Neděle 03. prosinec 2023 02:02
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Jak na hedging v praxi
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Instaforex ebook

Klíčová slova - Společnost TSMC

img

Výsledková sezóna s XTB: Intel chce do roku 2025 dohnat TSMC. Je už z nejhoršího venku?

27.10.2023 Kromě Amazonu včera zveřejnila výsledky také například společnost Intel. Ten se v poslední době potýkal s mnoha problémy, ale zdá se, že se společnost ubírá správným směrem. Podle generálního ředitele je dokonce na dobré cestě technologicky dohnat tchajwanskou společnost TSMC. Více ve videu.
img

Výsledková sezóna s XTB: TSMC říká, že to nejhorší už má pravděpodobně za sebou, pomůže AI

20.10.2023 Právě včera zveřejnila své výsledky také tchajwanská společnost TSMC, která vyrábí čipy pro mnoho známých firem, včetně společností Apple, NVIDIA a AMD. Výrobci čipů se v posledních čtvrtletích potýkají s problémy, protože poptávka po chytrých telefonech a počítačích klesá. Společnost TSMC však přišla s pozitivními informacemi, které mohou naznačovat, že to nejhorší je již za námi.
img

Tchajwanská TSMC chce postavit v Německu svou první evropskou továrnu na čipy

09.08.2023 Tchajwanský výrobce čipů Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) hodlá v Německu postavit svou první evropskou továrnu. Firma dnes oznámila, že do závodu v Drážďanech plánuje investovat společně s podniky Bosch, Infineon a NXP. Celková hodnota investic by podle TSMC měla přesáhnout deset miliard eur (zhruba 242 miliard Kč). Podle agentury DPA asi polovinu investičních nákladů pokryjí v rámci státních subvencí peníze německých daňových poplatníků.
img

Zpráva TSMC - Umělá inteligence nestačí k tomu, aby zvedla akcie?

21.07.2023 Akcie smluvního výrobce nejmodernějších čipů na světě, společnosti Taiwan Semicondcutors (TSM.US), se dostaly pod tlak na realizaci zisků poté, co společnost zveřejnila smíšenou zprávu a očekává další zpomalení v důležitých obchodních segmentech, jako jsou osobní počítače a chytré telefony. Dalším rizikovým faktorem pro akcie je geopolitika kvůli politickému postavení klíčového světového výrobce čipů Tchaj-wanu mezi Čínou a USA. slabší zpráva neměla bezprostřední vliv na poklesy ostatních čipových společností, i když Nvidia dnes ztrácí téměř 2 % a ustoupila pod 450 USD za akcii.
img

Analýza Invesca: Metaverzum – Nové obzory pro digitální ekonomiku

15.05.2023 Metaverzum představuje další fázi průmyslové revoluce, další krok ve vývoji internetu – megatrend, který je teprve v prvních fázích. Investování do metaverza pro nás znamená mnohem víc než jen sociální a herní platformy s VR headsety. Zahrnuje širokou škálu existujících odvětví a sektorů, které mohou pomoci budovat a osídlovat virtuální světy a vytvářet prostředí a ekonomiky, které jsou skutečně digitální. Web 3.0 bude poháněn strojovým učením, umělou inteligencí technologií blockchain a infrastrukturou pro edge computing – to vše je nezbytné, pokud chceme uvolnit obrovský potenciál stále více 3D, real-time a pohlcujícícho metaverza.
img

Výsledky hospodaření Taiwan Semiconductor Manufacturing Co

20.04.2023 ‚‚Společnost Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC), největší smluvní výrobce čipů na světě, oznámila lepší než očekávané výsledky za 1. čtvrtletí, a to navzdory slabší spotřebitelské poptávce. Společnost dosáhla 3,6% nárůstu tržeb na 508,63 miliardy tchajwanských dolarů (16,7 miliardy USD) a čistý zisk se rovněž zvýšil o 2,1 % na 206,99 miliardy tchajwanských dolarů (6,6 miliardy USD).
C:\fakepath\APTV-12122022.jpg

Na který titul polovodičového trhu vsadil Tomáš Vranka ve svém portfoliu?

12.12.2022 Rok se nám pomalu blíží ke konci, nicméně akciové trhy přinášejí stále množství zajímavých událostí. Pojďte se na ně společně s Tomášem Vrankou podívat.
img

Taiwan Semiconductors získává 11 % po zveřejnění nákupu Berkshire Hathaway 📈

15.11.2022 Investiční společnost Berkshire Hathaway (BRKA.US), kterou vedou Warren Buffett a Charlie Munger, získala 60 milionů akcií největšího tchajwanského výrobce polovodičů Taiwan Semiconductors (TSMC). Hodnota tohoto balíku dosahuje téměř 4,1 miliardy USD. Na této vlně získávají také akcie dalších výrobců čipů včetně společností AMD (AMD.US), Intel (INTC.US) a Nvidia (NVDA.US), které byly letos pod tlakem:
C:\fakepath\buffet2.jpg

Buffettova firma Berkshire koupila podíl v tchajwanském výrobci čipů TSMC

15.11.2022 Americká investiční společnost Berkshire Hathaway koupila za více než 4,1 miliardy dolarů (96 miliard Kč) podíl v tchajwanském výrobci čipů Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC). Uvedla to agentura Reuters, která se odvolává na sdělení firmy pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC). Konglomerát investora a miliardáře Warrena Buffetta jen zřídka nakupuje cenné papíry technologických firem.

Další články k tématu Společnost TSMC

C:\fakepath\nvidia.jpg

Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia pokořila hranici bilionu dolarů

30.05.2023 Americká společnost Nvidia se dnes stala prvním výrobcem čipů, jehož tržní hodnota překonala hranici jednoho bilionu dolarů (zhruba 22 bilionů Kč). Cenu akcií podniku tlačí vzhůru silná poptávka po jeho čipech pro umělou inteligenci. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\investovani-10122021.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2021

13.12.2021 Rok 2021 se blíží ke svému konci, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v tomto roce.
img

Equity Kickoff: Fed nepřišel s ničím novým, trhy reagují pozitivně

28.04.2011 Peter Garnry, Equity Strategist, Saxo BankEvropské akciové trhy otevřou ve čtvrtek výše v návazno...
img

Polovodičová krize: Past, nebo investiční příležitost?

21.10.2022 Stejně jako auta nemohou jezdit bez oleje v nádrži nebo bez nabité baterie, nemůže se trh s novými technologiemi rozvíjet bez křemíkových integrovaných obvodů. Tyto čipy vyžadují obrovské výdaje na vývoj a speciální výrobní podmínky. Svět čelil perspektivě konkurence o strategické dodávky polovodičů, která může určovat tempo technologického rozvoje a konkurenceschopnost podniků na trhu nových technologií.
img

Intel investuje do továrny na čipy v německém Magdeburku přes 30 miliard eur

19.06.2023 Americká společnost Intel investuje do továrny na čipy v německém Magdeburku přes 30 miliard eur (713 miliard Kč). Firma to oznámila v prohlášení po podpisu dohody o společném záměru s německou vládou. Ta podle dřívějších informací ekonomických médií podpoří výstavbu zhruba deseti miliardami eur (asi 238 miliard Kč). Prohlášení přesnou výši podpory nezmiňuje, konkrétní sumu německá vláda zatím oficiálně neoznámila. Intel uvedl, že produkce polovodičů začne v rozmezí čtyř až pěti let. Nezbytný je ale souhlas Evropské komise s německou státní podporou.
img

Kdo nakupuje AI čipy společnosti Nvidia?

24.08.2023 Nvidia teď představuje na akciovém trhu největší jednorázové krátkodobé riziko. Své výsledky za 2. čtvrtletí oznámila ve středu po uzavření amerického trhu a analytici očekávali meziroční nárůst tržeb o 65 %. Právě tyto výsledky rozhodnou o dalším osudu akcií spojených s AI. Investiční výdaje největších amerických a čínských technologických firem však očekávaným výnosům za AI čipy neodpovídají, což lze vysvětlit buď výraznou změnou struktury dosavadních investičních výdajů, nebo tím, že Číňané nakupují čipy přes spřízněné třetí strany. Navíc poptávce po AI čipech určitě pomohly i vyšší ceny bitcoinu. Očekávání ohledně Nvidie jsou extrémně vysoká, a tak raději upozorňujeme na čtyři rizikové faktory, o kterých je třeba vědět.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí CBRT a zprávy o výsledcích za Q2!

20.07.2023 Dnešní makroekonomický kalendář bude naplněn čtením čtvrtletních výsledků. To však neznamená, že se nedozvíme některé důležité ekonomické údaje. V Polsku se dnes zaměříme na údaje o mzdách, zaměstnanosti a průmyslové výrobě. Kromě toho očekáváme rozhodnutí CBRT o úrokových sazbách a z USA údaje o podpoře v nezaměstnanosti a prodejích domů na sekundárním trhu. Dnešní kalendář doplní regionální zpráva Fedu z Filadelfie a údaje o zásobách zemního plynu.
img

Výsledková sezóna s XTB: TSMC trpí slabými prodeji PC a smartphonů, ale čipy s umělou inteligencí by měly pomoci

21.07.2023 Nejmodernější světový výrobce čipů včera přinesl horší výsledky. Společnost doplácí na zpomalení prodejů počítačů či chytrých telefonů, na druhou stranu by TSMC mohlo napomoci dění v oblasti umělé inteligence. Nic to ale nemění na tom, že krátkodobý výhled společnosti není ideální. Více ve videu.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Německou vládu trápí rozpočtová krize, která ohrožuje soudržnost koalice

23.11.2023 Německá vláda kancléře Olafa Scholze hledá způsob, jak v rozpočtu nahradit ztrátu 60 miliard eur (1,47 bilionu Kč), které v klimatickém fondu zablokoval ústavní soud. Cestu k řešení komplikuje výrazná nejednota vládních stran, která v německých médiích vyvolává spekulace o soudržnosti koalice. Spolkový účetní dvůr (BRH), který je nezávislým kontrolním úřadem, navíc poukazuje na to, že pochybné je i financování Hospodářského stabilizačního fondu (WSF). Nejistota tak visí nad dalšími desítkami miliard eur.
C:\fakepath\Nemecko8.jpg

Verdikt německého soudu ke klimafondu by mohl ohrozit dotace továrnám na čipy

21.11.2023 Verdikt německého ústavního soudu o nezákonném převodu 60 miliard eur (1,47 bilionu Kč) do klimatického fondu dolehne nejvíce na východ země, ohrožena je mimo jiné budoucnost dotací pro velké továrny na čipy v Magdeburku a Drážďanech. V rozhovoru s mediálním domem RND to prohlásil parlamentní tajemník Michael Kellner, který ve Spolkovém sněmu zastupuje ministra hospodářství Roberta Habecka. Spolková vláda kancléře Olafa Scholze nyní vyhodnocuje, jaké dopady na rozpočet bude rozsudek mít a jak chybějící peníze nahradit.
Související klíčová slova: Intervence | Peníze | Inflace | USA | G20 | Evropská unie | HDP | Německo | Apple | Analytik | Výsledková sezóna | Poptávka | Rizika | Akciové trhy | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Analýza | CEO | Ekonomika | Investice | Investiční společnost | Investování | MACD | MIFID | Marže | Nabídka | Portfolio | RSI | Real-time | Riziko | Výkonnost | Wall Street | Warren Buffett | Úrokové sazby | Analytici | Doporučení | EUR | USD | Americký prezident | XTB | Čínské akcie | Fundamenty | Fond | EU | Zisk | Berkshire Hathaway | Euforie | Výsledky | Investovat | Donald Trump | Burzy | Financial Times | Index | Investiční strategie | Podpora | Akcie dnes | Cena | Čínská ekonomika | CZK | Etoro | Investiční | Investiční doporučení | Portfolia | Reuters | Trh | Zpráva | Předpověď | Buffett | Hrubá marže | ROCE | Tim Cook | Tržby | Investiční téma | Komise | DPA | Jefferies | Podnikání | Globální trhy | Agentura Reuters | Pozornost investorů | Lídři | Firmy | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Fibo | Propad | Handelsblatt | Citi | Marže společností | Blockchain | Výhled | Chevron | Investiční rozhodnutí | Výnosy | Příjmy | ČTK | Očekávání | MiFID II | Invesco | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Lockheed Martin | Podniky | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Geopolitika | Růst zisků | Refinitiv | Buffettova firma | Infineon | NVDA | Americké společnosti | Konglomerát | Finanční situace | Edge | Cena akcie | Čistý zisk | Obchod | Firma | Generální ředitel | Miliardy | INTC | Walt Disney | Konkurenti | Předpovědi | Průmysl | Vyšší poptávka | Výrazný pokles | Rozvoj | Nové obzory | Problémy | Míra | Přerušení výroby | xStation5 | AAPL | Disney | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Hospodaření | Hodnota investic | Výsledky hospodaření | ASML | Poradenství | Podnik | Komunikace | Trump | Prezident | Samsung | Trhy | Pokles | Situace | Zlepšení | Výdaje | SEC | Ekonomické aktivity | Společnost Berkshire Hathaway | Vývoj | Charlie Munger | Tencent | Tržby společnosti | Louisiana | Manufacturing | Demokraté | Američtí demokraté | Růst | Signál | Potenciál | Ekonomiky | Průmyslové revoluce | Umělá inteligence | Závislost | Podíl na trhu | Dodavatelské řetězce | WEI | Joe Biden | Očekávané výsledky | CL | JDE | Unie | Vedení společnosti | Berlín | Tchaj-wan | Foxconn | Ocenění | Ceny | Technologické společnosti | Společnost XTB | Semi | Pokles tržeb | Nvidia | Qualcomm | Firma Berkshire | Biden | iPhone | Akciové portfolio | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | Akcie Berkshire | INTC.US | AAPL.US | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Svět kryptoměn | Samsung Electronics | Dialog | FTX | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Apple (AAPL.US) | Čínské akcie dnes | AMD | Intel (INTC.US) | AMD.US | Objednávky | Plány | Příležitosti | Obrovský potenciál | Technologie | Mluvčí společnosti | TSMC | Taiwan Semiconductor Manufacturing | TSM | TSM.US | AI | GlobalFoundries | Odvětví | Pokles poptávky | Bilion | Přemýšlení | Occidental Petroleum | Osobní počítače | ADS | Společnosti | Minulá výkonnost | Bosch | Pozornost | Poptávka po čipech | Robert Habeck | Metaverzum | Metaverse | Společnost | Tomáš Vranka | TIM | | Rozšíření | Miliardy USD | Analytik trhů | Digitální ekonomiky | NVDA.US | Nvidia (NVDA.US) | Řetězce | Společnost Intel | Occidental | Přijetí | Akcie TSMC | Marketingová komunikace | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | iPhone 14 | Akciové portfolio Tomáše Vranky | Marka | Zajímavé příležitosti | Patrick Garvin | Výsledková sezóna s XTB | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | F-35 | Vysoké inflace | Kryptoburzy FTX | Bali | Taiwan Semi | Louisiana-Pacific | Jefferies Financial Group | Buffettův podnik | Taiwan Semiconductor | Výrobci čipů | Buffettova firma Berkshire | Tom Russo | Gardner, Russo & Quinn | Ekosystém | CZ | Polovodiče | Akcie Taiwan Semiconductor | Akcie Taiwan Semiconductors | Akcie Taiwan Semiconductors (TSM.US) | Akcie Taiwan Semiconductor (TSM.US) | Nepokoje v Číně | Tweetování Elona Muska | Web 3.0 | Analytici Citi | NXP | Vyšší náklady | Velké technologické společnosti | Rychlost | Přesun výroby | Analýza Invesca | Invesco Metaverse Fund A ACC CZK hedged | Invesco Metaverse Fund A ACC | Invesco Metaverse Fund | Metaverse Value Chain (MVC) | Metaverse Value Chain | Web 2.0 | Vice | Firma dnes | Tchajwanská TSMC
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | Trading | EUR/USD | Graf | Cena | ROCE

Předchozí klíčová slova

Společnost Tilray
Společnost T-Mobile
Společnost TotalEnergies
Společnost TPA
Společnost TPG
Společnost Transněfť
Společnost Travelers
Společnost Tree Energy
Společnost Trezor
Společnost Triton

Následující klíčová slova

Společnost T-Systems
Společnost Twitter
Společnost Uber
Společnost UC
Společnost Unilever
Společnost Uniper
Společnost UnitedHealth
Společnost UPS
Společnost Varta
Společnost Verizon
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Instaforex ebook
Potvrďte prosím... Zavřít