Úterý 19. březen 2024 06:14
reklama
XTB trading konference 2024
reklama
CapXmaster
reklama
Purple MT4 platforma nova
reklama
Dukascopy new

Vývoj české ekonomiky

C:\fakepath\Rusnok.jpg

Česká ekonomika se bude na úroveň před krizí vracet dlouho

25.02.2024 Česká ekonomika se bude na předcovidovou úroveň vracet ještě několik let, shodli se dnes ekonomové Jiří Rusnok a Helena Horská v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Podle nich bude nutná restrukturalizace tuzemského hospodářství. Letos sice už očekávají mírný růst reálných mezd i výrazně nižší inflaci, domácí spotřeba se však podle nich kvůli dopadům krize z předchozích let výrazněji nezvýší.
img

Důvěra v ekonomiku není nijak valná

23.02.2024 „Vývoj důvěry v českou ekonomiku v prvních dvou měsících letošního roku zatím nevěští nic dobrého. Po lednovém propadu totiž i v únoru se Indikátor důvěry v českou ekonomiku, který sestavuje Český statistický úřad, snížil o 1,9 bodu na hodnotu 90,6. Dolů ho táhla zejména zhoršující se nálada mezi firmami. Indikátor důvěry podnikatelů poklesl o 2,8 bodu na hodnotu 89,9. A co je pro letošní vývoj české ekonomiky obzvlášť nebezpečné, k nejhlubšímu propadu důvěry v budoucí vývoj došlo v průmyslu – zde se index snížil o 4,7 bodu.
img

Ještě výraznější propad české ekonomiky

01.12.2023 Česká ekonomika dle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu poklesla mezikvartálně o 0,5 % a meziročně o 0,7 %. Byl tak překonán jak prvotní odhad, tak očekávání trhu. Tuzemské hospodářství se nachází v útlumu především ve spojitosti s nízkou spotřebou domácností. Oživení ve druhé polovině roku, které bylo napříč trhem očekáváno, nepřichází.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Mise MMF čeká letos pokles HDP v Česku 0,4 procenta, příští rok růst 1,2 pct.

22.11.2023 Česká ekonomika letos klesne o 0,4 procenta a v příštím roce vzroste o 1,2 procenta. Uvádí to hodnotící zpráva mise Mezinárodního měnového fondu (MMF) v Česku, kterou dnes zveřejnilo ministerstvo financí. V říjnovém výhledu přitom MMF očekával, že letos český hrubý domácí produkt (HDP) vzroste o 0,2 procenta a příští rok o 2,5 procenta. Mise MMF také předpokládá, že inflace dosáhne dvouprocentního cíle České národní banky (ČNB) na počátku roku 2025.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Bankovní asociace letos čeká pokles HDP o 0,4 procenta, příští rok růst 1,8 pct

09.11.2023 Nová prognóza České bankovní asociace (ČBA) předpokládá letos mírný pokles tuzemské ekonomiky o 0,4 procenta. Pro příští rok přehodnotila růst ke slabším hodnotám a očekává jej 1,8 procenta. Inflace podle ní letos dosáhne téměř 11 procent, v příštím roce klesne na 2,5 procenta. Vyplývá to z makroekonomické prognózy, kterou dnes ČBA představila novinářům.
C:\fakepath\trader-29082023-36-zm.jpg

HDP meziročně klesl, ale mezikvartálně vzrostl, za celý rok se čeká stagnace

29.08.2023 Česká ekonomika ve druhém čtvrtletí meziročně klesla o 0,4 procenta, mezičtvrtletně vzrostla o 0,1 procenta. Zpřesněné údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Výkon ekonomiky byl vyšší, než očekávala v srpnové prognóze Česká národní banka (ČNB). Za celý rok podle centrální banky bude hrubý domácí produkt (HDP) zhruba stagnovat. Podobně to vidí i analytici, kteří ve druhém pololetí očekávají oživení spotřeby domácností, ale zpomalení růstu exportu.
img

Moore: S důvěrou v českou ekonomiku to není valné

26.06.2023 „S důvěrou v českou ekonomiku to není nijak valné. Stejně jako v květnu i v červnu indikátor důvěry, který sestavuje ČSÚ, meziměsíčně poklesl. Zatímco v květnu to bylo 3,1 bodu v červnu se propadl o 3,8 bodu na hodnotu 90,3. Varující je zejména skutečnost, že poklesla jak důvěra podnikatelů, tak i důvěra spotřebitelů,“ uvedl partner poradenské skupiny Moore Czech Republic Petr Kymlička.
img

Česko má stejně jako „eurové“ Slovensko inflaci 14 procent, říká Eurostat. Existují důvody pro přijetí eura v Česku?

20.05.2023 Vývoj české ekonomiky je příznivější, než se takřka všichni experti domnívali loni v létě či na podzim. Letos očekáváme, že vykáže růst 0,3 procenta. V příštím roce pak 2,4 procenta. Takže se Česko vyhne jakékoli hlubší či/a vleklejší recesi.
img

Bloomberg: Nejpřesnější předpovědi kurzu koruny má Ebury

13.04.2023 Společnost Ebury, která se věnuje kurzovému zajištění a finančním službám pro střední a malé podniky, se v prvním čtvrtletí stala podle agentury Bloomberg podruhé v řadě institucí s nejpřesnější předpovědí vývoje kurzu české koruny. Ebury zvítězila v konkurenci dvou desítek bank a dalších finančních a analytických institucí. Dlouhodobou kvalitu analytického aparátu společnosti Ebury dokládá i fakt, že v takto silné konkurenci se už sedm čtvrtletí v řadě pohybuje pravidelně mezi nejlepšími třemi institucemi co do přesnosti vývoje kurzu české měny. V letošním roce Ebury očekává, že koruna odevzdá část aktuálních zisků a uzavře rok okolo hranice 23,9 koruny za euro.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Únorová data z tuzemské ekonomiky příslibem lepšící se situace

03.04.2023 Bohatý týden na tuzemská data odhalí únorový vývoj české ekonomiky. Podle nás mírné oživení spotřebitelské poptávky pokračovalo i v únoru, zatímco průmyslová produkce korigovala ostrý lednový pokles. Finální odhady PMI v eurozóně by měly potvrdit slabší sentiment ve zpracovatelském průmyslu, a naopak velmi silnou aktivitu v sektoru služeb. Průmyslová produkce v členských zemích eurozóny by měla však vykázat vcelku příznivý výsledek. Na Velký pátek zveřejněný americký NFP report by měl opět přinést solidní přírůstek nových pracovních míst a podpořit tak nutnost utaženější měnové politiky oproti současnému tržnímu ocenění.
img

Spořicí účet HIT PLUS od Raiffeisenbank nově s úrokem 5,50 %

30.09.2022 Od 1. října 2022 nabízí Raiffeisenbank na spořicím účtu HIT PLUS úrokovou sazbu 5,50 %. Nabídka platí pro nové i stávající klienty.
img

Inflace se začíná zadýchávat

12.09.2022 „Meziroční míra inflace konečně začala klesat, přesto se stále udržuje na velmi vysokých úrovních. Prudký růst cen vedl k omezování spotřeby, což se negativně odrazilo na tržbách obchodníků. Nadále hrozí, že v české ekonomice propukne stagflace, protože ekonomika může přejít do recese dřív, než se nám podaří porazit vysokou inflaci,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Konjunkturální průzkumy – srpen 2022

24.08.2022 „Výhled spotřebitelů na budoucí vývoj české ekonomiky se odrazil ode dna a začínají se oba indikátory důvěry sbližovat. Všichni s velkým napětím sledují vývoj ceny plynu a elektřiny, protože brzy začne topná sezóna. Podnikatelé byli od začátku války na Ukrajině většinou relativně optimističtí ohledně dalšího vývoje, ale to se teď mění a jejich predikce se zhoršují. A jsou to právě oni, kteří mnohem lépe odhadují budoucí vývoj. Vypadá to, že nás určitě nečekají snadné podzimní a zimní měsíce.“
img

Ranní okénko - Závěr týdne plný ekonomických čísel

29.07.2022 Dnešní kalendář je doslova nabitý čísly z reálné ekonomiky. Za několik málo minut se dozvíme, jak se dařilo české ekonomice ve druhém čtvrtletí, dopoledne pak dorazí údaj ohledně HDP i z Německa a celé eurozóny. K tomu navíc z eurozóny přijde i informace ohledně červencové inflace. Včerejší výsledek z Německa ukázal, že meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v eurozóně může čekat další navýšení. V USA se pak potvrdily obavy z technické recese a druhý záporný výsledek v řadě skončil hluboko pod mediánem odhadů trhu. Pro Fed to ale nic moc neznamená a spíše než na neoficiální definici bude americká centrální banka hledět na komplexnější mix ukazatelů z reálné ekonomiky, v čele s trhem práce.
img

Jedna turbína může rozhodnout o tom, zda Česko letos padne do recese. Nikdy v historii nezávisel vývoj české ekonomiky – a osud statisíců Čechů – na jednom jediném stroji

09.07.2022 V současnosti nejsledovanějším a nejdiskutovanějším průmyslovým zařízením světa je bezesporu jedna konkrétní turbína, co odešla na údržbovou opravu do kanadského Montrealu. Poslal ji tam Gazprom, ruský plynárenský gigant, jejž ovládá Kreml. Jenže turbína nemůže zpět do Ruska. Kanada totiž v červnu zavedla sankce na ruský ropný a plynárenský průmysl, které znemožňují export právě takových zařízení do Ruska.
img

Ruská burza otevřela silným růstem. Rusnok očekává v ČR vysokou inflaci s nulovým růstem HDP

25.03.2022 Moskevská burza MOEX ve čtvrtek otevřela pro ruské rezidenty. Akcie na ní kótované v souhrnu silně posílily. Na burzu ovšem nemají přístup zahraniční investoři a shortování je zakázané. Zároveň také ruská vláda oznámila, že plánuje být na moskevské burze aktivní. Někteří investoři věří, že růst na burze je právě z těchto důvodů do určité míry umělý.
C:\fakepath\sankce-27022022.jpg

Analytici: Sankce Rusko tvrdě zasáhnou

27.02.2022 Odpojení některých bank od mezibankovního systému SWIFT a další opatření proti ruské centrální bance nevyhnutelně povedou k pádu ruského rublu, odstřižení od mezinárodních finančních trhů a k neschopnosti Ruska splácet své závazky. Pro české podnikatele se zároveň stane ruský trh nedostupný a Rusko jako exportní trh tak přestane pro ČR existovat. Celkový dopad na českou ekonomiku by se mohl projevit v pomalejším hospodářském oživení a zvýšené inflaci. V žádném případě by sankce neměly destabilizovat domácí finanční a bankovní sektor, který je velmi silný. Podniky obchodující s Ruskem by se měly připravit na to, že ruská strana nebude hradit své závazky. Vyplývá to z vyjádření ekonomů, které ČTK oslovila.
img

Čistý zisk ČSOB za tři čtvrtletí stoupl o 84 % na 11,6 miliardy Kč

12.11.2021 Čistý zisk skupiny ČSOB za tři čtvrtletí stoupl o 84 procent na 11,6 miliardy korun. Objem aktiv pod správou jí vzrostl o 16 procent na 278 miliard korun. ČSOB, která patří mezi největší tuzemské banky, to dnes sdělila ČTK. Ostatní velké banky zaznamenaly také výrazný nárůst zisku.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Analytici: Výsledky německých voleb výrazněji neovlivní českou ekonomiku

27.09.2021 Výsledky německých voleb výrazněji neovlivní vývoj české ekonomiky. Shodli se na tom analytici oslovení dnes ČTK. Úspěch Zelených může sice podle nich znamenat rozpory ohledně využití jaderných elektráren a může také zvýšit tlak na automobilky ohledně opuštění spalovacích motorů. Německo však zůstane stabilním a spolehlivým partnerem, což je zásadní pro český zahraniční obchod, dodali.
img

Rozbřesk: Aktuální vývoj české ekonomiky nelze považovat za zklamání

01.09.2021 Konečně jsme se včera dočkali podrobných výsledků české ekonomiky za druhý kvartál. Nakonec se ukázalo, že si hospodářství vedlo přece jen o trochu lépe, než indikoval bleskový odhad (+1 % vs. 0,6 %), nicméně stále jde o výrazně slabší výsledek ve srovnání s většinou zemí Unie. Slabší bylo nicméně toto číslo ve srovnání s odhadem ČNB, která předpokládala 1,7 %.
img

Ranní okénko - Indikátory sentimentu korigují k nižším hodnotám

24.08.2021 Dnes je na řadě tuzemský konjunkturální průzkum. Maďarská centrální banka dnes pravděpodobně navýší úrokovou sazbu. Německý statistický úřad vydal zpřesněný odhad HDP ve druhém čtvrtletí, současně s jeho strukturou.
img

Česká ekonomika zvládla závěr roku překvapivě dobře

02.02.2021 Podle rychlého odhadu ČSÚ vykázal český hrubý domácí produkt za čtvrté čtvrtletí minulého roku mezikvartální růst o 0,3 %. V meziročním srovnání HDP pokleslo o 5,0 %, tedy stejně jako ve třetím čtvrtletí 2020. Za celý minulý rok pak česká ekonomika poklesla „jen“ o 5,6 %, přičemž odhady z poloviny roku počítaly s propadem přesahujícím 7 %. Nicméně vzhledem k nejistotám sběru dat během ekonomických uzavírek nelze vyloučit, že zpřesněný odhad přinese revize. Vývoj české ekonomiky v závěru minulého roku se tak připisuje na seznam překvapivě dobrých výsledků, které jsme již pozorovali napříč Evropou minulý týden.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Důvěra v ekonomiku po pěti měsících klesla, důvodem je covid-19

26.10.2020 Důvěra v českou ekonomiku po pětiměsíčním růstu v říjnu klesla meziměsíčně o 4,5 bodu na 86,4 bodu. Snížila se hlavně důvěra spotřebitelů, u nichž indikátor klesl o 11,6 bodu. Po jarním propadu je to druhý nejvyšší pokles od začátku sledování. Důvodem je pandemie koronaviru a s ní související opatření. Nižší je i důvěra u podnikatelů. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
img

Forex: Pokles poptávky se odráží v nižší dynamice spotřebitelských cen

13.10.2020 Výrazný pokles ekonomické aktivity, kterého jsme byli svědky především v průběhu druhého čtvrtletí, se stále více promítá v nižší dynamice spotřebitelských cen. Ve velké části evropských ekonomik dezinflační vývoj započal jen krátce po vypuknutí kororonavirové pandemie. Německé spotřebitelské ceny s největší pravděpodobností již v září meziročně klesaly, což by měl dnes potvrdit finální odhad tamní inflace. Vliv zde však má i červencové snížení sazeb DPH. K dalšímu snížení meziměsíční dynamiky spotřebitelských cen došlo v září pravděpodobně také v USA. Nižší zřejmě byla nejen celková, ale i jádrová inflace.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tento týden bude ve znamení srpnových dat z průmyslu a maloobchodu

05.10.2020 Letní prázdniny většinou vnášejí do vývoje ekonomických ukazatelů vyšší míru volatility. Je tak zcela běžné, že nárůst v jednom z prázdninových měsíců je vzápětí vyvážen poklesem v měsíci druhém, či naopak. Toho se pravděpodobně dočkáme také v tomto týdnu, který přinese výsledky srpnových maloobchodních tržeb a průmyslové produkce, a to včetně těch českých. V průměru však letní měsíce pravděpodobně ukáží na další oživení ekonomiky. Z politických událostí zaujme dnešní setkání ministrů euroskupiny, kteří budou diskutovat podrobnosti již schváleného fondu obnovy. Sledovaný bude zcela jistě také další vývoj jednání týkajících se brexitu.
img

Forex: Po předchozím posílení dnes koruna opět oslabila

02.10.2020 S korunou to tento týden bylo jako na houpačce. V pondělí zahájila obchodování mírně nad 27,10 CZK/EUR a ihned navázala na oslabující trend z minulého týdne, když se ve středu dostala až nad 27,20 CZK/EUR. Ve středečních odpoledních hodinách však začala náhle posilovat, a to jí vydrželo i po celý čtvrtek, v jehož závěru prolomila hranici 26,90 CZK/EUR. Pozitivní sentiment však koruně moc dlouho nevydržel, a ta se tak dnes vrátila tam, kde na začátku týdne začínala, tedy k 27,10 CZK/EUR. Koruna tak zůstává slabá a reaguje především na velkou nejistotu, která je spojená s rychlým nástupem druhé vlny koronaviru v ČR. Ve zbytku regionu byla situace klidnější, když jak maďarský forint, tak i polský zlotý po většinu týdne posilovaly a uzavíraly na výrazně silnějších hodnotách. Prvně jmenovaný získal v průběhu týdne proti euru 1,6 %, ten druhý pak zhruba 1 %. Oběma měnám pomohlo především posílení eura k dolaru, a to přibližně o 0,9 %. Při srovnání se zbytkem regionu je tak zřejmé, že s vyhrocenou situací ohledně koronaviru v ČR narůstají obavy investorů o další vývoj české ekonomiky.
img

Forex: Produkce v průmyslu i nadále výrazně zaostává za loňským rokem

06.08.2020 Česká ekonomika oživuje. Zvyšuje se i průmyslová produkce, loňských hodnot však zdaleka nedosahuje. V červnu byla podle nás stále meziročně nižší o 12,2 %. Známky oživení již hlásí také německý výrobní sektor, což by měl potvrdit další nárůst továrních objednávek. I ty však zůstanou ve srovnání s loňskem nižší. Dnes zasedá také ČNB, úrokové sazby však s největší pravděpodobností měnit nebude.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tento týden bude bohatý na data z tuzemské ekonomiky

03.08.2020 Česká ekonomika je již na cestě vzhůru. To dnes potvrdí index nákupních manažerů ze zpracovatelského průmyslu, který se podle našeho odhadu v červenci dostal po půl roce nad hranici 50 bodů. V dalším průběhu týdne pak na pozitivní vývoj ukáží také indikátory z reálné ekonomiky. Maloobchodní tržby by měly navázat na dobré květnové výsledky a meziročně vzrůst o 3,7 %. Domácí poptávka těží zejména ze stále příznivého vývoje na trhu práce, když nezaměstnanost vzrostla jen mírně. Na tom nic nezmění ani data za červenec. V průmyslu produkce i nadále za loňskem zaostává, známky oživení jsou však patrné i zde. Dobrou zprávou pro vývoj české ekonomiky je rovněž to, že k oživení dochází také u našich obchodních partnerů. Ve čtvrtek zasedá ČNB, úrokové sazby však podle nás nechá beze změny.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Dohoda EU je podle analytiků dobrou zprávou pro ekonomiku ČR

21.07.2020 Schválení dohody o fondu obnovy a víceletém rozpočtu EU jsou pro českou ekonomiku podle oslovených analytiků dobrou zprávou. I když peníze již neovlivní vývoj české ekonomiky letos, jde i tak podle ekonomů o významnou pomoc o velikosti zhruba 11 procent českého hrubého domácího produktu (HDP). To je podle některých analytiků více než reálná pomoc, kterou ekonomice zasažené koronavirem poskytuje česká vláda. Zároveň ekonomové upozornili, že ČR zůstane díky dohodě nadále čistým příjemcem peněz z EU. A fakt, že si EU peníze půjčí, může vést k efektivnějšímu přerozdělování a hospodaření s unijními penězi.
img

Rozbřesk: Produkce aut v dubnu -90 %, výplach na ropě pokračuje

22.04.2020 Nových dat, která by ilustrovala vývoj české ekonomiky po nástupu korona-krize či nouzového stavu, je zatím poskrovnu, nicméně první střípky obrázku „nové“ ekonomiky se už pomalu a jistě začínají skládat. Mezi prvními tvrdými daty vynikají především čísla ze tří tuzemských automobilek, které v průběhu března zastavily výrobu vlastně největšího tuzemského průmyslu, který přímo i nepřímo generuje zhruba 10 % HDP. Odstávky přitom začaly ke konci druhé dekády března a ve dvou ze tří finalistů ještě ani neskončily.
C:\fakepath\vir-28012020-lv.jpg

Analytik: Pokud bude koronavirus jako SARS, ztráty budou 100 mld. USD

28.01.2020 Pokud nabude infekce koronavirem rozměrů epidemie SARS z roku 2003, světová ekonomika nebude tratit více než 100 miliard dolarů (2,29 bilionu Kč). ČTK to dnes řekl analytik skupiny Natland Petr Bartoň. Jde o hodnotu, kterou americká ekonomika vyprodukuje zhruba za 44 hodin, dodal.
img

Jak koronavirus zasáhne českou ekonomiku? Způsobí tu propouštění?

28.01.2020 Zpomalení čínské ekonomiky o jeden procentní bod vyvolává zpomalení ekonomik střední a východní Evropy v rozsahu od 0,25 do 0,3 procentního bodu, vyplývá z výpočtu České národní banky. Pokud by tedy například šíření nákazy koronavirem vedlo ke zpomalení čínské ekonomiky z šesti- na pětiprocentní roční růst, tj. o jeden procentní bod, Česko musí počítat s tím, že neporoste tempem 2,2 procenta, nýbrž tempem 1,9 procenta.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Benda: ČNB očekává další zpevňování koruny

15.01.2020 Česká národní banka (ČNB) očekává, že koruna bude nadále zpevňovat, i když ne tak silně jako v letech 2008 a 2009. Na ekonomické konferenci ve Vídni to dnes řekl člen rady ČNB Vojtěch Benda. Dodal, že letos bude mít banka prostor ke zvýšení základní úrokové sazby a že tento krok by bylo lépe učinit dříve než později. Koruna dnes dopoledne zpevnila k euru na nejsilnější úroveň za sedm let.
C:\fakepath\ceska-koruna.jpg

Historický vývoj české koruny

01.09.2019 Ceny zboží a služeb se v ČR od vzniku země v roce 1993 téměř ztrojnásobily, zatímco kurz české koruny posílil za tu dobu zhruba o čtvrtinu. Vyplývá to z analýzy Raiffeisenbank.
img

Rozbřesk: Ustupující inflace ponechá ČNB v klidu

12.07.2019 Poslední červnová čísla naznačila, že inflace začíná v ČR pomalu ustupovat. Zatímco ještě v březnu a v květnu se pohybovala na samé horní hranici tolerančního intervalu ČNB, v červnu již poklesla na 2,7 %. Sice je stále tři desetiny procenta nad prognózou a výrazně nad cílem, přesto může ponechat centrální banku v klidovém stavu. Stojí za ní totiž především rostoucí náklady na bydlení, včetně energií, které spolu dohromady generují více než polovinu celkové inflace. Volatilní, o to hůře předvídatelné a ovlivnitelné ceny potravin se na inflaci podílejí půl procentním bodem. Spolu dohromady tyto dvě nejvýznamnější složky spotřebitelského koše tvoří téměř tři čtvrtiny aktuální inflace.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna po rozhodnutí ČNB oslabila

02.05.2019 Koruna na dnešní zvýšení úrokové sazby o 0,25 procentního bodu nereagovala posílením, ale k oběma hlavním světovým měnám naopak oslabila. K euru si pohoršila o šest haléřů na 25,69 Kč/EUR, vůči dolaru klesla o 14 haléřů a v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 22,94 Kč/USD.
Související klíčová slova: FOREX | Intervence | Intervence ČNB | Brexit | Čína | Finance | Peníze | Akciový index | Inflace | EUR/USD | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Devizové rezervy | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Česká měna | Španělsko | Středoevropské měny | Polský zlotý | Analytik | New York | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | ETF | Dluhopisový trh | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Rizika | Politika | Hyperinflace | Export | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Transakce | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Devizový trh | Diverzifikace | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Futures | IFO index | Indikátor | Indikátory | Investice | Komodity | Kurz | Long | MMF | MT4 | Margin | Měna | Měny | Nabídka | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Peněžní trh | Prémie | Rating | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Stagflace | Trend | Trigger | VIX | VaR | Výkonnost | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | Obchodování | Cena ropy | Německá ekonomika | Komerční banka | Patria | Americký prezident | Úroková sazba | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Pravděpodobnost | Zisk | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Bohatství | ČSOB | Deloitte | Financování | CZK/EUR | Eurostat | Český statistický úřad | LYNX | Akcenta | Lukáš Kovanda | Burzy | ADP report | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Podpora | Volatilní | Akcie dnes | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | BH Securities | Brent | Cena | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | ČNB kurz | Devizové rezervy ČNB | Dolar | Eura | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | Index S&P 500 | Index volatility | Investiční | ISM | Jádrová inflace | Jiří Rusnok | Kurz měny | Makroekonomické ukazatele | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Oslabení koruny | Pád rublu | Patria Online | Portfolia | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Spořící účet | SWIFT | Trh | Volatility | Vývoj ceny plynu | WTI | Země EU | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | ZEW | ING | Andrej Babiš | Ministerstvo financí | P.A. | ROCE | Tovární objednávky | Itálie | Vypořádání kontraktu | Factoring | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | QE | Bohatý | Komise | Kontrakt | Volby | Retail | Burze | Unicredit | Jefferies | The New York Times | Bankovní sektor | UniCredit Bank | NATO | Next Finance | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Průmyslová produkce | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Pohyby eura | Creditas | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Podnikatelé | KBC | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Firemní investice | Cena cukru | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Posilování koruny | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Inflační tlaky | Členství v EU | Velké banky | Americký akciový index | Index volatility VIX | Obchodní partner | Utahování měnové politiky | Dnešní obchodování | Propad | TradingView | S&P | Guvernér | Ztráty | Euro k dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Analytik Komerční banky | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Odhodlání | Výhled | Depozitní sazba | Bankéři | Mzdy | Predikce | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Inflace v Německu | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Přebytek ropy | Výnosy | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Indikátor důvěry | Příjmy | Indikátory důvěry | ČTK | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Aleš Sosnovský | Výkyvy kurzu koruny | Zahraniční forex | BHS | Markéta Šichtařová | Jerome Powell | Ropné měny | ČSOB Bohatství | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | Přijetí eura | Podniky | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Forint | Ekonomické krize | Czech Fund | Měny v regionu | Vývoj české koruny | Signál na akcie | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Starteepo | Zvýšení úrokové sazby | Evropská komise | Základní úroková sazba | Německé akcie | Jednotná měna | Zpomalení ekonomického růstu | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Data z ekonomiky | Ceny zemního plynu | Silný trh | Zvýšení sazeb | Analytik Czech Fund | Inflace v ČR | Statistický úřad | Americké HDP | Obavy investorů | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Pokles sazeb | Ceny pohonných hmot | Pokles kurzu | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Dolarové sazby | Akcie a ETF | Gazprom | Štěpán Křeček | Silný dolar | Tomáš Pfeiler | Kurz české koruny | Oživení ekonomiky | Růst mezd | Pozornost finančních trhů | Očekávání trhu | Finanční situace | Tuzemské banky | Odhady ČNB | Bilance zahraničního obchodu | Hospodářské dopady | Obchodní spory | Trinity Bank | Měny regionu | Hospodářské krize | Automobilky | Čistý zisk | Deficit | Investiční skupina | Německá vláda | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Objem | Evropské firmy | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Maloobchodní prodeje | Parlamentní volby | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Růst cen | Maďarská centrální banka | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Statistici | Souhrnný index | Amazon | Důvěra v českou ekonomiku | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Průzkumy | Americká data | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Zveřejněná data | Financovat | Deficit hospodaření státu | Hospodaření státu | Předpovědi | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | PLN | Na burze | Propouštění | Impuls | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Ceny potravin | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Problémy | Vládní výdaje | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Konzervativci | Výsledek voleb | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Nord Stream | Zahájení obchodování | Míra | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Hypotéky | Předseda | Rozhodnutí ČNB | Vojtěch Benda | Eurokomisař | Evropská spotřebitelská důvěra | Americké vlády | Bydlení | EY | Ztráta | NERV | SPD | Roční růst | Miliardy korun | Pozitivní zpráva | Nálada na globálních trzích | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Hospodaření | Analytik Cyrrusu | Daimler | Finální odhad | Miliardy eur | Zpomalující ekonomika | Budoucnost | Ifo | Experti | Německá společnost | Tuzemská inflace | Vyšší inflace | Inflace v prosinci | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Zpevňování koruny | Další zpevňování koruny | Skončení intervencí | Růst německé ekonomiky | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Úspěšný týden | MOEX | Očekávaný vývoj | Komunikace | Prezident | Koronavirus | Google | 100 miliard dolarů | Nákaza koronavirem | Trhy | Aktivita firem | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Šíření koronaviru | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Infekce koronavirem | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | Raiffeisenbank Vít Hradil | Epidemie SARS | IHNED | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | Daň z příjmu | Zpracovatelský sektor | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | NFP | Rozhodování | Poptávky po ropě | Růst sazeb | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Konjunkturální průzkum | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Sestupný trend | Vývoj | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Vládní opatření | Výkyvy | Kolaps cen | Výsledky HDP | WP | Videokonference | Restrikce | Profitovat | Další vývoj | Pokles HDP | Fiskální politiky | Moore Czech Republic | Míra nejistoty | Hlavní ekonom ING | Pokles tuzemské ekonomiky | Šíření viru | New York Times | NBER | Spotřebitelé | Historie | Bulharská měna | Posílení dnes | Další pokles | MF | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | Škoda | Index ISM | Komerční banky | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Růst | Poslanci | Signál | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Bankovní asociace | ČBA | Německý statistický úřad | Ceny elektřiny | Snižování sazeb ČNB | Šíření nákazy | Březnová inflace | Reálné mzdy | Ekonomiky | Prudký ekonomický propad | Ekonomický propad | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Zhoršování situace | Slovensko | Války | Práce | Zelené energie | Autoprůmysl | Údaje | DPH | Thierry Breton | Německá průmyslová produkce | Opatření proti šíření koronaviru | Opětovný pokles | Jana Mücková | Česká ekonomika letos | Long signál na akcie | Majitel | Úspory | Statistiky | Malé podniky | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Nizozemsko | Premiér Andrej Babiš | Vyjádření ekonomů | Posílení | Premiéři zemí Evropské unie | Joe Biden | Ekonomika oživuje | Cestování | Tempo růstu spotřebitelských cen | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Maloobchod | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Důvěra ve výrobním sektoru | Maloobchodní tržby v eurozóně | Vývoz | Pokles ekonomické aktivity | Zadlužení | Leasing | RBI | Českomoravská stavební spořitelna | Hypoteční banka | ČSOB Penzijní společnost | ČSOB Leasing | ČSOB Factoring | Pojišťovací skupiny | Vývoj ekonomiky | Sektor služeb | Zájem o hypotéky | Důvěra spotřebitelů | PMI v eurozóně | Předstihové ukazatele | JDE | Unie | ČR | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | František Bostl | Záchranný balík | Pozitivní sentiment | Nová prognóza | Antivirus | Předkrizové úrovně | Berlín | Výkon českého průmyslu | Tropická bouře | Globální poptávka | Prodeje automobilů | Propad cen | Covid | Restrukturalizace | Druhá vlna | Propad české ekonomiky | Příjmy a výdaje | Objem aktiv | Situace na trhu práce | Exporty | Fond obnovy | Výrazný propad | Ocenění | Šance | Ceny | Lídři Evropské unie | Životní úroveň | Odhady HDP | Nárůst volatility | Odhad růstu HDP | Důvěra | Obnovení růstu | Data z tuzemské ekonomiky | Známky oživení | Produkce v průmyslu | Oživení poptávky | Indikátory sentimentu | Vládní koalice | Odhady PMI | Ruská vláda | Výrobní sektor | České maloobchodní tržby | Prognóza Ministerstva financí | Výkon ekonomiky | Budoucí vývoj | Biden | Tuzemské hospodářství | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Česká republika | Lockdown | Zveřejnění výsledků | Státy Evropské unie | Oživení čínské ekonomiky | Siemens | NBP | Počasí | Online prostředí | Zpomalující inflace | Nejlepší čínské akcie | MJ | Situace na trhu | Odezvy trhu | Poslanci Evropského parlamentu | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Akcie Boeing | Nárůst výnosů | Siemens Energy | Prudký růst cen | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | Průmyslová produkce v eurozóně | Objednávky | Výkonost průmyslu | Jádrová inflace v eurozóně | Zpřesněné údaje | Oslabení | Cenový PCE index | PCE index | Naše hospodářství | Spotřeba domácností | Cíle | Prodej | Shortování | Index podnikatelské nálady | Raiffeisenbank Helena Horská | Odvětví | University of Michigan | Provozní náklady | Objem vkladů | Česká a slovenská UniCredit Bank | Slovenská UniCredit Bank | Přemýšlení | Pocity | Zisk skupiny ČSOB | Čistý zisk skupiny ČSOB | Sekce měnové | Náměstek ředitele | Vratislav Zámiš | Dnešní kalendář | První odhad | Medián | David Vagenknecht | Společnosti | Měnové unie | Opatření | Dna | Polská inflace | ANO | Ceny plynu | Výsledky německých voleb | Problémy v dodavatelských řetězcích | Úročení | Prudké zdražování | Napjatá situace | Vývoje kurzu | Zdravotnictví | Pozornost | Meta | Aktuální prognóza | Česká národní banka (ČNB) | Společnost | Obchodní ředitel | TIM | Ruský trh | Mise MMF | Omikron | Varianta omikron | | Zlotý | Výkon průmyslu | Jamal | Problémy české ekonomiky | Hodnoty měny | Uniper | Ruský plyn | Ebury | Tomáš Kudla | Sankce | Odpojení Ruska | Moskevská burza | Ruské banky | Sankce Rusko | Energiewende | Pokles inflace | APP | Plynárenský gigant | Nord Stream 1 | Akcie Advanced Micro Devices | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Ruská burza | Moskevská burza MOEX | Měsíční report | Růst cen energií | Aktuální inflace | Inflační data | Tržní ocenění | Pokles produkce | LOGeco | Ratingový výhled | Ceny plynu a elektřiny | Přijetí | Kevin Tran Nguyen | Udržitelnost | HIT PLUS | Spořicí účet HIT PLUS | Spořicí účet HIT PLUS s bonusem | Český statistický úřad (ČSÚ) | Utaženější měnové politiky | Ustupující inflace | Guvernér Michl | Nezávislé měnové politiky | Zlepšující sentiment | Odeznívání inflace | Petr Kymlička | Konsolidační balíček | Vládní balíček | Vice | Zhoršení výhledu | Úrokové sazby České národní banky | Dopad vysokých úrokových sazeb | Otázky Václava Moravce | ProCent
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Vývoj ceny zlata v USD
Vývoj ceny zlata v USD za unci
Vývoj ceny zlata XAU/USD
Vývoj ceny železa
Vývoj ceny železné rudy
Vývoj cen zemědělských komodit
Vývoj cen zlata
Vývoj cen zlata na světových trzích
Vývoj CRO/USD
Vývoj CUDOS/USD

Následující klíčová slova

Vývoj české inflace
Vývoj české koruny
Vývoj české obchodní bilance
Vývoj české spotřebitelské inflace
Vývoj českých akcií
Vývoj čínského akciového indexu
Vývoj čínského akciového indexu Shanghai
Vývoj čínských devizových rezerv
Vývoj čínských zlatých rezerv
Vývoj čistého zisku
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít