Středa 10. srpen 2022 15:46
reklama
InstaMarkets
reklama
InstaMarkets
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Instaforex webinar riskmanagement

Klíčová slova - Fidelity International

img

Fidelity International: Globální nálada rychle klesá

27.07.2022 Analytici společnosti Fidelity vnímají, že nálada mezi manažery společností, které pokrývají, se již několik měsíců zhoršuje. V červnu se objevily jisté známky oživení, když Čína začala znovu po lockdownech fungovat, ale toto oživení se zastavilo. Nálada se zhoršila i jinde, zejména v Severní Americe, Evropě a regionu EMEA/Latinské Ameriky. Jak ukazuje graf z tohoto týdne, indikátor nálady manažerů je nyní nejméně příznivý od doby, kdy jsme se na něj před dvěma lety začali našich analytiků každý měsíc dotazovat. Hlavní ukazatele se také nadále zhoršují a nyní jsou na úrovni srovnatelné s okamžikem vypuknutí pandemie Covid-19.
img

Fidelity International: Těžká volba – odvrátit recesi, nebo porazit inflaci?

22.07.2022 Červnový příběh trhu je z oblasti pevných výnosů. Dluhopisy s vysokým výnosem klesly o téměř 7 %, zejména v důsledku širších spreadů. Po většinu letošního roku byly ztráty dluhopisů způsobeny růstem sazeb, přičemž ten se nyní projevuje v úvěrovém riziku, což signalizuje přesun pozornosti od inflace k růstu.
img

Fidelity International: Jsou připravené „ingredience“ pro cenově-mzdovou spirálu?

13.07.2022 Vyvolávání přízraku stagflace 70. let minulého století je již delší dobu oblíbené, jak mezi investory, tak mezi politickými ekonomy. Příběh – dobře známý i těm, kteří v tomto období nepracovali (nebo se dokonce nenarodili) – vypráví o přetahování se mezi prací a kapitálem, aby na sebe zaměstnanci nenaložili hlavní tíhu cenového šoku z ropy, což vyústilo v cenově-mzdovou spirálu.
img

Fidelity International: Komodity za „extra ceny“ znamenají změnu v investování

07.07.2022 Poptávka po některých aktivech, která byla v průběhu pandemie opomíjena, by mohla prudce vzrůst, protože svět přechází na nové, udržitelnější paradigma. Jinde to ale bude bolet.
img

Očekávání ohledně rostoucích vstupních nákladů se začínají zmírňovat

23.06.2022 Analytici Fidelity International vidí neurčité náznaky, že tlaky na náklady firem mohou brzy polevit. Tlak na centrální banky ale přesto zůstane vysoký.
img

Fidelity International: Z centrálních bank se stávají nepřátelé – co dál?

21.06.2022 Na začátku roku 2022 jsme jako základní scénář předpokládali stagflaci, která potrvá přibližně 6 měsíců, než přenechá otěže buď mírnějšímu reflačnímu scénáři, nebo vážnějšímu poklesu. Po invazi na Ukrajinu jsme tuto krátkodobou pravděpodobnost stagflace zvýšili na 80 %, neboť jsme si uvědomili hluboce inflační povahu tohoto šoku, zejména pro Evropu.
img

Fidelity International: Probírání troskami, akcie po akcii

14.06.2022 Obavy z pokračující války mezi Ruskem a Ukrajinou, napjaté dodavatelské řetězce, rostoucí inflační tlaky a obavy z možného recesivního zpomalení, tedy recese, vedly k oslabení všech trhů. „Nedávný vývoj na trhu je pro správce fondů velkou výzvou. Nyní se začínají objevovat příležitosti,“ vysvětluje Jeremy Podger, portfolio manager Fidelity International.
img

Jak sankce ovlivňují Rusko?

01.06.2022 Stále se hledá odpověď na zásadní otázku, jak citelně zasáhnou sankce ruskou ekonomiku. „Jde především o politický boj a demonstraci síly a jednoty pro jakékoliv budoucí podobné konflikty. Cílem západních zemí je tedy i odstrašit potenciální budoucí agresory, kteří by snad chtěli vykročit stejným směrem a uplatnit podobnou agresivní regionální politiku. To se týká především Číny,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Fidelity International: Podniky počítají náklady na dlouhodobý odchod z Ruska

25.05.2022 Nejnovější průzkum analytiků Fidelity International poukazuje na to, že globální společnosti nebudou v budoucnosti investovat v Rusku, protože nechtějí obnovovat obchod s Putinovým režimem. Některé si ale uvědomují, že ač se to může zdát jednoduché, ďábel je v detailu.
img

Fidelity International: Chart Room – Tři strukturální faktory, které mají vliv na přetrvávající inflaci

11.05.2022 V posledních měsících dominovala v titulcích inflace, přičemž celkový růst spotřebitelských cen v USA dosáhl 40letého maxima. „I když neočekáváme, že globální míra inflace zůstane na těchto rekordních úrovních, vidíme několik střednědobých až dlouhodobých inflačních faktorů,“ říká Timothy Foster, portfolio manažer Fidelity International.
img

Fidelity International: Investiční výhled pro nejbližší období –Šachová rošáda, rizika stagflace se zvyšují

03.05.2022 Rusko-ukrajinská válka dramaticky změní světový řád (partii na světové šachovnici), a to jak z ekonomického, tak z geopolitického hlediska. V nejbližší době se prohloubí globální inflační tlaky, což je způsobené obchodními a finančními šoky v důsledku konfliktu a souvisejícími sankcemi.
img

Titan a letadla: Konflikt na Ukrajině znamená novou ránu pro globální dodavatelské řetězce

08.04.2022 Ruská invaze na Ukrajinu a nové lockdowny v Asii předznamenávají další měsíce narušení dodavatelských řetězců. A to právě v momentě, kdy si společnosti myslely, že se jim podařilo vyřešit problémy vyvolané Covidem-19.
img

Fidelity International: Stagflační dynamika stále v pozadí

31.03.2022 Konflikt na Ukrajině se posouvá do dalšího týdne, volatilita zřejmě vydrží a výhled je poznamenán hrozbami pro růst.
img

Fidelity International: Snaha o energetickou nezávislost by mohla poznamenat zavádění obnovitelných zdrojů energie

10.03.2022 Ničivá válka na Ukrajině dramaticky zvýšila potřebu energetické nezávislosti v Evropské unii, která před několika dny oznámila plán na snížení své závislosti na ruském plynu. To si v krátkodobém horizontu vyžádá větší využívání fosilních paliv. V dlouhodobém horizontu by to mělo urychlit přechod na obnovitelné zdroje energie.
img

Fidelity International: Důsledkem konfliktu jsou stagflační tlaky a vyšší pravděpodobnost globální recese

04.03.2022 Oli Shakir-Khalil, investiční ředitel, Emerging Market Debt, Fidelity International: Události na Ukrajině otřásly světem a my myslíme na ty, kteří jsou postiženi probíhající humanitární krizí. Jaké jsou potenciální trvalé ekonomické, finanční a tržní dopady konfliktu a jejich důsledky pro trhy a portfolia dluhopisů rozvíjejících se trhů, případně co ale nedávný vývoj znamená pro globální ekonomiku a trhy s pevným výnosem? Dnes se budeme bavit o bezprostředních i potenciálně trvalých dopadech konfliktu ve sféře ekonomické, finanční i tržní nebo o důsledcích pro dluhopisové trhy a naše portfolia dluhopisů na rozvíjejících se trzích.
C:\fakepath\trader-25022022-25-zm.png

Komodity: Ceny ropy klesají, zmírnily se obavy investorů z přerušení dodávek

25.02.2022 Ceny ropy dnes klesají, protože se zmírnily obavy investorů z přerušení dodávek. Ve čtvrtek přitom kvůli rusko-ukrajinské krizi ceny ropy poprvé od roku 2014 překonaly hranici 100 USD za barel.
img

Fidelity International: Růst sazeb není vždy špatný, pokud máte strategie s nízkou volatilitou

23.02.2022 Základní pravidla jsou atraktivní, ale to neznamená, že vždy fungují. Například rostoucí výnosy dluhopisů neznamenají automaticky špatnou zprávu pro strategie s nízkou volatilitou; pochopení proč však vyžaduje bližší pohled na síly, které pohánějí každý cyklus zvyšování sazeb.
img

Fidelity International: Udržitelné 5G

16.02.2022 Investování do sítí 5G je klíčovým tématem letošního roku. S tím souvisí i průmyslová automatizace. Neméně důležitá je také otázka udržitelnosti, metodiky měření a celkově, zda se společnosti chovají podle udržitelných principů.
img

Fidelity International: Metaverzum – Je to meta?

02.02.2022 Kolem "metaverza" se strhl velký humbuk. Technologie, která by z něj mohla udělat (virtuální) realitu, se blíží, a internetoví giganti na jeho úspěch hodně sázejí. Ale platí vše, co se o tom říká? A je to "meta" pro investory?
img

Evropské indexy jsou připraveny na nový růst

18.01.2022 Akcie se v pondělí vyvíjely smíšeně, zatímco obchodníci přemýšleli nad globálním růstem státních výnosů a událostmi v podnicích. Euro Stoxx 50 si připsal zisky, zatímco futures na americké indexy byly smíšené. Určitý nárůst ceny vykázal také dolar.
img

Analýza Fidelity International: Hodnota v našich šatnících

17.01.2022 Začátek nového roku je tradičně časem vyhazování nechtěných dárků a zbavování se loňského nepořádku. Než však sáhnete po odpadkovém koši, nabízí se stále více alternativních možností.
img

Fidelity International: Výhled pro dluhopisy v roce 2022

04.01.2022 Centrální banky budou v roce 2022 na dvou frontách čelit hospodářské válce. Inflace je zpět, zatímco růst v post-covidovém oživení zpomaluje. Zatímco investoři mohou očekávat, že dojde k určitému zpřísnění, centrální banky nemohou kvůli vysokému celkovému zadlužení dopustit, aby reálné úrokové sazby šly příliš vysoko, a v případě potřeby zasáhnou. To by mělo zmírnit riziko poklesu cen dluhopisů způsobené rostoucími výnosy, což znamená, že dluhopisoví investoři by neměli zaujímat vůči duraci až tak medvědí postoj.
img

Akciový výhled 2022: Na cestě k měkkému přistání

20.12.2021 Rychlé oživení růstu zisků a výnosů na akciových trzích v uplynulém roce se musí jednou vyčerpat. Tento proces začal a bude pokračovat i v roce 2022. Otázkou je, zda nás čeká měkké, nebo tvrdé přistání. V tuto chvíli se zdá, že měkké přistání je pro akcie pravděpodobnější, ale řada rizik by mohla trh dostat do něčeho nepříjemnějšího. V takové situaci je klíčové mít robustní portfolio orientované na kvalitu.
img

Fidelity International: Paradox hospodářské politiky

07.12.2021 Rok 2021 přinesl oživení, ve které mnozí doufali. Firmy se znovu otevřely, dojíždějící se vrátili ke svým pracovním stolům a ti nejodvážnější z nás dokonce vyrazili na dovolenou. Situaci však nelze označit za "návrat k normálu" vzhledem k raketově rostoucím cenám energií, vysoké úrovni zadlužení a růstu, který se již nachází za vrcholem.
img

Výhled Fidelity International: Nemovitosti v roce 2022?

30.11.2021 Nemovitosti vstupují do nového věku. Inflace se opět vynořila, co je "nový normál" u využívání kanceláří je stále otázkou a přechod na nízkouhlíkové technologie mění vztah mezi pronajímatelem a nájemcem.
img

Fidelity International: „Satelitní špioni“ se zaměřili na kácení pralesů kvůli palmovému oleji

18.11.2021 Kácení deštných pralesů bylo na nedávné konferenci COP26 United Nations Climate Change Conference v Glasgow jedním z hlavních bodů programu a mnoho zemí se zavázalo, že do roku 2030 s těmito aktivitami skoncují.
img

Analýza Fidelity International: Zelené státní dluhopisy – sliby a úskalí

11.11.2021 Emise zelených státních dluhopisů jsou na vzestupu a mohly by výrazně zlepšit likviditu a standardy na celém trhu zelených dluhopisů. Poptávka investorů po nich je vysoká, ale je důležité jednak nepřeplácet zelené státní dluhopisy a jednak sledovat, za co emitenti „zelené“ prostředky vynakládají.
img

Společnost Fidelity International se zavazuje snížit do roku 2030 emise svého investičního portfolia na polovinu

27.10.2021 Společnost Fidelity International (Fidelity), globální správce aktiv s celkovým objemem klientských prostředků ve výši 787,1 miliardy dolarů, oznámila zlepšení přístupu k investování do ochrany klimatu. Přizpůsobuje přitom svou dlouhodobou aktivní strategii správy aktiv cíli čisté uhlíkové neutrality.
img

Fidelity Leading Indicator ukazuje na pokles

20.10.2021 Po letním zpomalení předpovídá ukazatel Fidelity Leading Indicator náročnější zimu. Po roce bouřlivého oživení by to nyní mohlo směřovat ke stagflační zimě, jak vyplývá z předstihového indikátoru cyklu společnosti Fidelity (FLI). FLI je vlastní ukazatel určený ke krátkodobé předpovědi směru a dynamiky globálního růstu a je jedním z nástrojů, kterými se Fidelity International zabývá při hodnocení rizik. FLI se posunul do levého dolního kvadrantu – což je známka toho, že se růst dostal do záporných hodnot a může se ještě zhoršit.
img

Fidelity International: Zůstane tu inflace?

12.10.2021 Podle nejnovějšího průzkumu mezi analytiky společnosti Fidelity International čelí firmy inflačním tlakům různého charakteru. Navzdory tomu, že majorita analytiků se domnívá, že většina inflačních tlaků je spíše dočasná, strukturální síly by mohly i nadále tlačit na růst cen, i když přechodná omezení poleví.
img

Paras Anand: „Investiční výhled pro Čínu je slušný, nebojme se inovačních titulů“

30.09.2021 Paras Anand, CIO asijsko-pacifického regionu Fidelity International představuje aktuální investiční výhled pro čínský trh, který ovlivnilo období zvýšené volatility a nejistoty. Zaměřuje se na hlavní obavy investorů ohledně regulace a politického vývoje a zdůrazňuje, že základní faktory čínského růstu zůstávají zachovány.
img

Catherine Yeung, Fidelity International: „Regulace čínského kyberprostoru ovlivní investice“

16.09.2021 Radost nad rozvojem čínského konkurenta Uberu, společnosti Didi, netrvala dlouho, protože Čínský úřad pro kybernetickou bezpečnost zakázal společnosti registrovat nové zákazníky. Úřad toto omezil z důvodů obav o bezpečnost při ukládání uživatelských dat ve společnosti Didi. Důsledky byly jasně viditelné na akciovém trhu: prudce klesl. Tituly, jako je tento, opět způsobují turbulence v čínském technologickém sektoru. Nejen o tomto tématu jsme si povídali s Catherine Yeung, investiční ředitelkou Fidelity International.
img

Ženy a investování

07.09.2021 Očekává se, že do roku 2030 bude na celém světě pracovat o 100 milionů žen více než nyní. Příjmy žen tak porostou. Už dokonce vzrostly z 20 bilionů dolarů v roce 2018 na 24 bilionů dolarů v roce 2020. Společnost Fidelity International se proto blíže dívá na to, jak posílit postavení žen-investorek a čelit překážkám, které brání tomu, aby se tato podstatná část ženského finančního světa rozrostla. V mezinárodní zprávě se Fidelity International (FI) zabývá zkušenostmi žen na šesti trzích po celém světě: Velké Británii, Německu, Tchaj-wanu, Japonsku, pevninské Číně a ve zvláštní administrativní oblasti Hongkongu.
img

Komentář Fidelity International: Jak může změna klimatu ovlivnit inflační tlaky

26.08.2021 Změna klimatu a politika zaměřená na její zpomalení budou určovat vývoj hospodářského růstu v tomto století. Investoři již nyní vyčleňují odvětví, která by měla prosperovat, a ta, která přechod od uhlíku poškodí. Méně se však hovoří o potenciálním dopadu změn v energetice na inflaci.
C:\fakepath\top-18082021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.08.2021 1) Asijské akcie dnes otočily negativní trend a rostly. Z hlavních regionálních zpráv dnes zaujalo investory mimo jiné prodloužení pandemických opatření v oblasti Tokia nebo ponechání stávajících úrokových sazeb novozélandskou centrální bankou. Japonská obchodní bilance svým růstem výrazně překonala očekávání analytiků.
C:\fakepath\top-13082021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.08.2021 1) Akcie navázané na korejský technologický gigant Samsung dnes oslabily poté, co byl místopředseda této společnosti Jay Y. Lee podmínečně propuštěn z vězení. Australské akcie jako jediné v regionu dokázaly posílit, ačkoli prodej tamních nových domů se v červenci meziměsíčně propadl o dvacet procent po červnovém čtrnáctiprocentním růstu.
img

Komentář Fidelity International: Asie zrychluje

12.08.2021 V posledních dvou desetiletích se Asie stala hnacím motorem globálního růstu. Demografická situace a digitalizace podpořily ekonomickou a obchodní expanzi, což v roce 2020 sehrálo důležitou úlohu při zvládání krize v souvislosti s pandemií covid-19. Svou roli sehrála i odolná ekonomika regionu. Analytici Fidelity International při pohledu do budoucnosti na postpandemický svět, věří, že převládne nový ekonomický řád, přičemž dlouhodobá role Asie jako motoru globálního růstu podle nich bude i nadále pokračovat
img

Komentář Fidelity International: Krávy, metan a klimatická hrozba

05.08.2021 Skleníkové plyny stojí za globálním oteplováním, avšak samotný metan může být nebezpečnější než oxid uhličitý. Krávy chované pro masný a mlékárenský průmysl jsou hlavním zdrojem metanu v atmosféře a řada nových průkopnických metod, jak se vyhnout „emisím z hospodářských zvířat“, nebo je alespoň snížit, přitahuje pozornost investorů zaměřených na udržitelnost.
img

Výzkum Fidelity International nachází korelaci mezi ESG a růstem dividend

22.07.2021 Výzkum Fidelity International naznačuje, že společnosti, které jsou lídry v oblasti ESG, nabízejí i v různých ekonomických podmínkách dlouhodobý růst dividend s větší pravděpodobností než ty, které ESG neřeší.
img

Komentář Fidelity International: Co se může dít na trzích v druhé polovině roku 2021?

16.07.2021 Zdá se, že vzhledem k post-pandemickému oživení mají investoři v druhé polovině roku spoustu důvodů k tomu být pozitivní. Akciové trhy pokračují v růstu díky známkám opětovného vzchopení se světové ekonomiky a očekávání, že vládní výdaje a zadržovaná spotřebitelská poptávka budou v letech 2021-22 hnacím motorem silného oživení výnosů. Přetrvávající rekordně nízké úrokové sazby nadále hnaly investory do rizikovějších aktiv, doposud s pozitivními výsledky.
img

Analýza Fidelity International: Odvětví elektromobility v Číně poroste ještě rychleji

29.06.2021 Od vypuknutí pandemie Covid-19 jsme svědky vlny optimismu, co se týče elektromobilů. Vlády velkých zemí po celém světě zavádějí ekologická opatření a ekologické investování mezi ústřední body svých strategií. Zatímco se pozornost soustředila zejména na klimatickou politiku USA nebo Evropy, Čína se také zavázala k dekarbonizaci. Vzhledem k tomu, že ceny baterií pro elektromobily klesají rychleji, než se očekávalo, mohl by čínský elektromobilový průmysl oproti současným odhadům ještě více zrychlit. Ačkoli věříme, že čínský růst trhu elektromobilů má před sebou slibnou budoucnost, kořist nebude rozdělena rovnoměrně. Pravděpodobněji totiž zvítězí společnosti v přední části hodnotového řetězce, které mají lepší konkurenční pozici.
img

Komentář Fidelity International: Proč to budou mít komoditní akcie v budoucnu jednodušší než akcie technologických firem?

17.06.2021 Pro akcionáře nastaly po finanční krizi v letech 2008/09 zlaté časy. Akciové trhy po léta těžily z nízkých úrokových sazeb po celém světě. Centrální banky nepociťovaly žádný tlak na jejich zvyšování, protože i růst spotřebitelských cen se několik let dařilo držet na uzdě. Z tohoto scénáře se radovaly zejména silně rostoucí technologické akcie.
img

ROVNOVÁHA MEZI SPOTŘEBOU A INVESTICEMI PO PANDEMII

14.06.2021 Přirozenou lidskou reakcí v dobách nejistoty je šetření. A málokterý rok byl tak nejistý jako ten uplynulý. Evropské domácnosti v reakci na krizi způsobenou Covid-19 zvýšily ve třetím čtvrtletí roku 2020 míru úspor na více než 17 %. Podle Eurostatu (Eurostat 12. 1. 2021) se jedná o druhou nejvyšší úroveň od počátku záznamů v roce 1999.
img

Analýza Fidelity International: Nerovnoměrný supercyklus pro komodity?

08.06.2021 Většině komodit se v letošním roce dařilo. Jejich růst navázal na loňské oživení a podnítil úvahy o možném komoditním supercyklu. Rozdílné vyhlídky v různých zeměpisných oblastech a odvětvích však znamenají, že výnosy by nyní mohly být rozptýlenější, a že se objeví vítězové i poražení.
img

Analýza Fidelity International: Jak investovat do nápojů

31.05.2021 Mnozí z nás vzhlíželi k prvnímu drinku v hospodě nebo restauraci jako k milníku na cestě lockdownem a opětovným otevřením. Jednoduché, rychlé, společenské, není nic sladšího než malé vítězství v podobě osvěžujícího nápoje. Ať už se jedná o oslavu, setkání, truchlení nebo jen schoulení se na pohovce, dát si něco k pití je součástí tohoto všeho, takže se nápojový průmysl stal hlavní silou moderního konzumu.
img

Fidelity International: Rychlé otevírání ekonomiky žene inflaci vzhůru

24.05.2021 Spotřebitelské ceny v USA rostou nejrychlejším tempem za posledních 13 let v důsledku nižší srovnávací základny, rostoucích cen energií a opětovného otevírání ekonomiky.
img

Komentář Fidelity International: Výhled pro druhé čtvrtletí a dál: cesta ven ze zimy plné nespokojenosti

13.05.2021 Od začátku druhého čtvrtletí 2021, tedy déle než rok od zavedení vládních omezení, pokračuje globální hospodářské oživení, přestože sílí známky zvětšujících se regionálních rozdílů. Hospodářské škody byly po zimním nárůstu počtu nakažených v některých regionech méně závažné, než se očekávalo. V další fázi pandemie tak bude rozhodující účinná vakcinace. Příběh Covid-19 ale ještě zdaleka nekončí, protože varianty viru začínají být stále problematičtější
img

Fidelity International: Bidenovy ambiciózní klimatické plány by mohly změnit americký trh s dluhopisy

03.05.2021  Prezident Biden ohlásil 22. dubna cíl snížit emise skleníkových plynů v USA do roku 2030 na polovinu oproti roku 2005. Toto oznámení spolu s jeho předešlým představením plánu „vytvořit miliony dobrých pracovních míst“ v oblasti čisté energie, elektrifikované dopravy a celkové dekarbonizaci vytvoří příležitosti pro dluhopisové investory a transformuje americký trh dluhopisů.
img

Komentář manažerů Fidelity International: Čínské oživení

22.04.2021 Číně se podařilo zvládnout pandemii velmi dobře a od loňského dubna nezaznamenala další vlnu, což silně podporuje její rychlé hospodářské oživení. Čínské hospodářské oživení by se mohlo stát vzorem i pro další velké světové ekonomiky. Vzhledem k nízkému vlivu srovnávací základny dosáhl meziroční nárůst čínského HDP ve stálých cenách v 1. čtvrtletí roku 2021 desetiletého rekordního maxima. Ve srovnání s prvním čtvrtletím roku 2019 dělal složený růst přibližně 5 procent, což je opravdu blízko k předpandemickému tempu růstu. Z hlediska odvětví zaznamenává výroba nadále rychlejší oživení než odvětví služeb; pokud se na to díváme z pohledu velikosti, obnova růstu malých společností zaostává za obnovou velkých podniků.
img

Fidelity International: Zlatá střední cesta u protiinflačních dluhopisů

13.04.2021 Téma reflace je díky inflačním očekáváním v roce 2021 aktuální. Výnosy státních dluhopisů i komodit rostou. Pro investory do nástrojů s pevným výnosem je toto prostředí záludné. Podle názoru odborníků Fidelity International ale ne pro dluhopisy vázané na inflaci (protiinflační) se splatností od 1 roku do 10 let, která není ani příliš dlouhá, ani příliš krátká, ale je právě tak akorát.
img

Výhled Fidelity International: Investoři musí brát v úvahu regionální rozdíly

30.03.2021 Regionální rozdíly budou s tím, jak bude postupovat vakcinace v různých lokalitách celého světa, pro investory v roce 2021 klíčové. Analytici Fidelity International v analýze popisují převládající regionální trendy očekáváné v následujících dvanácti měsících.
img

FIDELITY INTERNATIONAL a MOONFARE uzavřeli strategické partnerství

18.03.2021 Společnosti Fidelity International a Moonfare spojily své síly ve strategickém partnerství, aby investorům rozšířily přístup k investování na neveřejných trzích. Moonfare bude poskytovat profesionálním klientům společnosti Fidelity International v Evropě přístup k nabídce spravovaných fondů privátního trhu. Společnost Fidelity převezme minoritní kapitálový podíl a zaujme místo v dozorčí radě platformy Moonfare. Partnerství posílí ambice společnosti Fidelity International na alternativních trzích a prohloubí spojení Moonfare s předními manažery aktiv a bankami.
img

Průzkum analytiků Fidelity International: Souboj společností o dosažení nulových emisí

11.03.2021 Podle analytiků z Fidelity International (Fidelity) bude do roku 2030 téměř čtvrtina všech společností uhlíkově neutrálních. Evropské společnosti jsou vpředu, ostatní regiony jsou jim v patách. 25 procent analytiků pokrývajících Čínu zmiňuje rostoucí důraz na ESG hodnocení u většiny sledovaných společností, což znamená nárůst oproti přibližně 15 procentům z předchozích tří let.
img

Komentář Fidelity International k nadcházející schůzi Evropské centrální banky

09.03.2021 ECB se na nadcházejícím zasedání zaměří bezpochyby na zpřísnění finančních podmínek. Situace v posledních několika týdnech byla většinou ovlivněna celosvětovým růstem výnosů. Nedávný posun komunikace ECB je zaměřený na udržení „příznivých podmínek financování“. Anna Stupnytska, globální makroekonomka z Fidelity International očekává, že ECB zareaguje na nedávné zpřísnění zvýšením tempa nouzového pandemického programu nákupu aktiv – PEPP. Přesná týdenní částka pravděpodobně nebude oznámena. „Předpokládáme, že program je flexibilní a bude použit k nákupům v různých zemích podle potřeby. V tomto ohledu je největší růst výnosů v Itálii, rychlý a neuspořádaný. ECB se proti tomu bude pravděpodobně silně stavět,“ doplňuje Anna Stupnytska.
img

Analýza Fidelity International: Sociální sítě potřebují nestranná pravidla

25.02.2021 Investoři nesmí přehlížet otázky týkající se svobody projevu na sociálních sítích, opatření jednotlivých společností ohledně vyjadřování uživatelů a vládních opatření v technologickém průmyslu. „V důsledku negativní nálady po americké prezidentské volební kampani je podle našeho názoru důležité, aby společnosti působící na sociálních sítí měly nastavené hranice projevu vnějšími autoritami. Mezitím je třeba, aby tyto společnosti na svých platformách stanovily transparentní, nestranná pravidla s nezávislými dozorčími radami tak, aby byla zajištěna spravedlnost a konzistentnost jak z demokratického hlediska, tak z pohledu dlouhodobé životaschopnosti firem,“ vysvětluje postoj Fidelity International k této problematice Sumant Wahi, portfolio manager Fidelity International.
img

Fidelity International: Co čeká čínské trhy v roce Buvola

16.02.2021 Investoři jsou zvědaví, jestli si čínský býčí trh udrží svůj náskok i v roce Buvola, a budou se zaměřovat na udržitelnost hospodářského oživení a tempo možného zpřísňování měnové politiky.
img

Investoři spojují své síly, aby pomohli zastavit krizi námořní dopravy

09.02.2021 85 investorů s aktivy v kumulativní hodnotě přes 2 biliony dolarů, spravovanými společností Fidelity International, spojilo své síly, aby naléhavě řešili rozvíjející se humanitární krizi na moři a zachovali tak udržitelnost globálních dodavatelských řetězců.
img

Fidelity International: U akcií je pro příští rok důležité pečlivé vyvážení

22.12.2020 Ceny aktiv startovaly po většinu roku 2020 rychleji než očekáváné příjmy, a to kvůli enormní fiskální a měnové reakci na ekonomické škody způsobené Covid-19. „Se začátkem roku 2021 se výnosy pravděpodobně budou dále zotavovat, ale nerovnoměrným tempem, což může být testem pro valuace. Sektorové divergence, širší valuace a zvýšené riziko náhlých rotací znamenají, že rok 2021 bude vyžadovat citlivé vyvážení mezi riziky a příležitostmi a schopnost rychle se přizpůsobovat změně podmínek,“ vysvětluje Romain Boscher, globální CIO pro oblast akcií, Fidelity International.
img

Investiční fórum: Jak úspěšně investovat v roce 2021?

16.12.2020 Úvod konference obstará člen bankovní rady České národní banky Aleš Michl, který představí svůj výhled pro českou a světovou ekonomiku pro rok 2021.
img

Výhled Fidelity International pro rok 2021: Můžeme být optimističtí?

10.12.2020 Rok 2020 byl jiný než všechny, co pamatujeme. Bude tak sloužit jako připomenutí, že krize může udeřit kdykoli a každá je zcela specifická. Andrew McCaffery globální CIO, Asset Management Fidelity International upozorňuje: „Při přechodu do roku 2021 proto opatrně vyvažuji nedávný optimismus na trzích větší obezřetností.“
img

Fidelity International: Změny na čínském akciovém trhu, akcionáři více ovlivňují řízení firem

08.12.2020 Závěry studie China Stewardship Report od společnosti Fidelity International, založené na průzkumu, který přímo pro společnost Fidelity International zpracovala společnost ZD Proxy*, odhalily zvýšený zájem investorů o dozor nad společnostmi – jak v oblasti hlasovacích práv, tak co se týče angažovanosti. To pomáhá budovat pevné základy pro udržitelné investice a zlepšuje korporátní chování.
img

Fidelity International: Biden podpoří čistou energii a garantuje zdravotní péči pro širší skupinu obyvatel

01.12.2020 Joe Biden už byl prohlášený vítězem voleb, a ačkoliv Donald Trump jeho vítězství stále zpochybňuje, je již možné věnovat plnou pozornost předpokládanému dalšímu vývoji trhů. Analytici Fidelity International diskutují o důsledcích vítězství demokratů na oblast energetiky, veřejný sektor, zdravotnictví i farmaceutický průmysl.
img

Fidelity International: Vliv prezidenta Bidena na technologické trhy

23.11.2020 Joe Biden zvítězil v prezidentských volbách v USA, ale výsledek senátorských voleb bude znám až v lednu. Navzdory některým přetrvávajícím soudním sporům a nárokům zpochybňujícím integritu voleb jsou analytici Fidelity International schopni už nyní lépe posoudit, co bude obnášet prezidentství Joe Bidena. Analytici Fidelity International diskutují o důsledcích vítězství Demokratů pro sektory technologií, médií a telekomunikací a shodují se, že konečné složení Kongresu by mohlo ještě některé dopady ovlivnit.
img

Testování udržitelnosti: Podle Fidelity International jsou vyšší ESG ratingy spojené v roce 2020 s lepšími výkony

11.11.2020 Fidelity použila vlastní ESG ratingy a testovala vztah mezi udržitelností a výkony trhu během prvních třech čtvrtletí roku 2020. Studie zjistila v daném časovém rámci velmi silnou pozitivní korelaci mezi relativním tržním výkonem společnosti a jejím ESG ratingem. Studie také ukázala lineární vztah ve všech ratingových skupinách ESG, s tím, že každá skupina je na tom lépe než ta nižší, od A do E.
img

Fidelity International mění název fondu, zaměřuje se na budoucnost konektivity

03.11.2020 Fidelity International přejmenovává svůj fond Fidelity – Global Communication Fund na Future Connectivity Fund. Nový název lépe odráží větší zaměření fondu na konektivitu a její budoucnost, tedy na trend, který mění způsob života i práce.
img

UDRŽITELNÉ INVESTICE: POSUN K UDRŽITELNÉMU KAPITALISMU

16.10.2020 Podle průzkumu investiční společnosti Fidelity International pandemie Covid-19 a sociální nepokoje po celém světě urychlily posouvání hranic vnímání přijatelnosti. To, co dříve bylo ve společnosti považováno za radikální, je nyní považováno za normální. U firem tak byl zpochybněn předpoklad, že výnosy akcionářů by měly být maximalizovány za každou cenu, a hlavním cílem investorů se stalo udržitelné investování.
img

Megatrendy: Zlatý věk konektivity

22.09.2020 Jestliže krize způsobená koronavirem SARS-CoV-2 zasáhla všechna odvětví hospodářství, jedno odvětví naopak očividně posílila: nové technologie v nejširším slova smyslu. Digitalizace, online zábava a nové formy komunikace, o něž jsou snahy již několik let, se během omezení pohybu lidí staly novým standardem. Jak vysvětlují Sumant Wahi a Jon Guinness, manažeři portfolia globální strategie konektivity ve Fidelity International, změna paradigmatu je synonymem investičních příležitostí.
img

Srpnový bleskový průzkum Fidelity International: Příprava na druhou vlnu Covid-19

07.09.2020 Společnosti jsou podle srpnového průzkumu mezi 143 analytiky Fidelity International na druhou vlnu Covid-19 dobře připravené. Pouze jeden z 20 respondentů říká, že společnosti v jeho portfoliu připravené nejsou.
img

Bleskový průzkum Fidelity International: náklady na vstupy a mzdy budou zřejmě klesat

20.08.2020 Bleskového průzkumu Fidelity International se v červenci zúčastnilo 137 analytiků společnosti, u kterých sílí názor, že nastává období globální dezinflace v důsledku přebytečné nabídky. Výzkum také ukazuje rozdíl v pohledech analytiků pokrývajících Evropu a USA. Ti evropští popisují rostoucí optimismus ve znovu se otevírající Evropě po poklesech případů, na rozdíl od těch, kteří pokrývají Severní Ameriku, kde v uplynulém měsíci zaznamenali spíše vrchol počtu případů Covid-19.
img

Analytici Fidelity International vidí příležitosti v trendu konektivity

06.08.2020 Aktivita jak spotřebitelů, tak firem, se přesouvá z offline prostředí do online a z online do mobilní sféry. Je to dlouhodobý směr, který přináší inovace, ale i mění mnoho odvětví. Fond společnosti Fidelity International FF - Global Communications Fund z tohoto trendu těží. Do hloubky rozumí technologiím v pozadí těchto změn i novým obchodním modelům a má opravdu globální perspektivu.
img

Fidelity International: Volby v čase koronaviru a za recese

16.07.2020 Jak upozorňují odborníci z FI, investoři, kteří, přemýšlí o investování na amerických trzích, se perou se dvěma diametrálně protilehlými silami: recesí vyvolanou propuknutím Covid-19 a prezidentským volebním cyklem.
img

Výhled Fidelity International: Argumenty pro akcie vyplácející dividendy v měnící se ekonomice

09.07.2020 Bylo napsáno tolik komentářů o společnostech snižujících v posledních několika měsících dividendy, že je podle Fidelity International třeba upozornit na fakt, že většina společností stále dividendy akcionářům vyplácí. A v mnoha společnostech růst dividend pokračuje i v roce 2020. Dokonce i v Evropě a Velké Británii, kde jsou škrty nejběžnější, dosahuje zhruba polovina společností v roce 2020 růstu dividend.
img

Evropský maloobchod se zotavuje, ale luxusní zboží potřebuje ty, kteří hodně utrácí

02.07.2020 Evropa se začíná „oklepávat“ z omezení pohybu a podle analýzy Fidelity International ukazují čerstvá data známky oživení u maloobchodu, jednoho z nejvíce zasažených odvětví. U luxusního zboží je kvůli absenci čínských turistů, kteří hodně utrácí a představují až 40 procent poptávky v tomto sektoru, nejbližší výhled nejistý.
img

Analýza Fidelity International: GRANOLAS představují příležitost v evropských akciích

16.06.2020 Pandemie Covid-19 posílila některé trendy z posledních let. Na pořadu dne je digitalizace, inovace nebo možné přeskupení dodavatelských řetězců. To vše bude mít výrazný dopad na společnosti v Evropě a zejména na ty, které jsou považovány za GRANOLAS. Stejně jako úspěšné americké akcie FAANG se podle analýzy Fidelity International evropské společnosti GRANOLAS jeví v současném tržním prostředí jako klíčové pro úspěšné investice. Profitují i v současné koronavirové krizi a měly by se ukázat jako dlouhodobí vítězové. Fidelity International u nich předpokládá dosažení robustního dlouhodobého výkonu.
img

Komentář Anne Richardsové, CEO Fidelity International: Akciové trhy ochabují, když je nejvíc potřebujeme

08.06.2020 Vlády po celém světě spouští „stroje času“. Snaží se zajistit růst v příštích letech a nyní utrácí, aby zaplnily díry v ekonomice, které zůstaly po vypuknutí epidemie Covid-19. Francie a Německo například navrhly balíček pomoci ve výši 500 miliard EUR a ve Velké Británii úřad Office for Budget Responsibility očekává, že státní pokladna bude potřebovat dalších 300 miliard britských liber, aby udržela podniky naživu.
img

Nový ekonomický řád

28.05.2020 S tím, jak postupuje krize Covid-19 a zejména když sledujeme další vývoj, myslíme si, že nové trendy dlouhodobě nasměrují svět jinam. Klíčovými rysy budou státní intervence, fiskální aktivita a pokračující ekonomická síla Asie.
img

Analýza Fidelity International: Příležitosti z dislokace

25.05.2020 Globální ekonomické zotavení se bude podle názoru expertů Fidelity International odvíjet v několika fázích: upravení finančních toků, stabilizace šíření případů koronaviru v jednotlivých zemích, opravení toků v reálných ekonomikách a nakonec ekonomická expanze. Centrální banky již částečně řešily situaci okolo finančních toků a také nastal pokrok ve stabilizaci počtu případů koronaviru, i když nelze zapomínat na možnost opakujících se vln infekce. Vzhledem k tomu, že omezení volného pohybu ve většině zemí z velké části ještě zůstává, je potřeba nejprve opravit reálnou ekonomiku. Dokud nepřestane klesat poptávka a nezaměstnanost, bude na reálnou ekonomiku vyvíjen stále velký tlak.
img

ČÍNŠTÍ TURISTÉ ZNOVU NA CESTÁCH

14.05.2020 Přes 100 milionů lidí vyrazilo v květnu během pětidenního volna v Číně na cesty. Byla to první velká zkouška domácí poptávky po cestovním ruchu od doby, kdy bylo zrušeno omezení volného pohybu kvůli Covid-19. Přichází zotavení, nebo spíš zůstanou spotřebitelé chvíli opatrní?
img

10 tipů Fidelity International pro období volatility

28.04.2020 Jaký je dopad koronaviru na trhy, odkryjí následující měsíce. Zatím trhy reagují vysokou mírou volatility. Akciové trhy budou vždy procházet obdobím, v němž budou ceny prudce kolísat – to je úplně normální. Důvodem jsou obvykle negativní ekonomické zprávy nebo politická krize. Je pochopitelné, že prudké cenové výkyvy mohou probudit nejistotu mezi investory a motivovat je ke změně dlouhodobé strategie a impulzivnímu prodeji cenných papírů. Tato kolísání na trzích, neboli volatilita, mívají krátký život, a takové výprodeje jsou předčasné. Většina odborníků souhlasí: Nejlepší, co můžete udělat během takových psychicky náročných období na trzích, je zůstat a proplout.
img

Krize rozhýbala největší spolupráci soukromého a veřejného sektoru od druhé světové války

23.04.2020 S tím, jak se vlády snaží podporovat ekonomiku v době omezeného pohybu osob, přesměrovávají společnosti svou výrobu tak, aby pomáhaly s bojem proti koronaviru. Soukromý sektor se tak mění způsobem, jaký jsme od druhé světové války neviděli. To by mohlo mít pro investory trvalé důsledky.
C:\fakepath\money.jpg

Příjmy světových firem by se mohly letos snížit o 44 pct

20.04.2020 Pokud bude pandemie koronaviru dále utlumovat ekonomickou aktivitu, v průměru by se příjmy světových společností mohly v průběhu roku 2020 snížit o 44 procent. Vyplývá to z průzkumu, který investiční společnost Fidelity International uskutečnila počátkem dubna mezi 150 svými analytiky, kteří pokrývají všechny sektory z celého světa.
img

Bleskový průzkum Fidelity: Dopad Covid-19 může mít širší rozsah a delší trvání, ale na obzoru pořád ještě „raší zelené výhonky“

17.04.2020 Podle nejnovějšího bleskového průzkumu analytiků společnosti Fidelity International povede globální omezení výroby a služeb v letošním roce k významnému poklesu zisků firem.
img

Pár poznámek k vyplácení dividend

09.04.2020 Ve Fidelity jsme sepsali výzvu evropským bankám zaměřenou právě na podporu rozumných odkladů dividend v boji proti finančním rizikům v souvislosti s Covid-19. Banky spolu s vládami musí hrát klíčovou roli a zajištění zotavení ekonomik.
img

Čína a její sousedé restartují dodavatelské řetězce

01.04.2020 S tím, jak se čínská ekonomika oklepává ze zákazu vycházení, hlásí analytici Fidelity Intenational aktivitu v rozlehlé síti asijských továren, přístavů a logistických center. Přístavní jeřáby se v některých největších asijských přístavech znovu otáčí, protože produkce z čínských továren se po týdnech narušení koronavirem opět zvyšuje.
img

Proč je koronavirová krize spíš podobná té v roce 1918 než v 2008?

25.03.2020 Zapomeňte na klesající trhy z roku 2008, šoky související s Covid-19 jsou spíše jako chřipková pandemie z roku 1918. Zkoumání podobností mezi současností a tehdejší dobou nabízí vodítka, jak se současná pandemie může vyvíjet a ovlivňovat různá odvětví světové ekonomiky.
C:\fakepath\cor-17032020-lv.jpeg

Fidelity: Čína bude po odeznění pandemie lídrem oživení

17.03.2020 Společnosti v Číně se nejrychleji dostanou z globální pandemie koronaviru a budou jím nejméně poškozeny. Šoky zřejmě nejlépe zvládá technologický sektor. Vyplývá to z bleskového průzkumu 152 akciových analytiků a analytiků nástrojů s pevným výnosem společnosti Fidelity International.
img

Bleskový průzkum Fidelity: Čína bude lídrem oživení po COVID-19

17.03.2020 Podle bleskového průzkumu 152 akciových analytiků a analytiků nástrojů s pevným výnosem Fidelity International se zdá, že společnosti v Číně se nejrychleji dostanou z globální pandemie koronaviru a budou jím nejméně poškozeny.
img

Průzkum analytiků Fidelity International 2020: Zlomový rok pro ESG

09.03.2020 Průzkum analytiků Fidelity International 2020 ukazuje, že celosvětově jsou firmy v bodu zlomu. Již chápou, že zohledňování faktorů, jako je ochrana životního prostředí, podnikové řízení a sociální otázky (ESG – Environmental, Social and Governance factors), není jen správná věc, nýbrž také dobrý business.
img

Výnosy se v roce 2020 vrátí

27.01.2020 Na akciových trzích proběhlo poté, co pominulo období kvantitativního utahování ze strany FEDu a pomalejšího růstu zisků v roce 2019, oživení. Navzdory eskalaci obchodní války uprostřed roku a politickému neklidu v Evropě, obrat politiky FEDu o 180 stupňů, tedy trojnásobné snížení sazeb a obnovená expanze účetní rozvahy, pomohly zklidnit obavy z recese. Zatímco odvětví průmyslu šlo do recese, jeho snížená důležitost pro celkový HDP a pokračující odolnost amerického spotřebitele znamená, že v roce 2020 očekáváme pro globální ekonomiku spíš měkké přistání. Výnosy pravděpodobně klesnou na minimum a potom budou stoupat: po nevýrazném roce 2019 by měl být předpokládaný růst výnosů v roce 2020 kolem 8 procent.
img

Komentář Fidelity International k americkým volbám 2020 – důsledky pro zdravotnictví

23.01.2020 Zdravotnictví je pro americké volby, které se budou konat na podzim, velmi důležitým tématem. Od února 2019 zde vyvstávají dvě otázky. Tou první je reforma zdravotního pojištění. V době před prezidentskými volbami v USA oba demokratičtí kandidáti Bernie Sanders a Elisabeth Warren obhajují plán „zdravotní péče pro všechny“. Vyloučilo by to ze hry soukromé pojišťovny, zavedlo systém jediného plátce a u zbytku odvětví by to vyvolalo značný tlak na ceny. Průzkumy veřejného mínění naznačují, že pro takový plán je jen lehce přes polovinu voličů, a související odhady nákladů se pohybují od 28 do 32 bilionů USD za 10 let.
img

Výhled Fidelity International pro rok 2020: Hladké přistání, návrat výnosů

09.01.2020 Hlavními tématy roku 2020 budou inflace a udržitelnost. „Evropské ekonomiky by měly s růstem 1-1,5 procenta HDP zatím uniknout recesi, Čína podle našeho očekávání zpomalí a v případě USA odhadujeme 1,9 procentní růst HDP,“ říká Wen-Wen Lindroth, hlavní cross-asset stratéžka Fidelity International. Geopolitická rizika podle ní klesají. V roce 2020 tak zřejmě přetrvá období křehkého klidu.
img

Investiční fórum: Jak úspěšně investovat v roce 2020?

05.12.2019 Chcete se dozvědět, jak se mohou vyvíjet kapitálové, měnové a komoditní trhy v roce 2020? A co čeká svět alternativních investic? Jedinečnou možnost máte v úterý 7. ledna 2020 na Investičním fóru v Praze, kde v rámci moderovaných diskuzních a samostatných přednášek vystoupí přední ekonomové, bankéři a investiční odborníci z Česka i zahraničí a nabídnou ty nejlepší investiční strategie pro rok 2020.
img

Názor Fidelity International: Používání plastů a role investorů při recyklaci?

27.08.2019 Pro investory je poslední dobou čím dál důležitější faktor ESG – tedy, jestli je investice odpovědná, zda splňuje environmentální, sociální aspekty a chová se odpovědně i při řízení společnosti. Asset manageři mohou – a měli by – uplatňovat kritický přístup při hodnocení každé společnosti, jejíž cenné papíry nakupují, a zjišťovat, do jaké míry je dlouhodobá strategie firem v souladu s udržitelnými cíli. „To, že si to společnosti uvědomí, pomůže životnímu prostředí. Objevují se už náznaky takového fungování u některých firem,“ říká Mike Dolan, ředitel výzkumu Fidelity International. „Nejen náš výzkum, ale i ochota společností víc přemýšlet nad dopady své činnosti, je součástí našeho celkového hodnocení investic a může výrazně ovlivnit naše závěry.“
C:\fakepath\TOP5-12082019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.08.2019 1) Globální ekonomické vyhlídky se zhoršily, na světovou ekonomiku má silně negativní vliv vystupňování obchodního konfliktu mezi Spojenými státy a Čínou. Informoval o tom dnes německý institut Ifo. Odvolává se přitom na průzkum mezi 1200 odborníky ze 110 zemí, podle nějž se ukazatele Ifo pro současné podmínky a hospodářská očekávání ve třetím čtvrtletí zhoršily.
img

Komentář Fidelity International k postoji Bank of England

12.08.2019 Podle názoru Sajiva Vaida z Fidelity International Bank of England (BoE) i nadále profituje z globálního trendu, který lze letos vidět i u dalších hlavních centrálních bank, a sazby nemění. Vzhledem k rostoucí nejistotě na domácím i globálním poli a s ohledem na růst a inflaci je to překvapivé. Podle Vaida by se základ měl do konce roku snížit o 25 bazických bodů. Je potřeba „snížení pro jistotu“ bez ohledu na brexit.
img

ZLATO MŮŽE OPĚT ZAZÁŘIT

05.08.2019 Poté, co prorazilo několikaletou úroveň 1350 dolarů za unci, je zlato opět v centru pozornosti. „V dlouhodobém horizontu očekáváme více cenových posunů nahoru díky přesvědčivé kombinaci klesajících úrokových sazeb, rostoucím dlouhodobým inflačním očekáváním a zvyšujícím se obavám z recese,“ vysvětluje investiční analytik Fidelity International Oscar Hutchinson.
img

KOMENTÁŘ FIDELITY INTERNATIONAL: NOVÝ BRITSKÝ PREMIÉR, BREXIT A TRHY

24.07.2019 S Borisem Johnsonem jako nově nastupujícím premiérem Velké Británie zůstávají možnosti, jak se Velká Británie vypořádá s Brexitem, zhruba stejné: dohoda o Brexitu podobná té, kterou předložila Theresa May; volby umožňující získání většiny pro konzervativce; nebo nové referendum.
C:\fakepath\TOP5-23072019-LV-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.07.2019 1) Asijské akciové trhy dnes stouply, když se investoři soustředili na výsledkovou sezónu, vyhodnocovali korporátní zprávy a netrpělivě vyhlíželi zasedání Evropské centrální banky (ECB), které se uskuteční později v tomto týdnu.
img

BÝČÍ VÝHLED FIDELITY INTERNATIONAL PRO CENU ROPY

23.07.2019 Ceny ropy by se mohly podle analytiků Fidelity International zotavit vlivem nejen překvapivého rozhodnutí OPEC+ z počátku měsíce prodloužit omezení produkce ropy, ale i díky ochlazení obchodních válek mezi USA a Čínou. „Očekáváme, že ropa Brent Crude se bude po zbytek roku obchodovat v horní polovině pásma 60–80 dolarů za barel,“ odhaduje Randy Cutler, Senior Credit Analyst, Fidelity International.
img

Fidelity představuje vlastní ratingy udržitelnosti

03.07.2019 Ratingy udržitelnosti, které zahrnují údaje od 3000 emitentů akcií a dluhopisů, využijí rozsáhlý výzkum Fidelity a práci manažerských týmů, aby poskytly přehled a výhledy v jednom ze sektorů, na který se Fidelity International zaměřuje – v problematice ESG (Environmental, Social and Governance), tedy v oblasti odpovědného investování. Ratingový rámec rozděluje tento investiční prostor do 99 subsektorů, z nichž každý má specifická kritéria podle daného průmyslu. Každý emitent je posuzován ve vztahu k podobným firmám použitím škály ratingu A až E.
Související klíčová slova: Partneři | Offshore | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Mexické peso | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Turecko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | USD/TRY | Spotřebitelské ceny | Swiss Life | Měnové trhy | Investujeme | Spready | Ekonomické prognózy | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bazický bod | Benchmark | Beta | Bloomberg | Bod | Bond | Bundesbank | Burza | CAPEX | CEO | Cable | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Konsolidace | Dezinflace | Distribuce | Diverzifikace | Dividendový výnos | Dluhopis | Dluhopisový fond | Durace | EBIT | ECB | Ekonomika | Elasticita | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Index FTSE 100 | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Hedge fondy | Forward | Futures | Fúze | Grafy | Growth Funds | Hedge | High | High Yield | IPO | ISIN | Income Fund | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzové riziko | LIBOR | LTRO | Likvidita | Long | Low | MIFID | MMF | MT4 | Makro data | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Monetizovat | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obligace | Open | Osobní příjem | P/E | Pasiva | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Podílový fond | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Pákový efekt | RRR | Rally | Rating | Reinvestice | Riziko | Inflační riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Long Term | Směnný kurz | Splatnost | Spread | Stagflace | Swing | Swiss | Pokladniční poukázky | Trend | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | Wall Street | YTD | Yield | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Řízení portfolia | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CAD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | RMB | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | John Hardy | Zisk | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Sázka | Ceny komodit | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | Euronext | Uvolnění měnové politiky | Investiční fórum | ČSOB | Partners | Investiční odborníci | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Akcie ČEZ | Akciový analytik | CAC 40 | Deutsche Bank | Analytický tým | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Eurostat | Obchodní seance | Facebook | Riziková averze | Satoshi Nakamoto | Donald Trump | Burzy | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Penzijní fondy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | Global macro | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Volatilní | Vystavení riziku | Akcie dnes | Akcie Erste | Alternativní investice | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | Banka | BH Securities | Brent | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena komodit | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Cyrrus | České akcie | Devizové kurzy | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | ETF fondy | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropské burzy | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Fortuna | GDP | Graf | Guvernér české národní banky | HDP USA | Hodnocení investic | Hodnota eura | Hrubý domácí produkt | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do podnikání | Investice do zlata | Investiční | Investiční nástroje | Investiční služby | Investing | Investování do komodit | Irsko | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Jak vydělat | Jedno euro | JP Morgan | Kam investovat | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurz GBP | Kurz libry | Kurzy | Libra | Lira | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | MSCI index | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nejlepší investice | Nemovitosti | Nové trhy | Obchod s akciemi | Obchodování s dluhopisy | Ocenění akcií | Patria Online | PayPal | Pokles eura | Portfolia | Pravidelné investování | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Roboti | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | Signály | Société Générale | SP500 | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | SWIFT | Švýcarská banka | Trh nemovitostí | Trh | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volby v Turecku | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj rublu | WTI | Zavedení eura | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | CNBC | EIA | Benzín | Put | Báze | Bunds | Buy | Buyout | Defenzivní tituly | Indie | Janet Yellen | Kupónový výnos | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | P.A. | Range | REIT | ROCE | ROE | Sell | Výroční zpráva | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | P/E Ratio | Převis | Tržby | Zaměstnanost | Bod zlomu | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Investiční téma | Investiční analytik | Zhodnocení kapitálu | Tržní sentiment | Commission | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Know-how | Retail | Vzdělání | Frustrace | Velcí hráči | Burze | Currency | Investment | IMPOSSIBLE | Bank of America Merrill Lynch | KPMG | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Evercore ISI | Institut Ifo | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | NATO | BBC | Washington Post | Sója | Opinium | The Guardian | Petr Koblic | Ekonomická expanze | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Uložení peněz | Brazílie | Čínská centrální banka | Finanční systém | Firemní dluhopisy | Výkon fondu | Magnát | Realitní magnát | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | Top Stocks | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Hospodářské výsledky | Tržní cyklus | Chytrý Honza | Creditas | Investovaný kapitál | Renminbi | Evropské banky | Tržní volatilita | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Fundamentální ukazatele | Výnosová křivka | Energie | Earnings | Sentiment trhu | Malý prostor | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | Hillary Clintonová | Jádrový index | Rosněfť | Agentura Reuters | Sázet | Evropské trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Contango | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Fundamentální faktory | Americké firmy | Sázení | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Akcie energetických společností | Kapitálové rezervy | Britské akcie | Náklady na zajištění | Nárůst úroků | Economist | Economic | Inflační tlaky | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Členství v EU | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | Kolísání směnných kurzů | Portfolio fondu | Globální ekonomický růst | Pokles libry | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Bezpečnější investice | Britské banky | Odchod z EU | Odchod z Evropské unie | Černé pondělí | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Světové akciové trhy | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Guvernér | Benchmarky | Akcie na pražské burze | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Čínské akciové trhy | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | VIG | Pegas Nonwovens | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Komoditní sektor | Zpomalení v Číně | FTSE 100 | Baidu | Blockchain | Tesla | Dluhové krize | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Investiční výhled | LIBOR-OIS | Bankéři | Poplatky | Poptávka investorů | Rekordní minima | Britská vláda | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Aktivní investování | Predikce | Ekonomická situace | Světový obchod | Mezinárodní investice | Hospodářská situace | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Inflace v Německu | Makroekonomika | Světové trhy | Theresa May | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Indexové fondy | Zpomalení čínské ekonomiky | Britské referendum | Manažeři fondů | Global Focus Fund | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Turecká centrální banka | TRY | Investiční plány | Institucionální investoři | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Indexy PMI | Volatilita trhů | Alphabet | ČTK | Internetové firmy | Konsenzus | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Pew Research Center | Morningstar | Index KOSPI | Venture Capital | ex | ČSOB Asset Management | Akcie firem | Oslabování měny | Fúze a akvizice | Výkyvy devizového trhu | Swiss Life Select | Alokace aktiv | Sell in May and go away | Aleš Michl | Quant | Výhled pro zlato | Návratnost investic | Ceny hliníku | Investiční specialista | Zajímavé výnosy | Bitcoinové burzy | Podnikové dluhopisy | Jerome Powell | MiFID II | Online sázení | Capitalinked | Radim Dohnal | Nemovitostní fondy | Exmo Bitcoin | Exmo | Hodnota indexu PX | Fincentrum | Inteligentní investor | Roman Koděra | Finanční produkt roku | Finparáda.cz | Fidelity Fund | Správce portfolia | Lithium | Automatizované obchodování | Chuť investovat | Tržní očekávání | Asijské trhy | Vzácné kovy | Fondy Fidelity Intenational | Josef Tetek | Kobalt | Wood & Company | Portfolio manažeři | Geopolitická rizika | Globální akcie | Investice do vládních dluhopisů | Trhy dnes | Obchodní války | Výkonnost indexů | Jamie Dimon | Virtuální měny | Růstové akcie | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Rozvojové ekonomiky | Capitalinked.com | Obchodní napětí | Podniky | Odpovědné investování | Daňové strategie | Asijské akciové trhy | Čínské měny | Globální růst | Globální hospodářský růst | Technologické akcie | FAANG | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Americké dluhopisy | Geopolitika | Šéf Fedu | Správci kapitálu | FTSE 250 | Alternativní investiční strategie | Manažer fondu | Brookings Institution | Levné akcie | Brookings | Akciový výhled | Mileniálové | Americké volby | Výsledek amerických voleb | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Výprodej akcií | Silnější dolar | Pokles cen ropy | IG | Next Generation | Růst úrokových sazeb | Stanovení ceny | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Průzkum společnosti | Multi Asset Fidelity International | Výkonnost akcií | Výkonnost dluhopisů | Růst zisků | Politika Fedu | Náklady na úvěry | Pohyby na trzích | Fondy ETF | Veřejný dluh | Zadluženost | Vysoká zadluženost | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Růst cen komodit | Úvěrové portfolio | Analytici společnosti | Nemovitostní trh | Oživení trhu | US High Yield | Australské akcie | Dluhopisy s vysokým výnosem | Evropské dluhopisy | Obchodní jednání | Mezinárodní investoři | Vysoký výnos | Zvýšení sazeb | Přední ekonomové | Ekonomický poradce | Zájem investorů | Makroekonomická situace | Statistický úřad | Beyond Meat | Podnikatelská nálada | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Růst cen ropy | Sójové boby | Obiloviny | GlobalCoin | Vyšší mzdy | TLTRO III | Boris Johnson | Riziko recese | Dopady obchodní války | Americké společnosti | Snížení sazeb | Růst cen zlata | Čínský trh | Ratingy udržitelnosti | Volný čas | Banky na Wall Street | Býčí výhled | Napětí na trzích | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Globální ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Výkonný ředitel | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Oživení ekonomiky | Růst mezd | Pravděpodobnost recese | Deficit rozpočtu | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Globální recese | Finanční situace | Snížení daní | Přístup k investování | Dolarové likvidity | ESG | Edge | Geopolitické riziko | Rozhodnutí o brexitu | Banka Goldman Sachs | Hospodářské krize | McKinsey | Huawei | Digitalizace | Střadatelé | Čistý zisk | Investment Management | Startup | Obchodní model | Hazard | Celkové příjmy | Deficit | Hongkong | Strategické partnerství | Investice do ropy | Larry Kudlow | Býčí signál | Objem | Obchod | Trh práce | Čínský export | Obchodní dohody | Myšlenka | Vyšší volatilita | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Konkurenceschopnost | Recese v Evropě | Statistický úřad Eurostat | Vyšší riziko | Firma | Maloobchodní sektor | Období nejistoty | Risk-off | Ekonomický poradce Bílého domu | Poradce Bílého domu | IIF | Růst cen | Studie | 4G | Server CNBC | Bilance | Obchod s Čínou | Co bude | Vývoj trhu | Generální ředitel | Čínský prezident | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Amazon | Fixed income | Nízké úrokové sazby | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Bulgari | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Politická krize | Blahobyt | Fáze obchodní dohody | 5G | FT | Ekonomka | Dluhopisoví investoři | Data o HDP | Globální trh | Financovat | Předpovědi | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | Jak úspěšně investovat | Investovat v roce 2020 | Radim Krejčí | TopMonks | Martin Svoboda | ZertifikateJournal | Michal Šnobr | KARO Invest | Primoco UAV | Společnost ČEZ | Eva Miklášová | BNP Paribas Asset Management | Ján Hájek | Franklin Innovation | George Russell | Portfoliomanažer | Dividendové vyhlídky | NN Investment Partners | Bregje Roosenboom | Konferenční centrum City | Na burze | Propouštění | Rostoucí náklady | Enel | Další rozvoj | Rozvoj | Stavebnictví | Federal Open Market Committee | Ceny zboží | Rostoucí mzdy | Sociální sítě | Problémy | Vládní výdaje | Směřování měnové politiky | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Total | Růst spotřebitelských cen v USA | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Soukromý sektor | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Federální obchodní komise | Nord Stream | Míra | Úroky | Nálada v USA | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Důchod | Předseda | Investujte | Vojtěch Benda | Šperky | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Italský premiér | Zelený dluhopis | Biotechnologické společnosti | Bankovní vklady | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Bydlení | Uber | Ztráta | Úbytek | Stratég | Výnosy státních dluhopisů | Americká politika | Průmyslové podniky | Investiční ředitel | Ziskovost | Lombard Odier | Hospodaření | Údaje ministerstva | Zbrojovky | MSCI AC World | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Bernie Sanders | Nízké ceny ropy | Vyšší ceny ropy | Návratnost | Internetoví giganti | Netflix | Inovace | Míra inflace v eurozóně | Americké dolary | Evropský maloobchod | Ceny ropy dnes | Hlavní rizika | Letecké společnosti | Miliardy eur | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | Hodnota investic | Experti | Výhled Fidelity International | Solidní výnosy | Návrat výnosů | Zemědělství | Negativní zprávy | ASML | Nový rekord | Iniciativa | Podnik | Vyšší inflace | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | SAP | Valuace akcií | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Nájemné | Ceny energií | Zamyšlení | Britské podniky | Vyplácení dividend | Krach | Komunikace | Francouzská vláda | Astrazeneca | Trump | Pozitivní zprávy | Mezinárodní organizace práce | Prezident | Koronavirus | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Trhy | Světová zdravotnická organizace | WHO | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Většinový podíl | Pohyby cen | Virus | Vir | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Ředitel investic | Romain Boscher | Důchody | Americký kongres | Zdravotní pojištění | Růst inflace | SARS | Pandemie koronaviru | Pandemie | Certifikace | Vstupy | Výstupy | Lehká ropa WTI | Zpomalení růstu | Pravděpodobnost ztráty | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Čínská vláda | BP | Optimismus na trzích | Americká společnost | Zrychlení růstu | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Růst sazeb | Valuace | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Ekonomické aktivity | Globální indexy | Dopad koronaviru | Střední podniky | Největší ztráty | Cestovní kanceláře | Americký Fed | Cyklické akcie | Jižní Korea | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Vládní opatření | Výkyvy | Restrikce | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Poradci | Asijské akcie dnes | Tržní podmínky | Profitovat | Čínský růst | Technologičtí giganti | Tencent | MSCI China | Další vývoj | Stimuly | Oldřich Dědek | Evropské země | Fiskální politiky | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Třída aktiv | Bleskový průzkum | Průzkum Fidelity | Šíření viru | Stimul | Burzy cenných papírů | Nákupy aktiv | Vedlejší účinky | Obavy o likviditu | Spotřebitelé | Politbyro | Pandemie COVID-19 | Historie | Historický pád cen ropy | Pád cen ropy | Historický pád cen | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Refinancování dluhů | Vládní podpory | Texas | Krize způsobená koronavirem | Vyplácet dividendy | Valné hromady | Algoritmy | Koronavirová krize | Unilever | Salmán | Komentátor | Hlavní centrální banky | Kongres | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Helikoptérové peníze | Ministryně financí | Prodejní tlak | Spoření | Dávky v nezaměstnanosti | Anomálie | Vnímání rizika | Velká finanční krize | Dividendové výnosy | Bankovní systém USA | Pojišťovací společnosti | Ekonomický dopad viru | Peněžní zásoby | Velikost peněžní zásoby | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Olympijské hry | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Jair Bolsonaro | Biliony | Potenciál | Spotřebitelská důvěra v USA | Ceny elektřiny | Viry | Výkonnost indexu | Bulharsko | Riziko inflace | E-commerce | Ekonomiky | Slovensko | Války | Tým akciových analytiků | Vysoká míra volatility | Míra volatility | Poradce | Organizace | Průmyslové revoluce | Umělá inteligence | Internet věcí | Závislost | Práce | Společnost Unilever | Zelené energie | Vláda USA | Podíl na trhu | Údaje | Ekonomické škody | AOL | Sociální nepokoje | Veřejný sektor | Škrty dividend | Znárodnění | Rutina | Životní styl | Čínské oživení | Trh dluhopisů | Emitenti | IMF | Více peněz | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | Otevírání ekonomik | Rozvíjející se země | Vzrušení | Portfolio manageři | Příjmy světových firem | USD za barel | S&P500 | Finanční pomoc | Cenové pohyby | SARS-CoV-2 | Debata | Tweety | PMI ve službách | Evropské indexy | Posílení | Omezení pohybu | Joe Biden | Větší pokles | Podpůrná opatření | Období volatility | Korekce na trzích | Zvýšení celkové návratnosti | Cestování | Americký HDP | Pracovní síly | Shell | Energetická společnost | Ekonomická realita | Maloobchod | Zaměstnanci | Růst výnosů | Dovoz | Vývoz | MSCI World | Maximalizace zisku | Regulační orgány | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Zveřejněné údaje | Spotřebitelské ceny v USA | Dopad krize | Technologický pokrok | Preqin | Potlačovaná poptávka | Čínské letecké společnosti | Cestování do zahraničí | Čínští turisté | NetEase | Dopad na cenu | Dopad covid-19 | Vývoj ekonomiky | Volatility trhu | Velké ekonomiky | Vakcína | Digitální revoluce | Recyklace | Manažerka | Spekulovat | Prodej vozů | Manažeři | Contemporary Amperex Technology | Omezení produkce | GlobalData | PMI v eurozóně | Akcie v Hongkongu | Umělé inteligence | China Daily | Investment management | Dislokace | Globální ekonomické zotavení | Ekonomické zotavení | Zdravotnický průmysl | Technologická revoluce | Regionální nerovnosti | Ocenění nástrojů | Taktická alokace aktiv | Ztráty zaměstnání | Technologické centrum | JDE | Unie | Měsíční průzkum | Pokles investic | Koronavirové pandemie | Ekonomický řád | Fiskální aktivita | Vládní intervence | Dlouhodobý výhled | Velcí producenti | PEPP | Globální nálada | Vedení společnosti | Tchaj-wan | Vysoké valuace | Investice do infrastruktury | GRANOLAS | Akcie FAANG | GlaxoSmithKline | Nestlé | Novartis | Novo Nordisk | Sanofi | Prodeje automobilů | Rostoucí trend | Covid | Americké technologické firmy | Technologické firmy | Správce aktiv | Zahraniční kapitál | Vyšší daně | Snížení nákladů | Druhá vlna | Instinkt | Nízké sazby | Práce z domova | Příjmy a výdaje | Ziskové marže | Letecký průmysl | Úroda | Dopad pandemie | MAM | Růst kapitálu | Růst kapitálu a příjmů | Epic Games | Generace Z | Ocenění | Šance | Ceny | American Depositary Receipt | Technologické společnosti | Rostoucí ceny komodit | Znovuotevření ekonomiky | Životní úroveň | Plynárenské společnosti | Nikl | Komoditní akcie | Čínská společnost | Překvapivý růst | Důvěra | Známky oživení | Indonésie | Analytici Fidelity International | Digitální ekonomika | Fond FF | Global Communications Fund | Ocelářství | WeCHat | Zpomalující růst | Společnost Rosněfť | Oživení poptávky | Radikální změny | Worldometers | Upozornění na rizika | Fortnite | Výrobce pneumatik | Období zvýšené volatility | Zvýšení daní | Deglobalizace | Klimatické změny | Odborníci | Snížení emisí | Rezidenční nemovitosti | Evropský statistický úřad | LG Chem | Elektromobily | Politici | BloombergNEF | Diverzifikovat | Nákupní příležitosti | Plynovody | Snížit emise | Riziko poklesu cen | Biden | Pracovní místa | NextEra | Udržitelné investování | Energetický sektor | Lockdown | Americké měny | iPhone | Udržitelné investice | Embargo | Nařízení | HDP Asie | Intel | Výrobce čipů | Solární energie | Bidenovo vítězství | Technologické tituly | Vlny koronaviru | Pravidelný příjem | Bankovní úvěry | Podvážení | Fond Fidelity | Global Communication Fund | Future Connectivity Fund | Jon Guinness | Ruské společnosti | Vítězství Bidena | Oslabování amerického dolaru | Cenné papíry s pevným výnosem | Faktor beta | ACA | Zelené dluhopisy | Spotřebitelská poptávka | Zelené investice | Životní prostředí | Nio | Li Auto | Vakcinace | Člen bankovní rady České národní banky | James Hickling | Jeff Meys | Michal Semotan | Ulrik Fugmann | Petr Šrámek | Longevitytech.fund | Očkování | Ceny aktiv | Nálada investorů | Emise dluhopisů | Počasí | PMI ve výrobě | Západní ekonomiky | Brands | Zdravotní péče | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | ACT | Regulace v USA | MSCI ACWI | Etsy | Nárůst ceny | Cenové výkyvy | Vypuknutí pandemie | Historická výkonnost | Ethos Foundation | Vincent Kaufmann | Corey Klemmer | Domini Impact Investments | Brian Grieves | Pat Zerega | Shareholder Advocacy | Mercy Investment Services | Achmea Investment Management | ACTIAM | Lombard Odier Investment Management | MFS Investment Management | Supercyklus | Anheuser-Busch inBev | Vakcíny proti COVID-19 | Sales Associate Director | Rostoucí výnosy | Celosvětová poptávka | Tržní rizika | Finanční zdraví | Herní průmysl | Oživování ekonomiky | Riziková prémie | Silný růst | Fidelity | Průzkum analytiků | Průmyslové společnosti | Společnost Nokia | Moonfare | Hodnotové akcie | Vývoj pandemie | Jobs Plan | Údaje MMF | HoReCa | Prudký růst cen | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Vstupní náklady | Ceny ropy Brent | Ceny surovin | Emise skleníkových plynů | COP26 | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | ERA | Rostoucí ceny | Objem transakcí | Futures na americké indexy | Otevření ekonomik | Pandemie COVID | Zvýšené riziko | Obavy z inflace | Oslabení | Ruský ministr | Ruský ministr hospodářství | Nadnárodní společnosti | Evropské společnosti | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Hedvábná stezka | Vyvážené portfolio | Podpora finančního zdraví | Politické dilema | Dodávky plynu | Carsten Roemheld | Akcie technologických firem | Dekarbonizace | Konkurence | Prodej | Cyklus zvyšování sazeb | Didi | CO2 | NASA | Vyšší úroveň | Paradox | Výhled globálního růstu | Malajsie | Společnost Didi | Technologie | Růst společnosti | Hliník | Egypt | Prodej zboží | Očekávání zisku | Spotové ceny elektřiny | Spotové ceny | TSMC | Videohry | Fidelity Select | Fidelity Select 50 | Seznam oblíbených fondů | Smartphony | Taiwan Semiconductor Manufacturing | AI | Nové tituly | FIXED | Přidaná hodnota | Odvětví | Výzkum Fidelity International | Výzkum Fidelity | Načasování | Varianta delta | Rozsah škod | Boom | Balkán | Azure | Klimatická politika | Dodávky čipů | Štěstí | Chování | Vnímání | Růst výrobních cen | Logistika | Ropné a plynárenské společnosti | Skleníkové plyny | Inovativní řešení | Omezení nákupů aktiv | Komentář Fidelity | Komentář Fidelity International | Odborný přístup | Asijské země | Spotové ceny ropy | Jeff Currie | Německý výrobce | Zahraniční společnosti | Daniel Cioaba | Balkan Insight | Gypsycoin | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | Americká ministryně financí | Nedostatek čipů | Salman Ahmed | Společnosti | Náklady na obchodování | Opatření | Vrcholy | Evergrande | China Evergrande | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Vysoká poptávka | Energetika | Ženy a investování | TIPS | Ceny plynu | Reakce centrální banky | Catherine Yeung | Paras Anand | Odhady růstu | Energetické krize | Pravidla hry | Fidelity Leading Indicator | Crest Communications | Zdravotnictví | Pozornost | Robert Habeck | Meta | Metaverzum | OSN v Glasgow | Klima | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Průmyslový sektor | Lockdowny | TIM | Ruský trh | Změny klimatu | Nálada na trzích | Výhled Fidelity | | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Akciový výhled 2022 | Jamal | Krátkodobý výhled | Logistické společnosti | Ocel | Uhelné elektrárny | Hry | Cena akcií společnosti | Reality | Válka na Ukrajině | Spotřební zboží | Ericsson | Zmírnění sankcí | Invaze na Ukrajinu | Zisk EBIT | Sankce | Evropské vlády | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Export do Ruska | Nokian | Invaze | Narušení dodávek | Sankce namířené proti Rusku | Změna režimu | Ukončení války | Řetězec | Řetězce | Odchod z Ruska | Hospodářské škody | Výrobce pneumatik Nokian | Oleg Tiňkov | Rosbank | Situace na akciových trzích | Stagflační trend | Rezervní fond | Signály recese
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Fibonacci úrovně
Fibonacci úrovně retracementu
Fibonaci
Fibo retracement
Fibo strategie
Fibo úrovně
FibreNet
Fidelity
Fidelity Fund
Fidelity Funds - China Consumer A-ACC-USD

Následující klíčová slova

Fidelity Investment
Fidelity Investments
Fidelity Leading Indicator
Fidelity Management & Research
Fidelity National Information Services
Fidelity National Information Services (FIS)
Fidelity Select
Fidelity Select 50
Fidelity Water Sustainability
FIDESZ
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít