Středa 24. duben 2024 23:24
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple trading AI
reklama
CapXmaster
reklama
InstaForex ETF

Investiční ředitel

C:\fakepath\eurusd-17042024.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 17.4.2024

17.04.2024 Americké akcie včera uzavřely smíšeně. Výnosy u dluhopisů americké vlády stouply. Investoři vyhodnocují, jak se bude v prostředí přetrvávající inflace vyvíjet měnová politika americké centrální banky (Fed).
img

Investiční výhled společnosti Fidelity International na 2. čtvrtletí: Podstatou je správné načasování

11.04.2024 Inflace v průběhu roku klesá a trhy jsou odolné. To jsou příznivé signály, které přiměly společnost Fidelity International k vylepšení základního scénáře (ve svém investičním výhledu na druhé čtvrtletí roku 2024) pro rok 2024 na „měkké přistání“. Podle něj dojde ke stabilizaci růstu v blízkosti trendu.
img

Krach na Wall Street: inflace vs. snížení sazeb

11.04.2024 Americké akciové trhy zaznamenaly ve středu pokles – na pozadí zveřejněných údajů o inflaci, které překonaly očekávání odborníků, se dostaly na minimální zavírací úrovně. Hodnoty zchladily optimistickou víru investorů v to, že by americký Federální rezervní systém mohl před létem začít snižovat úrokové sazby.
img

Finanční budoucnost na obzoru: americké akcie před zprávami o spotřebitelských cenách rostou

10.04.2024 Indexy Nasdaq a S&P 500 vykázaly v úterý před zveřejněním klíčových údajů o inflaci mírný růst, a to navzdory poklesu ve finančním sektoru. Stalo se tak před výsledkovou sezónou předních amerických bank, která začíná v pátek.
img

Steen Jakobsen odchází ze Saxo Bank

04.04.2024 Saxo Bank, globální lídr v oblasti obchodování s aktivy a investicemi, dnes oznámila, že po dlouhých dvaceti letech společnost opouští hlavní ekonom a investiční ředitel Steen Jakobsen. Ve společnosti zastával řadu funkcí v oblasti obchodování a významně se podílel na budování její pověsti, a to především díky svému finančnímu výzkumu a podnětným analýzám – zejména vybudováním uznávaného týmu tržních stratégů známého jako Saxo Strats. To se pod jeho vedením stalo vlivovým synonymem pro analýzu trhu.
img

S&P 500: od stability k rekordům – analýza růstu

25.03.2024 Optimistická očekávání ohledně ekonomické budoucnosti a uvolněná politika Federálního rezervního systému motivují investory k rozšíření jejich investičních obzorů nad rámec rychle rostoucích akcií a technologických gigantů, které byly v uplynulém roce motorem růstu amerického akciového trhu.
img

Invesco: Tři důvody, proč bychom mohli být svědky růstu japonských akcií

21.03.2024 Připadá mi, jako bychom se vrátili na konec osmdesátých let. Ne proto, že bych nosila vysoké tenisky Reebok, džíny Guess a bundy Esprit nebo poslouchala Men at Work a Yes, ale proto, že panuje velké vzrušení okolo japonské ekonomiky – a japonské akcie zažily v uplynulém roce silnou rallye.
img

Bitcoin stabilně nad 52 000 USD; cílem obchodníků je dosáhnout 55 000 USD v krátkodobém horizontu

19.02.2024 Ceny bitcoinu (BTC) se během víkendu příliš nezměnily a pohybovaly se kolem úrovně 52 000 USD při relativně nižších objemech obchodování ve srovnání s pracovními dny.
img

Býčí jízda bitcoinu se rozhořívá: Obchodníci se v opčním šílenství s vysokými sázkami zaměřují na 80 000 dolarů

16.02.2024 Poté, co Bitcoin překonal hranici 52 000 USD, došlo k výrazné změně v náladě investorů, kteří zaznamenali zvýšený zájem o kupní opce na Bitcoin s ambiciózními realizačními cenami. Tento trend, zaměřený především na striky nad 60 000 USD, signalizuje robustní důvěru obchodníků v potenciál Bitcoinu k dalšímu růstu.
img

Tři světově největší firmy zaměřené na větrnou energii čekají složitý rok

07.02.2024 Tři největší firmy změřené na větrnou energii čekají složitý rok. Německá společnost Siemens Energy navzdory solidním výsledkům v závěru loňského roku čeká ztrátu, zatímco dánská společnost Vestas navrhla nevyplatit letos žádnou dividendu. Další dánský podnik Orsted vedle pozastavené dividendy na finanční roky 2023 až 2025 počítá navíc i s propouštěním. Firmy o tom dnes informovaly ve svých výsledkových zprávách. Jejich hospodaření odráží pokračující problémy v odvětví, jako je zpožďování projektů, problémy se zařízeními či dopady inflace, uvedla agentura Reuters.
img

Ranní shrnutí (25.01.2024)

25.01.2024 Indexy v asijsko-pacifickém regionu zaznamenávají mírnou seanci. Japonský Nikkei 225 zůstává beze změny, australský S&P ASX 200 získává 0,45 % a Kospi ztrácí 0,15 %.
img

Fidelity International: Výhled 2024

16.01.2024 Nikdy jsem nespravoval peníze tak, že bych přesně věděl, co se stane za 12 měsíců. Můžu mít osobní názor, ale dobré investování vyžaduje disciplínu, otevřenou mysl a připravenost reagovat na měnící se skutečnosti.
img

Cenové rozpětí zlata pro rok 2024

28.12.2023 Obavy z recese ve Spojených státech před Novým rokem ustupují, ale americká ekonomika se z krize ještě nedostala a v první polovině roku může růst pomaleji, než se očekávalo. Podle prognóz Wells Fargo na rok 2024 existuje rozpor mezi prognózami hospodářského růstu a očekáváním trhu ohledně snižování úrokových sazeb v USA. Trhy pevně věří, že USA nespadnou do recese, ale očekávané uvolnění v příštím roce by mělo činit zhruba 150 bazických bodů.
img

Novými majiteli Packety, vlastníka Zásilkovny, jsou fond CVC a Emma Capital

22.12.2023  Novými majiteli české firmy Packeta, která vlastní Zásilkovnu, je konsorcium globálního fondu CVC Capital Partners a skupiny Emma Capital, jejímž majitelem je dosavadní ředitel skupiny PPF Jiří Šmejc. CVC bude mít 65 procent, Emma Capital zbylých 35 procent. ČTK o tom dnes informoval mluvčí Emma Capital Pavel Zuna. Výši kupní ceny ani jedna ze stran nesdělila.
img

Býk nebo medvěd? Je to jedno Čekají investiční svět další propady, nebo můžeme propadnout optimismu?

15.08.2023 Index největších amerických společností S&P 500 vzrostl od začátku letošního roku zhruba o 17 % a o více než 25 % už tak překonal loňské říjnové minimum. Trh se tím technicky dostal z medvědí do býčí fáze.
C:\fakepath\trader-12072023-43-zm.jpg

Komodity: Ropa zdražuje, přispěla k tomu zpráva o vývoji inflace ve Spojených státech

12.07.2023 Ceny ropy dnes rostou. Zpráva o vývoji inflace ve Spojených státech umocnila očekávání, že americká centrální banka (Fed) bude možná zvyšovat úrokové sazby méně. Kolem 19:25 SELČ cena severomořské ropy Brent vykazovala růst asi 0,6 procenta a obchodovala se zhruba za 79,86 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI si připisovala 0,9 procenta a prodávala se zhruba za 75,48 dolaru za barel.
img

Investiční výhled Fidelity International na 3. čtvrtletí 2023: Trhy budou oscilovat mezi odolností a křehkostí

04.07.2023 Vzhledem k tomu, že centrální banky stále zaujímají kvůli přetrvávajícím inflačním tlakům jestřábí postoj, pravděpodobnost měkkého přistání, na rozdíl od některých částí trhu, které se pohybují v překoupeném teritoriu, klesá. Vzhledem k tomu, že finanční trhy oscilují mezi odolností a křehkostí, měli by investoři zvážit snížení celkové ochoty riskovat a zároveň takticky i strategicky využít podhodnocených příležitostí v rozvíjejících se zemích, uvádí investiční výhled společnosti Fidelity International pro třetí čtvrtletí roku 2023.
img

Mladí lidé, rozčarovaní z fiat měn, nacházejí novou naději v kryptoměnách

29.06.2023 „Svoboda, kterou získáte ve světě kryptoměn, bude i nadále přitahovat lidi, kteří z fiat systému nemají takový užitek“.
img

PPF kupuje podíl v polské firmě InPost, která provozuje síť výdejních boxů

26.05.2023 Skupina PPF kupuje od společnosti soukromého kapitálu Advent International patnáctiprocentní podíl v polské firmě InPost, která provozuje samoobslužné schránky pro vyzvednutí zboží a logistická centra pro internetové obchody. PPF je nyní s celkovým podílem 16,75 procenta druhým největším akcionářem ve firmě InPost právě po Advent International. Součástí dohody je opce pro PPF na nákup dalších 15 procent akcií InPost od Advent International. ČTK to v tiskové zprávě sdělil mluvčí PPF Leoš Rousek.
C:\fakepath\recko vlajky eu.jpg

Řecké akcie za rok zpevnily o 40 procent, vzpruhou je i volební neúspěch levice

24.05.2023 Řecké akcie za poslední rok výrazně zpevnily a země se podle analytiků postupně zbavuje nálepky problémového dítěte Evropy. Investoři v posledních dnech také vítají, že v parlamentních volbách o víkendu neuspěly levicové strany, takže nehrozí, že by po opakovaných volbách předběžně plánovaných na červen vznikla koalice mnoha stran. Očekává se tak, že dál bude vládnout liberálně-konzervativní Nová demokracie (ND) současného premiéra Kyriakose Mitsotakise, napsal server americké televize CNBC.
C:\fakepath\investice investor.jpg

Investoři se přesouvají k dluhopisům, podle expertů je lákají vysoké výnosy

23.05.2023 Velcí investoři se začínají ve velkém přesouvat k dluhopisům, kde je lákají vysoké výnosy. Po velmi špatném roce, kdy ceny dluhopisů kvůli růstu úrokových sazeb klesaly, je nyní podle analytiků vhodná doba k investicím do dluhopisů se vrátit, napsal britský ekonomický list Financial Times (FT). Například společnost Capital Group odhaduje, že v nejbližších letech dluhopisy přilákají investice zhruba za bilion dolarů (téměř 22 bilionů Kč).
C:\fakepath\Británie3.jpg

Ekonom: Lidé v Británii musejí akceptovat, že jsou chudší, jinak inflace nezmizí

26.04.2023 Lidé v Británii budou muset akceptovat, že jsou chudší, jinak inflace nezmizí. Zvyšování mezd problém nevyřeší, ale ještě zhorší, řekl hlavní ekonom britské centrální banky Huw Pill. Vysokou inflaci podle něj způsobila série šoků, které ekonomika dostala v podobě pandemie, války na Ukrajině a nedostatku některých zemědělských produktů.
C:\fakepath\eurusd-23032023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 23.3.2023

23.03.2023 Americké akcie včera na závěr obchodování prudce oslabily. Reagovaly na vystoupení šéfa americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella, který varoval, že boj s inflací pokračuje. Fed podle očekávání zvýšil základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu.
C:\fakepath\trader-21032023-41-zm.jpg

Evropské akcie po zklidnění situace kolem Credit Suisse pokračovaly v růstu

21.03.2023 Akcie na evropských trzích po hektickém přelomu týdne dnes pokračovaly v růstu, zájem byl znovu také o bankovní tituly. Akcie podle analytiků zpevňují díky tomu, že se zmírnila nervozita kolem druhé největší švýcarské banky Credit Suisse, kterou převezme její domácí rival UBS. Trh ale dál vyhodnocuje podmínky transakce.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Evropské akcie po zklidnění situace kolem Credit Suisse pokračují v růstu

21.03.2023 Akcie na evropských trzích po hektickém přelomu týdne dnes pokračují v růstu, zájem je znovu také o bankovní tituly. Akcie podle analytiků zpevňují díky tomu, že se zmírnila nervozita kolem druhé největší švýcarské banky Credit Suisse, kterou převezme její domácí rival UBS. Trh ale dál vyhodnocuje podmínky transakce.
C:\fakepath\usa ekonomika.jpg

V amerických firmách se v lednu a únoru propouštělo nejvíce od roku 2009

09.03.2023 Propouštění v amerických firmách dosáhlo v lednu a únoru nejvyšší úrovně od srovnatelného období roku 2009. Přes třetinu z více než 180.000 propuštěných připadá na technologický sektor, ukázala dnešní zpráva společnosti Challenger, Gray & Christmas. Jen v únoru americké firmy propustily 77.770 lidí, což je ve srovnání s loňským únorem více než pětinásobek.
img

Bitcoin vzroste zpět nad 22 000 dolarů, akcie bojují poté, co šéf Fedu prohlásil, že sazby budou „pravděpodobně vyšší“

08.03.2023 Více než 70 % investorů očekává zvýšení sazeb o 50 bazických bodů na březnovém zasedání FOMC. Bitcoin za posledních 24 hodin klesl o 1,6 %, ale v pásmu se udržel.
img

Technologické odvětví stouplo o 50 % oproti minimům z minulého roku

13.02.2023 Akcie čipů patřily v roce 2022 k těm, které si vedly nejhůře, přičemž iShares Semiconductor ETF ztratil přes 35 % své hodnoty. Sektor ale tyto ztráty v tichosti dostává zpět a index od svých říjnových minim stoupl skoro o polovinu, čímž překonal hlavní americké indexy.
C:\fakepath\eurusd-25012023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 25.1.2023

25.01.2023 Americké akcie včera uzavřely smíšeně, posílil pouze index Dow Jones. Krátce po zahájení bylo obchodování s akciemi desítek firem zastaveno kvůli technické poruše, která způsobila prudký propad ceny. Problém se týkal mimo jiné společností Morgan Stanley, Verizon, AT&T, Nike či McDonald's. Věc vyšetřuje americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC).
img

Zlato za 4 000 USD? Analytici se podělili o svůj výhled na příští rok

27.12.2022 Juerg Kiener, výkonný ředitel a investiční ředitel společnosti Swiss Asia Capital, uvedl, že ceny zlata by se mohly příští rok vystoupat až na 4 000 USD za unci, jelikož zvyšování úrokových sazeb a strach z recese drží trhy nestabilní. Podle něj je zlato jediným aktivem, která vlastní každá centrální banka.
img

Výhled Fidelity International na rok 2023

29.11.2022 V letošním roce jsme byli svědky několika otřesů. Dopad událostí, které se odehrály v tomto roce, budeme pociťovat ještě dlouho, i v roce následujícím. Zejména se to týká tragických důsledků války na Ukrajině. Z finančního hlediska byl hlavní změnou posun v měnové politice, od režimu podporujícího globální finanční trhy, k nastavení měnové politiky zaměřené na zkrocení inflace.
C:\fakepath\Hongkong.jpg

Akcie v Hongkongu jsou nejníže od roku 2009, podle analytiků kvůli politice

20.10.2022 Hlavní akciový index v Hongkongu je nejníže od finanční krize v roce 2009. Vytrvale klesá už téměř dva roky a za jeho nejnovější potíže může podle analytiků postoj nového správce Hongkongu. Ten podle nich ve své středeční řeči nenastínil žádný konkrétní plán, jak zastavit sílící vliv jiných finančních center v Asii, zejména pak Singapuru.
img

 Zakladatel Morgan Creek Capital předpovídá, že BTC může dosáhnout 250 000 dolarů

12.10.2022 Mnoho investorů věří, že se cena BTC odrazí a prolomí cenovou hranici 60 000 dolarů. Zdá se však, že Mark Yusko, generální ředitel, zakladatel a hlavní investiční ředitel Morgan Creek Capital, má jiný názor na budoucí cenu tokenu.
img

Fidelity International: Budoucnost nemovitostí

05.09.2022 Dříve bylo investování do nemovitostí poměrně jednoduché – šlo hlavně o cenu a výnos. Nyní stojí v popředí také honba za čistou nulou. Se současnými budovami nikdy nedosáhneme cílů nulových emisí uhlíku stanovených do roku 2050. Stavby se musí změnit a spolu s nimi musíme změnit i náš investiční přístup. U těch aktiv, která zůstanou stejná, hrozí, že zastarají a ztratí hodnotu.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 30. srpna 2022

30.08.2022 Zakladatel a investiční ředitel kryptoměnového fondu Cyber Capital Justin Bons označil bitcoin (BTC) v porovnání s jinými kryptoměnami kvůli nedostatečnému technologickému pokroku za "technicky jednu z nejhorších kryptoměn" a "čistě spekulativní aktivum bez užitku".
img

PPF se zavázala investovat do Komárkovy Allwyn až 6,5 miliardy korun

29.08.2022 Investiční skupina PPF se zavázala investovat až 260 milionů dolarů, tedy 6,5 miliardy korun, do akcií loterijní firmy Allwyn, která patří do skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka. Při transakci by koupila 26 milionů akcií společnosti Allwyn, která se dříve jmenovala Sazka Entertainment. Pokud by PPF nakoupila maximální počet akcií v rámci svého příslibu, měla by v Allwynu podíl zhruba pět procent. Firmy to dnes uvedly v tiskové zprávě.
C:\fakepath\eurusd-09082022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 9.8.2022

09.08.2022 Americké akcie včera uzavřely bez větších změn. Páteční zpráva o vývoji amerického pracovního trhu posílila očekávání, že americká centrální banka (Fed) bude dále agresivně zvyšovat úrokové sazby. Výrobce čipů Nvidia snížil výhled, což investorům připomnělo zpomalování americké ekonomiky. Trh nyní čeká na středeční údaje o inflaci v USA.
C:\fakepath\trader-08072022-29-zm.jpg

Bitcoin zpevňuje, kryptoměna vykazuje nejvýraznější týdenní růst od října

08.07.2022 Nejznámější kryptoměna bitcoin dnes zpevňuje a za celý týden vykazuje cenový nárůst o více než 13 procent, což je nejlepší týdenní výsledek od října loňského roku. K růstu přispívá opětovná chuť investorů na globálních trzích nakupovat rizikovější aktiva, uvedla agentura Bloomberg.
img

Bitcoin míří k největšímu týdennímu zisku od října

08.07.2022 Bitcoin se od října roku 2021 poprvé opět blíží k nejlepšímu týdennímu zisku, k čemuž mu pomohl návrat k ochotě riskovat na širších globálních trzích.
img

Odborníci tvrdí, že většina kryptoměn se pravděpodobně brzy zhroutí

03.06.2022 BTC se zkraje pátku pohyboval do strany. V době psaní článku se obchodoval za 30 488 USD. Podle CoinMarketCap se ve čtvrtek obchodoval v rozpětí 29 688 – 30 633 USD.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Tisíce kryptoměn pravděpodobně čeká pád, myslí si někteří lidé z odvětví

03.06.2022 Tisíce kryptoměn pravděpodobně čeká pád a v nadcházejících letech se také sníží počet blockchainových platforem, myslí si někteří lidé z odvětví. S odvoláním na jejich vyjádření to dnes napsal zpravodajský server CNBC. V současnosti existuje více než 19.000 kryptoměn a desítky blockchainových platforem, tedy podpůrných technologií, na kterých digitální měny stojí.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Kryptoměna luna ztratila prakticky veškerou hodnotu, bitcoin zpevnil

13.05.2022 Cena digitální měny luna, která je sesterskou kryptoměnou kontroverzního stablecoinu terraUSD, spadla o více než 99 procent a je téměř na nule. Příčinou je právě pád stablecoinu terraUSD. Naopak nejznámější a nejpoužívanější kryptoměna bitcoin se zotavila a vrátila se nad 30.000 USD. Zvýšila se i cena dalších známějších kryptoměn, jako je ether, ukazují záznamy na specializovaném webu CoinDesk.
img

Fidelity International: Investiční výhled pro nejbližší období –Šachová rošáda, rizika stagflace se zvyšují

03.05.2022 Rusko-ukrajinská válka dramaticky změní světový řád (partii na světové šachovnici), a to jak z ekonomického, tak z geopolitického hlediska. V nejbližší době se prohloubí globální inflační tlaky, což je způsobené obchodními a finančními šoky v důsledku konfliktu a souvisejícími sankcemi.
img

Po konferenci BTC 2022 jsou investoři stále více pozitivnější

14.04.2022 Konference Bitcoin 2022, které se letos zúčastnilo 35 000 lidí, je největší konferencí, která se zabývá prezentací a diskusí o digitálním aktivu a budování průmyslu kolem něj. Ani po roce, kdy se kryptografická scéna rozrostla o tokeny platforem, decentralizované finanční tokeny a špatně fungující tokenové platformy, nadšení neochabuje.
img

Fidelity International: Snaha o energetickou nezávislost by mohla poznamenat zavádění obnovitelných zdrojů energie

10.03.2022 Ničivá válka na Ukrajině dramaticky zvýšila potřebu energetické nezávislosti v Evropské unii, která před několika dny oznámila plán na snížení své závislosti na ruském plynu. To si v krátkodobém horizontu vyžádá větší využívání fosilních paliv. V dlouhodobém horizontu by to mělo urychlit přechod na obnovitelné zdroje energie.
img

Podle miliardáře Billa Millera to s Bitcoinem vypadá optimisticky

07.03.2022 Jedním z miliardářů, jehož názory a predikce jsou brány obzvlášť vážně je právě Bill Miller, který se nejnověji zmiňuje o Bitcoinu.
img

Fidelity International: Důsledkem konfliktu jsou stagflační tlaky a vyšší pravděpodobnost globální recese

04.03.2022 Oli Shakir-Khalil, investiční ředitel, Emerging Market Debt, Fidelity International: Události na Ukrajině otřásly světem a my myslíme na ty, kteří jsou postiženi probíhající humanitární krizí. Jaké jsou potenciální trvalé ekonomické, finanční a tržní dopady konfliktu a jejich důsledky pro trhy a portfolia dluhopisů rozvíjejících se trhů, případně co ale nedávný vývoj znamená pro globální ekonomiku a trhy s pevným výnosem? Dnes se budeme bavit o bezprostředních i potenciálně trvalých dopadech konfliktu ve sféře ekonomické, finanční i tržní nebo o důsledcích pro dluhopisové trhy a naše portfolia dluhopisů na rozvíjejících se trzích.
img

Prognózy zprávy o zaměstnanosti a jestřábí tón zápisu z jednání Fedu

10.01.2022 Podle zprávy Nonfarms amerického ministerstva práce z minulého pátku byl nárůst pracovních míst loni v prosinci průměrný. Ekonomové dotazovaní různými zpravodajskými zdroji předpovídali, že minulý měsíc přibude na výplatní listině 400 000 dalších pracovních míst, ale skutečné číslo bylo pouze poloviční oproti prognóze, 199 000 pracovních míst.
img

Dolar stále dominuje ostatním hlavním měnám

10.01.2022 Jednotná evropská měna nedokáže překonat výkonnost amerického dolaru. Uvedl to Steen Jakobsen, investiční ředitel Saxo Bank. Jedním z hlavních důvodů je, že evropský regulátor je nejstatičtější centrální bankou na světě. Referenční úroková sazba Evropské unie tak již delší dobu zůstává na nule, tj. nezměnila se od března 2016. Šéfka ECB Christine Lagardeová navíc nevidí důvod ke zvyšování úrokových sazeb v roce 2022.
img

Propad akcií kvůli obavám z inflace v USA

05.01.2022 Index S&P 500 se v úterý propadl, protože nejnovější údaje ukázaly smíšené signály o inflaci v USA před třemi očekávanými zvýšeními úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému v tomto roce. Ceny placené výrobci se v prosinci ukázaly být mnohem nižší, než se očekávalo, což naznačuje, že inflační tlaky mohly v některých oblastech dosáhnout vrcholu. Kromě toho údaje ukazující masivní propouštění ve Spojených státech zvýšily obavy ohledně mzdové inflace.
img

Investoři Terra (LUNA) by měli zvážit tato rizika: CNBC

29.12.2021 Vzdělávací platforma CNBC Make It vydala vysvětlení k diskusi o možných výhodách a nevýhodách Terra (LUNA), které by investoři při držení tokenu měli zvážit.
img

Americký akciový trh prodlužuje oživení díky polevujícím obavám z omikronu

09.12.2021 Americké akcie ve středu vzrostly, přičemž S&P 500 zaznamenal největší třídenní růst za poslední rok. Nasdaq 100 také vzrostl, protože obavy z omikronu začaly ustupovat poté, co společnosti Pfizer a BioNTech uvedly, že rané laboratorní testy ukázaly, že třetí dávka jejich vakcín je proti této variantě účinná.
img

PPF prodává 30procentní podíl v CETIN Group investičnímu fondu GIC

18.10.2021 Skupina PPF prodává 30procentní podíl v provozovateli sítí CETIN Group investičnímu fondu GIC s centrálou v Singapuru. PPF si ve skupině CETIN zachová majoritu 70 procent. PPF to uvedla na webu. Vypořádání transakce podléhá schválení příslušných regulačních úřadů. Účastníci transakce se dohodli, že nezveřejní podrobnosti o její finanční stránce. Nový menšinový vlastník získá odpovídající zastoupení v představenstvu CETIN Group.
C:\fakepath\top-23072021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.07.2021 1) Akcie indické společnosti Zomato, která se zabývá rozvozem jídla do domu, po zahájení obchodování na burze v Bombaji téměř zdvojnásobily svou hodnotu. Vysoký růst předního indického startupu, tedy začínající technologické firmy, je příznivou zprávou pro další takové firmy, které chystají vstup na burzu. Uvedla to dnes agentura Reuters. Firmu Zomato podporuje čínská fintech společnost Ant Group.
C:\fakepath\FX-3.jpg

Evropské akcie kvůli obavám z mutace delta zažily nejhorší den za devět měsíců

19.07.2021 Evropské akcie za sebou mají nejhorší den za devět měsíců, panevropský index STOXX Europe 600 uzavřel dnešní obchodování poklesem o 2,32 procenta na 444,19 bodu. Investoři mají obavy z dopadů šíření nakažlivější koronavirové mutace delta na oživení světové ekonomiky.
C:\fakepath\Tesla.png

Někteří investoři přivítali rozhodnutí Tesly nepřijímat platby v bitcoinech

16.05.2021 Někteří investoři amerického výrobce elektromobilů Tesla přivítali jeho rozhodnutí přestat přijímat platby v nejznámější kryptoměně bitcoin. Informovala o tom agentura Reuters. Změnu postoje Tesly k bitcoinu tento týden oznámil šéf podniku Elon Musk, což vedlo k výraznému poklesu hodnoty této měny.
C:\fakepath\wall street.jpg

Wall Street netrpělivě a s obavami čeká na jasného vítěze voleb

04.11.2020 Wall Street netrpělivě a s nervozitou čeká na jasného vítěze prezidentských voleb ve Spojených státech, stejně jako na výsledek voleb do obou komor amerického Kongresu. Obává se především zdlouhavého sčítání a s ním spojené nejistoty. Přestože ještě nejsou sečteny všechny hlasy, dosavadní prezident Donald Trump už se prohlásil za vítěze voleb a řekl, že kvůli nesrovnalostem při hlasování a sčítání hlasů se obrátí na nejvyšší soud. To celý proces ještě více zkomplikuje.
C:\\fakepath\\wall street.jpg

Reuters: Playboy zvažuje možnost návratu na akciovou burzu

20.09.2020 Společnost Playboy Enterprises, majitel stejnojmenného pánského časopisu, zvažuje možnost návratu na akciovou burzu prostřednictvím fúze se společností specializovanou na akvizice. S odvoláním na informované zdroje to uvedla agentura Reuters. S akciemi Playboye se přestalo na burze obchodovat před devíti lety, kdy je koupil za 207 milionů USD (4,7 miliardy Kč) zakladatel časopisu Hugh Hefner se soukromou investiční firmou Rizvi Traverse.
img

Výhled Fidelity International: Argumenty pro akcie vyplácející dividendy v měnící se ekonomice

09.07.2020 Bylo napsáno tolik komentářů o společnostech snižujících v posledních několika měsících dividendy, že je podle Fidelity International třeba upozornit na fakt, že většina společností stále dividendy akcionářům vyplácí. A v mnoha společnostech růst dividend pokračuje i v roce 2020. Dokonce i v Evropě a Velké Británii, kde jsou škrty nejběžnější, dosahuje zhruba polovina společností v roce 2020 růstu dividend.
img

Obnovené americko-čínské napětí vrhá stín na finanční trhy

04.05.2020 Akciový trh si minulý týden nevedl nejlépe a své obchodování uzavřel s týdenní ztrátou. Ve středu sice akcie rostly o 2,66 %, další dny však přehouply týden do červených čísel. Negativní nálada se přenesla i do úvodu tohoto týdne.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Finanční trhy zpevňují po zprávě o průlomu v léčbě koronaviru

05.02.2020 Finanční trhy dnes po celém světě zpevňují, k růstu jim pomohla zpráva, že lékaři mají na dosah účinnou vakcínu na koronavirus. Vzhůru se vydaly akcie v Asii i v Evropě, zdražuje také ropa. Náladu na trhu ale podpořily i dobré výsledky hospodaření některých velkých firem, například německého výrobce čipů Infineon Technologies.
img

Výhled Fidelity International pro rok 2020: Hladké přistání, návrat výnosů

09.01.2020 Hlavními tématy roku 2020 budou inflace a udržitelnost. „Evropské ekonomiky by měly s růstem 1-1,5 procenta HDP zatím uniknout recesi, Čína podle našeho očekávání zpomalí a v případě USA odhadujeme 1,9 procentní růst HDP,“ říká Wen-Wen Lindroth, hlavní cross-asset stratéžka Fidelity International. Geopolitická rizika podle ní klesají. V roce 2020 tak zřejmě přetrvá období křehkého klidu.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

V Evropě loni nejvíce vzrostly akcie v Řecku, Rusku a v Itálii

02.01.2020 V Evropě se loni nejvíce dařilo akciím v Řecku, Rusku a v Itálii. Přestože rok 2019 byl rokem ekonomické i politické nejistoty ve více zemích světa, investoři na tyto trhy nepohlíželi jako na příliš rizikové. Hlavní index akciové burzy v Aténách tak přidal zhruba 43 procent, nejvíce se tam dařilo bankám.
img

Makro Digest: Americký dolar – připravit, pozor, start

20.02.2017 Trumpův souboj mezi snahou udržet setrvačnost růstu a regresí k „Trumpovi-kandidátovi“ ukazuje na omezený dosah a výkon jeho vlády.
img

Plánuje Trump oslabení dolaru?

02.02.2017 Riziko toho, že americký prezident Trump bude usilovat o politiku slabého dolaru, neustále roste. Tento krok by, koneckonců, dával smysl pro jeho „program“, protože export je nezbytný nejen pro růst, ale pojí se také s potřebami vysoce zadlužených rozvíjejících se trhů. Oslabení dolaru by pro ně znamenalo ulehčení břemena od rostoucích (zejména v dolarech vyjádřených) kapitálových nákladů na úrocích.
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | G20 | HDP | Obchodní plán | Devizové rezervy | Měnová politika | Německo | Francie | Apple | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Míra nezaměstnanosti | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Měnové trhy | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bond | Burza | CME | Cable | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Nesoulad | Diverzifikace | Dividendový výnos | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Fondy peněžního trhu | Futures | Fúze | G7 | Grafy | High | High Yield | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Kurz | Likvidita | Long | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Marže | Momentum | Měna | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Opce | P/E | PEG | Peněžní zásoba | Platforma | Portfolio | Pozice | Provize | Prémie | Rally | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Směnný kurz | Spotová cena | Stagflace | Support | Swiss | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Performance | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | Yield | Zlato | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Hospodářský růst | FTSE | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Myšlení | Byznys | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Komise pro cenné papíry a burzy | Dluhopisové trhy | Sázka | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Bohatství | IEA | Euronext | Credit Suisse | Oanda | Partners | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Akciový analytik | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Obchodní deficit | BTC | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Colosseum | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Kupní opce | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Tesla | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Brent | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | Devizové kurzy | DJIA | Dlouhodobé investice | Dobrá investice | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Eura | Evropská měna | Expirace | Fondy | Graf | Hang Seng | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investice do dluhopisů | Investice do komodit | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Investování do nemovitostí | ISM | J&T | Japonská ekonomika | JP Morgan | Korelační koeficient | Kurzy | Libra | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | NewYorská burza | Nikkei 225 | Obchodování s opcemi | Ocenění akcií | PayPal | Pivot | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řecké akcie | Signály | SPX | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Švýcarské banky | Trh | Trh s akciemi | Tržní hodnota | Volatility | Vydělat peníze | Výprodej | Vývoj amerického dolaru | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | WTI | Zahraniční měny | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | EIA | ING | Buffett | Komise pro cenné papíry | Cenové rozpětí | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Indie | Ministerstvo financí | P.A. | ROCE | Itálie | Spojené státy | Repo operace | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Vzdělání | Best stock | Burze | Currency | Investment | Zlatý standard | U.S. Bank Wealth Management | National Securities | Markit | Dow Jonesův index | Sky News | Bernstein | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | State Street | CME Group | Home Credit | CSI300 | SaxoTrader | Guvernér centrální banky | Standard Life Investments | J.P. Morgan Asset Management | Nordea | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | S&P Dow Jones Indices | BNY Mellon | BBC | Finanční trhy dnes | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Technický výhled | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | MarketWatch | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Podnikání | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Velcí investoři | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Cena kávy | Multi-Asset obchodování | Energie | Podnikatelé | Pro tradery | Index londýnské burzy FTSE 100 | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Global Advisors | Bankovnictví | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Kapitálové rezervy | České firmy | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie bank | Akcie v Asii | IHS | Otřesy na finančních trzích | Globální finanční krize | Index tokijské burzy Nikkei 225 | JPMorgan Chase | Soros Fund Management | Finanční centra | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Globální finanční trhy | AAA | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | Měnová opatření | Světové akciové trhy | Kryptoměny | Index Nikkei | Citi | S&P | Guvernér | Německý akciový index DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Nálada na trhu | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Stagnace | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Zajištění | Standard Life | FTSE 100 | Šéf společnosti | Digitální měny | Ripple | Ethereum | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Akciový index DAX | Bankéři | Index pařížské burzy CAC 40 | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Mzdy | Dobré výsledky | ING Bank | Aktivní investování | Dnešní zpráva | Makléřské společnosti | Analytik J&T Banky | Predikce | U.S. Bank | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Hlavní ekonom britské centrální banky | Akcie Bank of America | Měnové stimuly | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | ČTK | Japonský Nikkei | Konsenzus | Fiskální stimuly | Index tokijské burzy | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Očekávání | CME FedWatch | IHS Markit | Morningstar | Akcie firem | State Street Global Advisors | Makléřské firmy | Chase Investment Counsel | J.P. Morgan | Skupina PPF | Vstup na burzu | Alokace aktiv | Investopedia | CoinDesk | Quant | Akcie na trzích | Akciové společnosti | Coinbase | Bitcoin Cash | Bitcoin (BTC) | Americký akciový trh | BMO Global Asset Management | Podnikové dluhopisy | Ziskové akcie | BTC/USD | Průmyslový index Dow Jones | Digitální zlato | Obchodování s Bitcoiny | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Coinmarketcap | MiFID II | Altcoin | ETH | Capitalinked | Invesco | Panevropský index STOXX 600 | SlateStone Wealth | Lightning Network | Robinhood | Tether | Pokles bitcoinu | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Vitalik Buterin | Investiční skupiny | Dlouhodobé investování | Tržní očekávání | Vzácné kovy | Výnosy desetiletých dluhopisů | Výnosy u dluhopisů | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Northwestern Mutual Wealth Management | Index Russell 2000 | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Skupina Saxo Bank | Saxo | FinTech | Výkonnost indexů | Krypto | Bitcoiny | Capitalinked.com | Profesionální investoři | Podniky | Technologické akcie | Schwab | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Americké dluhopisy | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Geopolitika | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | Ether | Index Stoxx 600 | Hlavní akciový index | I-Trader | Levné akcie | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Pokles cen ropy | Roční výnos | Největší kryptoměna | IG | Akciové trhy v Asii | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Globální akciový index | Kim Fournais | Zvyšování úroků | Růst zisků | Zvýšení úrokové sazby | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Pohyby na trzích | Financial Times (FT) | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Zpřísňování měnové politiky | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | WEF | Oživení trhu | Obchodování na burzách | Analytici z Wall Street | Velké riziko | Northwestern Mutual Wealth Management Company | Investment Counsel | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Významný akcionář | Kvartální výsledky | UBS Global Wealth Management | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Nejznámější kryptoměny | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | Akcie firmy | State Street Global Markets | Oživení světové ekonomiky | Akciové strategie | NVDA | Riziko recese | Token | Stablecoin | Americké společnosti | Snížení sazeb | NovaPoint | Wealth Management | Ratingy udržitelnosti | Býčí výhled | NASDAQ 100 | Capital Partners | FedWatch Tool | Pokles dolaru | Napětí na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Ekonomika Hongkongu | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Silný dolar | Digitální aktiva | Obavy z recese | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | AMZN | Index londýnské burzy | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Růst mezd | Televize CNBC | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | PPF | Globální recese | Stablecoiny | Poptávka po ropě | Finanční situace | Dolarové likvidity | iShares | ESG | GOOGL | Spotová cena zlata | Snižování rizika | Vyšší úrokové sazby | Loterie | Ředitel Saxo Bank | Digitalizace | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Milan Vaníček | Analytik J&T | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Investiční skupina | Hongkong | Ekonom ING | Výkon amerického dolaru | Objem | Bílý dům | MSFT | Obchod | Zájem o investice | Vyšší sazby | Myšlenka | FRED | Vyšší volatilita | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Recese v Evropě | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Global Markets | Finanční tokeny | BAT | UnitedHealth | Pfizer | Růst cen | Studie | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Index DOW | Ekonomický vývoj | Jiří Šmejc | Generální ředitel | Negativní nálada | Největší pokles | Lagardeová | Amazon | Fixed income | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Fintech společnost | Bankovní tituly | FT | Financovat | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | Eva Miklášová | Na burze | Drahý kov | Propouštění | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Šinzó Abe | Stavebnictví | Dolar vůči japonskému jenu | Nízká inflace | Problémy | Vládní výdaje | Směřování měnové politiky | Pojišťovny | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní zpráva | ECB Christine Lagardeová | Chuť k riziku | Výsledek voleb | Celkový zisk | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Londýnské akciové burzy | Zahájení obchodování | KKCG | Míra | Investiční skupina PPF | R2G | Úroky | Edward Moya | Měnové politiky | Míra inflace v Británii | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Italský premiér | FedEx | FDX | Nejziskovější | AAPL | AT&T | Disney | Andrew Bailey | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Nákupy centrálních bank | Bydlení | Uber | Stratég | Miliardy korun | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Obezřetná měnová politika | DuckerFrontier | AJ Bell | National Bank of Greece | Akcie National Bank of Greece | Akcie Eurobank | Eurobank | Akcie Alpha Bank | Alpha Bank | Investiční platformy | Russ Mould | Index akciové burzy v Aténách | Index akciové burzy v Miláně | Řecké banky | Akcie v Řecku | Singapur | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Index londýnské akciové burzy | Index pařížské burzy | Hospodaření | MSCI AC World | Klesající trend | Pracovní trh | Návratnost | List Financial Times | Americké dolary | Ceny ropy dnes | O2 | O2 Czech Republic | Letecké společnosti | Miliardy eur | Budoucnost | Experti | Výhled Fidelity International | Solidní výnosy | Návrat výnosů | Zemědělství | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | ASML | Poradenství | Německá společnost | Růst globální ekonomiky | Inflační překvapení | Vzdělávat se | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Ukazatele | Technologická společnost | Meziroční růst spotřebitelských cen | Index Wall Street | Americké ministerstvo | Zamyšlení | Britské podniky | Vyplácení dividend | Akcie Morgan Stanley | Krach | Komunikace | Ropná pole | Trump | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | 100 miliard dolarů | Trhy | ASX 200 | Šíření koronaviru | Slabé měny | Pohyby cen | Akciové trhy v Číně | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Ředitel investic | Důchody | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Provozní zisk | Meziroční růst | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie | Ceny Bitcoinu | Burzy v Hongkongu | Výstupy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Trhy v Číně | Čínská vláda | Výrazné ztráty | BP | Capital Group | SEC | Amerika na prvním místě | Rozhodování | Palantir | Recese ve Spojených státech | Americké ekonomiky | Americký Úřad pro energetické informace | Medvědi | Organizace zemí vyvážejících ropu | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Akcie společnosti Apple | Bez rizika | Největší švýcarské banky | Prudký propad | FedWatch | Akcie na evropských trzích | Guggenheim Partners | Ekonomické recese | Největší ztráty | Šéfka ECB | Stabilita | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Výkyvy | Prudký pokles | Hlavní měny | Akcie včera | Index DAX burzy | Mince | Tržní podmínky | Dostatek likvidity | Další vývoj | Stimuly | Evropské země | Fiskální politiky | Energetické společnosti | Hlavní ekonom ING | Stimul | Nákupy aktiv | Viceprezident | Spotřebitelé | Historie | JPMorgan Chase & Co | Refinancování dluhů | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Prudký pokles cen | Hlavní americké indexy | Investiční svět | Bilion dolarů | Další pokles | Valné hromady | Hlavní centrální banky | Manufacturing | Domácnosti | Hotovost | Japonský ministr financí | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Německý akciový index | Spoření | Největší zisk | Politická rozhodnutí | Dividendové výnosy | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | American Airlines | Delta Air Lines | Signál | Potenciál | Finanční prostředí | Pokles sentimentu | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Ekonomické ukazatele | E-commerce | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Private Bank | Války | Schodek | Organizace | Nezaměstnanost v USA | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Vláda USA | Údaje | Týdenní nárůst | Mexiko | Ministři | Nejvyšší soud | Přebytek běžného účtu | Čínské oživení | DAWN | IMF | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | BMO | Rozvíjející se země | Vzrušení | Malé podniky | USD za barel | Cena americké ropy | SaxoStrats | Global Wealth Management | Propad ceny | Tlak medvědů | Dílčí index | Posílení | Swingové minimum | Legendární investor | Kristina Hooper | Spotřebitelský sentiment | Cenový propad | Bitcoin dnes | Americká centrální banka (Fed) | Zasedání Evropské centrální banky | Shell | Energetická společnost | Maloobchod | Zaměstnanci | Denní pokles | Tweet | UBS Global Proprietary Trading Group | Trading Group | Proprietary Trading | UBS Global | Americko-čínské napětí | Fondy obchodované na burze | Soud | Dlouhodobý trend | Hrubý provozní zisk | Regulační orgány | Zadlužení | Expanze | Rezervní měny | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Dopad krize | NKE | Merck | T-Mobile | Vývoj ekonomiky | Konsorcium | Sektor služeb | CL | Silná rally | Fiskální stimul | Fiskální a měnové stimuly | Manažeři | EasyJet | Akcie v Hongkongu | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Investment management | JDE | Unie | Republikánský prezident | Průraz | Reálná ekonomika | Londýnské burzy | CVC Capital | Zvyšování mezd | Kvalitní akcie | Square | Index Nasdaq Composite | Index Nikkei 225 | Rostoucí trend | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Aplikace Robinhood | Technologické firmy | Cardano | LULU | Lululemon Athletica | Lululemon | Nízké sazby | Práce z domova | ASM International | Jasný signál | Ant | Růst kapitálu | Růst kapitálu a příjmů | Johnson & Johnson | Větší riziko | Úspěchy | Ocenění | Šance | Druhá největší kryptoměna | Mazars | Ceny | Kolaps | Ethereum 2.0 | Američtí politici | Technologické společnosti | Společnost XTB | Životní úroveň | Konkrétní plán | DeFi | Nárůst volatility | Největší firmy | Světové rezervní měny | Důvěra | Ant Group | Indonésie | Slabý dolar | Firmy v Evropě | Růst vývozu | Růst zaměstnanosti | Lepší výsledky | Vývoj vakcín | Výhled na příští rok | Americké ministerstvo spravedlnosti | Pokles tržeb | Počet akcií | Časovat trh | Deglobalizace | SPAC | Akcie SPAC | Cup and handle | Odborníci | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Altimeter Capital | Snížení emisí | Společnost Playboy Enterprises | Playboy Enterprises | Playboy | Společnost Playboy | Cena kávy arabica | Arabica | Šéf podniku | Politici | Softwarová společnost | Pracovní místa | Energetický sektor | Měnový fond | CPI v USA | Americké měny | MicroStrategy | Masivní propouštění | Defi | Nařízení | Reebok | Výrobce čipů | Solární energie | GS | Společnost Ant Group | Očekávané výnosy | James Mackintosh | Pfizer a BioNTech | Sazka Entertainment | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Politická stabilita | Akcie americké společnosti | Budoucnost investování | Siemens | Změny úrokových sazeb | TABAK | Coinbase Global | Rozpočtové deficity | Trumpova vláda | Plný úvazek | Cenné papíry a burzy | Ceny americké ropy | Carnival | Emise dluhopisů | Guggenheim Investments | Scott Minerd | Svět kryptoměn | ADA | Západní ekonomiky | Investiční manažeři | Počet pracovních míst | Shopify | Evropské centrální banky | Independent Advisor Alliance | Chris Zaccarelli | Jack Ma | InPost | Společnost InPost | Cenové výkyvy | Dnešní seance | Akcie společnosti Alphabet | Finanční výsledky | Platby v bitcoinech | Finanční výkonnost | Dánská společnost | Blockchainy | FTX | Kov | Spotify | CETIN | Akcie Wells Fargo | Air | Terra | Siemens Energy | Riziková prémie | Výrazný zisk | Silný růst | Výnosy u desetiletých dluhopisů | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Velké ztráty | Dlouhodobý investor | Vývoj na akciích | xStation 5 | PPF Group | Hodnota trhu kryptoměn | CoinGecko | Globální finanční systém | COIN | Akcie Coinbase | Optimistická očekávání | Ceny ropy Brent | Předpovědi ceny | Zvýšení ratingu | Nezaměstnanost mladých | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | Zomato | ERA | Verizon | Přijímání plateb v bitcoinech | David Sneyd | Peter Branner | APG Asset Management | Royal Dutch Shell A | Obavy z inflace | Oslabení | Zisk před zdaněním | Růst úroků | První zvýšení sazeb | Plány | Cíle | Příležitosti | Loterijní společnosti | Dekarbonizace | Konkurence | Mali | Další kryptoměny | Leoš Rousek | PPF Leoš Rousek | Mluvčí PPF | McDonald's | Éra levných peněz | Programátor | Akcie Moderny | Obchodování a investice | Technologie | Zvyšování těžby | UST | Cyklické sektory | AI | FIXED | Mutace delta | Odvětví | Divize | Akcie indické | Akcie indické společnosti | Indické společnosti | Šíření mutace delta | Šíření mutace | HOOD | Načasování | Správné načasování | Boom | Balkán | Rekord | Bilion | Polovodičové společnosti | Ministerstvo spravedlnosti | Vnímání | Internetové obchody | CVC Capital Partners | CVC | BioNTech | Index Russell | Asijské země | Výrobce sportovního oblečení | Pozitivní korelace | Tokeny | Naeem Aslam | Funkční období | ASX | Společnosti | Bill Northey | Neúspěch | Opatření | Dna | Uhlí | Společnost Siemens | Solana | Evropský index | Etherea | Corporate Governance | Utahování měnových podmínek | VanEck | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Jack Ablin | Dawn Fitzpatricková | Minulá výkonnost | Zhoršení nálady | Vysoké ceny | Pravidla hry | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Temasek | Fond Temasek | Vládní fond | Zdravotnictví | Digital World Acquisition | Digital World | Notino | Pozornost | Zprostředkovatelé | Robert Habeck | Meta | Klima | Meta Platforms | Polygon | Ryan Detrick | Internet Computer | Držitelé Bitcoinu | Největší týdenní nárůst | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Reálné výnosy | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Průmyslový sektor | Obchodní výhled | Dopady inflace | Americká Komise pro cenné papíry | TIM | Blockstream | Avalanche | Zprávy z krypto | Omikron | Očekávání úrokových sazeb | Zveřejnění zprávy | Zprávy z krypto průmyslu | Výhled Fidelity | | Vietnam | Situace ve Spojených státech | Dotcom | Rozšíření | Rostoucí inflace | DWAC | Akcie výrobce čipů | Terra (LUNA) | MATIC | Krátkodobý výhled | TerraUSD | Rozhodnutí firmy | Miliardy USD | CME FedWatch Tool | Uhelné elektrárny | Hry | Cena akcií společnosti | Aktualizace Ethereum | Allwyn | Cohn Robbins Holdings | Cohn Robbins | CRHC | Válka na Ukrajině | Analytik trhů | Siemens Gamesa | Instituce | Spotřební zboží | Základní úrok | Cenová akce | Advent International | Didier Stoessel | Decentralizace | Index londýnské burzy FTSE | Sankce | Evropské vlády | Japonský Nikkei 225 | Logistické firmy | Orsted | Prima | Nadměrné výkyvy | Bill Miller | Pokles inflace | Růst cen surovin | Řetězec | Řetězce | Coin Metrics | Hospodářské škody | Národní loterie | Skupiny PPF | Bitcoinové sítě | Růst cen energií | Bitcoin 2022 | Waves | Patrik Novotný | Normalizace měnové politiky | Technický výhled trhu | Kvantitativní zpřísňování | Šmejc | Boj s inflací | Do Kwon | Axion Global Asset Management | Luna Foundation Guard | Scottie Siu | Kryptoměna luna | Cena digitální měny | Huw Pill | Hlavní ekonom Saxo Bank | Dow Jones Industrial Average | Tisíce kryptoměn | Bertrand Perez | Web3 | Web3 Foundation | Ripple Brad Garlinghouse | FTX U.S. | Brett Harrison | Guggenheim | ZEN | Přijetí | PPF Jiří Šmejc | Akcie Alphabet Inc | Cena BTC | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Pokles zisku | Centrum | Prime | Výrobce čipů Nvidia | Zpomalování americké ekonomiky | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Akcie výrobce čipů Nvidia | Akcie výrobce čipů Nvidia Corp | Softwarová společnost Palantir | Společnost Palantir | Index Philadelphia Semiconductor | Index Philadelphia | Philadelphia Semiconductor | Robert Schein | Blanke Schein Wealth Management | Investiční ředitel společnosti | Současná situace | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Vstup Allwynu na burzu | Allwyn dnes | Ředitel PPF | Investiční ředitel PPF | Budoucnost nemovitostí | Poptávka po ropě v Číně | Fenomén | Úrokové náklady | Společnost Siemens Energy | Masato Kanda | Ekonom společnosti | Plaza Accord | Koordinovaná intervence | Konzervativní strany | Pokles cen nemovitostí | Americká ropa | Korporace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Širší index | Andrew McCaffery | Ranní zpráva pro tradery | Zpráva pro tradery | Co se děje na finančních trzích | Ekosystém | Saxo Strats | Aktuální informace | Geografická diverzifikace | Idiosynkratické prvky | Inflace vs. úrokové sazby | Peníze investorů | Hospodářský pokles | LSEG | Růstový potenciál | Ziskovosti společnosti | Cetera Investment Management | Právo | Globální akciový index MSCI | ChatGPT | OpenAI | Společnost OpenAI | Býčí sentiment | Celková ekonomika | Invest | Výsledky Morgan Stanley | Vestas | Obnovitelné zdroje | Média | Výnosy u desetiletých dluhopisů americké vlády | Zprávy o trhu | Výhled pro rok | Perzistentní inflace | Fáze trhu | Vklady | Invesco Ltd. | Problémy Credit Suisse | Převzetí Credit Suisse | Zklidnění situace | Situace kolem Credit Suisse | Spojení | Tichomoří | Asie | Soukromé úvěry | Překážky | Klesající inflace | Ředitel banky | Nespokojenost | Výkonný ředitel skupiny | Etheru | Rychlost | Lidé v Británii | Zakladatel | Vztah k riziku | Vice | Úvěrování | Transparentní | Neúspěch levice | Levice | Hlavní index řeckých akcií | Mazars Wealth Management | George Lagarias | InPost od Advent International | Tržní hodnota InPostu | Hodnota InPostu | Mluvčí PPF Leoš Rousek | Ředitel skupiny PPF | PPF Didier Stoessel | Silná data | Finanční budoucnost | Slovenský trh | Vítězství nad inflací | Carson Group | Packeta | Zdroje energie | Očekávání ziskovosti | Uvolněná měnová politika | Worldcoin | Výsledky hospodaření společností | Výkyvy jenu | Covidové pandemie | Měnová politika americké centrální banky | Oblasti obchodování | Obnovitelné zdroje energie | Procentuální zisk | Magnificent Seven | Akcie třiceti předních amerických podniků | Nadšení | Návrat inflace | Americké akcie včera | Posílení japonského jenu | Řízení společnosti | Prognózy Wall Street | Zisk indexu S&P 500 | Výhled pro rok 2024 | Důvěryhodnost | ProCent | Index polovodičů | Emma Capital | Pavel Zuna | Mluvčí Emma Capital | Podíl Emma Capital | Zásilkovna | Simona a Jaromír Kijonkovi | Společnost Notino | Lukáš Bílek | Martin Kukačka | Pavel Horák | Ředitel EMMA Capital | Investiční ředitel EMMA Capital | Jakub Čanda | Renomé fondu | Renomé fondu CVC | Rok 2024 | Měkké přistání | Zvýšený zájem | Platforms | Utility | Capital | Výhled 2024 | Cyklická recese | Multi-asset | Pevný výnos | Private credit | Michael Curtis | Ilga Haubelt | Pohled na situaci | Oblečení | Portfólia | Wealth | Největší firmy zaměřené na větrnou energii | Firmy zaměřené na větrnou energii | Společnost Vestas | Podnik Orsted | Výstavba větrných farem | COP28 | AkademikerPension | Anders Schelde | Dánská společnost Vestas | Mads Nipper | Dánské ministerstvo financí | Akcie společnosti Siemens Energy | Akcie firmy Orsted | Akcie firmy Vestas | Využití větrné energie | Větrné energie | Tři světově největší firmy | Christian Bruch | Gamesa | Světově největší firmy | Světově největší | Výkon | Odvětví vyspělých technologií | Nákupy | DJI | Pokles akcie | Volební rok | Dow Jones Indices | Více příležitostí | Oblasti umělé inteligence | Nasdaq a S&P 500 | Nasdaq a S&P | Politika americké centrální banky | Geopolitická nestabilita | Prezident společnosti | Vlády
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Investiční rady 2022
Investiční rating
Investiční rating Ruska
Investiční rating Ruska a Ukrajiny
Investiční rizika
Investiční riziko
Investiční roadshow
Investiční robot
Investiční rozhodnutí
Investiční rozpočet

Následující klíčová slova

Investiční ředitelé
Investiční ředitel EMMA Capital
Investiční ředitelka
Investiční ředitel PPF
Investiční ředitel společnosti
Investiční sázky
Investiční segmenty
Investiční seminář
Investiční semináře
Investiční síť
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít