Úterý 19. březen 2024 03:04
reklama
Purple pivot points
reklama
Purple MT4 platforma nova
reklama
Dukascopy new
reklama
Instaforex Dakar

Protiinflační dluhopisy

img

Loni vydané protiinflační dluhopisy letos lidem vynesou úrok zhruba 8,5 %, oznámilo dnes ministerstvo financí. Stát na této emisi dluhopisů už prodělal šest miliard korun; půjčoval si zbytečně draze

20.11.2023 Dnes zveřejněné údaje ministerstva financí k letošnímu úročení protiinflačních dluhopisů jejich zatím poslední uskutečněné, loňské emise potvrzují, že tento investiční nástroj je i letos „ternem“ a představuje jeden z vůbec nejlepších způsobu, jak se před inflací chránit. Lidé, kteří pořídili Dluhopisy Republiky v protiinflační variantě s datem emise 3. ledna loňského roku – tedy v historicky suverénně nejpopulárnější emisi spořících dluhopisů –, a kteří je tedy upisovali předloni na podzim, se totiž letos dočkávají ročního výnosu zhruba 8,5 procenta. To je totiž údaj, jenž zhruba odpovídá meziroční inflaci letos v říjnu a který tedy určuje i úrok na zmíněné emisi dluhopisů. Jednalo se o dosud poslední emisi těchto šestiletých dluhopisů, neboť Fialova vláda rozhodla v praxi jejich vydávání nepokračovat.
img

Nastává éra dluhopisů?

18.10.2023 Dluhopisy jakožto třída aktiv jsou obecně považovány za konzervativní a bezpečnou investici. Nicméně dlouhou dobu byly stěží ziskové, a tak byly v portfoliích investorů podvažovány ve prospěch jiných, především akciových investic. Nyní se ale karta obrací, stojí za to věnovat těmto cenným papírům pozornost.
img

Nejvíce dluhopisů vydávají firmy z finančního sektoru. Nejméně ty vzdělávací

23.05.2023 Vysoká inflace a negativní výnosy z akcií i dalších investičních nástrojů vedly v posledním roce ke zvýšenému zájmu o investice do dluhopisů. Podle statistik srovnávače na portále Dluhopisomat.cz, který srovnává všechny dluhopisy vydané v České republice, jsou na trhu s dluhopisy nejaktivnější společnosti z finančního sektoru a nemovitostí.
img

Lidé, kteří loni na podzim upsali protiinflační spořící dluhopisy, se letos dočkají úroku 15,1 procenta. Stát prodělá 4,3 miliardy korun, přestože si úrok pomocí statistiků srazil

20.11.2022 Nové údaje ministerstva financí potvrzují, že investice do spořících státních dluhopisů, představuje jeden z nejlepších způsobů, jak se chránit před inflací. Lidé, kteří pořídili Dluhopisy Republiky v protiinflační variantě s datem emise 3. ledna letošního roku, a kteří je tedy upisovali loni na podzim, se totiž letos dočkávají ročního výnosu 15,1 procenta. Jednalo se o dosud poslední emisi těchto dluhopisů, neboť Fialova vláda rozhodla v praxi jejich vydávání nepokračovat.
img

Výnos přes 18 %, bez daně. Takové „terno“ udělali lidé, kteří si pořídili státní protiinflační dluhopisy, plyne z nových údajů ministerstva financí

22.08.2022 Nové údaje ministerstva financí potvrzují, že investice do spořících státních dluhopisů, představuje jeden z nejlepších způsobů, jak se chránit před inflací. Lidé, kteří pořídili Dluhopisy Republiky v protiinflační variantě s datem emise 1. října loňského roku, se totiž letos dočkávají ročního výnosu 17,5 procenta. Ti, kteří si je pořídili už o rok dříve, s datem emise, 1. října 2020, se mohou těšit na roční výnos dokonce mírně přes 18 procent.
img

Globální akciové indexy podpořilo oživení cen ropy

05.07.2022 Index evropských akciových trhů vzrostl o 0,8 %, zatímco britský index FTSE vzrostl o více než 1 %, a to díky podpoře ze strany rostoucích akcií ropných a plynárenských společností.
C:\fakepath\inflace-13062022.png

Ochránci proti inflaci

13.06.2022 Do čeho dnes investovat, aby výnos alespoň pokryl extrémní zvyšování cen? Lidová moudrost napovídá, že tradičním uchovatelem hodnoty jsou především zlato a nemovitosti.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-obecny-4-11032022.jpg

Inflace užírá vaše úspory, co s tím?

11.03.2022 Oslabování kupní síly peněz, též známé jako inflace, představuje téma, které nenechává v klidu mnohdy ani ty nejotrlejší obchodníky a investory. Tím spíše příhlédneme-li k faktu, že průměrná míra inflace pro únor 2022 dosáhla 5,2 %. V tomto článku si načrtneme několik možností, s jakými lze inflaci předcházet, či ji dokonce zcela eliminovat. Ale nejprve se pojďme podívat na její hlavní aktuální příčiny.

Další články k tématu Protiinflační dluhopisy

img

Stát už prodělal šest miliard korun jenom na protiinflačních dluhopisech vydaných loni v lednu. Půjčoval si zbytečně draze, někteří lidé na tom ale dobře vydělávají

14.11.2023 V pátek zveřejněná říjnová čísla k meziroční inflaci v ČR potvrzují, že investice do spořících státních dluhopisů představuje i letos stále jeden z nejlepších způsobů, jak se před inflací chránit. Lidé, kteří pořídili Dluhopisy Republiky v protiinflační variantě s datem emise 3. ledna loňského roku – tedy v historicky suverénně nejpopulárnější emisi spořících dluhopisů –, a kteří je tedy upisovali předloni na podzim, se totiž letos dočkávají ročního výnosu zhruba 8,5 procenta. To je totiž údaj, jenž zhruba odpovídá meziroční inflaci letos v říjnu a který tedy určuje i úrok na zmíněné emisi dluhopisů. Jednalo se o dosud poslední emisi těchto šestiletých dluhopisů (viz graf níže), neboť Fialova vláda rozhodla v praxi jejich vydávání nepokračovat.
img

Státní protiinflační dluhopisy jsou výhodné

02.04.2019 V současné době se zdá, že státní protiinflační dluhopisy nemají žádnou konkurenci. Jsou totiž mnohem výhodnější než spořící účty nebo termínované vklady. Na rozdíl od 90. let jsou navíc dnes dluhopisy elektronicky evidované u depozitáře.
img

Fidelity International: Zlatá střední cesta u protiinflačních dluhopisů

13.04.2021 Téma reflace je díky inflačním očekáváním v roce 2021 aktuální. Výnosy státních dluhopisů i komodit rostou. Pro investory do nástrojů s pevným výnosem je toto prostředí záludné. Podle názoru odborníků Fidelity International ale ne pro dluhopisy vázané na inflaci (protiinflační) se splatností od 1 roku do 10 let, která není ani příliš dlouhá, ani příliš krátká, ale je právě tak akorát.
img

Zájem o dluhopisy pro občany v 12. emisi byl rekordní, stát zahájil novou emisi

20.09.2021 Lidé si v 12. emisi objednali státní dluhopisy určené pouze pro fyzické osoby, tzv. Dluhopisy Republiky, za 5,6 miliardy korun. To je největší objem od zahájení prodeje dluhopisů na konci roku 2018. Informovalo o tom dnes ministerstvo financí. V předchozí 11. emisi si lidé koupili státní dluhopisy za 4,4 miliardy korun. Dnes MF zahájilo prodej 13. emise dluhopisů určených pro občany, tzv. Dluhopisů Republiky. Ty bude možné koupit do 23. prosince.
img

Index českého investora CII750: Průměrný český investor za uplynulých devět měsíců zhodnotil své investice o 5,43 %

11.10.2021 Třetí čtvrtletí se na finančních trzích neslo v duchu prudších změn. Zatímco v průběhu července a srpna podle Indexu českého investora CII750, který sestavuje Fincentrum & Swiss Life Select, posílily fondové investice zhruba o 1,5 %, v září naopak celý dosažený zisk následně „odevzdaly“. Průměrný český investor se tak nyní pohybuje na podobných úrovních zhodnocení svého portfolia jako před třemi měsíci. „Vyššího zhodnocení dosahují progresivnější fondy, a to jak za třetí čtvrtletí, tak optikou celkové letošní výkonnosti. Za uplynulé tři kvartály akciové fondy přinesly investorovi podle Indexu českého investora CII750 zisk v podobě 12,04 %. Naopak horší výkonností si prošly dluhopisové fondy. I v rámci této skupiny však lze najít slušné výsledky – například fondy zaměřené na rizikovější korporátní dluhopisy,“ komentuje vývoj Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Inflační spirála zvyšuje obrátky, takže Češi letos chudnou nejvýrazněji od vzniku České republiky roku 1993. To nejhorší přitom teprve přijde

13.07.2022 Dnešní čísla k inflaci dokládají, že se růst hladiny spotřebitelských cen stále nedaří ani přibrzdit. Již tak rychle roztočená inflační spirála ještě nabírá na obrátkách. Z rapidního zdražování už je problém nejen ekonomický, ale také sociální a politický. Přitom se závažnost tohoto problému ve všech daných aspektech stupňuje a to nejhorší je nadále před námi. Podzimní inflační náraz může být značně bolestivý z důvodu nevyzpytatelné situace na energetickém trhu EU a z důvodu případných dalších sankcí Západu vůči Rusku a jeho možné odvety.
img

Guvernér ČNB varuje před nejhlubším propadem životní úrovně lidí v ČR za třicet let. Spořící dluhopisy české vlády však letos i kvůli tomu vynesou až 12 procent ročně

20.03.2022 Guvernér České národní banky Jiří Rusnok dnes v Otázkách Václava Moravce uvedl, že letos očekává stagnaci české ekonomiky při propadu reálných mezd až o osm procent. Tato kombinace podle něj představuje mimořádný šok, jaký česká ekonomika v podstatě nezažila 30 let. V historii novodobé ČR těžko hledat rok, kdy by životní úroveň lidí poklesla tolik, jak má klesnout letos.
img

V Česku začal historicky rekordní pád životní úrovně. Češi – kteří si to mohou dovolit – jej mohou odvrátit jen riskováním, například investicí do akcií zbrojařů

03.04.2022 V Česku už začal historicky největší pokles životní úrovně, jaký republika ve své historii od roku 1993 pamatuje. Rapidní inflace při poměrně slabém růstu mezd letos způsobí suverénně největší pokles životní úrovně od roku 1993.
C:\fakepath\trader-22082022-25-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.08.2022 1) Plyn pro evropský trh po pátečním rekordním závěru na začátku týdne znovu posiluje. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v září ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku ráno vzrostla o téměř 13 procent na bezmála 276 eur (zhruba 6800 Kč) za megawatthodinu. Na trhu se nový nárůst cen plynu vysvětluje opětovným přerušením dodávek ruského plynu do Evropy prostřednictvím plynovodu Nord Stream 1.
img

Inflace a její vliv na investice – co je potřeba sledovat?

09.01.2020 Inflace je pojem, který slýcháme v médiích téměř každý den a dá se ve zkratce přeložit jako „nárůst všeobecné cenové hladiny zboží a služeb v ekonomice za určité časové období“. Co to ale znamená?
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Peníze | Akciové indexy | Inflace | Nasdaq | USA | OPEC | HDP | Měnová politika | Turecko | Analytik | Spekulace | ETF | Dluhopisový trh | Světová ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Nikkei | Akciové trhy | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Zhodnocení | Blue chip | Bod | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Demo účet | Dluhopis | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Fed | Futures | Index PX | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Japonský jen | Kupón | Kupón dluhopisu | Likvidita | MT4 | Finanční instituce | Měny | Nástroj | Poplatek | Riziko | Ropa | S&P 500 | Stagflace | Trading | Výnos | Zlato | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | Index MSCI | Cena ropy | FTSE | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Finanční sektor | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Pravděpodobnost | Zkušenosti | Obchodovat | Analytický tým | Investovat | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Ceny akcií | Vzdělávání | Praxe | Index | Odpor | Banka | Brent | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Ceny zlata | Dlouhodobé investice | Dolar | FXstreet.cz | Graf | Investice do akcií | Investice do dluhopisů | Investice do zlata | Investiční | Krátkodobé investice | Markets | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Portfolia | Ropy | Spořící účty | Trh | Vývoj ceny zlata | WTI | Zpráva | Ministerstvo financí | Redukce | ROCE | Investiční analytik | Burze | Podvědomí | MSCI | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | PVM | Energie | Globální akciové trhy | Klid | Firmy | Inflační tlaky | Japonský index Nikkei | Americké burzy | Světové centrální banky | Kryptoměny | Index Nikkei | S&P | Ztráty | Americké indexy | Daně z příjmů | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | Výnos desetiletých dluhopisů | Výhled | Investiční zkušenosti | Průzkum | Krize | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | Výnosy | Příjmy | Čistý příjem | Hlavní ekonom | Očekávání | Purple Trading | Vladimír Pikora | Jerome Powell | Investiční nástroj | CFG | Investiční skupiny | Akcie společnosti | Vývoj ceny bitcoinu | Roční výnos | Růst úrokových sazeb | Obchodování se CFD | Zvyšování úroků | Pojištění vkladů | ETF portfolia | Zvýšení sazeb | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Globální akciové indexy | Silný dolar | Finanční situace | Vyzkoušet si trading | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Mnoho ziskových obchodů | Trinity | Říjnová inflace | Inflace v USA | TradingEconomics | Růst cen | Vysoké riziko | Úrok | Miliardy | Dluhopisoví investoři | Stavebnictví | Zdražování | Pojišťovny | Prognózy | Míra | Úroky | Hypotéky | Předseda | Americké centrální banky | Miliardy korun | Ceny dluhopisů | Údaje ministerstva | Vývoj meziroční inflace | Ceny energií | Trhy | Pokles | Situace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Freedom Financial Services | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Pochybnosti | Organizace zemí vyvážejících ropu | Bez rizika | Údaje z USA | Tržní úrokové sazby | Vývoj | Robert Novoměstský | Restrikce | Vysoká rizika | Energetické společnosti | Třída aktiv | Spotřebitelé | Historie | Domácnosti | Hotovost | Alena Schillerová | Ministryně financí | Tomáš Raputa | Růst | Koronavirové krize | Potenciál | Ministryně financí Alena Schillerová | Ceny elektřiny | Sberbank | Ekonomiky | Války | Poradce | Organizace | Údaje | Dopady koronavirové krize | Oživení cen ropy | Oživení cen | Úspory | Statistiky | USD za barel | Federal Reserve | MSCI World | Zveřejněné údaje | Investovat peníze | JDE | ČR | Restrukturalizace | Ceny | Praha | World Markets | Časový horizont | Trh s futures | Pumpování peněz | Ceny bytů | Množství peněz | Rostoucí úrokové sazby | Covidová opatření | Míra inflace v Německu | ERA | Trading.com | Futures na americké indexy | Zvýšené riziko | Cíle | Investiční byty | Americký trh | Odvětví | Načasování | Byty | Medián | Společnosti | Opatření | Rychlý růst | Úročení | Vysoké ceny | Zdravotnictví | Pozornost | Fialova vláda | Společnost | Dopady inflace | TIM | | Rostoucí inflace | Průměrná míra inflace | Reality | Válka na Ukrajině | Instituce | Narušení dodávek | Řetězce | Pumpování peněz do ekonomik | Jak čelit inflaci? | Spekulace (krátkodobé investice) | Zvyšování cen | Vysoké ceny energií | Aktuální inflace | Období stagflace | Indexy S&P | Vývoj indexu PX | Ochránce proti inflaci | Ochránci proti inflaci | Ceny bytů v České republice | Snížení inflace | Kupní síly peněz | Zkrocení inflace | Úsporný tarif | Investiční cíle | Státní protiinflační dluhopisy | Války na Ukrajině | CZ | Finanční situace firem | Noví investoři | Pojišťovnictví | Vice | Zdroje energie | Nižší ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Protesty v Hong Kongu
Protesty v Hongkongu
Protesty v Kazachstánu
Proticovidové lockdowny
Proticyklická kapitálová rezerva
Proticyklické akcie
Proticyklické kapitálové rezervy
Proticyklický kapitálový polštář
Protiepidemická opatření
Protiinflační akce

Následující klíčová slova

Protiinflační kroky
Protiinflační kroky ČNB
Protiinflační opatření
Proti-inflační riziko
Protiinflační tlaky
Protiíránské sankce
Protiíránské sankce USA
Protikoronavirová opatření
Protikrizová komodita
Protipandemická opatření
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít