemž výhled je nadále „stabilní“.

Fialově se vládě může závažně prodražit dluh. Ratingový výhled mu poprvé v historii ČR zhoršuje na „negativní“ agentura Moody’s, považovaná ze nejméně přísnou
07.08.2022 Agentura Moody’s, jedna z tří světově významných ratingových agentur, včera večer zhoršila ratingový výhled dluhu České republiky, ze „stabilního“ na „negativní“. Samotný rating však nadále ponechává na stávající úrovni, „Aa3“.

Agentura Moody’s zhoršuje výhled ratingu Česka, zdvihá „varovný prst“ Fialově vládě. Česku dle ní hrozí fatální energetická krize, jež by dále prohloubila zadlužení země
06.08.2022 Agentura Moody’s, jedna z tří světově významných ratingových agentur, dnes zhoršila ratingový výhled dluhu České republiky, ze „stabilního“ na „negativní“. Samotný rating však nadále ponechává na stávající úrovni, „Aa3“.

Česku hrozí zhoršení ratingu, agentura Fitch mu zhoršila výhled hodnocení
08.05.2022 Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings zhoršila výhled hodnocení České republiky, takže Česku hrozí zhoršení hodnocení a prodražení dluhu. Ve svém novém posouzení agentura výhled zrevidovala ze stabilního na negativní. Ekonom Lukáš Kovanda ve svém komentáři uvedl, že tak Česku poprvé od listopadu roku 1998 hrozí zhoršení ratingu od jedné ze tří významných agentur.

Ratingová agentura Fitch dává „poslední varování“ Fialově vládě, zhoršuje ratingový výhled České republiky. Česku tak poprvé od roku 1998 vážně hrozí zhoršení ratingu a citelné prodražení dluhu
08.05.2022 České republice poprvé od listopadu roku 1998 vážně hrozí zhoršení ratingu od některé ze tří světově významných agentur. Agentura Fitch v pátek pozdě večer středoevropského času vydala své nejnovější hodnocení dlouhodobého cizoměnového dluhu ČR. Potvrdila sice dosavadní rating, na stupni AA-, zároveň ale zdvihla varovný prst, když výhled zhoršila ze stabilního na negativní. To znamená citelné zvýšení rizika zhoršení ratingu. Jde o jakési poslední varování přes zhoršením ratingu.

Agentura Fitch zhoršuje ratingový výhled České republiky. Česku tak poprvé od roku 1998 vážně hrozí zhoršení ratingu
07.05.2022 České republice poprvé od listopadu roku 1998 vážně hrozí zhoršení ratingu od jedné ze tří světově významných agentur. Agentura Fitch v pátek pozdě večer středoevropského času vydala své nejnovější hodnocení dlouhodobého cizoměnového dluhu ČR. Potvrdila sice dosavadní rating, na stupni AA-, zároveň ale zdvihla varovný prst, když výhled zhoršila ze stabilního na negativní. To znamená citelné zvýšení rizika zhoršení ratingu.

Schodek státního rozpočtu už letos překonal 100 miliard korun. Podle ratingové agentury Standard & Poor’s české veřejné finance ukrajinskou válku zvládnou
02.05.2022 Za první čtyři měsíce letošního roku hospodařila vláda se schodkem mírně přesahujícím 100 miliard korun. Jedná se o jedno z nejhorších dubnových plnění historie novodobé České republiky, přesto je po katastrofálním loňském roce patrné citelné meziroční snížení schodku, o více než 90 miliard korun. Na relativním zlepšení hospodaření státního rozpočtu má největší podíl popandemické nastartování ekonomiky. Loňské první čtyři měsíce roku vážně poznamenaly covidové uzavírky ekonomiky, které snížily daňové inkaso vlády, zatímco si vynutily dodatečné výdaje, například na programy podpory zaměstnanosti.

Ratingová agentura Standard & Poor’s potvrzuje Česku rating, dobrá zpráva pro Fialu i Babiše. Nízké zadlužení prý zemi pomůže překonat dopady ukrajinské války
01.05.2022 Jedna ze tří světově významných ratingových agentur, Standard & Poor’s, potvrzuje České republice dosavadní rating a také výhled do nadcházející doby. Dlouhodobý korunový dluh Česka je tak nadále hodnocený na stupni AA, cizoměnový dluh pak na stupni AA-. Výhled je nadále stabilní.

Analýza: Banky zvýšily úročení spořicích účtů až na čtyři procenta
18.04.2022 Banky zareagovaly na další růst úrokových sazeb České národní banky na pět procent zvýšením úročení spořicích účtů, které ale přesto vzhledem k dvojciferné inflaci výrazně prodělávají. Spořící účty hlavně díky vysoké konkurenci menších bankovních domů nabízí úroky kolem čtyř procent, kazí je ale četné podmínky, vyplývá z aktuální analýzy společnosti Portu. Inflace v březnu vyskočila na 12,7 procenta.

České vládě dnes zdražuje dluh nejvýše od roku 2011. Česká národní banka přitvrzuje, úroky hypoték mohou vzrůst až k 7 %
23.03.2022 Viceguvernér České národní banky Marek Mora podle svých dnešních slov připouští, že základní úroková sazba tuzemské centrální banky letos vzroste citelně nad úroveň pěti procent. Jde o první vyjádření člena bankovní rady ČNB, které v podstatě připouští letošní růst základní sazby až k hodnotě šesti procent.

Pět důvodů, proč letos citelně zdraží nájemné. A rada, nač vše si má nájemník dát pozor, aby finančně nevykrvácel
19.02.2022 Ceny nájemního bydlení letos citelně vzrostou napříč Českem. Zde je pět stěžejních důvodů, proč se tak stane, a na závěr rada, co s tím může nájemník dělat.

Vyhlídky amerického dolaru: Fed musí trhy překvapit, rostoucí inflace vyžaduje rozhodné kroky
11.02.2022 Americká inflace dosáhla rekordní růstové trajektorie od roku 1982, když v lednu přidala +0,6 % meziměsíčně a +7,6 % meziročně oproti předpokládaným +0,5 % a +7,3 %. Zároveň prudce vzrostly výnosy – desetileté UST poprvé od srpna 2019 překročily 2 %, ale jako obvykle americký dolar na měnovém trhu vykazoval smíšenou dynamiku. Poptávka po něm nerostla.

Přijetí eura není aktuálně podle ekonomů pro ČR výhodné
30.12.2021 Přijetí eura by nyní nebylo pro Českou republiku výhodné, domnívají se odborníci oslovení ČTK. Důvodem je podle nich především ztráta samostatné měnové politiky České národní banky a stabilizační funkce samostatné české měny a také aktuální stav veřejných financí. Nejistý je také podle nich vývoj ekonomiky eurozóny po skončení pandemie koronaviru nebo politika Evropské centrální banky. Na druhou stranu přijetí jednotné evropské měny by podle ekonomů ještě více snížilo transakční náklady podniků a úplně zrušilo riziko výkyvů kurzu koruny. Nicméně ČR podle nich aktuálně neplní podmínky stanovené pro přijetí eura, například právě u veřejných financí.

Dnes je poslední den na pořízení spořících dluhopisů. Po včerejších slovech a činech Česká národní banky dává jejich pořízení ještě větší smysl, úrok na nich může převýšit i úroveň šesti procent
23.12.2021 Nová Fialova vláda moc hezký dárek pod stromeček nedostává, alespoň tedy ne od mezinárodních finančníků. Americká společnost BlackRock, největší světový správce majetku, globální investory varuje před půjčováním českému kabinetu. A to přesto, například, že úrok na dluhu české vlády nyní převyšuje úrok na dluhu vlády slovenské nejvýrazněji v historii.

Do čeho nyní investovat? Příležitosti ke zhodnocení peněz jsou
15.12.2021 Řada z nás nyní přemýšlí, kam s penězi, aby neležely ladem, neukusovala z nich inflace a vydělávaly nám. Do čeho by měl investor alokovat své finanční prostředky? Na finančních trzích jsou jistá „želízka“, která umožňují každému diverzifikovat své rezervy a současně zvýšit potenciál zisku.

Hypotéky v Česku rapidně zdraží, česká vláda čelí nejvyššímu úroku na svém dluhu od roku 2012
20.10.2021 Hypotéky v Česku zdražují nejvýraznějším tempem od konce roku 2018. V září jejich průměrná úroková sazba stoupla z 2,32 na 2,43 procenta, vyplývá z dnes zveřejněných údajů Fincentrum Hypoindex. Z měsíce na měsíc tak průměrná sazba poskočila hned o 0,11 procentního bodu. Rapidněji meziměsíčně stoupala naposledy v prosinci 2018. Jde však stále jen o „zahřívací kolo“. Hypotéky budou dále a ještě rychleji zdražovat v příštích měsících. Kdo tedy potřebuje v nejbližším roce až dvou letech hypotéku, neměl by otálet a vyčkávat, ale naopak si ji okamžitě sjednat.

Je inflace v ČR jen dočasná, nebo bude trvat déle? Co odpovídají vládní dluhopisy
26.07.2021 Výrobní ceny v tuzemském průmyslu rostly letos v červnu nejrychleji za více než deset let. Citelně stoupají i ceny zemědělců nebo stavebních prací. Pokud tedy běžný občan zdražování ještě výrazněji nepocítil, brzy se tak stane. Spotřebitelská inflace může v nejbližších měsících překročit úroveň tří procent, až výrobci znatelněji přenesou zdražení na zákazníky. Ani v případě pohonných hmot nelze žádné zlevňování příliš čekat, ačkoli třeba benzín předminulý týden zdražil na nejvyšší cenu od října 2018.

ČNB jako druhá významnější centrální banka světa zahajuje cyklus post-pandemického utahování měnových šroubů. Koruna posiluje, hypotéky zdraží
23.06.2021 Bankovní rada České národní banky dnes dle očekávání rozhodla o prvním zvýšení základní úrokové sazby od loňského propuknutí pandemie. Naposledy sazbu zvyšovala v únoru 2020. Bankovní radní od rozhodnutí zvýšit sazby nedoradila ani nová prognóza, kterou již před jednáním měli k dispozici. I tak lze předpokládat, že rozhodnutí nebylo zcela jednomyslné.

Za čtyři měsíce roku je schodek státního rozpočtu na úrovni schodku za celý rok 2009, kdy vrcholila světová finanční krize. Vláda nepřichází se strategií ozdravení veřejných financí a ratingovým agenturám dochází trpělivost
03.05.2021 Státní rozpočet je po prvních čtyřech měsících roku v rekordním schodku 192 miliard korun. Loni deficit činil za měsíce leden až duben „pouze“ necelých 94 miliard. Letos je tedy schodek o takřka sto miliard hlubší než za stejné období loňského roku. Pandemickou situací ovšem loni na rozdíl od letoška prakticky nebyl dotčen vývoj státních financí v měsících lednu a únoru. I tak je letošní situace závažná.

Proč česká vláda platí (skoro) nejvyšší úrok v EU... Vyšší než Bulhaři, Řekové, Chorvati, Slováci...
14.04.2021 Česká vláda nyní čelí jednomu z nejvyšších úročení svého dluhu mezi všemi zeměmi EU. Za to, aby poskytli desetiletou půjčku, žádají mezinárodní investoři vyšší úrok už jen od vlády maďarské a rumunské (viz Obrázek 1 pod textem). V posledním zhruba měsíci se navíc Česko ocitá v historicky nebývalé situaci, kdy za svůj desetiletý dluh platí o více než dva procentní body než Slovensko (viz Obrázek 2 pod textem). Český desetiletý vládní dluh je tak úročen nejméně výhodně v porovnání s desetiletým dluhem slovenské vlády za celé období od rozdělení společné federace před skoro třiceti lety.

Česká vláda platí za svůj dluh nejvyšší úrok v porovnání s vládou slovenskou od rozdělení federace v roce 1993. V EU platí za dluh více než Češi už jenom Maďaři a Rumuni
11.04.2021 Česká vláda platí jeden z nejvyšších úroků z dluhu v celé EU. Úrok na desetileté půjčce vlády ČR činí nyní 1,94 procenta ročně. Vyšší úrok v celé EU už platí pouze vláda maďarská a vláda rumunská (viz tabulka níže).

Vládní dluh ČR je vůči dluhu vlády řecké úročen nejhůře za posledních 16 let. Vláda by měla přijít s plánem konsolidace, navázat nyní také na Kalouskův odkaz
21.03.2021 Úrok na českém desetiletém vládním dluhu v tomto týdnu poprvé od května 2019 překonal hladinu dvou procent. Tuzemské vládě se tak zvyšují náklady financování, což představuje vzhledem k enormně rostoucímu veřejnému zadlužení ČR stále závažnější výzvu. Je třeba, aby ministerstvo financí předložilo plán konsolidace veřejných financí, tedy toho, jak je po enormním nárůstu zadlužení dostane na udržitelnou dráhu dalšího vývoje. Vláda by nyní měla navázat na odkaz někdejšího ministra financí Miroslava Kalouska, který obezřetnou fiskální politikou při minulé krizi a tvorbou rezerv pomohl připravit půdu letům prosperity 2014 až 2019.

Úrok českých desetiletých vládních dluhopisů přeskočil úroveň dvou procent. Tuzemské vládě strmě zdražuje financování
17.03.2021 Úrok na českém desetiletém vládním dluhu dnes poprvé od května 2019 překonal hladinu dvou procent. Tuzemské vládě se tak zvyšují náklady financování, což představuje vzhledem k enormně rostoucímu veřejnému zadlužení ČR stále závažnější výzvu.

Brusel schválil plán Francie na pomoc firmám zasaženým pandemií
04.03.2021 Evropská komise (EK) dnes schválila záměr Francie využít až 20 miliard eur (asi 524 miliard Kč) z peněz soukromých investorů na pomoc firmám zasaženým koronavirovou pandemií. Program předpokládá, že na pomoc se využijí takzvané účastnické úvěry i dluhopisy. Francouzská vláda poskytne garanci až na 30 procent půjček a podřízeného dluhu, který na sebe vezmou soukromé podniky.

Hypotéky 2021. Sazby letos porostou, banky jsou ostražité, poslanci řeší změny
22.01.2021 Brzy to bude rok, co se součástí našich životů stala pandemie onemocnění covid-19. Při odhadování jejích ekonomických dopadů mnozí ekonomové předpovídali i pokles cen nemovitostí. Ten ale nenastal, ceny stejně jako v předchozích letech rostly, loni o necelých deset procent. V kombinaci se stále velmi nízkými úrokovými sazbami hypoték lze předpokládat, že se řada zájemců o nové bydlení rozhodne na začátku letošního roku nákup nemovitosti dále neodkládat. Co je čeká?

Nejlepší doba vzít si hypotéku je právě teď. Úrokové sazby půjdou letos zase nahoru, i kvůli tomu, že se česká vláda enormně zadluží
03.01.2021 Emise dluhopisů vlády České republiky bude v příštím roce objemově sice o něco nižší než letos, avšak i tak jedna z neobjemnějších v historii ČR vůbec, konkrétně druhá nejobjemnější. To proto, že schodek veřejných financí bude v absolutním vyjádření zřejmě také druhý nejhlubší v historii ČR, i když nelze vyloučit, že i nejhlubší vůbec.

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro" koncem dubna
10.04.2020 Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro", tedy do mechanismu směnných kurzů ERM-2, koncem dubna. Dnes to uvedl bulharský premiér Bojko Borisov. Podle něj současná koronavirová krize ukazuje, že členské státy eurozóny a ty země, které jsou už do ERM-2 zařazeny, budou mít po odeznění pandemie k dispozici miliardy eur na oživení ekonomiky, zatímco ostatní si budou muset půjčovat za vyšší úrok.

České banky byly loni nejziskovější v historii, i kvůli pasivitě klientů. Letos jim zisk podváže koronavirus, menší banky ohrozí až existenčně
20.03.2020 Tuzemské banky za sebou mají další úspěšný rok. Celkový čistý zisk tuzemských bank a spořitelen stoupl meziročně o 9,64 miliard korun na 90,9 miliardy korun. Čtveřice největších bank působících na českém trhu – Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka a UniCredit Bank – se na loňském růstu podílela z většiny, když jejich loňský zisk vzrostl o 7,1 miliardy na 62,2 miliardy korun.

Koruna dnes oslabuje nad 28 Kč za euro, je tak nejslabší od ledna 2015. Rumunská měna letos proti euru prakticky drží svoji hodnotu
19.03.2020 Koruna dnes vůči euru poprvé po více než pěti letech oslabila nad úroveň kursu 28,00. Naposledy se nad touto úrovní obchodovala 15. ledna 2015, v době intervenčního oslabování české měny ze strany České národní banky. S dnešním překročením úrovně 28 korun za euro citelně narůstá pravděpodobnost zásahu ČNB, spočívajícím v odprodeji části devizových rezerv, které vršila zvláště znatelným tempem právě v době intervence trvající od listopadu 2013 až do dubna 2017, zejména pak v posledních měsících intervenčního zásahu. Slábnutí koruny částečně tlumí náraz, kterému nyní tuzemská ekonomika čelí kvůli hospodářským důsledkům šíření koronaviru. Výhledově totiž slabá koruna podpoří exportéry na zahraničních trzích, čímž usnadní zotavení ekonomiky po koronavirovém úderu. Pokud je však koruna slabá až příliš, negativa převyšují pozitiva, jelikož slabá měna poškozuje dovozce a tím pádem tedy také průmyslovou výrobu a koneckonců i export, jehož dovozní náročnost je poměrně vysoká. ČNB tedy musí na miskách lékárnických vah zvažovat, od kdy už náklady slabé koruny převyšují její benefity. Takový okamžik může nastávat právě kolem úrovně kursu 28 korun za euro.

Koruna padá, přej si něco… přej si euro! Opravdu?
17.03.2020 Koruna včera padala opravdu nevídaně. Za jediný den ztratila vůči euru 1,20 koruny, když oslabila z kursu kolem 26,20 na 27,40. Úroveň kursu 27,40 je její nejslabší od první poloviny roku 2015. Obchodní den včera ještě ani neskončil a už se začali ozývat někteří zastánci eura. „Vidíte, říkali jsme to…“ Koruna je podle nich zranitelná a v poryvech světových trhů obstojí mnohem hůře než euro. Proto by se jí Česko mělo rychle zbavit a vstoupit do eurozóny.

Americké burzy prožily včera největší krach od roku 1987, obchodníci jsou nejvystrašenější v historii. Dnes lze ale sázet na prudký růst, koruna je nejslabší od roku 2015
17.03.2020 Klíčový ukazatel amerických burz, Standard & Poor’s 500, včera zažil svůj největší propad od krachu roku 1987. Akcie ztratily bezmála dvanáct procent a smazaly tak svůj zisk za rok 2019. Propadá se i česká koruna, je nejslabší od roku 2015.

Kvantitativní uvolňování
25.10.2010 V průběhu posledních několika měsíců je USD pod neustálým tlakem prodejců a nachází se na historických minimech nebo alespoň blízko historických minim vůči řadě cizích měn. Jedním z hlavních důvodů oslabování USD je očekávání kvantitativního uvolňování. Pro kvantitativní uvolňování se vžila zkratka QE z anglického "Quantitative Easing (QE)" a název sám napovídá, že jeho cílem by mělo být uvolnění zpomalené ekonomiky zvýšením kvantity peněz.

Fundamentální analýza III - Carry Trade (1/2)
01.04.2010 Carry trade je velmi oblíbeným typem investice a naprostá většina investičních společností včetně hedgeových fondů používá nějaký typ carry trade k vytváření zisku.
Související klíčová slova:
FXstreet | Obchodní systémy | Korelace měn | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | OECD | USD/CHF | Mario Draghi | Rusko | USA | Janet Yellenová | Maďarský forint | Koruna | HDP | Měnová politika | Forexový trh | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | Ekonomové | Akciové trhy | CAD/JPY | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Investujeme | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový fond | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Balance | Bankovní rada | Ben Bernanke | Bloomberg | Broker | Carry trade | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Konsolidace | Dluhopis | ECB | ERM | ERM II | Easing | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Fondy peněžního trhu | Investice | Investor | Investování | Kurz | Kurzové riziko | Likvidita | Lot | MMF | Makléř | Margin | Margin call | Marže | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Overnight | Poplatek | Portfolio | Pozice | Pákový efekt | Quantitative easing (QE) | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Riziko | SICAV | Splatnost | Stagflace | Swap | Swiss | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Ukazatel | VIX | Výkonnost | Výnos | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Japonské akcie | Finanční krize | Citigroup | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Fond | EU | Zasedání Fedu | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Carry obchody | Rollover | Zisk | Finanční instrumenty | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Strach | Trpělivost | Obchodní příležitosti | Credit Suisse | Intervenovat | ČSOB | Obchodovat | Zprávy z trhů | Financování | Investovat | Výrobní ceny | Index strachu | Akcenta | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Penzijní fondy | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Komunita | Praxe | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trading | Index | Likvidní | Volatilní | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | AUDJPY | Banka | Bankovní rada ČNB | Bankrot USA | Běžný účet | Cena | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Členské země eurozóny | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Eura | EURTRY | Evropská měna | Evropské měny | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Fondy | Forexové obchodování | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční nástroje | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Koruna posiluje | Kursy | Maďarsko | Makléři | Míra inflace | Nemovitosti | Oslabení koruny | Oslabení měny | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Ratingové hodnocení | Reuters | Ropy | Řízení rizika | Sázky | Spořící účet | Spořící účty | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Světové burzy | Transakční náklady | Trh | Úrokové swapy | Volatility | Výprodej | Vývoj inflace | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zisky | Tradeři | Finanční nástroj | ING | Benzín | Ministerstvo financí | Nominální úrok | Obchodní den | Redukce | ROCE | Vláda ČR | Itálie | Spojené státy | Repo operace | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Úvěr | QE | Komise | Vzdělání | Cena eura | Unicredit | Bankovní sektor | UniCredit Bank | Standard Chartered | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Nákupy dluhopisů | Erste Bank | Creditas | Zvyšování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | BlackRock | Agentura Reuters | Sázet | Bankovnictví | Swapy | Základní úrokové sazby | Firmy | České firmy | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Broker Trust | Velké banky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Vládní dluhopisy | Fitch Ratings | Americké burzy | Propad | Bělorusko | Úvěrový rating | Kryptoměny | Citi | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Bezpečné dluhopisy | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení koruny | Pokles výnosů | Evropský trh | Erste | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Dluhové krize | Odhodlání | Kryptoměna | Výhled | Globální krize | Bankovní unie | Bankovní domy | Bankovní krize | Krize | Světové trhy | Inflace v Česku | Měnová politika Fedu | Výnosy | Česká vláda | Akciové trhy v USA | Institucionální investoři | Spotřebitelské výdaje | ČTK | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Generali Investments | Swiss Life Select | Návratnost investic | ERM-2 | Jerome Powell | Výnosy tuzemských dluhopisů | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Altcoiny | Airbnb | Geopolitická rizika | Krypto | Slabší koruna | Přijetí eura | Podniky | Portu | Forint | Ekonomické krize | Ether | Czech Fund | Spotřebitelská inflace | Expobank | Trhy v USA | Růst úrokových sazeb | Slabá koruna | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Vstup do eurozóny | Veřejný dluh | Úročení spořicích účtů | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Sazby ČNB | Australské akcie | Mezinárodní investoři | Vysoký výnos | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Inflace v ČR | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Ceny pohonných hmot | Snížení sazeb | Výnosové křivky | Pokles cen | Snížení úroků | Inverze výnosové křivky | Poskytování úvěrů | Oživení ekonomiky | Hospodářská recese | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Tuzemské banky | Oslabení české koruny | ESG | Hypotéky v Česku | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Střadatelé | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Trinity | Objem | Obchod | Proroctví | Hluboká recese | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Ekonomiky eurozóny | Jakub Hodan | Růst cen | Maďarská centrální banka | Podřízené dluhopisy | Vysoké riziko | Nízké úrokové sazby | Nadhodnocení | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Američtí zákonodárci | Dluhopisoví investoři | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | Průmysl | Zmírnění rizik | Centrální banka USA | Ceny potravin | Rozvoj | Koruna dnes | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Soukromé podniky | Tomáš Holub | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Půjčka | Termínové kontrakty | Kontrakty | Koruna zpevnila | Míra | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Nejziskovější | Bankovní vklady | Významné zisky | Americké vlády | Bydlení | Ztráta | NERV | Miliardy korun | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Úrokový rozdíl | Američané | Návratnost | Miliardy eur | Soukromí investoři | Zemědělství | Horší časy | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Rozpočtový přebytek | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Ukazatele | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Dobré zprávy | Nájemné | Nájmy | Banka Morgan Stanley | Měnový pár EUR/CZK | Krach | Komunikace | Francouzská vláda | Trump | Prezident | Koronavirus | Objem hypotečních úvěrů | Průměrná úroková sazba | Trhy | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Velcí institucionální investoři | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Růst inflace | Pohyby na forexovém trhu | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland | Volné peníze | Zlepšení | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Převody peněz | Americká společnost | Sazby beze změny | Rozhodování | Americké ekonomiky | Medvědi | Šéf amerického Fedu | Americká inflace | Růst sazeb | Marek Mora | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Slábnutí koruny | Střední podniky | České banky | Šíření koronavirové nákazy | Tržní úrokové sazby | Vývoj | Nižší sazby | Sazby hypoték | Cílování inflace | Nejrozšířenější kryptoměna | Index strachu VIX | Profitovat | Brusel | Členové bankovní rady | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Ukazatel amerických burz | Klíčový ukazatel | Největší propad | Ukazatel rozkolísanosti | Ukazatel rozkolísanosti akcií | Panika na světových trzích | Strach a panika | Propad koruny | Oslabování české měny | Panikařící světové trhy | Výrazný vzestup | Míra nejistoty | Historická zkušenost | Pokles tuzemské ekonomiky | Vysoce likvidní | Odhad inflace | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Dopady pandemie | Historie | Bulharská měna | Rumunská měna | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Loňský zisk | Koronavirová krize | Kongres | Komerční banky | Domácnosti | Iracionální | Negativní korelace | Hotovost | Zahraniční dluh | Alena Schillerová | Ministryně financí | Babišova vláda | České státní dluhopisy | Další růst | Růst | Poslanci | Signál | Americká banka | Potenciál | Platební neschopnosti | České vlády | Ministryně financí Alena Schillerová | Živobytí | Bulharsko | Ekonomické ukazatele | Equa Bank | Ekonomiky | Ekonomický propad | Slovensko | Války | Schodek | Organizace | LTV | Práce | Vláda USA | Vláda Spojených států | Údaje | Výhled ratingu | Mexiko | Omyl | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Hluboké recese | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Výpadky | Inflace v březnu | Úspory | Hospodářské oživení | Trade | Mimořádná situace | Kupovat dluhopisy | Posílení | Podpůrná opatření | Evropské méně | Tempo růstu spotřebitelských cen | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Řecký dluh | Růst výnosů | Potenciál zisku | Tisknutí peněz | Zadlužení | Quantitative Easing | Dluhy | Členské země | ONE | Vývoj ekonomiky | Sektor služeb | JDE | Unie | ČR | Nová prognóza | Banka Creditas | Výplata | Rostoucí trend | Covid | Zahraniční kapitál | Podmínky půjčky | DSTI | Chorvatsko | Větší riziko | Ocenění | Ceny | Propad ekonomiky | Margrethe Vestagerová | Časový horizont | Cenové hladiny | Úroky na hypotékách | Výpadek příjmů | Odborníci | Banky v ČR | Ekonomické dopady pandemie | Politici | Diverzifikovat | Zadlužení země | Česká republika | Měnový fond | Dluhopis Republiky | Vakcinace | Zadlužování | Emise dluhopisů | Emise dluhopisů vlády České republiky | Emise dluhopisů vlády | Počasí | Pomoc firmám | Zhoršení ratingu | Evropské centrální banky | MJ | Hypotéky 2021 | Jiří Kryl | Tržní ceny | Přísná měnová politika | Rumuni | Intervenovat na devizovém trhu | Výprodej dluhopisů | Řecká vláda | Ministerstvo financí USA | Nárůst sazeb | Veřejný dluh ČR | Analytické zprávy | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | AA | Vyšší zhodnocení | Výrazná inflace | Ceny realit | Oslabení | Růst úroků | Proinflační faktory | Plány | Cíle | Příležitosti | Prodej | Nové prognózy | Pozitivní vliv | UST | Videohry | Základní úrokové sazby ČNB | Načasování | Rekord | Chování | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Analytik Portu | Očekávaná inflace | Společnosti | Měnové unie | Opatření | Program odkupu aktiv | Úročení | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Úrok na dluhu vlády | Snížení schodku | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Společnost | Reálné výnosy | TIM | Omikron | 3М | Ekonomické teorie | Kmen omikron | Rostoucí inflace | Příležitosti ke zhodnocení peněz | Dynamická strategie | Fondy kapitálového trhu | Defenzivní strategie | Základní sazba | Vliv na ceny | Italská banka | Konvergence | Základní úrok | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Filip Louženský | Invaze | Úrokové riziko | Cizoměnový dluh | Zákonodárci | Rizikovost | Boj s inflací | Ratingový výhled | Výhled České republiky | Silné inflační tlaky | Úrokové sazby v eurozóně | Úsporný energetický tarif | Energetický tarif | Zkrocení inflace | Zvýšení úroků | Administrativa | Vysoké inflace | CZ | Délka obchodování | Fungování Carry Trade | Varování | Bankovní rady ČNB | OCI | Vklady | Bankovní panika | Western Alliance Bancorp | Western Alliance | PacWest Bancorp | PacWest | Bancorp | KBW | Vysoké úroky | Krize v USA | Rozdíl mezi úrokovými sazbami | Akcie PacWest Bancorp | Vice | Carry trade obchodování | Transakce carry trade | Swingové pohyby | Úrok z měnové pozice | Měnové pozice | Kolísání kurzu | Kolísání kurzu měnového páru | Rizikové aspekty | Kladný swap | Investování svých peněz | Skutečný účet | Rizika forexového carry tradingu | Příklad měnového Carry Trade | Forexové carry obchody | Swingové pohyby na forexovém trhu | Trendové trhy | Silně trendové trhy | Potvrzení trendu | Znalosti forexového trhu | Časté obchodní příležitosti | Pákový efekt 100:1 | Standardní lot | Pozitivní carry | Záporný carry | Příklady carry trade | Příklady carry trade obchodování
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading