Sobota 13. srpen 2022 05:05
reklama
Vantage
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
InstaMarkets
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Obilí

C:\fakepath\Turecko2.jpg

Turecko přistoupilo na platby v rublech za ruský plyn, uvádí Moskva

07.08.2022 Turecko bude za ruský plyn částečně platit v rublech. Podle agentury TASS o tom po pátečním setkání ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho tureckého protějšku Recepa Tayyipa Erdogana v Soči informoval místopředseda ruské vlády Alexandr Novak. Rusko začalo požadovat platby v rublech po odběratelích plynu po rozpoutání války na Ukrajině a ostré západní reakci, která ohrozila stabilitu ruské měny.
img

Co sledovat příští týden? (05.08.2022)

05.08.2022 Po zveřejnění amerického NFP reportu se trhy zaměří na americká červencová CPI data. Informace o stavu trhu práce a inflace mohou určovat směr v monetární politice Fedu. Kromě CPI budou obchodníci zaměřeni i na data o ropě a obilí. Příští týden tedy sledujte USDJPY, Ropu a Pšenici.
img

FAO: Světové ceny potravin v červenci opět klesly, výrazněji než v červnu

05.08.2022 Světové ceny potravin se v červenci snížily téměř o devět procent. Vykázaly tak nejprudší meziměsíční pokles téměř za 14 let, zejména díky zlevnění obilovin a rostlinných olejů. Ve své zprávě to dnes uvedla Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO). Ceny potravin vykázaly pokles již čtvrtý měsíc za sebou, když se v březnu vyšplhaly na rekord.
img

Ministerstvo: Rusko bude kvůli slabší sklizni možná nuceno omezit vývoz obilí

05.08.2022 Rusku se letos kvůli nepříznivému počasí a nedostatku náhradních dílů pro zemědělské stroje zřejmě nepodaří sklidit plánovaných 130 milionů tun obilí. Uvedlo to dnes ruské ministerstvo zemědělství, podle nějž bude v důsledku toho možná zapotřebí omezit vývoz obilí do zahraničí. Informovala o tom agentura TASS.
C:\fakepath\trader-05082022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.08.2022 1) Maďarská ropná a plynárenská společnost MOL, která podniká i v České republice a na Slovensku, zvýšila ve druhém čtvrtletí čistý zisk meziročně o 40 procent na 249,5 miliardy forintů (15,5 miliardy Kč). Firma to dnes uvedla ve své výsledkové zprávě a zároveň zlepšila celoroční výhled zisku před zdaněním. Za výrazným zlepšením hospodaření jsou vyšší ceny ropy a plynu i skokově vyšší marže rafinerií.
C:\fakepath\cez.jpg

ČEZ prodává 95 procent své produkce elektřiny v České republice

04.08.2022 Polostátní energetická společnost ČEZ prodává 95 procent své produkce elektřiny v České republice, do zahraničí vyveze asi pět procent produkce, a to jen v případě, kdy ji nelze prodat na českém trhu. Primárně prodává ČEZ elektřinu koncovým zákazníkům a ostatním českým obchodníkům jako je PRE či E.ON přímo bilaterálně nebo přes elektronické obchodní platformu. ČTK to řekl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Ceny elektřiny v Evropě se ale odvíjí od její ceny na burze v Lipsku.
C:\fakepath\psenice.jpg

Ceny pšenice prudce vzrostly, reagují na raketový útok na Oděsu

25.07.2022 Ceny pšenice dnes prudce vzrostly, na obchodní burze v Chicagu se jeden bušl (27,2 kg) prodává zhruba za 7,86 USD, v přepočtu asi 6930 Kč za tunu. Proti pátku je to nárůst skoro o čtyři procenta. Sobotní raketový útok na ukrajinský přístav Oděsa vyvolává obavy, zda bude možné z Ukrajiny vyvážet obilí na základě dohody uzavřené minulý týden s Ruskem. Pšenice tak smazala většinu ztrát z pátku, kdy její cena po podpisu zmíněné smlouvy klesla téměř o šest procent.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.07.2022

25.07.2022 Během minulého týdne burzy citelně posílily. S&P 500 přidal 2,5 %, evropské indexy posílily pod vlivem taktické deeskalace napětí ze strany Ruska více než jejichž americké protějšky (+2,9 %). Volatilita sestoupila pod hranici 25, aktuálně dosahuje zhruba 23. Hlavní obavou investorů zůstává ochabování ekonomického růstu. V tomto momentě však burzy prozatím nezaceňují hospodářské ochlazení adekvátně. Přestože vidíme, revize hospodářských výsledků směrem dolů, stále zůstávají odhady zisků poměrně euforické. Investoři jako by jednostranně vnímali pouze pozitivní aspekty hospodářského zpomalení – tj. nižší sazby a dluhopisové výnosy. Rizika tedy zůstávají dále asymetricky nakloněna směrem dolů.
img

Ranní shrnutí (25.07.2022)

25.07.2022 Indexy z Asie a Tichomoří se na začátku nového týdne obchodovaly níže. Nikkei klesl o 0,8 %, S&P/ASX 200 se posunul o 0,1 % níže a indexy z Číny se obchodovaly až o 1 % níže. Kospi byl lepší s 0,5% ziskem.
C:\fakepath\JAR.png

Růst cen zesiluje protesty i v Africe, na balíky pomoci tam chybí vůle či peníze

14.07.2022 Růst cen pohonných hmot i základních potravin kvůli válce na Ukrajině vyvolává demonstrace v řadě států světa, rovněž v mnoha afrických zemích jsou protesty stále intenzivnější, napsal dnes španělský deník El País. Na rozdíl od například evropských zemí ale nemají tamní vlády takové možnosti nebo nejsou ochotné pomáhat lidem různými balíčky sociálních opatření. A i když v delším horizontu mohou některé země Afriky těžit ze snahy Evropy o snížení závislosti na ruském plynu, dopad na africké domácnosti, tamní zemědělský sektor a potravinovou bezpečnost bude dalekosáhlý. Zhoršující se ekonomická situace v řadě afrických zemí zřejmě také zesílí migrační vlnu do Evropy.
img

Ranní shrnutí (14.07.2022)

14.07.2022 Americké indexy dokázaly umazat většinu ztrát po CPI, ale přesto skončily včerejší obchodování níže. S&P 500 klesl o 0,45 %, Dow Jones klesl o 0,67 % a Nasdaq klesl o 0,15 %. Russell 2000 se posunul o 0,12 % níže.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Šéf německé opozice Merz navrhl plán proti inflační a energetické krizi

12.07.2022 Okamžitě v Německu rozšířit plochu pro pěstování ovoce a obilí, snížit energetickou daň, více využívat biomasu pro vytápění nebo prozatím udržet v chodu atomové elektrárny - to navrhuje šéf německé opoziční Křesťanskodemokratické unie (CDU) Friedrich Merz jako recept na překonání současné inflační a energetické krize. Své plány představil v dnešním příspěvku v nejprodávanějším německém deníku Bild, ve kterém kritizoval postup vlády kancléře Olafa Scholze.
img

V Česku se letos urodí dost obilí, cena mouky i pečiva přesto dále citelně poroste

04.07.2022 První odhad letošní sklizně, s nímž ČSÚ přišel dnes, je poměrně povzbudivý. Sklizeň základních obilovin by měla být na úrovni loňského, poměrně úspěšného roku a měla by převyšovat pětiletý průměr. Prvotní odhady sklizní přitom bývají často spíše pesimističtější, než jaká je nakonec sklizeň finální. V uplynulých letech tomu tak v řadě případů bylo.
C:\fakepath\g7.png

Summit G7 podpořil Ukrajinu, slíbil protiruské sankce a věnoval se klimatu

28.06.2022 Další rozhodná podpora Ukrajiny, větší politický a ekonomický tlak na Rusko, důraznější ochrana klimatu a také výzva Číně, aby dodržovala lidská práva - to jsou hlavní výsledky třídenního summitu skupiny světových ekonomik G7, který dnes skončil v bavorském alpském zámku Elmau. Představitelé Německa, Británie, Francie, Itálie, Japonska, Kanady a USA chtějí ještě zpřísnit již tak bezprecedentní sankce proti Rusku mimo jiné o zákaz dovozu ruského zlata. Ve hře je i zastropování cen ruských energetických surovin.
img

Země G7 zakáží dovoz zlata z Ruska, co to udělá s jeho cenou?

28.06.2022 Rusko je druhým největším těžařem zlata na celém světě. Zároveň patří také mezi 5 světových zemí s největšími zlatými rezervami. Zákazem dovozu zlata, který mu země G7 udělily, nebude Rusko moci prodat desítky až stovky tun, které mají ve svých státních rezervách. Zlato přitom tvoří až 20 % jejich celkových rezerv. Za rok 2021 získalo Rusko prodejem zlata 15 mld. dolarů, které jim teď budou ve státním rozpočtu chybět. Zároveň bude toto zlato chybět na západních trzích, kde ho hojně nakupovaly centrální banky a instituce různých zemí. Rusko může nyní hledat kupce zlata v Číně nebo Indii, jako to udělalo s ropou.
C:\fakepath\psenice.jpg

Podle G7 je Rusko zodpovědné za potravinovou krizi, G7 vyčlení 4,5 miliardy USD

28.06.2022 Rusko kvůli své agresivní válce proti Ukrajině nese obrovskou odpovědnost za enormní růst cen potravin a hnojiv a za dramatické zhoršení potravinové krize ve světě. Dnes to ve společném prohlášení uvedli představitelé skupiny velkých světových ekonomik G7, kteří od neděle jednají v bavorském alpském zámku Elmau. Británie, Francie, Itálie, Japonsko, Kanada, Německo a USA v prohlášení uvedly, že na boj proti hladu a podvýživě vyčlení dodatečných 4,5 miliardy dolarů (105 miliard korun). Krátce před zveřejněním prohlášení jeden z představitelů americké vlády řekl, že dodatečná pomoc na potravinovou bezpečnost bude činit až pět miliard dolarů a že polovinou přispějí Spojené státy.
C:\fakepath\trader-27062022-39-zm.jpg

Summit G7 se postavil za Ukrajinu a připravuje další protiruské sankce

27.06.2022 Šéfové států a vlád skupiny velkých světových ekonomik G7 se dnes po jednání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským jasně postavili za Kyjev, který přes čtyři měsíce vzdoruje ruské invazi. Slíbili, že Ukrajina si rozhodne o své budoucnosti výhradně sama, a zároveň ohlásili další vystupňování tlaku na ruského prezidenta Vladimira Putina. Zelenskyj státníky požádal o další zbraně a další protiruské sankce. Podle USA už G7 další odvetná opatření připravuje, cílit mají mimo jiné na ruský zbrojní průmysl a možná i na vývoz ruské ropy.
C:\fakepath\Zelenskyj.png

Zelenskyj podle Reuters požádal země G7 o sankce a protiletecké systémy

27.06.2022 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj požádal skupinu velkých světových ekonomik G7 o další protiruské sankce, protiletecké systémy a pomoc s vývozem obilí a poválečnou rekonstrukcí země. S odvoláním na nejmenovaného činitele Evropské unie o tom informovala agentura Reuters. Zelenskyj, jehož země přes čtyři měsíce vzdoruje ruské invazi, se dnes k summitu G7 v bavorském alpském zámku Elmau připojil digitálně.
C:\fakepath\g7.png

V Bavorsku v neděli začne summit G7, středobodem bude Ukrajina

24.06.2022 Ruská invaze na Ukrajinu bude středobodem třídenního summitu šéfů států a vlád zemí skupiny sedmi velkých ekonomik G7, který v neděli začne v bavorském alpském zámku Elmau. Německý kancléř Olaf Scholz, který kolegy z Británie, Francie, Itálie, Japonska, Kanady a Spojených států letos hostí, pozval na jednání také zástupce Indonésie, Indie, Jihoafrické republiky, Senegalu a Argentiny. Na G7 je tradičně zastoupena i Evropská unie. Přes telemost k účastníkům summitu promluví ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, jehož země již čtyři měsíce vzdoruje ruské agresi.
C:\fakepath\trader-17062022-31-zm.jpg

Putin: Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny

17.06.2022 Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny a nikoli od "nedávných geopolitických událostí". V projevu na ekonomickém fóru v Petrohradě to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin, který přitom narážel na invazi Ruska na Ukrajinu. Rusko zasažené západními sankcemi usiluje o prohloubení hospodářských vazeb s Pekingem, napsala agentura Reuters. Čínský prezident Si Ťin-pching předtím v předem nahraném projevu uvedl, že čínsko-ruská spolupráce vykazuje dobrou dynamiku ve všech oblastech.
img

Inflace nekončí…

15.06.2022 Příběh vysoké inflace v Česku nekončí. Poslední údaje za květen ukazují spíše opak. Meziroční zdražení průměrného spotřebního koše dosáhlo hodnoty šestnáct procent a překonalo tak i očekávání ČNB, která vyhlížela inflaci patnáctiprocentní. „Před novou bankovní radou bude stát nelehký úkol. Pokud sazby přestanou zvyšovat, je možné, že inflace nadále poroste. Pokud by ve zvyšování pokračovali, je možné, že dostanou českou ekonomiku do recese. Přejme jim šťastnou ruku v rozhodování o naší budoucnosti,“ říká ve svém komentáři Jan Macek, produktový manažer společnosti Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Pšenice roste kvůli obavám z vývoje na Ukrajině

06.06.2022 Dle nejnovějších zpráv nelze exportovat pšenici z Ukrajiny, což napomáhá obavám z potravinové krize. Tento jev se propsal do dnešní otevírací ceny 3% zvýšením. Prezident Zelensky odhaduje, že je na Ukrajině uskladněno přibližně 22-25 milionů tun obilí. Neschopnost vyvážet je dána zablokovanými přístavy. Dle prezidenta Zelenského bude k exportu na podzim připraveno 75 milionů tun obilí. Je nutno dodat, že cenu pšenice ovlivňují i pozitivní zprávy, například zvýšení produkce v Austrálii.
C:\fakepath\trader-02062022-24-zm.jpeg

Ceny komodit rostou, potraviny letos zdražily o desítky pct, ropa o polovinu

02.06.2022 Ceny komodit na světových trzích vesměs výrazně rostou, potraviny letos zdražily o desítky procent, ropa o polovinu, elektřina o 95 procent a zemní plyn o 123 procent. Ceny drahých kovů se zvyšují pomaleji, zlato stagnuje, stříbro zlevnilo. Výrazně klesla cena dřeva. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci května.
C:\fakepath\Polsko.jpg

Polsko se stane důležitým ekonomickým uzlem pro Ukrajinu, řekl Morawiecki

01.06.2022 Polsko se stane důležitým ekonomickým uzlem pro Ukrajinu. Uvedl to dnes polský premiér Mateusz Morawiecki při otevření dočasného ubytovacího centra v ukrajinském městě Boroďanka, které Polsko financovalo a vybudovalo. Prohlásil rovněž, že podpora Ukrajiny by měla mít příznivé dopady na polskou ekonomiku. Informují o tom agentury PAP a Reuters.
img

Ranní shrnutí (30.05.2022)

30.05.2022 Rizikový sentiment bylo možné zaznamenat znovu dnes během asijské seance. Nikkei si připsal 2,3 %, S&P/ASX 200 se posunul o 1,3 % výše a Kospi přidal 1,2 %. Indexy z Číny se obchodovaly až o 2 % výše.
img

Rusko plánuje v nadcházející sezoně zvýšit vývoz obilí na 50 milionů tun

27.05.2022 Rusko plánuje v nadcházející sezoně vyvézt 50 milionů tun obilí, což je výrazně více než za období, které končí 30. června. Na fóru exportérů obilovin to dnes řekl ruský ministr zemědělství Dmitrij Patrušev. OSN varovala, že blokáda ukrajinských přístavů ruskou černomořskou flotilou může vyvolat celosvětovou potravinovou krizi.
C:\fakepath\putin.png

Putin hovořil o rozvoji vztahů se spojenci, zlehčoval dopad sankcí

26.05.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes ve vystoupení před postsovětskými spojenci z Euroasijské hospodářské unie prohlásil, že západní sankce Rusko posílily. Jako příklad uvedl, že Rusko, které v minulosti obilí dováželo, se stalo prvořadým vývozcem pšenice.
img

Bloomberg: Rusko vítězí v potravinové krizi, kterou pomohlo vytvořit

24.05.2022 Válka, kterou Rusko zahájilo proti Ukrajině a která prohlubuje globální potravinovou krizi, udělala z Ruska jednoho z vítězů chaosu, jenž Kreml pomohl sám vytvořit. Zatímco ukrajinské přístavy jsou zablokované, Rusko posílá obilí odběratelům, kteří o ně mají zájem. Prodejní cena je ale vyšší, a to právě kvůli problémům, které způsobila blokáda Ukrajiny. Uvedla to agentura Bloomberg.
img

Jak nepřijít o peníze, ideálně vydělat při stagflaci. Tedy v době citelného růstu cen i nezaměstnanosti naráz

24.05.2022 Inflace vrcholí, brzy se nadějeme její zvolnění. I tak nás čeká ekonomicky nesmírně těžký čas. Stagflace. Tedy ekonomický propad spojený se stále výrazným růstem hladiny spotřebitelských cen. To vše lze vyčíst z nejnovějšího, květnového šetření mezi více než třemi stovkami předních světových ekonomů a investorů, které každý měsíc provádí Bank of America.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Zelenskyj vyzval účastníky fóra v Davosu k uvalení maximálních sankcí na Rusko

23.05.2022 Sankce mezinárodního společenství vůči Moskvě by měly být "maximální" včetně embarga na ruskou ropu či úplného zákazu obchodování s Ruskem. V projevu na Světovém ekonomickém fóru v Davosu (WEF) to dnes podle agentury AP řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Vyzval také k urychlení dodávek zbraní Ukrajině.
img

Rekordní horka ohrožují největší úrodu pšenice v EU 

23.05.2022 Ve Francii se zhoršuje úroda pšenice, jelikož rekordní vedra v největší pěstitelské zemi EU napomáhají ke globálním problémům s dodávkami obilí.
img

Hypotéky za 10 % i hladomor. Centrální banky v uplynulém desetiletí roztočily kolotoč inflace a spekulace, který teď nemohou zastavit

23.05.2022 Dvě zdánlivě nesouvisející zprávy z minulého týdne. Německá ministryně pro rozvoj varuje před největším světovým hladomorem od druhé světové války. A guvernér České národní banky upozorňuje, že ještě v červnu tuzemská centrální banka zřejmě zvedne svoji základní úrokovou sazbu nad úroveň šesti procent.
C:\fakepath\trader-19052022-37-zm.jpg

Jednáním ministrů zemí skupiny G7 dominuje Ukrajina, potraviny a klima

19.05.2022 Závazek hospodářsky vyspělých zemí poskytovat rozvojovým státům sto miliard dolarů (2,3 bilionu Kč) ročně na ochranu klimatu bude splněn v roce 2023. V návrhu závěrečného komuniké s tím podle agentury Reuters počítají ministři financí skupiny sedmi velkých ekonomiky G7. Mezi hlavní témata patřila i ruská invaze na Ukrajinu a možnosti, jak Kyjevu pomoci stabilizovat rozpočet.
C:\fakepath\psenice.jpg

Kvůli Rusku hrozí podle Berlína největší hladomor od konce druhé světové války

18.05.2022 Kvůli ruské invazi na Ukrajinu hrozí světu největší hladomor od druhé světové války. Dnes to na tiskové konferenci na úvod dvoudenního zasedání ministrů pro rozvoj ze zemí skupiny velkých světových ekonomik G7 prohlásila německá ministryně pro rozvoj Svenja Schulzeová. Řekla, že je proto nezbytné vytvořit mezinárodní alianci pro potravinovou bezpečnost.
img

Pšenice je ohrožena téměř všude, může tak dojít k dalším škodám v ekonomice

16.05.2022 Ruská invaze omezila vývoz pšenice z Ukrajiny, zvýšila ceny chleba a nudlí a světovou úrodu čeká další zkouška: extrémní počasí.
C:\fakepath\psenice.jpg

Putin čeká rekordní sklizeň, slíbil zvýšit vývoz obilí

12.05.2022 Ruský prezident Vladimir Putin na dnešním zasedání vlády prohlásil, že Rusko se úspěšně vyrovnává s dopady západních sankcí, které podle něj vyvolávají globální krizi a hrozbu hladomoru v nejchudších zemích. Putin podle tiskových agentur přislíbil zvýšit vývoz obilí z letošní sklizně, která by se mohla stát rekordní.
img

Nepříznivé počasí v Kanadě je pro omezené světové dodávky obilí hrozbou

02.05.2022 V Kanadě se zemědělci pokouší o pěstování plodin na buď příliš vlhkých polích, nebo příliš suchých, to je pro už teď napjatý trh s obilím zkouška.
img

Fundamentální faktory ovlivňující ceny zlata

02.05.2022 V minulém týdnu byly patrné obrovské výkyvy ceny zlata způsobené řadou faktorů. Tento týden se pozornost investorů soustředí na zasedání FOMC, které se bude konat ve středu. Očekává se zvýšení úrokové sazby o procento.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Putin prý diskutuje o myšlence navázat rubl na zlato

01.05.2022 Ruský prezident Vladimir Putin diskutuje o myšlence navázat ruský rubl na zlato a další komodity. Uvedl to v pátek Kreml. Podle vlivného představitele ruských bezpečnostních složek by navázání rublu na zlato posílilo suverenitu ruského finančního systému, který se dostal pod tlak v důsledku západních sankcí uvalených na Rusko kvůli útoku na Ukrajinu, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

MMF: Potravinová krize v subsaharské Africe může vést k sociálním nepokojům

29.04.2022 Potravinová a energetická krize může v subsaharské Africe vyvolat sociální nepokoje. Upozornil na to Mezinárodní měnový fond (MMF), který snížil odhad letošního hospodářského růstu kontinentu na 3,8 procenta, loni hrubý domácí produkt v Africe vzrostl o 4,5 procenta.
img

Jak komodity ovlivňují inflaci?

27.04.2022 Inflace se zdála být po mnoho let mrtvé téma. Centrální banky se delší dobu snažily stimulovat růst cen, zejména prostřednictvím stimulace růstu mezd. Inflační cíle byly více než splněny, bohužel především prostřednictvím nabídkových faktorů. Někdy je těžké odpovědět na otázku, zda je vysoká inflace způsobena růstem cen komodit, nebo spíše vysoká inflace způsobuje růst cen komodit (ve snaze investorů se proti vyšším cenám zajistit). V současné době můžeme zcela jednoznačně konstatovat, že rostoucí ceny komodit způsobily všudypřítomné zdražování produktů. V tomto článku se podíváme na spotřebitelské ceny a jednotlivé skupiny komodit v USA a Eurozóně.
img

Pandemie, válka a pevný výnos

26.04.2022 Globální trhy opakovaně utrpěly různé rány. Po pandemii, obchodní válce, brexitu a velkým finančním krizím v USA a eurozóně je to nyní velký konflikt.
C:\\fakepath\\SB2.jpg

Šéf Světové banky: Válka na Ukrajině zdraží potraviny až o 37 procent

21.04.2022 Válka na Ukrajině zdraží potraviny až 37 procent a nastupující potravinová krize způsobí v mnoha chudších zemích lidskou katastrofu. V rozhovoru s BBC to řekl prezident Světové banky (SB) David Malpass. Pokud se krizi nepodaří zastavit, hrozí podle něj chudoba a podvýživa stovkám milionů lidí.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Poradenská firma Dun & Bradstreet snížila rating Česka a zhoršila výhled

20.04.2022 Poradenská firma Dun & Bradstreet snížila rating České republiky v kategorii mírného rizika z DB3c na DB3d a zhoršila výhled. Důvodem je válka na Ukrajině a sankce vůči Rusku, které vytváření mnohonásobná rizika. Ke snížení ratingu po vypuknutí konfliktu společnost přistoupila také v Maďarsku, Polsku i na Slovensku. Společnost o tom dnes informovala ČTK.
img

Inflace vrátila ceny zlata k 2 000 USD

19.04.2022 Federální rezervní systém a světové centrální banky stojí před téměř nemožným úkolem snížit rostoucí inflaci. Bude nutné přijmout drastická opatření, včetně zvýšení sazeb minimálně na polovinu aktuální míry inflace, tzn. na 4–6 %.
img

MMF výrazně srazí odhad růstu

19.04.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) pravděpodobně v tomto týdnu sníží odhad globálního růstu pro letošní rok, a to výrazně. Ruská invaze na Ukrajinu citelně zintenzivní bolehlav spojený s koncem pandemie COVID, kvůli které již MMF snižoval odhad globálního růstu na začátku tohoto roku. To rychlé šíření varianty omikrón vedlo k snížení odhadu růstu o 0,5 procentního bodu na 4,2% v roce 2022.
img

Rozbřesk: MMF výrazně srazí odhad globálního růstu. Česko bude patřit k nejzasaženějším

19.04.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) pravděpodobně v tomto týdnu sníží odhad globálního růstu pro letošní rok, a to výrazně. Ruská invaze na Ukrajinu citelně zintenzivní bolehlav spojený s koncem pandemie COVID, kvůli které již MMF snižoval odhad globálního růstu na začátku tohoto roku. To rychlé šíření varianty omikron vedlo k snížení odhadu růstu o 0,5 procentního bodu na 4,2 % v roce 2022. Ruská invaze na Ukrajinu však bude pro globální ekonomiku o poznání výraznějším šokem.
C:\fakepath\trader-14042022-22-zm.jpg

MMF podle své šéfky zhorší výhled světové ekonomiky

14.04.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) zhorší odhady růstu světové ekonomiky pro letošní i příští rok, protože válka na Ukrajině tlačí vzhůru ceny potravin a energií, což přináší další zátěž pro již tak křehkou hospodářskou situaci. Uvedla to dnes šéfka MMF Kristalina Georgievová. Varovala, že svět se nyní nachází ve "velmi nebezpečné době" a že vysoká inflace představuje "jasné a přítomné nebezpečí" pro světovou ekonomiku.
img

Rozbřesk: Válečná inflace - energie, potraviny a pohonné hmoty

13.04.2022 Inflace bezesporu zůstává na globálních trzích indikátorem číslo jedna, na který se dnes soustředí největší pozornost investorů. Její intenzita v tomto a příštím roce do značné míry rozhodne o tom, jak výrazně ochladne spotřebitelský apetit domácností ve vyspělém světě. Americká inflace v březnu vystoupala na nejvyšší úrovně od roku 1981 (8,5 %) a i to byl jeden z důvodů, proč klíčové americké akciové indexy včera klesaly třetí den v řadě.
img

Inflace indikátorem číslo jedna

13.04.2022 Inflace bezesporu zůstává na globálních trzích indikátorem číslo jedna, na který se dnes soustředí největší pozornost investorů. Její intenzita v tomto a příštím roce do značné míry rozhodne o tom, jak výrazně ochladne spotřebitelský apetit domácností ve vyspělém světě. Americká inflace v březnu vystoupala na nejvyšší úrovně od roku 1981 (8,5 %) a i to byl jeden z důvodů, proč klíčové americké akciové indexy včera klesaly třetí den v řadě.
C:\fakepath\Ukrajina.png

SB: Válka sníží HDP Ukrajiny o více než 45 procent

11.04.2022 Ukrajinská ekonomika v letošním roce klesne o 45,1 procenta, protože ruská invaze uzavřela podniky, snížila vývoz a znemožnila hospodářskou činnost v rozsáhlých částech země. Vyplývá to ze zprávy, kterou v noci na dnešek zveřejnila Světová banka. Ta rovněž předpokládá, že invaze ve východní Evropě a části Asie způsobí větší ekonomické škody než pandemie nemoci covid-19.
img

Pšenice nadále roste kvůli dalším možným sankcím proti Rusku

05.04.2022 Termínové obchody s pšenicí v Chicagu prodloužily svůj růst z nejnižší úrovně za měsíc kvůli vyhlídkám na další sankce vůči Rusku reaguje se tak na obvinění z válečných zločinů na Ukrajině.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Inflace v Turecku v březnu překročila 60 procent, je nejvyšší za 20 let

04.04.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen v Turecku v březnu zrychlil na 61,1 procenta z únorových 54,4 procenta. Turecká inflace se tak dostala na nové dvacetileté maximum. Vyplývá to podle agentury AP z dnešních údajů tureckého statistického úřadu. Nejvýraznějšímu zdražování čelí turečtí spotřebitelé v dopravě, kde se ceny v meziročním srovnání téměř zdvojnásobily. Ceny potravin pak meziročně stouply o více než 70 procent.
C:\fakepath\global economy.jpg

WTO kvůli válce na Ukrajině výrazně snížila odhad růstu světového obchodu

04.04.2022 Světová obchodní organizace (WTO) kvůli válce na Ukrajině snížila odhad letošního růstu světového obchodu na 2,5 procenta z dříve předpokládaných 4,7 procenta. Uvedla to šéfka WTO Ngozi Okonjová-Iwealová. Za zhoršením výhledu stojí rovněž problémy v dodavatelských řetězcích, které začaly v důsledku pandemie covidu-19. Informoval o tom server BBC.
img

Korekce akciových trhů před vydáním nonfarm payrolls

31.03.2022 Americké akciové indexy poprvé za pět dní klesly, protože naděje na deeskalaci konfliktu na Ukrajině slábnou. Investoři posuzovali rizika pro ekonomický růst plynoucí z akcelerující inflace a také možného uzamčení zisků uzavřením dlouhých pozic po rally před dnešními údaji o nezaměstnanosti v USA.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

EBRD: Ruská a ukrajinská ekonomika letos kvůli válce klesnou nejvíce za 25 let

31.03.2022 Ruská válka na Ukrajině uvrhne obě země do největšího hospodářského poklesu za posledních 25 let. Ukrajina by ale mohla v roce 2023 výrazně oživit, pokud se podaří brzy uzavřít příměří. Uvedla to Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD).
img

Putin a Scholz: O dodávkách plynu za rubly budou jednat experti

30.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin a německý kancléř Olaf Scholz se dohodli, že o dodávkách ruského plynu za rubly bude jednat skupina expertů. Dnes o výsledku telefonátu hlav obou států informovala agentura TASS. Podle ní jednal Putin o platbách za ruský plyn i s italským premiérem Mariem Draghim. Úhrady v rublech nesmí "zhoršit" smlouvy evropských zákazníků, řekl podle AFP šéf Kremlu.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Kreml: Rusko nebude požadovat, aby odběratelé ihned platili za plyn v rublech

30.03.2022 Rusko nebude požadovat, aby odběratelé ihned platili za zemní plyn v rublech. Z technologického hlediska půjde o delší proces, řekl dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.
img

Inflace v Kanadě dosahuje vrcholu

18.03.2022 Rostoucí ceny komodit vyvolané geopolitickou situací na Ukrajině budou dál zvyšovat inflaci v Kanadě, jejíž celková míra nyní dosahuje vrcholu nad 6 % a nutí centrální banku k agresivnějšímu zvyšování úrokových sazeb. Míra inflace v Kanadě je už teď výrazně nad úrovní 5,1 %, kterou Bank of Canada v lednu prognózovala pro první čtvrtletí s důrazem na fakt, že ji čeká náročná cesta za snížením růstu cen na 2% inflační cíl.
C:\fakepath\global economy.jpg

OECD: Válka na Ukrajině může snížit globální růst o více než procentní bod

17.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu by letos mohla ubrat více než jeden procentní bod z růstu světové ekonomiky, a naopak přidat 2,5 procentního bodu k inflaci. Ve své zprávě to dnes uvedla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). V prosinci předpověděla, že globální hrubý domácí produkt (HDP) se v letošním roce zvýší o 4,5 procenta.
img

Americký akciový trh v úterý posiluje

16.03.2022 V závěru včerejšího obchodování se americké akciové indexy na pozadí poklesu cen ropy posunuly vpřed. Největší zisky zaznamenaly společnosti z technologického sektoru a také ze sektoru spotřebního zboží a služeb.
img

Ranní shrnutí (15.03.2022)

15.03.2022 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže, technologické akcie byly pod tlakem rostoucích výnosů. S&P 500 klesl o 0,74 %, Nasdaq klesl o 2,04 % a Russell 2000 klesl o 1,92 %. Dow Jones skončil beze změny.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko kvůli sankcím Západu zakázalo do konce 2022 vývoz široké škály produktů

11.03.2022 V reakci na protiruské sankce vyhlášené Západem po ruské invazi na Ukrajinu zakázala Moskva do konce roku export telekomunikačního, zdravotnického, automobilového, zemědělského, elektrického a technického vybavení. Informovala o tom včera ruská vláda. Premiér Michail Mišustin řekl, že zákaz se bude týkat vývozu zboží zahraničních společností působících v Rusku. Na seznam vláda zařadila přes 200 položek, mimo jiné železniční vagony, kontejnery, turbíny a další zboží. Ministerstvo hospodářství uvedlo, že byl zakázán vývoz některých druhů lesnických a dřevařských produktů. Neupřesnilo, o které se jedná. Zákaz vývozu do konce letošního roku se týká mimo jiné automobilů, letadel a dronů, napsala později agentura TASS.
img

Rusko zastavilo vývoz hnojiv!

10.03.2022 Rusko se rozhodlo pozastavit vývoz hnojiv. Toto rozhodnutí má obrovské důsledky na světové ceny obilí, které již silně zareagovaly na nejistotu kolem války na Ukrajině. Další napětí přidalo Putinovo prohlášení, že spojenecké země Ruska vyjádřily podobný názor na vývoz hnojiv. Stojí za připomenutí, že Bělorusko je zodpovědné za téměř polovinu světového exportu draslíku. Pesimismus může přidat i špatná půdní vlhkost v Evropě a špatné předpovědi na další dva týdny. Na zákaz vývozu hnojiv silně zareagovaly firmy vyrábějící hnojiva. Nutrien (NTR.US), CF Industries (CF.US) a Mosaic (MOS.US) dnes rostou o více jak 6 %.
img

MPO bude kontrolovat umělé zvyšování marží u pohonných hmot

09.03.2022 Ministerstvo průmyslu a obchodu zadalo příslušným orgánům systém kontrol distributorů pohonných hmot, aby měl stát přehled o případném umělém zvyšování marží u benzinu a nafty. Vláda je připravena zasáhnout, pokud marže obchodníků porostou a budou uměle zvyšovat ceny. Na tiskové konferenci po jednání vlády to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS).
C:\fakepath\trader-09032022-39-zm.jpeg

Inflace v Rusku v únoru vystoupila na 9,15 procenta, nejvýše za sedm let

09.03.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Rusku v únoru zrychlilo na 9,15 procenta z lednových 8,73 procenta. Inflace tak byla nejvyšší za sedm let, oznámil dnes ruský statistický úřad. Ceny přitom porostou i nadále, a to kvůli propadu kurzu rublu způsobenému sankcemi západních zemí kvůli ruské invazi na Ukrajinu, upozornila agentura Reuters.
img

MMF a USA schválily finanční pomoc pro Ukrajinu a Evropu

09.03.2022 Lídři amerického Kongresu se shodli, že poskytnou v přepočtu 314 miliard korun na pomoc Ukrajině a spojencům USA v Evropě. Balík je součástí federálního rozpočtu. Pomoc ve výši 32 miliard korun pro Ukrajinu schválil také Mezinárodní měnový fond. Země ji může využít k financování výdajů a posílení platební bilance. Ukrajina se po zahájení ruské invaze 24. února obrátila na své spojence a mezinárodní instituce, aby jí pomohli podpořit ekonomiku. Pomoc už obdržela i od Světové banky.
img

Poté co USA vystupňovala Rusku sankce, ropa stoupá

09.03.2022 Když americký prezident Joe Biden prohlásil, že do USA bude ruská ropa zakázána dovážet, stoupla cena za barel na 126 dolarů, tím snahy o oslabení ekonomiky země vystoupaly.
C:\fakepath\Ukrajina.png

MMF schválil Ukrajině 1,4 miliardy dolarů jako nouzovou pomoc

09.03.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) schválil Ukrajině 1,4 miliardy dolarů (32 miliard Kč) jako nouzovou pomoc. Země ji může využít k financování výdajů a posílení platební bilance. Dnes to podle agentury Reuters uvedl šéf ukrajinské centrální banky Kyrylo Ševčenko. Ukrajina se po zahájení ruské invaze 24. února obrátila na své spojence a mezinárodní instituce, aby jí pomohli podpořit ekonomiku. Pomoc už obdržela i od Světové banky (SB).
img

Analytici předpovídají, že ropa by se mohla vyšplhat na 300 USD a zlato na 3 000 USD

09.03.2022 Ceny zlata vyskočily poté, co USA a Spojené království v úterý zakázaly dovoz ruské ropy. Od začátku roku 2022 drahý kov vzrostl o 12 %. Ruská invaze na Ukrajinu zvýšila v únoru poptávku po zlatě.
C:\fakepath\SB2.jpg

Světová banka schválila půjčky a granty Ukrajině za 723 milionu dolarů

08.03.2022 Světová banka (SB) uvedla, že její výkonná rada v pondělí schválila balíček půjček a grantů ve výši 723 milionů dolarů (asi 17,15 miliardy Kč) Ukrajině, která potřebuje podpořit státní rozpočet v době, kdy země bojuje s ruskou invazí, napsala agentura Reuters.
img

Rekordní růst cen komodit vytváří na americký akciový trh tlak

07.03.2022 Neuvěřitelný růst cen komodit vedl k dalšímu poklesu amerických a evropských akciových indexů. Kontrakty na indexy S&P 500 a Nasdaq 100 klesly o více než 1 %, zatímco evropské futures se propadly o 2,7 %.
C:\fakepath\SB2.jpg

Ukrajina vyzvala k ukončení členství Ruska a Běloruska v MMF a SB

06.03.2022 Ukrajinský premiér Denys Šmyhal dnes vyzval k ukončení členství Ruska a Běloruska v Mezinárodním měnovém fondu (MMF) a Světové bance (SB). Informovala o tom agentura Reuters. Ukrajina je nyní terčem ruské invaze, na které se podílí také Bělorusko.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

MMF varoval před ničivými hospodářskými důsledky války na Ukrajině

06.03.2022 Ruský útok na Ukrajinu má již nyní velmi vážné dopady na světovou ekonomiku a v případě eskalace tohoto konfliktu budou hospodářské důsledky ještě ničivější. Uvedl to Mezinárodní měnový fond (MMF) v dnešní zprávě o ekonomických dopadech války na Ukrajině. Oznámil rovněž, že jeho vedení by mohlo již příští týden posoudit žádost Ukrajiny o nouzové financování v objemu 1,4 miliardy dolarů (zhruba 33 miliard Kč).
C:\\fakepath\\psenice.jpg

Podle ekonoma čeká trhy s obilím kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu šok

04.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu by mohla zničit globální trhy s obilím tak hluboce, že by to mohl být největší šok v zásobování za několik desetiletí. Uvedl to na twitteru zemědělský ekonom Illinoiské univerzity Scott Irwin. Cena pšenice je nyní nejvyšší od roku 2008 a za celý týden směřuje k růstu o rekordních 40 procent, napsala agentura Bloomberg.
C:\fakepath\euro star.jpg

Ruský útok na Ukrajinu zdražil ropu a plyn, patrně zasáhne evropskou ekonomiku

24.02.2022 Útok ruských vojenských sil na Ukrajinu dnes vedl k výraznému růstu cen ropy a plynu, propadem na něj pak zareagovaly akciové trhy. Tranzit ruského zemního plynu přes Ukrajinu dál do Evropy ale podle ranního sdělení ruské plynárenské společnosti Gazprom pokračuje bez omezení. Invaze a způsob, jakým na ni svět zareaguje, by podle analytiků mohly mít dalekosáhlé dopady na evropskou ekonomiku, a to od růstu nákladů na energii a potraviny až po ekonomické sankce, které ovlivní zahraniční obchod a investice.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Reuters: Ukrajinská krize může mít dalekosáhlé dopady na evropskou ekonomiku

24.02.2022 Ruský útok na Ukrajinu a způsob, jakým svět na tuto invazi zareaguje, by mohl mít dalekosáhlé dopady na evropskou ekonomiku - od růstu cen energií a potravin až po ekonomické sankce, které zasáhnou zahraniční obchod a investice. Dopady ukrajinské krize tak ovlivní rychlost, s jakou se evropská ekonomika zotaví z útlumu, který způsobila pandemie covidu-19, upozorňují analytici.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Analytici: Akcie by se měly vzpamatovat z krize na Ukrajině během pár týdnů

22.02.2022 Světové akcie by se měly vzpamatovat z krize na Ukrajině během několika týdnů. Shodli se na tom analytici, které dnes oslovila ČTK. Samozřejmě bude podle nich záležet na vývoji situace a rozsahu sankcí vůči Rusku.
img

Burzy se boji ruské invaze na Ukrajinu jako nikdy, uklidnit je může jen dnešní telefonát Bidena a Putinem. Barel ropy stojí poprvé od roku 2014 přes 2000 korun, rekordně zdražuje hliník

13.02.2022 Akcie padají, ropa zdražuje k úrovni 100 dolarů za barel. Burzy totiž straší možný vývoj, před kterým stále naléhavěji varují Spojené státy. Podle nich už v úterý příští týden může Rusko provést invazi na Ukrajinu. Stalo by se tak tedy ještě před ukončením olympijských her v Pekingu. Ač mnozí spekulovali, že Rusko během nich útok neprovede, aby neriskovalo zhoršení vztahů s Čínou.
img

Austrálie zaznamenala rekordní úrodu pšenice, deště ale poškodily její kvalitu.

08.12.2021 Austrálie zvýšila produkci pšenice o 5% na rekordní úroveň. Varuje ale, že silné deště a záplavy poškodily kvalitu úrody na východní části země Přívalové deště v Novém Jížním Walesu a Queenslandu poškodily kvalitu v době, kdy jsou ceny pšenice prakticky nejvyšší za posledních devět let. Dovozci hledají další zásoby obilí na výrobu všeho možného, od pečiva až po koláče.
img

Cena pšenice stoupla nejvýše od 2012

26.10.2021 Cena pšenice stoupla nad deset dolarů (220 Kč) za bušl (27,2 kg). Stalo se tak poprvé od roku 2012. Agentura Bloomberg upozornila, že vysoké teploty a sucho v pěstitelských oblastech od severoamerických stepí zapříčinily nedostatek obilí používaného pro výrobu řady různých potravin.
C:\fakepath\psenice-24102021.png

Cena pšenice stoupla nejvýše od 2012, poptávka roste a nabídka se snižuje

24.10.2021 Cena jarní pšenice poprvé od roku 2012 stoupla nad deset dolarů (220 Kč) za bušl (27,2 kg). Horko a sucho v pěstitelských oblastech od severoamerických stepí po ruský Ural způsobily, že svět má nedostatek obilí používaného pro výrobu řady různých potravin, od croissantů až po pizzu, upozornila agentura Bloomberg.
img

Výběr hlavních ekonomických událostí v ČR v roce 2019

16.12.2019 V tomto velmi rozsáhlém článku najdete kompletní výběr nejdůležitějších hospodářských událostí v České republice v roce 2019 (řazeno chronologicky po měsících a dnech):
img

Komodity posílily, brzdí je ale silný dolar

09.07.2012 Ole Hansen, komoditní stratég Saxo BankPoslední summit EU poskytl trhům úlevu. Rally ovšem trvala jen obvyklých 48 hod...
Související klíčová slova: Partneři | FXstreet | Offshore | Bitcoin | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Světové akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Spready | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Burza | CBOE | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Devalvace | Distribuce | Dluhopis | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trhy | Futures | G7 | High | Holubice | Index PX | Index spotřebitelských cen | Exchange Traded Fund | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Jestřáb | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Záloha | Marže | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nemovitostní fond | Nástroj | Obchodník | Platební bilance | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Prémie | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Short selling | Spread | Stagflace | Swap | Swiss | Pokladniční poukázky | Trend | Ukazatel | VIX | Vega | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Evropská ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | Investoři | Fond | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Ropný trh | Dluhopisové trhy | Sázka | Ceny komodit | Zkušenosti | Euforie | Výsledky | Strach | Hospodářský cyklus | RBNZ | Intervenovat | ČSOB | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Světová obchodní organizace | Financování | Investiční banky | Investovat | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Obchodní seance | Facebook | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Bankrot | Obchodníci | Centrální bankéři | USDJPY | Index | Investiční strategie | Podpora | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | AUDJPY | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | BH Securities | Brent | Cena | Cena komodit | Cena ropy brent | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | Dolar | Kurzy.cz | Ekonomické zprávy | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | ETF fond | Eura | Evropská banka | Exchange | Finanční prostředky | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index volatility | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradce | Zlaťáky | Investing | Jádrová inflace | Jiří Rusnok | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Kurzy | E15 | Maďarsko | Market | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Obchodní platformy | Oslabování koruny | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | SPX | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská banka | Trh | Ukrajinská ekonomika | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | WTI | Zlataky.cz | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Diskontní sazba | EIA | Benzín | Andrej Babiš | CEPS | Daniel Beneš | Ekonomika Německo | Indie | Měď | Ministerstvo financí | Petr Kellner | Redukce | ROCE | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | Hlavní trh | Zajišťovací obchody | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Komise | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Volby | Rozhovor | Cukr | Burze | Commodities | Investment | Zlatý standard | Moody's Investors Service | Unicredit | TD Securities | DPA | Scotiabank | CNN | Microsoft | Evercore ISI | UniCredit Bank | Home Credit | Caterpillar | Baker Hughes | Investing.com | Macquarie | NATO | Ole Hansen | Agentura AP | BBC | Zvyšování sazeb | Růst ekonomiky eurozóny | Průmyslová produkce | Magnát | Realitní magnát | Podnikatel | Podnikání | Automobilový průmysl | Pokles akcií | Ministr financí | Finanční aktiva | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | Panevropský akciový index | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Sázet | Futures kontrakty | Golden Gate CZ | Investiční firma | Forbes | Fundamentální faktory | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Mezinárodní instituce | Kapitálové rezervy | České firmy | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Xetra | Globální finanční krize | Americké státní dluhopisy | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Nervozita | Obchodování v Asii | Summit EU | Světové centrální banky | Utahování měnové politiky | Propad | Bělorusko | Světové akciové trhy | Kryptoměny | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Ekonomická data | Americké indexy | Evropský trh | Nejistota | Unipetrol | Philip Morris | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Guvernér banky | Ethereum | Agentura AFP | Odhodlání | Výhled | Bankéři | Nakupovat akcie | Rekordní minima | Rekordní maxima | Exxon | Chevron | Payrolls | Mzdy | Nonfarm Payrolls | Summit G7 | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Krize | Inflace v Česku | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Příjmy | Dun & Bradstreet | D&B | Údaje o inflaci | ČTK | Země G7 | Skupina G7 | Internetové firmy | Růst ekonomiky | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | CME FedWatch | Devizy | TPG Capital | Akcie firem | Investiční aktiva | Ruské akcie | Skupina PPF | Swiss Life Select | Inflace ve světě | Ceny pšenice | Protiruské sankce | Cena hliníku | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | Spekulativní investice | Vývoj ceny platiny | Cena platiny | Palladium | Jerome Powell | MiFID II | ETC | Capitalinked | Radim Dohnal | Vývoj ceny pšenice | Invesco | Fincentrum | NEST | Štěpán Hájek | Lithium | Investiční skupiny | Wood & Company | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Capitalinked.com | Podniky | Globální růst | Technologické akcie | Akcie společnosti | Portu | Geopolitické napětí | Obchodníci s ropou | Ruský akciový index | Index RTS | Turecké liry | RDSA | Zasedání OPEC | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Kompozitní index | Trhy v USA | Trh s ropou | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Růst úrokových sazeb | Zvýšení úrokové sazby | EK | Náklady na úvěry | Evropská komise | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Zpomalení ekonomického růstu | Čínské firmy | Prezident USA | Růst cen komodit | Majetek | WEF | Obchodovat s akciemi | Makléřská společnost | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Statistický úřad | Burzovní ukazatel | Ropovod | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst cen ropy | Ceny obilovin | Obiloviny | Ceny pohonných hmot | Odhad růstu ekonomiky | Americké společnosti | Snížení sazeb | NATGAS | Prezidentka ECB | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Coffee | Pokles cen | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Silný dolar | Šéfové států | Tomáš Pfeiler | Obavy z recese | Konglomerát | Raiffeisen Bank International | Bohatí | Cena niklu | Pohonné hmoty | Kristalina Georgievová | Růst mezd | NGAS | PPF | Denní graf | Růst ceny ropy | Thomas Cook | Finanční situace | UCITS | iShares | Nejlepší výsledky | Geopolitické riziko | Vývoz ropy a plynu | Vývoz ropy | Vyšší úrokové sazby | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Střadatelé | Rozpočtová politika | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Prezident Donald Trump | Káva | Central European Media Enterprises (CME) | TV Nova | Mediální společnosti | Investiční skupina | Ceny benzínu | Trinity | PXE | LNG | Objem | Bílý dům | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Trh práce | FRED | Skupina ČEZ | Včerejší obchodování | CETA | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Firma | Ekonomiky eurozóny | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Server BBC | Bilance | Zasedání vlády | Index DOW | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Vysoký veřejný dluh | Skupina Home Credit | HCBV | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Čínský prezident | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Klesly akcie | Millennium | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Američtí zákonodárci | Federální rezervní banka | Walt Disney | AFP | Valdis Dombrovskis | Inflační cíle | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Dluhopisoví investoři | Globální trh | Vládní bondy | Financovat | Wüstenrot | EET | Omezení těžby | Předpovědi | 4GLD | Ed Yardeni | Průmysl | ADP | Společnost ČEZ | Rozpočet na rok 2020 | Na burze | Drahý kov | Impuls | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí náklady | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Rozvoj | Nezaměstnanost v Česku | Vlastní nemovitost | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | NAFTA | Pojišťovny | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Kotační výbor | Philip Morris ČR | Konzervativci | Předseda Evropské rady | Charles Michel | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Moskva | Prezident Světové banky | David Malpass | Airbus | Nord Stream | Dieselgate | Porsche | František Savov | Moravský Peněžní Ústav | Záložna | Modern Times Group | Nova Broadcasting Group | Eastern European Media Holdings | NN Group | Martin Durčák | Kladenská Poldi | Poldi | Opimo Trade | Eurovia CS | Sev.en Energy | Poradce premiéra | Poradce premiéra Andreje Babiše | Czech Media Invest | Marta Nováková | Seznam.cz | Pilsen Steel | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | BHM Group | Penta Real Estate | Hanwha Investment & Securities | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | CITIC Group | CEFC Europe | ÚOHS | Karel Pospíšil | ČVUT | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Jaroslav Hanák | Alpiq | Švýcarská společnost | Premiér Babiš | Veba Broumov | Canal Plus | Vivendi | General Atlantic | Radek Dvořák | Eurojackpot | RegioJet | Pivovary Staropramen | Ovocnářská unie | Jednání vlané hromady ČEZ | Jednání vlané hromady | Madeta | Energetický a průmyslový holding | Pavol Kováčik | Ministerstvo životního prostředí | Petr Zatloukal | ÚKZÚZ | Akro | Papcel | Coca-Cola HBC | Nexen Tire | Roman Juráš | Elektronická evidence tržeb (EET) | Empresa Media | Médea | CEFC China | Médea Group | XXX Lutz | Kika | Skupina Sazka | tunel Blanka | CITIC Dicastal | České aerolinie (ČSA) | EP Global Commerce | EPGC | Metro AG | Řetězec Makro | Telenor Hungary | Telenor Real Estate | Baby Direkt | Nový blok Jaderné elektrárny | Jaderné elektrárny | Tendr | R2G | InterContinental | Fairmont Hotels & Resorts | Accor | Golden Prague Hotel | Státní zemědělský intervenční fond | SZIF | Fond Hartenberg | Jat Tehnika | CzechToll/SkyToll | Martin Ulčák | Witkowitz | Korea Heavy Industry& Development | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Inflační výhled | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Kupní síla | Regulátoři | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Disney | Sergej Rjabkov | TASS | Ministr hospodářství | Americké vlády | Bydlení | WHEAT | Ztráta | NERV | SPD | Stratég | Citelné zdražování | Miliardy korun | Cena pšenice | Události v ČR | Peking | US100 | Nálada na globálních trzích | Hospodaření | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Zvýšení inflace | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | CFA | Teherán | Commodity index | Odškodné | IKEA | Inovace | Výroba aut | O2 | Miliardy eur | Írán | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | RBA | Experti | Hormuzský průliv | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Poradenství | Nový rekord | Geopolitická situace | Podnik | Vyšší inflace | Bloky | Růst cen potravin | Veřejné finance | Ukazatele | Počet bankrotů | Meziroční růst spotřebitelských cen | Inflace v Rusku | Nižší růst | Apple Inc. | Ceny energií | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Davos | Pozitivní zprávy | Chudoba | Prezident | Nejnovější údaje | Průměrná úroková sazba | Google | 100 miliard dolarů | Trhy | Čínské úřady | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Evropské ekonomiky | Banka UBS | Pražské burzy | Rating České republiky | Většinový podíl | Změny cen | Asijské indexy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Důchody | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Burzy v Hongkongu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Peníze na financování | Výdaje | Pesimismus | Švýcarská banka UBS | Kiwi.com | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Americké banky | Medvědi | Prodávající | Americká inflace | London School of Economics | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Investiční portfolia | FedWatch | Masakr na trzích | Největší ztráty | Commonwealth Bank of Australia | Prohlášení G7 | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Kanadská centrální banka | Toyota | Vývoj | Nižší sazby | Šok | Mzda | Výkyvy | Spotřebitelské ceny v únoru | Prudký pokles | Poradci | Hlavní měny | Olaf Scholz | Profitovat | Karanténní opatření | Letectví | Útlum ekonomiky | Kabinet | Energetické společnosti | Generální ředitel ČEZ | Standard & Poor’s 500 | Posílení ekonomiky | Gazprombank | Barel WTI | Spotřebitelé | Automobilka | Historie | Počet nakažených | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | Onemocnění | Zdanění bank | Norská vláda | Německý ministr financí | MPO | MF | Kongres | Škoda | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Negativní korelace | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Úřad práce | Sněmovna reprezentantů | Růst | United Airlines | American Airlines | Poslanci | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | Platební neschopnosti | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Ceny elektřiny | Živobytí | Bulharsko | Březnová inflace | Air Bank | Sberbank | Ekonomiky | Ekonomický propad | Člen představenstva | Slovensko | Války | Danuše Nerudová | EGAP | Poradce | Organizace | Závislost | Práce | Afrika | FAO | RBK | Údaje | Ekonomické škody | DPH | Omyl | Raketový útok | Pojišťovna | Spotřebitelské úvěry | Výroba v Německu | Sociální nepokoje | Radovan Vítek | Karel Komárek | Prezident Vladimir Putin | Ministři | Alexandr Novak | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Výpadky | Představitelé G7 | Více peněz | Inflace v březnu | WisdomTree | Dodavatelské řetězce | Majitel | Hospodářské oživení | B2Gold | Procter & Gamble | EP | Rozvíjející se země | Odhady škod | Poradenské společnosti | USD za barel | Potravinové krize | Trade | Dílčí index | Průměrný výnos | Finanční pomoc | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Cenové pohyby | Poptávka po pohonných hmotách | Evropské indexy | Posílení | Sociální napětí | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Joe Biden | Cestování | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pracovní síly | Liberty Ostrava | Ministerstvo hospodářství | Shell | Energetická společnost | Sazka Group | OPAP | LottoItalia | Casinos Austria | Maloobchod | Zaměstnanci | Blízký východ | Dopravci | Akcie padají | Soud | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Bezpečnost | Politika centrální banky | Prognóza MMF | Pojišťovací skupiny | T-Mobile | Auta | CNN Prima News | Konsorcium | Levné peníze | Sektor služeb | CL | Marek Brávník | Lesy ČR | Kupci | Předsedkyně Evropské komise | PMI v eurozóně | Argentina | Tisknout peníze | Inflace v Turecku | Jaguar | Technologické centrum | OKD | JDE | Unie | Republikánský prezident | ČR | Andrej Babiš (ANO) | Nové úvěry | Krizový plán | Chování trhu | Výrobní PMI | Mišustin | Ruské úřady | Berlín | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Nepřipravenost | Neočekávaná událost | Šéf SB | Index Nasdaq Composite | Národní rozpočtová rada | Místopředseda Evropské komise | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Energetický gigant | Agrofert | Proticyklické kapitálové rezervy | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Covid | Tiff Macklem | Restrukturalizace | Firma ČEZ | Makléř Wood & Company | Mississippi | Příjmy a výdaje | Velké investice | Sankce proti Rusku | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Nizozemská vláda | Chorvatsko | E.ON | Ceny emisních povolenek | Ocenění | Šance | Stellantis | Peugeot | Citroën | Kyrylo Ševčenko | Ceny | Výplach | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Výše daně | Akcie těžařů | KGHM | Následky pandemie | Exchange Traded Commodity | Bohatí lidé | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Nikl | Čínská společnost | Indonésie | Mluvčí ČEZ | Cenové hladiny | Erdogan | Turecký prezident | ČEZ ESCO | Hnojiva | Výrobce pneumatik | Počet akcií | Airbus Group | Zvýšení daní | Kanadská ekonomika | Coca-Cola | Ruská vláda | Výrobní sektor | Odborníci | Kroger | Zdanění | Dolarové úrokové sazby | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Nákupní centra | Očekávání ČNB | Politici | Biden | Pracovní místa | Česká republika | Ruské firmy | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Měnový fond | CPI v USA | Koncern | Embargo | Způsob investování | Nařízení | Interfax | TPG | Zásoby benzinu | Pokles indexu | Pokles indexu S&P 500 | Moneta | EP Global Commerce (EPGC) | Nestabilní situace | WASDE | Německý ministr zdravotnictví | Ministr zdravotnictví | Ropovod Družba | Mattoni | Elektronická evidence tržeb | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Proražení | Zasedání WEF | Životní prostředí | Cenový skok | Akcie společnosti Walt Disney | H&M | PX Pražské burzy | CMI | Lukáš Novotný | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Počasí | Růst ceny | Inženýrské stavitelství | Počet pracovních míst | Cestovní kancelář | Nemovitosti v Česku | Ceny cukru | Evropské centrální banky | CARA | Unijní diplomacie | Nasdaq (US100) | Brent (OIL) | HAS | Rostoucí úrokové sazby | Kov | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | CETIN | WTI Crude Oil | Air | Rizika při obchodování | Propady na akciích | Evolv | WASDE report | Pandemie covidu-19 | ČSA | Liberty Steel | GFG Alliance | ArcelorMittal Ostrava | CRM | Sýrie | Poptávka po nemovitostech | Prezident Světové banky (SB) | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Prudký růst cen | Klíčové centrální banky | Fincentrum & Swiss Life Select | Pomoc MMF | Ceny ropy Brent | Všechny indikátory | Plán firmy | Rostoucí ceny | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Inflace v České republice | EEX | Pandemie COVID | API | Oslabení | Cena dřeva | Ruský ministr | Plány | Cíle | Příležitosti | Tržní síly | Dodávky plynu | Penta | Zajišťování | Konkurence | Prodej | Týdenní výkon | Microsoft Corporation | Senegal | McDonald's | České dráhy | NASA | Obrovský potenciál | Životní pojišťovny | El País | Deník El País | Energetická společnost ČEZ | Počet nezaměstnaných | Odhad letošní sklizně | Sklizeň obilovin | Očekávaná data | Hliník | Koncentrace | Egypt | Eurohold | Pojišťovací společnost | Energetický regulátor | UST | Zvýšení produkce | JAR | Procter & Gamble Company | Globální ceny | Odvětví | Nedostatek potravin | Letní období | Meteorologická společnost | Rekord | E.ON Distribuce | Chování | Dodávky ruského plynu | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | High Ridge Futures | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Zahraniční společnosti | Byty | První odhad | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Očekávaná inflace | Americká ministryně financí | Funkční období | ASX | SXXP | Proočkovanost | Česká mlékárna | Největší česká mlékárna | Golden Gate CZ Marek Brávník | Jihoafrická republika | Bloomberg News | Společnosti | Aktualizovaný výhled | Opatření | ANO | Uhlí | Plány na podporu ekonomiky | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | Česká společnost | Extrémní počasí | Lagardere | České aerolinie | A220 | Česká pošta | ČSSD | BNP | CDU/CSU | FDP | Konzervativní unie | Problémy v dodavatelských řetězcích | Reorganizační plán | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Gamble | Energetická krize | Odhady růstu | Globální hrubý domácí produkt | JMMC | Globální inflace | Hospodářské soutěže | Prudké zdražování | Automotive | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Zhoršení nálady | Energetické krize | Zdražování energií | Dmitrij Peskov | Vysoké ceny | Statoil | Zdravotnictví | Cena termínového kontraktu | Ruský Ural | Nedostatek obilí | Problémy s počasím | Rumunsko | Pozornost | Ruská společnost | Telenor | Christian Lindner | Robert Habeck | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Dceřiná firma | Klima | Gascade | Polygon | Česká národní banka (ČNB) | Indexy pohyb | Společnost | Klimatičtí aktivisté | Výsledky společnosti | Reálné výnosy | Raketový růst | Nepřízeň počasí | Celoroční výhled | Družba | Lockdowny | TIM | Ruský trh | RTS | Antony Blinken | Společnost innogy | Innogy | Booking | Omikron | Těžařská společnost | | Kazachstán | Pumpaři | Nepříznivé počasí | Nižší náklady na úvěry | Největší švýcarská banka | Postavení na trhu | SOTIO | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Zemědělci | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Dun & Bradstreet (D&B) | Nejvyšší výhra | Jamal | Mluvčí Kremlu | Focus | Šíření varianty omikron | Jan Macek | Získané peníze | Uniper | Turecká inflace | Miliardy USD | Ocel | Ruský plyn | Gate | Organizace spojených národů (OSN) | Organizace spojených národů | Real Estate | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Analytik trhů | Instituce | Objem prostředků | Napětí na Ukrajině | Základní úrok | Rostoucí ceny plynu | Zemědělská půda | Chvaletice | Počerady | Cena transakce | Sev.en | Rusko-ukrajinský konflikt | Ivo Lukačovič | Luxusní zboží | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Deeskalace | Deeskalace napětí | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Bezpečnostní situace | Míra inflace v Kanadě | Inflace v Kanadě | Ruské invaze na Ukrajinu | Anexe Krymu | Čínský prezident Si Ťin-pching | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Capitalinked.com Radim Dohnal | Ukrajina a Rusko | Prezident Putin | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ukrajinská krize | Ruské banky | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Sankce Rusko | Motivace | Kyjev | Ministr dopravy | Ruská vojska | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | MWh | Válečné dluhopisy | Krize na Ukrajině | Michail Mišustin | Situace na Ukrajině | Filip Louženský | Cheniere Energy | Zpřísnění sankcí | Agentura TASS | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Trhy s obilím | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Konflikt v Evropě | Zemědělský ekonom | Scott Irwin | Hlavní přístavy na Ukrajině | Pěstování plodin | Pokles inflace | Ukrajinský premiér | Denys Šmyhal | Zákaz dovozu ruské ropy | Bojkot | Růst cen surovin | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Tlak na Rusko | Řetězec | Řetězce | Financování výdajů | Rozsáhlé sankce | Nutrien (NTR.US) | Nutrien | NTR.US | CF Industries | CF.US | CF Industries (CF.US) | Mosaic | MOS.US | Mosaic (MOS.US) | Západní sankce | Světové produkce | Vývoz ruské ropy | Pšenice (WHEAT) | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Nord Stream 1 | Dopady války na Ukrajině | Obchodování s Ruskem | Aktivisté | German Gref | Značné riziko | Vysoké ceny energií | Dodávky zemního plynu | Vývoz pšenice | Dodávky ruského plynu do Evropy | Tobin Gorey | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Plynárenská společnost | MOL | Odhad růstu světového obchodu | HDP Ukrajiny | Hrubý domácí produkt Ruska | Vlastnictví | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Premiér Denys Šmyhal | Zelenskyj | Poradenská firma | Poradenská firma Dun & Bradstreet | Firma Dun & Bradstreet | Šéf Světové banky | Potravinová krize | Potravinová a energetická krize | Výrazné cenové pohyby | Rublové účty | Hladomor | Jednáním ministrů zemí skupiny G7 | Vývoz obilí | PLATINUM | Vývoj ceny platiny PLATINUM | Vývoj ceny stříbra SILVER | Ceny stříbra SILVER | Šéfové | Zvednutí sazeb | Spolupráce Moskvy a Pekingu | Šéf německé opozice | Friedrich Merz | Jan Kovařík | Pěstování obilovin | Ladislav Kříž | Čistý zisk skupiny ČEZ | Zisk skupiny ČEZ | Snížení inflace | Cenový strop | Marketingová komunikace | Společnost MOL
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Obchody s akciemi na BCPP
Obchody s cennými papíry
Obchody s CFD kontrakty
Obchody s deriváty
Obchody s jüanem
Obchody s kryptoměnami
Obchody s kryptoměnami bez poplatku
Obchody s měnami
Obchody XTB
Obchody z nudy

Následující klíčová slova

Obilné trhy
Obilniny
Obiloviny
Objednávky
Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby
Objednávky z Ruska
Objem
Objem akcií
Objem aktiv
Objem amerického dluhu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bidaskbit ebook
Potvrďte prosím... Zavřít